Čtvrtek 18. července 2024 03:36
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple trading AI
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Dukascopy new

Světové ceny ropy

img

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

26.05.2024 Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.
img

Cena benzínu spadla pod 40 Kč/l, zlevňuje i nafta, navzdory sílící motoristické sezóně. Rusko totiž těží více ropy, než slíbilo; Putinův režim na ní letos vydělá biliony

09.05.2024 Tradiční růst poptávky po pohonných hmotách související s nástupem motoristické sezóny zatím nestačí na to, aby vedl k vzestupu cen benzínu či nafty. Oba dva základní druhy pohonných hmot tak zlevňují. Cena benzínu se po necelém měsíci včera vrátila na úroveň pod psychologickou hranicí 40 Kč/l. Za uplynulých sedm dní benzín zlevnil o 21 haléřů na litr na 39,98 Kč/l. Nafta zlevnila ještě výrazněji, o 34 haléřů na litr na 38,27 Kč/l. Nafta je tak nejlevnější za období od poloviny letošního února. Její zlevnění souvisí také s koncem zimní topné sezóny, který tradičně vede v pokles poptávky po topné naftě.
img

Putinův režim letos na ropě a plynu zkasíruje vysokých bezmála 3000 miliard korun, o 500 miliard více než loni, a to navzdory sankcím. Vděčí za to i teroristům z Hamásu

08.05.2024 Režim ruského prezidenta Vladimira Putina bude v tomto roce pořádně kasírovat na prodeji ropy a plynu, a to navzdory západním sankcím. Ruský rozpočet letos může počítat s meziročně o zhruba 20 procent vyššími příjmy z ropy a plynu, v přepočtu se jedná o přibližně 2,9 bilionu korun, plyne z výpočtů Bloombergu. Zmíněných zhruba dvacet procent tedy odpovídá nějakým 500 miliardám korun.
img

Agentura Fitch zhoršuje ratingový výhled Číně, poprvé v historii. Má Západ sázet na pád Číny?

10.04.2024 Agentura Fitch dnes přelomově zhoršuje ratingový výhled Číně. Děje se tak vůbec poprvé od 90. let, kdy ji začala ratingově hodnotit. Dosud se rating Číny v očích Fitche vždy jen zlepšoval.
img

V Číně dnes nastal „okamžik Lehman“; krachuje tamní, světově nejzadluženější developer. Bankrot může způsobit finanční krizi Číny a trvalejší úpadek její ekonomiky, druhé největší na světě

29.01.2024 Soud v Hong Kongu dnes poslal do likvidace čínského realitního obra, společnost Evergrande. Pro celou Čínu může jít o okamžik srovnatelný s tím, co pro Západ značil bankrot investiční banky Lehman Brothers roku 2008. Pád Evergrande, stejně jako pád Lehmanů před 16 lety, je dosud nejprůkaznějším dokladem neudržitelného ekonomického růstu živeného dluhem. Dneškem se tedy investoři po celém světě definitivně dozvídají – a mají na to štempl hongkongského soudu –, že vzestup čínské ekonomiky byl zejména v posledních letech nezdravý a ve své podstatě iluzorní. Vyhnaný dluhem.
img

Graf dne - Oil.WTI (06.09.2023) ⛽

06.09.2023 Nedávné dobrovolné prodloužení omezení dodávek ropy Ruskem a Saúdskou Arábií do konce roku 2023 mělo na světové ceny ropy znatelný dopad. Tito dva významní vývozci ropy se zasloužili o utažení trhu s ropou, což analytici považují za příznivý krok pro ceny. Po tomto oznámení futures na ropu Brent vzrostly o více než 1,5 % nad 90 dolarů za barel, zatímco futures na americkou ropu West Texas Intermediate (WTI) vzrostly o podobné procento na 86,5 dolaru za barel. Jednalo se o prodloužení oproti očekávání trhu, neboť většina investorů předpokládala, že snížení dodávek potrvá pouze do října.
img

Pohonné hmoty v Česku zlevní kvůli strachu z nové celosvětové vlny covidu, která se masivně šíří z Číny. Riziko, že Putin Česku vypne ropovod Družba je malé, ale ne nulové

29.12.2022 Ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu dále zbrzdily tempo svého zlevňování. Vyhlížený scénář stabilizace jejich cen od začátku roku 2023 nyní hatí hrozba další celosvětové vlny covidu. Nákaza se v těchto dnech masivně šíří z Číny, kde tamní režim nezřízeně uvolnil drakonické covidové restrikce a v rámci přístupu „ode zdi ke zdi“ dochází k dramatickému nárůstu poštu nakažených, hospitalizovaných a také zemřelých, byť existují značné pochyby o transparentnosti čínských oficiálních údajů.
img

Vypne Putin Česku ropu? Jeho včerejší podpis příslušného dekretu zatím nechává trhy v klidu

28.12.2022 Ruský prezident Vladimir Putin včera podepsal dekret, který zakazuje dodávky ruské ropy a ropných produktů do zemí uplatňujících – přímo i nepřímo – cenový strop na ruskou ropu. Cenový strop se týká ropy, kterou Rusko vyváží námořní cestou, tedy prostřednictvím tankerů. Proto nelze hovořit o tom, že by jej Česko podporovalo přímo. Přímo totiž námořně dodávanou ruskou ropu neodebírá. Nepřímo však strop podpořilo. Podporuje jej totiž Evropská unie jako celek. A Česko si nevyjednalo výjimku z této podpory jako Maďarsko.
img

Benzín i nafta v Česku prudce zlevňují. A budou i nadále, v Číně totiž zuří covid, v USA hrozí recese a EU se zdráhá stanovit přísnější strop na ruskou ropu

24.11.2022 Pohonné hmoty v Česku za týden zlevnily o více než korunu. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 40,51 Kč, před týdnem byl o 1,03 koruny dražší. O 1,90 koruny na litru se snížila cena nafty, za litr teď řidiči dají průměrně 42,85 Kč. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Zahraniční obchod drží v deficitu dovoz drahých komodit

08.08.2022 Zahraniční obchod v červnu překvapil mírnějším deficitem ve výši 12,1 miliard CZK, když trh čekal téměř dvojnásobek. K převisu hodnoty dovozu nad vývozem přispěly zejména vysoké světové ceny ropy a zemního plynu a snaha se zemním plynem předzásobit. Deficit v této kategorii byl tak meziročně o 19,0 mld. CZK hlubší, čímž vymazal nárůst přebytku u obchodu s motorovými vozidly, který se meziročně zvýšil o 10,9 mld. CZK.
img

Pohonné hmoty rychle zlevňují a budou dál. Benzín je ovšem dražší v Česku než v Německu

04.08.2022 Ceny pohonných hmot v Česku momentálně rychle zlevňují. Litr benzínu se včera prodával průměrně za 44,41 koruny. To je o 1,41 koruny méně než v úterý minulý týden. Nafta v uplynulém týdnu zlevnila o 1,10 koruny na včerejší průměrnou úroveň 45,11 koruny na litr. Benzín je nyní nejlevnější od poloviny května, nafta dokonce od začátku května. Od 1. června se však z obou pohonných hmot platí snížení spotřební daň, o 1,50 koruny na litr.
img

Pohonné hmoty rychle zlevňují a budou i dál. Navzdory tomu, že se Saúdové „vykašlali“ na Bidena

03.08.2022 Ceny pohonných hmot v Česku momentálně rychle zlevňují. Litr benzínu se včera prodával průměrně za 44,53 koruny. To je o 1,52 koruny méně než v úterý minulý týden. Nafta v uplynulém týdnu zlevnila o 1,15 koruny na včerejší průměrnou úroveň 45,24 koruny na litr. Benzín je nyní nejlevnější od poloviny května, nafta dokonce od začátku května. Od 1. června se však z obou pohonných hmot platí snížení spotřební daň, o 1,50 koruny na litr.
img

Denní makroekonomické postřehy: Energetická noční můra Evropy se prohlubuje 14/07/2022

14.07.2022 KRIZE: Ceny zemního plynu v Evropě a ve Velké Británii opět prudce vzrostly, což potvrzuje nejhorší obavy tohoto regionu v oblasti energetiky. To zvyšuje rizika inflace a recese a vede k oslabení měny. Bezprostřední příčinou jsou škrty v plynovodu Nord stream, který zásobuje velkou část evropských potřeb. Ten je až do 21. července uzavřen kvůli údržbě a panují obavy, že by nemusel být znovu otevřen. Německo přešlo na druhý stupeň svého plánu nouzového zásobování plynem, což je pouze o stupeň níže před přídělovým systémem.
img

Čeští pumpaři dnes citelně zlevnili, započítali nižší spotřební daň. Za zhruba 10 dní ale ceny budou pravděpodobně výše, než byly včera, rozhodnou o tom Saúdové v Rijádu

01.06.2022 Čerpací stanice v ČR podle aktuálních dílčích pozorování přímo v terénu ve svých cenách zohlednily dnešní snížení spotřební daně z pohonných hmot. Vláda o jejím snížení rozhodla na dobu čtyř měsíců, a to v rozsahu 1,50 koruny na litr. Pohonné hmoty by tak mohly zlevnit až o zhruba 1,80 koruny na litr, neboť se snížením spotřební daně klesá také příslušná daň z přidané hodnoty.
img

Ropný trh je plný pozitivity. Všechny naděje investorů se upínají k Číně.

19.05.2022 Světové ceny ropy během středečního obchodování stále rostou, protože trh očekává oživení poptávky po pohonných hmotách v Číně. V době psaní článku tak červencové futures na ropu Brent vzrostly o 1,3 % na 113,29 USD za barel. Cena futures na WTI s dodáním v červnu zároveň vzrostla o 1,62 % na 114,22 USD za barel.
C:\fakepath\trader-25032022-23-zm.png

Komodity: Ropa po raketovém útoku na ropné zařízení Aramco v Saúdské Arábii zdražuje

25.03.2022 Ropa dnes po raketovém útoku na ropné zařízení společnosti Aramco v saúdskoarabském městě Džidda smazala předchozí ztráty a zdražuje. Dříve během seance zlevňovala vlivem zpráv, že ropovod Caspian Pipeline Consortium (CPC) částečně obnovil činnost. Evropská unie zůstává rozdělená ohledně toho, zda uvalit na Rusko ropné embargo.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa zlevňuje, ropovod Caspian Pipeline Consortium částečně obnovil činnost

25.03.2022 Ropa zlevňuje. Ropovod Caspian Pipeline Consortium (CPC) částečně obnovil činnost, což zmírnilo obavy z narušení dodávek. Evropská unie zůstává rozdělená ohledně toho, zda uvalit na Rusko ropné embargo.
img

Americký akciový trh se stabilizuje i přes Powellovu agresivní rétoriku

22.03.2022 Americký trh v úvodu týdne mírně poklesl, protože Fed zahájil zpřísňování měnové politiky. Hlavní americké indexy se v pondělí pohybovaly mírně níže: Dow -0,6 %, NASDAQ -0,4 % a S&P500 -0,1 %. Hlavní japonský index Nikkei 225 v úterý vzrostl o 1,4 %.
img

Evropský akciový trh po silném středečním růstu prudce klesá

03.03.2022 Ve čtvrtek hlavní evropské indexy po růstu z předchozího dne vykázaly výrazný pokles. Účastníci trhu se obávají vyhlídek na zpřísnění sankcí proti Rusku.
img

Ropa Brent dosáhla sedmiletého maxima

04.02.2022 Během páteční obchodní seance vykázaly světové ceny ropy výrazné zisky. Cena ropy Brent se poprvé od podzimu 2014 vyšplhala nad 92 USD za barel.
img

Pohonné hmoty v ČR uspíší své zdražování, ropa zdražila na skoro 92 dolarů za barel, poprvé od roku 2014. Svět se totiž bojí ruské invaze na Ukrajinu; v případě války hrozí zdražení pohonných hmot v Česku nad 45 korun za litr

30.01.2022 Cena ropy Brent včera poprvé od první poloviny října 2014 zdražila až na takřka 92 dolarů za barel, přesněji až na 91,70, jak plyne z dat Bloombergu. Bezprostředním důvodem je zejména obava z dopadů stále pravděpodobnější ruské invaze na Ukrajinu.
img

Pohonné hmoty v ČR uspíší své zdražování, ropa zdražila nad 90 dolarů za barel, poprvé od roku 2014. Svět se totiž bojí ruské invaze na Ukrajinu; v případě války hrozí zdražení pohonných hmot v Česku nad 45 korun za litr

27.01.2022 Cena ropy Brent včera odpoledne středoevropského času poprvé od poloviny října 2014 zdražila nad psychologickou úroveň 90 dolarů za barel. Bezprostředním důvodem je zejména obava z dopadů stále pravděpodobnější ruské invaze na Ukrajinu.
img

Ropa zdražuje nad 90 dolarů za barel, poprvé od roku 2014. Svět se totiž bojí ruské invaze na Ukrajinu; v případě války hrozí zdražení pohonných hmot v Česku nad 45 korun za litr

26.01.2022 Cena ropy Brent dnes odpoledne středoevropského času poprvé od poloviny října 2014 zdražila nad psychologickou úroveň 90 dolarů za barel, vyplývá z dat Bloombergu (viz obrázek níže). Bezprostředním důvodem je zejména obava z dopadů stále pravděpodobnější ruské invaze na Ukrajinu.
img

V případě války na Ukrajině hrozí zdražení pohonných hmoty v Česku nad 45 korun za litr, vyplývá z prognóz amerických bank. I bez války ale mohou jejich ceny vzrůst až ke 40 korunám ze litr

23.01.2022 Hned tři přední americké banky nyní prognózují, že cena ropy letos zhruba do poloviny roku dosáhne úrovně 100 dolarů za barel.
img

Pohonné hmoty v ČR mohou prudce zdražit, cena ropy poprvé od roku 2014 stoupá k 90 dolarům za barel. Hrozí růst cen benzínu v ČR ke 40 korunám za litr

20.01.2022 Cena ropy Brent, která je určující pro ceny pohonných hmot v ČR, včera vystoupala nejvýše od poloviny října 2014, když se barel poprvé od té doby prodával i za více než 89 dolarů. Nelze vyloučit, že už dnes „padne“ psychologická hranice 90 dolarů za barel. Otázkou času se pak zdá být pokoření hranice 100 dolarů za barel, po jejímž překročení se otevře cesta k růstu cen benzínu a nafty v ČR na historický rekord, k úrovním kolem 40 korun za litr.
img

Ropa dnes zdražila na maximum od roku 2014, hrozí růst cen benzínu v ČR ke 40 korunám za litr. Důvodem je útok jemenských povstalců v Emirátech i slabá ruská těžba

18.01.2022 Cena ropy Brent, která je určující pro ceny pohonných hmot v ČR, dnes ráno vystoupala nejvýše od roku 2014, když se barel prodával i za více než 88 dolarů. Bezprostředním důvodem je dronový útok jemenských povstalců ve Spojených arabských emirátech. Povstalce podporuje Írán, takže situace zvyšuje napětí v celém blízkovýchodním regionu. Spojené arabské emiráty patří ke klíčovým světovým vývozcům ropy.
img

Zlevňování pohonných hmot v ČR ustává, bouře v Kazachstánu zdražují ropu (i uran)

06.01.2022 Pohonné hmoty v ČR na přelomu roku zmírnily tempo svého prosincového zlevňování. Benzín za uplynulých sedm dní zlevnil už jen o šest haléřů na litr, zatímco nafta o devět haléřů na litr. V následujícím týdnu je proto třeba počítat se stagnací cen u českých čerpacích stanic. Ropa Brent totiž v tomto týdnu poprvé od listopadu 2021 zdražila opět nad úroveň 80 dolarů za barel. V příštích dnech a týdnech ji navíc může hnát vzhůru napjatá situace v Kazachstánu.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Srpnová inflace byla o jeden procentní bod vyšší, než odhadovala ČNB

10.09.2021 Srpnová meziroční inflace byla o jeden procentní bod vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. K této odchylce přispěla zejména vyšší jádrová inflace, která nezahrnuje sezonní vlivy, a rychlejší růst cen potravin. Prognóza ostatních složek inflace se zhruba naplnila, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v srpnu podle dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) stoupla na 4,1 procenta, a byla tak nejvyšší od listopadu 2008.
img

Benzín stojí prvně od loňské zimy přes 32 korun za litr, pohonné hmoty budou zdražovat i dále. Kvůli Íránu se řidiči zlevnění nedočkají

20.05.2021 Benzin i nafta v Česku v uplynulém týdnu opět zdražovaly. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 32,06 koruny, před týdnem byl o osmnáct haléřů levnější. Průměrná cena nafty stoupla o 14 haléřů, na 29,89 koruny za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin nejdražší od loňského února, tedy od doby ještě před začátkem pandemie, nafta pak od loňského března. Nafta zdražuje mírněji zejména kvůli letošnímu snížení spotřební daně z ní.
img

Ranní nadhoz - České ceny výrobců zamíří dolů

20.05.2020 Květnový ZEW index přinesl v Německu záblesk naděje, když se jeho složka očekávání vyšvihla z předchozích 28,2 bodu až na 51,0, čímž suverénně překonala odhady trhu, jež činily jen 30,0. Takto vysoko byl index naposledy před pěti lety. Druhá složka ZEW indexu, tedy hodnocení současné situace, již tak růžově nevyzněla. Namísto vyhlíženého zlepšení z dubnových -91,5 bodu na -86,6, došlo k dalšímu poklesu a index se zastavil až na -93,5 bodech. I v eurozóně dopadl průzkum očekávání do budoucnosti pozitivně, když si vysloužila 46,0 bodu, což znamená meziměsíční nárůst o více než 20 bodů.
img

Na pádu akcií se dá vydělat, nese to i vysoká rizika

12.03.2020 Nervozita kapitálových trhů kulminuje. Nepředvídatelný koronavirus i jednání Saudské Arábie, která dramaticky stlačila světové ceny ropy, jsou zatím jen spouštěče prodejních nálad na burzách s akciemi. Vysoká volatilita je pohromou pro konzervativní investory, ale je lákavá pro obchodníky, kteří mají práh rizika na řádově vyšší úrovni, protože aktuální pády nabízí zajímavé příležitosti ke spekulativním transakcím. Zkušení analytici ovšem varují, že lákavý výdělek jde ruku v ruce s rizikem vysokých ztrát.
img

Americký útok na íránské cíle v Iráku citelně zdražuje ropu

03.01.2020 Cena ropy typu Brent dnes vzrostla na své maximum od 17. září loňského roku, kdy během panické situace bezprostředně po útocích na saúdskoarabská ropná zařízení ještě přesahovala úroveň 69 dolarů za barel. Nad tuto úroveň se od té doby nedostala, až dnes. Dnes zatím dosáhla nejvýše úrovně 69,16 dolaru za barel, ale je možné, že během dne tuto hodnotu ještě překoná.
img

Ranní nadhoz - Konečně záblesk naděje z Německa?

06.11.2019 Index cen výrobců v eurozóně vykázal v září meziměsíční růst o 0,1 % a oproti stejnému měsíci loňského roku pak pokles o 1,2 %. Za tímto vývojem lze hledat primárně nízké světové ceny ropy a na ni navázaných produktů.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 17.7.2019

17.07.2019 ZEW index ekonomického sentimentu v Německu poklesl na -1,1 v hodnocení současné situace a na -24,5 pro výhled do budoucnosti. V obou případech se jedná o hodnoty blízké minimům za posledních několik let. Na vině jsou primárně globální obchodní spory, slábnoucí růst v Číně a problémy německého automobilového průmyslu. Za celou eurozónu ZEW index stagnuje na úrovni -20,3, což taktéž značí poměrně hluboký pesimismus. Pro ECB se jedná o další signál, že evropská ekonomika se stále nevzpamatovává a bankéři by se tak mohli přiklonit k diskutovanému měnovému uvolnění.
img

Trump zaskočil trhy... a cena ropy padá

15.11.2018 Citelnější zlevňování pohonných hmot je tu. I když hlavně u benzínu, u nafty moc patrné zatím není. Řidiči se ovšem mohou těšit na další cenový pokles. V uplynulém týdnu klesla cena benzínu o 14 haléřů na litr, na 33,55 koruny, zatímco nafta zlevnila o tři haléře na 33,75 koruny. Důvodem je pokles cen ropy na světových trzích, který v posledním týdnu nabral dlouho nevídané obrátky.
img

Cenu ropy zvedají iránské sankce a krize ve Venezuele

19.05.2018 Íránské sankce a krize ve Venezuele neustále ženou ceny ropy nahoru již od listopadu 2014. Světové ceny ropy opět rostou o další 1 %. Jde o nejvyšší úroveň ceny ropy sledovanou od konce roku 2014.
C:\fakepath\brent.png

Ceny ropy kvůli růstu těžby v USA klesly

05.01.2018 Po růstu na nejvyšší hodnoty od května 2015 ceny ropy dnes klesly v reakci na zvýšení těžby ve Spojených státech i kvůli oslabení poptávky po produkci amerických rafinérií. Cena severomořské ropy Brent, která se od prosince zvýšila o deset procent, krátce před 19:00 SEČ ztrácela 0,63 procenta na 67,64 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu oslabila o rovné procento na 61,39 USD/barel.
brent-12062017.png

Ceny ropy zahájily týden oživením z propadů

12.06.2017 Světové ceny ropy zahájily nový týden oživením ze série ztrát a severomořská ropa Brent se přiblížila zpět hranici 50 dolarů za barel. Podle analytiků jde ale jen o technickou reakci na propad z minulého týdne a nynější růst bude zřejmě jen dočasný. V dalším nárůstu cen by podle expertů mělo bránit pokračující zvyšování těžby v USA.
brent-09062017.png

Světové ceny ropy vykazují mírný vzestup

09.06.2017 Světové ceny ropy se dnes stabilizovaly a vykazují mírný vzestup. Zastavily tak pokles z počátku týdne, kdy reagovaly na další informace o nadbytku ropy na trhu navzdory snahám Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) omezit dodávky. Obavy investorů z přetlaku nabídky ve světě zesílily zvláště po zprávě o nečekaném vzestupu zásob ropy v USA a krocích k plnému obnovení těžby v Nigérii a Libyi.
wti-08062017.png

Ropa se stabilizovala na měsíčních minimech

08.06.2017 Světové ceny ropy se dnes po středečním propadu stabilizovaly a zůstaly v blízkosti měsíčních minim z minulého dne. Obavy investorů z přetlaku nabídky ve světě zesílily po zprávě o nečekaném vzestupu ropných zásob v USA a krocích k plnému obnovení těžby v Nigérii.
ropa 14122014.png

OPEC se dohodl na prodloužení omezení těžby

25.05.2017 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se rozhodla prodloužit dohodu o omezení své těžby o devět měsíců do března příštího roku. Agentuře Reuters to sdělil jeden z delegátů dnešní schůzky ve Vídni. K dohodě by se ještě dnes měla připojit zhruba desítka dalších zemí mimo ropný kartel, včetně Ruska.
eurusd-05052017-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 5.5.2017

05.05.2017 Americké akcie uzavřely včerejší obchodování bez výraznějších změn. Příznivé hospodářské výsledky některých podniků byly kompenzovány poklesem energetického sektoru, za kterým stál propad cen ropy. Na forexovém trhu se americký dolar vůči euru dostal na nejslabší úroveň za zhruba šest měsíců.
ropa-brent-03052017.png

Světové ceny ropy dnes dále klesají

03.05.2017 Světové ceny ropy dnes dále klesají. Dolů je tlačí zpráva americké vlády, podle níž se americké zásoby ropy snížily méně, než se očekávalo.
brent-01052017.png

Komodity: Ceny ropy klesají, oslabuje je růst těžby v USA

01.05.2017 Světové ceny ropy dnes klesají a severomořský Brent sestoupil zpět pod 52 dolarů za barel. Vliv záměru kartelu OPEC a jeho partnerů prodloužit omezení těžby dál podkopává růst produkce ve Spojených státech.
Fakta-01052017-LV-5.jpg

Zajímavá fakta na trzích z uplynulého týdne

01.05.2017 Přední akciové indexy ve Spojených státech za minulý měsíc díky příznivým hospodářským výsledkům vzrostly. Technologický index Nasdaq stoupl na nová historická maxima díky ziskům firem Amazon.com a Alphabet. Za celý duben Dow Jones stoupl o 1,3 %, S&P o 0,9 % a Nasdaq o 2,3 %. Nasdaq si připsal měsíční zisk již šestý měsíc za sebou, což je jeho nejdelší růstové období za téměř čtyři roky.
brent-28042017.png

Ceny ropy dnes oživily z propadu

28.04.2017 Světové ceny ropy v závěru týdne oživily ze čtvrtečních měsíčních minim, za duben ale klesly druhý měsíc po sobě. K dnešnímu zotavení trhu pomohlo rostoucí přesvědčení, že se přední těžařské země shodnou na prodloužení dohody o omezení těžby na druhé pololetí.
brent-24042017.png

Komodity: Ceny ropy se dnes vrátily k poklesu

24.04.2017 Světové ceny ropy se dnes odpoledne vrátily k poklesu, a ztratily tak počáteční přírůstky dosažené v očekávání, že členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) prodlouží se svými partnery dohodu o omezení těžby do konce roku. Mezi investory se během dne obnovily obavy z růstu těžební aktivity v USA.
wti-09032017.png

Komodity: Ropa WTI klesla pod 50 dolarů

09.03.2017 Světové ceny ropy dnes navazují na středeční pětiprocentní propad a sestupují na nová letošní minima. Trh je stále pod tlakem údajů o výrazném nárůstu zásob suroviny ve Spojených státech, které vytlačily ceny z jejich několikaměsíčního úzkého rozpětí. Americká ropa WTI sestoupila pod hranici 50 dolarů za barel.
ropa 14122014.png

OPEC: Je možné výraznější snížení těžby

16.02.2017 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) by mohla prodloužit platnost dohody s nečlenskými těžaři o omezení produkce, pokud globální zásoby suroviny neklesnou na požadovanou úroveň. Mohla by se dokonce dohodnout na ještě výraznějším snížení dodávek. Agentuře Reuters to dnes řekly zdroje z kartelu OPEC. Ceny ropy na světových trzích v reakci na tyto informace zamířily vzhůru.
brent-18012017-10.png

Ceny ropy sestoupily na týdenní minima

18.01.2017 Světové ceny ropy dnes oslabují a sestoupily na týdenní minima. Ropný trh předpokládá, že nedávný růst cen povede k oživování ropné produkce ve Spojených státech v době, kdy ostatní těžaři v čele s kartelem OPEC budou usilovat o snížení přebytků na trhu.
brent-17012017-10.png

Ceny ropy díky slabšímu dolaru mírně rostly

17.01.2017 Světové ceny ropy dnes mírně rostou, z denních maxim ale sestoupily. Část zisků dosažených díky slabšímu dolaru a příslibu Rijádu snižovat produkci smazaly předpovědi růstu těžby v Rusku a Spojených státech a přetrvávající pochybnosti, zda velké těžařské země dodrží sliby snižování těžby.
brent-16012017-10.png

Ceny ropy zůstávají na počátku týdne pod tlakem

16.01.2017 Světové ceny ropy zůstávají na počátku týdne pod tlakem a odpoledne mírně ztrácely. Na ropném trhu přetrvávají pochybnosti, zda velké těžařské země dodrží sliby snižování těžby. Ceny oslabují i kvůli očekávání, že těžba ropy ve Spojených státech letos obnoví růst.
wti-10012017.png

Ceny ropy dál klesají kvůli pochybám o snižování těžby

10.01.2017 Světové ceny ropy dnes končily výrazným poklesem a navázaly na pondělní čtyřprocentní ztráty. Ropný trh oslabuje silnější kurz dolaru a pochybnosti o realizaci globální dohody o omezení těžby.
brent-06012017-10.png

Komodity: Světové ceny ropy dnes mírně stouply

06.01.2017 Světové ceny ropy dnes mírně stouply, obchodování ale bylo v závěru týdne oslabené a za celý týden se ceny takřka nezměnily. Růst cen omezoval silný kurz dolaru a pochybnosti o dodržování globální dohody o omezení těžby.
brent-05012017.png

Komodity: Ceny ropy dnes smazaly počáteční zisky

05.01.2017 Světové ceny ropy dnes smazaly počáteční zisky, dosažené díky zprávám o snižování saúdskoarabského vývozu. Ropný trh odpoledne oslabil překvapivě výrazný nárůst zásob ropných produktů na americkém trhu.
ropa 14122014-2.png

Těžba ropy v zemích OPEC klesla

05.01.2017 Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se v prosinci snížila o 200.000 barelů na 34,18 milionu barelů denně. Zaznamenala tak první pokles od května a sestoupila z rekordních 34,38 milionu barelů denně, kde byla v listopadu. Vyplývá to z průzkumu agentury Reuters, který se opírá o údaje o přepravě a o informace zdrojů z odvětví. K poklesu přispěly útoky na ropnou infrastrukturu v Nigérii a snižování exportu ropy ze Saúdské Arábie.
brent-04012017.png

Komodity: Světové ceny ropy dnes obnovily růst

04.01.2017 Světové ceny ropy dnes obnovily růst, pomohly zejména odhady, že nejnovější údaje ukážou pokles zásob suroviny ve Spojených státech. Trh také doufá, že přední světoví vývozci ropy budou dodržovat prosincovou dohodu o omezení těžby.
img

Ceny ropy zastavily růst, sestoupily z maxima za rok a půl

04.01.2017 Světové ceny ropy zahájily nový rok vzestupem na maxima za rok a půl, ke konci obchodování ale o všechny zisky přišly a nakonec oslabily. Ropu srazil vzestup kurzu dolaru na nová maxima za 14 let.
ropa-rusko.jpg

Těžba ropy v Rusku loni stoupla

02.01.2017 Těžba ropy v Rusku v loňském roce stoupla na 10,96 milionu barelů denně z předloňských 10,72 milionu. V samotném prosinci zůstala na listopadovém postsovětském maximu 11,21 milionu barelů denně. Vyplývá to z dnešních údajů ruského ministerstva energetiky. Letos počítá ministerstvo s dalším nárůstem celoroční těžby ropy, a to na 11,01 až 11,07 milionu barelů denně.
Udalosti-30122016-LV-23.jpg

Významné události v roce 2016

31.12.2016 Čínské akciové trhy se 4. ledna propadly o sedm procent a obchodování s nimi bylo poté na zbytek dne přerušeno. Trh reagoval na zprávu o dalším propadu čínského průmyslového sektoru, která společně s klesající čínskou měnou prohloubila obavy o zdraví druhé největší ekonomiky světa.
brent-30122016.png

Ceny ropy letos získaly až 50 procent

30.12.2016 Světové ceny ropy zůstaly na konci roku bez větších změn. Za celý rok ale získávají až 50 procent, což je jejich nejvyšší přírůstek od roku 2009. K letošnímu oživení cen po dvou letech propadu nejvíce přispěla dohoda ropného kartelu OPEC a dalších zemí o omezení těžby, které by mělo zmírnit globální přebytek zásob.
ropa 05072013.jpg

Komodity: Ceny ropy před svátky mírně klesají

23.12.2016 Světové ceny ropy před svátky mírně klesají, a sestupují tak z několikaměsíčních maxim. Severomořský Brent je pod 55 dolary za barel, vliv na pokles cen má silný americký dolar a také vybírání zisků z dosavadního cenového vzestupu.
ropa 14122014.png

OPEC bude jednat o dalším omezení těžby

05.12.2016 Představitelé ropného kartelu OPEC se v sobotu setkají ve Vídni se zástupci nečlenských zemí, aby dokončili globální dohodu o omezení těžby. Oznámil to v pondělí generální tajemník OPEC Mohammed Barkindo. Podle agentury Reuters půjde o první takovéto setkání od roku 2002.
TOP5-25112016-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.11.2016 1) Říjnová jádrová inflace (index CPI) v Japonsku vykázala meziroční pokles 0,4 %, tedy v souladu s očekáváním analytiků.
brent-24112016-10.png

Komodity: Ceny ropy dnes mírně posilují

24.11.2016 Světové ceny ropy dnes mírně posilují a zůstávají těsně pod nedávnými několikatýdenními maximy. Trh čeká na zasedání ministrů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), které se bude zabývat dohodou o omezení těžby. Obchodní aktivita na trhu je kvůli svátku Dne díkůvzdání v USA slabá.
wti-23112016-10.png

Komodity: Ceny ropy dnes smazaly počáteční ztráty

23.11.2016 Světové ceny ropy dnes smazaly počáteční ztráty a zůstaly v blízkosti maxim za tři týdny. Investoři sledují signály naznačující, zda Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) příští týden uzavře konečnou dohodu o omezení těžby.
brent-22012016-10.png

Ceny ropy sestoupily z maxim za tři týdny

22.11.2016 Světové ceny ropy dnes sestoupily ze svých maxim za více než tři týdny. Investoři vesměs nadále předpokládají, že...
brent-18112016-10.png

Ceny ropy v závěru týdne mírně oslabují

18.11.2016 Světové ceny ropy v závěru týdne pod tlakem silného dolaru mírně oslabují. Za celý týden ale díky nadějím na dohodu...
brent-17112016-6.png

Komodity: Ceny ropy dnes obnovily vzestup

17.11.2016 Světové ceny ropy dnes obnovily vzestup a odpoledne získávaly zhruba jedno procento. Zvýšené vyhlídky na uzavření...
brent-16112016.png

Komodity: Ceny ropy dnes začaly mírně klesat

16.11.2016 Ceny ropy dnes po úterním šestiprocentním nárůstu začaly mírně klesat, dolů je tlačí zpráva o nečekaně silném zvýšení...
brent-15112016-6.png

Ceny ropy v úterý prudce vzrostly

15.11.2016 Ceny ropy v reakci na očekávané snížení produkce kartelu OPEC v úterý vzrostly o více než čtyři procenta. Impuls jim...
brent-1411016-11.png

Ceny ropy klesly na nové 3měsíční minimum

14.11.2016 Ceny ropy dnes klesly na nové tříměsíční minimum. Na trhu podle agentury Reuters přetrvávají obavy z rostoucího...
brent-11112016.png

Ceny ropy klesly na minima za tři měsíce

11.11.2016 Ceny ropy na světových trzích dnes prohloubily pokles a severomořská ropa Brent sestoupila na tříměsíční...
ropa 14122014.png

Země OPEC v říjnu zvýšily těžbu ropy

11.11.2016 Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v říjnu navzdory plánům na omezování dodávek zvýšili...
brent-09112016-10.png

Ceny ropy dnes postupně smazaly počáteční ztráty

09.11.2016 Světové ceny ropy dnes postupně smazaly počáteční ztráty, které utrpěly v reakci na vítězství republikánského kandidáta...
wti-09112016.png

Ceny ropy v reakci na Trumpovo vítězství klesají

09.11.2016 Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, reagovaly tak na vítězství republikánského kandidáta Donalda Trumpa...
brent-02112016-6.png

Komodity: Cena ropy ztrácí tři procenta

02.11.2016 Ceny ropy dnes pokračují v poklesu a proti úternímu závěru ztrácejí zhruba tři procenta. Zpráva o rekordním nárůstu...
brent-31102016.png

Komodity: Světové ceny ropy výrazně klesají

31.10.2016 Ceny ropy dnes výrazně klesají, odpoledne ztráty dosahovaly asi tří procent. Hlavním důvodem jsou obavy, zda členové...
brent-28102016-6.png

Cena ropy Brent klesla pod 50 USD

28.10.2016 Cena severomořské ropy Brent během dnešního obchodování sestoupila pod hranici 50 dolarů za barel. Ceny ropy...
brent-19102016.png

Ceny ropy výrazně stouply kvůli poklesu zásob v USA

19.10.2016 Světové ceny ropy dnes stouply zhruba o tři procenta. Podpořila je zpráva o překvapivém poklesu zásob suroviny ve...
brent-17102016-6.png

Komodity: Světové ceny ropy se dnes snížily

17.10.2016 Světové ceny ropy se dnes snížily kvůli obavám investorů z nadbytečných dodávek suroviny na trh. Jejich pokles...
brent-14102016-8.png

Ceny ropy ke konci týdne znovu klesají

14.10.2016 Světové ceny ropy ke konci týdne znovu klesají a za poslední týden ztratily přírůstky, díky nimž se v pondělí vyhouply...
ropa 14122014.png

Těžba ropy OPEC se v září zvýšila

12.10.2016 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) zvýšila v září svou celkovou těžbu na mnohaleté maximum 33,39...
brent-07102016-6.png

Komodity: Ceny ropy na konci týdne klesly

07.10.2016 Světové ceny ropy dnes po celodenním kolísání klesly pod tlakem vybírání zisků z předešlých dní růstu, za týden ale...
brent-05102016-7.png

Komodity: Ceny ropy výrazně zpevňují

05.10.2016 Světové ceny ropy dnes pokračují v růstu, odpoledne přidávaly více než dvě procenta a pohybovaly se kolem nejvyšších...
brent-04102016-7.png

Ropa Brent je na čtyřměsíčním maximu

04.10.2016 Světové ceny ropy dnes pokračují v růstu, k němuž jim pomáhá lepší důvěra investorů v dohodu o zmrazení těžby...
brent-03102016.png

Ropa Brent se drží nad 50 dolary za barel

03.10.2016 Světové ceny ropy se po silném růstu v uplynulým týdnu stabilizovaly, severomořská ropa Brent se dnes drží nad...
ropa.jpg

OPEC zvýšil v září těžbu na nový rekord

30.09.2016 Členské země Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) zvýšily v září svou celkovou těžbu na nový rekord..
ropa 14122014.png

OPEC se dohodl na snížení těžby

29.09.2016 Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se v noci na dnešek předběžně dohodli na snížení těžby ropy na 32,5 milionu až 33 milionů barelů denně. Ceny ropy na to nejprve reagovaly růstem na nejvyšší cenu od počátku září. Později však své zisky smazaly, protože kartel neposkytl žádné další podrobnosti, které hodlá dojednat až na pravidelném zasedání v listopadu. Někteří investoři tak pochybují, zda bude OPEC nakonec schopen plán realizovat a zda bude snížení dostatečné, aby omezilo současné nadměrné dodávky na trh.
brent-27092016-6.png

Komodity: Ceny ropy ztratily pondělní zisky

27.09.2016 Světové ceny ropy dnes ztratily většinu pondělních více než tříprocentních přírůstků. Vyhlídky na dohodu světových...
eurusd-23092016-9.png

Shrnutí páteční obchodní seance 23.9.2016

24.09.2016 Americké akcie během dnešního obchodování oslabily po předchozích třech nárůstech za sebou. Energetické...
brent-23092016-6.png

Komodity: Ceny ropy dnes výrazně oslabují

23.09.2016 Světové ceny ropy dnes výrazně oslabují, odpoledne se ztráty pohybovaly kolem tří procent. Trh reaguje na zprávu...
ropa.jpg

Saúdská Arábie prý může snížit těžbu ropy

23.09.2016 Saúdská Arábie nabídla, že sníží svou těžbu ropy, pokud Írán bude souhlasit se zmrazením těžby do konce letošního...
brent-22092016-6.png

Světové ceny ropy se dnes výrazně zvyšují

22.09.2016 Světové ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, odpoledne přidávaly kolem dvou procent. Vzhůru je tlačí překvapivý...
brent-20092016-6.png

Ceny ropy se zotavily ze 6týdenních minim

20.09.2016 Světové ceny ropy během dnešního obchodování klesly až na šestitýdenní minima, později se však zotavily. Podpořily...
brent-19092016.png

Ceny ropy během dnešního obchodování stouply

19.09.2016 Světové ceny ropy během dnešního obchodování stouply o více než dvě procenta. Přední těžařské země jsou totiž podle...
brent-16092016.png

Ceny ropy klesly na několikatýdenní minima

16.09.2016 Světové ceny ropy během dneška sestoupily na několikatýdenní minima a výrazně ztratily i za celý týden...
ropa 14122014.png

Nadbytek ropy potrvá do poloviny roku 2017

13.09.2016 Nadbytek dodávek na trhu s ropou bude v důsledku zpomalení růstu poptávky přetrvávat minimálně do...
brent-09092016-7.png

Světové ceny ropy klesly zhruba o 3 %

09.09.2016 Ceny ropy na světových trzích se během dnešního obchodování propadly o zhruba tři procenta. Přišly tak o velkou část...
brent-05092016.png

Ceny ropy se dnes vydaly prudce vzhůru

05.09.2016 Světové ceny ropy se dnes vydaly prudce vzhůru a v jednu chvíli vykazovaly nárůst až o pět procent, než později...
Související klíčová slova: Zpomalení čínské ekonomiky | Britské ropné společnosti | Euro k americkému dolaru | Války | Pokles akcií Tesly | Vývoj | Index spotřebitelských cen | Forexové signály | TD Securities | Budapešť | Australská centrální banka | Panevropský index | Zdražovat | Americká automobilka | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Standard & Poor's | Brokeři | Oživení cen | Cena severomořské ropy | Výkyvy | Itálie | Obchodování v New Yorku | Stoxx | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Texas | UBS Wealth Management Americas | Očekávání | Ropný institut | Nikl | CMC Markets | EUR/JPY | Daily trading | Investoři na ropném trhu | Ruské invaze na Ukrajinu | Evropská komise | Pro investory | Investice | Britská centrální banka | Společnost Equinor | PDVSA | Saldo běžného účtu | Potenciál | Vypořádání kontraktu | Van Tharp | Support | Institut nákupních manažerů (ISM) | Mezinárodní ratingová agentura | Akvizice | Nejdůležitější ekonomické události | Bankovní společnost | Alexandr Novak | Online zprávy | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Intervence | Experti | Počáteční zisky | Rekord | Raiffeisenbank | Zpevňování koruny | Devalvace čínského jüanu | Bankovní skupina | Evropské měny | FTSE MIB | Nová varianta covidu | Největší světová ekonomika | Společnost Apple | IHS | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Spotřebitelé | Morgan Stanley | JPMorgan Asset Management | Reality | Goldman Sachs | Petromatrix | Český průmysl | City | Kurz jednotné evropské měny | Price Action | Novorossijsk | Lagardeová | Index FTSE MIB | Většinový podíl | Cenné papíry | Euro vůči americkému dolaru | Výnos | Lipow Oil Associates | Lukáš Baloga | Brent | Americký akciový trh | Variabilní měna | Politico | Japonský index Nikkei | Šéf Fedu | ESG | Bankrot Řecka | Exchange | Investiční strategie | Kontrakty | Strach | PVM Oil Associates | Jeden dolar | Contract for Difference | JPY | Akciový index | Andrew Lipow | Forex simulator | Peníze | Cena Brentu | Ukazatel | IIF | Historický milník | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Americká lehká ropa WTI | Výkon ruské ekonomiky | Šéf ECB | Prognóza | FTSE 100 | Výdělek online bez podvodu | Pokles ceny ropy | Saxo Bank | Barel ropy | Přebytek ropy | Index CAC 40 | Ropa WTI | Brexit | ZEW index | Kontrakty na ropu | Evropské burzy | CSI300 | Pozornost investorů | Burzy | Největší světové ekonomiky | Americký prezident Joe Biden | Béžová kniha | Broker | Jak na akcie | Americký ropný institut | Výkon | USD | Investovat | Rijád | Export | Banka Goldman Sachs | Spekulativní investoři | Macquarie | ProfitLevel | Deficit zahraničního obchodu | Unie | Americká ropa WTI | Energetická společnost | Trpělivost | Na burze | Ropná zařízení | Ekonomiky | Trh s ropou | Fialova vláda | Regulace | Maďarsko | BMI Research | Longbow Asset Management | Tovární objednávky | České ceny výrobců | Fitch Ratings | Cenové tlaky | VTB Capital | Ruský prezident | Širší index S&P 500 | RIC | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Telecom Italia | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Dovoz | Caterpillar | Tyche Capital Advisors | Nikkei | 1 milion | Výrobní ceny | Čínské úřady | Komoditní | Cena ropy graf | Kurz jüanu | Minimální mzda | Rekordní maxima | EUR/CZK | Vybírání zisků | Makroekonomické ukazatele | Ropné zásoby | Akciové indexy | Investoři | Investing.com | Akciová burza | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Evropská měna | Firemní zisky | Návrat francouzského franku | Prezident ECB | Nejistota | Obchodník na trzích | Christine Lagardeová | Index PPI | Euro Stoxx 50 | Západní sankce | Dovoz ropy | Zisk | Janet Yellenová | Zpřísňování měnové politiky | Rekordní minima | Skupina OPEC+ | Ruské ropy | Bank of England | World Gold Council | CAC 40 | WSJ | Prezident | Rostoucí ceny ropy | SEB Bank | Kontrakt na WTI | Úvěrové krize | Investiční firmy | Ropné společnosti | Ekonomika Číny | Čínské banky | Obchodní zásoby | Společnost Evergrande | Analýzy | Zvýšení úrokových sazeb | Investiční | Průzkum | Poradenská společnost | Vývoj měnového páru | IEA | Německý DAX | Covid | Tržní podíl | Akciové trhy ve Spojených státech | Vojenský konflikt | Úrok | Pokles ceny | Jednotná evropská měna | Agentura Reuters | Zpráva | Bohatý | Aktuální prognózy | Události roku | Komoditní fondy | Warren Buffett | S&P | Oslabování dolaru | Česká měna | Hrubý domácí produkt (HDP) | Commonwealth Financial | Důvěra investorů | Obchodování | Výrazné ztráty | Zasedání Fedu | Narušení dodávek | Největší ekonomiky | Plynovody | Libra k americkému dolaru | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | Nabídka | Kurz americké měny | GBP | Management | Cena ropy na světových trzích | ZEW | Ropovod | Centrální banky | Uran | Předpověď | Zprávy | Ruský rubl | VaR | Pokles cen ropy | Deflace | Daňový poplatník | Dolary | Moskevská burza | Akcie v Asii | Kanada | Index STOXX Europe | Turecká lira | Německé firmy | Investiční banka | Prognózy ČNB | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Distribuce | Evropské akcie | Bitcoin | Bezpečné investice | Vyhlídky | Firmy | Vláda USA | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | NATO | Sázka | Cena ropy brent | Futures | Index cen domů | Automobilky | Nástroj | eTrader | Výsledky | West Texas Intermediate | Petr Král | Zdražování pohonných hmot | Hedgeové fondy | Firma Apple | Ruský plyn | ČNB Petr Král | Forex neural network | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Cena ropy WTI | Bank of America | TIM | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | Růst ceny | Odhady trhu | Finanční domy | Raketový útok | Koruna | Rystad Energy | Tablet Trader | Ekonomické události | Výrazný pokles | Vyšší poptávka | Flow chart | Raiffeisen | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Kurz dolaru dnes | Shell | OPEC+ | Francie | Onemocnění | Objem | Propad | Evropský stabilizační mechanismus | Micro forex | London Stock Exchange | Výkonnost | Federální rezervní systém | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Oslabení měny | Údaje | Asie | Americká banka | Elektrovozy | Exxon Mobil | Očekávání analytiků | Regulátor | DPA | Vitol Group | Státní rozpočet | Hlavní indexy | Barack Obama | Kathy Lien | IBEX 35 | Televize CNBC | Průmyslová výroba | Pfizer | Investiční společnost | Britské libry | Obchodování s akciemi | AFP | Floor | Sucden Financial | Druhy ropy | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Plyn | Ruská invaze na Ukrajinu | Výhled kurzu eura | FOMC | Ropa Brent | Hrubý domácí produkt | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Vývoje kurzu | Evropa | Jackson Hole | OPEC | USD/PLN | Short | Ropná společnost | Situace | Ropovod Družba | Bezpečné útočiště | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | Aktuální cena ropy | Zveřejněná data | Americká centrální banka | Devalvace | Stavebnictví | Ukazatele světových cen ropy | Dow Jonesův index | FTSEurofirst | Britský FTSE 100 | Euroskupina | Obchodování v Asii | CI Komodity | Finanční krize | Euro dnes | Vstupy | Strop na ruskou ropu | Rystad | FXstreet.cz | Aktuální cena ropy brent | Rakousko | Stříbro | CHF | Česká koruna | Turecko | Restriktivní opatření | Bank of Japan | OECD | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | LNG | Brokers | Burza cenných papírů | Foreign Exchange | Odhad růstu světové ekonomiky | Americké akcie | BBC | Czech Fund | Britská měna | Futures na ropu WTI | Řecká krize | MetaTrader | Divize | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index Nikkei | Oslabení koruny | Evropská ekonomika | Rosněfť | Čínský statistický úřad | Komise pro cenné papíry a burzy | Equinor | Obchodníci s ropou | Trh | Snížení těžby | Komise | BK Asset Management | Volby v USA | Zvýšení těžby | Těžba ropy | Forexové trhy | Citelné zdražování | Fed | Zahraniční obchod | Ekonomické škody | Korekce | Vývoz ropy | Americká centrální banka FED | Rubl | Akcie ropných koncernů | Kurz dolar | Pozornost | Finanční společnosti | Celosvětová poptávka | Buffett | Foreign currency trading | Největší ekonomika světa | Finanční analytici | USD/NOK | Odveta | S&P 500 | Hrozba recese v USA | Komoditní grafy | Forex spread | JDE | Dolar vůči jenu | Posílení dolaru | Stock | ANO | Americké zásoby ropy | Zemní plyn | ProCent | Ministři financí | Rating | Prezident Joe Biden | Ruská invaze | SNB | Požár zásobníku ropy | Expirace | Microsoft | Wells Fargo | USD/CHF | Floor trader | Příležitosti | Natixis | Úspory | Demokratické strany | NAFTA | Kurz dolarů | Národní ekonomická rada vlády | Pravděpodobnost | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | MetaTrader 4 | Apple | ABN AMRO Bank | Příjmy z ropy | Rizikovější aktiva | Foreign exchange forex | Společnost XTB | Výpadky | Objem obchodů | Japonsko | Pokles eura | XTB | Sdružení automobilového průmyslu | Nájemné | Gazprom | Akcie v USA | Centrální banka | Životní prostředí | Jemenští povstalci | Exxon | Analytici | Bezpečnější měny | ING | Raymond James Financial | NYMEX | Vývoj dolaru | Grafy | Kazachstán | Donald Trump | KBC Energy Economics | Čistý zisk | Jádrová inflace | Patrik Urban | Twitter | Psychologie trhu | Analytika | Podíl Ruska | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Francouzská společnost | Společnosti | Fundamentální faktory | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Další růst | CL | Japonská centrální banka | Propad akcií | Burzovně obchodované produkty | China Merchants Bank | Zvýšení těžby ropy | Dluhové krize | Rizikovější investice | Údaje o inflaci | Viceprezident | CZK | Ruská ropa | Reuters | Currency trading | Fond peněžního trhu | Ceny zemního plynu | Kartel OPEC | Chevron | Mario Draghi | GM | Cushing v Oklahomě | Akcie ve Spojených státech | Politické napětí | Předseda | Cena severomořské ropy Brent | City Index | Index nákupních manažerů | Tištění peněz | Moody's | Merrill Lynch | Telecom | Organizace ADP | Vitol | Prime | Rychlý růst | Čínské akciové trhy | Evropské banky | Americký dolar | Libra | Forex services | CFD | Výprodej na Wall Street | Omezení dodávek ropy | Evropská unie | Strong Petroleum | Výpočet páky | Foreign currency trade | Řecko | Cvičení | Aktuální cena | Nálada investorů | Západní firmy | PIRA | Nový rekord | Dluhopisy | Severomořská ropa | Globtrex | Ranní nadhoz | Cena | Investiční banky | Platební bilance | Ritterbusch & Associates | Odpor | Růst čínské ekonomiky | Řetězec | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Ztráta | Přímé zahraniční investice | Izrael | Ceny akcií | Mezinárodní investoři | Světové centrální banky | S&P500 | EBay | Dolar | Ruský trh | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Ceny | EK | Prudký pokles | Standard Chartered | ČNB | Spojené arabské emiráty | Agentura Bloomberg | Futures kontrakty | Pokles | Kurs koruny | Ceny komodit | Těžaři | Zahraniční investice | Obchodníci s měnami | Koš | Vývoj akciového indexu | Druhá největší světová ekonomika | Mirror trading | Caprock Risk Management | Americké společnosti | Maloobchodní tržby | FTSE | Day stocks | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Americký trh | Obchodník | Forex roboty | Snížení těžby ropy | PVM | COVID-19 | Negativní dopad | FOREX | Evropská centrální banka | Index cen | Luboš Růžička | Ředitelka | Dnešní cena ropy | Daně | Mitsubishi | Web4Trader | Rizika | ECB | Zprávy z trhů | Komodity trading | Zásoby ropy v USA | Česká ekonomika | Skupina OPEC | Kurzy | Marketingová komunikace | Fond | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Partners | Trader | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Ekonomické údaje | BNP Paribas | Ropa graf | Conference Board | Globální ekonomika | Obchodní pozice | Cena ropy online | Rozpočtový schodek | ISM | NATGAS | Ministr zahraničí | Pšenice | Cena zlata | Trading systém | Obchodníci | HSBC | Vysoká poptávka | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Euro STOXX | Trinity Bank | Flash Crash | Silnější kurz | Index FTSEurofirst 300 | Růst cen | Společnost Chevron | Drahé kovy | Indikátor | Moskva | Asset management | Americké akciové trhy | IFO index | Dnes na trzích | Financování | Covidové restrikce | ČSÚ | Invaze | Fitch | JBC Energy | Omezení dodávek | Americká lehká ropa | Poten & Partners | Cena ropy za barel | Zahraniční investice v Číně | Futures brokers | Poptávka | Psychologie | Guvernér | Globální trhy | Americké banky | Ceny suroviny | Očekávání trhu | FT | Bulharsko | Obchodovat | Spotřebitel | JPMorgan Chase | Pokles akcií | Hospodářský růst | Ekonomický růst Číny | Kurz měny | Největší americká banka | Elvira Nabiullinová | Finanční podniky | Posílení eura | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | WTI | Hrozba recese | Standard & Poor's 500 | Bod | Počasí | Reporty | Raiffeisen Bank International | Cena ropy historie | Co bude | Index technologického trhu Nasdaq | RBI | Americká měna | Philadelphia Fed index | Nord Stream | Saúdská Arábie | Základní druhy | Tradition Energy | Bankéři | Barclays | Sázet | Podnikání | Cena ropy | Obavy trhu | Americká organizace API | Inflace | Problémy | Bernstein Research | Marže | Využití kapacit | Akcie bank | ROCE | DAX | HDP | Tisková konference Fedu | EUR/CHF | Alphabet | Micro lot | Vedení společnosti | Firma | Signály | Omikron | Spotřební daně | Odhad cen ropy | Lira | Pokles cen akcií | Futures na ropu | Lot | Ropa | Peněžní zásoba | Dnešní zprávy | Světová ekonomika | FX | Odchod z eurozóny | Index PMI | Ben Bernanke | Ekonom | Deutsche Bank | RUB | Pohonné hmoty v ČR | Kurz | Referendum | Raiffeisenbank a.s. | Daily trading strategy | Unicredit | Růst akcií | Mirae Asset Daewoo | Restrikce | Merck | Optimismus | Facebook | Snížení spotřební daně | Futures trading software | Forex.com | Světová obchodní organizace | Francouzský CAC 40 | Nákup dluhopisů | Ropné dodávky | USA | Washington Post | Konzervativci | Proinflační | Konglomerát | ANZ | Euro | Contract | Investice v Číně | Akcie na Wall Street | Kurz franku | Risk | Dodávky ropy | Světová obchodní organizace (WTO) | Citigroup | Hospodářství | MIB | Etoro | Ministr financí | Světové akciové trhy | Moody's Analytics | Zastavení dodávek | JP Morgan | Obchod | Obchodní aktivita | Růst ekonomiky | Program OMT | Ceny pohonných hmot v ČR | Mimoburzovní obchod | Úrokové sazby | Čínská měna | Intermediate | Karačaganak | On-line data z trhů | EU | Ekonomická krize | Redukce | Převis | Kurz domácí měny | Komerční banka | Deutsche Lufthansa | Vývoz | Davide Biocchi | Světové finanční krize | Recese | Švýcarský frank | Nejzadluženější developer | Bank of Canada | Výprodeje na akciových trzích | Virtuální měny | ING Bank | Index Dow Jones | Britská ekonomika | SEC | Situace na Blízkém východě | Džidda | USD/CAD | Stavební povolení | Kurzy ropy | Sekce měnové | Miliardy | Denní graf | Spekulace | Globální finanční krize | Frank | Currency trade | Cenový strop na ruskou ropu | KBC | Prodeje existujících domů | Kurz eura | David Cameron | Objem investic | Pips | Dnešní zpráva | Silné inflační tlaky | Vystoupení z EU | Cena ropy výhled | Lufthansa | Ceny energií | Makléřské firmy | Americké indexy | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index FTSE 100 | Jerome Powell | Ropovod CPC | Starwood Hotels & Resorts | Averze vůči riziku | Prezident Donald Trump | Podíl Číny | OSN | Soud | Saudi Aramco | Komunita | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Darwin platforma | Zásoby ropy | Trading software | Světové ekonomiky | Benzín | Brokeři z ProfitLevel | Rostoucí ceny | Trend | Dow Jones Industrial | Výhled na letošní rok | Merck KGaA | Míra inflace | Platforma | Zdražování ropy | Energetika | Akcie energetických společností | Spotřebitelská důvěra | MMF | Trhy v USA | USD/RUB | Výhled kurzu dolaru | Finanční situace | Oslabení | Nařízení | Ceny benzínu | Farmaceutické společnosti | Bankovní sektor | Fed index | Indexy | Citi | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Obchodní bilance | Severomořská ropa Brent | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Gold | Investování | Průmysl | Lehká ropa WTI | Úsilí | Německý ústavní soud | Napjatá situace | Tempo růstu | Investor | Pohonné hmoty | Biliony | Ceny pohonných hmot v Česku | Akciové trhy | Direct FX | Hlavní evropské indexy | Měnový výbor Fedu | Zhoršení výhledu | Jefferies Bache | Saúdové | Invaze Ruska | Družba | Šéfka Fedu | Kurz amerického dolaru | Ekonomika Spojených států | Long | Rally | Recese v USA | Pandemie | Landesbank Baden-Wuerttemberg | Putinův režim | Klid | Aktiva | Použití finanční páky | Ayers Alliance | Cenový strop | Ministerstvo financí | A/S Global Risk Management | Výprodej | České měny | Ceny ropy dnes | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Volume Oscillator | Index japonských akcií Nikkei | Srbsko | Pokles cen | Obchodování s komoditami | Plynárenské společnosti | Čínská centrální banka | Index euro | Slabý kurz dolaru | Keystone XL | Kurz rublu | Vývoj kurzu | Inovace | Global Risk Management | Španělský IBEX 35 | Ole Hansen | Spekulanti | Čínské akcie | Nataxis | Brazílie | Sentix | Bank of America Merrill Lynch | Energy Aspects | | Danske Bank | Trinity | Stratég | Majetek | Chop | Řetězce | Sentiment | Globální sentiment | Události ve světové ekonomice | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Politika | Nálada na trhu | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Ben Laidler | Komunikace | Vydělej peníze | BHP | Baterie | Cushing | Velká Británie | Evergrande | Citibank | Objemy obchodů | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Úřad pro energetické informace | Nálada | Indie | Měnové politiky | World First | Ropovod Caspian Pipeline Consortium | Ekonomika | Výdělek na internetu | Historická maxima | Ekonomická data | WTO | Výrobní index PMI | Marketiva | Zlevnění ropy | Sankce | Soukromí zaměstnavatelé | Commerzbank | Zhodnocení | Ministr energetiky | Podnikání na kapitálovém trhu | Ceny zlata | Foreign exchange trader | Výhled | Členové OPEC | Timeframe | České akcie | Prodejní cena | ESM | Volume | Americký akciový index | Komerční banky | Bankor | Americký trh práce | Deriváty | Akciový trh | Embargo | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Economist | Počty nakažených | Index Hang Seng | Day stock | Jaromír Gec | Čerpací stanice | Evropský trh | Finanční trhy | Forex psychologie | Británie | General Motors | Fondy | Komise pro cenné papíry | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Poptávky po ropě | Počet nakažených | Spread | Rating Číny | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | New York | Čistá ztráta | Bernstein | Akcie ropných společností | Ceny ropy Brent | Cena kontraktu | Forex zprávy | Ekonomické zprávy | IBEX | Světový trh s ropou | Exotické měny | G20 | Pokles poptávky | Akcie ve světě | Těžař | Rally na ropě | Prezidentské volby | Tesla | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Akciové trhy v USA | NERV | Kontrakt | Vývoj ceny ropy | Sazby | Válečná ekonomika | Invaze Ruska na Ukrajinu | Turbulence na finančních trzích | Generální ředitel | Komodity obchodování | Cíle | USD/JPY | Jamal | Ekonomický kalendář | LTRO | Investiční skupiny | Volkswagen | Zadlužené Řecko | Pokles Tesly | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | OIL.WTI | Teherán | Capital Economics | Porsche | Španělský IBEX | Value at Risk (VaR) | Transakce | Chop-Zone Indicator | Slabší dolar | Dnešní údaje | Měny | EBRD | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Růst cen potravin | Raymond James | Slovensko | Rozjednané prodeje domů | Roklen | Zpravodajství | Pohonné hmoty v Česku | USDX | Ruský rozpočet | SIRIX | Ropa dnes | Zásoby benzinu | Silný pokles | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | Index IBEX | Thomson Reuters | SEB | Opatření na podporu ekonomiky | JPMorgan | Velkoobchodní tržby | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Logistické společnosti | Ruský prezident Vladimir Putin | Centrální bankéři | Milník | ABN Amro | Pravděpodobnost recese | EIA | Bezpečnější investice | Rusko | Ceny výrobců | Vicepremiér | Obchodní den | Bankrot | Signál | Írán | Zdražování | CMC | S/R zóny | Česká národní banka | Komodity grafy | Ceny americké ropy WTI | Joe Biden | Termínový kontrakt | Ropy | Rozdílové smlouvy | Úspěšné obchodování | Directa Czech | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Společnost | Foreign exchange brokers | Wolfgang Schäuble | Norská koruna | Sázky | Uhlí | Allergan | Energy Management Institute | Futures broker | Vysoká volatilita | Trading | Cena akcií | Volatilita | Země OPEC | Ropný trh | Burze | Eura | Zpomalení v Číně | Organizace | Ceny pohonných hmot | Expedia | Ruská měna | Stock Exchange | Růst | Vyšší úroveň | TotalEnergies | Evropský akciový trh | Pojišťovací společnosti | Příjmy | Nejistoty na trzích | Těžba ropy v Rusku | Zajištění | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Komise v přenesené pravomoci | Měnový výbor | Index | Wall Street Journal | Výsledek referenda | Hlavní americké indexy | Setrvání Británie v EU | Čínský trh | Fundament | Bohatství | Kurzy ropa | Průmyslová produkce | Mimoburzovní | Farmaceutická společnost | Index STOXX Europe 600 | Monopol | Commonwealth Foreign Exchange | Štempl | Kotace | Futures forex | Vlády | Akcie v Británii | Společnost Gazprom | Institut API | Investiční společnosti | Paříž | Čerpací stanice v ČR | Britské burzy | Caspian Pipeline Consortium | Silný kurz dolaru | Varianta covidu | Šance | Program nákupů dluhopisů | Velké hospodářské krize | BrandZ | Obchodování na burze | Grexit | Výdělky na burze | Akcie | Výsledný zisk | Forex strategy | Předseda Evropské komise | Caspian Pipeline Consortium (CPC) | Těžba ropy v USA | MiFID II | British Petroleum | Údaje americké vlády | Dnešní obchodování | Poptávka po ropě | Odvětví | Vladimir Putin | Investoři na trzích | Budoucnost | Britská banka Barclays | Prohlášení | Ropné a plynárenské společnosti | Vývoj dolarového indexu | Uzavření vzdušného prostoru | Očekávání do budoucnosti | Banka | Aramco | Růst cen ropy | Futures trader | Vít Hradil | Zlepšení | Nasdaq Composite | FxNet | Ekonomika USA | Forex software | Omer Esiner | Uvolňování covidových restrikcí | ClipperData | Mini forex | Události tohoto týdne | Semafor | CAD | Americké centrální banky | ONE | Sportovec | Bloomberg | Onemocnění COVID-19 | Nervozita kapitálových trhů | Vstup short | FTSEurofirst 300 | UBS | Nový úděl | Graf dne | Bydlení | Zastavení růstu | Ratingový výhled | Again Capital | Makléřské společnosti | Správy majetku | Amundi | Podpora | CTS | Ceny ropy v dolarech | Foreign currency | Biden | AxiTrader | Nemovitosti | Přehled | Nadbytek ropy | Agentura Moody's | Index CPI | Oživení světové ekonomiky | USD/CZK | Cenové výkyvy | Novozélandský dolar | Geopolitické faktory | Komoditní obchodování | Standard & Poor's (S&P) | Commodity trading | Phillip Futures | Německo | Liquidity Energy | Výkonná ředitelka | MT4 | Riziko | OFZ | Ericsson | Shanghai Composite | Hlavní ekonom | Vice | Ruský majetek | Domácnosti | Odvrátit deflaci | TradeStreet | Státní dluhopisy | Ruská centrální banka | Vysoká inflace | Lehman Brothers | Directa | Vysoká rizika | UBS Wealth Management | Americké vlády | Pozice | Platina | Závislost | Trade Street | Měkké komodity | Macquarie Capital | České ceny | Spotřebitelské ceny | Index DAX | Investing | Americké investiční banky | Ruská ekonomika | Evropské indexy | Tengiz | Index CSI300 | Úřad pro energetické informace (EIA) | CPC | NFP report | Rivkin Securities | Index euro stoxx 50 | PrimStock | MIFID | Krize v Řecku | Evropský trh s plynem | Pumpaři | Meziroční inflace | Oslabení dolaru | Ruský ministr | Společnost Microsoft | SIRIX WebTrader | Banky | Intervenovat | Cena benzínu | Aktivum | WebTrader | Powerhouse | Burza | Vývoj cen komodit | Doporučení | Miliardy dolarů | Lockdowny | West Texas Intermediate (WTI) | Partneři | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Celý svět | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výzkumná společnost | Opatření | New York - Nymex | Energie | Ruský vicepremiér | Vývoj ceny ropy Brent | Risk Management | Žlutý kov | London Stock Exchange Group | Vývoj kurzu dolaru | Tým FXstreet.cz | Index Nikkei 225 | Dow Jones | OptionsXpress | Měna | Obchodní nastavení | Ekonomický růst | Akciové burzy | Nasdaq | Společná evropská měna | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Výrobce léků | Geopolitická situace | Hang Seng | Ruská válečná ekonomika | Růst poptávky | Zastropování cen | Islámský stát | Silnější kurz dolaru | Futures trading system | Ceny zemního plynu v Evropě | Société Générale | Obnovení růstu | Currency | Baker Hughes | Výkyvy na finančních trzích | Krize | Protiruské sankce | Globální obchod | Spojené státy | Vysoké úrokové sazby | Odhad cen | Ministři financí eurozóny | Podnik | Crédit Agricole | Húsíové | Value at Risk | Prodej aut | J.P. Morgan | Miliardář | Jefferies | Investiční doporučení | Úspěch | Uvolnit měnovou politiku | Ekonomové | G7 | Price Futures Group | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Kov | Stagnace | Tržby | Ceny ropy a plynu | Eurozóna | Americká vláda | Ondřej Hartman | COVID-19 omikron | Zrychlení růstu | Londýn - ICE | Zákaz dovozu ruské ropy | Koronavirus | FXstreet | Zásobníky | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Podniky | Vyšetřování | Bilance | ICAP | Dodavatelský řetězec | Analytický tým | Obchodování na komoditních trzích | Evropské země | Zlato | EQT | Instrumenty | Mzdy | Světové trhy | Genscape | Jemenští šíitští povstalci | Produkce ropy | Matthias Müller | Bilance zahraničního obchodu | Wall Street | Poradenství | Markit | ČR | Průměrná cena | CNBC | Nesoulad | Čínské firmy | Vývoj ceny | Analytik | Firemní výsledky | Výnosy | ČTK | Ztráty | Exchange forex | Komodity | Analýza
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Světové akciové burzy
Světové akciové indexy
Světové akciové trhy
Světové burzy
Světové centrální banky
Světové ceny hliníku
Světové ceny kakaa
Světové ceny kávy
Světové ceny obilí
Světové ceny potravin

Následující klíčová slova

Světové časy
Světové ekonomické fórum
Světové ekonomické fórum (WEF)
Světové ekonomické krize
Světové ekonomiky
Světové finanční krize
Světové finanční trhy
Světové HDP
Světové hospodářské klima
Světové hospodářské krize
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít