Pondělí 17. června 2024 22:06
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster srovnani

Energetická krize

img

EU hrozí energetická krize, Slovensko či Rakousko totiž nemají náhradu za ruský plyn. Ukrajina přitom odmítá prodloužit smlouvu o přepravě ruského plynu na jejich území

11.06.2024 Představitelé EU se v rostoucí míře obávají, že celek přijde o ruský plyn, a moc neví, co si mají počít a kde za něj hledat náhradu. Ke konci letoška totiž dobíhá smlouva o přepravě ruského plynu přes Ukrajinu a nebude obnovena. Kyjev prodloužení smlouvy s ruskou stranou odmítá.
img

Budeme v roce 2024 utrácet za nákupy více než vloni?

24.04.2024 Obchodníci v České republice zaznamenali v letech 2022 a 2023 meziroční pokles tržeb, a to o 3,9 %, resp. 4,2 %. Propad tržeb během uplynulého roku byl nejvýraznější minimálně od začátku milénia. Otázkou zůstává, jaký bude z pohledu obchodníků a spotřebitelů rok 2024. Dobrou zprávou je, že nálada mezi spotřebiteli se už několik měsíců v řadě zlepšuje a březnový indikátor spotřebitelské důvěry dosáhl nejvyšší hodnoty od jara 2021. V nejnovější analýze se Eva Sadovská, analytička WOOD & Company, podívala na důvody poklesu loňských tržeb maloobchodu, na to, jak Češi nakupovali v nákupních centrech, zda se spotřebitelé vrátili do kamenných obchodů, ale především na to, co má vliv na utrácení Čechů v roce 2024.
C:\fakepath\cinsky-juan-19042024.png

Čínský jüan nabírá na důležitosti

19.04.2024 V návaznosti na silná ekonomická i inflační data z americké ekonomiky i eskalaci rizika na Blízkém východě si USD připisuje zisky. Dolarový index se pohybuje na nejsilnějších hodnotách za posledních 18 měsíců, kdy vrcholila evropská energetická krize. Proti dolaru aktuálně oslabuje japonský jen, euro, ostatní evropské měny, prodejní tlaky jako poslední v tomto týdnu neustálo mexické peso.
img

Český průmysl srážejí vysoké ceny energií. Dražší výrobky pak nejsou konkurenceschopné

27.03.2024 Cenu elektřiny letos ovlivní návrat poplatků za obnovitelné zdroje a zvýšení regulovaných poplatků. Průmyslové společnosti přitom stále bojují s tím, že kvůli vysokým vstupním nákladům musejí zvyšovat ceny výrobků, které pak na trhu ztrácejí konkurenceschopnost.
C:\fakepath\Raylyst.jpg

Nejrychleji rostoucí firmou v Evropě je česká Raylyst

01.03.2024 Nejrychleji rostoucí společností v Evropě se stala česká firma Raylyst, přední distributor fotovoltaických produktů pro evropský trh. Vyplývá to z nejnovějšího žebříčku sestavovaného listem Financial Times (FT) a serverem Statista. Do žebříčku 1000 nejrychleji rostoucích firem se dostalo ještě dalších deset českých společností.
img

Dobrá zpráva – plyn a elektřina prudce zlevňují

15.02.2024 Energetická krize v Evropě dále odeznívá s tím, jak pokračuje pokles cen plynu a elektřiny. Evropský plynový benchmark TTF od začátku roku odepsal více než 20 % na 25 EUR/MWh, viditelně však klesají i ceny delších forwardových kontraktů. Aktuálně se plyn na příští zimu 2024/2025 obchoduje již pod úrovní 30 EUR/MWh. K podobnému zlevnění dochází také u elektřiny – cena pro rok 2025 poklesla na 75 EUR/MWh, pro další rok pak na 70, resp. 65 EUR/MWh.
img

Běžný účet platební bilance loni pod dvou letech záporného salda vykázal kladnou bilanci. Pomohl mu návrat zahraničního obchodu „do plusu“, ekonomický vztah Česka k zahraničí se tak kýženě stabilizuje

13.02.2024 Běžný účet platební bilance České republiky loni skončil v přebytku 89,9 miliardy korun. Stalo se tak po dvou letech záporného výsledku. Záporné saldo běžného účtu bylo zvláště výrazně předloni, kdy činilo 415,3 miliardy korun. V samotném prosinci 2023 dosáhl přebytek běžného účtu vyšší než očekávané úrovně 13,2 miliardy korun.
img

„Odpovědné“ firmy rostou rychleji než trh. Na druhou stranu nemusí být dobře připraveny na válku

12.02.2024 Z porovnání výkonnosti firem, které ovládají světové žebříčky ESG (udržitelnost, odpovědnost), za poslední tři roky vyplývá jejich nadprůměrná výnosnost v růstových letech. Naopak, v době krize, která překvapila svět zahájením války Ruska pro Ukrajině, tyto „ESG“ společnosti ztrácely na své hodnotě víc, než trh jako celek. Vyplývá to z lednové studie World’s Top ESG Companies 2024 investiční společnosti Wonderinterest Trading.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Bloomberg: Dny Německa jakožto průmyslové supervelmoci se možná chýlí ke konci

12.02.2024 Produkce německého zpracovatelského průmyslu vykazuje od roku 2017 sestupnou tendenci, která kvůli klesající konkurenceschopnosti nabírá na tempu. Dny Německa jakožto průmyslové supervelmoci se tak možná chýlí ke konci, uvedla agentura Bloomberg.
img

Zahraniční obchod Česka se loni po dvou letech vrátil do přebytku. Pomohlo mu hlavně zlevnění ropy a plynu

06.02.2024 Saldo zahraničního obchodu České republiky se loni po dvou letech vrátilo do kladného pásma. Zahraniční obchod vykázal celoročně přebytek 122,8 miliardy korun, což je nominálně sedmý nejlepší výsledek historie České republiky od jejího vzniku roku 1993.
img

Vláda ve věci zestátnění ČEZ otáčí o 180 stupňů z hodiny na hodinu a pak zase zpět. Neuváženými výroky zásadně ohrožuje další rozvoj burzy a kapitálového trhu v Česku

30.01.2024 Včera během jediného dne vláda, ústy svého prvního místopředsedy Víta Rakušana, vícekrát otočila ve věci zestátnění energetického podniku ČEZ. Nejprve odpoledne na setkání s občany v sokolovském kulturním domě Rakušan poměrně překvapivě uvedl, že se domnívá, že vláda ještě během svého nynějšího funkčního období podnik zestátní. Před půlnocí ale už zase svá slova bral zpět. „Vláda uvažovala o odkoupení výrobních částí (podniku ČEZ) v době extrémně vysokých cen energií. V tuto dobu žádné takové kroky neprobíhají,“ uvedl ministr vnitra na svém účtu na sociální síti X.
img

Vládě se daří stabilizovat veřejné finance, schodek za rok 2023 se vešel do limitu. Ratingové agentury tleskají a zlepšují výhled vývoje českých veřejných financí

04.01.2024 Výsledné hospodaření české vlády za loňský rok je nakonec úspěšné, a to v tom smyslu, že se konečný deficit „vešel“ do vytyčeného rámce, aniž by vláda loni musela přistoupit k novelizaci rozpočtového zákona. Deficit ve výši 288,5 miliardy korun je ještě o 6,5 miliardy nižší, než kolik činila jeho „maximální povolená výše“, odpovídající 295 miliardám korun. Po většinu roku 2023 přitom analytici předpokládali, že výsledný deficit nakonec nejspíše převýší 300 miliard korun. Podobné obavy vyjadřovala také Národní rozpočtová rada.
img

S eurem by byla inflace a zřejmě i zadlužování Česka vyšší – a tím pádem jeho rating horší. Dokládají to data ze Slovenska a z dalších zemí eurozóny

01.01.2024 Koruna je v éře covidu a války druhou nejvýkonnější evropskou měnou, po švýcarském franku. Česko si současně drží svůj rating, na rozdíl od „eurového“ Slovenska, jemuž rating padá, podobně jako řadě jiných zemí eurozóny.
img

Koruna je v éře covidu a války druhou nejvýkonnější evropskou měnou, po švýcarském franku. Česko má přitom i nyní největší devizové rezervy v EU, z evropských zemí má větší jen Švýcarsko

31.12.2023 Máme za sebou čtyři pohnuté roky. Nejprve dva roky covidu, poté dva roky války, do toho mimořádná inflace a energetická krize. Jak si v této pohnuté době stála koruna? Lépe než drtivá většina měn světa. Dokonce lépe než euro.
C:\fakepath\cerna-labut-27122023.jpg

Které “černé labutě” mohou ohrozit trhy v roce 2024?

27.12.2023 Postrach všech analytiků, který na trzích nenechává kámen na kameni. To jsou černé labutě - nepředvídatelné scénáře mnohdy až katastrofických rozměrů, avšak s nízkou pravděpodobností výskytu. V dnešním článku si zkusíme zavěštit a předpovědět si hned několik podobných událostí.
img

Agentura Moody’s tleská Fialově vládě, a to jak za stabilizaci veřejných financí, tak za nastartování důchodové reformy. Ratingový výhled Česka zlepšuje

25.11.2023 Ratingová agentura Moody's včera večer, po zavření burz, zlepšila ratingový výhled zadlužení České republiky. Ponechala hodnocení na stupni Aa3, ale související výhled zlepšila z „negativního“ na „stabilní“. Jedná se o dosud nejprůkaznější doklad toho, že mezinárodní investorská obec považuje tuzemské veřejné finance za stabilizované, resp. za takové, jimž ani ve výhledu do nejbližších let nehrozí závažnější otřes či neudržitelné spění k rozvratu.
img

Krize i rostoucí životní náklady zvyšují sociální rizika. Z rozvíjejících se trhů je nejlepší Česko

08.11.2023 Sociální rizika se v uplynulých dvou letech prohloubila. Vyplývá to z Indexu sociální odolnosti, který zpracovává pojišťovna Allianz Trade. Zemí s nejnižší mírou sociálního rizika zůstává Dánsko, které následují Finsko a Švýcarsko. Česko se v žebříčku jako jediná země střední a východní Evropy umístila mezi nejlepším dvaceti státy.
C:\fakepath\ondrej-hartman-19092023.jpeg

Jak se rozhoduje a přemýšlí úspěšný trader? Obchodník měsíce XTB – O. Hartman

19.09.2023 Zeptali jsme se na 14 otázek úspěšného českého tradera Ondřeje Hartmana. Zjistěte více o obchodních strategiích v tomto exkluzivním rozhovoru.
img

Německu i Česku hrozí deindustrializace. S vládou kancléře Scholze není spokojeno 80 procent Němců, na výraz „energetická přeměna“ jsou alergičtí

17.09.2023 O Německu se už opět, po letech, hovoří jako o „nemocném muži Evropy“. V ekonomických problémech je ale celý starý kontinent. Bezprostředně jej ničí zejména důsledky války na Ukrajině, včetně energetické drahoty, které výrazně snižují globální konkurenceschopnost nejen německých firem a podniků. Má to zásadní dopad už i na náladu Němců. Hned 79 procent z nich není s vládou kancléře Scholze spokojeno, vyplývá z aktuálního průzkumu ARD. Už jsou alergičtí na výraz „energetická přeměna“ a Scholzovi spolustraníci kancléři doporučují se jeho užití na veřejnost zcela vystříhat.
img

Vodafonu klesl v minulém fiskálním roce v ČR zisk o čtvrtinu na 933 milionů Kč

13.09.2023 Operátorovi Vodafone klesl ve fiskálním roce končícím letos na konci března v ČR zisk o 27 procent na 933 milionů korun. Tržby vzrostly o 3,7 procenta na 20,55 miliardy korun. Ziskovost ovlivnila energetická krize i vysoká inflace spolu s nutností investovat do splnění licenčních požadavků. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.
img

Třetina německého průmyslu zvažuje odchod do zahraničí, kvůli vysokým cenám energií. Hrozba deindustrializace Německa – a tím pádem i Česka – nikdy nebyla vyšší

29.08.2023 Německé firmy a podniky ve vzrůstající míře omezují své investice na domácí půdě a zvažují, či již uskutečňují odchod do zahraničí. Důvodem jsou vysoké ceny energií, které decimují nejen německou, ale i mnohé další evropské ekonomiky.
img

Mohou evropské akcie dál ignorovat špatné zprávy?

21.08.2023 Když pomineme první měsíce pandemie, je současný ekonomický růst v Evropě nejhorší od období 2011-2013. Letos v zimě navíc nelze vyloučit ani novou energetickou krizi. Německo upadlo do recese a tamní průmysl je na kolenou. Jak dlouho ještě mohou investoři ignorovat varovná znamení? Výsledková sezóna ve 2. čtvrtletí jen potvrdila, že je růst výnosů v Evropě už tři kvartály záporný. Vzhledem k těmto vyhlídkám a skutečnosti, že se Německo znovu stává „nemocným mužem Evropy", jsou ceny evropských akcií oproti americkým nejnižší od roku 2006. Investoři se v rekordních počtech odvracejí od Evropy směrem k USA.
img

Krize změnila přístup Čechů k udržitelnosti. Přes 80 % z nich při investování upřednostňuje výnos před udržitelností a sociální odpovědností

26.07.2023 Češi v krizi řeší nejdříve finance, udržitelnost až na druhém místě. Průzkum společnosti Generali Investments CEE ukázal, že pro 81 % lidí je při uvažování o ekologických opatřeních důležitější finanční návratnost než samotná ochrana životního prostředí. Přesto však u Čechů roste zájem o investice do odpovědných společností nebo fondů investujících do společností podnikajících v souladu s ESG kritérii.
img

Akcie francouzského řetězce Casino po krátkém růstu zamířily prudce dolů

18.07.2023 Akciová burza v Paříži dnes obnovila obchodování s akciemi zadluženého francouzského řetězce supermarketů Casino. V pondělí se s nimi neobchodovalo, protože firma avizovala jednání o nabídce na posílení kapitálu, kterou jí předložil český miliardář Daniel Křetínský a jeho obchodní partner. Akcie dnešní obchodování zahájily růstem o více než tři procenta zhruba na 3,25 eura, později ale všechny zisky odevzdaly a před 11:00 SELČ vykazovaly propad o více než deset procent pod 2,82 eura, ukazují záznamy burzy.
img

Míra nezaměstnanosti klesá, hlavně díky sezónním vlivům. Inflační a energetická krize ale není tak závažná, jako byla ta covidová, ukazuje i tak vývoj na českém trhu práce

12.07.2023 Míra nezaměstnanosti v Česku činila ke konci června 3,4 procenta. Na tuto úroveň, jež je nejnižší od loňského srpna, klesla v souladu s očekáváním z květnové hodnoty 3,5 procenta. Počet volných pracovních míst převyšuje počet uchazečů o zaměstnání o takřka 37 tisíc, což je o zhruba pět tisíc vyšší údaj než v květnu. Obě čísla znamenají, že tuzemský trh práce je nadále přehřátý. Pokles míry nezaměstnanosti souvisí se sezónními vlivy, kdy na jaře s nástupem teplejšího počasí a pak dále před létem a o prázdninách každoročně roste poptávka po pracovní síle pro venkovní činnosti v zemědělství, stavebnictví či lesnictví, ale třeba i v oblasti rekrace. Za celý letošní rok vykáže míra nezaměstnanosti úroveň 3,6 procenta, pročež nelze čekat její výraznější nárůst ani ve druhé polovině roku.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Studie: Počet firemních bankrotů v Německu v pololetí stoupl nejvíce za 20 let

29.06.2023 Počet firemních bankrotů v Německu se v letošním prvním pololetí meziročně zvýšil o 16,2 procenta na 8400 případů. To představuje nejvýraznější nárůst za více než 20 let. Vyplývá to ze studie, kterou dnes zveřejnila společnost Creditreform. Německé podniky se v poslední době potýkají s vysokými cenami energií a surovin i s dopady vysokých úrokových sazeb.
C:\fakepath\pre.jpg

PRE vyplatí akcionářům dividendu 439,96 Kč za akcii, stejně jako loni

23.06.2023 Společnost Pražská energetika (PRE) vyplatí letos svým akcionářům dividendu 439,96 Kč za akcii, tedy na stejné úrovni jako loni. Firma tak mezi akcionáře rozdělí přes 1,7 miliardy Kč. Rozhodla o tom dnešní valná hromada společnosti. Udělala také několik změn ve správních orgánech firmy, novými členy představenstva se stali David Vodrážka a Jaromír Beránek.
C:\fakepath\stepan-krecek-18062023-1.jpg

Štěpán Křeček: Když je zle, věřím dolaru. Když se situace zlepšuje, přesouvám se do koruny

19.06.2023 Koruna zůstane silná, myslí si Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities. „Je to dáno tím, že v tuzemsku jsou stále vyšší sazby než v eurozóně,“ říká Křeček. Dodává ale také, že roli hrají firemní úvěry v eurech, které podniky následně směňují do koruny a vytváří tak poptávku po české měně. Křeček také prozradil, kterým měnám aktuálně věří nejvíce. V rozhovoru se dozvíte, zda by bankovní rada ČNB měla ještě sáhnout po zvýšení úrokové sazby nebo ji naopak začít snižovat.
img

HN: Společnost GasNet, největší distributor plynu v Česku, je na prodej

12.06.2023 Společnost GasNet, která je největším distributorem plynu v Česku, je na prodej. Proces prodeje spustil jediný vlastník - konsorcium investorů vedené společností Macquarie Asset Management (MAM). Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny (HN) s odkazem na čtyři zdroje z finančních a poradenských kruhů i energetiky. Ocenění firmy může být ve vyšších desítkách miliard korun.
C:\fakepath\trader-09062023-85-zm.jpg

Cena plynu pro evropský trh stoupla téměř o pětinu, vrátila se nad 30 eur za MWh

09.06.2023 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dnes zvýšila téměř o pětinu a vrátila se nad 30 eur (přes 700 Kč) za megawatthodinu (MWh). Za jejím růstem stojí nejistota ohledně vývoje dodávek. Za celý týden plyn podle agentury Bloomberg zdražil o 35 procent. Jeho cena tak zaznamenala první týdenní nárůst od letošního března a nejvýraznější týdenní nárůst od loňského srpna, kdy byla evropská energetická krize na svém vrcholu, píše Bloomberg.
img

Míra nezaměstnanosti klesá, hlavně díky nástupu teplejšího počasí. Inflační a energetická krize ale není tak závažná, jako byla ta covidová, ukazuje i tak vývoj na českém trhu práce

08.06.2023 Míra nezaměstnanosti v Česku činila ke konci května 3,5 procenta. Na tuto úroveň, jež je nejnižší od loňského listopadu, klesla v souladu s očekáváním z dubnové hodnoty 3,6 procenta. Počet volných pracovních míst převyšuje počet uchazečů o zaměstnání o takřka 32 tisíc. To je nejvyšší údaj od loňského listopadu. Obě čísla znamenají, že tuzemský trh práce je nadále přehřátý. Pokles míry nezaměstnanosti souvisí s nástupem teplejšího počasí, kdy každoročně roste poptávka po pracovní síle pro venkovní činnosti v zemědělství, stavebnictví či lesnictví apod. Za celý letošní rok vykáže míra nezaměstnanosti úroveň 3,6 procenta, pročež nelze čekat její výraznější nárůst ani ve druhé polovině roku.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Zahraniční investice v Německu jsou stabilní, mohou je ale ohrozit pobídky z USA

22.05.2023 Zahraniční investice v Německu byly v loňském roce víceméně stabilní, do budoucna je ale může ohrozit program amerických vládních pobídek, který láká firmy pryč z Evropy. S odvoláním na analýzu německé rozvojové agentury Germany Trade and Invest (GTAI) to dnes uvedla agentura Reuters. Největším investorem loni v Německu byly právě Spojené státy, na které připadalo 279 projektů.
img

České veřejné finance jsou v příznivém stavu, říká ratingová agentura Moody's. Vláda však potřebuje vyburcovat veřejnost, aby ta snáze přijala nepopulární kroky typu osekání daní či zvýšení důchodů

10.05.2023 Vláda zítra představí konsolidační balíček a důchodovou reformu v 11:55 hodin, jak informuje na twitteru. Zřejmě tedy bude burcovat, že je „za pět minut dvanáct“, jinak rozvrácené veřejné finance skončí v bankrotu. Když totiž lidi vyburcuje dostatečně, snáze přijmou nepopulární opatření typu osekání důchodů či zvýšení daní.
C:\fakepath\trader-08052023-29-zm.jpg

OECD: Německá ekonomika se bude příští rok zotavovat pomaleji, než se očekávalo

08.05.2023 Německá ekonomika se bude v příštím roce zotavovat pomaleji, než se předpokládalo, uvedla dnes v tiskové zprávě Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Hrubý domácí produkt (HDP) největší evropské ekonomiky se podle výhledu OECD letos zvýší o 0,3 procenta a v roce 2024 o 1,3 procenta. Zatímco prognóza pro letošní rok zůstává beze změny, v případě příštího roku organizace v březnu odhadovala růst o 1,7 procenta. Snížení výhledu OECD přičetla růstu výdajů na ekologičtější infrastrukturu.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Analytici: Údaje o HDP ukazují, že recese v Česku skončila

02.05.2023 Údaje o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) ukazují, že recese v Česku skončila. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK, podle kterých se česká ekonomika ukázala být odolná. Podle předběžného odhadu, který dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), v prvním čtvrtletí HDP mezičtvrtletně vzrostl o 0,1 procenta, meziročně klesl o 0,2 procenta. Analytici očekávají za celý rok hospodářský růst do jednoho procenta.
img

Dolar pyká za svou chybu

18.04.2023 Pochybnosti zničily euro. Přesněji způsobily ústup páru EUR/USD. Investory zneklidnil "jestřábí" projev člena FOMC Christophera Wallera, který vyzval Fed, aby pokračoval ve zpřísňování měnové politiky, protože neexistují žádné důkazy o udržitelném pohybu inflace směrem k 2% cíli, stejně jako prohlášení Black Rock, že Federální rezervní systém nedokončil zvyšování sazeb. Přidá dalších 50–75 základních bodů. A trh tak věřil v konec cyklu měnových restrikcí! Může to být špatně?
img

Německo dnes dává sbohem jádru, může to nakonec zdražit elektřinu i Čechům. Ve Finsku v pondělí spouští zbrusu novou jadernou elektrárnu, v jádro víc věří i Francie, Británie, či dokonce Japonsko

15.04.2023 Německo dnes po více než 60 letech výroby elektřiny z jádra vypíná své poslední jaderné elektrárny. V deset hodin dopoledne začne postupně vypínat elektrárnu Isar-2 u Mnichova. O zhruba 45 minut později bude tento zdroj automaticky odpojen ze sítě, až jeho výroba klesne na 30 procent instalovaného výkonu. Posléze během dneška projdou stejným procesem také elektrárny Neckarwestheim-2 a Emsland. Do dnešní půlnoci tak bude Německo zcela bez své jaderné elektrárny, poprvé od roku 1961.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Nagel: Energetická krize v Německu je již víceméně vyřešena

13.04.2023 Vyhlídky německé ekonomiky jsou příznivé a energetická krize už byla v Německu víceméně vyřešena. Na okraj jarního zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB) ve Washingtonu to televizi CNBC řekl šéf německé centrální banky Joachim Nagel.
img

Libra má ty správné karty

11.04.2023 Navzdory třídennímu maximu páru GBP/USD je libra stále nejefektivnější měnou G10. Od začátku roku GBP posílila vůči USD o 2,8 % a za poslední měsíc o 3,4 %. Jaké jsou důvody jejího úspěchu? Energetická krize v eurozóně nebyla tak hrozná, jak se předpokládalo, britská ekonomika si vede dobře a její bankovní systém se investorům zdál stabilnější než ten v Evropě nebo USA. Přidejte k tomu vysokou pravděpodobnost, že Bank of England udrží své agresivní zvyšování úrokových sazeb, a vše dává smysl.
img

Palivové dříví v Česku je rekordně drahé, kubík vyjde i na více než 1500 korun. Výraznější zlevnění přijde spíše až příští rok, kvalitnější dřevo zlevňuje už teď

04.04.2023 Cena palivového dříví z jehličnanů listnáčů vystoupala loni na svoji nejvyšší úroveň za celou dobu minimálně od roku 2009, vyplývá z nově aktualizovaných dat ČSÚ. Průměrná cena palivového dřeva z jehličnanů činila loni 1032 korun za metr krychlový a vůbec poprvé tak přesáhla psychologickou hranici 1000 korun. Průměrná cena palivového dřeva z listnáčů zase loni odpovídala 1523 korun za metr krychlový a vůbec poprvé tak přesáhla hranici 1500 korun.
img

Kolísání cen dřeva a jeho dopad na podnikání v ČR

04.04.2023 Vývoj na komoditních trzích byl v posledním roce velmi nestálý. Jejich ceny vystřelily v reakci na invazi a v průběhu roka se pomalu stabilizovaly. Platí to i o dřevě, které patří spíš do skupiny přehlížených komodit. Palivové dříví v Česku je rekordně drahé. Výraznější zlevnění přijde spíše až příští rok, kvalitnější dřevo zlevňuje už teď.
img

Kraje a obce hospodařily loni s velkým přebytkem, metropole Praha s druhým největším v historii. Ale i proto, že Praha málo investuje, na což upozorňují i ratingové agentury

02.04.2023 Kraje a obce České republiky loni hospodařily s třetím největším přebytkem v historii, a to 32,8 miliardy korun. Takřka polovinu z tohoto přebytku má však na svědomí metropole Praha, která za rok 2022 skončila „v plusu“ 15,5 miliardy korun. Údaje ministerstva financí včera zveřejnila Česká televize.
img

Covid i válka na Ukrajině přispívají k demontáži globálního finančního systému

28.03.2023 Covidové narušení dodavatelských řetězců, rostoucí geopolitické napětí i nedávné krachy významných bank podle aktuální analýzy pojišťovny Allianz Trade přispívají ke zpochybňování globálního finančního systému. Rozvíjející se ekonomiky v čele s Čínou začaly cílevědoměji prosazovat iniciativy k dosažení větší měnové suverenity a snížení své závislosti na přeshraničních kapitálových tocích z vyspělých ekonomik.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Výhled německé ekonomiky se podle poradců vlády zlepšil, brzdou zůstává inflace

22.03.2023 Vyhlídky německé ekonomiky se proti loňskému podzimu nepatrně zlepšily, hospodářský růst ale dál brzdí vysoká inflace. Ve své dnešní zprávě to uvedl výbor ekonomických poradců německé vlády. Předpověděl, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v letošním roce zvýší o 0,2 procenta, což odpovídá lednové prognóze německé vlády. V příštím roce počítá výbor se zrychlením růstu na 1,3 procenta.
img

Komentář Invesca: Zpátky ke zdrojům – argumenty pro udržitelnost surovin

20.03.2023 Pro úspěšnou dekarbonizaci planety je třeba provést zásadní změny. Jednou z nich je přechod od uhlí a ropy k obnovitelným zdrojům energie, což bude vyžadovat inovativní technologie a zvýšené investice do výzkumu a vývoje. Stejně klíčová je potřeba oběhového hospodářství a udržitelných potravinových řetězců. Neméně důležité jsou samotné suroviny a možná udržitelnější řešení.
img

Obchodování se zemním plynem a energetická krize

17.03.2023 Zemní plyn je jedním z nejdůležitějších zdrojů energie na světě. Obchodování se zemním plynem přitahuje v posledních letech pozornost, zejména po zahájení střetu na Ukrajině. Důvodem je skutečnost, že Rusko, jeden z nejvýznamnějších producentů plynu na světě, čelilo sankcím uvaleným USA, EU a dalšími zeměmi. Země Evropské unie se snažily snížit spotřebu zemního plynu, zatímco ostatní země našly příležitost zvýšit svou těžbu zemního plynu.
img

Únorová inflace by měla zvolnit

10.03.2023 Vysoká inflace se zakusuje do reálných příjmů u domácností v celé Evropě, rozdíly mezi intenzitou dopadů však zůstávají vysoké, a to i v rámci regionu střední a východní Evropy. Zatímco spotřeba českých domácností padá pátým kvartálem v řadě a je necelých 8 % pod před-pandemickým rokem 2019, v Maďarsku se v posledních dvou kvartálech růst reálné spotřeby teprve zastavil a je stále více než 8 % nad před-pandemickým rokem 2019. V Polsku začala sice spotřeba v posledních dvou kvartálech rychle klesat, je však stále také necelá 3 % nad úrovněmi roku 2019. Kde se berou tak výrazné rozdíly a jsou dlouhodobě udržitelné?
img

Průzkum: Energetická krize donutila k omezení základních výdajů 11 pct lidí

07.03.2023 Energetická krize donutila 11 procent domácností k výraznému omezení základních výdajů na zdravotní péči či jídlo. Dalších 46 procent muselo omezit některé volnočasové aktivity nebo opatrněji hospodařit s rodinným rozpočtem. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos, který má ČTK k dispozici. Češi podle něj zatím zvládají krizi lépe, než ještě vloni očekávali, přes 44 procent lidí hospodaří bez omezení. Pomohly k tomu i úsporná opatření, jež provedla více než polovina domácností. Obavy z dalších negativních dopadů krize ovšem přetrvávají, úspory tak budou pokračovat.
img

Pražská burza letos válcuje ostatní, málokde jinde ve světě lidé na akciích bohatnou tolik jako v Praze. Proč přesně?

07.03.2023 Pražská burza letos jede. Patří k nejvýkonnějším na světě. Její hlavni ukazatel, index PX, minulý týden v pátek ráno, před začátkem obchodování, vykazoval letošní zhodnocení 19,5 procenta. Pro lepší mezinárodní srovnatelnost se jedná o dolarové vyjádření. V korunovém vyjádření index PX letos narostl o rovněž solidních 17,6 procenta. To proto, že česká koruna letos patří k menšině světově významnějších měn, které vůči té americké zpevňují. Koruna letos vůči dolaru posiluje o více než dvě procenta, zatímco ostatní evropské měny – s výjimkou maďarského forintu – vůči dolaru oslabují. A to tedy jak euro, tak britská libra, švýcarský frank, skandinávské měny nebo polský zlotý.
C:\fakepath\xtb-06032023.png

Česká koruna dál válcuje světově měny. Je šance, že kurz ještě posílí?

06.03.2023 Česká koruna minulý měsíc oslavila 30 let své existence a své narozeniny slaví opravdu s vervou. V poslední době soustavně překonává přední světové měny, mezi které patří i euro nebo americký dolar. Koruna tak překvapuje velkou část tuzemských i světových analytiků – může ale její posilování dál pokračovat?
img

Špatná nálada spotřebitelů se zlepšuje, naopak důvěra podnikatelů v ekonomiku klesá

24.02.2023 Český statistický úřad dnes zveřejnil indikátor důvěry spotřebitelů a podnikatelů v ekonomiku. Zatímco indikátor důvěry podnikatelů poklesl o 1,3 bodu na hodnotu 92,5, důvěra spotřebitelů naopak podruhé v řadě vzrostla.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá ekonomika ve čtvrtletí klesla o 0,4 procenta

24.02.2023 Německé hospodářství se koncem loňského roku vyvíjelo hůře, než se mělo původně za to. Hrubý domácí produkt (HDP) ve čtvrtém čtvrtletí proti předchozímu kvartálu klesl o 0,4 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněné konečné zprávy spolkového statistického úřadu. Jeho původní odhad uváděl, že pokles činil 0,2 procenta.
img

Experti: Cena elektřiny i plynu bude dál klesat, krize pomalu končí

22.02.2023 Energetická krize, která začala loni v létě raketovým růstem cen elektřiny a plynu, pomalu končí, ceny elektřiny i plynu budou nadále pozvolna klesat. Shodli se na tom ekonomové i odborníci na energetiku na 18. ročníku konference Očekávaný vývoj odvětví energetiky v ČR a ve světě, která se dnes uskutečnila v Brně.
img

Akcie Shell za 5 dní o 5 % poklesly, ale stále jsou vysoko nad SMA 200 📈

22.02.2023 Společnosti Shell (SHEL.UK) se daří, i když se problémy se zimními dodávkami a energetická krize neprojevily. Zemní plyn zaznamenává nebývalé výprodeje a ceny ropy navzdory embargu na pohonné hmoty z Ruska klesly z válečných maxim na vlně obav z globální recese.
img

Nečekejte, prodávejte teď akcie ČEZ, radí americká i polská banka

21.02.2023 Akciím energetické společnosti ČEZ se daří. V minulém týdnu se jejich cena na pražské burze vrátila zpět nad psychologickou hranici 1000 korun. Ve středu se prodávaly až za bezmála 1070 korun, tedy nejdráže od loňského srpna. V pátek se ovšem propadly zpět mírně pod hranici 1000 korun, kde jsou i nyní, poté, co se klíčový menšinový akcionář podniku, uhlobaron Pavel Tykač, nechal slyšet, že česká vláda zřejmě ČEZ nepostátní. Tykač si míní, že se ve Fialově vlády nakonec zřejmě nenajde nikdo, kdy by byl ochoten zaplatit reálnou cenu za zhruba 30procentní zbývající podíl.
img

GBPUSD: Býčí protiútok uprostřed dobrých britských statistik

20.02.2023 Rok 2023 lze bezpečně nazvat rokem příjemných překvapení. V lednu byla díky teplému počasí a klesajícím cenám plynu ekonomika eurozóny v dobré náladě, a my jsme mohli říct, že k recesi nedojde. Začátkem února investoři pocítili otřes silných makrostatistik v USA, což přimělo trhy odložit myšlenku měkkého nebo tvrdého přistání a začít spekulovat o novém startu. Konečně, uprostřed posledního zimního měsíce, přišla řada na Británii. Rychlejší než očekávané zpomalení inflace, stále silný trh práce a 0,5% meziměsíční nárůst maloobchodních tržeb zvyšují pravděpodobnost mírné recese. Podaří se GBP/USD zahájit protiútok?
img

Koruna proti americkému dolaru podává od začátku ruské invaze na Ukrajinu nejlepší výkon z měn EU a skoro nelepší z měn světa. Big Mac index nelže

19.02.2023 Česká měna se vůči americkému dolaru nyní drží zhruba tam, kde byla první den ruské invaze na Ukrajinu, tedy takřka před rokem, 24. února. Tehdy jeden dolar uzavíral obchodování při ceně 22,11 Kč vyplývá z dat Bloombergu. Nyní v pátek obchodování končilo na kursu 22,17. Koruna tak za takřka rok od invaze vůči dolaru nakonec oslabila pouze o šest haléřů, přestože se v mezidobí citelně propadla. To odpovídá jednomu z nejlepších výkonů mezi světově významnějšími měnami.
img

Pokles cen plynu po 50 eur za megawatthodinu potvrzuje výrazně příznivější průběh energetické krize EU. Ratingový výhled metropole Prahy i celého Česka by se díky tomu dokonce mohl zlepšit

17.02.2023 Hospodaření hlavního města Prahy si u světově významných ratingových agentur stojí dobře. Například u agentury Moody’s má nyní Praha rating Aa3. To znamená čtvrtou nejlepší „známku“ na stupnici od jedné do dvaceti. Praha má stejný rating jako celá Česká republika. Stejně jako Česku i jeho metropoli Moody’s loni v srpnu zhoršila ratingový výhled, ze „stabilního“ na „negativní“.
img

Kanadská centrální banka dává pauzu: Budou ji další centrální banky tento týden následovat?

08.02.2023 V lednu zasedala Kanadská centrální banka a rozhodla o zvýšení své hlavní úrokové sazby o 25 bazických bodů, což je nejmenší zvýšení od března. Co je ještě důležitější, rozhodla se stisknout tlačítko „pauza“ v cyklu zvyšování sazeb. Její guvernér Tiff Macklem vysvětlil: "Po dnešním mírným navýšením očekáváme zastavení zvyšování sazeb, budeme vyhodnocovat dopady již provedeného výrazného zpřísnění měnové politiky.“
img

Výhled Saxo na 1. čtvrtletí hovoří jasně: Dosavadní modely nefungují

07.02.2023 Společnost Saxo, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Výhled na 1. čtvrtletí 2023 na globálních trzích. Ten kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia našich klientů. Ukázky tří vybraných komentářů naleznete níže, další vám budeme postupně představovat v nadcházejících týdnech.
img

Česko má nejvyšší schodek zahraničního obchodu v dějinách. A mohlo být ještě hůře – loňský prosincový „finiš“ je totiž lepší, než se čekalo, zejména díky dobrému výkonu autoprůmyslu

06.02.2023 Zahraniční obchod České republiky vykázal v loňském roce svůj největší schodek v historii, takřka 200miliardový. Deficit nakonec psychologickou metu 200 miliard těsně nepřekonal, skončil na úrovni 198,1 miliardy korun. A to díky tomu, že prosincový výsledek zahraničního obchodu výrazně předčil všechna expertní očekávání. V posledním měsíci loňska totiž schodek činil jen 1,2 miliardy korun. Pokud by činil 19 miliard korun, což byla hodnota, kterou experti oslovení agenturou Bloomberg viděli jako nejpravděpodobnější, celkový loňský deficit by hranici 200 miliard korun hravě překonal.
C:\fakepath\Scholz-Meloni.jpg

Scholz a Meloniová chtějí těsnou spolupráci, italská premiérka navštíví Kyjev

05.02.2023 Německá vláda chce těsně spolupracovat i s novým italským vedením v čele s pravicovou premiérkou Giorgiou Meloniovou. Obě země mají politicky, hospodářsky i kulturně úzké vazby, uvedl sociálnědemokratický (SPD) německý kancléř Olaf Scholz po pátečním jednání s šéfkou italské vlády v Berlíně. V centru rozhovorů mezi oběma šéfy vlád byly migrace a energetická krize, oba vyzdvihli jednotu v podpoře Ukrajiny proti ruské agresi. Meloniová oznámila, že Kyjev navštíví ještě před prvním výročím zahájení ruské invaze, které připadá na 24. února.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Studie: Německý průmysl letos za energie zaplatí o 40 procent víc než před krizí

30.01.2023 Německý průmysl letos za energie zřejmě zaplatí asi o 40 procent více než v roce 2021, tedy v době před energetickou krizí částečně vyvolanou dopady války na Ukrajině. Vyplývá to ze studie, kterou dnes zveřejnila úvěrová pojišťovna Allianz Trade.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německý HDP ve 4. čtvrtletí klesl o 0,2 pct., za celý rok stoupl o 1,8 pct.

30.01.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa ve čtvrtém čtvrtletí proti předchozímu kvartálu nečekaně klesl o 0,2 procenta. Uvádí to v dnes zveřejněném rychlém odhadu spolkový statistický úřad. Odborníci původně očekávali, že německá ekonomika bude stagnovat. V předchozím čtvrtletí německá ekonomika mezičtvrtletně mírně vzrostla, tempo růstu statistický úřad revidoval směrem vzhůru na 0,5 procenta. Za celý rok 2022 německá ekonomika vzrostla o 1,8 procenta - úřad údaj upravil z původně uváděných 1,9 procenta.
img

Creative Dock v Davosu: Krizi pomůžou překonat korporace a technologie

30.01.2023 Velké korporace mohou hrát jednu z hlavních rolí při překonávání geopolitických a makroekonomických krizí. Cestou k udržení konkurenceschopnosti a prosazení na globální úrovni je budování firem a technologických projektů. Na ekonomickém fóru v Davosu to řekl zakladatel společnosti Creative Dock Martin Pejša.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-23012023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (23.1.2023)

23.01.2023 V minulém týdnu jsme nedočkali žádného obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh se pohyboval v relativně úzkém pásmu a nedošlo ke vstupu do žádné obchodní pozice.
C:\fakepath\trader-19012023-29-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.01.2023 1) Zástupci odvětví kryptoměn se na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu snaží distancovat od loňského krachu kryptoměnové burzy FTX. Zdůrazňují, že šlo v první řadě o podvod a že na vině není technologie jako taková. Připouštějí, že skandál poškodí reputaci odvětví, ale na druhou stranu se nyní podle nich dostane pozornosti dobře vedeným firmám. Informuje o tom dnes televize CNBC.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

Lagardeová: Hospodářské vyhlídky eurozóny se navzdory vysoké inflaci zlepšily

19.01.2023 Hospodářské vyhlídky eurozóny se v poslední době zlepšily, přestože inflace zůstává příliš vysoká a přetrvává také energetická krize. Na ekonomickém fóru v Davosu to dnes řekla prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová. ECB podle ní teď měnovou politiku měnit nebude, úrokové sazby se ještě zvýší. Vyjádřila se tak v podobném duchu jako členové Rady guvernérů ECB Klaas Knot a François Villeroy de Galhau.
C:\fakepath\trader-17012023-25-zm.jpeg

Allianz Trade: V příštím roce by mohl světový hospodářský růst zrychlit

17.01.2023 Energetická krize a s ní spojený růst inflace budou ovlivňovat světovou ekonomiku i v letošním roce, v příštím roce by letošní zpomalení hospodářského růstu mohl vystřídat jeho mírný růst spolu s poklesem inflace. Vyplývá to z výhledu pojišťovny Allianz Trade na další dva roky. Prognózy analytiků Allianz Trade, kteří upozorňovali na rizika spojená se zhoršující se geopolitickou situací, energetickou krizí a protipandemickými opatřeními v Číně, se letos promítnou do zpomalení růstu celosvětového hospodářství na 1,4 procenta ze 2,9 procenta na konci roku 2022.
img

Ekonomický výhled na rok 2023: Hlavně zachovat klid

17.01.2023 Přestože energetická krize a s ní spojený růst inflace budou ovlivňovat světovou ekonomiku i v letošním roce, v příštím roce by zpomalení hospodářského růstu mohl vystřídat mírný růst spolu s poklesem inflace. Vyplývá to z výhledu pojišťovny Allianz Trade na další dva roky.
img

Zaměření na inflaci ve Spojeném království a maloobchodní tržby v USA

13.01.2023 Příští týden se očekává, že v centru pozornosti budou zprávy o inflaci ve Spojeném království a eurozóně a údaje o maloobchodních tržbách z USA a Spojeného království. Zatímco rostoucí spotové ceny zlata přitahovaly minulý týden pozornost investorů a obchodníků, Světové ekonomické fórum v Davosu a několik zpráv týkajících se některých významných ekonomik nabídne proud cenných finančních údajů.
img

Zaměření na inflaci ve Spojeném království a maloobchodní tržby v USA

13.01.2023 Příští týden se očekává, že v centru pozornosti budou zprávy o inflaci ve Spojeném království a eurozóně a údaje o mal...
img

Zimní vlna veder nabídne úlevu od energetické krize

09.01.2023 Hlavně Evropané si užívají teplého počasí, například na Nový rok bylo v Berlíně 16 °C. I Čína a střední Japonsko předvídají na příští týden a Nový lunární rok mírné teploty.
C:\fakepath\forex-2023-09012023.jpg

Forex: Výhled na rok 2023

09.01.2023 V uplynulém roce mezi hlavní témata měnových trhů patřil růst inflace a energetická krize v Evropě způsobená invazí Ruska na Ukrajinu. Centrální banky se snažily balancovat měnovou politiku, bruslit mezi inflací a recesí a nejinak tomu bude i v následujících 12 měsících. Inflace už by měla být díky utlumené poptávce a postupném poklesu cen komodit více pod kontrolou.
img

Český průmysl nečekaně silně „nakopla“ výroba aut, zahraniční obchod a stavebnictví ale zklamaly. Zahraniční obchod za rok 2022 skončí schodkem vysoce před 200 miliard, nejvyšším v historii

06.01.2023 Tuzemský průmysl v listopadu 2022 v meziročním pohledu nečekaně vzrostl, o 0,5 procenta. Všechny expertní odhady přitom počítaly s jeho propadem. Růst průmyslu přitom není dán nižší srovnávací základnou listopadu 2021, protože ta byla naopak navýšená. O to příznivější tedy listopadový výsledek průmyslu je. Také po přihlédnutí k tomu, že právě loňský listopad byl první měsícem „zatěžkávací zkoušky“ evropské energetické soustavy. Ještě v létě panovaly obavy, že energetická krize povede k omezování výroby, i v českém průmyslu.
img

Akcie v roce 2022: Globalizace na rozcestí

05.01.2023 Rok 2022 vstoupí do historie jako ten, kdy byla ničím neomezovaná globalizace let 1980-2021 brutálně ukončena ruskou invazí na Ukrajinu. Ta jasně ukázala, že se svět řítí vstříc novému světovému řádu a rozděluje se na dva hodnotové systémy. Globální dodavatelské řetězce a technologie teď budou z pudu sebezáchovy izolované v uzavřených systémech. Rozvinutý svět zároveň urychluje zelenou transformaci. Může se tak zdát, že všechny cesty vedou k inflaci. My se na rok 2022 podíváme z geopolitické perspektivy a z perspektivy akciových trhů.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Koruna posílila pod 24 Kč/EUR, je na maximech od února 2011

04.01.2023 Koruna dnes odpoledne vůči euru posílila pod 24 Kč/EUR, podle serveru Patria.cz je na maximech od února 2011. V 15:15 se česká měna obchodovala za 23,97 Kč/EUR. Na nejsilnější hodnoty za více než 11 let se přitom koruna dostala již koncem loňského roku. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Koruna poprvé od roku 2008 prolamuje hranici 24,00 za euro. Podle Bloombergu patří česká koruna k největším světovým vítězům doby pandemie a války, spolu s měnami Švýcarska a Singapuru

04.01.2023 Česká koruna dnes prakticky poprvé od října 2008 prolomila psychologickou hranici 24,00 za euro. Nyní zpevňuje až na 23,976 za euro. Je tak nejsilnější od 29. října 2008, vyplývá z dat Bloombergu. Hranici 24,00 prolomila po říjnu 2008 sice ještě během obchodování 8. února 2011, ale tehdy její setrvání pod danou hranicí mělo vyloženě jepičí život. Aktuálně koruně bezprostředně pomáhá pokles rizikové přirážky na světových trzích, odrážející se v poklesu výnosů a ochotě obecně přijímat vyšší riziko.
C:\fakepath\zemni plyn5.jpg

Plyn pro evropský trh dál zlevňuje, dopoledne se dostal k 70 eurům za MWh

02.01.2023 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh první obchodní den letošního roku pokračuje v poklesu. Dopoledne vykazoval klíčový termínový kontrakt na plyn pokles o více než sedm procent, a cena se tak dostala k 70 eurům (1692 Kč) za megawatthodinu (MWh). Plyn je nyní nejlevnější od druhé poloviny loňského února, tedy od doby, než začala válka na Ukrajině. K nízkým cenám teď přispívá hlavně teplé počasí a s tím související nižší poptávka.
img

Rok 2023: ustupující inflace, ekonomická recese a nejistota

02.01.2023 Právě skončený rok 2022 byl v mnoha ohledech přelomový. Do Evropy se vinou ruské agrese znovu vrátila válka a drahé energie společně s vysokou inflací se staly makro problémem číslo jedna. Centrální banky musely opustit mantru extrémně nízkých úrokových sazeb a prudce otočit kormidlo měnové politiky. Z pohledů investorů pak byl minulý rok vyloženě tristní – ještě nikdy v historii nedošlo k tak prudkému synchronnímu propadu amerických akcií i dluhopisů. Co čekat na makro frontě od roku 2023?
img

Koruna vstupuje do nového roku při síle, je nejsilnější od srpna 2011 a nachází se blízko maxim od roku 2008. Svědčí jí včerejší slova guvernéra ČNB Michla

02.01.2023 Koruna vstupuje do nového roku při síle. Dnes ráno zpevnila pod 24,10 za euro, a to až na svoji celkově nejsilnější úroveň od srpna 2011, 24,073 za euro. Pouze 14 haléřů ji dělí od překonání své nejsilnější hodnoty za celou dobu od října 2008, tedy od předvečera globální finanční krize.
img

Rozbřesk: 2023 rokem ústupu inflace, ale i recese a nejistot. Cena plynu kolabuje, do Chorvatska s eurem

02.01.2023 Právě skončený rok 2022 byl v mnoha ohledech přelomový. Do Evropy se vinou ruské agrese znovu vrátila válka a drahé energie společně s vysokou inflací se staly makro problémem číslo jedna. Centrální banky musely opustit mantru extrémně nízkých úrokových sazeb a prudce otočit kormidlo měnové politiky. Z pohledů investorů pak byl minulý rok vyloženě tristní – ještě nikdy v historii nedošlo k tak prudkému synchronnímu propadu amerických akcií i dluhopisů. Co čekat na makro frontě od roku 2023?
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
img

Co sledovat příští týden? (30.12.2022)

30.12.2022 První týden nového roku je vždy zajímavý, protože obchodníci provádějí nové strategické alokace. Příští týden budou zveřejněny údaje o zaměstnanosti v USA za prosinec, což je důležitá zpráva z hlediska budoucích kroků Fedu. Kromě toho se investoři zaměří také na údaje z USA a Evropy a na zápis z jednání FOMC. V nadcházejícím týdnu určitě sledujte USD/CAD, USD/CHF a DE30.
img

Výhled na měnový pár EUR/USD na příští rok: Obrat eura vs. návrat k paritě

30.12.2022 Letos se měnový pár EUR/USD vrátil pod paritu, přičemž 28. září se dostal na minimum 0,9535, nejen letošní minimum, ale také nejnižší hodnota od června 2002, tedy před více než 20 lety.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Vláda musí podle Zemana přijmout návrhy ekonomů na daňové změny

26.12.2022 Vláda podle prezidenta Miloše Zemana musí přijmout některé daňové návrhy ekonomů, které se týkají příjmů státního rozpočtu. Deficit státních financí je jedním ze zdrojů inflace, uvedl Zeman ve svém dnešním vánočním poselství ze zámku v Lánech. Inflaci zařadil vedle ruské invaze na Ukrajinu a energetické krize mezi nejvážnější problémy končícího roku 2022.
C:\fakepath\trader-2022-26122022.png

Rok 2022: Shrnutí vývoje na finančních trzích

26.12.2022 Do roku 2022 jsme vstupovali na vlně euforie. Obavy z dalších pandemických lockdownů se výrazně snížily po rozšíření méně smrtelné varianty omikron a problémy v dodavatelských řetězcích začaly ustupovat. Akcie, kryptoměny i nemovitosti se obchodovaly na historických maximech po úžasné dvouleté rally tažené penězi z vrtulníků, kvantitativním uvolňováním a nulovými úroky. Obavy ze skončení této bombastické párty byly na místě, úrokové sazby již musely jít nevyhnutelně vzhůru a korekce na rizikových aktivech se dala čekat.
img

Energetická krize by se mohla zhoršit kvůli stropu na ceny plynu

21.12.2022 Rozhodnutí zemí EU o omezení ceny zemního plynu by mohlo znamenat, že do Evropy zamíří menší množství dodávek plynu, a že se v regionu ještě prohloubí energetická krize.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Analytici: Strop na ceny plynu může energetickou krizi ještě zhoršit

20.12.2022 Rozhodnutí zemí Evropské unie omezit ceny zemního plynu může znamenat, že do Evropy zamíří méně dodávek plynu a že se v regionu ještě prohloubí energetická krize. Myslí si to část analytiků, na které se dnes odvolává agentura Bloomberg. Důležité zároveň bude, jak se začne v Evropě vyvíjet poptávka po plynu, respektive zda klesne tak, jak si vlády představují. Cena plynu pro evropský trh je nyní asi na měsíčním minimu, ale výrazně vyšší než před rokem.
C:\fakepath\Vládimir-Vavra-19122022-1.png

FXstreet.cz přináší rozhovor s traderem z WOOD & Company Vladimírem Vávrou

19.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s velmi zkušeným traderem Vladimírem Vávrou ze společnosti WOOD & Company. Vladimír Vávra je senior trader odpovědný ve WOOD & Company za obchodování na akciových trzích a má dvacetiletou zkušenost. Na starosti má institucionální a velké privátní klienty. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jak začínal, co obnáší jeho práce, jak obchoduje a také co ke svému tradingu používá za analýzy. Hlavním tématem rozhovoru je však aktuální situace na finančních trzích. Dozvíte se, jak se budou vyvíjet trhy v dalším období, co čekat od akcií a zároveň Vladimír prozradil své tipy na konkrétní akciové tituly.
img

Rozšíření emisních povolenek EU nepřichází ve vhodnou dobu. Představuje další inflační tlak a ohrozí sociální smír EU

18.12.2022 Evropská unie se dnes nad ránem předběžně dohodla na zpřísnění a rozšíření fungování trhu s emisními povolenkami. Rozšíření systému emisních povolenek ovšem nepřichází ve vhodnou dobu. Představuje totiž další inflační tlak. V řadě příštích let přitom zásadní inflační tlak bude představovat probíhající energetická krize EU a s ní související nutná energetická transformace. Příslušné náklady dopadají jak na domácnosti, tak zejména na podniky EU, jimž snižují konkurenceschopnost v globálním měřítku. Středně- až dlouhodobě tak hrozí ztráta pracovních míst v EU a další s tím spjaté neblahé ekonomické a sociální dopady, které nebude s to nově zřízený klimatický fond mírnit dostatečně.
C:\fakepath\euro2.jpg

Míra inflace v EU v listopadu poprvé po roce a půl klesla, činila 11,1 procenta

16.12.2022 Míra inflace v Evropské unii v listopadu poprvé po roce a půl klesla, stále však zůstává vysoko nad průměrem minulých let. Tempo růstu cen se meziročně snížilo na 11,1 procenta z říjnových 11,5 procenta, oznámil dnes statistický úřad Eurostat. V České republice naopak po říjnovém zpomalení nabral meziroční růst cen na tempu a listopadová hodnota inflace 17,2 procenta je pátá nejvyšší v celé sedmadvacítce zemí.
img

Když investiční svět zbavíme mýtů a záhad, zajistíme ženám větší rovnost

14.12.2022 Finanční sféra se dosud otřásá v důsledku lockdownů, následných problémů s dodavatelskými řetězci, energetické krize a inflace, na jejíž existenci jsme na dlouhou dobu zapomněli. Camilla Dahl Hansen, Chief Experience Officer společnosti Saxo Bank, má za to, že nastal čas, využít tyto společenské změny a zdvojnásobit úsilí vynakládané k tomu, abychom do světa investic přilákali víc žen.
img

Von der Leyenová: Energetická krize vyžaduje další kroky, včetně nových investic

12.12.2022 Evropská unie je díky dosavadním krizovým opatřením na začínající zimu energeticky zabezpečená, musí se ovšem připravovat na tu příští. Řekla to předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová, která vyzvala k dotažení aktuálně projednávaných plánů, jako je spuštění společných nákupů plynu. Zároveň hovořila o potřebě dalších investic do odklonu od fosilních paliv a nastínila nový fond na rozvoj takzvaných čistých technologií.
img

Kryptoměny reagují na ztrátu pracovních míst v USA pozitivně

12.12.2022 Bitcoin i ether reagovaly koncem týdne pozitivně na nejnovější zprávu amerického ministerstva práce o počtu pracovních míst - ta ukázala nárůst počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti.
C:\fakepath\Jan-Vejmelek-12122022.jpg

FXstreet.cz přináší rozhovor s hlavním ekonomem Komerční banky Janem Vejmělkem

12.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší velmi rozsáhlý rozhovor s hlavním ekonomem Komerční banky. Jan Vejmělek pro náš portál každoročně připravuje predikce finančních trhů, takže společně spolupracujeme již mnoho let a s jeho názory na trhy se velmi často ztotožňujeme a považujeme ho za jednoho z nejlepších analytiků na českém trhu. A vzhledem k tomu, co se děje na finančních trzích, jsme se rozhodli realizovat společně tento velmi zajímavý, důležitý a rozsáhlý rozhovor. Probrali jsme všechna témata aktuálních finančních trhů opravdu velmi podrobně.
img

Fidelity International o očekávání v oblasti Multi Asset: Defenzivní přístup, dokud neustoupí volatilita

07.12.2022 V době, kdy se již pomalu blíží rok 2023, nemají globální trhy aktiv rozhodně nouzi o překážky. Snahy amerického Fedu o kontrolu prudce rostoucí inflace v USA vedou k výraznému zhodnocování dolaru a odlivu kapitálu z ostatních regionů. V Evropě i Spojeném království zuří energetická krize a konec ničivé války mezi Ruskem a Ukrajinou je prozatím v nedohlednu. Inflace je ve většině regionů i nadále vysoká, důvěra spotřebitelů je na bodu mrazu a převodovka čínské ekonomiky se zasekla na jedničce.
img

HDP v Q3 brzdila hlavně spotřeba domácností

02.12.2022 Zpřesněný odhad vývoje HDP ve třetím letošním čtvrtletí přinesl revizi zmírňující původní odhadovaný pokles z mezikvartálních 0,4 % na 0,2 %. V meziročním srovnání to odpovídá pohybu z 1,6 % na 1,7 %.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-28112022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (28.11.2022)

28.11.2022 V minulém týdnu se měnový pár EUR/USD pohyboval v relativně úzkém pásmu a nebyl tak vyplněn žádný obchod podle mého týdenního komentáře. Nedočkali jsme se tedy žádného prolomení vstupní S/R zóny a tím pádem žádného obchodu.
img

Poměrně jestřábí komentáře Schnabelové z ECB

24.11.2022 Zprávy agentury Fitch naznačují, že prognózy Evropské komise zdůrazňují, že fiskální hrozby pro členy eurozóny vyplývající z energetické krize budou přetrvávat i v roce 2023.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Dostatečné zkušenosti | Německý regulátor | Odhad vývoje ekonomiky | Nálada českých spotřebitelů | Vyjádření ekonomů | Propad ekonomiky | Zpomalení čínské ekonomiky | Předlužená britská vláda | UMG | Největší ruská banka | Prostor k růstu | ChatGPT | Energetická situace v Evropě | Zásoby zemního plynu | Výnosy dluhopisů | Výplach | GEA | Ontario Teachers | Výprodeje na koruně | Obsluha státního dluhu | Oblast fiskální politiky | Daňová optimalizace | BHS expres | Dlouhé pozice | Analytický tým FXstreet.cz | Vývoj nezaměstnanosti | Války | Skandinávské aerolinky | Pokles aktivity v podnikatelském sektoru | Západní země | Údaje z USA | Dana Drábová | Vývoj | Korunové instrumenty | Ruská mobilizace | Jakub Seidler | Češi | Dolarový index DXY | Rychlé zisky | Allwyn | Data z trhu práce | Opce | TD Securities | Analytická práce | Australská centrální banka | Allianz | Rada guvernérů ECB | Panevropský index | Makléřská společnost | Globální růst | Skupina Colt | Australské uhlí | Jana Steckerová | TV Nova | Hospodaření firmy | Energetické technologie | Zdražovat | Měnový pár EUR/CZK | DPH | Americká automobilka | EUR | Global Capital | Analytička WOOD & Company | Míra inflace v EU | Spotřebitelské výdaje | Štěstí | Bundesbank | Přijmout euro | Obchodník měsíce XTB | Velké finanční krize | Standard & Poor's | Euromoney | Michal Menšík | Kalifornie | David Malpass | PZEM | Banka Sberbank | Půjčování cenných papírů | Výkyvy | Jestřábí tlak | Společnost GasNet | Hlavní úrokové sazby | Dekabank | OTP | Dnešní obchodování | Nizozemská vláda | Itálie | Analytici Bank of America | Navyšování mezd | Stoxx | Korelační obchodování | Stavební produkce | CBDC | Klíčový ukazatel | Pro-Doma | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Texas | Těžební zařízení | Růstová portfolia | Mega Millions | Německé průmyslové objednávky | Očekávání | Skandinávské měny | Korelace | Finanční injekce | Jüan | Historické události | Akcie Colt | Cena žlutého kovu | Aktuální kurzy měn | Evropské centrální banky | Cena severomořské ropy | Poslanci | T-Mobile | JAR | Nákupy z Ruska | Cena palivového dříví | Volatilní | L.F. Investment | Makroprognózy | Blockchainové infrastruktury | Obchodní rizika | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Tlak na Rusko | Velké recese | Prognos | EUR/JPY | Zasedání ČNB | Rozvoj umělé inteligence | Slábnutí inflačních tlaků | Veřejné finance | Schodek státního rozpočtu | FAA | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Gazprom Germania | Dopady energetické krize | Souhrnný indikátor | Pro investory | Oživení ekonomiky | TradeCZ | Investice | Britská centrální banka | DXY | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Allianz Trade | Ekonom BH Securities | Mezinárodní ratingová agentura | Sev.en Energy | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Finanční stabilita | Index aktivity | Oslabování měny | Přesnost | Prolomení parity | Macquarie Asset Management (MAM) | Bankovní společnost | Výkonný ředitel | Cyklus zvyšování sazeb | Hluboká recese | ADP report | Vývoj spreadu | Ifo | Nákupní centra | Obchodní pravidla | Brent | Pojišťovna Generali | Investiční svět | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Susannah Streeterová | Prognózy | Britská libra | Chování | ČNB Jiří Rusnok | Náklady na financování | NYSE | Špatná nálada | Intervence | Výkon ekonomiky | Broadcom | Ministr vnitra | Americký zákon o snížení inflace | Klesly akcie | Experti | Fiskální plány | Měnový pár GBP/USD | Uranium Energy Corp (UEC.US) | EMISS | Rekord | Raiffeisenbank | Zpevňování koruny | Mimořádné daně | Bitcoiny | Zastropování ceny | Rozvíjející se země | Investment Managers | Stop-Loss | Psychické rozpoložení | Evropské měny | Býčí výhled | Nákupy aktiv | Hnojiva | Začátky obchodní kariéry | Creditas | Dění na trzích | Equiti Capital | Moody's Investors Service | Největší distributor plynu | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Černé labutě | Vývoj mezd | Reálné příjmy domácností | SPARK | Ukrnafta | Obchodní seance | Miroslav Plojhar | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Visual Capitalist | Index ekonomické nálady | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Bitcoin miner | Předseda představenstva | Šéf Fedu Jerome Powell | PKN Orlen | Reality | Americká kosmetická společnost | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Švédská koruna | Strach | Důvěra v ekonomiku | Český průmysl | Cena bitcoinu | Cena akcie ČEZ | Současná cena | ČSOB Leasing | Konkurenti | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Price Action | Akcie společnosti | Agentura AFP | Solidarita | Offline Štěpána Křečka | ZEW Achim Wambach | Softwarová společnost | Aktuální vývoj | Benchmark | Hospodářské noviny (HN) | Opatrný optimismus | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Sankce EU | Lagardeová | Nejvyšší soud | Ekonomický útlum v USA | Progres | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Hashrate | Ukrajinský podnik | Uhlodolary | Výnos | Skokové oslabení koruny | Russell 2000 | Covid19 | Obchodník měsíce | Úspěch v investování | Nákupy státních dluhopisů | Diem Association | Úsporný balíček | Měnový pár USD/JPY | Frakování | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | IHNED | Asijské akcie | Delta | Silný výhled | SMA | Drahokam | Vzdělávání | Šéf Fedu | Opatření v Číně | Slabá poptávka | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Libra ztrácí | Investiční strategie | Zkrocení inflace | Šéfové | Iva Palusková | ESG | Index DOW | Import | Exchange | Miliardář Elon Musk | Ceny australského uhlí | Zastavení dodávek plynu | Hluboké recese | Rizikovost eura | Solární energie | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Jeden dolar | Prague Economic Papers | Bed Bath & Beyond | Propad cen | Akciové investování | Online obchodování | Vývoz ruské ropy | Index DXY | Investiční výhled | AI | Coinmarketcap.com | Platební neschopnosti | Podnikání v ČR | JPY | Elektronické obchody | Růst cen zemního plynu | Zvažované investice | Premiéři zemí Evropské unie | Smrtelné mutace | Polovodiče | Výpadky proudu | Bulgargaz | Odhad HDP | Casino | Wonderinterest Trading Ltd | Současné tržní prostředí | Posilování dolaru | Úspěšný trader | Svaz průmyslu | Německá společnost | Nová bankovní rada | Wonderinterest Trading | Nejbohatší Čech | Projekce | Výrobní sektor | Zprostředkování obchodování | Kontrakce | Dodávky ruského plynu | FTX | Ztrátová investice | Růst měnového páru | Peníze | Radoslava Štěpánková | Pandemie COVID-19 | Robert Habeck | Rheinische Post | Ukazatel | List Global Times | Vývoj měnové politiky | Aktuální kurzy | Kabinet | IIF | Jannis Samaras | Dosáhnout zisku | Title Transfer Facility | Zastropování cen energií | Coinmarketcap | Meziroční růst cen | Úřad pro hospodářskou soutěž | Američtí centrální bankéři | Automobilka Tesla | Americká lehká ropa WTI | Obavy z inflace | Český miliardář | Hlavní centrální banky | Záznam konference | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | CashFlow | Evropské firmy | Lockdowny v Evropě | Prognóza Evropské komise | ČNB Petra Krmelová | Čínská telekomunikační společnost | Eurové příjmy | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Plaza Accord | Tuzemská ekonomika | Německá zajišťovna | Barel ropy | Propad kapitálu | Americký Fed | Federální rezervní systém (FED) | Dakota Wealth | Jan Šura | Ropa WTI | Měnové zajištění | Obchodní transakce | Simon Peters | Americká softwarová společnost | Bankovní rada ČNB | Podnikatelé a firmy | Americké ekonomiky | Český trh práce | CIBC | Oslabení jüanu | Energetická krize 2022 | Brexit | ČSOB Smart | ZEW index | Měnová krize | Průmyslový Dow Jones | NFP report | Společnost Sentix | Inflační swapy | Závod na elektromobily | Nová německá vláda | Bungie | Splasknutí realitní bubliny | Valná hromada | Kapitál | Růst trhu | Pozornost investorů | Burzy | Exotické měnové páry | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Naše obchodní strategie | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Prodeje aut | CDS v regionu | Nižší daně | Americký prezident Joe Biden | Akcie na vlastní účet | Globální výhled | Společnost EY | Magnát | Cestování | Reálné ekonomiky | Plynovod Nord Stream 1 | USD | Primární veřejná nabídka (IPO) | Německé HDP | Nová makroekonomická prognóza | Technická analýza | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Cash flow | Britové | Americká sněmovna reprezentantů | AEX | Qualcomm | Stav devizových rezerv | Státní ropná společnost | Deficit zahraničního obchodu | Výhled recesních scénářů | Chemický průmysl | Plány | Export | Změna klimatu | Na burze | Macquarie | Jestřábí komentáře | Investiční analytik | Německý koncern | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Zynga | Výroční zprávy | Ruská společnost | Nová varianta covidu | Katar | Vládní opatření | Centrální banky USA (Fed) | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Energetická společnost | Přetrvávající vysoká inflace | Maďarsko | Šok | N7 Holding Ltd. | Ceny BTC | Hodnocení současné situace | Růst výrobních cen | Rychle zbohatnout | Ekonom společnosti | Klimatické změny | Evropská inflace | ProSiebenSat.1 | Dluhové trhy | Krize na energetickém trhu | Zavedení eura | Warren Buffett a Charlie Munger | Trh s ropou | Výroční zprávy společnosti | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Garance | Spekulovat | Regulace | Béžová kniha Fedu | BofA Global Research | Aktuální růst mezd | Kofola | Swapy | Noviny | Nord Stream 2 | Cena elektřiny pro německý trh | Měnový fond | Exekuce | Výprodeje na trzích | Sazby na dluhopisech | ISM pro sektor služeb | Steve Smith | Inflační spirála | WIG20 | Pověst | Ruský prezident | Tempo zdražování | Silný růst | Tovární objednávky | Budoucí vývoj | Středoevropské měny | Radovan Vítek | UniCredit Bank | Zvyšování sazeb Fedu | Daňové škrty | Cenové úrovně | Fitch Ratings | Rostoucí ceny energií | P.A. | Patria Online | Německý export | Chilské peso | Kapitálový trh | Dovoz | Agentura Kjódó | Nasdaq Composite | Unie | Admirals | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Covidové uzávěry | Zvednutí sazeb | Produktovod | Služby pro institucionální investory | Rekordní růst | Výzkumy | Panevropský akciový index | Instagram | Nejbohatší | InterContinental | Ekonomika oživuje | Uhelné elektrárny | Společnost China Mobile | Nikkei | Obchodování na finančních trzích | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Zasedání FOMC | Hospodářský institut | Raylyst | Pozitivní zprávy | Penzijní fondy | Čínské úřady | Rekordní maxima | České hospodářství | Skokové posílení | Pro tradery | Myšlenkové schéma | Data z tuzemské ekonomiky | CFD (Rozdílové smlouvy) | Válka na Ukrajině | Cenové pohyby | Gigant Gazprom | 1 milion | Stratégové | Výrobní ceny | FDP | Tržní hodnota americké společnosti | Balkánské země | Oliver Blume | Světová finanční krize | Maloobchodní prodejce | ETF na kryptoměny | Data o HDP | Investing.com | Elon Musk | Santiment | Henk Jan Rikkerink | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Vybírání zisků | Akciové indexy | Firemní zisky | Celosvětové zadlužení | Společnost Shell | Americký prezident | Rizikovost | EUR/CZK | Zájem investorů | Intercontinental Exchange | Společnost Pfizer | Rekordní zisk | Dostatek hotovosti | Euforie | Západní společnosti | CO2 | Liz Truss | Mimořádný zisk | Dolar roste | Německá bankovní společnost | Tiff Macklem | Christine Lagardeová | Investoři | Malta | Obchodní deník | Portfolio | CEE Equities | Mezinárodní agentura pro energii | Akciová burza | Nejistoty | Adagio | Západní sankce | Fidelity | Statistický úřad Eurostat | Negativní sentiment | Zlepšení sentimentu | Evropská měna | Globální ekonomiky | AMD | Společnost Google | Přidaná hodnota | Zpřísňování měnové politiky | Dovoz ropy | Kurz japonského jenu | Finanční instituce | Průmyslové objednávky | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | MSCI Emerging Markets | Nárůst ceny | N7 Holding | Jádrový index | Britský premiér | Akcie výrobce letadel Boeing | Zisk | Bez rizika | Global Blood Therapeutics | Adagio.io | Peso | Prezident | CAC 40 | Futures na S&P 500 | Úsporný tarif | Vyšší hodnoty | Strategie Ondřeje Hartmana | Globální akciové trhy | Commonwealth Bank | Pokles cen nemovitostí | Carry trading | Německý hospodářský institut | Stav energetické nouze | Situace na finančních trzích | Makroekonomická prognóza | Ruské ropy | Bank of England | Kulatá čísla | Airbnb | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Cena Etherea | Forward guidance | Evropské akcie | Britské akcie | Obchodování s termínovými kontrakty | CIBC Capital Markets | Daniel Křetínský | Ministerstvo obchodu | Institucionální objednávky | WSJ | Xetra | AT&T | Analytické služby | Pesimismus | Odvětví kryptoměn | Energetický gigant | Cena mědi | Úvěrová pojišťovna | Mimořádná opatření | BP | Christian Lindner | Bohatí | Jednotné měny | Investiční | Funkční období | Nižší poptávka | Boj s inflací | Nízké úrokové sazby | Míra inflace ve Spojených státech | Vývoj měnového páru | Britská centrální banka dnes | Makrokalendář | Sestupný trend | Sociální nepokoje | Berlín | Svět kryptoměn | WYNN | Růstová fáze | Americké centrální banky | Kč/EUR | PMI pro sektor | Ochota riskovat | Souhrn finančních trhů | Průzkum | Ekonomický vývoj | Ekonom BHS | Tržní podíl | IEA | Kolísání cen | Akcie producentů mědi | Šéf IEA | Analýzy | Akcie v USA | Global Finance | Americký S&P 500 | Hodnotové akcie | Eurodolar | Slevy | Fiskální rok | Uranium Energy | Zdravotní péče | Dlouhodobé pozice | TTF | Poradenská společnost | US500 | Albertsons | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Předseda dozorčí rady | Insolvence | PXE | Energetická závislost | Inflační situace | Invesco | Demokraté | Česká společnost | Jednotná evropská měna | Německý DAX | Americký zákon o snížení inflace (IRA) | Důvěra domácností | Hlavní události | Brusel | Aleš Blažek | Tržní ceny | Patria | Sentiment investorů | EP | TRY | RWE | Oslabení USD | Kryptoměnová burza FTX | Sony Interactive | Obchodní plán | Fórum v Davosu | Data z ekonomiky | Úrok | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Evropské ekonomiky | Náklady financování | Výhled na rok 2023 | Implikace | Zpráva | P/E | Prémie | Hodnota britského trhu | Davos | Agentura Reuters | Investorky | Česká měna | Tencent | Prodej | Colt CZ | Recese v Česku | Rok 2024 | iPhone | Česká televize | Bohatý | Zasedání Fedu | EPH | Ruské společnosti | Tržní kapitalizace | Hrubý domácí produkt (HDP) | Švýcarská banka | Obchodování komodit | Jan Kubíček | Akcionáři | Emoce | Státní pomoc | Výhled ratingu | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Skupina OPEC+ | Warren Buffett | Finanční ředitel | Analytik Simplyfy | S&P | Ziskovosti společnosti | Automobilka | Vedoucí představitelé | Hospodářský vývoj | Breakout strategie | Handelsblatt | Rizika a příležitosti | Hospodářské dopady | Pojišťovny | Obchodování | Zvýšení daní | Rizikovější měny | Legislativa | Co se děje na finančních trzích | GBP | Vyšší ceny | Plovoucí LNG terminály | Rostoucí životní náklady | Klamání investorů | Tržby z prodeje | S&P Global | Management | Centrální banky | Stratég finančních trhů | Kryptoaktivum | Nástroje řízení rizik | Meta | Financial Times (FT) | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Japonská vláda | Covidová pravidla | Investiční činnosti | XAU/USD | Průmyslové komodity | Zpomalení ekonomického růstu | Majitel | Třída aktiv | Kurz rublu k dolaru | Růst cen ropy | Farmaceutický sektor | Dobré výsledky | Výhled pro akcie ČEZu | Výkonnost indexu | Prezidentka ECB | Týdenní shrnutí | xStation | ZEW | Arbitráž | Reakce centrální banky | Zprávy | Ropovod | Krach burzy | Tradiční odvětví | České firmy | BCM | Dolary | Akciové burzy | Fungování trhů | FB | Digitální ekonomiky | Největší švýcarská banka | Eurostat | Index STOXX Europe | Akciový analytik | Evropské trhy | Uran | Averze k riziku | Problémy české ekonomiky | Oanda | Ruský rubl | Vývoj ceny bitcoinu | Deflace | Macau | Přebytek obchodní bilance | Obchodování a investice | GTAI Robert Hermann | Účetní závěrky | Hrubý domácí produkt | Investiční aktivita | Moskevská burza | Britský statistický úřad | Kristina Hooperová | Ceny ropy | Zemědělské komodity | Růst inflace | Petr Fiala | UBS | Obchodování na Wall Street | Německé firmy | Bezpečné investice | Covid | Tesco | Zajištění na stáří | PwC | Ceny Bitcoinu | Americká společnost Intel | Praha | Člen představenstva | Další růst | Evropský parlament | Výrobce léků | Japonské ministerstvo financí | Cena ropy brent | Bydlení | Obchod Amazon | Regulační úřad | Tržní úrokové sazby | 3M | Vyhlídky | Deutsche ReGas | Nejdůležitější události | Snížení DPH | Tržní podmínky | CZ | NATO | Sony Interactive Entertainment | Dnešní data | Snižování cen | Udržitelnost | Macrotrends | České banky | Natural Gas | Míra | Odhad inflace | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | Graf vývoje | West Texas Intermediate | Kevin Tran Nguyen | Zadlužování | Tapering | EURCZK | Depozitní sazby | Růst zadlužení | Digitální měny | Hong Kong | François Villeroy de Galhau | Investment management | Kryptoměnové burzy | Pokles tržeb | Statista | Energetická skupina | Nástroj | Prodej elektromobilů | Hedgeové fondy | Výsledky | Příjmy z turistiky | HUF | Ekonomické oživení | Objem stimulů | Zdražování pohonných hmot | Inflace v Česku | Výrobce letadel | Standard & Poor’s 500 | Obchody s kryptoměnovými aktivy | Australský dolar | Eutelsat | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Siemens | Produkce mědi | Zpřesněný odhad | Bank of America | Koruna | Komoditní měny | TIM | Výrazný pokles | Fundamentální analýza | Day trading | Zvyšování daní | Silný dolar | CZKCASH | Projev Jeroma Powella | Retracement | Finanční výsledky | Porovnání meziročního vývoje | Akcie bankovních společností | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Včerejší obchodování | Kroky centrálních bank | Akciové tituly | Následky pandemie | Firemní úvěry | Francie | Předpověď | Cenový index PCE | Pokles HDP | Kurz dolaru | Americký výrobce | Plynovod Baltic Pipe | Zasedání Světového ekonomického fóra | Shell | Onemocnění | DMA | S&P/ASX 200 | Propad | Spekulant | Zelenskyj | Ruská invaze | Ipsos | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | Finanční domy | Sazby ČNB | Tlaky na růst mezd | ProCent | BHS | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Makroekonomický výhled | Objem | HDP eurozóny | Údaje | CEE region | 787 Dreamliner | Michael Saunders | Zvyšování mezd | Výkonnost | Globální dodavatelské řetězce | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Ředitel ČEZ | Akcie v roce 2022 | Energetický trh | Obavy z recese | Expertní komise | Federální rezervní systém | Devizové trhy | Exxon Mobil | Obchodní války | Pokles kurzu britské libry | Americká banka | Cenový šok | Klima | Energetické podniky | Společný podnik | Burza FTX | Zastropování ceny plynu | Příjmy z reklamy | Technologické společnosti | Očekávání analytiků | Palivové dřevo | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Ceny plynu v Evropě | Podnikatelská nálada | Výsledky průzkumu | Nomura | iPhone 14 | Větší regulace | mmBtu | Videokonference | Spoření | NGAS | Daň na pohonné hmoty | Gavin Newsom | Podíl nezaměstnaných | Regulátor | Investorské prezentace | Automobilky | Shortovat | Prezident Hospodářské komory | Hlavní indexy | Televize CNBC | EEX | Poptávka po úvěrech | Demokraté a Republikáni | Sázka | Status rezervní měny | Průmyslová výroba | Dánská koruna | Šéf centrální banky | Srovnávací základna | Krátkodobé strategie | Britské libry | Bilion | Důchod | Trading 212 | Energetická skupina PRE | Obchodování s akciemi | Aussie | Tempo růstu spotřebitelských cen | CBRE | Pfizer | Kurz koruny k euru | Situace v eurozóně | AFP | Studie | Denison Mines | Výsledky společnosti | Josep Borrell | Velmi bohatý | Joachim Nagel | USDCZK | První obchodní den | Revize amerického HDP | Index S&P 500 | Cena plynu | Šéf německé centrální banky | Graf | Úřad INSEE | Premiér Andrej Babiš | Macquarie Asset Management | Deficit | EDF | Odliv dividend | Bit.plus | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Ratingová agentura | Sazby na hypotékách | Ropa Brent | Guvernéři centrálních bank | Posílení libry | Růžový diamant | Přehled | Cenová hladina | Trh státních dluhopisů | Výhled pro rok | Hráči na trhu | Sektorové alokace | Zvýšené riziko | Vodafone Group | Důvěra investorů v ekonomiku | Americké automobilky | Short | KOMB.CZ | Spotové ceny | Hypotéky | Distribuce | Současná situace | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | EY | Nájmy | tradingeconomics.com | Přijetí | Zelené investice | Obchodovat CFD | Evropa | Nárůst cen ropy | Pár EUR/USD | Ukončení intervencí | Plyn | Česká spořitelna | Jackson Hole | Česká bankovní asociace (ČBA) | HUF/EUR | Údaje ministerstva | Technologická firma | Omezení pohybu | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Zvýšených cen vstupů | Ropná společnost | Vedení skupiny ČSOB | Jednání FOMC | Nakupovat státní dluhopisy | Senior trader | Specialista na online obchodování | Index výrobních cen | Egypt | Johnson & Johnson | Národní rozpočtová rada | Ceny zemědělských výrobců | Zveřejněná data | Dopady na ekonomiku | KB | Proinflační faktory | Americká centrální banka | Hlavní akciové trhy | Stavebnictví | Douglas Diamond | Ekonomický růst v Evropě | Bezpečné útočiště | Spotřebitelská nálada | Dnešní makroekonomické ukazatele | DRI | Maloobchod | Hospodářské oživení | Logistika | Oslabení amerického dolaru | Křetínský | Reuters analytik | Zpomalení inflace | Americká společnost | Inflace v EU | Institut Ifo | Trump | Hospodářský propad | Výhled na příští rok | Dopady války na Ukrajině | Úspěšný obchod | High | Pomoc lidem | Rostoucí trend | Krátkodobé obchody | Zdanění mimořádných zisků | Dow Jonesův index | Finanční krize | Andrej Babiš | Zavádění odvodů | Silnější dolar | Technické analýzy | Urals | Oživení světové ekonomiky | Obchodování v Asii | Mexiko | Ekonomická situace | Euro dnes | Vstupy | Indikace | Obchodní strategie | Genesis | Inflace ve Spojených státech | Turecká centrální banka | Euler Hermes | GBPUSD | Tým InstaForex | Ministerstvo energetiky | European Energy Exchange (EEX) | Akcie společnosti ČEZ | Rusko dnes | UBS Global | Česká koruna | Rakousko | OECD | Globální obchodní rizika | Christopher Dembik | Růstový potenciál | Vývoj cen palivového dřeva | Stříbro | USDCAD | G10 | Data z americké ekonomiky | Dnešní fundamenty | Instituce | Sell the news | Turecko | Foreign Exchange | Bank of Japan | CMA | Americké objednávky | Globální ceny | Podnikatelská důvěra | Měnový trh | CEPS | LNG | Běžný účet | Vladimír Dlouhý | Vývoj ceny zlata v USD | Rozhodnutí vlády | Ekonom UniCredit Bank | Wonderinterest | Americké akcie | Index WIG20 | Cla na dovoz hliníku | BBC | Oslabení koruny | Drahý kov | Spot | Sankce uvalené na Rusko | Obchodní výsledky | Peloton | Čínský statistický úřad | MetaTrader | Výrobce sportovních vozů | Evropské sdružení výrobců automobilů | Kongres | Rutina | Prodeje dluhopisů | Odstřižení od SWIFT | Inflace v Polsku | Inflace ve Švýcarsku | Analytické pokrytí | Naše ekonomika | Divize | Nárůst HDP | Neočekávané události | Pozitivní vliv | Nejprudší pokles | Vývoj měnového páru USD/JPY | TradeCZ.cz | Zvýšení úrokových sazeb | Evropská ekonomika | Růst výnosů | Las Vegas | Time-Frame | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Snížení daní | Valuace sektoru | Zvýšená volatilita | Mluvčí společnosti | Komise pro cenné papíry a burzy | Francouzská vláda | Německý HDP | Téma inflace | Zhodnocení kapitálu | Akcie firem | Obchodníci s ropou | Těžba ropy | Trh | Komise | University of Michigan | Britská premiérka Liz Trussová | Války na Ukrajině | Oslabování amerického dolaru | Rekordní minimum | Erste Bank | Genesis Global Capital | Klesající trend | Světové ekonomické fórum | Drahota | Pozornost | Výrazný růst | Rubl | Skupina Colt CZ Group SE | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Důvěra spotřebitelů | Měnová autorita | ArcelorMittal | Země EU | Fed | Zahraniční obchod | Šéf automobilky Tesla | Celosvětová poptávka | Snížení zadlužení | Závislosti na Číně | Korekce | Arbitráže | Upozornění | Uvolněné fiskální politiky | Tržní prostředí | Spotřebitelská důvěra v USA | Premiér Petr Fiala | USD/NOK | Sazby daně | Počet pracovních míst | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Volby v USA | Buffett | Hnutí ANO | Finanční společnosti | Sociální síť Instagram | Další rozvoj | Spotřeba ropy | Zestátnění | Kjódó | Pražské burzy | Automobilový průmysl | Česká bankovní asociace | Konkrétní akcie | Výběry | První vlna inflace | Krize eurozóny | Prezident Emmanuel Macron | Vietnam | Ekonomický a strategický výzkum | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | Koncern RWE | Kanada | Prudký růst inflace | Globální recese | Poslanci Evropského parlamentu | Kroger | Generali Investments | Růst spotřebitelských cen | Ministři financí | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | J.P. Morgan v Londýně | Vývoz do Číny | Ruské úřady | Posílení dolaru | ANO | Ceny zboží | IRS | Kupní cena | Definovaný obchodní plán | Prognóza ČNB | Domácnosti | WIG | Obchodní systém | Rating | Trumpova administrativa | Prezident Joe Biden | Plovoucí terminál | Vývoj na komoditních trzích | Black Knight | Wells Fargo | Petra Krmelová | Opatření proti šíření koronaviru | Dolar k japonskému jenu | Craig Erlam | Polský premiér | Soustředění | Koronavirová pandemie | Zákon o snížení inflace (IRA) | Nejistota | Hospodářský růst v Německu | Natixis | Microsoft | Trh dnes | USD/CHF | Příležitosti | Omezení COVID | Začátečník | UNWTO | Akciové indexy v USA | Analýza trendu | Růst tržeb | BBC prezident | Media for Europe | CME | Pokles cen ropy | Data z USA | HDP v eurozóně | Odhad růstu HDP | Další růst úrokových sazeb | Eurokomisař | Mateusz Morawiecki | Společnost Tesla | Amundi | Inflační vývoj | Forwardy | Spotřebitelská inflace | AGROP NOVA a.s. | Akcenta | Srí Lanka | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Sell | Demokratické strany | Pokles sentimentu | Důvěra v průmyslu | Finanční rezervy | Siemens Energy | Kurz dolarů | Mexické peso | Hodnota indexu | Mzdová spirála | Skotská premiérka | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Dražší energie | Drahé energie | ADP report zaměstnanosti | Ekonomické problémy | Důvěra | Obchodování s Čínou | Pravděpodobnost | ECB dnes | Tvůrce trhu | Markets | Index Nasdaq | Asijské indexy | Akciové trhy jako celek | Meziroční růst HDP | Spolková vláda | Realitní magnát | Bankovní akcie | Příjmy z ropy | Distributor plynu | Plynodolary | Prognóza německé vlády | Haruhiko Kuroda | Makroekonomika | Axel Springer | Pokles úrokových sazeb | Japonsko | Společnost Meta Platforms | Agentura AP | Odraz na finančních trzích | Evropská banka | Dluhopisy | Výpadky | Objem obchodů | Tomáš Pfeiler | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | AA | Eset | Invest | Trendová linie | Gazprom | Centrální banka | Exxon | Panelové diskuze | Kellnerová | Andrew Bailey | Německá vláda | Zemní plyn | Deutsche Börse | Tržní sentiment | Kurzový vývoj | Německo | Index PMI | Životní prostředí | Inflace v Británii | Měny&Sazby | Společnost Deutsche Börse | QE | Twitter | Diamant | Odhad vývoje HDP | Zasedání americké centrální banky | Makroekonomické ukazatele | DBS | Pravděpodobnost úspěchu | Krach | Pozitivní zpráva | Activision | Hotovost | Donald Trump | Čistý zisk | Jádrová inflace | Patrik Urban | Jiří Tyleček | Institut pro mezinárodní finance | Standard Chartered | Rumunsko | Vstupní S/R zóny | Centrum | Životní náklady | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | CL | Gazprom Export | Obchodování na páku | Aktivní obchodování | JPMorgan Chase & Co | Investiční služby | Nájemné | Růst spotřebitelných cen | Průmyslové velmoci | Tržní situace | Finanční ředitelka | Americká automobilka Tesla | Energetický sektor | Počet zákazníků | Severomořská ropa | Dluhové krize | Podnikatelé | DoDo | Vodafone | Bankovní tituly | ING | Inflace v ČR | Burza v Istanbulu | SMA 200 | Vice | Eva Sadovská | Zdražování potravin | Rizikovější investice | Startup společnosti | Směnný kurz | Zahraniční investice | Snížení schodku | Aktivum | Proočkovanost | Hedging strategie | Společnost XTB | Česká republika | BNP | Současná cena mědi | Vývoj měnového páru USD/TRY | Kapitalizace celého krypto trhu | EUR/HUF | Price Futures Group | CZK | Analytik Cyrrusu | Guvernér australské centrální banky | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Reuters | Úspory | Konjunkturální průzkum | Ruský plyn | Kov | Obchodní partner | Maximalizace zisku | Obchodní styl | Newton Investment Management | Dobré zprávy | Energie v Evropě | Situace | Chevron | Světové měny | Kompozitní index | Důvěra v eurozóně | Index nákupních manažerů | Bilance běžného účtu | IKEA | Guvernér Michl | Letecká společnost | Státní dluhopisy | Analytici | Americký dolar | Predikce finančních trhů | Londýnské akciové burzy | Nejhorší scénář | Depozitní sazba | Kurz koruny | Steen Jakobsen | Výstupy | VaR | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Cyklické odvětví | Proticovidové lockdowny | Nové zakázky | Předseda | Právo | Splácení dluhu | Přímé zahraniční investice | Equity | Viceprezident | Zavedení cenového stropu | Scaling In | Konstrukce portfolia | Konkurenceschopnost dovozců | Provozní zisk | Utahování měnové politiky | Příležitosti ke spekulaci | Deficit veřejných financí | Zpomalení globální ekonomiky | Deutsche Boerse | Credit Suisse Group AG | Vysokoinflační měny | Forexoví obchodníci | Singapurský dolar | J&T | Míra inflace v Evropské unii | Zesílení inflačních tlaků | Tržby | Příležitost akcie | Akcie Twitteru | Růst mezd | Investice do energetiky | Ontario Teachers' Pension Plan | Roční výkonnost | DPA | Evropská unie | Mezinárodní investoři | Boeing | Media for Europe (MFE) | Politická krize | Daniel Beneš | Cvičení | Startup | Stagnace | Příkaz | HDP v USA | Ekonomiky | Příjmy a výdaje | PROP Trading | Radim Lukeš | Záporné sazby | Vitol | Rychlý růst | Prime | Firemní úvěry v eurech | Nižší růst | Rozpočet | Riziko recese | SLR | Negativní dopad | Evropské banky | Google | Apple | Zakladatel FXstreet.cz | Finanční výkonnost | Libra | Koronavirová krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Automobilka Renault | Miroslav Novák | Ztráty peněz | CFD | Vývoj ceny akcií Tesla | Slabší euro | Vánoce | Nová data | Cena akcie | Životní úroveň | Pokračování trendu | Dow Jones Industrial Average | Očekávaná data | Intervenovat na devizovém trhu | Švédsko | Americké ministerstvo obchodu | Zahájení výsledkové sezóny | Jaderná energie | Covidová krize | Zájem o investice | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Webináře zdarma | Zvýšení základní sazby | FTSE | Výrobce letadel Boeing | Polská inflace | Financovat | Řetězec | Fond | Prodeje domů | Příprava | Investiční rozhodnutí | Pohyby na trhu | Ztráta | Řecko | BRICS | Vysoké inflace | Rostoucí náklady | Ján Čarný | Green Deal | Hlavní akciové indexy | Německá centrální banka | Pandemie nemoci | RBI | Ruská invaze na Ukrajinu | Ambice Ruska | Deglobalizace | ECB | RRR | Nový rekord | Ceny komodit | Úroky | Státní plynárenská společnost | Refinitiv | Speciální daň | Předstihové indikátory v eurozóně | Americký průmysl | NAFTA | Středoevropské burzy | Rušení pracovních míst v Německu | Eskalace | Cena | Investiční banky | Alokace aktiv | Flow z ekonomiky | Napětí na finančních trzích | Digital Currency Group | Předstihové ukazatele | Dopady pandemie covidu | Prudké zdražování | Finanční analytici | Silný trh | DOT | Partners | Nastavení měnové politiky | Benchmarky | Guvernér japonské centrální banky | Moneta | Americká centrální banka (Fed) | Akcie dnes | Mutace koronaviru | Přenos | Izrael | Ceny akcií | Vyšší riziko | Americký Úřad pro energetické informace | Financování vlády | Kunal Kundu | TABAK | Leasing | E-shopy | Producent ropy | S&P500 | Ceny zemního plynu | Telekomunikační společnost | Česká ekonomika | Čínská ekonomika | MUFG | Ázerbájdžán | Průmyslové supervelmoci | Institucionální investoři | Ceny | Vyšší úroky | Euro vůči dolaru | Kurzy | Prudký pokles | Skokové oslabení | Moskva | Technologie | Vysoká inflace | Česká firma Raylyst | Ekonomický institut Ifo | MetaTrader 5 | Finální odhad | Vládní úsporný balíček | ČNB | Dluhy | Zajímavé příležitosti | Výroky z ECB | Pokles likvidity | Ranní okénko | Investujeme | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | USD/CZK | Global Times | Pokles | Conseq | Vedoucí obchodování | Přehled kurzů | UEC | Electricite de France | Německá kancléřka | Výběr zisků | Globální inflace | Blesk | Český PX index | Graf vývoje ceny dřeva | Konsensus | Americký trh | Polská ekonomika | Dostupná data | Lídři zemí | Počet uživatelů | Centrální banka Nového Zélandu | Finance Group | Největší rizika | Maloobchodní tržby | Erste | Americké společnosti | Finančnictví | Inflace v listopadu | Pavel Tykač | Podílové fondy | Švýcarská centrální banka | Jan Vejmělek | Hedge | Uranium Energy Corp | Měnová politika | Moody's | Guvernér | Platební bilance | Produktovod IKL | Rabobank | NBP | Thajsko | Klaus Geissdörfer | Žebříček podle FT | Eurometaux | Makro | Banka | Výroba ocele | Mercedes | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Index ISM | Velké korporace | Tuzemská inflace | Situace v Německu | Americká ekonomika | Snížení sazeb | Koruna dnes | Credit Suisse Group | Analytik společnosti MUFG | Prezidentské volby v USA | Odpor | Slušné zisky | Drahé kovy | Evropská centrální banka | Americký výrobce letadel | Obchodník | Výrobce sportovního oblečení | Fitch | Portfolio manažer | Plynárenská společnost | Rada guvernérů | Zastavení výroby | Finanční prostředky | MRNA | COVID-19 | Bezpečnostní situace | Odvody | Ekonomické vyhlídky | Sam Bankman-Fried | Regulátoři | Jihokorejská automobilka | Freeport-McMoRan | Distributor plynu v Česku | Argentina | Indikátor | Index cen | Francouzský statistický úřad | Vládní koalice | Carsten Brzeski | Německý ministr financí | Dodávky plynu do Evropy | Rizika | Finance | ISM | Index PX | Čínská vláda | Analytika | Daně | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Lídři | Skupina OPEC | Tradingové webináře zdarma | Vyšší úrok | Investment Management | Potravinářství | Epidemiologické situace | Konfluence | CRH | Český stát | Jackpot | Obchodovat ropu | Momentum | Robert Bosch | Conference Board | Hospodářský vývoj v Německu | Období zvýšené inflace | Pozitivní sentiment | Ekonomické údaje | Akcie Shell | Zvýšení inflace | Konsorcium | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Vývoj inflace | Zisky | HICP | Vládní politika | Současné ceny | Analytik XTB | ERM II | Globální trhy | BNP Paribas | Zboží dlouhodobé spotřeby | Globální ekonomika | Sazby ECB | Obchodujeme | Obchodní pozice | Prodávající | ACEA | SPAD | Situace na trhu | TradingEconomics | Akciové strategie | Prostor pro pokles | USD/TRY | Bankovní sektor v ČR | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Vývoj války | Vývoj HDP | Obrovské ztráty | Velké londýnské banky | Ekonomiky eurozóny | Inflační očekávání | Alza | Ustupující inflace | EPGC | Množství peněz | Měnový pár EUR/GBP | Vyšší sazby | Ratingové agentury | Společná měna | Cena zlata | MAAE | Propady na akciových trzích | Tržní síly | Zvýšení ceny | Internetová společnost Google | Organizace zemí vyvážejících ropu | Snižování rizika | Invaze | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Snížení ratingu | Alokace | Výroby elektromobilů | Obchodníci | Trinity Bank | Dlouhodobé dluhopisy | Breakout | Navýšení kapitálu | Růst cen | Statistici | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Saxo | Velký makroekonomický výhled | Vývoj války na Ukrajině | Očekávaný vývoj finančních instrumentů | Dluhový strop | Závislost na Rusku v oblasti energií | Turecké liry | Technologický Nasdaq | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Manfred Hübner | Ukončení konfliktu | Asset management | Návratnost | Podpůrný program | ERA | MSCI World | Nálada spotřebitelů | Mezinárodní turistika | Repo sazby | Energetické trhy | Kancléř Olaf Scholz | Reporty | Poptávka | EUR/MWh | IFO index | Financování | ČSÚ | Ursula von der Leyenová | Internetové společnosti | Naftogaz | Čína | Omezení dodávek | Reálné příjmy obyvatelstva | Occidental | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | Photon Energy | Babišova vláda | Růst HDP | Pokles ekonomiky | Index pražské burzy | Růst úroků | Americké banky | Psychologie | Obchodovat | Republikáni | Změny HDP | Úrokový diferenciál | Globální poptávka | Investiční poradenství | Systém obchodování | FRED | Počet firemních bankrotů | Bulharsko | Dostatek energie | Zvýšení produkce | Americké akciové trhy | Lulo Rose | GfK | Vývoz plynu | Horké peníze | Analýzy trhu | EGAP | Odhad růstu ekonomiky | VŠE v Praze | Venture investic | Sociální síť | Dividenda | MIFID | Parita | FT | Bernard Arnault | Martin Jarolím | Sony Group | DAX | Jedno euro | Pokles kurzu libry | Obchodování na akciových trzích | Průměrná mzda | Kalendář událostí | Dolarové sazby | Malé podniky | Softwarová společnost Microsoft | Slabší prodej aut | Struktura zastropování cen | Ozbrojené složky | Řemeslo | Hobby | Colt CZ Group | Bloomberg Economics | Hospodářský růst | Medvědi | Klouzavý průměr | Nové rekordy | Kurz měny | Payrolls | Londýnské banky | Cena severomořské ropy Brent | Americké státní dluhopisy | Isar | Odhodlání | HAS | Dreamliner | WTI | Hrozba recese | Standard & Poor's 500 | Platební síť | Bod | Miliardy korun | Podmínky na trhu | Sdružení výrobců automobilů | Spekulace proti kurzu turecké liry | Zisk společnosti | Ruský plynovod | RBNZ | Jaderné elektrárny | Výhled německé ekonomiky | Investiční činnost | PwC Petr Kříž | Kapitálové trhy | Macao | Zahraniční obchod České republiky | Spready | Aktuální výhled | Reserve Bank of Australia | Charlie Munger | Video | Únorová inflace | HDP | Změny klimatu | ROCE | GTAI | Měnové kurzy | Americká měna | Modelování výnosové křivky | Nord Stream | Upvest | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Problémy | Saúdská Arábie | Vývoje ceny | Americký miliardář | Ziskovost | Bankéři | Výprodej | Sázet | Deutsche Bank | Banka UBS | Cena ropy | Pomoc vlád | Výrobce videoher | Německý kancléř Olaf Scholz | Firma | Inflace | Ocel | Turk Stream | Tradeři na forexu | Světové žebříčky | Grünheide | Vývoj indexu S&P 500 | Drobní investoři | Značné riziko | Marže | Účet platební bilance | Domácí měna | ESG společnosti | Německá ekonomika | Státy EU | Reálné příjmy | Diskont | Pomoc podnikům | Fiskální politika | Devizový trh | Načasování | Dotace | Váš trading | Pozice ekonomiky | Televize Netflix | Kurz USD | Creditreform | Prezident Světové banky | Alphabet | Index DAX burzy | Měny považované za bezpečné | Omyl | Zkušenosti | Ropa | Optimismus | Východní Evropa | Ether | Emmanuel Macron | Monetární politika | Signály | Omikron | Spotřební daně | Evropský svaz výrobců kovů | Turistika | Lira | Výrazný růst cen ropy | Ekonomické recese | Statistiky | Liz Trussová | Úrokové sazby na hypotékách | Raiffeisenbank a.s. | Restrikce | Akcie padají | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Růst průmyslu | Strop pro elektřinu | Bali | Reakce eura | Dluhopisové trhy | Diverzifikovat | Spolkový statistický úřad | FX | Ben Bernanke | Americká Komise pro cenné papíry | Změny ve vedení | Rozhodování | Blizzard | Světové finanční trhy | Mobilizace | Facebook | Krize eura | Pohonné hmoty v ČR | Kurz | Market | Forexu | Kvantitativní utěsňování | Unicredit | Ropa a Plyn | Big Mac | Plány na omezování výroby | Světová válka | Globalizace | Frank van Doorn | TASS | Fibonacciho retracement | Dolar | Jaroslav Šura | Hliník | Růst dolaru | Jak se stanovuje cena elektřiny | BH Securities | Vývoj německého akciového indexu | Krize v eurozóně | Hodnoty měny | Fimalac | Euro | Naše prognóza | Průzkum společnosti | Akcie podniku | Společnost Amazon | Zestátnění ČEZ | ANZ | Úspěšný týden | Server CNBC | Agentura DPA | JP Morgan | Čínská měna | Wood & Company | Byznys | Reserve Bank of New Zealand | Ministři energetiky | Příliv ropy | Kukuřice | Debata | Deficit státního rozpočtu | Indikátor důvěry | Začínající investoři | Akcenta Miroslav Novák | Risk | Rostoucí společnosti | Paolo Gentiloni | Ekonomický institut | Instant Research | Proinflační | Index londýnské akciové burzy | Zastavení dodávek | Eskalace války na Ukrajině | Konglomerát | Poradenská společnost EY | Rozvíjející se trhy | Diverzifikátor portfolia | AUD | Svaz průmyslu a dopravy | Obchod | UEC.US | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Christine Lagarde | Počet obyvatel | Konvergenční proces | Dodávky ropy | Predikce | Fibo | Plynárenský gigant | Íránská ropa | Růst ekonomiky | Zachování neutrality | Propad cen akcií | Prima | Obchodování s emisemi | Kypr | Citigroup | Ekonomové | Evropský blok | Přístup k inflaci | Ruská firma | Mnichovský ekonomický institut | Sony | Index VIX | Vyhozené peníze | Hospodářství | Hlavní akciové indexy v USA | Stagflace | Ekonomický útlum | Veřejné zadlužení | Rada ČNB | Etoro | Plánované obchody | Jednotná měna | Ohlédnutí | EV | Stefan Klebert | EU | EBITDA | Kyperský regulátor | Půjčovna kryptoměn | Německé podniky | Ukrtransnafta | Ruská agrese | Indická centrální banka | Dovozní ceny | Řízení financí | Sev.en | Uniper | MFE | Miliardy | Ceny pohonných hmot v ČR | Korekce na akciových indexech | Majors | Belgická vláda | Rozpočtové schodky | Ministerstvo financí | Ranní komentář | Indické úřady | Výhodný nákup | Intermediate | Turistické sezóny | ING Bank | Spojené státy | Cenové stability | Investiční manažeři | Rušení pracovních míst | Zasedání ECB | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Take-Two Interactive | Měna euro | Philip Lowe | Portfolia | Tesla | Postavení dolaru | Definitivní obrat trendu | Expert | Výkon dolaru | Koronavirové krize | Vývoz | Energetické firmy | Prodeje akcií | Komerční banka | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Vattenfall Energy Trading | Úroveň rezistence | Úřad pro energetické informace | OvalX | Recese | Index strachu | Začínající tradeři | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | Emisní povolenky | Dolarové zisky | Renault | Švýcarský frank | Růst akcií | Vyhlídky eurozóny | BIS | Bank of Canada | Čisté krátké pozice | Capital Partners | Investoři a obchodníci | Chuť riskovat | Kurzová rizika | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Baltic Pipe | xStation 5 | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Odchod z Ruska | Výhled na rok | Akcie Applu | Hargreaves Lansdown | Derek Halpenny | Eskalace konfliktu | Kyjev | Začít investovat | Naučte se obchodovat | Největší propad | Výrobní index | Komentáře Fedu | Silný americký dolar | Pandemie | Počet nových žádostí o podporu | Inflace v Německu | Zbohatnutí | Index francouzských akcií | Spekulace | Denní graf | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Flex LNG | Inflace ve Spojeném království | Štěpán Křeček | Fosilní paliva | Americké burzy | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Frank | Počet volných míst | Ministři | Měnové politiky centrální banky | ERM | Ceny benzínu | Investiční cíle | Cenový strop na ruskou ropu | Kapitálové výdaje | Negativní nálada | Transparentní | Tržby v eurozóně | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Politické riziko | Členské státy | Bankman-Fried | KBC | Centrální banka USA | Čínské indexy | Patria Finance | Lufthansa | Ceny energií | Hospodářské vyhlídky | Americké indexy | Washington | Snížení produkce | Ceny potravin | Ekologie | Obrat trendu | Intel | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Společnost Allwyn | Základní sazby | Nejrychleji rostoucí | Brent (OIL) | Práce na sobě | Úspěchy | Ruská plynárenská společnost | NEST | Virtuální mince | Podnikatelské aktivity v eurozóně | USDCHF | CySEC | Eurový příjem | Rostoucí inflace | Kurz bitcoinu | Potravinová a energetická krize | Dodávky zemního plynu | Očekávané události | Technologický sektor | OSN | Soud | Eskalace napětí | Panika | Společnost ČEZ | David Procházka | Výkon amerického dolaru | Cena elektřiny | MSCI World ESG Leaders | Kanadský dolar | Summit Evropské unie | Agentura Fitch | Makroekonomické prostředí | China Mobile | Předpovědi | Společnost Microsoft | Prodeje ropy | Bondy | Global Wealth Management | Konflikt na Ukrajině | Dopady vysokých úrokových sazeb | Mince | Facebook Ireland | Tomáš Raputa | Investiční stratég | Zásoby ropy | Evropské méně | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | BASF | Benzín | Ministr financí | GACR | Trhy v USA | Rostoucí ceny | Trend | Palivové dříví | Shrnutí obchodování | IKL | Inflace v Evropské unii | Dow Jones Industrial | Automobil | Růst eurozóny | Zásoby plynu | Akciové futures | Las Vegas Sands | Oslabení | Kroky Fedu | Časový rámec | Americký dolar k japonskému jenu | Obchodní pokyny | Míra inflace | Barbora Ondrová | Windfall tax | Nákupy plynu | Přebytek obchodu | Evropský statistický úřad | Zdražování ropy | Energetika | ReGas | Manufacturing | Načasování obchodu | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | United Airlines | Diverzifikované portfolio | Ruská banka | Ekonomický výhled | Platební systém | Nejnovější údaje o inflaci | Snížení emisí | Chuť k riziku | Nařízení | Kanadský statistický úřad | Shrnutí vývoje | Proces učení | Jan Fidler | SWIFT | Pokles cen zlata | Schodek | Americký Senát | Největší vítězství | Invaze Ruska | BTC | Průměrná mzda v ČR | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Severomořská ropa Brent | ASX 200 | Akcie automobilky | Odkup akcií | Zpřísnění měnové politiky | Penzijní společnosti | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Zhoršení ratingu | Česká národní banka (ČNB) | Korporace | Průmysl | Bolest | Růst pražské burzy | Lehká ropa WTI | Úroveň supportu | Investování do akcií | Omezování výroby | Obchodní styly | Akcie KB | Tempo růstu | Podnikatel | Bilance ECB | Bankovnictví | Rozvoj blockchainové infrastruktury | Aerolinky | USD index | STOXX50 | Růst ekonomiky EU | Francouzská ekonomika | Americká makléřská společnost | Continental | EdF | Pohonné hmoty | Zpracovatelský průmysl | Divergence | Zdražování energií | Commonwealth Bank of Australia | Creative Dock | Bilion dolarů | ETF | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Struktura HDP | Kurzy měn | Loterie | Omezení těžby | Analytik České bankovní asociace | Myšlenka | Europoslanci | Activision Blizzard | Marcela Suchánková | Varování | Obchodní bilance | Guidance | Největší propady | Kotak Securities | Úsilí | Družba | Obavy z omikronu | Philip Dybvig | Obchodní aktivity | Tomáš Holub | Peněžní zásoby | Diem | ECB Christine Lagardeová | Bankovní společnosti | Stuart Cole | Long | Rally | Reálná ekonomika | Bankovní rada | Pojišťovna | Růstové tituly | USD za tunu | Macron | Výrazný propad | Bear | EP Global Commerce (EPGC) | Internetový obchod | Dluh zemí eurozóny | Investiční doporučení | Solar Direktinvestment | Ruský Gazprom | Aktiva | Pokles inflace | Klid | SXXP | Americké akciové indexy | Prodejní tlak | HDP za Q2 | Cenový strop | Zlatá koruna | Růst zaměstnanosti | Intuice | Discovery | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Očekávaný vývoj | Akcie Deutsche Bank | Tuzemský průmysl | Očekávaná reakce centrální banky | Vývoj trhu | Nárůst cen energií | Švýcarská banka UBS | Úrokové sazby ČNB | Business | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Barchart | Camelot LS | Výnosnost | Germany Trade and Invest (GTAI) | Indikátory | Arizona | Zahraniční investice v Německu | Analýza měnových párů | Zdanění | Základní úrok | Pokles cen | Další regulace | TikTok | Operace na hongkongské burze | Sektorová daň Česko | Plynárenské společnosti | Ropovod TAL | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Jan Procházka | Technologická společnost | Makroekonomický výhled pro rok 2024 | Americký Federální úřad pro letectví | Řešení energetické krize | Kurz rublu | Peněžní trh | ČBA | Výsledky amerických společností | Otevření ekonomik | Fiskální politiky | Inovace | Tradingový portál | Zdravotnictví | Energetické krize | Makroekonomické indikátory | Plynovod Nord Stream | Tlak na růst inflace | Akcie Tesly | Čínské akcie | Riziko ztráty | Economic | Ministryně financí | BlockFi | Bezpečnost | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Trhy dnes | Energy Aspects | | Německý statistický úřad | Indexy PMI | Pochybnosti | Výsledek voleb | Schodek zahraničního obchodu | Členské země | Riziková aktiva | Pandemická situace | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | Výhled pro rok 2024 | Zisky firem | Pokračování poklesu | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | ISM ve službách | Zajišťovna | Ekonomika eurozóny | Členské země Evropské unie | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Purple Trading | Řetězce | Objem zakázek | Sentiment | L.F. Investment Limited | Online obchodování a investice | Investor | Částečný úvazek | Kurzové riziko | Bývalý ministr financí | Lucembursko | Události ve světové ekonomice | Investovat do ETF | Měnová unie | WEF | Pojistky proti inflaci | Stoxx Europe 600 | Silná konkurence | WarnerMedia | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Největší pokles | Politika | Koš | Konkurence | Hospodářské recese | Vladimír Vávra | Utaženější měnové politiky | Letecké společnosti | Čínský jüan | Akcie ČEZu | PLN | Kapitalizace | EBRD | Potenciál pro růst | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Ministr pro energetiku | Ben Laidler | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Powerball | SAS | Reklasifikace | Stop-Lossy | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Americké futures | Rizika globální | Výhled pro akcie | MAM | Centrální banky USA | ECOFIN | Martin Gürtler | Deutsche Telekom | Poplatky | Forint | GDP | Karel Komárek | Velká Británie | Nakupovat | Evergrande | Německý průmysl | Makroekonomická data | Paul Kim | PLN/EUR | Zahraniční politika | Další vývoj | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Citibank | Globální ceny plynu | Puma | Podnik Naftogaz | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Napětí kolem Ukrajiny | Setkání zemí OPEC | Financování státního dluhu | Energiewende | Optimismus investorů | Nálada | Napětí na trzích | Geopolitická rizika | FAO | Indie | Letectví | J&T Banka | Nákupy | Měnové páry | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | Měnové politiky | Výrazná inflace | Vnímání | Aktuální Price Action | Doing Business | Výprodej akcií | Ekonomika | Růst vývozu | University of Leicester | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Silný fundament | Elektřina | WTO | Ruská společnost Gazprom | Situace v průmyslu | Výrobní index PMI | Camelot LS Group | ČEZ (CEZ1.CZ) | Dobrá zpráva | Hospodářské noviny | Obchodování s cizími měnami | Zlevnění ropy | Investiční aktivity | Sankce | Commerzbank | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Inflační krize | Poradenské společnosti | Zmírnění obav | Americký kongres | Ceny zlata | Výhled | Velmi volatilní | Členové OPEC | Index technologického trhu | Amazon.com Inc. | České akcie | Automatické obchodní strategie | ZEN | Kurzotvorná informace | Auta | Oživení akcií | Komerční banky | Americké ministerstvo | Průměrná nominální mzda | Dun & Bradstreet (D&B) | Strop na ceny plynu | Obchodní analýza | Energetická krize v Německu | Colt CZ Group SE | Vývoj situace v Číně | Deriváty | IfW | Ethereum | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Vysoké ceny | Bilance Fedu | Hry | Marketingová firma | Seminář | Evropští ministři | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Vyhlášení bankrotu | Německá koalice | Sympozium v Jackson Hole | Propouštění | ONE | Private equity | PGNiG | Zaměstnanci | Meopta | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Bankovní krize | Jaromír Gec | Evropský trh | Finanční trhy | Banka Creditas | Údaje o maloobchodních tržbách | Merkelová | Burzovní společnost | Těžaři ropy | Cyrrus | Burze | Expanze | Giphy | Mojmír Hampl | Makroekonomické analýzy | Růst cen energií | Otevření ekonomiky | Prostor pro růst | Hospodářský cyklus | Znovuotevření ekonomiky | Americká sociální síť | Fondy | Konsolidace | Investiční příležitosti | Eurokomisař pro hospodářství | Komise pro cenné papíry | Ukrajinský prezident | Comfort Finance | Fúze | Bílý dům | Situace v Číně | ČEZ | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | Svaz výrobců kovů | Financial Times | Dopady pandemie covidu-19 | USD za barel | Spread | Velkoobchodní cena plynu | Společnost Intel | Omezení dodávek ropy | Dodávky ruské ropy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Nevada | Kanadská centrální banka | Peněžní trhy | Pension Plan | Tradingové webináře | Realitní bubliny | Západoevropské trhy | Swing | Společné nákupy plynu | Saldo zahraničního obchodu | Index BUX | Analytik finančních trhů | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Dřevo | Krize | Wood Mackenzie | Ceny ropy Brent | Zvýšení úroků | Riziko | Zajišťování | Depozitní sazba ECB | Euro včera | Americká internetová společnost | Portál FXstreet.cz | Německé tovární objednávky | Fundamenty | AGROP NOVA | Pasiva | Nástroje a indikátory | Luxusní zboží | Ukrajinská krize | Zlotý | Vysoké ceny ropy | Správní rada | AOS | Zpětný odkup akcií | BUX | Exotické měny | Ceny plynu a elektřiny | G20 | Currencies | Míra inflace v eurozóně | Pokles poptávky | Investiční bankovnictví | Objednávky | Kurz libry | Navyšování cen | Napadení Ukrajiny | NFT | Meziroční míra inflace v eurozóně | Společnost Silvergate Capital | Camilla Dahl Hansen | Těžař | Bělorusko | Investiční instrumenty | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Investice společnosti | Dollar | SUAS Group | Chuť nakupovat nemovitosti | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Vývoj ceny ropy | Varšavská burza | Boj proti inflaci | Výrobci čipů | Sazby | Americké výnosy | ODS | Dialog | Invaze Ruska na Ukrajinu | Ředitelka | Rozdělení zisku | Turbulence na finančních trzích | Generální ředitel | Ceny aktiv | HN | Devizové rezervy | České vlády | Japonský ministr financí | Sázky na pokles | DIHK | Cíle | Burza | Semináře | Provozní náklady | Ekonomický kalendář | HashRate | Index MSCI | Maria Röttgerová | Americká inflace | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Růst cen komodit | RBA | Likvidita | Žádosti o podporu | Greenflation | Výprodeje | Obchodování s CFD | Australská centrální banka (RBA) | Palivové dříví v Česku | Teherán | Porsche | Rozhovor | Roklen24 | Spotřeba domácností | Internetová společnost | Transakce | Měny | Obchodní jednání | Akciový trh | Sankce proti Rusku | Růst cen potravin | Uhlí | Růst nezaměstnanosti | MasterCard | Dovozci LNG v Evropě | Vzestup inflace | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Slovensko | MNB | Profitovat | Nová historická maxima | Rozjednané prodeje domů | Energie | Analytici společnosti | EBM-Papst | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | Pohonné hmoty v Česku | OneWeb | Tradeři | Zhodnocování dolaru | DE30 | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | BHS Štěpán Křeček | Fed dnes | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Nový Zéland | Jasný signál | Dodávky plynu | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Společnost Deutsche ReGas | Údaje o HDP | Finanční sektor | Pracovní síly | Oslabení eura | Renáta Kellnerová | Index podnikatelské nálady | EP Global Commerce | Sympozium | MSCI | EUR/CHF | Patria Direct | Thomson Reuters | Hospodářský pokles | Výnosy | Miliardy dolarů | Ceny realit | Růst aktivity | Dodávky LNG | Klíčové události tohoto týdne | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | FOMC | Půjčovna kryptoměn BlockFi | Nový trend | JPMorgan | Nová vláda | Růstové vyhlídky | Rozhodnutí centrální banky | Zahájení ruské invaze | LKAB | Daň z nadměrných zisků | Trade | Příjmy obyvatelstva | Globální poptávka po ropě | Regionální měny | Eni | Futures na zemní plyn | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Poptávka po ropě | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Zakladatel FXstreet | Patria.cz | Vyspělé ekonomiky | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Primární veřejná nabídka | Světová zdravotnická organizace | Prezident Putin | Nadnárodní firmy | Pravděpodobnost recese | Krypto propad | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Odhad letošního růstu ekonomiky | Partneři | IPO | Crowdfundingové platformy | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Akcionář | Miliardy USD | Guardian | Vývoj globální poptávky | Snižování daní | Provozní marže | Poradce | Vlna inflace | FAST | Obchodní den | Další růst sazeb | Aktuální spready | Akcie Colt CZ | Makroekonomické události | Zkušenost | Kryptoměnový svět | GBP/EUR | Míra inflace v Británii | Tradingový portál FXstreet.cz | Invaze ruských vojsk | Signál | Peter Garnry | Výrazný zisk | Írán | Zdražování | S/R zóny | Afrika | Světový hospodářský růst | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Přelom roku | Britská vláda | ADP | BIST 100 | Repo sazba | Přijetí eura | Kupní síla | Úbytek | Termínový kontrakt | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Správce aktiv | Úspěšné obchodování | Řízení rizik | Singapur | Zadlužení země | Míra úspor | Dividendové výnosy | Člen bankovní rady | Obiloviny | Forex trader | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Guvernér české národní banky | Evropská komise (EK) | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Rafinerie | Společnost | Petr Dufek | Největší distributor plynu v Česku | Rezervní měny | Úvěrová aktivita | Ukrtatnafta | Vývoj ceny australského uhlí | List The Wall Street Journal | Jaderná elektrárna | Sázky | Ministr hospodářství | Forbes | Diverzifikátor | Maloobchodní tržby v USA | Ocenění akcií | Colt | Zmírnění rizik | Historicky nejnižší | Radomír Jáč | Cena kontraktu | Ukončení války | Retailoví investoři | Utažení měnové politiky | Francouzský index | Riziková prémie | Negativní výhled | Jestřábí Fed | BMW | Cena akcií | Volatilita trhů | ASX | Výkon německé ekonomiky | Špatná data | Rozšíření | Schodek veřejných financí | Komise v přenesené pravomoci | Velké centrální banky | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Obchodní nastavení | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | Halving | Světové trhy | Rishi Sunak | Vienna Insurance Group | Umělé inteligence | Hodnota francouzského akciového trhu | Buy | Eura | Tisková konference | Neúspěch | Výsledek HDP | Ztráty | Nízká nezaměstnanost | Lehman Brothers | Inflační cíl | Nizozemsko | Pavel Řežábek | Bankovní systém | ACT | Organizace | Průmyslová výroba v ČR | Bidberry | Obilí | Dovozci LNG | Kryptoburza | Ceny pohonných hmot | Services | Úrokové swapy | VIX | Zmírnění inflace | Inflační data | Premiér Boris Johnson | Růst | Mimořádné dividendy | Vyšší úroveň | Výdaje japonských domácností | Michelin | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Pojišťovací společnosti | Energetické komodity | Příjmy | Pohyby cen | Comfort Finance Group | Událostí ve světové ekonomice | Odhad letošního růstu | Cameco | Proti trendu | Vášeň | VMware | Zajištění | Société Générale | Domácí měny | Administrativa | Měnový výbor | Inflace v Číně | Nejprudší pokles v historii | Distributor fotovoltaických produktů | Sektor služeb | Snížení inflace | Daň z mimořádných zisků | Index | Wall Street Journal | Ruská vláda | Komoditní | Rychlý růst cen | Wirecard | Cenový index | TUI Group (TUI.DE) | Společnost Uniper | MiFID II | Fundament | Centrální bankéři | Eva Zamrazilová | Kryptoměnová burza | Společnost AT&T | Dny Německa | Bohatství | Komodity | Příjmy domácností | PMI pro sektor služeb | Intercontinental Exchange (ICE) | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Jižní Korea | Mimoburzovní | Pandemie covidu-19 | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Hlavní investiční analytik | Konsolidační balíček | Varovné signály | ČTK | Zlepšení sentimentu na trzích | Index STOXX Europe 600 | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Valuace | Silvergate Capital | Šéfka ECB | Odvětví | Investice do akciových titulů | Průmysl v listopadu | Přerušení dodávek zemního plynu | Specializace Finance | Očekávaný růst | Drahá elektřina | Northern Rock | Buy the rumour, sell the news | Bankovní asociace | Wall Street | Nákupní obchod | Inflační hedge | Česká národní banka | Index BIST 100 | Generální ředitel skupiny ČSOB | Index amerického dolaru | Aktivity v podnikatelském sektoru | Investiční stratégové | Zadlužení České republiky | Vypuknutí pandemie | Koronavirus | Automotive | Kulminace inflačních tlaků | Podíl eura | Kosmetická společnost | Stav globální ekonomiky | Šperky | Regulační orgány | Jedinečná příležitost | Tomáš Prouza | Dříví | Podíl čínského jüanu | Shrnutí vývoje na finančních trzích | Šíření koronaviru | Aleš Zavoral | 5G | Ochránit úspory | Miliardář Daniel Křetínský | Vlastnictví | Jamal | Eurový úvěr | PMI v eurozóně | Poradenství | Ropný institut | Ředitel skupiny ČSOB | LVMH | Kuny | Diverzifikace | Na devizovém trhu intervenovat | Ovlivňování | USD/CNY | Inflační doložka | Prohlášení | Treasury v České spořitelně | Mzda | Bosch | SPOT | Akcionáři ČEZu | Bidenova vláda | Oslabení čínského jüanu | Deloitte | Firmy z EU | Necyklické aktivum | Války v Evropě | Zahraniční obchod ČR | Work & Travel | Zboží každodenní spotřeby | Americký výrobní sektor | Zisk firem | Země eurozóny | Energy trading | Španělsko | Správa | Výrobci aut | Vývoj finančních instrumentů | Ondřej Hartman | Hospodářský růst v Evropě | Riziko dalšího poklesu | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Akcie obchodované na pražské burze | Energetické krize v Evropě | Nadprůměrné cash flow | Obchody na burze | Francouzské energetické společnosti | Holubice | Jedna libra | Akcie tabákové společnosti | Burzovní cena plynu | Riziko měřené z minulé volatility | Škrtání dotací | Dun & Bradstreet | Vzestupný trend | Petr Borkovec | Odborné přednášky | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Stagflační riziko | Sebre | Rezistence | Olívia Lacenová | Rizika na Blízkém východě | Pozastavit obchodování | Cenově mzdová spirála | Vysoké úrokové sazby | Marika Čupa | Kolaps HDP | Ekonomický plán | Geopolitické události | Britská premiérka | Rizikovější euro | Robert Pavlik | Relief rally | Vývoj amerického dolarového indexu | Míra inflace v USA | LNG terminály | Neckarwestheim | Vývoj německého akciového indexu DAX | Digital Currency Group (DCG) | Obchodování pro klienty | Prudký pokles cen | Société Générale Group | Cyrrus FX | Diverzifikace bohatství | Úroky na hypotékách | Švédská technologická firma | Počet případů koronaviru | Analýza | Daimler | Efekt na trhy | Hodnota realit | Newton | Pumpaři | Ceny dřeva | Petrodolary | CIPS | Největší producent ropy | Petr Plecháč | Ekonomický růst | WFT zdanění | Vývoj dolarového indexu | Posílení | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Tržní hodnota | Ropné a plynárenské společnosti | Pracovní místa | Tržní kapitalizace celého krypto trhu | Otevřené podílové fondy | Supervelmoci | Rijád | Včerejší seance | Lídři zemí EU | Více peněz | Pohled na akciové trhy | Měny v regionu | Přebytek běžného účtu | Hnědouhelné elektrárny | Přímé intervence | Herní plán | Logistické problémy | Cena plynu pro evropský trh | Měnový pár USD/CNY | Vývoj ceny akcií | Politické problémy | ČSOB | Dopady krize | Vývoj válečného konfliktu | Cenové tlaky | Částečné zestátnění | Krok za krokem | Platby na eura | Očekávaná reakce | Výhled Saxo | Vývoz LNG | EURUSD | Instrumenty | Pokles kurzu | Analytička | Béžová kniha | Sociální sítě | Makléři | Korunový trh | KKCG | Ruská federace | Zlepšení | Sundar Pichai | Ropa a ostatní komodity | Výrobce pneumatik | NFP | Měnový výbor centrální banky | Vít Hradil | Výkon | SPAC v ČR | Hyundai | První obchody | Domácí investiční společnosti | Dvojciferné zhodnocení | Konfluence více faktorů | Vyšší úrokové sazby | Strop pro výnosy | Investovat | Globální dluh | Období finanční krize | Události tohoto týdne | Největší banky | Norsko | Utěsňování centrálních bank | Forecasty | Papírenský průmysl | Tesla Elon Musk | Internetová televize | Zestátnění společnosti ČEZ | Světlo na konci tunelu | Munich Re | Nejistota na trzích | Dodávky energií | Společnost Casino | Vývoj geopolitické situace | TABAK.CZ | Válka | Evropské vlády | Munich | Americký index | Zásoby zemního plynu v USA | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Typ ropy | Pevné terminály | Závratné zbohatnutí | Působení v Evropské unii | Sazby Fedu | Extrémní nárůst | Fondy a ETF | Nastavení úrokových sazeb | KBC Asset Management | Indikátory v eurozóně | Radoslava Štěpánková s rodinou | PPF | Vývoj peněžní zásoby | Osobní výdaje | Nárůst nově nakažených | Institut ZEW | Jan Sadil | Bankrot | EK | City | EUR/PLN | Cílové ceny | Společnost Evergrande | Chemické společnosti | Celosvětová recese | Eurové úvěry | Forwardové ceny | TOP ESG | Akademické aktivity | Bloomberg | Bipan Rai | Nabídka | J&J | Úvěry v eurech | Ratingové hodnocení | Společnost Genesis | Pandemie COVID | Index technologického trhu Nasdaq | Obchodní znalosti | Britský ministr financí | Globální ekonomické vyhlídky | Prezident institutu ZEW | Reálné mzdy | Financial | Graf dne | Velké západní společnosti | Inflační situace v ČR | Maloobchodní sektor | DJIA | Rekordní ceny | Spalování ropy | Akcie českých bank | Maďarský forint | Výhled hospodaření | Canary Wharf | Produkce základních surovin | Světové rezervní měny | Důvěra investorů | XTB Jiří Tyleček | České koruny | Jedinečná příležitost k nákupu | Žádný trend | Smrtelné mutace koronaviru | Vysoké ceny energií | China Evergrande | Politika centrální banky | Výstupy z obchodních pozic | Finanční výkazy | Snižování sazeb | David Vagenknecht | Tvorby rezerv | Asociace | SPAC | Apetit k riziku | Hospodářská politika | Vysoká nezaměstnanost | Marek Dospiva | Pandemie koronaviru | Světové akciové trhy | Měnový pár EUR/PLN | Oslabení měny | Vytvoření Pin Baru | Dot-com | Pavel Baudiš | Výkonnost indexů | Bitcoin | Průmyslníci | Konsolidované účetní závěrky | Generali Investments CEE | Zhoršení nálady | CFA Institute | Sankce Rusko | Akcie ropných firem | Intervence ČNB | Mzda v ČR | Americké měny | Německý výrobce | Volodymyr Zelenskyj | Inflace v Evropě | Index spotřebitelských cen | Rady expertů | Zprávy z Ruska | Hlavní ekonom | Předpokládaný růst | Výnosové křivky | Hospodaření | Vakanta | Omezení pákového efektu | Futures | Inflace v eurozóně | TUI | Evropský statistický úřad Eurostat | Title Transfer Facility (TTF) | Obchody | Nemovitosti | Pokles ceny | Farmaceutické firmy | Disciplína | Beta | Obnovitelné zdroje | MSCI World ESG | Cena drahých kovů | Bezpečná aktiva | Slevy oproti nabídkové ceně | Ekonomika ČR | Důvěra v českou ekonomiku | FXstreet.cz | Makléřská společnost Genesis | Záporožská jaderná elektrárna | Americká data | XTB | Drahé komodity | Zrychlení růstu | CHF | Severní křídlo | Míra nezaměstnanosti v Německu | Akciový index | Tulipány | Obchodování s českou korunou | Bezpečného útočiště | Fatih Birol | Protiruské sankce | PX index | Zmírňování opatření | Wall Street Journal (WSJ) | Boris Johnson | Oblečení | Drawdown | Johannes Zügel | James Bullard | Euro k dolaru | European Energy Exchange | Standardní daň | Česká firma | Proud stability sazeb | Strop na ruskou ropu | Německá energetická společnost | Úročení koruny | Problémy s dodavatelskými řetězci | Podpora | Index CPI | Bohemia Energy | S&P 500 | xStation5 | Index Nasdaq Composite | OpenAI | Investiční nástroje | JDE | Navýšení sazeb | Průmyslové společnosti | MWh | Akcie banky | Úrovně EUR/USD | Estee Lauder | MT4 | Solidní růst | Síla dolaru | Volatility | CEZ1.CZ | Zvýšení těžby | Snižovat daně | ATH | Sněmovní volby | Vývoj měnového páru USD/CNY | Prodej akcie | Vývoj úrokových sazeb | Zpřísňováním měnové politiky | Agency business | Polský zlotý | Zastavení růstu | Růst cen plynu | Federální úřad pro letectví | Zásobování trhu | Zdroj příjmů | Robert Hermann | Úplatek Andreje Babiše | Vládní pomoc | Samou | Nejnovější údaje | Zákaz dovozu | Frontier trh | Coface | Spotřebitelské ceny | Zadlužení | Setkání centrálních bankéřů | Big Mac index | Česká vláda | UBS Global Wealth Management | Hopson Development | Panické výprodeje | Wynn Resorts | Automobilka Hyundai | Panické nákupy | Nvidia | BofA | Ceny zemního plynu v USA | Energetická krize v EU | Dlouhodobí investoři | Kontroly na úvěry | Rizikovost investice | Japonská centrální banka | Plynovod Jamal | ČR | Zastánci bitcoinu | Nejnovější prognóza | Ruská ropa | Klíčové problémy | Edward Moya | Ceny akcií Tesla | Navýšení dluhového stropu | Nafta v ČR | Skokový nárůst cen energií | Průmyslové kovy | Amazon | Elektromobily | Úroveň dluhu | Země BRICS | Pokles hospodářství | Týdenní nárůst | Výprodej britských dluhopisů | Platina | Shrnutí obchodní seance | Statistika | Načasování obchodů | Míra inflace v Německu | Cena elektřiny v Německu | INSEE | Návrat k fundamentální hodnotě | Capital Markets | Kurzotvorný faktor | Covid panika | Český kapitálový trh | Americká centrální banka dnes | Achim Wambach | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Metody analýzy trhu | Měnový pár USD/TRY | Institut Prognos | Mzdově-inflační spirála | Arnault | Nejvýraznější propad | Německý kancléř | BAT | Závislost | Fed vs. ECB | D&B | Marketingová komunikace | Multimilionáři | Americké trhy | Šéf Sentixu | Sentiment akciového trhu | Eurozóna | Dceřiné společnosti | Příliv dolarů | Makroekonomický kalendář | Zemědělství | Akcie v Británii | Zestátnění společnosti | Euro-koruna | Pšenice | Britský akciový trh | Eurasia Group | Cena benzínu | Kazachstán | EURGBP | Eurasia | Vliv války na Ukrajině | Prodej zlata | Mluvčí MMF | FXstreet | Velcí hráči | Forward | Indonésie | Analytik | Firma Raylyst | Problém s dodávkami plynu | Ropa Urals | Ruská centrální banka | Chorvatsko | TLTRO | Pokles dovozů | Investice do reálných aktiv | Zavádění odvodů na zaměstnance | Měsíční report | Sazby beze změny | Trader | Důsledky konfliktu na Ukrajině | Modernizace přenosových sítí | Hodnota akcií | AAA | SPD | Doporučení | Pozornost trhu | Dovoz ruské ropy | Britské společnosti | TUI Group | Kuvajt | Ruský ministr | Aktuální valuace | Zastavení dodávek ruského plynu | Soudní spor | Cena akcií ČEZ | Výbor ekonomických poradců | Energetická situace | Oživení poptávky po službách | Tým FXstreet.cz | Akcie BASF | Investování do vody | Výsledek zahraničního obchodu | Akcie v obranném sektoru | Dalibor Trojek | Statistický úřad | Francouzský prezident | Christopher Waller | Jiří Oslizlo | Podnikání | Pandemie Covid19 | Podnik | Simplyfy | Růst české ekonomiky | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Haísám Ghais | Meta Platforms | Emerging markets | Evropské země | Dluhopisový trh | Direct market access | Krypto | Země platící eurem | Skupina Colt CZ Group | Phil Flynn | Drahé dovozy | Počasí | Pokles USD/CAD | Ceny kovů | Co bude | Jackpot loterie | Prudká inflace | Environmental, Social a Governance | EUR/GBP | Opatření | Těžaři | Rostoucí úrokové sazby | Levná země | Josef Mařinec | Jan Frait | Závislost na Rusku | Standard Chartered Bank | Evropský regulátor | Cenové limity | Vývoj ceny | Rating zemí | Oslabování koruny | ABC | KOMB | Francouzský statistický úřad INSEE | Maďarská centrální banka | Wealth Management | Intervenovat | Investice v Německu | Energetická krize vyvolaná válkou na Ukrajině | Motivace | Oživení německé ekonomiky | Emise | Růst výnosů dluhopisů | Dominance bitcoinu | Nadprůměrný zisk | Středoevropský region | Etherea | Ministerstvo hospodářství | Fiskální stimuly | Investing | CoinDesk | DODO | Odklon od fosilních paliv | Finanční svět | Zelené energie | ARD | Podhodnocený | Georgia | Plán Evropské komise | Domácí akcie | ČEZ dnes | Uhlobaron | SEC | Kolísání cen dřeva | Zkapalněný zemní plyn | Rozmach kryptoměn | Evropské indexy | Společnost Lufthansa | Zveřejňování výsledkových zpráv | Pantheon Macroeconomics | Průmyslové podniky | Šance | Výrobní náklady | Mimořádná inflace | Hedging | Dodavatelské řetězce | Čínské firmy | Nové peníze | Krach burzy FTX | Makroekonomická analýza | Štěpení | Úřad pro energetické informace (EIA) | Prudký růst cen | Pozice tradera | Virus | Český statistický úřad (ČSÚ) | Redukce | Kwasi Kwarteng | Daňové změny | Mobilizace v Rusku | Home Depot | CZK/USD | Prognózy českého hospodářství | ONS | Výhled snižování sazeb | Světové centrální banky | Eskalace války | Index PCE | Fundamentální valuace | Inflace ve světě | Akcie pražské burzy | Světová turistická organizace (UNWTO) | Ceny energie | Dow Jones | Časový horizont | Hospodářský vzestup | Ekonomické fórum v Davosu | Zvyšování úroků | Sektorová daň | BloombergNEF | USD/CAD | West Texas Intermediate (WTI) | Úrokové sazby | Ekonomická recese | Globální energetická krize | Fibonacci | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | GasNet | Západní ekonomiky | Trading | CNY | Americký ISM | Výše zdanění | Cena termínového kontraktu | Retailový obchodník | Vyšetřování | Ruská ekonomika | Silné inflační tlaky | TUI.DE | Biden | Index DAX | Pozice | Budoucnost | CEE | Banky | Investiční podmínky | Zásoby plynu v USA | Bilance zahraničního obchodu | SCO | Nedostatek plynu | Ravindra Rao | Bilance | NASDAQ 100 | Peking | Počet hackerských útoků | Nicola Sturgeonová | 737 MAX | Prezident institutu | Poptávka po plynu | Konzervativci | Krize v Evropě | Kompenzace | Ocenění | Čínské centrální banky | Dluhopisové investice | Klaas Knot | Dovozce ruského plynu | Britské finance | Kde investovat | JPMorgan Chase | Žlutý kov | Certifikace | Dna | Investovat peníze | Vývoj jádrové inflace v eurozóně | Aktuální situace | Promořenosti populace | Mauricius | Motor Sič | WELL | Hospodaření firem | Akciový stratég | Lockdowny | AUD/USD | Vítězství Donalda Trumpa | Prodeje | Devizové rezervy ČNB | Halliburton | Politici | Hyundai Motor | Individuální akcie | Společnost Sony | Výrobce elektromobilů | Měnové trhy | Důsledky konfliktu | Dánsko | Impulzy | SPX | Měnový pár | Ceny slunečnicového oleje | DCG | PX Pražské burzy | Plyn pro evropský trh | Premiérka Liz Trussová | Zásobování trhu s ropou | Americký ISM pro sektor služeb | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Předsedkyně Evropské komise | Finanční situace | Začít spekulovat | Jestřábí komentáře Fedu | Poskytovatelé komunikačních služeb | Těžba ropy v Rusku | Naše ČESKO | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Investování | Dobře definovaný obchodní plán | Ekonomická realita | Pavel Sobíšek | Větší pokles | G7 | Vystřízlivění spekulantů | Potravinová krize | Celková inflace | Varianta covidu | Joe Biden | Kurs koruny | Úrokové sazby v Česku | Guvernér ČNB | Kotace | CEZ1 | Sazba Fedu | Webináře | Světová turistická organizace | Netflix | MSCI Asia Pacific | Podílové listy | Raketový růst | Soběstačnost | CAD | Základní sazba | Udržitelné investice | Autoprůmysl | Instrumenty obchodované na finančních trzích | Španělský PMI | Intervenovat na forexovém trhu | InstaForex | Novinky | Kontrakt | Přesun výroby | Potíže FTX | Americká půjčovna kryptoměn | Obchodní příležitosti | Vysoký veřejný dluh | Vývoj ceny ropy Brent | Posílení kapitálu | Retail | Ekonom | Omezení cestování | Cena barelu ropy | USA | Germany Trade and Invest | WhatsApp | Vyšší výnosy | Chaos po volbách | Prolomení vstupní S/R zóny | Dolarové úrokové sazby | Omezení pohybu obyvatelstva | Estée Lauder | Světové akciové indexy | Poklidné obchodování | Zlato | Platy státních zaměstnanců | Skupina Colt CZ | Maďarský index BUX | Ruské hospodářství | Společnost Media for Europe | Hospodářství Velké Británie | Cena dřeva | Daň z příjmu | Zastropování cen | Atraktivní příležitosti | Geopolitika | Následky krize | Philip Morris | Příležitost vstoupit na trh | Nasdaq | Dekarbonizace | Společná evropská měna | Drahá ropa | Vývoj měnového páru USD/NOK | Společnost Meta | Italský PMI | Modelový aparát | Naděje na obrat | Americký ropný institut | Peníze do bank | Volkswagen | Světová produkce mědi | Průměrná cena | Korekce na rizikových aktivech | Počet firemních bankrotů v Německu | Maďarský index | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Zemní plyn (LNG) | Bloky | Spekulanti | Německý rozpočet | Cenový vývoj | Vývoj ceny slunečnicového oleje | Velké varování | Hike | Camelot | Průmysl a stavebnictví | Hlavní ekonom BH Securities | Skupina PRE | OANDA Edward Moya | Dluhopis | Prodej aut | Domácí poptávka | Slabé euro | Peloton Interactive | Úrokové prostředí | Němečtí exportéři | Vyšší inflace | CFA | Tržní ocenění | Rekordní pokles | Damoklův meč | Zákon o snížení inflace | Fotovoltaické elektrárny | Pražská burza | Práce | Direct market | FOREX | Údaje o inflaci | Výroba aut | Myšlenkový proces | Investice firem | Snížení ratingu USA | Herbert Diess | Zpomalení hospodářského růstu | Německá inflace | Oblast pro investování | Kvantitativní utěsňování centrálních bank | Vývoj válečného konfliktu na Ukrajině | Černá labuť | Čínský HDP | Průlom | Událost roku | Zasedání Rady guvernérů | Investment | Prezident Světové banky (SB) | Podíl dolaru | Omezení cen plynu | Nakupovat nemovitosti | Zákaz dovozu ruské ropy | Komoditní analytik | Agentura Moody's | Zásobníky | Ratingový výhled | Novozélandská centrální banka | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výraznější pokles | Zajištění proti inflaci | Nový virus | Začínající obchodníci | Fidelity International | Realitní sektor | Natixis Investment Managers | Energetická firma | Plynová krize | Balkán | Odliv prostředků | Daně z mimořádných zisků | USD/JPY | Silná koruna | Astrazeneca | Šéfka EK | Zvolení Bidena | Evropské akciové trhy | Potaš | Vývoj na trhu | Generální ředitel ČEZ | Firma Eset | Spojené arabské emiráty | Výrobní ceny v Číně | Kryptoměny | World Bank | Manažeři | Crédit Agricole | Výrobce pneumatik Michelin | Zbyněk Stanjura | Niek van Kouteren | Šéf Světové banky | Cenu plynu | Ekonomické aktivity | Francouzská průmyslová produkce | Odborník na ropný trh | Olaf Scholz | Výrobce elektromobilů Tesla | Platidlo | Podnikání na kapitálovém trhu | Gerald Rausnitz | Inflace v Kanadě | Zničení poptávky | Nominální mzda | Vývoj české koruny | Další pokles | Nejlepší rating | Doplnění kapitálu | J.P. Morgan | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Menšinový akcionář | Akcie | Úspěch | CNBC | Stimuly | Ceny akcií bankovních domů | Jerome Powell | Evropské dluhopisy | Transparentní řešení | Petr Kříž | Volby | Evropský průmysl | Ukazatele | Lídři G7 | Program pomoci | Umělá inteligence | Miliardář | ProSiebenSat.1 Media | Umění | Balík pomoci | Vladimir Putin | Oživení globální ekonomiky | VaR modely | Ekonomické zotavování | Akcie výrobce letadel | Stabilita | Plán snížení daní | Allianz Trade Dalibor Trojek | Británie | Dotovaná sazba | Cena zemního plynu | Eduard Kučera | Tranzit ruské ropy | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Vývoj jádrové inflace | Americká vláda | Dopady pandemie | DMA obchodovaní | Koncern | Indikátor ekonomického sentimentu | Nejvyšší rating | Společnost Gazprom | Scaling Out | Korelace GBP/USD k EUR/USD | Čistý dluh | Currency | Zlepšení nálady | Vývoj mezičtvrtletní změny HDP | Měnové podmínky | Maloobchodní tržby v eurozóně | Norská koruna | Belgie | Ztráty eura | Nejvyšší propad | Podniky | Odliv prostředků z trhu | Strukturální změny | Sentiment trhu | Euro vůči americkému dolaru | Největší banky v Česku | Analytický tým | Vliv války | Krachy velkých krypto burz | Inflace v USA | Kurz EURUSD | Pohyb dolaru | Žebříček | Pokles USD/JPY | NERV | Zelená energetika | Americké rafinerie | Nedostatek financí | Zahraniční forex | Očkování | Vysoké rozpočtové schodky | Důvěra v německou ekonomiku | Analytici banky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Energetická arbitráž
Energetická bezpečnost
Energetická burza
Energetická burza EEX
Energetická burza European Energy Exchange
Energetická burza European Energy Exchange (EEX)
Energetická burza Praha
Energetická diverzifikace
Energetická firma
Energetická infrastruktura

Následující klíčová slova

Energetická krize v EU
Energetická krize v Evropě
Energetická krize v Německu
Energetická krize vyvolaná válkou na Ukrajině
Energetická krize 2022
Energetická náročnost
Energetická situace
Energetická situace v Evropě
Energetická skupina
Energetická skupina ČEZ
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít