Neděle 26. červen 2022 06:54
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple broker v ziskovosti
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Praní špinavých peněz

img

Za pád kryptoměny Terra by mohly nést odpovědnost jihokorejské burzy

24.05.2022 Vládnoucí strana Jižní Koreje pravděpodobně v úterý uspořádá naléhavou schůzku s představiteli pěti největších kryptoburz ve státě. Úředníci se těší na to, že kryptoburzy ponesou odpovědnost za to, že při havárii Terra nezachránily obchodníky.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 23. května 2022

23.05.2022 Spoluzakladatel a bývalý generální ředitel kryptografické platformy BitMEX byl odsouzen ke dvouleté podmínce, přičemž prvních šest měsíců stráví v domácím vězení.
C:\fakepath\trader-12052022-35-zm.jpg

Evropská kryptokrálovna Ignatovová je na seznamu nejhledanějších osob v Evropě

12.05.2022 Zakladatelka kryptoměny OneCoin Ruža Ignatovová, někdy označovaná za kryptokrálovnu, byla za svoji úlohu v mnohamiliardovém podvodu zařazena na seznam nejhledanějších osob Europolu. Upozornila na to agentura Bloomberg.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 12. května 2022

12.05.2022 Bank of Israel uvedla, že přestože stále nedospěla ke konečnému rozhodnutí o zavedení "digitálního šekelu", je mínění veřejnosti o tomto projektu převážně pozitivní.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 9. května 2022

09.05.2022 Argentinská centrální banka (BCRA) zakázala finančním institucím jen několik dní poté, co dvě největší banky v zemi oznámily, že se otevírají digitálním aktivům, nabízet obchodování s kryptoměnami.
C:\fakepath\recko vlajka lod.jpg

Řecko propustí ruský tanker, který kvůli sankcím EU zadrželo tento týden

21.04.2022 Řecko propustí ruský tanker s nákladem ropy, který zadrželo tento týden se zdůvodněním, že se na plavidlo vztahují sankce Evropské unie zavedené proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu. Oznámila to dnes řecká pobřežní stráž. Tanker byl zadržen u řeckého ostrova Evia.
img

Spojené království plánuje spustit vlastní NFT a uznat stablecoiny jako legální platební prostředek

06.04.2022 Velká Británie údajně poté, co objem obchodů v loňském roce vzrostl o 21 000 %, plánuje vydat vlastní NFT. Oznámil to ekonomický tajemník ministerstva financí John Glen na Innovate Finance Global Summitu v Londýně.
img

SEC řadí bezpečnost kryptoměn mezi své priority

04.04.2022 V USA se zvýší regulace a dohled nad společnostmi podnikajícími v kryptosegmentu. Co má největší americký regulátor, SEC, v plánu?
C:\fakepath\trader-29032022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.03.2022 1) Ruská ekonomika letos v důsledku útoku na Ukrajinu klesne o 8,5 %. Předpověděla to ratingová agentura S&P Global. Prudce tak zhoršila svou předchozí prognózu, podle které se měl ruský hrubý domácí produkt (HDP) letos zvýšit o 2,7 %. Rusko se v důsledku svého útoku na Ukrajinu stalo terčem rozsáhlých mezinárodních sankcí, ze země navíc odchází řada západních podniků.
C:\fakepath\Libanon-libra.jpg

V EU zmrazili 120 milionů eur pěti Libanoncům, včetně guvernéra centrální banky

29.03.2022 Úřady ve Francii, Německu či Lucembursku zmrazily pěti libanonským občanům majetek ve výši 120 milionů eur (téměř tři miliardy korun) kvůli podezření z praní špinavých peněz. Agentura Evropské unie pro justiční spolupráci (Eurojust), která o opatření informovala, jména vyšetřovaných nesdělila. Němečtí žalobci ale uvedli, že je mezi nimi i dlouholetý guvernér libanonské centrální banky Rijád Salámí, který byl ve vlasti obviněn z nedovoleného obohacování, napsala agentura Reuters.
img

Technická analýza ETH/USD na 25. 3. 2022

25.03.2022 Larry Fink, generální ředitel společnosti BlackRock, potvrdil, že největší správce aktiv na světě zjišťuje, jak posílit své služby v oblasti digitálních měn.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 24. března 2022

24.03.2022 Thajská komise pro cenné papíry a burzu se rozhodla zablokovat platby v kryptoměnách. Jako argument uvedla riziko negativního vlivu na stabilitu finančního systému. Společnosti působící v Thajsku by měly takové platby přestat přijímat začátkem dubna.
img

Centrální banka v Izraeli připravuje legalizaci kryptoměn

22.03.2022 Vlna regulačních nařízení se z Evropy dostala i na blízký východ. Centrální banka v Izraeli usiluje o legalizaci vstupu krypto společností do finanční sféry státu. Izraelská centrální banka publikovala návrhy předpisů, které potencionálně otevírají dveře kryptoměnám, zároveň nastiňují možnosti jejich regulace a udělování licenčních povolení.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Regulátoři zkoumají používání kryptoaktiv v době války na Ukrajině

21.03.2022 Globální finanční regulátoři zkoumají používání kryptoaktiv v době války na Ukrajině. Důvodem jsou obavy z jejich využívání k obcházení sankcí, které západní země kvůli útoku na Ukrajinu uvalily na Rusko. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

Ripple by měl zůstat stabilní, varuje jeho vedení před obcházením sankcí 

17.03.2022 Brad Garlinghouse, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Ripple, mateřské společnosti kryptoměny XRP (XRP-USD), nedávno na Twitteru hovořil o kryptoměnách. Podle cryptoPotato řekl, že ruští uživatelé se nebudou moci vyhnout sankcím za použití kryptoměn, jako je XRP.
img

Akcie Tencent klesají kvůli obavám z regulací

14.03.2022 Akcie čínského technologického gigantu Tencent se znovu dostaly pod tlak poté, co představitelé čínské centrální banky objevili nerovnalosti ve službě WeChat, největší čínské službě pro zprávy mezi uživateli. Tencent již řadu let působí především v herním průmyslu a průmyslu nových technologií. Společnost působí také ve finančním, zábavním, mediálním a reklamním sektoru.
img

USA hodlají posílit kontrolu nad kryptoměnami

08.03.2022 Bitcoin a ether po tlaku, který byl o víkendu na kryptoměnových aktivech pozorován, trochu ožily. Korekce jsou nevyhnutelné a neměli byste je považovat za něco neobvyklého. Navíc hovoříme o volatilitě pozorované na trhu kryptoměn. Ano, bitcoin stejně jako americký akciový trh reaguje na jakékoli geopolitické události, ale jak se v poslední době ukazuje, tato korelace slábne.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 24. února 2022

24.02.2022 Kryptoměny se pravidelně stávají obětí drzých obvinění, že jsou "penězi zločinců", vstupní branou k praní špinavých peněz a veškerému zlu světa. Nejnovější údaje o podílu krypto transakcí provedených v kriminálním podsvětí však hovoří o něčem jiném. Právě fiat měny jsou (neměnně) oblíbeným prostředkem směny hodnot v kriminálním podsvětí.
img

USA zabavily BTC v hodnotě 3,6 mld. USD z hacku burzy Bitfinex

10.02.2022 Spojené státy zabavily více než 3,6 mld. USD v bitcoinech ukradených z burzy Bitfinex v roce 2016. Oznámilo to ve středu americké ministerstvo spravedlnosti.
img

Kryptoměnové firmy zakládají koalici na podporu integrity trhu

08.02.2022 Skupina významných kryptoměnových společností, do které již patří Coinbase, Circle, Anchorage Digital a Huobi Global, vytváří novou koalici zaměřenou na boj proti manipulaci s trhem. Podle zástupců koalice je jejím zájmem zvýšit důvěru uživatelů v rostoucí odvětví digitálních aktiv.
C:\fakepath\top-07022022-29-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.02.2022 1) Šéf nizozemské centrální banky a člen Rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB) Klaas Knot očekává, že ECB zvýší základní úrokovou sazbu v letošním čtvrtém čtvrtletí. Je přitom pro co nejrychlejší ukončení programu ECB na nákup dluhopisů, řekl v nizozemské televizi NPO 1. Knot je známý jako takzvaný jestřáb, tedy bankéř, pro kterého je důležitá nízká inflace. A to i za cenu vyšších úrokových sazeb.
C:\fakepath\money.jpg

Evropští regulátoři chtějí uzpůsobit dozor nad finančními službami v digitální éře

07.02.2022 Evropští regulátoři vyzvali k rychlým změnám kontrolních mechanismů a ochrany spotřebitelů v oblasti mezinárodních finančních služeb v době, kdy se toto odvětví digitalizuje a zvýšenou roli v něm hrají velké technologické společnosti. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\facebook.jpg

Australský miliardář podal kvůli podvodným reklamám žalobu na Facebook

03.02.2022 Miliardář Andrew Forrest, který je nejbohatším člověkem v Austrálii, zahajuje u australského soudu trestní řízení proti provozovateli sociální sítě Facebook. Ta patří firmě Meta Platforms. Síť podle Forresta porušuje zákony proti praní špinavých peněz a je využívána k podvodům na Australanech, uvedla dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\Indie-digitalni mena.jpeg

Indická centrální banka představí v příštím finančním roce digitální měnu

01.02.2022 Indická centrální banka představí v příštím finančním roce vlastní digitální měnu využívající blockchain a další podpůrné technologie. Oznámila to dnes ministryně financí Nirmala Sítarámanová. Země také zavede 30procentní daň na příjmy plynoucí z digitálních aktiv. Centrální banka už dříve uvedla, že má ze soukromých kryptoměn vážné obavy. Podle ní mohou způsobit finanční nestabilitu.
C:\fakepath\top-31012022-30-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.01.2022 1) Průmyslová výroba v Japonsku se loni zvýšila o 5,8 %, což je nejvíce od roku 2014, kdy jsou tyto údaje k dispozici. Navzdory vysokému růstu ale výroba zůstala pod úrovní z doby před pandemií, a to kvůli opětovnému výskytu koronavirových infekcí a nedostatku čipů po celém světě. Oznámilo to dnes japonské ministerstvo hospodářství, obchodu a průmyslu.
C:\fakepath\facebook-libra.jpg

Média: Kryptoměnové konsorcium založené Facebookem ukončuje činnost

27.01.2022 Konsorcium Diem Association, které v roce 2019 založila společnost Facebook s cílem vytvořit novou kryptoměnu, postupně ukončuje činnost a své technologie prodává zhruba za 200 milionů dolarů (4,4 miliardy Kč) malé kalifornské bance Silverage. Informovaly o tom deníky The Wall Street Journal (WSJ) a Financial Times (FT), které se odvolávají na zdroje obeznámené se situací. Americký internetový obr tak podle FT přiznává porážku ve svých kdysi rozsáhlých ambicích v oblasti digitálních plateb.
img

Chainalysis: praní špinavých peněz v kryptoměnách vzrostlo v roce 2021 o 30 %

27.01.2022 Kyberzločinci v roce 2021 vyprali kryptoměny v hodnotě 8,6 mld. USD, uvedla společnost Chainalysis. To představuje 30% nárůst aktivity v oblasti praní špinavých peněz oproti roku 2020.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka navrhla zákaz používání a těžby kryptoměn na ruském území

20.01.2022 Ruská centrální banka dnes navrhla zákaz používání a těžby kryptoměn na ruském území. Kryptoměny podle ní přinášejí hrozby pro suverenitu její měnové politiky, finanční stabilitu a blahobyt obyvatel. Ve své dnešní zprávě uvedla, že za rychlým růstem zájmu o kryptoměny stojí především spekulativní poptávka a že tyto měny nesou prvky finanční pyramidy.
img

Jack Dorsey rozšiřuje kapacitu těžby bitcoinů, Pákistán zakazuje kryptoměny

19.01.2022 Bitcoin, následovaný celým kryptoměnovým trhem, uzavřel předchozí obchodní den poklesem celkové kapitalizace odvětví o 2,5 %. Hranice 2 bil. USD je však stále zónou supportu. Zpravodajské pozadí bylo během poklesu digitálních aktiv nejasné. Přesto nemělo na trh výrazný dopad.
img

Spojené království zavádí přísnější kontrolu inzerce na kryptoměny

19.01.2022 Billboardy s kryptoměnami, které se objevují v londýnském metru, budou v rámci řady kroků, které vláda přijala s cílem vymýtit podvodnou reklamu v odvětví, podléhat přísnějšímu dohledu.
img

Visa integruje platební modul CBDC; Pákistán je připraven zcela zakázat digitální aktiva

14.01.2022 Krypto trhu se podařilo dosáhnout obratu, který vedl ke zvýšení hodnoty hlavních mincí. V důsledku toho včera vykázaly mírný nárůst. Celková kapitalizace krypto trhu zůstává na úrovni 2 bil. USD. Investoři nadále hromadí mince a sázejí na rally na krypto trhu. Jak jsem očekával, rok 2022 se pro krypto trhu stává zlomovým. Analytici mají nyní na digitální mince dva různé pohledy.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 14. ledna 2022

14.01.2022 Nejvyšší soud pákistánské provincie Sindh údajně uspořádal slyšení ve věci právního statusu kryptoměn v regionu, kde několik úřadů, včetně SBP, předložilo soudu dokument, v němž tvrdí, že kryptoměny jsou nezákonné a nemohou být používány k obchodování.
img

Německá neobanka N26 koncem roku 2022 zahájí obchodování s kryptoměnami

11.01.2022 Německá neobanka N26, jedna z největších evropských společností mající hodnotu 9 miliard dolarů, je připravena pustit se do obchodování s kryptoměnami a akciemi poté, co usiluje o globální expanzi. Její spoluzakladatel prohlásil, že je N26 pozadu co se týče obchodování s kryptoměnami a akciemi.
img

Prezident Salvadoru očekává, že v roce 2022 bude cena bitcoinu 100 000 USD

03.01.2022 Dne 31. prosince bitcoin potěšil trh lokálním impulsním růstem a konsolidoval nad 48 000 USD. Následně však cena kryptoměny tuto hranici opět prolomila a nadále se pohybovala v oblasti 45 000–48 000 USD. Hlavní digitální aktivum začíná nový rok v obvyklém rozmezí fluktuací, přičemž gravituje ke své spodní hranici. Stále více faktorů nasvědčuje medvědímu scénáři a opětovnému otestování oblasti 42 000–45 000 USD.
img

Zákulisí salvadorských bitcoinových dluhopisů

17.12.2021 Přijetí bitcoinu v Salvadoru na národní úrovni bylo nejrevolučnějším milníkem letošního roku v oblasti kryptoměn. Zdá se, že používání bitcoinu jako zákonného platidla je připraveno přilákat vlnu experimentů i investic, zatímco program těžby bitcoinu s využitím vulkanické energie by mohl být pro ekonomiku s nízkými příjmy významnou vzpruhou.
img

Soud ve Francii snížil bance UBS pokutu za daňové úniky na 1,8 miliardy eur

13.12.2021 Odvolací soud ve Francii vyměřil největší švýcarské bance UBS pokutu 1,8 miliardy eur (45,7 miliardy Kč) za to, že pomáhala bohatým klientům vyhýbat se placení daní. Pro UBS je to velké vítězství, protože podle původního verdiktu z roku 2019 měla zaplatit pokutu rekordních 4,5 miliardy eur (zhruba 114 miliard Kč). Banka přesto není spokojena s tím, že soud nezrušil trestní obvinění, informovala agentura Reuters.
img

Technická analýzy páru BTC/USD na 6. prosince 2021

06.12.2021 Dne 23. listopadu média informovala o tom, že indická vláda zvažuje návrh zákona, který navrhuje vytvoření oficiální digitální měny, a zároveň zavádí zákaz všech "soukromých" kryptoměn.
img

Německá vláda zahrnula kryptoměny do koaliční dohody

29.11.2021 Nová německá vláda, která nahradí působnost Angely Merkelové po šestnácti letech, zmínila, že v rámci své koaliční dohody zahrne digitální aktiva. To naznačuje, že Německo vnímá kryptoměny vážně.
C:\fakepath\J-O-Investment.jpg

J.O. Investment: Policie navrhla obžalovat čtyři lidi v kauze rozsáhlého investičního podvodu

25.10.2021 Policie navrhla obžalovat čtyři lidi v kauze rozsáhlého investičního podvodu spojeného s firmou J.O. Investment. V pondělí to uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Stíhaní manažeři vylákali podle kriminalistů od téměř čtyř tisícovek klientů částku, která přesahuje 2,3 miliardy korun. Všem obviněným hrozí až desetileté vězení. Případ J.O. Investment je téměř totožný s nedávnou kauzou firmy Growing Way.
img

Trh s kryptoměnami se vrací do normálu

04.10.2021 Minulý týden byl ve znamení propadu na trhu s kryptoměnami. Ten způsobila čínská centrální banka, která ke konci týdne označila všechny kryptoměnové transakce jako nelegální. Nejznámější digitální mince, bitcoin a ethereum, už velkou část ztrát, které toto prohlášení způsobilo, vyrovnaly.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Bitcoin smazal ztráty z minulého týdne, kdy Peking zakázal kryptotransakce

27.09.2021 Trh s kryptoměnami se vzpamatoval z propadu, který minulý týden způsobila čínská centrální banka, upozornila dnes agentura Bloomberg. Banka v pátek označila všechny kryptoměnové transakce za nezákonné. Dvě největší kryptoměny, bitcoin a ethereum, už nicméně smazaly většinu ztrát, jež zákrok banky způsobil.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Ukrajina legalizuje bitcoin, příslušný návrh schválil parlament

09.09.2021 Ukrajina se rozhodla zlegalizovat bitcoin, příslušný návrh zákona ve středu téměř bez výhrad schválil parlament, informuje server listu Kyiv Post. Až dosud se transakce v kryptoměnách na Ukrajině odehrávaly v šedé zóně a byly na hraně zákona. Ukrajina je tak od konce července pátou zemí, která vytyčila pravidla trhu s kryptoměnami.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Salvador se jako první země chystá přijmout bitcoin jako národní platidlo

27.08.2021 Za necelé dva týdny se Salvador stane první zemí, která přijme bitcoin jako oficiální národní měnu. A nikdo neví, co bude dál, upozornil list The Wall Street Journal (WSJ).
C:\fakepath\b-09082021-lv.gif

Spojené státy zavádějí nové sankce vůči Lukašenkovu režimu, oznámil Biden

09.08.2021 Spojené státy zavádějí vůči režimu autoritářského běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka nové sankce. Oznámil to dnes americký prezident Joe Biden. Washington se tak rozhodl u příležitosti prvního výročí kontroverzních prezidentských voleb v Bělorusku, které podle západních zemí a běloruské opozice provázely rozsáhlé nesrovnalosti. Informuje o tom agentura AP.
img

Rakousko se postavilo proti regulaci hotovosti, kterou plánuje EU

16.07.2021 „Hotovostní transakce se zřejmě budou postupně omezovat. To by však nemělo vyústit k jejich úplnému zrušení. Hotovost hraje v ekonomice důležitou roli a slouží jako obrana proti hluboce záporným úrokovým sazbám na bankovních účtech,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Úřady v Británii omezují činnost největší kryptoměnové burzy Binance

28.06.2021 Britský Úřad pro finanční etiku (FCA) v zemi omezil činnost největší světové kryptoměnové burzy Binance. Varoval i před reklamou, která slibuje vysoké zisky z investic do kryptoměn a podobných aktiv. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC. Proti kryptoměnám v poslední době zasahují regulační úřady po celém světě, ty čínské například zakázaly jejich těžbu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 28.6.2021

28.06.2021 V reakci na opětovný nárůst delších inflačních očekávání se výnosy desetiletých amerických vládních papírů vrátily nad úroveň 1,5 %. O dalším směřování výnosů rozhodne zejména tržní zaceňování blížícího se taperingu a termínu pro prvotní zvýšení sazeb. Trh věří v zahájení procesu redukce nákupů vládních bondů v prosinci. Nicméně v případě významně optimistických makrodat – zejména trh práce a inflace – je ve hře i zářijové zahájení taperingu. Takový scénář by se značnou pravděpodobností vyvolal otřesy na burzách. Proto budou páteční payrolls ostře sledovaným makročíslem s potenciálně výrazným kurzotvorným dopadem na dluhový i akciový trh. Proti citelnému nárůstu dluhopisových výnosů působí robustní nákupy ze strany amerických bank. Vzhledem k silnému zvyšování depozit a pomalému tempu růstu poptávky po úvěrech, lze předpokládat, že zájem zařazovat do svých bilancí vládní papíry u finančních domů přetrvá.
img

Čína nařídila těžařům bitcoinů ukončit činnost

22.06.2021 Pokud jsme minulý měsíc komentovali, že trh s kryptoměnami se potápí s poklesy, které dosáhly 30 % a 40 % u Bitcoinu a Etherea poté, co Čínská lidová banka oznámila zákaz plateb Bitcoinem ve své zemi, čímž zavřela dveře milionům uživatelů ve své zemi, což způsobilo masivní výprodej těchto produktů po celém světě, v posledních zasedáních vedl nový úder asijského giganta k tomu, že na trhu s digitálními měnami zmizelo téměř 300 miliard dolarů.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Zásah úřadů v Číně od pátku smazal téměř 300 miliard USD z hodnoty kryptoměn

22.06.2021 Další zásah čínských úřadů proti kryptoměnám od pátku smazal téměř 300 miliard dolarů (6,4 bilionu Kč) z hodnoty všech obchodovaných digitálních měn. Napsal to dnes server CNBC. Například nejznámější kryptoměna bitcoin se ještě ve čtvrtek prodávala zhruba za 39.300 dolarů, do pondělí ale spadla až na 32.000 USD.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Čína zablokovala na sociálních sítích účty, které propagovaly kryptoměny

07.06.2021 Čína stupňuje tažení proti kryptoměnám. Už v květnu se zaměřila na takzvanou těžbu a obchodování s nejznámější kryptoměnou bitcoin a o víkendu zablokovala na sociálních sítích účty, které propagovaly kryptoměny. Analytici a kontrolní orgány podle agentury Reuters očekávají, že přijde další zátah - tentokrát bude chtít Peking navázat nelegální kryptoměnové aktivity přímo na trestní zákoník.
C:\fakepath\k-03062021-lv.gif

Málo firem obchodujících s kryptoměnami splňuje dle regulátora britská pravidla

03.06.2021 Mnoho firem, které obchodují s kryptoměnami, nesplňuje britská pravidla proti praní špinavých peněz a financování terorismu. Informoval o tom dnes britský Úřad pro finanční etiku (FCA). Ilustruje to, že některé části rozvíjejícího se odvětví mají problém s dodržováním standardů, napsala agentura Reuters.
img

Akcie Deutsche Bank: Blýská se po rekordním propadu ceny akcie na lepší časy?

02.06.2021 Od poslední analýzy na akcie McDonald’s zase výrazně odbočíme, jelikož se tentokrát zaměříme na bankovní sektor. Konkrétně na akcie Deutsche Bank, protože se dlouhá léta jedná o velmi zajímavý (až kontroverzní) akciový titul.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Těžaři kryptoměn po pátečním oznámení čínské vlády zastavují operace v zemi

24.05.2021 Těžaři kryptoměn, včetně firem HashCow a BTC.TOP, zastavují své operace v Číně poté, co Peking zesílil své tažení proti těžbě bitcoinů a obchodování s nimi. Výbor Státní rady, který vede vicepremiér Liou Che, oznámil přitvrzení v pátek večer. Bylo to poprvé, kdy se země zaměřila na těžbu virtuální měny, což je v Číně velký obchod. Podle některých odhadů se Čína na globální těžbě kryptoměn podílí až 70 procenty, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\b-21052021-lv.gif

Čína slíbila zasáhnout proti těžbě a obchodování s bitcoiny

21.05.2021 Čína v rámci svého boje proti finančním rizikům a spekulantům zasáhne proti těžbě bitcoinů a obchodování s nimi. Oznámil to dnes státní Výbor pro finanční stabilitu a rozvoj, kterému předsedá vicepremiér Liou Che. Oznámení přichází jen několik dní poté, co Čína zakázala finančním institucím a platebním společnostem poskytovat služby spojené s kryptoměnami a znamená výraznou eskalaci zásahů proti kryptoměnám, upozornila agentura Reuters. Bitcoin reagoval na zprávu poklesem až o deset procent.
C:\fakepath\top-14052021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.05.2021 1) Asijské akciové indexy také dnes následovaly trend amerických a po čtvrtečních propadech se vracely na původní hodnoty. Hongkongské akcie internetového obra Alibaba se dnes odpoledne propadly o čtyři procenta po oznámení první čtvrtletní provozní ztráty za dobu jeho obchodování na burze.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Bloomberg: Úřady vyšetřují jednu z největších kryptoměnových burz Binance

14.05.2021 Americké úřady, které vyšetřují praní špinavých peněz a daňové podvody, se zaměřily na jednu z největších kryptoměnových burz Binance. Společnost, která je díky své české verzi populární i mezi českými fanoušky kryptoměn, vyšetřuje americké ministerstvo spravedlnosti a daňový úřad IRS. Napsala to včera s odkazem na své zdroje agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

Indická centrální banka odrazuje úvěrové instituce od obchodů s kryptoměnami

13.05.2021 Indická centrální banka neoficiálně vyzvala finanční instituce a další poskytovatele úvěrů, aby přerušili vazby s kryptoměnovými burzami a obchodníky. S odkazem na své zdroje to dnes uvedla agentura Reuters. Centrální banka tak činí v době, kdy ceny těchto spekulativních aktiv zažívají nebývalý vzestup, a navzdory tomu, že podobnou snahu již centrální bance znemožnil indický nejvyšší soud.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (14.5.2021)

13.05.2021 Investoři skutečně včera využili nižších cen na většině akciových titulů a podařilo se jim dostat akcie výrazně výše, nicméně stále jsme od začátku týdne v hlubokých ztrátách. Uvidíme, jak proběhne dnešní seance a zda trhy svou setrvačností udrží mentalitu “Buy the dip”. Dolar mírně oslabil a ropa WTI klesla.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Evropská unie chce zakázat platby v hotovosti nad 10.000 eur

11.05.2021 Evropská unie chce jako prevenci proti praní špinavých peněz zakázat platby v hotovosti nad 10.000 eur (asi 256.000 Kč). Německému deníku Süddeutsche Zeitung to řekla komisařka Mairead McGuinnessová, která má v unijní exekutivě na starost finanční služby.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Turecko reguluje platformy, na nichž se obchoduje s kryptoměnami

02.05.2021 Turecko přidalo platformy pro obchodování s kryptoměnami na seznam firem, na které se vztahují opatření proti praní peněz a financování terorismu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na včera zveřejněný prezidentský dekret.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Cena kryptoměny bitcoin prudce klesla, ale drží se nad 50.000 USD

18.04.2021 Cena nejznámější kryptoměny bitcoin v noci na dnešek prudce klesla - z více než 60.000 dolarů sestoupila až do blízkosti 52.000 dolarů. Později část ztrát smazala a krátce před 08:00 SELČ se pohybovala kolem 55.900 USD (zhruba 1,2 milionu Kč). Za posledních 24 hodin tak ztrácela přes deset procent. Vyplývá to z údajů specializovaného webu CoinDesk.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Turecká centrální banka zakázala platby kryptoměnami

16.04.2021 Turecká centrální banka zakázala používání kryptoměn při platbách, protože je doprovází vážná rizika. Jejich tržní hodnota je nestabilní, transakce neodvolatelné a používány jsou při nelegálních obchodech. Banka to oznámila v dnešním prohlášení.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Bitcoin zdolal další rekord, vystoupil nad 63.000 dolarů

13.04.2021 Bitcoin zdolal další rekord, před polednem se obchodoval za více než 63.000 dolarů, v přepočtu asi 1,38 milionu korun. Poté kurz této nejznámější kryptoměny světa klesl zhruba na 62.600 dolarů. Od začátku roku se hodnota bitcoinu více než zdvojnásobila, vyplývá z grafů na specializovaných webech. Bitcoin vystoupil na rekordní hodnotu den předtím, než se na trhu Nasdaq v New Yorku začne obchodovat s akciemi společnosti Coinbase Global, což je provozovatel největší kryptoměnové burzy ve Spojených státech.
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

Podle šéfa bitcoinové burzy se možná blíží kroky proti používání kryptoměn

13.04.2021 Vlády po celém světě by mohly začít podnikat kroky proti používání bitcoinu a dalších kryptoměn. V rozhovoru s televizí CNBC to uvedl Jesse Powell, spoluzakladatel a výkonný ředitel přední bitcoinové burzy Kraken.
C:\fakepath\monero-31032021-1.png

Monero aneb anonymita v době sběru informací

31.03.2021 V dnešní době, kdy každá firma chce získat od uživatelů co nejvíce informací, citlivost na ochranu soukromí roste. S tím souvisí i Monero. Začátkem roku 2017 jsem se dozvěděl o Moneru, těsně před býčím tažením. V té době se klidně i několik stovek kryptoměn stihlo vytvořit za jediný den. Proč jsem riskoval svůj kapitál do Monera?
C:\fakepath\Coinbase.png

Coinbase učinila další krok ke vstupu na burzu, loni měla zisk

26.02.2021 Největší americká kryptoměnová burza Coinbase Global Inc. učinila další krok ke vstupu na americkou akciovou burzu Nasdaq. Firma předložila regulačním úřadům dokumenty potřebné pro vstup, ve kterých uvedla, že loni díky prudkému růstu digitální měny bitcoin vykázala zisk. Poskytla tak první detailní pohled na své finance od svého založení v roce 2012, uvedla včera agentura Reuters.
img

Rozbřesk: Bitcoin poprvé zlomil hranici 50 tisíc dolarů a ECB mluví o jeho regulaci

17.02.2021 Cena bitcoinu poprvé v historii vystřelila nad 50 tisíc dolarů a tržní kapitalizace této největší kryptoměny přesáhla 900 miliard dolarů. Během prvních dvou měsíců v tomto roce se tak cena bitcoinu zvládla skoro zdvojnásobit. To se zdá téměř neuvěřitelné.
img

Hotovosti se blýská na horší časy. EU plánuje přísnější regulace

25.01.2021 „Hotovostní transakce se zřejmě budou postupně omezovat. To by však nemělo vyústit k jejich úplnému zrušení. Hotovost hraje v ekonomice důležitou roli a slouží jako obrana proti hluboce záporným úrokovým sazbám na bankovních účtech,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Bitcoin prudce oslabil, investoři se obávají regulace v USA

21.01.2021 Cena digitální měny bitcoin dnes prudce klesla, v jednu chvíli odepisovala skoro deset procent a dostala se zhruba na 31.310 dolarů (přes 672.600 Kč). Kryptoměna se tak ještě více vzdálila rekordu z 8. ledna, kdy se její cena přiblížila 42.000 dolarům (asi 902.200 Kč). Investoři se obávají možné regulace kryptoměn ze strany nové americké vlády.
img

Do pěti let pravděpodobně vznikne digitální euro

14.01.2021 „Zavedení digitálního eura může být první krok na cestě k bezhotovostní ekonomice, kde budou moci být kontrolovány všechny provedené transakce. To by sice usnadnilo boj proti podsvětí, ale také výrazně zasáhlo do svobod lidí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\bg-21122020-lv.gif

Italská policie obvinila z podvodu majitele kryptoměnové burzy

21.12.2020 Italská policie obvinila z obřího podvodu provozovatele kryptoměnové burzy, která loni nahlásila bankrot. Je podezřelý, že sérií hackerských útoků způsobil škodu za 120 milionů eur (3,1 miliardy Kč). Policie dnes podle agentury Reuters uvedla, že je to největší kyberfinanční útok v Itálii a jeden z největších na světě. Obětí kybernetické krádeže se stalo více než 230.000 majitelů účtů u společnosti BitGrail, která obchodovala kryptoměnu Nano.
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

Provozovatel burz s kryptoměnami Coinbase požádal o nabídku akcií

18.12.2020 Největší americká kryptoměnová burza Coinbase Global Inc. požádala americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) o povolení ke vstupu na akciový trh. Pokud bude žádost schválena, stane se první kryptoměnovou burzou v USA uvedenou na akciovou burzu, uvedla agentura Reuters. Oznámení přichází ve chvíli, kdy se ceně bitcoinu podařilo překonat hranici 20.000 USD (430.000 Kč) za pomoci vyššího zájmu od větších investorů.
img

Bitcoin: Poznejte těžkou váhu kryptoměn a naučte se, jak do něj správně zainvestovat!

17.12.2020 Bitcoin je průkopník ve světě kryptoměn a fenomén posledního desetiletí. Ke konci roku 2017 doslova pobláznil svět. Kdo z vás si nepamatuje ono šílenství, které tato virtuální měna svým raketovým růstem vyvolala?
img

Pandemie odstartovala nové strategie hackerských podvodů s kryptoměnami

04.12.2020 Společně s vývojem blockchainu a stále intenzivnějším integrováním kryptoměn do běžného používání stoupá i kreativita hackerů, kteří vyvíjejí celou řadu nových nástrojů na okrádání svých obětí. Nejnovější případy jsou spojené s pandemií koronaviru. Nejedná se o žádný sofistikovaný podvod, ale o obyčejné vydírání, kdy je bitcoin jednoduchým prostředkem pro inkasování výpalného. FBI zaznamenala nárůst počtu vyhrožování infikovaných obětí a jejich rodin.
C:\fakepath\fb-01122020-lv.gif

Facebook přejmenoval svoji kryptoměnu, nově se jmenuje diem

01.12.2020 Facebook přejmenoval svoji digitální měnu libra. Nově se jmenuje diem. Změna názvu je součástí snahy upozornit na jednodušší a přepracovanou strukturu měny, řekl ředitel asociace stojící za digitální měnou Stuart Levey.
C:\fakepath\facebook-libra.jpg

Digitální měna Facebooku by měla být spuštěna v lednu

27.11.2020 Libra, digitální měna firmy Facebook, je připravena na spuštění v lednu, avšak v omezeném formátu. Uvedl to dnes list Financial Times (FT) s odvoláním na tři zdroje zapojené do projektu. Facebook ohlásil plán vytvoření nové digitální měny loni v červnu, od té doby svůj projekt výrazně upravil, aby pro něj zajistil souhlas regulačních orgánů.
img

Crypto newsletter: Růst na Bitcoinu se zastavil pod $11 000

09.10.2020 Trh s kryptoměnami začal tento týden na negativní vlně poté, co CFTC nařkla zakladatele a manažery BitMEXu, jednoho z největších derivátových trhů s kryptoměnami, z porušení pravidel praní špinavých peněz. Trhu se dotklo také odložení projednávání stimulu v USA do období po listopadových prezidentských volbách. Dominance Bitcoinu na kryptoměnovém trhu se zvýšila na 58,5 %. Kapitalizace všech digitálních měn v cirkulaci se zvýšila na 344 miliard. Denní obchodované objemy se vyšplhaly na 90 miliard dolarů.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Světové centrální banky chystají vlastní digitální měny

09.10.2020 Největší centrální banky světa zvažují, že začnou vydávat vlastní digitální měny. Reagují na přesun plateb na internet, všeobecný rozkvět kryptoměn a také na plán americké technologické společnosti Facebook mít svou vlastní virtuální měnu. Dnes se zástupci sedmi centrálních bank za asistence Banky pro mezinárodní platby (BIS) dohodli na principech fungování takového platidla. Uvedla to agentura Reuters.
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

Obchodníci s kryptoměnami založili asociaci

01.10.2020 Tuzemští obchodníci s kryptoměnami založili asociaci. Českou kryptoměnovou asociaci založilo šest firem. Asociace vydala vlastní etický kodex a standardy jednání na trhu, k jejichž plnění se členové hlásí a zavazují. Asociace to uvedla v tiskové zprávě.
img

Akcie na pražské burze během týdne oslabily o 1,1 procenta

25.09.2020 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne oslabily, index PX klesl o 1,1 procenta na 863,9 bodu. Vyplývá to z výsledků pražské burzy. Největší růst v minulém týdnu zaznamenaly akcie výrobce antivirových programů Avast , naopak největší pokles postihl akcie Erste Group. Předchozí týden akcie klesly o 2,7 procenta.
img

Ranní komentář: Přes trhy se přehnala další vlna výprodejů. Ztrácejí hlavně covid akcie

22.09.2020 Pondělí seance přinesla na akciové trhy výraznou korekci. Pod tlakem byly tentokrát především covid akcie, které doplácely na obavy z postupného šíření nákazy zejména v Evropě. Výraznou korekcí si ale prošly i banky, na které vedle covidu doléhá také report mezinárodního konsorcia novinář, který obvinil některé z největších bank z praní špinavých peněz u pochybných transakcí v objemu převyšujícím 2 bln. dolarů.
C:\\fakepath\\FX3.jpg

Evropské akcie kvůli viru prudce klesly, STOXX 600 o 3,2 procenta

21.09.2020 Evropské akcie zahájily týden výrazným propadem, za kterým jsou hlavně obavy z rychlého šíření nového koronaviru. Panevropský index STOXX 600 odepsal 3,24 procenta, nejvíce od června, a den uzavřel na 356,82 bodu. Investoři se obávají, že země nejvíce zasažené koronavirem začnou znovu omezovat ekonomické aktivity, propad ale odráží i skandál kolem velkých bank a praní špinavých peněz.
img

Pražská burza klesla, nedařilo se drtivé většině hlavních titulů

21.09.2020 Pražská burza v úvodu týdne oslabila. Index PX dnes odepsal 1,35 procenta na 861,87 bodu. Pokles postihl všechny hlavní emise s výjimkou mediální skupiny CME. Vyplývá to z údajů burzovního webu. Koruna dnes oslabila vůči oběma hlavním světovým měnám.
C:\fakepath\HSBC.jpg

Akcie HSBC klesly nejníže za 25 let kvůli podezřelým transakcím

21.09.2020 Cena akcií britské banky HSBC se dnes na hongkongské burze propadla na nejnižší úroveň za čtvrt století po zprávách médií, že firma podobně jako některé další přední finanční instituce po téměř dvě desetiletí prováděla převody velkého množství podezřelých peněz. HSBC je největší evropskou bankou z hlediska objemu aktiv.
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

Evropské země požadují regulaci měn zvaných stablecoin v EU

11.09.2020 Německo, Francie, Itálie, Španělsko a Nizozemsko podpořily plán Evropské komise na regulaci kryptoměn vázaných na určitá aktiva, jako jsou tzv. stablecoiny. Těmto měnám by nemělo být povoleno působit v Evropské unii, dokud nebudou vyřešené všechny právní, regulační a kontrolní otázky související s fungováním těchto měn. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na návrh společného prohlášení těchto zemí, do kterého měla možnost nahlédnout.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

ČNB upozorňuje na podvodné e-maily zneužívající její logo

03.09.2020 Česká národní banka upozorňuje na podvodné e-maily zneužívající logo ČNB, které mají za cíl získat citlivá data adresátů a přimět je k úhradě nemalé finanční částky. Phishingové útoky jsou podle banky vedeny subjektem s označením "Finanční pracovní skupina" (FATF) s tím, že adresát má údajně možnost získat vysokou finanční částku uloženou na zadržené kartě Mastercard, nebo dokonce výhru prostřednictvím karty Mastercard. Banka to dnes uvedla na svém webu.
img

Akcie Wirecard – německý zprostředkovatel plateb se hroutí

24.06.2020 Akcie Wirecard byla přísně potrestána. Titulky článků a reportáží jsou plné spojení názvu společnosti s podvody a zmizelými miliardovými obnosy peněz. Cena akcií Wirecard mezitím klesá. Co se děje s tímto německým zprostředkovatelem plateb? A čemu by měli investoři věnovat pozornost?
C:\fakepath\euro2.jpg

Rozpočty zemí EU přijdou kvůli padělkům ročně o 394 miliard Kč

10.06.2020 Veřejné rozpočty zemí Evropské unie přicházejí kvůli padělání výrobků každý rok v přepočtu o téměř 400 miliard korun. Padělky představují skoro sedm procent všech výrobků dovezených do EU. V posledním roce vzrostl zvláště počet napodobenin kosmetiky a výrobků osobní potřeby. Jen v České republice toto odvětví evidovalo ušlý zisk více než dvě miliardy korun, vyplývá z analýzy, kterou dnes zveřejnil Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO).
C:\fakepath\akcie4.jpg

EU chce prošetřit cum-ex podvodné akciové obchody

13.05.2020 Evropský bankovní úřad (EBA) chce prošetřit cum-ex podvodné akciové obchody. Ty mohou představovat hrozbu pro finanční trhy a národní rozpočty. V minulosti už se na toto obchodování s akciemi zaměřilo Německo, které odhadlo, že kvůli nim na daních přišlo o více než pět miliard eur (137 miliard Kč). Cum-ex transakce souvisejí s nárokem majitele akcie na dividendu.
C:\fakepath\money.jpg

EK chce rozšířit seznam zemí představujících finanční riziko

06.05.2020 Evropská komise se chystá rozšířit se seznam zemí, které představují pro sedmadvacítku finanční riziko kvůli praní špinavých peněz a financování terorismu, o Panamu, Bahamy, Mauricius a dalších devět států. Jiné země naopak nejspíš vyškrtne. Informovala o tom včera agentura Reuters s odvoláním na návrh dokumentu.
C:\fakepath\facebook-libra.jpg

Projekt digitální měny firmy Facebook se mění kvůli regulátorům

17.04.2020 Americká internetová společnost Facebook a její partneři včera představili výrazné úpravy svého projektu digitální měny zvané libra. Snaží se tak pro tento projekt zajistit souhlas regulačních orgánů, píše server televize CNBC.
img

9 filmových počinů o financích, na které se podívat o Velikonocích

09.04.2020 2 dny volna spojené s Velikonocemi se nabízejí jako ideální příležitost k doplnění filmového vzdělání. Tím spíš, když musíme být stejně víceméně doma. Proto jsme připravili seznam snímků s finanční tématikou, které by se vám třeba mohly líbit.
C:\fakepath\facebook-libra.jpg

Vodafone se stahuje z projektu kryptoměny Facebooku

22.01.2020 Britská telekomunikační skupina Vodafone Group opustila asociaci, která má spravovat plánovanou digitální měnu Facebooku nazvanou libra. Oznámila to v noci na dnešek Asociace Libra. Vodafone není první, kdo projekt opouští.
img

Hlavní politické, ekonomické a kulturní události v ČR v roce 2020

01.01.2020 Výběr hlavních, dosud známých politických, ekonomických a kulturních očekávaných událostí v České republice v roce 2020:
img

Řecko vydá Francii Rusa podezřelého z podvodu s bitcoiny

20.12.2019 Řecký ministr spravedlnosti dnes rozhodl, že vydá do Francie Rusa Alexandra Vinnika stíhaného za praní špinavých peněz prostřednictvím kybernetické měny bitcoin. O jeho vydání přitom usilovalo také Rusko a Spojené státy. Vinnik byl hlavou zločinecké skupiny, jíž se podle obvinění podařilo zlegalizovat kolem čtyř miliard dolarů (91,9 miliard korun) pocházejících z trestné činnosti, napsala agentura Reuters.
img

Strategické partnerství CoinAll s kryptoburzou OKEx

01.11.2019 Společnost CoinAll oznámila strategické partnerství s kryptoburzou OKEx, přičemž kvalifikované projekty by měly mít výhradní prioritu uvedení na burze OKEx.
img

Mark Zuckerberg, obavy Kongresu a digitální měna libra

28.10.2019 Šéf Facebooku Mark Zuckerberg se snažil ujistit skeptické americké zákonodárce, že digitální měna libra sníží náklady na globální elektronické platby a lidé se budou moci více zapojit do globálního finančního systému. Nepodpoří spuštění měny, pokud neuklidní veškeré obavy amerických regulátorů.
C:\fakepath\facebook-libra.jpg

Zuckerberg se snažil uklidnit obavy Kongresu z digitální měny

24.10.2019 Šéf Facebooku Mark Zuckerberg se včera snažil ujistit skeptické americké zákonodárce, že firmou plánovaná digitální měna bude dobrou věcí, která by mohla snížit náklady na elektronické platby a pomoci lidem se více zapojit do globálního finančního systému. Ujistil, že Facebook nepodpoří spuštění měny, pokud neuklidní všechny obavy amerických regulátorů, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\euro zone.jpg

Státy EU chtějí efektivněji bojovat proti praní špinavých peněz

10.10.2019 Státy Evropské unie by měly efektivněji zavádět opatření v boji proti praní špinavých peněz a zvážit zřízení nezávislého úřadu pro dohled nad rizikovými finančními operacemi. Shodli se na tom dnes ministři financí EU, kteří debatovali o naplňování loni přijatého akčního plánu. Podle české ministryně financí Aleny Schillerové se Česku daří rychle zavádět nová unijní pravidla. Před případným vytvořením nového orgánu by měla EU vyhodnotit, jak přijaté kroky fungují, řekla Schillerová ČTK.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Ministři financí projednají plán proti praní špinavých peněz

10.10.2019 Budoucí strategii boje proti praní špinavých peněz projednají dnes ministři financí Evropské unie na svém zasedání v Lucemburku. Debatovat budou mimo jiné o tom, zda nezpřísnit stávající pravidla či nezřídit nový úřad dohlížející na finanční operace. Proberou i kritéria pro vytvoření seznamu rizikových zemí.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Daně a trading | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Mexické peso | Turecká lira | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/TRY | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | BaFin | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Beta | Bloomberg | Bod | Broker | Bundesbank | Burza | CBOE | CEO | CFD | CFTC | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Devalvace | Nesoulad | Diverzifikace | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | ERM | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FINMA | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trhy | Flat | Hedge fondy | Forex trader | Futures | Fúze | G7 | Grafy | Hedge | High | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Initial Public Offering | Insider | Intradenní obchodník | Introducing broker | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Komodity | Korekce | Koš | Kupón | Kurz | Kurzy měn | LES | LIBOR | Likvidita | Low | MACD | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Margin call | Risk | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NFA | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | Order | Oscilátor | P/E | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platforma | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Support | Swiss | Swiss National Bank | Tick | Ticker | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | Uptrend | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Zlato | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | OSN | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Ekonom | Bitcoinová burza | Cenový graf | BitStock | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Finanční instrumenty | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Break-Even | Sázka | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Bohatství | Credit Suisse | Oanda | ČSOB | Deloitte | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Světová obchodní organizace | Aktuální kurzy | Regulace | Obchodní transakce | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňový ráj | Daňové ráje | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | ZuluTrade | USDX | Index cen | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Facebook | LYNX | Swingové obchodování | Satoši Nakamoto | Satoshi Nakamoto | BTC | Kybernetická měna | Internetová měna | Virtuální měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Burzovní regulátoři | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Komunita | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Vnitřní hodnota | Volatilní | Akcie Deutsche Bank | Akcie Erste | Akcie Komerční banky | Akcie Tesla | Akciové burzy | Aktuální cena bitcoinu | Aktuální kurzy měn | Americká burza | Analytika | Analýzy | Banka | Běžný účet | BH Securities | Bitcoin aktuální kurz | Bitcoin cena | Bitcoin fórum | Bitcoin free | Bitcoin kurz | Bitcoin kurz graf | Bitcoin měna | Bitcoin miner | Bitcoin peněženka | Bitcoin těžba | Bitcoin výdělek | Bitcoin wallet | Bitcoin zdarma | Brent | Brokeři | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena ropy WTI | Co je bitcoin | Cyrrus | CZK | Členské země eurozóny | Devalvace měny | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Eura | Evropská banka | Evropská rada | Evropské burzy | Exchange | Expirace | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forex a daně | Forexu | FXstreet.cz | Graf | HDP Francie | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Internetová burza | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak koupit bitcoin | EBay | Jak těžit Bitcoin | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jeden dolar | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Koupit bitcoin | Krize eurozóny | Kurz akcií | Kurz bitcoinu | Kurz koruny k euru | Kurzy | Libra | Lira | LYNX Broker | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Mayzus | Měna Bitcoin | Měna libra | MetaTrader 5 | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Nákup EUR | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Obchodujeme | OTC trh | Patria Finance | Patria Online | PayPal | Pivot | Pivoty | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dluhopisů | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Risk Management | Ropy | Ruská ekonomika | Řízení rizika | Sázky | Směnárny | Směnné kurzy | Société Générale | SPX | Státní dluh | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Tesla Motors | Těžba bitcoinů | TopForex | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Vývoj ropy | Webinář | Webináře | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | DXY | EIA | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Auditorská společnost | Buy | Dluhové trhy | Ekonomika Německo | Elon Musk | Indie | Intermediate | IRS | Janet Yellen | Mark Zuckerberg | Ministerstvo financí | Obchodní den | Prospekt | Redukce | ROCE | ROE | SPAD | Tim Cook | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Investiční instrument | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | eBook | Bailout | Komise | Contract | Kontrakt | Volby | Rozhovor | Know-how | Blog | Retail | Vzdělání | Poradenská společnost | 1 milion | Burza dnes | Burze | Commodities | Currencies | Currency | Investment | Německá burza | Zlatý standard | Moody's Investors Service | Markit | Danske Bank | Sky News | Royal Bank of Scotland | DPA | Bernstein | KPMG | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | CME Group | Baker Hughes | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | Axis | TD Ameritrade | BNY Mellon | PwC | Standard Chartered | Agentura AP | BBC | Reporty | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Finanční regulace | Technický výhled | HUF/EUR | Brazílie | Dnešní fundamenty | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Finanční systém | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Wolfgang Schäuble | Erste Bank | Mark Carney | Korekce na akciích | Kurz české měny | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Cizí měny | Evropské banky | Finančníci | Zvyšování úrokových sazeb | Komoditní stratég | Yahoo Finance | Precedens | Energie | Severomořská ropa | Seeking Alpha | Earnings | Podnikatelé | Bloomberg TV | Index německých akcií DAX | KBC | BlackRock | Ekonomický sentiment | Znalost | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Burza Bitstamp | Státní měny | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Bankovnictví | Futures kontrakty | Referendum | City | Ministři financí eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Obchodované instrumenty | Forbes | Úřad pro energetické informace (EIA) | Bezpečné investice | Americké firmy | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Devalvace čínského jüanu | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | Economist | Inflační tlaky | Akcie bank | Japonský index Nikkei | IHS | Měnová autorita | Xetra | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | Cenné kovy | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Algoritmus | Styl obchodování | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Americký ministr financí | Akcie britských bank | Britské banky | Hlavní indexy | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Odchod z Evropské unie | Obchodování v Asii | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Virgin America | Alibaba | Halliburton | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Kurz domácí měny | Bělorusko | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Handelsblatt | Kryptoměny | Cenový boom | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Index AEX | Režim devizových intervencí | Index Nikkei | Specifika kontraktu | TradingView | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Šéf britské centrální banky | Výzkumná společnost | Německý akciový index DAX | Britská banka Barclays | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Index CAC 40 | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Největší banky | Cenné papíry Komerční banky | Tempo růstu | Akcionáři | Úřad pro regulaci finančního sektoru | Burzovní skupina | Tradiční měny | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | CySEC | Zajištění | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Dash | Digitální měna | E*Trade | LeapRate | Elektronické peníze | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Agentura AFP | Odhodlání | Obchodování s finančními deriváty | Největší akciové burzy světa | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Akciový index DAX | Burzovní společnost | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Britská vláda | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Spekulativní obchodování | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Analytik J&T Banky | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | General Electric | Záchranný fond | Bankovní unie | Bankovní domy | Bankovní krize | Graf ropy | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Akcie rakouské bankovní skupiny Erste | FCA | Úřad pro finanční etiku (FCA) | Finanční ústav | Investovat do akcií | Dohled nad finančním trhem | Theresa Mayová | Pierre Moscovici | Ministři financí EU | TTIP | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | TRY | Index cen domů | Softbank | ARM Holdings | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Makléř Fio banky | cTrader | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Skupina G20 | Guvernéři centrálních bank | Obchodování forexu | Bankovní společnost | Aktuální cena | Rada MMF | Růst ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Členské země EU | Americký dolar vůči japonskému jenu | J&T Finance Group | Irská centrální banka | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | Evropský bankovní úřad (EBA) | Zátěžové testy bank | Tempo růstu ekonomiky | Audi | Bitfinex | Politico | Business Insider | Globtrex | IHS Markit | Devizy | Flash Crash | Venture Capital | ex | ČSOB Asset Management | Obchody s akciemi | Purple Trading | Klamání investorů | Bitstamp | Krize eura | Vstup na burzu | Manipulace s trhem | Zahraniční forex | Cryptocompare | Ukončení měnových intervencí | CoinDesk | Ondřej Janata | Goldenburg Group | Kurzotvorná informace | BHS | Globtrex.com | MAYZUS Investment Company | Coinbase | BitMEX | Bitcoin Cash | Bitcoin (BTC) | Virtuální mince | Americký akciový trh | Velký třesk | BTCChina | Obchodování s kryptoměnami | Bitcoinové burzy | Bitcoin Gold | Obchody s kryptoměnami | Investovat do Bitcoinu | Obchodování Bitcoin | Obchodování Bitcoinu | BTC/USD | ETH/USD | Alternativní měny | Cena Etherea | Bittrex | Obchodování s Bitcoiny | ERM-2 | Obchodování s bitcoinem | Jerome Powell | Coinmarketcap | Bitcoin futures | BTCUSD | Burzy s digitálními měnami | Investiční nástroj | Kraken | Tradingový terminál | Terminál Bloomberg | Kryptohorečka | Monero | Zcash | Bitcoinové futures | LTC | ETH | ETC | XRP | ZEC | NiceHash | Platforma NiceHash | GDAX | Obchodování s digitálními měnami | Trh s bitcoiny | Mineři | Tržní kapitalizace bitcoinu | Kapitalizace bitcoinu | Růst hodnoty bitcoinu | Akciové obchody | XBT | Panevropský index STOXX 600 | Binance | Růst bitcoinu | NEST | Primární nabídky mincí (ICO) | ESMA | Štěpán Hájek | Zcash (ZEC) | Krádež kryptoměn | Těžba kryptoměn | Bitcoinová horečka | Virtuální devizy | Ekonom specializovaný na bitcoin | Kryptoměnové regulace | Služby spojené s kryptoměnami | Nové kryptoměny | Primární nabídky mincí | Vydávání nových kryptoměn | Investice do kryptoměn | Crypto | Reklamy na kryptoměny | Tržní hodnota kryptoměn | Krypto burzy | BTC China | Krypto aktiva | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Burzy kryptoměn | Petro gold | BitFunder | Možnost diverzifikace | Craig Wright | Tvůrce bitcoinu | BTC/EUR | Bitstation | FSHO | Digitální peněženky | Použití kryptoměn | Btc-e | Altcoiny | Drobní investoři | Zájem o digitální měny | Investování s LYNX | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Globální akcie | FinTech | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | Forexové páry | Obchodní týden | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Objem obchodování | Pokles ceny | Ekonomické krize | Graf indexu | Swedbank | Royal Dutch Shell | Index kryptoměn | Bloomberg Galaxy Crypto Index | Ether | ShapeShift | Největší kybernetická měna | Referenční index kryptoměn | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Trendové čáry | CipherTrace | I-Trader | Použití finanční páky | Cum-ex | Úrokový výnos | Finanční skupina | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Equity Trader | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Vývoj kurzu bitcoinu | Goldenburg Group Ltd | Nejznámější kryptoměna | Sázka na nejistotu | Daňové úlevy | Regulační orgán | Daňové reformy | EK | Evropská komise | Steven Mnuchin | Bankomaty | Alternativa oficiálních měn | Financial Times (FT) | Systém bitcoinu | Kryptoměna Bitcoin | Společnost Apple | Transakční poplatky | Majetek | The Wall Street Journal | CCTV | Obchodování security tokenů | Currency.com | VP Capital | Larnabel Ventures | Klasické peníze | Blockchainový podnik | Společnost Currency.com | Platforma pro obchodování | Obchodovat s akciemi | Vysoké zisky | Finanční operace | Obchodní přístup | Globální dluh | Platformy pro obchodování | Německé banky | Zvýšení sazeb | OKEx | Společnost OKEx | Burza digitálních aktiv | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Kenetic Capital | Obchodníci s kryptoměnami | Vysoké zhodnocení | Pokles burzy | Finanční produkty | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Platby v hotovosti | Technologický Nasdaq | Graf indexu S&P 500 | Cena kybernetické měny | Nejznámější kryptoměny | GRAYSCALE BITCOIN TRUST (GBTC) | Obchodovat Bitcoin | Bitcoin a další kryptoměny | Tencent Holdings | Chainalysis | Celní válka | Finanční svět | David Varga | Token | Stablecoin | Americké společnosti | Bittrex International | Nové digitální měny | Ferrari | Ponziho schéma | Digitální měna Libra | Crypto newsletter | Libra od Facebooku | Prezidentka ECB | Blockchainové akcie | Banky na Wall Street | Asociace Libra | FinCEN | Vlastní kryptoměny | Kryptoměna Facebooku | Vlastní kryptoměna | STAR | Býčí výhled | Medvědí výhled | Společnost Gazprom | Gazprom | GBTC | Výnos dluhopisů | Výkonný ředitel | Vytvoření nové digitální měny | Štěpán Křeček | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Konglomerát | Nové akcie | Akcie týdne | Komoditní obchody | Bohatí | Měna Facebooku | Splasknutí hypoteční bubliny | Napětí v Hongkongu | Kótování | IMK | Prosus | Nové měny | Zařízení pro těžbu kryptoměn | Televize CNBC | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Kaspersky Lab | Transakce s kryptoměnami | Kaspersky | Denní graf | Projekt digitální měny | Stablecoiny | Obchodní praktiky | Softwarová firma | Tuzemské banky | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Kryptoměny Facebooku | Banky pro mezinárodní platby | Společnost Deutsche Börse | Pravidla pro regulaci kryptoměn | J.O. Investment | Jakub Ortinský | Cena akcie | Nová měna | Měnový systém | Největší ekonomika | FATF | FSB | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | Alipay | Platební společnost | Huawei | Digitalizace | S&P 500 Index | Projekt libry | Spuštění měny | Globální digitální měny | Prodávat své akcie | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Hazard | Čínská média | Celkové příjmy | Analytik J&T | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Propad ceny akcií | Ropný gigant | Německá vláda | AEX index | CoinAll | Společnost CoinAll | Strategické partnerství | Kryptoměnová burza | Největší kryptoměnová burza | Model kótování | Star Project | Star project IEO | Star Project Lightning | Celer | BTT | Algo | Fusion | COSM | Trinity | LNG | Objem | Rijád | Call centra | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Purple Trading David Varga | ČSÚ | List The Wall Street Journal | Statistický úřad Eurostat | Firma | Technické analýzy | BAT | Olívia Lacenová | Pfizer | Výrobce léků | IIF | Souhrn finančních trhů | Server BBC | Studie | Server CNBC | BAKKT | Vysoké riziko | Zasedání vlády | Index DOW | Co bude | Erste Group | Avast | Generální ředitel | PSA | Poskytovatelé úvěrů | Kybernetická měna Bitcoin | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | All Time High | Přeshraniční platby | PoW | Global Times | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Legislativa | Hongkongské akcie | Blahobyt | Domácí měny | Vicepremiér | Liou Che | Federální rezervní banka | Americká data | AFP | Oblast rezistence | Oblast supportu | Valdis Dombrovskis | Bankovní tituly | Průmyslová výroba v Japonsku | FT | Martin Stránský | Vlk z Wall Street | Záměna | Too Big to Fail | Peníze nikdy nespí | Objem obchodů s kryptoměnami | Financovat | Digitální měna Facebooku | EET | SMA | Předpovědi | Předvolební průzkumy | Na burze | CBDC | Digitální měny centrálních bank | Digitální měna centrální banky | Impuls | SoftBank Group | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Rozvoj | Koruna dnes | Cenné papíry Monety | Nízká inflace | Sociální sítě | Problémy | Britové | Finanční ztráty | Tomáš Holub | Prognózy | Nejistoty | Těžba ropy v Rusku | Ranní komentář | Goldenburg | Přehled o dění | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Kanadské burzy | Čínské vlády | Yahoo | Moskva | Časopis Forbes | Internetový gigant | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Allergan | Mylan | Londýnské akciové burzy | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Ústavní soud | Míra | Elektronická evidence tržeb (EET) | Ohlédnutí | Měnové politiky | Důchod | Předseda | Americké centrální banky | Šperky | Metalurgie | Regulátoři | Ředitelka | Fed index | Evropská spotřebitelská důvěra | xStation5 | MasterCard | Kybernetické měny bitcoin | Ministr spravedlnosti | Konstantinos Tsiaras | Směnárenské platformy | Americké vlády | Bydlení | EY | První obchod | Ztráta | Stratég | Miliardy korun | KLDR | Demokratické strany | Koruna posílila | Události v ČR | Peking | Wirecard | Pozitivní zpráva | Singapur | Hospodaření | Placení daní | Klesající trend | Pracovní trh | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Netflix | Inovace | List Financial Times | Americké dolary | Dobrá data | Washington | Miliardy eur | Írán | Irák | Ekonomické sankce | Budoucnost | Experti | Zemědělství | Negativní zprávy | Horší časy | Poradenství | Nový rekord | Wall Street Journal (WSJ) | Iniciativa | Podnik | Rozpočtový přebytek | Adam Dulovec | Analytička | Technické ukazatele | Ukazatele | Galaxy Crypto Index | Americké ministerstvo financí | Kryptoměny bitcoin | Finanční částky | Americké ministerstvo | Předsudky | Parabolický vývoj | Krach | Komunikace | Prezident | Nejnovější údaje | Plány Facebooku | Plán vlastní digitální měny | Vlastní digitální měny | Paypal Holdings | Vývoj v Asociaci Libra | Google | Instagram | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Akcie roku 2020 | Pražské burzy | Financial Conduct Authority | Finanční regulátor | Rostoucí trendové čáry | Virus | Jüan | Pokles | Situace | České měny | Nejvýraznější pokles | Závislost na dolaru | Pandemie | Konzultant | Ceny Bitcoinu | Vstupy | XMR | FIAT | AML | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Obchody | Indická vláda | Pesimismus | ETH/BTC | Výrazné ztráty | Převody peněz | Korporátní výsledky | Americká společnost | SEC | Rozhodování | Americké banky | Medvědi | Marek Mora | Politika centrálních bank | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Ekonomické aktivity | NCOZ | Jaroslav Ibehej | Centrum zajištěných aktiv ministerstva vnitra | Bentley | Rolex | Šéfka ECB | Jižní Korea | Cestovní ruch | Vývoj | Výkyvy | Inflace v únoru | Ekonomika Evropské unie | WP | Restrikce | Nejrozšířenější kryptoměna | Vlna výprodejů | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Prudké výkyvy | Profitovat | Akcie Tencent | Tencent | Buy the dip | Stimuly | Evropské země | Největší pády | Energetické společnosti | Klíčový ukazatel | Cenový vývoj | Odhad inflace | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Historie | Aktuální situace | Bulharská měna | Bilion dolarů | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Další pokles | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | Koronavirová krize | UNA | Státní televize | Američtí senátoři | Kalifornie | Kongres | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Asociace | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Prodejní tlak | Německý akciový index | Anomálie | Další růst | Růst | Signál | Ratingová agentura S&P | Biliony | Šíření nákazy | Bulharsko | Izrael | MALL | Ekonomiky | Člen představenstva | Vzdělávací webináře | Války | Organizace | Závislost | Práce | Otázka za miliony | Údaje | DPH | Vlk z Wallstreet | Až na krev | Big Short | Špinavé Prachy | Bitcoin beyond the bubble | Gernot Blümel | Skupina těžařů | Extrémní nárůst | Pákistán | Nejvyšší soud | Hackerský útok | Výpadky | Hlavní emise | Dodavatelské řetězce | AMC | Jeffrey Halley | Vládnoucí strana | USD za barel | Purple Trading Štěpán Hájek | Výrazný vliv na pokles | Propad ceny | Trade | Tlak medvědů | Nizozemsko | Cenové pohyby | Sociální síť | Tweety | Evropské indexy | Posílení | Swingové minimum | Pascal Blanqué | Amundi | Joe Biden | Regulační rámec | Grayscale | Bitcoin dnes | Ryanair | Ministerstvo hospodářství | Zaměstnanci | Blízký východ | Tweet | Růst výnosů | Soud | Finanční riziko | HashRate | ETN | Regulační orgány | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Huobi | Dluhy | Podvodné akciové obchody | Evropský bankovní úřad | Cum-ex transakce | Podezřelé transakce | Členské státy | Daňové zločiny | Vrácení daně | Dominance bitcoinu | ONE | RBI | Výzkumné společnosti | FBI | Konsorcium | Spekulovat | Manažeři | Růst Bitcoinů | Nové studie | Sankce USA | Společnost Facebook | Šéf firmy | Spoluzakladatel | JDE | Nezkušení investoři | Unie | ČR | Akcie Intel | Průraz | Plán Evropské komise | Soubor pravidel | Výrobní PMI | Růst na Bitcoinu | Britské firmy | Ruské úřady | Vedení společnosti | Bitcoinové a blockchainové akcie | Riot Blockchain | Francouzský ministr | Býčí trend | Rozhodnutí soudu | Süddeutsche Zeitung | Rozpočty zemí EU | Rozpočty zemí | Veřejné rozpočty zemí | Rozpočty zemí Evropské unie | EUIPO | Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví | Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) | Projev šéfa Fedu | Covid | Správce aktiv | Changpeng Zhao | Společnost Wirecard | Finanční ústavy | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Index německých akcií | Akcie Wirecard | Výkyvy cen | Jasný signál | Ant | Tulipány | Stabilní zdroj příjmů | Zdroj příjmů | Silicon Valley | Šance | Maserati | Ceny | Kolaps | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Kolísání cen | Daňové příjmy státu | Technologické společnosti | Porušení pravidel | Bohatí lidé | Richmondský Fed index | DeFi | Staking | Důvěra | Ant Group | Kreativita | WeCHat | Technická analýza ETH/USD | Zisk z obchodování | Americké ministerstvo spravedlnosti | Státní zastupitelství | Upozornění na rizika | Bitstock.com | Kryptoměnový trh | Covid akcie | Finanční pracovní skupina | Rentabilita | Transparentnost | Zdanění | Čínská státní televize | Nvidia | Projev šéfa Fedu Powella | Akcie HSBC | Cena akcií britské banky | Akcie bankovních společností | Přední finanční instituce | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | Diverzifikovat | Biden | ČKMA | Adam Chvaja | ČKMA Adam Chvaja | Předseda ČKMA | Etický kodex | Tuzemští obchodníci | Digitální euro | GROWING WAY | Šéf centrální banky | Odvolací soud | Největší centrální banky | Největší centrální banky světa | Centrální banky světa | MimbleWimble | Konference Ripple | Kryptoměna Litecoin | MimbleWimble testnet | Graf ropy WTI | Naspers | Jack Dorsey | Platby v kryptoměnách | Defi | Nařízení | Intel | Společnost Ant Group | Ruské společnosti | MCD | Letecká doprava | Blockchainové technologie | Praktické tipy | Diem | Stuart Levey | Výdělky | Proražení | Investice na světových burzách | Investice do vody | GameStop | Diem Association | Anchorage | Sektor kryptoměn | Očkování | Cointelegraph | Coinbase Global | Coinbase Global Inc. | Americká kryptoměnová burza | Burza Coinbase | Burza Coinbase Global | Kryptoměnová burza Coinbase | NBP | BitGrail | Ivano Gabrielli | Nano | Italská policie | Odvětví kryptoměn | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Banky v EU | Tisk dalších peněz | Boj s koronavirovou krizí | Zrychlení tempa růstu inflace | Počasí | Zájem o bitcoin | Evropské centrální banky | Rijád Salamí | Guvernér libanonské centrální banky | WU | Regulace v USA | Larry Fink | Situace na trhu | Hotovostní transakce | Akcie AMC | Melvin | Melvin Capital | Tržní reakce | Retailoví investoři | Dnešní seance | Dialog | Nákup bitcoinu | Rostoucí úrokové sazby | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | Celosvětové zadlužení | Platby kryptoměnami | Systémové riziko | Terra | Admirals | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Dlouhodobý investor | Těžby kryptoměn | Zákon zakazující kryptoměny | Digitální majetek | Dnešní videokomentář | Aleš Hála | Vstup Coinbase na burzu | Pákistánská centrální banka | Hodnotové akcie | Platební prostředek | Archegos | Monero vs. Bitcoin | Hodnota Monera | Pohyb ceny XMR | Pohyb ceny | Ceny XMR | Monero (XMR) | Dash (DSH) | Tvorba Monera | Jak Monero ochraňuje soukromí | Digital ringing signatures | CoinGecko | Globální finanční systém | Jesse Powell | Přední bitcoinové burzy | Používání kryptoměn | COIN | Graf indexu Nasdaq | Coinbase na akciový trh | Krypto trh | Politická scéna | Objem transakcí | Investiční aktivum | Kapitálové zisky | Zisky z obchodování s kryptoměnami | Prezidentský dekret | Poptávka po kryptoměnách | Colonial Pipeline | Mairead McGuinnessová | Eurokomisařka | Praní peněz | Indická centrální banka | Vyšetřování Binance | Zákony Evropské unie | Spoluzakladatel firmy | Nesledovatelné kryptoměny | Kybernetický útok | Riziko ztráty | Těžaři kryptoměn | Těžaři | Huobi Mall | HashCow | BTC.TOP | Regulační rizika | Zásah proti kryptoměnám | Ochrana investorů | Novem Arcae Technologies | Čchen Ťia-che | Akcie McDonald’s | Oslabení | Meme akcie | Bit.plus | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Kolaps amerického fondu Archegos | Aktuální problémy Deutsche Bank | Problémy Deutsche Bank | Aktuální problémy | Tažení proti kryptoměnám | Weibo | Woman Dr. bitcoin mini | Krypto KOL | KOL | Obchodování na černém trhu | Regulované aktivum | Nayib Bukele | Prezident Salvadoru | Salvador | Plány | Příležitosti | Platidlo | Wise | Vláda v Pekingu | Prodej | Další kryptoměny | Daňový úřad IRS | Daňový úřad | WISE | Technologie | Nové zákony | Pohyb dolaru | UST | Akciový trh Nasdaq | Odvětví | Kryptoaktiva | MiCA | Načasování | Štěstí | Ministerstvo spravedlnosti | Chování | Cena kryptoměny | Cena kryptoměny bitcoin | Zahraniční společnosti | Liquid | Tokeny | Americká ministryně financí | Společnosti | Bitcoin jako národní platidlo | Národní platidlo | Chivo | Carlos Acevedo | Prezident Nayib Bukele | Salvadorci | Vydávané tokeny | Decentralizovaný systém | Athena Bitcoin Global | Prudké výkyvy cen | Salvadorská centrální banka | Rating dluhu Salvadoru | Národní měny | Neúspěch | Opatření | ANO | Uhlí | NFT | Salvadorský prezident | Akcie společnosti Tencent | Macau | Bukele | Prezident Bukele | Etherea | Kryptotransakce | Sociální demokraté | Salvadorská vláda | Těžby Bitcoinu | RippleNet | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Zavádění kryptoměn | Pravidla hry | Kryptoměnové společnosti | Čínské centrální banky | Pozornost | Huobi Global | Cihly zlata | Případ J.O. Investment | Přijetí bitcoinu | Izraelská centrální banka | Meta | Meta Platforms | Společnost | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Technický výhled na trh | Americká Komise pro cenné papíry | Regulační úřady | Regulátor trhů | TIM | Blockstream | Samson Mow | Bitcoinový futures | Bitcoinový futures ETF | Nová německá vláda | Zprávy z krypto | Zprávy z krypto průmyslu | Zavedení digitální měny | | Postavení na trhu | Fibonacciho retracement | Rozšíření | Kryptoměnové transakce | Krypto mince | Letadlo | Přijetí bitcoinu v Salvadoru | Technická rezistence | Kyberzločinci | Situace v Kazachstánu | Meme stocks | Evropský orgán pro bankovnictví | Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) | DAO | Consensys | Těžby bitcoinů | Hashrate | Hry | Společnost Chainalysis | Centralizované burzy | Kryptoměnové konsorcium | Konsorcium Diem Association | Konsorcium založené Facebookem | Wise Origin Bitcoin Trust | Spekulativní obchody s akciemi | Spekulativní obchody | Macau Legend Development | Saipem | Akcie společnosti Saipem | Akcie provozovatele hotelů | Nirmala Sítarámanová | Finanční rok | Andrew Forrest | Miliardář Andrew Forrest | Klaas Knot | Šéf nizozemské centrální banky | NPO 1 | BBC News | Ukradené kryptoměny | Severní Korea | Dozor nad finančními službami | Digitální finance | Evropští regulátoři | Rostoucí digitalizace | Datafikace | Datafikace finančních služeb | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy | Evropský orgán pro pojišťovnictví | EIOPA | Banka Credit Suisse | Rusko-ukrajinský konflikt | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Online vzdělávání | Sankce | Wally Adeyemo | Ruský útok | OFAC | Ruská vojska | Statista | Pegas | Invaze | Řetězce | Gháda Aúnová | Používání kryptoaktiv | Globální finanční regulátoři | Finanční regulátoři | Patrick Armstrong | City & Financial | John Glen | Institut IMK | Regulace kryptoměn | Technický výhled trhu | Argentinská centrální banka | BCRA | Argentinská centrální banka (BCRA) | Do Kwon | Evropská kryptokrálovna | Kryptokrálovna | Zakladatelka kryptoměny OneCoin | OneCoin | Ruža Ignatovová | OneCoin Ruža Ignatovová | Ignatovová | BBC The Missing Cryptoqueen | The Missing Cryptoqueen | Cryptoqueen | Jihokorejské burzy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Prague Interbank Offered Rates
Prague Live Trading
Prague Stock Trading
Praha
Praktická ukázka
Praktické ebooky
Praktické okénko
Praktické tipy
Praktický příklad
Praní peněz

Následující klíčová slova

Praporkové formace
Prasečí mor
Práva ke značce
Práva na dividendu
Pravda Capital
Pravda Capital SICAV
Pravda o forexu
Pravděpodobné výsledky
Pravděpodobnost
Pravděpodobnost hospodářské recese
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít