Pátek 02. prosinec 2022 00:07
reklama
Swissquote Bank
reklama
Coinfy
reklama
Swissquote Bank
reklama
virarosi krypto

Klíčová slova - Výnosy státních dluhopisů

img

Nadcházející události by mohly určit směr trhu před zasedáním Fedu

28.11.2022 Na rozdíl od stagnujícího stavu trhu z minulého týdne, který byl způsoben omezenou aktivitou uprostřed kratší doby obchodování v USA, tento týden bude nutně charakterizován silnými pohyby kvůli klíčovým ekonomickým datům. Nejdůležitější z nich jsou údaje o spotřebitelské inflaci v Německu a eurozóně jako celku. Ale i když index vykáže mírnou korekci, nebude to mít velký dopad na výkonnost eura.
img

Přehled USD, CAD a JPY: data z USA a zápis z jednání Fedu určí další vývoj na trzích

23.11.2022 Ačkoli jsou trhy před nadcházejícím svátkem a prodlouženým víkendem v USA pomalé, akciové indexy rostou, kdežto výnosy státních dluhopisů a dolar klesají. Důvodem jsou především o něco méně jestřábí komentáře mluvčích Fedu z tohoto týdne, které kontrastují s prohlášením prezidenta Fedu v St. Louis Jamese Bullarda z minulého týdne, který zdůraznil, že úrokové sazby by se měly dostat alespoň na 5–5,25 %. Šéfka sanfranciského Fedu Mary Dalyová také upozornila na nutnost pamatovat na zpoždění v transmisi změn měnové politiky a prezident atlantského Fedu Raphael Bostic uvedl, že další zpřísnění o 75–100 bb by bylo opodstatněné.
img

Americký pre-market 22. listopadu: Americký akciový trh ignoruje prohlášení Fedu

22.11.2022 Futures na americké akciové indexy vzrostly, ale vykázaly smíšenou výkonnost. Včera se již přibližovaly současným úrovním, ale býkům se nepodařilo posunout kotace výše.
img

Zlato prolomilo trend

16.11.2022 Problém nastal. Kdo by si po ostrém projevu Jeroma Powella o vyšší sazbě federálních fondů pomyslel, že zlato se nejen odrazí, ale vrátí se na 3měsíční maxima? Ve skutečnosti je zpomalení tempa utahování měnové politiky Fedu býčím motorem pro XAUUSD. Pokud inflace zůstane na zvýšených úrovních po dlouhou dobu a centrální banka zpomalí měnová omezení, a nakonec je a zastaví, reálné výnosy státních dluhopisů klesnou, což umožní drahému kovu vzrůst nad 1800 dolarů za unci.
img

Akcie vzrostly, ale dolar může teprve klesnout (pozor na nárůst v EUR/USD a GBP/USD)

16.11.2022 Pozitivní sentiment v úterý vzrostl díky nejnovějším údajům z USA, které potvrdily celkovou říjnovou dynamiku inflace v měsíčním i ročním vyjádření. Ceny výrobců podle zprávy vzrostly meziměsíčně o 0,2 % a 8,0 % meziročně, přičemž předchozí hodnota byla revidována dolů na 8,4 %. To umožnilo investorům znovu uvěřit, že Fed začne uvažovat o postupném snižování zvyšování úrokových sazeb, ne-li o úplném zastavení.
img

Obchodní signál pro zlato (XAU/USD) na 11.–14. listopadu 2022: prodávejte pod úrovní 1 751 USD (Murray 8/8 – překoupená úroveň)

11.11.2022 Na začátku evropské seance se zlato (XAU/USD) obchoduje přibližně na úrovni 1 750 pod silnou rezistencí linie Murray 8/8 a nad klouzavými průměry 21 a 200.
img

Zlato je připraveno na apokalypsu

09.11.2022 Při přípravě na apokalypsu je třeba nejen vykopat úkryt a zásobit se konzervami, ale také nakoupit zlato. Téměř 400 tun drahých kovů, které ve třetím čtvrtletí nakoupily centrální banky, tedy třikrát více než ve stejném období loňského roku, naznačuje, že banky doufají v to nejlepší, ale připravují se na to nejhorší. Regulátoři jednali agresivně, při poklesu kotací XAU/USD nakupovali zlato a celému světu ukázali, jaká je jeho skutečná hodnota. V důsledku toho se stalo to, co se stát mělo – drahý kov se vrátil nad 1 700 USD za unci.
img

EUR/USD: Dosáhl index USD vrcholu?

26.10.2022 Toto není zvrat, který byste chtěli. Řada neuspokojivých statistik o podnikatelské aktivitě, trhu s bydlením a spotřebitelském sentimentu spolu s prohlášením prezidentky Fedu v San Franciscu Mary Dalyové, že by Fed měl začít plánovat zpomalení měnových restrikcí, inspirovala býky EURUSD k velkým výkonům. Hlavní měnový pár vyletěl nad paritu poprvé od 20. září a podle ING je schopen vyvinout korekci směrem k 1,02. Jedním z tahounů rally je podle společnosti pokles cen plynu, který zlepšuje směnné relace eurozóny.
img

Býčí sentiment je velmi křehký

26.10.2022 I když je každému zřejmé, že nedávná americká data nezměnila očekávání, že Fed příští měsíc zvýší úrokové sazby o 75 bazických bodů, zvěsti, že politika agresivního zpřísňování může příští rok skončit, přetrvávají. Analytici také předpovídají problémy v Evropě. Zítra se očekává, že Evropská centrální banka prudce zvýší sazby o 75 bazických bodů najednou, ačkoli mnozí ekonomové se nyní domnívají, že v eurozóně začala recese.
img

Zlato povolilo sevření

26.10.2022 Zlato v roce 2022 prohrálo s dolarem v boji o status hlavního bezpečného aktiva. Páru XAUUSD proto nepomohla ani vysoká míra geopolitických rizik, ani inflace v USA, která se pohybuje poblíž 40letým maxim. Kotace drahého kovu se propadly asi o 20 % z úrovní svých březnových maxim, money manažeři drží čisté shorty na zlato poprvé po mnoha letech a odliv kapitálu z ETF se nezastaví ani na minutu. Zdálo by se, že drahý kov je odsouzen k pádu na 1500 dolarů, ale najednou se pravidla hry změnila.
img

BREAKING: US100 rozšiřuje vzestupnou korekci

25.10.2022 Během úterní seance můžeme sledovat solidní výkonnost hlavních akciových indexů. Přestože začátek seance v Evropě nevypadal příliš optimisticky, následující hodiny přinesly změnu sentimentu. Jedním z důvodů, který podporuje riziková aktiva, jsou slabší údaje z americké ekonomiky, které signalizují, že by Fed mohl zmírnit proces zvyšování úrokových sazeb.
img

Předpověď pro pár EUR/USD na 24. října 2022

24.10.2022 Šéfka Federálního rezervního systému v San Francisku Mary Dalyová v pátek uvedla, že vysoké tempo zvyšování sazeb zpomaluje ekonomiku a je třeba ho zpomalit. V důsledku toho výnosy státních dluhopisů klesly, akciové indexy stouply a euro zakončilo den růstem o 75 bodů. Kotace jednotné měny znovu dosáhla rezistence 0,9864 a linie indikátoru MACD. Evropská centrální banka zvýší sazby 27. září, stále však pochybujeme o ochotě trhu přepnout tak rychle z vedoucí role Fedu při stanovení ceny eura na vedoucí pozici ECB. Dnes budou zveřejněny indikátory podnikatelské aktivity v eurozóně za říjen, předpokládá se jejich recese.
img

Report o ziscích Tesly podkopává rally akciového trhu. S posilujícím USD bude EUR/USD pravděpodobně klesat, zatímco USD/JPY bude růst.

20.10.2022 Dvoudenní rally na americkém akciovém trhu způsobená zprávami o korporátních ziscích narazila na smíšené výsledky Tesly. Čtvrtletní zisky společnosti byly nižší, než se očekávalo, a proto ostatní hlavní měny vůči americkému dolaru oslabily.
img

Úrokové sazby dál porostou

20.10.2022 Ve včerejším exkluzivním rozhovoru s Kathleen Haysovou pro Bloomberg News potvrdil prezident Federální rezervní banky v St. Louis James Bullard odhodlání Federálního rezervního systému pokračovat v agresivním zvyšování sazeb s cílem omezit vysokou inflaci. Bullard uvedl, že dobrá zpráva je, že trhy s očekávaným zvýšením úrokových sazeb počítají, takže je důležité, aby úředníci toto zvýšení respektovali a realizovali, a drželi tak vysokou inflaci pod kontrolou.
img

Index S&P nad úrovní, která svědči riziku. Akcie rostou na otočce v britských daních. Inflace však může být dál problém

17.10.2022 Akcie v zámoří rostly poté, co index S&P 500 překonal technickou úroveň, která podnítila chuť riskovat. Hlavním katalyzátorem byly zrušené daňové škrty britské premiérky Liz Trussové.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Libra posiluje a výnosy státních dluhopisů klesají, čeká se změna daňové reformy

17.10.2022 Libra posiluje k dolaru a výnosy britských státních dluhopisů klesají. Finanční trhy vítají vyhlídku na změnu v ekonomickém kurzu britské vlády, napsal zpravodajský server BBC. Nový britský ministr financí Jeremy Hunt dnes oznámí změny v kontroverzní plánované daňové reformě.
img

Ranní okénko - Vychází průmysl v eurozóně a Fed zveřejní "minutes"

12.10.2022 Z pohledu makro dat je dnes zajímavý kalendář především v USA, kde vyjdou ceny výrobců (PPI). Poněkud netradičně předchází zveřejnění spotřebitelských cen, jež je na řadě zítra. Současně bude zveřejněn zápis z posledního měnověpolitického zasedání Fedu. V eurozóně vyjde jeden důležitý údaj, konkrétně srpnová statistika z průmyslu. Z dílny IMF (Mezinárodní Měnový Fond) vyjde aktualizace tzv. „Fiscal Monitor“.
img

Obchodní signál pro pár EUR/USD na 23. – 26. září 2022: nákup v případě průrazu úrovně 0,9840 (přeprodáno – 1/8 Murray)

23.09.2022 Na začátku evropské seance se euro obchoduje kolem hladiny 0,9828, nad minimem z 21. září. Pár EUR/USD je pod silným medvědím tlakem.
img

Jakýkoli náznak ze strany Fedu, že další zvyšování sazeb závisí na dynamice inflace, povede k růstu akciových trhů a oslabení dolaru (očekávejte růst USD/CAD a pokles AUD/USD)

21.09.2022 Napětí na trzích se výrazně zvýšilo. Investoři si již uvědomují, že úrokové sazby vzrostou o 0,75 % na 3,25 %, a tak se snaží určit celkový dopad na americkou ekonomiku a globální finanční trhy. S největší pravděpodobností bude účinek negativní, protože sazby nad 3 % jsou rozhodně restriktivní a ovlivňují příjmy podniků, průmyslovou činnost a zaměstnanost.
img

Pozitivní statistiky z USA mohou vrátit zpět rizikový apetit a vyvinout tlak na dolar (očekávejte pokračující růst USD/JPY a pokles XAU/USD)

15.09.2022 Silná data z USA způsobila, že před zasedáním Fedu příští týden trhy rostly. Spotřebitelská inflace v srpnu údajně vzrostla, zatímco inflace ve zpracovatelském průmyslu klesla o 0,1 % meziměsíčně a 8,7 % meziročně. Pozitivní reakce investorů zjevně naznačovala rostoucí naděje na zpomalení inflačních tlaků, což vedlo k růstu amerických akcií a mírné korekci výnosů amerických dluhopisů a dolaru.
img

Ranní okénko - Průmyslová výroba v eurozóně pod tíhou cen energií

14.09.2022 Americká inflace včera ukázala, že je vytrvalejší než se čekalo. Celková inflace sice vzrostla meziměsíčně o 0,1 % a meziročně dokonce klesla na 8,3 % (čekalo se 8,1 %), ale jádrová inflace lépe zachycující domácí cenový vývoj zvýšila tempo z 0,3 % na 0,6 % meziměsíčně. Pohled na inflaci v USA dneska zkompletuje údaj o cenách výrobců (PPI). V eurozóně se očekává zveřejnění průmyslové výroby za červencové období, které by mělo přinést pokles poblíž 2 % meziměsíčně (konsensus trhu je na -1,1 %).
img

Cena etheru by se po Merge mohla „oddělit“ od ostatních kryptoměn

08.09.2022 Chainalysis naznačuje, že ETH by se po sloučení mohlo oddělit od ostatních krypto aktiv, protože jeho odměny za sázky by mohly být podobné dluhopisům nebo komoditám.
img

K obavám z recese se přidává špatný výhled čipaře Micron Technology. Trhy vyčkávají na zítřejší data o inflaci

09.08.2022 Akciové trhy dnes klesají, když se k obavám z recese přidává nepříznivý výhled dalšího gigantického výrobce čipů. Mezitím obchodníci čekají na středeční zprávu o inflaci, která by mohla poodhalit budoucí utahování ze strany Fedu. Silnější než očekávaná ekonomická data z pracovního trhu na jednu zmírnila obavy z recese, ale také otupila optimismus, že Fed zmírní tempo zvyšování sazeb. Otázkou nyní zůstává, zda index spotřebitelských cen v USA mohl být v červnu na svém vrcholu.
img

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 28.–29. července 2022: nakupujte nad úrovní 1 723 USD (21 SMA – 200 EMA)

28.07.2022 Pár XAU/USD prudce prorazil klesající trendový kanál, který se vytvářel od 28. června. Kov se nyní obchoduje na ceně 1 738, nad 21 SMA a nad klesajícím trendovým kanálem. Nejspíš bude dál stoupat, ale mohl by mít určité potíže, protože se obchoduje na překoupených úrovních. Mohlo by dojít k technické korekci a pak k obnovení rostoucího trendu.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Fed přidá k sazbám dalších 75 bb

25.07.2022 Americká ekonomika se podle nás vyhne technické recesi, když za Q2 22 vykáže mezičtvrtletní růst. Nicméně přetrvávající obavy z recese ve druhé polovině roku budou podle nás stát za tím, že FOMC zvýší na svém středečním zasedání úrokové sazby „pouze“ o 75 bb. Rezistentní vůči dosavadnímu inflačnímu šoku v Q2 22 zřejmě zůstala i ekonomika eurozóny a mezičtvrtletní růst podle nás zaznamenalo také tuzemské hospodářství. Inflace v eurozóně za červenec letos poprvé z pohledu meziroční dynamiky zřejmě klesla.
img

Forex: Parita na trhu eura s dolarem tento týden odolala

22.07.2022 Euro se vůči dolaru tento týden vzdálilo od parity, kterou opanovalo v týdnu předtím. Ještě na počátku týdne se sice kurz držel pouze těsně nad touto úrovní, velmi rychle se ale začal posunovat nad 1,0200 EUR/USD v očekávání, že ECB na čtvrtečním zasedání doručí zvýšení sazeb o 50 bb. Tyto spekulace podpořily zveřejněné informace agenturou Reuters, a nakonec se ukázaly jako správné.
img

Trhy zamířily na jih, eurodolar již stihl odevzdat dnešní zisky

21.07.2022 Hlavní pozornost investorů se dnes upírala na rozhodnutí ECB o sazbách. Šlo o první zvýšení sazeb po 11 letech a hned o půl procentního bodu, tedy více, než ekonomové očekávali. Největší „hike“ od roku 2000 ukončuje éru záporných sazeb, která pomohla ekonomikám regionu překonat globální finanční krizi, zhroucení státních dluhopisů a nakonec pandemii v roce 2020. Obchodníci také zvýšili sázky na tempo zpřísňování a do konce roku nacenili dalších 137 bazických bodů ve srovnání s méně než 120 bazickými body předtím. Rozhodnutí ECB přichází však v době, kdy se schyluje k politické krizi v Itálii, což zvyšuje tlak na ECB, aby chránila nejzranitelnější členy eurozóny před spekulacemi na trhu, například prostřednictvím nového nástroje krizového řízení TPI.
img

Celkový obrázek: Jaká bude alokace aktiv ve 3. čtvrtletí 2022 podle Invesca?

08.07.2022 Hlavní centrální banky agresivně zpřísňují měnovou politiku, výnosy dluhopisů prudce rostou a ceny většiny aktiv klesají. Vzhledem k tomu, že výnosy amerických státních dluhopisů jsou na úrovních, které nebyly zaznamenány už víc než 10 let, a v Invescu jsou analytici přesvědčeni, že riziko globální recese roste, rozhodli se v rámci alokace modelových aktiv převážit státní dluhopisy (poprvé od roku 2016). Vyvažují to tím, že převážili také nemovitosti. Těchto změn dosáhli snížením váhy akcií (na Underweight), úvěrů investičního stupně (stále Overweight), úvěrů s vysokým výnosem (na nulu) a hotovosti (Overweight). V rámci regionů Invesco upřednostňuje aktiva ve Spojeném království a na rozvíjejících se trzích (EM).
img

Předpověď pro pár EUR/USD na 8. července 2022

08.07.2022 Před dnešním zveřejněním údajů o zaměstnanosti v USA se trhy dostaly do určité rovnováhy. Dolarový index přestal posilovat, akciové indexy mírně stoupaly a spolu s nimi rostly i výnosy státních dluhopisů. Předpovídaná změna zaměstnanosti mimo zemědělský sektor je dobrá: 260 000 – 270 000.
img

Ranní okénko - Výnosy dluhopisů zůstanou tento týden pod tlakem

04.07.2022 Český datový kalendář nabízí v tomto kratším týdnu údaje o květnovém zahraničním obchodu a průmyslové výrobě. Saldo zahraničního obchodu pravděpodobně setrvalo v deficitu přesahující 20 miliard a je tak výraznou brzdou HDP ve druhém čtvrtletí. Zahraniční obchod do jisté míry zrcadlí komplikovanou situaci v průmyslu, kde v problémech není už jen automobilový sektor. Po očištění o kalendářní vlivy odhadujeme meziroční pokles průmyslové výroby o 1,7 %. Statistika z průmyslu bude zveřejněna také v Německu spolu s továrními objednávkami, zatímco v eurozóně se na výkon ekonomiky podíváme skrze maloobchodní tržby. Hlavní údaj v USA bude v závěru týdne statistika z trhu práce.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB urychlí práce na mechanismu, který zmírní rozdíly ve výnosech dluhopisů

15.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) urychlí práce na mechanismu, který pomůže zmírnit rozdíly ve výnosech státních dluhopisů eurozóny. ECB to uvedla po dnešním mimořádném zasedání Rady guvernérů, které nečekaně svolala, aby projednala zejména výprodej na trzích dluhopisů z poslední doby. Finančně slabé a silně zadlužené země na jižním křídle eurozóny totiž čelí citelnému růstu nákladů na obsluhu státního dluhu.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB svolala mimořádné zasedání, zabývat se bude výprodejem na trzích

15.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) na dnešek nečekaně svolala mimořádné zasedání Rady guvernérů, které se bude konat v Miláně a na kterém chce projednat zejména výprodej na trzích dluhopisů z poslední doby. Informovala o tom agentura Reuters. Rozhodnutí ECB podtrhuje obavy z růstu nákladů na obsluhu státního dluhu zejména slabších zemí na periferii eurozóny.
img

Ranní okénko - Dnešek je o Fedu, zvýší o 50 nebo 75bb?

15.06.2022 Investoři vyčkávají dnešní zasedání Fedu (v 20h středoevropského času). Před tím z USA dorazí maloobchodní tržby a Empire Manufacturing index mapující situaci v průmyslu. V eurozóně bude zveřejněna dubnová statistika průmyslové výroby. Akciové i dluhopisové trhy zůstávají nadále ve výprodejním režimu kvůli vysoké inflaci a očekávanému agresivnímu utahování měnové politiky ze strany hlavních světových centrálních bank. ECB má dnes v plánu krizový meeting ohledně rozprodeje dluhopisů.
img

Obchodní signál pro zlato (XAU/USD) na 3.–6. června 2022: nakupujte v případě odrazu na ceně 1 856 USD (200 EMA – 21 SMA)

03.06.2022 Zlato během asijské seance dosáhlo ceny 1 874 a vrátilo se tak na cenové úrovně z 9. května, tedy těsně pod linii Murray 6/8. Podpořily ho klesající výnosy státních dluhopisů a pozitivní sentiment indexů na Wall Street.
C:\fakepath\eurusd-02062022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 2.6.2022

02.06.2022 Akcie ve Spojených státech včera oslabily. Investoři sázejí na to, že nejnovější příznivé ekonomické údaje nijak neodradí centrální banku USA (Fed) od současného agresivního cyklu zvyšování úrokových sazeb, jehož cílem je zkrotit rychle rostoucí inflaci.
C:\fakepath\eurusd-01062022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 1.6.2022

01.06.2022 Akcie ve Spojených státech včera klesly. Vysoké ceny ropy udržují v centru pozornosti obavy z inflace. Investoři také reagovali na komentář představitele centrální banky USA (Fed).
C:\fakepath\trader-31052022-30-zm.jpeg

Forex: Americký dolar dnes kvůli obavám z inflace posiluje

31.05.2022 Americký dolar dnes posiluje. Dolar byl podpořen zájmem o bezpečnější investice, protože výnosy státních dluhopisů stouply a obavy z dalšího zrychlení inflace snížily zájem investorů o rizikovější aktiva. Také americké akcie dnes klesly, protože růst cen ropy a komentáře představitelů centrální banky USA (Fed) investory vyděsily.
img

Dolar se blíží měsíčnímu minimu, zápis Fedu ukazuje stoupání sazeb 

26.05.2022 Ve čtvrtek se dolar nacházel blízko měsíčního minima, neboť zápis z květnového zasedání Federálního rezervního systému naznačil, že je zde možnost pozastavení zvyšování sazeb po pravděpodobném dalším zvyšování v červnu a červenci.
C:\fakepath\eurusd-08052022.png

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA kvůli nervozitě z dalšího vývoje úroků oslabily, dolar klesl

08.05.2022 Americké akcie na závěr týdne oslabily. Investory znepokojují rostoucí výnosy státních dluhopisů a vyhlídky na další zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech.
img

Panika před víkendem💥❗

22.04.2022 Americký dolar po začátku americké seance pokračuje v posilování. Jedním z důvodů tohoto pohybu může být report S&P Global PMI, který ukázal na rozšiřující se inflaci v sektoru služeb, a to rozhodně není dobrá zpráva pro Fed. Očekávání ohledně agresivnějšího zpřísnění měnové politiky vytváří tlak na akcie a drahé kovy a udržuje výnosy státních dluhopisů na vyšších úrovních.
C:\fakepath\eurusd-21042022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 21.4.2022

21.04.2022 Akcie v USA uzavřely smíšeně. Index technologického trhu Nasdaq oslabil vlivem propadu akcií internetové televize Netflix. Dow Jonesův index oproti tomu posílil díky pozitivním výhledům firem Procter & Gamble a IBM.
C:\fakepath\trader-20042022-32-zm.png

Forex: Americký dolar krátce vzrostl na nové dvacetileté maximum vůči japonskému jenu

20.04.2022 Americký dolar dnes krátce vzrostl na nové dvacetileté maximum vůči japonskému jenu. Japonská centrální banka se dál drží politiky nízkých úrokových sazeb, trh ale čekal, že zaujme razantnější postoj. Americká měna posléze začala spolu s výnosy státních dluhopisů oslabovat.
img

Spotřebitelské ceny v USA vzrostly o 8,5 %. Elon Musk chce koupit Twitter

14.04.2022 Spotřebitelské ceny v USA vzrostly v březnu o 8,5 % oproti předchozímu roku, což je nejrychlejší nárůst od roku 1981. Hodnota je tak 0,1 procentního bodu nad očekáváním trhu. Bez zahrnutí potravin a energií se tzv. jádrový CPI index zvýšil v meziročním srovnání o 6,5 %. To odpovídá predikcím ekonomů. Trhy na zprávu reagovaly pozitivně. Akcie vzrostly a výnosy státních dluhopisů vyklesaly. Největší růst zaznamenaly ceny jídla a energií.
img

Jestřábí postoj Fedu zhoršuje výhled zlata

06.04.2022 Makroekonomické a geopolitické faktory mají na trajektorii zlata opačný vliv. Včera převážil první faktor, takže kotace drahého kovu klesly.
img

Brainardová oživila dolar. Euro se stává obětí krátkých pozic

06.04.2022 Pár EUR/USD zůstává zranitelný, protože dolar se rychle zotavuje. Nejnižší úrovně od poloviny března byly prolomeny v úterý, nejprve 1,0950 a poté 1,0920. Medvědi mají šanci prolomit úroveň 1,0900.
img

Cena zlata je stabilní. Proti problémům na Ukrajině působí výnosy a silnější dolar

05.04.2022 Ceny zlata byly v pondělí stabilní, jelikož po zprávě a pracovních místech v USA dolar a výnosy státních dluhopisů posílily. Zpráva také navýšila agresivní zvyšování úrokových sazeb, mezitím co stále se zhoršující krize na Ukrajině podpořila nabídky zlata.
img

Obchodní signál pro zlato (XAU/USD) na 31. března 2022: nakupujte nad úrovní 1 925 USD (200 EMA – 21 SMA)

31.03.2022 Během evropské seance se zlato (XAU/USD) propadlo k 200 EMA kolem úrovně 1 918. Tento klouzavý průměr působil jako silný support, který zlatu umožnil odrazit se ode dna. Na začátku americké seance se kov obchoduje na ceně 1 933.
img

Americký akciový trh po summitu NATO roste

25.03.2022 Americké indexy ve čtvrtek posílily, protože summit NATO nepřinesl žádné ostré výroky ani opatření. Akcie energetických společností se ale propadly, protože ceny zemního plynu klesly poté, co USA a Evropská unie oznámily plány odstavit evropské státy od ruských dodávek.
img

Forex: Ruská invaze sráží německý Ifo index

25.03.2022 Po včera zveřejněných PMI indexech za březen, které přinesly první náznaky dopadu konfliktu na Ukrajině do nálady průmyslníků a poskytovatelů služeb se dnes dočkáme německého Ifo indexu podnikatelské důvěry. I ta hlavně ve složce očekávání utrpí. Únorová data evropské peněžní zásoby potvrdí zvyšování úvěrové dynamiky zejména v korporátním sektoru.
img

Geopolitické iluze v minulosti. Prognóza pro euro se prudce zhoršila, očekává se nová vlna poklesu

21.03.2022 Zdá se, že měnový pár EUR/USD má vážně v úmyslu nejen udržet se nad hranicí 1,1100, ale také dosáhnout úrovně 1,1300, kde se nacházel před krizí na Ukrajině. Není na to, aby euro začalo doufat v urovnání problémů mezi ruskou a ukrajinskou stranou, příliš brzy?
img

Ranní okénko - Fed musí být opatrný v prostředí zplošťující se výnosové křivky

18.03.2022 Eurostat dnes zveřejní aktualizaci indexu nákladů práce v eurozóně pro Q4´21. Index měří změny v kompenzaci zaměstnanců včetně mezd, bonusů a dalších benefitů, ale zahrnuje i třeba odvody sociálního pojištění. Poskytuje tím důležitou informaci ohledně budoucího vývoje cen, jelikož náklady na práci tvoří značnou část celkových produkčních nákladů, které pak firmy propisují do spotřebitelských cen.
img

Forex: Tuzemská inflace dvouciferná

10.03.2022 Tempo zdražování v tuzemsku měřené indexem spotřebitelských cen v únoru dále zrychlilo a poprvé od poloviny roku 1998 bylo podle nás dvojciferné. Zrychlující meziroční růst spotřebitelských cen uvidíme odpoledne i za Spojené státy. Maďarská centrální banka ve světle tamních inflačních tlaků dnes zvýší podle nás týdenní depozitní sazbu na 6 %. ECB si kvůli situaci na Ukrajině bude chtít dát na čas, i tady se ale utažení měnových podmínek kvůli inflaci nezadržitelně blíží. Dnešní jednání mezi ministry zahraniční Ukrajiny a Ruska je pro trhy příslibem. Včerejší investorský optimismus je tak na trzích patrný i dnes ráno.
img

Forex: Trhy si dnes vybraly oddechový čas

09.03.2022 Po delší době si dnes finanční trhy oddechly od nepříznivých zpráv z válečné fronty a ocenily snahy ukrajinského prezidenta o diplomatický posun v řešení konfliktu. Akciové trhy tak dnes výrazně korigovaly předchozí propady, evropské indexy si připisují kolem pěti procent, rostou výnosy státních dluhopisů i tržní úrokové sazby na obou stranách Atlantického oceánu. Výrazná korekce je patrná i na komoditních trzích – přes pět procent klesají ceny ropy, plyn dnes zlevňuje o více než 20 %.
img

Americký pre-market 9. 3. 2022: ceny komodit klesají a obavy investorů se zmírňují

09.03.2022 Futures na americké akciové indexy ve středu vykázaly silné zisky, přestože investoři byli vyděšeni silným růstem cen komodit a vysokou inflací. Futures Dow Jones Industrial Average získaly 510 bodů, tedy asi 1,6 %. Futures na S&P 500 vyskočily o 1,7 % a futures na Nasdaq 100 vzrostly o 2,1 %.
img

Globální ekonomika zpomaluje kvůli rekordnímu růstu komodit

08.03.2022 V úterý se akcie propadly spolu s evropskými a americkými futures kvůli obavám, že ceny komodit zvýší inflaci a potlačí ekonomický růst. Nikl krátce vystoupal nad 100 000 dolarů za tunu.
img

Americký předobchodní trh, 1. března: Ruské úřady omezují odchod zahraničních investorů z ruských aktiv

01.03.2022 Futures na americké akciové indexy vykazují v úterý pokles, neboť investoři nadále sledují vojenský konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou. Jestliže včera ještě existovala naděje, že se "vášně trochu uklidní" – trh reagoval na jednání mezi oběma zeměmi růstem – dnes je naopak patrný negativní trend. Po jednání bylo dosaženo pokroku a byly nastíněny pozice obou stran. Očekává se, že jednání budou v blízké budoucnosti pokračovat. Futures na index Dow klesly o 215 b., tj. o 0,6 %. Futures na index S&P 500 klesly o 0,7 % a futures na index Nasdaq 100 o 0,8 %.
img

Přehled vývoje USD, NZD a AUD: Trhy jsou plné optimismu a vojenské akce na Ukrajině ignorují

01.03.2022 Konflikt na Ukrajině se na finančních trzích překvapivě neodráží. Poptávka po surovinách zůstává vysoká, ropa se obchoduje v blízkosti 100 USD za barel. Poptávka po zlatě však neroste a cena plynu v nizozemském hubu klesla na 1 100 USD/1 000 metrů krychlových. Výnosy státních dluhopisů evropských zemí jsou také pod mírným tlakem a jejich pokles nepřesahuje obvyklou volatilitu. Akciové indexy USA a evropských zemí se v pondělí rovněž uzavřely v červeném pásmu, zatímco indexy asijsko-pacifických zemí v úterý vykázaly silný růst.
img

Fidelity International: Růst sazeb není vždy špatný, pokud máte strategie s nízkou volatilitou

23.02.2022 Základní pravidla jsou atraktivní, ale to neznamená, že vždy fungují. Například rostoucí výnosy dluhopisů neznamenají automaticky špatnou zprávu pro strategie s nízkou volatilitou; pochopení proč však vyžaduje bližší pohled na síly, které pohánějí každý cyklus zvyšování sazeb.
img

Akcie zastavily rally v očekávání lednové zprávy o inflaci

08.02.2022 Americké akcie se v pondělí mírně propadly, protože obchodníci vzali v úvahu potenciální měnová rozhodnutí v souvislosti s klíčovými údaji o inflaci, které mají být zveřejněny tento týden. Index S&P 500 klesl, zatímco Nasdaq 10 se uzavřel pod otevíracími cenami. Výnosy státních dluhopisů se také stáhly z maximálních hodnot seance.
img

Obchodní signály pro pár USD/JPY na 7.–8. února 2022: prodávejte pod úrovní 115,23 (7/8)

07.02.2022 Pár USD/JPY coby aktivum bezpečného útočiště projevuje svou sílu. Aktuálně se obchoduje na úrovni 114,98 pod linií Murray 7/8 a nad 200 EMA. Tento pokles ceny nesouvisí s pohybem během dne, přestože výnosy státních dluhopisů zůstávají v oblasti maxim a dolar vykazuje určitou sílu. Japonský jen dál konsoliduje pod silnou rezistencí úrovně Murray 8/8 (115,62).
img

Cyklus zvyšování úrokových sazeb je téměř na vrcholu

03.02.2022 Bankovní rada ČNB na dnešním zasedání zvýšila hlavní úrokovou sazbu o 75bb, čímž se dvoutýdenní repo sazba dostala z 3,75 % na 4,50 %. To je v souladu s odhadem analytiků. V tržních sazbách byl před zasedáním již zaceněn „hike“ o 100bb. Koruna proto na první pohled kontraintuitivně na další nadstandardní zvýšení sazeb reagovala korekcí k slabší úrovni (i když nutno zmínit, že z nejsilnější úrovně od roku 2011). Forwardové sazby zůstaly po zveřejnění nejprve bez větších pohybů, stejně jako výnosy státních dluhopisů. Ovšem po tiskové konferenci zkorigovaly k nižší úrovni.
img

Stabilní inflace na lokálním maximu v Německu a eurozóně povede k dřívějšímu zvýšení sazeb ECB

01.02.2022 V pondělí zveřejněné údaje o inflaci v Německu ukázaly, že se naděje, že na začátku nového roku začala zpomalovat, ukázaly jako plané.
img

Trhy se nacházejí blízko základny a americký dolar se pohybuje kolem lokálního maxima. Je pravděpodobné, že brzy začne pullback v opačném směru

28.01.2022 Po výsledcích zasedání Fedu J. Powell skutečně oznámil, kdy lze očekávat první zvýšení úrokových sazeb, a lze připomenout, že to bude v březnu. Nyní je hlavním tématem tempo, jakým tento proces proběhne.
img

J. Powell: Fed zvažuje možnost zvýšení sazeb v březnu

27.01.2022 Zasedání Fedu skončilo v souladu s prognózami a vedlo k působivému výsledku. Po jeho skončení Fed zveřejnil shrnutí, ve kterém ponechal všechny parametry měnové politiky beze změny. Neobjevil se žádný náznak, že by regulátor mohl v březnu uvažovat o zvýšení sazeb. Na to konto zazněla pouze jedna věta: "Výbor (FOMC) bude připraven odpovídajícím způsobem upravit pozici měnové politiky, pokud se objeví rizika, která by mohla narušit dosažení cílů výboru."
img

Ranní okénko - Fed v březnu zvýší úrokové sazby a ukončí nákup aktiv

27.01.2022 Tisková konference Fedu nepřekvapila. Působila ale celou dobu jestřábím dojmem, který byl patrný prakticky z každé odpovědi J. Powella. Další důležitý údaj z USA je na řadě dnes odpoledne – předběžný výsledek HDP za 4Q´21. Současně budou zveřejněna týdenní data z tamního trhu práce. Evropský ekonomický kalendář je dnes prázdný s výjimkou německé spotřebitelské důvěry od GfK, která meziměsíčně víceméně stagnovala a předčila tak pesimističtější očekávání.
C:\fakepath\fed-usa-26012022.jpg

Fed naznačil, že plánuje začít zvyšovat základní úrok v březnu

26.01.2022 Centrální banka USA (Fed) naznačila, že by mohla začít zvyšovat svoji základní úrokovou sazbu již v březnu. To je významná změna politiky nízkých úrokových sazeb z doby pandemie, která podpořila najímání nových zaměstnanců a ekonomický růst, ale také přispěla k vysoké inflaci. Měnový výbor Fedu v prohlášení zveřejněném na závěr dvoudenního zasedání také potvrdil, že v březnu ukončí nákup dluhopisů.
img

Americký akciový trh rozšiřuje svůj pokles na více než 10 %

25.01.2022 Minulý týden byl pro index S&P 500 možná nejhorší. Zaznamenal největší korekci od začátku pandemie a od posledního rekordního závěru před pouhými třemi týdny ztratil více než 10 %. Jen v pondělí ztratil zhruba 3 bil. USD tržní hodnoty.
img

Zasedání Fedu bude významné a bude mít dopad na všechny finanční trhy

24.01.2022 Trhy se stále naplno věnují tématu očekávaného zvýšení úrokových sazeb Fedu, které již minulý týden vedlo k poklesu amerických akciových indexů.
img

EUR/USD: zatímco se trhy rozhodovaly: sklenice zpola plná, nebo zpola prázdná. Při rychlém šíření omikronu ve světě se euru podařilo pokusit se a vrátit korunu dolaru.

20.01.2022 Na začátku minulého týdne se klíčové indexy Wall Street po prudkém poklesu z rekordních maxim dostaly do lepší nálady. Ke zlepšení nálady na trhu přispěly optimistické prognózy předních investičních bank, že akcie vydrží i růst úrokových sazeb Fedu a zvýšení výnosu státních dluhopisů.
img

Americký akciový trh prudce klesá

19.01.2022 Americký akciový trh se v úterý propadl: Dow Jones ztratil 1,5 %, NASDAQ se propadl o 2,6 % a S&P 500 o 1,8 %. Propad na americkém akciovém trhu vyvolal pokles na světovém akciovém trhu: Japonský benchmark Nikkei 225 klesl o 2,9 % a čínský index Shanghai Composite ztratil 1,2 %.
img

Fed nechce a nemůže zvyšovat sazby

18.01.2022 Finanční trh v USA byl včera uzavřen z důvodu svátku – Dne Martina L. Kinga. Evropský trh se mezitím obchodoval v kladném pásmu v souvislosti s očekáváním, že ECB možná zvýší svou klíčovou úrokovou sazbu do konce letošního roku o 20 bazických bodů, a nikoliv o 17, jak se očekávalo před týdnem.
img

AUD/USD. Australský dolar následuje svůj americký protějšek

18.01.2022 Americký dolar nadále postupně získává na síle a přepisuje výhled hlavních dolarových párů. Následuje výnosy státních dluhopisů, které naopak lámou několikaměsíční rekordy. Zejména výnos desetiletých státních dluhopisů dnes dosáhl ročního maxima (1,852 %), což odráží náladu investorů ohledně dalších kroků Fedu. Minulý týden, jen několik dní před oznámením "režimu mlčení", se mnozí představitelé Fedu vyjadřovali "jestřábím" tónem. Někteří z nich uvedli, že první kolo zvyšování sazeb by mělo být provedeno v březnu, zatímco jiní dodali, že očekávají tři nebo čtyři zvýšení do konce letošního roku. Vzhledem k tomu se americké akciové indexy dostaly pod tlak, zatímco výnosy státních dluhopisů začaly postupně (ale jistě) růst.
img

Americké akcie směřovaly před Dnem Martina Luthera Kinga vzhůru

17.01.2022 Finanční trhy v pátek ovládla volatilita, protože investoři vzhledem k možným brzkým letošním zvýšením úrokových sazeb přehodnocovali strategie. Index S&P 500 se obchodoval poblíž seančních minim, zatímco výnosy státních dluhopisů spolu s dolarem rostly.
img

Zpomalení inflace v USA přimělo trhy k optimismu

13.01.2022 Včerejší zveřejnění údajů o spotřebitelské inflaci v USA nebylo zcela jasné, ale trhy je vnímaly jako mírně pozitivní s možná dalekosáhlými důsledky.
img

S&P 500 dosáhl rekordních minim čtyři dny po sobě

10.01.2022 Americké akcie v pátek klesly, když investoři posoudili nejnovější zprávu o zaměstnanosti v USA, aby získali vodítka o síle ekonomiky a dalších krocích v politice Fedu.
img

Harry Dent: americký akciový trh se letos může zhroutit

07.01.2022 Harry Dent předpovídá, že letos dojde k největšímu finančnímu propadu v historii a že investoři budou riskovat nejvíc, pokud okamžitě nezačnou prodávat aktiva.
img

Americký akciový trh se propadá, protože zápis z FOMC potvrdil zvýšení sazeb

07.01.2022 Futures na americké akciové indexy byly ve středu svědky volatilního obchodování, a to i v době, kdy evropské akcie prudce klesaly v souvislosti s nárůstem výnosů státních dluhopisů, protože investoři vstřebávali zápis z jednání amerického Federálního rezervního systému urychlit zpřísnění své měnové politiky.
img

Začátek zvyšování úrokových sazeb Fedu a znatelná rostoucí rizika

06.01.2022 Vánoční rally se chýlí ke konci a investoři se nyní plně soustředí na měnovou politiku Fedu, která nepochybně zůstane v centru pozornosti a bude mít viditelný dopad na dynamiku finančních trhů.
img

Zlato zůstává odolné i přes nepříznivé vnější pozadí

05.01.2022 Na rychle rostoucí výnosy amerických dluhopisů první obchodní den roku 2022 může doplatit zlato. Býci na XAUUSD se však rychle vzpamatovali a využili informace o snížení inflačních tlaků. Navzdory tomu, že je drahý kov obvykle vnímán jako zajištění proti inflačním rizikům, zpomalení CPI a šíření omikronu snižují pravděpodobnost agresivní monetární restrikce ze strany Fedu, což je pro zlato dobrá zpráva.
img

USD/JPY. Vzestupný trend ještě neskončil: nejbližším cílem je úroveň 114,70

22.12.2021 Japonský jen je slabý a zranitelný přinejmenším v páru s americkým dolarem. Během posledních čtyř měsíců vzrostl pár USD/JPY o 500 bodů. Jestliže na začátku září se obchodoval na úrovni 109,00, pak nyní se kupci pokoušejí o konsolidaci nad úrovní 114,00. Vzestupná dynamika tohoto nástroje vyplývá jak z posilování dolaru, tak z oslabování jenu, který musí spoléhat na "holubičí" postoj Bank of Japan. Občas dojde k prudkému zvýšení zájmu o japonskou měnu v důsledku silnějšího protirizikového sentimentu na trhu. Hovoříme ale o dočasném růstu obchodníků: samotný status ochranného aktiva nestačí. Růstový potenciál páru tedy ještě není u konce. Kupci se budou dál snažit o návrat na několikaleté maximum (115,53), které bylo aktualizováno 23. listopadu.
img

Americké akcie po rozhodnutí Fedu rostou

16.12.2021 Americké akcie ve středu rostly poté, co se objevily rozhovory, že Fed bude řešit prudce rostoucí ceny, aniž by bránil hospodářskému růstu. Index S&P 500 zpočátku klesl, ale nakonec se uzavřel v blízkosti historických maxim. Nasdaq 100 mezitím vyskočil o přibližně 2,5 %.
img

Akcie před zasedáními centrálních bank tento týden klesají

14.12.2021 Trhy po celém světě se připravují na vlnu rozhodnutí centrálních bank a obchodníci zvažují potenciální důsledky méně štědrých měnových podmínek v souvislosti s obavami z koronaviru a silného ocenění akcií. Proto se index S&P 500 v pondělí propadl z rekordní úrovně, zatímco technologický Nasdaq 100 klesl pod úroveň hlavních akciových indexů.analytics61b86f21bfe80.jpg
img

Zlato po jestřábích výrocích členů Fedu zvyšuje ztráty

03.12.2021 Nový kmen covidu-19 držel účastníky trhu v průběhu týdne ve střehu. Ti ale obavy setřásli a přesunuli pozornost opět k akciím. Zlato proto začalo znovu klesat.
img

Varianta koronaviru omikron sužuje trhy

01.12.2021 Za prvé, v Jihoafrické republice a v Botswaně byla zaznamenána další varianta covidu-19. Vlády ve světě proto zakázaly cestujícím z Jihoafrické republiky a sousedních zemí vstup na své území. Za druhé, objevují se už zprávy, že současné vakcíny, které svět proti koronaviru má, jsou proti tomuto novému kmeni bezmocné.
img

EUR/USD. Nová varianta omikron vyvolala na trzích paniku

29.11.2021 Nový obchodní týden začal ve znamení posilování amerického dolaru. Dolarový index přestal klesat a znovu dobyl část pozic, které ztratil v pátek. Pár EUR/USD se choval odpovídajícím způsobem – v průběhu pondělní asijské seance se vrátil do oblasti 1,12. Trh se vzpamatovává z páteční "léčby šokem" a panické nálady vyvolané objevením nového typu koronaviru podle všeho pozvolna slábnou.
img

Ranní okénko - Inflaci v eurozóně dále navýší energie

29.11.2021 Co měl být poklidný den na finančních trzích během svátků v USA se zvrtl do výprodejů. Akciové indexy v pátek klesaly, cena ropy spadla nejníže od září a výnosy státních dluhopisů se snížily s přesunem kapitálu do bezpečných přístavů. Na domácí půdě zvýšené riziko způsobené obavami z šíření nové mutace koronaviru reflektovala koruna, která oproti euru oslabila až k 25,70.
img

Volatilita USD v důsledku nejistoty ohledně měnové politiky

25.11.2021 Od jmenování Jeromea Powella předsedou Fedu uplynulo několik dní. Během tohoto období byla americká měna poměrně volatilní. Podařilo se jí však zůstat na stejných úrovních. Jaká je však budoucnost americké měny?
img

Zlato: bublina praskla

25.11.2021 Navzdory sboru kupujících, kteří pěli ódy na zlato, přičemž stále spali a viděli cenu zlata na úrovni 2 000 USD za unci, nebylo možné uniknout pravdě. Drahý kov se propadl o 4,5 % z úrovní listopadových maxim v důsledku opětovného jmenování Jeromea Powella předsedou Federálního rezervního systému a očekávání "jestřábí" rétoriky v zápisu z posledního zasedání FOMC.
img

Americký akciový trh kvůli ztrátám v technologickém sektoru klesá

24.11.2021 Americké akcie se v úterý vzhledem k poklesu v technologickém sektoru propadly. Růstový potenciál akcií oslabily i stoupající výnosy státních dluhopisů.
C:\fakepath\eurusd-16112021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 16.11.2021

16.11.2021 Akcie ve Spojených státech zahájily včerejší den růstem, později však své zisky smazaly a skončily s mírnou ztrátou, protože technologické akcie změnily směr kvůli obavám z rostoucích výnosů státních dluhopisů. Nové možné objednávky na letadla však vytáhly vzhůru výrobce letadel Boeing.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ECB bude řešit způsob ukončení pandemického programu nákupu aktiv

25.10.2021 Tento týden přinese záplavu dat a událostí v čele se zasedáním ECB. To by mělo ukázat posun v diskuzi o blížícím se konci pandemického programu nákupu aktiv. Zároveň uvidíme statistiky HDP z USA, eurozóny a České republiky za třetí čtvrtletí. Ve všech případech očekáváme zhoršení oproti předchozímu čtvrtletí. Negativní zprávou budou i předstihové ukazatele z Německa a ČR, které vykáží další pokles v souladu s dříve zveřejněnými PMI. Naopak inflace nepřestává růst, když v eurozóně opět navýší rekordní meziroční hodnoty.
C:\fakepath\americky-dolar.jpg

Forex: Dolar těží z pozice bezpečné měny a stoupá k ročnímu maximu z minulého týdne

06.10.2021 Dolar těží ze své pozice bezpečné měny a posiluje, blíží se ročnímu maximu z minulého týdne. Růst cen energií umocnil obavy z inflace a zvyšování úrokových sazeb. Investoři se odklánějí od rizikovějších aktiv a soustředí se na ta bezpečná.
img

Ranní okénko - PMI poskytne nové údaje o problémech v dodavatelských řetězcích

01.10.2021 Z českých údajů je dnes na řadě PMI ve zpracovatelském sektoru a měsíční statistika státního rozpočtu ke konci září. ČNB včera přistoupila k razantnímu kroku, když navýšila hlavní úrokovou sazbu o 75bp na 1,50 %. Silnější, než předpokládané navýšení vedlo ke skokovému posílení koruny vůči euru z 25,50 na 25,30. Aktuálně se kurz pohybuje u 25,34. Vzhůru se po rozhodnutí vydaly také výnosy státních dluhopisů. Ze zahraničních událostí je dnes nejdůležitější inflace v eurozóně. Z USA odpoledne dorazí statistika osobních příjmů a výdajů.
img

Zájem o dluhopisy pro občany v 12. emisi byl rekordní, stát zahájil novou emisi

20.09.2021 Lidé si v 12. emisi objednali státní dluhopisy určené pouze pro fyzické osoby, tzv. Dluhopisy Republiky, za 5,6 miliardy korun. To je největší objem od zahájení prodeje dluhopisů na konci roku 2018. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí. V předchozí 11. emisi si lidé koupili státní dluhopisy za 4,4 miliardy korun. Dnes MF zahájilo prodej 13. emise dluhopisů určených pro občany, tzv. Dluhopisů Republiky. Ty bude možné koupit do 23. prosince.
img

Americká centrální banka uklidňuje trhy

31.08.2021 Šéf americké centrální banky ve svém pátečním projevu potvrdil pokračující ekonomické zotavování. „Současně ale spíše uklidňoval trhy tvrzením, že zpřísnění měnové politiky není na pořadu dne. V pátek pak podrobně informoval o tom, proč považuje nárůst inflace jako dočasný. Mimo jiné je způsobena časově omezeným nabouráním odběratelsko-dodavatelských řetězců,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Centrální banka tak údajně zůstane i nadále zdrženlivá ohledně případného zvyšování úrokových sazeb.
img

Forex: ČSÚ zveřejní strukturu růstu HDP za druhé čtvrtletí

31.08.2021 Český statistický úřad zpřesní výsledek tuzemské ekonomiky za druhé čtvrtletí a odhalí strukturu růstu. Inflace v eurozóně dosáhne v meziročním vyjádření nových maxim, které podporuje silný efekt srovnávací základy z minulého roku. Spotřebitelská důvěra v USA mírně poklesne a bude tak následovat dříve zveřejněné indikátory. Koruna zůstává poblíž svých hodnot z posledních deseti dní. Ačkoli podmínky podporují korunu k opětovnému posílení, prázdninová slabá aktivita na finančních trzích ji drží i nadále beze změny.
img

Forex: Koruna zůstává poblíž svého pásma 25,50-25,55 za euro

30.08.2021 Úvod týdne na finančních trzích se nesl v duchu dozvuků projevu šéfa amerického Fedu v Jackson Hole a následků hurikánu Ida. Nepřesvědčivé prohlášení o blížícím se konci kvantitativního uvolňování pomohl akciovým trhům k novým maximům, zatímco tržní sazby a výnosy státních dluhopisů mírně ztrácely. Ve středoevropském regionu maďarský forint (+0,35 %) a polský zlotý (+0,20 %) posilovaly. Koruna na druhou stranu ztratila 0,20 % vůči euru a uzavírá den na úrovni 25,57, tedy lehce nad horní hranicí svého pásma, ve kterém se pohybuje posledních deset dní. S návratem eura k silnějším hodnotám vůči euru, téměř rekordním úrokovým diferenciálem a přetrvávajícím optimismem na finančních trzích je však podle nás i nadále jen otázkou času, kdy se vrátí s koncem prázdnin aktivita na trhy a koruna se opět posune k silnějším hodnotám kolem úrovně 25,40 EUR/CZK.
img

Ministerstvo financí prodalo 16-letý dluhopis s výnosem 1,95 %

25.08.2021 V dnešní aukci státních dluhopisů získalo Ministerstvo financí 6,2 mld. CZK. Poptávka investorů byla zhruba dvojnásobná, což odpovídá průměrné aukci. V nabídce byl osmiletý a šestnáctiletý dluhopis. Druhý zmíněný byl dnes prodáván poprvé a dosáhl průměrného výnosu 1,95 %.
img

Forex: Chybějící impulzy k posílení koruny

23.08.2021 České koruně minulý týden neprospěl útěk do méně rizikových aktiv na pozadí obav ze šíření delta varianty covidu. Dolar posiloval vůči všem hlavním světovým měnám a výnosy státních dluhopisů se na obou stranách Atlantiku držely na nízkých hodnotách. V absenci domácích ekonomických událostí byla koruna přenechána na pospas globálním vlivům. V pátek se dostala na EUR/CZK 25,56, nejslabší úroveň od konce července. V regionu se nedařilo ani polskému zlotému, kterému navíc přitížila i napjatá tamní politická situace. Naopak maďarský forint v průběhu týdne vůči euru mírně posiloval na pozadí lepšího než očekávaného výsledku HDP v 2Q21 a rostoucích sázek na zvýšení úrokových sazeb na měnověpolitickém zasedání tento týden.
img

Ranní okénko - Výnosy státních dluhopisů nižší, koruna slabší

20.08.2021 Na finančních trzích panuje dále letní nálada, likvidita je nižší a ani ze strany makroekonomických dat se v tomto týdnu nedostavilo mnoho impulzů. Dnešek nebude výjimkou. Po ranním zveřejnění cen německých výrobců, které potvrdilo pokračující inflační trend, je domácí i globální evropský kalendář prázdný. S chybějícím podnětem by tak koruna mohla být i dnes vlečena spíše pesimistickou náladou na trzích, které jsme byli svědky včera. Kromě koruny se včera nedařilo ani měnám regionu – zlotému a forintu – a ztráty si připsaly také některé akciové indexy. Náladu by v regionu mohly dnes vylepšit polské maloobchodní tržby.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Video | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní plán | Monetární politika | Měnová politika | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | AUD/NZD | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Měnový trh | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Benchmark | Bid | Bloomberg | Bod | Bund | Bundesbank | CFD | CFTC | CME | CPI index | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Nesoulad | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | EMA | ESM | Easing | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | Fair Value | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Forward | Futures | High | Holubice | IFO index | IPO | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Loonie | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Oscilátor | P/E | Parita | Peněžní zásoba | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Provize | Prémie | Rally | Rating | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Rezistence | Riziko | Inflační riziko | Ropa | S&P 500 | STP | Sentiment | Short | Short pozice | Spike | Splatnost | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Sterling | Státní dluhopis | Support | Swap | Swiss | Take Profit | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | Upgrade | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Bondy | Zlato | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Fond | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Obchodní příležitosti | Vývoj dolaru | RBNZ | Oanda | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Jak obchodovat | Obchodovat | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Aktuální kurzy | Portfolio manager | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Swissquote | Commonwealth Financial | Index cen | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trades | Delta | Index | Investiční strategie | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie dnes | Akcie IBM | Akcie Siemens | Akcie Visa | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy klesá | Ceny zlata | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Devizové trhy | DJIA | Dluh Řecka | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika aktuálně | Ekonomika USA | Etoro | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské měny | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hodnota akcií | HSBC | Ichimoku | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index S&P 500 | InstaForex | Investiční | Investiční doporučení | Investing | ISM | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | Komodita | Koruna posiluje | Kurz amerického dolaru | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz měny | Kurzy | Libra | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Nikkei 225 | Ocenění akcií | Oslabení koruny | Oslabení měny | Patria.cz | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | SaxoBank | Sázky | Signály | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Twitter | USD index | Volatility | Výprodej | Vývoj inflace | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | BreakEven | ZEW | DXY | EIA | ING | Báze | CEE | Elon Musk | Indie | Intermediate | Ministerstvo financí | Obchodní den | Overweight | P.A. | Peněžní trhy | PX index | REIT | ROCE | Tovární objednávky | Underweight | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | WSJ | Převis | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Investiční analytik | Tržní sentiment | Komise | Federální rezervní systém | Přeprodáno | Volby | Rozhovor | Retail | Burze | Evropské obchodování | Americké obchodování | Markit | Janney Montgomery Scott | Tempus | Dow Jonesův index | Danske Bank | DPA | Charles Schwab | Jackson Hole | LPL Financial | Scotiabank | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | Westpac | ANZ | Sentix | Swissquote Bank | Nordea | Investing.com | The Sunday Times | NATO | ANZ Bank | Agentura AP | BBC | Destatis | Sentix index | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Bezpečné měny | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Rada ČNB | Sentiment trhu | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Index německých akcií DAX | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Jádrový index | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Obchodní signály | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Posilování koruny | Nejistota na finančních trzích | Fundamentální faktory | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Výnosy britských státních dluhopisů | S&P Global | Globální ekonomiky | Vládní dluhopisy | Britské dluhopisy | Britské státní dluhopisy | Bezpečnější investice | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Utahování měnové politiky | Walmart | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Akciové trhy ve Spojených státech | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Stagnace | Tempo růstu | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Libra k dolaru | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Šéf společnosti | Ethereum | E*Trade | Zájem o akcie | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Nízká volatilita | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Představitelé Fedu | Výhled | Bankéři | Bankéř | Hlavní index německých akcií DAX | Poptávka investorů | Propad akcií | Dnešní aukce | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Britský FTSE 100 | Predikce | Ekonomická situace | Hospodářská situace | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Velké zisky | Světové trhy | Historické rekordy | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Akcie finančních titulů | Turecká centrální banka | Odliv kapitálu | Softbank | Akcie Bank of America | Institucionální investoři | Měnové stimuly | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indikátory důvěry | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Středoevropské devizové trhy | Německý Ifo index | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference Fedu | Americký dolar vůči japonskému jenu | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Odhad HDP | Očekávání | JPMorgan Chase & Co. | Aleš Sosnovský | Akcie firem | Purple Trading | Oslabování měny | Columbia Threadneedle Investments | Okénko trhu | Swiss Life Select | Alokace aktiv | Silicon Valley Bank | Columbia Threadneedle | Zahraniční forex | Index americké měny | Obchodování na zámořských trzích | Makroekonomické zprávy | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Začátek výsledkové sezóny | Ekonomické výhledy | Americký akciový trh | Palladium | Trade Financial | Průmyslový index Dow Jones | Jerome Powell | MiFID II | BTCUSD | Rebalancování indexů | ETH | Invesco | Fincentrum | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Tržní očekávání | Drobní investoři | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Globální akcie | Trhy dnes | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | Výkonnost indexů | Investování do ETF | Výnosy italských dluhopisů | Očekávání investorů | Jamie Dimon | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Růstové akcie | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Podniky | Projev Jeroma Powella | Globální růst | Silný americký dolar | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Evropský akciový trh | Schwab | Kurz EUR/CZK | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Americké dluhopisy | Forint | Americký S&P 500 | Ruský akciový index | Pokles ceny | Růst firemních zisků | Geopolitika | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Cenový kanál | Short signál | Index Stoxx 600 | Poptávka po dolaru | Americký dolarový index | Czech Fund | Měny v regionu | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Pražský PX | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | BAML | Die Zeit | Úrokový výnos | Julius Baer | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Slabost dolaru | Růst amerického dolaru | Cena plynu | Signál na akcie | Obchodní signál | Roční výnos | IG | Růst úrokových sazeb | Stanovení ceny | Daňové reformy | Zvyšování úroků | Tlak na akcie | Zvýšení úrokové sazby | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Index spotřebitelské důvěry | Jednotná měna | Veřejný dluh | Ceny kryptoměn | Výnosy českých státních dluhopisů | Refinitiv | Cíl ČNB | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Ukončení obchodní války | Růst dolaru | Zájem o dluhopisy | Oživení trhu | Sazby ČNB | Ceny zemního plynu | Akcie Boeingu | Mezinárodní investoři | Silný trh | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Zájem investorů | Statistický úřad | Beyond Meat | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Ruský akciový trh | Vyjádření analytiků | Optimismus na akciových trzích | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Růst cen ropy | CNY | Ceny pohonných hmot | Chainalysis | Silnější euro | Akciové strategie | Propad ropy | Riziko recese | Finanční svět | Dolarové sazby | Rozhodnutí centrálních bank | Akcie Netflixu | Býčí výhled | Gazprom | NASDAQ 100 | Napětí na trzích | Americká výnosová křivka | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Výkonný ředitel | Silný dolar | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Oživení ekonomiky | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | FRS | Růst mezd | Depozitní sazby | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Overbalance | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Korunové sazby | Úvěrová aktivita | Úvěrová aktivita v eurozóně | Snížení daní | Český HDP | Předstihové indikátory | CFRA Research | Tržby v maloobchodě | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Devalvaci měn | TikTok | Digitalizace | Průběh krize | Rozpočtová politika | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Rozhodnutí americké centrální banky | Politická situace | Hongkong | Trinity | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | Výkon amerického dolaru | Býčí signál | Objem | Data z USA | František Táborský | Bílý dům | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Myšlenka | Standardní odchylka | Statistické údaje | FRED | Včerejší obchodování | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Luis De Guindos | Americký dolar dnes | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | Hlavní události | Risk-off | Výše úrokových sazeb | Pfizer | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Studie | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Bilance | Index DOW | Negativní sentiment | Vysoký veřejný dluh | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | ECB Luis De Guindos | Největší pokles | Dnešní růst | Trh s dluhopisy | Lagardeová | Amazon | Citadel | Nízké úrokové sazby | Philip Lowe | Úrok | Tiffany | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Legislativa | Federální rezervní banky | Americká data | Walt Disney | Ekonomická důvěra | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | České dluhopisy | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Globální trh | Financovat | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Predikce vývoje | Technologický sektor | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | HUF | PLN | Drahý kov | Centrální banka USA | Propouštění | Dnešní data | Impuls | SoftBank Group | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Čtyřhodinový graf | Saldo zahraničního obchodu | Stavebnictví | Klíčový support | Viceprezident ECB | Globální vývoj | Dolar vůči japonskému jenu | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | John Doyle | Britové | Vládní výdaje | Breaking | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní zpráva | Válka mezi USA a Čínou | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Soukromý sektor | GBP/EUR | Půjčka | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Centrální banky USA | Nord Stream | Škoda Auto | Míra | Úroky | Nálada v USA | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Vojtěch Benda | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | Protesty v Hongkongu | Regulátoři | Ředitelka | Optimismus investorů | xStation5 | AT&T | Disney | Americké vlády | Nike | Bydlení | Uber | Ztráta | BREAKING | Stratég | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Miliardy korun | Americká politika | České výnosy | Michal Skořepa | Peking | US100 | Americký index | Slabý ekonomický růst | Obchodní podmínky | Hospodaření | Akcie výrobce elektrických aut | Světová válka | Zvýšení inflace | Klesající trend | Silný support | Objem objednávek | Američané | Netflix | CFRA | Výrobce elektrických aut | Evropská inflace | Washington | Micron Technology | Finální odhad | Odhad spotřebitelské důvěry | Analýza společnosti | Letecké společnosti | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | Zpomalující ekonomika | RBA | Budoucnost | Ifo | Experti | Krátké (short) pozice | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Poradenství | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Tržní sazby | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Bankroty | Federální vláda | Zpomalení býčího akciového trhu | Investování do ETF portfolií | Výroba v eurozóně | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Nejnovější statistické údaje | Mateřská společnost Googlu | Ceny energií | Cyklus růstu | Prognózy ČNB | Krach | Komunikace | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Francie a USA | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Paypal Holdings | Google | Trhy | Ursula von der Leyenová | Světová zdravotnická organizace | WHO | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | Reakce investorů | Pohyby cen | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Globální sentiment | České měny | Americký kongres | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Treasuries | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie | Raiffeisenbank Vít Hradil | IHNED | Vysoká inflace | Boeing | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Akcie Alphabet | Americká administrativa | Výdaje | Zpracovatelský sektor | BP | Optimismus na trzích | Prodeje aut | Zrychlení růstu | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | Akcie finančních společností | SEC | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Tuzemská nezaměstnanost | Propad průmyslu | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Americká inflace | Růst sazeb | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zvyšující se inflace | Akcie společnosti Apple | TS Lombard | Ekonomické aktivity | E*Trade Financial | Důvěra v průmyslu | Údaje z USA | Globální indexy | Konjunkturální průzkum | Vyhlídky ziskovosti bank | Craig Erlam | Andrea Cicioneová | Nejprudší denní propad | Rizika globální | Ekonomické recese | Slabá čísla | Největší ztráty | Data PMI | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Commonwealth Bank of Australia | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Stabilita | Cyklické akcie | Pokračování klesajícího trendu | Německé maloobchodní tržby | Haruhiko Kuroda | Toyota | Vývoj | Šok | Mzda v ČR | Mzda | Nakoupit zlato | Vládní opatření | Výkyvy | Výsledky HDP | WP | Restrikce | Americké výnosy | Vysoká rizika | Prudký pokles | Hlavní měny | Aerolinky | Program nákupu aktiv | Deficit státního rozpočtu | Profitovat | Opatření vlády | Medvědí trend | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Desetileté dluhopisy | Restriktivní opatření | Stimuly | Index výrobní aktivity | Průmyslové ceny | Silný propad | Italské dluhopisy | Evropské země | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Odhady ekonomů | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Klíčový ukazatel | Oslabování české měny | Cenový vývoj | Stimul | Obavy trhu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Prostor k růstu | Měnové podmínky | Propad poptávky | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Dluhopisy řecké vlády | Krizová fáze | Mimořádné časy | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | Onemocnění | Prudký pokles cen | Pokles cen komodit | Texas | Další pokles | MF | Hlavní centrální banky | Kongres | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Posílení amerického dolaru | Negativní korelace | Výrobce letadel | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Index podnikatelské aktivity | Spoření | Peněžní zásoby | České státní dluhopisy | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Uzdravování | Silná rezistence | Signál | Americká banka | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Evropský parlament | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | Boj s koronavirem | Ministryně financí Alena Schillerová | Karanténa | Výkonnost indexu | Vlna poklesu | Inflace zpomaluje | Ekonomické ukazatele | Sberbank | Ekonomiky | Války | Aukce státních dluhopisů | Dnešní aukce státních dluhopisů | Poradce | Organizace | Futures na akcie | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Údaje | DPH | Nakupovat státní dluhopisy | Prezident Vladimir Putin | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Aktivita na finančních trzích | Čínské oživení | Celková inflace | Výpadky | IMF | Více peněz | Short signál na akcie | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Úspory | Hospodářské oživení | Internetové televize | Televize Netflix | Otevírání ekonomiky | BMO | Procter & Gamble | Statistiky | Jeffrey Halley | Chuť riskovat | Geopolitická krize | Malé podniky | USD za barel | Rizikové averze | Stephen Innes | Trade | S&P500 | Guvernér australské centrální banky | Spotřeba ropy | Průměrný výnos | Nizozemsko | Rizikový apetit | Cenové pohyby | SARS-CoV-2 | Reddit | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Zoom Video Communications | Náklady na obsluhu dluhu | Dnešní statistika | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Joe Biden | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Cestování | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Volvo | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Společnost Shell | Maloobchod | Anthony Fauci | Růst výnosů | Vývoj bilance Fedu | Maloobchodní tržby v eurozóně | Čtvrtletní zisk | Dovoz | MSCI World | Zdražení ropy | Tématické reporty | Rekordní zisk | Státy eurozóny | Dodání likvidity | Dodání likvidity komerčním bankám | Navýšení měnové báze | Měnové báze | Centrální banka Japonska | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Pokles ekonomické aktivity | Fiskální programy | Maloobchodní inflace | Tisknutí peněz | Propad japonského jenu | Obchodně vážený index | Bilance aktiv | Bilance aktiv držených amerických Fedem | Pád USD | Velikost celkové bilance | Neomezené QE | Kola kvantitativního uvolňování | Pád akciových trhů | Globální pád akciových trhů | Riziko deflace | Nejnižší výnosy státních dluhopisů | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Výnosová křivka v USA | TIPS dluhopisy | Americké dluhopisy očištěné o inflaci | Dlouholetý trend | Tlak na nižší cenu výrobků | Tlak na nižší cenu | Amazon efekt | Marže prodávajících | Minimální marže | Segment retail trhu | Just-in-time manufacturing | Prodat dluhopisy | Prodat USD | Výnosy na dluhopisech | Růst cen v době stagnace | Další obchodní válka | Antiglobalizační tlaky | Deflační tlaky | Silné deflační tlaky | Snižování cen | Hluboký propad ropy | Navyšování zadluženosti | Prudké navyšování zadluženosti | Křehký finanční systém | Americké repo sazby | Růst zadlužení | Zadlužení | Obavy z insolvence | Expanze | Obavy o bezpečnost | Bezpečnost | Bezpečnost nejbezpečnějších investic | Rezervní měny | Bezpečí investic | Víra v bezpečí investic | Politická nestabilita | Kontrakce | Vládní deficit | Schopnost financovat vládní deficit | Financovat vládní deficit | Quantitative Easing | Devalvace amerického dolaru | Očekávaná devalvace | Zkušenosti z Japonska | Politika centrální banky | Stimulační procesy | Zveřejněné údaje | Dluhy | Toyota Motor | Spotřebitelské ceny v USA | Členské státy | Členské země | RBI | Účet platební bilance | Auta | Dopad na cenu | Oblasti rezistence | Sunday Times | Vakcína | Sektor služeb | Manažerka | CL | Moderna | Stratég firmy | Fiskální stimul | Manažeři | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Předsedkyně Evropské komise | Biotechnologická společnost | PMI v eurozóně | Předstihové ukazatele | JDE | Společnost JDE | Unie | ČR | Překoupené zóny | Koronavirové pandemie | Norilsk Nickel | Průraz | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Mišustin | Ruské úřady | Nová prognóza | Rozhodnutí ECB o sazbách | Zvyšování mezd | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Společnost BP | Poptávka po zlatě | Index Nasdaq Composite | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Zvýšení deficitu státního rozpočtu | Květnová inflace | Strach z druhé vlny | GlaxoSmithKline | Členové Fedu | Prodeje automobilů | Největší evropská ekonomika | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Tiff Macklem | Výhled hospodaření | Druhá vlna | Sam Stovall | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Příjmy a výdaje | Sankce proti Rusku | Apetit investorů | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Fond obnovy | Ceny výrobců v USA | Fundamentální pozadí | Výhled vývoje ekonomiky | Větší riziko | Emirates | Silicon Valley | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Pohyb koruny | Pohyb koruny vůči euru | Ceny | Praha | Kolaps | Technologické společnosti | Polský průmysl | Lídři Evropské unie | Společnost XTB | Znovuotevření ekonomiky | Denní propad | Mírná korekce | Forward guidance | HDP za Q2 | Pár EUR/USD | Nikl | Důvěra | Růst zaměstnanosti | Inflace v červenci | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Ekonomické zotavování | Indikátory sentimentu | Pandemická situace | SMA 200 | Snížení DPH v Německu | Snížení DPH | DPH v Německu | Zisk a tržby | Ceny v eurozóně | Dění v USA | Statistika z amerického trhu práce | Odborníci | Korunové úrokové sazby | Zasedání amerického Fedu | Dolarové úrokové sazby | Qualcomm | Výkon ekonomiky | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Zhoršení pandemie | Politici | Micron | Celosvětový počet úmrtí | Počet úmrtí | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Vývoj státního rozpočtu | Data z pracovního trhu | Tuzemské hospodářství | Akční plán | Ranní okénko | Tržby v eurozóně | Zápis z posledního zasedání Fedu | Pokles průmyslové výroby | Poptávka po akciích | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | Změna politiky | Lockdown | Měnový fond | CPI v USA | Americké měny | Bezpečného útočiště | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Polské maloobchodní tržby | Nařízení | Výrobce čipů | Pokles indexu | První obchodní den | Geopolitické faktory | Technologické tituly | Pandemický program | Státy Evropské unie | Oslabování amerického dolaru | Tempo inflace | Průmysl v eurozóně | Letecká doprava | Nabízené dluhopisy | Poptávka po státních dluhopisech | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Spotřebitelská poptávka | Proražení | Dluhopis Republiky | Spotřebitelské ceny v ČR | Siemens | Vakcinace | Program QE | Očkování | Zadlužování | Lael Brainardová | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Mutace viru | Peloton | US2000 | Spotřebitelská nálada v USA | Očkování proti covidu-19 | Stimulační balíček | Fiskální stimulační balíček | Citadel Securities | Makléřská firma | Nálada investorů | Norwegian Cruise | Carnival | Provozovatelé výletních okružních plaveb | Emise dluhopisů | PMI ve výrobě | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Německá inflace | DOT | Zdravotní péče | Zoom Video | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | CARA | Měsíční data | Futures na indexy | Situace na trhu | United Parcel Service | Dnešní zasedání Fedu | Nabídky státních dluhopisů | Očkování proti covidu | Nárůst ceny | Výrobní aktivity | Jestřábí přístup | Vypuknutí pandemie | Historická výkonnost | Dnešní seance | Rozvolnění | Dialog | Daňové zvýhodnění | Daňové zvýhodnění státních dluhopisů | Ark Invest | FTX | Kov | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | Výnos desetiletého dluhopisu | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Čisté krátké pozice | Nárůst výnosů | Oživování ekonomiky | Riziková prémie | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Pandemická opatření | Fidelity | Výrazný růst | Ceny železné rudy | Ministerstvo financí USA | Evropský kalendář | Vývoj pandemie | Forwardové sazby | Suezský průplav | Očekávání vyšší inflace | Discovery | Ever Given | Archegos | Rekordní ztráty | Kauza Archegos | Pohyb ceny | Data z reálné ekonomiky | PMI index | Ztrátové období | Nejvyšší růst | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Data o inflaci | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | Průmyslová produkce v eurozóně | Dostupná data | Ark | Zvýšení nákupů aktiv | Rostoucí ceny | Objednávky | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Dluhový strop | Tempo ekonomického růstu | Optimismus na trhu | Hospodaření firem | Konsensus trhu | Ceny ve výrobě | Cenové úrovně | Pandemie COVID | Jádrová inflace v eurozóně | Zvýšené riziko | Obavy z inflace | Zpřesněné údaje | Oslabení | Prudké oslabení | Růst cen nemovitostí | První zvýšení sazeb | Impulzy | Spotřeba domácností | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň rezistence | Snižování nákupu aktiv | Prodeje dluhopisů | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Zdražování cen | Zajišťování | Prodej | Jednotné měny | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Dolar dnes | Pozitivní vliv | Důležité makroekonomické zprávy | Trh dnes | Varianty koronaviru | Cenové stability | Technologie | Americký výrobce | Obchodování v Evropě | Odraz ceny | Michael Wilson | Spotové ceny | Zvýšená riziková averze | Včerejší seance | Tempo zdražování | USA inflace | Rada guvernérů | Americký trh | Odvětví | Pokles poptávky | Divize | Načasování | Boom | Příjmy z reklamy | Delta mutace | Guidance | University of Michigan | Mateřská společnost | Chování | Logistika | Projekce | Psychologické úrovně | Delta varianta | Norilsk | Omezení nákupů aktiv | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Vratislav Zámiš | Maloobchod v USA | První odhad HDP | První odhad | Home Depot | Streamovací společnosti | Medián | Zápis Fedu | Očekávaná inflace | Zájem Čechů | Výrobní inflace | Americká ministryně financí | Konference v Jackson Hole | Funkční období | Impulzy k posílení | David Vagenknecht | Jihoafrická republika | Bloomberg News | Společnosti | Měnové unie | Neúspěch | Opatření | Dna | Katastrofy | Lenka Kalivodová | ANO | Uhlí | Siemens Healthineers | Energetika | Podpůrný program | Ceny plynu | Evropský index | Čínský index | Etherea | Warner Bros | Růst sazeb ČNB | Utahování měnových podmínek | Rostoucí výnosy amerických dluhopisů | Problémy v dodavatelských řetězcích | Gamble | Krize v Evropě | Globální inflace | Posilování amerického dolaru | Minh Trang | Inflace v září | Minulá výkonnost | Polský zlotý a maďarský forint | Vysoké ceny | Pravidla hry | JPG | Předstihové ukazatele v Evropě | Zdravotnictví | Nová historická maxima | Pozornost | Ruská společnost | Poptávka po čipech | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ceny plynu v Evropě | Ruský prezident | Meta | Ryan Detrick | Regeneron Pharmaceuticals | Globální dodavatelské řetězce | AMD akcie | Principal Global Investors | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Zoufalství | Tým InstaForex | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Společnost JPMorgan | Družba | TIM | Antony Blinken | Index technologického trhu | Varianta covidu | Bezpečná aktiva | Nové mutace | Nová mutace | Omikron | Nová varianta omikron | Sazby centrální banky | | Varianta koronaviru | Varianta koronaviru omikron | Zlotý | Zlato (XAU/USD) | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Spotřebitelské inflace | Obavy z omikronu | Vánoční rally | Oscilátor Marlin | Marlin | Základní sazba | Nárůst počtu nakažených | Hodnoty měny | Rozvahy Fedu | Jestřábí komentáře | Zvyšování sazeb Fedu | Ruský plyn | Ceny domů | Rozhodnutí japonské centrální banky | Hry | Válka na Ukrajině | Shell Plc | Spotřební zboží | Společnost Chainalysis | Základní úrok | Murray | Pár USD/CAD | Electrolux | Peloton Interactive | Under Armour | Futures na S&P 500 | Futures na americké akciové indexy | Ruské dluhopisy | St. Louis | Vojenský konflikt | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Směr trhu | Rusko-Ukrajinská krize | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Kyjev | Krize na Ukrajině | Michail Mišustin | Invaze | Pokles inflace | Americký ministr zahraničí | NICKEL | Řetězce | APP | Britský FTSE | Technické korekce | Warner Bros Discovery | Reddit IPO | Siemens Healthineers (SHL) | SHL | Akcie Siemens Healthineers | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Rekordní inflace | Dow Jones Industrial Average | Christopher Waller | Představitel Fedu | Realitní sektor | Přijetí | Snížení inflace | Úroveň parity | Marketingová komunikace | Centrum | Sloučení | Nárůst zásob | Parita na trhu eura | Parita na trhu | Parita na trhu eura s dolarem | Oslabení zlata | Neuspokojivé výsledky | Udržitelnost | The Merge | Problémy v Evropě | Zasedání Rady guvernérů | Býčí pohyb | Daňové škrty | Mary Dalyová | Charles Evans | Jeremy Hunt | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Výnosy italských dluhopisů
Výnosy na dluhopisech
Výnosy na spořicích účtech
Výnosy německých dluhopisů
Výnosy O2
Výnosy po inflaci
Výnosy realitních fondů
Výnosy ropných firem
Výnosy řeckých dluhopisů
Výnosy společnosti XTB

Následující klíčová slova

Výnosy tuzemských dluhopisů
Výnosy u desetiletých dluhopisů
Výnosy u dluhopisů
Výnosy u dvouletých dluhopisů
Výnosy USD
Výnosy XTB
Výnosy z amerických desetiletých bondů
Výnosy z amerických dluhopisů
Výnosy z desetiletých amerických dluhopisů
Výnosy z desetiletých dluhopisů
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
Instaforex krypto
Potvrďte prosím... Zavřít