Úterý 16. srpen 2022 02:04
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
Vantage
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Vývoz

img

Rozbřesk: Česká ekonomika? Nic není jako dřív, nic není jak bejvávalo..

12.08.2022 Česká republika byla dlouhou dobu učebnicovým příkladem ekonomiky s minimálními makroekonomickými nerovnováhami. Inflace oscilovala okolo dvouprocentního cíle a centrální bankéře trápily spíše příliš slabé cenové tlaky. Rovněž vnější bilance byla stabilizovaná díky solidnímu přebytku obchodní bilance, přičemž mírný deficit běžného účtu byl primárně způsoben odlivem dividend do zahraničí. Konečně i veřejný sektor jako celek hospodařil vyrovnaně nebo dokonce v lehkém přebytku, což umožnilo snižovat už tak relativně nízký dluh v poměru k HDP. Slovy oblíbené písně však platí: „nic není jako dřív, nic není jak bejvávalo“.
img

Česká ekonomika v pasti dvojího deficitu

12.08.2022 Česká republika byla dlouhou dobu učebnicovým příkladem ekonomiky s minimálními makroekonomickými nerovnováhami. Inflace oscilovala okolo dvouprocentního cíle a centrální bankéře trápily spíše příliš slabé cenové tlaky. Rovněž vnější bilance byla stabilizovaná díky solidnímu přebytku obchodní bilance, přičemž mírný deficit běžného účtu byl primárně způsoben odlivem dividend do zahraničí.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Červencová inflace byla o 1,32 procentního bodu nižší, než odhadovala ČNB

10.08.2022 Červencová meziroční inflace byla o 1,32 procentního bodu nižší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v srpnové prognóze. Nejvýrazněji se na tom podílely ceny potravin, v menší míře pak jádrová inflace, regulované ceny a ceny pohonných hmot, uvedla dnes ředitelka odboru měnové politiky ČNB Dana Hájková. Meziroční inflace v Česku v červenci stoupla na 17,5 procenta. To je nadále nejvyšší hodnota od prosince 1993.
img

BREAKING: Rusko zastavuje vývoz ropy do České republiky, na Slovensko a do Maďarska

09.08.2022 Agentura RIA uvedla, že Transněft zastavil dodávky ropy do zemí Střední Evropy skrze ropovod Družba, který vede přes Ukrajinu. Rusko pozastavilo dodávky kvůli údajnémým problémům s tranzitními platbami. Transněft měl zaplatit poplatek, ale platba byla vrácena kvůli sankcím. Transněft uvádí, že ropa proudí severním ropovodem beze změny.
img

Zahraniční obchod drží v deficitu dovoz drahých komodit

08.08.2022 Zahraniční obchod v červnu překvapil mírnějším deficitem ve výši 12,1 miliard CZK, když trh čekal téměř dvojnásobek. K převisu hodnoty dovozu nad vývozem přispěly zejména vysoké světové ceny ropy a zemního plynu a snaha se zemním plynem předzásobit. Deficit v této kategorii byl tak meziročně o 19,0 mld. CZK hlubší, čímž vymazal nárůst přebytku u obchodu s motorovými vozidly, který se meziročně zvýšil o 10,9 mld. CZK.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecko přistoupilo na platby v rublech za ruský plyn, uvádí Moskva

07.08.2022 Turecko bude za ruský plyn částečně platit v rublech. Podle agentury TASS o tom po pátečním setkání ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho tureckého protějšku Recepa Tayyipa Erdogana v Soči informoval místopředseda ruské vlády Alexandr Novak. Rusko začalo požadovat platby v rublech po odběratelích plynu po rozpoutání války na Ukrajině a ostré západní reakci, která ohrozila stabilitu ruské měny.
img

Co sledovat příští týden? (05.08.2022)

05.08.2022 Po zveřejnění amerického NFP reportu se trhy zaměří na americká červencová CPI data. Informace o stavu trhu práce a inflace mohou určovat směr v monetární politice Fedu. Kromě CPI budou obchodníci zaměřeni i na data o ropě a obilí. Příští týden tedy sledujte USDJPY, Ropu a Pšenici.
img

Ministerstvo: Rusko bude kvůli slabší sklizni možná nuceno omezit vývoz obilí

05.08.2022 Rusku se letos kvůli nepříznivému počasí a nedostatku náhradních dílů pro zemědělské stroje zřejmě nepodaří sklidit plánovaných 130 milionů tun obilí. Uvedlo to dnes ruské ministerstvo zemědělství, podle nějž bude v důsledku toho možná zapotřebí omezit vývoz obilí do zahraničí. Informovala o tom agentura TASS.
C:\fakepath\trader-05082022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.08.2022 1) Maďarská ropná a plynárenská společnost MOL, která podniká i v České republice a na Slovensku, zvýšila ve druhém čtvrtletí čistý zisk meziročně o 40 procent na 249,5 miliardy forintů (15,5 miliardy Kč). Firma to dnes uvedla ve své výsledkové zprávě a zároveň zlepšila celoroční výhled zisku před zdaněním. Za výrazným zlepšením hospodaření jsou vyšší ceny ropy a plynu i skokově vyšší marže rafinerií.
img

Západu v čele s USA se nedaří izolovat Rusko a Čínu, všímá si Bloomberg. Jeho ekonomický a geopolitický význam ve světě klesá a klesat zřejmě bude i dále

05.08.2022 Západu v čele s USA se – k jeho vlastnímu údivu – nedaří izolovat Rusko a Čínu, píše dnes agentura Bloomberg. Z dvaceti nejvýznamnějších ekonomik světa – sdružených ve skupině G20 – se k protiruským sankcím Západu připojila jen polovina. Skupina G20 přitom představuje zhruba 85 procent celosvětového ekonomického výkonu.
C:\fakepath\cez.jpg

ČEZ prodává 95 procent své produkce elektřiny v České republice

04.08.2022 Polostátní energetická společnost ČEZ prodává 95 procent své produkce elektřiny v České republice, do zahraničí vyveze asi pět procent produkce, a to jen v případě, kdy ji nelze prodat na českém trhu. Primárně prodává ČEZ elektřinu koncovým zákazníkům a ostatním českým obchodníkům jako je PRE či E.ON přímo bilaterálně nebo přes elektronické obchodní platformu. ČTK to řekl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Ceny elektřiny v Evropě se ale odvíjí od její ceny na burze v Lipsku.
img

Ranní shrnutí (03.08.2022)

03.08.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování níže po volatilní seanci. S&P 500 klesl o 0,67 %, Dow Jones klesl o 1,23 % a Nasdaq klesl o 0,16 %. Russell 2000 klesl o 0,05 %.
img

Ekonomiku táhla domácí poptávka

29.07.2022 Česká ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla mezikvartálně o 0,2 % tak, jak jsme očekávali, tržní konsenzus ve výši -0,4 % q/q však data překonala. Ve srovnání s prvním čtvrtletím se tak jedná o citelné zpomalení (růst 0,9 % q/q). Přesnou strukturu zatím neznáme, z vyjádření statistického úřadu nicméně vyplývá, že za výsledkem stála výlučně domácí poptávka. Růst přidané hodnoty byl zaznamenán v odvětví služeb, naopak sektor průmyslu a stavebnictví stagnoval. V meziročním srovnání ekonomika přidala 3,6 %. Další vývoj bude podle našeho názoru ovlivněn vysokou inflací, která ukrajuje z reálných příjmů domácností a odráží se v propadech spotřebitelské důvěry. Ta je nejnižší od počátku sledování tohoto ukazatele. Ve třetím a čtvrtém čtvrtletí tak předpokládáme, že hrubý HDP poklesne o 0,3 % a o 0,7 %. Za celý letošní rok by jeho dynamika měla v meziročním srovnání dosáhnout 2,5 %, v příštím roce pak 1,7 %.
img

Pohonné hmoty v Česku zlevní, vývoz ropy z USA je historicky rekordní

28.07.2022 Cena pohonných hmot v Česku dále klesá, nicméně v nadcházejícím týdnu je třeba počítat už se zmírněním tohoto poklesu. V uplynulém týdnu zlevnil benzín Natural 95 o 1,09 koruny na 45,82 koruny za litr. Nafta je levnější o 93 haléřů, vyjde na 46,21 koruny za litr. Benzín je nyní nejlevnější za celé období od 19. května, nafta pak za celou dobu od 9. června. V příštích sedmi dnech pohonné hmoty zlevní zhruba jen v polovičním rozsahu, tedy o 40 až 50 haléřů na litr. Důvodem je skutečnost, že už se postupně vyčerpává efekt zlevnění ropy na světovém trhu a také efekt zlevnění paliv velkoobchodně prodávaných na surovinové burze v Rotterdamu.
C:\fakepath\trader-27072022-28-zm.jpeg

Forex: Dolar před rozhodnutím Fedu o sazbách zůstává téměř beze změny

27.07.2022 Kurz dolaru zůstává dnes ke koši hlavních měn téměř beze změny. Investoři se připravují na oznámení měnového výboru americké centrální banky (Fed) a všeobecně se očekává, že Fed zvýší hlavní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu.
C:\fakepath\psenice.jpg

Ceny pšenice prudce vzrostly, reagují na raketový útok na Oděsu

25.07.2022 Ceny pšenice dnes prudce vzrostly, na obchodní burze v Chicagu se jeden bušl (27,2 kg) prodává zhruba za 7,86 USD, v přepočtu asi 6930 Kč za tunu. Proti pátku je to nárůst skoro o čtyři procenta. Sobotní raketový útok na ukrajinský přístav Oděsa vyvolává obavy, zda bude možné z Ukrajiny vyvážet obilí na základě dohody uzavřené minulý týden s Ruskem. Pšenice tak smazala většinu ztrát z pátku, kdy její cena po podpisu zmíněné smlouvy klesla téměř o šest procent.
img

Německá vláda převezme v Uniperu 30procentní podíl, aby zabránila jeho pádu

22.07.2022 Německá vláda převezme ve společnosti Uniper zhruba 30procentní podíl, aby zabránila jejímu úpadku. Firma o tom dnes informovala po jednání se zástupci vlády. Uniper je v Německu největším dovozcem ruského plynu, kvůli prudkému růstu cen a omezení dodávek suroviny z Ruska se však ocitl v existenčních potížích a stal se zatím největší obětí současné krize na trhu s energiemi v Evropě.
C:\fakepath\psenice2.jpg

Cena potravinářské pšenice na trhu mírně klesá, tuna stojí méně než 335 eur

22.07.2022 Cena potravinářské pšenice dnes mírně klesá, krátce po poledni se na burze Euronext v Paříži tuna prodávala zhruba za 334 eur (8190 Kč). Proti předchozímu dni tak vykazovala pokles téměř o dvě procenta. Trh sleduje více faktorů, vedle předpokladu vysoké úrody až po jednání mezi Ukrajinou a Ruskem o odblokování černomořských přístavů pro vývoz obilovin z Ukrajiny.
C:\fakepath\trader-21072022-23-zm.PNG

Komodity: Ropa klesá, obavy o poptávku vyvolal nárůst zásob v USA a zvýšení sazeb v EU

21.07.2022 Ceny ropy druhým dnem klesají, přes den ztrácely i přes pět dolarů. Obavy o poptávku vyvolaly vyšší americké zásoby benzínu a zvýšení úrokových sazeb v eurozóně. Obnovení dodávek z Libye navíc zmírnilo obavy ze slabé nabídky.
C:\fakepath\trader-20072022-28-zm.jpeg

Komodity: Ropa zlevňuje, investoři mají obavy ohledně poptávky

20.07.2022 Ceny ropy dnes klesají, investoři se obávají negativního dopadu vysoké inflace a zpřísňování měnové politiky na světovou ekonomiku a poptávku po pohonných hmotách. Cena severomořské ropy Brent krátce před 18:00 SELČ vykazovala pokles o 0,8 procenta zhruba na 106,50 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) pak ve stejnou dobu ztrácela 0,9 procenta asi na 103,25 dolaru za barel.
img

Akciové trhy na pokraji dalšího propadu

20.07.2022 Americké akciové futures ve středu klesly kvůli rostoucím obavám, že Evropa ztratí přístup k ruskému plynu, což uvrhne region do recese, která by mohla mít globální dopady.
img

Obavy z energetické krize tlačí sentiment do záporu, výjimky tvoří reportující akcie

20.07.2022 Americké akcie dnes otevřely smíšeně a dále mírně klesají. Za negativním sentimentem stojí rostoucí obavy, že Evropa může ztratit přístup k ruskému plynu, čímž narůstají i obavy z recese.
img

Gazprom tvrdí, že stále nedostal dokumenty k instalaci turbíny pro Nord Stream 1

20.07.2022 Ruský státní plynárenský gigant Gazprom stále neobdržel od německé firmy Siemens Energy dokumentaci potřebnou k opětovné instalaci turbíny pro plynovod Nord Stream 1, která byla na generální opravě v Kanadě. Ruský podnik to oznámil dnes. Prodlevou v návratu turbíny z Kanady související s protiruskými sankcemi Gazprom minulý měsíc zdůvodnil výrazné omezení dodávek plynovodem Nord Stream 1, který je hlavní trasou pro vývoz ruského zemního plynu do Evropské unie.
C:\fakepath\trader-20072022-18-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.07.2022 1) Míra inflace v Británii v červnu vystoupila na další maximum za 40 let. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen zrychlilo na 9,4 procenta z 9,1 procenta v květnu. To je nejvyšší hodnota od počátku roku 1982. Přispěly k tomu zejména ceny energií a pohonných hmot, uvedl dnes britský statistický úřad.
C:\fakepath\gazprom.jpg

Gazprom plní závazky, řekl Putin a varoval před snížením kapacity Nord Streamu 1

20.07.2022 Ruský prezident Vladimir Putin v úterý prohlásil, že ruská státní plynárenská společnost Gazprom je připravena dostát svým závazkům ve vývozu plynu. Informovaly o tom agentury AFP a Reuters. Šéf Kremlu zároveň varoval, že kapacita plynovodu Nord Stream 1 by se mohla dále snížit kvůli pomalému postupu při údržbě zařízení, píše Reuters.
img

BREAKING: DE30 posiluje, protože dodávky plynu přes Nord Stream 1 mohou být částečně obnoveny

19.07.2022 Dle dvou nejmenovaných zdrojů citovaných agentourou Reuters Gazprom ve čtvrtek částečně obnoví přepravy plynu přes plynovod Nord Stream 1. Pokud se tato informace ukáže jako pravdivá, může výrazně pozitivně ovlivnit ceny evropských aktiv. Stojí za zmínku, že ještě před začátkem údržby byl vývoz do Německa snížen o přibližně 60 %.
img

Zmrzne Evropa?

18.07.2022 Evropa aktuálně čelí jedné z nejhorších energetických krizí v historii. Faktorů, kterých vedlo k této situaci je mnoho, avšak jeden je zřejmý. Rusko v odvetě za sankce uvalené po útoku na Ukrajinu již přerušilo dodávky plynu některým členským státům EU a postupně omezuje dodávky plynu do dalších zemí. Po dlouhá léta byl plyn preferovaným zdrojem energie, což se přisuzuje jeho nízké ceně. Nelze vyloučit různé akce ruské lobby, která učinila Evropu závislou na ruském plynu. Z toho důvodu se všichni obávají, že během zimní sezóny mohou zmrznout.
img

Odborníci: Rusko provoz plynovodu Nord Stream 1 zřejmě naplno neobnoví

18.07.2022 Rusko po konci současné plánované odstávky plynovodu Nord Stream 1 zřejmě naplno neobnoví dodávky plynu do Evropy. Myslí si to oslovení odborníci, které dnes oslovila ČTK. Pokud firma dodávky obnoví alespoň v omezeném množství, nelze podle nich vyloučit, že se mohou kdykoliv zastavit.
img

Gazprom zvýšil vývoz plynu do Číny plynovodem Síla Sibiře na denní rekord

18.07.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom v neděli zvýšila vývoz plynu do Číny plynovodem Síla Sibiře na rekord. Firma dnes uvedla, že do Číny zemní plyn dodává na základě dlouhodobé smlouvy, kterou má uzavřenou s místní společností China National Petroleum Corporation (CNPC). Ta patří k největším energetickým skupinám světa.
img

Kanada v nedělí poslala turbínu pro Nord Stream 1 do Německa, napsal Kommersant

18.07.2022 Kanada v neděli poslala po opravě turbínu pro plynovod Nord Stream 1 do Německa. Uvedl to dnes list Kommersant s odvoláním na informované zdroje. Pokud nebudou žádné problémy s logistikou a na celnici, měla by podle listu turbína dorazit do Ruska za dalších pět až sedm dní. Nord Stream 1 vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa a je hlavní trasou pro dodávky ruského zemního plynu do EU.
C:\\fakepath\\trader-18072022-23-zm.jpg

Komodity: Ropa přidává přes čtyři procenta kvůli obavám o ruské dodávky a slabému dolaru

18.07.2022 Ceny ropy se začátkem týdne zvyšují o více než čtyři procenta, a navazují tak na růst z poslední seance. Nahoru je tlačí rostoucí obavy o ruské dodávky a slabý dolar, které převážily nad obavami z poklesu poptávky vinou možné recese a čínských uzávěr.
C:\fakepath\trader-18072022-17-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.07.2022 1) Evropské energetické společnosti se výrazně zadlužují, aby pokryly vyšší náklady způsobené růstem cen ropy a zemního plynu. Celkový dluh firem stoupá od pandemie a letos už vzrostl na více než 1,7 bilionu eur (41,6 bilionu Kč). To je nárůst o více než 50 procent proti stavu před rokem 2020, uvedla agentura Bloomberg.
img

Evropa po šesti letech překonala Asii a je největším odběratelem ropy z USA

15.07.2022 Evropa po šesti letech překonala Asii a stala se největším odběratelem americké ropy. Od ledna do května letošního roku odebrala v průměru 213,1 milionu barelů ropy, zatímco Asie 191,1 milionu barelů. Vyplývá to z nejnovějších statistických údajů, na které upozornila agentura Bloomberg. Naposledy byl dovoz americké ropy do Asie nižší než do Evropy v roce 2016, kdy Spojené státy zrušily zákaz vývozu.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Exportéři: Posílení dolaru by mohlo usnadnit vývoz z EU a tím pomoci i Česku

14.07.2022 Posílení kurzu amerického dolaru vůči euru by mohlo podle Asociace exportérů zvýšit export z Evropské unie a tím pomoci i českým exportním firmám. Naopak negativem bude zdražení dovážených surovin, které přinese další prohloubení schodku zahraničního obchodu České republiky a zvýšení inflace. ČTK to dnes řekl místopředseda Asociace exportérů Otto Daněk.
img

Gazprom: Nemůžeme zaručit provoz plynovodu Nord Stream 1

13.07.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom nemůže zaručit bezproblémový provoz plynovodu Nord Stream 1. Firma dnes uvedla, že není jasné, zda dostane opravenou turbínu, jejíž servis v Kanadě zajistila německá společnost Siemens Energy. Nord Stream 1 vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa a je hlavní trasou pro dodávky ruského zemního plynu do EU. Teď prochází pravidelnou údržbou. Německé ministerstvo hospodářství nechtělo prohlášení Gazpromu komentovat, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarsko vyhlásilo stav energetické nouze a zakázalo vývoz zdrojů energie

13.07.2022 Maďarsko vyhlásilo stav energetické nouze, jehož součástí je zákaz vývozu zdrojů energie. Zrušilo také mnoho let platný cenový strop u energií pro domácnosti s nadprůměrnou spotřebou a plánuje zvýšit domácí těžbu zemního plynu. Soubor opatření, která začnou platit od srpna, má zemi připravit na nadcházející zimu. Podle agentury Reuters to uvedl šéf kanceláře maďarského premiéra Gergely Gulyás.
img

IEA: Trh s ropu je kvůli nedostatečné nabídce a možné recesi vratký

13.07.2022 Světový trh s ropu je kvůli nedostatečné nabídce a možné recesi vratký. Poptávku už nyní ohrožují vyšší ceny a zhoršující se ekonomické podmínky. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu s ropou to dnes uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
C:\fakepath\koruna.jpeg

Červnová inflace byla o 2,2 procentního bodu vyšší, než odhadovala ČNB

13.07.2022 Červnová meziroční inflace byla o 2,2 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v květnové prognóze. Důvodem byl především větší než očekávaný růst jádrové inflace, což je inflace očištěná o sezonní vlivy, a růst cen potravin a pohonných hmot, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v Česku v červnu stoupla na 17,2 procenta. To je nadále nejvyšší hodnota od prosince 1993.
img

Ranní shrnutí (13.07.2022)

13.07.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování níže. S&P 500 klesl o 0,92 %, Dow Jones se posunul o 0,62 % níže a Nasdaq se propadl o 0,95 %. Russell 2000 klesl o 0,22 %.
img

Začala údržba plynovodu Nord Stream 1, Německo z ní má obavy

11.07.2022 Konsorcium Nord Stream AG dnes zahájilo pravidelnou roční údržbu plynovodu Nord Stream 1, který vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa a který je hlavní trasou pro dodávky ruského zemního plynu do EU. Konsorcium sídlí ve Švýcarsku a uvádí, že údržba potrvá do 21. července. Německo se obává, že kvůli sporu mezi Ruskem a Západem by se mohlo stát, že plyn přes Nord Stream 1 po údržbě nepoteče.
img

Ruský soud nařídil přerušení provozu ropovodu CPC z Kazachstánu

06.07.2022 Ropovod Caspian Pipeline Consorcium (CPC) musí podle nařízení ruského soudu na 30 dní pozastavit činnost. Rozhodnutí soud odůvodnil možností poškození životního prostředí. Zpráva přispívá k celosvětovým obavám o dodávky ropy, upozornila agentura Reuters. CPC přivádí ropu z Kazachstánu na ruské pobřeží Černého moře a patří k největším ropovodům na světě. Přepravuje přibližně jedno procento světové ropy.
C:\fakepath\trader-05072022-31-zm.jpg

Evropské akcie oslabily, rostoucí ceny energií umocňují obavy z inflace

05.07.2022 Evropské akcie dnes výrazně oslabily, rostoucí ceny energií totiž umocňují obavy z inflace. Kvůli obavám z recese se propadl i kurz eura. Panevropský index STOXX Europe 600 má za sebou nejhorší den za více než dva týdny. Odepsal 2,1 procenta a obchodování uzavřel na 400,68 bodu. Hlavní index DAX burzy ve Frankfurtu nad Mohanem klesl o 2,91 procent na 12.401,20 bodu.
img

IEA: Vysoké ceny a nejistota zpomalí růst poptávky po zemním plynu

05.07.2022 Vysoké ceny a obavy o dodávky kvůli válce na Ukrajině zpomalí v příštích letech růst poptávky po zemním plynu. Celosvětová poptávka v letech 2021 až 2025 se tak zvýší o 140 miliard metrů krychlových. To je méně než polovina dříve předpokládaného růstu a méně než růst v roce 2021, který činil 170 miliard metrů krychlových. Vyplývá to z aktualizované prognózy, kterou dnes zveřejnila Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
C:\fakepath\trader-05072022-29-zm.jpg

Komodity: Ropa výrazně oslabuje, Brent odepisuje přes pět procent zhruba na 107 dolarů

05.07.2022 Ropa dnes výrazně oslabuje, severomořský Brent odepisuje přes pět procent. K propadu přispěly zejména obavy z globální recese, která by omezila poptávku. To v náladě trhu převážilo nad znepokojením ohledně narušení dodávek, umocněné stávkou zaměstnanců plošin na těžbu ropy a zemního plynu z moře v Norsku.
img

Norsko stávkuje, ceny zemního plynu rostou!

05.07.2022 Norský ropný sektor je ve stávce. Dělníci se domáhají zvýšení mezd z důvodu vysoké inflace. Již prvotní odhady odhalily, že by produkce zemního plynu mohla klesnout až o 25 %, zatímco produkce ropy jen o 15 %. Realita však může být ještě horší. Norská asociace těžařů ropy a zemního plynu uvedla, že produkce ropy se v sobotu propadla o 341 000 barelů a export zemního plynu klesl o 56 %. Norsko je jedním z největších dodavatelů plynu do Evropy díky poklesu importu ruského plynu a prozatím limitovaného importu z USA (USA se stala největším dodavatelem plynu do Evropy, avšak uzavření Freeport terminálu může pořadím opět zamíchat).
img

Írán snižuje ceny ropy s cílem konkurovat v Číně Rusku

05.07.2022 Írán je nucen ještě víc zlevnit svou už tak levnou ropu, protože jeho hlavní spojenec získává na klíčovém čínském trhu silnější pozici.
img

Europarlament zítra asi odmítne jádro a plyn jako zelený zdroj, tlačí na to i Kyjev. Naopak USA zrušením cel na čínské zboží, tedy i ruskou ropu, oslabí západní sankce proti Rusku

05.07.2022 Poslance Evropského parlamentu čeká už zítra stěžejní hlasování. Rozhodnou totiž, zda zemnímu plynu udělí visačku zeleného zdroje. Ukrajinští představitelé, včetně třeba ukrajinského velvyslance v Německu, přitom evropské zákonodárce tlačí k tomu, aby visačku neudělili. Podpora plynu prý znamená podporu Putinovu režimu.
C:\fakepath\trader-04072022-21-zm.jpg

Německo v květnu vykázalo poprvé od roku 1991 deficit zahraničního obchodu

04.07.2022 Německo v květnu poprvé od roku 1991 vykázalo měsíční deficit zahraničního obchodu, napsala s odvoláním na dnešní zprávu německého statistického úřadu Destatis agentura Bloomberg. Přispělo k tomu nečekané snížení vývozu způsobené slabší poptávkou v zemích Evropské unie. Podle sezonně přepočtených údajů činil deficit zahraničního obchodu jednu miliardu eur (24,7 miliardy Kč).
C:\fakepath\trader-01072022-25-zm.png

Komodity: Ropa zdražuje, přispěl k tomu výpadek dodávek v Libyi a chystaná stávka v Norsku

01.07.2022 Ceny ropy se dnes na světových trzích zvyšují, a smazaly tak část ztrát z předchozího dne. Výpadky dodávek v Libyi a očekávané výpadky produkce v Norsku v souvislosti se stávkou podle analytiků převážily nad obavami, že zpomalení ekonomiky by mohlo snížit poptávku.
img

Saúdská Arábie zvyšuje ceny ropy

01.07.2022 Saúdská Arábie může již druhý měsíc po sobě zvýšit oficiální prodejní cenu své ropy dodávané do Asie. Agentura Reuters uvedla, že Arab Light bude v srpnu stát 2,40 dolaru za barel.
img

Ranné zhrnutie (01.07.2022)

01.07.2022 Indexy na Wall Street zaznamenali včera ďalšiu slabú seansu. S&P 500 klesol o 0,88 %, Dow Jones sa posunul o 0,82 % nižšie a Nasdaq klesol o 1,33 %. Russell 2000 klesol o 0,66 %
C:\fakepath\trader-30062022-16-zm.jpg

Gazprom poprvé od roku 1998 nevyplatí dividendy, akcie firmy prudce oslabily

30.06.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom za loňský rok nevyplatí žádné dividendy, jejich výplatu zrušila poprvé od roku 1998. Cena akcií firmy, nad kterou má kontrolu Kreml, se v reakci na oznámení propadla o více než čtvrtinu, informovala dnes agentura Reuters.
img

Forex: Finální odhad českého HDP potvrdí svižný růst ekonomiky na začátku roku

30.06.2022 Konečný odhad českého HDP za Q1 22 by měl přinést pouze potvrzení mezičtvrtletního růstu ekonomiky o 0,9 %. Francouzská inflace v červnu pravděpodobně dále vzrostla z 5,8 % na meziročních 6,5 %. Ta španělská včera výrazně předčila odhady a zrychlila na 10 %, zatímco růst spotřebitelských cen v Německu zpomalil vlivem administrativních opatření. Evropský trh práce bude nadále vysílat známky přehřívání. Německá míra nezaměstnanosti podle nás v červnu klesla na 4,9 % a ukazatel za celou eurozónu v květnu pravděpodobně setrval na 6,8 % Maďarská centrální banka by dnes měla zvýšit týdenní depozitní sazbu o 50 bb na 7,75 %.
C:\fakepath\trader-29062022-23-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy zvrátily počáteční růst způsobený zprávou o zásobách a klesají

29.06.2022 Ceny ropy zvrátily počáteční růst způsobený zprávou o stavu zásob a klesají. Údaje o poklesu zásob ve Spojených státech nejprve posílily obavy o dodávky na trhy, nakonec však na trhu převážily obavy o poptávku kvůli slabšímu výkonu globální ekonomiky.
C:\fakepath\psenice2.jpg

Cena pšenice v Evropě i v USA se zotavuje ze čtyřměsíčního minima

28.06.2022 Cena potravinářské pšenice se zotavuje ze čtyřměsíčního minima, na trhu Euronext v Paříži stojí dnes tuna asi 355 eur (8780 Kč). Proti pondělí je to nárůst skoro o 1,5 procenta. Podobně se začala zvyšovat i cena pšenice na komoditní burze CBOT v Chicagu, kde mají vliv hlavně technické faktory, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\psenice.jpg

Podle G7 je Rusko zodpovědné za potravinovou krizi, G7 vyčlení 4,5 miliardy USD

28.06.2022 Rusko kvůli své agresivní válce proti Ukrajině nese obrovskou odpovědnost za enormní růst cen potravin a hnojiv a za dramatické zhoršení potravinové krize ve světě. Dnes to ve společném prohlášení uvedli představitelé skupiny velkých světových ekonomik G7, kteří od neděle jednají v bavorském alpském zámku Elmau. Británie, Francie, Itálie, Japonsko, Kanada, Německo a USA v prohlášení uvedly, že na boj proti hladu a podvýživě vyčlení dodatečných 4,5 miliardy dolarů (105 miliard korun). Krátce před zveřejněním prohlášení jeden z představitelů americké vlády řekl, že dodatečná pomoc na potravinovou bezpečnost bude činit až pět miliard dolarů a že polovinou přispějí Spojené státy.
img

Ranní shrnutí (28.06.2022)

28.06.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování níže. S&P 500 klesl o 0,30 %, Dow Jones klesl o 0,20 %, zatímco Nasdaq klesl o 0,72 %. Russell zakončil den o 0,34 % výše.
C:\fakepath\trader-27062022-39-zm.jpg

Summit G7 se postavil za Ukrajinu a připravuje další protiruské sankce

27.06.2022 Šéfové států a vlád skupiny velkých světových ekonomik G7 se dnes po jednání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským jasně postavili za Kyjev, který přes čtyři měsíce vzdoruje ruské invazi. Slíbili, že Ukrajina si rozhodne o své budoucnosti výhradně sama, a zároveň ohlásili další vystupňování tlaku na ruského prezidenta Vladimira Putina. Zelenskyj státníky požádal o další zbraně a další protiruské sankce. Podle USA už G7 další odvetná opatření připravuje, cílit mají mimo jiné na ruský zbrojní průmysl a možná i na vývoz ruské ropy.
C:\fakepath\trader-27062022-23-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.06.2022 1) Skupina velkých světových ekonomik G7 odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu a plně se v konfliktu postavila za Kyjev. V prihlášení Německo, Británie, Francie, Itálie, Japonsko, Kanada a USA slíbily Ukrajině podporu, dokud to bude třeba, a zároveň bránící se zemi ujistily, že si o své budoucnosti včetně budoucí mírové smlouvy rozhodne výhradně sama. Státy G7, jejichž jednání se účastní i Evropská unie, také požadují potrestání všech odpovědných za válečné zločiny.
img

🥈 Stříbro táhne rallye drahých kovů

27.06.2022 Stříbro dnes posílilo o 1,5 %, ale pozitivní náladu lze zaznamenat na trzích s kovy, zejména drahými kovy. Některé země G7 oznámily, že zakážou dovoz zlata z Ruska. Rusko je třetím největším producentem zlata na světě a je také na třetím místě podle velikosti prokázaných zásob. Vývoz zlata z Ruska se však již v posledních letech snižoval a po ruské invazi na Ukrajinu dále klesal. Přesto bude dopad této události na cenu zlata omezený.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Země G7 podle USA chystají další protiruské sankce

27.06.2022 Spojené státy spolu s dalšími zeměmi ze skupiny velkých světových ekonomik G7 chystají další protiruské sankce, které postihnou mimo jiné ruský zbrojní průmysl či osoby odpovědné za válečné zločiny na Ukrajině. Dnes to na summitu G7 v bavorském alpském zámku Elmau před začátkem jednání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským novinářům sdělil zástupce americké vlády. Možností je i zavedení cenového stropu na vývoz ruské ropy, toto opatření ale zatím nemá jednoznačnou podporu Evropské unie.
img

Summit zemí G7 ukazuje, že Západ už účinné sankce pro Rusku vyčerpal. Ekonomický a geopolitický význam skupiny G7 postupně upadá

26.06.2022 V bavorských Alpách dnes začal summit zemí skupiny G7. Tato skupina sestává z klíčových ekonomik Západu. Těžko už jejím všem členům přisuzovat adjektivum „světově nejvýznamnější hospodářství“, jež jim bezesporu svého času náleželo.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Státy skupiny G7 míří k zákazu dovozu zlata z Ruska

26.06.2022 Británie, USA, Japonsko a Kanada zakážou dovoz zlata z Ruska. Na úvod začínajícího summitu sedmi velkých ekonomik G7 to podle agentury Reuters oznámila britská vláda, která chce, aby nové protiruské opatření za invazi na Ukrajinu přijaly také Německo s Francií a Itálií, což jsou zbývající členové G7. Americký prezident Joe Biden na twitteru napsal, že G7 zákaz dovozu zlata oznámí společně.
img

Rusko zbankrotuje během necelých 24 hodin, poprvé od roku 1918. Kdo ale bankrot vyhlásí?

26.06.2022 Hodina ruského bankrotu nadchází. Odbije v pondělí brzy ráno středoevropského času. Tento bankrot však bude jiný. I proto je otázkou, kdo jej vlastně oficiálně vyhlásí.
img

Rusko zbankrotuje už zítra po půlnoci, poprvé od časů Lenina roku 1918. Co se bude dít dále?

26.06.2022 Rusko se podle všeho už zítra po půlnoci ocitne v platební neschopnosti, tedy v bankrotovém stavu. Na svůj dluh vůči zahraničním věřitelům tudíž zbankrotuje vůbec poprvé od začátku roku 1918.
C:\fakepath\g7.png

V Bavorsku v neděli začne summit G7, středobodem bude Ukrajina

24.06.2022 Ruská invaze na Ukrajinu bude středobodem třídenního summitu šéfů států a vlád zemí skupiny sedmi velkých ekonomik G7, který v neděli začne v bavorském alpském zámku Elmau. Německý kancléř Olaf Scholz, který kolegy z Británie, Francie, Itálie, Japonska, Kanady a Spojených států letos hostí, pozval na jednání také zástupce Indonésie, Indie, Jihoafrické republiky, Senegalu a Argentiny. Na G7 je tradičně zastoupena i Evropská unie. Přes telemost k účastníkům summitu promluví ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, jehož země již čtyři měsíce vzdoruje ruské agresi.
C:\fakepath\trader-23062022-33-zm.PNG

Komodity: Ropa zlevňuje, na trhu přetrvávají obavy o poptávku

23.06.2022 Ceny ropy se dnes snižují. Na trhu přetrvávají obavy z negativních dopadů zpřísňování měnové politiky na ekonomiku a na poptávku po pohonných hmotách. Cena severomořské ropy Brent kolem 18:00 SELČ vykazovala pokles o zhruba 0,4 procenta na 111,27 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela téměř 0,7 procenta na 105,49 dolaru za barel.
C:\fakepath\brexit.png

Studie: Británie se kvůli brexitu stává uzavřenější ekonomikou

22.06.2022 Británie se kvůli odchodu z Evropské unie stává uzavřenější ekonomikou, což bude mít škodlivé dlouhodobé dopady na produktivitu, ale i na mzdy. Průměrný britský zaměstnanec kvůli tomu do konce desetiletí zchudne o 470 liber (13.500 Kč) ročně. Vyplývá to ze studie institutu Resolution Foundation a docentky Londýnské ekonomické školy (LSE) Swati Dhingrové, která se v srpnu stane členkou měnového výboru britské centrální banky.
img

Fidelity International: Z centrálních bank se stávají nepřátelé – co dál?

21.06.2022 Na začátku roku 2022 jsme jako základní scénář předpokládali stagflaci, která potrvá přibližně 6 měsíců, než přenechá otěže buď mírnějšímu reflačnímu scénáři, nebo vážnějšímu poklesu. Po invazi na Ukrajinu jsme tuto krátkodobou pravděpodobnost stagflace zvýšili na 80 %, neboť jsme si uvědomili hluboce inflační povahu tohoto šoku, zejména pro Evropu.
img

Ranné zhrnutie (21.06.2022)

21.06.2022 Indexy z ázijsko-pacifického regiónu vzrástli počas dnešného obchodovania. Nikkei vyskočil o 2 %, S&P/ASX 200 sa posunul o 1,3 % vyššie a Kospi pridal 1 %. Indexy z Číny sa obchodovali zmiešane.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská měna vystoupila vůči dolaru k 55 rublům, což je maximum za sedm let

20.06.2022 Ruský rubl dnes vůči dolaru vystoupil na nejvyšší hodnotu za téměř sedm let. Podporuje ho zejména blížící se konec měsíce, kdy budou firmy platit daně, uvedla agentura Reuters. Růst kurzu rublu je do značné míry stále jen umělý, protože jeho vývoj ovlivňují kroky ruské centrální banky a zejména administrativní zásahy, které po začátku války na Ukrajině nařídil Kreml.
C:\fakepath\trader-20062022-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.06.2022 1) Americké burzy The New York Stock Exchange a Nasdaq jsou dnes poprvé v historii zavřené kvůli nejnovějšímu americkému federálnímu svátku Juneteenth, který připomíná konec otroctví v USA. Zavřené jsou i americké trhy s komoditami a dluhopisy.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Tisk: Mezi Ruskem a Kazachstánem začíná obchodní válka, úřady ji popírají

20.06.2022 Mezi Ruskem a Kazachstánem se rozhořela obchodní válka - Rusko nejprve v neděli začalo omezovat vývoz kazachstánské ropy přes přístav v Novorossijsku, zatímco Kazachstán pak pozastavil tranzit ruského uhlí. Napsal to dnes na svém webu běloruský opoziční list Naša Niva, kazachstánské úřady to ale odmítají.
C:\fakepath\trader-17062022-31-zm.jpg

Putin: Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny

17.06.2022 Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny a nikoli od "nedávných geopolitických událostí". V projevu na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin, který přitom narážel na invazi Ruska na Ukrajinu. Rusko zasažené západními sankcemi usiluje o prohloubení hospodářských vazeb s Pekingem, napsala agentura Reuters. Čínský prezident Si Ťin-pching předtím v předem nahraném projevu uvedl, že čínsko-ruská spolupráce vykazuje dobrou dynamiku ve všech oblastech.
img

Ranní shrnutí (16.06.2022)

16.06.2022 Fed se včera rozhodl zvýšit úrokové sazby o 75 bps, nad původní očekávání ve výši 50 bps. Hlavní sazba se dostala do rozmezí 1,5–1,75 %.
img

Čína a Indie nakupují více ruské ropy

15.06.2022 Rusko minulý měsíc předběhlo Saúdskou Arábii a stalo se druhým největším dodavatelem ropy pro Indii. Průměrný denní vývoz ruské ropy do Indie je podle údajů 819 000 barelů, v porovnání s "ubohými" 277 000 barely denně v dubnu.
C:\\fakepath\\Ceska republika.jpg

ČNB: Platební bilance skončila v 1. čtvrtletí schodkem 7,8 miliardy korun

14.06.2022 Běžný účet platební bilance, který je souhrnem všech ekonomických transakcí české ekonomiky se zahraničím, skončil v letošním prvním čtvrtletí ve schodku 7,8 miliardy korun. Předběžné údaje dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB). Loni ve stejném období vykázala bilance přebytek 66,6 miliardy korun. Meziročně se o 82 miliard korun zhoršilo saldo bilance zboží a služeb, jejíž přebytek činil v důsledku vyššího tempa růstu dovozu zboží v porovnání s přírůstkem vývozu 32,9 miliardy korun.
img

Rubl a dolar, měnoví vítězové letošního roku

14.06.2022 Už ve čtvrtek minulý týden, 9. června, došlo k optickému „smazání“ efektu týden starého snížení spotřební daně v případě benzínu. Fialova vláda rozhodla s platností od 1. června o snížení daně z pohonných hmot o 1,50 koruny na litr. Předpokládala, že pohonné hmoty v důsledku opatření zlevní o 1,80 koruny na litr, neboť se bude platit i nižší DPH, která se vypočítává až po zohlednění právě spotřební daně.
img

Poslední report USDA ve znamení stability

14.06.2022 Čerstvá měsíční prognóza produkce, spotřeby a zásob zemědělských komodit z pera amerického ministerstva zemědělství (USDA) se sice v dlouhodobém srovnání stále nese v pesimistickém duchu, ale naštěstí neukázala na další zhoršení situace. A to je po událostech z posledních měsíců asi i celkem dobrá zpráva. Podívejme se nejprve na odhady pro pšenici.
img

Rozbřesk: Na potravinových komoditách nás čeká těžké období. Výhled se ale dále nezhoršuje

14.06.2022 Čerstvá měsíční prognóza produkce, spotřeby a zásob zemědělských komodit z pera amerického ministerstva zemědělství (USDA) se sice v dlouhodobém srovnání stále nese v pesimistickém duchu, ale naštěstí neukázala na další zhoršení situace. A to je po událostech z posledních měsíců asi i celkem dobrá zpráva.
img

Hlavním sponzorem Ruska během jeho války na Ukrajině je Evropská unie, spočetl finský institut. EU platí Rusku během války 14 miliard korun denně za fosilní paliva, i když třeba Francie mohla příslušné dodávky „utnout“

13.06.2022 Rusko za svůj export fosilních paliv utržilo během prvních sto dnů války na Ukrajině celkem 93 miliard eur. To odpovídá zhruba 2300 miliardám korun. Částku uvádí studie finského Centra pro výzkum energie a čistého ovzduší, kterou tento institut zveřejnil dnes. Cituje z ní například agentura AFP.
img

Ranní shrnutí (13.06.2022)

13.06.2022 Indexy z Asie a Tichomoří zahájily obchodování nového týdne níže. Nikkei klesl o 3,0 %, S&P/ASX 200 klesl o 1,2 % a Kospi klesl o 3,2 %. Indexy z Číny se obchodovaly o 0,6-3,2 % níže.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Květnová inflace byla o 1,1 procentního bodu vyšší, než odhadovala ČNB

10.06.2022 Květnová meziroční inflace byla o 1,1 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v nové květnové prognóze. Důvodem byl především větší než očekávaný růst jádrové inflace, což je inflace očištěná o sezonní vlivy, a cen pohonných hmot. Ceny potravin a regulované ceny byly ve srovnání s jarní prognózou jen mírně vyšší, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v Česku v květnu stoupla na 16 procent. To je nejvyšší hodnota od prosince 1993.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh se po přechodném růstu stabilizovala

10.06.2022 Cena plynu pro evropský trh se po přechodném růstu stabilizovala a pohybuje se kolem 84 eur za megawatthodinu (MWh). Ve čtvrtek ovlivnila trh zpráva o explozi v terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG) ve Freeportu v americkém státě Texas, odkud proudí velká část LNG právě do Evropy.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ceny ropy klesají, drží se ale poblíž tříletých maxim

09.06.2022 Ceny ropy dnes klesají, drží se ale poblíž tříměsíčních maxim. Dolů jim pomáhá fakt, že čínské obchodní centrum Šanghaj zavedlo nová protikoronavirová opatření. Čínský vývoz byl ale v květnu silnější, než se očekávalo, což pomáhá výhledu poptávky po ropě.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Růst čínského exportu díky uvolňování koronavirových restrikcí prudce zrychlil

09.06.2022 Růst čínského exportu v květnu prudce zrychlil, přispělo k tomu zejména uvolňování koronavirových restrikcí v důležitých průmyslových oblastech. Čínský celní úřad dnes oznámil, že vývoz v květnu meziročně vzrostl o 16,9 procenta na 308,3 miliardy dolarů (více než sedm bilionů Kč) po dubnovém nárůstu o 3,7 procenta.
img

Forex: ECB ke konci června ukončí program kvantitativního uvolňování

09.06.2022 Evropská centrální banka dnes pravděpodobně oznámí rozhodnutí o ukončení nákupů aktiv v rámci programu APP ke konci června. Zároveň trhy zřejmě připraví na první zvýšení úrokových sazeb, které by mělo následovat na červencovém zasedání. Inflace v eurozóně nadále láme rekordy. To by měla zohlednit i nová prognóza ECB, která podle nás bude pro letošek obsahovat průměrnou inflaci ve výši 7 %. Korunový trh bude vyhlížet případná vyjádření včera jmenovaných nových členů bankovní rady ČNB.
img

Forex: Složení nové bankovní rady ČNB je již známo

08.06.2022 Prezident Zeman dnes jmenoval tři nové členy bankovní rady ČNB. Viceguvernérkou se stane Eva Zamrazilová, kterou doplní Karina Kubelková a Jan Frait. Noví členové se spolu s guvernérem Alešem Michlem ujmou své funkce 1. července. Viceguvernérka Zamrazilová těsně po svém jmenování pochválila dosluhující bankovní radu za včasné rozpoznání nastupující inflace a za realizaci nepopulárních kroků ve formě zvyšování úrokových sazeb.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA se v dubnu kvůli poklesu dovozu prudce snížil

07.06.2022 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v dubnu vzhledem k poklesu dovozu prudce snížil. Ve srovnání s březnem klesl o 19,1 procenta na 87,1 miliardy dolarů (přes dva biliony Kč). Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu. Zpráva naznačuje, že zahraniční obchod by mohl v tomto čtvrtletí poprvé za dva roky přispět k hospodářskému růstu země.
C:\fakepath\Saudska Arabie.jpg

HDP Saúdské Arábie vzrostl v prvním čtvrtletí díky ropě nejrychleji od roku 2011

07.06.2022 Hrubý domácí produkt Saúdské Arábie vzrostl v prvním čtvrtletí ve srovnání se stejným obdobím loni o 9,9 procenta, což byl nejrychlejší růst od třetího čtvrtletí 2011. Hlavním pohonem růstu byla vyšší těžba ropy. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil saúdskoarabský statistický úřad.
img

Pšenice jako politický nástroj

07.06.2022 Minimálně od dob šoků sedmdesátých let minulého století se ropa právem považuje za mocnou geopolitickou zbraň. V současnosti v důsledku ruského napadení Ukrajiny pozorujeme v Evropě variaci na toto téma zejména v podobě plynu, u kterého nad námi visí hrozba (v některých případech se již jak známo naplnila) odstřižení či alespoň přiškrcení dodávek prakticky v libovolném okamžiku.
img

Zprávy z ropného trhu: ceny komodit rostou a embargo zatím není přesvědčivé

07.06.2022 Ceny ropy v pondělí stoupaly v souvislosti s oslabením amerického dolaru vůči hlavním světovým měnám, růstem cen u největší ropné společnosti na světě Saudi Aramco a očekávaným růstem poptávky po ropných produktech.
img

Pokud chce Česko mít euro před rokem 2030, musí vláda už teď propouštět, zvyšovat daně a nevymýšlet nové dávky jako 5000 korun na dítě

07.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) bude muset už ve druhé polovině letošního roku razantně zvedat úrokové sazby. Ve své nové analýze tak praví experti Bank of America, druhé největší banky ve Spojených státech. Soudí, že ECB zvýší svoji základní úrokovou sazbu hned o 0,5 procentního bodu jak na svém červencovém, tak zářijovém zasedání.
img

Rozbřesk: Komodity jako politický nástroj

07.06.2022 Minimálně od dob šoků sedmdesátých let minulého století se ropa právem považuje za mocnou geopolitickou zbraň. V současnosti v důsledku ruského napadení Ukrajiny pozorujeme v Evropě variaci na toto téma zejména v podobě plynu, u kterého nad námi visí hrozba (v některých případech se již jak známo naplnila) odstřižení či alespoň přiškrcení dodávek prakticky v libovolném okamžiku. Nejistota spojená s dodávkami se však netýká zdaleka jen energetických komodit a ještě zásadněji než na nás dopadá na chudé země.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Citigroup: Ropa bude letos i příští rok proti původním předpokladům dražší

06.06.2022 Ropa bude v letošním i příštím roce proti původním předpokladům výrazně dražší, z nynějších vysokých hodnot ale sestoupí. Ve svém aktualizovaném výhledu to dnes uvedli analytici finančního ústavu Citigroup. Odhad průměrné ceny severomořské ropy Brent na příští rok zvýšili o 16 dolarů na 75 USD za barel. V současné době se barel Brentu i kvůli dopadům války na Ukrajině prodává zhruba za 120 USD.
img

Dubnová data z reálné ekonomiky zklamala

06.06.2022 Výsledek průmyslové výroby, zahraničního obchodu i stavebnictví v dubnu výrazně zaostal za tržními očekáváními. Na datech byl patrný vliv vysokých cen dovážených surovin i pokračující problémy se subdodávkami. Meziměsíčně byl nižší i objem nových objednávek. Nedařilo se ani stavebnictví, kde meziměsíčně výrazně propadla především složka inženýrského stavitelství. Otázkou je, zda výstup sektorů již nezačne být limitován nejen chybějícími vstupy či jejich vysokými cenami, ale i klesající poptávkou. Ta již začíná narážet na svou kapacitu vysoké ceny absorbovat.
img

Zahraniční obchod překvapil dvojnásobným deficitem

06.06.2022 Zahraniční obchod v dubnu překvapil deficitem 28,4 miliard CZK, když trh čekal zhruba polovinu. Na výsledku se negativně podepsaly vysoké ceny ropy a zemního plynu a snaha se zemním plynem předzásobit. Deficit v této kategorii byl tak meziročně o 24,5 mld. CZK hlubší. Vymazal tak téměř celý přebytek obchodu s motorovými vozidly, který byl navíc o 11,4 mld. CZK meziročně nižší. Z dat je patrné, že automobilovému sektoru se zatím z potíží se subdodávkami vymanit příliš nedaří. V dubnu se prohloubil i deficit se základními kovy (o 5,4 mld. CZK). Vyšší byl pouze přebytek obchodu s elektřinou (o 1,7 mld. CZK).
img

Deficit zahraničního obchodu se přiblížil k 30 mld. Kč

06.06.2022 Bilance zahraničního obchodu se v dubnu dále propadla z -12,1 na -28,4 mld. Kč. Meziročně se jedná o 48 mld. Kč horší výsledek. Prohloubení deficitu koresponduje se zhoršením v průmyslu, jehož výroba v dubnu meziročně poklesla o 6,4 % (kalendářně neočištěný údaj). To se ve výsledku negativně propisuje do výkonu exportu, zatímco vysoké dovozní ceny navyšují hodnotu dovážených komodit a stahují tak saldo především s energetickými komoditami do mínusu.
img

Červnové zasedání Federálního rezervního systému ovlivňuje náladu vůči americkému dolaru

05.06.2022 USD v květnu rostl spolu s jestřábí rétorikou Federálního rezervního systému, ale v době psaní tohoto článku se zdá, že před rozhodnutím centrální banky o úrokových sazbách, které je stanoveno na 14. a 15. června, se pohyb kurz měny zpomalil a krouží.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Lavrov: Rusko letos vykáže prudký nárůst zisků z vývozu energie

05.06.2022 Rusko v letošním roce zaznamená prudký nárůst zisků z vývozu energie, protože politika západních zemí vedla ke zvýšení cen. Uvedl to včera podle agentury Reuters ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Korelace měn | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Big Mac index | Exotické měny | Intervence ČNB | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | Síla měn | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | NZD/JPY | EUR/CAD | USD/MXN | USD/BRL | USD/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Svíčkové formace | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Break/Even | Breakout | Bundesbank | Burza | CBOE | CBOT | CFD | CME | COT report | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | EBIT | ECB | EMA | ERM | ERM II | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fannie Mae | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Forex trader | Futures | Fúze | G10 | G7 | Grafy | High | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kiwi | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzové riziko | Kurzy měn | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MAE | MIFID | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | PEG | Parita | Čekající příkazy | Pip | Pivot Point | Platební bilance | Platforma | Podílový fond | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | Quote | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Splatnost | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Stop-Loss | Support | Swap | Swiss | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Tvrdá měna | Ukazatel | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Yield | ZEW index | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Měnové války | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | BitStock | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Intervence na forexovém trhu | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | New York Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Japonská měna | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Golden Gate | Jak obchodovat | Forex Factory | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Online trading | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Akcenta | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Time-Frame | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | AUDNZD | Raiffeisenbank | Global macro | Aktivum | Delta | EPS | Forex signály | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie dnes | Akcie RWE | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Atlantik | AUDJPY | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Big Mac | Bollinger Bands | Brent | Britské libry | Brokerské společnosti | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena zlata dnes | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | Čínský obchod | Členské země Evropské unie | Devizové trhy | Do čeho investovat | Dolar | Dolar cena | Dolar vůči koruně | Dolary | Kurzy.cz | Ekonomické analýzy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Etoro | Eura | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forex data | Forex futures | Forex live | Forex online | Forex volatilita | Forexo | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Hang Seng | HDP Ruska | HDP USA | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Ichimoku | Index Dow Jones | Index euro | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční výdaje | Investing | Investování do akcií | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Konvertor měn | Korporátní dluhopisy | Kurzovní lístek | Kurs koruny | Kurs rublu | Kursy | Kurz CAD | Kurz ČNB | Kurz CZK | Kurz dolarů | Kurz eura k dolaru | Kurz franku | Kurz měny | Kurz rublu | Kurz rublu k dolaru | Kurz USD | Kurzy | Kurzy online | Libra | Lira | Londýnská burza | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna euro | Měnová kalkulačka | Měnová krize | Měny v Evropě | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dolaru | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nové trhy | NZDJPY | Obchodní platformy | Obchodování komodit | Obchodování opcí | Obchodování s Čínou | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pád měny | Pád rublu | Paládium | Patria Finance | Patterns | Pip kalkulačka | Pips | Pivot | Pokles eura | Polská měna | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převod měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Sázky | Signály | Slovník pojmů | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Světové burzy | Světový čas | Světové ceny ropy | Světové měny | SWIFT | Švýcarská centrální banka | Teorie parity kupní síly | Trh | Turecká měna | Twitter | Ukrajinská ekonomika | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny plynu | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj ceny železa | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Vývoj mezd | Webináře | WTI | Zahraniční měny | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | EIA | ING | Benzín | BIC | CEE | Cenové rozpětí | CEPS | Daniel Beneš | Dluhopisový index | Ekonomika EU | EV | Ex-dividend | Hold | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | IRS | ISM indexy | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Omega | P.A. | Povinné minimální rezervy bank | Range | Roadshow | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Využití kapacit | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Kmenové akcie | Převis | Primární emise | Zajišťovací obchody | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | Outperform | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Volby | Pivot Pointy | S/R zóny | Rozhovor | Futures trhy | Cukr | Retail | Frustrace | COT | 1 milion | Burza dnes | Burze | Investment | Kurz USD/CZK | Online forex | Asijské obchodování | Americké obchodování | SMBC | Aramco | Capital Economics | Markit | Unicredit | TD Securities | Deutsche Bundesbank | Bank of New York Mellon | Rabobank | DPA | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Again Capital | Bernstein | The New York Times | PVM Oil Associates | Jackson Hole | Price Futures Group | Energy Aspects | Institut ZEW | RBC Capital Markets | CNN | VP Bank | Julius Bär | Wells Fargo | Campbell Soup | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | SMBC Nikko Securities | Oxford Economics | ABN Amro | Westpac | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Caterpillar | ANZ | DIW | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | DIHK | Berenberg | Frankfurter Allgemeine Zeitung | MICEX | Sarasin | RBN Energy | Nordea | Nomura Securities | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | Mitsubishi | NATO | MIG | BCS | ANZ Bank | BNY Mellon | RBC Capital | Agentura AP | High Frequency Economics | PVM | BBC | Dai-ichi Life Research Institute | Destatis | Agentura DPA | Sója | The Guardian | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | UNCTAD | Halifax | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Uložení peněz | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | DZ Bank | Rolls-Royce | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Finanční aktiva | Globální trhy | Stock Exchange | Hargreaves Lansdown | Finanční centrum | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Plodiny | Energie | Obavy z brexitu | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Pro tradery | Dekabank | SEB | Panevropský akciový index | Henry Hub | KBC | Propad cen komodit | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Polská ekonomika | Volby v USA | Rosněfť | Vrtulníkové peníze | Firemní investice | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Sázet | Cena kontraktu | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Miliardáři | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Obchodník s měnami | Fundamentální faktory | Vývoj měn | Bezpečné investice | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Standard & Poor's | České firmy | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Akcie ve Spojených státech | Ekonomické dopady | AMP Capital | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | IHS | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Index tokijské burzy Nikkei 225 | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Forexoví obchodníci | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Obchodní partner | Fitch Ratings | Odchod z Evropské unie | Ekonomická rizika | Obchodování v Asii | Summit EU | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Kurz domácí měny | Bělorusko | Handelsblatt | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Německý hospodářský institut DIW | Index Nikkei | Země OPEC | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Agentura Moody's | Hospodářský růst USA | Cena mědi | Vývoj měnového kurzu | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Zajištění | Vitol Group | Obchodník s ropou | Vitol | Komoditní sektor | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | SWFX | Nákupní signál | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Americké rafinerie | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Francouzská ekonomika | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Historická data | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Slabé euro | Silné euro | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Odhady trhu | Predikce | Summit G7 | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Ministr obchodu | Bankovní domy | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Index amerických akcií | Europe 1 | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | Výnosy | Institut API | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Měnové krize | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | TRY | Index cen domů | Softbank | Indikátor důvěry | Čínský statistický úřad | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | Údaje o inflaci | Překoupený trh | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Země G7 | Světový finanční systém | Skupina G20 | Skupina G7 | Ziskové obchodování | Monopoly | Bankovní společnost | Německý Ifo index | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Odhad cen ropy | Odhad cen | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Mercedes | Audi | IHS Markit | Devizy | Index KOSPI | Bridgewater | German Industry UK | ex | Mitsubishi UFJ Financial Group | MUFG | Generali Investments | Makléřské firmy | Investiční aktiva | Rystad Energy | Keystone XL | Ruské akcie | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Měny rozvíjejících se zemí | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Bridgewater Associates | Alokace aktiv | BBVA | Silicon Valley Bank | Euler Hermes | Zahraniční forex | Vývoj ceny hliníku | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | CoinDesk | Cena palladia | Citi Research | Snižování rozvahy Fedu | BHS | René Remšík | Ceny pšenice | LBBW | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Protiruské sankce | Cena hliníku | Ceny hliníku | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | MT4 Supreme Edition | Devizoví obchodníci | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | Investovat do Bitcoinu | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Capitalinked | Ray Dalio | Vývoj ceny pšenice | Invesco | Fincentrum | Panevropský index STOXX 600 | Binance | Kryptoměna ethereum | NEST | Komentář Raiffeisenbank | Štěpán Hájek | Lithium | Elektronické obchody | Tržní očekávání | Asijské trhy | Index MOEX | EUR/RUB | Vzácné kovy | Investorský sentiment | Kobalt | Drobní investoři | Cena bitcoinu | Airbnb | Odliv dividend | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Obchodní války | Výkonnost indexů | Hodnota majetku | Bitcoiny | Lockheed Martin | Německá centrální banka | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Stock picking | Podíl dolaru | Podíl eura | Vývoj na finančních trzích | Obchodní napětí | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Globální růst | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | FAANG | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Obchodní analýza | Objem obchodování | Čínský akciový trh | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Forint | Obchodníci s ropou | Turecké liry | Turecká krize | Ostatní investice | Nákup zlata | Domácí měna | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Posílení kurzu | Indikátor Ichimoku | Cena akcií Amazonu | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Posílení rublu | Hlavní akciový index | Czech Fund | Zasedání OPEC | Korunový trh | Profesionální obchodník | USMCA | Nové peníze | Těžba OPEC | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Obchodní přebytky | BGA | Die Zeit | Julius Baer | Trh s ropou | Finanční skupina | IfW | Americké volby | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Long obchod | Největší kryptoměna | IFCMARKETS | The New York Stock Exchange | IG | Růst úrokových sazeb | Akciové trhy v Asii | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Zvýšení mezd | Slabá koruna | Prognóza ECB | Posilování české koruny | Daňové reformy | Zvyšování úroků | Zpomalení hospodářského růstu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Americké podniky | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Index spotřebitelské důvěry | Měny považované za bezpečné | Bloomberg Economics | Veřejný dluh | Financial Times (FT) | Zpomalování světové ekonomiky | Kongres USA | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Inflační vývoj | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Rezervy bank | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | WEF | Dopad brexitu | Obchodování na burzách | Dovoz z Británie | Vývoz do Británie | PDVSA | Makléřská společnost | Podnikové investice | Slabší euro | Fundamentální obchodník | Obchodní rozhodnutí | Ceny zemního plynu | Obchodovat na finančních trzích | Mezinárodní investoři | Německé banky | Silný trh | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Primární nabídky akcií | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Státní fond | USTR | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Uber Technologies | Statistický úřad | Beyond Meat | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Burzovní ukazatel | Ropovod | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Ruský akciový trh | Zpětný odkup akcií | Vyjádření analytiků | Český průmysl | Cena pohonných hmot | Podíl nezaměstnaných | Nezaměstnanost v ČR | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Vývoj amerického dolarového indexu | Vývoj hlavní úrokové sazby | Ceny obilovin | Sójové boby | Obiloviny | Nejznámější kryptoměny | Infineon | Infineon Technologies | Příjmy Ruska | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Tencent Holdings | Celní válka | Silnější euro | Vyšší mzdy | Globální HDP | Oživení světové ekonomiky | Společná měna | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Prodej ropy | Economist Intelligence Unit | iFX | Investice firem | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Ferrari | Omezení dodávek ropy | Čínský trh | NATGAS | Prezidentka ECB | Akcioví býci | Volný čas | Blockchainové akcie | Akcie a ETF | Cena železné rudy | Rozhodnutí centrálních bank | Ceny niklu | Akcie Netflixu | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Kurz kryptoměny | Nezaměstnanost v Portugalsku | Uranové akcie | Obchodní konflikt | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Vývoj výnosů dluhopisů | Pokles cen | Aston Martin | Ekonomika Hongkongu | Americké futures | Snížení úroků | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Silný dolar | Šéfové států | Britský premiér | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Konglomerát | Nové akcie | Raiffeisen Bank International | Oživení ekonomiky | Cla na čínské zboží | Cena niklu | Produkce zemního plynu | Akcie podniku | Sankce proti Íránu | Pohonné hmoty | ISM index | Alan Greenspan | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Růst mezd | SAB Finance | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Těžební zařízení | US500 | Deficit rozpočtu | Pozornost finančních trhů | Hospodářská recese | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Sazby ECB | MT5 Supreme Edition | Kjódó | Agentura Kjódó | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Vývoz do USA | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Italská vláda | Italská ekonomika | Nastavení úrokových sazeb | Novozélandská centrální banka | Overbalance | LPR | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Obchodní praktiky | Pohonné hmoty v Česku | Snížení daní | Oslabení české koruny | ESG | Český HDP | Jihokorejská centrální banka | Ceny palladia | Předstihové indikátory | Akcie roku | Asijská finanční krize | Makroekonomický výhled | Banky pro mezinárodní platby | Nízká nezaměstnanost | Odhady ČNB | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Obchodní dohoda | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy a plynu | Státní ropná společnost | Equinor | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Analýza měnových párů | RISK-ON | Hypotéky v Česku | Cíl hospodářského růstu | Růst čínského HDP | Očekávané Earnings | Uvalení cel | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | FSB | CzechTrade | Obchodní spory | Styly obchodování | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Hospodářské krize | TikTok | Huawei | Digitalizace | Trump dnes | Střadatelé | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prohloubení schodku | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Káva | TV Nova | Rozhodnutí americké centrální banky | Ropná firma | Ropný gigant | Politická situace | Ceny benzínu | Německá vláda | Německý vývoz | Sílící koruna | Hongkong | Snížení úrokové sazby | Obchod s ropou | Ropné firmy | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | PXE | LNG | Výkon amerického dolaru | Medvědí signál | Objem | Evropské firmy | Data z USA | Rijád | František Táborský | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zrušení cel | Společnost SAB Finance | Trh práce | Vyšší sazby | Čínský export | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Statistické údaje | Inflace v říjnu | FRED | Robert Shiller | Skupina ČEZ | Včerejší obchodování | Achim Wambach | Těžba v USA | Spojené státy a Čína | Supreme Edition | Alibaba Group | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Zdražování pohonných hmot | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Hrubý domácí produkt České republiky | ČSÚ | Ekonomika ČR | SCMP | Růst průmyslové výroby | Statistiky z Číny | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Trader 2.0 | Recese v Evropě | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Vyšší riziko | Primární nabídky | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Global Markets | BAT | Hongkongská vláda | Risk-off | Průmyslová výroba v USA | Výroba počítačů | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Radomír Jáč | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | USA a Čína | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Server BBC | CBI | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | BDI | Server CNBC | Mazen Issa | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Bývalý ministr financí | Tomáš Vlk | Bilance | Zasedání vlády | Vývoz z Japonska | Vývoz ze země | Obchod s Čínou | Přebytek obchodu | Index DOW | Údaje o obchodu | Jakub Kraľovanský | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Celkový objem obchodů | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | GM | Obchodní spor | Skupina OPEC+ | Statistici | Čínský prezident | Největší pokles | Ukrajina | Clearstream | Lagardeová | Fox News | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Klesly akcie | Vyšetřování | Labouristická strana | Labouristé | Amazon | Citadel | Millennium | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Philip Lowe | Nulový úrok | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Přeshraniční platby | Důvěra v ekonomiku | Global Times | CENTRICA | Adam Glapiński | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Nálada podnikatelů | Legislativa | Blahobyt | Pohyby kurzu | Domácí měny | INTC | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Kalendář událostí | Americká data | Walt Disney | Disney+ | AFP | Důvěra v ekonomiku eurozóny | EUR Index | Ekonomická důvěra | Valdis Dombrovskis | FT | Evropští investoři | Naše ekonomika | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Otto Daněk | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Dvojité dno | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Globální trh | Konkurenti | Velká krize | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | Hospodaření státu | Aktivita zpracovatelského průmyslu | SMA | Omezení těžby | Statistika | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Předpovědi | Predikce vývoje | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Vyhlašování zpráv | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | Eva Miklášová | NN Investment Partners | Poslanecká sněmovna | Zakázky německého průmyslu | Průmyslové zakázky v Německu | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Deficit zahraničního obchodu | Deficit zahraničního obchodu USA | Centrální banka USA | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Firma Apple | Rostoucí náklady | SoftBank Group | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Čínský vývoz | Dovoz do Číny | Čína a USA | Další rozvoj | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Tržby z průmyslové činnosti | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Export z Německa | Zahraniční obchod České republiky | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Lukáš Lipovský | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Nízká inflace | Ceteris paribus | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Výzkumný institut | Soukromé podniky | Dohoda USA - Mexiko - Kanada | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Cvičení | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Fed dnes | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Vybírat zisky | Evropský průmysl | Válka mezi USA a Čínou | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Protekcionismus | Světové obchodní organizace | Obchodní smlouvy | Výsledek voleb | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Zavedení cel | Dovoz aut | Yahoo | Alstom | Moskva | David Malpass | PSA Group | HDP Německa | Embraer | Internetový gigant | Americká ropná společnost | Ford Motor | Americká automobilka | United Technologies | Tata Steel | Farmaceutická společnost | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Federální obchodní komise | Centrální banky USA | Huawei Technologies | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Goldcorp | Společnost Microsoft | Zahájení obchodování | Porsche | NN Group | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | Míra | RWE | Vivendi | Pivovary Staropramen | Jaderné elektrárny | Accor | Levnější ropa | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Bilance běžného účtu | Vývoj devizových rezerv | Americké výrobky | Ústup rizik | Registrace automobilů | STOXX50 | Míra nezaměstnanosti v Británii | Počet zaměstnaných | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Míra inflace v Británii | Premiér Boris Johnson | Geely | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Naše prognóza | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Šperky | Kupní síla | Metalurgie | Zpracování kovů | AXA | Regulátoři | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Europoslanci | Eurokomisař | Obchodované akcie | FedEx | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | AT&T | Disney | Andrew Bailey | Sergej Rjabkov | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Zpomalováním růstu | Tempo růstu americké ekonomiky | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Celkový deficit | Bydlení | Vánoční svátky | Dovozní cla | WHEAT | Oživení inflace | Uber | Eugal | Údaje z Číny | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | BREAKING | SPD | Yandex | Stratég | Přelom roku | Hlavní akciové indexy | Citelné zdražování | ACEA | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Cena pšenice | Tripadvisor | Kraft Heinz | KLDR | NLI | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | 500 nejbohatších | Index šanghajské burzy | Izraelská ekonomika | Minimální rezervy bank | Čínská centrální banka (PBOC) | Průmyslové podniky | Peking | Aktivita zpracovatelského sektoru | DuckerFrontier | Ministerstvo obchodu a průmyslu | US100 | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | Údaje ministerstva | Zbrojovky | Světová válka | Zvýšení inflace | Očekávaný růst poptávky | Růst poptávky | Černé labutě | Klesající trend | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | Společnost Sentix | Teherán | Američané | Eskalace napětí | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Návratnost | Commodity index | IKEA | Hospodářské recese | Netflix | NFLX | Celsius Network | Inovace | List Financial Times | Americké dolary | Evropská inflace | Dobrá data | Výroba aut | Washington | Daimler | Schodek zahraničního obchodu | Schodek zahraničního obchodu USA | Ceny ropy dnes | Hospodářské statistiky | Finální odhad | Analýza společnosti | Tovární objednávky v Německu | Objem průmyslových zakázek | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Čeští exportéři | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Sodexo | Čínský HDP | Světová banka (SB) | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Produkce energie | Von der Leyenová | Vývoz v listopadu | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Sezónnost | Zahraniční obchod ČR | RBA | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Elektrické vozy | Budoucnost | Švýcarská vláda | Hodnota investic | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | Tchajwanský dolar | ASML | ASML Holding NV | Česká průmyslová výroba | Příjmy domácností | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Luxusní auta | Růst globální ekonomiky | Oslabení kurzu koruny | Zpřesněná data | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Čínský vicepremiér Liou Che | Iniciativa | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/MXN | Vývoj měnového páru USD/TRY | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Rozpočtový přebytek | Bloky | Snížit úrokové sazby | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Obchodní sankce | Vývoz z Číny | Přebytek bilance | Přebytek bilance běžného účtu | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | SAP | iRobot | IRBT | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | ČNB Vojtěch Benda | Růst německé ekonomiky | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Ceny v zemědělství | Inflace v Rusku | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Komisař pro obchod | Nejnovější statistické údaje | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nižší růst | Tesla Inc. | Alibaba Group Holding | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Britské maloobchodní tržby | Akciový index MOEX | MOEX | Internetový gigant Yandex | Britské podniky | Oživení globální ekonomiky | Barma | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | List The Guardian | Prognózy ČNB | Krach | Komunikace | Údaje o HDP | Údaje o hrubém domácím produktu | Francouzský prezident | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Ropná pole | Trump | Davos | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Jihokorejská ekonomika | Lepší zítřky | Google | Samsung | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Anglie | Internetové monopoly | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Americké hospodářství | Aktivita firem | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | American Express | Pohyby cen | Změny cen | Virus | Asijské indexy | Vir | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Globální sentiment | BRIC | Zdražovat | České měny | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Důchody | Americký kongres | Obavy z koronaviru | Nejvýraznější pokles | Zhoršený sentiment | Odhad letošního růstu HDP | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Firmy v ČR | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | DISH | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Čínské burzy | Akcie na burze v Hongkongu | Starbucks | Dnešní datový kalendář | Boeing | Vstupy | Výstupy | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Dovoz z Číny | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Akcie ING | Obchody | Indická vláda | Peníze na financování | Výdaje | Daňová optimalizace | Platit daně | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Index nových zakázek | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | Přerušení vývozu | Výrazné ztráty | BP | Dodávky na trh | Americký ISM | Prodeje aut | Fresenius Medical | Převody peněz | Změna dohody NAFTA | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Prosincová bilance zahraničního obchodu | Vývoz do Německa | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | Akcie finančních společností | Universal Music Group | SEC | Amerika na prvním místě | America first | Francouzský statistický úřad | NFP | Rozhodování | Palantir | Čínské ministerstvo | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Palivové dříví | Obchodovanie | Britský statistický úřad | Propad průmyslu | Zdražování ropy | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Tedros Adhanom | Galapagos | Hospodářství Evropské unie | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | London School of Economics | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Zvyšující se inflace | Akcie společnosti Apple | OIL.WTI | Deutsche Telekom | TS Lombard | Slábnutí koruny | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Nemovitý majetek | Lídři zemí Evropské unie | Bez rizika | Ztráty na akciových trzích | PMI ze sektoru služeb | Důvěra v průmyslu | Společnost Berkshire Hathaway | Prudký propad | Pokles na trzích | Noviny | Krize v eurozóně | Střední podniky | Šíření onemocnění | Ekonomické recese | Výroba v Číně | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Představitelé Číny | Slabá čísla | Abu Dhabi Commercial Bank | Největší ztráty | Roberto Gualtieri | Italský ministr hospodářství | Průmysl a zahraniční obchod | Fungování finančních trhů | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Commonwealth Bank of Australia | Prohlášení G7 | Tržní úrokové sazby | Čínské banky | Caixin/Markit | Průměrná mzda | Americký Fed | Situace na světovém trhu | Stabilita | Shortovat | Pokračování klesajícího trendu | Jižní Korea | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Guvernér japonské centrální banky | Haruhiko Kuroda | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Čínský svaz osobních automobilů | CPCA | Nová data | Šok | Snížení těžby | Michel Barnier | Martin Gürtler | Mzda | České mzdy | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Světový trh s ropou | Společnost IHS Markit | Akcie na světových trzích | Změny trendu | Aktuální Price Action | Schůzka skupiny OPEC+ | Schůzka skupiny OPEC | Hlavní index čínských akcií | Index čínských akcií | Export z Německa do Číny | Objem vývozu z Německa | Výsledek zahraničního obchodu | Výsledky HDP | Inflace v únoru | Spotřebitelské ceny v únoru | Propad rublu | Nástroje měnové politiky | Ekonomika Evropské unie | Obrovské ztráty | Únorová inflace | WP | Cenové války | Lídři EU | Rishi Sunak | Makroekonomické údaje | Pomoc ekonomice | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Průmysl a stavebnictví | Rozhodnutí centrální banky | Hlavní měny | Aerolinky | IBEX 35 | Air France-KLM | Lufthansa | Vlna výprodejů | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Asijské akcie dnes | Opatření proti koronaviru | Index DAX burzy | Počet firemních bankrotů | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Stav nouze | Mince | Profitovat | Technologičtí giganti | Shenzhen Composite | Tencent | Průmyslová výroba v Číně | Další vývoj | Těžaři ropy | Íránská ropa | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | S&P 500 futures | Australská centrální banka (RBA) | Mimořádné kroky | Stimuly | Index výrobní aktivity | Evropské země | Brusel | TARP | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Domácí data | Velmi vysoká volatilita | Fiskální politiky | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Míra nejistoty | Pokles české ekonomiky | Asijská seance | Silný pokles | Situace kolem koronaviru | TPCA | Společnost Saudi Aramco | Index frankfurtské burzy | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Pokles vývozu | Dnešní čísla | Vývoz do Asie | New York Times | Gazprombank | Analytici finančního ústavu | Obavy trhu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Obnova ekonomiky | Vedlejší účinky | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Viceprezident | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Nemoc COVID-19 | Výhled poptávky | Zamezení šíření viru | Hyundai | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Spiegel | Nový výhled | Nejslabší růst | Německý hospodářský institut | Opatření vlád | Značný pokles | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Rozkolísaný | Intervenovat ve prospěch koruny | Tiskové agentury | Pokles cen komodit | Vládní podpory | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Texas | Hlavní americké indexy | Obavy z ekonomických dopadů | Prodeje domů | Další pokles | Valné hromady | Norská vláda | Německý ministr financí | Situace v Číně | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Katar | Státní televize | Salmán | MPSV | MF | Hlavní centrální banky | Kalifornie | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Škoda | Motocykly | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Velikost lotu | Fundament | Posílení amerického dolaru | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Ministryně financí | Hluboké ztráty | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Index podnikatelské aktivity | Spoření | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Anomálie | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Podpůrný balíček | Americké ropné zásoby | Prostor pro pokles | Politická rozhodnutí | Graf dne | Pojišťovací společnosti | Další růst | Růst | Univerzita Johnse Hopkinse | Olympijské hry | Počet nakažených koronavirem | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Ministr vnitra | Instituty | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Banka JPMorgan | Biliony USD | Biliony | Šéf IEA | Globální poptávka po ropě | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | The Economist | Boj s koronavirem | České vlády | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Propad HDP | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Historické pohyby | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Bulharsko | Unijní země | Ekonomické ukazatele | Březnová inflace | Izrael | Guvernér izraelské centrální banky | Amir Jaron | Abbott Laboratories | Reálné mzdy | Riziko inflace | Podnikatelé a firmy | Sberbank | Klid před bouří | E-commerce | Ekonomiky | Nigérie | Alžírsko | Ministři obchodu | VW | Akciový index S&P 500 | Čtvrtletní pokles | Zhoršování situace | Jana Steckerová | Potenciál pro růst | Slovensko | České PMI | Globální dluhopisový index | Války | EGAP | Schodek | Březnová data | Poradce | Organizace | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Růst nezaměstnanosti | Obchodní svaz | Hrubý domácí produkt země | Obchodní schodek | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Nejprudší jednodenní nárůst | Koronakrize | Autoprůmysl | Změny sazeb | Podíl na trhu | Afrika | FAO | RBK | Údaje | Ruská agentura | Americké ministerstvo zahraničí | Emise oxidu uhličitého | Ekonomické škody | Johan Sverdrup | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Ropný průmysl | Průmyslová produkce v únoru | Sentix indikátor | Únorová bilance zahraničního obchodu | Raketový útok | Eni | Pojišťovna | Cushing | OPEC plus | Německá průmyslová produkce | Opatření proti šíření koronaviru | Coface | Výroba v Německu | Karel Komárek | Chudé země | Ruské podniky | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Veřejný sektor | Velké americké banky | UnitedHealth Group | Pohonné hmoty v ČR | Cestovní omezení | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Pesimistické odhady | Koronavirová epidemie | Ministři | Německý vývoz v únoru | Carsten Brzeski | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Vývoz komodit | Nemovitosti v ČR | Světoví těžaři | Alexandr Novak | Znárodnění | Nejsilnější růst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Hlavní měnové páry | Cena benzínu | Tajné služby | Pákistán | Indický premiér | Naréndra Módí | Německé automobilky | Snížení produkce | Oživení cen ropy | Oživení cen | Nejvyšší soud | Splátky dluhů | Čínský celní úřad | Celní úřad | Přebytek běžného účtu | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Technické problémy | Výpadky | FANG | DAWN | WMT | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Představitelé G7 | Více peněz | Premiér Justin Trudeau | Index US500 | Peníze z vrtulníku | Microsoft Corp | US Bancorp | Rozpočet EU | Podnikatelské investice | Dodavatelské řetězce | Výhled poptávky po ropě | Letošní výhled poptávky po ropě | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Ekonomiky po koronaviru | Televize Netflix | Otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | Procter & Gamble | Dnešní statistiky | Statistiky | Jeffrey Halley | Rozvíjející se země | Uzavření trhů | Indikace | Demokraté a Republikáni | Malé podniky | Odhady škod | Hlubší schodek | Poradenské společnosti | ZEW index ekonomického sentimentu | Colorado | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Američtí těžaři | Potravinové krize | Květnový kontrakt | Japonský export | CMC | Rizikové averze | Červnový kontrakt | Propad ceny ropy | Propad ceny | Trade | S&P500 | Cushing v Oklahomě | Guvernér australské centrální banky | ZEW Achim Wambach | Dílčí index | Nabídka ropy | Spotřeba ropy | Kontrakty na ropu | Producenti ropy | Největší ekonomika eurozóny | Chesapeake Energy | Finanční pomoc | Nizozemsko | Vývoj cen na světových komoditních trzích | Důvěra v eurozóně | Vyjádření ekonomů | Cenové pohyby | Postavení USA | Americký ropný institut | Ropný institut | Ropný institut API | Poptávka po pohonných hmotách | Údaje o zásobách v USA | Reddit | Sociální síť | Debata | Tweety | Cena surové ropy | Cena surové ropy Brent | Surové ropy | Rolf Bürkl | Soukromá spotřeba | Hong Nam-ki | Investiční tituly | Evropské indexy | Šíření nákazy COVID-19 | Air France | Institut GfK | Posílení | Sociální napětí | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Znovusjednocení země | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Kapitálové zboží | Nové zakázky | Joe Biden | Christos Staikuras | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Ekonomické restrikce | Podpůrná opatření | Lucembursko | Evropské méně | Rozhovory s EU | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Ekonomika oživuje | Státní peníze | Odhad vývoje HDP | Úřad INSEE | Skandinávské aerolinky | SAS | Cestování | 3M | Americký HDP | Automobilka Ford Motor | Zisk automobilky | Bitcoin dnes | Tempo růstu spotřebitelských cen | Rušení pracovních míst | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Propad exportu | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | HDP report | Nezaměstnanost v Německu | Náklady na financování | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Ropa roste | Spotřebitelské výdaje v USA | Maloobchod | Pozastavit obchodování | Omezení kvůli koronaviru | Zaměstnanci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Blízký východ | Poválečné recese | Dopravci | Akcie padají | Strach ze sankcí | Růst výnosů | Ekonomika Indonésie | Vývoz z USA | Vývoz ze Spojených států | Soud | Koncern Volkswagen | Aktivita v americkém sektoru služeb | Otevírání americké ekonomiky | Maloobchodní tržby v eurozóně | Latinská Amerika | PEPSICO | Thomas Gitzel | Čínský export v dubnu | Export v dubnu | Vyhlídky pro čínský export | Dubnový vývoz | Čínský dovoz | Dovoz | Objem ropy | Přeshraniční obchod | Stavebnictví v březnu | Zahraniční obchod za březen | Zdražení ropy | Obchodní přebytek Německa | Obchodní přebytek | Alexander Krüger | Bankhaus Lampe | Hugo | Regulační orgány | Uvolňování opatření proti koronaviru | Australská ekonomika | Wu-chan | Pokles ekonomické aktivity | Deflační tlaky | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Kontrakce | Šéfka EK | Politika centrální banky | Američtí regulátoři | Pokles dovozů | Zveřejněné údaje | Leasing | Italský statistický úřad | Dluhy | Toyota Motor | Oživení české ekonomiky | Členské státy | Evropská průmyslová produkce | Koronavirová nákaza | Ústup inflace | Průmyslová výroba v Evropské unii | Průmyslové kovy | Členské země | Analýza makroindikátorů | Hlavní kryptoměny | Merck KGaA | Merck | RBI | Světové hospodářství | Rekordní propad | Výzkumné společnosti | Účet platební bilance | Propad daňových příjmů | Auta | Expedia | JD.com | Royal Caribbean | Kurz eura k americkému dolaru | Xiaomi | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Ruský ropný gigant | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Protikoronavirová opatření | Levné peníze | Vakcína | Sektor služeb | Dění na trhu | Velké peníze | Ekonomická aktivita v USA | Export do Číny | Takeši Minami | Manažerka | CL | Spekulovat | Zboží z Číny | Moderna | Jukos | Spolková vláda | Fiskální stimul | Experimentální vakcína | Více riskovat | Historický propad ceny ropy | Oživení globální poptávky | Marek Brávník | Advance Auto Parts | Manažeři | GTAI | Čínská automobilka Geely | Čínská automobilka | Automobilka Geely | Contemporary Amperex Technology | Contemporary Amperex Technology Ltd | CATL | Contemporary Amperex Technology Ltd (CATL) | Eli Lilly | LLY.US | LLY | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Ruské ministerstvo financí | Sankce USA | Protiíránské sankce | Oživení z propadu | Těžba dřeva | Japonský export v dubnu | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | Americká média | EasyJet | Britské aerolinky | Čínské hospodářství | Cíl růstu HDP | Vrcholní představitelé Číny | Vrcholní představitelé | Japonská banka Nomura | Banka Nomura | Odražení ode dna | Renault | Soukromé banky | Komunistická strana | Argentina | Šéf firmy | Spoluzakladatel | Tisknout peníze | Inflace v Turecku | Německá průmyslová a obchodní komora | Globální ekonomické zotavení | Ekonomické zotavení | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Předstihové ukazatele | Ztráty zaměstnání | Technologické centrum | Kia | JDE | Rizikovější měny | Unie | ČR | Soběstačnost | Měsíční průzkum | Balíček na podporu ekonomiky | Vakcíny proti koronaviru | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Počty nových žádostí o podporu | Costco | Salesforce | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Leonid Michelson | Novatek | Vladimir Lisin | Alexej Mordašov | Vagit Alekperov | Lukoil Vagit Alekperov | Lukoil | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Dlouhodobý výhled | Gazprom Něfť | Skupina Gazprom | Průraz | Podíl českých potravin | Počet nemocných | Reliance Industries | Těžba kartelu OPEC | Záchranný balík | Bývalý prezident | Cena palivového dříví | Chování trhu | Čínské továrny | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Dluh USA | Pozitivní sentiment | Vývoj hrubého domácího produktu | PEPP | Střední Evropa | Mišustin | Kommersant | Ruský list | Ruské úřady | Londýnské burzy | Dění kolem brexitu | Nová prognóza ECB | Nová prognóza | Vedení společnosti | Antivirus | Zvyšování mezd | Bitcoinové a blockchainové akcie | Rekordní nárůst | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Americké statistiky | Býčí trend | Výbor ekonomických poradců | Statistiky z trhu práce | Mateusz Morawiecki | Údaje o vývozu a dovozu | Nepřipravenost | Výkon českého průmyslu | Vývoz ropy ze Saúdské Arábie | Opatření spojená s koronavirem | Společnost BP | Tchaj-wan | Vývoz z Německa | Tempo poklesu | Tempo poklesu vývozu | Rekordní pokles | Používání eura | Nikola | Süddeutsche Zeitung | Hlavní index frankfurtské burzy | Index Nasdaq Composite | Inflace v květnu | Květnová inflace | Teorie černé labutě | Průmyslová výroba v EU | Největší světová ekonomika | Místopředseda Evropské komise | Nižší DPH | Subvence | Agentura APA | APA | Index Nikkei 225 | Globální poptávka | Energetický gigant | Italská centrální banka | Arizona | Investice do infrastruktury | Nestlé | Sanofi | Světová poptávka po ropě | CZGB | Stimulační balík | Japonský vývoz | Japonský vývoz v květnu | Inflace v Evropské unii | Roční míra inflace | Míra inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Foxconn | Propad cen | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Výplata | Největší evropská ekonomika | Otevření obchodu | Sentiment na trhu | Covid | Nárůst nově nakažených | Nárůst nakažených koronavirem | Technologické firmy | Tiff Macklem | Banka JP Morgan | Výroba v Británii | Průmyslová výroba v Británii | Restrukturalizace | Akcie společnosti Wirecard | Druhá vlna | Počty nových případů | Výrobci aut | Propad české ekonomiky | Státní pomoc | Instinkt | Nízké sazby | Cla na zboží | Mississippi | Joshua Mahony | Nové žádosti o podporu | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | ARD | Pandemická pomoc | Velké investice | Chesapeake | Sankce proti Rusku | ONS | Výroba zpracovatelského průmyslu | Objem aktiv | Akcie aerolinek | Letecký průmysl | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Nálada v japonském průmyslu | Německá nezaměstnanost | Apetit investorů | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Letošní úroda | Úroda | Akcie Nestlé | Ukrajinská vláda | Objem zakázek | Objem zakázek v německém průmyslu | Peníze z vrtulníků | Situace na trhu práce | Stavebnictví v květnu | Exporty | Dopad pandemie | Kapitálové výdaje firem | MAM | Michal Lukáč | Vývoz z Německa v květnu | Vývoz do zemí EU | Nárůst počtu nově nakažených | Pesimistické scénáře | Červnová inflace | Sony | Fond obnovy | Nizozemská vláda | Výhled vývoje ekonomiky | Výrazný propad | Chorvatsko | Trend v obchodování | E.ON | Johnson & Johnson | Jachty | Větší riziko | Zdroj příjmů | Koronavirová situace | KLM | Čínský export a import | Americký výrobce letadel | Akcie farmaceutické firmy | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Inflace v Británii v červnu | Americká společnost Apple | Šance | Druhá největší kryptoměna | SAE | Stellantis | Peugeot | Citroën | Růst tržeb | Eurodluhová unie | Dluhová unie | Pohyb koruny | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Aktuální obchodní seance | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Verizon Communications | Malé zisky | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Růst poptávky po ropě | Společnost Chevron | Softwarový gigant | Možnost dalšího růstu | Společnost XTB | Fond obnovy EU | Salesforce.com | Znovuotevření ekonomiky | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Akcie těžařů | Ekonomická aktivita v eurozóně | Životní úroveň | Následky pandemie | Nižší poptávka | Newmont Goldcorp | Reliance | Celkový výsledek | Odhady HDP | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | John Kilduff | OMV | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Německá míra nezaměstnanosti | Nikl | Zastavení růstu | Odhad růstu HDP | Důvěra | Candlestick Patterns | Obnovení růstu | Turistický ruch | Aktivita v čínském průmyslu | Caixin | Index výroby | Oživení v automobilovém průmyslu | List Global Times | Margrethe Vestagerová | Známky oživení | Výzkumy | Indonésie | Indonéská centrální banka | Slabý dolar | Vysoký přebytek | Poptávka po oceli | Spotřeba oceli | Eurofer | Odhad vývoje ekonomiky | WeCHat | Výhled letošního vývoje světové ekonomiky | Tempo růstu průmyslové výroby | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Produkce energií | Růst vývozu | Přebytek obchodu se Spojenými státy | Objem dovozu | Hodnota majetku šéfa | Hodnota majetku šéfa Facebooku | Zpomalující růst | Růst zaměstnanosti | Mluvčí ČEZ | Damoklův meč | Inflace v červenci | Hyundai Motor | Akcie Hyundai | Akcie Hyundai Motor | Bruegel | NYT | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Lepší výsledky | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Koupěschopnost | Letecká přeprava | Erdogan | Turecký prezident | Deutsche Lufthansa | Ruská ropná společnost | Společnost Rosněfť | Oživení poptávky | Zprávy z USA | Státní dluh Běloruska | Pokračování expanze | Worldometers | BHP Group | ČEZ ESCO | eMan | Analytik XTB | Pandemická situace | Hnojiva | Rystad | Japonský export se v červenci | Export v červenci | Bitstock.com | Vládní koalice | Výrobce pneumatik | Air Liquide | Adyen | Kryptoměnový trh | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Růst důvěry | Jihoafrický rand (ZAR) | Světová rezervní měna | DPH v Německu | Globální pandemie | VisualCapitalist | Slábnoucí americký dolar | Záplavy v Číně | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Ekonomika Itálie | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Výhled letošního vývoje ekonomiky | Výrobní sektor | Výrobní index | Venezuela | Německá automobilka Daimler | Automobilka Daimler | Průměrné mzdy | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Výrobce baterií | SPAC | Fisker | Seznam Zprávy | Elektrická auta | Běloruský rubl | Inflace spotřebitelských cen | Institut DIW | Ceny mědi | Prodej aut v Číně | CAAM | New Energy Vehicles | Geely Automobile Holdings | Odborníci | Peso | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Zdanění | Trafigura Group | Obchodování s ropou | Prezidentské volby v USA | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Qualcomm | Japonský vývoz v srpnu | Objem exportu | Pokles exportu | Vývoz do Spojených států | Tom Learmouth | Japonské ministerstvo financí | Narůstající ceny | Jošihide Suga | Výkon ekonomiky | Universal Music | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Nejstabilnější měna | Nejstabilnější měna světa | Vývoz z Tchaj-wanu | Tchajwanské měny | Kurz tchajwanské měny | Rada pro mezinárodní vztahy | Rada pro mezinárodní vztahy (CFR) | CFR | Brad Setser | Bloomberg Intelligence | Stephen Chiu | Stagnující měna | Tchaj-pej | Inditex | Obchodní domy | Budoucí vývoj | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Evropský statistický úřad | LG Chem | Elektromobily | Politici | Ursula von der Leyen | Vývoj ceny akcie | Contemporary Amperex Technology (CATL) | Imperium3 New York LLC | Imperium3 New York | BloombergNEF | Azimuth Capital Management | David Deak | Objemy peněz | Epidemiologické situace | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Asociace pro ropu a zemní plyn | NOG | Asociace pro ropu a zemní plyn (NOG) | Ropovody | Ropovody a plynovody | Plynovody | Vývoj měnového páru EUR/RUB | The New York Times (NYT) | Snížit emise | Počet úmrtí | Nárůst HDP | Biden | USA Joe Biden | List The New York Times | Míra nezaměstnanosti v Německu | Odklon od fosilních paliv | Internetová společnost | Americká internetová společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Akciová burza dnes | Fiskální pomoc | Druhy ropy | Marathon | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | Tuzemské hospodářství | Ranní okénko | Český veřejný dluh | Česká republika | Tržby v eurozóně | Optimismus na globálních trzích | Průmyslové zakázky | Šéf centrální banky | Nejvýraznější růst | Výpadek těžby | Pokles průmyslové výroby | Průmyslová výroba v ČR | Cena akcií firmy | Ruské firmy | UOKiK | Polský antimonopolní úřad | Antimonopolní úřad | Epidemická situace | Vývoz z Německa v srpnu | FiveThirtyEight | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Lockdown | Měnový fond | AEX | Banka ANZ | Milan Cutkovic | Axi | Libye | Americké měny | iPhone | Nancy Pelosiová | Společnost Eli Lilly | Oživení německé ekonomiky | Walgreens | Významné riziko | První peníze | Příjmy z prodeje ropy | Foot Locker | Koncern | Embargo | Množství peněz | Vítězství Joe Bidena | Pokles japonského vývozu | Mluvčí Bílého domu | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Dobrý byznys | Newmont | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | Zásoby benzinu ve Spojených státech | SolarEdge Technologies | SEDG | Elvira Nabiullinová | JPM | GS | Pokles indexu | Reálný HDP | Futures na ropu | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Holger Schmieding | Saxo Bank Steen Jakobsen | UBS Asset Management | Bidenovo vítězství | Vyhlídky globálních trhů | Burzy v Evropě | Zhoršování pandemické situace | Vlny koronaviru | Pandemický program | Statistiky z německého trhu práce | Pandemie v Česku | CSCO | JP Morgan Chase | Zveřejnění výsledků | Bankovní úvěry | Poklidné obchodování | Podvážení | Kit Juckes | SolarEdge | Státy Evropské unie | Zynga | ZNGA | Nestabilní situace | Ruské společnosti | Přebytek zahraničního obchodu | Itochu | Tempo inflace | Šéfové firem | Nové zprávy | Společnost Pfizer | Pfizer a BioNTech | Vakcína proti covidu-19 | Andrea Cicione | Růst frankfurtské burzy | Inflace v Číně | Míra inflace v Číně | Sazka Entertainment | Felbermayr | Dillí | Obchodní politika | Průmysl v eurozóně | WASDE | Letecká doprava | Zvyšování dovozu | Palantir Technologies | Pád cen | NFIB | Německý ministr zdravotnictví | Ministr zdravotnictví | Transněfť | Ropovod Družba | Aktivita v čínských továrnách | Oživení poptávky po ropě | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | PLTR.US | PLTR | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Růst průměrné mzdy | Proražení | Přebytek obchodní bilance | Obchodní bilance Číny | Adobe Systems | Zasedání WEF | Situace ve stavebnictví | Produkce ve stavebnictví | Životní prostředí | Nio | Cla na výrobky | Výrobky z USA | Cla na výrobky z USA | Investice do vody | GameStop | Cenový skok | Akcie společnosti Walt Disney | Nezávislý obchodník | Futures na DAX | Siemens | BASF | Deutsche Post | Vakcinace | Úrokové sazby v Číně | Vývoj měnového páru USD/CNY | Sazby v Číně | Produkce čínských továren | H&M | BIDU | Lego | Očkování | LEN | Zadlužování | Vývoj bilance běžného účtu | PX Pražské burzy | NBP | Lael Brainardová | Orbán | Analytické shrnutí | Zhodnocení jednotlivých měn | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Rodrigo Catril | MGM | Colorado Arrow Electronics | Texas TTI | COMAC | Roskosmos | Dmitrij Rogozin | Futures na ropu WTI | Britská média | Nicola Sturgeonová | Skotská premiérka | Očkování proti covidu-19 | Předsednictví EU | Uzavírání ekonomiky | Růst průmyslové produkce | Telavivská burza | Marihuanový akciový index | Burza v Tel Avivu | Cenné papíry a burzy | Voda | Index DE30 | Svaz BGA | Německý obchodní svaz | Německý obchodní svaz BGA | Přesun obchodů | Nízké úroky | Stimulační balíček | Lenovo | Celní války | Výhled na rok | mBTU | USD za mBTU | Pokles zásob | Odvětví těžby ropy | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Vývoj těžby zemního plynu | Vývoj těžby zemního plynu v USA | Počasí | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Rychlé ekonomické oživení | Utažení měnové politiky | Atraktivita americké měny | Návrat růstu cen na cíl | Návrat růstu cen | Měny vyspělých zemí | Atraktivita zlata | Trendový růst | Slušný ekonomický růst | Vybavení na home office | Home office | Software pro online život | Online život | Upisovat nové akcie | Online prostředí | Uvolnění zákazů | Růst ceny | Dobrý výsledek | Český výrobní sektor | PMI ve výrobě | Zvýšení těžby | Zvýšení ceny | Server FXStreet | Silné oživení | Růst průmyslu | Inženýrské stavitelství | Počet pracovních míst | Samsung Electronics | Brands | Rio Tinto | TUI | TUI Group | JD | Shopify | Nové restrikce | Rostoucí ceny ropy | Údaj o HDP | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | Acacia Communications | Tempo hospodářského růstu | Tempo hospodářského růstu Číny | CARA | MJ | Měsíční data | WU | Indexy na Wall Street | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | Situace na trhu | Nákupní obchod | VTB | Agentura Interfax | DHL | United Parcel Service | UPS | Etsy | KFC | Čínské značky | PEP | Streamovací služby | Deliveroo | Očkování proti covidu | Nárůst ceny | Express | Hrubý domácí produkt (HDP) Polska | Obavy o poptávku | Válka o vakcínu | Světová válka o vakcínu | Výrobní aktivity | Obchodování na asijských akciových trzích | Giovanni Staunovo | UBS Giovanni Staunovo | Nasdaq (US100) | Jen Psakiová | Nynější krize | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Růst ceny Bitcoinu | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Brent (OIL) | Obchodní deficit USA | Oživení evropské ekonomiky | Počet zahájených bytů | Proočkování populace | MIB | Platby v bitcoinech | Optimismus mezi podniky | Poslanci Evropského parlamentu | Investice do kryptoměnových fondů | Maersk | A.P. Moller-Maersk | Dánská společnost | Rostoucí úrokové sazby | Hlavní finanční trhy | Kov | ETS | Akcie 2021 | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Růst produktivity | Přebytek zahraničního obchodu EU | Vývoz z EU | Přebytek obchodní bilance Evropské unie | Schodek obchodu s Čínou | Raiffeisen Bank International (RBI) | Slovenská ekonomika | Růstový trend | Bilance obchodu | Bilance obchodu s Čínou | AIG | V4 | Propad těžby | Negativní vývoj | SPWR | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | MXN | Air | Nový kapitál | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Trendy komodit | Míra inflace v Německu | Vývoz z Německa do Británie | Terra | Maďarská ekonomika | Cla na hliník | Oživování ekonomiky | Výroky z ECB | Siemens Energy | Admirals | Intervenovat na devizovém trhu | Oživení americké ekonomiky | Obchodní přebytek Číny | Mnoho peněz | Výrazný pohyb | Silný růst | Britská společnost | WASDE report | Pandemická opatření | Posilování USD | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Záchranný plán | Fidelity | Průzkum analytiků | Akcie AT&T | Výrazný růst | Akcie Eli Lilly | Společnost Nokia | Vysoké dividendy | Aleš Hála | FX Update | Výhled růstu ekonomiky | FIL | Zasedání ruské centrální banky | Zpravodajské události | Ministerstvo financí USA | Zvolení Joe Bidena | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | Vývoj pandemie | Nárůst sazeb | Louise Dicksonová | CRM | Rychlé očkování | IPO Deliveroo | Zablokování Suezského průplavu | Očkování v USA | Úspěšné očkování | Tržní pohyb | Discovery | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Sýrie | Poptávka po nemovitostech | Vývoj hodnoty | Data z reálné ekonomiky | Míra úspor domácností | Míra úspor | PMI index | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | Reuters analytik | Nejvyšší růst | Komoditní bilance | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Index Exportu ČR | Sono Motors | Aptera | Škoda ENYAQ | Harley-Davidson | Data o inflaci | Prudký růst cen | Používání kryptoměn | Ján Čarný | Obchod mezi Británií a EU | Obchod mezi Británií a Evropskou unií | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Advanced Micro Devices | AMD | Dostupná data | Vývoj objemu maloobchodních tržeb | Vývoj bilance mexického běžného účtu | Silná americká data | Vstupní náklady | Dovoz z Británie do EU | AA | Kurz ruského rublu | Ceny ropy Brent v ruských rublech | Ceny ropy Brent | Ekonomika a politika | Polymetal | Ceny surovin | NFLX.US | Prognostici | Typologie tradera | LME | Ceny mědi dnes | Bronz | Mosaz | Eli Lilly (LLY.US) | United Parcel Service (UPS) | Vysoká cena | Nejlepší uranové akcie | Akcie v roce 2021 | Rostoucí ceny | Objednávky | Potenciální výnosy | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Emisní povolenky EU | Verizon | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Tempo ekonomického růstu | Investiční poptávka | Kellogg | Zpráva amerického ministerstva práce | Futures na americké indexy | Hospodaření firem | Pandora | Vyšší zhodnocení | Eurokomisařka | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | Otevření ekonomik | Výrazná inflace | Meziroční růst cen | Indická centrální banka | USDA | EEX | Pandemie COVID | Dovoz z USA | Kurzotvorné zprávy | Těžaři | Německé společnosti | Obavy z inflace | API | Oslabení | Prudké oslabení | Výpadky proudu | Zisk před zdaněním | Růst úroků | Prodejní ceny | Ceny dřeva | Dříví | Cena dřeva | První zvýšení sazeb | MNB | Cinemark | Ekonomika Austrálie | Guvernérka ruské centrální banky | Těžař zlata | Ruský ministr | Nadnárodní společnosti | Čínský vývoz a dovoz | Čínský vývoz v květnu | Čínský vývoz a dovoz v květnu | GameStop Corp | Firmy z EU | Evropské společnosti | Nayib Bukele | Spotřeba domácností | Přebytek zahraničního obchodu Německa | Salvador | FAST | Údaje o nezaměstnanosti | Největší americká banka | HDP Austrálie | Plány | Cíle | Příležitosti | Hedvábná stezka | Lídři G7 | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | BCS Global Markets | Dodávky plynu | Zajišťování | Konkurence | XPeng | Revolut | Prodej | Týdenní výkon | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | Senegal | Mali | Shortování | Další kryptoměny | Investování do vody | Globální ETS | FLOWX | Fidelity Water Sustainability | Global Water ETF | CFWAX | Calvert Global Water | First Trust Water ETF | IWC | Expense ratio | Invesco S&P Global Water ETF | Olimex Global Water | Vodní indexy | Invesco Water Resources ETF | Invesco Water Resources | PHO | NASDAQ omex us water | McDonald's | Nové prognózy | Čínský výrobce elektromobilů | NEV | NEV (New Energy Vehicles) | Regulační úřad | Zajištění bezpečnosti | Dolar dnes | Společnost SAB | Zvládání pandemie | CO2 | Nordstream | Pozitivní vliv | NASA | Obchodní dovednosti | Obrovský potenciál | Trh dnes | Výplata dividendy | Energetická společnost ČEZ | Aristoteles | Varianty koronaviru | Malajsie | Thajsko | Výhled na letošní rok | Report ADP | Jen-tchien | Kontejnerový terminál | Cenové stability | Technologie | Americký výrobce | Rekordní schodek | Nabídky akcií | Zvyšování těžby | Hlubší deficit | Vývoj měnového páru USD/RUB | Ekonomický šok | Plnění objednávek | Vývoje ceny | Letecké palivo | Spojené arabské emiráty | Hliník | Mluvčí společnosti | Američtí centrální bankéři | Dluh firem | Analytici JPMorgan | Koncentrace | Egypt | Pojišťovací společnost | Energetický regulátor | Prodej zboží | Rozvolnění restrikcí | Spotové ceny elektřiny | Spotové ceny | Budějovický Budvar | Budvar | Výroční zprávy | Pivovar | Zvýšení produkce | Růst dovozu | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | Největší evropská automobilka | Evropská automobilka Volkswagen | Problémy se subdodávkami | USA inflace | Český vývoz | NortonLifeLock | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | TXN | Texas Instruments Incorporated | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | Costco Wholesale Corporation | PG | Procter & Gamble Company | CAT | Fastenal Company | Intel Corporation | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | Applied Materials | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | Zotavování světové ekonomiky | Ceny suroviny | Mutace delta | Globální ceny | Přidaná hodnota | Odvětví | Ostatní kryptoměny | Přijímání bitcoinů | Nedostatek potravin | Přístup k měnové politice | BHP | Divize | Indické společnosti | Šíření mutace delta | Šíření mutace | Načasování | Letní volatilita | Nízká letní volatilita | Breakout systémy | Nasdaq-100 (US100) | Ceny termínových kontraktů | Boom | Pinpoint Asset Management | Výrobce elektromobilů Tesla | Omezené dodávky | Liberalizace trhu | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Nálada mezi německými spotřebiteli | Rekord | Klimatická politika | Eduard Nejezchleb | Bravo Europa | Ředitel komunikace | Cena železa | Společný podnik | Delta mutace | Bilion | Dodávky čipů | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Růst v Číně | Ziskový potenciál | Štěstí | Bankovní skupina | Úrokové výnosy | Dřevo | Chování | Pocity | Dodávky ruského plynu | Jakub Rybacki | Růst výrobních cen | Logistika | Růst průmyslových cen | Diamondback Energy | Diamondback Energy Inc | SWDA | VIAC | Trh práce v USA | Zpráva z amerického trhu práce | Subdodávky | Ceny rýže | Rekordní minimum | Sankce Spojených států | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Konzultační firmy | Růst čínského vývozu | Celkový obchodní přebytek | Zboží vyrobené v Číně | Aplikace TikTok | Úrovně Fibonacciho | AliExpress | Logistické problémy | Cainaiao | William Wang | Společnost AliExpress | Haier | Hisense | Aiways | Alexander Klose | Společnost Equinor | Norilsk | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Klíčové suroviny | BioNTech | Německý stát | Červencová inflace | Červencová meziroční inflace | Sekce měnové | Náměstek ředitele | Vratislav Zámiš | Převzetí Avastu | ADS | Cena kryptoměny | Míra nezaměstnanosti v Portugalsku | Elliptic | Rozpočtové příjmy | Ocelárny | Asijské země | Americké ceny | Spotové ceny ropy | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Zahraniční společnosti | První odhad HDP | První odhad | HDP v Maďarsku | Axel Eggert | Poptávky po oceli | Růst poptávky po oceli | Dovoz oceli | Akcie Home Depot | Home Depot | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Varšava | NN IP | NN Investment Partners (NN IP) | Meituan | Medián | Podíl firem | Koronavirové mutace | Šíření koronavirové mutace | Mluvčí firmy | Výrobní inflace | Koronavirové mutace delta | Analytici banky | Americká ministryně financí | Republikánský senátor | Funkční období | Ochranný mechanismus | ASX | Proočkovanost | Vlna pandemie | Inflace ve Velké Británii | David Vagenknecht | Golden Gate CZ Marek Brávník | Nedostatek čipů | Jihoafrická republika | Dodávky plynu do Evropy | Růst výroby | Ranní glosa | Salman Ahmed | Bloomberg News | Společnosti | Měnové unie | Národní měny | Produkce cukru | Guardian | Opatření | Chorvatská ekonomika | Hrubý domácí produkt Chorvatska | Růst spotřebitelských výdajů | Smrskflace | Dna | Prazdroj | Evergrande | China Evergrande | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | ANO | Uhlí | RBC | Vysoká poptávka | Merck & Company | Indexy amerického akciového trhu | Puma | Energetika | Ceny velkoobchodní elektřiny | Společnost Siemens | Ceny plynu | Roman Pilíšek | Konfederace | Extrémní počasí | Luxusní značky | Čínský index | Noční obchodování | Pracovní den | Forex pozice | Závazky společnosti | Jednotné Rusko | WarnerMedia | Warner Bros | Index Euro Stoxx 600 | UMG | Universal Music Group (UMG) | Utahování měnových podmínek | Kompenzace | WSA | BNP | Zdražování energie | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | Cena plynu v USA | mmBtu | Cena zemního plynu ve Spojených státech | Zemní plyn (LNG) | Zpracování plynu | Vývoz LNG ze Spojených států | Henry Hub v Louisianě | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Inflace ve Francii | Úročení | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Odhady růstu | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Růst cen zemního plynu | Globální inflace | Posilování amerického dolaru | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Apple Pay | Automotive | Zpožděné dodávky | Navyšování cen | Objem německého vývozu | Nová vláda | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Napjatá situace | Zdražování potravin | Češi | Růst vývozu z Číny | Nexon | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Zvýšení dodávek plynu | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Drahá ropa | Ceny energie | Vysoké ceny | Vývoje kurzu | Nedostatek polovodičů | Bosch | Zdravotnictví | Snap | Nedostatek surovin | Cena termínového kontraktu | Obilí | Problémy s počasím | Rumunsko | Pozornost | Ruská společnost | Euroclear | Přijetí bitcoinu | Christian Lindner | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Veřejné investice | Meta | Klima | Lídři G20 | Plyn v EU | Prohloubení deficitu | Stephen Brennock | Burger King | Meta Platforms | Plynovod Jamal | Gascade | GSA Platform | Regional Booking Platform | Australia and New Zealand Banking Group | Fialova vláda | Australská banka | Evergrande Group | Česká národní banka (ČNB) | Zvýšení minimální mzdy | Růst vývozu Číny | Drahé energie | Hořčík | Podmínky na trhu | Globální dodavatelské řetězce | Oil inventories | Gasoline inventories | Distillate inventories | Tempo růstu britské ekonomiky | Daimler Truck | Růst polské ekonomiky | Společnost | Klimatičtí aktivisté | Zoufalství | Tým InstaForex | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Průmyslový sektor | Burzovní cena | Největší světoví producenti | Raketový růst | Ruský plynovod | Měny G10 | Míra inflace v Rusku | Celoroční výhled | Družba | Regulační úřady | Ropný šok | Lockdowny | TIM | Pozemky | Jiří Gavor | ENA | Ruský trh | RTS | Antony Blinken | Šéf americké diplomacie | Index technologického trhu | Booking | Změny klimatu | Globální nedostatek čipů | Nové mutace | Omikron | Skutečný výsledek | Omicron | COVID-19 omikron | Akcie Gazpromu | Varianta omikron | Těžařská společnost | Společnost Norilsk Nickel | Společnost Norilsk | Nálada na trzích | | CMA | Varianta koronaviru | Varianta koronaviru omikron | Kazachstán | Marex | Nejvýraznější propad | Vietnam | Občanské války | Špatné počasí | Zlotý | Kmen omikron | Situace ve Spojených státech | Předpověď počasí v USA | Předpověď počasí | Vývoj zásob plynu v USA | Vývoj zásob plynu | Vývoj ceny evropského zemního plynu | Vývoj LNG | Vývoj LNG kapacit v USA | Vývoj LNG kapacit | Meziroční míra inflace v Turecku | Míra inflace v Turecku | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Zemědělci | Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) | Fwdbonds | Christopher Rupkey | Mahir Rasheed | L'Oréal | Výkon průmyslu | Vývoz z Německa v říjnu | Ekonomické ztráty | Spotřebitelské inflace | Počet případů koronaviru | Trh se zlatem | Bidenova administrativa | Ukončení nákupu aktiv | Bundesnetzagentur | Cena zemního plynu v Evropě | Jaromír Gec | Ekonom Komerční banky | Elektromobilita | Jamal | Závazky vůči věřitelům | Inflační spirála | Euro-dolar | Pár euro-dolar | Mluvčí Kremlu | Růst cen zkapalněného zemního plynu | PGNiG | Plynárenská a ropná společnost | Druhá největší světová ekonomika | Státní plánovač | Force | Základní sazba | Banka HSBC | Odvětví cestovního ruchu | Vývoz z Izraele | Hráči na trhu | Celosvětový HDP | Vývoz saúdské ropy | Vliv na ceny | Telefónica | Těžební společnost | Plynová krize | Resolution Foundation | China Evergrande Group | LGES | LG Energy Solution | LG Energy Solution (LGES) | Jihokorejský výrobce baterií | Výrobce baterií LG Energy Solution | Hodnoty měny | Desetileté výnosy | Uniper | Turecká inflace | Miliardy USD | Těžař | Rozvahy Fedu | Jestřábí komentáře | Prezident Hospodářské komory | Vladimír Dlouhý | Ocel | Ruský plyn | Gate | Japonská automobilka Toyota | Thought Leadership | Napětí mezi Moskvou a Západem | Organizace spojených národů (OSN) | Organizace spojených národů | Fujitomi Securities | Uhelné elektrárny | Hry | Cena akcií společnosti | Dražší energie | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | Hodnota sloučené společnosti | Provozovatel loterií | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Ruské dodávky plynu | Dodávky plynu do Evropské Unie | Omezení dodávek | Analytik trhů | Siemens Gamesa | Internetová televize | Akcie USA | Instituce | Společnost Allwyn | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Ericsson | Benchmark Mineral Intelligence | Oživení exportu | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Snížení daně | Akcie BHP | Akcie BHP Group | Pozitivní výsledky | Pár USD/CAD | Rusko dnes | Electrolux | Výrobce domácích spotřebičů | Zrychlení růstu ekonomiky | Výplatní poměr | Zemědělská půda | BBC News | Zmírnění sankcí | Žádné dividendy | Dostatek lithia | Alibaba Group Holdings | Akcie společnosti Alibaba | Glapinski | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | Susannah Streeterová | St. Louis | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Poradenské služby | Kupní cena | Zisk EBIT | Separatisté | Inflace v Kanadě | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Anexe Krymu | Čínský prezident Si Ťin-pching | Ruské hospodářství | TotalEnergies | Index moskevské burzy | Index moskevské burzy RTS | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Vivek Dhar | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Uznání nezávislosti | Separatistické regiony | Dodávky ropy a plynu | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Makléřská společnost Marex | Společnost Marex | Odpojení Ruska | Ukrajina a Rusko | Rusal | NLMK | Ocelárny NLMK | Severstal | Gennadij Timčenko | Norbert Rücker | Prudký růst ceny ropy | Růst ceny ropy Brent | Prezident Putin | Rusko-Ukrajinská krize | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Wally Adeyemo | Ukrajinská krize | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Alfa Bank | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Polymetal International | Společnost Uniper | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Green Deal | EGÚ Brno | EGÚ | Odstřižení od SWIFT | Ruský útok | Export do Ruska | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Sankce Rusko | Vývoz ruského plynu | Promsvjazbank | Hlavní index moskevské burzy | Boje na Ukrajině | Zahájení ruského útoku | Zahájení ruského útoku na Ukrajinu | Energiewende | Odstřižení Ruska od SWIFT | Organizace SWIFT | Nokian | AvtoVAZ | Ford Sollers | Jaderný program | Porušování lidských práv | Švýcarská národní banka | Russia Today | Devalvace rublu | Charkov | Kyjev | Západní firmy | Kamaz | Ruský fond | RDIF | Státní pojišťovna | Pojišťovna EGAP | Pojišťování vývozu | Pojišťování vývozu do Ruska | Plyn přes Ukrajinu | YNDX | Ozon Holdings | QIWI | Evraz | Bogdan Maioreanu | Market Analyst | eToro Market Analyst | Sovkombank | Ministr dopravy | Ruská vojska | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Válečné dluhopisy | Sedmadvacítka | Michail Fridman | Oleg Děripaska | Krize na Ukrajině | Akcie Lukoilu | Hodnota majetku nejbohatších lidí | Vzdušný prostor | Chelsea | LetterOne | Ruské soukromé banky | Ruská aktiva | Michail Mišustin | Francouzská energetická skupina | AerCap | AerCap Holdings | Projekty v Rusku | VEON | Evropský blok | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Přerušení dodávek zemního plynu | Situace na Ukrajině | Kadri Simsonová | Čínské trhy | Velkoobchodní cena plynu | Kühne+Nagel | Největší evropské logistické firmy | Evropské logistické firmy | Logistické firmy | British Gas | Orsted | Dell Technologies | Americký výrobce počítačů | Vimpelcom | Megafon | Tele2 | Francouzský Renault | JLR | Jaguar Land Rover (JLR) | Nokian Tyres | Rheinmetall | Carlsberg | Sandvik | Zkapalněný zemní plyn | Roman Abramovič | Sankce EU | Sankce EU proti Rusku | Energetické společnosti z EU | Rizika podnikání | Dodávky automobilů | Zpřísnění sankcí | Andrej Melničenko | Pavel Durov | Ališer Usmanov | Vizitky nejbohatších Rusů | First Cargo | Lodní společnosti | ISSF | Onexim Bank | Power Machines | Sibur | SUEK | Melničenkovy společnosti | VKontaktě | VK | VK (VKontaktě) | Telegram | Svatý Kryštof a Nevis | Fungování Telegramu | Sibur Holding | Petrohrad | Arménské občanství | Metalloinvest | Arsenal | Majitel fotbalové Chelsea | Gubernátor | Sibněft | Izraelské státní občanství | Vestas Wind Systems | NEL | Agentura TASS | Šéf Naftogazu | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Investice Rusku | Ruský vývoz ropy | Ruský vývoz ropy a plynu | Internetová společnost Google | Společnost Google | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | AIIB | Asijská banka pro investice do infrastruktury | Asijská banka pro investice do infrastruktury (AIIB) | Raiffeisen | Zahájení invaze | Invaze | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Analytici Bank of America | Producenti na Blízkém východě | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Konflikt v Evropě | Britská banka | Britská banka HSBC | Skupina Nordea | Norská finanční skupina | Britský energetický kolos | Energetický kolos | Společnost Orsted | Dánská energetická společnost | Společnost ExxonMobil | Společnost Eni | Britská Centrica | Sony Pictures Entertainment | Německá Deutsche Post | Mediterranean Shipping Company | Mediterranean Shipping Company (MSC) | Finská společnost | Výrobce luxusních automobilů | Mitsubishi Motors | Společnost AvtoVAZ | Švédská nábytkářská značka | Švédský oděvní řetězec | Oděvní řetězec | Pivovar Budějovický Budvar | Staropramen | Plzeňský Prazdroj | Objednávky z Ruska | Cena potravinářské pšenice | Jak obchodovat na finančních trzích | Ztráta ruského trhu | Vývoj indexu energetických společností v S&P 500 | Vývoj indexu energetických společností | Vlastníci jaderných elektráren | Informovaní investoři | Zdravé firmy | Ceny akcie RWE | Vývoj ceny akcie RWE | Východní Evropa | Ziskové obchodování komodit | Historický vývoj ceny ropy | Historický vývoj ceny ropy Brent | Napadení Ukrajiny ruskou armádou | Sankce namířené proti Rusku | Obchodníci s velkými zásobami | Historický vývoj ceny platiny | Záporné reálné úrokové sazby | Dluhové papíry | Pokles inflace | Nákup českého dluhu | Vývoj devizových rezerv ČNB | Investice do rozšíření těžby | Komoditní dolary | Bezpečný přístav japonský jen | Politické riziko Japonska | Riziko Japonska | Rozuzlení ukrajinské války | Uzavření příměří | Hodnota rublu | Změna režimu | Ukončení války | Posílení středoevropských měn | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Bojkot | Tlak na globální ekonomiky | Globální ceny ropy | Světový hospodářský růst | Nečekaná zpráva | Dlouhodobý nákup | České dluhové papíry | Zdražení dovozů | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Ruská vládní strana | Ruská vládní strana Jednotné Rusko | Strana Jednotné Rusko | Kroky západních firem | NICKEL | Řetězec | Řetězce | Agentura Bloomberg News | Obchodní aktivity v Rusku | Aktivity v Rusku | Závislost Evropy na Rusku | Nutrien (NTR.US) | Nutrien | NTR.US | CF Industries | CF.US | CF Industries (CF.US) | Mosaic | MOS.US | Mosaic (MOS.US) | Bolševické revoluce | Odchod z Ruska | Západní sankce | Sankce Západu | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Doložky nejvyšších výhod | Zvyšování cen | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Tina Tengová | Analytička CMC Markets | Vývoz ruské ropy | Dmytro Kuleba | IFX | Agentura IFX | Pšenice (WHEAT) | Cena pšenice (WHEAT) | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Sergej Kuprijanov | Mluvčí Gazpromu | Dodávky plynovodem | Tranzitní plynovody | Tok ruského plynu | Závislost na ruských energetických surovinách | Uvalení sankcí | Uvalení sankcí na ruský plynovod | Zastavení války | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Zákaz vývozu luxusního zboží | Čtvrtý balík sankcí | Balík sankcí | Status nejvyšších výhod | Ruské zboží | ČEZ Daniel Beneš | Nejistota kolem ukrajinské krize | Ukrajinské krize | Akcie Eli Lilly (LLY.US) | Úroky z dolarových dluhopisů | Dopady války na Ukrajině | Ochranné známky | Povolení dovozu | Společnost Nestlé | Obchodování s Ruskem | Politika ČNB | Verbální intervence | Ruský soud | Aktivisté | Výrobce pneumatik Nokian | Nestlé továrny | Zora Olomouc | Sfinx Holešov | Orion | Margot | Kofila | Bon Pari | Jojo | Platby za plyn v rublech | German Gref | Oleg Tiňkov | Ukončení válečných zločinů | Dodávky LNG | Závislost na Rusku | Zelená ekonomika | Těžba z břidlic | Historický vývoj ceny ropy Brent v EUR | Ceny ropy Brent v EUR | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Podíl jednotlivých zemí na ruském vývozu ropy | CPC | Ropovod CPC | Vyloučení Ruska | Geopolitické události | Novorossijsk | Ruský vicepremiér | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Globální zásoby suroviny | Zásoby suroviny | Vysoké ceny energií | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Dodávky zemního plynu | Ruské dodavatelské řetězce | Vývoz pšenice | Platby za plyn | UCCI | Hennadij Čyžykov | Prezident Ukrajinské obchodní komory | Allianz Trade | Dodávky ruského plynu do Evropy | Tobin Gorey | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Rusko dodávky plynu | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Snížení závislosti na plynu | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | MOL | Měsíční report | Odpojení od ruských energií | Dovoz uhlí | Vývoz potravin | Protiruské sankce západních států | Sankce západních států | Spirálovitý růst cen energií | Spirálovitý růst cen | Spirálovitý růst | Růst cen energií | Západní sankce vůči Rusku | Ruští zákonodárci | Energetický problém | Energetický problém EU | Závislost na ruském jaderném palivu | Problém EU | HDP Ukrajiny | Hrubý domácí produkt Ruska | GoTo | Největší indonéské technologické společnosti | Indonéské technologické společnosti | Warner Bros Discovery | WBD | Ex-date | Ben Laidler | Rosbank | Promontory Financial Group | Ruský bankrot | Rusko zbankrotovalo | Inflační data | Správa | Zákonodárci | Vlastnictví | Bankrot Ruska | Ruští výrobci | Libyjská Národní ropná společnost | Zelenskyj | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Zemní plyn ve Spojených státech | Vývoj ceny plynu NATGAS | Ceny plynu NATGAS | Pokles produkce | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Onet.pl | Onet | Dodávky ruského zemního plynu | Invaze v ekonomice | Spory kolem ruského plynu | Oceláři | Potravinová krize | Embargo na ruskou ropu | Stagflační trend | Rostoucí ceny energií | Ruské televizní stanice | Vedení Gazprombank | Rublové účty | Iva Palusková | EuRoPol Gaz | Raman Haloučanka | Futures pšenice | Hladomor | Jednáním ministrů zemí skupiny G7 | Vývoz plynu do Finska | Vláda Finska | Vývoz ocele | Vývoz ocele z Indie do EU | Vývoz ocele z Indie | Indické ocelárny | JSPL | Firma JSPL | JSW Steel | SAIL | ArcelorMittal | ArcelorMittal Nippon Steel India | Vývozní daně | Vývozní daně na ocel | Daně na ocel | Vývoz obilí | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | Abú Dhabí | Šéfové | Nárůst zisků | HDP Saúdské Arábie | Hrubý domácí produkt Saúdské Arábie | Jan Frait | Karina Kubelková | Report USDA | Mimořádné zasedání | ABN | Spolupráce Moskvy a Pekingu | Markus Krebber | RWE Markus Krebber | Ceny plynu a elektřiny | AllianceBernstein | Trhy s komoditami | Akcie Renault | Juneteenth | Ruská federace | Cena pšenice v Evropě | Pěstování obilovin | Pšenice na burze | Pšenice na burze v Chicagu | Ladislav Kříž | Čistý zisk skupiny ČEZ | Zisk skupiny ČEZ | Silné inflační tlaky | Snížení inflace | Norský ropný sektor | Caspian Pipeline Consorcium | Caspian Pipeline Consorcium (CPC) | Ropovod Caspian Pipeline Consorcium | Nord Stream AG | Cenový strop | Vývoz zdrojů energie | Stav energetické nouze | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Posílení kurzu amerického dolaru | Vývoz plynu do Číny | Vývoz plynu | Nárůst zásob v USA | Nárůst zásob | Společnost MOL | Přebytek běžného účtu Ruska
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Vývoj zásob plynu v USA
Vývoj zásob zemního plynu
Vývoj zásob zemního plynu v USA
Vývoj zisků
Vývoj zlata
Vývoj zlatých rezerv
Vývoj zlatých rezerv Turecka
Vývoj zlatých rezerv v Rusku
Vývoj 30leté fixní hypoteční sazby
Vývoj 5letých inflačních očekávání

Následující klíčová slova

Vývoz do Asie
Vývoz do Británie
Vývoz do Číny
Vývoz do Německa
Vývoz do Spojených států
Vývoz do USA
Vývoz do zemí EU
Vývoz humrů
Vývoz humrů z Nového Zélandu
Vývoz komodit
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bidaskbit ebook
Potvrďte prosím... Zavřít