Sobota 01. duben 2023 03:15
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Ebook ropa
reklama
Purple Ropa se obchoduje u nas
reklama
Tickmill logo

Klíčová slova - Indie

C:\fakepath\trader-30032023-44-zm.jpg

Bývalý šéf Mastercardu Ajay Banga je jediným kandidátem do čela Světové banky

30.03.2023 Americký podnikatel indického původu Ajay Banga je jediným navrženým kandidátem do čela Světové banky (SB) po odstupujícím Davidu Malpassovi. S odkazem na sdělení instituce to dnes uvedla agentura AFP. Bangu do funkce nominovaly Spojené státy.
C:\fakepath\SB2.jpg

Ajay Banga, nominovaný za USA, má funkci šéfa Světové banky zřejmě jistou

29.03.2023 Indicko-americký podnikatel Ajay Banga, kterého Spojené státy nominovaly na příštího prezidenta Světové banky (SB), má funkci zřejmě jistou. Dnešní půlnocí totiž končí nominace a žádná členská země Skupiny Světové banky (SB) nikoho jiného nenavrhla, uvedla dnes agentura Reuters. Nynější prezident SB David Malpass v polovině února oznámil, že se rozhodl k 30. červnu odstoupit z funkce.
img

Covid i válka na Ukrajině přispívají k demontáži globálního finančního systému

28.03.2023 Covidové narušení dodavatelských řetězců, rostoucí geopolitické napětí i nedávné krachy významných bank podle aktuální analýzy pojišťovny Allianz Trade přispívají ke zpochybňování globálního finančního systému. Rozvíjející se ekonomiky v čele s Čínou začaly cílevědoměji prosazovat iniciativy k dosažení větší měnové suverenity a snížení své závislosti na přeshraničních kapitálových tocích z vyspělých ekonomik.
img

Kryptotrhy si z velké části udržují nedávno dosažené zisky

27.03.2023 Kryptotrhy si z velké části udržely své nedávno dosažené zisky, i když se stále mluví o možném krátkodobém poklesu.
img

Bitcoin za 1 milion dolarů

24.03.2023 V době bankovní krize a agresivní politiky Fedu s dalším zpřísňováním začíná být bitcoin a širší krypto trh vnímán jako bezpečný přístav.
img

Fidelity International: Čínské banky už tuto „show“ zažily

23.03.2023 Pády bank a nouzové záchranné akce v USA a Evropě přiměly investory do bankovního sektoru k tomu, aby se začali krýt. Čínské bankovní akcie a dluhopisy vypadají mnohem klidněji. Čelí sice jiným výzvám, ale z pohledu investorů je zde zajímavá možnost diverzifikace, když se zaměří na Čínu.
img

Uživatelé kryptoměn v Indii budou v roce 2023 představovat 53 % celosvětového počtu uživatelů.

21.03.2023 Podle BeInCrypto by počet indických krypto uživatelů mohl v roce 2023 překročit 150 milionů. Indie by tak na trhu získala více než polovinu globálního podílu uživatelů kryptoměn.
img

Co zvyšuje náklady na dopravu? Je to rostoucí čínská poptávka

20.03.2023 Čína se dala do najímání ropných tankerů, což je znamení toho, že poptávka po energiích je zrychlená.
img

Cena ropy klesá. Důvodem je očekávaný propad poptávky v zemích OECD

16.03.2023 Ropa se v posledních dnech obchoduje za nižší ceny a obchodníci omezují své expozice. Obávají se, že se náhlá bankovní krize, kterou minulý týden odstartoval krach Silicon Valley Bank, rozšíří do zbytku ekonomiky a rozpoutá recesi spojenou s nižší poptávkou po ropě a palivových produktech. Za dosavadní výprodej ovšem může hlavně likvidace spekulativních dlouhých pozic a nikoli výraznější změna jinak příznivých poptávkových očekávání, za nimiž stojí země mimo OECD jako Čína a Indie.
img

Zlato za 2 400 USD a 5 000 USD za unci

09.03.2023 Předseda představenstva společnosti McEwen Mining Rob McEwen věří, že zlato do roku 2027 dosáhne 5 000 dolarů za unci a stříbro 250 dolarů za unci.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruský rozpočet za dva měsíce sklouzl do deficitu, loni v přebytku

06.03.2023 Ruský rozpočet vykázal za první dva měsíce letošního roku deficit 2,58 bilionu rublů (755,8 miliardy Kč), zatímco ve stejném období loni skončil v přebytku 415 miliard rublů. Moskva výrazně zvýšila výdaje, zatímco příjmy kvůli nižšímu prodeji ropy a plynu klesly. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ruské ministerstvo financí.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

NYT: Mnohé západní firmy rok po invazi nemohou, anebo nechtějí opustit Rusko

03.03.2023 McDonald's po 32 letech odstranil své zlaté oblouky. Ropný gigant BP se začal zbavovat obřích ruských investic. Francouzská automobilka Renault prodala své továrny za symbolický jeden rubl. Loňská invaze na Ukrajinu spustila vlnu slibů západních společností o tom, že se z Ruska rychle stáhnou. Stovky firem z Evropy a Spojených států ale v zemi dál podnikají, navzdory sankcím a výzvám k bojkotu, upozorňuje deník The New York Times (NYT).
img

Indonéská rupie je na vrcholu nejvýkonnějších asijských měn

28.02.2023 Rizika pro výhled jsou stále větší, jelikož obchodníci přehodnocují, jak vysoko se mohou dostat americké sazby, a podpora ze strany bilance běžného účtu Indonésie je slabší. Tohle vše nejspíš poškodí rupii, která je v letošním roce vůči dolaru silnější o více než 2 %, díky čemuž překonala své regionální protějšky.
C:\fakepath\ropa-27022023.jpg

Studená válka o ropu. Bude stát 140 nebo 40 dolarů?

27.02.2023 Jako studená válka by se dal v současnosti popsat stav trhu s ropou. Na jedné straně stojí USA, které se snaží zoufale srazit ropu na co nejnižší hodnoty v rámci svého boje s inflací. Nebojí se tak uvolnit své ropné zásoby, které jsou již na nejnižších hodnotách za posledních 40 let. Co se stane, až USD nebudou mít jak se říká “kde brát”? Na druhé straně pak stojí Rusko, které v rámci své odpovědi na západní sankce omezí svou ropnou produkci o 500 tisíc barelů denně s platností od března. To představuje přibližně 5 % ruské produkce a 0,5 % celosvětové denní produkce. Na vše se z povzdálí dívá kartel OPEC, který má cenu ropy ve svých rukou. Pojďme se ale blíže podívat na jednotlivé faktory, které budou letos ovlivňovat cenu ropy.
img

Ekonomické sankce Rusko „až tak moc nezabolely,“ říká exministr financí USA. Čína loni schválila výstavbu tolika uhelných elektráren, že jejich výkon odpovídá výkonu všech elektráren v Británii

27.02.2023 Čína masivně navyšuje své investice do uhelné energetiky. Jen loni zečtyřnásobila počet povolení k výstavbě nových uhelných elektráren. Za jediný rok tak schválila vybudování uhelných elektráren o instalovaném výkonu, který odpovídá výkonu všech elektráren v Británii dohromady. Vyplývá to z výpočtu agentury Bloomberg.
C:\fakepath\MMF-Georgievova.jpg

Šéfka MMF: V otázce restrukturalizace dluhu problémových zemí panují neshody

26.02.2023 V otázce restrukturalizace dluhu ekonomik v problémech stále panují určité neshody. Uvedla to na okraj zasedání skupiny předních světových ekonomik G20 šéfka Mezinárodního měnového fondu Kristalina Georgievová. Nevyloučila také možnost zákazu soukromých kryptoměn.
C:\fakepath\ukrajina-krize-24022023.png

Ropa a rubl po roce války

24.02.2023 Trh s ropou je samozřejmě silně ovlivněn válkou na Ukrajině. Pro Rusko tvoří vývoz ropy hlavní zdroj příjmů válečného rozpočtu. Kreml se proto snaží vyvážet této suroviny, kolik jen může.
img

Nadcházející volební období a aktivita investorů

24.02.2023 RETAIL: Pozornost investorů se přesouvá na nadcházející období hlasování na valných hromadách. Ty budou pravděpodobně zaměřené na dividendovou politiku, odměňování vedoucích pracovníků a ES, kdy by rostoucí počet drobných investorů zde mohl hrát významnou roli. Tato skupina byla obvykle nedostatečně zastoupena a do hlasování se zapojovala mnohem méně než institucionální investoři (viz graf), ale to se mění. Tento trend přichází na pozadí zvýšeného aktivismu tradičních investorů, od Salesforce po Disney, a s autory 'krátkých reportů', kteří se zabývají většími akciemi, jako je indická Adani.
img

Boeing přestane vyrábět stíhačku F/A-18 Super Hornet známou z filmu Top Gun

24.02.2023 Americká společnost Boeing plánuje konec výroby stíhačku F/A-18 Super Hornet, která se loni objevila ve filmu Top Gun: Maverick. Za čtyři desítky let dodala přes 2000 těchto strojů. Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Poslední z těchto strojů má americkému námořnictvu dodat v roce 2025, pak počítá s koncem této výrobní linky.
C:\fakepath\Yellen.jpg

Yellenová: Světová ekonomika je navzdory válce v lepší kondici, než se čekalo

23.02.2023 Světová ekonomika je teď v lepší kondici, než se kvůli dopadům pandemie a válce na Ukrajině čekalo. Na okraj zasedání skupiny velkých světových ekonomik G20 v indickém Béngalúru to dnes novinářům řekla americká ministryně financí Janet Yellenová. Spojené státy podle ní počítají s dalšími sankcemi vůči Rusku a naopak s další pomocí napadené Ukrajině.
C:\fakepath\trader-22022023-38-zm.png

Institut pro mezinárodní finance: Globální dluh loni poprvé od roku 2015 klesl

22.02.2023 Zotavení globální ekonomiky po pandemii a následná inflace loni způsobily první roční pokles světového dluhu v dolarovém vyjádření od roku 2015. Nominální hodnota globálního dluhu se snížila přibližně o čtyři biliony dolarů (89,2 biliony Kč) na 299 bilionů USD. Vrátila se tak zpět pod hranici 300 bilionů USD, kterou překonala v roce 2021. Vyplývá to ze zprávy Institutu pro mezinárodní finance (IIF), jehož členy je více než 400 bank a finančních institucí po celém světě.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 21. února 2023

21.02.2023 Podle amerického investora a spoluzakladatele kryptoměnové burzy Gemini Camerona Winklevosse odstartuje další kryptoměnový boom v Asii.
img

Indie se členy G20 diskutuje o provozních protokolech kryptoměn

14.02.2023 Indie jedná se členy G20 o potřebě standardního operačního protokolu pro kryptoměny (SoP). Nirmala Sitharaman – indická ministryně financí, učinila toto prohlášení, když byla tázána na širokou regulaci kryptoměn.
img

Jak si vede zlato? Měsíční přehled společnosti Invesco

14.02.2023 Zlato pokračovalo v silném růstu od loňského září a v lednu přidalo dalších 5,7 %, takže měsíc zakončilo na hodnotě 1 928 USD. Zlato těží z pozitivního sentimentu daného blížícím se vrcholem sazeb Fedu v tomto cyklu, a s tím spojenými důsledky pro reálné výnosy a sílu USD.
img

Výhled Saxo na 1. čtvrtletí hovoří jasně: Dosavadní modely nefungují

07.02.2023 Společnost Saxo, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Výhled na 1. čtvrtletí 2023 na globálních trzích. Ten kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia našich klientů. Ukázky tří vybraných komentářů naleznete níže, další vám budeme postupně představovat v nadcházejících týdnech.
img

Ode dneška platí embargo na ruský diesel, i českým řidičům proto zdraží nafta, varuje britská poradenská firma. Na embargu nejvíc vydělají Turecko, Maroko či Indie

05.02.2023 Dnes vstupuje v platnost embargo EU na námořní dovoz ruských ropných produktů, včetně dieselových paliv, a současně s tím také začíná platit zastropování jejich cen na úrovni 100 dolarů za barel. Na této částce se v pátek shodla EU se zeměmi skupiny G7.
img

Od zítra platí embargo na ruský diesel, i českým řidičům proto zdraží nafta, varuje britská poradenská firma. Na embargu nejvíc vydělají Turecko, Maroko či Indie

05.02.2023 Už zítra vstupuje v platnost embargo EU na námořní dovoz ruských ropných produktů, včetně dieselových paliv, a současně s tím také začíná platit zastropování jejich cen na úrovni 100 dolarů za barel. Na této částce se včera shodla EU se zeměmi skupiny G7.
C:\fakepath\Indie.jpg

Indie zvýší dovozní cla na auta, daň by mohla zasáhnout rovněž automobilku Škoda

01.02.2023 Indie od dubna zvýší cla na dovážená auta a motocykly, opatření se týká rovněž elektromobilů. Dovozní clo stoupne i v případě aut, která se v zemi kompletují. Změna by se tak mohla týkat i automobilky Škoda Auto, která má v Indii dva závody. S odvoláním na dnešní oznámení vlády o tom informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Světová rada pro zlato: Centrální banky loni koupily nejvíce zlata od roku 1967

31.01.2023 Centrální banky po celém světě loni nakoupily 1136 tun zlata v hodnotě 70 miliard USD (1,5 bilionu Kč). Nákupy centrálních bank tak byly nejvyšší od roku 1967. Celková poptávka po zlatě pak loni stoupla na nejvyšší hodnotu od roku 2011. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Světová rada pro zlato (WGC).
C:\fakepath\akcie-27012023.png

Nejbohatší člověk Asie odráží útok spekulantů, akcie jeho firem prudce oslabily

27.01.2023 Nejbohatší člověk v Asii, indický podnikatel Gautam Adani, odráží útok spekulantů a zvažuje soudní bitvu. Kvůli zprávě analytiků americké společnosti Hindenburg Research hodnota Adaniho impéria za dva dny klesla o více než 50 miliard dolarů (1,1 bilionu Kč), uvedla dnes agentura Bloomberg. Analytici tvrdí, že Adaniho obchodní skupina manipuluje s cenami akcií a dopouští se účetních podvodů, což Adani odmítl. Propad akcií jeho firem ale způsobil, že Adani klesl v žebříčku nejbohatších lidí světa.
C:\fakepath\trader-24012023-40-zm.jpg

Vývoz zlata ze Švýcarska do řady zemí loni stoupl na několikaletá maxima

24.01.2023 Švýcarský vývoz zlata do řady zemí, včetně Číny, Turecka, Singapuru a Thajska, loni stoupl na několikaleté maximum, protože nízké ceny zvýšily poptávku spotřebitelů v Asii a na Blízkém východě. Vyplývá to z údajů švýcarského celního úřadu, na které upozornila agentura Reuters. Švýcarsko je největším světovým centrem rafinace zlata a tranzitním místem. Dováží zlato z dolů a skladů po celém světě, toto zlato zpracovává a znovu vyváží.
img

Čína určuje pravidla trhu s ropou

24.01.2023 Všechny cesty na ropném trhu nyní vedou do Pekingu. Čína bude podle IEA hlavním důvodem růstu celosvětové poptávky na rekordní úroveň 101,7 milionu barelů denně. Čína bude i nadále diktovat pravidla hry poté, co začátkem února vstoupí v platnost embargo EU na ruskou motorovou naftu a cenový strop pro ropné produkty. Bude chtít zvýšit vlastní exporty, nebo je omezit, aby ochránila domácí trh? Osud ropy Brent bude záviset na odpovědích na tyto otázky.
img

Zajímavé alternativy k americkým akciím?

24.01.2023 „Oblíbené americké akcie jsou nyní rizikové, a tak se investoři mohou alternativně uchýlit k investicím do sektorů komunikace, rozvojových trhů anebo dluhopisů, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Invesco: Aristotelův seznam – 10 nepravděpodobných, ale možných výsledků pro rok 2023

19.01.2023 Paul Jackson: „Je čas na každoroční seznam nepravděpodobných, ale možných výsledků na trzích, v politice a sportu. Pro rok 2023 zůstávají trhy volatilní, takže seznam překvapení – nápadů vymykajících se konsensu pro rok 2023, které mají alespoň 30% šanci na uskutečnění – se kloní k pozitivním hodnotám.
img

USDA upozorňuje na rekordní produkci kukuřice v Číně

19.01.2023 Zatímco produkce v Jižní Americe bude teprve upřesněna, USDA uzavírá v tomto měsíci některé klíčové odhady produkce. Mezi nejdůležitější patří absence změn v nízkých číslech v Evropě, zvýšení ukrajinského vývozu, rekordní produkce Číny a silné snížení úrody v USA.
img

Týdenní aktuality z komoditních trhů: Pozornost se upíná na zlato a měď, kovy dál posilují

18.01.2023 Bloomberg Commodity Index se v současné době obchoduje o 2,4 % výš, čímž smazal část svého propadu ze začátku ledna. Došlo k tomu poté, co se energetický sektor – s výjimkou zemního plynu – připojil k vzestupu kovů pod vedením zlata a mědi. Za tímto posílením stojí slabší dolar, klesající americká inflace a mimo jiné i vyhlídky na to, že opětovné otevření Číny s sebou přinese růst poptávky po surovinách. Ochotu riskovat navíc podporuje i pokračující pokles dolaru. Americká inflace totiž oslabuje, a tak už Fed nemusí zvyšovat sazby takovým tempem.
img

Ropná válka Západ vs. Rusko si začíná vybírat svou daň

13.01.2023 Podle představitelů a organizátorů kampaní z Ukrajiny tato zjištění ilustrují efektivitu cílení na ropné příjmy Ruska a zdůrazňují potřebu, aby západní politici zvýšili finanční tlak na Moskvu, čímž by pomohli Kyjevu zvítězit.
C:\fakepath\Tesla2 (1).jpg

Bloomberg: Tesla se chystá uzavřít předběžnou dohodu o stavbě závodu v Indonésii

11.01.2023 Americký výrobce elektromobilů Tesla se chystá uzavřít předběžnou dohodu o vybudování závodu v Indonésii. S odvoláním na obeznámené zdroje o tom dnes informovala agentura Bloomberg. Jihoasijská země má čtvrtinu světových zásob niklu, klíčové suroviny pro výrobu baterií do elektromobilů. Továrna by měla vyrábět až jeden milion vozů ročně, což je produkce, které se americký výrobce elektromobilů snaží dosáhnout ve všech svých závodech. Dohoda ještě nebyla podepsána a může z ní ještě sejít, uvedly zdroje. O hodnotě investice se nezmínily.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Institut CREA: Embargo na ruskou ropu připravuje Moskvu denně o 160 milionů eur

11.01.2023 Obchodní válka, kterou Západ vyhlásil Rusku v obchodování s energetickými surovinami, začíná přinášet ovoce. Uvedlo to dnes nezávislé finské Středisko pro výzkum energií a čistého vzduchu (CREA), jehož analytici spočítali, že kvůli embargu na ruskou ropu Moskva v prosinci přicházela odhadem o 160 milionů eur (3,8 miliardy Kč) denně. To výrazně omezuje schopnost prezidenta Vladimira Putina financovat válku na Ukrajině. Rusko ale na vývozu fosilních paliv stále vydělává odhadem 640 milionů eur (15,4 miliardy Kč) denně.
img

Ropa z Ruska našla domov, Čína a Indie si užívají éru evropských sankcí

11.01.2023 Když EU zavřela dveře dodávkám ropy z Ruska, udělala tím službu více než dvěma velmocím. Ruská ropa, která se vytěžila v arktické oblasti, našla domov v Číně a Indii.
img

Armageddon nečekejme, na investování je brzy

10.01.2023 Výkon světové ekonomiky v roce 2022 podle všeho poprvé v historii překonal psychologickou hranici 100 bilionů dolarů (odpovídá zhruba 2270 bilionům korun). V letošním roce jí ale hrozí recese.
img

Akcie v roce 2022: Globalizace na rozcestí

05.01.2023 Rok 2022 vstoupí do historie jako ten, kdy byla ničím neomezovaná globalizace let 1980-2021 brutálně ukončena ruskou invazí na Ukrajinu. Ta jasně ukázala, že se svět řítí vstříc novému světovému řádu a rozděluje se na dva hodnotové systémy. Globální dodavatelské řetězce a technologie teď budou z pudu sebezáchovy izolované v uzavřených systémech. Rozvinutý svět zároveň urychluje zelenou transformaci. Může se tak zdát, že všechny cesty vedou k inflaci. My se na rok 2022 podíváme z geopolitické perspektivy a z perspektivy akciových trhů.
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
img

Zhorší nové výzvy společnosti Apple náladu na Wall Street?

30.12.2022 Analytici společnosti Miller Tabak poukazují na to, že nadcházející týdny mohou být pro společnost klíčové a rozhodnout o vývoji ceny jejích akcií po zbytek nového roku. Za klíčovou označili úroveň 130 USD, protože se shoduje s červnovým minimem, které se ukázalo být i lokálním "minimem" na indexech. Trvalé prolomení ceny pod tuto úroveň by mohlo vést k hledání mnohem nižších úrovní ocenění společnosti. Hlavní obavou pro investory zůstává stav čínské ekonomiky a pandemie šířící se v zemi, což v kombinaci s plánovaným nákladným přesunem výroby společnosti představuje pro akcionáře přinejmenším krátkodobý rizikový faktor. Kromě obav z dodávek a zpoždění výroby přetrvávají obavy o poptávku po relativně drahých výrobcích společnosti v době vyšších úrokových sazeb, které ztěžují financování dluhů, inflace a vyhlídek na recesi.
C:\fakepath\trader-29122022-35-zm.jpg

Forex: Dolar oslabuje, vytrácí se optimismus ohledně otevření čínské ekonomiky

29.12.2022 Dolar dnes oslabuje. Mezi investory na konci roku stoupá napětí, počáteční optimismus ohledně otevření čínské ekonomiky se rozplynul. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, krátce po 17:50 SEČ klesal o 0,4 procenta na 104,00 bodu.
img

Ekonomický kalendář: DOE report, obnovené obavy z Covidu

29.12.2022 Indexy z Asie klesly po negativní seanci na Wall Street. Nálada se však začala mírně zlepšovat, jak se blížila evropská seance a nyní futures naznačují na mírně vyšší otevření. Nicméně zhoršující se situace v Číně tíží sentiment. Trhy se obávají, že konec čínské politiky nulové tolerance Covidu by mohl vést k nárůstu případů po celém světě a spustit celosvětové restrikce. USA budou vyžadovat, aby všichni cestující z Číny prokázali negativní testy na COVID, zatímco Itálie otestuje všechny přílety z Číny poté, co téměř polovina cestujících na dvou letech z Číny do Milána byla pozitivně testována. Indie a Japonsko již uvedly, že zavedou povinné testování PCR pro všechny cestující z Číny. Pokud k podobným krokům přistoupí i další země, může se nedávný výprodej ještě více prohloubit. 
C:\fakepath\Indie2.jpg

Bloomberg: Indie je díky stavebnictví hlavním tahounem ocelářského průmyslu

27.12.2022 Globální poptávku po oceli zachraňuje Indie. Čínský stavební sektor je stále v útlumu a USA a Evropa pravděpodobně směřují do recese. Indie, která by mohla příští rok předstihnout Čínu a stát se nejlidnatější zemí světa, je naopak uprostřed stavebního rozkvětu a premiér Naréndra Módí usiluje o modernizace silnic, železničních sítí a přístavů s cílem vyrovnat se Číně jako výrobnímu centru. Poptávka po oceli je zde proto na vzestupu, upozornila agentura Bloomberg.
img

Světu v roce 2023 hrozí recese více, než se myslelo, varují britští prognostici. Během 15 let prý Evropa ekonomicky upadne natolik, že její místo na hospodářské mapě světa kompletně obsadí jihovýchodní Asie

26.12.2022 Výkon světové ekonomiky letos poprvé v historii překonal psychologickou hranici 100 bilionů dolarů (odpovídá zhruba 2280 bilionům korun), v příštím roce jí ale hrozí recese. Vyplývá to z dnes zveřejněné prognózy britské poradenské organizace Centre for Economics and Business Research, CEBR.
img

V roce 2023 pohonné hmoty zdraží, zejména kvůli Číně a Indii. Nelze vyloučit ani dramatické zdražení opět k 50 korunám za litr

22.12.2022 V příštím roce by se měla průměrná cena barelu ropy Brent pohybovat kolem úrovně jednoho sta dolarů. Tedy bude v průměru vyšší, než je dnes, kdy činí 82 dolarů za barel. Spojené státy a Evropa sice v příštím roce projdou ekonomickým útlumem, což jejich poptávku po ropě oslabí, ovšem toto oslabení budou více než kompenzovat zejména Čína a Indie. Tyto a četné další asijské ekonomiky v příštím roce poměrně svižně porostou, což podpoří globální poptávku po ropě a ropných produktech. Čína poroste z velké části proto, že letos koncem roku opustila politiku drakonických covidových uzavírek a restrikcí, což by mělo být její ekonomice významnou vzpruhou. Čína či Indie přitom patří k největším dovozcům ropy a ropných produktů na světě.
img

Nízké dodávky obilí a olejnin drží ceny na vyšší úrovni. Jaké jsou vyhlídky na rok 2023?

19.12.2022 Produkce základních obilovin – rýže a pšenice, nejspíš nedoplní vyčerpané zásoby, zatímco plodiny, které produkují jedlé oleje, trpí nepříznivým počasím v Latinské Americe a jihovýchodní Asii.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Bloomberg: Cenový strop na ruskou ropu nebude mít na rozpočet země velký dopad

08.12.2022 Cenový strop na ruskou ropu, na kterém se minulý týden dohodla skupina ekonomicky vyspělých zemí G7, není dostatečně nízký na to, aby v příštím roce výrazně snížil příjmy Kremlu. Shodují se na tom někteří ekonomové. I kdyby tento strop způsobil pokles produkce ruské ropy, prezident Vladimir Putin má stále dost peněz na své válečné úsilí, alespoň prozatím. Uvedla to agentura Bloomberg.
img

Válečná ekonomika: Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 nepotěší Macrona, příznivce Brexitu ani evropské antifederalisty

08.12.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, vydala svou pravidelnou publikaci 10 šokujících předpovědí na rok 2023. Tyto predikce se zaměřují na řadu nepravděpodobných, ale zároveň podceňovaných událostí, které mají potenciál pořádně rozvířit nejen finanční trhy, ale i politickou a populární kulturu.
img

Ministři EU si stojí za tím, že omezení těžby ruské ropy bude fungovat

07.12.2022 V rozhovoru pro CNBC řekli ministři EU, že cenový strop na námořní ropu z Ruska bude fungovat, i přes snahy Kremlu vyhnout se sankcím a široké skepsi trhu vůči tomuto opatření.
C:\fakepath\Indie.jpg

Indická centrální banka zvýšila základní úrok na 6,25 procenta, zhoršila výhled

07.12.2022 Indická centrální banka dnes podle očekávání zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,35 procentního bodu na 6,25 procenta. Od května jde o páté zvýšení za sebou a banka uvedla, že v boji s inflací nepoleví. Zároveň zhoršila výhled růstu hrubého domácího produktu (HDP). Indie má třetí největší ekonomiku v Asii.
img

Po platnosti embarga se dostalo euro na šestiměsíční maximum

06.12.2022 Na začátku týdne se dostalo euro na šestiměsíční maximum vůči ruskému rublu. Bylo to v den, kdy začalo platit dlouho očekávané embargo EU na dovoz ropy a ropných produktů z Ruska.
img

Apple přesune výrobu z Číny 🔌📱 Gigant postaví nové "iPhone city" ?

05.12.2022 V posledních týdnech Apple urychlil plány na přesun části své výroby mimo Čínu. Říše středu již dlouho dominuje dodavatelskému řetězci giganta ze Silicon Valley. Tváří v tvář problémům ve svém obrovském závodě v Čeng-čou čelí společnost vyhlídce na vytvoření nového "města iPhonů":
C:\fakepath\eurusd-tydenik-05112022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (5.12.2022)

05.12.2022 Minulý týden jsme se opět nedočkali žádného obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh totiž neprolomil žádnou mou připravenou vstupní S/R zónu, takže týden bez obchodu.
C:\fakepath\ropa-04122022.png

OPEC+ nezměnil těžební plány kvůli slabší ekonomice a stropu na ruskou ropu

04.12.2022 Zástupci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců, tedy skupiny označovaná OPEC+, se na dnešním zasedání dohodli, že ponechají své těžební limity beze změny. Vyplývá to z dnešního prohlášení skupiny. Nejistota na trhu je nyní značná, ropné trhy musí nejprve vyhodnotit dopad zpomalující čínské ekonomiky na poptávku a cenového limitu pro ruskou ropu na nabídku.
C:\fakepath\trader-01122022-30-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.12.2022 1) Policisté po úterním zásahu podezírají hlavní představitele firmy Xixoio obchodující s digitálními aktivy z podvodu a praní špinavých peněz, uvedl včera server Seznam Zprávy. Škoda způsobená investorům má dosahovat podle informací Deníku N zhruba půl miliardy korun. Xixoio ale tvrdí, že policie nepochopila její byznys model ani princip jejího podnikání, což jsou investice do digitálních aktiv, takzvaných tokenů.
C:\fakepath\Indie2.jpg

S&P: Indie se může do konce desetiletí stát třetí největší ekonomikou světa

01.12.2022 Indie se do konce desetiletí může stát třetí největší ekonomikou světa, předstihne Japonsko a Německo. Myslí si to analytici společností S&P Global a Morgan Stanley. Prognóza S&P vychází z předpokladu, že roční nominální růst hrubého domácího produktu (HDP) Indie bude do roku 2030 činit v průměru 6,3 procenta. Podobně Morgan Stanley odhaduje, že HDP Indie se do roku 2031 pravděpodobně více než zdvojnásobí proti současné úrovni.
img

Zprávy z proměňujícího se dodavatelského řetězce společnosti Apple

01.12.2022 DODÁVKA: Apple má největší tržní kapitalizaci na světě, 60 % svých tržeb ve výši 400 miliard dolarů realizuje mimo USA a má jeden z největších dodavatelských řetězců na světě. V rámci svého úsilí v oblasti ESG dlouhodobě zveřejňuje seznam svých dodavatelů a zprávu o odpovědnosti (což mu pomáhá získat nadprůměrné skóre v našich nedávno zavedených metrikách). Vede změny v dodavatelských řetězcích, ale také ukazuje jejich hranice. Konsolidovala a diverzifikovala své továrny, snížila angažovanost v Číně, ale také v USA ve prospěch zbytku Asie, nikoli však Mexika nebo Indie. A to i přesto, že podíl Číny na globální výrobě stále roste.
C:\fakepath\Indie.jpg

Růst indické ekonomiky za třetí kalendářní čtvrtletí zpomalil na 6,3 procenta

30.11.2022 Růst indické ekonomiky ve třetím kalendářním čtvrtletí zpomalil na 6,3 procenta z 13,5 procenta v předchozím kvartálu, kdy v zemi začaly polevovat protipandemická opatření. Ke zpomalení růstu přispěl také útlum průmyslového odvětví a exportu. Vládní kapitálové výdaje se zvýšily o více než 40 procent, neboť federální vláda zvýšila výdaje na infrastrukturu, uvedla dnes agentura Reuters. Indie je po Číně a Japonsku třetí největší ekonomikou v Asii.
img

Světové centrální banky zkupují zlato. Zásoby ČNB jsou minimální

29.11.2022 Začátkem listopadu uvedla Světová rada pro zlato (World Gold Council – WGC), že centrální banky a jiné finanční instituce pokračují v hromadění zlata. Nákupy se odhadují na čtvrtletní rekord 399,3 tuny. Česká národní banka za světovými velmocemi výrazně zaostává, což je podle odborníků v současné ekonomické situaci krátkozraké.
img

Cukr prodlužuje sestupný pohyb

28.11.2022 Cena cukru se ještě více vzdálila od sedmiměsíčního maxima 20,45 USD centů, protože klesající ceny ropy zvýšily alternativní náklady na využití třtinové suroviny k destilaci etanolu, což přimělo výrobce ke zvýšení lisování cukru. Na druhé straně Indie, která je jedním z hlavních producentů, snížila vývozní kvótu pro hospodářský rok 2022/23. Úřady povolí vývoz 6 milionů tun cukru do května 2023, což je téměř o polovinu méně než v předchozím roce. Rovněž investoři se snaží vyhodnotit očekávání ohledně dodávek pro největšího producenta Brazílii v souvislosti s možností, že nově zvolený prezident Lula by mohl po novém roce zvýšit cenový strop pro pohonné hmoty v zemi, což by dále podpořilo ceny. 
img

Je čas kupovat čínské akcie?

24.11.2022 „Čínské trhy na počátku listopadu započaly výraznou růstovou etapu, po více než roce medvědího trendu na hlavních akciových indexech. Čínské blue-chipové akcie v posledních týdnech rostou výrazně rychlejším tempem, než srovnatelné evropské, nebo americké akcie,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 24. listopadu 2022

24.11.2022 Závod o plné zavedení prvního CBDC na světě je v plném proudu. K lídrům tohoto závodu patří Indie. Dále jsou to samozřejmě Čína, resp. poslední dobou i Austrálie. V případě Indie ale hovoříme o potenciálním doplnění finančního systému o digitální rupii, nikoli o plnohodnotném nahrazení její tradiční, fyzické podoby.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Vůdci zemí G20 na summitu žádali konec války na Ukrajině

15.11.2022 Vůdci zemí skupiny G20 dnes na summitu na indonéském ostrově Bali ve svých proslovech vyzývali k ukončení války na Ukrajině, kde probíhají boje od únorové ruské invaze. K účastníkům summitu promluvil prostřednictvím videa i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který zopakoval, že podmínkou pro ukončení války je kompletní stažení ruských vojáků a plné obnovení kontroly Kyjeva nad ukrajinským územím. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na summitu Ukrajinu obvinil, že řešení konfliktu protahuje a stanovuje nerealistické podmínky pro mírová jednání.
img

Ropa: ceny se zvyšují díky nadějím ohledně poptávky v Číně

15.11.2022 Ceny ropy vystoupaly a rozšířily zisky ze zasedání potom, co Čína zmírnila některé své předpisy COVID-19, a to podpořilo naděje na oživení hospodářské aktivity a poptávky v zemi.
C:\fakepath\Sunak.jpg

Putin se nám měl přijet postavit, řekl Sunak lídrům ze skupiny G20

15.11.2022 Britský premiér Rishi Sunak dnes řekl představitelům skupiny G20, že ruský prezident Vladimir Putin měl být připraven se na summitu postavit světovým lídrům. Odchod ruských jednotek z Ukrajiny by podle něj znamenal "největší změnu" ve světových záležitostech. Informoval o tom list The Guardian. Sunak jako barbarskou odsoudil válku na Ukrajině na úvodním zasedání summitu, kterého se místo Putina účastní za Rusko ministr zahraničí Sergej Lavrov.
C:\fakepath\g20 summit.jpg

Na ostrově Bali začíná dvoudenní summit zemí G20, mezi státníky chybí Putin

15.11.2022 Na indonéském ostrově Bali dnes začíná dvoudenní summit největších světových ekonomik G20. Summitu se zúčastní prezidenti a premiéři téměř všech zemí skupiny, chybět naopak bude ruský prezident Vladimir Putin. Indonéské předsednictví chce jednání věnovat obnově globální ekonomiky po pandemii covidu-19 či klimatickým změnám, mezi hlavními tématy summitu bude zřejmě i válka na Ukrajině.
C:\fakepath\g20.jpg

Summit G20 na Bali se bude zaměřovat zejména na válku na Ukrajině a její dopady

13.11.2022 Dopady ruské invaze na Ukrajinu a narůstající napětí mezi Čínou a Západem bude v popředí zájmu summitu velkých světových ekonomik G20, který začíná v úterý na indonéském ostrově Bali. Pozornost bude upřena také na první osobní setkání amerického prezidenta Joea Bidena a jeho čínského protějšku Si Ťin-pchinga od té doby, co se Biden stal prezidentem.
img

Držby Londýna ve stříbře klesají

09.11.2022 Podle údajů poskytnutých London Bullion Market Association (LBMA) se držba fyzického stříbra drženého v londýnských trezorech v říjnu prudce snížila na 26 502 tun, což je o 2,2 % méně než v předchozím měsíci. Hodnota držby činila 16,3 miliardy dolarů, což je asi 883 417 stříbrných slitků.
img

The Moscow Times: Rusko začalo prodávat Indii uhlí se slevou až 70 procent

08.11.2022 Rusko v reakci na západní sankce začalo prodávat Indii uhlí se slevou až 70 procent. S odvoláním na analýzy ruské státní banky PSB o tom dnes informoval server The Moscow Times. Snahy Kremlu obrátit exportní toky směrem na východ podle něj ničí ruskou ekonomiku založenou na vývozu surovin.
img

Ekonomický kalendář: NFP den je tu!

04.11.2022 Futures dnes nazančují na mírně vyšší otevření evropské seance. DAX futures se aktuálně obchodují o 60-70 bodů nad včerejším close . Asijská seance byla dnes smíšená s růstem čínských, jihokorejských a australských indexů, zatímco akcie z Japonska a Indie klesly. Americký dolar je dnes ráno pozadu a klesá vůči všem ostatním hlavním měnám. Komodity těží z oslabení USD s ropou a drahými kovy, které se obchodují výše.
img

Ranní shrnutí (04.11.2022)

04.11.2022 Americké indexy včera po propadech FOMC dále klesaly a zakončily další seanci níže. S&P 500 klesl o 1,06 %, Dow Jones se posunul o 0,46 % níže a Nasdaq se propadl o 1,73 %. Russell 2000 klesl o 0,53 %.
img

Indická vláda nadále prosazuje program monetizace zlata

03.11.2022 Silná poptávka po zlatě a stříbře během svátků Dhanteras a Diwali v Indii vytváří nový tlak na národní hospodářství a nutí vládu, aby se znovu zaměřila na svůj program monetizace zlata.
img

Říjen byl pro asijské fondy neúspěšný

03.11.2022 Po masivním prodeji v září asijská burza v říjnu trochu vzrostla. Analytici se domnívají, že obavy z globální recese a silnějšího amerického dolaru vyvinou tlak na krátkodobé peněžní toky do regionu.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Centrální banky nakoupily ve čtvrtletí rekordních 399 tun zlata

01.11.2022 Centrální banky nakoupily ve třetím čtvrtletí rekordních 399 tun zlata v hodnotě zhruba 20 miliard USD (493,1 miliardy Kč). To přispělo k celkovému růstu poptávky po zlatě za červenec až září o 28 procent na 1181 tun a za devět měsíců se poptávka po zlatě vrátila na úroveň z doby před pandemií. Poptávka po zlatě byla vysoká i od klenotníků a kupců zlatých slitků a mincí. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Světová rada pro zlato (WGC).
img

Ranné zhrnutie (17.10.2022)

17.10.2022 Indexy z ázijsko-pacifickej oblasti sa začiatkom nového týždňa obchodovali zmiešane. Nikkei a S&P/ASX 200 klesli o viac ako 1 %, indexy z Číny sa obchodovali zmiešane, zatiaľ čo indexy z Indie a Južnej Kórey si pripísali okolo 0,4 %.
img

Ropa a OPEC+

04.10.2022 Pokles cen ropy pod úroveň před ozbrojeným konfliktem na Ukrajině vypadá na první pohled jako paradox. Hlavní druhy černého zlata ztratily ve třetím čtvrtletí čtvrtinu své hodnoty, přestože světové zásoby jsou na nízké úrovni, americké společnosti nezvyšují těžbu, ubývá kupců ruské ropy a OPEC+ se chystá na prvním osobním setkání od začátku pandemie oznámit omezení výroby. Očekávání posledně zmíněné události umožnilo býkům Brent vyrazit do protiútoku.
img

BREAKING: Stříbro roste o více než 7 %

03.10.2022 Cena stříbra vyskočila přes 7 %, nejvíce od února 2021, protože obavy týkající se finanční situace Credit Suisse a oslabení amerického dolaru a nižší výnosy dluhopisů poskytly podporu drahým kovům. To může vést k tlaku na trhu, protože obchodníci nakoupili zpět své dříve umístěné krátké pozice. Je také třeba si uvědomit, že jestřábí centrální banky a zpomalení globální ekonomiky snižují spotřebu elektroniky a automobilů a prodej šperků od hlavních spotřebitelů Číny a Indie, což může z dlouhodobého hlediska tlačit ceny dolů.
C:\fakepath\graf global.jpg

SCO vyzývá k rovnováze mezi ekologií a hospodářským rozvojem

16.09.2022 Představitelé členských zemí Šanghajské organizace pro spolupráci (SCO) dnes vyzvali k rovnováze mezi snižováním emisí a poskytováním prostoru pro chudší státy, aby mohly dohnat ekonomicky vyspělé země. SCO zahrnuje například Čínu, Indii a Rusko, jež patří mezi největší producenty emisí na světě, napsala agentura Reuters.
img

Indie přechází do další fáze vývoje CBDC

08.09.2022 Indie se posunula do další fáze vývoje CBDC. Indická rezervní banka (Reserve Bank of India, RBI) požádala čtyři státní banky, aby začaly tuto digitální měnu testovat, protože země připravuje do konce roku 2022 její plné spuštění.
C:\fakepath\psenice.jpg

Dohoda o vývozu obilí z Ukrajiny je podvodem na chudé země, řekl Putin

07.09.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes varoval před globální potravinovou krizí. Prohlásil, že většina obilí vyváženého z Ukrajiny míří nyní do Evropské unie, nikoli do chudých zemí. Moskva chce proto podle Putina jednat o úpravě dohody, která vývoz ukrajinského obilí odblokovala. Dohodu zároveň označil za podvod na rozvíjející se země. Úprava by podle něj měla omezit počet zemí, do kterých může ukrajinské obilí směřovat. Kyjev bezprostředně reagoval tím, že dohodu není třeba měnit, a výroky ze strany Ruska označil za neopodstatněné.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Znovuzprovoznění plynovodu Nord Stream 1 závisí na Siemensu, tvrdí Gazprom

06.09.2022 Znovuzprovoznění plynovodu Nord Stream 1, který je hlavní trasou pro přepravu zemního plynu z Ruska do Evropské unie, závisí na německé společnosti Siemens Energy. Agentuře Reuters to dnes řekl náměstek ředitele ruské plynárenské společnosti Gazprom Vitalij Markelov. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová k situaci uvedla, že za krizí v dodávkách plynu do Evropy stojí Spojené státy a jejich snaha donutit evropské spojence, aby zpřetrhali ekonomické vazby s Moskvou a přerušili spolupráci v energetice.
C:\fakepath\Salvador_bitcoin.jpg

Salvador jako první země zavedl bitcoin jako oficiální národní měnu

06.09.2022 Středoamerický Salvador, který má skoro sedm milionů obyvatel a jehož území je velké přibližně jako Morava, zavedl před rokem 7. září jako první země světa kryptoměnu bitcoin jako oficiální národní měnu (vedle amerického dolaru). To kritizoval Mezinárodní měnový fond, podle kterého zavádění kryptoměn jako zákonných platidel představuje značné riziko a ohrožuje globální ekonomiku. V Salvadoru se kvůli zavedení bitcoinu jako zákonného platidla konaly loni demonstrace. Honduraská centrální banka odmítla za transakce s kryptoměnami ručit.
img

Vypnutí Nord Streamu 1, „ruská odveta“, srazilo do mínusu i americké akcie. Svět se bojí těžké evropské energetické krize s globálními důsledky, cena plynu v EU příští týden prý poletí nahoru

04.09.2022 Americké akcie včera začaly obchodování růstem, nakonec je ale skolila zpráva Gazpromu, že neobnoví dodávky plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval. Takový vývoj naznačuje, že svět se obává závažné evropské energetické krize, která může mít důsledky i mimo starý kontinent.
img

Země G7 dnes schválí další sankci proti Rusku: zastropování cen jeho ropy vyvážené tankery. Pohonné hmoty v ČR tak mohou zdražit až na 88 Kč/l, plyne z prognózy největší americké banky

02.09.2022 Ministři financí zemí skupiny G7 podle informací agentury Bloomberg dnes podpoří zavedení další sankce proti Rusku. Spočívala by v zastropování cen ropy, kterou Rusko vyváží po moři. Přitom tankery, které by ji do světa exportovaly za cenu vyšší, než je strop, by například nemohly získat pojištění. Pojištění tankerů mají v drtivé většině v rukou západní instituce, sídlící v Británii či v EU.
img

Motorová nafta je v ČR rekordně drahá oproti benzínu. Nafta totiž nahrazuje totiž drahý plyn

01.09.2022 Po letním cenovém poklesu začaly pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu viditelně zdražovat, nafta pak poměrně dramaticky. Nafta v uplynulém týdnu zdražila o skoro 2,40 koruny na litr. Včera tak její průměrná cena, 45,23 koruny na litr, byla nejvyšší od začátku srpna. Benzín zdražuje o poznání pomaleji. Za poslední týden přidal na ceně jen 22 haléřů na litr.
C:\fakepath\mmf2.png

MMF poskytne podle předběžné dohody Srí Lance půjčku 2,9 miliardy dolarů

01.09.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) je připraven poskytnout Srí Lance v příštích čtyřech letech 2,9 miliardy dolarů (70,7 miliardy Kč), aby pomohl zachránit zemi trpící nejhorší hospodářskou krizí v historii. Vyplývá to z předběžné dohody, o níž dnes informovaly tiskové agentury.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 26. srpna 2022

26.08.2022 Zkraje letošního léta ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika (BRICS) vyvíjejí novou rezervní měnu založenou na koši měn.
C:\fakepath\trader-23082022-22-zm.jpg

Ruská firma Alrosa opět prodává velké množství diamantů, zvláště do Indie

23.08.2022 Panika, která letos zachvátila svět diamantů, pomalu začíná ustupovat, protože ruský těžební gigant Alrosa, na který byly uvalené sankce, v tichosti obnovil vývoz na téměř stejnou úroveň jako před válkou. Alrosa se na celosvětové nabídce surových diamantů podílí zhruba třetinou, upozornila agentura Bloomberg.
C:\fakepath\ropa.jpg

Ropa v klesajícím trendu

22.08.2022 Cena americké ropy WTI se dostává pod 90 USD za barel, je tak levnější než před zahájením ruské invaze na Ukrajinu. Sestupný trend by mohl navíc dále pokračovat, zvlášť pokud restriktivní politika americké centrální banky (Fed) bude držet poptávku utlumenou a dolar silný.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Rusko znovu otevřelo trh s dluhopisy pro některé zahraniční investory

15.08.2022 Moskevská burza se dnes částečně otevřela zahraničním investorům, kvůli válce na Ukrajině byla pro ně téměř šest měsíců uzavřena. Zatím je možné obchodovat jen s dluhopisy, a to pouze investorům ze zemí, které Moskva nepovažuje za nepřátelské. To znamená, že na moskevskou burzu stále nesmějí investoři ze zemí, které zatěžují ruskou ekonomiku sankcemi, informoval server BBC.
C:\fakepath\rýže.png

Analytici: Úrodu rýže ohrožuje špatné počasí, její cena může zvýšit inflaci

05.08.2022 Nepříznivé počasí v mnoha asijských zemích, kde se pěstuje rýže, ohrožuje úrodu této klíčové plodiny. Upozorňují na to analytici, kteří sledují trh potravinářských komodit. Podle nich mohou tyto problémy přispět k dalšímu růstu už tak vysoké inflace. Počasí ohrožuje také úrodu rýže v Indii, která je největším světovým exportérem.
img

Západu v čele s USA se nedaří izolovat Rusko a Čínu, všímá si Bloomberg. Jeho ekonomický a geopolitický význam ve světě klesá a klesat zřejmě bude i dále

05.08.2022 Západu v čele s USA se – k jeho vlastnímu údivu – nedaří izolovat Rusko a Čínu, píše dnes agentura Bloomberg. Z dvaceti nejvýznamnějších ekonomik světa – sdružených ve skupině G20 – se k protiruským sankcím Západu připojila jen polovina. Skupina G20 přitom představuje zhruba 85 procent celosvětového ekonomického výkonu.
C:\fakepath\Sri Lanka.jpg

Čína nabídla Srí Lance pomocnou ruku, kritici to považují za dluhovou past

22.07.2022 Čínský prezident Si Ťin-pching dnes nabídl novému srílanskému prezidentovi svou podporu, uvedla agentura Reuters s odkazem na státní televizi CCTV. Ostrovní země v Indickém oceánu se momentálně potýká s nejhorší hospodářskou krizí za poslední desetiletí.
C:\fakepath\g20.jpg

Ministři financí G20 jednali na Bali, neshodli se stran války na Ukrajině

17.07.2022 Ministři financí a guvernéři centrálních bank zemí skupiny G20 na závěr dvoudenní schůzky na indonéském ostrově Bali nevydali společné prohlášení, důvodem byly podle agentury Kjódó spory ohledně ruské války na Ukrajině. Předmětem jednání byla zejména potravinová a energetická krize.
img

Evropa po šesti letech překonala Asii a je největším odběratelem ropy z USA

15.07.2022 Evropa po šesti letech překonala Asii a stala se největším odběratelem americké ropy. Od ledna do května letošního roku odebrala v průměru 213,1 milionu barelů ropy, zatímco Asie 191,1 milionu barelů. Vyplývá to z nejnovějších statistických údajů, na které upozornila agentura Bloomberg. Naposledy byl dovoz americké ropy do Asie nižší než do Evropy v roce 2016, kdy Spojené státy zrušily zákaz vývozu.
img

Ruská ekonomika letos poklesne jen o 3,5 %, méně než Česko v letech 2009 nebo 2020, očekává největší americká banka. Kreml zatím počítá s propadem o 12 %, ale toto číslo sníží směrem k odhadu Američanů

06.07.2022 Pokles ruské ekonomiky letos bude nečekaně mělký, prognózují největší americké banky jako JP Morgan nebo Citigroup. První jmenovaná, největší banka USA, nově počítá s poklesem ruské ekonomiky čítajícím pouze 3,5 %. Jednalo by se tak o dramaticky slabší propad, než jakému ruské hospodářství čelilo v letech 2008 a 2009, v době světové finanční krize, nebo v roce 2020, kdy propukla covidová pandemie.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Big Mac index | Exotické měny | Investiční zlato | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | XAU/USD | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Gold/Silver Ratio | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/NOK | GBP/CAD | SGD | EUR/CAD | USD/MXN | USD/BRL | USD/INR | USD/ZAR | USD/TRY | EUR/TRY | USD/IDR | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Akciová burza | Komoditní burza | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Elliott | Měnové indexy | Robert Kiyosaki | Měnový trh | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AMEX | ATM | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Auditor | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Burzovní index | Buy and hold | CAPEX | CBOT | CCI | CEO | CFD | CFTC | CME | Cap | Carry trade | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Garance | Certifikáty | Channel | Close | Konsolidace | Custody | DAX | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Durace | EBIT | ECB | ECOFIN | EFSF | EMA | ERM | ESM | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Elasticita | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Exekuce | FOMC | FRA | FX | Fannie Mae | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Flat | Floating | Large Cap | Globální fondy | Hedge fondy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Forex trader | Forward | Forwardová cena | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | Hedging | Hedge | High | Holubice | IFO index | IPO | ISIN | ISO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční certifikáty | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitalový výnos | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | MAE | MFE | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Monetizovat | Měna | Měna fondu | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nemovitostní fond | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Open | Open interest | Operace Twist | P/E | PEG | Parita | Parita kupní síly | Pasiva | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Podílový fond | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Portfolio fund | Portfolio management | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Prémie | Průmyslové objednávky | Put opce | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Realizace zisku | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Restriktivní politika | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Sterling | Stop-Loss | Support | Swap | Swing | Swiss | T-Bill | Pokladniční poukázky | Termínový kontrakt | Ticker | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trendová čára | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warranty | Warren Buffett | YTD | Maturity | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | Šedá ekonomika | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Jihokorejský won | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Indonéská rupie | Singapurský dolar | RMB | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Exchange Traded Funds | Měnové války | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Hospodářské otázky | Klouzavé průměry | Michala Moravcová | Scoach | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | BitStock | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Makroekonomická data | Makroekonomické data | John Hardy | Zisk | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Spekulant | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Intervence na forexovém trhu | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Euronext | Credit Suisse | Vývoj dolaru | RBNZ | Oanda | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | BrokerJet | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Investiční bankovnictví | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Contracts for difference | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňové ráje | Hedgeové fondy | Algoritmické obchodování | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Forexové intervence | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | Měnový index | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Satoši Nakamoto | BTC | Kybernetická měna | Internetová měna | Virtuální měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | FX trh | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Time-Frame | Trim Broker | Zásoby ropy | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURJPY | Raiffeisenbank | Global macro | Abenomika | Aktivum | Benzín RBOB | Carry trades | Carry trading | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Likvidní | Nabídková cena | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Hazardní hry | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie GoPro | Akcie Microsoft | Akcie ropy | Akcie Shell | Akcie Volkswagen | Aktuální cena benzínu v USA | Aktuální cena dolaru | Aktuální cena ropy | Aktuální cena zlata | Aktuální graf zlata | Aktuální kurzy měn | Aktuální vývoj ceny ropy | Alternativní investice | Americká burza | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Americké dividendové akcie | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | Banka | Bankrot Řecka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Big Mac | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Brokers | Brokerská společnost | Brokerské společnosti | Brokeři | Burzovní indexy | Burzovní zpravodajství | CAC40 | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena dolaru | Cena drahých kovů | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy klesá | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD akcie | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Čínská banka | Členové eurozóny | Členské země Evropské unie | DAX 30 | Devalvace měny | Devizové rezervy ČNB | Devizový kurz | DJIA | Dlouhodobé investice | Dlouhodobý vývoj ceny stříbra | Dolar | Dolar cena | Dolar vůči koruně | Dolary | Dow Jones index | Drachma | Kurzy.cz | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika a finance | Ekonomika USA | Elektronické obchodování | Elektřina | Emisní povolenky | ETF fond | ETF fondy | Etoro | Eura | EURGBP | EURCHF | Euro kurz | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Evropská banka | Evropská burza | Evropská měna | Evropská rada | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Finanční rizika | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fitch rating | Fondy | Forex Exchange | Forexu | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GDP | GfK | Graf | Graf ceny zlata | Graf zlata | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | HDP USA | Hodnota akcií | Hodnota dolaru | Hodnota zlata | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor CCI | InstaForex | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do dluhopisů | Investice do fondů | Investice do komodit | Investice do nemovitostí | Investice do podílových fondů | Investice do umění | Investice do zlata | Investiční | Investiční certifikát | Investiční doporučení | Investiční kovy | Investiční nemovitosti | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční služby | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Investování do zlata | Investování na burze | Investování peněz | Investovat do zlata | IronFX | Irsko | Islámský stát | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do akcií | Jak na forex | EBay | Jak vydělat | Jak vydělat na burze | Jak vydělat peníze | Jak zhodnotit peníze | Japonská ekonomika | Jeden dolar | Jedno euro | JP Morgan | Kapitálové trhy | Kim Kiyosaki | Kiyosaki | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Konec eura | Konfluence | Korporátní dluhopisy | Krize v Řecku | Kurs koruny | Kurs měny | Kurs rublu | Kurz amerického dolaru | Kurz australského dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz ČNB | Kurz čínské měny | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz jüanu | Kurz libry | Kurzy devizového trhu | Kurz měny | Kurz ropy | Kurz stříbra | Kurz USD | Kurzu měn | Kurzy | Kurzy akcií | Kurzy ČNB | Kurzy ČSOB | Kurzy Česká spořitelna | Kurzy dolar | Kurzy eura | Kurzy euro | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Měna euro | Měna převodník | Měna převody | Měna v Anglii | Měna v Dánsku | Měna v Chorvatsku | Měna v Japonsku | Měna v JAR | Měna v Kanadě | Měna v Maďarsku | Měna v Norsku | Měna v Polsku | Měna v Rakousku | Měna v Řecku | Měna v Turecku | Měna ve Francii | Měna ve Slovinsku | Měna ve Švédsku | Měna ve Švýcarsku | Měna zlotý kurz | Měnová krize | Měnové kurzy | Měnové kurzy Česká spořitelna | Měnové kurzy ČNB | Měnové kurzy ČSOB | Měnové kurzy dolar | Měnové kurzy euro | Měnové kurzy kalkulátor | Měnový konvertor | Měnový kurz | Měnový kurz ČNB | Měnový prémiový vklad | Měnový převodník | Měny převodník | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup akcií ČEZ | Nákup dluhopisů | Nejsilnější ekonomiky světa | Největší ekonomika světa | Největší producenti ropy | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | NewYorská burza | Nikkei 225 | Nikkei225 | Ninja Trader | Norská koruna | Nové trhy | Obchod s akciemi | Obchodní platformy | Obchodování s komoditami | Obchodování se zlatem | Obchodujeme | Ocenění akcií | Odkup akcií | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Osobní finance | Pád měny | Pád rublu | Pasivní příjem | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Pips | Pivot | Pivoty | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prodej dluhopisů | Prodej zlata | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rates | Rakousko | Rating států | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropa cena | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Strategie řízení | Surová ropa | Švédská koruna | Světové burzy | Světové ceny ropy | Světové měny | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Tapering | Teorie parity kupní síly | Tesla Motors | Těžba bitcoinů | Těžba ropy v USA | TopForex | Trade Brokers | Transakční náklady | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Tržní podíl | Tržní zprávy | Twitter | Unce zlata | US dolar | US měna | USD index | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Vydělávání peněz | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj amerického dolaru | Vývoj australského dolaru | Vývoj cen komodit | Vývoj cen ropy | Vývoj cen zlata | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj ceny železa | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj zlata | Webinář | Webináře | WTI | XTB.cz | X-Trade | Zahraniční měny | Zavedení eura | Zdanění výnosů | Země BRICS | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zlotý kurz | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy online | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Buffett | DMA | Komise pro cenné papíry | Put | RBOB | BIC | Bill Gates | Book Value | Buy | Centrální depozitář | Cílová cena | Current Ratio | Čistý dluh | Daniel Beneš | Depozitář | Diskont | Dluhopisový index | Durace portfolia | EBITDA | Ekonomika EU | Ekonomika Indie | Elon Musk | Emerging markets (Rozvíjející se trhy) | EV | Ex-dividend | Hold | Hrubá marže | Christine Lagarde | Intermediate | Janet Yellen | Mark Zuckerberg | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obchodní den | OIBDA | Omega | P.A. | P/S | Petr Kellner | Povinné minimální rezervy bank | Profit Taking | Prospekt | Protistrana | Provozní marže | Redukce | Revalvace | ROCE | ROE | Sell | Small caps | Tier 1 | Tim Cook | Tovární objednávky | Underweight | Výroční zpráva | Využití kapacit | CTA | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | WGC | P/E Ratio | Převis | Primární emise | Cenová hladina | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | Clearing | Úvěr | INSEE | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Milionář | Miliardář | Bohatý | eBook | Bailout | Investiční analytik | Zhodnocení kapitálu | Tržní sentiment | Commission | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Majors | Trader Workstation | Volby | S/R zóny | S/R hladiny | Rozhovor | Úspěšný investor | Know-how | Genesis | Futures trading | Blog | Cukr | Retail | Vzdělání | Frustrace | Commitment of Traders | COT | Velcí hráči | Poradenská společnost | RichDad | 1 milion | Burze | Commodities | Commodity futures | Commodity futures trading | Currency | Dividendové akcie | Investment | Slušný zisk | Traders | Hedžové fondy | Aramco | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Raymond James | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | TD Securities | Společnost Crédit Agricole | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | Jefferies | Bank of America Merrill Lynch | The New York Times | PVM Oil Associates | Natixis | Energy Aspects | RBC Capital Markets | CNN | Petromatrix | Wells Fargo | RBS | Campbell Soup | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Aberdeen Asset Management | Oxford Economics | Mizuho Bank | ABN Amro | Home Credit | Caterpillar | ANZ | Sentix | TradingFloor.com | SaxoTrader | Sociální trading | Powerhouse | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Standard Life Investments | Institut Ifo | MICEX | Nordea | Prudential Financial | Investing.com | JBC Energy | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | TLTRO | The Sunday Times | NATO | Axis | Ole Hansen | BCS | Americká mincovna | BNY Mellon | PwC | Next Finance | Elliott Management | Standard Chartered | RBC Capital | Agentura AP | PVM | EPFR Global | Barrick Gold | BBC | Barclays Capital | Washington Post | Agentura DPA | Sója | The Guardian | Sentix index | Oslabení eura | Reporty | CI Komodity | Petr Koblic | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Riksbank | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Halifax | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Finanční analýzy | Fundamentální pohled | Technický pohled | Technický výhled | Bloomberg komoditní index | Bezpečné měny | Short squeeze | IG Markets | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Světová rada pro zlato (WGC) | Dovoz ropy | Vývoj na komoditních trzích | Stock Success System | Andy Tanner | Magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Rolls-Royce | BMW | Investičníweb.cz | Automobilový průmysl | Mark Carney | Averze k riziku | Pokles akcií | Ministr financí | Panama papers | Hospodářské výsledky | Zlaté slitky | Vývoj akciového indexu | Měnové riziko | Finanční aktiva | Globální trhy | Fixní kurz | Diamanty | Investovaný kapitál | Stock Exchange | CFETS | Globální měny | Renminbi | Čínský renminbi | Finanční centrum | Evropské banky | Tržní volatilita | eFXnews | Zvyšování úrokových sazeb | Časování trhu | Trendový kanál | Sweet Crude Oil | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Precedens | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Seeking Alpha | Earnings | Tržní nálada | Podnikatelé | Investiční stratégové | Bloomberg TV | Malý prostor | Globální akciové trhy | Henry Hub | Index německých akcií DAX | KBC | BlackRock | Oddělení forexu | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Příprava | Přehled | Odvaha | Klid | Konzistence | Hillary Clintonová | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Odvětví ropy | Volby v USA | Rosněfť | Firemní investice | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Politické napětí | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Bezpečné přístavy | Sázet | Cena cukru | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | David Cameron | Bankovnictví | Finanční poradenství | Nervozita na finančních trzích | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | Strategie komodit | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Ministři financí eurozóny | Miliardáři | US akcie | Obchodované instrumenty | Obchodní styl | Investiční firma | Svatý grál | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Nejistota na finančních trzích | Fundamentální faktory | Bezpečné investice | Kolísání trhu | Americké firmy | Sázení | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Investice do technologií | Standard & Poor's | Britské akcie | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie bank | Západoevropské akcie | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Japonská burza | Japonský index Nikkei | Členství v EU | IHS | Měnová autorita | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Obchodování měn | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Dollar Index | Soros Fund Management | Realitní trh | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Růst měn | Styl obchodování | Index asijsko-pacifických akcií | Ekonomika Británie | Globální ekonomický růst | Investor George Soros | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Výsledek referenda | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Britské banky | Hlavní indexy | Dostatek hotovosti | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Akcie v Japonsku | Růst akcií | Obchodní partner | Fitch Ratings | Odchod z Evropské unie | AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Summit EU | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Kurz domácí měny | Bělorusko | Světové akciové trhy | Úvěrový rating | Kryptoměny | Likérka Stock | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Status bezpečného přístavu | Index AEX | Index Nikkei | FactSet | TradingView | Země OPEC | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | Výrobní aktivita | Výzkumná společnost | Cena mědi | Index bank | Regulace finančního sektoru | Benchmarky | Britská banka Barclays | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Nákupní doporučení | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Koš hlavních světových měn | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | Sinopec | Finanční injekce | Pokles výnosů | Opatření centrálních bank | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Revize výhledu | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Daně z příjmů | Obchodování na devizovém trhu | Obchodování na forexovém trhu | CySEC | CEBR | Index těžařů | Zajištění | Vitol | Komoditní index DJ-USB | Čínské devizové rezervy | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | Investiční divize | Standard Life | FTSE 100 | Guvernér banky | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Elektronické peníze | Zájem o akcie | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Nižší kurz | Nákupní signál | Race to the bottom | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | National Australia Bank | Credit Suisse Group | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Globální krize | Francouzská ekonomika | NYSE Euronext | Burzovní společnost | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Prodávat akcie | Nakupovat akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | BDO | Objem devizových intervencí | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Slabé euro | Silné euro | Ceny futures kontraktů | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Spekulativní obchodování | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Řízení peněz | Dosahovat zisku | Opatřením na podporu ekonomiky | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Odhady trhu | Predikce | Summit G20 | Summit G7 | Ekonomická situace | Růst světového obchodu | Světový obchod | Globální obchod | Mezinárodní investice | Hospodářská situace | Ministr obchodu | General Electric | Lloyds Bank | Bankovní unie | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Makroekonomika | Oslabení jüanu | Odliv zahraničního kapitálu | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Theresa May | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Indexové fondy | Zpomalení čínské ekonomiky | Britské referendum | Index amerických akcií | Ministři financí EU | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | Nadbytek ropy | Přebytek ropy | S&P Global Ratings | TTIP | Kurz japonského jenu | Výnosy | Institut API | Měnová stimulace | Měnové stimulace | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Dukascopy Bank | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Rizikové investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | ISTAT | Měnové krize | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Indická rupie | Softbank | Institucionální investor | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Návratnosti investice | Návratnost investice | Oslabování dolaru | Kapitálové strategie | Indexy PMI | ExxonMobil | Volatilita trhů | Finanční domy | Údaje o inflaci | cTrader | Překoupený trh | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Země G7 | Skupina G20 | Skupina G7 | Guvernéři centrálních bank | Economist Intelligence Unit (EIU) | Bankovní společnost | Aktuální cena | Internetové firmy | Japonský Nikkei | Konsenzus | Investice v Číně | Výnosné investice | Výhodné investice | Indická rupie (INR) | Hlavní indický burzovní index NSE | Index NSE | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Odhad cen ropy | Odhad cen | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnovém trhu | Zpomalení ekonomiky | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Tisková konference ECB | Cena akcií společnosti Apple | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodované fondy | Globální ekonomický výhled | HDP v eurozóně | Mercedes | Bitfinex | Ekonomické průzkumy | Pew Research Center | Politico | Globtrex | JPMorgan Chase & Co. | IHS Markit | Devizy | Morningstar | Bill Gross | Bridgewater | HNonline.sk | ČNB upozornění | ex | Ritterbusch & Associates | ČSOB Asset Management | Purple Trading | CentroFX | Oslabování měny | Mizuho | Nejvyšší výnosy | Akcie Kofoly | Bitstamp | Think Markets | Rystad Energy | Finlord | Tržní kapitalizace společnosti | Keystone XL | J.P. Morgan | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Měny rozvíjejících se zemí | Funding currency | Obchodování ropy | Swiss Life Select | Krize eura | Vstup na burzu | Alokace aktiv | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | Akciový býk | Sell in May and go away | Lipow Oil Associates | Kurzy měn rozvíjejících se zemí | Bloomberg Commodity Index | Obchodování na zámořských trzích | Rovnovážný kurz | CoinDesk | Cena palladia | Citi Research | Makroekonomické zprávy | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Finanční ředitelé | Inflace ve světě | Goldenburg Group | Vývoj směnných kurzů | Sladká ropa | BlueBay Asset Management | BHS | Globtrex.com | René Remšík | Ceny pšenice | Aleš Michl | Bancor | Breakout Trader | World Gold Council | Český zlatý poklad | LBMA | Objem zlata | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Výhled pro zlato | Obchodování ETF | Návratnost investic | Akciové společnosti | Peter Lynch | Coinbase | Indická měna | Protiruské sankce | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Zásoby zlata | Vladimír Pikora | BlueBay | Zajímavé výnosy | MT4 Supreme Edition | Spekulativní investice | Obchodování s kryptoměnami | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Palladium | Investování do kryptoměn | Technologie blockchain | BTC/USD | ETH/USD | Vývoj BTC/USD | Cena Etherea | Průmyslový index Dow Jones | Index BSE | Akcie v Indii | Digitální zlato | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Backwardation | LYNX Trading | Online sázení | xPartners | Kraken | Bitcoinové futures | ETH | ETC | XRP | Investice do bitcoinu | Capitalinked | Radim Dohnal | Ropné měny | Obchodování s digitálními měnami | Invesco | Hodnota fúzí a akvizic | Měna Mosambiku | Nemovitostní fondy | Mineři | European Energy Exchange (EEX) | Akciové obchody | Fincentrum | Panevropský index STOXX 600 | Binance | Kryptoměna ethereum | Vývoj ceny etherea | Zákaz obchodů s kryptoměnami | Kosdaq | Růst bitcoinu | NEST | Oxfam | Tiberius | Štěpán Hájek | Estee Lauder | Hlavní světové burzy | Coincheck | Krádež kryptoměn | Těžba kryptoměn | Služby spojené s kryptoměnami | Nové kryptoměny | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Investice do kryptoměn | Crypto | RoboMarkets | Tether | Příznivci kryptoměn | Reklamy na kryptoměny | Nebezpečné investice | Tržní hodnota kryptoměn | Obrovský růst cen | Pokles bitcoinu | Krypto burzy | Krypto burza | Nákupy kryptoměn | Nákup digitálních měn | Centtrip | MSCI World Index | Krypto aktiva | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Lithium | Investice do lithia | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Možnost diverzifikace | Craig Wright | Tvůrce bitcoinu | Centrum pro ekonomiku a výzkum obchodu (CEBR) | Digitální peněženky | Altcoiny | Výkonnost fondů | Výnosy domácích podílových fondů | Tržní očekávání | Asijské trhy | EUR/RUB | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Kobalt | Investice do kobaltu | Hospodářské výsledky firem | Drobní investoři | Inverzní výnosová křivka | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Airbnb | Burzovní trh | Začít investovat | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Index českého investora | CII750 | Saxo | Obchodní války | FinTech | Výkonnost indexů | LYNX webinář | Investování do ETF | Výnosy italských dluhopisů | Očekávání investorů | Krypto | Analytik TopForex | Bitcoiny | Zlatý kov | Raytheon | Lockheed Martin | Růstové akcie | Analytik finančních trhů | Německá centrální banka | Wood Mackenzie | Akcie Amazonu | Kryptoburza | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Členové Evropské unie | Rozvojové ekonomiky | Události ve světě | Dolarový index DXY | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Primární emise akcií | Renaissance Capital | Asijské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Pokles jüanu | Čínské měny | Globální růst | Globální hospodářský růst | Silný americký dolar | Long signál | Technologické akcie | Schwab | FAANG | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Okénko finančního trhu | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Obchodní analýza | Objem obchodování | Čínský akciový trh | CSI 300 | Geopolitické napětí | Forint | Obchodníci s ropou | Americký S&P 500 | Ruský akciový index | Turecké liry | Turecká krize | Úrokové sazby v Turecku | Krize v Turecku | Pokles ceny | Turecká měnová krize | Nákup zlata | EY Global IPO Trends | Global IPO Trends | Domácí měna | Výplata dividend | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | Swedbank | Cena akcií Amazonu | Cenový kanál | LYNX Pro | ZISIF | Short signál | RDSA | Royal Dutch Shell | Ether | Odvětví polovodičů | Index Stoxx 600 | Poptávka po dolaru | TradeCentrum | Obchodování akcií | Jonáš Mlýnek | Hlavní akciový index | Trh Start | Americký dolarový index | Czech Fund | Zasedání OPEC | Manažer fondu | Profesionální obchodník | USMCA | Nové peníze | Těžba OPEC | Dluhopisové výnosy | Patrik Mackových | Ropná rally | Vývoj těžby ropy | Akcie v Evropě | I-Trader | Brookings Institution | Přímé zahraniční investice | Globální investoři | Kompozitní index | Brookings | Trh s ropou | Islámské dluhopisy | Sukuky | Tržby Amazonu | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Slabost dolaru | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Zisky rafinérií | Pozice velkých fondů | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Obchodní signál | Long obchod | Největší kryptoměna | Vývoj kurzu bitcoinu | Goldenburg Group Ltd | Intercontinental Exchange | Předpovědi Saxo Bank | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Nejznámější kryptoměna | LYNX WhatsApp | Nervozita na trzích | Zvýšení mezd | Slabá koruna | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Aktivita na trhu | Primární veřejné úpisy akcií (IPO) | EMEIA | Jiné měny | Zvyšování úroků | Růst zisků | Anticyklické akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Napětí na finančních trzích | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Steven Mnuchin | Americké podniky | Úroková sazba v USA | Index spotřebitelské důvěry | Fondy ETF | Šéf ECB | Fiskální pakt | Veřejný dluh | Bankomaty | Alternativa oficiálních měn | Ceny kryptoměn | Financial Times (FT) | Kongres USA | Systém bitcoinu | Software pro těžbu | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Cíl ČNB | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Dění na akciových trzích | Úvěrové portfolio | Sazby Fedu | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | Heiken Ashi | CCTV | Růst dolaru | Nemovitostní trh | WEF | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Zpomalení světové ekonomiky | Obchodování na burzách | Dovoz z Británie | PDVSA | Makléřská společnost | Nová kryptoměna | Makroekonomické statistiky | Obchodní jednání | Globální dluh | Velké riziko | Odložení brexitu | Makroekonomické strategie | Nakoupit akcie | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Obchodovat na finančních trzích | Platformy pro obchodování | Mt. Gox | Mezinárodní investoři | Vysoký výnos | Zvýšení sazeb | Primární nabídky akcií | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Ekonomický poradce | Konopné akcie | Investice do marihuany | Zájem investorů | Akcie herních vývojářů | USTR | IPO Airbnb | IPO WeWork | IPO 2019 | Oslabování kurzu koruny | Profesor ekonomie | Plánované obchody | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Ropovod | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Ruská firma | Ruský akciový trh | Zpětný odkup akcií | Cena pohonných hmot | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Hodnota firmy | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | IPO Luckin Coffee | Pokles sazeb | Ceny obilovin | Sójové boby | Obiloviny | Nejznámější kryptoměny | Příjmy Ruska | Analytici Morgan Stanley | Digitální měna bitcoin | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | GlobalCoin | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Tencent Holdings | Nejrychleji rostoucí ekonomiky | Chainalysis | Silnější euro | Akcie klesají | Vyšší mzdy | Globální HDP | Oživení světové ekonomiky | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Riziko recese | Prodej ropy | Economist Intelligence Unit | Nabídka akcií | Rostoucí příjmy | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Facebook Libra | Růst cen zlata | Čínský trh | Investiční omezení | Volný čas | Záporné sazby | Blockchainové akcie | Základy obchodování | Akcie a ETF | Asociace Libra | Svět investování | Ropné akcie | Obchodní pásmo | STAR | Býčí výhled | Medvědí výhled | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Defenzivní akcie | Coffee | Pokles dolaru | Asset alokace | Napětí na trzích | Uranové akcie | Obchodní konflikt | PwC Global Top 100 | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Globální ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Akciový růst | Akcie automobilky | Thajský baht | Americké futures | Globální akciové indexy | Snížení úroků | Záporný úrok | Vanadiové akcie | Vanad | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Silný dolar | Burzovní svět | Šéfové států | Řešení krizí | Britský premiér | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Investice amerických podniků | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Likvidita na trhu | Konglomerát | Nové akcie | Akcie týdne | Růst indické ekonomiky | Indická ekonomika | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | Ekonomické problémy | Nejlidnatější země světa | Burzovní průvodce | WeWork | Sankce proti Íránu | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Kristalina Georgievová | Hromadění zlata | Čeští investoři | Růst mezd | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Cena žlutého kovu | Burza Euronext | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Televize CNBC | Vývoj ceny cukru | Měny ropných vývozců | Reakce měnového trhu | MT5 Supreme Edition | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Transakce s kryptoměnami | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Vývoz do USA | Očekávání trhu | Program odkupu akcií | Vlastní akcie | Novozélandská centrální banka | Overbalance | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Obchodník na finančních trzích | Úpis akcií | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | UCITS | IPO Home Credit | Obchodní praktiky | The Washington Post | Pohonné hmoty v Česku | Bublina na trhu | Pictet | Snížení daní | Nejlepší vanadiové akcie | iShares | Tuzemské banky | ESG | Ceny palladia | Měsíčník finančních trhů | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Asijská finanční krize | F1 | Aphria | Jak se stát lepším investorem | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Společnost Deutsche Börse | Antiticyklické akcie | Akcie stabilních společností | Cyklické růstové akcie | Edge | Očekávaný růst | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Zerohedge | Kakao | Snižování rizika | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy | RISK-ON | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Cena akcie | Uvalení cel | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | FATF | Obchodní spory | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | NYBOT | Vysoká likvidita | Hospodářské krize | Jednorožec | Alipay | Ant Financial | Investorka | Kapitálová investorka | Aileen Leeová | Hurun | Platební platforma Alipay | Platební společnost | Internetová platební platforma | ByteDance | TikTok | Huawei | Rupert Hoogewerf | Digitalizace | Trump dnes | Světové akciové indexy | Střadatelé | Rozpočtová politika | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Michal Dvořák | Ropný gigant | Cena kobaltu | Politická situace | Ceny benzínu | Německá vláda | Německý vývoz | IOT | Hongkong | AEX index | Kryptoměnová burza | Investice do ropy | Obchod s ropou | Trinity | Obrovské množství peněz | LNG | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | Evropské firmy | Klíčová rizika | Data z USA | Rijád | Dvojitý vrchol | Dovoz čínského zboží | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | CIC | Státní investiční fond | Nové kvantitativní uvolňování | Jak začít investovat | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Myšlenka | Analýza dat | Statistické údaje | FRED | Nobelovy ceny za ekonomii | Robert Shiller | Vyšší volatilita | Obchodní nástroje | Přijmout euro | Spojené státy a Čína | Supreme Edition | UCITS ETF | Alibaba Group | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | List The Wall Street Journal | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Slušné zisky | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Primární nabídky | Firma | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Tezos | BAT | Risk-off | Parlamentní volby | Martin Krištoff | CFDWorld | Tesla Elon Musk | PEGI | Aktuální obchodní příležitosti | Pfizer | Výrobce léků | IIF | USA a Čína | Rostoucí trendová čára | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny v průmyslu | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | 4G | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Bankomaty na kryptoměny | BAKKT | Zavedení digitální daně | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Bilance | Zavedená cla | Obchod s Čínou | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Co bude | Vývoj trhu | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Poskytovatelé úvěrů | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Skupina OPEC+ | Statistici | Čínský prezident | Hodnota kybernetické měny | ICU | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Clearstream | Příliv investic | Lagardeová | Si Ťin-pching | Volný obchod | Souhrnný index | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Fortune | Citadel | Úvěrové produkty | Millennium | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Využití kryptoměn | USDT | All Time High | dApps | Technologie blockchainu | Přeshraniční platby | AlfaOmegaTrhov | Global Times | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Hong Kong | Legislativa | Administrativa prezidenta | Domácí měny | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Kalendář událostí | Americká data | Čínský průmysl | Walt Disney | 5G | AFP | Předseda Evropské komise | FT | Evropští investoři | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dluhopisoví investoři | CHNComp | Globální trh | Martin Stránský | Konkurenti | Financovat | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Šokující předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Cla na dovoz hliníku | Průmysl | Investovat v roce 2020 | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Tržní kapitalizace firmy | Propouštění | CBDC | Digitální měna centrální banky | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Firma Apple | SoftBank Group | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Čínské zboží | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Čínský vývoz | Šinzó Abe | Další rozvoj | Rozvoj | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Globální vývoj | Lukáš Lipovský | Celebrity | Koruna dnes | Zdražování | Hudebních vydavatelství | Sociální sítě | Klíčové problémy | Problémy | Kolísání ceny | Soukromé podniky | NAFTA | AFL-CIO | Britové | Vládní výdaje | Cvičení | Breaking | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Prodeje akcií | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní zpráva | Goldenburg | Konzervativní strana | FB Libra | Konec fiat měn | Projekt Libra | Válka mezi USA a Čínou | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Protekcionismus | Chuť k riziku | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Cla na dovoz čínského zboží | Prohlášení | Čínské vlády | Zavedení cel | Úřad amerického obchodního zmocněnce | Yahoo | Moskva | David Malpass | PKN Orlen | Fidelity National Information Services | FIS | Internetový gigant | Americká ropná společnost | První den obchodování | Americká automobilka | Tata Steel | Farmaceutická společnost | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Goldcorp | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Sev.en Energy | KKCG | Škoda Auto | Míra | RWE | Švýcarská společnost | Vivendi | Jaderné elektrárny | Tendr | InterContinental | Jaderná elektrárna | Temelín | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Bilance běžného účtu | Vývoj zlatých rezerv | Francouzská centrální banka | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Premiér Boris Johnson | Bloomberg Commodity Spot Index | Geely | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Šperky | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Automobil | Regulátoři | Ředitelka | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | Italský premiér | Optimismus investorů | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AAPL | MasterCard | AT&T | Disney | Tým RoboMarkets | NASDAQ: AAPL | Rozpočtové politiky | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nákupy centrálních bank | Dot-com | Bydlení | Dovozní cla | WHEAT | SUGAR | Počet veřejných úpisů akcií | Výhled do roku 2020 | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | EY | Počet primárních veřejných úpisů akcií | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | BREAKING | Stratég | Hlavní akciové indexy | Reformní plán | Giuseppe Conte | Roční růst | ACEA | Miliardy korun | Cena pšenice | KLDR | NLI | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Peter Navarro | Hodnota HDP | Čínská centrální banka (PBOC) | Průmyslové podniky | Peking | Ministerstvo obchodu a průmyslu | Americký index | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Ziskovost | Obchodování na akciové burze | ETF roku 2020 | Hospodaření | Paschal Donohoe | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Bernie Sanders | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | CFA | Teherán | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Eskalace napětí | Bruno Le Maire | Návratnost | Commodity index | IKEA | Hospodářské recese | Internetoví giganti | Netflix | Inovace | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Zabití íránského generála | Americké dolary | Evropská inflace | Dobrá data | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Čínský HDP | Produkce energie | Von der Leyenová | Sezónnost | RBA | Elektrické vozy | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Rekordní maximum | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | INR | Příjmy domácností | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Luxusní auta | Vliv na investice | FTSE Russell | Nový rekord | Geopolitická situace | Dividendový aristokrat | Wall Street Journal (WSJ) | Ministr financí Steven Mnuchin | Iniciativa | Podnik | Vývoj měnového páru USD/TRY | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Růst cen potravin | Analytička | Technické ukazatele | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | První část obchodní dohody | Šéf Bílého domu | SAP | Technologická společnost | Federální vláda | Kryptoměny bitcoin | Ruský premiér | Cenové tlaky | Ceny v zemědělství | Americké ministerstvo | Nejnovější statistické údaje | Americké ministerstvo obchodu | Mateřská společnost Googlu | Nižší růst | Alibaba Group Holding | Ceny energií | Cyklus růstu | Banka Morgan Stanley | Oživení globální ekonomiky | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | List The Guardian | Robert Lighthizer | Obchodní zmocněnec | Zajímavé zisky | Krach | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Kapitalismus | Trump | Francie a USA | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Belt and Road | Chudoba | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Vlastní digitální měny | Michal Stupavský, CFA | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Nákaza koronavirem | Anglie | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Americké hospodářství | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Komoditní ropa | Upstream | Midstream | Downstream | Integrovaná ropná společnost | Íránský konflikt | Investice do ropných akcií | Akcie Royal Dutch Shell | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | Scorpio Tankers (STNG) | STNG | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Akcie Enbridge | Enbridge | ENB | Enbridge (ENB) | Obchodování ropných akcií | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Koruna oslabuje | Impérium | Většinový podíl | Nový virus | Virus | Asijské indexy | Vir | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Americká rozpočtová politika | Vývoj americké fiskální bilance | Propad amerického akciového trhu | Margin cally | Vývoj na rozvíjejících se trzích | Short měnových párů | Globální sentiment | BRIC | Zdražovat | Závislosti na Číně | Blue-chip | České měny | Romain Boscher | Penzijní systém | Důchody | Americký kongres | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Růst inflace | Dedolarizace | SARS | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Konzultant | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Čínské burzy | Starbucks | Společnost Starbucks | Boeing | Vstupy | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | FIAT | AML | Zpomalení růstu | Tvrdá práce | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Tempo růstu hrubého domácího produktu | 2019nCoV | Globální spekulativní kapitál | Spekulativní kapitál | NASDAQ: SBUX | SBUX | BABA | NZSE: BABA | NZSE | Akcie Alphabet | Americká administrativa | Obchody | Indická vláda | Life Insurance Corp. | Life Insurance | Nový fiskální rok | Peníze na financování | Financování vládních výdajů | Výdaje | Platit daně | Daň z příjmu | Trhy v Číně | Čínská vláda | Deník The Wall Street Journal | Hlavní úrokové sazby | Švýcarská banka UBS | Alokace investičních portfolií | BP | Dodávky na trh | PMI pro sektor | Prodeje aut | Převody peněz | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Vývoz do Německa | 4fin | Sazby beze změny | SEC | Francouzský statistický úřad | NFP | Rozhodování | Velmi bohatý | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Obchodovanie | Britský statistický úřad | Firemní sektor | Analýza BTC | Technická analýza BTC | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Uživatelé kryptoměn | Americká inflace | Indikátor RSI | Valuace | London School of Economics | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Britské měny | Zemědělské komodity | Kukuřice | Ceny kukuřice | Zvyšující se inflace | TWTR | Akcie společnosti Apple | OIL.WTI | Deutsche Telekom | TS Lombard | Ekonomické aktivity | Bez rizika | GEM | Investiční portfolia | Index CSI 300 | Statistické údaje z USA | Údaje z USA | Globální indexy | Prudký propad | Craig Erlam | Krize v eurozóně | Střední podniky | NVAX | Akcie Novavax (NVAX) | Akcie Novavax | Šíření onemocnění | Ekonomické recese | Největší ztráty | Výhled růstu globální ekonomiky | Data PMI | Prohlášení G7 | Tržní úrokové sazby | Čínské banky | Americký Fed | Technická analýza BTC/USD | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Jižní Korea | Sestupný trend | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Pokles prodeje | Nafta v ČR | HSCEI | Nová data | Šok | Institut pro mezinárodní finance | Snížení těžby | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Ropná válka | Světový trh s ropou | Společnost IHS Markit | Změny trendu | Aktuální Price Action | Kolaps cen | Burza v New Yorku | Propad rublu | WP | Cenové války | Videokonference | Lídři EU | Rishi Sunak | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Restrikce | Těžební kapacity | Objemy ropy | Zásoby ropy v USA | Investovat do fondů | Prudký pokles | Nejrozšířenější kryptoměna | Aerolinky | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Indické akcie | Index Nifty 50 | Nifty 50 | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Olaf Scholz | Stav nouze | Bankovky | Mince | Tržní podmínky | Profitovat | Čínský růst | Nejdůležitější čínské indexy | Shenzhen Composite | Akcie Tencent | Tencent | MSCI China | ishares China | Medvědí trend | Vládní představitelé | Další vývoj | Armageddon | Těžaři ropy | Íránská ropa | Desetileté dluhopisy | Karanténní opatření | Stimuly | Dopad na finanční trhy | Evropské země | Brusel | Letectví | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Odhady ekonomů | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Výrazný vzestup | Cenový vývoj | Třída aktiv | Asijská seance | Silný pokles | TPCA | Společnost Saudi Aramco | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Pokles vývozu | Vývoz do Asie | New York Times | Analytici finančního ústavu | Obavy trhu | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Světová ekonomická krize | Prostor k růstu | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Měnové zasedání | Barel WTI | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Objem stimulů | Ekonomický rozvoj | Nemoc COVID-19 | Výhled poptávky | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Pád cen ropy | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Výkon světové ekonomiky | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Tiskové agentury | Prudký pokles cen | Zásobníky | Texas | Akcie Waste Management | Waste Management | Waste Management (WM) | Akcie Waste Management (WM) | Hlavní americké indexy | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Přísná opatření | Další pokles | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Algoritmy | Německý ministr financí | Situace v Číně | Co to jsou defenzivní akcie? | Koronavirová krize | Akcie Ahold Delhaize (AD) | Ahold Delhaize | Ahold Delhaize (AD) | Akcie Unilever (UNA) | Unilever (UNA) | UNA | Akcie Ahold Delhaize | Akcie Wolters Kluwer (WKL) | Akcie Wolters Kluwer | Wolters Kluwer (WKL) | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | WM | Akcie Church & Dwight (CHD) | Church & Dwight (CHD) | CHD | Akcie Church & Dwight | Church & Dwight | Akcie Regeneron Pharmaceutical (REGN) | REGN | Akcie Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical (REGN) | Katar | Salmán | MF | Komentátor | Hlavní centrální banky | Kalifornie | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | Kongres | Škoda | Motocykly | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Páka | Průmyslové komodity | Posílení amerického dolaru | Výrobce letadel | Hotovost | Uttarpradéš | Taro Aso | Japonský ministr financí | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Market update | Počet potvrzených případů nákazy | Počet potvrzených případů | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Extrémní volatilita | Nákaza virem | Spoření | Úvěrové linky | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Dopad pandemie koronaviru | Tomáš Raputa | Americké ropné zásoby | Politická rozhodnutí | Graf dne | České státní dluhopisy | Záchranný balíček | Další růst | Růst | Univerzita Johnse Hopkinse | Vyšší výnosy | Odložené olympijské hry | Olympijské hry | Počet nakažených koronavirem | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Banka JPMorgan | Wood&Company | Jair Bolsonaro | Biliony | Poptávka po ropných produktech | Globální poptávka po ropě | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Ángel Gurría | The Economist | České vlády | Allianz | Německý statistický úřad | Americký investor | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Živobytí | Rozložení kapitálu | Šíření nákazy | Bulharsko | Ekonomické ukazatele | Izrael | Abbott Laboratories | Reálné mzdy | Riziko inflace | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Nigérie | Angola | Brazilský prezident | VW | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací webináře | Slovensko | Globální dluhopisový index | Index DXY | Výkonnost dolaru | Války | Tým akciových analytiků | Vysoká míra volatility | Míra volatility | Schodek | Poradce | Organizace | Nejlepší technologické akcie | Technologické akcie roku 2020 | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Poskytování hypoték | Analytik Saxo Bank | Deficit veřejných financí | British Airways | Letecká společnost | Umělá inteligence | Internet věcí | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Společnost Unilever | Zelené energie | Vláda USA | Podíl na trhu | Afrika | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Údaje | Emise oxidu uhličitého | Dlužník | Ekonomické škody | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Omyl | Ropný průmysl | Oživení v Číně | Eni | Pojišťovna | Cushing | Společnost Saxo Bank | Ministři EU | Chudé země | Ruské podniky | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Veřejný sektor | Pohonné hmoty v ČR | Cestovní omezení | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Ministři | Pomalé oživení | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Vývoz komodit | Tina Bruová | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Ministři energetiky | Ruský ministr energetiky | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | Nadprodukce | Pákistán | Indický premiér | Naréndra Módí | Pákistánský premiér | Imran Chán | Německé automobilky | Snížení produkce | Abdalazíz bin Salmán | Nejvyšší soud | Splátky dluhů | Přebytek běžného účtu | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Technické problémy | Hackerský útok | Výpadky | FANG | Akcie Activision Blizzard | Akcie Activision Blizzard (ATVI) | ATVI | Activision Blizzard (ATVI) | Activision Blizzard | Emitenti | IMF | Rhode Island | Inflace v březnu | Short signál na akcie | Long signál na akcie | WisdomTree | Anglo American | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Státy G20 | EIU | Výhled poptávky po ropě | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Televize Netflix | Otevírání ekonomik | Býčí vyhlídky | Bankovní vzdělání | EP | Statistiky | Statistiky americké Univerzity Johnse Hopkinse | Americké univerzity | Jeffrey Halley | Rozvíjející se země | Obavy společnosti | Demokraté a Republikáni | Malé podniky | Poradenské společnosti | Návrat do práce | Colorado | Nákup ropy | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Američtí těžaři | Potravinové krize | CMC | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | SaxoStrats | USO | Americké produkce | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Dílčí index | Nabídka ropy | Spotřeba ropy | Doba na nákup ropy | SSHR | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Průměrný výnos | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Nadbytek ropy na světových trzích | Americký ministr energetiky | Dan Brouillette | Jeffrey Currie | Oilprice | Oilprice.com | Státní zásoby | Alexander Wolf | Asijské investiční strategie | The Jakarta Post | Zhroucení cen severomořské ropy Brent | Zhroucení cen | Zbyněk Stanjura | ETF USO | Cenové pohyby | Ropný institut | Ropný institut API | MFF | Uvolňování karanténních opatření | SARS-CoV-2 | Celosvětová poptávka po ropě | Ministr pro energetiku | Sociální síť | Debata | Tweety | Surové ropy | PMI ve službách | Evropská data | Soukromá spotřeba | Investiční tituly | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Posílení | Swingové minimum | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Náklady na obsluhu dluhu | Legendární investor | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Regulační rámec | Větší pokles | Lucembursko | Evropské méně | Americké státy | Data z trhu práce | Binance Coin | Ekonomika oživuje | Očekávané výsledky | Úřad INSEE | Cenový propad | Cestování | 3M | Lék na COVID-19 | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Zasedání Evropské centrální banky | Rozhodnutí o sazbách | Monte Carlo | Náklady na financování | Hospodářství země | Shell | Energetická společnost | Ropa roste | Maloobchod | Zaměstnanci | FDA | Blízký východ | Tweet | PAMP | Akcie padají | Vývoj komodit | Futures na zemní plyn | HG měď | Ceny dobytka | Růst výnosů | Rally na akciích | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Poměr PE | PMI pro sektor služeb | Latinská Amerika | Bankovní akcie | HashRate | Zasedání britské centrální banky | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Petrochemická společnost | UNWTO | Mezinárodní turistika | Turistika | Dlouhodobý trend | MSCI World | ETN | Zdražení ropy | Obchodní přebytek | Pozitivní očekávání | Státní banka | Euronav | Skladování ropy | Rekordní zisk | Regulační orgány | Státy eurozóny | Australská ekonomika | Prodat dluhopisy | Deflační tlaky | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Kontrakce | Politika centrální banky | Zveřejněné údaje | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Toyota Motor | Prognóza MMF | Členské státy | Průmyslové kovy | Členské země | Technologický pokrok | ONE | Merck | RBI | Riziko korekce | Světové hospodářství | Výzkumné společnosti | Preqin | Cestování do zahraničí | Auta | Ojetiny | Indexy v Asii | JD.com | NetEase | FBI | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Prodej elektromobilů | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | De Beers | Alrosa | Sunday Times | Nejbohatší Britové | Britští miliardáři | Vakcína | Sektor služeb | Býčí scénář | Dění na trhu | Velké peníze | Digitální revoluce | Recyklace | CL | Spekulovat | Zboží z Číny | Moderna | Prodej vozů | Více riskovat | Oživení globální poptávky | Prezident SB | Manažeři | Klíčové oblasti | Nekonvenční měnové politiky | Růst Bitcoinů | Velký růst | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Velikost fondu | Ruské ministerstvo financí | Omezení produkce OPEC | Omezení produkce OPEC+ | Omezení produkce | Kupci | Společnost Facebook | Předsedkyně Evropské komise | Americká média | Urals | Čínské hospodářství | Vrcholní představitelé | Renault | Australská vláda | Zákon o národní bezpečnosti | Pokračování rally | Umělé inteligence | Argentina | China Daily | Šéf firmy | Spoluzakladatel | Roční zhodnocení | Investment management | Vládní pomoc | Propad příjmů | Ekonomické zotavení | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Předstihové ukazatele | Společnost Lufthansa | Kia | Douwe Egberts | Jacobs | Pickwick | JDE | Společnost JDE | Unie | Republikánský prezident | ČR | Soběstačnost | Měsíční průzkum | Pokles investic | Vakcíny proti koronaviru | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Salesforce | Koronavirové pandemie | Ekonomický řád | iShares China Large Cap UCITS ETF | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Průraz | Nové úvěry | Senseo | Indické ETF | Rizika a příležitosti v Indii | Příležitosti v Indii | Ekonomický růst v Indii | Franklin FTSE India ETF | iShares MSCI India ETF | Lyxor MSCI India ETF | Franklin FTSE India SKIPCP ETF | iShares MSCI India SKIPCP ETF | Lyxor MSCI India SKIPCP ETF | Vedanta | Infosys | Reliance Industries | Bývalý prezident | Chování trhu | Soubor pravidel | Zbrojovka | Výrobní PMI | Rating Indie | Reálná ekonomika | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Mišustin | Ruské úřady | Nová prognóza | Čínská poptávka | Kvalitní akcie | Bitcoinové a blockchainové akcie | Square | Rekordní nárůst | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Býčí trend | Big data | Oracle | Akcie big data | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Nepřipravenost | Vývoz ropy ze Saúdské Arábie | Společnost BP | Pokračování růstu | Tchaj-wan | Poptávka po zlatě | David Marášek | ProSiebenSat.1 Media | Banky v eurozóně | Zpomalení inflace | Premier League | Největší světová ekonomika | Místopředseda Evropské komise | Nižší DPH | Globální poptávka | Arizona | Investice do infrastruktury | Nestlé | Světová poptávka po ropě | Český investor | Prodeje automobilů | Foxconn | Propad cen | Zdanění digitálních služeb | Negativní výhled | Dluh Británie | Rostoucí trend | HDP EU | Sentiment na trhu | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Počet drobných investorů | Technologické firmy | Analytické společnosti | Infekce Covid | ZIL | Cardano | Vyspělé technologie | Banka JP Morgan | Poptávka po ETF | Představenstvo | Finanční ústavy | Snížení nákladů | Restrukturalizace | ITC | Druhá vlna | Počty nových případů | Státní pomoc | Nízké sazby | Mississippi | Akcie Wirecard | Práce z domova | Mimořádná valná hromada | Příjmy a výdaje | Civilní letectví | Google Pay | Velké investice | Vrcholoví manažeři | Sankce proti Rusku | Stimulační program | Ziskové marže | Letecký průmysl | Fintech společnosti | Den obchodování | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | eSports | eSports ETF | Online hry | Boom na trhu | Akcie Take Two Interactive | Take Two Interactive (TTWO) | TTWO | Akcie Electronic Arts | Electronic Arts (EA) | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Reshoring | Horizon Europe | Akcie Abott Laboratoires | Akcie Allianz | Abott Laboratoires | Akcie Coca-Cola | Akcie Colgate-Palmolive | Akcie HDFC Bank | HDFC Bank | Akcie International Flavors & Fragrances | Akcie Nestlé | Akcie Medtronic | Medtronic | Akcie Thermo Fisher Scientific | Thermo Fisher Scientific | Objem zakázek | Exporty | Dopad pandemie | Setkání ministrů financí eurozóny | Novavax | MAM | Ant | Zlatý index | Nárůst počtu nově nakažených | Červnová inflace | Sony | Japonská společnost | Tulipánová mánie | Tulipány | Fundamentální pozadí | Výrazný propad | Chorvatsko | Trend v obchodování | Steve Jobs | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | Podíl Evropy | Francouzský statistický úřad INSEE | Ceny emisních povolenek | Ceny kávy | Slabý americký dolar | Americký výrobce letadel | Úspěchy | Primární úpisy | Silicon Valley | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Druhá největší kryptoměna | SAE | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Kolísání cen | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Růst poptávky po ropě | Společnost Amazon | Softwarový gigant | Společnost XTB | Znovuotevření ekonomiky | MSCI Asia Pacific | Akcie těžařů | Ekonomická aktivita v eurozóně | Životní úroveň | Následky pandemie | Hegemonie | Hegemonie dolaru | Supervelmoci | Indická společnost | Reliance | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Bjornar Tonhaugen | Silný trend | Druhá vlna COVID-19 | Plynárenské společnosti | DeFi | Pár EUR/USD | Nikl | Akcie u LYNX | Čínská společnost | Propad ekonomiky | Pozice dolaru | Světové rezervní měny | Odhad růstu HDP | Silné momentum | Překvapivý růst | Odveta | Důvěra | Caixin | Ant Group | Známky oživení | Výzkumy | Indonésie | Slabý dolar | Analytici Fidelity International | Poptávka po oceli | Objem dovozu | Aktivita obchodníků | Pokles ruské ekonomiky | Hyundai Motor | NYT | Zisk z obchodování | Lepší výsledky | Vyšší dividenda | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Zalando | Oživení poptávky | Obchodní centra | Prezidentské volby USA | Čas na nákup | Worldometers | Počty nakažených | Analytik XTB | Pandemická situace | Wedbush | Hnojiva v zemědělství | Hnojiva | Rystad | Bitstock.com | Vládní koalice | Kryptoměnový trh | Růst důvěry | Světová rezervní měna | Snížení DPH | VisualCapitalist | Vývoj ceny sojových bobů | Slábnoucí americký dolar | Deglobalizace | Ruská vláda | Kryptotrh | Příliv kapitálu | Venezuela | Holdingová společnost | Kolaps těžby v USA | Kolaps těžby | Vývoj těžby surové ropy | SPAC | Seznam Zprávy | Elektrárny Opatovice | Klimatické změny | Inflace spotřebitelských cen | Kuba | Odborníci | Kroger | Rentabilita | Transparentnost | Inspirace | Větší zdanění | Zdanění | Obchodování s ropou | Jan Kranát | Carvago | Trh s ojetinami | Autotržiště | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Qualcomm | Objem exportu | Pokles exportu | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Zasedání FED | Přímé investice | Akcie NIO | Nákupní centra | Ceny sójových bobů | Robusta | Arabica | Vývoj ceny kávy | Ropa dnes | Americký podnik | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Šéf Tesly | Elektromobily | Šéf podniku | Politici | Epidemiologické situace | Diverzifikovat | Zlaté rezervy centrálních bank | Rezervy centrálních bank | Investiční prostředí | Ropovody | Plynovody | The New York Times (NYT) | Východní Asie | Snížit emise | Celosvětový počet úmrtí | Počet úmrtí | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Digitální euro | Česká republika | Antimonopolní úřad | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Graf ropy WTI | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Frakování | Změna politiky | Lockdown | Měnový fond | AEX | Naspers | Libye | Americké měny | iPhone | Klinické testy | Druhá vlna covidu-19 | Zambie | Příjmy z prodeje ropy | Koncern | Epidemiologická situace | Embargo | Příležitosti k obchodování | Množství peněz | Růst zlata | Concho | Mluvčí Bílého domu | Dluhopisy EU | Platby v kryptoměnách | Defi | Volby USA | Volby USA 2020 | Digitální převody peněz | Protiepidemická opatření | Nařízení | HDP Asie | Interfax | Newmont | TPG | Intel | Zásoby benzinu | Sunrun | Pokles indexu | Průměrný český investor | První obchodní den | Futures na ropu | Společnost Ant Group | Saxo Bank Steen Jakobsen | Bidenovo vítězství | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Zhoršování pandemické situace | Vlny koronaviru | CVX | PFE | JP Morgan Chase | Bankovní úvěry | Podvážení | Jon Guinness | Síla Bitcoinu | Zynga | Soudní spor | Nestabilní situace | Výsledky voleb | Ruské společnosti | Výrobce videoher | Klesající dolar | BioNTech vakcína | Pfizer/BioNTech | MCD | Nové zprávy | Společnost Pfizer | Pfizer a BioNTech | Oživení čínské ekonomiky | Inflace v Číně | Hospodářský vývoj | Indické úřady | Dillí | Činnost podniků | Albert Bourla | Celosvětová poptávka po zlatě | PDD | Pinduoduo | China Mobile | Exekutivní příkaz | Růst ekonomiky EU | Letecká doprava | MRNA | Pád cen | Snižování daní | Jemen | Spotřební daň z nafty | Komise pro mezinárodní obchod | Komise pro mezinárodní obchod (ITC) | Tranzit ruské ropy | Ropovod Družba | Aktivita v čínských továrnách | Praktické tipy | Stock Spirits | Oživení poptávky po ropě | Politická stabilita | Diem | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Proražení | AAPL.US | Ceny PHM | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Zelené investice | Životní prostředí | Nio | Tesco | AQUA | KSB | GME | GameStop | Diem Association | Siemens | BASF | Munich Re | Deutsche Boerse | Munich | Vakcinace | TABAK | BIDU | Očkování | Coinbase Global | Americká kryptoměnová burza | Finanční společnost | Tony Christoforou | NBP | Lael Brainardová | Orbán | Trumpova vláda | Aktivita investorů | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Mutace viru | Nano | Futures na ropu WTI | Plný úvazek | Očkování proti covidu-19 | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Voda | Analýza BTC/USD | Likérka Stock Spirits | Netěžař | Australský podnikatel | Existence bitcoinu | A Peer-to-Peer Electronic Cash System | P2P | Peer-to-peer | Nejrozšířenější digitální měna | Svět kryptoměn | Boj s koronavirovou krizí | Zrychlení tempa růstu inflace | Vývoz LNG | Počasí | Růst ceny | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Zvýšení těžby | VET | Polkadot | DOT | Ycharts | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Společnost Tesla | Silné oživení | Brands | Zdravotní péče | Rio Tinto | JHU | JD | Tržby z prodeje | Německá bankovní společnost | ProSiebenSat.1 | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | VMware | Rostoucí ceny ropy | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | Nejlepší čínské akcie | Dopad na trhy | Tilray | TLRY | SNY | CARA | MJ | ACT | Ceny diamantů | Měsíční data | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | Larry Fink | Situace na trhu | Macrotrends | Deliveroo | Očkování proti covidu | Nárůst ceny | Obavy o poptávku | Tržní ceny | J&J | Cenové výkyvy | Jen Psakiová | Nynější krize | Dnešní seance | Rozvolnění | Brent (OIL) | Počet primárních emisí | Activision | Blizzard | Dynamický růst | Automobilka Tesla | Dialog | Oznámení Tesly | Poslanci Evropského parlamentu | Supercyklus | Maersk | Poptávka po stříbře | Silver Institute | Rostoucí úrokové sazby | FTX | Coinswitch | Kov | Ceny povolenek | Colt | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Spotify | Futures na stříbro | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Trojité dno | Akcie Tilray | Odliv peněz | Propad těžby | Fidelity National Information Services (FIS) | Rostoucí výnosy | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Rumuni | Nová strategie | Platby kryptoměnami | Súdán | Dlouhodobější výhled | Očkovací program | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Bank of America Global Research | Trendy komodit | Tržní rizika | Freeport-McMoRan | Terra | Maďarská ekonomika | Antidumpingová cla | Cla na hliník | Akcie ropy v roce 2021 | Akcie Enbridge (ENB) | Akcie Scorpio Tankers (STNG) | Akcie Phillips 66 | Akcie Phillips 66 (PSX) | Phillips 66 (PSX) | PSX | Akcie ConocoPhillips (COP) | ConocoPhillips (COP) | Oživování ekonomiky | Výroky z ECB | Siemens Energy | Admirals | Akcie společnosti Microsoft | Silný růst | Jemenští povstalci | Britská společnost | Společnost Deliveroo | Japonský HDP | Posilování USD | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Tempo očkování | Apple (AAPL.US) | Fidelity | Průzkum analytiků | Pandemická omezení | Výrazný růst | Průmyslové společnosti | Dlouhodobý investor | Těžby kryptoměn | Objem transakcí s kryptoměnami | Zákon zakazující kryptoměny | Bitbns | Unocoin | Digitální majetek | Společnost Nokia | Vysoké dividendy | Chris Bailey | Klíčové zasedání | GameStop akcie | Těžba kryptoměn a obchodování | Financial Action Task Force (FATF) | Pákistánská centrální banka | Pákistánská provincie | SimilarWeb | Hodnotové akcie | SLR | Zvolení Joe Bidena | Týdenní shrnutí | Louise Dicksonová | CRM | Platební prostředek | Suezský průplav | Discovery | Tencent Music | Tencent Music Entertainment Group | Výhled Saxo Bank | Citelná inflace | Údaje MMF | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | Reuters analytik | Nejvyšší růst | Hotovostní pozice | Globální finanční systém | Korporátní daně | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Firemní daně | Special Purpose Acquisition Company | Data o inflaci | Prudký růst cen | Bitcoinové transakce | Používání kryptoměn | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | Jan Rožek | COIN | Krok za krokem | Krypto trh | Vstupní náklady | AA | Shooting Star | Ceny ropy Brent | Všechny indikátory | Ceny surovin | Island | Emise skleníkových plynů | Klimatický summit | Ceny Etherea | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Prognóza České národní banky | Prognóza České národní banky (ČNB) | Prognostici | Zvýšení ratingu | Vývoj zlatých rezerv Turecka | Strach z inflace | Vydat akcie | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Nárůst koronavirové nákazy | Aktuality z komoditních trhů | Odhad letošního růstu ekonomiky | Indická firma | Zomato | Rozvoz jídla Zomato | Uranium Energy | UEC | Energy Fuels | Uranová akcie | Cameco | CCJ | Těžba titanu | Uranium Participation | Akcie Uranium Participation | Uranium Participation (U) | Akcie Cameco | Klesající tržby | Klesající tržby společnosti | Akcie Cameco (CCJ) | Nejlepší uranové akcie | Akcie v roce 2021 | Nedostatečná produkce | Ceny uranových akcií | Uzávěry dolů | Poptávka po uranu | Berkeley Energia | Denison Mines | NAC Kazatomprom | NexGen Energy | Paladin Energy | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Investiční aktivum | Kapitálové zisky | Zisky z obchodování s kryptoměnami | Prezidentský dekret | Internetové společnosti | Verizon | Cena emisních povolenek | Cena povolenek | Rekordní cena povolenek | Rekordní cena emisních povolenek | DOGE | Poptávka po mincích | Recyklované zlato | Produkce zlata | Nabídka zlata | Čisté nákupy zlata | Čisté nákupy zlata centrálními bankami | Investiční poptávka po mincích | Investiční poptávka | Investice do slitků a mincí | Investice do slitků | Poptávka po zlatě dle odvětví | Větší zisky | Futures na americké indexy | Přeprodané oblasti | MSCI Inc | Nasdaq Inc | Otevření ekonomik | Indická centrální banka | USDA | Situace v Indii | Pandemická situace v Indii | EEX | Pandemie COVID | Zvýšení cel | Dovoz z USA | Výprodej bitcoinů | Tuzemská měna | Obchodování s emisními povolenkami | Malta | Zvýšené riziko | Těžaři | Německé společnosti | Obavy z inflace | API | Akcie McDonald’s | Oslabení | Zisk před zdaněním | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Kávové futures | Kávový trh | Historie kávy | Kávového ETF | Investice do kávového ETF | Akcie JDE Peet’s | Akcie JDE Peet’s (JDEP) | JDEP | JDE Peet’s (JDEP) | Akcie Tata Coffee | Akcie Tata Coffee (TATACOFFEE) | TATACOFFEE | Tata Coffee (TATACOFFEE) | J.M.Smucker Co. | Restaurant Brands International Inc | Luckin Coffee | Farmer Brothers Company | Whitewave Foods Company | Tata Coffee | Dunkin Brands Group | Paytm | Růst úroků | Prodejní ceny | Naše hospodářství | MNB | XIXOIO | Bit.plus | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Ruský ministr | Tax Observatory | Studie EU Tax Observatory | Studie EU | EU Tax Observatory | Země OECD | Nejbohatší člověk | Evropské společnosti | Nayib Bukele | Zajištění proti inflaci | Salvador | Největší americká banka | BSE Sensex | Plány | Cíle | Příležitosti | Hedvábná stezka | Dlouhodobý support | Tržní síly | Dodávky plynu | Platidlo | Zajišťování | Dekarbonizace | Finančně technologická společnost | Konkurence | Vláda v Pekingu | XPeng | Prodej | XPEV | Jednotné měny | Ghana | Senegal | Další kryptoměny | McDonald's | Rozhodnutí Číny | Graf akcie | Cyklus zvyšování sazeb | Nový cyklus | České dráhy | Stažení akcií | Dolar dnes | CO2 | Nordstream 2 | Nordstream | Vliv na trh | Solární panely | Programátor | Největší kryptoměnové burzy | Nejnovější prognóza | Aristoteles | Paradox | Malajsie | Thajsko | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | Spoluzakladatel Microsoftu | Americký výrobce | Protipandemická opatření | Nabídky akcií | Zvyšování těžby | Vývoj měnového páru USD/RUB | Rizikový profil | Vývoje ceny | Sazby daně | Spojené arabské emiráty | Jednání kartelu OPEC | Hliník | Koncentrace | Egypt | Ministři OPEC | Ministři OPEC+ | Nvidia akcie | Globální daň | Nová pravidla pro globální daň | Členové skupiny G20 | Spotové ceny elektřiny | Spotové ceny | Index českého investora CII750 | UST | TSMC | Výroční zprávy | Pivovar | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Zotavení globální ekonomiky | Tempo zdražování | Evropská unie dnes | Soubor klimatických opatření | Zelený balíček | JAR | Rada guvernérů | Podíl Číny | Fidelity Select | Fidelity Select 50 | Seznam oblíbených fondů | Úřad pro hospodářskou soutěž | Smartphony | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | AI | Nové tituly | Akciový trh Nasdaq | Globální ceny | Bit.plus Martin Stránský | Odvětví | Pokles poptávky | Přijímání bitcoinů | Futures na kávu | BHP | Divize | Akcie indické | Akcie indické společnosti | Indické společnosti | Indický podnik | RedSeer | Swiggy | Oyo Hotels | Ola | Sdílené jízdy Ola | Sdílené jízdy | Business Standard | Načasování | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Omezené dodávky | Dodávky suroviny | Softwarová společnost Microsoft | Azure | Měnověpolitické zasedání Fedu | Rekord | Příjmy z reklamy | Eduard Nejezchleb | Bravo Europa | Ředitel komunikace | Cena železa | Společný podnik | Bilion | Dodávky čipů | University of Michigan | Náhoda | Thomas Schäfer | Mateřská společnost | Technické znalosti | Chování | Vnímání | Ovlivňování | Dodávky ruského plynu | Slabost americké ekonomiky | Take-Two Interactive | Logistika | SDR | Účetní období | Futures na železnou rudu | Gary Gensler | VIAC | Ceny rýže | Rekordní minimum | Dovozní clo | Logistické problémy | Důležité zprávy | Základní sazby | Klíčové suroviny | BioNTech | Náměstek ředitele | Vratislav Zámiš | Cena akcie Pfizer | Akcie Pfizer | Stav trhu s ropou | Rusko a OPEC | Hackeři | Rozpočtové příjmy | Ocelárny | Komentář Fidelity | Komentář Fidelity International | Odborný přístup | Asijské země | Akciové obchodování | Spotové ceny ropy | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Zahraniční společnosti | Poptávky po oceli | Home Depot | Prostor pro růst | Tokeny | Meituan | Rozbor | SAMR | Analytici banky | Fitch Solutions | Americká ministryně financí | Funkční období | ASX | Proočkovanost | Koronavirus ve Velké Británii | Nedostatek čipů | Jihoafrická republika | Růst výroby | Růstové tituly | Bloomberg News | Společnosti | Protocol | Chivo | Prezident Nayib Bukele | Decentralizovaný systém | Salvadorská centrální banka | Národní měny | Guardian | Neúspěch | Opatření | Dna | The Times | Carrier | Evergrande | Katastrofy | Rychlý růst | Platební síť | ANO | Latinskoamerické země | Uhlí | RBC | NFT | Vysoká poptávka | Puma | Spojené arabské emiráty (SAE) | Plány na podporu ekonomiky | Energetika | Laszlo Hanyecz | Salvadorský prezident | Společnost Siemens | Signet Jewelers | Klenotnictví | Ruský rozpočet | Ceny plynu | Brian Armstrong | Roman Pilíšek | Facebook akcie | Cena Facebook akcie | Cena Facebook | Kryptoměnová komunita | Celková nabídka | Extrémní počasí | Marika Čupa | Čínský index | Bukele | Vytvoření měny | Anonymní vývojář | Nakamoto | Etherea | Řízení kapitálu | Metal Focus | Ceny kovů | Vishnu Varathan | Společnost AT&T | WarnerMedia | Corporate Governance | Akcie čínských společností | Leasingové společnosti | Utahování měnových podmínek | Omezení cestování | Akcie Nio (NIO) | Kompenzace | Ekonomický boom | VanEck | Výroba ocele | WSA | BNP | Investice do těžby | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Energetická krize | Krize v Evropě | Globální hrubý domácí produkt | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Hospodářské soutěže | Prudké zdražování | Dosažení dohody | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Minulá výkonnost | Schroder ISF Global Energy A Acc | Templeton China A (acc) USD | Enviromental, Social and Governance | ESG investování | Pařížská dohoda | Zelený seriál | Greta Thunberg | Češi | Výrobci potravin | Zavádění kryptoměn | Akcie Tata Motors | Tata Motors | Nejvyšší výnos | EMUN Partners Family Office | Konference na téma Kryptoměny | Leoš Jirman | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | ADQ | Investiční společnost TPG | TPG a ADQ | Indická automobilka | Nexon | Tigor | Tata Power | Tata Chemicals | Tata Autocomp | Maruti Suzuki | Šailéš Čandra | Investice do elektromobilů | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Kunal Kundu | Dmitrij Peskov | Představitelé G20 | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Pravidla hry | ASEAN | Změny na trhu | Ukončení kvantitativního uvolňování | AlixPartners | Americký podnikatel | Čínské centrální banky | Giphy | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Horizon | Oculus | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Potenciální výnosnost | Cena termínového kontraktu | Obilí | Problémy s počasím | Rumunsko | Nová historická maxima | Pozornost | Gemini | Ruská společnost | Euroclear | Přijetí bitcoinu | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Ruský prezident | Meta | Oculus Quest | Rebranding | The Facebook Files | Metaverzum | Klima | Lídři G20 | Peněžní prostředky | Vanguard | Plyn v EU | Metaverse | Meta Platforms | Plynovod Jamal | Gascade | Polygon | Fialova vláda | Čínský realitní sektor | Česká národní banka (ČNB) | Tencent Music Entertainment | Podmínky na trhu | Globální dodavatelské řetězce | Peter Brandt | NFT tokeny | Společnost | Klimatičtí aktivisté | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Zoufalství | Tým InstaForex | Krypto průmysl | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Bitcoinová síť | Výhled na krypto | Obchodní výhled | NTES | Technický výhled na trh | Burzovní cena | Raketový růst | Nepřízeň počasí | Tether (USDT) | Společnost JPMorgan | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Indický index | Ropný šok | Lockdowny | Šíření koronaviru v Evropě | Povinné očkování | TIM | Pozemky | Ruský trh | RTS | Atrium European Real Estate | Zahraniční politika | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Zprávy z krypto | EuroZprávy | Omikron | Nová varianta omikron | Zprávy z krypto průmyslu | Zavedení digitální měny | Varianta omikron | Nálada na trzích | Broadcom | | Honeywell | CMA | Drahý plyn | Kazachstán | Vietnam | Nepříznivé počasí | Špatné počasí | Zlotý | Daňové zatížení | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | Tržní vývoj | Fibonacciho retracement | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Zemědělci | Informace z kryptoměnového trhu | Kryptoměnové transakce | Liz Trussová | Trh se zlatem | Bidenova administrativa | Larry Summers | Letadlo | Technická rezistence | Elektromobilita | Jamal | Společnost China Mobile | Použití stablecoinů | Závazky vůči věřitelům | Inflační spirála | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Krátkodobý výhled | Vývoj dlouhodobých inflačních očekávání | Základní sazba | Dluhopisy rozvíjejících se zemí | Pozitivní výnosy | Pozitivní výnosy dluhopisů | Dluhopisy Indie | Dluhopisy Chorvatska | Dluhopisy Indonésie | Čínské dluhopisy | Dluhopisy Chile | Banka HSBC | Dluhopisy Jihoafrické republiky | Finisterre Capital | Společnost Finisterre Capital | Dluh rozvíjejících se zemí | TerraUSD | RBL Bank | Akcie RBL Bank | Malé banky | Hráči na trhu | Focus | Celosvětový HDP | Celosvětový hrubý domácí produkt | Cebr | Společnost Cebr | Douglas McWilliams | Cebr Douglas McWilliams | Vliv na ceny | Prezident Jair Bolsonaro | Nárůst počtu nakažených | Těžební společnost | Logistické společnosti | Rozšiřování kapacit | Uniper | Čínská telekomunikační společnost | Miliardy USD | Společnost TPG | Kartel OPEC+ | Akcie Kazatompromu | Kazatomprom | KAP.UK | Kazatomprom (KAP.UK) | Nepokoje v Kazachstánu | Petr Lajsek | Facebook Ireland | Ocel | Srí Lanka | Ruský plyn | Akcie v roce 2022 | Akcie Alibaba (BABA) | Alibaba (BABA) | Severokorejští hackeři | Ceny domů | Diamant | Hashrate | Hry | Cena akcií společnosti | Downing Street | Allwyn | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Coinmarketcap.com | Simon Peters | Internetová televize | Shell Plc | Instituce | Digitální ekonomiky | Společnost Allwyn | Spotřební zboží | Nový týden | Ericsson | Zavedení bitcoinu | Společnost Chainalysis | Základní úrok | Snížení daně | Daňová sazba | Rusko dnes | Electrolux | Western Digital | Anthony Scaramucci | Zrychlení růstu ekonomiky | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Nirmala Sítarámanová | Finanční rok | Investice do solární energetiky | Závislost na Číně | London Bullion Market Association | Union Bank | Období zvýšené inflace | Rusko-ukrajinský konflikt | Ruské dluhopisy | St. Louis | Války v Evropě | Invaze na Ukrajinu | Kupní cena | Zisk EBIT | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Čínský prezident Si Ťin-pching | Ruské hospodářství | TotalEnergies | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Ukrajina a Rusko | Rusal | Konflikt na Ukrajině | Uvalené sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Bidenova vláda | Moskevská burza | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Nikolaj Šulginov | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Green Deal | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Lídři zemí EU | Sankce Rusko | Bluebay Asset Management | Přímé intervence | Kyjev | Západní firmy | Studená válka | Mezinárodní vztahy | Uranium Energy Corp | Total (TOT.US) | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | Růst kryptoměn | MWh | EUR/MWh | Válečné dluhopisy | Oleg Děripaska | Akcie ruských společností | Vzdušný prostor | Politický tlak | Společnost TotalEnergies | Situace na Ukrajině | Čínské trhy | Velkoobchodní cena plynu | Teekay | Carlsberg | Zkapalněný zemní plyn | Ruský státní investiční fond | CIPS | Agentura TASS | Ruský vývoz ropy | Internetová společnost Google | Společnost Google | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Invaze | Producenti na Blízkém východě | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Konflikt v Evropě | Energetický kolos | Společnost Eni | Historický vývoj ceny ropy | Historický vývoj ceny ropy Brent | Uzavření příměří | Změna režimu | Ukončení války | Zákaz dovozu ruské ropy | Globální ceny ropy | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Tlak na Rusko | Řetězec | Řetězce | Agentura Bloomberg News | Aktivity v Rusku | Štěpení | Závislost Evropy na Rusku | Mosaic | Bolševické revoluce | Odchod z Ruska | Západní sankce | Sankce Západu | Zvyšování cen | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Úrokové riziko | Nákup zlevněné ruské ropy | Vývoz ruské ropy | Nákup ruské ropy | Akciový index Hang Seng | Pšenice (WHEAT) | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Dodávky plynovodem | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Hospodářské škody | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Úroky z dolarových dluhopisů | Dopady války na Ukrajině | Akcie kybernetické bezpečnosti | Závod na elektromobily | Americký výrobce elektromobilů | Aktivisté | Čínští investoři | Akcie BASF | Akcie BASF (BAS) | BASF (BAS) | Akcie Advanced Micro Devices | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Kryptosektor | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Axie Infinity | Ekonomický růst Číny | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Investování do čínských ETF | Xtrackers CSI 300 Swap UCITS ETF 1C | Lyxor MSCI China UCITS ETF | NIO Inc | Pinduoduo Inc | Investování v Číně | Závislost na Rusku | Zelená ekonomika | Těžba z břidlic | Historický vývoj ceny ropy Brent v EUR | Ceny ropy Brent v EUR | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Podíl jednotlivých zemí na ruském vývozu ropy | Značné riziko | Geopolitické události | Andrew Lipow | Vysoké ceny energií | Dodávky zemního plynu | Vývoz pšenice | Ronin | Allianz Trade | Tobin Gorey | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Finanční sankce | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | MOL | Regulace kryptoměn | Růst cen energií | Honduras | Ekonomická zóna | Zvláštní ekonomická zóna | Ekonomická zóna v Hondurasu | Ben Laidler | Globální ratingové agentury | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Ruský bankrot | Vyhlášení bankrotu | Zákonodárci | Vlastnictví | Správní rada | Zelenskyj | Embargo na dovoz ruské ropy | Dovoz ruské ropy | Pokles produkce | Poradenská firma | Philip Newman | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Útok ruských vojsk na Ukrajinu | Útok ruských vojsk | Indický výrobce oceli | Společnost Tata Steel | Miliardář Elon Musk | Technický výhled trhu | Oceláři | Středoafrická republika | Potravinová a energetická krize | Embargo na ruskou ropu | Kvantitativní zpřísňování | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Hlavní investiční analytik | Obchod s diamanty | Globální obchod s diamanty | Raman Haloučanka | Futures pšenice | Rozdělení ČEZ | Hlavní ekonom Saxo Bank | Vývoz ocele | Vývoz ocele z Indie do EU | Vývoz ocele z Indie | Indické ocelárny | JSPL | Firma JSPL | JSW Steel | SAIL | ArcelorMittal | ArcelorMittal Nippon Steel India | Vývozní daně | Vývozní daně na ocel | Daně na ocel | Reverzní formace | IPEF | Největší výnosy | Vývoz obilí | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | Christopher Waller | Šéfové | Web3 | Nadnárodní firmy | AllianceBernstein | Ekonomika Srí Lanky | Ranil Vikremesinghe | Srílanský premiér | Ceylon Petroleum Corporation | Ostrovní země | Ruská federace | Přijetí | Nové sankce | Velmi volatilní | Kroky Fedu | Těžební gigant | Propuštění | Znehodnocení | Cenu plynu | Nord Stream AG | Cenový strop | Stav energetické nouze | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Pokles zisku | European Energy Exchange | Centrum | Růžový diamant | Lulo Rose | Drahokam | Cenový strop na ruskou ropu | Nominální růst | Prime | Snížení zisku | Poměr P/E | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Eurasia | 787 Dreamliner | Dreamliner | Upozornění | Zákaz dovozu | Udržitelnost | Pohyby ceny | Současná situace | Energetické podniky | iPhone 14 | Restrukturalizace dluhu | Odhad poptávky po ropě dle OPEC | Odhad poptávky po ropě | Ruské exporty | Rizikový faktor | Globální ropný trh | Těžba skupiny OPEC | Poptávková strana | Růst hlavních ekonomik | Klesající reálné příjmy | Reálné příjmy domácností | Klesající reálné příjmy domácností | Nástup elektromobility | Spalování ropy | Kapacita elektráren | Topné oleje | Inkaso deviz | OPEC Monthly Report | Ruská firma Alrosa | Firma Alrosa | Svět diamantů | Odvětví diamantů | Mluvčí Alrosy | Kupci z Indie | Největší vítězství | Společnost Sony | Zestátnění | Zastropování cen | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Státní plynárenská společnost | Zastropování cen ruské ropy | Vypnutí Nord Streamu | Vypnutí Nord Streamu 1 | Britská premiérka | Premiérka Liz Trussová | Britská premiérka Liz Trussová | Znovuzprovoznění plynovodu | Dohoda o vývozu obilí | Obilí z Ukrajiny | Zasedání Rady guvernérů | Oslabení USD | Kryptotrhy | Zastropování cen energií | Aker BP | Aker | SCO | Členské země SCO | Země SCO | Vyspělé země | Ekonomicky vyspělé země | Dostatečný kapitál | Cenové limity | Vývoj ceny ruské ropy Urals | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Daňové škrty | Baltic Pipe | Plynovod Baltic Pipe | Energetický trh | Keir Starmer | The Moscow Times | Platební systém | Oliver Blume | Kryptoměnová burza FTX | Burza FTX | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Communication Services | Jeremy Hunt | Telekomunikační společnost | Globální energetická krize | Lula | Luiz Inácio Lula da Silva | Dezinformace | Implikace | Obchodovat s kryptoměnami | Camelot | Asijské fondy | Monetizace zlata | Monetizace | Omezení COVID | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Otevření ekonomiky | Událost roku | Motor Sič | Ukrnafta | Ukrtatnafta | Jaderná energie | Krach FTX | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | POSCO | Powerball | Jackpot | F-35 | Stíhačky | Stíhačka | Daně z neočekávaných zisků | Administrativa | Ukončení války na Ukrajině | Války na Ukrajině | Ontario Teachers | Pension Plan | BlockFi | Ontario Teachers' Pension Plan | Výběry | B20 | Respektování územní celistvosti | Summit zemí G20 | Bali | Taiwan Semiconductor | Výrobci čipů | Konec války na Ukrajině | Ekosystém | Společnost Genesis | Americká makléřská společnost | Makléřská společnost Genesis | FTX Sam Bankman-Fried | CZ | Rafinerie | Mistrovství světa ve fotbale | OilPrice | Polovodiče | Zavedení cenového stropu | Aktuální informace | Kupovat čínské akcie | ERÚ | Stav trhů | Nižší minima | Nižší maxima | Strop na ruskou ropu | Půjčovna kryptoměn | Americká půjčovna kryptoměn | Půjčovna kryptoměn BlockFi | ReGas | Deutsche ReGas | Společnost Deutsche ReGas | Plovoucí terminál | Line | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Kryptoměnová burza Kraken | Burza Kraken | Americká kryptoměnová burza Kraken | Budoucí potenciál | Národní bezpečnost | Prohlášení skupiny | Těžební plány | iPhone city | Německý koncern | Koncern RWE | Výrobce sportovních vozů | Irský ministr financí | Donohoe | Válečná ekonomika | Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 | iShares Listed Private Equity | iShares Listed Private Equity UCITS ETF | Varování | WTI a Brent | Ropa WTI a Brent | Mimořádné daně | Další regulace | Vládní politika | Energetické trhy | Střední třída | Společnost BlackRock | Růstový potenciál | Zdanění mimořádných zisků | Omezení cen plynu | Gazprom Germania | Camelot LS Group | Camelot LS | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | Mega Millions | Produktovod | IKL | Produktovod IKL | USD za tunu | Omezení cen ropy | Čínský stavební sektor | Premiér Naréndra Módí | Džajant Ačarja | Firma ArcelorMittal Nippon Steel India | Firma ArcelorMittal | ArcelorMittal Nippon Steel | Budování státu | Posco Holdings | Gautam Adani | Nejbohatší muž v Asii | Nejbohatší muž | Indický magnát | Místní producenti | Poptávka po oceli v Číně | Gazprom Export | Otevření Číny | Chris Gaffney | TIAA Bank | TIAA | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Bulgargaz | Black Knight | Haísám Ghais | Odborník na ropný trh | Světová turistická organizace | Světová turistická organizace (UNWTO) | Šéf automobilky Tesla | Sony Interactive Entertainment | Sony Interactive | Sony Group | Bungie | Sdružení výrobců automobilů | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Lídři zemí | Pojišťovna Generali | Belgická vláda | Grünheide | OneWeb | Eutelsat | Jackpot loterie | Ukrtransnafta | Global Blood Therapeutics | Americká sociální síť | Sociální síť Instagram | Albertsons | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Estée Lauder | Americká kosmetická společnost | Kosmetická společnost | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | N7 Holding | N7 Holding Ltd. | Nejdůležitější události | Zakladatel FXstreet.cz | Zakladatel FXstreet | Dodávky ruské ropy | Media for Europe | Společnost Media for Europe | Media for Europe (MFE) | Výprodeje | Zavedení embarga EU | Zavedení embarga | Federální rezervy | Znovuotevření Číny | Omezené riziko | Globalizace | Oblast kryptoměn | Vývoz zlata ze Švýcarska | Švýcarský vývoz zlata | Vývoz zlata | Export do Thajska | Vývoz do Turecka | Dodávky do Indie | Západní investoři | Akcie Adani | Adani | Hindenburg Research | Hindenburg | Nejbohatší člověk Asie | Indický podnikatel | Akcie Adani Enterprises | Prudký pokles cen akcií | Obchodní impérium | Adani Green Energy | Adani Total Gas | Cenový propad u akcií | Propad u akcií | Indická komise pro cenné papíry | Global CIO Office | Gary Dugan | Výprodej akcií firem | Short seller | Útok spekulantů | Business Today | Mukeš Ambani | Pershing Square | Bill Ackman | Investiční společnost Hindenburg | Společnost Hindenburg Research | Nathan Anderson | Výhled trhů | Velké recese | Invest | Poptávka po zlatých slitcích | Vyšší náklady | Embargo na ruský diesel | Výhled Saxo | Znovuotevření čínské ekonomiky | Mezinárodní finance | Heineken | Pivovary | Ajay Banga | F/A-18 | F/A-18 Super Hornet | Super Hornet | Top Gun | Vývoj amerických ropných rezerv | Válka o ropu | SVB | Bankovní krach | Vklady | Bývalý šéf | Silicon Valley Bank (SVB) | Chile | Válka | Černá Hora | Dalibor Trojek | Allianz Trade Dalibor Trojek
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Indický index BSE Sensex
Indický magnát
Indický podnik
Indický podnikatel
Indický podnikatel Adani
Indický premiér
Indický regulátor
Indický regulátor trhů
Indický stát
Indický výrobce oceli

Následující klíčová slova

Indigo
Indigo Partners
Indigo Patrimoine
Indigo Trader
Indikace
Indikace RSI
Indikátor
Indikátor A/D
Indikátor ADX
Indikátor Alligator
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex krypto
Potvrďte prosím... Zavřít