Klíčová slova - Daně z příjmů

Plátcem DPH bude podnikatel až od obratu dvou milionu korun ročně, chce vláda. Jde o rozumný a žádoucí krok, stejně jako navýšení limitu pro vstup do režimu paušální daně rovněž na dva miliony
09.05.2022 Ministerstvo financí chce lidem usnadnit podnikání. Od příštího roku tak dle dnes zveřejněné informace navrhuje zvýšit limit pro vstup do režimu paušální daně na dva miliony korun ročního obratu. Zároveň by nejpozději letos v červnu měla být na úrovni EU schválena žádost ministerstva financí na navýšení limitu, od kterého je povinné plátcovství DPH, a to rovněž na dva miliony korun ročního obratu. V současnosti je v obou případech limitem částka jednoho milionu korun.

Schodek státního rozpočtu letos zamíří nad 300 mld. Kč
02.05.2022 Podle dnes zveřejněných údajů Ministerstva financí stát do konce letošního dubna hospodařil s deficitem ve výši 100,1 mld. Kč. Oproti loňskému roku je schodek menší o 91,9 mld. Kč, což odráží zejména nižší výdaje v souvislosti se specifiky rozpočtového provizoria. Na meziročním snížení deficitu se však podepsala i zotavující se ekonomika a zvýšená inflace. Obojí přispělo k vyššímu daňovému inkasu.

Biden v rozpočtu na příští rok počítá s vyšším zdaněním bohatých
28.03.2022 Americký federální rozpočet na rok 2023 počítá s vyššími daněmi pro superboháče a pro korporace a zároveň s vyššími výdaji na obranu a na policii. Vyplývá to z návrhu, který dnes podle serveru CNBC představil americký prezident Joe Biden.

Libra na plány BoE ohledně inflace reaguje volatilitou
25.03.2022 Libra zaznamenala během týdne mírné zisky. GBP však zůstává v sestupném trendu. Rostoucí inflační a geopolitická rizika vyvíjejí tlak na britskou měnu a nutí Bank of England změnit své dřívější plány.

Británie sníží daňové zatížení zaměstnanců a zredukuje daň na pohonné hmoty
23.03.2022 Británie sníží daňové zatížení zaměstnanců a zredukuje daň na pohonné hmoty. Oznámil to dnes britský ministr financí Rishi Sunak. Reaguje tak na rostoucí problémy britských domácností s pokrytím životních nákladů, za kterými stojí rychle rostoucí inflace a zpomalující hospodářský růst, uvedla agentura Reuters.

Zvýšení sazeb a snížení rozvahy Fedu by mohlo vést k recesi v USA a poklesu dolaru
18.03.2022 Fed poprvé od roku 2018 zvýšil sazbu federálních fondů. Očekává se, že na každém ze zbývajících zasedání v letošním roce se sazba zvýší o 0,25 %. Program QE končí v březnu a očekává se rozhodnutí o zahájení snižování rozvahy Fedu (v první fázi pravděpodobně dojde k odmítnutí reinvestice odkupovaných cenných papírů). Prognózy byly změněny k horšímu: růst HDP byl pro rok 2022 snížen na 2,8 % oproti prosincovým 4,0 %, inflace by naopak měla být vyšší, a to 4,3 % oproti 2,6 %.

Saldo státního rozpočtu zpět v záporných číslech
01.03.2022 Ačkoliv také v únoru hospodařila státní kasa v rámci rozpočtového provizoria, saldo rozpočtu se vrátilo do v posledních letech známějších záporných hodnot. Za první dva měsíce roku tak dosáhl deficit úrovně 45,3 mld. Kč. Ve srovnání s loňským únorem je to ale o poznání lepší výsledek. Tehdy vláda stihla během dvou měsíců vytvořit takřka 90miliardový deficit, k čemuž výraznou měrou napomohla tenkrát již několikátá vlna pandemie.

Jak zdanit kryptoměny: návod na přípravu daňového přiznání
23.02.2022 Možná vás to překvapí: i příjmy z prodeje kryptoměn podléhají zdanění. Pokud je do daňového přiznání nezahrnete, možná vás překvapí nevítaná kontrola z finančního úřadu. Máme pro vás návod, jak na kryptoměny při počítání daní.

Indie zavede od 1. dubna vlastní digitální měnu (CBDC)
11.02.2022 Guvernér Indické rezervní banky uvedl, že soukromé kryptoměny nemají žádnou podkladovou hodnotu. Rovněž přirovnal kryptoměny k tulipánům a dodal, že i tulipány měly větší hodnotu, když v polovině 17. století propukla v Nizozemsku tzv. tulipánová mánie.

Rozpočtový schodek USA byl v prosinci nejnižší za dva roky
13.01.2022 Rozpočtový schodek Spojených států se v prosinci meziročně snížil o 85 procent na 21 miliard dolarů (445,7 miliardy Kč). Jedná se o nejmenší měsíční schodek za poslední dva roky. Příjmy do státní kasy z daně z příjmu fyzických osob prudce vzrostly díky zvýšené zaměstnanosti. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí.

Lidé mají v pondělí poslední den pro vstup do režimu paušální daně, mohou ušetřit i přes 100 tisíc korun. Loni zájem o ni zaostal za očekáváním, což se i kvůli rapidní inflaci zřejmě zopakuje také letos
09.01.2022 Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), tedy třeba živnostníci, mají v pondělí poslední den na to, aby se přihlásily do režimu paušální daně. Paušální daň znamená, že OSVČ se zkrátí čas, který musejí věnovat „papírování“. Jedna paušální daň – a jedna pravidelná měsíční platba – totiž nahradí jak samotnou daň, tak i pojistné na sociální a zdravotní pojištění. Odpadá navíc nutnost podávat daňové přiznání.

Co nás v roce 2022 čeká a nemine v ekonomice? Osm hlavních změn a očekávání
01.01.2022 Česko od dneška hospodaří v režimu rozpočtového provizoria. Musí totiž začít osekávat pandemické dluhy. Nejen státní zaměstnanci a důchodci se tak musí připravit na hubenější čas, i když ne nutně od letoška. Inflace, která však letos udeří, v tomto měsíci až desetiprocentní, způsobí výrazné pokles kupní síly obyvatelstva – a tedy jeho životní úrovně. Na co dalšího je letos třeba se v ekonomické a finanční oblasti připravit. Zde osmero hlavních změn a očekávání roku 2022, níže jsou pak představeny blíže.

Maďarská ekonomika poroste příští rok více, vláda čeká růst o 5,9 procenta
29.12.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska se v příštím roce zvýší o 5,9 procenta, jeho růst podpoří stimulační opatření vlády. Vyplývá to z nových prognóz, které dnes představilo maďarské ministerstvo financí. Při schvalování rozpočtu na příští rok přitom zákonodárci vycházeli z předpokladu, že hospodářských růst bude činit 5,2 procenta, uvedla agentura MTI.

Lidé mají poslední dva týdny na vstup do režimu paušální daně. Letos zájem o ni zaostal za očekáváním, což se i kvůli rapidní inflaci zřejmě zopakuje také v příštím roce
27.12.2021 Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), tedy třeba živnostníci, mají poslední dva týdny na to, aby se přihlásily do režimu paušální daně. Paušální daň znamená, že OSVČ se zkrátí čas, který musejí věnovat „papírování“. Jedna paušální daň – a jedna pravidelná měsíční platba – totiž nahradí jak samotnou daň, tak i pojistné na sociální a zdravotní pojištění. Odpadá navíc nutnost podávat daňové přiznání.

Úroky z prodlení budou od 1. ledna suverénně rekordní, takřka dvanáctiprocentní. Důvodem je prudké zvyšování úroků ČNB
23.12.2021 Po včerejším zvýšení základní sazby ČNB je prakticky jisté, že k 1. lednu 2022 bude sazba činit jako nyní 3,75 procenta. To je přitom důležité z hlediska výpočtu úroku z prodlení.

Opozdilci pozor, úroky z prodlení budou od 1. ledna suverénně rekordní. ČNB totiž chystá další zvýšení svých úroků ještě v nadcházejícím týdnu
19.12.2021 Bankovní rada České národní banky na svém měnověpolitickém zasedání ve středu v nadcházejícím týdnu podle všeho opět zvýší základní úrokovou sazbu, nejpravděpodobněji o 0,75 procentního bodu, na úroveň 3,5 procenta. To je tedy také úroveň, na níž bude základní sazba nejpravděpodobněji dne 1. ledna 2022. Tento fakt je přitom důležitý z hlediska výpočtu úroku z prodlení.

Fond kvalifikovaných investorů
17.12.2021 Jedním z investičních vehiklů, který mohou profesionální asset manageři využívat, je fond kvalifikovaných investorů („FKI“). Jeho možnosti jsou v oblasti investování a tradingu co do rozsahu prakticky neomezené. FKI např. může investovat do akcií, zabývat se komplexními opčními strategiemi na indexy nebo algo tradingem futures. Ale i do nemovitostí, private equity nebo uměleckých děl (např. sbírky, obrazy aj.).

Analýza finančního a realitního trhu
03.12.2021 V posledních měsících jsme svědky výrazného růstu míry inflace. A to dokonce takového, že se jak v České republice, tak v Eurozóně i v USA dostává na víceletá maxima. Přímým důsledkem inflačního boomu je to, že Česká národní banka (ČNB) velmi rychle zvyšuje úrokové sazby. A to má nemalý dopad na trh s nemovitostmi.

Ifo: Daňové zatížení příjmů v Německu se od roku 1986 téměř nepřetržitě snižuje
02.12.2021 Zatížení hrubých příjmů daněmi a příspěvky na sociální zabezpečení v Německu se od roku 1986 téměř nepřetržitě snižuje. Uvedl to dnes mnichovský institut Ifo, který se opírá o vlastní výpočty.

Salvador vybuduje město Bitcoin City, projekt bude financovat kryptoměnou
22.11.2021 Středoamerický stát Salvador plánuje vybudovat město nazvané Bitcoin City. Bude u pobřeží, na úpatí sopky Conchagua na jihovýchodě země, Projekt hodlá financovat stejnojmennou kryptoměnou, informují dnes zahraniční média. Geotermální energii vulkánu chce přitom země využít při těžbě bitcoinu. Stavba má začít příští rok, uvedl prezident Nayib Bukele.

Biden mluvil s von der Leyenovou, vyzval k sjednocení daňových pravidel
05.10.2021 Americký prezident Joe Biden mluvil v pondělí večer po telefonu s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou. Uvedl to Bílý dům. Biden v telefonátu vyzval k většímu sjednocení mezinárodních daňových pravidel a podpořil země západního Balkánu v jejich snaze vstoupit do Evropské unie.

O výsledném letošním deficitu státního rozpočtu rozhodnou investice
01.10.2021 Stát hospodařil za prvních devět měsíců letošního roku s deficitem 326,3 mld. Kč. Celkové příjmy vzrostly meziročně o 2,0 % a výdaje o 7,2 %. Meziměsíční prohloubení deficitu sice oproti předchozím měsícům vzrostlo na 28,2 mld. Kč, stále je ale pod průměrem letošních temp. I nadále hlavním důvodem lepšího hospodaření státu je výběr daní, ale i nižší výdaje oproti plánu.

Deficit roste, ale ne výrazně
01.10.2021 Za prvních devět měsíců letošního roku dosáhl deficit úrovně 326,3 mld. Kč, což od srpna představuje nárůst o 28,2 mld. Kč. Meziměsíční přírůstek se drží nízko v porovnání s covidovými měsíci, kdy docházelo k růstu až o 60 miliard. V porovnání s letními měsíci se pak jedná o mírně vyšší přírůstek – v červenci činil 14 a v srpnu 19 miliard. Celkové příjmy jsou meziročně vyšší o 2 %, tedy obdobně jako v srpnu (o 1,8 %). Celkové výdaje vzrostly oproti loňskému září o 7,2 %, tedy méně než v srpnu (o 9,2 %). Celkové saldo hospodaření se v září zhoršilo o 73,6 miliard Kč, oproti srpnovému zhoršení o 67,8 mld. Kč.

Trumpovy daňové škrty zaplatí firmy, investoři a boháči
29.09.2021 Prezident Spojených států, Joe Biden se snaží splnit jeden ze svých předvolebních slibů a tím je zvýšení daní, které poznamená především velké korporace a bohatší obyvatelstvo. Prezident chce nabyté finance investovat do nejštědřejšího sociálního programu v hodnotě 3,5 bilionu dolarů, v přepočtu přibližně 76 bilionů korun. I přesto, že jednání ješzě pár týdnů potrvají, nová daňová politika se rýsuje už teď.

Zájem o dluhopisy pro občany v 12. emisi byl rekordní, stát zahájil novou emisi
20.09.2021 Lidé si v 12. emisi objednali státní dluhopisy určené pouze pro fyzické osoby, tzv. Dluhopisy Republiky, za 5,6 miliardy korun. To je největší objem od zahájení prodeje dluhopisů na konci roku 2018. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí. V předchozí 11. emisi si lidé koupili státní dluhopisy za 4,4 miliardy korun. Dnes MF zahájilo prodej 13. emise dluhopisů určených pro občany, tzv. Dluhopisů Republiky. Ty bude možné koupit do 23. prosince.

Shrnutí páteční seance: Akcie ve Spojených státech uzavřely týden se ztrátami
19.09.2021 Akcie ve Spojených státech v závěru týdne prudce oslabily. Makroekonomické statistiky vycházejí smíšeně a investoři se navíc obávají možného zvýšení daně z přidané hodnoty právnických osob, šíření covidové varianty delta i případného dřívějšího snížení nákupů aktiv ze strany americké centrální banky (Fed). Ztráty vedly především velké technologické firmy. Na devizovém trhu posiloval dolar.

Tapering: Co to je a proč by vás to mělo zajímat
09.09.2021 Náš koš cestovního ruchu si oproti loňskému očekávání vede hůř než globální akciové trhy. Navzdory tomu, že v rozvinutém světě došlo k masivnímu nasazení vakcín, varianta COVID-19 s označením delta způsobila značný útlum cestování. Výnosy tohoto koše se za posledních 12 měsíců propadly o 46 % a nejistota ohledně poptávky bude v cestovním ruchu panovat i po značnou část roku 2022. Celkově ponuré atmosféře odvětví se ale vzpírá platforma Airbnb, která hlásí pozitivní růst. Vydělává totiž na tom, že lidé oproti hotelům a letoviskům upřednostňují ubytování v soukromí.

Schodek státního rozpočtu ke konci srpna stoupl na 298,1 mld. Kč
01.09.2021 Schodek státního rozpočtu ke konci srpna stoupl na 298,1 miliardy korun z červencových 279,4 miliardy korun. Informovalo o tom dnes v tiskové zprávě ministerstvo financí. Jde o nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci srpna byl schodek 230,3 miliardy korun miliardy Kč.

Růst deficitu zpomaluje
01.09.2021 Za prvních osm měsíců letošního roku dosáhl deficit úrovně 298,1 mld. Kč. Z historického pohledu se jedná o rekordní číslo, nicméně z pohledu dynamiky v posledních několika málo měsících pozorujeme zlepšující se trend. Zatímco ještě v dubnu a květnu schodek meziměsíčně rostl o více než 60 mld. Kč, v červenci meziměsíční přírůstek činil 14 a v srpnu necelých 19 mld. Kč. Celkové příjmy jsou meziročně vyšší o 1,8 % (v červenci o 2,4 %), a celkové výdaje o meziročních 9,2 % (v červenci o 9,2 %). Celkové saldo hospodaření se v srpnu zhoršilo o 67,8 mld. Kč.

Lepší výběr daní a nižší růst výdajů zpomalují prohlubování deficitu státního rozpočtu
01.09.2021 Stát hospodařil za prvních osm měsíců letošního roku s deficitem 298,1 mld. Kč. Celkové příjmy vzrostly meziročně o 1,8 % a výdaje o 7,3 %. Meziměsíční prohloubení deficitu dosáhlo pouze 18,7 mld. Kč, zatímco průměrné tempo za první polovinu roku bylo kolem 55 mld. Kč měsíčně. Na lepším vývojem oproti plánovanému státnímu rozpočtu se shodně podílejí vyšší příjmy i nižší výdaje.

Forex: Meziroční růst výrobních cen v eurozóně vyšplhá nad 10 %
03.08.2021 Ceny výrobců v eurozóně pravděpodobně pokračovaly v rychlém růstu, který podle tržního odhadu v červnu zrychlil z 9,6 % na 10,3 %. Data objednávek dlouhodobé spotřeby a počty továrních objednávek by v USA měly potvrdit pokračující expanzi tamního průmyslu. Sílu na to, aby ovlivnila dění na finančních trzích, však dnes zveřejněná data mít nebudou.

Forex: České PMI zůstává poblíž rekordních hodnot
02.08.2021 Aktivita v tuzemském zpracovatelském průmyslu zůstává i nadále vysoká. Index PMI v červenci jen nepatrně klesl z předchozích 62,7 b. na 62,0 b. To bylo mírně nad odhady analytiků, kteří očekávali výraznější pokles na 61,6 b. Z dotazníkového šetření mezi českými průmyslníky vyplývá, že i nadále rychle roste jak výroba, tak i objem zakázek. Na druhou stranu však pokračuje i zdražování cen vstupů, které navíc opět zrychlilo a bylo nejvyšší od počátku sběru dat v červnu 2001. Vyšší ceny dodavatelů jsou spojovány především s vážným nedostatkem materiálů, který vedl k největšímu prodloužení dodavatelských lhůt v dějinách průzkumu. Velká většina výrobců zároveň převedla vyšší cenovou zátěž na zákazníky a tempo zvýšení cen výstupů tak bylo nejrychlejší od začátku sběru dat v lednu 2003. Výrobci se i nadále snažili vytvářet bezpečnostní zásoby, což dále podpořilo tlak na růst cen vstupů.

Na výsledcích státního rozpočtu je patrný vliv oživení ekonomiky
02.08.2021 Český stát hospodařil v prvních sedmi měsících letošního roku se schodkem 279,4 mld. Kč. Oproti červnu se letošní deficit státní pokladny prohloubil o 14,3 mld. Kč. Tempo prohlubování tohoto deficitu však v posledních dvou měsících výrazně zpomalilo, a to v důsledku uvolnění pandemických restrikcí a pozorovaného oživení ekonomiky. Meziroční růst příjmů státního rozpočtu zrychlil z předchozích 1,9 % na 2,4 % a jejich objem dosahoval stejné úrovně jako v červenci 2019. Zvýšilo se především inkaso daně z příjmů právnických osob a daně z přidané hodnoty. Výdaje státu byly v červenci meziročně vyšší o 9,2 % a jejich růst tudíž oproti červnu dále nezrychloval. My si i nadále myslíme, že hospodaření státu za celý letošní rok skončí nižším schodkem než schválených 500 mld. Kč. Konkrétně očekáváme deficit ve výši 400 mld. Kč.

Rozpočet míří k pozitivnímu „překvapení“
02.08.2021 Trend, který avizoval již červnový výsledek, byl v červenci potvrzen – státní finance se vyvíjejí lépe, než předpokládá aktuálně platný schodek rozpočtu na úrovni 500 mld. Kč. Za prvních sedm měsíců roku dosáhl deficit úrovně 279,4 mld. Kč, a byť se jedná o suverénní rekord v historii země, došlo meziměsíčně k nárůstu schodku o „pouhých“ 14 mld. Kč. Příjmy státní kasy jsou již meziročně vyšší o 19 mld. Kč, výdaje pak o necelých 94 mld. Kč. Celkové saldo hospodaření se tak zhoršilo o 74 mld. Kč.

G20 vyzve k dokončení globální daňové dohody do října
09.07.2021 Ministři financí skupiny velkých ekonomik G20 podpoří dohodu o minimální dani z příjmu právnických osob a budou usilovat o to, aby byly do října vyřešeny všechny otázky z navrhované globální dohody o zdanění firem. Vyzvou také, aby se k dohodě připojily i další země. Uvedla to dnes agentura Reuters. Ta se odvolává na návrh prohlášení, které má být zveřejněno v sobotu, na závěr dvoudenního ministerského zasedání v Benátkách.

Forex: ČNB minutes napoví o dalším vývoji tuzemských úrokových sazeb
02.07.2021 Česká národní banka dnes zveřejní zápis z posledního měnově politického zasedání, na kterém poprvé od vypuknutí koronavirové pandemie zvýšila úrokové sazby. Finanční trh v něm bude hledat zejména náznaky toho, jak rychlý by mohl být další růst sazeb ve zbytku roku. Z dat budou nejvíce sledovány statistiky z amerického trhu práce za červen, které by podle našeho odhadu měly ukázat na zrychlující tvorbu nových pracovních míst. Tamní míra nezaměstnanosti by měla klesnout z 5,8 % na 5,6 %. Pro Fed však bude důležitá skutečnost, že za předkrizovou úrovní bude i nadále americký trh práce významně zaostávat. V eurozóně bude zveřejněn květnový vývoj průmyslových cen, jejich meziroční růst by měl přesáhnout 9 %.

Tuzemské PMI dosáhlo nového rekordu
01.07.2021 Důvěra v tuzemském zpracovatelském průmyslu měřená indexem PMI dosáhla v červnu nevyšší úrovně od počátku sledování v roce 2001, když vzrostla z 61,8 b. na 62,7 b. To bylo mírně nad tržním konsensem, který počítal s 62,1 b. Nárůst důvěry podpořil jak zvyšující se objem produkce, tak i růst počtu nových zakázek, který byl nejrychlejší od konce roku 2017. V obou případech pozitivně působilo především významné rozvolnění protiepidemických opatření, které vedlo ke zvýšení poptávky jak z tuzemska, tak i ze zahraničí. Průzkum mezi českými průmyslníky však na druhou stranu potvrdil pokračující problémy s nedostatkem některých výrobních vstupů, jenž vedly k nejrychlejšímu růstu rozpracovanosti od ledna 2011. Nedostatečná nabídka výrobních komponent spolu s významným růstem cen základních komodit vedla k výraznému zvýšení výrobních nákladů. To vytváří i tlak na růst konečných cen pro zákazníky, který v červnu dosáhl nejvyššího tempa od roku 2003. Zpřesněný odhad německého a celoevropského PMI ze zpracovatelského průmyslu přinesl mírné zlepšení. Německý PMI za červen byl revidován z 64,9 b. na 65,1 b., PMI za celou eurozónu pak z 63,1 b. na 63,4 b.

Růst deficitu znatelně zpomaluje
01.07.2021 Zatímco v předchozích měsících se schodek státního rozpočtu zvětšoval dechberoucím tempem, červen již přinesl podstatně optimističtější obrázek, když deficit oproti květnu narostl o „pouhých“ 10,1 mld. Kč a dosáhl 265,1 mld. Kč. Nadále tak sice zůstává suverénně největším, jakého Česko za polovinu roku kdy dosáhlo, nicméně objevuje se pozitivní obrat v trendu. Ve srovnání s loňským červnem již letos do státní kasy přiteklo o 13,1 mld. Kč více příjmů, byť zároveň odteklo o 83 mld. Kč na výdajích a celkový deficit tak ten loňský překonal o téměř 70 mld. Kč.

Stát lidem, jejichž majetek zničilo tornádo, může pomoci nouzovou výplatou peněz, prominutím daní či dotací na opravu domu, jako při povodních 2013. Stavební materiály ale citelně zdražily
25.06.2021 Tornádo nebývalé síly, jež včera zasáhlo několik obcí jižní Moravy, způsobilo ztráty na životech a četná zranění, také však rozsáhlé majetkové škody. Ty budou vyčíslovat i pojišťovny.

Ministři financí zemí V4 jednali o plánech obnovy a digitální dani
22.06.2021 Ministři financí zemí visegrádské čtyřky, tedy Česka, Slovenska, Polska a Maďarska, dnes ve Varšavě jednali o plánech obnovy a podpory hospodářství po pandemii covidu-19 a o investicích. Dohodu o globální minimální dani navrženou skupinou nejvyspělejších zemí G7 uvítali, ale stále upřednostňují mezinárodní řešení na půdě Organizace zemí pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Vyplývá to z tiskové zprávy ministerstva financí, kterou má ČTK k dispozici.

Reuters: G20 podpoří dohodu OECD o minimální firemní dani
22.06.2021 Ministři financí skupiny velkých ekonomik G20 na svém příštím zasedání 9. a 10. července podpoří dohodu, která stanoví globální minimální firemní daň, a vyzvou k dokončení technických prací, aby mohli v říjnu schválit rámec pro její zavedení. S odvoláním na návrh závěrečného komuniké to dnes uvedla agentura Reuters.

G7 se silně vyslovila za globální zdanění firem
21.06.2021 Od pátku 11.6. se v Cornwallu ve Velké Británii konalo zasedání skupiny G7. Letos na setkání pozvala hostitelská země i Austrálii, Indii, Jižní Koreu a Jižní Afriku. Silným tématem byla obnova po pandemii covid-19 a s tím související robustnější globální systém zdravotnictví, který má být schopen všechny ochránit před budoucími pandemiemi. Zasedání G7 se však primárně soustředilo na korigování nedostatků globálního obchodu, které odhalila pandemie.

WSJ: Americká ministryně financí na jednání o minimální dani selhala
07.06.2021 Ministři financí skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se přiblížili - tedy alespoň oni si to myslí - novým pravidlům zdanění nadnárodních korporací. Když odhlédneme od toho, jak se vzájemně poplácávali po zádech a ujišťovali se, jak teď vyberou víc peněz a jak bude všechno spravedlivější, je jasné, že jejich dohoda je špatná pro ekonomiku, která se teprve zotavuje z pandemie. A zvlášť špatný výsledek je to pro Spojené státy. V komentáři k víkendové schůzce ministrů G7 v Londýně to napsala redakční rada amerického ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ).

Biden odmítl novou nabídku republikánů v oblasti infrastruktury
06.06.2021 Americký prezident Joe Biden a republikáni se ostře rozcházejí v názoru na to, jak vytvořit dohodu o infrastruktuře, která by uspokojila oba tábory. To ohrožuje šance na oboustrannou dohodu. Demokrat Biden odmítl nový návrh od hlavní republikánské vyjednavačky pro infrastrukturu, senátorky Shelley Mooreové Capitové, který počítal se zvýšením výdajů proti předchozí nabídce o 50 miliard USD (přes jeden bilion Kč). Informoval o tom Bílý dům.

Rozbřesk: Český rozpočet dál láme rekordy a půl biliónový schodek začíná být realitou
02.06.2021 Český rozpočet dál láme rekordy. Za prvních pět měsíců dosáhl schodek 255 miliard korun. To je více než polovina letošního plánu, který možná na začátku roku vypadal hodně nadsazeně…, dnes už je však půl biliónový deficit realistickým základním scénářem.

Ranní okénko - Německý trh práce se pomalu zvedá, maloobchod je ale stále v útlumu
02.06.2021 Dnešní kalendář je téměř prázdný, z Evropy se dočkáme jen dubnového výsledku růstu indexu cen výrobců za měsíc duben. Po březnovém meziročním zdražení o 4,3 % je tentokrát trh nastaven dokonce na 7,5 %. Na tomto očekávání má ovšem lví podíl efekt srovnávací základny z loňského prvního lockdownu, který se nejvíce projeví v cenách energií. I meziměsíční nárůst, který se čeká na úrovni 1,0 %, ovšem není zcela zanedbatelný.

Státní rozpočet má nejhorší za sebou, druhá polovina roku přinese vyšší příjmy a nižší výdaje
01.06.2021 Stát hospodařil za prvních pět měsíců letošního roku s deficitem 255 mld. Kč. Celkové příjmy poklesly meziročně o 3,3 % a výdaje naopak vzrostly o 10,8 %. Meziměsíční zhoršení je jen lehce nižší, než jsme viděli v dubnu. To přitom bylo nejhlubší v letošním roce. Za prohloubením deficitu státního rozpočtu stojí na příjmové straně i nadále zejména nepřímé daně. Společně na DPH a spotřebních daních chybí státu oproti plánu téměř 30 mld. Kč. Naopak příjmové daně celkově zaostávají pouze o 9 mld. Kč. Zejména však u daně z příjmu právnických osob do hry vstupují čtvrtletní zálohy na dani, které v květnu výrazně negativně zkreslují obrázek inkasa. V červnu by totiž podle našich odhadů mělo z toho titulu přitéct do rozpočtu kolem 35 mld. Kč. Na druhou stranu pojistné na sociální zabezpečení a nedaňové příjmy přispívají k nižšímu deficitu dodatečným příjmem ve výši 11,5 mld. Kč. Celkově tak příjmová strana zaostává za plánem Ministerstva financí o 25,9 mld. Kč.

Schodek rozpočtu již přesáhl čtvrt bilionu
01.06.2021 Prvních pět měsíců roku stačilo na to, aby schodek českého státního rozpočtu dosáhl 255 mld. Kč. Srovnání s jakýmkoliv předchozím rokem v historii státu pozbývá smyslu, jelikož se deficity v těchto řádech nikdy ani zdaleka nepohybovaly. Nejblíže se dostal ten loňský, ovšem i ten se svými 157 miliardami poněkud bledne. Oproti loňsku se za stejné období letošního roku dosud vybralo o téměř 19 mld. Kč méně na straně příjmů, zatímco výdaje meziročně narostly o téměř 79 mld. Kč.

Dividendy versus růstové akcie
25.05.2021 Investor snižuje riziko diverzifikací portfolia, které obsahuje široké spektrum akcií. Investovat do růstových akcií nebo profitovat z dividend?

EK: Letošní růst české ekonomiky bude vyšší, příští rok ale zaostane za odhady
12.05.2021 Růst české ekonomiky bude po loňském rekordním propadu v letošním roce mírně lepší, než se dosud očekávalo. Počítá s tím dnešní prognóza Evropské komise (EK), podle níž hrubý domácí produkt (HDP) vykáže růst o 3,4 procenta, zatímco předpověď z února uváděla vzestup o 3,2 procenta. Naopak výrazně pomalejší růst očekává komise v Česku v příštím roce, kdy původně předpovídala pět procent. V nové prognóze už počítá s růstem o 4,4 procenta.

Ranní okénko - Německý maloobchod zaznamenal obří nárůst tržeb
04.05.2021 Dnešní ekonomický kalendář je téměř prázdný a jedinou výjimkou bude odpolední informace o objemu amerických továrních objednávek za měsíc březen. Od těch si trh po únorovém meziměsíčním poklesu o 0,8 % tentokrát slibuje nárůst o 1,3 %.

Státní rozpočet po první třetině roku vykazuje deficit 192 mld. Kč
03.05.2021 Stát hospodařil za první čtyři měsíce letošního roku s deficitem 192 mld. Kč. Celkové příjmy poklesly meziročně o 5,6 % a výdaje naopak vzrostly o 12,8 %. S nárůstem deficitu o 66,8 mld. Kč se tak jedná o nejvýraznější meziměsíční zhoršení v tomto roce. Na příjmové straně nejvíce zaujme vývoj nepřímých daní. V případě DPH ve státní kase chybí oproti plánu Ministerstva financí 8 mld. Kč a v případě spotřební daně 15 mld. Kč. Slabší inkaso těchto daní bylo patrné již v předchozích měsících. Očekáváme však, že druhá polovina roku by díky otevření ekonomiky a nárůstu spotřeby domácností měla přinést i nárůst inkasa těchto daní. Naopak pozitivní zprávou jsou i nadále přímé daně, které přibližně odpovídají schválenému rozpočtu. V tomto kontextu je překvapením zejména inkaso daně z příjmu právnických osob, které i přes svůj čtvrtletní charakter placení záloh v dubnu nepřispělo k vyššímu deficitu státního rozpočtu. Celkově však příjmová strana ztrácí za první čtyři měsíce 21,3 mld. Kč oproti plánům ministerstva.

Biden i FED požehnali raketovému růstu ekonomiky
29.04.2021 Americká ekonomika se podle posledních dat definitivně vymanila z pandemické recese. V prvním čtvrtletí letošního roku vzrostla o anualizovaných 6.4 % a jako jedné z prvních se jí podařilo vrátit na předkrizové úrovně. Současné oživení má široké základy s výrazným příspěvkem spotřeby i investic, ačkoliv segment služeb se musel nadále vyrovnávat s brzdou ve formě pandemických omezení. Ta jsou nyní díky úspěšnému zkrocení pandemie odbourávána, a pandemií postižené služby by se proto měly stát klíčovým tahounem růstu v následujících měsících.

Biden chce dalších 80 miliard dolarů na financování rodinné politiky
27.04.2021 Americký prezident Joe Biden bude požadovat dalších 80 miliard dolarů (1,7 bilionu Kč) na zlepšení výběru daní. Vybrané peníze mají následně sloužit na financování předškolní péče a placené dovolené pro zaměstnance, napsal dnes deník The New York Times (NYT). Biden za tímto účelem navrhne zvýšit rozpočet úřadu pro výběr daní IRS na deset let. Dodatečné prostředky by úřadu umožnily omezit daňové úniky, neboť by se mohl zaměřit na audit osob s vysokými příjmy a velkých korporací a dokázal od nich vybrat více daní.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.4.2021
26.04.2021 Ve středu učiní Fed monetárně-politické rozhodnutí, změna nastavení politiky se neočekává. Dubnové zasedání bývá tradičně spíše nudné. Zásadnější informace může přinést nadcházející červnové setkání, na kterém americká centrální banka bude mít k dispozici aktualizovanou ekonomickou prognózu i nový dot plot. I tak budou ve středu investoři bedlivě sledovat komentáře guvernéra Powella. Od posledního zasedání totiž vyšla řada výrazně optimistických makrodat. Maloobchodní tržby v březnu expandovaly tempem mírně pod 10 %. Šéf Fedu prozatím upozornil, že předčasné utažení měnové politiky nepřipadá v úvahu. Aby zahájil debatu o taperingu (tedy postupném snižování tempa nakupovaných bondů), musela by americká ekonomika v několika po sobě jdoucích měsících vygenerovat přírůstek nových pracovních míst okolo jednoho milionu. Na druhou stranu lze očekávat, že v květnu začnou vycházet velmi silná makročísla. Diskuse o taperingu tak mohou být reálně zahájeny na červnovém zasedání.

Bidenův plán zvýšit daně není pro trhy velkou hrozbou
23.04.2021 Včerejší obchodní seance se nakonec ukázala jako velmi nervózní, když zpravodajská agentura Bloomberg přišla se zprávou, že Joe Biden navrhuje zvýšení daní z kapitálových výnosů pro občany s vyššími příjmy. Joe Biden hledá cesty, jak vrátit peníze do státní kasy, ale má tento plán šanci na úspěch a mají se trhy čeho obávat?

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (23.4.2021)
23.04.2021 Joe Biden podle agentury Bloomberg připravuje plán na zvýšení kapitálových daní, což dostalo pod tlak akciové trhy v USA. Americký dolar dostal pod tlak některé měny, nejvíce byla zasažena britská libra, která má velký prostor pro korekci. Zveřejněné výsledky trhy tolik nezamávaly.

Forex: Shrnutí obchodování 23.4.2021
23.04.2021 Americké akcie včera oslabily. Prudce propadly po zprávě agentury Bloomberg, že americký prezident Joe Biden plánuje téměř zdvojnásobit daň z kapitálových výnosů.

Musíme si přiznat, že na naše výdaje naše příjmy dlouhodobě nestačí, řekl Rusnok
12.04.2021 Musíme si přiznat, že na naše výdaje naše příjmy dlouhodobě nestačí. V diskuzním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to včera řekl guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok. Změny podle něj budou zřejmě nutné například ve valorizování klíčových položek sociálních transferů včetně důchodů. Předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová zopakovala, že ČR narazí kvůli vývoji veřejného dluhu na takzvanou dluhovou brzdu již v roce 2024.

Vyplatí se nyní investovat do nemovitostí? Odpovědí jsou realitní fondy
07.04.2021 Nemovitosti jsou největším investičním nástrojem v České republice, proto je o ně mezi investory dlouhodobý zájem. Jak si trh nyní stojí a jak se na něm podepsala situace ohledně koronakrize? Během posledních 12 měsíců došlo na trhu s byty k významnému pohybu. Na jednu stranu ceny bytů nepřestaly růst, ovšem na druhou ceny nájmů začaly klesat.

Německo a Francie vidí dokončení globální daňové dohody nadějně
06.04.2021 Německo a Francie dnes přivítaly slib americké ministryně financí Janet Yellenové spolupracovat na globální minimální sazbě firemní daně. Podle nich to znamená, že nová daňová dohoda mezi více než 140 zeměmi je nyní možná. Státy usilují o dohodu o minimální dani z příjmu právnických osob do poloviny roku v rámci jednání, jehož cílem je aktualizovat pravidla přeshraničního zdanění obchodu, napsala agentura Reuters.

Ranní okénko - Data z USA věští raketovou expanzi
06.04.2021 Týden odstartují ekonomická data z eurozóny, odkud během úterý přijde dubnová edice indexu důvěry investorů Sentix. Po březnových 5,0 bodu trh tentokrát vyhlíží růst na 6,7, čímž by se index již vracel do blízkosti předkrizových úrovní. Následovat bude údaj o evropské míře nezaměstnanosti za měsíc únor, od které se čeká stagnace na hodnotě 8,1 %.

První kvartál stačil na schodek 125 mld. Kč
01.04.2021 Že nebude březnový výsledek hospodaření státu veselé čtení pochyboval málokdo a konečný výsledek, tedy deficit na úrovni 125,2 mld. Kč, skutečně důvod k oslavě nezavdává. Srovnávání s jakýmkoliv předchozím rokem pozbývá smyslu, jelikož se liší o řád – například vloni se po březnu jednalo „jen“ o schodek 44,7 mld. Kč. Zatímco příjmy státní pokladny se meziročně o zhruba deset procent snížily, výdaje naopak zaznamenaly desetiprocentní nárůst. Čistě aritmeticky tak je trajektorie deficitu momentálně nastavena na plánovaných 500 mld. Kč za celý letošní rok, byť snad nelze předpokládat, že ekonomika zůstane uzavřená po celou dobu.

Rozbřesk: Státní rozpočet ukázuje na další prohlubování schodku, dluh letos může překonat 2,5 bilionu korun
01.04.2021 Dnešní výsledky státního rozpočtu za březen potvrzují, že je Česko na cestě k nejhlubšímu schodku veřejných financí v historii – až 500 miliard korun. Na jedné straně čelíme výrazným výpadkům příjmů, které jsou jednak důsledkem pandemie, ale také současně daňových změn – zrušení superhrubé mzdy a zvýšení slevy na poplatníka vedou zatím k poklesu výběru daně z příjmu fyzických osob skoro o 30 %. Na druhé straně samozřejmě také rostou rychle výdaje, a to zejména kvůli proti-pandemickým opatřením jako jsou kompenzační bonusy nebo programy COVID-gastro.

Bidenův infrastrukturální plán by měl vytvořit miliony pracovních míst
31.03.2021 Plán amerického prezidenta Joea Bidena investovat 2,3 bilionu dolarů (přes 51 bilionů Kč) do infrastruktury by měl vytvořit miliony nových pracovních míst a napravit část hospodářských škod, které způsobila pandemie covidu-19. Uvedli to podle agentury Reuters ekonomové. Obavy však vyvolává záměr financovat tyto investice prostřednictvím vyššího zdanění podniků.

Nejbohatším Čechem teď už může být Radovan Vítek. Záleží ovšem na tom, jak zesnulý Petr Kellner své dědictví ošetřil
29.03.2021 Petr Kellner, který o víkendu zemřel, byl nejbohatším Čechem. Časopis Forbes jeho jmění pro rok 2020 vyčíslil na 293 miliard korun. Druhý v pořadí byl Radovan Vítek s jměním ve výši 86 miliard korun, třetí pak Daniel Křetínský se 78 miliardami korun majetku.

Bloomberg: Biden chystá první velké zvýšení daní od roku 1993
15.03.2021 Nový americký prezident Joe Biden plánuje první velké zvýšení daní ve Spojených státech od roku 1993. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Zvýšení daní má podle nich pomoci pokrýt náklady na dlouhodobý ekonomický program, který má následovat po balíku opatření ke zmírnění hospodářských dopadů koronavirové krize.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
05.03.2021 1) Asijské trhy dnes většinou klesly, nejvíc ztratily technologie. Vrásky na čelech asijských akciových investorů dělaly rostoucí výnosy dluhopisů, slova šéfa americké centrální banky (Fed) o možném růstu inflace i čtvrteční pokles amerických technologických firem, které jsou nyní níž než na začátku roku.

OECD: Vlády by při řešení koronavirové krize neměly zvyšovat daně
05.03.2021 Vlády by se při řešení koronavirové krize měly vyhýbat zvyšování daní. Uvedla to včera podle agentury Reuters Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Učinila tak den poté, co Británie ohlásila záměr zvýšit sazbu daně z příjmu právnických osob.

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (4.3.2021)
04.03.2021 Pozitivní nálada na trzích příliš dlouho nevydržela a pod tlakem jsou znovu technologické akcie. Důvodem korekce jsou opět rostoucí výnosy z amerických státních dluhopisů, které se přiblížily 1,5 %. Nasdaq dnes klesl na dvouměsíční minima a daří se pouze cyklickým titulům. Americký dolar zůstává mírně silnější, ropa WTI roste nad 61 dolarů.

Státní rozpočet za únor prohlubuje schodek na 86,1 mld. Kč
01.03.2021 Stát hospodařil za první dva měsíce letošního roku s deficitem 86,1 mld. Kč. Celkové příjmy poklesly meziročně o 5,4 % a výdaje naopak vzrostly o 18,1 %. Vzhledem k lednové statistice, domácímu vývoji pandemie a schválenému navýšení plánovaného rozpočtu není oznámený výsledek překvapením. Na příjmové straně nejvíce zaujme vývoj inkasa přímých daní. V případě daně z příjmu fyzických osob můžeme poprvé vidět čistý efekt daňových změn v letošním roce. Její inkaso kleslo meziročně o čtvrtinu, zatímco celkové daňové příjmy jsou nižší zhruba o deset procent. Do srovnání ale vstupují pouze první dva měsíce minulého roku, které ještě nebyly dotčeny covidovou krizí. Další výraznou položkou je daň z příjmu právnických osob, kterou ovlivňuje její čtvrtletní splatnost záloh. Proto aktuálně vykazuje největší ztrátu vůči plánu Ministerstva financí. Ten navíc stále počítá s původní verzí státního rozpočtu s deficitem 320 mld. Kč, čímž zveřejněný únorový výsledek ztrácí na vypovídací hodnotě.

Státní rozpočet pokračuje v rekordech
01.03.2021 Nikoliv překvapivě přinesl další pandemický měsíc i další historicky největší „sekeru“ státního rozpočtu, která za uplynulé dva měsíce roku činí již 86,1 mld. Kč. Neškodně tak ve srovnání působí ta loňská ve výši 27,4 mld. Kč a jedná se i o citelný nárůst oproti letošnímu lednu, kdy šlo „jen“ o 31,5 mld. Kč.

Británie bude podle ekonomů potřebovat výrazné zvýšení daní
16.02.2021 Británie by musela zvýšit příjmy z daní o dalších 60 miliard liber (1,8 bilionu Kč) ročně, pokud by ministr financí Rishi Sunak chtěl kompenzovat ztráty způsobené pandemií nemoci covid-19. Uvedl to dnes nezávislý Institut pro fiskální studie (IFS). Zatím je však podle něj na takový krok brzy.

Rozpočet jede z kopce již od ledna
01.02.2021 Státní kasa pokračuje i v roce 2021 na loňské trajektorii, a zatímco v předchozích letech vykazovala po prvním měsíci roku zpravidla spíše přebytky, nyní je tomu naopak. Nepoměr mezi výdaji a příjmy dosáhl 31,5 mld. Kč. Oproti loňskému lednu je tak deficit hlubší o 23,5 mld. Kč, byť Ministerstvo financí upozorňuje, že letos již došlo k převodu 12 mld. Kč na financování sociálních služeb, což se před rokem událo až v únoru.

Americkou ministryní financí byla potvrzena Janet Yellenová
26.01.2021 Americký Senát schválil Janet Yellenovou do funkce ministryně financí v administrativě demokratického prezidenta Joea Bidena. Bývalá šéfka americké centrální banky (Fed) bude první ženou, která resort financí za 232 let jeho existence povede, připomněla agentura AP. Senátní výbor pro zahraniční vztahy též schválil nominaci Antonyho Blinkena do pozice šéfa americké diplomacie.

Vyšší důchody a nižší daně podpoří spotřebu
25.01.2021 Na přelomu loňského a letošního roku nabyly účinnosti dvě vládní opatření, která mají pomoci bojovat se současnou koronavirovou krizí a podpořit spotřebu domácností. Jedná se o jednorázový příspěvek všem starobním, invalidním a pozůstalostním důchodcům a také o zrušení superhrubé mzdy a s tím spojených daňových úprav. Tato studie ukazuje, že obě tato opatření mohou mít z důvodu plošného působení silný vliv na spotřebu domácností. Podle našich výpočtů by vyšší důchody měly vést k dočasnému nárůstu spotřeby domácností o necelá 2 %, v případě nižších daní pak k déletrvajícímu zvýšení až o 3,4 %. Současná situace spojená s vysokou mírou nejistoty a s uzavírkami ekonomiky však může přenos vyšších příjmů do spotřeby významně ovlivnit, ať už se jedná o samotnou výši výdajů nebo o jejich rozložení v čase.

Zájem o přihlášení do systému paušální daně zaostává za očekáváním, zatím se přihlásila jen čtvrtina předpokládaného počtu OSVČ. Zítra je poslední den, pak už přihlášení nebude možné, mnohé OSVČ o tom ale netuší
10.01.2021 Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), resp. živnostníci, jejichž příjmy v roce 2020 nepřesáhly jeden milion korun, se pro rok 2021 mohou na příslušném finančním úřadu přihlásit do systému paušální daně. Období pro toto přihlášení běží od 7. 12. 2020 a končí 11. 1. 2021, tedy už v zítra. Je to opravdu šibeniční termín, přes který "nejede vlak".

Akcie v USA kvůli perspektivě demokratického Senátu klesají
06.01.2021 Americké akcie zahájily dnešní obchodování kvůli perspektivě demokraty ovládaného Senátu převážně poklesem. Mírný zisk měl pouze Dow Jonesův index. Investoři se obávají, že demokraté budou více regulovat zejména technologické firmy, ve hře by ale mohly být i vyšší daně pro podniky.

Ještě jedny americké volby
04.01.2021 Jestli jste měli pocit, že po listopadovém vítězství Joe Bidena nebudou americké volby pro další 4 roky v pozornosti investorů, tak tento týden vás možná vyvede z omylu. Nepůjde sice přímo o Bílý dům, ale voliči rozhodnou o tom, jaká politická elita v Senátu bude v následujících letech schvalovat daňové zákony nebo potvrzovat jmenování centrálních bankéřů. A to už je pro finanční trhy slušné sousto.

Zájemci mají poslední týden na přihlášení do systému paušální daně, mnozí o tom nevědí, ač mohou ušetřit desetitisíce. Další šance pak bude zase až za rok
03.01.2021 Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), resp. živnostníci, jejichž příjmy v roce 2020 nepřesáhly jeden milion korun, se pro rok 2021 mohou zde přihlásit do systému paušální daně. Období pro toto přihlášení běží od 7. 12. 2020 a končí 11. 1. 2021, tedy už od tohoto pondělí za týden. Je to opravdu šibeniční termín.

Ranní okénko - Celní spor EU-USA pokračuje
31.12.2020 Letošní makroekonomický kalendář zakončíme pohledem na stav amerického trhu práce. V týdnu končícím 26. prosince by se na něm podle tržních odhadů mělo objevit 835 tisíc nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti, tedy o přibližně 30 tisíc více než v týdnu předchozím. Pokračujících žádostí by pak mělo být evidováno 5,39 milionu, což by také představovalo mezitýdenní nárůst. Na americké poměry astronomické počty nezaměstnaných jsou pochopitelně způsobeny pandemií a jejich předchozí optimistický klesající trend se v poslední době pozastavil úměrně opětovnému zhoršování epidemické situace. Pro srovnání, koncem roku 2019 přibývalo nových žadatelů v jednom týdnu zhruba 220 tisíc, a pokračujících žádostí bylo 1,7 milionu.

Rozbřesk: Nejvyšší nezaměstnanost za čtyři roky, intervence proti zlotému a forint pod tlakem
30.12.2020 Závěr roku v ČR poznamenává nejenom třetí lockdown a zastřenost kovidových čísel v důsledku vánočního netestování, ale rychlého zvyšování počtu lidí bez práce. Na prosinec si firmy už tradičně ponechávají propouštění a tradičně končí i úvazky na dobu určitou, nicméně tentokrát do vývoje silně promlouvá i nepříznivá ekonomická situace.

Jaký bude rok 2021 ekonomicky? Těžký a plný změn
27.12.2020 Pro statisíce českých domácností bude rok 2021 nejtěžším za posledních bezmála deset let. Budou čelit citelnému poklesu příjmů či vzrůstající hrozbě propuštění z práce, a to zejména ty, jejichž členové jsou zaměstnáním či podnikáním tak či onak navázáni na turistický ruch, gastronomii, sektor kultury či ubytování a obecně sektor služeb.

Ranní okénko - Americký podpůrný balíček schválen
22.12.2020 Kongres Spojených států včera podle očekávání schválil podpůrný ekonomický balíček v hodnotě 900 mld. dolarů, který zahrnuje mimo jiné přímou platbu 600 dolarů jednotlivým Američanům, navýšení podpory v nezaměstnanosti či dodatečné výdaje ve prospěch zdravotního systému. Ačkoliv se jedná o druhou největší jednorázovou vládní ekonomickou injekci v americké historii (první příčka patří programu v hodnotě 2,3 bilionu dolarů z letošního jara), již nyní se množí volání po další podpoře, která zřejmě bude mezi prvními významnějšími kroky nastupující Bidenovi administrativy.

Ozvěny trhu: Neopakujme stále stejné chyby
18.12.2020 Už nyní je jasné, že letošní rok zakončí česká ekonomika hlubokým propadem, nejhlubším v novodobé historii. To znamená, že ekonomické ztráty z chybějící produkce budou výraznější než v roce 2009. Většina z nás má ještě v paměti období poznamenané evropskou dluhovou krizí a tuzemským fenoménem v podobě „blbé nálady“. Za tou stála celá řada chyb ve vládní hospodářské politice, politická nestabilita v podobě častého střídání vlád a neustále se měnícího podnikatelského prostředí, včetně daňového. Ještě na konci roku 2012 nebylo jasné, jaké daně, pokud jde o DPH, se budou platit v roce 2013.

Česku stále více hrozí, že nebude mít pro rok 2021 včas schválený rozpočet. Poprvé za více než 20 let by tak muselo hospodařit v režimu provizoria, které ochromí hlavně investice státu
15.12.2020 Vláda ani po dnešku nemá ve Sněmovně podporu pro návrh státního rozpočtu na příští rok. Opoziční strany mimo jiné kritizují, že rozpočet, který počítá se schodkem 320 miliard korun, nezahrnuje dopady daňového balíčku, který Senát ve čtvrtek s úpravami vrátil do dolní komory.

Rozbřesk: Česká inflace na ústupu. EU se dohodla na rozpočtu, Senát o daňové sekeře
11.12.2020 Zatímco ECB dlouhodobě řeší problém, jak stimulovat inflaci, aby se vrátila k cílovým dvěma procentům (nebo aby alespoň nebyla záporná), ČNB je tohoto úkolu zcela ušetřena. Česká inflace se totiž dál nachází vysoko na cílem prognózy tuzemské centrální banky a jádrová dokonce daleko nad horní hranicí tolerančního pásma.

Rozpočtový deficit mocně finišuje
01.12.2020 Po několika poměrně nadějných měsících, kdy se rozpočet vzhledem k okolnostem vyvíjel spíše nečekaně dobře, přichází vystřízlivění. Do konce listopadu narostl nepoměr mezi výdaji a příjmy státu na 341,5 mld. Kč, což oproti předchozímu měsíci představuje skok o úctyhodných 67,5 miliardy. Netřeba asi dodávat, že se jedná o tuzemský rekord. I přesto se zdá být zřejmé, že ačkoliv původně schválený deficit ve výši 500 mld. Kč ještě ani nepočítal s druhou vlnou pandemie, která nakonec dorazila, bude jeho rámec dostatečný i na její pokrytí a byl tak evidentně citelně nadsazený.

Rusnok: Rozpočtová politika vlády může urychlit zvyšování sazeb
26.11.2020 Snaha podpořit více ekonomiku pomocí rozpočtové politiky vlády, například v podobě snížení daní, by mohla vést k dřívějšímu zvýšení úrokových sazeb. Uvedl to na dnešní tisové konferenci ke stabilitě finančního sektoru guvernér České národní banky Jiří Rusnok.

Fidelity International: Vliv prezidenta Bidena na technologické trhy
23.11.2020 Joe Biden zvítězil v prezidentských volbách v USA, ale výsledek senátorských voleb bude znám až v lednu. Navzdory některým přetrvávajícím soudním sporům a nárokům zpochybňujícím integritu voleb jsou analytici Fidelity International schopni už nyní lépe posoudit, co bude obnášet prezidentství Joe Bidena. Analytici Fidelity International diskutují o důsledcích vítězství Demokratů pro sektory technologií, médií a telekomunikací a shodují se, že konečné složení Kongresu by mohlo ještě některé dopady ovlivnit.

Forex: Důvěra v eurozóně poklesne
20.11.2020 Spotřebitelská důvěra v eurozóně v listopadu zřejmě dále poklesla. Směrem dolů ji tlačí obavy z dalšího vývoje pandemie, růstu nezaměstnanosti a zhoršení ekonomické situace domácností. Polská průmyslová produkce v říjnu naopak pravděpodobně dále rostla. Ve Spojených státech je kalendář prázdný. Kurz koruny čeká spíše konsolidace. Prostor pro další posilování už vidíme jako limitovaný.

Deficit roste, ovšem drama se zatím nekoná
02.11.2020 Stav českých veřejných financí se i v říjnu podle očekávání zhoršil, když vykázal deficit na úrovni 274 mld. Kč. Ve srovnání se zářijovým výsledkem tak došlo k nárůstu „jen“ o zhruba 22 mld. Kč. Nadále tak platí, že tlak na rozpočet za prvních deset měsíců roku nebyl tak silný, jak vláda zřejmě očekávala, když plánovala za letošní rok půlbilionový schodek. Rezerva, kterou jí schválený rámec pro zbytek roku poskytuje, se ovšem pravděpodobně bude hodit, jelikož epidemie v Česku mezitím znovu nabrala na síle a vyžádá si tak bezpochyby další výdaje. Zatímco před příchodem druhého kola ekonomických restrikcí jsme přepokládali celkový letošní deficit bezpečně pod hranicí 400 mld. Kč, nyní se kloníme k tomu, že konečný účet za letošní úrok se bude pohybovat v blízkosti 450 mld. Kč.

Jak mohou americké volby ovlivnit akciové trhy?
02.11.2020 V Americe už od nepaměti existují 2 hlavní politické strany, které mezi sebou vedou nekonečně dlouhé debaty nejen ohledně toho, kam by měla směřovat ekonomika celé Ameriky. Není tedy divu, že sledování voleb amerického prezidenta vždy přiláká spousty akciových spekulantů a investorů, kteří si připravují své obchodní strategie přesně podle toho, kdo vyhraje tyto volby. Právě to, jestli se k moci dostane k moci demokraté či republikáni může houpat dnešními trhy. Aby se dalo obchodovat na těchto spekulacích je nejprve třeba pochopit, co každá strana prosazuje a jaký to tedy může mít dopad na trhy v Americe a mimo ni.

Veřejné finance ČR by měly v EU podle odhadů patřit k těm lepším
28.10.2020 České veřejné finance by měly letos skončit ve schodku 6,4 procenta hrubého domácího produktu (HDP), což by byla šestá nejnižší hodnota mezi zeměmi EU. Celkový vládní dluh by měl být 39,4 procenta HDP, což by odpovídalo čtvrté nejnižší hodnotě v unii. Vyplývá to z odhadů jednotlivých členských států EU schválených Eurostatem v říjnové notifikaci. Na data upozornilo ministerstvo financí. Žádná ze zemí EU letos neočekává přebytek veřejných financí.

Biden v předvolební debatě obvinil Trumpa z nezvládnutí pandemie
23.10.2020 Kandidát demokratů na amerického prezidenta Joe Biden v poslední předvolební debatě zkritizoval postup prezidenta Donalda Trumpa v řešení pandemie koronaviru. Trump naopak svůj postup hají a tvrdí, že nejhorší koronavirová krize v USA pominula, píše Reuters.

Výnosy za 3. čtvrtletí odstartovaly slibně. Velká očekávání patřila Netflixu a Tesle
22.10.2020 Výnosy firem z indexu S&P 500 za 3. čtvrtletí jsou zatím lepší, než se čekalo. Technologický sektor vykazuje oproti loňskému roku zlepšení o téměř 10 %. Zůstáváme tak ohledně výnosů za 3. kvartál optimističtí, i když u některých až příliš populárních akcií nejspíš sem tam dojde k nějakému zaškobrtnutí. Společnosti Netflix a Tesla, které zveřejnili své výnosy včera, jsou letos zahrnuty do „amerického technologického byznysu“ a investoři do nich vkládají velká očekávání.

Prezidentské volby USA 2020 – jaký lze očakávat dopad na vývoj trhů?
21.10.2020 Americké prezidentské volby se blíží. V úterý 3. listopadu budeme vědět, zda Donald Trump obhájí svůj mandát, nebo zda jej převezme Joe Biden. Pro investory se samozřejmě jedná o vzrušující období. V následujícím článku objevíte vše, co potřebujete vědět o amerických prezidentských volbách a jejich dopadu na akciové trhy.

Zhruba 120 tisíc Čechů může příští rok ušetřit na daních a nepodat daňové přiznání. Poslanci dnes schválili paušální daň, díky níž mnozí ušetří desetitisíce
21.10.2020 Živnostníci, resp. OSVČ s ročním příjmem do jednoho milionu budou moci od ledna příštího roku platit pouze jednu paušální daň. Její zavedení dnes schválili poslanci, posoudí jej však ještě Senát.

Jak americké volby zamíchají strukturou akciových portfolií
15.10.2020 V posledních 12 letech se ekonomika potýká s již druhou krizí, která se dostavila právě ve chvíli, kdy se rány po první krizi zacelily. Makroekonomická politika se tak posunula až k horizontu událostí. Dosud nikdy nebyly úrokové sazby v tolika zemích stlačovány tak tvrdě k nule, a zároveň razantně nerostly fiskální deficity, které dál prohlubují historicky vysoké zadlužení globální ekonomiky.

Rusnok: Schodek rozpočtu 2021 bude zřejmě kvůli opatřením vyšší
14.10.2020 Schodek státního rozpočtu v příštím roce bude pravděpodobně vyšší než zatím navržených 320 miliard korun. Nejnovější opatření proti šíření koronaviru a pokračování epidemie budou mít totiž dopad na příjmy státního rozpočtu. V rozhovoru s ČTK to uvedl guvernér České národní banky Jiří Rusnok.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Money management | Offshore | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Daně a trading | Intradenní výhled | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | HDP | Obchodní deník | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/NZD | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AMEX | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Asset management | B/E | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Behaviorální | Ben Bernanke | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Break/Even | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CAPEX | CEO | CFD | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | DAX | Dezinflace | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Doba návratnosti | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downtrend | ECB | ECOFIN | EFSF | Monetární unie | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Euroval | Exekuce | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Hedge fondy | Forward | Futures | Fúze | G7 | Gap | Hedge | High | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Kolektivní investování | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | LES | LIBOR | Likvidita | Long | Low | MACD | MMF | MT4 | Management Fee | Margin | Záloha | Margin call | Mark-to-Market | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nemovitostní fond | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Fondy kvalifikovaných investorů | Overnight | P/E | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Podílový fond | Poplatek | Portfolio | Pozice | Počáteční marže | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Provize | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Resistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SICAV | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Směnný kurz | Splatnost | Spread | Standard & Poor's 500 | Sterling | Support | Pokladniční poukázky | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Ukazatel | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | RMB | Globální ekonomika | Investoři | Swapová křivka | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Finanční otázky | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitost | Bohatství | Recesia | Vývoj dolaru | RBNZ | Ozvěny trhu | Intervenovat | ČSOB | Deloitte | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Deutsche Bank | Světová obchodní organizace | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňový ráj | Daňové ráje | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Swissquote | Index cen | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | EUR/HUF | Swapová výnosová křivka | Facebook | LYNX | Swingové obchodování | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Trim Broker | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Abenomika | Aktivum | Carry trades | Delta | Index | Investiční strategie | Likvidní | Nabídková cena | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Burzovní obchodování | Daniel Gladiš | Vltava Fund | FinWeb | Akcie Alibaba | Akcie Netflix | Akcie Shell | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Brokers | Cena | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | CFD kontrakty | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České akcie | Daňové přiznání | Dolar | Dolary | Druhy akcií | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Expirace | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Graf EURUSD | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP USA | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | CHF USD | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nemovitosti | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční výdaje | Investing | Investování do akcií | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Kurz bitcoinu | Kurz CZK | Kurz dolarů | Kurz USD | Kurzy | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Majoritní vlastník | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měnový kurz | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Offshore společnost | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Ninja Trader | Obchodování s CFD | Obchodování s opcemi | Odkup akcií | Online obchodování | Opční strategie | Oslabení koruny | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Risk Off | Ropy | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řízení rizika | Seminář | Sierra Chart | Signály | Société Générale | SPX | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Španělská ekonomika | Tapering | Transakční náklady | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Turecká měna | USDMXN | Velká Británie | Volatility | Vydělávání peněz | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj mezd | Vývoj nezaměstnanosti | Webináře | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Andrej Babiš | Báze | CEE | Čistý dluh | Daniel Beneš | EBITDA | EV | Ex-dividend | Indie | IRS | Janet Yellen | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Obchodní den | Petr Kellner | Redukce | REIT | ROCE | Tovární objednávky | Tranše | Výroční zpráva | Ronald Ižip | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | Akciová společnost | Převis | Primární emise | Cenová hladina | Dumping | Hrubý domácí produkt (HDP) | Index nákladů práce | M2 | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Investiční dotazník | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | eBook | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Volby | Rozhovor | E-mini | Vzdělání | Poradenská společnost | 1 milion | Anonymní platební karty | Burze | Penny stocks | Currency | Dividendové akcie | Investment | Zlatý standard | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Deutsche Bundesbank | Daiwa Securities | Daiwa Securities America | DPA | Intesa Sanpaolo | PrimStock | Bernstein | The New York Times | Natixis | Jackson Hole | Microsoft | Bankovní sektor | Oxford Economics | Westpac | Generali Investments CEE | ANZ | Sentix | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | DIHK | Nordea | Investing.com | NATO | Ole Hansen | PwC | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Washington Post | Agentura DPA | ICM | Bloomberg Terminal | Sentix index | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Riksbank | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Technický pohled | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Živnostník | Podnikání | BMW | Wolfgang Schäuble | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Mark Carney | Averze k riziku | Kurz české měny | Zero Hedge | Der Spiegel | Ministr financí | Komoditní broker | Panama papers | Hospodářské výsledky | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | PriceWaterhouseCoopers | Earnings | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Konzistence | Hillary Clintonová | Ekonomické fórum | Rosněfť | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Šéf švýcarské centrální banky | Agentura Reuters | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | David Cameron | Bankovnictví | UBS Wealth Management | Futures kontrakty | La Repubblica | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Rozdávání peněz | Helicopter money | Fidelity International | Ministři financí eurozóny | Forbes | Prezident ECB | Bezpečné investice | Kolísání trhu | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Investice do technologií | Standard & Poor's | Britské akcie | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Česká swapová křivka | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | Na volné noze | IHS | Sumitomo Mitsui Trust Bank | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | JPMorgan Chase | Forexové trhy | FinTV.cz | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Britské hospodářství | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Britské banky | Odchod z EU | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Britský ministr financí | Růst akcií | Fitch Ratings | AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Indexové ETF | ICM Broker | Prezidentský kandidát | Handelsblatt | Kryptoměny | Les Echos | Ropné společnosti | Index Nikkei | DAX30 | DAX30 CFD | TradingView | FX Club | Derivátový produkt | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Fitch | Institucionální likvidita | GCM Prime | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení eura | Posílení koruny | PetroChina | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Evropský trh | Nejistota | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Saúdská Arábie | Největší banky | First Class | Stagnace | Forex 24 | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na forexových trzích | Tradiční měny | Pohyb kurzu libry | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů právnických osob | Šoky způsobené brexitem | Libra k dolaru | Zajištění | Cesta k úspěchu na burzovních trzích | Baidu | Digitální měny | Digitální měna | FxPrimus | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Race to the bottom | Soutěž ve snižování daní | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | David Štýbr | Kryptoměna | Ekonomický institut | Výhled | Depozitní sazba | Úroková sazba ECB | Globální krize | Bankéři | Poplatky | Držení akcií | Historická data | Rekordní minima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Futures na VIX | Ceny futures kontraktů | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Americký trh práce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Summit G20 | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Ministr obchodu | General Electric | Průzkum | Graf ropy | Krize | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Irská ekonomika | Investovat do akcií | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Britské referendum | Pierre Moscovici | Německé dluhopisy | Kurz japonského jenu | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Forex jednoduše | Dominik Kovařík | Forex průvodce | Měnový pár EUR/USD | Rizikové investice | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | ISTAT | Akciové trhy v USA | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Odliv kapitálu | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Návratnosti investice | Návratnost investice | Indikátory důvěry | Kapitálové strategie | Indexy PMI | ExxonMobil | cTrader | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Skupina G7 | Konsenzus | Růst ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Derivátové produkty | Politico | IHS Markit | HNonline.sk | Aleš Sosnovský | ex | Purple Trading | Spekulativní investoři | Generali Investments | Bernstein Bank | Fúze a akvizice | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Vstup na burzu | Zahraniční forex | Daňové změny | Přebytek rozpočtu USA | Akcie na newyorské burze | Obchodování na zámořských trzích | CoinDesk | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Snižování rozvahy Fedu | SwissBee | Breakout Trader | World Gold Council | Thomson Reuters I/B/E/S | Návratnost investic | Akciové společnosti | Virtuální mince | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Wall Street Akademie | Banka Bernstein | Zásoby zlata | Obchodování s kryptoměnami | Jan Dvořák | Jerome Powell | LYNX Trading | Investiční nástroj | Dealogic | Nemovitostní fondy | Fincentrum | Hypoindex | One Financial Markets | Masivní výprodeje | Komentář Raiffeisenbank | Oxfam | Jak fungují akcie | Vstup na akciovou burzu | Výkonnost fondů | Tržní očekávání | Asijské trhy | Petr Pleva | Drobní investoři | Investování s LYNX | Cena bitcoinu | Složené úročení | Airbnb | Geopolitická rizika | Zápis ze zasedání Fedu | Globální akcie | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Vstupní poplatek | Růstové akcie | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Spartan Capital Securities | Akcie Amazonu | OPEC+ | Obchodní válka | Členové Evropské unie | Profesionální investoři | Podniky | Asijské akciové trhy | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Forint | Domácí měna | Výplaty dividend | Šéf Fedu | Graf indexu | LYNX Pro | ZISIF | Fond kvalifikovaných investorů | RDSA | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | Czech Fund | Korunový trh | Sanford C. Bernstein | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | FKI | Trhy v USA | Americké volby | Výprodej akcií | Vývoj ceny bitcoinu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Roční výnos | Nejznámější kryptoměna | Stanovení ceny | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Daňové reformy | Zvyšování úroků | Poradci Bílého domu | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Veřejný dluh | Silnější americký dolar | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | The Wall Street Journal | Zájem o dluhopisy | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Obchodování na burzách | Vysoké zisky | Analytici z Wall Street | Makroekonomické statistiky | Evropské dluhopisy | Behaviorální vzorce | Zvýšení sazeb | čnBlog | Státní fond | Akcie marihuany | Inflace v ČR | IPO WeWork | ESA 2010 | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Graf indexu S&P 500 | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Akciové futures | Růst cen ropy | Pokles sazeb | Trumpova daňová přiznání | Jak na obchodování | Infineon | Ceny pohonných hmot | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Riziko recese | Začít obchodovat | Investice firem | Americké společnosti | Snížení sazeb | Ferrari | Čínský trh | Wealth Management | Akcie a ETF | Akcie Netflixu | NASDAQ 100 | Maržový účet | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | XTB Research | Odvetná cla | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Nové akcie | Bohatí | Oživení ekonomiky | Burzovní průvodce | WeWork | Akcie podniku | Pohonné hmoty | ISM index | Alan Greenspan | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Čeští investoři | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Saudi Aramco | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Italská ekonomika | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Vyjednávání o brexitu | Úpis akcií | Finanční situace | UCITS | Bublina na trhu | Úvěrová aktivita | Snížení daní | Obchodování se státními dluhopisy | Jak fungují státní dluhopisy | Kurzarbeit | Bankovní statistika | ESG | Český index nákupních manažerů | Investujte do akcií | Akcie roku | Krácení daní | Canopy Growth Corporation | Jak se stát lepším investorem | Odhady ČNB | Nižší volatilita | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Cena akcie | Největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Měny regionu | Výše investice | Hospodářské krize | Huawei | Investigativní novinář | Digitalizace | S&P 500 Index | Rozpočtová politika | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Celkové příjmy | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Deficit | Prohloubení schodku | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Vláda prezidenta Baracka Obamy | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Čerpání evropských peněz | HDP v USA | Algo | Výdaje státního rozpočtu | Bilance rozpočtu | Trinity | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Data z USA | Rijád | František Táborský | Bílý dům | Obchod | Muhammad bin Salmán | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Proroctví | Nositel Nobelovy ceny | Nobelovy ceny za ekonomii | Vyšší volatilita | Včerejší obchodování | UCITS ETF | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Obchodovat na burze | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Server BBC | Studie | Dolar k japonskému jenu | Zavedení digitální daně | Datový kalendář | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Ekologie | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Lagardeová | Volný obchod | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Reálné zhodnocení | Úrok | Nejbohatší | Implikované volatility | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Legislativa | Hongkongské akcie | Federální rezervní banky | Americká data | Walt Disney | AFP | EUR Index | Ekonomická důvěra | Dlužníci | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Vládní bondy | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | Deficit hospodaření státu | Hospodaření státu | Investice v závěru roku | Statistika | Technologický sektor | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Průmysl | Jan Vejmělek | Rozpočet na rok 2020 | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Na burze | Vyšší poptávka | Propouštění | Nejdražší firma světa | Aranmka | CBDC | Standard Oil | Rostoucí náklady | NTT | Docomo | Ceny potravin | Rozvoj | Vlastní nemovitost | Nejvyšší nezaměstnanost | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Inflace v listopadu | Německý ZEW index | Digitální věk | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Dějiny burzovního obchodování | Historie burzovního obchodování | Vládní výdaje | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Pojišťovny | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Konzervativní strana | Válka mezi USA a Čínou | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Celkový zisk | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Časopis Forbes | Farmaceutická společnost | Airbus | Společnost Microsoft | Míra | Daniel Křetínský | PMI z Německa | Ohlédnutí | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Německý PMI | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Vojtěch Benda | Kupní síla | Fed index | Nová sazba | FDX | Nejziskovější | Bankovní vklady | AT&T | Disney | Rozpočtové politiky | Ministr hospodářství | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Boháči | Celkový deficit | Bydlení | EY | Aurora Cannabis | Ztráta | Nejlepší investiční příležitosti | Investiční příležitosti 2020 | NERV | SPD | Stratég | Propad akciových trhů | Miliardy korun | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Reality show | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Americký index | Schodek státního rozpočtu | Obchodní podmínky | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Akcie s vysokými dividendami | Hospodaření | Příjmy z firemních daní | Příjmy z firemních daní v Irsku | Příjmy země z firemních daní | Dublin | Paschal Donohoe | Údaje ministerstva | Placení daní | Irské ministerstvo financí | Bernie Sanders | Klesající trend | Objem objednávek | Vyšší ceny ropy | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Netflix | Inovace | Washington | Výprodeje akcií | Finální odhad | Středoevropské měny dnes | Miliardy eur | Írán | Sezónnost | Soukromí investoři | Ifo | Experti | Horší časy | Poradenství | Vliv na investice | Míra inflace v ČR | FTSE Russell | Wall Street Journal (WSJ) | Iniciativa | Česká inflace | Proinflační | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | Růst spotřebitelských cen v Británii | Peter Cardillo | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Americké ministerstvo | Nájemné | Nižší růst | Ceny energií | Vyplácení dividend | Obchodujte americké akcie | Denní volatilita | Prognózy ČNB | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Choose France | Zvolte Francii | Astrazeneca | General Electric (GE) | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Objem hypotečních úvěrů | Průměrná úroková sazba | Vlastní digitální měny | Google | Trhy | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Asijské indexy | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Pravidelné investice | Spravedlivé důchody | Důchody | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Jednatel | Ceny Bitcoinu | Dnešní datový kalendář | Boeing | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Pravděpodobnost ztráty | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Výdaje | Zamezení dvojího zdanění | Daňová optimalizace | Slevy na dani | Daň z příjmu | Zpracovatelský sektor | Stoupající sentiment | PMI za leden | Municipality | Americký ISM | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Prodávající | Nižší daně | Poptávky po ropě | Růst sazeb | Marek Mora | Politika centrálních bank | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zvyšující se inflace | Empire State Index | Akcie společnosti Apple | Kingsview Investment Management | Paul Nolte | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Ministerstvo financí ČR | Důvěra v průmyslu | Investice do realit | Dopad koronaviru | Střední podniky | Petr Matějovský | České banky | NVAX | Šíření onemocnění | Ekonomické recese | Roberto Gualtieri | Italský ministr hospodářství | Časová náročnost | Index nákupních manažerů ve výrobě | Zpřesněný odhad | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Cyklické akcie | Německé maloobchodní tržby | Vývoj | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Index čínských akcií | Překoupenost | Spotřebitelské ceny v únoru | Volatilita na finančních trzích | WP | Rishi Sunak | Pomoc ekonomice | Zásoby ropy v USA | Ekonomický balíček | Prudký pokles | Vysoké ztráty | Poradci | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Opatření proti koronaviru | Evropské dividendové akcie | Royal Dutch Shell (RDSA) | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Mince | Profitovat | Opatření vlády | Vládní představitelé | Další vývoj | Stimuly | Dopad na finanční trhy | Brusel | Fiskální politiky | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Největší propad | Cenový vývoj | Hlavní ekonom ING | Silný pokles | Fiskální balíček | Stimul | New York Times | Nákupy aktiv | Měnové podmínky | Viceprezident | Spotřebitelé | Ekonomický rozvoj | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | Texas | Euro na dolar | Bilion dolarů | Další pokles | Vyplácet dividendy | Německý ministr financí | Koronavirová krize | MF | Podání přiznání k dani z příjmu | Přiznání k dani z příjmu | Přiznání k dani z příjmu fyzických osob | Podat daňové přiznání | Pravidla EU | Kalifornie | OSVČ | Kongres | Škoda | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | NBC | Domácnosti | Výrobce letadel | Hotovost | KDU-ČSL | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Babišova vláda | Zápis z posledního zasedání | Spoření | Sněmovna reprezentantů | Mitch McConnell | Tým Admiral Markets | Tomáš Raputa | Podpůrný balíček | Prostor pro pokles | Záchranný balíček | Další růst | Růst | Senátor Bernie Sanders | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Biliony | Potenciál | Boj s koronavirem | Investice do zdravotnictví | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Bulharsko | Unijní země | Ekonomiky | Nigérie | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Slovensko | České PMI | Války | Danuše Nerudová | Schodek | Březnová data | Globální hospodářské krize | Český rozpočet | KoroNERV-20 | Organizace | Akcie Alibaba Group | Poskytování hypoték | LTV | Růst nezaměstnanosti | Deficit veřejných financí | Hrubý domácí produkt země | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Koronakrize | Změny sazeb | Údaje | DPH | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | Radovan Vítek | Karel Komárek | Pohonné hmoty v ČR | Ministři | Pomalé oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Životní styl | Profitabilnější | Rozpočtový schodek USA | Nejvyšší soud | Celková inflace | Výpadky | Massachusetts | Více peněz | REIT ETF | IM2A | H413 | AWP | SREIT | Global X SuperDividend REIT ETF | Aberdeen Global Premier Properties Fund | HSBC FTSE EPRA/NAREIT Developed UCITS ETF USD | BNP Paribas Easy FTSE EPRA/NAREIT Eurozone Capped UCITS ETF QD | Akcie Innovative Industrial Properties (IIPR) | IIPR | Akcie Innovative Industrial Properties | Innovative Industrial Properties | Innovative Industrial Properties (IIPR) | Akcie W.P. Carey | Akcie W.P. Carey (WPC) | WPC | W.P. Carey (WPC) | W.P. Carey | Akcie Welltower | Akcie Welltower (WELL) | WELL | Welltower (WELL) | REIT u LYNX | Akcie REIT | Úspory | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | Otevírání ekonomiky | Statistiky | Uzavření trhů | Indikace | Malé podniky | USD za barel | Průměrný výnos | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Polská průmyslová produkce | Důvěra v eurozóně | ODS | Premiér Andrej Babiš | Debata | Surové ropy | PMI ve službách | Posílení | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Podpůrná opatření | Lucembursko | Data z trhu práce | Zrušení daně z nabytí | Cenový pokles | Cestování | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | Americká centrální banka (Fed) | Osobní příjmy | Shell | Společnost Shell | Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí | Maloobchod | Zaměstnanci | Český státní rozpočet | Růst výnosů | Soud | Oddlužení | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Politická nestabilita | Dluhy | Dopad krize | ONE | RBI | Royal Caribbean | Xiaomi | Dnešní výsledky | Sektor služeb | Historické výsledky | Spekulovat | Zájem o hypotéky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | PMI v eurozóně | Americká obchodní komora | Výše kapitálu | Minimální výše kapitálu | Investment management | JDE | Rizikovější měny | Unie | Republikánský prezident | ČR | Stravenkový paušál | Koronavirové pandemie | Andrej Babiš (ANO) | Bývalý prezident | Státní kasa | Pozitivní sentiment | PEPP | Nová prognóza | Antivirus | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Býčí trend | Statistiky z trhu práce | Tchaj-wan | Rekordní pokles | ProSiebenSat.1 Media | Index Nasdaq Composite | Americká nezaměstnanost | Zpomalení inflace | Rozpočtový deficit USA | Národní rozpočtová rada | Největší světová ekonomika | Canopy Growth | Cronos | HDP Itálie | Plán investic | Rozsáhlé investice | Členové Fedu | Podpůrné programy | CapitalPanda | Jozo Perić | Propad cen | Výplata | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Covid | Druhá vlna pandemie | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Infekce Covid | Vyšší daně | Druhá vlna | Útlum ekonomické aktivity | CERGE-EI | Nové žádosti o podporu | Příjmy a výdaje | Živnostníci | Paušální daň | Český stát | Německá nezaměstnanost | Objem zakázek | Dopad pandemie | Novavax | Fond obnovy | Plátcovství DPH | Tulipánová mánie | Tulipány | Výrazný propad | Chorvatsko | Abbott Labs | Členové kartelu OPEC | Úspěchy | Ocenění | Šance | Německý maloobchod | Růst tržeb | Ceny | Praha | Celkové daňové příjmy | Daňové příjmy státu | Celostátní daňové příjmy | DPFO | Spotřební daně | Dlouhodobé výsledky | Zakladatel Amazonu | Byty v Praze | Znovuotevření ekonomiky | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Životní úroveň | Forward guidance | Bohatí lidé | Americké vládní dluhopisy | Německá míra nezaměstnanosti | Akcie u LYNX | Největší firmy | Propad ekonomiky | Odhad růstu HDP | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Velké technologické firmy | Turistický ruch | Index výroby | Rekordní deficit | Analytici Fidelity International | Růst HDP Itálie | NYT | Napětí mezi Čínou a USA | Zpomalování inflace | Prezidentské volby USA | Snižování cen výrobců | Podhodnocený | Pandemická situace | Pandemická situace v USA | Jednání o státním rozpočtu | Vládní koalice | Investice do vodíku | Poptávka po českých státních dluhopisech | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Výpadek příjmů | Nižší výdaje | Výrobní sektor | Průměrné mzdy | Odborníci | P/E poměr | Inspirace | Zdanění | Forwardové body | Nová prognóza Ministerstva financí | Prognóza Ministerstva financí | Konec daně z nabytí nemovitostí | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Výkon ekonomiky | Akcie NIO | Oživení z pandemie | Korporátní daň | Program Antivirus | Elektromobily | Pandemie v Evropě | Politici | The New York Times (NYT) | Biden | List The New York Times | Softwarová společnost | Trump a Biden | Vývoj státního rozpočtu | Růst deficitu | Pracovní místa | Ranní okénko | Česká republika | Celková míra nezaměstnanosti | Odvolací soud | Federální odvolací soud | FiveThirtyEight | Graf ropy WTI | Změna politiky | Vyjádření premiéra | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | Ceny bytů | Americké prezidentské volby | Jeffrey Sachs | Ekonom Jeffrey Sachs | Americký ekonom | Kompenzační programy | Dopady amerických voleb | Množství peněz | Vítězství Joe Bidena | Mluvčí Bílého domu | Volby USA | Volby USA 2020 | Protiepidemická opatření | Black Lifes Matter | Nařízení | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Intel | Zvolení Trumpa | Bidenovo vítězství | Veřejné finance ČR | PFE | JNJ | Poklidné obchodování | Poplatková struktura | Vítězství Bidena | Nabízené dluhopisy | Výdělky | Daňový balíček | Vzorce chování | Dluhopis Republiky | Vakcinace | Program QE | Investice státu | Očkování | Zadlužování | NBP | Ceny aktiv | Celní spor | EU-USA | Spor EU-USA | Celní spor EU-USA | Emise dluhopisů | Japanizace | Vývoj federální daně | Vývoj federální daně z příjmu | Volební den | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | DOT | Počet pracovních míst | Brands | Zdravotní péče | Paušální daně | Salutem | Salutem Fund | ProSiebenSat.1 | Evropské centrální banky | Tempo hospodářského růstu | MJ | Měsíční data | MFČR | Vyšší důchody | Růst výrobní aktivity | Výrobní aktivity | Jen Psakiová | Rozvolnění | HAS | Nákup bitcoinu | Daňové zvýhodnění | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Výrazné zvýšení daní | V4 | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | IFS | Posílení české měny | Maďarská ekonomika | Admirals | Pandemie covidu-19 | Nový americký prezident | Dnešní videokomentář | Vysoké dividendy | Bidenův plán | Bidenův infrastrukturální plán | Plán amerického prezidenta | Jobs Plan | Globální daňové dohody | Daňové dohody | Realitní fondy | Investovat do nemovitostí | Firemní daně | Ochrana proti inflaci | British American Tobacco | Imperial Brands | Odhad letošního růstu ekonomiky | Objednávky | Oživení na americkém trhu práce | Inflace v České republice | Výrazná inflace | Meziroční růst cen | Indická centrální banka | Plán obnovy | API | Růst úroků | Nayib Bukele | Salvador | Plány | Cíle | Příležitosti | Průměrný roční výnos | Prodeje dluhopisů | Zdražování cen | Prodej | Zdanění firem | Globální zdanění firem | Taper | Ministři financí zemí V4 | Investiční fond s proměnným základním kapitálem | Cenové stability | Saldo hospodaření | Technologie | Protipandemická opatření | ČNB minutes | Daňová pravidla | Minimální sazby daně | Sazby daně | Jednání kartelu OPEC | JAR | Odvětví | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Bilion | AMISTA | Chování | Růst výrobních cen | Projekce | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Rozpočtové příjmy | Byty | Zájem Čechů | Vlna pandemie | Společnosti | Chivo | Prezident Nayib Bukele | Opatření | Výběr daní | ANO | Althea Spinozzi | Fond s proměnným základním kapitálem | Bukele | Prezident Bukele | Kompenzace | Plány Fedu | Úročení | Těžby Bitcoinu | Chování lidí | Investiční možnosti | Rozpočtový schodek Spojených států | Pozornost | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Příjmy z kryptoměn | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Bitcoin City | TIM | Conchagua | Mizata | Blockstream | Samson Mow | Město Bitcoin City | Město Bitcoin | Omikron | 3М | Varianty covidu | Daňové zatížení | Dopad na realitní trh | Reakce České národní banky | Úvěr na bydlení | Rostoucí inflace | Obavy z omikronu | Inflační situace | Inflační situace v ČR | Jaromír Gec | Základní sazba | Zvýšení slevy na poplatníka | MTI | Agentura MTI | Rozvahy Fedu | Zvyšování sazeb Fedu | Amista investiční společnost | Snížení daně | Daňová sazba | Jak zdanit kryptoměny | Příjmy z prodeje kryptoměn | Danit kryptoměny | Kryptokalkulačka | Kryptosměnárny | Nehmotný movitý majetek | Movitý majetek | Simplecoin | Cointracker | CryptotaxCalculator | Koinly | Snížení spotřební daně | Daň na pohonné hmoty | Těžiště rozpočtu | Řešení kriminality | Nárůst výdajů | Nárůst výdajů na obranu
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet