Riziková přirážka

Forex: Euro klesá vůči dolaru po zprávě, že rezignoval nový francouzský premiér
06.10.2025 Euro dnes oslabuje vůči dolaru po zprávě, že rezignoval nový francouzský premiér Sébastien Lecornu, kterého prezident Emmanuel Macron jmenoval teprve před měsícem. Lecornu se premiérského křesla vzdal den po oznámení jmen ministrů ve své vznikající vládě. Jednotná evropská měna nicméně vystoupila na rekordní maximum vůči japonskému jenu. Ten se dostal pod tlak po zprávě, že předsedkyní japonské Liberálnědemokratické strany (LDP) se stala bývalá ministryně hospodářské bezpečnosti a vnitra Sanae Takaičiová.

Euro prudce klesá kvůli rezignaci nového francouzského premiéra
06.10.2025 Jednotná evropská měna euro prudce klesá po zprávě, že rezignoval nový francouzský premiér Sébastien Lecornu, kterého prezident Emmanuel Macron jmenoval teprve před měsícem. O rezignaci informovala s odkazem na své zdroje z vlády televize BFM TV a později potvrdil Elysejský palác. Lecornu se premiérského křesla vzdal den po oznámení jmen ministrů ve své vznikající vládě.

Trh se snaží uhasit požár
20.06.2025 Trhy aktuálně vstřebávají oznámení Donalda Trumpa, že rozhodnutí o americkém útoku na Írán padne během dvou týdnů. Bílý dům mohl jednat kdykoli, ale poskytl Teheránu čas na návrat k jednacímu stolu na téma jeho jaderného programu. Trh s ropou to vnímá jako deeskalaci a cena klesá. Jenže bude index S&P 500 interpretovat situaci stejně i po svátku Juneteenth? Nové obchodování po dni volna se totiž shoduje s tzv. triple witching, což zvyšuje riziko prudké volatility.

Napětí na Blízkém východě žene ceny ropy vzhůru
19.06.2025 Ceny ropy ve čtvrtek pokračují v růstu, jelikož konflikt mezi Izraelem a Íránem vstoupil do sedmého dne a příměří je stále v nedohlednu. Brent se obchoduje za 77,06 USD za barel a americká WTI posílila na 75,68 USD, přičemž jen minulý týden dosáhla Brent svého pětiměsíčního maxima na 78,50 USD po izraelském útoku na Írán.

Od cel k rozpočtu. Nervozita na amerických trzích znovu stoupá
22.05.2025 Nervozita na trzích opět stoupá. Během včerejší obchodní seance ztrácely americké (dlouhé) dluhopisy, stejně jako akciové trhy. Spouštěčem byla tentokrát nízká poptávka po americkém dluhu ze strany primárních dealerů, kvůli které se nejdelší konec výnosové křivky vyšplhal nad psychologicky důležitou hranici 5 %, nejvýše od roku 2023. Příběh sell America se tak ani po relativním zklidnění situace na frontě obchodních válek, kde máme pravděpodobně to nejhorší (z hlediska výše tarifů) již za sebou, prozatím nevyčerpal.

Ceny evropského plynu klesají
27.02.2025 Evropská energetika prožila náročnou zimu, která, jak řada z nás doufá, je definitivně za námi. A to bez toho, aby dostala evropské domácnosti, firmy do nepříjemného „nedostatku“ za situace mimořádně chladného počasí nebo změn toku plynu na Ukrajině. Přesto současné ceny kolem 45 EUR za MWh nejsou zrovna nízké, a i když se jedná asi o 20% pokles od nedávných maxim, takto vysokou cenu plynu jsme tu neměli od začátku roku 2023. Jaký je další výhled a jaké by mohly být klíčové faktory pro ceny energetické komodity?

Středoevropské měny v býčím opojení
25.02.2025 Středoevropským měnám se daří. V “přiměřeně” pozitivním případě atakují několikaměsíční maxima (forint či koruna), v případě plné euforie jsou to maxima několikaletá, což je případ polského zlotého. Co stojí za nečekanými zisky regionálních měn, jež jako by zapomněly na démona Trumpa, který Evropě hrozí vysokými cly? Asi nejčerstvějším fundamentálním impulsem byly víkendové volby v Německu.

Politická krize ve Francii (znovu) strašákem pro trhy
28.11.2024 Netrvalo to příliš dlouho a Francie prožívá další fázi táhlé politické krize. Ohniskem střetu je tentokrát návrh rozpočtu pro příští rok, jehož neschválení by vedlo ke zhoršení již tak hlubokého deficitu veřejných financí. To se pochopitelně nelíbí trhům – riziková přirážka francouzského desetiletého papíru vůči německému bundu včera vzrostla na 90bps, nejvyšší úroveň od roku 2012.

Co spojuje klesající dluhopisy, rostoucí indexy a problémy Macy's?
26.11.2024 Americké akciové trhy zakončily pondělní obchodování růstem, přičemž index malých společností Russell 2000 dosáhl historického maxima. Optimismus investorů podpořilo jmenování Scotta Bessenta na post ministra financí USA, což přispělo k poklesu výnosů amerických státních dluhopisů.

Komodity: Snížení pozice v centru pozornosti, protože volatilita stoupá a růst USA zpomaluje
05.08.2024 Současné turbulence na globálních finančních trzích dosáhly úrovně, která nebyla zaznamenána od roku 2020, a zatímco řada slabých amerických údajů v průběhu července pomohla vytvořit nervózní tržní podmínky a poptávané akciové sektory utrpěly obraty, bylo to překvapivé zvýšení sazeb ze strany Bank of Japan 31. července, které vyvolalo to, co lze nejlépe popsat jako současný pád hybnosti. Slabá data z USA z minulého týdne a holubičí zpráva FOMC navíc výrazně změnily náladu na trhu, přičemž obchodníci nyní vidí velké riziko, že Fed a další centrální banky opakují chyby historie tím, že příliš dlouho čekají se snižováním úrokových sazeb a pak jsou příliš pomalé, když konečně začnou. V důsledku toho trh nyní oceňuje pět snížení o 25 bazických bodů ze strany FOMC před koncem roku a snížení o 50 bazických bodů na zářijovém zasedání.

O francouzských volbách, udržitelnosti dluhu a roli ECB
18.06.2024 Vyhlášení předčasných parlamentní voleb ve Francii vneslo na dluhopisové trhy napětí – výnos francouzského desetiletého papíru se dostal na nejvyšší úroveň od listopadu 2023, riziková přirážka vůči německému bundu je dokonce nejvyšší od roku 2012, kdy naplno zuřila dluhová krize eurozóny. Trhy obecně nemají rády nejistotu, a ta je ve spojitosti s výsledkem parlamentních voleb enormní. Dvoukolový volební systém s možností tvořit aliance totiž může přinést různorodé výsledky, včetně tzv. kohabitace. K této situaci by došlo při vítězství Národního sdružení vedené Marine le Pen, které se profiluje jako anti-imigrační a anti-evropské hnutí s velmi ambiciózní rozpočtovou agendou.

Pohonné hmoty to zatím výš nevytáhnou, navzdory startu motoristické sezóny čekejme zlevnění. Při rozpoutání války Izraele a Íránu ale hrozí ceny kolem 50 Kč/l
02.05.2024 Pohonné hmoty čeká první letošní výraznější zlevňování. A to navzdory aktuálnímu zahájení motoristické sezóny. Důvodem je znatelný pokles cen ropy, k němuž v uplynulých dnech došlo. Ještě minulý týden se ropa Brent prodávala za cenu kolem 90 dolarů za barel. Včera však uzavírala na méně než 84 dolarech.

Rok 2023 na finančních trzích
25.12.2023 Uplynulý rok si investoři užívali relativní zklidnění. Po covidu, čipové krizi, akutní fázi ukrajinské války a navazujícímu energetickému a inflačnímu šoku se za posledních 12 měsíců začal ekonomický i politický vývoj vracet blíže k normálu. Když přimhouříme oči nad Blízkým východem, dalo by se říct, že se 20. léta vrací do předcovidových „business as usual“.

Dopad konfliktu v Izraeli na ceny ropy by podle analytiků mohl být omezený
08.10.2023 Ceny ropy by v reakci na útok palestinských ozbrojenců z Hamásu na Izrael mohly v pondělí prudce vzrůst. Celkový dopad útoku ale bude pravděpodobně omezený. Řekli to zpravodajské televizi CNBC odborníci na energetiku. To však podle nich platí pouze za předpokladu, že konflikt nebude dále eskalovat.
Související klíčová slova:
Obchodování zlata | Vývoj ceny akcie Netflix | Relativní zklidnění | Výzva | Výkyvy | Silicon Valley Bank | Světlo na konci tunelu | CVaR | Veřejné finance | Podmíněná hodnota v riziku | Bankrot Silicon Valley Bank | Line | Cap | Barclays | Agentura S&P | Hodnota v riziku | Investovat do NATGAS | Facts Global Energy | Statistiky | EUR | Bank of Japan | Dotcom | Trend | Výnosy dluhopisů | Období záporných úrokových sazeb | Akciové trhy | Federální dluh | Pozornost trhu | Dow Jones Industrial | Ole Hansen | Asijské trhy | Oslabení trendu | Pravděpodobnost | Citigroup | Finance | Ceny akcie Netflix | Slabá čínská ekonomika | Nakupující centrální banky | Největší banky v USA | Snížení cen | Argos Capital | Goldman Sachs | Cena Brentu | Juneteenth | Energetika | Současný propad | Macromicro | Předvídatelnost kurzů | Krátkodobý výhled | Dodávky ropy a plynu | Obavy investorů | Klouzavé průměry | Světová kryptoměna | Geopolitické napětí | Volatilita | Analytický tým FXstreet.cz | Eskalace | Obchodní seance | Směrnice | Obchodování s plynem | USA | Volby | Úrokové sazby v USA a Evropě | Zvyšování sazeb | Ztráty předešlého roku | Nákup plynu | Snížení úrokových sazeb | Dolarový index | Růst akcií | Iman Nasseri | Silicon Valley | Vysoké riziko | Výrazný růst | Jak investovat do komodit | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Rostoucí těžba v USA | Nezaměstnanost | Růst cen | Washington | Uplynulý rok | Vybírání zisků | Kryptoměna Bitcoin | Nižší ceny | Největší banky | Evropská měna | Prezident Erdogan | Data z trhu | Elysejský palác | Makroekonomický fundament | Zápis z posledního zasedání Fedu | Sazby v USA | BMO Family Office | Obchodní války | Zvyšování úrokového nákladu | Vzdělávací materiály | Možnost obchodovat | Dopad konfliktu v Izraeli | Brent | Politika | Očekávání | Daňové úlevy | Porovnání vývoje | Marine Le Pen | Sazby v USA a Evropě | Vyšší výnosy | Zvýšení sazeb | Války na Ukrajině | Zásoby ropy | Pozornost | Ekonomiky | Růst | Oznámení | Příležitosti | Narušení dodávek ropy | Ceny pohonných hmot | MiFID II | ČSOB | Sentiment na trhu | Měnový pár USD/JPY | Výnosy amerických státních dluhopisů | Použití finanční páky | Situace na Blízkém východě | Tempo hospodářského růstu | CBOE | SMA 100 | Výhled | Hrozba | Vývoj ceny ropy Brent | Rostoucí úrokové sazby | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Akciová riziková přirážka | Dow Jones | Objem obchodů | Úrokové sazby v USA | Vanda Insights | Opatrný optimismus | Těžba v USA | Klíčové události | Inflace | Krize eurozóny | Izrael a Palestina | Kontrakty | Pozitivní sentiment | Lira | Geopolitická rizika | Návrh rozpočtu | Deutsche Bank | Francouzský premiér | Business as usual | Investujte zodpovědně | Výsledky voleb | OIL.WTI | Vývoj kurzu | Trh | Úroveň volatility | Poměr PE | MSCI | Retailoví investoři | Ekonom společnosti | Investiční ředitelka | Rozdílové smlouvy | Průmysl | Swapové body | Index | Měď | Skupina OPEC | Futures kontrakty | Zlaté rezervy | Eura | Komise | Nejistoty | Republikáni | Bílý dům | Kapitál | Macron | Bydlení | Vývoj měnového páru | Optimismus investorů | Agentura Reuters | Íránské rakety | S&P | Hnutí Hizballáh | Nabídka | Zpráva | Narušení dodávek | Akciové indexy | Centrální banky | Válka | Devalvace | Wall Street Journal | Zásoby ropy v USA | Adam Sarhan | Cboe VIX | Výnosové křivky | Deficit | Objem dluhopisů | Lukáš Kovanda | Index Stoxx 600 | Budoucnost | Ceny Bitcoinu | Pohled na zlato | Data z USA | Zkapalněný plyn | Izrael | Investování do zlata pro začátečníky | Podnikání na kapitálovém trhu | Tržní podmínky | Rozpoutání války | Skupina OPEC+ | Koruna | Nevyhnutelná devalvace | Nařízení Evropského parlamentu | Zařízení | Benzín | Propad výnosů dluhopisů | Obchodovat | Snižování sazeb | Leva | Historie | Ropa Brent | Uzavření Hormuzského průlivu | Graf | BFM TV | Rovnováha | Konflikt mezi Izraelem a Íránem | Volatility | Futures | Americké státní dluhopisy | Žádný výnos | Donald Trump | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Bitcoin | Akciový index | Historické maximum | Jak investovat do NATGAS? | Správce fondu | Sell | Hlavní ekonom | 50 Park Investments | Vývoj ceny zlata v USD | Společnosti | Očekávání úrokových sazeb | Jak investovat do komodit? | NAFTA | Americké indexy | Index Nasdaq Composite | Růst úrokových sazeb | Dolar vůči japonskému jenu | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Offshore | Dow Jones Industrial Average | Domácnosti | Další růst | Výnosy | Vice | Stříbro | Dodávky ropy | Opatření | Energetický sektor | Pokles cen | MXN | ETF | Globální akciový index | Analytici | Globální akciový index MSCI | Marketingová komunikace | Rozpočtová pravidla | Známky oslabení trendu | Současné ceny | Macromicro.com | Vítězství | Investiční doporučení | Intradenní rekordy | Vedení centrální banky | Komise v přenesené pravomoci | Zpráva Commitment of Traders | CNY | Druhé funkční období | Propad jenu | Sázka | On-line data z trhů | Odpor | Dluhopisy | CL | Rok 2025 | Saxo | Poptávka | Výdaje | Obchodníci | Očekávání trhu | Williams %R | Počasí | Vývoj | Americké burzy | Euro posiluje | Podnikání | Ceny evropského plynu | Dluhová krize | Koncentrace | Konkurenceschopnost | Ropná zařízení | Shutdown | Problémy | Předchozí seance | Erdogan | Ropa | Riziko ztráty | EUR/USD | Kanadský dolar | Měnové politiky | MIFID | Dánové | Fiskální politika | Pohonné hmoty | Index Russell | Měna euro | Premier Forex | Americká administrativa | Investiční strategie | Konsolidace | 3М | Obrovský náskok | Prezidentské volby | Cenové pohyby | Zvyšování úrokových sazeb | Světový obchod | Sazby | Zlotý | Politická rozhodnutí | Zvýšení produkce | Úrokové sazby | Investovat | Komoditní | Burze | Generální ředitel | Ziskový poměr PE | Rezignace | Signály z trhu | Změny úrokových sazeb | Firmy | Stratég Saxo Bank | Růst cen ropy | Pondělní obchodování | Zajištění | Trading | Zájem investorů | Výsledky německých voleb | Euro dnes | Manažer hedgeového fondu | Investování | Fed | Analytický tým | Prohlášení | NASDAQ 100 | Robusta | Účastníci trhu | Bankrot Silicon Valley | Euro k dolaru | Náskok před konkurencí | Bezpečnostní rizika | Pierre Andurand | Trhy | Politická krize ve Francii | Další růst úrokových sazeb | Amazon | Rizika | Ruský Urals | Commitment of Traders | Globální trhy | Dluhopisový trh | Futures na ropu | Velcí hráči | Japonský Nikkei | Porovnání vývoje akciového indexu | Vysoké ceny | Ředitelka | Klíčové faktory | TradingEconomics | Cenu plynu | Ministerstvo financí | Americké akciové indexy | Volby v Německu | Tesla | Stabilita | Konzultant | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Vandana Hariová | Poradenství | Národní sdružení | CAD | Společnost | Odborníci na energetiku | Maloobchodní sektor | Dluhové krize | FXstreet | Velké riziko | Obchod | Tomáš Raputa | Tradeři | Ceny ropy Brent | Hospodářské politiky | Riziko | Trinity | JPY | USDX | Zvýšené volatility | Urals | CashFlow | Turecká lira | Nástroj | Nadšení | Plyn | Pokles cen ropy | Čína | Capital | Libanon | BMO | Ceny | Spotřebitelský sektor | Financování | Recese | Pokles | Války | Centrální banka | USD/TRY | WTI | Zápis z posledního zasedání | SMA | Blízký východ | Biliony | EUR/JPY | Libra | Odborníci | Investments | Překvapivý růst | Celní politiky | Stratég | Forint | Ceny zlata | Blue-chip | Výnos | Index DOW | Německé ekonomiky | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | 256/2004 | Trinity Bank | MNB | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Zasedání MNB | Singapur | Zboží z Číny | Utažení měnové politiky | VIX | Index Dow Jones Industrial | Pravděpodobnost recese | Euforie | Írán | Biliony dolarů | Funkční období | Část zisků | Zisk | Futures na zlato | WTI a Brent | Pozitiva | Středoevropské měny | Nasdaq Composite | Pozitivní zprávy | Obchodování | Býčí sentiment | Úroky | Prezident | Akciový index S&P 500 | Jednotná evropská měna | TRY | Prémie | Evropa | Měna | Nasdaq | Trump | Prognózy zisku | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Euro klesá | Francie | Předpověď | Den díkůvzdání | Údaje | Eurodolar | FXstreet.cz | Snížení daní | xStation5 | Portfólia | Japonsko | Zemní plyn | Směřování | Grafy | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Propad akcií | Vývoj měnového páru USD/TRY | Situace | Index Russell 2000 | Finanční systém | NATGAS | FOREX | Signály | Sazby beze změny | Americké akciové trhy | Aliance | Spready | HDP | Ekonom | Optimismus | Dolar | Euro | Klid | Akcie Netflix | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | Rizikové prémie | Přirážka | Ropný benchmark | ČTK | Ztráty | Zásobníky | Japonský jen | FOMC | Akcie | Měnové podmínky | Nervozita na trzích | Návratnost | Příměří mezi Izraelem a Libanonem | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Reuters | OPEC+ | PEPP | Libra šterlinků | Rekordní maximum | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Globální indexy | Kryštof Míšek | Emmanuel Macron | Prognózy | Kurz | Daně | Globální růst | Index Dow Jones Industrial Average | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | CFD na komodity | Rekord | Výsledky | Ceny pohonných hmot v Česku | Saúdové | Business | Pro investory | Traders | Potenciál | Rally | Investujte | Komoditní stratég | Komunikace | Americké futures | Indie | Zisky | Makroekonomický vývoj | tradingeconomics.com | Dluhopisové trhy | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Vývoj ceny akcie | Russell 2000 | Ukazatel | Index MSCI | Měny | Burzy | Trh s ropou | Investování do zlata | Rusko | Vývoj ceny ropy | Řízení rizik | Zhodnocení | Nervozita | Ceny surovin | Fundament | Liz Truss | Hodnota bitcoinu | FedWatch | Plány | Administrativa | DOGE | Cena ropy WTI | Nikkei | TIM | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Prodej | Zasedání Fedu | Vývoj ceny bitcoinu | Capital Economics | Vyhlídky | Udržitelnost | LNG | Zklidnění situace | Výrazný pokles | Riziko recese | Střednědobý výhled | Očekávání investorů | Výkonnost | Downtrend | Index S&P 500 | Obraty | Krize | BFM | HDP USA | Růst výnosů | Synergie | Příliv kapitálu | S&P 500 | JDE | MWh | MT4 | Cena | Zadlužení | Rozpočet | Americký trh | Family Office | Snížení sazeb | CME Group | Kurzy | Prudký růst cen | Nové rekordy | Propad ropy | Fiskální balíček | EMA | Forexu | Debata | Zlato | Ekonomika | Geopolitika | Denní graf | Schodek | Odpovědnost | Oslabení | Macy's | Finanční situace | Kryptoměny | Banky | Vlády | Australský index | Šance | Fundamenty | Bankrot | Netflix | Wall Street | Vysoké úrokové sazby | Ministr financí | Zlepšení | Sazby Fedu | XTB | Asijské akciové trhy | Intervenovat | Americký Fed | Pozice | Čínská ekonomika | Portfolia | Objem transakcí | OCI | Pullback | Kovy | Vývoj měnového páru USD/JPY | Market | Stoxx | Německé vlády | Support | Vývoj ceny zlata | Chuť riskovat | OPEC | Ministryně financí | Sentiment | NYSE | Investoři | Americká ropa | Evropský index | Politická krize | Index Dow Jones | Saxo Bank | Klíčový support | Nová vláda | Nařízení | Snižování daní | Zdražování | Ropy | S&P 500 a Dow Jones | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Zvolený prezident | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Energetické komodity | USD | Vývoj dolarového indexu | Peso | Obchodování s komoditami | Konflikt mezi Izraelem | Cena ropy | Federální rezervní systém | Krize ve Francii | CZ | Australský dolar | Propad | Dezinflace | Objemy obchodů | Finanční ztráty | Nemovitosti | Turecká centrální banka | Nejistota | CME | Kryptoměna | Nvidia | Česká republika | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | ECB | Stoxx 600 | Velikost pozice | Doporučení | Nové vedení | Body | Arabica | Krypto | ROCE | Americká cla | Vánoční svátky | Hizballáh | EU | Caixin | Materiály | PMI ve službách | Trading pro začátečníky | Jak investovat | Pracovní síly | Akciový trh | Investor | USD/JPY | Ukazatele | Měnový pár | Banka | Ceny ropy a plynu | Zvýšený objem | Průmyslové kovy | CNBC | Řízení portfolia
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Výhled | Index | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Pokles | Banka | Trading | 3М | Reuters | Indikátor | Banky | ČTK | Cena | Pivot




