Sobota 20. července 2024 14:26
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Fintokei Payout
reklama
FTMO férovost

Německý akciový index DAX

C:\fakepath\cac40.jpg

Francouzské akcie po prvním kole voleb posilují

01.07.2024 Francouzské akcie po prvním kole parlamentních voleb posilují. Index CAC 40 kolem 9:40 SELČ přidával přes dvě procenta. Francouzská aktiva oslabovala od překvapivého rozhodnutí prezidenta Emmanuela Macrona z 9. června vypsat předčasné volby. Podle agentury Reuters se trhy obávaly především vyhlídky na výraznou většinu krajní pravice nebo krajní levice.
C:\fakepath\trade-21062024.jpg

Porozumění základním obchodním jednotkám: Body, Pipy a Ticky

21.06.2024 Pro nováčky ve světě obchodování může být orientace v odborných termínech, které popisují změny cen, značně náročná. Termíny jako body, pipy a ticky jsou klíčové v každodenním obchodování, avšak jejich správné používání není vždy samozřejmostí. Tento článek vám pomůže pochopit rozdíly mezi těmito jednotkami a jak je správně používat ve vašich obchodních strategiích.
img

Ranní okénko - Z USA tento týden dorazí statistika osobních příjmů a výdajů

25.03.2024 Pohled do ekonomického kalendáře na závěr března naznačuje, že zkrácený týden na finančních trzích by se měl odehrávat ve více odpočinkovém tempu. Mezi zajímavější údaje bude patřit statistika osobních příjmů a výdajů v USA zveřejňovaná v pátek spolu s Fedem preferovaným ukazatelem inflace. V závěru týdne dorazí i informace o březnové inflaci z některých států eurozóny, většina finančního trhu ale bude během pátku uzavřená a dopad tak bude pouze minimální. Z Česka již na začátku týdne dorazí výsledek konjukturálního průzkumu, v průběhu týdne pak také finální hodnota HDP za poslední kvartál loňského roku.
C:\fakepath\trader-22022024-ukazka.jpg

Praktické okénko – Toto by vás určitě také naštvalo!

22.02.2024 Finanční trhy jsou ve svých cenových pohybech nevyzpytatelné a někdy se stane, že slibně vypadající obchod nakonec skončí pouze v malém zisku.
C:\fakepath\ecb-18122023-2.jpg

Je prudký pokles sazeb reálný?

18.12.2023 V posledních týdnech se dle investorů výrazně navýšila pravděpodobnost poklesu úrokových sazeb v příštím roce. Americká, evropská, britská i česká centrální banka nyní čelí silnému tlaku trhů, které očekávají výrazné uvolnění měnové politiky a již na základě těchto přání ženou vzhůru akciové trhy.
C:\fakepath\dax-02112023-uvod.jpg

Multitimeframe analýza: 2.11.2023 německý akciový index DAX

02.11.2023 V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
img

Ranní okénko - Ceny průmyslových výrobců napoví o dalším směřování německé ekonomiky

20.06.2023 Dnes bude v Německu zveřejněna statistika cen německých výrobců. Tento ukazatel v měsíci dubnu nečekaně mírně vzrostl ve srovnání s měsícem března. Mělo by se jednat ale pouze o odchylku od trendu a v květnu by se ceny německých výrobců měly navrátit na sestupnou dráhu. Trh očekává v průměru pokles o 0,7 %. Květnové srovnání letošního a minulého roku přinese další zvolnění nabídkových cenových tlaků, kdy ceny průmyslových výrobců by se měly dostat pod 2 %. To jsou zajisté dobré zprávy z pohledu snižování německé inflace potažmo inflace celé eurozóny.
C:\fakepath\DAX.jpg

Německý akciový index DAX je na rekordu, dostal se nad 16.293 bodů

19.05.2023 Hlavní index německých akcií DAX dnes pokořil dosavadní maximum 16.290,19 bodu, které je z listopadu 2021, a vyšplhal se na nový rekord. Ukazují to záznamy z obchodování na burze ve Frankfurtu nad Mohanem. Akciové trhy podle analytiků těží z nadějí na pokrok v rozhovorech o zvýšení dluhového stropu ve Spojených státech, které by odvrátilo hrozbu platební neschopnosti americké vlády.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Akcie ve světě v prvním čtvrtletí zpevnily, řada evropských indexů je na maximu

03.04.2023 Akcie na světových trzích v prvních třech měsících letošního roku většinou zpevnily. Nejsledovanější americký akciový index S&P 500 si za první čtvrtletí připsal 7,5 procenta, evropský index Euro STOXX 50 pak téměř 12 procent. Řada evropských akciových indexů přitom dosáhla historických maxim, dařilo se hlavně technologickým titulům, ukazují statistiky.
C:\fakepath\dax-28112022.jpg

Německé akcie jsou v kurzu

28.11.2022 Německý akciový index DAX se ve srovnání s americkým indexem S&P 500 obchoduje dlouhodobě na nižší valuační hladině. Nejčastěji citovanými důvody budiž mírně vyšší rizikovost a zároveň mírně nižší růstový potenciál Německa ve srovnání se Spojenými státy. Mezi další dočasné negativní faktory pro německé akcie se řadí nedostatek čipů, který výrazně více ovlivňoval DAX s vyšším podílem automotive. A dále pak samozřejmě válka na Ukrajině a s ní spojený několikanásobný růst cen energií v Evropě a odpis businessu v Rusku a na Ukrajině.
img

Německý akciový index DAX startuje nový býčí trh

14.11.2022 Mezi příznivé faktory začátku týdne můžeme stále ještě počítat nastartování růstu akcií ze čtvrtka, dále se přidal čínský plán na pomoc realitnímu sektoru. Drobnou měrou mohla přispět lepší průmyslová data z eurozóny nebo vstřícně laděné informace ze setkání amerického a čínského prezidenta.
img

Na evropských trzích si dopoledne vedl Bayer a nevedly automobilky. V Praze otočily banky

25.08.2022 Akciové trhy se při dopolední obchodní seanci ve čtvrtek posouvaly lehce výše, sentiment je ale vrtkavý. Německý akciový index Dax přidával 0,1 %, zatímco zpřesněná data přinesla signály o odolnosti německé ekonomiky. Hrubý domácí produkt Německa ve druhém čtvrtletí stoupl o 0,1 procenta.
img

Prognóza pro EUR/USD na 23. 8. 2022

23.08.2022 Euro v pondělí nezůstávalo v konsolidaci na 1,0020 a při poklesu dosáhlo další medvědí cílové úrovně 0,9950. Nyní je otevřen další cíl (0,9850). Důvodem byly vážné obavy (za poslední měsíc) z globální recese. Německý akciový index DAX klesl o 2,32 %, americký S&P 500 o -2,14 %.
img

Lepší nálada na globálních trzích. DAX podruhé za sebou roste, v regionu investoři slyší na buyback Erste

21.06.2022 Úterním obchodním dnem na globálních trzích rezonuje zlepšení nálady, a tedy i růst akcií. Německý akciový index DAX přidává již druhý den v pořadí a dnes posiluje o 1,1 procenta. Nejvýrazněji roste Commerzbank, které pomohla zpráva o financování projektu RWE na stavbu větrné farmy v Německu, CBK GY +4,31 procenta, RWE GY +0,15 procenta.
img

Evropské burzy se při absenci Wall Street sunou nahoru. Paříži pomáhají banky, pražské burze KB a ČEZ

20.06.2022 Evropské burzy se i přes menší objemy posouvaly severním směrem, když německý akciový index DAX v průměru posiloval o 1 %. Společností, která šla proti proudu, bylo Covestro. Zpráva, která může stát za dnešním více jak 2procentním propadem, je navýšení krátké pozice od POINT72 Europe na 1,58 milionu akcií. Nicméně protizprávou je pokračující buyback 65.756 akcií a celkově oznámený zpětný odkup je ve výši 2,382 milionu, 1COV GY -2,00 %.
img

Americké indexy jako na horské dráze. Akcie KB po jmenování nového guvernéra ČNB -1,6 %

11.05.2022 Obavy z inflace i potenciální globální recese, to byla hlavní témata středeční obchodní seance na světových trzích. Evropské indexy se již druhý den v řadě obchodovaly v zelených hodnotách, když německý akciový index Dax posiloval přibližně o dvě procenta.
img

Tito 3 řečníci nejvíce bodovali u publika Purple Trading konference

02.05.2022 Tito 3 řečníci nejvíce bodovali u publika Purple Trading konference. Podívejte se na záznam jejich přednášek   V...
img

Tito 3 řečníci nejvíce bodovali u publika Purple Trading konference.

02.05.2022 V listopadu jsme oslavili páté narozeniny od vzniku Purple Trading a to ve velkém. Účastníci tak měli možnost poslechnout si přednášky špiček československé tradingové scény. A protože nám v Purple Trading záleží na názoru traderů, zeptali jsme se, které z přednášek se jim nejvíce líbily. V tomto článku najdete 3 nejlépe hodnocené řečníky a odkaz na stažení záznamu celé konference.
img

Evropské akcie dopoledne v záporu. Ztrácí Lufthansa, daří se Shellu. V Praze boduje ČEZ

13.04.2022 Evropské akciové indexy se ve středeční obchodní seanci pohybují v záporných hodnotách. Investoři reflektují situaci ve Spojených státech, kdy při včerejším reportu vzrostly spotřebitelské ceny v rámci očekávání trhu a inflace v USA dosáhla 8,5 %.
C:\fakepath\fxstreet-trader.jpg

Aktuálne ochodné príležitosti v nadmernej volatilite

06.03.2022 V tomto obchodnom výhľade poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy sa pozrieme na to kam až trh môže ísť. Pozrieme sa na ropu WTI, Nemecký akciový index DAX a Bitcoin.
img

Ruská agrese na trzích: Evropské akcie klesají, ruské jsou potopené. Zemní plyn s ropou prudce zdražují

24.02.2022 Prudké výprodeje akcií v Evropě, nejhorší den v historii pro ruské akcie, ropa a plyn prudce nahoru. Ruská armáda dnes ráno zahájila letecký i pozemní útok na sousední Ukrajinu poté, co ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že dal svolení ke speciální vojenské operaci na ukrajinském Donbasu. Prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil na Ukrajině válečný stav. Západ vojenský vpád odsoudil a hovoří o tvrdších sankcích proti Rusku. Přinášíme shrnutí úvodní reakce na akciových, komoditních a devizových trzích.
img

Alphabet a AMD se sice snaží, technologický Nasdaq ale zisky neudržel

02.02.2022 Technologický Nasdaq Composite zahájil dnes čtvrtý den v řadě růstem, zisky se mu ale nedaří udržet. Hlavními tahouny jsou nicméně i nadále technologičtí giganti Alphabet a Adv Micro Device.
img

Tato strategie pomohla svému autorovi vyhrát titul mistra světa v tradingu 2x po sobě!

09.11.2021 V rámci oslav 5. narozenin Purple Trading vystoupí se svou přednáškou na konferenci v Praze dvojnásobný mistr světa ve Forex a futures tradingu, Jan Smolen. Pokud vás zajímá, díky jaké strategii obsadil a poté i obhájil titul mistra světa v této velenáročné disciplíně, srdečně vás zveme k poslechu!
C:\fakepath\FXstreet-clanek-CZkonference-Smolen.jpg

Tato strategie pomohla svému autorovi vyhrát titul mistra světa v tradingu 2x po sobě!

05.11.2021 V rámci oslav 5. narozenin Purple Trading vystoupí se svou přednáškou na konferenci v Praze dvojnásobný mistr světa ve Forex a futures tradingu, Jan Smolen. Pokud vás zajímá, díky jaké strategii obsadil a poté i obhájil titul mistra světa v této velenáročné disciplíně, srdečně vás zveme k poslechu!
img

Hodnota akcií Freedom Holding Corp. se od vstupu na burzu Nasdaq ztrojnásobila

01.11.2021 Před dvěma lety vstoupila společnost Freedom Holding Corp. na největší elektronický burzovní trh na světě, NASDAQ pod tickerem #FRHC. Stala se tak prvním evropským akciovým brokerem zalistovaným na této přední technologické burze. Kapitalizace společnosti Freedom Holding Corp. se jen za poslední rok zdvojnásobila a nyní činí více než 3,7 miliardy dolarů.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-06092021-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (6.9.2021)

06.09.2021 Měnový pár EUR/USD minulý týden nabídl dvě obchodní příležitosti, na které jsem upozornil v mém týdenním komentáři. Jako první eurodolar prolomil spodní vstupní S/R zónu, čímž došlo k aktivaci short (sell) obchodu, který však bohužel po zasažení Profit-Targetu 1 (PT1) skončil na Break/Evenu. Následně jsme se však dočkali průrazu horní vstupní S/R zóny, kde byl čekající buy-stop příkaz a došlo tak k aktivování nákupního long (buy) obchodu, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\DAX.jpg

Německý akciový index DAX se rozšíří na 40 podniků

05.09.2021 Hlavní německý akciový index DAX se rozšíří ze 30 na 40 podniků. Nově se do indexu dostanou například automobilový holding Porsche SE a výrobce sportovního zboží Puma. Oznámila to včera burzovní společnost Deutsche Börse. Rozšíření, které vstoupí v platnost 20. září, je největší úpravou indexu DAX za posledních 33 let, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\top-03092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.09.2021 1) Japonské akcie dnes výrazně překonaly zbytek asijsko-pacifického regionu růstem o dvě procenta poté, co premiér Yoshihide Suga oznámil, že nebude svou funkci obhajovat v nadcházejících volbách. Čínský index nákupních manažerů ve službách klesl v srpnu na 46,7 bodu z červencových 54,9 bodu.
img

Opatrné obchodování v Evropě. SEC se připomíná, německá data jsou horší

25.08.2021 Německý index podnikatelského sentimentu Ifo se v srpnu zhoršil více, než se čekalo, čímž dává podobnou informaci jako nedávný index nákupních manažerů z průmyslu. Mírný dopad data možná mají, když se německý akciový index DAX nachází těsně v záporu a je na tom hůře než jeho hlavní protějšky. Zisky Londýna, Amsterdamu či Paříže jsou však dopoledne pouze drobné. Podobně jsou na tom také americké futures.
img

Denné zhrnutie: Ropa pokračuje v odraze nahor, americké akcie rozširujú zisky

24.08.2021 Počas utorkového obchodovania neboli zverejnené žiadne dôležité makro údaje, takže volatilita nebola nijak zaujímavá. Je možné, že tento stav bude pokračovať až do konca týždňa. Investori čakajú na piatkový prejav predsedu Fedu Jeromeho Powella na sympóziu v Jackson Hole. Dnes popoludní boli zverejnené iba údaje z amerického trhu s bývaním. V júli sa na primárnom trhu predalo 708 tisíc nehnuteľností, analytici očakávali 698 tisíc. Napriek včerajším rekordom na Wall Street bola volatilita na európskom obchodovaní mierna. Nemecký akciový index DAX sa konsolidoval v tesnom rozpätí a nakoniec sa ukončil obchodovanie o 0,33% vyššie, zatiaľ čo francúzsky CAC40 stratil 0,28%. Pokiaľ ide o americký akciový trh, po včerajšom silnom pohybe nahor pozorujeme pokračovanie súčasného trendu, ale s nižšou volatilitou. S&P500 a Dow Jones získavajú okolo 0,2%, zatiaľ čo Nasdaq sa obchoduje o 0,4% vyššie a Russell2000 pridáva viac ako 0,5%. Zdá sa, že trh predpokladá, že predseda Fedu použije štvrtú vlnu pandémie ako ospravedlnenie na zachovanie súčasných politík.
C:\fakepath\FX-5.jpeg

Evropské akcie za sebou mají nejlepší den za 11 týdnů

21.07.2021 Evropské akcie dnes před očekávaným čtvrtečním zasedáním Evropské centrální banky (ECB) zvýšily úterní mírné zisky. Díky příznivým zprávám se dařilo akciím největších a nejziskovějších firem i dříve ztrátovým titulům z cestovního ruchu. Panevropský index STOXX 600 má za sebou nejlepší den za uplynulých 11 týdnů.
C:\fakepath\e06532d0-6a83-11ea-9771-c8b6e3764063.jpg

Evropské akcie po pondělním propadu posílily

20.07.2021 Evropské akcie dnes posílily poté, co v pondělí kvůli obavám z koronavirové mutace delta zažily nejprudší pokles v letošním roce. Ke stabilizaci akciového trhu přispěly mimo jiné příznivé hospodářské výsledky některých podniků, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\FX-3.jpg

Evropské akcie kvůli obavám z mutace delta zažily nejhorší den za devět měsíců

19.07.2021 Evropské akcie za sebou mají nejhorší den za devět měsíců, panevropský index STOXX Europe 600 uzavřel dnešní obchodování poklesem o 2,32 procenta na 444,19 bodu. Investoři mají obavy z dopadů šíření nakažlivější koronavirové mutace delta na oživení světové ekonomiky.
img

🚀DE30 se blíží historickému maximu!

12.07.2021 Evropským indexům se podařilo vymanit z počátečních ztrát a během odpoledních hodin začaly růst. Německý akciový index DAX (DE30) přidává 0,5 % a testuje červnová maxima.
img

Graf dňa: DE30 (01.06.2021)

01.06.2021 Prvý obchodný deň v mesiaci sa nesie na vlne optimizmu. Hodinu po začatí obchodovania v Európe vzrástol nemecký akciový index DAX o 1%. V posledných dňoch sa index obchoduje v konsolidácii, ale ak sa zachová dnešný ranný nárast, je možný ďalší posun na sever. Z technického hľadiska je najbližší silnejší odpor na hladine 15 720 bodov a je označený 127,2% Fibonacciho retracementom.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (3.5.2021)

03.05.2021 Obchodování na finančních trzích v poslední době znejistělo. Wall Street dokázala v minulém týdnu růst, ale německý akciový index DAX 30 ztrácel už druhý týden v řadě. Zajímavý byl vývoj na technologickém indexu NASDAQ. Přestože v posledních dnech zveřejnilo své hospodářské výsledky 5 technologických gigantů (Apple, Microsoft, Facebook, Amazon, Alphabet) a ve všech pěti případech se jednalo o excelentní reporty, tak index nakonec ztratil 0,4 %. A dobré hospodářské výsledky hlásí také další firmy. V aktuální výsledkové sezóně už reportovala většina společností indexu S&P 500 (305 z 500). Očekávání na poli tržeb překonalo 71 % společností a 87 % společností vykázalo vyšší než očekávaný zisk. Reakce na trzích však vypadá na to, že trh už s velmi dobrými výsledky počítal.
img

Akcie klesají druhý den v řadě

20.04.2021 Akciové trhy jsou od začátku týdne pod prodejním tlakem, kam jim pomohly vysoké valuace a také nenápadně rostoucí výnosy z amerických státních dluhopisů. Pod tlakem jsou hlavně riziková aktiva v Evropě, kde investoři sledují velmi křehké ekonomické zotavení. Myšlenku podpořil možný pokles v bankovních úvěrech.
img

Horší ekonomická data dostala evropské akcie pod tlak

22.01.2021 Po nadprůměrně volatilním týdnů přichází na jeho konci výprodej, který dostává ocenění evropského indexu DAX na otevírací cenu začátku týdne. Důvodem nervozity jsou ekonomická data PMI z eurozóny, která dopadla ve většině případů hůře, než se očekávalo a trochu zchladila optimismus, který na trzích panoval. Prodloužené lockdowny si zatím vybírají daň na měkkých ekonomických datech, které předpovídají delší ekonomické zotavení.
img

Trhy dnes 4/1/2021: Akciové indexy ve světě začínají nový rok na historických maximech

04.01.2021 Akciové futures a ostatní riziková aktiva vkročila do nového roku podobně, jako skončila ten minulý, a to velmi pozitivně naladěna. Akciové indexy v USA začínají nový týden navýšením svých historických maxim a svá maxima navyšuje také německý akciový index DAX. Právě evropské indexy by se měly po vyřešení otázky brexitu plně soustředit na koronavirus, který stále dostává země na starém kontinentu pod tlak.
C:\fakepath\EU-stock-markets.jpg

Evropské akcie letos klesly, britské nejvíce od 2008

31.12.2020 Evropské akcie poslední den roku klesly kvůli přísnějším koronavirovým omezení v Británii a zvýšení cel na některého produkty z EU ze strany Spojených států. Ztráty si připsaly i za celý rok a index britských akcií zaznamenal nejvyšší roční propad od finanční krize v roce 2008. Objem obchodování však byl dnes nízký, protože mnoho obchodníků mělo volno a většina velkých evropských burz byla zavřená. Výjimkou byly trhy v Londýně, Madridu a Paříži, napsala agentura Reuters.
img

Překvapivý konec roku 2020: Akciové trhy i bitcoin na maximech. Tvrdý brexit je ze hry

31.12.2020 Stimulační balíček je na světě. Donald Trump podepsal dlouho navrhovaný zákon o podpoře pro občany USA. Podpora v rozsahu 2,3 bilionu dolarů zajistí s nejvyšší pravděpodobností americkým domácnostem jednorázový šek na 600 dolarů a prodloužení výplat v podpoře v nezaměstnanosti o jedenáct týdnů. Všechny tři hlavní americké indexy nejen díky této zprávě dosáhly intradenních rekordních maxim.
C:\fakepath\top-28122020-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.12.2020 1) Mnozí už nedoufali. Zprávy z jednání o obchodním brexitu byly poměrně dlouhou dobu bez progresu. Základním scénářem se proto stal brexit bez dohody. Ve středu 23. prosince však došlo na změnu, když se objevily první zvěsti, že dohoda je na světě. To nakonec na Štědrý den potvrdil jak britský premiér, tak předsedkyně Evropské komise. Reakce libry na oficiální potvrzení tohoto „vánočního zázraku“ mohla některé možná překvapit. Hlavní otázkou teď je, co bude dál s britskou měnou?
img

Akcie Wirecard – německý zprostředkovatel plateb se hroutí

24.06.2020 Akcie Wirecard byla přísně potrestána. Titulky článků a reportáží jsou plné spojení názvu společnosti s podvody a zmizelými miliardovými obnosy peněz. Cena akcií Wirecard mezitím klesá. Co se děje s tímto německým zprostředkovatelem plateb? A čemu by měli investoři věnovat pozornost?
img

Čo bolo, čo bude... na finančných trhoch

22.06.2020 Minulý týždeň sme boli svedkami pomerne zmiešaných správ, ktoré ovplyvňovali vývoj na finančných trhoch. Na jednej strane zhoršovali náladu na trhoch narastajúce počty nových prípadov koronavírusu (najmä v USA). Investori sa hospodárske oživenie, pretože vlády by v takomto prípade museli pristúpiť minimálne k spomaleniu uvoľňovania blokovacích opatrení.
img

Co bylo, co bude... na finančních trzích

15.06.2020 Obchodování na finančních trzích se v minulém týdnu přepnulo do negativního módu. Německý akciový index DAX klesl o 7,45 % a zamířil pod 12 000 bodů. Jednalo se o nejvyšší pokles od poloviny března, kdy se ke koronavirové krizi přidaly také propady na ropných trzích. Newyorský akciový index S&P 500 ztratil 4,8 % a klesl až k úrovni 3 000 bodů. Akciové indexy zamířily na úrovně, kde se nacházely na přelomu května a června.
img

Stringency index: Vlády pokračujú v uvoľňovaní opatrení, akciové indexy rastú

29.05.2020 Nálada na akciových trhoch sa v posledných týždňoch zlepšila, nakoľko mnohé, najmä európske krajiny postupne pristupujú k uvoľňovaniu blokovacích opatrení, čo zvyšuje pravdepodobnosť skorého ekonomického oživenia. Dokonca aj spoločnosť Volkswagen sa dnes vyjadrila, že v Číne dochádza k rýchlej obnove dopytu, pričom dopyt po automobiloch by sa mohol čoskoro vrátiť do predkrízových úrovní. Odborníci však varujú, že príliš skoré uvoľňovanie blokovacích opatrení môže vyvolať opätovné šírenie vírusu, na čo by vlády museli opäť reagovať opatreniami, čo by hospodárske oživenie opäť posunulo o niekoľko krokov späť.
C:\fakepath\akcie.jpg

Evropské akcie posílily, obětí nemoci covid-19 nyní přibývá méně

06.04.2020 Evropské akcie dnes výrazně posílily. Skutečnost, že na kontinentě nárůst počtu obětí nemoci covid-19 zpomalil, totiž vzbudila naděje, že zavedené restrikce se budou postupně uvolňovat. Panevropský akciový index STOXX 600 si připsal 3,73 procenta na 320,58 bodu. Nejvíce rostly akcie automobilového průmyslu a cestovního ruchu.
C:\fakepath\eu-27032020-lv.jpg

Evropské akcie dnes oslabily, za celý týden však vzrostly

27.03.2020 Evropské akcie dnes oslabily poté, co se představitelé Evropské unie neshodli na podobě podpůrných opatření pro ekonomiky sužované koronavirovou krizí. Panevropský index STOXX 600 dnes klesl o 3,26 procenta a uzavřel na 310,9 bodu. Za celý týden si však připsal zhruba šest procent, což představuje jeho nejvýraznější týdenní nárůst od roku 2011.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Evropské akcie kvůli neshodám EU kolem stimulů klesají

27.03.2020 Evropské akcie dnes oslabují, vliv na ně má zejména postoj představitelů Evropské unie, kteří se neshodli na podobě podpůrných opatření pro ekonomiky sužované koronavirovou krizí. Panevropský index STOXX 600 kolem 14:00 SEČ ztrácel zhruba 3,2 procenta na 311 bodů. K jeho poklesu přispěla rovněž zpráva, že koronavirem se nakazil britský premiér Boris Johnson.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Koruna po pondělním oslabení posílila k euru i dolaru

24.03.2020 Česká měna dnes po pondělním prudkém oslabení část ztrát smazala a posílila vůči oběma světovým měnám. Vůči euru zpevnila o 12 haléřů na závěrečných 27,73 Kč/EUR, k dolaru posílila o dvacetník na 25,68 Kč/USD. Vyplývá to z dat na webu Patria Online. V pondělí se koruna ocitla k euru na nejslabší hodnotě od ledna 2015 a k dolaru byla nejslabší od ledna 2017.
C:\fakepath\dax.jpg

Je na tom eurozóna opravdu tak dobře?

13.02.2020 Německý akciový index DAX zdolal tento týden po dvou letech svá historická maxima. Akcie rostou díky slabšímu euru, dohodnutému brexitu i pozitivnímu obratu v náladě samotných německých společností. Stejně tak pomáhá i další růst amerického S&P 500. Anebo není všechno tak optimistické, jak se zdá?
img

Graf dne: Globální akcie se dle RSI(14) dostaly do překoupené oblasti

17.12.2019 Akciové indexy předvádějí v posledních týdnech excelentní výkony. Wall Street navyšuje historická maxima po uzavření dohody na obchodní smlouvě mezi USA a Čínou. Příliš pozadu nezůstává ani Evropa, když se hlavní německý akciový index DAX drží od historických maxim na vzdálenost dvou procent a široký index Stoxx Europe 600 v pondělí dokonce na rekordech uzavřel. V podobném duchu se obchodují také globální indexy. Akcie strmě rostou, přestože stále nenastal obrat ve zpomalování globální ekonomiky. Zároveň však v současnosti chybí rizika, která by měla akciové trhy výrazně ohrozit. Dnešní graf globálního MSCI akciového indexu však ukazuje, že býci jsou ve své manické fázi, která by nemusela mít dlouhého trvání. Oblíbený oscilátor RSI(14) se po dvou týdnech dostal opět do překoupené oblasti a dnes se přehoupl přes úroveň 74. Býkům tak hrozí blížící se vrchol optimismu a návrat trhů na reálnější úrovně.
img

Ranní komentář: Snižování sazeb v USA nemá jednoznačnou podporu, Němci pilují stimul pro případ recese

20.08.2019 V pondělí pokračovala dobrá nálada na finančních trzích. Riziková aktiva rostla a naopak bezpečné přístavy typu dluhopisů nebo zlata měly tendenci dále korigovat. Včerejší seance byla bez důležitých fundamentů. Obchodníci stále nejvíce diskutují o uvolňování měnové politiky a obchodu mezi USA a Čínou.
img

ECB: nové kvantitativní uvolňování je naspadnutí

29.07.2019 Jednání guvernérů o úrokových sazbách ničím nepřekvapilo. Úroková sazba pro hlavní refinanční operace zůstává na nezměněné nulové úrovni a ostatní úrokové sazby pro jednodenní refinanční a jednodenní sterilizační operace se také nezmění. V posledních dnech pravděpodobnost snižování sazeb (rate cut) narůstala, díky čemuž oslabovalo euro a německý akciový index DAX rostl.
img

Pristúpi ECB k uvoľneniu menovej politiky?

16.07.2019 Najviac sa môže spomalenie dotknúť Nemecka kvôli automobilkám, ktoré sú veľmi náchylné na cyklické výkyvy globálneho hospodárstva, čo môže negatívne zasiahnúť nemecký akciový index DAX.
img

Jaký dopad budou mít volby do Evropského parlamentu pro finanční trhy?

23.05.2019 Dnes začínají volby do Evropského parlamentu a budou pokračovat až do neděle. Výsledky by mohly přinést nárůst vlivu euroskeptických stran a ovlivnit tak výkon evropských ekonomik i dění na finančních trzích. Zde nabízíme přehled toho, co lze po evropských volbách očekávat.
img

DE30 roste navzdory horším výsledkům reportu Ifo

24.04.2019 Německý akciový index DAX zůstává v býčím módu a dnes je nejsilnějším z hlavních evropských indexů. DE30 přidává 0,7 % a obchoduje se až nad úrovní 12 350 bodů - nejvýše od září 2018. K růstu indexu významně přispívá Wirecard (WDI.DE) vzestupem o 9,4 % díky zprávám o významné investici ze strany Softbank. Německým akciím se daří i přes další varovný signál z domácí ekonomiky. Index podnikatelského klimatu Ifo skončil pod očekávání a jeho výrobní subindex klesl nejníže od prosince 2012.
img

Ifo index by mohl odčarovat část negativního sentimentu z minulého týdne

25.03.2019 Index důvěry německých podnikatelů za březen pozitivně překvapil. Index hodnocení současné situace se zlepšil na 103,8 bodu z předchozích 103,6 bodu a index očekávání na příštích 6 měsíců vzrostl na 95,6 bodu z předchozí úrovně 94,0 bodu. Čekala se stagnace v očekávání a pokles v hodnocení současných podmínek.
C:\fakepath\TOP5-20032019-LV-11.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.03.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování smíšeně, když investoři čekali na výsledek dvoudenního zasedání americké centrální banky (Fed) a vyhodnocovali zprávy týkající se obchodní dohody mezi USA a Čínou.
img

EURUSD pred kľúčovou rezistenciou

19.03.2019 Európske akciové trhy dnes zažívajú úspešný deň. O pozitívnu náladu sa postaral ZEW Economic sentiment index eurozóny za marec, ktorý síce zaznamenal pokles o 2,5 bodu, no skončil výrazne lepšie než sa očakávalo. Akciové trhy však profitujú predovšetkým z pozitívnych očakávaní ohľadom zajtrajšieho zasadnutia FEDu. Najlepšie sa darilo automobilkám, ktoré podporilo pozitívne investičné odporúčanie od Bank of America Merrill Lynch . Analytici BAML odporučili nákup európskych automobiliek, predovšetkým nemeckých. „Po neúspešnom roku 2018 pre automobilky, vidíme v tomto roku priestor na rast“. Nemecký akciový index DAX (DE30) prerazil rezistenciu na úrovni 11775 bodov, čím sa otvoril priestor na rast k psychologickej hranici 12000 a technickej 12100 bodov.
img

USA a Čína zase o krok bližšie k dosiahnutiu obchodnej dohody

04.03.2019 Začiatok obchodného týždňa bol pre ázijské akciové trhy pozitívny. Spojené štáty a Čína sú blízko k dosiahnutiu obchodnej dohody. Nemenované zdroje blízke rokovaniam o obchodnej dohode uviedli, že Čína je pripravená výrazne navýšiť dovoz amerických produktov a znížiť clá na dovoz poľnohospodárskych produktov a automobilov z USA. Súčasťou obchodnej dohody môže byť aj zníženie, resp. úplné zrušenie dovozných ciel, ktoré zaviedli Spojené štáty na dovoz tovarov z Číny v ročnom objeme 200 miliárd dolárov.
img

Možné dosiahnutie obchodnej dohody medzi USA a Čínou už o dva týždne

01.03.2019 Posledný deň obchodného týždňa sa niesol v pozitívnom duchu. Caixin PMI - dáta z kontinentálnej Číny prekvapili očakávania o 0,9 bodu a dosiahli úroveň 49,9 bodov. Čínska domáca spotreba zaznamenáva mierne oživenie v dôsledku fiškálno-monetárnych stimulov. Nové zahraničné objednávky síce zaznamenali pokles kvôli americkým clám, avšak táto skutočnosť len poukazuje na to, aké je pre Čínu dôležité dosiahnutie obchodnej dohody s USA. V prípade, ak by nedošlo k obchodnej dohode a Spojené štáty by pristúpili k plánovanému zvýšeniu ciel z 10% na 25% na tovar v ročnom objeme 200 miliárd USD, americká ekonomika by podľa odhadov MMF stratila 0,2% a čínska 0,6% hospodárskeho rastu v roku 2019. Nová 150 stranová obchodná dohoda medzi USA a Čínou by mohla byť podpísaná už o dva týždňov. Tieto správy sa postarali o pozitívny sentiment na ázijských akciových trhoch. Čínsky akciový index Hang Seng sa pohybuje v blízkosti spodnej časti rastového trendového kanála. V prípade udržania supportu v oblasti 28500-28600 bodov, vytvorí sa priestor pre rast k úrovni 29000 bodov.
img

Slabá nálada v americkém i evropském průmyslu riziku příliš nesvědčí

21.02.2019 Data o náladě v americkém i evropském průmyslu na odhady nedosáhla, což znovu podněcuje obavy o výkonnost globální ekonomiky a nesvědčí riziku. Širší americký index S&P 500 se vydal dolů a pokud se tam udrží, bude to pro něj první pokles za čtyři seance.
img

​Mayová si upevnila pozici leadera – tržní analýza 13.12.2018

13.12.2018 Tereza Mayová získala včera v hlasování o nedůvěře ve svůj prospěch 200 hlasů z 317 možných. Ustála tak tlak, který na ní byl vyvinut po tom, co bylo shromážděno potřebných 48 hlasů z řad její strany. Upevnila si tak pozici leadera, jelikož další hlasování o nedůvěře nemůže být vyvoláno dalších 12 měsíců. Dnes se Mayová vydala opět do Bruselu, kde bude projednávat především otázku irských hranic. Evropští zastupitelé nejsou moc nadšeni a otevřeni diskusi pouze k tomuto bodu, jak již v minulosti pronesly. Brexit se tak značně komplikuje a je to vidět i na britské libře, která si prožívá turbulentní období.
img

Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne

16.11.2018 Nejvyššího zisku dosáhl v minulém týdnu trader z Česka. Německý akciový index Dax (DE30..) mu vynesl takřka 300 tisíc korun. Do pozice vstoupil 8. listopadu prodejním příkazem o velikosti 5 lotů na úrovni 11542,1 bodů. Následně o den později obchod uzavřel na hladině 11449,1 bodů. Pohyb ve prospěch obchodu dosáhl na 93 bodů.
img

FED sazby ponechal - tržní analýza 9.11.2018

09.11.2018 Na úrovni 2,25 %. Důležitý byl pro trhy doprovodný komentář – US ekonomice se daří, data z trhu práce jsou pozitivní. FED hodlá zachovat politiku navyšování úrokových sazeb a na příštím zasedání v prosinci sazby nejspíše zvýší. Dolar a dolarový indexy na to reagovaly posílením. Na dolarovém indexu je nejdůležitější rezistence 97,20 (nejvyšší úroveň z předchozího měsíce) a poté 97,40 (roční 50 % fibonacci retracement).
img

Sentiment investorů v Evropě se nelepší

06.11.2018 I přes uklidnění na akciových trzích během posledních dní se sentiment v Evropě výrazně nemění a panují zde mnohem větší obavy, než na druhé straně Atlantiku. Nic na tom nemění ani výsledková sezona, která dopadla poměrně pozitivně a potvrzuje zdraví v regionu. Křehká nálada investorů může být varovným signálem nejen pro růst cen akcií, ale také ekonomický růst v eurozóně. Evropský benchmark akciový index STOXX 600 v říjnu ztratil více jak 6% navzdory nárůstu o 1,7% ke konci měsíce, německý akciový index DAX pak realizoval ztrátu přes 9%.
C:\fakepath\DAX-23102018-LV-12.png

Index DAX utvořil formaci hlava a ramena

23.10.2018 Německý akciový index DAX při pohledu na denní graf prolomil díky cenové mezeře (gap) směrem dolů linii neckline formce hlava a ramena, čímž můžeme tuto formaci považovat za platnou. Nyní by mohl německý index pokračovat v poklesu směrem k dlouhodobé rostoucí trendové linii z roku 2011, která je zobrazena také na týdenním grafu. Pokud věříte v další pokles německého indexu, ale rádi byste vstoupili za výhodnější cenu, můžete vyčkat na zpětné otestování již prolomené linie neckline (pullback - nyní rezistence) a teprve pak krátkou (short) pozici otevřít.
img

Přehled dne: Dolar začátkem týdne posiluje, ropa pokračuje v korekci

22.10.2018  Začátek nového týdne zatím promítá průběh toho minulého a americký dolar razantně zpevňuje své dosavadní pozice....
img

Přehled dne: Dolar začátkem týdne posiluje, ropa pokračuje v korekci

22.10.2018 Začátek nového týdne zatím promítá průběh toho minulého a americký dolar razantně zpevňuje své dosavadní pozice. Na akciových trzích je dnes zatím vše beze změny a čeká se na iniciativu amerických obchodníků. Nervozita z trhů zatím výrazně neustupuje a VIX se drží v blízkosti 20 bodů.
img

Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne

19.10.2018 Obchod s nejvyšším ziskem na reálných účtech ve výši téměř 229 tisíc korun realizoval v minulém týdnu obchodník z Česka na ropě WTI. Prodejní pozici o velikosti pouhých 0,5 lotů zobchodoval během dlouhých 11 měsíců. Vstup proběhl 7. prosince 2017 na úrovni 56,04 USD/bbl a pozice byla realizována 8. října 2018 na 73,59 USD/bbl. Celkový pohyb trhu ve prospěch obchodu se vyšplhal na 17,55 dolarů.
C:\fakepath\DAX-16102018-LV-12.png

Index DAX tvoří formaci hlava a ramena

16.10.2018 Německý akciový index DAX při pohledu na týdenní graf utváří formaci hlava a ramena. Aby však byla formace platná, je zapotřebí jasného prolomení linie neckline směrem dolů, ta navíc leží v blízkosti dlouhodobé rostoucí trendové linie z roku 2011. Dočkáme se prolomení této oblasti směrem dolů a následného obratu trendu? V opačném případě by tento akciový index mohl zamířit zpět k vyšším hodnotám, a to například směrem k vyznačené S/R zóně z denního grafu a dále pak výše směrem ke klesající trendové linii.
img

Data z US trhu práce: NFP nepřekvapily – tržní analýza 8.10.2018

08.10.2018 V září se v nezemědělském sektoru vytvořilo pouze 134 tisíc nových pracovních míst, avšak míra nezaměstnanosti klesla o 0,2 % bodu na 3,7 %, což je nejníže za posledních 50 let. Průměrná hodinová mzda vzrostla o 8 centů a revize předchozích měsíců ukázaly, že se vytvořilo více nových pracovních míst, průměrně to je za poslední 3 měsíce 190 tisíc. Americký dolar po vyhlášení zprávy posílil, poté oslabil, avšak nyní již páteční ztráty stáhnul. Americké ekonomice se daří a je to vidět i na ostatních datech.
C:\fakepath\DAX-02102018-LV-11.png

Technický pohled na akciový index DAX

02.10.2018 Německý akciový index DAX se při pohledu na denní graf obchoduje v klesajícím trojúhelníku, jehož support tvoří vyznačená oblast kolem hladiny 12 100. Pokud by německý index oslabil do této oblasti, mohl by zde zároveň utvořit pravé rameno obrácené formace hlava a ramena. Dočkáme se tohoto scénáře nebo naopak cena toho akciového indexu zamíří směrem k oblasti rezistence trojúhelníkové formace kolem hladiny 12 300?
img

Analýza indexu S&P 500

21.08.2018 V právě probíhajícím týdnu by se měla uskutečnit schůzka mezi diplomaty z Číny a USA. Tato zpráva dorazila na trhy již koncem minulého týdne a trhy jsou od té doby pozitivně naladěny. Pozitivní sentiment se zatím drží akciových trhů, na čemž vydělává i ropa.
img

Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne

09.08.2018 Nejvyššího zisku na pozici na reálných obchodních účtech dosáhl v minulém týdnu trader z Česka. Německý akciový index Dax mu vynesl více než 900 tisíc korun. Do pozice vstoupil 27. července prodejním příkazem o velikosti 6 lotů na úrovni 12816 bodů. Následně ve čtvrtek 2. srpna obchod uzavřel na hladině 12576,5 bodů. Pohyb ve prospěch obchodu dosáhl na 240 bodů.
img

Ranní analýza: Euro zůstává pod prodejním tlakem, dnes HDP v USA

27.07.2018 Máme za sebou zajímavou obchodní seanci, kterou ovlivnilo především zasedání ECB a následný doprovodný komentář Maria Draghiho v podobě tiskové konference. Pokud si chcete přečíst podrobnosti tiskové konference, podívejte se na včerejší článek přímo věnovaný tiskové konferenci.
img

Ranní analýza: Euro zůstává pod prodejním tlakem, dnes HDP v USA

27.07.2018  Máme za sebou zajímavou obchodní seanci, kterou ovlivnilo především zasedání ECB a následný doprovodný komentář ...
img

Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne

25.07.2018 Nejvyššího zisku na pozici dosáhl v minulém týdnu trader z Česka. Německý akciový index Dax mu vynesl celkem 911 tisíc korun. Do pozice vstoupil 19. července prodejním příkazem o velikosti 10 lotů na úrovni 12714,3 bodů. Následně o den později obchod uzavřel na hladině 12573,1 bodů. Pohyb ve prospěch obchodu dosáhl na 141 bodů.
img

Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne

18.07.2018 Obchod s nejvyšším ziskem na reálných účtech ve výši téměř 524 tisíc korun realizoval obchodník z Česka na ropě Brent. Prodejní pozici o velikosti 8 lotů zobchodoval během středeční seance. Vstup proběhl na úrovni 76,33 USD/bbl a přibližně o 3 hodiny později byl obchod uzavřen na úrovni 73,38 USD/bbl. Celkový pohyb trhu ve prospěch obchodu se vyšplhal na 2,94 dolarů.
C:\fakepath\TOP5-18062018-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.06.2018 1) Asijské akciové trhy dnes uzavřely převážně v negativním pásmu, když se investoři soustředili na obchodní spor mezi Čínou a Spojenými státy, který se o víkendu znovu vyhrotil.
img

ECB vyhnalo z eura všechny býky, bude důležité zda udrží trend

15.06.2018  Včerejší seance byla pro forexové obchodníky více jak zajímavá, přičemž se o rozruch postarala především ECB. Ta...
C:\fakepath\TOP5-04042018-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.04.2018 1) Čína bude reagovat protiopatřením "stejného rozsahu a se stejnou intenzitou" na seznam 1 300 čínských výrobků, na něž chtějí USA uvalit 25% clo. Dnes o tom informovala agentura AP. Čínské ministerstvo obchodu uvedlo, že krok Spojených států napadne u Světové obchodní organizace (WTO). Americké opatření je podle Bílého domu reakcí na údajné čínské krádeže amerického duševního vlastnictví.
C:\fakepath\TOP5-23032018-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.03.2018 1) Jak slíbil, tak i učinil. Americký prezident Donald Trump včera podepsal dekret o uvalení cel na Čínu. Zároveň ale udělil dočasnou výjimku z cel na dovoz oceli a hliníku všem členským státům Evropské unie a dalším šesti zemím. Dolar na tyto zprávy výrazněji nereagoval. Na rozdíl od Wall Street, kterou Trump poslal do červených čísel. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie 30 předních amerických podniků, v reakci ztratil více než 700 bodů, v závěru odepsal téměř 3 % a zažil tak nejhorší den od 8. února.
img

Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne

14.03.2018 Do čela naší tabulky nejlepších obchodů se probojoval německý akciový index DAX. Traderovi z Česka přinesla spekulace na růst celkový zisk ve výši 814 tisíc korun. Obchodník ze Slovenska navýšil svůj reálný účet naopak sázkou na pokles o částku 3 790 euro.
C:\fakepath\DAX-13032018-LV-11.png

Technický pohled na akciový index DAX

13.03.2018 Německý akciový index DAX se při pohledu na denní graf přibližuje směrem k již dříve prolomenému supportu okolo hladiny 12 800 (pullback - nyní rezistence), který koresponduje s klouzavým průměrem SMA 200. Německému indexu však stojí v cestě swingové maximum okolo 12 600. Dočkáme se překonání tohoto maxima a dalšího růstu směrem k již zmíněné oblasti okolo 12 800 nebo budou mít naopak trh pod kontrolou medvědi a německý DAX oslabí směrem k březnovému minimu okolo 11 830?
img

Obchodné vojny v grafoch: EÚ bude pre Trumpa kvôli vysokému obchodnému prebytku tŕňom v oku

06.03.2018 Keď už každý zabudol, že Trump pred voľbami hovoril o protekcionizme, tak prišla správa o zavedení ciel na oceľ a hliník vo výške 25%, resp. 10%. Predstavitelia EÚ sa následne vyjadrili, že pokojne môžu aj oni reagovať zavedením vyšších ciel voči USA, na čo Trump reagoval, že keď chce Európa obchodnú vojnu, tak Trump zavedie clá na automobilový priemysel. Trhy to dosť vystrašilo, predovšetkým v minulom týždni. Aktuálne však akcie korigujú straty, niektorí investori zrejme považujú vyjadrenia EÚ a Trumpa za bluf.
img

Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne

21.02.2018 V minulém týdnu hrál prim na reálných obchodních účtech XTB německý akciový index DAX. Trader z Česka obohatil svůj obchodní účet o 362 tisíc korun. Trader se Slovenska si připsal zisk 4 243 euro. Obchodníci se však k zisku dostali zcela odlišnými cestami.
C:\fakepath\TOP5-06022018-LV-19.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.02.2018 1) Evropský akciový index Stoxx600 dnes ihned po otevření odepsal 3,2 procenta a dostal se na nejnižší úroveň od srpna roku 2017. Denní propad je nejprudší od poloviny roku 2016. Německý akciový index DAX klesal o 3 procenta na nejnižší úroveň od září roku 2016.
C:\fakepath\TOP5-23012018-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.01.2018 1) Ve švýcarském horském letovisku Davos dnes oficiálně začíná Světové ekonomické fórum (WEF). Očekává se na něm řada předních státníků, včetně amerického prezidenta Donalda Trumpa, německé kancléřky Angely Merkelové, francouzského prezidenta Emmanuela Macrona či britské premiérky Theresy Mayové.
C:\fakepath\DAX-23012018-LV-12.png

Technický pohled na akciový index DAX

23.01.2018 Německý akciový index DAX při pohledu na denní graf se díky cenovému odskoku (gap) dostal směrem nad historické maximum 13 525 a nyní se nachází v blízkosti rostoucí linie z roku 2015, která tvoří nejbližší rezistenci. Dočkáme se jejího proražení a dalšího růstu nebo naopak uvidíme korekci zpět k nižším hodnotám? Nejbližší support aktuálně tvoří již zmíněné historické maximum na 13 525 (dříve rezistence). Zde by případně mohli najít sílu znovu býci.
C:\fakepath\DAX-16012017-LV-13.png

Technický pohled na akciový index DAX

16.01.2018 Německý akciový index DAX se při pohledu na denní graf obchoduje v symetrické trojúhelníkové formaci. Pokud najdou býci na současných úrovních sílu a německý index jasně prolomí směrem vzhůru rezistenci trojúhelníku okolo 13 425, mohli bychom se dočkat dalšího růstu směrem k historickému maximu na hladině 13 525. Dočkáme se tohoto scénáře nebo se naopak ke slovu dostanou medvědi a po případném překonání swingového minima 13 151 zamíří index DAX směrem k supportu trojúhelníku?
img

DAX na dvouměsíčních maximech díky slabšímu euru

09.01.2018 Německý akciový index DAX 30 rostl v posledních šesti dnech a v úterý ráno se obchodoval výš o cca 0.3%. Během Londýnské seance se tento index pohyboval kolem úrovně 13,400 EUR. Tyto levely byly naposledy viděny v listopadu.
C:\fakepath\DAX-04012018-LV-13.png

Technický pohled na akciový index DAX

04.01.2018 Německý akciový index DAX se při pohledu na denní graf obchoduje mezi oblastí supportu 12 940 - 12 810 a oblastí rezistence 13 180 - 13 240. Německý DAX v úterý utvořil býčí Pin Bar na zmíněném supportu s minimem na hladině 12 745. Dokud se cena tohoto akciového indexu udrží nad minimem Pin Baru, tak je pravděpodobný další růst a to směrem ke zmíněné oblasti rezistence. V případě jejího proražení by se pak cena mohla dostat směrem ke klesající trendové linii a dále pak směrem ke swingovému maximum na hladině 13 338. Dočkáme se tohoto vývoje nebo budeme naopak svědky postupného oslabení?
img

Situácia v Nemecku sa komplikuje, investori zostávajú pokojní

21.11.2017 Situácia v koaličných rokovaniach v Nemecku sa komplikuje. Po tom, čo liberálna strana FDP odišla z rokovaní, nastal pat. Kancelárka a víťazka volieb Angela Merkelová podobnej situácii ešte nečelila. Analytici očakávajú niekoľko scenárov. Buď sa pôjde do predčasných volieb alebo sociálni demokrati kývnu na vytvorenie veľkej koalície alebo Merkelová bude vládnuť v menšinovej vláde. Skúsená politička sa však už nechala počuť, že preferuje predčasné voľby.
C:\fakepath\DAX-07112017-LV-13.png

Technický pohled na akciový index DAX

07.11.2017 Německý akciový index DAX při pohledu na denní graf nadále posiluje, nicméně otevření dlouhých (long) pozic na současných úrovních není zřejmě nejlepším nápadem. Pokud bychom se však dočkali korekce zpět směrem k supportu úzkého rostoucího trendového kanálu, ve kterém se německý index obchoduje, tak by již long pozice smysl dávat mohly. Uvidíme ovšem tuto korekci?
C:\fakepath\DAX-01112017-LV-11.png

Technický pohled na akciový index DAX

01.11.2017 Německý akciový index DAX při pohledu na denní graf prolomil směrem vzhůru rostoucí linii z roku 2000 a pokračuje v růstu. Z grafu je patrné, že německý index se obchoduje v úzkém rostoucím trendovém kanálu. Dočkáme se růstu směrem k jeho rezistenci okolo 13 600 nebo naopak poklesu směrem k jeho supportu, který koresponduje s již zmíněnou prolomenou rostoucí linií?
C:\fakepath\DAX-26102017-LV-11.png

Index DAX se obchoduje v bočním trendu

26.10.2017 Německý akciový index DAX se při pohledu na denní graf obchoduje v bočním trendu v blízkosti svých historických maxim. Pokud by německý index prolomil směrem dolů úroveň 12 909, mohl by následně pokračovat v poklesu směrem k hladině 12 676. Dočkáme se tohoto scénáře nebo naopak uvidíme posílení směrem k historickým maximům indexu? Výraznější pohyb tohoto indexu by mohl přijít po dnešním zasedání Evropské centrální banky (ECB) a po projevu jejího prezidenta Maria Draghiho.
C:\fakepath\TOP5-13102017-LV-19.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.10.2017 1) Asijské akciové trhy v závěru týdne skončily převážně v zelených číslech. Japonský akciový index Nikkei 225 se přehoupl přes hranici 21 000 bodů, což se mu povedlo poprvé od roku 1996.
img

Najväčšie chyby v tradingu – osobné skúsenosti

11.10.2017 Nedávno som napísal prvú časť o najväčších chybách v tradingu a dnes som sa rozhodol napísať pokračovanie, no s tým, že tieto nedostatky spojím s mojimi minulými skúsenosťami a ukážem tak na reálnych príkladoch, aké chyby som robil, i keď sú všeobecne známe. Verím, že môj reálny príbeh vám povie viac ako len otrepané všeobecné teórie. Ak sa v daných chybách nájdete, mohol by vám byť tento text nápomocný.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Akcie Sony | Uvolněné měnové politiky | Výpočet hodnoty bodu | Hlava a ramena | Cap | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Dukascopy | Vývoj | Obchodní platformy | Take Profit | Australská centrální banka | Allianz | Panevropský index | EUR/CAD | Člen bankovní rady Aleš Michl | EUR | Bundesbank | Příklady výpočtů | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | DAX (Deutscher Aktienindex) | Nedostatek čipů | Salesforce | Automobilový sektor | Vývoj ceny akcie Vonovia v EUR | Itálie | Praktické příklady výpočtů | Stoxx | Vývoj ceny zlata | Akcie čínských společností | JForex | Pip | Očekávání | Korelace | Volatilní | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | Stephan Flägel | World Cup Championship of Forex Trading | AUD/NZD | EUR/JPY | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Daily trading | Velikost kontraktu | Stimulační balíček | Trh práce | Vývoj depozitní sazby | Evropská komise | Pro investory | Masivní propouštění | Oživení ekonomiky | Swiss | DWS | Investice | Britská centrální banka | Potenciál | MACD | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Patrik Klempár | Julius Bär | Akvizice | Posílení | Česká měna dnes | Dění na světových burzách | ADP report | Ifo | Finanční nástroj | Japonské akcie | Nová vakcína | Hlavní index německých akcií DAX | Invaze na Ukrajinu | Britská libra | NYSE | E.ON | Levice | Rekord | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Obchodovat pro FTMO | Stop-Loss | Evropský index | FTSE MIB | Měnový pár GBP/USD | Freedom Holding | Společnost Apple | IHS | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | EUR/USD | Buy-stop | Hurikán Ida | Brenntag | Vanguard | Morgan Stanley | Stimul | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Neckline | Hodnota akcií Freedom Holding | Wolters Kluwer | Konkurenti | Price Action | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Benchmark | Rostoucí výnosy | Výnos | BlackRock | AdmiralMarkets | Měnový pár USD/JPY | Freedom Holding Corp | Brent | IHNED | Delta | Zalando | Americký akciový trh | Vývoj na trzích | Vzdělávání | Výrobce letecké techniky | Index milánské burzy | Rozhodnutí o sazbách | Index DOW | Import | FRHC | Alcoa | Daytrading | Hluboké recese | Kontrakty | Strach | Graf EURUSD | Ekonomika Japonska | GBP/EUR | AUDUSD | Rozšíření indexu DAX | Růst čínské ekonomiky | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Hasbro | Čínská burza | JPY | Analytický tým FXstreet.cz | Percentage in Point | Měny rozvíjejících se zemí | Leoš Mareš | Next Finance | Ekonomický sentiment | Ekonomiky | Miliardář George Soros | Výběr likvidity | Peníze | Poměr PE | Úspěšný trader | Ukazatel | Výrobní sektor | Demo obchodování | Nakupovat akcie | Coinmarketcap | Obavy z inflace | Certifikáty | Prognóza | FTSE 100 | Bezpečné přístavy | Barel ropy | Index CAC 40 | Konference v Jackson Hole | Tržní hodnota | Ropa WTI | Platforma JForex | Trendový indikátor | Brexit | Eurostoxx 50 | ZEW index | Vývoj ceny akcie Vonovia | Evropské burzy | CSI300 | Pozornost investorů | Burzy | EURUSD | USD/EUR | USD/BRL | Resistence | Komoditní trh | Kapitál | Kč/USD | Býčí divergence | NFP | Béžová kniha | Bond | Broker | Bayer | xStation | Backtesting | Investovat | USD | Vývoj německého akciového indexu DAX | Export | Britský akciový index FTSE 100 | Technická analýza | Koruna česká | Posilování koruny | CISCO | Freedom24.com | GBP/JPY | Reálné obchody | Americká ropa WTI | Kurzy akcií | Qualcomm | Plány | Na burze | Určení trendu | Riziková averze | Ekonom společnosti | Zvyšování těžby | Tvorba pracovních míst | Total | Tiff Macklem | GBP/CHF | Maďarsko | Úroková sazba | Očkování proti covidu-19 | Ahold Delhaize | Split | Tovární objednávky | CFD kontrakty | Měny účtů | Ruský prezident | P.A. | HDP v USA | Kapitálový trh | Komoditní sektor | Širší index S&P 500 | Obchodní nástroje | Avast | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Panevropský akciový index | Středoevropské měny | Freedom Finance Europe | Akciové trhy v Evropě | Dovednosti | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Německý export | Patria Online | Budoucnost | Šéf Bílého domu | Šíření nemoci | Caterpillar | Aktuální kurzy | Obchodování na finančních trzích | Pozitivní zprávy | Penzijní fondy | Nikkei | Obchodování s dluhopisy | 1 milion | Manfred Schlumberger | Komoditní | Vybírání zisků | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Válka na Ukrajině | Euforie | Dax trade | Makrodata | Akciové indexy | Investoři | Investing.com | Obchodní deník | Rizikovost | Portfolio | Výnosy z amerických dluhopisů | Investice do solární energie | EUR/AUD | Globální ekonomiky | Americký prezident | Negativní sentiment | Coca-Cola | AMD | Prezident ECB | Vakcína | Index PPI | Společnost Wirecard | Euro Stoxx 50 | Jádrový index | Dovoz ropy | Zisk | Janet Yellenová | Průmyslové objednávky | DAX30 | Intradenní obchody | Bank of England | Cena Etherea | Bollinger Bands | CAC 40 | Britský premiér | Prezident | Energetický gigant | BP | Britské akcie | Commodity futures trading | Hold | Vývoj akcií | Turecký premiér | Makrokalendář | Kč/EUR | Jak se stát lepším investorem | Evropské trhy | Analýzy | Americký S&P 500 | Přeprodaný trh | Investiční | Průzkum | Zvýšení úrokových sazeb | Vývoj měnového páru | IEA | HeidelbergCement | Německý DAX | Patria | Ceny Bitcoinu | Člen představenstva | Covid | UnitedHealth Group | Solární energie | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Pokles ceny | US500 | Renaissance Technologies | Evropské ekonomiky | Agentura Reuters | Fiskální rok | Obchodní plán | Zpráva | Bohatý | Apple | Loonie | EUR/PLN | Vysoká cena | Kybernetické měny | Dluhopisové výnosy | S&P | Česká měna | Hrubý domácí produkt (HDP) | Rok 2024 | Důvěra investorů | Obchodování | Zasedání Fedu | České koruny | Dluhopisoví tradeři | Tisková konference ECB | Brexit bez dohody | Meta | Financière Arbevel | Nabídka | GBP | Thyssenkrupp | Management | Posilování eura | PX Pražské burzy | Hodnota pipu | ZEW | Obchodní týden | Admiral Markets | Dobré výsledky | Centrální banky | Projev Jeroma Powella | Predikce cen komodit | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Eurostat | S/R zóna | Předpověď | Symrise | Zprávy | Ruský rubl | Deflace | Týdenní shrnutí | Dolary | Akcie v Asii | Patrik Mackových | MOEX | Akciový index | Index STOXX Europe | Obchodování na Wall Street | Cena akcie Vonovia | Stringency index | Index Stoxx 600 | Odchod z Evropské unie | Praha | Ceny ropy | Index RTS | Míra | Rate cut | Distribuce | Evropské akcie | 3M | Bitcoin | Silný růst | FOREX | Makroekonomické ukazatele | Evropská dluhová krize | Airbus | Změny sazeb | Mutace delta | Začínající obchodník | Měna Bitcoin | Kanada | Vyhlídky | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | Graf vývoje | CZ | NATO | Sázka | Cena ropy brent | Futures | Index cen domů | Medvědí divergence | Automobilky | Nástroj | Výsledky | Papertrading | Měny účtu | HUF | Obchodovanie | Depozitní sazby | Dění na finančních trzích | EURCZK | Index pařížské burzy | Nejistota | Pokles cen ropy | DailyFX | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Siemens | Digitální měny | Index německých akcií | Broadening formace | Instrument | Cena ropy WTI | Bank of America | TIM | Fundamentální analýza | René Remšík | Carnival | Odhady trhu | Bossa.cz | Australský dolar | Zelená čísla | Retracement | Koruna | Komoditní měny | Finanční služby | Výrazný pokles | Commodity Futures Trading Commission | DJIA | Kroky centrálních bank | Shell | OPEC+ | Francie | Panevropský index STOXX 600 | Pandemie nemoci COVID-19 | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | DMA | Objem | Propad | Trigger | Evropský statistický úřad Eurostat | Pokračující pokles | Výsledky firem | Výkonnost | HDP eurozóny | Oslabení měny | Údaje | Exxon Mobil | Očekávání analytiků | Automatické obchodní systémy | Alibaba | Trendová čára | US dollar | DPA | Shortovat | Hlavní indexy | Barack Obama | Aussie | Pfizer | Britské libry | VaR | Obchodování s akciemi | Studie | AFP | Covestro | Cenový cíl | Trading konference | Obchody | Deficit | S&P 500 Index | Graf | Polsko | Kolaps | Index S&P 500 | Ratingová agentura | TopForex | Plyn | Ruská invaze na Ukrajinu | Volodymyr Zelenskyj | Cenová hladina | Bankéř | Ropa Brent | HDP USA | Fibonacci retracement | Hrubý domácí produkt | Německý akciový index | Nejlepší akcie | EY | Aktuální hodnoty měny | tradingeconomics.com | LIBOR | Obchodovat CFD | Evropa | Jackson Hole | Tvrdý brexit | HUF/EUR | USD/PLN | OPEC | Short | Pár EUR/USD | Index výrobních cen | Johnson & Johnson | Eurodolar | KB | Bezpečné útočiště | Dnešní makroekonomické ukazatele | Disciplína | Maloobchod | Zveřejněná data | Earnings | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Trump | Royal Dutch Shell | Devalvace | Index volatility | Dow Jonesův index | ForexLive | Italská vláda | USD/CZK | Euroskupina | P/BV | Finanční krize | High | Euro dnes | Vstupy | Situace | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Inflace ve Francii | Equity | GBPUSD | Warranty | Rakousko | GBP/AUD | Stříbro | Index pařížské burzy CAC 40 | Portu | Pivot Point | CHF | DAX (DE30) | Česká koruna | Bank of Japan | Trader René Remšík | Americké objednávky | Čínský akciový index | Podnikatelská důvěra | G10 | Brokers | Japonský index Nikkei | Americké akcie | BBC | Měnový trh | Britská měna | Reálný účet | Dopad pandemie | MetaTrader | Obchodní výsledky | Index Nikkei | Akcie Amazonu | Spot | Evropská ekonomika | ex | Čínský statistický úřad | Inflace v Polsku | Indikátor RSI | Nejprudší pokles | Time-Frame | Růst výnosů | Trh | Day trade stocks | Komise | Přehled o dění na světových burzách | Akcie firem | Doporučení | Světové ekonomické fórum | Index AEX | Fed | Splatnost | Zahraniční obchod | Index londýnské burzy | Korekce | Indexy v Asii | Hodnota bodu | Rubl | Finanční společnosti | Akcie Pfizeru | Money management | Ripple | Výplaty dividendy | Pražské burzy | Downtrend | Zveřejnění výsledků | AUD/CAD | S&P 500 | Globální recese | DAX (FDAX) | Akciové indexy v USA | Yahoo | Překoupeno | JDE | Posílení dolaru | Stock | Zemní plyn | Ministři financí | Akcie banky | Technický pohled | Obchodní systém | GBP/NZD | Julius Baer | Rating | Praktické okénko | Znalost | SNB | Ruská invaze | Ekonomie | Hodnota akcií | Microsoft | USD/CHF | Příležitosti | Multitimeframe | Patria Forex | Volatility | Konfluence | Růst tržeb | Commission | Bitstamp | Změny cen | Sell | Pohyby na finančních trzích | Měny&Sazby | Long pozice | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | MetaTrader 4 | Uzavření pozice | Unce zlata | Automotive | Cena hliníku | ABN AMRO Bank | Short obchod | Směřování | Obchodování na forexovém trhu | Praktická definice | Agentura AP | Evropská banka | Vývoj akciového indexu DAX | Výpadky | Range | CFTC | Velké zisky | Krypto | Japonsko | Makroekonomické zprávy | TD Ameritrade | Sazby ECB | Centrální banka | Ceny akcie Vonovia v EUR | Deutsche Börse | Společnost Deutsche Börse | Exxon | Analytici | Intraday | Řízení rizika | ING | TLTRO | Německá vláda | Grafy | QE | Růst HDP | Tržní sentiment | LYNX | Kurzový závazek | Donald Trump | Čistý zisk | Jádrová inflace | Twitter | Směnný kurz | Analytika | Zasedání americké centrální banky | Margin call | Portugalsko | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Index DAX 30 | RISK-ON | Aukce | Data z pracovního trhu | Kybernetická měna | API | Cena ropy dnes | Nízká volatilita | Údaje o inflaci | Break Even | Reuters | Unilever | Beiersdorf | Německé finanční společnosti | Baidu | CZK | Chevron | Dobré zprávy | Tradingové strategie | MSCI U.S. Investable Market 2500 | Londýnské akciové burzy | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | Výstupy | Rekordní maximum | Nálada na globálních trzích | Předseda | Nejnovější statistika | Energetické problémy | Utahování měnové politiky | Deutsche Boerse | Qiagen | Tištění peněz | Traders | Jan Smolen | Performance | Makro | Lukáš Raška | Praní špinavých peněz | Boeing | Příkaz | Týden na finančních trzích | Příjmy a výdaje | Merrill Lynch | Rychlý růst | Evropské banky | Americký dolar | Libra | Cena komodit | CFD | Hodnota bodu v USD | CL | Open | Cena akcie | Realizace zisku | Vlastní kapitál | Více časových rámců | Pomoc ekonomice | Čínské měny | Řecko | Finanční instrumenty | Londýnský index FTSE 100 | Japonská centrální banka | Kurzy EUR | Nový rekord | Severomořská ropa | Refinitiv | Technická definice bodu | Cena | BNP | Mario Draghi | Odpor | AUD/JPY | ASML Holding NV | Snižování úrokových sazeb | Air | Akcie dnes | Economic | Ztráta | Ceny akcií | S&P500 | Dluhy | Největší pády | Dolar | Americký index S&P 500 | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Opce | Index nákupních manažerů | JPMorgan Chase & Co | ČNB | Šíření viru | VW | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Ceny zemního plynu | Pokles | Ceny komodit | Výběr zisků | Margin | Nvidia | Vývoj akciového indexu | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Take-Profit | Vinci | Komodita | Pokles výnosů dluhopisů | Začněte obchodovat | Švédsko | Koruna dnes | Maloobchodní tržby | Euro vůči dolaru | FTSE | Štěpán Hájek | Sanofi | Americká ekonomika | Multitimeframe analýza | Akcie Johnson & Johnson | Obchodník | AxiCorp | Swingové obchodování | Arrowstreet Capital | Negativní dopad | COVID-19 | Dluhopisy | Evropská centrální banka | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Tick | Index PX | Daně | Vonovia SE | Lídři | Moneta | Pivot | Rizika | ECB | BAT | Close | Vývoj inflace | FXCM | Pandemie nemoci | Momentum | Akcie Shell | Kurzy | Fond | Finanční prostředky | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | AUD/CHF | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Konsensus | Trader | Optimismus na akciových trzích | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Ekonomické údaje | Index tokijské burzy | Konsenzus | BNP Paribas | Conference Board | Signature Bank | Obchodní pozice | Globální ekonomika | Thomas Jordan | Allianz SE | Qontigo | Miliardy eur | ISM | Přehled kurzů | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | Cisco Systems | Francouzský index CAC 40 | Starbucks | Vysoké valuace | Delta Air Lines | Pšenice | Cena zlata | Obchodníci | HSBC | Pullback | Organizace zemí vyvážejících ropu | Euro STOXX | Breakout | RRR | Růst cen | Spekulace na růst | Drahé kovy | Indikátor | Sidoti & Company | Moskva | RSI | Forward | Měnová politika | Býčí trh | Americké akciové trhy | IFO index | Financování | Aktuální situace | Fitch | Nastavení měnové politiky | Měnový index | Jarda Tupý | Hodnota akcií ČEZ | Pokles ekonomiky | Cena palladia | Finance | EURGBP | Dividenda | USDJPY | Poptávka | Definice bodu | Guvernér | Dukascopy Europe | Očekávání trhu | Jedno euro | Louisiana | Freedom Finance | Německý index DAX | Obchodovat | Akciový trh v USA | Microsoft Corp | JPMorgan Chase | Holger Schmieding | Prezident Fedu | Index SSE Composite | XTB Štěpán Hájek | Parita | Posílení eura | Americké státní dluhopisy | Technologický Nasdaq | Dluhová krize | WTI | FinTech | Bod | Reporty | Shares | Zisk společnosti | Medvědi | Hrubý domácí produkt Německa | Kapitálové trhy | RBNZ | GfK | Paládium | Index MOEX | Úrokový diferenciál | Co bude | Reserve Bank of Australia | Hodnota Pipu | Obchodování s měnami | Data PMI | Obchodování CFD | Klouzavý průměr | RBI | Americká měna | Saúdská Arábie | Ziskovost | Bankéři | Video | Cena ropy | Paradox | Inflace | Problémy | Day trade strategies | Akcie bank | ROCE | Německá ekonomika | DAX | Zlato a stříbro | HDP | Svatý grál | Infineon Technologies | EUR/CHF | Alphabet | Vedení společnosti | Zkušenosti | Firma | Signály | PCE inflace | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Koronabondy | Načasování | Panevropský akciový index STOXX 600 | Erste | Lot | IHS Markit | Ropa | Statistiky | Stoxx 600 | Čínský index | SAP | FX | Index PMI | Ben Bernanke | Ekonom | SVB a Signature | Deutsche Bank | RUB | Změna času | Kurz | Market | Referendum | Martin Klass | Forexu | Raiffeisenbank a.s. | Bloomberg Commodity Index | Spekulace na pokles | Ropa a Plyn | Růst akcií | Pokles výnosů | Restrikce | Merck | Optimismus | Konjukturální průzkum | Facebook | Rozhodování | Cena ropy klesá | Forbes Quant Trader | Obchodování ropy | Vývoj německého akciového indexu | Profit-Target | Francouzský CAC 40 | USA | Naučte se obchodovat | Ticky | Fiskální stimuly | Index londýnské akciové burzy | Konglomerát | Euro | Yield | AUD | Binance | EuroStoxx50 | Oscilátor RSI | Akcie na Wall Street | Ruská agrese | Oscilátory | Risk | Predikce | Fibo | Fibonacci | Citigroup | Softbank | Dividendový výnos | Sony | Index VIX | Hospodářství | Japonský Nikkei | Pražský index PX | JP Morgan | Obchod | Siemens Healthineers | Růst ekonomiky | Majors | Úrokové sazby | Setkání ministrů financí eurozóny | EU | Ekonomická expanze | Redukce | Slabé euro | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Fresenius Medical | Komerční banka | NN Group | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Vývoz | Televize Sky News | Recese | Index strachu | Inflace v Německu | Nákup dluhopisů | ASML | Švýcarský frank | Báze | Bank of Canada | Měnové trhy | CZK/EUR | Index Dow Jones | Britská ekonomika | NZDUSD | SEC | USD/CAD | Burzovní indexy | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Nákupní doporučení | Americké burzy | Investor | Know-how | Oscilátor | Frank | Balance | KBC | Prodeje existujících domů | Pin Bar | Pips | Silné euro | Změna sazeb | Patria Finance | KPMG | Lufthansa | Ceny energií | Babypips | Graf indexu S&P 500 | Americké indexy | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index FTSE 100 | Index důvěry | Jerome Powell | Úspěchy | Prezident Donald Trump | Index amerického dolaru | Svíčkové formace | Technologický sektor | Fresenius SE | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Sell Stop | Sterling | Předpovědi | AXA | Tomáš Raputa | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | Americké vlády | TradingView | Trend | Pokles sazeb | Adidas | Dow Jones Industrial | Scottrade | Střední podniky | Časový rámec | Míra inflace | Tržby společnosti | RTS | Indexy PMI | Platforma | Měnová politika ECB | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | Michala Moravcová | Trhy v USA | USD/RUB | Ekonomický výhled | Verizon Communications | Trading | Akciové futures | WP | Negativní zprávy | Schodek | BTC | Indexy | Citi | Gabriel Štefaňák | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Obchodní bilance | Ticker | Severomořská ropa Brent | Patrik Hezucký | Mezinárodní měnový fond | Guvernér centrální banky | Průmysl | Bazický bod | Market Profile | Obchodování měnových párů | Akcie KB | Tempo růstu | Day trade online | Meziroční inflace | BASF | Continental | Air Liquide | Divergence | EasyJet | ETF | Akcie klesají | Akciové trhy | Výprodeje akcií | Kurzy měn | UnitedHealth | Šéfka Fedu | Ekonomika Spojených států | Long | Rally | Technický výhled | Bankovní rada | Komoditní index | Pandemie | GLE | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Osobní příjmy | Pokles inflace | Začátek výsledkové sezóny | Prodejní tlak | Ministerstvo financí | Výprodej | Zasedání centrální banky | Index německých akcií DAX | Zet.cz | Šance | Business | FOMC | Indikátory | Růst cen akcií | PMI ve službách | Pokles cen | Čínská centrální banka | DAX trading | Index euro | Program kvantitativního uvolňování | Konsolidace | Energetické krize | NZD/USD | Čínské akcie | Sentix | Trhy dnes | Bank of America Merrill Lynch | | Vývoj depozitní sazby ECB | Pochybnosti | Německé společnosti | Změny ceny | Zisky firem | Ekonomika eurozóny | Merck KGaA | Sky News | Purple Trading | Sentiment | Short pozice | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Berenberg | Politika | Konkurence | Commodity futures | Riziková aktiva | Letecké společnosti | PLN | Kapitalizace | FDAX | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Investiční ředitel | Čínský prezident | Forex Young Cup | Dnešní seance | Novavax | Americké futures | Yahoo Finance | ECOFIN | Deutsche Telekom | Nike | Oslabování eura | Mentor | Velká Británie | Makroekonomická data | PLN/EUR | Si Ťin-pching | Puma | Real Estate | George Soros | Nálada | Quant | Španělsko | Směr trendů | Měnové páry | Předsedkyně Evropské komise | Technologické akcie | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Intel | SVB | Index volatility VIX | Britské referendum | Ekonomika | Historická maxima | Ekonomická data | WTO | Úroková sazba ECB | SYRIZA | Soukromí zaměstnavatelé | Commerzbank | Zhodnocení | Obchodování s futures | Ceny zlata | Výhled | Jan Kovalovský | Futures na indexy | ESM | Americký akciový index | Komerční banky | Americký trh práce | Obchodní účet | Ethereum | Akciový trh | Japonská ekonomika | Akciový index DAX | Nový býčí trh | Propouštění | Index Hang Seng | Scalping | PayPal | Akcie | Day stock | Forex trading | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Finanční trhy | Nízké ceny ropy | Burzovní společnost | FTSE/MIB | Cyrrus | Dobrý výsledek | X-Trade Brokers | Růst cen energií | Prodejní signál | Fondy | Akcie automobilek | Investiční příležitosti | Londýnský index | Walt Disney | Komoditní trhy | ČEZ | Austrálie | Německé ekonomiky | Nikkei 225 | Spread | CZK/USD | Vývoj ceny akcie | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | New York | Swing | Analytik finančních trhů | Pád akcií | Optimistický výhled | Akcie ropných společností | Fresenius | Zpřesněná data | IBEX | AOS | G20 | Míra inflace v eurozóně | Akcie ve světě | Majoritní akcionář | Prezidentské volby | Zlepšení nálady | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Akciové trhy v USA | Dolarový index | Nervozita na trzích | Vývoj ceny ropy | Sazby | Akcie Tesla | Graf indexu | Investování | Generální ředitel | Devizové rezervy | Cíle | USD/JPY | Ekonomický kalendář | SPX 500 | Volkswagen | Zvyšování úrokových sazeb | Likvidita | RBA | Klouzavé průměry | Žádosti o podporu | Porsche | Španělský IBEX | Transakce | Švýcarské banky | Technologický index | Měny | Obchodní jednání | Snížení úrokových sazeb | MasterCard | Medvědí trend | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Irsko | Trade Brokers | Starcapital | Dobrá investice | Day trade | Fundamenty | DE30 | Železná ruda | DAX30 CFD | Newyorský index S&P 500 | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | MSCI | Patria Direct | Australská ekonomika | Thomson Reuters | Investiční instrumenty | FTMO | Walgreens | Ekonomické zotavení | Inside | Finanční trh | JPMorgan | Pokles rizika | MSCI U.S. Small Cap 1750 | Francouzské akcie | Německé akcie | Překoupené oblasti | Eni | Patria.cz | Prodeje | Hlavní index německých akcií | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Centrální bankéři | ABN Amro | Předčasné volby | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Forex korelace | Akcionář | Obchodní den | Zkušenost | Signál | S/R zóny | Česká národní banka | Výsledkové sezóny | Britská vláda | EPS | ADP | Square | Biliony dolarů | Ropy | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Americké akciové indexy | Klesající dolar | Člen bankovní rady | Forex trader | Banky v EU | Guvernér české národní banky | Společnost | Wolfgang Schäuble | Norská koruna | Obchodní systémy | PinBar | Sázky | Forbes | Investiční instrument | Swiss National Bank | Francouzský index | Brazilský real | Vysoká volatilita | BMW | Německá burza | 1D | Cena akcií | Guvernér ČNB | Daily trading tips | CAC40 | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | United Technologies | DAX 30 | Burze | Britské měny | Buy | Tisková konference | Eura | Obchodování na burze | Šíření koronaviru | Výsledek HDP | Mojmír Hampl | Zpomalení v Číně | RBAG | Organizace | Očekávaný zisk | Gap | VIX | Premiér Boris Johnson | Růst | Akcie ČEZ | Příjmy | Vývoj amerického dolaru | Vývoj akciového indexu FTSE 100 | Régis Aubert | Akcie Vonovia SE | Zajištění | CNY | TradingEconomics | BOSSA | Fúze | Index | Pipy | Infineon | Hlavní americké indexy | Wirecard | Fundament | Průmyslová produkce | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Global Cup of Futures Trading | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Akcie AMD | Daily FX | Vývoj akcií Société Générale | Vývoj akcií Crédit Agricole | Británie | Akcie švýcarské banky | Zisk na akcii | Forex DAX | Vladimir Putin | Prudký pokles cen | Prohlášení | Buyback | Průlom | Tesla | ForexNation | Okénko trhu | Procter & Gamble | Sartorius | Hellofresh | LVMH | ING Groep NV | Výpočet hodnoty pipu | Halliburton | AEX index | Pražská burza | Velké ztráty | Trader René | Russ Mould | Index SSE | CAD | Daimler | Komise pro regulaci akciových trhů | Morgan Stanley Capital International | Dnešní obchodování | Astrazeneca | Odvětví | Technologické společnosti | Strategie na obchodování | Pracovní místa | Praktické příklady | Ropné vrty | Kurz EUR | Dollar Index | Spotová volatilita | Bossa FX | Banka | Henkel | HelloFresh | Akcie Vonovia | Nasdaq Composite | Index spotřebitelských cen | DCLG index | Ministr financí | Akcie Vonovia v EUR | Zlepšení | Americký index | Akciový index S&P 500 | Supporty a rezistence | RWE | GBP/CAD | Americké centrální banky | CSRC | Bloomberg | Marketscope | UBS | Zhodnocení účtu | Bydlení | Analytik TopForex | Makléřské společnosti | Volatility report | cTrader | Obchodní války | Podpora | Carry trade | Snižování sazeb | Spready | Amsterodam | Intradenní analýza | Obchodování DAXu | Zadlužení | Konec roku | Vivendi | Nemovitosti | Buy the rumor, sell the news | Boris Johnson | Posilování české koruny | Snížení sazeb | eSignal | Porsche SE | Přehled | Euro k dolaru | Čínský index SSE Composite | Do čeho investovat | Index CPI | Market Color | Oživení světové ekonomiky | Globální akcie | Jiří Tyleček | Volkswagen AG | Hlavní ekonom | Vonovia | Zpomalení hospodářského oživení | Automobilový holding | Novozélandský dolar | Erste Group | Makléř | Měnové indexy | Depozitní sazby ECB | Akcie na světových trzích | xStation5 | Low | Hotovost | Německo | Obchodní model | Americké úrokové sazby | Aleš Michl | MT4 | Výpis z účtu | Ruské akcie | Investiční soutěže | AJ Bell | Vice | Walmart | XTB | Visa | Tvrdá ekonomická data | Výhled pro EUR/USD | Hodnoty měny | Průmyslové kovy | Praktická definice bodu | X-Trade | Statistika | Domácnosti | Uptrend | Kontrakt | Státní dluhopisy | Burzovní trh | Riziko | Provozní zisk | Formace hlava a ramena | Korekce na akciích | AAA | Meta Platforms | Linde | Pozice | Platina | Obchodujeme | Závislost | Efektivní obchodování | Dluhopisový trh | Amazon | EUR/GBP | Velcí hráči | Holding Porsche SE | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Investing | Spotřebitelské ceny | Hodnota HDP | Akciové indexy v Asii | Asijské akciové trhy | VOW3 | Evropské indexy | Správné používání | Makroekonomický kalendář | SSE Composite | Další pokles | Body | Investiční rozhodnutí | Aktuální Price Action | Co je volatilita | Výrobce sportovního zboží | NFP report | Index euro stoxx 50 | Quant Trader | Finanční systém | Oslabení dolaru | Ocenění | Rezistence | Banky | Intervenovat | Aktivum | NASDAQ 100 | Dividendy | Burza | GER30 | Daytrading DAX | Miliardy dolarů | IPO | Vývoj mezd | Disney | Day trade the markets | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Hlavní německý akciový index | Očekávané Earnings | Index londýnské burzy FTSE 100 | Index DAX | EMA | Throwback | Emerging markets | ECB ve Frankfurtu | Energie | Index eura | Retail | Risk Management | Ycharts | Deutsche Post | Prudký pokles sazeb | Tým FXstreet.cz | Názory analytiků | Vývoj akciového indexu CAC 40 | Juneteenth | Přehled o dění | Dow Jones | Měna | Bolívar | Obchodní nastavení | Ekonomický růst | Akciové burzy | Nasdaq | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Hang Seng | BAML | Stimulační balík | Podnikatelská aktivita | Práce | Société Générale | Hlavní německý akciový index DAX | Baker Hughes | CZG | Krize | CFD Futures | FTMO Account | VIAC | Maďarská centrální banka | Úspěch v tradingu | Spojené státy | Investiční účet | Janet Yellen | Čínská komise pro regulaci akciových trhů | Kryptoměny | Analytik XTB | Crédit Agricole | Evropské akciové trhy | Miliardář | Úvěr | Investiční doporučení | Úspěch | Ekonomové | Akcie Wirecard | Scalping DAXu | Call centra | Volby | Ukazatele | Ceny futures kontraktů | Stagnace | Index relativní síly | Tržby | Eurozóna | Fio | Opatření proti šíření nemoci | Americká vláda | Odhady analytiků | Ondřej Hartman | Koronavirus | FXstreet | Ceny akcie Vonovia | Podniky | Ekonomické aktivity | Vyšetřování | AUD/USD | Online broker | Bilance | Politici | Enel | Analytický tým | Očkování | Zlato | XTB.cz | Instrumenty | Mzdy | Světové trhy | Obchodní styl | Obchodní komora | Štědrý den | NZD | Produkce ropy | Teorie aukce | Wall Street | Markit | ČR | BIS | American Express | Platformy MT4 | SPX | Royal Dutch Shell A | Freedom24 | Objednávky | Obchodní příležitosti | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Vývoj ceny | Analytik | Návratnost | Tradeři | Investiční soutěž | Ekonomické prognózy | Výnosy | Objem obchodování | Výdaje | ČTK | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Komodity | Mississippi | Analýza | Day stock trading
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Německé vládní strany
Německé volby
Německé vydavatelství
Německé výrobní podniky
Německé zadlužení
Německé zbrojovky
Německé zlaté rezervy
Německo
Německo - burza
Německý akciový index

Následující klíčová slova

Německý automobilový koncern
Německý automobilový průmysl
Německý automobilový sektor
Německý autoprůmysl
Německý DAX
Německý DAX30
Německý dovozce ruského plynu
Německý ekonom
Německý ekonomický institut
Německý ekonomický institut (GEI)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít