Středa 19. června 2024 15:10
reklama
InstaForex Autochartist_
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
CapXmaster srovnani

Geopolitická situace

img

Námořní doprava znovu zdražuje. Důvod pro ČNB být opatrnější?

30.05.2024 Napětí v globálních dodavatelských řetězcích stále nepolevuje, zejména při pohledu na cenový vývoj námořní kontejnerové dopravy. Na trase Šanghaj-Rotterdam došlo za poslední měsíc ke zdražení o zhruba 50 % na současných 5 000 dolarů. V meziročním srovnání je růst cen více než trojnásobný. Podobný vývoj se neodehrává jen na ose Asie-Evropa, ale svižně zdražuje kontejnerová doprava také z Asie do Spojených států. Od nástupu pandemie se cena námořní dopravy vyvíjí jako na houpačce. Prvotní šok způsobený uzavřenými přístavy a prudkým růstem poptávky po zboží následovalo zklidnění situace v minulém roce, kdy se ceny vrátily na standardní před-pandemickou úroveň.
img

Evropu ESG oslabuje, těží z toho americké akcie i banky

28.04.2024 Evropské akcie se letos ocitly v historicky rekordní slevě vůči těm americkým. Vyplývá to ze srovnání poměrového ukazatele vyhlížené tržní ceny akcie a čistého zisku na akcii na horizontu dalších dvanácti měsíců. V potaz jsou přitom vzaty všechny klíčové akciové tituly jak ve Spojených státech, tak v Evropě.
img

Graf dne - US100 (23.04.2024)

23.04.2024 Nasdaq-100 (US100) i další indexy na Wall Street se v poslední době potýkají s problémy. Stále napjatá geopolitická situace na Blízkém východě a klesající šance trhu na zahájení cyklu snižování sazeb Fedu v první polovině letošního roku vyvíjejí tlak na americké akciové trhy. Velké technologické společnosti, které byly tahouny růstu Wall Street v roce 2023 a v prvním čtvrtletí roku 2024, rovněž zaznamenaly zmírnění nebo zastavení svého růstu.
img

Týden na akciových trzích: Ztrátový týden, S&P500 testuje hranici 5 tis. bodů

19.04.2024 Mám za to, že akciové trhy v tomto týdnu ovlivnila geopolitická situace, zejména situace kolem Izraele. Makrodata i kvartální výsledky tahaly tentokrát za kratší konec. Jestřábím dojmem vyzněl komentář guvernéra Fedu Powella.
img

Ceny zlata překonaly hranici 2400 dolarů na základě zpráv o izraelských úderech na Írán

19.04.2024 Ceny zlata v pátek v asijském obchodování prudce vzrostly a přiblížily se rekordním hodnotám poté, co zprávy o izraelských útocích na Írán zvýšily poptávku po bezpečných útočištích, zejména v souvislosti se zhoršující se situací na Blízkém východě.
C:\fakepath\ropa-16042024.jpg

Jaká jsou rizika drahé ropy?

16.04.2024 Rostoucí cena ropy není špatná zpráva pouze pro řidiče. V aktuální makroekonomické situaci může rychle rostoucí cena ropy mít katastrofické následky. Cena americké lehké ropy vzrostla od začátku roku o více než 19 %. Nic nenasvědčuje tomu, že bychom se měli vrátit na úrovně z konce roku 2023. Z technického hlediska je růst ceny ropy silný.
img

Ranní okénko - Úterý ve znamení smíšeného sentimentu německých analytiků

16.04.2024 Dnes v 11 hodin očekáváme zveřejnění výsledků měsíčního průzkumu vnímání německé ekonomiky, který vydá instituce ZEW za měsíc duben. Tento měsíc se očekává zlepšení sentimentu jak ohledně výhledu, tak současného stavu německého hospodářství, přičemž zveřejňovaná čísla představují poměr mezi 350 finančními analytiky. V případě současného stavu však nálada i přes zlepšení nejspíš zůstane převážně negativní (očekává se -76,0 v dubnu vs -80,5 v březnu), a to s ohledem na pokles německé ekonomiky v posledním kvartále minulého roku a stále ochablý průmysl. Šestiměsíční výhled by ovšem mohl naznačit možný růst HDP vzhledem k příznivé situaci na trhu práce a taktéž z pravděpodobného snížení úrokových sazeb na červnovém zasedání ECB. Vyhlídky pro růst eurozóny ale zůstávají slabé, riziko představuje i současná geopolitická situace.
img

Geopolitika opět v centru pozornosti

16.04.2024 Víkendový útok Íránu na Izrael znovu připomněl, jak napjatá je současná geopolitická situace. V rámci íránsko-izraelského konfliktu došlo vůbec poprvé k přímému útoku Íránu na Izrael, jenž se židovskému státu podařilo i díky spojenecké podpoře odrazit. Bezprostřední tržní reakce byla až překvapivě nevýznamná, jak u cen ropy, tak například amerických státních dluhopisů, které jsou typickým bezpečným přístavem v geopoliticky vypjatých momentech.
img

PŠENICE brání 550 USD navzdory nepříznivé zprávě USDA 📊

12.04.2024 Futures na pšenici se na burze v Chicagu drží poblíž 550 USD za bušl, a to navzdory včerejší nepříznivé zprávě USDA. Zdá se, že geopolitická situace má na pšenici nepřímý vliv, neboť trhy počítají s možností íránského útoku na Izrael a očekávanou potenciální ruskou ofenzívou na ukrajinské frontě. Pšenice v minulosti pravděpodobně reagovala růstem v reakci na různé typy geopolitického napětí.
img

Tržby skupiny HARTMANN za rok 2023 překonaly 2,3 miliardy eur. Růst vstupů úspěšně kompenzoval transformační program

08.04.2024 Ve finančním roce 2023 dosáhla skupina HARTMANN, jíž je tuzemská společnost HARTMANN – RICO součástí, tržeb z prodeje ve výši 2,3533 miliardy eur. To odpovídá mírnému organickému růstu tržeb o 2,3 procenta ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku. Konsolidovaná EBITDA dosáhla 203,4 milionu eur, což představuje zlepšení o 12 milionů eur.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, březen 2024

02.04.2024 Březnový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl přinesl pozitivní překvapení, když se celkový PMI indikátor vyšplhal na nejvyšší úroveň od srpna 2022.
img

Škoda Auto loni zvýšila zisk po zdanění na 2,5 násobek na 1,32 miliardy eur

20.03.2024 Automobilka Škoda Auto loni zvýšila zisk po zdanění z 520 milionů eur na 2,5násobek 1,32 miliardy eur, což je v přepočtu zhruba 33,3 miliardy korun. Na hospodaření mělo vliv zvyšování nákladů kvůli růstu cen surovin a dílů, složitá geopolitická situace i obecné zpomalení zájmu o elektromobily. Pozitivní vliv naopak mělo zvýšení dostupnosti vozů pro zákazníky i vhodná skladba nabízených modelů. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti za loňský rok.
C:\fakepath\komodity-13032024-1.jpg

Obchodování s komoditami - strategie pro komoditní trading

13.03.2024 Představte si komoditní trhy jako nesmírně rozsáhlé moře, jehož vody jsou proplétány nekonečnými proudy nabídek a poptávek. Komodity, ty základní stavební kameny naší ekonomiky, se stávají loděmi, které na těchto vodách plují.
img

Připraveni na resetování: Průzkum analytiků Fidelity International pro rok 2024

14.02.2024 Poslední dva roky se nesly ve znamení obav z toho, jak vážně může být první trvalejší zpomalení ekonomiky od roku 2008. Podle každoročního průzkumu analytiků společnosti Fidelity International (dále jen „Fidelity“) se však podmínky pro firmy, které se chystají na expanzi, ustálily. V roce 2024 stane světlým bodem světové ekonomiky Japonsko.
img

Palivo 5. týden: Napětí na Blízkém východě se stupňuje, ceny pohonných hmot rostou

08.02.2024 Ceny pohonných hmot na Slovensku v 5. týdnu (29.01. - 05.02.) pokračovaly v rostoucím trendu. Ceny 95-oktanového benzinu si připsaly 1,71 %, tj. vzrostly o 0,027 €/l na cenu 1,602 €/l. Ceny motorové nafty vzrostly ještě výrazněji, a to o 2,38 %, tj. o 0,037 €/l na cenu 1,591 €/l. V minulém týdnu tedy nedošlo k žádnému obratu trendu, neboť napjatá geopolitická situace a útoky na ruské rafinerie nadále způsobují nejistotu na trhu, vyšší volatilitu a tyto cenové výkyvy.
img

Fialova vláda plánuje nařídit povinné zastoupení žen ve vedení soukromých firem, na což si netroufly ani levicové kabinety. Poškodí tím českou burzu a kapitálový trh, neboť kvóty jej poškozují, jak dokládají odborné studie ze světa

04.02.2024 Současná údajně středopravá vláda se chystá zasadit další ránu českému kapitálovému trhu. Již se jí podařilo ochromit důvěru investorů v něj kurzotvornými výroky pronášenými nahodile a zmateně, zjevně bez znalosti věci a vůbec bez koncepce, případně jako v banánové republice v prostředí ducha venkovské hospody.
img

Evropské akcie jsou historicky rekordně levné vůči těm americkým. Mezinárodní investoři totiž věří Evropě méně a méně, kvůli jejím přehnaným regulacím a ideologii

02.02.2024 Evropské akcie jsou teď v historicky rekordní slevě vůči těm americkým. Vyplývá to ze srovnání poměrového ukazatele vyhlížené tržní ceny akcie a čistého zisku na akcii na horizontu dalších dvanácti měsíců. Brány jsou přitom v potaz všechny klíčové akciové tituly jak ve Spojených státech, tak v Evropě.
img

Jak geopolitika ovlivňuje ceny zemního plynu?

24.01.2024 Geopolitické události ve světě vyvolaly obavy o ceny plynu a připomněly rok 2022, kdy se Evropa obávala závislosti na dodávkách ruského plynu. Mediální senzacechtivost však často předčí konkrétní důkazy o skutečných problémech. Jak ovlivňují konflikty v Izraeli, útoky hútijských milicí a probíhající válka mezi Ruskem a Ukrajinou trh s plynem, zejména v Evropě? Jak se daří americkému trhu vzhledem k nedávnému rekordně chladnému počasí?
img

Ranní shrnutí (12.01.2024)

12.01.2024 Poslední seance na trzích APAC v tomto týdnu přinesla smíšené nálady investorů. Relativně velké zisky zaznamenal japonský index Nikkei, který posílil o 1,5 %. Téměř 1% zisky zaznamenaly také indické indexy. Trhy v Jižní Koreji se však obchodovaly pod tlakem směrem dolů.
img

Akciové indexy uzavřely rok na rekordních hodnotách

29.12.2023 V posledních několika letech se pravidelně střídají kladné a záporné roky. Letos akciové indexy uzavírají rok na rekordních hodnotách.
img

Zahraniční obchod pozitivně překvapil

07.12.2023 Bilance zahraničního obchodu dosáhla v říjnu přebytku ve výši 12,8 mld. Kč, čímž výrazně překonala naší i tržní prognózu. V předchozích měsících pokles tempa dovozu překonávalo pokles tempa vývozu, což se pozitivně projevovala na výsledcích zahraničního obchodu, ale v říjnu meziročně export vzrostl.
img

Invesco: Výhled akciového trhu pro rok 2024

06.12.2023 V roce 2023 jsme byli svědky toho, že některé inflační impulsy z doby Covidu začaly slábnout. Růst začal zpomalovat, což vyvolalo diskusi o tom, kdy by úrokové sazby mohly dosáhnout svého vrcholu a případně se snížit. Domníváme se, že tato debata bude ještě nějakou dobu živá a ekonomická data budou podrobně zkoumaná.
C:\fakepath\burza-03122023.png

Analytici z JP Morgan předpokládají pokles indexu S&P 500 o 8 % v roce 2024

03.12.2023 Závěr roku je tradiční příležitostí pro analytiky, aby se vyjádřili k výhledu na příští rok. Tyto předpovědi však často připomínají věštění z křišťálové koule a jen výjimečně se vyplní. Když se ohlédneme na rok 2023, který měl být rokem krachu v důsledku zvyšování úrokových sazeb, vidíme, že se tak nestalo. Do konce roku chybí prakticky 10 obchodních dnů, takže pravděpodobnost, že se apokalyptické vize analytických firem naplní, je malá. To však nebrání analytikům překládat krizi na rok 2024. Jednou to určitě vyjde.
C:\fakepath\zlato-06112023.jpeg

INVESTIČNÍ GLOSA: Zlato se probouzí z klinické smrti. Konečně reaguje podle učebnice

06.11.2023 Nalijme si čistého karátu – poslední roky nebyly pro zlato kdovíjak zlaté. Drahý kov dělal radost možná tak příznivcům blýskavých věcí, o nějaké výnosnější investici ale nemohla být řeč. Až na válku na Blízkém východě zlato zareagovala způsobem jako vystřiženým z učebnice: prudkým růstem.
img

Ranní komentář: Akcie pokračují v korekci, zlato a bitcoin rostou. Foxconn a vyšetřování v Číně

23.10.2023 Minulý týden byl na akciových trzích nervózní. K nervozitě pomáhalo několik faktorů, ale těmi hlavními byla asi geopolitická situace a pokračující růst dluhopisových výnosů. Obě dvě témata budou přitom velmi důležitá také pro nadcházející týden. Ten pak přinese i několik důležitých makrodat, zasedání ECB a sérii korporátních výsledků, v čele s velkými technologickými společnostmi, jako je Microsoft, Alphabet, Meta, nebo Amazon.
img

Ranní komentář: Desetileté výnosy na dosah 5 %, Netflix po výsledcích +12 %, Tesla ztrácí

19.10.2023 Dluhopisové výnosy pokračují v růstu a na desetiletých amerických splatnostech jsme už na dosah 5 %. To má negativní dopad na akcie, zatímco růst výnosů dál pomáhá dolaru. Překvapivě silné je naopak zlato, kterému ale zdá se částečně pomáhá složitá geopolitická situace. Včera reportoval výsledky Netflix, který v after-market hodinách rostl o 12 %. Svá čísla pak zveřejnila také Tesla, jejíž akcie ale reagovaly propadem.
img

Forex: Koruna prolomila hranici 24,70 EUR/CZK

16.10.2023 Na začátku minulého týdne panovaly obavy, že v souvislosti s nově zažehnutým konfliktem na Blízkém východě bude koruna oslabovat podobně jako jiné měny ve středoevropském regionu, jelikož bývají investory hodnoceny jako rizikovější aktiva a ti by tak mohli přesouvat své finanční prostředky do bezpečnějších aktiv, typicky do amerického dolaru. Ale tento scénář se nenaplnil a koruna zůstala na podobné úrovni, jako končila týden předtím. Koruna oslabila až v reakci na zveřejnění zářijové inflace, která klesla nečekaně razantně z 8,5 % na 6,9 %. Takto silný pokles nebyl trhy ani ČNB očekáván.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

DPA: Ruská ekonomika roste, ale dopady války na Ukrajině jsou stále citelnější

11.09.2023 Ruská ekonomika sice navzdory západním sankcím roste, ale zásluhu na tom má především zbrojní průmysl. Slábnoucí rubl, klesající kupní síla, omezenější vývoz ropy a plynu a stále vyšší náklady na dovoz dávají Rusům čím dál více pocítit dopady rok a půl trvající války na Ukrajině. Ruská média o tom nyní otevřeně informují, přestože stát ekonomická data často tají. Dalším tématem je nedostatek kvalifikovaných pracovníků, protože migranti zemi opouštějí s ohledem na ekonomické problémy a někdy i hrozbu odvodu, píše agentura DPA.
img

ČEZ: (Koupit, 12m cíl = 1 034 CZK) - Prostředí vysokých cen elektřiny pokračuje, výhled na zrušení WFT

07.09.2023 Investiční doporučení: Pro akcie společnosti ČEZ opakujeme doporučení Koupit s novou cílovou cenu 1 034 CZK (předchozí doporučení i cílová cena byly Koupit a 1 393 CZK).
img

Zrušení zaručených mezd by české ekonomice prospělo

24.06.2023 České ekonomice by nejvíce prospělo, pokud by se zrušil jak institut zaručené mzdy, tak také institut mzdy minimální. Politicky je to druhé zřejmě zcela neprůchodné, takže buďme rádi za případné zrušení alespoň mezd zaručených. Jejich zrušení žádá jak Hospodářská komora, tak třeba Asociace malých a středních podnikatelů a živnostníků.
img

Premarket v USA 24. května: Americký akciový trh dál klesá

24.05.2023 Futures na americké akciové indexy dál klesaly, zatímco krátkodobé státní dluhopisy stoupaly. Futures na S&P500 klesly o 0,4 % a hi-tech index NASDAQ ztratil přibližně 0,5 %. Průmyslový Dow Jones se propadl o 0,2 %. Ve středu zasáhla světové trhy série špatných zpráv, které vyústily v pokles evropských akcií, největší za poslední dva měsíce. Ceny mědi spadly pod 8 000 USD a letošní růst čínských akcií byl anulován.
C:\\fakepath\\global economy.jpg

Průzkum: Šéfové firem ve světě hledí na letošek s mírným optimismem

26.04.2023 Vedoucí představitelé firem ve světě se dívají na letošní rok s mírným optimismem. Nejvíce optimističtí jsou manažeři v Severní Americe, nejméně naopak představitelé firem v Evropě. Vyplývá to z průzkumu, který provedla v únoru společnost Boston Consulting Group mezi téměř 800 generálními řediteli firem z celého světa. Přibližně 80 procent firem si podle něj myslí, že se jim letos bude dařit.
img

Tržby skupiny HARTMANN v roce 2022 překonaly 2,3 miliardy eur. Stamilionové investice do infrastruktury pomáhají snižovat dopady krize

28.03.2023 Tržby skupiny HARTMANN se ve finančním roce 2022, který významně poznamenala nestabilní ekonomická i geopolitická situace, vyšplhaly na 2,3116 miliardy eur. Upravená EBITDA pak činila 190,8 milionu eur. Ve snižování dopadů současné krize přitom skupině pomáhají investice do vlastní infrastruktury. Ty se jen loni vyšplhaly na 180 milionů eur.
img

Válečná ekonomika: Zlato na 2 000 dolarech

21.02.2023 Rostoucí geopolitické napětí by mohlo podpořit zlato a vytáhnout ho časem nad 2 000 dolarů za unci, tvrdí komoditní analytici z BCA Research.
C:\fakepath\PT-ebook-outlook-2023-Fxstreet-clanek.jpg

Je lepší investovat do akcií, nebo ropy?

04.01.2023 Pokud se tento rok chystáte naskočit na obchodování s CFD akciemi či ropou, ale nevíte, kterému trhu dát přednost, tento článek jsme napsali pro vás. Možná vám s rozhodováním pomůže.
img

Má dolar nějakou šanci v příštích šesti nebo dvanácti měsících zvýšit svou hodnotu?

22.11.2022 Na devizovém trhu mohou v současnosti probíhat významné strukturální změny. Připomeňme, že trh byl v posledních dvou letech zaneprázdněn vytvářením úseku klesajícího trendu. Tento úsek byl nakonec velmi zdlouhavý a složitý. Jelikož v něm zatím nevidíme žádné klasické (5 vln dolů, 3 nahoru) nebo alespoň jim podobné struktury, musíme některé vlny ještě identifikovat. Geopolitická situace na Ukrajině a rostoucí sazby Fedu byly hlavními faktory, které v roce 2022 podněcovaly růst poptávky po americké měně. Pokud jde o geopolitiku, nic se nemění, pokud jde ale o úrokové sazby Fedu, začínají se věci vyvíjet opačným směrem.
img

Udrží si akcie Planet Labs vzestupný trend?

19.09.2022 Planet Labs (PL.US) je americká společnost pro satelitní snímkování založená bývalými vědci NASA. Planet poskytuje přesné satelitní snímky vybraných částí Země na podporu zpravodajského průzkumu a poskytování obchodních řešení pro soukromé společnosti. Výsledky společnosti za druhé čtvrtletí roku pozitivně překvapily Wall Street a její ocenění akcií prudce vzrostlo:
img

SKUTEČNĚ ČESKU HROZÍ REALITNÍ BUBLINA, KTERÁ MŮŽE PRASKNOUT?

13.09.2022 Hospodářský vývoj probíhá v cyklech, kdy je ekonomický růst ve společnosti střídán poklesem – a my jsme právě ve fázi, kdy nás po bohatším období čeká vlivem nejrůznějších faktorů opět období recese. Je na tom ale Česká republika skutečně tak zle, jak uvádí některá média? Jakkoli jsou jakékoli predikce v současné době poněkud ošemetné, moje odpověď zní „NE“.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

ECB zvýšila základní úrok dle očekávání o 0,75 bodu

08.09.2022 Evropská centrální banka (ECB) dnes na zasedání Rady guvernérů zvýšila svou základní úrokovou sazbu o rekordních 0,75 bodu na 1,25 procenta. Reaguje tak na silný růst inflace v eurozóně. Banka zároveň signalizovala, že bude úroky dál zvyšovat, a předpověděla, že průměrná roční míra inflace v eurozóně letos dosáhne 8,1 procenta.
C:\fakepath\ecb.jpg

ECB zvýšila základní úrok o bezprecedentních 0,75 bodu na 1,25 procenta

08.09.2022 Evropská centrální banka (ECB) dnes na zasedání Rady guvernérů zvýšila svou základní úrokovou sazbu o rekordních 0,75 bodu na 1,25 procenta. Reaguje tak na silný růst inflace v eurozóně. Banka zároveň signalizovala, že bude úroky dál zvyšovat, a předpověděla, že průměrná roční míra inflace v eurozóně letos dosáhne 8,1 procenta.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 28. července 2022

28.07.2022 Senátoři Patrick Toomey (člen Republikánské strany) a Kyrsten Sinema (Demokraté) připravili společný návrh zákona. Jeho smyslem je osvobodit kryptoměnové transakce do výše 50 USD od daně z kapitálových výnosů.
img

Kde na akciových trzích lze momentálně využít volatility?

18.07.2022 Zatímco dlouhodobé investory do fyzických akcií volatilita příliš nezajímá, obchodníci s CFD akciemi z ní dokážou vytěžit mnohdy potenciálně velmi pěkné zisky. Akciové trhy jsou však rozsáhlé a může se stát, že nám mezi prsty proklouzne nějaký zajímavý titul. Tento článek se postará o to, aby k tomu nedošlo.
img

Zpráva o americké inflaci za červen je klíčovou událostí týdne.

11.07.2022 Klíčové americké akciové indexy, Dow Jones, NASDAQ a S&P 500, ukončily obchodování mírným růstem. Jak však již bylo řečeno, současný růst akciového trhu nedává smysl. Pohyb směrem nahoru je chabý a podobá se běžnému vzestupnému pullbacku, který předchází novému prudkému poklesu. Fundamentální a geopolitické prostředí zůstává extrémně složité a náročné, takže v blízké budoucnosti neočekáváme rychlý nárůst akcií a indexů.
img

Týden na akciových trzích: Ani mohutné posilování v závěru týdne Praze nepomohl a na rozdíl od ostatních ztratila

24.06.2022 ČNB zvedla základní úrokovou sazbu o 125 bb na 7 %. To bylo více méně v souladu s očekáváním. Makro data ve světě byla tentokráte z řad předstihových ukazatelů. Růst cen energetických komodit a riziko recese znamenaly, že indikátory sentimentu PMI zklamaly, a to na obou stranách Atlantiku.
C:\fakepath\trader-02062022-28-zm.jpeg

OPEC+ urychlí zvyšování těžby, růst v červenci a srpnu činí 648.000 barelů denně

02.06.2022 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem budou od července zvyšovat těžbu výrazněji než doposud. Skupina nazývaná OPEC+ se dnes dohodla, že těžbu v příštích dvou měsících zvýší o 648.000 barelů denně místo dosavadních 432.000 barelů denně. Skupina to uvedla v dnešním prohlášení. Rozhodnutí odůvodnila ukončením výluk ve významných ekonomických lokalitách a sezonně zvýšenou poptávkou rafinerií. Rusko se nadále podílí na dohodnutých kvótách.
img

Setkání mezi Joe Bidenem a Jeromem Powellem mělo čistě poradní charakter.

01.06.2022 Jak jsme si řekli v předchozím článku, inflace nyní zůstává hlavním problémem nejen ve Spojených státech, ale na celém světě. Tento problém je tak akutní, že včera dokonce proběhlo jednání amerického prezidenta Bidena s předsedou Fedu Powellem, které bylo věnováno tématu inflace.
img

Moneta Money Bank: Akvizice Skupiny Air Bank se neuskuteční

31.05.2022 Moneta oznámila, že se dohodla s PPF a podepsala dohodu o ukončení akvizice Air Bank a českého a slovenského Home Creditu.
img

Cisco Systems - špička ledovce ❓

19.05.2022 Cisco Systems je další americkou společností, která zveřejnila znepokojivé hospodářské výsledky. Je důležité zmínit, že report od společnosti Cisco se týkal období únor–duben, a proto už zachycuje dopad lockdownů v Číně. Vidíme riziko, že podobně špatný výkon uvedou ve svých výsledcích za 2. čtvrtletí také další společnosti. Mohl by být report finančních výsledků společnosti Cisco Systems jen špičkou ledovce současných korporátních problémů?
img

Výroba aut v Česku do konce dubna meziročně klesla o pětinu na 361.349 vozů

18.05.2022 Výroba osobních aut v Česku za čtyři měsíce letošního roku meziročně klesla o 20,3 procenta na 361.349 vozů. Pokles způsobily problémy v dodavatelských řetězcích v souvislosti s válkou na Ukrajině a bojem s pandemií v Číně. V samotném dubnu výroba klesla o čtvrtinu na 92.259 aut. Oznámilo to dnes Sdružení automobilového průmyslu.
img

Fundamentální faktory ovlivňující ceny zlata

02.05.2022 V minulém týdnu byly patrné obrovské výkyvy ceny zlata způsobené řadou faktorů. Tento týden se pozornost investorů soustředí na zasedání FOMC, které se bude konat ve středu. Očekává se zvýšení úrokové sazby o procento.
C:\fakepath\trader-29042022-28-zm.png

České akcie v dubnu přišly o 2,46 procenta, od začátku roku o 6,5 procenta

29.04.2022 České akcie podle indexu PX pražské burzy během dubna odepsaly 2,46 procenta na 1333,6 bodu. Od začátku roku oslabily o 6,5 procenta, což je ale v porovnání s jinými evropskými indexy poměrně malý pokles. Například německý DAX letos ztratil přes 11 procent, polský WIG 20 klesl o 18 procent. ČTK to dnes řekl analytik investiční společnosti Wood & Company Vojtěch Boháč. V indexu PX podle něj ztráty bank částečně kompenzuje růst ceny akcií energetické společnosti ČEZ.
img

Polovina Američanů si stěžuje na finance. Inflace v eurozóně na novém maximu

29.04.2022 Euro před zveřejněním údajů o inflaci vzrostlo v očekávání výraznějšího nárůstu v dubnu letošního roku. Samotná zpráva byla docela nevýrazná, protože se shodovala s prognózami ekonomů. Inflace v eurozóně tak vzrostla na nové historické maximum, což nutí Evropskou centrální banku aktivněji omezovat stimulační program a zvyšovat úrokové sazby.
img

USD/CHF: dolar se snaží ukončit 50letou dominanci švýcarského franku

28.04.2022 Švýcarský frank vůči americkému dolaru nadále oslabuje a směřuje k největšímu měsíčnímu poklesu za téměř 10 let. Od pondělí USD/CHF posílil o 1,25 % poté, co ve středu testoval nové maximum 0,9701. To je nejvyšší hodnota za téměř 2 roky. Ve včerejším obchodování americký dolar posílil vůči franku o zhruba 80 bodů, tedy o 0,75 %. Dnes pokračuje ve svém vzestupném tempu a snaží se dosáhnout nových vrcholů.
img

Cena bitcoinu po halasném pádu z předchozího dne prudce vzrostla

20.04.2022 Při úterní aukci vykazuje hodnota první kryptoměny stabilní 6% růst. V jednom okamžiku vyletělo digitální zlato nad značku 41 400 USD. V průběhu dne trh s virtuálními aktivy po působivém poklesu z předchozího dne oživoval. Včera se bitcoin propadl na 38 500 USD a aktualizoval tak lokální minimum z poloviny března, dnes ale mince propad lehce vyrovnala.
img

Stabilita zlata je neotřesitelná

12.04.2022 Sentiment na trhu se zlatem zůstává v prostředí rostoucích výnosů dluhopisů výrazně býčí, protože Federální rezervní systém hodlá až do konce roku 2022 agresivně zpřísňovat svou měnovou politiku.
img

EUR/USD: Macronovo nominální vítězství, jestřábí kurz Fedu a vleklá vyjednávání

11.04.2022 Nominální vítězství Emmanuela Macrona v prvním kole francouzských prezidentských voleb pomohlo kupujícím v EUR/USD začít obchodní týden směrem nahoru, v oblasti okolo čísla 9. Tento fundamentální faktor však jednotné měně nepomůže. Zaprvé se bavíme pouze o prvním kole a zadruhé Macronovo vítězství není přesvědčivé. Naopak jeho rivalka – Marine Le Penová – měla poprvé po mnoha letech skutečně reálnou příležitost ujmout se prezidentského úřadu.
img

Podíl nezaměstnaných v Česku mírně poklesl

08.04.2022 Podíl nezaměstnaných osob v Česku se v březnu vyvíjel v souladu s našimi očekáváními, když poklesl na 3,4 %. Počet volných pracovních míst se naopak ve srovnání s předchozím měsícem snížil, když dosáhl 360 tisíc. I tak se ale stále pohybuje poblíž rekordních úrovní. Na jedno volné pracovní místo v březnu připadalo 0,7 uchazeče. Meziměsíční nárůst nezaměstnanosti byl zaznamenán pouze ve třech okresech, ve zbylých 74 okresech nezaměstnanost poklesla.
img

Dolar se nejspíš brzy propadne

06.04.2022 Komentáře přišly poté, co byly výnosy dvouletých a desetiletých státních dluhopisů podle zveřejněných zpráv poprvé od roku 2019 inverzní. Mnoho účastníků trhu tuto situaci vnímalo jako možnou známku recese, zejména proto, že aktuální geopolitická situace na Ukrajině nejspíš nakonec ovlivní americký dolar.analytics624d4764af039.jpg
img

Průmyslová výroba, ČR, únor 2022

06.04.2022 Tuzemský průmysl vykázal v únoru nečekaný meziroční pokles výroby a bohužel lze předpokládat, že nejbližší měsíce budou v důsledku války na Ukrajině a rostoucích nákladů ve znamení dalšího zhoršování situace.
img

Bitcoin se stane světovým digitálním zlatem

05.04.2022 S pokračujícím přijímáním kryptoměn do světových ekonomik a pokračujícím růstem cen krypto trh dozrává a bitcoin je podle agentury Bloomberg Intelligence na nejlepší cestě stát se světovým digitálním zlatem.
img

Konec globalizace!

05.04.2022 Geopolitická situace se neuklidňuje, ale už teď přináší vážné následky. Podle některých ekonomů nastal konec globalizace. Řekli to proto, že byť konflikt ve východní Evropě skončí, bude mezi současnými spojenci a protivníky vztah, který nebude snadné změnit. Dále, na globálních komoditních trzích je už teď chaos, protože mnoho zemí usiluje o vytvoření vlastních domácích dodavatelských řetězců. Největší dopad pociťuje energetický sektor, zvlášť evropský, který se snaží snížit svou závislost na Rusku ve věci dodávek ropy a plynu. Pokud ale Rusko své dodávky opravdu omezí, může podle některých ekonomů Evropa, která už balancuje nad propastí, spadnout do plnohodnotné recese. Rostoucí geopolitické napětí ovlivňuje i oblast zemědělství a neželezných kovů.
img

USA zakazují transakce se zlatem v Rusku

28.03.2022 Západní ekonomické sankce nadále způsobují zmatek v ruské ekonomice. Země nemůže využívat své obrovské zásoby zlata.
img

Zlato se může etablovat jako nová světová měna

28.03.2022 Analytici a drobní investoři z Wall Street se nevzdali své předpovědi, že zlato v dohledné době dosáhne 2000 dolarů za unci. Poznamenali, že drahý kov bude podporován poptávkou po bezpečných aktivech v důsledku pokračujícího geopolitického napětí na Ukrajině a také rostoucí inflace. Obavy na globálním trhu pomáhají cenám zlata čelit rostoucím výnosům dluhopisů a jestřábím komentářům předsedy Federálního rezervního systému Jerome Powella.
img

Je USD omezen makroekonomickými statistikami a geopolitikou?

25.03.2022 Americká měna opět manévruje mezi negativními americkými makroekonomickými daty a geopolitickým napětím. Tentokrát se USD snaží těžit ze současné situace. Udržet si dominantní postavení je kvůli řadě nepříznivých faktorů pro americký dolar stále obtížnějším úkolem.
img

GBP/USD. Libra ignoruje údaje o inflaci a snížení daní

24.03.2022 GBP/USD je pod tlakem, navzdory posilování libry a také snižování daní ve Spojeném království. Americký dolar je dominantní vůči GBP a dalším měnám kvůli geopolitickému napětí. Geopolitické faktory jsou však od počátku nespolehlivé – úroveň risk-off sentimentů na trhu se velmi rychle mění v závislosti na zprávách. Za těchto podmínek nelze poskytnout výhled na současný klesající trend. Geopolitika zůstává hlavním hnacím motorem páru, která převažuje nad jinými fundamentálními faktory.
img

Tlak na euro a libru se vrací uprostřed agresivní politiky centrální banky a vysoké inflace

24.03.2022 Nedávné prohlášení představitelů Fedu vrátilo poptávku po dolaru. Napjatá geopolitická situace také snížila ochotu riskovat, zvláště když globální ekonomika již zpomaluje kvůli příliš vysoké inflaci.
img

Firmy obchodující se zahraničím se nechávají zajistit o 70 % více. Vyšší částky na delší dobu

23.03.2022 Aktuální geopolitická situace rapidně zvýšila zájem firem obchodujících se zahraničím o kurzové zajištění. Jak uvádí Tomáš Kudla, obchodní ředitel pro ČR a SK společnosti Ebury: "Aby si firmy zachovaly svou konkurenceschopnost, zajišťují si kurz. Klienti mají zájem o vyšší částky než obvykle a značná část z nich se zajišťuje i na období 3 let, což je v rámci našich služeb možné. V našem portfoliu zákazníků hovoříme o zhruba 70% nárůstu zájmu o tuto službu." Nejčastěji jde přitom podle Kudly o zajištění zejména měnového páru EUR/CZK.
img

Zlato vzroste nad 2 000 USD

23.03.2022 Zdá se, že jestřábí komentáře Jeromea Powella měly na ceny zlata negativní vliv. Analytici jsou ale přesvědčeni, že zlato zvýšení sazeb v dlouhodobém horizontu využije, stejně jako to udělalo v minulosti.
img

Evropské akciové trhy vykazují silné zisky

22.03.2022 V úterý evropské akciové indexy znatelně rostou po vzoru asijsko-pacifických akciových trhů. Britský FTSE 100 si připsal 0,59 % na bilanci 7481,4 bodu, německý DAX vystoupal o 1,06 % na 14477,84 bodu a francouzský CAC 40 se vyšplhal o 0,86 % na 6639,09 bodu.
img

Dynamika na trhu s kryptoaktivy roste, je expanzivní vlna blízko?

22.03.2022 Tržní dynamika na trzích s kryptoaktivy začíná narůstat, což je logicky popoháněno vývojem na akciovém trhu. Jak jsem říkal v předešlém příspěvku, akcie zažívají menší vzkříšení, což je jednak dáno technickými důvody a jednak psychologií. Bylo proto jenom otázkou času, než bitcoin a další kryptoměny získají sebedůvěru. Je tudíž pravděpodobné, že se konečně dočkáme toho relativně dlouho očekávaného růstu?
img

Powell uvedl, že by Fed mohl přistoupit k agresivnějšímu procesu zvyšování sazeb

22.03.2022 Předseda Fedu Jerome Powell v pondělí uvedl, že centrální banka by mohla přejít k aktivnějšímu procesu zvyšování úrokových sazeb, což by způsobilo pokles amerických akciových indexů, růst výnosů státních dluhopisů a růst dolaru. Uvedl, že by mohli okamžitě stanovit zvýšení o 0,50 %, protože úroveň inflace je již nepřijatelná. "Podnikneme nezbytné kroky, abychom zajistili návrat k cenové stabilitě," vysvětlil Powell.
img

Akcie na pražské burze během týdne posílily o 1,9 procenta na 1327 bodů

18.03.2022 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne po čtyřech týdnech poklesů posílily. Index PX stoupl o 1,9 procenta na 1326,9 bodu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Největší pokles postihl cenné papíry Avastu, největší růst zaznamenaly akcie Komerční banky. V předchozím týdnu akcie ztratily 0,3 procenta.
img

Inflace v Kanadě dosahuje vrcholu

18.03.2022 Rostoucí ceny komodit vyvolané geopolitickou situací na Ukrajině budou dál zvyšovat inflaci v Kanadě, jejíž celková míra nyní dosahuje vrcholu nad 6 % a nutí centrální banku k agresivnějšímu zvyšování úrokových sazeb. Míra inflace v Kanadě je už teď výrazně nad úrovní 5,1 %, kterou Bank of Canada v lednu prognózovala pro první čtvrtletí s důrazem na fakt, že ji čeká náročná cesta za snížením růstu cen na 2% inflační cíl.
img

Bitcoin na pozadí zvýšení sazeb Fedu mírně vzrostl

17.03.2022 Federální rezervní systém včera poprvé po třech letech rozhodl o zvýšení úrokových sazeb o 0,25 % a zároveň oznámil dalších 6 zvýšení v tomto roce. Jerome Powell navíc poznamenal, že hlavním cílem Fedu je nyní cenová stabilita, takže do boje proti vysoké inflaci se vrhají všechny prostředky a metody. Powell také poznamenal, že na příštím zasedání může být rozhodnuto o zahájení prodeje státních a hypotečních dluhopisů, kterých se v rozvaze banky nahromadilo téměř 9 bil. USD. Všechna tato opatření znamenají zpřísnění měnové politiky. Jak jsme již mnohokrát uvedli, jakékoli zpřísnění měnové politiky je potenciálně negativním faktorem pro kryptoměny a akciové trhy, stejně jako pro jakákoli jiná riziková aktiva. Včera však reakce trhů nebyla zcela jednoznačná. Bitcoin rostl, americký akciový trh rostl, dolar klesal. Domníváme se, že to zaprvé není zcela logické a zadruhé, že trh mohl zvýšení sazeb o 0,25 % získat zpět s předstihem, protože nikdo nepochyboval o tom, že ke zvýšení opravdu dojde. Nicméně pro bitcoin vše výše uvedené prakticky nemění obraz toho, co se děje. V roce 2022 Fed v každém případě zpřísní měnovou politiku. Jedinou otázkou zůstává, jakým tempem. Tak či onak však poptávka po rizikových aktivech může a měla by klesnout. To samozřejmě nyní neznamená, že by se měl bitcoin v příštích několika letech propadnout na 10 000 USD a obchodovat tam. Nicméně chceme upozornit na to, že fundamentální pozadí pro něj zůstává negativní.
img

ECB ponechává úrokové sazby beze změny

15.03.2022 ECB ponechala svou základní úrokovou sazbu na nejnižší úrovni – od března 2016 je na nule. Ministři financí EU se dohodli, že v příštím roce mírně zpřísní fiskální politiku, a to po třech letech, kdy do ekonomiky vkládali miliardové injekce kvůli pandemii koronaviru. Uvedli také, že pokud to situace na Ukrajině bude vyžadovat, připraví další hotovost.
img

Rusko-ukrajinský konflikt, den 19.

14.03.2022 Hlavní indexy amerického akciového trhu, jako jsou Dow Jones, NASDAQ a S&P 500, uzavřely v pátek s novými poklesy a stále se obchodují kolem svých lokálních minim. Podle očekávání zůstává americký akciový trh pod tlakem v důsledku několika faktorů. Zaprvé je zde nejvyšší pravděpodobnost zvýšení klíčových sazeb Fedu již tento týden. Zadruhé je tady složitá geopolitická situace na Ukrajině. Třetím faktorem je úplné stažení měnového stimulačního programu Fedu. Tyto faktory mohou vyvíjet tlak na akciový trh po velmi dlouhou dobu. Podívejme se na ně blíže.
img

Humanitární krize a prognózy vývoje zlata

14.03.2022 V důsledku napjaté geopolitické situace na Ukrajině, která trvá již dva týdny, se humanitární krize neustále prohlubuje. Do Evropy se valí více než 2 miliony ukrajinských uprchlíků. Inflace roste. Není překvapením, že nedávný růst zlata nad 2 000 USD je jen začátkem většího dlouhodobého pohybu.
img

Rozhodnutí Evropské centrální banky může překvapit

10.03.2022 Signály ohledně zvýšení sazeb od Evropské centrální banky jsou stále obtížněji čitelné, což investorům ztěžuje rozhodování o tom, kdy regulátor zpřísní měnovou politiku v podmínkách pokračujícího globálního geopolitického napětí a příliš vysoké inflace.
img

Forex: Tuzemská inflace dvouciferná

10.03.2022 Tempo zdražování v tuzemsku měřené indexem spotřebitelských cen v únoru dále zrychlilo a poprvé od poloviny roku 1998 bylo podle nás dvojciferné. Zrychlující meziroční růst spotřebitelských cen uvidíme odpoledne i za Spojené státy. Maďarská centrální banka ve světle tamních inflačních tlaků dnes zvýší podle nás týdenní depozitní sazbu na 6 %. ECB si kvůli situaci na Ukrajině bude chtít dát na čas, i tady se ale utažení měnových podmínek kvůli inflaci nezadržitelně blíží. Dnešní jednání mezi ministry zahraniční Ukrajiny a Ruska je pro trhy příslibem. Včerejší investorský optimismus je tak na trzích patrný i dnes ráno.
img

Ukrajinsko-ruská válka, den 14. Co se děje ve světě?

09.03.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – v úterý uzavřely dalším poklesem. Dne 9. března se kotace všech tří indexů pohybují v blízkosti svých lokálních minim, korekce pokračuje a s největší pravděpodobností bude pokračovat také pokles. Během uplynulého dne nedošlo k žádným důležitým makroekonomickým událostem ani k důležitým prohlášením představitelů Fedu. Devizový trh odpočíval, jako by slavil Mezinárodní den žen, a poprvé za poslední dva týdny vykazoval malou volatilitu a žádný trendový pohyb. Geopolitická situace ve východní Evropě zůstává složitá, ale v posledních dnech se bojovalo mnohem méně. Je nepravděpodobné, že by tato skutečnost svědčila o deeskalaci konfliktu, protože během tří kol jednání mezi Kyjevem a Moskvou nebylo dosaženo žádného pokroku. Zítra, 10. března, se v Turecku uskuteční setkání dvou ministrů zahraničí – Dmitrije Kuleby a Sergeje Lavrova. Jisté naděje na pozitivní výsledek samozřejmě existují, ale upřímně řečeno, v úspěch jednání nyní nikdo nevěří. Pozice ukrajinské a ruské strany jsou příliš rozdílné.
img

Akcie Chevron: Poroste cena akcie v důsledku ropné krize i nadále?

09.03.2022 Akcie Chevron (CVX) patří stejně jako Exxon Mobil a Shell mezi ropné tituly, které těží ze současné ropnékrize. Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na delší růst ceny ropy. Dramatický růst ceny ropy navíc stimuluje akceleraci inflace a redukuje tím pádem i hrubý domácí produkt.
img

USA a Velká Británie zakázaly ropu z Ruska. Blíží se další ropná krize?

09.03.2022 Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na další růst ceny ropy. Ten navíc způsobuje zvýšení inflace a má vliv na snížení hrubého domácího produktu. Jak by na tuto situaci mohl zaregovat Fed?
img

Evropa vs. Severní Amerika: jak rozdíl v investičních strategiích ovlivňuje BTC

09.03.2022 Světový akciový trh zažil v posledních dvou týdnech nebývalou úroveň volatility. Kvůli ukrajinské krizi a sankcím proti Rusku se drasticky změnily investiční toky kapitálu. Krypto trh je vážně poškozen a jeho tržní kapitalizace sotva dosahuje 1,7 bil. USD.
img

Podíl nezaměstnaných v Česku mírně poklesl

08.03.2022 Podíl nezaměstnaných osob v Česku se v únoru vyvíjel v souladu s našimi očekáváními, když poklesl na 3,5 %. Počet volných pracovních míst naopak vzrostl a dosáhl téměř 364 tisíc, což je další rekord. Na jedno volné pracovní místo tak v únoru připadalo 0,7 uchazeče. Český trh práce tak zůstává silně utažený. Otázka je, jak se v jeho dalším vývoji odrazí nižší hospodářský růst, který sebou současná geopolitická situace přinese.
img

Warren Buffett zvýšil svůj podíl ve společnosti Occidental Petroleum

07.03.2022 Akcie Occidental Petroleum (OXY.US) v premarketu prudce vzrostly poté, co nedávné regulatorní prohlášení ukázalo, že Berkshire Hathaway nedávno zvýšil svůj podíl ve společnosti. Konglomerát Warrena Buffetta získal od středy do pátku přes 61 milionů akcií ropného giganta za ceny v rozmezí od 47,07 do 56,45 USD. Společnost Berkshire uvedla, že vlastní 91,2 milionů akcií společnosti Occidental, téměř 10 % z těch v oběhu.
img

Zlato dosáhlo ceny 2 000 USD, ropa 130 USD

07.03.2022 Napjatá geopolitická situace na Ukrajině trvá již druhý týden a není divu, že lidé hledají bezpečí, kdekoli ho najdou. Nyní je to americký dolar a zlato, které dnes testovalo hodnotu 2 000 USD za trojskou unci.
img

Akcie na pražské burze v týdnu opět oslabily nejvíce za poslední dva roky

04.03.2022 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne opět oslabily nejvíce za poslední dva roky. Index PX klesl o 5,5 procenta na 1306,1 bodu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Největší pokles postihl cenné papíry bankovní skupiny Erste, největší růst zaznamenaly akcie České zbrojovky. V předchozím týdnu akcie ztratily 3,6 procenta, už tehdy byl pokles nejvyšší za dva roky.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analytici: Koruna by při eskalaci konfliktu mohla oslabit až k 28 Kč/EUR

03.03.2022 Česká koruna by mohla v případě eskalace konfliktu na Ukrajině nebo v případě úplného přerušení dodávek surovin z Ruska oslabit až k 28 korunám za euro. V takovém případě by ale bylo možné očekávat intervence České národní banky. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Krátkodobě by nyní koruna mohla zřejmě svoje ztráty z předchozích dnů korigovat, ale v delším časovém období je proti jejímu posilování geopolitická situace. Řada investorů kvůli riziku začíná v takovém případě stahovat své investice z regionálních měn.
img

Boom komoditního trhu. Ropa může vyskočit na 200 USD, zatímco zlato pravděpodobně překročí 2 000 USD

03.03.2022 Trh se zlatem provází chaos. Na jedné straně makroekonomické údaje tlačí ceny dolů. Na druhé straně současná geopolitická situace cenu kovu zvyšuje.
img

Geopolitika a ropa

01.03.2022 Podle agentury Bloomberg Intelligence může geopolitická situace na Ukrajině vyvolat globální recesi, která povede k poklesu cen ropy.
img

USA dochází ropa

01.03.2022 Republikánští zákonodárci navrhli zvýšit těžbu ropy v USA, protože rychle se zhoršující geopolitická situace na Ukrajině ohrožuje zabezpečení energetických toků.
img

EUR/USD. Pokud se opravdu potopí, bude to krásné: euro se v moři negativity snaží chytit stébla

01.03.2022 Washington informoval o ruské invazi do sousední země tak často, že obchodníci přestali brát tyto signály vážně. Kromě toho se objevily naděje, že se podaří zabránit vznikajícímu konfliktu a řešení situace kolem Ukrajiny diplomatickou cestou se zdálo být možné.
img

Euro se pokouší vyrovnat své ztráty. Jestřábi z Fedu jsou připraveni učinit rozhodné kroky

01.03.2022 Současná geopolitická situace je velmi složitá. Evropská měna má proto potíže a snaží se udržet na svých pozicích. Na rozdíl od dominantního dolaru se ale pokouší udržet nad vodou se střídavými úspěchy. Vzhledem k těmto ekonomickým podmínkám získávají jestřábi z Fedu větší sebevědomí a jsou připraveni učinit rozhodné kroky.
img

Očekává se vysoká volatilita krypto trhu

28.02.2022 Cena bitcoinu se v pondělí pohybuje poblíž značky 38 000 USD. Podle statistik CoinGecko, populární online platformy, která zachycuje cenu virtuálních aktiv, činí kapitalizace bitcoinu přibližně 720 miliard USD.
img

Předpověď pro pár GBP/USD na 28. února. Libra se v pondělí propadla

28.02.2022 Podle hodinového grafu se pár GBP/USD v pátek obchodoval mezi úrovněmi 1,3357 a 1,3425. Dá se tedy říct, že pátek byl pro libru poměrně klidný. Nedokázala se sice zotavit ze čtvrtečních ztrát, ale nic dalšího neztratila. Na začátku pondělního obchodování se pár znovu propadl, tentokrát o 90 bodů, ale rychle se vzpamatoval a nyní se obchoduje víceméně stabilně. Přestože ve čtvrtek a v pátek došlo ke dvěma významným odrazům od úrovní, mám za to, že obchodníci jsou v tuto chvíli neklidní. Úrovně tedy mohou být ignorovány a pár může provádět prudké obraty a silné pohyby. Propad ještě neskončil. Čím víc se bude konflikt na Ukrajině rozvíjet, tím spíš uvidíme páry euro/dolar a libra/dolar mnohem níž. Všechny trhy nyní analyzují a zvažují jen informace související s vojenským konfliktem na Ukrajině. Veškeré ostatní informační pozadí proto nemá na sentiment obchodníků prakticky žádný vliv. A v každém případě už je prakticky pryč.
img

Avast: Celoroční výsledky obchodování neovlivní

25.02.2022 Dnes ráno oznámil Avast výsledky za minulý rok. Celkové tržby vzrostly o 5,4 % v meziročním srovnání na 941,1 mil. USD. Upravený zisk na úrovni EBITDA činil 517,6 mil. USD, což představuje růst o 4,5 %. Zisk na akcii je ve srovnání s předchozím rokem vyšší o 7,8 % a dosáhl 0,37 USD.
img

Bitcoin a ether pravděpodobně prudce neporostou

24.02.2022 Kryptoměnový trh se ve středu odrazil vzhůru a mírně tak vyrovnal propad, který přinesla eskalující geopolitická situace ve světě. Tehdy bitcoin klesl o 12 % na téměř 36 600 USD, což je úroveň, která byla dříve zaznamenána v polovině roku 2021. O 16 % se propadl také ADA, zatímco ethereum kleslo o 14 %. Tento rozsáhlý výprodej stáhl tržní kapitalizaci kryptoměn z 2 bil. USD na 1,7 bil. USD.
img

Měnový pár EUR/USD brzdí geopolitické problémy. Od jaké značky je lepší nakupovat euro?

23.02.2022 EUR/USD se v úterý odrazil od minim kolem 1,1287, ale dokud bude geopolitická situace nejistá, euro pravděpodobně nebude mít příležitost zotavit se nad 1,1300. Hráči na trhu nadále sledují tok zpráv a komentářů k situaci na hranicích Ruska a Ukrajiny. Investorům dodal trochu optimismu názor ukrajinského prezidenta, že k válce a širší eskalaci konfliktu nedojde.
img

Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 23. února 2022

23.02.2022 Bitcoin za posledních šest dní klesl o 7 000 USD. Máme tedy všechny důvody předpokládat, že je formace vzestupné vlny d dokončena. Pokud je tento předpoklad správný, pak nyní nástroj přešel k formování nové klesající vlny, kterou je vlna e.
img

Geopolitická situace srazila kurz bitcoinu na 36 000 USD a kapitalizaci krypto trhu: přišel už medvědí trh?

22.02.2022 Bitcoin opět prokázal svou závislost na geopolitické situaci. S růstem napětí mezi Ruskou federací a Ukrajinou kryptoměna spolu s akciovými trhy aktualizovala lokální minima. Včera, 21. února, aktivum opět provedlo medvědí prolomení klíčové zóny supportu na úrovni 38 700 USD a nyní se pohybuje směrem k základní oblasti lokálního růstového trendu. S ohledem na rostoucí ekonomické a politické napětí ve světě je třeba za jeden z hlavních scénářů považovat vytvoření nového, možná hlubšího, dna.
Související klíčová slova: Futures na pšenici | Mzda | Štěpán Hájek | Cenné papíry Avastu | Walmart | Cenový kanál | Růst v eurozóně | Finanční ústav | Pochopení ekonomických principů | Kryptoměnové transakce | Výnosy dluhopisů | Filip Louženský | Zvyšování cen | Dlouhé pozice | Návratnost | Války | Foxconn | Vývoj | Rychlé zisky | TD Securities | ATR (Average True Range) | Boj centrálních bank | Velký propad | Brent Crude Oil | Posílení rublu | Jana Steckerová | Zdražovat | Analýza akcie | EUR | Spotřebitelské výdaje | Zásoby zlata | JP Morgan Chase | Dnešní obchodování | Výkyvy | Itálie | Euro proti dolaru | McDonald's | Stoxx | Výhled akciového trhu | Vývoj ceny zlata | Texas | Očekávání | Korelace | Ceny energetických komodit | Evropské centrální banky | Američtí voliči | DNR | Nejvýznamnější hybatelé cen | Volatilní | L.F. Investment | Akcie fondů obchodovaných na burze | Diverzifikace | Mezinárodní investoři | Target (TGT.US) | Kvartální výsledky | Zasedání ČNB | Coca-Cola | Devizové trhy | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Roční míra inflace | Přístup k pákovému efektu | Evropská komise | Pro investory | Souhrnný indikátor | Philip Morris ČR | Investice | US Bancorp | Intervence České národní banky | Geopolitické riziko | Potenciál | Support | Oživení ekonomiky | Taneční kroky s trhem | Nízké sazby | Podnikatelské aktivity | Grafy | Akvizice | Japonské firmy | Dopad na akcie | Delivery Hero | Technologie blockchain | Škoda Auto | Inside Bary | Bob Haberkorn | Ifo | Webinář | Investiční svět | Výkonný ředitel | Invaze na Ukrajinu | Ekonomická témata | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Chování | Europe 600 | Zajímavé zisky | Intervence | Společnost Cisco | Náklady na financování | Slabá koruna | Trendy na trhu | Experti | Specifické výzvy | Riziko dalšího poklesu | Volatilita krypto | Rekord | Raiffeisenbank | ING Groep | Měnový pár GBP/USD | Koruna dnes | Návrh zákona | Stop-Loss | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | Zlato a bitcoin | Equiti Capital | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Obchodní seance | Impuls | Konsensus | EUR/USD | Efektivní správa | General Electric | Nezaměstnanost v Česku | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Alphabet (GOOGL.US) | Reality | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Strach | Cena bitcoinu | Dobré načasování | Hlubší trend | Finanční páka | SOK | COT report | Akcie společnosti | ETH | Prudký růst inflace | Stochastický oscilátor | Desetileté výnosy | Benchmark | Historie obchodování | Rotterdam | Lagardeová | Množství peněz | Sankce EU | Brent | Cenné papíry | Výnos | Jestřábi z Fedu | Americký akciový trh | Měnový pár USD/JPY | Praktické tipy pro obchodování s komoditami | Průmyslové využití | Asijské akcie | Hybatelé cen | Uzavření příměří | Konfluence | Petrus | Retracementy | Vzdělávání | Šéf Fedu | Konec globalizace | Rizika | Slabá poptávka | Rizika a výzvy v obchodování | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Příklady z historie | Výrobci elektroaut | Šéfové | Jiné měny | VaR | Potenciální obraty v trendu | Akcie Erste | ESG | Import | Investiční strategie | Vstupy a výstupy | Exchange | Aliance | Fitch | Snižování sazeb ČNB | KLDR | Státní dluh | Výsledky obchodování | Daytrading | Úrokový diferenciál | Zpomalující ekonomika | Dluhopisy | Kontrakty | Hasbro | Fénicie | Propad cen | Microsoft (MSFT.US) | Cenné lekce | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Sentiment na trhu | Contract for Difference | JPY | Německá kancléřka | Pozitivní výsledek | Spotřebitelské inflace | Instituty | Politická situace | Posilování dolaru | Projekce | Znehodnocení | Peníze | Gazeta | Pandemie COVID-19 | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Intradenní pokles | Bankovní rady ČNB | Dosáhnout zisku | Analytika | Obavy z inflace | Obchodníci | Rozhodování | Forex příležitosti | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | Bezpečná aktiva | Vzácné kovy | Měnová politika Fedu | Investiční inspirace | Barel ropy | Stochastický | Palladium | Americký Fed | Představitelé ECB | Medvědí signál | Bankovní rada ČNB | INTC.US | Narušení dodávek ropy | Americké ekonomiky | ZEW index | Tržní signály | Český trh práce | Bayer | Průmyslový Dow Jones | Sýrie | Evropské burzy | Valná hromada | FedWatch | Růst dluhopisových výnosů | Pozornost investorů | Burzy | Cenové tlaky | Krypto trh | Sezónní změny | Kapitál | Nové byty v Praze | Americký prezident Joe Biden | Býčí divergence | Kontrakty na ropu | Prodeje aut | Dividendová politika | Hyundai | Cestování | USD | Reálné ekonomiky | Potenciální ztráty | Kč/USD | Vývoj ceny palladia | Cash flow | Proražení | Upravený zisk | Technická analýza | Export | Plány | Bankovní skupiny | Na burze | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Jestřábí komentáře | Finanční instituce | Taleb | Výroční zprávy | Významný dopad | Zvyšování těžby | Šok | BCA Research | Průměrná volatilita | Rozvahy Fedu | Akcie Avastu | Split | Trh s ropou | Klimatické změny | Fialova vláda | Regulace | OXY.US | Kofola | Spekulovat | Nord Stream 2 | Akcie Exxon | Dividendový výnos | Česká zbrojovka | CashFlow | Ruský prezident | CFD kontrakty | NATO | Středoevropské měny | Zajištění rizika | Šíření mutace | Tržní trendy | Konflikt mezi Izraelem | Role Ruska | Výsledky společnosti | Úroková sazba | Rekordní nárůst | CSCO | Patria Online | Avast | Kapitálový trh | Dovoz | Unie | Sazby hypoték | Úvod do světa komodit | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Akcie Google | Vyšší náklady | Výzkumy | Nikkei | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Tržní ceny | Dovozní cla | Jak obchodovat s komoditami | Výzvy v obchodování | CISCO | Doji | Výroba aut v Česku | Pozitivní zprávy | NASA | Commodity Channel Index | Rekordní maxima | Pro tradery | CFD (Rozdílové smlouvy) | Cenové pohyby | Stratégové | Data z amerického trhu práce | Válka na Ukrajině | Tržní změny | Regulační orgány | Nejsilnější růst | Tržní reakce | Plynovody | Maďarský forint | Akciové indexy | Trend following | EUR/CZK | Vybírání zisků | Rekordní zisk | Přerušení energetických dodávek | Makrodata | Nigérie | Obchody | Investoři | Tiff Macklem | Fungování | Christine Lagardeová | ADR | Investovaný kapitál | Nejistoty | Fidelity | Nejnovější výsledky | Negativní sentiment | Evropská měna | Zlepšení sentimentu | Západní sankce | Globální ekonomiky | Investování do akcií v roce 2023 | YTD | Média | Zpřísňování měnové politiky | Dovoz ropy | Dosažení zisku | Jádrový index | Zisk | Bez rizika | CAC 40 | Prezident | Dnes index PX | Atraktivita zlata | Světové burzy | Inflace v lednu | Den obchodování | Commonwealth Bank | Česká koruna | CCI | Ropné společnosti | Bank of England | Investiční cíle | Centrální banky | Vývoj akcií | Zveřejnění zprávy | Minimální mzda | VIG | Supporty a rezistence | WSJ | Tiskové agentury | Rostoucí ceny ropy | Americké prezidentské volby | Pohyby trhu | Finanční pomoc | Covidové krize | Berlín | Průzkum | Boj s inflací | Týdenní pivotní body | Pohled tradera | Investiční | Vývoj měnového páru | Sestupný trend | Růst ceny Bitcoinu | EMEA | Kč/EUR | Bloomberg News | Svět kryptoměn | Analýzy | Čistá energie | TTF | Hodnotové akcie | Zasedání Evropské centrální banky | Klesající struktury | Invesco | Demokraté | Německý DAX | Brusel | Patria | Bydlení | Streamovací společnost | Akvizice Air Bank | Uber | Plavba na otevřeném moři | Technická analýza Bitcoinu | Úrok | Sentiment investorů | Spotřebitelská nálada | Náklady financování | Omezit potenciální ztráty | P/E | Zpráva | Agentura Reuters | Prémie | Obchodní ředitel | Česká měna | Colt CZ | Prodej | Rok 2024 | DNR a LNR | Platební neschopnost | Rizikové měny | Tržní kapitalizace | Růstové akcie | Konflikty | HARTMANN | Hrubý domácí produkt (HDP) | Pokles cen komodit | Technický výhled trhu | Akcionáři | Emoce | Obchodování komodit | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Automobilka Škoda | Warren Buffett | S&P | Zasedání Fedu | Economic Affairs | Automobilka | Skupina OPEC+ | Hospodářský vývoj | Výkonnost | Vedoucí představitelé | Nová prognóza | Obchodování | Potenciální zisky | Zhoršování situace | USDA | GBP | Tržby z prodeje | Aktuální obchodní příležitosti | Narušení dodávek | Rekordní hodnoty | Chevron Corporation | Management | Obchodní týden | Meta | Nákupy dluhopisů | Dění na akciových trzích | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Růst cen ropy | BASF | Majitel | Prezidentka ECB | ZEW | Zprávy | Akcie v Asii | Shell | České firmy | Akcie Philip Morris ČR | Murray | Dolary | Futures na evropské indexy | Trigger | Vliv na ceny | Události ve světě | Tržní dynamika | Eurostat | Index STOXX Europe | Ceny stříbra | Index Stoxx 600 | Evropské akcie | Averze k riziku | Ruský rubl | Přebytek obchodní bilance | Investiční aktivita | Moskevská burza | Fundamentální analýza akcie | Byty | Růst inflace | Ceny ropy | Occidental Petroleum | Ceny Bitcoinu | Opce | Berkshire Hathaway | Silný růst | Luhanské lidové republiky | Člen představenstva | Celkový trend | Covid | Úvěrování | Vojenský konflikt | Tržní úrokové sazby | Indikátor ATR (average true range) | Vyhlídky | Investiční centrum | CZ | Cena ropy brent | Míra | Ukazatel Běžné likvidity | Firmy | West Texas Intermediate | Program nákupu aktiv | Analýza trhů | Zadlužování | Nordea | Páka | Analýza komoditních trhů | EURCZK | Depozitní sazby | Pokles tržeb | Nástroj | Výsledky | Tlak medvědů | Rozdíl mezi výší úroků | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Suroviny | Uplynulý rok | Jak si vybrat tu správnou strategii? | Bank of America | TIM | Koruna | Fundamentální analýza | Výrazný pokles | Makroekonomie | Analytická společnost | Retracement | Vyšší poptávka | Spotové ceny | Francie | Marek Třeška | Předpověď | Komodity | Infection Management | Onemocnění | Zvyšování úroků | OPEC+ | Propad | Pandemie nemoci COVID-19 | Pokračující pokles | Objem | Údaje | Globální dodavatelské řetězce | Stimulační program | Federální rezervní systém | Období zvýšené volatility | Klima | KOL | Exxon Mobil | WHEAT | Potenciální obraty | Asie | Světové ceny ropy | Komise v přenesené pravomoci | Ceny plynu v Evropě | Očekávání analytiků | Růst cen stavebních materiálů | WMT | Technologické společnosti | Bezpečného útočiště | Průzkumy | Vysoká cena ropy | Poptávka po pohonných hmotách | Stablecoiny | Aktivity v Rusku | mmBtu | Nepředvídatelnost | Regulátor | Podíl nezaměstnaných | Praktické tipy pro obchodování | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Převodník měn | Ekonomické cykly | Digitální zlato | Status rezervní měny | Průmyslová výroba | Tempo růstu spotřebitelských cen | Britské libry | Emise skleníkových plynů | Obchodování s akciemi | Boj centrálních bank s inflací | Úspěch v obchodování | Studie | CME FedWatch | Obchodovat s komoditami | Pojišťovny | Průraz | Cena plynu | Deficit | Graf | Akcie České zbrojovky | Polsko | Kolaps | Nákup libry | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Average daily range | Instrument | Zbrojovka | Reakce trhu | Pozornost | Ropa Brent | Fibonacci retracement | Hrubý domácí produkt | Hypotéky | Dlouhodobé trendy na trhu | Lukáš Kovanda | Hráči na trhu | Aktuální hodnoty měny | Vývoje kurzu | Zvýšené riziko | Evropa | Vojtěch Boháč | Technické ukazatele | Jackson Hole | Ceny na čerpacích stanicích | Obraty | OPEC | USD/PLN | Short | Ekonomické události | Ukrajina | Finanční rok 2022 | Svíčkové grafy | Poptávka po bezpečných aktivech | Pár EUR/USD | Bezpečné útočiště | Polský zlotý | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generali Investments | Maloobchod | Americká centrální banka | Oslabení amerického dolaru | Růst zlata | Stavebnictví | Makroekonomický vývoj | Finanční rok | Britský FTSE 100 | Skladovací kapacity | Technické analýzy | Dopady války na Ukrajině | Růst eura | Rostoucí trend | High | Finanční krize | Ropná krize | Vstupy | Obchodní strategie | Kvantitativní zpřísňování | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | Makro data | Akcie společnosti ČEZ | Akcie Komerční banky | Ekonomická situace | Stříbro | Nejbližší support | Tomáš Kudla | Očekávání pro rok 2023 | Korporátní výsledky | Instituce | Turecko | Přeprodané oblasti | Růstový potenciál | Zasedání americké centrální banky | LNG | Foreign Exchange | Počet úmrtí | Vývoj ceny zlata v USD | Americké akcie | Napětí na Ukrajině | PLUG | Rizika drahé ropy | Skupina CMC | Divize | Investiční kovy | Oslabení koruny | Pozitivní vliv | Drahý kov | Obchodní výsledky | Zvýšení úrokových sazeb | Zvýšená volatilita | Lesnictví | Equinor | Snížení daní | Trh | Velcí spekulanti | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Války na Ukrajině | Erste Bank | Těžba ropy | Výrazný růst | Fed | Zahraniční obchod | Potravinový řetězec | Korekce | Commodity Channel Index (CCI) | Rubl | Vývoz ropy | Upozornění | Nové byty | Tržní prostředí | Země EU | Výsledky hospodaření | Směřování | Buffett | Money management | Rozmanitost komodit | Pražské burzy | Fluktuace | Zveřejnění výsledků | Boháč | Heiken Ashi | ATR | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | Globální recese | Kasina | Automobilový průmysl | Luis De Guindos | Yahoo | Indikátory sentimentu | Posílení dolaru | Stock | ANO | Strategie sledování trendů | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Ministři financí | Platforms | WIG | Wells Fargo | Rating | Velké banky | MWh | Ebury | Čínské oživení | Prezident Joe Biden | JRD | Microsoft | USD/CHF | Příležitosti | Snížení dividendy | Generovat zisk | Výběr akcií | Komoditní trading | Nejistota | Růst tržeb | Inflační vývoj | CME | Spotřebitelská inflace | USA Joe Biden | Pokles cen ropy | Akcenta | Intraday přístup | Změny cen | Světová měna | Mistrovství | Makroekonomické údaje | Obchodování akcií | Dodavatelské řetězce | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Antony Blinken | Exxon | Rizikovější aktiva | Aktuální průměrná velikost pohybů | MSFT.US | Spotřební zboží | Evropská banka | Akcie společnosti Pilulka Lékárny | Trendové linie | Japonsko | Výpadky | Rozhodnutí ČNB | Range | FIAT | Celkový sentiment | Gazprom | Centrální banka | Významné zprávy | Federální rezervní banka | Intraday | Marine Le Penová | Plány Fedu | Zemní plyn | Pojištění proti nepřízni | Německo | Krach | LYNX | Německý Ifo index | Twitter | Velké zisky | Makroekonomické ukazatele | Čistý zisk | Jádrová inflace | Hotovost | Další růst | Centrum | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | CL | Kartel OPEC | Podnikatelé | Sdružení automobilového průmyslu | Trpělivost a disciplína | Vice | Ruské firmy | Bollinger Bands | Energetický sektor | Společnosti z USA | Trh s komerčními nemovitostmi | Zvýšení těžby ropy | Kurz české měny | Cisco Systems (CSCO.US) | Fúze a akvizice | Pojišťovna VIG | Politické rozhodnutí o produkci | Komodita | Česká republika | Hamás | BNP | Důsledná analýza trhů | Dlouhodobé vývoje | CZK | Reuters | Úspory | Erste Group | Společnost XTB | Kryptoměnový trh | Situace na Ukrajině | Ochrana zisků | Kov | Situace | Chevron | Zajištění bezpečnosti | Škoda | Domácnosti | Světové měny | Výstupy | Nákladová inflace | Rolování | Libra šterlinků | Předseda | Analytici | Drahokamové vlastnosti | Státní dluhopisy | Americký dolar | Kurz koruny | Provozní zisk | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | Zájmové skupiny | Solana | Anglo American | J&T | Investování | DPA | Evropská unie | Cvičení | Josef Lukáč | HDP v USA | Cenové trendy | Mario Centeno | Ekonomiky | US100 | Intradenní obchodování | Stagnace | Riziko recese | Rozpočet | Negativní dopad | Evropské banky | Google | Apple | Investiční plány | Libra | Koronavirová krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Analytik J&T | CFD | Covidová pandemie | Fyzické produkty | Vysoké úroky | Cena akcie | Životní úroveň | Pokračování trendu | Očekávaná data | Velké technologické společnosti | David Madden | Švédsko | Exchange Traded Commodity | Posílení USD/JPY | Analýza trhu | Zájem o investice | Zvýšení základní sazby | FTSE | TSLA | Financovat | Průzkum analytiků | Pohyby na trhu | Ztráta | Řecko | Rostoucí náklady | Nálada investorů | Hlavní akciové indexy | ECB | Ceny komodit | Úroky | Speciální daň | Plodiny | CVX | LNR | Portu | Cena | Silné oživení | Pandemie covidu | ING | Řetězec | Prudké zdražování | WisdomTree | Moneta | Air | Akcie dnes | Globální rizika | Akcioví investoři | Aktivum | Ceny akcií | Izrael | Inspirace | S&P500 | Epidemie | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Kurzy | Technologie | Vysoká inflace | ČNB | TSLA.US | Dluhy | Zajímavé příležitosti | Riziko výkyvu cen | Viceprezident | Agentura Bloomberg | Sledování globálních ekonomických trendů | USD/CZK | Překoupené zóny | Tipy pro obchodování | Pokles | Margin | Ceny zemního plynu | Ekonomické výsledky | Zpomalení globální ekonomiky | Blue chips | Odhady ekonomů | Potenciální zisk | Jan Vejmělek | Charles Schwab | Hedge | Fundamentální ukazatele | Americký trh | Moody's | Zahraniční společnosti | Nové zakázky | Banka | Makro | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Průměrný příjem | Tuzemská inflace | USD za tunu | Byty v Praze | Konfluenční rezistence | Obchodník | Rada guvernérů | Tržby | COVID-19 | Bitcoin a další kryptoměny | Futures kontrakty | Adaptace | Snížení sazeb | Tempo poklesu | ROE | Průmyslová komodita | Evropská centrální banka | Oživení ekonomické aktivity | Indikátor ATR | Indikátor | Index cen | Dynamické obchodování | Intel (INTC.US) | Historie komoditního obchodování | Růst ceny | Pablo Hernández de Cos | Index PX | Akcie Philip Morris | Vánoce | Daně | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Skupina OPEC | Close | Pivot | Kryptoměna | Pokles indexu | Ekonomické faktory | Reálné peníze | Bancorp | Momentum | Pandemie nemoci | Akcie Shell | Nastavení měnové politiky | Mánie | Finanční prostředky | Prezident Vladimir Putin | Vývoj inflace | Moskva | Růst zisků | Zisky | Emisní povolenky EU | Současné ceny | BNP Paribas | Analýza a strategie | Finance | Zboží dlouhodobé spotřeby | Velký růst | COVID-19 omikron | Ceny palladia | Pozitivní korelace | Globální ekonomika | Cena palladia | ACEA | Situace na trhu | TradingEconomics | Identifikovat trend | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Voda | Oklahoma | Ranní okénko | Cisco Systems | Informace z kryptoměnového trhu | Toyota | NATGAS | Cena zlata | Zvýšení ceny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Ekonomiky eurozóny | Výkonnost akcií | Trinity Bank | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | Růst cen | Drahé kovy | Vrcholy | Napětí v Perském zálivu | RSI | Měnová politika | Celoroční projekce | Rheinmetall | Alokace | Býčí trh | ERA | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Rostoucí cena ropy | Pád cen | Poptávka | IFO index | Financování | Úroková sazba v USA | Ursula von der Leyenová | Akcie Walmart | Cenový graf | Čína | Omezení dodávek | Invaze | Jarda Tupý | Růst HDP | Index pražské burzy | Americké banky | Psychologie | Pivotní body | Cenový propad | Globální poptávka | Výzvy v obchodování s komoditami | Investiční poradenství | Index pražské burzy PX | DAX | Volatilní trh | Reporty | Americké akciové trhy | Stochastic oscillator | Nákup eura | ECB Christine Lagardeová | RBI | Investor | Akcie ve Spojeném království | Kalendář událostí | MIFID | Uzavření trhů | Obchodovat | EUR/MWh | Resistance | Pokles zásob | Analytik J&T Banky | Zvýšení inflace | Dna | Hospodářský růst | Výplata dividend | Medvědi | Tržní sazby | XTB Štěpán Hájek | Odhodlání | Bohumil Trampota | WTI | Investoři z Wall Street | Bod | Miliardy korun | Skupina HARTMANN | Strategie obchodování | New York Times | Nokian | Kapitálové trhy | ATR (average true range) | Video | HDP | Změny klimatu | Klouzavý průměr | Kiyosaki | ROCE | Světové události | Americká měna | Nord Stream | Problémy | Saúdská Arábie | Tesla (TSLA.US) | Reakce koruny | OCI | PMČR | Bankéři | Oživení ekonomiky eurozóny | Turbulence na trzích | Měny regionu | Cena ropy | Cestovní průmysl | Obavy trhu | Firma | Inflace | Drobní investoři | Marže | MinFin | Německá ekonomika | Analýza | Diskont | Trh kryptoměn | Devizový trh | Načasování | Finanční výkonnost | Alphabet | Vedení společnosti | Zkušenosti | Ropa | Emmanuel Macron | Ether | Signály | Omikron | Obchodní kapitál | Ekonomická rizika | Rychle rostoucí ceny | Zajistit si riziko výkyvu cen | Přeprodané podmínky | Poptávka po zlatě | Rafinérie | Budoucí pohyby trhu | Statistiky | Erste | Pivovary | Stoxx 600 | Výprodej | Světová ekonomika | Rezistenční oblast | Pracovní trh | SAP | Hlavní index PX | Diverzifikovat | Američané | Kurz | Market | DraftKings | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Velikost pohybů | Politické rozhodnutí | Restrikce | Optimismus | Hliník | Růst dolaru | Obchodování ropy | Euro | WELL | Riziková prémie | Úspěšný týden | Francouzský CAC 40 | Akcie na pražské burze | Agentura DPA | JP Morgan | Dolar | Byznys | Kukuřice | Debata | NortonLifeLock | Hodnoty měny | Prezident USA | Měď | Ekonomický institut | Proinflační | Fundamentální pozadí | Konglomerát | Rozvíjející se trhy | Naše prognóza | Contract | Binance | Obchod | Pilulka Lékárny | Poskytování hypoték | Federální rezervní banky | Commodity | Trh se zlatem | Breakout Trader | Zpomalení růstu | Risk | Predikce | Fibo | Regulátor trhů | Ropný šok | Upisování | Efektivní správa kapitálu | Kypr | Ekonomové | Čínský vývoz | ROIC | Výnosy státních dluhopisů | Hospodářství | Rada ČNB | EV | Ohlédnutí | Jednotná měna | EU | EBITDA | Investiční doporučení | Ruská agrese | Akcie Occidental Petroleum (OXY.US) | Automobilka Škoda Auto | Vývoj ceny platiny | Ministerstvo financí | Ranní komentář | Vzestupný trend | Nárůst nezaměstnanosti | Kapitalizace bitcoinu | Ztrátový týden | Intermediate | Nižší ceny | Spojené státy | Zisková marže | Cenové stability | Volatilita akciových trhů | Zasedání ECB | Objem investic | Portfolia | Tesla | Další kryptoměny | Expert | Vývoz | Komerční banka | Týdenní zpráva | Úroveň rezistence | Týden na akciových trzích | Riziková prémie u koruny | Finanční tituly | Recese | Index strachu | Emisní povolenky | Akcie bankovní skupiny Erste | Miliardy | Švýcarský frank | WP | Bank of Canada | Přerušení výroby | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Výhled na rok | Situace na Blízkém východě | Eskalace konfliktu | Kyjev | Silný americký dolar | Pandemie | Historie obchodování komoditních trhů | Denní graf | Spekulace | Ekonomičtí experti | Globální finanční krize | Růstový trend | Americké burzy | Swingová maxima | Negativní zprávy | Rána pro Joe Bidena | Frank | Ministři | Ceny benzínu | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Transparentní | Americké ministerstvo práce | Růst cen zlata | Zbrojovky | Uznání nezávislosti | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Washington | Snížení produkce | Ceny potravin | Obrat trendu | Intel | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Dosažení dohody | Základní sazby | Úspěchy | Jak obchodovat | Krypto aktiva | Strategie obchodování s komoditami | CySEC | Vývoz ropy a plynu | Rostoucí inflace | Doporučení Koupit | Stabilní výnosy | Kurz bitcoinu | Eskalace napětí | Investice do infrastruktury | Blockchain | Agentura Fitch | PMI indexy | Uhlí | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Mince | Investiční stratég | Vysoké úrokové sazby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Benzín | Channel | Rostoucí ceny | Trend | Akcie a ETF | Pokles sazeb | OXY | Růst eurozóny | Zásoby plynu | Oslabení | Časový rámec | Míra inflace | Přebytek obchodu | Politické události | Energetika | Spotřebitelská důvěra | Ekonomický výhled | Zlaťáky | Nařízení | SWIFT | Zvýšené napětí | Schodek | Farmaceutické společnosti | BTC | Bankovní sektor | Sankce na Rusko | Indexy | Altcoiny | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Prudké výkyvy | Zpřísnění měnové politiky | Gold | Minimalizovat ztráty | Angola | Průmysl | Očekávané výsledky | Investování do akcií | Firma Avast | Napjatá situace | Tisknout peníze | Tempo růstu | Nadprodukce | Podnikatel | Meziroční růst spotřebitelských cen | Úvěrový rating | Bankovnictví | Aerolinky | Scotiabank | Znehodnocení měny | Akcie Occidental Petroleum | Pohonné hmoty | Zpracovatelský průmysl | Divergence | Trend is your friend | Zdražování energií | Commonwealth Bank of Australia | Velikost pohybů na ropě | Analytici z JP Morgan | ETF | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Geopolitický fundament | Omezení těžby | Nasdaq-100 (US100) | Myšlenka | Moneta Money Bank | Ceny drahých kovů | Varování | Obchodní bilance | Úsilí | Viceprezident ECB | Spojení | Cykly | Pokles indexu S&P 500 | Long | Rally | Bankovní rada | Vysoké výnosy | Pojišťovna | Macron | Střední třída | Tripadvisor | Mezinárodní dohody | Pokles inflace | Aktiva | Klid | Zprávy z pražské burzy | Fundamentální analýzy | Flexibilita | GEVORKYAN | Indexy na Wall Street | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Tuzemský průmysl | Vývoj trhu | Poradenské firmy | Evropští investoři | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Albemarle | Zdanění | Základní úrok | Pokles cen | LPR | Obchodování s komoditami | Plynárenské společnosti | Investments | Technologická společnost | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Šéfka ECB | Fiskální politiky | Inovace | Zdravotnictví | Obchodní rozhodnutí | Makroekonomické indikátory | Americké státy | Long signál | NZD/USD | Riziko ztráty | Economic | Technologický pokrok | Bezpečnost | Diskontní sazba | Ekonom Komerční banky | Ratingová agentura Fitch | Energy Aspects | | Pochybnosti | Riziková aktiva | BNY Mellon | Pandemická situace | Trinity | Stratég | Prodeje automobilů | Pokračování poklesu | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Eskalace rusko-ukrajinské krize | Purple Trading | Přírodní katastrofy | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Sentiment | L.F. Investment Limited | Short pozice | Average True Range | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Největší pokles | Politika | Konkurence | CoinShares | Akcie zbrojovky | PLN | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Komoditní stratég | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Josef Dudek | Dnešní seance | Yahoo Finance | MAM | Plány společnosti | Ekonomické prognózy | Indikátory důvěry | Poplatky | Forint | Úrovně supportu | Velká Británie | Zprávy z krypto | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Vývoj ropy | Akcie Exxon Mobil | Členové bankovní rady | GPS | Průzkum PMI | Úrokový výnos | Napětí kolem Ukrajiny | Obchodní přístupy | Federální vláda | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | Měnové politiky | Investiční mince | Vnímání | Hlavní rizika | Krátkodobý vývoj | Ekonomika | Zklidnění situace | Vývoj ceny ropy od začátku roku | Ekonomická data | Elektřina | Obchodování s cizími měnami | Karanténa | Nižší EBITDA | Pandemický program | Sankce | High volume node | Commerzbank | Očekávání pro rok | Zhodnocení | Ceny zlata | Výhled | Velmi volatilní | Členové OPEC | Timeframe | České akcie | Použití Stop-Loss příkazů | ZEN | Auta | Volume | Komerční banky | Americké ministerstvo | Deriváty | Ethereum | Occidental Petroleum (OXY.US) | Japonská ekonomika | Embargo | Vysoké ceny | Economist | Odpovědnost | Nový balík pomoci | Energetické společnosti | Scalping | Bloomberg Intelligence | PayPal | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Politika Fedu | Evropský trh | Finanční trhy | Zlaté rezervy | Burze | Data o inflaci | Expanze | Indikátor ADR | Americké akciové indexy | eBook | Nabídka a poptávka | Růst cen energií | Konsolidace | Dlouhodobý trend | Fondy | Investiční příležitosti | Týdenní výkon | Fúze | IPO společnosti | Bílý dům | Komoditní trhy | Situace v Číně | ČEZ | Německé ekonomiky | Hrubá marže | GOOGL.US | Poptávky po ropě | USD za barel | Obavy investorů | Peněžní trhy | New York | Katastrofy | Realitní bubliny | MSFT | Swing | Krize | Rizika a výzvy | Jak se obchoduje | Akcie ropných společností | Zvýšení úroků | ETH/USD | Zlotý | Vysoké ceny ropy | Omezení produkce | CoinGecko | Míra inflace v eurozóně | Pokles poptávky | CEO | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Vývoj ceny stříbra | Dolarový index | Indikátor CCI | Deeskalace | Globální trh | Výplata | Vývoj ceny ropy | Akcie Intel | Specifika obchodování | Sazby | Americké výnosy | Generální ředitel | Maloobchodní prodej | Zemědělské produkty | Devizové rezervy | Poradenství | Sázky na pokles | Cíle | Burza | Interfax | Ekonomický kalendář | Provozní náklady | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Investovat do akcií | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | Likvidita | Žádosti o podporu | Investice do zlata | Obchodování s CFD | Transakce | Švýcarské banky | Volatility trhu | Slabší dolar | Měny | Snížení úrokových sazeb | Akciový trh | Sankce proti Rusku | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | Zaměstnanost | Profitovat | Glencore | Válečná ekonomika | TotalEnergies | Energie | Analytici společnosti | Zpravodajství | Kanadská centrální banka | Tradeři | PMI ve zpracovatelském průmyslu | DE30 | BTC/USD | Ekonomický cyklus | Dividendy | Měna | Společnost HARTMANN | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Finanční sektor | Příležitosti k nákupu | Pracovní síly | Silný pokles | Pohled na trh | Cena komodity | Paul Volcker | Ichimoku | Thomson Reuters | Výnosy | Miliardy dolarů | Inside | Finanční trh | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | FOMC | Nový trend | Snižování nákladů | Akcie Erste Bank | Reakce investorů | Regionální měny | Eni | Výnosy desetiletých dluhopisů | Ruský prezident Vladimir Putin | Emise | Hospodářské výsledky společnosti | Hodnota dolaru | EIA | Partneři | IPO | Rusko | Vysoké riziko | 1D | Miliardy USD | Snižování daní | Provozní marže | Poradce | Divize skupiny | ADA | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Daňový úřad | Lukoil | Signál | Írán | Zdražování | S/R zóny | CMC | Výsledkové sezóny | Poslední den obchodování | EPS | Hodnota zlata | Kupní síla | Ropy | Pracovní den | Rozdílové smlouvy | Historie | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Výdaje | Rafinerie | Zajímavé investiční příležitosti | Společnost | Rezervní měny | List The Wall Street Journal | I-Trader | Sázky | Altcoinový index | Milan Vaníček | Ocenění akcií | Colt | Zvýšení volatility | Alokace aktiv | Radomír Jáč | Kurzotvorné zprávy | Nové obzory | Vysoká volatilita | Wood & Company | Cena akcií | Kupci | Rozšíření | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Fibonacci | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Přístup k pandemii | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Eura | Ztráty | Obchodní signál | Nízká nezaměstnanost | Inflační cíl | Organizace | Akcie Erste Group | Britský FTSE | Obilí | Gap | Ceny pohonných hmot | Services | Cenoví hybatelé | Leverage | TGT | Filip Kalčák | Růst | Příjmy | Pohyby cen | Rusko a Ukrajina | Hospodářské výsledky | Strategie pro komodity | Odhad letošního růstu | Ministři EU | Risk-off | Zajištění | Zprávy z krypto průmyslu | Index | Wall Street Journal | Tržby skupiny HARTMANN | Komoditní | Praktické tipy | MiFID II | Token | Fundament | Nejbližší rezistence | Centrální bankéři | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Výsledková sezóna | Měnové politiky centrálních bank | Pavel Krumpár | Pokles německé ekonomiky | ČTK | Engulfing | Index STOXX Europe 600 | Technická vs. fundamentální analýza | Vývoj ceny stříbra v USD | Zákony Evropské unie | Vysoce riziková strategie | Nejhorší výprodej | Růst čínských akcií | ABP | Walmart (WMT.US) | EMEA ETF | Cíl generovat zisk | Trendy na trhu s komoditami | Netflix | Koronavirus | Akcie společnosti Pilulka | Analýza Bitcoinu | Úrovně pro vstupy a výstupy | Co jsou to vlastně komodity? | Target | After-market | Oscilátor | Technologický rozvoj | Palantir | Bilance zahraničního obchodu | PMI v eurozóně | Strategie pro komoditní trading | Účetní rok 2023 | Premarket | Hlavní trh | Krátkodobé klouzavé průměry | Eskalace | Zdraví globálního průmyslu | Sledování základních ukazatelů | Zisk na akcii | Produkce ropy | Správa | Nejvyšší pravděpodobnost | Výměna surovin | Starověké civilizace | Francouzské energetické společnosti | Guvernér španělské centrální banky | Rezistence | Američtí politici | Chránit svůj obchodní kapitál | Komoditní obchodníci | Stav hospodářství | Stříbrná horečka bratrů Huntů | Spotřebitelské ceny | Rozhodnutí o produkci | Investice na burze | Politické a ekonomické faktory | Obraty v trendu | British Petroleum | Účetní rok | Vakcíny na koronavirus | Válka na Blízkém východě | Asie a rozvíjející se trhy | Inflační index | 5G | Index spotřebitelských cen | Posílení | Daň z neočekávaného zisku | Société Générale | Držet pozice po delší dobu | Ropné a plynárenské společnosti | Pracovní místa | Měny v regionu | BAL | Regulační mánie | Current Ratio | Geopolitické události | Instrumenty | Dopady krize | Včerejší seance | Správa kapitálu | Krok za krokem | Obchodní strategie pro komodity | EURUSD | Futures na zlato | Vývoj válečného konfliktu | Více peněz | Výroční zprávy společnosti | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | ČSOB | Analytička | Zvyšování nákladů | Scénáře vývoje kurzu koruny | Akcie Walmartu | Tempo zdražování | Poptávka po stříbře | JPG | Výrobce pneumatik | Trpělivost | Průměrná velikost pohybů | Banka UBS | Investovat | Události tohoto týdne | Výkon | Společnosti vyrábějící vakcíny | Zasedání FOMC | Prezidentské kampaně | Potenciální zhodnocení | Trh pražské burzy | Mário Centeno | Nejistota na trzích | Solidní růst | Vyšší úrokové sazby | Nejprodávanější | Základní principy technické analýzy | Americký prezident | Sazby Fedu | Schopnost rychle reagovat | Specifika obchodování s komoditami | Leverage (páka) | Akciový index S&P 500 | Důsledná analýza | Speciální daně | PPF | Boom | Směnné kurzy | Vývoj volatility | Klíčová průmyslová komodita | Americké centrální banky | Kvantitativní utahování | Adrenalin | Riziko | Ocado | Zemědělské plodiny | Current ratio | Akcie fondů | ECB Luis De Guindos | Válka | Možnost krátkého prodeje | Ruské společnosti | Chemické společnosti | Bloomberg | Nabídka | Energetické tituly | Pandemie COVID | Vyšší mzdy | Tradingová portfolia | Financial | Dlouhodobý investor | UBS | Kodiaq | Volby na Tchaj-wanu | Hlavní ekonom | České koruny | Akciové tituly | PlanB | Vysoké ceny energií | Americká společnost | Snižování sazeb | Irák | Asociace | Velikost obchodu | Obchodní války | Pandemie koronaviru | Úrokové sazby Fedu | Graf akcie | Bitcoin | Ruské akcie | Růst výnosů | Makléř Fio banky | Cesta k mistrovství | Světové rezervní měny | Budoucí pohyby | Sofistikovanější rozhodnutí | Americké měny | Přehled | Plyn | Politické nepokoje | Růst cen plynu | Hospodaření | Zemědělství | Carl Icahn | Futures | Inflace v eurozóně | Kanadská ekonomika | Zrychlení růstu | Nemovitosti | Oživení světové ekonomiky | Beta | Disciplína | Politické vztahy | Klesající trend | Inspirace pro rok 2023 | Tipy pro obchodování s komoditami | Vysoká cena | FXstreet.cz | Index Nikkei | Významné cenové výkyvy | Volatilita a nejistota | Parlamentní volby | Použití Stop-Loss | CHF | Hmatatelné produkty | Akciový index | Futures na ropu WTI | Klesající tendence | Fyzická výměna surovin | Boris Johnson | Co je volatilita | Swing obchodní signál | Uptrend | Podpora | Index CPI | Bohemia Energy | S&P 500 | xStation5 | Iveco | JDE | Svíčkový graf | Fyzická výměna | Graf dne | Zlepšení | Geopolitické faktory | MT4 | Volatility | Zvýšení těžby | Investování peněz | Portfólia | Současné trhy | Důležití cenoví hybatelé | Latinská Amerika | Zpřísňováním měnové politiky | Dobré načasování trhu | Obchodní výhled | Vzdělávací webináře | Platina | Vývoj ceny platiny v USD | Ekonomické zpomalení | Propad trhů | Nejnovější údaje | Cenové výkyvy | Podstatné kurzotvorné zprávy | Zadlužení | Prezident Biden | Daně z neočekávaných zisků | Vývoj ceny | Snížení produkce ropy | Nvidia | Dlouhodobé trendy | Guvernér | Makléř | Finanční systém | Emerging markets | Supporty | Obchodní model | Boční trend | ČR | Ruská ropa | Zbrojní průmysl | Průmyslové kovy | Obchodní schopnosti | Týdenní pivot | Elektromobily | Největší výnosy | Snižování úrokových sazeb | Boston Consulting Group | Celoroční výsledky | Nálada na trzích | Větší pozice | Ceny v eurozóně | Moment obratu trendu | Amazon | Záporná cena | Růst ceny ropy | Závislost | Pepa Zeman | Marketingová komunikace | Eurozóna | Principy technické analýzy | XTB | Nejnovější zprávy | Pšenice | Cena benzínu | Kazachstán | Air Bank | Proinflační riziko | Risk Management | FXstreet | Americké trhy | Hlavní trh pražské burzy | Globální emise | Celková nabídka | Ruská centrální banka | Le Penová | CEO skupiny | UK100 | Česká vláda | Sazby beze změny | Období volatility | Meta Platforms | Trader | Hodnota akcií | Doporučení | Britské společnosti | Ruský ministr | Inflace spotřebitelských cen | Moment obratu | Charkov | Riziková strategie | Ekonomický růst | Francouzský prezident | Podnikání | Jean-Luc Mélenchon | Podnik | Generali Investments CEE | Úrovně pro vstupy | Dluhopisový trh | AAA | Sankce vůči Rusku | Výkyvy v cenách | Krypto | Indexy amerického akciového trhu | Počasí | Vysoká likvidita | Co bude | Politické napětí | Kupón | Jan Rožek | Rostoucí úrokové sazby | Opatření | Zajištění rizika kvůli výkyvům v cenách | Těžaři | Pozice | Kroky s trhem | Jen Psakiová | Závislost na Rusku | Evropský regulátor | Wealth Management | Futures na ropu | Boston Consulting | Maďarská centrální banka | Akcie softwarové společnosti | Etherea | Generální ředitelé | Ocenění | Fundamenty | Oscilátory | Zelené energie | Intervenovat | Fair Value | Záporná cena WTI | Primoco | SEC | Obraty trhu | Nákupy zlata | Světové trhy | Evropské indexy | Statistika | Průmyslové podniky | Šance | Rychle a zběsile | Futures na americké akciové indexy | Cena stříbra | Hedging | Analytik | Schwab | Wall Street | Šéf NATO | Sázky na pokles sazeb | Tržní cena | Ondřej Hartman | Světové centrální banky | Jak chránit svůj obchodní kapitál | Úspěch v obchodování s komoditami | Medvědí trend | Dow Jones | Evropský trh s plynem | Cílová cena | Úrokové sazby | Analytik XTB | Nové peníze | Trading | CNY | Ceny zemního plynu v Evropě | Vyšetřování | Ruská ekonomika | Silné inflační tlaky | Nordea Bank | Biden | Swing Trading | CEE | Banky | Devizy | WMT.US | Bilance | Restrukturalizace | Poptávka po ropě | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Žlutý kov | Tým FXstreet.cz | Ceny mědi | Investovat peníze | Aktuální situace | Zpravodajské služby | Hospodaření firem | Inflace ve Velké Británii | Vítězství Donalda Trumpa | Prohlášení | Prodeje | Politici | Ceny akcie | Intradenní obchodník | Index FTSE 100 | Cit pro dobré načasování trhu | SPX | Měnový pár | Odvětví | PX Pražské burzy | Výhled na rok 2024 | Načasování trhu | Finanční situace | Těžba ropy v Rusku | Meziroční inflace | Philip Lane | Joe Biden | Rostoucí ceny komodit | Kotace | Tuzemský kapitálový trh | Technický výhled | Výzkumná společnost | Akciové trhy v Asii | Sazba Fedu | Webináře | Základní sazba | Investiční platformy | Rychlé rozhodování | Poptávky po dolaru | Vývoj ceny palladia v USD | Vzdělávání a analýza | Obchodní příležitosti | Ekonom | USA | Japonský index Nikkei | PAMP | TGT.US | Zlato | Kurs rublu | Změny v globálním ekonomickém prostředí | Býčí trend | Ruské hospodářství | GOOGL | Atraktivní příležitosti | Geopolitika | Investiční glosa | Philip Morris | Nasdaq | Stříbrná horečka | Výkonnost dolaru | ADR (average daily range) | Volkswagen | Průměrná cena | Ministerstvo práce | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | CSCO.US | Geopolitické napětí | Ministři financí EU | Spekulanti | Cenový vývoj | Výprodeje akcií | Domácí poptávka | Hlouběji porozumět trhu | Vyšší inflace | Stochastic | Pražská burza | Práce | Portu Filip Louženský | FOREX | Údaje o inflaci | Výroba aut | PMI indikátor | Polský zlotý a maďarský forint | Černá labuť | Průlom | Investment | Američtí senátoři | Zásobníky | Globální ekonomický růst | Americký ekonom | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Šéfové firem | Zmírnění konfliktu | Zajištění proti inflaci | Fidelity International | Terra | USD/JPY | Indikátor ADR (average daily range) | Doněcké lidové republiky | Ekonomické sankce | Evropské akciové trhy | Ochránit stávající pozice | Spojené arabské emiráty | Fio | Kryptoměny | Futures na stříbro | Manažeři | Crédit Agricole | Prodejní ceny | Zajistit si riziko | Ekonomické aktivity | Olaf Scholz | INTC | Indie a Čína | Rychlost | Podnikání na kapitálovém trhu | Inflace v Kanadě | Akcie společnosti Twitter | Další pokles | Sledovat vývoj volatility | Jak se obchoduje s komoditami? | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Úspěch | Jerome Powell | Volatilita krypto trhu | Volby | Ukazatele | Miliardář | Index relativní síly | Balík pomoci | Vladimir Putin | Stabilita | Míra inflace v Kanadě | Británie | Produkce plynu | COT | Americká vláda | Dopady pandemie | NZD | Zlepšení nálady | Marko Kolanovic | Podniky | Tržby skupiny | Strukturální změny | Nejklíčovější strategie | Významné události | Inflace v USA | Chování spotřebitelů | Finanční odměny | Trhy s komoditami | Zahraniční forex | Analytici banky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Geologické expertizy
Geologický vodík
Geolokační informace
Geomer
Geometrické vztahy
Geometrické zhodnocení
Geopolitická krize
Geopolitická nejistota
Geopolitická nestabilita
Geopolitická rizika

Následující klíčová slova

Geopolitické dění
Geopolitické eskalace
Geopolitické faktory
Geopolitické konflikty
Geopolitické napětí
Geopolitické riziko
Geopolitické události
Geopolitické vlivy
Geopolitické zájmy
Geopolitický fundament
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít