Pátek 12. srpen 2022 22:45
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Geopolitická situace

img

Technická analýza páru ETH/USD na 28. července 2022

28.07.2022 Senátoři Patrick Toomey (člen Republikánské strany) a Kyrsten Sinema (Demokraté) připravili společný návrh zákona. Jeho smyslem je osvobodit kryptoměnové transakce do výše 50 USD od daně z kapitálových výnosů.
img

Kde na akciových trzích lze momentálně využít volatility?

18.07.2022 Zatímco dlouhodobé investory do fyzických akcií volatilita příliš nezajímá, obchodníci s CFD akciemi z ní dokážou vytěžit mnohdy potenciálně velmi pěkné zisky. Akciové trhy jsou však rozsáhlé a může se stát, že nám mezi prsty proklouzne nějaký zajímavý titul. Tento článek se postará o to, aby k tomu nedošlo.
img

Zpráva o americké inflaci za červen je klíčovou událostí týdne.

11.07.2022 Klíčové americké akciové indexy, Dow Jones, NASDAQ a S&P 500, ukončily obchodování mírným růstem. Jak však již bylo řečeno, současný růst akciového trhu nedává smysl. Pohyb směrem nahoru je chabý a podobá se běžnému vzestupnému pullbacku, který předchází novému prudkému poklesu. Fundamentální a geopolitické prostředí zůstává extrémně složité a náročné, takže v blízké budoucnosti neočekáváme rychlý nárůst akcií a indexů.
img

Týden na akciových trzích: Ani mohutné posilování v závěru týdne Praze nepomohl a na rozdíl od ostatních ztratila

24.06.2022 ČNB zvedla základní úrokovou sazbu o 125 bb na 7 %. To bylo více méně v souladu s očekáváním. Makro data ve světě byla tentokráte z řad předstihových ukazatelů. Růst cen energetických komodit a riziko recese znamenaly, že indikátory sentimentu PMI zklamaly, a to na obou stranách Atlantiku.
C:\fakepath\trader-02062022-28-zm.jpeg

OPEC+ urychlí zvyšování těžby, růst v červenci a srpnu činí 648.000 barelů denně

02.06.2022 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem budou od července zvyšovat těžbu výrazněji než doposud. Skupina nazývaná OPEC+ se dnes dohodla, že těžbu v příštích dvou měsících zvýší o 648.000 barelů denně místo dosavadních 432.000 barelů denně. Skupina to uvedla v dnešním prohlášení. Rozhodnutí odůvodnila ukončením výluk ve významných ekonomických lokalitách a sezonně zvýšenou poptávkou rafinerií. Rusko se nadále podílí na dohodnutých kvótách.
img

Setkání mezi Joe Bidenem a Jeromem Powellem mělo čistě poradní charakter.

01.06.2022 Jak jsme si řekli v předchozím článku, inflace nyní zůstává hlavním problémem nejen ve Spojených státech, ale na celém světě. Tento problém je tak akutní, že včera dokonce proběhlo jednání amerického prezidenta Bidena s předsedou Fedu Powellem, které bylo věnováno tématu inflace.
img

Moneta Money Bank: Akvizice Skupiny Air Bank se neuskuteční

31.05.2022 Moneta oznámila, že se dohodla s PPF a podepsala dohodu o ukončení akvizice Air Bank a českého a slovenského Home Creditu.
img

Cisco Systems - špička ledovce ❓

19.05.2022 Cisco Systems je další americkou společností, která zveřejnila znepokojivé hospodářské výsledky. Je důležité zmínit, že report od společnosti Cisco se týkal období únor–duben, a proto už zachycuje dopad lockdownů v Číně. Vidíme riziko, že podobně špatný výkon uvedou ve svých výsledcích za 2. čtvrtletí také další společnosti. Mohl by být report finančních výsledků společnosti Cisco Systems jen špičkou ledovce současných korporátních problémů?
img

Výroba aut v Česku do konce dubna meziročně klesla o pětinu na 361.349 vozů

18.05.2022 Výroba osobních aut v Česku za čtyři měsíce letošního roku meziročně klesla o 20,3 procenta na 361.349 vozů. Pokles způsobily problémy v dodavatelských řetězcích v souvislosti s válkou na Ukrajině a bojem s pandemií v Číně. V samotném dubnu výroba klesla o čtvrtinu na 92.259 aut. Oznámilo to dnes Sdružení automobilového průmyslu.
img

Fundamentální faktory ovlivňující ceny zlata

02.05.2022 V minulém týdnu byly patrné obrovské výkyvy ceny zlata způsobené řadou faktorů. Tento týden se pozornost investorů soustředí na zasedání FOMC, které se bude konat ve středu. Očekává se zvýšení úrokové sazby o procento.
C:\fakepath\trader-29042022-28-zm.png

České akcie v dubnu přišly o 2,46 procenta, od začátku roku o 6,5 procenta

29.04.2022 České akcie podle indexu PX pražské burzy během dubna odepsaly 2,46 procenta na 1333,6 bodu. Od začátku roku oslabily o 6,5 procenta, což je ale v porovnání s jinými evropskými indexy poměrně malý pokles. Například německý DAX letos ztratil přes 11 procent, polský WIG 20 klesl o 18 procent. ČTK to dnes řekl analytik investiční společnosti Wood & Company Vojtěch Boháč. V indexu PX podle něj ztráty bank částečně kompenzuje růst ceny akcií energetické společnosti ČEZ.
img

Polovina Američanů si stěžuje na finance. Inflace v eurozóně na novém maximu

29.04.2022 Euro před zveřejněním údajů o inflaci vzrostlo v očekávání výraznějšího nárůstu v dubnu letošního roku. Samotná zpráva byla docela nevýrazná, protože se shodovala s prognózami ekonomů. Inflace v eurozóně tak vzrostla na nové historické maximum, což nutí Evropskou centrální banku aktivněji omezovat stimulační program a zvyšovat úrokové sazby.
img

USD/CHF: dolar se snaží ukončit 50letou dominanci švýcarského franku

28.04.2022 Švýcarský frank vůči americkému dolaru nadále oslabuje a směřuje k největšímu měsíčnímu poklesu za téměř 10 let. Od pondělí USD/CHF posílil o 1,25 % poté, co ve středu testoval nové maximum 0,9701. To je nejvyšší hodnota za téměř 2 roky. Ve včerejším obchodování americký dolar posílil vůči franku o zhruba 80 bodů, tedy o 0,75 %. Dnes pokračuje ve svém vzestupném tempu a snaží se dosáhnout nových vrcholů.
img

Cena bitcoinu po halasném pádu z předchozího dne prudce vzrostla

20.04.2022 Při úterní aukci vykazuje hodnota první kryptoměny stabilní 6% růst. V jednom okamžiku vyletělo digitální zlato nad značku 41 400 USD. V průběhu dne trh s virtuálními aktivy po působivém poklesu z předchozího dne oživoval. Včera se bitcoin propadl na 38 500 USD a aktualizoval tak lokální minimum z poloviny března, dnes ale mince propad lehce vyrovnala.
img

Stabilita zlata je neotřesitelná

12.04.2022 Sentiment na trhu se zlatem zůstává v prostředí rostoucích výnosů dluhopisů výrazně býčí, protože Federální rezervní systém hodlá až do konce roku 2022 agresivně zpřísňovat svou měnovou politiku.
img

EUR/USD: Macronovo nominální vítězství, jestřábí kurz Fedu a vleklá vyjednávání

11.04.2022 Nominální vítězství Emmanuela Macrona v prvním kole francouzských prezidentských voleb pomohlo kupujícím v EUR/USD začít obchodní týden směrem nahoru, v oblasti okolo čísla 9. Tento fundamentální faktor však jednotné měně nepomůže. Zaprvé se bavíme pouze o prvním kole a zadruhé Macronovo vítězství není přesvědčivé. Naopak jeho rivalka – Marine Le Penová – měla poprvé po mnoha letech skutečně reálnou příležitost ujmout se prezidentského úřadu.
img

Podíl nezaměstnaných v Česku mírně poklesl

08.04.2022 Podíl nezaměstnaných osob v Česku se v březnu vyvíjel v souladu s našimi očekáváními, když poklesl na 3,4 %. Počet volných pracovních míst se naopak ve srovnání s předchozím měsícem snížil, když dosáhl 360 tisíc. I tak se ale stále pohybuje poblíž rekordních úrovní. Na jedno volné pracovní místo v březnu připadalo 0,7 uchazeče. Meziměsíční nárůst nezaměstnanosti byl zaznamenán pouze ve třech okresech, ve zbylých 74 okresech nezaměstnanost poklesla.
img

Dolar se nejspíš brzy propadne

06.04.2022 Komentáře přišly poté, co byly výnosy dvouletých a desetiletých státních dluhopisů podle zveřejněných zpráv poprvé od roku 2019 inverzní. Mnoho účastníků trhu tuto situaci vnímalo jako možnou známku recese, zejména proto, že aktuální geopolitická situace na Ukrajině nejspíš nakonec ovlivní americký dolar.analytics624d4764af039.jpg
img

Průmyslová výroba, ČR, únor 2022

06.04.2022 Tuzemský průmysl vykázal v únoru nečekaný meziroční pokles výroby a bohužel lze předpokládat, že nejbližší měsíce budou v důsledku války na Ukrajině a rostoucích nákladů ve znamení dalšího zhoršování situace.
img

Bitcoin se stane světovým digitálním zlatem

05.04.2022 S pokračujícím přijímáním kryptoměn do světových ekonomik a pokračujícím růstem cen krypto trh dozrává a bitcoin je podle agentury Bloomberg Intelligence na nejlepší cestě stát se světovým digitálním zlatem.
img

Konec globalizace!

05.04.2022 Geopolitická situace se neuklidňuje, ale už teď přináší vážné následky. Podle některých ekonomů nastal konec globalizace. Řekli to proto, že byť konflikt ve východní Evropě skončí, bude mezi současnými spojenci a protivníky vztah, který nebude snadné změnit. Dále, na globálních komoditních trzích je už teď chaos, protože mnoho zemí usiluje o vytvoření vlastních domácích dodavatelských řetězců. Největší dopad pociťuje energetický sektor, zvlášť evropský, který se snaží snížit svou závislost na Rusku ve věci dodávek ropy a plynu. Pokud ale Rusko své dodávky opravdu omezí, může podle některých ekonomů Evropa, která už balancuje nad propastí, spadnout do plnohodnotné recese. Rostoucí geopolitické napětí ovlivňuje i oblast zemědělství a neželezných kovů.
img

USA zakazují transakce se zlatem v Rusku

28.03.2022 Západní ekonomické sankce nadále způsobují zmatek v ruské ekonomice. Země nemůže využívat své obrovské zásoby zlata.
img

Zlato se může etablovat jako nová světová měna

28.03.2022 Analytici a drobní investoři z Wall Street se nevzdali své předpovědi, že zlato v dohledné době dosáhne 2000 dolarů za unci. Poznamenali, že drahý kov bude podporován poptávkou po bezpečných aktivech v důsledku pokračujícího geopolitického napětí na Ukrajině a také rostoucí inflace. Obavy na globálním trhu pomáhají cenám zlata čelit rostoucím výnosům dluhopisů a jestřábím komentářům předsedy Federálního rezervního systému Jerome Powella.
img

Je USD omezen makroekonomickými statistikami a geopolitikou?

25.03.2022 Americká měna opět manévruje mezi negativními americkými makroekonomickými daty a geopolitickým napětím. Tentokrát se USD snaží těžit ze současné situace. Udržet si dominantní postavení je kvůli řadě nepříznivých faktorů pro americký dolar stále obtížnějším úkolem.
img

GBP/USD. Libra ignoruje údaje o inflaci a snížení daní

24.03.2022 GBP/USD je pod tlakem, navzdory posilování libry a také snižování daní ve Spojeném království. Americký dolar je dominantní vůči GBP a dalším měnám kvůli geopolitickému napětí. Geopolitické faktory jsou však od počátku nespolehlivé – úroveň risk-off sentimentů na trhu se velmi rychle mění v závislosti na zprávách. Za těchto podmínek nelze poskytnout výhled na současný klesající trend. Geopolitika zůstává hlavním hnacím motorem páru, která převažuje nad jinými fundamentálními faktory.
img

Tlak na euro a libru se vrací uprostřed agresivní politiky centrální banky a vysoké inflace

24.03.2022 Nedávné prohlášení představitelů Fedu vrátilo poptávku po dolaru. Napjatá geopolitická situace také snížila ochotu riskovat, zvláště když globální ekonomika již zpomaluje kvůli příliš vysoké inflaci.
img

Firmy obchodující se zahraničím se nechávají zajistit o 70 % více. Vyšší částky na delší dobu

23.03.2022 Aktuální geopolitická situace rapidně zvýšila zájem firem obchodujících se zahraničím o kurzové zajištění. Jak uvádí Tomáš Kudla, obchodní ředitel pro ČR a SK společnosti Ebury: "Aby si firmy zachovaly svou konkurenceschopnost, zajišťují si kurz. Klienti mají zájem o vyšší částky než obvykle a značná část z nich se zajišťuje i na období 3 let, což je v rámci našich služeb možné. V našem portfoliu zákazníků hovoříme o zhruba 70% nárůstu zájmu o tuto službu." Nejčastěji jde přitom podle Kudly o zajištění zejména měnového páru EUR/CZK.
img

Zlato vzroste nad 2 000 USD

23.03.2022 Zdá se, že jestřábí komentáře Jeromea Powella měly na ceny zlata negativní vliv. Analytici jsou ale přesvědčeni, že zlato zvýšení sazeb v dlouhodobém horizontu využije, stejně jako to udělalo v minulosti.
img

Evropské akciové trhy vykazují silné zisky

22.03.2022 V úterý evropské akciové indexy znatelně rostou po vzoru asijsko-pacifických akciových trhů. Britský FTSE 100 si připsal 0,59 % na bilanci 7481,4 bodu, německý DAX vystoupal o 1,06 % na 14477,84 bodu a francouzský CAC 40 se vyšplhal o 0,86 % na 6639,09 bodu.
img

Dynamika na trhu s kryptoaktivy roste, je expanzivní vlna blízko?

22.03.2022 Tržní dynamika na trzích s kryptoaktivy začíná narůstat, což je logicky popoháněno vývojem na akciovém trhu. Jak jsem říkal v předešlém příspěvku, akcie zažívají menší vzkříšení, což je jednak dáno technickými důvody a jednak psychologií. Bylo proto jenom otázkou času, než bitcoin a další kryptoměny získají sebedůvěru. Je tudíž pravděpodobné, že se konečně dočkáme toho relativně dlouho očekávaného růstu?
img

Powell uvedl, že by Fed mohl přistoupit k agresivnějšímu procesu zvyšování sazeb

22.03.2022 Předseda Fedu Jerome Powell v pondělí uvedl, že centrální banka by mohla přejít k aktivnějšímu procesu zvyšování úrokových sazeb, což by způsobilo pokles amerických akciových indexů, růst výnosů státních dluhopisů a růst dolaru. Uvedl, že by mohli okamžitě stanovit zvýšení o 0,50 %, protože úroveň inflace je již nepřijatelná. "Podnikneme nezbytné kroky, abychom zajistili návrat k cenové stabilitě," vysvětlil Powell.
img

Akcie na pražské burze během týdne posílily o 1,9 procenta na 1327 bodů

18.03.2022 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne po čtyřech týdnech poklesů posílily. Index PX stoupl o 1,9 procenta na 1326,9 bodu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Největší pokles postihl cenné papíry Avastu, největší růst zaznamenaly akcie Komerční banky. V předchozím týdnu akcie ztratily 0,3 procenta.
img

Inflace v Kanadě dosahuje vrcholu

18.03.2022 Rostoucí ceny komodit vyvolané geopolitickou situací na Ukrajině budou dál zvyšovat inflaci v Kanadě, jejíž celková míra nyní dosahuje vrcholu nad 6 % a nutí centrální banku k agresivnějšímu zvyšování úrokových sazeb. Míra inflace v Kanadě je už teď výrazně nad úrovní 5,1 %, kterou Bank of Canada v lednu prognózovala pro první čtvrtletí s důrazem na fakt, že ji čeká náročná cesta za snížením růstu cen na 2% inflační cíl.
img

Bitcoin na pozadí zvýšení sazeb Fedu mírně vzrostl

17.03.2022 Federální rezervní systém včera poprvé po třech letech rozhodl o zvýšení úrokových sazeb o 0,25 % a zároveň oznámil dalších 6 zvýšení v tomto roce. Jerome Powell navíc poznamenal, že hlavním cílem Fedu je nyní cenová stabilita, takže do boje proti vysoké inflaci se vrhají všechny prostředky a metody. Powell také poznamenal, že na příštím zasedání může být rozhodnuto o zahájení prodeje státních a hypotečních dluhopisů, kterých se v rozvaze banky nahromadilo téměř 9 bil. USD. Všechna tato opatření znamenají zpřísnění měnové politiky. Jak jsme již mnohokrát uvedli, jakékoli zpřísnění měnové politiky je potenciálně negativním faktorem pro kryptoměny a akciové trhy, stejně jako pro jakákoli jiná riziková aktiva. Včera však reakce trhů nebyla zcela jednoznačná. Bitcoin rostl, americký akciový trh rostl, dolar klesal. Domníváme se, že to zaprvé není zcela logické a zadruhé, že trh mohl zvýšení sazeb o 0,25 % získat zpět s předstihem, protože nikdo nepochyboval o tom, že ke zvýšení opravdu dojde. Nicméně pro bitcoin vše výše uvedené prakticky nemění obraz toho, co se děje. V roce 2022 Fed v každém případě zpřísní měnovou politiku. Jedinou otázkou zůstává, jakým tempem. Tak či onak však poptávka po rizikových aktivech může a měla by klesnout. To samozřejmě nyní neznamená, že by se měl bitcoin v příštích několika letech propadnout na 10 000 USD a obchodovat tam. Nicméně chceme upozornit na to, že fundamentální pozadí pro něj zůstává negativní.
img

ECB ponechává úrokové sazby beze změny

15.03.2022 ECB ponechala svou základní úrokovou sazbu na nejnižší úrovni – od března 2016 je na nule. Ministři financí EU se dohodli, že v příštím roce mírně zpřísní fiskální politiku, a to po třech letech, kdy do ekonomiky vkládali miliardové injekce kvůli pandemii koronaviru. Uvedli také, že pokud to situace na Ukrajině bude vyžadovat, připraví další hotovost.
img

Rusko-ukrajinský konflikt, den 19.

14.03.2022 Hlavní indexy amerického akciového trhu, jako jsou Dow Jones, NASDAQ a S&P 500, uzavřely v pátek s novými poklesy a stále se obchodují kolem svých lokálních minim. Podle očekávání zůstává americký akciový trh pod tlakem v důsledku několika faktorů. Zaprvé je zde nejvyšší pravděpodobnost zvýšení klíčových sazeb Fedu již tento týden. Zadruhé je tady složitá geopolitická situace na Ukrajině. Třetím faktorem je úplné stažení měnového stimulačního programu Fedu. Tyto faktory mohou vyvíjet tlak na akciový trh po velmi dlouhou dobu. Podívejme se na ně blíže.
img

Humanitární krize a prognózy vývoje zlata

14.03.2022 V důsledku napjaté geopolitické situace na Ukrajině, která trvá již dva týdny, se humanitární krize neustále prohlubuje. Do Evropy se valí více než 2 miliony ukrajinských uprchlíků. Inflace roste. Není překvapením, že nedávný růst zlata nad 2 000 USD je jen začátkem většího dlouhodobého pohybu.
img

Rozhodnutí Evropské centrální banky může překvapit

10.03.2022 Signály ohledně zvýšení sazeb od Evropské centrální banky jsou stále obtížněji čitelné, což investorům ztěžuje rozhodování o tom, kdy regulátor zpřísní měnovou politiku v podmínkách pokračujícího globálního geopolitického napětí a příliš vysoké inflace.
img

Forex: Tuzemská inflace dvouciferná

10.03.2022 Tempo zdražování v tuzemsku měřené indexem spotřebitelských cen v únoru dále zrychlilo a poprvé od poloviny roku 1998 bylo podle nás dvojciferné. Zrychlující meziroční růst spotřebitelských cen uvidíme odpoledne i za Spojené státy. Maďarská centrální banka ve světle tamních inflačních tlaků dnes zvýší podle nás týdenní depozitní sazbu na 6 %. ECB si kvůli situaci na Ukrajině bude chtít dát na čas, i tady se ale utažení měnových podmínek kvůli inflaci nezadržitelně blíží. Dnešní jednání mezi ministry zahraniční Ukrajiny a Ruska je pro trhy příslibem. Včerejší investorský optimismus je tak na trzích patrný i dnes ráno.
img

Ukrajinsko-ruská válka, den 14. Co se děje ve světě?

09.03.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – v úterý uzavřely dalším poklesem. Dne 9. března se kotace všech tří indexů pohybují v blízkosti svých lokálních minim, korekce pokračuje a s největší pravděpodobností bude pokračovat také pokles. Během uplynulého dne nedošlo k žádným důležitým makroekonomickým událostem ani k důležitým prohlášením představitelů Fedu. Devizový trh odpočíval, jako by slavil Mezinárodní den žen, a poprvé za poslední dva týdny vykazoval malou volatilitu a žádný trendový pohyb. Geopolitická situace ve východní Evropě zůstává složitá, ale v posledních dnech se bojovalo mnohem méně. Je nepravděpodobné, že by tato skutečnost svědčila o deeskalaci konfliktu, protože během tří kol jednání mezi Kyjevem a Moskvou nebylo dosaženo žádného pokroku. Zítra, 10. března, se v Turecku uskuteční setkání dvou ministrů zahraničí – Dmitrije Kuleby a Sergeje Lavrova. Jisté naděje na pozitivní výsledek samozřejmě existují, ale upřímně řečeno, v úspěch jednání nyní nikdo nevěří. Pozice ukrajinské a ruské strany jsou příliš rozdílné.
img

Akcie Chevron: Poroste cena akcie v důsledku ropné krize i nadále?

09.03.2022 Akcie Chevron (CVX) patří stejně jako Exxon Mobil a Shell mezi ropné tituly, které těží ze současné ropnékrize. Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na delší růst ceny ropy. Dramatický růst ceny ropy navíc stimuluje akceleraci inflace a redukuje tím pádem i hrubý domácí produkt.
img

USA a Velká Británie zakázaly ropu z Ruska. Blíží se další ropná krize?

09.03.2022 Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na další růst ceny ropy. Ten navíc způsobuje zvýšení inflace a má vliv na snížení hrubého domácího produktu. Jak by na tuto situaci mohl zaregovat Fed?
img

Evropa vs. Severní Amerika: jak rozdíl v investičních strategiích ovlivňuje BTC

09.03.2022 Světový akciový trh zažil v posledních dvou týdnech nebývalou úroveň volatility. Kvůli ukrajinské krizi a sankcím proti Rusku se drasticky změnily investiční toky kapitálu. Krypto trh je vážně poškozen a jeho tržní kapitalizace sotva dosahuje 1,7 bil. USD.
img

Podíl nezaměstnaných v Česku mírně poklesl

08.03.2022 Podíl nezaměstnaných osob v Česku se v únoru vyvíjel v souladu s našimi očekáváními, když poklesl na 3,5 %. Počet volných pracovních míst naopak vzrostl a dosáhl téměř 364 tisíc, což je další rekord. Na jedno volné pracovní místo tak v únoru připadalo 0,7 uchazeče. Český trh práce tak zůstává silně utažený. Otázka je, jak se v jeho dalším vývoji odrazí nižší hospodářský růst, který sebou současná geopolitická situace přinese.
img

Warren Buffett zvýšil svůj podíl ve společnosti Occidental Petroleum

07.03.2022 Akcie Occidental Petroleum (OXY.US) v premarketu prudce vzrostly poté, co nedávné regulatorní prohlášení ukázalo, že Berkshire Hathaway nedávno zvýšil svůj podíl ve společnosti. Konglomerát Warrena Buffetta získal od středy do pátku přes 61 milionů akcií ropného giganta za ceny v rozmezí od 47,07 do 56,45 USD. Společnost Berkshire uvedla, že vlastní 91,2 milionů akcií společnosti Occidental, téměř 10 % z těch v oběhu.
img

Zlato dosáhlo ceny 2 000 USD, ropa 130 USD

07.03.2022 Napjatá geopolitická situace na Ukrajině trvá již druhý týden a není divu, že lidé hledají bezpečí, kdekoli ho najdou. Nyní je to americký dolar a zlato, které dnes testovalo hodnotu 2 000 USD za trojskou unci.
img

Akcie na pražské burze v týdnu opět oslabily nejvíce za poslední dva roky

04.03.2022 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne opět oslabily nejvíce za poslední dva roky. Index PX klesl o 5,5 procenta na 1306,1 bodu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Největší pokles postihl cenné papíry bankovní skupiny Erste, největší růst zaznamenaly akcie České zbrojovky. V předchozím týdnu akcie ztratily 3,6 procenta, už tehdy byl pokles nejvyšší za dva roky.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analytici: Koruna by při eskalaci konfliktu mohla oslabit až k 28 Kč/EUR

03.03.2022 Česká koruna by mohla v případě eskalace konfliktu na Ukrajině nebo v případě úplného přerušení dodávek surovin z Ruska oslabit až k 28 korunám za euro. V takovém případě by ale bylo možné očekávat intervence České národní banky. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Krátkodobě by nyní koruna mohla zřejmě svoje ztráty z předchozích dnů korigovat, ale v delším časovém období je proti jejímu posilování geopolitická situace. Řada investorů kvůli riziku začíná v takovém případě stahovat své investice z regionálních měn.
img

Boom komoditního trhu. Ropa může vyskočit na 200 USD, zatímco zlato pravděpodobně překročí 2 000 USD

03.03.2022 Trh se zlatem provází chaos. Na jedné straně makroekonomické údaje tlačí ceny dolů. Na druhé straně současná geopolitická situace cenu kovu zvyšuje.
img

Geopolitika a ropa

01.03.2022 Podle agentury Bloomberg Intelligence může geopolitická situace na Ukrajině vyvolat globální recesi, která povede k poklesu cen ropy.
img

USA dochází ropa

01.03.2022 Republikánští zákonodárci navrhli zvýšit těžbu ropy v USA, protože rychle se zhoršující geopolitická situace na Ukrajině ohrožuje zabezpečení energetických toků.
img

EUR/USD. Pokud se opravdu potopí, bude to krásné: euro se v moři negativity snaží chytit stébla

01.03.2022 Washington informoval o ruské invazi do sousední země tak často, že obchodníci přestali brát tyto signály vážně. Kromě toho se objevily naděje, že se podaří zabránit vznikajícímu konfliktu a řešení situace kolem Ukrajiny diplomatickou cestou se zdálo být možné.
img

Euro se pokouší vyrovnat své ztráty. Jestřábi z Fedu jsou připraveni učinit rozhodné kroky

01.03.2022 Současná geopolitická situace je velmi složitá. Evropská měna má proto potíže a snaží se udržet na svých pozicích. Na rozdíl od dominantního dolaru se ale pokouší udržet nad vodou se střídavými úspěchy. Vzhledem k těmto ekonomickým podmínkám získávají jestřábi z Fedu větší sebevědomí a jsou připraveni učinit rozhodné kroky.
img

Očekává se vysoká volatilita krypto trhu

28.02.2022 Cena bitcoinu se v pondělí pohybuje poblíž značky 38 000 USD. Podle statistik CoinGecko, populární online platformy, která zachycuje cenu virtuálních aktiv, činí kapitalizace bitcoinu přibližně 720 miliard USD.
img

Předpověď pro pár GBP/USD na 28. února. Libra se v pondělí propadla

28.02.2022 Podle hodinového grafu se pár GBP/USD v pátek obchodoval mezi úrovněmi 1,3357 a 1,3425. Dá se tedy říct, že pátek byl pro libru poměrně klidný. Nedokázala se sice zotavit ze čtvrtečních ztrát, ale nic dalšího neztratila. Na začátku pondělního obchodování se pár znovu propadl, tentokrát o 90 bodů, ale rychle se vzpamatoval a nyní se obchoduje víceméně stabilně. Přestože ve čtvrtek a v pátek došlo ke dvěma významným odrazům od úrovní, mám za to, že obchodníci jsou v tuto chvíli neklidní. Úrovně tedy mohou být ignorovány a pár může provádět prudké obraty a silné pohyby. Propad ještě neskončil. Čím víc se bude konflikt na Ukrajině rozvíjet, tím spíš uvidíme páry euro/dolar a libra/dolar mnohem níž. Všechny trhy nyní analyzují a zvažují jen informace související s vojenským konfliktem na Ukrajině. Veškeré ostatní informační pozadí proto nemá na sentiment obchodníků prakticky žádný vliv. A v každém případě už je prakticky pryč.
img

Avast: Celoroční výsledky obchodování neovlivní

25.02.2022 Dnes ráno oznámil Avast výsledky za minulý rok. Celkové tržby vzrostly o 5,4 % v meziročním srovnání na 941,1 mil. USD. Upravený zisk na úrovni EBITDA činil 517,6 mil. USD, což představuje růst o 4,5 %. Zisk na akcii je ve srovnání s předchozím rokem vyšší o 7,8 % a dosáhl 0,37 USD.
img

Bitcoin a ether pravděpodobně prudce neporostou

24.02.2022 Kryptoměnový trh se ve středu odrazil vzhůru a mírně tak vyrovnal propad, který přinesla eskalující geopolitická situace ve světě. Tehdy bitcoin klesl o 12 % na téměř 36 600 USD, což je úroveň, která byla dříve zaznamenána v polovině roku 2021. O 16 % se propadl také ADA, zatímco ethereum kleslo o 14 %. Tento rozsáhlý výprodej stáhl tržní kapitalizaci kryptoměn z 2 bil. USD na 1,7 bil. USD.
img

Měnový pár EUR/USD brzdí geopolitické problémy. Od jaké značky je lepší nakupovat euro?

23.02.2022 EUR/USD se v úterý odrazil od minim kolem 1,1287, ale dokud bude geopolitická situace nejistá, euro pravděpodobně nebude mít příležitost zotavit se nad 1,1300. Hráči na trhu nadále sledují tok zpráv a komentářů k situaci na hranicích Ruska a Ukrajiny. Investorům dodal trochu optimismu názor ukrajinského prezidenta, že k válce a širší eskalaci konfliktu nedojde.
img

Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 23. února 2022

23.02.2022 Bitcoin za posledních šest dní klesl o 7 000 USD. Máme tedy všechny důvody předpokládat, že je formace vzestupné vlny d dokončena. Pokud je tento předpoklad správný, pak nyní nástroj přešel k formování nové klesající vlny, kterou je vlna e.
img

Geopolitická situace srazila kurz bitcoinu na 36 000 USD a kapitalizaci krypto trhu: přišel už medvědí trh?

22.02.2022 Bitcoin opět prokázal svou závislost na geopolitické situaci. S růstem napětí mezi Ruskou federací a Ukrajinou kryptoměna spolu s akciovými trhy aktualizovala lokální minima. Včera, 21. února, aktivum opět provedlo medvědí prolomení klíčové zóny supportu na úrovni 38 700 USD a nyní se pohybuje směrem k základní oblasti lokálního růstového trendu. S ohledem na rostoucí ekonomické a politické napětí ve světě je třeba za jeden z hlavních scénářů považovat vytvoření nového, možná hlubšího, dna.
img

Přehled páru GBP/USD. 22. 2. 2022. Boris Johnson je připraven uvalit proti Moskvě ještě vážnější sankce, než se původně plánovalo.

22.02.2022 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval v obchodování ve stejném režimu jako v posledních několika týdnech. Libra také v nočním obchodování vzrostla a odpoledne začala klesat, i když z Velké Británie rovněž nebyly obdrženy žádné makroekonomické informace. I když tedy volatilita páru v pondělí nebyla vysoká, takové "výkyvy", které jsou na libře pozorovány již několik týdnů, jsou známkou paniky na devizovém trhu. Libra možná propadá panice, protože Londýn je jedním z "nejhlasitějších" odpůrců Ruska při vyjednávání o Ukrajině. Boris Johnson opakovaně vyjádřil své návrhy týkající se evropského odmítnutí Nord Stream-2, "odhalení" a "zveřejnění" veškerého majetku ruských oligarchů ve Spojeném království, jakož i zavedení "tvrdých" sankcí, pokud Moskva bude destabilizovat situaci na Donbasu a napadnout Ukrajinu. Například německá kancléřka nebo francouzský prezident jsou ve výhrůžkách a projevech mnohem mírnější.
img

Forex: Spotřebitelská nálada Američanů je překvapivě nízká

22.02.2022 Spotřebitelská důvěra amerických domácností je překvapivě nízká a nekoresponduje se situací na trhu práce. Obáváme se, že únorová hodnota ukáže na další zhoršení. Naopak na lednový růst zřejmě naváže německý Ifo index podnikatelské důvěry, a to díky zlepšování situace v dodavatelských řetězcích a zmírňování protipandemických opatření. Tématem dne nejenom pro trhy je ale vstup ruských vojsk na Ukrajinu a další eskalace rusko-ukrajinské krize.
img

Geopolitická situace náladě v US nepřidává

21.02.2022 Pod tíhou ukrajinsko-ruské tenze se v zámoří v pátek obchodovalo smíšeně. Hodinu před závěrem obchodní seance však došlo k mírnému zlepšení nálady, když investoři využili druhý den poklesu k nákupům. V pátek pokračovala výsledková sezona, která především investorům technologického sektoru přidala několik vrásek navíc. Akcie sázkové společnosti Draftkings (-20 %) se propadly nejvíce od roku 2020. Stejně tak i streamovací společnost Roku odepisovala více jak 25 %. General Electric varovalo, že kombinace problému s dodavatelskými řetězci, nedostatek pracovní síly a nárůst cen vstupů může negativně ovlivnit obchod minimálně do druhé poloviny roku. Wall street závěr: Dow Jones -0,7 %; S&P -0,7 %; Nasdaq - 1,2 %.
img

Geopolitická situace zvyšuje ceny drahých kovů

18.02.2022 Trh se zlatem vykazuje novou dynamiku, protože růst ceny k 1 900 USD tlačí nahoru hodnotu všech drahých kovů. Platina a palladium přitom vykazují výrazné pohyby překonávající celý sektor kovů.
img

Rozbřesk: Geopolitické napětí roste, americké akcie zažily nejhorší den roku 2022

18.02.2022 Americké akcie včera zažily nejhorší výprodej v roce 2022 - Dow Jones ztratil 1,8 %, zatímco S&P500 2,1 %. Důvod je jasný, eskalace napětí mezi Ruskem a Ukrajinou a rostoucí pravděpodobnost ozbrojeného střetu. Jak už jsme tento týden psali, historicky geopolitické napětí americké akciové indexy spíše poškodilo krátkodobě a vytvářelo “příležitosti k nákupu” - propady trhů v průměrné délce tří týdnů s průměrným návratem zpět také okolo tří týdnů.
img

Forex: Koruna se držela pod 24,40 EUR/CZK

18.02.2022 České koruně se včera dařilo relativně slušně odrážet další příval geopolitického napětí a držela se pod 24,40 EUR/CZK. Lehká ranní úleva se jí sice může zamlouvat, ale před víkendem zůstane geopolitická situace značně nejistá a v takovém prostředí bude pro korunu asi složité výrazněji zabodovat…
img

Pražská burza opět oslabila, nedařilo se bankám ani ČEZ

17.02.2022 Pražská burza potřetí v tomto týdnu oslabila, index PX dnes klesl o 0,72 procenta na 1438,61 bodu. Ve ztrátě skončil celý finanční sektor, nedařilo se ani akciím elektrárenské společnosti ČEZ. Rostla naopak technologická firma Avast. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Geopolitika a inflace tlačí zlato nahoru

17.02.2022 Poslední růst cen zlata ovlivňují ještě další dva faktory. Inflace dál roste. Zprávy ukazují, že se pohybuje ve spirále. Geopolitické napětí přetrvává. Spojené státy v průběhu americké seance oznámily, že Rusko dál rozmisťuje vojenské jednotky poblíž ukrajinských hranic. Mírný vítr do plachet poskytlo zlatu oslabení amerického dolaru. Dolarový index klesl o 0,19 % a obchoduje se na úrovni 96,85:
img

Evropské akcie se po silném propadu z předchozího dne vrátily k růstu

16.02.2022 Evropské akciové indexy se v úterý po prudkém poklesu z předchozího dne, vyvolaném rostoucím geopolitickým napětím mezi Ruskem a Ukrajinou, zotavily.
img

Ceny zlata klesají v důsledku zrychlující se spotřebitelské inflace v USA

11.02.2022 Zlato zakončilo pátou seanci v řadě růstem, což představuje nejdelší sérii zisků od listopadu. Vítězná série však skončila poté, co se americká inflace v lednu ukázala být vyšší, než se očekávalo.
img

Tři bankovní giganti předpovídají cenu zlata pro rok 2022

09.02.2022 Obavy z inflace v posledních dnech zvyšují ceny zlata. Jak dlouho to však vydrží? Bude drahý kov v budoucnu schopen odolat rostoucím úrokovým sazbám?
img

Ropa Brent dosáhla sedmiletého maxima

04.02.2022 Během páteční obchodní seance vykázaly světové ceny ropy výrazné zisky. Cena ropy Brent se poprvé od podzimu 2014 vyšplhala nad 92 USD za barel.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Fed nás připraví na březnové zvýšení úrokových sazeb

24.01.2022 Klíčovou událostí týdne je zasedání americké centrální banky, poslední před březnovým zvýšením úrokových sazeb. Tamní HDP za Q4 21 ukáže velmi solidní výsledek na rozdíl od Německa, které zřejmě zaznamenalo mezičtvrtletní pokles. Náladu evropských spotřebitelů i podnikatelů na počátku roku negativně ovlivňuje pandemická vlna mutace omikron. Z geopolitických událostí bude trhy nadále zajímat vývoj situace na rusko-ukrajinské hranici, dopad prezidentských voleb v Itálii či situace kolem britského ministerského předsedy B. Johnsona.
img

V roce 2022 trhy čeká inflace a zvyšování úrokových sazeb

11.01.2022 Začínající rok plný magických dvojek přinese finančním trhům celou řadu potenciálních rizik a spouštěčů výprodejů akcií, nicméně letos je lze přece jen o něco lépe předjímat a počítat s nimi dopředu.
img

Emisní povolenky EU "rostou jako bitcoin", pokořily další rekord, 90 eur za kus. V lednu může v Česku udeřit až 10procentní inflace, hrozí blackouty

08.12.2021 Emisní povolenky EU dnes odpoledne pokořily další rekord, 90 eur za tunu ekvivalentu oxidu uhličitého vypuštěnou do ovzduší. Důvodem je citelný růst poptávky po energiích, jejž způsobují tuhé mrazy, které aktuálně udeřily zejména v severní části Evropy, ve Skandinávii. K růstu cen povolenek ovšem přispívá také poměrně napjatá geopolitická situace. Spojené státy tlačí na Německo, aby v případě invaze Ruska na Ukrajinu zastavilo projekt Nord Stream 2.
img

Emisní povolenky EU pokořily další rekord, 85 eur za kus. Vzhůru jejich cenu žene „ruská zima“ v Evropě i tlak USA na Německo, aby případně zastavilo projekt plynovodu Nord Stream 2

07.12.2021 Emisní povolenky EU dnes pokořily další rekord, 85 eur za tunu ekvivalentu oxidu uhličitého vypuštěnou do ovzduší. Důvodem je citelný růst poptávky po energiích, jejž způsobují tuhé mrazy, které aktuálně udeřily zejména v severní části Evropy, ve Skandinávii. K růstu cen povolenek ovšem přispívá také poměrně napjatá geopolitická situace. Spojené státy tlačí na Německo, aby v případě invaze Ruska na Ukrajinu zastavilo projekt Nord Stream 2.
img

Ohlédnutí za cenami vzácných kovů, jaký kov je nejdražší!

12.03.2021 V létě loňského roku zlato atakovalo maximum a dnes se ustálilo nad hranicí 1700 USD za trojskou unci. Stříbro ukázalo daleko větší investiční potenciál. Jak reagovala cena palladia a platiny, okrajových investičních kovů, jejichž cena je určována převážně průmyslovou poptávkou, na koronavirový rok? Jaký byl cenový vývoj vzácných kovů, jaké faktory jej ovlivňovaly a proč se jejich ceny vyvíjely odlišně?
img

Hrozba sankcí a rostoucí inflace zastavily ruskou centrální banku

12.02.2021 Ruská centrální banka ponechala na svém dnešním zasedání základní sazbu na úrovni 4.25 %. Zároveň banka konstatovala nečekaně silné oživení domácí poptávky a naopak horší vývoj inflace. Nová prognóza nadále počítá s poklesem inflace z aktuálních 5.2 %, avšak ta by se již v ročním a delším časovém horizontu neměla výrazněji odchylovat od 4% cíle. Z těchto důvodu centrální banka přestala indikovat možnost snížení úrokových sazeb v blízké budoucnosti.
C:\fakepath\qnd-1000x500.jpg

Pohled tradera na současné trhy a aktuální forex příležitosti

10.01.2020 Hektická geopolitická situace z posledních dní se prozatím zcela zklidnila. Je až neuvěřitelné, jak finanční trhy vyhrocenou situaci na blízkém východě extrémně rychle a v klidu absorbovaly a chovají se jako by se vlastně vůbec nic nestalo a již vůbec nic nehrozilo. Americké akcie se obchodují na nových historických maximech, zlato, ropa a japonský jen výrazně zkorigovaly.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Čína | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Ruský rubl | HDP | Fibonacci | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické prognózy | Cenné papíry | Makroekonomie | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | CCI | CFD | CME | COT report | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | Fúze | Gap | High | IFO index | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kupón | Kurz | Likvidita | Long | MT4 | Makléř | Makro data | Margin | Risk | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodník | Opce | Oscilátor | P/E | Pozice | Prémie | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Resistance | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Split | Support | Svíčkový graf | Swing | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Volatilní trh | Volume | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Býčí divergence | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Těžba ropy | Ceny komodit | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Obchodní příležitosti | ČSOB | Gold | Obchodovat | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Makro | Index cen | Index CPI | Obchodní seance | LYNX | Index strachu | Akcenta | BTC | Lukáš Kovanda | Burzy | Žlutý kov | Wall Street Journal | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Průlom | Volatilní | Kasina | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Google | Akcie Komerční banky | Akcie Shell | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Bollinger Bands | Brent | Britské libry | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | CISCO | Co je volatilita | CZK | Černá labuť | České akcie | České koruny | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Emisní povolenky | Engulfing | Eura | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fio | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | Ichimoku | Index S&P 500 | Indikátor CCI | Instrument | Instrumenty | Investice do zlata | Investice na burze | Investiční | Investiční kovy | Investiční mince | Zlaťáky | J&T | Jádrová inflace | Kapitálové trhy | Kiyosaki | Komoditní | Konfluence | Kurs rublu | Kurz bitcoinu | Kurzy | Libra | Libra šterlinků | Management | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Oslabení koruny | Patria Online | PayPal | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Světové ceny ropy | Světové měny | SWIFT | Švýcarské banky | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Webinář | Webináře | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zlaté rezervy | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | ROIC | ING | Benzín | Buffett | CEE | Cílová cena | Current Ratio | EBITDA | Hrubá marže | Index relativní síly | Indie | Intermediate | Ministerstvo financí | Obchodní den | Peněžní trhy | Provozní marže | ROCE | ROE | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Miliardář | Boháč | Komise | Federální rezervní systém | Volby | COT | Burze | TD Securities | Charles Schwab | Energy Aspects | Scotiabank | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | Generali Investments CEE | Nordea | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | BNY Mellon | Reporty | Zvyšování sazeb | Světová měna | Technický výhled | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Euro proti dolaru | Erste Bank | Averze k riziku | Kurz české měny | Hospodářské výsledky | Investovaný kapitál | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Pro tradery | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Politické napětí | Americké trhy | Futures kontrakty | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | České firmy | Inflační tlaky | Glencore | Turbulence na trzích | Objem investic | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Globální ekonomický růst | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Hlavní indexy | Nervozita | AAA | Ekonomická rizika | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Fibo | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Ekonomická data | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Stagnace | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Blockchain | Ethereum | Vysoká volatilita | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Rekordní maxima | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Analytik J&T Banky | Ekonomická situace | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční stratég | Opatření na podporu ekonomiky | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Ministři financí EU | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Akcie bankovní skupiny Erste | Příjmy | Indikátory důvěry | Údaje o inflaci | Makléř Fio banky | Alphabet | ČTK | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Očekávání | CME FedWatch | Carl Icahn | Purple Trading | Generali Investments | Ruské akcie | Zahraniční forex | Cena palladia | Breakout Trader | Nákupy zlata | Americký akciový trh | Zásoby zlata | Kvantitativní utahování | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Palladium | Technologie blockchain | BTC/USD | ETH/USD | Digitální zlato | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Analýza Bitcoinu | ETH | Kapitalizace bitcoinu | Binance | Krypto aktiva | Altcoiny | Tržní očekávání | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Wood & Company | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Geopolitická rizika | Zvýšení těžby ropy | Ekonomické výsledky | Krypto | Růstové akcie | Obchodní týden | OPEC+ | Posilování dolaru | Výsledky obchodování | Podniky | Evropské akciové trhy | Regionální měny | Long signál | Schwab | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Forint | Geopolitika | Šéf Fedu | Cenový kanál | Ether | Obchodování akcií | Měny v regionu | Nové peníze | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Úrokový výnos | Trh s ropou | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Cena plynu | Obchodní signál | Růst úrokových sazeb | Slabá koruna | Výkonnost akcií | Týden na akciových trzích | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | Evropská komise | Úroková sazba v USA | Index spotřebitelské důvěry | Jednotná měna | Inflační vývoj | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Dění na akciových trzích | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Růst dolaru | Makroekonomické statistiky | Obchodní rozhodnutí | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Globální rizika | Kvartální výsledky | Obavy investorů | Vyjádření analytiků | Podíl nezaměstnaných | Slabší dolar | Růst cen ropy | Bitcoin a další kryptoměny | Vyšší mzdy | Oživení světové ekonomiky | Boris Johnson | Riziko recese | Token | Růst cen zlata | Wealth Management | Prezidentka ECB | CoinShares | Akcie a ETF | Gazprom | Nordea Bank | Pokles cen | Výkonný ředitel | Digitální aktiva | Konglomerát | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | Upisování | Depozitní sazby | PPF | Globální recese | Denní graf | Stablecoiny | LPR | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Oživení ekonomiky eurozóny | Nejnovější výsledky | Snížení daní | Ceny palladia | Nízká nezaměstnanost | Geopolitické riziko | Equinor | Cena akcie | Cenné papíry Avastu | Trinity Bank | Měny regionu | Vysoká likvidita | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Milan Vaníček | Analytik J&T | Politická situace | HDP v USA | Ceny benzínu | Trinity | Medvědí signál | Objem | Bílý dům | Obchod | Zájem o investice | Český trh práce | Trh práce | Myšlenka | Pojišťovna VIG | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Luis De Guindos | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Risk-off | Parlamentní volby | Aktuální obchodní příležitosti | Radomír Jáč | Konfluenční rezistence | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Růst cen | Maďarská centrální banka | Ceny na čerpacích stanicích | Negativní sentiment | Co bude | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Nejistota na trzích | Skupina OPEC+ | ECB Luis De Guindos | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Kalendář událostí | 5G | Evropští investoři | Domácí poptávka | Josef Lukáč | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Průmysl | Jan Vejmělek | Mario Centeno | Na burze | Drahý kov | Vyšší poptávka | Impuls | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Tuzemský průmysl | Viceprezident ECB | Paul Volcker | Koruna dnes | Zdražování | Problémy | Cvičení | Pojišťovny | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Těžba ropy v Rusku | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Moskva | Nord Stream | Nord Stream 2 | Škoda Auto | Míra | Ohlédnutí | Úroky | Přerušení výroby | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Vánoce | xStation5 | Nejbližší support | Bydlení | Uber | Česká zbrojovka | Ztráta | Stratég | Hlavní akciové indexy | ACEA | Tripadvisor | KLDR | Výnosy státních dluhopisů | Josef Dudek | Investiční aktivita | Zbrojovky | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Klesající trend | Eskalace konfliktu | Američané | Eskalace napětí | Výroba aut | Washington | Výprodeje akcií | Doporučení Koupit | Írán | Irák | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Von der Leyenová | Ifo | Experti | Zemědělství | Negativní zprávy | Nejbližší rezistence | Ministerstvo práce | Současné trhy | Forex příležitosti | Posílení USD/JPY | Pohled tradera | Swing obchodní signál | Rezistenční oblast | Podnik | Tuzemská inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Tržní sazby | Růst cen potravin | Analytička | Technické ukazatele | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | SAP | Technologická společnost | Federální vláda | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Britské společnosti | Ceny energií | Úspěšný týden | Německá kancléřka | Zajímavé zisky | Krach | Francouzský prezident | Emmanuel Macron | Macron | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Firma Avast | Google | Obchodní vztahy | Trhy | Ursula von der Leyenová | Banka UBS | Pražské burzy | Ratingová agentura Fitch | Reakce investorů | Pohyby cen | Změny cen | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | České měny | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | FIAT | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Taleb | Sazby beze změny | Rozhodování | Palantir | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | COVID-19 | Kukuřice | Pokračování poklesu | Ekonomické aktivity | Bez rizika | FedWatch | Technická analýza Bitcoinu | Commonwealth Bank of Australia | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Stabilita | Sestupný trend | Kanadská centrální banka | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Šok | Snížení těžby | Výkyvy | WP | Rishi Sunak | Makroekonomické údaje | Restrikce | Americké výnosy | Prudký pokles | Aerolinky | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Olaf Scholz | Mince | Prudké výkyvy | Profitovat | Medvědí trend | Další vývoj | Brusel | Odhady ekonomů | Energetické společnosti | Cenový vývoj | Snížení dividendy | New York Times | Obavy trhu | Nákupy aktiv | Viceprezident | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Hyundai | Dopady pandemie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Volatilita akciových trhů | Tiskové agentury | Texas | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Situace v Číně | Koronavirová krize | Američtí senátoři | Škoda | Komerční banky | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Fundament | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Riziko dalšího poklesu | Další růst | Růst | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Potenciál | Platební neschopnost | Karanténa | Air Bank | Ekonomiky | Nigérie | Angola | Zhoršování situace | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Solidní růst | Války | Organizace | Cestovní průmysl | Závislost | Práce | Zelené energie | Údaje | Skupina OPEC | Eni | Pojišťovna | Ministři EU | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Ministři | Nejsilnější růst | Nárůst nezaměstnanosti | Zpravodajské služby | Výpadky | Akcie Walmart | WMT | Více peněz | WisdomTree | Bob Haberkorn | Anglo American | Dodavatelské řetězce | Investoři z Wall Street | Majitel | Statistiky | Nejvyšší pravděpodobnost | Vývoj ceny stříbra v USD | USD za barel | S&P500 | Tlak medvědů | Kontrakty na ropu | Finanční pomoc | Cenové pohyby | Evropské indexy | Posílení | Nové zakázky | Joe Biden | Období volatility | Očekávané výsledky | Cenový propad | Cestování | Sazba Fedu | Pracovní síly | Zasedání Evropské centrální banky | Náklady na financování | Shell | Maloobchod | PAMP | Růst výnosů | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | Minimalizovat ztráty | Rekordní zisk | Regulační orgány | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Dluhy | Auta | Spekulovat | WMT.US | Vakcíny na koronavirus | Velký růst | Kupci | Podnikatelské aktivity | PMI v eurozóně | Tisknout peníze | JDE | Unie | ČR | Překoupené zóny | Akcie Intel | Bohumil Trampota | Průraz | Akcie České zbrojovky | Zbrojovka | Nová prognóza | Vedení společnosti | Rekordní nárůst | Berlín | Býčí trend | Mário Centeno | Poptávka po zlatě | Ropná krize | Globální poptávka | Roční míra inflace | Prodeje automobilů | Propad cen | Sentiment na trhu | Covid | Tiff Macklem | Chemické společnosti | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Sankce proti Rusku | Stimulační program | Den obchodování | MAM | Fundamentální pozadí | Nový trend | Úspěchy | Ocenění | Šance | Ceny | Kolaps | Američtí politici | PlanB | Rostoucí ceny komodit | Status rezervní měny | Exchange Traded Commodity | Vývoj ceny zlata v USD | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Důvěra | Philip Lane | Významné události | Klesající tendence | Oživení poptávky | Indikátory sentimentu | Velký propad | Pandemická situace | Pokles tržeb | Výrobce pneumatik | Kryptoměnový trh | Akcie softwarové společnosti | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Růst eura | Představitelé ECB | Odborníci | Rentabilita | Nvidia | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Bloomberg Intelligence | Společnost Cisco | Elektromobily | Politici | Diverzifikovat | Plynovody | Prezidentské kampaně | Počet úmrtí | Biden | USA Joe Biden | Přístup k pandemii | Pozitivní výsledek | Delivery Hero | Guvernér španělské centrální banky | Pablo Hernández de Cos | Energetický sektor | Americké prezidentské volby | Americké měny | Bezpečného útočiště | Americký ekonom | Embargo | Množství peněz | Růst zlata | Pilulka Lékárny | Interfax | Intel | Geopolitické faktory | Futures na ropu | Akcie společnosti Pilulka | Akcie společnosti Pilulka Lékárny | Moneta | Pandemický program | CVX | CSCO | Ruské společnosti | Pád cen | Snižování daní | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Proražení | PX Pražské burzy | Nákup libry | Nejhorší výprodej | Futures na ropu WTI | Voda | Nálada investorů | Pokles zásob | Počasí | Atraktivita zlata | Růst ceny | Zvýšení těžby | ADA | Zvýšení ceny | Silné oživení | Dopad na akcie | Evropské centrální banky | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | Tržní ceny | Akvizice Air Bank | Jen Psakiová | Růst ceny Bitcoinu | Hasbro | Poptávka po stříbře | Kov | Colt | Zajímavé akcie | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Růstový trend | PMI indexy | Makroekonomický vývoj | Air | Terra | Riziková prémie | Silný růst | Vývoj ceny palladia v USD | Vývoj ceny platiny v USD | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Hodnotové akcie | Sýrie | CoinGecko | Celoroční výsledky | Data o inflaci | Jan Rožek | Krypto trh | Rostoucí ceny | Události tohoto týdne | Emisní povolenky EU | Boční trend | Přeprodané oblasti | Zákony Evropské unie | Kurzotvorné zprávy | Těžaři | Obavy z inflace | Oslabení | Podstatné kurzotvorné zprávy | Petrus | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Ruský ministr | KOL | Zajištění proti inflaci | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň rezistence | Konkurence | Prodej | Týdenní výkon | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Další kryptoměny | McDonald's | Graf akcie | Daňový úřad | Významné zprávy | Streamovací společnost | Cenové stability | Technologie | Zvyšování těžby | Očekávaná data | Spojené arabské emiráty | Inflační index | Včerejší seance | Tempo zdražování | NortonLifeLock | Americký trh | Ztrátový týden | Odvětví | Pokles poptávky | Divize | Šíření mutace | Flexibilita | Načasování | Boom | Rekord | Současné ceny | University of Michigan | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Occidental Petroleum (OXY.US) | Ropné a plynárenské společnosti | Albemarle | Jarda Tupý | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | WIG | Zahraniční společnosti | Pozitivní korelace | Analytici banky | Bloomberg News | Společnosti | Opatření | Jestřábi z Fedu | Vrcholy | Dna | Katastrofy | ANO | Uhlí | Chevron Corporation | Indexy amerického akciového trhu | Ceny plynu | Solana | Etherea | Zprávy z pražské burzy | Plány Fedu | Pokračování trendu | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Bankovní skupiny | Dosažení dohody | Napjatá situace | Akcie zbrojovky | Bohemia Energy | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Vysoké ceny | JPG | Vývoje kurzu | Obilí | Pozornost | Equiti Capital | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ruský prezident | DraftKings | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Obchodní ředitel | British Petroleum | Reálné úrokové sazby | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Walmart (WMT.US) | Target | Akcie Walmartu | Regulátor trhů | TIM | Antony Blinken | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Zprávy z krypto | Bezpečná aktiva | Omikron | COVID-19 omikron | Zveřejnění zprávy | Zprávy z krypto průmyslu | Akcie společnosti Twitter | Nálada na trzích | | Vojtěch Boháč | Zlotý | Rostoucí inflace | Informace z kryptoměnového trhu | Kryptoměnové transakce | Fundamentální analýzy | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Trh se zlatem | David Madden | Ekonom Komerční banky | Společnosti vyrábějící vakcíny | Hráči na trhu | Iveco | Miliardy USD | Rozvahy Fedu | Jestřábí komentáře | Francouzské energetické společnosti | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Upravený zisk | Válka na Ukrajině | ABP | Instituce | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Murray | Ocado | Ebury | Tomáš Kudla | Šéf NATO | Rusko-ukrajinský konflikt | Napětí kolem Ukrajiny | Cisco Systems (CSCO.US) | CSCO.US | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Míra inflace v Kanadě | Inflace v Kanadě | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Poslední den obchodování | TotalEnergies | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | DNR | LNR | DNR a LNR | Uznání nezávislosti | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Eskalace rusko-ukrajinské krize | Konflikt na Ukrajině | Moskevská burza | Ruská agrese | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Nokian | Charkov | Kyjev | Volatilita krypto trhu | Volatilita krypto | Rusko a Ukrajina | TGT.US | Target (TGT.US) | TGT | Situace na Ukrajině | Rheinmetall | Sankce EU | Intervence České národní banky | Přerušení energetických dodávek | Geopolitický fundament | Zmírnění konfliktu | Scénáře vývoje kurzu koruny | Riziková prémie u koruny | Krátkodobý vývoj | Rozdíl mezi výší úroků | High volume node | Invaze | Narušení dodávek | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Uzavření příměří | Akcie Occidental Petroleum | Akcie Occidental Petroleum (OXY.US) | Řetězce | Aktivity v Rusku | Západní sankce | Altcoinový index | Britský FTSE | Konec globalizace | Závislost na Rusku | Růst cen energií | Le Penová | Jean-Luc Mélenchon | Marine Le Penová | Colt CZ | Vzestupný trend | MinFin | Technický výhled trhu | Kvantitativní zpřísňování | Výroba aut v Česku | Velmi volatilní
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Gennadij Timčenko
Genscape
Geoffreye Okamotu
Geoffrey Okamoto
GEO Group
Geomer
Geometrické vztahy
Geometrické zhodnocení
Geopolitická krize
Geopolitická rizika

Následující klíčová slova

Geopolitické dění
Geopolitické faktory
Geopolitické napětí
Geopolitické riziko
Geopolitické události
Geopolitický fundament
Geopolitický sentiment
Geopolitika
Geopolitika EU
George Akerlof
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Vantage
Potvrďte prosím... Zavřít