Čtvrtek 07. prosinec 2023 14:37
reklama
Purple Ebook velky Makro vyhled 2024 (V5)
reklama
Purple trading AI
reklama
Fintokei Vánoce
reklama
Purple Ebook velky Makro vyhled 2024 (V5)

Klíčová slova - Války na Ukrajině

C:\fakepath\emisni povolenky.jpg

Cena emisních povolenek v EU kvůli útlumu v průmyslu klesla pod 72 eur za tunu

05.12.2023 Cena emisních povolenek v Evropské unii zrychluje pokles, dnes po poledni ztrácela zhruba pět procent pod 72 eur (1755 Kč) za tunu. Nachází se tak nejníže za více než rok, ukazují statistiky. Na pokles ceny má podle analytiků vliv slabá poptávka kvůli problémům v průmyslu a také pokles cen zemního plynu. Letos na jaře se cena povolenek dostala na rekordních zhruba 105 eur za tunu.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Cena ruské ropy Urals v listopadu klesla, zůstala však nad cenovým stropem

01.12.2023 Průměrná prodejní cena klíčové ruské ropy Urals v listopadu klesla na 72,84 dolaru za barel z říjnových 81,52 USD. Zůstala však vysoko nad cenovým stropem, který pro ruskou ropu zavedly západní země. S odkazem na ruské ministerstvo financí to dnes uvedla agentura Reuters.
img

Regulovaná složka ceny elektřiny pro domácnosti stoupne méně, než jak zněl původní návrh. Energetický regulační úřad ustoupil politickému tlaku, elektřina domácnostem ale i tak zdraží v souhrnu průměrně o 12 procent

30.11.2023 Energetický regulační úřad zvýší regulovanou složku cen elektřiny pro domácnosti nakonec o něco méně, než původně navrhoval. A to o 65,7 procenta, namísto navrhovaných 71 procent. Uvedl to předseda úřadu Stanislav Trávníček na dnešní tiskové konferenci.
C:\fakepath\forex-27112023.jpg

Koruna ztrácí svou největší výhodu

27.11.2023 České koruně se během podzimu daří umazávat část ztrát, které akumulovala od dubna. Důvod můžeme najít v jestřábí rétorice guvernéra ČNB Michla, který se snaží ponecháním úroků na 7,00 % podpořit i kurz koruny. Ostatní indikátory i tržní očekávání ale hrají proti dalšímu posilování naší domácí měny.
C:\fakepath\Nemecko7.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se podle institutu Ifo v listopadu zlepšila

24.11.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v listopadu proti říjnu mírně zlepšila. Hodnota indexu, který sestavuje ekonomický institut Ifo, vzrostla na 87,3 bodu z říjnové hodnoty 86,9 bodu. Institut uvedl, že podniky vidí svou současnou situaci o něco lépe a že také slábne pesimismus ohledně vývoje v nadcházejících měsících.
img

Německý ústavní soud zarazil plán Scholzova kabinetu utratit v přepočtu 1500 miliard korun za boj s klimatem

17.11.2023 Německo je příliš malým emitentem, aby mohlo globální klima ovlivnit, takže soud budoucí generace Němců rozumně chrání před sobeckým zadlužováním generací současnou.
img

Ruská ekonomika svým růstem překonává všechna expertní očekávání. Od roku 2019 do současnosti – tedy v období covidu a války na Ukrajině – stoupla o 5,5 %, zatímco česká klesla o 2,5 %

16.11.2023 Růst ruské ekonomiky překonává všechna expertní očekávání, ukazuje dosavadní slabost sankcí, shrnuje agentura Bloomberg. Dle MMF (a jeho ukazatele HDP na osobu v mezinárodních dolarech roku 2017) letos ruská ekonomika bude o 5,5 % silnější než v předcovidovém roce 2019, česká ale o 2,5 % slabší.
img

Proč daň z mimořádných zisků bank vynese nakonec tak málo? Banky měly na daňovou optimalizaci čas, a navíc k ní měly i pádný důvod – v podobě dvojnásobné sazby oproti minimu EU

13.11.2023 Vláda na letošním inkasu daně z mimořádných zisků bank nakonec získá o celý řád méně, než předpokládala. Místo plánovaných 33 miliard korun bude ráda, když to budou miliardy tři. Ministr financí Zbyněk Stanjura uvádí, že půjde o méně než pět miliard.
img

Co za dražší elektřinu vlastně získáme? Dost možná vlastně nic, ani lepší klima ne

12.11.2023 Česko je na tom ekonomicky hůře, než se čekalo. Letos od července do září jeho hospodářství klesalo jak v porovnání se stejným obdobím loňska, tak ve srovnání s obdobím letošního dubna až června. Klíčovým důvodem propadu ekonomiky je pokračující obava domácností z dalšího ekonomického vývoje; jak na co se týče obecné inflace, tak cen energií. Domácnosti proto už řadu čtvrtletí v řadě škrtí své výdaje, které se stále nedostaly na předpandemickou úroveň. A vzhledem k tomu, že jejich spotřeba je významnou složkou celkového výkonu ekonomiky, ten zůstává notně povadlý. Nejnovější návrh Energetického regulačního úřadu by přitom české ekonomice zasadil další ránu.
img

Krize i rostoucí životní náklady zvyšují sociální rizika. Z rozvíjejících se trhů je nejlepší Česko

08.11.2023 Sociální rizika se v uplynulých dvou letech prohloubila. Vyplývá to z Indexu sociální odolnosti, který zpracovává pojišťovna Allianz Trade. Zemí s nejnižší mírou sociálního rizika zůstává Dánsko, které následují Finsko a Švýcarsko. Česko se v žebříčku jako jediná země střední a východní Evropy umístila mezi nejlepším dvaceti státy.
img

Tahle země není pro Green Deal… Podle ČNB ale firmy a podniky svými nářky nad drahou elektřinou jen vydírají stát, aby jim dále do drahých energií ulevoval

06.11.2023 Zdražení regulované složky plateb za elektřinu domácnostem o 71 procent, které energetický úřad navrhuje, je nebývalé. Ale jde – při pohledu do nadcházející doby – stále jen o začátek. Dosud meziročně zpravidla docházelo ke změnám regulované složky v rozsahu jednotek procent, a to často spíše nižších jednotek.
img

Volkswagen končí s náborem nových zaměstnanců. Je v kleštích drahých energií a tuhých zelených regulací EU, které více než klimatu pomáhají Pekingu

04.11.2023 Německá automobilka Volkswagen pozastavuje nábor nových zaměstnanců. Zatím ani nestanovila, do kdy má opatření trvat. Jedná se o další viditelný příznak, že německý, ba evropský autoprůmysl čelí závažné ztrátě konkurenceschopnosti.
img

Češi teprve začínají ochutnávat Green Deal EU a už „prskají“. Výrazné zdražení regulované ceny elektřiny je prvním z hmatatelných důsledků zelené agendy EU

01.11.2023 V téhle zemi Green Deal zjevně nemá šanci. Ještě ani pořádně nezačal a celý národ – lidi i firmy – už brečí, že zdraží elektřina. A hněvem lidu vystrašení politici svolávají mimořádné tiskovky. Tak znova: cílem Green Dealu je masivní umělé zdražení „špinavých“ energií, kterých je většina. Takové, jež podnítí přechod na zelené energie, které ale potřebují vyšší míru flexibility elektrizační soustavy, a zejména fosilní, případně jadernou zálohu, pročež jsou celkově výrazně dražší. To teď právě mají Češi začít pociťovat na vlastní peněžence.
img

Proč nebývale zdraží regulovaná cena elektřiny? Češi začínají pořádně platit za Green Deal EU a od zdražení dané válkou už jim vláda nepomůže

31.10.2023 Zdražení regulované složky plateb za elektřinu domácnostem o 71 procent je nebývalé. Meziročně totiž zpravidla dochází ke změnám v rozsahu jednotek procent, a to často spíše nižších jednotek. Jistou výjimkou byl loňský rok, kdy Energetický regulační úřad redukoval regulovanou složku o bezmála sedmnáct procent. Jakkoli toto snížení bylo nebývale rozsáhlým meziročním pohybem, v porovnání s nyní zamýšleným zdražením, o oněch 71 procent, byl jeho rozsah pouze zhruba čtvrtinový.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí klesla mírněji, než se očekávalo

30.10.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se ve třetím čtvrtletí snížil o 0,1 procenta proti předchozím třem měsícům. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad ve svém rychlém odhadu. Hospodářskou aktivitu v Německu brzdí mimo jiné vysoké úrokové sazby a slabší kupní síla obyvatel v důsledku inflace. Pokles německé ekonomiky ve třetím čtvrtletí byl nicméně mírnější, než očekávali analytici. Ti v anketě agentury Reuters předpovídali, že HDP se sníží o 0,3 procenta.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v říjnu podle institutu Ifo zlepšila

25.10.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v říjnu proti září mírně zlepšila. Hodnota indexu, který sestavuje ekonomický institut Ifo, vzrostla na 86,9 bodu ze zářijových 85,8 bodu. Institut uvedl, že pesimismus podnikatelů slábne a že na obzoru vidí záblesk zlepšení hospodářské situace.
img

Ray Dalio, Jamie Dimon, Larry Fink a další věštili rok 2024 na konferenci FII7

25.10.2023 „Jedni z nejvíce informovaných lidí na světě v arabském Riyadhu zasedli k jednomu stolu, aby probrali ekonomickou a politickou situaci. Mimo to také poskytli své představy ohledně toho, jak se bude vyvíjet rok 2024 a jejich očekávání jsou spíše negativní,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Blízkovýchodní konflikt: Hrozba pro českou ekonomiku?

25.10.2023 V době, kdy eskalace mezi Izraelem a Hamásem trvá již několikátý týden, začínají se rýsovat obavy ohledně jeho dopadu na světovou ekonomiku. Mezinárodní měnový fond (MMF) a Světová banka varují před rostoucími cenami ropy a inflačními tlaky, které by mohly ovlivnit i českou ekonomiku. Obě instituce přitom počítají s ekonomickým růstem v České republice v roce 2024 okolo 2,3 %. Ačkoli obě instituce předpovídají ekonomický růst v České republice v roce 2024 okolo 2,3 %, situace na Blízkém východě nesouvisí jen s tamním konfliktem.
C:\fakepath\trader-24102023-45-zm.jpg

Do EU dál proudí kovy z Ruska za miliardy eur, upozornil investigativní projekt

24.10.2023 Evropské firmy dovážejí z Ruska i přes ruskou válku na Ukrajině nerostné suroviny jako nikl, hliník, měď nebo titan za miliardy eur, upozornil dnes novinářský tým Investigate Europe. Od začátku ruské invaze na Ukrajinu v únoru loňského roku se Evropská unie pokusila ochromit ruskou ekonomiku 11 balíčky protiruských sankcí, v nichž se zaměřila na suroviny jako ropa nebo uhlí. Zdroje, které EU považuje za kritické, ale mohou z Ruska do členských zemí dál proudit.
img

Nastává éra dluhopisů?

18.10.2023 Dluhopisy jakožto třída aktiv jsou obecně považovány za konzervativní a bezpečnou investici. Nicméně dlouhou dobu byly stěží ziskové, a tak byly v portfoliích investorů podvažovány ve prospěch jiných, především akciových investic. Nyní se ale karta obrací, stojí za to věnovat těmto cenným papírům pozornost.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

Bulharsko zpoplatnilo transit ruského plynu, Maďarsko a Srbsko protestují

18.10.2023 Bulharsko zpoplatnilo transit ruského plynu, účtuje 10,2 eura za megawatthodinu plynu. Maďarsko a Srbsko dnes označily páteční krok Sofie za "nepřátelský", informovala agentura Reuters. Rozhodnutím Bulharska plyn podle agentury Bloomberg zdražil o 20 procent ve srovnání s evropskou referenční cenou plynu na virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku.
img

Bloomberg: Pád Gazpromu otupuje klíčový nástroj Putinovy moci

13.10.2023 Ruský prezident Vladimir Putin přecenil své možnosti, když se pokusil využít ruský státní plynárenský gigant Gazprom k tomu, aby dostal Evropu na kolena. A nyní jsou jeho snahy o posílení Gazpromu vydány na milost a nemilost Číně, napsala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

MMF snížil odhad růstu světové ekonomiky na rok 2024, letošní nechal beze změny

10.10.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) mírně snížil odhad růstu globální ekonomiky na příští rok, výhled na letošek nechal beze změny. Předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) se letos zvýší o tři procenta a příští rok o 2,9 procenta. Výhled na rok 2024 MMF snížil o 0,1 procentního bodu. Organizace to dnes uvedla ve své podzimní prognóze.
img

Akciové portfolio Tomáše Vranky: Lockheed Martin se vrací na rozumnou cenu

09.10.2023 Akciové trhy v posledních týdnech mírně klesaly a během září dosáhly nejnižších hodnot za poslední zhruba tři měsíce. Na druhé straně tu však máme například ropu, která je na nejvyšší úrovni za téměř rok. Zasedaly také centrální banky a dozvěděli jsme se, že americký Fed pravděpodobně ponechá sazby na vyšších úrovních déle, než se původně očekávalo. Je možné, že podobná situace nastane i v Evropě.
img

Síla amerického dolaru drtí rubl, přestože je Kongres rozhádaný jako málokdy. V Kremlu se z rozhádaného Kongresu ani moc neradují, mají totiž bolehlav právě ze slabého rublu

04.10.2023 Je to paradoxní. Americký Kongres se otřásá v základech, frakce Republikánské strany jsou rozhádané natolik, že se tomu diví dokonce i exprezident Trump, ratingová agentura Moody’s varuje, že Spojeným státům sníží hodnocení dluhu – poprvé od roku 1917. A dolar přesto posiluje, nejvíce za posledních skoro deset let. Zato v Kremlu, v němž – zvenčí viděno – je voda na rozdíl od Kongresu zcela stojatá, se evidentně „třepou“, kam až zase spadne rubl. Vždyť včera se přechodně propadl nad psychologicky a ideologicky důležitou hranici 100 za dolar.
img

Vláda v září hospodařila přebytkově již čtvrtý měsíc v řadě. Pokud najde úspory za 15 miliard, může se letos „vejít“ do vytyčeného schodku 295 miliard

02.10.2023 Vládě se daří snižovat schodek státního rozpočtu. V září již čtvrtý měsíc v řadě dokázala hospodařit s měsíčním přebytkem. Za celé období od ledna do září tak vykazuje schodek 180,7 miliardy korun. Ten je sice čistě nominálně stále jeden z nejvyšších deficitů v historii, avšak jeho vykázání výrazně zvyšuje šanci, že vláda za celý letošní rok bude hospodařit maximálně s vytyčeným schodkem 295 miliard korun, a nebude tak nucena přistoupit k novelizaci rozpočtového zákona.
C:\\fakepath\\Německo-euro.jpg

Míra inflace v Německu v září zpomalila na 4,3 ze srpnových 6,4 procenta

28.09.2023 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v září podle údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie zpomalilo na 4,3 ze srpnových 6,4 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedl spolkový statistický úřad Destatis. Je to nejnižší úroveň zaznamenaná od začátku války na Ukrajině. Analytici podle agentury Reuters očekávali, že inflace zvolní na 4,5 procenta. Meziměsíčně se ceny zvýšily o 0,2 procenta.
C:\fakepath\trader-27092023-47-zm.jpg

Snahu zlepšit veřejné finance v eurozóně brzdí zpomalující ekonomika

27.09.2023 Vlády zemí eurozóny se v příštím roce pokusí zlepšit své veřejné finance zrušením drahých dotací na ceny energií. Výraznějšímu zpřísnění fiskální politiky ale brání pomalejší hospodářský růst a obavy z rozhořčení voličů. S odkazem na úředníky z eurozóny to dnes uvedla agentura Reuters.
img

Fidelity International: Budování většího BRICS

25.09.2023 Největší uskupení rozvíjejících se tržních ekonomik na světě –⁠ BRICS se rozrůstá o šest členů. S růstem přichází i touha po novém světovém řádu. Ovšem vzhledem k tomu, že jedna země – Čína – má i nadále mnohem větší ekonomickou váhu než všechny ostatní, se domníváme, že význam nadcházejícího rozšíření BRICS bude spíše diplomatický než ekonomický.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu je špatná, mírně se zlepšila očekávání

25.09.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v září opět zhoršila, tempo poklesu se ale proti předešlým čtyřem měsícům výrazně zpomalilo. Hodnota indexu, který sestavuje ekonomický institut Ifo, klesla na 85,7 bodu ze zpřesněné srpnové hodnoty 85,8 bodu. Pozitivní je podle dnešní zprávy Ifo to, že podniky v září mírně zlepšily svá očekávání, byť ta zůstávají velmi pesimistická.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Výrobní ceny v Německu klesly nejvíce od začátku záznamů v roce 1949

20.09.2023 Výrobní ceny v Německu v srpnu klesly nejvíce od začátku záznamů v roce 1949. Meziročně se snížily o 12,6 procenta, uvedl dnes německý statistický úřad. Analytici s takovým vývojem cen počítali. Zpráva podnítila naděje na další zmírnění inflace v největší evropské ekonomice, vzhledem k tomu, že ceny výrobců se později zpravidla promítají do cen pro spotřebitele.
C:\fakepath\ropa-20092023.jpg

Bude ropa za 100 dolarů?

20.09.2023 Ropa Brent se blíží k hranici 100 dolarů za barel, což vyvolává obavy z možné recese v USA a inflačních tlaků. V minulosti totiž vysoké ceny energií provázel hospodářský pokles v USA. Snahy amerického Fedu o kontrolu inflace by tak před jeho středečním zasedáním mohly kvůli rostoucím cenám ropy narazit na zásadní překážky. Co je tedy možné očekávat?
img

Ruská ropa už je na světovém trhu dražší než „západní“ ropa Brent. Západní sankce přitom měly vést k opaku – k tomu, že ruská ropa bude citelně levnější než Brent, aby se tak Kremlu ztížilo financování války na Ukrajině

18.09.2023 Ruská ropa z Dálného východu se už – nezvykle – prodává dráže než severomořská ropa Brent, jejíž cena světu, zejména pak Západu, slouží jako referenční. Rusku se tedy podařilo v tomto ohledu vymazat účinek západních sankcí, které původně vedly k výraznému propadu ceny ruské ropy oproti Brentu.
img

Německu i Česku hrozí deindustrializace. S vládou kancléře Scholze není spokojeno 80 procent Němců, na výraz „energetická přeměna“ jsou alergičtí

17.09.2023 O Německu se už opět, po letech, hovoří jako o „nemocném muži Evropy“. V ekonomických problémech je ale celý starý kontinent. Bezprostředně jej ničí zejména důsledky války na Ukrajině, včetně energetické drahoty, které výrazně snižují globální konkurenceschopnost nejen německých firem a podniků. Má to zásadní dopad už i na náladu Němců. Hned 79 procent z nich není s vládou kancléře Scholze spokojeno, vyplývá z aktuálního průzkumu ARD. Už jsou alergičtí na výraz „energetická přeměna“ a Scholzovi spolustraníci kancléři doporučují se jeho užití na veřejnost zcela vystříhat.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

ECB opět zvýšila základní úrokové sazby

14.09.2023 Evropská centrální banka (ECB) zvýšila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,50 procenta. Ke zvýšení úroků přikročila už podesáté za sebou, zpřísňováním měnové politiky se snaží dostat pod kontrolu inflaci. Část analytiků přitom očekávala, že ECB už sazby nezvýší. Banka naznačila, že dnešní zvýšení by mohlo být poslední. Zhoršila zároveň výhled ekonomiky eurozóny pro letošek i na další dva roky.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB opět zvýšila základní úrokové sazby, zároveň zhoršila výhled ekonomiky

14.09.2023 Evropská centrální banka (ECB) zvýšila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,50 procenta. Ke zvýšení úroků přikročila už podesáté za sebou, zpřísňováním měnové politiky se snaží dostat pod kontrolu inflaci. Část analytiků předpokládala, že ECB už sazby nezvýší. Banka naznačila, že dnešní zvýšení by mohlo být poslední. Zhoršila zároveň výhled ekonomiky eurozóny pro letošek i na další dva roky.
C:\fakepath\lithium.png

Evropští poslanci chtějí ambicióznější cíle v soběstačnosti klíčových surovin

14.09.2023 Evropští poslanci dnes podpořili ambicióznější cíle při zajištění větší soběstačnosti Evropské unie v produkci a zpracování surovin, které jsou klíčové pro evropský průmysl a u kterých je EU závislá na dovozu ze zemí mimo blok. Usnesení, které stanovilo postoj Evropského parlamentu v jednání s členskými státy, schválilo 515 přítomných poslanců z 577. Nutnost zajistit větší soběstačnost podle zastánců návrhu dokázala omezení, která zavádí Čína, či dopady války na Ukrajině.
C:\fakepath\trader-11092023-27-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.09.2023 1) Česko využívá stále více ruské ropy. V první polovině letošního roku činil podíl ropy dovezené prostřednictvím ruského ropovodu Družba kolem 65 procent. V loňském roce byl okolo 56 procent a v předchozích letech ještě nižší. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí státní společnosti Mero Barbora Putzová. Podíl ruské ropy je tak nejvyšší minimálně od roku 2012. V EU od loňska platí zákaz dovozu ropy z Ruska, Česko má při využití ropovodu Družba výjimku. Společnost Mero je vlastníkem a provozovatelem české části ropovodu Družba a ropovodu IKL, je jediným přepravcem ropy do České republiky.
img

Česko bez imigrantů vymírá, byť počet jeho obyvatel se blíží 11 milionům. Český průmysl ale spíše než pracovníky třeba z Mongolska potřebuje roboty a modernizaci, Mongolové vyšší přidanou hodnotu nezajistí

11.09.2023 Počet obyvatel České republiky se nezadržitelně blíží hodnotě jedenácti milionů. Ke konci letošního června mělo Česko přesně 10 873 553 obyvatele. To je meziročně o zhruba 114 tisíc osob více. Rozsah přírůstku obyvatelstva se však v letošním prvním pololetí citelně snížil. Zatímco loni v prvním pololetí Česku přibylo takřka 243 tisíc obyvatel, letos už to bylo jen přibližně 46 tisíc osob.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

DPA: Ruská ekonomika roste, ale dopady války na Ukrajině jsou stále citelnější

11.09.2023 Ruská ekonomika sice navzdory západním sankcím roste, ale zásluhu na tom má především zbrojní průmysl. Slábnoucí rubl, klesající kupní síla, omezenější vývoz ropy a plynu a stále vyšší náklady na dovoz dávají Rusům čím dál více pocítit dopady rok a půl trvající války na Ukrajině. Ruská média o tom nyní otevřeně informují, přestože stát ekonomická data často tají. Dalším tématem je nedostatek kvalifikovaných pracovníků, protože migranti zemi opouštějí s ohledem na ekonomické problémy a někdy i hrozbu odvodu, píše agentura DPA.
img

Spotřebitelská poptávka v červenci zklamala

07.09.2023 Tuzemské maloobchodní tržby za červenec zklamaly. Jejich reálný objem bez prodejů aut se zvýšil meziměsíčně pouze o 0,1 %, zatímco my jsme očekávali růst o 0,5 %. V meziročním vyjádření byly tržby nižší o 1,8 %, což byl ve srovnání s naší prognózou (-3,0 % y/y) i tržním konsensem (-3,1 % y/y) naopak lepší výsledek. Na meziroční vývoj totiž působily revize historických dat, když statistický úřad zhruba o desetinu zvýšil meziměsíční dynamiku pro každý měsíc v období od listopadu 2022 až do červena 2023.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz před poslanci vyzval k urychlení tempa modernizace Německa

06.09.2023 Německý kancléř Olaf Scholz dnes ve Spolkovém sněmu vyzval k urychlení tempa modernizace Německa. Ve všeobecné rozpravě k návrhu rozpočtu na příští rok vybídl koalici, opozici, spolkové země a obce k navržení příslušných opatření. Sociálnědemokratický kancléř (SPD) podle agentur DPA hovořil například o zjednodušení byrokratických povolovacích řízení či posílení digitalizace státní správy. Lídr konzervativní opozice (CDU/CSU) Friedrich Merz však vládě vytkl, že i návrh státního rozpočtu na příští rok je vzhledem k přelomové době málo ambiciózní.
C:\\fakepath\\ropa-04092023.jpg

Je rally na ropě udržitelná?

04.09.2023 Cena ropy přes prázdniny přidala přes 20 %. Barel typu Brent se přiblížil 90 USD a barel ruského Uralu překročil „sankční“ hranici 60 USD. Co od této nejdůležitější průmyslové komodity čekat dále?
img

Na tuzemské banky zaútočili hackeři, chtějí konec podpory Ukrajiny

30.08.2023 Na tuzemské banky a burzu pravděpodobně zaútočili hackeři z Ruska. Útočníci z ruské hacktivistické skupiny NoName057 (16) požadují, aby instituce přestaly s podporou Ukrajiny. Finance klientů bank nejsou v ohrožení, jedinou komplikací pro klienty je dočasně nefunkční webový přístup k bankovnictví. Vyplývá to z vyjádření PwC a dalších expertů pro ČTK.
img

Německá ekonomika padá a s ní i ta česká. Drtí ji stále vysoké ceny elektřiny – vyšší o 312 % v porovnání s předválečnými léty – a překonaná schémata, v nichž EU uvažuje, i třeba ve vztahu k Indii

25.08.2023 Důvěra v německou ekonomiku se v srpnu opět otřásla. Její ukazatel, který sestavuje Ifo institut, klesl na úroveň 85,7 bodu, z revidované červencové úrovně 87,4. Klíčoví představitelé německých firem a podniků tedy propadají ještě větší skepsi ohledně současného i pro nejbližší měsíce vyhlíženého ekonomického vývoje, než předpokládali analytici oslovení agenturou Bloomberg. Letos ve druhém čtvrtletí přitom hospodářství našeho západního souseda jen stagnovalo, jak potvrdila dnes rovněž zveřejněná data.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se podle institutu Ifo v srpnu dál zhoršila

25.08.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v srpnu stejně jako v předchozích třech měsících nadále zhoršovala. Hodnota indexu Ifo podle dnešní zprávy tohoto ekonomického institutu klesla na 85,7 bodu z červencových 87,4 bodu. Svou aktuální obchodní situaci vidí podnikatelé nejhůře od srpna 2020, kdy se Německo potýkalo s přísnými karanténními opatřeními kvůli nemoci covid-19.
img

Ranní okénko - Německo zůstává pod tlakem, na rychlé oživení to nevypadá

25.08.2023 Závěr týdne přinese německý Ifo index, který je považován za jeden z nejpřesnějších ukazatelů dalšího ekonomického vývoje u našeho západního souseda. Ostře sledována je zejména složka budoucích očekávání, která by měla podle mediánu trhu setrvat na červencových hodnotách v blízkosti 83,6 bodu. Na první pohled abstraktní číslo je hluboko pod dlouhodobým průměrem. Po sérii zlepšení se do Německa vrací vlna pesimismu a index budoucího výhledu od letošního dubna nepřetržitě klesá.
C:\fakepath\trader-21082023-36-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.08.2023 1) V Jihoafrické republice v úterý začne třídenní summit skupiny rozvíjejících se ekonomik BRICS, do níž kromě hostitelské země patří ještě Rusko, Čína, Indie a Brazílie. Na programu jednání bude mimo jiné možnost rozšíření uskupení, zájem o členství má asi čtyřicítka dalších států světa. Schůzka v poslední době poutala pozornost především kvůli možné účasti ruského prezidenta Vladimira Putina, na kterého Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykač kvůli únosům ukrajinských dětí do Ruska během nynější války na Ukrajině. Moskva nakonec oznámila, že Putin se summitu zúčastní prostřednictvím videokonference.
C:\fakepath\Brics2.jpg

Skupina rozvíjejících se ekonomik BRICS na summitu projedná možné rozšíření

21.08.2023 V Jihoafrické republice v úterý začne třídenní summit skupiny rozvíjejících se ekonomik BRICS, do níž kromě hostitelské země patří ještě Rusko, Čína, Indie a Brazílie. Na programu jednání bude mimo jiné možnost rozšíření uskupení, zájem o členství má asi čtyřicítka dalších států světa. Schůzka v poslední době poutala pozornost především kvůli možné účasti ruského prezidenta Vladimira Putina, na kterého Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykač kvůli únosům ukrajinských dětí do Ruska během nynější války na Ukrajině. Moskva nakonec oznámila, že Putin se summitu zúčastní prostřednictvím videokonference.
img

Mohou evropské akcie dál ignorovat špatné zprávy?

21.08.2023 Když pomineme první měsíce pandemie, je současný ekonomický růst v Evropě nejhorší od období 2011-2013. Letos v zimě navíc nelze vyloučit ani novou energetickou krizi. Německo upadlo do recese a tamní průmysl je na kolenou. Jak dlouho ještě mohou investoři ignorovat varovná znamení? Výsledková sezóna ve 2. čtvrtletí jen potvrdila, že je růst výnosů v Evropě už tři kvartály záporný. Vzhledem k těmto vyhlídkám a skutečnosti, že se Německo znovu stává „nemocným mužem Evropy", jsou ceny evropských akcií oproti americkým nejnižší od roku 2006. Investoři se v rekordních počtech odvracejí od Evropy směrem k USA.
C:\fakepath\BRICS.jpeg

V zemích BRICS žije 40 procent populace, vytváří 26 procent sětového HDP

21.08.2023 - Do hospodářského uskupení BRICS patří Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika. Název je odvozen od počátečních písmen členských zemí. Označení původně vzniklo v roce 2001 pro investiční účely. Tehdy britský ekonom Jim O'Neillem z investiční banky Goldman Sachs napsal studii o rostoucí síle rozvíjejících se zemí jako Brazílie, Rusko, Indie a Čína, o kterých psal jako o BRICS. V roce 2006 svolala Ruská federace schůzku ministrů zahraničí těchto čtyř čtyř států a v roce 2009 Čína, Indie, Brazílie a Rusko uspořádaly v ruském Jekatěrinburgu první summit. V roce 2010 se připojila i Jihoafrická republika.
C:\fakepath\Madarsko.jpg

Maďarsko zůstalo v recesi, HDP mezičtvrtletně klesl již počtvrté za sebou

16.08.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska se podle rychlého odhadu statistického úřadu ve druhém čtvrtletí snížil o 0,3 procenta proti prvnímu kvartálu. Maďarská ekonomika tak překvapivě zůstala v technické recesi. Zaznamenala již čtvrtý mezičtvrtletní pokles za sebou, což představuje nejdelší sérii takovýchto poklesů od roku 1995, kam sahají srovnatelné záznamy, napsala agentura Bloomberg.
img

TZ Allianz Trade: Stanou se kovy novou ropou? „OPEC“ by mohl ohrožovat Evropu

15.08.2023 Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) by s jistou mírou nadsázky v budoucnu mohlo nahradit podobné společenství, pouze zaměřené na kovy a kritické nerosty. Právě ty totiž budou hrát čím dál významnější roli v rozvoji elektromobiility a nízkoemisní energetiky. Podle analytiků pojišťovny Allianz Trade by výsadní postavení několika zemí a s tím související možná kartelizace však mohly vést k manipulacím s cenami a v krajním případě i omezování mezinárodního obchodu.
C:\fakepath\trader-09082023-43-zm.jpeg

Ruská centrální banka nebude do konce roku nakupovat zahraniční měny

09.08.2023 Ruská centrální banka nebude od čtvrtka až do konce roku nakupovat zahraniční měny. Cílem tohoto kroku je snížit výkyvy na finančních trzích, uvádí se v prohlášení banky. Zároveň ale banka bude pokračovat v prodeji zahraničních měn.
img

V Česku výrazně klesá výroba vepřového, které tak zdražuje, jako jedna z mála základních potravin. Hřebíčkem do rakve podnikání v oblasti chovu prasat je válka na Ukrajině

08.08.2023 V Česku se chov prasat vyplácí stále méně a méně. Opět to potvrzují i dnešní čísla Českého statistického úřadu, podle nichž letos ve druhém čtvrtletí došlo k výraznému poklesu výroby vepřového, a to o 6,7 procenta.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Čínský vývoz a dovoz v červenci klesly dvouciferně, více než se čekalo

08.08.2023 Čínský vývoz se v červenci meziročně snížil o 14,5 procenta, nejvíce od února 2020. Dovoz klesl o 12,4 procenta, obě hodnoty jsou horší, než se čekalo. Údaj dnes podle agentury Reuters zveřejnil čínský statistický úřad. Na vině je klesající poptávka v zahraničí i v samotné Číně. Zahraniční obchod nevykazuje známky oživení už několik měsíců a brzdí růst druhé největší světové ekonomiky.
img

Zahraniční obchod ČR hlásí nejlepší výsledek za více než dva roky, díky vývozu aut a výraznému zlevnění plynu či ropy. Slábnoucí koruna – dnes až nad 24,30 za euro – mu jedině dále pomůže

07.08.2023 Český zahraniční obchod se zbožím letos v červnu překonal většinu expertních dohadů, když vykázal přebytek 18,2 miliardy korun. Jedná se o jeho nejvyšší přebytek za celé období od dubna 2021, tedy za více než dva roky. Zahraničnímu obchodu České republiky svědčí zejména dvě věci, a to výrazný meziroční pokles cen energetických surovin, zejména plynu a ropy, na světových trzích a pak také zlepšení situace v oblasti mezinárodních dodavatelsko-odběratelských řetězců, které mocně pohání tuzemskou výrobu a export automobilů.
C:\fakepath\Rusko-sankce-2.jpg

Cenový strop na ruskou ropu navzdory zdražení funguje, tvrdí Washington

04.08.2023 Spojené státy se navzdory nynějšímu vzestupu cen ropy na světových trzích nadále domnívají, že díky dohodě o cenovém stropu na ruskou ropu se daří omezovat Moskvě příjmy a stabilizovat trhy s energiemi. Podle agentury Reuters to včera uvedl vysoce postavený činitel amerického ministerstva financí Eric Van Nostrand.
img

DE30: Nižší data PCE zvedají DE30 do oblastí ATH!

28.07.2023 Závěrečná obchodní seance tohoto týdne na evropském trhu přináší smíšený sentiment investorů. Navzdory poklesům mnoha společností akciové indexy posilují, přičemž německý DAX se vyšplhal na historická maxima.
img

Český trh fúzí a akvizic po útlumu opět nabírá dech, investory po období krizí zajímá odolnost firem

27.07.2023 Podle odborníků z poradenské skupiny Moore Czech Republic se v průběhu tohoto roku opět začíná zvyšovat aktivita na poli fúzí a akvizic. Následkem pandemie a války na Ukrajině je však patrná větší rozvážnost investorů. Ti kladou zvýšený důraz na odolnost firem vůči otřesům, jako byla právě nemoc Covid-19 či ekonomické dopady agrese na Ukrajině.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

MMF zlepšil odhad růstu globální ekonomiky, inflace ale bude klesat pomaleji

25.07.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil odhad růstu globální ekonomiky na letošní rok a nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) se zvýší o tři procenta. Uvedl to dnes v aktualizaci svého jarního výhledu, v němž v dubnu počítal s růstem o 2,8 procenta. Výhled na příští rok fond ponechal beze změn a nadále počítá s tříprocentním růstem.
C:\fakepath\trader-24072023-28-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.07.2023 1) Symbolem sociální sítě Twitter je místo dosavadního modrého ptáčka nově bílé X na černé ploše. Nové logo představil majitel firmy Elon Musk a šéfka podniku Linda Yaccarinová. Logo se změnilo na oficiálním profilu twitteru a písmeno X promítli na firemní centrálu v San Francisku. Název profilového účtu zůstává "@twitter", modrý ptáček ale po aktualizaci stránky zmizel a na jeho místě se objevuje písmeno X.
img

Ranní okénko - Spotřebitelská nálada v eurozóně dále pomalu roste

21.07.2023 Dnes je ekonomický kalendář spíše víkendový a na pořadu dne nejsou žádná významná makroekonomická data. Pozornost trhu se tak bude soustředit na pokračující výsledkovou sezónu a pomalu se již bude posouvat k příštímu týdnu, ve kterém zasedá jak Fed, tak Evropská centrální banka. Od obou institucí je očekáván 25bodový hike, který je takřka jistý. Zásadnější tak bude výhled, který ukáže, zdali se centrální banky již dostaly do cíle cyklu utahování sazeb, nebo zda plánují pokračovat ve zvyšování. Jak u Fedu tak u ECB očekáváme, že již půjde o poslední hike, v obou případech jsou ale rizika vychýlena tím směrem, že by v letošním roce mohlo dojít ještě k jednomu navýšení sazeb.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Kyjev přesvědčuje západní firmy, aby přesídlily z Ruska na Ukrajinu

19.07.2023 Vláda v Kyjevě se snaží přesvědčit globální firmy, aby opustily Rusko a přesídlily na Ukrajinu. Napsal to dnes web americké televize CNBC. Moskva zatím pokračuje v zabavování majetku, který mají zahraniční firmy v Rusku. Prezident Vladimir Putin v neděli podepsal dekret, na jehož základě vláda převzala kontrolu nad ruskými dceřinými společnostmi francouzského výrobce potravin Danone a dánského pivovaru Carlsberg.
C:\fakepath\Evropa.jpg

WSJ: Evropané čelí nové realitě, kterou nezažili desítky let - chudnou

18.07.2023 Život na evropském kontinentě byl dlouho předmětem závisti cizinců, zejména kvůli stylu označovanému jako umění žít. Nyní však rychle ztrácí svůj lesk, protože kupní síla Evropanů se postupně snižuje. Francouzi jedí méně foie gras a pijí méně červeného vína. Španělé šetří olivovým olejem. Finové jsou nabádáni, aby využívali sauny ve větrných dnech, kdy je energie levnější. Píše to americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ).
img

V přetahované o celospolečenské bohatství loni lační manažeři firem deklasovali zaměstnance. Ti by si nyní měli část těch peněz vzít zpět, musí se přestat bát

17.07.2023 Chamtivost a strach. Tyto dvě emoce od nepaměti hýbou každou ekonomikou. Není to nic zavrženíhodného, je to motor lidského pokroku a celospolečenského vzestupu, ať se nám to líbí, nebo ne. Kdo se v Česku nyní strachuje, okrádá sám sebe. Kdo odhodí strach, utlumí chamtivost firem a jejich manažerů, která způsobila maržovou inflaci.
img

Ranní okénko - Čeká nás zpráva nejvyšší důležitosti - vývoj české inflace

13.07.2023 Den D je tady. Český statistický úřad dnes zveřejní, jak se vyvíjí tuzemská inflace. Na tuto zprávu čeká český národ s vírou, že se konečně dostaneme pod bájnou hranici 10 %. Na základě naší predikce očekáváme, že se to podaří ale jen velmi těsně. Meziroční inflace v červnu podle nás bude činit 9,7 % a pohled dalších hráčů na trhu je velmi podobný. Hlavním důvodem je vysoká srovnávací základna a rovněž klesající ceny komodit, jako jsou pohonné hmoty, elektrická energie či zemní plyn, které v důsledku války na Ukrajině výrazně stouply. Také růst cen služeb a zboží zvolní, což se projeví ve zpomalení jádrové inflace. V meziměsíčním srovnání se předpokládá nárůst o 0,3 %, zatímco naše prognóza počítá s růstem ještě o jednu desetinu vyšším. Během dneška budou publikovány také ceny výrobců v USA a průmyslová výroba v eurozóně.
img

Poptávka po ESG roste. Upevňují si své místo na trhu

11.07.2023 Udržitelné investice se stále více prosazují jako stabilní součást portfolií investorů. Zvláštní místo si získávají zejména investice ESG, které ve srovnání s tradičními aktivy prokázaly lepší odolnost vůči výkyvům trhu, a to nejen během pandemie, ale i po vypuknutí války na Ukrajině. Poptávka po nich stále roste, což zároveň vytváří tlak na nabídku.
C:\fakepath\trader-10072023-uvod.jpeg

6 způsobů výstupu z obchodu, které je třeba zvážit při každé strategii

10.07.2023 Většina obchodníků věnuje spoustu času a úsilí plánování vstupů do obchodů, ale zapomíná plánovat výstupy. K čemu je však dobře načasovaný a správně provedený vstup, pokud nejste schopni minimalizovat své ztráty nebo maximalizovat zisky?
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB se pod Michlem méně držela doporučení svého aparátu, míní analytici

02.07.2023 Česká národní banka (ČNB) se pod vedením guvernéra Aleše Michla méně než dříve držela modelových doporučení svého aparátu při rozhodování o měnové politice. Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila. Připomínají, že ČNB za Michlova působení nijak neupravila základní úrokovou sazbu, která je od loňského června na sedmi procentech. Michl je v čele centrální banky rok, od loňského července nahradil Jiřího Rusnoka.
img

Budvaru loni klesl zisk před zdaněním o 39,5 pct na 255,8 milionu Kč

29.06.2023 Pivovaru Budějovický Budvar loni klesl zisk před zdaněním o 39,5 procenta na 255,8 milionu Kč. Tržby z prodeje výrobků a služeb klesly o necelá tři procenta na 3,03 miliardy. Vyplývá to z informací na webu firmy a srovnání s předloňskými výsledky. Zisk po zdanění klesl o 40 procent na 200,8 milionu, vyplývá z výroční zprávy pivovaru. Národní podnik se musel loni vyrovnat se zastavením dodávek do Ruska i dopady inflace.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

GfK: Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku po osmi měsících růstu klesla

28.06.2023 Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku kvůli obavám z dalšího zvyšování cen a recese klesla po osmi měsících nepřerušeného růstu. Snižují se především očekávání ohledně příjmů a růstu ekonomiky. Index spotřebitelské nálady institutu GfK na červenec se snížil na minus 25,4 bodu z mírně revidovaných minus 24,4 bodu v červnu. To je slabší hodnota, než odhadovali analytici oslovení agenturou Reuters, kteří očekávali hodnotu minus 23 bodu. Norimberský institut o tom dnes informoval v tiskové zprávě.
img

Čeští zaměstnanci se bojí říci si o přidání nejvíce na světě, „drží pusu a krok“. Přehlížejí vyšší zisky zaměstnavatelů, kteří těží z toho, že se jejich zaměstnanci „nechávají holit jako ovečky“

27.06.2023 Pouze čtvrtina českých zaměstnanců se chystá říci si o přidání. To je nejméně ze 46 zemí, v nichž poradenská společnost PwC svůj průzkum prováděla. Postoj českých zaměstnanců je zvláště zarážející po přihlédnutí k tomu, že Česko vykazuje jednu z nejvyšších měr inflace ze sledovaných zemí. Rapidní inflace by měla Čechy pobízet k tomu, aby si říkali o přidání v mnohem vyšší míře. Měli by žebříčku PwC spíše vévodit než být na jeho chvostu.
img

Skupině E.ON ČR stoupl loni zisk po zdanění o procento na 6,26 miliardy Kč

27.06.2023 Skupině E.ON v České republice loni stoupl zisk po zdanění meziročně zhruba o jedno procento na 6,26 miliardy Kč. Firma to dnes sdělila ČTK, tržby skupiny neuvedla. Firma E.ON Energie měla loni tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží 56,9 miliardy Kč. Meziročně vzrostly téměř o devět procent. Zisk po zdanění měla firma 2,72 miliardy, meziročně o 19 procent vyšší. Vyplývá to z výroční zprávy firmy zveřejněné dnes ve Sbírce listin. Firma z koncernu E.ON prodává elektřinu a zemní plyn. Druhá hlavní firma ze skupiny, EG.D, zatím výsledky nezveřejnila. Mluvčí E.ON ČR Roman Šperňák uvedl, že tržby EG.D klesly loni meziročně o devět procent, předloni byly 21,3 miliardy korun. Kolik zaplatí firma na dani z neočekávaných zisků, neuvedl.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v červnu podle Ifo dále výrazně zhoršila

26.06.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v červnu po květnovém propadu ještě více zhoršila. Dnes to uvedl mnichovský ekonomický institut Ifo, podle kterého se německé hospodářství dostává do složité situace.
img

Firmy očekávají pro příští rok lepší tržby, inflace ale bude dusit podnikání i nadále. Zisky navíc může ohrozit další strašák - horší platební morálka odběratelů

22.06.2023 Firmy z východní Evropy včetně Česka se pro příští rok nejvíce bojí ohrožení svojí ziskovosti. Ačkoli počítají se zvýšením tržeb, nejsou si jisté, zda jim inflace umožní promítnout tento nárůst také do výsledků hospodaření. Průzkum pojišťovny pohledávek Atradius také ukázal, že na trhu panuje obava ze zhoršení platební morálky odběratelů. V jejím důsledku by pak části podniků hrozily problémy s nedostatkem hotovosti.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Německá ekonomika se letos propadne výrazně více, a to o 0,4 procenta

21.06.2023 Německá ekonomika se letos propadne o 0,4 procenta, v nadcházejícím roce ale vykáže růst o 1,5 procenta. V dnes zveřejněném výhledu to oznámil hospodářský institut Ifo, který ještě na jaře očekával pro letošní rok pokles hrubého domácího produktu (HDP) o 0,1 procenta. Za důvody výrazně horších očekávání označil hlavní prognostik Ifo Timo Wollmershäuser mimo jiné pokles soukromé spotřeby, snižování stavebních investic a obecně pomalejší zotavování německého hospodářství. Pro letošek Ifo předpovídá inflaci podle metodiky Evropské unie na 5,5 procenta.
img

Migrační dohoda EU, k níž se Česko připojilo, představuje potenciálně nečekaně výraznou zátěž pro české veřejné finance. Může jít o desítky miliard ročně, což by mohlo vést k osekání třeba důchodů

19.06.2023 Migrační dohoda EU, k níž se Česko připojilo, může mít nečekaně výrazný dopad na peněženky daňových poplatníků v ČR. Česko se totiž zavázalo, že v případě silných nebo rychlých migračních toků, přijme buď nejméně 30 tisíc migrantů ročně, nebo zaplatí ročně minimálně 600 milionů eur, tedy dle dnešního kursu více než 14 miliard korun.
C:\fakepath\stepan-krecek-18062023-1.jpg

Štěpán Křeček: Když je zle, věřím dolaru. Když se situace zlepšuje, přesouvám se do koruny

19.06.2023 Koruna zůstane silná, myslí si Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities. „Je to dáno tím, že v tuzemsku jsou stále vyšší sazby než v eurozóně,“ říká Křeček. Dodává ale také, že roli hrají firemní úvěry v eurech, které podniky následně směňují do koruny a vytváří tak poptávku po české měně. Křeček také prozradil, kterým měnám aktuálně věří nejvíce. V rozhovoru se dozvíte, zda by bankovní rada ČNB měla ještě sáhnout po zvýšení úrokové sazby nebo ji naopak začít snižovat.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Inflace v EU klesla na 7,1 procenta, je nejníže od začátku války na Ukrajině

16.06.2023 Míra inflace v Evropské unii v květnu výrazně klesla a dostala se na 7,1 procenta, což je o procentní bod méně než v dubnu. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Ceny v sedmadvacítce unijních zemí rostou nejpomaleji od loňského února, kdy Rusko zahájilo invazi na Ukrajině. Inflace klesla i v České republice, která ale i tak zůstává s hodnotou 12,5 procenta mezi zeměmi s nejrychlejším růstem spotřebitelských cen.
C:\fakepath\BRICS.jpeg

Honduras požádal o přijetí do Nové rozvojové banky států BRICS

10.06.2023 Honduraská prezidentka Xiomara Castrová oficiálně požádala o přijetí své země do Nové rozvojové banky (NDB), kterou založil blok největších rozvíjejících se ekonomik BRICS. Na twitteru o tom informoval prezidentčin úřad. Castrová je nyní na šestidenní návštěvě Číny.
C:\fakepath\trader-07062023-40-zm.png

EK navrhla rozpočet EU na rok 2024, chce podpořit zelené a digitální projekty

07.06.2023 Celkem 189,3 miliardy eur (téměř 4,5 bilionu korun) by měla mít Evropská unie k dispozici na výdaje v příštím roce. Počítá s tím návrh unijního rozpočtu, který dnes představila Evropská komise. Peníze by podle exekutivy EU měly stejně jako letos směřovat především do zelených a digitálních projektů, ale i pomoci mají zemím také vyrovnávat se s dopady války na Ukrajině a nebývale vysoké inflace. Státy bloku budou paralelně s rozpočtem čerpat peníze z mimořádného postpandemického fondu, v němž bude pro příští rok 113 miliard eur. Konečné slovo při schvalování rozpočtu budou mít na podzim členské země a Evropský parlament.
img

Prodej aut v Rusku v květnu meziročně vzrostl o 163 procent, trh se zotavuje

05.06.2023 Ruský automobilový trh se dál zotavuje z loňského propadu. V květnu tam prodej aut meziročně vzrostl o 162,8 procenta na 72.171 vozů. Vyplývá to ze zprávy, které dnes zveřejnila analytická agentura Autostat. Loni v květnu ruský automobilový trh kvůli dopadům války na Ukrajině a následným protiruským sankcím výrazně klesl, prodalo se jen 27.500 aut.
img

Putin upevňuje svůj vliv v ropné mocnosti Lybii. EU si přitom slibovala, že lybijská ropa pomůže nahradit zakázané ruské dodávky

04.06.2023 Rusko upevňuje svůj vliv v Lybii. Plánuje znovuotevřít svoji ambasádu v její metropoli, Tripolisu. Ruský prezident Vladimir Putin skrze takzvanou Wagnerovu žoldáckou skupinu svého spojence Jevgenije Prigožina tudíž rozšiřuje nadvládu nad podstatnou částí severoafrické země a jejími ropnými poli, jeho vliv navíc přesahuje i do Súdánu a Mali.
C:\fakepath\BRICS.jpeg

Zástupci skupiny BRICS hovořili o rozšíření uskupení, zájem má Írán

04.06.2023 Vysocí představitelé více než desítky zemí včetně Saúdské Arábie a Íránu v pátek jednali o navázání užších vztahů s blokem největších rozvíjejících se ekonomik BRICS. Zástupci této skupiny se sešli v Jihoafrické republice, aby prohloubili vzájemné vztahy a postavili se jako protiváha Západu, uvedla agentura Reuters. Zájem o členství v BRICS podle ní projevil Írán.
img

Kdo patří mezi klíčové hráče na trhu s AI?🔌

02.06.2023 Od začátku roku posílil index Nasdaq (US100) o více než 30 %, a to navzdory utažení měnové politiky ze strany Fedu a rekordně vysokým nákladům na financování. Trend umělé inteligence zahájil ChatGPT - pohání ho obrovské množství dat a získává na popularitě rekordním tempem. Právě v oblasti technologií umělé inteligence začaly finanční trhy rozpoznávat potenciál pro další technologický boom.
img

Firmě Wienerberger stoupl zisk po zdanění o 68,9 pct na 1,32 miliardy Kč

01.06.2023 Firma Wienerberger, největší výrobce pálených cihel a střešních tašek v ČR, měla loni tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží 4,87 miliardy Kč. Meziročně stouply o 20,5 procenta. Zisk po zdanění stoupl o 68,9 procenta na 1,32 miliardy Kč. Výsledkově to byl pro firmu jeden z nejlepších roků. Vyplývá to z výroční zprávy firmy zveřejněné ve Sbírce listin. Firma má kolem 900 zaměstnanců.
img

Ozvěny trhu: Vládní konsolidační balíček má potenciál snížit inflaci, ale i růst HDP

01.06.2023 Tempo zadlužování českého veřejného sektoru bylo v letech 2020-2022 jedno z vůbec nejvyšších z celé EU. Kromě bezprostředních dopadů pandemie, války na Ukrajině a vysokých cen energií tuzemské veřejné finance zatěžuje vysoký strukturální deficit, který s pozicí ekonomiky v cyklu nesouvisí. Jiné než cyklické vlivy se podle odhadů ministerstva financí většinově podílely na schodku veřejných financí v letech 2021 i 2022. Úroveň veřejného dluhu ČR k HDP přesto v mezinárodním srovnání zůstává poměrně nízká. V rámci EU jsme s dluhem ve výši 44,1 procent HDP osmou nejméně zadluženou zemí a jen lehce nad polovinou úrovně průměru EU.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu v květnu zůstala na 5,6 procenta

31.05.2023 Počet lidí bez práce v Německu se v květnu podle sezonně očištěných dat zvýšil o 9000 na 2,57 milionu, míra nezaměstnanost zůstala jako v předchozích dvou měsících na 5,6 procenta. Pracovní trh v největší evropské ekonomice je stabilní, uvedl dnes ve své zprávě Spolkový úřad práce.
img

Ranní okénko - Německá květnová inflace má prostor překvapit

31.05.2023 Nejzajímavější údaj dneška bude představovat květnová inflace v Německu. Očekáván je pokles meziroční míry z dubnových 7,6 % na květnových 6,7 %. Možnost o něco nižšího výsledku naznačuje již první zveřejněný výsledek ze Španělska, kde inflace skončila pod očekáváními trhu, nápovědu přinese i dnes ráno zveřejňovaný výsledek ve Francii. Pokud by se potvrdil rychlejší ústup cenových tlaků napříč eurozónou, může docházet k dalšímu oslabování společné evropské měny, která od začátku května vůči dolaru ztratila přes 2 %. V posledních dnech totiž docházelo k částečnému zacenění tří hiků ECB v letošním roce, nižší inflace by patrně vedla k odmazání části těchto sázek.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu pro evropský trh je poprvé za dva roky pod 24 eury za megawatthodinu

30.05.2023 Velkoobchodní ceny plynu pro evropský trh pokračují v poklesu na další dvouletá minima, což by mohlo přinést úlevu spotřebitelům a podnikům, kteří v minulém roce platili vysoké účty za energie. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v příštím měsíci dnes dopoledne ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku sestoupila až na 23,50 eura (zhruba 557 Kč) za megawatthodinu (MWh). To představuje nejnižší úroveň od června 2021, uvedla agentura DPA.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina vybrala ve sbírkách v kryptoměnách desetinásobně více financí než Rusko

29.05.2023 Ukrajina vybrala ve finančních sbírkách na válku v přepočtu mezi 80 až 90 miliony dolarů (1,8 až dvě miliardy korun) v kryptoměnách, tedy téměř desetinásobně více než Rusko, které od počátku konfliktu vybralo dary v hodnotě několika jednotek milionů dolarů. V rozhovoru s ČTK to řekl expert na kriminalitu spojenou s kryptosystémy ve společnosti Binance a bývalý kyberpolicista Jarek Jakubček. Vychází z interních dat společnosti Binance a z analýzy firmy Chainalysis sbírající data spojené s kryptoměnami ve více než 70 zemích.
img

Vládní konsolidační balíček sníží inflaci i růst HDP

29.05.2023 Tempo zadlužování českého veřejného sektoru bylo v letech 2020-2022 jedno z vůbec nejvyšších z celé EU. Výše veřejného dluhu k HDP přesto v mezinárodním srovnání zůstává poměrně nízká. Schodky veřejných financí přitom v letech 2021-2022 souvisely ve větší míře se strukturálním deficitem než s ekonomickým cyklem. Pokud by byl vládní konsolidační balíček schválen v navržené podobě, která počítá s deficitem veřejných financí v příštím roce ve výši 1,8 % HDP (oproti 2,9 % HDP bez konsolidace), přispělo by to podle našich propočtů ke snížení průměrné spotřebitelské inflace v roce 2024 až o 0,4 pb a ekonomického růstu až o 0,7 pb.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČR se dostává do mzdově inflační spirály, míní člen bankovní rady ČNB Holub

28.05.2023 Inflaci v Česku stále přiživují rostoucí mzdy, Česko se tak dostává do mzdově inflační spirály. V dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to uvedl člen bankovní rady České národní banky (ČNB) Tomáš Holub. Centrální banka by proto podle něj měla opět brzy zvýšit úrokové sazby. S tím naopak nesouhlasil ekonom a ředitel centra IDEA CERGE-EI v Praze Jan Švejnar, podle něj je problémem pokles HDP.
img

Vládní konsolidační balíček sníží inflaci i růst HDP

26.05.2023 Tempo zadlužování českého veřejného sektoru bylo v letech 2020-2022 jedno z vůbec nejvyšších z celé EU. Výše veřejného dluhu k HDP přesto v mezinárodním srovnání zůstává poměrně nízká. Schodky veřejných financí přitom v letech 2021-2022 souvisely ve větší míře se strukturálním deficitem než s ekonomickým cyklem. Pokud by byl vládní konsolidační balíček schválen v navržené podobě, která počítá s deficitem veřejných financí v příštím roce ve výši 1,8 % HDP (oproti 2,9 % HDP bez konsolidace), přispělo by to podle našich propočtů ke snížení průměrné spotřebitelské inflace v roce 2024 až o 0,4 pb a ekonomického růstu až o 0,7 pb.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se podle Ifo v květnu výrazně zhoršila

24.05.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v květnu po šesti měsících růstu výrazně zhoršila. Dnes to oznámil mnichovský ekonomický institut Ifo. Ten uvedl, že podniky jsou méně spokojeny se současným stavem a mají rovněž pesimistická očekávání pro nadcházející měsíce.
img

Kdo u nás zlevňuje potraviny? Nikdo, lidem prostě došly peníze, takže firmy už nemohou šponovat marže

23.05.2023 Je to taková ekonomická dojmologie. Vláda tvrdí, jak svým tlakem dosáhla poklesu cen potravin. A prodejci nám tu měsíce tvrdili, jak jsou vysoké ceny důsledkem války na Ukrajině. Ale všechno je trochu jinak.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

DIHK: Největším rizikem pro firmy v SRN zůstávají vysoké ceny energie a surovin

23.05.2023 Německé firmy nadále považují za největší riziko pro své podnikání vysoké ceny energie a surovin. Jejich obavy však v tomto směru polevují, čím dál více je naopak trápí nedostatek pracovních sil a růst mzdových nákladů. Vyplývá to z výsledků průzkumu Německé průmyslové a obchodní komory (DIHK).
img

Čína předstihla Japonsko na pozici největšího světového vývozce aut

19.05.2023 Čína předstihla Japonsko na pozici největšího světového vývozce aut. V prvním čtvrtletí Čína vyvezla podle oficiálních statistik zveřejněných minulý týden 1,07 milionu vozů, což je meziročně o 58 procent více. Z Japonska putovalo na světové trhy 954.185 automobilů, o šest procent více než ve stejném období loni, píše zpravodajský server BBC. Čínský vývoz podpořila poptávka po elektromobilech a prodej do Ruska.
img

Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují. Důvodem je i to, že Indie zaplavuje země EU naftou vyrobenou ze zakázané ruské ropy

18.05.2023 Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují. V příštím týdnu je třeba počítat s jejich dalším cenovým poklesem. Cena benzínu klesne o zhruba 20 haléřů na litr na úroveň přibližně 36,30 koruny za litr. Nafta zlevní o přibližně 40 haléřů na litr k úrovni 30,70 koruny za litr. Za méně než 31 korun za litr se nafta v Česku prodávala naposledy v červenci 2021. Od té doby však došlo – loni v červnu – ke snížení spotřební daně z ní, o 1,50 koruny na litr. Vláda nyní plánuje vrátit tuto daň na úroveň před loňským červnem. Mělo by se tak stát v polovině letošního léta. To povede ke skokovému zdražení nafty, zhruba o 1,80 koruny na litr, neboť je třeba počítat ještě s DPH z navýšené částky.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Exotické měny | Investiční zlato | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Programování | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Private equity | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | USD/CNH | Maloobchodní tržby | USD/NOK | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Měnové trhy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Aussie | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bull | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dluhopis | Dolarový index | EBIT | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FRA | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Foreign Exchange | Forex trader | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | HFT | High | Holubice | IFO index | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | LIBOR | Likvidita | Long | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Záloha | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Order | P/E | Pakt stability | Pasiva | Peněžní trh | Platební bilance | Portfolio | Posuvný Stop-Loss | Pozice | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Prémie | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Restriktivní politika | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Spread | Stagflace | Standard and Poor's | Stop-Loss | Support | Termínovaný vklad | Časový výstup | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Singapurský dolar | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Hospodářská krize | Makroekonomická data | Zisk | Investiční instrumenty | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Spekulant | Dluhopisové trhy | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Intervence na devizovém trhu | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Ozvěny trhu | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investiční bankovnictví | Akciový analytik | CAC 40 | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Regulace | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | LYNX | BTC | Australská centrální banka | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Time-Frame | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trading | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Volatilní | Hazardní hry | Akcie Alibaba | Akcie dnes | Akcie O2 | Akcie Philip Morris | Akcie Shell | Aktuální ceny akcií | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Směnárna | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Britské libry | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Členové eurozóny | Devizové rezervy ČNB | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomické analýzy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Emisní povolenky | Etoro | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | HDP Ruska | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Intuice | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | ISM | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jak zhodnotit peníze | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Krize eurozóny | Kurs koruny | Kurs koruny k euru | Kurz amerického dolaru | Kurz čínského jüanu | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Maloobchodní prodej | Management | Market | Měnová krize | Měnové kurzy | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Naučte se obchodovat | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Obchodování s CFD | Obchodování s Čínou | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | PayPal | Pivot | Portfolia | Pražská burza cenných papírů | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej zlata | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | Směnárny | Směnné kurzy | Société Générale | SP500 | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluh | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové měny | Švýcarské banky | Termínované vklady | Trailing Stop | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Úrokové swapy | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj amerického dolaru | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Webináře | WTI | Zlataky.cz | Zahraniční měny | Země BRICS | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | Andrej Babiš | Báze | Buy | CEE | CEPS | Čistá úroková marže | Daniel Beneš | Doba splatnosti | EBITDA | Ekonomika EU | Ekonomika Francie | Elon Musk | EV | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | P/S | Posuvný Stop | PX index | ROCE | Tier 1 | Vláda ČR | CTA | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Boháč | eBook | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Mezinárodní banky | Majors | Přeprodáno | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Know-how | Cukr | Poradenská společnost | Burze | Commodities | Diskusní fórum | Investment | Capital Economics | Dow Jonesův index | Unicredit | DPA | Jefferies | Jackson Hole | Institut ZEW | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Česká bankovní asociace | Home Credit | DIW | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | David Marek | Institut Ifo | DIHK | Investing.com | Členové OPEC | TLTRO | Mitsubishi | NATO | PwC | Agentura AP | PVM | BBC | Destatis | Agentura DPA | The Guardian | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Technický výhled | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Firemní dluhopisy | Trading Economics | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Globální trhy | Renminbi | Čínský renminbi | Cizí měny | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Cena kávy | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | Seeking Alpha | Podnikatelé | Malý prostor | Pro tradery | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Modrá pyramida | Cena cukru | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Swapy | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Posilování koruny | Milionáři | Německý ústavní soud | Investiční firma | Forbes | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Den D | Kapitálové rezervy | Britské akcie | Náklady na zajištění | Nárůst úroků | České firmy | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | Měnová autorita | Globální finanční krize | Turbulence na finančních trzích | JPMorgan Chase | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Panické výprodeje | Forexoví obchodníci | Šok na trhu | Die Welt | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Dostatek hotovosti | Nervozita | Globální finanční trhy | AAA | Setkání centrálních bankéřů | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Kurz domácí měny | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Daně z příjmů | CySEC | CEBR | Zajištění | Výrobní index PMI | Ekonomický přínos | Digitální měny | Blockchain | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Ekonomický institut | Správné řízení rizika | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Britská vláda | Americké akciové trhy | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Analytik J&T Banky | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Mezinárodní investice | General Electric | Bankovní krize | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Inflace v Německu | Makroekonomika | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | Finanční ústav | Světové trhy | Inflace v Česku | Vývoj indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | S&P Global Ratings | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Hlavní ekonom britské centrální banky | Akciové trhy v USA | Měnové krize | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Odliv kapitálu | Investiční plány | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Čínský statistický úřad | Příjmy | ExxonMobil | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | ČTK | Země G7 | Skupina G7 | Německý Ifo index | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Přístup k financím | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Vývoj úrokových sazeb | Výhled ekonomiky | Výkyvy na finančních trzích | Hlavní ekonom | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Index ekonomické nálady | Evropský statistický úřad Eurostat | Příjmy z obchodování | HDP v eurozóně | Pantheon Macroeconomics | JPMorgan Chase & Co. | Devizy | Bridgewater | ex | Purple Trading | Mizuho | Mitsubishi UFJ Financial Group | MUFG | Belviport Trading | Skupina PPF | Bridgewater Associates | Silicon Valley Bank | Euler Hermes | Vývoj ceny hliníku | 7 dní s korunou | Makroekonomické zprávy | Kurzotvorná informace | BHS | Ceny pšenice | Aleš Michl | Nákupy zlata | Kurzový vývoj | Coinbase | Protiruské sankce | Ceny hliníku | Americký akciový trh | Obchodování s cizími měnami | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | BTC/USD | Jerome Powell | MiFID II | Investiční nástroj | Ray Dalio | Vývoj ceny pšenice | European Energy Exchange (EEX) | Binance | NEST | ČSOB Bohatství | Štěpán Hájek | Lithium | Investiční skupiny | Tržní očekávání | Kobalt | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Odliv dividend | Podnikání na kapitálovém trhu | Ekonomické výsledky | VŠE v Praze | Saxo | Konzervativní investice | Jamie Dimon | Krypto | EOS | Lockheed Martin | Růstové akcie | Německá centrální banka | Komoditní index Bloombergu | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Zobchodovaný objem | Podniky | Čínské měny | Long signál | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Obchodní analýza | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Forint | Turecké liry | Pokles ceny | Nákup zlata | Domácí měna | Výplata dividend | Geopolitika | Ether | Slábnutí rublu | Posílení rublu | Zasedání OPEC | Vývoj těžby ropy | Spotřebitelská inflace | Propady na akciových trzích | Přímé zahraniční investice | Expobank | Expobank CZ | Trhy v USA | Akciový výhled | Finanční skupina | IfW | Akcie společnosti ČEZ | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj české koruny | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Růst úrokových sazeb | Zvýšení mezd | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Zvyšování úroků | Růst zisků | Zvýšení úrokové sazby | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Americké podniky | Základní úroková sazba | Akciový index PX | Bloomberg Economics | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Český miliardář | Globální index | Hodnota indexu | Odhady analytiků | Mergermarket | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Úrokové sazby ČNB | Úvěrové portfolio | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Vývoj kurzu koruny | Růst dolaru | Nemovitostní trh | WEF | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Obchodování na burzách | Vysoké zisky | Pozornost trhu | Denní obchodníci | Mezinárodní investoři | Silný trh | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Zájem investorů | Inflace v ČR | MUFG Bank | Cena zemního plynu | Obchodujte ropu | Plánované obchody | Dluhopisoví tradeři | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Ropovod | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Zpětný odkup akcií | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | Sázky na pokles | Pokles sazeb | Příjmy Ruska | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Chainalysis | Odhad růstu ekonomiky | Oživení světové ekonomiky | NVDA | Riziko recese | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Wealth Management | Tržní hodnota Gazpromu | Společnost Gazprom | Gazprom | Blackstone | Capital Partners | Pokles dolaru | Růst ceny zlata | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Aston Martin | Akcie Aston Martin | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Silný dolar | Britský premiér | Situace na trzích | Recese v USA | Inverze výnosové křivky | Obavy z recese | Konglomerát | Bohatí | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | ISM index | Výnosy amerických státních dluhopisů | Kristalina Georgievová | Růst mezd | KB | Dealing | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | US500 | Deficit rozpočtu | Hospodářská recese | Nárůst cen ropy | Televize CNBC | Vývoj ceny cukru | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | PPF | Majitel firmy | Globální recese | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Akcie Microsoftu | Overbalance | Jak obchodovat ropu | Finanční situace | Pohonné hmoty v Česku | Tuzemské banky | Kurzarbeit | ESG | Český HDP | GOOGL | Ceny palladia | Předstihové indikátory | CFRA Research | Banky pro mezinárodní platby | Nízká nezaměstnanost | Edge | Nejlepší výsledky | Cena kakaa | Kakao | Vývoz ropy a plynu | Equinor | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Největší ekonomika | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | Digitalizace | Světové akciové indexy | Střadatelé | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prohloubení schodku | Analytik J&T | Peter Garnry | Káva | TV Nova | Majoritní akcionář | Investiční skupina | Ropný gigant | Ceny benzínu | Německá vláda | IOT | Kryptoměnová burza | Trinity | Jakub Seidler | PXE | LNG | Objem | Evropské firmy | Data z USA | Rijád | Bílý dům | MSFT | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Čínský export | Německý průmysl | Myšlenka | Standardní odchylky | FRED | Recese světové ekonomiky | Vyšší volatilita | Pojišťovna VIG | Skupina ČEZ | Obrat trendu | Achim Wambach | Přijmout euro | Těžba v USA | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Růst ruské ekonomiky | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Ekonomika ČR | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Technické analýzy | BAT | Olívia Lacenová | Výše úrokových sazeb | Jakub Hodan | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Růst cen | Global Finance | Server BBC | Royal Mail | Maďarská centrální banka | Studie | IW | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Jiří Šmejc | Vývoj trhu | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Odhad růstu světové ekonomiky | Statistici | Negativní nálada | Čínský prezident | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Jan Švejnar | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | LVMH | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Legislativa | Rozdělení zisku | Domácí měny | Záhada | Vicepremiér | Walt Disney | AFP | Dlužníci | Bankovní tituly | FT | Naše ekonomika | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Automobilový sektor | Otto Daněk | Dluhopisoví investoři | České dluhopisy | Zveřejněná data | Swingové maximum | Struktura HDP | Martin Stránský | Konkurenti | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | EET | Hospodaření státu | SMA | Statistika | Předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | HUF | PLN | Na burze | Neinvestovat | Propouštění | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Průmyslová výroba v Německu | Hospodářský výsledek | ABC | Visa | Výrazný pokles | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Čínský vývoz | Rozvoj | Nové obzory | Stavební produkce | Tuzemský průmysl | Zahraniční obchod České republiky | Stavebnictví | TA3 | Koruna dnes | Zdražování | Rostoucí mzdy | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | Výzkumný institut | Růstový impuls | NAFTA | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Ekonomická recese | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | Světové obchodní organizace | Půjčka | Penále | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Alstom | Amcor | Moskva | David Malpass | HDP Německa | PKN Orlen | Časopis Forbes | FTC | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Události roku | Sev.en Energy | Seznam.cz | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | RegioJet | Pivovary Staropramen | Energetický a průmyslový holding | Jaderné elektrárny | Tendr | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Ohlédnutí | Levnější ropa | Nižší ceny ropy | Ceny stavebních prací | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Německý PMI | Měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Smartwings | Míra inflace v Británii | Geely | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Vánoce | Kupní síla | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Meziroční míra inflace v eurozóně | Europoslanci | Eurokomisař | xStation5 | Disney | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Dot-com | Bydlení | Dovozní cla | Ipsos | Důvěra domácností | Údaje z Číny | Ztráta | SPD | Stratég | Miliardy korun | Demokratické strany | Koruna posílila | SSE Composite | Vývoj měnové politiky | Peking | Investiční ředitel | US100 | Americký index | Ekonomický růst v Evropě | Slabý ekonomický růst | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Obchodní podmínky | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Zbrojovky | Analytik Cyrrusu | Akcie Philip Morris ČR | Růst poptávky | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | CFA | Prodej automobilů | Chris Williamson | Američané | Návratnost | Netflix | Inovace | CFRA | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Výroba aut | Washington | Schodek zahraničního obchodu | Hospodářské statistiky | Finální odhad | Dividendová politika | O2 | Středoevropské měny dnes | Vietnam Airlines | Miliardy eur | Írán | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Sodexo | Světová banka (SB) | Produkce energie | Počet volných míst | Von der Leyenová | Sezónnost | Zpomalující ekonomika | Zahraniční obchod ČR | RBA | Asociace exportérů | Elektrické vozy | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Výhled Fidelity International | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Nejbližší rezistence | Příjmy domácností | Poradenství | Německá společnost | Oslabení kurzu koruny | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Iniciativa | Podnik | Tuzemská inflace | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/TRY | Maloobchodní tržby v listopadu | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Obchodní sankce | Šéf Bílého domu | Výroba v eurozóně | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst německé ekonomiky | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Situace na Blízkém východě | Hospodářský růst v Číně | Spotřebitel | Nájmy | Nižší růst | Velké firmy | Ceny energií | MOEX | Ptačí chřipka | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | List The Guardian | Měnový pár EUR/CZK | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | Údaje o HDP | Údaje o hrubém domácím produktu | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Davos | Prezident institutu | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Google | Nálada v Evropě | Trhy | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | American Express | Ratingová agentura Fitch | Velcí institucionální investoři | Impérium | Většinový podíl | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Závislosti na Číně | České měny | Klaus Wohlrabe | Důchody | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Operátor O2 | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | IHNED | Freedom Financial Services | Certifikace | Vysoká inflace | Boeing | Vstupy | Výstupy | L.F. Investment | Snížení těžby ropy | Vývoj měnového páru USD/CNH | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky USA | Zpomalení růstu ekonomiky | Tvrdá práce | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Pesimismus | Útlum aktivity | Zpracovatelský sektor | Rosstat | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Tescan | Prodeje aut | Americká společnost | Čínská továrna | Zrychlení růstu | Vývoj české inflace | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Palantir | Hrozba recese | Recese ve Spojených státech | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Průměrná cena | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Politika centrálních bank | Valuace | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Zemědělské komodity | Životní minimum | Expanzivní fiskální politika | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Správci aktiv | Společnost Berkshire Hathaway | Nejvýraznější ztráty | Konjunkturální průzkum | Krize v eurozóně | Střední podniky | České banky | Index aktivity | Představitelé Číny | Největší ztráty | Šéfka ECB | Prohlášení G7 | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Hospodářská politika | Šok | Snížení těžby | Martin Gürtler | Mzda | Vzestup inflace | Mzdový růst | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Aktuální Price Action | Výsledek zahraničního obchodu | Příležitost k nákupu | Robert Novoměstský | Obrovské ztráty | Extrémní růst | WP | Videokonference | Rishi Sunak | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Globální dění | Technická recese | Prudký pokles | Průmysl a stavebnictví | Program nákupu aktiv | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Profitovat | Medvědí trend | Další vývoj | Armageddon | Karanténní opatření | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Index výrobní aktivity | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Fiskální politiky | Kabinet | Moore Czech Republic | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zisk společnosti | Největší propad | Vyšší úrok | Míra nejistoty | Historická zkušenost | Cenový vývoj | Důvěra v německou ekonomiku | Třída aktiv | Krátkodobé dluhopisy | Dnešní čísla | Burzy cenných papírů | Inflace v EU | Odhad inflace | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Nemoc COVID-19 | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Aktuální situace | Německý hospodářský institut | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Výkon světové ekonomiky | Onemocnění | Dodatkové operace | Loňský zisk | Silně volatilní | Tiskové agentury | Prudký pokles cen | Levnější půjčky | Rating vyšší | Zásobníky | Texas | Nouzová opatření | Bilion dolarů | Přísná opatření | Další pokles | Souhrnný čistý zisk | Německý ministr financí | Situace v Číně | Unilever | MPO | MPSV | MF | Daňové povinnosti | Hlavní centrální banky | Kroky centrálních bank | Kalifornie | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Průmyslové komodity | Fundament | Posílení amerického dolaru | Stop-Lossy | Výrobce letadel | Rozpočet Německa | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Spotřebitelská nálada | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Norský úřad | Úřad práce | Spoření | Dávky v nezaměstnanosti | Anomálie | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Prostor pro pokles | Dividendové výnosy | Pojišťovací společnosti | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Německý parlament | Počet nakažených koronavirem | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Ministr vnitra | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Banka JPMorgan | Biliony USD | Biliony | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | České vlády | Výroba automobilů | Automobilový trh | Allianz | Německý statistický úřad | Americký investor | Dění ve světě | Propad HDP | Křetínský | Ceny elektřiny | Bulharsko | Unijní země | Březnová inflace | Izrael | Reálné mzdy | Air Bank | Sberbank | Ekonomiky | Ekonomický propad | Brazilský prezident | Společnost Walt Disney | VW | Akciový index S&P 500 | Potenciál pro růst | Slovensko | Války | EGAP | Jan Procházka | Schodek | Poradce | Organizace | Realitní bubliny | Deficit veřejných financí | Letecká společnost | Umělá inteligence | Akcie Nvidia | Závislost | Sláva | Práce | ADB | Asijská rozvojová banka (ADB) | Asijská rozvojová banka | Rozvojová banka | Zelené energie | Vláda Spojených států | Autoprůmysl | Podíl na trhu | Afrika | Model Y | Údaje | Výhled ratingu | Dlužník | Ekonomické škody | Zlevňující ropa | Prudce zlevňující ropa | Johan Sverdrup | DPH | Ropný průmysl | Úvěrová pojišťovna | Oživení v Číně | Pojišťovna | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Sociální nepokoje | Radovan Vítek | Karel Komárek | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Devizové rezervy České národní banky | Propouštění zaměstnanců | TPA | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Ministři | Pomalé oživení | Opětovný pokles | Carsten Brzeski | Ekonomické oživení | Ministři energetiky | Chřipka | Znárodnění | Řemeslo | Cena benzínu | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Španělé | Naréndra Módí | Snížení produkce | Oživení cen | Výsledek hrubého domácího produktu | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Odstranění problému | Výpadky | Activision Blizzard | Trh dluhopisů | Emitenti | Vývoj HDP | Více peněz | Inflace v březnu | Valná hromada ČEZ | Long signál na akcie | Rozpočet EU | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Ekonomika padá | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Rozvíjející se země | Demokraté a Republikáni | Poradenské společnosti | USD za barel | Obchodovat ropu | Levná ropa | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Rizikové averze | Trade | S&P500 | Guvernér australské centrální banky | Prezident institutu ZEW | ZEW Achim Wambach | Dílčí index | Producenti ropy | Finanční pomoc | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ODS | Mimořádná situace | Cenové pohyby | Další snížení těžby | Debata | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Soukromá spotřeba | Posílení | Amundi | Nové zakázky | Joe Biden | DDoS útoky | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Lucembursko | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | 737 MAX | Meziroční inflace v Německu | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Propad exportu | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Osobní příjmy | Počet lidí bez práce | Počet lidí bez práce v Německu | Energetické úspory | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Ekonomická realita | Maloobchod | ATH | Obchodní kapitál | Zaměstnanci | Růst výnosů | Federal Reserve | Soud | Greenpeace | Koncern Volkswagen | Maloobchodní tržby v eurozóně | PEPSICO | Karlsruhe | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Petrochemická společnost | MSCI World | Německá spolková vláda | Maximalizovat zisky | Rekordní zisk | Regulační orgány | Historicky nejnižší | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Šéfka EK | Politika centrální banky | Spotřebitelské ceny v USA | Prognóza MMF | Členské státy | Členské země | ONE | RBI | Wienerberger | Výzkumné společnosti | Účet platební bilance | T-Mobile | Auta | Kurz eura k americkému dolaru | Silný fundament | Oblasti rezistence | Vývoj ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Konsorcium | Sektor služeb | Takeši Minami | Recyklace | CL | Spekulovat | Spolková vláda | Státní podpora | Manažeři | Důvěra spotřebitelů | Ruské ministerstvo financí | Předsedkyně Evropské komise | Cena ruské ropy | Cena ruské ropy Urals | Urals | Umělé inteligence | Argentina | Investovat peníze | Proti trendu | Předstihové ukazatele | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | OKD | Kia | JDE | Unijní činitelé | Unie | ČR | Stravenkové firmy | Soběstačnost | Salesforce | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Lukoil | Bohumil Trampota | Jiří Kovařík | Exprezident | Plán Evropské komise | Tržní situace | Slabá poptávka | Kommersant | Špatné zprávy | Nová prognóza | Vedení společnosti | Zvyšování mezd | Čínská poptávka | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Funke | Rozhodnutí soudu | Banka Creditas | Tchaj-wan | Vývoz z Německa | Tempo poklesu | Rally na ropě | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Národní rozpočtová rada | Parlament dnes | Největší světová ekonomika | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Globální poptávka | Pokles německé ekonomiky | Rozsáhlé investice | Hospodářský propad | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | Agrofert | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Úvěrové podmínky | Výplata | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | Investiční aplikace | Banka JP Morgan | Představenstvo | Podmínky půjčky | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Sam Stovall | Sektor technologií | CERGE-EI | IDEA | Mississippi | Příjmy a výdaje | ARD | Živnostníci | Paušální daň | Nastavení Stop-Lossu | Sankce proti Rusku | Ziskové marže | Objem aktiv | Český stát | Nákupní apetit | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Reshoring | Medtronic | Situace na trhu práce | Exporty | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | MAM | Ceny výrobců v USA | Výhled vývoje ekonomiky | Chorvatsko | E.ON | Potenciální zisky | Zbohatnutí | Podíl Evropy | Ceny kávy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Úrokové sazby na hypotékách | Růst tržeb | Mazars | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Kolaps | Evropské investiční banky | Průměrný příjem | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Dlouhodobé výsledky | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Konjukturální průzkum | Životní úroveň | Následky pandemie | Nižší poptávka | Nálada v eurozóně | Bull Trap | Index Ventures | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Natland Group | Insolvence | Bulharská vláda | Silný trend | OMV | Plynárenské společnosti | Sundar Pichai | Pár EUR/USD | Společnost PwC | Nikl | Největší firmy na světě | Největší firmy | Propad ekonomiky | Výhled německé ekonomiky | Odhad růstu HDP | Odveta | Strach a chamtivost | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Turistický ruch | Data z tuzemské ekonomiky | Margrethe Vestagerová | Známky oživení | Výzkumy | Indonésie | Odhad vývoje ekonomiky | Produkce energií | Časový horizont | Pokles ruské ekonomiky | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Zpomalování inflace | Výhled na příští rok | Erdogan | Podhodnocené akcie | Oživení poptávky | Indikátory sentimentu | Czechoslovak Group | Analytik XTB | Hnojiva | Pokles tržeb | Vládní koalice | Goodyear | Výrobce pneumatik | Chamtivost a strach | SMA 200 | Snížení DPH | Vesa Equity | Slábnoucí americký dolar | Investor Warren Buffett | Zvýšení daní | Coca-Cola | Deglobalizace | Ruská vláda | Hospodaření vlády | Výpadek příjmů | Nižší výdaje | Výrobní sektor | Výrobní index | Atradius | Představitelé ECB | DIA | Klimatické změny | Výhled ekonomiky eurozóny | Ceny mědi | Kuba | Odborníci | Peso | Kyriakos Mitsotakis | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Nová prognóza Fedu | Prognóza Fedu | Nvidia | Sazba hypoték | Vývoz do Spojených států | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Institut IfW | Budoucí vývoj | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Vývoj ceny kávy | Propad cen akcií | Americký podnik | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Accenture | Politici | Očekávání německých exportérů | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Ropovody | Plynovody | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Východní Asie | Snížit emise | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Míra nezaměstnanosti v Německu | Odklon od fosilních paliv | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Pracovní místa | Ranní okénko | Česká republika | Tržby v eurozóně | Šéf centrální banky | Ruské firmy | Odvolací soud | Graf ropy WTI | Měnový fond | Ceny v Česku | Americké měny | Americký ekonom | Významné riziko | Akciové portfolio | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Udržitelné investice | Masivní propouštění | Koncern | Embargo | Dění na finančním trhu | Mluvčí Bílého domu | Dílčí indexy | Pilulka Lékárny | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Elvira Nabiullinová | Moneta | Zveřejnění výsledků | Přebytek zahraničního obchodu | Tempo inflace | Oživení čínské ekonomiky | Sazka Entertainment | Hospodářský vývoj | Hospodářský vývoj v Německu | Obchodní politika | Palo Alto Networks | Letecká doprava | Polská vláda | Vývoj akciového indexu PX | Mattoni | PLTR.US | PLTR | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Výdělky | Proražení | Přebytek obchodní bilance | Zasedání WEF | Zelené investice | Životní prostředí | Tesco | Siemens | BASF | MTU Aero Engines | TABAK | Investice státu | Člen bankovní rady České národní banky | Očkování | Americká kryptoměnová burza | Burza Coinbase | Kryptoměnová burza Coinbase | Rozpočtové deficity | Zadlužování | PX Pražské burzy | NBP | Vesa Equity Investment | Maďarská vláda | Orbán | Aktivita investorů | Revize amerického HDP | Emise akcií | Mutace koronaviru | Ceny aktiv | Vývoj spreadu | Štědrý den | Předsednictví EU | Cenné papíry a burzy | Voda | Nálada v české ekonomice | Case-Shiller | Centrální bankéř | Měnový pár EUR/PLN | Stimulační balíček | Marcel Fratzscher | DIW Marcel Fratzscher | Svět kryptoměn | Výhled na rok | Pokles zásob | Poptávka po plynu | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Pomoc firmám | Německá inflace | Vývoj německé ekonomiky | VET | DOT | Zvýšení ceny | Zhoršení ratingu | Tržby z prodeje | Zpomalující inflace | Rostoucí ceny ropy | Znehodnocení úspor | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Makroekonomická analýza | Predikce finančních trhů | Obchodovaný měnový pár | MJ | Měsíční data | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | Larry Fink | Ředitel BlackRock | Situace na trhu | Důvěra v ekonomiku ČR | Agentura Interfax | Investiční účely | Nárůst ceny | Express | Návrh PPF | Výrobní aktivity | Přístup ČNB | Nasdaq (US100) | Nynější krize | Mincovny | Dnešní seance | Activision | Blizzard | Daň z nadměrných zisků | Finanční výsledky | Mezinárodní investiční banka | MIB | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Poslanci Evropského parlamentu | Technologie společnosti | Dánská společnost | Rostoucí úrokové sazby | FTX | Kov | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | Obchodování s emisemi ETS | ETS | MSFT.US | Microsoft (MSFT.US) | Colt | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Balík pomoci | Fosilní paliva | Elektroauta | Trendové linie | Růstový trend | James Bullard | CETIN | Bilance obchodu | V4 | Negativní vývoj | Psychologický efekt | Air | Index Nasdaq (US100) | Sentiment investorů | Negativní sentiment investorů | Finanční zdraví | Investoři a obchodníci | Míra inflace v Německu | Rohlik Group | Terra | Maďarský HDP | Maďarská ekonomika | Siemens Energy | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Britská společnost | Pokračující krize | Pandemie covidu-19 | ČSA | Záchranný plán | Fidelity | Výrazný růst | Silná inflace | Hodnotové akcie | Liberty Steel | Síla amerického dolaru | Týdenní shrnutí | Měnový pár USD/TRY | Vývoj pandemie | Růstová fáze | Fungování ČNB | Distribuované účetní knihy | DLT | xStation 5 | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Silný výhled | Vývoj hodnoty | CPI Property Group | CPI Property | Bob Yawger | EDF | Umění | Výnosy z investic | Uzavřít všechny pozice | Prudký růst cen | AMD | Xilinx | Německé hospodářské instituty | Hospodářské instituty | Ceny ropy Brent | Nikotin | Emise skleníkových plynů | Zvýšení ratingu | Alphabet (GOOGL.US) | AMD.US | GOOGL.US | Odhad letošního růstu ekonomiky | HSBC Holdings | Vysoká cena | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Ministr práce | Emisní povolenky EU | Čas obchodování | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Pakt stability a růstu | Nárůst objemů | Hospodaření firem | Hodnocení současné situace | Panasonic | Francouzská společnost | Arca Investments | Arca | Meziměsíční inflace | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | Ceny ve výrobě | Ruští hackeři | Cenové úrovně | EEX | Pandemie COVID | Jádrová inflace v eurozóně | Tuzemská měna | Turów | Riziko ztráty | Palo Alto | Petrus Advisers | Německé společnosti | Byznysmeni | Vesa | Renáta Kellnerová | Agora | API | Zpřesněné údaje | Oslabení | Zisk před zdaněním | Aktualizace výhledu | Růst úroků | Prodejní ceny | Výsledky za Q1 | Ceny dřeva | Výhled růstu české ekonomiky | MNB | Petrus | Ruský ministr | Impulzy | Čínský vývoz a dovoz | Růst v průmyslu | Spotřeba domácností | Největší americká banka | Vývoj ceny australského uhlí | Ceny australského uhlí | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Tržní síly | Dodávky plynu | Penta | Zajišťování | Dekarbonizace | Gigafactory | Vesmírné projekty | Wise | SAIC | Konkurence | Prodej | Mali | Morrisons | Navýšení kapitálu | Nové prognózy | NEV | Regulační úřad | Éra levných peněz | PPF Telco | ČD-Telematika | ICT | České dráhy | Zajištění bezpečnosti | Index podnikatelské nálady | WISE | Potaš | Nordstream | Den daňové svobody | Pozitivní vliv | Vyšší úroveň | Trh dnes | Zisk ČEZ | Energetická společnost ČEZ | | Výhled na letošní rok | Počet nezaměstnaných | Dopady pandemie covidu-19 | Technologie | Rekordní schodek | Zkušení obchodníci | Síla dolaru | Letecké palivo | Spojené arabské emiráty | Hliník | Mluvčí společnosti | Američtí centrální bankéři | Koncentrace | Egypt | Společnost Philip Morris | Philip Morris International | Spotové ceny | TSMC | Budějovický Budvar | Budvar | Výroční zprávy | Pivovar | Národní pivovar | Zotavení globální ekonomiky | Výstav | JAR | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Podíl Číny | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | AI | Současný trend | Globální ceny | Přidaná hodnota | Odvětví | Pokles poptávky | Načasování | Boom | Společnost Golden Gate | Dodávky suroviny | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Softwarová společnost Microsoft | Azure | Rekord | Wonderinterest Trading | Wonderinterest Trading Ltd | Současné ceny | Společný podnik | Stanovená cena | Bilion | Kryptoměnový svět | E.ON ČR | EG.D | E.ON Energie | Růst v Číně | Volatilní výkyvy | University of Michigan | Štěstí | Provozní náklady | Objem vkladů | Výhodný směnný kurz | HICP | Chování | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Logistika | Zvýšení rezerv | Ropné a plynárenské společnosti | Skleníkové plyny | Analytik České bankovní asociace | Jana Pokorná | Vývoj měnového páru EUR/CHF | CVC | Palantir (PLTR.US) | Společnost Equinor | Základní sazby | Těžařská firma | Drahota | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | RWE Gas | WIG | Hackeři | Rozpočtové příjmy | Ocelárny | Asijské země | Společnost CVC | Home Depot | Prostor pro růst | Vyšší úroky | Varšava | Medián | Rozbor | Zájem Čechů | Španělská společnost | Výrobní inflace | Začátečník | Kansas City | Funkční období | David Vagenknecht | Nedostatek čipů | Jihoafrická republika | Výkon německé ekonomiky | Společnosti | Aktualizovaný výhled | Guardian | Neúspěch | Opatření | Dna | Prazdroj | Telco | Výkyvy počasí | Výběr daní | Lenka Kalivodová | Růst trhu | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | Jannis Sturnaras | Energetika | Ruský rozpočet | Ceny plynu | Konfederace | Reakce centrální banky | Finanční ředitelka | Čínský index | Mezinárodní skupina | Vyšší hodnoty | Strojírenské firmy | Ceny kovů | Airbus SE | Utahování měnových podmínek | Česká pošta | Kompenzace | P/B | CDU/CSU | FDP | Čepro | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Německá automobilka Volkswagen | Reorganizační plán | mmBtu | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Cenový šok | Gamble | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Globální inflace | Šéfka fondu | Hospodářské soutěže | Automotive | Fiskální pravidla | Inflace v září | Organizovanost | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Akcie zbrojovky | Zdražování potravin | Češi | Bohemia Energy | Energetické krize | Polský zlotý a maďarský forint | Nákup plynu | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Vysoké ceny energie | Ceny energie | Vysoké ceny | Pravidla hry | Giorgia Meloniová | Vývoje kurzu | Složení portfolia | České Radiokomunikace | Šéf německé centrální banky | Zdravotnictví | Schlumberger | Rozpočtové schodky | Nedostatek obilí | Obilí | Rumunsko | Nová historická maxima | Pozornost | Uzavírání obchodů | Výzkumný institut Ifo | Ruská společnost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Návrh rozpočtu | Orlen Unipetrol | Ruský prezident | Meta | Klima | Vanguard | Prohloubení deficitu | Stephen Brennock | Meta Platforms | Fialova vláda | IG Metall | Česká národní banka (ČNB) | Výrobce elektroaut | Akcie skupiny | Drahé energie | Petr Dvořák | Velkoobchodní ceny plynu | Podmínky na trhu | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Obchodní ředitel | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Průmyslový sektor | Obchodní výhled | Uhlíková stopa | Burzovní cena | Další růst sazeb | Dopady inflace | Spotřebitelské ceny v Británii | Target | Družba | Regulační úřady | Lockdowny | TIM | Ruský trh | Innogy | Změny klimatu | Zprávy z krypto | Bezpečná aktiva | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zprávy z krypto průmyslu | Výhled Fidelity | | Výhled české ekonomiky | Ekonomické teorie | Kazachstán | Vojtěch Boháč | Vietnam | Etiopie | Globální problémy | Zlotý | Postavení na trhu | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Zemědělci | Prognózy inflace | Globální emise | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Bidenova administrativa | Pyramida | Joachim Nagel | Jaromír Gec | Inflační spirála | Krátkodobý výhled | Force | Základní sazba | Cebr | Jiří Šimáně | Nulové úroky | Příliv dolarů | Hodnoty měny | Uniper | Miliardy USD | IT skupina | Etnetera | Green:Code | Zvyšování sazeb Fedu | Vladimír Dlouhý | Ruský plyn | Nemoc covid-19 | Gate | Hypomonitor | Průměrná míra inflace | Cílové ceny | Realitní skupina CPI Property Group | Hry | Dražší energie | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings Corp. | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | CRHC | Hodnota sloučené společnosti | Provozovatel loterií | Reality | Válka na Ukrajině | Východní blok | Omezení dodávek surovin | Omezení dodávek | Instituce | Společnost Allwyn | Rostoucí ceny plynu | Trh státních dluhopisů | Zemědělská půda | Zemědělské půdy | Belviport Trading Limited | Firma Belviport Trading | Cena transakce | Sev.en | PGE | Víkendové gapy | Chipotle Mexican Grill | Konsolidovaný čistý zisk | Glapinski | Guvernér Glapinski | Škoda Transportation | Didier Pfleger | RTL | RTL Hrvatska | Ukazatel EBITDA | Čtyřdenní pracovní týden | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Kraft-Heinz | Útok na Ukrajinu | Války v Evropě | Invaze na Ukrajinu | Akcie společnosti Palantir | Kupní cena | Plynárenské firmy | Ruské invaze na Ukrajinu | Čínský prezident Si Ťin-pching | Ruské hospodářství | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Rusal | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Belviport | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Banka Sberbank | Cena plynu pro evropský trh | Efekt sankcí | Německá energetická společnost | Green Deal | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Zahájení ruského útoku | Zahájení ruského útoku na Ukrajinu | Energiewende | Sberbank CZ | Přímé intervence | Klienti Sberbank CZ | Klienti Sberbank | Motivace | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Kyjev | Západní firmy | Ruská vojska | MWh | EUR/MWh | Sedmadvacítka | Oleg Děripaska | Evropský blok | Japonský Nikkei 225 | Harmonizovaná inflace | Velkoobchodní cena plynu | Logistické firmy | Orsted | Dassault Aviation | Carlsberg | Zkapalněný zemní plyn | Telegram | Agentura TASS | Společnost Google | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Zahájení invaze | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Konflikt v Evropě | Tvrdé sankce | XTB Štěpán Hájek | Staropramen | Plzeňský Prazdroj | Východní Evropa | Pokles inflace | Ukončení války | Nornickel | Snížení spotřební daně | Tlak na Rusko | Gazeta | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Zemědělský svaz | Igor Kim | Ruský finančník | Signet Bank AS | Signet Bank | Vliv války | Vliv války na Ukrajině | Protiinflační dluhopisy | Západní sankce | Sankce Západu | Růst HDP Německa | Zvyšování cen | Světové produkce | APP | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | ČEZ Daniel Beneš | PSE | Provoz britské národní loterie | Britské národní loterie | Národní loterie | Rostěch | Důsledky konfliktu na Ukrajině | Důsledky konfliktu | Ukončení konfliktu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Silná konkurence | Dopady války na Ukrajině | Opatření v Číně | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | Palo Alto Networks Inc | Aktivisté | Představenstvo společnosti | Ruské ropné společnosti | Výkon ruské ekonomiky | Závislost na Rusku | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Značné riziko | Geopolitické události | Skupiny PPF | Covid v Číně | Inflace v Japonsku | Vysoké ceny energií | Nárůst výdajů | Společnost E.ON | Allianz Trade | Dodávky ruského plynu do Evropy | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Postavení dolaru | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Měsíční report | Klaus Zellmer | Růst cen energií | Chipotle Mexican Grill (CMG) | CMG | Akcie Chipotle Mexican Grill (CMG) | Akcie Chipotle Mexican Grill | Petr Fiala | Honduras | Státní distributor paliv | Válka Ruska proti Ukrajině | Ex-date | Ben Laidler | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Správa | Ukrajinští uprchlíci | Zákonodárci | Ceny pohonných hmot v Česku | Vzestupný trend | Zelenskyj | Výhled globální ekonomiky | Dovoz ruské ropy | Pokles produkce | Rizikovost | Tradingové webináře | Útok ruských vojsk na Ukrajinu | Útok ruských vojsk | Technický výhled trhu | Bulharský premiér | Potravinová krize | Plyn v rublech | Korekční pohyb | Šmejc | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Ropovod TAL | Institucionální investice | Huw Pill | Rozdělení ČEZ | Vývozní daně | Akcie JPMorgan | Embargo EU | Borealis | Šéfové | Web3 | Nárůst zisků | Jan Frait | Karina Kubelková | Zvednutí sazeb | Mimořádné zasedání | Znárodnění ČEZ | Friedrich Merz | Vývoj cen pohonných hmot | Škoda Group | Práva ke značce | ZEN | Ruská federace | Racionalizace | Přijetí | Pochybení | Ředitel ČEZ | Silné inflační tlaky | Akcie Uniper | Snížení inflace | Velmi volatilní | Porovnání meziročního vývoje | EdF | Rostoucí životní náklady | Životní náklady | Propuštění | Nákup fyzického zlata | Vývoj ceny zlata v CZK | Vývoj ceny zlata v CZK za unci | Přicházející recese | Znehodnocení | Nová bankovní rada | Skokové oslabení | Cenu plynu | Inflační epizoda | Turistické sezóny | Cenový strop | Peter Virovacz | Společnost EDF | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Pokles zisku | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Úsporný tarif | European Energy Exchange | Obchodování na Energetické burze | Zastavení poklesu | Skokové posílení | Vývoz plynu | Zastavení dodávek ruského plynu | Stav hospodářství | Centrum | Negativní vývoj ekonomiky | Sloučení | Cenový strop na ruskou ropu | Kevin Tran Nguyen | Pokles akciových trhů | Hike | Akcez | Prime | Stabilita úrokových sazeb | Snížení zisku | Daň z mimořádných zisků | Mimořádná daň | Speciální daň | Vysoká cena elektřiny | Česká antivirová firma | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Společnost Palantir | Investiční ředitel společnosti | Válečná daň | Zákaz dovozu | Balík opatření | Aleš Blažek | Ředitel skupiny ČSOB | ČSOB Aleš Blažek | Generální ředitel skupiny ČSOB | Udržitelnost | Pomoc Ukrajině | Poměr nákladů a výnosů | Objem úvěrů | Aktiva pod správou | Kapitálový poměr Tier 1 | Kapitálový poměr | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko (CCR) | CCR | Kapitálová pozice | Podíl nevýkonných úvěrů | Provozní výnosy | Objem celkových klientských vkladů | Objem úvěrů na bydlení | Celkový objem úvěrů | Počet uživatelů | Počet uživatelů mobilního bankovnictví | ČSOB Smart | České předsednictví | Energetické podniky | Premiér Petr Fiala | Premiér Fiala | Plyn pro evropský trh | Německé ekonomiky | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Dopady pandemie covidu | Reálné příjmy domácností | Investiční cíle | Státní protiinflační dluhopisy | Dovoz z Ruska | Pražský městský soud | Zestátnění | Zastropování cen | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny v Německu | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Bolest | Akcie Hewlett-Packard | Společnost S&P Global | Windfall tax | Gold.plus | Gold.plus Martin Stránský | Kontrakt na burze | Akcioví investoři | Energie v Evropě | EU a USA | Obilí z Ukrajiny | HCFB | Home Credit & Finance Bank | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Finance Bank | Pavel Heřmanský | Holding Agrofert | Monarchie | Načasování obchodů | Síla Sibiře | Energetická krize v EU | Fenomén | Zastropování cen energií | Photon Energy | Ekonomický útlum | ČSOB Premiéra | Akciové portfolio Tomáše Vranky | Vyspělé země | Znovusjednocení Německa | Úrokové náklady | Tučné zisky | Marka | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Fortum | Vyšší daň | Ekonom společnosti | Zastropování cen elektřiny | Daňové škrty | Sloe | Paroplynové elektrárny | Energetický trh | Neckarwestheim | Isar | Riziko pro finanční stabilitu | Oznámení centrální banky | IoT | Plyn z Ruska | Mimořádný zisk | L3Harris | Vienna Insurance Group | Řešení energetické krize | Boj proti inflaci | Meopta | Daň z mimořádných zisků bank | Český statistický úřad (ČSÚ) | Promsvyazbank | CFD (Rozdílové smlouvy) | Provoz jaderných elektráren | Možnost dalšího poklesu | Šéf Elysejského paláce | Tradingový portál FXstreet.cz | Vlna inflace | Velké centrální banky | Lula | Luiz Inácio Lula da Silva | Dezinformace | Implikace | Pokles cen nemovitostí | Ceny nemovitostí v USA | Hrozba globální recese | Mero | Gabon | Camelot | Národní podnik | Omezení COVID | EP Commodities | Aircraft Industries | Aircraft | Omnipol | WISE Air | Starwisata Air | Sulut Airways Indonesia | Sulut Airways | INDO Defence | EPC | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Exprezident Trump | Fortum Oyj | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Gen Digital | GEN | Ekonomičtí experti | Převzetí Activision Blizzard | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Síkela | F-35 | Stíhačky | Stíhačka | Daně z neočekávaných zisků | Živé vysílání | Zmírnění inflace | Novinky | Novinky.cz | Administrativa | Game changer | Inflační report | Americký inflační report | Meziroční vývoj celkové i jádrové inflace | Vývoj celkové i jádrové inflace | Vývoj celkové i jádrové inflace v USA | Valuační násobky | Ukončení války na Ukrajině | Vysoké inflace | Bureau of Labor Statistics | Euforie na trzích | Ontario Teachers | Pension Plan | Ontario Teachers' Pension Plan | Širší index | Tržní ekonomiky | Bezpečný výnos | Investice do zemědělských pozemků | Respektování územní celistvosti | Summit na Bali | Bali | Taiwan Semiconductor | Výrobci čipů | Konec války na Ukrajině | Andrew McCaffery | Bahamské regulační úřady | Akcie Aston Martin Lagonda | Aston Martin Lagonda | Co se děje na finančních trzích | Nouriel Roubini | Americký ekonom Nouriel Roubini | Ekonom Nouriel Roubini | Ekosystém | Obnovení dodávek | Průmyslové firmy | Výrobci elektřiny | Obchodní řetězce | CZ | Zdravotní sestry | Pokles reálných mezd | Wonderinterest | Rafinerie | Regulační dohled | Firemní kontrola | Budapešť | Inverze americké výnosové křivky | Britské loterie | Světová potravinová krize | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Problémy v Číně | Polovodiče | Plán na zastropování cen plynu | Zastropování cen plynu v EU | Zastropování cen plynu | Zavedení cenového stropu | Riziko pro dodávky | Vývoj světové ekonomiky | Aktivity v podnikatelském sektoru | Pokles aktivity v podnikatelském sektoru | Mitsubishi UFJ | Obranný průmysl | Pokles trhů | ERÚ | Fiocchi Munizioni | Fiocchi | Krungsri Bank | Škoda JS | Příliv migrantů | Strop na ruskou ropu | Podnikání společnosti | Pověst | Uniper (UN01.DE) | UN01.DE | UN01 | Akcie Uniper (UN01.DE) | Line | Geografická diverzifikace | Idiosynkratické prvky | Inflace vs. úrokové sazby | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Graf akcií | Světlo na konci tunelu | Zastropování ruské ropy | John Kirby | Národní bezpečnost | Západní země | Inflační krize | Aktivity v USA | Zrušení zastropování cen | Energetické krize v Evropě | Varování | Specializace Finance | CFA Institute | Korunové instrumenty | Instrumenty obchodované na finančních trzích | Akcie obchodované na pražské burze | Očekávaný vývoj finančních instrumentů | Vývoj finančních instrumentů | Akademické aktivity | Odborné přednášky | Modelování výnosové křivky | Oblast fiskální politiky | Analytická práce | Makroprognózy | Načasování obchodu | Modelový aparát | Strukturální změny | Investice do akciových titulů | Investice do reálných aktiv | Upvest | Crowdfundingové platformy | Hospodářský pokles | Odraz na finančních trzích | Růstová portfolia | Utaženější měnové politiky | Vývoj globální poptávky | Problémy s dodavatelskými řetězci | Dolarové zisky | Hospodářství Velké Británie | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Korekce na akciových indexech | Růstové vyhlídky | Apetit k riziku | Konstrukce portfolia | ETF na kryptoměny | Société Générale Group | Obchody s kryptoměnovými aktivy | Daně z mimořádných zisků | Strop pro výnosy | Standardní daň | Mimořádné dividendy | Mimořádné daně | Transparentní řešení | Další regulace | Vládní politika | Kurzotvorný faktor | Přetrvávající vysoká inflace | Uvolněné fiskální politiky | Konvergenční proces | Pozice ekonomiky | Schodek veřejných financí | Prague Economic Papers | Prognózy českého hospodářství | Očekávaná reakce | Očekávaná reakce centrální banky | Úrokové prostředí | Celosvětová recese | Vývoj války na Ukrajině | Vývoj války | Energetické trhy | Ceny akcií bankovních domů | LSEG | Pohled na akciové trhy | Zisky společnosti | Bankovní rady ČNB | MTU Aero Engines (MTX.DE) | MTX | MTX.DE | Future Combat Air System | FCAS | Future Combat Air System (FCAS) | Jiřina Lužová | Správkyně Sberbank CZ | Správkyně Sberbank | IDEA Cerge-EI | BIST 100 | Český PX index | Zdanění mimořádných zisků | Zhoršení platební morálky | Barometr platební morálky | Markéta Stržínková | Obavy z velké recese | Omezení cen plynu | Výhled na rok 2023 | Uniles | Camelot LS Group | Camelot LS | Dalibor Šafařík | Společnost Allwyn Entertainment | Inflace v Evropě | Carlyle | Tescan Orsay Holding | Tescan Orsay | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | IKL | USD za tunu | Premiér Naréndra Módí | Společnost Seznam.cz | Společnost Seznam.cz média | Seznam.cz média | Vyjádření představitelů | Borgis | Právo | Silky | Silky Zdeňka Porybného | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Německé podniky | Globální akciový index MSCI | Energetický index S&P 500 | Energetický index | Marek Malina | Portu Marek Malina | Čínský index SSE Composite | Index SSE Composite | Index SSE | Otevření Číny | Němečtí exportéři | Ges Group | Společnost Rohlik Group | Společnost Rohlik | CV90 | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | One Ticket | Sberbank CZ Jiřina Lužová | IMG Bohemia | Růstový index S&P 500 | Růstový index | Společnost Lumius | Lumius | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Cenový růst | Výprodeje | Zavedení embarga | Federální společnost pro pojištění vkladů | FDIC | Výrobci elektroaut | Aktuální růst mezd | Průmyslové velmoci | Levná země | Pokles USD/JPY | Tradeři na forexu | Předlužená britská vláda | Eskalace války | Eskalace války na Ukrajině | Smrtelné mutace koronaviru | Smrtelné mutace | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Vývoj měnového páru USD/NOK | Pokles USD/CAD | Petrodolary | Plynodolary | Uhlodolary | Australské uhlí | Splasknutí realitní bubliny | Guvernér Michl | Spekulace proti kurzu turecké liry | Vysokoinflační měny | Příležitosti ke spekulaci | Semafor | ChatGPT | OpenAI | Web Semafor | Bing | Společnost OpenAI | Teplé počasí | Energetický regulační úřad | Snížení spotřeby | Snížení spotřeby plynu | Spotřeby plynu | Norský úřad pro ropné zdroje | Ropné zdroje | NPD | Dodavatel plynu | Dodavatel plynu do EU | Celková produkce ropy | Produkce ropy a plynu | Produkce plynu | Norský úřad pro ropné zdroje NPD | Celkový objem ropy | Objem ropy a plynu | Triton | Caverion | Společnost Triton | Marek Odehnal | ODEHNAL & PARTNEŘI | Investičně-poradenské firmy | Posilování čínské měny | Ekonomický přístup | Globalizace | Tchajwanská ekonomika | Silná koruna | IMD | Univerzita v St.Gallenu | Lula da Silva | Eurové příjmy | Eurové úvěry | Nákladové tlaky | Mzdové požadavky | Volatilní položky | Elektrická energie | OCI | Svaz průmyslu | Akciové tituly | Výhled trhů | Invest | Vyšší náklady | Společnost AMD | Pokles cen energií | AI.US | C3.ai (AI.US) | Pokračující pokles | Nebojuj s Fedem | Schéma cyklu akciového trhu | Past na býky | Pokračování medvědího trhu | Růst PX indexu | Vládní dluh | Těžařský gigant | Polská zpravodajská agentura | PAP | Agentura PAP | Příznivé faktory | Členství Polska v NATO | Dodávky energií | Mauricius | Futures na evropské ceny uhlíku | Evropské ceny uhlíku | Ceny uhlíku | Alphabet (Google) | Zestátnění ČEZ | Výhled EBITDA | Obnovitelné zdroje | Plány na obnovu | Média | Dovoz zlata | Dovoz zlata do České republiky | Výročí války na Ukrajině | Viceguvernérka | C3.ai | Rating Řecka | Ženy | SVB Financial | SVB | Bankovní krach | Největší bankovní krach | Přidávání do pozice | Vklady | Ředitel HSBC | First Republic | Problémy v bankovním sektoru | First Republic Bank | Loňský zisk ČEZ | Počet obyvatel České republiky | Počet obyvatel | Zklidnění situace | Převzetí banky | Převzetí banky Credit Suisse | Válka | Čeští dolaroví milionáři | Dolaroví milionáři | Wealth Report 2022 | Wealth Report | Investing in CEE | Inbound M&A Report | Michel Kiviatkowski | Mazars v Polsku | Managing Partner | Financial Advisory Leader | Regionální hotspoty | Trh fúzí a akvizic | Trh fúzí a akvizic v České republice | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Hedvábné stezky | Společnost Philip Morris ČR | Philip Morris ČR a.s. | Společnost Philip Morris ČR a.s. | IQOSILUMA | IQOS ILUMA | IQOS | Makroprostředí | Práce v Německu | Momenta trhu | Světové poptávky | Vyšší ceny | Německý vicekancléř | Vicekancléř | Veřejné zadlužení | Region Asie a Tichomoří | Region Asie | Asie a Tichomoří | Tichomoří | Asie | Asian Development Outlook | Zbrojní průmysl | Překážky | Klesající inflace | Prostředí klesající inflace | Platba | Dceřiné společnosti | Vysoké úroky | Vysoké úrokové sazby | Ropný benchmark WTI | Ropný benchmark | Regulace AI | Svaz průmyslu a dopravy ČR | Svaz průmyslu a dopravy | Bohuslav Čížek | Ministerstvo financí dnes | Závazek | Srovnávací základna | Energetická krize v Německu | Velké technologické společnosti | Baterie | Partnerství | Dovoz ukrajinského obilí | Zdeněk Nekula | Ministr zemědělství | Nezávislost | Mluvčí banky | BYD | Soubor opatření | Spojenci Ukrajiny | Investor Warren | Výrobní závody | Rychlost | Americký akciový index S&P 500 | Srbsko | Zvyšování nákladů | Nálada mezi německými exportéry | Dekret | Lidé v Británii | Regulátor hospodářské soutěže | Ambice Ruska | Zakladatel | Ztráty peněz | Analytik investiční společnosti | ÚRS | Vojenské lesy | Cena cukru na burze | Cena cukru na burze v New Yorku | Golden Gate Pavel Ryba | Kontrakt na burze v Rotterdamu | Index agentury Bloomberg | Ceny komodit letos | Náklady na korunovaci krále Karla III. | Náklady na korunovaci krále | Náklady na korunovaci | Karlova korunovace | Buckinghamský palác | Korunovace | Bohatí Češi | Vývoj čínských zlatých rezerv | Nákupy zlata do rezerv | JM Bullion | Autoritářské vlády | Rozpoutání války na Ukrajině | Rozpoutání války | Vládní konsolidační balíček | Konsolidační balíček | TRMDA | TRMDA.DK | Torm (TRMDA.DK) | Torm | Akcie Torm (TRMDA.DK) | Akcie Torm | Dánská společnost Torm | Přesun výroby | Noví investoři | Vice | Hackerské skupiny | Regulace trhů | Tržby skupiny | Navýšení dluhového stropu | Transparentní | Kongo | Green Deal EU | Společnost Nvidia | Sam Altman | OpenAI Sam Altman | Lidstvo | Automatizace | Firma Wienerberger | Výrobce pálených cihel | Uplynulý rok | Segment stavebnictví | Výhledy | Směřování | Prodej aut v Rusku | Příjmy ruského rozpočtu | Výstupní strategie | Xiomara Castrová | Honduraská prezidentka | Prezidentka Xiomara Castrová | Hard-landing | Soft-landing | Ruská společnost Rusal | Společnost Rusal | Dovozní ceny | Uhlíkové neutrality | Offline Štěpána Křečka | BHS expres | Úvěry v eurech | Firemní úvěry | Firemní úvěry v eurech | Ekonom BH Securities | Hlavní ekonom BH Securities | Navýšení sazeb | Kontroly na úvěry | Eurový úvěr | Platby na eura | Eurový příjem | Kurzová rizika | Kolaps HDP | Tlak na růst inflace | Mzdová spirála | Cenově mzdová spirála | Tlaky na růst mezd | Platy státních zaměstnanců | Mzdově-inflační spirála | Úsporný balíček | Vládní úsporný balíček | Obsluha státního dluhu | Vyhozené peníze | Škrtání dotací | Financování státního dluhu | Ochránit úspory | Hodnota realit | Peníze do bank | Myšlenkové schéma | Slevy oproti nabídkové ceně | Sazby na hypotékách | Výhodný nákup | Dotovaná sazba | Reálné příjmy obyvatelstva | Příjmy obyvatelstva | Reálné příjmy | Nakupovat nemovitosti | Chuť nakupovat nemovitosti | Sazby na dluhopisech | Dluhopisové investice | Příležitost vstoupit na trh | Nárůst cen energií | Skokový nárůst cen energií | Závislost na Rusku v oblasti energií | Problém s dodávkami plynu | Nedostatek plynu | Drahá elektřina | Jak se stanovuje cena elektřiny | Krize na energetickém trhu | Plovoucí LNG terminály | LNG terminály | Pevné terminály | Navyšování mezd | Zavádění odvodů na zaměstnance | Zavádění odvodů | Odvody | Severní křídlo | Migrační dohoda EU | Migrační dohoda | Dohoda EU | Výkonnost společnosti | Profit-Targety | Zdroje energie | Výkonnost společností | Návrh rozpočtu na příští rok | Situace v Německu | Plánování vstupů do obchodů | Plánování vstupů | Plánovat výstupy | Dynamický Profit-Target | Začátek války na Ukrajině | Začátek války | Dokonalý výstup | DNO | Finanční podmínky | Worldgovernmentbonds | Bulharský parlament | Linda Yaccarinová | Modrý ptáček | Worldcoin | Projekt kryptoměny | World ID | Oční duhovky | Ondřej Kolman | Energetická bezpečnost | Měnová politika americké centrální banky | Gallium | Germanium | Marcela Schweinerová | Paříž | Konec podpory Ukrajiny | Obnovitelné energie | Akcie americké zbrojovky | Americké zbrojovky | Obnovitelné zdroje energie | Pád Gazpromu | Pomoc pro Ukrajinu | Investigativní projekt | Kovy z Ruska | Investigate Europe | VSMPO-Avisma | Sergej Čemezov | Elval Halcor | Kryštof Míšek | Argos Capital | Zakladatel Bridgewater Associates | Zakladatel Bridgewater | Generální ředitel JPMorgan Chase | Ředitel JPMorgan Chase | Generální ředitel BlackRock | Skepse | tradingeconomics.com | Letošní rozpočet | Letošní rozpočet Německa | Aktuální anomálie | Anomálie vývoje kurzu | Anomálie vývoje kurzu koruny | Vývoj meziročního růstu průmyslové výroby | Cena ropy Urals | Údaje ruské centrální banky | Vývoj ceny ruské ropy | Ceny ruské ropy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | Trading | Graf | EUR/USD | Cena | ROCE

Předchozí klíčová slova

Válka na Blízkém východě
Válka na spadnutí
Válka na Ukrajině
Válka o ropu
Válka o umělou inteligenci
Válka o vakcínu
Válka Ruska proti Ukrajině
Válka s Ruskem
Válka v Izraeli
Války

Následující klíčová slova

Valkyrie Bitcoin Strategy ETF
Války s Izraelem
Války v Evropě
Valná hromada
Valná hromada ČEZ
Valná hromada Erste
Valná hromada Erste Group
Valná hromada MONETA Money Bank
Valná hromada SAB Finance
Valná hromada společnosti SAB
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex ebook
Potvrďte prosím... Zavřít