Klíčová slova - Vysoká volatilita

Proč dochází ke skluzům v obchodování
22.02.2021 Skluz, neboli slippage, je přirozenou součástí online obchodování. Zatímco negativní skluz zvedá ze židle nejednoho obchodníka, jeho pozitivní verze je naopak vítaným úkazem, který však bohužel velká část brokerů svým obchodníkům často neuzná. Proč však ke skluzům dochází a lze je předpovědět a přizpůsobit tomu své obchodování? O tom pojednává tento článek.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.2.2021
15.02.2021 V očkování nastává určitý progres, celkově však proces stále pokulhává za původními plány. Vidíme, že v EU se stále očkuje výrazně pomaleji než v USA. Hrozbu představují nové mutace koronaviru. Vůči těm nejsou některé vakcíny efektivní. Pokud by se nové mutace rychle šířily, znamenalo by to delší trvání opatření společenského distancování. Obzvláště nebezpečná je tzv. jihoafrická mutace.

Gapy ako ľahká cesta k ziskom? Záleží na akých trhoch
02.02.2021 Na trhu je milión spôsobov ako sa dá obchodovať, no gapy sú jedni z tých známych a osvedčených stratégií. Obchod ale záleží aj od smeru trendu a viacero faktorov. Poďme sa pozrieť na rôzne príklady.

Jak snížit výdaje u obchodování Forexu
01.02.2021 Skluz, neboli slippage, je rozdíl mezi cenou, za kterou chce obchodník zrealizovat svůj obchod a cenou, za kterou broker nebo poskytovatel likvidity tento obchod skutečně zrealizuje. Mezi kliknutím na tlačítko k otevření/uzavření obchodu (či jeho realizaci skrze stop-loss, take-profit, a další tzv. pending ordery) totiž vždy uběhne určitá, byť velice krátká doba. To, o jak dlouho dobu jde, i co se během ní děje, poté určuje velikost i povahu skluzu.

TUI: akcie na odepsání nebo černý kůň trhu?
11.01.2021 Největší německá cestovní kancelář TUI je od začátku pandemické krize v jejím epicentru. Cestovní ruch se propadl téměř na nulu, i během relativně uvolněného letního kvartálu klesly tržby TUI o 84 %. Akcie se tak během roku 2020 propadly ze 7,13 eur na 1,91 eura. V posledních měsících cena akcií TUI roste díky optimistické vyhlídce vakcinace. Vysoká volatilita zasáhla akcie TUI i po oznámení navýšení kapitálu skrz úpis nových akcií. Jaký dopad tento krok bude mít na investice stávajících i nových investorů?

Technické indikátory
04.01.2021 Pokud se pohybujete na akciových trzích, ve světě investic a krátkodobého obchodování určitě víte o technických indikátorech, které jsou pro krátkodobé obchodování nezbytné. K čemu tyto indikátory slouží, jaké typy známe a jsou nám vůbec užitečné?

Day trading: Vše, co musíte znát + 7 extra tipů pro vaše lepší intradenní obchodování!
23.12.2020 Intradenní obchodování neboli day trading, je jednou z nejpopulárnějších a nejvíce vzrušujících forem obchodování. Nabízí ty nejrychlejší možné zisky a dostatek obchodních příležitostí téměř každý den. Day traderům často stačí i jen několik minut k tomu, aby dokázali svůj účet velmi zajímavě zhodnotit, přičemž se nevystavují riziku, které vzniká, když držíte otevřenou pozici přes noc.

Kde je obchodná volatilita
17.11.2020 Spoločným znakom úspešných profesionálnych obchodníkov je, že vedia využiť zabudované charakteristiky, ktoré sú zásadné pre trhy, s ktorými obchodujú. Jednou z týchto charakteristík je úloha volatility, pretože zohráva rozhodujúcu úlohu pri identifikácii najatraktívnejších akcií, mien či komodít na obchodovanie.

Ďalšie výsledky - Biden vedie vo volebných hlasoch, ale na Floride začína strácať
04.11.2020 Podľa posledných výsledkov Trump vyhráva v Južnej Karolíne, Alabame, Mississippi, Tennessee, Oklahome a vedie aj na Floride, ale Biden pravdepodobne vyhrá 3 zo 4 volebných hlasov v Maine. Medzitým Biden zvíťazil na ostrovoch Rhode Island, New Jersey, Maryland, Massachusetts, Illinois, Connecticut, Delaware.

Moje obchodné tipy na Americké prezidentské voľby
27.10.2020 Budúci týždeň sa budú konať v Amerike prezidentské voľby a vďaka tomu prichádza obrovská pozornosť a väčšinou veľká volatilita na trhy. Ako toho využiť? Príležitosti vidím samozrejme hlavne v trhoch, ktoré majú v sebe USD. Teraz je to S&P 500, Bitcoin a EUR/USD.

Denné zhrnutie: Vysoká volatilita na striebre
28.07.2020 Akciové indexy v USA dnes zaznamenali pokles, pričom európske akciové indexy sa obchodujú zmiešane. Výnosy na amerických vládnych dlhopisoch dnes klesli. Na komoditných trhoch dnes zaznamenali pokles ceny ropy, pričom zvýšená volatilita bola viditeľná na drahých kovoch, najmä však na striebre, ktoré dnes zaznamenalo prudký pokles, no neskôr dokázalo vymazať straty a dostať sa do zelených čísiel. Priemyselné kovy sa dnes obchodujú v zelených číslach.

Úloha zlata jako strategického aktiva bude růst
28.07.2020 Světová ekonomika se nachází v krizi vyvolané Covidem-19 a je ovlivněna dalšími potenciálními vlnami pandemie. Do budoucna se počítá, že zotavení z krize nebude opisovat tvar písmene “V“, ale bude nahrazen pomalejším tempem spíše v linii písmene “U“. Zlato se proto v roce 2020 stává pro investory klíčové k zajištění strategického portfolia.

História, výnosy a prepady Bitcoinu
22.07.2020 Než sa vrhneme do toho podstatného, tak si najprv objasnime čo tie kryptomeny vlastné sú. Kryptomeny sú digitálne platidlo založené na kryptografii s cieľom zvýšiť bezpečnosť pri platbe a tú zaisťuje fakt, že transakcie sa uskutočňujú na decentralizovanej databáze zvanej Blockchain. Je to alternatíva fiat mien ako napríklad euro, americký dolár či japonský jen. Kryptomeny začali v roku 2009, kedy bol vytvorený Bitcoin. Odvtedy ubehlo 11 rokov a je možné v tomto odvetví vidieť značný rozvoj.

Akcie Wirecard – německý zprostředkovatel plateb se hroutí
24.06.2020 Akcie Wirecard byla přísně potrestána. Titulky článků a reportáží jsou plné spojení názvu společnosti s podvody a zmizelými miliardovými obnosy peněz. Cena akcií Wirecard mezitím klesá. Co se děje s tímto německým zprostředkovatelem plateb? A čemu by měli investoři věnovat pozornost?

Bartův pattern: O co jde a jak se mu vyhnout
04.06.2020 Slyšeli jste někdy termín „Bart pattern“? Ti z vás, kteří se pohybují ve světě kryptoměn, zřejmě ano. Jde o pojem z technické analýzy, který referuje o vytvořené šabloně připomínající Barta Simpsona z populárního kresleného seriálu. Avšak je potřeba si na něj dávat velký pozor. A já vám řeknu, proč!

Vše, co byste měli vědět o současné situaci na trhu s ropou
20.04.2020 Cena ropy se v uplynulých týdnech propadla na historická minima od roku 2002. Může za to výrazný nárůst nabízeného množství ropy na trhu kvůli šíření koronaviru, který vyeskalovala rozpoutáním cenové války Saudská Arábie. Jak k ní došlo a jaké mohou být její dlouhodobé dopady? O tom se dočtete v tomto krátkém shrnutí.

Vysporiadať sa s koronavírusom a jeho následkami bude kľúčom pre obnovenie rastu
25.03.2020 Začiatok nového týždňa bol na európskych a amerických akciových trhoch zase v znamení červených čísel a vysokej volatility. V utorok sme zase svedkami výrazného nárastu na indexoch, po tom čo sa odrazili od úrovní podpory ale vysoká volatilita pretrváva. Aj keď je dnešný rast výrazný, tak nemusí dlho vydržať. Nechajme konkrétne denné pohyby na chvíľu tak a pozrime sa, čo ich môže na dlhšiu dobu ovplyvniť.

Masivní propad globálních akciových trhů jsme využili k nákupům
16.03.2020 Po masivních výprodejích z posledních dnů a týdnů jsme se rozhodli mírně zvýšit globální akciovou expozici. Nastavení akciové složky jsme tak upravili z mírného podvážení na mírné nadvážení. Vedly nás k tomu především valuační důvody. Například náš proprietární valuační indikátor globálních akciových trhů se po posledních propadech dostal na úroveň -17 %, kterou jsme naposledy viděli v roce 2013. Domníváme se proto, že se již globální akciové trhy dostaly pro investory s dlouhým investičním horizontem na relativně atraktivní valuační úrovně, které indikují nadprůměrné zhodnocení ve střednědobém až dlouhodobém horizontu.

Obchodníci USDJPY se zaměřují na americké výnosy - čeká nás další vlna rizika?
13.03.2020 Vzhledem k extrémní volatilitě amerických výnosů a pozitivní korelaci mezi americkými výnosy a USDJPY, nebude vysoká volatilita na tomto měnového páru žádné překvapení.

Jak se orientovat na trzích s vysokou volatilitou?
12.03.2020 V dnešních aktualitách z akciových trhů si povíme, jak se připravit na změny v trendech akcií. Protože volatilita zůstane ještě nějakou dobu vysoká, budou akcie vykazovat častý návrat k průměru. Ukážeme si, jak účinné byly strategie návratu k průměru v roce 2008 a také jak si mohou investoři takové strategie připravit.

Na pádu akcií se dá vydělat, nese to i vysoká rizika
12.03.2020 Nervozita kapitálových trhů kulminuje. Nepředvídatelný koronavirus i jednání Saudské Arábie, která dramaticky stlačila světové ceny ropy, jsou zatím jen spouštěče prodejních nálad na burzách s akciemi. Vysoká volatilita je pohromou pro konzervativní investory, ale je lákavá pro obchodníky, kteří mají práh rizika na řádově vyšší úrovni, protože aktuální pády nabízí zajímavé příležitosti ke spekulativním transakcím. Zkušení analytici ovšem varují, že lákavý výdělek jde ruku v ruce s rizikem vysokých ztrát.

Po výplachu přichází slušný obrat. Akcie i ropa dnes strmě rostou
10.03.2020 Po dramatických propadech na finančních trzích z úvodu týdne přichází krátkodobý obrat. Podle nás je z většiny technického rázu, ale pomáhají i nové zprávy. Zejména příslib zásadních kroků od prezidenta Trumpa, který oživil víru v koordinovanou pomoc hospodářské politiky.

Komentář Tomáše Daňhela, analytika Saxo Bank
17.01.2020 Rok 2019 byl pro akciové trhy velmi úspěšný a dosáhl vysoce nadprůměrných zisků. Byli jsme svědky zcela unikátní situace, kdy trhy vykázaly abnormální růst. Ten ocenili především investoři. Současně však byla na trhu přítomná vysoká volatilita. To je velmi atraktivní příležitost pro tradery, kteří vyhledávají fluktuace a krátkodobé příležitosti. Vždyť jen Tesla odepsala od začátku roku téměř 48 %, aby se pak podívala na nová historická maxima.

Aké zmeny na kapitálových trhoch môžeme čakať v najbližšej dekáde?
29.11.2019 Švajčiarska investičná banka UBS očakáva na akciových trhoch v nasledujúcom desaťročí nižšie ročné výnosy na a vyššiu volatilitu. Čo by to znamenalo pre tradera alebo investora, keby sa tieto očakávania naplnili?

Analýza nastavení Stop-Loss a Profit-Target
15.10.2019 V tomto krátkém blogu popisuji svůj přístup k odhadu maximální rozumné výše stop loss a profit target při tvorbě automatických obchodních strategií.

Likvidita dolaru hlásí mračna na obzoru
07.10.2019 V tuto chvíli je důležitá pouze jedna jediná věc: globální likvidita USD. Fungujeme ve světě, kde je dolar zásadní. A proto jeho likvidita slouží jako hlavní motor globální ekonomiky a finančních trhů. Od roku 2014 se svět potýká se strukturálním problémem nedostatku dolaru. Ten je vyvolaný kvantitativním zpřísňováním politiky Fedu a nižšími cenami ropy, což vede k menšímu objemu petrodolarů v oběhu.

Čo ovplyvňuje výšku spreadu a ako sa nenechať ohroziť ich dočasným rozšírením
13.09.2019 Asi každý človek, ktorý aspoň chvíľu obchodoval na forexe alebo s CFD si všimol, že spready sú u väčšiny brokerov plávajúce, teda niekedy menšie a niekedy vyššie. V tomto článku sa pozrieme na to, prečo sú spready niekedy vyššie a na čo si vtedy dávať pozor.

Ako začať obchodovať Forex na reálnom účte
08.07.2019 Pre mnohých ľudí je prechod z demo účtu na reálny veľmi náročný a často sa stáva, že ziskový demo trader začne po prechode na live účet prerábať. Pozrime sa na to, čo môžu byť dôvody a ako prejsť bezpečne na live účet.

Jedna velká fundamentální divergence
13.06.2019 Korelace některých měnových párů s komoditami je starou známou skutečností odrážející fakt, že daná země je z velké míry závislá na exportu dané suroviny. Proto se třeba kurz ruského rublu dlouhodobě pohybuje stejným směrem jako ceny ropy. A když se jejich cesty rozdělí, je dobré mít se na pozoru ohledně možných obchodních příležitostí.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
09.05.2019 1) Ve Washingtonu dnes začíná další 2denní kolo jednání o obchodu mezi USA a Čínou. Až do minulého týdne panoval opatrný optimismus, že uzavření obchodní dohody mezi 2 největšími světovými ekonomikami se blíží. V posledních dnech ale naděje vzaly za své, když americký prezident Donald Trump v neděli pohrozil, že již od tohoto pátku zvýší cla na dovoz čínského zboží v ročním objemu 200 miliard USD na 25 % z nynějších 10 %.

Průvodce typologie tradera 4. část: fundamentální obchodník
29.03.2019 Fundamentální obchodníci jsou typicky velice metodičtí a disponují velmi dobrou znalostí konkrétního aktiva. Jejich fundamentální analýza vyžaduje dlouhodobé porozumění cenám a vstupům, které lze následně aplikovat na krátkodobé události.

Kryptoměny: Samsung odhalil nový telefon možností uskladnění privátního klíče
21.02.2019 Trh kryptoměn dělá po několikadenním růstu krok zpět. Pod tlakem je jak hlavní kryptoměna Bitcoin, tak další větší kryptoměny, jako je Ethereum a Ripple. Podle CoinMarketCap dosahuje tržní kapitalizace kryptoměn 133 mld. dolarů z čehož 64 mld. náleží součtu všech altcoinů.

Jaký typ tradera jste?
15.02.2019 Správná volba obchodního stylu, který nejvíce vyhovuje vaší osobnosti, pomůže omezit emocionální obtíže, s nimiž se obchodníci často setkávají. Pochopení těchto strategií vám pomůže najít takovou, které nejlépe odpovídá vaší osobnosti, časovým a finančním možnostem. V tradingu využívají obchodníci řadu strategií, které pomáhají posilovat jejich postavení na trhu. Každý obchodník má však svůj vlastní obchodní styl, který je determinován chováním, znalostí trhu a zkušenostmi, instinkty, povědomím o makroekonomických událostech a technické analýze. To a další aspekty obchodování jsou propojené v jeden celek a tvoří váš specifický styl přístupu k trhu. Projděte si Bossa průvodce typologie tradera a začněte obchodovat způsobem, který vám nejvíce sedí.

Obchodní plán – Praktický průvodce jak vytvořit obchodní strategii
15.02.2019 Obchodování na burze je velmi specifická činnost, kterou lze jen těžko k něčemu přirovnat. Trader se v podstatě neustále pohybuje v prostředí vysoké nejistoty. Na trzích vládne nahodilost a chaos. Někteří proto neváhají burzovní obchodování označit za gambling podobný ruletě.

K FEDu sa pridala aj ECB. Euro sa podvečer dostalo pod tlak.
31.01.2019 Dnešné obchodovanie sa nesie v duchu včerajšieho holubičieho komentára FEDu, ktorý síce okomentoval ekonomiku optimisticky, vo zvyšku komentára však podľahol tlaku trhov, ktoré sa obávajú vyššieho úročenia. Vypustil z neho zmienku o budúcom zvyšovaní sadzieb (FED si teda vyberá pauzu), pričom to odôvodnil ustupujúcimi inflačnými očakávaniami, ktoré vyplývajú z vývoja v globálnej ekonomike a na finančných trhoch. Do toho všetkého FED naznačil, že je dokonca v prípade potreby aj znížiť tempo kvantitatívneho uťahovania (teda sťahovania nadbytočných peňazí z finančného systému).

Světové burzy dění v Británii zatím netrápí, ztrácí jen britský FTSE100
16.01.2019 Finanční trhy dnes pokračují v relativně klidnému obchodování a bez větších výkyvů. Přestože mediálním tématem číslo jedna zůstává i nadále situace v Británii a včerejší odmítnutí plánu Theresy Mayové v britském parlamentu, dopad na světové trhy je zatím mírný a pod tlakem jsou pouze akcie v Británii. Z hlediska dění na akciovém trhu se tak mnohem větším tématem zatím zdá být probíhající výsledková sezóna, která po včerejším mírném zklamání (výsledky JP Morgan), dnes nabídla o něco lepší čísla Goldman Sachs a Bank of America. Obě banky dokázaly příjemně překvapit, i když se i na jejich výsledcích negativně podepsala slabší výkonost fixed income sekce a vysoká volatilita z konce minulého roku.

Rozbřesk: Šéf Fedu říká, že sazby jsou nedaleko neutrálních úrovní
29.11.2018 Americké akcie raketově rostou a smazaly během jediného dne své listopadové ztráty. Tak velkou moc mají slova prvního muže Fedu Powella. Ten řekl, že sazby Fedu jsou “těsně pod neutrální úrovní” - takovou, která ekonomiku ani nestimuluje ani nebrzdí. Je to poměrně velký posun od říjnových výroků, kdy v neřízené debatě prohodil, že k neutrálním úrovním mají sazby ještě “dalekou cestu”. Jeho včerejší slova si trhy vyložily poměrně jednoznačně jako signál, že v příštím roce růst sazeb zpomalí…

Trhy dnes: Vysoká volatilita pokračuje. S&P sa z percentuálneho zisku dostal do mínusu.
02.11.2018 Akcie sú dnes volatilné. V ranných hodinách im pomohla správa že sa chystá stretnutie medzi Trumpom a čínskym prezidentom Xim, ktoré by mohlo prispieť k zmierneniu aktuálne hlavného rizika na globálnych trhoch – obchodných vojen. Futures kontrakt na americké akcie sa ešte okolo poludnia obchodoval s jednopercentným ziskom. Pri aktuálnej volatilite to však dlho nevydržalo.

Vítězové a poražení na S&P500 v uplynulém týdnu
26.10.2018 Úroveň rizikových přirážek zůstává i v tomto týdnu výrazně zvýšená kvůli obavám z dopadu vyšších sazeb na ekonomický. Sama o sobě již tak vysoká volatilita jde navíc ruku v ruce s výsledkovou sezónou, která je nyní v plném proudu. O vysoké pohyby proto ani v uplynulých dnech nebyla rozhodně nouze. Níže nabízíme tabulku deseti nejvíce a nejméně úspěšných akcií v S&P500 za uplynulých 5 obchodních seancí.

Trhy dnes: EURUSD opäť neprekonal support pri úrovni 1,15. GBPUSD je najnižšie od novembra.
28.06.2018 Keďže nikto netuší, ako to bude vyzerať s obchodnými vojnami ďalej, tak na trhoch pokračuje vysoká volatilita. Počas európskeho obchodovania boli akcie v červenom (a to aj vďaka poklesu akcií v USA včera po zatvorení európskych trhov), počas amerického sa už prehupli mierne do zelených čísel. Čaká sa na to, s čím ďalším príde Trump.

Utility vs. security tokeny
22.06.2018 Držanie tokenov ako aj kryptomien celkovo je celkom stresujúce dobrodružstvo. Vysoká volatilita, rapídne zmeny na trhu, podvodné projekty – je veľa vecí o ktoré sa môžeme strachovať a jedna ďalšia vec bola pridaná – niektoré tokeny sú považované za securities (cenné papiere) a stali sa subjektom pre federálne regulácie.

NEO a jeho nepříliš nadějné vyhlídky
29.03.2018 Hodnota NEO klesá již od 16. ledna. V polovině února se digitální měna pokusila přemístit do horizontálního cenového kanálu, ale ten byl brzy prolomen a následoval strmý pád. Hodnota NEO poté postupně klesala a 28. února, to znamená o více než 30 dní déle, byla přibližně o 60 % níže. „Takto vysoká volatilita je pro kryptoměny naprosto běžná, to je riziko povolání,“ tvrdí hlavní analytik společnosti RoboMarkets.

Záchvěvy globálních trhů
19.02.2018 Česká koruna v posledních týdnech rezignovala na tuzemské vlivy a zaznamenává jen mírné záchvěvy spojené s globálními pohyby na trhu. Celý minulý týden se stabilně držela nad úrovní EUR/CZK 25,30, kde se obchoduje i dnes. Vůči dolaru je situace o poznání zajímavější vzhledem k turbulencím mezi dolarem a eurem. I přes velké změny v průběhu týdne ve výsledku koruna posílila vůči dolaru o tři desetníky a v současnosti se obchoduje na úrovni USD/CZK 20,40.

Akciové trhy stagnují, zatímco volatilita zůstává
13.02.2018 Akciové trhy jsou zatím začátkem týdne bez jasného směru. Může za to masivní výprodej z minulého týdne a velký nárůst volatility. Co stojí či nestojí za korekcí, která ovlivnila všechny akciové trhy, již bylo řečeno mnohokrát. Vše však naznačuje tomu, že se zatím o žádnou krizi nekoná a pouze jde o technickou korekci. Otázek však zůstává stále mnoho a volatilita zůstává také, jestli je tedy korekce opravdu u konce může napovědět již tento týden.

Příručka tradera pro paniku na trzích
08.02.2018 Vzhledem k aktuálním propadům akciových trhů, které zřejmě nebudou poslední, se dnes podíváme, jak na takové panické výprodeje a zvýšenou volatilitu reagují hlavní měnové páry. Dá se na případný příchod recese připravit? A zůstává americký dolar bezpečným přístavem?

Ľudia stále vo veľkom veria Bitcoinu, bublinu nevidia
20.11.2017 Bitcoin v pondelok prekonal magickú hranicu 8,000 USD a vytvoril nové historické maximá, pričom celková trhová hodnota všetkých Bitcoinov dosiahla 130 mld. USD. Prieskum spoločnosti Pollfish realizovaný v USA však ukázal, že až ¾ všetkých ľudí investujúcich, alebo obchodujúcich Bitcoin nedokázalo podložiť svoje investičné rozhodnutia žiadnym reálnym finančným fundamentom, alebo dôvodom. Dve tretiny investorov ešte svoje pozície nezatvorilo a stále drží nakúpené Bitcoiny, aj napriek veľkej volatilite. Prieskum bol realizovaný na 543 obchodníkoch s touto digitálnou menou.

DAX | Futures kontrakt na DAX
13.11.2017 V minulých dílech seriálu o futures na akciové indexy jsme si představili základní americké futures, jako je e-mini S&...

Čo hovoria o sile jednotlivých mien očakávania budúceho vývoja úrokových sadzieb?
15.08.2017 Za posledný mesiac sa toho ohľadom očakávaní budúceho vývoja úrokových sadzieb veľa zmenilo. Viacero krajín vykázalo slabšiu infláciu (USA, Británia), investorov okrem toho vystrašil aj nárast geopolitického rizika. Pozrel som sa na šesť najobchodovanejších mien, pre ktoré sú k dispozícii implikované očakávania pre budúci vývoj úrokových sadzieb. Konkrétne na to, že v ktorom mesiaci sa očakávalo zvýšenie úrokových sadzieb pred mesiacom a dnes.

Zajímavé příležitosti v nadcházejícím období nejistoty
31.07.2017 Po 23. červenci, kdy došlo k aktivaci Segwitu se zdálo, že problém rozštěpení bitcoinu na dvě měny je na chvíli zažehnán.

Divoká jazda na striebre pokračuje
10.07.2017 Striebro a jeho divoké pohyby v uplynulých dňoch prilákali na tento trh mnohých špekulantov. 26.6. striebro z ničoho nič prepadlo o viac než 6% v priebehu niekoľkých sekúnd, avšak rýchlo dokázalo vymazať všetky svoje intradenné straty. Pravdepodobne sa jednalo o ľudskú chybu a niekto predal počet futures kontraktov namiesto množstva uncí. Trh sa ale nedokázal z tohto prepadu spamätať a pokračoval v klesajúcom trende, pričom zlato začiatkom júna spadlo pod level 16.00 USD, čo boli pre tento kov pol ročné minimá.

Volatility report: Long VIX strategie tento týden začala odměňovat. Vysoká volatilita ale pravděpodobně dlouho nevydrží
19.05.2017 Tak jsme se konečně dočkali korekce a i když se nejedná zatím o žádné dramatické pohyby, naše strategie na VIXu zatím nese své ovoce. Evropské i americké indexy se tento týden dostaly do červených čísel a začaly s mírnou korekcí. Ta podle nás nebyla až tak fundamentálně podložena, a to i přesto, že se mluvilo hlavně o problémech Trumpovy administrativy, která poslední dobou čelí jednomu skandálu za druhým. Indexy byly ale příliš vysoko, takže ke korekci a likvidaci zisků stačila skutečně téměř jakákoli záminka. Korekce ale byla i tak poměrně vlažná, když se ztráty na S&P500 blížily sotva ke dvěma procentům.

Brazílske aktíva kolabujú. Kvôli politickej kríze. USDBRL čaká vysoká volatilita
18.05.2017 V situácii, keď sa brazílska ekonomika začala pozviechavať z najväčšej recesie v histórii, prišiel šok. Pro-reformný p...

Jak se přizpůsobit volatilitě?
15.03.2017 Nejspíš jste se jako forexový obchodník již setkali se stovkami či tisíci různými obchodními systémy, strategiemi, všemožnými obchodními přístupy a technikami. Forexoví tradeři často zkouší do trhu vstupovat a následně z něj vystupovat bez detailního ověření, že jejich strategie ve zvoleném trhu skutečně funguje. Hlavně pak za současné volatility a struktury celého trhu.

Týdenní komentář FXstreet.cz (13.3.2017)
13.03.2017 V minulém týdnu jsme se nedočkali žádného obchodu, jelikož jsem neměl žádné obchodní nastavení v mém týdeníku (byl jsem na cestách, a tak jsem nechtěl vstupovat do nových pozic). Byla to škoda, jelikož minulý týden byla vysoká volatilita, slušné pohyby a pěkné reakce na mé S/R zóny. Reakce jsem vyznačil červeně v grafu níže.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
03.03.2017 1) Šéfka americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová dnes v 19:00 SEČ přednese svůj projev, ve kterém by mohla nastínit kroky ohledně dalšího zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech. Během dne promluví také další představitelé Fedu.

Rusnok (ČNB): Koruna může být vysoce volatilní
03.03.2017 Guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok ve čtvrtek uvedl, že kurz české koruny může po opuštění kurzového závazku postihnout vysoká volatilita. Samotný konec intervencí prý neproběhne před koncem prvního čtvrtletí, posléze je nicméně každý termín možný.

Fundamentální analýza: Ranní zpráva z finančního trhu 3.3.2017
03.03.2017 Pozornost trhů se dnes zaměří na projevy představitelů Fedu. J. Yellenová a S. Fischer by mohli naznačit, jestli je březnové zvýšení sazeb Fedu opravdu tak pravděpodobné, jak očekává trh. Kurz dolaru vůči euru se bude zřejmě vyvíjet v souladu s těmito očekáváními. V Česku se dočkáme struktury HDP v Q4 16, která odhalí, co stálo za výrazně nižší dynamikou ekonomiky ve srovnání s naším odhadem.

Investování do ETF bez poplatků
10.01.2017 S neustále se měnícími podmínkami na trzích se pro investory stává stále důležitějším vytvoření dobře diverzifikovaného portfolia. Není samozřejmě nutné zmiňovat, jak důležité je hledání různých způsobů pro co největší minimalizaci investičního rizika.

Z firiem bankomaty
21.11.2016 Kríza zmenila správanie sa firiem. Klesajúce očakávania rastu svetovej ekonomiky spôsobili, že spoločnosti sa miesto investícií zamerali na vyplácanie dividend a spätný odkup svojich akcií. Zníženie úrokových sadzieb na nulu spôsobilo bezprecedentný záujem o nárast korporátneho dlhu, ktorý tieto aktivity financoval. To bolo hlavným dôvodom rastu S&P na nové maximá. Trump dodal akciám ďalší impulz, no Barclays si myslí, že tento nárast čoskoro skončí.

Veľkí špekulanti doláru neveria
21.11.2016 Na dolárových trhoch sa deje zaujímavá vec. Kým dolár posilňuje, tak veľkí špekulanti podľa COT reportu znižujú svoju long expozíciu voči americkému doláru. V týždni končiacom sa 15.11. (t.j. do minulého utorka, dokedy dolár realizoval väčšinu svojich ziskov po voľbách), klesli špekulatívne long pozície o viac ako 22 mld. USD. Najviac to bolo voči euru (16,5 mld.) a libre (6,2 mld.). Doláru ostali veľkí špekulanti verní na páre s AUD a JPY (tabuľka od @Ole_S_Hansen):

Riziko korekcie na amerických akciách rastie (FA,TA)
16.11.2016 Index S&P 500 je momentálne v pásme 2180-2190b., ktoré sa v auguste a v septembri vyprofilovalo ako solídna rezistencia, cez ktorú sa index nedostal. V prospech možného prekonania hovorí o silná výsledková sezóna, ktorá vylepšila ocenenie akcií v pomere k očakávaným ziskom. Kým v letných mesiacoch sa pomer ceny akcií k očakávaným ziskom pohyboval okolo úrovne 17-násobku (čo je maximum v tomto cykle), koncom minulého týždňa to bol len 16,6 násobok, čo ukazuje priestor pre rast o niekoľko desiatok bodov nad toto pásmo. Ďalším dôvodom pre pokračovanie rastu je zmena budúcich očakávaných ziskov, ktoré môžu prísť v dôsledku Trumpových sľubov – nižšie korporátne dane, laxnejšie enviro-štandardy, či investície do infraštruktúry.

Po US voľbách sa blíži ďalšia dôležitá politická udalosť – talianske referendum
10.11.2016 Začnem tým, že o čom vlastne je toto referendum. Taliansko je zrejme svetový unikát (minimálne európsky), kde majú dve komory parlamentu rovnaké právomoci a každý zákon musí prejsť v oboch v rovnakom znení. To nahráva rôznym záujmovým a lobistickým skupinám, ktoré majú zjednodušenú cestu pri blokovaní rôznej legislatívy. A to predovšetkým tej reformnej. Práve z toho dôvodu sa Taliansko nachádza v tabuľkách konkurenchieschopnosti na chvoste spomedzi krajín EÚ, v niektorých štatistikách dokonca aj na svete (najväčšie rezervy sú pri vymožiteľnosti práva, administratívnych nákladoch, kvalite verejných inštitúcií a trhu práce).

Dolar před večerním Fedem dál slábne. Ropa po zveřejnění amerických zásob -3 %
02.11.2016 Po včerejší nevydařené americké seanci dnes Evropa reaguje na včerejší vývoj a vrací se do červených čísel. Téměř všechny ztráty však vznikly ranním gapem a během celé středeční seanci si indexy své pozice zatím v líném bočním trendu udržují. Tématem středeční seance je samozřejmě večerní zasedání americké centrální banky a do zveřejnění rozhodnutí o sazbách lze počítat s tím že budou obchodníci i nadále spíše vyčkávat. Německý DAX tedy dnes zůstává mírně nad hranicí 10 400 euro a na jeho konsolidaci v bočním trendu se ani tentokrát nic nemění.

Americký dolar se těší na prosinec
13.10.2016 S blížícím se zasedáním americké centrální banky (Fed) nepřicházejí žádné vyloženě negativní zprávy, kvůli kterým by Fed musel přehodnotit svůj plán na utahování měnové politiky a americký dolar si tuto situaci vyloženě užívá.

Přijde do Británie recese?
27.07.2016 V souvislosti s Brexitem se často mluví s rychlým pádem britské ekonomiky do recese, na které dříve nebo později bude muset Bank of England reagovat prudkým uvolněním měnové politiky. Proto taky libra ihned po výsledcích hlasování ztratila přes 10 %. Tyto úvahy a očekávání jsou ale z velké části šum, reálně se prozatím nic nezměnilo. Změny přijdou až za 2-3 roky a měly by být omezené. Jak velký negativní dopad tedy může ono období nejistoty na ekonomiku mít? Podívejme se na paralelu 18 měsíců starou, kdy také musela vyspělá ekonomika projít šokovou terapií.

Turecký prevrat a finančný trh
16.07.2016 Pokus o prevrat v Turecku prišiel počas piatkovej noci. Časová chronológia udalostí pokusu o prevrat v Turecku poukazuje, že ten bol z hľadiska finančných trhov uskutočnený len niekoľko hodín pred zatvorením piatkového obchodovania na finančnom trhu.

Deflační měny
06.07.2016 Dnes se podíváme více do detailu na dvě až nápadně podobné měnové zóny. Obě jsou hlavními světovými vývozci průmyslového zboží s vysokou přidanou hodnotou, dosahují ohromných přebytků na běžném účtu, což se jim aktuálně daří také díky propadu cen komodit, které musejí ve velkém dovážet. Stejně tak sdílejí problém stárnoucí populace. A především je spojuje neschopnost centrálních bank i přes záporné sazby a kvantitativní uvolňování zvýšit inflaci směrem k cíli. Ano, bavíme se o eurozóně a Japonsku, jejichž ekonomiky se od evropské dluhové krize z let 2010 - 2012 podobají jako vejce vejci.

Brexit zůstává tématem č. 1, výprodeje se stupňují
27.06.2016 Nový týden nepřinesl uklidnění situace po pátečních výsledcích referenda o vystoupení Velké Británie z Evropské unie, ve kterém se 51,9 % voličů vyslovilo pro Brexit. Tato bezprecedentní situace nahrává řadě spekulací, na které trhy reagují výprodejem.

Britské rozhodnutí o odchodu z EU otřáslo světovými finančními trhy – jedeme dál
24.06.2016 Světové finanční trhy se v průběhu pátečních ranních
hodin otřásly poté, co výsledky referenda potvrdily touhu Br...

Kam sa po britskom referende môžu vybrať libra, akcie či zlato?
22.06.2016 Po zajtrajšom britskom referende o vystúpení z EÚ bude na viacerých trhoch horúco. Ceny/kurzy viacerých aktív sa v posledných týždňoch hýbu spolu s pravdepodobnosťou úspešnosti britského referenda. Na základe týchto spoločných pohybov je možné získať aspoň nejaké čísla, kam by sa mohli ich hodnoty v prípade takého či onakého výsledku ich hodnoty pohnúť.

Denný výhľad na EURUSD 15.06.2016
15.06.2016 EURUSD prekonal náš cieľ na 1.1220 a zaznamenal pokles o -0.77% k 1.1200. Intradenná volatilita dosiahla až 101 pipov a utorok tak bol prvým volatilnejším dňom od slabého výsledku NFP (predminulý piatok).

DAX - Futures kontrakt na DAX
29.04.2016 V minulém díle seriálu o futures na akciové indexy jsme si představili americký e-mini Nasdaq 100 future. V dnešním díle se přesuneme do Evropy a podíváme se na jeden z nejznámější evropských indexů – DAX. DAX (Deutscher Action Index) je hlavním indexem Německa. Index se skládá z 30 největších společností kótovaných na burze dle tržní kapitalizace a objemu obchodů. Velice důležitým rozdílem mezi indexem DAX a dalšími evropskými indexy (včetně indexu AEX) je způsob jeho výpočtu. DAX je výkonnostním indexem, což znamená, že vyplácené dividendy jsou reinvestovány. Velký rozdíl mezi indexem AEX a DAX je z dlouhodobého hlediska tvořen právě těmito dividendami. V indexu AEX nejsou dividendy reinvestovány, což odlišuje oba indexy v průběhu času.

Proč obchodovat forex?
25.04.2016 Z hlediska historie byl forexový trh většinou dostupný velkým bankám, nadnárodním korporacím a účastníkům finančních trhů, kteří prováděli transakce o velkých objemech. Retailoví obchodníci, jak je známe v dnešní podobě, měli po dlouhou dobu velmi omezený přístup k tomuto trhu. Postupem času, s nástupem internetu a nových technologií, se forex stává stále více populárním prostředkem k alternativním investicím.

Akcie stále tančí, jak ropa píská
24.02.2016 Vývoj cen akcií a ropy jde dlouhou dobu ruku v ruce. Kdo jen trochu sleduje trhy, tak tahle závislost mu pravděpodobně neunikla. Nejedná se ale o něco, co by bylo trhům vlastní a za každých okolností dává smysl. Přece jen vysoké ceny ropy nafukují nákladovou stranu finančních výkazů firem. Na druhou stranu ceny rizikových aktiv, kam můžeme ropu i akcie s klidem zařadit, se mají tendenci pohybovat na trzích pospolu. Zvláště pak v posledních letech.

Co čekat od dnešního zápisu ze zasedání Fedu?
17.02.2016 Lednové zasedání Fedu se neslo v lehce holubičím duchu. Členové FOMC vyjádřili znepokojení nad vývojem v globální ekon...

Index S&P 500: Leden po tragickém začátku skončil na pozitivní vlně
31.01.2016 Americký akciový index S&P 500 za poslední lednový týden narostl o 1,75 %, i tak ale hlavní benchmark amerických akcií za měsíc ztratil 5,07 %.

5 grafů, které ukazují reakci na Čínu
07.01.2016 Čína dnes opět otřásla finančními trhy. Na akciích panuje vysoká volatilita a cena ropy neúprosně klesá....

Čínský masakr pokračuje, juan krvácí
07.01.2016 Čína zažila nejkratší obchodní den v celé 25-ti leté historii svého akciového trhu. Po 14 minutách a 17 sekundách bleskového akciového masakru byly trhy znovu zavřeny. Výprodeje podruhé v tomto týdnu aktivovaly nově zavedené pravidlo pro zastavení obchodování. Co si z toho vzít pro následující dny a týdny?

Forex: Na počátku roku vládne JPY a padají komoditní měny. Co můžeme čekat dále?
06.01.2016 Žádný pomalý rozjezd ale naopak skok do hluboké vody a akci si užívají trhy na počátku roku. Vysoká volatilita je znát také na Forexu, kde se dle indexu JP Morgan dostala na měsíční maxima. Riziková averze vládne a s ní příklon k bezpečným přístavům.

Bank of Japan jde proti proudu a zvyšuje objemy nakupovaných aktiv (QE)
18.12.2015 Americký krok směrem k dražším penězům zůstává zatím mezi velkými hráči (z vyspělých ekonomik) výjimkou. ECB již dříve v prosinci rozhodla naopak o lehkém natažení měnové expanze a ještě agresivněji se vůči Fedu vymezila Bank of Japan. Ta trhy překvapila ohlášením agresivnějšího tisku peněz. Jednak se rozhodla, že bude nakupovat do bilance delší dluhopisy (7-12 let) a srazí tak výrazněji dolů právě delší sazby. Současně připraví nový program na skupování akcií, resp. akciových fondů obchodovaných na burze (ETF) v objemu 300 mld. JPY. Japonská centrální banka si navíc chce vybírat takové akcie, které aktivně investují do lidí a kapitálu. To zní zajímavě. Při pohledu na tyto závazky se ale člověk neubrání otázce, zda je primárním cílem takovéto politiky stále inflace?

Santa zatím na akcie kašle, investoři počítají největší ztráty od letní korekce. Fed může investorům vrátit klid
13.12.2015 Trh má za sebou velice výživný týden. Americký akciový index S&P 500 odepsal 3,9 %, když v pátek proběhl takřka panický výprodej za silného objemu obchodů.

Rozbřesk – Čínský jüan atakuje čtyřletá minima?
10.12.2015 Čínský jüan je dál pod tlakem a atakuje čtyřletá minima. Čínská centrální banka nechává od léta poprvé měnu opět svému osudu. Tentokrát...

Forexový výhľad na 48.týždeň roka 2015
23.11.2015 Očakávame aj výsledky francúzskeho, nemeckého a európskeho PMI za november. Z USA budú zverejnené výsledky chicagského Fedu a predaj existujúcich domov...

Týdenní shrnutí v kostce: Akcie se s koncem týdne nezklidnily, vzhůru vystřelil cukr a slabá zůstala libra
02.10.2015 Pondělní start přinesl návrat turbulencí na trhy s ne úplně jasným původem. Nárůst volatility a rizika se spojoval s p...

Akcie mají za sebou nejhorší čtvrtletí za poslední 4 roky, klesaly také komodity. Co nás čeká do konce roku?
01.10.2015 Výkon mnoha aktiv na trzích byl pro obchodníky ve třetím kvartálu studenou sprchou. Akcie i komodity za vysoké volatil...

Vysoká volatilita + nízká likvidita = nervozita z Fedu
15.09.2015 Hlavní americké akciové indexy ukončily pondělní seanci poklesem o 0,34 až 0,41 procenta, když se investoři vyvarovali velkých...

Srpnový Forex: Vysoká volatilita s eurem v čele, česká koruna mezi nejsilnějšími měnami
31.08.2015 I když měsíc ještě neskončil, k velkých změnám na měnovém trhu už pravděpodobně nedojde. Srpen nabídl mnoho vzruchu. Už od počátku si nebyly trhy tak jisté jako dříve a záhy začala převažovat červená barva. Na Forexu samozřejmě záviselo na konkrétních měnových párech. Do popředí se začaly drát tradiční i méně tradiční bezpečné přístavy. Poslední seance ovšem nabídly uklidnění, a proto jsou celkové pohyby mezi hlavními světovými měnami relativně nízké. Měnám rozvíjejících se trhů pomohly poslední seance, během kterých umazaly své nejvyšší ztráty.

Denní analýza 13.7.2015 - Eur/Usd a Usd/Jpy
13.07.2015 EUR/USD - Preferovaný scénář pro dnešní den je long. Prolomení hladiny 1,11580 otevřelo intradenně cestu až na 1,12000 po...

OPEC ponechal kvóty, ropa zamířila dolů (nesměle)
05.06.2015 Kampaň za zničení amerických těžařů pokračuje. Takto by se daly stručně shrnout výsledky pátečního zasedání organizace...

Přes Vánoce bude nízká volatilita, mimo rubl
22.12.2014 V poměrně klidných obchodních seancích během vánočních svátků se obvykle na měnových trzích nečeká...

Mario Draghi přiznal pokles inflačních očekávání v eurozóně, euro oslabuje; Švýcaři plánují udržet fixaci kurzu EUR/CHF, Abe rozpustil parlament; analýza ROPY a EUR/AUD
21.11.2014 Japonský jen v noci ukončil své silné oslabování poté, co tamní ministr financí Taro Aso upozornil právě na signi...

Týdenní zpráva z komoditních trhů: Ceny ropy se propadají a pozornost trhu se obrací na USA a jejich ropnou produkci z břidlic
21.10.2014 Ceny komodit zasáhlo dramatické oslabení energetického sektoru. Očekávaná rekordní úroda u obilovin pro tento rok se i nadále jeví jako reálná, avšak deštivé počasí poskytuje podporu. Výhled pro nejbližší období u zlata se posunul – očekává se, že medvědí sentiment na trhu bude vystřídán sentimentem neutrálním.

Rozhodnutie ECB a možné vplyvy na EURUSD
05.06.2014 Najdôležitejšou udalosťou tohto mesiaca je určite zasadnutie ECB. Keď na tlačovej konferencii po májovom zasadnutí ECB Draghi povedal...

ECB, Fed a jiné? Co vás zajímá?
26.05.2014 Evropské QE, Fed, Ukrajina, intervence ČNB - nejen na tato témata jste se jako čtenáři ptali ve spoustě zajímavých e-mailových dotazů, které nám v poslední době došly do redakce. V tomto článku jsme je proto shrnuli i s odpověďmi analytika Tomáše Raputy.

Očekávané události, 12 - 16 května 2014
12.05.2014 Tento týden bude bohatý na publikaci makro a mikroekonomických dat největších světových ekonomik.
Podíváme se, co nás ...

Očekávané události, 12 - 16 května 2014
12.05.2014 Tento týden bude bohatý na publikaci makro a mikroekonomických dat největších světových ekonomik.
Podíváme se, co nás ...

Money management - Obchodujte zodpovědně - 3. díl
09.05.2014 Předchozí díl seriálu o money managementu nám nastínil problematiku průměrného očekávaného zisku na jeden obchod, resp. matematického...

Očekávané události od 28. dubna do 2. května roku 2014.
25.04.2014
Další týden bude bohatý na publikaci makro a mikroekonomických dat největších ekonomik.
Podíváme se na očekávané kl...

Očekávané události od 14. do 18. dubna 2014.
11.04.2014 Příští týden bude bohatý na publikaci makro a mikroekonomických dat největších světových ekonomik.
Podíváme se na klí...

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, NZD/USD, AUD/NZD a EUR/CAD
03.04.2014 Australské maloobchodní tržby posílily v únoru méně, než se očekávalo. V meziměsíčním srovnání si připsaly 0,2 pr...
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Obchodní systémy | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Intradenní výhled | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Order Flow | Fitch | Korelace | SSI | Equity | Backtesting | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | SYRIZA | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Programování | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Take-Profit | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | AUD/NZD | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/NOK | EUR/AUD | AUD/CHF | SGD | EUR/CAD | USD/MXN | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Objemy obchodů | Svíčkové formace | Intradenní obchodníci | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | AOS | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Aussie | Average True Range | ADX | BRICS | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Benchmark | Bid | Black Box | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bull | Bund | Bundesbank | Burza | Burzovní index | CBOE | CBOT | CEO | CFD | CFTC | CME | Cap | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | Konsolidace | DAX | Denní rozpětí | Daytrader | Demo účet | Devalvace | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downside | Downtrend | Drawdown | ECB | ECN | EFSF | EMA | ESM | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Euroval | Exekuce | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční páka | Finanční trhy | Forexový obchodník | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | G10 | Gap | Vyplnění GAPU | Grafy | Hedge | High | Hlava a ramena | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investiční riziko | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kupón | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Likvidita | Likvidní trh | Limitní pokyn | Limitní příkaz | Long | Long pozice | Lot | Low | MACD | MMF | MT4 | Margin | Obchodní příkazy | Market Maker | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní příkaz | Obchodní systém | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Opce | Open | Operace Twist | Order | Oscilátor | Overnight | P/E | Papertrading | Parabolic SAR | Pip | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Počáteční marže | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Profit Target | Provize | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | Příkaz trailing stop | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Real-time | Resistance | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | SEC (Securities and Exchange Commission) | SNB | STP | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Skalper | Slippage | Spike | Splatnost | Spread | Stochastic | Stop-Loss | Support | Swap | Swing | Swingový obchodník | Swiss | Swiss National Bank | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trendová čára | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Volatilní trh | Volume | Výkonnost | Výnos | Wall Street | YTD | ZEW index | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Měnová báze | Hospodářský růst | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Patria Forex | Axiory | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Jihoafrický rand | Ropné zásoby | Investoři | Kurzový závazek | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Cenový graf | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Josef Košťál | Carry obchody | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Makroekonomické události | Zisk | Ziskový obchod | Obchodní instrumenty | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Futures kontrakt | Break-Even | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Obchodování na páku | Index nákupních manažerů | Contract for Difference | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | New York Stock Exchange | Euronext | Vývoj eura | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Gold | Jak obchodovat | Forex Factory | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Index PPI | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Swingové obchodování | Poziční obchodování | Donald Trump | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Insider trading | FX trhy | Rozvíjející se trhy | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | NinjaTrader | Japonská centrální banka | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | EURJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trades | Delta | Index | Investiční strategie | Trading strategie | Likvidní | Otevřená pozice | Podpora | Poptávaná cena | Rozdíl úrokové míry | Uzavření pozice | Volatilní | Burzovní obchodování | AdmiralMarkets | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Societé | Akcie Societé Generale | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Australská měna | Automatické obchodní systémy | Automatický obchodní systém | Banka | Běžný účet | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Bossa.cz | Break Even | Brent | Britské libry | Brokers | Brokeři | Burzovní indexy | CAC40 | Cena | Cena akcií | Cena drahých kovů | Cena ropy brent | Ceny zlata | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | České koruny | DAX 30 | Dax index | Day trading | Degiro | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Japonska | ETF fondy | Eura | EURGBP | EURCHF | EURIBOR | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | EURO USD | Eurostoxx 50 | EURTRY | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Expirace | Fio | Fondy | Forex kalendář | Forex obchodování | Forex online | Forex.cz | ForexFactory | ForexFactory.com | Forexu | Frank | FXstreet.com | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GBPCHF | GfK | Graf | Graf EURUSD | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP USA | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor MACD | Instrument | Instrumenty | Intuice | Investice do zlata | Investiční | Investiční poradenství | Zlaťáky | Investing | Irsko | ISM | Jiří Rusnok | JP Morgan | JPY EUR | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Korelační koeficient | Koruna česká | Kurz australského dolaru | Kurz dolarů | Kurz CHF | Kurz USD | Kurzy | Kurzy eura | Libra | Lira | Lukáš němec | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Martin Toman | Maximální riziko | Mayzus | Měnové kurzy | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Moving Average | Nejlepší kurzy | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nikkei225 | Norská koruna | Obchodní platformy | Obchodujeme | Online kalendář | Online obchodování | PayPal | Pips | Pokles eura | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Risk Management | Risk Off | Risk On | Ropy | RUB | Rubl | Řízení rizika | S čím obchodovat | Sázky | Sierra Chart | Signály | Slovník pojmů | Société Générale | SP500 | Spekulace na pokles | Státní rozpočet | Shares | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Světové burzy | Světové ceny ropy | Swingy | TopForex | Trade Brokers | Trailing Stop | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Unce zlata | US měna | USD index | Velká Británie | Volatility | Volby v Řecku | Volkswagen | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen akcií | Vývoj EUR/USD | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu EUR/USD | Webinář | WTI | Patria Direct | XTB.cz | X-Trade | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | Live účet | CNBC | Backtestování | Rozkolísanost trhu | Obchodní pravidla | ZEW | DXY | EIA | ATR | ING | Benzín | Báze | Buy | CEE | EBITDA | Elon Musk | Indie | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obchodní den | P.A. | Profit Taking | Protistrana | Range | Redukce | ROCE | Sell | Upisovací období | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | WGC | Poskytovatel likvidity | P/E Ratio | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | StopLoss | Tržby | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Reálné obchodování | Average true range (ATR) | Commission | Komise | Transakční poplatek | Contract | Kontrakt | Intraday trading | Majors | Paper trading | Profit Target (PT) | Skluz v plnění | Stop Loss (SL) | Volby | S/R zóny | Rozhovor | E-mini | Know-how | Cukr | USD/HUF | Frustrace | COT | Velcí hráči | Burze | Podvědomí | Day trader | Forex indikátor | FX online | Graf EUR/USD | Investment | Hedžové fondy | Markit | Bank of New York Mellon | Jefferies | Charles Schwab | KPMG | Microsoft | MSCI | Burzovní společnosti | Sentix | Investing.com | Technické indikátory | Oslabení eura | Spekulace na oslabení | TRIM Live | Reporty | Finanční trhy dnes | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Růst ekonomiky eurozóny | Dění na finančních trzích | Bloomberg komoditní index | Bezpečné měny | Short squeeze | HUF/EUR | Brazílie | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Backtestovat | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Pokles cen akcií | Podnikání | Volatility report | Pohyby eura | Averze k riziku | Zero Hedge | Pokles akcií | Ministr financí | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Fixní kurz | Stock Exchange | Velcí investoři | Velcí obchodníci | Tržní volatilita | Zvyšování úrokových sazeb | Trendový kanál | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Precedens | Plodiny | Energie | Prezident Fedu | Tržní nálada | Podnikatelé | Malý prostor | Pro tradery | Globální akciové trhy | Henry Hub | BlackRock | Implikovaná volatilita | Znalost | Přehled | Klid | Zdravý rozum | Jádrový index | Kybernetické měny | Bezpečné přístavy | Sázet | Kurzotvorné informace | Bankovnictví | Obchodování CFD | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Časová pásma | US akcie | Obchodní styl | Forbes | Prezident ECB | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Strategy Research | Economist | Economic | Glencore | Japonský index Nikkei | Forexoví tradeři | Xetra | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Obchodování měnových párů | Cenné kovy | Forexové trhy | Dollar Index | Program nákupu dluhopisů | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | Akce centrálních bank | Propad měn | Algoritmus | Forexoví obchodníci | Velikosti pozic | Styl obchodování | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Volby ve Španělsku | Nervozita | AAA | Ekonomická rizika | Summit EU | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Akcie v Británii | Handelsblatt | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Americká ropa WTI | Status bezpečného přístavu | Eurex | DAX (Deutscher Action Index) | Index AEX | Index Nikkei | DAX30 | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Volatilita na forexu | Cena mědi | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Posílení eura | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Nejistota | Erste | Philip Morris | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | FTSE 100 | Blockchain | Ripple | Ethereum | Dash | Digitální měna | Tesla | Deflační měny | Měnové zóny | Dluhové krize | Zástupci komoditních měn | Vývoj meziroční jádrové inflace | Vývoj meziroční jádrové inflace v eurozóně | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Nízká volatilita | Absorbovat riziko | Nižší kurz | Poskytovatelé likvidity | Prodejní signál | Agentura AFP | Měny na forexu | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Historická data | Organizace ADP | Exxon | Konec kurzového závazku | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Slabé euro | Silné euro | Futures na VIX | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Americký trh práce | Soukromí zaměstnavatelé | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Odhady trhu | Predikce | Summit G20 | Záchranný fond | Průzkum | Začínající obchodník | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Inflace v Německu | Měnové otázky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Světové trhy | Historické rekordy | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Měnová stimulace | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Spotový VIX | TRY | Odliv kapitálu | Turecké akcie | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Návratnost investice | Oslabování eura | Orderflow | Kapitálové strategie | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Volatilita trhů | Maďarský forint (HUF) | Měny&Sazby | Země G20 | Ziskové obchodování | Obchodování forexu | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnových trzích | Program kvantitativního uvolňování | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ECB | Zobchodované objemy | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Burzovně obchodovaný fond | Business Insider | Swingoví obchodníci | Akcie firem | Purple Trading | Spotový kurz | Měny rozvíjejících se zemí | Obchodování v praxi | Zahraniční forex | Intradenní obchody | Makroekonomické zprávy | René Remšík | Ceny pšenice | Benjamin Graham | World Gold Council | Výhled pro zlato | Arbolet | Bitcoin Cash (BCC) | Bitcoin Cash | Virtuální mince | Index volatility CBOE | Palladium | Obchodování kryptoměn | Obchodování s Bitcoiny | Úspěšní obchodníci | Trh kryptoměn | Coinmarketcap | Altcoin | NEO | Ropné měny | Binance | Masivní výprodeje | Štěpán Hájek | RoboMarkets | Tržní kapitalizace kryptoměn | Příručka tradera | Altcoiny | Coindash | Conseq Investment Management | Cena bitcoinu | Obchodování Futures | Globální akcie | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | FinTech | LYNX webinář | Krypto | Bitcoiny | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Obchodovat forex | Schwab | Společnost Schwab | L.F. Investment Limited | Akcie společnosti | Turecké liry | Pokles ceny | Šéf Fedu | Graf indexu | Obchodování akcií | HKD | Profesionální obchodník | Použití finanční páky | Trh s ropou | Trh s kryptoměnami | Propad cen ropy | Největší kryptoměna | Christopher Dembik | Obchodování se CFD | Politika Fedu | Evropská komise | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Transakční poplatky | Technický obchodník | Denní obchodník | Fundamentální obchodník | Dlouhodobý obchodník | Makroekonomické strategie | Nakoupit akcie | Obchodní rozhodnutí | Zvýšení sazeb | Rozdílové smlouvy | Beyond Meat | Inflační očekávání | Graf indexu S&P 500 | Zahraniční investoři | CNY | Vývoj hlavní úrokové sazby | Očekávání do budoucna | Pokles kurzu | Propad ropy | Fundamentální divergence | Začít obchodovat | Styl tradingu | NASDAQ 100 | Pokles cen | Americké futures | Akcia | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Obavy z recese | Prodej na krátko | Burzovní průvodce | New York Stock Exchange (NYSE) | MT5 Supreme Edition | Denní graf | Pokles ceny ropy | Pravidla strategie | Finanční situace | Jak se stát lepším investorem | Likvidita dolaru | Nastavení Stop-Loss | Měnový pár EUR/GBP | Cena akcie | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Mnoho ziskových obchodů | S&P 500 Index | Čistý zisk | Investment Management | Obchodní model | MetaTrader 5 Supreme Edition | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | AEX index | Patterny | Objem | Call centra | Obchod | Praktický příklad | Myšlenka | Hypotéza | Obrat trendu | Supreme Edition | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Akcioví obchodníci | Firma | PLN/EUR | Technické analýzy | SP500 CFD | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Produkty obchodované s finanční pákou | WTI CFD | Vysoké riziko | Negativní sentiment | Co bude | Generální ředitel | Příliv investic | Vyšetřování | Amazon | Machine learning | Nízké úrokové sazby | Miliardy | All Time High | Admiral Markets Forex Kalendář | Hong Kong | Globální trh | HSI 50 | CFD intraday | DJI30 CFD | DJI30 | HUF | PLN | Na burze | Dnešní data | Visa | Velikost pozice | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Investujte na Forexu | Problémy | Libanon | Nejistoty | Býčí vlajka | GBP/EUR | Celkový zisk | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | ČVUT | Míra | Inflační výhled | Ohlédnutí | Měnové politiky | Předseda | Investujte | xStation5 | AAPL | MasterCard | EY | Ztráta | Stratég | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Wirecard | Ziskovost | Růst poptávky | Krátkodobé obchodování | Volume indikátor | CFA | Návratnost | Miliardy eur | ProfitLevel | KRW | INR | Poradenství | Ukazatele | Kryptoměny bitcoin | Krach | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | Michal Stupavský, CFA | Google | Trhy | Šíření koronaviru | Reakce investorů | Pohyby cen | Asijské indexy | Pokles | Situace | Pandemie | Vstupy | L.F. Investment | FIAT | Pochybnosti | Zlepšení | Nedostatek disciplíny | Úsilí | Lukáš Baloga | Obchody | Výdaje | Pokles akcií Tesly | SEC | Rozhodování | Obchodovanie | Medvědi | Momentum indikátory | Trendové indikátory | Indikátor ADX | COVID-19 | Pokles na trzích | Shortovat | Cestovní ruch | Vývoj | Snížení těžby | Výsledek obchodování | Vzestup inflace | Cenová válka | WP | Cenové války | Americké výnosy | Vysoká rizika | Nervozita kapitálových trhů | Vývoj na trhu | Brokeři z ProfitLevel | Výsledný zisk | Obchodník na trzích | Pokles Tesly | Prudký pokles | FactorResearch | Bankovky | Mince | Profitovat | Stimuly | Největší pády | Masivní propad | Propad globálních akciových trhů | Velmi vysoká volatilita | Nízká likvidita | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Šíření viru | Globální šíření viru | Směr trendů | Aktuální situace | NPR | Domácnosti | Páka | Fundament | Prodejní tlak | Německý akciový index | Následky karantény | Tým Admiral Markets | Tomáš Raputa | Růst | Signál | Potenciál | Ekonomiky | Člen představenstva | Války | Poradce | Saúdové | Údaje | Hrozí krach | Ztrátové obchody | Globální trh s ropou | Hlavní měnové páry | Dobré návyky | Snížení produkce | Rhode Island | Connecticut | Delaware | Massachusetts | Maloobchodní tržby v USA | Jiří Makovský | Prognóza Evropské komise | AMC | Američtí těžaři | Obchodovat ropu | Konec cenové války | Dopad cenové války | Cenové pohyby | Superpočítač | Prudké pohyby | ATH | Růst výnosů | Objem obchodní pozice | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Dluhy | Vakcína | Spekulovat | Velký růst | Koronavirová pandemie | JDE | ČR | Bartův pattern | Absence regulace | Bart pattern | Obchodovaný objem | Manipulace trhu | Pump & Dump | Vedení společnosti | Rostoucí trend | Covid | Společnost Wirecard | Mississippi | Akcie Wirecard | Šance | Ceny | Cenové patterny | Progres | Konkrétní plán | Úloha zlata | World Gold Organization | Časový úsek | Možné zisky | Cenové hladiny | Obchodní hodiny | Přeobchodování | Počet akcií | Big Tech | Peso | P/E poměr | Biden | Americké prezidentské volby | Příležitosti k obchodování | Praktické tipy | Vakcinace | Očkování | LEN | Mutace koronaviru | Vakcína a covid | Typy indikátorů | Indikátory volatility | Indikátory objemu | Nejoblíbenější Forex indikátor | Nejoblíbenější Forex | Indikátory momenta | TUI | TUI Group | Německá cestovní kancelář | Cestovní kancelář | Největší německá cestovní kancelář | Cestovní kancelář TUI | Akcie na odepsání | Černý kůň | Černý kůň trhu | Akcie TUI | Cena akcií TUI | CNCE | MTNB | Definice skluzu | Skluz | Malá likvidita | Výdaje u obchodování | Jak snížit výdaje u obchodování | Jak snížit výdaje u obchodování Forexu | MXN | ZAR | HKD - Hong Kong Dollar | MXN - Mexican Peso | CNY - Chinese Yuan | SGD - Singapore Dollar | KRW - South Korean Won | ZAR - South African Rand | RUB - Russian Federation Ruble | INR - Indian Rupee
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE