Pátek 19. duben 2024 12:45
reklama
FTMO král
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO král

Rozpočtové příjmy

C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Ministerstvo financí dnes zveřejní výsledek hospodaření státu za 1Q

02.04.2024 Ministerstvo financí dnes zveřejní výsledek hospodaření státu za první čtvrtletí. Loni byl státní rozpočet na konci března v deficitu 166,2 miliardy korun, což byl nejhorší výsledek hospodaření od vzniku Česka. Letos byl po prvních dvou měsících roku rozpočtový schodek 102,5 miliardy korun, druhý nejhlubší po roce 2023.
img

Únorové hospodaření státního rozpočtu skončilo druhým nejhorším výsledkem v historii, hůře bylo už jen loni. Rozpočet letos vykáže schodek 230 miliard, státu pomůže vyšší daně a odvody, nižší inflace i mimořádné zdanění zejména menšinových akcionářů ČEZ

01.03.2024 Hospodaření české vlády vykázalo ke konci letošního února druhý nejhorší výsledek v historie. Schodek totiž činí 102,5 miliardy korun. Výraznější deficit vykázal státní rozpočet za první dva měsíce roku už jen loni, kdy schodek za měsíce leden a únor činil dokonce 119,7 miliardy korun. Zlepšení salda rozpočtu v porovnání s loňskem má na svědomí fakt, že rozpočtové příjmy letos meziročně rostou znatelně výrazněji než výdaje. Zatímco příjmy narůstají o 10,7 procenta, výdaje jen o 2,5 procenta.
C:\fakepath\Rusko4.jpg

Rozpočtový deficit Ruska loni mírně klesl, činil 1,9 procenta HDP

11.01.2024 Rusko za loňský rok vykázalo rozpočtový deficit 3,24 bilionu rublů (zhruba 820 miliard Kč), což odpovídá 1,9 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Na základě předběžných údajů to dnes oznámilo ruské ministerstvo financí. Schodek tak mírně klesl ve srovnání s předchozím rokem. Byl však vyšší, než vláda původně plánovala, informuje agentura Reuters.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu vloni klesly téměř o čtvrtinu

11.01.2024 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se vloni snížily zhruba o 24 procent na 8,822 bilionu rubů (asi 2,2 bilionu Kč) z 11,586 bilionu rublů v předchozím roce. K poklesu přispěly nižší ceny ropy, vyplývá z dnešních údajů ruského ministerstva financí, na které se odvolává agentura Reuters.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Analytici: Příjmy ruského rozpočtu nemusí splnit očekávání, hrozí vyšší daně

19.10.2023 Příjmy ruského rozpočtu by v příštím roce mohly zaostat za očekáváním, pokud bude kurz rublu silnější, než předpokládá rozpočtový plán, a pokud se nenaplní optimistické ekonomické předpoklady. Rusko by v takovém případě muselo zvýšit daňové zatížení podnikatelského sektoru, aby pokrylo vysoké výdaje na válku na Ukrajině. S odvoláním na analytiky to dnes uvedla agentura Reuters.
img

ITA40 klesla o téměř 2,5 %❗

08.08.2023 Itálie schválila 40% daň z dodatečných zisků bank pro rok 2023, jejímž cílem je podpořit fyzické osoby s prvními hypotékami a snížit daně v jiných odvětvích. Toto rozhodnutí, které oznámil místopředseda vlády Matteo Salvini, by mělo vládě přinést dodatečné rozpočtové příjmy ve výši více než 2 miliardy eur (2,2 miliardy dolarů). Nečekané zavedení daně lze považovat za protiopatření proti vyšším úrokovým sazbám v eurozóně. Italská vláda opakovaně naznačila, že úrokové sazby, které zvýšila ECB, jsou příliš vysoké a budou mít nevyhnutelné důsledky.
C:\fakepath\Rusko-sankce-2.jpg

Cenový strop na ruskou ropu navzdory zdražení funguje, tvrdí Washington

04.08.2023 Spojené státy se navzdory nynějšímu vzestupu cen ropy na světových trzích nadále domnívají, že díky dohodě o cenovém stropu na ruskou ropu se daří omezovat Moskvě příjmy a stabilizovat trhy s energiemi. Podle agentury Reuters to včera uvedl vysoce postavený činitel amerického ministerstva financí Eric Van Nostrand.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Singer: Příčinou nerůstu české ekonomiky je i provázanost s Německem

09.07.2023 Příčiny současného špatného výkonu české ekonomiky jsou například její provázanost s ekonomikou Německou, struktura hospodářství, zaostávání infrastruktury a rostoucí výdaje státu. Problémem jsou i dotace za pouhou existenci, míní bývalý guvernér České národní banky (ČNB) Miroslav Singer, který je nyní hlavním ekonomem Generali CEE Holding. Řekl to serveru Lidovky.cz. Česká ekonomika v letošním prvním čtvrtletí klesla meziročně o 0,5 procenta.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu za pololetí klesly téměř o polovinu

05.07.2023 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a zemního plynu se za prvních šest měsíců letošního roku meziročně snížily o 47 procent na 3,38 bilionu rublů (812,3 miliardy Kč). Na vině jsou nižší ceny a nižší objem prodeje. Podle agentury Reuters to vyplývá z údajů, které zveřejnilo ruské ministerstvo financí.
C:\fakepath\trader-05062023-40-zm.jpg

Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu v květnu meziročně klesly o třetinu

05.06.2023 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se v květnu meziročně propadly o 36 procent na 571 miliard rublů (zhruba 155 miliard Kč). Oznámilo to dnes ruské ministerstvo financí. Za poklesem stojí nižší ceny ropy a prudký pokles vývozu plynu do Evropy, napsala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\trader-16052023-39-zm.jpg

Agentura IEA: Pokles cen ropy neodpovídá vyhlídce na nedostatečnou nabídku

16.05.2023 Týdny trvající pokles cen ropy na světových trzích kvůli obavám z možné recese je v nesouladu s vyhlídkou na nedostatečnou nabídku a silnou poptávku v další části roku. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu s ropou to dnes uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruský rozpočtový deficit v prvních čtyřech měsících překročil celoroční cíl

11.05.2023 Ruský rozpočtový deficit od letošního ledna do dubna dosáhl 3,42 bilionu rublů (zhruba 960 miliard Kč), takže překročil celoroční vládní cíl. Vyplývá to z údajů ruského ministerstva financí. Ve stejném loňském období ruský rozpočet vykázal přebytek 1,2 bilionu rublů. Nyní je však pod tlakem kvůli růstu výdajů v souvislosti s válkou na Ukrajině a propadu příjmů z ropy a plynu.
C:\fakepath\trader-11042023-41-zm.jpg

Pozitivní trendy v ruské ekonomice nabírají na síle, uvedl Putin

11.04.2023 Ruské příjmy z prodeje ropy a plynu se budou v příštích měsících zvyšovat díky rostoucím cenám na světových trzích. Uvedl to dnes podle agentury Reuters ruský prezident Vladimir Putin. Dodal, že "pozitivní trendy" v ruské ekonomice nabírají na síle. Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes zlepšil odhad letošního růstu ruské ekonomiky, zhoršil však výhled na příští rok.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruský rozpočet za dva měsíce sklouzl do deficitu, loni v přebytku

06.03.2023 Ruský rozpočet vykázal za první dva měsíce letošního roku deficit 2,58 bilionu rublů (755,8 miliardy Kč), zatímco ve stejném období loni skončil v přebytku 415 miliard rublů. Moskva výrazně zvýšila výdaje, zatímco příjmy kvůli nižšímu prodeji ropy a plynu klesly. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ruské ministerstvo financí.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

Dohoda o globální minimální daň přišla o část své podstaty, tvrdí její kritik

20.01.2023 Dohoda o globální minimální dani z firemních zisků přišla o značnou část své podstaty, dokonce legitimizuje daňovou konkurenci. V dnes zveřejněném rozhovoru s agenturou AFP to na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu řekl ekonom Gabriel Zucman. Na plánované reformě mezinárodního daňového systému se dohodlo téměř 140 zemí, platit by mohla začít v příštím roce.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Globální minimální daň může rozpočtům přinést 220 miliard dolarů ročně

18.01.2023 Globální minimální daň z firemních zisků, která je součástí plánované reformy mezinárodního daňového systému, by mohla vytvořit dodatečné rozpočtové příjmy kolem 220 miliard dolarů (téměř pět bilionů Kč) ročně. To je téměř o polovinu více, než se dříve předpokládalo. Uvedla to dnes Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
img

Vývoz plynu z Ruska do Evropy letos klesl na postsovětské minimum

29.12.2022 Ruský vývoz plynu do Evropy prostřednictvím plynovodů se v roce 2022 propadl na postsovětské minimum. S odvoláním na údaje Gazpromu a vlastní výpočty o tom dnes informovala agentura Reuters. Připomněla, že Evropa snížila dovoz ruského plynu po invazi Moskvy na Ukrajinu a jeden z hlavních plynovodů byl poškozen dosud nevysvětlenými výbuchy.
img

Ropa po zveřejnění iniciativy demokratů opět pod tlakem 📉

08.12.2022 Před časem jsme byli svědky oživení na trhu s ropou v důsledku úniku z ropovodu Keystone, kvůli němuž již bylo zahájeno federální vyšetřování. Ropa však začala klesat poté, co trhy obletěly zprávy naznačující, že někteří senátoři v Kongresu přišli s novou iniciativou na zvýšení zdanění "velkých ropných" společností s cílem zvýšit rozpočtové příjmy. Kromě zvýšení zdanění chtějí senátoři přimět ropné společnosti k výraznému zvýšení produkce. Politici jsou zjevně znepokojeni proinflačním růstem cen ropy v USA. V důsledku toho se "černé zlato" opět dostalo pod tlak a vrací velkou část svých dřívějších zisků.
C:\fakepath\trader-21102022-24-zm.jpg

Rozpočtový schodek USA v uplynulém fiskálním roce klesl o polovinu

21.10.2022 Rozpočtový schodek Spojených států se v uplynulém fiskálním roce snížil o polovinu na 1,375 bilionu dolarů (zhruba 34,5 bilionu Kč). Oznámilo to dnes americké ministerstvo financí. Za poklesem deficitu stály nižší výdaje související s nemocí covid-19 a rekordní rozpočtové příjmy, které byly důsledkem silného hospodářského růstu, napsala agentura Reuters.
img

Rozbřesk: OPEC+ navzdory napjatému trhu snižuje produkci ropy a přidává evropské ekonomice další ránu

06.10.2022 Členové sdružení OPEC+ se na včerejším zasedání rozhodli omezit od listopadu produkci o 2 miliony barelů denně (mbpd) oproti kvótám platným v současnosti. Ve skutečnosti tak sice bude produkce nižší asi "jen" kolem 1 milionu bpd, neboť těžba v řadě zemí v poslední době kvótám neodpovídala, ale i to je pro stomiliónový trh rozhodně citelné množství, obzvlášť v dnešní době. Tržní reakce byla nicméně prozatím relativně opatrná - barel Brentu zdražil na 93,3 USD/barel, což značí, že trh do velké míry s podobným vývojem počítal.
img

Komodity: OPEC+ snižuje produkci ropy

06.10.2022 Členové sdružení OPEC+ se na včerejším zasedání rozhodli omezit od listopadu produkci o 2 milióny barelů denně (mbpd) oproti kvótám platným v současnosti. Ve skutečnosti tak sice bude produkce nižší asi "jen" kolem 1 mbpd, neboť těžba v řadě zemí v poslední době kvótám neodpovídala, ale i to je pro stomiliónový trh rozhodně citelné množství, obzvlášť v dnešní době.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajinská vláda usiluje o dohodu s MMF o novém úvěrovém programu

10.06.2022 Ukrajina potřebuje uzavřít s Mezinárodním měnovým fondem (MMF) dohodu o novém úvěrovém programu, protože její úsilí o odvrácení ruské invaze má tvrdé dopady na veřejné finance. Řekl to ukrajinský ministr financí Serhij Marčenko. K uzavření nové dohody s MMF nedávno vyzval také guvernér ukrajinské centrální banky Kyrylo Ševčenko.
img

Nové způsoby prodeje zlata z Ruska, které činí hodnotu 20 miliard USD za rok

06.04.2022 Velmi velký ruský zlatý průmysl objevuje nové způsoby, jak prodávat svůj kov, mezi nápady patří větší vyvážení do Číny a na Blízký východ, jelikož sankce jeho normální prodejní trasy omezují.
img

Příjmy rozpočtu nafoukla inflace, na skutečném osekání výdajů bude muset Fialova vláda ještě zapracovat. Nebo zvýšit daně, jak radí prezident Zeman i Mezinárodní měnový fond

19.02.2022 Po včerejšku máme nový rozpočet. Alespoň tedy jeho základní rámec. Vláda tak učinila první krok ven z provizoria, kompletně by se z něj měla dostat zhruba za měsíc. Oproti rozpočtu Babišovy vlády omezila výdaje o 77 miliard korun. Mnohdy ale jde spíše jen o optické omezení nebo o omezení, které bude obtížně udržitelné pro příští léta.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Rozpočtový schodek USA byl v prosinci nejnižší za dva roky

13.01.2022 Rozpočtový schodek Spojených států se v prosinci meziročně snížil o 85 procent na 21 miliard dolarů (445,7 miliardy Kč). Jedná se o nejmenší měsíční schodek za poslední dva roky. Příjmy do státní kasy z daně z příjmu fyzických osob prudce vzrostly díky zvýšené zaměstnanosti. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí.
C:\fakepath\USA.jpg

Rozpočtový schodek USA na začátku nového fiskálního roku výrazně klesl

11.11.2021 Rozpočtový schodek Spojených států se v říjnu meziročně snížil o 42 procent na 165 miliard dolarů (3,6 bilionu Kč). Rozpočtové příjmy se díky vyššímu výběru daní od jednotlivců i podniků vyšplhaly na nejvyšší říjnovou úroveň v historii. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí. Říjen byl prvním měsícem nového fiskálního roku v USA.
C:\fakepath\p-21092021-lv.gif

Polská vláda zlepšila výhled ekonomiky, letos čeká růst až o 4,9 procenta

21.09.2021 Polská ekonomika si v letošním roce vede lépe, než se předpokládalo. Hrubý domácí produkt (HDP) by se tak měl zvýšit o 4,8 až 4,9 procenta místo dosud předpokládaných čtyř procent. Uvedl to dnes polský premiér Mateusz Morawiecki. Ten rovněž oznámil úpravy rozpočtu, za kterými stojí překvapivě vysoké rozpočtové příjmy.
C:\fakepath\USA.jpg

Rozpočtový schodek USA stoupl v červenci na rekordních 302 miliardy USD

12.08.2021 Rozpočet vlády Spojených států vykázal za červenec deficit 302 miliardy USD (6,5 bilionu Kč), což je rekordní údaj pro tento měsíc. Mohou za to pokračující vysoké výdaje na programy pomoci, kterými se vláda snaží řešit dopady hospodářské krize způsobené pandemií nemoci covid-19, a pokles příjmů kvůli loňskému přesunu splatnosti daní. Loni v červenci rozpočtový deficit činil 63 miliard USD. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnilo americké ministerstvo financí.
Související klíčová slova: FOREX | Čína | Finance | Peníze | Expert | Inflace | OECD | Rusko | USA | OPEC | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Austrálie | Polsko | Apple | Analytik | Ceny ropy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Rizika | Export | Rozpočtový deficit | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Bloomberg | Centrální banka | Centrální banky | ECB | Ekonomika | Futures | G7 | Investice | Komodity | Kurz | MIFID | MMF | Prodejní cena | Riziko | Ropa | Splatnost | Trend | Výkonnost | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | ČEZ | Evropa | Cena ropy | XTB | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | EU | Aukce | Ekonom | Zkušenosti | IEA | ČSOB | Financování | Daňové ráje | Lukáš Kovanda | Mezinárodní měnový fond | Ceny akcií | Komunita | Index | Investiční strategie | Podpora | Banka | Brent | Cena | Česká ekonomika | Dolar | Finanční prostředky | Fiskální rok | Graf | Guvernér české národní banky | Hrubý domácí produkt | Investiční | Investiční doporučení | Irsko | ISM | Jiří Tyleček | Kurz rublu | Makroekonomické ukazatele | Miroslav Singer | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Státní rozpočet | Trh | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CEE | Indie | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Spojené státy | Černé zlato | Hrubý domácí produkt (HDP) | Výsledek hospodaření | Komise | Unicredit | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Agentura AP | Polská centrální banka | Brazílie | Živnostník | Podnikání | Ministr financí | Polská ekonomika | Agentura Reuters | Americké trhy | Futures kontrakty | Cena Brentu | Firmy | Vladimir Putin | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Ropné společnosti | Guvernér | Zahraniční investice | Ztráty | Saúdská Arábie | Rozpočtová pravidla | Tempo růstu | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Výhled | Exxon | Chevron | Mzdy | Dnešní zpráva | Data z amerického trhu práce | Krize | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příjmy | xStation | ČTK | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | UniCredit SpA | Nákupy zlata | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | OPEC+ | Podniky | Renaissance Capital | Akcie společnosti | Ruská centrální banka | Pokles cen ropy | Dopady na ekonomiku | Zpřísňování měnové politiky | Platby v hotovosti | Příjmy Ruska | Dolarové sazby | Společnost Gazprom | Gazprom | Pokles cen | Situace na trzích | Oživení ekonomiky | Deficit rozpočtu | Italská vláda | Finanční situace | Kurzarbeit | Vývoz ropy | Trinity Bank | Hospodářské krize | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Deficit | Trinity | LNG | Objem | Bílý dům | Růst ruské ekonomiky | Firma | Bilance | Zasedání vlády | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Vyšetřování | Amazon | Miliardy | Vyhlídky | AFP | Ekonomka | Globální trh | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | Hospodaření státu | Průmysl | Rozvoj | Pojišťovny | Prognózy | Ruská ropa | Plyn | Kontrakty | Moskva | Nord Stream | Nižší ceny ropy | Úroky | Měnové politiky | xStation5 | Úbytek | NERV | Miliardy korun | Zasedání měnového výboru | Schodek státního rozpočtu | Hospodaření | Washington | Miliardy eur | Ekonomické sankce | Poradenství | Podnik | Vyšší inflace | Veřejné finance | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Ruský premiér | Americké ministerstvo | Ceny energií | Komunikace | Prezident | Trhy | Evropské ekonomiky | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Pandemie | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Financování vládních výdajů | Výdaje | Pesimismus | Sazby beze změny | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | OIL.WTI | ITA40 | Vývoj | Výkyvy | Prudký pokles | Opatření vlády | Brusel | Fiskální politiky | Kabinet | Pokles vývozu | Anton Siluanov | Obavy trhu | Dopady pandemie | Historie | Index ISM | Index ISM ve službách | Babišova vláda | Růst | Poslanci | Biliony USD | Biliony | České vlády | Ekonomiky | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Umělá inteligence | Práce | Údaje | DPH | Oživení v Číně | Prezident Vladimir Putin | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Rozpočtový schodek USA | Data z americké ekonomiky | Úspory | Hospodářské oživení | Statistiky | Debata | Rozhodnutí o sazbách | Zaměstnanci | Denní pokles | Blízký východ | Dovoz | Vývoz | Zadlužení | Bezpečnost | CL | Rozpočtový úřad Kongresu | Ruské ministerstvo financí | Omezení produkce | Cena ruské ropy | Cena ruské ropy Urals | Urals | JDE | Unie | Agentura IEA | Novatek | CBO | Mišustin | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Národní rozpočtová rada | Investice do infrastruktury | Covid | Vyšší daně | Ukrajinská vláda | Kyrylo Ševčenko | Ceny | Společnost XTB | Rekordní deficit | Výhled na příští rok | Analytik XTB | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Ruská vláda | Nižší výdaje | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Politici | Plynovody | Měnový fond | Příjmy z prodeje ropy | Množství peněz | Nařízení | XOM | CVX | Ruské společnosti | Polská vláda | NBP | Zdravotní péče | VTB | Tržní reakce | Kov | XOM.US | Oživení americké ekonomiky | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | xStation 5 | ISM ve službách | Fiskální rok ve Spojených státech | Polymetal | CVX.US | Chevron (CVX.US) | Výrazná inflace | Těžaři | Těžař zlata | Ruský ministr | Nadnárodní společnosti | Konkurence | Prodej | Dopady pandemie covidu-19 | Minimální sazby daně | Sazby daně | Zvýšení produkce | Pokles poptávky | Načasování | Dodávky ruského plynu | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Společnosti | Opatření | Rychlý růst | Ruský rozpočet | Mathias Cormann | Minulá výkonnost | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Snížení schodku | Rozpočtový schodek Spojených států | Ruský prezident | Fialova vláda | Společnost | TIM | Jens Stoltenberg | | Zlotý | Daňové zatížení | Jamal | Miliardy USD | Těžař | CentroCreditBank | Jevgenij Suvorov | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Polymetal International | Ruský útok | Ruská armáda | Promsvjazbank | Kyjev | Ukrajinské ministerstvo financí | Michail Mišustin | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Pokles inflace | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Nord Stream 1 | Výkon ruské ekonomiky | Occidental | Nové daně | Přijetí | Cenový strop | Marketingová komunikace | Vývoz plynu | Cenový strop na ruskou ropu | Daň z mimořádných zisků | Akcie společnosti Chevron | Zastropování cen | Windfall tax | Síla Sibiře | Zastropování cen energií | Cenové limity | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Daně z neočekávaných zisků | Války na Ukrajině | CZ | Strop na ruskou ropu | Západní země | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | Ruský ministr financí | Rozpočtový deficit Ruska | Vývoz plynu z Ruska do Evropy | Vývoz plynu z Ruska | Gazprom Export | NATO Jens Stoltenberg | Generální tajemník NATO | Vývoz plynu do Evropy | Ruský vývoz plynu do Evropy | Ruský vývoz plynu | Vyšší náklady | Příjmy ruského rozpočtu z ropy | Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu | Zbrojní průmysl | Pozitivní trendy | Ministerstvo financí dnes | Poptávka v Číně | Ruský rozpočtový deficit | Konsolidační balíček | Vice | Příjmy ruského rozpočtu | Odvody | Nižší ceny | Nejhorší výsledek | Denis Popov | Anton Tabach | Pandemie covidu | ProCent | Deficit Ruska | Výsledek hospodaření státu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Rozpočtová pravidla
Rozpočtová pravidla EU
Rozpočtové deficity
Rozpočtové deficity a přebytky
Rozpočtové deficity vlád
Rozpočtové krize
Rozpočtové opatření
Rozpočtové politiky
Rozpočtové přebytky
Rozpočtové přebytky USA

Následující klíčová slova

Rozpočtové schodky
Rozpočtový balíček
Rozpočtový deficit
Rozpočtový deficit americké federální vlády
Rozpočtový deficit Francie
Rozpočtový deficit Itálie
Rozpočtový deficit Ruska
Rozpočtový deficit USA
Rozpočtový přebytek
Rozpočtový přebytek Německa
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
Potvrďte prosím... Zavřít