Úterý 05. červenec 2022 18:27
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Vantage
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Index relativní síly

img

Technický přehled páru GBP/USD: pár očekává zveřejnění nejnovějších údajů o stavu zaměstnanosti v USA

03.06.2022 Pár GBP/USD se před zveřejněním nejnovější zprávy o stavu zaměstnanosti v USA obchoduje ve velmi úzkém rozmezí 1,2555-1,2585. Reakce trhu může být různá, ale zachování včerejšího pozitivního sentimentu povede k dalšímu růstu ceny, zatímco změna povede k poklesu.
img

Technický přehled páru AUD/USD: pár čeká na vydání nejnovější zprávy o stavu zaměstnanosti v USA

03.06.2022 Pár AUD/USD se před zveřejněním nejnovější zprávy o stavu zaměstnanosti v USA obchoduje nad úrovní 0,7245. Reakce trhu může být různá, ale zachování včerejšího pozitivního sentimentu povede k dalšímu růstu ceny, zatímco změna povede k poklesu.
img

Technický přehled páru XAU/USD: zlato zaznamená lokální pokles

01.06.2022 Zlato prolomilo formaci nesymetrického trojúhelníku, protože poptávka po dolaru včera opět vzrostla. S největší pravděpodobností ceny ještě více sníží další negativní sentiment.
img

Technický přehled WTI: ceny ropy se odrazí nahoru

01.06.2022 Ceny ropy se dokázaly udržet nad hladinou 115,00 a vykazují vzestupnou dynamiku i přes pokračující vysokou poptávku, vojenský konflikt na Ukrajině a sankce ze strany Západu.
img

Technický přehled pro WTI: ceny ropy po mírném poklesu pravděpodobně opět porostou

30.05.2022 Kotace se nachází nad střední linií Bollingerova indikátoru, nad SMA 5 a SMA 14. Index relativní síly (RSI) je pod zónou překoupenosti, zatímco stochastický indikátor se v překoupené oblasti již nachází.
img

Technický přehled páru USD/CAD: cena se nejspíš odrazí nahoru a poté znovu klesne

30.05.2022 Pár USD/CAD zůstává pod tlakem v důsledku rostoucích cen ropy a rozhodnutí Bank of Canada pokračovat ve zvyšování sazeb za všeobecného oslabování dolaru.
img

Technický přehled páru USD/JPY: cena se nejspíše odrazí vzhůru

26.05.2022 Pár USD/JPY našel support na úrovni 126,50. Posunout ho dále nahoru mohou rostoucí chuť riskovat a pokles výnosů amerických státních dluhopisů, zejména pokud údaje o americkém HDP za 1. čtvrtletí předčí očekávání.
img

Technický přehled páru USD/CAD: cena může klesat

26.05.2022 Pár USD/CAD se konsoliduje nad úrovní 1,2800 před zveřejněním údajů o maloobchodních tržbách v Kanadě. Pokud ukazatelé vykáží měsíční hodnotu horší, než se očekávalo, pak dojde k poklesu páru. Další hnací silou by mohly být rostoucí ceny ropy.
img

Potenciální nákup akcií Starbucks Corporation (SBUX) (spotřebitelský sektor/restaurace)

24.05.2022 Akcie Starbucks již byly pod tlakem pandemického faktoru COVID-19, vnitřních finančních důvodů a poté pod tlakem politického rozhodnutí opustit Rusko vedlo ke ztrátě části zisku a nedůvěře několika investorů. Ale ty nejdůležitější problémy, byť ne kritické, jsou přítomnost záporného vlastního kapitálu, vysoká úroveň dluhu a neatraktivní hodnoty poměru cena/zisk (P/E) 19,58x oproti hodnotě 17,1x v odvětví a 15,1 x na trhu, stejně jako poměr ceny a zisku (PEG), který je 1,4x. Poměr dluhu k vlastnímu kapitálu ve výši 16,024 miliardy USD je 8,761 miliardy USD, ale zároveň je dluh společnosti dobře pokryt provozním cash flow ve výši 33,1 % a je kompenzován 11,5násobným pokrytím EBIT. Vysoká výše dluhu vznikla na pozadí zpětného odkupu akcií společností. Kvůli kapitálové disparitě je obtížné odhadnout návratnost vlastního kapitálu (ROE) Starbucks. Obecně nebyly za poslední 3 měsíce zjištěny žádné znepokojivé události a ani nebyly pozorovány důvěrné prodeje akcií.
img

Technický přehled pro XAU/USD: může se obnovit růst

24.05.2022 Kvůli sílícímu napětí v USA, Číně a na Tchaj-wanu začíná zlato stoupat od úrovní pod 1 858,85 USD. Pravděpodobně se objeví rally, protože záležitost jistě vyvolá nákupy investorů.
img

Technický přehled páru EUR/USD: cena nejspíš nadále poroste

24.05.2022 Pár EUR/USD se obchoduje nad úrovní 1,0700 kvůli rostoucím očekáváním výraznějšího zvýšení sazeb ze strany Evropské centrální banky.
img

Technický přehled pro WTI: krátkodobě může dojít ke konsolidaci cen

24.05.2022 Na ceny ropy tvrdě doléhají dva protichůdné faktory. Na jedné straně přetrvávající vysoká poptávka po energetických zdrojích, na druhé straně riziko nového konfliktu v USA, na Tchaj-wanu a v Číně. Případné zmírnění napětí v této otázce vyvolá další cenový růst, zatímco trvalejší napětí bude na kotace vyvíjet tlak.
img

Technický přehled pro WTI: růst se nejspíše obnoví

23.05.2022 Ropa zůstala v bočním kanálu, protože obchodníci mají obavy, že světová ekonomika upadne do recese. Dalším faktorem bylo geopolitické napětí na Ukrajině, které má až doteď výrazný dopad na ceny. Dnes je však pravděpodobné, že ropa poroste kvůli pozitivnímu sentimentu na trhu a rostoucí poptávce po komoditách.
img

Technický přehled páru USD/CAD: cena nejspíše klesne, ale pouze nepatrně

23.05.2022 Pár USD/CAD se v důsledku rostoucích cen ropy a slábnoucí poptávce po dolaru obchoduje nad úrovní supportu. Dalším faktorem jsou klesající výnosy amerických státních dluhopisů, což bylo ovlivněno rostoucími obavami z recese a stagflace.
img

Technický přehled páru GBP/USD: cena nejspíš nadále poroste

23.05.2022 Pár GBP/USD se obchoduje pod úrovní rezistence na 1,2575 kvůli rostoucím očekáváním agresivnějšího zvyšování sazeb ze strany Bank of England a kvůli slábnoucí poptávce po dolaru. Dalším faktorem jsou klesající výnosy amerických státních dluhopisů, což bylo ovlivněno rostoucími obavami z recese a stagflace.
C:\fakepath\meded-22052022.png

Další propad indexu S&P 500 a intradenní medvěd

22.05.2022 Americký akciový trh po krátkém oživení v první polovině týdne pokračoval v poklesech. Zejména kvůli středečnímu propadu index S&P 500 za celý týden odepsal 3,05 %.
img

Technický přehled pro WTI: je možný lokální růst ceny

17.05.2022 Ropa dosáhla nového lokálního maxima, když poptávka po dolaru zeslábla a tržní sentiment se zlepšil. Mnoho lidí doufá, že tato dynamika v sobě silné poptávky vydrží a zabrání globální ekonomice upadnout do recese.
img

Technický přehled páru EUR/USD: cena může zaznamenat lokální nárůst

17.05.2022 Pár EUR/USD roste díky rostoucí tržní poptávce po rizikových aktivech a díky neutuchající naději, že evropská ekonomika neupadne do hluboké recese. Současná situace rovněž podporuje rollback, který započal na akciových trzích, a také vyvíjí tlak na dolar.
img

Technický přehled páru EUR/USD: cena možná opět klesne

16.05.2022 Pár EUR/USD se obchoduje poblíž úrovně 1,0400 před zveřejněním čerstvých zpráv o spotřebitelské inflaci v eurozóně a před projevy Christine Lagardeové a Jeroma Powella. Tlak se vrátí, pokud se inflace v EU stabilizuje a Lagardeová oznámí, že se úrokové sazby již dále zvyšovat nebudou.
img

Technický přehled WTI: cena se může zvýšit

16.05.2022 Ropa roste díky rostoucí poptávce po energii a nejnovější politice OPEC. Je velká šance, že tento býčí trend bude tento týden pokračovat.
img

Technický přehled páru USD/CAD: cena by mohla opět klesnout

06.05.2022 Pár USD/CAD se zastavil v očekávání dubnové zprávy o stavu zaměstnanosti v USA. Data ukážou, zda byl optimistický odhad Fedu správný, a ovlivní budoucí kroky centrální banky týkající se úrokových sazeb. Pokud budou výsledky znatelně horší, než se očekávalo, trh to bude brát jako signál pro Fed, aby zastavil zvyšování sazeb, což navrátí chuť riskovat. To následně vyvolá pokles páru.
img

Technický přehled páru AUD/USD: cena možná vzroste

06.05.2022 Pár AUD/USD našel support na úrovni 0,7070 poté, co ve čtvrtek výrazně poklesl z důvodu nadcházejících dubnových údajů o stavu zaměstnanosti v USA. Pokud budou výsledky znatelně horší, než se očekávalo, trh to bude brát jako signál pro Fed, aby zastavil zvyšování sazeb, což navrátí chuť riskovat. To následně vyvolá nárůst páru.
img

Technický přehled páru EUR/USD: cena možná znovu poroste

05.05.2022 Je možné, že se pár EUR/USD posune k úrovni 1,0570 před zítřejším zveřejněním zprávy o stavu zaměstnanosti v USA. Pokud budou data horší oproti očekáváním, pár stoupne ještě výše.
img

Technický přehled páru USD/CAD: cena pravděpodobně opět klesne

05.05.2022 Pár USD/CAD se konsoliduje nad úrovní 1,2715 po výrazném poklesu, který nastal po zasedání Fedu. Přestože je cena pod tlakem kvůli mírnějšímu postoji americké centrální banky k budoucnosti úrokových sazeb, cena se zvyšuje kvůli nárůstu cen ropy. To však možná nebude trvat dlouho, protože horší výsledky dat o pracovních pozicích v USA, která vyjdou zítra, by mohla stlačit cenu dolů.
img

USD/CHF: dolar se snaží ukončit 50letou dominanci švýcarského franku

28.04.2022 Švýcarský frank vůči americkému dolaru nadále oslabuje a směřuje k největšímu měsíčnímu poklesu za téměř 10 let. Od pondělí USD/CHF posílil o 1,25 % poté, co ve středu testoval nové maximum 0,9701. To je nejvyšší hodnota za téměř 2 roky. Ve včerejším obchodování americký dolar posílil vůči franku o zhruba 80 bodů, tedy o 0,75 %. Dnes pokračuje ve svém vzestupném tempu a snaží se dosáhnout nových vrcholů.
img

Technický přehled páru GBP/USD: možnost dalšího poklesu ceny

25.04.2022 Pár GBP/USD je pod tlakem z důvodu nedávných ekonomických problému ve Spojeném království. Vlastně možné zvýšení úrokových sazeb centrální bankou Spojeného království (BoE) by cenu zvrátit nemohlo, zejména kvůli očekávanému prudkému zvýšení úrokových sazeb ze strany Fedu.
img

LUNA se stává nejžhavější kryptoměnou uprostřed poklesu trhu

23.02.2022 LUNA token Terra se dostal na vrchol nejvíce diskutovaných kryptoměn na trhu navzdory nepříjemnému výkonu v posledních třech měsících.
img

Bitcoin klesl v důsledku hromadného panického prodeje a otestoval cenovou hranici 33 000 USD

25.01.2022 Bitcoin klesl v důsledku hromadného panického prodeje a otestoval cenovou hranici 33 000 USD. Největší propad nastal v pátek, kdy došlo k třídennímu poklesu. Podle Coinglass, informační platformy pro obchodování s kryptoměnovými futures, uzavřelo za posledních 24 hodin své pozice více než 230 000 obchodníků, přičemž celková částka likvidace činila 866 mil. USD.
img

První bitcoinová metaverse hra získala 3,5 mil. USD

15.12.2021 Trh s kryptoměnami a související obory, jako je DeFI a NFT, nadále rozšiřují své vlastní publikum integrací různých společností do metaměn. Mainstreamová kryptoměna drží krok s globálními trendy a v blízké budoucnosti také spustí metaverse. Vývojář Moonray PBC uspořádal své první kolo investic a soudě podle výsledků investoři pozitivně pohlížejí na možnost hostování metaverse na bitcoinové síti.
C:\fakepath\spx-31102021-1.png

Index S&P 500 je na novém rekordu, býci přijali i výsledkový oddech Applu a Amazonu

31.10.2021 Index S&P 500 v uplynulém týdnu opakovaně posunul historické maximum a celkově vzrostl o 1,33 %.
C:\fakepath\spx-04072021.png

Rekordní jízda pokračuje, index S&P 500 je nad 4 300

04.07.2021 Americký akciový index S&P 500 v uplynulém týdnu posiloval každý den, nejvíce ve čtvrtek a v pátek, a celkově zpevnil o 1,67 % na další historické maximum.
C:\fakepath\stop-looking-for-holy-grail_orig.jpeg

Jak porozumět technické analýze: Pět nástrojů, které vám pomohou obchodovat na nestabilních trzích

05.11.2019 Technická analýza je častou volbou mezi pokročilými obchodníky – představuje nástroje, které mohou být ku prospěchu každému obchodníkovi a investorovi. V podstatě jde o to, jak vykládat pohyby na trhu, a tak lépe porozumět náladě trhu, identifikovat obchodní příležitosti a řídit rizika.
img

Technická analýza: Euro dobývá ztracené pozice

16.11.2018 Koruna se stále drží v zajetí sílícího eura, o čemž vypovídá i vývoj grafu, který hovoří ve prospěch unijní měny. Dle očekávání jsme se nakonec dočkali pokoření hranice 26 EURCZK, kde se momentálně konsolidovala cena páru. Ke konci týdne pozorujeme mírné oslabení vzestupného trendu, když se tuzemské měně alespoň částečně podařilo vybočit z růstového kanálu eura. Nabízí se tak myšlenka částečného zkorigování koruny směrem k úrovni 25,90 EURCZK.
img

Technická analýza: Obavy ze sankcí na Írán přinášejí na trh s ropou cenovou konsolidaci

31.10.2018 S částečným uklidněním situace na kapitálových trzích se dostavila i stabilizace ropného sektoru resp. ceny černého zlata. Propad ceny ropy, která ze svých říjnových maxim stihla již odepsat 12%, se zastavil také díky blížícím se sankcím na Tehrán, které vejdou v platnost 5. Listopadu. Obavy o nabídkovou stranu, způsobené výpadky íránské produkce, se již ovšem jeví jako poměrně liché, neboť Saúdská Arábie potvrdila navýšení těžby.
img

Technická analýza: Jestřábí výroky koruně sílu nedodaly, Draghiho euro neslyší

26.10.2018 Jestřábí výroky zástupců ČNB koruně kýžený efekt posílení nepřinesly a masivní výprodeje akcií také zrovna nepomohly. Přes veškerou skepsi posledních týdnů se koruně daří držet pod rezistentním pásmem v koridoru hodnot 25,875 – 25,90 EURCZK. Krátký nádech tuzemské měny pod úroveň 25,80 EURCZK měl pouze jepičí život a růstový trend eura tak zůstává nenarušen. Určitou naději na lepší zítřky dává index relativní síly RSI, který signalizuje přeprodanost české koruny.
img

Technická analýza: Cena ropy ve znamení vyvážených sil

06.09.2018 Přestože se aktuální cena ropy nachází na úrovni z minulého týdne, nouze o zajímavé události rozhodně nebyla. Ropní býci se nejprve zaradovali z čísel agentury EIA, která reportovala pokles zásob o 2,566 mil. barelů (trh očekával pokles o 0,686 mil. barelů). Dalším důvodem pro posílením ceny „texaského čaje“ byl hurikán blížící se na americké východní pobřeží, který měl za následek evakuaci několika ropných plošin v Mexickém zálivu.
img

Technická analýza: Krátkodobé vlivy přírodních živlů přestávají ovlivňovat cenu ropy

21.09.2017 Včerejší zasedání centrálních bankéřů výrazně podpořilo dolar, který se částečně promítl negativně i do večerního obchodování. Na včerejší výsledek ohledně stavu zásob ropy trh moc nehleděl, i když zásoby rostly víc, než bylo očekávání trhu. Za tím mohou stát dozvuky série hurikánů, které ovlivnily spotřebu ropy. O to více bude zajímavé sledovat trh s fyzickou ropou v nadcházejících období, kdy krátkodobé vlivy přírodních živlů by měly odeznít a dát tak ucelenější představu o trhu s černým zlatem.
img

Indikátor RSI: pomůže najít vstupní oblasti

06.09.2017 RSI (z anglického Relative Strenght Index) je indikátor patřící do skupiny oscilátorů, vyjadřuje překoupenost nebo přeprodanost určitého trhu. Říká nám, zda je vhodný okamžik pro nákup nebo prodej daného trhu. Na horizontální ose vidíme čas a na ose vertikální hodnoty od 0 do 100. Nad hodnotou 50 jd eo pozitivní signál a pod hodnotou 50 jde o negativní signál.
img

Technická analýza: Je Harvey hrozbou nebo příležitostí na ropě?

31.08.2017 Lehká americká ropa je pod tlakem kvůli hurikánu Harvey. V oblasti, kde hurikán řádí nejvíce, se nachází významná část amerických rafinerií a jejich výpadek citelně působí útlum na straně poptávky. Dočasně se tak vytváří tlak na růst zásob, který se negativně promítá do cen černého zlata. Na druhou stranu, takto vzniklá situace může přinést zajímavou investiční příležitost, protože přírodní vlivy mívají na ceny jen krátkodobý vliv.
img

Technická analýza: Index DAX může začít nový růstový trend

13.06.2017 Index DAX během posledních čtrnácti dní dostoupal až na svá nová historická maxima při hodnotě 12 878 bodů. Důvodem pro růst byly pozitivní čísla z ekonomiky v podobě počtu nově vytvořených pracovních míst spolu s klesající nezaměstnaností a rostoucí inflací v klíčových regionech. Politické události pro trhy rovněž nepřinesly žádná negativní překvapení. Silný mandát francouzského prezidenta spolu s naopak oslabenou pozicí britské premiérky mohou připravit vhodné podhoubí pro příští růst.
img

Technická analýza: Index DAX čeká na impuls, který ho rozhýbe od 12 600 bodů

30.05.2017 Obchodníci v posledních dnech a týdnech volí především strategii vyčkávání. Světové indexy se pohybují v maximálním denním rozpětí půlprocentní změny. Index volatility VIX poklesl k hodnotě 10 bodů, kde se z historického hlediska nikdy příliš dlouho nezdržel a již brzy by se tak na trhu měla udát nějaká výraznější změna trendu. Z hlediska techniky je DAX prozatím nastaven k mírnému růstu, který však za nižších a nižších objemů pomalu ztrácí na přesvědčivosti.
img

Technická analýza: Dolar vykazuje první známky obratu trendu

18.05.2017 Americký dolar dnes ráno projevuje první známky možného obratu po 4 obchodních seancích. Politická nestabilita spojená s kauzou prezidenta Donalda Trumpa rozkolísala světové trhy až včera. Dolar však reagoval s předstihem a dá se tedy očekávat alespoň částečná korekce, která by mohla být podpořena odpoledními čísly z trhu práce v USA.
img

Technická analýza: Euro nadále posiluje, obrat trendu se zatím nekoná

16.05.2017 Euro dále posiluje na vlně pozitivního sentimentu a dolar ne a ne nalézt technickou oporu. V případě proražení úrovně R2 může nadále posilovat až k úrovni denní R3 při 1,1093 EURUSD. Obrat pro dolar by mohl nastat ve čtvrtek spolu s daty z trhu práce ve Spojených státech.
img

Technická analýza: DAX pokračuje v poklesu

13.04.2017 DAX dnes reagoval v návaznosti na ostatní světové indexy poklesem. Současné úrovně se již mohou investorům zdát jako „překoupené“ a index tak nadále kreslí klesající trend. Zdá se, že příchozí data z ekonomiky již neposkytují spolehlivé vodítko, kam se trhy vydají a celkový sentiment je více udáván činy a proslovy významných světových politiků. „Index strachu“ VIX již napovídá, že bychom se v příštích týdnech měli připravit na zvýšenou volatilitu oběma směry, a to především v souvislosti s francouzskými prezidentskými volbami.
img

Technická analýza: Euro nadále posiluje. Trhy reagují na geopolitické napětí

12.04.2017 Americký dolar oslaboval díky poslednímu geopolitickému vývoji. USA svým raketovým útokem na syrské základny a „siláckými“ postoji prezidenta Trumpa vůči KLDR nastavily pro dolar sestupný trend. Lze očekávat jeho další postupné oslabování k úrovni R1 při při 1,0629 EURUSD.
img

Technická analýza: Libra dopoledne posílila, na tahu je nyní dolar

05.04.2017 Večerní FOMC Fed může dolar podpořit a zastavit tak čerstvý up-trend, o který se libra snažila během dopoledne. Pro sterling byly oporou lepší makrodata v podobě indexu nákupních manažerů PMI, který v USA vyšel v 16:00 CET. „Studenou sprchou“ pro libru byla dnešní čísla z trhu práce od agentury ADP a nyní vůči dolaru opět ztrácí.
img

Technická analýza: Dolar dnes může mít nad eurem převahu

05.04.2017  Euru se včera podařilo zlomit pětidenní nadvládu dolaru. Situace se však může opět otočit, odpoledne nás čekají první...
img

Technická analýza: DAX minulý týden dosáhl vrcholu, může opět klesat

04.04.2017 DAX má za sebou výborný minulý týden, kdy se dokázal dotáhnout až blízko svým maximům z března 2015, tedy necelých 12 400 bodů. Tuto hranici se mu ovšem překonat nepodařilo a zamířil opět jižním směrem. Pokud bude jeho pohyb kopírovat vytyčený trendový kanál, můžeme počítat s jeho návratem zpět k 12 000 bodům.
img

Technická analýza: Euro má šanci obrátit trend

04.04.2017  Měnový pár EURUSD dnes ráno zamířil směrem dolů a to již pátou obchodní seanci v řadě. Pokud by projev prezidenta ECB podpořil euro, můžeme se dočkat obratu trendu a návratu eura zpět blíže k honotám při 1,0700 EURUSD.
img

Technická analýza: Libra v reakci na Brexit mírně klesla. Může ale formovat nový růstový trend

29.03.2017 Dnešní oficiální spuštění Brexitu předznamenala nervozita při ranním obchodování, když tradeři raději uzavírali své librové pozice. Zdá se však, že trh již bezprostřední riziko Brexitu tolik nevnímá a libra se pomalu odráží k dalšímu opatrnému posilování. Je možné, že naváže na nedávný růstový trend, ve kterém se vůči dolaru vezla celý minulý týden.
img

Technická analýza: DAX opět vykazuje růst. Budou investoři vybírat zisky?

28.03.2017 Pondělní korekce, která byla zapříčiněna politickým vývojem v USA a následnou reakcí trhů v Asii, byla dnes překonána a indexu se opět daří posilovat. Další významná makrodata jsou ale v kalendáři až na příští týden a bez jejich podpory můžeme počítat s postupným výběrem zisků. Na obrat celkového trendu to však pravděpodobně zatím stačit nebude.
img

Technická analýza: Dolar vůči jenu ustupuje, nejistota přetrvává

27.03.2017 Fiskální politika USA nyní převažuje nad výroky tvůrců té monetární. Debakl prezidenta Trumpa při hlasování o zrušení Obamacare v Kongresu nyní nechává trhy na pochybách, zda bude mít nový americký prezident dostatek hlasů i pro další prosazování svých mnohdy kontroverzních opatření.
img

Technická analýza: Euro nadále rozšiřuje zisky, dolar v defenzivě

27.03.2017  Euro rozšiřovalo svoje zisky v návaznosti na politickou porážku, kterou utrpěl americký prezident Donald Trump při hlasování o zrušení tzv. Obamacare, tedy stěžejního programu sociálního zdravotního pojištění, který prosadil jeho demokratický předchůdce. Nejistota ohledně dalšího vývoje na politické scéně v USA tedy euru nahrává další zisky.
img

Technická analýza: Libra se nadále snaží obrátit trend

15.03.2017  Dolar měl během posledního týdne nad librou opět navrch. Důvodem jsou jestřábí signály ze strany Fedu a finální posvěcení brexitu v britském parlamentu. Dnes večer by mělo padnout rozhodnutí o zvýšení sazeb v USA, se kterým však trh již víceméně počítá. Investoři budou bedlivě sledovat komentáře o stavu ekonomiky a hledat signály k dalšímu možnému úrokovému hiku, čehož by dolar mohl využít. Preferovaný scénář však počítá s pomalým posilováním libry ze současných minim, jelikož trh už obě výše popsané události patrně vstřebal.
img

Technická analýza: DAX opět vyčkává na další fundamenty

14.03.2017 Index DAX si během několika posledních dní spíše hledal směr. Příchozí makrodata již nedokázala index podpořit v dalším růstu, vyčkává se na středeční zasedání Fedu, jeho ekonomickou prognózu a zejména rozhodnutí o zvýšení úrokových sazeb v USA. Tyto fundamenty by mohly index alespoň nakrátko poslat níže.
img

Technická analýza: Dolar nadále nezadržitelně posiluje

08.03.2017  Dolar potvrzuje svojí sílu díky jestřábím prohlášením od představitelů Fedu. Úrokový hike na jeho dalším plánovaném zasedání příští týden je již prakticky jistý a spolu se silnými čísly z trhu práce v USA (dnešní report ADP) hraje dolaru nadále do karet.
img

Technická analýza: DAX opět testuje hodnotu 12 000 bodů

01.03.2017 Německý akciový index se po nejistém pondělku a úterku vyšvihl o 1,5 % výše a usadil se na hodnotě 12 000 bodů, která pro něj může tvořit důležitou psychologickou podporu. Zároveň je však tato hodnota technickou rezistencí a při odražení směrem dolů může index vytvořit formaci dvojitého vrcholu a zkorigovat i o 250 bodů níže.
img

Technická analýza - DAX vytvořil dvojitý vrchol, nyní může zkorigovat

14.02.2017 DAXu se od minulého týdne podařilo posílit až přes hodnotu 11 800 bodů. Nahrávaly mu opět příznivé hospodářské výsledky firem za čtvrtý kvartál 2016 a pozitivní nálada v zámoří. Americké trhy jsou aktuálně na svých historických maximech. Index však může mít podle techniky tendenci opět oslabit zpět k hodnotám poblíž 11 500 bodů
img

Technická analýza - Libra bojuje s dolarem o hodnotu týdenního pivotu

08.02.2017 Britská libra vůči americkému dolaru během minulého týdne oslabila až k hodnotě týdenní S1 při 1,2357 GBPUSD, jelikož očekávání ohledně agresivnější měnové politiky ze strany Bank of England nebyla naplněna. Pro měnový pár budou zásadní čísla z amerického trhu práce a zítřejší projev guvernéra BoE Carneyho.
img

Technická analýza - DAX je v tuto chvíli nastaven na růst

07.02.2017 Německý akciový index DAX má v současné chvíli opět nakročeno směrem vzhůru. Po včerejších výprodejích v bankovním a průmyslovém sektoru se můžeme za podpory pokračující výsledkové sezóny dočkat nových zisků. Na pozoru by se však investoři měli mít před rostoucími výnosy problematických řeckých státních dluhopisů, jenž mohou spolehlivě rozdmýchat další kolo výprodejů na akciových trzích. Technika v tuto chvíli naznačuje růst a návrat indexu zpět poblíž k 11 700 bodům.
img

Technická analýza - DAX se veze na vlně pozitivního sentimentu

25.01.2017 Německý akciový index DAX se díky prvním krokům nového amerického prezidenta Donalda Trumpa dokázal vymanit z pohybu stranou a začal konečně posilovat. Oporou mu jsou i velmi dobré hospodářské výsledky za 4. kvartál, které nyní ze zámoří proudí. Pokud by tento trend vydržel, může index pokusit testovat psychologickou hranici 12 tis. bodů.
img

Technická analýza - DAX se veze na vlně pozitivního sentimentu

25.01.2017 Německý akciový index DAX se díky prvním krokům nového amerického prezidenta Donalda Trumpa dokázal vymanit z pohybu ...
img

Technická analýza - Projev Mayové poslal libru opět ke dnu

11.01.2017 GBPUSD: Index relativní síly RSI se nachází při 36 bodech, což může indikovat brzkou změnu trendu. Indikátor rozdílů exponenciálních klouzavých průměrů MACD ukazuje na pokračující pokles.
img

Technická analýza - DAX od počátku roku hledá směr

10.01.2017 Index DAX: Trendový indikátor rozdílů exponenciálních klouzavých průměrů MACD ukazuje na možný začátek up trendu. Index relativní síly RSI se nachází v neutrálních hodnotách při 50 bodech.
img

Technická analýza - Libra může mít tendenci k dalšímu posílení

04.01.2017 GBPUSD: Index relativní síly RSI se nachází při 61 bodech. Trendový indikátor rozdílů exponenciálních klouzavých průměrů MACD ukazuje na pokračující up trend. SAR rovněž značí pokračující uptrend.
img

Technická analýza - Eurodolar má dnes nakročeno ke klidnějšímu dni

02.01.2017 EURUSD: Euro se dnes ráno vůči dolaru pohybuje pod hranicí denního pivotu při 1,0550 EURUSD. Index relativní síly RSI se nachází v neutrálních hodnotách při 48 bodech.
img

Dlouhé zlaté pozice se před koncem roku propadají

21.12.2016 Šest týdnů nepřerušovaného prodeje od amerických prezidentských voleb a stále to nevypadá, že by se pokles zlata měl zastavit. Investoři prchají před futures i ETF a obligace se snaží zotavit, zatímco dolar míří stále výš.
img

Technická analýza - DAX prozatím pokračuje v krasojízdě

20.12.2016 Index DAX: Trendový indikátor rozdílů exponenciálních klouzavých průměrů MACD ukazuje na pokračující up trend. Index relativní síly RSI se nachází v „překoupených“ hodnotách nad 70 body. Týdenní Put/Call sentiment frankfurtské derivátové burzy je v poměru 0,57/0,42.
img

Technická analýza - Fed dnes pravděpodobně nahraje dolaru, libra může ustoupit pod týdenní pivot

14.12.2016 GBPUSD: Index relativní síly RSI se nachází při 62 bodech. Trendový indikátor rozdílů exponenciálních klouzavých průměrů MACD ukazuje na pokračující uptrend.
img

Technická analýza - Dax stále pokračuje v růstu

13.12.2016 Index DAX: Trendový indikátor rozdílů exponenciálních klouzavých průměrů MACD ukazuje na pokračující up trend. Index relativní síly RSI se nachází na hodnotě 70 bodů, tedy na hranici „překoupeného“ pásma.
img

Technická analýza - Dolar opět posílil, technika ukazuje na pohyb stranou

07.12.2016 GBP/USD: Měnový pár se dnes nachází na úrovni denního pivotu při 1,2616 GBPUSD, přičemž dolar má aktuálně tendenci vůči libře posilovat. MACD ukazuje na další možný pokles. Index relativní síly RSI se nachází na hodnotě 45 bodů.
img

Technická analýza - Ropa nadále vystřeluje vzhůru

01.12.2016  WTI: Index relativní síly RSI se nachází v překoupeném pásmu při 73 bodech. Trendový indikátor rozdílů exponenciálních klouzavých průměrů MACD signalizuje další růst.
img

Technická analýza - DAX již třetím týdnem kráčí stranou

29.11.2016 Preferovaný scénář: Konsolidace. Pohyb stranou, který panuje prakticky od amerických prezidentských voleb, bude patrně dál pokračovat až do konce tohoto týdne.
img

Technická analýza - USA dnes slaví Den díkůvzdání, dolar by mohl konsolidovat

24.11.2016 EURUSD: Měnový pár se dnes ráno nachází mezi úrovněmi denního pivotu a denní S1, aktuálně na úrovni 1,0526 EURUSD, přičemž dolar má nadále tendenci nad eurem posilovat. MACD ukazuje na další možný pokles. Index relativní síly RSI se nachází na hodnotě 41 bodů.
img

Technická analýza - Libra po týdenní přestávce nabírá síly k dalšímu růstu

23.11.2016 GBPUSD: Index relativní síly RSI se nachází při 42 bodech. MACD a parabolický trendový indikátor SAR ukazují na začátek nového downtrendu. Fractal signalizuje uptrend.
img

Technická analýza - Index DAX naráží na silnou rezistenci při 10 800 bodech

15.11.2016 DAX: Trendový indikátor rozdílů exponenciálních klouzavých průměrů MACD ukazuje na možný pohyb stranou, obě křivky jsou v těsné blízkosti již druhý den. Index relativní síly RSI se pohybuje při neutrální hodnotě 51 bodů.
img

Technická analýza - DAX na rozcestí, čeká na výsledky voleb v USA

08.11.2016 DAX : Index relativní síly RSI se aktuálně nachází v neutrálních hodnotách poblíž 50 bodů. MACD ukazuje na pokračující up trend s tím, jak se „rychlejší“ křivka vzdaluje od křivky signální.
img

Technická analýza - Ropa WTI hledá podporu u 45 USD za barel

03.11.2016  WTI: Index relativní síly RSI se nachází na hodnotě 26 bodů a pohybuje se tedy v přeprodaném pásmu. Indikátor MACD naznačuje možný obrat downtrendu.
img

Technická analýza - Euro má proti dolaru nadále volnou cestu

03.11.2016 EURUSD: Měnový pár se dnes ráno nachází mezi úrovněmi denního pivotu a R1, aktuálně na úrovni okolo 1,1118 EURUSD. Trendový indikátor rozdílů exponenciálních klouzavých průměrů MACD ukazuje na další možné posílení eura. Index relativní síly RSI je na hodnotě 65 bodů.
img

Technická analýza - DAX je z pohledu techniky opět nastaven na pokles

01.11.2016 DAX: Index relativní síly RSI se aktuálně nachází při 36 bodech. MACD po protnutí signální linie shora ukazuje na pokračující pokles. Týdenní Put/Call sentiment na derivátové burze ve Frankfurtu aktuálně v poměru 0,6015/0,3985. Většina obchodníků tedy sází na pokles.
img

Technická analýza - EURUSD dnes pravděpodobně půjde opět pohybem stranou

27.10.2016 EURUSD: Měnový pár se dnes ráno nachází poblíž denního pivotu při úrovni 1,0905 EURUSD. Index relativní síly RSI poblíž neutrální hodnoty 50 bodů. Parabolický trendový indikátor SAR ukazuje na downtrend, Fractal na uptrend.
img

Technická analýza - Pohyb libry k dolaru se ustálil, technicky může libra dál růst

26.10.2016 GBPUSD: Index relativní síly RSI se nachází při hodnotě 66 bodů, trendový indikátor exponenciálních klouzavých průměrů...
img

Technická analýza - DAX je z pohledu techniky nastaven na pokles. Výsledková sezóna ho však může poslat výše

25.10.2016 DAX: Index relativní síly RSI se nachází v neutrálním pásmu, aktuálně při hodnotě 59,8 bodů. Indikátor rozdílů exponenciálních klouzavých průměrů MACD ukazuje na možný obrat současného uptrendu.
img

Technická analýza - Libra částečně umazala ztráty

19.10.2016 GBPUSD: Trendový ukazatel rozdílů klouzavých průměrů MACD protíná signální křivku směrem nahoru a značí možné pokračov...
img

Technická analýza - DAX může s pokračující výsledkovou sezónou dál růst

18.10.2016 DAX : Index relativní síly RSI se začíná pohybovat v "překoupených" hodnotách nad 70ti body. MACD ukazuje na pokračující uptrend.
img

Technická analýza - Ropa ustoupila ze svých maxim. Z pohledu techniky je nastavena pro růst

13.10.2016  WTI: Index relativní síly RSI se nachází v neutrálních hodnotách okolo 50ti bodů. MACD křivky se začínají přibližovat...
img

Technická analýza - Libra dál ztrácela, má ale šanci otočit down trend

12.10.2016 GBPUSD: Index relativní síly RSI se nachází v neutrálních hodnotách okolo 40 bodů. MACD signální křivka je protnuta shora, což může ukazovat na opětovný pokles. Parabolický trendový indikátor SAR značí up trend. Fractal naopak downtrend.
img

Technická analýza - DAX aktuálně v růstové fázi. Pozitivně působí cena ropy

11.10.2016 DAX : Index relativní síly RSI se nachází na vysokých hodnotách při 68 bodech. MACD: signální křivka byla protnuta shora, což může naznačovat obrat aktuálně rostoucího trendu.
img

Technická analýza - Ropa WTI dnes překonává hranici 50 USD za barel. Má však potenciál k dalšímu růstu?

06.10.2016  WTI: Index relativní síly RSI se nachází v překoupeném pásmu při 76 bodech. Trendový indikátor rozdílů exponenciálních klouzavých průměrů MACD signalizuje možnou změnu současného up trendu, signální křivka byla v posledním týdnu protnuta několikrát.
img

James O’Shaughnessy, úspěšný datový analytik

06.10.2016 James O´Shaughnessy, analytik, který používal při tvorbě svého portfolia mechanizovaný kvantitativní přístup. Jako první využil počítačovou databázi Compustat O?Shaughnessy a v krátkém čase vytvořil různé investiční strategie na základě dat z více než 40. leté historie. Jeho způsob kvantitativního výzkumu v investování určitě nezůstane bez povšimnutí, protože se jednalo o vůbec první investiční strategii, která byla patentována (patent 5978778, „Automated strategies for Investment Management“ z listopadu 1999). Po rozsáhlém backtestingu vybral nejlépe skórující strategie, které další roky testoval. Nakonec z nich vznikly následující tři:
img

Technická analýza - Libra po oznámení britské premiérky Theresy Mayové dál krvácí

05.10.2016 GBPUSD: Měnový pár se stabilizoval mezi denním pivotem při 1,2764 GBPUSD a denní podporou S1 při 1,2673 GBPUSD. Index relativní síly RSI se náchází v přeprodaných hodnotách při 19,5 bodech. Trendový indikátor MACD signalizuje přibližování klouzavých průměrů, což může indikovat změnu v současném pohybu stranou. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje další možný pokles.
img

Technická analýza - DAX v tuto chvíli v růstu. Čeká se na další zprávy o Deutsche Bank

04.10.2016 DAX: Trendový indikátor rozdílů exponenciálních klouzavých průměrů MACD naznačuje další růst, index relativní síly RSI se nachází na neutrálních 59 bodech.
img

Technická analýza - Ropa po skokovém zdražení čeká na další impuls

29.09.2016  WTI: Cena se pohybuje těsně nad 47 USD za barel. Index relativní síly RSI se nachází v neutrálním pásmu při 57 bodech. Rozdíl průměrů MACD ukazuje na možný pokles.
img

Technická analýza - WTI po včerejším reportu EIA a Fedu dál na vzestupu

22.09.2016  WTI: Index relativní síly RSI se nachází v „překoupeném“ pásmu při úrovni 79 bodů. Současný růstový trend je nyní velmi silný. Oscilátor MACD se nadále rozchází a značí pokračování růstového trendu.
img

Technická analýza - Libra v ústupu po včerejších negativních výrocích evropských politiků

21.09.2016 GBPUSD: Měnový pár se dnes pohybuje mezi týdenním pivotem a hranicí supportu S1. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje down-trend. Index relativní síly RSI se již třetím dnem pohybuje na hranici přeprodanosti, aktuálně na hodnotě 35,85. Oscilátor Stochastic dává růstový signál, nyní na hodnotách 54,51 (%K) a 45,79 (%D), nachází se tak v neutrální oblasti.
img

Technická analýza - Ropa WTI propadla i přes nižší stav zásob v USA

15.09.2016  WTI: Pozorujeme snahu o stabilizaci dvoudenního 6% propadu. Index relativní síly RSI se aktuálně nachází v neutrálních hodnotách při 43 bodech. Průměry MACD se rozcházejí a prozatím mohou naznačovat počátek nového růstového trendu.
img

Technická analýza - Pomůže libře zítřejší zasedání BoE k vyrovnání včerejších ztrát?

14.09.2016 GBPUSD: Libra dnes klesla po krátké pozitivní reakci na výsledky z trhu práce opět pod hranici supportu S1. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje down-trend. Rychlejší čára oscilátoru Stochastic protnula směrem nahoru pomalejší a zvedla se tak z překoupené oblasti. Index relativní síly RSI se aktuálně nachází při 33,98 bodech.
img

Technická analýza - DAX nabírá síly po nevydařeném pondělku. ZEW zaostalo za odhady.

13.09.2016 DAX : Trendový indikátor rozdílů exponenciálních klouzavých průměrů MACD inklinuje k novému down trendu. Index relativní síly RSI se nachází v neutrálních hodnotách při 46 bodech. Týdenní Put/Call sentiment derivátové burzy ve Frankfurtu se nachází na úrovních 0,47/0,52.
img

Technická analýza - Tento týden budou měnový pár ovlivňovat události na dolaru

12.09.2016 USDJPY: Měnový pár se pohybuje pod hranicí týdenního pivotu na úrovni střetnutí sto a dvě stě denního klouzavého průměru. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje up-trend. Index relativní síly RSI se pohybuje poblíž neutrálního pásma, aktuálně při hodnotě 45 bodů.
img

Technická analýza - Dolar může po projevu členky FOMC Brainardové dále posilovat

12.09.2016 EURUSD: měnový pár se dnes ráno pohybuje lehce nad hodnotou svého denního pivotu (1,1237 EURUSD). Index relativní síly RSI se nachází na neutrálních 51 bodech. MACD naznačuje další možné posilování eura, stejně jako parabolický trendový indikátor SAR.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Bitcoin | Fundamentální analýza | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Intradenní výhled | Čína | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | SSI | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Mario Draghi | USD/CAD | Rusko | USA | NFP report | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Fibonacci | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Forexový trh | Austrálie | Turecko | Apple | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | XAU/USD | Export | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | Svíčkové formace | Svíčkové grafy | Měnové trhy | Jak se stát forexovým obchodníkem | Eurodolar | Cenné papíry | Sazby | Oscilátory | AOS | Akcie | Akciový fond | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Average True Range | ADX | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Benchmark | Bloomberg | Bollingerova pásma (Bollinger bands) | Bond | Breakout | CBOT | CCI | CFD | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Channel | Close | Commodity Channel Index | Konsolidace | DAX | Dividenda | Dluhopis | Downtrend | EBIT | ECB | EMA | Ekonomika | Emitent | Euro | Exekuce | Exponenciální klouzavý průměr | FOMC | FX | Fed | Fibonacci retracement | Finanční páka | Fiskální politika | Foreign Exchange | Futures | Gap | Grafy | Hedge Fund | Hedge | High | Hlava a ramena | Holubice | IFO index | Index DAX | Indikátor | Indikátory | Intraday | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kurz | Larry Williams | Long | Long pozice | Lot | Low | MACD | Makro data | Margin | Obchodní příkazy | Market Maker | Risk | MetaTrader | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Národní fond | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Open | Oscilátor | P/E | PEG | PTR | Parabolic SAR | Pip | Pivot points | Platforma | Podmíněné příkazy | Podílník | Podílový fond | Podílový list | Poplatek | Portfolio | Portfolio fund | Pozice | Primární příkaz | Profil investora | Profit Target | Prémie | Pákový efekt | Přijetí zisku | Příkaz | Příkaz OCO | Příkaz Stop | Qualified Institutional | Qualitative analysis | Quotation Size | RSI | Rally | Rate of change (ROC) | Rating | Referenční měna | Regionální fond | Registrované cenné papíry | Resistance | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | Russell 2000 | Růstový fond | S&P 500 | Samurai bond | Scalping | Scoring | Sektorový fond | Sekundární příkaz | Sentiment | Short | Short pozice | Slippage | Sloupcový graf | Slumpflace | Small and Mid Cap Funds | Smlouva o termínových obchodech | Spot | Spot Market | Spotová měnová transakce | Spread | Stagflace | Sterling | Stochastic | Stop-Loss | Support | Svíčkový graf | Swap | TER (Total Expense Ratio) | Tenký trh | Termínovaný vklad | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trendline | Triple Witching Hour (day) | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tvrdá měna | Ukazatel | Uptrend | VIX | Volatilita | Vypořádací kurz (futures) | Výkonnost | Výnos | Výnosový fond | Výstupní srážka | WIOF (World Investment Opportunities Funds) | Wall Street | Wallflower | Williams Percent %R | Zajištěný fond | Zajišťovatel | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | Základní měna | Švýcarský frank | ČNB | Čárový graf | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | EMU | Goldman Sachs | Citigroup | Cena ropy | Evropská ekonomika | Patria | Komoditní trhy | Americký prezident | Saxo Bank | Patria Forex | Indexy | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Ekonomie | EU | Klouzavé průměry | Scoach | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Fibonacciho čísla | Cenový graf | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Josef Košťál | Ken Veksler | Zisk | Těžba ropy | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | IEA | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Online trading | Deutsche Bank | Forex roboti | Regulace | Financování | Investovat | Hedgeové fondy | Intradenní analýza | Makro | Makrodata | LYNX | Index strachu | BTC | Donald Trump | Burzy | Intermarket analýza | FX trh | Žlutý kov | Forexový trader | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Obchodní účet | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | GBPUSD | EURCZK | USDCZK | Aktivum | Bollingerovy pásy | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Uzavření pozice | Akcie Deutsche Bank | Akcie RWE | Aktuální cena ropy | Analýzy | AOS forex | Banka | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Brokeři | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | CFD kontrakty | CZK | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Evropská banka | Exchange | Expirace | Fondy | Forex obchodování | Forexu | Frank | FXCM | FXstreet.cz | Graf | HSBC | Ichimoku | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index volatility | Indikátor MACD | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | ISM | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Konfluence | Kurz EUR | Kurz libry | Kurz USD | Kurzy | Leonardo fibonacci | Libra | MACD indikátor | Makléři | Management | Market | MetaTrader 4 | Moving Average | Nákup akcií | Obchodní platformy | Obchodování forex | Obchodování s CFD | Odborné kurzy | Online obchodování | Pivot | Pivoty | Pokles eura | Portfolia | Pro investory | Pšenice | Rate Of Change | Reuters | Roboti | Ropy | Řízení rizik | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Seminář | Signály | Slovník pojmů | Smíšené fondy | Shares | Stochastický oscilátor | Stochastický | Škola tradingu | Trh | Volatility | Volkswagen | Vývoj ceny ropy | Vývoj kurzu | Williams Percent Range | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | Rozkolísanost trhu | ZEW | EIA | ATR | Benzín | Put | Average Directional Index (ADX) | Donchian kanál | Janet Yellen | Měď | Překoupení | Přeprodání | Range | Redukce | ROCE | ROE | Hráči na forexu | Itálie | Vybírání zisků | Převis | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | QE | Co je forex | Vydělávat na forexu | Tržní sentiment | Average directional movement index (ADX) | Komise | Kontrakt | Double bottom | Double top | Mini lot | Trendový indikátor | Momentum indikátor | Technická analýza (TA) | Volby | Know-how | Cukr | Vzdělání | Burze | Investment | Aramco | Markit | Danske Bank | Jackson Hole | TradingFloor.com | SaxoTrader | Ole Hansen | Technické indikátory | Zvyšování sazeb | Trade Navigator | Specialista na investice | Akcie Starbucks | Kurz EUR/USD | XAU/XAG | Averze k riziku | USOil | Hospodářské výsledky | Finanční ukazatele | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Trendový kanál | Otočení trendu | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Plodiny | Linie odporu | Pro tradery | Obchodník na forexu | Přehled | Volby v USA | Cena cukru | Obchodní signály | Americké trhy | Futures kontrakty | Referendum | Časová pásma | City | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | JPMorgan Chase | Americký akciový index | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Supporty a rezistence | Globální ekonomický růst | Pokles libry | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Nervozita | Obchodování v Asii | Fibo | Propad | Kryptoměny | Americká ropa WTI | Status bezpečného přístavu | TradingView | S&P | Volatilita na forexu | Německý akciový index DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Posílení eura | Pokles výnosů | Historická maxima | Nejistota | Saúdská Arábie | Stagnace | Blockchain | Ethereum | Agentura AFP | Měny na forexu | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Poplatky | Konsensus | Mzdy | Průzkum | Začínající trader | Začínající obchodník | Data z amerického trhu práce | Krize | Dolar vůči jenu | Velké zisky | Světové trhy | Theresa Mayová | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Quantum | Institucionální investor | Příjmy | Oslabování dolaru | Aktuální cena | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Jednání FOMC | Očekávání | Kontraindikátor SSI | Index spekulativního sentimentu | SaxoTraderGO | ex | Trump rally | Obchodovat na forexu | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | Vydělávat peníze | Andrej Rády | Nákupy zlata | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Obchodování s cizími měnami | Palladium | BTC/USD | Obchodování s investičními nástroji | LYNX Trading | Investiční nástroj | ETH | Masivní výprodeje | Pokles bitcoinu | FundStrat | Altcoiny | Ichimoku indikátor | Saxo | Obchodní války | Krypto | Obchodní válka | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Pokles ceny | Graf indexu | Ether | Poptávka po dolaru | Trendové čáry | Trh s ropou | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Největší kryptoměna | SaxoWeb Trader | Platformy pro obchodování | Zvýšení sazeb | Graf indexu S&P 500 | Jak na obchodování | Začít obchodovat | Token | Gazprom | NASDAQ 100 | Pokles cen | Digitální aktiva | Výnosy amerických státních dluhopisů | Globální recese | Denní graf | Konfluence více faktorů | Čistý zisk | Výstup z obchodu | Býčí signál | Medvědí signál | Index relativní síly (RSI) | Objem | Význam trendů | Jednoduchý klouzavý průměr | Hodnota vašich investic | Objem klesá | Sledování obchodovaného objemu | Dvojitý vrchol | Vyšší sazby | Myšlenka | Histogram | Technické analýzy | Technická analýza na forexu | Bilance | Negativní sentiment | Lagardeová | Amazon | Miliardy | Oblast supportu | Dvojité dno | SMA | Problémy | Prodeje akcií | Symetrický trojúhelník | Plyn | Nálada | Měnové politiky | Americké centrální banky | Nejbližší support | Návratnost | Budoucnost | Výplaty dividendy | Geopolitická situace | Zpřísnění měnové politiky | Technické ukazatele | Ukazatele | Wales | Trhy | Pokles | Situace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Zpomalení růstu | Zlepšení | SBUX | Obchody | FCF | NFP | Pin Bar formace | Medvědi | Indikátor RSI | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Shortovat | Sestupný trend | Vývoj | Překoupenost | Restrikce | Mince | Medvědí trend | Největší propad | Inflace v EU | Historie | Aktuální situace | Další pokles | Páka | Propad indexu | Další růst | Růst | Signál | Potenciál | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Slovensko | Práce | Údaje | DPH | Hluboké recese | Dodavatelské řetězce | Chuť riskovat | Posílení | Ropa roste | Dlouhodobý trend | Regulační orgány | Volatility trhu | Vstup do obchodu | Kupci | JDE | Překoupené zóny | Býčí trend | Trend je tvůj přítel | Covid | ZIL | Cardano | Online hry | Nový trend | Šance | Druhá největší kryptoměna | Ceny | DeFi | Pár EUR/USD | Obnovení růstu | Identifikovat trend | Defi | Nepříznivý signál | Hlavní kryptoměna | Růst ceny | Brands | JD | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Terra | Přeprodané zóny | Pohyb ceny | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | COIN | Rostoucí ceny | Přeprodané oblasti | Optimistický signál | Oslabení | Plány | Prodej | Starbucks Corporation | Odvětví | Ostatní kryptoměny | Spotřebitelský sektor | Rekord | Úroveň dluhu | Společnosti | NFT | Vysoká poptávka | Solana | Nejnovější zprávy | Přijetí bitcoinu | Meta | Metaverse | Společnost | Stratégové | TIM | Pozemky | | Rozšíření | Metaverse hra | Bitcoinová metaverse hra | Coinglass | Miliardy USD | Doporučení k obchodování | Napětí na Ukrajině | Obchodování s kryptoměnovými futures | Pár USD/CAD | Rollback | Vojenský konflikt | Sankce | Konflikt na Ukrajině | Řetězce | Vzestupný trend
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Index producentů ropy a plynu
Index produkčních cen
Index prosperity
Index pro zpracovatelský průmysl
Index průmyslové výroby
Index PX
Index PX pražské burzy.cz
Index PXTR
Index RapNet
Index realitního sektoru

Následující klíčová slova

Index relativní síly (RSI)
Index ropy
Index ropy a plynu
Index rozpadu eurozóny
Index RTS
Index Russell
Index Russell 2000
Index Russia Trading System
Index růstu spotřebitelských cen
Index RUS50
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít