Úterý 04. říjen 2022 12:53
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
ProTradery Purple - strategie
reklama
Purple Trading Room
reklama
XTB ambasador Conora McGregor

Klíčová slova - Situace v Číně

img

Co ukázaly zprávy technologických firem?

29.07.2022 Tento týden se nesl v duchu velké technologické nejistoty ze zámoří. Po velmi slabých výsledcích Snapu a panickém výprodeji se investoři ptali sami sebe, zda-li BigTech společnosti potvrdí obavy trhu z ekonomického zpomalení. Ukázalo se, že AAA firmy (Apple, Amazon, Alphabet) a Microsoft vykázali relativně uspokojivé výsledky, to se však nedá říct o Meta Platforms.
img

Swingový výhled 23. týden 2022

17.06.2022 Hlavní světové akciové indexy po několika dnech klidu prorazily svoje hladiny supportů jako reakci na utahování ekonomiky, pokračující válku na Ukrajině, zpomalující ekonomický růst a vysokou inflaci. Australská centrální banka zvýšila úrokovou sazbu o 0, 50 %. ECB rozhodla, že úrokovou sazbu začne zvyšovat o 0,25 % od července 2022. Vítězem minulého týdne je americký dolar, který pokračuje v posilování.
C:\fakepath\nemecko.jpg

ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku v červnu stoupla, rizika nezmizela

14.06.2022 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v červnu druhý měsíc za sebou zvýšila. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil německý hospodářský institut ZEW. Index ekonomické nálady v červnu vystoupil na minus 28 bodů z minus 34,3 bodu v předchozím měsíci. Před invazí ruských vojsk na Ukrajinu byla ale vysoko v kladných hodnotách.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na výsledky americké CPI inflace❗

10.06.2022 Evropa otevřela do červených čísel. Náladu na trzích opět kazí pandemická situace v Číně. Wall Street a také většina trhů v Asii zaznamenaly ztráty. Ekonomický kalendář dnes nabízí perličku ve formě statistik inflace CPI z USA, které budou zveřejněny ve 14:30. Tržní konsenzus ukazuje na stagnaci cenového růstu. Dle médií však lze očekávat nárůst inflačních dat kvůli rekordním cenám paliv. Ve stejné době se dočkáme zveřejnění dat z kanadského trhu práce, takže situace na páru USDCAD může být zajímavá.
img

Ranní shrnutí (10.06.2022)

10.06.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování velkým propadem. S&P 500 klesl o 2,38 %, Dow Jones klesl o 1,94 % a Nasdaq se propadl o 2,75 %. Russell 2000 klesl o 2,12 %.
img

Inflace se rozjíždí, dluhopisy padají. Co na to ECB?

30.05.2022 Zajímavým tématem, kterého se také na začátku týdne chytily hlavní finanční trhy, bylo zlepšení covidové situace v Číně. Obavy, které jsou s rozmachem omikronu a politikou nulové tolerance spojeny, tak mohly klesnout. Přispěly tím k udržení pozitivní nálady na akciích.
img

Benzín v ČR je poprvé od začátku invaze dražší než nafta, řidiči červnové snížení spotřební daně ani nepoznají. Hrozí i proto, že Česko bude mít letos větší inflaci než Rusko

26.05.2022 Benzín stojí poprvé od začátku března, tedy od prvních dní ruské invaze na Ukrajinu, více než nafta. Včera se prodával ze 46,21 koruny za litr, zatímco nafta vyšla na 46,19 koruny za litr. Za uplynulé dva týdnu tak benzín zdražil o takřka dvě korun na litr.
img

Futures na Brent a WTI stabilně rostou

25.05.2022 Ceny ropy ve středu prudce vzrostly o více než 1 %. Investoři se obávají nedostatku energie, protože ve Spojených státech se blíží motoristická sezóna a Čína hodlá uvolnit lockdownové restrikce.
img

Většina asijsko-pacifických trhů utrpěla ztráty

24.05.2022 Hlavní indexy asijsko-pacifického regionu utrpěly ztráty, přičemž jejich průměrný pokles činil 1 % nebo více. Dvěma indexům se však podařilo růst: australské akcie S&P/ASX 200 přidaly 0,16 % a japonský index Nikkei 225 vzrostl o 0,6 %. Čínský Shanghai Composite ztratil 1,1 %, zatímco menší Shenzhen Composite Index ztratil 1,86 %. Hlavní hongkongský index Hang Seng klesl o 1,44 %, zatímco jihokorejský KOSPI klesl o 1,04 %.
img

Ranní okénko - Série PMI dnes ukáže postupné zpomalování napříč světem

24.05.2022 Dnešek za několik málo minut odstartuje konjukturální průzkum z dílny ČSÚ. Čekat lze pokračující rozkol mezi sentimentem domácností a firem, kdy spotřebitelé jsou výrazně negativněji naladění v důsledku vysokých přírůstků cen. Na česká data naváže série zahraničních PMI z výroby a služeb. Předběžná data dorazí mj. z Německa, eurozóny a USA. V Evropě budou indexy s největší pravděpodobností pokračovat v poklesu a naznačí tak i pomalejší růst HDP v Q2. Pokles by ale index poprvé od začátku roku měl vykázat i v USA.
img

Benzín za posledních pět dní zdražil o více, než o kolik se od června snižuje spotřební daň z něj. Fialově vládě navíc do zlevnění pohonných hmot zřejmě „hodí vidle“ Orbán

22.05.2022 Cena benzínu u českých čerpacích stanic stoupla od pondělí do pátku tento týden o 1,53 koruny na litr. Včera se benzín Natural 95 prodával průměrně za 45,88 Kč/l, tedy nejdráže od poloviny března. V celé historii ČR se benzín prodával dráže než včera pouze v šesti dnech, a to právě v období před polovinou letošního března, kdy jeho cenu vyhnala k historickým rekordům panická situace vzniklá v důsledku ruské invaze na Ukrajinu a souvisejících sankcí.
img

Cisco Systems - špička ledovce ❓

19.05.2022 Cisco Systems je další americkou společností, která zveřejnila znepokojivé hospodářské výsledky. Je důležité zmínit, že report od společnosti Cisco se týkal období únor–duben, a proto už zachycuje dopad lockdownů v Číně. Vidíme riziko, že podobně špatný výkon uvedou ve svých výsledcích za 2. čtvrtletí také další společnosti. Mohl by být report finančních výsledků společnosti Cisco Systems jen špičkou ledovce současných korporátních problémů?
img

Benzín dramaticky zdražuje, za poslední tři dny o skoro korunu na litr. Řidiči tak červnové snížení spotřební daně o 1,50 Kč/l nemusí vůbec poznat

19.05.2022 Cena benzínu u českých čerpacích stanic stoupla od začátku tohoto týdne o skoro korunu na litr. Včera se benzín Natural 95 prodával průměrně za 45,30 Kč/l, tedy nejdráže od poloviny března. Ještě v neděli přitom vyšel průměrně na 44,35 Kč/l. Tempo zdražování benzínu je tedy opět mimořádné, jako letos v březnu. Od 1. června přitom začíná platit čtyřměsíční snížení spotřební daně z pohonných hmot o 1,50 Kč/l. To však řidiči nakonec nemusí vůbec pocítit. Právě proto, že rozsah snížení daně se příliš neliší, jak nyní vidíme, od rozsahu několikadenního pohybu tržní ceny pohonných hmot.
img

Americké akciové indexy v pondělí klesly

17.05.2022 Indexy amerických akciových trhů v pondělí z velké části uzavřely v záporných hodnotách. Index S&P 500 klesl o 0,39 %, zatímco NASDAQ ztratil 1,2 %. Dow Jones Industrial Average se mírně zvýšil o 0,08 %.
img

Ranní okénko - Americká inflace zpomalila, koruna dál oslabuje

12.05.2022 Dnes budou z důležitějších dat zveřejňovány jen ceny amerických výrobců. Navážou tak na včera odhalenou dubnovou inflaci. Její meziroční tempo sice mírně zvolnilo, výsledek je ale plný rozpaků. Asi nejvíce trhy postrašila jádrová inflace, která meziměsíčně nabrala na tempu a rozhodně nepřinesla kýžené potvrzení, že Fed na 100 % zavrhne 75bb hike. Včerejší jmenování Aleše Michla guvernérem naopak zavrhlo spekulace trhu o možné změně na poslední chvíli a koruna tak skokově znovu oslabila.
img

Fundamentální pohled na ZLATO🏆

09.05.2022 Zlato za sebou nemá jednoduché časy. Vypuknutí války na Ukrajině vyvolalo cenový skok, ale ten měl zatím jen krátkodobý charakter. Cena vzrostla nad 2000 dolarů za unci a obchodovala se poblíž rekordních maxim. Býci však tyto zisky nedokázali udržet a cena klesla na nejnižší úrovně od poloviny února – z doby před začátkem ruské invaze. Rostoucí výnosy i posilující USD byly hlavními důvody poklesu. Vyšší úrokové sazby povzbuzují investory, kteří hledají bezpečí, aby hledali nástroje peněžního trhu spíše než zlato, které nepřináší úrokové zhodnocení. V této analýze se zaměříme na fundamentální pohled na zlato.
img

Průmysl čelí vysokým cenám a upadající poptávce

02.05.2022 Dubnový PMI pro zpracovatelský sektor ztratil jen 0,3 bodu a dostal se na 54,4 na rozdíl od odhadů, které se převážně pohybovaly pod hranicí 54 bodů. Firmy hlásí pokračující, i když dále zvolňující tempo růstu výroby.
img

Týden na akciových trzích: Indexy padaly na obou stranách Atlantiku, pražský nevyjímaje

29.04.2022 Z makro dat byly na programu inflace a HDP. Růst spotřebitelský cen v eurozóně byl v souladu s odhady. Nepotěšilo však americké HDP a statistiky z Evropy také nenadchly. Nejistota z dalších možných lockdownů se šíří z Číny. A tady v Evropě zase riziko plynoucí z války na Ukrajině (spočívající hlavně v omezení dodávek plynu). Spotřebitelský sentiment tak vlivem těchto událostí zůstává nízký.
img

Cena ropy prudce klesla

28.04.2022 Globální cena ropy během čtvrteční obchodní seance neustále klesala kvůli zprávě o týdenním nárůstu zásob ropy ve Spojených státech a obavách investorů z napjaté epidemiologické situace v Číně.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Kvůli válce na Ukrajině poroste německá ekonomika pomaleji, zvýší se inflace

27.04.2022 Německá vláda dnes kvůli hospodářským dopadům války na Ukrajině zhoršila výhled růstu ekonomiky na 2,2 procenta, ještě na začátku roku očekávala růst o 3,6 procenta. Inflace vystoupí na 6,1 procenta. Po jednání vlády to na tiskové konferenci řekl německý ministr hospodářství Robert Habeck. Zdůraznil, že Německo sice nese následky za svou podporu Ukrajině, ale musí být připraveno takovou cenu nést, neboť Ukrajina čelí ruské invazi a bojuje i za svobodu a hodnoty Německa a celé Evropy.
img

Americké akciové indexy klesly o 2,6–2,8 %

25.04.2022 Rostoucí očekávání rychlého zpřísnění měnové politiky Federálního rezervního systému (Fed) dál vyvíjejí tlak na finanční trhy a zhoršují sentiment investorů, kterým už tak dělá starosti přetrvávající růst inflace a covidová situace v Číně. Obchodníci se čím dál víc bojí, že cyklus zvyšování základní úrokové sazby Fedu by mohl vyvolat recesi americké ekonomiky.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Inflace v eurozóně je již za svým vrcholem

25.04.2022 Uvolňování pandemických opatření a zmírňování potíží v dodavatelských řetězcích se projevilo na ekonomickém vzestupu eurozóny během Q1 22. Dubnové sentiment indikátory ale kvůli válce na Ukrajině poukážou na opětovné oslabování aktivity; nicméně i tak zůstává důvěra v historickém měřítku nadprůměrná. Americký HDP za Q1 22 výrazně zpomalil, primárně ale kvůli poklesu zásob. Inflace v eurozóně již má z meziročního pohledu vrchol za sebou. I tuzemská ekonomika vstoupila do nového roku pravou nohou a zaznamenala během Q1 22 slušný mezičtvrtletní růst o 0,5 %.
img

Ranní okénko - Od ČNB očekáváme ještě tři hiky, ECB dnes může jen překvapit

14.04.2022 Období Velikonoc přinese na většinu trhů klid a významnější ekonomická data začnou proudit zase až v příštím týdnu. Dnes bude každopádně o zábavu postaráno, protože zasedá Evropská centrální banka. Konkrétnější informace ohledně zvyšování sazeb nečekáme, zaznít by ale teoreticky mohly bližší náznaky o konci aktuálního QE, což je nezbytnou podmínkou pro odstartování navyšovacího cyklu. Z USA dnes dorazí data z maloobchodu, zítra pak z průmyslu.
img

Brent znovu pod $100 ❗

11.04.2022 Cena ropy se na začátku nového týdne dostává znovu pod tlak. Brent (OIL) i WTI (OIL.WTI) se dnes obchodují o více než 3 % níže. Nejpravděpodobnějším důvodem poklesu je zhoršující se pandemická situace v Číně. Lockdowny uvalené na Šanghaj, hlavní průmyslové středisko Číny, nedokázaly omezit šíření koronaviru a město nadále hlásí více nových případů. Vzhledem k čínské politice nulové tolerance při zvládání pandemie, takový vývoj nevykresluje jasný obraz a naznačuje, že omezení budou platit déle. Omezení má dopad na ekonomickou aktivitu v zemi a má negativní dopad na poptávku po ropě. Další důkaz o čínském ekonomickém napětí nabídla dnes jihokorejská exportní data. Zatímco celkový jihokorejský export za prvních 10 dubnových dnů meziročně rostl o 17,7 % (po očištění od pracovních dnů), vývoz do Číny byl meziročně o 3,4 % nižší. To je celkem neobvyklé a říká se, že je to další známka zpomalení způsobeného Covidem v Číně.
img

Ropa zahajuje obchodní týden pesimisticky. Investory znepokojuje epidemiologická situace v Číně

11.04.2022 Ceny ropy v pondělí vytrvale klesají. Brent se stále obchoduje na ceně 100 USD za barel. Obchodníci rozvažují o možném poklesu poptávky po ropě, zejména v Číně.
img

Negativní start s výnosy i Čínou. Francie po volbách odolává

11.04.2022 Úvod týdne je pro hlavní trhy převážně negativní. Výnosy dluhopisů jsou v USA i Německu o dalších asi 5 bazických bodů výš a většina klíčových akciových indexů se obchoduje v červeném. Dole jsou přitom i americké futures.
img

Ropa - na trhu se objevuje nejistota

05.04.2022 USA a EU hodlají potrestat Rusko, což vede ke zvýšení cen ropy. To je pro americkou i globální ekonomiku nerentabilní a nutí Washington k bezprecedentním opatřením – největšímu prodeji ropy ze strategických zásob. V důsledku toho vzniká začarovaný kruh, kdy po pádu kotací Brent dojde k jejich růstu.
C:\fakepath\trader-28032022-30-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy v obavách z poklesu čínské poptávky ztrácejí šest procent

28.03.2022 Ropa zlevňuje kvůli obavám ze slabší poptávky po pohonných hmotách v Číně, ztrácí zhruba šest procent. Šanghaj, finanční centrum země, zahájila dvoufázovou uzávěru ve snaze omezit nárůst počtu nově nakažených koronavirem.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa zlevňuje kvůli obavám ze slabší poptávky v Číně, Šanghaj zahájila uzávěru

28.03.2022 Ropa zlevňuje kvůli obavám ze slabší poptávky po pohonných hmotách v Číně. Šanghaj, finanční centrum země, zahájilo dvoufázovou uzávěru ve snaze omezit nárůst počtu nově nakažených koronavirem.
img

Forex: Dnes je na programu summit NATO a zasedání Evropské rady

24.03.2022 Předběžné indexy nákupních manažerů v eurozóně i USA za březen ukážou aktivitu a důvěru v sektoru výroby i služeb. Údaje již mohou částečně reflektovat kritickou geopolitickou situaci, což je z pohledu finančního trhu relevantní. Nicméně samotný konflikt a prognózy jeho vývoje mají hlavní slovo. Dnes začínající summit NATO by mohl přinést nové impulsy a sledováno bude i zasedání Evropské rady. Indexy ekonomické důvěry v ČR za březen pravděpodobně ukážou z důvodu války na Ukrajině výrazný pokles.
img

Dá si Bank of England na příštím zasedání pauzu a nezvýší repo sazbu?

22.03.2022 Britská libra již nejednou překvapila obchodníky svou často na první pohled neadekvátní reakcí na různé růstové události a nepřestala s tím dodnes. Zdá se, že pár GBPUSD měl prudce vzrůst v reakci na třetí zvýšení repo sazby Bank of England v řadě z 0,5 % na 0,75 % na zasedání 17. března. Jedná se o nejagresivnější měnovou restrikci od získání nezávislosti regulátora v roce 1997. Tímto tempem se BoE dostala do čela hlavních světových centrálních bank zpřísňujících měnovou politiku, zatímco libra klesá. Paradox?
img

🛢Ropa WTI testuje 100 dolarů📉

14.03.2022 Ceny ropy během dnešního obchodování prudce klesly a dosáhly nejnižší úrovně od začátku března díky naději na diplomatické řešení rusko-ukrajinské války a lockdownům v Číně. Ukrajinští představitelé uvedli, že zahájili „tvrdá“ jednání o příměří, okamžitém stažení jednotek a bezpečnostních zárukách s Kremlem, přestože ruské jednotky pokračují v ofenzivě. Mezitím se epidemiologická situace v Číně opět zhoršila. Pekingské úřady dnes plně uzavřely město Shenzhen, které je největší technologicky vyspělou oblastí. Tato situace může vést k poklesu poptávky v důsledku zastavení výroby. Tlak vyvolal i postoj Indie, která oznámila, že zvažuje uvolnění ropných záso a také vyšší koncentraci pohonných hmot z Ruska.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Akciové fondy v listopadu opět posílily na 3,80 %. Od začátku roku si už připsaly téměř 12 %

10.12.2021 Listopadové výsledky Broker Consulting Indexu podílových fondů potvrdily silnou pozici akciových fondů, které meziměsíčně posílily o celých 3,80 % a od začátku roku získávají už 11,41 %. Vysoký nárůst o 2,59 % vykázaly též fondy komoditní a mírné zhodnocení 0,61 % si připsaly i fondy nemovitostní. Na druhou stranu se v listopadu opět nedařilo fondům dluhopisovým a fondům peněžního trhu, které vykázaly záporné hodnoty -2,08 %, respektive -1,90 %.
C:\fakepath\trader-11112021-38-zm.jpg

Evropské akcie uzavřely na rekordu díky ziskům těžařských společností

11.11.2021 Evropské akcie uzavřely dnešní obchodování na rekordu především díky ziskům těžařských společností. Pro ty je důležitá situace v Číně, a proto se jim ulevilo, když krachem ohrožený čínský developerský gigant China Evergrande včas splatil úroky z úvěru. Panevropský akciový index STOXX 600 přidal 0,3 procenta na maximum 485,29 bodu.
C:\fakepath\horcik.jpg

Automobilkám zatím hořčík nechybí, Volkswagen se ale obává nedostatku

08.11.2021 Očekávaný nedostatek hořčíku zatím na automobilky v Evropě nedoléhá. To se ale podle expertů může změnit, pokud Čína produkci tohoto kovu brzy výrazněji nezvýší, uvedla dnes agentura Reuters. Automobilky se už od loňska potýkají s nedostatkem čipů, obavy z nedostatku hořčíku dala najevo například největší evropská automobilka Volkswagen, jejíž součástí je i mladoboleslavská Škoda Auto.
C:\fakepath\trader-28102021-34-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy klesají kvůli obnovení jednání s Íránem a růstu zásob ropy v USA

28.10.2021 Ceny ropy se dnes propadly na nejnižší úroveň za poslední dva týdny. Írán uvedl, že jednání se světovými mocnostmi o jeho jaderném programu budou obnovena do konce listopadu. Na trh by se tak mohla vrátit íránská ropa. Současně zásoby ropy ve Spojených státech vzrostly mnohem více, než se očekávalo.
img

Forex: Ekonomický boom spojený s pocovidovým rozvolněním opatření vyprchává

23.09.2021 Série předběžných odhadů předstihových PMI ukazatelů aktivity v sektorech průmyslu i služeb za září ukážou na pokračující sestup z historických výšin, které byly zaznamenány v průběhu druhého čtvrtletí v souvislosti s rozvolněním restriktivních proticovidových opatření. Platí to zejména pro situaci v Evropě.
img

Forex: Koruna opět posiluje pod 25,40 CZK/EUR

22.09.2021 Před večerním zveřejněním výsledku jednání FOMC panoval na trhu eura s dolarem klid. Po celou evropskou seanci kurz vykazoval minimální volatilitu a držel se v blízkosti hladiny 1,1730 EUR/USD. Poklidné obchodování spojené s nižší obchodní aktivitou bylo patrné i na korunovém trhu. Z pohledu cenového vývoje se prosazoval mírně posilující trend koruny. Její kurz se vrátil pod 25,40 EUR/CZK, když v průběhu odpoledne testoval 25,37 EUR/CZK. Koruně se dařilo zejména ve srovnání s regionálními protějšky, když naše měna profituje zejména z atraktivního úrokového diferenciálu. Ten jí do značné míry chrání před ne příliš optimistickou globální náladou. Tu podporuje hlavně nedobrá pandemická situace v Číně a dalších asijských zemích, což se projevuje nejenom v předstihových indikátorech, ale i reálných datech. Na mikroúrovní trhy řeší otázky spojené s krachující čínskou developerskou firmou Evergrande.
img

Ranní komentář: Akcie znovu klesají, železná ruda doplácí na dění v Číně, uhlí prudce stoupá

20.09.2021 Nálada na finančních trzích byla v minulém týdnu nervózní a nervozita nepolevuje ani během dnešního rána. Tématem číslo jedna je situace v Číně na jejím realitním trhu. Akcie v Hong Kongu dnes ztrácejí přes tři procenta a výrazně v červených číslech se začátkem týdne pohybují také futures na indexy v Evropě a v USA.
img

Bitcoin padá pod úroveň 30 tisíc dolarů. Zmírňují obavy z inflace, investoři ale špatně nesou i odklon Elona Muska od kryptoměn či čínské zásahy proti nim

20.07.2021 Výprodej bitcoinu dnes zrychluje a jednotka nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se poprvé za zhruba měsíc prodává za méně než 30 tisíc dolarů. Cenově se propadají také další kryptoměny a kryptoaktiva, včetně druhé nejrozšířenější kryptoměny, etheru.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Nálada mezi německými exportéry se dál zlepšila

23.02.2021 Nálada mezi německými exportéry se v únoru třetí měsíc za sebou zlepšila, její index vystoupil na nejvyšší úroveň od září 2018. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský institut Ifo.
img

Pohonné hmoty nezastavitelně zlevňují, benzín prohlubuje své takřka jedenáctileté minimum. Situace na trhu s ropou se začíná stabilizovat

30.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu zrychlily svůj propad z předešlých sedmi dní. Zlevňování je v posledních více než třech měsících prakticky soustavné. Bude navíc ještě pokračovat, neboť čerpací stanice v ČR dosud do svých cen nepromítly veškerý propad cen ropy z posledních týdnů.
img

Koronavirus: market update

30.03.2020 Nejvíce zasaženou zemí se staly Spojené státy se 142 746 tisíci nakažených a 2489 mrtvými. V Evropě zůstává nejhorší situace v Itálii se 97 689 případy, následuje Španělsko se 85 195 případy a Německo se 62 435 případy. Naopak situace v Číně, kde virus začal řádit nejdříve, se postupně stabilizuje. V této zemi se ovšem objevují výpovědi, podle kterých do oficiálních statistik nejsou zahrnováni všichni, u nichž přítomnost koronaviru prokážou testy. V Itálii už na koronavirus zemřelo 10 779 lidí a ve Španělsku 7340 lidí.
img

Okénko trhu - Sentiment podnikatelů i spotřebitelů klesá

20.03.2020 ČSÚ dnes v předstihu publikoval data z březnového konjunkturálního šetření. Dřívějším zveřejněním tak chtěl uživatelům poskytnout co nejaktuálnější data o dopadech Covid19 na sentiment spotřebitelů a podnikatelů. Ze šetření vyplývá, že souhrnný indikátor ekonomického sentimetu poklesl oproti únoru o 3,2 a zastavil se na 94,4. O stejnou hodnotu se snížil i ukazatel sentimentu mezi podnikateli, když index vykázal v březnu hodnotu 93,1 bodu. Pokud se podíváme na jednotlivá odvětví, nejvýraznější pokles nálady byl zaznamenán v průmyslu, zatímco stavebnictví udrželo předchozí úrovně. Ve službách a obchodu poklesl index o 2,5 resp. 2,3 bodu, což vzhledem k současné situaci není mnoho. Sběr dat mezi podnikateli byl ukončen 17. března a v aktuálních číslech se tak zřejmě ještě plně neprojevil vliv posledních vládních opatření. Mezi spotřebiteli poklesl indikátor důvěry v ekonomiku o 3,6 bodu, když respondenti vyjadřovali starost především ze zhoršení celkové ekonomické situace během následujících 12 měsíců. Jejich obavy z růstu nezaměstnanosti se oproti únoru nezměnily, obávají se však zhoršení své finanční situace. Výraznější pokles sentimentu lze nejspíš očekávat až v dubnových číslech, která budou ve větší míře odrážet zesilující dopady epidemie.
img

Výplach na trzích pokračuje, EUR a JPY těží z pozice nízkoúročených měn

24.08.2015 Nový týden nám začal zhurta a přesně ve stejném duchu, v jakém skončil ten minulý. Výprodej na trzích dnes pokračuje a ztráty nejsou malé. Poté co dnes Čína uzavřela se ztrátou převyšující 8 %, dostaly se do červených čísel také indexy v Evropě, které pak v odpoledních hodinách své již tak velké úvodní ztráty začaly ještě prohlubovat. Krátce před otevřením amerických burz ztrácí většina evropských indexů více než čtyři procenta a vzhledem k silně nervóznímu sentimentu nelze vyloučit, že se situace ještě nezhorší. Od panického módu nás totiž příliš nedělí.
Související klíčová slova: FOREX | Bitcoin | Čína | Peníze | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | HDP | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Důvěra investorů | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Aktiva | Americký dolar | Zhodnocení | Bank of England | Bloomberg | Bod | Broker | Burza | CEO | CME | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Komoditní fondy | Futures | Gap | IFO index | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | MIFID | MT4 | Risk | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | Nástroje peněžního trhu | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Čekající příkazy | Pozice | Rally | Rezistence | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Standard & Poor's 500 | Support | Trend | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | Americký prezident | XTB | Indexy | Americká lehká ropa | Spekulanti | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | EU | Vývoj ceny | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Ropný trh | Ceny komodit | Kurz eura | Euforie | Výsledky | Index nákupních manažerů | Credit Suisse | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Gold | Obchodovat | CAC 40 | Stoxx 600 | Aktuální kurzy | Financování | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Obchodní seance | Australská centrální banka | Lukáš Kovanda | Burzy | Zásoby ropy | Obchodníci | GBPUSD | USDCAD | Raiffeisenbank | Delta | Index | Investiční strategie | Volatilní | Akcie dnes | Akcie Komerční banky | Aktuální kurzy měn | Analytika | Banka | Běžný účet | Brent | Broker Consulting | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | CISCO | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | Fondy | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Index Hang Seng | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | ISM | Jádrová inflace | Komoditní | Koruna posiluje | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Market | Měnový kurz | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Oslabování koruny | Prognóza | Reuters | Risk Off | Ropy | Růst HDP | SaxoBank | Société Générale | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | USD index | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | ZEW | Benzín | Indie | Intermediate | Provozní marže | ROCE | Tim Cook | Tranše | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | WGC | Tržby | QE | Světové ekonomiky | Komise | Rozhovor | Retail | Investment | Markit | Institut ZEW | Microsoft | CME Group | Baker Hughes | Institut Ifo | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Fundamentální pohled | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční centrum | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Severomořská ropa | Zkušení investoři | Panevropský akciový index | Přehled | Klid | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Evropské trhy | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Inflační tlaky | Japonský index Nikkei | IHS | Americké akciové indexy | Klouzavý průměr SMA | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | AAA | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | S&P | Guvernér | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Nejistota | Erste | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodník s ropou | Vitol | Ethereum | Tesla | Výhled | Chevron | Konsensus | Mzdy | Francouzský CAC 40 | Ekonomická situace | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Krize | Zisky firem | Výnosy | Americká vláda | Softbank | Indikátor důvěry | Příjmy | Indikátory důvěry | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Německý Ifo index | Konsenzus | Jihokorejský KOSPI | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Bilance ECB | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Odhad HDP | Očekávání | Index ekonomické nálady | IHS Markit | Okénko trhu | Aleš Michl | World Gold Council | Investiční firmy | Palladium | Jerome Powell | Nejvýkonnější akcie | MiFID II | Nemovitostní fondy | NEST | Podnikání na kapitálovém trhu | Krypto | Německá centrální banka | Obchodní týden | OPEC+ | Posilování dolaru | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Silný americký dolar | Inflace v eurozóně | Pokles ceny | Domácí měna | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Úrokový výnos | Trh s ropou | Tržby Amazonu | Propad cen ropy | Nervozita na trzích | Výkonnost akcií | Týden na akciových trzích | Prezident Trump | Evropská komise | Hodnota indexu | Refinitiv | Zpřísňování měnové politiky | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Australské akcie | Zvýšení sazeb | Kvartální výsledky | Americké HDP | Cena pohonných hmot | Michal Brožka | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Tencent Holdings | Čínský trh | Vývoj na trzích | Pokles cen | Americké futures | Pokles výnosů dluhopisů | XTB Research | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Denní graf | Vývoz do Číny | Očekávání trhu | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Předstihové indikátory | Pohled na zlato | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Trinity Bank | Nálada na finančních trzích | Světové akciové indexy | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Deficit | Prohloubení schodku | Německá vláda | Trinity | LNG | Medvědí signál | Objem | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Inflace v říjnu | Včerejší obchodování | Achim Wambach | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Německé hospodářství | Americký dolar dnes | Cisco Systems | Firma | Období nejistoty | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | BAT | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Růst cen | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Ukrajina | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Miliardy | Vyhlídky | Nálada podnikatelů | Walt Disney | Domácí poptávka | Automobilový sektor | Zveřejněná data | Struktura HDP | Financovat | SMA | Omezení těžby | Ceny výrobců | Průmysl | Jan Vejmělek | HUF | PLN | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | SoftBank Group | Výrazný pokles | Čína a USA | Export z Německa | Stavebnictví | Poptávka centrálních bank | Koruna dnes | Zdražování | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | NAFTA | Směřování měnové politiky | Člen bankovní rady | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | GBP/EUR | Celkový zisk | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Seznam.cz | Škoda Auto | Míra | Úroky | Edward Moya | Měnové politiky | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Libra klesá | Šperky | xStation5 | FB | Disney | Andrew Bailey | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Nejbližší support | Pojistka proti inflaci | Martin Novák | Ztráta | NERV | ACEA | Evropské PMI | US100 | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Washington | Indikátor důvěry v ekonomiku | Miliardy eur | Írán | Ministr zahraničí | Ifo | Clemens Fuest | Nejbližší rezistence | Příjmy domácností | Poradenství | Německá společnost | Geopolitická situace | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Ukazatele | Technologická společnost | Meziroční růst spotřebitelských cen | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Alibaba Group Holding | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Komunikace | Trump | Prezident institutu | Prezident | Koronavirus | Google | Samsung | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Změny cen | Virus | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zlepšení | Aktuální rezistence | Výdaje | Aktivita v průmyslu | Akcie v Číně | Zpracovatelský sektor | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | TNOTE | Průměrná cena | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | COVID-19 | OIL.WTI | Konjunkturální průzkum | Obavy z pandemie | Zpřesněný odhad | Vývoj | Mzda | Schůzka skupiny OPEC+ | Schůzka skupiny OPEC | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Vysoká rizika | Hlavní měny | Panevropský akciový index STOXX 600 | Program nákupu aktiv | Profitovat | Shenzhen Composite | Tencent | Další vývoj | Íránská ropa | Brusel | Fiskální politiky | Silný pokles | Fiskální balíček | Obavy trhu | ECB dnes | Zastavení výroby | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Německý hospodářský institut | Žádosti o podporu | Americké ministerstvo energetiky | Texas | Německý ministr financí | Ministr financí Scholz | Automobilka Volkswagen | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Domácnosti | Dramatický dopad | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Market update | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Počet žádostí o podporu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Poptávka po ropných produktech | Platební neschopnosti | Boj s koronavirem | Karanténa | Klid před bouří | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Války | Organizace | Závislost | Práce | Podíl na trhu | Údaje | Pojišťovna | Výroba v Německu | Pohonné hmoty v ČR | Světoví těžaři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Úrokové zhodnocení | WMT | Anglo American | Úspory | Otevírání ekonomiky | Statistiky | Uzavření trhů | Oživit ekonomiku | USD za barel | Rizikové averze | Trade | S&P500 | Prezident institutu ZEW | ZEW Achim Wambach | Producenti ropy | Situace na trhu s ropou | Futures ropy | Posílení | Omezení pohybu | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Očekávané výsledky | Americký HDP | Osobní příjmy | SMA 100 | Maloobchod | Dubnový PMI | PMI z výroby | Růst výnosů | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Snižování cen | Bezpečnost | Členské země | Merck | RBI | Alrosa | CL | WMT.US | Důvěra spotřebitelů | PMI v eurozóně | Ekonomické zotavení | JDE | ČR | Salesforce | Hospodářský institut | Bohumil Trampota | Střední Evropa | Berlín | Vývoz z Německa | Poptávka po zlatě | Americké CPI | Index Nikkei 225 | Covid | Příjmy a výdaje | Český stát | Situace na trhu práce | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Nárůst počtu nově nakažených | Sony | Stellantis | Růst tržeb | Ceny | Viktor Orbán | Premiér Viktor Orbán | Kolaps | Výplach | Verizon Communications | Malé zisky | Spotřební daně | Technologické společnosti | Společnost XTB | Konjukturální průzkum | Ekonomické následky | Progres | Mírná korekce | HDP za Q2 | Důvěra | Hyundai Motor | Pandemická situace | Pokles tržeb | Zisk a tržby | Výrobní sektor | Kolaps těžby | Odborníci | Dolarové úrokové sazby | Zhoršení pandemie | Ropa dnes | Společnost Cisco | Epidemiologické situace | Počet úmrtí | Ranní okénko | Lockdown | iPhone | Epidemiologická situace | Embargo | Nařízení | Newmont | Zásoby benzinu | Pokles indexu | Futures na ropu | Moneta | CSCO | Zveřejnění výsledků | Poklidné obchodování | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Ministerstvo energetiky | Proražení | Cenový skok | Nezávislý obchodník | Swingový výhled | Očkování | Orbán | Růst průmyslové produkce | Burzy v USA | Výhled na rok | Pokles zásob | Český výrobní sektor | PMI ve výrobě | Samsung Electronics | Rio Tinto | Tržby z prodeje | Zásoby ropy ve Spojených státech | MJ | Futures na indexy | Situace na trhu | Express | Tržní ceny | Dnešní seance | Rozvolnění | Brent (OIL) | Hlavní finanční trhy | Colt | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Celosvětová poptávka | Sentiment investorů | Akcie Boeing | Silný růst | Výhled růstu ekonomiky | Poptávka po nemovitostech | Práva na dividendu | Ceny ropy Brent | Objednávky | Verizon | Investiční poptávka | Hodnocení současné situace | Výprodej bitcoinů | Hladiny supportu | Kurzotvorné zprávy | Obavy z inflace | Oslabení | Podstatné kurzotvorné zprávy | FAST | Příležitosti | Úroveň rezistence | Dodávky plynu | Zajišťování | Týdenní výkon | Další kryptoměny | McDonald's | Dolar dnes | Zvládání pandemie | Pozitivní vliv | Paradox | UST | Tempo zdražování | Největší evropská automobilka | Evropská automobilka Volkswagen | Americký trh | Verizon Communications Inc. | Výprodej bitcoinu dnes | Ztrátový týden | Odvětví | Pokles poptávky | BHP | Divize | Nasdaq-100 (US100) | Boom | Azure | Covidová situace | University of Michigan | Chování | Projekce | Vratislav Zámiš | Nucor | Pozitivní korelace | Meituan | Výrobní inflace | ASX | David Vagenknecht | Nedostatek čipů | Společnosti | Opatření | Rivian | Evergrande | China Evergrande | Rychlý růst | Uhlí | Energetika | Program odkupu aktiv | Evropský index | Sands China | Zprávy z pražské burzy | Ekonomický boom | Sentiment indikátory | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zvýšení základní úrokové sazby | Globální inflace | Automotive | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Schlumberger | Pozornost | Těžař diamantů | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Meta | Metaverse | Rivian Automotive | Meta Platforms | Hořčík | Společnost | Výsledky společnosti | Walmart (WMT.US) | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Target | Akcie Walmartu | Lockdowny | TIM | Omikron | | Rostoucí inflace | Spotřebitelské inflace | Trh se zlatem | Základní sazba | Hodnoty měny | Miliardy USD | Jestřábí komentáře | Fujitomi Securities | Výplach na trzích | Cena akcií společnosti | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Snížení daně | Spirit Airlines | Cisco Systems (CSCO.US) | CSCO.US | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Lídři zemí EU | TGT.US | Target (TGT.US) | TGT | Ruský vývoz ropy | Invaze | Snížení spotřební daně | Řetězce | Vyloučení Ruska | Globální zásoby suroviny | Zásoby suroviny | Růst cen energií | Colt CZ | Marketingová komunikace | AAA firmy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Situace na Ukrajině
Situace na volatilitě
Situace na Wall street
Situace na zlatě
Situace okolo koronaviru
Situace při obchodování
Situace s Evergrande
Situace v Afghánistánu
Situace v Británii
Situace v britském parlamentu

Následující klíčová slova

Situace ve Spojených státech
Situace ve stavebnictví
Situace v eurozóně
Situace v Hongkongu
Situace v Indii
Situace v Kazachstánu
Situace v Mexickém zálivu
Situace v německém autoprůmyslu
Situace v průmyslu
Situace v Rusku
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Vantage
Potvrďte prosím... Zavřít