Úterý 04. říjen 2022 13:15
reklama
Instaforex krypto
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Poradenská společnost

C:\fakepath\ropa2.jpg

Ropa kvůli vyhlídkám na omezení těžby ve státech skupiny OPEC+ výrazně zdražuje

03.10.2022 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, podle analytiků je to kvůli vyhlídkám na rozsáhlé omezení těžby ve státech ze skupiny OPEC+. Severomořská ropa Brent si kolem poledne připisovala přes čtyři procenta a blížila se k 89 dolarům za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala také více než čtyřprocentní nárůst a pohybovala se mírně pod úrovní 83 dolarů za barel.
img

Amazon omezuje logistická centra

02.09.2022 Společnost Amazon (AMZN.US) je připravena na snížení počtu logistických center a skladů tváří v tvář zpomalujícímu růstu tržeb, uvedla poradenská společnost MVPVL International. Společnost odhaduje, že Amazon nezrealizuje plány na otevření 42 skladů a odkládá otevření dalších 21 center. Snížení také ovlivňuje podnikání společnosti v Evropě, zejména ve Španělsku. V říjnu e-commerce gigant uzavře dvě centra, která aktuálně zaměstnávají 300 lidí.
C:\fakepath\trader-19082022-26-zm.png

Komodity: Ropa se po ranních ztrátách stabilizovala, Brent je pod 97 dolary za barel

19.08.2022 Ceny ropy se po dnešním ranním poklesu stabilizovaly, vliv na ně má zejména vysoká inflace a také obavy ze zpomalení růstu globální ekonomiky. Severomořský Brent kolem 17:20 SELČ vykazoval růst o 0,2 procenta na 96,78 dolaru za barel, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) pak přidávala 0,7 procenta nad 91 dolarů za barel.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ropa dál zdražuje, cena Brentu se dostala nad 96 dolarů za barel

18.08.2022 Ceny ropy dnes pokračují v růstu kvůli údajům signalizujícím silnou poptávku po palivech ve Spojených státech a předpokládanému poklesu dodávek suroviny z Ruska. Cena severomořské ropy Brent kolem 17:30 SELČ vykazovala nárůst zhruba o 2,5 procenta a překročila 96 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala růst ve stejném rozsahu a dostala se nad 90 dolarů za barel.
img

Obchodování s 40% nárůstem AMD na pozadí růstu akcií čipů v hodnotě bilionu dolarů

26.05.2022 Polovodičové čipy jsou nedílnou součástí většiny elektronických výrobků, jako jsou elektromobily, telefony, notebooky, robotika a infrastruktura cloud computingu.
C:\fakepath\trader-02052022-41-zm.jpg

Komodity: Ropa mírně zlevňuje kvůli obavám ze slabého hospodářského růstu Číny

02.05.2022 Ropa dnes mírně zlevňuje. V náladě trhu převážily obavy ze slabého hospodářského růstu Číny, která je největším světovým dovozcem ropy, nad vlivem možného embarga na ruskou ropu ze strany Evropské unie.
C:\fakepath\káva.jpg

Válka na Ukrajině a problémy ruské ekonomiky sníží poptávku po kávě

06.04.2022 Válka na Ukrajině a dopad sankcí na ruskou ekonomiku poškodí globální poptávku po kávě a způsobí, že v sezoně 2022/2023 se trh s kávou z deficitu přehoupne do přebytku. Uvedla to ve své zprávě makléřská a poradenská společnost HedgePoint.
C:\fakepath\trader-30032022-29-zm.jpeg

Komodity: Ropa zdražuje kvůli slabým dodávkám a vyhlídce na nové ruské sankce

30.03.2022 Ropa uprostřed týdne zdražuje o více než tři procenta. Pomáhají jí slabé dodávky a rostoucí vyhlídka na nové protiruské sankce, přestože Moskva a Kyjev vedou mírové rozhovory.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ropa zlevňuje, USA a spojenci jednají o dalším uvolnění suroviny ze svých rezerv

24.03.2022 Ceny ropy se dnes snižují. K jejich poklesu přispěla zpráva, že Spojené státy a jejich spojenci diskutují o možnosti dalšího koordinovaného uvolnění suroviny ze strategických zásob. Cena severomořské ropy Brent kolem 16:30 SEČ vykazovala pokles o téměř dvě procenta na 119,20 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela zhruba 1,6 procenta na 113,05 dolaru za barel.
C:\fakepath\trader-22032022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.03.2022 1) Největší čínský internetový prodejce Alibaba se rozhodl rozšířit program odkupu vlastních akcií na rekordních 25 miliard dolarů (zhruba 560 miliard Kč) z dosavadních 15 miliard. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě. Alibaba se tak snaží podpořit cenu svých akcí, která se kvůli tlaku regulačních úřadů a obavám ze zpomalení růstu podniku za poslední rok propadla o více než polovinu.
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

EY: Počet převzetí evropských podniků čínskými investory loni vzrostl

22.03.2022 Čínští investoři v loňském roce převzali 155 evropských podniků. To je o 23 více než předloni, ale o polovinu méně než v roce 2016, kdy byla akviziční aktivita čínských firem v Evropě na vrcholu. Vyplývá to ze studie, kterou dnes zveřejnila poradenská společnost EY. Na akvizice evropských firem loni čínští investoři vynaložili celkem 12,4 miliardy dolarů (zhruba 280 miliard Kč), uvedla agentura DPA.
C:\fakepath\Tesla.png

Analytik: Ukrajinská krize může zhatit Muskův sen o levnějších elektromobilech

07.03.2022 Růst cen surovin, který ještě umocnila invaze ruských vojsk na Ukrajinu, by mohl zhatit sen šéfa společnosti Tesla Elona Muska i ředitelů dalších automobilek o cenově dostupnějších elektromobilech. Nárůst ceny lithia, niklu a dalších surovin by mohl zpomalit či dokonce zvrátit dlouhodobý trend poklesu nákladů na baterie, které jsou nejdražší částí elektromobilů. To by mohlo zabránit rozšíření této technologie, upozornil analytik Gregory Miller ze společnosti Benchmark Mineral Intelligence.
C:\fakepath\fuze.jpg

Bain: Loni se ve světě uskutečnily fúze a akvizice za rekordních 5,9 bilionu USD

09.02.2022 Loni se na celém světě uskutečnily fúze a akvizice za rekordních 5,9 bilionu dolarů (125,3 bilionu Kč). Na svém webu to uvedla poradenská společnost Bain & Company. Jednou z příčin bylo prudce se měnící hospodářské prostředí, firmy ale těžily i z nižších úroků a zároveň za získané podniky platí čím dál více peněz.
C:\fakepath\global economy.jpg

Cebr: Celosvětový HDP napřesrok poprvé překoná hranici 100 bilionů dolarů

28.12.2021 Celosvětový hrubý domácí produkt (HDP) již v příštím roce poprvé překoná hranici 100 bilionů dolarů (zhruba 2,2 trilionu Kč). Předpověděla to podle agentury Reuters britská poradenská společnost Cebr. Loni přitom předpokládala, že globální HDP tuto hranici pokoří až v roce 2024.
C:\fakepath\China mobile.jpg

China Mobile chystá největší nabídku akcií v Číně za posledních deset let

21.12.2021 Čínská společnost China Mobile chce prodejem akcií v Šanghaji získat až 56 miliard jüanů (zhruba 196 miliard Kč). Byla by to největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) v Číně za posledních deset let. China Mobile je podle počtu klientů největším mobilním operátorem na světě, před rokem ale musela kvůli novým pravidlům zavedeným na popud tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa odejít z Newyorské akciové burzy (NYSE).
img

Bidenova administrativa zlevní elektromobily a zbuduje 500.000 nabíjecích stanic

14.12.2021 Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena dnes zveřejnila ambiciózní plán vybudovat 500.000 nabíjecích stanic pro elektromobily po celé zemi. Na cestě k transformaci amerického automobilového průmyslu hodlá také snížit cenu vozů s elektrickým pohonem, napsala agentura AP. Plán představila viceprezidentka Kamala Harrisová.
img

Nedostatek čipů ohrožuje automobilový průmysl. Jak si aktuálně vedou akcie Ford?

27.10.2021 Nedostatek čipů na trhu silně zasáhl automobilový průmysl. Problémům se nevyhnula ani firma Ford. A právě na tuto společnost se dnes podíváme podrobněji. Automobilka se rozhodla ve velkém přeorientovat na elektromobilitu a za tímto účelem se soustředí na investice do výroby potřebných komponentů. V rámci technické a fundamentální analýzy si představíme aktuální výsledky firmy a rozebereme si i cenový graf akcie Ford. Dle všeho se akcie F nachází poblíž významné cenové úrovně a bude zajímavé sledovat, zda bude pokračovat růst, nebo dojde ke korekci.
img

Čínská vláda očekává, že nedostatek čipů pro auta v tomto čtvrtletí poleví

19.10.2021 Čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií očekává, že nedostatek čipů, který brzdí výrobu automobilového průmyslu, v tomto čtvrtletí poleví. Uvedl to mluvčí ministerstva. Čipy se stávají čím dál důležitější součástí automobilů a jejich globální nedostatek nyní omezuje výrobu automobilového průmyslu po celém světě včetně České republiky.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Akcie Tata Motors zpevnily o 20 pct., firma dá dvě mld. USD na elektromobilitu

13.10.2021 Akcie indické společnosti Tata Motors si dnes připsaly téměř 20 procent. Automobilka v úterý oznámila, že během pěti let investuje do elektromobility přes dvě miliardy dolarů (bezmála 44 miliardy Kč). Investiční společnost TPG a státní holdingová společnost ADQ z emirátu Abú Zabí indickému výrobci do nové divize elektromobilů vloží jednu miliardu dolarů. Informuje o tom agentura Reuters.
img

Nový poradce na trhu START

15.09.2021 Liberecká LIFTIA se stává devátým autorizovaným poradcem pro uvádění firem na trh START Burzy cenných papírů Praha.
img

Reuters: Automobilky hledají náhradu za magnety z kovů vzácných zemin

01.08.2021 Napětí mezi Čínou a Spojenými státy způsobilo, že se výrobci aut na Západě snaží snížit závislost na důležitém hybateli elektromobilové revoluce - permanentních magnetech. Ty, i když jsou často menší než balíček karet, pohánějí elektrické motory. Většina z nich se ale vyrábí z kovů vzácných zemin vytěžených v Číně a poptávka po nich prudce roste. Používají se totiž i v odvětví obnovitelných zdrojů energie. A vzhledem k přechodu od spalovacích k elektrickým motorům hrozí podle analytiků, že jich bude nedostatek.
C:\fakepath\Ropa-4.PNG

Komodity: Ceny ropy mírně zpevňují, pomáhá jim slabý dolar

19.04.2021 Ceny ropy se dnes mírně zvyšují. Podporu mají ve slabém dolaru, opačným směrem působí obavy z dopadů dalších případů nákazy koronavirem v Indii a dalších zemích. Kolem 19:00 SELČ cena severomořské ropy Brent vykazovala růst o 0,1 procenta na 66,86 dolaru za barel. Cena americké lehké ropy WTI si ve stejnou dobu připisovala 0,1 procenta na 63,20 dolaru za barel.
C:\fakepath\rok2020.png

Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2020 v ČR

14.12.2020 Oznámeno, že novým majitelem hnědouhelné elektrárny Počerady bude od roku 2024 skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Společnost ČEZ, majitel elektrárny, nevyužila do konce roku 2019 opci, aby prodej odvolala. V říjnu společnosti uvedly, že Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy převezme Počerady už 31. prosince 2020. Původní dohodnutá cena ve výši dvě miliardy korun za převod v roce 2024 byla navýšena na 2,5 miliardy korun.
C:\fakepath\money.jpg

Bain: Tržby z prodeje luxusního zboží letos rekordně klesnou

18.11.2020 Celosvětové tržby z prodeje luxusního zboží letos kvůli pandemii klesnou o rekordních 23 procent na 217 miliard eur (5,7 bilionu Kč), navzdory oživení poptávky v Číně. Zaznamenají tak první pokles od roku 2009, kdy vrcholila globální finanční krize. Předpověděla to dnes poradenská společnost Bain. Zpřesnila tak svou květnovou prognózu, kdy předpovídala pokles globálních tržeb o 20 až 35 procent.
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

Z akcií aerolinek si nejlépe vedou zkrachovalé Jet Airways

03.11.2020 Všechny letecké společnosti se kvůli koronaviru ocitly ve finanční tísni a jejich akcie prudce klesají. Akcie jedné letecké společnosti, která ale od dubna 2019, kdy přestala být schopná splácet své dluhy, nelétá, si vedou mimořádně dobře. Akcie indické Jet Airways India v letošním roce posílily o téměř 150 procent, zatímco dílčí index leteckých společností agentury Bloomberg, který zahrnuje 27 největších aerolinek světa, klesl o 42 procent.
C:\fakepath\top-22102020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.10.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo pod nulou. Mírně v plusu se udržel jenom trh v Hongkongu. Investoři vstřebávali zhoršení výhledu regionu ze strany Mezinárodního měnového fondu (MMF).
C:\fakepath\euro.jpg

Průzkum: Většina menších firem v Evropě má existenční obavy

22.10.2020 Více než polovina malých a středních podniků v Evropě má obavy, zda příštích 12 měsíců přežije. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila poradenská společnost McKinsey. Průzkum se konal v srpnu, tedy ještě před nynějším vzestupem počtu nových případů nákazy koronavirem, který nutí evropské vlády zavádět nová restriktivní opatření.
C:\fakepath\top-15102020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.10.2020 1) Akcie na evropských trzích výrazně klesají, dolů je tlačí zhoršená epidemická situace a také nejasnosti kolem další finanční pomoci ve Spojených státech. Index STOXX Europe 600 dopoledne SELČ odepisoval 2,2 % a byl nejníže za zhruba dva týdny. Největší ztráty zaznamenávaly burzy ve Frankfurtu a v Miláně.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Hodnota fúzí u kryptoměn v pololetí překonala celý rok 2019

15.10.2020 Hodnota fúzí a akvizic v odvětví kryptoměn za prvních šest měsíců letošního roku překonala hodnotu za celý loňský rok. Počet uzavřených dohod byl sice nižší, transakce však byly objemnější, uvedla poradenská společnost PwC. Celková hodnota dohod za pololetí činila 597 milionů USD (13,9 miliardy Kč), zatímco v celém loňském roce dosáhla 481 milionů USD (11,2 miliardy Kč). Dojednáno bylo 60 spojení, zatímco loni to bylo 125.
img

Investice do vodíku – Nejlepší vodíkové akcie roku 2020

20.08.2020 Vodíkové akcie jsou stále populárnější a jejich ceny rostou. Lidstvo dlouhodobě hledá čistší alternativy k běžným fosilním palivům. Už nějakou dobu se vodík využívá v mnoha průmyslových odvětvích, avšak od doby, co se stal novým potenciálním palivem pro automobily, může dojít k raketovému růstu jeho poptávky. Vodíkové akcie jako forma investice do vodíku se stávají stále zajímavější.
img

Největší firmou světa je ropná společnost Saudi Aramco

30.07.2020 Největší firmou světa se letos poprvé stala ropná společnost Saudi Aramco. Ta teprve loni vstoupila na burzu a v každoročním žebříčku je nováčkem. Její tržní kapitalizace ke konci června dosahovala 1741 miliard USD (38,9 bilionu Kč). Na druhém místě je Apple a na třetím Microsoft, který byl největší firmou loni. Vyplývá to z žebříčku PwC Global Top 100, který zveřejnila poradenská společnost PwC.
C:\fakepath\top-30072020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.07.2020 1) Americký dolar v poslední době oslabil. Další pokles se ale může v krátkodobém horizontu zkomplikovat, pokud americký Kongres nedokáže přijít s dostatkem nových stimulů. A časové okno pro zavedení nových opatření je poměrně úzké. Pro dolarové medvědy by mohlo být nejtěžší zkouškou zhoršení situace v oblasti rizikových aktiv, ať už budou příčiny jakékoli, a případné zvýšení volatility.
img

Ceny ropy po výstupu na tříměsíční maxima klesly

09.06.2020  Ceny ropy se včera vyšplhaly až na tříměsíční maxima. Těžily z víkendového oznámení skupiny OPEC+ o prodloužení dohody o snížení těžby i ze zprávy o rekordním květnovém dovozu ropy do Číny. Později však ceny zamířily dolů, protože Saúdská Arábie ohlásila konec dobrovolného omezování dodávek ropy na trh.
img

Škoda rozjede výrobu od 27. dubna

22.04.2020 Automobilka Škoda Auto se připravuje na obnovení provozu v českých závodech. Po zahájení výroby dostanou zaměstnanci roušky nebo respirátory i desinfekci.
C:\fakepath\cina2.jpg

Čína ohlásila nejnižší počet nově nakažených koronavirem od ledna

18.02.2020 Čína dnes oznámila nejnižší nárůst nakažených novým typem koronaviru od konce ledna a nejmenší počet úmrtí za poslední týden. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je však brzy na to usuzovat, že je epidemie na ústupu. Nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, podlehlo na celém světě již 1875 lidí a nakažených je přes 73.000. Epidemie začíná stále více dopadat na některé asijské ekonomiky i nadnárodní firmy.
C:\fakepath\graf global.jpg

Průzkum: Šéfové světových firem jsou nejpesimističtější od krize

21.01.2020 Snížení tempa růstu globální ekonomiky v letošním roce očekává 53 procent generálních ředitelů významných firem po celém světě. Počet generálních ředitelů, kteří očekávají snížení tempa růstu světové ekonomiky, za poslední dva roky prudce narostl a je rekordní, informovala včera v tiskové zprávě poradenská společnost PwC. Globální průzkum názorů zhruba 1600 generálních ředitelů firem po celém světě včera společnost představila v Davosu při příležitosti zahájení Světového ekonomického fóra (WEF). Loni snížení tempa růstu globální ekonomiky čekalo 29 procent respondentů a předloni pět procent.
C:\fakepath\top-13012020-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.01.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní seanci v zelených číslech, když investoři vyhlíželi podepsání první fáze obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou, ke kterému má dojít ve středu.
C:\fakepath\london6.jpg

Nálada britského finančního sektoru se po čtyřech letech zlepšila

13.01.2020 Nálada v britském finančním sektoru se v loňském čtvrtém čtvrtletí poprvé za poslední čtyři roky zlepšila. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který provedlo Sdružení britského průmyslu (CBI) a poradenská společnost PricewaterhouseCoopers (PwC). V britském finančním sektoru panuje nejistota od referenda z června 2016, ve kterém se Britové vyslovili pro odchod své země z Evropské unie.
C:\\fakepath\\top-10012020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.01.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v zelených číslech, když se na ně přenesl pozitivní sentiment z předcházející rekordní seance na Wall Street. Investoři se soustředili na zprávy týkající se napětí mezi Íránem a Spojenými státy a čekali, jak dopadnou víkendové parlamentní a prezidentské volby na Tchaj-wanu.
C:\fakepath\trump.jpg

Analýza: Trumpova cla stála americké firmy 46 miliard dolarů

10.01.2020 Cla uvalená americkým prezidentem Donaldem Trumpem v rámci snahy o restrukturalizaci obchodních vztahů Spojených států stála americké podniky od února 2018 zhruba 46 miliard dolarů (více než bilion Kč). Vývoz amerických produktů, které se staly terčem odvetných opatření, navíc prudce klesl. Vyplývá to podle agentury Reuters z analýzy údajů amerického ministerstva obchodu, kterou provedla poradenská společnost Trade Partnership Worldwide.
img

5 aktivně řízených ETF portfolií od Swiss Life Select nemusí uspokojit každého

08.11.2019 Portfoliem složeným výhradně z burzovně obchodovaných fondů (zkratka ETF) se v Česku může pochlubit jen zlomek drobných investorů. Vybrat z několika tisíc indexových fondů různých správců ty nejvhodnější a složit z nich rozumné investiční portfolio vyžaduje především čas, analytické schopnosti a zkušenosti. Zajímavé investiční řešení představila v březnu letošního roku finančně-poradenská společnost Swiss Life Select Česká republika (pozn. dnes je tato společnost součástí společnosti Fincentrum), která chce zpřístupnit nízkonákladové burzovně obchodované fondy co nejširší skupině českých retailových investorů. Řečí čísel: do konce letošního roku si dala za cíl vybrat od investorů minimálně jednu miliardu korun.
img

Některé světové banky v krizi neobstojí

23.10.2019 Ve své výroční zprávě o stavu bankovního sektoru uvádí poradenská společnost McKinsey, že asi třetina světových bank není v dobré kondici a neustojí krizi.
C:\fakepath\top-22102019-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.10.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v zelených číslech, když je nahoru poslal pozitivní sentiment investorů ohledně dalšího vývoje americko-čínských obchodních jednání. Důvodem bylo vyjádření Larryho Kudlowa, ekonomického poradce amerického prezidenta, podle kterého existuje možnost, že prosincové zavedení tarifů na dovoz čínského zboží bude odvoláno.
C:\fakepath\investovani online.jpg

Objem start-upových investic v Evropě je na rekordu

21.10.2019 Objem start-upových investic v Evropě je na rekordu. V první polovině letošního roku se ve srovnání s předchozím obdobím loni zvýšil o 62 procent na 16,9 miliardy eur (asi 433 miliard Kč). Uvedla to dnes poradenská společnost EY. Podle autora výzkumu Petera Lennartze je na trhu obrovské množství kapitálu, pro který investoři hledají uplatnění. V žebříčku měst uhájil první místo Londýn, ale na druhé místo se před Berlín dostala Paříž.
C:\fakepath\brexit3.jpg

Britské podniky se připravují na brexit, chtějí dohodu s EU

10.10.2019 Britské podniky se s velkými obavami chystají na plánovaný odchod země z Evropské unie a vyzývají vládu, aby zabránila brexitu bez dohody. Británii už teď kvůli nejistotě kolem brexitu, zpomalování růstu globální ekonomiky a napětí v mezinárodních obchodních vztazích hrozí hospodářská recese. Brexit bez dohody by mohl hospodářskou situaci v zemi ještě zhoršit.
C:\fakepath\R2.jpg

Komodity: Ropa z obav o dodávky ze Saúdské Arábie dál zdražuje

19.09.2019 Ceny ropy dnes obnovily růst. Obchodníci vyhodnocují rizika, která přináší výpadek dodávek ze Saúdské Arábie po víkendovém útoku dronů na její ropnou infrastrukturu. Severomořská ropa Brent přidávala před 17:35 SELČ 1,5 procenta na 64,14 dolaru. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala nárůst o 1,2 procenta na 58,62 dolaru za barel.
img

Kryptoměny: První krypto ETF pro velké investory

04.09.2019 Díky popularitě kryptoměn už mnoho amerických společnosti zkoušelo vytvořit ETF fond, který by dovolil investorům expozici do tohoto segmentu. Nicméně snahy dosáhnout tohoto cíle byly dosud blokovány americkou komisí pro cenné papíry (SEC) kvůli obavám z tržní manipulace. Přes toto nepřátelské prostředí našly společnosti VanEck Securities a SolidX Management cestu použitím pravidla 144A zákona Securities Act z roku 1993, který jim dovoluje vydat akcie. Nicméně tato možnost je otevřená pouze pro velké kvalifikované investory. Ačkoliv malí investoři by se nemohli účastnit, tak tyto firmy zdůraznily, že budou pracovat tak, aby jejich služby byly přístupné také jim. Akcie budou uvedeny ve čtvrtek na OTC link ATS, což je alternativní obchodní systém regulován SEC.
C:\fakepath\global economy.jpg

Světový trh fúzí a akvizic se ocitl na šestiletém minimu

11.07.2019 Aktivita na globálním poli fúzí a akvizic středně velkých podniků se v letošním prvním čtvrtletí propadla na úroveň roku 2013. Mezičtvrtletně se počet transakcí snížil ze zhruba 2000 na méně než 1500. Hodnota uzavřených obchodů klesla takřka o třetinu. ČTK o tom informovala poradenská společnost BDO.
img

Podílové fondy v pololetí vydělávaly, hlavně ty akciové

08.07.2019 Podílové fondy v prvním pololetí 2019 vydělávaly. Nejlépe si vedly akciové fondy, které se zhodnotily v průměru o téměř 13 procent hodnoty. Dluhopisové fondy vydělaly 3,6 procenta, fondy peněžního trhu byly v korunovém vyjádření 0,5 procenta v plusu. ČTK o tom informovala poradenská společnost Broker Consulting.
img

Loňské investice do nemovitostí jsou rekordní. Letos se čeká opětovný růst.

13.03.2019 V roce 2018 dosáhl objem realitních obchodů rekordní úrovně 1,75 bilionu dolarů. Je to o 4 % více než bylo dosavadní maximum z roku 2017 v částce 1,68 bilionu dolarů.
img

Zvýší se emise CO2 v Německu díky odklonu od uhlí?

28.01.2019 Návrh německé komise pro odstoupení od uhlí pro snižování emisí CO2 kritizují mnozí němečtí experti na energetiku. Podle nich jde o neefektivní a velmi drahé řešení.
img

Podílové fondy loni spíše prodělávaly, hlavně ty akciové

08.01.2019  Podílové fondy v roce 2018 spíše prodělávaly. Nejhůře si vedly akciové fondy, které ztratily v průměru více než 11 procent hodnoty. Dluhopisové fondy prodělaly 0,4 procenta, fondy peněžního byly naopak v korunovém vyjádření přes čtyři procenta v plusu. ČTK o tom informovala poradenská společnost Broker Consulting.
img

Prodejní ceny bytů v ČR vzrostly o 11 %

19.11.2018 Prodejní ceny bytů v ČR jsou ke konci června vyšší o 11 % než před rokem. Metr čtvereční stojí průměrně 55 000 korun. Pro běžného občana je stále těžší dosáhnout na bydlení.
C:\fakepath\brexit2.jpg

Nejistota kolem brexitu začíná mít na firmy tvrdý dopad

08.10.2018 Nejistota spojená s odchodem Británie z Evropské unie začíná mít na britské podniky výrazný dopad, jejich vývoz zpomaluje, náborové potíže se hromadí a investiční plány musí omezovat. Vyplývá to ze dvou průzkumů - Britské obchodní komory BCC a společnosti Deloitte.
C:\fakepath\eurozona 12072013.png

Růst podnikatelské aktivity v eurozóně zpomaluje

03.08.2018 Růst podnikatelské aktivity v eurozóně na začátku třetího čtvrtletí zpomalil, podkopal ho slabší příliv nových zakázek. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila poradenská společnost IHS Markit. Údaje podle ní signalizují, že hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny by se ve třetím čtvrtletí mohl zvýšit o 0,3 procenta, tedy stejným tempem jako ve druhém kvartálu. Analytici přitom v dřívější anketě agentury Reuters předpovídali zrychlení růstu HDP na 0,5 procenta.
C:\fakepath\britska libra 17022014.jpg

Zadlužení britských domácností je vyšší

27.07.2018 Britské domácnosti vloni utratily v průměru o 900 liber (téměř 26.000 Kč) víc, než kolik činil jejich příjem. Do deficitu se tak dostaly poprvé od úvěrového boomu v 80. letech. Schodek podle údajů statistického úřadu ONS dosáhl celkově téměř 25 miliard liber (720 miliard Kč), což odpovídá 1,2 procenta hrubého domácího produktu, uvedl list The Guardian.
C:\fakepath\TOP5-29052018-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.05.2018 1) Evropské burzy dnes pokračují v dalším poklesu, který je zapříčiněn politickou nejistotou v Itálii. Italský prezident Mattarelly ukončil vládní námluvy kvůli osobě euroskeptického ministra financí Paola Savona a Itálii tak dost možná čekají předčasné volby.
C:\\fakepath\\TOP5-23052018-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.05.2018 1) Většina asijských akciových trhů zakončila dnešní seanci převážně v mínusu. Obchodování ovlivnila zejména slova amerického prezidenta Donalda Trumpa, jenž uvedl, že není spokojen s posledním kolem vyjednávání o obchodu mezi Spojenými státy a Čínou.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Podnikatelská aktivita v eurozóně roste

23.05.2018 Růst podnikatelské aktivity v eurozóně za květen zpomalil na nejnižší úroveň za jeden a půl roku. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila poradenská společnost IHS Markit. Údaje podle ní signalizují, že hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny by se ve druhém čtvrtletí mohl zvýšit o 0,4 procenta, tedy stejným tempem jako v prvním kvartálu. Analytici přitom v dubnové anketě agentury Reuters předpovídali zrychlení růstu HDP na 0,6 procenta.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy dnes mírně sestupuje

10.05.2018 Ceny ropy dnes mírně klesají. Investoři totiž vybírají zisky, které jim přinesl středeční růst cen vyvolaný odstoupením Spojených států od jaderné dohody s Íránem. Cena severomořské ropy Brent kolem 17:15 SELČ vykazovala pokles o 0,3 procenta zhruba na 77 dolarů za barel.
C:\fakepath\TOP5-23042018-LV-23.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.04.2018 1) Jak se zdá, americký dolar je při síle. Alespoň tak to vypadalo v závěru minulého týdne, kdy americká měna zpevnila až na své dvoutýdenní maximum vůči euru (měnový pár EUR/USD oslabil). Evropský protějšek si naopak připsal vůbec největší týdenní oslabení za poslední dva měsíce. A během dnešního obchodování tento scénář pokračuje.
C:\fakepath\eurozona 12072013.png

Podnikatelská aktivita v eurozóně v dubnu pokračovala v růstu

23.04.2018 Podnikatelská aktivita v eurozóně v dubnu pokračovala v růstu, a to navzdory obavám ze silnějšího eura a obchodních sporů mezi Spojenými státy a Čínou. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila poradenská společnost IHS Markit. Údaje podle firmy signalizují, že hrubý domácí produkt eurozóny by se ve druhém čtvrtletí mohl zvýšit o 0,6 procenta.
img

Podílové fondy letos zatím vesměs mírně prodělávají

02.04.2018 Podílové fondy letos zatím vesměs mírně prodělávají. Nejhůře si vedou komoditní fondy a fondy fondů, které ztratily v průměru okolo tří procent hodnoty. Akciové fondy přišly o téměř procento, dluhopisové a peněžní jen o zlomky procent. ČTK údaje k 28. březnu sdělila poradenská společnost Broker Consulting.
img

Investiční večer (6. listopadu): Všechny měny světa včetně koruny aneb Nejen o kurzovém riziku pro vaše portfolio

02.11.2017  Koruna letos patří mezi nejpilnější měnové šplhouny. Blížící se měnověpolitické zasedání ČNB by přitom mohlo přispět k jejímu dalšímu posílení. Jak současnou situaci reflektovat v investičních strategiích? Nejen na to se zaměří další z cyklu Investičních večerů. Přijďte diskutovat i vy!
euro mena zona.jpg

EY: Evropské firmy rychle zvyšují zisky

17.09.2017 Zisky největších evropských podniků rostly v prvním pololetí rychleji než zisky americké konkurence. V celkovém objemu zisků však evropské firmy za těmi americkými stále zaostávají, což je dáno zejména jejich zaměřením. Vyplývá to ze srovnávací analýzy výsledků 300 největších evropských a amerických podniků, kterou vypracovala poradenská společnost EY.
img

Obchod s lithiem na londýnské burze

09.09.2017 Elektrické automobily a zelená energetika jsou asi hlavními oblastmi, kde se stále více hovoří o lithiu. O zavedení kontraktu na lithium uvažuje ale i londýnská burza kovů LME. Jako potíž se jeví skladování. Lithium zřejmě půjde v příštích letech na dračku. Nejlehčí kov nachází své využití v bateriích do elektromobilů, mobilních telefonů, v bateriových systémech sloužících k přechovávání elektrické energie zejména z větru, slunce a dalších obnovitelných zdrojů. Další je možné použití lithium-iontových akumulátorů ve spotřební elektronice, jako jsou počítačové tablety a chytré telefony. Poradenská společnost Roskill oznamuje odhad na poptávku po lithiu zvýšený 4x do roku 2025.
rusko.jpg

Vývoz ropy z Ruska letos mírně klesne

19.07.2017 Vývoz ropy z Ruska v letošním roce zřejmě klesne o 0,7 procenta na 252,5 milionu tun, což by znamenalo 5,1 milionu barelů denně. Příčinou je globální dohoda o snížení těžby. Uvedla to dnes poradenská společnost Vygon Consulting, která radí ruské vládě v oblasti daní a energetiky. Odhad firmy ale kontrastuje s odhadem vlády, která čeká růst exportu.
ropa 07012014-4.png

Objem nově nalezené ropy a plynu loni klesl

18.01.2017 Objem ropy a zemního plynu v nově objevených nalezištích loni klesl na nejnižší úroveň od 40. let minulého století. Propad cen surovin přiměl ropné firmy k prudkému omezení investic do průzkumu, uvedla dnes norská poradenská společnost Rystad Energy.
brent-30052016-6.png

Brent se vrátil nad 50 dolarů za barel

30.05.2016 Světové ceny ropy dnes mírně stouply, severomořská ropa Brent se tak po pátečním poklesu vrátila nad 50 dolarů...
meny 14122014.png

Daňové ráje prý nemají opodstatnění

09.05.2016 Nositel Nobelovy ceny za ekonomii Angus Deaton, autor ekonomického bestselleru Thomas Piketty a dalších více než 300 ekonomů z více než 30 zemí vybídlo světové lídry, aby skoncovali s érou daňových rájů. Jejich existence podle nich nemá "žádné ekonomické opodstatnění". Napsali to v dopise, který byl zveřejněn jen pár dnů před mezinárodním protikorupčním summitem v Londýně.
graf global.jpg

Studie A.T. Kearney o růstu ekonomik

24.11.2014 Po celosvětové finanční krizi dochází k postupné stabilizaci světového hospodářství a reálný růst globální...
euro mena zona.jpg

Radost z testů bank zakrývá budoucí potíže

27.10.2014 Investoři byli v neděli ušetřeni okamžité bolesti, když zátěžové testy ukázaly, že přední evropské banky...
britanie 08012014-2.png

Skotská samostatnost prý sníží HDP o 5 %

12.09.2014 Společnosti a investoři začali přesouvat aktiva ze Skotska, když analytici bankovního domu UBS uvedli, že pokud se Skotové v referendu příští týden rozhodnou pro nezávislost na Británii, může se skotská ekonomika najednou zmenšit až o pět procent. Podle jiné dnešní zprávy, ze které citovala agentura Reuters, kapitál z Británie odtékal již v srpnu.
img

Komodity: Agrotel snížil odhady produkce obilovin v oblasti Černého moře

22.04.2014 Francouzská poradenská společnost Agrotel před týdnem snížila odhady produkce obilovin v černomořské oblasti v&nb...
brent 20122013.png

Cena ropy Brent stoupla o více než dolar

20.12.2013 Cena severomořské ropy Brent během dnešního obchodování stoupla o více než dolar za barel. Důvodem...
euro money.jpg

Evropské banky budou potřebovat 280 miliard eur

28.11.2013 Evropské banky budou v příštím roce potřebovat dodatečný kapitál v objemu 280 miliard eur, aby splnily...
img

Jak si vsadit na pokračující platební neschopnost USA? Experti radí vyhnout se akciím

02.10.2013 Ve Spojených státech pokračuje ping pong mezi republikány a demokraty, kteří si posílají a zamítají návrhy na východisko z politického patu, který odřízl státní sféru od financí a donutil tisíce lidí jít na neplacené volno. Místo konstruktivní debaty se navíc obě politické síly vzájemně především obviňují z toho, kdo současnou krizi způsobil. S nerýsující se vidinou konce platební neschopnosti je podle investičních stratégů vlivných bank lepší vyhnout se do budoucna akciím a vsadit spíše na dluhopisy.
img

Komodity: Čína předběhne Spojené Státy v dovozu ropy už v roce 2017

21.08.2013 Čína předežene Spojené Státy jako největší světový dovozce ropy už v roce 2017, uvedla v úterý poradenská společnost W...
img

AMERICKÝ DOLAR: PO 3-ROČNÍM MAXIMU NASTANE KOREKCE

09.07.2013 Americký dolar prošel korekcí směrem dolů o 0,3%, když index dolaru, DXY, včera dosáhl 3-letého maxima ve vztahu k ost...
img

Komodity: Ceny zemědělských komodit prudce oslabují

20.12.2012 Ceny hlavních zemědělských komodit ve čtvrtek v USA prudce oslabily poté, co přední poradenská společnost Informa Econ...
euro-mince.jpg

Ratingovou agenturu EU podpoří několik investorů

30.04.2012 Vznik samostatné evropské ratingové agentury slíbilo podpořit několik investorů.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | Nasdaq | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Analytik | Pimco | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Důvěra investorů | Objemy obchodů | Investiční web | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Burza | Burza cenných papírů | CBOT | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Devalvace | Devizový trh | Diverzifikace | Dividenda | Downtrend | EBIT | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trhy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Futures | Fúze | G7 | Hedging | IPO | ISIN | Index PX | Intradenní obchodník | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | Low | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | OTC | Obchodní systém | Obchodník | Obligace | Opce | P/E | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Provize | RSI | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Schodek rozpočtu | Sentiment | Spike | Spread | Standard & Poor's 500 | Support | Swiss | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Bank of China | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Cena ropy | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fond | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Zisk | Berkshire Hathaway | Sázka | Zkušenosti | Výsledky | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | Credit Suisse | Partners | Deloitte | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Contracts for difference | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Daňové ráje | Výrobní náklady | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Daniel Gladiš | Vltava Fund | Akcie Erste | Akcie Tesla | Akciové burzy | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Broker Consulting | Burza cenných papírů Praha | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Čínská ekonomika | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Dolar | Dolar cena | Dolary | Ekonomický růst | Elektřina | ETF fond | ETF fondy | Eura | Euro dnes | Evropská měna | Evropské burzy | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Instrumenty | Investice do nemovitostí | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investing | Investování do akcií | Investovat do zlata | Jak investovat | Jak nakoupit akcie | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Libra | London metal exchange | Londýnská burza | Londýnská burza kovů LME | Maďarsko | Management | Markets | MetaTrader 5 | Minimální mzda | Nemovitosti | Penzijní společnosti | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | Řízení rizik | Sázky | Signály | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové ceny ropy | Švýcarská banka | Trh | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Webinář | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | DXY | EIA | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Centrální depozitář | Cílová cena | Daniel Beneš | Depozitář | EBITDA | Elon Musk | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Petr Kellner | ROCE | ROE | Výroční zpráva | Commonwealth Bank | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | eBook | Bailout | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Know-how | Genesis | Velcí hráči | Burze | Investment | Aramco | Capital Economics | Markit | Royal Bank of Scotland | DPA | Bernstein | SEB Bank | Energy Aspects | KPMG | Lombard Odier Investment Managers | Hermes Global Equities | CNN | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | Home Credit | Investing.com | JBC Energy | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | PwC | Agentura AP | PVM | BBC | Washington Post | Agentura DPA | Sója | The Guardian | Petr Koblic | Thomson Reuters | Brazílie | Dovoz ropy | Magnát | Realitní magnát | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | BMW | Investiční večer | Automobilový průmysl | Panama papers | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Velcí investoři | Finanční centrum | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | PriceWaterhouseCoopers | Podnikatelé | Bloomberg TV | SEB | BlackRock | Kč/EUR | Kč/USD | Agentura Reuters | Evropské trhy | David Cameron | Bankovnictví | Referendum | Cashflow Summit | Ekonomická aktivita | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Pozornost investorů | Firmy | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Ekonomické dopady | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Objem investic | Americké akciové indexy | Britské hospodářství | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | AAA | Americké burzy | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | TradingView | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura Fitch | CzechInvest | Ztráty | Politická nejistota | Posílení dolaru | Pokles výnosů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | CEBR | Zajištění | Obchodník s ropou | Macroeconomic Advisers | Úvěrové krize | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Ripple | Litecoin | Ethereum | Tesla | Zahraniční firmy | Kapitalizace | Výhled | Globální krize | Poplatky | Nakupovat akcie | Počáteční kapitál | Britská vláda | BDO | Konsensus | Mzdy | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Bankovní domy | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Opatření na podporu ekonomiky | Finanční ústav | Měny emerging markets | Manažeři fondů | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Rizikovější investice | Očekávání analytiků | Odliv kapitálu | Investiční plány | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Alphabet | ČTK | Zvýšení volatility | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP Británie | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Ekonomická nálada v eurozóně | Burzovně obchodované fondy | Audi | Globtrex | IHS Markit | Bill Gross | Ritterbusch & Associates | Rystad Energy | Fúze a akvizice | Skupina PPF | Swiss Life Select | Save & Capital | Skotská ekonomika | Euler Hermes | Globtrex.com | Breakout Trader | Vygon Consulting | Paul Tudor Jones | Coinbase | Bitcoin Cash | Protiruské sankce | Akcie Tesly | Zajímavé výnosy | Obchodování kryptoměn | Coinmarketcap | MiFID II | LYNX Trading | Zcash | Ethereum Classic | Hodnota fúzí a akvizic | Fincentrum | Binance | Oxfam | Stellar | Crypto | Tether | Lithium | Investiční skupiny | Ceny lithia | Obchodování na trzích | Výkonnost fondů | Výnosy domácích podílových fondů | Vzácné kovy | TRON | Drobní investoři | Podnikání na kapitálovém trhu | Výnos tuzemských investičních fondů | Index českého investora | Index českého investora (CII750) | CII750 | VŠE v Praze | Obchodní války | Trumpova cla | Krypto | EOS | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Asijské akciové trhy | Technologické akcie | Akcie společnosti | Objem obchodování | Akciový trh v USA | Trh Start | Obchodní rozhovory | Akcie na burzách | Trh s ropou | Finanční skupina | Dodávky ropy | Brexitová dohoda | EK | Evropská komise | Americké podniky | Základní úroková sazba | Obchodované fondy | Česká firma | Centrální depozitář cenných papírů | CDCP | Refinitiv | Čínské firmy | Společnost Apple | Majetek | WEF | Obchodovat s akciemi | Inven Capital | Nakoupit akcie | Německé banky | Zvýšení sazeb | Státní fond | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Obchodování platiny | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Nejznámější kryptoměny | Akcie firmy | Odhad růstu ekonomiky | Globální HDP | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Nabídka akcií | Omezení dodávek ropy | Akcie a ETF | Ceny niklu | PwC Global Top 100 | Pokles cen | Odvetná cla | Britský premiér | Obavy z recese | Bohatí | AMZN | Krypto ETF | Hospodářská recese | Saudi Aramco | PPF | Finanční situace | Tamás Varga | iShares | Platinové akcie | Akcie roku | Očekávaný růst | Loterie | Cena akcie | CzechTrade | Obchodujte | Hospodářské krize | McKinsey | Investigativní novinář | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | Mediální společnosti | Investiční skupina | Ropný gigant | Německá vláda | PXE | Býčí signál | Objem | Čínské podniky | Obchod | Swiss Life Select ETF Constellation | Fond Shop | Řízené investiční strategie | Obchodní dohody | Myšlenka | Recese světové ekonomiky | Nositel Nobelovy ceny | Nobelovy ceny za ekonomii | Skupina ČEZ | Spojené státy a Čína | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | ČSÚ | Předseda představenstva | Firma | Technické analýzy | Aktuální obchodní příležitosti | Růst cen | CBI | Studie | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Erste Group | Avast | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Labouristé | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Miliardy | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Fáze obchodní dohody | 5G | Premarket | České hospodářství | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Konkurenti | EET | Omezení těžby | Předpovědi | E-shopy | Průmysl | Společnost ČEZ | Na burze | Tržní kapitalizace firmy | Propouštění | Agricultural Bank of China | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Velikost pozice | Další rozvoj | Rozvoj | Problémy | Firmy v Číně | Britové | Pojišťovny | Total | Prodeje akcií | Nejistoty | Konzervativci | Výsledek voleb | Nálada | Koruna zpevnila | Prohlášení | Yahoo | Moskva | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Dieselgate | Události roku | Eurovia CS | Sev.en Energy | Pilsen Steel | KKCG | Škoda Auto | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | Investiční skupina PPF | Premiér Babiš | RegioJet | Madeta | Energetický a průmyslový holding | EP Power Europe | Médea | Tendr | Martin Ulčák | Witkowitz | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Úroky | Bankovní rada České národní banky | Smartwings | Předseda | Investujte | Skupina AXA | AXA | FedEx | xStation5 | Nejziskovější | Ministr hospodářství | Nike | Česká zbrojovka | EY | Odchod Británie z Evropské unie | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Miliardy korun | Peking | Pozitivní zpráva | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Hospodaření | Nízké ceny ropy | Prodej automobilů | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Irák | Ministr energetiky | Hodnota společnosti | Elektrické vozy | Budoucnost | Spolkový statistický úřad | Trade Partnership Worldwide | Poradenství | Růst globální ekonomiky | Ministerstvo práce | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Peníze z prodeje akcií | Nálada britského finančního sektoru | PricewaterhouseCoopers (PwC) | Andrew Kail | Bloky | Snížit úrokové sazby | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | SAP | Technologická společnost | Americké ministerstvo | Komunikace | Šéfové světových firem | Ropná pole | Průzkum PwC | Bob Moritz | PwC Bob Moritz | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Trhy | Šíření nového koronaviru | WHO | Akcie roku 2020 | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Pokles | Situace | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Operátor O2 | Mobilní operátor | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Jumpshot | IHNED | Vysoká inflace | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Správce daně | Akcie v Číně | Čínská vláda | Švýcarská banka UBS | Student Agency | Prodeje aut | Americká společnost | Capital Group | SEC | Čínské ministerstvo | Ministerstvo dopravy | West Texas Intermediate | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Tedros Adhanom | Státní dluh ČR | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Globální automobilový průmysl | Důvěra v průmyslu | Akcie na evropských trzích | Střední podniky | Největší ztráty | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Snížení těžby | Michel Barnier | Mzda | Společnost IHS Markit | WP | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Poradci | Aerolinky | Nouzový stav | Olaf Scholz | Profitovat | Tencent | Restriktivní opatření | Brusel | Kabinet | Energetické společnosti | Generální ředitel ČEZ | Největší propad | ČMZRB | TPCA | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Tudor | Společnost Saudi Aramco | Burzy cenných papírů | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Historie | Čerpací stanice | Úvěrový program | Texas | Internetový obchod | Bilion dolarů | Další pokles | Národní rozvojový fond | Salmán | MF | Náhrady mezd | Daňové povinnosti | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | Návrh zákona | Asociace | Výrobce letadel | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Úřad práce | Další růst | Růst | Poslanci | Signál | Biliony | Potenciál | Automobilový trh | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | E-commerce | Ekonomiky | Nigérie | Vzdělávací webináře | Slovensko | Schodek | Poradce | Organizace | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Rozvojová banka | Podíl na trhu | Model Y | Tesla dnes | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | Skupina OPEC | DPH | Obchodovat s cennými papíry | Opatření proti šíření koronaviru | Radovan Vítek | Možnosti obchodování | Extrémní nárůst | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Oživení cen ropy | Oživení cen | Abdalazíz bin Salmán | Více peněz | Majitel | EP | Trade | Dílčí index | Premiér Andrej Babiš | Americký ropný institut | Ropný institut | SARS-CoV-2 | Omezení pohybu | Legendární investor | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Zrušení daně z nabytí | Cestování | Volvo | Počet lidí bez práce | Počet lidí bez práce v Německu | Shell | Energetická společnost | Sazka Group | Casinos Austria | Maloobchod | Zaměstnanci | Dopravci | Soud | Dovoz | Dlouhodobý trend | Generovat zisk | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Dluhy | Toyota Motor | Oživení české ekonomiky | Průzkum KPMG | Společnost Avast | Členské státy | ONE | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Konsorcium | CL | Spekulovat | Potenciální zisk | Svaz dovozců automobilů | Manažeři | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Důvěra spotřebitelů | AMZN.US | LMC Automotive | LMC | Kupci | Renault | Fischer | Umělé inteligence | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | OKD | JDE | Unie | ČR | Stravenkový paušál | Andrej Babiš (ANO) | Nissan | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Zbrojovka | Genesis Capital | Londýnské burzy | Antivirus | Akcie AMD | Square | Rekordní nárůst | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | OCBC | Howie Lee | OCBC Howie Lee | Saúdskoarabský ministr energetiky | Cristobal | Tropická bouře | Bouře Cristobal | Nikola | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | Prodeje automobilů | Agrofert | Nikola Motor | Covid | Technologické firmy | Analytické společnosti | Představenstvo | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Koronavirová opatření | Druhá vlna | Výrobci aut | Firma ČEZ | Vlna koronaviru | Skupina Smartwings | Ant | E.ON | KPMG Global Automotive Executive Survey | Ceny kávy | NEXO | Ocenění | Šance | Stellantis | Peugeot | Citroën | Ceny | Praha | Evropské investiční banky | Spotřební daně | Společnost Amazon | Společnost XTB | Semi | Akcie těžařů | Životní úroveň | Nálada v eurozóně | Bohatí lidé | COVID III | OMV | Společnost PwC | Čínská společnost | Největší firmy na světě | Největší firmy | Důvěra | Ant Group | Výzkumy | Slabý dolar | Odhad vývoje ekonomiky | Podhodnocené akcie | Oživení poptávky | VHM | Rystad | Investice do vodíku | Ballard Power (BLDP) | BLDP | Ballard Power | Powercell Sweden | PCELL | Powercell Sweden (PCELL) | Akcie Plug Power | PLUG | Plug Power | Akcie Plug Power (PLUG) | Akcie Nel Hydrogen | Akcie Nel Hydrogen / Nel ASA | Nel Hydrogen / Nel ASA | Akcie Air Liquide | Air Liquide | Akcie Air Liquide (AI) | VisualCapitalist | Zrušení superhrubé mzdy | Výpadek příjmů | Holdingová společnost | Elektrická auta | Rentabilita | Nvidia | Qualcomm | Vývoj ceny kávy | Ropa dnes | Program Antivirus | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Šéf Tesly | Elektromobily | Politici | Klimatický plán | Biden | Softwarová společnost | Druhá vlna koronaviru | Průmyslová výroba v ČR | Antimonopolní úřad | Epidemická situace | Největší centrální banky | Největší centrální banky světa | Centrální banky světa | Měnový fond | Jeffrey Sachs | Ekonom Jeffrey Sachs | Hodnota fúzí u kryptoměn | Hodnota fúzí | Koncern | Embargo | Nařízení | TPG | Intel | Zásoby benzinu | Dimensions Corporate Finance Services | Apollo | Sazka Entertainment | Fondy Apollo | Dillí | China Telecom | China Mobile | Palo Alto Networks | Letecká doprava | Tržby z prodeje luxusního zboží | Prodeje luxusního zboží | Česká televize | Daňový balíček | IPO společnosti | Third Bridge | Nízké úroky | China Unicom | Zásoby ropy ve Spojených státech | Velikost obchodu | Philips | Nárůst ceny | Rostoucí úrokové sazby | Zajímavé akcie | Prezident Joe Biden | Předpověď akcií | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Admirals | Pandemie covidu-19 | Dlouhodobý investor | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | Xilinx | Power Exchange Central Europe | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | Rostoucí ceny | Problém s nedostatkem čipů | Čínský internetový prodejce | Největší čínský internetový prodejce | Cenové úrovně | Palo Alto | API | Objem fúzí a akvizic | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Plány | Cíle | Příležitosti | Konkurence | Prodej | Graf akcie | Tennessee | Technologie | Americký výrobce | Nabídky akcií | FIXED | Odvětví | Divize | Akcie indické | Akcie indické společnosti | Indické společnosti | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Xbox | Rekord | Provozní náklady | Magnety z kovů | Magnety ze vzácných zemin | Ceny oxidu neodymitého | Neodymové magnety | Cena permanentních magnetů | Fraunhofer IWKS | Jürgen Gassmann | Indukční motor | Claudio Vittori | Adamas Intelligence | Ryan Castilloux | Hackeři | Společnost Admirals | Nedostatek čipů | Společnosti | Opatření | Dna | Okta | LIFTIA | Telecom | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Automotive | Minulá výkonnost | Akcie Tata Motors | Tata Motors | ADQ | Investiční společnost TPG | TPG a ADQ | Indická automobilka | Nexon | Tigor | Tata Power | Tata Chemicals | Tata Autocomp | Maruti Suzuki | Šailéš Čandra | Investice do elektromobilů | AlixPartners | Pozornost | Amazon (AMZN.US) | Provozní výnos | Poptávka po čipech | Robert Habeck | Společnost | Cena akcií AMD | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | TIM | | Trh s kávou | Akcie na burzách ve Spojených státech | Rozšíření | Prince George | Bidenova administrativa | Obchodní tipy | Společnost China Mobile | Newyorské akciové burzy | Poradenská společnost EY | Společnost EY | Celosvětový HDP | Celosvětový hrubý domácí produkt | Cebr | Společnost Cebr | Douglas McWilliams | Cebr Douglas McWilliams | Miliardy USD | Společnost TPG | Cena akcií společnosti | Válka na Ukrajině | Benchmark Mineral Intelligence | Bain & Company | Bain | Společnost Bain & Company | Tobias Umbeck | Invaze na Ukrajinu | Sankce | Konflikt na Ukrajině | Ukrajinská krize | Kyjev | Nahdi Medical | Nahdi | Invaze | Cox | Cena elektromobilů | Gregory Miller | Růst cen surovin | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Michelle Krebsová | Řetězce | Opatření v Číně | Závod na elektromobily | Dietmar Woidke | Braniborský premiér | Americký výrobce elektromobilů | Čínští investoři | Uvolnění suroviny | Tobin Gorey | Problémy ruské ekonomiky | HedgePoint | Zničení poptávky | Produkty s pákovým efektem | Embargo EU | Marketingová komunikace | Současná situace | Ruské ropy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Poradce Bílého domu
Poradce premiéra
Poradce premiéra Andreje Babiše
Poradce ruského prezidenta
Poradce XTB
Poradci
Poradci Bílého domu
Poradci německé vlády
Poradenská firma
Poradenská firma Dun & Bradstreet

Následující klíčová slova

Poradenská společnost EY
Poradenské firmy
Poradenské služby
Poradenské společnosti
Poradenství
Poradkyně německé vlády
Poradny při finanční tísni
Porovnání forem spoření
Porovnání grafů
Porovnání měn
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Coinfy
Potvrďte prosím... Zavřít