Historický vývoj inflace

Strategie pro obchodování české koruny během inflace
14.04.2022 Inflace v únoru 2022 dosáhla 11, 1% a byla tak nejvyšší od roku 1998. Stále více lidí tak logicky zajímá, jak před inflací ochránit své úspory. Dnes si proto ukážeme strategii na obchodování české koruny, která má potenciál vás před inflací nejen uchránit, ale ještě na ní i potenciálně vydělat.

Strategie pro obchodování české koruny během inflace
11.04.2022 Inflace v únoru 2022 dosáhla 11,1 % a byla tak nejvyšší od roku 1998. Stále více lidí tak logicky zajímá, jak před inflací ochránit své úspory. Dnes si proto ukážeme strategii na obchodování české koruny, která má potenciál vás před inflací nejen uchránit, ale ještě na ní i potenciálně vydělat.
Další články k tématu Historický vývoj inflace

Co nevíte o USD/JPY
27.04.2015 V návaznosti na předchozí vzdělávací články, ve kterých jsme se věnovali nejdůležitějším okamžikům ve vývoji měnových párů EUR/USD a GBP/USD nás čeká i poslední z „velké trojky“ – USD/JPY.

Stagflace a její dopad na finanční trhy
15.03.2022 Dopad pandemie na dodavatelské řetězce i ceny komodit nyní umocnila válka na Ukrajině a s ní spojené sankce proti ruskému režimu. Stagflaci, tj. kombinaci vyšší inflace a nízkého růstu HDP, se tak zřejmě nevyhneme. Jak se v takovém makroekonomickém prostředí daří jednotlivým druhům investic?

Výhled globálního portfolia s alokací aktiv do prvního čtvrtletí roku 2025
28.11.2024 Americká aktiva si v roce po volbách obvykle vedou dobře. Proto vzhledem k tomu, že očekáváme nižší inflaci, politiku uvolňování u centrálních bank a větší růst, si myslíme, že měl by být rok 2025 pro finanční trhy dobrý. Po silném růstu cen v roce 2024 však opatrně podstupujeme riziko.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: V závěru týdne se vedení ČNB ujme nový guvernér A. Michl
27.06.2022 Trhy budou pozorně sledovat první kroky nového guvernéra A. Michla a obměněné bankovní rady, vlády se ujme v pátek 1. července. Tuzemský ekonomický kalendář přinese sektorové účty za úspěšný první kvartál, červnové PMI a státní rozpočet pak odhalí, jak moc vážný je dopad války na Ukrajině a vysoké inflace. Historicky nejvyšší meziroční dynamiky spotřebitelských cen se dočkáme za červen z eurozóny. Sentiment indikátory z Evropy i USA hlavně kvůli rychlému zdražování dále slábnou.

Ranní okénko - Vývoj na americkém trhu práce nebude pro Fed překážkou
03.10.2022 V tomto týdnu dorazí sada dat z reálné ekonomiky Česka a Německa za srpnové období. Pro zaktualizování vyhlídek do konce roku poslouží zářijový PMI index pro tuzemský zpracovatelský sektor. V USA budou zveřejněny výsledky ISM indexů, které dosud setrvaly nad 50bodovou hranicí a ukazovaly příznivější výhled než jejich protějšek PMI. Z globálního pohledu bude na finančním trhu hrát hlavní roli měsíční statistika z amerického trhu práce. Ta by měla odhalit pokračující odolnost navzdory známkám ochlazování.

Vyšší inflace donutí ČNB uspíšit utahování měnové politiky
17.09.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v posledních měsících výrazně zrychlil a v srpnu dosáhl 4,1 %. Jádrová inflace dokonce vystoupala až na historicky nejvyšších 4,8 %, když k plošnému zdražování dochází zejména v oblasti služeb. Ke konci roku očekáváme celkovou inflaci poblíž 5,4 % y/y, rizikem je však i vyšší hodnota. To podle našeho názoru centrální banku přiměje k rychlejšímu zvyšování úrokových sazeb. Na následujícím zasedání 30. září tak očekáváme jejich zvednutí o 50 bb. Zpřísňování měnové politiky by mělo pokračovat i ve zbytku roku, když na jeho konci podle nás dosáhne repo sazba hodnoty 2 %, ze současných 0,75 %. Vysoká inflace však bude dopad nominálních sazeb tlumit, reálné úrokové sazby totiž zůstanou hluboce záporné.

EVROPA & USA = EUR/USD neboli jak se budou tyto ekonomiky vyvíjet v roce 2013?
25.01.2013 Příští rok bude hlavním strašákem ekonomiky eurozóny slabý ekonomický růst. Makroekonomické fundamenty jsou...

USA a Velká Británie zakázaly ropu z Ruska. Blíží se další ropná krize?
09.03.2022 Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na další růst ceny ropy. Ten navíc způsobuje zvýšení inflace a má vliv na snížení hrubého domácího produktu. Jak by na tuto situaci mohl zaregovat Fed?

Od zlata po kryptoměny: Co dnes hýbe finančními trhy podle expertů z Online Trading Konference 2026
13.03.2026 Finanční trhy v posledních letech procházejí obdobím zvýšené volatility a nejistoty. Geopolitické napětí, změny v měnové politice centrálních bank, vývoj inflace nebo proměny energetických trhů zásadně ovlivňují rozhodování investorů i traderů po celém světě. Právě těmto tématům se věnovala letošní Online Trading Konference 2026, která nabídla pohled zkušených traderů, analytiků i investorů na současné dění na trzích a možné scénáře jejich dalšího vývoje.

Libra má silný fundament
29.05.2024 V západních ekonomikách se od začátku roku zhoršil výhled pro pokles inflace a optimistické předpovědi rychle padajících úrokových sazeb se musely revidovat směrem vzhůru.
Související klíčová slova:
Inflace výhledově | Zkušenosti | EUR | Vysoká inflace | Úrokové sazby | Deflace | Výsledek jednání ČNB | Zajišťování | Růst cen | Války v Evropě | Dolary | Inflace v únoru 2022 | Zhodnocení koruny | Efekt posilující koruny | Vysoké riziko | Klíčové oblasti | Peníze | Koruna | Růst | EUR/CZK | Pochybnosti | Jednociferná inflace | Pohyb kurzu | Inflace | 3М | CZK | Nejistoty | Obchodování na devizovém trhu | Kapitál | Trading | Vstoupit do obchodu | Klienti Purple Trading | Covid | Jednání ČNB | Růst úrokových sazeb úvěrů | Kladné swapy | Graf | Válka na Ukrajině | České koruny | Růst úrokových sazeb | Česká koruna | Historický vývoj inflace v ČR | Opatření | Obchodovat | Vývoj inflace | Vývoj | Úroková sazba | Ropa | Strategie pro obchodování české koruny | Zajišťování proti kurzovým ztrátám | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Posilování koruny | Investovat | Trading.com | Sazby | Zajištění | Zajištění kurzu české koruny | Obchodování české koruny | Vývoj inflace v ČR | Rizika | Objem transakce | Pšenice | Ropa a Plyn | Úspory | Vysoká rizika | Válka Ruska proti Ukrajině | Jak před inflací ochránit své úspory | Ztráta | Purple Trading | Tradeři | Riziko | Zasedání ČNB | Transakce | Plyn | Ceny | Pokles | Války | Ukrajina | USD/EUR | CFD | Ceny energií | Zisk | ČNB | Swapy | Obchodování | Odhad analytiků | Obchodování se CFD | Vývoj úrokových sazeb | Situace | USD/CZK | Inflace v ČR | HDP | Dolar | Euro | Ztráty | Česká národní banka | Strategie pro obchodování | Zhodnocení vašeho vkladu | Investice | Potenciál | Exotické měny | Měny | Poradce | Zhodnocení | TIM | Objem | Investiční | Aktuální inflace | Obchodní strategie | Short | Inflace v únoru | Úrokový diferenciál | Cíle | ČR | Import | Spotřební zboží | USD | Zpomalení ekonomického růstu | Americký dolar | ROCE | Lot | Uhlí | Investovat peníze | Banka
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Výhled | Index | Rezistence | Trh | Růst | Obchodování | Pokles | 3М | Banka | Trading | Reuters | Indikátor | Banky | ČTK | Cena | Pivot



