Úterý 23. července 2024 16:52
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

Udržitelnost

img

Povede umělá inteligence k vytoužené odolné modernizaci finančních služeb?

17.07.2024 Odvětví finančních služeb již několik desetiletí využívá ve značné míře pokročilou analytiku. Nyní jsme svědky prvních úspěchů řešení využívajících umělou inteligenci (AI), které vedou k výraznému zlepšení služeb zákazníkům, provozní efektivity i odolnosti. Klíčová je zde konzistence a standardizace oborových rámců i platforem.
C:\fakepath\euro-15072024.png

ECB zamává s kurzem eura

15.07.2024 Evropská centrální banka (ECB) bude ve čtvrtek rozhodovat o nastavení úrokových sazeb. Po snížení o čtvrt procentního bodu na začátku června se tentokrát žádná změna nečeká. Hlavní úroková míra má zůstat na 4,25 % a depozitní na 3,75 %.
C:\fakepath\trader-05072024-38-zm.jpg

Evropské akcie mírně oslabily kvůli nejistotě před druhým kolem voleb ve Francii

05.07.2024 Evropské akcie dnes navzdory počátečnímu růstu mírně oslabily, na trhu panuje nejistota před druhým kolem předčasných parlamentních voleb ve Francii. V Británii dnes po drtivém vítězství Labouristické strany v parlamentních volbách posílil akciový index FTSE 250, který zahrnuje britské podniky více orientované na domácí trh. Hlavní index londýnské burzy FTSE 100, ve kterém jsou přední britské firmy s rozsáhlými mezinárodními aktivitami, však klesl.
img

Ekonomický kalendář: Zápis z jednání ECB v centru pozornosti trhů

04.07.2024 Včerejší seance přinesla nová maxima pro benchmarky na Wall Street a posílila tak víru v "pozitivní" sezónnost amerických indexů, pro které jsou první dva červencové týdny statisticky nejlepším obdobím celého roku. Při absenci americké seance se dnes pozornost zaměří na indexy ze starého kontinentu, které mohou stejně jako eurodolar reagovat na zápis z červnového zasedání ECB. Investoři budou očekávat další "holubičí" signály ze strany ECB, zejména vzhledem k tomu, že červen byl také měsícem prvního snížení sazeb v eurozóně.
img

Invesco: Smíšená ekonomická data vyvolávají otázky v USA i ve světě

28.06.2024 Již mnohokrát jsem řekla, že na cestě ke snížení úrokových sazeb a opětovnému zrychlení ekonomiky v celosvětovém měřítku dojde k překvapením, a to jak pozitivním, tak negativním. A zprávy z minulého týdne nám přinesly trochu obojího. Pozitivní je, že průmyslová výroba v USA vzrostla více, než se očekávalo, a britské akcie vykázaly sílu navzdory poněkud přetrvávající inflaci. Nové odhady však ukázaly, že se očekává výrazný nárůst schodku veřejných financí v USA, a rostoucí ceny ropy by mohly mít dopad na inflaci zboží.
img

Realitní developer CTP získal pětiletý úvěr za 500 mil. EUR a odkoupil své dluhopisy

28.06.2024 Realitní developer CTP podepsal pětiletý úvěr na 500 mil. EUR. Společnost tímto získané prostředky použije k odkupu dluhopisů a prodloužení průměrné splatnosti svého dluhu.
img

Apple se stává první značkou s celosvětovou hodnotou 1 bilion dolarů

27.06.2024 Technologická společnost Apple se s tržní kapitalizací 3,18 miliardy dolarů stala nejhodnotnější značkou a první, která dosáhla globální hodnoty 1 bilionu dolarů. Informaci zveřejnil žebříček BranDz společnosti Kantar. Hranici překonala díky patnáctiprocentnímu meziročnímu růstu, kterému napomohly investice do ekologických technologií a umělé inteligence.* Výrobce iPhonů si pozici nejhodnotnější značky udržel již třetí rok po sobě. Na druhém místě skončil Alphabet a na třetím Microsoft.
img

Finanční ředitelé v očekávají pro rok 2024 růst HDP až 1,5 %. Výzvou zůstává udržitelnost

26.06.2024 Čeští finanční ředitelé očekávají v roce 2024 optimističtější ekonomický výhled s růstem HDP mezi 0,6 % a 1,5 %. Pro loňský rok přitom většina z nich počítala s růstem do 0,5 %. Přetrvává však opatrnost při přijímání rizik. Vyplývá to z průzkumu mezi finančními řediteli českých společností realizovaným poradenskou a technologickou společností Deloitte. Významnou výzvou zůstává udržitelnost a nové povinnosti v oblasti ESG. Firmy čelí zejména vysokým nákladům a obtížnému měření výsledků. Přesto se snaží hledat způsoby, jak tyto překážky překonat a dosáhnout dlouhodobé udržitelnosti a konkurenceschopnosti.
img

Zájem o nájemní bydlení roste Podíl na tom mají i nové rezidenční čtvrti

24.06.2024 V posledních letech jsme svědky rostoucího zájmu o nájemní bydlení. Tento trend potvrzují údaje Asociace nájemního bydlení, která předpokládá, že se počet lidí žijících v nájmu může letos zvýšit o nižší desítky tisíc. Nárůst je zejména mezi mladými ve věku od 18 do 29 let, kteří dávají přednost institucionálnímu nájemnímu bydlení, tedy takovému, které nabízí plně vybavené byty.
C:\fakepath\trader-20062024-35-zm.jpg

Brusel doporučuje Česku omezit růst výdajů, čeká rychlejší růst ekonomiky

20.06.2024 Evropská komise doporučuje české vládě, aby příští rok omezila růst čistých výdajů na takovou míru, která je v souladu s cílem udržet schodek veřejných financí pod třemi procenty hrubého domácího produktu (HDP). Uvádí to ve zpávě určené Radě EU, kde shrnuje i svá předchozí doporučení a jejich plnění v posledních letech. V letošním roce komise počítá s rychlejším růstem české ekonomiky, než jaký uváděla v jarní prognóze.
img

Čokoláda jako luxusní zboží? Cena čokolády se může do konce roku zdvojnásobit

20.06.2024 Pokud patříte mezi milovníky čokolády, měli byste zpozornět, protože cena hlavní složky této pochoutky v podobě kakaa prudce vzrostla a v polovině dubna překročila hranici 12 tis. Klimatické změny, nemoci nebo nedostatečné investice znamenají, že cenovka kakaových výrobků pravděpodobně dále poroste, přičemž možnou záchranou je Latinská Amerika.
img

Aramco přitahuje zahraniční investory: Historický prodej akcií podporuje Saúdskou Vizi 2030

19.06.2024 Aramco, jako největší ropná společnost na světě, nedávno uskutečnila historický prodej akcií, který má potenciál výrazně podpořit realizaci saúdské Vize 2030. Tento prodej, který přinesl 11,2 miliardy dolarů, přitáhl značný zájem zahraničních investorů, což je klíčový krok směrem k diverzifikaci a internacionalizaci saúdské ekonomiky.
img

Každoroční průzkum ESG společnosti Fidelity International odhalil, že společnosti mají i nadále zájem zapojit se do této problematiky

18.06.2024 Dosažení nulových emisí je zásadní pro přežití naší planety, nicméně dosažení tohoto cíle je stále jednou z nejtěžších výzev, kterým svět doposud čelil. Povzbudivé je, že podle každoročního průzkumu analytiků společnosti Fidelity International (Fidelity) v oblasti ESG mají společnosti i nadále zájem spolupracovat se svými podílníky na tom, jak zlepšit úsilí v oblasti udržitelnosti. Uvědomují si totiž rychle se měnící fyzické i ekonomické prostředí, a i posuny v regulaci kolem nás.
img

O francouzských volbách, udržitelnosti dluhu a roli ECB

18.06.2024 Vyhlášení předčasných parlamentní voleb ve Francii vneslo na dluhopisové trhy napětí – výnos francouzského desetiletého papíru se dostal na nejvyšší úroveň od listopadu 2023, riziková přirážka vůči německému bundu je dokonce nejvyšší od roku 2012, kdy naplno zuřila dluhová krize eurozóny. Trhy obecně nemají rády nejistotu, a ta je ve spojitosti s výsledkem parlamentních voleb enormní. Dvoukolový volební systém s možností tvořit aliance totiž může přinést různorodé výsledky, včetně tzv. kohabitace. K této situaci by došlo při vítězství Národního sdružení vedené Marine le Pen, které se profiluje jako anti-imigrační a anti-evropské hnutí s velmi ambiciózní rozpočtovou agendou.
C:\fakepath\trader-17062024-37-zm.jpg

Hlavní ekonom ECB mírní obavy z dopadů výprodeje na finančních trzích ve Francii

17.06.2024 Hlavní ekonom Evropské centrální banky (ECB) Philip Lane mírní obavy z dopadů výprodeje na finančních trzích ve Francii. Podle něj není nutné zemi spěchat na pomoc, protože vývoj tam není chaotický. Lane to dnes řekl v rozhovoru s agenturou Reuters. Výprodej zasáhl francouzské finanční trhy minulý týden a byl reakcí na oznámení prezidenta Emmanuela Macrona vyhlásit předčasné volby.
C:\fakepath\xtb-13062024.png

Vyplatí se ještě investovat do Nvidie, Applu a dalších Big tech gigantů?

13.06.2024 Technologické společnosti jako Nvidia, Apple, Alphabet (Google) a další nejenom že mění svět kolem nás, ale také se stávají čím dál populárnější volbou mezi akciovými investory. Není se čemu divit, většina těchto firem se veze na vlně nadšení ze sektoru AI. Ceny jejich akcií jen od začátku roku rostou o desítky procent a válcují zbytek trhu. Do jaké míry je ale tento růst udržitelný? Je možné, že se nacházíme v bublině podobné té ze začátku milénia? Analytik XTB Tomáš Vranka po nedávné výsledkové sezóně aktualizoval svůj report nazvaný Investování do Big Tech společností, ve kterém podrobně rozebírá společnosti Apple, Microsoft, Alphabet (Google), Amazon, Meta, Nvidia a Tesla. V tomto článku přinášíme krátký souhrn aktualit ze světa těchto gigantů.
C:\fakepath\akcie-10062024-1.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – správa a řízení společností a etika ve fundamentální analýze (8. díl)

10.06.2024 Článek zdůrazňuje důležitost etiky a řízení pro finanční výkonnost a hodnotu akcií. Vysvětluje, jak transparentnost a etické praktiky posilují důvěru investorů a snižují rizika. Čtenář se dozví o metodách analýzy firemní kultury, řízení a konkrétních případových studiích, které ilustrují dopad skandálů na ceny akcií.
img

Google a jeho potenciál růstu v roce 2024

05.06.2024 Google, součást skupiny Alphabet, stále potvrzuje svou dominantní pozici na trhu vyhledávačů a investoři mají důvod být optimističtí. S výrazným růstem akcií a strategickými investicemi do obnovitelné energie ve Finsku, Alphabet vykazuje silný růstový potenciál. V tomto článku se podíváme na současný stav a budoucí výhled pro tohoto technologického giganta, analyzujeme klíčové faktory ovlivňující její úspěch a posoudíme, jaké kroky Alphabet podniká, aby si udržel své vedoucí postavení na trhu.
C:\fakepath\akcie-16052024.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – jak vybrat správný sektor pro investování (2. díl)

16.05.2024 Článek poskytuje přehled různých odvětví a jejich charakteristik, včetně technologie, zdravotnictví, energetiky, financí, spotřebního zboží, materiálů a komodit, trhu s nemovitostmi, telekomunikací, pohostinství a veřejných služeb. Dále se zaměřuje na to, jak makroekonomické faktory ovlivňují tato odvětví, včetně úrokových sazeb, inflace a geopolitických událostí. Nakonec uvádí příklady atraktivních odvětví a klíčové společnosti v nich. Celkově nabízí ucelený pohled na investiční možnosti a rizika v různých sektorech.
img

Udržitelné elektromobily? Ani náhodou. Mechaniků je nedostatek a vozidla končí na vrakovištích

15.05.2024 Počet elektromobilů ve světě sice postupně roste, ale už méně se mluví o klesajícím počtu mechaniků specializovaných na opravy jejich baterií a složitých obvodů. To je problém zejména ve Velké Británii, kde lidé nechávají plně funkční elektromobily na vrakovištích. Ve skutečnosti je pouze 10 % z 236 000 tamních mechaniků kvalifikováno pro opravy elektromobilů. Takže i lehce havarovaná vozidla se hodnotí na vrakovištích, ale jejich recyklace v praxi selhává.
img

Bitcoin se vrací zpět na úroveň 60 000 USD

14.05.2024 Bitcoinu se nepodařilo navázat na dynamiku z předchozího týdne, přičemž jeho cena nebyla schopna dosáhnout „vyššího maxima“ nad hranicí 66 800 USD. Místo toho jsme byli svědky ústupu k hranici 60 000 USD, která byla od března opakovaně otestována.
C:\fakepath\dividendy-13052024.png

Dividendy: Úvod do světa dividendového investování (1. díl)

13.05.2024 Dividendové investování je styl investování, při kterém se investor zaměřuje na nákup akcií společností, které svým akcionářům pravidelně vyplácejí dividendy, tedy podíly na zisku.
img

Invesco: Nasdaq 100 - Jak inovace poznamenávají váš šálek kávy

06.05.2024 Technologie ovlivňují odvětví, která ani nejsou obvykle spojována s technologickými inovacemi. Některá odvětví v indexu Nasdaq-100 nás mohou i překvapit. Index trvale sleduje fond Nasdaq UCITS ETF společnosti Invesco.
img

US Open: den po zasedání Fedu se indexy snaží najít směr 📌

02.05.2024 Trhy se dnes mírně zotavují z nervózního začátku týdne. Včerejší rozhodnutí Fedu vyvolalo na trhu mnoho emocí. Nyní je volatilita o něco nižší a investoři přehodnocují měnovou politiku Fedu. Jsme svědky mírného oživení rizikových aktiv včetně akciového trhu. Indexy S&P 500 a Nasdaq 100 otevřely přibližně o 0,20-0,40 % výše. Dolarový index získává 0,20 % a výnosy desetiletých amerických dluhopisů ustupují pod 4,65 %.
C:\fakepath\fundament-02052024-uvod-2.png

Pohled do budoucnosti – environmentální a sociální změny (5. díl)

02.05.2024 Tento článek poskytuje hluboký pohled na environmentální a sociální změny, které formují naši současnou společnost a budoucnost. Dozvíte se o narůstajících výzvách, jako je změna klimatu a úbytek biologické rozmanitosti, a o tom, jak tyto změny ovlivňují naše životní prostředí, ekonomiku a investiční příležitosti. Článek také diskutuje o klíčových faktorech, jako jsou investice do udržitelnosti a faktory ESG, které ovlivňují rozhodování investorů a regulátory.
C:\fakepath\budoucnost-29042024-uvod.jpg

Pohled do budoucnosti – růstové sektory (4. díl)

29.04.2024 Tento článek se zabývá vlivem růstových sektorů na ekonomiku a spotřebitele. Ukazuje, jak tyto sektory formují ekonomický vývoj a jak mohou ovlivnit životy lidí. Zahrnuje i faktory, které ovlivňují růstová odvětví, a jejich vliv na pracovní trh, inovace a konkurenceschopnost. Dále se zaměřuje na to, jak vlády, soukromý sektor a investoři podporují tyto sektory, a jakým způsobem centrální banky reagují na jejich vývoj ve své měnové politice.
C:\fakepath\geopolitika-15042024-uvod.jpg

Geopolitické události – mezinárodní dohody a organizace (7. díl)

15.04.2024 V dnešním článku se zaměříme na mezinárodní dohody a organizace. Podíváme se, jak fungují a jak ovlivňují ekonomiku. Projdeme si některé aspekty, které do mezinárodních dohod a organizací zasahují, a samozřejmě si tyto dohody a organizace představíme. Na závěr si ukážeme, co je to Eulerův diagram a co z něj můžeme vyčíst.
img

V centru pozornosti jsou energie: Jaké novinky čekají investory na Wall Street

15.04.2024 Akcie energetických firem stoupaly, když se zisky na akciovém trhu přesunuly mimo technologické společnosti, které dominovaly v loňském roce. Zájem investorů o nekomoditní sektory by ale mohl utrpět, pokud inflační očekávání dál porostou a obavy z agresivní politiky Fedu zesílí.
C:\fakepath\geopoliticke-udalosti-11042024-uvod.jpg

Geopolitické události – environmentální události (6. díl)

11.04.2024 V dnešním článku se podíváme na environmentální události. Na začátku se zaměříme na jejich hlubší pochopení. Poté si projdeme faktory ovlivňující environmentální události a také aspekty, které s těmito událostmi souvisejí. Nakonec stručně nastíníme změny klimatu v 21. století.
img

Tři body, proč manažeři Fidelity International lépe řídí svá portfolia

08.04.2024 Během diskuzí s týmem systematických akciových investic společnosti Fidelity International se stále znovu vynořují tři klíče k lepšímu uchopení investic. První z nich - "opakovatelnost" (repeatability) - je podstatou práce tohoto týmu, který se snaží aplikovat kvantitativní techniky na kvalitativní dovednosti lidí.
C:\fakepath\energeticke-zdroje-08042024-uvod.png

Geopolitické události – energetické zdroje (5. díl)

08.04.2024 V tomto článku se zaměříme na energetické zdroje a jejich vliv na ekonomiku a geopolitiku. Projdeme si také faktory, které energetické zdroje ovlivňují, a která různá odvětví hrají významnou roli v jejich stabilitě.
C:\fakepath\trading-19032024.jpeg

Jaké otázky si tradeři nejčastěji kladou?

19.03.2024 V bouřlivém světě tradingu se obchodníci neustále pohybují na tenkém ledu nejistot. Přemýšlejí, analyzují a ptají se. Některé otázky jsou univerzální a objevují se na povrchu stále znovu jako nepokořené vlny v oceánu možností. Pojďme se podívat na 5 nejčastějších otázek, které znějí v myslích traderů po celém světě.
C:\fakepath\hispodarska-politika-17032024-1.png

Makroekonomické faktory - hospodářská politika (11. díl)

17.03.2024 V dnešním článku se podíváme na analýzu hospodářské politiky. Nastíníme její vliv na makroekonomické ukazatele a na závěr se budeme zabývat faktory, které hospodářskou politiku ovlivňují.
C:\fakepath\trump-12032024.jpg

Proč je těžké předpovídat, co udělají trhy, když vyhraje Donald Trump?

12.03.2024 Máme za sebou superúterý amerických primárek. Pokud se nestane nic nepředvídaného, například odstoupení jednoho z kandidátů kvůli zdravotnímu stavu, budeme svědky opakování duelu z minulých voleb. Opět se střetnou kandidáti Donald Trump a Joe Biden. Akorát teď budou mít o čtyři roky více. Další výraznou změnou oproti předchozímu klání je skutečnost, že tentokrát průzkumy lehce favorizují Donalda Trumpa. Co od republikánského kandidáta mohou čekat investoři?
img

Šatník slavných má rostoucí investiční potenciál. Aukcím vládnou šaty Marilyn Monroe

06.03.2024 Jedna z nedávných analýz společnosti Wonderinterest se zabývala netradičními investicemi do závodů. Tentokrát se podíváme na módu. Aukční síně koneckonců už dávno nejsou jen místností plnou lidí, kteří draží historický nábytek, různé druhy umění a vzácné sběratelské předměty. S rozvojem digitalizace se pozornost kupujících stále více soustřeďuje také na online aukce, kde mají kupující možnost získat módní luxusní a designové kousky, od doplňků přes oblečení až po speciální kousky ze šatníků slavných osobností, jejichž hodnota může v průběhu času výrazně vzrůst.
img

Zájem malých a středních firem (SME) podnikat udržitelně roste. Motivují je k tomu zaměstnanci i zákazníci

06.03.2024 V posledních letech se zájem malých a středních podniků (tzv. SME) v České republice o udržitelné podnikání značně zvýšil. Tento trend je důsledkem rostoucího zájmu o životní prostředí, postupných změn legislativy, ale zároveň i faktu, že mezi udržitelným chováním firem a jejich finanční výkonností existuje pozitivní vztah. Udržitelné obchodní modely totiž nejen přispívají k dlouhodobému úspěchu, ale také k rychlejšímu zotavení po ekonomicky náročných obdobích. Právě proto si skupina Generali dlouhodobě klade za cíl motivovat přes soutěž SME EnterPRIZE mikro, malé a střední firmy, aby se nebáli podnikat udržitelně.
img

Dekarbonizace: Scénář do roku 2030 vede společnosti k větší udržitelnosti

05.03.2024 Dekarbonizace tvoří základ pro udržitelnou ekonomiku. Společnosti však často stojí před otázkou, jak učinit strategická rozhodnutí pro lepší zítřek již dnes. Ve své studii "Foresight studie: Dekarbonizace" vytvořila společnost Rohrbeck Heger, strategická divize Creative Docku prostřednictvím strategického foresightu scénář budoucnosti pro rok 2030, který nastínil směry postupu.
img

Výnosy amerických státních dluhopisů podporují dolar. Přehled USD, CAD, JPY

29.02.2024 Nejnovější údaje z USA se ukázaly být mnohem slabší, než se očekávalo. Index spotřebitelské důvěry Conference Board poprvé za poslední čtyři měsíce klesl na 106,7 b. (očekávala se hodnota 115 b.) z lednové revidované hodnoty 110,9 b. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby se v lednu snížily o více než 6 % a zdá se, že na nízké úrovni jsou také podnikatelské investice. Očekávání oživení amerického průmyslového sektoru se nenaplňují; nyní se všichni soustředí na čtvrteční zprávu ISM.
C:\fakepath\komodity-28022024-uvod.jpg

Komodity – kompletní průvodce komoditním trhem

28.02.2024 Investování a obchodování na komoditním trhu je zajímavý a specifický typ tradingu a investice, který se v mnoha ohledech podobá obchodování a investování do akcií. V tomto článku si představíme svět komodit a najdete zde kompletní průvodce světem komoditního trhu.
C:\fakepath\fundament-14022024.jpg

Makroekonomické faktory - fiskální politika (6. díl)

14.02.2024 V dnešním článku se budeme zabývat fiskální politikou. Od jejího fungování, přes vazby na ekonomické faktory až po rozdíly ve srovnání s měnovou politikou.
img

„Odpovědné“ firmy rostou rychleji než trh. Na druhou stranu nemusí být dobře připraveny na válku

12.02.2024 Z porovnání výkonnosti firem, které ovládají světové žebříčky ESG (udržitelnost, odpovědnost), za poslední tři roky vyplývá jejich nadprůměrná výnosnost v růstových letech. Naopak, v době krize, která překvapila svět zahájením války Ruska pro Ukrajině, tyto „ESG“ společnosti ztrácely na své hodnotě víc, než trh jako celek. Vyplývá to z lednové studie World’s Top ESG Companies 2024 investiční společnosti Wonderinterest Trading.
img

Ranní shrnutí (12.02.2024)

12.02.2024 Indexy v asijsko-pacifickém regionu zůstávají uzavřené mimo jiné v Japonsku, Jižní Koreji a Číně. Australský index S&P ASX 200 ztrácí 0,25 %. V Číně začala dvoutýdenní novoroční přestávka a z tohoto důvodu zůstanou trhy zavřené až do 17. února.
img

Rok 2023 v ČSOB: Růst vkladů, investic i uživatelů virtuální asistentky Kate

09.02.2024 Skupina ČSOB v roce 2023 potvrdila pozici lídra trhu. Důvěru klientů potvrzuje silný růst obchodních objemů. Objem aktiv pod správou se navýšil o 19 procent, vklady se meziročně zvýšily o devět procent a objem úvěrů byl meziročně vyšší o pět procent. Kvalita úvěrového portfolia zůstává excelentní. Čistý zisk skupiny činil 15,4 miliardy korun. Počet aktivních uživatelů aplikace ČSOB Smart překročil 1,3 milionu, většina si již vyzkoušela i virtuální asistentku Kate.
img

Proč v tuto chvíli nelze přijetí eura Česku doporučit

13.01.2024 V tuto chvíli nelze z ekonomického hlediska přijetí eura v ČR doporučit. Celospolečensky náklady takového kroku převyšují benefity, a dokonce se obávám, že s rostoucím náskokem. To ale neznamená, že euro je z hlediska Česka odepsané navždy. Z eurozóny se ale musí stát optimální měnová zóna, což je zcela základní předpoklad její správné a udržitelné funkčnosti, a její členové musí plnit závazky rozpočtové kázně, vtělené do nyní modifikované podoby Paktu růstu a stability.
img

Investiční platforma Edward spravuje přes 10 miliard korun. Finanční poradci zde zhodnocují prostředky více jak 30 tisícům klientů

12.01.2024 Investiční platforma Edward překonala v prosinci milník deseti miliard korun pod správou. Edward je spolehlivým investičním nástrojem již pro téměř dva tisíce finančních poradců, kteří pomáhají prostřednictvím chytrých algoritmů zhodnocovat prostředky více jak 30 tisícům klientů.
C:\fakepath\trader-11012024-44-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.01.2024 1) Ve Spojených státech se ode dneška může obchodovat s prvními investičními fondy na spotový bitcoin, které americká Komise pro cenné papíry (SEC) po několika odkladech a otevřené neochotě nakonec ve středu schválila. Část analytiků považuje tento vývoj za novou éru dostupnosti regulovaných investičních produktů ke kontroverzním kryptoměnám, který může přispět k další kultivaci odvětví.
C:\fakepath\CEZ2.jpeg

ČEZ si vzal další úvěr za tři miliardy korun vázaný na rating ESG

11.01.2024 Polostátní energetická skupina ČEZ si vzala úvěr tři miliardy korun navázaný na rating ESG, jenž hodnotí udržitelnost podnikání firem a jejich investic. Jde o druhý takový úvěr společnosti, první ve výši 7,5 miliardy korun uzavřela loni. Dnes o tom informovala společnost ČEZ. Provázání úvěrů s parametry ESG na finančních trzích funguje zhruba od roku 2017.
C:\fakepath\fa-05012024-2.jpg

Úvod do fundamentální analýzy - hlavní pilíře fundamentu (2. díl)

05.01.2024 Ve druhém článku pokračuji ve zkoumání světa fundamentální analýzy (FA) a prohlubuji naše chápání jeho klíčových aspektů. V předchozím článku jsme se seznámili se základy této důležité metody analýzy trhů a pochopili, proč hraje v investování nezastupitelnou roli. Nyní však přejdeme k hlavním pilířům FA, které nám umožňují lépe pochopit a předvídat pohyb trhů.
img

Invesco: Investiční výhled na rok 2024 v oblasti nemovitostí

18.12.2023 Existuje citát běžně připisovaný Marku Twainovi, který říká: "Kdykoli se ocitnete na straně většiny, je čas se zastavit a zamyslet". Je to dobrá rada obecně – ale možná obzvlášť důležitá pro aktivní investory, kteří hledají nekonsenzuální příležitosti.
img

Top ESG firmy nadprůměrně vydělávají i letos. Jejich udržitelnost ve většině případů řídí sami CEO

12.12.2023 Letošní rok zatím potvrzuje nadprůměrnou výnosnost investic do ESG (oblast s důrazem na udržitelnost a společenskou odpovědnost podnikání). Za dosavadních 11 měsíců vydělal akciový index MSCI World ESG Leaders zhruba 20 %, což je téměř o pět procent více než klasický index MSCI World, který je považován za obecný ukazatel výnosnosti kvalitních aktiv.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

PwC: Hlavním strašákem pro investory zůstává inflace, obavy jsou nižší než loni

10.12.2023 Hlavním strašákem pro globální investory zůstává inflace, jejich obavy jsou ale výrazně nižší než loni. Naopak detailněji se letos zaměřili na to, jak se potenciální zainvestované společnosti staví k udržitelnosti nebo jak pracují s umělou inteligencí a čelí hrozbám moderních technologií, vyplývá z letošního průzkumu společnosti PwC mezi 345 velkými investorskými společnostmi.
img

Přínosy umělé inteligence pro byznys rostou a spolu s tím také investice do ní

07.12.2023 Nová studie Moore Global ukazuje, že umělá inteligence (AI) se stává klíčovou součástí růstové strategie mnoha společností. Tři čtvrtiny velkých a středních firem po celém světě v posledních čtyřech letech zvýšilo své investice do umělé inteligence, čímž potvrzuje rostoucí zájem o tuto technologii v byznysu. Hlavní přínosy AI zahrnují zvýšení produktivity a zlepšení zákaznické zkušenosti, přičemž pouze 22 % firem vnímá AI jako prostředek ke snížení počtu zaměstnanců nebo mzdových nákladů. Studie také naznačuje, že většina vedoucích pracovníků považuje AI za klíčovou investici s pozitivním dopadem na budoucí finanční výkonnost a udržitelnost jejich společností.
img

NAPŘÍČ TRHY

29.11.2023 Od poloviny listopadu se Německo nachází v rozpočtové krizi, poté co ústavní soud v Karlsruhe zakázal vládě převod 60 mld. euro do klimatického a transformačního fondu (KTF). Omezení výdajů přichází v tu nejméně vhodnou dobu – německá ekonomika již více než rok stagnuje a ani vyhlídky na příští rok nejsou optimistické. O to více, pokud by se německá ekonomika – vedle řady cyklických a strukturálních problémů – dostala i pod tlak nežádoucího utažení fiskální politiky.
img

Společnost Fidelity International posiluje své závazky v boji proti postupnému mizení přírody a vydává plán ochrany přírody

28.11.2023 Podle světového ekonomického fóra je ubývání přírody jedním z nejzávažnějších rizik, kterým bude lidstvo v příštím desetiletí čelit, a je považováno za významné systematické riziko. Řešení tohoto problému je proto v rámci strategie udržitelnosti jednou z hlavních priorit společnosti Fidelity International („Fidelity“). V souladu s ambicemi v oblasti udržitelnosti společnost Fidelity učinila další krok ve svém závazku řešit ubývání přírody, když zveřejnila svůj plán ochrany přírody v dokumentu Nature Roadmap.
img

Bankou roku se stala opět Komerční banka, pojišťovnou Kooperativa

24.11.2023 Vítězem hlavní kategorie 22. ročníku soutěže Mastercard Banka roku se stala Komerční banka. Navázala tak na výhru z předešlého roku. První místo v kategorii Pojišťovna roku obsadila tradičně Kooperativa. ČTK to dnes oznámili pořadatelé soutěže.
img

WOOD & Company vstupuje s novým realitním fondem do segmentu logistiky. Pro první akvizici sáhla do Polska

21.11.2023 Skupina WOOD & Company otevírá nový WOOD & Co. Logistics podfond a vstupuje tak do segmentu logistiky. Nový podfond je určený pro kvalifikované investory. V eurové třídě cíluje na roční výnos 15 procent při investičním horizontu alespoň tři roky. Unikátní strategií fondu jsou investice do výstavby logistických nemovitostí, kdy investor získává možnost profitovat z developerského výnosu. První akvizicí nového podfondu je plánovaná investice do výstavby třetí etapy projektu 7R Park Tczew III nedaleko polského Gdaňsku. V přípravě je výstavba dalších logistických projektů ve střední Evropě.
img

To, jak žijeme, mění podobu rezidenčních nemovitostí

20.11.2023 Většina lidí by pravděpodobně definovala rezidenční nemovitosti jako "místa, kde lidé bydlí". Tato definice však přesně neodráží realitu moderního života, kdy se hranice mezi místem, kde bydlíme, pracujeme a bavíme se, stírají.
C:\fakepath\polsko-20112023.jpeg

Svezte se na ekonomickém tygru Evropy

20.11.2023 Náš soused upaluje kupředu úctyhodným tempem. Kdo nedávno projížděl Polskem, dýchne na něj dravost ekonomického tygra – výstavba logistických hal, vynikající dálniční síť, nové mrakodrapy ve Varšavě včetně aktuálně nejvyšší budovy Evropské Unie. Polsko úspěšně čerpá Evropské fondy, benefituje z přílivu ukrajinské pracovní síly a přesto si drží nezaměstnanost na 3procentním minimu.
img

Spojeným státům hrozí zhoršení ratingu a podle Pensylvánské univerzity nakonec i bankrot. Investor Buffett nesouhlasí

18.11.2023 Spojeným státům hrozí zhoršení ratingu, který jim přisuzuje agentura Moody’s. Ta v pátek minulý týden zhoršila výhled úvěruschopnosti země z dosavadního „stabilního“ na „negativní“. Povážlivě tak stoupá pravděpodobnost, že přikročí také k vlastnímu snížení ratingu – poprvé po více než sto letech, od úsvitu moderních finančních dějin.
img

Německý ústavní soud zarazil plán Scholzova kabinetu utratit v přepočtu 1500 miliard korun za boj s klimatem

17.11.2023 Německo je příliš malým emitentem, aby mohlo globální klima ovlivnit, takže soud budoucí generace Němců rozumně chrání před sobeckým zadlužováním generací současnou.
img

Spojeným státům hrozí zhoršení ratingu, který drží od roku 1917. Agentura Moody’s jim zhoršuje ratingový výhled, Pensylvánská univerzita zase časově zařazuje jejích možný bankrot

11.11.2023 Spojeným státům hrozí zhoršení ratingu, který jim přisuzuje agentura Moody’s. Ta včera večer, po zavření burz, zhoršila výhled úvěruschopnosti země z dosavadního „stabilního“ na „negativní“. Povážlivě tak stoupá pravděpodobnost, že přikročí také k vlastnímu snížení ratingu – poprvé po více než sto letech, od úsvitu moderních finančních dějin.
img

Mapování vzestupu společnosti Tesla: Měli by se investoři zaměřit na další zájmy Elona Muska?

09.11.2023 Od roku 2020 se Tesla pod velkolepým vedením Elona Muska vydala na vzestupnou cestu, která změnila automobilový průmysl a samotnou podstatu elektrické dopravy. Exponenciální růst výrobce elektromobilů spolu s Muskovými inovativními podniky nejenže způsobil revoluci v dopravě, ale přinesl také značné výhody bystrým investorům.
img

Nezaměstnanost v Česku: Stagnace nebo skrytá krize?

08.11.2023 Úřad práce dnes zveřejnil data o nezaměstnanosti, která zůstává stabilní s meziročním podílem nezaměstnaných osob 3,5 %. Tento údaj odhaluje stagnující dynamiku trhu práce.
img

MZe schválilo sazby základních dotací, podpora klesá s velikostí farem

01.11.2023 Na přímých platbách pro zemědělce, které dostávají na hektar obhospodařované půdy, se letos rozdělí 20 miliard Kč. Loni to bylo téměř 23 miliard Kč, letos však začalo nové dotační období Společné zemědělské politiky EU. ČTK o tom v tiskové zprávě informovalo ministerstvo zemědělství. Přímé platby jsou hrazené zcela ze zdrojů EU.
img

Deflaci a liberalismus nahrazuje inflace a protekcionismus, řekl Pírko na Vyšehradském fóru

19.10.2023 Globální ekonomika se za posledních deset let výrazně posunula od liberalismu k větším státním zásahům ze strany vlád i centrálních bank. Podíl na tom mají protekcionistické a populistické vlády, tisk peněz, demografické proměny, nebo příchod válek, řekl na investiční konferenci Vyšehradské fórum ekonom Štěpán Pírko.
img

Analýza způsobů vydělávání peněz: od hazardních her po investování do akcií

18.10.2023 Ve vyvíjející se ekonomické situaci v České republice je k dispozici mnoho možností výdělku, od tradičního zaměstnání až po podnikatelské dobrodružství. S každým dalším rokem se noříme do online světa, a proto vám tento článek osvětlí různé možnosti výdělku v riskantních podnicích včetně online kasin, kde můžete získat free spiny dnes zdarma a dosáhnout finančního úspěchu. Ať už jste profesionální investor, nebo nadšenec do hazardních her, informace budou komplexním průvodcem vyděláváním peněz v naší zemi.
img

Nejlepší důchodový systém na světě má Nizozemsko. Česko by mohlo být dvacáté

17.10.2023 Nejlepší důchodový systém na světě má Nizozemsko. Vyplývá to z dnes zveřejněného, letošního hodnocení poradenské společnosti Mercer, která od roku 2009 každoročně sestavuje ukazatel kvality penzijních systémů ve vybraných zemích světa. V letošním hodnocení jich posuzuje dosud nejvíce, a to 47. Druhý nejlepší důchodový systém má v tomto žebříčku Island, jenž loni obsadil první místo, třetí je pak Dánsko. Uvedené tři země ještě společně s Izraelem jsou jedinými, které v hodnocení získávají nejlepší hodnocení, „A“.
img

Graf dne - CHN.cash(13.10.2023) 📌

13.10.2023 V pátek zveřejněné čínské ekonomické ukazatele odhalily přetrvávající deflační tlaky, a to i přes určité známky stabilizace druhé největší světové ekonomiky. Národní statistický úřad oznámil, že index spotřebitelských cen (CPI) za září zůstal oproti předchozímu roku beze změny a nedosáhl očekávaného růstu o 0,2 %. Tento stabilní index spotřebitelských cen následuje po mírném nárůstu o 0,1 % v srpnu. Na druhé straně index cen výrobců (PPI) zaznamenal meziroční pokles o 2,5 %, což je o něco více než očekávaný pokles o 2,4 %, ale znamená to nejtěsnější pokles od března. Za zmínku stojí, že ceny potravin, které jsou významnou složkou čínského CPI, v září meziročně klesly o 3,2 %, přičemž ceny vepřového masa, které je základem čínského jídelníčku, se propadly o 22 %. Tyto údaje podtrhují problémy, kterým Čína čelí při svém hospodářském oživení, zejména v souvislosti s pokračujícím zpomalením v sektoru nemovitostí, které má dopad na důvěru spotřebitelů a poptávku domácností.
img

Ceny pohonných hmot na Slovensku klesají, situace v České republice je stabilnější (40. týden)

12.10.2023 Ceny pohonných hmot na Slovensku začaly minulý týden podle očekávání klesat. Ceny benzinu za 40. týden (02.10 - 08.10) klesly o 3,7 %, což v nominálním vyjádření představovalo pokles o 6,3 centů na cenu 1,641 €/l. Ceny motorové nafty naopak klesly o něco méně, a to o 1,2 %, resp. 2,1 centu v nominálním vyjádření na cenu 1,684 €/l. Ceny motorové nafty se tak stále pohybují nad cenami benzinu a čekají na normalizaci na světovém trhu s naftou. Škrty OPEC však mají na cenu nafty nadále výraznější vliv, a tak i přes obnovení vývozu nafty Ruskem klesají ceny nafty méně výrazně než ceny benzinu.
img

Česká ekonomika kvůli stagnující výstavbě administrativních ploch přichází ročně minimálně o 80 miliard Kč

10.10.2023 Během panelové diskuze konané pod záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (dále ARTN) na téma „Rozbouřené vody nájmů administrativních budov“ se hovořilo o současném problému stagnace výstavby kancelářských budov. Zásadním důvodem je dle odborníků z oblasti komerčního developmentu především výše bankovních úroků, zdlouhavý proces stavebního povolení a stavební náklady, které se pojí s požadavky na enviromentální a sociální udržitelnost (ESG).
img

Investiční platforma Edward zavádí individuální klientská portfolia

05.10.2023 Nové možnosti pro poradce a větší prostor pro osobní preference klientů. To přináší individuální portfolia, která do své nabídky zavádí investiční platforma Edward. Očekávaná novinka umožní, aby poradci dokázali svým klientům na míru upravit portfolio a vedle preferované míry výnosu a rizika nově zohlednili i klientovy osobní preference. Mezi ně může například patřit zařazení konkrétních regionů, sektorů nebo investic zaměřených na udržitelnost. Někteří klienti se naopak mohou rozhodnout konkrétní typy investic ze svého investičního mixu vyřadit. Platforma zároveň hlídá, aby portfolio zůstalo dostatečně rozložené a v souladu s klientovým rizikovým profilem.
img

Tesla a Wall Street jedou na vlně růstu: Proč se umělá inteligence stala klíčovým prvkem optimismu?

12.09.2023 Pro začátek udělal Morgan Stanley zásadní krok zvýšením hodnocení Tesly. Odborníci tvrdí, že superpočítač Tesly, Dojo, vyvinutý společností, by mohl výrazně zvýšit tržní hodnotu Tesly a přidat k její kapitalizaci téměř 600 miliard dolarů.
img

Fidelity International rozšiřuje nabídku fondů o strategie SFDR podle článku devět

11.09.2023 Společnost Fidelity International ("Fidelity") rozšířila svou nabídku fondů o osm fondů klasifikovaných podle článku 9 nařízení o udržitelném financování Sustainable Finance Disclosure Regulation ("SFDR"). Tato speciální skupina strategií aktivních a burzovně obchodovaných fondů ("ETF") je otevřena maloobchodním, velkoobchodním i institucionálním klientům. Fondy reagují na rostoucí poptávku klientů po strategiích, které investují do emitentů, kteří přispívají k přechodu na udržitelnější ekonomiku a mají z toho prospěch.
img

Jaký je dopad nových online casin na český herní průmysl

31.08.2023 V posledních letech se na českém trhu objevilo mnoho nových online casin. Tato nové české online casino, jak jsou často označovány, přinášejí nové příležitosti pro hráče, ať už se jedná o širší výběr her, výhodnější bonusy nebo modernější technologie.
img

🔴EURUSD nad 1,10 před CPI!

10.08.2023 Dnešní klíčové údaje z americké ekonomiky: údaje o inflaci v USA - index spotřebitelských cen (CPI)! Očekává se mírné oživení hlavní inflace, a to především v důsledku odeznívajícího efektu srovnávací základny. Z pohledu Fedu však bude klíčová jádrová inflace. Dnešní údaj poskytne trochu více jistoty ohledně případného zářijového rozhodnutí o úrokových sazbách. Jaká jsou očekávání ohledně dnešních údajů? Jak by mohl reagovat měnový pár EUR/USD?
img

Český trh fúzí a akvizic po útlumu opět nabírá dech, investory po období krizí zajímá odolnost firem

27.07.2023 Podle odborníků z poradenské skupiny Moore Czech Republic se v průběhu tohoto roku opět začíná zvyšovat aktivita na poli fúzí a akvizic. Následkem pandemie a války na Ukrajině je však patrná větší rozvážnost investorů. Ti kladou zvýšený důraz na odolnost firem vůči otřesům, jako byla právě nemoc Covid-19 či ekonomické dopady agrese na Ukrajině.
img

Krize změnila přístup Čechů k udržitelnosti. Přes 80 % z nich při investování upřednostňuje výnos před udržitelností a sociální odpovědností

26.07.2023 Češi v krizi řeší nejdříve finance, udržitelnost až na druhém místě. Průzkum společnosti Generali Investments CEE ukázal, že pro 81 % lidí je při uvažování o ekologických opatřeních důležitější finanční návratnost než samotná ochrana životního prostředí. Přesto však u Čechů roste zájem o investice do odpovědných společností nebo fondů investujících do společností podnikajících v souladu s ESG kritérii.
img

Budoucnost nakupování: Generace Z počítá s umělou inteligencí, rozšířenou realitou i roboty

17.07.2023 Průzkum společnosti Klarna ukazuje, že příští generace spotřebitelů touží po technologických inovacích, které by zlepšily jejich zážitek z nakupování. 81 % příslušníků generace Z a mileniálů očekává, že rozšířená realita zlepší nakupování v kamenných prodejnách, a 65 % uvedlo, že při nákupu je pro ně klíčová větší personalizace.
img

Zkrotil Fiala českou inflaci? Ne, mnohem spíše Rusnok

16.07.2023 Kdo má hlavní zásluhu na snížení tuzemské inflace pod úroveň deseti procent, tedy na nejnižší hodnotu od roku 2021? Pokud už bychom museli ukázat na jednu osobu jako symbol, byl by krotitelem inflace nejspíše Jiří Rusnok, do poloviny loňského rok guvernér České národní banky.
img

Slovensko má vyšší inflaci než Česko a bude tomu tak nejspíše i po celý letošek a v příštích letech. Kvůli přijetí eura totiž Slovensko nemůže s inflací bojovat účinněji

14.07.2023 Slovensko vykazuje vyšší míru meziroční inflace než Česko. Podle dnes zveřejněných údajů slovenských statistiků činila v červnu meziroční inflace na Slovensku 10,8 procenta, zatímco v Česku dle ČSÚ jen 9,7 procenta. V obou zemích se ovšem inflace snižuje. Takzvaná harmonizovaná inflace činila na Slovensku v červnu dle předběžných údajů Eurostatu, resp. ČSÚ 11,3 procenta, zatímco v Česku 11,2 procenta. Harmonizovaná inflace, kterou sleduje Eurostat, je preferovaná z hlediska mezinárodního srovnání.
img

Forex: Inflace dál padá, Fed zatím nezastaví, ale trhy těší

12.07.2023 Spotřebitelské ceny v zámoří dál zpomalují. Inflace v červnu klesla na 3,0 z 4,0 procent, zatímco tržní konsensus byl nastaven na 3,1 pct. U jádrové inflace je pokles také citelný, a to na 4,8 z 5,3 pct při očekáváních na 5,0. Takový vývoj se setkává na finančních trzích s pozitivní reakcí akcií i dluhopisů. Naopak dolar je pod tlakem, což je s tím konsistentní. V různé míře sílí očekávání, že politika Fedu bude mírnější, než to dříve vypadalo.
img

Italské rizikové spready v laufu, ale jen díky ECB

12.07.2023 Itálie je znovu v kurzu. Nejde však ani tak o destinaci pro letní dovolenou, ale o vývoj na italském bondovém trhu – a zvláště zužující se spread vůči srovnatelným německým dluhopisům. Ještě na podzim minulého roku činila tato úroková přirážka u desetiletého papíru 250 bazických bodů, což vyvolalo na trzích opětovné obavy o udržitelnost italského dluhu.
img

Slováci mají nižší inflaci i úroky. Máme chtít euro?

19.06.2023 Inflační vlna, která se právě prohání Evropou, je mnohým stoupencům eura argumentem pro co nejrychlejší vstup do eurozóny. Upozorňují, že Česko vykazuje vyšší inflaci než většina zemí eurozóny, přestože muselo jít s úrokovými sazbami znatelně výše než právě eurozóna. Vždyť základní úroková sazba eurozóny nyní činí čtyři procenta, zatímco ta česká je už rok na úrovni sedmi procent. Inflace v Česku v květnu činila podle ČSÚ 11,1 procenta, kdežto v eurozóně jen 6,1 procenta.
img

Slovensko má vyšší inflaci než Česko a podle Bloombergu ji výrazně vyšší bude mít už po celý letošek a i v letech 2024 a 2025. Kvůli přijetí eura totiž Slovensko nemůže s inflací bojovat účinněji

14.06.2023 Slovensko vykazuje vyšší míru meziroční inflace než Česko. Podle dnes zveřejněných údajů činila v květnu inflace na Slovensku 11,9 procenta, zatímco v Česku jen 11,1 procenta. V obou zemích se ovšem inflace snižuje.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Argentina dokončila rekordní výměnu domácího dluhu

09.06.2023 Argentina dokončila největší výměnu svého domácího dluhu, čímž snížila krátkodobé závazky splatné v příštích třech měsících o více než 30 miliard USD (659,1 miliardy Kč) a posunula splátky na dobu po volbách, které se uskuteční koncem letošního roku. Oznámilo to ve čtvrtek ministerstvo hospodářství. Výměna dluhu se uskutečnila v době, kdy jsou veřejné finance stále napjatější a situaci zhoršuje trojciferná inflace.
img

Hlavní trendy ve finančnictví – digitalizace, AI a udržitelnost

30.05.2023 Zájem investorů o startupy podnikající ve fintech sektoru klesá. Upozorňují na to experti z poradenské skupiny Moore Global, a mírní tak očekávání revolučních změn v oblasti financí. Velkému množství fintech startupů se nepodařilo dostatečně monetizovat své nápady, a ztrácejí tedy svou konkurenční výhodu. Nicméně, digitalizace včetně řešení umělé inteligence bude hrát ve vývoji finančního sektoru zásadní roli.
img

Igor Pauer a majitelé WOOD & Company představují CHFP.io - token krytý švýcarským frankem a nemovitostmi

24.05.2023 Igor Pauer, který patří k předním expertům na krypto a blockchain a majitelé WOOD & Company na konci minulého roku oznámili založení společnosti VEROBLOCK a.s. V jejím rámci nyní představují token CHFP, který je krytý švýcarským frankem a komerčními nemovitostmi a který vznikl s ambicí přemostit propast mezi kryptem a tradičním fiat světem.
img

Česko má stejně jako „eurové“ Slovensko inflaci 14 procent, říká Eurostat. Existují důvody pro přijetí eura v Česku?

20.05.2023 Vývoj české ekonomiky je příznivější, než se takřka všichni experti domnívali loni v létě či na podzim. Letos očekáváme, že vykáže růst 0,3 procenta. V příštím roce pak 2,4 procenta. Takže se Česko vyhne jakékoli hlubší či/a vleklejší recesi.
img

Revidované prognózy vyšších sazeb ECB posilují euro

15.05.2023 Pár EUR/USD v uplynulém týdnu klesal, protože v důsledku sílících očekávání, že ECB bude držet úrokové sazby na vysokých úrovních po mnohem delší dobu, klesala chuť riskovat. Nedávný průzkum ukázal, že hráči na trhu očekávají snížení sazeb až ve druhém čtvrtletí roku 2024, tedy mnohem později, než udávala předchozí prognóza. To znamená, že úrokové sazby zůstanou na úrovni 3,75 % nejméně po dobu devíti měsíců.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

ČNB udělila pokutu tři miliony korun poskytovateli půjček Fair Credit Czech

12.05.2023 Česká národní banka (ČNB) udělila pokutu tři miliony korun poskytovateli spotřebitelských úvěrů Fair Credit Czech. Společnost podle banky v minulosti zanedbávala zkoumání finanční situace lidí, kterým půjčuje. Vyplývá to z dokumentů na internetových stránkách ČNB. Na udělení pokuty dnes upozornily deník E15 a server Seznam Zprávy. Fair Credit Czech pokutu respektuje.
img

Bude Tezos (XTZ) i nadále závislý na aktivitě NFT a DEX?

25.04.2023 Činnost v rámci protokolu Tezos DeFi a zájem NFT byly hlavním pilotním projektem blockchainu. Nabídka sázek XTZ se zvyšovala s tím, jak se k ekosystému přidávalo více validátorů.
img

Podle analytika je bitcoin připraven na masivní rally před půlením v roce 2024

18.04.2023 Bitcoin by mohl před nadcházejícím půlením zaznamenat obrovskou býčí rally. Primární kryptoměna z hlediska tržní kapitalizace zatím v roce 2023 zaznamenala výjimečné zisky, přičemž od ledna vzrostla zhruba o 80 %. V době psaní tohoto článku se BTC obchodoval za 29 495 dolarů, což za poslední týden značí pokles o více než 2,71 %.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina obdržela první splátku 2,7 miliardy USD z úvěru od MMF

03.04.2023 Ukrajina obdržela 2,7 miliardy USD (58,1 miliardy Kč) jako první část z úvěrového programu od Mezinárodního měnového fondu. Oznámil to ministr financí Serhij Marčenko. "Jsem vděčný našim partnerům za podporu Ukrajiny na cestě k vítězství," napsal Marčeno na svém účtu na twitteru.
C:\fakepath\trader-31032023-36-zm.png

Reuters: MMF schválil úvěrový program pro Ukrajinu v hodnotě 15,6 miliardy USD

31.03.2023 Výkonná rada Mezinárodního měnového fondu (MMF) dnes schválila čtyřletý úvěrový program pro Ukrajinu v hodnotě 15,6 miliardy dolarů (zhruba 337 miliard Kč). Agentuře Reuters to řekl zdroj obeznámený se situací. Ukrajina se tak podle Reuters stala první zemí zapojenou do aktivního vojenského konfliktu, které MMF odsouhlasil velký úvěrový program.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

OECD letos čeká v ČR mírnou recesi, doporučuje rozpočtovou konsolidaci

30.03.2023 Česko letos čeká mírná recese, hrubý domácí produkt (HDP) klesne o 0,1 procenta a země se bude potýkat s vysokou inflací, která bude činit 13 procent. Uvádí to zpráva Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), kterou dnes představili premiér Petr Fiala (ODS) a generální tajemník OECD Mathias Cormann na tiskové konferenci v Praze. Zpráva Česku také doporučuje rozpočtovou konsolidaci. Podle Fialy chce vláda ročně snižovat strukturální deficit o jedno procento HDP, tedy zhruba 70 miliard korun.
img

Trhy se soustředí na zprávy o HDP v USA a Velké Británii

29.03.2023 Pozornost investorů a obchodníků přitahují zprávy o HDP USA a Spojeného království za čtvrté čtvrtletí roku 2022. V Japonsku odstupující guvernér BoJ Haruhiko Kuroda uvedl, že "ekonomika je blíže než dříve k udržitelnému dosažení 2% inflačního cíle".
img

Proč se Warren Buffett mýlí, pokud jde o kryptoměny?

28.03.2023 Navzdory tomu, že mnoho lidí na poučení Warrena Buffetta o investování dá, je generální ředitel společnosti Berkshire Hathaway dlouhodobě kritizován krypto komunitou kvůli svému postoji k aktivům, jako je Bitcoin, o kterých prohlásil, že jim chybí vnitřní hodnota a jsou ,,jedem na krysy”.
img

Philip Morris ČR a.s. dosáhl v roce plném výzev pozitivních výsledků

28.03.2023 Společnost Philip Morris ČR a.s. zveřejnila finanční a ekonomické výsledky za rok 2022. Konsolidované tržby (bez spotřební daně a DPH) dosáhly 20,9 miliard Kč, tj. o 11 % více než v roce 2021. Konsolidovaný čistý zisk meziročně vzrostl o 3,4 % na 3,6 miliardy Kč. Odbyt nahřívaných tabákových výrobků a výrobků určených ke kouření v České republice a na Slovensku dosáhl celkového objemu 11,2 miliardy kusů. Mírný pokles z 11,5 miliardy ks v roce 2021 odráží pokles trhu s cigaretami, který je významně kompenzovaný růstem spotřeby zahřívaných tabákových výrobků. Celkový počet dospělých uživatelů bezdýmných alternativ se meziročně zvýšil v České republice na téměř 570 tisíc a na Slovensku na více než 290 tisíc.
C:\fakepath\EBRD.jpg

EBRD poskytne skupině zemí EU včetně Česka 1,1 miliardy eur na udržitelnost

27.03.2023 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) poskytne skupině členských zemí Evropské unie včetně České republiky 1,1 miliardy eur (26 miliard Kč). Chce jim pomoci zlepšit udržitelnost a minimalizovat dopady na životní prostředí, aby tak dosáhly svého plného zeleného potenciálu. Banka to uvedla ve svém dnešním sdělení.
img

Tři čtvrtiny Čechů kvůli současné ekonomické situaci odloží nákup vlastního bydlení

24.03.2023 Nedostatečná výstavba ve větších městech, vysoká inflace i velké množství investičních bytů. Tři čtvrtiny dotázaných zvažují, že kvůli současné ekonomické situaci odloží nákup vlastního bydlení. Více než polovina (57,1 %) zvažuje kvůli vysokým cenám nemovitostí přestěhování do levnější lokality. Útočiště by přitom hledali na vesnici - 79,1 % Čechů věří, že je bydlení na vesnici dostupnější než to ve městě. Vyplývá to z průzkumu, který pro finanční skupinu ČSOB realizovala výzkumná agentura Nielsen.
Související klíčová slova: Inovace v energetickém odvětví | Spolupráce a přístup na trhy | Vývoj veřejného zadlužení Francie | Apple Vision Pro | Zdroje dat | Autopůjčovna Hertz | Zadlužení Francie | Repsol | Hospodářská situace | Klíčový ukazatel | Inovace v oblasti čipů | Pumpování peněz | Fundamentální analýza akciových trhů | Výnosy na amerických dluhopisech | BCPP | Transparentnost a odpovědnost | MarketResearch | Udržitelnost amerického dluhu | Čokoláda | Prostor k růstu | ChatGPT | Zpravodajský server | PTON | Klíčový prvek | Špatný výstup | Rizikové prémie | Cap | Komentář Fidelity International | Opoziční politici | Faktory ovlivňující environmentální události | Výnosy dluhopisů | Přehled různých odvětví | EPC | Denys Šmyhal | Lidské činnosti | Rozvoj měst | Podfondy | Úroveň inovací | Geopolitické konflikty | Moore Global | Čínská továrna | Války | Příjmy ruského rozpočtu z ropy | Vývoj technologií | Vývoj | Změny průměrného pojistného | IGLN.UK | Patron Go | Údaje z USA | Online kasina | Češi | Rychlé zisky | Klienti ČSOB | Generální ředitel skupiny ČSOB | Začínající investor | Australská centrální banka | Superúterý | Allianz | Zveřejněné údaje | Panevropský index | Paul Romer | Společnost Invesco | Cena futures | Take Profit | Hlavní trendy | Těžba a získávání surovin | DPH | EUR | Investiční rizika | Závislost na dovozu energie | FDA | Paul Krugman | Velké finanční krize | Riziko inflace | Globální koordinace | Trendy ve finančnictví | Německá farmaceutická společnost | Levné peníze | Pařížská dohoda | Hospodářská zvířata | Náklady na opravy | Keir Starmer | Situace v Británii | Oživení cen | TradeCZ | Hlavní úrokové sazby | XOM | Výkyvy | Itálie | ČEZ | Tranzitní země | Stoxx | PEPP | Vývoj ceny zlata | Texas | Očekávání | Nedostatky | Korelace | Mezinárodní dohody a organizace | Změny na trhu práce | Volatilní | Evropské centrální banky | Bilance zahraničního obchodu | Nikl | Uvolněné měnové | Ekonom Evropské centrální banky | Swiss Life | ESG rating | Etika ve fundamentální analýze | Chile | Zájem Čechů | České hospodářství | Investování do Big Tech | Podnikání společnosti | Londýnské burzy | Rozvoj umělé inteligence | Vliv pandemií | Veřejné finance | Volatilita cen | Schodek státního rozpočtu | Ruské invaze na Ukrajinu | ČSOB Leasing | Trh práce | Co je to fiskální politika? | Evropská komise | Výrobce iPhonů | Pro investory | Kakao - Vývoj ceny | Rozpočtová pravidla | Philip Morris ČR | Oživení ekonomiky | iShares | Snížení odměny | P/B | Swiss | Crypto | Stimul | Investice | Britská centrální banka | Spotřebitelský sektor | Analytický report | Potenciál | Nové technologie | Diverzifikace | Ján Lučan | Změny životního stylu | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Finanční stabilita | Posílení | Přesnost | Technologie blockchain | Formule | Hlavní pilíře fundamentu | Investice do ekologických technologií | Evropská komise (EK) | Invaze na Ukrajinu | Jiří Hrbáček | Prognózy | Britská libra | Intervence | Ceny kakaa | Výkonný ředitel | E.ON | Pumpování peněz do ekonomiky | Levice | Experti | Trendy na trhu | Význam inovací a výzkumu | LSEG | Mezinárodní konkurenceschopnost | Výkonná rada MMF | Chování | Náklady na financování | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Zpevňování koruny | Dluhové závazky | Bitcoiny | Burza cenných papírů Praha (BCPP) | Stop-Loss | PwC ČR pro udržitelnost | Evropské měny | Býčí výhled | Hnojiva | Inflace a deflace | Dopad na existující odvětví | Společnost Apple | Investiční výhled na rok 2024 | Uvolňování měnové politiky | Investing | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Efektivní správa | Bruno Le Maire | Regulační politiky | Bruegel | Zdenka Klapalová | Vanguard | Nezaměstnanost v Česku | Nejvyšší inflace | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Kreativita a inovace | Javier Milei | Předseda představenstva | Reality | PKN Orlen | Die Welt | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Strategický pohled | Regulační opatření | Finanční páka | Skladování fyzických komodit | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Konkurenti | Akcie společnosti | ETH | Chování trhu | iShares Oil & Gas Exploration & Production | Olívia Lacenová | Přístup k financím | Lagardeová | Nejvyšší soud | Konkurenční výhoda | Force | Návratnost investic | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Nabídka a poptávka komodit | Výnos | DeFi | Příležitosti a rizika | Sázka na pokles ceny | RBC Capital | 100 miliard dolarů | Mezinárodní konflikty | Brent | IHNED | Tisk peněz | Akcie těžařů | Rozdíl mezi měnovou a fiskální politikou | iShares Physical Gold | USMCA | Vzdělávání | Jak analyzovat firemní kulturu | Úspěch v investování | Etika | Růst sazeb | Strategie pro obchodování | Vývoj ceny sóji | Technický indikátor | Zkrocení inflace | Informovanost veřejnosti | ESG | Index DOW | iShares Physical Gold (IGLN.UK) | Příjmy ruského rozpočtu | Doporučený zdroj | Investiční portfolio | Milton Friedman | Splátky dluhů | Investiční strategie | Státní dluh | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Kontrariánství | Dividendové investování | Commodities | Historické souvislosti | Fungování finančních trhů | Podíl na zisku | Emise uhlíku | Oslabující americký dolar | Kontrakty | Slábnoucí inflace | Strach | Budoucí trendy | ETFS Natural Gas | Barrick Gold (GOLD.US) | NGAS.UK | Magazín Global Finance | Praxe | Investiční výhled | Škoda | Platební neschopnosti | Labouristé | Palladium - Vývoj ceny palladia | Contract for Difference | JPY | Akcie Wells Fargo | Metaverse | Analytický tým FXstreet.cz | Philip Morris International | Zadlužení v % HDP | Investiční příležitost | AI | Casino | Mike Bessell | Posilování dolaru | Směřování trhu | Srovnávací analýzy | Investovat | Mrakodrapy | Ceny sóji | Changpeng Zhao | Wonderinterest Trading | Projekce | Kontrakce | Vliv na energii a dodávky | Peníze | Výhled do budoucna | Pandemie COVID-19 | Environmentální a sociální změny | Ukazatel | Výrobní sektor | Historický milník | Bydlení | Zastropování cen energií | Nakupovat akcie | Coinmarketcap | Nestlé | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Makroekonomická analýza | Prognóza | Obchodní politika | FTSE 100 | Služby | Nižší daně | ALUMINIUM | Bouře a povodně | FedWatch | Tuzemská ekonomika | Hershey | Strategie Trend Swing | Palladium | Americký Fed | Rating ESG | Globální hospodářský růst | Solidní výnosy | Dlouhodobý investiční produkt | Ropa WTI | Měnové zajištění | Vliv růstových odvětví na ekonomiku | Jak vydělat na poklesu | Velké riziko | Simon Peters | Výsledek hospodaření | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF (CIND.UK) | Federální rezervní systém (FED) | Eroze půdy | Akcie Coca-Coly | Významný milník | Developeři | Jak zhodnotit peníze | Smlouva o nešíření jaderných zbraní | Burza cenných papírů Praha | Buy Limit | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Nabídka bytů | Rarible | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | Největší světové ekonomiky | Odlesňování | Americké ekonomiky | Komoditní trh | Kapitál | Snížení dluhu | Obchodování na komoditním trhu | Fondy obchodované na burze | Cestování | Bond | Bayer | Akcionáři | Vývoj ceny palladia | Cash flow | USD | Velikost pozic | Export | Změna klimatu | Banka Goldman Sachs | Upravený zisk | Růst společnosti | Mladší generace | NFLX | Energetické akcie | Vývoj měnového páru EUR/PLN | CFD na komodity | Berkshire | Trh s nemovitostmi | Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Fiona Cincottaová | Mezinárodní vztahy a obchod | Qualcomm | Výroční zprávy | David Marek | Prodávat akcie | Vývoj ceny zemního plynu | Karlsruhe | Ranil Vikremesinghe | CATTLE | Plány | Vládní opatření | Trpělivost | Na burze | Blue chip | Metody analýzy | Aktuální informace | Bilion | Šok | Přizpůsobení se změnám | Energetické zdroje | ČSOB | Společnosti v indexu | Globální krize | Společnost Pfizer | Price-to-Earnings | Zavedení eura | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | OXY.US | Mobilní aplikace | Futures na kakao | Měnový fond | Těžba bitcoinů | Pozitivní signál | Zhodnocení finančních prostředků | Hertz | BHP Billiton (BHP.US) | Tichomoří | Úroková sazba | Steve Smith | Kabinet | ČSOB Pojišťovna | AAPL | Výše dividendy | Celkový objem obchodů | Index volatility CBOE | Klimatické změny | DJI | Čekající příkazy | Ekonomiky | UniCredit Bank | Pověst | Sociální sítě | Rostoucí ceny energií | CashFlow | Mezinárodní spolupráce | P.A. | HDP v USA | CBO | Změny v potravinářství | Komoditní sektor | Širší index S&P 500 | Využití dlouhodobých trendů | Směnné kurzy měn | Oživení trhu | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vysoké sazby | Vládní výdaje | Freedom Finance Europe | XTZ | Vyšší náklady | 21. století | Dovednosti | 4GLD.DE | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Podíly na zisku | Dovoz | Ceny zinku | Apple Tim Cook | NextEra | CFA Institute | Viry | Základní úroková sazba | Zprávy o trhu | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC | Tesla, Inc. (TSLA) | Jeffrey Sachs | Penzijní fondy | Pro tradery | Bankroty | Energie | Investování u XTB | Generace Z | 1 milion | Poměr P/B | Investice do vašeho portfolia | Stratégové | Realitní bublina | Investiční pojištění | Fincentrum | Čínské úřady | Politická situace | HSCEI | Komoditní | Martin Buranský | Nárůst výdajů | Maloobchodní prodejce | Světový obchod | Výkonnost společnosti | Santiment | Price-to-Earnings Ratio | Býčí sentiment | Finanční výsledky společnosti | QCOM.US | EUR/CZK | Krátká pozice | Zájem investorů | Válka na Ukrajině | Wonderinterest Trading Ltd | Nigérie | Analýza veřejných dokumentů | Elon Musk | OD7F.DE | Dostatek hotovosti | Euforie | CO2 | Der Spiegel | Jestřábí postoj | Sell Limit | Investoři | Korporátní ESG | Investing.com | Fungování | Portfolio | Finanční ředitelé | Sója | Myšlení | Velké firmy | Britský ministr financí | Online nakupování | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Hertz Global | Fidelity | Trh s komoditami | Mastercard Banka roku | Slovenská ekonomika | Hodnotové akcie | Coca-Cola | Možnost obchodovat | AMD | Moderna | Přidaná hodnota | Dohoda Severoatlantické aliance | Nákupní apetit | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Sběratelé | Zdravotní péče | Portfolio Warrena Buffetta | AA | Jádrový index | Sociální dopady | Bez rizika | Zisk | Tezos | Zpřísňování měnové politiky | Mezinárodní organizace a smlouvy | Inflace v lednu | Vývoj ceny cukru | Průmyslové objednávky | Evropské fondy | Tržní rizika | Finanční instituce | Bank of England | Lepší výsledky | CAC 40 | Volatilita na trzích | Vývoj ceny pšenice | Roboti | Investiční horizont | Tiskové agentury | Prezident | Rostoucí ceny ropy | Hlavní index francouzských akcií | Neziskové organizace | BP | Britské akcie | Typ tradingu a investice | Nastavení úrokových sazeb | Nižší poptávka | KDU-ČSL | Ekonomie | Global Finance | Konflikt na Blízkém východě | Společnost Genesis | EMEA | NICKEL | Investování do Big Tech společností | Ochota riskovat | Propad ceny akcií | Kolísání cen | Růst hodnoty zlata | Boj s inflací | Analýzy | Výhody a rizika | Fair Credit | Finanční pomoc | Vliv na ceny | Politická nestabilita | Společenská odpovědnost | Investiční | Fair Credit Czech | Průzkum | Poradenská společnost | Vývoj měnového páru | Pandemie COVID | Analytička společnosti | Reakce trhů | ExxonMobil | Invesco | Morningstar | Ekonomická situace | Zadlužená Srí Lanka | Německý DAX | Brusel | Patria | EP | Ceny Bitcoinu | Sledování makroekonomických ukazatelů | Mezinárodní instituce | Tržní podíl | BP (BP.UK) | Co je to CFD? | Ekonomický vývoj | Představitelé MMF | Česká společnost | Akcie a dluhopisy | Člen představenstva | Klíčové společnosti | Úrok | Válka | Formule 1 | US500 | Mezinárodní organizace pro kakao (ICCO) | Evropské ekonomiky | Výhled na rok 2023 | IQOS ILUMA | Investiční riziko | Porovnání vývoje | Agentura Reuters | Půjčka | Sociální hnutí | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko | Prodej | PFE | Cestovní ruch | P/E | Zpráva | Bohatý | Apple | Loonie | Nové příležitosti | Prémie | EUR/PLN | Tržní kapitalizace | Ekologické organizace | Covid | Rotace | Švýcarská banka | Ekonomické dopady | Rozpočtová politika | Údaje ISM | Konflikty | Pokles cen komodit | Emoce | Konzistence | Warren Buffett | Vliv na ekonomiku | Obchodování s CFD na komodity | S&P | Snížit riziko | Expanzivní politika | Defenzivní příkazy | Vzdělání | Hospodářský vývoj | Quantum | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ekonomické podmínky | Ladislav Šauer | Rok 2024 | Rizika a příležitosti | Prezident Javier Milei | Změny pracovních míst | Rozpočtový přebytek | Obchodování | Technický signál | Zvýšení daní | Potenciální zisky | Dopad na finanční trhy | Legislativa | Zasedání Fedu | McLaren | Společnost Berkshire Hathaway | TOP ESG | Objem intervencí | Finanční nástroje | Vedoucí představitelé | Plynovody | Automobilka | Meta | S&P Global | Simon Property Group | Nabídka | Oznámení | GBP | Upravený zisk EBITDA | Průmyslové komodity | Management | Důvěra investorů | Odpovědnost a udržitelnost | Dlouhodobé důsledky | Budoucnost | CHFP | PG | Centrální banky | Prezidentka ECB | České firmy | Analýzy trhu | Fenomén | Kapitálová pozice | Fungování trhů | Výkonnost indexu | Pákový efekt | Historický vývoj | Eurostat | Tržní kapitalizace bitcoinu | Předpověď | Zprávy | Deflace | Monitorování | Nadšení | Fiskální udržitelnost | Doporučení | Dlouhodobé investování | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Zemědělské komodity | Růst inflace | Petr Fiala | Emise CO2 | Island | Index STOXX Europe | Průběh obchodu | Equity | Obchodování na Wall Street | Rozhodovací proces | Přebytek obchodní bilance | Rozdílové smlouvy (CFD) | Kukuřice - Vývoj ceny | Occidental Petroleum | PwC | Snižování cen | Praha | Ceny ropy | Recyklace | Berkshire Hathaway | Míra | Ziskovost bank | CME FedWatch Tool | Hazardní hry | Hospodářské cykly | Pokles tržeb | Byty | Jsou komodity dobrou investicí? | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | Silný růst | UCITS ETF | WorldCom | Investiční centrum | Bezpečné investice | Varšavský index WIG | Dluhová služba | Oživování ekonomiky | Volný čas | xStation | Platební bilance | České banky | Vyhlídky | YPF | Firmy | CZ | Korunový devizový trh | DIA.US | NATO | Internetové obchody | Zadlužování | Finanční svoboda | Tržní podmínky | Ratingové hodnocení | Spoření | Cena ropy brent | Páka | Bitcoin | Vývoj ceny kakaa | Environmentální spravedlnost | Statista | Nástroj | Rekordní ceny | Výsledky | West Texas Intermediate | Politické a legislativní faktory | Krypto komunita | Analýza trhů | Hospodaření státu | Inflace v Česku | Správný výstup | Energetická skupina | Ruský plyn | Veřejné služby | Národní rozpočtová rada | Futures | Sázka | Ekonomika sdílení | COCOA | Inflační tlaky | Současný trend | Minulá výkonnost | Distribuce | Bank of America | Úroda | TIM | Pojišťovny | Fundamentální analýza | Investování do různých komodit | Zvyšování daní | Australský dolar | Instrument | Retracement | Suroviny | Financial | Jak fungují růstová odvětví | Uplynulý rok | Koruna | Hodnota akcií společnosti | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | E15 | Cukr | Výrazný pokles | Inflace ve službách | Tržní ceny | Podpora | Shell | Kupující | Finanční výsledky | Faktory ovlivňující environmentální a sociální změny | OPEC+ | Hospodářská politika | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Záporné reálné úrokové sazby | Ekonomické události | Sustainable Finance Awards 2022 | Objem | Propad | Ipsos | Backtest | Asociace | Obavy z recese | Třetí pilíř | Výkonnost | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | RIO.UK | Stav nouze | Údaje | Pokles ceny | Xpeng (XPEV.US) | Klima | Velikost pozice | Právo | Asie | New Deal | Deprese | WHEAT | Prodej akcií | Zákonodárci | Výsledky společnosti | Americká banka | Společný podnik | Vale | Náklady na těžbu | Exxon Mobil | Ceny bavlny | Postavení na trhu | Trading.com | Poptávka po pohonných hmotách | Stablecoiny | NGAS | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS | Regulátor | Ropa WTI - Vývoj ceny | Průzkumy | Výhody diverzifikace | Golden Gate | Státní rozpočet | Hlavní indexy | Kanada | OpenAI | Ceny cukru | Objem úvěrů na bydlení | Dlouhodobý výhled | CHFP.io | Investiční platforma | Průmyslová výroba | Trh fúzí a akvizic | Důchodové systémy | Nárůst HDP | Pfizer | Snížit emise | Studie | AXS Investments | Emise skleníkových plynů | CME FedWatch | Joachim Nagel | Obnovitelné zdroje energie | Obchody | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Index S&P 500 | Francouzský ministr | Významné zisky | Reakce trhu | CzechInvest | Philip Morris ČR a.s. | Odliv dividend | Plyn | Emise tokenů | Zinek - Vývoj ceny | Bankéř | Ropa Brent | Akciový index | Carl Icahn | Kompletní průvodce | Výnosové křivky | HDP USA | Hypotéky | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | Hrubý domácí produkt | Současná situace | Lukáš Kovanda | Hráči na trhu | IBES | Školení | EY | Obchodováním s futures kontrakty | tradingeconomics.com | Přijetí | Evropa | Nárůst cen ropy | Česká spořitelna | Oživení americké ekonomiky | Změny na trhu | Platina - Vývoj ceny platiny | Odvětví v ekonomice | OPEC | Short | ATH | Nedostatečné investice | Ukrajina | Ropná společnost | Zelené investice | Generali Investments | Hypoteční banky | Chování obchodníků | Pár EUR/USD | Johnson & Johnson | BYD | Menší riziko | Investice do nemovitostí | Trendové indikátory | Eurodolar | Dopady na ekonomiku | Mírové mise | Fiskální situace | Ústavní soud | Kontext | Oblečení | Ropa Brent - Vývoj ceny | Hodnocení akcií | Jakub Matis | Vedení skupiny ČSOB | DRI | Disciplína | Maloobchod | Jádrový index spotřebitelských cen | Biodiverzita | Investice do AI | Earnings | Inflace v eurozóně | Zpomalení inflace | Rostoucí obavy | Trump | Stavebnictví | Online platformy | Index volatility | Brands | XOP | S&P Global Ratings | Rezidenční nemovitosti | Index Dow Jones Industrial Average | Silnější dolar | Technické analýzy | Beta | Krátkodobé obchody | Finanční krize | High | Vydělat peníze | Obchodní strategie | Genesis | FXstreet.cz | Obchodování a investování | Index spotřebitelské důvěry | Různé názory | Ceny ropy WTI | Provozní výnosy | Stříbro | Portu | Pokles cen ropy | Sotheby's | CHF | Ředitel fúzí a akvizic | Instituce | COPPER | Česká koruna | Kakao | Dopady inflace | Bank of Japan | OECD | Chamtivost | Růstový potenciál | High Yield | Zpětné testování | Burza cenných papírů | Obnovitelné zdroje | Nejistota | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | BBC | Silná ekonomika | FCX.US | Peloton | Reálný účet | Futures na ropu WTI | Telekomunikační společnosti | Dopad pandemie | Kongres | IOGP.UK | Wonderinterest | Těžby Bitcoinu | Divize | Neočekávané události | Pozitivní vliv | Drahý kov | Obchodní výsledky | Makroekonomické ukazatele | Náhoda | Index cen výrobců | Akcie Amazonu | Oslabení koruny | Seznam Zprávy | Spready | Vyplácení dividend | Evropská ekonomika | Moore Czech Republic | Americká data | Inflace v Polsku | Naše ekonomika | Indikátor RSI | Inflace ve Švýcarsku | Rozpočtový deficit | Capital Markets | IGLN | Kristina Hooper | Růst výnosů | Server BBC | Trh | Snížení daní | Komise | Vydělávání peněz | Obchodování se CFD | Války na Ukrajině | Vládní podpory | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | iShares Stoxx 600 Oil & Gas | Akcie firem | Hlavní ekonom Evropské centrální banky (ECB) | Velké peníze | ArcelorMittal | Fed | Oslabování amerického dolaru | Zahraniční obchod | Ekonomické výkonnosti | Index londýnské burzy | Zakladatel | PLATINUM | Skupina ČEZ | Korekce | Ekonomické cykly | Premiér Petr Fiala | Drahota | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Země EU | Nové trhy | Buffett | RBC | Vývoj ekonomiky | Čas nákupu | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC (4GLD.DE) | Investice do umělé inteligence | Dividendové akcie | Zveřejnění výsledků | Manažeři | Investování a obchodování | Další rozvoj | Krize eurozóny | Sázení | Konkurenceschopnost | Kasina | S&P 500 | Náklady spojené se skladováním | Automobilový průmysl | Mastercard Banka | Klienti brokerů | Yahoo | Keynes | JDE | Technické indikátory | Latinská Amerika | Ruská invaze na Ukrajinu | Vliv energetických zdrojů na hospodářství | Dopad na centrální banku | Zájem o investice | Philip Lane | Situace | ANO | XOM.US | Řetězec | Přenos | IRS | Zemní plyn | ProCent | Webináře zdarma | WIG | Technický pohled | Poměr P/E | Ceny zboží | Náklady na půjčky | Rating | E-commerce | Agentura S&P | Společnost Alphabet | iShares Physical Silver | Sustainability Officer | Dlouhodobá hodnota | Znalost | SNB | Ruská invaze | Investiční produkt | Microsoft | Wells Fargo | Maxim Manturov | Snížení dividendy | Příležitosti | Budoucí vývoj | Pohled do budoucnosti | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Přírodní faktory | Alokovat kapitál | Farmaceutický byznys | Vládní dluhopisy | Rozložení investic | Daňové úlevy | Ekonom ECB | Herní průmysl | Chase Investment Counsel | Dividends | Společnost Tesla | Volatility | Úspory | CME | CTBT | Defi | Srí Lanka | Sell | Cybertruck | Dceřiné společnosti | Pomoc Ukrajině | Exporty | Drahé energie | Měkká síla | Důvěra | Spojené království | Programování | Pravděpodobnost | Obchodujeme | Markets | Prosperity | Index Nasdaq | Uzavření pozice | Spolková vláda | Virtuální realita | Rostoucí akcie | Britské státní dluhopisy | Představenstvo | Směřování | Spotřební zboží | Vision Pro | Evropská banka | Společnost XTB | Portfólia | Skladování komodit | Marathon | Výpadky | Objem obchodů | FIAT | Podpůrná opatření | Japonsko | Snižování inflace | Zemní plyn - Vývoj ceny | Invest | Nájemné | Centrální banka | MicroStrategy | Hamás | Nikotin | Životní náklady | Evropská unie (EU) | Deutsche Börse | Los Angeles | Federální rezervní banka | Životní prostředí | iOS | Exxon | Analytici | Intraday | Politická opatření | ING | Německá vláda | Grafy | QE | Vliv na energii | ILO | Trailing Stop | Akcie Advanced Micro Devices | Moody's | Káva - Vývoj ceny | Získání licence | Akumulace | Donald Trump | NAFTA | TOP ESG společnosti | Čistý zisk | Ostatní investice | Jádrová inflace | Twitter | Rozsáhlé investice | Internet of Things (IoT) | Centrum | Portugalsko | Snížení sazeb | Nejnovější údaje | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Zprávy a analýzy | Další růst | Radim Passer | Italské dluhopisy | Obchodování a investování do akcií | FSLY.US | Investice do akcií | Propad akcií | MSCI World ESG | Partnerství | Globální zájmy | S&P 500 a Nasdaq | Aukce | Evropský orgán pro pojišťovnictví | Ředitel skupiny ČSOB | Výběr brokera | Finanční poradce | Silné společnosti | Technologická společnost Apple | Dluhové krize | Finanční výkonnost | Národní zájmy | Futures kontrakty | Pohyb trhu | Údaje o inflaci | Metody analýzy trhu | Faktory ovlivňující růstová odvětví | USA a analýza hospodářské politiky | IQOSILUMA | CVX.US | Reuters | Index WIG | Vývoj hodnoty | ERM II | ETC | Spolehlivost | Zlatá koruna 2022 | FTSE 250 | Největší evropská ekonomika | Environmental, Social and Governance (ESG) | Podcast | QCOM | Fond Fidelity | Ceny kukuřice | iShares Oil & Gas Exploration & Production (IOGP.UK) | CZK | Chevron | Ekonomické výsledky | Kompozitní index | Mezinárodní ekonomika | Energetická skupina ČEZ | Hnutí pěti hvězd | Index US500 | Londýnské akciové burzy | ESG společnosti | Rada MMF | Česká republika | Výstupy | Global macro | Testovací účet | Smíšená ekonomická data | Brutální výprodej | Předseda | Wealth | Energetický sektor | Plán vlády | Odvody | City Index | Protest | Utahování měnové politiky | Riziko | Deficit veřejných financí | Deutsche Boerse | iShares Physical Silver (ISLN.UK) | Analytika | Ekonomické vztahy | Ewen Fleming | Splatnost | Roční výkonnost | Newmont | Italské bondy | Příkaz | Cenové trendy | Roční výnos | Prime | Rychlý růst | Charter Communications | Vliv energetických monopolů | Analýza poptávky na trhu | Americký dolar | Libra | Ukrajinský premiér | CFD | Rozpočtový úřad Kongresu | Dopad na ekonomiku | CL | Open | Evropská unie | Wall Street akcie | Online prostředí | Jaderná energie | Analýza trhu | Financovat | Řecko | Krypto | Green Deal | Riziková přirážka | Posílení domácí ekonomiky | Tržby z hazardních her | TSLA | Nejlepší investice | Deglobalizace | Neustálé vzdělávání | FOREX | Nový rekord | Invaze | Úroky | Viceprezident | Plodiny | PEPSICO | Cena | BNP | Silné oživení | Květnová inflace | Vývoj české ekonomiky | Finanční rizika | Swiss Life Select | Ghana | ERÚ | AIGI | Gemini | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Nárůst výnosů | Cukr - Vývoj ceny cukru | Air | Snižování úrokových sazeb | Akcie dnes | Káva | Zinek - Vývoj ceny zinku | Ztráta | Izrael | Ceny akcií | Leasing | TABAK | CVX | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Mezinárodní investoři | Rohrbeck Heger | Životní úroveň | S&P500 | EBay | Anglogold Ashanti (AU.US) | TradeCZ.cz | Dolar | Dálniční síť | Hotové peníze | Vyšší úroky | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Expanze v předplatném | Opce | Energetická krize | Půlení bitcoinu | JPMorgan Chase & Co | ČNB | Podrobný pohled | Nikl - Vývoj ceny | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Ceny zemního plynu | Pokles | Ceny komodit | Vyšší ceny | Životní pojišťovny | Dlouhodobé investice | Nvidia | Čínské akciové trhy | iShares Commodity Diversified Swap (ICOM.UK) | Obchodní spory | Rating AAA | Next | Polská ekonomika | Investiční portfolia | Take-Profit | Ochranné příkazy | Počet uživatelů | Pandemie covidu | Finance Group | Solární panely | IMF | Finančnictví | Závazek | Lidské faktory | Hodinky | Komodita | Švédsko | Poplatek | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Růst HDP | Různorodost názorů | Maloobchodní tržby | 4GLD | DIP | Zajištění bezpečnosti | FTSE | Carlyle | DoorDash | Americká ekonomika | Europe 600 | Cesta želvy | Kurz koruny | Restrukturalizace dluhu | Důvěryhodnost | Allegro | Obchodník | Webináře | Jednání ECB | Portfolio manažer | Cena kakaa | Výkyvy cen | Technický pohled na jednotlivé akcie | Organizace spojených národů | COVID-19 | Negativní dopad | Počet volných míst | Google | Dluhopisy | Náklady na opravy a obnovu | Blue chips | Ideální načasování | Ekonomické vyhlídky | Růst mezd | Obchodovaná společnost | Regulátoři | Možný odchod z NATO | ROE | Evropská centrální banka | Zeměpis a geopolitika | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Reálné peníze | Index PX | Aktiva a pasiva | Daně | Akcie společnosti Bayer | Moneta | Tradingové webináře zdarma | Vyšší úrok | Odchod z NATO | Stabilita | ICOM.UK | Rizika | Kryptoměna | ECB | Mezinárodní organizace práce | Nákup akcií | Potravinářství | Růst cen nemovitostí | Pracovní trh | CRH | Zprávy z trhů | Vývoj inflace | Ekonomické faktory | Coinbase | Argentina | Výzkum a vývoj | Česká ekonomika | Vyplácet dividendy | Dopad na hospodářství | Pandemie nemoci | Momentum | Daně z příjmů | Proinflační rizika | Marketingová komunikace | Kurzy | CBOE | Fond | Finanční prostředky | Čína | Embarga a sankce | Vývoj ceny ropy WTI | Růst zisků | Sunday Times | Zisky | Hospodářské politiky | HICP | Konsensus | Trader | Ekonom Evropské centrální banky (ECB) | Vládní politika | Silný růstový potenciál | Aktuální prognóza | Conference Board | BNP Paribas | Konsenzus | Nevýhody | Ceny palladia | Pozitivní korelace | Globální ekonomika | Směřování trhů | Kulturní vliv | Swap | Miliardy eur | Klimatické podmínky | Cenové formace | ISM | Benchmarky | Společnost Philip Morris ČR a.s. | Voda | Zboží dlouhodobé spotřeby | NBP | Nižší ceny ropy | Dlouhodobost | Starbucks | NATGAS | Anglogold Ashanti | Ratingové agentury | Pšenice | Cena zlata | Vývoj cen ropy | Verbální intervence | Obchodníci | Německý ústavní soud | Množství peněz | Zvýšení ceny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Výkonnost akcií | Zinek | Trinity Bank | Fincentrum & Swiss Life Select | Otevírání ekonomik | Přecenění | Pojištění vkladů | RRR | Autopilot | Hongkongský index Hang Seng | Měnové intervence | Hospodářská krize | Spiegel | Růst cen | Drahé kovy | Historické pohyby | Vyšší sazby | Implementace | Ředitelka | Indikátor | Omezení cestování | Zdravotní pojištění | Smlouva o zákazu jaderných zkoušek | RSI | Premiér Denys Šmyhal | Vliv na rozvoj měst | Operace na volném trhu | Vysoké inflace | Měnová politika | Technologický rozvoj | PMI ve výrobě | Asset management | Alokace | Úspěšné investování | MSCI World | Dash | Společnosti Netflix | Financování | ČSÚ | Air Bank | IoT | Etherea | Fitch | Internetové společnosti | Stres | Historické maximum | Carsten Brzeski | Occidental | Babišova vláda | Chmel | iShares Stoxx 600 Oil & Gas (SXEPEX.UK) | Dynamika trhu | Financial Conduct Authority | Finance | Průzkum mezi zaměstnanci | Dividenda | Znečištění a odpady | XOP.US | Republikáni | Konsolidovaný čistý zisk | Investování a obchodování na komoditním trhu | Švýcarská národní banka | Long / Short | Globální poptávka | Investiční poradenství | Technologické inovace | Poptávka | Alphabet (Google) | Hardware | Krypto a blockchain | Semi | Global Holdings | Line | Guvernér | Nálada na globálních trzích | Globální trhy | Vysoká likvidita | Capital | Historické momenty | Očekávání trhu | CCR | Dlouhodobý investiční produkt (DIP) | Francouzský parlament | Objem aktiv | Freedom Finance | PwC ČR | Dolarové sazby | DNO | Obchodovat | Pokles trhů | Zvýšení inflace | JPMorgan Chase | Pokles akcií | Hospodářský růst | Daň z příjmu | Technologický vývoj | Vydělávat peníze | Ceny ropy WTI a zlata | Tržní sazby | Největší americká banka | Společenské změny | Odhodlání | Martin Jarolím | Dluhová krize | WTI | FinTech | Bod | Miliardy korun | Koncentrace | Počasí | Rozpočtové deficity | Zpřísnění finančních podmínek | Společnost Facebooku | Medvědi | Kapitálové trhy | Antarktická smlouva | RBNZ | Bloomberg Economics | GfK | Charlie Munger | Freeport McMoran (FCX.US) | Kryptotrh | Investment Counsel | Úrokový diferenciál | ČSOB Poštovní spořitelna | Co bude | Reserve Bank of Australia | Únorová inflace | Aliance | Uchovatel hodnoty | Vnitřní zásady | Fidelity Funds | Atraktivní příležitosti | Klarna | Android | Zájem o akcie | Agentura Nielsen | Pokles zásob | Fear and Greed | Analýza dat | OCI | Ziskovost | Zadlužení firem | Bankéři | Diverzifikace portfolia | Sázet | Podnikání | Cena ropy | Konkurenční společnosti | Strategie obchodování | Jaderné elektrárny | Inflace | ADB | Problémy | Ocel | Advanced Micro Devices | Světové žebříčky | Změny klimatu | Vývoj měn | Marže | ROCE | Fiskální politika | Nubank | Korporátní ESG management | Německá ekonomika | Obchodní partnerství | NEM.US | DAX | Technology | HDP | Kdo řídí environmentální události? | Netflix | Příjem z dividend | Recenze | Alphabet | Struktura | Členské státy | Předvolební průzkumy | Elektronické obchodování | Zkušenosti | Ceny niklu | Těžba kryptoměn | Apple Vision | Firma | Význam vzdělávání | Signály | Přizpůsobovat se | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Spotřební daně | Spolehlivý ukazatel | Devizový trh | Načasování | Ceny kakaa na burze | Počet zahájených bytů | Futures na ropu | Lot | Ropa | Statistiky | Pilíře fundamentu | Byznys | Stoxx 600 | RBC Capital Markets | Monetární politika | Dluhopisové trhy | JPM | Diverzifikovat | ETF WTI Crude Oil (OD7F.DE) | Index PMI | Ekonom | Debata | Změny ve vedení | DORA | Demo účet | Vysoká rizika | Podílové listy | První peníze | Američané | Kurz | Market | Týdenní pokles | Akcie Alphabet | Investiční cíle | Forexu | Vývoj ceny niklu | 256/2004 | Realizovat zisk | Unicredit | Růst akcií | Pokles výnosů | Carvana (CVNA.US) | Akcie padají | Mateřská společnost | Horizon | Americká Komise pro cenné papíry | Restrikce | Neomezené množství | Optimismus | Přírodní katastrofy | Rozhodování | Hliník | Růst dolaru | Ceny pšenice | Profit-Target | Medvědí scénář | Robo-advisory | Makroekonomické faktory | Světová obchodní organizace | ETF Industrial Metals (AIGI.UK) | Globalizace | Průkopník v oblasti | Obchodováním s futures | Vývoj ceny kávy | USA | Obchodování s nástroji CFD | Kukuřice | Fibonacciho retracement | Investujte | Nejhorší výsledek | Nakupovat | Reserve Bank of New Zealand | Pravidelný příjem | Měď | Využití analýzy | Objem vkladů | Asie a Tichomoří | Proinflační | Transpacifické partnerství | Gigafactory | Generativní AI | ANZ | Průzkum společnosti | Poradenská společnost EY | Euro | Yield | AUD | Politické rozhodnutí | AIGI.UK | Berkshire Hathaway Warrena Buffetta | Contract | Kyjev | Binance | Federální rezervní banky | Commodity | Mnoho ziskových obchodů | Zakladatel a CEO | Místopředseda představenstva | Risk | Dodávky ropy | Predikce | Ceny nájmů | Environmentální události | NEST | Upisování | Co je dividenda? | Světová obchodní organizace (WTO) | Prima | Instant Research | Úřad práce | Zahraniční kapitál | Citigroup | ASX 200 | Dividendový výnos | Certifikace | Hospodářství | MFF | Výnosy státních dluhopisů | Maynard Keynes | Celý akciový trh | Etoro | EV | EBITDA | Ekonomické modely a prognózy | Zpomalení růstu | Obchod | Vlastimil Nigrin | Mezinárodní vztahy | Růst ekonomiky | KBC Group | Nárůst nezaměstnanosti | Kapitalizace bitcoinu | Nákup vlastního bydlení | Soud v Karlsruhe | Intermediate | Komodity na trading | Nižší ceny | Řízení financí | Zisková marže | EU | Redukce | Cenové stability | Investiční manažeři | Zasedání ECB | Gamble | Credit Suisse | Portfolia | Transakční náklady | Smlouva o volném obchodu | Investované peníze | Pokles nezaměstnanosti | Prohlášení | Komerční banka | Expert | Koronavirové krize | Jak vydělat peníze | Vývoz | Sázka na pokles | Energetické firmy | Prodeje akcií | Organizace pro bezpečnost | Světové finanční krize | Cenové dno | xStation 5 | Důležitá role centrální banky | Gate | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Světové poptávky | Finanční tituly | Recese | Generali Česká pojišťovna | Dlouhodobé a krátkodobé důsledky | Emisní povolenky | Správná diverzifikace | Švýcarský frank | Bank of Canada | Chuť riskovat | CZK/EUR | Stříbro - Vývoj ceny | Jaké komodity obchodovat? | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Digitalizace | Výhled na rok | SEC | Ray Dalio | Eskalace konfliktu | Aktuální situace | USD/CAD | Deflační tlaky | Aktuální stav | Index francouzských akcií | Miliardy | ČSOB DoKapsy | Denní graf | Manažerka | Fosilní paliva | Nadprůměrný výnos | Český statistický úřad (ČSÚ) | Daňové reformy | Vývoj polského akciového indexu WIG | Investoři na akciovém trhu | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Know-how | Výzva | Ochrana před inflací | Pohyby cen indexu S&P 500 | Frank | Měnové politiky centrální banky | ERM | Řízení společnosti | KBC | Ekonomické teorie | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Transparentní | CIND.UK | Průmyslové účely | Investoři a obchodníci | Automobilka Volkswagen | Ekonomické analýzy | Ondřej Kolman | Patria Finance | KPMG | Ceny energií | Jan Brázda | Nové technologie a finanční stabilita | Ceny potravin | Politická nejistota | Mezinárodní měnový fond (IMF) | Japonský jen | Index FTSE 100 | Dosažení dohody | Sustainable Finance Awards | Čínský průmysl | Obchodní náklady | Úspěchy | Úrokové sazby | Kiwi | Vyšší volatilita | Christie's | Kompenzace | CFD obchodníci | Ceny většiny komodit | Izraelský ministr financí | Nové obchodní příležitosti | Nejvyšší budovy | Technologický sektor | OSN | Soud | Investice do infrastruktury | Společnost ČEZ | Společnost Starbucks | Komunita | WTI Crude Oil | Plánování | Blockchain | MSCI World ESG Leaders | Politické riziko | Agentura Fitch | Sell Stop | Makroekonomické prostředí | Předpovědi | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Bondy | Martin Novák | Tomáš Raputa | Vývoj ceny platiny | Investiční stratég | Tržní příležitosti | Zeměpis | Ceny plynu | Evropské méně | Světové ekonomiky | Benzín | Změny daní | Rostoucí ceny | Trend | Akcie a ETF | CEE | Dow Jones Industrial | OXY | Automobil | Bulharská měna | Qualcomm (QCOM.US) | Vstoupit do obchodu | Střední podniky | Kroky Fedu | Míra inflace | Indexy PMI | Platforma | Energetika | Akcie energetických společností | Etnetera | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Náklady na úvěry | Lidstvo | Stop Out | Spotify | Ekonomický výhled | Finanční situace | Finanční ukazatele | Snížení emisí | Oslabení | BlackRock | Nařízení | Prospekt | SWIFT | Ceny benzínu | Nemovitostní trh | Oblasti umělé inteligence | Schodek | Farmaceutické společnosti | BTC | Bankovní sektor | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Chief Sustainability Officer | Hospodářské krize | Obchodní bilance | Mizuho | M2 | Lightning Network | Investiční podmínky | Výrobní PMI | Mileniálové | Hurikány | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Gold | Zhoršení ratingu | Oděvní CCC | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Bolest | Očekávané výsledky | Vyrovnat ztráty | Comfort Finance Group | Úsilí | Poskytování úvěrů | EIOPA | Volatilní položky | Tempo růstu | Bavlna - Vývoj ceny | Odkup akcií | Úvěrový rating | Bankovnictví | Online vzdělávání | USD index | Čisté úrokové výnosy | Specifický typ tradingu | Penta Real Estate | Nadhodnocení | COTTON | Banky | Divergence | Biliony | Měď - Vývoj ceny mědi | Bilion dolarů | ETF | Zlato - Vývoj ceny zlata | AU.US | Akcie klesají | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Kurzy měn | Národní sdružení | Zhoršení výhledu | Myšlenka | Moneta Money Bank | Marcela Suchánková | Varování | APP | Přístup na trhy | Spojení | Cykly | Long | Reálná ekonomika | Rally | Investování do akcií | Bankovní rada | Telekomunikace | Vysoké výnosy | Pojišťovna | Výrazný propad | Chevron (CVX.US) | Pandemie | Členství v EU | LEANHOGS | Dlouhodobý úspěch | Mezinárodní dohody | Aktiva | Pokles inflace | Fundamentální analýzy | Použití finanční páky | Začátek výsledkové sezóny | Nikl - Vývoj ceny niklu | Prodejní tlak | Širší index | Růst zaměstnanosti | Ministerstvo financí | NextEra Energy | Výprodej | Viktor Hostinský | Investiční možnosti | Výnosy z dluhopisů | John Maynard Keynes | Index londýnské burzy FTSE | UCITS | Business | Poradenské firmy | Vladimír Pikora | Podíl na trhu | Objem úvěrů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Dna | WFC | Velké peníze na komoditách | Zdanění | Pokles cen | Využití umělé inteligence | Dekarbonizace | Bloky | PwC ČR Jan Hadrava | Obchodování s komoditami | Penzijní společnosti | Investments | Veřejný dluh | SP500 | Technologická společnost | Začít obchodovat | Řešení energetické krize | Peněžní trh | FedWatch Tool | Sucha | Otevření ekonomik | Umělá inteligence | Fiskální politiky | Inovace | Konsolidace | Zdravotnictví | Energetické krize | Obchodní rozhodnutí | Inflační vlna | Výnosnost | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | Technologický pokrok | Mezinárodní sankce | Brazílie | Vývoj ceny bavlny | Bonusy | CTP | | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Joseph Stiglitz | Pochybnosti | Vliv směnných kurzů | Výjimečné situace | Členské země | Trinity | Nájemní bydlení | Stratég | Politika centrálních bank a geopolitika | Náklady spojené se skladováním surovin | ETFs | Změny ceny | Zisky společnosti | Majetek | ISM ve službách | Edward | Big tech | Vývoj ceny hliníku | Purple Trading | Dýchání | Fio banka | Automatizace | Řetězce | Zotavení | Zrychlení inflace | Sentiment | Síla měn | Segmenty podnikání | Zlato - Vývoj ceny | Stoxx Europe 600 | Silná konkurence | Investiční fondy | ECB Christine Lagardeová | Politika | Konkurence | Akcie Pfizer | Riziková aktiva | PLN | Kapitalizace | CFD traděři | Organizace spojených národů (OSN) | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ekonomické prostředí | ERC-20 | Obranné příkazy | Tier 1 | Yahoo Finance | Nespokojenost | Výhled pro akcie | MAM | Baterie | BHP | Poplatky | Nike | Velká Británie | Německý průmysl | Finanční zdraví | Další vývoj | Investování do nemovitostí | Výhody a nevýhody | Real Estate | Indexy S&P | Typ tradingu | Obchodování na devizovém trhu | CAR | Energiewende | ISLN | Poskytovatelé úvěrů | Return on Equity | Nálada | Geopolitická rizika | Materiály | Indie | Nákupy | Měnové páry | Měnové politiky | Výrazná inflace | Vnímání | Vliv na trh | Intel | Čínský výrobce | Ekonomika | Pohyb ceny | Lidský mozek | Ekonomická data | Historická maxima | Vztahy s komunitami | Elektřina | WTO | Politika centrálních bank | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Vyzkoušet si trading | Dobrá zpráva | Porovnání vývoje výnosů | Řízení kapitálu | Flexibilita | Sankce | Zhodnocení | Obchodování s futures | Spořící účty | Poradenské společnosti | Investiční manažer | Zvyšující se inflace | Ceny zlata | Vývoj trhu | Výhled | Jak začít s komodity? | Auta | Komoditní akcie | Nejvyšší budovy Evropské Unie | Komise v přenesené pravomoci | Obchodní myšlenky | Vliv environmentálních událostí na hospodářství | Obchodní analýza | Deriváty | Ethereum | Occidental Petroleum (OXY.US) | Úvěrové linky | Legendární investor | Investiční prostředí | Akciový trh | Kultura | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Hry | Odpovědnost | Obchodní dohody | Energetické společnosti | NAGA | Index Hang Seng | Trendové čáry | Investovat peníze | Zaměstnanci | Měnové unie | Meopta | Bankovní krize | Jaromír Gec | Politika Fedu | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Data o inflaci | Expanze | Freeport McMoran | IQOS | Trading | Makroekonomické analýzy | Růst cen energií | Hospodářský cyklus | Prostor pro růst | Zvýšení produktivity | Fondy | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | Comfort Finance | Komoditní trhy | Historické pohyby cen | Cenové hladiny | SJM | Financial Times | Developer CTP | Kontrola inflace | Air Jordan | ETFS Natural Gas (NGAS.UK) | Možný odchod | USD za barel | Začínající investoři | Poptávky po ropě | Spread | Obavy investorů | Schodek rozpočtu | Riziko korekce | Tradingové webináře | MSFT | Swing | Romain Boscher | Dřevo | Price-to-earnings ratio | Britské firmy | Ceny ropy Brent | Ministr zemědělství | Optimalizace | Zvýšení úroků | Dravost ekonomického tygra | Paul Tudor Jones | Zajišťování | Životní styl | Portál FXstreet.cz | Richard Harmon | Mimořádné situace | Pasiva | Luxusní zboží | Vlastní akcie | ZINC | Zpětný odkup akcií | Míra inflace v eurozóně | Investování do komodit | Těžby bitcoinů | Pozitivní očekávání | NFT | Šance | Byznys model | Obchodování se zemědělskými komoditami | Algoritmy | Investice společnosti | Tudor Jones | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Výplata | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Varšavská burza | Index MSCI World ESG | Zrušení superhrubé mzdy | Big Tech | Sazby | Poradci | ODS | Dialog | Generální ředitel | Ceny aktiv | Význam firemní kultury | Jak vydělat na poklesu komodit? | České vlády | Investiční platforma Edward | DIHK | Cíle | Politická rozhodnutí | Vliv klimatických změn | Semináře | Provozní náklady | Ekonomický kalendář | Investiční skupiny | Volkswagen | Index MSCI | Portfolio manažeři | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Ovlivňování | Investovat do akcií | Izraelská armáda | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Likvidita | RBA | Mathias Cormann | Reinvestice | Výprodeje | OIL.WTI | Průměrná míra inflace | Obchodování s CFD | Možnost realizovat zisk | Hliník - Vývoj ceny | Dlouhá pozice | Nature Roadmap | Transakce | Důchodový systém | Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí | Měny | Obchodní podmínky | Snížení úrokových sazeb | Kdo to řídí | Sezónnost | MasterCard | Výzkumné společnosti | Bezpečnost | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Glencore | Ekologie | Analytici společnosti | Milei | Podkladové aktivum | Dobrá investice | Zpravodajství | ETF WTI Crude Oil | Cykličnost | Soupeření | Investiční společnosti | Investor | Nabídka a poptávka | Společnosti z indexu | Údaje o HDP | Finanční sektor | Daňové příjmy | Marathon Petroleum | Internet of Things | Index podnikatelské nálady | ESG management | MSCI | Hospodářský pokles | LinkedIn | Strategická rozhodnutí | Libra k dolaru | Přirážka | Termín pro přijetí eura | Top ESG firmy | Volební víkend | Sója - Vývoj ceny sóji | Finanční trh | Polské akcie | JPMorgan | Historické pohyby cen indexu S&P 500 | Německá automobilka | NACP | Nová vláda | Francouzské akcie | LKAB | USD/JPY | SXEPEX | Regionální měny | ARTN | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Kdo řídí mezinárodní dohody | Prodeje | Logistické společnosti | Rychlost | Druhá vlna | Stav ekonomiky | Zájem o nájemní bydlení | Milník | Světová zdravotnická organizace | Vale (VALE.US) | Newmont (NEM.US) | Předčasné volby | Pravděpodobnost recese | Zlotý | Nízké obchodní náklady | Platformy | ZEN | Zbyněk Stanjura | Katastrofy | Vysoké riziko | Politické změny | SPDR S&P Oil & Gas Exploration (XOP.US) | Miliardy USD | Poradce | Reálné úrokové sazby | Případová studie | Platforma Edward | Zkušenost | Duševní vlastnictví | Signál | Írán | Dlouhodobé trendy | Zdražování | Česká národní banka | Afrika | Demografické trendy | ISLN.UK | Development | Výsledkové sezóny | Investiční ředitelka | Typy komodit | Výkonnost společností | Káva - Vývoj ceny kávy | Ceny čokolády | Možnosti investování do komodit | Apple Podcasts | Jim Rogers | Repo sazba | Přijetí eura | Biliony dolarů | Ukázka reálného obchodu | Povětrnostní podmínky | Úbytek | Joe Biden | Ropy | Rozdílové smlouvy | Lukáš Kmínek | Historie | Meziroční inflace | Různé typy zdrojů energie | Zadlužení země | Pracovní síly | Dohled a provádění | Obiloviny | Guvernér české národní banky | SXEPEX.UK | Ekonomický dopad | Zisk EBITDA | Společnost | Italská ekonomika | Rezervní měny | ESPN | Ekonomické důsledky | Důchody | Těžba dřeva | Obchodování s kryptoměnami | Uhlí | Mezinárodní obchod | Forbes | Index MSCI World | Obchodujte | Cukr - Vývoj ceny | Zmírnění rizik | Trailing stop loss | Klíčové faktory | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | Potenciál zisku | BMW | Wood & Company | Představenstvo společnosti | Mark Carney | Podnikání na kapitálovém trhu | Česká inflace | ASX | ETF Industrial Metals | Munger | Rozšíření | Schodek veřejných financí | Volatilita | SUGAR | D1 | Příliv investic | Passerinvest Group | Snižování nezaměstnanosti | Panika | Analýza indikátorů | Umělé inteligence | Burze | Buy | Eura | Nizozemsko | Organizace | Analýza akciových trhů | Invesco Ltd. | Penta | Ceny pohonných hmot | Jednotlivé akcie | Coffee | Zmírnění inflace | Regulační rámec | Růst | Občanské války | Pohled na jednotlivé akcie | Vyšší úroveň | Index Dow Jones Industrial | Ceny surovin | Poptávka po ropě | Případové studie | Ekologické události | Ekonomika Srí Lanky | Energetické komodity | Příjmy | SOYBEAN | Propad ceny | Emitent | Investujte zodpovědně | Zajištění | Objem prostředků | Investiční platformy | Domácí měny | Výnosy amerických státních dluhopisů | Analytické nástroje | Ekonomický rozvoj | TradingEconomics | Snížení inflace | Daň z mimořádných zisků | Sója - Vývoj ceny | Zasedání MMF | America first | Fúze | Index | Americké vlády | Cenový index | Výzkumná agentura Nielsen | Obchodujeme komodity | Token | Nejbližší rezistence | Bohatství | Banka | Palladium - Vývoj ceny | Potravinářský průmysl | Meziroční růst | Obchodní vztahy | Úročení | Vítězství | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Konsolidační balíček | Tuzemská měna | Index STOXX Europe 600 | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | XPeng | Valuace | Země eurozóny | Monopol | Sociální vliv | Ekologické trendy a inovace | Soudní spory | Investování | Silný růst v reklamě | Blahobyt | Výhody dividendového investování | IOGP | Cash flow na výplatu dividend | Zisk na akcii | 5G | Proč akcie padají | Návrat k normálu | Celkový objem úvěrů | Index spotřebitelských cen | Přerušení dividendy | xAI | Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu | Vlády | Výzvy a rizika | Nevýhody a rizika dividendového investování | Právo společníka | Koncepty dividendového investování | Akcie | Omezené dodávky | Hodnocení nástrojů | Kapitálový poměr | Růst cen kakaa | Společnost Nestlé | Výnosy britských státních dluhopisů | Finanční poradci | Fungování fiskální politiky | Norská koruna | Transakční poplatky | Ekonomické nerovnosti | Systémy řízení | Evropský průmysl | Faktory ovlivňující energetické zdroje | Spotřebitelské vzorce | Vliv na ziskovost | Carvana | XPEV.US | Struktura a správa energetického odvětví | Ekonom Štěpán Pírko | Thought Leadership | Princip dividendového investování | Analýza hospodářských politik | Vyšehradské fórum | Bankrot | Extrémní výkyvy | COP26 | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Beta koeficient | Penzijní systém | Kjótský protokol | Spolupráce a globální koordinace | Severoevropská dohoda | Dobré dividendové portfolio | Posouzení managementu | Nicholas Stern | Emisní kurz | Británie | Konflikty a spory | Ekonomické modely | Překážky | Nižší úrokové sazby | Krátký prodej | Velké hospodářské krize | Celkový stav ekonomiky | Pravidelná výplata | Francouzský ministr financí | Státní energetické společnosti | Výhody | Získávání surovin | Regulační změny | Opožděný výstup | Očekávaný růst | Aspekty růstových odvětví | Kantar | Silný byznys model | XPEV | Úroveň důvěry | Zrušení dividendy | Úmluva o zákazu chemických zbraní | Budoucí úspěch | Finanční výkonnost společnosti | Pečlivé plánování | ČSOB Smart | Rizika dividendového investování | Výrobci elektroaut | Spotřeba a ekonomika | Hlavní ekonom ECB | Inovativní technologie | Vliv na makroekonomické ukazatele | Čokolády | Velké částky | Ekologické trendy | DASH.US | Štěpán Pírko | Žebříček | Environmental, Social and Governance | MiFID II | Výprodeje na finančních trzích ve Francii | Význam inovací | Odvětví | Jak fungují environmentální akce? | Varovný signál | Regulace a politická opatření | Zájem zahraničních investorů | Co jsou environmentální události? | Geopolitické události | Autoprůmysl | Potenciální ztráty | Pracovní místa | Jaká rizika číhají na komodity? | Regulační orgány | Vakcinace | Cyklická vs. necyklická odvětví | Uhlíkové neutrality | Petr Plecháč | Včerejší seance | Měnové trendy | Doživotní jistota | Deficity a přebytky | CAD | Významný dopad | Riziko zeleného dluhu | Přímé investice | Mrakodrapy ve Varšavě | Větrné turbíny | EURUSD | Přehřátí ekonomiky | Moore Advisory CZ | Finanční transparentnost | Goodwill | The Sunday Times | Systematické riziko | Finanční trhy a instituce | Unie | Analytička | Nasdaq Composite | Energetická infrastruktura | Obsazenost hotelů | Vklady | Vlastnictví | Blue chip akcie | Kapitálový poměr Tier 1 | Ministr financí | Společnost EY | Vstup do eurozóny | Norsko | Umělé inteligence (AI) | Roubini | Dividendoví investoři | Mozek | Sociální a kulturní vliv | Aramco | Expanzivní fiskální politika | Exxon Mobil (XOM.US) | Ekonomický optimismus | Jan Sadil | Technologické společnosti | Hang Seng China Enterprises | KBC Asset Management | Fastly | Předčasné výstupy | Členové představenstva | Nízké úrokové sazby | Směnné kurzy | Svět komodit | Rychlý růst zaměstnanosti | Měď - Vývoj ceny | Větší pozice | Aleš Blažek | Starší populace | Vliv na sociální a environmentální aspekty | Poštovní spořitelna | Trendy v chování spotřebitelů | Platební neschopnost | Janet Yellenová | PTON.US | Bloomberg | Třída aktiv | Komentář Fidelity | Robustní strategie | Ceny stříbra | UBS | Environmentální akce | Orange Polska | Výprodej na francouzských trzích | Sociální a environmentální aspekty | Vysoký veřejný dluh | Komodity na trading platformě | Současný stav | CIND | Legislativní rámce | Evropské společenství | Elektroauta | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Firemní klienti | Změna spotřebitelských preferencí | Natural Gas | Umění | Ratingový výhled | Akcie Disney | Role centrální banky | Vypuknutí pandemie | Recese v Evropě | Složení portfolia | Obchodní války | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko (CCR) | Graf dne | Identifikovat trendy | Úroveň důvěry veřejnosti | Finanční výkazy | Nemoc covid-19 | Globální diverzifikace | Rybolov | Hodnota měny | Procter & Gamble | Zamyšlení | City | Spread strategie | Jak fungují mezinárodní dohody | Snižování sazeb | Vzdělávání a informovanost veřejnosti | Počet uživatelů mobilního bankovnictví | Španělsko | ONE | Panelové diskuze | Výkonnost indexů | Ekonomické ukazatele | Biden | Zdroje energie | ICCO | Vládní nástroj | Sledování ekonomických ukazatelů | Těžba ropy | Tudor | Nemovitosti | Hospodaření | Environmentální udržitelnost | PSE | Správa energetického odvětví | Hospodářské oživení | Kanadská ekonomika | Igor Pauer | Domácí poptávka | Porovnání vývoje výnosu | Objem majetku | Kreativita | Lindt | Veřejně obchodovaná společnost | Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě | PLUG | Amundi | Inovační potenciál | Přehled | Kdy vstoupit do obchodu | Harmonizovaná inflace | Investiční atraktivita | Zvýšení úrokových sazeb | Finanční ztráty | Jiří Vévoda | Index CPI | Ocenění a rizika | Odvětví vzdělávání | Oživení světové ekonomiky | Tržní hospodářství | Joseph Schumpeter | Zlepšení | Úvěrový program | Oceňování akcií | Načasování v investování | Nárůst výdajů na obranu | Prognóza ČNB | Hospodářské podmínky | Ekonomická činnost | Passerinvest | Vliv pandemie | Jan Hadrava | Plný úvazek | Definování politiky | Novozélandský dolar | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Globální problémy | Prezident Biden | Inovativní řešení | Typy zdrojů energie | Michael Bloomberg | Geopolitické faktory | Fotovoltaické elektrárny | Aukční síň Sotheby's | Rio Tinto (RIO.UK) | Rozšíření umělé inteligence | Úspěšný trading | Index Nasdaq Composite | FSLY | xStation5 | Hotovost | Německo | Fondy na spotový bitcoin | DoorDash (DASH.US) | Kolísání měny | Haruhiko Kuroda | MT4 | Elektromobily | Messari | Společnost Bayer AG | Tim Cook | Akciové strategie | Investiční platforma Portu | Vliv na globální ekonomiku | Významný krok | Kontrakt | Polská burza | Akcie ve Spojeném království | Zemědělství | Vice | Nejistota a důvěryhodnost | TPP | Red Hat | Trend Swing | Zadlužení | VEROBLOCK | Visa | Obnovitelné energie | Rizikový profil | Navýšení dluhového stropu | Moore Advisory | Bid | Značný zájem | Monetizovat | Hlavní ekonom | Domácnosti | XTB | Styl investování | Tesla | Politické faktory | Chorvatsko | Dlouhodobý vliv | Kouzlo dividend | Globální spolupráce | Dobrá nálada | Státní dluhopisy | Geopolitické zájmy | Environmental, Social a Governance | ROE (Return on Equity) | Horizon Investments | Správy společnosti | Nielsen | Zeměpisné podmínky | Změny pracovních míst a dovedností | WSE | Meta Platforms | Přísná regulace | US Steel | Politika pro ekonomický růst | Investiční rozpočet | Inflační očekávání | Analytické závěry | Vysoká inflace | EFTA | Udržitelné financování | Investiční produkty | Enron | Co ovlivňuje ceny komodit? | Britské společnosti | EK | Inflace spotřebitelských cen | Nižší riziko | Generali Investments CEE | Co má na to vliv? | CVNA.US | CORN | Směrnice | Trigema | Ceny hliníku | Německé dluhopisy | Emise | Komplexní rámec | Vývoj ceny kukuřice | Výprodeje na finančních trzích | Vývoj ceny mědi | Investice a financování | S&P 500 a Nasdaq 100 | Ztráta příjmů | Česká vláda | Platina | Globální dostupnost | AAA | Závislost | Louis Vuitton | Amazon | Dluhopisový trh | Podfond | Hodnota akcií | Psychologické úrovně | Největší rizika | ONS | Energetická situace | Nippon Steel | Řízení financí a investičních služeb | Marika Čupa | Mezinárodní organizace pro kakao | DIA | Charakteristiky růstových odvětví | Oslabování koruny | Environmentální aspekty | Globální ekonomický růst | Sazby beze změny | ČSOB Aleš Blažek | WHO | Záchranné programy | Podnikatelské investice | Ministerstvo hospodářství | Due diligence | Ceny kávy | CAPEX | News | IMI | Robert Solow | Protekcionismus | Pokračující růst | Evropské indexy | Online casino | Krize biodiverzity | Politické reakce | Mark Zuckerberg | Online casina | Riziko politických a environmentálních událostí | Ceny platiny | Zabezpečení potravin | Daňové změny | Barrick Gold | Zahraniční forex | Cílové priority | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Euromoney | Rostoucí úrokové sazby | MIFID | Stárnutí populace | Jak fungují environmentální a sociální změny? | Inovace v oblasti čipů a AI | Stimulace hospodářského růstu | Peloton Interactive (PTON.US) | Podnikatelé | Ekonomický cyklus | Důležité aspekty růstových odvětví | Strategie pro obchodování s komoditami | Znovusjednocení Německa | Výnosy českých státních dluhopisů | Mezinárodní události | Připravované změny | Škody a ztráty | Peloton Interactive | Podnikatel | Dovednosti a vzdělání | Výrobce elektroaut | Výhody a nevýhody | Vliv demografických změn | Ocenění | Poměr nákladů a výnosů | Jak vydělávat peníze | Investiční styl | Bavlna | Spotřebitelské ceny | Umělá inteligence (AI) | CEO | Rezistence | Orange | Ceny nafty | Globální konkurence | Nevýhody a rizika | Vliv sezónnosti na odvětví | Pozice | Intervenovat | Cena benzínu | Aktivum | Identifikace růstových odvětví | NASDAQ 100 | Stav hospodářství | Zdroj příjmů | Na volné noze | Společnost Philip Morris ČR | Dividendy | Burza | Chování spotřebitelů | Prostředí finančních trhů | Radek Špicar | Další pokles | Průkopník v oblasti elektromobility | Aktiva pod správou | Výrobce elektromobilů | Podíl nevýkonných úvěrů | Národní sdružení (RN) | Target | Fio banka, a.s. | Disney | Michael Porter | Miliardy dolarů | Geopolitika | Lockdowny | Skvělé akcie | Evropské akcie dnes | Řízení rizik | West Texas Intermediate (WTI) | Low | Ropovody | Partneři | IPO | Průmyslové podniky | Nejkvalitnější akcie | Zajištění proti inflaci | Vztahy s komunitou | CVNA | Komodity - časté otázky | Vláda a kongres | Nejlepší a nejkvalitnější akcie | Zvyšování úroků | Hospodářské výsledky | ESG firmy | Měnový pár | EBRD | Výhled na rok 2024 | Chris Sacca | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Vysoká úroveň inovací | MarketResearch.com | Marine Le Pen | Bayer snížil dividendu | Celková inflace | Znalost trhu | Index londýnské burzy FTSE 100 | USD za tunu | Biotechnologie | Udržitelnost dividendy | Opatření | Americká ministryně financí | Seriál o dividendovém investování | Ziskové obchodní strategie | Cena futures na kakao | Změny v energetickém odvětví | Pokles libry | Úroková míra | Rizika a výzvy | Demografické změny | Novinky | OBSE | Nedostatek financí | Sociální faktory | CryptoQuant | Vývoj ceny ropy Brent | Superpočítač | Platba | BrandZ | Příklad změny | Správa otevřených pozic | Aukční síň | Průvodce komoditním trhem | Vzdělávací aktivity | Focus | Tým FXstreet.cz | Sociální osvěta | Mise MMF | Co se vyplatí sledovat? | Prezident společnosti | Greg Bassuk | Rozpočtové deficity a přebytky | Nemoc COVID-19 | Dow Jones | Energetická diverzifikace | Měna | Philip Morris | Tezos (XTZ) | Ekonomický růst | Akcie Charter Communications | Akciové burzy | Nasdaq | Pohyby cen | Cenovka | Úvěrový rating a státní dluh | Demokracie a legitimita | Nouriel Roubini | Finančně silné společnosti | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Poptávka a dynamika trhu | Geopolitické napětí | Investiční rozhodnutí | Zastropování cen | Systémy umělé inteligence | Mainstream | Druhy dividend | Britské podniky | Roundup | CFA | Antivirová pilulka | Bayer AG | Vývoj ceny zinku | Hodnotové investování | Hang Seng | Co je dividendové investování | Výzvy globalizace | Výkyvy na finančních trzích | Pepa Zeman | Český akciový trh | AMZN | Řešení problémů | Růstové sektory | Nezávislé měnové politiky | Pavel Ryba | Zabezpečení potravin a vody | Odpovědné investování | Restrukturalizace | Investment | Krize | Rozvojová spolupráce | VIAC | Skandály | Růst a investice | CCC | GOOGL | Contracts for difference | Výrobní náklady | Práce | IOT | Distribuce a přeprava | ČSOB Premiéra | Fidelity International | Likvidity na trhu | Spojené státy | Analýza hospodářské politiky | Parlamentní volby | Zadluženost | Vnitřní hodnota | Taproot | Buy Stop | Dividendové portfolio | Oblasti elektromobility | Vysoké úrokové sazby | Průzkum analytiků | Kryptoměny | Podnik | Analytik XTB | Oživení ekonomik | INTC | Oběhová ekonomika | Zvýšit zisky | Retail | KO | Složitější řízení | Situace na trhu | Úvěr | Mártiňš Kazáks | Big Tech společnosti | Investiční doporučení | Úspěch | Ekonomové | Volný obchod | Aspekty týkající se environmentálních událostí | Pořízení vlastního bydlení | Realitní sektor | G7 | Společnost Bayer | Akcie společnosti Coca-Cola | Volby | Statistický úřad | Větší pokles | Kov | Tomáš Vranka | Platina - Vývoj ceny | Stagnace | Tržby | ČSOB Bohatství | Řízení růstových odvětví | Sektor pro investování | Eurozóna | Fio | Slovenská inflace | Pšenice - Vývoj ceny | Faktory ovlivňující fiskální politiku | Zrychlení růstu | Ceny mědi | Ziskovost a finanční stabilita | Investování na akciovém trhu | Společnost Philip Morris | FXstreet | Prémiové nemovitosti | Dánsko | Energetická bezpečnost | Kontrolní mechanismy | Hospodářské škody | Podniky | Úřad pro ekonomickou analýzu | Hubení plevele | Ekonomické aktivity | Fastly (FSLY.US) | Dramatický dopad | Regulace a legislativa | Německá automobilka Volkswagen | NPT | iShares Commodity Diversified Swap | Úrokové výnosy | Bilance | Politici | Udržitelné investice | Inovativní vývoj | Dodavatelský řetězec | Investice do projektů | Analytický tým | Správa | Očkování | Evropské země | AXS | Vývoj polského akciového indexu | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Zlato | Ethereum (ETH) | Mzdy | Agentura Moody's | Obchodní styl | Banka Mizuho | Odškodnění | Trh NFT | Nabídka ropy | Zelené energie | Objem celkových klientských vkladů | Akcionáři na valné hromadě | Jednatel | Regulační rizika | Světové rezervní měny | Kotace | Globální emise | Spolupráce s akademickým sektorem | Wall Street | Růst počtu začínajících podniků | Poradenství | ČR | BIS | Ukazatele | Jak vydělat | Udržitelné investování | Ceny energie | SPX | Olaf Scholz | Silné hospodářské oživení | Inflace na Slovensku | Deloitte | OD7F | Freedom24 | Nové údaje | Zlatá koruna | Urbanizace | Objednávky | Obchodní příležitosti | Vývoj ceny | Analytik | Návratnost | Průmyslová výroba v USA | Vývoj veřejného zadlužení | Tradeři | Tržní kapitalizace společnosti | Eulerův diagram | Výzkumná agentura | Ekonomické prognózy | Maloobchodní tržby v USA | Výnosy | Výdaje | Banka UBS | ČTK | Stimuly | Ztráty | Komodity | Změny úrokových sazeb | Price-to-Book Ratio | Jaké jsou environmentální a společenské změny? | Analýza | Řídit riziko | Výkyvy počasí | Dodavatelské řetězce | XTB Research | Home Depot | Hlavní index francouzských akcií CAC 40
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Udržení inflace
Udržení konzistentního obchodního výkonu
Udržení likvidity
Udržení si obchodního účtu
Udržení ziskovosti
Udržet na uzdě své emoce
Udržitelné financování
Udržitelné inovace
Udržitelné investice
Udržitelné investování

Následující klíčová slova

Udržitelnost amerického dluhu
Udržitelnost dividendy
Udržování blockchainu
Udržování české měny
Udvar-Hazy
UEC
UEC.US
UEFA
UEMOA
UFC
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít