Neděle 01. říjen 2023 13:41
reklama
Purple Trading Market Profile
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
Instaforex ebook

Klíčová slova - Češi

img

Nová slovenská vláda rychle se zadlužující zemi zřejmě zadluží ještě více, bude se možná i znárodňovat. Zatím ale má Slovensko kde brát, neboť pravděpodobnost jeho bankrotu je 1 % a v nejhorším – skrze euro – mu pomůže i německý daňový poplatník

01.10.2023 Novou slovenskou vládu bude pravděpodobně sestavovat někdejší premiéra Robert Fico. Koaličními partnery jeho Smeru by v takovém případě nejspíše byly před lety od Smeru odštěpený Hlas a Slovenská národná strana. Taková koalice by měla pohodlnou – byť ne ústavní – většinu 79 ze 150 poslanců Národní rady. Od takové koalice – vzhledem k volebním programům zmíněných stran – nelze čekat jakkoli výraznější důraz na konsolidaci slovenských veřejných financí.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Analytik: Koruna letos oslabila k hlavním světovým měnám i k měnám okolních zemí

01.10.2023 Česká koruna letos oslabila nejen vůči hlavním světovým měnám, ale i k měnám okolních zemí. Naopak výrazně posílila k měnám zemí dovolenkových destinací, turecké liře a egyptské libře. ČTK to řekl analytik Purple Trading Petr Lajsek. K euru byl v pátek na konci obchodování kurz kolem 24,35 Kč/EUR, koruna je tak slabší o zhruba jedno procento než na začátku roku. K dolaru od začátku roku oslabila o 2,1 procenta na 23 Kč/USD.
img

Slovenské strany před volbami zatajily, jak se popasují se schodkem veřejných financí, který je nejvyšší v EU. Slibují hory doly, ale neříkají, kde na to vezmou

30.09.2023 Slovensko má letos vykázat nejvyšší deficit veřejných financí ze zemí EU, přesahující šest procent HDP, a Evropská komise předpokládá, že na toto nelichotivé prvenství země naváže i příští rok. „Slovensko si každé šesté euro veřejných výdajů musí půjčovat,“ konstatuje tamní ekonomický think-tank INESS. Strany, které v nadcházejících parlamentních volbách na Slovensku uspějí a vytvoří vládu, se tak budou muset předně popasovat právě s problémem vysokých deficitů. Bez výrazných škrtů to nakonec nepůjde. Jenže slovenský stát zaměstnává 430 tisíc lidí. A škrtání by se neblaze dotklo nejen mnohých z nich, ale samozřejmě i jejich rodin. Proto slovenští politici před volbami kolem škrtání našlapují jen velmi potichu, pokud tedy vůbec.
img

Slovenské strany před volbami tají, jak se popasují se schodkem veřejných financí, který je nejvyšší v EU. Slibují hory doly, ale neříkají, kde na to vezmou

27.09.2023 Slovensko má letos vykázat nejvyšší deficit veřejných financí ze zemí EU, přesahující šest procent HDP, a Evropská komise předpokládá, že na toto nelichotivé prvenství země naváže i příští rok. „Slovensko si každé šesté euro veřejných výdajů musí půjčovat,“ konstatuje tamní ekonomický think-tank INESS. Strany, které v nadcházejících parlamentních volbách na Slovensku uspějí a vytvoří vládu, se tak budou muset předně popasovat právě s problémem vysokých deficitů. Bez výrazných škrtů to nakonec nepůjde.
img

Slovensko opět na inflačním chvostu eurozóny

19.09.2023 Evropská centrální banka dnes zveřejnila konečné údaje o inflaci podle harmonizovaného indexu spotřebitelských cen (HICP) v Evropské unii. Inflace měřená HICP v eurozóně dosáhla v srpnu 5,2 %, což je mírný pokles oproti červencové hodnotě 5,3 %. Největší obavy tak stále vyvolávají ceny potravin, které meziročně vzrostly o 10,3 %. Na druhé straně začínají opět výrazně růst ceny v dopravě v důsledku vysokých cen pohonných hmot. Jediným deflačním segmentem je bydlení, elektřina a plyn, který meziročně klesl o 0,7 %.
img

CVVM: Ekonomickou situaci ČR vnímá jako špatnou 57 procent lidí

15.09.2023 Ekonomickou situaci Česka vnímá jako špatnou 57 procent lidí, jako dobrou naopak 16 procent dotázaných. Výrazně lépe Češi hodnotí životní úroveň své domácnosti. Téměř tři pětiny lidí ji označují za dobrou. V obou případech se hodnocení od posledního průzkumu, který se uskutečnil letos na jaře, významně nezměnilo. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
img

JAK INVESTUJÍ ČEŠI? Český investiční trh - od devadesátek k online platformám, Petr Žabža

10.09.2023 Rozhovor s Petrem Žabžou na téma jak investují Češi.
img

Češi a investice: Co nás motivuje a na čí rady při zhodnocování majetku dáme

06.09.2023 Lidé se domnívají, že investování není snadné, a přiznávají, že mu moc nerozumí. A souhlasí s tím, že investice jim mnohdy nabízejí i nedůvěryhodné firmy. V otázce investování si tak nechají poradit, na tom nejlepším zdroji informací se ale neshodnou. Pokud jde o investování do drahých kovů, více než polovina lidí se pro něj rozhodla sama. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění pro Českou mincovnu realizovaného v květnu 2023 společností STEM/MARK na reprezentativním vzorku 1746 dospělých obyvatel ČR.
img

Češi letos v srpnu nakoupili víc kryptoměn než loni

05.09.2023 V měsíci srpnu nakoupili Češi kryptoměny za zhruba 230 milionů korun, což je o 20 milionů korun méně než v předchozím měsíci. Zároveň je to ale o 15 procent více než ve stejný měsíc loni. Za osm měsíců roku objem obchodů meziročně stagnoval na 2,6 miliardy korun. Vyplývá to ze statistik české společnosti Bit.plus.
C:\fakepath\trader-05092023-29-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.09.2023 1) Češi v srpnu nakoupili kryptoměny zhruba za 230 milionů korun, což je o 20 milionů korun méně než v předchozím měsíci. Zároveň je to ale o 15 procent více než ve stejném měsíci loni. Za osm měsíců roku objem obchodů meziročně stagnoval na 2,6 miliardy korun. Vyplývá to z údajů největšího obchodníka Bit.plus.
C:\fakepath\Krypto.png

Objem obchodů s kryptoměnami v srpnu klesl o 20 milionů na 230 milionů Kč

05.09.2023 Češi v srpnu nakoupili kryptoměny zhruba za 230 milionů korun, což je o 20 milionů korun méně než v předchozím měsíci. Zároveň je to ale o 15 procent více než ve stejném měsíci loni. Za osm měsíců roku objem obchodů meziročně stagnoval na 2,6 miliardy korun. Vyplývá to z údajů největšího obchodníka Bit.plus.
img

Proč vláda nyní couvá se svým plánem znárodnit ČEZ a klíčové elektrárny v ČR? I proto, že Češi si málo říkají o přidání, takže se vládě daří „zalepovat“ svůj dluh

03.09.2023 Nízké mzdové nároky Čechů a jistá jejich bojácnost při mzdovém vyjednávání se svými zaměstnavateli a šéfy představují klíčový důvod, proč se Fialově vládě daří „zalepovat“ dluh postupnou stabilizací veřejného zadlužení k HDP. Navíc vláda díky této stabilizaci nyní evidentně upouští od svého loňského plánu získat pod svoji kontrolu, znárodnit, klíčové tuzemské elektrárny a výrobu elektřiny jako takovou – a mít tak pod kontrolou cenotvorbu elektřiny.
img

Není milion jako milion. Při zvýšené inflaci lidé sledují cenovky v supermarketech, na aktualizaci pojistky ale zapomínají

29.08.2023 Meziroční inflace v srpnu klesla na 8,8 procenta, přesto jsou Češi při nákupech stále obezřetní. Podle červencových dat Českého statistického úřadu se maloobchodníkům snížily tržby o více než šest procent. Zatímco při nákupech potravin nebo oblečení lidé berou ohled na inflaci, u sjednaných pojistek tomu tak většinou není. Ochota Čechů indexovat, neboli aktualizovat výši pojistné částky, je podle odborníků velmi nízká, na rozdíl od klientely původem ze zahraničí. Reálná hodnota peněz, které v případě plnění dostanou, tak v důsledku inflace klesá přibližně o čtvrtinu. V největším ohrožení jsou mladí lidé, kteří si na sebe berou závazky nebo zakládají rodiny.
img

Češi rekordně utrácí za své mazlíčky – zhruba 60 miliard ročně. Za roční běžné výdaje za pejska či kočku by se dalo postavit přibližně 400 kilometrů dálnic

23.08.2023 Nejvyšší inflace za posledních přibližně třicet let, která v Česku nyní udeřila, se promítá i do nárůstu výdajů za psi a kočky. Za psa tak dnes běžná domácnost v ČR utratí průměrně zhruba 1500 korun měsíčně, za kočku zhruba polovinu této částky. Přitom alespoň jednoho psa vlastní na dva miliony českých domácností, alespoň jednu kočku pak bezmála 1,5 milionu domácností. Výdaje za „psa v obýváku“ tak činí přibližně 40 miliard korun ročně, kočky coby domácí mazlíčci pak v souhrnu vyjdou na přibližně 20 miliard korun.
img

Dlouhodobý investiční produkt plánuje využít až třetina Čechů

23.08.2023 Téměř polovina Čechů (47,5 %) má poměrně jasné představy o trávení důchodu, ať už je to poklidná domácí atmosféra, péče o vnoučata, vila u moře nebo cestování. Tyto plány ale něco stojí a spolehnout se pouze na státní důchod nelze. Proto už dnes 62 % dotázaných Čechů odkládá na důchod do spořicího produktu a 57,5 % k tomu využívá nějakou formu investice. Stát od nového roku zpřístupní možnost investovat do daňově zvýhodněného Dlouhodobého investičního produktu (DIP). Podle dotazování online investiční platformy Portu plánuje tento produkt využít asi třetina (34 %) Čechů. DIP by měl pomoct lidem investovat na důchod efektivněji a dynamičtěji s daňovou podporou.
img

Nezaměstnanost je nízká, ale česká ekonomika strádá. Proč potřebujeme cizince a flexibilní pracovní podmínky?

21.08.2023 Nezaměstnanost v České republice několik měsíců v řadě klesala. V rámci EU máme tak dlouhodobě nejnižší míru nezaměstnanosti. Pro českou ekonomiku to však vůbec není dobrá zpráva. Její kondice totiž není nijak valná. Situace, kdy HDP padá, nezaměstnanost se neustále snižuje a počet volných pracovních míst poptávaných zaměstnavateli roste, je koulí na noze oživení české ekonomiky a udržitelnosti její konkurenceschopnosti a podnikání českých firem.
img

Česko - země opatrných “střádalů”

16.08.2023 Česko zažilo bezesporu jeden z nejhlubších propadů reálné spotřeby domácností v historii. Reálné útraty domácností klesaly od konce roku 2021 šest kvartálů v řadě a pohybují se skoro 9 % po úrovněmi roku 2019. Na vině však nebyla pouze vysoká inflace a pokles reálných příjmů domácností. Češi na rozdíl od Poláků nebo Maďarů zareagovali také konzervativním navyšováním úspor.
img

Euro ohrožuje budoucnost Evropy, říká nobelista Joseph Stiglitz. Nová studie zjišťuje, že euro má nulový dopad na rozvoj obchodu, přičemž jeho zastánci dlouhodobě tvrdili opak

13.08.2023 Z hlediska příznivců přijetí eura zdrcující studie vychází v zářijovém vydání prestižního vědeckého žurnálu Journal of International Money and Finance. Efekt eura na růst vzájemného obchodu členských zemí měnové unie je podle ní v zásadě nulový.
img

Inflace je stále vysoká a letos už moc klesat nebude. Přesto se však Češi mohou „utlouct“ po dovolených, které tudíž markantně zdražují a ženou inflaci nad očekávání vysoko

10.08.2023 Spotřebitelské ceny v Česku v červenci rostly – dle očekávání – tempem 8,8 procenta. Jedná se od nejnižší úroveň meziroční inflace za celé období od prosince 2021. Zároveň jde o mírně slabší tempo inflace, než s jakým ve své prognóze počítala Česká národní banka – 8,9 procenta. V meziměsíčním pohledu však inflace v červenci vykázala vyšší úroveň, než se obecně čekalo. Ceny během července totiž poskočily o 0,5 procenta, zatímco tuzemští i zahraniční analytici oslovení agenturou Bloomberg čekali, že to bude nejspíše jen o 0,4 procenta.
img

Nynější deště přejí houbám, lidé v Česku by si jich letos mohli z lesů odnést za více než pět miliard korun

07.08.2023 Kilogram hub je letos nejdražší v historii, vyjde na 220 korun – na rok 2013, tak zlý pro pojišťovny, ale celkový sběr hub a jejich cena stačit nebudou.
img

Chuť utrácet se Čechům velmi pomalu vrací. Stačí však pár „prognóz“ tuhé zimy a začnou opět šetřit

04.08.2023 „Maloobchodní tržby v Česku klesaly čtrnáctý měsíc v řadě. Meziroční pokles však zpomaluje, když v červnu činil podle dnes zveřejněných údajů 4,1 %. Již v květnu přitom meziroční pokles tržeb brzdil na 6,3 % z dubnových 8,4 %. Meziměsíčně pak byly v červnu maloobchodní tržby nepatrně vyšší o 0,3 %. Češi jsou tak při utrácení v obchodech stále velmi opatrní. To je vidět i na stále poměrně vysoké míře úspor domácností, která se pohybuje kolem 18 %,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Chuť utrácet se Čechům velmi pomalu vrací. Stačí však pár „prognóz“ tuhé zimy a začnou opět šetřit

04.08.2023 „Maloobchodní tržby v Česku klesaly čtrnáctý měsíc v řadě. Meziroční pokles však zpomaluje, když v červnu činil podle dnes zveřejněných údajů 4,1 %. Již v květnu přitom meziroční pokles tržeb brzdil na 6,3 % z dubnových 8,4 %. Meziměsíčně pak byly v červnu maloobchodní tržby nepatrně vyšší o 0,3 %. Češi jsou tak při utrácení v obchodech stále velmi opatrní. To je vidět i na stále poměrně vysoké míře úspor domácností, která se pohybuje kolem 18 %,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
C:\fakepath\trader-02082023-33-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.08.2023 1) Češi v červenci nakoupili kryptoměny zhruba za 250 milionů korun, což je o čtvrtinu více než ve stejný měsíc loni. Proti červnu to bylo kvůli době prázdnin a dovolených o 50 milionů méně. Za sedm měsíců roku objem obchodů meziročně klesl o 15 procent na 2,05 miliardy korun. Vyplývá to z údajů největšího obchodníka Bit.plus.
img

EY: Přes 60 % populace není schopno uspořit více než 5 tis. Kč měsíčně

02.08.2023 Kolik si Češi dokáží měsíčně odložit? Nejvyšší podíl (35 %) zaujímá skupina občanů, která uspoří či investuje jeden až pět tisíc korun měsíčně. Ovšem víc než čtvrtina (27 %) si dokáže odložit maximálně jeden tisíc korun měsíčně. Jen 18 % je pak schopno uspořit do 10 tisíc korun měsíčně.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Objem obchodů s kryptoměnami v červenci stoupl o čtvrtinu na 250 milionů Kč

02.08.2023 Češi v červenci nakoupili kryptoměny zhruba za 250 milionů korun, což je o čtvrtinu více než ve stejný měsíc loni. Proti červnu to bylo kvůli době prázdnin a dovolených o 50 milionů méně. Za sedm měsíců roku objem obchodů meziročně klesl o 15 procent na 2,05 miliardy korun. Vyplývá to z údajů největšího obchodníka Bit.plus.
img

Česko je v digitalizaci a infrastruktuře 10. nejlepším státem EU. Vděčí za to kvalitní síti železnic a vysokým investicím do dopravy

02.08.2023 Česká republika je v úrovni digitalizace a kvalitě infrastruktury 10. nejvyspělejší zemí Evropské unie. Meziročně si tak podle aktuálního Indexu prosperity a finančního zdraví polepšila o dvě příčky. Česko v žebříčku vyniká vysokými investicemi do dopravy, nejhustší sítí železnic a postupnou digitalizací státní správy. Zaostává naopak v kvalitě silnic a nedostatečném pokrytí vysokorychlostním internetem. Srovnání států vedou země Beneluxu, žebříček uzavírají státy z Balkánského poloostrova.
img

Češi změnili investiční plány. Nejvíce si polepšily nemovitosti a drahé kovy

31.07.2023 Češi chrání svůj majetek před inflací jinak než dříve a mění své investiční návyky. Oproti předkrizové době je v současnosti nejoblíbenější investice do nemovitostí, následují podílové fondy a drahé kovy. Další příčky obsadily akcie zahraničních firem a ETF. Pohoršily si dluhopisy a akcie českých firem, „na svém“ zůstaly kryptoměny. Největšími skokany jsou ale společně s nemovitostmi právě drahé kovy, zejména zlato. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění pro Českou mincovnu realizovaného v květnu 2023 společností STEM/MARK na reprezentativním vzorku 1746 dospělých obyvatel ČR.
img

Polovina Čechů spoří méně nebo vůbec ve srovnání s loňským rokem

31.07.2023 Odkládání peněz stranou se stalo problematické pro 17 % Čechů, polovina dotázaných si ve srovnání s loňským rokem vytváří menší finanční rezervu nebo dokonce žádnou. Až čtvrtina domácností uvádí, že má finanční rezervu ve výši více než pět měsíčních platů, jak vyplývá z červnového průzkumu STEM/MARK pro společnost Home Credit. 3 Češi z 10 se museli v letošním roce vypořádat s nedoplatkem energií, většina z nich jej zaplatila z výplaty nebo úspor.
img

Krize změnila přístup Čechů k udržitelnosti. Přes 80 % z nich při investování upřednostňuje výnos před udržitelností a sociální odpovědností

26.07.2023 Češi v krizi řeší nejdříve finance, udržitelnost až na druhém místě. Průzkum společnosti Generali Investments CEE ukázal, že pro 81 % lidí je při uvažování o ekologických opatřeních důležitější finanční návratnost než samotná ochrana životního prostředí. Přesto však u Čechů roste zájem o investice do odpovědných společností nebo fondů investujících do společností podnikajících v souladu s ESG kritérii.
C:\fakepath\turecka lira.jpg

Turecko opět zvýšilo úroky, základní sazba stoupla na 17,5 procenta

20.07.2023 Turecká centrální banka dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 2,5 procentního bodu na 17,5 procenta. Pokračuje tak ve zpřísňování měnové politiky, kterým se snaží zajistit pokles inflace. Dnešní zvýšení úroků však bylo podle serveru CNBC méně výrazné, než očekávali analytici.
img

Češi oproti průměru průzkumu jednoznačně vynikají v nárůstu nových investorů, ačkoliv recese je hrozba

12.07.2023 Podle údajů z nejnovějšího průzkumu Retail Investor Beat obchodní a investiční platformy eToro považuje většina dotazovaných drobných investorů z celého světa nedávný prudký růst akciových trhů za falešný úsvit a jen každý desátý (11 %) věří, že jsme vstoupili do nové fáze býčího trhu.
img

Češi trpí fetišem vlastnického bydlení, které je a bude stále hůře dostupné

11.07.2023 Češi trpí fetišem vlastnického bydlení. V zemích, jako je Německo, Švýcarsko nebo Rakousko, které si jinak rádi Češi berou za příklad, přetrvává daleko nižší podíl populace bydlící ve vlastním bytě nebo domě. Nájemní bydlení je tam mnohem rozšířenější než v Česku. A nikomu to nepřipadá jako ekonomický nerozum. Jestliže tuto mentalitu Češi postupně přijmou za svoji také, usnadní jim to život. Navíc učiní věc v mnoha ohledech rozumnou i ryze z ekonomického hlediska.
C:\fakepath\trader-10072023-33-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.07.2023 1) Objem obchodů s kryptoměnami v prvním pololetí meziročně klesl o 18 procent na zhruba 1,8 miliardy korun. V samotném červnu Češi zobchodovali kryptoměny za přibližně 300 milionů korun, což je stejně jako loni a zároveň o šest procent méně proti předchozímu měsíci. Vyplývá to z údajů obchodníka Bit.plus.
img

Maloobchod se snad už odráží ode dna

10.07.2023 Maloobchodní tržby bez prodejů automobilů klesají sice již více než rok, ale květen přinesl první pozitivní signál, jelikož v meziměsíčním srovnání byly tržby o 0,5 % vyšší. Meziročně tržby v maloobchodě za měsíc květen klesly reálně o 6,1 %.
C:\fakepath\kryptomeny3.jpg

Objem obchodů s kryptem v pololetí klesl o 18 procent na 1,8 miliardy Kč

10.07.2023 Objem obchodů s kryptoměnami v prvním pololetí meziročně klesl o 18 procent na zhruba 1,8 miliardy korun. V samotném červnu Češi zobchodovali kryptoměny za přibližně 300 milionů korun, což je stejně jako loni a zároveň o šest procent méně proti předchozímu měsíci. Vyplývá to z údajů obchodníka Bit.plus.
img

Češi razantně navyšují své nákupy pohonných hmot, osmělují si i v nákupech elektroniky. Strach z dopadů inflace je pomalu opouští

10.07.2023 Maloobchodní tržby se v květnu v Česku dále propadly. Vykázaly totiž meziroční pokles o 6,1 procenta. Na poměry letošního roku se ale jedná ještě o celkem solidní výsledek, neboť oproti březnu či dubnu meziroční pokles tržeb zmírnil. Na rozdíl od měsíců února až dubna navíc v květnu nedošlo k meziměsíčnímu poklesu tržeb maloobchodu, což lze vnímat jako pozitivní překvapení.
img

Více než polovina Čechů má potíže vyjít se mzdou, což je projev dramaticky se zhoršující životní úrovně lidé v Česku. Zaměstnanci se musejí přestat bát říci si o víc, firmy na to mají

09.07.2023 Hned 55 procent Čechů má potíže vyjít se mzdou, vyplývá z dat společnost LMC, jež provozuje pracovní portály Jobs.cz a Práce.cz. Na Čechy tak fatálně doléhá suverénně největší propad reálných mezd v celé historii České republiky, který je zároveň nejvýraznější ze všech zemí OECD.
img

Čeští občané si utahují opasky, omezují své nákupy, velké české firmy přesto bohatnou. V Česku se totiž roztočila maržově-inflační spirála

06.07.2023 Česko se tak dlouho bálo mzdově-inflační spirály, až se ve stínu strachu z ní roztočila maržově-inflační spirála. Zejména velké firmy a podniky – nejen energetické – hlásí dramatický nárůst svých zisků. Přitom Česko už několik čtvrtletí po sobě prochází spotřebitelskou recesí. Spotřeba je reálně stále pod úrovní roku 2019.
img

Pohonné hmoty přestaly zdražovat, čeští řidiči mají druhé nejlevnější prázdniny v historii. Houfně do Česka jezdí tankovat už i Slováci, český stát ale přichází o 17 miliard ročně

06.07.2023 Pohonné hmoty v Česku přestaly v uplynulém týdnu zdražovat poté, co jejich ceny vystoupaly na maxima uplynulých dvou měsíce. Benzín Natural 95 zlevnil za poslední týden o dva haléře na litr na 37,34 koruny za litr. Litr nafty je pak o pouhý haléř dražší než před týdnem. Vyjde na 32,33 koruny za litr. V příštím týdnu lze čekat opět stagnaci cen pohonných hmot, maximálně pohyby v jednotkách haléřů směrem dolů či nahoru. Čeští řidiči tak letos budou nadále zažívat druhé nejlevnější prázdniny historie. V poměru k výši průměrné hrubé mzdy byly totiž pohonné hmoty zatím levnější, než jak budou letos, zatím jen o prázdninách covidového roku 2020.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Koruna v 1. pololetí k euru zpevnila o 1,5 procenta, k dolaru o tři procenta

04.07.2023 Česká koruna v prvním pololetí vůči většině měn posílila. K euru zpevnila o 35 haléřů, tedy o 1,5 procenta, k dolaru o 70 haléřů, což představuje tři procenta. Výrazně se zhodnotila k turecké liře a egyptské libře. Naopak k forintu i zlotému oslabila. ČTK to řekl analytik Purple Trading Petr Lajsek.
img

„Slováci jen tiše závidí, Česko se stává tankovacím rájem,“ píší slovenská média. Do Česka jezdí houfně tankovat nejen Slováci, ale i Němci a Rakušani – český stát ovšem na levné naftě přichází o 17 miliard korun ročně

28.06.2023 Cizinci v současnosti jezdí v nebývalé míře tankovat do Česka, zejména pak naftu. Česko má totiž nyní podle dat Evropské komise čtvrtou nejnižší cenu nafty v EU. Levněji ji tankují pouze na Maltě, v Bulharsku a v Litvě. Všechny země, jež s Českem sousedí, včetně Polska, ji tedy mají dražší.
img

Čeští zaměstnanci se bojí říci si o přidání nejvíce na světě, „drží pusu a krok“. Přehlížejí vyšší zisky zaměstnavatelů, kteří těží z toho, že se jejich zaměstnanci „nechávají holit jako ovečky“

27.06.2023 Pouze čtvrtina českých zaměstnanců se chystá říci si o přidání. To je nejméně ze 46 zemí, v nichž poradenská společnost PwC svůj průzkum prováděla. Postoj českých zaměstnanců je zvláště zarážející po přihlédnutí k tomu, že Česko vykazuje jednu z nejvyšších měr inflace ze sledovaných zemí. Rapidní inflace by měla Čechy pobízet k tomu, aby si říkali o přidání v mnohem vyšší míře. Měli by žebříčku PwC spíše vévodit než být na jeho chvostu.
img

Více než polovina českých investorů minulý rok prodělala, nejvíce na podílových fondech, akciích a kryptoměnách

19.06.2023 Na svých investicích loni prodělalo 55 procent českých investorů. Nejčastěji ztratili mezi 10 a 20 procenty, a to především na investicích do volatilních aktiv, jako jsou podílové fondy, akcie a kryptoměny. Právě tyto nástroje také nejvíce lidí přestalo využívat, investice do fondů i do kryptoměn opustilo shodně 6 procent investorů. Vyplývá to z průzkumu české investiční platformy Bondster. Celkově ztratilo důvěru v některé investiční nástroje 8 z 10 investorů. Roste naopak zájem o nové způsoby investování, například prostřednictvím fintechových platforem.
img

Téměř pětina českých domácností dá až 75 % svých příjmů na náklady spojené s bydlením

19.06.2023 Jaká je finanční kondice domácností, které v současnosti splácejí hypoteční úvěr? To bylo předmětem výzkumu finančněporadenské společnosti Swiss Life Select. A jedním z výsledků je i potvrzení rčení, že „člověk míní, život mění“. Po čerpání hypotečního úvěru se vyvíjí vše podle plánu pro necelých 30 procent dotázaných.
C:\fakepath\stepan-krecek-18062023-1.jpg

Štěpán Křeček: Když je zle, věřím dolaru. Když se situace zlepšuje, přesouvám se do koruny

19.06.2023 Koruna zůstane silná, myslí si Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities. „Je to dáno tím, že v tuzemsku jsou stále vyšší sazby než v eurozóně,“ říká Křeček. Dodává ale také, že roli hrají firemní úvěry v eurech, které podniky následně směňují do koruny a vytváří tak poptávku po české měně. Křeček také prozradil, kterým měnám aktuálně věří nejvíce. V rozhovoru se dozvíte, zda by bankovní rada ČNB měla ještě sáhnout po zvýšení úrokové sazby nebo ji naopak začít snižovat.
img

Průzkum: Polovina Čechů počítá s tím, že nevyjde se svými úsporami v důchodu, k tomu se 64 procent lidí obává poklesu životní úrovně ve stáří

14.06.2023 Ačkoli si sedm z 10 Čechů spoří a na penzi se nějak připravují, 73 procent lidí počítá, že bude muset v důchodu omezit své výdaje. Zároveň se bezmála dvě třetiny obávají, že jim ve stáří klesne životní úroveň. Více než polovina populace přitom spoří pravidelně. Sedmdesát čtyři procent si odkládá na důchod do 2000 korun za měsíc, čtvrtina z nich potom méně než 500 korun.
img

Až 50 miliard navíc by mohli Češi získat lepší správou svých úspor a kompenzovat tak dopad konsolidačního balíčku na své finance

13.06.2023 České domácnosti by mohly ročně získat až 50 miliard korun navíc. Stačilo by, kdyby měli Češi svoje úspory uložené stejným způsobem jako například sousední Němci. Vyplývá to z údajů společnosti Generali Investments v rámci projektu Index finanční dospělosti. Přesunem větší části financí do investic nebo penzijního spoření by Češi pokryli prostředky, o které přijdou v důsledku vládního konsolidačního balíčku.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analýza: Češi by v létě v Turecku na dovolené mohli zaplatit o desetinu méně

11.06.2023 Češi by v létě v Turecku na dovolené mohli zaplatit v průměru o desetinu méně než před rokem. ČTK to řekl analytik obchodníka s měnami Purple Trading Petr Lajsek. Turecká lira ke koruně oslabila o 35 procent, záležet bude na vývoji tamní vysoké inflace, uvedl. Lira dále ztrácí hodnotu, analytici proto doporučují se směnou za koruny ještě pár dnů počkat.
img

Den daňové svobody bude letos v Česku 17. června, dřív než loni

09.06.2023 Češi letos budou pracovat na odvody daní 168 dní, den daňové svobody tak připadne na 17. června. Bude o dva dny dřív než v loňském roce, vyplývá z analýzy poradenské společnosti Deloitte, kterou má ČTK k dispozici. V evropském srovnání je Česko zhruba uprostřed, na úrovni Španělska.
img

Objem obchodů s kryptoměnami v květnu klesl o desetinu

09.06.2023 V květnu v Česku klesl objem obchodů s kryptoměnami oproti předchozímu měsíci zhruba o deset procent na 320 milionů korun. Meziročně to bylo o pětinu méně. Za prvních pět měsíců Češi zobchodovali v kryptu přes 1,48 miliardy Kč, což je o 22 procent méně než loni, uvedl ředitel českého lídra trhu Bit.plus Martin Stránský.
img

Češi utratili v Polsku za cigarety 6 miliard korun. Letos koupí 70 milionů krabiček

07.06.2023 „Češi letos za nákupy polských cigaret utratí nejméně 6 miliard korun, z toho 5 miliard korun bude inkasovat polský státní rozpočet na polské spotřební dani a na polské DPH. Vyplývá to z dat, které zveřejnilo České sdružení pro značkové výrobky z kontinuálního průzkumu odhozených prázdných krabiček cigaret v českých koších. V něm konstatuje, že se polské cigarety podílejí na celkové spotřebě cigaret v České republice z devíti procent, což znamená, že Češi v Polsku letos nakoupí zhruba 70 milionů krabiček cigaret,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Kde se letos nejvíc vyplatí dovolená s ohledem na kurs koruny a inflaci? V Egyptě a v Norsku, naopak v Turecku i přes výrazný propad liry česká koruna ztrácí hned pětinu své kupní síly

03.06.2023 S blížícími se prázdninami vrcholí rozhodování Čechů, kam letos vyrazit na dovolenou. Pokud by se měli rozhodovat podle toho, kde z vyhledávaných dovolenkových destinací je letos v porovnání s loňskem nejlevněji, musí vzít v potaz hlavně dva faktory: kurs koruny vůči měně dané destinace a zároveň meziroční inflaci dané destinace. Tedy najít takovou destinaci, vůči jejíž měně koruna po zohlednění tamní inflace nejvíce posílila.
img

Dolarových milionářů v ČR loni přibylo, jejich majetek klesl, uvedla Capgemini

01.06.2023 Dolarových milionářů v Česku loni přibylo o stovku na 32.300, hodnota jejich majetku se ale snížila o 0,6 procenta na 78,2 miliardy amerických dolarů (1,73 bilionu Kč). Informace ze své Zprávy o světovém bohatství dnes ČTK poskytla poradenská společnost Capgemini. Celosvětově počet dolarových milionářů i jejich majetek klesl. Milion dolarů je nyní víc než 22 milionů korun.
img

Kvůli inflaci se Češi obávají o finanční situaci sebe i svých dětí. Tři čtvrtiny se obávají, že v důchodu s penězi nevyjdou

30.05.2023 Strach z vysoké inflace Čechy neopustil ani po roce. Podíl Čechů, kteří se kvůli ní bojí o finanční situaci sebe i svých dětí, vzrostl na tři čtvrtiny. Téměř polovina z nich spoří svým dětem na bydlení, dalších 28 % odkládá peníze pro své děti na vzdělávání. Vyplývá to z průzkumu Generali Lví podíl, který představila společnost Generali Investments. Téměř tři čtvrtiny lidí se kvůli ekonomické situaci v roce 2022 také obávají, zda budou mít dostatek peněz v důchodu.
img

Nejoblíbenější bankovní inovací je platba QR kódem, mladí Češi uvažují o víceměnových účtech

29.05.2023 Platba mobilem, přihlášení do bankovnictví otiskem prstu nebo úhrada jídla v restauraci naskenováním kódu. Bankovní inovace usnadňují manipulaci s penězi, QR kódy používá na placení skoro polovina (44 %) Čechů. Víceměnové účty vlastní 15 % zákazníků, z těch, kteří jej nemají, láká jejich založení především mladé dospělé mezi 18 a 24 lety. Data vyplynula z reprezentativního průzkumu NMS Market Research pro Raiffeisenbank.
C:\\fakepath\\ceska-koruna-euro.jpg

Analýza: Češi před letními dovolenými za koruny dostanou více než před rokem

28.05.2023 Česká měna proti většině světových měn meziročně posílila, Češi tak před letními dovolenými dostanou za koruny více než před rokem. Vyplývá to z analýzy investiční společnosti Portu. K euru i dolaru česká koruna zpevnila o čtyři procenta, proti egyptské libře o 76 procent a k turecké liře o 29 procent.
img

Česko chce platit miliardy za zrušení něčeho, co tu funguje po desetiletí bezproblémově

26.05.2023 Česko chce být v řadě věcí jako Dánsko nebo Švédsko. Ale když už v něčem jako tyto země je, konkrétně v bezproblémovém používání rodných čísel v úředním styku, tak si vážně pohrává s myšlenkou přestat být jako Dánsko či Švédsko – a ještě za to zaplatit miliardy.
img

BTC Prague – Praha se na týden stane mekou příznivců bitcoinu, účastní se i legendy kryptosvěta

26.05.2023 Praha se na začátku června 2023 stane mekou všech příznivců bitcoinu. V hlavním městě totiž proběhne jedna z největších světových konferencí zaměřených na bitcoin – BTC Prague. Sjedou se na ni světová jména bitcoinové scény. Mezi nimi bude například Michael Saylor, zakladatel firmy s největším počtem bitcoinů na světě, nebo Francouz Saifedean Ammous, jenž je autorem bitcoinového bestselleru The Bitcoin Standard.
img

Kdo u nás zlevňuje potraviny? Nikdo, lidem prostě došly peníze, takže firmy už nemohou šponovat marže

23.05.2023 Je to taková ekonomická dojmologie. Vláda tvrdí, jak svým tlakem dosáhla poklesu cen potravin. A prodejci nám tu měsíce tvrdili, jak jsou vysoké ceny důsledkem války na Ukrajině. Ale všechno je trochu jinak.
img

Spořicí účty jsou u Čechů stále oblíbené, skoro polovina ale neví, kolik jim vynáší

23.05.2023 Pro většinu Čechů je spořicí účet součástí jejich bankovního portfolia. Téměř polovina ale neví, jakým procentem se jejich naspořené peníze úročí. Pro 40 % Čechů je spořicí účet místem, kam odkládají peníze nepravidelně, pokud jim nějaké po uhrazení výdajů zbydou. Majiteli jsou většinou Češi s maturitou nebo vysokoškolským titulem. Data vyplynula z reprezentativního průzkumu NMS Market Research pro Raiffeisenbank.
img

Umění, LEGO i alkohol. Alternativní investice využívá 70 % českých investorů

19.05.2023 Alternativní investice využívá 70 procent českých investorů. Vyplývá to z průzkumu české investiční platformy Bondster. Nejvíce lidí využívá kryptoměny, investuje do nich téměř čtvrtina investorů. Kryptoměny ovšem Čechy zároveň rozdělují – za rok 2022 na nich prodělalo přes 60 procent jejich uživatelů. Větší důvěru mají Češi v další formy alternativních investic, hlavně sběratelské mince a P2P/P2B investování. Mince aktuálně drží 17 procent českých investorů a do P2P/P2B investuje 12 procent dotázaných. Češi se začínají zajímat i o méně běžné nástroje. Například do stavebnice LEGO investuje 6 procent investorů a do investičního alkoholu 5 procent z nich.
img

Kdo může za levnější potraviny? Vláda to není, spíše jde o to, že Češi už nemají peníze, už se totiž nechali jako příslovečné ovečky oholit úplně dohola

18.05.2023 Premiér Petr Fiala se dnes při sněmovních interpelacích vyjádřil i k cenám potravin. „Ceny potravin klesají, je to výsledek tlaku naší vlády.“ Tento výrok je ale třeba uvést na pravou míru. Veřejnost je totiž zmatena, v obchodech zatím přílišné zlevňování nepozoruje. Přinejlepším jen částečné.
img

Obavy z inflace už má 95 procent Čechů. Méně drží hotovost, více spoří

18.05.2023 O svoje finance se kvůli inflaci bojí 95 procent Čechů. Téměř tři čtvrtiny proto více řeší, jak ochránit svoje úspory. Vyplývá to z letošního ročníku průzkumu Generali Lví podíl společnosti Generali Investments. Kvůli současné ekonomické situaci ubylo lidí, kteří drží peníze v hotovosti nebo na běžných účtech. Téměř 40 procent lidí naopak začalo více spořit a v Česku přibývá také lidí, kteří své úspory investují.
img

Inflace v Česku letos klesá čtyřikrát rychleji než na Slovensku. Euro nepomáhá, Slováci už nyní mají inflaci dokonce patrně vyšší než Češi

17.05.2023 Dubnová inflace v Česku dosáhla úrovně 14,3 procenta v meziročním vyjádření, vyplývá z dnes zveřejněných údajů Eurostatu. Slovensko podle stejné statistiky, která je mezinárodně srovnatelná, vykazuje inflaci prakticky totožnou, čítající rovných čtrnáct procent v meziroční perspektivě.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

EU zavádí nejpřísnější regulaci trhu s kryptoměnami, zbytek světa zatím zaostává

16.05.2023 Výběr informací o kryptoměnách a jejich regulaci (státy Evropské unie dnes definitivně schválily pravidla regulace trhů s kryptoměnami, která zavádějí dosud nejpřísnější mezinárodní standard pro obchodování na trhu s virtuálními aktivy):
img

Portu slaví 5. narozeniny. Pod správou už má přes 18 miliard korun

15.05.2023 Investiční platforma Portu letos slaví 5leté výročí od zainvestování vkladů prvních investorů. První česká automatizovaná roboinvestiční platforma si rychle získala oblibu a dnes s ní investuje už 200 tisíc lidí.
img

Za Den matek letos utratí Češi navíc 450 milionů. Hlavně za květiny, sladkosti, kosmetiku či šperky

14.05.2023 Na dnešek letos připadá Den matek. Obchodníci, včetně e-shopů, proto registrují nebo ještě očekávají zvýšené tržby. A to zejména za květiny, šperky, kosmetiku a delikatesy a sladkosti. Češi letos v souhrnu za tyto dárky utratí 450 milionů korun. O přibližně 40 milionů korun více než loni. Za vyšší výdaje může zejména rapidní inflace.
img

Loni a letos zdaňuje lidi inflace, od příštího roku to budou vyšší daně

12.05.2023 Loni a letos řadoví Češi splácí veřejný dluh zastřeně, prostřednictvím rapidní inflace, totiž takzvanou „inflační daní“, zatímco od příštího roku jej budou splácet nezastřeně. A to prostřednictvím celé řady opatření, včetně zvýšení hned několika druhů daní, která vláda včera prezentovala v rámci představení konsolidačního balíčku.
img

Nafta je v Česku levnější než v Polsku, na Slovensku či v Maďarsku. Benzín ale řidiči v Česku tankují nejdráže ve Visegrádské čtyřce, dokonce dráže než v Rakousku, plyne z dat Evropské komise

11.05.2023 Pohonné hmoty v Česku dále citelně zlevňují a o další desítky haléřů zlevní i v příštím týdnu. Zlevňují především vlivem mezinárodních faktorů, jako je pokles cen ropy Brent a velkoobchodně prodávaných paliv na komoditní burze v Rotterdamu. Ke zlevnění přispívá ovšem nadále poměrně silná úroveň koruny vůči dolaru a domácí daňová politika. Ta má silný dopad zvláště v případě nafty. Vždyť v porovnání ještě s rokem 2020 je nyní spotřební daň z motorové nafty po zahrnutí DPH zhruba o tři koruny na litr nižší.
img

České veřejné finance jsou v příznivém stavu, říká ratingová agentura Moody's. Vláda však potřebuje vyburcovat veřejnost, aby ta snáze přijala nepopulární kroky typu osekání daní či zvýšení důchodů

10.05.2023 Vláda zítra představí konsolidační balíček a důchodovou reformu v 11:55 hodin, jak informuje na twitteru. Zřejmě tedy bude burcovat, že je „za pět minut dvanáct“, jinak rozvrácené veřejné finance skončí v bankrotu. Když totiž lidi vyburcuje dostatečně, snáze přijmou nepopulární opatření typu osekání důchodů či zvýšení daní.
img

Češi se nechali vyděsit rozvratem veřejných financí, který je ale jen mýtem. Teď vládní politici sází na to, že když už jim tento mýtus vyhrál volby, Češi kvůli němu i mnohem ochotněji kývnou na zvýšení daní

09.05.2023 Již tento týden vláda představí konsolidační balíček. Jde o věc nepochybně přelomovou, jak politicky, tak ekonomicky. Nicméně i tak se přeceňuje. Protože jde o vyvrcholení už řadu měsíců se táhnoucího strašení veřejnosti rozvratem veřejných financí, který je však jen mýtický.
img

Zahraniční obchod překvapil, nemovitosti jsou sud třaskavého prachu

09.05.2023 Český statistický úřad dnes zveřejnil hned tři statistiky: průmyslovou výrobu, stavební výrobu a zahraniční obchod.
img

Průzkum: Bohatí Češi chtějí v krizi zrušit povolenky, zestátnění ČEZ nepodporují

08.05.2023 Čeští dolaroví milionáři by energetickou krizi chtěli řešit zrušením emisních povolenek nebo povolením těžby břidlicového plynu. Naopak zestátnění ČEZ a další výdaje státu, které by mohly podpořit inflaci, nepodporují. Hlavním důvodem vysokých cen energií je podle nich dlouhodobé zanedbávání investic do energetiky. Vyplývá to z průzkumu J&T Banka Wealth Report 2022. Podle průzkumu se postoje k jednotlivým opatřením mezi bohatými a většinou české společností často liší.
img

Češi se nečekaně silně bojí utrácet, tržby maloobchodu tak zklamaly. Šetří se na všem, i na lécích, výjimkou jsou pohonné hmoty

05.05.2023 Tržby tuzemských maloobchodníků se v březnu nečekaně silně propadly, meziročně o 8,1 procenta. Tak silný propad nikdo z expertů oslovených agenturou Bloomberg nečekal. Očekával se propad jen o 6,6 procenta.
C:\fakepath\trader-04052023-31-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.05.2023 1) Evropská centrální banka (ECB) zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 3,75 procenta. Rada guvernérů rozhodla o zvýšení úroků posedmé za sebou, i když tempo zvyšování zpomalilo. Zpřísňováním měnové politiky se banka snaží dostat pod kontrolu inflaci, která stále zůstává vysoká. ECB to uvedla v dnešním prohlášení.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Objem obchodů s kryptoměnami v dubnu klesl o desetinu na 350 milionů Kč

04.05.2023 Objem obchodů s kryptoměnami v dubnu meziročně klesl o zhruba 12,5 procenta na 350 milionů korun. Proti březnu to bylo zhruba o deset milionů více. Za první čtyři měsíce Češi zobchodovali v kryptu přes 1,16 miliardy korun, což je o 22,5 procenta méně než loni. Vyplývá to z údajů největšího obchodníka Bit.plus.
img

Síla podílových fondů trvá už třetí století. Otevírají dveře do světa investic

03.05.2023 První vznikl v roce 1774 pod názvem V jednotě je síla v dnešním Nizozemsku. Jeho účelem bylo umožnit investovat i „občanům se skromnějšími finančními prostředky“. Řeč je o investičních, chcete-li podílových fondech. V čem je hlavní síla těchto fondů v současnosti, když si dnes může tu kterou akcii nebo její část koupit každý sám na pár dotyků displeje mobilního telefonu?
img

Zhoršení ratingu Francie podtrhuje, jak moc se eurozóna od roku 2004 změnila. Tehdy Česko coby „čtyřkař“ mělo vstupovat mezi „jedničkáře“, dnes je z Česka „dvojkař“ a má vstupovat mezi „horší trojkaře“

30.04.2023 Páteční večerní zhoršení ratingu Francie ze strany agentury Fitch podtrhuje, jak výrazně se eurozóna ekonomicky proměnila od roku 2004, kdy Česko vstupovalo do EU a zavazovalo se tak v budoucnu přijmout euro.
img

Další úder Macronovi, rating Francie padá, a to poprvé v historii na úroveň Česka. Už jen pět z dvaceti zemí eurozóny má lepší rating než Česko

29.04.2023 Světově významná agentura Fitch zhoršila rating Francii, druhé největší ekonomice eurozóny. Zdůvodňuje to výší předpokládaných rozpočtových schodků Francie letos a v příštím roce. Tyto deficity už jsou až příliš výrazně nad úrovní prostřední hodnoty deficitů vykazovaných skupinou zemí, do níž agentura Fitch dosud řadila právě i ve Francii, tedy skupinou zemí s hodnocením „AA“. Proto nově Francii přisuzuje o stupeň horší hodnocení, „AA-“.
img

Rekordní milion Čechů se letos podle všeho vydá do Chorvatska. Tamní vyfabulované cenové přirážky Čechům zjevně nevadí

29.04.2023 V letošním roce by poprvé v historii mohl na dovolenou do Chorvatska zavítat více než milion Čechů. Loni jich tam tak odjelo necelých 850 tisíc, což je po předcovidovém roce 2017 druhý nejvyšší počet. Přes šesti lety bylo Čechů v Chorvatsku přesně 850 tisíc. Nyní zatím tuzemské cestovní kanceláře hlásí o pětinu až čtvrtinu vyšší zájem o zájezdy do této destinace. Takže skutečně nelze vyloučit, že do Chorvatska letos zavítá na dovolenou přes milion Čechů.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Eurobarometr: Češi se obávají inflace, nejsou spokojeni s ekonomikou ani vládou

28.04.2023 V české společnosti nadále panují silné obavy z rostoucích cen a inflace i z dalšího vývoje v energetice a také nespokojenost s domácí ekonomikou. Oproti loňsku klesla důvěra v Evropskou unii i vládu. Vyplývá to z výsledků celoevropského průzkumu veřejného mínění Eurobarometr z letošního ledna a února, kterou dnes zveřejnilo Zastoupení Evropské komise v ČR. Budoucnost Evropské unie vidí optimisticky 55 procent českých respondentů, což republiku řadí mezi sedm nejpesimističtěji naladěných zemí sedmadvacítky.
img

Čeští investoři více přemýšlejí o diverzifikaci, 4 z 10 začali využívat nějaký nový investiční nástroj

27.04.2023 Více než polovina českých investorů začala po zkušenosti s prudkým propadem na kapitálových trzích v roce 2022 více řešit diverzifikaci svých aktiv. Vyplývá to z průzkumu investiční platformy Bondster mezi českými investory. Průzkumu se zúčastnilo 1 050 respondentů, kteří využívají investice a sběr dat byl realizován prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos.
img

Rozjela se soutěž, kdo si více kopne do vlády. Zatím vede Kalouskovo strašení bankrotem

26.04.2023 V čím horším stavu jsou veřejné finance, tím chmurnější jsou výhledy. V neděli se v televizi bývalí ministři shodli na tom, že deficit státního rozpočtu skončí letos ještě hůře, než si vláda naplánovala. Musím s nimi bohužel souhlasit. Nedivil bych se, kdyby se deficit státního rozpočtu nakonec blížil ke 400 mld. Kč místo předpovídaných 295 mld. Kč. Ukazuje se, že takto špatně sestavený rozpočet jsme ještě nikdy neměli. Ministr v rozpočtu zapomněl na kdeco od valorizací penzí až na menší výběr nových daní.
img

Češi plánují šetřit především na jídle v restauracích a na dovolených

24.04.2023 Čtyři z pěti Čechů (80,1 %) počítají s tím, že se budou muset kvůli zvyšujícím se cenám uskromnit. Omezovat budou především výdaje za jídlo v restauracích (49,4 %), ušetřit chtějí také na dovolených (38,6 %) a nové výbavě do domácnosti (39,4 %). Ukazují to čísla z dotazování investiční platformy Portu v rámci Indexu investiční gramotnosti.
C:\fakepath\xtb-24042023-1.png

Nový produkt od XTB: Investice dostupnější než kdykoli předtím

24.04.2023 Rostoucí zájem o investice, tažený technologickým pokrokem a ekonomickou situací, nutí stále více lidí angažovat se na kapitálovém trhu. Statistiky XTB naznačují stálou oblibu tradičního akciového trhu mezi investory. Je však nutné si uvědomit, že burza má své vstupní bariéry. XTB zavádí změny, díky kterým bude investování dostupnější.
img

Češi mají skoro nejdražší elektřinu v EU, přestože ČR ji skoro nejvíce vyváží. Situaci ještě zhorší vypnutí německých jaderných elektráren, které navíc může způsobit úmrtí 16 tisíc lidí, jak spočítala Kolumbijská univerzita

23.04.2023 České domácnosti čelí jedné z nejvyšších cen elektřiny v EU, přestože Česko patří k jejím největším vývozcům. Z dat Eurostatu plyne, že loni ve druhém pololetí měly vyšší faktury za elektřinu pouze domácnosti v Dánsku, Belgii a Irsku. To jsou ale země obecně bohatší než Česko, s vyšší cenovou hladinou, ale také vyššími mzdami.
img

Dvě třetiny Čechů si někdy vzaly půjčku, nejčastějším důvodem je rekonstrukce nebo koupě auta

20.04.2023 Většina Čechů se někdy za život ocitla v situaci, kdy pro ně východisko představovala půjčka. Ačkoliv třetina z nich po takové možnosti nikdy sáhnout nemusela, polovina měla dvě půjčky a více. Nejčastějším poskytovatelem úvěru je banka, skoro pětina Čechů si jej ale časem převedla ke konkurenci. Data vyplynula z reprezentativního průzkumu NMS Market Research pro Raiffeisenbank.
img

19. duben je Světovým dnem investičních fondů. Jak se jim daří v Česku?

19.04.2023 Dne 19. dubna se narodil Abraham van Ketwich, který v roce 1774 založil historicky první investiční fond. Investování do fondů je oblíbené i mezi Čechy a v posledních letech získává na stále větší popularitě. K poslednímu dni roku 2022 představovala aktiva podílových fondů v Česku objem 972,8 mld. Kč, což je 4,6násobně více než před 10 lety. Analytička WOOD & Company Eva Sadovská se podívala na to, proč jsou podílové fondy u Čechů populární a do kterých fondů Češi investují nejvíce. Analýza vychází z nejaktuálnějších údajů České národní banky.
img

Zbavte se akcií ČEZ, radí svým klientům velké americké banky

17.04.2023 Třetí největší americká banka Citigroup dnes vydala novou prognózu vývoje ceny akcií české energetické společnosti ČEZ. V následujících dvanácti měsících by měly zlevnit z nynějších zhruba 1200 korun za akcii na 790 korun. Svým klientům proto doporučuje se akcií ČEZ zbavovat (viz tabulka agentury Bloomberg níže).
C:\fakepath\trader-05042023-27-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.04.2023 1) Objem obchodů s kryptoměnami v Česku v březnu meziročně klesl o zhruba 15 procent na 340 milionů korun. Proti únoru to ale bylo o 21 procent více. Za první čtvrtletí Češi zobchodovali v kryptoměnách přes 810 milionů Kč, což je o čtvrtinu méně než loni. Vyplývá to z aktuálních údajů obchodníka Bit.plus.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Objem obchodů s kryptoměnami v březnu klesl o 15 procent

05.04.2023 Objem obchodů s kryptoměnami v Česku v březnu meziročně klesl o zhruba 15 procent na 340 milionů korun. Proti únoru to ale bylo o 21 procent více. Za první čtvrtletí Češi zobchodovali v kryptoměnách přes 810 milionů Kč, což je o čtvrtinu méně než loni. Vyplývá to z aktuálních údajů obchodníka Bit.plus.
img

Češi šetří na potravinách, jinak ale v únoru celkově nakupovali více, než se čekalo, své útraty zvýšili třeba za oděvy a obuv. Jejich nákupní náladu podporuje uklidnění situace kolem cen energií a teplé počasí

05.04.2023 Únorové maloobchodní tržby mírně předčily očekávání. Předpokládal se totiž jejich propad o rovných sedm procent, avšak nakonec pokles činí „jen“ 6,4 procenta. Jedná se tak o nejslabší meziroční propad od loňského září.
C:\\fakepath\\Forbes.jpg

Forbes: Nejbohatší v ČR je Kellnerová, mezi dolarovými miliardáři 11 Čechů

04.04.2023 Nejbohatší v Česku je nadále dědička impéria PPF Renáta Kellnerová s rodinou s majetkem v hodnotě 16,5 miliardy dolarů (355,9 miliardy Kč). Na druhé místo se posunul většinový vlastník Energetického a průmyslového holdingu (EPH) Daniel Křetínský s majetkem za 9,2 miliardy dolarů (198,5 miliardy Kč). Třetí je majitel KKCG Karel Komárek se jměním za 8,1 miliardy dolarů (174,7 miliardy Kč). Do světového žebříčku dolarových miliardářů, který sestavil časopis Forbes, se poprvé dostalo 11 Čechů.
img

Stavební spoření je stále oblíbené u téměř poloviny Čechů, výši státního příspěvku by neměnili

04.04.2023 Minimálně jedno spoření na své jméno má založena skoro polovina dotazovaných Čechů, nejčastěji na něj posílají 1700–3000 korun. Pro ponechání státního příspěvku v plné výši by jich bylo 67 %. Data vyplynula z průzkumu agentury Ipsos pro Raiffeisen stavební spořitelnu.
img

Zlato a stříbro jsou mezi Čechy stále populárnější. Jejich prodejci, společnosti Zlaťáky.cz, vzrostly meziročně tržby o desetinu

03.04.2023 Češi v loňském roce nakupovali výrazně více investičního zlata i stříbra než v předešlých letech. Dokládají to data společnosti Zlaťáky.cz, která patří mezi největší prodejce fyzického zlata a stříbra v České republice. Zatímco v roce 2021 společnost realizovala přes 25 tisíc transakcí a prodala 44 tisíc zlatých a 239 tisíc stříbrných mincí, v loňském roce šlo už o více než 29 tisíc transakcí a 55 tisíc zlatých a 277 tisíc stříbrných mincí. Obrat společnosti díky tomu vzrostl o více než desetinu na 1,9 miliardy korun. Celkově v loňském roce společnost prodala víc než tunu zlata a přes 7 tun stříbra.
img

Češi navzdory globálním trendům nadále vidí příležitosti na domácím trhu, tj. v českých akciích

30.03.2023 Podle nejnovějšího průzkumu Retail Investor Beat obchodní a investiční platformy eToro vzrostl podíl českých drobných investorů, kteří drží akcie kótované na domácím trhu, na 35 % oproti 26 % v minulém roce.
img

Čechy čekají suverénně nejdražší Velikonoce v historii. Za „velikonoční košík“ utratí o 30 % více než loni a o 50 % více než průměrně v letech 2016 až 2022

29.03.2023 Velikonoce 2023 jsou suverénně nejdražší v historii. Důvodem je všeobecná inflace, jež se kromě energií či bydlení silně projevuje také v případě další nezbytné položky, totiž potravin. Cena „velikonočního nákupního košíku“ vzrostla oproti loňskému roku o více než třicet procent (viz tabulka níže). Takové meziroční zdražení nepamatujeme od 90. let. Letošní souhrnná cena mouky, mléka, vajec, másla, cukru a piva je také citelně vyšší, o více než 50 procent, než cena stejného nákupního košíku v průměru let 2016 až 2022.
img

Češi v Německu: požadavky ✅ kariérní příležitosti ✅ integrace

29.03.2023 Zjistěte, jaké jsou požadavky a formality pro Čechy, kteří chtějí pracovat v Německu ✅ Objevte kariérní příležitosti ✅ Tipy pro integraci.
img

Češi dokážou bohatství vytvořit, ale ne udržet. Peníze nechávají mizet do zahraničí a čekají, kdo to za ně vyřeší

28.03.2023 Česká republika je bohatá země. Lidé, kteří zde žijí, svou prací vytvářejí ekonomické hodnoty, za které by se nemuseli stydět nikde na světě. Dokonce ani v zemích, které sami považují za vzor. Bohatství ale nestačí jen vytvořit. Aby byli lidé spokojení, je potřeba ho také udržet. A to se v Česku nedaří. Peníze místo toho necháváme ve velkém odtékat do zahraničí. Například jen banky loni v tuzemsku vytvořily zisk přes 104 miliard korun. Většina z této sumy skončí ve formě dividendy u jejich zahraničních matek.
img

Češi chtějí kratší pracovní týden. Jenže si jej plošně nemohou dovolit, pokud tedy nechtějí skončit jako bouřící se Francouzi – v dluzích a v plamenech

27.03.2023 Hned 70 procent Čechů by si přálo mít kratší pracovní týden. Praktickou zkušeností s ním ale disponuje pouze pětina. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos a společnosti Welcome to the Jungle, který dnes zveřejnila ČTK.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Press centrum | George Soros | Bitcoin | Intervence | Investiční zlato | Intervence ČNB | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Divergence | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Důvěra investorů | Měnový trh | Objemy obchodů | Ekonomická teorie | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | BRICS | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Valná hromada | Bias | Black Box | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Broker | Bundesbank | Burza | CEO | CFTC | CME | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | ECB | ERM | ERM II | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Exekuce | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Hedge fondy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Futures | G7 | Grafy | Hedge | IPO | Index PX | Index finanční | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Kolektivní investování | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Kurzové riziko | Kurzy měn | LES | MIFID | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Makléř | Risk | Marže | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obchodování s deriváty | Fondy kvalifikovaných investorů | Parita | Parita kupní síly | Platební bilance | Platforma | Podílník | Podílový fond | Poplatek | Portfolio | Pozice | Provize | Rating | Ratingová agentura | Rezervní měna | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Stagflace | Swiss | Termínovaný vklad | Termínový kontrakt | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Maturity | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Dluhopisy | CHF | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Singapurský dolar | Investoři | Kurzový závazek | Exchange Traded Funds | Blue chips | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Ekonom | BitStock | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Komise pro cenné papíry a burzy | Dluhopisové trhy | Sázka | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Forex makléř | Arbitráže | Investiční příležitost | Bohatství | Credit Suisse | Investiční fórum | Intervenovat | ČSOB | Partners | Investiční odborníci | Deloitte | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | Obchodovat | Akcie ČEZ | Online trading | Deutsche Bank | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Makro | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Conseq | Portugalsko | Devizové intervence | Facebook | Akcenta | Satoši Nakamoto | BTC | Australská centrální banka | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Investiční strategie | Jiné zajištění | Likvidní | Odpor | Podpora | Volatilní | Kasina | Hazardní hry | Akcie dnes | Akciové burzy | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | BH Securities | Brent | Broker Consulting | Brokers | Cena | Cena akcií | Cena akcií ČEZ | Cena ropy brent | Ceny zlata | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dividenda ČEZ | Dlouhodobé investice | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Kurzy.cz | Egyptská libra | Ekonomická krize | Ekonomický růst | Elektřina | Emisní povolenky | Etoro | Eura | Euro dnes | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční investice | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hodnota zlata | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Inside | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do drahých kovů | Investice do fondů | Investice do nemovitostí | Investice do podílových fondů | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční kovy | Investiční nástroje | Investiční plán | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční služby | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | Investování do fondů | Investování do nemovitostí | Investování pro začátečníky | Irsko | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jak nejlépe investovat | Jak zhodnotit finance | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jedno euro | Jiří Rusnok | Kam investovat | Kapitálové trhy | Komoditní | Kurs koruny | Kurs koruny k euru | Kurz bitcoinu | Kurz USD | Kurzy | Volná pracovní místa | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makléři | Management | Market | Markets | Měna euro | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup EUR | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Obchodování se zlatem | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Osobní finance | Pád měny | Pasivní příjem | Patria Finance | Patria Online | Polská měna | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pravidelné investování | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Směnárny | Smíšené fondy | Spekulace na pokles | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Termínované vklady | Těžba bitcoinů | Trade Brokers | Trh | Turecká měna | Unce zlata | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu dolaru | Vývoj mezd | Zlataky.cz | X-Trade | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | CNBC | ZEW | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | CEE | Cenové rozpětí | CEPS | Elon Musk | Indie | Jannis Samaras | Lednový efekt | Měď | Ministerstvo financí | Obálka | Obchodní den | Petr Kellner | Redukce | ROCE | Výroční zpráva | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | WGC | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Petr Žabža | Investiční analytik | Zhodnocení kapitálu | Komise | Transakční poplatek | Kontrakt | Volby | Rozhovor | Know-how | Cukr | Retail | Vzdělání | Frustrace | Velcí hráči | Poradenská společnost | Burze | Investment | Stock market | Unicredit | DPA | Crowdfunding | Institut ZEW | Microsoft | Bankovní sektor | State Street | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Home Credit | David Marek | Investing.com | Macquarie | American Eagle | PwC | Agentura DPA | Petr Koblic | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Uložení peněz | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Finanční systém | Bavlna | Finanční gramotnost | Magnát | Realitní magnát | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Automobilový průmysl | Index pražské burzy | Ministr financí | Zlaté slitky | Měnové riziko | Creditas | Globální trhy | Diamanty | Velcí investoři | Cizí měny | Finančníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Rada ČNB | Investiční zpravodajství | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Bankovnictví | Fidelity International | Posilování koruny | Milionáři | Miliardáři | Forbes | Nejistoty na trzích | Americké firmy | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Den D | Kapitálové rezervy | Britské akcie | České firmy | Economic | Inflační tlaky | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | Cenné kovy | Broker Trust | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Algoritmus | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Akcie Credit Suisse | Nervozita | Fitch Ratings | AAA | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Nejprudší jednodenní pokles | Les Echos | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Akcie na pražské burze | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Nálada na trhu | Evropský trh | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Největší banky | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Finanční poradce | Finanční poradci | Investiční poradci | Baidu | Blockchain | Ripple | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Elektronické peníze | Zájem o akcie | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Burzovní společnost | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Držení akcií | Britská vláda | Objem intervencí | Propad akcií | Konsensus | Mzdy | Německý export | Aktivní investování | Poplatky za obchodování | Makléřské společnosti | Analytik J&T Banky | Predikce | Ekonomická situace | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | Světové trhy | Investovat do akcií | Ochota investovat | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Aktivně spravované fondy | Spravované fondy | Výnosy | Česká vláda | Americký index S&P 500 | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Investiční plány | Softbank | Institucionální investoři | Příjmy | Čistý příjem | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Návratnost investice | Oslabování dolaru | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Finanční domy | Údaje o inflaci | ČTK | Aktuální cena | Sillicon Valley | Růst ekonomiky | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Členské země EU | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Index ekonomické nálady | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Burzovně obchodovaný fond | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | Příjmy z obchodování | ČSOB Asset Management | Akcie firem | Purple Trading | Vývoj na měnovém trhu | Generali Investments | Makléřské firmy | Finlord | Skupina PPF | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Bitcoinový fond | Zahraniční forex | Ukončení měnových intervencí | CoinDesk | BHS | Aleš Michl | Paul Tudor Jones | World Gold Council | Zlato.cz | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Akciové společnosti | Coinbase | Americký akciový trh | Vladimír Pikora | Obchodování s kryptoměnami | Obchody s kryptoměnami | Investování do kryptoměn | Spoření do zlata | Cena Etherea | Obchodování s Bitcoiny | Měnové zajištění | Trh kryptoměn | Coinmarketcap | Diverzifikace investic | MiFID II | Investiční nástroj | XRP | Obchodník s kryptoměnami | Capitalinked | Radim Dohnal | Invesco | Nemovitostní fondy | Mineři | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Coinmate | Binance | Kryptoměna ethereum | Vývoj ceny etherea | ČSOB Bohatství | Lightning Network | Investice do kryptoměn | Česká investiční skupina | Crypto | Tether | Tržní kapitalizace kryptoměn | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Investiční skupiny | Chuť investovat | Tržní očekávání | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Složené úročení | Airbnb | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | CII750 | VŠE v Praze | Saxo | Bitcoinmaty | FinTech | Zonky | Asociace pro kapitálový trh ČR | Konzervativní investice | Krypto | Finančník George Soros | Hodnota majetku | Bitcoiny | Boris Tomčiak | Kryptoburza | Kartel OPEC | Obchodní válka | Tržní hráči | Posilování dolaru | Spoření na důchod | Capitalinked.com | Přijetí eura | Podniky | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Diverzifikovaná portfolia | Objem obchodování | Forint | Americký S&P 500 | Turecké liry | Pokles ceny | Nákup zlata | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Posílení rublu | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Propady na akciových trzích | Finanční skupina | Stavební spoření | Navyšování zlatých rezerv | Trh s kryptoměnami | Vývoj ceny bitcoinu | Vývoj české koruny | Cena plynu | Pokles cen ropy | Roční výnos | Největší kryptoměna | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Burzy po celém světě | Nervozita na trzích | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Aktivita na trhu | Průzkum společnosti | Výkyvy na trzích | Růst zisků | Zvýšení úrokové sazby | EK | Evropská komise | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Obchodované fondy | Jednotná měna | Vstup do eurozóny | Veřejný dluh | Český miliardář | Alternativa oficiálních měn | Ceny kryptoměn | Financial Times (FT) | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Nemovitostní trh | Bitcoin ETF | Zahraniční akcie | Sazby ČNB | Švýcarská centrální banka (SNB) | Vysoké zisky | Dolarová aktiva | Aktivně řízené fondy | Řízené fondy | Petr Plecháč | Ceny zemního plynu | Mezinárodní investoři | Německé banky | Vysoký výnos | Investiční platforma Portu | Zvýšení sazeb | Přední ekonomové | Diverzifikace rizika | Vysoké zhodnocení | Klesající cena | Norská centrální banka | TradeCZ | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Finanční produkty | Statistický úřad | Ropovod | Akciový stratég | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Cena pohonných hmot | Růst cen ropy | Pokles sazeb | Nejznámější kryptoměny | Bondster | Autoinvest | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Chainalysis | Odhad růstu ekonomiky | Vyšší mzdy | Eurobarometr | Společná měna | Riziko recese | Příjmy z turistiky | Americké společnosti | Prezidentka ECB | Volný čas | Akcie a ETF | Gazprom | Capital Partners | Výprodeje na akciovém trhu | Ripple Labs | Nálada na akciových trzích | Vývoj na trzích | Pokles cen | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Situace na trzích | Recese v USA | Ředitel Patria Finance | Tomáš Jaroš | Digitální aktiva | Obava z recese | Obavy z recese | Aktuální cena akcií | Raiffeisen Bank International | Bohatí | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | Kristalina Georgievová | Čeští investoři | Růst mezd | Stříbrné mince | Stříbrná mince | Televize CNBC | Dění na trzích | PPF | Transakce s kryptoměnami | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Finanční situace | Pohonné hmoty v Česku | Snížení daní | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | Tuzemské banky | ESG | Makroekonomický výhled | Banky pro mezinárodní platby | Nízká nezaměstnanost | České nemovitosti | Společnost Deutsche Börse | Tržby v maloobchodě | Pravidla pro regulaci kryptoměn | Ochrana před inflací | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Hypotéky v Česku | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Cena akcie | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | FSB | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Investice do fondu | Hospodářské krize | Digitalizace | Střadatelé | Americké automobilky | Automobilky | Investment Management | Jana Brodani | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Analytik J&T | Peter Garnry | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Ceny benzínu | Kryptoměnová burza | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Nová prognóza ČNB | LNG | Indigo | Objem | Rijád | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zájem o investice | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Myšlenka | Hypotéza | Průměrná hodnota | Hluboká recese | Nobelovy ceny za ekonomii | Skupina ČEZ | Přijmout euro | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Firma | Ekonomiky eurozóny | Hlavní události | USDC | BAT | Radomír Jáč | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | BDI | Server CNBC | Bývalý ministr financí | Počet obchodů | Bilance | Přebytek obchodu | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Celkový objem obchodů | Negativní sentiment | Ekologie | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | Generální ředitel | PSA | Poskytovatelé úvěrů | Nejistota na trzích | Statistici | Negativní nálada | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Black Friday | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Nálada spotřebitelů | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | USDT | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Legislativa | Pohyby kurzu | Vicepremiér | Macquarie Asset Management | 5G | Investování v Česku | Finanční rezervy | FT | Růst české ekonomiky | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Zveřejněná data | Martin Stránský | Objem obchodů s kryptoměnami | Financovat | Hospodaření státu | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Petr Dufek | Průmysl | Jan Vejmělek | Radim Krejčí | Společnost ČEZ | Eva Miklášová | BNP Paribas Asset Management | Portfoliomanažer | Dividendové vyhlídky | PLN | Na burze | Propouštění | Impuls | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Ceny potravin | Být trpělivý | Rozvoj | Stavební produkce | Vlastní nemovitost | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Sociální sítě | Problémy | COPPER | Růstový impuls | NAFTA | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Počet živě narozených | Počet zemřelých | Soukromý sektor | Konzervativci | Půjčka | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Dovoz aut | Moskva | PKN Orlen | Časopis Forbes | Nord Stream | Nord Stream 2 | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Sev.en Energy | Poradce premiéra | Czech Media Invest | KKCG | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | Premiér Babiš | Energetický a průmyslový holding | Médea | České aerolinie (ČSA) | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Úroky | Konec roku | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Smartwings | Důchod | Předseda | Investujte | Modelový příklad | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | ČNB dnes | Vánoce | Šperky | Kupní síla | Automobil | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Nová sazba | FedEx | MasterCard | Americké vlády | Rychlý růst mezd | Bydlení | Uber | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Broker Consulting Martin Novák | Česká zbrojovka | EY | Ztráta | Úbytek | NERV | Počet investorů | SPD | Cena bavlny | Stratég | Propad akciových trhů | Citelné zdražování | Snižování stavů zaměstnanců | Snižování stavů | Miliardy korun | Předsevzetí | KLDR | Koruna posílila | Bridget Jonesová | Průmyslové podniky | Peking | Investiční platformy | Americký index | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Růst akciových trhů | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Američané | Návratnost | Inovace | List Financial Times | Americké dolary | O2 | Miliardy eur | Irák | Ekonomické sankce | Von der Leyenová | Budoucnost | Švýcarská vláda | Experti | Zemědělství | Rekordní maximum | Horší časy | Příjmy domácností | Poradenství | Míra inflace v ČR | Spotřební koš | Hospodaření ČNB | Zpřesněná data | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/TRY | Tržby obchodníků | Silnější koruna | Vyšší inflace | Bloky | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Silnější kurz | Zpevňování koruny | Další zpevňování koruny | Koruna sílí | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Dobré zprávy | Spotřebitel | Nájemné | Nájmy | Velké firmy | Ceny energií | Čerpání peněz z fondů EU | Čerpání peněz z fondů | Čerpání peněz | Ptačí chřipka | Předsudky | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Krach | Komunikace | HN | Francouzská vláda | Davos | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Google | WhatsApp | Trhy | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Banka UBS | Pražské burzy | Koruna oslabuje | Impérium | Většinový podíl | Jüan | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Finance Group | Finanční vzdělávání | Pravidelné investice | Důchody | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Konzultant | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Reálné peníze | Volné peníze | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Obchody | Výdaje | Správce daně | Daň z příjmu | Pesimismus | Akcie v Číně | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Švýcarská banka UBS | Akcie americké automobilky | Dodávky na trh | Tenza | Prodeje aut | Zrychlení růstu | 4fin | SEC | Rozhodování | Hrozba recese | Americké ekonomiky | Spořicí produkty | Americké banky | Průměrná cena | Zdražování ropy | Medvědi | Prodávající | Nižší daně | Lednová inflace | Růst sazeb | Valuace | KBC Asset Management | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Zvyšující se inflace | Nová data ČSÚ | Data ČSÚ | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Největší švýcarské banky | Investiční portfolia | Prudký propad | Noviny | České banky | Patrie | Cestovní kanceláře | Commonwealth Bank of Australia | Tržní úrokové sazby | Čínské banky | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Americký Fed | Cestovní ruch | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Nafta v ČR | Hospodářská politika | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Ceny nafty | Průměrné ceny nafty | Mzda v ČR | Mzda | Vzestup inflace | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Příležitost k nákupu | Výraznější impuls | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Restrikce | Vývoj na trhu | Technická recese | Prudký pokles | Poradci | Nouzový stav | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Mince | Prudké výkyvy | Tržní podmínky | Profitovat | Tencent | Opatření vlády | Solidarita | Vládní představitelé | Další vývoj | Nákupy akcií | Silný propad | Brusel | Masivní propad | Kabinet | Vratislav Jůza | Moore Czech Republic | Energetické společnosti | Generální ředitel ČEZ | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Antivirové firmy | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Tudor | Dnešní čísla | Burzy cenných papírů | Index evropských akcií | Hlavní index evropských akcií | Nákupy aktiv | Měnové podmínky | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Aktuální situace | Německý hospodářský institut | Značný pokles | Žádosti o podporu | Dopady krize | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Člen bankovní rady Aleš Michl | Rozkolísaný | Měnověpolitické operace | Prudký pokles cen | Vládní podpory | Ekologické organizace | Zásobníky | Internetový obchod | Další pokles | Valné hromady | Algoritmy | Koronavirová krize | MPO | MF | Náhrady mezd | Pravidla EU | OSVČ | Automobilka Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Páka | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Alena Schillerová | Ministryně financí | Babišova vláda | Zdraví ekonomiky | Spoření | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Ministr vnitra | Instituty | Wood&Company | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Dopady pandemie na ekonomiku | České vlády | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Dění ve světě | Křetínský | Ceny elektřiny | Živobytí | Šíření nákazy | Bulharsko | Reálné mzdy | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | MALL | Ekonomiky | Ekonomický propad | VW | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Italové | Slovensko | Slovenská centrální banka | Války | Schodek | Daniel Münich | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Invia | LTV | Růst nezaměstnanosti | Deficit veřejných financí | Letecká společnost | Závislost | Sláva | Práce | Výraznější pokles | Zelené energie | Autoprůmysl | Afrika | Údaje | DPH | Touha po rychlém zbohatnutí | Omyl | Úročení vkladů | Spotřebitelské úvěry | Radovan Vítek | Karel Komárek | Pavel Tykač | Pavel Baudiš | Marek Dospiva | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Devizové rezervy České národní banky | Velké americké banky | Propouštění zaměstnanců | Propad cen nemovitostí | CBS | Ministři | Ekonomické oživení | Nemovitosti v ČR | Chřipka | Znárodnění | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Velikonoce | Životní styl | Cena benzínu | Nákup automobilů | Jana Mücková | Celková inflace | Výpadky | Trh dluhopisů | Česká ekonomika letos | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Majitel | Úspory | Abraham van Ketwich | Eendragt maakt Magt | Statistiky | Rozvíjející se země | Růst daní | Nejvyšší deficit | Zhodnocování peněz | Geopolitická krize | Demokraté a Republikáni | Poradenské společnosti | Potravinové krize | Trade | Současný propad | Průměrný výnos | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | Sociální síť | Debata | Zahrnutí inflace | Ředitel Raiffeisen | Posílení | Grayscale | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Lucembursko | Evropské méně | SAS | Cenový propad | Cestování | 737 MAX | Pracovní síly | Liberty Ostrava | Dubnová inflace | Shell | Ekonomická realita | Sazka Group | Maloobchod | Finanční polštář | Zaměstnanci | Blízký východ | Tweet | Dopravci | Aktivní obchodování | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Finanční riziko | NMS Market Research | Petra Kopecká | Mluvčí Raiffeisenbank | Tržby maloobchodníků | Latinská Amerika | Dovoz | Vývoz | Přeshraniční obchod | Richard Siuda | Dáme Jídlo | Soudní dvůr Evropské unie | Růst zadlužení | Zadlužení | Bezpečnost | Rezervní měny | Vládní deficit | Zveřejněné údaje | Patrik Tkáč | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Toyota Motor | Oživení české ekonomiky | Ústup inflace | Omezení investic | Členské země | Dominance bitcoinu | ONE | Hlavní kryptoměny | RBI | Rekordní propad | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | Ojetiny | Postoj k riziku | Plynovod Nord Stream | Konsorcium | Alrosa | Sektor služeb | Dění na trhu | Velké peníze | Manažerka projektu | Manažerka | CL | Spekulovat | Zboží z Číny | Svaz dovozců automobilů | Zbytečné regulace | Zhodnotit své peníze | Manažeři | Zájem o hypotéky | Důvěra spotřebitelů | LMC | Lesy ČR | Biotechnologická společnost | Fischer | Spoluzakladatel | Investment management | Proti trendu | Vládní pomoc | Inflace v Turecku | OKD | JDE | Nezkušení investoři | Unie | ČR | Tempo růstu HDP | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Průraz | Podíl českých potravin | Zrušení karenční doby | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Jiří Kovařík | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Krizový plán | Soubor pravidel | Zbrojovka | Státní kasa | Ajťáci | Špatné zprávy | Nová prognóza | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Obchodovaný objem | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | Eduard Kučera | CVC Capital | Antivirus | Zvyšování mezd | Berlín | Statistiky z trhu práce | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Poptávka po zlatě | David Marášek | Nikola | Zpomalení inflace | Odraz mrtvé kočky | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nižší DPH | Investice do infrastruktury | Český investor | Prodeje automobilů | Agrofert | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Výplata | Rostoucí trend | Covid | Investiční aplikace | Vyšší daně | Restrukturalizace | Druhá vlna | Analytik Purple Trading | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Výkyvy cen | Nejlepší strategie | Majitelé firem | Vrcholoví manažeři | Sankce proti Rusku | Skupina Smartwings | Míra zisku | Český stát | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Situace na trhu práce | Pawel Borys | PFR | MAM | Ant | Zlatý index | Výrazný propad | Chorvatsko | Generace Z | Nový trend | Mladé generace | E.ON | Tolerance rizika | Zbohatnutí | Větší riziko | Zdroj příjmů | Zájem o investování | Ocenění | Šance | Druhá největší kryptoměna | Peugeot | Citroën | Úrokové sazby na hypotékách | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolaps | Celkové daňové příjmy | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Reálná hodnota | Omar Arnaout | Generální ředitel XTB | Ředitel XTB | Společnost XTB | Zotavení ekonomik | Byty v Praze | CVVM | Čeští spotřebitelé | Životní úroveň | Nižší poptávka | Bohatí lidé | Insolvence | OMV | Společnost PwC | Čínská společnost | Světové rezervní měny | Zastavení růstu | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Správci fondů | Turistický ruch | Ant Group | Indonésie | Odhad vývoje ekonomiky | Časový horizont | Inflace v červenci | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Zpomalování inflace | T-Mobile Czech Republic | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Obchodní centra | VHM | Czechoslovak Group | Analytik XTB | Online nakupování | Hnojiva | Hypotéky v ČR | Pokles tržeb | Vládní koalice | Kryptoměnový trh | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Světová rezervní měna | Snížení DPH | Vesa Equity | Finlord Boris Tomčiak | Zajištění na stáří | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Výpadek příjmů | Příliv kapitálu | Průměrné mzdy | Mzdy v ČR | Vývoj průměrné mzdy | Průměrné mzdy v ČR | Seznam Zprávy | Klimatické změny | Odborníci | Transparentnost | Zdanění | Trh s ojetinami | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Výkon ekonomiky | Přímé investice | Rezidenční nemovitosti | Nákupní centra | Budoucí vývoj | Sebekázeň | Propad cen akcií | Program Antivirus | Cena elektřiny | Elektromobily | Šéf podniku | Očekávání ČNB | Politici | Zakladatel firmy | Diverzifikovat | Zadlužení země | Ministr životního prostředí | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Etický kodex | Tuzemští obchodníci | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Tuzemské hospodářství | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Akční plán | Michal Valentík | Česká republika | Šéf centrální banky | Nejvýraznější růst | Ruské firmy | Antimonopolní úřad | Centrální banky světa | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | Allegro | Společnost Allegro | Ceny bytů | Americké měny | Výrobce letecké techniky | Americký ekonom | Michael Saylor | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Udržitelné investice | Investovat do vzdělání | Koncern | Epidemiologická situace | Embargo | Množství peněz | Pilulka Lékárny | Platby v kryptoměnách | Způsob investování | Protiepidemická opatření | Nařízení | Průměrný český investor | První obchodní den | Moneta | Odklad splátek | Miroslav Zborovský | Ombudsman klientů | Státy Evropské unie | Přebytek zahraničního obchodu | Trend oslabování | Tempo inflace | Nové zprávy | Oživení čínské ekonomiky | Celosvětová poptávka po zlatě | Akciové investování | Polská vláda | Ministr zdravotnictví | Cena bitcoinu dnes | Spotřební daň z nafty | Pasivní investování | Geco | Stock Spirits | Výdělky | Daňový balíček | Nastavení trhů | Vzorce chování | Přebytek obchodní bilance | Životní prostředí | Siemens | Deutsche Boerse | Munich | TABAK | Lego | Očkování | Antigenní testování | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | NBP | EC Investments | Vesa Equity Investment | Peníze navíc | Rychle zbohatnout | Maďarská vláda | Ceny aktiv | Plný úvazek | Předsednictví EU | Odvětví kryptoměn | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Voda | Objem obchodování s bitcoiny | Boeing 737 Max | Centrální bankéř | Stock Spirits Group | Měnový pár EUR/PLN | Inflace v Polsku | P2P | Peer-to-peer | Počasí | Růst ceny | SOLEK | Vývoj německé ekonomiky | Zvýšení ceny | Fiskální situace | Měnová situace | Holdingové společnosti | Zdravotní péče | Paušální daně | Zhoršení ratingu | Soud v USA | Rostoucí ceny ropy | Nemovitosti v Česku | Znehodnocení úspor | Evropské centrální banky | Makroekonomická analýza | SNY | MJ | Producent diamantů | Situace na trhu | Mediánová cena | Polská společnost | Očkování proti covidu | Přerozdělení bohatství | Express | Bilanční suma | Problémy s likviditou | Retailoví investoři | Mincovny | Německá koalice | Tencent Holding | Počet zahájených bytů | Dialog | Poslanci Evropského parlamentu | Nákup bitcoinu | Finanční výkonnost | Rostoucí úrokové sazby | FTX | Kov | Colt | Těžařské firmy | Inflace na Slovensku | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | Slovenská ekonomika | Růstový trend | CETIN | Zasedání turecké centrální banky | Porušení zákona | Psychologický efekt | Makroekonomický vývoj | Air | Celosvětová poptávka | Posílení české měny | Systémové riziko | Rohlik Group | PPF Telecom | Terra | Příznivé údaje | Mnoho peněz | Výrazný pohyb | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | ČSA | Fidelity | Těžby kryptoměn | CryptoQuant | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Zpravodajské události | Vývoj pandemie | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Ladislav Bartoníček | Sýrie | Poptávka po nemovitostech | Míra úspor | Martin Pohl | Makroekonomický analytik | Nejvyšší růst | Hodnota trhu kryptoměn | Globální finanční systém | EDF | Realitní fondy | Investovat do nemovitostí | Umění | Konkrétní akcie | Prudký růst cen | Klíčové centrální banky | Používání kryptoměn | GE Renewable Energy | Češi a investice | Zátěžové testy | Krypto trh | AA | Cigarety | Ceny Etherea | Nejvíce peněz | Strach z inflace | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | Pokles v produkci | ERA | Rostoucí ceny | Ministr práce | Objem transakcí | Úspěch bitcoinu | Finanční produkt | Cena emisních povolenek | Platby kartou | Čisté nákupy zlata | Čisté nákupy zlata centrálními bankami | Investice do slitků a mincí | Investice do slitků | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Obavy z růstu inflace | Situace v eurozóně | Vyšší zhodnocení | Panasonic | Francouzská společnost | Inflace v České republice | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Obchodování s povolenkami | Plán obnovy | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Prezident USA Biden | USA Biden | Ceny realit | Hlavní indikátor | Investování do cenných papírů | Malta | Turów | Těžaři | Německé společnosti | Vesa | Renáta Kellnerová | Obavy z inflace | Oslabení | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | Prodejní ceny | Průměrné ceny benzínu | MNB | XIXOIO | Kryptopeněženky | Bit.plus | Transparency International | Martin Klass | Impulzy | Hodnota kryptoměn | Finanční gramotnost Čechů | Spotřeba domácností | Zlevnění potravin | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Největší americká banka | Nůžky bohatství | Plány | Cíle | Příležitosti | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Platidlo | Primark | Gigafactory | Konkurence | Revolut | Prodej | Dan Ťok | Jednotné měny | Další kryptoměny | Zvyšování daní | Kantar | Akcionáři Monety | Nové prognózy | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | Úročené vklady | Den daňové svobody | Obchodování na trhu | Vyšší úroveň | Obchodní výsledky | Akcionáři ČEZ | Paradox | Varianty koronaviru | Thajsko | Pandemie letos | Technologie | Protipandemická opatření | Vývoje ceny | Sazby daně | Mluvčí společnosti | Egypt | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | UST | Výroční zprávy | Zvýšení produkce | Tempo zdražování | Ojeté vozy | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | Český vývoz | Rada guvernérů | Devizové rezervy ve zlatě | NortonLifeLock | Společnost Alibaba | Americký trh | CAT | Základní úrokové sazby ČNB | Americký akciový trh Nasdaq | Akciový trh Nasdaq | Přidaná hodnota kryptoměn | Přidaná hodnota | Bit.plus Martin Stránský | Inflace cen | Sledování ceny | Sledování ceny kryptoměn | Platby u obchodníků | Využití v ekonomických transakcích | Odvětví | Pokles poptávky | B Word | Kryptoaktiva | MiCA | Regulace MiCA | Divize | Flexibilita | Načasování | Správné načasování | Společnost Golden Gate | Bulharská finanční společnost | Balkán | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | HDP ve Spojených státech | Instant Research | Bilion | Štěstí | Náhoda | Letiště Praha | Thomas Schäfer | Daňový poplatník | Dřevo | Světová cena | HICP | Chování | Životní cíle | Vnímání | Logistika | Daňová přiznání | Internetové obchody | Skleníkové plyny | Úvěry na bydlení | Ceny rýže | Dovozní clo | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Analyzování | CVC Capital Partners | CVC | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Ceny v dopravě | Analytik Portu | Cena kryptoměny | Objem peněz | Ocelárny | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Dnešní kalendář | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Zahraniční společnosti | Byty | Vyšší úroky | Afghánistán | Eva Sadovská | Analytička WOOD & Company | Varšava | Tokeny | Medián | Bonusy | Berkeley | Rozbor | SpaceX | Zájem Čechů | Pořízení vlastního bydlení | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Začátečník | Analytici banky | Americká ministryně financí | Funkční období | Školení | Nedostatek čipů | Dodávky plynu do Evropy | Ranní glosa | Společnosti | Protocol | Měnové unie | Národní měny | Opatření | Shrinkflation | Smrskflace | Dna | Martin Vohánka | Tisková mluvčí Raiffeisenbank | Polská inflace | Prazdroj | Katastrofy | Výkyvy počasí | Výběr daní | Rychlý růst | Nájemní bydlení | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | NFT | Puma | Energetika | Velkoobchodní ceny elektřiny | Klenotnictví | Vodafone | Ceny plynu | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Solana | Nejdůležitější ukazatele | Česká společnost | Platforma Bondster | Anonymní vývojář | Nakamoto | Etherea | Zájem o kryptoměny | Výrobní podniky | Probinex | Pracovní den | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Arrows | BNP | Čínské regulační úřady | Podcasty | Jaroslav Haščák | Sociální demokraté | Samou | Telecom | Reorganizační plán | Úročení | Cenový šok | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Těžby Bitcoinu | Nová vláda | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Napjatá situace | Zdražování potravin | Výrobci potravin | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Pád Bohemia Energy | Vysoké ceny | Kolibřík Energie | Kryptoměnové společnosti | Složení portfolia | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | Globální pravidla | ProShares | Rossum | Rohlík.cz | Miton | Spuštění fondu | Zdravotnictví | Obilí | Kuny | Rumunsko | Pozornost | Global Payments | Retail Investor Beat | Retail Investor | Zprostředkovatelé | Index investiční gramotnosti | Fond ETF | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Joseph Stiglitz | Robert Habeck | Ruský prezident | Meta | Peněžní prostředky | Vanguard | Meta Platforms | DODO | Commonwealth Bank of Australia (CBA) | BankID | Fialova vláda | Největší tuzemský obchodník | Největší australská banka | Australská banka | Starosta New Yorku | Eric Adams | Česká národní banka (ČNB) | Orka Ventures | Ondřej Šmakal | WeDo | Úspory Čechů | Živelné katastrofy | Výnosy z devizových rezerv | Drahé energie | Velkoobchodní cena zemního plynu | Společnost | Obchodní ředitel | Další růst sazeb | Dopady inflace | Fixace úrokové sazby | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Regulační úřady | Lockdowny | TIM | Pozemky | Zdražování vody | Zdražování vody v ČR | Společnost innogy | Innogy | Změny klimatu | Omikron | Omicron | | Investiční produkt | Drahý plyn | Výhled české ekonomiky | Ekonomické teorie | Propad liry | Pumpaři | Vietnam | Propad hodnoty | Zlotý | Daňové zatížení | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | SOTIO | Meziroční míra inflace v Turecku | Míra inflace v Turecku | Úvěr na bydlení | Rozšíření | Rostoucí inflace | Arm | Prodražování staveb | Terra Luna | Terra (LUNA) | Evernym | Společnost SpaceX | Fundamentální analýzy | Spotřebitelské inflace | Letadlo | Meziroční inflace v ČR | Inflační situace | Inflační situace v ČR | CPIPG | Úpis nových akcií | Elektromobilita | Inflační spirála | Sekyra Group | Základní sazba | Bulhaři | Těžební společnost | Zlato a.s. | Konvergence | Společnost Smartwings | Infografika | Miliardy USD | Petr Lajsek | Průmyslová výroba v Maďarsku | Výroba v Maďarsku | Ministr práce a sociálních věcí | Obchod s kryptoměnami | Ruský plyn | DAO | Gate | Radek Špicar | Martin Wichterle | Tomáš Salomon | Organizace spojených národů | Francouzské energetické společnosti | Ceny domů | Průměrná míra inflace | Těžby bitcoinů | Hry | Heureka | Dáme jídlo | Nikos Balamotis | Miton C | Prusa Research | Česká kryptoměnová burza | Skupina Miton | Investiční skupina Miton | Real Estate | Reality | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Instituce | Objem prostředků | Adam Kolesa | Mallpay | CEO Mallpay | Ředitel Patria | Mallpay a Indigo | Spotřební zboží | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Snížení daně | Aareal | Atlantic BidCo | Centerbridge | Aareal Bank | Zemědělská půda | Zemědělské půdy | Sev.en | Provident Financial | Provident | Období zvýšené inflace | Glapinski | Guvernér Glapinski | Aleš Zavoral | Alza | Bytové jednotky | Invaze na Ukrajinu | Kupní cena | Decentralizace | Ruské invaze na Ukrajinu | XTB Jiří Tyleček | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Capitalinked.com Radim Dohnal | Kryptosměnárny | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Cena plynu pro evropský trh | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Sberbank CZ | Klienti Sberbank CZ | Klienti Sberbank | Motivace | Kyjev | MWh | EUR/MWh | Krize na Ukrajině | Vzdušný prostor | Filip Louženský | Velkoobchodní cena plynu | Rheinmetall | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Ruský vývoz ropy | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Raiffeisen | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Obchod s Ruskem | Pokles inflace | Jan Večerka | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Řetězce | Západní sankce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Nord Stream 1 | Silná konkurence | Dopady války na Ukrajině | Margot | Závislost na Rusku | Značné riziko | Nízké poplatky | Protiinflační kroky | Vývoj cenové hladiny | Vysoké ceny energií | Význam kryptoměn | MOL | Inflační náraz | Růst cen energií | Petr Fiala | Aktuální inflace | Ben Laidler | Správa | Online platformy | Zákonodárci | Vlastnictví | Alternativní investování | Zelenskyj | Zdražení rýže | Dovoz ruské ropy | LOGeco | Rizikovost | Rekordní inflace | Zdražování hypoték | Potravinová krize | Embargo na ruskou ropu | Sociální investiční síť | Investiční síť | Index prosperity | World Giving Index | Tereza Hrtúsová | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Ratingový výhled | Výhled České republiky | Ropovod TAL | Tereza Kaiseršotová | Hladomor | Ajay Dayal | Martin Vašek | Lukáš Ticháček | Prudká inflace | Embargo EU | Borealis | Tisíce kryptoměn | Web3 | Fintechová společnost | Atos | Daň z benzinu | Znárodnění ČEZ | ZEN | Přijetí | Ředitel ČEZ | Silné inflační tlaky | Snížení inflace | EdF | Životní náklady | Prolomení parity | Těžební gigant | Propuštění | Tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Znehodnocení | Cenu plynu | Rada pro finanční stabilitu | Globální pravidla pro regulaci kryptoměn | Cenový strop | Pravidla pro regulaci | Purple Trading Petr Lajsek | Celsius | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Úsporný tarif | Skokové posílení | Centrum | Ondřej Holoubek | Index prosperity Česka | Fotovoltaické elektrárny | Nominální růst | Prime | TradeCZ.cz | Vysoká cena elektřiny | Vlastimil Nigrin | Ceny nájmů | Ekonomický nesmysl | Objem intervencí České národní banky | Válečná daň | Udržitelnost | ČSOB Smart | Kryptoměnové firmy | Cestovat po světě | Chalupa na Vysočině | Domek u moře | Současná situace | The Merge | Energetické podniky | Objem nákupů | Investice v mobilu | Mobilní aplikace | David Moravec | Premiér Petr Fiala | Premiér Fiala | Paweł Majtkowski | Německé ekonomiky | Reálné příjmy domácností | Investiční cíle | 2bminer | Household Energy Price Index | Index HEPI | HEPI | EnAppSys | Zestátnění | Zastropování cen | Nejvyšší kontrolní úřad | Společnost S&P Global | Windfall tax | Akcioví investoři | Jiří Vévoda | Řízení financí | Řízení financí a investičních služeb | Krachy firem | Cenový strop na plyn | Holding Agrofert | Dnešní zvýšení úroků | Merge | Fenomén | Zastropování cen energií | BrikkApp | Tučné zisky | Marka | Ruské ropy | Počet dolarových milionářů | Zvýšení daně | Ekonom společnosti | Daňové škrty | Energetický trh | Plyn z Ruska | Řešení energetické krize | Boj proti inflaci | Radoslava Štěpánková | Gerald Rausnitz | Radoslava Štěpánková s rodinou | Josef Mařinec | Jan Fidler | Radim Lukeš | Michal Menšík | Petr Borkovec | Sebre | DoDo | Meopta | SUAS Group | Koh-i-noor Hardtmuth | Pro-Doma | Burza FTX | František Vinopal | Provoz jaderných elektráren | Rating Česka | Vlna inflace | Realitní bublina | Pokles cen nemovitostí | Nový premiér | Obchodovat s kryptoměnami | Zpracovatelé masa | Drahé uhlí | Společnost BrikkApp | WebMedea | WebMedea services | David Trojan | Investiční alkohol | Mikroinvestování | Vývoj zájmu o investování | Investiční komodity | Lukáš Raška | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | FTT | Sam Bankman-Fried | Alameda Research | Bankman-Fried | Gen Digital | GEN | Three Arrows Capital | Novinky | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Alameda | Tržní ekonomiky | Polské veřejné finance | Kryptoburzy FTX | Bezpečný výnos | Investice do zemědělských pozemků | Ingredience | Krach kryptoburzy FTX | Krach kryptoburzy | Pád FTX | Tomáš Kacerovský | Wood&Company Tomáš Kacerovský | Bali | Průmyslové firmy | Obchodní řetězce | CZ | Pokles reálných mezd | Rafinerie | Budapešť | Světová potravinová krize | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Hodnocení akcií | Obrovské peníze | Analýza XTB | Martin Maršovský | Finmex Academy | Finmex | Manažer Finmex | Pověst | Financial stability board | Jakub Valníček | Portu Jakub Valníček | Diverzifikace při investování | Západní země | Mzdy v Česku | Podstoupení rizika | Výrobce sportovních vozů | Zrušení zastropování cen | Anna Stupnytska | Marco Willner | Maya Bhandariová | Legg Mason ClearBridge Infrastructure Value | Franklin Templeton Investments | Vladek Krámek | BCPP Petr Koblic | Šéf BCPP | René Rohan | Tomáš Trávníček | Martin Kujal | Zajímavé investiční příležitosti | Alice Humlová | CUM ARTE | Frakční akcie | Comfort Finance | Školení Finmex academy | Školení Finmex | Propad do chudoby | Aktuální situace v Česku | Střední třída | Průměrný zaměstnanec | Manažer Finmex Academy | Hlavní manažer | Bankovní rady ČNB | Domácí akcie | Začínající investoři | Comfort Finance Group | Petr Beneš | Laureát Nobelovy ceny | Optimism bias | Rozdělení Československa | Cenový růst | Zájem o virtuální lidi | Virtuální lidi | Akcie Atos | Výběr spotřební daně | Skandály | Vesmírná společnost | Zavedení embarga | Teplé počasí | Výroba elektřiny | Globalizace | Silná koruna | Eurové příjmy | Eurové úvěry | Reálné spotřeby domácností | Náklady spojené s bydlením | Nezávislé měnové politiky | OCI | SatoshiLabs | Nejvyšší inflace | Pasivně spravované | Aktivně spravované | Vládní dluh | Nové příležitosti | Investiční cíl | Strategie fondů | Nákup nemovitosti | Zestátnění ČEZ | Média | Dovoz zlata | Dovoz zlata do České republiky | Internetové bankovnictví | Ženy | Signature Bank | Daňoví poplatníci | Vklady | Sport | Heraeus | Krachy bank | PacWest Bancorp | PacWest | Bancorp | Miliardy švýcarských franků | Americký regulátor | Válka | Typ investorů | Nielsen | Výzkumná agentura Nielsen | Výzkumná agentura | Agentura Nielsen | Nákup vlastního bydlení | Nejbohatší Češi | Čeští dolaroví milionáři | Dolaroví milionáři | Wealth Report 2022 | Wealth Report | Proinflační faktor | Práce v Německu | Spojení | Vyšší ceny | Veřejné zadlužení | Komisí pro cenné papíry a burzy | Asie | Nejbohatší v ČR | Renáta Kellnerová s rodinou | Michal Strnad | CSG | Zbrojní průmysl | Překážky | Platba | Nespokojenost | Společnost Fedex | Dceřiné společnosti | Vysoké úrokové sazby | Portu Crypto | Dlouhodobost | Krize v USA | Bankovní účty | Závazek | Spotřební daně na cigarety | Daně na cigarety | Data společnosti | Spokojenost | Splácení hypotéky | Martin Luňáček | Alternativa klasických fondů | ETF (Exchange Traded Funds) | Investiční gramotnost | Investiční gramotnost Čechů | Ředitel investiční platformy | Ředitel investiční platformy Portu | Objem podílových fondů | Jak se daří investičním fondům | První investiční fond | Fondový byznys | Nové investice | Světový den investičních fondů | Světový den | Den investičních fondů | Regulace kryptoměnových trhů | Pravidla regulace | Rychlost | Nový produkt od XTB | Produkt od XTB | Statistiky XTB | Vstupní bariéry | Součet Frakčních akcií | Investování dostupnější | XTB zavádí změny | Data XTB | Zavedení Frakčních akcií | Pavel Klema | CEO platformy Bondster | P2P/P2B | Obliba P2P/P2B investic | Poučení z krize | Fintech Čechy láká | Zakladatel | Magdaléna Frouzová | Zastoupení Evropské komise | Zastoupení Evropské komise v ČR | Ztráty peněz | Zhoršení ratingu Francie | Britská společnost Arm | Společnost Arm | Akcie amerických regionálních bank | Pozitivní signál | Bohatí Češi | Nedostatek financí | Petr Kymlička | Vysoké příjmy | Litva | Vládní konsolidační balíček | Konsolidační balíček | Den matek | Spořit a investovat | Velké problémy | Vlastní bydlení | Vice | Pravidla regulace trhů | Regulace trhů | Regulace trhů s kryptoměnami | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Markets in Crypto Assets | MiCA (Markets in Crypto Assets) | Navýšení dluhového stropu | Kolísání kurzu | Úvěrování | Transparentní | Levice | BTC Prague | Martin Kuchař | Legendy kryptosvěta | The Bitcoin Standard | Bitcoin Standard | Francouz Saifedean Ammous | Bitcoin pro všechny | Pavol Rusnák | Automatizace | Capgemini | Hafize Gaye Erkanová | Erkanová | ARM | Mladší generace | Pojištění k důchodu | Úspory pro děti | Výdaje v důchodu | Plány na důchod | Důstojné stáří | Pokles životní úrovně | Michal Straka | Analytik agentury Ipsos | Petr Čížek | INVESTIKA | Spoření a investice | Spoření a investice na penzi | Investice na penzi | Bitcoinový fond ETF | Offline Štěpána Křečka | BHS expres | Úvěry v eurech | Firemní úvěry | Firemní úvěry v eurech | Ekonom BH Securities | Hlavní ekonom BH Securities | Navýšení sazeb | Kontroly na úvěry | Eurový úvěr | Platby na eura | Eurový příjem | Kurzová rizika | Kolaps HDP | Tlak na růst inflace | Mzdová spirála | Cenově mzdová spirála | Tlaky na růst mezd | Platy státních zaměstnanců | Mzdově-inflační spirála | Úsporný balíček | Vládní úsporný balíček | Obsluha státního dluhu | Vyhozené peníze | Škrtání dotací | Financování státního dluhu | Ochránit úspory | Hodnota realit | Peníze do bank | Myšlenkové schéma | Slevy oproti nabídkové ceně | Sazby na hypotékách | Výhodný nákup | Dotovaná sazba | Reálné příjmy obyvatelstva | Příjmy obyvatelstva | Reálné příjmy | Nakupovat nemovitosti | Chuť nakupovat nemovitosti | Sazby na dluhopisech | Dluhopisové investice | Příležitost vstoupit na trh | Nárůst cen energií | Skokový nárůst cen energií | Závislost na Rusku v oblasti energií | Problém s dodávkami plynu | Nedostatek plynu | Drahá elektřina | Jak se stanovuje cena elektřiny | Krize na energetickém trhu | Plovoucí LNG terminály | LNG terminály | Pevné terminály | Navyšování mezd | Zavádění odvodů na zaměstnance | Zavádění odvodů | Odvody | Severní křídlo | Inflační vlna | Karel Šulc | Environmental, Social a Governance | Objem obchodů s kryptem | Finanční podmínky | Journal of International Money and Finance | Jak investují Češi
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | Cena | ROCE | Trading

Předchozí klíčová slova

Český Svaz dovozců automobilů
Český trader
Český trh práce
Český trh se vzácnými mincemi
Český venture kapitálový fond
Český veřejný dluh
Český výrobní sektor
Český vývoz
Český zlatý poklad
Česmad Bohemia

Následující klíčová slova

Češi a investice
Čeští bitcoineři
Čeští centrální bankéři
Čeští dolaroví milionáři
Čeští ekonomové
Čeští exportéři
Čeští investoři
Čeští majitelé firem
Čeští miliardáři
Čeští podnikatelé
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB Ondřej Hartman
Potvrďte prosím... Zavřít