Čtvrtek 18. července 2024 03:55
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani

Non-Farm Payrolls

img

Plán obchodování EUR/USD na 8. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.07.2024 Navzdory silným makroekonomickým údajům a projevu prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagarde dokázal měnový pár EUR/USD překonat pouze 43 pipsů volatility. A k tomu došlo během pěti minut, kdy byly v USA zveřejněny zprávy Non-Farm Payrolls a o nezaměstnanosti. Obě zprávy se ukázaly být slabší, než se předpokládalo, což mohlo vyvolat nový pokles dolaru. Celkově dolar sice klesl, ale celková intradenní volatilita, stejně jako předtím, nebyla nic moc. Neustále připomínáme skutečnost, že pár vykazuje velmi slabé pohyby, protože to je v tuto chvíli to hlavní. Proto můžeme vyvodit dva závěry. Zaprvé, i obchody v 5minutovém časovém rámci mohou zůstat otevřené po dobu 2–3 dnů. Zadruhé, v tuto chvíli je nesmírně obtížné počítat s vysokými zisky a pár ani nemusí vytvářet signály každý den, ačkoli mluvíme o nejnižším časovém rámci.
img

BREAKING: NFP v USA vyššia ako sa očakávalo, ale nezamestnanosť rastie📊US500 rastie

05.07.2024 Futures na americké krátkodobé úrokové sazby zvrátily dřívější ztráty a nyní jsou převážně v plusu oproti stavu před zprávou NFP. Americký dolar klesá, protože údaje ukázaly vyšší míru nezaměstnanosti, nižší změnu zaměstnanosti v soukromém sektoru a nečekaný pokles změny zaměstnanosti ve zpracovatelském průmyslu. Americký dolar mírně klesá a Wall Street vnímá dnešní zprávu jako poměrně holubičí, a to i přes mírně vyšší než očekávanou změnu Non-Farm Payrolls. Obchodníci s americkými sazbovými futures prozatím oceňují mírně vyšší šanci na zářijové snížení sazeb Fedu.
img

Ekonomický kalendář: Zpráva NFP v USA v centru pozornosti trhu

05.07.2024 Sentiment na evropských burzách je dnes pozitivní a benchmarky následují Wall Street, kde kontrakty dnes zaznamenaly zisky. Investoři si ze středečních slabých údajů ISM ve službách odnesli holubičí signál, který dodal přesvědčení hraničící s jistotou ohledně uvolnění politiky Fedu na podzim. Nálada na akciových trzích rostla společně s trhem dluhopisů, přičemž palivem pro růst byly vždy největší americké technologické společnosti, k jejichž silným ziskům se v posledních dnech přidala i Tesla. Dnes dostane akciový trh další důvod k velké reakci, ve 14:30 bude zveřejněna změna zaměstnanosti mimo zemědělský sektor (NFP) v USA. To bude zároveň nejdůležitější publikace o aktuálním stavu amerického trhu práce v červnu.
img

Ranní shrnutí (05.07.2024)

05.07.2024 Včerejší seance byla při absenci Wall Street ve znamení zisků hlavních evropských indexů, které navázaly na rekordní středeční uzavření amerických indexů, a zisků hlavních asijských benchmarků, kde je stále patrná slabost Číny. Také dnes se kontrakty amerických indexů obchodují mírně výše před důležitými údaji z amerického trhu práce Non-Farm Payrolls, které jsou naplánovány na 14:30.
img

Euro vystupuje z politiky

04.07.2024 Euro sebevědomě směřuje k dříve oznámenému cíli 1,08 USD, a to navzdory pokračující politické nejistotě ve Francii, zpomalení růstu evropských spotřebitelských cen a prohlášení člena Rady guvernérů Gediminase Simkuse, že ECB v roce 2024 ještě dvakrát sníží depozitní sazbu. Investoři začínají oceňovat oslabení amerického dolaru v souvislosti s pokračujícími znepokojivými signály z americké ekonomiky a připraveností představitelů FOMC zaujmout holubičí postoj.
C:\fakepath\trader-03072024.jpg

Ostrý začátek prázdnin na trzích

03.07.2024 Ve školách již po rozdání vysvědčení nastal dvouměsíční klid. Mezi investory však žádná okurková sezóna nezačíná. Ke standardní smršti makroekonomických dat ze začátku měsíce totiž přibývají další kurzotvorné události.
img

EUR/USD. Přehled vývoje během týdne. Údaje ISM, evropská inflace, Powellův projev a údaje o vývoji Non-farm Payrolls

02.07.2024 Už je tady červenec, což znamená, že budou konečně zveřejněny klíčové makroekonomické ukazatele za červen. První týden v měsíci bývá zpravidla nejvíce "nabitý" a plný událostí (s výjimkou ledna). Ani první červencový týden není výjimkou. Posuďte sami: indexy ISM, klíčové údaje z amerického trhu práce a zápis z jednání Federálního rezervního systému.
C:\fakepath\trader-fintokei-21062024.png

Trader měsíce: Trading samurai Yusuke z Japonska

21.06.2024 Jak to vypadá, když japonský trader obchoduje s precizností, odhodláním a kázní samuraje? A v čem obchodují jinak Japonci od Čechů či Slováků? To si povíme v dnešním článku.
img

Dolar může změnit směr

11.06.2024 Údaje z amerického trhu práce za květen se ukázaly jako výrazně nečekané - počet zaměstnanců mimo zemědělství v USA v květnu vzrostl o 272 000 (prognóza byla +185 000), průměrný hodinový výdělek se zvýšil o 0,4 % (předchozí měsíc +0,2 %) a pracovní síla klesla o 250 000. V důsledku toho prudce vzrostly výnosy a dolar vůči všem hlavním světovým měnám výrazně posílil.
img

Stříbro získalo 3,5 % a odrazilo se na 31 dolarů na pozadí slabších údajů z amerického trhu práce

06.06.2024 Dnes vidíme, že futures na stříbro rostou o více než 3,5 %, a důvod vidíme v některých „holubičích“ datech a tržním klimatu. Včera Bank of Canada, dnes Evropská centrální banka a Danmarks National Bank uvolnily politiku mírným snížením sazeb. Na tato rozhodnutí se čekalo, ale situace vypadá spíše holubičí, protože také americký Federální rezervní systém může v souvislosti se slabšími údaji z amerického trhu práce zaznamenat určitý holubičí tlak.
img

USD zažívá den X

06.05.2024 Očekávané údaje o počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor mohou ukázat, že americká ekonomika minulý měsíc vytvořila 243 tis. nových pracovních míst. Toto číslo je výrazně nižší než 303 tis. pracovních míst vytvořených v březnu, což by mohlo naznačovat zpomalení růstu počtu pracovních míst.
img

Klíčové události 3. května: fundamentální analýza pro začátečníky

03.05.2024 V pátek je nabídka makroekonomických událostí poměrně bohatá. Začněme zprávami z USA, protože mohou být pro americký dolar klíčové. Dolar byl během posledních několika týdnů pod tlakem trhu. Situaci nepomohlo ani nedávné zasedání FOMC, které podle našeho názoru nebylo holubičí. Tento týden mohl dolar posílit, ale nepodařilo se mu to. Dnešek je proto pro dolar poslední šancí situaci zvrátit. Pokud dnešní zprávy o Non-Farm Payrolls, nezaměstnanosti, mzdách a ISM indexu podnikatelské aktivity dopadnou hůře, než se předpokládalo, pak oba instrumenty budou pokračovat v korekci směrem vzhůru a dolar může napříč trhem dále oslabovat. V Evropské unii a ve Spojeném království nejsou na dnešek naplánovány žádné důležité zprávy.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 11. dubna 2024

11.04.2024 Také měnový pár GBP/USD vykázal ve středu výrazný pokles. Nezapomeňme, že volatilita měnového páru GBP/USD je nízká již několik měsíců v řadě, takže včerejší pohyb o 200 bodů vypadá ohromně. V současné době se však na technickém obrazu páru nic zásadního nezměnilo.
img

EUR/USD Týdenní přehled: inflace a zase ta inflace

11.03.2024 Na konci minulého týdne se pár EUR/USD usadil v rámci 9. čísla, ale zaváhal, zda má zaútočit na 10. cenovou hladinu. Signály z úst šéfa Federálního rezervního systému a smíšené údaje Non-Farm Payrolls pomohly obchodníkům EUR/USD posunout cenové rozpětí, které je předběžně ohraničeno úrovněmi 1,0920 až 1,0990. K průlomu je však zapotřebí silný impuls, neboť úroveň 1,1000 je pevnou hladinou rezistence, tedy významným cílem. V této souvislosti bude hrát rozhodující roli nadcházející týden. V závislosti na jeho výsledku si býci buď udrží svou převahu a upevní se kolem 10. hodnoty, nebo znovu získají iniciativu prodávající a stáhnou pár zpět k 8. hodnotě. V nadcházejících dnech se pozornost zaměří na zprávy o inflaci v USA.
img

Výhled pro GBP/USD na 8. března. Libra pokračuje v růstu

08.03.2024 GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval na vyšší úrovni. Volatilita byla opět nízká, ale pár i tak pokryl rozpětí 70–80 pipsů. Pamatujte, že 80 pipsů pro britskou libru není mnoho, ale alespoň se nepotýkáme s flat trhem. Na konci dne se pár ocitl poblíž horní hranice bočního kanálu, kde se obchoduje již více než tři měsíce. Na 24hodinovém časovém rámci pár opět otestoval Fibonacciho úroveň 61,8 %. Logicky bychom měl být svědky odrazu od této úrovně, ale trh je natolik býčí, že by nebylo překvapením, kdyby pár tuto hranici překonal a dokonce obnovil růstový trend.
img

Obchodní signály pro měnový pár GBP/USD na 8.–11. března 2024: prodávejte pod 1,2817 (6/8 Murray – 21 SMA)

08.03.2024 Britská libra se obchoduje kolem 6/8 Murray na 1,2817 a v rámci rostoucího trendového kanálu, který se formuje od 29. února. Včera GBP/USD rostl a dosáhl silné rezistence kolem 6/8 Murray a v příštích několika hodinách pravděpodobně dojde k technické korekci s cílem na 5/8 Murray nacházejícím se na úrovni 1,2756.
img

Obchodní signály pro GBP/USD 7.–8. března 2024: prodávejte pod 1,2770 (5/8 Murray – 21 SMA)

07.03.2024 Na začátku americké seance se britská libra (GBP/USD) obchoduje na úrovni kolem 1,2751, tedy pod úrovní 5/8 Murray, a uvnitř rostoucího trendového kanálu, který se formuje od 13. února. GBP testuje vrchol rostoucího trendového kanálu kolem 1,2755 a očekává se, že v příštích hodinách narazí na silné odmítnutí, což bychom mohli vnímat jako příležitost k prodeji.
img

Je bublina obklopující index S&P 500 připravena brzy prasknout?

07.03.2024 Vzhledem k tomu, že index S&P 500 vzrostl od listopadu o 25 %, čímž dosáhl svého patnáctého historického maxima od začátku roku, a kapitalizace akciového trhu vzrostla za čtyři měsíce o 8 bil. USD, klademe si otázku, zda se jedná o bublinu. To si myslí banka JP Morgan. Banka Goldman Sachs se naopak domnívá, že rally akciových indexů se opírá o pevné základy, a zvýšila svou prognózu pro konec roku na 5 200 bodů. Jednoduše proto, že předchozí odhad 5 100 byl již překonán. Bank of America předpovídá hodnotu 5 400.
img

Gold continues its record-breaking streak as Powell hints at potential rate cuts

07.03.2024 Gold prices continued their upward momentum, reaching an all-time high on Thursday. This surge came after comments from Federal Reserve Chair Jerome Powell fueled expectations for lower U.S. interest rates this year.
img

Přehled a analýza měnového páru EUR/USD: konsolidace před zveřejněním údajů z USA

06.03.2024 Měnový pár EUR/USD zůstává již druhý den po sobě v konsolidaci a udržuje úzké rozpětí kolem 1,08399–1,08752. Včera, na pozadí mírného oslabení amerického dolaru způsobeného zveřejněním neuspokojivých výsledků indexu podnikatelské aktivity mimo zpracovatelský sektor ISM, spotové ceny mírně vzrostly, ačkoli dynamika zpomalila nad týdenním maximem kolem 1,0875.
img

EUR/USD přešlapuje na místě

05.03.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí zahájil obchodní týden pokusem usadit se nad hladinou střednědobé rezistence na úrovni 1,0840 (linie Tenkan-sen na denním grafu a zároveň střední linie indikátoru Bollingerova pásma na týdenním časovém rámci), a to na pozadí relativně klidného ekonomického kalendáře.
img

EUR/USD. Dolar je zpátky na dobré cestě. Co nám prozradila nejnovější zpráva?

14.02.2024 Dolar je zpátky na vrcholu. Zpráva o inflaci v USA se postavila na stranu dolarových býků, což prodávajícím umožnilo zatlačit pár k úrovni 1,7. Lednová inflace však nezrychlila, naopak v meziročním srovnání zpomalila. V podstatě proto pár na zprávu reaguje poněkud zdrženlivě.
img

EUR/USD. Medvědí útok byl neúspěšný. Co bude dál?

02.02.2024 Prodávající měnového páru EUR/USD nedokázali využít výsledky lednového zasedání FOMC, které de facto podpořily americkou měnu. Útok na úroveň 1,07 byl neúspěšný, v podstatě okamžitě po jeho zahájení – ve čtvrtek se pár vrátil nad cíl 1,0800, což odráží slabou pozici medvědů na EUR/USD. Zveřejněná zpráva o inflaci v eurozóně pouze přilila olej do ohně rozporuplného fundamentálního obrazu. Údaje se nacházely v "zelených" číslech, ale ve skutečnosti za sebou zanechala více otázek než odpovědí. Obchodníci páru EUR/USD jsou zjevně znechuceni současnou situací, takže se de facto pouze drží nad úrovní 1.08. V takových podmínkách vypadají jak nákupy, tak prodeje stejně rizikově.
img

Klíčové události 31. ledna: fundamentální analýza pro začátečníky

31.01.2024 Ve středu se odehraje velké množství makroekonomických událostí, ale oba měnové páry momentálně vykazují pohybový pattern, který vyvolává pochyby o výrazném vlivu těchto zpráv. V centru pozornosti bude německá ekonomika. Je třeba vzít v úvahu údaje o inflaci, maloobchodních tržbách a nezaměstnanosti. Za nejdůležitější je samozřejmě považována zpráva o inflaci. Ve Spojeném království nic zajímavého nebude. Co se týká programu v USA, bude zveřejněna důležitá zpráva ADP (obdoba non-farm payrolls) a proběhne zasedání FOMC, kterému se budeme věnovat níže.
img

Forex: Německá inflace vlivem nižší srovnávací základny výrazně zrychlí

04.01.2024 Pozornost dnes bude upřena zejména na první odhad německé inflace za prosinec, který bude zítra následovat odhad za celou eurozónu. Německá inflace podle nás v meziročním harmonizovaném vyjádření zrychlila z 2,3 % na 4,0 %. Důvodem však z velké části byl čistě statistický efekt související s loňskou pomocí německé vlády domácnostem čelícím vysokým platbám za energie.
img

GBP/USD. Co je s librou?

03.01.2024 Pár GBP/USD se propadl a vytvořil nová lokální minima. Medvědi v jednu chvíli stlačili cenu pod support 1,2650 (střední linie indikátoru Bollingerova pásma, která v denním časovém rámci odpovídá linii Kijun-sen) a sebevědomě směřují ke značce 26. Hnací silou poklesu je greenback, který na začátku úterní seance výrazně posílil na celém trhu. Dolarový index dosáhl nejvyšší úrovně za téměř dva týdny, protože odrážel větší zájem obchodníků o americkou měnu.
img

Ekonomický kalendář: Všechny oči se upírají na zprávu o NFP v USA

08.12.2023 Po smíšené asijské seanci, ale skvělé včerejší seanci na Wall Street, otevřely evropské akciové trhy v poslední den týdne výše v očekávání americké zprávy NFP (14:30). Pravděpodobný údaj nižší, než se předpokládalo, by utvrdil trh v přesvědčení, že Fed v příštím roce změkne a sníží sazby rychleji a více, než naznačuje současná komunikační linie, což by oslabilo dolar. Mezitím Wall Street očekává vyšší než předchozí údaj o změně zaměstnanosti v nezemědělském sektoru USA. Makroúdaje zveřejněné dříve během asijské seance se týkaly především Japonska, kde revize HDP přinesla pokles o 0,7 % M/M oproti 0,5% poklesu v prvním čtení. Tržby z průmyslové výroby na Novém Zélandu poklesly o 2,7 % R/R oproti 2,9% růstu v předchozím měsíci.
img

Denní shrnutí: JPY výrazně posiluje. Wall Street očekává zprávu NFP v dobré náladě

07.12.2023 Akciový trh v Evropě zakončil dnešní seanci ve slabším rozpoložení. Německý "bluechip" DAX ztratil pouze 0,16 %, ale sleva na indexy ve Španělsku, Itálii nebo Portugalsku dosáhla 0,6-1,2 %.
img

Forex: Fed ponechá sazby beze změny

01.11.2023 Klíčovou událostí dnešního dne bude zasedání americké centrální banky. Ta ale s největší pravděpodobností ponechá sazby beze změny. Na stávající úrovni podle našeho odhadu zůstanou až do druhého čtvrtletí příštího roku, kdy čekáme jejich první snížení. Z dat bude zveřejněn ADP report mapující počet nově vytvořených míst v soukromém sektoru. Ten by měl podle tržního konsensu oproti září vykázat vyšší počet. Mírně by se měl zlepšit i index ISM z amerického průmyslu, ačkoli stále zůstane pod 50bodovu hranicí. Hluboko pod ní bude zřejmě i říjnový český PMI. I jeho ale čeká podle našeho odhadu zlepšení.
img

Graf dne: USDCAD (01.09.2023)

01.09.2023 USD/CAD je jedním z měnových párů, které dnes v brzkých odpoledních hodinách mohou zaznamenat větší volatilitu. Ve 13:30 SEČ totiž budou zveřejněny dvě klíčové zprávy - americká NFP zpráva za srpen a kanadská zpráva o HDP za 2. čtvrtletí 2023. Zpráva o zaměstnanosti v USA bude samozřejmě přitahovat větší pozornost než údaje z Kanady.
img

Ekonomický kalendář: Zpráva NFP v centru pozornosti

01.09.2023 Futures na evropské indexy naznačují víceméně bezvýrazné otevření evropské peněžní seance, přičemž futures na DAX (DE30) vymazaly noční odraz a stáhly se pod hranici 16 000 bodů. Stalo se tak po dnešní optimistické asijské seanci, během níž většina regionálních indexů posílila. Čínský jüan posílil poté, co PBoC oznámila snížení sazby devizových rezerv a čínský výrobní index PMI se v srpnu vyšplhal zpět do oblasti expanze.
img

Přehled páru EUR/USD na 31. 8. 2023. Inflace v EU může dále podpořit euro

31.08.2023 Ve středu pokračoval měnový pár EUR/USD ve vzestupném pohybu. Připomeňme si, že cena se o den dříve ustálila nad klouzavým průměrem, což byl důvod k předpokladu, že nastane změna trendu. Jen pro připomenutí, my jsme o víkendu také hovořili o možné korekci tento týden. Důvod je jednoduchý, tento týden bude zveřejněno mnoho skutečně důležitých statistik a reakce trhu může být nepředvídatelná. Je proto nemožné předpovídat pohyb páru nebo říci, že by dolar měl pokračovat ve svém růstu v rámci 1,5měsíčního trendu. Jak vidíme, první tři významné zprávy v USA tento týden selhaly, což vyvíjelo silný tlak na americkou měnu.
img

BREAKING: EURUSD po další silné zprávě NFP roste!

04.08.2023 Non-farm payrolls: (dříve 209 tis.): 187 tis. oproti očekávaným 200 tis. Míra nezaměstnanosti: 3,5 % oproti očekávaným 3,6 % (dříve 3,6 %).
img

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 4.–6. srpna 2023: nakupujte nad 1 928 – 1 924 USD (61,8 % – Murray 6/8)

04.08.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku evropské seance obchoduje na ceně 1 935,59 USD kolem úrovně Fibonacciho retracementu 61,8 % a pod Murray 6/8 (1 937). Vidíme konsolidaci, která je známkou silného pohybu před americkými nonfarms za červenec.
img

Forex: Úrokové sazby ČNB zůstanou i dnes beze změny

03.08.2023 Na korunovém trhu dnes bude v centru pozornosti zasedání ČNB. Od té je široce očekáváno, že ponechá úrokové sazby opět beze změny. Jejich první snížení čekáme až v únoru příštího roku. Na programu je dnes také zasedání anglické centrální banky (BoE). Ta by měla podle nás zvýšit úrokové sazby o 25 bb. Z hlediska nově zveřejněných dat budou finanční trhy sledovat především ta z USA. Zde budou zveřejněny tovární objednávky za červen, červencový ISM z oblasti služeb, a také pravidelné týdenní počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti.
img

Forex: Silná čísla z amerického trhu práce

02.08.2023 Počet nově vytvořených pracovních míst byl podle ADP reportu v USA výrazně vyšší, než se čekalo. V tamním soukromém sektoru vzniklo v červenci 324 tis. nových pracovních míst oproti očekávaným 190 tis. Ve srovnání s červnem (497 tis.) se ale i tak počet nově vytvořených pracovních míst snížil. Pozornost trhů teď bude směřovat především na páteční oficiální čísla z nezemědělského sektoru. V souladu s dnešními daty očekáváme, že non-farm payrolls ukáží na zpomalení růstu zaměstnanosti, avšak pouze v mírném rozsahu. Čekáme, že počet nově vytvořených pracovních míst se v nezemědělském sektoru snížil z červnových 209 tis. na 190 tis. v červenci. To by sice byl nejnižší údaj od prosince 2020, s ohledem na úroveň zaměstnanosti by se však stále jednalo o poměrně vysoké číslo. Míra nezaměstnanosti by v důsledku toho měla klesnout z 3,6 % na 3,5 %. Zdrojem nových pracovních míst by měl nadále zůstat hlavně sektor služeb.
img

Forex: Americký trh práce zůstává nadále napjatý

02.08.2023 Dnešek nabídne pouze americký ADP report o vývoji tamní zaměstnanosti za červenec. Podle očekávání trhu by měl ukázat na to, že k tvorbě nových pracovních míst docházelo ve výrazně menší míře. Finanční trh však ve vztahu k tomu bude vyhlížet především oficiální statistiky z nezemědělského sektoru, které budou zveřejněny v pátek. Zpomalení růstu zaměstnanosti sice čekáme, avšak pouze v mírném rozsahu. Americký trh práce podle našeho hodnocení nadále vykazuje známky napjatosti.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 31.07.2023

31.07.2023 Během minulého týdne burzy posilovaly. S&P 500 přidal 0,7 %, a nachází se na nejsilnějších úrovních od loňského března. Stoxx Europe 600 posílil o 1,0 %. VIX opět propadnul na úroveň okolo 13 bodů. Růst lze jen obtížně vysvětlit fundamentálními faktory – investoři přehnaně reagují na mírné zpomalování inflačních čísel. Jako určitý povzbudivý faktor funguje i probíhající výsledková sezóna. Lze konstatovat, že se akcie stále obchodují na euforických úrovních a určitá korekce je proto velmi pravděpodobná.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.07.2023

10.07.2023 Během minulého týdne burzy zkorigovaly. S&P 500 odepsal 1,2 %, stále se však nachází na nejsilnějších úrovních od loňského března. Stoxx Europe 600 odepsal o 3,1 %. Opět jde spíše o korekci předchozí euforie. VIX se přiblížil hranici 15 bodů. Bezprostředním spouštěčem korekce byly některá data z US trhu práce, nicméně payrolls zabránily razantnějšímu propadu. Lze konstatovat, že se akcie stále obchodují na euforických úrovních a určitá korekce je proto velmi pravděpodobná.
img

Ekonomický kalendár: Údaje o zamestnanosti v centre pozornosti!

07.07.2023 Futures na európske akciové trhy naznačujú, že hlavné blue chips indexy z európskeho kontinentu dnes otvoria plynulo alebo mierne vyššie. Zdá sa, že trhy sa po včerajšom výpredaji, ktorý vyvolali solídne údaje z USA, upokojili. Nemožno však vylúčiť obnovenie poklesu, ak aj správa o NFP v USA o 14:30 CET vykáže silný rast zamestnanosti, ako to včera urobila správa ADP. Okrem údajov o zamestnanosti v USA bude obchodníkom ponúknutá aj správa o zamestnanosti z Kanady, takisto o 14:30 CET, takže USDCAD môže v tomto čase zaznamenať divoké pohyby. Obchodníci s komoditami sa zamerajú na správu EIA o zásobách zemného plynu v USA.
img

💲 USD klesá před zveřejněním NFP

02.06.2023 Klíčovou makroekonomickou zprávou dne je květnová zpráva NFP. Očekává se, že údaje o zaměstnanosti v USA, jejichž zveřejnění je naplánováno na dnešních 14:30, ukáží nárůst počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor v USA o 190 tis. Včera zveřejněná zpráva ADP o zaměstnanosti naznačila masivní nárůst zaměstnanosti v USA o 278 tis. osob. Za zmínku stojí, že rozpětí odhadů 78 ekonomů oslovených agenturou Bloomberg je 100 - 252 tisíc, což znamená, že ani jeden z nich neočekává, že NFP bude tak silný jako ADP. Je však třeba poznamenat, že ani u ADP se neočekával tak silný výsledek, přičemž odhady ekonomů se pohybovaly v rozmezí 125-250 tis.
img

Zlato reaguje na vyšší pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb Fedu

02.06.2023 Silný růst počtu pracovních míst v USA za květen znamená, že zvýšení sazeb Fedu během příštích dvou zasedání je stále na stole. V současné době trh počítá se zvýšením sazeb v červenci o 22 bazických bodů.
img

Ekonomický kalendář: Dnes data NFP!

02.06.2023 Futures na evropské indexy dnes ukazují na vyšší otevření evropské hotovostní seance. Německé futures na DAX (DE30) flirtují s hranicí 16 000 bodů před otevřením seance. Ekonomický kalendář na dnešek je téměř prázdný. Je však naplánováno jedno vydání a to je jistě pozoruhodné - zpráva US NFP za květen. Včera zveřejněná data ADP ukázala mnohem vyšší nárůst zaměstnanosti, než se očekávalo, a obchodníci netrpělivě čekají, zda to potvrdí oficiální údaje. Zatímco silná zpráva o NFP by dala Fedu důvody, aby pokračoval ve zvyšování sazeb na červnovém zasedání, nedávné komentáře členů Fedu, jako Harkera nebo Jeffersona, naznačují, že FOMC může zůstat na místě, i když příchozí data budou nadále pozitivně překvapovat.
img

Oil rises after US officials reach a debt agreement

29.05.2023 Oil prices rose on Monday after US leaders reached a tentative agreement on the debt ceiling. It could avert a default by the world’s biggest economy and oil consumer, even as fears of further interest rate rises curbed gains.
img

🔼 US500 si před NFP připisuje 0,6 %

05.05.2023 Takové klíčové události, jako jsou rozhodnutí FOMC nebo ECB, jsou již za námi a nedokázaly na trzích vzbudit optimismus. Navíc chuť k riziku nadále ovlivňují problémy bankovního sektoru. Nyní přišel čas na poslední vrcholnou událost tohoto týdne - zveřejnění údajů z amerického trhu práce za duben!
img

Ekonomický kalendář: NFP report v centru dění

05.05.2023 Futures na evropské indexy dnes ukazují na mírně vyšší otevření peněžní seance na starém kontinentu. Otřesy v americkém bankovním sektoru byly znovu zažehnuty a opět hrají hlavní roli ve volatilitě trhu. Obchodníkům však dnes bude nabídnuto některé makro nejvyšší úrovně, které jim může pomoci odvrátit pozornost od bankovních problémů. Zveřejnění zprávy NFP za duben je klíčovou událostí dne. Trh očekává poměrně silný růst pracovních míst o 236 tisíc, přičemž růst mezd zůstane nezměněn na 4,2 % meziročně. Kanadská zpráva o pracovních místech bude zveřejněna současně a očekává se, že ukáže menší růst pracovních míst než před měsícem a také nárůst míry nezaměstnanosti. Investorům budou ráno také nabídnuta některá data druhé úrovně z Evropy, jako jsou maloobchodní tržby EMU, ale je nepravděpodobné, že by vyvolaly velké pohyby na trhu. Údaje o německých továrních objednávkách zveřejněné dnes ráno ukázaly masivní propad o 10,7 % meziměsíčně (oček. -2,1 % za měsíc), ale nevyvolaly žádnou větší reakci ani na EUR trhu, ani na akciových trzích.
img

EUR/USD. Týdenní přehled. Zprávy o inflaci a zápisy FOMC

10.04.2023 Nadcházející obchodní týden slibuje, že bude "žhavý". Ekonomický kalendář je plný důležitých fundamentálních událostí, mezi nimiž je třeba vyzdvihnout zprávy o inflaci a zápisy FOMC. Tyto zprávy jsou důležité z různých důvodů, ale ve světle současných okolností mají zvláštní význam.
img

Gold prices fall, dollar recovers ahead of a week full of data

03.04.2023 As markets closed some of their gains following a strong Q1, gold prices declined on Monday. As of now, attention is b...
img

EUR/USD. Jestřábi roztáhli křídla. Šéf Fedu podpořil dolar

08.03.2023 Šéf americké centrální banky Jerome Powell poskytl americké měně významnou podporu. Ve včerejším projevu v americkém Kongresu řekl, že Fed je připraven zrychlit tempo zvyšování úrokových sazeb "pokud to bude nutné". Zároveň naznačil, že konečná úroveň sazby bude vyšší, než se dosud předpokládalo. Na pozadí takové rétoriky dolar posílil svou pozici na celém trhu a pár EUR/USD konsolidoval v rámci čísla 5.
img

❗ Indexy se před NFP obchodují beze změny

03.02.2023 Klíčovou makro událostí dne je zveřejnění zprávy o zaměstnanosti v USA za leden 2023. Zpráva bude zveřejněna ve 13:30 h GMT a očekává se, že vykáže růst počtu pracovních míst mimo zemědělství o 185 tis. Pokud se tato očekávání potvrdí, jednalo by se o první údaj NFP pod 200 tis. po dvou letech! Odhady ADP zveřejněné na začátku tohoto týdne vyvolaly určité obavy, neboť poukázaly na to, že v lednu v americké ekonomice přibylo pouze 106 tis. pracovních míst. Nicméně ADP je v poslední době spíše špatným prediktorem NFP. Mírnější čtení by mohlo zvýšit holubičí sázky Fedu a mohlo by podpořit riziková aktiva, jako jsou akcie, a zároveň vyvinout tlak na USD. Sledovány budou také údaje o růstu mezd - rychlejší než očekávané prohlášení by Wall Street uvítala.
img

Ranní okénko - ECB jako osamocený jestřáb

03.02.2023 Zasedání centrálních bank máme za sebou. ECB se stává posledním jestřábem, kdy hike o 50bb ještě podtrhla prohlášením, že na příštím zasedání v březnu má záměr opět zvýšit sazby o 50bb. Naopak u Bank of England, která také zvýšila sazby o 50bb takovýto jestřábí výhled do budoucna chyběl. Fed se rozhodl pro široce očekávané zvýšení sazeb o 25bb. I když centrální banky ještě posouvají sazby výš a varují před hrozbou odkotvení inflačních očekávání, trh reagoval snížením výnosů vládních dluhopisů, a to včetně německých, za kterými stojí odhodlané prohlášení ECB. Trh je patrně zvyklý na sérii agresivního počínání centrálních bank a jeho zvolnění vyhodnocuje holubičím směrem.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 9.01.2023

09.01.2023 Během minulého týdne burzy rostly. S&P 500 přidal 1,4 %. Nyní se SPX obchoduje cca 19 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku 2022. Volatilita sice klesla, stále se však nachází nad psychologickou hranicí 20 bodů. Evropské akcie přidaly 4,6 %, což představuje nejlepší vstup do nového roku od 2009. Minulý týden poslala trhy nahoru především makrodata. Zejména inflace v eurozóně a americké payrolls poskytly naději, že by ECB a Fed nemusely utahovat politiky až tak agresivně. Rizika vnímáme nakloněna směrem dolů, jelikož k dosažení 2% inflačního cíle zbývá dlouhá cesta. Zároveň platí, že kurzy akcií dostatečně nereflektují ekonomické zpomalování, ke kterému během letoška dojde. 
img

Obchodní signál pro pár GBP/USD na 6.–9. ledna 2023: nakupujte nad úrovní 1,1860 nebo při odrazu na 1,1830 (21 SMA – odraz)

06.01.2023 Na začátku americké seance se britská libra (GBP/USD) obchoduje kolem úrovně 1,1860 a po dosažení minima na 1,1840 se odráží ode dna.
img

Obchodní signál pro zlato (XAU/USD) na 5.–6. prosince 2022: prodávejte v případě pullbacku na 1 807 – 1 812 (Murray +2/8 – překoupeno)

05.12.2022 Zlato (XAU/USD) se zkraje evropské seance obchoduje v býčím trendu přibližně na úrovni 1 798,81 a mohlo by pravděpodobně dosáhnout maxima z 10. srpna u úrovně 1 807.
img

Ekonomický kalendář: Čeká nás NFP report z amerického trhu práce

02.12.2022 Futures na evropské indexy ukazují na otevření evropské seance v blízkosti včerejšího závěru. EURUSD se drží nad 1,05 poté, co tento pár dostal podporu holubičích komentářů od několika členů Fedu. Zlato testuje úroveň 1 800 dolarů za unci, zatímco ropa se během rána obchoduje s mírnými ztrátami.
img

Akciové trhy uzavřely poklesem z důvodu nepokojů v Číně

29.11.2022 Akciové trhy začaly tento týden poklesem, protože investoři se obávají, že Čína možná bude muset dále zpřísnit svá proticovidová opatření, což vedlo k protestům v klíčových městech. To by mohlo podkopat vyhlídky globálního hospodářského růstu.
img

GBP/USD. Přehled pro 28. 11. 2022. Očekáváme "horký" týden

28.11.2022 Měnový pár GBP/USD zakončil předchozí obchodní týden pouze mírným pullbackem směrem dolů. Růst britské libry byl tématem diskuzí předchozího týdne, i když není zcela neopodstatněný. Připomeňme, že Skotsko požádalo o uspořádání referenda bez formálního souhlasu Londýna, ale Nejvyšší soud Spojeného království to zamítl, což znamená, že v dohledné době se referendum konat nebude, a království tak předejde ztrátě významné části svého území a ekonomiky. Tento faktor je velmi důležitý, takže obchodníci by na jeho základě mohli libru nakupovat. Navíc všechny technické faktory jsou ve prospěch vzestupného pohybu. Ve 24hodinovém časovém rámci je cena nad všemi liniemi indikátoru Ichimoku a nachází se nad linií klouzavého průměru. Navíc oba kanály lineární regrese směřují nahoru. Růst za poslední tři týdny však vyvolal určité obavy, protože byl příliš rychlý. Nejsme proti tomu, aby kotace libry dále rostly, ale myslíme si, že by mělo dojít ke korekci. Minulý týden jsme ji čekali, ale Nejvyšší soud vše "zkazil".
img

EUR/USD. Přehled týdne. Americká inflace a komentáře Fedu

07.11.2022 Pár euro dolar pokračuje na začátku nového obchodního týdne v pohybu podle setrvačnosti pátečního obchodování. Kupující EUR/USD se snaží realizovat své ambice a přibližují se k hranicím úrovně parity. Prodejci jsou zase nuceni ustoupit – říjnové non-farm payrolls nepřispěly americkému dolaru.
img

Pohled na USDCAD po zveřejnění údajů z trhu práce

04.11.2022 Zpráva NFP za říjen byla klíčovou makro událostí dne a jak už to tak bývá, kanadská zpráva o pracovních místech byla vydána současně. Jak se očekávalo, USD/CAD zaznamenal velký nárůst volatility kolem času vydání (13:30). Obě zprávy překonaly očekávání, pokud jde o změnu zaměstnanosti, ale celkově byly údaje z USA mnohem smíšenější než údaje z Kanady.
img

Ranní okénko - Americký trh práce by měl zvolnit, zůstává ale velmi napjatý

04.11.2022 V závěru prvního týdne v měsíci je na řadě tradičně měsíční report z amerického trhu práce za měsíc říjen. Čísla by měla potvrdit slova Powella na tiskové konferenci tento týden, že trh práce je nadále velmi napjatý. Z pohledu odhodlání Fedu nadále posouvat úrokové sazby výše tak dnes zveřejněné výsledky nic nezmění.
img

Ekonomický kalendář: NFP den je tu!

04.11.2022 Futures dnes nazančují na mírně vyšší otevření evropské seance. DAX futures se aktuálně obchodují o 60-70 bodů nad včerejším close . Asijská seance byla dnes smíšená s růstem čínských, jihokorejských a australských indexů, zatímco akcie z Japonska a Indie klesly. Americký dolar je dnes ráno pozadu a klesá vůči všem ostatním hlavním měnám. Komodity těží z oslabení USD s ropou a drahými kovy, které se obchodují výše.
img

Jaké jsou šance Fedu na snížení inflace, aniž by dostal ekonomiku do recese?

12.10.2022 Podle prezidenta chicagského Fedu Charlese Evanse může Fed stále snižovat inflaci bez prudkého nárůstu nezaměstnanosti a bez toho, aniž by dostal ekonomiku do recese. Předpoklad, kterému věří jen málokdo.
img

Ranní okénko - Případné oslabení na americkém trhu práce by krátkodobě mohlo zlepšit investorskou náladu

07.10.2022 Trojici měsíčních dat z české ekonomiky dnes ráno zkompletuje údaj o průmyslové výrobě a zahraničním obchodu. ČNB zveřejní data, ze kterých se dozvíme objem devizových intervencí za srpen. Podle našeho odhadu se pohybovaly v rozpětí 2,5 až 3,0 mld. EUR. V září pak podle čísel z dekádní bilance byla ČNB na trhu aktivní koncem měsíce a mohla využít podobné množství jako v srpnu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 03.10.2022

03.10.2022 Během minulého týdne burzy opět silně oslabovaly. S&P 500 odepsal 2,9 % a nyní se tak nachází na nejnižších hodnotách od konce roku 2020. Hlavním faktorem jsou peripetie na britském dluhovém trhu, které prosakují do výnosů globálních bondů. S&P 500 se obchoduje cca 25 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita vystoupala nad hranici 30 bodů. Investoři se obávají, že současné problémy na trhu britských vládních bondů dokazují, že se utahování měnové politiky neobejde bez následků. Podobným problémům může čelit i Fed – zvlášť v momentě, když vezeme v potaz zhoršenou likviditu na trhu UST. Teoreticky nelze vyloučit scénář, že proti výnosům zakročil i Fed, což by trhy znervóznit vzhledem k přetrvávající pádivé inflaci.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 05.09.2022

05.09.2022 Během minulého týdne burzy oslabovaly. S&P 500 odepsal 2,6 % a předvádí tak třetí poklesový týden v řadě. Aktuálně se obchoduje cca 18 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita se drží nad hranici 25 bodů. Hlavním poklesovým faktorem minulého týdne byly jestřábí komentáře představitelů Fedu. Vidíme výrazné intradenní pohyby – často v rámci seance posun z kladného do záporného teritoria. To značí, že investoři stále hledají směr a vnímají řadu rizik. Kromě utahování měnové politiky a chřadnutí globální ekonomiky se na obzoru rýsují nová rizika, která trh prozatím nazaceňuje: eskalace geopolitického napětí mezi USA a Čínou nebo snahy o některé daňové úpravy, které uškodí americkým korporacím a investorům. Rizika tak zůstávají dále asymetricky nakloněna dolů – o dalším směřování trhů rozhodnou nově příchozí makrodata (zejména CPI, které vyjde 13.9.).
img

Index amerického dolaru se blíží milníku 110,00, co bude dál?

02.09.2022 Institute for Supply Management (ISM) ve své měsíční zprávě zveřejnil (mimo jiné) údaje PMI ve výrobním sektoru americké ekonomiky, který je zásadním ukazatelem stavu tohoto sektoru a ekonomiky USA jako celku.
img

Ekonomický kalendář: Statistiky NFP jsou hlavní událostí dne!

02.09.2022 Evropské trhy by dle futures měly otevřít standardní obchodní seanci do negativního teritoria. Hlavní událostí dne jsou statistiky z amerického trhu práce NFP, které jsou na programu ve 14:30. Dobrá čísla mohou Fed ujistit v rychlém tempu utahování měnové politiky. Guvernér Powell v minulosti zmínil, že silný trh práce je jedním z faktorů, který podporuje utahování. Růst zaměstnanosti by měl být nižší než v červenci, nicméně růst mezd by měl naopak mírně akcelerovat na meziroční bázi. Kromě těchto dat se ještě dočkáme indexu cen výrobců z eurozóny PPI (11:00) a v 16. hodin se budeme zajímat o výsledky továrních objednávek z USA.
img

Ekonomický kalendář: Den NFP!

05.08.2022 Trhy s futures poukazují na otevření evropské peněžní seance bez výrazných změn. Zveřejnění amerického NFP reportu je klíčovou makro událostí dne zejména poté, co guvernér Fedu Jerome Powell oznámil, že silný trh práce je jedním z faktorů podporující zpřísňování měnové politiky. Očekává se, že červencový růst zaměstnanosti bude nižší než v červnu. Mimo jiné se počítá i s meziročním zpomalením růstu mezd.
img

Ekonomický kalendář: Den NFP je tu!

03.06.2022 Evropské trhy otevřely do pozitivního teritoria po ranní pozitivní Asii a včerejší růstové seanci na Wall Street. Dnešní kalendář nabízí v prvé řadě data NFP z amerického trhu práce. Bílý dům se snažil zmírnit vysoká očekávání a také středeční report ADP ukázal nižší přírůstek pracovních míst. Navíc se dnes dočkáme finálních statistik PMI ze služeb z Evropy i USA.
img

Obchodní signál pro pár GBP/USD na 1.–2. června 2022: prodávejte pod úrovní 1,2618 (21 SMA – 200 EMA)

01.06.2022 Pár GBP/USD se obchoduje pod 200 EMA, který se nachází na úrovni 1,2618. V grafu 4H vidíme sedm pokusů o konsolidaci nad touto úrovní, ale bez úspěchu.
img

Ranní okénko - ČNB zvýšila sazby na 5,75 %, data z německé ekonomiky ukazují první dopady války

06.05.2022 ČNB včera zvýšila hlavní úrokovou sazbu o 75bb na 5,75 %, trh jednotně čekal 50bb. Centrální polská banka také doručila hike o 75bb, čekalo se ale 100bb. Překvapení rozcházející se do opačných směrů reflektoval i vývoj na devizovém trhu. Zatímco koruna po oznámení vůči euru posílila, zlotý oslabil. Obě centrální banky se již blíží vrcholu cyklu utahování měnových podmínek.
img

Může Federální rezervní systém zabránit stagflaci zvýšením úrokových sazeb?

04.05.2022 Americký Federální rezervní systém čelí při dnešním rozhodování o úrokových sazbách ekonomickému protivětru, neboť vysoká inflace a nižší růst vedou k riziku stagflace. Jediné, co ve scénáři stagflace chybí, je vysoká nezaměstnanost. V letošním roce byl zatím růst zaměstnanosti v USA stabilní a další informace o stavu trhu práce přinesou dnešní výsledky ADP a údaje Non-Farm Payrolls zveřejněné tento pátek 6. května.
img

BREAKING: USD po zveřejnění NFP mírně roste

01.04.2022 Report NFP za březen byl klíčovou makro událostí dne. Trh očekával čtení víceméně v souladu s ADP zveřejněným začátkem tohoto týdne, který poukazoval na nárůst 455 tisíc pracovních míst. Skutečné údaje se ukázaly být o něco slabší, protože změna zaměstnanosti mimo zemědělství dosáhla 431 tisíc. Stále se však jedná o solidní číslo a v kombinaci s vyšším než očekávaným růstem mezd, je květnové zvýšení sazeb o 50 základních bodů téměř jisté.
img

Ekonomický kalendář: Den NFP je tu!

01.04.2022 Evropské indexy se krátce po otevření seance nacházejí převážně v pozitivním teritoriu. Rusko začalo požadovat platby za plyn v rublech, nicméně nechalo také pootevřená vrátka devizovým platbám, které na rubly převede Gazprombank. Válka na Ukrajině stále spíše nabývá na intenzitě, přestože se na počátku týdne zdálo, že mírové rozhovory jsou na dobré cestě. Dnes se však pozornost obchodníků soustředí také na data NFP z amerického pracovního trhu. Čekají se nižší přírůstky zaměstnanosti než v únoru, nicméně příznivý vývoj trhu práce v USA by měl pokračovat.
img

Americký dolar po zveřejnění zápisu ze zasedání Fedu prudce roste

06.01.2022 Americký dolar po nedávno zveřejněném zápisu z prosincového zasedání Fedu prudce vzrostl. Ačkoli se dlouho očekával jestřábí postoj zasedání, zpráva tlačila USD vzhůru.
img

EUR/USD: Euro si věřilo a odsunulo americký dolar stranou

08.12.2021 Evropská měna byla na začátku tohoto týdne pod silným tlakem a pohybovala se na hranici vážného propadu. Nakonec však našla rovnováhu a pokusila se o růst, čímž vytáhla měnový pár EUR/USD na novou úroveň.
img

Ranní okénko - Report z amerického trhu práce

05.11.2021 Den dnes odstartoval německý statistický úřad zveřejněním údajů o výkonu průmyslové výroby za září, která meziročně poklesla o 1 %. Další v pořadí jsou tuzemské maloobchodní tržby, které budou se zpožděním zveřejněny i pro eurozónu jako celek. Z globálního ekonomického pohledu je dnes stěžejní měsíční statistika z amerického trhu práce. Tamní úrokové swapy, především ty s kratší splatností, v posledních dnech rostly na pozadí očekávání možná až dvojího zvýšení úrokových sazeb už během příštího roku, což je v rozporu s komunikací Fedu, který hlásí delší stabilitu sazeb. Fed akci odkládá z velké části právě kvůli tomu, aby neohrozil zlepšování situace na trhu práce.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ČNB bude pokračovat v rychlém utahování měnové politiky

01.11.2021 Tento týden zasedá hned několik centrálních bank. Česká národní banka bude podle nás pokračovat ve svižném tempu zpřísňování své měnové politiky. Na čtvrtečním zasedání očekáváme zvýšení repo sazby o 50 bb, rizika jsou však vychýlena ve směru ještě většího vzestupu. Polská centrální banka o den dříve pravděpodobně také úrokové sazby zvedne. Naváže tak na říjnový obrat ve své dosud významně holubičí měnové politice.
img

📆 Trhy jsou před zveřejněním NFP nejisté

08.10.2021 Data z amerického trhu práce, klíčové makro tohoto týdne, budou zveřejněna ve 14:30. Výsledky reportu jsou důležité pro americkou centrální banku Fed, která bude v nejbližších měsících rozhodovat o utahování měnové politiky.
img

Ekonomický kalendář: Den NFP je tady!

08.10.2021 Evropské indexy se po svém otevření obchodovaly smíšeně. Český PX (CZKCASH) roste zásluhou Čezu a bankovního sektoru, naopak německý DAX (DE30) mírně ztrácí. Na forexu se nedaří bezpečným přístavům. Naopak jsme svědky pozitivního vývoje na ropě a většině průmyslových kovů.
img

Ranní okénko - Inflace z pohledu Fedu již "dostatečně pokročila", ale co s druhým dílem mandátu - zaměstnaností?

03.09.2021 Z pohledu finančního trhu je dnešek vrcholem týdne – v USA bude zveřejněna měsíční statistika z trhu práce. Jeho vývoj je nyní hlavním vodítkem pro rozhodnutí o načasování snižování tempa nákupu aktiv, jelikož inflace dle Fedu již tento krok opodstatňuje. Nicméně kromě inflace a trhu práce, které spadají do duálního mandátu Fedu, budou centrální bankéři brát v potaz i širší ekonomické prostředí. Z globálního pohledu o něco méně zajímavé téma bude dnešní zveřejnění růstu tuzemských mezd za 2Q21.
img

Forex: Čekání na data z trhu práce USA

02.09.2021 Dnes zveřejněná data budou ve stínu na zítřek očekávaného zveřejnění ostře sledovaných dat z trhu práce USA, přičemž finanční trh má „v zádech“ skvělý výsledek ISM indexu. Nálada na trzích by tak mohla zůstat pozitivní. Opětovně rozvířeným tématem je před blížícím se zasedání ECB příští týden opět rychlejší inflace.
img

Zpráva z amerického trhu práce bude důležitým údajem pro další kroky Fedu

06.08.2021 Dnes dorazí údaje o české průmyslové výrobě za červen, kterou bude doprovázet statistika zahraničního obchodu. Oba sektory jsou podporovány zvyšující se poptávkou a naopak tlumeny výpadky na nabídkové straně. Červnový výsledek průmyslu před necelou hodinou zveřejnil německý Destatis. Data ukazují, že narušené nabídkové vazby doléhají na objem výroby více, než se očekávalo. Dostavil se meziměsíční (po očištění) pokles o 1,3 % oproti očekávánému růstu o 0,5 %. A to navzdory revizi květnových dat k mírně horšímu výsledku (z -0,3 % na -0,8 %). Jedinou subkategorií, kde došlo k nárůstu je produkce spotřebního zboží (+3,4 %). . Na hlavní událost, z globálního pohledu, si ale počkáme až do večerních hodin, kdy bude v USA zveřejněn měsíční report z trhu práce.
img

Ekonomický kalendář: Odpoledne jsou na programu data z trhu práce USA

06.08.2021 Většina evropských indexů otevřela do pozitivního teritoria. Situace na Fx je stabilní, přestože měny protinožců zaznamenaly v průběhu noci určité poklesy. Klíčovým makrem je dnes zveřejnění dat NFP z amerického trhu práce (14:30). Trhy očekávají silný růst zaměstnanosti a akceleraci na poli mezd. ADP data zveřejněná ve středu však byla zklamáním (+330 tis.). Uvidíme, zda se opět projeví, že ADP report má tendenci NFP v posledních měsících spíše podstřelovat. V 14:30 budou zveřejněna také data z kanadského pracovního trhu, takže bychom mohli být svědky nejvyšší volatility na USDCAD.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 2.8.2021

02.08.2021 Čínská vláda oficiálně kvůli větší dostupnosti vzdělávání zakázala soukromým čínským vzdělávacím institucím fungovat na principu dosahování zisku. Kromě toho zakázaly tamní autority vzdělávacím společnostem získávat kapitál na zahraničních burzách nebo od zahraničních investorů obecně. Objevily se obavy, že tento regulatorní zásah může mít za následek konec současné praxe, kdy čínské firmy získávaly kapitál na zahraničních burzách.
img

Ekonomický kalendář: Pozornost se soustředí na NFP!

02.07.2021 Evropa otevřela do pozitivního teritoria. Hlavní událostí dne je zveřejnění statistik z amerického trhu práce NFP. Čeká se přírůstek 700 tis. nových pracovních míst a pokles nezaměstnanosti na 5,7 %. Čekáme zvýšenou volatilitu na USD, zlatě a akciových trzích. Další důležitou událostí je neplánované pokračování schůzky OPEC+. Rozšířená skupina ropných producentů se měla sejít už včera. Spekuluje se, že se skupině těžce hledá společné stanovisko ohledně snížení těžebních kvót.
img

BREAKING: NFP report nenaplnil očekávání, USD klesá

04.06.2021 Klíčová statistika - NFP report za květen - byla právě zveřejněna. Výsledek nenaplnil očekávání ve výšil 660 tisíc nových pracovních míst. Nepodařilo se mu ani přiblížit včerejšímu výsledku ADP reportu, který signalizoval přírůstek 978 tisíc. Zde jsou výsledky:
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na data z amerického trhu práce

04.06.2021 Evropa vykazuje krátce po otevření mírný růst. První část dnešní seance by se mohla odvíjet poklidně v očekávání klíčových dat z amerického trhu práce. NFP report by měl ukázat vzestup zaměstnanosti o 660 tisíc pracovních míst po nevýrazném vzestupu o 266 tisíc míst v dubnu. Americký prezident Biden by měl komentovat trh práce okolo 16:15. Navíc data z trhu práce zveřejní také Kanada, takže zvláště pár USDCAD by si mohl projít zvýšenou volatilitou.
C:\fakepath\fundament-24052021.jpg

Jak zakomponovat fundamentální analýzu do obchodního plánu

24.05.2021 Fundamentální analýza je technika, která zkoumá klíčové ekonomické a finanční údaje a určuje, zda finanční aktivum nakoupit nebo prodat.
img

Ekonomický kalendář: Americké a kanadské pracovní místa pod drobnohledem

07.05.2021 Evropské akciové trhy by měly otevřít výše po včerejším výrazném růstu Wall Street a ranní pozitivní Asii. Ceny mědi se začaly dnes obchodovat nad úrovní historického maxima nad $10 250 a DE30 testuje 15 300 bodů.
C:\fakepath\forex-07042021-1.png

Lucky Seven makroekonomických ukazatelů na Forexu

07.04.2021 V minulém článku jsem slíbil se makroekonomii věnovat více dopodrobna, i když věřím, že každý obchodník ekonomické ukazatele zná a ví, že mají výrazný vliv na pohyb ceny u Forexu a CFD obchodování. Makroekonomických ukazatelů je mnoho, já jsem do článku vybral jen ty, na které jsem se za dob svého obchodování zaměřil já osobně. Většina obchodníků na celém světě nechává bystrý zrak na ekonomickém kalendáři, to je kalendář, kde jsou zobrazeny nadcházející události, aby se ujistili, že mají přehled o případných náznaků na zvýšenou volatilitu.
img

MAKRO: Zaměstnanost v USA se zvýšila výrazně nad očekávání

05.03.2021 Dnešní statistiky z trhu práce potvrdily rychlý nárůst zaměstnanosti. Non-farm payrolls (NFP) se v únoru zvýšily o 379 tisíc po pozitivně revidovaných lednových výsledcích ve výši +166 tisíc nových míst. Trh očekával vzestup jen o 182 tisíc. Míra nezaměstnanosti klesla zpět na 6,2 % a růst mezd dosáhl na 5,3 %.
img

Ranní okénko - Míra nezaměstnanosti pravděpodobně stagnovala

05.03.2021 Po německých továrních objednávkách, které dle dnes zveřejněného výsledku v únoru vzrostly meziročně o 2,5 % oproti předchozím 6,1 %, je další na řadě tuzemská míra nezaměstnanosti. Český pracovní trh je nadále stabilizován vládními podpůrnými programy, které limitují negativní dopad pandemie. Míra nezaměstnanosti tak narůstá vzhledem k okolnostem pouze pozvolna. Podpora zůstala v platnosti i během února a z šetření mezi nákupními manažery ve zpracovatelském sektoru (PMI) dokonce vyplývá, že přetrvávající tlak na zvyšování objemů výroby vedl firmy k nabírání nových zaměstnanců. Jak ale odhalila lednová data, nesoulad mezi potřebami pracovního trhu a strukturou uchazečů stále přetrvává a s pokračujícími vládními programy lze čekat jeho prohloubení. Dle našeho odhadu míra nezaměstnanosti v únoru stagnovala na 4,3 %, přičemž v prosinci činila 4,0 %.
img

Ranní okénko - Ochlazení na americkém trhu práce

08.01.2021 Závěr týdne zahájíme informací o tuzemské průmyslové výrobě. Ta odolává koronavirovému šoku ze všech sektorů ekonomiky nejlépe a v říjnu dokonce předčila naše i tržní očekávání, když v meziročním srovnání ztrácela pouze 1,3 %. Po zohlednění všech sezónních faktorů si průmysl připsal 1 % meziročně. I pro listopadové období počítáme s dalším zlepšením. Navzdory přetrvávající, nyní již třetí vlně Covid-19 se plošné zákazy výrobním podnikům vyhnuly. Informace vyplývající z předstihových indikátorů, jako například PMI ve výrobě, naznačují, že zahraniční poptávka zůstává při síle. To mimo jiné potvrzuje listopadová bilance zahraničního obchodu, která se udržela na úrovni 32,2 mld. Kč. V listopadu tak podle nás průmysl již skoro vyrovnal meziroční propad a zakotvil na hodnotě -0,3 % (bez sezónního očištění). Údaj o průmyslu dorazil již dnes ráno z Německa, kde se meziročně propadl o 2,6 % oproti minulým 2,7 %.
img

Ranní okénko - Německá inflace zřejmě meziměsíčně stoupla

06.01.2021 Dnešní ekonomický kalendář je nabitý. Jako první budeme vyhlížet tuzemský zahraniční obchod za listopad. Z Německa později dorazí prosincová inflační zpráva a eurostat zveřejní ceny průmyslových výrobců za listopad. Datům z USA budou dominovat tovární objednávky, zpráva o zaměstnanosti od ADP a zápis z prosincového zasedání Fedu. Včerejší výsledky voleb do amerického Senátu zůstaly příliš těsné na to, aby bylo rozhodnuto, zda kontrolu převezmou demokraté či republikáni.
img

Zlato a ovlivňující faktory – 2. 11. 2020

02.11.2020 Cena zlata prudce vzrostla a prodloužila zisky z předchozích relací, když se na trh, před úterními americkými prezidentskými volbami, vkrádá opatrnost – i když zisky omezuje rezistentní dolar. Spotové zlato vzrostlo v 12:30 GMT o 0,71 procenta na 1 889,62 USD za unci, přičemž ve čtvrtek dosáhlo minima 1860,80 USD, což je nejnižší hodnota od 28. září. Americké futures na zlato vzrostly o 0,8 procenta na 1 889,95 USD za unci.
img

📉 NFP nenaplnili očakávania, US500 klesá 🔽

02.10.2020 Záverečná správa o pracovných miestach v USA pred prezidentskými voľbami (3. novembra) predstavovala sklamanie. Celkový údaj ukázal v septembri nižší nárast zamestnanosti, ako sa očakávalo.
img

Závěru týdne dominují data z pracovního trhu

02.10.2020 Česká národní banka hned v počátku dne vydá záznam z měnového jednání z 23. září, který bude odrážet diskuzi členů bankovní rady.
C:\fakepath\ekonomika-1.jpg

Mizející naděje v ekonomický „V“ obrat

03.08.2020 Mnoho ekonomů a analytiků finančních trhů nadále doufá v obrat ekonomiky ve tvaru V. Lidé si ale často neuvědomují, že návrat na předchozí úroveň ekonomických indikátorů neznamená kompletní smazání ztrát. Problém je ve „ztraceném růstu“. Kdyby totiž nedošlo ke ztrátě hospodářského výkonu z důvodu Covid19, ekonomika by dále rostla. Kompletní smazání ztrát tedy neznačí návrat na předchozí hodnoty, ale dosažení hodnot nad předcházejícími hodnotami. V tomto článku chci popsat několik důvodů, proč jsem v tomto smyslu stále velmi skeptický.
img

Zlato ignoruje solidní údaje NFP - Dosáhnou býci 1 600 USD?

12.02.2020 Výhled na zlato se v pátek velmi pozitivně změnil v reakci na solidní údaje Non-Farm Payrolls (Změna zaměstnanosti v nezemědělských sektorech). NFP se v lednu zvýšilo o 225 000 poté, i přes očekávání trhu, které činilo 160 000.
Související klíčová slova: Cenový kanál | Oživení amerického trhu práce | Největší banky | Uvolněné měnové politiky | Obchod tradera | Zpravodajský server | Zisk na obchodu | Okurková sezóna | Cap | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Vývoj nezaměstnanosti | Války | DKNG.US | Americký ADP | Vývoj | Údaje z USA | Index spotřebitelských cen | Dolarový index DXY | Data z trhu práce | Take Profit | Zveřejněné údaje | Nákupu státních dluhopisů | Silná rezistence | Inflační očekávání | Prezident newyorského Fedu | Jana Steckerová | DPH | EUR | Fundamenty | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Předchozí seance | Itálie | Euro proti dolaru | Stoxx | Texas | Pip | Očekávání | Korelace | Jüan | Volatilní | Evropské centrální banky | CMC Markets | EUR/JPY | Čeští tradeři | Americká zpráva NFP | Zasedání ČNB | PMI v eurozóně | Údaje o hrubém domácím produktu | EURJPY | Trh práce | Boris Schlossberg | Profit Taking | Příležitost k prodeji | Pro investory | Swiss | Investice | DXY | Rozvolnění | Potenciál | MACD | Vývoj voličských preferencí ve Velké Británii | Support | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Lednová inflace | Posílení | Index aktivity | Intradenní volatilita | Cyklus zvyšování sazeb | Jak číst grafy | ADP report | Webinář | Japonské akcie | Prognózy | Britská libra | NYSE | Intervence | Výkon ekonomiky | Levice | Experti | Futures kontrakt | Chování | Raiffeisenbank | Stop-Loss | Evropský index | Evropské měny | Měsíční předpovědi | Měnový pár GBP/USD | Uvolňování měnové politiky | Úrovně Fibonacciho retracementu | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Investoři i analytici | Nejvyšší inflace | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Český průmysl | Drachma | City | Uzdravování | Chování trhu | Základní pravidla obchodování | Důvěra v ekonomiku | Benchmark | Lagardeová | Nejvyšší soud | Stavební výdaje | Výnos | Nikola | Měnový pár USD/JPY | RBS | Trh s dluhopisy | Brent | Výkon průmyslu | IHNED | Asijské akcie | BreakEven | Delta | Styl obchodování | Americký akciový trh | SMA | Vzdělávání | Japonský index Nikkei | Šéf Fedu | Ekonomické ukazatele | Růst sazeb | Axiory | Rozhodnutí o sazbách | IDEA | Index DOW | Import | Překvapivý růst | Zvýšení sazeb Fedu | Výrobní ceny v eurozóně | Exchange | Alcoa | Forexový trh | Základní pravidla | Investiční strategie | Zasedání centrálních bank | Commodities | Kontrakty | Strach | Způsob obchodování | Index spekulativního sentimentu | AUDUSD | Index DXY | Praxe | Zvednutí sazeb | Jednání OPEC+ | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Labouristé | Čínská burza | JPY | Akciový index | Analytický tým FXstreet.cz | Mzdová vyjednávání | AI | Odhad HDP | Směřování trhu | Payouty | Projekce | Kontrakce | Peníze | Infekce Covid | Výhled do budoucna | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Výrobní sektor | Reálné ekonomiky | Průmyslové zakázky | Splatnost | Doporučení k obchodování | Prognóza | FTSE 100 | Pesimismus | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | FedWatch | Tuzemská ekonomika | Hershey | Palladium | Ropa WTI | Futures na zlato | Zájem obchodníků | Federální rezervní systém (FED) | Bankovní rada ČNB | Trendový indikátor | Brexit | Eurostoxx 50 | Histogram | Pozornost investorů | Burzy | Největší světové ekonomiky | USD/EUR | EURUSD | Americké ekonomiky | Komoditní trh | Kapitál | NFP | Robinhood | Béžová kniha | Cestování | Bond | Broker | Projev šéfky ECB | Proražení | Prodeje aut | Posílení koruny | USD | Investovat | Export | Banka Goldman Sachs | Technická analýza | Macquarie | Zasedání FOMC | Dot plot | CISCO | Unie | Americká ropa WTI | Graf zlato | Kurzy akcií | Obchodní signály | Jestřábí komentáře | Trpělivost | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Ekonomiky | Trader měsíce | Promeškání investičních příležitostí | Total | Prudké pohyby | Ekonomická aktivita | Béžová kniha Fedu | Maďarsko | Obrovské zisky | Úroková sazba | ISM pro sektor služeb | Cenné kovy | Tovární objednávky | Daňové škrty | MT5 Supreme Edition | Swapy | HDP v USA | P.A. | Karl Schamotta | Širší index S&P 500 | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Euroval | Středoevropské měny | Rekordní nárůst | Dovednosti | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Německý export | Sazby ČNB | Patria Online | Analýza makroekonomických zpráv | Admirals | MT5 | Obchodování na finančních trzích | Nikkei | Cenové pohyby | 1 milion | Stratégové | Konvergence | Výrobní ceny | Komoditní | Souhrn finančních trhů | Doji | Monster Beverage | Zasedání Bank of Japan | EUR/CZK | Vybírání zisků | Data z amerického trhu práce | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Nové zprávy | Válka na Ukrajině | Makroekonomické ukazatele | Dostatek hotovosti | Euforie | Makrodata | Akciové indexy | Obrat trendu | Investoři | Portfolio | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Dolar roste | Evropská měna | AMD | Prezident ECB | Inflační čísla | Nejistota | Christine Lagardeová | Index PPI | Jádrový index | Zisk | Janet Yellenová | Zpřísňování měnové politiky | Průmyslové objednávky | DAX30 | Nová prognóza | Index KOSPI | Bank of England | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Zveřejnění zprávy | CAC 40 | Fed Staff Nowcast indikátor | Kevin McCarthy | Vývoj sazeb | WTI a Brent | Roboti | Prezident | Zápis z posledního zasedání | Makrozprávy | Co bude dál? | Americké prezidentské volby | Medián | Boom | Pád banky | Růst německé ekonomiky | Sestupný trend | Reálné mzdy | Evropské trhy | Boj s inflací | Analýzy | Zvýšení úrokových sazeb | Slevy | AMC.US | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Reakce trhů | Zasedání Evropské centrální banky | Demokraté | Platforma pro obchodování | Německý DAX | Hlavní události | Patria | Covid | Bloomberg News | Oslabení USD | U.S. Treasury | US500 | Evropské ekonomiky | Americké HDP | Data z průmyslu | Obchodní plán | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Spike | Zpráva | Bohatý | NY Fed Staff Nowcast indikátor | Prémie | EUR/PLN | Představitelé Fedu | Začátek prázdnin na trzích | Údaje ISM | Silný americký trh práce | Dluhopisové výnosy | Ministerstvo obchodu | Zvýšení úrokové sazby | RoboMarkets | Warren Buffett | S&P | Česká měna | iPhone | Evropská data | Obchodování | Zasedání Fedu | České koruny | Spotřebitelské ceny v USA | JOLTS | Risk Off aktiva | Meta | S&P Global | Nabídka | GBP | Management | Rallye | GFT | ZEW | Obchodní týden | Admiral Markets | Dobré výsledky | XAU/USD | Centrální banky | Prezidentka ECB | Projev Jeroma Powella | Objem dluhopisů | Eurostat | Předpověď | Zprávy | Oanda | Deflace | Murray | Dolary | BREAKING | Kanada | Růst inflace | Nezaměstnanost v USA | Asijská seance | CCI | Přebytek obchodní bilance | Treasuries | Ceny ropy | Míra | CME FedWatch Tool | Evropské akcie | Program nákupu aktiv | Bitcoin | Silný růst | Měsíční report | YCC | Začínající obchodník | Prognóza Fedu | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | CZ | Analýza zlato | Cena ropy brent | Práce z domova | Futures | Interactive Investor | Nástroj | Výsledky | West Texas Intermediate | HUF | HDP v eurozóně | ATH | Spotové ceny | Tapering | Raphael Bostic | Supreme Edition | Výkonost průmyslu | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Instrument | Cena ropy WTI | Bank of America | TIM | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | CGC | Odhady trhu | Počet zaměstnaných | Bossa.cz | Australský dolar | CZKCASH | Retracement | Jednoduché tipy pro začátečníky | Posílení libry | Koruna | Ekonomické události | International Monetary Fund | Výrazný pokles | DJIA | Ant Financial | Kupující | OPEC+ | Francie | Riziko recese | Futures na evropské indexy | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Nárůst výnosů | Epidemické situace | Objem exportu | Index cen průmyslových výrobců | Objem | Propad | Asociace | Výkonnost | HDP eurozóny | Federální rezervní systém | Údaje | Právo | Report ADP | Pokračování rostoucího trendu | Český index nákupních manažerů | Alibaba | US dollar | Regulátor | Průzkumy | Nomura | Státní rozpočet | Kathy Lien | Průmyslová výroba | AMC | Nový premiér | Britské libry | Srovnávací základna | CME FedWatch | Joachim Nagel | Obchody | Ant | Průraz | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Reakce trhu | FRA | TopForex | CFDs | Dnešní výsledky | Plyn | Patrick Harker | FOMC | Ropa Brent | Canopy Growth | HDP USA | Výnosové křivky | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Aktuální hodnoty měny | tradingeconomics.com | Evropa | Jackson Hole | James Bullard | Obraty | OPEC | USD/PLN | Short | Bitcoin dnes | Jednání FOMC | Situace | Pár EUR/USD | Kontraindikátor SSI | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Eurodolar | Zpráva o inflaci | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Oslabení amerického dolaru | Zveřejněná data | Spotřebitelská nálada | Earnings | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Zpomalení inflace | Index Bloomberg Barclays | Inflace v EU | Trump | Rekordní minimum | Stavebnictví | Index Dow Jones Industrial Average | Technické analýzy | Růst eura | Krátkodobé obchody | Finanční krize | High | Rostoucí trend | Strop na ruskou ropu | Obchodní strategie | Měsíční data | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Inflace ve Francii | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | TIPS | Rakousko | Stříbro | USDCAD | CHF | Klíčové události | Tým InstaForex | Instituce | Platby za plyn | COPPER | DAX (DE30) | Česká koruna | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | OECD | Americké CPI | G10 | Zájem o rizikovější aktiva | Foreign Exchange | Dobrá data | High risk | Americké akcie | Dopad pandemie | MetaTrader | Ex-dividend | Běžný účet | Kongres | Výdělky | Pozitivní vliv | Index Nikkei | Index cen výrobců | Spot | Americká data | Delta Airlines Investor Relations | GDPNow | Výsledky HDP | NKLA.US | Capital Markets | Růst výnosů | Trh | Změna trendu | Komise | University of Michigan | BK Asset Management | EUR Index | Technologické firmy | Fed | Zahraniční obchod | Bailout | Ekonomické škody | PLATINUM | Korekce | Klesající trend | Spotřebitelská důvěra v USA | Kurz dolar | Pozornost | GLOBEX | Buffett | Money management | Největší ekonomika světa | Počet pracovních míst | Heiken Ashi | Jednání OPEC | Pivot Fedu | Utahování měnových podmínek | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Krypto | Dopad na trhy | S&P 500 | Dlouhé (long) pozice | Automobilový průmysl | Luis De Guindos | Překoupeno | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Technické indikátory | Posílení dolaru | Philip Lane | Stock | ANO | Zemní plyn | Webináře zdarma | Rating | E-commerce | Futures na Wall Street | Australský index ASX | Americký ADP report | Znalost | SNB | Microsoft | Wells Fargo | Příležitosti | Otevření obchodu | Patria Forex | Odhad růstu HDP | Ekonom ECB | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Členové Fedu | Volatility | CME | Inflace zpomaluje | Flat | Sell | SMA 200 | NKLA | Pohyby na finančních trzích | Makroekonomické údaje | Finanční rezervy | Long pozice | Obchodování akcií | Kurz dolarů | Masivní propad | Důvěra | Maloobchodní tržby v eurozóně | Pravděpodobnost | Asijské indexy | Markets | Vývoj eura | Světová banka | Index Nasdaq | Představitelé americké centrální banky | Apple | Futures na DAX | Rizikovější aktiva | Směřování | Kanadská data | Oblast supportu | Pokles úrokových sazeb | Společnost XTB | Trendové linie | Výpadky | Range | CFTC | Devizové trhy | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | XTB | Invest | Sazby ECB | Centrální banka | Očekávané výnosy | Riksbank | Index nákupních manažerů ve výrobě | Významné zprávy | Federální rezervní banka | Inflace v Británii | Analytici | Intraday | Řízení rizika | ING | Strategie ECB | NYMEX | Německá vláda | Grafy | QE | Polský zlotý | Růst HDP | Donald Trump | Pozornost obchodníků | Pozitivní zpráva | Jádrová inflace | Patrik Urban | Twitter | Směnný kurz | Analytika | Zasedání americké centrální banky | Centrum | Portugalsko | Nejnovější údaje | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Další růst | CL | Bankovky | Ekonomický vliv | Jednoduché tipy | Počet leteckých pasažérů | Pokles dolaru | Březnová inflace | Money market | Vývoj USD | I-Trader | Bollinger Bands | DraftKings | Fúze a akvizice | Údaje o inflaci | Viceprezident | Demand | ECB Luis De Guindos | PEPSICO | Překoupené zóny | CZK | IPO Robinhood | Reuters | AMC Entertainment | Dluhový trh | Rate Hike | Euro dolar | Chevron | Kompozitní index | Mario Draghi | Guvernér Michl | Tradingové strategie | Výrobní aktivita | Primární emise | Předseda | Aleš Hála | Utahování měnové politiky | Index nových zakázek | Index nákupních manažerů | Traders | Růst české ekonomiky | Performance | Makro | Silná data | Příkaz | Nižší růst | Prime | Smazání ztrát | Ženy | Americký dolar | Libra | Zvýšení základní úrokové sazby | Hladiny rezistence | CFD | Mzdová dynamika | Evropská unie | Open | Velké technologické firmy | DOT | US100 | Pohyby na trhu | Řecko | Jednání o brexitu | CME Group | Snižování úrokových sazeb | Zpomalující růst | Data z pracovního trhu | Federal Reserve | CFD obchodování | Dluhopisy | Úroky | Plodiny | Vybírat zisky | Ranní nadhoz | Bloomberg TV | Cena | Silné oživení | Investiční banky | Platební bilance | Odpor | Předstihové ukazatele | Gemini | Silný trh | Money-Management | Guvernér Fedu | Akcie dnes | Economic | Ceny akcií | TABAK | Světové centrální banky | S&P500 | EBay | Dolar | Americký index S&P 500 | Ceny | Prudký pokles | Eurobondy | Standard Chartered | MetaTrader 5 | ČNB | New York City | Regrese | Cigna | VW | Příkaz Stop | Velikost pozice | Pokles | USDIDX | Emise | Ceny komodit | Vyšší ceny | Zahraniční investice | Next | Tamas Varga | Americké společnosti | Finančnictví | Hedge | Setkání centrálních bankéřů | EUR/HUF | Maloobchodní tržby | Euro vůči dolaru | FTSE | Index ISM | Tržní očekávání | Sanofi | Americká ekonomika | Europe 600 | WBD | Prudký růst cen | Počet žádostí o podporu | Americký trh | Obchodník | Webináře | Odhady ekonomů | Rada guvernérů | PVM | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Blue chips | FOREX | Růst mezd | Regulátoři | Údaj NFP | Tempo poklesu | Nejúspěšnější obchod tradera | Evropská centrální banka | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Nejnovější zprávy | Ředitelka | Čínská vláda | Daně | Moneta | Tradingové webináře zdarma | Pivot | Rizika | ECB | Close | Pracovní trh | Pokles indexu | Vývoj inflace | Český stát | Růst výroby | FXCM | Česká ekonomika | Institucionální investoři | Momentum | Daně z příjmů | Kurzy | Marketingová komunikace | Fond | Čína | Zisky | Low | Trader | Konsensus | Vstup do pozice | Ekonomické údaje | BNP Paribas | Conference Board | Konsenzus | EURIBOR | Obchodní pozice | Oscilátor | Směřování trhů | GLOBAL FX | COST | Mayzus | Vývoj HDP | Dividendová sezóna | ISM | Benchmarky | Ranní okénko | NBP | Situace na trhu práce | NATGAS | Ratingové agentury | Cena zlata | Makroekonomické data | SPAD | Obchodníci | HSBC | Pullback | Zasedání Bank of England | Ekonomiky eurozóny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Euro STOXX | Analytici Goldman Sachs | Přeprodané zóny | Tamás Varga | Trh práce v USA | Fixing | Růst cen | Drahé kovy | Indikátor | RSI | Měnová politika | Vysoké inflace | Fire Sales | PMI ve výrobě | Asset management | Weekly Economic Index | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Repo sazby | Americké akciové trhy | All-time high | Indexy pohyb | Financování | Zásady money managementu | ČSÚ | Fitch | Stres | Nastavení měnové politiky | GMT | Prodávající | Pokles ekonomiky | Slušný zisk | Finance | EURGBP | Foreign exchange trading | Republikáni | Odraz ceny | USDJPY | Zprávy z USA | Pravidla obchodního systému | Investiční poradenství | Poptávka | Guvernér | Očekávání trhu | Účastníci trhu | SSI | Lineární regrese | Recesia | Christopher Waller | Výrobní aktivity | Index ASX | Německý index DAX | Průměrná mzda | Obchodovat | Dnešní čísla | Akciový trh v USA | NY FED | Spotřebitel | JPMorgan Chase | Pokles akcií | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | HAS | Obsazenost hotelů v USA | Technologický Nasdaq | WTI | Resistance | Bod | Stavební výroba | Koncentrace | Reporty | Medvědi | GfK | Paládium | FRED | Co bude | Reserve Bank of Australia | Klouzavý průměr | RBI | Turistický ruch | Fundamentální výhled | Americká měna | Světové události | Pracovní síla | EMU | Tweet | Index amerického dolaru | Trading analýza | OCI | Ziskovost | Payrolls | Bankéři | Barclays | Co je to fundamentální analýza? | Směr obchodů | Podnikání | Španělsko | Cena ropy | Holubičí postoj | Admiral Markets Forex Kalendář | Nižší výdaje | Inflace | Problémy | Market moving zprávy | Marže | ROCE | Fiskální politika | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | Participace | DAX | Zlato a stříbro | HDP | Diskont | Svatý grál | Projevy centrálních bankéřů | EUR/CHF | Alphabet | Struktura | Orderflow | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Firma | Downing Street | Tuzemský HDP | Delta Airlines | Signály | Omikron | Warner Bros Discovery | Stabilita | Devizový trh | Načasování | Snížení úrokových sazeb v USA | Erste | Ropa | Statistiky | Dnešní zprávy | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Monetizace | Dluhopisové trhy | Monetární stimulus | FX | Index PMI | Ekonom | Demo účet | Deutsche Bank | Tým RoboMarkets | Kurz | Market | Referendum | Americký PMI | Forexu | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Unicredit | Pokles výnosů | Naše prognóza | UST | Zájem o riziková aktiva | Restrikce | Optimismus | Konjukturální průzkum | Rozhodování | Facebook | Růst dolaru | Obchodování ropy | Martin Gürtler | USA | Investujte | Zákon o dluhovém stropu | Reserve Bank of New Zealand | Měď | Burzovní debut | Proinflační | Negativní vývoj | Inflace cen | Fundamentální pozadí | Euro | AUD | Rada ČNB | Federální rezervní banky | Risk | Predikce | Úřad práce | Zdroje fundamentálních dat | Christine Lagarde | Hospodářství | Stagflace | Japonský Nikkei | Indikátor důvěry | Ministr financí | Světové akciové trhy | WEI | JP Morgan | Ohlédnutí | Zpomalení růstu | Obchod | Jak vytvořit obchodní plán? | Řízení peněz | Siemens Healthineers | Růst ekonomiky | Santa Claus Rally | Banka JP Morgan | Labouristická strana | Pozice spekulantů | Úrokové sazby | Krátkodobý výhled | Rozhodnutí Bank of England | Nárůst nezaměstnanosti | Fibonacciho úrovně | Intermediate | Bollingerova pásma | EU | Redukce | Slabé euro | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Komerční banka | Úrovně rezistence | Týdenní zpráva | Theresa May | Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů | Samsung | Recese | Index strachu | Index relativní síly (RSI) | Inflace v Německu | Zpomalování inflace | Báze | Bank of Canada | Coronavirus | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | NZDUSD | SEC | Začít investovat | USD/CAD | Výrobní index | Miliardy | Denní graf | Spekulace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Růstový trend | Americké burzy | Nálada na akciových trzích | Balance | Cenový strop na ruskou ropu | Komentáře Fedu | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Zpráva z amerického trhu práce | Pips | Dnešní zpráva | Technická korekce | Goodyear | Silné euro | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Americké indexy | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | David Vagenknecht | Japonský jen | Index FTSE 100 | Jerome Powell | Měnový kurz | Panika | Regeneron Pharmaceuticals | Zpomalující růst zaměstnanosti | USDCHF | CySEC | Rostoucí inflace | Index PCE | Soud | Henry Hub | Výrazný pohyb | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Sell Stop | Sterling | Předpovědi | Představitelé centrální banky | Bondy | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Zásoby ropy | Evropské méně | Světové ekonomiky | Benzín | Produktivita práce | Trend | Produkty obchodované s finanční pákou | Dow Jones Industrial | Kroky Fedu | Časový rámec | Nejnovější zpráva | Fundamentální data | Platforma | Indexy PMI | Měnová politika ECB | Vládní bondy | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | PBOC | MMF | Zlato (XAU/USD) | Ekonomický výhled | Finanční situace | Oslabení | Nařízení | Jak obchodovat | Ceny benzínu | Schodek | Americký Senát | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Obchodní bilance | Ticker | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | Šéfka ECB | Investování | Průmysl | Americké technologické společnosti | Úsilí | Tempo růstu | Bankovnictví | Trim Broker | Investor | USD index | Zpracovatelský průmysl | Divergence | ETF | Akciové trhy | Kurzy měn | Struktura HDP | Moneta Money Bank | Guidance | Stabilní zisky | Počty nových žádostí o podporu | Viceprezident ECB | Snížení volatility | Údaje o nezaměstnanosti | Pokles zlata | Obchodní aktivity | Vývoj voličských preferencí | Pokles indexu S&P 500 | Long | Rally | Western Digital | Bankovní rada | Euro Stoxx 600 | Macron | Výrazný propad | Pandemie | Základní úroková sazba | Začátek prázdnin | Klid | Aktiva | SXXP | Pokles inflace | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Prodejní tlak | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Výprodej | Poptávka po americkém dolaru | Discovery | Indexy na Wall Street | Problémy v dodavatelských řetězcích | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | WFC | Slábnoucí dolar | PMI ve službách | SP500 | S&P 500 (US500) | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | FedWatch Tool | Výsledky voleb | Konsolidace | Čínské akcie | Riziko ztráty | Tradingové přístupy | Tipy pro začátečníky | Automotive | Sentix | Trhy dnes | | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Výsledek voleb | Stratég | Signál k nákupu | Špatné zprávy | Prodeje automobilů | ISM ve službách | Kupci | Bluechip | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Zrychlení inflace | Sentiment | Order | Dnešní statistiky | Short pozice | Globální sentiment | Stoxx Europe 600 | Breaking | ECB Christine Lagardeová | Politika | Nálada na trhu | Riziková aktiva | Federal Funds Rate | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Indikátor MACD | Dnešní seance | Vývoj ceny eura | Americké futures | MAM | Forint | GDP | Úrovně supportu | Velká Británie | Růst libry | Ziskový obchod | Makroekonomická data | Trading samurai | Další vývoj | Investment Banking | Dnes zveřejněná data | US akcie | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Dnešní kalendář | Newyorská pobočka FEDu | EURHUF | Nálada | Indie | Nákupy | Měnové páry | Měnové politiky | Vnímání | FinWin | Yusuke | Přísná měnová politika | SVB | Dnešní ekonomický kalendář | Ekonomika | Forexové obchodování | První zvýšení sazeb | Pohyb ceny | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Situace v průmyslu | Výrobní index PMI | Dobrá zpráva | Warner Bros | Nákup zlata | Commerzbank | Zhodnocení | Americký kongres | Podnikání na kapitálovém trhu | Úrokové sazby ECB | Výhled | Vývoj trhu | Timeframe | Jan Kovalovský | Futures na indexy | ESM | ZEN | Zerohedge | Erste Group Bank | Jednání ČNB | Americký akciový index | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Obchodní analýza | Summit EU | Deriváty | Ethereum | Akciový trh | Japonská ekonomika | Bilance Fedu | Economist | Odpovědnost | Rychlé bohatství | Index Hang Seng | Propouštění | Zaměstnanci | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Británie | Zlaté rezervy | Cyrrus | Dobrý výsledek | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Expanze | Makroekonomické analýzy | Hospodářský cyklus | Provize | Otevření ekonomiky | Fondy | Bílý dům | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Německé ekonomiky | Financial Times | Nikkei 225 | Spread | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | Schodek rozpočtu | New York | Tradingové webináře | Retail Investor | Swing | Finanční údaje | Jestřáb | Německé tovární objednávky | Jak investovat | Ekonomické zprávy | Risk Off | IBEX | Salmán | EURCHF | G20 | Slabá čísla | Pokles poptávky | Chuť k riziku | Session | Prezidentské volby | Tesla | Dollar | FX trh | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Měnové stimuly | Dolarový index | Indikátor CCI | Kontrakt | Vývoj ceny ropy | DKNG | Boj proti inflaci | Sazby | Devizové rezervy | Cíle | USD/JPY | Politická rozhodnutí | Semináře | Ekonomický kalendář | Volkswagen | Index MSCI | První odhad | Americká inflace | Zvyšování úrokových sazeb | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Likvidita | Žádosti o podporu | Rozhovor | Wall Street výsledky | Plán obchodování | Spotřeba domácností | Ropa WTI a Brent | Dnešní údaje | Měny | Obchodní podmínky | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Vzestup inflace | Bezpečnost | Zpráva COT | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Irsko | Maloobchodní prodej | Nová historická maxima | Důležité zprávy | Michal Brožka | Odhad sektoru pohostinství | PMI ve zpracovatelském průmyslu | DE30 | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | Finanční centrum | Inflace v prosinci | Rozhodnutí FOMC | Intradenní pohyby | DAX30 CFD | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Karanténní opatření | Dílčí indexy | Pravidla obchodování | Thomson Reuters | Inside | Finanční trh | JPMorgan | Francouzské akcie | Bloomberg Barclays | Trade | Risk On | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Regionální měny | Překoupené oblasti | EFSF | Centrální bankéři | Zlotý | EIA | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Miliardy USD | Poradce | Americký ISM | Obchodní den | Zkušenost | Bankrot | Signál | CMC | Česká národní banka | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | ADP | Hodnota zlata | Square | Gazprombank | Repo sazba | Číst grafy | Joe Biden | Ropy | Rozdílové smlouvy | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Americké akciové indexy | Pracovní síly | Index S&P 500 (US500) | Společnost | Obchodní systémy | Sázky | Dynamika mezd | Swiss National Bank | Thomas Barkin | Vysoká volatilita | Trading | Mark Carney | AMC Entertainment (AMC.US) | ASX | Upozornění na rizika | CAC40 | Ekonomické indikátory | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zpráva amerického ministerstva práce | Decline | DAX 30 | Umělé inteligence | Plán obchodování EUR/USD | Burze | Britské měny | Buy | Eura | Short Term | Obchodní signál | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Úrokové swapy | Leverage | VIX | Inflační data | Růst | Obchodování EUR/USD | Index Dow Jones Industrial | Intradenní obchodníci | Polská centrální banka | Silné momentum | Energetické komodity | Příjmy | Úrovně Fibonacciho | SP Angel | Investujte zodpovědně | Zajištění | Dominion Energy | Komise v přenesené pravomoci | Výnosy amerických státních dluhopisů | TradingEconomics | BOSSA | Snížení inflace | Fúze | Index | Nikola (NKLA.US) | Wall Street Journal | Lockdown | Cenový index | Nejbližší rezistence | Bohatství | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Výsledková sezóna | Tuzemská měna | ISM index | Futures na americké indexy | Ekonomický indikátor | Investor Relations | Odhad ekonomické aktivity | Zpráva NFP | Zpracovatelský sektor | CBOT | Hlavní fundamenty | Program odkupu aktiv | Kotace | Úrokové sazby ČNB | Americké trhy | Vlády | Co je to fundamentální | Amazon | Before market open | Raghee Horner | Dna | Investiční společnosti | Tržby společnosti | Reakce dolaru | Michael Barr | Trading nastavení | Reakce amerického dolaru | Kurz JPY | Šance | Yusuke z Japonska | GBP USD | Fundamentální analýza pro začátečníky | Covid19 | Nový Zéland | Akcie | Kapitalizace akciového trhu | Síla akcií | Uklidnění situace | Očekávaný růst | Traderky | Jasné signály | Holubičí rétorika | Zpráva CFTC | Relief rally | MiFID II | WBD.US | Britské parlamentní volby | Výrobní aktivita v USA | Forex ziskové intradenní a swingové obchodní strategie | Vývoj francouzského akciového indexu CAC40 | Edward Moya | Odvětví | Zemědělství | Budoucnost | Technologické společnosti | Prohlášení | Polský zlotý a maďarský forint | Pracovní místa | CPI v eurozóně | Včerejší seance | Dollar Index | Jeffrey Gundlach | Banka | Růst deficitu | Maďarský forint | Zlepšení | Počet nezaměstnaných v Německu | Analytička | Nasdaq Composite | Skotsko | John Williams | Obsazenost hotelů | Expanzivní fiskální politika | Nejúspěšnější obchod | Akciový index S&P 500 | CAD | Americké centrální banky | Americká zpráva | Frankfurtský DAX | Vývoj na devizovém trhu | Zasedání amerického Fedu | Hlavní ekonom ECB | Bloomberg | Equity | Základní pravidla systému obchodování | Pobočka FEDu | Vstup short | Market moving instituce | UBS | Graf dne | Treasury Yields | Duke Energy | Pokles HDP | Panika na trzích | Bydlení | Kurz EUR | Spot Market | Zastavení růstu | Overbought | Obchodovaný instrument | Národovci | Podpora | Snižování sazeb | Forex kalendář | Frekvence obchodování | Zamyšlení | Fundamentální informace | Francouzské volby | Platby za plyn v rublech | Biden | Hospodaření | Konec roku | Erste Group | Nemovitosti | Inflace v únoru | Snížení sazeb | Axiory Europe | Americké měny | Kladné swapy | Ekonomika Itálie | Maturity | Přehled | Euro k dolaru | Cronos | Domácí poptávka | Harmonizovaná inflace | Bankovní tradeři | Finanční ztráty | Pražská burza | Komentáře členů Fedu | Index CPI | Akumulace | Devizové rezervy ČNB | Možnost práce z domova | USD/CZK | NatWest | Plný úvazek | Novozélandský dolar | Prezident Biden | Sektor služeb | Překážky | Chance | xStation5 | Německo | Americké úrokové sazby | AAA | Výkonná ředitelka | Haruhiko Kuroda | MT4 | Profesionální obchodník | Riziko | Mezinárodní firmy | Maloobchodní prodeje | Shanghai Composite | Sazby beze změny | Načasování snížení úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Vice | Analýza fundamentálních událostí | Hodnoty měny | Ošetřovné | Počet nezaměstnaných | Nakupovat | Býčí trend | Domácnosti | Kurzotvorné události | Státní dluhopisy | opPORTUnity | Objem nakupovaných aktiv | SPOT | Statistika | Vysoká inflace | Svíčka Doji | Měnové trhy | Lehman Brothers | Veřejný sektor | Směrnice | Pozice | Další pokles | Ceny v eurozóně | Asijské akciové trhy | Šíření koronaviru | Platina | Obchodujeme | Oživení německé ekonomiky | Americké firmy | Akciový index Nikkei | Nepokoje v Číně | Česká vláda | Pracovní den | EUR/GBP | Psychologické úrovně | Objem devizových intervencí | Rates | Vývoj EUR/USD | Cronos Group | Spotřebitelské ceny | Index DAX | Investing | Australský index | Klíčové makroekonomické ukazatele | Pozornost trhu | Průmyslníci | Ekonomický výhled USA | Fibonacci | Kvantitativní utahování | Bavlna | Pravidla systému obchodování | Evropské indexy | Výraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Evropský regulátor | Reverzní formace | Investiční rozhodnutí | Ekonomika Německo | Index nových objednávek | NFP report | Nečekaná zpráva | MIFID | Nárůst volatility | TOPIX | Podnikatelé | WELL | Výhled pro GBP/USD | Pokles libry | CEO | Oslabení dolaru | Fair Value | COT | Rezistence | Banky | Časovaná bomba | Průlom | Intervenovat | Aktivum | NASDAQ 100 | Peking | Institute for Supply Management (ISM) | Warner Bros Discovery (WBD.US) | Burza | Mzda | FTSE100 | Doporučení | IPO | Market open | Vývoj mezd | Inflační cíl | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Průmysl a zahraniční obchod | Dobrá čísla | Hike | EMA | Opatření | Velcí institucionální investoři | Didi | Emerging markets | Data z trhu práce USA | InstaForex | Novinky | CRON | Energie | Retail | Risk Management | Obrat ekonomiky | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Vyšší výnosy | Období stagflace | Nákup aktiv | Tým FXstreet.cz | Focus | Index Nikkei 225 | Evropská komise (EK) | Dow Jones | Měna | Investujte na Forexu | Ekonomický růst | DraftKings (DKNG.US) | Nasdaq | Společná evropská měna | Zero Hedge | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Destatis | Země G7 | Hang Seng | Indiana | Výsledky hospodaření | Ministerstvo práce | Objem maloobchodních tržeb | Inflace CPI | CFA | Stochastic | Práce | Currency | Fintokei | Investment | Krize | Britské volby | Spojené státy | Parlamentní volby | Janet Yellen | Vývoj na trhu | Daně z příjmů právnických osob | Velké pohyby na trhu | Německá inflace | Kryptoměny | Futures na stříbro | Evropské akciové trhy | MJ | Situace na trhu | Úvěr | Investiční doporučení | Úspěch | Uvolnit měnovou politiku | Ekonomové | G7 | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Kov | Stagnace | Index relativní síly | Tržby | Charles Evans | Eurozóna | Doba splatnosti | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Odhady analytiků | Overnight | Zrychlení růstu | Ceny mědi | FXstreet | Canopy Growth Corporation | Podniky | Ekonomické aktivity | AUD/USD | Bilance | Japonští obchodníci | Politici | Analytický tým | Správa | Zlato | Vzestupný trend | Instrumenty | Výhled USA | Mzdy | Obchodní styl | Výsledky NFP | Měnové podmínky | Japonský trh | NZD | Bilance zahraničního obchodu | Wall Street | Poradenství | Markit | ČR | BIS | Currency market | Nonfarm Payrolls | Nesoulad | Úroveň supportu | Tržby v eurozóně | Vývoj francouzského akciového indexu | Silicon Valley | SPX | Čínské firmy | Caixin | Objednávky | Obchodní příležitosti | Vývoj ceny | Analytik | Tradeři | Napětí mezi USA a Čínou | Výnosy | Výdaje | Holding | Ztráty | Inflace v USA | Komodity | Strategy Research | Analýza | Politické nepokoje | XTB Research
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Nominální úroková míra
No More 925 Ltd
Nomura
Nomura FX Strategy Research
Nomura Holdings
Nomura Securities
Nomura Securities International
Nomura Securities Research
Non-business rizika
Non-Farm Employment Change

Následující klíčová slova

Nonfarm Payrolls
Nonfarm Payrrolls
Non-Fungible Castle
Non-fungible token
Non-Fungible Tokens
Nongfu Spring
Norbert Nepela
Norbert Rücker
Norddeutsche Landesbank Girozentrale
Nordea
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
Potvrďte prosím... Zavřít