Čínská poptávka

S&P Global: Americká cla zasáhnou přes německá auta i Česko a Slovensko
03.03.2025 Plánovaná 25procentní cla na dovoz zboží ze zemí Evropské unie do Spojených států nejvíce dolehnou na Českou republiku, Slovensko a další země v regionu. Značný vliv bude mít německý automobilový sektor, uvedla dnes mezinárodní ratingová agentura S&P Global. Administrativa prezidenta Donalda Trumpa zatím neoznámila, kdy začne cla vybírat, ale až se tak stane, omezí to zřejmě hospodářský růst celé střední Evropy, a tím se i zhorší její současné rozpočtové problémy, uvedla S&P Global.

Nadbytek ropy a slabá poptávka jsou rizikem pro ceny ropy v 2025
05.12.2024 Globální trh s ropou v roce 2025 čelí nadbytku přesahujícímu 1 milion barelů denně, což spolu s dostatečnými rezervními kapacitami pravděpodobně způsobí pokles cen, navzdory možným zpožděním ve zvýšení produkce OPEC+ a lepší disciplíně v dodržování produkčních kvót mezi členy kartelu. Růst nabídky mimo OPEC, zejména z USA, Brazílie, Guyany, Kanady a Norska, bude hrát klíčovou roli v přesycení trhu. Mezinárodní agentura pro energii (IEA) a americká agentura EIA předpokládají růst produkce mimo OPEC o více než 1 milion barelů denně v roce 2025. Zásoby tak překročí globální poptávku, což zvyšuje tlak na ceny. K tomu se přidává rezervní kapacita OPEC+, která přesahuje 5 milionů barelů denně, a zvažované postupné zvýšení produkce kartelu v průběhu roku.

Čínský boom elektromobilů ohrožuje poptávku po benzínu
28.11.2024 Čínský rychlý přechod na elektrická vozidla (EV) pravděpodobně výrazně sníží spotřebu benzínu v zemi, což představuje zásadní změnu v globálním energetickém prostředí. V posledních měsících tvoří elektromobily a plug-in hybridy více než polovinu maloobchodních prodejů osobních vozidel v Číně, což povede k výraznému poklesu poptávky po benzínu.

Fidelity International: Akcie – Nové příležitosti v roce 2025
27.11.2024 Jednoznačný výsledek amerických voleb, politické rozbroje v Evropě a probuzení čínských fiskálních opatření předznamenávají pro akciové trhy v roce 2025 větší volatilitu. Ale také nové cesty k výnosům.

⏫Zlato roste o 1,5 %
18.11.2024 Vzácný kov utrpěl od konce října značné ztráty, které ještě umocnilo vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách. Současně prudce vzrostly výnosy 10letých státních dluhopisů, které se blíží 4,5 %. Americký dolar také posílil a pár EURUSD se dotkl 1,05.

Komodity: Ceny ropy opět rostou, přetrvávají obavy ohledně Blízkého východu
22.10.2024 Ceny ropy se dnes opět zvyšují, na trhu přetrvávají obavy z možného narušení dodávek suroviny v důsledku konfliktu na Blízkém východě. Investoři rovněž posuzují, jaký vliv budou mít na poptávku po ropě opatření čínské vlády na podporu domácí ekonomiky. Severomořská ropa Brent kolem 17:30 SELČ vykazovala nárůst o zhruba 2,2 procenta a dostala se do těsné blízkosti 76 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si připisovala přes 2,5 procenta a překročila 72 dolarů za barel.

Fidelity International: Čínské stimuly – inspiraci v minulosti nehledejte
17.10.2024 Portfolio manažeři Oliver Hextall a James Richards vysvětlují, co čínský stimulační balíček znamená pro poptávku po komoditách a transformující se ekonomiku.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
12.09.2024 1) Evropská centrální banka (ECB) na dnešním zasedání v souladu s očekáváním trhu dle konsensu pro agenturu Bloomberg snížila úrokové sazby. Hlavní refinanční sazba klesá na 3,65 % z 4,25 %, depozitní na 3,5 % z 3,75 %, krajní zápůjční 3,9 % z 4,5 %.

Vnímání luxusu se mění: prestiž nahrazuje minimalismus a zásady. Firmy, které se tomuto trendu přizpůsobí nejrychleji, si udrží svou pozici
27.08.2024 Odvětví luxusního zboží prochází významnými změnami. Zatímco v minulosti bylo vnímáno jako něco exkluzivního, co si nemůže dovolit každý, dnes se zejména v Číně dostává do popředí pojem "luxusní ostuda". Ekonomická nejistota a přísné sociální zásady vlády totiž nabádají spotřebitele k menší okázalosti. Tyto změny negativně ovlivňují prodej řady známých luxusních značek. A nejen tam. Celkově lze pozorovat změnu chování spotřebitelů a posun k takzvanému "tichému luxusu", což podtrhuje i aktuální kauza Dior a Armani, ale také hospodářské výsledky prodejů dalších módních domů.

Komodity: Energie a obiloviny v centru pozornosti, kovy si dávají pauzu
02.07.2024 V letošním roce jsme se soustředili hlavně na sektor kovů, který jsme považovali za potenciálního vítěze pro rok 2024 i roky další, a zdůrazňovali jsme, proč už máme celoroční konsolidaci za sebou. K dnešnímu datu posílil Bloomberg Commodity Total Return Index od počátku roku o více než 5 % a podílely se na tom všechny sektory kromě obilovin. I když se energetika kvůli poklesu prémie za geopolitické riziko ve 2. čtvrtletí propadla, kovy pokračovaly ve své cestě vzhůru. Zlato a měď dosáhly před současnou odmlkou nových rekordních maxim a také stříbro se vyšplhalo na úroveň, kde bylo naposledy před 13 lety.

OPEC+ prodloužil produkční škrty
04.06.2024 Po ochabujícím uptrendu z počátku roku u ropy se dalo čekat, že OPEC+ přistoupí k prodloužení produkčních škrtů. Celkové omezení těžby činí 5,86 miliónů barelů za den (mbd). Z toho 3,66 mbd. škrtů mělo expirovat do konce 2024 a dobrovolné škrty 2,2 mbd. měly běžet do poloviny 2024. Nyní byly 3,66 mbd. prodlouženy do konce 2025 a 2,2 mbd. do konce září tohoto roku (od kdy pak bude rok škrty redukovat). Další zasedání OPEC+ je 1.12. 2024. Celkové škrty představují dnes kolem 5,7% světové denní poptávky.

Průmysl v únoru zklamal. Podvazují jej vysoké úroky, teplé počasí, slabá německá a čínská poptávka či útoky jemenských povstalců v Rudém moři
08.04.2024 Tuzemská průmyslová výroba letos v únoru zaostala za očekáváním, když meziročně přidala jen 0,7 procenta.

Podmínky v českém průmyslu nakročily ke stabilizaci. Průmysl ale nasále podvazují vysoké úroky, slabá německá a čínská poptávka či útoky jemenských povstalců v Rudém moři
02.04.2024 Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se vyvíjejí nejméně nepříznivě za celé období od srpna 2022. Vyplývá to z dnes zveřejněného březnového indexu nákupních manažerů. Podmínky se sice stále zhoršují, ale meziměsíčně vůbec nejslabším tempem právě od srpna 2022. To svědčí o tom, že český průmysl nakročil ke stabilizaci podmínek v něm, které neblaze poznamenaly dopady války na Ukrajině a energetické drahoty.

Denní shrnutí: Zpráva o indexu spotřebitelských cen v USA podpořila rally na Wall Street
14.11.2023 Indexy na Wall Street zahájily dnešní obchodování růstem a během hotovostní seance dále posilovaly poté, co mírnější než očekávaný údaj o indexu spotřebitelských cen v USA za říjen posílil naděje, že Fed skončil se zvyšováním sazeb.

Bloomberg: Pád Gazpromu otupuje klíčový nástroj Putinovy moci
13.10.2023 Ruský prezident Vladimir Putin přecenil své možnosti, když se pokusil využít ruský státní plynárenský gigant Gazprom k tomu, aby dostal Evropu na kolena. A nyní jsou jeho snahy o posílení Gazpromu vydány na milost a nemilost Číně, napsala agentura Bloomberg.

Komodity: Ceny ropy díky vyšší poptávce v Číně a nižším dodávkám rostou
16.06.2023 Ceny ropy dnes rostou a zisky si připisují i za celý týden. Cenu podporuje vyšší čínská poptávka a snížení dodávek skupinou OPEC+. Brzdou růstu je naopak očekávaní slabšího výkonu globální ekonomiky a výhled dalšího růstu úrokových sazeb.

Akciím evropských firem zaměřených na luxus se mimořádně daří, z důvodu oživení čínské ekonomiky. Kvůli rostoucímu geopolitickému napětí jsou lepším způsobem, jak se vézt na růstové vlně Číny, než přímo čínské akcie
15.05.2023 Tyto dny patří na burzách třpytu okázalosti. Ikony luxusu jako švýcarská společnost Richemont, pod jejíž křídla patří třeba značka Cartier, rostou málem do nebes. Zrovna akcie Richemontu v pátek pokořily svůj historický cenový rekord poté, co firma zveřejnila lepší než předpokládané výsledky. Nečekaně výrazně jí svědčí ukončení covidových restrikcí v Číně, k němuž došlo loni koncem roku. Silnější než předpokládaná čínská poptávka zapříčila již dříve pozitivní překvapení při ohlášení výsledků za první letošní čtvrtletí jak v případě společnosti Louis Vuitton Hennessy Moet (LVHM), tak třeba i Prady.

Ropa nesplnila očekávání
02.05.2023 Ropa nebyla schopna splnit očekávání. Od začátku roku optimismus ohledně oživení Číny a pesimismus ohledně amerického dolaru vytvořily pro ropu Brent býčí pozadí. Na jaře se zdálo, že ropa North Sea dostala další silný růstový impuls v podobě nečekaného snížení produkce OPEC+ o 1,1 milionu barelů denně. Ropa však promarnila všechny své úspěchy a od začátku roku 2023 ztratila asi 8 % své hodnoty.

Cena mědi letos dosáhne rekordní úrovně
27.03.2023 Podle společnosti Trafigura, největšího soukromého obchodníka s kovy na světě, ceny mědi letos prudce vzrostou na rekordní maximum – čínská poptávka totiž riskuje vyčerpání již tak nízkých zásob.

Co zvyšuje náklady na dopravu? Je to rostoucí čínská poptávka
20.03.2023 Čína se dala do najímání ropných tankerů, což je znamení toho, že poptávka po energiích je zrychlená.

Vrátil se londýnský týden večírků ropy a hovoří se o blížící se rallye
28.02.2023 Poprvé od pandemie se vrátil zpátky do Londýna největší večírek ropného průmyslu a největším tématem bude, jestli se ceny připravují na velkou rally.

Opětovné otevření Číny přinese komoditám další dobrý rok
23.02.2023 Po dramatickém a volatilním roce 2022, který přinesl v sektoru komodit dobré výnosy, mohou letošní výsledky do značné míry záviset na čínské politice.

Americký pre-market 21. 2. 2023: Americký akciový trh je stále pod tlakem
21.02.2023 Futures na indexy amerického trhu neustále klesaly, protože obchodníci se obávali vysokých sazeb a geopolitického napětí. Po včerejším svátku se futures kontrakty na indexy S&P 500 a Nasdaq 100 snížily každý minimálně o 0,7 %. Průmyslový Dow Jones klesl o 0,5 %. Akcie čínských technologických společností na začátku obchodování klesly, když začala cenová válka elektronického obchodování. Indexy evropských akcií se obchodovaly v bočním kanálu.

Znovuotevření čínské ekonomiky podpoří globální ekonomiku a ztíží boj s inflací
13.02.2023 „Renesance čínské ekonomiky s sebou přinese kromě stimulačního efektu globální ekonomiky také tlak na růst cen, “ říká analytik BHS Timur Barotov.

Komodity: Cenu ropy ženou vzhůru obavy z nedostatku dodávek na trhu
19.01.2023 Cenu ropy ženou vzhůru obavy z přetrvávajícího nedostatku dodávek na trhu. Přispívá k nim očekávání, že se zvýší čínská poptávka a dál budou platit omezení pro ruský vývoz.

Komodity: Naděje na oživování čínské poptávky zdražují ropu o zhruba dvě procenta
18.01.2023 Ceny ropy jsou uprostřed týdne nejvýše od začátku prosince. Nahoru jim pomáhá naděje, že zrušení přísných covidových omezení v Číně povede k oživení poptávky po palivech u tohoto největšího světového dovozce ropy.

Týdenní aktuality z komoditních trhů: Pozornost se upíná na zlato a měď, kovy dál posilují
18.01.2023 Bloomberg Commodity Index se v současné době obchoduje o 2,4 % výš, čímž smazal část svého propadu ze začátku ledna. Došlo k tomu poté, co se energetický sektor – s výjimkou zemního plynu – připojil k vzestupu kovů pod vedením zlata a mědi. Za tímto posílením stojí slabší dolar, klesající americká inflace a mimo jiné i vyhlídky na to, že opětovné otevření Číny s sebou přinese růst poptávky po surovinách. Ochotu riskovat navíc podporuje i pokračující pokles dolaru. Americká inflace totiž oslabuje, a tak už Fed nemusí zvyšovat sazby takovým tempem.

Ropa bude zdražovat
03.01.2023 Sankce na ruský ropný sektor teprve začínají. Jestliže se v březnu loňského roku trhy bály nedostatku ropy a barel Brent se prodával za více než 130 USD, jsou komoditní tradeři nyní až překvapivě klidní i při ceně okolo 85 USD za barel.

S novými komplikacemi našly akcie Tesly nové dno
21.12.2022 Ještě před třemi měsíci se Tesla ve svých růstových výhledech tvářila sebevědomě, ale od té doby se už její akcie propadly o 48 %. Tento propad odráží rostoucí nervozitu ohledně poklesu poptávky v Číně a v Evropě, dvou největších elektromobilových trhů světa. Navíc se budou na hodnotě akcií i nákladech spojených s financováním dál podepisovat vyšší úrokové sazby a automobilová výroba zůstává jedním z kapitálově nejnáročnějších odvětví na světě.

Válečná ekonomika: Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 nepotěší Macrona, příznivce Brexitu ani evropské antifederalisty
08.12.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, vydala svou pravidelnou publikaci 10 šokujících předpovědí na rok 2023. Tyto predikce se zaměřují na řadu nepravděpodobných, ale zároveň podceňovaných událostí, které mají potenciál pořádně rozvířit nejen finanční trhy, ale i politickou a populární kulturu.

🛢Nechtěný dopad stropu cen ruské ropy?
05.12.2022 Na trhu s ropou bylo v poslední době poměrně rušno. Země EU a G7 se rozhodly zavést cenový strop na vývoz ruské námořní ropy. Co to znamená, alespoň teoreticky? Třetí země budou moci využívat flotilu tankerů registrovaných v zemích G7 a EU a využívat pojistné smlouvy pouze v případě, že budou přepravovat ruskou ropu nakoupenou za 60 USD za barel nebo méně. Dohoda o cenovém stropu má být každé dva měsíce přezkoumána, aby se zajistilo, že strop zůstane na úrovni, která je alespoň o 5 % nižší než průměrná tržní cena ruské ropy. Některé země, jako například Polsko, chtěly, aby byl strop stanoven ještě níže - až na 20-30 dolarů za barel -, ale Spojené státy s tím nesouhlasily, aby na trhu s ropou nevznikl příliš velký výpadek nabídky.

V globálních řetězcích by se mohly projevit sankce proti hliníku z Ruska
24.10.2022 Hliník je nejaktuálnější globální problém, jelikož ceny klesají v důsledku dumpingu hliníku z Ruska, který snižuje poptávky.

Bloomberg: Válka na Ukrajině prudce zdražuje ocel
01.04.2022 Invaze Ruska na Ukrajinu prudce zdražila ocel. Za tři týdny od invaze vzrostly ceny evropské ocele o 51 procent, protože na trhu chybí dodávky z Ruska a Ukrajiny. To je znepokojivé pro oživení kontinentu, protože ocel je základním stavebním kamenem moderní ekonomiky, upozornila agentura Bloomberg.

Trh očekává růst poptávky po zlatě
07.12.2021 Včera se zlato opět propadlo. Na konci roku se však předpokládá, že zlato poroste v důsledku zvýšené poptávky před čínským novým rokem.

Komodity zadržují dech, potraviny jsou nejdražší za deset let
10.11.2021 Po vzestupu cen ze září a začátku října se komoditní sektor dál konsoliduje a Bloomberg Commodity Index už třetí týden po sobě klesal. Stále víc ukazatelů napovídá, že se růst patrně zastaví, a to zejména v Číně, kde zpomalení výroby, růst rizik spojených se zadlužením realitního sektoru a všeobecný nedostatek elektřiny nejspíš povedou k útlumu aktivit, a tak začali investoři projevovat averzi k riziku. Nedávný vládou vyvolaný propad čínských cen uhlí navíc přispívá k udržování nižších cen některých kovů s energeticky náročnou výrobou, zejména hliníku.

Vláda pomůže domácnostem v ČR s úhradou plynu či elektřiny, zelenající EU se tak Čechům už nyní notně prodražuje
24.09.2021 Česká vláda v nejbližších dnech představí dotační program, jenž domácnostem s nižšími příjmy pomůže hradit účty za energie. Cena elektřiny či plynu nyní na velkoobchodním trhu EU prudce roste a v blízké době se tento nárůst promítne také na účtech, které platí domácnosti. Cena elektřiny jim v nejbližších měsících vzroste až zhruba o dvacet procent, plyn zdraží o patnáct procent, teplo o deset. Růst cen energií bude ale pokračovat i v dalších letech.

Česko bude muset na elektřinu či plyn chudším přispívat trvaleji. Zátěž to bude hlavně pro střední třídu, hrozí nástup politických extrémistů
20.09.2021 Česká vláda v nejbližších dnech představí dotační program, jenž domácnostem s nižšími příjmy pomůže hradit účty za energie. Cena elektřiny či plynu nyní na velkoobchodním trhu EU prudce roste a v blízké době se tento nárůst promítne také na účtech, které platí domácnosti. Cena elektřiny jim v nejbližších měsících vzroste zhruba o dvacet procent, plyn zdraží o patnáct procent, teplo o deset. Růst cen energií bude ale pokračovat i v dalších letech.

Komoditní trauma: FOMC vzal reflačnímu obchodování vítr z plachet
22.06.2021 Výbor FOMC minulý týden snížil riziko možného nástupu pádivé inflace, když navzdory očekáváním oznámil, že urychlí zpřísňování své politiky. Tím sebral vítr z plachet reflačnímu obchodování a vyslal komoditní sektor na cestu k jedné z největších týdenních ztrát od loňského března, kdy trhy na počátku pandemie zachvátila panika. Také čínské úřady se dál snažily přibrzdit inflaci omezením spekulací a hromadění komodit. Třetím nepříznivým vlivem pak byl silnější dolar, který dosáhl vůči měnovému koši dvouměsíčního maxima.

Trendy komodit – základní kovy
28.02.2021 Navzdory zpomalující se poptávce Číny, jako předního spotřebitele základních kovů, pokračoval index LME (London Metal Exchange) trvalým růstem, a v únoru 2021 dosáhl 4000 bodů. Ekonomické výhledy zůstávají příznivé: znovuotevření ekonomik v nadcházejících měsících a postpandemické plány hospodářských stimulů podpoří trh průmyslových kovů v roce 2021. Zisky by mohly být utlumeny, pokud budou očkovací kampaně zaostávat nebo bude ekonomické oživení slabší, než se očekává. Globální poptávka po základních kovech v roce 2021 se očekává růstová, díky čemuž se index LME dostane na roční průměr 4 000.

Ceny potravin se v listopadu utrhly ze řetězu, inflace posílí
04.12.2020 Rostoucí ceny potravin přiživují inflaci, která může v roce 2021 jen posílit. Organizace pro výživu a zemědělství Spojených národů včera vydala index cen potravin za listopad. Tento index, který sleduje průměrné ceny 95 potravin z pěti komoditních skupin, se vyšplhal na šestileté maximum a zaznamenal meziroční nárůst o 6,5 %. V listopadu zaregistrovaly nárůst i všechny dílčí indexy, přičemž dílčí index rostlinného oleje poskočil od října o neuvěřitelných 14,5 % a za poslední rok o celých 31 %.

Ropa hledá oporu po rekordním propadu
04.11.2020 Ropa se v pondělí 2. listopadu propadla na své pětiměsíční minimum, přičemž se jí krátce poté podařilo získat 12 % zpět. Vývoj, který narušil poměrně klidné období panující od letošního června, měl tři hlavní aktéry: Libyi, COVID-19 a OPEC+. Oslabení bylo - stejně jako v dubnu - způsobené poklesem poptávky a růstem produkce. Rychlý pád se zastavil, až když se trhy znovu začaly soustředit na podporu ze strany OPEC+.

Americké volby, Covid a komodity
20.10.2020 Jak vstupujeme do posledního čtvrtletí roku, u něhož si asi nejeden člověk přeje, aby nikdy nenastal, přetrvávají výrazné dopady globální pandemie na nejrůznější sektory – od energetiky až po zemědělství. Protože virus zuří dál a na vakcínu budeme nejspíš čekat ještě celé měsíce, je naší jedinou jistotou nejistota. Na trhu tak bude nadále panovat volatilita a nepředvídatelné podmínky. K tomu se navíc přidávají geopolitická rizika – zejména s ohledem na nadcházející americké prezidentské volby, které budou 3. listopadu pravděpodobně mnohem těsnější, než naznačují průzkumy.

NIO akcie raketově stoupají při upgradu JP Morgan
16.10.2020 Akcie čínského výrobce elektrických vozidel NIO byly velmi žádané poté, co analytik společnosti JP Morgan upgradoval akcie. Akcie se okamžitě zvýšily kolem 15% na směnku v tom, co je nyní považováno za velmi horký sektor.

Vepřové v Česku prudce zlevňuje – a dále zlevní. Důvodem je šíření prasečího moru v sousedním Německu
16.10.2020 Tlaky zmírňující inflaci v české výrobní sféře opětovně sílí. V zemědělské výrobě je po celý letošní rok patrná meziroční deflace. V nadcházejících měsících se přitom pokles agrárních cen ještě prohloubí, a to díky letošní poměrně příznivé úrodě většiny zemědělských plodin, včetně obilovin či brambor.

Zlato konsoliduje, ropa stále pod tlakem
14.09.2020 Bloomberg Commodity Index, který sleduje nejvýznamnější komodity, a v němž jsou zastoupeny energetika, kovy i zemědělství, se obchodoval již druhý týden níže. Ochota riskovat, která byla jasně viditelná na akciích amerických megafirem, se po horečnaté červencové a srpnové aktivitě nyní poněkud utlumila. Svou roli ale sehrálo i to, že se zastavil pokles dolaru, roste počet nakažených koronavirem a objevují se obavy z toho, kdy dorazí vakcína.

Okénko trhu - Na co dát pozor v dnešním zápisu z jednání americké centrální banky?
19.08.2020 Eurostat dnes dopoledne zveřejnil finální údaje o dynamice spotřebitelských cen v eurozóně. Překvapení se nedostavilo: v souladu s tržním očekáváním ceny vzrostly o 0,4 % oproti červenci minulého roku. V meziměsíčním srovnání byl zaznamenán mírně vyšší pokles (-0,4 %), než bylo očekáváno (-0,3 %). Jádrová inflace očištěna od volatilnějších složek cen potravin a energií vzrostla meziročně o 1,2 % a poklesla oproti červnu o 0,3 %.

Čína představuje hnací sílu globálního oživení poptávky po ropě
04.06.2020 Čínská poptávka po ropě se zotavila na úroveň více než 90 % původního stavu před pandemií koronaviru začátkem tohoto roku, což je překvapivě silné oživení, které by se mohlo odrazit v třetím čtvrtletí.
Související klíčová slova:
Zpráva IEA | Český průmysl | Dílčí indexy | Mining | Počet nakažených koronavirem | Geopolitické riziko | Retracement | Vládní dluhopisy | Oživení cen | Russell 2000 (US2000) | Refinitiv | EUR | Egypt | Německý automobilový sektor | Konsorcium | Prezident Biden | Akciové trhy | Reflační obchodování | US2000 | Exporty | Rolování | Americká inflace | Indexy S&P | Oživení poptávky | Trend | Bank of Japan | MUFG | Stimulační balíček | Zvýšení cel | Prosperity | Hospodářské problémy | Očekávané výsledky | Statistiky | Agentura S&P | Pohled na akcie | Bain | Silný support | Aktiva | Citigroup | Energetika | Kolaps cen ropy | Satoru Jošida | Organizace zemí vyvážejících ropu | Optimismus investorů | Evropská komise | Investing | Tuzemský průmysl | Kolaps | Unce zlata | Nikl | Indexy na Wall Street | Euronav | Oznámení | Společnost Saxo Bank | Diverzifikace | Zavedení embarga EU | Analýzy | Pravděpodobnost | Mezinárodní ratingová agentura | Společnost BP | Deflační tlaky | Snížení produkce | Výbor FOMC | Ethereum | Akcie Tesly | Počet firemních bankrotů v Německu | Exchange | Rostoucí ceny | Oilprice.com | Poplatky | FAO | Administrativa prezidenta | Jitan Solanki | Uzavření příměří | Zlato a stříbro | Posilování dolaru | Goldman Sachs | Deflace | Inspirace | Poptávky po oceli | Další zasedání OPEC | Extrémní počasí | Měnověpolitické zasedání Fedu | Embargo EU | Výrazný vzestup | Německý DAX | Odvětví luxusního zboží | Hlavní ekonom | Saúdská Arábie | Burze | Lembros Commodity | Propad cen | Cena zlata | Brent (OIL) | Ropa WTI a Brent | Peter Garnry | Strach | Embargo EU na ruskou ropu | Grains Index | Analytický tým | Schůzce FOMC | Glencore | Nové kvantitativní uvolňování | Pokles dolaru | Dodávky ruského plynu do Evropy | Konflikt v Evropě | Hospodářské problémy Číny | Směrnice | Graf | Více peněz | Znovuotevření Číny | Výnosy | Futures kontrakty | WTO | Brexit | Růst mědi | Jeffrey Halley | Průmyslový Dow Jones | Schůzka FOMC | Online obchodování | Investiční analytik | Sankce na ruský ropný sektor | Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2023 | Bancor | Růst cen | Americké ministerstvo financí | Přijetí | Nákupy centrálních bank | Vysoké riziko | BHP | Rubl | Bohatí | Dodávky ruského plynu | UCITS | Čínský trh | EIA | Inflace | Dolarový index | Nord Stream | China National Petroleum Corporation (CNPC) | Ratingová agentura S&P | Investice do infrastruktury | Dior | Hugo | Česká měna | Vzestup zlata | Prima | Trafigura | Obavy investorů | Podnikání na kapitálovém trhu | Dopad na ekonomiku | Maserati | Nezaměstnanost | Diskont | Rafinerie | Výrazný růst | Problémy | Martin Lembák | Výhled | iShares Listed Private Equity UCITS ETF | Agora | Zavedení embarga | BP | Podnikání | Analytický tým FXstreet.cz | Zvyšování sazeb | Ruský ministr energetiky | Konsolidace | Macron | Nikolaj Šulginov | Nové trhy | Obnovení dodávek | Celková inflace | Organizace pro výživu a zemědělství | Cartier | Výkon | Globální poptávka po ropě | Sankce | Ceny elektřiny | Dolary | Produkční škrty | Panama papers | LVMH | Globální ekonomiky | Nabídka | Washington | China National Petroleum Corporation | Komoditní tradeři | Výprodeje | Centrální banky | CL | Dovoz ropy | Bilion | Znovuotevření čínské ekonomiky | Úroda obilovin | Ceny pohonných hmot | Omezená nabídka | OilPrice | Platina | Reakce trhu | Ekonomiky | Odhodlání | Donald Trump | Suroviny | Země OPEC | Volatilita | Koupěschopnost | Inflační tlaky v české ekonomice | Průmyslová produkce | Ceny zemědělských výrobců | Manažeři | Rakuten Securities | Předpovědi Saxo Bank | HDP Číny | Státní dluh | Commodities | Náklady financování | Bydlení | Dumping | Peníze | Zpráva | Trpělivost | Brent | Švýcarská společnost | Stavební produkce | Komoditní sektor | Čínský dovoz | Politika | Americké prezidentské volby | Zvýšit ziskovost | Očekávání | Lembros Commodity Advisors LLC | Palladium | Vybírání zisků | Strojové učení | Ratingová agentura | Bloomberg Commodity Index | Zvýšení sazeb | Fosilní paliva | Boom | Průmysl | Války na Ukrajině | Obchodní účet | Konflikt na Blízkém východě | Vývoj ceny ropy WTI | Invaze na Ukrajinu | Nakupovat akcie | Základní sazby | Ekonomické výhledy | Commodity | Zdražovat | InstaForex | Cena elektřiny | Zásoby ropy | Americké volby | Rusal | Hedgeové fondy | Saxo | Rystad | Janet Yellenová | Nákupy | Růst | Ceny bydlení | Příležitosti | Americká lehká ropa | MiFID II | Zasedání OPEC+ | MetaTrader | Česko a Slovensko | Drobní investoři | Libye | Nový rekord | Prognóza | Použití finanční páky | Zásoby ropy v USA | Makro a měnová politika | Růstový impuls | Mercedes | Veřejný dluh | Cena ruské ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Akvizice | Káva Arabica | Spotřebitel | Pochybnosti | Země EU | Španělský IBEX | Výzkumné společnosti | Koronavirová krize | Velká Británie | Dopad pandemie | Koronavirová nejistota | Volatility | Ministr energetiky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Chování | Kontrakty | Ruská invaze na Ukrajinu | Ropné společnosti | Geopolitická rizika | Národní ekonomická rada vlády | Spotřeba ropy | AUD | Striker Securities | Oblečení | Elektroautomobily | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Lembros | Opatření | BIC | Zdravotní péče | Investujte zodpovědně | Covid | Rok 2025 | Baidu | Wood Mackenzie | Trh | Sezónnost | Dopady války na Ukrajině | Momentum | Lukáš Kovanda | MSCI | Letošní úroda obilovin | Šíření nemoci COVID-19 | PLUG | Ruský prezident | Open | Statistické údaje | Prada | Ceny plynu | Rozdílové smlouvy | Index | Studie | Futures | Vyšší náklady | Burberry | Měď | Rezervní měny | Elektřina | MMF | Embargo na ruskou ropu | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Nejistoty | Tržní kapitalizace | Bílý dům | Kapitál | Posílení | Pomalý růst HDP | Agentura Reuters | Obiloviny | Skupina OPEC+ | Společnosti | Striker | Klimatické změny | Rekordní ceny | S&P | Koruna | Unie | Vice | Výnosové křivky | Inflace ve Spojených státech | Sázky | Čínský prezident | Kurz dolaru | Narušení dodávek | Akciové indexy | Freeport-McMoRan | Ropa Brent | Kvantitativní zpřísňování | Tržní podmínky | Teekay | Bankovní úvěry | Neinvestovat | Prezident Trump | Úroda | Přeprodaný trh | Ocel | Dodávky ropy | Aktuality z komoditních trhů | Globální poptávka | IEA | Ekonomický vývoj | Cla na dovoz | Prohlášení | Omezené riziko | Strop na ruskou ropu | Znalost | Hladiny podpory | Deficit | Obchodníci | G7 | Cukr | Virus | Republikáni | Kartel OPEC | Nejnovější údaje | Kakao | Globální dodavatelské řetězce | Ruský plyn | Nižší náklady | Kurz koruny | Vysoká inflace | Plynárenské firmy | Invaze | Odvětví | Eskalace | Globální problém | Automobilový sektor | Globální finanční krize | Česká koruna | CNPC | Benzín | ICU | Polský zlotý | Čínská poptávka po ropě | Vysoké úroky | Ceny zemního plynu | Pozornost | Elektromobily | Cenový rekord | Bohatství | Těžební náklady | Stratégové | Energetický sektor | Rumunsko | Koronavirová pandemie | Statistický úřad | Domácnosti | Další růst | Standard Chartered | NDRC | Bitcoin | Poptávka | Kov | USA a Čína | Volby | Řetězec | Růst poptávky po ropě | Šíření viru | Hlavní investiční analytik | Snižování úrokových sazeb | Nákup akcií | Odpor | Kolísání cen | Marketingová komunikace | SNY | MIFID | Dceřiné společnosti | Obchodovat | Největší ekonomika | Nákup zlevněné ruské ropy | Válka na Ukrajině | MSCI ACWI | Další zasedání OPEC+ | Obchodní aktivita | Finance | Měkké komodity | Dluhopisy | Růst úrokových sazeb | Skupina OPEC | Equity | Moskva | Analytici | Čínský prezident Si Ťin-pching | Bývalý prezident | Futures na železnou rudu | Stříbro | Ole Hansen | Wonderinterest | Pád Gazpromu | Úsilí | Pokles cen | Závislosti na Číně | Počasí | ETF | BH Securities | Klouzavý průměr | Ropa | Firma | Sójový olej | Omezení těžby | Rakuten | Železnice | Rozvojové země | Obchodníci s ropou | West Texas Intermediate (WTI) | Ekonomické aktivity | Raiffeisenbank a.s. | Členské státy | USA | Globální inflace | Liberum | Spojené státy | Ekonomové | Růst HDP | Celosvětová poptávka po ropě | Pandemie | Hlavní refinanční sazba | 3М | Šíření nemoci | Sázka | iShares Listed Private Equity | Ceny benzínu | Rostoucí ceny komodit | Dow Jones | Národní bezpečnost | Reuters analytik | Iniciativa | Klesly akcie | SOL Trader | Armani | Kurz dolarů | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Vlastní prostředky | Riziko inflace | BHS Timur Barotov | Wonderinterest Trading Ltd | Corporate Governance | LemBros | Americké akcie | Akciový stratég | Výdaje | iShares | Komoditní spread | Kuwait | Volatilní | Riziko ztráty | Úrokové sazby | Severomořská ropa Brent | Válečná ekonomika | Německé společnosti | Varování | Intervence | Komoditní fondy | Spotřebitelská důvěra | Další vývoj | West Texas Intermediate | Recese v USA | Měnové politiky | Investiční doporučení | Šíření nákazy | Ocelárny | Poptávka po oceli | IBEX | Směřování ceny | Zlotý | Tržní vývoj | Vítězství Donalda Trumpa | Hennessy | Elektrická vozidla | Cenová válka | Obnovitelné energie | Trading | USD za tunu | Dna | Tržní cena | Americké vládní dluhopisy | Vítězství | Investiční strategie | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Koronavirus | Futures na sojové boby | Británie | Cena zemního plynu | Jak profitovat | Prezidentské volby | Dlouhodobější výhled | Chytré peníze | Aktivity v USA | Gigant Gazprom | Futures na indexy | Snížení inflace | Sazby | Zemědělství | Amín Násir | Obilné trhy | Sucden Financial | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Zasedání OPEC | Investovat | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Překážky | Regulátor | Bezpečného útočiště | Boj s inflací | Úspěšné obchody | Berlín | Renault | Průzkum | Firmy | Stratég Saxo Bank | HDP Německa | Panika | Potlačovaná poptávka | Zajištění | Zájem investorů | Cena ropy brent | Trendy komodit | Vyšší ceny | Aramco | Růst cen komodit | Investice do platiny | Zhodnocení kapitálu | Investování | Distribuce | Fed | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Celosvětová poptávka | Automobilový průmysl | Česká vláda | Poradenské společnosti | Hry | Dílčí index | Dovoz ruské ropy | Si Ťin-pching | Trhy | Britská značka | FTSE | Problémy Číny | Ruský ropný sektor | Online obchodování a investice | Rizika | Celosvětový trh | Dlouhodobější cíle | Žlutý kov | Bain & Company | Investiční rozhodnutí | Fond | Nadbytek ropy | Měnověpolitické zasedání | Pšenice | Nárůst tržeb | Vyšetřovatelé | LemBros Commodity Advisors | Globální trh s ropou | Pokles cen akcií | Futures na ropu | Dánsko | Růst cen plynu | Obnovení růstu | Britský FTSE | Renminbi | Ředitelka | Cenový vývoj | Futures na kávu | Kartel OPEC+ | Ministerstvo financí | Společnost S&P Global | Bilance | Federální rezervy | Ruské exporty | Vladimir Putin | Tesla | Automobilky Volkswagen | Regulační orgány | Finanční polštář | Skepse | Ekonomický růst | Cla na zboží | Komodity | GS | Dluhopisy EU | Poradenství | CAD | Tržní hodnota Gazpromu | Ceny zemního plynu v USA | Investiční aktivity | Na burze | Významný dopad | Analytička | Společnost | Ruský rubl | Ztráta | Bloomberg Grains Index | Severomořská ropa | FXstreet | Finanční podmínky | Nabídka ropy | Kukuřice | Obchod | Tomáš Raputa | Tradeři | Ceny ropy Brent | Inflace v české ekonomice | Volkswagen | Chudoba | Eskalace konfliktu | Riziko | Analytik | Poptávka po plynu | Trinity | Adaptace | JPY | FT | RSI | Cenový strop | Urals | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | Plyn | Veřejný sektor | Životní úroveň | UCITS ETF | Německá ekonomika | Čína | Capital | Ozempic | BMO | Západní ekonomiky | Ceny | Objem zlata | Financování | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Gazprom | FTSE 100 | Války | Impuls | Raiffeisenbank | Centrální banka | Předpovědi | Predikce | VW | Jak investovat do akcií | WTI | Saxo Bank Steen Jakobsen | Státy EU | Praxe | Biliony | Odborníci | Cena severomořské ropy | Wonderinterest Trading | Klima | Stratég | Síla Sibiře | Instituce | Dodávky z Ruska | Forint | Opatření v Číně | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Plodiny | EV | Commerzbank | Náklady na financování | Výnos | Výnosy z dluhopisů | ESG | Bloomberg Intelligence | Producenti ropy | Německé ekonomiky | Počet nakažených | Benchmark | CEO | 256/2004 | Dvojitý vrchol | Specialista na online obchodování | Trinity Bank | Olívia Lacenová | Sankce proti Rusku | Dlouhodobý trend | Minulá výkonnost | Růstové vyhlídky | Cena akcií | Index CAC 40 | MetaTrader 5 | Vzácné kovy | Propad poptávky | Írán | McKinsey | Káva | Tržní hodnota | CFDWorld | Zisk | Total | Čínské stimuly | Ruské ropy | Bank of England | Oživení hospodářství | WTI a Brent | EURUSD | Nord Stream 2 | Makléři | Hospodářské dopady | Dovoz | Obchodování | Posílení dolaru | Úroky | Americké ministerstvo energetiky | Eurostat | Prezident | Cena mědi | Stellantis | Prémie | Oslabování dolaru | Poptávka po pohonných hmotách | Evropa | Olej | Měna | S&P Global | TOPIX | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Francie | Předpověď | Údaje | Dodávky plynu | Automobilky | Návrat poptávky | Biden | Moët | Finanční krize | FXstreet.cz | Obchody | Drahý kov | Snížení daní | Dieselgate | xStation5 | ProCent | Omezení COVID | Japonský HDP | Japonsko | Směřování | Překoupený trh | Očekávaná recese | Aktivum | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | Dobré zprávy | Situace | Fundamentální ukazatele | Tržby | Finanční systém | Šokující předpovědi Saxo | Signály | Trader | Počet firemních bankrotů | Dodavatelský řetězec | Peking | Ruský ministr | Výrobní aktivity | HDP | Načasování | Ekonom | Optimismus | Čínské vlády | Dolar | Investování je rizikové | LME | JP Morgan | Zdanění | Úrovně podpory | Politici | Brazílie | Hospodářský cyklus | Známky oživení | Růst těžby v USA | Poradenské firmy | Výprodej | Slovensko | Private equity | Invaze Ruska na Ukrajinu | Zdraví | Carrier | ČTK | Stimuly | Ztráty | Zásobníky | ASEAN | Brazilský real | Japonský jen | FOMC | Pokles zlata | Akcie | Průmyslníci | Kupci | Výsledek amerických voleb | NERV | Čínský renminbi | Návratnost | Podniky | Růst ceny ropy | Saxo Group | Makléř | Louis Vuitton | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Tvrdá práce | Dodavatelské řetězce | Ceny energie | VanEck | Index cen | Změny na trhu | Převis | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Rekordní maximum | Pokles vývozu | Společnost Apple | Rystad Energy | Prognózy | Ceny pšenice | Globální recese | Kurz | Daně | Růst zisků | Globální růst | Jádrová inflace | Americká ekonomika | Úspěchy | Cenový strop na ruskou ropu | Intermediate | Snížení těžby | Hugo Boss | Státy Evropské unie | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | BHS | Silnější dolar | Chile | Zavedení cenového stropu | Investice | Keir Starmer | Pro investory | Fidelity | Potenciál | Zdravotnictví | Světové ceny potravin | Rally | Investujte | Konkurence | Kapitalizace | Komoditní stratég | Komunikace | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Vnímání | Demografie | Zisky | Investiční prostředí | Delta | Regulace | Oddlužení | Deriváty | Diverzifikovat | Fondy | USD za barel | Hospodářství | Timur Barotov | Důvěra | Vítězství republikánů | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | CAC 40 | Americký akciový trh | DIHK | Russell 2000 | Ukazatel | Slabší dolar | Měny | Profitovat | Ropa WTI | Burzy | Hospodářský růst | Spread | NBC | Trh s ropou | Export | Rusko | Vývoj ceny ropy | Roční růst | Investovat do akcií | Unicredit | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | 1 milion | London metal exchange | Nemocnice | Valuace | Rozšíření | Ruský prezident Vladimir Putin | Administrativa | COVID-19 | Cenové tlaky | WIG20 | Dodávky na trh | Rekordní nárůst | Posílení indexu | Sázení | Elon Musk | ZEW | Fenomén | TIM | Energie | Šokující předpovědi Saxo Bank | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Otevření Číny | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | Admiral Markets | Britský FTSE 100 | Obchodování a investice | Rozvoj | Capital Economics | Silný růst | Refinanční sazba | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Slabý dolar | Equinor | Divize | Současný trend | Růst poptávky | Obchodní nápady | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Tržní ceny | Riziko recese | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Vakcína | Výkonnost | Ministerstvo energetiky | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Společnost S&P | Krize | High | Sójové boby | Tým InstaForex | OECD | CHF | Obnovitelné zdroje | Centrum | Ropné futures | Fatih Birol | Průmyslová výroba v ČR | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Trojité dno | S&P 500 | JDE | Podpora | Šokující předpovědi | MT4 | Cena | Luxusní značky | Obchodování jedním kliknutím | Německo | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Steen Jakobsen | Snížení sazeb | Ceny kukuřice | Ekonomická data | Fidelity International | Drahé kovy | Evropské akciové indexy | Richemont | Výhledy | Co bude | Medvědi | DAX | Podnik | Zavedení cel | Hliník | Debata | Fiskální stimuly | Mercedes-Benz | Nepříznivé počasí | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Geopolitika | Denní graf | SEC | Letošní úroda | Odpovědnost | Oslabení | Invaze Ruska | Finanční situace | Politické události | Práce | Portfolio manažeři | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Banky | Uzavření továren | I-Trader | Vlády | Americká vláda | Kotace | Ceny mědi | Šance | Tržby společnosti | FIXED | Ruská vláda | Fundamenty | Očekávaný růst | Poptávka po ropě | Wall Street | Průlom | Analýza | ČR | Vyšší ceny ropy | XTB | Kontrakt | Ropný průmysl | Bavlna | Čínské akcie | Pozice | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Techničtí obchodníci | Teplé počasí | Dlouhé pozice | Kovy | Market | Cenné papíry | Sestupný trend | Medvědí trh | Americká lehká ropa WTI | Support | Globální HDP | Texas | Bilion dolarů | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Kurz amerického dolaru | Energetické trhy | Londýnské burzy | Rizikovější aktiva | Spotřební zboží | Dnešní růst | OPEC | Plynovod Nord Stream | Ministryně financí | Energy Aspects | Řetězce | Sentiment | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Okénko trhu | Spotřebitelé | Německý statistický úřad | Zkrocení inflace | Výkonný ředitel | Rostoucí výnosy | Německé automobilky | Embargo | Růst hrubého domácího produktu | Slabá poptávka | Polsko | Čínská vláda | Ceny potravin | Rezistence | Auta | Saxo Bank | Denní data | Oživení čínské ekonomiky | Volatility trhu | Nařízení | Ropy | Pomalý růst | Dnešní obchodování | Očekávaná inflace | MT5 | Předseda | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | USD | Commodity index | CAC40 | Zveřejnění zprávy | Rio Tinto | Cestování | Globální pandemie | Nové příležitosti | Martin Krištoff | Čínské úřady | Investing.com | Vyšší úrokové sazby | Market Watch | BMW | Ochota riskovat | Tržní podíl | Tencent | USDA | Cena ropy | Analytička společnosti | Obavy z recese | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | CZ | Italská banka | Australský dolar | Rallye | Propad | ANO | Prestiž | Dogecoin | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Markets | Smíšené zprávy | Invest | Kanada | Oilprice | Ruská invaze | Nejistota | Rozsáhlé investice | Eurobondy | Nvidia | Investment | Ceny komodit | Indexy | Americký dolar | Makro | Evropská centrální banka | Ceny v průmyslu | Švédsko | ECB | Zinek | Velikost pozice | HG měď | Vysoká poptávka | Růst ceny | Měnová politika | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Francouzský prezident | Plynárenský gigant | Body | Arabica | Evropské země | Obilniny | Pákistán | ROCE | Spekulace | Omikron | Referendum | Americká cla | Lockdowny | EU | Materiály | Spekulanti | Globální trh | Poptávky po ropě | Hermes | Jak investovat | Prodeje | Základní sazba | Kabelky | Komunistické strany | Akciový trh | Uhlí | Kolaps cen | Kauza | Vnější prostředí | Kapitalový výnos | USD/JPY | Americké vlády | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Ovlivňování | Strukturální změny | Saudi Aramco | Banka | Produkce ropy | Autoprůmysl | Vlastnictví | Úřady | Průmyslové kovy | CNBC | Sol | Protiruské sankce | Domácí poptávka | Další pokles | Indonésie | Ocenění | News | Chování spotřebitelů
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot