Středa 27. říjen 2021 11:26
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets
reklama
InstaMarkets
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - ESG

img

Společensky odpovědné investování dobývá portfolia českých investorů

25.10.2021 Obchodník s cennými papíry BH Securities umožňuje investovat prostřednictvím nové investiční strategie, která je založena na megatrendu dnešní doby, jenž nese zkratku ESG (Environment – životní prostředí, Society – společnost, Governance – řízení). Jak již samotná zkratka napovídá, nová investiční strategie se soustředí na investice, o kterých můžeme říct, že jsou šetrné k životnímu prostředí, společensky odpovědné a mají dobře nastavené procesy řízení.
img

Napětí na komoditních trzích roste, neveselá a drahá zima se blíží

25.10.2021 Tento rok byl zatím pro komodity velice příznivý a my očekáváme jejich další vzestup, a to nejen ve 4. čtvrtletí. Za výrazným růstem cen, který jsme letos zaznamenali u mnoha klíčových komodit, stojí prudký nárůst spotřebitelských výdajů po COVIDem způsobeném omezení ekonomiky – největší, co si kdo pamatuje. V Evropě, v Číně i v USA se začínají utlumovat vládní výdaje a státní dávky, a tak se postupně ochlazují i trhy. Problémy na straně nabídky však podle našeho názoru dál poženou ceny vzhůru, a to navzdory pomalejší růstové trajektorii.
img

Záhadná disonance v říši akcií. Přijde kolaps akciových trhů?

20.10.2021 Na akciových trzích vládne nové paradigma, které vzešlo z pandemie. Ceny akcií i reálné výnosy dosáhly úrovně v posledních letech a desetiletích nevídané. V USA už se komodity blíží novým absolutním maximům a ziskové marže pokořily historické rekordy. Index cen potravin FAO zároveň koketuje s nejvyšší úrovní za posledních šest desetiletí a Evropa stojí na prahu energetického šoku. Varianta delta zpomalila ekonomický růst po celém světě a přinesla další problémy v asijských centrech zpracovatelského průmyslu. Ale akcie to vše zatím ignorují a prožívají od roku 1999 druhé nejdelší období růstu, kdy pokles nepřesáhl 5 %.
C:\fakepath\akcie-19102021.jpg

Akcie British American Tobacco - lístek do ráje nebo do pekla?

19.10.2021 V dnešním blogu bych se ráda věnovala akcii skupiny British American Tobacco, která je podle mého názoru zajímavou příležitostí pro dlouhodobý obchod a navíc nabízí i nadprůměrný výnos z dividend. Investice do tabákového průmyslu sebou ale nese i svá rizika.
img

Cesta do ekonomického pekla je dlážděna dobrými úmysly. Fyzický svět je pro zelenou vizi příliš malý

18.10.2021 „V průběhu dějin si bohaté i chudé země během nejrůznějších finančních krizí půjčovaly, nebo půjčovaly jiným, bankrotovaly a znovu se vzpamatovávaly. A odborníci pokaždé tvrdili, že „tentokrát je to jiné“, že přestala platit stará pravidla oceňování a nová situace se jen v máločem podobá katastrofám minulosti.“
img

Výhled Saxo Bank na 4. čtvrtletí: Inflace, kterou svět ještě neviděl. Tentokrát to bude jinak

11.10.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 4. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
C:\fakepath\esg-11102021-1.png

Zelený seriál – díl první: Co víte o ESG investicích?

11.10.2021 Každý investor nebo trader určitě už zaznamenal silný trend týkající se ESG (Enviromental, Social and Governance) investic. Ať už člověk souhlasí nebo nesouhlasí s podstatou ESG investování, faktem zůstává, že vliv ESG sílí a rozhodně sílit bude. Už dlouho mě lákalo ponořit se do tématu zelených investic, které jsou součástí ESG trendu. A protože se jedná o široké a aktuální téma a přišlo mi škoda věnovat mu pouze jeden blog, rozhodla jsem se pro malý „zelený“ seriál.
img

Ceny energií a úrokové sazby srážejí akcie zpátky na zem

30.09.2021 Akcie mají za sebou druhé nejdelší období nepřetržitého růstu od roku 1999 a pokles nedosáhl ani 5 %, ale globální energetická krize uvedla do pohybu síly, které to brzy změní. Ceny energií, zejména elektřiny a zemního plynu, se utrhly ze řetězu a jejich dopady rezonují celou ekonomikou. Zavírají výrobní provozy, takže se dál zhoršují celosvětové problémy se zásobováním a rostou tlaky na inflaci, což žene nahoru americké i evropské úrokové sazby. Vyšší ceny energií a zvýšené úrokové sazby začaly konečně doléhat už i na akcie.
img

Výzkum Fidelity International nachází korelaci mezi ESG a růstem dividend

22.07.2021 Výzkum Fidelity International naznačuje, že společnosti, které jsou lídry v oblasti ESG, nabízejí i v různých ekonomických podmínkách dlouhodobý růst dividend s větší pravděpodobností než ty, které ESG neřeší.
img

Finanční sektor na vzestupu?

30.06.2021 Aktuálním tématem kapitálových trhů jsou dopady proinflačního prostředí na jednotlivé akciové sektory. Pod tlakem se nachází především růstové akcie, zejména technologické firmy. Peníze investorů tak proudí do nových odvětví, a to do oblastí financí, energetiky a základních surovin. Ty totiž nejvíce trpěly uzavřením ekonomiky kvůli pandemii COVID-19. „Pro banky je navíc obecně slibným faktorem probíhající hospodářské oživení. Finanční tituly totiž mají tendenci překonávat průměr trhu v době, kdy se obnovuje aktivita v průmyslu, rostou sazby, výnosová křivka je strmější a rostou inflační očekávání,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Investorům z Česka se otevírá možnost podílet se na výstavbě vodních elektráren v Gruzii

28.06.2021 Výroba elektrické energie z obnovitelných zdrojů je v posledních letech na vzestupu. Investorům z Česka se prostřednictvím fondu kvalifikovaných investorů Georgia Energy SICAV otevřela možnost podílet se na výstavbě vodních elektráren v Gruzii, která má díky kvalitní infrastruktuře a velkému množství vodních toků v této oblasti obrovský potenciál. V první fázi vzniknou elektrárny s instalovaným výkonem 40 MW, očekávaný výnos pro investory je 6–8 % ročně.
img

Bezemisní ekonomika? Kdo nebude ekologický, své podnikání těžko udrží

17.06.2021 Zelená energetika, auta, zelené úvěry i potraviny. Celý svět stupňuje úsilí proti globálnímu oteplování. Evropská unie zpřísnila své klimatické cíle – do roku 2030 chce snížit emise skleníkových plynů o 55 procent a do roku 2050 dosáhnout uhlíkové neutrality. To vše si vyžádá významné změny a masivní investice v energetice, průmyslu, dopravě i službách. Shodli se na tom účastníci diskusního setkání Institutu pro veřejnou diskusi (IVD) s názvem Udržitelné podnikání jako cesta k bezemisní ekonomice.
img

Jakým směrem se USA vydají? Dopad na finanční trh

25.05.2021 Na americké politické scéně se rozjíždí boj o podobu fiskálního balíku na podporu americké ekonomiky. Prezident Joe Biden se snaží prosadit především své velké investiční plány do infrastruktury a do podpory rodin za více než čtyři biliony dolarů. Další nemalou položkou jsou projekty na čistou energii. S takto ambiciózní podporou jsou spojeny i nemalé náklady. S tímto se však budou v následujících letech potýkat vlády v globálním měřítku. „V případě americké vlády se hledání financí postupně vykresluje v možných daňových změnách, a to jak na straně zdanění kapitálových zisků, tak v podobě růstu korporátních daní. Cílem bude naplnění státní kasy, ale současně i snaha částečného přerozdělení bohatství ve společnosti,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Týden na akciových trzích: Ve světě to drhne, Praha letí stále vzhůru, 4. týden v řadě

21.05.2021 Pražská burza (PX index) s lehkostí motýlího letu porazila jak Ameriku (index S&P500), tak Evropu (index STOXX Europe 600), a to poměrně výrazně.
img

ČEZ: Společenská odpovědnost, snižování emisí, rozvoj obnovitelných zdrojů

21.05.2021 Včera na odpolední konferenci představil ČEZ novou vizi 2030 – čistá energie zítřka. ČEZ zopakoval, že je pro něj důležitá společenská odpovědnost (ESG) a plánuje zvýšit tento rating do roku 2030 ze současných 40 % na 80 %.
img

Rostoucí vstupní náklady komplikují situaci na akciovém trhu

16.04.2021 Náš výhled na 1. čtvrtletí tvrdil, že bude komoditní sektor vzhledem k očekávané rostoucí inflaci dál stoupat, že se zvýšila citlivost na úrokovou sazbu a že může vzestup úrokové míry ublížit růstovým akciím. Také pochyboval o tom, zda vydrží býčí trh s akciemi souvisejícími se zelenou transformací. V tomto čtvrtletním výhledu se soustředíme na to, čeho se ve světě a na finančních trzích nedostává a jak se to projeví ve světě akcií.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Analytici: Biden nečeká a ruší Trumpova pravidla přátelská k akciovým trhům

12.04.2021 Americký prezident Joe Biden, zvolený za Demokratickou stranu, začal hned po nástupu do funkce rušit pravidla, která zavedl jeho republikánský předchůdce Donald Trump a která byla přátelská k akciovým trhům. Využívá k tomu i právní kličky, které mu pomáhají změny uvádět do života prakticky okamžitě. Ve své analýze to dnes uvedla agentura Reuters, která se odvolává na názory expertů, právníků i na svá vlastní zjištění.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Světu už dochází úplně všechno

30.03.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
img

Průzkum analytiků Fidelity International: Souboj společností o dosažení nulových emisí

11.03.2021 Podle analytiků z Fidelity International (Fidelity) bude do roku 2030 téměř čtvrtina všech společností uhlíkově neutrálních. Evropské společnosti jsou vpředu, ostatní regiony jsou jim v patách. 25 procent analytiků pokrývajících Čínu zmiňuje rostoucí důraz na ESG hodnocení u většiny sledovaných společností, což znamená nárůst oproti přibližně 15 procentům z předchozích tří let.
img

Špinavá energie přebírá vedení, zelené akcie padají

05.03.2021 Náš koš zelené transformace se od počátku roku propadl o 1 %. Firmy v tomto odvětví rozšiřují své podnikání díky úvěrovému financování a nízké ceně kapitálu, a tak se na jejich výsledcích negativně podepisují rostoucí úrokové sazby. Dále pohovoříme o potřebě ropného a plynárenského průmyslu, který letos posílil o 21 %, v průběhu přechodu k ekonomice s menší uhlíkovou stopou a o tom, že nedostatečné investice z posledních let a nízká návratnost kapitálu v energetice povedou ke zvýšení cen ropy a zemního plynu. A nakonec se podíváme na elektromobily – v pondělí totiž trh zaskočily očekávané výnosy společnosti NIO.
img

Chuť investovat udržitelně roste

26.02.2021 Zájem o udržitelné investování rok od roku roste. V roce 2019 stoupl meziročně objem vydaných zelených bondů o 46 % na průměrných 21 miliard kvartálně. Postupně stoupá také poměr soukromých emitentů, kteří emitovali 51 % objemu zelených dluhopisů (TRV Report, ESMA). Co to ale udržitelné investování vlastně je?
img

Růst čistého zisku, aktiv a úvěrového portfolia: Mezinárodní investiční banka zveřejnila finanční výsledky za rok 2020.

08.02.2021 Dne 4. února 2021 zveřejnila Mezinárodní investiční banka (MIB) auditovanou účetní závěrku dle IFRS-9 za rok 2020.
C:\fakepath\obr7.JPG

Konsenzus predpovedí: Čo vidia odborníci v roku 2021

19.01.2021 Vytváranie predpovedí je v najlepších časoch zložitá záležitosť, ale hlavne po takom prevrate. Aj tak to nezabránilo ľuďom v tom, aby vyskúšali čítanie krištáľovej gule. Neistota vytvára väčšie pokušenie, aby sme sa pokúsili predpovedať rok dopredu.
img

Fidelity International: U akcií je pro příští rok důležité pečlivé vyvážení

22.12.2020 Ceny aktiv startovaly po většinu roku 2020 rychleji než očekáváné příjmy, a to kvůli enormní fiskální a měnové reakci na ekonomické škody způsobené Covid-19. „Se začátkem roku 2021 se výnosy pravděpodobně budou dále zotavovat, ale nerovnoměrným tempem, což může být testem pro valuace. Sektorové divergence, širší valuace a zvýšené riziko náhlých rotací znamenají, že rok 2021 bude vyžadovat citlivé vyvážení mezi riziky a příležitostmi a schopnost rychle se přizpůsobovat změně podmínek,“ vysvětluje Romain Boscher, globální CIO pro oblast akcií, Fidelity International.
img

Budoucnost investování bude patřit udržitelnosti

11.12.2020 Trend přechodu k ekologičtějšímu způsobu života je tu už několik let. Ale tak jak pandemie koronaviru urychlila posun k větší digitalizaci a práci z domu, stejně nasměrovala investory ke změně myšlení a výrazně zodpovědnějšímu přístupu při tvorbě svého portfolia. Lákadlem je hlavně dosažení lepších zisků takovýchto firem oproti konkurenci.
img

Výhled Fidelity International pro rok 2021: Můžeme být optimističtí?

10.12.2020 Rok 2020 byl jiný než všechny, co pamatujeme. Bude tak sloužit jako připomenutí, že krize může udeřit kdykoli a každá je zcela specifická. Andrew McCaffery globální CIO, Asset Management Fidelity International upozorňuje: „Při přechodu do roku 2021 proto opatrně vyvažuji nedávný optimismus na trzích větší obezřetností.“
img

Fidelity International: Změny na čínském akciovém trhu, akcionáři více ovlivňují řízení firem

08.12.2020 Závěry studie China Stewardship Report od společnosti Fidelity International, založené na průzkumu, který přímo pro společnost Fidelity International zpracovala společnost ZD Proxy*, odhalily zvýšený zájem investorů o dozor nad společnostmi – jak v oblasti hlasovacích práv, tak co se týče angažovanosti. To pomáhá budovat pevné základy pro udržitelné investice a zlepšuje korporátní chování.
C:\fakepath\obr4.JPG

Týchto 6 silných signálov odhaľuje budúce smerovanie finančných trhov (časť 2.)

01.12.2020 V prvej časti sme si spomenuli 3 signály a to klesajúce sadzby po dobu 700 rokov, navyšujúci sa globálny dlh a životnosť blue chips akcií.
img

Testování udržitelnosti: Podle Fidelity International jsou vyšší ESG ratingy spojené v roce 2020 s lepšími výkony

11.11.2020 Fidelity použila vlastní ESG ratingy a testovala vztah mezi udržitelností a výkony trhu během prvních třech čtvrtletí roku 2020. Studie zjistila v daném časovém rámci velmi silnou pozitivní korelaci mezi relativním tržním výkonem společnosti a jejím ESG ratingem. Studie také ukázala lineární vztah ve všech ratingových skupinách ESG, s tím, že každá skupina je na tom lépe než ta nižší, od A do E.
img

Investice do solární energie – slibný zdroj alternativní energie budoucnosti

23.10.2020 Ceny akcií ze sektoru solární energie rostou raketovým tempem. Technologie alternativních zdrojů energie využívá stále více společností i domácností. Potřeba udržitelné energie je stále jasnější. Solární technologie jsou navíc díky neustálým inovacím stále levnější a dostupnější. Co se přesně děje na zajímavém solárním trhu? A jak můžete z aktuálního vývoje jako investor profitovat?
img

Prezidentské volby USA 2020 – jaký lze očakávat dopad na vývoj trhů?

21.10.2020 Americké prezidentské volby se blíží. V úterý 3. listopadu budeme vědět, zda Donald Trump obhájí svůj mandát, nebo zda jej převezme Joe Biden. Pro investory se samozřejmě jedná o vzrušující období. V následujícím článku objevíte vše, co potřebujete vědět o amerických prezidentských volbách a jejich dopadu na akciové trhy.
img

UDRŽITELNÉ INVESTICE: POSUN K UDRŽITELNÉMU KAPITALISMU

16.10.2020 Podle průzkumu investiční společnosti Fidelity International pandemie Covid-19 a sociální nepokoje po celém světě urychlily posouvání hranic vnímání přijatelnosti. To, co dříve bylo ve společnosti považováno za radikální, je nyní považováno za normální. U firem tak byl zpochybněn předpoklad, že výnosy akcionářů by měly být maximalizovány za každou cenu, a hlavním cílem investorů se stalo udržitelné investování.
img

Americké prezidentské volby – klimatická krize jedním z hlavních témat

13.10.2020 V amerických prezidentských volbách se stala poprvé v historii významným tématem klimatická změna – spolu s ekonomikou, rasovým napětím a policejní brutalitou. Do povědomí veřejnosti se dostala zejména proto, že se důsledky člověkem způsobené klimatické změny projevují v poslední době stále častěji. Jen v měsíci srpnu zaznamenaly Spojené státy průměrnou teplotu vyšší, než je 100letý průměr. Letos v září zdevastovaly rozsáhlé požáry na západě Spojených států nespočet domů a celé akry lesů. Události spojené s klimatickou změnou jsou čím dál častější a ničivější.
img

Udržitelné investování podle kritérií ESG – objevte hodnocení ESG v obchodní platformě LYNX

09.10.2020 Dlouhodobě udržitelné investice oprávněně přitahují pozornost stále více investorů. S nejnovější aktualizací obchodní platformy LYNX můžete snadno zjistit, zda vaše akcie splňují kritéria ESG. Vy si vyberete, která kritéria jsou pro vás důležité, a poté se vám zobrazí, zda daná akcie splňuje vaše osobní požadavky. V následujícím článku stručně probereme investování podle ESG a ukážeme vám, jak najít tato data v obchodní platformě LYNX.
img

Klienti privátního bankovnictví Raiffeisenbank mohou v nových fondech investovat do smysluplné budoucnosti

08.10.2020 Raiffeisen investiční společnost rozšiřuje nabídku investičních řešení pro klienty privátního bankovnictví Raiffeisenbank (FWR) o nový udržitelný fond kvalifikovaných investorů FWR Strategy 45 ESG.
img

Megatrendy: Zlatý věk konektivity

22.09.2020 Jestliže krize způsobená koronavirem SARS-CoV-2 zasáhla všechna odvětví hospodářství, jedno odvětví naopak očividně posílila: nové technologie v nejširším slova smyslu. Digitalizace, online zábava a nové formy komunikace, o něž jsou snahy již několik let, se během omezení pohybu lidí staly novým standardem. Jak vysvětlují Sumant Wahi a Jon Guinness, manažeři portfolia globální strategie konektivity ve Fidelity International, změna paradigmatu je synonymem investičních příležitostí.
img

Česká zbrojovka Group SE oznamuje záměr nabídnout své akcie k obchodování na pražské burze

09.09.2020 CZG – Česká zbrojovka Group SE (dále jen CZG nebo Společnost), jejíž akcie byly s účinností od 1. června 2020 zapsány na hlavním trhu (Prime Market) Burzy cenných papírů Praha („BCPP“), oznamuje svůj záměr uskutečnit veřejnou nabídku svých akcií („Nabídka“). Podrobné informace o Nabídce budou zveřejněny v prospektu, jakmile jej schválí Česká národní banka („Prospekt“).
img

Analýza Fidelity International: GRANOLAS představují příležitost v evropských akciích

16.06.2020 Pandemie Covid-19 posílila některé trendy z posledních let. Na pořadu dne je digitalizace, inovace nebo možné přeskupení dodavatelských řetězců. To vše bude mít výrazný dopad na společnosti v Evropě a zejména na ty, které jsou považovány za GRANOLAS. Stejně jako úspěšné americké akcie FAANG se podle analýzy Fidelity International evropské společnosti GRANOLAS jeví v současném tržním prostředí jako klíčové pro úspěšné investice. Profitují i v současné koronavirové krizi a měly by se ukázat jako dlouhodobí vítězové. Fidelity International u nich předpokládá dosažení robustního dlouhodobého výkonu.
img

COVID-19 může dlouhodobě změnit to, jak lidé pracují, nakupují a cestují

14.05.2020 Sociální a ekonomické dopady koronaviru byly okamžitě vidět po celém světě. Může však nějakou dobu trvat, než se projeví problémy mimo ekonomiku a podnikání – to zjistíme, teprve až COVID-19 přestane plnit novinové titulky.
img

Krize rozhýbala největší spolupráci soukromého a veřejného sektoru od druhé světové války

23.04.2020 S tím, jak se vlády snaží podporovat ekonomiku v době omezeného pohybu osob, přesměrovávají společnosti svou výrobu tak, aby pomáhaly s bojem proti koronaviru. Soukromý sektor se tak mění způsobem, jaký jsme od druhé světové války neviděli. To by mohlo mít pro investory trvalé důsledky.
img

Průzkum analytiků Fidelity International 2020: Zlomový rok pro ESG

09.03.2020 Průzkum analytiků Fidelity International 2020 ukazuje, že celosvětově jsou firmy v bodu zlomu. Již chápou, že zohledňování faktorů, jako je ochrana životního prostředí, podnikové řízení a sociální otázky (ESG – Environmental, Social and Governance factors), není jen správná věc, nýbrž také dobrý business.
C:\fakepath\saxo-bank-1.png

Nadcházející dekáda bude o umělé inteligenci a digitalizaci, říká leader Saxo Bank v České republice

24.02.2020 Saxo Bank oslavila v loňském roce 10 let působení v České republice. O tom, jak se proměnila Saxo i celý trh, a jaké jsou výzvy do budoucna, jsme hovořili s generálním ředitelem pro region střední a východní Evropy (CEE) Vitalim Butbaevem.
img

Výhled Fidelity International pro rok 2020: Hladké přistání, návrat výnosů

09.01.2020 Hlavními tématy roku 2020 budou inflace a udržitelnost. „Evropské ekonomiky by měly s růstem 1-1,5 procenta HDP zatím uniknout recesi, Čína podle našeho očekávání zpomalí a v případě USA odhadujeme 1,9 procentní růst HDP,“ říká Wen-Wen Lindroth, hlavní cross-asset stratéžka Fidelity International. Geopolitická rizika podle ní klesají. V roce 2020 tak zřejmě přetrvá období křehkého klidu.
C:\fakepath\saxo-bank.jpg

Lze udržitelným investováním změnit svět?

23.10.2019 Lidé si stále více uvědomují, jakou ekologickou stopu za sebou nechávají. Většina však přehlíží jednu zásadní oblast, kde může mít jednotlivec potenciálně největší vliv – vlastní investice. Naše úspory představují silný nástroj a zároveň příležitost, jak něco ovlivnit a změnit svět kolem nás.
img

Pojišťovna MetLife zařazena na seznam zodpovědných investorů

01.10.2019 Akcie pojišťovny MetLife byly zařazeny na seznam FTSE4Good Index, který shromažďuje společnosti obchodující na burze, jež zastávají pevné zásady v oblasti ochrany životního prostředí a společenské zodpovědnosti (ESG).
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Nasdaq | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Německo | Pražská burza | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Take-Profit | Ceny ropy | Spekulace | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Akciové trhy | Světové ekonomické fórum | Swiss Life | Důvěra investorů | Investujeme | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Bod | Bond | Burza | CEO | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | Cyklické tituly | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Durace | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | Fúze | IFRS | IPO | Index PX | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investiční riziko | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Likvidita | MIFID | MMF | Margin | Risk | Marže | Momentum | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Obligace | Opce | Fondy kvalifikovaných investorů | P/E | Pasiva | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Počáteční marže | Prémie | RRR | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SICAV | Sentiment | Spread | Stop-Loss | Swiss | Trader | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Zlato | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Obchodování online | OSN | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Aukce | Ekonom | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | ČSOB | Partners | Deloitte | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Investiční banka | Analytický tým | Regulace | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Daňové ráje | Index cen | Výrobní náklady | Makrodata | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | BCPP | Rozvíjející se trhy | Penzijní fondy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Raiffeisenbank | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Netflix | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | BH Securities | Brent | Cena | Ceny zlata | CISCO | CZK | Česká spořitelna | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Eura | Expirace | Finanční prostředky | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Hodnota zlata | HSBC | Index S&P 500 | Index VIX | Instrument | Instrumenty | Internetové obchodování | Investice do akcií | Investice do fondů | Investiční | Investiční nástroje | Investiční portfolio | Investing | Irsko | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Kurz dolarů | Libra | Makléři | Management | Market | Markets | Nemovitosti | Obchodní platformy | Ocenění akcií | Online obchodování | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Převodník měn | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Signály | Société Générale | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Tapering | TopForex | Trh | Trh s akciemi | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Webináře | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | Komise pro cenné papíry | Buy | CEE | EBITDA | EV | Ex-dividend | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Prospekt | PX index | ROCE | Spojené státy | M2 | Outperform | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | Úvěr | QE | Investiční analytik | Komise | Volby | Rozhovor | Blog | Vzdělání | 1 milion | Burze | Investment | Moody's Investors Service | Jackson Hole | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Ole Hansen | Čínská centrální banka | Úspěch | Podnikání | Averze k riziku | Hospodářské výsledky | Tržní volatilita | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Bloomberg TV | BlackRock | Implikovaná volatilita | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Agentura Reuters | Sázet | Obchodní signály | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Fidelity International | Fundamentální faktory | Americké firmy | Sázení | Lídři | Firmy | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Akce centrálních bank | S&P Global | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Fitch Ratings | AAA | Propad | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Sázkové kanceláře | S&P | Agentura S&P | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Cena mědi | Ztráty | Oslabení dolaru | Pokles výnosů | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Erste | Philip Morris | VIG | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Komoditní sektor | Finanční poradci | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Poplatky | Historická data | Konsensus | Dobré výsledky | Futures na VIX | Ceny futures kontraktů | Úspěšné obchodování | Průzkum | Obchodní cíle | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Historické rekordy | Manažeři fondů | Výnosy | Americká vláda | Akcie finančních titulů | Investiční plány | Příjmy | Kapitálové strategie | Indexy PMI | ExxonMobil | Alphabet | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Hlavní ekonom | Očekávání | Morningstar | ex | Akcie firem | Swiss Life Select | Alokace aktiv | Daňové změny | Bloomberg Commodity Index | BHS | René Remšík | Návratnost investic | Obchodování na pražské burze | Diverzifikace aktiv | MiFID II | Online sázení | Invesco | Fincentrum | ESMA | MSCI World Index | Lithium | Chuť investovat | Kobalt | Akciové výnosy | Wood & Company | Geopolitická rizika | Globální akcie | Saxo | Růstové akcie | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Odpovědné investování | Evropské akciové trhy | Technologické akcie | FAANG | Akcie společnosti | Objem obchodování | Fond kvalifikovaných investorů | RDSA | Royal Dutch Shell | Americké volby | Roční výnos | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Kim Fournais | Výkonnost akcií | Růst zisků | Týden na akciových trzích | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Globální index | Zadluženost | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Růst cen komodit | Úvěrové portfolio | Majetek | Výhodně investovat | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Velké riziko | Makroekonomické strategie | Obchodníci s kryptoměnami | Ethical Selection | Zájem investorů | Kvartální výsledky | Akciový stratég | Inflační očekávání | Nabídka akcií | Americké společnosti | Ratingy udržitelnosti | Ceny niklu | Ropné akcie | NASDAQ 100 | Maržový účet | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Štěpán Křeček | Silný dolar | Oživení ekonomiky | Růst mezd | UCITS | Saxo Bank v Praze | AKAT | iShares | Energetické firmy | Pojišťovna MetLife | MetLife | Akcie pojišťovny MetLife | FTSE4Good Index | Investujte do akcií | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Obchodujte | Investice do fondu | McKinsey | Vlastní investice | Ředitel Saxo Bank | Globální banky | Investujte zodpovědně | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | AKAT ČR | Jana Brodani | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Rozhodnutí americké centrální banky | Obrovské množství peněz | LNG | Objem | Evropské firmy | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Vyšší volatilita | Pojišťovna VIG | UCITS ETF | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Primární nabídky | Firma | Reálné ekonomiky | Technické analýzy | BAT | Olívia Lacenová | USA a Čína | Růst cen | Zůstatek | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Ekologie | Co bude | Erste Group | Vývoj trhu | Generální ředitel | Trh s dluhopisy | Amazon | Ceny amerických akcií | Nízké úrokové sazby | Úrok | LVMH | Implikované volatility | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Legislativa | 5G | Tržní dynamiky | Ředitelka AKAT ČR | Bankovní tituly | Evropští investoři | Naše ekonomika | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Poptávka po úvěrech | Financovat | SMA | Předpovědi | Technologický sektor | Ceny výrobců | Průmysl | Eva Miklášová | Na burze | Neinvestovat | Enel | Rozvoj | Sociální sítě | Problémy | Vládní výdaje | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Federální obchodní komise | Nord Stream | Nord Stream 2 | Škoda Auto | Míra | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Nabídka a poptávka | Automobil | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | FedEx | Americké vlády | Nike | Bydlení | Uber | Česká zbrojovka | Aurora Cannabis | Nejlepší akcie | Stratég | Demokratické strany | Investiční ředitel | Ziskovost | Hospodaření | Nízké ceny ropy | Dlouhodobí investoři | Američané | Návratnost | Commodity index | Netflix | Inovace | Washington | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Hodnota společnosti | Budoucnost | Experti | Výhled Fidelity International | Solidní výnosy | Návrat výnosů | Zemědělství | ASML | Ministerstvo práce | Dividendový aristokrat | Podnik | Vyšší inflace | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | SAP | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Ceny energií | Vyplácení dividend | Obchodujte americké akcie | Krach | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Prezident | Koronavirus | Lepší zítřky | Google | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Trhy | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Většinový podíl | Virus | Vir | Negativní dopad | Pokles | Situace | Závislosti na Číně | Ředitel investic | Romain Boscher | Americký kongres | Zisk EBITDA | Provozní zisk | Operátor O2 | Zdravotní pojištění | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Jednatel | Jednatel společnosti | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Aktivita v průmyslu | Dopady koronaviru | FCF | BP | Optimismus na trzích | Americká společnost | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Firemní sektor | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Americká inflace | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Vitali Butbaev | Saxo Bank CEO | Velstand Capital | Presidents Institute | Executive MBA TRIUM | Executive MBA | European Securities and Markets Authority | Investiční portfolia | Spravovaná portfolia | Spravovaná řešení | Nové obchodní příležitosti | Take-Profit pokyny | Popularita nízkonákladových investic | Dodatečný kapitál | Defenzivní Investiční portfolio | Ethical Selection Investment Portfolio | Správci aktiv | Světoví správci aktiv | Investiční portfolia Saxo Bank | Soukromé bankovnictví | Bankovnictví v České republice | Soukromé bankovnictví v České republice | Využití umělé inteligence | Digitalizace finančního sektoru | Sledování vlastních investičních cílů | Ekonomické dopady koronaviru | Dopad koronaviru | Stabilita | Vývoj | Šok | Vzestup inflace | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Varovné signály | WP | Americké výnosy | Poradci | Royal Dutch Shell (RDSA) | Tržní podmínky | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | MSCI China | Nákupy akcií | Stimuly | Dopad na finanční trhy | Brusel | Vlastnit akcie | Energetické společnosti | Generální ředitel ČEZ | Cenový vývoj | Třída aktiv | Průzkum Fidelity | Silný pokles | Šíření viru | Stimul | Burzy cenných papírů | Viceprezident | Spotřebitelé | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Krize způsobená koronavirem | Valné hromady | Unilever | Kongres | Škoda | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Fundament | Negativní korelace | Hotovost | Dividendové výnosy | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Signál | Biliony | Potenciál | Výroba automobilů | Allianz | Ceny elektřiny | Viry | E-commerce | Ekonomiky | VW | Člen představenstva | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Organizace | Analytik Saxo Bank | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Společnost Unilever | Zelené energie | Podíl na trhu | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Údaje | Ekonomické škody | Ropný průmysl | Pojišťovna | Společnost Saxo Bank | Sociální nepokoje | Chudé země | Oživení ekonomik | Hackerský útok | Více peněz | Dodavatelské řetězce | Úspory | Hospodářské oživení | BMO | Růst daní | S&P500 | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Poptávka po pohonných hmotách | SARS-CoV-2 | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Lucembursko | Období volatility | Cestování | Americký HDP | Sazba Fedu | Volvo | Shell | Energetická společnost | Ekonomická realita | Maloobchod | Zaměstnanci | Akcie padají | HG měď | Růst výnosů | Koncern Volkswagen | Oddlužení | Dovoz | MSCI World | Regulační orgány | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Zadlužení | Bezpečnost | Investice v zahraničí | O2 CR | Dluhy | Členské státy | Průmyslové kovy | Omezení investic | Členské země | Hrozba COVID-19 | Auta | Volatility trhu | Vakcína | Manažerka | Zahájení dodávek | Manažeři | Návrh dividendy | Koronavirová pandemie | JDE | Unie | ČR | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Prime Market | CZ-USA | Zbrojovka Brno | Zbrojovka | 4M Systems | CZ Export | PEPP | Americká nezaměstnanost | Cronos | Globální poptávka | GRANOLAS | Akcie FAANG | GlaxoSmithKline | Nestlé | Novartis | Novo Nordisk | Sanofi | Propad cen | Rostoucí trend | Covid | Internetové bubliny | Technologické firmy | Představenstvo | Nízké sazby | Ziskové marže | Objem aktiv | Den obchodování | Inflační šok | Nový trend | Ceny emisních povolenek | Reputace | Reputace společnosti | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Ceny | Praha | Kolaps | Silný trend | DeFi | Akcie u LYNX | Měnící tržní podmínky | Důvěra | Indonésie | Analytici Fidelity International | Podhodnocené akcie | Prezidentské volby USA | Investice do vodíku | PLUG | Plug Power | VisualCapitalist | Holdingová společnost | SPAC | Big Tech | Klimatické změny | Odborníci | Transparentnost | Inspirace | Zdanění | Snížení emisí | Akcie NIO | Bloomberg Intelligence | Vodíkový pohon | Elektromobily | Politici | Diverzifikovat | Klimatický plán | Snížit emise | Biden | Pracovní místa | Raiffeisen investiční společnost | Raiffeisenbank (FWR) | FWR | FWR Strategy | FWR Strategy 45 ESG | Jiří Zelinka | Klienti privátního bankovnictví | Udržitelné investování | Americké prezidentské volby | Výkon společností | Masivní investice | Udržitelné investice | Koncern | Množství peněz | Defi | Volby USA | Volby USA 2020 | Black Lifes Matter | Investice do solární energie | Solární energie | Akcie First Solar | FSLR | Akcie First Solar (FSLR) | First Solar | Akcie SolarEdge Technologies (SEDG) | Akcie SolarEdge Technologies | SolarEdge Technologies | SEDG | SolarEdge Technologies (SEDG) | First Solar (FSLR) | Akcie Sunrun (RUN) | Akcie Sunrun | Sunrun | Sunrun (RUN) | Moneta | Pravidelný příjem | Očekávané výnosy | Oslabování amerického dolaru | Cenné papíry s pevným výnosem | Faktor beta | Schválená dividenda | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Energy financial group | Zelené dluhopisy | Spotřebitelská poptávka | Výdělky | Zelené investice | Životní prostředí | Nio | Budoucnost investování | Vakcinace | Očkování | LEN | Ceny aktiv | Voda | Emise dluhopisů | Počasí | Růst ceny | DOT | Investiční manažeři | Německé ceny | ACRA | Přerozdělení bohatství | Velké fondy | Finanční výsledky | Mezinárodní investiční banka | MIB | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Supercyklus | Rostoucí úrokové sazby | Blockchainy | Kov | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Růst produktivity | Celosvětové zadlužení | Nová strategie | Dynamické portfolio | Herní průmysl | Riziková prémie | Špinavá energie | Fidelity | Průzkum analytiků | Zvolení Joe Bidena | Vývoj pandemie | Výhled Saxo Bank | Prudký růst cen | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Zátěžové testy | Vstupní náklady | British American Tobacco | Lucky Strike | Cigarety | Emise skleníkových plynů | ERA | Rostoucí ceny | Čistá energie | Pandemie COVID | Valná hromada Erste Group | Kurzotvorné zprávy | Ochota riskovat | Dopad na finanční trh | Oslabení | ZS | Přístup k riziku | Cíle | Příležitosti | Tržní síly | Bezemisní ekonomika | Dekarbonizace | Jan Kalina | Gigafactory | Zelená energetika | Prodej | Zdanění firem | Schůzce FOMC | Reflační obchodování | CO2 | Pozitivní vliv | Výroba elektrické energie | Georgia Energy SICAV | Georgia Energy | Obrovský potenciál | VTP Brno | Hydroelektrárny | Daniel Mahovský | Zakladatel fondu | Gruzie | Malajsie | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Technologie | Současný trend | Odvětví | Výzkum Fidelity International | Výzkum Fidelity | Varianta delta | Společnosti | Opatření | Uhlí | Energetika | Althea Spinozzi | Marika Čupa | Parametry obchodu | 100 SMA | Smart kontrakty | Covidový krach | Cash flow výnos | Corporate Governance | P/B | Enviromental, Social and Governance | ESG investování | Pařížská dohoda | Zelený seriál | Greta Thunberg | Anders Nysteen | Vysoké ceny | Akcie British American Tobacco | Investice do tabákového průmyslu | Tabákový průmysl | BATS.UK | BATS | British American Tobacco (BATS.UK) | Akcie British American Tobacco (BATS.UK) | Pozornost | Společensky odpovědné investování | ESG Dynamické Portfolio
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Ernst & Young
Erste
Erste Asset Management
Erste Bank
Erste Bank Sparkassen
Erste Group
ESA 2010
Escondida
Escondida v Chile
ESET Robert Šuman

Následující klíčová slova

ESG Dynamické Portfolio
ESG investování
E-shopy
eSignal
ESI Group
E&S Investments
Eskalace kolem Íránu
Eskalace konfliktu
Eskalace napětí
Eskalace obchodního napětí
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets
Potvrďte prosím... Zavřít