Úterý 23. července 2024 16:00
reklama
InstaForex
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei Payout
reklama
Dukascopy new

ESG

img

Povede umělá inteligence k vytoužené odolné modernizaci finančních služeb?

17.07.2024 Odvětví finančních služeb již několik desetiletí využívá ve značné míře pokročilou analytiku. Nyní jsme svědky prvních úspěchů řešení využívajících umělou inteligenci (AI), které vedou k výraznému zlepšení služeb zákazníkům, provozní efektivity i odolnosti. Klíčová je zde konzistence a standardizace oborových rámců i platforem.
img

Drobní investoři se obracejí k ESG zády: Nejasnosti ohledně značení způsobují, že investoři spíše faktory ESG ignorují

17.07.2024 Podle údajů z nejnovějšího průzkumu Retail Investor Beat (RIB) obchodní a investiční platformy eToro drobní investoři na celém světě mnohem častěji ignorují faktory ESG (faktory environmentálního, sociálního a správního řízení), než aby je před investováním zvažovali.
img

Průzkum CBRE: Věřitelé v Evropě jsou otevřeni podnikání. V hledáčku zájmu jsou hlavně industriální nemovitosti a nájemní bydlení

09.07.2024 Dluhové trhy v Evropě včetně Česka zůstávají odolné. Rozsáhlý průzkum společnosti CBRE, světového lídra v oblasti komerčních realitních služeb, mezi 130 společnostmi ukazuje, že úvěrové prostředí má velmi dobré předpoklady pro nadcházející růst. Investiční aktivita má přitom nabírat na síle již od druhé poloviny letošního roku. Téměř dvě třetiny respondentů očekávají oproti loňsku oživení, přičemž nejvíce peněz půjde na refinancování. Z hlediska poskytování půjček jsou mezi preferovanými aktivy průmyslové a logistické nemovitosti a dále rezidenční projekty určené na pronájem. Největší nárůst poptávky zaznamenal segment komerčního bydlení pro studenty a hotely.
img

Finanční ředitelé v očekávají pro rok 2024 růst HDP až 1,5 %. Výzvou zůstává udržitelnost

26.06.2024 Čeští finanční ředitelé očekávají v roce 2024 optimističtější ekonomický výhled s růstem HDP mezi 0,6 % a 1,5 %. Pro loňský rok přitom většina z nich počítala s růstem do 0,5 %. Přetrvává však opatrnost při přijímání rizik. Vyplývá to z průzkumu mezi finančními řediteli českých společností realizovaným poradenskou a technologickou společností Deloitte. Významnou výzvou zůstává udržitelnost a nové povinnosti v oblasti ESG. Firmy čelí zejména vysokým nákladům a obtížnému měření výsledků. Přesto se snaží hledat způsoby, jak tyto překážky překonat a dosáhnout dlouhodobé udržitelnosti a konkurenceschopnosti.
img

Každoroční průzkum ESG společnosti Fidelity International odhalil, že společnosti mají i nadále zájem zapojit se do této problematiky

18.06.2024 Dosažení nulových emisí je zásadní pro přežití naší planety, nicméně dosažení tohoto cíle je stále jednou z nejtěžších výzev, kterým svět doposud čelil. Povzbudivé je, že podle každoročního průzkumu analytiků společnosti Fidelity International (Fidelity) v oblasti ESG mají společnosti i nadále zájem spolupracovat se svými podílníky na tom, jak zlepšit úsilí v oblasti udržitelnosti. Uvědomují si totiž rychle se měnící fyzické i ekonomické prostředí, a i posuny v regulaci kolem nás.
C:\fakepath\eurozona3.jpg

Ifo: Úspěch krajní pravice ve volbách může zhoršit konflikty v eurozóně

11.06.2024 Úspěch krajní pravice a radikálních stran ve volbách do Evropského parlamentu může podle šéfa mnichovského ekonomického insitutu Ifo Clemense Fuesta ohrozit spolupráci členských států v obchodní politice. Vyostřit se mohou mimo jiné konflikty ohledně zadlužení členů eurozóny. Fuest to dnes řekl v Drážďanech.
C:\fakepath\euro6.jpg

Analytici: Volby přispěly k oslabení eura a snížily šance jeho přijetí v ČR

10.06.2024 Výsledky evropských voleb přispěly k oslabení eura vůči dolaru a snížily také šanci na brzké přijetí společné evropské měny v Česku. Shodují se na tom ekonomičtí analytici oslovení ČTK. Posílení krajní pravice a oslabení zelených podle expertů může zkomplikovat hlasování o otázkách spojených s ochranou klimatu, zásadní změny Zelené dohody pro Evropu (Green Deal) ale nečekají. Složitější podle nich může být i evropská podpora Ukrajiny.
img

Patří akcie vojenského průmyslu do ESG portfolia?

05.06.2024 Akcie vojenského průmyslu ESG investoři do svého portfolia už tradičně nezahrnují. Důvodem jsou etické obavy plynoucí ze spojení výrobců obranných systémů s válčením. Výdaje na obranu celosvětově rostou, ale zahrnutí těchto akcií do ESG portfolia je navzdory impozantním výsledkům obranných firem dál obklopené kontroverzemi. Investiční etika se totiž musí nějak srovnat se zájmy národní bezpečnosti.
img

Přirozená reálná dlouhodobá úroková míra směřuje na sever

23.05.2024 Reálné úrokové sazby zůstávají ve světě a speciálně pak v USA vysoko a to nehledě na to, že inflace opravdu slábne a tudíž i potřeba centrálních bank držet krátkodobé nominální sazby začíná polevovat. Jen pro představu - např. forwardově počítaná reálná úroková míra “pět let za pět let” odvozená z dolarové výnosové křivky se stále bezpečně pohybuje nad 2 %. Takto vysoké hodnoty byly jednak k vidění naposledy cca před 15 lety a jednak obdobná fakticky situace panuje i na eurové či librové výnosové křivce.
C:\fakepath\akcie-20052024.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – finanční zprávy a jejich vliv na ceny akcií (3. díl)

20.05.2024 Článek se zaměřuje na význam a různé typy finančních výkazů, které poskytují klíčové informace o finančním zdraví a výkonnosti podniků. Čtenář se dozví o výročních a čtvrtletních zprávách, výsledcích hospodaření, předpovědích zisku, zprávách o dividendách, tiskových zprávách a regulačních informacích. Dále článek popisuje, jak číst a analyzovat finanční zprávy, a jak tyto zprávy ovlivňují ceny akcií.
C:\fakepath\umela-inteligence.jpg

PwC: Umělá inteligence začíná ovládat finanční řízení firem

14.05.2024 Umělá inteligence (AI) a chytrý plánovací software začínají ovládat finanční řízení firem, vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti PwC mezi téměř stovkou finančních ředitelů významných českých firem. Podle něj 82 procent finančních ředitelů věří v to, že AI jim s řízením chodu firmy pomůže, především při analýze a modelování dat. Naproti tomu pokročilé reportovací systémy zatím české firmy přehlížejí, uvedla poradenská společnost v tiskové zprávě.
C:\fakepath\fundament-06052024-uvod.png

Pohled do budoucnosti – politické a regulační změny (6. díl)

06.05.2024 Tento článek pojednává o politických a regulačních změnách a jejich vlivu na ekonomiku a investice. Čtenář získá přehled o faktorech ovlivňujících tyto změny, nejvýznamnějších regulačních orgánech a jejich rolích. Dále se dozví, jaké jsou důsledky politických a regulačních změn na ekonomiku, investice, spotřebitele a jaké klíčové aspekty těchto změn jsou důležité. Nakonec je zdůrazněn význam porozumění politickým a regulačním změnám pro úspěch v globálním prostředí.
img

Zelené investování ve skutečnosti škodí životnímu prostředí, dokládá nová studie

03.05.2024 Zelené investování ve skutečnosti škodí životnímu prostředí, dokládá nová studie (abstrakt níže) autorů Samuela Hartzmarka z Boston College a Kelly Shueové z Yale School of Management.
C:\fakepath\fundament-02052024-uvod-2.png

Pohled do budoucnosti – environmentální a sociální změny (5. díl)

02.05.2024 Tento článek poskytuje hluboký pohled na environmentální a sociální změny, které formují naši současnou společnost a budoucnost. Dozvíte se o narůstajících výzvách, jako je změna klimatu a úbytek biologické rozmanitosti, a o tom, jak tyto změny ovlivňují naše životní prostředí, ekonomiku a investiční příležitosti. Článek také diskutuje o klíčových faktorech, jako jsou investice do udržitelnosti a faktory ESG, které ovlivňují rozhodování investorů a regulátory.
img

Evropu ESG oslabuje, těží z toho americké akcie i banky

28.04.2024 Evropské akcie se letos ocitly v historicky rekordní slevě vůči těm americkým. Vyplývá to ze srovnání poměrového ukazatele vyhlížené tržní ceny akcie a čistého zisku na akcii na horizontu dalších dvanácti měsíců. V potaz jsou přitom vzaty všechny klíčové akciové tituly jak ve Spojených státech, tak v Evropě.
img

Čínské akcie rostou díky upgradu od UBS a Goldman Sachs 📈

23.04.2024 Futures kotace pro čínské benchmarky jsou dnes na vzestupné vlně. Důvod můžeme alespoň částečně vidět v komentářích UBS a Goldman Sachs, které zvýšily své prognózy pro čínský akciový trh. Analytici zároveň snížili prognózy pro indexy z Tchaj-wanu a Jižní Koreje.
img

Americké banky obsazují trh s půjčkami fosilní energetice, který kvůli zeleným regulacím vyklízejí banky z EU. Evropa se tak „střílí do nohy“, jako v autoprůmyslu

15.04.2024 Americké banky převážně středního, regionálního rozsahu profitují nejvíce ze zelených regulací EU. Zabírají totiž trh, kteří jejich evropští rivalové vyklízejí, aby dostáli závazkům v oblasti klimatických cílů. Tyto cíle stanovuje EU nejambiciózněji ze všech ekonomických celků světa.
img

Agentura Fitch zhoršuje ratingový výhled Číně, poprvé v historii. Má Západ sázet na pád Číny?

10.04.2024 Agentura Fitch dnes přelomově zhoršuje ratingový výhled Číně. Děje se tak vůbec poprvé od 90. let, kdy ji začala ratingově hodnotit. Dosud se rating Číny v očích Fitche vždy jen zlepšoval.
img

Končí šéf jedné z největších autopůjčoven světa. Vaz mu zlomila katastrofální sázka na elektrovozy

16.03.2024 Za katastrofální sázku na elektromobily padá hlava šéfa jedné z největších autopůjčoven světa, Hertzu. Stephen Scherr, bankéř s třicetiletou profesní dráhou u Goldman Sachs přes svůj zkušený věk podlehl zelené ideologii a coby novopečený šéf Hertzu nakoupil do jeho flotily desetitisíce elektrovozů.
img

Tržby Tesly se po letošní stagnaci příští rok propadnou, šokuje americká banka ve své nové prognóze. Akcie Tesly jen letos padají už o třetinu – proč elektromobilita vychází z módy?

14.03.2024 Elektromobily vycházejí z módy. Tržby Tesly budou letos stagnovat, v příštím roce se dokonce propadnou, šokuje ve své nové prognóze americká banka Wells Fargo. Jen letos spadly akcie Tesly o 32 %, zatímco akciový trh v USA roste o více než 8 %.
img

Významné trendy na trhu s nemovitostmi po pandemii COVID-19

08.03.2024 Od vypuknutí covidové pandemie se trh s nemovitostmi stal svědkem dramatických změn, které ovlivnily poptávku i nabídku v tomto sektoru. Mezi tyto trendy patří nejen nové pracovní procesy, ale i další ekonomické a sociální faktory. V rámci svého příspěvku jsem se pokusil na některé z nich podívat blíže.
img

Zájem malých a středních firem (SME) podnikat udržitelně roste. Motivují je k tomu zaměstnanci i zákazníci

06.03.2024 V posledních letech se zájem malých a středních podniků (tzv. SME) v České republice o udržitelné podnikání značně zvýšil. Tento trend je důsledkem rostoucího zájmu o životní prostředí, postupných změn legislativy, ale zároveň i faktu, že mezi udržitelným chováním firem a jejich finanční výkonností existuje pozitivní vztah. Udržitelné obchodní modely totiž nejen přispívají k dlouhodobému úspěchu, ale také k rychlejšímu zotavení po ekonomicky náročných obdobích. Právě proto si skupina Generali dlouhodobě klade za cíl motivovat přes soutěž SME EnterPRIZE mikro, malé a střední firmy, aby se nebáli podnikat udržitelně.
C:\fakepath\fundament-29022024-1.jpg

Makroekonomické faktory - finanční trhy a instituce (10. díl)

29.02.2024 V tomto článku se zaměříme na téma finančních trhů a institucí. Začneme stručným přehledem těchto dvou pojmů a poté se jim budeme věnovat podrobněji. Podíváme se také na to, kdo řídí finanční trhy a instituce, a rozebereme jejich vliv na ekonomiku, spotřebitele a centrální banky.
img

ETF 2.0 – Zájem investorů o ETF založená na výzkumu poroste

23.02.2024 Trh ETF se vyvíjí a investoři se stále více zaměřují nejen na „čisté pasivní“ investiční strategie založené na tržní kapitalizaci, ale také na strategie opřené o výzkum, know-how investičních manažerů nebo postavené na dalším intelektuálním kapitálu.
img

Swiss Life Select Investice roku 2023: Prestižní žebříček nejúspěšnějších fondů na českém trhu

21.02.2024 Již počtrnácté proběhlo hodnocení nejúspěšnějších fondů českého investičního trhu – Swiss Life Select Investice roku 2023. Na základě ukazatelů výkonnosti a rizik se na prvním místě v kategorii akciové fondy umístil J&T Opportunity, mezi smíšenými fondy získal první místo Amundi CR Balancovaný, za nejlepší progresivní dluhopisový fond byl vyhodnocen Conseq korporátních dluhopisů a v kategorii Konzervativní fondy zvítězil Conseq Invest Konzervativní. Letos byla soutěž rozšířena o kategorii Trend – technologický fond, kde získal ocenění Fidelity Funds – Global Technology. Výsledky ocenění Swiss Life Select Investice roku 2023 byly vyhlášeny na slavnostním večeru, který se uskutečnil 20. února 2024 v pražském Mánesu.
img

EU by měla najet na válečnou ekonomiku. Kdo chce mír, musí se připravovat na válku – ne aby útočil, ale aby odstrašil

18.02.2024 Vrcholní představitelé EU si stále žijí svá „devadesátá léta“. Toto jejich odtržení od reality tedy není ničím novým. Nyní však nejde jen o ekonomický problém, leč též – a zejména – o problém bezpečnostní.
img

„Odpovědné“ firmy rostou rychleji než trh. Na druhou stranu nemusí být dobře připraveny na válku

12.02.2024 Z porovnání výkonnosti firem, které ovládají světové žebříčky ESG (udržitelnost, odpovědnost), za poslední tři roky vyplývá jejich nadprůměrná výnosnost v růstových letech. Naopak, v době krize, která překvapila svět zahájením války Ruska pro Ukrajině, tyto „ESG“ společnosti ztrácely na své hodnotě víc, než trh jako celek. Vyplývá to z lednové studie World’s Top ESG Companies 2024 investiční společnosti Wonderinterest Trading.
img

Rok 2023 v ČSOB: Růst vkladů, investic i uživatelů virtuální asistentky Kate

09.02.2024 Skupina ČSOB v roce 2023 potvrdila pozici lídra trhu. Důvěru klientů potvrzuje silný růst obchodních objemů. Objem aktiv pod správou se navýšil o 19 procent, vklady se meziročně zvýšily o devět procent a objem úvěrů byl meziročně vyšší o pět procent. Kvalita úvěrového portfolia zůstává excelentní. Čistý zisk skupiny činil 15,4 miliardy korun. Počet aktivních uživatelů aplikace ČSOB Smart překročil 1,3 milionu, většina si již vyzkoušela i virtuální asistentku Kate.
img

Technologie ve financích výrazně zrychlují, hlavní roli hraje umělá inteligence

08.02.2024 Tempo technologických změn v segmentu finančních služeb výrazně zrychluje a sektor se dostal do čela zavádění umělé inteligence, strojového učení a blockchainu. Vyplývá to z analýzy poradenské skupiny Moore Global. Podle ní nabízejí digitální nástroje potenciál pro zvýšení efektivity, zvýšení marží a snížení počtu stížností zákazníků. Tyto příležitosti však také představují rizika, která, pokud nebudou pochopena a zmírněna, mohou převážit nad přínosy.
img

Invesco: ETFka, která si rozumí s ESG

07.02.2024 Silná poptávka po pasivních investicích do ESG vedla v uplynulém desetiletí k zavedení více než 500 typů ETF zaměřených na ESG. V současné době je v ETF, které jejich emitenti klasifikují jako ESG, investováno více než 310 miliard dolarů aktiv. Jak ale při takovém množství fondů, které jsou nyní v Evropě k dispozici, mohou investoři najít ty, které jim nejvíce vyhovují? V tomto článku prozkoumáme a pomůžeme definovat širokou škálu přístupů ESG, včetně toho, co je jejich cílem…a co jejich cílem není.
C:\fakepath\trader-11012024-44-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.01.2024 1) Ve Spojených státech se ode dneška může obchodovat s prvními investičními fondy na spotový bitcoin, které americká Komise pro cenné papíry (SEC) po několika odkladech a otevřené neochotě nakonec ve středu schválila. Část analytiků považuje tento vývoj za novou éru dostupnosti regulovaných investičních produktů ke kontroverzním kryptoměnám, který může přispět k další kultivaci odvětví.
C:\fakepath\CEZ2.jpeg

ČEZ si vzal další úvěr za tři miliardy korun vázaný na rating ESG

11.01.2024 Polostátní energetická skupina ČEZ si vzala úvěr tři miliardy korun navázaný na rating ESG, jenž hodnotí udržitelnost podnikání firem a jejich investic. Jde o druhý takový úvěr společnosti, první ve výši 7,5 miliardy korun uzavřela loni. Dnes o tom informovala společnost ČEZ. Provázání úvěrů s parametry ESG na finančních trzích funguje zhruba od roku 2017.
C:\fakepath\XTB-09012024.jpeg

Společnost XTB na poli pasivního investování: Investiční plány rozšířeny o funkci autoinvest

09.01.2024 XTB, globální fintech nabízející online platformu pro investování a mobilní aplikaci, využívá svou vlastní technologii, aby učinila dlouhodobé pasivní investování dostupnějším a pohodlnějším. Společnost právě vylepšila svůj produkt založený na ETF o novou funkci, která investorům umožňuje pravidelně doplňovat své Investiční plány. Další prostředky jsou investovány automaticky v souladu s preferovanou alokací nastavenou klientem.
img

Západ zaostává za Ruskem a Čínou ve výrobě některých důležitých válečných zbraní a obranných systému, upozorňuje dnes Wall Street Journal. Klíčovým důvodem je deindustrializace Západu, poháněná environmentálními programy typu Green Dealu

03.01.2024 Západ, a zejména Evropa, stále varovněji zaostává za Ruskem a Čínou ve výrobě a počtu důležitých válečných zbraní a obranných systému, zjišťuje dnešní Wall Street Journal (viz printscreen níže). Zásadním důvodem je podle listu postupná deindustrializace Západu. Dodejme, že jejím klíčovým viníkem je ideologické vzývání environmentálních cílů; na deindustrializaci jižního křídla eurozóny, částečně třeba i Francie má zase svůj podíl euro, které učinilo tamní výrobu nekonkurenceschopnou.
img

Snížení úrokových sazeb přispěje k oživení investiční aktivity na trhu

18.12.2023 Rok 2022 byl pro nemovitostní fondy včetně CREDITAS Nemovitostní I výjimečně úspěšný. Se zhodnocením ve výši 11,92 % nás vynesl na pozici jedničky v oblasti retailových nemovitostních fondů v České republice. I přes tento nesporný úspěch však víme, že letošní výnosy nemovitostních fondů nebudou dosahovat rekordních hodnot z předešlého roku. Předpokládáme, že se budou pohybovat v rozmezí 8 až 10 %.
img

Top ESG firmy nadprůměrně vydělávají i letos. Jejich udržitelnost ve většině případů řídí sami CEO

12.12.2023 Letošní rok zatím potvrzuje nadprůměrnou výnosnost investic do ESG (oblast s důrazem na udržitelnost a společenskou odpovědnost podnikání). Za dosavadních 11 měsíců vydělal akciový index MSCI World ESG Leaders zhruba 20 %, což je téměř o pět procent více než klasický index MSCI World, který je považován za obecný ukazatel výnosnosti kvalitních aktiv.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

PwC: Hlavním strašákem pro investory zůstává inflace, obavy jsou nižší než loni

10.12.2023 Hlavním strašákem pro globální investory zůstává inflace, jejich obavy jsou ale výrazně nižší než loni. Naopak detailněji se letos zaměřili na to, jak se potenciální zainvestované společnosti staví k udržitelnosti nebo jak pracují s umělou inteligencí a čelí hrozbám moderních technologií, vyplývá z letošního průzkumu společnosti PwC mezi 345 velkými investorskými společnostmi.
img

Invesco: Výhled akciového trhu pro rok 2024

06.12.2023 V roce 2023 jsme byli svědky toho, že některé inflační impulsy z doby Covidu začaly slábnout. Růst začal zpomalovat, což vyvolalo diskusi o tom, kdy by úrokové sazby mohly dosáhnout svého vrcholu a případně se snížit. Domníváme se, že tato debata bude ještě nějakou dobu živá a ekonomická data budou podrobně zkoumaná.
img

Podle klíčových metrik přecházejí obchodníci s kryptoměnami z BTC na ETH

06.12.2023 Futures a metriky opčního trhu naznačují, že tradiční finanční hráči a sofistikovaní účastníci trhu mohou brzy převést peníze z bitcoinu do etheru.
img

Fidelity International: Výhled pro trh ETF na rok 2024

06.12.2023 Trh ETF rostl v posledních letech vskutku impozantně. Příkladem může být počet registrací ETF fondů v Evropě, který se v posledních pěti letech téměř zdvojnásobil na 1,6 bilionu USD. Vzhledem k tomu, že nejvýznamnější kladné stránky ETF – nákladová efektivita, vysoká likvidita a transparentnost – nacházejí u investorů stále velký ohlas, předpovědi pro toto odvětví naznačují, že do roku 2033 by objem prostředků vložených do ETF mohl celosvětově dosáhnout 30 bilionů USD.
img

Společnost Fidelity International posiluje své závazky v boji proti postupnému mizení přírody a vydává plán ochrany přírody

28.11.2023 Podle světového ekonomického fóra je ubývání přírody jedním z nejzávažnějších rizik, kterým bude lidstvo v příštím desetiletí čelit, a je považováno za významné systematické riziko. Řešení tohoto problému je proto v rámci strategie udržitelnosti jednou z hlavních priorit společnosti Fidelity International („Fidelity“). V souladu s ambicemi v oblasti udržitelnosti společnost Fidelity učinila další krok ve svém závazku řešit ubývání přírody, když zveřejnila svůj plán ochrany přírody v dokumentu Nature Roadmap.
img

eToro spouští nové portfolio XtremeWeather. Nabízí v něm odolné společnosti vůči klimatickým změnám

24.11.2023 Obchodní a investiční platforma eToro spustila nové portfolio XtremeWeather, které drobným investorům nabízí expozici vůči společnostem s nejlepšími předpoklady k prosperitě vzhledem ke stále častějším a závažnějším extrémním klimatickým jevům.
img

Fidelity International rozšiřuje nabídku ETF

22.11.2023 Společnost Fidelity International ("Fidelity") rozšiřuje svou nabídku ETF o dvě aktivní ETF s pevným výnosem. Fidelity UCITS II ICAV - Fidelity Sustainable EUR Corporate Bond - Paris Aligned Multifactor UCITS ETF a Fidelity UCITS II ICAV - Fidelity Sustainable USD Corporate Bond - Paris Aligned Multifactor UCITS ETF (dále jen "fondy") jsou nyní kótovány na londýnské burze cenných papírů a na burze Xetra, v budoucnu budou kótovány na burzách SIX a Borsa Italiana.
img

ESG jako nový standard při skladbě portfolia

31.10.2023 ESG neboli Enviromentální, sociální a řídící faktory se v posledních letech staly velmi důležitými při hodnocení celkové výkonnosti společností a významnou roli mají i při skladbě portfolia investorů. Odrážejí totiž závazek firem k udržitelnosti, etickým postupům a společenské odpovědnosti. Významného milníku v tomto směru nedávno dosáhla i společnost Mastercard, když získala nejvyšší skóre ESG ve svém odvětví.
img

Investoři ve světě masivně přesouvají své peníze z „čistého“ do „špinavého“ průmyslu. Bublina proto ESG splaskává

20.10.2023 Investice do zelených technologií a ESG ve světě kolabují. Bublina splaskává. Až příliš investorů se nechalo zmámit mediálně bouřlivým roztleskáváním „čistých technologií“, kdekdo si chtěl kreslit obrázek sama sebe coby zeleně uvědomělého a budovat na tom základě PR.
img

Česká ekonomika kvůli stagnující výstavbě administrativních ploch přichází ročně minimálně o 80 miliard Kč

10.10.2023 Během panelové diskuze konané pod záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (dále ARTN) na téma „Rozbouřené vody nájmů administrativních budov“ se hovořilo o současném problému stagnace výstavby kancelářských budov. Zásadním důvodem je dle odborníků z oblasti komerčního developmentu především výše bankovních úroků, zdlouhavý proces stavebního povolení a stavební náklady, které se pojí s požadavky na enviromentální a sociální udržitelnost (ESG).
img

Investiční platforma Edward zavádí individuální klientská portfolia

05.10.2023 Nové možnosti pro poradce a větší prostor pro osobní preference klientů. To přináší individuální portfolia, která do své nabídky zavádí investiční platforma Edward. Očekávaná novinka umožní, aby poradci dokázali svým klientům na míru upravit portfolio a vedle preferované míry výnosu a rizika nově zohlednili i klientovy osobní preference. Mezi ně může například patřit zařazení konkrétních regionů, sektorů nebo investic zaměřených na udržitelnost. Někteří klienti se naopak mohou rozhodnout konkrétní typy investic ze svého investičního mixu vyřadit. Platforma zároveň hlídá, aby portfolio zůstalo dostatečně rozložené a v souladu s klientovým rizikovým profilem.
img

Čeká nás změna paradigmatu?

05.10.2023 V tomto okamžiku máme buď příležitost zafixovat po čtyřech dekádách sazby na maximu současného cyklu, nebo se nacházíme v bodě zvratu, kdy kvůli růstu vládních zásahů dojde v schumpeterovském okamžiku tvořivé destrukce k posunu celého paradigmatu v oblasti hospodářské politiky.
img

Invesco: ChatGPT, umělá inteligence a Metaverzum

27.09.2023 ChatGPT, umělá inteligence a Metaverzum "Pokud chceme vytvořit trojrozměrný internet, pak je bezpodmínečně nutné, aby lidé, kteří se na něm podílejí, také vytvářeli obsah –⁠ a jediná naděje, že se nám to podaří, je, že nám pomůže umělá inteligence." - Rev Lebaredian, viceprezident pro technologie Omniverse a simulace ve společnosti NVIDIA.
img

Rok poté: Jak proof-of-stake změnil Ethereum

27.09.2023 Loni v září nahradilo Ethereum svůj konsenzuální mechanismus založený na proof-of-work blockchainu konceptem proof-of-stake. Tento dychtivě očekávaný upgrade je označovaný jako Sloučení (The Merge). V uplynulém roce pak došlo ke snížení počtu etherů v oběhu o téměř 300 000 a spotřeba elektřiny klesla o 99,95 %. Mezitím se však síť přiblížila možnému kritickému bodu, který ohrožuje její decentralizaci v nadcházejících letech a odkud není návratu.
img

Ranní shrnutí (26.09.2023)

26.09.2023 Včerejší seance na Wall Street skončila mírným růstem. Americký dolar se vyšplhal na nová historická maxima spolu s výnosy desetiletých dluhopisů na 4,54 % - nejvýše od roku 2007.
img

Průzkum Fidelity International ukazuje nedostatek odhodlání investorů pro spravedlivou transformaci

18.09.2023 Společnost Fidelity International ("Fidelity") zveřejnila klíčové závěry svého průzkumu o "spravedlivé transformaci", který hodnotí povědomí investorů o tomto tématu, ale i jejich chuť investovat do této oblasti. Spravedlivá transformace je jednou z klíčových priorit společnosti Fidelity v oblasti udržitelného rozvoje a v souladu se svou strategií firma ve spolupráci s Coalition Greenwich zjišťovala názory více než 120 institucionálních investorů a finančních zprostředkovatelů, aby této důležité problematice do hloubky porozuměla.
img

Fidelity International rozšiřuje nabídku fondů o strategie SFDR podle článku devět

11.09.2023 Společnost Fidelity International ("Fidelity") rozšířila svou nabídku fondů o osm fondů klasifikovaných podle článku 9 nařízení o udržitelném financování Sustainable Finance Disclosure Regulation ("SFDR"). Tato speciální skupina strategií aktivních a burzovně obchodovaných fondů ("ETF") je otevřena maloobchodním, velkoobchodním i institucionálním klientům. Fondy reagují na rostoucí poptávku klientů po strategiích, které investují do emitentů, kteří přispívají k přechodu na udržitelnější ekonomiku a mají z toho prospěch.
img

Invesco: Evropský trh s ETFky je nastartovaný na odpovědné investování

25.08.2023 Evropský trh s ETFky potřeboval jen něco málo přes 20 let, aby nashromáždil aktiva v hodnotě 1,2 bilionu liber v přibližně 2 000 fondech. Avšak jejich využívání asset manažery, finančními poradci a mladší generací soukromých investorů začalo nabírat na síle až v posledních několika letech. Investoři stále častěji zařazují ETF do svých portfolií, ať už kvůli diverzifikaci, přístupu k novým příležitostem nebo jednoduše kvůli snížení nákladů. Celá portfolia jsou nyní sestavována z ETF. Přesto vše nasvědčuje tomu, že se nacházíme v počátečních fázích růstu, přičemž průzkumy zdůrazňují nedostatečné porozumění jako důvod, proč mnoho investorů v současné době ETF nedrží.
img

Spojené státy čeká stagflace

17.08.2023 Tým SaxoStrats očekává, že v USA nastane stagflace. Mění tím svůj dřívější výhled, který zněl, že na tamním trhu recese nepřijde. Zároveň je dle něj pravděpodobnost 1:3, že Fed (ale i ECB) sníží úrokové sazby ještě před koncem letošního roku, a šance 2:3, že k tomu dojde v první polovině roku 2024. Změna výhledu na americký trh pramení nejen z růstu reálných sazeb, ale i výrazného nárůstu nákladů na spotřebu. Úrokové sazby jsou v téměř všech oblastech dvakrát vyšší, než je dlouhodobý průměr. Zároveň data mapující trh práce i útraty ukazují zpomalení, zatímco inflace kvůli mzdám a drahým energiím přetrvává. Nízký růst spolu se středně vysokou inflací tudíž znamená přicházející stagflaci.
img

Hlavní kryptoměny klesají, na trhu totiž chybí letní jiskra

07.08.2023 Hlavní kryptoaktiva minulý týden pokračovala v poklesu, protože na trhu chyběla jiskra, která by oživila převážně slabou letní výkonnost, a to i přes pozitivní pohyby v červnu.
C:\fakepath\fuze.jpg

PwC: Trh fúzí a akvizic v prvním pololetí letošního roku klesl v ČR i ve světě

07.08.2023 Trh fúzí a akvizic v prvním pololetí 2023 klesl v ČR i ve světě. V Česku se uskutečnilo 63 obchodů, před rokem to bylo 85 transakcí. Ve světě klesl objem transakcí meziročně o 38 procent na 1,208 bilionu dolarů (26,661 bilionu korun), vyplývá z analýzy poradenské společnosti PwC.
img

Krize změnila přístup Čechů k udržitelnosti. Přes 80 % z nich při investování upřednostňuje výnos před udržitelností a sociální odpovědností

26.07.2023 Češi v krizi řeší nejdříve finance, udržitelnost až na druhém místě. Průzkum společnosti Generali Investments CEE ukázal, že pro 81 % lidí je při uvažování o ekologických opatřeních důležitější finanční návratnost než samotná ochrana životního prostředí. Přesto však u Čechů roste zájem o investice do odpovědných společností nebo fondů investujících do společností podnikajících v souladu s ESG kritérii.
img

Komodity: nadějné vyhlídky nebo růst ve stínu AI?

19.07.2023 Jsou komodity na pokraji toho, aby se opět staly nejžhavějším tématem ve financích, nebo zůstane v centru pozornosti umělá inteligence? Co nás čeká u zlata, stříbra, ropy, kovů a plodin? Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank, představuje Výhled na Q3 2023 v oblasti komodit.
img

Nově registrovaná ETF společnosti Invesco v České republice

18.07.2023 Společnost Invesco registrovala v České republice 15 nových ETF. K dnešnímu dni má tak v české distribuci téměř třicet ETF.
img

Poptávka po ESG roste. Upevňují si své místo na trhu

11.07.2023 Udržitelné investice se stále více prosazují jako stabilní součást portfolií investorů. Zvláštní místo si získávají zejména investice ESG, které ve srovnání s tradičními aktivy prokázaly lepší odolnost vůči výkyvům trhu, a to nejen během pandemie, ale i po vypuknutí války na Ukrajině. Poptávka po nich stále roste, což zároveň vytváří tlak na nabídku.
img

Fidelity International: Umělé inteligence v analýzách ESG

11.07.2023 Společnost volá po ochraně před hrozbami, které představuje umělá inteligence. Zahrnutí aspektů AI do ESG analýzy jednotlivých firem investorům pomůže.
C:\fakepath\etf-11062023-esg2.png

Seriál o ETF: ESG ETF - propaganda nebo zajímavý trend? (díl 14.)

26.06.2023 V sedmém díle našeho seriálu, který se věnoval druhům ETF, jsme zmiňovali ETFs, které se zaměřují na ESG investice, což jsou investice, které splňují Environmental, Social a Governance kritéria. Ať už ESG investování považujete za propagandu či naopak zajímavý trend, je nepochybné, že ESG investování nabývá dynamiku a že do této oblasti proudí a bude proudit nemalé množství peněz. Proto jsme se rozhodli věnovat ESG fondům speciální, poslední díl našeho seriálu o ETF.
img

Eufória z akcií Toyoty. Japonský gigant vyzýva Teslu? 🔌

14.06.2023 Akcie automobilky Toyota (TM.US) získali v ázijskej seanse takmer 8 % a jej ADR vzrástli takmer o 5 % pred otvorením Wall Street. Spoločnosť oznámila technologický prielom a chce predstaviť elektrické vozidlá s novými batériami novej generácie od roku 2026. Taktiež prerobí celý výrobný reťazec s konečným cieľom ušetriť náklady a urýchliť montáž. Najväčšia automobilka na svete má v úmysle stať sa globálnym lídrom v spotrebe energie EV. Spoločnosť sa stáva „zelenejšou“ ako za predchádzajúceho generálneho riaditeľa Toyoty.
img

Fidelity International: Pohyblivé písky v čínském ESG

09.06.2023 Náš průzkum ukázal, že investoři a zákazníci hrají v čínských společnostech stále důležitější roli při řízení strategií u oblasti životního prostředí, sociálních záležitostí a řízení (ESG) – tento posun zdůrazňuje hodnotu skrývající se v angažovanosti v druhé největší ekonomice světa.
img

Hlavní trendy ve finančnictví – digitalizace, AI a udržitelnost

30.05.2023 Zájem investorů o startupy podnikající ve fintech sektoru klesá. Upozorňují na to experti z poradenské skupiny Moore Global, a mírní tak očekávání revolučních změn v oblasti financí. Velkému množství fintech startupů se nepodařilo dostatečně monetizovat své nápady, a ztrácejí tedy svou konkurenční výhodu. Nicméně, digitalizace včetně řešení umělé inteligence bude hrát ve vývoji finančního sektoru zásadní roli.
C:\fakepath\etf-29052023.jpg

Seriál o ETF: Příklady konkrétních ETF (díl 13.)

29.05.2023 S naším seriálem se pomalu blížíme ke konci a v dnešním předposledním díle vám představíme konkrétní ETF, které sledují americký akciový index S&P 500 a jeden ETF, který má v koši podkladových aktiv zlato. Všechny ETF se dají obchodovat v Evropě, byť v různých modifikacích, a většina těchto ETF je obsažena i v našem vlastním dlouhodobém portfoliu.
img

Portu slaví 5. narozeniny. Pod správou už má přes 18 miliard korun

15.05.2023 Investiční platforma Portu letos slaví 5leté výročí od zainvestování vkladů prvních investorů. První česká automatizovaná roboinvestiční platforma si rychle získala oblibu a dnes s ní investuje už 200 tisíc lidí.
img

Provozní zisk T-Mobilu v ČR v prvním čtvrtletí mírně klesl na 3,07 miliardy Kč

11.05.2023 Operátor T-Mobile ČR vykázal v prvním čtvrtletí provozní zisk 3,069 miliardy korun, což je o 0,3 procenta meziročně méně. Tržby naopak stouply o 6,7 procenta na 7,6 miliardy Kč. Celkový počet zákazníků meziročně mírně stoupl o 1,6 procenta na 6,44 milionu. T-Mobile to dnes uvedl v tiskové zprávě.
img

Cestovní ruch se loni zotavil z Covidu, letos poroste. Posílí hlavně zavedené značky

11.05.2023 Podle odborníků z poradenské skupiny Moore Global přinesl rok 2022 v sektoru cestovního ruchu zotavení z pandemické krize. Předpokládají, že letos bude mnoho firem dále expandovat. Týká se to především velkých zavedených značek v oblasti hotelnictví, které budou stále více zavádět franšízový model. To může být výhodné i pro drobnější podnikatele. Experti z Moore Czech Republic věří, že tuzemský sektor cestovního ruchu letos neminou globální trendy, jako je ESG (enviromentální a sociální řízení firem), automatizace nebo kombinace pracovní cesty s dovolenou v rámci tzv. bleisure. Expanzi pak očekávají i cestovní kanceláře, které už nyní reportují násobně vyšší předprodeje.
img

Raiffeisenbank je na českém trhu 30 let. Začínala s 39 zaměstnanci, dnes obsluhuje 1,9 milionu klientů

05.05.2023 Raiffeisenbank vstoupila na český trh před 30 lety, v roce 1993. Začínala se dvěma pobočkami, v Praze a Českých Budějovicích, s 39 zaměstnanci. Nyní skupina Raiffeisen v České republice obsluhuje 1,9 milionu klientů a zaměstnává více než 3 600 zaměstnanců.
img

Den Země zaměřený na odolnost obnovitelných zdrojů, Ben Laidler, eToro

21.04.2023 INVESTICE: Zítra je Den Země, na který připadá výročí vzniku moderního ekologického hnutí v roce 1970. Tématem 53. ročníku Dne Země jsou "investice do naší planety". Čisté technologie a obnovitelné zdroje energie jsou v našem nejnovějším celosvětovém průzkumu mezi retailovými investory tematickou prioritou číslo jedna ve všech zemích a demografických skupinách.
img

Komentář Invesca: Zpátky ke zdrojům – argumenty pro udržitelnost surovin

20.03.2023 Pro úspěšnou dekarbonizaci planety je třeba provést zásadní změny. Jednou z nich je přechod od uhlí a ropy k obnovitelným zdrojům energie, což bude vyžadovat inovativní technologie a zvýšené investice do výzkumu a vývoje. Stejně klíčová je potřeba oběhového hospodářství a udržitelných potravinových řetězců. Neméně důležité jsou samotné suroviny a možná udržitelnější řešení.
img

Burza cenných papírů Praha vydává příručku pro nefinanční výkaznictví

08.03.2023 Burza cenných papírů Praha vydává první příručku pro environmentální, sociální a správní reporting (ESG) pro české společnosti, které byly vypracovány s technickou pomocí Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD) a s finanční podporou fondu technické spolupráce (TaiwanBusiness - EBRD Technical Cooperation Fund). Pokyny mají emitentům pomoci objasnit, jak přistupovat k nefinančnímu výkaznictví s ohledem na očekávání investorů v oblasti životního prostředí, sociálních věcí a správy a řízení.
img

Fond Fidelity International získal ocenění Investice roku 2022

28.02.2023 Fond Fidelity Funds – America vyhrál první místo v kategorii Akciových fondů ankety Investice roku 2022, kterou pořádala společnost Fincentrum & Swiss Life Select. Ocenění převzala minulý týden obchodní ředitelka Fidelity International pro Českou republiku a Slovensko Ivana Laňová.
img

Je možné získat čistý a levný nikl?

27.02.2023 Po krachu Londýnské burzy kovů (LME) v březnu 2022 se kvůli zrušeným obchodům stáhlo velké množství bank. Dodavatelé již nepovažují ceny kovu za reprezentativní pro tržní hodnotu, protože jsou ceny na LME od té doby nestabilní.
img

Nadcházející volební období a aktivita investorů

24.02.2023 RETAIL: Pozornost investorů se přesouvá na nadcházející období hlasování na valných hromadách. Ty budou pravděpodobně zaměřené na dividendovou politiku, odměňování vedoucích pracovníků a ES, kdy by rostoucí počet drobných investorů zde mohl hrát významnou roli. Tato skupina byla obvykle nedostatečně zastoupena a do hlasování se zapojovala mnohem méně než institucionální investoři (viz graf), ale to se mění. Tento trend přichází na pozadí zvýšeného aktivismu tradičních investorů, od Salesforce po Disney, a s autory 'krátkých reportů', kteří se zabývají většími akciemi, jako je indická Adani.
img

Fidelity International: Společnosti se drží ESG navzdory výzvám –⁠ ale jedno klíčové slepé místo přetrvává

15.02.2023 Souhrn: Podle průzkumu analytiků společnosti Fidelity International pro rok 2023 se společnosti i přes ekonomické turbulence drží důrazu na zásady udržitelného rozvoje. Stále však existuje velký prostor pro zlepšení – zejména pokud jde o zamezení úbytku biologické rozmanitosti.
C:\fakepath\etf-10022023.png

Seriál o ETF: Druhy ETF (díl 7.)

10.02.2023 Exchange Traded Funds (ETF) byly původně navrženy tak, aby pouze pasivně sledovaly výkon akciového indexu. Protože se ale ETF ukázaly jako velmi dobrý nástroj, jak snadno a efektivně investovat do širokého spektra instrumentů, postupem času vznikla řada dalších druhů ETF, které dnes umožní investorům investovat do nejrůznějších instrumentů i geografií. V dnešním díle si probereme, jaké jsou základní druhy ETF podle různých kritérií.
img

Analytický průzkum Fidelity International pro rok 2023: Světlo na konci tunelu

08.02.2023 Shrnutí: Správní rady společností mají plné ruce práce s hašením největších požárů, ale pozoruhodným zjištěním průzkumu analytiků společnosti Fidelity International pro rok 2023 je, že více než polovina z nich očekává u jimi sledovaných společností během tohoto roku obrat v hospodářském cyklu směrem k růstu.
img

Boom odpovědného investování neutichá, právě naopak

25.01.2023 Portu v prosinci spustilo Odpovědná portfolia, která se během měsíce v počtu nově založených vyrovnala portfoliím tradičním. Tento fakt značí velký zájem lidí o společenskou odpovědnost také v rámci investic. Pokud to jde jednoduše, jdou do toho. Od spuštění bylo v Portu založeno více než 1 500 portfolií s celkovým objemem vkladů nad 20 mil. Kč. I v roce 2023 se očekává, že by zájem o udržitelné investice měl růst.
C:\fakepath\xtb-23012023.png

Série investičních a tradingových streamů je v plném proudu. Zjistěte, jaký je výhled pro akcie, komodity a mnoho dalších aktiv!

23.01.2023 Začátek roku přinesl svěží vítr na finanční trhy. Můžeme ale opravdu očekávat výrazné změny, nebo se jedná jen o další rally medvědího trhu a po chvíli euforie budeme pokračovat do těžké recese? Pro zodpovězení těchto otázek připravilo XTB celou sérii živých vysílání, kdy každý jednotlivý stream je zaměřen na specifický instrument.
img

Fidelity International získala podnikatelské oprávnění pro podílové fondy v Číně

05.01.2023 Společnost Fidelity International oznamuje, že společnosti (WFOE) FIL Fund Management (China) Company Limited, která je její stoprocentní dceřinou společností, bylo Čínskou komisí pro cenné papíry (CSRC) uděleno povolení k provozování obchodů s cennými papíry a futures v Číně. Společnost Fidelity International se tak stala jedním z prvních globálních správců aktiv, kterým se podařilo založit stoprocentně zahraničně vlastněnou dceřinou společnost s povolením nabízet a prodávat podílové fondy na pevninské Číně.
img

Akcie v roce 2022: Globalizace na rozcestí

05.01.2023 Rok 2022 vstoupí do historie jako ten, kdy byla ničím neomezovaná globalizace let 1980-2021 brutálně ukončena ruskou invazí na Ukrajinu. Ta jasně ukázala, že se svět řítí vstříc novému světovému řádu a rozděluje se na dva hodnotové systémy. Globální dodavatelské řetězce a technologie teď budou z pudu sebezáchovy izolované v uzavřených systémech. Rozvinutý svět zároveň urychluje zelenou transformaci. Může se tak zdát, že všechny cesty vedou k inflaci. My se na rok 2022 podíváme z geopolitické perspektivy a z perspektivy akciových trhů.
img

Prognózy BlackRock na rok 2023

09.12.2022 Největší světový investiční fond BlackRock (BLK.US), který spravuje téměř 8 bilionů dolarů, se podělil o své předpovědi pro akciový trh a ekonomiku v roce 2023:
img

Zprávy z proměňujícího se dodavatelského řetězce společnosti Apple

01.12.2022 DODÁVKA: Apple má největší tržní kapitalizaci na světě, 60 % svých tržeb ve výši 400 miliard dolarů realizuje mimo USA a má jeden z největších dodavatelských řetězců na světě. V rámci svého úsilí v oblasti ESG dlouhodobě zveřejňuje seznam svých dodavatelů a zprávu o odpovědnosti (což mu pomáhá získat nadprůměrné skóre v našich nedávno zavedených metrikách). Vede změny v dodavatelských řetězcích, ale také ukazuje jejich hranice. Konsolidovala a diverzifikovala své továrny, snížila angažovanost v Číně, ale také v USA ve prospěch zbytku Asie, nikoli však Mexika nebo Indie. A to i přesto, že podíl Číny na globální výrobě stále roste.
img

Nový ropný zlom: Jsou evropské ropné společnosti opět vhodné k investici?

30.11.2022 Na počátku minulého desetiletí došlo k neefektivní alokaci kapitálu: přišla obrovská expanze dodávek uhlí z Číny a zdálo se, že velké ropné společnosti vypisují bianco šeky svým průzkumným oddělením. V tomto období došlo také k rychlému růstu trhu se zkapalněným zemním plynem (LNG) a k obrovskému přílivu spekulativního kapitálu do amerických břidlic.
img

Firmy s nízkým ESG skóre nejsou pro investory atraktivní. Umělá inteligence pomáhá odhalovat rizika a pravdivost informací

22.11.2022 Trendem současnosti jsou investice do firem, které se chovají společensky a ekologicky zodpovědně. ESG skóre ovlivňuje celá řada faktorů a je proměnlivé v čase. Bohužel řada společností se snaží svůj obraz uměle vylepšovat, mluvíme pak o tzv. greenwashingu. Právě greenwashing umí automatizovaně kontrolovat umělá inteligence.
img

Pád akcií technologických obrů s sebou stahuje také segment ESG investování

22.11.2022 Akcie technologických obrů jsou letos obřím propadákem. Propadákem, který trvá. I příští rok se jeví jako pořádně perný. Klíčovým důvodem bude pokračování jestřábí měnové politiky americké centrální banky. Fed zkrátka své měnověpolitické šrouby jen tak povolit nemíní. Inflaci totiž stále ani zdaleka nezkrotil, jak by si představoval.
img

Nejlepší bankou roku 2022 se stala Raiffeisenbank

02.11.2022 Raiffeisenbank zvítězila v soutěži Visa Nejlepší banka 2022, kterou pořádají Hospodářské noviny. Banka ovládla i kategorii Klientsky nejpřívětivější banka, když toto ocenění získala celkem posedmé. Nejvýkonnější a nejlépe fungující bankovní dům byl letos vyhlášen již počtrnácté.
img

Zisky BlackRock jsou nad očekáváním

13.10.2022 Největší světový podílový fond pro správu aktiv BlackRock (BLK.US) zahájil výsledkovou sezónu mezi americkým finančním sektorem. Fond vykázal výsledky nad očekávání, i když aktiva pod správou (AUM) klesla. Tržby a zisky BlackRocku však opět klesly slabší, než Wall Street očekávala. Akcie fondu letos klesly o více než 40 % a před otevřením se obchodovaly mírně výše:
img

Sociální dilema: definice písmene "S" v pojmu ESG

30.09.2022 Písmeno "S" v „ESG“ představuje sociální faktory. Patří sem práva zaměstnanců, zdravotní a bezpečnostní standardy, rovnost pohlaví a rovnost v odměňování – tedy otázky, které mohou mít negativní dopad na společnost. "S" je důležité, protože právě spolupráce ve společnosti nám dává možnost zlepšit náš život, prosperovat a přežít.
img

Nové FIFA NFT poháňa rast Algorandu

20.09.2022 Kryptomeny sú pred zajtrajším rozhodnutím Fedu stále utlmené. Bitcoin sa konsoliduje okolo úrovne 19 300 USD, Ethereum sa drží okolo úrovne 1 350 USD za token. Cena kryptomeny Algorand, ktorá je jedným zo sponzorov pripravovaného mudnialu, však počas posledných slabých dní na pre kryptomeny vzrástla:
img

Graf dne: ETHEREUM (15.09.2022)

15.09.2022 Merge na Ethereu bylo dokončeno dnes v 9:00 a je prý úspěšné. Pro tuto kryptoměnu to byla extrémně důležitá událost a mohla by změnit způsob, jakým ji vnímají někteří účastníci trhu. Sloučení, merge, ukončí stav, kdy Ethereum spoléhalo na těžaře kryptoměn a místo toho se bude více spoléhat na validátory. Co to znamená? Ethereum už zkrátka nebude tak energeticky náročné jako dříve. Očekává se, že spotřeba energie sítě Ethereum po sloučení klesne až o 99 %. To znamená, že hlavní překážka, která bránila investičním fondům orientovaným na ESG investovat do něj – vysoká spotřeba energie – je pryč. Samozřejmě to neznamená, že všechny fondy se nyní pohrnou do Etherea. Znamená to však, že toto aktivum bude nyní způsobilé k zařazení do portfolií více obchodníků.
img

Kryptoměny zakončují týden růstem 📈

09.09.2022 Cena bitcoinu za posledních 7 hodin nečekaně stoupla nad 20 500 $. Ethereum také dosáhlo zisků a vzrostlo nad 1 700 $ během sloučení, které se blíží za pouhých 5 dní:
img

Globální sucho dělá z vody ‚‚modré zlato‘‘

31.08.2022 SUCHO: Téměř 60 % území USA je nyní postiženo suchem, což je nejvíce za posledních deset let a dvojnásobek průměru. Třetina země se potýká se závažným, výjimečným nebo extrémním suchem (viz graf). Podobně 64 % Spojeného království a Evropy je pod výstrahou nebo varováním před suchem a Čína zažívá nejhorší vlnu veder a sucha za posledních šest desetiletí. Investiční dopady jsou zde rozsáhlé, od krátkodobého růstu cen potravin až po dlouhodobější zaměření na ceny a využívání vody. Odhaduje se, že méně než 0,5 % světové vody tvoří sladká voda, a proto ji někteří nazývají ‚‚modrým zlatem‘‘.
img

ESG: klimatické závazky vs. energetická bezpečnost

21.07.2022 V několika bodech od společnosti Invesco naleznete aktuální informace o rovnováze mezi přechodem na nízkoemisní hospodářství a potřebou energetické bezpečnosti v kontextu geopolitických, implementačních a právních výzev.
img

Invesco: Tenis a udržitelnost

19.07.2022 Bíle oblečení exkluzivita vstupenek, slaměné klobouky, jahody a smetana. Z Wimbledonu je cítit historie, která se může zdát v rozporu s jeho ambiciózním závazkem udržitelnosti. Pro splnění tohoto závazku je zavedena řada opatření, včetně využívání obnovitelných zdrojů energie.
img

Otázky a odpovede: Je ESG budúcnosť investovania?

17.06.2022 V rámci práce v XTB naši analytici často odpovedajú aj na otázky novinárov. Tentokrát sme odpovedali na otázky pre TREND ohľadom problematiky v oblasti ESG investovania.
img

Invesco: Investiční trendy u burzovně obchodovatelných fondů

13.06.2022 Burzovně obchodované fondy neboli ETF se začínají čím dál víc prosazovat i v evropském regionu. Celková globální hodnota ETF od všech emitentů se přitom od roku 2018 do loňska téměř zdvojnásobila. Začátek roku 2022 přitom naznačuje, že zájem o ETF bude pokračovat.
Související klíčová slova: Vliv finančních zpráv | HangSeng | Průmyslové velmoci | Bankovní převod | Zdroje dat | Etheru | Objem transakcí | Hospodářská situace | FCF | Výhled pro trh ETF na rok 2024 | Mezinárodní kontext | Fundamentální analýza akciových trhů | BCPP | Canadian Securities Commission | Transparentnost a odpovědnost | Realitní trh | Prostor k růstu | ChatGPT | Regulační informace | Cap | Noční můra | Hodnota společnosti | Zvolení Joe Bidena | Výnosy dluhopisů | Dlouhé pozice | Cleveland Iron Mining Company | Globální fondy | Moore Global | Války | Tereza Kaiseršotová | Defenzivní strategie | Raiffeisen investiční společnost | Lithium | Příjmy ruského rozpočtu z ropy | Vývoj technologií | Vývoj | IGLN.UK | Obchodní platformy | Pasivní investoři | Investiční záměr | Češi | EMEA ETF | Klienti ČSOB | Generální ředitel skupiny ČSOB | Detailní analýza | Allianz | Salman Ahmed | Vliv finančních trhů | Společnost Invesco | Vývoj hodnoty akcií | INVISIO | Radim Dohnal | Regulace investičních fondů | Hlavní trendy | General Dynamics | EUR | Kryptoaktiva | Spotřebitelské výdaje | Outperform | 5 nejlepších akcií pro rok 2022 | Úvěrový trh | Trendy ve finančnictví | Vlastní prostředky | Pařížská dohoda | Faktory ovlivňující finanční trhy | Finanční ústav | Akcie Sunrun | S&P Global ESG Scores | Rostoucí akciové trhy | Brokeři | Salesforce | Investice roku 2023 | China Merchants Bank | JP Morgan Chase | Výkyvy | Itálie | ČEZ | Stoxx | Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) | Výhled akciového trhu | PEPP | Prodejní opce | Akcie firmy | Texas | Carrier Global | Nejstarší ETF na světě | MSCI USA Investable Market Index | Očekávání | Cronos Group | Korelace | Historické události | Volatilní | GlaxoSmithKline | Evropské centrální banky | Daňové ráje | Varianta omikron | Trh s akciemi | T-Mobile | Nikl | Swiss Life | ESG rating | Dani Brinker | Chile | Zájem Čechů | Budoucnost investování | Světové ceny potravin | Kvartální výsledky | Podnikání společnosti | Londýnské burzy | Jednatel společnosti | Novartis | Ruské invaze na Ukrajinu | Socially Responsible Investing | Market cap | Trh práce | Akciový výhled 2022 | Evropská komise | Pro investory | Philip Morris ČR | Oživení ekonomiky | iShares | P/B | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Swiss | Crypto | Stimul | Investice | Počáteční marže | Společnost Equinor | US Bancorp | Krize způsobená koronavirem | Spotřebitelské úvěry | Potenciál | Support | Diverzifikace | Vývoj podílových fondů | Kategorie Progresivní dluhopisové fondy | Nízké sazby | Finanční produkty | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Posílení | Přesnost | Ekonomické dopady koronaviru | Technologie blockchain | CBAM | Výhled Saxo Bank | Škoda Auto | Zajímavé výnosy | Alternativní zdroje energie | Miliony dolarů | Ifo | Investopedia | Manipulace s trhem | Argos Capital | FWR Strategy | Investiční svět | Evropská komise (EK) | Invaze na Ukrajinu | Hospodářské stimuly | Prognózy | Online sázení | NYSE | Výkonný ředitel | Schůzce FOMC | Levice | Experti | Trendy na trhu | DWS | Společnost Cleveland-Cliffs | Futures kontrakt | Chování | Náklady na financování | Vstupní náklady | Raiffeisenbank | Výhled Fidelity International | Průměrný výnos | Franklin Technology | Druhý největší ETF | J&T Investiční společnost | Stop-Loss | PwC ČR pro udržitelnost | Evropské měny | Býčí výhled | Hnojiva | Creditas | Moody's Investors Service | Pád akcií technologických obrů | Největší světová ekonomika | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Obecné tipy | Investing | Český statistický úřad | Impuls | Dopad na finanční trh | Antimonopolní zákony | IAU.US | Zdenka Klapalová | Vanguard | Nejvyšší inflace | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Akcie finančních titulů | JPMorgan Asset Management | Předseda představenstva | Reality | Digitální aktiva | Goldman Sachs | A.P. Moller-Maersk | Cena bitcoinu | Stagflační riziko | Současná cena | SOK | Akcie společnosti | Daniel Mahovský | ETH | ETF od společnosti BlackRock | Softwarová společnost | Aktuální vývoj | Olívia Lacenová | Benchmark | Nejvyšší soud | SPDR S&P 500 ETF Trust a iShares Core S&P 500 ETF | Většinový podíl | Force | Absolutní výkonnost | Návratnost investic | Cenné papíry | Čistý příjem | Výnos | DeFi | Celosvětová poptávka po ropě | Komoditní výhled | Příležitosti a rizika | Ratingy udržitelnosti | ESG investice | 100 miliard dolarů | IAU | Trh s dluhopisy | Zisky na akciových trzích | Brent | Asijské akcie | Delta | Vývoj na trzích | SMA | Vzdělávání | NFT investice | Russell 2000 | Reálné ekonomiky | Růst sazeb | FIL Investment Management | Jiné měny | Celosvětové zadlužení | Konzervativní fondy | Fungování společnosti | Příjmy ruského rozpočtu | Zvýšení sazeb Fedu | Airbus SE | Exchange | Investiční portfolio | Český realitní trh | Akcie roku 2020 | Investiční strategie | Státní dluh | Historické souvislosti | Fungování finančních trhů | iShares MSCI KLD 400 Social ETF | Invesco EQQQ Nasdaq-100 UCITS ETF | Emise uhlíku | Kontrakty | Strach | Americká nezaměstnanost | Capitalinked.com Radim Dohnal | Život s koronavirem | Propad cen | Online obchodování | Magazín Global Finance | Praxe | Mezinárodní investiční banka | Škoda | Environmentální a sociální změny | Contract for Difference | JPY | H&M | Metaverse | Růst daní | Portfolia ETF | iShares Gold Trust | Polovodiče | Investiční příležitost | AI | Index Russell | Tim Herzig | Invesco Coinshare Global Blockchain UCITS ETF | Investovat | Zahájení dodávek | Wonderinterest Trading | Investiční zaměření | Peníze | Indexy sledující výkonnost ESG | Společnost Evergrande | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Greenwashing | Ukazatel | Tiskové zprávy | IIF | Kryptoměnové ETF | Historický milník | Dosáhnout zisku | Aurora Cannabis | Vliv finančních trhů a institucí | Bydlení | Nestlé | Energetické tituly | Investors | Medvědí trh | Prognóza | Výhled globálního růstu | FTSE 100 | Evropské firmy | Výrazný vzestup | Služby | Organizace pro výživu a zemědělství | Technologie blockchainu | Seriál o investování do akcií | Helen Huangová | Saxo Bank | Adani | Současné tržní prostředí | Výkazy příjmu | Rating ESG | Druhy ETF podle podkladových aktiv | Solidní výnosy | Dlouhodobý investiční produkt | Daikin Industries | Polo Ralph Lauren | Měnové zajištění | SPY | Velké riziko | Simon Peters | Lockheed Martin | Robert Reich | Federální rezervní systém (FED) | Rusové | SRI | Developeři | Bankovní domy | Dell Technologies | Nejnižší výnosy | Brexit | Burza cenných papírů Praha | Čínské stimuly | Valná hromada | Tržní dynamiky | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | Boháči | Největší světové ekonomiky | Rozhodnutí americké centrální banky | FedEx | Americké ekonomiky | Polymetal International | Ceny elektřiny | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | BotX | Akciový výhled | Fondy obchodované na burze | Cestování | Nord Stream 2 | Investování do kryptoměn | O2 | Bond | Extrémní strach | Implikované volatility | Analytik Saxo Bank | David Solomon | Akcionáři | Cash flow | USD | Hýbat trhy | Export | Změna klimatu | Mladší generace | Technická analýza | Investiční analytik | Akciový fond | Trh s nemovitostmi | Kapitálové strategie | David Marek | Tržní volatilita | Igor Vida | Invesco KBW NASDAQ Fintech UCITS ETF | Více peněz | Plány | Vládní opatření | Energetická společnost | Na burze | Github | Komise pro cenné papíry (SEC) | Akcie Novavax | Bilion | Šok | State Street Global Advisors | S&P 500 ESG ETF | Varianta delta | ČSOB | Raiffeisenbank (FWR) | Trh s ropou | Total | Regulace | Hospodářské problémy | BofA Global Research | Home office | Mobilní aplikace | Kofola | Obrovské pohyby | Obchodní signály | Makléři | Nemovitostní fondy | Noviny | Garance | Conseq Invest | Velké fondy | Měnový fond | Zhodnocení finančních prostředků | SPY5.DE | FDP | Podílový fond | Hertz | Aktivně spravované (řízené) ETF | Tichomoří | Úroková sazba | Steve Smith | Ceny emisních povolenek | Akcie Ralph Lauren | Split | Klimatické změny | Ekonomiky | UniCredit Bank | Analytici XTB | Pověst | Roční růst | Spekulovat | Fitch Ratings | Obchodní cíle | Cenové tlaky | Sociální sítě | Rostoucí ceny energií | CashFlow | Mezinárodní spolupráce | ASIC | Ruský prezident | Česká zbrojovka | FSLR | Podpůrné programy | Odkupy akcií | CBO | J&T Opportunity | Komoditní sektor | Fintech společnosti | Oživení trhu | Zvýšení sazeb | Vládní výdaje | Vyšší náklady | Dovednosti | SIX | Dovoz | Automobilka Tesla | Pákové ETF | Sazby hypoték | Obrovský potenciál | Viry | Základní úroková sazba | Investice do těžby | NASA | Investiční plány | Jeffrey Sachs | Penzijní fondy | Nikkei | Instagram | Extrémní nárůst | Obchodování s dluhopisy | Energie | Generace Z | 1 milion | Fincentrum | Komoditní | Martin Buranský | First Solar | Výzkum Fidelity | Světový obchod | Venture Capital | Ruské banky | Výkonnost společnosti | Investiční specialista | Rizika podnikání | Northrop Grumman | Progres | Rovnováhy | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Válka na Ukrajině | Wonderinterest Trading Ltd | Schválená dividenda | McKinsey | Elon Musk | Dostatek hotovosti | Euforie | Volby USA | CO2 | Michal Fila | Makrodata | Akciové indexy | Obrat trendu | Tesla Elon Musk | Investoři | Korporátní ESG | Investing.com | Obchodní deník | Fungování | Portfolio | Finanční ředitelé | Sója | Myšlení | Velké firmy | Výnosy z amerických dluhopisů | Investice do solární energie | Globální ekonomiky | Příklad NVIDIA | Nejistoty | Americký prezident | Oddlužení | Fidelity | Polymetal | BaFin | Globální dluh | Kristina Hooperová | Coca-Cola | Moderna | Přidaná hodnota | Jeff Bezos | Média | Primární nabídky | Inflační čísla | Petr Koblic | Vyšší úrokové sazby | Obchodní platforma | Zdravotní péče | Jaroslav Brychta | Výkon společností | AA | Venezuela | Společenská odpovědnost | Bez rizika | Zisk | Čínské oživení | Jak na akcie | Fiskální rok | Richard Bechník | Vyšší hodnoty | Akciová portfolia | Vladimír Holovka | Den obchodování | Tržní rizika | Finanční instituce | Index KOSPI | Bank of England | Automobilka Toyota | Gold Trust | Lepší výsledky | ASRNL | Elektromobilita | WTI a Brent | Roboti | VIG | Investiční horizont | WSJ | Prezident | Xetra | Boom | BABA | Neziskové organizace | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko | Ruské společnosti | BP | Výkonnost Investičních plánů | Japonská automobilka | Počáteční investice | Nárůst poptávky | Konkrétní měny | Ekonomie | ADR | Invesco FTSE Emerging Markets High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Global Finance | Předsudky | Cena mědi | Raytheon | Ropné společnosti | Čínské banky | EMEA | Jak se stát lepším investorem | Ochota riskovat | Cestovní kanceláře | Snížení nákladů | Active Invest Vyvážený | Měnový výhled | Analýzy | Vývoj akcií | Americký S&P 500 | Americké prezidentské volby | Jednotné měny | Vliv na ceny | TTF | Investiční | Průzkum | Poradenská společnost | Týdenní pivotní body | Pandemie COVID | Borsa Italiana | Reakce trhů | ExxonMobil | Invesco | Sociální nepokoje | Morningstar | IEA | Demokraté | Ekonomická situace | Brusel | Patria | Ekonom BHS | Analytik Purple Trading | Uber | Tržní podíl | Sloučení | Telekom | Solární energie | Akcie a dluhopisy | Evropské trhy | Člen představenstva | Úrok | Válka | Největší banky v Evropě | Náklady financování | Investiční riziko | Agentura Reuters | Půjčka | Obchodní ředitel | Šíření dezinformací | Koupit akcie | Althea Spinozzi | Sentiment investorů | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Cestovní ruch | Zpráva | P/E | Předpovědi zisku | Hlavní kryptoměny | Technologické tituly | Apple | Nové příležitosti | Prémie | Tržní kapitalizace | Covid | Švýcarská banka | Růstové akcie | Ekonomické dopady | Platební bilance | Konflikty | Tencent | XTB Online Trading | Emoce | Zvýšení úrokové sazby | Konzistence | Just Eat Takeaway | Warren Buffett | Vliv na ekonomiku | S&P | Oslabování dolaru | Management Fee | Vzdělání | iPhone | Ekonomické podmínky | Ladislav Šauer | Rok 2024 | Rizika a příležitosti | Změny pracovních míst | Obchodování | Potenciální zisky | Dopad na finanční trhy | Digitalizace finančního sektoru | Legislativa | TOP ESG | Aktuální obchodní příležitosti | Finanční nástroje | Automobilka | Meta | S&P Global | Niall Ferguson | Nabídka | Akcie Cleveland-Cliffs Inc. (CLF) | GBP | Rekordní hodnoty | České koruny | Equity | Soukromé bankovnictví | Management | Důvěra investorů | Objem stimulů | Pandemie COVID 19 | Budoucnost | Ethical Selection | Dobré výsledky | Centrální banky | České firmy | Analýzy trhu | Fenomén | Kapitálová pozice | Výkonnost indexu | Tom Kadeřábek | Zpomalení ekonomického růstu | Německé ceny | Historický vývoj | Majitel | Guru | Předpověď | Zprávy | Všechny akcie | Farmaceutický sektor | Invesco MSCI World UCITS ETF | Monitorování | Daňový poplatník | Doporučení | CZ-USA | Investiční aktivita | Ralph Lauren | Dolary | Akcie v Asii | Tokeny | Zemědělské komodity | Růst inflace | Účetní závěrky | Emise CO2 | Šokující předpovědi Saxo Bank | Index STOXX Europe | Obchodování na pražské burze | Rozhodovací proces | Německé firmy | Investiční banka | Averze k riziku | PwC | Obchodování a investice | Pojišťovna MetLife | Praha | Ceny ropy | Recyklace | Míra | Evropský parlament | CII750 | Špinavá energie | Pokles tržeb | Evropské akcie | Udržitelnost | Silný růst | UCITS ETF | Příjmy z reklamy | Covidové krize | YCC | Airbus | Marek Pokorný | Oživování ekonomiky | Volný čas | Vakcína | Úvěrování | Vyhlídky | British American Tobacco | Firmy | CZ | Tržní podmínky | Spoření | ESMA | CM.com | Bitcoin | Akcie ASR Nederland | Automobilky | Investment management | Počet investorů | Nástroj | Výsledky | West Texas Intermediate | Krypto komunita | Investice do vodíku | Tapering | Corporate Governance | Obrovské množství peněz | Energetická skupina | Dluhopisové fondy | Ruský plyn | Futures | Sázka | Virus | Nio | Inflační tlaky | Současný trend | Hypoteční banky | Průzkum Fidelity | Minulá výkonnost | Digitální měny | Distribuce | Magnificent Seven | Bank of America | TIM | Pojišťovny | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | René Remšík | Petr Lajsek | Výrobce letadel | Silný dolar | Australský dolar | Instrument | Finanční domy | Retracement | Financial | Uplynulý rok | Akcie Sunrun (RUN) | Zelený seriál | Koruna | Finanční služby | Cukr | Výrazný pokles | Upgrade | Akciové tituly | Raiffeisen | Analytická společnost | Tržní ceny | Zůstatek | Podpora | Shell | Kupující | Finanční výsledky | Faktory ovlivňující environmentální a sociální změny | Decentralizace | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Riziko recese | Záporné reálné úrokové sazby | Futures na evropské indexy | Onemocnění | Americký výrobce | Dopady koronaviru | BHS | Objem | Propad | Ipsos | Akcie Twitteru | Asociace | Revize strategie | Energetický trh | Obavy z recese | Očekávání investorů | Trigger | Výkonnost | Biodiverzita | Pandemie koronaviru | Globální dodavatelské řetězce | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Údaje | Pokles ceny | Liberální svobodní demokraté | Společnost Nvidia | Klima | Saxo Bank Steen Jakobsen | DJSI Index | Právo | Asie | Burzovně obchodované fondy | Jan Růžička | Pasivně spravované | Období zvýšené volatility | Cenné papíry a burzy | Výsledky společnosti | Americká banka | Společný podnik | Aktivisté | MSCI ESG Rating | Světové ceny ropy | Alibaba | Poptávka po pohonných hmotách | Malajsie | Regulátor | Průzkumy | Raytheon Technologies Corp | Shortovat | Praktické tipy pro obchodování | S&P 500 UCITS ETF | Kanada | Převodník měn | OpenAI | Objem úvěrů na bydlení | Investiční platforma | Zpomalování ekonomiky | Japonská automobilka Toyota | Trh fúzí a akvizic | Důchod | Poptávka po úvěrech | Nárůst HDP | Snížit emise | Investiční společnost | Toyota Motor | Velikost páky | ZS | Obchodování s akciemi | Studie | Emise skleníkových plynů | Obnovitelné zdroje energie | Obchody | Cena plynu | Celosvětová poptávka | Deficit | Graf | Chudoba | Kolaps | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Zbrojovka | Reakce trhu | CzechInvest | Vliv finančních trhů a institucí na ekonomiku | FRA | Plyn | Nabídka akcií | Bankéř | Ropa Brent | Akciový index | Kering | Invesco S&P 500 High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Výnosové křivky | HDP USA | Sortino ratio | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Vlivné skupiny | Lukáš Kovanda | Hráči na trhu | Školení | Nejlepší akcie | Hindenburg | EY | Hrozba COVID-19 | LEN | Přijetí | Evropa | Česká spořitelna | Jackson Hole | Reflexivity Research | ETF zaměřené na ESG | Proinflační faktory | OPEC | Short | Burzy cenných papírů | Ukrajina | Velké americké banky | Zelené investice | Generali Investments | Krátkodobý výhled | Specialista na online obchodování | Egypt | Johnson & Johnson | Hodnota aktiv | Zelený dluhopis | Omezení pohybu | Dopady na ekonomiku | Medián | Kontext | Jakub Matis | Program nákupu dluhopisů | DRI | Disciplína | Maloobchod | VTP Brno | Dluhopis | Faktor beta | Americká centrální banka | Trump | Stavebnictví | Devalvace | FactSet | Vir | Futures kotace | Chudé země | Technické analýzy | Beta | Invesco Bloomberg Commodity UCITS ETF | Mexiko | Výzkum Fidelity International | Finanční krize | High | Rostoucí trend | Česká firma | Zelené investování | Vstupy | Sójové boby | Universal Music | Bankovní úvěry | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Akciové výnosy | Jaké instrumenty má ETF | Obchodování s ropou | Provozní výnosy | Rakousko | Christopher Dembik | Stříbro | Portu | Ředitel fúzí a akvizic | Instituce | COPPER | Financial Conduct Authority (FCA) | Turecko | Dogecoin | Investiční nástroje | Dopady inflace | Investice do fondu | OECD | SARS-CoV-2 | Akcie farmaceutických společností | FAANG | Růstový potenciál | High Yield | LNG | Vliv na investice | Burza cenných papírů | Obnovitelné zdroje | Nejistota | Americké akcie | Silná ekonomika | Smart kontrakty | Politická opatření | Fiskální stimuly | Ex-dividend | Kongres | Invesco Global High Yield Corporate Bond ESG UCITS ETF | Wonderinterest | Investiční platforma eToro | Výdělky | Divize | Pozitivní vliv | Drahý kov | Obchodní výsledky | Správy majetku | Makroekonomické ukazatele | Náhoda | Index Nikkei | Výroční a čtvrtletní zprávy | Spready | Vyplácení dividend | Ziskové marže | ex | Nákupy akcií | Venture Capital spoločnosti | Rosněfť | Maržový účet | Moore Czech Republic | Důkladná příprava | Finanční média | Naše ekonomika | Komise pro cenné papíry a burzy | Psychický stav | Slabé výsledky | Equinor | IGLN | Zhodnocení kapitálu | Růst výnosů | Trh | Komise | Pád rublu | SolarEdge Technologies | Války na Ukrajině | Volby v USA | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | ETF s pevným výnosem | Akcie firem | Technologické firmy | Výrazný růst | Core S&P 500 | Světové ekonomické fórum | ArcelorMittal | Fed | Oslabování amerického dolaru | Snížení zadlužení | Invesco Real Estate S&P US Select Sector UCITS ETF | Ekonomické škody | Zakladatel | Stellar | Skupina ČEZ | Korekce | Invesco Energy S&P US Select Sector UCITS ETF | Klesající trend | Upozornění | Tržní prostředí | Pozornost | Finanční společnosti | Země EU | Buffett | Money management | Vývoj ekonomiky | Závislosti na Číně | Equa Bank | Obchodování Bnp Paribas Easy S&P 500 | Konkrétní akcie | Manažeři | Investování a obchodování | Další rozvoj | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Sázení | Prezident Emmanuel Macron | Tržní výhled | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | S&P 500 | Registrace cenných papírů | JDE | Latinská Amerika | Ruská invaze na Ukrajinu | TopForex | Posílení dolaru | Zájem o investice | Situace | ANO | Stock | Řetězec | Zemní plyn | ProCent | Poměr P/E | Náklady na půjčky | Trumpova administrativa | Rating | E-commerce | Dlouhodobí investoři | Futures na Wall Street | Den Země | Akcie FAANG | Agentura S&P | Blog | Sustainability Officer | Znalost | SNB | Prezident Joe Biden | Ruská invaze | Koronavirová pandemie | Investiční produkt | Velké banky | Akcie roku | Microsoft | Wells Fargo | Příležitosti | Budoucí vývoj | Pohled do budoucnosti | Dopad na cenu | Ropný průmysl | Výběr akcií | Nová strategie | FIL | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | FWR | Herní průmysl | Repo operace | Růst tržeb | Volatility | Úspory | CME | Commission | Defi | Shortování | SMA 200 | Demokratické strany | Správci aktiv | Síla dolaru | IUSA | ACRA | Dceřiné společnosti | Kurz dolarů | Saxo Group | Důvěra | Programování | Kraken | Pravděpodobnost | Markets | Světová banka | Investice do fondů | Ripple | Představenstvo | Společnost BlackRock | Pokles úrokových sazeb | Klienti privátního bankovnictví | Vítězné fondy Swiss Life Select | Evropská banka | Společnost XTB | Portfólia | Akcie ASR Nederland (ASRNL) | Výpadky | Těžební společnost | Devizové trhy | Japonsko | Makroekonomické zprávy | Internetové televize | Hladiny podpory | Invest | Luxusní značky | Nájemné | ETF 2.0 | Vysoké standardy | Centrální banka | Očekávané výnosy | Ekonomické zpomalení | Výhled pro trh | Los Angeles | Federální rezervní banka | Počet zákazníků | Životní prostředí | Získávání finančních prostředků | Invesco US High Yield Fallen Angels UCITS ETF | Analytici | Fond Fidelity | Řízení rizika | ING | Fondy peněžního trhu | VaR | Grafy | Překoupenost | QE | Ředitel Saxo Bank | Raiffesen Bank International | Finanční gramotnost | Obor ESG investic | LYNX | Moody's | Akumulace | Donald Trump | NAFTA | TOP ESG společnosti | Čistý zisk | Standard & Poor’s 500 | Vzdělávací webináře | Twitter | Směnný kurz | Japonská agentura pro finanční služby | Krach | Centrum | Francouzská společnost | Greta Thunberg | Společnosti | Fundamentální faktory | Bank of China | Royal Dutch Shell | Další růst | Radim Passer | Bnp Paribas Easy S&P 500 UCITS ETF | Finanční systém | Investice do akcií | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | QinetiQ Group | Přímé zahraniční investice | Behaviorální | MSCI World ESG | Spoluzakladatel | Bankovní tituly | Partnerství | Klimatický plán | Aukce | Negativní hodnoty | Ředitel skupiny ČSOB | Fixed income | Globální index | Mladší investoři | Dluhové krize | Finanční výkonnost | Národní zájmy | Assets Under Management | Futures kontrakty | Akcie Alphabet (GOOGL) | Společnost OpenAI | Výroba automobilů | Distribuční ETF | Ministr zahraničí | Poskytování finančních služeb | Očekávané úrokové sazby | Reuters | Prudký růst cen | Vývoj hodnoty | Unilever | Bohemian Empire | Environmental, Social and Governance (ESG) | Marcela Hrdá | Situace na Ukrajině | CZK | Conseq korporátních dluhopisů | Chevron | Finanční zpráva | BNP Paribas Disruptive Technology | Budvar | Energetická skupina ČEZ | Leonardo SpA | Kategorie Smíšené fondy | ESG společnosti | Bancorp | Česká republika | Výstupy | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Rekordní maximum | Carrier | Předseda | BATS | Energetický sektor | Golar LNG | Odvody | Splácení dluhu | Utahování měnové politiky | Riziko | Zájmové skupiny | Růst ceny | Portfolio manager | Elektrovozy | Ekonomický výhled pro rok 2022 | Americké banky | FTSE Emerging Markets High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Analytika | Období volatility | Ceny kovů | Výnosy z investic | Ewen Fleming | Splatnost | J&T | Ethical Selection Investment Portfolio | Trh ETF na rok 2024 | Makro | Performance | Commodity index | Fond kvalifikovaných investorů | Roční výkonnost | Boeing | Hotelnictví | Akcie Polo Ralph Lauren | Volby USA 2020 | ASR Nederland (ASRNL) | Roční výnos | Podílové fondy | Hydroelektrárny | Prime | Supercyklus | Rychlý růst | Allianz Multi Asset Sustainability Balanced | Evropské banky | Americký dolar | Libra | Eva Miklášová | ETF na rok 2024 | Tomáš Cverna | CFD | Legislativní aspekty | Dopad na ekonomiku | CL | Open | Evropská unie | Cena akcie | Růst ceny zlata | Chicago Mercantile Exchange | Populismus | Zahájení výsledkové sezóny | DOT | Jaderná energie | Financovat | Expirace | Příprava | Pohyby na trhu | Řecko | ETF Trust | Krypto | Finanční instrumenty | Cvičení | Rostoucí náklady | Green Deal | Kartel OPEC | Západní firmy | TSLA | Deglobalizace | FOREX | Objem zlata | Invaze | CSPX.UK | Úroky | Refinitiv | MSCI China All Shares | Viceprezident | Plodiny | Akce centrálních bank | Společnosti zaměřené na zelené energie | Bloomberg TV | Cena | BNP | Investiční banky | Emoční kontrola | Mario Draghi | Swiss Life Select | Odpor | Steen Jakobsen | The Merge | Kategorie Akciové fondy | ERÚ | Real Estate S&P US Select Sector UCITS ETF | Objem peněz | Snižování úrokových sazeb | Káva | David Lundák | Economic | Ztráta | Izrael | Ceny akcií | Inspirace | Leasing | TABAK | Mezinárodní investoři | Vlastnit akcie | Životní úroveň | S&P500 | Francouzský prezident | Dluhy | Dolar | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Opce | Energetická krize | Šíření viru | ČNB | TSLA.US | Podrobný pohled | VW | Investujeme | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Ceny zemního plynu | Tipy pro obchodování | Pokles | USDIDX | Nejstarší ETF | Měnící tržní podmínky | Ceny komodit | Těžaři | Vyšší ceny | Vládní koalice | IG | FWR Strategy 45 ESG | Zahraniční investice | Omezení investic | Margin | Blesk | Nvidia | Čínské akciové trhy | Energy financial group | Ultra Electronics Holdings | Druhá největší světová ekonomika | Investiční portfolia | Historická data | Take-Profit | Investiční služby | Ropné firmy | Pojišťovna VIG | Americké společnosti | Finančnictví | Závazek | Komodita | Poplatek | Růst HDP | Maloobchodní tržby | Lego | Active Invest | DIP | FTSE | CARA | Obchodujte akcie | Zvýšení produkce | Mercedes | MSCI USA ESG Climate Paris Aligned UCITS ETF | Americká ekonomika | Největší vítězství | Neinvestovat | Počet žádostí o podporu | Akcie spoločnosti | Důvěryhodnost | Americký trh | Americký výrobce letadel | Obchodník | Webináře | Portfolio manažer | Akcie s LYNX | Akcioví investoři | ETF a investování | Global Advisors | MRNA | Organizace spojených národů | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Algorand | Cheniere Energy | Dluhopisy | Blue chips | Zničení poptávky | Ekonomické vyhlídky | Interpretace | Růst mezd | Regulátoři | Fundamentální ukazatele | ISIN | ROE | Evropská centrální banka | Index cen | Index PX | Daně | Růst americké ekonomiky | Mitsubishi | Lídři | ETF s akciovým výnosem | Moneta | Vyšší úrok | Pomerančový džus | Stabilita | Investice budoucnosti | Investment Management | Štěstí | Pivot | Rizika | Kryptoměna | ECB | Potravinářství | BAT | Pracovní trh | CRH | Coinbase | Společnost Unilever | Argentina | Emoce okolo ESG | SaxoStrats | Výzkum a vývoj | Česká ekonomika | Alibaba (BABA) | Institucionální investoři | Pandemie nemoci | Momentum | Daně z příjmů | Období zvýšené inflace | Marketingová komunikace | Fond | Nepokoje v Kazachstánu | Mánie | Finanční prostředky | Čína | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Invesco EURO STOXX High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Creditas Nemovitostní | SNY | Zisky | Cena kryptoměny | Akcie CM.com | Amazon Jeff Bezos | Partners | Sázkové kanceláře | Konsensus | Trader | Druhý největší ETF na světě | Vládní politika | FCA | CHN.cash | Aktuální prognóza | Šokující předpovědi Saxo | BNP Paribas | Konsenzus | Historické rekordy | Fox Business | BRANO | Globální ekonomika | Miliardy eur | Oklahoma | Benchmarky | Voda | Nižší ceny ropy | David Šnajdr | Toyota | Vysoké valuace | Ratingové agentury | Společná měna | Pšenice | Portu Crypto | ESG kritéria | Obchodníci | HSBC | Množství peněz | Conseq | Snižování rizika | Výkonnost akcií | Euro STOXX | Trinity Bank | Fincentrum & Swiss Life Select | Dlouhodobé dluhopisy | Breakout | Rusko-ukrajinský konflikt | HG měď | Pojištění vkladů | RRR | Výše poplatků | Psychologický vliv | Růst cen | Index Russell 2000 | Drahé kovy | Výhodně investovat | Implementace | Kryštof Míšek | Ředitelka | Vrcholy | Indikátor | Zdravotní pojištění | RSI | Vysoké inflace | Měnová politika | Cleveland-Cliffs Inc. | Rheinmetall | Asset management | Alokace | Úspěšné investování | Býčí trh | MSCI World | Saxo | Americké akciové trhy | Investice do tabákového průmyslu | Tržní síly | Financování | Analytik Portu | Vlastní investice | Ethery | ČSÚ | Akciový stratég | Etherea | Fitch | AWK | Internetové společnosti | Historická minima | Výrobce čipů | Omezení dodávek | NextDecade | Prodávající | ERA | Dynamika trhu | EGLN.UK | Růst světové ekonomiky | Růst úroků | Financial Conduct Authority | Finance | BLK.US | Dividenda | Přístup k riziku | Republikáni | Metaverzum | Zahraniční investice v Číně | Globální poptávka | Ropný zlom | Investiční poradenství | Technologické inovace | Poptávka | Mercedes-Benz | Semi | Báze | Guvernér | Běžné ETF | Globální trhy | Vysoká likvidita | Capital | Očekávání trhu | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) | CCR | Allianz Global | Dlouhodobý investiční produkt (DIP) | Obchodování na akciových trzích | Singapurská komise pro cenné papíry a investice | Akciové fondy | Objem aktiv | PwC ČR | Mali | Malé podniky | Obchodovat | Akciový trh v USA | Pivotní body | Dobrý ESG rating | Zvýšení inflace | Výroba elektřiny | JPMorgan Chase | Hospodářský růst | Daň z příjmu | Technologický vývoj | Vlastní kapitál | Největší americká banka | Sociální síť | Americké státní dluhopisy | Společenské změny | Odhodlání | Růst produktivity | Soběstačnost | WTI | FinTech | Generální ředitel ČEZ | Indexy sledující výkonnost ESG segmentu | Bod | Miliardy korun | Koncentrace | Počasí | Reporty | Rozpočtové deficity | Zpřísnění finančních podmínek | Shares | Medvědi | NetEase | Kapitálové trhy | Conseq Invest Akcie Nové Evropy | Online trading | ČSOB Poštovní spořitelna | Co bude | Zveřejnění zpráv | Klouzavý průměr | O2 CR | Nord Stream | Důležité aspekty politických a regulačních změn | EMU | Investice v zahraničí | Fidelity Funds | Atraktivní příležitosti | Tweet | Saúdská Arábie | Tesla (TSLA.US) | Pokles zásob | Fond ETF | OCI | Ziskovost | Příležitosti ke zhodnocení peněz | Bankéři | Poslanecká sněmovna | Video | Sázet | Podnikání | Konkurenční společnosti | Karel Šulc | Inflace | Problémy | Ocel | Světové žebříčky | DSCR | Drobní investoři | Změny klimatu | Marže | ROCE | Fiskální politika | Úrokové sazby v Česku | Korporátní ESG management | Participace | Státy EU | Zlato a stříbro | Technology | HDP | Capitalinked.com | Akumulační ETF | Dotace | Netflix | Tematická ETF | Mluvčí Raiffeisenbank | Ochrana klimatu | Alphabet | Struktura | Tracking error | Daňové zatížení | Vedení společnosti | Členské státy | Podíl Číny | Zkušenosti | Ceny niklu | Těžba kryptoměn | Lehman Brothers | Emmanuel Macron | Firma | Ekosystém | Akcie u LYNX | Signály | Omikron | Reálné příjmy | Aktivita investorů | Flex LNG | Načasování | Vyšší inflace | Futures na ropu | Obchodní válka | Erste | USA a Čína | Ropa | Indie a Čína | Ether | Byznys | Regulace a dohled | Komoditní ETF | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Monetární politika | Alphabet (GOOGL) | Čínský index | SAP | Dluhopisové trhy | Diverzifikovat | Dnes Wall Street | Ben Bernanke | Ekonom | Debata | Změny ve vedení | DORA | Deutsche Bank | Krize eura | Američané | Kurz | Market | Pasivní investování | Akcie Alphabet | Investiční cíle | Ekonomka | Home Credit | Forexu | 256/2004 | Bloomberg Commodity Index | Unicredit | Ropa a Plyn | Valné hromady | Pokles výnosů | Akciové tipy | Akcie padají | Mateřská společnost | Americká Komise pro cenné papíry | Velstand Capital | Restrikce | Svět ETF | Optimismus | Přírodní katastrofy | Facebook | Rozhodování | Indická rupie | Hliník | Ceny pšenice | BH Securities | Skleníkové plyny | Vrcholní představitelé | Invesco MSCI China All Shares Stock Connect UCITS ETF | Makroekonomické faktory | Globalizace | Společnost Hindenburg Research | ETF zaměřený na ESG | Nárůst zisků | USA | Kukuřice | Investujte | Nejhorší výsledek | Pravidelný příjem | Měď | Romain Boscher | Objem vkladů | Asie a Tichomoří | Proinflační | Gigafactory | BMO | Hodnocení rizik | Generativní AI | Průzkum společnosti | Poradenská společnost EY | Rozvíjející se trhy | Euro | Yield | AUD | Bod zlomu | Akcie Alibaba (BABA) | Contract | Reputace | Kyjev | Exchange Traded Funds | Breakout Trader | Zakladatel a CEO | Prognózy BlackRock | Seriál o ETF | Capitalinked | Risk | Predikce | Fibo | NEST | Akcie Netflix | Prima | Instant Research | Hospodářské noviny | Radim Krejčí | Dividendový výnos | Christine Lagarde | Sony | Certifikace | Obchodování s emisemi | Index VIX | LME | Scoring | Hospodářství | MIB | Stagflace | Nákup nemovitostí | Etoro | EV | EBITDA | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Mezinárodní vztahy | Růst ekonomiky | Pohled na finanční trhy | Akciové portfolio | KBC Group | Uniper | Bernstein Research | Hlavní ekonomka | Kam investovat | Rozhodnutí Bank of England | Nárůst nezaměstnanosti | Akcie CM.com (CMCOM) | AUM | Intermediate | Realizace obchodu | Nižší ceny | Řízení financí | EU | Redukce | Investiční manažeři | Cigarety | Portfolia | Akciové trhy v Asii | Iker Casillas | Precedens | Holdingová společnost | Prohlášení | Komerční banka | Expert | Koronavirové krize | Vývoz | Energetické firmy | Týden na akciových trzích | AKAT | Finanční tituly | Samsung | Recese | Fondy kapitálového trhu | Sam Altman | Invesco S&P 500 ESG UCITS ETF | ASML | Renault | Operátor T-Mobile | Vývoj pandemie | Světoví správci aktiv | Digitalizace | SEC | Ray Dalio | Burzovní indexy | Silný americký dolar | Aktuální stav | Miliardy | BATS.UK | Denní graf | Spekulace | Manažerka | Globální finanční krize | Štěpán Křeček | Fosilní paliva | Nadprůměrný výnos | Hodnota indexu | Zprávy o dividendách | Český statistický úřad (ČSÚ) | Know-how | Výzva | Soukromé bankovnictví v České republice | Frank | Futures kontrakty a opce | Řízení společnosti | KBC | Kapitálové výdaje | Avio | Porušování autorských práv | Transparentní | Aktivně spravované | Bitcoinový ETF | Investoři a obchodníci | Zkušený investor | Obor ESG | Executive MBA | Bělorusko | Hydrogen Economy UCITS ETF | Patria Finance | KPMG | Ceny energií | Jan Brázda | Americké indexy | Washington | Snížení produkce | Ceny potravin | Kybernetická bezpečnost | Investice roku | Zajímavé investiční příležitosti | Japonský jen | Základní sazby | Úspěchy | Přístup ke kapitálu | Úrokové sazby | Streamování videa | Buy the dip | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Silná poptávka | Rostoucí inflace | Recyklovat | Nové obchodní příležitosti | Technologický sektor | OSN | Soud | Společnost ČEZ | Komunita | Výrazný pohyb | Plánování | Předpovědi Saxo Bank | Blockchain | MSCI World ESG Leaders | Agentura Fitch | Purple Trading Petr Lajsek | Makroekonomické prostředí | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Martin Novák | Světové produkce | Investiční portfolia Saxo Bank | Tržní příležitosti | Americké volby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | 4M Systems | Poradenské služby | US High Yield Fallen Angels UCITS ETF | Leonardo | Rostoucí ceny | Trend | Akcie pojišťovny MetLife | Akcie a ETF | Kupci | CEE | Automobil | Důležité informace | Střední podniky | Časový rámec | Úvěrové linky | Míra inflace | Fyzické zlato | Zisky BlackRock | Proč investovat | Indexy PMI | Platforma | Energetika | DJSI | Sekundární trh | PBOC | MMF | Akcie Cleveland-Cliffs Inc. | Soukromý sektor | Diverzifikované portfolio | Náklady na úvěry | Lidstvo | Vitali Butbaev | Spotify | Ekonomický výhled | Finanční situace | Finanční ukazatele | Snížení emisí | Oslabení | BlackRock | Nařízení | Prospekt | Druhy ETF podle způsobu řízení | Ropné akcie | SWIFT | WP | Oblasti umělé inteligence | Farmaceutické společnosti | Převody peněz | Lucky Strike | BTC | Bankovní sektor | KOSPI | Invesco S&P 500 UCITS ETF | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Chief Sustainability Officer | Obchodní bilance | Ticker | M2 | Aktivní investování | Akcie automobilky | Zpřísnění měnové politiky | Evoluce | Investiční podmínky | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Gold | Zbrojovka Brno | Průmysl | XTB Live Trading | Úsilí | Makroekonomické strategie | Poskytování úvěrů | Put | Tempo růstu | Goldman Sachs Romania Equity | Využití vodíku | Úvěrový rating | Bankovnictví | Zdravotní pandemie | Dluhopisy rozvíjejících se zemí | Penta Real Estate | Aplikace TikTok | Break-Even | Zpracovatelský průmysl | Banky | Divergence | Biliony | Trend is your friend | ETF | Nové dluhopisy | Federální obchodní komise | Česká zbrojovka Group | Analýza společnosti | Investujte do akcií | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Zhoršení výhledu | Myšlenka | Moneta Money Bank | Europoslanci | ESG Dynamické Portfolio | Varování | Prezidentské volby USA | Stanislav Zeman | Akcie British American Tobacco | APP | Uhlíková stopa | Spojení | Cykly | Long | Rally | Western Digital | Investování do akcií | Recese v USA | Pojišťovna | Růstové tituly | Futures na VIX | Macron | Pandemie | Střední třída | Parametry obchodu | Zasedání České národní banky | SARS | Společnost Saxo Bank | Dlouhodobý úspěch | Energy S&P US Select Sector UCITS ETF | USDC | Mezinárodní dohody | Aktiva | Klid | Fundamentální analýzy | Rozvaha | Live trading | Ministerstvo financí | Výprodej | Viktor Hostinský | Discovery | Smíšené fondy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Investiční kapitál | Výnosy z dluhopisů | Politické události | UCITS | Business | Poradenské firmy | Evropští investoři | Ropný a plynárenský průmysl | Podíl na trhu | Objem úvěrů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Dna | Albemarle | Růst cen akcií | Zdanění | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Pokles cen | Využití umělé inteligence | TikTok | Plug Power | Dekarbonizace | Bloky | PwC ČR Jan Hadrava | Investments | Čínská centrální banka | Obchodní operace | Americké státy | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Hlavní kryptoaktiva | Orsted | Řízení výnosové křivky | Výsledky voleb | Umělá inteligence | Fiskální politiky | Inovace | Konsolidace | Zdravotnictví | MSCI World Index | Obchodní rozhodnutí | Akcie Tesly | Zpětné odkupy | Ole Hansen | Výnosnost | Spekulanti | Celkový počet zákazníků | Čínské akcie | Producenti ropy | Riziko ztráty | Technologický pokrok | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Společnost BP | Saxo Bank CEO | | Joseph Stiglitz | Pochybnosti | Výsledek voleb | České státní dluhopisy | Členské země | BNY Mellon | Trinity | Společensky odpovědné investování | Nájemní bydlení | Stratég | Valná hromada Erste Group | Institucionální investice | ETFs | Známky oživení | Čínský akciový trh | Majetek | Edward | Purple Trading | Raytheon Technologies | Automatizace | Řetězce | Zotavení | Zisk na akcii (EPS) | Sentiment | Online obchodování a investice | Akcie Cleveland-Cliffs | Lucembursko | Petr Škoch | Zajištění úvěru | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | JD | Růst úrokových sazeb | Ruská aktiva | Politika | Vliv války | Howmet Aerospace | Konkurence | Dynamická strategie | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Pražská burza | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Komoditní stratég | Ben Laidler | Komunikace | Ekonomické prostředí | Výplaty dividend | Stop-Lossy | Investiční ředitel | Dnešní seance | Tier 1 | Novavax | Výhled pro akcie | MAM | Baterie | BHP | Pravidla hry | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Negativní korelace | Velká Británie | Evergrande | Zprávy z krypto | Zahraniční politika | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Banky na Wall Street | Evropské společnosti | TaiwanBusiness | Real Estate | KBW NASDAQ Fintech UCITS ETF | Jerome Powell | Investování do ETF | Nálada | Geopolitická rizika | FAO | Emise dluhopisů | Indie | Zátěžové testy | Nákupy | Technologické akcie | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Společnost Adobe | Koncern Volkswagen | Zdraví | Čínský výrobce | Výprodej akcií | Hospodářská recese | Ekonomika | Výnosová křivka | Ekonomická data | Historická maxima | Stratég Saxo Bank | Vztahy s komunitami | Elektřina | WTO | Banka Wells Fargo | Politika centrálních bank | Alokace aktiv | Intradenní obchodník | Konsolidovaný obrat | Warner Bros | Blockchainy | Obdržený výnos | WELL | Investiční aktivity | Sankce | Pasivní investoři v České republice | Zhodnocení peněz | Zhodnocení | Obchodování s futures | Poradenské společnosti | Investiční manažer | Americký kongres | Ceny zlata | Vývoj trhu | Výhled | Investice v Číně | Operátor O2 | Velmi volatilní | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Komise v přenesené pravomoci | Indexové ETF | Invesco Quantitative Strategies | iShares Core S&P 500 | Výzkumná ETF | Deriváty | Durace | Ethereum | Investiční prostředí | Akciový trh | Vysoké ceny | Economist | Bilance Fedu | Hry | Odpovědnost | Obchodní dohody | Investiční nástroj | Energetické společnosti | iShares S&P 500 ESG ETF | Propouštění | Volby v Německu | Fondy ETF | Private equity | Bloomberg Intelligence | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Evropský trh | Finanční trhy | Optimismus na trzích | Nízké ceny ropy | Převzetí Twitteru | Cyrrus | Kritéria a rating ESG | Expanze | Trading | Take-Profit pokyny | Čínský výrobce elektromobilů | Hospodářský cyklus | Prostor pro růst | Otevření ekonomiky | Odolné společnosti | General Motors | Fondy | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | XTB Tomáš Cverna | Údaje o americké ekonomice | Walt Disney | Vliv na finanční trhy | Bílý dům | Komoditní trhy | Cenové hladiny | iShares Global Clean Energy | Německé ekonomiky | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Poptávky po ropě | Spread | Fondy zaměřené na ESG | Iniciativa | Obavy investorů | Peněžní trhy | New York | Obchodování SPDR S&P 500 ETF | Retail Investor | GS | Dřevo | Bernstein | Obligace | Pád akcií | Presidents Institute | Ceny ropy Brent | Zajišťování | Evropské vlády | Životní styl | Richard Harmon | Finanční poradci | Jak investovat | Jiří Zelinka | Pasiva | Ukrajinská krize | Riziko likvidity | Situace na trzích | Správní rada | Massachusetts | Salmán | Pokles poptávky | Pozitivní očekávání | Napadení Ukrajiny | NFT | Pohyb Bitcoinu | Šance | Těžař | Řízené ETF | Algoritmy | Výše poplatků (Expense Ratio) | Prezidentské volby | Nezaměstnanost | Trhy | SPAC | Dolarový index | Index Topix | Globální trh | Zprávy o udržitelnosti | Index MSCI World ESG | Big Tech | Poradci | Sazby | Americké výnosy | Dialog | FOMC | Ceny akcie | JAP225 | Generální ředitel | Ceny aktiv | Invesco MSCI USA ESG Climate Paris Aligned UCITS ETF | Investiční platforma Edward | Cíle | Politická rozhodnutí | Semináře | Provozní náklady | Ceny dluhopisů | Retail Investor Beat | Investiční skupiny | Proof of Work | Volkswagen | Index MSCI | Akcie společnosti Apple | Portfolio manažeři | První ETF | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Rozvoj | Ovlivňování | Růst cen komodit | Likvidita | Žádosti o podporu | Investice do zlata | Derivát | Průměrná míra inflace | Obdržené výnosy | Analytik ČSOB | Portfolia nové generace | Rozhovor | Nature Roadmap | Transakce | Volatility trhu | Nefinanční výkaznictví | Evropská rada | Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí | XtremeWeather | Měny | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Royal Dutch Shell (RDSA) | Kdo to řídí | MasterCard | Vzestup inflace | Waymo | SPY.US | Bezpečnost | Zaměstnanost | Slovensko | GRANOLAS | Profitovat | Maloobchodní prodej | Irsko | Ekologie | Georgia Energy | Nová historická maxima | Americké firmy | Analytici společnosti | Peněžní tok | Pasivní příjem | Podkladové aktivum | Zpravodajství | Justice | Strategie tematických ETF | BAE Systems | BTC/USD | BHS Štěpán Křeček | Držení akcií | Investiční společnosti | Investor | Nabídka a poptávka | Dodávky plynu | Jasný signál | HoReCa | Finanční sektor | Fundamenty | Oslabení eura | Morgan Stanley Capital International | Silný pokles | Trader Workstation | ESG management | Česká zbrojovka Group SE | MSCI | Thomson Reuters | Invesco Global Clean Energy UCITS ETF | Kupní opce | LinkedIn | Spotřebitelská poptávka | Bidenovo vítězství | Top ESG firmy | Politická stabilita | Nákup nemovitosti | Finanční trh | Algoritmické obchodování | Nový trend | JPMorgan | 100 SMA | Nová vláda | LKAB | Regulační orgán | ARTN | Kapitalismus | Globální finanční trhy | Výnosy desetiletých dluhopisů | Šíření koronaviru | Sberbank | Technický výhled | Rychlost | Ruský prezident Vladimir Putin | Sentiment na trzích | Centrální bankéři | Milník | Nadnárodní firmy | Předčasné volby | Sanofi | EIA | Platformy | ZEN | Akcie British American Tobacco (BATS.UK) | Měnové trhy | Rusko | Katastrofy | Vysoké riziko | Politické změny | Ceny výrobců | Akcionář | Tržní vývoj | Miliardy USD | Snižování daní | Provozní marže | Poradce | ADA | Invesco Euro Cash 3 Months UCITS ETF | Carlsberg | Reálné úrokové sazby | Platforma Edward | Zkušenost | Duševní vlastnictví | Signál | Írán | Zdražování | Česká národní banka | Demografické trendy | Tematické investování | Development | Výsledkové sezóny | Nejvíce peněz | State Street | EPS | Výkonnost společností | Hodnota zlata | ASEAN | L3Harris Technologies | Přijetí eura | Biliony dolarů | Úbytek | Joe Biden | Ropy | Historie | Správce aktiv | Úspěšné obchodování | Americké akciové indexy | Míra úspor | Pracovní síly | Dividendové výnosy | SICAV | Obiloviny | Akcie Coca-Cola | Silný trend | Ekonomický dopad | Zisk EBITDA | Společnost | Covidové pandemie | Chuť investovat | Rezervní měny | LTV | Geopolitická nejistota | Důchody | European Securities and Markets Authority | Likvidní | Sázky | Uhlí | Mezinárodní obchod | Index MSCI World | Obchodujte | Ocenění akcií | Disclaimer | Obchodované fondy | Implikovaná volatilita | Platforma eToro | Historicky nejnižší | Kurzotvorné zprávy | Technical Cooperation Fund | Georgia Energy SICAV | Fondy kvalifikovaných investorů | Best ESG Companies | Potenciál zisku | Fibo retracement | BMW | Wood & Company | Cena akcií | Rockwool | Mark Carney | Podnikání na kapitálovém trhu | Rozšíření | Dopad koronaviru | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Passerinvest Group | Chytré kontrakty | Americké ministerstvo financí | ČVUT | Umělé inteligence | Burze | Buy | Eura | Tržby společnosti | Neúspěch | Zpomalení v Číně | Bankovní systém | ACT | Výrobci čipů | Organizace | Analýza akciových trhů | Akcie ropné společnosti Shell | Penta | Services | VIX | Tabákový průmysl | Regulační rámec | Růst | Problémy s likviditou | Primární trh | Očekávání zisku | OSN v Glasgow | Hodně peněz | Poptávka po ropě | Akcie ČEZ | Výhled pro zlato | Ředitel XTB | Příjmy | Prezident Ifo | Volvo | Daně z příjmů právnických osob | Emitent | Investujte zodpovědně | Executive MBA TRIUM | Zajištění | FIXED | Objem prostředků | Investiční platformy | Domácí měny | Administrativa | Invesco EUR Corporate Bond ESG Short Duration Multi-Factor UCITS ETF | Ondřej Hartman | Sazba Fedu | Internetové bubliny | Zprávy z krypto průmyslu | Plynárenský průmysl | Astrazeneca | Fúze | Index | Wall Street Journal | Americké vlády | Rajeev Mittal | Rychlý růst cen | Praktické tipy | Akcie Alibaba | Dow Jones Sustainability Indices | Token | Fundament | Čínský trh | Hindenburg Research | Bohatství | Banka | Investiční fond | Úročení | KBW | Ceny nemovitostí | Hlavní investiční analytik | Varovné signály | Merge | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Schroder ISF Global Energy A Acc | Dominik Rusinko | LVMH | Investování | Ekonomická realita | ESG metodologie | Firemní sektor | MSCI World UCITS ETF | Štempl | Budoucí úspěch | Zisk na akcii | 5G | GitHub | Celkový objem úvěrů | BNP Paribas Flexi I ABS Opportunities | Index spotřebitelských cen | Kapitálové zdroje | Obchody s cennými papíry | Akcie ropné společnosti | Albemarle (ALB.US) | xAI | Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu | Vlády | Jan Kalina | Jak fungují změny politik a předpisů? | Canadian Securities Commission (CSC) | Akcie NIO | Babcock International Group | Akcie | Omezené dodávky | Kapitálový poměr | Saxo Bank v Praze | Transakční poplatky | Americký akciový index S&P 500 | Žebříček nejúspěšnějších fondů | Sandvik | Evropský průmysl | Swiss Life Select Investice | Tisková mluvčí Raiffeisenbank | Zjednodušený pohled na finanční trhy | Sledování vlastních investičních cílů | Lepší zítřky | Paříž | RDSA | Nová varianta omikron | RTX | Vliv finančních zpráv na ceny | Propaganda | Rizika a krize | Přerozdělení bohatství | MSCI KLD 400 Social ETF | COP26 | CDU/CSU | Čínská poptávka | Generali Prémiový konzervativní fond | Nákladové tlaky | Bidenova vláda | Jak číst a analyzovat finanční zprávy | Devizové trhy (FOREX) | Největší regulační orgány | Penzijní systém | Zdanění firem | Války v Evropě | Program nákupů dluhopisů | CSPX | Trh ETF | Změny politik | Nicholas Stern | Británie | Crest Communications | Čtvrtletní zprávy | Daně ve Spojených státech | Překážky | Geopolitický vliv | Strukturální změny | iShares Core S&P 500 ETF | S&P 500 High Dividend Low Volatility UCITS ETF | IVV.US | Popularita nízkonákladových investic | SaxoSelect | Ceny amerických akcií | Výhody | Anders Nysteen | Elbit Systems | ESG rizika | Regulační změny | Tržní riziko | Moderní finanční trhy | Očekávaný růst | Australská komise pro cenné papíry a investice | Největší ekonomiky | Čínské podniky | Riziková prémie | justETF | Dodatečný výnos | iShares MSCI KLD 400 Social | Akciové ETF | Vladimir Putin | Jana Brodani | Dohled nad trhy | US High Yield | Nejlepší akcie v roce 2022 | Pečlivé plánování | ČSOB Smart | Black Lifes Matter | Dluhové trhy | Dostupné informace | Výrobci elektroaut | Fondy a ETF | Asie a rozvíjející se trhy | Avon Protection | Venture Capital společnosti | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy | Moderní obchodní platformy | Vítězné fondy | Průlom | Environmental, Social and Governance | MiFID II | John Hardy | Dodávky automobilů | Výhled pro rok 2022 | Efektivnější obchodování | Bezemisní ekonomika | Odvětví | Týdenní pivot | Společnost Meta | Faktory ovlivňující finanční trhy a instituce | Regulace a politická opatření | Hodnota dluhopisu | Tržní analýza | Internetové obchodování | Geopolitické události | Výkon S&P 500 ESG | NFT tokeny | Next Generation | Zelené dluhopisy | Pracovní místa | Regulační dohled | Regulační orgány | Vakcinace | Uhlíkové neutrality | Franklin Templeton International Services | Včerejší seance | Obchodovat s akciemi | Technická analýza a sentiment | CAD | EURUSD | Úrokové sazby v roce 2022 | Moore Advisory CZ | Nově registrovaná ETF | Průměrný český investor | Goodwill | S&P 500 ETF Trust | Systematické riziko | Ředitel investic | Vít Hradil | Finanční trhy a instituce | Unie | Analytička | Světlo na konci tunelu | Albánie | Pasivně spravované (řízené) ETF | Změny v potravinářství | CISCO | Vklady | Příklady konkrétních ETF | Zlaté slitky | Úrokové míry | Rating Číny | Osvětové kampaně | Vlastnictví | Kapitálový poměr Tier 1 | Společnost EY | Roubini | Akcie First Solar | XYL | Information ratio | Výše aktiv pod správou | Výroba elektrické energie | Výzkumné zprávy | Ekonomický optimismus | Americký index | Akcie Gazpromu | Akciový index S&P 500 | Technologické společnosti | Extrémní volatilita | TransDigm Group | Růst bitcoinu | Scope | S&P 500 ESG | Nízké úrokové sazby | Politické a regulační změny | IFRS | Americké centrální banky | Lobbing | MOONBEAM | J&T investiční společnost | Fiskální impuls | Největší banky | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Aleš Blažek | Čedok | Reporting | CSRC | Euro Cash 3 Months UCITS ETF | Poštovní spořitelna | Onemocnění COVID-19 | Kongsberg Gruppen | Bloomberg | Analytik kryptoměn | Třída aktiv | Mezinárodní organizace a dohody | Robustní strategie | UBS | Vliv finančních zpráv na ceny akcií | AKAT ČR | Sam North | Global High Yield Corporate Bond ESG UCITS ETF | SPY5.UK | Gruzie | Vyšší mzdy | Správci fondů | Rozsah škod | Semafor | Elektroauta | Změna spotřebitelských preferencí | Výhled pro rok 2023 | Společné evropské měny | CM.com (CMCOM) | Umění | Swiss Life Select Investice roku 2023 | Ratingový výhled | Templeton China A (acc) USD | Ochranný mechanismus | Ruské akcie | Ředitel Swiss Life Select | Složení portfolia | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko (CCR) | Graf dne | Vliv politických a regulačních změn na ekonomiku a investice | CBRE | Finanční výkazy | MSCI USA | Kategorie Trend | Irák | Vyšší ceny ropy | Vysoké ceny energií | Výkaz peněžních toků | Hudebních vydavatelství | ING Groep | Co to ovlivňuje? | SolarEdge Technologies (SEDG) | Snižování sazeb | Makléřské společnosti | Rolls-Royce Holdings | Španělsko | ONE | Panelové diskuze | Výkonnost indexů | Tornádo | Obchodníci s kryptoměnami | Nibe Industrier | Biden | Zdroje energie | Úvěrové portfolio | Technologický fond | ČSOB Dominik Rusinko | Boj proti podvodům | Americká společnost | Těžba ropy | Fantastické výsledky | IOTA | Nemovitosti | ESG investování | Awilco | Hospodaření | Cash flow výnos | PSE | Hospodářské oživení | Teekay | Objem majetku | Výrobce letadel Boeing | Zájem investorů o ETF | Kreativita | Růst EBITDA | Orgán pro cenné papíry a trhy | JD.com | Prezident Trump | PLUG | Amundi | Stakování | Odolné proti inflaci | Přehled | PX index | Cronos | First Solar (FSLR) | Footprint | Global Clean Energy UCITS ETF | Zvýšení úrokových sazeb | Do čeho investovat | AQUA | Finanční ztráty | Typy finančních výkazů | Jiří Vévoda | Dlouhodobý investor | Conseq Invest Konzervativní | Zlepšení | Globální akcie | Americký podnikatel | Akcie v roce 2022 | Průmyslové kovy | Maersk | BofA | Passerinvest | Vliv pandemie | Jan Hadrava | Sestavování portfolia | Seth Klarman | Reálná úroková míra | Inovativní řešení | Erste Group | Geopolitické faktory | Fotovoltaické elektrárny | Rozšíření umělé inteligence | SPY5 | Riziko pro investory | xStation5 | Hotovost | Analytici Fidelity International | Aktivita v průmyslu | Německo | Fondy na spotový bitcoin | Výkonná ředitelka | EU a USA | Evraz | Investice a obchodování | Elektromobily | Akciové strategie | Investiční platforma Portu | Jiří Tyleček | Spravovaná řešení | Kontrakt | Babcock | Výkonnost amerického akciového indexu S&P 500 | Akcie ve Spojeném království | Zemědělství | Invesco Metaverse Fund | Vice | Koncern | Red Hat | Covidový krach | Ekonomický růst Číny | ETF zaměřené na ESG investování | Zadlužení | Visa | Obnovitelné energie | Moore Advisory | Regulační mánie | Konkurent | Německý regulátor | Techničtí obchodníci | Znovuotevření Číny | Monetizovat | Hlavní ekonom | Domácnosti | XTB | IUSA.DE | Reflační obchodování | Akcie 2022 | Obchodování během sezóny finančních zpráv | Tesla | Hongkongská komise pro cenné papíry a futures | Enel | Politické faktory | Inverzní ETF | Dlouhodobý vliv | Hackerský útok | Globální spolupráce | Státní dluhopisy | Nejvýraznější propad | Oceláři | Environmental, Social a Governance | Zveřejňování výsledků hospodaření | opPORTUnity | ISO | SPDR S&P 500 ETF Trust | Emerging markets | Provozní zisk | Heureka | Změny pracovních míst a dovedností | Franklin Technology Fund | Generální ředitel Swiss Life Select | Ruská centrální banka | Lockheed | Kdo řídí finanční trhy a instituce? | Institut pro mezinárodní finance | Inflační očekávání | Conseq Invest Akcie | Oblast investování | Vysoká inflace | Nepřízeň počasí | British American Tobacco (BATS.UK) | Udržitelné financování | Investiční produkty | Generali Fond konzervativní | EK | CELO | Generali Investments CEE | Růst cen plynu | Graf akcie | Manažeři fondů | Emise | Největší výnosy | Investice a financování | Kim Fournais | Obchodní výhled | Platina | AAA | Závislost | Co je ESG investování | Akcie SolarEdge Technologies | Koš | Amazon | Hodnota akcií | S&P 500 ESG ETF USD | Masivní investice | Online život | Motivace | Průmyslové společnosti | Měkké komodity | Velcí hráči | Energetická situace | Restriktivní politika | Sociální demokraté | Řízení financí a investičních služeb | Marika Čupa | Sunrun (RUN) | Růst čínské ekonomiky | Amundi Czech Republic Asset Management | Environmentální aspekty | Tematicky zaměřené ETF | Růst Bitcoinů | ČSOB Aleš Blažek | Výkon S&P 500 ESG Indexu | Jak fungují změny politik | Všechny ETF | Bnp Paribas Easy S&P 500 UCITS | Americké trhy | Čeští investoři | Invesco NASDAQ Next Generation 100 UCITS ETF | Berkeley | ESG trend | Americký státní dluh | Due diligence | CoinDesk | Sunrun | Sempra Energy | Generální ředitel Raiffeisenbank | Měnový výhled v roce 2022 | IMI | Ambasador | Evropské indexy | Omniverse | Goldman Sachs Asset Management | Čínské benchmarky | Nejvyšší zhodnocení | Obchodování iShares Core S&P 500 ETF | Krize biodiverzity | Wealth Management | Dluhopisový fond | Americký HDP | Invesco MSCI World ESG Universal Screened UCITS ETF | Daňové změny | Amundi CR | Sentiment v ekonomice | Euromoney | Rostoucí úrokové sazby | MIFID | Stárnutí populace | Jak fungují environmentální a sociální změny? | Defenzivní Investiční portfolio | TOPIX | Podnikatelé | Ekonomický cyklus | Cardano | Časový horizont | Inflační šok | Mezinárodní události | Připravované změny | Podnikatel | Profitabilnější | MSCI USA IMI | Ocenění | Poměr nákladů a výnosů | FTSE4Good Index | Obchodování iShares Core S&P 500 | Bavlna | Spotřebitelské ceny | Umělá inteligence (AI) | CEO | Oslabení dolaru | Rezistence | Český investor | Pozice | Dezinformace | Decentralizovaný systém | Norský fond | Obchodní model | Banky pro mezinárodní platby | S&P 500 ETF | Aktivum | NASDAQ 100 | Peking | Propad investic | Dividendy | Jak trh reaguje | Burza | Chování spotřebitelů | Nový virus | Aktiva pod správou | Výrobce elektromobilů | Podíl nevýkonných úvěrů | Indonésie | Největší a nejstarší ETF | ESG oblasti | Podrobné analýzy | Disney | Miliardy dolarů | BNP Paribas Flexi | Peter Garnry | Geopolitika | Lockdowny | Globální banky | Novo Nordisk | Řízení rizik | West Texas Intermediate (WTI) | Low | Ropovody | IPO | Johnson Controls | Průmyslové podniky | Dluhopisové ETF | Globální zadlužení | Zajištění proti inflaci | SPD | Vztahy s komunitou | IVV | Prémiový konzervativní fond | Universal Music Group | Hospodářské výsledky | Úvěrové aktivity | ESG firmy | Měnový pár | ESG principy | BlackRock (BLK.US) | Vytváření finančních nástrojů | EBRD | Nové peníze | Celý svět | Polo Ralph Lauren (RL) | Vodíkový pohon | J&T MONEY OPF | iShares Gold | Odolné společnosti vůči klimatickým změnám | iShares S&P 500 ESG ETF USD | Správci kapitálu | Opatření | Temasek | Seriál o dividendovém investování | Změny v energetickém odvětví | Počet drobných investorů | Generativní umělé inteligence | Úroková míra | Největší ETF na světě | MSCI China | Novinky | Nedostatek financí | Sociální faktory | SEDG | Mads Eberhardt | Aktivita obchodníků | Finanční zprávy | Vyšší výnosy | Extrémní počasí | Evropský orgán pro bankovnictví | Vzdělávací aktivity | Focus | Tým FXstreet.cz | Index Nikkei 225 | Sociální osvěta | Akcie First Solar (FSLR) | Dow Jones | CMCOM | Měna | Index českého investora CII750 | Zajímavý trend | Philip Morris | Chemring Group | Ekonomický růst | Nasdaq | Nouriel Roubini | Krizové řízení | Poptávka a dynamika trhu | Geopolitická situace | Největší ETF | Investoři a emitenti | Conseq Funds investiční společnost | Výsledky hospodaření | MIC | Zemědělské plodiny | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Cenné papíry s pevným výnosem | Vzdělávací a osvětové kampaně | Růst poptávky | Investiční rozhodnutí | Obchodování Bnp Paribas Easy S&P 500 UCITS ETF | CZ Export | Systémy umělé inteligence | Cenový vývoj | Ruské hospodářství | CLF.US | Analýza a sentiment | Enviromental, Social and Governance | Allianz Global Investors | Měnové politiky centrálních bank | Amundi Czech Republic | CFA | Omyl | Hang Seng | ETF zaměřený na ESG investování | Trend ESG | Mezinárodní investiční společnost | Diverzifikace aktiv | Rolls-Royce | Nejlepší akcie 2022 | CZG | Odpovědné investování | Restrukturalizace | Čínské vlády | Investment | Krize | Boston College | MetLife | Obchodování SPDR S&P 500 | Mitsubishi Electric | Obchodování SPDR S&P 500 ETF Trust | VIAC | Okamžitý vliv | GOOGL | Výrobní náklady | Práce | ČSOB Premiéra | Fidelity International | Globální obchod | Spojené státy | Bnp Paribas Easy S&P 500 | Čistá energie | Zadluženost | Úrokové politiky | Expense ratio | Vysoké úrokové sazby | Vedení twitteru | VisualCapitalist | Informace o trhu | BankID | Šokující předpovědi | Průzkum analytiků | Global Technology | Yale School of Management | Peníze investorů | Kryptoměny | Regulátoři finančního trhu | Návrat výnosů | Podnik | ACTIAM | Crédit Agricole | Analytik XTB | Obchodní ředitel XTB | Oživení ekonomik | Cyklické tituly | Evropské akciové trhy | Kategorie Konzervativní fondy | Autoinvest | Oběhová ekonomika | Retail | Chování americké centrální banky | Derivátové trhy | Úvěr | MSCI KLD 400 | Investiční doporučení | Úspěch | Swiss Life Select Investice roku | Společnost Rosněfť | Ekonomové | Měnové ETF | Invesco Hydrogen Economy UCITS ETF | G7 | EGLN | Podhodnocené akcie | Volby | Private Equity a Venture Capital | Conseq Funds | Statistický úřad | Bankovnictví v České republice | Větší pokles | Progresivní dluhopisové fondy | Kov | Zakladatel fondu | Výhled Světové banky | Ceny futures kontraktů | Tomáš Vranka | Stablecoin | ASR Nederland | Eleanor Creagh | Dolarový index (USDIDX) | Ředitelka AKAT ČR | Obchodník s cennými papíry | Historicky nejnižší výnosy | Ralph Lauren (RL) | Britský regulátor | Stagnace | Tržby | Magnificent | ČSOB Bohatství | Dynamické prostředí | BNP Paribas Asset Management | Eurozóna | Americká vláda | ESD | Podstatné riziko | WhatsApp | Avio SpA | Záporné úrokové sazby | Koronavirus | FXstreet | Thales | EUR Corporate Bond ESG Short Duration Multi-Factor UCITS ETF | Index českého investora | Společnost S&P Global | MSCI KLD 400 Social | Podniky | Stavební prvky portfolia | Vyšetřování | Dramatický dopad | Obchodování online | Úrokové výnosy | Bilance | Politici | Babcock International | Udržitelné investice | Černá labuť | Dodavatelský řetězec | Investice do projektů | Analytický tým | Správa | Očkování | Dlouhodobé výsledky | Zlato | Instrumenty | Reputace společnosti | Mzdy | Agentura Moody's | Akcie SolarEdge Technologies (SEDG) | Zdroje WSJ | Význam a typy finančních výkazů | Emitenti | Zelené energie | Objem celkových klientských vkladů | Varování před riziky | Amundi CR Balancovaný | Jednatel | Regulační rizika | Kotace | NZD | Globální emise | Globální fintech | Produkce ropy | Wall Street | Růst počtu začínajících podniků | Konzervativní unie | Výkonnost ESG | Druhy ETF | Obchodujte americké akcie | ESD.FR | Poradenství | ČR | BIS | Ukazatele | SPDR S&P 500 ETF | Udržitelné investování | Dynamické portfolio | Soubor pravidel | Silicon Valley | Prime Market | Dodatečný kapitál | Dassault Aviation | Čínské firmy | Deloitte | Spravovaná portfolia | Cleveland-Cliffs | Zveřejňování výsledků | METODIKA SWISS LIFE SELECT | Urbanizace | Investice do životního prostředí | Obchodní příležitosti | Návrh dividendy | Vývoj ceny | Société Générale | Analytik | Návratnost | Zelená energetika | Firemní výsledky | ESG ETF | Podnikání v Číně | Investiční trendy | Revenues | Kobalt | Výnosy | Objem obchodování | Oblast ESG | Výdaje | ČTK | Dividendový aristokrat | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Komodity | Změny úrokových sazeb | EFG | Biliony USD | Jaké jsou environmentální a společenské změny? | Analýza | Nejlepší investiční příležitosti | Dodavatelské řetězce | EURO STOXX High Dividend Low Volatility UCITS ETF | Švýcarská vláda | XTB Research | Home Depot
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Escondida
Escondida v Chile
Escuela
Escuela Trades
ESD
ESD.FR
Esequibo
Eset
ESET Robert Šuman
ESFEQUITY FX

Následující klíčová slova

ESG Dynamické Portfolio
ESG ETF
ESG firmy
ESG investice
ESG investování
ESG kritéria
ESG management
ESG metodologie
ESG oblasti
ESG principy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost
Potvrďte prosím... Zavřít