Pátek 12. srpen 2022 11:00
reklama
Coinfy
reklama
Coinfy
reklama
Dukascopy forex
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Daň z příjmu

img

Červen – domácnosti spoří, firmy čerpají úvěry

29.07.2022 Bilanční suma bankovního sektoru se v červnu snížila o 0,2 % meziměsíčně a ukončila první pololetí na hodnotě 9 662 mld. Kč. Hlavní příčinou bylo snížení objemu vkladů u centrálních bank o téměř 167 mld. Kč. Naopak úvěry za klienty připsaly solidních 46,5 mld. Kč a vklady a úvěry u jiných úvěrových institucí vzrostly o téměř 79 mld. Kč. V meziročním srovnání je objem celkových aktiv vyšší o 9,6 %.
C:\fakepath\trader-11072022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.07.2022 1) Investoři v letošním roce vybrali z dluhopisových fondů zaměřených na mladé trhy už 50 miliard USD (1,2 bilionu Kč). Čistý odliv je tak nejvyšší za posledních nejméně 17 let. S odvoláním na údaje shromážděné společností JPMorgan to uvádí list Financial Times (FT). Zpráva je další ukázkou toho, jak zpřísnění měnové politiky v rozvinutých zemích a válka na Ukrajině vyvolaly odliv z této třídy aktiv.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Správa u obchodníků s kryptoměnami našla chyby ve zdanění za stovky milionů

11.07.2022 Finanční správa zjistila u obchodníků s kryptoměnami za roky 2019 a 2020 špatné zdanění příjmů za stovky milionů korun. Někteří daň z příjmů plynoucích z transakcí s kryptoměnami nepřiznali či neodvedli. Kontroly obchodníků s kryptoměnami budou nadále pokračovat. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělila mluvčí Generálního finančního ředitelství Hana Baráková.
img

Vicepremiér Jurečka chce zvýšit daně lidem. Vláda by měla jeho návrh odmítnout s soustředit se na to, co slibovala – realizaci úspor

10.07.2022 Vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marián Jurečka navrhne vládě více zdanit lidi s vyššími příjmy. Uvádí to v dnešním rozhovoru pro deník Právo. Je podle něj třeba vyžadovat solidaritu nejen od firem, ale také od jednotlivců. V případě určitých firem se vláda podle nedávných slov ministra financí Zbyňka Stanjury nebrání diskusi o mimořádném zdanění nad rámec toho stávajícího.
img

Fialova vláda dnes poprvé začíná připouštět, že by mohla zvýšit daně. Padl by tak stěžejní předvolební slib

22.06.2022 Fialova vláda nyní vůbec poprvé signalizuje, že bude zvyšovat daně. Připouští to opatrně a nepřímo, přes své odborné rádce. I tak jde o významný posun. Jde o doznání, že se jí nedaří nalézt rozpočtové úspory v dostatečném objemu. Stěžejní předvolební slib – ozdravení veřejných financí bez zvyšování daní – se tak nemusí dočkat neplnění.
img

Prudký propad mezd a životní úrovně v Česku, jejž signalizují dnešní čísla, znemožní přijetí eura před rokem 2030. Chtít teď euro je politická sebevražda

07.06.2022 Prakticky všichni Češi, jimž je pod 50 let věku ve svém ekonomicky aktivním životě nezažili takový pád životní úrovně, jaký je čeká letos. Reálné mzdy v Česku se totiž letos v prvním čtvrtletí meziročně propadly o 3,6 procenta. I když meziročně sice přidaly přes sedm procent nominálně, takže většina lidí má pocit, že „bere více“, reálně, tedy po zohlednění inflace, více než 11procentní, se historicky propadly. Za celý letošní rok se mohou propadnout o osm procent, nejvíce od vzniku ČR v roce 1993.
img

Pokud chce Česko mít euro před rokem 2030, musí vláda už teď propouštět, zvyšovat daně a nevymýšlet nové dávky jako 5000 korun na dítě

07.06.2022 Evropská centrální banka (ECB) bude muset už ve druhé polovině letošního roku razantně zvedat úrokové sazby. Ve své nové analýze tak praví experti Bank of America, druhé největší banky ve Spojených státech. Soudí, že ECB zvýší svoji základní úrokovou sazbu hned o 0,5 procentního bodu jak na svém červencovém, tak zářijovém zasedání.
img

Německo oznámuje: žádná daň z prodeje kryptoměn pro investory držící po dobu 1 roku

13.05.2022 Podle Katji Hessel, německé parlamentní státní tajemnice, mohou kryptoobchodníci při prodeji digitálních měn získat výhody osvobození od daně. Pokud navíc drželi svůj majetek po dobu jednoho roku nebo déle, nebudou muset platit daně z peněz, které vydělají z kryptografických prodejů.
C:\fakepath\Polsko.jpg

Polská vláda chce od léta snížit daň z příjmu fyzických osob na 12 procent

24.03.2022 Polsko chce od 1. července snížit daň z příjmu fyzických osob ze 17 na 12 procent. Změna by se měla dotknout důchodců nebo lidí pracujících na plný úvazek, uvedla dnes agentura PAP. Návrh vypracovalo ministerstvo financí, které tak reaguje na ekonomické dopady války na Ukrajině. Roční náklady na chystané daňové změny se odhadují na 15 miliard zlotých (bezmála 78 miliard Kč).
img

Krypto uprchlíci našli útočiště v Portugalsku

22.03.2022 Stejně jako další západoevropské země, které se staly útočištěm Ukrajinců prchajících před ruskou invazí, i Portugalsko přijímá příliv uprchlíků. Krypto pracovníci z Ukrajiny, která se etablovala jako průmyslové centrum, však mohou v Portugalsku začít znovu jednodušeji než v jiných evropských zemích.
img

Indie plánuje představit svou vlastní digitální měnu

01.02.2022 Indické ministerstvo financí v úterý oznámilo, že se Indická rezervní banka chystá představit digitální měnu centrální banky (CBDC) využívající technologii blockchain. Tímto krokem by Indie mohla předběhnout mnoho zemí.
img

9 finančných faktov o Apple, ktoré zrejme nepoznáte

24.01.2022 Spoločnosť Apple asi netreba väčšine ľudí predstavovať. Či už Apple máte radi alebo nie, nepochybne ide o jednu z najúspešnejších spoločností posledných rokov. Apple pozná väčšina z nás asi primárne ako výrobcu telefónov iPhone a máme firmu spojenú so Steveom Jobsom. Na spoločnosť sa však dnes nebudeme pozerať z historického hľadiska zo strany výrobkov, ale z investičného hľadiska, možno trochu netradičnou formou. Finančne ukazovatele a základnú analýzu si vie urobiť každý sám, v tomto článku sa teda pozrieme na Apple skôr z pohľadu budúcnosti a trendov, ktoré mu dopomohli stať sa takým kolosom, akým je dnes. Poďme teda na to.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
C:\fakepath\graf global.jpg

Dohoda o globální dani bude do konce října, myslí si francouzský ministr financí

07.10.2021 Dohody o globální dani by mohlo být dosaženo před koncem měsíce. V rozhovoru s televizí CNBC to včera řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Země skupin G7 a G20 počátkem léta podpořily společný postup proti nadnárodním firmám. Jsou pro to, aby nadnárodní společnosti platily daň tam, kde působí, a nikoli pouze tam, kde sídlí. Počítá se se sazbou 15 procent. V Paříži včera skončilo zasedání rady Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) na ministerské úrovni.
C:\fakepath\irsko.jpg

Ministr: Irsko podpoří dohodu o globální dani, pokud zohlední jeho připomínky

30.09.2021 Irsko podpoří dohodu o globální dani, pokud se zohlední jeho připomínky. Ministr financí Paschal Donohoe to řekl irské stanici RTE. Země dosud těžila ze své nízké podnikové daně, která nalákala mnoho nadnárodních společností, aby si vytvořily své evropské centrály právě v Irsku. Odmítala se proto připojit k dohodě o globální korporátní dani, jak ji navrhuje Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) a kterou už podepsalo přes 130 zemí.
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

Newyorčanům s nejvyššími příjmy hrozí více než 60procentní daň

13.09.2021 Newyorčanům s nejvyššími příjmy hrozí, že budou platit daň z příjmu 61,2 procenta, jestliže prosadí své plány demokraté prezidenta Joea Bidena. Ti ve Sněmovně reprezentantů nastínili změny ve zdanění na městské, státní a federální úrovni, o konečné podobě se ale zatím jedná. Napsal to dnes server televize CNBC.
img

Schodek státního rozpočtu ke konci srpna stoupl na 298,1 mld. Kč

01.09.2021 Schodek státního rozpočtu ke konci srpna stoupl na 298,1 miliardy korun z červencových 279,4 miliardy korun. Informovalo o tom dnes v tiskové zprávě ministerstvo financí. Jde o nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci srpna byl schodek 230,3 miliardy korun miliardy Kč.
img

Lepší výběr daní a nižší růst výdajů zpomalují prohlubování deficitu státního rozpočtu

01.09.2021 Stát hospodařil za prvních osm měsíců letošního roku s deficitem 298,1 mld. Kč. Celkové příjmy vzrostly meziročně o 1,8 % a výdaje o 7,3 %. Meziměsíční prohloubení deficitu dosáhlo pouze 18,7 mld. Kč, zatímco průměrné tempo za první polovinu roku bylo kolem 55 mld. Kč měsíčně. Na lepším vývojem oproti plánovanému státnímu rozpočtu se shodně podílejí vyšší příjmy i nižší výdaje.
img

Tlak na hlubší deficit státního rozpočtu polevuje

01.07.2021 Stát hospodařil za prvních šest měsíců letošního roku s deficitem 265,1 mld. Kč. Celkové příjmy vzrostly meziročně o 1,9 % a výdaje o 9,3 %. Meziměsíční prohloubení deficitu dosáhl pouze 10 mld. Kč, což je spolu s loňským červencem nejnižší hodnota od vypuknutí pandemie. Na tom se podílela zejména příjmová strana opět v čele s přímými daněmi. Zásadní položkou byla pololetní záloha na dani z příjmu právnických osob, která překonala očekávání Ministerstva financí a inkaso za celé první pololetí dosáhlo 90 % celoročního plánu. Vyšší příjmy zaznamenala i daň z příjmu fyzických osob a pojistné. Naopak i nadále výrazně zaostává výběr DPH a spotřebních daní. To by se však podle nás mělo změnit v druhé polovině roku, kdy už by ekonomika měla růst. Celkově ale již nyní vláda získala o 16,2 mld. Kč více oproti plánu ministerstva.
img

G7 se silně vyslovila za globální zdanění firem

21.06.2021 Od pátku 11.6. se v Cornwallu ve Velké Británii konalo zasedání skupiny G7. Letos na setkání pozvala hostitelská země i Austrálii, Indii, Jižní Koreu a Jižní Afriku. Silným tématem byla obnova po pandemii covid-19 a s tím související robustnější globální systém zdravotnictví, který má být schopen všechny ochránit před budoucími pandemiemi. Zasedání G7 se však primárně soustředilo na korigování nedostatků globálního obchodu, které odhalila pandemie.
C:\fakepath\dolary.jpg

Nadnárodní společnosti často platí ze zisků jen minimální daně

06.06.2021 Výběr informací o zdaňování největších světových firem (členové skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se včera dohodli na zavedení daně ze zisku globálních firem v minimální výši 15 procent):
img

CZG – Česká zbrojovka Group SE dosáhla v prvním čtvrtletí 2021 výnosů v hodnotě 2 miliardy korun

27.05.2021 CZG - Česká zbrojovka Group SE („CZG”, „Skupina“ nebo “Společnost”) dnes zveřejnila své konsolidované neauditované finanční výsledky za první tři měsíce roku 2021 končící 31. března.
C:\fakepath\eurusd-23042021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 23.4.2021

23.04.2021 Americké akcie včera oslabily. Prudce propadly po zprávě agentury Bloomberg, že americký prezident Joe Biden plánuje téměř zdvojnásobit daň z kapitálových výnosů.
img

CZG – Česká zbrojovka Group SE dosáhla v roce 2020 rekordních výnosů 6,8 miliardy korun

31.03.2021 CZG – Česká zbrojovka Group SE („CZG”, „Skupina“ nebo “Společnost”) dnes zveřejnila své předběžné konsolidované neauditované finanční výsledky za rok 2020.
C:\fakepath\p-09032021-lv.gif

Prezidenti USA v krizi snižovali daně, zvyšovali i státní výdaje

09.03.2021 Výběr známých programů na podporu ekonomiky v historii USA (Sněmovna reprezentantů má po úpravách v Senátu na programu další hlasování o balíčku v hodnotě 1,9 bilionu dolarů - asi 41 bilionů korun - na podporu ekonomiky zasažené pandemií covidu-19):
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Vlády by při řešení koronavirové krize neměly zvyšovat daně

05.03.2021 Vlády by se při řešení koronavirové krize měly vyhýbat zvyšování daní. Uvedla to včera podle agentury Reuters Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Učinila tak den poté, co Británie ohlásila záměr zvýšit sazbu daně z příjmu právnických osob.
img

Státní rozpočet za únor prohlubuje schodek na 86,1 mld. Kč

01.03.2021 Stát hospodařil za první dva měsíce letošního roku s deficitem 86,1 mld. Kč. Celkové příjmy poklesly meziročně o 5,4 % a výdaje naopak vzrostly o 18,1 %. Vzhledem k lednové statistice, domácímu vývoji pandemie a schválenému navýšení plánovaného rozpočtu není oznámený výsledek překvapením. Na příjmové straně nejvíce zaujme vývoj inkasa přímých daní. V případě daně z příjmu fyzických osob můžeme poprvé vidět čistý efekt daňových změn v letošním roce. Její inkaso kleslo meziročně o čtvrtinu, zatímco celkové daňové příjmy jsou nižší zhruba o deset procent. Do srovnání ale vstupují pouze první dva měsíce minulého roku, které ještě nebyly dotčeny covidovou krizí. Další výraznou položkou je daň z příjmu právnických osob, kterou ovlivňuje její čtvrtletní splatnost záloh. Proto aktuálně vykazuje největší ztrátu vůči plánu Ministerstva financí. Ten navíc stále počítá s původní verzí státního rozpočtu s deficitem 320 mld. Kč, čímž zveřejněný únorový výsledek ztrácí na vypovídací hodnotě.
img

Stát hospodařil v lednu se schodkem 31,5 mld. Kč

01.02.2021 Státní rozpočet skončil v lednu s deficitem 31,5 mld. Kč, což je nepřekvapivě nejhorší začátek roku v historii. Příjmy rozpočtu oproti schválenému plánu mírně zaostávají, nicméně velkou roli v tom hraje jejich splatnost. Na druhou stranu daň z příjmu fyzických osob zatím není zatížena daňovými změnami, které se projeví až od dalšího měsíce. Naopak vyšší byl výběr pojistného. Celkově tak státnímu rozpočtu chybí v rovnoměrném vyjádření 4 mld. Kč.
img

Hospodaření státu končí rekordní „sekerou“ dějin. Mezi nejdražší položky patří „rouškovné“ pro důchodce, výdaje na zdravotní pomůcky, testy a vakcíny a na programy Antivirus

05.01.2021 Hospodaření českého státního rozpočtu za rok 2020 končí suverénně největší „sekerou“ v historii veřejných financí České republiky. Výsledný schodek 367,4 miliardy korun by byl ještě začátkem roku 2020 zcela z říše sci-fi. Bohužel, v důsledku koronavirové krize se stává smutnou skutečností. Jen slabou útěchou je to, že deficit je od poloviny loňského roku plánován na 500 miliard korun. Toto číslo je třeba vnímat v kontextu tuzemského legislativního procesu jako maximální možné, nikoli jako částku, s níž bychom měli poměřovat nynější výsledek.
img

Ranní okénko - Spotřebitelská nálada v USA citelně ochladla

23.12.2020 Evropský ekonomický kalendář je pro dnešek prázdný a budeme odtud tak sledovat hlavně další dějství nekonečných vyjednávání o brexitové dohodě. Navzdory tomu, že již byl několikrát překročen „nejzazší možný termín“, jednání pokračují, a oficiálně nepotvrzené informace naznačují možný posun.
img

Poslanci dnes zřejmě definitivně schválí daňový balíček, a tedy i další obrovské zadlužení. Snížení daní by však mělo usnadnit zotavení české ekonomiky v příštích dvou letech

22.12.2020 Poslanecká sněmovna dnes rozhodne o konečné podobě vládního daňového balíčku, přičemž prezident Miloš Zeman uvedl, že jej vetovat nebude. Poté, co balíček v listopadu Sněmovna schválila zejména díky hlasům poslanců hnutí ANO a ODS, dočkal se poměrně mírného přepracování v Senátu. Senát zejména prosadil snížení sumy, o kterou se má navýšit základní sleva na dani na poplatníka. Zatímco ze Sněmovny šel do Senátu návrh na zvýšení této slevy z nynějších 24 840 korun na 34 125 korun, senátní návrh počítá jen s navýšením na 27 840 korun. To ve výsledku znamená, že zaměstnanci si stále výrazně polepší, ale přece jenom o něco méně, než pokud by prošla původní, sněmovní verze balíčku.
img

Ranní okénko - ECB naplnila očekávání

11.12.2020 Dnes je druhý den jednání Evropské rady v Bruselu. Z Německa dorazil finální údaj o listopadovém vývoji spotřebitelských cen, který potvrdil, že tamní inflace nadále zůstává v negativním teritoriu (-0,3 % y/y). Odpoledne bude v USA zveřejněn prosincový (předběžný) výsledek indexu spotřebitelské důvěry od University of Michigan.
C:\fakepath\r-26112020-lv.gif

Rusnok: Rozpočtová politika vlády může urychlit zvyšování sazeb

26.11.2020 Snaha podpořit více ekonomiku pomocí rozpočtové politiky vlády, například v podobě snížení daní, by mohla vést k dřívějšímu zvýšení úrokových sazeb. Uvedl to na dnešní tisové konferenci ke stabilitě finančního sektoru guvernér České národní banky Jiří Rusnok.
img

Rozbřesk: Na dnešním menu prodloužení nouzového stavu i likvidace superhrubé mzdy

19.11.2020 S jistou mírou nadsázky se dá říct, že dnes se bude v poslanecké sněmovně rozhodovat o podobě letošních Vánoc. Na pořadu dne totiž má být prodloužení nouzového stavu, který by měl podle vládního návrhu trvat až do 20. prosince. Nouzovým stavem jsou přitom podmíněna restriktivní opatření zasahující primárně odvětví služeb zaměřených na konečného zákazníka, takže se dnes může de facto rozhodovat o tom, kdy se bude znovu volně nakupovat v „kamenných“ obchodech, chodit do restaurací, k holiči atp.
img

Růst deficitu zpomaluje

01.10.2020 Ani září letošního roku nebude výjimkou a stav státní pokladny lze opět označit za rekordní – za prvních devět měsíců roku vydala o 252,7 mld. Kč více, než do ní přiteklo. Loňský deficit na úrovni 21 mld. Kč tak působí ve srovnání zcela neškodně. Pozitivnější obrázek ovšem nabízí porovnání s letošním srpnem, jelikož od té doby schodek narostl o „pouhých“ 32 mld. Kč. Potvrzuje se tak dojem z předchozích měsíců, totiž že schválený celoroční deficit na úrovni půl bilionu korun zřejmě nebude zapotřebí a měl by vystačit i s rezervou. O to pozoruhodnější je pak návrh ministryně financí, která debatu o deficitu pro rok 2021 otevřela návrhem na 320 mld. Kč, přičemž v něm chybí diskutované zrušení superhrubé mzdy, které by deficit bezpečně vyhnalo až do okolí 400 mld. Kč. Vláda si tak zřejmě našla zalíbení ve stamiliardových schodcích i bez jasného zdůvodnění.
img

Lepší vývoj státního rozpočtu nás vede k optimističtější naší prognózy

01.10.2020 Státní rozpočet hospodařil v prvních devíti měsících tohoto roku s deficitem 252,7 mld. Kč. Oproti stejnému období minulého roku je výsledek horší o 231,7 mld. Kč. Z pohledu zářijových i celoročních statistik se jedná o nejhlubší deficit v moderní historii země. Tempo jeho prohlubování je však méně než poloviční ve srovnání s jarními měsíci spojené s akutními náklady vlády.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump hájil svůj přístup k pandemii covidu-19

30.09.2020 Americký prezident Donald Trump dnes v debatě odmítl kritiku svého přístupu k pandemii covidu-19, která si v USA vyžádala přes 200.000 mrtvých a sedm milionů nakažených. Podle Trumpa by bilance byla ještě horší, kdyby prezidentem byl Biden. Trump prohlásil, že by v takovém případě byly obětí dva miliony.
img

Zrušení superhrubé mzdy je podle ekonomů nepromyšlený krok

30.08.2020 Zrušení superhrubé mzdy a zavedení dvou sazeb daně z příjmu není od vlády promyšlený krok, který navíc ohrožuje vývoj a udržitelnost veřejných financí. Vláda by se měla spíše soustředit v souvislosti s dopady pandemie koronaviru na snižování nejistoty ohledně dalšího vývoje. Ta totiž velkou měrou přispívá k negativnímu vývoji ekonomiky. V dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce se na tom shodli guvernér ČNB Jiří Rusnok, předsedkyně komise pro spravedlivé důchody ministerstva práce a sociálních věcí a členka KoroNERV-20 Danuše Nerudová a ekonom CERGE-EI Filip Matějka.
img

Češi mají letos rekordní zájem o stavební spoření. Kvůli koronaviru i obavě z dalšího zdražování nemovitostí

30.08.2020 Češi v letošním prvním pololetí měli historicky rekordní zájem o stavební spoření. Podle nových údajů ministerstva financí bylo za prvních šest měsíců roku v ČR uzavřeno 237 579 nových smluv o stavebním spoření. Přitom celková hodnota cílové částky těchto smluv činí 103,5 miliardy korun. Tak vysoká tato částka v prvním pololetí v historii ČR nikdy nebyla. Dosud bylo rekordní první pololetí roku 2008. Tehdy daná částka činila 98 miliard korun (viz graf níže). V té době vrcholil nemovitostní boom a éra prosperity před úderem světové finanční krize v roce 2009.
img

Zrušení superhrubé mzdy a zavedení rouškovného zřejmě bude vítězstvím vládních stran, prohrou ekonomiky jako celku a její budoucnosti

28.08.2020 Vláda dnes odpoledne podle všeho oznámí, jak změní daň z příjmu a v jaké podobě rozdělí důchodcům peníze v podobě takzvaného rouškovného.
img

Investoři, zbystřete! Pokud vyhraje Biden, připravte se na přechod na zelenou ekonomiku

26.08.2020 Navzdory tomu, že ceny tzv. zelených akcií vzrostly, nepřestáváme věřit, že mají dobré dlouhodobé vyhlídky, a že by je měl do svého portfolia zařadit každý dlouhodobý investor. Jejich politický kapitál se bude postupně dál zvyšovat, což přispěje k odklonu ekonomiky od vysokých uhlíkových emisí směrem k zelené budoucnosti. Tento trend ještě podtrhuje velký plán Joe Bidena na podporu čisté energie. Zaměřili jsme se proto na 28 akciových titulů, které vám mohou zajistit podíl na čisté energii.
img

Ranní nadhoz - USD v blízkosti 2letého minima

19.08.2020 Během včerejšího dne probíhalo jednání mezi ministryní financí Schillerovou a předsedou ČSSD, vicepremiérem Janem Hamáčkem. Kromě projednávání státního rozpočtu na příští rok se dostalo i na jednání o zrušení superhrubé mzdy a o změnách v sazbách daně z příjmu. Klíčovým argumentem pro nižší daň z příjmu pro nižší a střední příjmy je očekávaný příznivý dopad do spotřeby domácností skrz vyšší čistý příjem. Tomu by mohly bránit obavy spotřebitelů o vlastní budoucí finanční situaci spojené s nejistotou ohledně vývoje pandemie. Efekt snížení daně z příjmu by tak mohl být zaznamenán spíše v úsporách než v poptávce.
img

Stát vybral na daních v pololetí meziročně o 12,6 pct. méně

19.07.2020 Celkové daňové příjmy státu bez pojistného na sociální zabezpečení v prvním pololetí klesly meziročně o 12,6 procenta, tedy o 65,2 miliardy, na 454,2 miliardy korun. Na dani z přidané hodnoty (DPH) stát získal 188 miliard korun, meziročně o 12,2 miliardy korun méně. Na dani z příjmu právnických osob stát vybral zhruba o 24,7 miliardy méně, celkem 74,4 miliardy korun. Vyplývá to z dat zveřejněných ministerstvem financí v rámci údajů o státním rozpočtu ke konci června.
img

Forex: Indexy evropské PMI indikátory čeká další zlepšení

01.07.2020 Dnešní den bude ve znamení indikátorů důvěry PMI. Ty se v eurozóně již dostaly na úroveň před koronavirovou krizí. V letních měsících je čeká další výrazný růst. Zlepšit by se měly i PMI v regionu. Přes 50bodovou hranici se ale v červnu nedostanou. Bilance českého státního rozpočtu v červnu zřejmě výrazně prohloubí svůj schodek. Na vině bude výpadek daňových příjmů i výdaje spojené s podporou ekonomiky.
img

Živnostníci s příjmem do 800.000 budou moci platit paušální daň

29.06.2020  Živnostníci s ročním příjmem do 800.000 korun budou moci od 1. ledna příštího roku platit pouze jednu paušální daň. Na dnešním jednání to schválila vláda. Pro příští rok by měla činit 5740 korun měsíčně. Paušální daň by měla být složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Fungovat bude na dobrovolné bázi. Na svém twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).
img

Někteří živnostníci už příští rok na daních možná ušetří i přes 80 tisíc korun. Vláda v pondělí projedná „menší daňovou revoluci“, takzvanou paušální daň

26.06.2020 Živnostníky od příštího roku dost možná čeká menší revoluce. V pondělí má vláda projednat návrh ministerstva financí na zavedení takzvané paušální daně. Její hlavní výhoda spočívá právě v tom, že je „paušální“. Jeden odvod, suma 5740 korun měsíčně, tedy v sobě zahrnuje jak sociální pojistné (3126 Kč), tak zdravotní pojistné (2514 Kč) i samotnou daň z příjmu (100 Kč).
img

Rozbřesk: Česko s historicky nejvyšším deficitem rozpočtu, středoevropské měny před zasedáním ECB dále posilují

02.06.2020 Zas takové překvapení to vzhledem k vývoji ekonomiky, respektive koronakrizi není, ale rozhodně něco takového tu ještě nebylo. Řeč je o výsledku státního rozpočtu za prvních pět měsíců roku. Z dubnových necelých 94 mld. korun se deficit státních financí vyšplhal během jediného měsíce na rekordních 157,4 mld. Za tímto číslem můžeme hledat především vládní kroky v boji s koronakrizí, které se promítly jak do vývoje příjmů, tak i výdajů.
img

Státní rozpočet skončil za prvních pět měsíců v deficitu 157,4 mld. Kč

01.06.2020 Státní rozpočet hospodařil v prvních pěti měsících tohoto roku s deficitem 157,4 mld. Kč. Oproti stejnému období minulého roku je tak výsledek horší o 106,5 mld. Kč. Z pohledu květnových výsledků se jednoznačně jedná o nejhorší výsledek v historii. I oproti doposud nejhoršímu květnovému výsledku z roku 2010 je letošek horší o 62,1 mld. Kč. Podle nás však bude rozhodující až druhá polovina roku.
img

Co přinese zrušení daně z nabytí nemovitosti? Kdo si pospíší, vydělá na tom dvakrát

20.05.2020 Současná složitá situace, která se v řadě zemí nyní mění ve více ekonomických problémů než zdravotních, přinesla také u nás nejedno podpůrné opatření. K přerušení EET, zrušení Účtenkovky a podobně se trochu nečekaně rychle dostalo i na zrušení jedné z velmi diskutabilních až sporných daní – daně z nabytí nemovitých věcí. Co může tato změna v praxi přinést v oblasti financování bydlení nebo investic do nemovitostí?
img

Státní rozpočet stahují do rekordního deficitu vyšší výdaje

04.05.2020 Státní rozpočet hospodařil v prvních čtyřech měsících tohoto roku s deficitem 93,8 mld. Kč. Oproti stejnému období minulého roku je tak výsledek horší o 64,1 mld. Kč. Z pohledu dubnových výsledků se jednoznačně jedná o nejhorší výsledek v historii. Rozhodující však bude druhé polovina roku.
img

KoroNERV-20: Vládní podpora ekonomiky je nižší než jinde v EU

21.04.2020 Česká republika doposud investovala do záchrany ekonomiky postižené koronavirovou krizí výrazně nižší částky než jednotlivé členské státy EU, uvedli dnes ekonomové z občanské iniciativy KoroNERV-20. Česká vláda přitom podle nich může být díky nízkému zadlužení daleko aktivnější. Proto vyzvaly vládu, aby poskytla malým a středním podnikům a osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) větší přímou pomoc v podobě odkladu plateb DPH a sociálního pojištění minimálně do ledna 2021 nebo plošně poskytla garantované úvěry pro zasažené sektory.
img

Koronavirus v ČR: 1236 nakažených, jedna oběť a řada opatření

23.03.2020 Výběr hlavních událostí od výskytu nového typu koronaviru v Česku (vláda dnes schválila další balíček opatření na zmírnění dopadů šíření nemoci):
img

Ranní nadhoz - Ministerstvo financí ohlásilo další podpůrná opatření

23.03.2020 Ministerstvo financí o víkendu vydalo prohlášení o rozšíření úlev v daňové oblasti. Nově navrhuje prominout červnové zálohy na daň z příjmu PO i FO. Dále by se pak mohl posunout termín podání daňového přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí na konec srpna. Podnikatelé si navíc budou moci odečíst ztráty z letošního roku zpětně ze základu daně z let 2019 a 2018 (díky institutu zpětného působení daňové ztráty). V neposlední řadě ministerstvo pozastavuje Elektronickou evidenci tržeb po dobu nouze a následující tři měsíce.
C:\\fakepath\\trading-dane.jpg

Trading a daně

03.02.2020 V dnešním tématu se budeme věnovat povinnostem, které přináší každé podnikání, a tím jsou daně. Ze zisku si stát vždy chce část ukrojit. Někdy je dokonce povinnost platit daně, i když je naše obchodování ve ztrátě. Otázkou také může být, jaké jsou rozdíly ve zdanění investičních příjmů v České republice a v zahraničí. O tom všem se dočtete v následujícím článku.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Expert | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Divergence | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Zahraniční obchod | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akvizice | Americký dolar | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Burza | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | ECB | ERM | ERM II | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | Finančník | Futures | Fúze | G7 | GAAP | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Koš | Kurz | Kurzové riziko | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Management Fee | Margin | Záloha | Marže | Měna | Měny | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | P/E | Podílník | Portfolio | Prodejní cena | Repo sazba | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Splatnost | Spread | Standard & Poor's 500 | Swap | Swiss | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Výnos | Výnosnost | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Dluhopisy | JPY | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Komerční banka | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Fond | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Hospodářská krize | Makroekonomická data | Zisk | Sázka | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Stres | Optimismus | Výsledky | Arbitráže | Bohatství | Partners | Obchodovat | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | USD/EUR | Daňové ráje | Makro | USDX | Index cen | Eurostat | Český statistický úřad | Portugalsko | Facebook | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Financial Times | Obchodníci | Komunita | Raiffeisenbank | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Akcie O2 | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Cena | Cena ropy brent | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Daňové přiznání | Devizové trhy | Dividenda ČEZ | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Emisní povolenky | Eura | Evropská banka | Evropská měna | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Index Dow Jones | Index PMI | Investiční | Investiční portfolio | Investiční výdaje | Investing | Irsko | ISM | J&T | Jiří Rusnok | Krach na newyorské burze | Kurz USD | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Meziroční inflace | Minimální mzda | Nákup akcií | Nemovitosti | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Státní dluh | Státní rozpočet | Trh | Twitter | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | WTI | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | ING | Mojmír Hampl | Andrej Babiš | Buy | CEPS | EBITDA | Elon Musk | Indie | Ministerstvo financí | Obchodní den | Petr Kellner | ROCE | Tim Cook | Itálie | Spojené státy | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Frustrace | Burze | Investment | Markit | The New York Times | Microsoft | Bankovní sektor | Česká bankovní asociace | Home Credit | David Marek | Investing.com | Macquarie | TLTRO | BBC | Reporty | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | HUF/EUR | Polská centrální banka | Pokles úrokových sazeb | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Živnostník | Podnikání | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Společná evropská měna | Rada ČNB | Podnikatelé | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bankovnictví | Forbes | Americké firmy | Sázení | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Ekonomické dopady | Daňové příjmy | S&P Global | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Index technologického trhu Nasdaq | Britský ministr financí | Propad | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Nejistota | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Největší banky | Tempo růstu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ethereum | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Kapitalizace | Výhled | Poplatky | Mzdy | Globální obchod | Záchranný fond | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | Výnosy | Americká vláda | Česká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příjmy | Čistý příjem | Kapitálové strategie | Indexy PMI | Alphabet | ČTK | Země G7 | Skupina G7 | Internetové firmy | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Aleš Sosnovský | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Zahraniční forex | Daňové změny | Obchodování s kryptoměnami | Obchodování s digitálními měnami | Fincentrum | Investiční skupiny | Airbnb | Saxo | FinTech | Zonky | Krypto | Německá centrální banka | Přijetí eura | Podniky | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Forint | Domácí měna | Výplaty dividend | Ether | Czech Fund | Měny v regionu | I-Trader | Finanční skupina | Stavební spoření | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Cena plynu | Daňové úlevy | Posilování české koruny | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Veřejný dluh | Český miliardář | Financial Times (FT) | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Zahraniční akcie | Ceny zemního plynu | Akcie Boeingu | Zvýšení sazeb | Statistický úřad | Inflační očekávání | Očekávání do budoucna | Odhad růstu ekonomiky | Boris Johnson | Americké společnosti | Snížení sazeb | Digitální daň | Capital Partners | Odvetná cla | Britský premiér | Raiffeisen Bank International | Pohonné hmoty | ISM index | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Deficit rozpočtu | Hospodářská recese | Televize CNBC | PPF | Transakce s kryptoměnami | Očekávání trhu | Finanční údaje | Snížení daní | Kurzarbeit | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Digitalizace | Trump dnes | Rozpočtová politika | New Deal | Nový úděl | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Výdaje státního rozpočtu | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Objem | František Táborský | Obchod | Skupina ČEZ | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Předseda představenstva | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | BAT | Pfizer | Růst cen | Studie | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Zavedení digitální daně | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Skupina Home Credit | Generální ředitel | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Hong Kong | Domácí měny | Vicepremiér | Macquarie Asset Management | 5G | Valdis Dombrovskis | FT | Růst české ekonomiky | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Zveřejněná data | Financovat | EET | Hospodaření státu | Předpovědi | Průmysl | Společnost ČEZ | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Na burze | CBDC | Firma Apple | General Motors | Ceny potravin | Rozvoj | Zdražování | Inflace v listopadu | Digitální věk | Problémy | NAFTA | Tomáš Holub | Pojišťovny | Total | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Soukromý sektor | Penále | Plyn | Nálada | Prohlášení | PKN Orlen | Časopis Forbes | FTC | Nord Stream | Události roku | Czech Media Invest | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | Premiér Babiš | Energetický a průmyslový holding | Médea | České aerolinie (ČSA) | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Úroky | Konec roku | Nálada v USA | Registrace automobilů | Měnové politiky | Hypotéky | Smartwings | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Automobil | Rozpočtové politiky | Bydlení | Martin Novák | Česká zbrojovka | Ztráta | Vlastní prostředky | NERV | Miliardy korun | Demokratické strany | Evropské PMI | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Hospodaření | Dublin | Paschal Donohoe | Dlouhodobí investoři | Objem objednávek | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | List Financial Times | Washington | O2 | Středoevropské měny dnes | FAA | Miliardy eur | Írán | Experti | Výplaty dividendy | Zemědělství | Výsledky hospodaření | Iniciativa | Podnik | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Mateřská společnost Googlu | Nižší růst | Velké firmy | Ceny energií | Ptačí chřipka | Prognózy ČNB | Krach | HN | Základ daně | Trump | Prezident | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Kapitalizácia | Firma Avast | Google | Koronavir | Trhy | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Většinový podíl | Virus | Negativní dopad | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Spravedlivé důchody | Důchody | Americký kongres | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Pandemie koronaviru | Pandemie | Freedom Financial Services | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Pochybnosti | Zlepšení | Obchody | Daň z tradingu | DRFG | Dividenda Apple | Výdaje | Úrok z dluhopisu | Příjmy z kapitálového majetku | Zamezení dvojího zdanění | Čeští tradeři | Výpočet daně | Zhodnocení cenných papírů | Obchodování ve ztrátě | Příjmy z tradingu | Trading a daně | Slevy na dani | Zdanění investičních příjmů | Platit daně | Objem 1 lotu | Správce daně | Daňové záležitosti | Finanční úřad | Daňové otázky | Splatnost daně | Nakoupené akcie | Municipality | Tenza | Americký ISM | Sazby beze změny | Rozhodování | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kingsview Investment Management | Paul Nolte | Ekonomické aktivity | Prudký propad | Střední podniky | České banky | Šíření koronavirové nákazy | Zpřesněný odhad | Průměrná mzda | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Šok | Mzda | Vládní opatření | Rishi Sunak | Restrikce | Nouzový stav | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Stav nouze | Bankovky | Tencent | Další vývoj | Restriktivní opatření | Letectví | Kabinet | Antivirové firmy | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Stimul | Dnešní čísla | New York Times | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Čerpací stanice | Úvěrový program | Aktuální situace | Značný pokles | Žádosti o podporu | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Ekologické organizace | Další pokles | Valné hromady | Německý ministr financí | MPO | MF | Náhrady mezd | Ošetřovné | Podání přiznání k dani z příjmu | Přiznání k dani z příjmu | Přiznání k dani z příjmu fyzických osob | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Koronavirus v ČR | Počet potvrzených případů nákazy | Počet potvrzených případů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Spoření | Sněmovna reprezentantů | Podpůrný balíček | Politická rozhodnutí | Pojišťovací společnosti | Další růst | Růst | Město New York | Balík na podporu ekonomiky | Koronavirové krize | Poslanci | Ministr vnitra | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Dopady pandemie na ekonomiku | Boj s koronavirem | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Bulharsko | Reálné mzdy | Air Bank | Equa Bank | MALL | Ekonomiky | Nigérie | VW | Jana Steckerová | Slovensko | Války | Danuše Nerudová | Tomáš Sedláček | EGAP | Jan Procházka | Schodek | KoroNERV-20 | Michal Mejstřík | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | LTV | Letecká společnost | Saúdové | Umělá inteligence | Práce | Afrika | Údaje | DPH | Novela zákona | Spotřebitelské úvěry | Karel Komárek | Marek Dospiva | Ministři | Chřipka | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Rozpočet EU | Majitel | Úspory | Statistiky | Oživit ekonomiku | Rizikové averze | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Úvěrový program COVID | Způsob pomoci jednotlivých zemí | Nizozemsko | ODS | Premiér Andrej Babiš | Posílení | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Podpůrná opatření | Zrušení daně z nabytí | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | 737 MAX | Liberty Ostrava | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Sazka Group | Zaměstnanci | Dopravci | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Oddlužení | Vývoz | Soudní dvůr Evropské unie | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Patrik Tkáč | Dluhy | Toyota Motor | Členské země | RBI | PPF Telecom Group | Auta | Plynovod Nord Stream | Konsorcium | Vakcína | Zboží z Číny | Svaz dovozců automobilů | Manažeři | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Přerušení EET | Zrušení Účtenkovky | Václav Šimek | Lesy ČR | Biotechnologická společnost | Fischer | Spoluzakladatel | Investment management | OKD | JDE | Unie | ČR | Stravenkový paušál | Balíček na podporu ekonomiky | Andrej Babiš (ANO) | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | CZ-USA | Zbrojovka | 4M Systems | CZ Export | PEPP | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Francouzský ministr | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Národní rozpočtová rada | Místopředseda Evropské komise | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Pevninská Čína | CapitalPanda | Jozo Perić | Proticyklické kapitálové rezervy | Úvěrové podmínky | Výplata | 100 procent HDP | Per rollam | Covid | Technologické firmy | Finanční ústavy | Výhled hospodaření | Restrukturalizace | Útlum ekonomické aktivity | CERGE-EI | Nové žádosti o podporu | Živnostníci | Paušální daň | Vrcholoví manažeři | Skupina Smartwings | Ziskové marže | Chorvatsko | Steve Jobs | E.ON | Reputace | Peugeot | Citroën | Ceny | Praha | Kolaps | Dluh státu | Celkové daňové příjmy | Daňové příjmy státu | Celostátní daňové příjmy | DPFO | Spotřební daně | Společnost Twitter | Zotavení ekonomik | Životní úroveň | Následky pandemie | Insolvence | Důvěra | Velké technologické firmy | Rekordní deficit | Odhad vývoje ekonomiky | Lepší výsledky | VHM | Vládní koalice | Počet akcií | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Clean Energy Revolution | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Zavedení rouškovného | Zájem o stavební spoření | Nižší výdaje | Průměrné mzdy | Klimatické změny | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Transparentnost | Zdanění | Sazba hypoték | Korporátní daň | Program Antivirus | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Ministr životního prostředí | App Store | Biden | Přístup k pandemii | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Vývoj státního rozpočtu | Růst deficitu | CZG - Česká zbrojovka Group | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Ranní okénko | Česká republika | Antimonopolní úřad | Měnový fond | Allegro | Společnost Allegro | iPhone | Výrobce letecké techniky | Kompenzační programy | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Protiepidemická opatření | Nařízení | Moneta | Pandemický program | Pfizer a BioNTech | Polská vláda | Snižování daní | Stock Spirits | Daňový balíček | Anchorage | Siemens | Očkování | LEN | Antigenní testování | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | EC Investments | Spotřebitelská nálada v USA | Plný úvazek | Kryptoburzy | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | SOLEK | Holdingové společnosti | Akcie Twitteru | Evropské centrální banky | MJ | Polská společnost | Očkování proti covidu | Express | Bilanční suma | Vypuknutí pandemie | Tencent Holding | Finanční výsledky | Colt | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | Porušení zákona | Air | Rohlik Group | PPF Telecom | Technologické podniky | Pokračující krize | Krize za Baracka Obamy | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | ČSA | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Zpravodajské události | Ladislav Bartoníček | EDF | GE Renewable Energy | Zátěžové testy | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | Ministr práce | Internetové společnosti | Cena emisních povolenek | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Obavy z růstu inflace | Tržby za služby | Panasonic | Francouzská společnost | Indická centrální banka | Plán obnovy | Pandemie COVID | Turów | Colt Canada Corporation | Akvizice Coltu | Renáta Kellnerová | Jan Drahota | Zisk před zdaněním | Zisk za období po zdanění | Aktualizace výhledu | Akvizice Colt | Bit.plus | Tax Observatory | EU Tax Observatory | Nadnárodní společnosti | Zdanění nadnárodních společností | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Primark | Gigafactory | Konkurence | Revolut | Prodej | Mali | Zdanění firem | Globální zdanění firem | Zvyšování daní | Akcionáři Monety | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | Den daňové svobody | Technologie | Covidové programy | Hlubší deficit | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Výroční zprávy | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | Český vývoz | NortonLifeLock | Uzavření dohody | Pokles poptávky | Divize | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | CAR | Letiště Praha | Thomas Schäfer | Daňový poplatník | Dřevo | Chování | Daňová přiznání | VIAC | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | CVC Capital Partners | CVC | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Byty | Tokeny | Medián | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Funkční období | Nedostatek čipů | Společnosti | Opatření | The Times | Prazdroj | Výběr daní | ANO | Uhlí | NFT | Energetika | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ceny plynu | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Macao | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Advokátní kancelář | Jaroslav Haščák | Telecom | Reorganizační plán | Úročení | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Dohoda o globální dani | Dohody o globální dani | Češi | Bohemia Energy | Kolibřík Energie | Snížení schodku | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | Pozornost | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Meta | Klima | Peněžní prostředky | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Společnost | Tomáš Vranka | TIM | Pozemky | Společnost innogy | Innogy | | Výhled české ekonomiky | Vietnam | Postavení na trhu | SOTIO | Rozšíření | Rostoucí inflace | Evernym | Letadlo | Úpis nových akcií | Sekyra Group | Těžební společnost | Společnost Smartwings | Apple Music | Ministr práce a sociálních věcí | Hry | Válka na Ukrajině | Základní úrok | Kryptosměnárny | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Dopady války na Ukrajině | Petr Fiala | Správa | Převzetí Twitteru | Dodávky ruského zemního plynu | Wachtell, Lipton, Rosen & Katz
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Dan Sullivan
Dan Ťok
Danuše Nerudová
Daň z benzinu
Daň z mimořádného zisku
Daň z mimořádných zisků
Daň z nabytí
Daň z nabytí nemovitosti
Daň z nadměrných zisků
Daň z prodeje akcií

Následující klíčová slova

Daň z tabákových výrobků
Daň z tradingu
DAO
DappRadar
dApps
Darden Restaurants
Darden Restaurants (DRI.US)
DARIKCOIN
Darina Stehlíková
Darkcoin
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
TRADE.com
ActivTrades
Oanda
reklama
Purple Trading akcie CFD
Potvrďte prosím... Zavřít