Středa 19. června 2024 15:48
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster

Program nákupů dluhopisů

img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD 12. října

12.10.2022 Test cenové úrovně 1,1010 proběhl, když byla linie MACD daleko pod nulou, což omezilo sestupný potenciál páru. O něco později proběhl další test, ale tentokrát byla linie MACD v překoupené oblasti, což byl dobrý důvod ke koupi. To vedlo k nárůstu a testu úrovně 1,1057, což se shodovalo s tím, že se linie MACD pohybovala nad nulou, což byl další důvod k nákupu. Výsledkem bylo, že pár vzrostl o dalších 40 pipů.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

ECB zahájila zvyšování úroků, euro je silně volatilní

21.07.2022 Evropská centrální banka (ECB) dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 0,50 procenta, ke zvýšení úroků tak přikročila poprvé od roku 2011. Zpřísňováním měnové politiky reaguje na rostoucí inflaci v eurozóně, rozsah zvýšení sazeb je přitom výraznější, než banka původně avizovala. ECB zároveň představila nový program nákupů dluhopisů, jehož smyslem je udržet pod kontrolou náklady na půjčky nejzadluženějších zemí eurozóny, jako je Itálie.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB zahájila zvyšování úroků, základní sazbu zvedla o půl procentního bodu

21.07.2022 Evropská centrální banka (ECB) dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 0,50 procenta, ke zvýšení úroků tak přikročila poprvé od roku 2011. Zpřísňováním měnové politiky reaguje na rostoucí inflaci v eurozóně, rozsah zvýšení sazeb je přitom výraznější, než banka původně avizovala. ECB zároveň představila nový program nákupů dluhopisů, jehož smyslem je udržet pod kontrolou náklady na půjčky nejzadluženějších zemí eurozóny, jako je Itálie.
img

ECB připravuje nové QE: jak bude vypadat?

30.06.2022 Zatímco z eurozóny přicházejí první inflační čísla za červen (v Německu nečekané zpomalení meziroční dynamiky na 8,2 %, ve Španělsku zase překvapivé zrychlení na 10,2 %), výroční konference ECB přinesla další střípky k jejímu připravenému anti-fragmentačnímu nástroji. Připomeňme, že ten má centrální bance umožnit zvyšovat úrokové sazby, aniž by došlo k destabilizaci dluhopisových trhů, respektive k příliš prudkému růstu výnosů států jižního křídla eurozóny. Přestože detaily ohledně nového nástroje zůstávají nejasné, v podstatě by mělo jít o další program nákupu dluhopisů (QE).
img

Rozbřesk: ECB připravuje nové QE. Jak bude vypadat?

30.06.2022 Zatímco z eurozóny přicházejí první inflační čísla za červen (v Německu nečekané zpomalení meziroční dynamiky na 8,2 %, ve Španělsku zase překvapivé zrychlení na 10,2 %), výroční konference ECB přinesla další střípky k jejímu připravenému anti-fragmentačnímu nástroji. Připomeňme, že ten má centrální bance umožnit zvyšovat úrokové sazby, aniž by došlo k destabilizaci dluhopisových trhů, respektive k příliš prudkému růstu výnosů států jižního křídla eurozóny.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD 10. června

10.06.2022 Pár EUR/USD otestoval úroveň 1,0699, když byla linie MACD daleko od nuly, a udržel si šance na obrat a rally. Poté se pár dostal na úroveň 1,0738 právě v době, kdy ECB zveřejnila rozhodnutí o úrokových sazbách. Pár dále nerostl, protože byla linie MACD stále daleko nad nulou. Posunula se dolů k úrovni 1,0699, kde se vytvořil prodejní signál. V té době už linie MACD klesala, takže kotace klesla o dalších 50 pipů. Dosáhla na úroveň 1,0655, ale dlouhé pozice tam velký zisk nepřinesly.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB začne v létě pozvolna zvyšovat sazby, řekl šéf centrální banky Francie

11.05.2022 Evropská centrální banka (ECB) začne pozvolna zvyšovat úroky letos v létě. V rozhovoru s francouzskou rozhlasovou stanicí France Inter to řekl člen Rady guvernérů ECB a guvernér francouzské centrální banky François Villeroy de Galhau. Podobně se vyjádřila i šéfka ECB Christine Lagardeová a další centrální bankéři.
C:\fakepath\euro eurozona.jpg

Míra inflace v eurozóně v dubnu vystoupila na rekordních 7,5 procenta

29.04.2022 Míra inflace v zemích eurozóny v dubnu vystoupila na rekordních 7,5 procenta, v březnu byla na 7,4 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Prudce vzrostly ceny energií, výrazně se ale zvýšily i ceny potravin. Rychlý odhad neobsahuje data za celou Evropskou unii.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-24042022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (25.4.2022)

25.04.2022 Opět ziskový týden! Minulý týden mi opět nabídl slušný profit na mé strategii breakoutů. V mém článku z minulého týdne jsem s předstihem uveřejnil mé přesné obchodní nastavení, které vyšlo dokonale přesně. Trh totiž prolomil mou horní vstupní S/R zónu, díky čemuž se otevřel nákupní (buy) obchod, který pokračoval v růstu až k předem určenému cíli, kde jsem obchod ukončil v zisku. Vše je zobrazeno níže na grafech. Pokud jste mého obchodu také využili ve svém tradingu, tak vám gratuluji k zisku!
C:\fakepath\trader-22042022-30-zm.jpg

Lagardeová: ECB patrně ukončí program nákupu dluhopisů na začátku 3. čtvrtletí

22.04.2022 Evropská centrální banka (ECB) pravděpodobně ukončí program nákupu dluhopisů na začátku třetího čtvrtletí a zvýší sazby ještě před koncem letošního roku. V rozhovoru s televizí CNBC to dnes řekla šéfka ECB Christine Lagardeová.
img

Swingový výhled 10. týden 2022

14.03.2022 Válka na Ukrajině již trvá více než dva týdny a konec konfliktu je v nedohlednu. Zdá se ale, že trhy se na novou situaci začaly adaptovat a pokles indexů se zastavil. Mezitím v Česku inflace stoupla na 11.1 % a ECB ponechala sazby dle očekávání beze změny. Na ropě je extrémní volatilita. Po dosažení hodnoty z roku 2008 však nastala větší korekce.
img

ECB je připravena upravit parametry měnové politiky

24.02.2022 Podle hlavního ekonoma Evropské centrální banky Philipa Lanea může ECB ukončit nákupy dluhopisů, protože inflace v eurozóně se blíží 2% cíli banky.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

Lagardeová: Měnovou politiku eurozóny není třeba výrazně zpřísňovat

07.02.2022 Měnovou politiku eurozóny není třeba výrazně zpřísňovat, řekla dnes před hospodářským a měnovým výborem Evropského parlamentu prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová. Inflace se podle ní bude snižovat a mohla by se stabilizovat kolem dvou procent, což je inflační cíl banky.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská centrální banka zvýšila kvůli inflaci úrokovou sazbu na 0,50 procenta

03.02.2022 Britská centrální banka ve snaze omezit prudce rostoucí inflaci zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na 0,50 procenta. Banka o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Míra inflace v Británii v prosinci vystoupila na 5,4 procenta a je nejvyšší zhruba za 30 let. Banka rovněž uvedla, že začne ukončovat svůj program nákupů dluhopisů.
img

Australský dolar: jeden krok vpřed, dva kroky vzad

03.02.2022 Australský dolar po zasedání australské centrální banky (RBA) tento týden klesl ze svých maxim. Australské měně se nepodařilo konsolidovat své zisky, ačkoli se může brzy zotavit.
img

Akciová rally se zastavila kvůli jestřábím prohlášením Fedu

27.01.2022 Akciová rally se ve středu zastavila poté, co Federální rezervní systém oznámil plán svého prvního letošního zvýšení úrokových sazeb. Uvedl také, že jakmile dojde ke zvýšení úrokových sazeb, sníží rozvahu. Podle předsedy Fedu Jeromea Powella se inflace v příštím roce pravděpodobně zmírní, ale je poměrně obtížné s jistotou říci, jaký by měl být vhodný postup.
img

ECB může zvýšit sazby již letos v září

18.01.2022 Mnoho obchodníků nyní přehodnocuje svůj postoj k sazbám, protože ECB bude pravděpodobně jednat agresivněji, než se dříve myslelo. Domnívají se, že centrální banka zvýší sazby již koncem letošního roku.
img

Nejlepší akcie 2022: 5 tipů pro vaše investiční portfolio

12.01.2022 Jaké akcie koupit v roce 2022? Každý rok investoři hledají ty nejlepší akcie pro své portfolio. Přesto je někdy dost těžké najít lukrativní akcie s perspektivními vyhlídkami. Zejména po obrovském nárůstu cen v letech 2020 a 2021 se obchodníci ptají, do kterých akcií se nyní vyplatí investovat.
img

Aktuální informace z akciového trhu pro dnešní den: Případy způsobené omikronem a zápis z jednání Fedu zchladily trh

06.01.2022 Americký trh se po zveřejnění zápisu ze zasedání Fedu zmenšil. Dow ztratil 1 %, zatímco NASDAQ a S&P 500 se propadly, a to o 3,3 % a 2 %. Asijské trhy dnes ráno rovněž zaznamenaly pokles, přičemž japonské indexy se propadly o 2,2 % a čínské indexy klesly o 0,8 %.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB o půlnoci oslaví 20 let eura světelnou show na své centrále

31.12.2021 Evropská centrální banka (ECB) oslaví 20 let od zavedení eurobankovek a euromincí světelnou show v modré a žluté barvě, tedy barvách Evropské unie. Show se objeví na jejím sídle, mrakodrapu ve Frankfurtu nad Mohanem, hned se začátkem nového roku. Výročí eura dnes na blogu ECB připomíná prezidenta centrální banky Christine Lagardeová.
img

ECB, Fed a Bank of England jdou stejným směrem, ale různými způsoby

21.12.2021 Člen Rady guvernérů Pierre Wunsch obvinil Evropskou centrální banku z podcenění hrozby inflace. Řekl, že příliš zaostává za globálními konkurenty v boji proti prudce rostoucím cenám.
C:\fakepath\euro2.jpg

Inflace v EU vzrostla na 5,2 procenta, dostala se tak na maximum za 20 let

17.12.2021 Růst cen v Evropské unii, způsobený zejména zdražováním energií, v listopadu opět zrychlil. Meziroční míra inflace vystoupila na 5,2 procenta, což je nejvýše za poslední dvě desetiletí. Ve své závěrečné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V říjnu činila míra inflace v sedmadvacítce 4,4 procenta. Ceny rostly ve všech unijních zemích vyjma České republiky, kde zůstala inflace na hodnotě 4,8 procenta.
img

Fundamentální analýza EUR/USD a GBP/USD na 17. 12. 2021

17.12.2021 Euro upevnilo svou pozici poté, co ECB oznámila své rozhodnutí, ale nedokázalo opustit širší boční kanál, který začal 30. 11. 2021. Libra prudce vzrostla na základě zvýšení úrokové sazby Bank of England.
img

ECB očekává silný růst až do roku 2024

17.12.2021 Evropská centrální banka upravila svá opatření kvantitativního uvolňování, ale zachovala flexibilní politiku. Uvedla, že i když program nouzových nákupů skončí v březnu 2022, její program nákupu dluhopisů zůstane zachován.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB koncem března ukončí nouzový pandemický program nákupů dluhopisů

16.12.2021 Evropská centrální banka (ECB) na konci března ukončí nákupy dluhopisů v rámci svého nouzového pandemického programu PEPP, který má k dispozici 1,85 bilionu eur (46,8 bilionu Kč). Banka dnes oznámila, že v prvním čtvrtletí bude podle očekávání nákupy postupně utlumovat, v průběhu roku ale bude ekonomiku dál podporovat jinými nástroji, i když program PEPP už skončí. ECB tak potvrdila svůj uvolněný pohled na inflaci, která podle ní postupně odezní.
img

Zlato stoupá na nová denní maxima

16.12.2021 Zlato ve středu vykázalo rally poté, co investoři považovali výroky Jeromea Powella za málo jestřábí. Díky tomu ceny dosáhly nových rekordů a vyrovnaly ztráty z minulých dnů.
C:\fakepath\eurusd-16122021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 16.12.2021

16.12.2021 Americké akcie včera na závěr seance prudce zpevnily. Reagovaly na oznámení americké centrální banky (Fed), že zrychlí zpřísňování měnové politiky. V březnu 2022 Fed ukončí program nákupu dluhopisů a následně počítá do konce roku se třemi zvýšeními základní úrokové sazby.
img

Americké akcie pokračují v rally díky ustupujícím obavám z omikronu

09.12.2021 Akciové indexy NASDAQ, S&P 500 a Dow Jones se ve středu uzavřely výše již čtvrtý nebo pátý den v řadě, a dosáhly tak svých historických maxim, od nichž se odrazily až po několika týdnech. Lze konstatovat, že trh se rychle vzpamatoval z korekce a investoři se opět vrhli na nákup akcií různých společností zahrnutých ve výše uvedených indexech. Proto se americký akciový trh nadále obchoduje směrem vzhůru.
img

Rizikový apetit je zpátky. Euro je opět na vrcholu

09.12.2021 Po nástupu nového německého kancléře do funkce se vrátil rizikový apetit. Mezitím členové ECB na svém včerejším politickém zasedání vyjádřili rozdílné názory.
img

AUD/USD. Náhled na prosincové zasedání RBA

06.12.2021 Pár AUSD/USD minulý pátek aktualizoval své téměř rok a půl staré cenové minimum a dosáhl úrovně 0,6994. Pod klíčovou úrovní rezistence 0,7000 se pár naposledy nacházel v červenci 2020. Medvědi se však v oblasti 0,69 nedokázali konsolidovat – jakmile tuto hranici překročili, impuls k poklesu okamžitě zmizel.
img

Zlato po jestřábích výrocích členů Fedu zvyšuje ztráty

03.12.2021 Nový kmen covidu-19 držel účastníky trhu v průběhu týdne ve střehu. Ti ale obavy setřásli a přesunuli pozornost opět k akciím. Zlato proto začalo znovu klesat.
img

Zpráva o NFP v USA by mohla změnit tón Fedu. Německo zavádí nová karanténní omezení

03.12.2021 Býci se ve čtvrtek ze všech sil snažili vytlačit euro na týdenní maxima, ale projev americké ministryně financí Janet Yellenové obchodníkům připomněl, co je čeká v prosinci tohoto roku. Proto se EUR/USD vrátil na svou otevírací cenu, kde obchodování skončilo. Nyní bude vše záviset na nadcházející zprávě o změně zaměstnanosti mimo zemědělský sektor v USA.
img

Americký akciový trh kvůli Powellově prohlášení klesá

01.12.2021 Americké akcie v úterý klesly poté, co předseda Fedu Jerome Powell oznámil dřívější termíny pro omezení nákupů dluhopisů. Před bankovním výborem Senátu také řekl, že je čas přestat používat slovo "dočasný" pro popis inflace, a proto obchodníci zvýšili své sázky na brzké zvýšení úrokových sazeb. Index S&P 500 kvůli tomu klesl o téměř 1,45 %.
img

Politika Fedu a ECB; jak ovlivňuje směr EURUSD

30.11.2021 Euro během včerejšího obchodování ztratilo část svých pozic a nedokázalo je vyrovnat. I přes vybírání zisků, které bylo pozorováno na konci minulého týdne vůči americkému dolaru, tlak a rizika plynoucí z nového kmene koronaviru [Omicron] nutí investory držet se bezpečnějších aktiv.
img

Bank of England se snaží manipulovat s inflací prostřednictvím trhu práce

25.11.2021 Libra zůstává pod tlakem, protože se zdá, že naděje na změnu politiky, s níž obchodníci v prosinci počítají, je velmi malá.
img

Stále více členů Fedu a ECB je pro tapering

24.11.2021 Pokles, zejména akcií, zastavil oživení dolaru, který v poslední době roste proti rizikovým aktivům. Silné statistiky v eurozóně však kupujícím eura nepomohly vrátit se na trh, protože riziko zvýšeného výskytu nemoci znamená vysokou pravděpodobnost dalšího poklesu.
C:\fakepath\trader-23112021-48-zm.jpeg

Forex: Euro po zprávě o podnikatelské náladě v eurozóně posiluje

23.11.2021 Evropská měna dnes po zprávě o podnikatelské náladě v eurozóně posiluje. Dolarový index mírně klesá, drží se však blízko nejvyšší hodnoty za 16 měsíců. Oznámení, že šéf centrální banky USA (Fed) Jerome Powell bude tuto funkci zastávat ještě druhé funkční období, posílila očekávání trhu, že úrokové sazby v USA stoupnou příští rok.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

Lagardeová: ECB by na vzestup inflace neměla reagovat zpřísněním politiky

19.11.2021 Evropská centrální banka (ECB) by na nynější vzestup inflace neměla reagovat zpřísněním měnové politiky. Inflace by totiž měla polevit a zpřísnění měnové politiky by mohlo narušit zotavování ekonomiky. Uvedla to dnes prezidentka ECB Christine Lagardeová. Naznačila také, že ECB bude v příštím roce pokračovat v nákupech dluhopisů.
img

Ekonomický kalendář: FOMC ve středu a v pátek NFP

01.11.2021 Tento týden je plný důležitých událostí. Přestože výsledková sezóna v USA se chýlí ke svému závěru, tak máme před sebou množství makrodat vyšperkovaných zasedáními centrálních bank.
C:\fakepath\eurusd-24102021.png

Shrnutí pátečního obchodování: Akcie v USA uzavřely smíšeně, dolar klesl

24.10.2021 Americké akciové indexy na závěr týdne uzavřely smíšeně. Dow Jones sice stoupl na nový rekord, neuspokojivé čtvrtletní hospodářské výsledky firem Snap a Intel však stáhly dolů sektory komunikací a technologií. Investory také znervóznilo vyjádření šéfa centrální banky USA (Fed) Jeroma Powella.
img

Výhled Saxo Bank na 4. čtvrtletí: Inflace, kterou svět ještě neviděl. Tentokrát to bude jinak

11.10.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 4. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
img

BREAKING: GBP posiluje po zasedání BoE

23.09.2021 Bank of England ponechala dle očekávání na dnešním zasedání úrokovou sazbu beze změny na rekordním minimu 0,1 % a program nákupu dluhopisů ve výši £895 mld. Dle centrální banky se od srpna zlepšily podmínky k možnému utažení měnové politiky, ačkoliv určitá nejistota zůstává. Centrální bankéři poznamenali, že problémy dodavatelských řetězců negativně ovlivňují produkci a odhad tempa růstu mezd se zvýšil na předpandemické úrovně. Problémem však je nejistota dalšího vývoje na trhu práce. BoE očekává, že inflace v krátkodobém horizontu dále poroste mírně nad 4 % v Q4. BoE snížila odhad růstu v Q3 ze srpnové prognózy o přibližně 1 %.
C:\fakepath\eurusd-27082021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 27.8.2021

27.08.2021 Akcie ve Spojených státech po růstech na nové rekordy v předchozích dnech včera oslabily. Výprodej na trhu vyvolaly smíšené statistické údaje a obavy z možné změny politiky centrální banky USA (Fed). Všechny tři indexy prohloubily ztráty po výbuchu u letiště v afghánském Kábulu, které snížily zájem investorů o rizika.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar po vystoupení jednoho z představitelů centrální banky posiluje

26.08.2021 Dolar dnes na forexových trzích posiluje. Reaguje tak na vystoupení jednoho z představitelů americké centrální banky (Fed), který navrhl rychlejší tempo snižování nákupů dluhopisů. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světový měn, krátce před 17:30 SELČ přidával asi 0,2 procenta na 92,98 bodu.
C:\fakepath\eurusd-12082021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 12.8.2021

12.08.2021 Americké akciové indexy Dow Jones a S&P 500 včera druhou seanci za sebou uzavřely na novém rekordu. Důvodem byla zpráva o vývoji inflace v USA, která naznačila, že růst spotřebitelských cen již dosáhl svého vrcholu. Sektory, jejichž výkon je závislý na hospodářském růstu, pak rostly díky schválení rozsáhlého infrastrukturního balíčku. Technologický index však klesl.
C:\fakepath\eurusd-11082021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 11.8.2021

11.08.2021 Americké akciové indexy Dow Jones a S&P 500 včera stouply na nový rekord díky schválení plánu investic do americké infrastruktury v Senátu Kongresu USA, které podpořilo zisky akcií firem citlivých na vývoj ekonomiky. Technologický index však klesl.
C:\fakepath\EURUSD.jpg

Forex: Americký dolar kvůli spekulacím o dalších krocích Fedu posiluje

10.08.2021 Dolar dnes na forexových trzích posiluje a vůči euru vystoupil až na nejvyšší hodnotu za čtyři měsíce. Investoři spekulují o tom, zda nedávné údaje o vývoji zaměstnanosti ve Spojených státech budou stačit na to, aby americká centrální banka (Fed) začala brzy omezovat svůj program nákupů dluhopisů.
img

Americký dolar pokračoval v konsolidaci

26.07.2021 Minulý týden světová rezervní měna konsolidovala kolem čtyřměsíčního maxima a hledala další směr. Na finančních trzích převládal pozitivní sentiment, hlavní americké akciové indexy se vrátily na nová maxima a komoditní index CRB se rovněž obchodoval kolem maxim současného býčího cyklu. Tento optimismus však neměl výrazný negativní dopad na hodnotu amerického dolaru, která zůstala ovlivněna pouze okrajově.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Lagardeová: Hospodářské oživení v eurozóně je zatím příliš křehké

02.07.2021 Ekonomika eurozóny se začíná zotavovat z pandemie, hospodářské oživení je ale zatím křehké. V rozhovoru s francouzským regionálním deníkem La Provence to řekla prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová. Její tým nyní zvažuje, kdy bude vhodné začít omezovat mimořádně uvolněnou měnovou politiku, kterou ECB zavedla ve snaze mírnit dopady pandemie na ekonomiku.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (17.6.2021)

17.06.2021 Včera večer proběhlo zasedání amerického Fedu, který naznačil rychlejší zvyšování úrokových sazeb, což nebyla pro akciové trhy dobrá zpráva a ocitly se rázem pod prodejním tlakem. Situace k zisku využil americký dolar, který zpevňoval na všech frontách a dostal pod tlak dokonce i zlato a další komodity.
img

Týdenní tržní výhled: Očekávané ekonomické údaje USA

10.05.2021 Všechny oči budou tento týden pevně upřeny na americké ekonomické údaje a americký dolar po obrovské ztrátě v údajích o zaměstnanosti z minulého týdne. Ekonomové a analytici předpovídali, že do ekonomiky bude přidáno více než 990 000 pracovních míst, ale nakonec bylo oznámeno pouze 266 000 pracovních míst.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (22.3.2021)

22.03.2021 Minulý týden na měnovém páru EUR/USD nedošlo k žádnému prolomení vstupních S/R zón, které jsem zveřejnil v mém týdenním komentáři. Tím pádem nedošlo k žádnému obchodu na tomto měnovém páru pro tuto obchodní strategii. Nicméně níže na grafech však můžete vidět, jak trh na S/R zóny v průběhu týdne velmi přesně reagoval a odrážel se od nich.
C:\fakepath\london2.jpg

Britská centrální banka měnovou politiku nezměnila

18.03.2021 Měnový výbor britské centrální banky dnes podle očekávání ponechal úroky i program nákupů dluhopisů beze změn. Základní úroková sazba zůstává na rekordním minimu 0,1 procenta a program nákupů dluhopisů na 895 miliardách liber (27,4 bilionu Kč), oznámila banka po zasedání výboru.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Evropské akcie jsou před zasedáním ECB na ročním maximu

11.03.2021 Evropské akcie se před zasedáním Evropské centrální banky (ECB) vyšplhaly na roční maximum. Panevropský index STOXX Europe 600 před polednem přidával zhruba 0,3 procenta na 423,22 bodu a roste už čtvrtý den po sobě. Evropské akcie tak navazují na středeční růst amerických akciových trhů, který ovlivnila příznivá zpráva o inflaci a schválení jednoho z největších stimulačních souborů v historii Spojených států.
img

Rozbřesk: Přijde do ČR post-koronavirový šok?

11.03.2021 Včera zveřejněná česká inflace sice dopadla o jednu desetinu procentního bodu lépe, než předpokládal trh, nicméně dál se drží nad cílem ČNB i nad její aktuální prognózou. Výrazná odchylka inflace od prognózy, která vznikla už před měsícem v důsledku rychlejšího růstu cen potravin, však alespoň lehce poklesla. Dolů zamířila i jádrová inflace, kterou ČNB rovněž sleduje, nicméně její pokles stále zaostává za očekáváním centrální banky.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (8.2.2021)

08.02.2021 Minulý týden došlo na měnovém páru EUR/USD k aktivaci úspěšného obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh totiž prolomil spodní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval short obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\Británie.jpg

Britská centrální banka nechala měnovou politiku beze změny

04.02.2021 Měnový výbor britské centrální banky Bank of England dnes podle očekávání ponechal úroky i program nákupů dluhopisů beze změn. Základní úroková sazba zůstává na rekordním minimu 0,1 procenta a program nákupů dluhopisů na 895 miliardách liber (26,4 bilionu Kč). Oznámila to banka v dnešním prohlášení.
img

BREAKING: BoE ke změně sazeb nepřistoupila

04.02.2021 Bank of England ponechala na prvním zasedání v roce 2021 beze změny na úrovni 0,1 %. Program nákupu dluhopisů zůstal na úrovni £875 mld. BoE snížila odhad růstu v tomto roce na 5 % z listopadového odhadu na úrovni +7,25 %. Bankéři konstatovali, že vakcinace proti koronaviru zlepšuje ekonomický výhled. CPI inflace by měla na jaře prudce vzrůst k 2 % cíli. BoE nebude utahovat měnovou politiku do doby, než budou existovat jasné důkazy eliminace volných kapacit a cenový vývoj bude udržitelně nasměrován k inflačnímu cíli.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (28.1.2020)

28.01.2021 Na finančních trhy včera dorazila vlna nervozity, kterou způsobil spekulativní trading na akciích jako je Gamestop nebo AMC. Výprodej na akciových indexech dokonce nezastavily ani lepší výsledky Applu a Facebooku. Večerní zasedání FEDu pak žádnou změnu v dosavadní rétorice nepřineslo a banka pouze vyjádřila obavy z pomalého zotavení ekonomiky.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

ECB dnes svou měnovou politiku nezměnila

21.01.2021 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svou měnovou politiku beze změn. Naznačila však možnost dalších stimulačních opatření, protože výhled se kvůli šíření pandemie covidu-19 zhoršuje. Hlavní úroková sazba zůstává na nule. Minulý měsíc banka rozšířila program nákupů dluhopisů a prodloužila i jeho platnost.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB měnovou politiku nemění, stimuly ale možná později rozšíří

21.01.2021 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svou měnovou politiku beze změn. Naznačila však možnost dalších stimulačních opatření, protože výhled se kvůli šíření pandemie covidu-19 zhoršuje. Hlavní úroková sazba zůstává na nule. Minulý měsíc banka rozšířila program nákupů dluhopisů a prodloužila i jeho platnost.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Inflace v EU v prosinci mírně vzrostla, dosáhla 0,3 procenta

20.01.2021 Meziroční míra inflace v Evropské unii v prosinci vzrostla proti listopadu o desetinu procentního bodu a činila 0,3 procenta. V zemích eurozóny pak ceny pokračovaly v meziročním poklesu, který v prosinci stejně jako v předchozích třech měsících činil 0,3 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat, který v případě eurozóny potvrdil údaje ze svého rychlého odhadu.
img

Tento týden se oči trhu budou soustředit na schůzku Spojených států a ECB

18.01.2021 Tento týden začíná svátkem Martina Luthera Kinga mladšího v USA, americké akciové trhy budou uzavřeny, proto nebudeme mít možnost analyzovat americké trhy. Příští středu 20. ledna se však netrpělivě očekává, že inaugurace Joe Bidena bude významným hybatelem trhu.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská ekonomika se v listopadu vrátila k poklesu

15.01.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Británie se v listopadu kvůli novým opatřením proti šíření koronaviru snížil o 2,6 procenta. Zaznamenal tak první měsíční pokles od dubna. Oznámil to dnes britský statistický úřad.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

Lagardeová: Pokud uzávěry do dubna neskončí, bude to problém

13.01.2021 Evropská centrální banka (ECB) zatím kvůli zhoršení pandemie výhled měnit nebude, i nadále počítá na letošní rok v eurozóně s růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 3,9 procenta. Na konferenci Reuters Next to dnes řekla prezidentka ECB Christine Lagardeová. Problém ale podle ní nastane, pokud nynější uzávěry neskončí ani v prvním čtvrtletí.
C:\fakepath\london6.jpg

Šéf britské centrální banky varoval před dopady nových restrikcí

12.01.2021 Britská ekonomika se kvůli nejnovějším opatřením proti šíření koronaviru nachází ve velmi obtížné situaci a s jejím oživením lze počítat až poté, co přísné restrikce skončí a obavy ze šíření viru poleví. Uvedl to dnes podle listu The Guardian guvernér britské centrální banky Andrew Bailey. Zároveň se skepticky vyjádřil k myšlence, že jednoduchou cestou k podpoře hospodářského růstu by bylo zavedení záporných úrokových sazeb.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Eurozóna zůstává v deflaci, ceny jsou nejníže za čtyři roky

07.01.2021 Spotřebitelské ceny v eurozóně v prosinci čtvrtý měsíc v řadě zaznamenaly stejný meziroční pokles, a to o 0,3 procenta. Inflace tak v době dopadů koronavirových omezení na ekonomiku zůstává na nejnižší hodnotě za více než čtyři roky. Vyplývá to z dnešního rychlého odhadu evropského statistického úřadu Eurostat, který obsahuje pouze základní údaje o vývoji cen v zemích platících eurem.
C:\fakepath\Weidman.jpg

Weidmann: Vlády nemohou donekonečna spoléhat na nízké úroky

31.12.2020 Vlády členských zemí eurozóny, které v důsledku pandemie covidu-19 výrazně zvýšily veřejný dluh, by se neměly spoléhat na to, že Evropská centrální banka (ECB) bude donekonečna držet úrokové sazby na nízké úrovni. Uvedl to podle agentury Reuters šéf německé centrální banky Jens Weidmann v rozhovoru s listem Rheinische Post.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (21.12.2020)

21.12.2020 V minulém týdnu došlo na měnovém páru EUR/USD ke vstupu do obchodu, na který jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Došlo k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval long obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\Británie.jpg

Britská centrální banka ponechala měnovou politiku beze změny

17.12.2020 Britská centrální banka dnes podle očekávání ponechala úroky i program nákupů dluhopisů beze změn. S případnou úpravou měnové politiky čeká na výsledek jednání mezi Británií a Evropskou unií o pobrexitové obchodní dohodě. Základní úroková sazba zůstává na rekordním minimu 0,1 procenta a program nákupů dluhopisů na 895 miliardách liber (zhruba 26 bilionů Kč).
C:\fakepath\eurusd-17122020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 17.12.2020

17.12.2020 Americké akcie včera uzavřely smíšeně. Centrální banka USA (Fed) zopakovala slib, že nechá úrokové sazby blízko nuly a investoři čekají, že se podaří schválit stimulační balíček. Index Dow Jones, který se během dne pohyboval mezi ziskem a ztrátami, nakonec klesl. Technologickým firmám se však stále daří a Nasdaq stoupl na nový rekord.
C:\fakepath\usa-fed.jpg

Fed slíbil nakupovat dluhopisy, dokud se ekonomika nezotaví

16.12.2020 Americká centrální banka (Fed) slíbila, že bude kvůli hospodářské recesi nadále poskytovat na trzích finanční hotovost, přestože výhled ekonomiky se díky vakcíně proti covidu-19 zlepšil. Fed v prohlášení zveřejněném na závěr dvoudenního zasedání měnového výboru dnes zopakoval, že ponechá základní úrokovou sazbu na současné úrovni blízko nuly, dokud se ekonomika nezotaví. To platí i pro jeho program nákupů dluhopisů.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (14.12.2020)

14.12.2020 Ani v minulém týdnu jsme se nedočkali aktivace žádného obchodu, který jsem uveřejnil v mém týdenním komentáři. Měnový pár EUR/USD se po celý týden pohyboval v úzkém rozpětí 100 pipů, ze kterého se nedokázal vymanit. Takže druhý týden bez obchodu na tomto měnovém páru.
C:\fakepath\koronavirus-2020.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2020

14.12.2020 Rok 2020 se zcela jistě zapíše do historie. Byl to neuvěřitelný rok plný šílených událostí a v podstatě vše se točilo kolem koronaviru. A jelikož se blíží konec roku, tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice v tomto roce.
C:\fakepath\eurusd-11122020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 11.12.2020

11.12.2020 Akcie ve Spojených státech zakončily včerejší obchodování smíšeně. Negativně zapůsobila zpráva o nečekaně prudkém růstu počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti, ale s uspokojením přijali investoři náznaky o pokroku v jednání o dalším stimulačním balíčku. Díky vyšším cenám ropy se dařilo energetickým firmám. Na forexovém trhu slábnul americký dolar.
C:\fakepath\eurusd-10122020-3.png

Forex: Euro posiluje poté, co ECB zveřejnila nová stimulační opatření

10.12.2020 Euro posiluje poté, co dnes Evropská centrální banka (ECB) zveřejnila nová stimulační opatření zhruba podle očekávání trhů. Libra naopak slábne v reakci na protažení rozhovorů o pobrexitové obchodní dohodě mezi Británií a Evropskou unií do víkendu.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

Komentář Lagardeové na konferenci ECB

10.12.2020 Evropská centrální banka (ECB) dnes rozšířila program nákupů dluhopisů o půl bilionu na 1,85 bilionu eur (48,7 bilionu Kč) a prodloužila i jeho platnost. Chce tak podpořit ekonomiku, která se potýká s dopady pandemie způsobené šířením nového koronaviru. ECB také uvedla, že hlavní úroková sazba zůstává na nula procent a zveřejnila nový hospodářský výhled.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB rozšířila program nákupů dluhopisů, prodloužila jeho platnost

10.12.2020 Evropská centrální banka (ECB) dnes rozšířila program nákupů dluhopisů o půl bilionu na 1,85 bilionu eur (48,7 bilionu Kč) a prodloužila i jeho platnost. Chce tak podpořit ekonomiku, která se potýká s dopady pandemie způsobené šířením nového koronaviru. ECB také uvedla, že hlavní úroková sazba zůstává nula procent.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (30.11.2020)

30.11.2020 Minulý týden jsme se na měnovém páru EUR/USD dočkali další obchodní příležitosti podle mého týdenního komentáře. Trh dle pravidel mé obchodní strategie vytvořil očekávaný aktivační swing high (viz grafy níže) a následně ho v týdnu prolomil, čímž se aktivoval long obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\top-26112020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.11.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo převážně v plusu. Pod nulou uzavřela jen burza v Austrálii. Náladu na trzích podpořila mimo jiné zpráva, že na posledním zasedání americké centrální banky se diskutovalo o možnostech, jak upravit program nákupu dluhopisů, aby poskytoval větší podporu finančním trhům a ekonomice.
img

Rozbřesk: Podzimní vlna pandemie na řadu odvětví dopadne stejně tvrdě jako jarní

26.11.2020 Pomalu ale jistě se rozšiřuje představa, že druhá vlna pandemie nebude pro českou ekonomiku takovou ranou jako ta první. Posledním příspěvkem na toto téma byl odhad Aleše Michla a Adama Tomáše z ČNB, který se argumentačně opírá o rostoucí spotřebu elektřiny (ve čtvrtém kvartále, více na https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/cnblog/Prvni-odhad-dopadu-pandemie-COVID-19-na-ekonomiku-CR/ ). To však není úplně pravda – česká ekonomika jako celek na tom sice je lépe, ale nejvíce postižená odvětví pravděpodobně propadnou podobně silně jako na jaře.
C:\fakepath\fed usa.jpg

Činitelé Fedu diskutovali o možných úpravách nákupů dluhopisů

26.11.2020 Představitelé americké centrální banky (Fed) na svém posledním zasedání diskutovali o možnostech, jak upravit program nákupu dluhopisů, aby poskytoval větší podporu finančním trhům a ekonomice. Vyplývá to ze zápisu ze zasedání, které se konalo začátkem listopadu.
C:\fakepath\euro eurozona.jpg

Fond obnovy EU by podle poradců německé vlády neměl být trvalý

11.11.2020 Evropská unie by neměla učinit z fondu obnovy trvalý nástroj, pokud členské státy nepřenesou rozpočtovou suverenitu do Bruselu. Uvedl to dnes výbor nezávislých ekonomických poradců německé vlády. Fond obnovy v objemu 750 miliard eur (zhruba 20 bilionů Kč) má evropským ekonomikám pomoci dostat se z krize způsobené opatřeními proti šíření nového koronaviru.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (9.11.2020)

09.11.2020 V minulém týdnu jsem v mém komentáři nezveřejnil žádné obchodní nastavení díky amerických volbám a riziku nečekaných pohybů. Takže níže na grafech můžete pouze vidět reakce trhu na mé S/R zóny.
img

Nezaměstnanost v USA nečekaně klesla na 6,9 %. Fed ponechal úrokové sazby i program nákupu dluhopisů beze změn

06.11.2020 Z pondělních zveřejněních údajů společnosti Caixin a Markit vyplynulo, že aktivita v čínském průmyslu v říjnu zaznamenala nejrychlejší tempo růstu za téměř deset let. Index nákupních manažerů PMI se vyhoupl ze zářijových 53 bodů na 53,6 bodů. Analytici naopak očekávali, že hodnota indexu zůstane beze změny.
C:\fakepath\top-05112020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.11.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo v plusu. Investory neznervóznila ani hrozba táhlé právní bitvy kvůli výsledku amerických prezidentských voleb. Burza v Hongkongu stoupla podle indexu Hang Seng o 3,25 %.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská centrální banka rozšířila nákupy dluhopisů, úrok zůstal

05.11.2020 Britská centrální banka dnes rozšířila program nákupů dluhopisů o 150 miliard na 895 miliard liber (zhruba 26,5 bilionu Kč). Snaží se tak pomoci domácímu hospodářství překonat negativní dopady koronavirové krize. Svou základní úrokovou sazbu ponechala beze změny na rekordním minimu 0,1 procenta.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

ECB nechala svou politiku beze změny, signalizovala nová opatření

29.10.2020 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svou měnovou politiku beze změn. Základní úroková sazba tak zůstává na rekordním minimu nula procent, nemění se ani program nákupů dluhopisů. ECB však uvedla, že v prosinci s ohledem na růst počtu případů nákazy novým koronavirem měnovou politiku znovu přehodnotí. Podle ekonomů se banka chystá nákupy dluhopisů zvýšit.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB ponechala měnovou politiku včetně úroků beze změn

29.10.2020 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svou měnovou politiku beze změn. Základní úroková sazba tak zůstává na rekordním minimu nula procent, nemění se ani program nákupů dluhopisů. ECB však uvedla, že v prosinci s ohledem na růst počtu případů nákazy novým koronavirem měnovou politiku znovu přehodnotí. Podle ekonomů se ECB chystá nákupy dluhopisů zvýšit.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

Šéfka ECB vyzvala k rychlé distribuci peněz z fondu obnovy EU

19.10.2020 Evropská unie musí urychleně rozdělit peníze z fondu obnovy v objemu 750 miliard eur (přes 20 bilionů Kč), který má evropským ekonomikám pomoci dostat se z krize způsobené opatřeními proti šíření nového koronaviru. V rozhovoru s francouzským listem Le Monde to řekla šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová. Unie by podle ní také měla začít diskutovat o vytvoření stálého rozpočtového nástroje.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB: Banky v eurozóně dokážou absorbovat ztráty z nynější krize

16.10.2020 Hrozby pro finanční stabilitu v eurozóně se v důsledku rostoucích dluhů zvyšují, bankovní sektor však dokáže absorbovat ztráty spojené s koronavirovou krizí a zároveň pokračovat v poskytování úvěrů. Uvedla to včera podle agentury Reuters šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová. Dodala, že ECB je v případě potřeby připravena k dalšímu uvolnění měnové politiky, aby tak pomohla ekonomice čelit negativním dopadům pandemie covidu-19.
img

FED plánuje nákup cenných papírů. Očekává rychlejší oživení US ekonomiky i snížení nezaměstnanosti

18.09.2020 Člen bankovní rady ČNB Vojtěch Benda v pondělí konstatoval, že zatím není potřeba více uvolňovat měnou politiku, jelikož opatření proti druhé vlně epidemie nebudou tak drastická jako na jaře. Benda také naznačil, že není rozumné v této době snižovat daně.
C:\fakepath\london6.jpg

Britská centrální banka ponechala měnovou politiku beze změny

17.09.2020 Britská centrální banka Bank of England (BoE) dnes podle očekávání nechala základní úrok na rekordním minimu 0,1 procenta, kam ho snížila v březnu. Nezměnila ani masivní program nákupů dluhopisů, který má podpořit firmy a domácnosti, a který nyní činí 745 miliard liber (21,8 bilionu Kč).
img

Ekonomický kalendář: BoE bude rozhodovat o sazbách

17.09.2020 Obchodníci mají za sebou zasedání Fedu, nové projekce a tiskovou konferenci guvernéra Powella. Pozornost se dnes přesune do Evropy. Po polední bude zasedat Bank of England. Očekává se, že sazby ve Velké Británii zůstanou nezměněny na rekordně nízkých úrovních na 0,1 % a banka by také neměla navyšovat program nákupu dluhopisů ve výši 745 mld. liber. Banka tedy pravděpodobně nenavýší stimul (podobně jako Fed), a to i přes nedávné zhoršení ekonomických a inflačních statistik, které výrazně podstřelují cíl BoE. Obchodníci na ropě by měli udržet pozornost také dnes, kdy se schází technická komise OPEC. Hlavním předmětem schůzky by mělo být dodržování kvót. Vysvětlování se jistě nevyhnou Spojené Arabské Emiráty, které v srpnu výrazně nedodržely stanovené kvóty.
C:\fakepath\FX2.jpg

Forex: Euro roste vůči USD. Investoři mají za to, že ECB euro neoslabí

10.09.2020 Euro posiluje vůči dolaru. Přispělo k tomu dnešní konstatování šéfky Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeové, že banka sice růst eura monitoruje, ale nepovažuje směnný kurz za nástroj měnové politiky. Investoři z toho vyvodili, že ECB euro navzdory jeho aktuálnímu růstu neoslabí.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

ECB: Ekonomika vykazuje oživení, aktivita ale zůstává hluboko pod úrovní před koronavirem

10.09.2020 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svou měnovou politiku beze změn. Základní úroková sazba tak zůstává na rekordním minimu nula procent, nemění se ani program nákupů dluhopisů. Prezidentka ECB Christine Lagardeová na tiskové konferenci uvedla, že ekonomika od zmírnění karanténních opatření vykazuje silné oživení, aktivita ale i nadále zůstává hluboko pod úrovní před koronavirem.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

ECB ponechala měnovou politiku včetně úroků beze změn

10.09.2020 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svou měnovou politiku beze změn. Základní úroková sazba tak zůstává na rekordním minimu nula procent, nemění se ani program nákupu dluhopisů.
img

BREAKING: ECB ponechává sazby beze změny, euro zaznamenalo zvýšenou volatilitu

10.09.2020 Evropská centrální banka zveřejnila ve 13:45 rozhodnutí o sazbách, které dle očekávání zůstaly beze změny. Program nákupu dluhopisů zůstal nezměněn na 1,35 miliardách euro a krizový PEPP program by měl trvat alespoň do června 2021. ECB je připravena upravit veškeré nastavení nástrojů měnové politiky, pokud bude potřeba. EURUSD vyskočil v reakci na novinky vzhůru, ale rychle se vrátil zpět k původním úrovním. Oznámení ECB bychom mohli označit jako neutrální. Akciové trhy reagovaly na oznámení minimálně. Obchodníci nyní čekají na tiskovou konferenci guvernérky Lagardové, která začíná ve 14:30. V jejím průběhu se můžeme dočkat hlavně reakcí na eurových měnových párech.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská centrální banka: Ekonomika se bude zotavovat pomaleji

06.08.2020 Britská centrální banka žádnou další podporu ekonomice neposkytne, rozhodl dnes její měnový výbor. Ten podle očekávání ponechal základní úrokovou sazbu na historickém minimu 0,1 procenta, kam ji kvůli dopadům pandemie způsobené šířením nového koronaviru snížil v březnu. Bank of England, jak zní oficiální název britské centrální banky, dnes také uvedla, že hospodářství se bude z pandemie zotavovat patrně déle, než se banka původně domnívala.
img

Rozbřesk: Týden ve znamení amerických dat, projevů a výsledkové sezóny

13.07.2020 Je za námi týden ve znamení českých dat, která ukázala, jak se po začátku tzv. rozvolňování začala ekonomika postupně vracet do normálu. Někde to bylo vidět docela zřetelně – třeba v maloobchodě, který se dokonce vrátil k růstu, jinde to bylo slabší – třeba ve zpracovatelském průmyslu. A někde se květen v podstatě zas tak moc nelišil od kritického dubna – příkladem budiž letecká doprava, ubytování nebo chcete-li vše, co souvisí s cestovním ruchem.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Autopůjčovna Hertz | Walmart | Propad ekonomiky | Schwab Center for Financial Research | Zpomalení čínské ekonomiky | Commonwealth Foreign Exchange | Růst v eurozóně | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Finanční ústav | Cap | Zveřejněné údaje | Zpravodajský server | Stabilizační mechanismus | Zásoby zemního plynu | Výnosy dluhopisů | Euro k americkému dolaru | Filip Louženský | Nexi | Dlouhé pozice | Války | Vývoj | Turecká krize | Obchodní platformy | Dolarový index DXY | Thornburg Investment Management | TD Securities | Australská centrální banka | Zasedání bankovní rady | Allianz | Panevropský index | Jmenování Powella | Globální růst | EUR/CAD | John Hardy | Kdo si půjčuje - emitent | Americká automobilka | EUR | Jak vypadají britské libry | FDA | Spotřebitelské výdaje | Norwegian Air Shuttle | Bundesbank | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Nedostatek čipů | Lars Feld | Uvedení akcií | Stephen Innes | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Investiční záměr | Digitální převody peněz | Dnešní obchodování | Výkyvy | BrandZ | Itálie | Euro proti dolaru | Výsledek britských voleb | Obchodování v New Yorku | Stoxx | PEPP | Obchodní deficit | Akcie firmy | Texas | Tencent Holdings | Finanční aktiva | Společnost Avast | Mega Millions | Očekávání | Robert Kaplan | Korelace | Možnosti obchodování | Zhodnocení japonských akcií | Britská letecká společnost | Deutsche Bundesbank | Evropské centrální banky | Varianta omikron | Aktuální kurzy měn | Poslanci | Státy eurozóny | T-Mobile | Cena severomořské ropy | CMC Markets | Galapagos | Volatilní | Finanční výbor německého parlamentu | Diverzifikace | Příkaz Stop | 4Cast | Brand Finance | EUR/JPY | Londýnské burzy | Coca-Cola | Veřejné finance | 5 nejlepších akcií pro rok 2022 | Devizové trhy | FAA | Medvědí strategie | Dolar k japonskému jenu | Trh práce | Evropská komise | Německý Spolkový sněm | WeCHat | Pro investory | Rozpočtová pravidla | MetaTrader 5 demo | Aramco | Investice | Britská centrální banka | Plán investic | DXY | Německý automobilový koncern | Rozvolnění | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | TPCA | Support | Oživení ekonomiky | Nízké sazby | Mezinárodní ratingová agentura | Podnikatelské aktivity | Grafy | Akvizice | Japonské firmy | Index aktivity | Oslabování měny | Norges Bank | Nejdůležitější ekonomické události | Technologie blockchain | Dění na světových burzách | Škoda Auto | ADP report | Formule | Zajímavé výnosy | Úroková sazba Fedu | Ifo | Japonské akcie | Nálada v eurozóně | Hlavní index německých akcií DAX | Zisk před zdaněním | Úspěšnost strategie | Výkonný ředitel | Režim forexových intervencí | Prognózy | Britská libra | Intervence | Výkon ekonomiky | Růst mezd | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Broadcom | E.ON | Odklad splátek | Konfederace britského průmyslu (CBI) | Důvěra v eurozóně | Německý parlament | Veřejný dluh Británie | Rekord | Raiffeisenbank | Standard Life | Dluhopisy zemí eurozóny | Jak vypočítat marži | Akcie NIO | Bitcoiny | Bankovní skupina | Člen bankovní rady ČNB | Měnový pár GBP/USD | Návrh zákona | Stop-Loss | Evropské měny | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Přímé zahraniční investice | Moody's Investors Service | Společnost Apple | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | ČMZRB | Impuls | Spekulativní sázky | Accor | EUR/USD | General Electric | Technická analýza GBP/USD | Spotřebitelé | Morgan Stanley | General Motors (GM) | Americká společnost | Sazby ECB | Reality | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Švédská koruna | Bezpečný přístav | Strach | Americký soud | Kurz jednotné evropské měny | The Telegraph | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Wolters Kluwer | Price Action | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Akcie společnosti | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Indická firma | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Nejvyšší soud | Streamovací služby | Automobilka PSA | Čistý příjem | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Brent | Cenné papíry | Výnos | P/S | DeFi | Investiční příležitost | Nákupy státních dluhopisů | AdmiralMarkets | Nikola | Shrnutí roku | Soudní dvůr EU | Americký akciový trh | 100 miliard dolarů | Měnový pár USD/JPY | RBS | Trh s dluhopisy | Akcie těžařů | Asijské akcie | Jak nejlépe investovat | Delta | Zalando | Kdy cena dluhopisů roste, kdy klesá? | TNOTE | Likvidita na trhu | USMCA | Růst kurzu eura | Vzdělávání | Výrobce letecké techniky | Šéf Fedu | Akcie Alphabet (GOOGL) | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Reddit | Akcie Erste | ESG | Index DOW | Import | Bankrot Řecka | Investiční strategie | Vlna pandemie | Akcie Facebooku | Varianta koronaviru | Boris Schlossberg | Cíl Evropské centrální banky | Exchange | Investiční portfolio | Alcoa | Forexový trh | Fitch | Akcie roku 2020 | Cambridge Mercantile Group | Společnost Huawei | KLDR | MAE | Zasedání centrálních bank | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Úrokový diferenciál | Hluboké recese | Dluhopisy | Index německých akcií | Směřování měnové politiky | Graf zlata | Kontrakty | Parlamentní výbor | VaR | Lámání rekordů | Online obchodování | AUDUSD | Investiční výhled | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Takata | Intradenní výhled | Posilování koruny | JPY | Politico | Premiéři zemí Evropské unie | Německá kancléřka | Pozitivní výsledek | Růst hrubého domácího produktu | SoftBank Group | Uber Technologies | čnBlog | Obchodní tipy | Projekce | Peníze | Nabídky akcií | Výrobní aktivita v USA | Rheinische Post | Ukazatel | Výrobní sektor | IIF | Jannis Samaras | Aurora Cannabis | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | Nestlé | Analytika | Certifikáty | Obchodníci | Rozhodování | Šéf ECB | Prognóza | FTSE 100 | Federální úřady | Ekonomické údaje | Konsensus | Bezpečné přístavy | Nízká likvidita na trhu | Evropský výrobce letecké techniky | Měnová politika Fedu | Italské bondy | Saxo Bank | Long obchod | Sociální sítě | Amgen | Stochastický | Americký Fed | Federální rezervní systém (FED) | Představitelé ECB | Medvědí signál | Polo Ralph Lauren | Ropa WTI | Jihokorejská automobilka | Obchodní transakce | Lockheed Martin | Silně volatilní | Bankovní rada ČNB | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | Rizika | Brexit | Eurostoxx 50 | ZEW index | Kurz eura k dolaru | Bayer | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Šéf britské centrální banky | Dolar dnes | Pozornost investorů | Burzy | Cenové tlaky | USD/EUR | Ceny elektřiny | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Záchranný fond | Hyundai | Cestování | USD | Reálné ekonomiky | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Otřesy na finančních trzích | Bond | Kč/USD | Analytik Saxo Bank | Meta Trader | Britové | Cash flow | Technická analýza | Růst společnosti | Britský akciový index FTSE 100 | Export | Qualcomm | Odškodné | Britský ministr financí | NFLX | Total | Macquarie | Signály oživení | Plány | Karlsruhe | AMS | Odklad olympijských her | OIV | Ant Group | Na burze | Martin Winterkorn | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Globální krize | Gilead | Tržní hodnota firmy | Ruská společnost | Centrální banky USA (Fed) | Energetická společnost | Akcie Novavax | Katar | Sodexo | Maďarsko | Šok | Podílový fond | Varianta delta | Hongkong | Obchodní platformy Metatrader | Evropská inflace | J.P. Morgan Asset Management | Akcie Ralph Lauren | Zavedení eura | Ekonomická aktivita | Regulace | Oživení eurozóny | FedEx | Značka Amazon | Bridgewater | FME | Nord Stream 2 | Měnový fond | Dividendový výnos | Hertz | Rozpočtový schodek | Ahold Delhaize | Česká zbrojovka | Alpari | Největší IPO | Podpůrné programy | Širší index S&P 500 | NATO | Xiaomi | Středoevropské měny | Panevropský index STOXX 600 | Spolkový sněm | UniCredit Bank | Cenové úrovně | Standard Life Investments | Fitch Ratings | Separatisté | Výsledky společnosti | Úroková sazba | Rekordní nárůst | CSCO | Patria Online | Avast | Dovoz | Unie | Měnový výbor banky | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Admirals | Vládní výdaje | Panevropský akciový index | ALV | Výzkumy | Nikkei | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Aktuální kurzy | Obchodování s dluhopisy | Tržní ceny | Obchodní deficit USA | MPSV | Šíření nemoci | Caterpillar | MT5 | JPMorgan Funds | Tyche Capital Advisors | CISCO | Penzijní fondy | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | NFP report | Investiční specialista | Rekordní maxima | Stratégové | Data z amerického trhu práce | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Výrobní ceny | Regulační orgány | Průmyslová výroba v Německu | Nejsilnější růst | Der Spiegel | S&P Global | Elon Musk | Představitelé Fedu | Akciové indexy | Softwarový gigant | EUR/CZK | Vybírání zisků | Investing.com | Zájem investorů | Dostatek hotovosti | Knock-out certifikáty | CO2 | Makrodata | Francouzská automobilka | iPhone | Obchody | Investoři | Tiff Macklem | Just Eat Takeaway | Portfolio | American Airlines | Christine Lagardeová | Obchodní platforma | Nejistoty | Oddlužení | Marc Chandler | Očkování proti covidu | B/E | Negativní sentiment | Statistický úřad Eurostat | Mezinárodní agentura pro energii | Evropská měna | Credit Agricole SA | Euro Stoxx 50 | Globální ekonomiky | Jeff Bezos | Karina Kubelková | YTD | Prezident ECB | Inflační čísla | Zpřísňování měnové politiky | Mezibankovní trh | Kurz japonského jenu | Dovoz ropy | Index PPI | Společnost Wirecard | Lepší výsledky | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Soud v Haagu | Průmyslové objednávky | Tranše | Jádrový index | Third Point LLC | Světové kryptoměny | Zisk | Fannie Mae | CAC 40 | Prezident | Nejdramatičtější výprodej | Americké ministerstvo spravedlnosti | Rekordní minima | Světové burzy | Globální akciové trhy | Česká koruna | DAX30 | Japonská automobilka | Ropné společnosti | Bank of England | Rozhodnutí soudu | Automobilka Toyota | Airbnb | Centrální banky | Minimální mzda | Fiat Chrysler Automobiles | Uložení peněz | Britská centrální banka dnes | Ministerstvo obchodu | WSJ | Kapitálové rezervy | Raytheon | AT&T | Nouzový úvěrový program | Zápis z posledního zasedání | Americké prezidentské volby | BABA | Obchodní dohoda | Pesimismus | Mimořádná opatření | Hold | Jednotné měny | Berlín | Průzkum | Funkční období | Investiční | Nízké úrokové sazby | Vývoj měnového páru | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Moderna | Kč/EUR | Technická analýza EUR/USD | IEA | Souhrn finančních trhů | Analýzy | Sloučení | Hospodářští poradci | Akciové trhy ve Spojených státech | Anglie | Negativní dopady krize | Hlavní úroková sazba | Firemní dluhopisy | Zemní plyn ve Spojených státech | Zasedání Evropské centrální banky | Invesco | Morningstar | Demokraté | Obchodní příležitost | Německý DAX | Brusel | Patria | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Fiskální rok | Jednotná evropská měna | Bydlení | RWE | Uber | Koupit akcie | UnitedHealth Group | Obchodní plán | Události roku | Formule 1 | Dluh Británie | Úrok | Evropské ekonomiky | Poptávka po úvěrech | Beyond Meat | P/E | Zpráva | Ekonomické dopady | Inflace v Evropské unii | Americké HDP | Davos | Cestovní ruch | Agentura Reuters | Prémie | ASRNL | Rozpočtová politika | Althea Spinozzi | Česká měna | Spotřebitelský sentiment | Tencent | Objem intervencí | Prodej | Bohatý | Letecká společnost Virgin Atlantic | Kybernetické měny | Tržní kapitalizace | Pomoc ekonomice | Růstové akcie | Janet Yellenová | Huawei | Hrubý domácí produkt (HDP) | Akcionáři | Zvýšení úrokové sazby | Warren Buffett | S&P | Zasedání Fedu | Automobilka | Atlantia | Coty | Breakout strategie | Stimulační opatření | Výkonnost | Hospodářské dopady | Obchodování | XM | Zvýšení daní | GBP | Zprávy z Řecka | Kurz americké měny | Aktuální obchodní příležitosti | Tisková konference ECB | Posilování eura | Klamání investorů | Spotřebitelské ceny v USA | Jak dluhopis koupit? | Management | Zpomalení ekonomického růstu | Financial Times (FT) | Admiral Markets | Nákupy dluhopisů | Týdenní shrnutí | Ropné zásoby | Kurzy měn rozvíjejících se zemí | Japonská vláda | Thyssenkrupp | Alert | Růst cen ropy | S/R zóna | Dobré výsledky | Ocelárny Nucor | Prezidentka ECB | ZEW | Zprávy | Důležité ekonomické události | Zasedání OPEC | Zahraniční investoři | Shell | Nezaměstnanost v USA | Nejznámější kryptoměny | Dolary | Akciové burzy | Zavedení záporných úrokových sazeb | FB | Trigger | BREAKING | Události ve světě | Eurostat | Index STOXX Europe | Evropské trhy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Index Stoxx 600 | Evropské akcie | Averze k riziku | Ruský rubl | Deflace | Obchodování a investice | Ralph Lauren | Britský statistický úřad | TLTRO III | Růst inflace | Akcie v Evropě | Turecká lira | REGN | Ceny ropy | Soros Fund Management | Investiční banka | Neomezené kvantitativní uvolňování | Soudní instance | Tesco | Bezpečné investice | Uvolňování opatření proti koronaviru | Opce | Praha | Berkshire Hathaway | Silný růst | Evropský parlament | Výrobce léků | Japonské ministerstvo financí | Covid | Airbus | Obchod Amazon | 3M | Vyhlídky | Místopředseda Fedu | iFX | CZ | Cena ropy brent | Analýza transakcí | Odchod z Evropské unie | Angela Merkelová | Alstom | Míra | British American Tobacco | Odhad inflace | Firmy | Program nákupu aktiv | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Nordea | Tapering | EURCZK | Obchodování na trzích | Čínské zboží | Index cen domů | Digitální měny | Medvědí divergence | Depozitní sazby | François Villeroy de Galhau | Investment management | Index pařížské burzy | Technická situace | Kryptoměnové burzy | Hedgeové fondy | Nástroj | Výsledky | Kurz EUR/USD | HUF | Ekonomické oživení | Investice do vodíku | Zápis ze zasedání Fedu | Inflace v Česku | Fundamentální zprávy | Opatření proti koronaviru | Firma Apple | Výrobce letadel | Index MSCI All Country World | Australský dolar | Supreme Edition | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Stellantis | Typ koronaviru | Bank of America | Komoditní měny | TIM | Koruna | Finanční služby | Fundamentální analýza | Výrazný pokles | Analytická společnost | Retracement | Včerejší obchodování | Francie | Cenový index PCE | Předpověď | Barrick Gold | Kurz dolaru | Americký výrobce | Akcie leteckých společností | PSA Group | Onemocnění | Akciové futures | Předseda dozorčí rady | Zvyšování úroků | OPEC+ | Fiat Chrysler | Propad | Pandemie nemoci COVID-19 | Jaký je kurz eura | Finanční domy | Dopady koronaviru | Kryptoměny bitcoin | Objem | Výsledky firem | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Růst cen v eurozóně | Evropský stabilizační mechanismus | HDP eurozóny | Údaje | Očekávání investorů | Halifax | Stimulační program | Federální rezervní systém | Steen Jakobsen | Vakcína proti covidu-19 | Britská banka HSBC | Deprese | xStation | Exxon Mobil | Cenné papíry a burzy | Hospodářský růst v eurozóně | Světové ceny ropy | Guggenheim Partners | Alibaba | Podnikatelská nálada | Očekávání analytiků | WMT | Technologické společnosti | Bezpečného útočiště | Nucor | Průzkumy | Scott Minerd | Malajsie | Jak vypadá americký dolar | Nomura | Swingový výhled | Regulátor | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Barack Obama | Převodník měn | Automobilky | Demokraté a Republikáni | Procter & Gamble | Televize CNBC | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | AMC | Aussie | Nárůst úroků | Pfizer | Bilion | Tempo růstu spotřebitelských cen | Britské libry | Toyota Motor | Sázka | Situace v eurozóně | AFP | Studie | Velmi bohatý | Americký podnik | Joachim Nagel | Pojišťovny | Ant | London Stock Exchange (LSE) | Šéf německé centrální banky | Premiér Andrej Babiš | Česká firma | Deficit | Graf | Polsko | Index S&P 500 | Hodnota firmy | Ratingová agentura | Instrument | Francouzský ministr | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | Zbrojovka | Reakce trhu | Masivní nákupy | MT4 Supreme Edition | Patenty | Forexové intervence | Cenová hladina | Pozornost | Bankéř | Ropa Brent | Kering | Americké automobilky | Canopy Growth | Hrubý domácí produkt | Recep Tayyip Erdogan | Virgin America | Nejlepší akcie | Zvýšené riziko | Důvěra investorů v ekonomiku | Přední světoví těžaři | Evropa | Distribuce | Jackson Hole | HUF/EUR | OPEC | Short | Ekonomické události | Ukrajina | Ropná společnost | Údaje ministerstva | Jednání FOMC | Tiffany | Pár EUR/USD | Specialista na online obchodování | Johnson & Johnson | Omezení pohybu | Eurodolar | Dopady na ekonomiku | Ústavní soud | Deficit rozpočtu | Polský zlotý | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Generali Investments | Americká centrální banka | Earnings | Inflace v EU | Oživení inflace | Trump | Hospodářské oživení | Směnný kurz eura | Hospodářský propad | Index volatility | Brands | Institut Ifo | Patria Plus | FTSEurofirst | Dow Jonesův index | Thomas Cook | PYPL | Technické analýzy | Euroskupina | Dopady války na Ukrajině | Ekonomická aktivita v eurozóně | Šířením nového typu koronaviru | Růst eura | Mexiko | High | Stock market | Finanční krize | Euro dnes | Evropský bankovní úřad (EBA) | Obchodní strategie | Bankovní úvěry | Andrej Babiš | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | Rakousko | Christopher Dembik | Turecká centrální banka | Index pařížské burzy CAC 40 | Stříbro | Nejbližší support | USDCAD | Guvernér banky | Opatření vlád | Tým InstaForex | Turecko | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Vlna koronaviru | OECD | Americké objednávky | SARS-CoV-2 | Podnikatelská důvěra | Investiční společnost | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Výsledky hospodaření | G10 | Dnešní fundamenty | Zasedání americké centrální banky | LNG | Foreign Exchange | Libra vůči dolaru | Počet úmrtí | Mimořádné časy | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Největší IPO roku | Americké akcie | Cla na dovoz hliníku | Měnový trh | BBC | Smart kontrakty | TTWO | PLUG | Britská měna | Řecká krize | MetaTrader | Běžný účet | Divize | Kurzy podílových fondů | Oslabení koruny | Vývoj měnového páru USD/JPY | Akcie Amazonu | Vývoj indexu volatility | Evropská ekonomika | Ziskové marže | ex | Nákupy akcií | Rosněfť | PSA | Rozpočtový deficit | Měnový koš | Naše ekonomika | Zvýšení úrokových sazeb | Audi | Komise pro cenné papíry a burzy | Japonská automobilka Toyota | BlackBerry | MetaTrader 4 download | Time-Frame | Trh | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | BK Asset Management | Offshore | Přehled o dění na světových burzách | Francouzská vláda | Technologické firmy | Těžba ropy | Německý HDP | Akcie firem | Burzy cenných papírů | Otočení trendu | Měnová autorita | ArcelorMittal | Fed | Strategie Ondřeje Hartmana | Hrozby pro finanční stabilitu | Zahraniční obchod | Časový plán | Emerging Market Bond Index | Korekce | Světové ekonomické fórum | Rubl | United Airlines Holdings | Spotřebitelská důvěra v USA | Země EU | Skupina Erste Group | Arbitráže | Hospodářské výsledky firem | Buffett | Money management | Počet pracovních míst | USD/NOK | Švýcarská ekonomika | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Pražské burzy | Volby v USA | Docomo | Finanční společnosti | AlgoLab | Krize eurozóny | Sázení | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezident Emmanuel Macron | Tržní výhled | Citrix | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | Kanada | Automobilový průmysl | Volby v Británii | Luis De Guindos | Yahoo | EMBI | Chesapeake Energy | Technické indikátory | Posílení dolaru | Stock | ANO | Dolar vůči jenu | Růst spotřebitelských cen | Firemní investice | Ministři financí | Nákup akcií | Výhled pro EUR/USD | Měna Bitcoin | Obchodní systém | Wells Fargo | Rating | Miroslav Singer | Šíření nemoci COVID-19 | Norinchukin Research Institute | Agentura S&P | Velké banky | Komodity | Itálie - burza | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | SNB | Hospodářský růst v Německu | Microsoft | USD/CHF | Příležitosti | Dopad na cenu | Statistika z USA | Vládní dluhopisy | Data z USA | Nejistota | Odhad růstu HDP | Daňové úlevy | SBUX | Úrokové sazby centrálních bank | Růst tržeb | Nákupy vládních dluhopisů | Polo Ralph Lauren (RL) | Inflační vývoj | Defi | Pokles cen ropy | HDP v eurozóně | Akcenta | Sell | Výroba aut v Německu | Makroekonomické údaje | Long pozice | Kurz dolarů | Banka HSBC | Světová banka | Známý investor | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Představitelé americké centrální banky | Mexické peso | Unce zlata | Standard & Poor's (S&P) | Meziroční růst HDP | ECB dnes | Short obchod | ABN AMRO Bank | Exxon | IATA | Centrální banky snižují úroky | Makroekonomika | Agentura AP | Evropská banka | Haruhiko Kuroda | Japonsko | Výpadky | Objem obchodů | Zisky akcií | Luxusní značky | FIAT | Tomáš Pfeiler | Pokles eura | Riksbank | Ekonomické dopady nákazy | Internetové televize | Akcie v USA | Gazprom | Centrální banka | Andrew Bailey | Deutsche Börse | Kdy odejít z práce | Inflace v Británii | Společnost Deutsche Börse | Základní úroková sazba Fedu | Světová rezervní měna | Vývoj dolaru | NYMEX | Německá vláda | Devizové intervence | Zemní plyn | ASR Nederland | ILO | Tržní sentiment | QE | Německo | Měny&Sazby | Kurzový závazek | Akcie 2022 | LYNX | Donald Trump | Twitter | Makroekonomické ukazatele | Čistý zisk | Rakouská bankovní skupina | Patrik Urban | Jádrová inflace | Dluh Řecka | Kauza Reddit | Hotovost | Matthias Müller | Dopady pandemie na ekonomiku | Zneužití tržní síly | Nejvýraznější pokles | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Rockwell Global Capital | CL | Jak si otevřít obchod | Los Angeles | JPMorgan Chase & Co | Podnikatelé | Sdružení automobilového průmyslu | John Arthur Hollows | Šíření viru | Visa | ConocoPhillips | Aukce | MetaTrader 5 Supreme Edition | Inflace v ČR | Nástroj Fedu | Vice | Bollinger Bands | Dluhové krize | Energetický sektor | Globální index | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Rizikovější investice | Výhled Saxo Bank | Týdenní Forex kalendář | Index frankfurtské burzy | USD/SEK | Česká republika | Zahraniční investice | Směnný kurz | CZK | Opel | Reuters | Erste Group | Unilever | Baidu | Nedostatek surovin | Situace | Chevron | Páteční NFP report | Kompozitní index | Index nákupních manažerů | Škoda | Domácnosti | Letecká společnost | Londýnské akciové burzy | Převzetí firmy | Depozitní sazba | PEPSICO | Rada MMF | Výrobní aktivita | Akciový index Dow Jones | Maloobchodní tržby | Rolování | Euronext | Předseda | Analytici | CMCOM | Finanční trhy dnes | Státní dluhopisy | Americký dolar | Kurz koruny | Provozní zisk | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Hackerský útok | Akcie Polo Ralph Lauren | Splácení dluhu | Supercyklus | Equity | Kurz eura vůči dolaru | Varianta koronaviru omikron | Míra inflace v Evropské unii | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Výhled eura | Traders | Investování | ARM Holdings | DPA | Evropská unie | Boeing | Dow Jones a S&P 500 | Příkaz | HDP v USA | Adyen | Ekonomiky | Organizace ADP | Rychlý růst | Stagnace | Rozpočet | Postmates | Negativní dopad | Evropské banky | Google | Apple | Libra | GM | Koronavirová krize | GameStop | Opatření centrálních bank | CFD | Nová data | SaxoBank | Open | Banky snižují úroky | Dow Jones Industrial Average | Nabídka akcií | Automobilka Renault | Americké ministerstvo obchodu | ČNB Vojtěch Benda | Švédsko | Nakoupit akcie | Zvýšení základní sazby | FTSE | Výrobce letadel Boeing | Prodeje domů | Pěstitel marihuany | Ztráta | Řecko | Investiční rozhodnutí | DoubleLine Capital | PHIA | Jaký je kurz dolaru | Německá centrální banka | Arm | Finanční výbor | Fond | Brexitové dohody | Řecký parlament | ECB | Guvernér francouzské centrální banky | Nový rekord | Ceny komodit | Úroky | Severomořská ropa | Indikátor Stochastic | Refinitiv | Aktivita v čínském průmyslu | Renaissance Capital | Vývoj na měnových trzích | Akce centrálních bank | Portu | Cena | Obchodování na burze | Investiční banky | ING | Řetězec | BioNTech | Prudké zdražování | ASML Holding NV | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Fed Funds Rate | MetaTrader 4 | Aktivum | Ceny akcií | Huawei Technologies | S&P500 | Royal Bank of Scotland | EBay | Telekomunikační společnost | MUFG | Čínská ekonomika | Ceny | Euro vůči dolaru | Abbott Laboratories | Prudký pokles | Kurzy | Koronakrize | Technologie | Vysoká inflace | MetaTrader 5 | ČNB | Guvernér australské centrální banky | Dluhy | VW | Sarhan Capital | Viceprezident | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Americká firma | USD/CZK | Úvěrový program Fedu | Pokles | Operace Twist | Margin | Počet žádostí o podporu | Vývoj akciového indexu | Rating AAA | Biogen | Aktivity v Číně | Štěpení akcií | Americké společnosti | Odhady ekonomů | Podílové fondy | Švýcarská centrální banka | Charles Schwab | Hedge | Fundamentální ukazatele | Rezervní měna | Americký trh | Poplatek | Moody's | Server BBC | Platební bilance | ACS | Lego | Vývoj cen ropy | Banka | Makro | Mercedes | Index ISM | NTT | Americká ekonomika | NVDA | Odpor | Americký výrobce letadel | Obchodník | Ralph Lauren (RL) | Rada guvernérů | Snížení těžby ropy | Tržby | COVID-19 | Index CRB | Americký dolar vůči japonskému jenu | Coinbase | Snížení sazeb | Růst americké ekonomiky | Remdesivir | Evropská centrální banka | Sbor volitelů | Indikátor | Index cen | Paypal Holdings | ISM | Index PX | Daně | Mitsubishi | Lídři | Mezinárodní organizace práce | Close | Investment Management | Americká centrální banka (Fed) | Kryptoměna | cTrader Purple Trading | Vývoj hodnoty | Pokles indexu | Konec kurzového závazku | Česká ekonomika | Jackpot | Alibaba (BABA) | Institucionální investoři | Momentum | Pandemie nemoci | Craig Wright | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | British Airways | Nastavení měnové politiky | Finanční prostředky | Vývoj ceny ropy WTI | Chrysler | Vývoj inflace | Ekonomický výhled pro rok 2022 | Moskva | Akcie Nikola Motor | Zisky | Amazon Jeff Bezos | Akcie CM.com | Partners | Shanghai Composite | FCA | EUR/RUB | BNP Paribas | Konsenzus | Conference Board | Finance | Zboží dlouhodobé spotřeby | Historické rekordy | Americký index S&P 500 | Globální ekonomika | Intervence na devizovém trhu | Thomas Jordan | Miliardy eur | Akcie Visa | Výnos desetiletých dluhopisů | Jestřábí hlasy | Jak vytvořit graf | Chesapeake | Cisco Systems | Starbucks | Toyota | Ratingové agentury | Režim devizových intervencí | Cena zlata | Světové obchodní organizace | Hedge fondy | HSBC | Přehled kurzů | Tržní síly | Conseq | Organizace zemí vyvážejících ropu | Ekonomiky eurozóny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Euro STOXX | Flash Crash | Dlouhodobé dluhopisy | Breakout | Turecký prezident | Záchranný program | Index FTSEurofirst 300 | Bull | Růst cen | Spiegel | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Saxo | Drahé kovy | Guvernér japonské centrální banky | RSI | Měnová politika | Dovoz oceli | PMI ve výrobě | Asset management | Alokace | Býčí trh | Slušný zisk | Poptávka | Ekonomická nálada | IFO index | Dnes na trzích | Financování | Akcie čínské společnosti | Nejlepší akcie 2022 | Zasedání RBA | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Čína | Stres | Prodávající | Nálada spotřebitelů | Růst světové ekonomiky | Americká lehká ropa | Turecké liry | Pokles ekonomiky | Růst HDP | Index pražské burzy | Americké banky | Oslabení japonského jenu | Přístup k riziku | Republikáni | USDJPY | Inflační očekávání | Investiční poradenství | Index pražské burzy PX | DAX | Růst spotřebitelských cen v Německu | Depozitní úrokové sazby | Reporty | Americké akciové trhy | GfK | Zasedání Bank of England | Průměrná hodnota | FT | ECB Christine Lagardeová | Meziroční inflace v ČR | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Růst produktivity | Obchodování na akciových trzích | Investor | Obchodovat | Jitan Solanki | Pokles zásob | Zvýšení inflace | Výkyvy na finančních trzích | Německé vládní strany | Hospodářský růst | Medvědi | Halliburton | Prezident Fedu | Nové rekordy | Kurz měny | Posílení eura | Dividenda | Cena severomořské ropy Brent | Odhodlání | Výsledky makroekonomických statistik | Akciová rally | FinTech | WTI | Standard & Poor's 500 | Bod | Bankovní rada České národní banky | Měnové výbory | Podmínky na trhu | Akcie americké společnosti | Shares | RBNZ | Naftogaz | New York Times | Macao | FRED | AMGN | Spready | Globální obchodní válka | Reserve Bank of Australia | Video | HDP | Pfizer a BioNTech | Klouzavý průměr | ROCE | Micron Technology | Měnové kurzy | Americká měna | Nord Stream | EMU | Akcie těžařů stříbra | Problémy | Saúdská Arábie | Ziskovost | Payrolls | Bankéři | Týdenní tržní výhled | Sázet | Vzrušení | Úrokové sazby v roce 2022 | Cena ropy | Imperial Brands | Firma | Inflace | Ocel | Recese světové ekonomiky | Drobní investoři | Marže | Využití kapacit | Trading Central | Německá ekonomika | Vývoj indexu volatility VIX | Analýza | Státy EU | Zlato a stříbro | Tisková konference Fedu | Koruna zpevnila | Devizový trh | Prosus | Televize Netflix | Kurz USD | Důvěra v Německu | Pokles cen akcií | Zprostředkovatelé | Alphabet | Vedení společnosti | Předvolební průzkumy | Zkušenosti | Ropa | Index PMI | Obchodní komora | Emmanuel Macron | Zasedání měnového výboru | Signály | Omikron | Protekcionismus | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Venezuelský prezident | Ekonomická rizika | Lira | Alphabet (GOOGL) | Lot | USA a Čína | Akcie Alphabet | IHS Markit | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Erste | Bloomberg Commodity Index | Nárůst negativního sentimentu | Řetězec lékáren | TTIP | Stoxx 600 | Výprodej | Světová ekonomika | SAP | Dluhopisové trhy | FX | Ben Bernanke | Propad HDP | Giuseppe Sersale | BMO Capital Markets | Nový typ koronaviru | Světové finanční trhy | Michal Stupavský | Facebook | Deutsche Bank | RUB | Američané | Kurz | Market | Forexu | Home Credit | Zavedení cel | Unicredit | Zasedání amerického Fedu | Pokles výnosů | Analýza EUR/USD | Restrikce | Merck | Optimismus | Coinbase Global | Thomas Schäfer | Akcie Netflix | Hliník | Kybernetická měna Bitcoin | Euro | Olympijské hry v Tokiu | Profit-Target | Francouzský CAC 40 | Výnos do splatnosti | Akcie Alibaba (BABA) | Jak nejlépe uložit peníze | JP Morgan | Dolar | EuroStoxx50 | Reserve Bank of New Zealand | Čínský vicepremiér Liou Che | Akcie Nikola | NortonLifeLock | Prezident Fedu v Dallasu | Investujte | Clemens Fuest | Měď | Ekonomický institut | Proinflační | Poradci německé vlády | ANZ | Boj s koronavirem | Konglomerát | Rozvíjející se trhy | Yield | AUD | Bank of New York Mellon | Obchod | Federální rezervní banky | Breakout Trader | Měnový stratég | Zpomalení růstu | Christine Lagarde | Neomezené množství | Risk | Dodávky ropy | Predikce | Kurz franku | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Světová obchodní organizace (WTO) | Kypr | Citigroup | Měšec.cz | Ekonomové | Softbank | Zavedení jednotné měny | Japonský Nikkei | Rozhodnutí Bank of England | Sony | Výnosy státních dluhopisů | A350 | Hospodářství | Rada ČNB | Ohlédnutí | EU | Investiční doporučení | Včerejší statistika z USA | Vývoj kurzu eura | Představitelé centrální banky | Čínská měna | Vývoj na akciových trzích | Program OMT | Ministerstvo financí | Ranní komentář | Soud v Karlsruhe | Intermediate | Spojené státy | Ekonomická krize | Cenové stability | Šíření nákazy | Zasedání ECB | Air Liquide | Credit Suisse | Společnost British Airways | Měna euro | Jak si vyrobit robota | Philip Lowe | Objem investic | Portfolia | Jak vyrobit robota | Fresenius Medical | Tesla | Převis | Conseq Investment Management | Precedens | NN Group | Deutsche Lufthansa | Hodnota indexu | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Vývoz | Energetické firmy | Francouzský rozpočet | Světové finanční krize | Tržní aktuality | Plánované obchody | Akcie konkurenční společnosti | Finanční tituly | Samsung | Recese | Index strachu | Miliardy | ASML | AXA | Ropný gigant | Renault | Švýcarský frank | Báze | Růst akcií | WP | BIS | Bank of Canada | Capital Partners | Přerušení výroby | Chuť riskovat | Erdogan | Virtuální měny | Bannockburn Global Forex | Měnová politika ČNB | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Společnost IHS Markit | Hargreaves Lansdown | Výrobní index | Největší propad | Stavební povolení | Pandemie | Počet nových žádostí o podporu | Inflace v Německu | Výrobce hraček | Petr Kellner | Denní graf | Spekulace | Meziměsíční inflace | Globální finanční krize | Americké burzy | Negativní zprávy | Snížení úroků | Graf indexu S&P 500 | Nouzový úvěrový program Fedu | Frank | Ministři | Měnové politiky centrální banky | ERM | Ceny benzínu | Balance | Kurz eura | David Cameron | Americké ministerstvo práce | Členské státy | Výkon dolaru | Olympijské hry | Dnešní zpráva | Helicopter money | KBC | Prodeje existujících domů | Centrální banka USA | Caixin | Čínské indexy | Automobilka Volkswagen | Vystoupení z EU | Francouzský ministr pro státní rozpočet | Silné euro | Kurz eurodolaru | Lufthansa | Ceny energií | Společnost Cineworld | Hospodářské vyhlídky | Cena Brentu | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Makléřské firmy | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ratingová agentura S&P | Těžařská skupina | Ceny potravin | Politická nejistota | Intel | Jednání u penzijních záležitostí | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Měnový kurz | Finanční skupina | Ticker | Základní sazby | Hlavní index německých akcií | Japonský premiér | Jak obchodovat | NEST | Kiwi | Prezident Donald Trump | Nouzový stav | Kancléřka Angela Merkelová | Kurz bitcoinu | Dodávky zemního plynu | OSN | Soud | Panika | Projev šéfa Fedu | Výkon amerického dolaru | Euro posiluje | Blockchain | Agentura Fitch | Uhlí | Předpovědi | Společnost Microsoft | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Měnový výhled v roce 2022 | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Evropské méně | Benzín | Ministr financí | Trhy v USA | Rostoucí ceny | Trend | Western Union | Akcie a ETF | Shrnutí obchodování | Adidas | Gérald Darmanin | Dow Jones Industrial | Automobil | Finanční společnost | Oslabení | Časový rámec | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Fundamentální data | Platforma | Norwegian Air | Měnová politika ECB | Evropský statistický úřad | Hertz Global Holding | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Biotechnologické společnosti | United Airlines | Náklady na úvěry | USD/RUB | Spotify | Ekonomický výhled | Fiat Chrysler (FCA) | Snížení emisí | Nařízení | Poskytování úvěrů | Schodek | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Převody peněz | Fed index | Bankovní sektor | Sean Sun | Indexy | Zvyšování sazeb | Pimco | Odborníci | Hospodářské krize | Global Forex | Severomořská ropa Brent | Prudké výkyvy | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Gold | Guvernér centrální banky | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Bazický bod | Americké žádostí o podporu | Bridgewater Associates | Druhá vlna koronaviru | Napjatá situace | Makroekonomické strategie | Airbus Group | Tempo růstu | Prezidenti Turecka | Podnikatel | Meziroční růst spotřebitelských cen | American Airlines Group | Úvěrový rating | Bankovnictví | Citrix Systems Inc | Aerolinky | USD index | Scotiabank | Ministerstvo dopravy | Zpracovatelský průmysl | Biliony | Divergence | Zdražování energií | Bilion dolarů | ETF | Nové dluhopisy | Česká zbrojovka Group | Akciové trhy | Kurzy měn | Zajímavé akcie | T-Mobile US | Vylepšení teorie aukcí | Měnový výbor Fedu | Omezení těžby | Europoslanci | UnitedHealth | Obchodní bilance | LATAM Airlines | Hospodářské soutěže | Úsilí | Počty nových žádostí o podporu | Viceprezident ECB | Reinvestování | Bankovní unie | APP | Kurz amerického dolaru | Ekonomika Spojených států | Cykly | Bankovní společnosti | Národní bezpečnost | Long | Rally | Bankovní rada | Western Union Business Solutions | Komoditní index | Pojišťovna | Macron | GLE | SARS | Členství v EU | Bear | Tripadvisor | Internetový obchod | Společnost Saxo Bank | Zadlužení Německa | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Osobní příjmy | Klid | Ekonomické krize | Začátek výsledkové sezóny | Časopis Forbes | Flexibilita | Cenový strop | Live trading | Zasedání centrální banky | Index německých akcií DAX | České měny | Business | Podíl na trhu | Brown Brothers Harriman | Indikátory | Růst cen akcií | Odvolací soud | Zdanění | Pokles cen | Panevropský akciový index STOXX 600 | TikTok | Plug Power | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | SP500 | Technologická společnost | Platební společnost | Index euro | Americký Federální úřad pro letectví | Keystone XL | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Konfederace | Program kvantitativního uvolňování | Šéfka ECB | Vývoj kurzu | Paschal Donohoe | Zdravotnictví | Investice do stříbra | Obchodní rozhodnutí | Akcie Tesly | Ole Hansen | NZD/USD | Čínské akcie | Economic | Ministryně financí | Opatřením na podporu ekonomiky | Bezpečnost | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Robert Holzmann | Ratingová agentura Fitch | Microchip Technology | Trhy dnes | | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Westpac | DAX 30 | Členské země | Riziková aktiva | Stratég | Pokračování poklesu | Podnikatelská nálada v Německu | Fond obnovy | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Purple Trading | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | Ifo Clemens Fuest | Online obchodování a investice | Short pozice | Zhoršení pandemie | Události ve světové ekonomice | WEF | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Breaking | Růst úrokových sazeb | Negativní hospodářské dopady | Berenberg | Největší pokles | Politika | Konkurence | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Justice EU | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Burzovní hodnota | Indikátor MACD | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Novavax | Americké futures | Centrální banky USA | ECOFIN | BHP | Deutsche Telekom | Index Topix | Ekonomické prognózy | Poplatky | Nike | Forint | GDP | Velká Británie | Akcie Intelu | Nový nástroj Fedu | Makroekonomická data | PLN/EUR | Další vývoj | Ministři financí eurozóny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Objemy obchodů | Live Trading Asistent | George Soros | Setkání zemí OPEC | Rozpočtový deficit USA | General Electric (GE) | Nálada | Applied Materials | FAO | Letectví | Společnost Virgin Atlantic | Měnové páry | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Aktuální Price Action | Index volatility VIX | Společnost Gilead | Řecká ekonomika | Koncern Volkswagen | Dnešní ekonomický kalendář | Sentiment v USA | Ekonomika | Růst vývozu | První zvýšení sazeb | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Elektřina | WTO | Vivendi | Ruská společnost Gazprom | Výrobní index PMI | Úroková sazba ECB | Sněmovna reprezentantů USA | Blockchainy | Pandemický program | Sankce | Soukromí zaměstnavatelé | Commerzbank | Britská firma | Zhodnocení | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Výhled | Timeframe | Richard Clarida | České akcie | Poptávka po dolaru | Cena digitální měny | ESM | Erste Group Bank | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Zisk firmy | Americký trh práce | Mexický prezident | Automobilový koncern | Obchodní účet | IfW | Přísná opatření | Ethereum | Čínský vicepremiér | Japonská ekonomika | Embargo | Vysoké ceny | Filadelfský Fed | Economist | Digitální daň | Roberto Azevedo | Reálný obchodní účet | Americká společnost Apple | ONE | Propouštění | Sentix index | Česká inflace | PGNiG | Zaměstnanci | Měnové unie | PayPal | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Trans Adriatic Pipeline | Bankovní krize | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Finanční trhy | Burzovní společnost | Pandemická omezení | Cyrrus | Burze | Cenové rozpětí | Expanze | Americké akciové indexy | Největší ekonomika | Anthilia Capital | Nabídka a poptávka | Růst cen energií | Prodejní signál | General Motors | Konsolidace | Dlouhodobý trend | Fondy | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | Fúze | Bílý dům | Komoditní trhy | ČEZ | AAPL | Austrálie | HDP Číny | Financial Times | Tesla Motors | Poptávky po ropě | USD za barel | CAD/CHF | Italský módní dům | Nikkei 225 | Spread | Obavy investorů | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | MSFT | Swing | Světové akciové trhy | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Krize | Obligace | Rizikový apetit | Zvýšení úroků | Depozitní sazba ECB | Intervence na forexovém trhu | Zotavení ekonomiky | Federal Funds Rate | IBEX | Kraft Heinz | Exotické měny | G20 | Míra inflace v eurozóně | Norská centrální banka | Oslabení dolaru | Objednávky | TCL | Long equity | Meziroční míra inflace v eurozóně | Společnost Walt Disney | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Investice společnosti | Dollar | Burzy v Šanghaji | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Vývoj ceny ropy | Poradci | Sazby | Mezibankovní | Metoda Price Action | Graf indexu | Generální ředitel | Skupina Volkswagen | Poradenství | Cíle | Burza | Merkelová | Ekonomický kalendář | Ceny dluhopisů | LTRO | MarketWatch | Index MSCI | Guvernér Rusnok | Výrobci čipů | Zadlužené Řecko | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | RBA | Likvidita | Žádosti o podporu | Mezinárodní investiční společnost | Reinvestice | OIL.WTI | Australská centrální banka (RBA) | Capital Economics | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Porsche | Break/Even | Transakce | BMO | Dnešní údaje | Technologický index | Měny | Filadelfský Fed index | Snížení úrokových sazeb | Akciový trh | Růst cen potravin | MasterCard | Vzestup inflace | Mylan | Waymo | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Výroba v Německu | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Hedgeový fond | Slovensko | Irsko | Rozjednané prodeje domů | Energie | Analytici společnosti | Instant Trading EU | Zpravodajství | Jamie Dimon | Nákup EUR | Justice | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | IPO roku | Větší korekce | Kanadská centrální banka | Program QE | DE30 | USDX | UNA | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Vypuknutí pandemie | Dodávky plynu | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Finanční sektor | Odhad růstu domácí ekonomiky | Oslabení eura | Trader Workstation | Nízká inflace | Ichimoku | Ukončení obchodní války | Uvolnění měnové politiky | Jukos | Česká zbrojovka Group SE | Salesforce.com | MSCI | EUR/CHF | Karanténní opatření | Australská ekonomika | Thomson Reuters | Snap | Výnosy | Paul Milgrom | Walgreens | Miliardy dolarů | Libra k dolaru | Index japonských akcií Nikkei | Investiční bankéř | Opatření na podporu ekonomiky | FOMC | Robert Wilson | JPMorgan | Sázení proti jenu | Německá automobilka | Rozhodnutí centrální banky | Virgin Atlantic | Regulační orgán | Překoupené oblasti | Eni | Globální finanční trhy | EFSF | Satoši Nakamoto | Nikola Motor | Stav ekonomiky | Světová zdravotnická organizace | Emise | ABN Amro | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Partneři | IPO | Rusko | Nissan | Vulcan Material | Nový Zéland | Miliardy USD | Guardian | Provozní marže | Vicepremiér | Carlsberg | Makroekonomické události | Zkušenost | GBP/EUR | Míra inflace v Británii | Signál | Peter Garnry | Digitální měna | Zdražování | S/R zóny | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | State Street | Britská vláda | EPS | Obavy z viru | ADP | Square | Repo sazba | Biliony dolarů | Short squeeze | Ropy | Soudní dvůr Evropské unie | Historie | Úspěšné obchodování | Index J.P. Morgan EMBI | Nové žádosti o podporu | Burzovní rozcvička | Člen bankovní rady | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Institut GfK | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Akcie Coca-Cola | Očekávané Earnings | Výdaje | Guvernér české národní banky | Evropská komise (EK) | Společnost | Wolfgang Schäuble | ZEW index ekonomického sentimentu | Likvidní | Firma McDonald's | Sázky | Forbes | Allergan | BlackRock | Ukončení války | Retailoví investoři | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | BMW | Cena akcií | Mark Carney | Objem nákupů | BBVA | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Fibonacci | Britská společnost Cineworld | Ropný trh | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Rishi Sunak | Buy | Tisková konference | Eura | Neúspěch | Ztráty | CanniMed Therapeutics | Lehman Brothers | Inflační cíl | Nizozemsko | Organizace | Akcie Erste Group | Ryanair | CBI | Gap | VIX | Stock Exchange | Růst | Ministři financí zemí platících eurem | Polská centrální banka | Příjmy | Nejistoty na trzích | Kmen koronaviru | Událostí ve světové ekonomice | Hospodářské výsledky | Prezident Ifo | Pohyby na trzích | Světoví těžaři | Volvo | Výsledková sezóna v USA | Emitent | Podnikové investice | Zajištění | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Domácí měny | IAG | Měnový výbor | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Propad cen ropy | Snížení inflace | Index | Wall Street Journal | Obchodní nastavení | Výsledek referenda | Komoditní | Infineon | Lockdown | Wirecard | Akcie Alibaba | Cenový index | Expanzivní měnová politika | Centrální bankéři | Eva Zamrazilová | Měnové stimulace | Činitelé Fedu | Společnost AT&T | Bohatství | Průmyslová produkce | Úročení | Meziroční růst | Veterán finančních trhů | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Pokles německé ekonomiky | ČTK | Index STOXX Europe 600 | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Obchodní platforma MetaTrader | Odolné proti inflaci | RDSA | Index evropských bank | Mezinárodní ratingové agentury | Stimulační politika | Sanofi | Dnešní zprávy | Hayman Capital Management | Obchodovat s cennými papíry | Kupovat dluhopisy | Fond obnovy EU | Odvrátit deflaci | Česká národní banka | Společnost Uber | High Frequency Economics | Mezibankovní sazby | Opatření ECB | Netflix | Koronavirus | Automotive | Extrémní volatilita | Hans Dieter Pötsch | Nejlepší akcie v roce 2022 | CM.com (CMCOM) | LVMH | Asijské měny | Eurosystém | Deloitte | Ekonomická nálada v eurozóně | Institut nákupních manažerů (ISM) | Express | Zisk na akcii | Zátěžové testy bank | Produkce ropy | Kurz JPY | Vinci | Burza v Hongkongu | Burzovní skupina | Jedna libra | Market alert | Citrix Systems | Markit | Rezistence | Stimul | Jmenovitá hodnota | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Porušování brexitové dohody | Výrazný pokles libry | CAD | Dolar slábne | Snowflake | Vývoj na dluhopisovém trhu | Graf EURUSD | Měnové krize | Grexit | Obchodování na forexových trzích | ISTAT | Šinzó Abe | AI | Federální úřad pro letectví | Daimler | Developed markets | 5G | Index technologického trhu Nasdaq | Hospodářské dopady nového koronaviru | Commodity index | Index spotřebitelských cen | Marek Zeman | Britská banka Barclays | Posílení | Výhled pro rok 2022 | Société Générale | Pracovní místa | Obchodní deficit Spojených států | Měny v regionu | Instrumenty | Vakcinace | Tržní hodnota | Vývoj dolarového indexu | Dopady krize | Obavy z brexitu | EURUSD | Pivovar | Makléři | ČSOB | Meziměsíční růst spotřebitelských cen v USA | Béžová kniha | NFP | Analytička | Spotřebitelský sentiment v USA | Tempo zdražování | Trpělivost | Investovat | Globální dluh | Ekonomika USA | Nasdaq Composite | Šíření onemocnění | Norsko | The New York Times | Jošihide Suga | Zasedání FOMC | Vyšší úrokové sazby | Anthilia | Španělsko | Saxo Capital Markets | Americký prezident | Společnost Pfizer | Borsa Italiana | Snižování nákupu aktiv | Praní špinavých peněz | Unijní soud | Investoři na investici | Americké centrální banky | Bankrot | HDP Německa | Důsledky koronaviru | Šéf švýcarské centrální banky | Riziko | Hertz Global | Bill Northey | ECB Luis De Guindos | Bloomberg | Nabídka | Baker Hughes | Omicron | Letecká přeprava | FTSEurofirst 300 | Dlouhodobý investor | Základní úroková sazba | UBS | Výhled vývoje ekonomiky | Columbia Threadneedle | DJIA | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Euro ČNB | Odhad cen | Hlavní ekonom | Důvěra investorů | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Britská banka | Vysoké ceny energií | Snižování sazeb | Růst spotřebitelských cen v USA | Konec roku | Prognózy inflace | Vakcína | Nvidia Corp | Tata Steel | Koš | Obchodní války | Pandemie koronaviru | CM.com | Oslabení měny | Akcie ASR Nederland | Hodnota primární veřejné nabídky | Schůzce FOMC | Graf akcie | Bitcoin | Hospodářské dopady koronaviru | Ekonomická předpověď | Růst výnosů | Flat | Ministerstvo spravedlnosti | Intervence ČNB | Forexové trhy | Americké měny | Euro roste | Nejziskovější | Německý výrobce | Přehled | Sektor služeb | Plyn | City | Ministr pro státní rozpočet | cTrader | Hospodaření | Zemědělství | London Stock Exchange | Futures | Inflace v eurozóně | EK | Evropský statistický úřad Eurostat | Spotřebitelské ceny | Placení daní | Dopady koronavirové krize | Zrychlení růstu | Nemovitosti | Farmaceutické firmy | Klesající trend | Forex kalendář | Propad akcií | FXstreet.cz | Index Nikkei | Akcie v roce 2022 | Jak vypadá libra | Nízké úroky | CHF | Oživení ekonomik | Akciový index | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Akcie roku | Boris Johnson | CitFin | James Bullard | Euro k dolaru | Podpora | Index CPI | AUD/CAD | Aleš Michl | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | xStation5 | Index Nasdaq Composite | Čínská společnost | JDE | Německý soud | Estee Lauder | Globální akcie | Zlepšení | MT4 | Vývoj na měnovém trhu | Volatility | Německé státní dluhopisy | Maloobchodní prodeje | Zpřísňováním měnové politiky | Primární nabídka akcií | Očekávání trhu | VDA | Červnová inflace | Ekonomie | Úvěrový program | Statistické údaje | Vzdělávací webináře | Louis Vuitton | Portugalsko | Měnový výhled | Druhá vlna | Nejnovější údaje | Institut ZEW | Bankovky | Výhled cen | Vyšší ceny ropy | Zadlužení | Novozélandský dolar | Akcie ve Spojených státech | Vývoj ceny | Nvidia | Guvernér | Finanční systém | Nicolás Maduro | Ředitel pro investice | Global forex | Přehled o dění | Mario Draghi | Emerging markets | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Dlouhodobí investoři | Automobilka Hyundai | Nákup cenných papírů | Japonská centrální banka | ČR | TradeCentrum | Úrokové sazby na nízké úrovni | JD.com | Snižování úrokových sazeb | Týdenní nárůst | The Guardian | NAFTA | Nízká likvidita | WKL | Capital Markets | Pokrizové hospodářské obnovy | Ceny v eurozóně | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Amazon | Setkání lídrů | Soudní dvůr | Royal Dutch Shell | BAT | Závislost | Americké statistiky | Eurozóna | Intradenní technická analýza | XTB | Makroekonomický kalendář | Pád dolaru | Splatnost | ASR Nederland (ASRNL) | Jak si vydělat | Lael Brainardová | FXstreet | Americké trhy | TLTRO | Podnikatelská aktivita | Americká ministryně financí | Sazby beze změny | Trader | Hang Seng | Doporučení | Inflace spotřebitelských cen | Index londýnské burzy FTSE 100 | Výbor ekonomických poradců | Gilead Sciences | Indonésie | Soud EU | Ekonomický růst | Statistický úřad | Saudi Aramco | Francouzský prezident | Podnikání | Fundamentální informace | Míra inflace v Německu | Podnik | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Generali Investments CEE | Evropské země | Dluhopisový trh | AAA | Sankce vůči Rusku | Obchodníci s kryptoměnami | Hospodářský výhled | Počasí | Co bude | Německý index DAX | Zveřejnění zpráv | EUR/GBP | Opatření | Těžaři | Pozice | Jan Frait | Wealth Management | Páteční NFP | Oslabování koruny | WHO | Šíření nového koronaviru | Očekávané úrokové sazby | Index amerických akcií | Internetový gigant | Akcie ASR Nederland (ASRNL) | Barclays | Kybernetická měna | Ocenění | Investing | Fundamenty | Oscilátory | Kurz eura dnes | Zelené energie | Obavy z varianty omikron | SEC | Německé dluhopisy | Světové trhy | Pozornost obchodníků | Statistika | MetLife | Americký ministr financí | Šance | Analytik | Štěpení | Prudký růst cen | Virus | Schwab | Redukce | MetaTrader demo | Wall Street | Index euro stoxx 50 | U.S Bank Wealth Management | Ford Motor | EBRD | CZK/USD | Ondřej Hartman | Walgreens Boots Alliance | Světové centrální banky | Index DAX | Index PCE | Daňové záležitosti | MF | Dow Jones | Dnešní videokomentář | Britská společnost | Šéfka Fedu | Restart ekonomiky | Summit EU | Anders Nysteen | USD/CAD | West Texas Intermediate (WTI) | Úrokové sazby | Dluhopisy řecké vlády | Akcie bank | Pokles libry | Nové peníze | Otevírání americké ekonomiky | Trading | CNY | Vyšetřování | Ruská ekonomika | Biden | Budoucnost | CEE | Velkoobchodní tržby | Banky | Devizy | Západoevropské trhy | Infineon Technologies | Bilance | NASDAQ 100 | Peking | Nákup dluhopisů | 737 MAX | Konzervativci | Microsoft Corp | Německá automobilka Volkswagen | JPMorgan Chase | Čínské vlády | Žlutý kov | Odchod z eurozóny | Tým FXstreet.cz | Země eurozóny | Greenlight Capital | FX Analyst | Šíření koronaviru | Jak nejlépe spořit peníze | Akciový stratég | AUD/USD | Prohlášení | Politici | Čínské firmy | Nárůst počtu nově nakažených | Kurz EUR | Intradenní obchodník | STMicroelectronics | Index FTSE 100 | Pimco Total Return Fund | Výrobce elektromobilů | Měnové trhy | Dánsko | Největší hedgeový fond | Měnový pár | Odvětví | Zavedená cla | Německý ústavní soud | PX Pražské burzy | Banky v eurozóně | Dnešní události | Příjmy domácností | Nová stimulační opatření | Těžba ropy v Rusku | Air France-KLM | Americké vládní dluhopisy | Největší ekonomika eurozóny | Meziroční inflace | G7 | Větší pokles | Joe Biden | Hospodářské statistiky | Kotace | Guvernér ČNB | Prezident Federální rezervní banky | Předseda Evropské komise | Výzkumná společnost | Sazba Fedu | Merck KGaA | American Express | Webináře | Prudký pokles cen | Americká centrální banka FED | Základní sazba | Meta Trader 5 | Alexandre de Juniac | InstaForex | Kontrakt | Omer Esiner | Obchodní příležitosti | Kurz GBP | Vývoj ceny ropy Brent | Kia | Konkurenční společnosti | Ekonom | Superpočítač | USA | Japonský index Nikkei | Obchodní válka | Německá finanční společnost | Vyšší výnosy | Janet Yellen | ING Groep NV | Zlato | Akcie Microsoftu | AZN | Býčí trend | Nálada spotřebitelů v Německu | Jak si vydělat na YouTube | GOOGL | Mandát ECB | Jak nejlépe investovat milion | Philip Morris | Bank of Scotland | Nasdaq | Dekarbonizace | Společná evropská měna | Nový americký prezident | AbbVie | Akcie společnosti GameStop | Světová obchodní organizace | Vrcholní představitelé | Volkswagen | Průměrná cena | Pips | Odhady analytiků | Ministerstvo práce | Primární veřejné nabídky akcií | Geopolitické napětí | Spekulanti | Cenový vývoj | Nový kmen koronaviru | Hodnota dluhopisu | Dluhopis | Prodej aut | Boeing 737 Max | Vyšší inflace | Nákupy dluhopisů ECB | Verizon Communications | Stochastic | Pražská burza | Práce | FOREX | Údaje o inflaci | Výroba aut | ForexTime | Výhled růstu ekonomiky | Herbert Diess | JD | Zpomalení hospodářského růstu | Německá inflace | FDX | Japonská společnost | AMZN | Liou Che | Průlom | Krizová fáze | Investment | Westpac Banking | Agentura Moody's | Globální ekonomický růst | Ocelárny | Novozélandská centrální banka | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Apple Music | Začínající obchodníci | Výhodně investovat | Obchodní dohody | USD/JPY | Astrazeneca | Počet nezaměstnaných | Nejvyšší německé soudní instance | Obchodování na newyorské burze | Evropské akciové trhy | Portfolio fondu | Kryptoměny | Změny úrokových sazeb | Low | Republikánští senátoři | Crédit Agricole | Americké firmy | Ekonomické aktivity | Fabio Panetta | Olaf Scholz | INTC | Výrobce elektromobilů Tesla | J.P. Morgan | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Úspěch | Stimuly | CNBC | Uvolnit měnovou politiku | Jerome Powell | MSCI All Country World | Cena kybernetické měny | Akcie CM.com (CMCOM) | Volby | Ukazatele | Miliardář | Umění | Vladimir Putin | Abenomika | Oživení globální ekonomiky | Disney | Kybernetické měny bitcoin | Stabilita | Japonský vývoz | Vojtěch Benda | Británie | Produkce čínských továren | Cineworld | Americká vláda | Dopady pandemie | NZD | Koncern | Společnost Gazprom | Overnight | Kurz NZD | Zlepšení nálady | Jak nejlíp investovat peníze | Altria Group | Maloobchodní tržby v eurozóně | Norská koruna | Belgie | Podniky | Primární nabídka | Euro vůči americkému dolaru | Junk bonds | Plán národní obnovy | Inflace v USA | Britská měnová autorita | Ekonomika Evropské unie | Enel | Zahraniční forex | Očkování
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Program AnyDesk
Programátor
Programátorská komunita
Program ECB
Program hnutí ANO
Program kontroly výnosové křivky
Program kvantitativního uvolňování
Program MetaTrader
Program nákupu aktiv
Program nákupu dluhopisů

Následující klíčová slova

Program nákupu státních dluhopisů
Program nákupu státních dluhopisů (PEPP)
Program na podporu infrastruktury
Program navyšování kapitálu
Program nouzové likvidity (ELA)
Program nové Hedvábné stezky
Program OANDA
Program OANDA Labs
Program OANDA Labs Trader
Program odkupu akcií
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít