Čtvrtek 18. července 2024 04:55
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO král
reklama
Dukascopy new

Blízký východ

C:\fakepath\ropa-31052024.jpg

Je ropa levná nebo drahá?

31.05.2024 Ropa na hodnotě 80 USD za barel. Záleží samozřejmě, koho se zeptáte. Málokdo by ale označil dnešní cenu ropy, která si již prošla inflační vlnou, za příliš drahou.
img

Ryba: Zlato má další rekord, ale to je teprve začátek

20.05.2024 Cena zlata v pondělí vzrostla na historický rekord 2 449 dolarů za troyskou unci a meziročně navýšila o 18 procent. Tento růst je ale teprve začátek nového býčího trendu a cena může v horizontu několika let více než zdvojnásobit, říká v komentáři analytik české společnosti Golden Gate Pavel Ryba.
C:\fakepath\financni-trhy-22042024.jpg

INVESTIČNÍ GLOSA: Když rakety hýbají s grafem. Blízký východ znovu pocuchal trhy

22.04.2024 Íránský útok na Izrael a odvetný úder židovského státu šponují nejen napětí na Blízkém východě, ale i nervozitu investorů. Vyostření dění v regionu se navíc potkalo se špatnými kvartálními výsledky některých společností a indexy se tak topí v rudé. Vítězem kataklyzmy je ale ropa a zlato.
img

Forex: Izraelský útok na Írán vrátil eurodolar k 1,0600

19.04.2024 Včerejší americká data, která se nesla v lehce jestřábím stylu, jsou zapomenuta a pozornost je upřena na Blízký východ, kde Izrael naplnil svou hrozbu, že uskuteční odvetu za íránský raketový útok, jež se odehrál minulý víkend. Eskalace geopolitického napětí tentokrát opravdu učinila z dolaru bezpečný přístav, neboť ceny amerických dluhopisů vzrostly (výnosy poklesly), přičemž eurodolar propadl. Pohled trhu na geopolitické riziko, tak zůstane patrně jeho primárním hybatelem, přičemž poslední zprávy z Íránu hovoří o tom, že izraelský útok nebyl nikterak masivní, což by mohlo znamenat, že situace by nemusela dále eskalovat. Averze k riziku tak mohla poklesnout a ulevit tak euru.
img

Liberec se již potřetí stane útočištěm kryptoměnových nadšenců

17.04.2024 Třetí ročník kryptoměnové konference CryptoByte zavítá už 4. května 2024 na půdu Technické univerzity v Liberci. Konference se v minulých ročnících zúčastnilo přes 900 návštěvníků a organizátoři rozhodně v kryptoměnové osvětě nemíní polevit.
C:\fakepath\summit eu.jpg

V Bruselu začíná summit EU, bude jednat o Blízkém východě a Ukrajině

17.04.2024 V Bruselu dnes večer začíná mimořádný summit EU, na kterém budou šéfové států a vlád řešit zejména situaci na Ukrajině, na Blízkém východě, vztahy s Tureckem a ve čtvrtek pak i konkurenceschopnost Evropské unie. Česko bude na jednání zastupovat premiér Petr Fiala, který do Bruselu míří rovnou z cesty do Spojených států. Summit začíná večeří a lídři se ještě před jeho zahájením setkají na slavnostní recepci pořádané belgickým králem Philippem. Premiér Fiala má ještě předtím v plánu jednat v sídle NATO se šéfem Severoatlantické aliance Jensem Stoltenbergem, nizozemským premiérem Markem Ruttem a dánskou předsedkyní vlády Mette Frederiksenovou.
C:\fakepath\EU2.jpg

Summit EU bude řešit Ukrajinu, Blízký východ a konkurenceschopnost EU

16.04.2024 Původně se měli šéfové států a vlád Evropské unie na svém mimořádném summitu, který začne ve středu v Bruselu, zabývat pouze konkurenceschopností EU a vztahy s Tureckem, množství témat ale vzhledem k dění ve světě začalo postupně narůstat. Unijní lídři se tak budou během dvoudenního jednání zabývat i situací na Ukrajině, nedávným íránským útokem proti Izraeli a budou rovněž debatovat o ruském vměšování do dění v EU. Česko bude na jednání zastupovat premiér Petr Fiala.
img

Rally zlata v duchu chameleona

16.04.2024 RALLY: Ceny zlata jsou na úrovni 2400 dolarů za unci, čímž stanovily nové historické maximum, letos vzrostly o 13 % a trojnásobně překonaly rally širších komodit. Ceny stříbra si vedou lépe vzhledem k jejich tradičně vyšší hodnotě beta vůči cenám zlata a nízkému ocenění poměru zlata a stříbra oproti historii (viz graf). Byla to však nevyvážená chameleonská rally zlata, která přináší spoustu rizik. Důvodem byla poptávka po geopolitickém a inflačním zajištění spolu s poptávkou centrálních bank. Tradiční hnací síly zlata mezitím chyběly, protože americký dolar posílil a výnosy dluhopisů vzrostly, spolu s odlivem peněz ze zlatých ETF a zaostáním zlatých akciových proxies.
img

Cena benzínu dnes roste nad 40 Kč/l. Izrael slibuje odvetu Íránu a koruna oslabuje, takže řidiči se musí připravit na další zdražení pohonných hmot

16.04.2024 Cena ropy Brent dnes stoupá v pásmu nad úrovní 90 dolarů za barel. Bezprostředním důvodem je to, že Izrael slibuje odvetu Íránu za jeho víkendový útok raketami a drony.
img

BREAKING: Geopolitické napětí podporuje ropu v dalším růstu

10.04.2024 Ceny ropy vyskočily po zprávě agentury Bloomberg o možné eskalaci na Blízkém východě. Podle zpráv médií považují Spojené státy odvetné raketové údery na Izrael ze strany Íránu a jeho zástupců v regionu za bezprostředně hrozící.
img

Zájem o investice do zahraničních rekreačních nemovitostí roste. Výnos činí 7 až 11 %, někde i přes 20 procent

08.03.2024 Koupě rekreační nemovitosti v zahraničí není žádnou novinkou. Postupem času se ale stává mnohem dostupnější alternativou, a tak velká část zájemců o pořízení druhého bydlení dává namísto Česku přednost přímořským destinacím. K oblíbeným lokalitám nyní patří jižní Evropa, Blízký východ, Střední Amerika či dálná Asie. Kupující kromě vlastního rekreačního vyžití u moře láká rovněž možnost výhodné investice do realit v atraktivním prostředí s vysokou mírou zhodnocení. V Praze se v současnosti výnosnost pronájmů pohybuje mezi 3 až 5 %, kdežto v Chorvatsku a ve Španělsku je to mezi 7 a 11 % a například v Dubaji lze dle lokality dosáhnout i na roční výnos přes 20 %. Aktuální situaci na poli zahraničních nemovitosti, vč. propočtů výnosnosti, přibližují experti realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.
img

Dva roky války na Ukrajině. Jak se změnil svět?

23.02.2024 Přesně před dvěma lety, 24. února 2022, zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Po dvou letech války se současná situace na východě země zdá být v západních zemích na denním pořádku, i když pro Ukrajinu je to stále těžký boj o vlastní území, stejně jako v posledních několika měsících. Co se ve světě změnilo od 24. února 2022? Jaký je současný stav finančního trhu, zejména trhu s komoditami? Je svět stále ochoten pomoci Ukrajině? Jak by mohla změna moci v USA ovlivnit vojenskou pomoc Ukrajině?
img

Oživení ropy pokračuje druhým dnem

06.02.2024 Ropa se obchoduje o téměř 1 % výše a prodlužuje růst do druhé obchodní seance. Stalo se tak poté, co se ropa Brent (OIL) včera dopoledne propadla na nejnižší úroveň za téměř tři týdny. Včerejší poklesy se však později během dne vrátily a ropné benchmarky zakončily obchodování růstem. Obchodníci s ropou nyní sledují dva hlavní příběhy - Blízký východ a politiku Fedu.
C:\fakepath\Izrael.jpg

MMF očekává, že v Pásmu Gazy budou v prvním čtvrtletí pokračovat intenzivní boje

01.02.2024 Mezinárodní měnový fond (MMF) vychází ve svých ekonomických prognózách z předpokladu, že válka v Pásmu Gazy bude během letošního prvního čtvrtletí pokračovat s vysokou intenzitou, načež by válečné akce měly zvolna polevovat. MMF to uvedl ve včerejším aktuálním výhledu pro Blízký východ a severní Afriku.
img

Ropa maže dřívější zisky

12.01.2024 Ropa zakončuje týden volatilní seancí. V reakci na letecké údery USA a Spojeného království na vojenské cíle spojené s Íránem podporovanými Hútíi v Jemenu dnes ceny vzrostly a obchodovaly se až o 3 % výše. Jednalo se o první přímý útok koaličních sil pod vedením USA na cíle Hútíů uvnitř Jemenu a vyvolal obavy z další eskalace situace na Blízkém východě s rizikem narušení dodávek ropy. Americké a britské úřady uvedly, že údery byly odvetou za útoky na obchodní lodě v Rudém moři a jejich cílem bylo odradit Hútíje od dalších útoků na světový obchod. Hútíové však již prohlásili, že budou pokračovat v útocích na "lodě napojené na Izrael" a budou rovněž podnikat odvetné akce proti zájmům USA a Spojeného království v regionu.
img

Cena Etherea roste, zatímco Bitcoin konsoliduje 📌

27.12.2023 Ethereum posílilo o 5,70 % na 2360 USD a přiblížilo se tak letošním maximům kolem 2400 USD. V současné době se cena Etherea již nachází nad nejvyšší denní zavírací hodnotou tohoto roku. Za růstem stojí obecně pozitivní nálada na světových trzích a na trhu kryptoměn. Po nedávných silných ziscích Bitcoinu se nyní pozornost přesouvá na Ethereum, které dříve zaostávalo za ostatními významnými projekty.
img

Zhodnocení dopadu války v Izraeli proti Hamásu na ekonomiku evropské unie

08.12.2023 Nedávná eskalace konfliktu mezi Izraelem a Hamásem má rozsáhlé důsledky přesahující hranice Blízkého východu. Tento článek se zabývá hospodářskými důsledky konfliktu pro Evropskou unii (EU). Budeme se věnovat prudkému nárůstu cen ropy, přerušení dodávek ropy, tlaku na ceny plynu a také dopadům na izraelský technologický průmysl. Kromě toho se budeme zabývat širšími ekonomickými důsledky a tím, jak konflikt zhoršuje stávající problémy.
img

Ranní shrnutí (06.11.2023)

06.11.2023 Výnosy amerických desetiletých dluhopisů mírně rostou a pohybují se kolem 4,580 %. Dolar mezitím zůstává mírně slabší, přičemž pokles se na většině hlavních měnových párů pohybuje v rozmezí 0,1-0,3 %.
img

EUR/USD. Obchodníci jsou opatrní. Pozornost na HDP Číny a konflikt na Blízkém východě

19.10.2023 Pár EUR/USD obchoduje v úzkém pásmu s hranicemi na úrovni č. 5. Smíšené fundamentální signály udržely obchodníky v opatrnosti: býci i medvědi váhají s otevřením velkých pozic a raději zůstávají v režimu vyčkávání. Trh zamrzl v očekávání výrazného impulsu, který by mohl pozici dolaru buď posílit, nebo oslabit, což umožní býkům konsolidovat se v rámci 6. čísla a v dlouhodobém horizontu otestovat hladinu rezistence na 1,0700 (linie Tenkan-sen na týdenním grafu). Ale zatím musí obchodníci pracovat se smíšenými signály. Například americká inflace vykazuje známky zpomalení (jádrový CPI, jádrový PCE index, mzdové ukazatele), na druhé straně cenové tlaky zůstávají silné (všeobecný index spotřebitelských cen, PPI). Takto smíšené výsledky nepomohly ani medvědům, ani býkům na EUR/USD. Po krátkém poklesu se pár vrátil do oblasti č. 5.
C:\fakepath\filip-kalcak-18102023-2.jpg

INVESTIČNÍ GLOSA: Co nebolí, to roste. Červená v Izraeli, zelená na grafu

18.10.2023 Válka je hrozivý fenomén. Překresluje hranice, zabíjí lidi a drasticky ovlivňuje světové investiční trhy. Teoreticky. Wall Street na nedávno propuknutou válkou na Blízkém východě paradoxně reagovat nechce. Přitom se může Spojených států i globální ekonomiky týkat mnohem víc než válka na Ukrajině.
img

Druhá fronta ropy?

18.10.2023 Doufej v nejlepší, ale připrav se na nejhorší. Pokud jde o konflikt v Izraeli, analytici z JPMorgan uvedli, že neměl žádný bezprostřední dopad na globální produkci ropy. Výrazný nárůst cen ropy se neočekává, pokud nedojde k eskalaci. Rozšíření konfliktu však může vést k narušení Hormuzského průlivu a k ohrožení dodávek, pokud by USA přísně vymáhaly omezení vývozu íránské ropy. To by mohlo vést k prudkému nárůstu cen ropy North Sea v rozmezí 100-120 dolarů za barel.
img

Trh neočekává další zvýšení sazeb Fedu

10.10.2023 Izraelský konflikt, který může v nadcházejících dnech eskalovat a proměnit se v plnohodnotnou válku, v současnosti přitahuje veškerou pozornost trhu. Izrael již vyhlásil válku Palestině a Afghánistán a Libanon jsou připraveny do konfliktu vstoupit. Na Blízkém východě se bohužel odehrává nová vojenská konfrontace. A co znamená Blízký východ pro globální ekonomiku? Ropu! Jak jsem již zmínil (a nejsem jediný), ceny ropy by mohly v blízké budoucnosti prudce stoupnout a dnes již všechny její třídy zdražily o 5-6 %. Čím bude situace na Blízkém východě vyhrocenější, tím vyšší budou šance na další zvyšování nákladů na energetické zdroje.
img

Ekonomický kalendář: Projevy centrálních bankéřů v centru pozornosti

10.10.2023 Dnes neexistuje jediná makro publikace, která by na světových trzích vzbudila zvláštní pozornost. Po včerejších projevech členů Fedu, které byly přijaty holubičím tónem - výnosy amerických dluhopisů klesly, protože vzrostla očekávání, že na listopadovém zasedání Federálního rezervního systému dojde k pozastavení cyklu zvyšování úrokových sazeb. Dnes bude mít trh příležitost vyslechnout si názory dalších tří členů Fedu a v jejich vyjádřeních bude pravděpodobně hledat známky potvrzení včerejšího vyznění. Navíc ve 14 hodin vystoupí Christine Lagardeová, jejíž vyjádření bude rovněž bedlivě sledováno, protože trh se téměř přesvědčil, že ECB již sazby nezvýší a cyklus uhasila. Jakýkoli náznak, že zvýšení sazeb na zasedání je stále vysoce pravděpodobné, by mohl euro krátkodobě potenciálně posílit, i když evropské měně rozhodně nepomáhá slabší ekonomika, která je na restriktivní měnovou politiku citlivější.
C:\fakepath\trader-09102023-67-zm.jpg

Forex: Dolar kvůli izraelsko-palestinským bojům posiluje vůči euru i libře

09.10.2023 Dolar kvůli izraelsko-palestinským bojům a obavám, aby se konflikt nerozšířil mimo Pásmo Gazy, posiluje vůči euru i libře. Americká měna těží ze své pozice, kdy ji investoři považují za bezpečné útočiště v čase geopolitických nejistot. Euro na dolar kolem 17:20 SELČ ztrácelo 0,4 procenta na 1,0544 EUR/USD. Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, ve stejný čas přidával 0,2 procenta na 106,23 bodu.
img

Ekonomický kalendář: Blízkovýchodní eskalace, projevy centrálních bankéřů

09.10.2023 Na začátku nového týdne je na trzích patrná riziková nálada poté, co Hamás o víkendu překvapivě zaútočil na Izrael. Nepřátelské akce pokračují a hrozí, že se na Blízký východ vrátí nestabilita. Futures na americké a evropské indexy se obchodují o více než 0,5 % níže, zatímco ceny ropy vzrostly o 3,5 %. Zlato si připisuje více než 1 % a šplhá zpět nad 1 850 USD za unci.
C:\fakepath\cina-gallium.jpg

FT: Může být Evropa zelená bez důležitých nerostných surovin z Číny?

08.10.2023 Blízký východ má ropu, Čína má kovy vzácných zemin, řekl v roce 1987 tehdejší čínský lídr Teng Siao-pching, když byl na návštěvě města Pao-tchou v autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko. V této lokalitě se nachází jedno z největších nalezišť vzácných zemin v Číně. I když kovy vzácných zemin jsou po celém světě, žádná země je nevyužívá tak, jako Čína. Peking rozpoznal strategickou důležitost těchto zdrojů před více než třiceti lety a vybudoval si dominantní postavení v produkci oxidů vzácných zemin - vytěžené suroviny, ze které se oddělují prvky vzácných zemin, píše list Financial Times (FT).
img

Dolarových milionářů v ČR loni přibylo, jejich majetek klesl, uvedla Capgemini

01.06.2023 Dolarových milionářů v Česku loni přibylo o stovku na 32.300, hodnota jejich majetku se ale snížila o 0,6 procenta na 78,2 miliardy amerických dolarů (1,73 bilionu Kč). Informace ze své Zprávy o světovém bohatství dnes ČTK poskytla poradenská společnost Capgemini. Celosvětově počet dolarových milionářů i jejich majetek klesl. Milion dolarů je nyní víc než 22 milionů korun.
img

Orlando Bloom se stal ambasadorem značky Staropramen, objeví se v její reklamě

10.05.2023 Americký herec Orlando Bloom, známý z filmových sérií Piráti z Karibiku a Pán prstenů, se stal ambasadorem české pivní značky Staropramen. Informovala o tom nadnárodní firma Molson Coors, která je mateřskou společností skupiny Pivovary Staropramen.
img

Čína ve hře o globální fragmentaci

09.05.2023 Článek se zabývá čínskou strategií, která usiluje o vytváření aliancí a bloků a zároveň se snaží o globalizaci, aby si zajistila přístup na trhy a ke zdrojům. Čína se aktivně snaží uzavírat dvoustranné dohody a regionální ekosystémy, aby rozšířila svou sféru vlivu a pojistila si své postavení.
img

Sledujte rozhodnutí Fedu, ECB o sazbách a zprávu o NFP

03.05.2023 Očekává se, že americký Federální rezervní systém (Fed) a Evropská centrální banka (ECB) dnes, resp. zítra oznámí svá ...
img

Sledujte rozhodnutí Fedu, ECB o sazbách a zprávu o NFP

03.05.2023 Očekává se, že americký Federální rezervní systém (Fed) a Evropská centrální banka (ECB) dnes, resp. zítra oznámí svá rozhodnutí o úrokových sazbách. Zasedání Rady guvernérů Fedu je zastíněno obavami o regionální bankovní sektor, který o víkendu utrpěl další ránu, když banka JPMorgan vstoupila do převzetí problémové First Republic Bank.
img

Česko nechystá zákaz dovozu ukrajinského obilí

17.04.2023 Česko zatím nechystá zákaz dovozu obilí a dalších zemědělských komodit z Ukrajiny. Oznámil to dnes v tiskové zprávě ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL). Zákazy, které zavedly v posledních dnech Polsko, Maďarsko a Slovensko, jsou podle něj v rozporu s podmínkami jednotného trhu Evropské unie i Světové obchodní organizace (WTO). Země, které zákazy zavedly, opatření zdůvodňují potřebou ochrany domácích zemědělců před dovozem levných komodit i ochranou zdraví spotřebitelů.
img

Banky odhadují IPO společnosti Arm na 30 až 70 miliard dolarů

06.03.2023 Podle agentury Bloomberg světové investiční banky odhadují IPO britského výrobce čipů v rozmezí od 30 do 70 miliard USD. Přesná hodnota zatím není známa. Momentálně by se skutečná hodnota měla pohybovat kolem 50 miliard USD. Japonská SoftBank minulý rok usilovala o ocenění společnosti na 60 miliard USD, uvedla agentura Bloomberg News.
C:\fakepath\trader-03032023-36-zm.jpg

SB odhadla přímé škody způsobené zemětřesením v Sýrii na 5,1 miliardy dolarů

03.03.2023 Zemětřesení, které začátkem minulého měsíce zasáhlo Sýrii, způsobilo v této zemi přímé fyzické škody v hodnotě kolem 5,1 miliardy dolarů (zhruba 113 miliard Kč). Ve svém odhadu to dnes uvedla Světová banka (SB). Již v pondělí odhadla, že v sousedním Turecku zemětřesení způsobilo přímé fyzické škody zhruba za 34,2 miliardy dolarů.
img

Saúdská Arábie, největší akcionář společnosti Nintendo

21.02.2023 Saúdskoarabský veřejný investiční fond (PIF) se stal v pátek největším externím akcionářem společnosti Nintendo Co., což byl další krok ke snížení závislosti na ropě.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Rusko podle Putina hodlá přeorientovat vývoz energií z EU k novým partnerům

15.12.2022 Rusko hodlá přeorientovat vývoz svých energetických surovin na perspektivnější partnery, než je Evropská unie, a to na rychle rostoucí trhy v Asii, na Blízkém východě, v Latinské Americe a v Africe, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin v dnešním projevu vysílaném televizí. Rusko se potýká s dopady západních sankcí, které mají Moskvu přimět k ukončení války proti Ukrajině.
img

Co způsobuje Putinova válka na Ukrajině?

30.11.2022 Kvůli válce je Západ mnohem více závislý na asijských palivech, než kdy jindy. Válka posiluje roli hlavních světových dodavatelů paliv (Asie, Blízký východ), jako je nafta nebo benzin, která jsou důležitá pro globální ekonomiku.
img

Odstup Ruska od obilné dohody = problémy s jeho vývozem

02.11.2022 Rusko informovalo o tom, že Ukrajina učinila masivní letecké a námořní údery bezpilotními letouny na infrastrukturu a lodě Černomořské flotily Ruské federace.
C:\fakepath\trader-23082022-22-zm.jpg

Ruská firma Alrosa opět prodává velké množství diamantů, zvláště do Indie

23.08.2022 Panika, která letos zachvátila svět diamantů, pomalu začíná ustupovat, protože ruský těžební gigant Alrosa, na který byly uvalené sankce, v tichosti obnovil vývoz na téměř stejnou úroveň jako před válkou. Alrosa se na celosvětové nabídce surových diamantů podílí zhruba třetinou, upozornila agentura Bloomberg.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ceny ropy se kvůli slabým vyhlídkám na zvýšení těžby v OPEC+ výrazně zvyšují

29.07.2022 Ceny ropy se dnes na světových trzích zvyšují. Pozornost investorů se zaměřila na zasedání skupiny těžařských zemí OPEC+, které se uskuteční příští týden, a na očekávání, že skupina na tomto zasedání nevyslyší výzvy ke zvýšení těžby. Cena severomořské ropy Brent kolem 15:00 SELČ vykazovala růst skoro o 2,3 procenta na 109,60 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si připisovala přes 2,5 procenta a pohybovala se mírně pod 99 dolary za barel.
img

Ranní shrnutí (18.07.2022)

18.07.2022 Akciové indexy z asijsko-pacifického regionu se na začátku nového týdne obchodovaly na vyšších úrovních. Nikkei si připsal 0,5 %, S&P/ASX 200 vyskočil o 1 % a Kospi posílil o 1,8 %. Indexy z Číny se obchodovaly o 0,8-2,7 % výše.
img

Evropa po šesti letech překonala Asii a je největším odběratelem ropy z USA

15.07.2022 Evropa po šesti letech překonala Asii a stala se největším odběratelem americké ropy. Od ledna do května letošního roku odebrala v průměru 213,1 milionu barelů ropy, zatímco Asie 191,1 milionu barelů. Vyplývá to z nejnovějších statistických údajů, na které upozornila agentura Bloomberg. Naposledy byl dovoz americké ropy do Asie nižší než do Evropy v roce 2016, kdy Spojené státy zrušily zákaz vývozu.
img

Embargo na ruské zlato: další komáří píchnutí, nebo se už mám začít bát?

27.06.2022 Včera čtyři ze sedmi zemí G7 oznámily svůj záměr uvalit embargo na dovoz zlata z Ruska. Pojďme zjistit, co to znamená pro trh s drahými kovy, a jsou sankce tak hrozné, jak jsou prezentovány?
C:\fakepath\trader-17062022-31-zm.jpg

Putin: Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny

17.06.2022 Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny a nikoli od "nedávných geopolitických událostí". V projevu na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin, který přitom narážel na invazi Ruska na Ukrajinu. Rusko zasažené západními sankcemi usiluje o prohloubení hospodářských vazeb s Pekingem, napsala agentura Reuters. Čínský prezident Si Ťin-pching předtím v předem nahraném projevu uvedl, že čínsko-ruská spolupráce vykazuje dobrou dynamiku ve všech oblastech.
C:\fakepath\Polsko.jpg

Polsko se stane důležitým ekonomickým uzlem pro Ukrajinu, řekl Morawiecki

01.06.2022 Polsko se stane důležitým ekonomickým uzlem pro Ukrajinu. Uvedl to dnes polský premiér Mateusz Morawiecki při otevření dočasného ubytovacího centra v ukrajinském městě Boroďanka, které Polsko financovalo a vybudovalo. Prohlásil rovněž, že podpora Ukrajiny by měla mít příznivé dopady na polskou ekonomiku. Informují o tom agentury PAP a Reuters.
img

Denní makro postřehy: Stávka ropných investic 05/05/2022

05.05.2022 VYSOKÉ CENY: V současné době existuje řada faktorů, kvůli kterým se ropa pohybuje kolem 110 dolarů za barel. Spojené státy a jejich spojenci agresivně prodávají ropu ze svých strategických rezerv, zatímco poptávka ze strany největšího dovozce Číny se ochlazuje, protože lockdowny v rámci její politiky nulového covidu se začínají projevovat. Dodávky jsou mezitím ohroženy ruským embargem a vlastními sankcemi ze strany klientů a v širším měřítku i omezením dodávek ze strany OPEC.
img

Nové způsoby prodeje zlata z Ruska, které činí hodnotu 20 miliard USD za rok

06.04.2022 Velmi velký ruský zlatý průmysl objevuje nové způsoby, jak prodávat svůj kov, mezi nápady patří větší vyvážení do Číny a na Blízký východ, jelikož sankce jeho normální prodejní trasy omezují.
C:\fakepath\trader-05042022-23-zm.jpeg

Putin: Svět kvůli sankcím Západu čelí potravinové krizi

05.04.2022 Rusko musí bedlivě sledovat svůj vývoz potravin do nikoli přátelských zemí, protože protiruské sankce západních států vyvolaly globální potravinovou krizi a spirálovitý růst cen energií. Prohlásil to dnes prezident Vladimir Putin při poradě s představiteli ruského zemědělství. Varoval současně, že vyšší ceny energií v kombinaci s nedostatkem hnojiv přimějí Západ tisknout peníze na skupování zásob, což povede k nedostatku potravin v chudších zemích.
img

Centrální banka v Izraeli připravuje legalizaci kryptoměn

22.03.2022 Vlna regulačních nařízení se z Evropy dostala i na blízký východ. Centrální banka v Izraeli usiluje o legalizaci vstupu krypto společností do finanční sféry státu. Izraelská centrální banka publikovala návrhy předpisů, které potencionálně otevírají dveře kryptoměnám, zároveň nastiňují možnosti jejich regulace a udělování licenčních povolení.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Fond OSN: Afrika a Blízký východ začaly pociťovat důsledky konfliktu na Ukrajině

17.03.2022 Severní Afrika a Blízký východ už začaly pociťovat negativní dopady konfliktu na Ukrajině na svou potravinovou bezpečnost. Uvedl to dnes Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD), který je finanční institucí OSN. Mezi zeměmi, které pociťují negativní důsledky, fond uvádí Somálsko, Libanon, Egypt či země ve Střední Asii.
img

Ceny potravin se zvyšují, příčinou je krize na Ukrajině

07.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu, která je známá také jako „obilnice Evropy“ působí chaos v celosvětových dodávkách potravin.
C:\fakepath\akcie4.jpg

V Saúdské Arábii se chystá největší nabídka akcií od vstupu firmy Aramco

01.03.2022 Největší saúdskoarabská síť lékáren Nahdi Medical plánuje primární veřejnou nabídku akcií (IPO), která bude největší v zemi od vstupu ropného gigantu Saudi Aramco na burzu v roce 2019. Z nabídky chce Nahdi získat až 5,11 miliardy rijálů (30,9 miliardy Kč), uvedla dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Uzavření vzdušného prostoru je dalším náporem na globální dodavatelské řetězce

01.03.2022 Globální dodavatelské řetězce, které už tvrdě zasáhla pandemie covidu-19, čelí dalšímu problému. Uzavření vzdušného prostoru po ruské invazi totiž dopadá i na leteckou nákladní dopravu a zvyšuje jí náklady. Přeprava mezi Evropou a severoasijskými destinacemi, jako je Japonsko, Jižní Korea a Čína, se zproblematizovala kvůli vzájemným zákazům. Ty evropským dopravcům zakazují létat nad Sibiří a ruským leteckým společnostem komplikují cestu do Evropy.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny pšenice, hliníku či niklu se kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu zvyšují

25.02.2022 Ceny některých kovů, zemědělských výrobků a surovin se zvyšují a ocitají se na úrovních, kde ještě nikdy nebyly. Na vině je ozbrojený konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem. Obě země jsou totiž důležité pro světový trh s pšenicí, slunečnicovým olejem, hliníkem, titanem či niklem, a ty reagují na ruskou invazi na Ukrajinu.
img

Novým šéfem představenstva a ředitelem Škody Transportation je Pfleger

14.02.2022 Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem skupiny Škoda Transportation je sedmapadesátiletý Francouz Didier Pfleger. Dosud pracoval v konkurenční firmě Alstom. Na obou postech vystřídal Petra Brzezinu, který plzeňské strojírenské seskupení vedl od převzetí skupinou PPF v roce 2018. ČTK to řekl ředitel komunikace PPF Leoš Rousek. PPF od Pflegera očekává geografickou expanzi a další kroky v transformaci. Pflegerovým okamžitým cílem je zvýšení ziskovosti společnosti a zajištění provozní spolehlivosti.
img

Binance.sg do 13. února 2022 ukončí v Singapuru činnost

13.12.2021 Singapurská pobočka největší světové krypto burzy Binance Asia Services Ltd. stáhla svou žádost o otevření burzy v tomto městském státě a ukončila tak úsilí, které loni vyvinula k získání povolení singapurských úřadů. Binance Asia ve svém prohlášení uvedla, že její platforma Binance.sg pro směnu kryptoměn za fiat měny do 13. února ukončí svou činnost a bude uzavřena. Společnost patřila k 170 firmám, které požádaly Singapurský měnový úřad (MAS) o povolení poskytovat krypto služby. Ukončení řízení nejspíš rozptýlí spekulace o tom, že by se tento městský stát v jihovýchodní Asii stal celosvětovým sídlem Binance. Binance Asia vzala podle slov společnosti při rozhodnutí stáhnout žádost v Singapuru v úvahu obchodní a strategické zájmy. Binance Holdings Ltd., založená v Číně v roce 2017, si zatím globální základnu nevybudovala. Zhao si místo toho zaregistroval firmy v místech, kde působí Binance. Zhao, který má kanadské občanství a poslední dva roky žije v Singapuru, dal jasně najevo, kde by mohl svou firmu založit, a uvedl, že spolu se Singapurem jsou krypto alternativou i lokace v Evropě a na Blízkém východě. 44letý Zhao v listopadu uvedl, že si koupil první dům v Dubaji, aby demonstroval svou oddanost vůči této jurisdikci. Vedle Francie obnovila Binance i plány na registraci ve Velké Británii. Zhao v pondělí na Twitteru uvedl, že Binance Asia začátkem měsíce investovala do regionální soukromé burzy cenných papírů Hg Exchange a získala v ní 18% podíl. HGX má licenci na obchodování akcií soukromých společností stejně jako tokenizovaných aktiv včetně vzácné whisky. Binance Asia podle zprávy přesměruje své operace na blockchainové technologie. Podle dokumentace poskytnuté Úřadem pro regulaci účetnictví a podnikání vlastní Zhao většinový podíl akcií Binance Asia. V dokumentaci se uvádí, že investorem do Binance Asia je společnost Vertex Venture Holdings Ltd, Temasek Holdings Pte. Stažení žádosti Binance v Singapuru vyvolalo otázky týkající se budoucnosti Richarda Tana, bývalého šéfa singapurské burzy. Jedním z možných sídel Binance je Blízký východ. Centrální banka Spojených arabských emirátů nedávno představila systém digitálních aktiv a regulační orgány v Abú Dhabí a Dubaji jsou odhodlány začít v nadcházejících měsících licencovat krypto společnosti. Každou změnu lokace by ale mělo doprovázet nové vedení. Omar Rahim, ředitel Binance pro Blízký východ a severní Afriku, uvedl v příspěvku na síti LinkedIn, že společnost nedávno opustil, aby založil nový kryptoměnový podnik. Jméno jeho nástupce zatím nebylo zveřejněno.
C:\fakepath\xtb-19072021.jpg

Společnost XTB MENA Limited získává licenci od Dubai Financial Services Authority a otevírá novou regionální pobočku pro trh MENA

19.07.2021 Po získání licence kategorie 3a od DFSA začne od července společnost XTB MENA Limited poskytovat globální investiční možnosti klientům z Blízkého východu a severní Afriky.
C:\fakepath\b-21012021-lv.gif

Biden se ujal vlády, podle tisku si svět vydechl

21.01.2021 Nový americký prezident Joe Biden má po středeční slavnostní inauguraci za sebou první den v úřadu, během kterého například nařídil návrat k Pařížské klimatické dohodě nebo Světové zdravotnické organizaci (WHO). První oficiálně potvrzenou členkou jeho administrativy se stala Avril Hainesová na pozici ředitelky tajných služeb (DNI). Podle evropského tisku si svět po nástupu demokrata Bidena do Bílého domu oddechl, ale vypořádat se s dědictvím hluboce rozpolcené Ameriky bude pro nového šéfa Bílého domu tvrdý oříšek a cíl obnovit dřívější postavení USA ve světě se může ukázat jako nesplnitelný.
C:\fakepath\akcie3.jpg

EY: Aktivita na trhu s primárními úpisy akcií výrazně stoupla

23.10.2020 Aktivita na globálním trhu s primárními úpisy akcií (IPO) zaznamenala ve třetím čtvrtletí výrazné oživení. Díky dostatku likvidity na trhu bylo nejlepším třetím čtvrtletím za posledních dvacet let podle objemu výnosů primárních emisí a dvojkou podle jejich počtu. Vyplývá to ze studie Global IPO trends společnosti EY.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecká ekonomika kvůli koronaviru klesla nejvíce za deset let

31.08.2020 Turecká ekonomika klesla ve druhém čtvrtletí nejvíce za posledních deset let. Vedla si ale lépe, než čekali analytici, protože vládě se pomocí stimulačních opatření podařilo zmírnit škody způsobené koronavirovou pandemií, i když za cenu destabilizace domácí liry. Hrubý domácí produkt (HDP) klesl meziročně o 9,9 procenta po růstu o 4,5 procenta v prvních třech měsících roku. Oznámil to dnes turecký statistický úřad.
C:\fakepath\trump2.jpeg

Trump a jeho tweety: Nová anomálie na trhu

04.05.2020 Donald Trump zbořil snad všechny zavedené pořádky už během své prezidentské kampaně a rozhodně v tomto trendu pokračuje i během vládnutí v Bílém domě. Jeho největší zbraní v tomto ohledu je Twitter a s ohledem na sílu slov, která nynější prezident Spojených států používá, můžeme mluvit o bombě pro finanční trhy pokaždé, když Trump zveřejní další ze svých tweetů.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

EY: Primárních úpisů akcií letos přibylo, jejich objem klesl

10.07.2019 Za první pololetí se ve světě uskutečnilo 507 primárních veřejných úpisů akcií (IPO), které emitentům vynesly 71,9 miliardy dolarů. Počet primárních emisí proti stejnému období loni klesl o 28 procent, objem naopak stoupl o víc než 15 procent. Vyplývá to ze studie společnosti EY Global, která mapuje globální trh s primárními úpisy.
Související klíčová slova: Útok na Izrael | Odvětví diamantů | Repsol | Hospodářská situace | Akcie Nintenda | Neel Kashkari | Situace na světovém trhu | ANA Holdings | Výnosy dluhopisů | Války | Západní země | Vývoj | Index spotřebitelských cen | Češi | DPH | EUR | Fundamenty | Firma Alrosa | Býčí formace | Pokračování růstu | Slush | Nedostatek potravin | Cena severomořské ropy | Výkyvy | Itálie | Texas | První den obchodování | Tencent Holdings | Očekávání | Korelace | Zvýšení produkce ropy | Volatilní | Nikl | Leoš Rousek | Počet primárních emisí | Pozitivní nálada | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Pro investory | Průmyslové podniky | Oživení ekonomiky | Investice | Geopolitické riziko | Potenciál | Diverzifikace | Support | Akvizice | Posílení | Cyklus zvyšování sazeb | Výrobní podniky | Země Perského zálivu | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Výkonný ředitel | Slabá koruna | Experti | Náklady na financování | Rekord | Bitcoiny | Průměrný výnos | Spirálovitý růst cen | Návrh zákona | Evropský index | Hnojiva | Obchodní seance | EUR/USD | Dění ve světě | Spotřebitelé | Krypto burzy | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | ETH | Cena pšenice | Milionáři | Lagardeová | Stav trhů | Většinový podíl | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Japonská Softbank | Výnos | Brent | Delta | Likvidita na trhu | Vzdělávání | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dopravci | Šéfové | Index DOW | Americký ropný průmysl | Zvýšení sazeb Fedu | Anomálie na trhu | Exchange | Investiční strategie | Američtí vojáci | Turecká měna | Kontrakty | Strach | Jeden dolar | Jordánsko | Škoda | Euronext | Akciový index | Analytický tým FXstreet.cz | Americká investiční banka | Vývoz ruské ropy | AI | Ekonomický sentiment | Ceny ETH | Peníze | Nabídky akcií | Prognóza | Obchodovat na burze | Velké problémy | Fyzický trh s ropou | Pokles ceny ropy | Saxo Bank | FedWatch | Barel ropy | Palladium | Ropa WTI | Federální rezervní systém (FED) | Eurostoxx 50 | Dopady krize | Kontrakty na ropu | Pozornost investorů | Burzy | Americké ekonomiky | Polymetal International | Dodávky na trh | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | NFP | Cestování | Broker | Akcionáři | Vývoj ceny palladia | xStation | Posílení koruny | USD | Investovat | Rijád | Export | Banka Goldman Sachs | Růst společnosti | Primární nabídky akcií | Trh s nemovitostmi | Unie | Kurzy akcií | Ruská společnost | Prodávat akcie | Americká média | Více peněz | Plány | Energetická společnost | Na burze | Producenti na Blízkém východě | ČSOB | Italský premiér | Ekonomiky | Zvyšování těžby | Trh s ropou | Regulace | Zvyšování nákladů | Maďarsko | Prodej akcií | Makléři | KvaPay | Měnový fond | Klimatické změny | Škody způsobené zemětřesením | Cenové tlaky | Nasdaq v New Yorku | Ruský prezident | Česká zbrojovka | Kapitálový trh | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Aplikace XTB | Vysoké sazby | Freedom Finance Europe | Sýrie | Snížení poptávky | Nervozita | Dovoz | Obrovský potenciál | Šíření nemoci | Pozitivní zprávy | Zpravodajské služby | EMEIA | Nikkei | The New York Times | 1 milion | Komoditní | Světový obchod | Ruské banky | Globální finanční systém | Zdravotní péče | Blockchainové technologie | Válka na Ukrajině | Makroekonomické ukazatele | Banka JPMorgan | Makrodata | Akciové indexy | Investoři | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Trh s komoditami | Polymetal | Předseda sněmovny | Média | Primární nabídky | Nejistota | Christine Lagardeová | Obchodní napětí | Západní sankce | Venezuela | Zisk | Největší nabídka akcií | Zpřísňování měnové politiky | Den obchodování | Ruské ropy | Cena Etherea | Vývoj ceny pšenice | Prezident | BP | KDU-ČSL | Dubai Financial Services Authority | Konflikt na Blízkém východě | Makrokalendář | Sestupný trend | Čínské hospodářství | Ropné společnosti | Čínské banky | Analýzy | Investiční | Poradenská společnost | Vývoj měnového páru | Achraf Drid | Covid | Bloomberg News | Oslabení USD | Tržní podíl | Státní investiční fond | Vojenský konflikt | Válka | Pokles ceny | Evropské ekonomiky | Eskalace v regionu | Agentura Reuters | Prodej | Znárodnění | Zpráva | First Republic Bank | Tencent | Zvýšení úrokové sazby | S&P | Hrubý domácí produkt (HDP) | Rok 2024 | Obchodování | Narušení dodávek | JOLTS | S&P Global | Financial Times (FT) | Nabídka | GBP | Dobré výsledky | Centrální banky | České firmy | Fenomén | Pivovary Staropramen | Majitel | Předpověď | Zprávy | S&P/ASX 200 | Dolary | Mohamed bin Salmán | BREAKING | Kanada | Petr Fiala | Island | Asijská seance | Investiční banka | PPF Leoš Rousek | Averze k riziku | Ceny ropy | Recyklace | Raketové útoky | Piráti | Bitcoin | YCC | ATM | Úpis akcií | Regulační úřad | Vyhlídky | Firmy | CZ | NATO | Mimořádný summit EU | Cena ropy brent | Futures | Kryptoměnové burzy | Alstom | Nástroj | Výsledky | Dominik Stroukal | West Texas Intermediate | Raphael Bostic | Ruský plyn | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | TIM | Kurz dolaru | Carnival | Růst ceny | Silný dolar | Raketový útok | Koruna | Rystad Energy | Nejvýraznější pokles | Výrazný pokles | Makroekonomie | Kupující | OPEC+ | Francie | SAE | Futures na evropské indexy | Onemocnění | Objem | Asociace | Poptávka po kovech | Nemovitosti v zahraničí | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Michal Bílek | Výkonnost | Federální rezervní systém | Stimulační opatření | Globální dodavatelské řetězce | Marek “Slush” Palatinus | Údaje | Právo | Asie | Šéfové států | Zdeněk Nekula | Ceny plynu v Evropě | Plyn z Ruska | Národní měny | RMB | Digitální zlato | Průmyslová výroba | Gilbert Houngbo | Islamistické hnutí | AFP | Studie | CME FedWatch | AirBridgeCargo Airlines | Deficit | Graf | Polsko | Zbrojovka | Plyn | Ruská invaze na Ukrajinu | Burzy cenných papírů | Solana | Nabídka akcií | FOMC | Ropa Brent | Pán prstenů | Hrubý domácí produkt | Současná situace | Hráči na trhu | Lukáš Kovanda | EY | Přijetí | Evropa | Nárůst cen ropy | Jackson Hole | OPEC | Ukrajina | Celková investice | Jednání FOMC | Situace | Šíření nemoci COVID-19 | Pár EUR/USD | Egypt | VTB | Eurodolar | Bezpečné útočiště | Mnozí investoři | Americká centrální banka | Trump | Devalvace | Silnější dolar | Beta | Čínský prezident Si Ťin-pching | Zahraniční dluh | Mexiko | Protiruské sankce západních států | Bankovní úvěry | Rystad | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Kostarika | Obchodování s ropou | Stříbro | Bank of Japan | LNG | Obnovitelné zdroje | CEPS | Ekonomická důvěra | Ceny diamantů | Polská vláda | Divize | Spot | Americká data | Nejprudší pokles | Polský premiér | Obchodníci s ropou | Trh | Změna trendu | Snížení těžby | Komise | Aktivita na trhu | List Financial Times | Války na Ukrajině | Volby v USA | Zvýšení těžby | Těžba ropy | Technologické firmy | Fed | Zakladatel | Korekce | Příliv kapitálu | Premiér Petr Fiala | Binance Asia | Pozornost | Americké dolary | Pražské burzy | Krypto | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | S&P 500 | Automobilový průmysl | Ruské úřady | JDE | Latinská Amerika | Zájem o investice | Konzultant | Obranný průmysl | Zemní plyn | ProCent | Anthony Fauci | Webináře zdarma | Energetická náročnost | Prezident Joe Biden | Ruská invaze | Wells Fargo | Maxim Manturov | Příležitosti | Golden Gate | Vládní dluhopisy | Mateusz Morawiecki | Členové Fedu | Úspory | CME | Íránský útok | NAFTA | Obchodování akcií | Kurz dolarů | Pomoc Ukrajině | Celní politiky USA | Důvěra | Pravděpodobnost | Světová banka | Unce zlata | Coinmate | IATA | Nahdi | Devalvace rublu | AirBridgeCargo | Společnost XTB | Portfólia | FIAT | Městský stát | Japonsko | XTB | Invest | Gazprom | Centrální banka | Životní prostředí | Analytici | Západní sankce vůči Rusku | ING | Grafy | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Kazachstán | Donald Trump | Čistý zisk | Jádrová inflace | Twitter | Směnný kurz | Fluktuace | Centrum | Společnosti | Fundamentální faktory | Mobilní aplikace XTB | Další růst | Index Sentix | CL | Hamás | Air France | Energetický sektor | Údaje o inflaci | Viceprezident | Reuters | Jemen | Situace na Ukrajině | Ceny zemního plynu | Zvýšení produkce | Kartel OPEC | Česká republika | Akciový index Dow Jones | Primární emise | Předseda | Cena severomořské ropy Brent | Zahraniční společnosti | Arm | Utahování měnové politiky | IFAD | Anglo American | Performance | Makro | Vstup na burzu | Roční výnos | Prime | Rychlý růst | Americký dolar | Libra | Abú Dhabí | CFD | Evropská unie | Financovat | Angela Merkelová | SatoshiLabs | Deglobalizace | WFP | Dluhopisy | Plodiny | Cena | Investiční banky | Platební bilance | Odpor | Růst čínské ekonomiky | Řetězec | Air | Izrael | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Dluhy | NEO | Dolar | Ruský trh | Saúdskoarabská síť lékáren | Dolaroví milionáři | Čínská ekonomika | Ceny | Technologie | Výkyvy cen | JPMorgan Chase & Co | Spojené arabské emiráty | Agentura Bloomberg | Pokles | Emise | Ceny komodit | Těžaři | Hodnota majetku | Koš | IMF | Americké společnosti | Zemědělci | Maloobchodní tržby | CARA | Světové měny | Americká ekonomika | Indexy v Číně | Americký trh | Webináře | Nové úvěry | COVID-19 | Americká centrální banka (Fed) | FOREX | Evropská centrální banka | Ředitelka | Daně | Lídři | Tradingové webináře zdarma | Kicom | Rizika | ECB | Cargo Facts Consulting | Nákup akcií | BAT | Zásoby ropy v USA | Argentina | Dovoz z Číny | Kurzy | Marketingová komunikace | Německá kancléřka | Fond | Finanční prostředky | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Epidemiolog | Konsenzus | Ceny palladia | Výhody globalizace | Anomálie | Postavení USA | Benchmarky | Voda | Zboží dlouhodobé spotřeby | KLM | Pšenice | Cena zlata | Obchodníci | Světové obchodní organizace | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Trinity Bank | Avalanche | Růst cen | Spekulace na růst | Drahé kovy | Indikátor | Moskva | Saxo | Uzbekistán | Financování | Invaze | Etherea | Výrobce čipů | Omezení dodávek | Historické maximum | Americká lehká ropa | Turecké liry | Finance | Republikáni | USDJPY | Sankce západních států | Investiční poradenství | Poptávka | Guvernér | Globální trhy | Očekávání trhu | FT | CIA | Freedom Finance | Mali | Obchodovat | JPMorgan Chase | Navýšení cel | Hospodářský růst | Jakub Kovář | Afghánistán | Soběstačnost | WTI | ETF fondy | Bod | Nálada na světových trzích | Medvědi | Kryptotrh | Klouzavý průměr | Poptávka po letecké nákladní dopravě | Americká měna | Aliance | Tweet | Saúdská Arábie | Ziskovost | Zkapalněný zemní plyn | Barclays | Podnikání | Cena ropy | Inflace | Problémy | ROCE | Státy EU | Polygon | HDP | Projevy centrálních bankéřů | Tadawul | Firma | Signály | London Bullion Market Association | Tweety | Devizový trh | Poptávka po dolaru | Ropa | Byznys | Pivovary | Raketový růst | Ladislav Bartoníček | Súdán | Dluhopisové trhy | Diverzifikovat | Oslabuje dolar | Ekonom | Debata | Výhodné investice | Primární úpisy | Američané | Kurz | Market | Ekonomka | Forexu | 256/2004 | TASS | Zájem o riziková aktiva | Ulrich Leuchtmann | Rozhodování | Hliník | Downstream | Ceny pšenice | Odklon od fosilních paliv | 2Bminer.com | Globalizace | Investiční banka Goldman Sachs | PIF | USA | Deficit státního rozpočtu | Kukuřice | Capgemini | Investujte | Libanon | ANZ | Vývoz do Kazachstánu | Akcie na pražské burze | Euro | Omezení investic | Binance | Kyjev | Trh se zlatem | Hnutí Hamás | Risk | Dodávky ropy | Úřad práce | Kypr | ASX 200 | Softbank | Ruská firma | Christine Lagarde | LME | Hospodářství | Stagflace | Etoro | Ministr financí | EBITDA | Obchod | ROI | Úrokové sazby | Air France-KLM | Kommersant | Intermediate | XTB MENA | EU | Investiční skupina | Cenové stability | Portfolia | Deutsche Lufthansa | Vývoz | Spolupráce Moskvy a Pekingu | xStation 5 | Gate | Recese | Zpomalování inflace | Kupci z Indie | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Situace na Blízkém východě | Eskalace konfliktu | Miliardy | Denní graf | Spekulace | Koronavirové pandemie | CryptoByte | Silný support | Těžební firma | Změna politiky | Závislost na Číně | Lufthansa | Ceny energií | Hospodářské vyhlídky | Exekutivní příkazy | Americké indexy | Washington | Výkon dolaru | Ceny potravin | Japonský jen | Panika | Brent (OIL) | Investiční glosa | Kancléřka Angela Merkelová | Technologický sektor | OSN | Investice do infrastruktury | Saudi Aramco | Komunita | Konflikt na Ukrajině | Tomáš Raputa | Zásoby ropy | Evropské méně | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Benzín | Rusal | Trend | Akcie a ETF | Ozbrojený konflikt | Platforma | MMF | CNN | Pomalé oživení | Ekonomický výhled | Finanční situace | Oslabení | Nařízení | Ropné akcie | Ceny benzínu | Americký Senát | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Altcoiny | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | M2 | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Ruský Gazprom | Navýšení cel pro dovoz z Číny | Průmysl | Orlando Bloom | Nejhlubší poválečné recese | Předseda fondu | Úsilí | Poskytování úvěrů | Tempo růstu | Investor | Libye | Aerolinky | Pohonné hmoty | Biliony | ETF | Akciové trhy | Ceny akcie Deutsche Lufthansa | Ruská firma Alrosa | Přístup na trhy | Cykly | Rally | Pandemie | 2bminer.com | Ropa Brent (OIL) | Aktiva | Pokles inflace | Začátek výsledkové sezóny | Omar Arnaout | Business | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Zdanění | Dekarbonizace | Plynárenské společnosti | Keystone XL | Fiskální politiky | Inovace | Zdravotnictví | Výnosnost | Graf ropy | Brazílie | Sentix | Mluvčí Alrosy | Zákaz cestování | Energy Aspects | | Členské země | Trinity | Stratég | Majetek | Kupci | Vývoj ceny hliníku | Sentiment | Šéf společnosti | Breaking | Nálada na trhu | Riziková aktiva | Letecké společnosti | 2Bminer | Tisknout peníze | Ben Laidler | Komunikace | Čínský prezident | MAM | Baterie | Poplatky | Velká Británie | Výnosy amerických dluhopisů | Si Ťin-pching | Členové bankovní rady | Federální vláda | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | Nákupy | Technologické akcie | Měnové politiky | Dnešní ekonomický kalendář | Ekonomika | Elektřina | WTO | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Podnikání na kapitálovém trhu | Ceny zlata | Výhled | Futures na indexy | Americký akciový index | Zlaté ETF | Obchodní analýza | Summit EU | Ethereum | Akciový trh | Embargo | Japonská ekonomika | Kótování | Vysoké ceny | Spirálovitý růst cen energií | Ukrajina a Rusko | Evropský trh | Finanční trhy | Síť lékáren Nahdi Medical | Británie | Američtí těžaři | Cenové rozpětí | Růst cen energií | Fondy | IPO společnosti | HDP Číny | Financial Times | USD za barel | Poptávky po ropě | Vývoj ceny akcie | Vývoj měnového páru EUR/USD | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | New York | Tradingové webináře | Ceny ropy Brent | Zajišťování | Invaze ruských vojsk | Saúdskoarabský akciový index | Vysoké ceny ropy | Salmán | Krize na Ukrajině | Pokles poptávky | Obchodní přebytek | NFT | German Gref | Těžař | Trhy | Dolarový index | Podíl akcií | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Sazby | ODS | Generální ředitel | Cíle | Semináře | Ekonomický kalendář | Americká inflace | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Izraelská armáda | Likvidita | RBA | Dnes na světových trzích | Americká administrativa | Cargolux | OIL.WTI | Teherán | Capital Economics | Transakce | Slabší dolar | Evropská rada | Měny | Premiér Fiala | Snížení úrokových sazeb | Bezpečnost | Zaměstnanost | Slovensko | USDX | Nahdi Medical | Klenotnictví | Pokles ekonomické aktivity | Finanční sektor | Renminbi | Vedlejší účinky | Euro na dolar | LinkedIn | Libra k dolaru | JPMorgan | LKAB | Virgin Atlantic | Trend v obchodování | Prodeje | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Iracionální | Akcionář | Miliardy USD | Poradce | Írán | Globální trh s ropou | Afrika | Výsledkové sezóny | Britská vláda | Joe Biden | Ropy | Historie | NFIB | Obiloviny | Uvalené sankce | Pravděpodobné scénáře | Spirálovitý růst | Rafinerie | Zisk EBITDA | Společnost | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD) | Covidové pandemie | Rezervní měny | Ministr hospodářství | Mimořádný summit | Ukončení války | Ukrajinská ekonomika | ASX | Rozšíření | Volatilita | D1 | Ropný trh | Rozpočtové příjmy | Burze | List The New York Times | Eura | Akcie Deutsche Lufthansa | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Ryanair | Obilí | Letecký průmysl | Filip Kalčák | Růst | Příjmy | Cena dnes | Rusko a Ukrajina | Stav trhu práce | Síť lékáren Nahdi | Risk-off | Zajištění | Komise v přenesené pravomoci | CNY | Kartel OPEC+ | Index | PCE index | Rychlý růst cen | Merkelová | Největší kryptoměny | Bohatství | Cenová akce | Investiční fond | Průmyslová produkce | Jižní Korea | Pandemie covidu-19 | Ceny nemovitostí | Návratnost investice | Goldman Sachs Group | Ministr zemědělství | Americké trhy | Vlády | Hútiové | Riziková nálada | Ceny akcie | Geopolitická krize | OPEC Monthly Report | Celní politiky | Svět diamantů | PPF | Šance | Investice do realit | Eskalace geopolitického napětí | Obchodování na burze | ROI (Return On Investment) | Akcie | XTB MENA Limited | MiFID II | Štosuj.cz | Větrné turbíny | Formace kladivo | Dobrý výnos | Energetické problémy | Odvětví | Vladimir Putin | Zemědělství | Prohlášení | Vývoj dolarového indexu | Uzavření vzdušného prostoru | Banka | Praní špinavých peněz | Nastavení celní politiky | Aramco | Zlepšení | Ruská federace | Úrokové míry | Vlastnictví | Důsledky konfliktu na Ukrajině | CAD | Manažeři | Nízké úrokové sazby | ONE | Škoda Transportation | Temasek | SPAC | Bloomberg | Onemocnění COVID-19 | Platební neschopnost | Pohyb cen | Nákupy zlata | Alrosa | UBS | Ceny stříbra | Nastavení celní politiky USA | Těžební gigant | Pokles HDP | Bydlení | Růst čínského HDP | Obchodní války | Podpora | Snižování sazeb | Didier Pfleger | Zamyšlení | DFSA | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | EU summit | Biden | First Republic | Nemovitosti | Eskalace | Abu Dhabi National Oil Co | Elektromobily | Return On Investment | Zaměření investorů | Zákaz dovozu | Překážky | Geopolitické faktory | Ropný průmysl | Počet dolarových milionářů | xStation5 | Trendová linie | Německo | Staropramen | Vývoj ceny akcie Deutsche Lufthansa | MT4 | Riziko | Binance Asia Services | Vice | Důsledky konfliktu | PPF Group | Nakupovat | Chorvatsko | Domácnosti | Ředitel komunikace | xStation Mobile | Izraelský konflikt | Burzovní trh | Slabší ekonomika | Ruská centrální banka | SPOT | Rychlost | Diamanty | Vysoká inflace | VanEck | Britské společnosti | Sankce vůči Rusku | Inflace spotřebitelských cen | Binance Holdings | Ceny hliníku | Pozice | Islamistické hnutí Hamás | Platina | Závislost | Americké firmy | Tweet Donalda Trumpa | Abu Dhabi National Oil | Vývoz obilí | Ocenění | WHO | Spotřebitelské ceny | Čeští investoři | Irák | Pozornost trhu | Ruská ekonomika | Evropské indexy | Prodloužení těžebních škrtů | New York Times | Kryptoměnová komunita | De Beers | Ruské firmy | Závislost na americkém dolaru | Redmond Wong | MIFID | Alžírsko | Finanční systém | ZIL | Roční návratnost | Izraelský premiér | Oslabení dolaru | Rezistence | Banky | Průlom | Cena benzínu | Aktivum | Peking | Těžař zlata | Burza | RBN Energy | Saúdskoarabský veřejný investiční fond (PIF) | Zvyšováním těžby | Turecká ekonomika | Doporučení | Miliardy dolarů | Benjamin Netanjahu | Geopolitika | Lockdowny | West Texas Intermediate (WTI) | Partneři | IPO | Umělá inteligence | Celková inflace | Mauricius | Opatření | Regulační orgány | Anchorage | Vývoj těžby jednotlivých států | Golden Gate Pavel Ryba | Energie | Vývoj ceny ropy Brent | Poválečné recese | Vyšší výnosy | Síť lékáren | Tým FXstreet.cz | Otřesy na trzích | Dow Jones | Měna | Nasdaq | FED sazby | Země G7 | Geopolitické napětí | Vývoz potravin | Burza v New Yorku | Izraelská centrální banka | Trump a jeho tweety | Ceny zemního plynu v Evropě | Práce | Frederic Horst | 2bminer | Abú Zabí | Dubaj | Japonská společnost | Global IPO Trends | Pavel Ryba | Kovy vzácných zemin | ADNOC | Poměr zlata a stříbra | Investment | Krize | Vladimir Potanin | Protiruské sankce | Spojené státy | Zvýšené geopolitické napětí | Vysoké úrokové sazby | Kryptoměny | Podnik | Nové peníze | Agentura Bloomberg News | Zasedání Rady guvernérů | Investiční doporučení | Ekonomové | G7 | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Kov | Tržby | Recese americké ekonomiky | Eurozóna | Záporné úrokové sazby | FXstreet | Dánsko | Belgie | Podniky | Ekonomické aktivity | Vnitřní Mongolsko | Bilance | Politici | Dodavatelský řetězec | Analytický tým | Správa | Evropské země | Zlato | Vzestupný trend | Světové trhy | Tchaj-wan | NZD | Produkce ropy | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Poradenství | ČR | Fond OSN | Koruna oslabuje | Zavádění kryptoměn | Vývoj ceny | Analytik | Návratnost | Tradeři | Analytici banky | Výnosy | Výdaje | ČTK | Ztráty | Konkurenceschopnost EU | Analýza
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Blesk
Bleskový průzkum
Blink Charging
Blink Charging (BLNK.US)
BLISS FOREX
Blízká budoucnost
Blízká rezistence
Blízkovýchodní akciové trhy
Blízkovýchodní monarchie
Blízkovýchodní stát

Následující klíčová slova

Blizzard
Blížící se fundament
Blížící se fundamentální zprávy
Blížící se zpráva
BLK.US
BLNK.US
BlockFi
Blockfolio
Blockchain
Blockchain+
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít