Sobota 27. duben 2024 09:07
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei ProTrader

Nakupovat

img

USD/JPY: obchodní tipy na evropskou seanci 26. dubna pro začátečníky

26.04.2024 K testu ceny 155,67 na začátku americké seance došlo v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod pro nákup dolaru v rámci pokračování rostoucího trendu. Pár ale prudce nestoupal, což vedlo k vybírání zisků. Slabé údaje z USA brzdily býčí potenciál. Vše se ale změnilo v dnešní asijské seanci, když se Bank of Japan rozhodla ponechat úrokové sazby beze změny. Náznaky, že BoJ se zvyšováním sazeb nespěchá, protože ekonomika se musí přizpůsobit nedávným změnám politiky, podpořily dolar. Tento trend bude nejspíš pokračovat. Odpoledne mohou růstový potenciál páru zbrzdit jen velmi slabé údaje z USA. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 26. dubna pro začátečníky

26.04.2024 Cena 1,0705 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD prudce klesl z úrovně nula. Přesto jsem euro prodával, protože po zveřejnění zprávy o vývoji HDP v USA jsem očekával silný pohyb, ke kterému také došlo. Následně se pár propadl o více než 25 pipů. Včerejší předstihový index spotřebitelského klimatu v Německu a ekonomický bulletin ECB neměly na euro žádný vliv, ale slabé údaje z USA vedly k růstu volatility a objemu obchodů. Obchodníci měli problém s určením směru, ale hospodářský růst, který byl pomalejší, než se očekávalo, vyvolal výprodej dolaru a riziková aktiva, ke kterým patří i euro, stoupala. Dnešní zprávy eurozóny o peněžní zásobě M3 a úvěrech podnikům a domácnostem pravděpodobně výrazně neovlivní směr trhu. Proto doporučuji zaměřit se na zprávy ze Spojených států. Budeme se jim věnovat v odpolední prognóze. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 26. dubna

26.04.2024 Cena 1,2491 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD prudce klesal od úrovně nula. Přesto jsem libru prodával, protože po zveřejnění zprávy o HDP USA jsem očekával silný pohyb, ke kterému také došlo. Pár se následně propadl o více než 35 pipů. Zklamání z amerických údajů staví teď Federální rezervní systém do obtížnější pozice. Jak rostoucí inflace, tak zpomalující americký růst jsou daleko od toho, o co centrální banka v uplynulém roce usilovala. Je zřejmé, že čím slabší jsou americké ukazatele, tím vyšší je poptávka po libře. Při absenci údajů z Británie můžeme očekávat, že pár poroste v souladu s uptrendem. Situace se může změnit odpoledne, protože čekáme další kolo silných údajů souvisejících s inflací v USA. Zprávám se budeme věnovat v odpolední prognóze. Zatím budu pokračovat v rozvoji nového uptrendu a nakupovat při pullbacku. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

Graf dne: USDJPY (26.04.2024)

26.04.2024 Bank of Japan today held rates unchanged at 0.1% level, leading to another wave of Japanese yen depreciation, as USD/JPY hit 156 level at 34-year highs. The bank boosted core CPI median forecast for fiscal 2024 to 2.8% vs 2.4% in January, but Core CPI is expected to reach 1.9% by 2026. Here are some highlights from BoJ quarterly report which showed moderate recovery in Japan's economy, despite some weakness still observed.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 25. dubna (americká seance)

26.04.2024 Test ceny 1,2488 v první polovině přišel ve chvíli, kdy indikátor MACD výrazně vzrostl nad úroveň nula, což omezilo další růstový potenciál páru. Z tohoto důvodu jsem nenakupoval, protože nebylo vhodné příliš se spoléhat na zprávy ze Spojeného království. Žádné další signály ke vstupu na trh jsem nezaznamenal. Čekají nás údaje o změnách objemu HDP za první čtvrtletí letošního roku v USA, přičemž vcelku dobré ukazatele by mohly vrátit tlak na britskou libru, což by vedlo k velkému výprodeji. Pozornost věnujte také údajům o obchodní bilanci se zbožím a změnám v objemu nevyřízených prodejů domů. Klíčovou událostí ale bude zpráva o HDP. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na scénář č. 1, a to navzdory hodnotám indikátoru MACD, protože očekávám silný a směrový pohyb.
img

GBP/USD. 25. dubna. Býci využívají slabé americké statistiky

25.04.2024 Ve středu se pár GBP/USD v hodinovém grafu odrazil od korekční úrovně 50,0 % (1,2464), ale pokles trval jen krátce. Medvědi opět z trhu ustoupili a britská libra se vrátila na úroveň 1,2464. Držení kurzu páru nad touto úrovní zvyšuje pravděpodobnost pokračování růstu směrem k další úrovni na 1,2517. Nový odraz od úrovně 1,2464 opět umožní jistý pokles britské libry.
img

Měnový pár GBP/USD našel sílu na straně býků

25.04.2024 Měnový pár GBP/USD se zotavuje z pondělního pětiměsíčního minima 1,2300 a míří k omezující oblasti 1,2495-1,2520. Pár nastoupil medvědí tendenci od doby, kdy cena v krátkodobém časovém rámci dosáhla maxima na úrovni 1,2892. Podle technických oscilátorů se MACD snaží překonat svou spouštěcí linii směrem vzhůru pod nulovou úrovní.
img

USD/JPY: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 25. dubna

25.04.2024 K otestování ceny 154,98 došlo na začátku americké seance v době, kdy se indikátor MACD právě začínal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo vstupní bod pro nákup dolaru v rámci pokračování vzestupného trendu. Ačkoli býci s pohybem vzhůru bojovali, přesto se jim podařilo dosáhnout nových ročních maxim. V důsledku toho byli býci aktivní i v dnešní asijské seanci. Obchodníci možná sázejí na silnou americkou ekonomiku, protože později během dneška budou zveřejněny zprávy, a tito účastníci trhu jsou ochotni nakupovat i na těchto "drahých" maximech. Zpráva o HDP však může vše změnit, a proto doporučuji být při ranním nákupu amerického dolaru opatrný nebo se aktivity raději zdržet. Lepší je hledat obraty nebo nakupovat při korekcích, ke kterým určitě dojde, protože současný pohyb by se mohl snadno stát cílem pro Bank of Japan s jejími měnovými intervencemi. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 25. dubna pro začátečníky

25.04.2024 Cena 1,2451 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD výrazně vzrostl nad úroveň nula, což omezilo potenciál páru stoupat, zejména při absenci údajů z USA. Obchodníci dopoledne nakupovali libru a úplně ignorovali zprávu o bilanci průmyslových objednávek; pár ale prudce nevzrostl. Libra by dnes mohla pokračovat ve vzestupné korekci, ale potřebovala by k tomu dobré údaje o maloobchodních tržbách ve Spojeném království a velmi slabé zprávy z USA, o kterých budeme mluvit v odpolední prognóze. Já mezitím přejdu k rozvoji nového vzestupného trendu a budu nakupovat při pullbacku. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

Plán obchodování GBP/USD na 25. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

25.04.2024 Pár GBP/USD pokračoval v korekci směrem vzhůru s nízkou volatilitou. Ve středu trh neměl důvod libru nakupovat. Americká zpráva o zboží dlouhodobé spotřeby byla o něco lepší, než se předpokládalo. Pár však stále prochází korekční fází, takže libra může ještě nějakou dobu posilovat. Hlavní je, aby se nevrátila na začátek, kde by se pár ocitl v bočním kanálu 1,25–1,28.
img

Budeme v roce 2024 utrácet za nákupy více než vloni?

24.04.2024 Obchodníci v České republice zaznamenali v letech 2022 a 2023 meziroční pokles tržeb, a to o 3,9 %, resp. 4,2 %. Propad tržeb během uplynulého roku byl nejvýraznější minimálně od začátku milénia. Otázkou zůstává, jaký bude z pohledu obchodníků a spotřebitelů rok 2024. Dobrou zprávou je, že nálada mezi spotřebiteli se už několik měsíců v řadě zlepšuje a březnový indikátor spotřebitelské důvěry dosáhl nejvyšší hodnoty od jara 2021. V nejnovější analýze se Eva Sadovská, analytička WOOD & Company, podívala na důvody poklesu loňských tržeb maloobchodu, na to, jak Češi nakupovali v nákupních centrech, zda se spotřebitelé vrátili do kamenných obchodů, ale především na to, co má vliv na utrácení Čechů v roce 2024.
img

Do české ekonomiky se vrací dobrá nálada

24.04.2024 „Do české ekonomiky se pomalu vrací optimistická nálada. Svědčí o tom dubnový vývoj Indikátoru důvěry v českou ekonomiku, který sestavuje Český statistický úřad. Meziměsíčně se zvýšil o 2,8 bodu na hodnotu 97,0, přičemž rostla důvěra jak podnikatelů, tak i spotřebitelů. Důvěra podnikatelů vzrostla o 2,6 bodu na hodnotu 95,6. Ve srovnání s loňským dubnem je však podnikatelský indikátor důvěry na nižší úrovni. Firmy totiž stále silně limituje nedostatečná poptávka. Například v průmyslu považuje za hlavní bariéru růstu nedostatečnou poptávku téměř 42 % firem, což je nejvíce od druhého čtvrtletí 2020. K problémům v dodavatelských řetězcích se navíc přidaly potíže s lodní dopravou v Rudém moři. Pro české firmy je velkým problémem i chřadnoucí německé hospodářství, s nímž je řada z nich úzce provázaná,“ upozorňuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 24. dubna (americká seance)

24.04.2024 Test ceny 1,2423 v první polovině přišel ve chvíli, kdy indikátor MACD výrazně klesal od úrovně nula, což omezilo další potenciál páru klesat. Proto jsem neprodával. Nemohl jsem se dočkat retestu této ceny, aby se rozvinul scénář č. 2. Absence důležitých statistik ze Spojeného království libře umožnila udržet se na současných úrovních, a dokonce částečně vyrovnat dopolední pokles. Teď by se pozornost měla zaměřit na zprávu o změnách v amerických objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, přičemž slabé indikátory umožní kupcům libry získat znovu získat své pozice a pokračovat ve včerejším trendu. Silná data mohou růstový potenciál páru poškodit. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na scénáře č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: obchodní tipy na evropskou seanci 24. dubna pro začátečníky

24.04.2024 Cena 154,86 byla na začátku americké seance otestována v době, kdy byl indikátor MACD v překoupené oblasti, což zřetelně omezilo potenciál páru klesat. Z tohoto důvodu jsem nenakupoval a nečekal jsem na druhý test, abych mohl realizovat druhý prodejní scénář. K dalšímu testu ceny 154,71 došlo odpoledne, kdy indikátor MACD právě začínal klesat od úrovně nula, což potvrdilo signál k prodeji dolaru. Navzdory neuspokojivým údajům z USA ale pár nezaznamenal výrazný pokles. Trh dnes ignoroval údaje o indexu cen služeb v japonských podnicích, které při absenci kroků Bank of Japan umožnily dolaru obnovit roční maxima a udržet si tak střednědobě vzestupný trend. S nákupy na současných úrovních ale buďte opatrní. Je lepší počkat na pullback a počítat se scénářem č. 2. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 24. dubna pro začátečníky

24.04.2024 Cena 1,0674 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo signál k nákupu eura v rámci pokračování vzestupného pohybu v mezích intradenního trendu. Euro ve výsledku vzrostlo o 30 pipů. Silné údaje o PMI ve zpracovatelském průmyslu a službách v eurozóně mu ráno umožnily držet se nad vodou. Slabé údaje z USA ale ohrozily obrannou strategii medvědů a vedly k výraznějšímu růstu páru EUR/USD. Náladu obchodníků dnes mohou ovlivnit slabé údaje z Německa, protože zprávy nejsou v poslední době zvlášť povzbudivé. Impulsem mohou být zprávy o indexu podnikatelského klimatu IFO, indexu současného hodnocení IFO a indexu ekonomických očekávání IFO. Špatné zprávy by mohly euro tlačit dolů k dennímu minimu, kde bychom rádi viděli kupce, tedy pokud se po včerejšku ještě ukážou. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 23. dubna (americká seance)

24.04.2024 Test ceny 1,0660 v první polovině dne se shodoval s okamžikem, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo signál k nákupu eura. Pár v důsledku toho vzrostl o více než 30 bodů. Dobré údaje o aktivitě v soukromých sektorech zemí eurozóny a situace ve výrobním sektoru Německa, která je vcelku obstojná, resp. nezhoršuje se, umožnily v první polovině dne realizovat signál k nákupu eura. Situace se během americké seance může přiklonit na stranu kupců amerického dolaru, protože se očekávají silné údaje o ekonomické aktivitě. Pozornost by měla být věnována údajům o indexu podnikatelské aktivity ve výrobním sektoru, indexu podnikatelské aktivity v sektoru služeb a kompozitnímu indexu PMI USA, stejně jako údajům o objemu prodejů domů na primárním trhu. Silná výrobní aktivita spolu s rostoucím trhem s bydlením – to je recept na silný americký dolar. Pokud údaje zklamou, pokusí se kupci eura znovu obnovit denní maximum. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na scénáře č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 23. dubna (americká seance)

24.04.2024 V první polovině dne nebyly mnou označené úrovně otestovány, takže jsem nemohli vstoupit na trh. Není divu, že i po dobrých statistikách o ekonomické aktivitě v Japonsku se dál projevují kupci dolaru, kteří drží obchody poblíž ročního maxima. Zároveň se ale nepouštějí do větších akcí, protože se obávají zásahu japonské centrální banky a intervencí ze strany regulátora. Co se týká druhé poloviny dne, kupcům dolarů pomohou jen dobré údaje o indexu podnikatelské aktivity ve výrobním sektoru a v sektoru služeb a dobré ukazatele o prodeji domů na primárním trhu a výrobní Richmond Fed index, které by měly být mnohem lepší než odhady ekonomů. Jen v tom případě bude dolar schopen aktualizovat roční maximum. Nejlepší je jednat v rámci postranního kanálu. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na scénáře č. 1 a č. 2.
img

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 22.–24. dubna 2024: nakupujte nad 2 325 USD (GAP – odraz)

24.04.2024 Zlato se na začátku americké seance obchoduje kolem 2 344 USD pod silným tlakem medvědů, předtím minulý týden prorazilo vzestupný trendový kanál a dosáhlo Fibonacciho hladiny 61,8 %.
img

Radíme: Na co si dát pozor při výběru a splácení půjčky

23.04.2024 V dnešní době je běžné nakupovat téměř cokoliv na splátky. Od investice do vlastní nemovitosti, vybavení domácnosti, nákupu elektroniky a automobilů až po zkrášlující operace nebo dovolené. Vždy je potřeba myslet na to, že podobné nákupy jsou půjčkou, kterou je potřeba splácet i několik let. To není zásadní problém, nicméně podobný krok je potřeba vždy dobře promyslet. Je potřeba znát všechny své výdaje i možnosti. Společnost Home Credit proto přináší nejen rady, které byste měli zvážit před uzavřením smlouvy o každém úvěru, ale také tipy, jak se vyhnout problémům se splácením.
img

USD/JPY: obchodní tipy na evropskou seanci 23. dubna pro začátečníky

23.04.2024 Testy úrovní, které jsem určil, odpoledne neproběhly. Absence údajů z USA odrazovala včera kupce dolaru poblíž ročního maxima, které nedokázali překonat. Japonsko dnes zveřejnilo obstojné údaje o výrobní aktivitě, která klesala méně aktivním tempem než v předchozím měsíci. Sektor služeb si vede dobře, ale japonský jen se rozhodl toto všechno ignorovat. Čím déle ale pár USD/JPY zůstane u ročního maxima, aniž by se ho pokusil prorazit, tím větší je šance na pokles páru a dobrou korekční fázi. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 23. dubna pro začátečníky

23.04.2024 Cena 1,0639 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD prudce klesl z úrovně nula, což omezilo potenciál poklesu páru – zvlášť když se obchoduje v bočním kanálu. Po krátké době byla tato úroveň znovu otestována, a to v době, kdy byl indikátor MACD v přeprodané oblasti, odkud oživil. Pár ve výsledku vzrostl o více než 20 pipů. Jelikož v pondělí nebyly k dispozici údaje z eurozóny a USA, není divu, že euro strávilo většinu dne v bočním kanálu.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky 22. dubna (americká seance)

23.04.2024 Cena 1,0660 byla v první polovině dne otestována, právě když indikátor MACD začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo prodejní signál pro euro. V důsledku toho se pár propadl o více než 20 bodů, což představovalo značnou část intradenní volatility. Absence statistických údajů o eurozóně držela obchody v rámci kanálu, což aktuálně nedává výhodu ani jedné straně. Ve druhé polovině dne bohužel nejsou k dispozici žádná data, ani nejsou naplánovány žádné projevy představitelů Fedu, což může držet obchody v rámci bočního kanálu s mírnou výhodou pro kupce, protože medvědi mohou rychle ztratit páru. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na scénáře č. 1 a č. 2.
C:\fakepath\xtb-22042024.jpeg

Výsledková sezóna: Jak se daří výrobcům čipů a luxusním značkám?

22.04.2024 Zhruba před týdnem a půl začaly mnohé významné světové společnosti zveřejňovat své hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Tentokrát jsou výsledkové zprávy obzvláště zajímavé, protože se zároveň výrazně mění očekávání snížení úrokových sazeb v USA, což má na mnohé, zejména dražší růstové akcie, zásadní negativní dopad. Podívejme se na nejzajímavější výsledky, které byly dosud zveřejněny.
img

GBP/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 22. dubna pro začátečníky

22.04.2024 Přehled obchodů a tipy pro pár GBP/USDCena 1,2454 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD právě začal sto...
img

Obchodní signály pro BITCOIN (BTC/USD) na 18.–20. dubna 2024: nakupujte nad 62 500 nebo 63 037 USD (Murray 4/8 – odraz)

19.04.2024 Pár BTC/USD se obchoduje kolem 61 927 USD pod klesajícím trendovým kanálem a po dosažení minima 59 619 USD, což je úroveň, která se shoduje s oblastí Murray 3/8, se odráží.
img

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 18.–20. dubna 2024: nakupujte nad 2 375 USD (Murray 6/8 – 21 SMA)

19.04.2024 Zlato se obchoduje kolem 2 381 USD, nad 21 SMA a nad Murray 6/8. Technicky vzato by v nadcházejících dnech mohlo pokračovat v růstu, pokud se konsoliduje nad úrovní 2 375. Kov by se mohl obchodovat v rámci vzestupného trendového kanálu a dosáhnout Murray 7/8 na úrovni 2 437.
img

eToro přidává 11 nových kryptoměn, a k dnešnímu dni jich nabízí celkem 100

18.04.2024 Obchodní a investiční platforma eToro dnes uvedla, že přidala 11 nových kryptoměn, čímž se celkový počet obchodovatelných kryptoměn na platformě zvýšil na 100.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 15. dubna

15.04.2024 Rostoucí inflační očekávání v USA vrátila poptávku po dolaru a umožnila kupcům vstoupit na trh na atraktivnějších cenách. Vzhledem k výraznému růstu páru během dnešní asijské seance vypadá zásah Bank of Japan nepravděpodobně. Ani silné údaje o zakázkách na stroje a zařízení v Japonsku nepomohly jenu stoupat, což naznačuje pokračování uptrendu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 15. dubna

15.04.2024 Pokles indexu spotřebitelských cen ve Francii a Německu zesílil tlak na euro, zatímco růst inflačních očekávání v USA vedl na konci minulého týdne k posílení dolaru. Dnes je třeba věnovat pozornost údajům o indexu velkoobchodních cen v Německu a průmyslové výrobě v eurozóně. Slabé indikátory nejspíš přinesou nový výprodej eura, takže body pro vstup na trh hledejte dál podél trendu. A i kdyby euro dopoledne korigovalo, rovnováha sil se nezmění, protože čím výš euro půjde, tím atraktivnější bude jeho prodej.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 15. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

15.04.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval ve svém klesajícím pohybu a po čtyřech měsících obchodování ve flatu ve 24hodinovém časovém rámci se nakonec propadl pod úroveň 1,2502. Tato úroveň dlouho sloužila jako spodní hranice bočního kanálu, takže její proražení naznačuje konec flat fáze. Ačkoli bcyhom vzhledem k neochotě trhu prodávat libru a nakupovat dolar nedělali tak odvážné závěry, signál proražení bočního kanálu je silný a v podstatě první za poslední čtyři měsíce. Pohyb směrem dolů plně podporujeme.
img

Co můžeme příští týden očekávat od dolaru?

15.04.2024 Americký dolar se konečně vymanil z optimismu trhu ohledně uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému. Během posledních dvou týdnů se ukázalo, že snižování sazeb začne, až inflace klesne alespoň na 2,5 % meziročně. Vzhledem k tomu, že poslední zpráva o inflaci zrychlila na 3,5 %, snížení sazeb v Americe v nejbližší době neočekávám.
img

Evropští centrální bankéři si hrají na politiky. Překračují pravomoci, stěžují si Američané, a tuší fatální ohrožení

14.04.2024 Američtí centrální bankéři se v těchto dnech dostali do křížku s těmi evropskými. Jde o zásadní střet. A poměrně nebývalý.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 12. dubna (americká seance)

12.04.2024 Další růst byl omezen, protože test úrovně 153,34 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. Jelikož se pár obchoduje poblíž ročního maxima a v poslední době výrazně ubylo obchodníků ochotných zvyšovat long pozice, může se jakýkoli neúspěšný pokus o růst setkat s intervencí Bank of Japan, což vyústí v masivní výprodej páru, zejména ke konci týdne. Silné údaje o spotřebitelském sentimentu a inflačních očekáváních z Michiganské univerzity spolu s jestřábím tónem členů FOMC Raphaela Bostice a Mary Dalyové podpoří dolar.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 12. dubna (americká seance)

12.04.2024 Pomalý růst HDP ve Spojeném království zabránil kupcům udržet si pozice, takže poté, co libra prorazila lokální minimum, došlo na páru GBP/USD k výprodeji. Další pokles páru by mohly přinést i silné údaje o spotřebitelském sentimentu a inflačních očekáváních z Michiganské univerzity spolu s prohlášeními členů FOMC Raphaela Bostice a Mary Dalyové. Pokud se libra bude dál obchodovat kolem denního minima, zdržte se prodeje páru a zvažte nákup.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 12. dubna (americká seance)

12.04.2024 Údaje o CPI ve Francii a Německu se shodovaly s prognózami, což naznačuje, že vše probíhá podle plánu ECB. Ta totiž uvedla, že v červnu hodlá snížit úrokové sazby. Odpoledne vyjde index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity a inflační očekávání, ale euro bude mít bez ohledu na zveřejněné údaje šanci na vzestupnou korekci, takže s prodejem na současných minimech buďte opatrní.
C:\fakepath\zlato-12042024.jpg

Zlato – bublina nebo býčí trend?

12.04.2024 Zlato za poslední 2 měsíce posílilo o více než 20 % a svým vývojem se odtrhlo od základních korelací založených na fundamentu. Připsalo si totiž výrazné zisky i v prostředí sílícího amerického dolaru a rostoucích výnosů dluhopisů, které standardně (i logicky) kvůli primární denominaci v USD a nulovému výnosu plynoucí z držby zlata působí na jeho hodnotu negativně.
C:\fakepath\xtb-12042024-1.png

XTB mění hru: Dluhopisy, Social investování i nové vzdělávací kurzy!

12.04.2024 Jaké nové produkty chystá XTB? Které vzdělávací materiály stojí za Vaši pozornost? Odpovědi na tyto otázky a mnohé další přinášíme v rozhovoru s Vladimírem Holovkou, obchodním ředitelem české a slovenské pobočky XTB.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 12. dubna

12.04.2024 Trh ignoroval údaje o úvěrových podmínkách ve Velké Británii i projev členky MPC Bank of England Megan Greenové. Cena libry ale klesla, protože následovala pokles eura po zasedání ECB. Dnes budou zveřejněny údaje o HDP, průmyslové výrobě, zpracovatelském průmyslu a obchodní bilanci Spojeného království, přičemž slabé hodnoty povedou k dalšímu výprodeji libry a pokračování klesajícího trendu. Dobrá čísla naopak ponechají naději na korekci.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 12. dubna. Libra znovu nedokázala opustit totéž pásmo.

12.04.2024 Pár GBP/USD se znovu pokusil usadit se pod úrovní 1,2516, kterou lze v grafu 24H považovat za spodní hranici bočního kanálu. Zaznamenali jsme pokus o průraz této úrovně, ale byl spíš jen na oko. Předchozího dne se zdálo, že aby se medvědi vymanili ze 4měsíčního flatu, potřebují udělat ještě jeden malý krok, ale i to bylo nakonec nad jejich síly. Takže i poté, co pár ve středu klesl o 200 pipů, přetrvává flat a může to tak být neomezeně dlouho. Možná i další čtyři měsíce.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 11. dubna (americká seance)

11.04.2024 Kromě tiskové konference prezidentky ECB Christine Lagardeové, jejíž měkký tón by mohl vést k dalšímu poklesu eura, vyjdou zprávy o inflaci a trhu práce v USA. Růst indexu cen výrobců a pokles počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti přinesou další výprodej páru EUR/USD. Jestřábí výroky členů FOMC budou také podporovat dolarové býky.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 11. dubna

11.04.2024 Úroveň 1,2683 byla otestována v době, kdy linie MACD klesala od nuly. Výsledkem byl sell signál, který vedl k poklesu ceny o více než 100 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 11. dubna

11.04.2024 Údaje o maloobchodních tržbách v Itálii sice trh nijak neovlivnily, ale zpráva o inflaci v USA sentiment ovlivnila výrazně a vedla k posílení dolaru a snížení rizikového sentimentu. Dnes se pravděpodobně udrží medvědí trh, protože i když rozhodnutí ECB o klíčové úrokové sazbě zůstane beze změny, náznaky prezidentky ECB Christine Lagardeové, že sazby budou sníženy v polovině roku, jistě omezí kupní sílu eurových býků.
img

Investice & daně. Kdy máte klid a kdy musíte vyplňovat přiznání?

11.04.2024 Obliba investování u nás roste. Jen v podílových fondech Češi zhodnocují už přes 938 miliard korun, další stovky miliard mají investoři v akciích, burzovně obchodovaných fondech a dalších aktivech. Se vzrušujícím investičním světem je ale spojena i méně zábavná povinnost, a to jsou daně. Podívejte se, co si jako běžný investor ohlídat. A není třeba panikařit, dost možná se vás povinnost podávat daňové přiznání nebo nutnost do něho zahrnovat své investice týkat nebude.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 11. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

11.04.2024 Pár GBP/USD ve středu také zaznamenal prudký pokles, který vyvolala výhradně zpráva o inflaci v USA. Index spotřebitelských cen vzrostl na 3,5 % oproti prognózovaným 3,4 %. Zásadní je ale jiný aspekt. Inflace už několik měsíců vytrvale roste, zatímco členové měnového výboru Federálního rezervního systému mluví o obstojném pokroku při snižování spotřebitelských cen. Jinými slovy, indikátor opět zrychlil v době, kdy všichni očekávali zpomalení. A protože nezpomalil, Fed nemá důvod zahájit cyklus uvolňování měnové politiky. Ani teď, ani v červnu, ani v září. Trh na to čeká od začátku roku 2024 a na základě svých očekávání odmítá nakupovat dolar. Jak vidíme, většina účastníků trhu se ve svých odhadech pořádně zmýlila.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 11. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

11.04.2024 Pár EUR/USD ve středu zaznamenal výrazný pokles. Podle nás se nakonec stalo, co se mělo stát minulý týden. Připomeňme, že důležité zprávy z USA o počtu pracovních míst mimo zemědělství, nezaměstnanosti, podnikatelské aktivitě a trhu práce vyšly nad očekávání, a přesto stoupalo euro, nikoli dolar. Včera ale byla zveřejněna zpráva o inflaci v USA, která ukázala, že celková spotřebitelská inflace CPI zrychlila na +3,5 % oproti prognózovaným 3,4 %. Trh v daném okamžiku prostě už nevydržel. V posledních měsících odmítal nakupovat dolar a prodávat euro v naději, že Federální rezervní systém nejpozději v červnu začne snižovat sazby. Včera byly tyto naděje zmařeny a trh si konečně uvědomil, že USA začnou uvolňovat měnovou politiku až ve chvíli, kdy se inflace přiblíží cílové úrovni, nikoli v nějakém libovolně vybraném měsíci. Klesající trend přetrvává a dolar by měl dál růst.
img

Výhled pro pár EUR/USD na 11. dubna. Kupci mávali bílou vlajkou

11.04.2024 Pár EUR/USD se ve středu propadl. Euro kleslo poté, co zpráva o inflaci v USA ukázala, že spotřebitelské ceny vzrostly o 0,1 % víc, než se čekalo. Někdo by snad řekl, že tak malá odchylka od prognózy by neměla vyvolat podobně silný pohyb, ale my jsme rozhodně proti. Je fakt, že euro bylo v posledních měsících schopno vykázat jen pozvolný pokles, ačkoli fundamentální a makroekonomické pozadí šlo proti němu. Například minulý týden euro vykázalo nelogický pohyb nahoru, i když prakticky všechny důležité zprávy z USA vyšly silněji, než se očekávalo. Proto jsme pevně přesvědčeni, že euro je nadhodnocené a dolar silně podhodnocený. Včera se účastníci trhu prostě neudrželi a začali hromadně otevírat short pozice, protože teď je jasné, že Federální rezervní systém se neodváží snížit sazby ani v červnu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 10. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

10.04.2024 Pár EUR/USD se snažil pokračovat ve vzestupném pohybu, ačkoli k tomu neměl žádný podstatný důvod (fundamentální ani makroekonomický). Včera jsme neměli k dispozici absolutně žádné zprávy, novinky ani projevy. Volatilita byla opět nízká, ale euro i za těchto podmínek pokračovalo v růstu. Z technického hlediska by to vypadalo logicky, protože cena překonala trendovou linii. To znamená, že trh se stal býčím. Rádi bychom ale připomněli, že Spojené státy dnes zveřejní významné údaje o indexu spotřebitelských cen a Evropská centrální banka zítra oznámí výsledky svého zasedání. Situace by se tak mohla změnit. Euro má víc důvodů k poklesu než k růstu. Obchodníci navíc nedokázali překonat úroveň 1,0888.
C:\fakepath\zlato3.jpg

ČNB za první čtvrtletí nakoupila pět tun zlata

09.04.2024 Česká národní banka (ČNB) v prvním čtvrtletí nakoupila téměř pět tun zlata. V rezervách ho ke konci března měla 1,144 milionu troyských uncí, což odpovídá 35,58 tuny. Vyplývá to z údajů o struktuře devizových rezerv, které dnes centrální banka zveřejnila. Od konce loňského března se objem zlata v rezervách více než zdvojnásobil.
C:\fakepath\volatilita-09042024-1.jpg

Volatilita na finančních trzích – dobrý sluha, ale zlý pán

09.04.2024 Volatilita. Toto slovo má ve slovníku tradera velkou váhu. Je to jako srdce trhů, které buší v různém tempu a s různou silou v závislosti na mnoha faktorech. Ale co to vlastně volatilita je a proč by na ni měl každý obchodník klást takový důraz?
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 9. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí vrátil ke svému obvyklému způsobu pohybu na pozadí nízké volatility. Obecně platí, že pokud pravidelně pozorujeme nízkou volatilitu i ve dnech, kdy je silné fundamentální pozadí, co bychom asi tak mohli říci o pondělcích, kdy obvykle nebývají zveřejněnovány žádné zprávy ani údaje? Včera byla zveřejněna zpráva o německé průmyslové výrobě, která dopadla lépe, než se předpokládalo. Možná právě kvůli tomu euro vzrostlo o zhruba 20 pipsů. Potřebujeme však vědět, kterým směrem se cena pohnula a jak silné pohyby to jsou. Pokud by pár vykazoval slabé pohyby, pak by z něj nebylo možné vytěžit zisk bez ohledu na to, kterým směrem se pár vydal.
C:\fakepath\krypto-08042024.jpeg

Akciové portfolio Tomáše Vranky: Čas přidat Bitcoin?

08.04.2024 Akciové trhy již několik měsíců pokračují v růstu a mnohé indexy v nedávné době dokonce zvýšily svá předchozí maxima. Ve světě totiž stále panuje obecně pozitivní nálada a z ekonomik nepřicházejí skoro žádné špatné zprávy. Jak tato situace ovlivňuje naše vzorové portfolio?
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 8. dubna

08.04.2024 Test úrovně 151,52 se shodoval s růstem linie MACD od nuly a vyvolal buy signál, který vedl k růstu ceny o zhruba 25 pipů. Konsolidace dolaru nad úrovní 151,50 naznačuje další vývoj vzestupného trendu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 8. dubna

08.04.2024 Špatné údaje o průmyslových zakázkách ve Francii a Německu a zpráva o maloobchodních tržbách v eurozóně vyvinuly v pátek tlak na euro. Silné údaje o americkém trhu práce, který dál vykazuje fenomenální odolnost, pak vedly k většímu výprodeji rizikových aktiv včetně eura. Dnes vyjde zpráva o objemu průmyslové výroby v Německu a obchodní bilanci, následovat budou údaje o důvěře investorů v eurozóně. Druhé jmenované může euru pomoci obnovit růst, ale jen v případě nad očekávání vysokých hodnot.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 8. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.04.2024 Ani pár GBP/USD v pátek nevykazoval nic jiného než nevyzpytatelné pohyby. Dolar opět nedokázal posílit, ačkoli měl jednoznačně vykázat růst. U páru EUR/USD se to může zdát zvláštní, ale u páru GBP/USD se to stává často. Britská libra se na denním grafu stále obchoduje v bočním kanálu a není schopna překonat úroveň 1,2500, takže bylo celkem předvídatelné, že se dolaru nepodaří vzrůst.
img

Češi spoří jako nikdy, což pomáhá krotit inflaci. Ta je teď v Česku jedna z nejnižších v EU, i když setrvání při koruně ji dle zastánců eura údajně mělo zvedat na nejvyšší úrovně v EU

07.04.2024 Málokdy v novodobé historii Češi spořili tolik jako loni. Tím překvapivější je, že česká ekonomika se nakonec loni nepropadla až tak, jak se myslelo. Na druhou stranu, tím méně ovšem překvapuje, že inflace nyní zase klesá rychleji – alespoň tedy v porovnání s ještě nedávnými předpoklady.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 5. dubna (americká seance)

05.04.2024 Dolaroví býci využili ranního poklesu, ale vše se může změnit po zveřejnění údajů z USA. Slabé údaje o růstu počtu nových pracovních míst povedou k poklesu páru USD/JPY, který by mohl skončit opětovným testem týdenních minim. Silné statistiky proti tomu pár rychle posunou zpátky k ročnímu maximu, i když toto může být nepravděpodobné. Dnes vystoupí také členové FOMC Thomas Barkin a Michelle Bowmanová.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 5. dubna (americká seance)

05.04.2024 Během americké seance vyjdou údaje o míře nezaměstnanosti a průměrné hodinové mzdě. Klíčovým bodem ale budou údaje o mzdách mimo zemědělství, přesněji dynamika jejich změny. V případě, že počet nových pracovních míst v březnu prudce klesne, dolar se propadne, zatímco libra vzroste. Pokud ale údaje překvapí, libra klesne, zatímco dolar vzroste.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 5. dubna

05.04.2024 Smíšené údaje o podnikatelské aktivitě v sektoru služeb ve Spojeném království spolu s kompozitním indexem PMI, který nesplnil očekávání, omezily růstový potenciál páru. Tlak na libru se také vrátil a při projevech představitelů Fedu zesílil.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 5. dubna

05.04.2024 Údaje o aktivitě v sektoru služeb v zemích eurozóny vyšly dobře, zaostávala jen Itálie. Výsledkem byla situace, kdy kompozitní index PMI zůstal nad úrovní 50 bodů – ve prospěch eura. Nejistota představitelů Fedu týkající se dalších kroků ve věci úrokových sazeb ale obchodníkům dělala starosti, a tak byli dolaroví býci včera dál aktivní. Ačkoli nás čekají údaje o průmyslových zakázkách ve Francii a Německu a zpráva o maloobchodních tržbách v eurozóně, hráči na trhu je budou ignorovat, protože se budou soustředit spíše na údaje o americkém trhu práce.
img

Přehled měnového páru EUR/USD. 5. dubna. Dva scénáře pro důležitý pátek

05.04.2024 Měnový pár EUR/USD pokračoval většinu čtvrtku ve vzestupné korekci. Cena se předtím na několik dní usadila nad linií klouzavého průměru, takže trend se nečekaně změnil na klesající. Ještě včera jsme upozorňovali, že růst evropské měny byl tento týden naprosto nelogický, a přesto se trh vrátil do starých kolejí – ignoruje všechny zprávy a reporty, které favorizují dolar. Například ve středu ignoroval silnou zprávu ADP o změnách zaměstnanosti v soukromém sektoru a pozornost nevěnoval ani inflaci v Evropské unii, která meziročně klesla už na 2,4 %. Je třeba znovu připomínat, že čím rychleji a silněji inflace klesá, tím blíž je centrální banka k uvolnění měnové politiky? A čím blíž se banka dostane k uvolnění, tím větší by měl být tlak na měnu, protože uvolnění je pro národní měnu vždy negativním faktorem.
C:\fakepath\sankce-05042024.jpg

Geopolitické události – embarga a sankce (4. díl)

05.04.2024 V tomto článku se zaměříme na sankce a embarga. Probereme jejich význam, opatření a důsledky. Dále se podíváme na sankce Spojených států a na závěr se tradičně zaměříme na faktory, které embarga a sankce ovlivňují.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 4. dubna (americká seance)

04.04.2024 Dnes vyjdou údaje o žádostech o podporu v nezaměstnanosti a obchodní bilanci v USA. V centru pozornosti hráčů na trhu budou i projevy členů FOMC, jejichž pevný postoj by mohl vyvolat růst poptávky po dolaru, byť je to nepravděpodobné, protože cena už dosáhla ročních maxim.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 4. dubna (americká seance)

04.04.2024 Ačkoli pozitivní údaje v eurozóně pomohly kupcům, k aktivnímu pohybu nahoru v pokračování včerejšího vzestupného trendu nedošlo. Možná se tak stane po zveřejnění datz USA, zejména zpráv o žádostech o podporu v nezaměstnanosti a obchodní bilanci. V centru pozornosti hráčů na trhu budou i projevy členů FOMC.
img

Výhled pro GBP/USD na 4. dubna. Libra se vrátila k dolní hranici bočního kanálu.

04.04.2024 GBP/USD se ve středu rovněž obchodoval pozitivně. Jak jsme uvedli v článku o EUR/USD, pro tento pohyb neexistovaly žádné fundamentální ani makroekonomické důvody. Americký index ISM PMI ve službách se sice ukázal být nižší, než se předpokládalo, ale nebyl natolik špatný, aby způsobil tak prudký pokles páru. Zprávu ADP, která překonala očekávání, trh ignoroval. Projev předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella začal poté, co dolar již klesl o 80 pipsů, takže tlak na dolar nijak zvlášť nevyvolal.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 4. dubna

04.04.2024 Navzdory slabým údajům o peněžní zásobě v Japonsku a rozporuplným prohlášením předsedy Fedu Jeroma Powella se dolar dál obchodoval v horizontálním pásmu, částečně kvůli slabým údajům PMI za sektor služeb v USA, které omezily růstový potenciál páru. Až opuštění tohoto pásma povede k výraznějšímu pohybu páru USD/JPY.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 4. dubna

04.04.2024 Prázdný makroekonomický kalendář dopoledne omezoval růst libry, ale slabé údaje PMI pro americký sektor služeb představovaly pro dolar skutečné problémy, což vedlo k posílení páru GBP/USD. Dnes může mít libra potíže, pokud údaje o podnikatelské aktivitě v sektoru služeb ve Spojeném království a kompozitní PMI naznačí zpomalení růstu podobně, jako tomu bylo u amerických indexů. V opačném případě bude pár dál posilovat.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD. 4. dubna. Fed se v roce 2024 rozhodne pro jedno až tři snížení sazeb

04.04.2024 Měnový pár GBP/USD se nadále obchodoval poměrně slabě. V průběhu týdne jsme pozorovali slušný pohyb páru snad jen v pondělí, a to je asi tak všechno. Upozornili jsme, že se cena přiblížila k úrovni 1,2500, kterou lze považovat za spodní hranici bočního kanálu na 24hodinovém časovém rámci, který se drží již čtyři měsíce. Pravděpodobnost, že flat bude i tentokrát zachován, je tedy skutečně vysoká.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 4. dubna

04.04.2024 Zpráva o tom, že index spotřebitelských cen a jádrové ceny v eurozóně klesly mnohem víc, než se očekávalo, nezpůsobila pokles eura, ale slabé údaje z USA, zvlášť pomalejší růst aktivity v sektoru služeb, vyvolaly výrazný výprodej dolaru, který vedl k posílení páru. Dnes vyjde několik statistik a slabé indikátory nejspíš stáhnou dolů euro, které začalo nabírat obrátky navzdory velmi reálnému snížení sazeb ECB na začátku letošního roku. V centru pozornosti účastníků trhu bude také index cen výrobců v eurozóně a zpráva z měnověpolitického zasedání ECB.
img

Obchodní signály pro pár EUR/USD na 4.–6. dubna 2024: nakupujte nad úrovní 1,0803 (Murray 2/8 – 200 EMA)

04.04.2024 Pár EUR/USD se obchoduje nad 21 SMA a 200 EMA. Po dosažení minima 1,0720 vidíme oživení. Výhled pro euroby mohl být pozitivní, pokud se euro dokáže v nadcházejících dnech konsolidovat nad úrovní 1,0803.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 3. dubna (americká seance)

03.04.2024 Další růst byl omezen, protože test úrovně 151,75 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu, který tentokrát vyvolal sell signál, ale vedl jen k ztrátám, protože volatilita zůstala extrémně nízká.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 3. dubna (americká seance)

03.04.2024 Dopoledne nedošlo k žádným cenovým testům kvůli nízké volatilitě trhu. Odpoledne byla otestována úroveň 1,0781 a zároveň se linie MACD začala pohybovat nahoru od nuly, což vyvolalo buy signál. Trhy teď čekají, jak se situace vyvine, zvlášť když jsou před nimi důležité údaje z USA.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 3. dubna

03.04.2024 Další pokles byl omezen, protože test úrovně 151,55 se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu, tentokrát když linie MACD vstoupila do přeprodané oblasti, což vyvolalo nákupní signál. V důsledku toho pár vzrostl o 10 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 3. dubna

03.04.2024 Další pokles byl omezen, protože test úrovně 151,55 se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu, tentokrát když linie MACD vstoupila do přeprodané oblasti, což vyvolalo nákupní signál. V důsledku toho pár vzrostl o 10 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 3. dubna

03.04.2024 Další růst byl omezen, protože úroveň 1,0755 byla otestována v době prudkého růstu linie MACD od nuly. Hráči na trhu také ignorovali údaje o PMI z eurozóny a zprávu o inflaci z Německa, přestože vyšly mírně nad očekávání. Co se týká výroků představitelů Fedu, ukázaly tendenci k měkké politice v blízké budoucnosti, což oslabilo pozici dolaru.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 2. dubna (americká seance)

02.04.2024 Navzdory mírnému dopolednímu růstu libry nedošlo na tomto páru k žádným cenovým testům. Růst vyvolaly údaje o výrobní aktivitě ve Spojeném království, které přestaly klesat.
img

Co příští týden čeká euro?

02.04.2024 První dubnový týden slibuje být pro měnové páry docela zajímavý. Začněme ale eurem, které se poslední dobou docela vleče, ale stále se drží současného vlnového patternu, který naznačuje vytvoření klesající vlny. Aby vše zůstalo při starém, potřebuje trh dostat silné zprávy z USA a slabé z Evropské unie.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 2. dubna

02.04.2024 Silná výrobní aktivita v USA umožnila kupcům vymanit se z kanálu uprostřed pásma a pokračovat v trendu. Včerejší údaje z Japonska oproti tomu neměly na jen vliv, stejně jako dnešní slabé údaje o měnové bázi. Zdá se, že hráči na trhu se dál soustředí spíš na data z USA, která ovlivňují směr dolaru.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 2. dubna

02.04.2024 Úroveň 1,2605 byla otestována v době, kdy linie MACD klesala od nuly. To vyvolalo sell signál, který vedl k poklesu ceny o více než 30 pipů. Nákupy při odrazu od úrovně 1,2575 mezitím vedly ke ztrátám, protože libra dál klesala.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 2. dubna

02.04.2024 Další pokles byl omezen, protože úroveň 1,0774 byla otestována v době prudkého poklesu linie MACD od nuly. Silné údaje o výrobní aktivitě v USA vedly včera odpoledne k růstu dolaru a poklesu eura, ale další pohyb bude záviset na nadcházejících zprávách PMI z eurozóny a inflačních údajích z Německa. Dobré ukazatele povedou k růstu eura, zatímco nejisté údaje budou tlačit pár k novému měsíčnímu minimu.
img

Překročí japonský jen červenou linii?

02.04.2024 Po svižné jízdě na horské dráze v prvních dvou dekádách března pár USD/JPY zamrzl v konsolidaci. Síla americké ekonomiky a dolaru spolu s očekáváním extrémně pomalé normalizace měnové politiky Bank of Japan dávají investorům důvod k dalším nákupům tohoto páru. Když ale oficiální Tokio a velké hedgeové fondy stojí na druhé straně barikády, měli bychom si každý krok třikrát rozmyslet.§
img

Vyhlídky na vývoj měnového páru GBP/USD dne 2. dubna. Hotovo! Nebo snad ne?

02.04.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí propadl o téměř 100 pipsů. Mějte na paměti, že pár zahájil výrazný pohyb směrem dolů již prakticky večer, kdy byla ve Spojených státech zveřejněna rezonující zpráva o podnikatelské aktivitě ISM, jejíž hodnota se ukázala být nad prognózami a nad hranicí 50,0 bodů. Právě tato zpráva vyvolala dolarovou rally. Nebýt této zprávy, nebo kdyby byla její hodnota slabší, je dost pravděpodobné, že bychom se růstu dolaru nedočkali. Dolar však přesto posílil, ale v globálním měřítku se absolutně nic nezměnilo.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 2. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

02.04.2024 Pár GBP/USD v pondělí vykázal vcelku obstojný pohyb směrem dolů. Bohužel za ním nestála touha trhu prodávat, ale spíš silné údaje ISM z USA. Trh zkrátka neměl jinou možnost než nakupovat dolar. Přesto je dobře, že dolar vzrostl, protože účastníci trhu předtím několikrát ignorovali zprávy, které byly pro americký dolar pozitivní. Ačkoli tedy cena znovu opustila klesající kanál, downtrend přetrvává. Minulý týden jsme se zmínili, že dokud pár zůstává na stejné úrovni a pohybuje se do strany, nelze brát v úvahu ani realizovat žádné technické signály. Jak vidíme, v pokles se v pondělí obnovil. A v posledních dnech týdne se pár může stále obchodovat směrem dolů, pokud trh v časovém rámci 24H a zprávy z USA budou silné.
img

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 27.–29. března 2024: prodávejte pod 2 193 USD (6/8 Murray - 21 SMA)

28.03.2024 Zlato se na začátku americké seance obchoduje kolem úrovně 2 185,08 nad 21 SMA a pod Murray 6/8. Mohlo by pokračovat v technické korekci, pokud se v příštích hodinách konsoliduje pod hladinou 2 196 – 2 187 a pak by mohlo dosáhnout týdenního pivot pointu, který odpovídá 21 SMA kolem hladiny 2 172 USD.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 27. března (analýza dopoledních obchodů). Libra se snaží projevit růst.

27.03.2024 V ranní předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2623 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. Růst a vytvoření falešného průrazu tam vedly k prodejnímu signálu, ale pokles nenastal. Po krátké době býci dosáhli průrazu dolů a reverzního testu úrovně 1,2623, což je přinutilo opustit short pozice a otevřít long pozice. V době psaní článku jsem ještě nezaznamenal prudký růst. Odpoledne se technický obraz nezměnil.
img

Invesco: Významný týden pro měnovou politiku je pro trhy dobrým znamením

27.03.2024 Již delší dobu tvrdím, že měnová politika má na trhy nadměrný vliv. Začalo to v době, kdy hlavní centrální banky prováděly mimořádně uvolněnou a experimentální měnovou politiku v boji proti globální finanční krizi. Pokračovalo to však i v posledních několika letech, kdy jsme byli svědky masivního zpřísňování měnové politiky v boji proti pandemické inflaci, což mělo dramatický dopad na trhy v roce 2022. Vzhledem k významu měnové politiky pro řízení trhů byl minulý týden významný, neboť se sešlo pět centrálních bank vyspělých trhů a sedm centrálních bank rozvíjejících se trhů a proběhla přijetí dvou historických rozhodnutí.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 26. března (americká seance)

26.03.2024 V první polovině dne byla otestována cena 1,0848, právě když linie MACD začínala stoupat od úrovně nula, což potvrdilo buy signál pro euro. Pár ve výsledku vzrostl přibližně o 20 pipů, ale cílové úrovně 1,0879 úplně nedosáhl. Obstojné údaje o předstihovém indexu spotřebitelského klimatu v Německu dokázaly během evropské seance podpořit slábnoucí býčí momentum. Mnohé teď záleží na statistikách z USA, které jsou také docela zajímavé. Změny objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, indexu cen bydlení a indikátoru spotřebitelské důvěry ovlivní průběh americké seance. Slabé údaje jsou důvodem k dalšímu prodeji dolaru a nákupu eura, zatímco silné zprávy mohou vzestupnou korekci páru výrazně poškodit. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
C:\fakepath\gucci-26042024.png

Akcie vhodné pro watchlist: Kering

26.03.2024 Obecným problémem nákupu akcií, když jsou akciové indexy na svých historických maximech, je vysoká cena akcií. I když v současnosti táhne indexy jen hrstka akcií ze sektorů umělé inteligence a boje proti obezitě, tak tento pohyb zdražuje prakticky všechny akcie. Co tedy na burze dělat, když ceny akcií jsou vysoko?
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 26. března

26.03.2024 Odpoledne byla v době růstu linie MACD od nuly otestována úroveň 1,0838, což omezilo potenciál páru stoupat v rámci klesajícího trendu. Krátce nato přišel druhý test, a to v okamžiku, kdy MACD klesala z překoupené zóny, což vedlo ke druhému scénáři pro short pozice, ale pár aktivně neklesal. Včera euro podpořil projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové. Odpoledne dolar stále klesal, i když někteří představitelé Federálního rezervního systému dali najevo jestřábí postoj. Dnes dopoledne bude zveřejněn předstihový index spotřebitelského klimatu v Německu a změna objemu HDP ve Španělsku. HDP je druhořadá zpráva, takže obchodníci budou sledovat údaje z Německa. Dobrá zpráva může podpořit euro. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na scénáře č. 1 a č. 2.
img

Obchodní signály pro BITCOIN (BTC/USD) na 25.–27. března 2024: nakupujte nad 66 900 USD (Murray 3/8 – 21 SMA)

26.03.2024 Bitcoin se obchoduje kolem 66 909 USD, nad 200 EMA a 21 SMA. V grafu H4 vidíme, že bitcoin oživil poté, co našel silný support kolem 2/8 Murray a 200 EMA na hladině 62 500. Tato oblast dala bitcoinovým býkům dobrou příležitost k novým nákupům, což se projevilo prudkým průrazem ven z klesajícího trendového kanálu vytvořeného 11. března.
img

Obchodní signály pro BITCOIN (BTC/USD) na 22.–25. března 2024: nákup nad 62 500 USD (2/8 Murray – 21 SMA)

25.03.2024 Bitcoin (BTC/USD) se od 10. března obchoduje v rámci klesajícího trendového kanálu. Tento týden si BTC během jediného dne připsal více než 15 %, zisky si však nedokázal udržet.
C:\fakepath\obv-example.png

Indikátor On Balance Volume (OBV)

24.03.2024 Indikátor On Balance Volume (dále jen OBV) vyvinul Joe Granville v šedesátých letech minulého století. Již tehdy to byl revoluční indikátor a i dnes ho mnoho profesionálních obchodníků na finančních trzích používá pro analýzu a obchodování jako hlavní.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 22. března (americká seance)

22.03.2024 Další pokles byl omezen, protože test úrovně 151,38 se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu, který tentokrát vyvolal buy signál, protože linie MACD se nacházela v přeprodané oblasti. Výsledkem byl růst ceny o více než 30 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 22. března (americká seance)

22.03.2024 Analýza transakcí a tipy na obchodování páru GBP/USDDalší pokles by se měl zastavit, protože k testu úrovně 1,2622 doš...
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 22. března (americká seance)

22.03.2024 Další pokles by se měl zastavit, protože k testu úrovně 1,2622 došlo v době, kdy linie MACD poměrně prudce klesala od nuly. Libra ale pokračovala v poklesu, protože ji tímto směrem tlačilo rozhodnutí Bank of England. Vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři na dnešní odpoledne by hráči na trhu měli dál spoléhat na pokles páru GBP/USD a na drobné korekce, aby získali výhodnější ceny.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 22. března (americká seance)

22.03.2024 Z Německa přišly obstojné údaje, které omezily potenciál páru EUR/USD klesat. Vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři na dnešní odpoledne by hráči na trhu měli pokračovat v obchodování podle trendu a využít korekce eura k ziskovějším prodejům.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 22. března

22.03.2024 Silné údaje z USA dokázaly pár vytlačit nad hladinu 151 a kupci se pravděpodobně pokusí udělat vše pro to, aby se nad ní udrželi a zachovali si šanci na nastolení vzestupného trendu. Při pohledu na dnešní prázdný makroekonomický kalendář ale vidíme, že dolaroví býci se budou nahoru tlačit těžce.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 22. března

22.03.2024 Bank of England položila základ ke snížení sazeb už na letošní červen. Během pouhých dvou měsíců přešla od kurzu zvyšování výpůjčních nákladů k jejich snižování a dva z nejvýrazněji jestřábích politiků ve výboru včera upustili od výzev ke zvýšení sazeb. Výsledkem byl značný pokles libry, který může pokračovat i dnes po zveřejnění slabých údajů o maloobchodních tržbách za únor.
img

Obchodní signály pro ethereum (ETH/USD) na 21.–22. března 2024: nakupujte nad 3 412 USD (Murray 3/8 – 200 EMA)

22.03.2024 Pár ETH/USD se obchoduje kolem 3 541 USD, nad 200 EMA a nad proraženým klesajícím trendovým kanálem, který se tvoří od 10. března.
img

Obchodní signály pro pár EUR/USD na 21.–22. března 2024: prodávejte pod úrovní 1,0940 (Murray 3/8 – technická korekce)

22.03.2024 Včera po tiskové konferenci předsedy Fedu nabralo silný pohyb nahoru, dosáhlo vrcholu klesajícího trendového kanálu, ale nedokázalo ho prorazit. Což nás teď vede k domněnce, že by v příštích hodinách mohlo dojít k technické korekci a pár EUR/USD by se mohl konsolidovat kolem hladiny 1,0866.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD 21. března (americká seance)

21.03.2024 Před námi jsou údaje PMI pro výrobní sektor a sektor služeb v USA, stejně jako týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti a objem prodejů existujících domů na sekundárním trhu. Špatné indikátory povedou k růstu eura, zatímco dobré údaje spolu s pevným postojem člena FOMC Michaela S. Barra k úrokovým sazbám zvýší tlak na tento pár.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Čína | Japonsko | Video | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Obchodní plán | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Německo | Francie | Polsko | Apple | Kypr | Analytik | New York | Take-Profit | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Síla měn | XAU/USD | Hyperinflace | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Spready | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AOS | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Average True Range | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Bias | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bull | Burza | Burzovní index | Buy Limit | Buy Stop | CBOT | CCI | CEO | CFD | CME | COT report | Carry trade | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Close | Konsolidace | DAX | Demo účet | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downtrend | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | Fair Value | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Flat | Hedge fondy | Forward | Futures | GTC | Gap | Grafy | Hedge | High | High Yield | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Intraday | Investice | Investiční certifikáty | Investiční riziko | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MACD | MIFID | MT4 | Makro data | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obchodování s deriváty | Opce | Order | Oscilátor | Overnight | P/E | Čekající příkazy | Peněžní zásoba | Pivot Point | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Put opce | Pákový efekt | Příkaz | Příkaz Stop | RRR | RSI | Rally | Rating | Realizovat zisk | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Reálný účet | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sell Limit | Sell Stop | Sentiment | Short | Short pozice | Smart money | Směnný kurz | Splatnost | Spotový trh | Spread | Stop Out | Stop-Loss | Support | Swap | Swing | Take Profit | Time frame | Timeframe | Trader | Trading | Trailing stop loss | Trend | Trendline | Trendová čára | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | Uptrend | VIX | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Yield | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Panevropský index | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | PBOC | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Scoach | Býčí divergence | Vývoj ceny | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Rollover | Zisk | Berkshire Hathaway | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Spekulant | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Contract for Difference | Bohatství | London Stock Exchange | New York Stock Exchange | Shanghai Stock Exchange | Euronext | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Gold | BrokerJet | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | Online trading | Stoxx 600 | Contracts for difference | Over-The-Counter | Analytický tým | Regulace | Mimoburzovní | Investiční banky | Investovat | Hedgeové fondy | Money-Management | Makro | Index cen | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | Index strachu | BTC | Australská centrální banka | Lukáš Kovanda | Burzy | Insider trading | Time-Frame | Japonská centrální banka | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Investiční strategie | Trading strategie | Likvidní | Podpora | Průlom | Přenos | Uzavření pozice | Volatilní | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Směnárna | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Brokers | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena libry | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD kontrakt | Čínská ekonomika | Co je komodita | Co je to bitcoin | CZK | Česká ekonomika | Daňové přiznání | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický růst | Elektřina | Etoro | Eura | EURIBOR | Euro dnes | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | HDP Francie | HDP USA | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Ichimoku | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor CCI | Indikátor MACD | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do dluhopisů | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investing | Investování do akcií | Investování do komodit | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak vydělat | Japonská ekonomika | Komodita | Komoditní | Komoditní trh | Konfluence | Korporátní dluhopisy | Koupit akcie | Kurz akcie | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Manuál | Market | Market Makers | Markets | Měnový kurz | MetaTrader 5 | Míra inflace | Moving Average | MQL5 | MQL5.com | Nákup akcií | Nákup dolaru | Nákup eura | Nákup komodit | Nejlepší investice | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Numismatika | Obchodní platformy | Obchodování komodit | Obchodování na komoditních trzích | Obchodování s CFD | Obchodování s komoditami | Obchodujeme | Odkup akcií | Pivot | Pokles eura | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dolaru | Prodej komodit | Prognóza | Pšenice | Rates | Rakousko | Reuters | Risk Management | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Signály | Směnárny | Směnné kurzy | Státní dluhopisy | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové události | Trailing Stop | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výběr brokera | Vydělat peníze | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj mezd | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zůstatek na účtu | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | BreakEven | ZEW | ATR | Benzín | DMA | Komise pro cenné papíry | Put | RBOB | Báze | Buy | Cílová cena | Discount Rate | Equal weight | Federal Funds Rate | Christine Lagarde | Index akciového trhu | Indie | Intermediate | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | P.A. | Překoupení | Range | REIT | ROCE | Sell | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Poskytovatel likvidity | M2 | Over-the-counter (OTC) | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | eBook | Paul Krugman | Tržní sentiment | Average true range (ATR) | Commission | Komise | Contract | Kontrakt | Depreciation | Federální rezervní systém | Majors | Přeprodáno | Session | Volby | Rozhovor | Cukr | Retail | COT | Velcí hráči | Burze | Cena eura | Commodities | Investment | Traders | Price Futures Group | Microsoft | Home Credit | NATO | Barrick Gold | Sója | Bloomberg Terminal | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Finanční regulace | Uložení peněz | Short squeeze | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Úspěch | Podnikání | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Commitments of Traders (COT) | Globální trhy | Stock Exchange | CFETS | Londýnská akciová burza (LSE) | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Otočení trendu | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Sentiment trhu | BlackRock | Implikovaná volatilita | Znalost | Přehled | Klid | Jádrový index | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Sázet | Obchodní signály | Bankovnictví | Futures kontrakty | Obchodní styl | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Glencore | Globální finanční krize | Broker Trust | Bankovní regulace | Známý investor | Velké banky | Deutsche Börse | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Algoritmus | Velikosti pozic | Globální ekonomický růst | Pokles libry | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Globální finanční trhy | Fitch Ratings | Uvolňování měnové politiky | Propad | Úvěrový rating | Kryptoměny | Index Nikkei | TradingView | Vývoj akciového indexu FTSE 100 | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | Výrobní aktivita | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Posílení koruny | Nálada na trhu | Historická maxima | Nejistota | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Finanční poradce | FTSE 100 | Blockchain | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Vysoká volatilita | Nákupní signál | Prodejní signál | Odhodlání | Americké rafinerie | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Prodávat akcie | Nakupovat akcie | Propad akcií | Exxon | Chevron | Payrolls | Mzdy | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Predikce | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Dolar vůči jenu | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Úřad pro finanční etiku (FCA) | Snížení úrokových sazeb | Aktivně spravované fondy | Spravované fondy | Indexové fondy | Manažeři fondů | Výnosy | Měnová stimulace | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Investiční plány | Institucionální investor | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Návratnost investice | Poměr RRR | Indexy PMI | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | ČTK | Aktuální cena | Konsenzus | Výhodné investice | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Dánsko | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodované fondy (ETF) | HDP v eurozóně | Bitfinex | CME FedWatch | Akcie firem | Mizuho | J.P. Morgan | Vstup na burzu | Vývoj ceny hliníku | Chicago Mercantile Exchange | Směnné kurzy měn | Inflace ve světě | BHS | Ceny pšenice | Aleš Michl | Paul Tudor Jones | Objem zlata | Zajištění portfolia | Coinbase | LemBros Commodity Advisors | Striker Securities | Martin Lembák | Striker | LemBros | Ceny hliníku | Nenad Kerkez | Trhy s kryptoměnami | Kvantitativní utahování | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Palladium | Podnikové dluhopisy | Obchodování indexů | Jak obchodovat komodity | Investovat do Bitcoinu | BTC/USD | ETH/USD | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Coinmarketcap | Nejvýkonnější akcie | Akcie z portfolia | MiFID II | Bitcoin futures | ETH | ETC | Ray Dalio | Vývoj ceny pšenice | Invesco | Nemovitostní fondy | Tržní kapitalizace bitcoinu | Kapitalizace bitcoinu | Růst hodnoty bitcoinu | Krypto burza | Krypto aktiva | Výhled eura | Altcoiny | Drobní investoři | Inverzní výnosová křivka | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Podnikání na kapitálovém trhu | Obchodní války | Investování do ETF | Krypto | Bitcoiny | Růstové akcie | OPEC+ | Zobchodovaný objem | Profesionální investoři | Podniky | Evropské akciové trhy | Silný americký dolar | Technologické akcie | FAANG | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Obchodní analýza | Geopolitické napětí | Ostatní investice | Pokles ceny | Geopolitika | Cenový kanál | Ether | Poptávka po dolaru | Dluhopisové výnosy | Pražský PX | Trendové čáry | Spotřebitelská inflace | Použití finanční páky | Kompozitní index | Úrokový výnos | Trh s ropou | Stavební spoření | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Pokles cen ropy | Obchodní signál | Long obchod | Roční výnos | Primární nabídka | Zvýšení mezd | Úspěšné obchody | Výkonnost akcií | Růst zisků | Dopady na ekonomiku | Obchodované fondy | Fondy ETF | Jednotná měna | Alternativa oficiálních měn | Inflační vývoj | Web Trader | Zpřísňování měnové politiky | Sazby Fedu | Růst dolaru | Platforma pro obchodování | Bitcoin ETF | US High Yield | Vysoké zisky | Makroekonomické statistiky | Nakoupit akcie | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Primární nabídka akcií | Obchodovat komodity | Cena komodity | Burzovní debut | Zvýšení sazeb | Obchodování britské libry | Obchodování GBP | Indikátor ATR | Začínající obchodníci | Zájem investorů | Inflace v ČR | Finanční produkty | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Price Action strategie | Inflační očekávání | Zpětný odkup akcií | Růst cen ropy | CNY | Sójové boby | Obiloviny | Obchodní plány | Bitcoin a další kryptoměny | Intradenní strategie | Vyšší mzdy | Zájem o bitcoiny | Začít obchodovat | Nabídka akcií | Token | Americké společnosti | Snížení sazeb | Klienti brokerů | NATGAS | Prezidentka ECB | Základy obchodování | Akcie a ETF | Ceny niklu | Instant Trading EU | NASDAQ 100 | GBTC | Coffee | Pokles dolaru | Obchodní myšlenka | Výnosové křivky | Pokles cen | ETF S&P 500 | XTB Research | Poskytování úvěrů | Nové akcie | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | Shanghai Stock Exchange (SSE) | New York Stock Exchange (NYSE) | CFD na komodity | Kapitálové výdaje | Hromadění zlata | Růst mezd | NGAS | Těžební zařízení | US500 | Vývoj ceny cukru | Denní graf | Očekávání trhu | Dot plot | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Finanční situace | UCITS | Obchodování jedním kliknutím | Risk Reward Ratio | iShares | Ceny palladia | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Obchodování zlata | Historická volatilita | Banky pro mezinárodní platby | Nízká nezaměstnanost | Tržby v maloobchodě | Profesionální obchodníci | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Kakao | Vývoj ceny kakaa | Ceny kakaa | Vyšší úrokové sazby | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | NYBOT | Vysoká likvidita | TikTok | S&P 500 Index | US30 | Dow Jones (US30) | Rozpočet | Deficit | Káva | HDP v USA | Ceny benzínu | IOT | Patterny | Výsledkové zprávy | Trinity | Výstup z obchodu | Býčí signál | Objem | Data z USA | Obchod | Zájem o investice | RPSN | Trh práce | Vyšší sazby | Myšlenka | Histogram | FRED | Vyšší volatilita | Obrat trendu | UCITS ETF | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Vývoj čínských devizových rezerv | Konkurenceschopnost | Měnový pár USD/CNY | Německé hospodářství | Vyšší riziko | Firma | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Hlavní události | Technické analýzy | Roční návratnost | USDC | Švédská centrální banka | TradingEconomics | Růst cen | Zůstatek | Studie | Server CNBC | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Ekologie | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Generální ředitel | Poskytovatelé úvěrů | Lagardeová | Amazon | Kapitálové požadavky | Nízké úrokové sazby | Nakupovat zlato | Úrok | LVMH | Miliardy | Top 5 kryptoměn | USDT | dApps | Vyhlídky | Legislativa | Trendová linie | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Kalendář událostí | Ceny americké ropy WTI | Oblast supportu | Růst české ekonomiky | HKComp | Poptávka po úvěrech | SMA | Předpovědi | E-shopy | 4GLD | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | Mzdový nárůst | ADP | PLN | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Impuls | Visa | Výrazný pokles | Dodržovat obchodní plán | Velikost pozice | Řídit riziko | Stavebnictví | Zdražování | Ceny zboží | Běžný investor | Ceteris paribus | Problémy | COPPER | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Člen bankovní rady | Ekonomická recese | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Cenové formace | Symetrický trojúhelník | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | Půjčka | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | UTC | Míra | Úroky | NSDQ | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Šperky | Nabídka a poptávka | Fed index | Záporné úrokové sazby | FedEx | xStation5 | MasterCard | FB | Disney | Andrew Bailey | Nákupy centrálních bank | Bydlení | COCOA | COTTON | SOYBEAN | WHEAT | SUGAR | CORN | EY | Nálada českých spotřebitelů | První obchod | Ztráta | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Výnosy státních dluhopisů | US100 | Index US100 | Americký index | Pozitivní zpráva | Halving | Obchodní podmínky | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Růst akciových trhů | Hospodaření | Růst poptávky | Klesající trend | Krátkodobé obchodování | Silný support | Volume indikátor | Američané | Návratnost | Netflix | Inovace | Dobrá data | Washington | Ceny ropy dnes | Výprodeje akcií | Analýza společnosti | Hlavní rizika | Miliardy eur | Ekonomické sankce | Sezónnost | RBA | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | ASML | Zpráva COT | Poradenství | Vliv na investice | Nový rekord | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Analytička | Ukazatele | Technologická společnost | Dobré zprávy | Situace na Blízkém východě | Spotřebitel | Dobrá čísla | Nájmy | Ceny energií | Horší data | Volatilita je nízká | Komunikace | Základ daně | Údaje o HDP | Prezident | Výsledkové sezóny | Nejnovější údaje | Google | Trhy | Pohyby cen | Změny cen | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Blue-chip | Meziroční růst | Americká Federální rezervní banka | Růst inflace | Pandemie | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Vstupy | Japonský jen (JPY) | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Trhy v Číně | BP | Americká společnost | Sazby beze změny | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | Rozhodování | Americké ekonomiky | Natural Gas | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Půlení bitcoinu | Americká inflace | Trendové indikátory | Indikátor OBV | Technický indikátor | On Balance Volume | Inflace v lednu | Politika centrálních bank | Valuace | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Britské měny | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | OIL.WTI | Slábnutí koruny | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Směřování trhů | Údaje z USA | FedWatch | Investice do realit | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Míra nezaměstnanosti v EU | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Longovat | Pokračování klesajícího trendu | Vývoj | Analytická společnost | Pokles prodeje | Mzda | Vládní opatření | Výkyvy | Změny trendu | Cenová válka | Extrémní překoupenost | Překoupenost | Příležitost k nákupu | Inflace v únoru | Volatilita na finančních trzích | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Restrikce | Americké výnosy | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Masivní nákupy | Profitovat | Medvědí trend | Další vývoj | Stimuly | Americká seance | Fiskální politiky | Odhady ekonomů | Moore Czech Republic | Tržby společnosti | Výrazný vzestup | Cenový vývoj | Silný pokles | Tudor | Nákupy aktiv | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Historie | Potenciální změny | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Značný pokles | Žádosti o podporu | Pokles cen komodit | Levnější půjčky | Texas | Příležitosti k nákupu | Milton Friedman | Další pokles | Přiznání k dani z příjmu | Přiznání k dani z příjmu fyzických osob | Podat daňové přiznání | Daňové přiznání k dani z příjmu | Daňové povinnosti | Hlavní centrální banky | Kongres | Index ISM | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Páka | Průmyslové komodity | Negativní korelace | Stop-Lossy | Hotovost | Nastartování české ekonomiky | Spotřebitelská nálada | Dramatický dopad | Vyspělé ekonomiky | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Index podnikatelské aktivity | Spoření | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Graf dne | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Objem dluhopisů | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Býčí potenciál | Potenciál | Historické pohyby | Reálné mzdy | Ekonomiky | Nigérie | Vzdělávací materiály | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Potenciál poklesu | Umělá inteligence | Práce | Podíl na trhu | Údaje | DPH | Mexiko | Nakupovat státní dluhopisy | Spotřebitelské úvěry | Veřejný sektor | Nástroje Fedu | Ekonomické oživení | Snížení produkce | Česká ekonomika letos | Více peněz | Index US500 | Pokračování rostoucího trendu | Majitel | Úspory | Býčí vyhlídky | Statistiky | Indikace | Poradenské společnosti | Trade | S&P500 | Nabídka ropy | Průměrný výnos | Rizikový apetit | Cenové pohyby | Aktivní kontrakt | Reddit | Sociální síť | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Kristina Hooper | Obrovské společnosti | Grayscale | Větší pokles | Spotřebitelský sentiment | Očekávané výsledky | Americká centrální banka (Fed) | Prudké pohyby | Zasedání Evropské centrální banky | Vliv volatility | Shell | Maloobchod | ATH | Zaměstnanci | Blízký východ | Fondy obchodované na burze | FOMO | Dovoz | Vývoz | ETN | Dosáhnout zisku | Velikost pozic | Měnové báze | Tisknutí peněz | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Přilákání investorů | Politika centrální banky | Zveřejněné údaje | Dluhy | Psychologické hladiny | Dominance bitcoinu | Technologický pokrok | ONE | RBI | Účet platební bilance | Dnešní výsledky | Oblasti rezistence | Vývoj ekonomiky | Měření volatility | Nákup put opce | Velké ekonomiky | Sektor služeb | Vstup do obchodu | Velké peníze | CL | Spekulovat | Manažeři | Důvěra spotřebitelů | Kupci | Podnikatelské aktivity | Falešný průraz | Cíl růstu HDP | Klesající trendová linie | Pokračování rally | Soukromé banky | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Proti trendu | JDE | Unie | ČR | EU50 | Překoupené zóny | Průraz | Tržní situace | Chování trhu | Pozitivní sentiment | CBO | Špatné zprávy | Počet nových žádostí o podporu | Americké statistiky | Býčí trend | Oracle | Pokračování růstu | Zpomalení inflace | Světové indexy | Medvědí potenciál | Index Nikkei 225 | Akcie FAANG | Nestlé | Členové Fedu | Propad cen | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Covid | Investiční aplikace | Cardano | Propad české ekonomiky | Živnostníci | Analýza komodit | Nastavení Stop-Lossu | Sankce proti Rusku | Nákupní apetit | Signál k prodeji | Exporty | MAM | Fundamentální pozadí | Chorvatsko | Leva | Nový trend | Trendové obchodování | Potenciální zisky | Větší riziko | Větší pozice | Ceny kávy | Šance | SAE | Růst tržeb | Ceny | Kolaps | Technologické společnosti | Společnost XTB | Povinnost podávat daňové přiznání | Korekční fáze | Medvědí fáze | Nový indikátor | Životní úroveň | Nižší poptávka | Vývoj peněžního agregátu | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | DeFi | Staking | Vepřové maso | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Anglogold Ashanti | Nikl | Komoditní akcie | Odhad růstu HDP | Důvěra | Buy signály | Indonésie | Poptávka po oceli | Růst vývozu | Významné události | Časový úsek | Podhodnocené akcie | Zprávy z USA | Podhodnocený | Pokles tržeb | Trh s futures | Odhady PMI | Fear and Greed Index | Počet akcií | Fear and Greed | Kryptoměnový trh | Ceny v eurozóně | Příliv kapitálu | Bitcoinová dominance | Výrobní sektor | Růst eura | DIA | Platforma eToro | Ceny mědi | Výrazný pokles libry | P/E poměr | Zdanění | Nvidia | Zasedání FED | Nákupní centra | Budoucí vývoj | NAHB | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Vývoj ceny kávy | Diverzifikovat | Nárůst HDP | Softwarová společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Pracovní místa | Tuzemské hospodářství | Ranní okénko | Česká republika | Aukro | Negativní úrokové sazby | CPI v USA | Americké prezidentské volby | iPhone | Michael Saylor | MicroStrategy | Akciové portfolio | Embargo | Množství peněz | Růst zlata | BNB | Defi | Nařízení | KSM | Newmont | Pokles indexu | Poptávka a nabídka | Obchodování s futures | XOM | CVX | Uniswap | Zveřejnění výsledků | Miroslav Zborovský | Ombudsman klientů | Sumitomo | Apollo | Hospodářský vývoj | Obchodní politika | Číst grafy | Hlavní kryptoměna | Pasivní investování | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Proražení | Životní prostředí | GME | GameStop | Deutsche Boerse | Změny úrokových sazeb | Vývoj měnového páru USD/CNY | Proč investovat | Lego | Cointelegraph | Zadlužování | NBP | Emise akcií | Nákup libry | Ceny aktiv | Chytré peníze | Cenné papíry a burzy | Voda | Ceny americké ropy | Centrální bankéř | Svět kryptoměn | Burzy v USA | Počasí | Růst ceny | Indikátory objemu | PMI ve výrobě | Výkyvy v hodnotě | DOT | Vývoj akcie | Zájem o bitcoin | Rio Tinto | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Velikost obchodu | Dopad na trhy | CARA | Situace na trhu | Pravidla obchodování | Akcie Gamestop | WallStreetBets | Nárůst ceny | Sociální média | Tržní ceny | Klíčové faktory | ROI | Return On Investment | ROI (Return On Investment) | Retailoví investoři | Londýnská akciová burza | Nasdaq (US100) | Dnešní seance | Růst ceny Bitcoinu | Znalosti o obchodování | Dialog | Rostoucí úrokové sazby | FTX | Zinek | Kov | Trend ceny | Trendové linie | Růstový trend | Kering | Rizika a příležitosti | Zápis ze zasedání ECB | WTI Crude Oil | Psychologický efekt | ZINC | TOP americké společnosti | Jádrová spotřebitelská inflace | Více obchodů | Investoři a obchodníci | Nárůst výnosů | XOM.US | Admirals | Intervenovat na devizovém trhu | Mnoho peněz | Výrazný pohyb | Silný růst | Porozumění divergenci | Analýza EUR/USD | Akcie třídy A | Fidelity | Výrazný růst | Společnost eToro | Holubičí tón | Filecoin | FIL | Short obchody | Online trading konference | Trading konference | Výhled pro EUR/USD | Přeprodané zóny | Tržní pohyb | xStation 5 | Pohyb ceny | Míra úspor domácností | Míra úspor | Velikosti pozice | Hodnota trhu kryptoměn | Společnost MicroStrategy | Umění | Data o inflaci | Krok za krokem | Ceny ropy Brent | Ceny surovin | Island | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | LME | Archer Daniels Midland | Vysoká cena | ERA | Akcie v roce 2021 | Uran | Směřování trhu | Objednávky | CVX.US | Chevron (CVX.US) | Finanční produkt | Makers | Přeprodané oblasti | Nízké transakční náklady | JAP225 | Meme coiny | Shiba Inu | Trh Forex | USDA | Pandemie COVID | Analytické fórum | Investování do cenných papírů | Riziko ztráty | Phil Flynn | Těžaři | API | Oslabení | Hypoteční sazby | Bit.plus | Sektor služeb v USA | Spotřeba domácností | Přehřátí ekonomiky | IB | Plány | Cíle | Příležitosti | Trend klesající | Průměrný roční výnos | Zajišťování | Finančně technologická společnost | Konkurence | Revolut | Prodej | Shortování | Další kryptoměny | Vývoj akciového indexu Dow Jones | Výbor FOMC | Změny ceny | Regulační úřad | ICT | Pozitivní vliv | Vliv na trh | Významné zprávy | Vyšší úroveň | Trh dnes | Cenové stability | Technologie | Obchodníci dnes | Prodejní příležitost | Hliník | Američtí centrální bankéři | Koncentrace | TSMC | Americký trh | AI | Vývoj běžného účtu platební bilance | Odvětví | Úřad pro finanční etiku | Pokles poptávky | Kryptoaktiva | BHP | Pohyb kapitálu | Stabilní zisky | Přizpůsobivost | Načasování | Otevřené pozice | Omezené dodávky | Rekord | Příjmy z reklamy | HDP ve Spojených státech | CAR | Konzistentně ziskový | Chování | Vnímání | Ovlivňování | Růst aktivity | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Occidental Petroleum (OXY.US) | Projekce | Takata | Sankce Spojených států | Psychologické úrovně | Použití indikátoru | Důležité zprávy | Drahota | Vratislav Zámiš | SHIB | Společnost Admirals | Vývoj akciového indexu DAX | Byty | Vyšší úroky | Velké instituce | Index US30 | Jim Cramer | Mad Money | Eva Sadovská | Analytička WOOD & Company | CBRE | Liquid | Tokeny | ERC-20 | Medián | Graf S&P 500 | Inflace ve Velké Británii | Společnosti | Národní měny | Neúspěch | Opatření | Dna | Výrobní aktivita v USA | ANO | Brokerské firmy | Uhlí | NFT | Vysoká poptávka | TIPS | Stakování | Ceny plynu | Konfederace | Solana | Kryptoměnová komunita | Celková nabídka | Akcie Kering | Gucci | Vyšší hodnoty | Etherea | Řízení kapitálu | UK100 | Index UK100 | mmBtu | Úročení | Celkové riziko | Energetická krize | Jak diverzifikovat | Odhady růstu | Market Outlook | Minulá výkonnost | Chování lidí | Češi | Energetické krize | Vysoké ceny | Pravidla hry | Vývoj ceny zinku | Ceny zinku | Obilí | Nová historická maxima | Pozornost | Cenový cíl | Zprostředkovatelé | Zboží dlouhodobé spotřeby | Joseph Stiglitz | Meta | Klima | Metaverse | Meta Platforms | Vývoj ceny kryptoměny | Ceny kryptoměny | Ethereum (ETH/USD) | Barrick Gold (GOLD.US) | Česká národní banka (ČNB) | Tisková zpráva | Podmínky na trhu | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Obchodní ředitel | Tým InstaForex | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Target | Lockdowny | TIM | Akcie Meta | Zahraniční politika | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Avalanche | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zveřejnění zprávy | | Nejvýraznější propad | Vietnam | BofA | Postavení na trhu | 1Inch | Zlato (XAU/USD) | Cena aktiva | Cykly | Fundamentální aspekty | Časové období | Rozšíření | Fibonacciho úrovně | Rostoucí inflace | FTSE 100 (UK100) | Fundamentální analýzy | Steve Huffman | Obchodní tipy | Joachim Nagel | Fondee | Hráči na trhu | Vliv na ceny | Sumitomo Mitsui | Konvergence | Bitcoin (BTC/USD) | Celkový sentiment | Tok kapitálu | Hodnoty měny | Miliardy USD | US100 index | Polská NBP | Obchodní signály pro BITCOIN | Signály pro BITCOIN | Pokles zlata | Dynamika trhu | Ocel | Srí Lanka | Doporučení k obchodování | Ruský plyn | Consensys | LBank | Hry | Cena akcií společnosti | Instituce | Centralizované burzy | Přístup na trhy | Analýza páru EUR/USD | Murray | Meme kryptoměny | ALUMINIUM | Luxusní zboží | Invaze na Ukrajinu | Inflace v Kanadě | Fáze silného růstu | Sankce | Směr trhu | Konflikt na Ukrajině | Porušování lidských práv | Švýcarská národní banka | Dlouhodobý úspěch | Motivace | Mezinárodní vztahy | Invaze | Tvrdé sankce | Santiment | Mezinárodní sankce | Pokles inflace | Uzavření příměří | Sběratelé | Vývoj ceny niklu | NICKEL | Řetězce | Zvyšování cen | Optimistická nálada | Uvalení sankcí | Společnost Meta | Meta Platforms Inc | Axie Infinity | CPC | Velké finanční instituce | Nízké poplatky | Geopolitické události | Obchodní náklady | Inflace v Japonsku | Cosmos | Celkový trend | KUSAMA | Strategie pro obchodování | FXDAILY | Inflační data | Správa | Vlastnictví | Normalizace měnové politiky | Vzestupný trend | Tipy pro začínající obchodníky | Analýza transakcí | NEM.US | Korekční pohyb | Značka Gucci | Produkty s pákovým efektem | Huw Pill | Occidental | Dow Jones Industrial Average | Forward P/E | Varování před riziky | PLATINUM | Šéfové | Web3 | Konfederace britského průmyslu | Investiční trendy | Mimořádné zasedání | Pepa Zeman | RIO.UK | Rio Tinto (RIO.UK) | Zendesk | Přijetí | Snížení inflace | Velmi volatilní | Obchodní instrument | Prudký růst inflace | S&P 500 nebo Nasdaq | Kupní síly peněz | Marketingová komunikace | Centrum | Hodnotový investor | Prime | Překoupené oblasti | Britský regulátor | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Zpráva o inflaci | Cykličnost | Upozornění | Udržitelnost | Pomoc Ukrajině | Počet uživatelů | Pohyby ceny | Thomas Barkin | Peníze uložené | Hershey | Mobilní aplikace | Velký zisk | SMC | EU a USA | Zveřejnění zpráv | Akciové portfolio Tomáše Vranky | Obraty | Odrazy | Energetické komodity | Masato Kanda | Náměstek ministra financí | Srážková daň | Akciové dividendy | Kostarika | IoT | Boj proti inflaci | Patrick Harker | Obchodování páru EUR/USD | Exxon Mobil (XOM.US) | Pozitivní nálada | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Ekonomické důsledky | Matěj Široký | Novinky | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Společnost TSMC | Ekosystém | Obchodní řetězce | CZ | Rafinerie | Evropská legislativa | Mitsui | Dlouhodobá strategie | Strategie investování | YouTube kanál | Pokles trhů | ERÚ | Stav trhů | Důležité zprávy z USA | Investiční rizika | Line | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Výhody diverzifikace | Vývoj ceny bavlny | Technická korekce | Index cen výrobců | Varování | Hospodářský pokles | Společnost Oracle | Jan Kubíček | ETFs | Nulové poplatky | Růstový potenciál | Začínající investoři | Podílové listy | IntoTheBlock | Výprodeje | Fiat měny | Pokles USD/JPY | Rizikový sentiment | Tipy na obchodování páru EUR/USD | AUS200 | Index AUS200 | Býčí sentiment | OCI | Spekulativní aktivum | Invest | Graph | Aktivně spravované | Nové příležitosti | Kazuo Ueda | Příležitosti k prodeji | Mauricius | Sol | Média | Fed pivot | Viceguvernérka | Raphael Bostic | Instant Trading EU Ltd. | Circle | Invesco Ltd. | Počet obyvatel | Válka | KYC | Dobrý výnos | Tržní signály | ČNB Aleš Michl | Přijetí kryptoměn | Europe 600 | Uniswap (UNI) | Nejvyšší propad | Vyšší ceny | Cenové dno | Asie | Tlak na USD | Překážky | JOLTS | Konkrétní příklad | Vysoké úrokové sazby | Investování u XTB | Závazek | Celková investice | Investiční platforma eToro | Roční maximum | Náklady na půjčky | Chování obchodníků | Vale | Partnerství | Price Futures | Nezávislost | Patrik Duda | Atreon | CEO společnosti | Inflace ve Spojeném království | Neziskové organizace | Přesnost | Smart money concept | Zakladatel | Tipy pro začínající | Cenové maximum | Uživatelé eToro | Pozitivní signál | Petr Kymlička | Trading pro začátečníky | Výše poplatků | Nálady na trhu | Michelle Bowmanová | Vice | Všechny akcie | Údaje o maloobchodních tržbách | Potvrzení trendu | Pozitivní carry | Úvěrování | Milník | IGLN.UK | IGLN | Zlatý poklad | Kusama (KSM) | Ceny platiny | Silná data | Směřování | Velké objemy | Nákupní tlak | Ceny akcií Apple | Burzovní komise | Americká burzovní komise | Zrušení sankcí | Guvernér BOJ | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | BOJ Kazuo Ueda | Inflační vlna | Zveřejnění výsledků hospodaření | Historický vývoj | Profit-Targety | Potenciální ztráty | Ceny obilí | SRI | Největší ekonomiky | Nižší ceny | Nižší low | Situace v Německu | DNO | Finanční podmínky | Retailoví obchodníci | YCC | Ekonomické podmínky | Politické faktory | HCOB | Čokoláda | Covidové pandemie | Přehled měnového páru | Oficiální údaje | Bitcoinového ETF | Sledování vývoje | Hodnota trhu | Tokio | Odhadovaná cena | Basilejský výbor | Signál k nákupu | Edward | Trh s komoditami | Kupující | Obchodovaných komodit | Druhy dluhopisů | Obchodování a investování | Tudor Jones | Mezinárodní tlak | Vypršení platnosti | Hodnoty VIX | metodologie | Magnificent Seven | Sedm statečných | ETF na bitcoiny | ICCO | Bitcoinové ETF | Světová kryptoměna | Bitcoinové fondy | Nadšení | Struktura | tradingeconomics.com | Co jsou akciové indexy | 10 akcií | Růst libry | Nové technologie | Profesionálové | Pozorování | Nemovitosti v zahraničí | Uvolněné měnové | Oznámení výsledků | REITs | Japonské vlády | Škálování | Nejlepší rozhodnutí | Možný scénář | Dohody OPEC | Dohody OPEC+ | ETF na bitcoin | Testovací účet | Příležitost k prodeji | Slevy | Úročení neinvestovaných prostředků | Důvěryhodnost | Potenciální rizika | Smart Money koncept | Úrovně likvidity | Jakub Matis | All-time high | ProCent | Obchodování GBP/USD | Trojúhelník | Rok 2024 | Rafinérie | Pravděpodobnost korekce | Schválení ETF | Makroekonomické faktory | Inflace a deflace | Politické změny | Embarga a sankce | Demografické změny | Údaje ISM | Výsledek zasedání k měnové politice | Výsledek zasedání | Zasedání k měnové politice | Schválení ETF na bitcoin | Letadla | Dobrá zpráva | Objem zlata v rezervách | Zlato v rezervách ČNB | Zlato v rezervách | Guvernér ČNB Aleš Michl | MVRV | Spotové bitcoinové ETF | Spotová ETF | Zvýšený zájem | Fondy na spotový bitcoin | CFD (Contracts For Difference) | Platforms | Terminál | Inflační očekávání v USA | Zajímavé zhodnocení | iOS | Android | Cena akcií společnosti Meta | Capital | Tipranks | Multi-asset | Pevný výnos | Společnost Reddit | Spojené státy americké | ETF společnosti Grayscale | Vysoké poplatky | Magnificent | Smart Money strategie | Komise pro cenné papíry (SEC) | Platformy | Richmond | Barometr | Oblečení | Růst akciového trhu | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Dopad na centrální banku | Portfólia | Základní pravidla | Jak číst grafy | Možnost obchodovat | 1D | D1 | W1 | Zavírací cena | Inner Circle Trader | Vývoz zbraní | eTukTuk | Co jsou to úrokové sazby? | Jak fungují úrokové sazby? | Souvislost s inflací | Hlášení úrokové sazby | Dopad na ekonomiku | Dopad na ekonomiku a finanční systém | Jaké typy úrokových sazeb známe? | Typy úrokových sazeb | FFR | Federal Funds Rate (FFR) | Prime Rate | Federal Discount Rate | Federal Funds Target Range | Cílová úroková sazba | Treasury Yields | London Interbank Offered Rate | LIBOR (London Interbank Offered Rate) | Euribor (Euro Interbank Offered Rate) | Euro Interbank Offered Rate | Sazby pro spotřebitelské úvěry | Sazby pro refinancování | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Index S&P 500 ve srovnání | Faktory ovlivňující úrokové sazby | Poptávka a nabídka úvěrů | Nabídka úvěrů | Politická a geopolitická nestabilita | Míra růstu mezd | Mezinárodní faktory | Technologické a demografické změny | Umělé inteligence (AI) | Využití pákového efektu | Kurz Trading pro začátečníky | Kurz Trading | Rusové | Krátké pozice (short) | Možnost realizovat zisk | Průmyslové účely | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Jednoduché tipy pro začátečníky | Jednoduché tipy | Tipy pro začátečníky | Základní pravidla obchodování | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | Tolerance k riziku | Pobřeží slonoviny | Snížení úrokových sazeb v USA | Vstup na trh | Nový model | Maximální ztráta | Výkon | Svět měnové politiky | Složitý svět | Co je měnová politika? | Faktory ovlivňující monetární politiku | Hodnota měny | Jaké jsou cíle měnové politiky? | Cíle měnové politiky | Stabilita finančního systému | Externí rovnováha | Prodej cenných papírů | Depozitní kurz | ICE BofA US High Yield Index Effective Yield | Můj pohled na trh | Pohled na trh | Marginální požadavky | Komunikační politika | Cílení výnosové křivky | Měnové zásahy | Makroobezřetnostní politika | Nákupy aktiv na trhu | Vliv měnové politiky na ekonomiku | Vliv měnové politiky na ekonomiku a spotřebitele | Marginové požadavky | Minimalizace inflace | Zemědělské plodiny | CFD kontraktu | Dynamický ekosystém | Kontrola inflace | Úroveň důvěry | Strategie obchodování | Ceny sóji | Vývoj ceny sóji | Fundamentální analýza komodit | Sezónnost a počasí | Co je komodita? | Chicago Board of Trade | Chicago Board of Trade (CBOT) | Data ke sledování | Zajímavý trh | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Zlato - Vývoj ceny zlata | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Platina - Vývoj ceny platiny | Palladium - Vývoj ceny palladia | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Měď - Vývoj ceny mědi | Ceny ropy WTI | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Nikl - Vývoj ceny niklu | Káva - Vývoj ceny kávy | Cukr - Vývoj ceny cukru | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Ceny bavlny | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Sója - Vývoj ceny sóji | Zinek - Vývoj ceny zinku | Ropa WTI - Vývoj ceny | Ropa Brent - Vývoj ceny | Zemní plyn - Vývoj ceny | Zlato - Vývoj ceny | Stříbro - Vývoj ceny | Platina - Vývoj ceny | Palladium - Vývoj ceny | Hliník - Vývoj ceny | Měď - Vývoj ceny | Nikl - Vývoj ceny | Káva - Vývoj ceny | Cukr - Vývoj ceny | Kakao - Vývoj ceny | Pšenice - Vývoj ceny | Kukuřice - Vývoj ceny | Bavlna - Vývoj ceny | Sója - Vývoj ceny | Zinek - Vývoj ceny | Obchodníci komodit | Plán obchodování | Berkshire | Nákupy | Prodeje | DE40 | Smart Money Concepts | Pohyby směrem dolů | Zotavení | Zpětný pohled | Lembros Commodity Advisors LLC | Dobrý nápad | Nápad nakupovat | Nápad | Inflační data v USA | Očekávaná inflační data | Nové historické maxima | Historické maxima | Trading týden | Vítězné tažení | Jádrový index spotřebitelských cen | PCED | Forward S&P 500 | Andrew Berkin | Larry Swedroe | The Way Smart Money Invests Today | Forward valuace P/E | Forward valuace | Valuace P/E | Long/short | Micro Nasdaq 100 (MNQ) | Micro Nasdaq 100 | Micro Nasdaq | Nasdaq 100 (MNQ) | MNQ | Micro S&P 500 (MES) | Micro S&P 500 | S&P 500 (MES) | MES | Spread na burze | SOL Trader | Denní data | Růstový trend akciových trhů | Trend akciových trhů | Lembros Commodity | Lembros | Commodity | Bull/Bear | Put/Call | Prezidentský volební rok v USA | Volební rok v USA | Prezidentský volební rok | Volební rok | Kontrakty pro vyrovnání rozdílů | S&P 500 (US500) | Index S&P 500 - Vývoj akciového indexu | Index Nasdaq - Vývoj akciového indexu | Index Dow Jones - Vývoj akciového indexu | Index DAX - Vývoj akciového indexu | Index FTSE 100 - Vývoj akciového indexu | EHP | Investování do BTC | BTCE.DE | VBTC.DE | VBTC | Kryptomněnové ETF | Zařazení BTC | Proč akcie rostou | Zápis z lednového zasedání Fedu | Vliv obchodu | Učení se | Výborné vyhlídky | Jestřábí postoj | ICT trading | ICT obchodování | Co je to ICT koncept? | ICT koncept | Koncepty likvidity | ICT (Inner Circle Trader) | SMC (Smart Money Concept) | Chování institucionálních hráčů | Toky objednávek | Koncept založený na likviditě | Michael J. Huddleston | Michael Huddleston | Koncept likvidity | Institucionální obchodník | Systém SMC | Koncept ICT | Přístup ICT | Pochopení struktury trhu | Struktury trhu | Manipulace ze strany market makerů | Velryby | SMC obchodníci | Kontroly ztrát při obchodování | Kontroly ztrát | Nastavení obchodní psychologie | Obchodní psychologie | Jak konkrétně fungují SMC obchodníci | Výhody ICT konceptu | Jaké jsou výhody ICT konceptu? | Multi-time frame | Multi-time frame strategie | Chování likvidity | Zakladatel ICT | TF (time-frame) | Denní session | Chápat strukturu trhu | Správně chápat strukturu trhu | Správně chápat technickou analýzu | Striktně řídit money-management | Řídit money-management | Striktně dodržovat obchodní plán | Zaměřit se na dlouhodobý úspěch | Mít trpělivost | Poměr risku k zisku | Poměr rizika a odměny | Tržní stratégové | Ideální poměr RRR | Očekávaný výnos | Přidaná konfluence | Celkové potencionální riziko | Potencionální riziko | Chybné predikce | Dostupné informace | Liquidity provider | Liquidity provider (poskytovatel likvidity) | Efektivně obchodovat | Využívat více příležitostí | Více příležitostí | Speculative uninformed money | Speculative uninformed | Uninformed money | Market efficiency paradigm | Market efficiency | Efficiency paradigm | Paradigma tržní efektivity | Veškeré dostupné informace | Smart money (SMC) | IPDA | Interbank price delivery algorithm | Mezibankovní algoritmus dodávání cen | Mezibankovní algoritmus | Algoritmus dodávání cen | Dodávání cen | Jsou i nějaké nevýhody ICT? | Nevýhody ICT | Nevýhoda ICT konceptu | Nevýhoda ICT | Množství znalostí | Chování davu | Obchodovat pomocí ICT | Nižší time-frame | Obchodní session | Porozumět chování trhu | Hluboce porozumět chování trhu | Zátěž na psychiku | Oblasti ICT konceptu | Oblasti ICT | Téma ICT konceptu | Téma ICT | Velké téma | Velké téma ICT | Předpověď směru trhu | Předpověď směru | Longové bias | ICT trader | Neobchodovat patterny | Nakupovat tam, kde retail prodává | Retail prodává | Prodávat tam, kde retail nakupuje | Retail nakupuje | Neobchodovat pomocí indikátorů | Radek Zalubil | Nákup a prodej | Hospodářská zvířata | Topný olej | Olej | ICE | Hurikány | Sucha | Obchodování se zemědělskými komoditami | Oves | Board of Trade | Retail obchodníci | Obyčejný trader | Rozhodnutí pro vstup | Rozhodnutí pro vstup do obchodu | Správné informace | SMC koncept | Oblasti umělé inteligence | Oblasti umělé inteligence (AI) | Tipy pro obchodování GBP/USD | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | VDX | Greta Yuanová | Obchodování na komoditním trhu | Obchodujeme komodity | Rozložení investic | Správná diverzifikace | Snížit riziko | CFD traděři | Kompletní průvodce | Průvodce komoditním trhem | Investování a obchodování | Investování a obchodování na komoditním trhu | Typ tradingu | Typ tradingu a investice | Obchodování a investování do akcií | Typy komodit | Co ovlivňuje ceny komodit? | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Nabídka a poptávka komodit | Povětrnostní podmínky | Náklady na těžbu | Politika centrálních bank a geopolitika | Ceny většiny komodit | Strategie pro obchodování s komoditami | Strategie Trend Swing | Trend Swing | Kontrariánství | Spread strategie | Budoucí trendy | Vývoj technologií | Zeměpis a geopolitika | Zeměpis | Trendy na trhu | Investiční rozpočet | Obranné příkazy | Ochranné příkazy | Defenzivní příkazy | Investování do různých komodit | Složitější řízení | Obchodování s CFD na komodity | Long / Short | Komodity na trading | Komodity na trading platformě | LEANHOGS | CATTLE | Nízké obchodní náklady | Náklady spojené se skladováním surovin | Náklady spojené se skladováním | Obchodování s nástroji CFD | CFD obchodníci | Možnosti investování do komodit | BP (BP.UK) | BHP Billiton (BHP.US) | Vale (VALE.US) | Freeport McMoran (FCX.US) | Freeport McMoran | FCX.US | Newmont (NEM.US) | Anglogold Ashanti (AU.US) | AU.US | iShares Physical Gold (IGLN.UK) | iShares Physical Gold | iShares Physical Silver (ISLN.UK) | iShares Physical Silver | ISLN.UK | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC (4GLD.DE) | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC | 4GLD.DE | ISLN | iShares Commodity Diversified Swap (ICOM.UK) | iShares Commodity Diversified Swap | ICOM.UK | ETF WTI Crude Oil | OD7F | OD7F.DE | ETF WTI Crude Oil (OD7F.DE) | iShares Oil & Gas Exploration & Production (IOGP.UK) | iShares Oil & Gas Exploration & Production | IOGP.UK | IOGP | iShares Stoxx 600 Oil & Gas (SXEPEX.UK) | iShares Stoxx 600 Oil & Gas | SXEPEX.UK | SXEPEX | ETFS Natural Gas (NGAS.UK) | ETFS Natural Gas | NGAS.UK | SPDR S&P Oil & Gas Exploration (XOP.US) | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | XOP.US | XOP | ETF Industrial Metals (AIGI.UK) | ETF Industrial Metals | AIGI.UK | AIGI | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF (CIND.UK) | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS | Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | CIND.UK | CIND | DIA.US | Rozdílové smlouvy (CFD) | Komodity - časté otázky | Jaké komodity obchodovat? | Jak začít s komodity? | Jaká rizika číhají na komodity? | Jak vydělat na poklesu komodit? | Jak vydělat na poklesu | Jsou komodity dobrou investicí? | Velké peníze na komoditách | Co je to CFD? | Historické pohyby cen | Historické pohyby cen indexu S&P 500 | Pohyby cen indexu S&P 500 | Využití dlouhodobých trendů | Obchodováním s futures | Obchodováním s futures kontrakty | Technologický vývoj | Investoři na akciovém trhu | Skladování fyzických komodit | Specifický typ tradingu | Svět komodit | Ceny ropy WTI a zlata | Skladování komodit | Silná ekonomika | Správa otevřených pozic | Sázka na pokles ceny | Sázka na pokles | Krátký prodej | Fondy obchodované na burze (ETF) | Snížení na polovinu | IBIT | Eric Balchunas | Živý dobytek | Komodity pro začátečníky | Jak diverzifikovat portfolio | Ochránit se před inflací | Úspěšný začátek | Kovové komodity | Maso a dobytek | Co jsou soft komodity? | Soft komodity | Co jsou hard komodity? | Hard komodity | Neenergetické komodity | Tropické zemědělské plodiny | Smlouvy o koupi | Smlouvy o koupi a prodeji komodity | Smlouvy o koupi a prodeji | Spekulovat na cenu komodity | Komodity bez jejího fyzického vlastnictví | ETF na komodity | Koš komodit | Profitovat z růstu cen komodit | Profitovat z růstu cen | Rizika obchodování s komoditami | Náklady na transakce | Geopolitické vlivy | Kontrakční obchodování | Období inflace | Komoditní supercykly | Supercykly | Politické nepokoje | Analýzy cen komodit | Metoda analýzy cen komodit | Metoda analýzy cen | Metoda analýzy | Historické cenové pohyby | Cenové pohyby a trendy | Pohyby a trendy | Aplikace na obchodování s komoditami | Aplikace na obchodování | Diverzifikovat portfolio | Nejčastější otázky začátečníků | Komodity - nejčastější otázky začátečníků | Suroviny | Proč investovat do komodit? | Jaké jsou příklady komodit? | Příklady komodit | Jaké jsou nejoblíbenější komodity? | Nejoblíbenější komodity | Jak se obchodují komodity? | Standardizovaný futures kontrakt | Standardizovaný futures | Obchodování komodit pomocí CFD kontraktů | Obchodování komodit pomocí CFD | Jak obchodovat komodity? | Komodity obchodované na světových trzích | Komodity obchodované | Ropa západotexaská | Ethanol | Heating Oil | Topný olej (Heating Oil) | Gulf Coast Gasoline | Gasoline | RBOB Gasoline | Propan | eCBOT | Zlato (eCBOT) | Stříbro (eCBOT) | Hrubozrnná rýže | Rýže | Sójové maso | Sójový olej | Káva C | Bavlna č.2 | Cukr č.11 | Cukr č.14 | Vepřové maso (lean hogs) | Maso | Lean hogs | Vepřové půlky mražené | Vepřové půlky | Živý dobytek (Live Cattle) | Live Cattle | Telata | Feeder Cattle | Telata (Feeder Cattle) | Skupina komodit | Komodity - nejčastější otázky | Otázky začátečníků | Hlavní burza | Obchodní jednotka | Zemědělské produkty | Jak obchodovat s komoditami | Obchodovat s komoditami | Nároky na kapitál | Žebříček | Očekávání v USA | Vlnový pattern | Průvodce pro začátečníky | Obchodujeme akciové indexy | Posoudit stav trhů | Návratnost konkrétních investic | Brokerské firmy a burzy | Firmy a burzy | Investování na akciovém trhu | Co je akciový index? | Co je to vlastně akciový index? | Výkonnost určité části akciového trhu | Sledování výkonu skupiny aktiv | Konkrétní akciový trh | Vybrané komodity | Co je to burzovní index? | Sledování vývoje trhu | Stav vývoje trhu | Současný stav vývoje trhu | Současný stav | Dlouhodobý vývoj trhu | Měřítko úspěšnosti | Druhy cenných papírů | Obchodovaných na trhu | Indexy akciové | Market-capitalisation weighting | Market-capitalisation | Free-float adjusted market-capitalisation weighting | Equal weighting | Důležitost indexů | Význam pro globální finanční trhy | Výsledky akciového trhu | Referenční hodnoty kapitálu | Hodnoty kapitálu | Porovnání výkonnosti fondů | Výkonnosti fondů | Indexové obchodování | Indexové investování | Vzestup indexových fondů a ETF | Vzestup indexových fondů | Obchodování s indexem | Zajišťovací účely | Sentiment trhu na hlavních burzách | Index EU50 | Index JAP225 | Index HKComp | Indexové obchodování s pomocí CFD | Indikátory (benchmarky) | Pohyby hlavních světových indexů | Cenové pohyby hlavních světových indexů | Spekulativní a zajišťovací účely | Možnost snadné diverzifikace | Schopnost využít finanční páku | Využít finanční páku | Obchodování s pákovým efektem | Prodejní pozice | Prodejní pozice (short) | Nákupní pozice | Nákupní pozice (long) | Těžit z pohybu cen dolů | Zvýšit zisky | Obchodování s indexy | Spekulace na lepší výkonnost akcií | Lepší výkonnost akcií | Index s malou kapitalizací | Shortovat index | Ukázka obchodování | Obchodování německého indexu DAX (DE40) | Obchodování německého indexu DAX | Obchodování německého indexu | Hodnota portfolia | Korekce trhu | Cenové pohyby S&P 500 | Pohyby S&P 500 | Otevření krátké pozice | Otevření krátké pozice (short) | Short pozice CFD | Pozice CFD | Nejvyšší objem obchodů | Nejvyšší objem | Další futures kontrakt | Dostupný kontrakt | Další dostupný kontrakt | Zajištění obchodního portfolia | Znalosti o obchodování s indexy | Rys každého investora | Základní rys | Vývoj akciového indexu S&P 500 (US500) | Vývoj akciového indexu Nasdaq (US100) | Vývoj akciového indexu Dow Jones (US30) | Vývoj akciového indexu DAX (DE40) | DAX (DE40) | Vývoj akciového indexu FTSE 100 (UK100) | Index EU50 - Vývoj akciového indexu EU 50 | Index EU50 - Vývoj akciového indexu | Vývoj akciového indexu EU 50 | EU 50 (EU50) | Index HKComp - Vývoj akciového indexu | Vývoj akciového indexu HKComp | Co ovlivňuje akciový index? | Měřítko výkonnosti amerického akciového trhu | Výkonnosti amerického akciového trhu | 500 akciových titulů | Změny cen akcií | Společnosti s vyšší tržní kapitalizací | Informace o CFD | Všechny důležité informace o CFD | Všechny důležité informace | Důležité informace | Důležité informace o CFD | Technické signály | Denní objem | Udržení cenové stability | Kontext | Případové studie | Historie obchodování | Vlnová analýza | Rozsáhlý seriál | Propracované články | Dubaj | Ceny akcie | Highlights | Financial | Rezervy | Burzovně obchodované dluhopisy | Obchodované dluhopisy | Burzovně obchodované dluhopisy (ETN) | Obchodované dluhopisy (ETN) | Profesionálové v Británii | Přijetí ETN | Jake Green | Ashurst | Ashurst Jake Green | Globální šéf | Povinnost podat daňové přiznání | Konflikty | Average daily range | Indikátor ADR | Smart Money Concepts (SMC) | Obchodování podle velkých hráčů | Úvod do ICT (Inner Circle Trader) | SMC (Smart Money Concepts) | Likvidity na trhu | Vnímání likvidity na trhu | Vnímání likvidity | Obchodovat SMC | Velký trend | Co je Smart Money? | Co je to tedy SMC? | Koncept chytrých peněz | ICT obchodníci | Koncept teorie | Myšlenka Smart Money | Pravidla na vstup do obchodu | Obchodní definice | SMC teorie | Tvůrci trhu | Obchodníci s konceptem chytrých peněz | Tvůrci trhu (market makers) | Významní účastníci trhu | Manipulovat s trhem | Konspirační teorie | Myšlenka SMC | Vlády | Velké množství komodit | Množství komodit | Hromadné akcie | Akcie ve velkém objemu | Pozitivní výhled | Supply | Demand | Bullish | Bearish | Struktura trhu | Struktura trhu zaměřená na likviditu | Institucionální hráči | Banky a hedge fondy | Order block | Higher high | Bullish price action | Bullish struktury | Bearish price action | Kam tečou peníze? | Koncept SMC | Hlášení SEC | Securities and Exchange Commission | Komise pro cenné papíry a burzy v USA | SEC Form 13F | Form 13F | SEC Form | 13F | Sledování zpráv | Sledování zpráv z mainstream | Alternativní zdroje dat | Alternativní zdroje | Zdroje dat | X (dříve Twitter) | Geolokační informace | Zveřejňované údaje o prodejích | Údaje o prodejích | Zveřejňované údaje | Členové představenstva | Vedoucí pracovníci společností | Vedoucí pracovníci | Pracovníci společností | Insider nakupuje akcie | Akcie své vlastní společnosti | Silný růstový potenciál | Obchodovatelné fondy | ETF (obchodovatelné fondy) | Přehled o tocích peněz | Geografické regiony | Pohyb cen | Peněžní toky | SMC obchodník | Zvýšený zájem investorů | Větší tok kapitálu | Velcí institucionální hráči | Chytré peníze ovládají trh | Peníze ovládají trh | Porozumět pohybům na trhu | Jednání bank | Koncept Smart Money | Neustálé učení se | Znalost SMC | Rozdíly mezi ICT a SMC | Společnost je podhodnocená | Tok kapitálu do daného trhu | Značné výhody | Výhody | Change | Investiční aplikace Change | Aplikace Change | Nejlepší podmínky na trhu | Investoři z České republiky | Marek Pajussaar | Change Marek Pajussaar | Společnost Change | Podmínky na trhu globálního investování | Významný krok | Velké japonské banky | Japonské banky | Sazby u běžných vkladů | Hospodářský růst pomocí levných peněz | Frederic Neumann | Sumitomo Mitsui Financial Group | Sumitomo Mitsui Financial | Kontrola výnosové křivky | Kontrola výnosové křivky (YCC) | Japonské nemovitostní investiční trusty | Nemovitostní investiční trusty | Oznámení | 256/2004 | Dopad na hospodářství | Amartya Sen | Akcie vhodné pro watchlist | Propad akcií Kering | Profit warning | Vývoj akcie Kering | Dlouhodobý vývoj akcie Kering | Dlouhodobý vývoj akcie | Dlouhodobé důsledky | Humanitární důsledky | Dubnový vývoj | Mezinárodní kontext | Šance na pokles | Sankce a embarga | Význam embarg a sankcí | Význam embarg | Politický nátlak | Bezpečnostní zájmy | Hospodářský vliv | Sankční opatření | Diplomatické sankce | Vojenské sankce | Individuální sankce | Embargo na palivo a potraviny | Embargo na palivo | Sankce v oblasti technologií a vědy | Sankce v oblasti technologií | Důsledky embarg a sankcí | Důsledky embarg | Dlouhodobý vliv | Politické důsledky | Důležité úvahy | Následná stabilita | Zneužívání sankcí | Legitimita a akceptace | Pravidla a provádění | Faktory ovlivňující embarga a sankce | Faktory ovlivňující embarga | Politické důvody | Bezpečnostní hrozby | Ekonomie a obchod | Humanitární ohledy | Geopolitické zájmy | Síla a možnosti země | Možnosti země | Historické kontexty | Dopad embarg a sankcí na hospodářství | Dopad embarg a sankcí | Dopad embarg | Blokování finančních prostředků | Omezení obchodu | Zrušení půjček a investic | Zrušení půjček | Výdaje velvyslanců | Zrušení dohod | Zbrojní embarga | Zakázané vstupy | Odmítání kulturní výměny | Kulturní a sportovní sankce | Sportovní sankce | Zákaz víz | Omezení dovozu | Omezení dovozu pohonných hmot | Omezení při přechodu | Rozumný investor | Začněte obchodovat | Srdce trhů | Co to vlastně volatilita je | Chápání volatility | Jak vnímat volatilitu? | Prudké pohyby ceny | Statistický nástroj | Formy volatility | Average Daily Range (ADR) | Krátkodobé příležitosti | Výpočet ADR | Průměrné denní volatility | Denní volatility | ATR a ADR | Bollinger Bands indikátor | Měřítko očekávané tržní volatility | Očekávání trhu s volatilitou | Vyšší hodnoty VIX | Statistické metody | VIX - Index volatility | Zkoumání volatility | Aktiva volatilní | Chování volatility | Chování volatility v různých obdobích | Volatility v různých obdobích | Korelační koeficienty | Varianční analýza | Vliv volatility na obchodování | Jak měřit volatilitu | Zvyšování rizika | Volatilita a tržní faktory | Změny v úrovni volatility | Historické příklady | Zveřejnění významných ekonomických dat | Zprávy o nezaměstnanosti | Výkyvy v tržní volatilitě | Výkyvy na měnových trzích | Zdravotní krize | Masivní nárůst volatility | Cenová válka v ropném průmyslu | Růst ceny GameStop | Masivní nárůst ceny | Praktické využití indikátorů volatility | Praktické využití indikátorů | Využití indikátorů volatility | Využití indikátorů | Strategie pro různé úrovně volatility | Různé úrovně volatility | Velké cenové pohyby | Populární indikátory | Informace o průměrné denní volatilitě | Použití indikátorů volatility | Změny v pohybech cen akcií | Změny v pohybech cen | Změny v pohybech | Hobby | Martin Pleštil | 15% a 23% daň | 23% daň | Hranice 100 000 Kč | Časový test | Úroky na účtech | Dividendy a úroky z ČR | Úroky z ČR | Dividendy a úroky ze zahraničí | Úroky ze zahraničí | Materiály | Služby | Social investování | XTB studio | Forma Social investování | Vzdělávací kurzy | 10 rad Rozumného investora | Nové vzdělávací kurzy | Investiční směnárna | Vývoj peněžního agregátu M2 | Vývoj peněžního agregátu M2 v USA | Historický vývoj ceny zlata v USD | Historický vývoj ceny zlata | Vývoj nákupů zlata centrálními bankami | Trajektorie amerického zadlužení | Vývoj dluhu americké federální vlády | Pomalý růst HDP | HDP ve Spojeném království | Odpovědnost | IoTeX (IOTX) | IoTeX | IOTX | Coti (COTI) | COTI | Jasmy (JASMY) | JASMY | Helium (HNT) | Helium | HNT | MetisDAO (METIS) | MetisDAO | METIS | Vulcan Forged (PYR) | Vulcan Forged | PYR | Stacks (STX) | Stacks | STX | Starknet (STRK) | Starknet | STRK | Kusama | Aavegotchi (GHST) | Aavegotchi | GHST | Rocket Pool (RPL) | Rocket Pool | RPL | Výhled pro GBP/USD
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Nákupní technická korekce
Nákupní tlak
Nákupní trade
Nákupní trend
Nákupní vlna
Nákupní vlna na akciovém trhu
Nákup nových počítačů
Nákup ochranných pomůcek
Nakupování kryptoměn
Nakupování na supportu

Následující klíčová slova

Nakupovat akcie
Nakupovat nemovitosti
Nakupovat státní dluhopisy
Nakupovat švédskou korunu
Nakupovat tam, kde retail prodává
Nakupovat za nízké ceny
Nakupovat zlato
Nákup oxidu hlinitého
Nákup platiny
Nákup plynu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
City Index
OctaFX
Xtrade
reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít