Úterý 25. června 2024 13:21
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO férovost
reklama
FTMO král

Ministerstvo průmyslu a obchodu

img

Zájem o podnikání mezi mladými roste. V začátcích jim pomáhají inkubační programy i dostupnost vhodných nástrojů

04.06.2024 Stále více mladých lidí ve věku 18 až 20 let v České republice touží po vlastním podnikání. Podle údajů živnostenského úřadu bylo v roce 2023 registrováno 13 036 podnikatelů v této věkové skupině, což je o 13 procent více než v předchozím roce. Tento nárůst může být důsledkem modernizace podnikatelského prostředí a digitalizace agend státní správy. Mladí živnostníci po střední škole hledají svobodu a volnost, což se projevuje zvýšeným zájmem o podnikání, a to často již během studia. Výzvou pro mladé podnikatele zůstává nedostatek financí a administrativní překážky.
img

Mzdy v eurech jsou nesmysl. Buď je mějme v koruně, nebo přijměme euro

29.05.2024 Okruh českých zaměstnanců, kteří mohou dostávat výplatu v eurech, se od příštího roku rozšíří. Kromě těch, kteří pracují v zahraničí, ji nově budou moci inkasovat třeba pendleři nebo ti, co mají v zahraničí rodinu. Stále tedy půjde o zanedbatelný zlomek celkového počtu českých zaměstnanců, z makroekonomického hlediska nevýznamný. Ministerstvo průmyslu a obchodu si však pohrává s myšlenkou rozšířit možnost eurové výplaty na všechny zaměstnance. A to už by makroekonomický dopad snadno mít mohlo. A ne příznivý.
img

EK Česku schválila podporu za 3,2 miliardy eur na výrobu elektřiny

27.05.2024 Evropská komise (EK) Česku schválila program státní podpory za 3,2 miliardy eur (75 miliard Kč) na podporu výroby elektřiny z nových a zmodernizovaných elektráren, které umožňují kombinovanou výrobu elektřiny a tepla (KVET). Komise to dnes oznámila v tiskovém sdělení. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) uvedlo, že peníze půjdou hlavně na modernizaci tuzemských tepláren. Opatření má přispět k realizaci českého Národního energeticko-klimatického plánu, Zelené dohody pro Evropu (Green Deal) a ke splnění unijního cíle v oblasti energetické účinnosti.
C:\fakepath\trader-26032024-56-zm.jpeg

Moody's zhoršila výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti firmy ČEZ

26.03.2024 Mezinárodní ratingová agentura Moody's dnes zhoršila výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti české energetické společnosti ČEZ na negativní ze stabilního. Samotné hodnocení ponechala beze změny na stupni Baa1. Zhoršení výhledu nicméně naznačuje, že v budoucnosti by Moody's mohla ratingovou známku firmy ČEZ zhoršit.
img

ČEZ koupil většinový podíl v plynárenské firmě GasNet, zaplatí přes 21,3 mld. Kč

21.03.2024 Polostátní energetická skupina ČEZ koupila 55,2 procenta podílu v české plynárenské společnosti GasNet, která provozuje v ČR distribuční síť. Společnosti Macquarie Asset Management za ni zaplatí 846,5 milionu eur, tedy přes 21,3 miliardy Kč. Od akvizice si skupina slibuje posílení své pozice na trhu s plynem. Dnes o ní informovala skupina ČEZ. Dokončení transakce ještě musí schválit Evropská komise a české ministerstvo průmyslu a obchodu.
img

Ruský Gazprom žaluje český NET4GAS. Oba státní podniky jsou ve sporu už zhruba rok, protože ruská strana neměla české řádně uhradit pronajaté plynovody

05.02.2024 Rusko žaluje Česko. U petrohradského rozhodčího soudu. Tedy přesněji, exportní divize ruského státem ovládaného plynárenského podniku Gazprom žaluje českého provozovatele plynovodů NET4GAS (viz níže). Toho loni koupil český stát prostřednictvím společnosti ČEPS, jejímž majitelem je ministerstvo průmyslu a obchodu.
C:\fakepath\cesko-2023.png

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2023

31.12.2023 Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2023 v ČR:
img

Za dobu Fialovy vlády zlevnil benzín reálně už o 20 %. Zlevňují jej ovšem pokračující mimořádně vysoké dodávky z Ruska a Ficův lobbing v Bruselu

21.12.2023 Vláda premiéra Petra Fialy bývá ve veřejné diskusi často spojována s drahými pohonnými hmotami, resp. hlavně s tím, že jejich zdražování dostatečně nebránila. Jenže jde do značné míry o zcela scestnou diskusi. Například benzín totiž za dobu úřadování Fialova kabinetu zlevnil reálně už takřka o 20 %. Jak to?
img

Benzín v Česku je nejlevnější za dva roky, Ficova vláda totiž v Bruselu dojednala, že Slovensko může do Česka dále dovážet paliva z ruské ropy. Pohonné hmoty ale mohou zdražit kvůli krizi v Rudém moři

21.12.2023 Pohonné hmoty v Česku dál zlevňují, průměrná cena benzinu klesla pod 36 korun, levnější byl naposledy v lednu 2022. Aktuálně se u čerpacích stanic litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 prodává v průměru za 35,95 koruny za litr, před týdnem byl o 51 haléřů dražší. Nafta je nejlevnější od srpna, v uplynulém týdnu zlevnila o 39 haléřů, za litr teď řidiči dají průměrně 36,29 Kč.
img

Česko i letos válčícímu Rusku stále platí vysoké desítky miliard korun za ropu, naftu, ocel, plyn a další položky

19.12.2023 Evropská unie prodlouží dobu, po niž ještě povoluje dovoz ruské oceli, o čtyři roky. Ocel z Ruska se tak bude moci do zemí EU dovážet až do října 2028. Bez ruské oceli by v Česku měly vážné potíže například Škoda Auto nebo nošovická Hyundai; ty ruskou ocel upotřebí třeba v základní karosérii svých vozidel. Nepřímo se tak ovšem nadále financuje – a financovat tedy o čtyři roky dále bude – Putinova válka na Ukrajině.
img

Dovoz plynu „z ruského směru“ do Česka byl včera nejvyšší od roku 2019. Úřady veřejnosti dluží jasnou odpověď, jaký objem ruského plynu tedy Česko dováží, mohou to být až stovky milionů kubíků

12.12.2023 Průtok plynu předávací stanicí Lanžhot, tedy ze Slovenska do Česka, dosáhl včera hodnoty 176,2 milionu kilowatthodin, vyplývá z dat společnost NET4GAS (viz tabulka níže a také graf Bloombergu pod ní). Jedná se o nejvyšší denní průtok touto hraniční stanicí od 29. prosince 2019. Jde tak samozřejmě i o nejvyšší průtok od loňského září, kdy několik explozí na plynovodech Nord Stream 1 a Nord Stream 2 definitivně znemožnilo přepravu plynu z Ruska přes Německo nakonec až také právě do Česka. Tento ruský plyn ovšem neproudil do Česka přes Lanžhot, nýbrž přes Krušné hory.
img

Průtok plynu „z ruského směru“ do Česka byl včera nejvyšší od roku 2019. Úřady veřejnosti dluží jasnou odpověď, jaký objem ruského plynu tedy Česko dováží – v listopadu to totiž zřejmě bylo nejvíce od zničení plynovodů Nord Stream

02.12.2023 Průtok plynu předávací stanicí Lanžhot, tedy ze Slovenska do Česka, dosáhl včera hodnoty 152,4 milionu kilowatthodin, vyplývá z dat společnost NET4GAS (viz tabulka níže). Jedná se o nejvyšší denní průtok touto hraniční stanicí od 29. prosince 2019. Jde tak samozřejmě i o nejvyšší průtok od loňského září, kdy několik explozí na plynovodech Nord Stream 1 a Nord Stream 2 definitivně znemožnilo přepravu plynu z Ruska přes Německo nakonec až také právě do Česka. Tento ruský plyn ovšem neproudil do Česka přes Lanžhot, nýbrž přes Krušné hory.
img

Česko včera dovezlo letošní rekordní objem ruského plynu, přes 110 tisíc megawatthodin

30.11.2023 Objem ruského plynu dováženého do Česka znatelně narůstá. Včera podle dat ENTSOG, tedy evropské sítě přepravců plynu, činil objem plynu přepravený ze Slovenska do Česka stanicí Lanžhot více než 123 tisíc megawatthodin (viz graf Bloombergu níže). To je dosavadní letošní nejvyšší údaj. Objem plynu přepravovaného ze Slovenska do Česka stanicí Lanžhot postupně narůstá od začátku letošního října, když předtím byl prakticky po celý letošní rok nulový.
img

Česko v těchto týdnech dováží z Ruska zhruba 50 % plynu, vyplývá i z dat ministerstva průmyslu

28.11.2023 Ministerstvo průmyslu a obchodu nyní uvádí, že během letošního roku až do října, tedy fakticky v říjnu (neboť předtím, od letošního ledna, ze Slovenska do Česka plyn prakticky netekl – viz obr. 2 níže) přiteklo 79,6 milionu kubíků plynu (viz obr. 1 níže). Podle dat Bloombergu k přepravě plynu skrze stanici Lanžhot se v říjnu ze Slovenska do Česka přepravilo 88,4 milionu kubíků (viz obr. 2 níže). Takže přes 90 % plynu, který v říjnu prošel Lanžhotem, bylo z Ruska – pokud tedy platí údaj ministerstva průmyslu.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Média: Tajemník ruské bezpečnostní rady nařídil přípravu mobilizace ekonomiky

17.11.2023 Jeden z nejvlivnějších spolupracovníků ruského prezidenta Nikolaj Patrušev včera nařídil gubernátorům ruských regionů a náčelníkům federálních úřadů, aby se připravovali na mobilizaci ekonomiky, napsal včera server The Moscow Times a připomněl dřívější Patruševovy výzvy k soběstačnosti Ruska, připomínající Severní Koreu.
img

Česká vláda rozhodla utratit desítky miliard korun za Net4Gas – za plynovody, které ale žádný plyn nepřepravují. Aneb bere českým důchodcům, aby dala těm kanadským?

30.09.2023 Český stát prostřednictvím společnosti ČEPS, jejímž majitelem je ministerstvo průmyslu a obchodu, kupuje plynovodní síť v zemi. Na čtyři tisíce kilometrů těchto plynovodů dosud vlastnila firma Net4Gas. Za ni stát zaplatí nejvýše pět miliard korun, přičemž ovšem pořizuje rovněž 6,8 miliardy korun finančních aktiv a hlavně 33 miliard dluhu.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2022

30.12.2022 3. - Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech jmenoval Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL) ministrem zemědělství. Za Nekulu dosud resort dočasně vedl vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nekula nemohl být v prosinci spolu s celou novou vládou jmenován kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Kupka: Mimořádný zisk výrobců energie chce vláda zdanit 40 až 60 procenty

03.10.2022 Mimořádný zisk výrobců energie chce vláda zdanit 40 až 60 procenty. Konkrétní výše se určí na nadcházejícím jednání. Stát by tak mohl získat až 100 miliard korun. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News to včera řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Cesta, kterou vláda jde, je podle místopředsedy Sněmovny a bývalého ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (ANO) velmi nešťastná.
img

Bulharsko zvažuje dlouhodobý kontrakt na plyn s Gazpromem. Byla by to „rána“ pro Brusel

07.08.2022 Bulharsko zvažuje zahájení jednání o dlouhodobém kontraktu na dodávky plynu s ruským podnikem Gazprom. Náměstek ministra energetiky bulharské úřednické vlády, Elenko Božkov, to v pátek uvedl v rozhovoru pro místní televizi.
img

Jak Čechům zlevnit elektřinu, aniž by se stát zadlužoval či musel znárodňovat elektrárny, jak navrhuje premiér Fiala? Jako ve Francii?

23.06.2022 Premiér Fiala ve svém včerejším mimořádném projevu nastínil, že stát bude chtít pod své křídla získat výrobu elektřiny. Jednalo by se tedy zřejmě fakticky o dělení podniku ČEZ. Scénář dělení ČEZ se po pěti letech ocitl opět na stole už letos v květnu, kdy o něm hovořili jako premiér, tak ministr financí.
img

Jak Čechům zlevnit elektřinu, aniž by se stát zadlužoval. Využijme předsednictví EU a vezměme si příklad z Francie

21.06.2022 Úsporný energetický tarif, který připravuje ministerstvo průmyslu a obchodu a zítra projedná vláda, je jen dalším dluhem. Neřeší podstatu drahých energií. Ceny energií přitom v EU zůstanou vysoké po několik let. Nelze po celou tu dobu maskovat drahou elektřinu a plyn na dluh budoucích generací, když už nyní vláda počítá až do roku 2025 se schodky státního rozpočtu kolem 300 miliard korun.
img

Úsporný energetický tarif neřeší podstatu problému, pouze plošně na dluh maskuje jeho příznaky. Fialova vláda musí začít řešit podstatu problému – mohla si i vytáhnout více na dividendě ČEZ

20.06.2022 Úsporný energetický tarif, který připravuje ministerstvo průmyslu a obchodu, lidem pomůže jen nepatrně. Nejběžněji přibližně v rozsahu pěti až deseti procent. Například vytápění a ohřev vody běžného rodinného domku plynem vyjde společně s platbou za napájení elektrických spotřebičů na zhruba 95 tisíc korun ročně. Pokud je zdrojem energie elektřina, a k vytápění slouží třeba přímotop, pak je třeba počítat s náklady až kolem 115 tisíc korun ročně. Tyto náklady navíc v nadcházející topné sezóně dále vzrostou.
img

Úsporný tarif Fialovy vlády má podobné parametry jako Babišova loňská plošná úleva od drahých energií v podobě osvobození od DPH. Je třeba opatření zacílit, vyvarovat se plošnosti

17.06.2022 Úsporný energetický tarif, který připravuje ministerstvo průmyslu a obchodu, je zatím svými základními parametry srovnatelný s osvobozením energií, plynu a elektřiny, od daně z přidané hodnoty, které pro měsíce listopad a prosinec loňského roku zavedla ještě Babišova vláda. Osvobození od DPH vyšlo loni ve dvou zmíněných měsících veřejné rozpočty na 2,1 miliardy korun měsíčně. Pokud by tedy opatření bylo v platnosti celý rok, vyšlo by celkem na 20 až 25 miliard korun. Přitom by domácnosti byly osvobozeny od daně ve výši 21 procent.
C:\fakepath\auta.jpg

Renault převedl ruskou pobočku na Moskvu, podíl v AvtoVAZu na ruský stát

16.05.2022 Francouzská automobilka Renault převedla veškerá aktiva své ruské pobočky na město Moskva, svůj podíl 67,69 procenta v AvtoVAZu, výrobci automobilů Lada, na ruský výzkumný automobilový institut NAMI. Skupina Renault si vyhradila právo v následujících šesti letech odkoupit svůj podíl v AvtoVAZu zpět, uvedla firma ve dnes zveřejněném prohlášení.
img

MPO chce kvůli ruské invazi navýšit minimální zásoby plynu z 30 na 45 procent

17.03.2022 Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravuje vyhlášku, kterou změní bezpečnostní standard dodávek plynu. Minimální zásoby plynu v zásobnících se mají navýšit ze současných 30 procent na 45 procent. Důvodem je riziko, že by mohla být omezena či dlouhodoběji zastavena přeprava plynu z Ruska do Evropské unie. Vyplývá to z materiálu, který má ČTK k dispozici. Dnes skončilo připomínkové řízení.
C:\fakepath\trader-17032022-19-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.03.2022 1) Akciové trhy v Asii dnes opět výrazně posílily. Těžily ze známek pokroku v jednáních Ukrajiny a Ruska o ukončení konfliktu i z vyhlídek na další opatření na podporu čínské ekonomiky. Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 si připsal 3,46 % na 26.652,89 bodu. Uzavřel tak obchodování na nejvyšší úrovni od začátku března. Index hongkongské burzy Hang Seng pak zpevnil o 7,04 % na 21.501,23 bodu.
Související klíčová slova: Společnost Synot Invest | Odhad vývoje ekonomiky | Objem plynu | ČSA | Notifikace | Automotodrom | Ontario Teachers | Průmyslově-technologický holding | Války | Lithium | Vývoj | Dana Drábová | Allwyn | Allianz | Obchodování s emisními povolenkami | Skupina Colt | Belviport Trading | TV Nova | DPH | EUR | Sergej Sobjanin | Přijmout euro | Úvěrový trh | Sazka Entertainment | Investiční firma | Finanční ústav | Společnost GasNet | Garanční systém | Žebříček nejbohatších | Index hongkongské burzy | Itálie | Očekávání | Africký mor prasat | Evropské centrální banky | Úrokové sazby v eurozóně | Poslanci | T-Mobile | Signet Bank | Obchodování na Energetické burze | Veřejné finance | Schodek státního rozpočtu | Dalibor Šafařík | Ruské invaze na Ukrajinu | Evropská komise | Skupina Creditas | Pro investory | Souhrnný indikátor | Czech Media Invest | Investice | Stravenkové firmy | Potenciál | Loterijní společnosti | Dividenda ČEZ | Mezinárodní ratingová agentura | Sev.en Energy | Mimořádné daně | Akvizice | Společnost Seznam.cz | Macquarie Asset Management (MAM) | Škoda Auto | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Tajemník ruské bezpečnostní rady | Intervence | Výkonný ředitel | E.ON | Ministr vnitra | Průtok plynu | Klesly akcie | Experti | Ministr dopravy | Průměrný výnos | Creditas | Zvýšení minimální mzdy | Moody's Investors Service | Český statistický úřad | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Předseda představenstva | PKN Orlen | Mediální společnost | Výhled ekonomiky | The Moscow Times | Důvěra v ekonomiku | Automotodrom Brno | Hospodářské noviny (HN) | Společnost E.ON | Vydavatelství Editis | Cenné papíry | Většinový podíl | Výnos | ČEZ Pavel Cyrani | Dlužník | IDEA | Zkrocení inflace | O2 Czech Republic | Státní dluh | Commodities | Pokles cen elektřiny | Kč/USD | Kontrakty | Strach | Belviport Trading Limited | ČD-Telematika | Výsledky ČEZ | Měnová politika Evropské centrální banky | Praxe | Mezinárodní investiční banka | Platební neschopnosti | GP Alliance | Tescan Orsay Holding | Růst hrubého domácího produktu | Casino | Jiřina Lužová | IT skupina | Německá společnost | ÚOHS | Sodexo | Více peněz | Nexen | Peníze | Bankovní rady ČNB | Společnost Kofola | Zastropování cen energií | Český miliardář | Prognóza | Služby | Mitsubishi UFJ | Hospodaření státu | Energetický tarif | Czechoslovak Group (CSG) | Výsledek hospodaření | Bankovní rada ČNB | Společnost NJJ | Ekologové | Valná hromada | Burzy | Ceny elektřiny | Kapitál | Hello Bank | Společnost Net4Gas | Škoda Transportation | Automobilky | Nákup plynu | Magnát | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | USD | Česká pošta | Export | Macquarie | Výstavba gigafactory | Zastavení poklesu | Komárek | Výroční zprávy | Ruská společnost | Výsledky společnosti | Úroková sazba | Energetická společnost | Na burze | Zemědělský svaz | Asie | InterGen | Škoda JS | Výrobce pneumatik | Kabinet | ProSiebenSat.1 | Zavedení eura | Společnost Emirates | Fialova vláda | Regulace | Kofola | Vysoká cena | Elektrické vozy | Noviny | Automobilka | Petrus Advisers | Energetický a průmyslový holding | Rozhodnutí soudu | Management | Emirates | Konopí | PPF Telecom Group | Nord Stream 2 | CashFlow | Wienerberger | Avast | Zvýšení sazeb | Radovan Vítek | Dovednosti | Dovoz | Igor Kim | Covid | Obrovský potenciál | Nejbohatší | Aircraft Industries | Hyundai | Míra | Penzijní fondy | Nikkei | Uhelné elektrárny | Rohlik Group | České hospodářství | Generace Z | Výrobní ceny | Jiří Gavor | Skupina KKCG | Finanční výsledky společnosti | Válka na Ukrajině | RWE Gas | Finančník | CO2 | Národní rozpočtová rada | Francouzská automobilka | Valná hromada ČEZ | Investoři | Investing.com | Portfolio | Petr Pavel | Plyn v rublech | Mimořádný zisk | Média | Metalurgie | METROSTAV | Statistický úřad Eurostat | Dovoz ropy | Zisk | Mobilizace ekonomiky | Konflikt mezi Izraelem | Ruské ropy | Automobilka Toyota | Minimální mzda | NKÚ | Daniel Křetínský | Tiskové agentury | Prezident | Úsporný tarif | Francouzská společnost | Funkční období | Nižší poptávka | KDU-ČSL | CRHC | Budějovický Budvar | Kč/EUR | Kapitálové rezervy | Snížení nákladů | Zisk výrobců energie | Arca Investments | Investiční | CVC | Baterie do elektroaut | Sociální nepokoje | Berlín | Ministr práce | Brusel | Patria | EP | Sloučení | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Slavomír Pavlíček | Válka | Chřipka | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Firma Belviport Trading | Úrok | MPO | RWE | Agentura Reuters | Mezinárodní skupina | Obchodní ředitel | Sloe | Růst cen ropy | Emma Capital | Agrofert | Prodej | Zpráva | Události roku | Gen Digital | Rozpočtová politika | Jan Kubíček | Colt CZ | Míra zadlužení | Akcionáři | Výhled ratingu | Automobilka Škoda | Silky Zdeňka Porybného | S&P | EPH | Skupina PPF | Česká měna | Vzdělání | Den daňové svobody | Hrubý domácí produkt (HDP) | Členské země EU | Rok 2024 | Obchodování | Vesa | STV | Nová prognóza | Plynovody | S&P Global | Financial Times (FT) | Dokončení transakce | Oznámení | HCFB | Asociace | Ropovod | Úsporný energetický tarif | Zahraniční investoři | Centrální banky | České firmy | Mitsubishi UFJ Financial Group | Pivovary Staropramen | Eurostat | Majitel | Premiér Petr Fiala | Zprávy | MWh | Společnost Czech Media Invest | Ruská agentura | Kodiaq | Petr Fiala | AvtoVAZ | Investiční banka | Praha | Piráti | Hazardní hry | Distribuce | Petr Novotný | Provozní výsledky | Bydlení | Petrochemická společnost | CZ | Regulační úřad | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | Kolínská automobilka | Zadlužování | Marek Španěl | Finanční společnosti | Národní loterie | Ministerstvo životního prostředí | Alstom | Nástroj | Výsledky | Pardubický pivovar | Správkyně Sberbank | Inflace v Česku | Energetická skupina | Licence Sberbank CZ | Inflační tlaky | TIM | Výrobce letadel | Investiční skupina KKCG | Koruna | Aktuální ceny akcií | Ministr dopravy Kupka | Výrazný pokles | Vyšší poptávka | BNP | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Finance Bank | Finanční výsledky | Francie | Pokles HDP | Práva ke značce | Objem | Propad | Greenpeace | Pojišťovna EGAP | Ředitel ČEZ | Čistý zisk společnosti | Marka | Těžařská firma | ENA | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Údaje | Zákonodárci | Společný podnik | Aktivisté | Plyn z Ruska | Aktivity v Rusku | Jozef Síkela | Státní rozpočet | CVC Capital | Letiště Václava Havla | Důchod | Pochybení | Snížit emise | Pojišťovny | Toyota Motor | NET4GAS | Sázka | Emise skleníkových plynů | Obnovitelné zdroje energie | Akcionáři společnosti | Škoda Group | Deficit | EDF | Graf | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Nexen Tire | Podnikatelé | Arbitráž | Hrubý domácí produkt | Lukáš Kovanda | Společnost Automotodrom Brno | Přijetí | Evropa | Česká spořitelna | Sulut Airways | Vesa Equity | Ukrajina | Celková investice | Česká bankovní asociace (ČBA) | Zelené investice | Údaje ministerstva | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Maspex | Globální hrubý domácí produkt | Americká společnost | Stavebnictví | IMG Bohemia | Index Ventures | Pomoc lidem | Podnikání mezi mladými | Dopady války na Ukrajině | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | Průtok plyn | Křetínský | Zdanění mimořádných zisků | Společnost Tameh Czech | Andrej Babiš | Hello bank | Mzdy v eurech | Rakousko | Instituce | Cohn Robbins Holdings Corp. | OECD | Investiční společnost | LNG | ProSiebenSat.1 Media SE | Burza cenných papírů | Obnovitelné zdroje | Vladimír Dlouhý | CEPS | Zemní plyn (LNG) | Zastropování cen elektřiny | Zakladatel | Divize | Vstup do ERM | Natland | Menšinový podíl | Trh | Komise | Splácení dluhu | Hlavní ekonom | List Financial Times | Francouzská vláda | Války na Ukrajině | Výrazný růst | CNN Prima News | Ptačí chřipka | Penále | Skupina Colt CZ Group SE | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Cohn Robbins | Země EU | Hnutí ANO | Vývoj ekonomiky | Arbitráže | Telecom | Výplaty dividendy | WISE | Pražské burzy | Krajský soud v Ostravě | Česká bankovní asociace | Vietnam | Konkurenceschopnost | Royal Mail | Ladoga | Investiční skupina Penta | Fiocchi Munizioni | JDE | Zvýšení mezd | ANO | Růst spotřebitelských cen | Poslanci Evropského parlamentu | Kupní cena | ProCent | Rating | PPF Telco | Zestátnění | Tescan Orsay | Ruská invaze | Příležitosti | Sellier & Bellot | Odhad růstu HDP | Finanční sektor v ČR | CME | OKD | Zemní plyn | Pomoc Ukrajině | Česká vláda | Drahé energie | Důvěra | Pravděpodobnost | Borgis | Náklady na akvizici | Penzijní fond | Realitní magnát | Představenstvo | Paušální daň | Ministr průmyslu a obchodu | Packeta | RTL Hrvatska | Utility | Telco | Invest | Gazprom | Centrální banka | Silky | Jan Čermák | Kellnerová | Propouštění zaměstnanců | Životní prostředí | Air Bank | Čistý zisk | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Lex Babiš | Centrum | Borealis | Společnosti | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Analytik | Politika ČNB | LIBOR | Tameh Czech | Energetická společnost ČEZ | Podnikání | Mattoni | Mimořádný zisk výrobců energie | ČNB Aleš Michl | Reuters | Úspory | Majitel firmy | Obchodníci | Česká republika | Sdružení automobilového průmyslu | Vodafone | Prezident Pavel | Škoda | Mero | Domácnosti | Ruský plyn | Cohn Robbins Holdings | Index nákupních manažerů | Růst české ekonomiky | Ekonom | Starwisata Air | Předseda | Analytici | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | Nexen Tire u Žatce | Odhad růstu ekonomiky | Rostoucí ceny plynu | J&T | Míra inflace v Evropské unii | Situace | Equity | Ontario Teachers' Pension Plan | Evropská unie | Daniel Beneš | SAZKAmobil | Ruský ministr | Příkaz | Ekonomiky | Guvernér | Rozpočet | Riziko recese | Empresa Media | Negativní dopad | NJJ | ERM II | TOP 09 | Řetězec Casino | ČEZ Daniel Beneš | Společnost Lumius | Financovat | Souhrnný čistý zisk | Úřad pro regulaci finančního trhu | Skupina Colt CZ Group | NAFTA | Aktuální cena | Green Deal | Prime | Médea | Úroky | Uniles | Krungsri Bank | Belviport | PPF Telecom | Cena | NÚKIB | Investiční banky | ERÚ | Kofola ČeskoSlovensko | Automobilka Renault | Moneta | Air | NJJ Presse | Pražská burza cenných papírů | Ceny akcií | Skupiny PPF | Fond | Ruská invaze na Ukrajinu | Provozovatel loterií | Ruský trh | Společnost Rohlik Group | MUFG | Ceny | Technologie | ČNB | Vesa Equity Investment | Rizika | Vládní koalice | VW | Nobelovy ceny | Amcor | Jiří Rusnok | Pokles | Czech Media Invest (CMI) | Euro | Ukončení konfliktu | Odvody | Pšenice | Americké společnosti | Americký trh | Poplatek | Moody's | Zemědělci | ECB | Nové zakázky | Řetězec | Carlyle | Odpor | Oslabení kurzu | Budvar | Čepro | Akcie O2 | Automobilka Toyota Motor | Plynárenská společnost | Výhled české ekonomiky | Aircraft | Indikátor | Instinkt | Dovoz ruského plynu | Index PX | Daně | Mitsubishi | Lídři | Společnost Automotodrom | Malina | Sport | Temelín | Český stát | Česká ekonomika | Intervenovat na devizovém trhu | Dluhopisy | Konsorcium | Skupina Colt CZ | Finanční prostředky | Ruský Gazprom | Zisky | Partners | Licence Sberbank | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Oslabení kurzu koruny | Index tokijské burzy | BNP Paribas | Intervence na devizovém trhu | Vývoj inflace | Miliardy eur | Šmejc | Voda | Energetická skupina ČEZ | Toyota | Trinity Bank | F-35 | Moskva | Růst cen | Rating vyšší | Analytika | Měnová politika | Vysoké inflace | Inflace zpomaluje | Asset management | Poptávka | Výrobce pálených cihel | Financování | ČSÚ | Ursula von der Leyenová | Fitch | Finance | Omezení dodávek | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | Babišova vláda | Růst HDP | Petrus | Plyn z Norska | Czechoslovak Group | Inflační očekávání | Expobank | Line | EGAP | Strojírenské firmy | Správkyně Sberbank CZ | DSTI | Výroba elektřiny | Invaze | FT | TA3 | Bulharsko | ANDE | Investor | Obchodovat | Hypomonitor | Colt CZ Group | Bankovní rada České národní banky | Podíl obnovitelných zdrojů | Elvira Nabiullinová | Dividenda | Spotřebitelské ceny v Česku | Obchodovat s akciemi | Stavební výroba | Bod | Miliardy korun | Zisk společnosti | Ekonomové | Rada ČNB | Nord Stream | Ziskovost | Změny klimatu | Jaderné elektrárny | Inflace | Problémy | Ocel | Marže | ROCE | Státy EU | HDP | Capitalinked.com | Kupka | Zprostředkovatelé | Zkušenosti | Index PMI | Firma | Spotřební daně | Firemní dluhopisy | Výrazný růst cen ropy | Rafinérie | Ministerstvo financí | Ropa | Statistiky | Pivovary | SAP | Předsednictví EU | Mobilizace | Renáta Kellnerová s rodinou | Home Credit | Rudolf Špoták | TASS | Restrikce | Snížení spotřební daně | Rozhodování | Gigafactory | Liberty Steel | Greensill | NortonLifeLock | Deficit státního rozpočtu | Spekulanti | EP Commodities | Evropská investiční banka | Negativní vývoj | Holding Czechoslovak Group | Huť Liberty Ostrava | Těžba lithia | Fnac Darty | Místopředseda představenstva | Capitalinked | Prima | Hospodářství | MIB | Indikátor důvěry | Poskytování hypoték | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | EBITDA | Obchod | Mezinárodní banky | Televizní studio | Automobilka Škoda Auto | Uniper | Trh Prime | STV Group | Banka | EU | Ekonomická krize | Portfolia | CETIN | Expert | Recese | Rafinérie v Litvínově | Renault | Turistické sezóny | Capital Partners | Bankovní asociace | Měnová politika ČNB | Agentura Interfax | Správa železnic | Digitalizace | Společnost EDF | Jan Štacha | Stavební povolení | Miliardy | Sev.en | Komerční banka | Fosilní paliva | Frank | Ministři | ERM | Ekonomické teorie | Objem investic | Přístup ke kapitálu | Dlužníci | Goodyear | Pivovary CZ Group | Britské národní loterie | Dieselgate | Ceny energií | Unipetrol | Ceny potravin | Společnost Allwyn | Finanční skupina | Rostoucí inflace | Dodávky zemního plynu | Soud | Společnost ČEZ | Větrná energetika | Cena elektřiny | Agentura Fitch | Předpovědi | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Státní distributor paliv | Nord Stream 1 | Benzín | Channel | Rostoucí ceny | Živnostníci | Hodnota sloučené společnosti | Plán obnovy | Zásoby plynu | Reorganizační plán | Oslabení | Míra inflace | Windfall tax | Měnová politika ECB | Evropský statistický úřad | Energetika | Manufacturing | Etnetera | Soukromý sektor | CNN | Ruská banka | Nařízení | Sazba hypoték | Schodek | Bankovní sektor | Úrok z dolarových dluhopisů | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Transparentnost | Zhoršení ratingu | Akciová společnost | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Výrobci elektřiny | Firma Avast | Pyramida | Výrobní závody | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podnikatel | Úvěrový rating | Sberbank CZ Jiřina Lužová | Natland Group | Pohonné hmoty | Aplikace TikTok | Ministerstvo dopravy | Ceny pohonných hmot v Česku | Akciové trhy | Loterie | Lanžhot | Zhoršení výhledu | Europoslanci | Moneta Money Bank | Cenu plynu | Varování | Úsilí | Hospodářské soutěže | Družba | Ministr zdravotnictví | Spojení | Bankovní rada | Pojišťovna | Pandemie | CPI Property | ČT Jan Souček | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Modrá pyramida | Aktiva | Pražský městský soud | Inflace v Evropské unii | Časopis Forbes | Cenový strop | GEVORKYAN | Ředitel skupiny PPF | Věřitelé Arca Investments | Negativní vývoj ekonomiky | Guvernér ČNB | Camelot LS | Sev.en Global | Zdanění | Odvolací soud | Pokles cen | TikTok | Plynárenské společnosti | Ropovod TAL | Jan Procházka | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Řešení energetické krize | ČBA | SYNTHESIA | Zdravotnictví | Energetické krize | Ratingová agentura Fitch | Snížení cen | Sklizeň obilovin | | Smartwings | Omnipol | Orlen Unipetrol | Investiční skupina PPF | Signet Bank AS | Členské země | Zájem o podnikání mezi mladými | RTL | Seat | Trinity | Majetek | Řetězce | Životní minimum | Politika | Dodávky z Ruska | Burzovní cena | MAM | Novinky.cz | Poplatky | Karel Komárek | Citibank | Pomoc firmám | Real Estate | Klaus Zellmer | Garanční systém finančního trhu | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Měnové politiky | EdF | Huť Liberty | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Koncern Volkswagen | Ekonomika | Vasky | Baterie | Elektřina | Camelot LS Group | Hospodářské noviny | Dělení ČEZ | Automobilka BMW | Proticyklické kapitálové rezervy | Jiří Šimáně | Výhled | Společnost Kofola ČeskoSlovensko | PPF Renáta Kellnerová | Komerční banky | Colt CZ Group SE | Embargo | Vysoké ceny | Hry | Ministr zemědělství | Energetické společnosti | Propouštění | ONE | Měnové unie | Zaměstnanci | Meopta | Čerpací stanice | Lumius | Provoz britské národní loterie | Banka Creditas | Jiří Šmejc | Síkela | Fondy | Uhlí | ČEZ | Financial Times | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Nikkei 225 | Český státní rozpočet | Návrh rozpočtu | Pension Plan | Místní rozvoj | ProSieben | CSG | Krize | Průměrná úroková sazba | Synot | CMI | Britské loterie | Společnost GEVORKYAN | Zkrachovalé společnosti | Panasonic | CEO | Objednávky | DIESEL | Majoritní akcionář | Trhy | Prazdroj | Sazby | ODS | Sekyra Group | Paroplynové elektrárny | Ředitelka | Generální ředitel | Bezpečnost | HN | České vlády | Cíle | Burza | Interfax | Investiční skupiny | Peníze z EU | Rozvoj | Společnost Rohlik | Asociace exportérů | Teherán | Rozhovor | Parlamentní listy | Spotřeba domácností | Transakce | Cena transakce | Marian Jurečka | Měny | Premiér Fiala | Innogy | Krajský soud | Energetický regulační úřad | Hello bank! | Slovensko | Regulační úřady | Energie | Zpravodajství | Pohonné hmoty v Česku | Úrokové sazby | One Ticket | Dividendy | Měna | Dodávky plynu | Finanční sektor | Státní veterinární správa | Rada ČTK | Generální ředitel ČEZ | Renáta Kellnerová | CV90 | Miliardy dolarů | Penta Real Estate | Důchodový systém | Investiční skupina | Český statistický úřad (ČSÚ) | Eni | Patria.cz | Sberbank | Trading | EIA | Sberbank CZ | Rusko | Ceny výrobců | Akcionář | Miliardy USD | Poradce | Vicepremiér | Írán | Zdražování | Pozemky | Development | Britská vláda | Přijetí eura | Ropy | Liberty Ostrava (LO) | EET | Singapur | Podmínky půjčky | Výdaje | Evropská komise (EK) | Rafinerie | Společnost | CBC | Důchody | Forbes | Mezinárodní obchod | Akcez | Colt | Pivovary CZ | Sporting Products | Penta | BMW | BNP Paribas Personal Finance | Rozšíření | Mimořádné zasedání | CPI Property Group | Burze | Eura | Schodek rozpočtu | Ztráty | Nizozemsko | Africký mor | Sulut Airways Indonesia | Organizace | Obilí | Our Media | Ceny pohonných hmot | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Úrokové náklady | Růst | Česká národní banka | Zájem o podnikání | Michelin | RegioJet | Pojišťovací společnosti | Příjmy | Odhad letošního růstu | Americké firmy | Zajištění | Administrativa | Šéf podniku | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Index | Investiční fond | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Vista Outdoor | Konsolidační balíček | ČTK | Arca | Nová sazba | Důvěra v českou ekonomiku | Firma Wienerberger | Ges Group | Společnost Seznam.cz média | Obchodní řetězce | Potravinářská společnost | Zemědělský svaz ČR | Kompenzace | MUFG Bank | Skupina EPH | Mzda | Prohlášení | Riziko | Konfederace | Návratnost | Jan Souček | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Správa | ProSiebenSat.1 Media | Tescan | Vlastnictví | Výhody | Posílení | Pivovar | O2 | Rozdělení ČEZ | České předsednictví | Unie | CVC Capital Partners | Výkon | Investovat | Investor Jan Čermák | City | Baterie do elektromobilů | Vývoj cen komodit | Ministr financí | Home Credit & Finance Bank | Výkonnost | Velké firmy | Základní úroková sazba | PPF Jiří Šmejc | Synot Invest | Lobbing | České Radiokomunikace | EG.D | Bloomberg | Žebříček nejbohatších Čechů | Technologický holding | Vyšší mzdy | České koruny | Výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti | Zdroje energie | Macquarie Asset Management | Strach ze selhání | Zdražování potravin | Vysoké ceny energií | Výrobce munice | Plyn | Didier Pfleger | Zdeněk Nekula | Hospodaření | Evropský statistický úřad Eurostat | Nemovitosti | Ficova vláda | Dění na Ukrajině | Vstup do ERM II | Podpora | Zkapalněný plyn | Martin Kupka | Tendr | EK | Česká firma | Aleš Michl | Očekávání trhu | Vivendi | Seznam.cz média | Zákaz dovozu | Plný úvazek | Skupina ČEZ | Plzeňský Prazdroj | Index nákupních manažerů (PMI) | Zadlužení | Nikolaj Patrušev | Německo | Levnější půjčky | Státní podpora | Vice | Největší kontrakt | České dráhy | Závislost | Elektromobily | Insolvenční návrh | Právo | Alvin Korčák | Spotřebitelské ceny | Editis | Balík akcií | Pozice | INDO Defence | Společnost Allwyn Entertainment | Pavel Cyrani | Wise | Hang Seng | News | Zemědělství | XTB | DIA | Mediální společnosti | Opatření | Zkapalněný zemní plyn | Kanadský penzijní fond | Server HN.cz | Oslabování koruny | Německá energetická společnost | Antimonopolní úřad | Investing | Evropské investiční banky | KKCG | Koncern | Dodávky energií | Staropramen | Zlínská obuvnická firma Vasky | Evala | Redukce | GEN | Hlavní trh | Emise | Tržní cena | Podíl Daniela Křetínského | Expobank CZ | Akciové trhy v Asii | GasNet | Impact Hub | Budoucnost | General Plastic | Banky | Meziroční inflace | Intervenovat | Cena benzínu | Podnik | Asociace nezávislých dodavatelů energií (ANDE) | Toyota Motor Manufacturing | | Akcie | Realitní skupina CPI Property Group | Ropovody | e& | Turów | Obchodní podmínky | PX Pražské burzy | PPF | Tempo inflace | Statistický úřad | Allwyn Entertainment | Ukončení činnosti | Novinky | Kontrakt | Sazby v eurozóně | USA | Kupón | Platba | Nejvyšší kontrolní úřad | Česká antivirová firma | Zastropování cen | Výhled růstu české ekonomiky | Volkswagen | Holding | Průměrná cena | Indonésie | Holding Agrofert | Camelot | Green:Code | Pražská burza | Práce | Výroba aut | Fiocchi | Důvěra v ekonomiku ČR | Investment | Omezení cen plynu | Agentura Moody's | Zásobníky | Ocelárny | Spojené státy | Bloky | Vládní konsolidační balíček | WISE Air | OMV | Návrh PPF | Ruský finančník | Ceny v Česku | Fio | Zbyněk Stanjura | Prodejní ceny | MF | Jan Frait | Miliardář | Úvěr | Mzdy | Daně z mimořádných zisků | Ukazatele | Bohaté zkušenosti | Vladimir Putin | ASEAN | Seznam.cz | Věřitelé Arca | Převzetí firmy | Tatra Trucks | Koronavirus | Dánsko | Belgie | Společnost S&P Global | ČR | Podniky | Vyšetřování | Politici | Asociace nezávislých dodavatelů energií | Nedostatek financí | Očkování | Liberty Ostrava | Překážky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Ministerstvo financí dnes
Ministerstvo financí (MF)
Ministerstvo financí Ruské federace
Ministerstvo financí USA
Ministerstvo hospodářství
Ministerstvo obchodu
Ministerstvo obchodu a průmyslu
Ministerstvo obchodu USA
Ministerstvo práce
Ministerstvo pro místní rozvoj

Následující klíčová slova

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)
Ministerstvo spravedlnosti
Ministerstvo životního prostředí
Ministr dopravy
Ministr dopravy Kupka
Ministr energetiky
Ministr financí
Ministr financí Jeremy Hunt
Ministr financí Kwasi Kwarteng
Ministr financí Scholz
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei léto akce
Potvrďte prosím... Zavřít