Čtvrtek 07. prosinec 2023 15:17
reklama
Purple Ebook velky Makro vyhled 2024 (V5)
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei Vánoce

Klíčová slova - Kukuřice

C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny komodit na trzích letos většinou klesly, jejich index odepsal 8,5 procenta

03.12.2023 Ceny komodit na světových trzích letos většinou klesly, o desítky procent zlevnil plyn, elektřina, nikl, kukuřice či pšenice. Naopak výrazně zdražilo zlato, cukr nebo kakao. Komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku vykazuje pokles o 8,5 procenta.
img

COT: Výprodej ropy zpomalil - vysoká poptávka po obilí

23.11.2023 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 14. listopadu, tedy v týdnu, kdy akciové trhy dál posilovaly poté, co neočekávaně slabé údaje o americké ekonomice podpořily rostoucí přesvědčení, že agresivní navyšování sazeb ze strany Federálních rezerv může skončit měkkým přistáním. Také komoditní sektor zaznamenal mírný vzestup. Během tohoto nejednoznačného týdne se 15 ze 24 komodit obchodovalo výš. Nejlépe si vedly obilí, ropa a kovy jako měď a stříbro.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesly, index je v minusu 6,8 pct

05.11.2023 Ceny komodit na světových trzích letos spíše klesly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato a cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je podle něj od počátku roku v minusu 6,8 procenta.
img

Brambory pěstujeme na historicky nejmenší ploše

26.10.2023 „V září došlo k meziročnímu růstu ceny brambor o 63,4 procenta. Výrazné zlevnění však bohužel nemůžeme očekávat, protože letošní úroda brambor ve výši 533 tisíc tun je velmi slabá. Navíc klesá zájem o pěstování brambor, které se letos osázeli na historicky nejmenší ploše,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Invesco: Obchodování s komoditami a jejich úloha v portfoliu

23.10.2023 Ve společnosti Invesco analytici zkoumají komodity a jejich role v portfoliích investorů. Na základě komoditního indexu Bloomberg ("BCOM") lze komodity obecně rozdělit na energetické, kovové a zemědělské komodity, ale také na další subsektory.
img

Ceny komodit rostou kvůli vysokým sazbám i omezené nabídce

09.10.2023 Posílení, které jsme předpovídali a k němuž ve 3. čtvrtletí u klíčových komodit došlo, bude podle všeho pokračovat i ve čtvrtletí závěrečném. Slábnoucí ekonomické vyhlídky nejen v Evropě a USA, ale do jisté míry i v Číně, totiž více než kompenzuje strach z nízké nabídky. Hlavně v energetice, kde kartel OPEC+ přiškrtil produkci ropy a palivových produktů tak úspěšně, že dosáhl kýženého růstu cen.
C:\fakepath\káva.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu 4,5 pct

29.09.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvních třech čtvrtletích roku spíše klesaly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražil cukr a v posledních měsících i ropa. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je od počátku roku v minusu 4,5 procenta.
C:\fakepath\psenice.jpg

Eurokomisař hájil zrušení zákazu dovozu ukrajinského obilí do pěti zemí EU

17.09.2023 Evropská komise hájí své rozhodnutí neprodloužit zákaz dovozu ukrajinského obilí do zemí Evropské unie sousedících s Ukrajinou. Místopředseda unijní exekutivy Valdis Dombrovskis včera prohlásil, že pominuly mimořádné podmínky, které zákaz platný do pátku ospravedlňovaly. Maďarsko, Polsko a Slovensko nicméně oznámily zavedení vlastních restrikcí.
C:\fakepath\komodity-15092023.jpg

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár EUR/AUD, kukuřici a pšenici

15.09.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/AUD, kukuřici a pšenici. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
img

Proč mohou komodity v éře stagflace zazářit

08.09.2023 Náš nejnovější COT report se věnuje pozicím, které hedgeové fondy a další spekulanti drželi ve futures na komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterkem 29. srpna. Tedy v týdnu, kdy trhy začaly reagovat na údaje svědčící o tom, že se trh práce v USA rozvolňuje a důvěra spotřebitelů klesá. Tato reakce byla do značné míry pozitivní a je z ní patrná afinita k riziku. Za přístupem typu „špatné zprávy potěší“ stojí spekulace, že teď už musí Federální rezervní systém brzy ukončit svou kampaň agresivního zpřísňování. Ceny komodit vystřelily vzhůru a posílení je patrné ve všech sektorech, nejvíce u drahých kovů.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu pět procent

04.09.2023 Ceny komodit na světových trzích letos do konce srpna spíše klesaly, nejvíce zlevnily plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato, cukr, více než na počátku roku stojí už i ropa. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je od počátku roku v minusu pět procent.
img

Ekonomický kalendář: Data PMI a výsledky Nvidie v centru pozornosti!

23.08.2023 Futures na evropské indexy ukazují na vyšší otevření seance na starém kontinentu. To přichází po relativně dobré seanci v asijsko-pacifickém regionu, kde Nikkei vzrostl o 0,25 %, S&P/ASX 200 posílil o 0,57 % a Hang Seng přidal přes 0,78 %.
C:\fakepath\xtb-07082023.jpeg

Nejzajímavější tržní pohyby v červenci: Nový meme stock, ropa i norská koruna

07.08.2023 Letošní turbulentní rok přináší opravdu zajímavé pohyby i v typicky pomalejších letních měsících. Analytici XTB pro Vás proto v tomto článku připravili šest instrumentů, které v posledních týdnech zaznamenaly ty největší růsty a poklesy:
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu 5,7 pct

02.08.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvních sedmi měsících spíše klesaly, nejvíce zlevnily plyn a elektřina. Naopak zdražilo zlato či cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg přidal za poslední měsíc 5,7 procenta, od počátku roku je v minusu 4,5 procenta.
img

Bude Česko nuceno embargovat ukrajinskou pšenici?

27.07.2023 Ceny pšenice světových burzách rostou, za poslední necelé dva týdny o zhruba osm procent. Důvodem je snaha Ruska znemožnit vývoz ukrajinské zemědělské produkce. To se však zatím Moskvě daří jen částečně. Světové ceny zemědělských plodin – nejen pšenice, ale i třeba kukuřice – tudíž v posledním měsíci sice stoupají, ale ne kdovíjak markantně.
img

Pšenice i kukuřice na světových burzách výrazně zdražují, v důsledku ruských útoků na sklady při Dunaji. Českou vládu to staví před dilema, zda se připojit k embargu na dovoz ukrajinské zemědělské produkce

24.07.2023 Ceny pšenice a kukuřice na světových burzách dnes citelně vzrostly v důsledku ruských útoků na ukrajinské obilné sklady při Dunaji. Rusko se totiž evidentně snaží znemožnit vývoz ukrajinských zemědělských plodin právě i dunajskou cestou. Ta přitom představuje náhradu za černomořskou vývozní cestu.
img

Přimějí ruské útoky na ukrajinskou pšenici českou vládu k embargování jejího dovozu, jak jej praktikují další země Visegrádské skupiny? Zřejmě nebude vyhnutí, ani zákaz vývozu rýže z Indie nepomůže

21.07.2023 Rusko zvyšuje, ale zároveň snižuje cenu pšenice ve světě. Zákaz vývozu rýže z Indie citelný globální růst cen potravin nezpůsobí, úroda dalších zemědělských plodin je totiž dobrá.
img

Komodity: nadějné vyhlídky nebo růst ve stínu AI?

19.07.2023 Jsou komodity na pokraji toho, aby se opět staly nejžhavějším tématem ve financích, nebo zůstane v centru pozornosti umělá inteligence? Co nás čeká u zlata, stříbra, ropy, kovů a plodin? Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank, představuje Výhled na Q3 2023 v oblasti komodit.
img

Komoditné zhrnutie - Ropa, zlato, pšenica, meď (07.11.2023)

11.07.2023 Ropa reaguje nárastom na správy o podpore realitného trhu v Číne, ktorá by mohla potenciálne oživiť hospodársky rast v tejto krajine v druhej polovici roka. Podpora trhu s nehnuteľnosťami má byť predĺžená do konca roka 2024.
img

FAO: Světové ceny potravin v červnu opět klesly, jsou nejníže od dubna 2021

07.07.2023 Světové ceny potravin klesly v červnu opět klesly, jsou nejníže od dubna 2021. Způsobil to hlavně poklesu cen cukru, rostlinných olejů, obilovin a mléčných výrobků. Vyplývá to z dnešní zprávy Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
C:\fakepath\trader-03072023.jpeg

Jak připravit svůj trading na letní režim?

03.07.2023 Letní období přináší na trhy určité specifické podmínky, které je důležité brát v úvahu. Snižuje se volatilita i likvidita, což vyžaduje úpravu obchodních strategií a přístupu k trhům. V tomto článku se podíváme na několik důležitých faktorů, které byste měli zvážit při přípravě své obchodní taktiky pro nadcházející měsíce.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analýza: Komoditní index v pololetí klesl o desetinu, výjimkou jsou cukr a zlato

02.07.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvním letošním pololetí klesly, největší zlevnění zaznamenaly energie a průmyslové kovy. Naopak zdražilo zlato či cukr. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg ztratil od počátku roku deset procent.
img

Sója a kukurica po rolloveri oslabili 📉 Nové predpovede počasia v USA

23.06.2023 Futures na sóju (SOYBEAN) a kukuricu (CORN) otvorili po rolloveri nižšie a obchodujú sa o 12, resp. 8 % nižšie. Stredozápad USA zažíva najhoršie sucho od roku 2012. Ak to tak bude aj naďalej, mohli by sa poklesy prehĺbiť?
img

Pšenica vzrástla o 2,5 % a vyšplhala sa na 2-mesačné maximum

21.06.2023 Ceny pšenice sa dnes obchodujú približne o 2 % vyššie a v priebehu týždňa o viac ako 12 % vyššie. V hre sú dva hlavné príbehy, ktoré spôsobujú rast cien obilia. Prvým z nich je budúcnosť dohody o vývoze čiernomorského obilia medzi Ruskom a Ukrajinou, ktorú sprostredkovala OSN, zatiaľ čo druhým sú údaje o stave úrody v USA.
C:\fakepath\akcie-14062023.jpg

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár NZD/CAD, kukuřici a akcii Cisco Systems

14.06.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár NZD/CAD, kukuřici a akcii Cisco Systems. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
img

V reakci na zničení Kachovské přehrady rostou světové ceny pšenice či kukuřice. Útok je pohromou pro ukrajinské zemědělství

06.06.2023 Světové ceny základních zemědělských plodin dnes zdražují, a to v reakci na zničení Kachovské přehrady na Ukrajině. Trhy se obávají zaplavení a poškození sýpek a sil na toku řeky Dnipro. Hrozí totiž rozsáhlé plesnivění uskladněného obilí a dalších zemědělských plodin. Ukrajina patří k předním světovým obilnicím.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analýza: Energie na trzích letos zlevnily, komoditní index ztrácí 13 procent

04.06.2023 Ceny komodit na světových trzích v posledních týdnech dále klesají, největší zlevnění letos zaznamenaly energie v čele se zemním plynem. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg ztrácí od počátku roku 13 procent a dostal se na úrovně, kde byl naposledy v závěru roku 2021. Snižuje se také cena většiny kovů. Zdražují jen některé zemědělské komodity, například cukr letos přidal 25 procent, uvedl analytik.
img

Komodity v důsledku El Niña

16.05.2023 El Niño: V současné době se odhaduje 90% pravděpodobnost výskytu meteorologického jevu El Niño ještě v tomto roce. To by mohlo přinést další narušení dodávek na volatilní světové zemědělské a energetické trhy, podpořit slabé ceny komodit a zvýšit inflaci. Při posledním silném jevu El Niño v roce 2016 byly zaznamenány nejvyšší globální teploty v historii (viz graf) a tentokrát hrozí nový rekord. Na to je ještě brzy a dopady El Niña se liší podle jeho intenzity a geografické polohy, přičemž žádné dvě období nejsou stejná. Často se však projevuje vyššími teplotami na severu USA, v Asii a Austrálii a větším množstvím srážek na jihu USA a v Argentině. Toto nyní rychlé oteplení Tichého oceánu přichází po téměř bezprecedentních třech letech zpětného narušení počasí opačným ochlazením La Niña.
C:\fakepath\trader-11052023.png

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár USD/CAD, akcii ČEZ a kukuřici

11.05.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/CAD, akcii ČEZ a kukuřici. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
img

Světové ceny potravin v dubnu poprvé za rok meziměsíčně stouply

05.05.2023  Řím - Světové ceny potravin se v dubnu kvůli zdražení cukru a masa poprvé za rok meziměsíčně zvýšily, v meziročním srovnání však vykázaly pokles téměř o 20 procent. Vyplývá to z zprávy Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
img

Státy EU se shodly na prodloužení bezcelního režimu pro obilí z Ukrajiny

28.04.2023 Velvyslanci zemí Evropské unie se dnes dohodli, že o rok prodlouží bezcelní režim pro potraviny a zemědělské produkty dovážené z Ukrajiny. ČTK to sdělil diplomatický zdroj. Omezení pro některé obiloviny požadovaná pěticí východoevropských států v čele s Polskem dohoda neobsahuje. Evropská komise (EK) chce v příštích týdnech navrhnout celounijní řešení, které nahradí jednostranné zákazy dovozu do těchto zemí. Brusel hovoří o možnosti dočasně omezit dovoz pšenice, kukuřice, řepky a slunečnicových semen.
C:\fakepath\Seasonality-28042023.jpeg

Sezónnost finančních trhů: Opomíjená strategie s vysokou úspěšností

28.04.2023 Sezónnost hraje na finančních trzíchvýznamnou roli, stejně jako v mnoha dalších odvětvích. Nicméně většina investorů a traderů na tento aspekt buď úplně zapomíná, nebo plně nevyužívá jeho potenciálu. Přitom se jedná o velmi jednoduchou strategii s vysokou mírou úspěšnosti. XTB o tomto tématu připravilo sérii videí a tento týden vyšel její první díl. Proč se tedy vyplatí na sezónnost zaměřit a jak ji můžeme využít?
img

Spoluzakladatel MicroStrategy pojednává o BTC uprostřed argentinské inflační krize

24.04.2023 Michael Saylor, spoluzakladatel a výkonný předseda softwarové společnosti MicroStrategy Inc. nedávno pojednával o významu primární kryptoměny pro obyvatele Argentiny uprostřed finanční krize.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny komodit v 1. čtvrtletí klesaly, index ztratil nejvíce od začátku roku 2020

03.04.2023 Ceny komodit na trzích v prvním čtvrtletí letošního roku klesaly. Komoditní index Bloombergu ztratil 6,5 procenta. Šlo o nejvyšší ztráty od začátku covidového roku 2020. Výrazně zlevnily ceny ropy, plynu či elektřiny, naopak zdražilo zlato či měď. ČTK to dnes řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
img

Díky obnovení dohody s Ukrajinou dochází k poklesu pšenice

21.03.2023 K poklesu pšenice dochází po prodloužení dohody, která umožňuje Ukrajině bezpečný vývoz obilí z klíčových černomořských přístavů, i když doba trvání posledního prodloužení byla sporná.
img

První výročí ruské invaze. Jak se změnila situace na trzích❓

23.02.2023 Tento týden si připomínáme první výročí ruské invaze na Ukrajinu. Ačkoli se očekávalo, že konflikt bude mít krátké trvání, skutečnost se ukázala být zcela jiná. Ukrajina se brání díky svému odhodlání, podpoře Západu a četným sankcím uvaleným na Rusko. Útočník se mezitím i přes několik porážek stále nechce stáhnout. Finanční trhy se mezitím za posledních 12 měsíců výrazně změnily, i když některé pohyby cen byly poměrně překvapivé. Cenové pohyby na mnoha trzích dosáhly v posledních měsících několika desítek nebo dokonce několika set procent. V současné době se však situace stabilizovala a na několika trzích se dřívější pohyby obracejí.
img

Je možné, aby ukrajinský obilný koridor zmírnil celosvětovou potravinovou krizi?

20.02.2023 V pondělí informovalo Rusko o tom, že by bylo „nevhodné“ prodloužit dohodu o dodávkách obilí z černomořského regionu, jestli se nezruší sankce uvalené na Moskvu po její invazi na Ukrajinu 24. února 2022, které ovlivnily její zemědělský vývoz.
img

Nedostatek srážek v Argentině, přebytek v Brazílii a mráz v USA ovlivňují tento týden ceny plodin

06.02.2023 Hlavními povětrnostními faktory, které ovlivňují zemědělské trhy, jsou stále sucha v Argentině a předpovídané mrazy v USA, které mohou poškodit slabou úrodu ozimé pšenice.
img

Faktory, které ovlivňují zemědělské trhy – Více pšenice v USA

31.01.2023 Vydatné srážky v Argentině na konci minulého týdne z části zmírnily dopad sucha na úrodu sóji a kukuřice. Předpokládá se tento týden další vlna dešťů a obchodníci čekají na její výsledky.
img

Vývoz kukuřice z Ukrajiny na úrovni roku 2022 – Produkce sóji ve světě

24.01.2023 Objem vývozu obilovin a luštěnin z Ukrajiny v hospodářském roce 2022/23 byl ke včerejšímu dni 25,45 mil. t, a to je o 30 % méně než v minulé sezóně. Vypovídají o tom údaje Státní celní služby, které byly zveřejněny Ministerstvem agrární politiky a potravinářstvím Ukrajiny.
img

USDA upozorňuje na rekordní produkci kukuřice v Číně

19.01.2023 Zatímco produkce v Jižní Americe bude teprve upřesněna, USDA uzavírá v tomto měsíci některé klíčové odhady produkce. Mezi nejdůležitější patří absence změn v nízkých číslech v Evropě, zvýšení ukrajinského vývozu, rekordní produkce Číny a silné snížení úrody v USA.
img

Týdenní aktuality z komoditních trhů: Pozornost se upíná na zlato a měď, kovy dál posilují

18.01.2023 Bloomberg Commodity Index se v současné době obchoduje o 2,4 % výš, čímž smazal část svého propadu ze začátku ledna. Došlo k tomu poté, co se energetický sektor – s výjimkou zemního plynu – připojil k vzestupu kovů pod vedením zlata a mědi. Za tímto posílením stojí slabší dolar, klesající americká inflace a mimo jiné i vyhlídky na to, že opětovné otevření Číny s sebou přinese růst poptávky po surovinách. Ochotu riskovat navíc podporuje i pokračující pokles dolaru. Americká inflace totiž oslabuje, a tak už Fed nemusí zvyšovat sazby takovým tempem.
img

Brazílie bude nadále zvyšovat vývoz kukuřice, částečně tím nahradí Ukrajinu

03.01.2023 Předpokládá se, že Brazílie sklidí letos rekordní úrodu kukuřice, obvykle to snižuje ceny, ale předpoklad pevné poptávky na mezinárodních trzích ukazuje na trvalé přístavní diferenciály.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny ropy a plynu letos vzrostly, průmyslové kovy vesměs zlevnily

29.12.2022 Burzovní ceny ropy a plynu letos vzrostly, i když koncem roku většinu zisků ztratily. Elektřina a uhlí zdražily o desítky procent. Výrazně stoupla i cena kukuřice. Naopak průmyslové kovy vesměs zlevnily, zlato nakonec zůstalo na svém. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg vzrostl o 15 procent a výrazně tak překonal mnohé ztrátové akciové indexy.
C:\fakepath\trader-29122022-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.12.2022 1) Americké firmy na burze i přes ztráty velkých technologických podniků, jako je Apple, Microsoft, Alphabet či Tesla, i letos dominují. Ve stovce nejhodnotnějších firem je jich ze Spojených států 61, pouze o jednu méně než loni. Evropa není v první desítce, mimo USA se do ní dostal jen saúdskoarabský ropný koncern Saudi Aramco. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti EY. Rozhodný den pro vyhodnocení údajů byl 27. prosinec, uvedla agentura DPA.
img

Nízké dodávky obilí a olejnin drží ceny na vyšší úrovni. Jaké jsou vyhlídky na rok 2023?

19.12.2022 Produkce základních obilovin – rýže a pšenice, nejspíš nedoplní vyčerpané zásoby, zatímco plodiny, které produkují jedlé oleje, trpí nepříznivým počasím v Latinské Americe a jihovýchodní Asii.
img

USDA snižuje vývoz kukuřice z USA a zvyšuje dovoz z Evropy

16.12.2022 Vývoz ze Spojených států pro hospodářský rok 2022/2023 je omezen vzhledem k vysokým prémiím v Mexiku a silnému vývozu z Brazílie.
img

Asijská poptávka po dovozu kukuřice se v roce 2023 moc nezvýší

05.12.2022 Cary Sifferath, víceprezident Rady pro obiloviny USA, informoval o tom, že poptávka po dovozu kukuřice z Asie, hlavně z jihovýchodní, se v příštím roce skoro nezmění, jelikož silnější americký dolar a obavy o tempo hospodářského růstu omezí kupní sílu spotřebitelů.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Analytik: Plyn a uhlí letos zdražily o desítky procent, drahé kovy zlevnily

04.12.2022 Burzovní ceny plynu, elektřiny či uhlí vzrostly od začátku letošního roku do konce listopadu o desítky procent, ropy zhruba o desetinu. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Zdražila kukuřice, zatímco pšenice, bavlna nebo káva jsou levnější. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg vzrostl o 17 procent.
img

Kukuřice jako jedna ze základních komodit si prochází těžkými časy

02.12.2022 Pojďme se podívat na situaci na Ukrajině. Před válkou byla asi 4. největším a nejvýznamnějším vývozcem na světě. Asi 90 % ukrajinského vývozu se uskutečňovalo přes hlubokomořské přístavy. Od začátku války jsou všechny přístavy blokovány a nepřístupné pro účely vývozu, což odřízlo ukrajinskou kukuřici od světového trhu.
C:\fakepath\forex-14112022.jpg

Překvapivý král forexu

14.11.2022 Americký dolar letos díky jestřábímu Fedu i zvýšenému geopolitickému riziku výrazně posiluje. Stačí se podívat na vývoj měnových párů hlavních světových měn – vůči euru, britské libře, japonskému jenu nebo australskému dolaru je americký dolar na historicky velmi silných úrovních.
img

Ceny kukuřice jsou ovlivněny klimatem a situací na Ukrajině

10.11.2022 Trh čeká na jakoukoli změnu rozhodnutí Ruska o ukrajinském vývozním koridoru a také sleduje klima v Jižní Americe. Změna Číny spojená s plánem na Zero-COVID povzbudila trhy, ale směnný kurz je v této zemi pořád velmi důležitou negativní proměnnou pro mezinárodní ceny.
img

Kukuřice klesá na měsíční minima

08.11.2022 Cena kukuřice v úterý klesla na nejnižší úroveň od začátku října poté, co nedávné údaje USDA ukázaly na vyšší sazenice kukuřice a plochy plantáží pro nadcházející hospodářský rok, protože klesající poptávka z Číny povzbuzuje farmáře sóji ke změně plodin. Také zprávy, že Kreml bude respektovat dohodu o obilí zprostředkovanou OSN, také vyvíjí tlak na cenu. Kromě povolení zásilek umožňuje obnovení obchodu Ukrajině uvolnit důležitý skladovací prostor v silech, protože sklizeň pro hospodářský rok 2022/23 probíhá. Mezitím v USA bylo na konci minulého týdne sklizeno 87 % kukuřice, což je o 11 % více než v předchozím týdnu. Letošní pokrok ve sklizni je nyní o 4 % před loňskými 83 % a o 11 % před pětiletým průměrem 76 %.
img

Pokles cen obilovin

03.11.2022 Pozastavení koridoru pro příjem obilí pro obchodníky nebylo žádným překvapením, jelikož od 20. září Rusko velmi silně snížilo počet kontrol plavidel, a to vedlo k tomu, že do černomořských přístavů na Ukrajině se nasměrovalo více než 170 lodí, které měly nakládat v Bosporu.
img

Odstup Ruska od obilné dohody = problémy s jeho vývozem

02.11.2022 Rusko informovalo o tom, že Ukrajina učinila masivní letecké a námořní údery bezpilotními letouny na infrastrukturu a lodě Černomořské flotily Ruské federace.
img

BREAKING: Pšenice klesla o více než 5,0 %, protože Erdogan poskytl záruky na obilný koridor!

02.11.2022 Ceny pšenice dnes výrazně klesly poté, co turecký prezident Erdogan oznámil, že bezpečnost ukrajinského exportního koridoru obilí byla zajištěna, a doprava byla obnovena. Kreml uvedl, že kontakt s Tureckem pokračuje, ale účast Ruska na dohodě zůstává pozastavena. Po prohlášení se cena pšenice propadla o více než 5 % a ceny kukuřice poklesly o téměř 2 %.
C:\fakepath\trader-31102022-32-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.10.2022 1) Míra inflace v eurozóně v říjnu stejně jako v předchozích měsících zdolala další rekord. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v zemích používajících společnou měnu vystoupalo na 10,7 procenta. V rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Hlavní příčinou zrychlující inflace je stále zejména prudké zdražování energií.
img

Rusko odstupuje od dohody o vývozu obilí z Ukrajiny❗

31.10.2022 Rusko se stáhlo z provozu takzvaného Bezpečného exportního koridoru pro obilí, včetně ukrajinské pšenice a kukuřice, které v reakci na to výrazně rostou. Ceny pšenice (WHEAT) během dnešní seance rostou o více než 5,5 %.
img

Plyn i ropa jsou dražší, ale drahé kovy jsou levnější 

31.10.2022 Ceny ropy a plynu vystoupaly od začátku roku do konce října o desítky % a cena uhlí v USA vystoupala na dvojnásobek. Naopak ceny drahých i průmyslových kovů klesly. Silné zdražení pocítíme při nákupu hlavních zemědělských komodit – pšenice, kukuřice.
img

Graf dne: WHEAT (31.10.2022)

31.10.2022 Na začátku nového týdne se cena obilí obchoduje výše. Rusko odstoupilo od dohody zprostředkované OSN o ukrajinském vývozu obilí s tím, že již nemůže zajistit bezpečnost civilních plavidel v Černém moři po víkendovém útoku dronů na jeho námořní základnu v Sevastopolu na Krymu. Organizace spojených národů již vyjádřila své znepokojení nad vývojem a uvedla, že bude s Ruskem jednat ve snaze oživit dohodu.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny plynu a ropy letos stouply o desítky procent, drahé kovy zlevnily

30.10.2022 Burzovní ceny ropy a plynu vzrostly od začátku letošního roku do konce října o desítky procent, uhlí v USA na dvojnásobek. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Výrazně zdražily hlavní zemědělské komodity jako pšenice nebo kukuřice. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Štěpán Hájek.
img

Letošní sklizeň přináší mnoho změn. Brambory pěstujeme na historicky nejmenší ploše. Sója se stává druhou nejrozšířenější olejninou

14.10.2022 „Oproti loňskému roku se letos sklidí více základních obilovin, řepky a sóji. Naopak úroda brambor, kukuřice a cukrovky bude slabší,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Burzovní cena plynu letos stoupla o 120 procent, drahé kovy zlevnily

02.10.2022 Burzovní cena plynu vzrostla od začátku roku do konce září o 120 procent, severomořská ropa Brent zdražila o deset procent, cena měsíčního kontraktu elektřiny přidala 55 procent. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Výrazně zdražily hlavní zemědělské komodity jako pšenice nebo kukuřice. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Ceny komodit na světových trzích letos podle něj procházejí extrémními výkyvy.
C:\fakepath\trader-19092022-45-zm.jpg

Produkci ruské ropy bude těžké nahradit, varuje banka BIS

19.09.2022 Nahradit dodávky ruské ropy bude pro západní země pravděpodobně velmi obtížný úkol. Omezení vývozu ruské ropy může vést k velkému a dlouhodobému růstu cen produktů souvisejících s ropou a může mít negativní dopad i na další oblasti, jako zemědělství a průmysl, protože zvýší ceny potravin a elektřiny. Uvedla to ve své dnešní prognóze Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS).
C:\fakepath\trader-19092022-39-zm.jpg

Cena pšenice na trzích klesá, je blízko hodnot před válkou na Ukrajině

19.09.2022 Cena pšenice na světových trzích klesá a jeden bušl (27,2 kg) se odpoledne prodával zhruba za 8,44 USD (207 Kč). Důvodem jsou obavy z globální recese, která by podle analytiků snížila poptávku, i pokračující vývoz ukrajinského obilí podle dohody vyjednané za účasti OSN v létě v Istanbulu. Cena je tak blízko hodnot před únorovou invazí ruských vojsk na Ukrajinu.
img

FAO: Světové ceny potravin v srpnu pátý měsíc po sobě klesly

02.09.2022 Světové ceny potravin v srpnu pátý měsíc po sobě klesly, jejich index se tak ještě více vzdálil rekordu ze začátku roku. Obnovení vývozu obilí z ukrajinských přístavů navíc přispělo ke zlepšení vyhlídek na zásobování. Souhrnný index, který sleduje ceny obilovin, rostlinných olejů, mléčných výrobků, masa a cukru na mezinárodních trzích, se snížil na 138 bodů ze 140,7 bodu v červenci. Uvedla to dnes Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny plynu a elektřiny od začátku ruské invaze na Ukrajinu stouply o stovky procent

23.08.2022 Ceny plynu a elektřiny za půl roku od začátku ruské invaze na Ukrajinu stouply o stovky procent, naopak drahé a průmyslové kovy zlevnily od 24. února vesměs o desítky procent. Ceny ropy a potravin se vrátily k úrovním před zahájením bojů. Vyplývá to z dat analytiků oslovených ČTK.
img

Zemědělci mají dobrý rok, sklizeň obilí může být nejvyšší za skoro 20 let. Pečivo ale nezlevní

15.08.2022 Zemědělci z různých koutů republiky se letos shodují: sklizně běží rychleji, skončí dříve než loni. S tím, jak léto postupuje, jsou přitom stále více a více optimističtí ve svém odhadu úrovně letošní celkové sklizně. Potvrzují to i data ČSÚ. První odhad sklizně, pracující s čísly známými do poloviny června, byl pozitivní, avšak druhý odhad je ještě optimističtější.
C:\fakepath\trader-21062022-21-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.06.2022 1) Peter Kažimír, guvernér slovenské centrální banky a člen Rady guvernérů ECB říká, že ECB by měla do září vystoupit z režimu záporných úrokových sazeb.
C:\fakepath\trader-17062022-31-zm.jpg

Putin: Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny

17.06.2022 Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny a nikoli od "nedávných geopolitických událostí". V projevu na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin, který přitom narážel na invazi Ruska na Ukrajinu. Rusko zasažené západními sankcemi usiluje o prohloubení hospodářských vazeb s Pekingem, napsala agentura Reuters. Čínský prezident Si Ťin-pching předtím v předem nahraném projevu uvedl, že čínsko-ruská spolupráce vykazuje dobrou dynamiku ve všech oblastech.
img

Pšenice roste kvůli obavám z vývoje na Ukrajině

06.06.2022 Dle nejnovějších zpráv nelze exportovat pšenici z Ukrajiny, což napomáhá obavám z potravinové krize. Tento jev se propsal do dnešní otevírací ceny 3% zvýšením. Prezident Zelensky odhaduje, že je na Ukrajině uskladněno přibližně 22-25 milionů tun obilí. Neschopnost vyvážet je dána zablokovanými přístavy. Dle prezidenta Zelenského bude k exportu na podzim připraveno 75 milionů tun obilí. Je nutno dodat, že cenu pšenice ovlivňují i pozitivní zprávy, například zvýšení produkce v Austrálii.
C:\fakepath\trader-02062022-24-zm.jpeg

Ceny komodit rostou, potraviny letos zdražily o desítky pct, ropa o polovinu

02.06.2022 Ceny komodit na světových trzích vesměs výrazně rostou, potraviny letos zdražily o desítky procent, ropa o polovinu, elektřina o 95 procent a zemní plyn o 123 procent. Ceny drahých kovů se zvyšují pomaleji, zlato stagnuje, stříbro zlevnilo. Výrazně klesla cena dřeva. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci května.
img

Rusko plánuje v nadcházející sezoně zvýšit vývoz obilí na 50 milionů tun

27.05.2022 Rusko plánuje v nadcházející sezoně vyvézt 50 milionů tun obilí, což je výrazně více než za období, které končí 30. června. Na fóru exportérů obilovin to dnes řekl ruský ministr zemědělství Dmitrij Patrušev. OSN varovala, že blokáda ukrajinských přístavů ruskou černomořskou flotilou může vyvolat celosvětovou potravinovou krizi.
img

Jestli Asie přestane panikařit, větší potravinové krizi se lze vyhnout

27.05.2022 Problém s potravinami ve světě je už teď vážný, jelikož ceny prudce rostou a protekcionismus vzplanul, ale existuje velká šance, že tomu, aby situace nebyla ještě horší zabrání vlády, pokud se poučí z krize z roku 2008: nepanikařte.
C:\fakepath\putin.png

Putin hovořil o rozvoji vztahů se spojenci, zlehčoval dopad sankcí

26.05.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes ve vystoupení před postsovětskými spojenci z Euroasijské hospodářské unie prohlásil, že západní sankce Rusko posílily. Jako příklad uvedl, že Rusko, které v minulosti obilí dováželo, se stalo prvořadým vývozcem pšenice.
img

Čína je kvůli rekordním nákladům stavěna do složité situace

25.05.2022 Jelikož Čína tvoří přibližně pětinu světové populace, její zemědělská půda je omezená a v neustále větší míře bojuje se změnou klimatu, vláda prezidenta Si Ťin-pchinga naléhá na zemědělce, aby úrodu maximalizovali a spotřebitele, aby co nejvíce snížili plýtvání. Země vytvořila ohromné rezervy, aby se dokázala vyrovnat s nedostatkem, a vytvořila tak nová osiva pro zvýšení produkce.
C:\fakepath\komodity.jpg

Energetické a potravinové komodity zdražily od invaze o desítky procent

25.05.2022 Řada komodit zaznamenala od počátku ruské invaze na Ukrajinu před třemi měsíci dramatický nárůst ceny, nejvyšší tempo o desítky procent nabraly energetické komodity a potraviny. Naopak zlevnilo zlato, stříbro nebo platina. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček
img

Blíží se ceny komodit k dalšímu výraznému prolomení?

25.05.2022 V poslední části května a rovněž posledním měsíci druhého čtvrtletí se inflace, globální energetický šok, revoluce elektromobilů a globální potravinová krize ukazují jako nejžhavější makro problémy, které komoditní supercyklus pohánějí.
img

BREAKING: Ceny pšenice roste o více jak 5 %

16.05.2022 Cena pšenice v pondělí prudce roste poté, co Indie omezila vývoz pšenice, aby si zachovala potravinovou bezpečnost. Ceny zemědělských komodit vzrostly na konci února poté, co Rusko zaútočilo na Ukrajinu, která dříve tvořila 12,0 % celosvětového exportu. Společně s Ruskem obě země podle analytiků RBC Capital Markets představují 25 % celosvětového exportu pšenice, přičemž 13 % exportu kukuřice pochází z Ukrajiny. Ruská agrese způsobila nedostatek pšenice po celém světě, což zvýšilo obavy z hladomoru a sociálních nepokojů v mnoha rozvojových zemích.
img

Se stoupajícími cenami pšenice hledá Afrika levnější alternativy

09.05.2022 V Keni, Egyptě, Demokratické republice Kongo, Nigérii a Kamerunu tvrdí výrobci potravin, že přidávají levnější alternativy k chlebu, pečivu a těstovinám. Zdejší rýže, manioková mouka a čirok jsou náhražkou za pšenici, jejíž cena letos vzrostla asi o 40 % kvůli ruské invazi, která způsobila omezení vývozu z Ukrajiny, jakožto jednoho z největších vývozců.
img

Fundamentální faktory ovlivňující ceny zlata

02.05.2022 V minulém týdnu byly patrné obrovské výkyvy ceny zlata způsobené řadou faktorů. Tento týden se pozornost investorů soustředí na zasedání FOMC, které se bude konat ve středu. Očekává se zvýšení úrokové sazby o procento.
C:\fakepath\cukr-02052022.jpg

Velmi sladká investice

02.05.2022 Komodity prudce zdražují a táhnou spotřebitelské ceny vzhůru. Kombinace post-covidového poptávkového boomu, negativních dopadů ukrajinské války na nabídku energií i potravin žene trh do inflační spirály. Ceny energií zdražují výrobní náklady ostatních surovin a zástupci průmyslu ve strachu z nedostatku hromadí zásoby a uměle posouvají ceny ještě výše.
img

Rychlý růst cen pohonných hmot zvyšuje inflaci a riskuje utlumení poptávky

02.05.2022 V dubnu zaznamenal komoditní sektor další měsíční vzestup. Bloomberg Spot Index zahrnující 23 hlavních komoditních futures již pátý měsíc stoupá a nyní dosáhl nového rekordního maxima. Vzestup se ale omezuje pouze na zemědělství a energetiku, zatímco v případě drahých a průmyslových kovů se situace naopak zhoršuje.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF: Potravinová krize v subsaharské Africe může vést k sociálním nepokojům

29.04.2022 Potravinová a energetická krize může v subsaharské Africe vyvolat sociální nepokoje. Upozornil na to Mezinárodní měnový fond (MMF), který snížil odhad letošního hospodářského růstu kontinentu na 3,8 procenta, loni hrubý domácí produkt v Africe vzrostl o 4,5 procenta.
img

Indonésie rozšiřuje zákaz vývozu, sójový olej roste

28.04.2022 V Chicagu se kontrakty na sójový olej dostaly na historické maximum, jelikož globální trhy s rostlinným olejem čelí rostoucím zásobovacím tlakům v důsledku indonéského zákazu vývozu surového palmového oleje.
img

Pandemie, válka a pevný výnos

26.04.2022 Globální trhy opakovaně utrpěly různé rány. Po pandemii, obchodní válce, brexitu a velkým finančním krizím v USA a eurozóně je to nyní velký konflikt.
img

Svět je příliš závislý na vývozu pšenice Ukrajiny a Ruska

25.04.2022 Evropa, omráčená ruskou invazí na Ukrajinu, se snaží diverzifikovat své dodávky energie, od ruského plynu dodávaného prostřednictvím plynovodů až po zkapalněný zemní plyn, více obnovitelné energie a jadernou energii. Stejným způsobem a ze stejného důvodu by měla probíhající válka tlačit země k tomu, aby měnily a diverzifikovaly dodávky potravin tak, aby byly více bezpečné a zároveň zlepšovaly globální výživu.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

CNBC: Válka může mít značné dopady, od zdražování potravin po sociální nepokoje

21.04.2022 Když Rusko zaútočilo na Ukrajinu, nikdo nevěděl, jak dlouho konflikt potrvá a jak velké dopady bude mít na Evropu a zbytek světa. Po téměř dvou měsících války jsou ekonomické důsledky konfliktu zřetelnější a vyhlídky nevypadají dobře. V době už tak silných inflačních tlaků, za kterými stojí rostoucí ceny potravin a energií a výpadky v dodavatelských řetězcích po pandemii, prohlubuje válka mezi Ruskem a Ukrajinou napětí mezi nabídkou a poptávkou, zhoršuje spotřebitelskou náladu a ohrožuje globální hospodářský růst, píše server CNBC.
img

Inflace vrátila ceny zlata k 2 000 USD

19.04.2022 Federální rezervní systém a světové centrální banky stojí před téměř nemožným úkolem snížit rostoucí inflaci. Bude nutné přijmout drastická opatření, včetně zvýšení sazeb minimálně na polovinu aktuální míry inflace, tzn. na 4–6 %.
img

Rozbřesk: Válečná inflace - energie, potraviny a pohonné hmoty

13.04.2022 Inflace bezesporu zůstává na globálních trzích indikátorem číslo jedna, na který se dnes soustředí největší pozornost investorů. Její intenzita v tomto a příštím roce do značné míry rozhodne o tom, jak výrazně ochladne spotřebitelský apetit domácností ve vyspělém světě. Americká inflace v březnu vystoupala na nejvyšší úrovně od roku 1981 (8,5 %) a i to byl jeden z důvodů, proč klíčové americké akciové indexy včera klesaly třetí den v řadě.
img

Inflace indikátorem číslo jedna

13.04.2022 Inflace bezesporu zůstává na globálních trzích indikátorem číslo jedna, na který se dnes soustředí největší pozornost investorů. Její intenzita v tomto a příštím roce do značné míry rozhodne o tom, jak výrazně ochladne spotřebitelský apetit domácností ve vyspělém světě. Americká inflace v březnu vystoupala na nejvyšší úrovně od roku 1981 (8,5 %) a i to byl jeden z důvodů, proč klíčové americké akciové indexy včera klesaly třetí den v řadě.
img

Česku hrozí nejvyšší inflace za 30 let. Ochranu před ní nejspíše poskytne stříbro, umění, víno, zlato nebo bitcoin, nikoli však akcie nebo nemovitosti

10.04.2022 Český statistický úřad zítra zveřejní čísla k březnové inflaci. Bude obří. Alespoň tedy na poměry tohoto tisíciletí. Nejpravděpodobněji vykáže hodnotu 12,4 procenta, nejvyšší od května 1998. Nelze ovšem vyloučit, že bude vyšší i než třináct procent. V krajním případě může dokonce překonat hodnoty ze začátku roku 1998, kdy dvakrát po sobě vykázala úroveň 13,4 procenta. To by znamenalo, že ceny v Česku rostou nejvýrazněji od prvního roku jeho existence, konkrétně od prosince 1993.
img

Pšenice nadále roste kvůli dalším možným sankcím proti Rusku

05.04.2022 Termínové obchody s pšenicí v Chicagu prodloužily svůj růst z nejnižší úrovně za měsíc kvůli vyhlídkám na další sankce vůči Rusku reaguje se tak na obvinění z válečných zločinů na Ukrajině.
img

Rusko útočí na ukrajinské zásoby obilia

05.04.2022 Najnovšie informácie ukazujú, že Rusko útočí nielen na zásoby paliva v celej krajine, ale rozhodlo sa zničiť aj zásoby potravín. Ukrajina hlási, že Rusko zničilo šesť obilných síl. Ako možno vidieť, akékoľvek vyhliadky týkajúce sa ukrajinského vývozu pšenice alebo kukurice sú veľmi nepravdepodobné.
img

Analytici: Zlato zdražilo letos o šest procent, stříbro o sedm procent

04.04.2022 Ceny drahých kovů a komodit v prvním čtvrtletí rostly. Zlato zdražilo o téměř šest procent, stříbro o sedm procent. Ještě výrazněji, o desítky procent, stouply ceny ropy, zemního plynu či pšenice a kukuřice. ČTK o tom informovali analytici. Důvodem byla podle nich hlavně ruská invaze na Ukrajinu koncem února.
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO kvůli válce na Ukrajině výrazně snížila odhad růstu světového obchodu

04.04.2022 Světová obchodní organizace (WTO) kvůli válce na Ukrajině snížila odhad letošního růstu světového obchodu na 2,5 procenta z dříve předpokládaných 4,7 procenta. Uvedla to šéfka WTO Ngozi Okonjová-Iwealová. Za zhoršením výhledu stojí rovněž problémy v dodavatelských řetězcích, které začaly v důsledku pandemie covidu-19. Informoval o tom server BBC.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Allianz Trade: Invaze a covid-19 v Číně zasáhnou globální obchod, ČR nevyjímaje

30.03.2022 Válka na Ukrajině a opětovné šíření koronaviru v Číně zasáhnou světový obchod více, než se dosud čekalo. Podle studie pojišťovací společnosti Allianz Trade, která je světovým lídrem v pojištění pohledávek, se aktuální situace promítne jak do snížení objemu, tak do zvýšení cen. Podle firmy šok důvěry a poptávky by mohl ve vývozu do EU a Ruska znamenat ztrátu až 480 miliard dolarů. Vzhledem ke své exportní povaze podle ní nezůstane stranou ani česká ekonomika, neboť firmy v regionu střední a východní Evropy budou patřit k nejzasaženějším.
img

Invaze a šíření covidu v Číně zasáhnou globální obchod, Česko nevyjímaje

30.03.2022 Válka na Ukrajině a opětovný růst koronaviru v Číně zasáhnou světový obchod více než se čekalo. Podle renomované pojišťovací společnosti Allianz Trade (dříve Euler Hermes) se aktuální situace promítne jak do snížení objemu, tak i zvýšení cen. Aktuální studie Allianz Trade odhaduje, že šok důvěry a poptávky by mohl ve vývozu do EU a Ruska znamenat ztrátu až 480 miliard dolarů. Vzhledem ke své exportní povaze přitom nezůstane stranou ani česká ekonomika, společnosti v regionu střední a východní Evropy budou patřit k nejzasaženějším.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-obecny-29032022.jpg

Shortování – potenciální příležitost, nebo zbytečný risk?

29.03.2022 Otázka shortování, čili spekulace na cenový pokles, rozděluje obchodníky od nepaměti. Zatímco jedni na něj nedají dopustit a považují jej za jeden z nejlepších výdobytků finančních trhů vytvářející skvělé obchodní příležitosti, pro jiné tato forma obchodování představuje skoro až hazard a shortování se raději vyhýbají obloukem. Je však shortování doopravdy pouze převlečeným hazardem, nebo ho lze nakonec považovat za korektní a rovnocenný obchodní přístup stejně jako nákupy? Pojďme to společně zjistit.
img

Obnoví se vývoz pšenice, pokud se dokončí výsev na Ukrajině

29.03.2022 Ukrajina by mohla zmírnit omezení týkající se vývozu pšenice už v příštím měsíci, jakmile se přesvědčí, že jarní výsev je i přes ruskou invazi dostatečně pokročilý, i když vývozní kapacity jsou stále napjaté, jelikož nějaké námořní přístavy jsou kvůli probíhající válce uzavřeny, uvedl představitel, který dohlíží na obchod v zemi.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Order Flow | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Mexické peso | Brazilský real | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | XAU/USD | Export | Import | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | USD/NOK | EUR/AUD | NZD/CAD | USD/MXN | USD/BRL | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bazický bod | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Bond | Broker | Bull | Burza | CBOE | CBOT | CFD | CFTC | CME | COT report | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | Konsolidace | DAX | Dealer | Derivát | Devalvace | Devizový trh | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dluhopis | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční deriváty | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Foreign Exchange | Futures | G7 | Grafy | HFT | Hedge | High | Hlava a ramena | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komoditní spread | Komodity | Korekce | Koš | Krátká pozice | Kurz | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Margin call | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | Nabídka | Neckline | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodování s měnami | Obligace | Opce | Open | Order | P/E | Peněžní trh | Platforma | Podkladové aktivum | Podílový fond | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Scalper | Scalping | Sentiment | Short | Short selling | Směnný kurz | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Support | Swiss | Take Profit | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warranty | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Komise pro futures trhy | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Euro STOXX | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Axiory | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Finanční instrumenty | Ropný trh | Jaroslav Tupý | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Contract for Difference | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Euronext | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Vývoj eura | ČSOB | Expirace opce | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Regulace | Axiory Europe | Mimoburzovní | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Hedgeové fondy | Money-Management | Makro | Index cen | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Makrodata | Devizové intervence | Obchodní deficit | LYNX | BTC | Komoditní spready | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | EURCZK | Aktivum | Benzín RBOB | Burzovně obchodované produkty | EPS | Index | Investiční strategie | Kupní opce | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | AdmiralMarkets | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Běžný účet | BH Securities | Brent | Brokeři | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | Cena barelu ropy | Cena drahých kovů | Cena elektřiny na burze | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | CISCO | Co je akcie | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | DJIA | Dnešní kurz | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Druhy akcií | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Elektřina | Emisní povolenky | ETF fondy | Etoro | Eura | Euro Stoxx 50 | Exchange | Expirace | Finanční derivát | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Fondy | ForexFactory | ForexFactory.com | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | Graf | Graf ropa | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do komodit | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční účet | Investing | Investování do akcií | Investování na burze | Investovat do zlata | ISM | Jádrová inflace | Jak funguje burza | Jak investovat | Jak vydělávat peníze | Jak zhodnotit peníze | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | JP Morgan | Investujme | Kam investovat | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurzy | London metal exchange | Lukáš Němec | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měnové kurzy | Měnový kurz | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Norská koruna | Obchodní platformy | Obchodování komodit | Obchodování na komoditních trzích | Obchodování s komoditami | Obchodování s opcemi | Obchodování spreadů | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pád Lehman Brothers | Patria.cz | Portfolia | Pro investory | Prodej dolaru | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Signály | SP500 | Spekulace na růst | Stoxx | Surová ropa | Světové měny | SWIFT | TopForex | Trh | Twitter | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny plynu | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny uhlí | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu rublu | Webinář | Webináře | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | CNBC | EIA | Benzín | Prodejní opce | RBOB | Báze | Buy | Hold | Index produkčních cen | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Redukce | ROCE | Sell | Upisovací období | CTA | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | WGC | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | StopLoss | Tržby | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Tržní sentiment | Commission | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Majors | Kontraktní měsíc | Volby | Fundamentální data | Rozhovor | Úspěšný investor | Futures trhy | Blog | Cukr | Retail | USD/HUF | Vzdělání | Commitment of Traders | COT | 1 milion | Burze | Podvědomí | Commodities | Investment | Traders | Jim Rogers | Aramco | Capital Economics | Danske Bank | Rabobank | DPA | Jackson Hole | Price Futures Group | RBC Capital Markets | Microsoft | Bankovní sektor | TradingFloor.com | Investing.com | NATO | Ole Hansen | Paulson & Co. | RBC Capital | Barrick Gold | BBC | Agentura DPA | Sója | Reporty | CI Komodity | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | UNCTAD | Thomson Reuters | Fundamentální výhled | Bloomberg komoditní index | Short squeeze | Kurz EUR/USD | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Bavlna | Dovoz ropy | XAU/XAG | Vývoj na komoditních trzích | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Finanční aktiva | Globální trhy | Diamanty | Renminbi | Čínský renminbi | Cizí měny | Futures euro FX | Futures euro | Zvyšování úrokových sazeb | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Multi-Asset obchodování | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Earnings | Linie podpory | Jak zhodnotit své peníze | Pro tradery | SEB | Henry Hub | Obchodník s komoditami | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Rosněfť | Agentura Reuters | Úspěšný obchod | Sázet | Cena cukru | Cena kontraktu | Obchodní signály | Evropské trhy | Bankovnictví | Obchodování CFD | Futures kontrakty | Contango | Front month | Swapy | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Miliardáři | Investiční firma | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Americké firmy | Sázení | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Inflační tlaky | Glencore | Akcie v USA | Akcie bank | Globální finanční krize | Broker Trust | Pavel Kohout | Soros Fund Management | Objem investic | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Akce centrálních bank | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | Obchodní partner | Obchodování v Asii | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Index Nikkei | Specifika kontraktu | Země OPEC | Citi | S&P | Guvernér | Cena mědi | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Obchodování na devizových trzích | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Komoditní sektor | Obilniny | FTSE 100 | Šéf společnosti | Ethereum | Tesla | Vývoj meziroční jádrové inflace | Prodejní signál | Agentura AFP | Odhodlání | Credit Suisse Group | Americké rafinerie | Kryptoměna | Výhled | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Držení akcií | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Exxon | Mzdy | Ceny futures kontraktů | Expirace futures kontraktů | Dnešní zprávy | Poplatky za obchodování | Makléřské společnosti | Světová obchodní organizace (WTO) | Světový obchod | Globální obchod | Hospodářská situace | Ministr obchodu | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Long příležitost | Short příležitost | Světové trhy | Historické rekordy | Měnová politika ČNB | Indexové fondy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Americká vláda | Česká vláda | Ekonomické údaje | Hřivna | Příjmy | Návratnost investice | Oslabování dolaru | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Překoupený trh | Přeprodaný trh | Alphabet | xStation | ČTK | Aktuální cena | Růst ekonomiky | Americké zásoby ropy | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | CME FedWatch | Devizy | Morningstar | Flash Crash | DoubleLine Capital | Jeffrey Gundlach | Akcie firem | Purple Trading | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Investiční aktiva | Ruské akcie | Obchodování ropy | Euler Hermes | Zahraniční forex | Vývoj ceny hliníku | Sell in May and go away | Chicago Mercantile Exchange | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | Snižování rozvahy Fedu | Vydělávat peníze | Goldenburg Group | BHS | Ceny pšenice | Benjamin Graham | Objem zlata | Výhled pro zlato | Obchodování ETF | Coinbase | Protiruské sankce | Cena hliníku | Ceny hliníku | Jack Schwager | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | Jak obchodovat komodity | Algotrading | Investovat do Bitcoinu | Jerome Powell | MiFID II | Bitcoin futures | Backwardation | LYNX Trading | ETH | ETC | Vývoj ceny pšenice | Invesco | Hypoindex | Inteligentní investor | Štěpán Hájek | Investice do kryptoměn | Lithium | Chuť investovat | Tržní očekávání | Vzácné kovy | Úspěšný trading | Kobalt | Investování s LYNX | Wood & Company | Obchodování Futures | Začít investovat | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | LYNX webinář | Investování do ETF | Bitcoiny | Zlatý kov | Raytheon | Lockheed Martin | Komoditní index Bloombergu | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Podniky | Evropské akciové trhy | CONSOB | Asijské akciové trhy | Globální růst | Globální hospodářský růst | Silný americký dolar | Technologické akcie | Kurz EUR/CZK | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Americký S&P 500 | Ruský akciový index | Index RTS | Pokles ceny | Domácí měna | Šéf Fedu | Posílení kurzu | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Posílení rublu | Czech Fund | Živit se obchodováním | Zasedání OPEC | Nové peníze | Spotřebitelská inflace | Použití finanční páky | Trh s ropou | Rostoucí akciové trhy | Reakce trhu | Akcie společnosti ČEZ | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Pomerančový džus | Dodávky ropy | Cena plynu | Propad cen ropy | Roční výnos | Intercontinental Exchange | Výnosy z amerických dluhopisů | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Obchodování se CFD | Zvyšování úroků | Růst zisků | Zvýšení úrokové sazby | EK | Evropská komise | Pohyby na trzích | Fungování trhů | Fondy ETF | Prezident Evropské centrální banky | Veřejný dluh | Globální index | Zadluženost | Zpomalení ekonomického růstu | Silnější americký dolar | Kryptoměna Bitcoin | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | Momentum trhu | Obchodovat s akciemi | Snížení volatility | Zahájení výsledkové sezóny | Makléřská společnost | Vysoké zisky | Fundamentální analýza akcií | Obchodní přístup | Profesionální trader | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Obchodovat komodity | Cena komodity | Hodnotové investování | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Burzovní ukazatel | Ropovod | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Sázky na pokles | Ceny obilovin | Sójové boby | Obiloviny | Jak na obchodování | STMicroelectronics | Ceny pohonných hmot | Moje obchody | Vyšší mzdy | iFX | Americké společnosti | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Byznys plán | NATGAS | Akcie a ETF | Svět investování | Ceny niklu | Býčí výhled | NASDAQ 100 | Pokles dolaru | Nálada na akciových trzích | Růst ceny zlata | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Štěpán Křeček | Silný dolar | Situace na trzích | Recese v USA | Obavy z recese | Velcí spekulanti | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Nejlidnatější země světa | Cena niklu | Burzovní průvodce | Sankce proti Íránu | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | Čeští investoři | Růst mezd | Cena žlutého kovu | KB | NGAS | Saudi Aramco | Vývoj ceny cukru | Dění na trzích | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Očekávání trhu | Vlastní akcie | Overbalance | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Finanční situace | UCITS | Nejnovější výsledky | Přístup k investování | Risk Reward Ratio | iShares | Investování na Forexu | ESG | Ceny palladia | Investujte do akcií | Spotová cena zlata | Jak se stát lepším investorem | Nižší volatilita | Očekávaný růst | Cena kakaa | Kakao | Vývoj ceny kakaa | Ceny kakaa | Vývoz ropy a plynu | Equinor | Vývoz ropy | Akcií těžařů | Hospodářské dopady | Cena akcie | Sestavování portfolia | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | McKinsey | Huawei | Střadatelé | Rozpočtová politika | New Deal | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Hazard | Deficit | Káva | Rozhodnutí americké centrální banky | Ceny benzínu | Patterny | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Býčí signál | Objem | Data z USA | Call centra | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Smíšené obchodování | Zpomalování ekonomiky | RPSN | Jak začít investovat | Trh práce | Obchodní dohody | Myšlenka | Analýza dat | FRED | Spojené státy a Čína | CETA | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Vývoj spotřebitelské inflace v Číně | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Cisco Systems | Firma | Akcie společnosti Cisco | Zasedání ČNB | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Global Markets | Hongkongská vláda | Olívia Lacenová | Výše úrokových sazeb | Pfizer | USA a Čína | Obchodovat na burze | Týdenní zpráva | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Server BBC | Studie | BDI | Server CNBC | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Ceny na čerpacích stanicích | Vysoký veřejný dluh | Co bude | Vývoj trhu | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Obchodní spor | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Vyšetřování | Millennium | Nízké úrokové sazby | Reálné zhodnocení | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Legislativa | Administrativa prezidenta | Kalendář událostí | Americká data | AFP | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Valdis Dombrovskis | FT | Evropští investoři | Naše ekonomika | Domácí poptávka | Ekonomka | České dluhopisy | Globální trh | Martin Stránský | Financovat | Vývoj zásob zemního plynu | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Průmysl | Eva Miklášová | HUF | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Vyšší poptávka | Impuls | Rostoucí náklady | Visa | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Váš trading | Další rozvoj | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Federal Open Market Committee | Poptávka centrálních bank | Zdražování | Problémy | COPPER | NAFTA | Historie burzovního obchodování | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Breaking | Pojišťovny | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Libanon | Prognózy | Státy EU | Ranní komentář | Centrum ekonomických a tržních analýz | Goldenburg Group Limited | Goldenburg | Cenové formace | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Obchodujte přes LYNX | Protekcionismus | Schůzka FOMC | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty na sójové boby | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Moskva | Huawei Technologies | Nord Stream | Nord Stream 2 | Porsche | Míra | Jaderné elektrárny | InterContinental | Temelín | Úroky | Konec roku | Bilance běžného účtu | Měnové politiky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Nižší likvidita | Kupní síla | Vývoj spotřebitelské inflace | Ředitelka | Fed index | Záporné úrokové sazby | Eurokomisař | Údaje o americké ekonomice | xStation5 | Biotechnologické společnosti | TASS | Ministr hospodářství | Káva Arabica | Americké vlády | Bydlení | SOYBEAN | WHEAT | CORN | EY | První obchod | Ztráta | Vlastní prostředky | NERV | Nejlepší akcie | BREAKING | Cena bavlny | Stratég | Roční růst | Citelné zdražování | Cena pšenice | Peking | Nálada na globálních trzích | Shortování akcií | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Hospodaření | Wood and Company | Analytik Wood and Company | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Předpokládaný vývoj | Pracovní trh | Silný support | Eskalace konfliktu | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Commodity index | IKEA | Hospodářské recese | Netflix | Míra inflace v eurozóně | Stoupající trend | Net-long pozice | Net-long | Evropská inflace | Washington | Ceny ropy dnes | Vývoj na kapitálových trzích | Finální odhad | Analýza společnosti | Hlavní rizika | Írán | Ministr zahraničí | Světová banka (SB) | Sezónnost | Vývoj měnových párů | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Experti | Hormuzský průliv | Zemědělství | Rekordní maximum | Negativní zprávy | Zpráva COT | Poradenství | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Podnik | Vývoj měnového páru USD/MXN | Vyšší inflace | Bloky | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Americké ministerstvo financí | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Velikost ztráty | Ceny v zemědělství | Vývoj meziroční inflace | Americké ministerstvo | Nižší růst | Ceny energií | Akcie Morgan Stanley | Ptačí chřipka | Hladiny podpory | Krach | Komunikace | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Nejnovější údaje | Google | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Pohyby cen | Změny cen | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Analytik skupiny | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Vstupy | Výstupy | Lehká ropa WTI | Zpomalení růstu | Mexická ekonomika | Tvrdá práce | Přijmout ztrátu | Pochybnosti | Zlepšení | Nedostatek disciplíny | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Techničtí obchodníci | Obchody | Indická vláda | Peníze na financování | Výdaje | Čínská vláda | Hlavní úrokové sazby | Výrazné ztráty | BP | Důsledky epidemie | Americký ISM | Italský PMI | Španělský PMI | Taleb | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Velmi bohatý | Snowflake | Čínské ministerstvo | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Natural Gas | Obchodovanie | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Americká inflace | London School of Economics | COVID-19 | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Ceny kukuřice | Nenahraditelné komodity | Čínské stimuly | Data ČSÚ | Pokračování poklesu | OIL.WTI | Bez rizika | FedWatch | Spekulativní pozice | Slabá čísla | Obchodní myšlenky | Data PMI | Cestovní kanceláře | Commonwealth Bank of Australia | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Situace na světovém trhu | Shortovat | Sestupný trend | Toyota | Vývoj | Pokles prodeje | Nová data | Šok | Ceny nafty | Martin Gürtler | DoubleLine | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Světový trh s ropou | Změny trendu | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | Ekonomika Evropské unie | WP | Restrikce | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Vysoké ztráty | Olaf Scholz | Mince | Profitovat | Další vývoj | Těžaři ropy | Desetileté dluhopisy | Stimuly | Brusel | Největší pády | Kabinet | Energetické společnosti | Standard & Poor’s 500 | Výrazný vzestup | Historická zkušenost | Cenový vývoj | Třída aktiv | Poměr cen | Stimul | Pokles vývozu | Burzy cenných papírů | Obavy trhu | Prostor k růstu | Barel WTI | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Objem stimulů | Politbyro | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Rozkolísaný | Pokles cen komodit | Zásobníky | Texas | Další pokles | Norská vláda | Algoritmy | Unilever | Domácnosti | Asociace | Páka | Průmyslové komodity | Fundament | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Spoření | Sněmovna reprezentantů | Tomáš Raputa | Graf dne | Pojišťovací společnosti | Záchranný balíček | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Počet nakažených koronavirem | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Evropský parlament | Allianz | Dění ve světě | Ceny elektřiny | Výhody obchodování | Bulharsko | Inflace zpomaluje | Březnová inflace | Riziko inflace | Sberbank | Ekonomiky | Alžírsko | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Nezaměstnanost v USA | Americké žádostí o podporu | Saúdové | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Výprodej ropy | Společnost Unilever | Podíl na trhu | Afrika | WFP | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Strach ze ztráty | Ztrátové obchody | Oživení v Číně | Pojišťovna | Globální trh s ropou | Sociální nepokoje | Chudé země | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Opětovný pokles | Chřipka | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Rutina | Cena benzínu | Nadprodukce | Pákistán | Snížení produkce | France Info | Celková inflace | Výpadky | DAWN | Více peněz | Inflace v březnu | Credit Suisse Group AG | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Býčí vyhlídky | Bankovní vzdělání | Statistiky | Uzavření trhů | Investiční manažer | Poradenské společnosti | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Potravinové krize | Rizikové averze | SaxoStrats | Propad ceny | Americké produkce | Trade | S&P500 | Dílčí index | Producenti ropy | Mimořádná situace | Cenové pohyby | Poptávka po pohonných hmotách | Celosvětová poptávka po ropě | Americké zásoby zemního plynu | Surové ropy | Investiční tituly | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Větší pokles | Cenový pokles | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ministerstvo hospodářství | HDP report | Náklady na financování | Dubnová inflace | Shell | Jiří Hruška | Blízký východ | Dopravci | Akcie padají | Fondy obchodované na burze | Americká obchodní bilance | Futures na zemní plyn | HG měď | Růst výnosů | Federal Reserve | Vývoz z USA | Vývoz ze Spojených států | Bankovní akcie | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | Obchodní přebytek | Rekordní zisk | Historicky nejnižší | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Politika centrální banky | Pokles dovozů | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Toyota Motor | Spotřebitelské ceny v USA | Psychologické hladiny | Průmyslové kovy | COT (Commitments of Traders) | Členské země | Riziko korekce | Auta | Ojetiny | Hlavní trendy | Silný fundament | Velké ekonomiky | Čeští centrální bankéři | Vakcína | Býčí scénář | Manažerka | CL | Spekulovat | Fiskální stimul | Oživení globální poptávky | Marek Brávník | Zhodnotit své peníze | Manažeři | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Nastavení indikátorů | Akcie leteckých společností | Omezení produkce | Kupci | Urals | Sucho v České republice | Sucho v Česku | Komunistická strana | Umělé inteligence | Hikvision | Argentina | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Proti trendu | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Počty nových žádostí o podporu | Koronavirové pandemie | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Průraz | Nové úvěry | Rozhodnutí FOMC | Chování trhu | Soubor pravidel | Slabá poptávka | Státní kasa | Sentiment na trzích | Mišustin | Špatné zprávy | Ruské úřady | Komoditní přehled | Zvyšování mezd | Čínská poptávka | Kvalitní akcie | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Býčí trend | Společnost BP | Tchaj-wan | Americké úrokové sazby | Poptávka po zlatě | Globální poptávka | Nestlé | Stimulační balík | Roční míra inflace | Prodeje automobilů | Propad cen | Kanadské maloobchodní prodeje | Projev šéfa Fedu | Negativní výhled | Rostoucí trend | Covid | Zahraniční kapitál | Banka JP Morgan | Poptávka po ETF | Restrukturalizace | Druhá vlna | Dezinflační tendence | Analytik Purple Trading | Nízké sazby | Mississippi | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Nejlepší strategie | Sankce proti Rusku | Ziskové marže | Letecký průmysl | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Letošní úroda | Úroda | Úroda obilovin | Ukrajinská vláda | Jasný signál | Exporty | MAM | Inflační šok | Výrazný propad | Tolerance rizika | Swingový trading | Větší pozice | Skladovací prostor | Ceny kávy | Reputace | Ocenění | Šance | Stellantis | Peugeot | Citroën | Investice do robotiky | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | Výplach | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Malé ztráty | Spotřební daně | Společnost XTB | Cenové patterny | Akcie těžařů | Čeští spotřebitelé | Ekonomické následky | Následky pandemie | Nižší poptávka | Porušení pravidel | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Americké vládní dluhopisy | Richmondský Fed index | Druhá vlna COVID-19 | Vepřové maso | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nikl | Zastavení růstu | Silné momentum | Důvěra | Psychika | Známky oživení | Indonésie | Objem dovozu | Pravděpodobné výsledky | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Kovy vzácných zemin | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Akcie Cisco Systems | Akcie Cisco | Erdogan | Turecký prezident | Nejlepší obchody | Oživení poptávky | Počty nakažených | Setkání zemí OPEC | Podhodnocený | Analytik XTB | Hnojiva | Čínská tragédie | Vývoj ceny sojových bobů | Dovozy potravin | Dovozy potravin z USA | Čínská komunistická strana | Slábnoucí americký dolar | Záplavy v Číně | Historické záplavy v Číně | Zvýšení daní | Ruská vláda | Výrobní sektor | Brazilská vláda | Venezuela | SPAC | Ceny mědi | Odborníci | Peso | Derivatový trh | Foreing Exchange | Mezinárodní měnový trh | Rentabilita | Price-to-Earnings | P/E poměr | Transparentnost | Obchodování s ropou | Dolarové úrokové sazby | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Obchod dne | PX START | Budoucí vývoj | Ceny sójových bobů | Největší finanční trh | Největší finanční trh na světě | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Cena kávy arabica | Arabica | Vývoj ceny kávy | Dnes na světových trzích | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Politici | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Biden | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | Michal Valentík | Česká republika | Ruské firmy | FiveThirtyEight | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Měnový fond | Ceny v Česku | Libye | CPI v USA | Michael Saylor | MicroStrategy | Koncern | Embargo | Pohádkové jmění | Dílčí indexy | Dopady na trhy | Nařízení | Dobrý byznys | Zásoby benzinu | Obchodování s futures | Futures na ropu | Bidenovo vítězství | Moneta | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Bed Bath & Beyond | Bankovní úvěry | Tržní výhled | Oživení ekonomiky USA | Tempo inflace | Zprávy o vakcíně | Zájem o ropu | Pfizer a BioNTech | Inflace v Číně | Růst ekonomiky EU | Coloseum | Skupina Coloseum | Pohyby na komoditním trhu | WASDE | Zpráva WASDE | World Agriculture Supply and Demand | Týdenní tržní výhled | Jemen | Spotřební daň z nafty | Ropovod Družba | Spotřebitelská poptávka | Proražení | Přebytek obchodní bilance | Nio | GameStop | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Vývoj měnového páru USD/CNY | H&M | Proč investovat | LEN | IPO společnosti | Ceny americké ropy | Inflace v Polsku | Nálada investorů | Pokles zásob | Počasí | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Zvýšení těžby | Zpráva pro dolar | Dobrá zpráva pro dolar | Vývoj akcie | Zvýšení ceny | Investiční manažeři | Rio Tinto | TUI | Rostoucí ceny ropy | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Tempo hospodářského růstu | CARA | Německé ceny | Nejlevnější komodita | Vývoj zásob zemního plynu v USA | Natural Gas Intelligence | Kruté mrazy | Situace na trhu | Dnešní zasedání Fedu | Nárůst ceny | Tržní ceny | Nynější krize | Vypuknutí pandemie | Akcie společnosti GameStop | Akcie BP | Dnešní seance | Vývoj obchodní bilance | Supercyklus | Zinek | Kov | Obchodování s emisemi | Ceny povolenek | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trojité dno | Pozice spekulantů | Rizika a příležitosti | Mrazy v USA | Negativní vývoj | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Súdán | MXN | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Čisté krátké pozice | Mráz v Texasu | Růst ceny sójových bobů | Růst ceny cukru | Freeport-McMoRan | Admirals | Silný růst | WASDE report | Ropná data | API ropná data | Posilování USD | Pandemie covidu-19 | Market Wizards | Zrádná nahodilost | Nassim Nicholas Taleb | Fidelity | Velké ztráty | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Sezónní patterny | Holubičí Fed | Vývoj ceny železné rudy | Ceny železné rudy | Ropné futures | Prezident Erdogan | Vývoj pandemie | Sýrie | Pohyb ceny | Vývoj hodnoty | LMT | Nejvyšší růst | Společnost MicroStrategy | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Data o inflaci | Prudký růst cen | AMD | Průmyslová produkce v eurozóně | Ceny ropy Brent | LME | Raytheon Technologies | Raytheon Technologies (RTX.US) | RTX.US | Aktuality z komoditních trhů | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Potenciální výnosy | Oživení na americkém trhu práce | Dluhový strop | Trading.com | Nižší zisky | Goldman Sachs Group | Saxo Group | Meziroční růst cen | USDA | Cenové úrovně | Hospodářské stimuly | Pandemie COVID | Zvýšené riziko | Těžaři | Ochota riskovat | Německé společnosti | Obavy z inflace | Oslabení | Meme akcie | Růst cen nemovitostí | Výnosy 10letých dluhopisů | Návrat poptávky | Dříví | Cena dřeva | Politická rizika | MNB | Aktuální problémy | Ruský ministr | Dlouhodobé obchody | Přístup k riziku | Zajištění proti inflaci | London Metal Exchange (LME) | HDP Austrálie | Vývoj bilance australského běžného účtu | Bilance australského běžného účtu | Vývoj ceny australského uhlí | Ceny australského uhlí | Plány | Cíle | Příležitosti | Zdražování cen | Zajišťování | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Týdenní výkon | Hodně peněz | Ghana | Mali | Shortování | Zvyšování daní | McDonald's | MicroStrategy Inc. | Rozhodnutí Číny | Výbor FOMC | Obilné trhy | Futures na sojové boby | Schůzce FOMC | Reflační obchodování | Obchodní výsledky | Obrovský potenciál | Paradox | Výhled globálního růstu | Malajsie | StoneX | Nicholas Taleb | Obchodování a investice | Technologie | Vývoj ceny akcií cestovní kanceláře | Vývoj evropského bankovního akciového indexu | Vývoj měnového páru USD/RUB | Nejistota v cestování | Zemědělské suroviny | Ekonomický šok | Největší evropské cestovní kanceláře | Evropské cestovní kanceláře | Splátky obřího dluhu | Bankovní akciový index | Evropský bankovní akciový index | Rostoucí zadluženost | Zadluženost vlád | Odhad letošní sklizně | Sklizeň obilovin | Očekávaná data | Krátké obchodování | Hliník | Vývoj míry nezaměstnanosti v USA | Vývoj míry nezaměstnanosti | Koncentrace | Egypt | První obchody | Spotové ceny | Výroční zprávy | Zvýšení produkce | Tempo zdražování | JAR | Americký trh | AI | Uzavření dohody | Globální ceny | Odvětví | Nedostatek potravin | Futures na kávu | BHP | Sklon futures křivky | Cena Henry Hub | Cena Henry Hub plynu | Zásoby plynu v USA | Administrativa prezidenta Bidena | Letní období | Načasování | Ceny termínových kontraktů | Boom | Otevřené pozice | Omezené dodávky | Rekord | Pochopení fungování trhů | Dřevo | Světová cena | Chování | Vnímání | Projekce | Futures na železnou rudu | VIAC | Trh práce v USA | Jarda Tupý | Ceny rýže | Historické trendy | Analyzování | Logistické problémy | Norilsk | Základní sazby | Ceny v dopravě | Analytik Portu | Psychologie investování | Zahraniční společnosti | První odhad | Čínské přístavy | Afghánistán | SPOT | ASX | Golden Gate CZ Marek Brávník | Exinity | Bloomberg News | Společnosti | Zlomový okamžik | Opatření | Dna | Výkyvy počasí | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) | Rychlý růst | ANO | Vývoj ceny uhlí v USD | Vývoj obchodní bilance Austrálie | Obchodní bilance Austrálie | Uhlí | RBC | Vysoká poptávka | Plány na podporu ekonomiky | Energetika | Vývoj ceny uhlí v USD za tunu | Ceny uhlí v USD za tunu | Ceny plynu | Althea Spinozzi | Extrémní počasí | Vyšší hodnoty | VanEck | Investice do těžby | UBS Group | UBS Group AG | Problémy v dodavatelských řetězcích | TTF | Energetická krize | Růst cen plynu | Globální inflace | Posilování amerického dolaru | Prudké zdražování | Inflace v září | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Zdražování potravin | Výrobci potravin | Energetické krize | Zdražování energií | Dmitrij Peskov | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Změny tržního sentimentu | Omezení stimulů | Vývoj indexu jádrové inflace | Vývoj indexu jádrové inflace v USA | Meziroční vývoj spotřebitelské inflace | Ukončení kvantitativního uvolňování | Statoil | Obilí | Problémy s počasím | Rumunsko | Pozornost | Vývoj ceny zemního plynu v USA | Ceny zemního plynu v USA | Ruská společnost | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Klima | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Výsledky společnosti | Burzovní cena | Družba | Lockdowny | Přístup k obchodování | TIM | Ruský trh | RTS | Zvýšené úrokové sazby | Těžařská společnost | | Martin Šulhin | ZWN22 | ZWZ22 | ZWK22 | ZWH22 | Sezonalita | Graf pšenice | Bear market | Kazachstán | Vietnam | Etiopie | Nepříznivé počasí | Špatné počasí | Zlotý | Situace ve Spojených státech | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Jestřábí Fed | Zvýšení úrody | Zemědělci | Ekonomické ztráty | Krátkodobý výhled | La Nina | Telefónica | Han Tan | Miliardy USD | Rozvahy Fedu | Kartel OPEC+ | Pokles zlata | Cena uranu | Investiční byt | Komodity s růstovým potenciálem | Vývoj německého akciového indexu | Výhled 2022 | Předpokládaný růst | Korekce akciového trhu | Ceny akcií v USA | Tučné dividendy | Biopalivo | Ocel | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Určení možného trendu | Gate | Organizace spojených národů | Komoditní vlna | Hry | Jistoty proti inflaci | Válka na Ukrajině | Instituce | Objem prostředků | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Nový týden | Analytici XTB | Pár USD/CAD | Zemědělská půda | Zemědělské půdy | Rusko-ukrajinský konflikt | Luxusní zboží | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Bezpečnostní situace | Kupní cena | Ruské invaze na Ukrajinu | Elliottova vlnová teorie | Čínský prezident Si Ťin-pching | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Sankce vůči Rusku | Dodávky ropy a plynu | Ruský prezident Vladimir Putin | Dění kolem Ukrajiny | LMT.US | Lockheed Martin (LMT.US) | Ukrajina a Rusko | Rusal | Konflikt na Ukrajině | Uvalené sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Ruské banky | Ruská agrese | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Zvýšení inflace v ČR | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Sankce Rusko | Boje na Ukrajině | Motivace | Kyjev | Ruská vojska | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Válečné dluhopisy | Krize na Ukrajině | Michail Mišustin | Situace na Ukrajině | Filip Louženský | Zkapalněný zemní plyn | Telegram | Agentura TASS | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Narušení dodávek | XTB Štěpán Hájek | Cena potravinářské pšenice | Východní Evropa | Ukončení války | Bojkot | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Vývoj ceny niklu | NICKEL | Řetězce | Agentura Bloomberg News | Západní sankce | Sankce Západu | Zvyšování cen | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | IFX | Agentura IFX | Pšenice (WHEAT) | Cena pšenice (WHEAT) | Důsledky konfliktu | Cenové změny komodit | Cenové změny | Měnový kurz EUR/CZK | Co bude s českou korunou | Jaké fundamenty sledovat | Růst platů | Politika ČNB | Které fundamenty sledovat | German Gref | Vysoké ceny energií | Vývoz pšenice | Allianz Trade | Tobin Gorey | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Míra inflace v Polsku | Odhad růstu světového obchodu | Studie poradenské společnosti | Ben Laidler | Inflační data | Správa | Online platformy | Vlastnictví | Vzestupný trend | Potravinová krize | Potravinová a energetická krize | Výrazné cenové pohyby | Sladká investice | Produkce cukrové třtiny | Období stagflace | Rostoucí ceny energií | Trojúhelníkové formace | Potravinové komodity | Komoditní supercyklus | Vývoz obilí | Realitní sektor | PLATINUM | Vývoj ceny platiny PLATINUM | Vývoj ceny stříbra SILVER | Ceny stříbra SILVER | Spolupráce Moskvy a Pekingu | Ceny plynu a elektřiny | Peter Kažimír | Ruská federace | Přijetí | Pšenice na burze | Pšenice na burze v Chicagu | Jestřábí cyklus | Velmi volatilní | Životní náklady | Marketingová komunikace | Akcie společnosti Cisco Systems | Obchodování v pásmu | Vývoz plynu | Centrum | Ceny komodit na světových trzích | Zákaz dovozu | Ceny energetických komodit | Gold.plus | Gold.plus Martin Stránský | Kontrakt na burze | Obilí z Ukrajiny | Typ obchodu | Energetické komodity | Cenové stropy | Rozhodný den | Burzovní cena plynu | Zisky na akciových trzích | WHEAT (pšenice) | Obchodovat s kryptoměnami | Obilný kontrakt | Americká ropa | Tupperware | Tupperware (TUP.US) | TUP.US | Omezení COVID | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Rozvojové země | Král forexu | Přístup mexické centrální banky | Bali | CZ | Rafinerie | Budapešť | Petrodolar | Vývoj ceny bavlny | Inflační krize | Varování | WTI a Brent | Ropa WTI a Brent | Vládní politika | Energetické trhy | USD za tunu | Firma Exxon Mobil | Burzovní ceny ropy | Ceny ropy a plynu | Cena kukuřice | Cena kukuřice na chicagské burze | Kukuřice na chicagské burze | Vnitřní Mongolsko | China Three Gorges Group | China Three Gorges | Vývoz plynu do Evropy | Ruský vývoz plynu do Evropy | Ruský vývoz plynu | Otevření Číny | Cenový růst | Výprodeje | Orange | Zavedení embarga EU | Zavedení embarga | Federální rezervy | Teplé počasí | Inflace v Argentině | Míra inflace v Argentině | Znovuotevření Číny | Omezené riziko | Buenos Aires | OCI | Invest | Nvidia Corporation | Cena akcie společnosti Cisco Systems | Cena akcie společnosti Cisco | Zajímavé pohyby | Optimalizace | Nová data o inflaci | Zklidnění situace | Chile | Válka | Vyšší ceny | Asie | Ropný benchmark WTI | Ropný benchmark | Dovoz ukrajinského obilí | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Zákaz vývozu | Větší objemy | Sezónnost finančních trhů | Sezónnost v investování | Obchodování založeném na sezónnosti | Sezónnost v investování a tradingu | Analytik investiční společnosti | ÚRS | Golden Gate Pavel Ryba | Index agentury Bloomberg | Vývoj akcie Cisco Systems | Časové rámce | Vývoj akcie ČEZ | Nastavení indikátoru | Vice | Energetická agentura | Kapitálový fond | Letní měsíce | Ceny platiny | Vývoj měnového páru NZD/CAD | Cena akcie společnosti | Oblasti forexu | Letní režim | DNO | Futures na evropské indexy | Nový meme stock | Apellis Pharmaceuticals | Apellis Pharmaceuticals Inc. | Apellis Pharmaceuticals Inc (APLS.US) | APLS.US | WTI (OIL.WTI) | Kukuřice (CORN) | Denní graf USD/NOK | Denní graf USD/HUF | Syfovre | Nejzajímavější tržní pohyby | Tržní pohyby | Tržní pohyby v červenci | Pohyby v červenci | Obchodovaných komodit | Pavel Ryba | Geopolitická nejistota | Krize na Blízkém východě | Ceny komodit na trzích
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | Trading | Graf | EUR/USD | Cena | ROCE

Předchozí klíčová slova

Kubánské měny
Kubelková z ČNB
KuCoin
kucoin.com
KUCOIN STACK
Kuds Kásim Sulejmání
KUFIN
KUFIN LIMITED
Kühne+Nagel
Kuchaři

Následující klíčová slova

Kukuřice (CORN)
Kukuřice na chicagské burze
Kulatá čísla
Kulatá čísla na forexu
Kulatá psychologická čísla
Kulaté číslo
Kulaté dno
Kulinářská scéna
Kulminace inflačních tlaků
Kumtor Gold
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
AETOS
Falcon Broker
BOSSA
reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít