Pondělí 08. srpen 2022 19:00
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
Dukascopy forex
reklama
Coinfy
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Kukuřice

C:\fakepath\trader-21062022-21-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.06.2022 1) Peter Kažimír, guvernér slovenské centrální banky a člen Rady guvernérů ECB říká, že ECB by měla do září vystoupit z režimu záporných úrokových sazeb.
C:\fakepath\trader-17062022-31-zm.jpg

Putin: Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny

17.06.2022 Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny a nikoli od "nedávných geopolitických událostí". V projevu na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin, který přitom narážel na invazi Ruska na Ukrajinu. Rusko zasažené západními sankcemi usiluje o prohloubení hospodářských vazeb s Pekingem, napsala agentura Reuters. Čínský prezident Si Ťin-pching předtím v předem nahraném projevu uvedl, že čínsko-ruská spolupráce vykazuje dobrou dynamiku ve všech oblastech.
img

Pšenice roste kvůli obavám z vývoje na Ukrajině

06.06.2022 Dle nejnovějších zpráv nelze exportovat pšenici z Ukrajiny, což napomáhá obavám z potravinové krize. Tento jev se propsal do dnešní otevírací ceny 3% zvýšením. Prezident Zelensky odhaduje, že je na Ukrajině uskladněno přibližně 22-25 milionů tun obilí. Neschopnost vyvážet je dána zablokovanými přístavy. Dle prezidenta Zelenského bude k exportu na podzim připraveno 75 milionů tun obilí. Je nutno dodat, že cenu pšenice ovlivňují i pozitivní zprávy, například zvýšení produkce v Austrálii.
C:\fakepath\trader-02062022-24-zm.jpeg

Ceny komodit rostou, potraviny letos zdražily o desítky pct, ropa o polovinu

02.06.2022 Ceny komodit na světových trzích vesměs výrazně rostou, potraviny letos zdražily o desítky procent, ropa o polovinu, elektřina o 95 procent a zemní plyn o 123 procent. Ceny drahých kovů se zvyšují pomaleji, zlato stagnuje, stříbro zlevnilo. Výrazně klesla cena dřeva. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci května.
img

Rusko plánuje v nadcházející sezoně zvýšit vývoz obilí na 50 milionů tun

27.05.2022 Rusko plánuje v nadcházející sezoně vyvézt 50 milionů tun obilí, což je výrazně více než za období, které končí 30. června. Na fóru exportérů obilovin to dnes řekl ruský ministr zemědělství Dmitrij Patrušev. OSN varovala, že blokáda ukrajinských přístavů ruskou černomořskou flotilou může vyvolat celosvětovou potravinovou krizi.
img

Jestli Asie přestane panikařit, větší potravinové krizi se lze vyhnout

27.05.2022 Problém s potravinami ve světě je už teď vážný, jelikož ceny prudce rostou a protekcionismus vzplanul, ale existuje velká šance, že tomu, aby situace nebyla ještě horší zabrání vlády, pokud se poučí z krize z roku 2008: nepanikařte.
C:\fakepath\putin.png

Putin hovořil o rozvoji vztahů se spojenci, zlehčoval dopad sankcí

26.05.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes ve vystoupení před postsovětskými spojenci z Euroasijské hospodářské unie prohlásil, že západní sankce Rusko posílily. Jako příklad uvedl, že Rusko, které v minulosti obilí dováželo, se stalo prvořadým vývozcem pšenice.
img

Čína je kvůli rekordním nákladům stavěna do složité situace

25.05.2022 Jelikož Čína tvoří přibližně pětinu světové populace, její zemědělská půda je omezená a v neustále větší míře bojuje se změnou klimatu, vláda prezidenta Si Ťin-pchinga naléhá na zemědělce, aby úrodu maximalizovali a spotřebitele, aby co nejvíce snížili plýtvání. Země vytvořila ohromné rezervy, aby se dokázala vyrovnat s nedostatkem, a vytvořila tak nová osiva pro zvýšení produkce.
C:\fakepath\komodity.jpg

Energetické a potravinové komodity zdražily od invaze o desítky procent

25.05.2022 Řada komodit zaznamenala od počátku ruské invaze na Ukrajinu před třemi měsíci dramatický nárůst ceny, nejvyšší tempo o desítky procent nabraly energetické komodity a potraviny. Naopak zlevnilo zlato, stříbro nebo platina. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček
img

Blíží se ceny komodit k dalšímu výraznému prolomení?

25.05.2022 V poslední části května a rovněž posledním měsíci druhého čtvrtletí se inflace, globální energetický šok, revoluce elektromobilů a globální potravinová krize ukazují jako nejžhavější makro problémy, které komoditní supercyklus pohánějí.
img

BREAKING: Ceny pšenice roste o více jak 5 %

16.05.2022 Cena pšenice v pondělí prudce roste poté, co Indie omezila vývoz pšenice, aby si zachovala potravinovou bezpečnost. Ceny zemědělských komodit vzrostly na konci února poté, co Rusko zaútočilo na Ukrajinu, která dříve tvořila 12,0 % celosvětového exportu. Společně s Ruskem obě země podle analytiků RBC Capital Markets představují 25 % celosvětového exportu pšenice, přičemž 13 % exportu kukuřice pochází z Ukrajiny. Ruská agrese způsobila nedostatek pšenice po celém světě, což zvýšilo obavy z hladomoru a sociálních nepokojů v mnoha rozvojových zemích.
img

Se stoupajícími cenami pšenice hledá Afrika levnější alternativy

09.05.2022 V Keni, Egyptě, Demokratické republice Kongo, Nigérii a Kamerunu tvrdí výrobci potravin, že přidávají levnější alternativy k chlebu, pečivu a těstovinám. Zdejší rýže, manioková mouka a čirok jsou náhražkou za pšenici, jejíž cena letos vzrostla asi o 40 % kvůli ruské invazi, která způsobila omezení vývozu z Ukrajiny, jakožto jednoho z největších vývozců.
img

Fundamentální faktory ovlivňující ceny zlata

02.05.2022 V minulém týdnu byly patrné obrovské výkyvy ceny zlata způsobené řadou faktorů. Tento týden se pozornost investorů soustředí na zasedání FOMC, které se bude konat ve středu. Očekává se zvýšení úrokové sazby o procento.
C:\fakepath\cukr-02052022.jpg

Velmi sladká investice

02.05.2022 Komodity prudce zdražují a táhnou spotřebitelské ceny vzhůru. Kombinace post-covidového poptávkového boomu, negativních dopadů ukrajinské války na nabídku energií i potravin žene trh do inflační spirály. Ceny energií zdražují výrobní náklady ostatních surovin a zástupci průmyslu ve strachu z nedostatku hromadí zásoby a uměle posouvají ceny ještě výše.
img

Rychlý růst cen pohonných hmot zvyšuje inflaci a riskuje utlumení poptávky

02.05.2022 V dubnu zaznamenal komoditní sektor další měsíční vzestup. Bloomberg Spot Index zahrnující 23 hlavních komoditních futures již pátý měsíc stoupá a nyní dosáhl nového rekordního maxima. Vzestup se ale omezuje pouze na zemědělství a energetiku, zatímco v případě drahých a průmyslových kovů se situace naopak zhoršuje.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

MMF: Potravinová krize v subsaharské Africe může vést k sociálním nepokojům

29.04.2022 Potravinová a energetická krize může v subsaharské Africe vyvolat sociální nepokoje. Upozornil na to Mezinárodní měnový fond (MMF), který snížil odhad letošního hospodářského růstu kontinentu na 3,8 procenta, loni hrubý domácí produkt v Africe vzrostl o 4,5 procenta.
img

Indonésie rozšiřuje zákaz vývozu, sójový olej roste

28.04.2022 V Chicagu se kontrakty na sójový olej dostaly na historické maximum, jelikož globální trhy s rostlinným olejem čelí rostoucím zásobovacím tlakům v důsledku indonéského zákazu vývozu surového palmového oleje.
img

Pandemie, válka a pevný výnos

26.04.2022 Globální trhy opakovaně utrpěly různé rány. Po pandemii, obchodní válce, brexitu a velkým finančním krizím v USA a eurozóně je to nyní velký konflikt.
img

Svět je příliš závislý na vývozu pšenice Ukrajiny a Ruska

25.04.2022 Evropa, omráčená ruskou invazí na Ukrajinu, se snaží diverzifikovat své dodávky energie, od ruského plynu dodávaného prostřednictvím plynovodů až po zkapalněný zemní plyn, více obnovitelné energie a jadernou energii. Stejným způsobem a ze stejného důvodu by měla probíhající válka tlačit země k tomu, aby měnily a diverzifikovaly dodávky potravin tak, aby byly více bezpečné a zároveň zlepšovaly globální výživu.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

CNBC: Válka může mít značné dopady, od zdražování potravin po sociální nepokoje

21.04.2022 Když Rusko zaútočilo na Ukrajinu, nikdo nevěděl, jak dlouho konflikt potrvá a jak velké dopady bude mít na Evropu a zbytek světa. Po téměř dvou měsících války jsou ekonomické důsledky konfliktu zřetelnější a vyhlídky nevypadají dobře. V době už tak silných inflačních tlaků, za kterými stojí rostoucí ceny potravin a energií a výpadky v dodavatelských řetězcích po pandemii, prohlubuje válka mezi Ruskem a Ukrajinou napětí mezi nabídkou a poptávkou, zhoršuje spotřebitelskou náladu a ohrožuje globální hospodářský růst, píše server CNBC.
img

Inflace vrátila ceny zlata k 2 000 USD

19.04.2022 Federální rezervní systém a světové centrální banky stojí před téměř nemožným úkolem snížit rostoucí inflaci. Bude nutné přijmout drastická opatření, včetně zvýšení sazeb minimálně na polovinu aktuální míry inflace, tzn. na 4–6 %.
img

Rozbřesk: Válečná inflace - energie, potraviny a pohonné hmoty

13.04.2022 Inflace bezesporu zůstává na globálních trzích indikátorem číslo jedna, na který se dnes soustředí největší pozornost investorů. Její intenzita v tomto a příštím roce do značné míry rozhodne o tom, jak výrazně ochladne spotřebitelský apetit domácností ve vyspělém světě. Americká inflace v březnu vystoupala na nejvyšší úrovně od roku 1981 (8,5 %) a i to byl jeden z důvodů, proč klíčové americké akciové indexy včera klesaly třetí den v řadě.
img

Inflace indikátorem číslo jedna

13.04.2022 Inflace bezesporu zůstává na globálních trzích indikátorem číslo jedna, na který se dnes soustředí největší pozornost investorů. Její intenzita v tomto a příštím roce do značné míry rozhodne o tom, jak výrazně ochladne spotřebitelský apetit domácností ve vyspělém světě. Americká inflace v březnu vystoupala na nejvyšší úrovně od roku 1981 (8,5 %) a i to byl jeden z důvodů, proč klíčové americké akciové indexy včera klesaly třetí den v řadě.
img

Česku hrozí nejvyšší inflace za 30 let. Ochranu před ní nejspíše poskytne stříbro, umění, víno, zlato nebo bitcoin, nikoli však akcie nebo nemovitosti

10.04.2022 Český statistický úřad zítra zveřejní čísla k březnové inflaci. Bude obří. Alespoň tedy na poměry tohoto tisíciletí. Nejpravděpodobněji vykáže hodnotu 12,4 procenta, nejvyšší od května 1998. Nelze ovšem vyloučit, že bude vyšší i než třináct procent. V krajním případě může dokonce překonat hodnoty ze začátku roku 1998, kdy dvakrát po sobě vykázala úroveň 13,4 procenta. To by znamenalo, že ceny v Česku rostou nejvýrazněji od prvního roku jeho existence, konkrétně od prosince 1993.
img

Pšenice nadále roste kvůli dalším možným sankcím proti Rusku

05.04.2022 Termínové obchody s pšenicí v Chicagu prodloužily svůj růst z nejnižší úrovně za měsíc kvůli vyhlídkám na další sankce vůči Rusku reaguje se tak na obvinění z válečných zločinů na Ukrajině.
img

Rusko útočí na ukrajinské zásoby obilia

05.04.2022 Najnovšie informácie ukazujú, že Rusko útočí nielen na zásoby paliva v celej krajine, ale rozhodlo sa zničiť aj zásoby potravín. Ukrajina hlási, že Rusko zničilo šesť obilných síl. Ako možno vidieť, akékoľvek vyhliadky týkajúce sa ukrajinského vývozu pšenice alebo kukurice sú veľmi nepravdepodobné.
img

Analytici: Zlato zdražilo letos o šest procent, stříbro o sedm procent

04.04.2022 Ceny drahých kovů a komodit v prvním čtvrtletí rostly. Zlato zdražilo o téměř šest procent, stříbro o sedm procent. Ještě výrazněji, o desítky procent, stouply ceny ropy, zemního plynu či pšenice a kukuřice. ČTK o tom informovali analytici. Důvodem byla podle nich hlavně ruská invaze na Ukrajinu koncem února.
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO kvůli válce na Ukrajině výrazně snížila odhad růstu světového obchodu

04.04.2022 Světová obchodní organizace (WTO) kvůli válce na Ukrajině snížila odhad letošního růstu světového obchodu na 2,5 procenta z dříve předpokládaných 4,7 procenta. Uvedla to šéfka WTO Ngozi Okonjová-Iwealová. Za zhoršením výhledu stojí rovněž problémy v dodavatelských řetězcích, které začaly v důsledku pandemie covidu-19. Informoval o tom server BBC.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Allianz Trade: Invaze a covid-19 v Číně zasáhnou globální obchod, ČR nevyjímaje

30.03.2022 Válka na Ukrajině a opětovné šíření koronaviru v Číně zasáhnou světový obchod více, než se dosud čekalo. Podle studie pojišťovací společnosti Allianz Trade, která je světovým lídrem v pojištění pohledávek, se aktuální situace promítne jak do snížení objemu, tak do zvýšení cen. Podle firmy šok důvěry a poptávky by mohl ve vývozu do EU a Ruska znamenat ztrátu až 480 miliard dolarů. Vzhledem ke své exportní povaze podle ní nezůstane stranou ani česká ekonomika, neboť firmy v regionu střední a východní Evropy budou patřit k nejzasaženějším.
img

Invaze a šíření covidu v Číně zasáhnou globální obchod, Česko nevyjímaje

30.03.2022 Válka na Ukrajině a opětovný růst koronaviru v Číně zasáhnou světový obchod více než se čekalo. Podle renomované pojišťovací společnosti Allianz Trade (dříve Euler Hermes) se aktuální situace promítne jak do snížení objemu, tak i zvýšení cen. Aktuální studie Allianz Trade odhaduje, že šok důvěry a poptávky by mohl ve vývozu do EU a Ruska znamenat ztrátu až 480 miliard dolarů. Vzhledem ke své exportní povaze přitom nezůstane stranou ani česká ekonomika, společnosti v regionu střední a východní Evropy budou patřit k nejzasaženějším.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-obecny-29032022.jpg

Shortování – potenciální příležitost, nebo zbytečný risk?

29.03.2022 Otázka shortování, čili spekulace na cenový pokles, rozděluje obchodníky od nepaměti. Zatímco jedni na něj nedají dopustit a považují jej za jeden z nejlepších výdobytků finančních trhů vytvářející skvělé obchodní příležitosti, pro jiné tato forma obchodování představuje skoro až hazard a shortování se raději vyhýbají obloukem. Je však shortování doopravdy pouze převlečeným hazardem, nebo ho lze nakonec považovat za korektní a rovnocenný obchodní přístup stejně jako nákupy? Pojďme to společně zjistit.
img

Obnoví se vývoz pšenice, pokud se dokončí výsev na Ukrajině

29.03.2022 Ukrajina by mohla zmírnit omezení týkající se vývozu pšenice už v příštím měsíci, jakmile se přesvědčí, že jarní výsev je i přes ruskou invazi dostatečně pokročilý, i když vývozní kapacity jsou stále napjaté, jelikož nějaké námořní přístavy jsou kvůli probíhající válce uzavřeny, uvedl představitel, který dohlíží na obchod v zemi.
img

Rýže může zabránit potravinové krizi

28.03.2022 Krize se v průběhu let často vyvíjejí. Existuje jedna událost, která vyniká jako ohnisko v době kdy začala skutečně panika. V případě globální finanční krize to byl pád Lehman Brothers banky. Když se jedná o potravinovou krizi v 2007-2008 to spustilo uvalení zákazu vyvážení rýže ve Vietnamu.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-obecny-20022022.jpg

Jaké fundamenty sledovat během inflace?

20.03.2022 V jednom z předchozích článků jsme se věnovali příčinám, které vedou k inflaci a různým možnostem jak ji čelit. Dnes si tuto problematiku ještě o něco více rozšíříme a povíme si o tom, jaké fundamenty v souvislosti s inflací pojící se k ČR je vhodné sledovat a kde sehnat nejaktuálnější informace ohledně vývoje české koruny.
img

BREAKING: Rusko může zastavit zemědělské vývozy!

14.03.2022 Agentura IFX uvedla, že Rusko může pozastavit vývoz pšenice, kukuřice, rýže a ječmene mezi 15. březnem a 30. červnem. Agentura se odvolává na ruského ministra zemědělství.
img

Válka zvyšuje poptávku po kukuřici, od května zaznamenala nejdelší rally

14.03.2022 Jelikož válka na Ukrajině omezuje dodávky kukuřice a kupující ji shání jinde, chystají se futures na kukuřici na pátý týdenní růst.
img

Uran, benzín, pšenice… Sankce se vracejí jako bumerang, i Česku

14.03.2022 Nejbohatší Rus, Vladimir Potanin, zatím sankcím namířeným proti oligarchům uniká. I tak – stále poměrně nezvykle – kritizuje ruskou odvetu za balík západních sankcí. Koncem minulého týdne se rozohnil na sociální síti Telegram. Rusko by podle něj mělo dále platit i zahraničním věřitelům jejich úroky standardně, jinak riskuje zdrcující poškození reputace coby bankrotující stát. Nemělo by také jako bolševici při revoluci před více než sto lety znárodňovat majetek odcházejících zahraničních firem. Drolí se to, drolí...
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko kvůli sankcím Západu zakázalo do konce 2022 vývoz široké škály produktů

11.03.2022 V reakci na protiruské sankce vyhlášené Západem po ruské invazi na Ukrajinu zakázala Moskva do konce roku export telekomunikačního, zdravotnického, automobilového, zemědělského, elektrického a technického vybavení. Informovala o tom včera ruská vláda. Premiér Michail Mišustin řekl, že zákaz se bude týkat vývozu zboží zahraničních společností působících v Rusku. Na seznam vláda zařadila přes 200 položek, mimo jiné železniční vagony, kontejnery, turbíny a další zboží. Ministerstvo hospodářství uvedlo, že byl zakázán vývoz některých druhů lesnických a dřevařských produktů. Neupřesnilo, o které se jedná. Zákaz vývozu do konce letošního roku se týká mimo jiné automobilů, letadel a dronů, napsala později agentura TASS.
img

Účastníci trhu čekají na údaje o CPI v USA

10.03.2022 Ceny zlata se obchodovaly poblíž denních minim poté, co ztratily více než 70 USD a klesly pod 2 000 USD za unci. Výprodej na trhu se zlatem se shodoval s 10% poklesem na trhu s ropou, zatímco riziková aktiva, jako jsou akcie a kryptoměny, zaznamenala solidní zisky.
img

Zlato dosáhlo ceny 2 000 USD, ropa 130 USD

07.03.2022 Napjatá geopolitická situace na Ukrajině trvá již druhý týden a není divu, že lidé hledají bezpečí, kdekoli ho najdou. Nyní je to americký dolar a zlato, které dnes testovalo hodnotu 2 000 USD za trojskou unci.
img

Cena pšenice je rekordní v dějinách, dramaticky zdraží pečivo. Válka na Ukrajině může vyvolat „Arabské jaro 2“

07.03.2022 Cena potravinářské pšenice na burze v Paříži, která je určující pro ceny pšenice a mouky v ČR, dnes stoupla na nový historický rekord, v přepočtu až 11 580 korun za tunu (viz graf). Průměrná cena za období od začátku roku 1999 až dodnes přitom odpovídá zhruba 4603 korun.
img

Ceny potravin se zvyšují, příčinou je krize na Ukrajině

07.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu, která je známá také jako „obilnice Evropy“ působí chaos v celosvětových dodávkách potravin.
img

Válka na Ukrajině může vyvolat „Arabské jaro 2“. Zdražuje totiž potraviny na historický rekord, tuna pšenice poprvé v dějinách vyjde na více než 10 tisíc korun

06.03.2022 Tento týden vstoupí do historie burzovního obchodování. Cena pšenice na burze v Chicagu během něj stoupla o více než 40 procent. Důvodem je válka na Ukrajině, která dramaticky ztenčuje světové zásoby obilovin. Ceny potravin přitom už v únoru, ještě před ruskou invazí na Ukrajinu, vystoupaly k historickému rekordu, jak vyplývá ze včerejší pravidelně zprávy OSN k cenám potravin ve světě.
C:\fakepath\trader-01032022-19-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.03.2022 1) Nejznámější kryptoměna bitcoin od začátku ruské invaze na Ukrajinu zpevnila asi o 13 %. Přispívají k tomu Rusové i Ukrajinci, kteří své peníze vkládají do anonymních a decentralizovaných kryptoměn, uvedla dnes agentura Reuters. Denní objemy obchodů s bitcoiny nakupovanými za rubly od minulého čtvrtka vzrostly proti předchozímu dni o 259 % na 1,3 miliardy rublů (přes 291 milionů Kč).
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytici: Zlato a stříbro zdražily o pět procent, ropa a plyn o desítky pct.

01.03.2022 Cena drahých kovů a komodit, jako jsou ropa, zemní plyn či pšenice a kukuřice, letos výrazně roste. V únoru k tomu podle analytiků oslovených ČTK výrazně přispěla eskalace konfliktu na Ukrajině, kam vtrhla ruská vojska. Zlato a stříbro zdražily o zhruba pět procent, ropa a zemní plyn o desítky procent.
img

Hospodářská izolace Ruska zesiluje

01.03.2022 S tím, jak rostou počty ukrajinských obětí včetně těch civilních (viz včerejší bombardování Charkova), tak se i Rusko stále hlouběji propadá do hospodářské izolace. K sankcím se včera přidalo i Švýcarsko, které si vzalo na mušku mimo jiné i šéfa ropné společnosti Rosněfť. Horší ekonomické následky pro Rusko než sankce na jednotlivce a to nejen ty krátkodobé bude mít asi i odezva ropných společností jako Shell či BP, které couvají ze společných projektů s ruskými energetickými společnostmi, Nord Streamem počínaje a LNG terminálem na Sachalinu konče.
img

Rozbřesk: Hospodářská izolace Ruska zesiluje, “komoditní rozvod” s Ruskem věští inflační tlaky

01.03.2022 S tím, jak rostou počty ukrajinských obětí, včetně těch civilních (viz včerejší bombardování Charkova), tak se i Rusko stále hlouběji propadá do hospodářské izolace. K sankcím se včera přidalo i Švýcarsko, které si vzalo na mušku mimo jiné i šéfa ropné společnosti Rosněfť.
img

Jak by mohla ruská invaze na Ukrajinu zasáhnout dodavatelské řetězce

26.02.2022 Ceny ropy a zemního plynu budou s eskalací rusko-ukrajinské krize nadále stoupat, ale dopad na energetiku nebude jediným důsledkem. Podle analytiků CNBC krize naruší dodavatelské řetězce od pšenice přes ječmen až po měď a nikl.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny pšenice, hliníku či niklu se kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu zvyšují

25.02.2022 Ceny některých kovů, zemědělských výrobků a surovin se zvyšují a ocitají se na úrovních, kde ještě nikdy nebyly. Na vině je ozbrojený konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem. Obě země jsou totiž důležité pro světový trh s pšenicí, slunečnicovým olejem, hliníkem, titanem či niklem, a ty reagují na ruskou invazi na Ukrajinu.
img

Aktuálně: Dopady ruské invaze na mezinárodní trhy

24.02.2022 Ruský prezident Vladimir Putin brzy ráno ve čtvrtek 24.2.2022 vyhlásil „speciální vojenskou operaci“ a začala invaze na Ukrajinu. Pro svět a mezinárodní trhy to byl šok. Akciové trhy při otevření prudce klesly.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analýza: Eskalace konfliktu na Ukrajině povede ke zvýšení inflace v ČR

24.02.2022 Eskalace konfliktu na Ukrajině povede ke zvýšení inflace v ČR. Důvodem bude růst cen ropy a plynu, dále nárůst cen obilovin a potravin a odchod investorů více na západ. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu. Zvýšení ceny ropy se projeví v peněženkách občanů nejen vyššími cenami pohonných hmot na benzinových stanicích, ale i zvýšením cen dalšího zboží, jehož producenti si zvýšené náklady promítnou do cen, a vyššími cenami za vytápění, řekl dnes ČTK analytik Portu Filip Louženský.
img

Obilnice Evropy čelí agresi

23.02.2022 Vstup ruských vojsk na východní Ukrajinu je budíčkem nejen pro řadu politiků ale také investorů, kteří sázeli na to, že post-covidový nárůst inflace je jen krátkodobou epizodou, která tento rok odvane. Rusko-ukrajinské vojenské manévry totiž sebou přinášejí další problémy a tím bude nárůst inflace spojený s růstem cen komodit. Vůbec přitom nejde jen o ceny ropy a plynu, což jsou asi dvě nejviditelnější položky, ale s jejich pro-inflačním dopadem se letos stejně tak nějak již počítalo.
img

Rozbřesk: Obilnice Evropy čelí agresi, připravme se na další pro-inflační šok

23.02.2022 Vstup ruských vojsk na východní Ukrajinu je budíčkem nejen pro řadu politiků, ale také investorů, kteří sázeli na to, že post-covidový nárůst inflace je jen krátkodobou epizodou, která tento rok odvane. Rusko-ukrajinské vojenské manévry s sebou totiž přinášejí další problémy, a mezi nimi bude nárůst inflace spojený s růstem cen komodit.
img

Dění kolem Ukrajiny odstartovalo paniku na trzích

22.02.2022 „Vyhrocení bezpečnostní situace ve východní Evropě má hmatatelné dopady na trhy. Vydělat se dá na energetických a zemědělských komoditách či drahých kovech. Naopak riziková aktiva jako akcie či kryptoměny zažívají masivní výprodej,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Burzy se boji ruské invaze na Ukrajinu jako nikdy, uklidnit je může jen dnešní telefonát Bidena a Putinem. Barel ropy stojí poprvé od roku 2014 přes 2000 korun, rekordně zdražuje hliník

13.02.2022 Akcie padají, ropa zdražuje k úrovni 100 dolarů za barel. Burzy totiž straší možný vývoj, před kterým stále naléhavěji varují Spojené státy. Podle nich už v úterý příští týden může Rusko provést invazi na Ukrajinu. Stalo by se tak tedy ještě před ukončením olympijských her v Pekingu. Ač mnozí spekulovali, že Rusko během nich útok neprovede, aby neriskovalo zhoršení vztahů s Čínou.
C:\fakepath\psenice-08022022.jpg

Long príležitosť na pšenici

08.02.2022 Začiatkom decembra som znanalyzoval short príležitosť, ktorá bola viac riziková pretože to bol obchod proti trendu. Každopádne pokles pšenice naozaj prišiel, teraz sa však zdá že pšenica je pripravená znovú rásť. Dôvodom je podhodnotenosť pšenice voči ostatným zrninám. Celú analýzu si zhrnieme v tychto bodoch:
img

Proč si letos tolik připlatíme za rohlík, máslo a další potraviny? Vydejme se na „stopu zdražování“, skončíme u obvyklých podezřelých

23.01.2022 Zemědělce napříč Evropou, i v Česku, teď trápí extrémně vysoké ceny hnojiv. Ty se v důsledku energetické krize zvýšily třeba až na šestinásobek úrovně roku 2020 (viz graf). K výrobě hnojiv je totiž třeba plynu, který v uplynulých měsících v Evropě extrémně zdražil v souvislosti s energetickou krizí.
img

Zemědělce trápí extrémně drahá hnojiva, důsledek plynové krize. V letošní sezóně hrozí výrazně nižší výnosy na hektar, a tedy i proto rekordní zdražení potravin

21.01.2022 Zemědělce napříč Evropou, i v Česku, trápí extrémně vysoké ceny hnojiv. Ty se v důsledku energetické krize zvýšily třeba na šestinásobek úrovně roku 2020 (viz graf níže). K výrobě hnojiv je totiž třeba plynu, který v uplynulých měsících v Evropě extrémně zdražil v souvislosti s energetickou krizí. Například pěstitelé kukuřice nebo pšenice čelí historicky vůbec poprvé „hnojivové krizi“.
C:\fakepath\komodity-14012022.jpg

Přichází druhá komoditní vlna

14.01.2022 Z jistého pohledu na celou inflační ságu byly poslední dva měsíce loňského roku optimistické. Během listopadu a prosince prudce zlevňovala ropa i americký zemní plyn. Ceny hlavních průmyslových komodit – uhlí, železné rudy a dřeva – se pak pohybovaly až o 60 % níže oproti maximům dosaženým během roku 2021. Proto začínaly být znovu relevantní diskuze o dočasnosti rychlejšího růstu spotřebitelských cen, který nebudou muset světové centrální banky v čele s americkým Fedem zabrzdit prudkým utažením měnové politiky.
img

Kvůli výhledu počasí v Latinské Americe čelí obiloviny týdenním ztrátám

14.01.2022 V pátek v Chicagu ztratily futures na sóju a kukuřici další půdu pod nohama, oba trhy by týden měly zakončit poklesem, který je způsoben deštěm v oblastech, které postihlo sucho.
C:\fakepath\vyhled-09012022-1.jpg

Výhled 2022: Akciové indexy, komodity, kryptoměny a ostatní

10.01.2022 Ve druhé části celoročního výhledu se podíváme na ostatní oblíbená aktiva mimo forex. Budou znovu velmi výnosnou investicí americké akcie? Které komodity mohou překvapit růstem? A jak se různých typů investic dotýká vysoká inflace a předpokládaný růst úrokových sazeb?
C:\fakepath\10-12-2020-2-06122021.png

QE při inflaci 7 %?

06.12.2021 Kvantitativní uvolňování bylo ve Spojených státech zahájeno a následně prodlouženo vždy kvůli obavám o příliš nízkou inflaci. Růst spotřebitelských cen, který bude zveřejněn v pátek, se pravděpodobně dostane na 7 % meziročně. Americká centrální banka (Fed) sice už oznámila snižování tempa kvantitativního uvolňování (QE), zvyšují se ale očekávání, že program bude ukončen dříve.
C:\fakepath\trader-0122021-7.jpg

Začínajúci bear market na pšenici a ostatných komoditách?

01.12.2021 Komodity boli posledné mesiace v silnom bull markete, posledný vývoj na trhu s ropou a meďou nám však naznačuje, že sa situácia môže začať obracať. V tomto článku sa pozrieme na trh s pšenicou, podobnú situáciu však v týchto dňoch vidíme na viacerých komoditných trhoch.
img

Komodity zadržují dech, potraviny jsou nejdražší za deset let

10.11.2021 Po vzestupu cen ze září a začátku října se komoditní sektor dál konsoliduje a Bloomberg Commodity Index už třetí týden po sobě klesal. Stále víc ukazatelů napovídá, že se růst patrně zastaví, a to zejména v Číně, kde zpomalení výroby, růst rizik spojených se zadlužením realitního sektoru a všeobecný nedostatek elektřiny nejspíš povedou k útlumu aktivit, a tak začali investoři projevovat averzi k riziku. Nedávný vládou vyvolaný propad čínských cen uhlí navíc přispívá k udržování nižších cen některých kovů s energeticky náročnou výrobou, zejména hliníku.
img

Napětí na komoditních trzích roste, neveselá a drahá zima se blíží

25.10.2021 Tento rok byl zatím pro komodity velice příznivý a my očekáváme jejich další vzestup, a to nejen ve 4. čtvrtletí. Za výrazným růstem cen, který jsme letos zaznamenali u mnoha klíčových komodit, stojí prudký nárůst spotřebitelských výdajů po COVIDem způsobeném omezení ekonomiky – největší, co si kdo pamatuje. V Evropě, v Číně i v USA se začínají utlumovat vládní výdaje a státní dávky, a tak se postupně ochlazují i trhy. Problémy na straně nabídky však podle našeho názoru dál poženou ceny vzhůru, a to navzdory pomalejší růstové trajektorii.
C:\fakepath\cina-ekonomika.jpg

Inflační světlo na konci tunelu?

18.10.2021 Americká inflace v září mírně vzrostla z 5,2 na 5,4 % a kvůli zdražujícím energiím a nákladům na bydlení zřejmě v následujících měsících žádný výrazný obrat směrem dolů neuvidíme. Přesto je zde několik faktorů, které by měly zabránit neustále rostoucí inflaci a opakování 70. let.
img

Řepky bude nejméně od roku 2006. Horší bude i úroda obilovin a brambor

15.10.2021 „Letošní sklizně jsou slabší než loňské. Lidé by se proto měli připravit na zdražování pečiva a dalších výrobků z obilovin. Vyšší ceny lze očekávat i u brambor,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Pečivo citelně podraží, přestože úroda obilovin je nadprůměrná. Řepky se ale letos sklidí nejméně za patnáct let

15.10.2021 Tuzemští zemědělci letos mají lehce nadprůměrný rok. Podle odhadu výsledku letošní úrody, který Český statistický úřad dnes zveřejnil, sklidí v roce 2021 o 2,6 procenta více obilovin a kukuřice, než jaký je průměr uplynulých deseti let. Pečivo však přesto zdraží. Nadprůměrná sklizeň však letos neplatí pro všechny plodiny, třeba řepky se letos sklidí o bezmála dvacet procent méně, než odpovídá průměru uplynulých deseti let. Úroda řepky je letos nejslabší od roku 2006.
C:\fakepath\fundament-18022021.jpg

Pozor na Fed a ceny komodit

03.09.2021 Makrodata se vyvíjí stále příznivě pro americké akcie. Středeční ISM report ukázal na rostoucí poptávku v průmyslu při klesajících cenových tlacích i zrychlujících dodávkách. Scénář o zpomalující inflaci, na kterou by nemusela americká centrální banka (Fed) nijak razantně reagovat, se stále daří držet v popředí vnímání investorů. Nominální růst by se tedy mohl realizovat více v reálné produkci a méně v růstu cen, což je samozřejmě velké plus pro akcie.
C:\fakepath\zlato-13082021-2.png

Proč zlato padá?

13.08.2021 Zatímco akciové indexy i většina průmyslových a zemědělských komodit si v letošním roce prochází silným býčím trhem, zlato toto nadšení nekopíruje a ztrácí letos 7 %, od svého maxima v srpnu 2020 je to dokonce už 15 % a když připočteme oslabení amerického dolaru vůči koruně za toto období, jsou čeští investoři do zlatých cihliček ve ztrátě dokonce 18 %.
img

Psychologie investování: Nástrahy, které číhají v našich hlavách

13.08.2021 Živit se obchodováním s cennými papíry považuji za jednu z nejnáročnějších činností, jak vydělávat peníze. A potvrzují to i data – v případě některých instrumentů prodělá i více jak 75 procent obchodníků. Přesto se na tuto nejistou půdu na vlastní pěst pouští velké množství lidí bez zkušeností, třeba jen po shlédnutí pár videí se „zaručenými radami“ na YouTube. Obchodování přitom nabízí velký prostor pro chybování a ztrátu peněz, mimo jiné kvůli podcenění psychologických aspektů. Které chyby jsou ty nejčastější?
C:\fakepath\akcie-propad.jpg

Které komodity shortovat?

23.07.2021 Průmyslové i zemědělské komodity si letos až na výjimky prošly silnou rally. Ropa, kukuřice i často citované dřevo vyrostly o desítky procent. Jak se říká, nejlepším lékem na vysoké ceny jsou vysoké ceny, které zvyšují nabídku a snižují poptávku. Přestřelené ceny komodit tak většinou nevydrží nahoře dlouho a klesnou na svůj dlouhodobý trend. Z toho důvodu by dávalo smysl prodat nakrátko např. uhlí nebo železnou rudu, které se nyní obchodují výrazně nad svým historickým průměrem.
C:\fakepath\106416136-1582903_usa-stocks.jpg

Co se ještě nevrátilo na hodnotu před COVIDem?

02.07.2021 Jak si mnozí z nás všimli, extrémně uvolněná měnová i rozpočtová politika v reakci na pandemii pomohla smazat ztráty akciovým indexům během několika měsíců. Stejně tak komodity si za podpory výjimečné poptávky a zpoždění v dodavatelských řetězcích užily nečekanou rally, ať už šlo o průmyslové nebo zemědělské suroviny. Ropa, uhlí, kukuřice, sójové boby – všechny tyto komodity se obchodují výrazně výše v porovnání se začátkem roku 2020.
img

Ranní komentář: Euro zpět na supportu 1.1850. Akcie v USA na maximech, Evropa zaostává

01.07.2021 Americké indexy si včera své pozice držely, i když Evropa znovu ztrácela v řadě případů o více než procento. Sentiment na trzích se ale zdá být i nadále stabilizovaný, když se společně s americkými indexy drží bez větší změny také bondy, zatímco úroveň rizikových přirážek zůstává i nadále velmi nízká.
img

Komoditní trauma: FOMC vzal reflačnímu obchodování vítr z plachet

22.06.2021 Výbor FOMC minulý týden snížil riziko možného nástupu pádivé inflace, když navzdory očekáváním oznámil, že urychlí zpřísňování své politiky. Tím sebral vítr z plachet reflačnímu obchodování a vyslal komoditní sektor na cestu k jedné z největších týdenních ztrát od loňského března, kdy trhy na počátku pandemie zachvátila panika. Také čínské úřady se dál snažily přibrzdit inflaci omezením spekulací a hromadění komodit. Třetím nepříznivým vlivem pak byl silnější dolar, který dosáhl vůči měnovému koši dvouměsíčního maxima.
img

Energetika zažila silný týden, ceny ropy stoupají společně s inflací

16.06.2021 Ceny komodit už třetí týden rostou. Všeobecný vzestup energetiky a kovů více než vyvážil oslabení některých oblastí zemědělského sektoru. A tak se Bloomberg Commodity Spot Index, který sleduje výnosy za přední kontraktní měsíc hlavních komoditních futures, i ke konci minulého týdne nadále držel poblíž desetiletého maxima.
C:\fakepath\australie-11062021.jpg

Komoditní měny v centru dění

11.06.2021 Vysoká poptávka po surových materiálech zvyšuje celosvětovou inflaci. Včerejší report ze Spojených států ukázal meziroční růst spotřebitelských cen o celých 5 %. Byť jde z velké části o srovnání s velmi nízkou základnou loňského roku, raketový růst cen komodit se ve spotřebním koši dočasně projeví. Dřevo, železná ruda, ropa, kukuřice, zemní plyn a dokonce i všemi zatracované uhlí (viz graf) rostou meziročně o vyšší desítky procent. Kdo z této rovnice profituje nejvíc?
img

Analýza Fidelity International: Nerovnoměrný supercyklus pro komodity?

08.06.2021 Většině komodit se v letošním roce dařilo. Jejich růst navázal na loňské oživení a podnítil úvahy o možném komoditním supercyklu. Rozdílné vyhlídky v různých zeměpisných oblastech a odvětvích však znamenají, že výnosy by nyní mohly být rozptýlenější, a že se objeví vítězové i poražení.
img

🌽Cena kukurice klesla o 5%!

13.05.2021 Včerajšia správa WASDE nebola pre zrnniny taká negatívna, ako sa očakávalo. USDA znížila prognózy produkcie kukurice v Brazílii a zvýšila vyhliadky na vývoz do Číny. Dnes sa však objavili nové informácie:
img

Forex: Růst cen v americkém výrobním sektoru zřejmě dále zrychlí

13.05.2021 Meziroční růst cen průmyslových výrobců v USA pravděpodobně v dubnu dále zrychlil k 6 %. Na výrazném zvyšování cen ve výrobním sektoru se i nadále podílela zejména meziročně vyšší cena ropy, která loni v dubnu dosáhla svého dna na 20 USD/barel, zatímco nyní se již pohybuje nad 60 USD. Obnovená poptávka a narušení dodavatelských řetězců se však podepisují také na rychlém růstu cen ostatních komodit. Týdenní počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti by měly potvrdit, že oživení na americkém trhu práce nebude tak rychlé, jak se původně čekalo.
img

Spekulanti dál investují do zemědělských komodit

07.05.2021 V posledním dubnovém týdnu, kdy futures na americké indexy začaly znovu stoupat, dolar dál klesal a výnosy z amerických vládních dluhopisů poskočily výš, i když se zatím udržely v zavedených pásmech. Komodity dál stoupaly, zejména obiloviny a měkké komodity se mohou pochlubit značnými zisky.
img

Týdenní tržní výhled: Ekonomické data a dolar v centru pozornosti

03.05.2021 Trhy zůstávají nezastavitelné, překonávají předchozí maxima a vytvářejí ve většině světových akciových indexů nová historická maxima. Toto zkreslení hlavních makroekonomických sil doprovází tento odstupňovaný a solidní růst. Na druhé straně obchodní měřítka nadále odrážejí dobré počty v růstu tržeb a snižují výdaje, takže čisté zisky nadále rostou a to podporuje další růst akcií. Růst podávání vakcín Covid-19 znovu otevírá dveře mnoha společnostem, které nyní vidí světlo na konci velmi dlouhého tunelu. Tunel, který byl pro některé příliš dlouhý, aby vydržel, což vedlo k bankrotu, což pomohlo jejich konkurentům.
img

🌽Kukuřice je nejdražší za posledních 8 let❗

03.05.2021 Kukuřice, jen dnes +2,5 %, dnes otevřela další týden v řadě býčím gapem. Z minim ze srpna roku 2020 už posílila o více než 120 %. Jak dlouho ještě může rally trvat? Z COT dat pozic vidíme, že spekulativní long pozice dosahují extrémních úrovní (stejně jako takřka vše v této době....). Nicméně také víme, že vysoké spekulativní pozice nebyly v minulosti dostatečným důvodem, aby se cena obrátila. Naopak se jednalo o pokles pozic, který vytvořil prodejní signál. Investoři mají k dispozici COT data na platformě XTB a v případě zrnin stojí jednoznačně za pozornost.
img

Ranní komentář: Výsledková sezóna zatím úspěšná, BTC na 55 tis. USD, ETH krátce na novém maximu

28.04.2021 Akciové indexy si včera své pozice podržely a situace na většině z nich zůstává stabilizovaná. Včera však pokračovala výsledková sezóna a i nadále platí, že je většina společností schopna bez větších problémů potvrdit, nebo překonat očekávání. Velmi silná čísla po uzavření trhu reportovaly například společnosti Alphabet a AMD, které v after-market obchodování rostly o přibližně 4 %.
img

Aktuality z komoditních trhů: Zotavení trhu s obilninami zvyšuje inflační napětí

27.04.2021 Ceny komodit již druhým týdnem rostou. Bloomberg Commodity Spot Index se postupně vyšplhal nad hodnotu, kterou měl před březnovou korekcí, a dosáhl nového devítiletého maxima. Za všeobecným oživením stojí oslabený dolar a nižší výnosy z dluhopisů. Nejvíce se na něm podílí pokračující vzestup klíčových zemědělských komodit, ať už jde o sojový olej, pšenici, cukr, či kukuřici.
img

Ranní komentář: Průmyslové kovy a zemědělské komodity prudce rostou, indexy i měny stabilní

27.04.2021 Nálada na akciových trzích zůstává i po včerejšku stabilizovaná a indexy si své pozice drží. Americký S&P 500 a Dow Jones se včera držely v okolí pátečního close, zatímco Nasdaq přidal 0.87 %. Výrazný růst ale pokračuje na některých zemědělských komoditách (pšenice, kukuřice, sójové boby) a průmyslových kovech (měď, hliník), což se může nepříjemně promítnou do cen vstupu a následně i do výhledu pro inflaci.
img

Graf dne: WHEAT (26.04.2021)

26.04.2021 Zemědělské komodity zamířily na počátku nového týdne vzhůru. Pokračuje tak dobrá nálada po čtvrtečním zveřejnění exportních statistik z USA. Pšenici se dnes daří nejvíce. Roste o více než 2 % a obchoduje se na sedmiletých maximech. Přes víkend se objevily zprávy, že Čína by kvůli rostoucí ceně kukuřice v této sezóně měla být více závislá na dovozech rýže a pšenice. Importy těchto komodit by tak mohly začít brzy růst.
img

Kukuřici ženou na vyšší úrovně exporty

22.04.2021 Dnes byla zveřejněna pravidelná exportní data zrnin v USA. Kumulativní exporty kukuřice v sezóně 20/21 dosáhly na 39,392 mil. tun. Od minulého týdne exporty narostly o 4,2 %. Zároveň se ve srovnání s minulou sezónou jedná o vzestup o 82,5 %. Ve srovnání s pětiletým průměrem jsou aktuální exporty vyšší o 39,4 %. Data exportů pšenice a sójových bobů byla podobně příznivá. Navíc existují signály, že by se středozápad USA mohl potýkat v této sezóně se suchem, což by snížilo letošní produkci.
img

Obchod dne: Pšenice (09.04.2021)

09.04.2021 Zrniny by si dnes po 18. hodině mohly procházet zvýšenou volatilitou po zveřejnění reportu WASDE, který by mohl ukázat nižší zásoby bavlny, sójových bobů a kukuřice. Naopak zásoby pšenice by měly vykázat růst.
img

Výnosy brání dalšímu růstu komodit, ropa dosáhla maxima

16.03.2021 Měsíc trvající růst cen komodit dál brzdí zvýšená volatilita trhu s cennými papíry. Ta totiž přinesla nový vzestup výnosů z amerických dluhopisů a s ním spojenou averzi k riziku a posílení dolaru. Díky tomuto vývoji zůstává Bloomberg Commodity Index téměř beze změny poblíž dvouapůlletého maxima, což ve spojení s rekordními dlouhými pozicemi fondů způsobilo, že je sektor navzdory silným fundamentálním ukazatelům nadále vystaven riziku konsolidace.
img

Investování na burze v roce 2021: Velký návod, jak začít investovat!

10.03.2021 Investování na burze je jistě lákavou formou, jak zhodnotit své peníze. Každý z nás někdy slyšel o pohádkovém bohatství, ke kterému si někteří investoři přišli investováním do akcií a cenných papírů. Dobrá zpráva je, že investování na burze je dnes díky internetu dostupné téměř pro každého. Neměli bychom ale zapomínat na to, že obchodování na burze je rizikové.
img

Ekonomický kalendář: WASDE report a API ropná data

09.03.2021 Evropské trhy otevřely mírně do negativního teritoria po nejednoznačných výsledcích Wall Street a asijské seance. Rotace z růstových akcií do hodnotových akcií pokračuje. Dnešní kalendář toho mnoho nenabídne, ale komoditní obchodníky potěší pár zajímavých kousků statistik. V 18:00 bude zveřejněn report WASDE, který je velkým market moverem na obilovinách. Obchodníky s ropou budou zajímat výsledky soukromých statistik zásob API z USA, i když v poslední době se jim příliš nedaří předpovídat výsledky středečních zásob DoE. Dnes měla Sněmovna reprezentantů naposledy hlasovat o hospodářském stimulu, ovšem předsedkyně Pelosiová v noci řekla, že se Sněmovna dnes k hlasování dostane. Pokud by se to nestihlo, tak by hlasování bylo přehozeno na zítřek.
C:\fakepath\komodity-25022021.jpg

Zemědělské komodity silně rostou

25.02.2021 S očekávanou vyšší inflací přicházející z přestimulovaných Spojených států se do hledáčku investorů dostaly i zemědělské komodity. Slabší americký dolar také podporuje růst všech aktiv denominovaných právě v dolarech, protože pro zbytek světa se stávají levnějšími. Straně nabídky naopak nepomohly čínské historické záplavy, které zničily velkou část úrody.
img

Růst výnosů neprospívá zlatu; mráz v Texasu přinesl zvýšení dlouhých pozic v ropě

24.02.2021 Věnujeme pozornost pozicím hedgeových fondů ve futures a změnám, k nimž došlo v oblasti komodit, forexu, dluhopisů a akciových indexů v týdnu do 16. února, tedy minulého úterý, kdy index S&P 500 navzdory počínajícímu znepokojení z rostoucích výnosů dluhopisů dosáhl nového rekordu. Skokový nárůst reálných výnosů 10letých amerických dluhopisů způsobil další výprodej zlata a poptávka po zajištění proti reflaci se raději zaměřila na cyklické komodity, které patrně vydělají na omezené nabídce a postpandemickém růstovém sprintu. Dolar poskakoval nahoru a dolů, ale týden zakončil víceméně na původních hodnotách, takže nakonec nedošlo k výraznějším změnám spekulativních pozic.
img

Výhled pro 1. kvartál 2021: Vzestup komodit bude pokračovat i v roce 2021

28.01.2021 Očekáváme, že všeobecný vzestup komodit, díky němuž Bloomberg Commodity Index v posledním čtvrtletí 2020 posílil o 10 %, bude pokračovat i v letošním roce. V jeho prospěch hovoří hned několik faktorů. Tenčící se nabídka a globální trhy zaplavené penězi přinesou vlnu spekulací a růst poptávky po inflačním zajištění. Když k tomu připočteme výhledové oslabení dolaru, oživení globální poptávky po plošném nasazení vakcíny a obavy z dalších rozmarů počasí, začínají se před námi rýsovat složky dalšího komoditního supercyklu.
img

Graf dne: Kukuřice (25.01.2021)

25.01.2021 Kukuřice si v pátek prošla nejvyšším výprodejem za posledních 17 měsíců, přičemž se nedá jednoznačně určit jeden faktor, který za poklesy stál. Navíc poslední data ze zemědělského sektoru USA byla velmi dobrá. Kukuřice dnes zatím ztrácí 1,3 %. Pro další vývoj bude důležitá uzavírací cena měsíční svíčky. Cena klesla pod 38,2 % retracement a oblast kulaté úrovně 500 centů. Pokud se dočkáme poklesu pod 480 centů, tak mohou medvědi brzy nabrat sílu k pokračování poklesu.
C:\fakepath\gas-21012021.jpg

Nejlevnější komodita na trhu

21.01.2021 Od amerických prezidentských voleb zavládl na trzích optimismus. Naděje na další stimulační balík a vidina rychlé vakcinace podpořily investiční apetit, vyhlídky poptávky a zároveň oslabil americký dolar. To je perfektní kombinace pro průmyslové i jiné komodity, které zažily rally.
C:\fakepath\agro212.jpg

Zemědělské komodity v roce 2020

28.12.2020 Zemědělské komodity mají za sebou úspěšný rok. Podobně jako akcie se s příchodem pandemie cukr, sojové boby nebo pšenice propadly. Ve zbytku roku ale ztráty vesměs dokázaly smazat a meziročně se již obchodují v plusu. Přitom výrazně lépe se logicky dařilo čistě zemědělským komoditám a méně pak už komoditám, které se používají jak v zemědělství, tak v průmyslu.
img

Ceny potravin se v listopadu utrhly ze řetězu, inflace posílí

04.12.2020 Rostoucí ceny potravin přiživují inflaci, která může v roce 2021 jen posílit. Organizace pro výživu a zemědělství Spojených národů včera vydala index cen potravin za listopad. Tento index, který sleduje průměrné ceny 95 potravin z pěti komoditních skupin, se vyšplhal na šestileté maximum a zaznamenal meziroční nárůst o 6,5 %. V listopadu zaregistrovaly nárůst i všechny dílčí indexy, přičemž dílčí index rostlinného oleje poskočil od října o neuvěřitelných 14,5 % a za poslední rok o celých 31 %.
img

Pohyby na komoditním trhu: Politická panika se přetlačuje s nadějí na vakcínu

16.11.2020 Po amerických volbách se podle očekávání pozornost přesunula na pandemii COVID-19 a slibné zprávy o vakcíně. Když Pfizer a BioNTech zveřejnily, že jejich vakcína překonává 90% účinnost, drahé kovy i energie rychle zareagovaly. Zlato se propadlo o více než 100 dolarů, zatímco ropa posílila zhruba o 10 %.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Mexické peso | Brazilský real | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Česká měna | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Analytik | Pimco | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | XAU/USD | Export | Import | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | USD/BRL | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Broker | Bull | Burza | CBOE | CFD | CFTC | CME | COT report | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Close | Konsolidace | DAX | Derivát | Devalvace | Diverzifikace | Dluhopis | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční deriváty | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Foreign Exchange | Futures | G7 | Grafy | High | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komoditní spread | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodování s měnami | Obligace | Opce | P/E | Peněžní trh | Platforma | Podkladové aktivum | Podílový fond | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short selling | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Support | Swiss | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warranty | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Komise pro futures trhy | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Euro STOXX | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Finanční instrumenty | Ropný trh | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Contract for Difference | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Euronext | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Vývoj eura | ČSOB | Expirace opce | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Regulace | Mimoburzovní | Financování | Investovat | CZK/EUR | Hedgeové fondy | Makro | Index cen | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Makrodata | Devizové intervence | Obchodní deficit | LYNX | BTC | Komoditní spready | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | EURCZK | Aktivum | Benzín RBOB | EPS | Index | Investiční strategie | Kupní opce | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | AdmiralMarkets | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Barel ropy | Běžný účet | BH Securities | Brent | Brokeři | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | Cena barelu ropy | Cena drahých kovů | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | Co je akcie | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | Dnešní kurz | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Druhy akcií | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Elektřina | Emisní povolenky | ETF fondy | Eura | Euro Stoxx 50 | Exchange | Expirace | Finanční derivát | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Fondy | ForexFactory | ForexFactory.com | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | Graf | Guvernér ČNB | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční účet | Investing | Investování do akcií | Investování na burze | Investovat do zlata | ISM | Jádrová inflace | Jak funguje burza | Jak investovat | Jak vydělávat peníze | Jak zhodnotit peníze | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | JP Morgan | Investujme | Kam investovat | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurzy | London metal exchange | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měnové kurzy | Měnový kurz | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Norská koruna | Obchodní platformy | Obchodování komodit | Obchodování s opcemi | Obchodování spreadů | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pád Lehman Brothers | Patria.cz | Portfolia | Pro investory | Prodej dolaru | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | SP500 | Spekulace na růst | Stoxx | Světové měny | TopForex | Trh | Twitter | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny plynu | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny uhlí | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu rublu | Webinář | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | CNBC | EIA | Benzín | Prodejní opce | RBOB | Buy | Hold | Index produkčních cen | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Redukce | ROCE | Upisovací období | CTA | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | WGC | StopLoss | Tržby | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Tržní sentiment | Commission | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Kontraktní měsíc | Volby | Rozhovor | Úspěšný investor | Futures trhy | Blog | Cukr | Vzdělání | COT | 1 milion | Burze | Podvědomí | Investment | Traders | Jim Rogers | Capital Economics | Danske Bank | Jackson Hole | Price Futures Group | RBC Capital Markets | Microsoft | Investing.com | NATO | Ole Hansen | Paulson & Co. | RBC Capital | Barrick Gold | BBC | Sója | Reporty | Zvyšování sazeb | UNCTAD | Fundamentální výhled | Kurz EUR/USD | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Bavlna | Dovoz ropy | XAU/XAG | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Automobilový průmysl | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Finanční aktiva | Globální trhy | Diamanty | Futures euro FX | Futures euro | Zvyšování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Plodiny | Energie | Earnings | Linie podpory | Jak zhodnotit své peníze | Pro tradery | SEB | Henry Hub | Obchodník s komoditami | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Klid | Rosněfť | Agentura Reuters | Úspěšný obchod | Sázet | Cena cukru | Cena kontraktu | Evropské trhy | Bankovnictví | Obchodování CFD | Futures kontrakty | Contango | Swapy | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Miliardáři | Investiční firma | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Inflační tlaky | Akcie v USA | Akcie bank | Globální finanční krize | Broker Trust | Pavel Kohout | Soros Fund Management | Objem investic | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Akce centrálních bank | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | Obchodní partner | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Ropné společnosti | Index Nikkei | Specifika kontraktu | Země OPEC | S&P | Guvernér | Cena mědi | Německý DAX | Ztráty | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Obchodování na devizových trzích | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Komoditní sektor | Obilniny | FTSE 100 | Šéf společnosti | Ethereum | Tesla | Prodejní signál | Agentura AFP | Americké rafinerie | Kryptoměna | Výhled | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Držení akcií | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Mzdy | Ceny futures kontraktů | Expirace futures kontraktů | Poplatky za obchodování | Světová obchodní organizace (WTO) | Světový obchod | Globální obchod | Ministr obchodu | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Long příležitost | Short příležitost | Světové trhy | Historické rekordy | Měnová politika ČNB | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Americká vláda | Ekonomické údaje | Příjmy | Návratnost investice | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Přeprodaný trh | Alphabet | ČTK | Růst ekonomiky | Americké zásoby ropy | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | CME FedWatch | Devizy | Morningstar | Flash Crash | DoubleLine Capital | Jeffrey Gundlach | Akcie firem | Purple Trading | Investiční aktiva | Ruské akcie | Obchodování ropy | Euler Hermes | Zahraniční forex | Vývoj ceny hliníku | Chicago Mercantile Exchange | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | Snižování rozvahy Fedu | Vydělávat peníze | Goldenburg Group | BHS | Ceny pšenice | Benjamin Graham | Objem zlata | Obchodování ETF | Coinbase | Protiruské sankce | Cena hliníku | Ceny hliníku | Jack Schwager | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | Jak obchodovat komodity | Jerome Powell | Bitcoin futures | Backwardation | LYNX Trading | ETH | Vývoj ceny pšenice | Invesco | Hypoindex | Inteligentní investor | Investice do kryptoměn | Lithium | Chuť investovat | Tržní očekávání | Vzácné kovy | Kobalt | Investování s LYNX | Wood & Company | Obchodování Futures | Začít investovat | Saxo | FinTech | LYNX webinář | Investování do ETF | Bitcoiny | Zlatý kov | Kartel OPEC | OPEC+ | Posilování dolaru | Podniky | Evropské akciové trhy | CONSOB | Asijské akciové trhy | Globální růst | Globální hospodářský růst | Silný americký dolar | Technologické akcie | Kurz EUR/CZK | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Americký S&P 500 | Ruský akciový index | Index RTS | Pokles ceny | Domácí měna | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Posílení rublu | Czech Fund | Živit se obchodováním | Zasedání OPEC | Nové peníze | Spotřebitelská inflace | Použití finanční páky | Trh s ropou | Reakce trhu | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Pomerančový džus | Dodávky ropy | Cena plynu | Propad cen ropy | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Obchodování se CFD | Zvyšování úroků | Růst zisků | Zvýšení úrokové sazby | EK | Evropská komise | Pohyby na trzích | Fondy ETF | Prezident Evropské centrální banky | Veřejný dluh | Globální index | Zadluženost | Zpomalení ekonomického růstu | Kryptoměna Bitcoin | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Majetek | Momentum trhu | Obchodovat s akciemi | Makléřská společnost | Vysoké zisky | Fundamentální analýza akcií | Obchodní přístup | Profesionální trader | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Obchodovat komodity | Cena komodity | Hodnotové investování | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Burzovní ukazatel | Ropovod | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Sázky na pokles | Ceny obilovin | Sójové boby | Obiloviny | Jak na obchodování | STMicroelectronics | Ceny pohonných hmot | Vyšší mzdy | iFX | Americké společnosti | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Akcie a ETF | Svět investování | Ceny niklu | NASDAQ 100 | Pokles dolaru | Nálada na akciových trzích | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Štěpán Křeček | Silný dolar | Velcí spekulanti | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Nejlidnatější země světa | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | Čeští investoři | Růst mezd | Cena žlutého kovu | KB | NGAS | Vývoj ceny cukru | Dění na trzích | Denní graf | Vývoz do Číny | Očekávání trhu | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Nejnovější výsledky | Přístup k investování | iShares | Investování na Forexu | ESG | Ceny palladia | Investujte do akcií | Spotová cena zlata | Jak se stát lepším investorem | Nižší volatilita | Očekávaný růst | Vývoz ropy a plynu | Equinor | Vývoz ropy | Akcií těžařů | Sestavování portfolia | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | McKinsey | Huawei | Střadatelé | Rozpočtová politika | New Deal | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Hazard | Deficit | Káva | Rozhodnutí americké centrální banky | Ceny benzínu | Patterny | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Býčí signál | Objem | Data z USA | Call centra | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Smíšené obchodování | RPSN | Jak začít investovat | Obchodní dohody | Myšlenka | Analýza dat | FRED | Spojené státy a Čína | CETA | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | Vývoj spotřebitelské inflace v Číně | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Vyšší riziko | Firma | Zasedání ČNB | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Global Markets | Olívia Lacenová | Výše úrokových sazeb | Pfizer | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Server BBC | Studie | BDI | Server CNBC | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Vysoký veřejný dluh | Co bude | Vývoj trhu | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Obchodní spor | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Millennium | Nízké úrokové sazby | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Legislativa | Administrativa prezidenta | Kalendář událostí | Americká data | AFP | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Evropští investoři | Naše ekonomika | Ekonomka | České dluhopisy | Globální trh | Financovat | Vývoj zásob zemního plynu | Statistika | Předpovědi | Průmysl | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Vyšší poptávka | Impuls | Visa | Enel | Výrazný pokles | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | COPPER | NAFTA | Historie burzovního obchodování | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Breaking | Pojišťovny | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Libanon | Prognózy | Ranní komentář | Centrum ekonomických a tržních analýz | Goldenburg Group Limited | Goldenburg | Cenové formace | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Obchodujte přes LYNX | Protekcionismus | Schůzka FOMC | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty na sójové boby | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Moskva | Huawei Technologies | Nord Stream | Nord Stream 2 | Porsche | Míra | Jaderné elektrárny | Temelín | Úroky | Bilance běžného účtu | Měnové politiky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Kupní síla | Vývoj spotřebitelské inflace | Fed index | Záporné úrokové sazby | xStation5 | TASS | Ministr hospodářství | Káva Arabica | Americké vlády | Bydlení | WHEAT | Ztráta | Vlastní prostředky | NERV | Nejlepší akcie | BREAKING | Stratég | Roční růst | Citelné zdražování | Cena pšenice | Peking | Nálada na globálních trzích | Shortování akcií | Ziskovost | Hospodaření | Wood and Company | Analytik Wood and Company | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Předpokládaný vývoj | Pracovní trh | Silný support | Eskalace konfliktu | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Commodity index | IKEA | Netflix | Stoupající trend | Net-long pozice | Net-long | Evropská inflace | Ceny ropy dnes | Finální odhad | Analýza společnosti | Hlavní rizika | Írán | Světová banka (SB) | Sezónnost | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Hormuzský průliv | Zemědělství | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Podnik | Vyšší inflace | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Americké ministerstvo financí | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Velikost ztráty | Ceny v zemědělství | Vývoj meziroční inflace | Americké ministerstvo | Nižší růst | Ceny energií | Akcie Morgan Stanley | Hladiny podpory | Krach | Komunikace | Pozitivní zprávy | Prezident | Nejnovější údaje | Google | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Evropské ekonomiky | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Vstupy | Výstupy | Zpomalení růstu | Přijmout ztrátu | Pochybnosti | Zlepšení | Nedostatek disciplíny | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Techničtí obchodníci | Obchody | Indická vláda | Peníze na financování | Výdaje | Čínská vláda | BP | Americký ISM | Italský PMI | Španělský PMI | Taleb | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Velmi bohatý | Čínské ministerstvo | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Natural Gas | Obchodovanie | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Americká inflace | London School of Economics | COVID-19 | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Ceny kukuřice | Nenahraditelné komodity | Pokračování poklesu | Bez rizika | FedWatch | Spekulativní pozice | Slabá čísla | Obchodní myšlenky | Cestovní kanceláře | Commonwealth Bank of Australia | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Situace na světovém trhu | Shortovat | Sestupný trend | Toyota | Vývoj | Pokles prodeje | Nová data | Šok | Ceny nafty | Martin Gürtler | DoubleLine | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | WP | Restrikce | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Olaf Scholz | Profitovat | Další vývoj | Těžaři ropy | Stimuly | Největší pády | Kabinet | Energetické společnosti | Standard & Poor’s 500 | Výrazný vzestup | Historická zkušenost | Poměr cen | Stimul | Burzy cenných papírů | Obavy trhu | Barel WTI | Propad poptávky | Spotřebitelé | Objem stimulů | Politbyro | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Pokles cen komodit | Zásobníky | Texas | Další pokles | Norská vláda | Algoritmy | Unilever | Domácnosti | Asociace | Páka | Průmyslové komodity | Fundament | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Spoření | Sněmovna reprezentantů | Tomáš Raputa | Graf dne | Pojišťovací společnosti | Záchranný balíček | Další růst | Růst | Počet nakažených koronavirem | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Allianz | Ceny elektřiny | Výhody obchodování | Inflace zpomaluje | Březnová inflace | Riziko inflace | Sberbank | Ekonomiky | Alžírsko | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Nezaměstnanost v USA | Americké žádostí o podporu | Závislost | Práce | Společnost Unilever | Afrika | WFP | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Strach ze ztráty | Ztrátové obchody | Pojišťovna | Globální trh s ropou | Sociální nepokoje | Chudé země | Prezident Vladimir Putin | Opětovný pokles | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nadprodukce | France Info | Celková inflace | Výpadky | DAWN | Více peněz | Inflace v březnu | Dodavatelské řetězce | Úspory | Býčí vyhlídky | Bankovní vzdělání | Statistiky | Uzavření trhů | Poradenské společnosti | USD za barel | Potravinové krize | SaxoStrats | Propad ceny | Americké produkce | Trade | S&P500 | Dílčí index | Mimořádná situace | Cenové pohyby | Poptávka po pohonných hmotách | Celosvětová poptávka po ropě | Americké zásoby zemního plynu | Surové ropy | Investiční tituly | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Větší pokles | Cenový pokles | Cestování | 3M | Americká centrální banka (Fed) | Ministerstvo hospodářství | HDP report | Náklady na financování | Dubnová inflace | Shell | Blízký východ | Dopravci | Akcie padají | Fondy obchodované na burze | Americká obchodní bilance | Futures na zemní plyn | HG měď | Růst výnosů | Federal Reserve | Vývoz z USA | Bankovní akcie | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | Obchodní přebytek | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Politika centrální banky | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Toyota Motor | Spotřebitelské ceny v USA | Psychologické hladiny | Průmyslové kovy | COT (Commitments of Traders) | Ojetiny | Silný fundament | Velké ekonomiky | Čeští centrální bankéři | Vakcína | Býčí scénář | Manažerka | Spekulovat | Fiskální stimul | Oživení globální poptávky | Marek Brávník | Zhodnotit své peníze | Manažeři | Koronavirová pandemie | Akcie leteckých společností | Omezení produkce | Kupci | Urals | Sucho v České republice | Sucho v Česku | Komunistická strana | Umělé inteligence | Hikvision | Investovat peníze | Proti trendu | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Počty nových žádostí o podporu | Koronavirové pandemie | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Průraz | Rozhodnutí FOMC | Chování trhu | Soubor pravidel | Slabá poptávka | Státní kasa | Sentiment na trzích | Mišustin | Ruské úřady | Komoditní přehled | Zvyšování mezd | Čínská poptávka | Kvalitní akcie | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Býčí trend | Společnost BP | Americké úrokové sazby | Poptávka po zlatě | Globální poptávka | Nestlé | Stimulační balík | Propad cen | Kanadské maloobchodní prodeje | Projev šéfa Fedu | Rostoucí trend | Covid | Restrukturalizace | Druhá vlna | Dezinflační tendence | Analytik Purple Trading | Nízké sazby | Mississippi | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Nejlepší strategie | Sankce proti Rusku | Letecký průmysl | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Letošní úroda | Úroda | Úroda obilovin | Ukrajinská vláda | Jasný signál | Exporty | Inflační šok | Výrazný propad | Tolerance rizika | Větší pozice | Ceny kávy | Reputace | Ocenění | Šance | Stellantis | Peugeot | Citroën | Investice do robotiky | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | Výplach | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Malé ztráty | Spotřební daně | Akcie těžařů | Čeští spotřebitelé | Ekonomické následky | Následky pandemie | Nižší poptávka | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Americké vládní dluhopisy | Richmondský Fed index | Druhá vlna COVID-19 | Vepřové maso | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nikl | Silné momentum | Důvěra | Známky oživení | Indonésie | Pravděpodobné výsledky | Lepší výsledky | Kovy vzácných zemin | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Oživení poptávky | Počty nakažených | Setkání zemí OPEC | Podhodnocený | Hnojiva | Čínská tragédie | Vývoj ceny sojových bobů | Dovozy potravin | Dovozy potravin z USA | Čínská komunistická strana | Slábnoucí americký dolar | Záplavy v Číně | Historické záplavy v Číně | Zvýšení daní | Ruská vláda | Výrobní sektor | SPAC | Ceny mědi | Derivatový trh | Foreing Exchange | Mezinárodní měnový trh | Rentabilita | Price-to-Earnings | P/E poměr | Transparentnost | Dolarové úrokové sazby | Mezinárodní agentura pro energii | Obchod dne | PX START | Budoucí vývoj | Ceny sójových bobů | Největší finanční trh | Největší finanční trh na světě | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Arabica | Vývoj ceny kávy | Dnes na světových trzích | Cena elektřiny | Politici | Diverzifikovat | Biden | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | Michal Valentík | Česká republika | Ruské firmy | FiveThirtyEight | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Měnový fond | Ceny v Česku | Libye | CPI v USA | Embargo | Pohádkové jmění | Dílčí indexy | Dopady na trhy | Zásoby benzinu | Obchodování s futures | Futures na ropu | Bidenovo vítězství | Moneta | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Bankovní úvěry | Tržní výhled | Oživení ekonomiky USA | Tempo inflace | Zprávy o vakcíně | Zájem o ropu | Pfizer a BioNTech | Inflace v Číně | Růst ekonomiky EU | Coloseum | Skupina Coloseum | Pohyby na komoditním trhu | WASDE | Zpráva WASDE | World Agriculture Supply and Demand | Týdenní tržní výhled | Jemen | Spotřební daň z nafty | Ropovod Družba | Spotřebitelská poptávka | Proražení | Přebytek obchodní bilance | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Vývoj měnového páru USD/CNY | H&M | LEN | IPO společnosti | Ceny americké ropy | Nálada investorů | Pokles zásob | Počasí | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Zvýšení těžby | Zpráva pro dolar | Dobrá zpráva pro dolar | Zvýšení ceny | Investiční manažeři | TUI | Rostoucí ceny ropy | Ceny cukru | Evropské centrální banky | CARA | Německé ceny | Nejlevnější komodita | Vývoj zásob zemního plynu v USA | Natural Gas Intelligence | Kruté mrazy | Situace na trhu | Dnešní zasedání Fedu | Nárůst ceny | Nynější krize | Vypuknutí pandemie | Vývoj obchodní bilance | Supercyklus | Kov | Obchodování s emisemi | Ceny povolenek | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Pozice spekulantů | Rizika a příležitosti | Negativní vývoj | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Súdán | Celosvětová poptávka | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Čisté krátké pozice | Mráz v Texasu | Růst ceny sójových bobů | Růst ceny cukru | Admirals | Silný růst | WASDE report | Ropná data | API ropná data | Posilování USD | Pandemie covidu-19 | Market Wizards | Zrádná nahodilost | Nassim Nicholas Taleb | Fidelity | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Sezónní patterny | Holubičí Fed | Vývoj ceny železné rudy | Ceny železné rudy | Vývoj pandemie | Sýrie | Pohyb ceny | Nejvyšší růst | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Prudký růst cen | AMD | Průmyslová produkce v eurozóně | Ceny ropy Brent | LME | Aktuality z komoditních trhů | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Potenciální výnosy | Oživení na americkém trhu práce | Trading.com | Nižší zisky | Saxo Group | Meziroční růst cen | USDA | Cenové úrovně | Pandemie COVID | Těžaři | Ochota riskovat | Obavy z inflace | Oslabení | Meme akcie | Růst cen nemovitostí | Výnosy 10letých dluhopisů | Cena dřeva | Politická rizika | MNB | Ruský ministr | Dlouhodobé obchody | Přístup k riziku | HDP Austrálie | Vývoj bilance australského běžného účtu | Bilance australského běžného účtu | Vývoj ceny australského uhlí | Ceny australského uhlí | Plány | Cíle | Příležitosti | Zdražování cen | Zajišťování | Dekarbonizace | Prodej | Týdenní výkon | Hodně peněz | Shortování | Zvyšování daní | McDonald's | Výbor FOMC | Obilné trhy | Futures na sojové boby | Schůzce FOMC | Reflační obchodování | Obrovský potenciál | Paradox | Malajsie | Nicholas Taleb | Technologie | Vývoj ceny akcií cestovní kanceláře | Vývoj evropského bankovního akciového indexu | Vývoj měnového páru USD/RUB | Nejistota v cestování | Zemědělské suroviny | Ekonomický šok | Největší evropské cestovní kanceláře | Evropské cestovní kanceláře | Splátky obřího dluhu | Bankovní akciový index | Evropský bankovní akciový index | Rostoucí zadluženost | Zadluženost vlád | Sklizeň obilovin | Očekávaná data | Krátké obchodování | Hliník | Vývoj míry nezaměstnanosti v USA | Vývoj míry nezaměstnanosti | Koncentrace | Egypt | Výroční zprávy | Zvýšení produkce | Tempo zdražování | JAR | Americký trh | Globální ceny | Odvětví | Sklon futures křivky | Cena Henry Hub | Cena Henry Hub plynu | Zásoby plynu v USA | Administrativa prezidenta Bidena | Boom | Rekord | Dřevo | Chování | Vnímání | VIAC | Jarda Tupý | Ceny rýže | Norilsk | Základní sazby | Ceny v dopravě | Analytik Portu | Psychologie investování | Zahraniční společnosti | Čínské přístavy | Afghánistán | SPOT | Golden Gate CZ Marek Brávník | Exinity | Bloomberg News | Společnosti | Opatření | Dna | Výkyvy počasí | Rychlý růst | ANO | Vývoj ceny uhlí v USD | Vývoj obchodní bilance Austrálie | Obchodní bilance Austrálie | Uhlí | RBC | Plány na podporu ekonomiky | Energetika | Vývoj ceny uhlí v USD za tunu | Ceny uhlí v USD za tunu | Ceny plynu | Extrémní počasí | Investice do těžby | Problémy v dodavatelských řetězcích | Energetická krize | Růst cen plynu | Globální inflace | Inflace v září | Napjatá situace | Zdražování potravin | Energetické krize | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Omezení stimulů | Vývoj indexu jádrové inflace | Vývoj indexu jádrové inflace v USA | Meziroční vývoj spotřebitelské inflace | Ukončení kvantitativního uvolňování | Statoil | Obilí | Problémy s počasím | Pozornost | Vývoj ceny zemního plynu v USA | Ceny zemního plynu v USA | Ruská společnost | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Výsledky společnosti | Družba | Lockdowny | Přístup k obchodování | TIM | Ruský trh | RTS | | Martin Šulhin | ZWN22 | ZWZ22 | ZWK22 | ZWH22 | Sezonalita | Graf pšenice | Bear market | Kazachstán | Vietnam | Nepříznivé počasí | Špatné počasí | Zlotý | Cykly | Rostoucí inflace | Jestřábí Fed | Zemědělci | Krátkodobý výhled | Telefónica | Han Tan | Rozvahy Fedu | Pokles zlata | Cena uranu | Investiční byt | Komodity s růstovým potenciálem | Vývoj německého akciového indexu | Výhled 2022 | Předpokládaný růst | Korekce akciového trhu | Ceny akcií v USA | Tučné dividendy | Biopalivo | Ocel | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Určení možného trendu | Gate | Komoditní vlna | Hry | Jistoty proti inflaci | Válka na Ukrajině | Instituce | Objem prostředků | Napětí na Ukrajině | Zemědělská půda | Rusko-ukrajinský konflikt | Luxusní zboží | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Bezpečnostní situace | Kupní cena | Ruské invaze na Ukrajinu | Čínský prezident Si Ťin-pching | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Sankce vůči Rusku | Dodávky ropy a plynu | Ruský prezident Vladimir Putin | Dění kolem Ukrajiny | Ukrajina a Rusko | Rusal | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Ruské banky | Ruská agrese | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Zvýšení inflace v ČR | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Sankce Rusko | Boje na Ukrajině | Kyjev | Ruská vojska | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | Válečné dluhopisy | Krize na Ukrajině | Michail Mišustin | Situace na Ukrajině | Filip Louženský | Zkapalněný zemní plyn | Telegram | Agentura TASS | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Narušení dodávek | Cena potravinářské pšenice | Východní Evropa | Bojkot | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | NICKEL | Řetězce | Agentura Bloomberg News | Západní sankce | Sankce Západu | Zvyšování cen | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | IFX | Agentura IFX | Pšenice (WHEAT) | Cena pšenice (WHEAT) | Důsledky konfliktu | Cenové změny komodit | Cenové změny | Měnový kurz EUR/CZK | Co bude s českou korunou | Jaké fundamenty sledovat | Růst platů | Politika ČNB | Které fundamenty sledovat | German Gref | Vysoké ceny energií | Vývoz pšenice | Allianz Trade | Tobin Gorey | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Odhad růstu světového obchodu | Vlastnictví | Vzestupný trend | Potravinová krize | Potravinová a energetická krize | Výrazné cenové pohyby | Sladká investice | Produkce cukrové třtiny | Období stagflace | Rostoucí ceny energií | Potravinové komodity | Komoditní supercyklus | Vývoz obilí | PLATINUM | Vývoj ceny platiny PLATINUM | Vývoj ceny stříbra SILVER | Ceny stříbra SILVER | Spolupráce Moskvy a Pekingu | Peter Kažimír
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Kuannersuit
Kuba
Kubánská ekonomika
Kubánská vláda
Kubánské měny
KuCoin
Kuds Kásim Sulejmání
KUFIN
KUFIN LIMITED
Kühne+Nagel

Následující klíčová slova

Kulatá čísla
Kulatá čísla na forexu
Kulatá psychologická čísla
Kulaté číslo
Kulaté dno
Kumulace objednávek
Kunal Kundu
Kuny
Kupci
Kupci zlata
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Broker 4XP
AETOS
AxiTrader
reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít