Středa 26. leden 2022 19:23
reklama
BidAskBit
reklama
fpmarkets
reklama
BidAskBit
reklama
Bidaskbit ebook

Klíčová slova - Kukuřice

img

Proč si letos tolik připlatíme za rohlík, máslo a další potraviny? Vydejme se na „stopu zdražování“, skončíme u obvyklých podezřelých

23.01.2022 Zemědělce napříč Evropou, i v Česku, teď trápí extrémně vysoké ceny hnojiv. Ty se v důsledku energetické krize zvýšily třeba až na šestinásobek úrovně roku 2020 (viz graf). K výrobě hnojiv je totiž třeba plynu, který v uplynulých měsících v Evropě extrémně zdražil v souvislosti s energetickou krizí.
img

Zemědělce trápí extrémně drahá hnojiva, důsledek plynové krize. V letošní sezóně hrozí výrazně nižší výnosy na hektar, a tedy i proto rekordní zdražení potravin

21.01.2022 Zemědělce napříč Evropou, i v Česku, trápí extrémně vysoké ceny hnojiv. Ty se v důsledku energetické krize zvýšily třeba na šestinásobek úrovně roku 2020 (viz graf níže). K výrobě hnojiv je totiž třeba plynu, který v uplynulých měsících v Evropě extrémně zdražil v souvislosti s energetickou krizí. Například pěstitelé kukuřice nebo pšenice čelí historicky vůbec poprvé „hnojivové krizi“.
C:\fakepath\komodity-14012022.jpg

Přichází druhá komoditní vlna

14.01.2022 Z jistého pohledu na celou inflační ságu byly poslední dva měsíce loňského roku optimistické. Během listopadu a prosince prudce zlevňovala ropa i americký zemní plyn. Ceny hlavních průmyslových komodit – uhlí, železné rudy a dřeva – se pak pohybovaly až o 60 % níže oproti maximům dosaženým během roku 2021. Proto začínaly být znovu relevantní diskuze o dočasnosti rychlejšího růstu spotřebitelských cen, který nebudou muset světové centrální banky v čele s americkým Fedem zabrzdit prudkým utažením měnové politiky.
img

Kvůli výhledu počasí v Latinské Americe čelí obiloviny týdenním ztrátám

14.01.2022 V pátek v Chicagu ztratily futures na sóju a kukuřici další půdu pod nohama, oba trhy by týden měly zakončit poklesem, který je způsoben deštěm v oblastech, které postihlo sucho.
C:\fakepath\vyhled-09012022-1.jpg

Výhled 2022: Akciové indexy, komodity, kryptoměny a ostatní

10.01.2022 Ve druhé části celoročního výhledu se podíváme na ostatní oblíbená aktiva mimo forex. Budou znovu velmi výnosnou investicí americké akcie? Které komodity mohou překvapit růstem? A jak se různých typů investic dotýká vysoká inflace a předpokládaný růst úrokových sazeb?
C:\fakepath\10-12-2020-2-06122021.png

QE při inflaci 7 %?

06.12.2021 Kvantitativní uvolňování bylo ve Spojených státech zahájeno a následně prodlouženo vždy kvůli obavám o příliš nízkou inflaci. Růst spotřebitelských cen, který bude zveřejněn v pátek, se pravděpodobně dostane na 7 % meziročně. Americká centrální banka (Fed) sice už oznámila snižování tempa kvantitativního uvolňování (QE), zvyšují se ale očekávání, že program bude ukončen dříve.
C:\fakepath\trader-0122021-7.jpg

Začínajúci bear market na pšenici a ostatných komoditách?

01.12.2021 Komodity boli posledné mesiace v silnom bull markete, posledný vývoj na trhu s ropou a meďou nám však naznačuje, že sa situácia môže začať obracať. V tomto článku sa pozrieme na trh s pšenicou, podobnú situáciu však v týchto dňoch vidíme na viacerých komoditných trhoch.
img

Komodity zadržují dech, potraviny jsou nejdražší za deset let

10.11.2021 Po vzestupu cen ze září a začátku října se komoditní sektor dál konsoliduje a Bloomberg Commodity Index už třetí týden po sobě klesal. Stále víc ukazatelů napovídá, že se růst patrně zastaví, a to zejména v Číně, kde zpomalení výroby, růst rizik spojených se zadlužením realitního sektoru a všeobecný nedostatek elektřiny nejspíš povedou k útlumu aktivit, a tak začali investoři projevovat averzi k riziku. Nedávný vládou vyvolaný propad čínských cen uhlí navíc přispívá k udržování nižších cen některých kovů s energeticky náročnou výrobou, zejména hliníku.
img

Napětí na komoditních trzích roste, neveselá a drahá zima se blíží

25.10.2021 Tento rok byl zatím pro komodity velice příznivý a my očekáváme jejich další vzestup, a to nejen ve 4. čtvrtletí. Za výrazným růstem cen, který jsme letos zaznamenali u mnoha klíčových komodit, stojí prudký nárůst spotřebitelských výdajů po COVIDem způsobeném omezení ekonomiky – největší, co si kdo pamatuje. V Evropě, v Číně i v USA se začínají utlumovat vládní výdaje a státní dávky, a tak se postupně ochlazují i trhy. Problémy na straně nabídky však podle našeho názoru dál poženou ceny vzhůru, a to navzdory pomalejší růstové trajektorii.
C:\fakepath\cina-ekonomika.jpg

Inflační světlo na konci tunelu?

18.10.2021 Americká inflace v září mírně vzrostla z 5,2 na 5,4 % a kvůli zdražujícím energiím a nákladům na bydlení zřejmě v následujících měsících žádný výrazný obrat směrem dolů neuvidíme. Přesto je zde několik faktorů, které by měly zabránit neustále rostoucí inflaci a opakování 70. let.
img

Řepky bude nejméně od roku 2006. Horší bude i úroda obilovin a brambor

15.10.2021 „Letošní sklizně jsou slabší než loňské. Lidé by se proto měli připravit na zdražování pečiva a dalších výrobků z obilovin. Vyšší ceny lze očekávat i u brambor,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Pečivo citelně podraží, přestože úroda obilovin je nadprůměrná. Řepky se ale letos sklidí nejméně za patnáct let

15.10.2021 Tuzemští zemědělci letos mají lehce nadprůměrný rok. Podle odhadu výsledku letošní úrody, který Český statistický úřad dnes zveřejnil, sklidí v roce 2021 o 2,6 procenta více obilovin a kukuřice, než jaký je průměr uplynulých deseti let. Pečivo však přesto zdraží. Nadprůměrná sklizeň však letos neplatí pro všechny plodiny, třeba řepky se letos sklidí o bezmála dvacet procent méně, než odpovídá průměru uplynulých deseti let. Úroda řepky je letos nejslabší od roku 2006.
C:\fakepath\fundament-18022021.jpg

Pozor na Fed a ceny komodit

03.09.2021 Makrodata se vyvíjí stále příznivě pro americké akcie. Středeční ISM report ukázal na rostoucí poptávku v průmyslu při klesajících cenových tlacích i zrychlujících dodávkách. Scénář o zpomalující inflaci, na kterou by nemusela americká centrální banka (Fed) nijak razantně reagovat, se stále daří držet v popředí vnímání investorů. Nominální růst by se tedy mohl realizovat více v reálné produkci a méně v růstu cen, což je samozřejmě velké plus pro akcie.
C:\fakepath\zlato-13082021-2.png

Proč zlato padá?

13.08.2021 Zatímco akciové indexy i většina průmyslových a zemědělských komodit si v letošním roce prochází silným býčím trhem, zlato toto nadšení nekopíruje a ztrácí letos 7 %, od svého maxima v srpnu 2020 je to dokonce už 15 % a když připočteme oslabení amerického dolaru vůči koruně za toto období, jsou čeští investoři do zlatých cihliček ve ztrátě dokonce 18 %.
img

Psychologie investování: Nástrahy, které číhají v našich hlavách

13.08.2021 Živit se obchodováním s cennými papíry považuji za jednu z nejnáročnějších činností, jak vydělávat peníze. A potvrzují to i data – v případě některých instrumentů prodělá i více jak 75 procent obchodníků. Přesto se na tuto nejistou půdu na vlastní pěst pouští velké množství lidí bez zkušeností, třeba jen po shlédnutí pár videí se „zaručenými radami“ na YouTube. Obchodování přitom nabízí velký prostor pro chybování a ztrátu peněz, mimo jiné kvůli podcenění psychologických aspektů. Které chyby jsou ty nejčastější?
C:\fakepath\akcie-propad.jpg

Které komodity shortovat?

23.07.2021 Průmyslové i zemědělské komodity si letos až na výjimky prošly silnou rally. Ropa, kukuřice i často citované dřevo vyrostly o desítky procent. Jak se říká, nejlepším lékem na vysoké ceny jsou vysoké ceny, které zvyšují nabídku a snižují poptávku. Přestřelené ceny komodit tak většinou nevydrží nahoře dlouho a klesnou na svůj dlouhodobý trend. Z toho důvodu by dávalo smysl prodat nakrátko např. uhlí nebo železnou rudu, které se nyní obchodují výrazně nad svým historickým průměrem.
C:\fakepath\106416136-1582903_usa-stocks.jpg

Co se ještě nevrátilo na hodnotu před COVIDem?

02.07.2021 Jak si mnozí z nás všimli, extrémně uvolněná měnová i rozpočtová politika v reakci na pandemii pomohla smazat ztráty akciovým indexům během několika měsíců. Stejně tak komodity si za podpory výjimečné poptávky a zpoždění v dodavatelských řetězcích užily nečekanou rally, ať už šlo o průmyslové nebo zemědělské suroviny. Ropa, uhlí, kukuřice, sójové boby – všechny tyto komodity se obchodují výrazně výše v porovnání se začátkem roku 2020.
img

Ranní komentář: Euro zpět na supportu 1.1850. Akcie v USA na maximech, Evropa zaostává

01.07.2021 Americké indexy si včera své pozice držely, i když Evropa znovu ztrácela v řadě případů o více než procento. Sentiment na trzích se ale zdá být i nadále stabilizovaný, když se společně s americkými indexy drží bez větší změny také bondy, zatímco úroveň rizikových přirážek zůstává i nadále velmi nízká.
img

Komoditní trauma: FOMC vzal reflačnímu obchodování vítr z plachet

22.06.2021 Výbor FOMC minulý týden snížil riziko možného nástupu pádivé inflace, když navzdory očekáváním oznámil, že urychlí zpřísňování své politiky. Tím sebral vítr z plachet reflačnímu obchodování a vyslal komoditní sektor na cestu k jedné z největších týdenních ztrát od loňského března, kdy trhy na počátku pandemie zachvátila panika. Také čínské úřady se dál snažily přibrzdit inflaci omezením spekulací a hromadění komodit. Třetím nepříznivým vlivem pak byl silnější dolar, který dosáhl vůči měnovému koši dvouměsíčního maxima.
img

Energetika zažila silný týden, ceny ropy stoupají společně s inflací

16.06.2021 Ceny komodit už třetí týden rostou. Všeobecný vzestup energetiky a kovů více než vyvážil oslabení některých oblastí zemědělského sektoru. A tak se Bloomberg Commodity Spot Index, který sleduje výnosy za přední kontraktní měsíc hlavních komoditních futures, i ke konci minulého týdne nadále držel poblíž desetiletého maxima.
C:\fakepath\australie-11062021.jpg

Komoditní měny v centru dění

11.06.2021 Vysoká poptávka po surových materiálech zvyšuje celosvětovou inflaci. Včerejší report ze Spojených států ukázal meziroční růst spotřebitelských cen o celých 5 %. Byť jde z velké části o srovnání s velmi nízkou základnou loňského roku, raketový růst cen komodit se ve spotřebním koši dočasně projeví. Dřevo, železná ruda, ropa, kukuřice, zemní plyn a dokonce i všemi zatracované uhlí (viz graf) rostou meziročně o vyšší desítky procent. Kdo z této rovnice profituje nejvíc?
img

Analýza Fidelity International: Nerovnoměrný supercyklus pro komodity?

08.06.2021 Většině komodit se v letošním roce dařilo. Jejich růst navázal na loňské oživení a podnítil úvahy o možném komoditním supercyklu. Rozdílné vyhlídky v různých zeměpisných oblastech a odvětvích však znamenají, že výnosy by nyní mohly být rozptýlenější, a že se objeví vítězové i poražení.
img

🌽Cena kukurice klesla o 5%!

13.05.2021 Včerajšia správa WASDE nebola pre zrnniny taká negatívna, ako sa očakávalo. USDA znížila prognózy produkcie kukurice v Brazílii a zvýšila vyhliadky na vývoz do Číny. Dnes sa však objavili nové informácie:
img

Forex: Růst cen v americkém výrobním sektoru zřejmě dále zrychlí

13.05.2021 Meziroční růst cen průmyslových výrobců v USA pravděpodobně v dubnu dále zrychlil k 6 %. Na výrazném zvyšování cen ve výrobním sektoru se i nadále podílela zejména meziročně vyšší cena ropy, která loni v dubnu dosáhla svého dna na 20 USD/barel, zatímco nyní se již pohybuje nad 60 USD. Obnovená poptávka a narušení dodavatelských řetězců se však podepisují také na rychlém růstu cen ostatních komodit. Týdenní počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti by měly potvrdit, že oživení na americkém trhu práce nebude tak rychlé, jak se původně čekalo.
img

Spekulanti dál investují do zemědělských komodit

07.05.2021 V posledním dubnovém týdnu, kdy futures na americké indexy začaly znovu stoupat, dolar dál klesal a výnosy z amerických vládních dluhopisů poskočily výš, i když se zatím udržely v zavedených pásmech. Komodity dál stoupaly, zejména obiloviny a měkké komodity se mohou pochlubit značnými zisky.
img

Týdenní tržní výhled: Ekonomické data a dolar v centru pozornosti

03.05.2021 Trhy zůstávají nezastavitelné, překonávají předchozí maxima a vytvářejí ve většině světových akciových indexů nová historická maxima. Toto zkreslení hlavních makroekonomických sil doprovází tento odstupňovaný a solidní růst. Na druhé straně obchodní měřítka nadále odrážejí dobré počty v růstu tržeb a snižují výdaje, takže čisté zisky nadále rostou a to podporuje další růst akcií. Růst podávání vakcín Covid-19 znovu otevírá dveře mnoha společnostem, které nyní vidí světlo na konci velmi dlouhého tunelu. Tunel, který byl pro některé příliš dlouhý, aby vydržel, což vedlo k bankrotu, což pomohlo jejich konkurentům.
img

🌽Kukuřice je nejdražší za posledních 8 let❗

03.05.2021 Kukuřice, jen dnes +2,5 %, dnes otevřela další týden v řadě býčím gapem. Z minim ze srpna roku 2020 už posílila o více než 120 %. Jak dlouho ještě může rally trvat? Z COT dat pozic vidíme, že spekulativní long pozice dosahují extrémních úrovní (stejně jako takřka vše v této době....). Nicméně také víme, že vysoké spekulativní pozice nebyly v minulosti dostatečným důvodem, aby se cena obrátila. Naopak se jednalo o pokles pozic, který vytvořil prodejní signál. Investoři mají k dispozici COT data na platformě XTB a v případě zrnin stojí jednoznačně za pozornost.
img

Ranní komentář: Výsledková sezóna zatím úspěšná, BTC na 55 tis. USD, ETH krátce na novém maximu

28.04.2021 Akciové indexy si včera své pozice podržely a situace na většině z nich zůstává stabilizovaná. Včera však pokračovala výsledková sezóna a i nadále platí, že je většina společností schopna bez větších problémů potvrdit, nebo překonat očekávání. Velmi silná čísla po uzavření trhu reportovaly například společnosti Alphabet a AMD, které v after-market obchodování rostly o přibližně 4 %.
img

Aktuality z komoditních trhů: Zotavení trhu s obilninami zvyšuje inflační napětí

27.04.2021 Ceny komodit již druhým týdnem rostou. Bloomberg Commodity Spot Index se postupně vyšplhal nad hodnotu, kterou měl před březnovou korekcí, a dosáhl nového devítiletého maxima. Za všeobecným oživením stojí oslabený dolar a nižší výnosy z dluhopisů. Nejvíce se na něm podílí pokračující vzestup klíčových zemědělských komodit, ať už jde o sojový olej, pšenici, cukr, či kukuřici.
img

Ranní komentář: Průmyslové kovy a zemědělské komodity prudce rostou, indexy i měny stabilní

27.04.2021 Nálada na akciových trzích zůstává i po včerejšku stabilizovaná a indexy si své pozice drží. Americký S&P 500 a Dow Jones se včera držely v okolí pátečního close, zatímco Nasdaq přidal 0.87 %. Výrazný růst ale pokračuje na některých zemědělských komoditách (pšenice, kukuřice, sójové boby) a průmyslových kovech (měď, hliník), což se může nepříjemně promítnou do cen vstupu a následně i do výhledu pro inflaci.
img

Graf dne: WHEAT (26.04.2021)

26.04.2021 Zemědělské komodity zamířily na počátku nového týdne vzhůru. Pokračuje tak dobrá nálada po čtvrtečním zveřejnění exportních statistik z USA. Pšenici se dnes daří nejvíce. Roste o více než 2 % a obchoduje se na sedmiletých maximech. Přes víkend se objevily zprávy, že Čína by kvůli rostoucí ceně kukuřice v této sezóně měla být více závislá na dovozech rýže a pšenice. Importy těchto komodit by tak mohly začít brzy růst.
img

Kukuřici ženou na vyšší úrovně exporty

22.04.2021 Dnes byla zveřejněna pravidelná exportní data zrnin v USA. Kumulativní exporty kukuřice v sezóně 20/21 dosáhly na 39,392 mil. tun. Od minulého týdne exporty narostly o 4,2 %. Zároveň se ve srovnání s minulou sezónou jedná o vzestup o 82,5 %. Ve srovnání s pětiletým průměrem jsou aktuální exporty vyšší o 39,4 %. Data exportů pšenice a sójových bobů byla podobně příznivá. Navíc existují signály, že by se středozápad USA mohl potýkat v této sezóně se suchem, což by snížilo letošní produkci.
img

Obchod dne: Pšenice (09.04.2021)

09.04.2021 Zrniny by si dnes po 18. hodině mohly procházet zvýšenou volatilitou po zveřejnění reportu WASDE, který by mohl ukázat nižší zásoby bavlny, sójových bobů a kukuřice. Naopak zásoby pšenice by měly vykázat růst.
img

Výnosy brání dalšímu růstu komodit, ropa dosáhla maxima

16.03.2021 Měsíc trvající růst cen komodit dál brzdí zvýšená volatilita trhu s cennými papíry. Ta totiž přinesla nový vzestup výnosů z amerických dluhopisů a s ním spojenou averzi k riziku a posílení dolaru. Díky tomuto vývoji zůstává Bloomberg Commodity Index téměř beze změny poblíž dvouapůlletého maxima, což ve spojení s rekordními dlouhými pozicemi fondů způsobilo, že je sektor navzdory silným fundamentálním ukazatelům nadále vystaven riziku konsolidace.
img

Investování na burze v roce 2021: Velký návod, jak začít investovat!

10.03.2021 Investování na burze je jistě lákavou formou, jak zhodnotit své peníze. Každý z nás někdy slyšel o pohádkovém bohatství, ke kterému si někteří investoři přišli investováním do akcií a cenných papírů. Dobrá zpráva je, že investování na burze je dnes díky internetu dostupné téměř pro každého. Neměli bychom ale zapomínat na to, že obchodování na burze je rizikové.
img

Ekonomický kalendář: WASDE report a API ropná data

09.03.2021 Evropské trhy otevřely mírně do negativního teritoria po nejednoznačných výsledcích Wall Street a asijské seance. Rotace z růstových akcií do hodnotových akcií pokračuje. Dnešní kalendář toho mnoho nenabídne, ale komoditní obchodníky potěší pár zajímavých kousků statistik. V 18:00 bude zveřejněn report WASDE, který je velkým market moverem na obilovinách. Obchodníky s ropou budou zajímat výsledky soukromých statistik zásob API z USA, i když v poslední době se jim příliš nedaří předpovídat výsledky středečních zásob DoE. Dnes měla Sněmovna reprezentantů naposledy hlasovat o hospodářském stimulu, ovšem předsedkyně Pelosiová v noci řekla, že se Sněmovna dnes k hlasování dostane. Pokud by se to nestihlo, tak by hlasování bylo přehozeno na zítřek.
C:\fakepath\komodity-25022021.jpg

Zemědělské komodity silně rostou

25.02.2021 S očekávanou vyšší inflací přicházející z přestimulovaných Spojených států se do hledáčku investorů dostaly i zemědělské komodity. Slabší americký dolar také podporuje růst všech aktiv denominovaných právě v dolarech, protože pro zbytek světa se stávají levnějšími. Straně nabídky naopak nepomohly čínské historické záplavy, které zničily velkou část úrody.
img

Růst výnosů neprospívá zlatu; mráz v Texasu přinesl zvýšení dlouhých pozic v ropě

24.02.2021 Věnujeme pozornost pozicím hedgeových fondů ve futures a změnám, k nimž došlo v oblasti komodit, forexu, dluhopisů a akciových indexů v týdnu do 16. února, tedy minulého úterý, kdy index S&P 500 navzdory počínajícímu znepokojení z rostoucích výnosů dluhopisů dosáhl nového rekordu. Skokový nárůst reálných výnosů 10letých amerických dluhopisů způsobil další výprodej zlata a poptávka po zajištění proti reflaci se raději zaměřila na cyklické komodity, které patrně vydělají na omezené nabídce a postpandemickém růstovém sprintu. Dolar poskakoval nahoru a dolů, ale týden zakončil víceméně na původních hodnotách, takže nakonec nedošlo k výraznějším změnám spekulativních pozic.
img

Výhled pro 1. kvartál 2021: Vzestup komodit bude pokračovat i v roce 2021

28.01.2021 Očekáváme, že všeobecný vzestup komodit, díky němuž Bloomberg Commodity Index v posledním čtvrtletí 2020 posílil o 10 %, bude pokračovat i v letošním roce. V jeho prospěch hovoří hned několik faktorů. Tenčící se nabídka a globální trhy zaplavené penězi přinesou vlnu spekulací a růst poptávky po inflačním zajištění. Když k tomu připočteme výhledové oslabení dolaru, oživení globální poptávky po plošném nasazení vakcíny a obavy z dalších rozmarů počasí, začínají se před námi rýsovat složky dalšího komoditního supercyklu.
img

Graf dne: Kukuřice (25.01.2021)

25.01.2021 Kukuřice si v pátek prošla nejvyšším výprodejem za posledních 17 měsíců, přičemž se nedá jednoznačně určit jeden faktor, který za poklesy stál. Navíc poslední data ze zemědělského sektoru USA byla velmi dobrá. Kukuřice dnes zatím ztrácí 1,3 %. Pro další vývoj bude důležitá uzavírací cena měsíční svíčky. Cena klesla pod 38,2 % retracement a oblast kulaté úrovně 500 centů. Pokud se dočkáme poklesu pod 480 centů, tak mohou medvědi brzy nabrat sílu k pokračování poklesu.
C:\fakepath\gas-21012021.jpg

Nejlevnější komodita na trhu

21.01.2021 Od amerických prezidentských voleb zavládl na trzích optimismus. Naděje na další stimulační balík a vidina rychlé vakcinace podpořily investiční apetit, vyhlídky poptávky a zároveň oslabil americký dolar. To je perfektní kombinace pro průmyslové i jiné komodity, které zažily rally.
C:\fakepath\agro212.jpg

Zemědělské komodity v roce 2020

28.12.2020 Zemědělské komodity mají za sebou úspěšný rok. Podobně jako akcie se s příchodem pandemie cukr, sojové boby nebo pšenice propadly. Ve zbytku roku ale ztráty vesměs dokázaly smazat a meziročně se již obchodují v plusu. Přitom výrazně lépe se logicky dařilo čistě zemědělským komoditám a méně pak už komoditám, které se používají jak v zemědělství, tak v průmyslu.
img

Ceny potravin se v listopadu utrhly ze řetězu, inflace posílí

04.12.2020 Rostoucí ceny potravin přiživují inflaci, která může v roce 2021 jen posílit. Organizace pro výživu a zemědělství Spojených národů včera vydala index cen potravin za listopad. Tento index, který sleduje průměrné ceny 95 potravin z pěti komoditních skupin, se vyšplhal na šestileté maximum a zaznamenal meziroční nárůst o 6,5 %. V listopadu zaregistrovaly nárůst i všechny dílčí indexy, přičemž dílčí index rostlinného oleje poskočil od října o neuvěřitelných 14,5 % a za poslední rok o celých 31 %.
img

Pohyby na komoditním trhu: Politická panika se přetlačuje s nadějí na vakcínu

16.11.2020 Po amerických volbách se podle očekávání pozornost přesunula na pandemii COVID-19 a slibné zprávy o vakcíně. Když Pfizer a BioNTech zveřejnily, že jejich vakcína překonává 90% účinnost, drahé kovy i energie rychle zareagovaly. Zlato se propadlo o více než 100 dolarů, zatímco ropa posílila zhruba o 10 %.
img

Komodity jsou na tom před americkými volbami lépe než akcie

27.10.2020 Obecně platí, že říjen byl pro ceny komodit zatím příznivý, a jelikož se Bloomberg Commodity Index obchoduje o 4 % výš, jsou na tom komodity zhruba o 1 % lépe než akcie z indexu S&P 500. Dvěma hlavními sektory, které za tímto vzestupem stojí, jsou obiloviny a průmyslové kovy.
img

Úroda v ČR je letos příznivější než v uplynulých letech. Markantní zdražování potravin nehrozí, zlevní cukr a brambory

15.10.2020 Podle odhadu sklizně k polovině letošního září se letos sklidí 7980 tisíc tun obilovin včetně kukuřice na zrno. To je nejvyšší finální odhad sklizně obilovin od roku 2016, kdy daný údaj naposledy překročil hodnotu osmi milionů tun. Pro srovnání, v krizovém roce 2018, poznamenaném extrémně suchým a teplým počasím, činil finální odhad sklizně obilovin pouze 6861 tisíc tun.
img

Letošní úroda je nadstandardní. Ceny v obchodech by měly přestat růst

15.10.2020 „Na polích se letos urodilo více obilovin, brambor, cukrovky, máku, řepky, slunečnice i hrachu na zrno. Sklizně však komplikuje nedostatek zahraničních pracovních sil. Nezaměstnaní Češi fyzicky náročné práce v zemědělství odmítají vykonávat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

17 investičních a finanční pojmů, které musí znát každý úspěšný investor

11.09.2020 Finanční páka, likvidita, kapitálový trh, cenné papíry, podílové fondy, volatilita. Ze začátku může být záplava termínů a pojmů pro nového investora ohromující. Začátky bývají náročné, a proto jsme připravili tento článek, který má pomoci začínajícím investorům lépe se orientovat v základních investičních a finančních pojmech, zkratkách a výrazech.
img

Nákupy v zemědělství nabývají na obrátkách

10.09.2020 Zatím poslední COT (Commitments of Traders) report řeší komoditní pozice držené a změny prováděné manažery investičních fondů v týdnu do 1. září. V tomto týdnu posílil Bloomberg Commodity Index o 2,1 % a hedgové fondy zvýšily své čisté dlouhé pozice na 24 významných trzích s futures až na maximum od roku 2018. Největší objemy nákupů zaznamenaly sojové boby, kukuřice a pšenice, zatímco většina prodejů probíhala v oblasti energií, kde došlo k největšímu propadu ropy, benzínu a nafty.
img

Ceny komodit stále stoupají

31.08.2020 Pro široce exponovaný Bloomberg Commodity Index se stal srpen nejlepším měsícem od dubna 2016. Čtyři po sobě jdoucí měsíce růstu cen způsobily, že se index dokázal z velké části zotavit z pandemického propadu, který jej zasáhl v únoru a březnu. Klíčovými faktory, které za tímto zotavením stojí, jsou patrně bezprecedentní objem stimulů centrálních bank, americké i světové úrokové sazby, kterého dosáhly naprostého dna, nedávné oslabení dolaru, obavy z rozmarů počasí i poptávka po zajištění proti inflaci.
C:\fakepath\komodity.jpg

Čínská tragédie zvýší ceny komodit

27.08.2020 Čína se s rozsáhlými záplavami potýká již několik týdnů. Voda v gigantické přehradě Tři soutěsky na Modré řece dosahuje za 15 let existence díla rekordního množství. Přináší také nejistotu čínské ekonomice, která se stále vzpamatovává z koronavirové krize. Škody napáchané živlem se odhadují na 26 miliard dolarů a částka stále roste.
img

Komoditní přehled: Prospěje oslabený dolar komoditám?

03.06.2020 Jak se dařilo komoditám v druhé polovině května? Nejmarkantnější byl prodej zemního plynu, zlata a tří hlavních plodin. Akcie po celém světě v posledních týdnech stoupaly a některé, zejména v USA, dosáhly v rámci tohoto cyklu svého nového maxima. Dolar obecně oslabil, a pokud bude v tomto trendu pokračovat, může to komoditám jen prospět.
img

Analýza: sucho v Česku pomáhá solárům nebo technologickým startupům, ekonomiku jako celek poškozuje

22.05.2020 Sucho v České republice zvyšuje podnikatelským subjektům náklady, a přispívá tak k růstu cenové hladiny, která se v případě spotřebitelských cen za poslední rok v tuzemsku zvýšila nejvíce v EU (+3,3 % duben 2020/2019, Eurostat). Nejvíce postiženými odvětvími v Česku jsou podle společné analýzy think-tanku CETA a brokera TopForex producenti elektřiny z vodních elektráren, zemědělci zaměření na výrobu náročnou na vodu (např. obiloviny, kukuřice nebo producenti ryb), dřevozpracující průmysl a pojišťovny.
img

Nezaměstnanost v USA giganticky narostla, v Česku se čeká nárůst na 3,6 procenta. Světové ceny potravin padají nejvýrazněji od roku 2015

02.04.2020 Američtí ekonomové jsou v děsu a úžasu zároveň. Jeden z nich se dokonce vyjádřil v tom smyslu, že by jej nikdy ani ve snu nenapadalo, že taková čísla během své kariéry uvidí. Leč stalo se. Počet nových nezaměstnaných v USA vylétl v týdnu, který končil 28. březnem, doslova astronomicky. Celkem 6,65 milionu lidí se totiž v daném týdnu v USA nově přihlásilo o podporu v nezaměstnanosti (viz graf níže).
img

Komoditní spready: Praktický průvodce pro obchodování

19.02.2020 Hledáte cestu, jak zhodnocovat své prostředky pomocí časově nenáročné strategie? Komoditní spready mohou být odpovědí. Jak název napovídá, jedná se o specifický přístup k obchodování komodit. Obchodování komoditních spreadů je krom své časové nenáročnosti oblíbené také pro omezené riziko.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

Čína osvobodí od cel dalších 696 výrobků dovážených z USA

18.02.2020 Čína osvobodí od cel dalších 696 výrobků dovážených ze Spojených států, včetně klíčových potravinářských produktů, jako je vepřové a hovězí maso či sója, a energií, například ropy a zkapalněného zemního plynu. Je to třetí a zatím nejrozsáhlejší vlna celních úlev, jaké Peking nabídl. Přichází měsíc po podpisu první fáze americko-čínské obchodní dohody. Čínské ministerstvo financí dnes uvedlo, že firmy budou moci podávat žádosti od 2. března a že výjimky se budou udělovat na jeden rok.
C:\fakepath\chart-1905225_640.jpg

Jaké komodity by měly letos růst?

17.02.2020 Začátek roku energetickým a průmyslovým komoditám příliš nepřál. Nečekaný zásek do poptávky největšího světového spotřebitele kvůli koronaviru byl ještě stupňován prudkým poklesem průmyslové výroby v eurozóně a silným americkým dolarem. Ropa, uhlí, železná ruda a zemní plyn tak směřují prozatím dolů.
img

CFTC COT report: Sázky velkých obchodníků na růst cen komodit a pokles dolaru pokračují

02.05.2016 Páteční pravidelný COT report Komise pro futures trhy (CFTC) ukázal na pokračování pozitivního náhledu velkých obchodníků na komoditní trhy. Tentokrát se net-long pozice na futures a opčních kontraktech zvýšily nejvíce na zemědělských komoditách. Nejvyšší nárůst net-long pozic zaznamenala kukuřice – o 113 tisíc na 183 tisíc kontraktů. Pravděpodobně se však alespoň částečně jedná o sezónní výkyv bez dlouhodobého dopadu na cenu.
img

Komodity: Pozornost se přesouvá ze Sýrie na setkání Fedu

16.09.2013 V minulém týdnu polevil strach, jestli západní mocnosti provedou v Sýrii vojenský zásah. Čelní představitelé Ruska a Spojených států se nakonec dopracovali k dohodě, která by měla Sýrii vyčistit od chemických zbraní. A jaký to mělo vliv na komodity? Trhy s ropou začaly padat dolů, a o poznání hůře se vedlo i zlatu. V příštím týdnu, konkrétně 17. a 18. září, se totiž bude konat setkání Federálního výboru pro volný trh (FOMC). Na něm má americký Fed oznámit začátek konce svého masivního programu nákupu aktiv.
img

Miliardáři a fondy opouštějí zlato. Je za vrcholem?

15.02.2013 George Soros a Louis Moore Bacon, největší dluhopisový fond světa PIMCO či investor Jim Rogers. Ti všichni se v poslední době stáhli ze svých pozic ve zlatě. Futures na drahý kov propadly nejvíce za osm let. Je zlatá doba za námi?
img

Market Preview - 10. června 2011

10.06.2011 USD se dnes ráno obchoduje vůči EUR výše. Obchodní deficit USA se z březnových 46,8 mld. v dubnu výrazně snížil na 43,7 mld. USD, přičemž podle očekávání trhu to mělo být 48,8 mld. USD. JPY se vůči USD obchoduje o 0,3 % výše, neboť forex ovládají spekulace, že japonští vývozci po včerejším poklesu jenu nakoupili vlastní měnu.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Mexické peso | Brazilský real | Měnová politika | Austrálie | Německo | Apple | Evropské akcie | Analytik | Pimco | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | Import | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | USD/BRL | USD/RUB | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Obchodování na burze | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bloomberg | Broker | Bull | Burza | CBOE | CFD | CFTC | CME | COT report | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Close | Konsolidace | DAX | Derivát | Diverzifikace | Dluhopis | Dluhopisový fond | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční deriváty | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Foreign Exchange | Futures | G7 | Grafy | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komoditní spread | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Likvidita | Long | Long pozice | MT4 | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodování s měnami | Obligace | Opce | P/E | Peněžní trh | Platforma | Podkladové aktivum | Podílový fond | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Pákový efekt | RSI | Rally | Rating | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Spot | Spotová cena | Spread | Support | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warranty | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úroková míra | Úrokové sazby | Komise pro futures trhy | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Komoditní trhy | Bank of America | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Finanční instrumenty | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Contract for Difference | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Vývoj eura | Expirace opce | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | Over-The-Counter | Analytický tým | Regulace | Mimoburzovní | Investovat | CZK/EUR | Hedgeové fondy | Index cen | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Makrodata | Obchodní deficit | LYNX | BTC | Komoditní spready | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Žlutý kov | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | EURUSD | Aktivum | Benzín RBOB | EPS | Index | Investiční strategie | Kupní opce | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | AdmiralMarkets | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Barel ropy | Běžný účet | BH Securities | Brent | Brokeři | Burzovní indexy | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | Co je akcie | CZK | Černá labuť | Dnešní kurz | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Druhy akcií | Ekonomický kalendář | Elektřina | Emisní povolenky | ETF fondy | Eura | Exchange | Expirace | Finanční derivát | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Fondy | ForexFactory | ForexFactory.com | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | Graf | Hodnota zlata | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční účet | Investování do akcií | Investování na burze | Investovat do zlata | ISM | Jádrová inflace | Jak funguje burza | Jak investovat | Jak vydělávat peníze | Jak zhodnotit peníze | JP Morgan | Investujme | Kam investovat | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní trh | Korporátní dluhopisy | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | London metal exchange | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Nemovitosti | Norská koruna | Obchodní platformy | Obchodování komodit | Obchodování s opcemi | Obchodování spreadů | Portfolia | Pro investory | Prodej dolaru | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | SP500 | Spekulace na růst | TopForex | Trh | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny uhlí | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Webinář | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | CNBC | EIA | Benzín | Prodejní opce | RBOB | Buy | Hold | Index produkčních cen | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Redukce | ROCE | CTA | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | WGC | Tržby | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Tržní sentiment | Commission | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Kontraktní měsíc | Volby | Úspěšný investor | Futures trhy | Blog | Cukr | Vzdělání | COT | 1 milion | Burze | Podvědomí | Investment | Traders | Jim Rogers | Danske Bank | Jackson Hole | Microsoft | Ole Hansen | Paulson & Co. | Barrick Gold | Sója | Reporty | Zvyšování sazeb | Fundamentální výhled | Kurz EUR/USD | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Bavlna | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Futures euro FX | Futures euro | Zvyšování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Plodiny | Energie | Earnings | Linie podpory | Jak zhodnotit své peníze | Pro tradery | SEB | Henry Hub | Obchodník s komoditami | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Klid | Úspěšný obchod | Cena cukru | Cena kontraktu | Evropské trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Swapy | City | Fidelity International | Miliardáři | Investiční firma | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru | Inflační tlaky | Akcie v USA | Akcie bank | Broker Trust | Pavel Kohout | Soros Fund Management | Objem investic | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Akce centrálních bank | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | Obchodní partner | Setkání centrálních bankéřů | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Propad | Kryptoměny | Index Nikkei | Specifika kontraktu | Země OPEC | S&P | Guvernér | Cena mědi | Ztráty | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Obchodování na devizových trzích | CySEC | Zajištění | Komoditní sektor | Obilniny | FTSE 100 | Ethereum | Tesla | Prodejní signál | Výhled | Poplatky | Nakupovat akcie | Držení akcií | Americké akciové trhy | Mzdy | Ceny futures kontraktů | Expirace futures kontraktů | Poplatky za obchodování | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Americká vláda | Ekonomické údaje | Návratnost investice | Volatilita trhů | Přeprodaný trh | Alphabet | ČTK | Růst ekonomiky | Americké zásoby ropy | Hlavní ekonom | Očekávání | Devizy | Morningstar | Flash Crash | Akcie firem | Obchodování ropy | Chicago Mercantile Exchange | Bloomberg Commodity Index | Vydělávat peníze | Goldenburg Group | BHS | Ceny pšenice | Benjamin Graham | Objem zlata | Obchodování ETF | Coinbase | Jack Schwager | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | Jak obchodovat komodity | Jerome Powell | Bitcoin futures | Backwardation | LYNX Trading | ETH | Hypoindex | Inteligentní investor | Investice do kryptoměn | Lithium | Chuť investovat | Tržní očekávání | Vzácné kovy | Kobalt | Investování s LYNX | Obchodování Futures | Začít investovat | Saxo | FinTech | LYNX webinář | Investování do ETF | Zlatý kov | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Evropské akciové trhy | CONSOB | Asijské akciové trhy | Globální růst | Technologické akcie | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Americký S&P 500 | Pokles ceny | Domácí měna | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Posílení rublu | Czech Fund | Živit se obchodováním | Zasedání OPEC | Nové peníze | Spotřebitelská inflace | Použití finanční páky | Trh s ropou | Reakce trhu | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Pomerančový džus | Cena plynu | Propad cen ropy | Růst úrokových sazeb | Růst zisků | EK | Evropská komise | Pohyby na trzích | Prezident Evropské centrální banky | Globální index | Zadluženost | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Obchodovat s akciemi | Makléřská společnost | Vysoké zisky | Fundamentální analýza akcií | Profesionální trader | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Obchodovat komodity | Cena komodity | Hodnotové investování | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Sázky na pokles | Ceny obilovin | Sójové boby | Obiloviny | Jak na obchodování | STMicroelectronics | Ceny pohonných hmot | Vyšší mzdy | Americké společnosti | Dolarové sazby | Akcie a ETF | Svět investování | Ceny niklu | Pokles dolaru | Nálada na akciových trzích | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Štěpán Křeček | Velcí spekulanti | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Nejlidnatější země světa | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | Čeští investoři | Růst mezd | KB | Vývoj ceny cukru | Dění na trzích | Denní graf | Vývoz do Číny | Očekávání trhu | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Nejnovější výsledky | Přístup k investování | Investování na Forexu | ESG | Ceny palladia | Investujte do akcií | Jak se stát lepším investorem | Nižší volatilita | Očekávaný růst | Akcií těžařů | Sestavování portfolia | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Rozpočtová politika | New Deal | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Káva | Rozhodnutí americké centrální banky | Ceny benzínu | Patterny | Trinity | LNG | Býčí signál | Objem | Data z USA | Call centra | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Smíšené obchodování | RPSN | Jak začít investovat | Obchodní dohody | Myšlenka | Analýza dat | FRED | Spojené státy a Čína | CETA | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | Vývoj spotřebitelské inflace v Číně | Vyšší riziko | Firma | Zasedání ČNB | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Olívia Lacenová | Výše úrokových sazeb | Pfizer | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Vysoké riziko | Bilance | Růst světové ekonomiky | Obchodní spor | Skupina OPEC+ | Trh s dluhopisy | Vyšetřování | Nízké úrokové sazby | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Administrativa prezidenta | Kalendář událostí | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Naše ekonomika | České dluhopisy | Globální trh | Vývoj zásob zemního plynu | Statistika | Předpovědi | Průmysl | Na burze | Drahý kov | Vyšší poptávka | Impuls | Visa | Výrazný pokles | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | COPPER | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Pojišťovny | Prognózy | Ranní komentář | Centrum ekonomických a tržních analýz | Goldenburg Group Limited | Goldenburg | Cenové formace | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Obchodujte přes LYNX | Schůzka FOMC | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty na sójové boby | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Nord Stream | Nord Stream 2 | Míra | Úroky | Bilance běžného účtu | Měnové politiky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Vývoj spotřebitelské inflace | Fed index | Záporné úrokové sazby | xStation5 | Káva Arabica | Americké vlády | Bydlení | WHEAT | Ztráta | Vlastní prostředky | NERV | Nejlepší akcie | Stratég | Roční růst | Cena pšenice | Peking | Ziskovost | Hospodaření | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Pracovní trh | Silný support | Návratnost | Commodity index | Stoupající trend | Net-long pozice | Net-long | Evropská inflace | Finální odhad | Analýza společnosti | Írán | Sezónnost | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Zemědělství | Nový rekord | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Americké ministerstvo financí | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Velikost ztráty | Vývoj meziroční inflace | Americké ministerstvo | Akcie Morgan Stanley | Hladiny podpory | Komunikace | Prezident | Google | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Evropské ekonomiky | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Vstupy | Výstupy | Zpomalení růstu | Přijmout ztrátu | Pochybnosti | Zlepšení | Nedostatek disciplíny | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Techničtí obchodníci | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | BP | Americký ISM | Italský PMI | Španělský PMI | Taleb | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Velmi bohatý | Čínské ministerstvo | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Natural Gas | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Americká inflace | COVID-19 | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Ceny kukuřice | Nenahraditelné komodity | Pokračování poklesu | Bez rizika | Spekulativní pozice | Slabá čísla | Obchodní myšlenky | Cestovní kanceláře | Americký Fed | Shortovat | Sestupný trend | Toyota | Vývoj | Pokles prodeje | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Guru | Výkyvy | WP | Vývoj na trhu | Profitovat | Další vývoj | Těžaři ropy | Stimuly | Největší pády | Výrazný vzestup | Poměr cen | Stimul | Obavy trhu | Propad poptávky | Spotřebitelé | Objem stimulů | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Pokles cen komodit | Zásobníky | Další pokles | Algoritmy | Unilever | Domácnosti | Páka | Průmyslové komodity | Fundament | Hotovost | Spoření | Sněmovna reprezentantů | Tomáš Raputa | Graf dne | Záchranný balíček | Další růst | Růst | Počet nakažených koronavirem | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Ceny elektřiny | Výhody obchodování | Inflace zpomaluje | Riziko inflace | Ekonomiky | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Solidní růst | Organizace | Nezaměstnanost v USA | Americké žádostí o podporu | Závislost | Práce | Společnost Unilever | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) | Údaje | Skupina OPEC | Strach ze ztráty | Ztrátové obchody | Globální trh s ropou | Opětovný pokles | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nadprodukce | Celková inflace | Výpadky | Více peněz | Dodavatelské řetězce | Úspory | Býčí vyhlídky | Bankovní vzdělání | Statistiky | Uzavření trhů | USD za barel | SaxoStrats | Propad ceny | Americké produkce | Trade | S&P500 | Dílčí index | Cenové pohyby | Poptávka po pohonných hmotách | Celosvětová poptávka po ropě | Americké zásoby zemního plynu | Surové ropy | Investiční tituly | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Větší pokles | Cestování | 3M | Americká centrální banka (Fed) | HDP report | Dubnová inflace | Shell | Fondy obchodované na burze | Americká obchodní bilance | Futures na zemní plyn | HG měď | Růst výnosů | Federal Reserve | Bankovní akcie | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | Obchodní přebytek | Expanze | Rezervní měny | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Toyota Motor | Spotřebitelské ceny v USA | Psychologické hladiny | Průmyslové kovy | COT (Commitments of Traders) | Ojetiny | Silný fundament | Velké ekonomiky | Vakcína | Býčí scénář | Spekulovat | Fiskální stimul | Oživení globální poptávky | Zhodnotit své peníze | Manažeři | Koronavirová pandemie | Akcie leteckých společností | Omezení produkce | Kupci | Sucho v České republice | Sucho v Česku | Komunistická strana | Umělé inteligence | Investovat peníze | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | ČR | Počty nových žádostí o podporu | Koronavirové pandemie | Průraz | Rozhodnutí FOMC | Soubor pravidel | Slabá poptávka | Sentiment na trzích | Komoditní přehled | Čínská poptávka | Kvalitní akcie | Předkrizové úrovně | Býčí trend | Společnost BP | Americké úrokové sazby | Globální poptávka | Stimulační balík | Propad cen | Kanadské maloobchodní prodeje | Projev šéfa Fedu | Covid | Restrukturalizace | Druhá vlna | Dezinflační tendence | Nízké sazby | Vlna koronaviru | Letošní úroda | Úroda | Úroda obilovin | Jasný signál | Exporty | Výrazný propad | Tolerance rizika | Větší pozice | Ocenění | Šance | Investice do robotiky | Hospodaření firmy | Ceny | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Malé ztráty | Akcie těžařů | Čeští spotřebitelé | Nižší poptávka | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Americké vládní dluhopisy | Richmondský Fed index | Druhá vlna COVID-19 | Vepřové maso | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nikl | Silné momentum | Důvěra | Známky oživení | Pravděpodobné výsledky | Lepší výsledky | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Oživení poptávky | Počty nakažených | Setkání zemí OPEC | Podhodnocený | Hnojiva | Čínská tragédie | Vývoj ceny sojových bobů | Dovozy potravin | Dovozy potravin z USA | Čínská komunistická strana | Slábnoucí americký dolar | Záplavy v Číně | Historické záplavy v Číně | Zvýšení daní | Výrobní sektor | SPAC | Ceny mědi | Derivatový trh | Foreing Exchange | Mezinárodní měnový trh | Rentabilita | Price-to-Earnings | P/E poměr | Transparentnost | Mezinárodní agentura pro energii | Obchod dne | Budoucí vývoj | Ceny sójových bobů | Největší finanční trh | Největší finanční trh na světě | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Arabica | Cena elektřiny | Politici | Diverzifikovat | Biden | Druhá vlna koronaviru | Michal Valentík | FiveThirtyEight | Energetický sektor | Libye | Pohádkové jmění | Dílčí indexy | Zásoby benzinu | Futures na ropu | Bidenovo vítězství | Moneta | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Bankovní úvěry | Tržní výhled | Oživení ekonomiky USA | Zprávy o vakcíně | Zájem o ropu | Pfizer a BioNTech | Inflace v Číně | Růst ekonomiky EU | Pohyby na komoditním trhu | WASDE | Zpráva WASDE | World Agriculture Supply and Demand | Týdenní tržní výhled | Spotřebitelská poptávka | Proražení | Přebytek obchodní bilance | Vakcinace | Vývoj měnového páru USD/CNY | LEN | IPO společnosti | Ceny americké ropy | Nálada investorů | Pokles zásob | Počasí | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Zvýšení těžby | Zpráva pro dolar | Dobrá zpráva pro dolar | Zvýšení ceny | Investiční manažeři | TUI | Rostoucí ceny ropy | Ceny cukru | Evropské centrální banky | CARA | Německé ceny | Nejlevnější komodita | Vývoj zásob zemního plynu v USA | Natural Gas Intelligence | Kruté mrazy | Situace na trhu | Dnešní zasedání Fedu | Vypuknutí pandemie | Vývoj obchodní bilance | Supercyklus | Kov | Obchodování s emisemi | Ceny povolenek | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Nové rekordy | Pozice spekulantů | Negativní vývoj | Zásoby plynu | Celosvětová poptávka | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Čisté krátké pozice | Mráz v Texasu | Růst ceny sójových bobů | Růst ceny cukru | Admirals | Silný růst | WASDE report | Ropná data | API ropná data | Market Wizards | Zrádná nahodilost | Nassim Nicholas Taleb | Fidelity | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Sezónní patterny | Holubičí Fed | Vývoj ceny železné rudy | Ceny železné rudy | Vývoj pandemie | Sýrie | Pohyb ceny | Umění | Prudký růst cen | AMD | Průmyslová produkce v eurozóně | Ceny ropy Brent | Aktuality z komoditních trhů | Rostoucí ceny | Oživení na americkém trhu práce | Nižší zisky | Saxo Group | Meziroční růst cen | USDA | Pandemie COVID | Těžaři | Ochota riskovat | Obavy z inflace | Oslabení | Meme akcie | Růst cen nemovitostí | Výnosy 10letých dluhopisů | Politická rizika | Dlouhodobé obchody | Přístup k riziku | HDP Austrálie | Vývoj bilance australského běžného účtu | Bilance australského běžného účtu | Vývoj ceny australského uhlí | Ceny australského uhlí | Cíle | Příležitosti | Zdražování cen | Dekarbonizace | Prodej | Hodně peněz | Výbor FOMC | Obilné trhy | Futures na sojové boby | Schůzce FOMC | Reflační obchodování | Paradox | Nicholas Taleb | Vývoj ceny akcií cestovní kanceláře | Vývoj evropského bankovního akciového indexu | Vývoj měnového páru USD/RUB | Nejistota v cestování | Zemědělské suroviny | Ekonomický šok | Největší evropské cestovní kanceláře | Evropské cestovní kanceláře | Splátky obřího dluhu | Bankovní akciový index | Evropský bankovní akciový index | Rostoucí zadluženost | Zadluženost vlád | Sklizeň obilovin | Hliník | Vývoj míry nezaměstnanosti v USA | Vývoj míry nezaměstnanosti | Egypt | JAR | Americký trh | Odvětví | Sklon futures křivky | Cena Henry Hub | Cena Henry Hub plynu | Zásoby plynu v USA | Administrativa prezidenta Bidena | Dřevo | Chování | Vnímání | VIAC | Ceny v dopravě | Psychologie investování | Společnosti | Výkyvy počasí | ANO | Vývoj ceny uhlí v USD | Vývoj obchodní bilance Austrálie | Obchodní bilance Austrálie | Uhlí | Energetika | Vývoj ceny uhlí v USD za tunu | Ceny uhlí v USD za tunu | Ceny plynu | Investice do těžby | Růst cen plynu | Globální inflace | Inflace v září | Zdražování potravin | Energetické krize | Vysoké ceny | Omezení stimulů | Vývoj indexu jádrové inflace | Vývoj indexu jádrové inflace v USA | Meziroční vývoj spotřebitelské inflace | Ukončení kvantitativního uvolňování | Pozornost | Vývoj ceny zemního plynu v USA | Ceny zemního plynu v USA | Ceny plynu v Evropě | TIM | | Martin Šulhin | ZWN22 | ZWZ22 | ZWK22 | ZWH22 | Sezonalita | Graf pšenice | Bear market | Nepříznivé počasí | Jestřábí Fed | Zemědělci | Investiční byt | Komodity s růstovým potenciálem | Vývoj německého akciového indexu | Výhled 2022 | Předpokládaný růst | Korekce akciového trhu | Ceny akcií v USA | Tučné dividendy | Biopalivo | Ocel | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Určení možného trendu | Komoditní vlna | Jistoty proti inflaci
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Dolar

Předchozí klíčová slova

KSU.US
Kuaishou
Kuaishou Technology
Kuannersuit
Kuba
Kubánská ekonomika
Kubánská vláda
Kubánské měny
KuCoin
Kuds Kásim Sulejmání

Následující klíčová slova

Kulatá čísla
Kulatá čísla na forexu
Kulatá psychologická čísla
Kulaté číslo
Kulaté dno
Kunal Kundu
Kuny
Kupci
Kupci zlata
Kupní opce
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít