Úterý 23. července 2024 16:02
reklama
FTMO král
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei Payout

Ruský plyn

img

Slovensko mění ruský plyn za americký. Jde o malou revoluci v tamním plynárenství

08.07.2024 Slovensko od příštího roku začne historicky vůbec poprvé dovážet plyn ze severu, a to prostřednictvím nedávno dokončené předávací stanice Výrava na hranicích s Polskem. Půjde o plyn, který ve zkapalněné podobě doputuje, zejména z USA, do Litvy. V tamním regasifikačním zařízení polského podniku Orlen bude přeměněn ze zkapalněné podoby zpět do svého přirozeného skupenství, aby se plynovodem vydal přes Polsko právě do Výravy.
C:\fakepath\Forint2.jpg

Maďarsko ukončí povinnost zlevňovat potraviny kvůli vysoké inflaci

25.06.2024 Maďarsko od 1. července ukončí nařízení, podle kterého měly prodejny od loňského června povinnost zlevňovat vybrané potraviny. Oznámilo to dnes maďarské ministerstvo hospodářství. Vláda před rokem opatření zavedla, aby lidem pomohla vypořádat se s vysokou inflací, která mezitím citelně polevila a nyní se pohybuje kolem čtyř procent.
img

EU hrozí energetická krize, Slovensko či Rakousko totiž nemají náhradu za ruský plyn. Ukrajina přitom odmítá prodloužit smlouvu o přepravě ruského plynu na jejich území

11.06.2024 Představitelé EU se v rostoucí míře obávají, že celek přijde o ruský plyn, a moc neví, co si mají počít a kde za něj hledat náhradu. Ke konci letoška totiž dobíhá smlouva o přepravě ruského plynu přes Ukrajinu a nebude obnovena. Kyjev prodloužení smlouvy s ruskou stranou odmítá.
C:\fakepath\Madarsko.jpg

Maďarsko neplánuje přestat nakupovat plyn z Ruska

06.06.2024 Maďarsko je spokojeno se spoluprací s Ruskem v dodávkách zemního plynu a nemá v plánu přestat jej od Moskvy nakupovat. A to navzdory tlaku, který je na Maďarsko v tomto ohledu vyvíjen. Na ekonomickém fóru v Petrohradu to dnes řekl maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Plyn pro evropský trh zlevňuje, také díky kratší odstávce v Norsku

04.06.2024 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh sestupuje z letošního maxima, na které se dostala v pondělí. Dnes po poledni vykazovala asi tříprocentní pokles pod 35 eur (865 Kč) za megawatthodinu (MWh). Ke zklidnění situace přispěly zprávy, že odstávka na platformě u Norska bude kratší, než se čekalo. Norsko je teď klíčovým dodavatelem plynu do Evropy.
img

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

26.05.2024 Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh přesáhla 33 eur za MWh

22.05.2024 Velkoobchodní cena zemního plynu pro evropský trh s dodáním příští měsíc dnes překročila 33 eur za megawatthodinu (MWh) a blíží se letošnímu maximu. Analytici vidí příčinu zejména ve vleklé údržbě a s ní souvisejících odstávkách na zpracovatelských zařízeních v Norsku. Proti stejnému období loni je ale cena plynu stále výrazně nižší.
img

Gazprom s obtížemi vyplňuje ztrátu evropského trhu dodávkami do Číny

14.05.2024 Ruský plynárenský gigant Gazprom by se dlouho mohl potýkat se špatnými hospodářskými výsledky. Kdysi nejziskovější ruská společnost vlastněná Kremlem se potýká se ztrátou evropského trhu, kterou se snaží vykompenzovat domácím trhem a vývozem do Číny. Firma nedávno oznámila roční čistou ztrátu sedm miliard dolarů (161 miliard Kč). Červená čísla vykázala poprvé od roku 1999. Problémy Gazpromu odrážejí výrazný dopad evropských sankcí na ruský plynárenský průmysl a také omezení vyplývající ze sílícího partnerství Moskvy s Čínou, píše agentura Reuters.
img

Putinův režim letos na ropě a plynu zkasíruje vysokých bezmála 3000 miliard korun, o 500 miliard více než loni, a to navzdory sankcím. Vděčí za to i teroristům z Hamásu

08.05.2024 Režim ruského prezidenta Vladimira Putina bude v tomto roce pořádně kasírovat na prodeji ropy a plynu, a to navzdory západním sankcím. Ruský rozpočet letos může počítat s meziročně o zhruba 20 procent vyššími příjmy z ropy a plynu, v přepočtu se jedná o přibližně 2,9 bilionu korun, plyne z výpočtů Bloombergu. Zmíněných zhruba dvacet procent tedy odpovídá nějakým 500 miliardám korun.
img

Miliardář Křetínský kupuje pětinu největší německé ocelárny Thyssenkrupp, podíl zřejmě navýší na polovinu. Thyssenkrupp čelí vážným potížím kvůli zelené agendě a drahým energiím, na nichž ale Křetínský rekordně vydělává

26.04.2024 Český miliardář Daniel Křetínský kupuje prostřednictvím své firmy EP Corporate Group 20 procent německé ocelárny Thyssenkrupp, jež v Duisburgu provozuje největší ocelářský závod Evropy. Drtí ji však drahé energie a zelené regulace, kvůli nimž plánuje výraznou redukci stavů zaměstnanců po tisících. A kvůli nimž se stává i kořistí právě třeba pro Křetínského, jehož energetický byznys z drahých energií profituje jako žádný jiný podnik či firma české historie. Svůj podíl v Thyssenkrupp Křetínský zřejmě navýší na 50 procent; nyní o tom jedná.
img

Největší německá ocelárna, Thyssenkrupp, plánuje masivní propouštění a snižování stavů po tisících. Na ikonický podnik dolehla zelená agenda

12.04.2024 Thyssenkrupp, největší výrobce oceli v Německu, chystá masivní propouštění a snižování stavů. Dotknout se má tisíců zaměstnanců jejího největšího závodu, jenž se nachází v Duisburgu. Plánované opatření souvisí se zásadní restrukturalizací výroby v podniku, který je jednou z „vlajkových lodí“ německého průmyslnictví a jehož kořeny sahají do roku 1811. Restrukturalizace má vést ke snížení výrobní kapacity v Thyssenkrupp o 22 procent, jak podnik uvedl včera večer.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

EU by měla uzákonit plán na ukončení dodávek plynu z Ruska

01.03.2024 Evropská unie by měla do roku 2027 zakotvit svůj plán na ukončení dodávek ruského plynu do zákona, uvedla Litva v dokumentu, který projednají unijní ministři energetiky. Informovala o tom včera agentura Reuters. Od invaze Moskvy na Ukrajinu v roce 2022 se dovoz plynu z Ruska do Evropy prudce snížil, což neplatí pro dovoz ruského zkapalněného zemního plynu (LNG). Evropská komise (EK) navrhla, aby sedmadvacítka do roku 2027 ukončila svou závislost na ruských fosilních palivech.
C:\fakepath\komodity-28022024-uvod.jpg

Komodity – kompletní průvodce komoditním trhem

28.02.2024 Investování a obchodování na komoditním trhu je zajímavý a specifický typ tradingu a investice, který se v mnoha ohledech podobá obchodování a investování do akcií. V tomto článku si představíme svět komodit a najdete zde kompletní průvodce světem komoditního trhu.
img

Dva roky války na Ukrajině. Jak se změnil svět?

23.02.2024 Přesně před dvěma lety, 24. února 2022, zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Po dvou letech války se současná situace na východě země zdá být v západních zemích na denním pořádku, i když pro Ukrajinu je to stále těžký boj o vlastní území, stejně jako v posledních několika měsících. Co se ve světě změnilo od 24. února 2022? Jaký je současný stav finančního trhu, zejména trhu s komoditami? Je svět stále ochoten pomoci Ukrajině? Jak by mohla změna moci v USA ovlivnit vojenskou pomoc Ukrajině?
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

EU nechce prodlužovat smlouvu o tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu

15.02.2024 Evropská unie nemá zájem o prodloužení smlouvy o tranzitu ruského zemního plynu přes území Ukrajiny dál do Evropy. Řekla to dnes komisařka EU pro energetiku Kadri Simsonová, podle níž unie nic takového nepotřebuje. Současná smlouva vyprší na konci letošního roku. Ukrajina už v lednu popřela informace, že je připravena jednat o prodloužení smlouvy.
img

Dovoz ruského plynu do Česka prudce stoupl, říká UniCredit Bank. Z „ruského směru“ do Česka míří nejvíce plynu za čtyři roky, může ale aspoň zčásti jít o dovoz ne-ruského plynu ze zásobníků na Ukrajině

07.02.2024 Podíl ruského plynu na importu do České republiky v poslední době prudce vzrostl; letos v lednu činil asi 62 procent, uvádí UniCredit Bank na základě dat Českého statistického úřadu. V listopadu 2023 to podle téže banky bylo 26 procent, v prosinci pak 2023 pak 58 procent.
img

Podíl ruského plynu dováženého do ČR podle ekonoma v lednu činil 62 %

07.02.2024 Podíl ruského plynu na importu do České republiky v poslední době prudce vzrostl. Letos v lednu činil asi 62 procent, po většinu loňského roku byl téměř na nule. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ), uvedl dnes ekonom UniCredit Bank Jiří Pour. Podle něj ČR za ruský plyn v lednu zaplatila přes tři miliardy korun. Podíl plynu z Ruska začal stoupat loni na podzim. Podle ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) je nárůst ruského dovozu důsledkem aktuálního vývoje na trzích, stále však platí, že ČR je na plynu z Ruska nezávislá.
img

Ukrajina popřela, že je ochotna prodloužit smlouvu o tranzitu ruského plynu

25.01.2024 Ukrajina popřela, že je připravena jednat o prodloužení klíčové smlouvy o tranzitu ruského plynu přes své území, jejíž platnost vyprší na konci letošního roku. Informovala o tom agentura Bloomberg. Slovenský premiér Robert Fico přitom ve středu po setkání se svým ukrajinským protějškem Denysem Šmyhalem uvedl, že tranzit plynu přes Ukrajinu do Evropy by mohl pokračovat.
img

Gazprom loni dodal do Evropy meziročně o 56 procent méně plynu

02.01.2024 Ruská plynárenská společnost Gazprom loni dodala do Evropy 28,3 miliardy kubíků plynu, což je meziročně o 55,6 procenta méně. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se opírá o své vlastní výpočty. Vývoz plynu z Ruska do Evropy, která bývala pro Gazprom hlavním trhem, se prudce snížil kvůli politickým dopadům konfliktu na Ukrajině. Rusko pak začalo více surovin vyvážet do Číny nebo do Indie.
C:\fakepath\cesko-2023.png

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2023

31.12.2023 Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2023 v ČR:
img

Arbitráž začala posuzovat nárok ČEZ vůči Gazpromu, jde o více než miliardu Kč

21.12.2023 Energetická skupina ČEZ zahájila ostrou fázi arbitráže vůči ruskému Gazpromu, od kterého žádá za krácení dodávek plynu náhradu škody za více než miliardu korun. Tříčlennému arbitrážnímu tribunálu se sídlem v Ženevě, který se uplatňovaným nárokem začal zabývat, zaslala česká firma v minulých dnech své odůvodnění žaloby včetně znaleckých posudků. ČTK to dnes sdělil mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.
img

Za dobu Fialovy vlády zlevnil benzín reálně už o 20 %. Zlevňují jej ovšem pokračující mimořádně vysoké dodávky z Ruska a Ficův lobbing v Bruselu

21.12.2023 Vláda premiéra Petra Fialy bývá ve veřejné diskusi často spojována s drahými pohonnými hmotami, resp. hlavně s tím, že jejich zdražování dostatečně nebránila. Jenže jde do značné míry o zcela scestnou diskusi. Například benzín totiž za dobu úřadování Fialova kabinetu zlevnil reálně už takřka o 20 %. Jak to?
img

Benzín v Česku je nejlevnější za dva roky, Ficova vláda totiž v Bruselu dojednala, že Slovensko může do Česka dále dovážet paliva z ruské ropy. Pohonné hmoty ale mohou zdražit kvůli krizi v Rudém moři

21.12.2023 Pohonné hmoty v Česku dál zlevňují, průměrná cena benzinu klesla pod 36 korun, levnější byl naposledy v lednu 2022. Aktuálně se u čerpacích stanic litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 prodává v průměru za 35,95 koruny za litr, před týdnem byl o 51 haléřů dražší. Nafta je nejlevnější od srpna, v uplynulém týdnu zlevnila o 39 haléřů, za litr teď řidiči dají průměrně 36,29 Kč.
img

Česko i letos válčícímu Rusku stále platí vysoké desítky miliard korun za ropu, naftu, ocel, plyn a další položky

19.12.2023 Evropská unie prodlouží dobu, po niž ještě povoluje dovoz ruské oceli, o čtyři roky. Ocel z Ruska se tak bude moci do zemí EU dovážet až do října 2028. Bez ruské oceli by v Česku měly vážné potíže například Škoda Auto nebo nošovická Hyundai; ty ruskou ocel upotřebí třeba v základní karosérii svých vozidel. Nepřímo se tak ovšem nadále financuje – a financovat tedy o čtyři roky dále bude – Putinova válka na Ukrajině.
img

Dovoz plynu „z ruského směru“ do Česka byl včera nejvyšší od roku 2019. Úřady veřejnosti dluží jasnou odpověď, jaký objem ruského plynu tedy Česko dováží, mohou to být až stovky milionů kubíků

12.12.2023 Průtok plynu předávací stanicí Lanžhot, tedy ze Slovenska do Česka, dosáhl včera hodnoty 176,2 milionu kilowatthodin, vyplývá z dat společnost NET4GAS (viz tabulka níže a také graf Bloombergu pod ní). Jedná se o nejvyšší denní průtok touto hraniční stanicí od 29. prosince 2019. Jde tak samozřejmě i o nejvyšší průtok od loňského září, kdy několik explozí na plynovodech Nord Stream 1 a Nord Stream 2 definitivně znemožnilo přepravu plynu z Ruska přes Německo nakonec až také právě do Česka. Tento ruský plyn ovšem neproudil do Česka přes Lanžhot, nýbrž přes Krušné hory.
img

„Už ani kubík ruského plynu“ neplatí, do Česka ho tečou až stovky milionů kubíků. Veřejnost o tom moc neví a žije převážně v mýlce, že Česko žádný ruský plyn neodebírá

05.12.2023 Až takřka třetina plynu, který do Česka letos v listopadu proudil, je z Ruska. V Česku přitom svoji pouť vesměs nebo převážně končil a dále neputoval. Navíc přeprava plynu do Česka z „ruského směru“ nadále stoupá. V pátek 1. prosince dosáhl průtok plynu předávací stanicí Lanžhot – tedy ze Slovenska do Česka – největšího denního objemu od roku 2019. To vše lze vyčíst z dat společnosti NET4GAS, výhradního přepravce plynu na území ČR.
img

Až takřka třetina plynu, který do Česka v listopadu proudil, je z Ruska. V Česku přitom svoji pouť převážně končil, dál neputoval

03.12.2023 V listopadu Česko dovezlo zhruba 6508 gigawatthodin zemního plynu. To zhruba odpovídá 616,9 milionu metrů krychlových suroviny. Vyplývá to z údajů k průtoku plynu předávacími stanicemi, jak je vykazuje společnost NET4GAS, výhradní přepravce plynu na území ČR.
img

Průtok plynu „z ruského směru“ do Česka byl včera nejvyšší od roku 2019. Úřady veřejnosti dluží jasnou odpověď, jaký objem ruského plynu tedy Česko dováží – v listopadu to totiž zřejmě bylo nejvíce od zničení plynovodů Nord Stream

02.12.2023 Průtok plynu předávací stanicí Lanžhot, tedy ze Slovenska do Česka, dosáhl včera hodnoty 152,4 milionu kilowatthodin, vyplývá z dat společnost NET4GAS (viz tabulka níže). Jedná se o nejvyšší denní průtok touto hraniční stanicí od 29. prosince 2019. Jde tak samozřejmě i o nejvyšší průtok od loňského září, kdy několik explozí na plynovodech Nord Stream 1 a Nord Stream 2 definitivně znemožnilo přepravu plynu z Ruska přes Německo nakonec až také právě do Česka. Tento ruský plyn ovšem neproudil do Česka přes Lanžhot, nýbrž přes Krušné hory.
img

Ministr průmyslu Síkela v reakci na debatu na sociálních sítích potvrdil, že Česko obnovilo dovoz plynu z Ruska. V rostoucí míře dováží z Ruska také ropu

26.11.2023 Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela včera zjevně v reakci na debatu na sociálních sítích potvrdil, že Česko obnovilo dovoz plynu z Ruska. Potvrdil tak informace z účtu ekonoma Lukáše Kovandy, uveřejněné krátce předtím včera na sociální sítí X.
img

Analytici: Kapacity LNG jsou důležité pro energetickou bezpečnost; otázkou je cena

24.11.2023 Dlouhodobý pronájem kapacity terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG) v Německu je důležitý krok k zabezpečení přístupu státu ke klíčové energetické surovině, hodnotí investici analytici. Podle nich zajištění dodávek energií zvýší jistotu pro domácí průmysl i domácnosti. Finanční výhodnost investice ale zůstává neznámou. Vyplývá to z vyjádření analytiků pro ČTK.
img

Ruská společnost Gazprom poskytne Maďarsku a Číně na zimu další plyn

23.10.2023 Ruská plynárenská společnost Gazprom ještě letos poskytne Maďarsku a Číně další plyn. Podle agentury TASS to řekl generální ředitel podniku Alexej Miller. Ruský prezident Vladimir Putin minulý týden jednal v Číně s lídry obou zemí a součástí ruské delegace byl i Miller. Maďarsko má s Gazpromem od roku 2021 uzavřené dlouhodobé smlouvy o dodávkách suroviny.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

Bulharsko zpoplatnilo transit ruského plynu, Maďarsko a Srbsko protestují

18.10.2023 Bulharsko zpoplatnilo transit ruského plynu, účtuje 10,2 eura za megawatthodinu plynu. Maďarsko a Srbsko dnes označily páteční krok Sofie za "nepřátelský", informovala agentura Reuters. Rozhodnutím Bulharska plyn podle agentury Bloomberg zdražil o 20 procent ve srovnání s evropskou referenční cenou plynu na virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku.
img

Bloomberg: Pád Gazpromu otupuje klíčový nástroj Putinovy moci

13.10.2023 Ruský prezident Vladimir Putin přecenil své možnosti, když se pokusil využít ruský státní plynárenský gigant Gazprom k tomu, aby dostal Evropu na kolena. A nyní jsou jeho snahy o posílení Gazpromu vydány na milost a nemilost Číně, napsala agentura Bloomberg.
img

Evropa podle ruského Gazpromu nemá dost plynu a může čelit potížím

03.10.2023 Evropa nemá dostatek zemního plynu a může čelit problémům. Uvedl to dnes podle agentury Reuters ruský plynárenský gigant Gazprom. Velkoobchodní ceny plynu v Evropě se přitom v posledních dnech díky teplému počasí a růstu dodávek z Norska snižují a zásobníky plynu v Evropské unii jsou téměř plné.
img

Gazprom v pololetí vykázal pokles produkce plynu o téměř 25 procent

28.09.2023 Ruskému plynárenskému gigantu Gazprom v letošním prvním pololetí klesla produkce plynu meziročně o téměř 25 procent na 179,45 miliardy krychlových metrů. Oznámila to dnes podle agentury Reuters firma, která se v poslední době potýká s prudkým poklesem vývozu do Evropy.
img

Ruský Gazprom je za druhé čtvrtletí kvůli poklesu vývozu do Evropy ve ztrátě

30.08.2023 Ruský plynárenský gigant Gazprom se v letošním druhém čtvrtletí propadl do ztráty 18,6 miliardy rublů (zhruba 4,3 miliardy Kč) po zisku 1,03 bilionu rublů (téměř 240 miliard Kč) před rokem. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Výsledky podniku zasáhl prudký pokles vývozu do Evropy.
img

Česká vláda se chystá utratit desítky miliard korun za plynovody, které ale už žádný plyn nepřepravují. Aneb vezme českým důchodcům, aby dala těm kanadským?

24.08.2023 Český stát má zájem o pořízení plynovodní sítě v zemi. Na čtyři tisíce kilometrů daných plynovodů nyní vlastní firma Net4Gas. Potíž je v tom, že její plynovody nyní už prakticky žádný plyn tranzitně nevedou. Jsou to z hlediska tranzitu v podstatě vyprázdněné roury. Takže vysoce zadlužená firma Net4Gas se tudíž dostává do finanční tísně. Což rmoutí zejména její konečné majitele: německou pojišťovací skupinu Allianz a kanadský penzijní fond OMERS. Fialova vláda nyní Allianzu i kanadským důchodcům může vytáhnout pořádný trn z paty. Na účet českého daňového poplatníka a svým způsobem i na účet českého důchodce, ovšem.
img

Reuters: Rusko do Evropy dodalo přes plynovody 12 miliard kubíků plynu

30.06.2023 Vývoz plynu od ruské plynárenské společnosti Gazprom do Evropy prostřednictvím plynovodů v prvním pololetí dosáhl zhruba 12,1 miliardy krychlových metrů, zatímco v celém loňském roce činil 62 miliard krychlových metrů. Informovala o tom dnes agentura Reuters, která se odvolává na své výpočty vycházející z údajů o dodávkách přes Ukrajinu a prostřednictvím plynovodu TurkStream. V samotném červnu se export podle těchto údajů meziměsíčně zvýšil o 3,6 procenta na 66,8 milionu krychlových metrů denně.
C:\fakepath\trader-12062023-33-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.06.2023 1) Spotřebitelské ceny v květnu meziročně vzrostly o 11,1 procenta, inflace tak zpomalila z dubnových 12,7 procenta. Meziměsíčně se ceny zvýšily o 0,3 procenta, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Meziroční inflace byla o 0,5 procentního bodu nižší, než v jarní prognóze odhadovala Česká národní banka (ČNB).
img

Analytici: Pokles významu Ruska v energetickém systému prospěje Kataru či USA

26.04.2023 Role Ruska jako globálního hráče na energetickém trhu se bude snižovat. Na trhu se zkapalněným zemním plynem (LNG) z toho bude těžit řada zemí, například Spojené státy nebo Katar, informoval s odkazem na analytiky server televize CNBC. Sankce, které západní státy uvalily na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu, odčerpaly z ruského sektoru LNG většinu zahraničních investic.
img

Reuters: Ruská Gazprombank rozšířila spolupráci s bankami v Indii

17.04.2023 Ruský finanční ústav Gazprombank rozšířil spolupráci s bankami v Indii, díky čemuž usnadní růst obchodu v národních měnách mezi oběma zeměmi. Agentuře Reuters to řekla místopředsedkyně správní rady Gazprombank Jelena Borisenková. Rusko se v letošním roce stalo největším dodavatelem ropy na indický trh. Spojené státy a Británie na Gazprombank loni v odvetě za invazi ruských vojsk na Ukrajinu uvalily sankce, Evropská unie nikoliv.
C:\fakepath\Kretinsky.jpeg

Křetínského EPH odmítá obviňování holdingu z vazeb na ruskou ekonomiku

23.03.2023 Ukrajina dala na svůj seznam "mezinárodních sponzorů války" německý obchodní koncern Metro AG, který nadále působí v Rusku. Upozornil na to polský server Onet, který zároveň zdůraznil, že "klíčovým podílníkem v koncernu je český oligarcha Daniel Křetínský" s vazbami na ropný, plynárenský a bankovní sektor ruské ekonomiky. Mluvčí Energetického a průmyslového holdingu (EPH) většinově vlastněného Křetínským na dotaz ČTK sdělil, že společnosti ovládané EPH napojení na ruskou ekonomiku nemají a že podobné tvrzení je "nepravdivé, neférové a urážející".
img

Si Ťin-pching v Moskvě Putinovi do náruče úplně nepadl. Čína nehodlá od Ruska kupovat tolik plynu, kolik by si Kreml přál

22.03.2023 Čínský prezident Si Ťin-pching se při své právě skončené třídenní státní návštěvě Ruska snažil dávat světu zřetelně najevo, že je se svým hostitelem zajedno v celé řadě věcí. V tom pro Kreml opravdu důležitém byl však zdrženlivý. Nekývnul třeba na nabídku svého protějšku Vladimira Putina, aby Čína odebírala mnohem více plynu.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Šéf Exxonu kritizoval energetickou politiku EU, zašla podle něj příliš daleko

08.03.2023 Generální ředitel americké ropné společnosti ExxonMobil Darren Woods kritizoval energetickou politiku Evropské unie. Podle něj zašla až příliš daleko a represivní opatření proti fosilním palivům v Evropě teď velké energetické společnosti nutí, aby přehodnotily své plány a případně investovaly jinde. Woods to řekl na každoroční konferenci CERAWeek, která se v těchto dnech koná v Houstonu.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Analýza: EU díky obnovitelným energiím ušetřila miliardy eur za dovoz plynu

22.02.2023 Evropská unie byla díky většímu využívání energie z větru a slunce schopna ušetřit po začátku invaze Ruska na Ukrajinu 12 miliard eur (asi 285 miliard Kč) za dovoz plynu. Podle agentury DPA to vyplývá z dnes zveřejněné analýzy think-tanku Ember Climate.
img

Konec éry drahého plynu?

08.02.2023 Ještě před několika měsíci média doporučovala nakoupit teplé svetry na nadcházející zimu kvůli extrémním cenám energií a plynu. Zima s cenou plynu 300 eur za megawatthodinu by nebyla levná a nejspíš ani teplá. Tyto obavy však již dávno pominuly a nyní si klademe otázku: Je to konec éry extrémně drahého plynu a vysokých účtů za energie? Je to naopak začátek větších problémů, kterým čelí Evropa a další země závislé na plynu?
img

Velké čínské otevření: divoká makro karta roku 2023

20.01.2023 Zatímco v Evropě jsme si již odvykli považovat covid-19 za hlavního hybatele makro dění, v Číně dochází teprve v těchto týdnech k překotnému otevření druhé největší ekonomiky světa. Po téměř třech letech izolace totiž komunistická strana kapitulovala na politiku nulové tolerance a uvolnila většinu proti-pandemických opatření. A vzhledem k velikosti čínské ekonomiky je možné, že půjde o jednu ze zásadních makro událostí tohoto roku, jejíž dopady pocítí i zbytek globální ekonomiky.
img

Ruský Gazprom pokračuje ve snižování dodávek plynu do Evropy přes Ukrajinu

19.01.2023 Ruská plynárenská společnost Gazprom pokračuje ve snižování dodávek zemního plynu do Evropy přes Ukrajinu. Firma oznámila, že dnes budou tyto dodávky činit 25,1 milionu krychlových metrů. Již v úterý je zredukovala na 32,6 milionu krychlových metrů, tedy o zhruba osm procent proti předchozím několika dnům, napsala agentura Reuters. Od 6. do 16. ledna se dodávky pohybovaly mezi 35,4 a 35,5 milionu krychlových metrů denně. Po většinu loňského druhého pololetí přitom přesahovaly 40 milionů krychlových metrů denně.
C:\fakepath\zemni plyn5.jpg

Plyn pro evropský trh dál zlevňuje, dopoledne se dostal k 70 eurům za MWh

02.01.2023 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh první obchodní den letošního roku pokračuje v poklesu. Dopoledne vykazoval klíčový termínový kontrakt na plyn pokles o více než sedm procent, a cena se tak dostala k 70 eurům (1692 Kč) za megawatthodinu (MWh). Plyn je nyní nejlevnější od druhé poloviny loňského února, tedy od doby, než začala válka na Ukrajině. K nízkým cenám teď přispívá hlavně teplé počasí a s tím související nižší poptávka.
img

Rozbřesk: Proč může být čínské otevření problémem pro Evropu?

20.12.2022 V komunistické Číně se v posledních týdnech hnuly ledy. Pod tlakem rostoucího počtu nově nakažených, negativních dopadů do ekonomiky a nezvykle silných občanských protestů se úřady rozhodly rozvolnit politiku nulové tolerance vůči covidu. Vše tak nasvědčuje tomu, že se Čína vydá západní cestou minimálních restrikcí a naučí se „žít s covidem“. Pro evropskou ekonomiku však může být tento krok – zvláště pokud proběhne překotně – spojený minimálně s dvěma negativními riziky.
img

Proč může být čínské otevření problémem pro Evropu?

20.12.2022 V komunistické Číně se v posledních týdnech hnuly ledy. Pod tlakem rostoucího počtu nově nakažených, negativních dopadů do ekonomiky a nezvykle silných občanských protestů se úřady rozhodly rozvolnit politiku nulové tolerance vůči covidu. Vše tak nasvědčuje tomu, že se Čína vydá západní cestou minimálních restrikcí a naučí se „žít s covidem“. Pro evropskou ekonomiku však může být tento krok – zvláště pokud proběhne překotně – spojený minimálně s dvěma negativními riziky.
img

Rozbřesk: Evropa i v listopadu snížila spotřebu plynu o čtvrtinu

06.12.2022 Evropa se ve snaze omezit závislost na ruských energiích opravdu snaží. Tedy, abychom byli přesnější, extrémní nárůst cen energií v čele právě s plynem, nutí evropské spotřebitele výrazně šetřit. Přesně to totiž naznačují předběžná čísla o spotřebě plynu v EU za listopad, která oproti pětiletému průměru ukazují na pokles spotřeby asi o čtvrtinu. Tedy podobně jako v říjnu, a to navzdory tomu, že listopad již z hlediska počasí nebyl tak příznivý.
img

Evropa dále snižuje spotřebu plynu

06.12.2022 Evropa se ve snaze omezit závislost na ruských energiích opravdu snaží. Tedy, abychom byli přesnější, extrémní nárůst cen energií v čele právě s plynem, nutí evropské spotřebitele výrazně šetřit. Přesně to totiž naznačují předběžná čísla o spotřebě plynu v EU za listopad, která oproti pětiletému průměru ukazují na pokles spotřeby asi o čtvrtinu.
img

💥NATGAS se propadá téměř o 5 %

30.11.2022 NATGAS se během dnešní seance chová zvláštním způsobem. Dočasná poptávka po elektřině, teple a průmyslovém využití je dnes v USA poměrně vysoká. K tomu všemu jsme svědky rekordních denních exportů LNG ze Spojených států do Evropy, což ukazuje, že stále existuje prostor pro další růst exportu a snižování lokální nabídky.
img

Gazprom hrozí, že vypne Evropě další plyn. Ratingová agentura Standard & Poor’s zase varuje Českou národní banku

22.11.2022 Evropa energetickou krizi zatím zvládá. To však neznamená, že zejména některé její země – včetně Česka – nečeká v příštím roce ekonomický otřes. Oba závěry lze vyvodit z dnešního dění na mezinárodních trzích.
img

Finanční trhy: Pro trvalejší oslabení dolaru je nutné rozvolnění ze strany Fedu

04.11.2022 Pokud v nadcházejícím čtvrtletí nedojde k náhlému obnovení toku zemního plynu z Ruska, čeká Evropskou unii a euro, ale i měny jejích satelitů, tedy libru a švédskou korunu, ekonomická zima. I když se to ECB a další centrální banky, s nezanedbatelnou výjimkou Bank of Japan (BoJ), snažily dohnat a ve 3. čtvrtletí zpřísňovaly, zůstává Fed i nadále centrální bankou, která „vládne všem“. A dokud nezačne Federální rezervní systém znovu rozvolňovat, nemůžeme si být jistí, že je americký dolar konečně připraven oslabit.
img

Šéf IEA: Svět zasáhla první skutečně globální energetická krize

25.10.2022 Svět zasáhla první skutečně globální energetická krize. Na konferenci v Singapuru to dnes prohlásil výkonný ředitel Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol. Napjatá je podle něj především situace na trhu se zkapalněným zemním plynem (LNG), poukázal ale i na velké producenty ropy, kteří snižují těžbu. Svět se podle něj i přes cenové stropy neobejde bez ruské ropy.
img

Turecko chce být distribučním centrem ruského plynu pro Evropu, řekl Erdogan

14.10.2022 Turecko se chce stát distribučním centrem ruského plynu, který by proudil do Evropy. Ruské a turecké úřady dostaly zadání, aby na záměru spolupracovaly. Při návratu ze summitu v Kazachstánu to řekl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který ve čtvrtek jednal v Astaně s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Informovala o tom dnes agentura AP.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

Itálie dnes nedostane plyn z Ruska, tranzit přes Rakousko není možný, uvedla ENI

02.10.2022 Itálie dnes nedostane žádný plyn z Ruska. Uvedla to italská energetická společnost ENI s odkazem na informaci od ruské společnosti Gazprom. Podle ruské firmy totiž není možné zaručit tranzit přes Rakousko kvůli regulačním změnám. Před válkou Itálie pokrývala dovozem z Ruska na 40 procent své spotřeby plynu.
C:\\fakepath\\xtb-29092022-3.png

Reportáž z vysílání XTB: Energetická krize 2022

29.09.2022 V úterý 22. 9. 2022 od 18:00 pořádala společnost XTB online konferenci na aktuálně velmi skloňované téma „Energetická krize 2022“. Pozvanými řečníky byli: Lukáš Kovanda (hlavní ekonom Trinity Bank), Tomáš Prouza (prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR) a Jaroslav Šura (ekonom a investor). Konferencí provázel hlavní analytik XTB Česká republika Jiří Tyleček.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena zemního plynu v USA obnovila růst, je blízko mnohaletého maxima

14.09.2022 Cena zemního plynu ve Spojených státech kvůli hrozbě stávky na železnici obnovila růst a pohybuje se blízko mnohaletého maxima nad devíti dolary za milion britských termálních jednotek (mmBtu), na kterém se ocitla v srpnu. Ukazují to záznamy komoditní burzy NYMEX v New Yorku. Před dvěma lety stál plyn v USA zhruba 1,50 USD/mmBtu.
img

Scholz: Německo bude mít do konce příštího roku náhradní kapacitu za ruský plyn

14.09.2022 Německo bude mít do konce příštího roku díky nově budovaným terminálům na zkapalněný zemní plyn (LNG) dostatečnou dovozní kapacitu, aby plně nahradilo dodávky ruského plynu. Na fóru zaměstnavatelů to dnes v Berlíně prohlásil spolkový kancléř Olaf Scholz. Řekl také, že jeho vláda hledá možnosti, jak ceny energií spotřebitelům snížit.
img

Plán EU na boj s drahými energiemi

12.09.2022 Evropská unie má plán, jak bojovat s drahými energiemi. Shoda ovšem panuje jen v obecné rovině, v detailech zatím evropský plán hodně “drhne”. Ministři pro energetiku se shodli na tom, že omezí spotřebu elektřiny ve spotřebních špičkách, uvalí mimořádné daně na ne-plynové výrobce energie, zavede strop na ceny plynu a zajistí dostatek likvidity producentům energií, pro které je při vysoké volatilitě velmi obtížné uzavírat obchody na burze. Nejvíce otazníků visí nad zastropováním cen plynu a nad mimořádným zdaněním energetických společností.
img

Rozbřesk: Evropský plán na boj s drahými energiemi zatím přináší víc otázek než odpovědí

12.09.2022 Evropská unie má plán, jak bojovat s drahými energiemi. Shoda ovšem panuje jen v obecné rovině, v detailech zatím evropský plán hodně “drhne”. Ministři pro energetiku se shodli na tom, že omezí spotřebu elektřiny ve spotřebních špičkách, uvalí mimořádné daně na ne-plynové výrobce energie, zavede strop na ceny plynu a zajistí dostatek likvidity producentům energií, pro které je při vysoké volatilitě velmi obtížné uzavírat obchody na burze. Nejvíce otazníků visí nad zastropováním cen plynu a nad mimořádným zdaněním energetických společností.
img

Pražané už mají dvě třetiny plynu z Norska, ruské dodávky se daří z podstatné míry nahrazovat. Dodávky plynu do Česka klesly po odstavení Nord Streamu 1 o necelých 40 procent

08.09.2022 Česko po odstavení plynovodu Nord Stream 1 rozhodně nezůstává bez dodávek plynu. Do Česka sice po vypnutí klíčového evropského potrubí, spojujícího Rusko s Německem, neteče žádný ruský plyn. Zato se však zvyšuje podíl plynu z jiných zemí. „Podle našich odhadů je teď kolem 65 procent zemního plynu spotřebovávaného v Praze původem z Norska,“ uvedl například včera na svém twitterovém účtu Martin Pacovský, předseda představenstva Pražské plynárenské. Ta je třetím největším dodavatelem plynu v ČR podle počtu odběrných míst.
img

Dodávky plynu z Německa do Česka klesly v prvním týdnu po odstavení Nord Streamu 1 o takřka 40 procent. Do Česka nyní z Německa proudí hlavně norský plyn

07.09.2022 Do Česka v uplynulých sedmi dnech netekl žádný z Ruska. Důvodem je odstavení plynovodu Nord Stream 1. Přesto se dodávky plynu z německé do české plynovodní sítě ztenčily jen o necelých 40 procent. Důvodem je fakt, že do Česka přes Německo nadále proudí plyn z jiných zemí, než je Rusko. Zejména se jedná o Norsko.
C:\fakepath\gazprom.jpg

Gazprom se dohodl s čínskou CNPC na platbách za plyn v rublech a jüanech

06.09.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom podepsala s čínskou energetickou firmou China National Petroleum Corporation (CNPC) smlouvu, podle které se budou dodávky ruského plynu do Číny prostřednictvím plynovodu Síla Sibiře hradit v ruských rublech a čínských jüanech místo v amerických dolarech. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Podle šéfa Gazpromu Alexeje Millera je tato změna výhodná pro obě strany.
img

Největší americká banka chystá přesun zaměstnanců z Frankfurtu do Londýna, bojí se zimních blackoutů v Německu. Stabilní dodávky ruského plynu v EU má teď jen Maďarsko

06.09.2022 Největší americká banka JP Morgan se chystá přesunout své zaměstnance z Frankfurtu do Londýna. Obává se, že Německo se bude přes zimu potýkat s blackouty, před nimiž chce chránit je i svůj byznys. Plány banky jsou součástí souboru nouzových opatření, která hodlá uplatnit, zhorší-li se v Německu dále energetická situace.
img

Vypnutí Nord Streamu 1, „ruská odveta“, srazilo do mínusu i americké akcie. Svět se bojí těžké evropské energetické krize s globálními důsledky, cena plynu v EU příští týden prý poletí nahoru

04.09.2022 Americké akcie včera začaly obchodování růstem, nakonec je ale skolila zpráva Gazpromu, že neobnoví dodávky plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval. Takový vývoj naznačuje, že svět se obává závažné evropské energetické krize, která může mít důsledky i mimo starý kontinent.
img

Rusko nechá Nord Stream 1 vypnutý, Siemens naznačuje, je za tím politický motiv. Co se bude dít dále?

03.09.2022 Skutečnost, že Gazprom neobnoví dodávky plynu do EU plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval, není úplně nečekaná. Z pohybů ceny plynu v EU v uplynulých dnech bylo možné vyčíst, že trh přikládá zhruba třicetiprocentní pravděpodobnost tomu, že ke zprovoznění potrubí nedojde, jak dle plánu mělo, tedy zítra. EU je tak i proto na nastalou situaci alespoň částečně připravena.
img

Ukrajinský Naftogaz by podle svého šéfa mohl napřesrok zásobovat Evropu plynem

02.09.2022 Ukrajinská státní plynárenská společnost Naftogaz usilovně pracuje na zvyšování produkce zemního plynu a mohla by dodávat evropským státům plyn pro topnou sezonu v příštím roce. Agentuře Reuters to řekl generální ředitel Naftogazu Jurij Vitrenko. Někteří odborníci z odvětví jsou nicméně k jeho plánům skeptičtí.
img

Závěr týdne je zelený díky datům i energiím

02.09.2022 Akcie i dluhopisy na hlavních trzích si v samotném závěru týdne připisují velmi pěkné zisky. Hlavní americké akciové indexy rostou přes procento a v Evropě vidíme na DAXu růst až přes 3 pct. Velmi dobře se daří i dluhopisům, především těm s kratší splatností. Výnosy v USA padají o 8, v Německu o 9 bazických bodů na 2Y splatnosti. Eurodolar během dneška vytrvale stoupá a nachází se na 1,0025.
img

Je čas zastropovat cenu ruského plynu, řekla šéfka EK

02.09.2022 Evropská unie by měla zastropovat cenu plynu přepravovaného potrubím z Ruska, aby zmírnila dopady manipulace trhem ze strany ruského prezidenta Vladimira Putina. Během cesty do Německa to dnes prohlásila předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv na její slova reagoval oznámením, že Moskva v tom případě přestane plyn do unie dodávat. Šéfka unijní exekutivy zároveň vyzvala k úsporám energií, konkrétní plán by měla představit v polovině září.
img

Ranné zhrnutie (31.08.2022)

31.08.2022 Akciové indexy včera nedokázali udržať ranné zisky a ukončili seansu nižšie. S&P 500 klesol o 1,10 %, Dow Jones sa posunul o 0,96 % nižšie a Nasdaq klesol o 1,12 %. Russell 2000 klesol o 1,45 %.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU2.jpg

Gazprom zastavil vývoz plynu do Polska, Bulharska, Nizozemska a dalších zemí

31.08.2022 Výběr událostí kolem dodávek ruského plynu od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (ruská společnost Gazprom od čtvrtka zcela zastaví dodávky plynu francouzské společnosti Engie; firma podle ní plně neuhradila červencové dodávky):
C:\fakepath\elektrina.png

Na rekordu uzavřela cena elektřiny pro Německo i plyn pro evropský trh

25.08.2022 Evropské ceny elektřiny stoupají na nové rekordy. Tlak na velkoobchodní energetické trhy, které se již potýkají s výrazně nižšími dodávkami ruského plynu, umocňuje nedostatečná produkce jaderné energie ve Francii. Na rekordu včera uzavřel i plyn pro evropský trh.
img

S nákupem nemovitosti počkejte. Může být levněji

08.08.2022 Hypotéky v Česku prudce zdražují. Podle nejnovějších údajů Fincentra Hypoindexu odpovídala průměrná úroková sazba počátkem července 6,24 procenta, nyní už se blíží úrovni 6,5 procenta. Hypotéky jsou nejdražší od počátku milénia. Jsou dražší dokonce i než těsně před globální finanční krizí, jež vrcholila v letech 2008 a 2009. Ta tehdy následně způsobila pokles cen tuzemských nemovitostí.
img

Bulharsko zvažuje dlouhodobý kontrakt na plyn s Gazpromem. Byla by to „rána“ pro Brusel

07.08.2022 Bulharsko zvažuje zahájení jednání o dlouhodobém kontraktu na dodávky plynu s ruským podnikem Gazprom. Náměstek ministra energetiky bulharské úřednické vlády, Elenko Božkov, to v pátek uvedl v rozhovoru pro místní televizi.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecko přistoupilo na platby v rublech za ruský plyn, uvádí Moskva

07.08.2022 Turecko bude za ruský plyn částečně platit v rublech. Podle agentury TASS o tom po pátečním setkání ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho tureckého protějšku Recepa Tayyipa Erdogana v Soči informoval místopředseda ruské vlády Alexandr Novak. Rusko začalo požadovat platby v rublech po odběratelích plynu po rozpoutání války na Ukrajině a ostré západní reakci, která ohrozila stabilitu ruské měny.
img

Dodávky plynovodem Nord Stream 1 klesly, Německo mluví o mocenské hře

27.07.2022 Dodávky ruského plynu prostřednictvím plynovodu Nord Stream 1 do Německa dnes v souladu s pondělním oznámením ruské společnosti Gazprom klesly. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov řekl, že Gazprom do Evropy dodává tolik plynu, kolik je jen možné a nutné - ve větších dodávkách mu podle něj zabránily evropské sankce, které zpozdily opravu turbíny pro plynovod. Mluvčí německé vlády hovoří o mocenské hře, argument s turbínou odmítá.
img

Hypotéky prudce zdražují, splátka za panelákový byt bude 45 tisíc korun měsíčně. Ceny nemovitostí nyní proto budou často klesat, až po dva roky, vyplatí se s nákupem počkat

24.07.2022 Hypotéky v Česku prudce zdražují. Podle nejnovějších údajů Fincentra Hypoindexu odpovídala průměrná úroková sazba počátkem července 6,24 procenta, nyní už se blíží úrovni 6,5 procenta. Hypotéky jsou nejdražší od počátku milénia. Jsou dražší dokonce i než těsně před globální finanční krizí, jež vrcholila v letech 2008 a 2009. Ta tehdy následně způsobila pokles cen tuzemských nemovitostí.
img

Týden na akciových trzích: Výsledkové sezóna podporuje akciové trhy

22.07.2022 Makro událostí týdne bylo jistě měnové zasedání ECB. Sazby se zvýšily, to se čekalo, ale nečekalo se, že se zvednou o 50 bb (očekávání byla na jen 25 bb). Navíc podle doprovodného komentáře se pravděpodobně dočkáme dalšího utahování.
C:\fakepath\trader-20072022-25-zm.jpg

Forex: Euro před čtvrtečním rozhodnutím ECB o sazbách vůči dolaru slábne

20.07.2022 Euro dnes na forexových trzích sílilo vůči dolaru, později ale o zisky přišlo a kolem 17:40 SELČ ztrácelo 0,2 procenta na 1,0202 EUR/USD. Investoři čekají, zda a o kolik Evropská centrální banka (ECB) ve čtvrtek zvýší základní úrokovou sazbu.
img

Forex: Poteče, či nepoteče? Toť otázka

20.07.2022 Z dneška na zítřek by měla skončit plánovaná odstávka plynovodu Nord Stream 1. Klíčovou otázkou dne tak je, zda ruský plyn ve čtvrtek skutečně začne do Evropy téct a v jaké výši. Tato informace je samozřejmě důležitá pro další cenový vývoj v této komoditě, a tedy i vývoj cen průmyslových výrobců. Data za červen dnes budou zveřejněna za Německo i Česko. Statistiky ukážou na další vzestup, i když dynamika bude slabší než v minulém měsíci. Vysoké ceny kazí náladu i evropským domácnostem. I tady ale podle nás je to nejhorší za námi, jak čekáme od červencového ukazatele spotřebitelské důvěry v eurozóně.
img

Zmrzne Evropa?

18.07.2022 Evropa aktuálně čelí jedné z nejhorších energetických krizí v historii. Faktorů, kterých vedlo k této situaci je mnoho, avšak jeden je zřejmý. Rusko v odvetě za sankce uvalené po útoku na Ukrajinu již přerušilo dodávky plynu některým členským státům EU a postupně omezuje dodávky plynu do dalších zemí. Po dlouhá léta byl plyn preferovaným zdrojem energie, což se přisuzuje jeho nízké ceně. Nelze vyloučit různé akce ruské lobby, která učinila Evropu závislou na ruském plynu. Z toho důvodu se všichni obávají, že během zimní sezóny mohou zmrznout.
img

Ranní okénko - Inflační očekávání mezi českými podniky se znovu zvýšila

15.07.2022 Asijské burzy dnes otevřely ve špatné náladě, když investoři reagovali na výkon čínské ekonomiky ve druhém čtvrtletí +0,4 % meziročně, což je nejnižší tempo od pandemie v roce 2020. Výsledek zaostal i za mediánem tržního odhadu (+1,2 %). V mezičtvrtletním srovnání HDP klesl o 2,6 % oproti očekávaným 2,0 %. Čínská ekonomika byla svírána přísnými lockdowny. V eurozóně dnes dopoledne vyjde květnový údaj o bilanci zahraničního obchodu, která měla navýšit deficit z 31,7 mld. EUR na 35 mld. EUR.
C:\fakepath\US dolar a EURO.jpg

Forex: Euro poprvé od roku 2002 sestoupilo na paritu vůči dolaru

12.07.2022 Jednotná evropská měna euro dnes poprvé od roku 2002 sestoupila na paritu vůči americkému dolaru. Jedno euro se tak po krátkou dobu prodávalo za jeden dolar. Jednotná evropská měna je nyní pod tlakem kvůli obavám z negativních dopadů energetické krize na evropskou ekonomiku.
img

Hypotéky prudce zdražují, splátka za panelákový byt bude 45 tisíc korun měsíčně. Ceny nemovitostí nyní proto budou často klesat, až po dva roky, vyplatí se s nákupem počkat

12.07.2022 Hypotéky v Česku prudce zdražují. Podle dnes zveřejněných údajů Fincentra Hypoindexu odpovídala průměrná úroková sazba počátkem července 6,24 procenta. Za poslední měsíc tak stoupla o další citelnou 0,53 procenta. Hypotéky jsou nejdražší od počátku milénia. Jsou dražší dokonce i než těsně před globální finanční krizí, jež vrcholila v letech 2008 a 2009. Ta tehdy následně způsobila pokles cen tuzemských nemovitostí.
C:\fakepath\trader-11072022-25-zm.jpg

Forex: Euro kvůli obavám z recese pokračuje v poklesu na nové 20leté minimum

11.07.2022 Jednotná evropská měna dnes pokračuje v poklesu na nové 20leté minimum vůči dolaru a dále se přiblížila paritě. Ke ztrátám eura přispívají obavy, že energetická krize uvrhne region do recese. Dolar naopak podporuje očekávání, že centrální banka USA (Fed) bude zvyšovat úrokové sazby rychleji než jiné přední centrální banky.
img

⏫NATGAS roste přes 10 %

11.07.2022 Ceny plynu v USA opět rostou, což je způsobeno vlnami veder v jižních státech. Teplota v Texasu má dnes dosáhnout nových, dlouho nepozorovaných maxim a místní distributor elektřiny ERCOT uvedl, že síť může zaznamenat poruchu nebo dokonce vypnutí kvůli nadměrné spotřebě energie. Stojí za připomenutí, že velká část elektráren v USA využívá jako zdroj plyn. Dá se tedy očekávat, že spotřeba plynu v USA bude v blízké budoucnosti opět rekordní, což sníží šance, že zásoby vyskočí na 5letý průměr.
img

Začala údržba plynovodu Nord Stream 1, Německo z ní má obavy

11.07.2022 Konsorcium Nord Stream AG dnes zahájilo pravidelnou roční údržbu plynovodu Nord Stream 1, který vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa a který je hlavní trasou pro dodávky ruského zemního plynu do EU. Konsorcium sídlí ve Švýcarsku a uvádí, že údržba potrvá do 21. července. Německo se obává, že kvůli sporu mezi Ruskem a Západem by se mohlo stát, že plyn přes Nord Stream 1 po údržbě nepoteče.
img

Ukrajina kvůli vrácení turbíny spílá Kanadě: „Vrážíte nám dýku do zad“. Ode dneška bude EU prakticky bez ruského plynu, s turbínou však Rusko podle Berlína přichází o záminku, proč Nord Stream 1 nezprovoznit

11.07.2022 Dnes nastane historický okamžik energetického trhu EU. Do EU nebude proudit takřka žádný ruský plyn. Plánovaná údržbová odstávka, která zastaví tok plynu plynovodem Nord Stream 1, je sice každoroční, zpravidla červencovou záležitostí. Nyní se však přidává ta skutečnost, že dalším významným plynovodem, Jamalem, už od začátku dubna neproudí do Německa žádný ruský plyn. Jamal vede přes Bělorusko a Polsko.
img

Od zítřka bude EU prakticky bez ruského plynu, jde o historický milník. Turbínu však Rusko dostane zpět, nebude se na ni moci vymlouvat

10.07.2022 Zítra nastane historický okamžik energetického trhu EU. Do EU nebude proudit takřka žádný ruský plyn. Plánovaná údržbová odstávka, která zastaví tok plynu plynovodem Nord Stream 1, je sice každoroční, zpravidla červencovou záležitostí. Nyní se však přidává ta skutečnost, že plynovodem Jamal už od začátku dubna neproudí do Německa žádný ruský plyn. Jamal vede přes Bělorusko a Polsko.
img

Jedna turbína může rozhodnout o tom, zda Česko letos padne do recese. Nikdy v historii nezávisel vývoj české ekonomiky – a osud statisíců Čechů – na jednom jediném stroji

09.07.2022 V současnosti nejsledovanějším a nejdiskutovanějším průmyslovým zařízením světa je bezesporu jedna konkrétní turbína, co odešla na údržbovou opravu do kanadského Montrealu. Poslal ji tam Gazprom, ruský plynárenský gigant, jejž ovládá Kreml. Jenže turbína nemůže zpět do Ruska. Kanada totiž v červnu zavedla sankce na ruský ropný a plynárenský průmysl, které znemožňují export právě takových zařízení do Ruska.
img

Europarlament zítra asi odmítne jádro a plyn jako zelený zdroj, tlačí na to i Kyjev. Naopak USA zrušením cel na čínské zboží, tedy i ruskou ropu, oslabí západní sankce proti Rusku

05.07.2022 Poslance Evropského parlamentu čeká už zítra stěžejní hlasování. Rozhodnou totiž, zda zemnímu plynu udělí visačku zeleného zdroje. Ukrajinští představitelé, včetně třeba ukrajinského velvyslance v Německu, přitom evropské zákonodárce tlačí k tomu, aby visačku neudělili. Podpora plynu prý znamená podporu Putinovu režimu.
img

EU v červnu poprvé dovezla více plynu z USA než z Ruska, uvedl šéf IEA

01.07.2022 Evropská unie v červnu kvůli prudkému snížení dodávek z Ruska poprvé dovezla více plynu ve formě zkapalněného zemního plynu (LNG) ze Spojených států než prostřednictvím plynovodů z Ruska. Na twitteru to ve čtvrtek napsal výkonný ředitel Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol.
img

Plynová krize opět nabírá na obrátkách

24.06.2022 Cena plynu v Evropě opět skokově roste a včera se vyšplhala nad 130 EUR/MWh, což je nejvyšší úroveň od začátku března. Na vině jsou nové nabídkové šoky, se kterými se musí trh vypořádat a které ohrožují probíhající plnění zásobníku před topnou sezónou (k cílovým 80 % k prvnímu listopadu). Dobrou zprávou je, že tempo doplňování zásobníků v posledních týdnech akcelerovalo napříč celou EU a zvlášť dobře si vede Česko.
img

Rozbřesk: Plynová krize opět nabírá na obrátkách

24.06.2022 Cena plynu v Evropě opět skokově roste a včera se vyšplhala nad 130 EUR/MWh, což je nejvyšší úroveň od začátku března. Na vině jsou nové nabídkové šoky, se kterými se musí trh vypořádat a které ohrožují probíhající plnění zásobníku před topnou sezónou (k cílovým 80 % k prvnímu listopadu). Dobrou zprávou je, že tempo doplňování zásobníků v posledních týdnech akcelerovalo napříč celou EU a zvlášť dobře si vede Česko.
img

Úsporný energetický tarif neřeší podstatu problému, pouze plošně na dluh maskuje jeho příznaky. Fialova vláda musí začít řešit podstatu problému – mohla si i vytáhnout více na dividendě ČEZ

20.06.2022 Úsporný energetický tarif, který připravuje ministerstvo průmyslu a obchodu, lidem pomůže jen nepatrně. Nejběžněji přibližně v rozsahu pěti až deseti procent. Například vytápění a ohřev vody běžného rodinného domku plynem vyjde společně s platbou za napájení elektrických spotřebičů na zhruba 95 tisíc korun ročně. Pokud je zdrojem energie elektřina, a k vytápění slouží třeba přímotop, pak je třeba počítat s náklady až kolem 115 tisíc korun ročně. Tyto náklady navíc v nadcházející topné sezóně dále vzrostou.
img

Otázky a odpovede: Je ESG budúcnosť investovania?

17.06.2022 V rámci práce v XTB naši analytici často odpovedajú aj na otázky novinárov. Tentokrát sme odpovedali na otázky pre TREND ohľadom problematiky v oblasti ESG investovania.
Související klíčová slova: Společnost Synot Invest | Střední Evropa | Německé ministerstvo hospodářství | Bretton Woods | Odhad vývoje ekonomiky | Objem plynu | Dodávky energií | Server Onet | Automotodrom | Průmyslově-technologický holding | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Války | Snižování stavů | Nafta v ČR | Lithium | Západní země | NATO Jens Stoltenberg | Vývoj technologií | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | IGLN.UK | Dana Drábová | Češi | Data z trhu práce | Budapešť | Allianz | HDP Ruska | Skupina Colt | Take Profit | DPH | Práva na dividendu | EUR | Investiční rizika | Spotřebitelské výdaje | Úvěrový trh | Tomáš Prouza | Nizozemská vláda | Hospodářská zvířata | Dříví | Finanční ústav | Společnost GasNet | Falešný průraz | Garanční systém | XOM | Výkyvy | Itálie | Euro proti dolaru | Miliardář Daniel Křetínský | ČEZ | Stoxx | Cena severomořské ropy | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Texas | Očekávání | Volatilní | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Rostoucí šance | Bilance zahraničního obchodu | Aktuální kurzy měn | Nikl | Tlak na Rusko | AUD/NZD | Export klíčových komodit | EUR/JPY | Filantrop | Zasedání ČNB | PMI v eurozóně | Ředitel americké ropné společnosti | Schodek státního rozpočtu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Skupina Creditas | Pro investory | Kakao - Vývoj ceny | Plynovod Nord Stream 2 | Masivní propouštění | Philip Morris ČR | iShares | Czech Media Invest | Investice | Společnost Equinor | Rozvolnění | Saldo běžného účtu | Potenciál | Balík akcií | Loterijní společnosti | Support | Diverzifikace | Akvizice | Posílení | Macquarie Asset Management (MAM) | Alexandr Novak | Dění na světových burzách | Zvýšení dodávek plynu | Škoda Auto | Ifo | Hlavní index německých akcií DAX | Úspěšnost strategie | Evropská komise (EK) | Invaze na Ukrajinu | Uranium Energy Corp (UEC.US) | Prognózy | Britská libra | Hlavní index moskevské burzy | Intervence | Ceny kakaa | Výkonný ředitel | E.ON | Schůzce FOMC | Průtok plynu | Klesly akcie | Experti | Trendy na trhu | Plyn v EU | DWS | Chování | Rekord | Ministr dopravy | Raiffeisenbank | Průměrný výnos | EGÚ | Bankovní skupina | Člen bankovní rady ČNB | Návrh zákona | Stop-Loss | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | Hnojiva | Creditas | Zvýšení minimální mzdy | Moody's Investors Service | Bidenova administrativa | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Asijské trhy | Obchodní seance | Investing | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Role Ruska jako globálního hráče | Bruno Le Maire | Bruegel | Morgan Stanley | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Předseda představenstva | Propad rublu | PKN Orlen | Mediální společnost | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Bezpečný přístav | Švédská koruna | Český průmysl | GBP/EUR | Cena bitcoinu | Současná cena | Finanční páka | Skladování fyzických komodit | Spotový trh | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Price Action | Akcie společnosti | Solidarita | iShares Oil & Gas Exploration & Production | Automotodrom Brno | Benchmark | Miliardář Křetínský | Hospodářské noviny (HN) | Společnost E.ON | Vydavatelství Editis | Lagardeová | Nejvyšší soud | Většinový podíl | Sankce EU | Měnové zasedání | Cenné papíry | Nabídka a poptávka komodit | Výnos | Silný frank | Sázka na pokles ceny | 100 miliard dolarů | Trh s dluhopisy | Brent | NAZK | IHNED | iShares Physical Gold | Finanční podmínky | Russell 2000 | Reálné ekonomiky | Snižování stavů zaměstnanců | Růst sazeb | Strategie pro obchodování | Vývoj ceny sóji | Reddit | ESG | Index DOW | Import | iShares Physical Gold (IGLN.UK) | Zasedání FOMC | Ceny energií v Evropě | Investiční portfolio | O2 Czech Republic | Splátky dluhů | Investiční strategie | Státní dluh | Zastavení dodávek plynu | Kontrariánství | Hluboké recese | Commodities | Úroky na hypotékách | Kontrakty | Akcie RWE | Strach | Jeden dolar | Budoucí trendy | Kurs měny | ETFS Natural Gas | Oživení čínské ekonomiky | Propad cen | Barrick Gold (GOLD.US) | NGAS.UK | Praxe | Obnovení dodávek | Škoda | Platební neschopnosti | Palladium - Vývoj ceny palladia | Contract for Difference | JPY | Fitch Solutions | GP Alliance | Prudký růst ceny ropy | Premiéři zemí Evropské unie | Záznam konference | Spotřebitelské inflace | Vývoz ruské ropy | Investiční příležitost | Společnost Czech Media Invest | Casino | Investovat | Německá společnost | Ceny sóji | ÚOHS | Premiér Mario Draghi | Tagesspiegel | Projekce | Znehodnocení | Nexen | The Washington Post | Peníze | Pandemie COVID-19 | Robert Habeck | Zahájení řízení | Ukazatel | Historický milník | Společnost Kofola | Title Transfer Facility | Bydlení | Nakupovat akcie | ČNB Rusnok | Nestlé | Nejhorší scénář | Český miliardář | Prognóza | Obchodní politika | Evropské firmy | Dodávky ruského plynu | ALUMINIUM | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Strategie Trend Swing | Energetické úspory | Barel ropy | Palladium | Americký Fed | Tržní hodnota | Nejznámější kryptoměna | Ropa WTI | Jak vydělat na poklesu | Výsledek hospodaření | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF (CIND.UK) | Bankovní rada ČNB | Měnová krize | CIBC | Energetická krize 2022 | Bankovní domy | E-Control | STAN | Společnost NJJ | Buy Limit | Open Society Foundations (OSF) | Skupina EPH | Dolar dnes | Evropské burzy | Ekologové | Valná hromada | Pozornost investorů | Burzy | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Kč/USD | Americký prezident Joe Biden | Obchodování na komoditním trhu | Hello Bank | Nord Stream 2 | Agentura pro předcházení korupci | O2 | WIG20 | Společnost Siemens | Akcionáři | Vývoj ceny palladia | USD | Velikost pozic | Eustream | Česká pošta | Plynovod Nord Stream 1 | Export | Banka Goldman Sachs | Odškodné | Role Ruska | Macquarie | CFD na komodity | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Výstavba gigafactory | Komárek | Výkon | Výroční zprávy | Ruská společnost | Prodávat akcie | Vývoj ceny zemního plynu | ČEZ vůči Gazpromu | CATTLE | Více peněz | Plány | Energetická společnost | Na burze | Zemědělský svaz | InterGen | Český ministr | Hodnocení současné situace | ČSOB | Inflace v České republice | Italský premiér | ProSiebenSat.1 | Akcie Avastu | Společnost Emirates | Zavedení eura | Trh s ropou | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | OXY.US | Katar | Kofola | Maďarsko | Makléři | Noviny | FDP | KAZ.UK | BHP Billiton (BHP.US) | Úroková sazba | Růst výrobních cen | Kabinet | Split | Čekající příkazy | Ekonomiky | Emirates | Litva | Konopí | Denison Mines | Hypotéky v Česku | UniCredit Bank | Embargo na ruský plyn | PPF Telecom Group | Spekulovat | Fitch Ratings | Cenové tlaky | Sociální sítě | Ruský prezident | Využití dlouhodobých trendů | Směnné kurzy měn | Wienerberger | Daniel Častvaj | Výkon ruské ekonomiky | Avast | Zvýšení sazeb | Sýrie | 4GLD.DE | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Rozhodnutí soudu | Dovoz | Dillí | Baterie do elektromobilů | Ceny zinku | Obrovský potenciál | Uvalení sankcí na ruský plynovod | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC | Czechoslovak Group (CSG) | Hyundai | Odpojení Ruska | Penzijní fondy | Nikkei | Uhelné elektrárny | Extrémní nárůst | Společnost Naftogaz | Energie | Investování u XTB | Gigant Gazprom | Komoditní | Skupina KKCG | Ruské banky | Finanční výsledky společnosti | EUR/CZK | Krátká pozice | Válka na Ukrajině | Plyn v rublech | Nigérie | Rekordní zisk | Elon Musk | OD7F.DE | Euforie | Finančník | CO2 | Der Spiegel | Sell Limit | Akciové indexy | Investoři | Malta | Investing.com | Portfolio | Sója | Nordstream | Petr Pavel | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Trh s komoditami | Dolar roste | Předseda sněmovny | Evropská měna | EP Corporate Group | Možnost obchodovat | AMD | Finská společnost | Finanční ústavy | Média | Prezident Pavel | Inflační čísla | Christine Lagardeová | Metalurgie | Index PPI | METROSTAV | Západní sankce | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Jurij Vitrenko | Bez rizika | Dovoz ropy | Zisk | Statistický úřad Eurostat | Synot Invest | Čínské oživení | APA | Commonwealth Bank | Vývoj ceny cukru | Finanční instituce | Konflikt mezi Izraelem | Nová prognóza | Ruské ropy | Bank of England | Společnost Nasdaq | Automobilka Toyota | Forward guidance | NKÚ | NexGen (NXE.US) | Uložení peněz | Daniel Křetínský | Vývoj ceny pšenice | WSJ | Tiskové agentury | Prezident | Kurs rublu | Boom | Podstatné kurzotvorné zprávy | Energetický gigant | Ruské společnosti | Růst cen ropy | BP | Bohatí | Řetězec Casino | Typ tradingu a investice | Hold | Dvoutýdenní repo sazby | Nastavení úrokových sazeb | Asijské burzy | Nižší poptávka | KDU-ČSL | Skupina OPEC+ | Tranzitní plynovody | Ropné společnosti | Čínské banky | Kč/EUR | Kapitálové rezervy | NICKEL | Ochota riskovat | Analýzy | Monex USA | Slevy | Vliv na ceny | TTF | Arca Investments | Dodávky ropy a plynu | Investiční | Průzkum | Poradenská společnost | Vývoj měnového páru | Pandemie COVID | Reálné mzdy | Šéf IEA | Baterie do elektroaut | ExxonMobil | Energetický a průmyslový holding | Berlín | Morningstar | IEA | Demokraté | Hlavní události | Brusel | Patria | EP | Bipan Rai | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | BP (BP.UK) | Co je to CFD? | Ekonomický vývoj | Slavomír Pavlíček | Solární energie | Chřipka | Uranium Energy | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Úrok | Válka | Evropské ekonomiky | Jednotná evropská měna | Investiční riziko | MPO | Agentura Reuters | Data z průmyslu | Kodiaq | Emma Capital | Agrofert | Prodej | Znárodnění | Zpráva | Pokles vývozu | Apple | Nové příležitosti | Představitelé Fedu | Události roku | Tržní kapitalizace | Covid | USA inflace | Rozpočtová politika | Platební bilance | Jan Kubíček | Pokles cen komodit | Colt CZ | Výhled ratingu | Dluhopisové výnosy | Automobilka Škoda | Obchodování s CFD na komodity | S&P | Snížit riziko | EPH | Skupina PPF | Defenzivní příkazy | Česká měna | Quantum | Členské země EU | Handelsblatt | Rok 2024 | Obchodování | Potenciální zisky | Zasedání Fedu | Společnost Berkshire Hathaway | STV | Tržby z prodeje | Finanční nástroje | Spotřebitelské ceny v USA | Breakout strategie | Plynovody | Automobilka | S&P Global | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | Dokončení transakce | Nabídka | Oznámení | GBP | Průmyslové komodity | České koruny | Thyssenkrupp | Management | Důvěra investorů | PX Pražské burzy | Zasedání OPECu | Obchodní týden | Budoucnost | SHL | Zahraniční investoři | Centrální banky | České firmy | Pákový efekt | Eurostat | Majitel | Uran | Předpověď | Zprávy | Ruský rubl | Deflace | Doporučení | Petra Milcová | Týdenní shrnutí | Dolary | Moskevská burza | S&P/ASX 200 | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Zemědělské komodity | Petr Fiala | MOEX | Index STOXX Europe | Turecké úřady | Německé firmy | Rozdílové smlouvy (CFD) | Averze k riziku | Kukuřice - Vývoj ceny | Occidental Petroleum | Index Stoxx 600 | Snižování cen | Americká společnost Intel | Praha | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Míra | Index RTS | Evropský parlament | Akcie v Evropě | Piráti | Silné cenové tlaky | Byty | Jsou komodity dobrou investicí? | Evropské akcie | Petr Novotný | Udržitelnost | UCITS ETF | xStation | Maso | Regulační úřad | Vyhlídky | Firmy | CZ | Vláda USA | DIA.US | NATO | Kolínská automobilka | Zadlužování | Cena ropy brent | Páka | Bitcoin | Čínské zboží | Vývoj ceny kakaa | Příjmy z prodeje ropy | Německý výrobce | Ministerstvo životního prostředí | PEG | Nástroj | Rekordní ceny | Výsledky | West Texas Intermediate | Boj s drahými energiemi | HUF | Depozitní sazby | Platby za plyn v rublech | EURCZK | Hospodaření státu | Zdražování pohonných hmot | Vladimír Štěpán | Energetická skupina | Akcie plynárenských firem | Futures | Sázka | COCOA | Inflační tlaky | Státy Evropské unie | Siemens | Minulá výkonnost | Digitální měny | Pardubický pivovar | TIM | Pojišťovny | Macquarie Asset Management | Investování do různých komodit | Investiční skupina KKCG | Australský dolar | Retracement | Suroviny | Koruna | Následky pandemie | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Cukr | Terminál | Ministr dopravy Kupka | Ekonomický propad | Raiffeisen | Míra zadlužení | Tržní ceny | DJIA | Podpora | Shell | Finanční výsledky | OPEC+ | Francie | Pokles exportu | Pandemie nemoci COVID-19 | Dopady války na Ukrajině | Výhled cen | EuRoPol Gaz | Objem | Propad | Platit daně | Ruská vojska | Pojišťovna EGAP | Asociace | Celková investice | Telegram | Obavy z recese | Trigger | Výkonnost | Globální dodavatelské řetězce | Federální rezervní systém | RIO.UK | Vysoká cena | Údaje | Pokles ceny | Účet v rublech | Klima | Velikost pozice | Právo | Tuzemská firma | Asie | Soukromé firmy | WHEAT | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Výsledky společnosti | Americká banka | Vale | Zdeněk Nekula | Ceny plynu v Evropě | Náklady na těžbu | Exxon Mobil | Sazby centrální banky | Ceny bavlny | Očekávání analytiků | Světové ceny ropy | Politbyro | Plyn z Ruska | mmBtu | Národní měny | Data z americké ekonomiky | Swingový výhled | NGAS | Platba za plyn v rublech | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS | DPA | Regulátor | Ropa WTI - Vývoj ceny | Průzkumy | CVC Capital | Státní rozpočet | Hlavní indexy | Kanada | Ceny cukru | Videokonference | Letiště Václava Havla | Dlouhodobý výhled | Televize CNBC | Průmyslová výroba | Důchod | Sankce uvalené na Rusko | Nárůst HDP | Ficova vláda | Investiční společnost | Britské libry | Toyota Motor | NET4GAS | AFP | Blízký východ | Josep Borrell | Obnovitelné zdroje energie | Škoda Group | Obchody | První obchodní den | Průraz | Cena plynu | Druhy ropy | Deficit | EDF | Intervence ČNB | Graf | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Ratingová agentura | Index S&P 500 | Francouzský ministr | FRA | Napětí na Ukrajině | Plyn | Zinek - Vývoj ceny | Ropa Brent | Kompletní průvodce | Výnosové křivky | Wall Street Journal (WSJ) | James Bullard | Hypotéky | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | Hrubý domácí produkt | Recep Tayyip Erdogan | Současná situace | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Obchodováním s futures kontrakty | LEN | Společnost Automotodrom Brno | Přijetí | Evropa | Pokles produkce | Nárůst cen ropy | Vojtěch Boháč | Česká spořitelna | Změny na trhu | Platina - Vývoj ceny platiny | HUF/EUR | Francouzská vláda | Bohatí lidé | Zajištění nezávislosti na ruském plynu | USD/PLN | OPEC | Short | ČNB Tomáš Holub | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Česká bankovní asociace (ČBA) | Jednání FOMC | Reálný HDP | Chování obchodníků | Pár EUR/USD | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Vypnutí Nord Streamu | Title Transfer Facility (TTF) | Trendové indikátory | Eurodolar | Maspex | Poptávka po nemovitostech | Medián | Ekonomické ztráty | Bezpečné útočiště | Rakouská vláda | Ropa Brent - Vývoj ceny | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Logistika | CVC | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Rekordní minimum | Trump | Stavebnictví | XOP | Dow Jonesův index | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | Bundesnetzagentur | Křetínský | Technické analýzy | Italská vláda | Jachty | Čínský prezident Si Ťin-pching | Zahraniční dluh | Obchodování v Asii | Česká firma | Euro dnes | Měsíční data | Rystad | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Obchodování a investování | Hello bank | Napojení na ruskou ekonomiku | Společnost Tameh Czech | Čeští exportéři | Ministerstvo energetiky | Ceny ropy WTI | Rakousko | Stříbro | Zhi Xin Chong | Nejbližší support | Pokles cen ropy | CHF | Platby za plyn | Instituce | COPPER | Česká koruna | Turecko | Kakao | Bank of Japan | OECD | Jiří Gavor | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | G10 | LNG | Obnovitelné zdroje | Nejistota | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Silná ekonomika | FCX.US | CEPS | Ekonom UniCredit Bank | Reálný účet | Ex-dividend | Běžný účet | Kongres | Prodeje dluhopisů | IOGP.UK | ENA | Divize | Drahý kov | Vývoj měnového páru USD/JPY | Makroekonomické ukazatele | Business Insider | Oslabení koruny | Spready | Evropská ekonomika | ex | Rosněfť | Americká data | Gascade | Fatih Birol | Menšinový podíl | Capital Markets | Equinor | IGLN | Time-Frame | Obchodníci s ropou | Trh s futures | Trh | Komise | University of Michigan | Pád rublu | List Financial Times | Mluvčí společnosti | Války na Ukrajině | Volby v USA | Přehled o dění na světových burzách | Viktor Orbán | iShares Stoxx 600 Oil & Gas | Technologické firmy | Velké peníze | Výrazný růst | Odpojení Ruska od systému SWIFT | Odpojení EU od ruského plynu | Přijímání bitcoinů | Ptačí chřipka | Fed | Evropský plyn | Zahraniční obchod | Strategie Ondřeje Hartmana | PLATINUM | Signál na akcie | Skupina ČEZ | Korekce | Vývoz ropy | Příliv kapitálu | Rubl | Premiér Petr Fiala | Skupina Colt CZ Group SE | Pozornost | Země EU | Hnutí ANO | Americké dolary | Závislosti na Číně | Arbitráže | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC (4GLD.DE) | Marek Španěl | Výplaty dividendy | Akciové obchodování | Index německých akcií | Pražské burzy | Krajský soud v Ostravě | Česká bankovní asociace | Boháč | Manažeři | Investování a obchodování | Odveta | Sankce na dovoz ruské ropy | S&P 500 | Ladoga | ICBC | Náklady spojené se skladováním | Automobilový průmysl | Investiční skupina Penta | Klienti brokerů | Vodafone | Indikátory sentimentu | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Ruské úřady | JDE | Ruská invaze na Ukrajinu | Zvýšení mezd | Export do Ruska | Situace | ANO | XOM.US | Obranný průmysl | Řetězec | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | ProCent | Ministři financí | Akcie Exxonu | Obchodní systém | Julius Baer | Rating | MWh | iShares Physical Silver | Zestátnění | Prezident Joe Biden | Ruská invaze | Vývoj BTC/USD | Tvrdé sankce | Trh dnes | Jelena Borisenková | Příležitosti | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Borealis | Eurokomisařka | Sellier & Bellot | Ropný průmysl | Vládní dluhopisy | Investice do ropy | Rozložení investic | Růst tržeb | Členové Fedu | Volatility | Úspory | Finanční sektor v ČR | Spotřebitelská inflace | Míra inflace v Maďarsku | Sell | Měny&Sazby | Siemens Energy | Pomoc Ukrajině | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Dražší energie | Drahé energie | Důvěra | Ruské ropné společnosti | Pravděpodobnost | Obchodujeme | Markets | Index Nasdaq | Uzavření pozice | Borgis | Meziroční růst HDP | Spolková vláda | ECB dnes | Penzijní fond | Futures na DAX | Příjmy z ropy | Představenstvo | Agentura AP | Spotřební zboží | Nejziskovější | Arbitráž | Společnost XTB | Portfólia | Skladování komodit | Insolvenční návrh | Ministr průmyslu a obchodu | Výpadky | Packeta | Japonsko | Zemní plyn - Vývoj ceny | Invest | Sdružení automobilového průmyslu | e& | Gazprom | Centrální banka | Silky | Jozef Síkela | Ruské dodávky plynu | Jan Čermák | Životní náklady | Kellnerová | Andrew Bailey | Deutsche Börse | Los Angeles | Světová poptávka | Životní prostředí | iOS | Exxon | Analytici | Devizové intervence | ING | NYMEX | VaR | Německá vláda | Grafy | Quantum Fund | Polský zlotý | Kazachstán | Trailing Stop | Akcie Advanced Micro Devices | LYNX | Moody's | Útok na Ukrajinu | Káva - Vývoj ceny | Akcie na evropských trzích | Donald Trump | NAFTA | Dealogic | Čistý zisk | Ostatní investice | Standard & Poor’s 500 | Jádrová inflace | Twitter | Rozsáhlé investice | NXE.US | Směnný kurz | Lex Babiš | Bookmakeři | Podíl Ruska | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Internet of Things (IoT) | Technické problémy | Centrum | Portugalsko | Společnosti | Mero | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Další růst | Obchodování a investování do akcií | Polský server Onet | USD/CZK | Majitel firmy | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Partnerství | Obchodní partner | NJJ Presse | Výběr brokera | API | Futures kontrakty | Rozsáhlé sankce | ČNB Aleš Michl | Český premiér Petr Fiala | Ekonomická nálada | Mluvčí | Ministr zahraničí | Ruská ropa | CVX.US | Reuters | Prudký růst cen | Přebytek zahraničního obchodu | ETC | Největší evropská ekonomika | Londýnská burza | Situace na Ukrajině | Ceny kukuřice | iShares Oil & Gas Exploration & Production (IOGP.UK) | CZK | Chevron | Energetická skupina ČEZ | Česká republika | Testovací účet | Aeroflot | Předseda | Energetický sektor | Odvody | Plynovod Jamal | Zahájení ruského útoku na Ukrajinu | Putinovo vyjádření | Zahraniční společnosti | Utahování měnové politiky | Riziko | Růst ceny | Deutsche Boerse | Temelín | Inflace zpomaluje | Americké banky | iShares Physical Silver (ISLN.UK) | Analytika | Oligarcha | Ekonomické vztahy | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | Unijní ministři | Makro | Newmont | SAZKAmobil | Příkaz | Největší kontrakt | Daniel Beneš | Prime | Trading Economics | Rychlý růst | Pivovar | Ruské dluhopisy | Empresa Media | Evropské banky | Americký dolar | Šéf Gazpromu | Libra | Der Tagesspiegel | TOP 09 | Společnost EPIF | CFD | Rekordní inflace | Nová data | CL | Open | Evropská unie | Auchan | ČEZ Daniel Beneš | Zvýšení základní sazby | Ministři energetiky EU | Financovat | Zkapalněný plyn LNG | Vivek Dhar | Oslabení kurzu | Řecko | Úřad pro regulaci finančního trhu | Konjunkturální průzkum | Aktuální cena | Green Deal | Ruský vývoz ropy | Švýcarský frank (CHF) | Západní firmy | Nejlepší investice | Ambice Ruska | FOREX | Německá ocelárna | Invaze | Úroky | Severomořská ropa | Refinitiv | Plodiny | Americký průmysl | Nexen Tire u Žatce | Vývoz ruského plynu | PPF Telecom | Odchod z Německa | Cena | Automobilka Toyota Motor | BNP | Michal Macenauer | Investiční banky | Vývoj české ekonomiky | Mario Draghi | Odpor | Steen Jakobsen | ERÚ | AIGI | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Cukr - Vývoj ceny cukru | Akcie dnes | Káva | Zinek - Vývoj ceny zinku | Ztráta | Izrael | Ceny akcií | Skupiny PPF | CVX | Producent ropy | S&P500 | Anglogold Ashanti (AU.US) | Dolar k japonskému jenu | Dolar | Ruský trh | Orbán | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Index nákupních manažerů | Energetická krize | ČNB | Telecom | Energetická společnost ČEZ | Nikl - Vývoj ceny | NÚKIB | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Ceny zemního plynu | Dovoz ruského plynu | Sankce Západu | Pokles | Ceny komodit | Vyšší ceny | Vládní koalice | UEC | Czech Media Invest (CMI) | Margin | iShares Commodity Diversified Swap (ICOM.UK) | Varšava | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Take-Profit | Ochranné příkazy | Ropné firmy | Rekordní zisky | Identifikační kód | Energetický regulátor | Mattoni | Americké společnosti | Komodita | Ukončení dodávek plynu z Ruska | Jan Vejmělek | Gloystein | Švédsko | Poplatek | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Růst HDP | Nárok ČEZ vůči Gazpromu | EUR/HUF | Zemědělci | Maloobchodní tržby | Rabobank | 4GLD | Devizový účet | Euro vůči dolaru | Zajištění bezpečnosti | Zvýšení produkce | Index ISM | Carlyle | Štěpán Hájek | Snížení závislosti na plynu z Ruska | Americká ekonomika | Neinvestovat | Kurz koruny | Sergej Rjabkov | Počet žádostí o podporu | Akcie spoločnosti | Americký trh | Konkrétní plán | Maďarský premiér | Obchodník | Webináře | Čepro | Akcie Siemens | Proces platby za plyn | Výkyvy cen | Plynárenská společnost | Rada guvernérů | Tellurian | Zajištění nezávislosti | COVID-19 | Data z reálné ekonomiky | Cheniere Energy | Americká centrální banka (Fed) | Dluhopisy | Plyn LNG | Růst mezd | CPI index | ROE | Evropská centrální banka | Zeměpis a geopolitika | Dow Jones Industrial Average | Dodávky plynu do Evropy | Generální tajemník NATO | Index PX | Daně | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Kofola ČeskoSlovensko | Lídři | Společnost Automotodrom | Moneta | Instinkt | Stabilita | Malina | ICOM.UK | Rizika | Kryptoměna | ECB | Sport | Impérium | Výhled české ekonomiky | Pracovní trh | Omezení cen plynu | Český stát | Česká ekonomika | Intervenovat na devizovém trhu | Tranzit ruského plynu | Pandemie nemoci | Pozitivní sentiment | Skupina OPEC | Marketingová komunikace | Kurzy | Valdis Dombrovskis | Fond | Konsorcium | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Turów | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Propad indexu | Partners | Konsensus | Trader | Oslabení kurzu koruny | Ekonomické údaje | Ukrajinská agentura | Henning Gloystein | Conference Board | BNP Paribas | Historické rekordy | Ceny palladia | Globální ekonomika | Swap | Miliardy eur | Šmejc | Cenové formace | ISM | Přehled kurzů | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | NBP | NATGAS | Energie v Evropě | Anglogold Ashanti | Toyota | Ratingové agentury | Ruský útok | Cena severomořské ropy Brent | Pšenice | Cena zlata | Agentura MTI | Státní plynárenská společnost | Obchodníci | Ruská vláda | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vysoká poptávka | Zinek | Trinity Bank | Dlouhodobé dluhopisy | Breakout | Turecký prezident | Rusko-ukrajinský konflikt | F-35 | Produkce plynu | Spiegel | Růst cen | Drahé kovy | Historické pohyby | GasNet | Open Society Foundations | Ředitelka | Indikátor | Moskva | Uranium Energy Corp | Marshall Gittler | Toyota Motor Manufacturing | Forward | Vysoké inflace | Měnová politika | Rheinmetall | Asset management | Podíl ruského plynu | Závislost na Rusku | Saxo | Repo sazby | Americké akciové trhy | ČEZ Ladislav Kříž | IFO index | Výrobce pálených cihel | Financování | ČSÚ | IoT | Ursula von der Leyenová | Fitch | Omezení dodávek | Hodnoty měny | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | Occidental | Americká lehká ropa | | iShares Stoxx 600 Oil & Gas (SXEPEX.UK) | Finance | Dividenda | XOP.US | Republikáni | Investování a obchodování na komoditním trhu | Czechoslovak Group | Měnový pár AUD/NZD | Švýcarská národní banka | Plyn z Norska | Long / Short | Globální poptávka | Cenový propad | Poptávka | Dostatek energie | Banka Morgan Stanley | Line | Guvernér | EGAP | Cenu plynu | Nejvyšší soud USA | Vysoká likvidita | Očekávání trhu | FT | Darren Woods | Jedno euro | Bulharsko | Kancléř Olaf Scholz | Obchodování na akciových trzích | Objem aktiv | Německý index DAX | Průměrná mzda | Mali | DNO | Obchodovat | Podíl obnovitelných zdrojů | Přijetí bitcoinu | EUR/MWh | Deutsche Welle | Spotřebitel | Separatistické regiony | Colt CZ Group | Technologický vývoj | Ceny ropy WTI a zlata | Nové rekordy | Největší americká banka | Elvira Nabiullinová | XTB Štěpán Hájek | Odhodlání | Vývoz plynu | Inflace v Maďarsku | Bankovní rada České národní banky | Soběstačnost | Bohumil Trampota | WTI | Bod | Stavební výroba | Miliardy korun | Počasí | Podmínky na trhu | Reporty | Raiffeisen Bank International | Medvědi | Kapitálové trhy | Naftogaz | GfK | Freeport McMoran (FCX.US) | Co bude | Reserve Bank of Australia | Podíl Daniela Křetínského | Skupina Colt CZ | RBI | Americká měna | Aliance | Nord Stream | Android | Americký miliardář | Pokles zásob | Zkapalněný zemní plyn | Ziskovost | Bankéři | Diverzifikace portfolia | Podnikání | Zahraniční firmy | Cena ropy | Strategie obchodování | Jaderné elektrárny | Obavy trhu | Inflace | Problémy | Ocel | Advanced Micro Devices | Změny klimatu | Kupón | Marže | Účet platební bilance | ROCE | Domácí měna | Německá ekonomika | NEM.US | Státy EU | DAX | HDP | I-Trader | Capitalinked.com | Zprostředkovatelé | Členské státy | Předvolební průzkumy | Ceny niklu | Firma | Německý kancléř Olaf Scholz | Omikron | Spotřební daně | Fúze s Nortonem | Vyšší inflace | Výrazný růst cen ropy | Rafinérie | Erste | Lot | Ropa | Statistiky | Liz Trussová | Ether | Byznys | NJJ | Pivovary | Raketový růst | Stoxx 600 | Světová ekonomika | SAP | Empire State Index | Diverzifikovat | ETF WTI Crude Oil (OD7F.DE) | Index PMI | Ekonom | Debata | Demo účet | Deutsche Bank | RUB | Renáta Kellnerová s rodinou | Pohonné hmoty v ČR | Američané | Kurz | Tomáš Holub | Vývoj ceny niklu | Raiffeisenbank a.s. | Rudolf Špoták | Realizovat zisk | Unicredit | Uranium Energy Corp. | Růst akcií | Pokles výnosů | TASS | Naše prognóza | Finančník George Soros | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Hliník | Ceny pšenice | Ruský list | Metro AG | Profit-Target | Akcie podniku | Plynovod TAP | Dodávky plynu z Německa | ETF Industrial Metals (AIGI.UK) | Poptávka po čipech | Obchodováním s futures | Vývoj ceny kávy | Greensill | USA | Deficit státního rozpočtu | Obchodování s nástroji CFD | Kukuřice | Fibonacciho retracement | Washington Post | Investujte | Nakupovat | Měď | Gigafactory | Dodávky suroviny | Holding Czechoslovak Group | Odchod z Ruska | Euro | AUD | UEC.US | Firma Wienerberger | Huť Liberty Ostrava | Těžba lithia | The Times | AIGI.UK | Rada ČNB | Contract | Červená čísla | Kyjev | Commodity | Agentura DPA | Fnac Darty | Ruské ministerstvo hospodářství | Cena niklu | Přerušení dodávek ruského plynu | Capitalinked | Dodávky ropy | Dovoz z Ruska | Plynárenský gigant | Propad cen akcií | Prima | Hospodářské noviny | Kypr | Citigroup | ASX 200 | Evropský blok | Křetínského EPH | Ruská firma | Certifikace | Hospodářství | Chytré sankce | Stagflace | Výnosy státních dluhopisů | Poskytování hypoték | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Míra nezaměstnanosti v Británii | EBITDA | Zastavení dodávek | JP Morgan | Ohlédnutí | Zpomalení růstu | Obchod | Mezinárodní vztahy | Siemens Healthineers | Televizní studio | Banka JP Morgan | Automobilka Škoda Auto | Uniper | Trh Prime | Zemní plyn (LNG) | Plánované obchody | Kommersant | Intermediate | Komodity na trading | Nižší ceny | EU | Holding Agrofert | Redukce | Cenové stability | Vývoz do Kazachstánu | Zasedání ECB | Gamble | Velkoobchodní cena elektřiny | Portfolia | Transakční náklady | CETIN | Precedens | Tatra Trucks | Prohlášení | Komerční banka | Vývoz | Sázka na pokles | Energetické firmy | Teplé počasí | Cenové dno | Členské státy EU | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Týden na akciových trzích | Americké ceny | Recese | Rafinérie v Litvínově | Inflace v Německu | Správná diverzifikace | Švýcarský frank | Turistické sezóny | Capital Partners | Chuť riskovat | Erdogan | CZK/EUR | Stříbro - Vývoj ceny | Správa železnic | Jaké komodity obchodovat? | Index Dow Jones | Digitalizace | SEC | Situace na Blízkém východě | Agentura Interfax | Eskalace konfliktu | Aktuální situace | Největší propad | Měna euro | Počet nových žádostí o podporu | Miliardy | Sev.en | Denní graf | Spekulace | Produkce zemního plynu | Bulharská vláda | Český statistický úřad (ČSÚ) | Investoři na akciovém trhu | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Know-how | Pohyby cen indexu S&P 500 | Frank | Ministři | OSF | Dostatek likvidity | CIND.UK | Kurz eura | Průmyslové účely | Investoři a obchodníci | Ottawa | Centrální banka USA | Pivovary CZ Group | Dieselgate | Bělorusko | Ceny energií | Hospodářské vyhlídky | Washington | Výkon dolaru | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Kazatomprom (KAZ.UK) | Eugal | Základní sazby | Brent (OIL) | Růst ceny ropy Brent | Obchodní náklady | Ruská plynárenská společnost | Úrokové sazby | Vyšší volatilita | Atlantik | CFD obchodníci | Rostoucí inflace | Snížení závislosti na plynu | Ceny většiny komodit | Dodávky zemního plynu | OSN | Soud | Saudi Aramco | Společnost ČEZ | WTI Crude Oil | Henry Hub | Cena elektřiny | Agentura Fitch | Sell Stop | Předpovědi | Prodeje ropy | Konflikt na Ukrajině | Mluvčí Kremlu | Analytické společnosti | Vývoj ceny platiny | Zásoby ropy | Zeměpis | Ceny plynu | Evropské méně | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Benzín | Embargo EU | Channel | Rostoucí ceny | Trend | Konfederace | Akcie a ETF | Kupci | Dow Jones Industrial | OXY | Nákupy plynu | Ozbrojený konflikt | Zásoby plynu | Úvěrové linky | Míra inflace | RTS | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Sekundární trh | MMF | CNN | USD/RUB | Sebevědomí | Ruská banka | Stop Out | Finanční situace | Oslabení | Nařízení | Verizon Communications | SWIFT | WP | Verizon | Ukrajinská vláda | Nemovitostní trh | Schodek | Americký Senát | BTC | Společnost Eustream | Bankovní sektor | KOSPI | Válečná ekonomika | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Obchodní bilance | Severomořská ropa Brent | Hurikány | Gold | Zhoršení ratingu | Akciová společnost | Ruský Gazprom | Guvernér centrální banky | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Očekávané výsledky | Omezení dodávek ropy | Úsilí | Výrobní závody | Tempo růstu | Bavlna - Vývoj ceny | Meziroční růst spotřebitelských cen | USD index | Pohonné hmoty | Specifický typ tradingu | Penta Real Estate | Aplikace TikTok | BASF | COTTON | Ministerstvo dopravy | Banky | Biliony | Měď - Vývoj ceny mědi | ETF | Zlato - Vývoj ceny zlata | AU.US | Plán obnovy | Akciové trhy | Kurzy měn | Struktura HDP | Zákaz transakcí v rublech | Vypnutí Nord Streamu 1 | Lanžhot | Myšlenka | Europoslanci | Varování | Guidance | Invaze Ruska | Hospodářské soutěže | Družba | Kurzové výkyvy | APP | Ministr zdravotnictví | Spojení | Cykly | Bankovní společnosti | Long | Rally | Inverzní výnosová křivka | Investování do akcií | Bankovní rada | Pojišťovna | Výrazný propad | Chevron (CVX.US) | Pandemie | ČT Jan Souček | Putinův režim | LEANHOGS | Aktiva | Pražský městský soud | Nikl - Vývoj ceny niklu | Časopis Forbes | Cenový strop | Ministerstvo financí | GEVORKYAN | Výprodej | Problémy v dodavatelských řetězcích | Indexy na Wall Street | Index německých akcií DAX | Ceny ropy dnes | Věřitelé Arca Investments | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | UCITS | Business | Hlavní index německých akcií | Poradenské firmy | Ropný a plynárenský průmysl | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Dna | Srbsko | Velké peníze na komoditách | Sev.en Global | Zdanění | Pokles cen | Základní úrok | TikTok | Dekarbonizace | Bloky | Obchodování s komoditami | Plynárenské společnosti | Veřejný dluh | SP500 | Jan Procházka | Začít obchodovat | Kurz rublu | Orsted | ČBA | Nový týden | Sucha | Umělá inteligence | Fiskální politiky | Long signál na akcie | Zdravotnictví | Energetické krize | Plynovod Nord Stream | Akcie Tesly | Long signál | Vývoj ceny bavlny | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Trhy dnes | Snížení cen | Sklizeň obilovin | Dodávky plynovodem | Energy Aspects | | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Členské země | Seat | Vedení ECB | BNY Mellon | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Politika centrálních bank a geopolitika | Špatné zprávy | Náklady spojené se skladováním surovin | ETFs | Změny ceny | Zisky firem | Majetek | Vývoj ceny hliníku | Řetězce | Sentiment | Síla měn | Metro Cash & Carry | Lucembursko | Ukrajinská agentura pro předcházení korupci | Industrial and Commercial Bank of China | WEF | Zlato - Vývoj ceny | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | ECB Christine Lagardeová | Politika | Konkurence | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Šéfka ECB | Pražská burza | PLN | Kapitalizace | CFD traděři | Vyjádření analytiků | Dodávky z Ruska | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Bankovní asociace | Ukrajinská centrální banka | Obranné příkazy | OMV | Čínský prezident | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Dnešní seance | Americké futures | MAM | Novinky.cz | Baterie | ECOFIN | BHP | Poplatky | Forint | Karel Komárek | Velká Británie | PLN/EUR | Další vývoj | Anton Siluanov | Si Ťin-pching | Bulharský premiér | Evropské společnosti | Větrná energetika | Real Estate | Typ tradingu | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | George Soros | Napětí kolem Ukrajiny | Automobilka BMW | Garanční systém finančního trhu | Jerome Powell | Energiewende | Jamal | ISLN | Nálada | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Letectví | Indie | Ruský útok na Ukrajinu | Energetická krize v Evropě | EdF | Měnové politiky | Huť Liberty | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Vliv na trh | Intel | Koncern Volkswagen | Landesbank Hessen-Thüringen | CSG | Ekonomika | Společnost Kofola ČeskoSlovensko | Vasky | První zvýšení sazeb | Pohyb ceny | Zklidnění situace | Výnosová křivka | Ekonomická data | Elektřina | Ceny platiny | Politika centrálních bank | Ruská společnost Gazprom | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Tanzanie | Řízení kapitálu | WELL | Proticyklické kapitálové rezervy | Investiční aktivity | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Obchodování s futures | Poradenské společnosti | Ministr energetiky | Ceny zlata | Výhled | PPF Renáta Kellnerová | Členové OPEC | České akcie | Kurzotvorná informace | Jak začít s komodity? | Auta | Komoditní akcie | Komerční banky | Americké ministerstvo | Zahraniční měny | Komise v přenesené pravomoci | Colt CZ Group SE | Deriváty | Occidental Petroleum (OXY.US) | Akciový trh | Embargo | Vysoké ceny | Economist | Bilance Fedu | Nemovitosti v ČR | Hry | Prudký pokles cen | Zprávy z Německa | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Propouštění | Krátkodobé dluhopisy | Trendové čáry | PGNiG | Zaměstnanci | Meopta | Trans Adriatic Pipeline | Evropský trh | Finanční trhy | Šéf Exxonu | Náměstek ředitele | Dobrý výsledek | Komunistická strana | Expanze | Průmyslový index Dow Jones | Freeport McMoran | Jiří Šmejc | Index DJIA | Insider | Cena termínového kontraktu | Trading | Aktuální rezistence | Síkela | Fondy | Ruské ministerstvo financí | Ukrajinský prezident | Týdenní výkon | Bílý dům | Komoditní trhy | Historické pohyby cen | Austrálie | Cenové hladiny | Německé ekonomiky | Dodávky zemního plynu do Maďarska | Financial Times | ETFS Natural Gas (NGAS.UK) | USD za barel | Začínající investoři | Spread | CZK/USD | Velkoobchodní cena plynu | Společnost Intel | Český státní rozpočet | Vývoj měnového páru EUR/USD | Dodávky ruské ropy | Místní rozvoj | ProSieben | Swing | Ceny ropy Brent | Ministr zemědělství | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Evropské vlády | Rublové účty | Intervence na forexovém trhu | Euro včera | Jak investovat | Pasiva | Synot | CMI | Ukrajinská krize | ZINC | Sedmadvacítka | Uvalení sankcí | Lídři G7 | Společnost GEVORKYAN | Míra inflace v eurozóně | Zkrachovalé společnosti | Investování do komodit | Napadení Ukrajiny | DIESEL | Šance | Obchodování se zemědělskými komoditami | Zlepšení nálady | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Velké investiční společnosti | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | NERV | Vývoj ceny ropy | Závislost na ruských fosilních palivech | Sazby | Americké výnosy | Mezibankovní | Akcie Tesla | ODS | Sekyra Group | Invaze Ruska na Ukrajinu | Paroplynové elektrárny | FOMC | Generální ředitel | HN | Jak vydělat na poklesu komodit? | Devizové rezervy | České vlády | Cíle | Semináře | Interfax | Ekonomický kalendář | Investiční skupiny | Volkswagen | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Ovlivňování | Likvidita | RBA | Žádosti o podporu | Asociace exportérů | OIL.WTI | Nové sankce | Obchodování s CFD | Možnost realizovat zisk | Hliník - Vývoj ceny | Teherán | Parlamentní listy | Rozhovor | Dlouhá pozice | Spotřeba domácností | Transakce | Důchodový systém | Devizy | Měny | Premiér Fiala | Obchodní podmínky | Sankce proti Rusku | Sezónnost | Krajský soud | Energetický regulační úřad | Hello bank! | Výzkumné společnosti | Bezpečnost | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | MNB | Glencore | Irsko | Ekologie | Regulační úřady | Americké firmy | Analytici společnosti | Plynová krize | Podkladové aktivum | ETF WTI Crude Oil | Dmitrij Peskov | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | Pohonné hmoty v Česku | AUDJPY | USDX | Obchody na burze | BTC/USD | Cykličnost | Investiční společnosti | Investor | Nabídka a poptávka | Železná ruda | Ruský rozpočet | Dodávky plynu | The Wall Street Journal | Jamie Dimon | Finanční sektor | Rada ČTK | Státní veterinární správa | Ropa dnes | TVN 24 | Internet of Things | Renáta Kellnerová | LNG z Nizozemska | CV90 | Australská ekonomika | Thomson Reuters | Hospodářský pokles | Dodávky LNG | Sója - Vývoj ceny sóji | Snížení zisku | Finanční trh | Maďarská vláda | JPMorgan | Historické pohyby cen indexu S&P 500 | NACP | Zahájení ruské invaze | Plyn přes Ukrajinu | Peníze z EU | USD/JPY | SXEPEX | Globální poptávka po ropě | Regionální měny | Eni | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Eurové platby | Patria.cz | Velké energetické společnosti | Prodeje | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Milník | Vale (VALE.US) | Newmont (NEM.US) | Prezident Putin | Ministři energetiky | Zlotý | EIA | Sberbank CZ | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Nízké obchodní náklady | Platformy | Rusko | Zbyněk Stanjura | Katastrofy | Ceny výrobců | SPDR S&P Oil & Gas Exploration (XOP.US) | Guardian | Miliardy USD | Vicepremiér | Poradce | Obchodní den | Zkušenost | Signál | Írán | Zdražování | S/R zóny | Česká národní banka | Investiční skupina | ISLN.UK | Pozemky | Development | Typy komodit | Káva - Vývoj ceny kávy | ADP | Možnosti investování do komodit | ASEAN | Gazprombank | Repo sazba | Biliony dolarů | Povětrnostní podmínky | Short signál | Pozastavit obchodování | Joe Biden | Termínový kontrakt | Ropy | Rozdílové smlouvy | Liberty Ostrava (LO) | Mluvčí Gazpromu | Historie | Americké vládní dluhopisy | Wood Mackenzie | Úspěšné obchodování | Meziroční inflace | Platba za plyn | Singapur | Americké akciové indexy | Pracovní síly | Základní sazba | Polská společnost | Člen bankovní rady | Obiloviny | Forex trader | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Banky v EU | Guvernér české národní banky | SXEPEX.UK | Ekonomický dopad | Platba SWIFT | Rafinerie | Zisk EBITDA | Společnost | Xilinx | CBC | Důchody | List The Wall Street Journal | Sázky | Ministr hospodářství | Uhlí | Předsedkyně Evropské komise | Mezinárodní obchod | Forbes | Akcez | Obchodujte | American Petroleum Institute | Colt | Implikovaná volatilita | Cukr - Vývoj ceny | Trailing stop loss | Kurzotvorné zprávy | Klíčové faktory | Ukončení války | Sporting Products | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | BMW | Wood & Company | Cena akcií | Guvernér ČNB | Ukrajinská ekonomika | Podnikání na kapitálovém trhu | BNP Paribas Personal Finance | ASX | ETF Industrial Metals | Plynárenské firmy | Agentura TASS | Rozšíření | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Německé hospodářství | SUGAR | D1 | Americké ministerstvo financí | STV Group | Státní fond | Burze | Buy | Eura | Tisková konference | Monex | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | ACT | Organizace | Obilí | DIW | Penta | CVC Capital Partners | Our Media | Ceny pohonných hmot | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Coffee | Inflační data | Leonhard Birnbaum | SYNTHESIA | Růst | Ceny surovin | Poptávka po ropě | Michelin | Polská centrální banka | Pojišťovací společnosti | Ukončení dodávek plynu | Energetické komodity | Příjmy | SOYBEAN | Ředitel skupiny PPF | Odhad letošního růstu | Cameco | Zajištění | Administrativa | CzechTrade | Ondřej Hartman | Sazba Fedu | Akcie Goldman Sachs | CNY | Sója - Vývoj ceny | Plynárenský průmysl | Fúze | Index | Wall Street Journal | Rychlý růst cen | Lockdown | Společnost Uniper | Obchodujeme komodity | Dovozce ruského plynu | Hlavní trh | Čínský trh | Nejbližší rezistence | Bohatství | Banka | Palladium - Vývoj ceny | Investiční fond | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Vista Outdoor | Zelená dohoda pro Evropu | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Cenové stropy | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | Nová sazba | Arca | Index STOXX Europe 600 | Cena plynu pro evropský trh | Monopol | Investování | DNN.US | Nord Stream AG | IOGP | Státní penzijní fond | Návrat k normálu | Závislost na ruských energetických surovinách | Seznam.cz | Akcie | Omezené dodávky | Energetické technologie | Společnost Nestlé | Norská koruna | EPH Daniel Častvaj | Evropský průmysl | Zvyšování dovozu | Zelená dohoda v současné podobě | Sankce EU proti Rusku | Bankrot | Plán EU | China National Petroleum Corporation | Kurs koruny | Čínská poptávka | Jozef Síkela (STAN) | Ministr vnitra | Británie | TurkStream | Krátký prodej | Julius Bär | Velké hospodářské krize | Zemědělský svaz ČR | Dividenda ČEZ | Kanadský penzijní fond | Míra inflace v USA | Nový Zéland | Reakce ČNB | Společnost Gazprom | Francouzský ministr financí | Potravinářská společnost | ProSiebenSat.1 Media | Těžba z břidlic | Vladimir Putin | Němečtí politici | Alexej Miller | České nemovitosti | Dnešní obchodování | KKCG | Ruská válečná ekonomika | MiFID II | Henry Hub v Louisianě | Odvětví | China National Petroleum Corporation (CNPC) | Kadri Simsonová | Onet.pl | Geopolitické události | Potenciální ztráty | Omezení dovozu | Terminál na LNG | Jaká rizika číhají na komodity? | Vývoj dolarového indexu | Drahý plyn | Velkoobchodní ceny plynu | CAD | EURUSD | Vypnutí plynu | Společnost Net4Gas | RWE Gas | Podíl Ruska na globálních dodávkách LNG | České předsednictví | David Vagenknecht | Pivovary CZ | Unie | PPF | Analytička | Nasdaq Composite | Vývoz LNG | Zákaz dovozu ruského uhlí | Vývoz plynu do Finska | EGÚ Brno | Zlaté slitky | Vlastnictví | Ministr financí | Rozšiřování kapacit | Polský server | Norsko | Kanadská vláda | Cena zemního plynu | Společnost Metro | Polský podnik | Aramco | CIBC Capital Markets | Mluvčí ČEZ | Exxon Mobil (XOM.US) | Americký index | RWE | Směnné kurzy | Turk Stream | Svět komodit | Americké centrální banky | Lobbing | Měď - Vývoj ceny | Škoda Transportation | Sportovec | Větší pozice | Agora | Platební neschopnost | Lídři zemí EU | Bloomberg | Britský statistický úřad | Dodávky ruského zemního plynu | Ceny stříbra | PPF Jiří Šmejc | Tok ruského plynu | Investor Jan Čermák | Komodity na trading platformě | Pokles HDP | Technologický holding | CIND | Obchod s Ruskem | Vyšší mzdy | Plyn pro evropský trh | Zahájení ruského útoku | Mandát ECB | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Natural Gas | Liberty Ostrava | Ratingový výhled | Političtí vůdci | Záporné ceny | Český nemovitostní trh | Ruské akcie | Obchodní války | Graf dne | EEX | Hodnota měny | Kurz rublu k dolaru | Vysoké ceny energií | Procter & Gamble | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Zastropování cen ruské ropy | Spread strategie | Makléřské společnosti | Růst ceny ropy | Španělsko | Přerušení vývozu | TAP | Biden | Zdroje energie | Zhoršení nálady | Americká společnost | Těžba ropy | Seznam mezinárodních sponzorů války | Nový úděl | Nemovitosti | Hospodaření | Výrobce munice | Transgas | Přehled | Euro k dolaru | Silky Zdeňka Porybného | Zvýšení úrokových sazeb | Do čeho investovat | Zlepšení | Průmyslové kovy | Zprávy z pražské burzy | Maďarský forint | Zákaz dovozu | Platební bilance ČR | Siemens Healthineers (SHL) | Novozélandský dolar | Zkapalněný plyn | Erste Group | Rio Tinto (RIO.UK) | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | Mluvčí holdingu | xStation5 | Hotovost | Německý kancléř | Německo | Vivendi | Aleš Michl | Propad akciových trhů | BDSwiss Holding | MT4 | Elektromobily | Eurasia | Jens Stoltenberg | Koruna posiluje | Úroveň parity | Lukoil | Jiří Tyleček | ProSiebenSat.1 Media SE | Kontrakt | Kazatomprom | Zemědělství | Vice | Koncern | Tržní situace | České dráhy | Mediální společnosti | Trend Swing | Kyrylo Ševčenko | Zlínská obuvnická firma Vasky | Zadlužení | Průtok plyn | Ruský majetek | Hlavní ekonom | Domácnosti | Obavy z ekonomických dopadů | XTB | Tesla | Chorvatsko | Nedostatečná produkce | Nové zakázky | Prudký ekonomický propad | Švýcarská potravinářská společnost | Editis | Cena NATGAS | AMD akcie | Domácí průmysl | Short signál na akcie | Ruská centrální banka | Onet | Investiční rozpočet | Médea | Ladislav Kříž | Inflační očekávání | Vysoká inflace | Co ovlivňuje ceny komodit? | EK | CORN | The Guardian | Ceny hliníku | Růst cen plynu | Vývoj ceny kukuřice | Eurasia Group | Vývoj ceny mědi | Česká vláda | Platina | Závislost | Adenza | Sefe | Nexen Tire | Energetická situace | DIA | Globální ekonomický růst | Sazby beze změny | Dovoz ruské ropy | Sílící euro | Běžný účet platební bilance ČR | Dodávky ruského plynu do Evropy | Ministerstvo hospodářství | Jan Frait | Obchodování s emisními povolenkami | CoinDesk | Ceny kávy | Ruské firmy | Balkán | Statistika | Petra Milcová z MPO | Evropské indexy | Sankce vůči Rusku | Zastavení války | Souhrnný čistý zisk | Elektřina v ČR | Světová poptávka po ropě | Skupina Colt CZ Group | Zpracování plynu | Norbert Rücker | Ruský plynovod | Dun & Bradstreet | Barrick Gold | Zahraniční forex | MIFID | Elektronické obchody | Podnikatelé | Strategie pro obchodování s komoditami | Sachalin | Evropský trh s plynem | Podnikatel | Raketový růst ceny | Globální energetická krize | Bavlna | Spotřebitelské ceny | CEO | Oslabení dolaru | Ruský ministr | Rezistence | Pozice | Intervenovat | Cena benzínu | Aktivum | Polská televize | Peking | Dividendy | Burza | Mzda | Další pokles | Mluvčí EPH | Odklon od fosilních paliv | Premiér Viktor Orbán | Velkoobchodní cena zemního plynu | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Target | Miliardy dolarů | Geopolitika | Lockdowny | Řízení rizik | West Texas Intermediate (WTI) | Ropovody | Ruská ekonomika | Partneři | IPO | MTI | Týdenní nárůst | Italský premiér Mario Draghi | Komodity - časté otázky | Advanced Micro Devices (AMD) | Index DAX | Nepokoje v Číně | Zvyšování úroků | Měnový pár | ESG principy | Aktuální Price Action | Premiérka Liz Trussová | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Ruské podniky | Opatření | Kvantitativní utahování | Ceny plynu TTF | Novinky | Ruský vicepremiér | Vývoj ceny ropy Brent | Síla Sibiře | BDSwiss | Výprodej na trhu kryptoměn | Cena zemního plynu ve Spojených státech | Platba | Správa otevřených pozic | Firmy z EU | Nejvyšší kontrolní úřad | Průvodce komoditním trhem | Tým FXstreet.cz | Tržní hodnota Gazpromu | Akcie Siemens Healthineers | Dow Jones | Měna | Philip Morris | NexGen | Vývoz plynu z Ruska do Evropy | Ekonomický růst | Nasdaq | Pohyby cen | Ukrajinský Naftogaz | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | DSTI | Země G7 | Geopolitické napětí | Růst poptávky | Investiční rozhodnutí | Indický trh | Americké ropné společnosti | Zastropování cen | Cenový vývoj | Přehled o dění | Krize v Evropě | Komoditní burzy | Rusko dnes | Johan Sverdrup | Zelená dohoda | Denison Mines (DNN.US) | Ceny zemního plynu v Evropě | Omyl | Vývoj ceny zinku | Výroba aut | Komisařka pro energetiku | CNPC | Restrukturalizace | Společnost Eni | Krize | Prostor pro další růst | Maďarská centrální banka | Contracts for difference | Práce | IOT | Protiruské sankce | Spojené státy | Energetická firma | Zásobníky plynu | Server HN.cz | Vládní konsolidační balíček | Buy Stop | Kursy | Vývoj na trhu | Podíl Evropy | Jaroslav Šura | Tendr | Ocelárny | Obchodní nastavení | Podnik | Analytik XTB | MF | Evropské akciové trhy | Sergej Kuprijanov | Rakouský kancléř | Oficiální úroková sazba | Ropa typu Brent | Složitější řízení | Jefferies | Situace na trhu | Úvěr | Investiční doporučení | Úspěch | Tameh Czech | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Společnost Rosněfť | Ekonomové | G7 | Volby | Statistický úřad | Miliardář | Kov | ANSA | Charles Michel | Síla Sibiře 2 | Západní státy | Program ECB | Platina - Vývoj ceny | Tržby | Reddit IPO | Eurozóna | Americká vláda | Embargo na dovoz ruské ropy | Hedvábné stezky | Pšenice - Vývoj ceny | BCS | Ceny mědi | Zákaz dovozu ruské ropy | FXstreet | Zásobníky | Dánsko | Energetická bezpečnost | Belgie | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Společnost S&P Global | Podniky | Pád Gazpromu | Rusko dodávky plynu | Index moskevské burzy | Ekonomické aktivity | Vyšetřování | Odhady analytiků | AUD/USD | iShares Commodity Diversified Swap | Bilance | Politici | Ekonomika Evropské unie | Ceny ropy a plynu | Správa | Evropské země | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Zlato | Instrumenty | Mzdy | Agentura Moody's | Tchaj-wan | Nabídka ropy | EPIF | NZD | Wall Street | Šéfka EK | Předseda Evropské rady | Poradenství | Míra inflace v Německu | ČR | Ukazatele | Jak vydělat | Průměrná cena | Ruská burza | CNBC | Mluvčí firmy | Olaf Scholz | Čínské firmy | Vývoz plynu z Ruska | OD7F | Ekonomické sankce | Objednávky | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Vývoj ceny | Věřitelé Arca | CCJ | Annalena Baerbocková | Analytik | Návratnost | Tradeři | Výnosy | Výdaje | ČTK | Inflace v USA | Ztráty | Komodity | Změny úrokových sazeb | Biliony USD | Jan Souček | Vláda Finska | Analýza | General Plastic | Řídit riziko | Dodávky plynu do Rakouska | Dodavatelské řetězce | XTB Research
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Ruský ministr financí
Ruský ministr hospodářství
Ruský ministr pro energetiku
Ruský ministr průmyslu
Ruský ministr průmyslu a obchodu
Ruský Národní vypořádací depozitář
Ruský Národní vypořádací depozitář (NRD)
Ruský oligarcha
Ruský platební systém
Ruský platební systém Mir

Následující klíčová slova

Ruský plynovod
Ruský premiér
Ruský premiér Mišustin
Ruský prezident
Ruský prezident Vladimir Putin
Ruský producent ropy
Ruský producent zlata
Ruský ropný gigant
Ruský ropný sektor
Ruský rozpočet
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít