Středa 29. listopad 2023 15:58
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Jak na hedging v praxi
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Jak na hedging v praxi

Klíčová slova - Spojené arabské emiráty

C:\fakepath\trader-27112023-40-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy před zasedáním skupiny OPEC+ klesají

27.11.2023 Ceny ropy dnes klesají. Investoři čekají na zasedání skupiny těžařů OPEC+, které se uskuteční tento týden. Podle očekávání by skupina měla od počátku příštího roku omezit dodávky ropy na trhy.
img

Ranní shrnutí (21.11.2023)

21.11.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování růstem v čele s technologickými akciemi. S&P 500 si připsal 0,74 %, Dow Jones se posunul o 0,58 % výše a Nasdaq vzrostl o 1,13 %. Index Russell 2000 s malou kapitalizací si připsal 0,5 %.
img

BREAKING: Spojené arabské emiráty zvýší produkci ropy. Cena nadále roste

20.11.2023 Ropa pokračuje ve svém růstu po nedávných zvěstech, že OPEC+ se může příští neděli rozhodnout prohloubit omezení produkce ropy. Dnes tu máme zase komentáře k ropnému trhu ze Spojených arabských emirátů. Ministr ropy SAE:
img

Fidelity International: Budování většího BRICS

25.09.2023 Největší uskupení rozvíjejících se tržních ekonomik na světě –⁠ BRICS se rozrůstá o šest členů. S růstem přichází i touha po novém světovém řádu. Ovšem vzhledem k tomu, že jedna země – Čína – má i nadále mnohem větší ekonomickou váhu než všechny ostatní, se domníváme, že význam nadcházejícího rozšíření BRICS bude spíše diplomatický než ekonomický.
img

Více než 88 000 milionářů buduje své bohatství prostřednictvím kryptoměn

07.09.2023 Podle nejnovější zprávy Crypto Wealth Report se svět kryptoměn nyní může pochlubit ohromujícím počtem 88 200 krypto-milionářů roztroušených po celém světě. Tato rostoucí třída držitelů bohatství zaznamenala, že jejich jmění se zvětšuje díky stále se rozšiřujícímu světu digitálních aktiv.
C:\fakepath\trader-24082023-33-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.08.2023 1) Lídři skupiny rozvíjejících se zemí BRICS na summitu v Johannesburgu tento týden rozhodli, že pozvou šest států včetně Íránu a Saúdské Arábie, aby se k 1. lednu 2024 staly novými členy bloku. Pozvánku dále dostanou také Argentina, Egypt, Etiopie a Spojené arabské emiráty, oznámil dnes prezident Jihoafrické republiky Cyril Ramaphosa, který je hostitelem summitu. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž má tento krok posílit vliv uskupení, které se zavázalo, že bude hájit zájmy "globálního Jihu".
C:\fakepath\Brics4.jpg

BRICS v první fázi rozšiřování přijme šest zemí včetně Saúdské Arábie či Íránu

24.08.2023 Lídři skupiny rozvíjejících se zemí BRICS na summitu v Johannesburgu tento týden rozhodli, že pozvou šest států včetně Íránu a Saúdské Arábie, aby se k 1. lednu 2024 staly novými členy bloku. Pozvánku dále dostanou také Argentina, Egypt, Etiopie a Spojené arabské emiráty, oznámil dnes prezident Jihoafrické republiky Cyril Ramaphosa, který je hostitelem summitu. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž má tento krok posílit vliv uskupení, které se zavázalo, že bude hájit zájmy "globálního Jihu".
C:\fakepath\Brics2.jpg

Rozvojová banka zemí BRICS usiluje o snížení závislosti na americkém dolaru

22.08.2023 Rozvojová banka zemí skupiny BRICS, kam patří Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika, bude usilovat o snížení závislosti na americkém dolaru. V rozhovoru s britským ekonomickým listem Financial Times (FT) to řekla prezidentka této instituce Dilma Rousseffová, která v minulosti působila i jako prezidentka Brazílie.
C:\fakepath\BRICS.jpeg

V zemích BRICS žije 40 procent populace, vytváří 26 procent sětového HDP

21.08.2023 - Do hospodářského uskupení BRICS patří Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika. Název je odvozen od počátečních písmen členských zemí. Označení původně vzniklo v roce 2001 pro investiční účely. Tehdy britský ekonom Jim O'Neillem z investiční banky Goldman Sachs napsal studii o rostoucí síle rozvíjejících se zemí jako Brazílie, Rusko, Indie a Čína, o kterých psal jako o BRICS. V roce 2006 svolala Ruská federace schůzku ministrů zahraničí těchto čtyř čtyř států a v roce 2009 Čína, Indie, Brazílie a Rusko uspořádaly v ruském Jekatěrinburgu první summit. V roce 2010 se připojila i Jihoafrická republika.
C:\fakepath\diamanty.jpg

CNBC: Ceny diamantů z loňského rekordu již klesly o 18 procent

25.06.2023 Jak se zpívá v jedné písni "diamanty jsou dívčiným nejlepším přítelem". V současnosti ale nejsou oblíbenými kameny investorů, protože v posledních několika měsících ztratily na hodnotě. V únoru 2022 se ceny diamantů vyšplhaly na rekord, od té doby však klesly již o 18 procent. Od začátku roku jsou pak nižší o 6,5 procenta, ukazuje globální index cen surových diamantů. A jejich cena bude podle analytiků zřejmě dále klesat, upozornil zpravodajský server CNBC.
img

⛽ Ropa po rozhodnutí OPEC+ roste o 2 %

05.06.2023 Dalo by se říci, že OPEC+ svým rozhodnutím z minulého víkendu překvapil. Není to však překvapení, které by mohlo vést k zásadním změnám. Překvapením je v podstatě jen to, že se vůbec něco změnilo. V tomto textu stručně probereme nejdůležitější otázky související s rozhodnutím OPEC+ a dobrovolným snížením ze strany Saúdské Arábie.
img

Putin upevňuje svůj vliv v ropné mocnosti Lybii. EU si přitom slibovala, že lybijská ropa pomůže nahradit zakázané ruské dodávky

04.06.2023 Rusko upevňuje svůj vliv v Lybii. Plánuje znovuotevřít svoji ambasádu v její metropoli, Tripolisu. Ruský prezident Vladimir Putin skrze takzvanou Wagnerovu žoldáckou skupinu svého spojence Jevgenije Prigožina tudíž rozšiřuje nadvládu nad podstatnou částí severoafrické země a jejími ropnými poli, jeho vliv navíc přesahuje i do Súdánu a Mali.
C:\fakepath\BRICS.jpeg

Zástupci skupiny BRICS hovořili o rozšíření uskupení, zájem má Írán

04.06.2023 Vysocí představitelé více než desítky zemí včetně Saúdské Arábie a Íránu v pátek jednali o navázání užších vztahů s blokem největších rozvíjejících se ekonomik BRICS. Zástupci této skupiny se sešli v Jihoafrické republice, aby prohloubili vzájemné vztahy a postavili se jako protiváha Západu, uvedla agentura Reuters. Zájem o členství v BRICS podle ní projevil Írán.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 2. června 2023

02.06.2023 Katar nečiní dostatečné kroky proti krypto firmám, které porušují zákaz vyhlášený v roce 2019. Tento názor vyjádřil ve středeční zprávě globální úřad pro boj proti praní špinavých peněz.
img

Ropa se zotavuje z dřívějších poklesů

31.05.2023 Ropa smazala většinu ztrát, které dnes utrpěla. Ačkoli důvodem oživení nebyly žádné konkrétní zprávy, průzkum agentury Reuters založený na sekundárních zdrojích naznačil, že země OPEC přestaly dodržovat slíbené snížení těžby. Zatímco země jako Saúdská Arábie, Kuvajt a Spojené arabské emiráty byly většinou v souladu s přislíbenými škrty, existovala řada zemí, které snížily více, než se zavázaly. Za zmínku stojí Irák a Nigérie, které jsou významnými producenty ropy a jejichž plnění přislíbených škrtů činilo 151 %, resp. 448 %. Kombinovaná produkce 13 zemí OPEC byla v květnu o 460 tis. bpd nižší než v dubnu. Údaje o produkci za duben byly navíc revidovány o 150 tis. bpd níže.
img

Krypto news: Bitcoin pod 28 000 USD 📉 Slabý začátek týdne pro kryptoměny

08.05.2023 V prostředí smíšených nálad na burzách dnes kryptoměny ztrácejí. Bitcoin ustoupil pod 28 000 dolarů. V bitcoinové síti je nyní stále téměř 450 000 nevyřízených transakcí a sentiment mezi rizikovými aktivy oslabila také překvapivě silná NFP zpráva z minulého pátku, která zvýšila šanci na možné další zvýšení úrokových sazeb Fedu a obtížněji zvladatelnou inflaci v USA. Vedle Bitcoinu ztrácely i menší kryptoměny jako Ethereum, Cardano a Polygon.
img

Akcie týdne: Apple (05.05.2023)

05.05.2023 Společnost Apple (AAPL.US), výrobce iPhonů, včera po skončení seance na Wall Street oznámila zisk za 2. fiskální čtvrtletí 2023 (1. kalendářní čtvrtletí 2023). Výsledky dopadly lépe, než se očekávalo, a to díky lepšímu výsledku v oblasti prodeje iPhonů. Společnost rovněž oznámila navýšení programu zpětného odkupu v hodnotě 90 miliard USD a také zvýšení čtvrtletní dividendy, a to již jedenáctým rokem v řadě! Podívejme se blíže na to, jak se společnosti Apple dařilo v prvním čtvrtletí roku 2023.
img

Studie: Twitter od převzetí Muskem vyhověl skoro všem žádostem o cenzuru

28.04.2023 Od převzetí Twitteru miliardářem Elonem Muskem loni v říjnu společnost plně vyhověla více než 80 procentům žádostí vlád a soudů o odstranění obsahu, což je oproti dřívějšku asi 30procentní nárůst. Vyplývá to z analýzy, kterou ve čtvrtek zveřejnil technologický list Rest of World. Podle listu Forbes analýza odhaluje, že Muskův slib omezit politickou cenzuru neodpovídá skutečnosti. Forbes se obrátil na Twitter s žádostí o komentář, ale píše, že obdržel pouze automatizovanou odpověď v podobě emotikonu hovínka, kterým společnost již více než měsíc reaguje na žádosti o komentář od tisku.
img

⛽Vrátí se ropa k ceně 100 dolarů za barel?

03.04.2023 Ještě před dvěma týdny se svět těšil extrémně nízkým cenám ropy (na dnešní poměry). Cena ropy Brent klesla na 70 dolarů za barel a byla nejnižší od prosince 2021. Dnes ráno jsme však za stejný barel ropy Brent museli zaplatit dokonce o 15 dolarů více! Takto volatilní změnu cen ropy lze zdůvodnit nečekaným snížením těžby ze strany zemí OPEC, Ruska a Kazachstánu. Zdálo se, že nižší ceny ropy pomohou globální ekonomice rychleji se vymanit z období vysoké inflace, ale už to tak jistě nevypadá.
img

Graf dne - OIL.WTI (03.04.2023)

03.04.2023 Členové OPEC+ o víkendu oznámili masivní dobrovolné snížení těžby ropy, což na začátku nového obchodního týdne vyvolalo prudký nárůst cen ropy. Celkové snížení těžby o 1,157 milionu barelů oznámilo 8 zemí OPEC a zemí mimo OPEC. Tyto škrty začnou platit od května a zůstanou v platnosti až do konce roku. Kromě toho Rusko oznámilo, že jeho snížení těžby o 500 tis. barelů, které mělo skončit do konce června 2023, bude prodlouženo do konce roku 2023. Jedná se o masivní snížení nabídky, které představuje více než 1 % celosvětové produkce, a nemělo by proto překvapit, že ceny ropy na začátku nového týdne vyskočily o více než 5 %. Je však třeba poznamenat, že takto masivní snížení těžby ropy může také naznačovat, že OPEC má vážné obavy ohledně výhledu poptávky. Vzhledem k tomu to nemusí být pro ceny ropy z dlouhodobého hlediska nijak povzbudivé. Dnes zasedá Společný monitorovací výbor ministrů OPEC+, který poskytne doporučení ohledně politiky. Všeobecně se očekávalo, že doporučení bude pro žádnou změnu produkce, ale víkendová oznámení vyvolala nejistotu.
img

Oproti stavu před válkou se vývoz ruské pšenice téměř zdvojnásobil

06.03.2023 Ruský vývoz obilí začíná po pomalém začátku sezóny vzrůstat, protože kupci výrazně navyšují své zásoby. Od minulého roku se dodávky pšenice téměř zdvojnásobily. Obchodování s potravinami není součástí sankcí.
C:\fakepath\trader-03032023-31-zm.png

Komodity: Ropa roste, zdroje Reuters popírají, že SAE zvažují vystoupení z OPEC

03.03.2023 Ceny ropy v závěru týdnu ztrácely, ale posléze se vydaly směrem vzhůru. Reagovaly na zprávu deníku The Wall Street Journal (WSJ), že Spojené arabské emiráty (SAE) zvažují, že vystoupí z Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a budou na trh dodávat více suroviny. Zdroje agentury Reuters ale zprávu následně označily za nepravou.
img

⬇Ropa po zprávách OPEC klesá

03.03.2023 Ceny ropy se propadly po zprávě WSJ, která uvádí, že Spojené arabské emiráty požádají orgány OPEC o povolení zvýšit těžbu ropy. To by mohlo znamenat větší nabídku na trhu a další možné kroky jiných velkých a flexibilních producentů, jako jsou Saúdská Arábie nebo Irák.
img

Ropa se po komentářích Ruska a SAE odráží

13.02.2023 Ruský ministr energetiky Novak dnes uvedl, že v roce 2023 bude více než 80 % vývozu ropy a přes 70 % vývozu ropných produktů směřovat do "spřátelených" zemí. Zároveň však neuvedl, jaká by měla být úroveň vývozu v nominálním vyjádření, což je v podstatě klíčové pro posouzení podmínek nabídky na světovém trhu s ropou.
C:\fakepath\Irán.jpg

Rusko je největším investorem v Íránu, předstihlo tam Čínu

30.01.2023 Rusko předstihlo Čínu a stalo se největším investorem v Íránu. S odvoláním na íránský list Donjá-je eqtesád o tom informovala agentura Bloomberg. Podle údajů státní Organizace pro investice a ekonomickou a technickou pomoc Íránu Rusko od nástupu vlády prezidenta Ebrahíma Raísího v srpnu 2021 investovalo do dvou ropných projektů v západní provincii Ílám zhruba 2,7 miliardy USD (59,2 miliardy Kč).
C:\fakepath\Cina-prezident.jpg

Čínský prezident jednal v Rijádu s arabskými zeměmi, označil to za milník

09.12.2022 Čínský prezident Si Ťin-pching se dnes v Rijádu zúčastnil summitu arabských zemí, které označil za přirozené partnery Pekingu pro spolupráci a setkání označil za "milník" a začátek nové éry ve vztazích s těmito státy. Čínský prezident dnes končí návštěvu Saúdské Arábie, kterou zahájil ve středu a během níž podepsal řadu dohod s Rijádem.
img

Bitcoin oslabuje kvůli obavám z protestů v Číně

28.11.2022 „Bitcoin v minulém týdnu zaznamenal stabilní růst, když se z úrovně pod 15 500 USD v jednu chvíli ve čtvrtek dostal až nad 16 500 USD.
img

Saúdská Arábie popírá diskusi o zvýšení těžby ropy

22.11.2022 Na pozadí napjaté situace na trhu mohou jakékoli neočekávané zprávy vést k prudkým pohybům cen. Zasvěcenec Wall Street Journal uvedl, že OPEC+ bude na schůzce na začátku prosince diskutovat o zvýšení produkce ropy o 500 000 barelů denně, což stlačí futures na ropu North Sea na 10měsíční minimum. Pouze vyvrácení ze strany Saúdské Arábie umožnilo Brentu se zotavit. Byla to lež?
C:\fakepath\g20.jpg

Summit G20 na Bali se bude zaměřovat zejména na válku na Ukrajině a její dopady

13.11.2022 Dopady ruské invaze na Ukrajinu a narůstající napětí mezi Čínou a Západem bude v popředí zájmu summitu velkých světových ekonomik G20, který začíná v úterý na indonéském ostrově Bali. Pozornost bude upřena také na první osobní setkání amerického prezidenta Joea Bidena a jeho čínského protějšku Si Ťin-pchinga od té doby, co se Biden stal prezidentem.
img

Tržní sektor, kde začnou akcie raketově stoupat

08.11.2022 Svět se ze všech sil snaží zajistit si dodávky kritických energií. Některé země jich budou mít koncem letošního a začátkem příštího roku nedostatek, a tak se upírá značná pozornost na jadernou energii, která nabízí alternativní řešení. Poptávka po ní se rychle zvyšuje i proto, že jde po hydroelektrické energii o druhý největší zdroj elektřiny s nulovými uhlíkovými emisemi. Navíc firmy spojené s čistými energetickými alternativami patřily v letošním roce na globálních trzích mezi ty s nejlepší akcionářskou návratností.
img

Jak to vypadá s ropou do budoucna ?

25.10.2022 Centrální banky chtějí snížit inflaci zvýšením sazeb. Ropa má silný vliv na inflaci – hlavní bojové pole Fedu. Hlavně v USA budou za chvíli volby. Vláda, která je v USA teď, nemá žádné dobré pozitivní výsledky. Jeden z důvodu, proč nevolit demokraty, je drahý benzín na čerpacích stanicích.
img

BREAKING: OPEC + se rozhoduje o snížení denní produkce o 2 mil. barelů

05.10.2022 Při bližším zkoumání se však škrty vztahují k úplnému výrobnímu cíli. V současnosti OPEC + těží o 3,5 milionu barelů denně méně, než je těžební limit. Pokud by to byla pravda, skutečné snížení by mohlo být až o méně než 1 milion barelů denně ze zemí jako Rusko, Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty.
img

Dochází kapacita ropných rezerv

04.10.2022 Saudi Aramco zopakovalo své varování, že volná kapacita výrobců dochází. Uvedla, že jakmile Čína ukončí svou strategii "nulového výskytu Covidu", nezbude již žádná.
C:\fakepath\trader-26082022-30-zm.png

Komodity: Ropa se pohybuje oběma směry, dolů ji tlačí očekávané zvyšování úrokových sazeb

26.08.2022 Ceny ropy se dnes pohybují oběma směry. Dolů je tlačí očekávané zvyšování úrokových sazeb americkou centrální bankou (Fed) i Evropskou centrální bankou (ECB). Impulsem pro jejich růst je pondělní naznačení Rijádu, že by skupina OPEC mohla snížit těžbu, aby tak kompenzovala případný návrat íránské ropy na trh.
img

Ranní shrnutí (05.08.2022)

05.08.2022 Americké indexy uzavřely včerejší seanci mírně níže. Nicméně technologické společnosti si připsaly zisky. S&P 500 se propadlo o 0,08 %, Dow Jones odepsal 0,26 %, zatímco NASDAQ získal 0,41 %. Russell 2000 ztratil 0,13 %.
C:\fakepath\trader-04082022-33-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy dál klesají, sestoupily na úrovně z doby před válkou na Ukrajině

04.08.2022 Ceny ropy dnes pokračují ve výrazném poklesu kvůli obavám, že hospodářský útlum ve Spojených státech a v Evropě sníží poptávku po palivech. Vrátily se tak na úrovně z doby před 24. únorem, kdy Rusko zahájilo útok na Ukrajinu. Cena severomořské ropy Brent sestoupila až na 93,50 dolaru za barel, nejníže od 21. února.
C:\fakepath\trader-04082022-24-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o poptávku dál klesají, Brent sestoupil pod 95 USD

04.08.2022 Ceny ropy dnes pokračují v poklesu kvůli obavám, že hospodářský útlum ve Spojených státech a v Evropě sníží poptávku po pohonných hmotách. Na trhu nicméně přetrvávají také obavy z nedostatečných dodávek suroviny na trh. Cena severomořské ropy Brent kolem 17:15 SELČ ztrácela přes dvě procenta a sestoupila pod 95 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles téměř o dvě procenta a dostala se pod 89 dolarů za barel.
img

Proč má dnešní rozhodnutí OPEC+ pro ropu pouze malý význam?

03.08.2022 OPEC+ rozhodne o osudu dohody o omezení produkce na zasedání 3.-4. srpna. Aktuální úrovně produkce (na srpen) jsou v souladu s referenčními hodnotami, což znamená, že dohoda omezuje nabídku.
img

🛢Ropa pod tlakem 📉

01.08.2022 Cena ropy dostala v pondělí tvrdou ránu poté, co bylo zveřejněno čínské a evropské PMI, které odhalilo nižší aktivitu v továrnách kvůli pandemii Covid-19 a slabšímu globálnímu výhledu na poptávku. Nicméně kupující začali být aktivnější poté, co agentura Reuters zveřejnila výsledky měsíčního průzkumu sekundárních zdrojů OPEC. V červenci se produkce zvýšila o 310 000 barelů denně, zatímco se kartel zavázal ke zvýšení produkce o 412 000 barelů denně. Členové vázáni na kvóty podstřelili červencový cíl o 1,3 milionů barelů denně. Jen Spojené arabské emiráty a Kuvajt splnily své kvóty. Saúdské Arábii se podařilo zvýšit produkci o 150 000 barelů na 10,75 mbpd, což je pod cílem 10,833 mbpd. Nigérie byla nejméně výkonná. Její produkce dosáhla 1,13 mbpd ve srovnání s povolenou rychlostí 2,33 mbpd kvůli poruchám s ropovody. Členové OPEC se setkají již tento čtvrtek, aby probrali kvóty na září. Očekává se tedy další volatilita.
C:\fakepath\trader-19072022-17-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.07.2022 1) Míra inflace v zemích Evropské unie v červnu vystoupila na rekordních 9,6 procenta, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat. V květnu spotřebitelské ceny meziročně vzrostly o 8,8 procenta. Nejvyšší inflace je v pobaltských zemích, Česká republika má s hodnotou 16,6 procenta čtvrtou nejvyšší inflaci v unii.
img

Evropa po šesti letech překonala Asii a je největším odběratelem ropy z USA

15.07.2022 Evropa po šesti letech překonala Asii a stala se největším odběratelem americké ropy. Od ledna do května letošního roku odebrala v průměru 213,1 milionu barelů ropy, zatímco Asie 191,1 milionu barelů. Vyplývá to z nejnovějších statistických údajů, na které upozornila agentura Bloomberg. Naposledy byl dovoz americké ropy do Asie nižší než do Evropy v roce 2016, kdy Spojené státy zrušily zákaz vývozu.
img

IEA: Trh s ropu je kvůli nedostatečné nabídce a možné recesi vratký

13.07.2022 Světový trh s ropu je kvůli nedostatečné nabídce a možné recesi vratký. Poptávku už nyní ohrožují vyšší ceny a zhoršující se ekonomické podmínky. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu s ropou to dnes uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
img

Saúdská Arábie zvyšuje ceny ropy

01.07.2022 Saúdská Arábie může již druhý měsíc po sobě zvýšit oficiální prodejní cenu své ropy dodávané do Asie. Agentura Reuters uvedla, že Arab Light bude v srpnu stát 2,40 dolaru za barel.
C:\fakepath\trader-28062022-30-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy dál rostou kvůli obavám ohledně dodávek

28.06.2022 Ceny ropy dnes pokračují v růstu kvůli přetrvávajícím obavám ohledně dodávek suroviny na trh. Cena severomořské ropy Brent kolem 17:30 SELČ vykazovala nárůst o téměř 1,8 procenta na 117,14 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala zhruba jedno procento na 110,69 dolaru za barel.
img

Rusko zbankrotuje během necelých 24 hodin, poprvé od roku 1918. Kdo ale bankrot vyhlásí?

26.06.2022 Hodina ruského bankrotu nadchází. Odbije v pondělí brzy ráno středoevropského času. Tento bankrot však bude jiný. I proto je otázkou, kdo jej vlastně oficiálně vyhlásí.
img

Rusko zbankrotuje už zítra po půlnoci, poprvé od časů Lenina roku 1918. Co se bude dít dále?

26.06.2022 Rusko se podle všeho už zítra po půlnoci ocitne v platební neschopnosti, tedy v bankrotovém stavu. Na svůj dluh vůči zahraničním věřitelům tudíž zbankrotuje vůbec poprvé od začátku roku 1918.
C:\fakepath\Dubai.jpg

Bloomberg: Dubaj se stává novým Švýcarskem pro obchodníky s ruskými komoditami

22.06.2022 Obchodníci s ruskými komoditami si narychlo zřizují podniky v Dubaji, neboť Švýcarsko jim čím dál více ztěžuje dohody s Moskvou. Švýcarsko přitom bylo desítky let domovem prostředníků, kteří pomáhali zprostředkovávat styky mezi ruskými producenty a odběrateli po celém světě. Nyní je zpřísnění sankcí nutí přesunout se do Spojených arabských emirátů. Informuje o tom agentura Bloomberg.
C:\\fakepath\\Rusko2.jpg

BBC: V Petrohradu se koná slet ruské elity na pozadí války proti Ukrajině

16.06.2022 Bez ohledu na válku, sankce a mezinárodní izolaci se v Petrohradu odehraje další ekonomické fórum, v jehož názvu se dokonce zachoval přívlastek "mezinárodní". Ruská redakce BBC zkoumala, zda Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum (PMEF) zůstalo hlavní společenskou událostí putinovského Ruska, anebo spíše jde o "hostinu během moru".
img

Hlavním sponzorem Ruska během jeho války na Ukrajině je Evropská unie, spočetl finský institut. EU platí Rusku během války 14 miliard korun denně za fosilní paliva, i když třeba Francie mohla příslušné dodávky „utnout“

13.06.2022 Rusko za svůj export fosilních paliv utržilo během prvních sto dnů války na Ukrajině celkem 93 miliard eur. To odpovídá zhruba 2300 miliardám korun. Částku uvádí studie finského Centra pro výzkum energie a čistého ovzduší, kterou tento institut zveřejnil dnes. Cituje z ní například agentura AFP.
img

Ropa získává svůj šestý týdenní růst, přičemž OPEC+ investory zklamal

03.06.2022 Ropa vzrostla na šestitýdenní růst poté, co očekávané zasedání OPEC+ přineslo jen mírné zvýšení produkce, které nedokázalo rozptýlit obavy z rostoucího deficitu nabídky.
C:\fakepath\trader-02062022-28-zm.jpeg

OPEC+ urychlí zvyšování těžby, růst v červenci a srpnu činí 648.000 barelů denně

02.06.2022 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem budou od července zvyšovat těžbu výrazněji než doposud. Skupina nazývaná OPEC+ se dnes dohodla, že těžbu v příštích dvou měsících zvýší o 648.000 barelů denně místo dosavadních 432.000 barelů denně. Skupina to uvedla v dnešním prohlášení. Rozhodnutí odůvodnila ukončením výluk ve významných ekonomických lokalitách a sezonně zvýšenou poptávkou rafinerií. Rusko se nadále podílí na dohodnutých kvótách.
img

Graf dne: OIL (02.06.2022)

02.06.2022 Ropa dnes klesá po zprávách Financial Times a Reuters. Financial Times uvedl, že Saúdská Arábie je připravena zvýšit svou těžbu ropy, aby vyrovnala snížení ruské těžby kvůli sankcím. Později se objevila zpráva agentury Reuters, která uvedla, že Spojené arabské emiráty jsou také ochotny pomoci kompenzovat nižší produkci v Rusku. Rusko v současnosti těží asi 1 milion barelů denně pod kvótou kartelu. Zdroje agentury Reuters uvedly, že Rusko může souhlasit s tím, aby ostatní členové OPEC+ převzali jeho podíl na kvótě, ale takové opatření bude pravděpodobně zaváděno postupně. Kartel jako takový pravděpodobně na dnešní schůzce dodrží svou současnou politiku zvyšování produkce a neoznámí zásadní změnu kvót. Diskuse o takových opatřeních však pravděpodobně probíhají.
img

Ekonomický kalendář: ADP report z USA

02.06.2022 Futures trhy naznačují na ploché zahájení dnešní seance v Evropě. Navzdory nepříznivé seanci na Wall Street a smíšenému obchodování v Asii hlavní indexy z Evropy otevřou poblíž včerejších close. Ropa klesá po zprávách, že Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty mohou zasáhnout, aby vyrovnaly nižší ruskou těžbu ropy kvůli sankcím.
img

Ranní shrnutí (02.06.2022)

02.06.2022 Americké indexy zaznamenaly druhou slabší seanci v řadě. S&P 500 klesl o 0,75 %, Dow Jones se posunul níže o 0,54 % a Nasdaq klesl o 0,72 %. Russell 2000 klesl o 0,49 %.
C:\fakepath\ropa3.jpg

OPEC zvažuje vyloučení Ruska z dohody o těžbě ropy

01.06.2022 Někteří členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) zvažují možnost pozastavit účast Ruska na dohodě o těžbě ropy, protože západní sankce a částečný zákaz dovozu do Evropské unie začínají snižovat schopnost země těžit více ropy. Uvedl to list The Wall Street Journal s odvoláním na informace od delegátů OPEC.
img

OPEC zvýší produkci ropy podle plánu

29.04.2022 OPEC se na svém příštím zasedání pravděpodobně bude držet svého plánu postupného zvyšování produkce o zhruba 400 000 barelů denně.
C:\fakepath\trader-21042022-25-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám z přerušení dodávek z Ruska a Libye rostou

21.04.2022 Ceny ropy dnes rostou kvůli obavám o dodávky. Evropská unie totiž dál zvažuje možnost zákazu dovozu ruské ropy a nadále zůstávají snížené dodávky z Libye.
C:\fakepath\ropa.jpg

Ruská ropa už na trhu chybí

18.03.2022 Ceny na čerpacích stanicích se už sice uklidnily a více berou v potaz vývoj na finančních trzích, válka ale stále pokračuje a ruská ropa z pochopitelných důvodů evropským a americkým rafineriím nevoní. Spojené státy úplně zakázaly import ropy a ropných derivátů z Ruska, jeden z největších evropských hráčů Royal Dutch Shell také prohlásil, že ruské produkty nakupovat nebude.
img

Ranní shrnutí (16.03.2022)

16.03.2022 Akcie v Asii se také obchodovaly v zisku. Nakonec australský S&P/ASX 200 přidal 1,10 %, korejský Kospi vzrostl o 1,3 % a japonský Nikkei přidal 0,1 %.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-13032022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (14.3.2022)

14.03.2022 V minulém týdnu jsme se dočkali úspěšného obchodu na měnovém páru EUR/USD, na který jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Došlo totiž k prolomení horní vstupní S/R zóny, což aktivovalo long (buy) obchod, který velmi přesně došel k Profit-Targetu 1 (PT1) a později také k Profit-Targetu 2 (PT2). Pokud jste také využili mého obchodu ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\trader-10032022-31-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy změnily směr a klesají, investoři přehodnocují obavy o dodávky

10.03.2022 Ceny ropy pozdě odpoledne smazaly předchozí zisky a oslabují. Ve středu vykázaly největší propad za poslední dva roky. Obchodníci zvažují, zda obavy trhu z narušení dodávek nejsou přehnané, protože Rusko se zavázalo plnit své smluvní závazky.
img

Americké a evropské akciové trhy posilují na pozadí jednání o Ukrajině a zvýšení produkce ropy v SAE

10.03.2022 Trh s komoditami zastavil svůj růst poté, co Spojené arabské emiráty navrhly alianci OPEC+ zvýšit těžbu ropy. Přestože ministr energetiky SAE Suhail al-Mazrouei toto prohlášení bagatelizoval, ceny ropy klesly pod 110 USD za barel.
img

Ceny ropy rostou, nejistota panuje ohledně poptávek

10.03.2022 Po středečním prudkém poklesu se ceny ropy výrazně navyšují. Na trhu panuje nejistota ohledně toho, zda Organizace zemí vyvážející ropu (OPEC) a její spojenci přikročí k výraznějšímu zvyšování těžby, aby kompenzovali výpadky dodávek z Ruska. Cena ropy Brent kolem 10:30 vykazovala nárůst o 4.1 % na částku 115.70 dolarů za barel. Americká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu posílila na 112.10 dolarů za barel.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ceny ropy obnovily růst, panuje nejistota ohledně dodávek

10.03.2022 Ceny ropy se po středečním prudkém poklesu dnes opět výrazně zvyšují. Na trhu panuje nejistota ohledně toho, zda Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci přikročí k výraznějšímu zvyšování těžby, aby kompenzovali výpadky dodávek z Ruska. Cena severomořské ropy Brent kolem 10:30 SEČ vykazovala nárůst o 4,1 procenta zhruba na 115,70 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala 3,1 procenta na 112,10 dolaru za barel.
img

Komodity: Ropa Brent se propadla o téměř 15 %

10.03.2022 Ropa Brent včera propadla o téměř 15 % až k hranici 110 dolarů za barel v reakci na možné rychlejší navýšení produkce ze strany kartelu OPEC. Konkrétně tuto možnost naznačily Spojené Arabské Emiráty, nicméně z našeho pohledu bude zásadní, jak se k celé věci postaví de facto lídr OPECu Saúdové. Ti prozatím tlaku USA na rychlejší tempo navyšování těžby odolávají a preferují tak spojenecký vztah s Ruskem v rámci aliance OPEC+. Další jednání producentů je na programu 31. března.
img

Rozbřesk: ECB v kleštích vysoké inflace a války na Ukrajině

10.03.2022 Finanční trhy, které aktuálně žijí ve stínu ruské invaze, budou mít šanci se dnes zaměřit i na jiné důležité makro-události, jakými budou zasedání ECB a zveřejnění americké inflace za měsíc únor.
C:\fakepath\eurusd-10032022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 10.3.2022

10.03.2022 Americké akcie včera výrazně posílily. Technologický index Nasdaq zaznamenal nejvyšší procentní růst od loňského března a S&P 500 od června 2020. Růst akciového trhu podpořil pokles cen ropy, investoři také posuzovali vývoj ukrajinské krize. Nejlépe si vedly technologické a finanční společnosti.
C:\fakepath\trader-09032022-43-zm.jpeg

Komodity: Ropa prudce zlevnila po zprávě, že emiráty a Irák podpoří vyšší těžbu

09.03.2022 Cena severomořské ropy Brent se dnes propadla až o 17 procent a dostala se pod 106 dolarů za barel po zprávách médií, že Spojené arabské emiráty (SAE) a Irák podpoří zvýšení těžby Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců. Později Brent část ztrát smazal, krátce před 20:00 SEČ se prodával zhruba za 112,60 USD za barel. Vykazoval tak pokles přibližně o 12 procent. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela přes 11 procent na 109,70 dolaru za barel.
img

Spojené arabské emiráty plánují vydat federální krypto licenci pro VASP

17.02.2022 Legislativa zabývající se licencemi pro digitální aktiva může být první celostátní regulací zaměřenou na kryptoměny. Různé bezplatné zóny v zemi však zavedly krypto regulace již v roce 2018.
C:\fakepath\trader-11022022-28-zm.png

Komodity: Ceny ropy stoupají vlivem zprávy IEA, za celý týden ale směřují k poklesu

11.02.2022 Ceny ropy dnes stoupají. Mezinárodní agentura pro energii (IEA) uvedla, že situace na trzích s ropou je napjatá. Za celý týden však ceny suroviny směřují ke ztrátě, k níž přispěly obavy z inflace a americko-íránské dohody, která by mohla zvýšit globální dodávky ropy.
C:\fakepath\trader-31012022-38-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy jsou bez větších změn, za měsíc mohou přidat 17 procent

31.01.2022 Ceny ropy jsou začátkem týdne bez větších změn. Proti sobě působí na jedné straně očekávání, že hlavní producenti uvolní na žíznivý trh více dodávek, a na straně druhé problémy ve východní Evropě a na Blízkém východě. Za měsíc by ale ropa podle agentury Reuters mohla přidat 17 procent, což by byl její největší nárůst od loňského února.
C:\fakepath\trader-25012022-23-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o dodávky rostou

25.01.2022 Ceny ropy dnes posilují. Mohou za to obavy o dodávky na trhy. Analytici však upozorňují, že ceny mohou zbrzdit klesající akcie v USA a možné zvýšení úrokových sazeb ve Spojených státech. Kolem 17:40 SEČ cena severomořské ropy Brent rostla o 1,6 procenta na 87,61 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zdražovala o 1,7 procenta na 84,72 dolaru za barel.
C:\fakepath\trader-24012022-29-zm.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje, přispívá k tomu mimo jiné silnější dolar

24.01.2022 Ceny ropy dnes oslabují. Přispívá k tomu silnější dolar a obavy investorů z toho, že americká centrální banka (Fed) bude zpřísňovat měnovou politiku rychleji, než se čekalo.
img

Ropa zahájila týden růstem díky vyhlídkám na vyšší globální poptávku

24.01.2022 Při otevření týdne ropa posílila, poté co v klíčových ekonomikách odezní vlna omikronu, investoři zvažovali vyhlídky na rostoucí poptávku.
img

Obchodní signály pro surovou ropu WTI na 20.–21. ledna 2022: nakupujte v případě odrazu na ceně 84,92 USD (21 SMA)

20.01.2022 Ropa WTI (West Texas Intermediate) se po odsažení maxima 86,77 obchoduje na úrovni 85,64. Usadila se nad 21 SMA a nad Murray 7/8. Z grafu 4H vidíme, že je silně překoupená, a tak v příštích dnech očekáváme technickou korekci k supportu Murray 6/8 na úrovni 81,25.
img

Jak obchodovat ropu

20.01.2022 Jak obchodovat ropu Ropa je hybnou silou světové ekonomiky, což z ní dělá patrně tu nejstrategičtější a nejobchodovan...
img

Pohonné hmoty v ČR mohou prudce zdražit, cena ropy poprvé od roku 2014 stoupá k 90 dolarům za barel. Hrozí růst cen benzínu v ČR ke 40 korunám za litr

20.01.2022 Cena ropy Brent, která je určující pro ceny pohonných hmot v ČR, včera vystoupala nejvýše od poloviny října 2014, když se barel poprvé od té doby prodával i za více než 89 dolarů. Nelze vyloučit, že už dnes „padne“ psychologická hranice 90 dolarů za barel. Otázkou času se pak zdá být pokoření hranice 100 dolarů za barel, po jejímž překročení se otevře cesta k růstu cen benzínu a nafty v ČR na historický rekord, k úrovním kolem 40 korun za litr.
img

Ropa dosáhla nových rekordů

19.01.2022 Podle zpráv nezvýšila ceny jen fyzická poptávka, ale i aktuální napjatá situace na Blízkém východě způsobená nedávným útokem na Spojené arabské emiráty. Skupina jemenských povstalců údajně tento týden zaútočila na tři tankery. Při útoku zahynuli tři lidé. Spojené arabské emiráty vydaly prohlášení, ve kterém uvádějí, že si vyhrazují právo na tyto teroristické činy odpovědět.
img

Brent prudce vzrostl nad 88 USD a může pokračovat v růstu

18.01.2022 V úterý ceny ropy poprvé od října 2014 přesáhly 88 dolarů za barel. Obavy investorů z narušení ropného dodavatelského řetězce kvůli situaci na Blízkém východě odstartovaly růst cen ropy. Futures na ropu Brent vzrostly na 87,5 USD za barel, WTI se vyšplhala na 84,85 USD za barel. Dříve Brent přesáhl 88 dolarů a WTI prudce vzrostl nad 85 dolarů za barel.
img

Ropa dnes zdražila na maximum od roku 2014, hrozí růst cen benzínu v ČR ke 40 korunám za litr. Důvodem je útok jemenských povstalců v Emirátech i slabá ruská těžba

18.01.2022 Cena ropy Brent, která je určující pro ceny pohonných hmot v ČR, dnes ráno vystoupala nejvýše od roku 2014, když se barel prodával i za více než 88 dolarů. Bezprostředním důvodem je dronový útok jemenských povstalců ve Spojených arabských emirátech. Povstalce podporuje Írán, takže situace zvyšuje napětí v celém blízkovýchodním regionu. Spojené arabské emiráty patří ke klíčovým světovým vývozcům ropy.
img

OPEC tlaku USA nepodlehne

16.11.2021 Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty daly jasně najevo, že OPEC bude i nadále obezřetně zvyšovat těžbu ropy a nepodlehne tlaku USA na rychlejší zvýšení produkce.
img

Putin zatím více plynu do EU neposílá, navzdory příslibu. Plyn zdražuje a s ním i pohonné hmoty v ČR, hrozí další krachy typu toho Bohemia Energy

08.11.2021 Velkoobchodní cena zemního plynu v EU se dnes poprvé od 28. října vrátila nad úroveň 81 eur za megawatthodinu, poskočila až o takřka deset procent. Koncem předminulého týdne se přitom dostala už i pod úroveň 65 eur za megawatthodinu. Stalo se tak po příslibu ruského prezidenta Vladimira Putina, že Gazprom, plynárenský monopol většinově ovládaný Kremlem, navýší své krátkodobé dodávky do EU. Mělo se tak stát právě k dnešnímu dni, tj. k 8. listopadu. Jenže zatím nic nenasvědčuje tomu, že by Rusko mělo své dodávky navýšit.
C:\fakepath\Dubai.jpg

Spojené arabské emiráty představily rozsáhlý plán na podporu ekonomiky

06.09.2021 Spojené arabské emiráty (SAE) včera představily rozsáhlý plán, který má podpořit konkurenceschopnost domácí ekonomiky a přilákat zahraniční investice v hodnotě 550 miliard dírhámů (3,2 bilionu Kč) během příštích devíti let. Plán zahrnuje investice do technologií i opatření k přilákání kvalifikované pracovní síly ze zahraničí, napsala agentura Reuters.
img

Benzín v ČR tento týden zdražil nejvýše od roku 2014, i tak patří k levnějším v EU. Naftu mají levnější než v ČR v celé EU pouze v Rumunsku a v Bulharsku

30.07.2021 V tomto týdnu cena benzínu v ČR vyskočila nejvýše od prosince 2014, a to na průměrnou cenu 33,93 koruny za litr. Včera však cena benzínu z této středeční úrovně citelně poklesla, o takřka dvacet haléřů, na 33,74 koruny za litr. Nelze vyloučit, že takto prudký výkyv je spíše než faktickou změnou cen dán určitým posunem v rámci sledování cenového vývoje a jeho vyhodnocování, resp. metodiky tohoto vyhodnocování. V úterý totiž průměrná cena benzínu dle CCS činila 33,73 koruny za litr, tedy jen o haléř méně než ve čtvrtek. Rekordní cena za celé období od roku 2014 je tedy čistě jen záležitostí středy.
img

Strach z delta mutace zastavil zdražování pohonných hmot v ČR. Naftu mají levnější než v ČR v celé EU pouze v Rumunsku a v Bulharsku

29.07.2021 Růst cen pohonných hmot v ČR výrazně zpomalil, až takřka ustal. Cena benzínu i nafty se v uplynulém týdnu zvýšila pouze o jednotky haléřů. Předtím přitom stoupala prakticky nepřetržitě od začátku letošního roku. Litr benzínu za tu dobu zdražil z necelých 28 korun na aktuálních 33,73. Nafta zdražila z necelých 27,50 koruny za litr na 31,66.
img

Svět se víc a víc bojí delta mutace covidu, růst cen pohonných hmot v ČR proto poprvé od začátku roku může zastavit. Naftu mají levnější než v ČR v celé EU pouze v Rumunsku a v Bulharsku

22.07.2021 Růst cen pohonných hmot v ČR brzdí. Cena benzínu i nafty přitom stoupá prakticky nepřetržitě od začátku letošního roku. Litr benzínu za tu dobu zdražil z necelých 28 korun na nynějších 33,70. Nafta zdražila z necelých 27,50 koruny za litr na zhruba 31,60.
img

Je ropa stále zajímavou investicí?

20.07.2021 „Ropa si nyní prochází většími cenovými propady. Podílí se na tom nejen výsledek zasedání skupiny OPEC, který však byl v určité míře očekáván, ale především šíření covidové varianty Delta. Poklesy můžeme vidět na ropných termínovaných kontraktech,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Evropská ropa Brent se v pondělí usadila na 68,62 USD za barel, což znamená jednodenní propad o 6,8 %. Americké ropné kontrakty na srpnové dodávky ropy dosedly na hodnotu 66,42 USD, což je pokles o 7,5 %. Zářijový americký ropný kontrakt se snížil na 66,35 USD.
img

Ceny ropy a PHM by mali byť stabilizované

19.07.2021 Posledné stretnutie energetickej aliancie OPEC+ skončilo bez dohody, keďže SAE nesúhlasili s navýšením ťažby o 400 tisíc barelov ropy denne, pretože v posledných rokoch investovali do navýšenia svojich produkčných kapacít, ktoré vzrástli z 3,2 na viac ako 4 milióny barelov, a teda požadovali výraznejšie navýšenie výroby. Počas minulého týždňa sa však objavili fámy, že Spojené arabské emiráty a Saudská Arábia dosiahli dohodu o základných úrovniach produkcie pre SAE. Nová základná produkcia pre Spojené arabské emiráty z ktorej bude vychádzať výška produkcie, sa zvýšila na 3,65 milióna barelov. Tieto správy viedli k upokojeniu situácie na trhu s ropou, čo by malo viesť k stabilizácii, resp. k miernemu poklesu cien ropy. Ak sa to potvrdí, motoristi si budú môcť vydýchnuť.
img

Ropní těžaři ukončili hádky

19.07.2021 Členové kartelu OPEC a jejich spojenci z řad tradičních těžařů v čele s Ruskem se včera dohodli na postupném koordinovaném navyšování těžby. Čeští řidiči se tak dočkají zastavení citelného nárůstu cen pohonných hmot z posledních týdnů, ba jejich zlevnění. Až do včerejška kartel nebyl schopen nalézt společnou řeč, neboť Spojené arabské emiráty – jeden ze členů kartelu – se bouřily proti nastavení vlastní výchozí těžební kvóty, kterou měly za příliš nízkou.
img

Klíčoví těžaři ropy dnes jednají ve Vídni. Pokud se dohodnou, zastaví se prudký růst ceny pohonných hmot v ČR

18.07.2021 Členové kartelu OPEC a jejich spojenci z řad tradičních těžařů v čele s Ruskem se dnes v poledne setkají u jednacího stolu ve Vídni. Samotné uskutečnění tohoto setkání napovídá, že by mohli konečně nalézt společnou řeč a dohodnout se na koordinovaném zvýšení těžby ropy. To totiž dosud není kartelem a jeho spojenci odsouhlaseno, neboť Spojené arabské emiráty – jeden ze členů kartelu – se bouří proti nastavení vlastní výchozí těžební kvóty, kterou již považují za příliš nízkou.
C:\fakepath\ropa-16072021.png

Komodity: Ceny ropy díky příznivým údajům o americké ekonomice zastavily pokles

16.07.2021 Ceny ropy se dnes zvyšují, k růstu přispívají solidní údaje o ekonomice Spojených států. Severomořská ropa Brent si kolem 18:50 SELČ připisovala zhruba 0,4 procenta na 73,77 dolaru za barel, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) pak vykazovala růst o půl procenta na 72,04 dolaru za barel.
C:\fakepath\OIL-brent-H1.png

Komodity: Ropa kvůli vyhlídkám na zvyšování těžby dál zlevňuje, Brent je pod 75 USD

15.07.2021 Ceny ropy kvůli vyhlídkám na zvyšování těžby dnes pokračují v poklesu. Severomořský Brent kolem 17:00 SELČ ztrácel zhruba 0,9 procenta na 74,08 dolaru za barel, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) pak ve stejnou dobu vykazovala pokles téměř o procento na 72,43 dolaru za barel.
img

Benzín i nafta v ČR dále citelně zdražují, naftu však mají Češi čtvrtou nejlevnější v EU

15.07.2021 Pohonné hmoty v Česku dále zdražují. Cena benzínu činila podle nejnovějších údajů 33,41 koruny, což je nejvyšší od června 2019. Litr nafty stál 31,34 koruny. Nafta je nejdražší od loňského února. Důvodem zdražování pohonných hmot je citelný růst cena ropy na světových trzích. Ropa Brent v se včera prodávala za takřka 77 dolarů za barel, blízko svých maxim za období od října 2018.
C:\fakepath\ropa.jpg

Ropa zlevňuje, tradeři se po dohodě těžařů obávají nadprodukce

14.07.2021 Ceny ropy dnes klesají, trh reaguje na zprávu, že Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty (SAE) se dohodly na kompromisu ohledně těžby. SAE tak budou moci podle zdrojů agentury Reuters těžit více, než předpokládal dosavadní návrh. Neshody mezi oběma zeměmi na začátku měsíce přinutily skupinu OPEC+ zrušit rozhovory o zvýšení těžby.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (14.7.2021)

14.07.2021 Počas predminulého týždňa sa konalo stretnutie členov energetickej aliancie OPEC+, ktorej cieľom bolo dosiahnutie dohody o zvýšení produkcie ropy od augusta tohto roka o 400 tisíc barelov ropy denne. Stretnutie však skončilo bez dosiahnutia dohody, keďže Spojené arabské emiráty neboli ochotné podporiť navrhované zvýšenie. SAE totiž investujú 25 miliárd dolárov ročne do navýšenia svojich produkčných kapacít, vďaka čomu sa ich kapacity oproti roku 2018 zvýšili z 3,2 na viac ako4 milióny barelov. SAE teda požadujú, aby sa zvýšila ich základná výška produkcie (od ktorej sa počítajú škrty) z 3,2 na 3,8 milióna barelov, čo by v podstate predstavovalo jednorazový nárast produkcie o 600 tisíc barelov denne. S tým zasa nesúhlasili ostatní členovia aliancie, preto nedošlo k dohode o zvýšení produkcie, na čo cena ropy reagovala rastom.
img

⛽ Prudké pohyby na rope

14.07.2021 Ropa zaznamenala prudké výkyvy cien krátko po 13:00. Na trh sa dostali správy, podľa ktorých Spojené arabské emiráty a Saudská Arábia dosiahli dohodu o základných úrovniach výroby pre SAE. Nová základná produkcia pre Spojené arabské emiráty, ktorá sa použije v budúcich obchodoch s ropou, sa zvýšila na 3,65 milióna barelov. Hovorí sa tiež o tom, že keďže sa vyriešil spor medzi Saudskou Arábiou a Spojenými arabskými emirátmi, OPEC + naplánuje stretnutie už čoskoro.
C:\fakepath\WTI-daily-09072021.PNG

Ropa neví, kam ji OPEC pošle

09.07.2021 Kartel OPEC spolu se spřátelenými zeměmi v čele s Ruskem se nedokázal dohodnout na úrovni těžby ropy, na kterou budou cílovat v srpnu a dále. Otázkou tedy zůstává, jestli budou země dále dodržovat červencové kvóty a ropa by tak mohla zamířit ještě vzhůru nebo absence konsensu znamená volné navýšení těžby, které by zajisté poslalo cenu dolů. Do všeho se ještě přimíchávají obavy s rozšířením delta koronaviru a nejistota na trhu s ropou je tak vysoká.
img

Benzín i nafta v ČR dále zdražují, naftu však mají Češi čtvrtou nejlevnější v EU. Cenu ropy stahuje dolů obava z delta mutace covidu či vyhlídka na olympiádu ve stavu nouze

08.07.2021 Pohonné hmoty v Česku dále zdražují. Cena benzínu činí 33,11 koruny za litr a je tak nejvyšší od června 2019. Litr nafty stojí 31,05 koruny. Nafta je nejdražší od loňského března. Důvodem zdražování pohonných hmot je citelný růst cena ropy na světových trzích. Ropa Brent v tomto týdnu poprvé od října 2018 překročila hranici 77 dolarů za barel.
img

Výhľad vývoja cien ropy a PHM na Slovensku (06.7.2021)

06.07.2021 Počas minulého týždňa sa konalo stretnutie členov energetickej aliancie OPEC+, ktorej cieľom bolo dosiahnutie dohody o zvýšení produkcie ropy od augusta tohto roka o 400 tisíc barelov ropy denne. Stretnutie však skončilo bez dosiahnutia dohody, keďže Spojené arabské emiráty neboli ochotné podporiť navrhované zvýšenie. SAE totiž investujú 25 miliárd dolárov ročne do navýšenia svojich produkčných kapacít, vďaka čomu sa ich kapacity oproti roku 2018 zvýšili z 3,2 na 4 milióny barelov. SAE teda požadujú, aby sa zvýšila ich základná výška produkcie (od ktorej sa počítajú škrty) z 3,2 na 3,8 milióna barelov, čo by v podstate predstavovalo jednorazový nárast produkcie o 600 tisíc barelov denne. S tým zasa nesúhlasili ostatní členovia aliancie, preto nedošlo k dohode o zvýšení produkcie, na čo cena ropy reagovala rastom.
img

Zkrachovala jednání kartelu OPEC a jeho spojenců v čele s Ruskem. Benzín v ČR může ještě během léta zdražit až o čtyři koruny za litr, na 37 korun

05.07.2021 Cena ropy Brent dnes odpoledne středoevropského času poprvé od října 2018 překročila hranici 77 dolarů za barel a vcelku rychle může pokořit dokonce i metu 90 dolarů za barel. Tak drahý byl barel Brentu naposledy v roce 2014. Pokud by ropa skutečně zdražila trvaleji až tak výrazně, cena benzínu v ČR se přiblíží úrovni 37 korun za litr. Litr nafty by pak vyšel až na 35 korun. To znamená, že jak řidiči benzínových vozů, tak řidiči dieselů by platili o zhruba čtyři koruny na litr více než teď. Benzín Natural 95 teď stojí průměrně bez jednoho haléře 33 korun za litr, takže je už teď nejdražší za takřka dva roky, nafta stojí bez devíti haléřů 31 korun za litr.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Price Action | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Stříbro | Expert | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Británie | OPEC | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Pin Bar | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | ETF | Private equity | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Close | Konsolidace | DAX | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | ECB | EMA | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FX | Fed | Finanční trhy | Forex trader | Futures | Fúze | G7 | Indikátory | Investice | Investování | Komodity | Korekce | Kotace | Long | MIFID | MMF | MT4 | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Neckline | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Rally | Ratingová agentura | Realizace zisku | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Spread | Standard & Poor's 500 | Support | Swing | Swiss | Take Profit | Termínový kontrakt | Trader | Trend | Ukazatel | Uptrend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | YTD | ZEW index | Zastavení ztrát | Zisk na akcii | Zlato | Časový rámec | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | EU | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Breakout strategie | Ropný trh | Těžba ropy | Optimismus | Výsledky | Strach | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | Credit Suisse | Oanda | ČSOB | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Investiční banka | Analytický tým | Regulace | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Makro | USDX | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | BTC | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Time-Frame | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Delta | Index | Investiční strategie | Průlom | Volatilní | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Brokers | Cena | Cena akcií | Cena dolaru | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy za barel | Cena stříbra | CZK | Černá labuť | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | ETF fondy | Etoro | Eura | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | InstaForex | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Jádrová inflace | Jeden dolar | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Kurs koruny | Londýnská burza | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Management | Míra inflace | Nové trhy | Odkup akcií | Patria Online | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Signály | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Světové ceny ropy | SWIFT | Švýcarské banky | Trade Brokers | Trh | Tržní podíl | Twitter | USD index | Velká Británie | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | WTI ropa | X-Trade | Země BRICS | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | BreakEven | ZEW | EIA | ING | Benzín | DMA | Bill Gates | Buy | Elon Musk | Hrubá marže | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Ministerstvo financí | ROCE | Sell | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Volby | Pivot Pointy | S/R zóny | Futures trhy | 1 milion | Burze | Commodities | Investment | Aramco | Rabobank | Again Capital | Energy Aspects | Microsoft | MSCI | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | RBC Capital | PVM | BBC | Reporty | Obchodní nastavení | Technický výhled | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Podnikatel | Podnikání | Averze k riziku | Hospodářské výsledky | Diamanty | Renminbi | Čínský renminbi | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Severomořská ropa | Londýn - ICE | New York - Nymex | Přehled | Ekonomické fórum | Rosněfť | Agentura Reuters | Sázet | Obchodní signály | Evropské trhy | Futures kontrakty | Swapy | Fidelity International | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Investice do technologií | Standard & Poor's | Akcie v USA | Akcie v Asii | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | Vladimir Putin | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Obchodování v Asii | Utahování měnové politiky | Fibo | Propad | Kryptoměny | Nejprudší jednodenní pokles | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Země OPEC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Agentura Fitch | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Nálada na trhu | Americké indexy | Evropský trh | Nejistota | Unipetrol | Saúdská Arábie | Stagnace | Digitální měny | Dogecoin | Ethereum | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Odhodlání | Kryptoměna | Výhled | Poplatky | Rekordní maxima | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Predikce | Summit G20 | Ekonomická situace | Průzkum | Graf ropy | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Přebytek ropy | Výnosy | Japonská vláda | Ekonomické údaje | Turecká centrální banka | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | ExxonMobil | ČTK | Země G7 | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Japonský Nikkei | Belgie | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Fúze a akvizice | Obchodování ropy | Swiss Life Select | ING Groep NV | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Palladium | BTC/USD | Jerome Powell | MiFID II | Fincentrum | Binance | Crypto | Krypto burza | Cena bitcoinu | Index Russell 2000 | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Krypto | Kartel OPEC | OPEC+ | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Evropské akciové trhy | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Forint | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Royal Dutch Shell | Ether | Zasedání OPEC | I-Trader | Trh s ropou | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Regulační orgán | Zpomalení hospodářského růstu | Globální index | Financial Times (FT) | Zpomalení ekonomického růstu | Čínské firmy | Společnost Apple | Růst cen komodit | The Wall Street Journal | Ropný kartel | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Cena zemního plynu | Makroekonomická situace | Plánované obchody | Statistický úřad | Obavy investorů | Zpětný odkup akcií | Cena pohonných hmot | Růst cen ropy | Ceny pohonných hmot | Oživení světové ekonomiky | Volný čas | Banky na Wall Street | Cena diamantů | Gazprom | Pokles cen | XTB Research | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | Situace na trzích | Digitální aktiva | Obavy z recese | Akcie týdne | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | Shrnutí obchodování | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Denní graf | Overbalance | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Jak obchodovat ropu | Finanční situace | Pohonné hmoty v Česku | Energetické firmy | Předstihové indikátory | Makroekonomický výhled | Banky pro mezinárodní platby | Očekávaný růst | Vývoz ropy | Nízké daně | FATF | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Huawei | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Politická situace | Ceny benzínu | Hongkong | Trinity | LNG | Výkon amerického dolaru | Medvědí signál | Objem | Data z USA | Ropný kartel OPEC | Rijád | Bílý dům | Obchod | Muhammad bin Salmán | Trh práce | Včerejší obchodování | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Ceny pohonných hmot v ČR | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Slušné zisky | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Hlavní události | Risk-off | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Zasedání vlády | Index DOW | Ceny na čerpacích stanicích | Negativní sentiment | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Ukrajina | Clearstream | Lagardeová | Si Ťin-pching | Amazon | Citadel | Indexy nákupních manažerů | Úrok | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Přeshraniční platby | Vyhlídky | Legislativa | Vicepremiér | AFP | FT | Domácí poptávka | Globální trh | Financovat | SMA | Omezení těžby | Statistika | Průmysl | ADP | PLN | Na burze | CBDC | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | USDIDX | Šinzó Abe | Rozvoj | Klíčová rezistence | Lukáš Lipovský | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Cvičení | Breaking | Pojišťovny | Total | Prognózy | Ruská ropa | Těžba ropy v Rusku | Protekcionismus | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | PKN Orlen | Farmaceutická společnost | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Centrální banky USA | Míra | RWE | Jaderné elektrárny | Nižší ceny ropy | Edward Moya | Měnové politiky | Americké centrální banky | Nabídka a poptávka | Automobil | Regulátoři | Ředitelka | xStation5 | AAPL | Ropné dodávky | EY | NERV | BREAKING | Zasedání měnového výboru | Peking | Evropské PMI | Americký index | Singapur | United Airlines Holdings | Očekávaný růst poptávky | Růst poptávky | Vyšší ceny ropy | CFA | Teherán | Návratnost | List Financial Times | Americké dolary | Washington | Ceny ropy dnes | Írán | Irák | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | Hýbat trhy | RBA | Budoucnost | Experti | Poradenství | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Meziroční růst spotřebitelských cen | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Oživení globální ekonomiky | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Krach | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Davos | Čínské indexy | Prezident | Nejnovější údaje | Google | Trhy | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Banka UBS | Ratingová agentura Fitch | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Nejvýraznější pokles | Finanční ředitel | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | BP | SEC | NFP | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Zdražování ropy | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | COVID-19 | Údaje o ekonomice | OIL.WTI | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Vývoj | Nafta v ČR | Snížení těžby | Výkyvy | Aktuální Price Action | Cenové války | Pomoc ekonomice | Těžební kapacity | Zásoby ropy v USA | Prudký pokles | Hlavní měny | Aerolinky | Akcie včera | Nifty 50 | Prudké výkyvy | Těžaři ropy | Íránská ropa | Evropské země | Letectví | Ropa a pohonné hmoty | Největší propad | Silný pokles | Stimul | Obavy trhu | Spotřebitelé | Výhled poptávky | Historie | Počet nakažených | Žádosti o podporu | Onemocnění | Tiskové agentury | Americké ministerstvo energetiky | Texas | Bilion dolarů | Katar | Salmán | Domácnosti | Asociace | Investiční banka Goldman Sachs | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Úvěrové linky | Sněmovna reprezentantů | Tomáš Raputa | Graf dne | Další růst | Růst | Počet nakažených koronavirem | United Airlines | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Státní rozpočty | Poptávka po surovině | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Sněmovna reprezentantů USA | Bulharsko | Ekonomiky | Nigérie | Angola | Alžírsko | Brazilský prezident | Jaderné války | Války | Poradce | Organizace | Mark Rutte | Nizozemský premiér | Premiér Mark Rutte | Saúdové | Závislost | Práce | Rozvojová banka | Zelené energie | Podíl na trhu | Afrika | Africké země | Údaje | Ekonomické škody | Skupina OPEC | Mexiko | Španělský premiér | Cushing | Ruské podniky | Prezident Vladimir Putin | Pohonné hmoty v ČR | Ministři | Jednání OPEC | Ruský ministr energetiky | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Nadprodukce | Indický premiér | Naréndra Módí | Snížení produkce | Splátky dluhů | Celková inflace | Technické problémy | Výpadky | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Majitel | Statistiky | Chuť riskovat | Uzavření trhů | ZEW index ekonomického sentimentu | USD za barel | Obchodovat ropu | Potravinové krize | Propad ceny | Trade | Nabídka ropy | Producenti ropy | Situace na trhu s ropou | Poptávka po pohonných hmotách | Celosvětová poptávka po ropě | Debata | Evropské indexy | Posílení | Joe Biden | Evropské méně | Cenový propad | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Prudké pohyby | Shell | Warren Patterson | Ropa roste | Zaměstnanci | Blízký východ | Soud | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Expanze | Bezpečnost | Členské státy | Členské země | Burza Binance | Hlavní kryptoměny | Alrosa | Manažerka | CL | Manažeři | GSK | Omezení produkce | Kupci | Předsedkyně Evropské komise | Argentina | Spoluzakladatel | Investment management | Jacobs | JDE | Unie | ČR | Lukoil | Gazprom Něfť | Průraz | Počet nových žádostí o podporu | Rozhodnutí soudu | Světová poptávka po ropě | Foxconn | Výplata | Covid | Analytické společnosti | Cardano | Představenstvo | Druhá vlna | Vrcholoví manažeři | Sankce proti Rusku | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Výdaje japonských domácností | Setkání ministrů financí eurozóny | Generace Z | Trend v obchodování | Zdroj příjmů | Členové kartelu OPEC | Šance | SAE | Růst tržeb | Twitterové účty | Ceny | Praha | Technologické společnosti | Merkelová | Růst poptávky po ropě | Společnost XTB | John Kilduff | Indonésie | Slábnoucí dolar | Maďarská inflace | Lepší výsledky | Erdogan | Oživení poptávky | Pokles tržeb | Coca-Cola | Kryptotrh | Výrobní index | Růst eura | Finanční pracovní skupina | Kuba | Odborníci | Řecký premiér | Obchodování s ropou | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Stavební povolenky | Ropa dnes | Rozdělení akcií | Evropský statistický úřad | Diverzifikovat | Ropovody | Biden | Druhy ropy | Česká republika | Centrální banky USA (Fed) | Lockdown | Měnový fond | Libye | Americké měny | iPhone | Embargo | Nařízení | Interfax | Zásoby benzinu | Zásoby benzinu ve Spojených státech | Poptávka a nabídka | Futures na ropu | Zhoršování pandemické situace | JP Morgan Chase | Zveřejnění výsledků | Odklad splátek | Ruské společnosti | Oživení čínské ekonomiky | Trade Center | Pád cen | Ministr zdravotnictví | Producent ropy | Ministerstvo energetiky | Rovnováha na trhu | AAPL.US | Ceny PHM | Futures na DAX | Siemens | Carsten Fritsch | Očkování | Cointelegraph | LEN | Burza Coinbase | Vývoj spreadu | Odvětví kryptoměn | Carnival | Svět kryptoměn | Pokles zásob | Počasí | Růst ceny | Zvýšení těžby | Zvýšení ceny | Rio Tinto | Tržby z prodeje | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | SNY | CARA | ACT | Ceny diamantů | Situace na trhu | Investiční účely | Giovanni Staunovo | Dnešní seance | Brent (OIL) | Rostoucí úrokové sazby | Cena dogecoinu | FTX | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Trojité dno | WTI Crude Oil | Zásoby plynu | Rumuni | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Jemenští povstalci | Pandemie covidu-19 | Apple (AAPL.US) | Fidelity | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Týdenní shrnutí | Electricite de France | EDF | Constellation | Prudký růst cen | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | COIN | COIN.US | Coinbase (COIN.US) | Ceny ropy Brent | LME | Uranium Energy | UEC | Energy Fuels | UUUU | Cameco | Denison Mines | NAC Kazatomprom | NexGen Energy | Paladin Energy | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Události tohoto týdne | Nárůst objemů | Futures na americké indexy | Goldman Sachs Group | Indická centrální banka | Cenové úrovně | Těžaři | Obavy z inflace | API | Prodejní ceny | První zvýšení sazeb | MNB | Ruský Davos | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum | Ruský ministr | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Mali | Dolar dnes | Solární panely | Deficit nabídky | Thajsko | Cenové stability | Technologie | Spoluzakladatel Microsoftu | Zvyšování těžby | Andy Jassy | Jednání kartelu OPEC | Egypt | Ministři OPEC | Ministři OPEC+ | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | JAR | Podíl Číny | Ceny suroviny | Ropní těžaři | Trh v rovnováze | Roger | Odvětví | Pokles poptávky | Nedostatek potravin | BHP | Největší světová burza | Světová burza | Tržby ze služeb | Rekord | Strach z delta mutace | Delta mutace | Bilion | Index Russell | Afghánistán | ASX | Indexy v Číně | Dominion Energy | Jihoafrická republika | Společnosti | Měnové unie | Opatření | Katastrofy | Uhlí | NFT | Spojené arabské emiráty (SAE) | Plány na podporu ekonomiky | Energetika | Pracovní den | BNP | Pokračování trendu | Cena DOGECOINu | Energetická krize | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Dosažení dohody | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Bohemia Energy | Vysoké ceny | Pravidla hry | Zdravotnictví | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Cenový cíl | Euroclear | Přijetí bitcoinu | Ruský prezident | Peněžní prostředky | Stephen Brennock | Polygon | Živelné katastrofy | Velkoobchodní cena zemního plynu | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Tým InstaForex | Týdenní pivot | Obchodní výhled | Společnost JPMorgan | American Petroleum Institute | American Petroleum Institute (API) | TIM | Jens Stoltenberg | Index technologického trhu | Zprávy z krypto | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Omikron | Zprávy z krypto průmyslu | | Kazachstán | Etiopie | Rozšíření | Závazky vůči věřitelům | Force | Cyklus utahování měnové politiky | Vliv na ceny | Crypto Wealth | Miliardy USD | Kazatomprom | Kasym-Žomart Tokajev | Inflace v zemích Evropské Unie | Diamant | Húsíové | Hry | Vlna omikronu | Válka na Ukrajině | Simon Peters | Royal Dutch | Instituce | Napětí na Ukrajině | Nový týden | Základní úrok | Pozitivní výsledky | Rusko dnes | Cena transakce | Bain & Company | Bain | Duke Energy | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | VASP | Ruské invaze na Ukrajinu | Anexe Krymu | Čínský prezident Si Ťin-pching | Vivek Dhar | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | DNR | LNR | DNR a LNR | Ruský prezident Vladimir Putin | Luhanské lidové republiky | Ukrajina a Rusko | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Cena plynu pro evropský trh | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Porušování lidských práv | Kyjev | Uranium Energy Corp | NexGen | MWh | Krize na Ukrajině | Velkoobchodní cena plynu | Zpřísnění sankcí | Fundamenty z USA | Andrej Melničenko | SUEK | Ruský vývoz ropy | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Narušení dodávek | Producenti na Blízkém východě | Konflikt v Evropě | Uzavření příměří | Zákaz dovozu ruské ropy | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Londýnská burza kovů (LME) | Řetězce | Členské státy IEA | Zlevňování ropy | Velvyslanec SAE | Západní sankce | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Světové produkce | APP | Uvalení sankcí | Vývoj ceny akcií PKN Orlen | Ceny akcií PKN Orlen | Ceny akcií PKN | Vyloučení Ruska | Vysoké ceny energií | Tobin Gorey | Západní sankce vůči Rusku | Ruský bankrot | Vlastnictví | Převzetí Twitteru | Zelenskyj | Pokles produkce | Poradenská firma | Recyklovat | Technický výhled trhu | Vývoz obilí | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | Šéfové | PMEF | Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum (PMEF) | Ruské elity | AllianceBernstein | Ruská federace | Popírání | Přijetí | CAKE | Snížení inflace | EdF | Prudký růst inflace | Cenový strop | Marketingová komunikace | Společnost GSK | Farmaceutická společnost GSK | Haleon | Sensodyne | Panadol | Centrum | Krypto news | Fenomén | Vyspělé země | Ruské ropy | Fortum | Glassnode | Uzbekistán | Poradní výbor | Lula | Luiz Inácio Lula da Silva | Gabon | Omán | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Jessica Amir | Popularita jaderné energie | Clean Energy Ministerial | Clean Energy Ministerial (CEM) | Jaderná energie | Duke Energy Corp | Dominion Energy Inc | Electricite de France SA | Exelon Corp | Exelon | RWE AG | CGN Power Co Ltd | CGN Power Co | CGN Power | Endesa SA | Endesa | Cameco Corp | Korea Electric Power Corp | Korea Electric Power | Fortum Oyj | NAC Kazatomprom JSC | Tokyo Electric Power Co Holdings Inc | Tokyo Electric Power Co Holdings | Tokyo Electric Power | BWX Technologies Inc | BWX Technologies | NexGen Energy Ltd | Paladin Energy Ltd | Denison Mines Corp | CGN Mining Co Ltd | CGN Mining Co | CGN Mining | Energy Fuels Inc | Yellow Cake PLC | Yellow Cake | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Výběry | B20 | Bali | Podnikání společnosti | CFA Institute | LSEG | GlassNode | Premiér Naréndra Módí | Počítače Mac | Lula da Silva | Výhled trhů | Invest | Botswana | Americké ropné společnosti | Wealth Report | Americké úřady | Asie a Tichomoří | Tichomoří | Asie | Závazek | Groupon | Dušan Šenkypl | Boj proti praní špinavých peněz | Ruské diamanty | Vice | Kongo | Milník | Historický milník | Fáze výroby | Jonathan Lok | Ceny syntetických diamantů | Uměle vytvořený diamant | Vytvořený diamant | Edahn Golan Diamond Research & Data | Edahn Golan | Syntetické diamanty | Snížení závislosti na americkém dolaru | Rozvojová banka zemí BRICS | Nová rozvojová banka | Nová rozvojová banka (NDB) | NDB
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | Trading | EUR/USD | Graf | Cena | ROCE

Předchozí klíčová slova

Split
Split akcie
Split Amazonu
SPLK
SPLK.US
Splňovat své cíle
Splunk
Splynutí cenného papíru
SPM
Spojenci Ukrajiny

Následující klíčová slova

Spojené arabské emiráty (SAE)
Spojené státy
Spojené státy a Čína
Spojené státy a Evropská unie
Spojené státy a NATO
Spojení
Spojení Avastu a NortonLifeLock
Spojení burz
Spojení Moneta Money Bank a Air Bank
Spojení Monety
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Jak na hedging v praxi
Potvrďte prosím... Zavřít