Sobota 20. července 2024 14:08
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei Payout
reklama
FTMO férovost

ABN Amro

img

Zlato klesá, neboť napětí na Blízkém východě polevuje

24.04.2024 Žlutý kov nadále klesá, kvůli čemuž jsou investoři sklíčení a přehodnocují své obchodní strategie. Někteří analytici jsou však přesvědčeni, že se drahý kov odrazí ode dna, a považují jeho pokles za přirozený krok před další rally. Optimismus odborníků investory povzbuzuje, i když někteří hráči na trhu zůstávají ohledně krátkodobých vyhlídek zlata skeptičtí.
img

S růstem amerických a asijských trhů stoupají i trhy evropské

12.01.2023 Hlavní západoevropské indexy se ve středu po poklesu z předchozího dne obchodovaly výrazně výš. Evropské trhy stoupaly po výrazném růstu amerických a asijských akciových trhů. Akcie těžařů oživily díky silným cenám komodit.
img

Evropské akcie od začátku roku rostou již třetí den v řadě

04.01.2023 Francouzská vláda začala již během předešlého měsíce postupně rušit slevy na pohonné hmoty, což vedlo k očekávání ekonomů, že tamější hodnota indexu spotřebitelských cen dosáhne meziročního nárůstu o 7,1 %. Před otevřením trhů starého kontinentu však tato druhá největší ekonomika pevninské Evropy pozitivně překvapila, jelikož v 8:45 byla zveřejněna cenová hladina vyšší pouze o 6,7 %, a pomalejší tempo růstu bylo možné zaznamenat právě u cen energií a služeb.
img

Riziko Credit Suisse prudce stoupá ⚡ CDS opět poskočí výše

07.12.2022 Akcie Credit Suisse Bank (CSGN.US), které začátkem října vyvolaly vlnu burzovních spekulací kolem možného bankrotu a insolvence banky, jsou stále pod tlakem medvědů. Úroveň swapů úvěrového selhání (CDS) se vyšplhala na nová maxima:
img

Evropský akciový trh klesá, negativní sentiment převzal od amerických burz

11.11.2022 Přední burzovní indikátory západní Evropy následovaly ve čtvrtek klíčové indikátory amerického akciového trhu a vykázaly pokles. Investoři s napětím očekávali konečné údaje o úrovni spotřebitelských cen v Americe. Účastníci trhu kromě toho dál analyzují zprávy s výsledky hospodaření klíčových evropských společností za třetí čtvrtletí roku 2022.
img

EUR/USD. Pravidla hry se na konci týdne změní

21.09.2022 Začátek nového týdne byl pro euro těžký, kurz EUR/USD je kotován pod paritou. Na konci týdne však může dojít k výrazným změnám v poměru sil. Faktory se pravděpodobně vyvinou tak, že jednotná měna bude mít šanci na odraz.
img

Evropský akciový trh vykazuje nejistý růst

11.08.2022 Klíčové burzovní ukazatele západní Evropy vykázaly při středečním obchodování mírný nárůst. Účastníci trhu se vyhýbají zásadním krokům v očekávání zveřejnění statistik červencové inflace ve Spojených státech. Kromě toho investoři nadále analyzují čtvrtletní a pololetní zprávy velkých evropských společností.
img

Dolar je v konfliktu s ropou a euro je před zasedáním ECB optimistické

20.07.2022 Americká měna musela trochu zvolnit a ustoupila té evropské, která před zasedáním ECB roztáhla svá křídla. Euro by však nemělo být v euforii a dolar by neměl být sebevědomý, domnívají se analytici. Dynamika posledně jmenovaného je zároveň v rozporu s kotacemi ropy, což vyvolává obavy o trh se surovinami.
C:\\fakepath\\trader-18072022-23-zm.jpg

Komodity: Ropa přidává přes čtyři procenta kvůli obavám o ruské dodávky a slabému dolaru

18.07.2022 Ceny ropy se začátkem týdne zvyšují o více než čtyři procenta, a navazují tak na růst z poslední seance. Nahoru je tlačí rostoucí obavy o ruské dodávky a slabý dolar, které převážily nad obavami z poklesu poptávky vinou možné recese a čínských uzávěr.
img

Nizozemská ABN AMRO roste po zprávách o možném převzetí ze strany BNP Paribas

17.06.2022 Akcie státem vlastněné banky ABN AMRO (ABN.NL) vyskočily až o 18 % poté, co agentura Bloomberg uvedla, že francouzská BNP Paribas (BNP.FR) projevila zájem o převzetí nizozemské banky. Největší francouzská banka uspořádala schůzku s vládními představiteli, kde se jednalo o možném obchodu. Informace pocházejí z anonymního zdroje. BNP se zajímá primárně o retailovou a firemní franšízu ABN AMRO. Dle zdroje však nizozemští vládní představitelé zatím neprojevili o transakci zájem.
C:\fakepath\trader-17062022-20-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.06.2022 1) Míra inflace v zemích Evropské unie v květnu opět překonala rekord a vystoupila na 8,8 procenta. Dosud nejvyšší hodnotu z dubna převýšila o sedm desetin procentního bodu, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika měla podle jeho údajů po trojici pobaltských států nejvyšší inflaci z celé unijní sedmadvacítky, a to 15,2 procenta.
img

Evropské trhy si po včerejším růstu vybírají oddechový čas; ČEZ nejvýše od roku 2008

18.05.2022 Evropské akciové trhy si po včerejší rally berou oddechový čas, když většina hlavní indexů obchoduje poblíž včerejších zavíracích cen. Po včerejších povzbudivých číslech britského trhu práce dnes přichází studená sprcha v podobě inflačních dat. Spotřebitelské ceny ve Velké Británii v dubnu vzrostly o 9 % v souladu s analytickým konsensem. Ceny zde meziměsíčně rostly o 2,5 %, což je nejvyšší nárůst od 1991.
img

Poptávka po zlatě jako bezpečném aktivu se vrací na pozadí obav z inflace

11.03.2022 Zlato v úterý posílilo a vrátilo se nad 2 000 USD za unci v kontextu rostoucí inflace v USA. Předtím se drahý kov ve středu propadl o 2,7 %.
img

Nový měnový řád: co se stane s dolarem a inflací na Západě

11.03.2022 S ohledem na geopolitický vývoj je oblast digitálních aktiv stále atraktivnější. Pro někoho je to obcházení sankcí, pro jiného cesta k záchraně úspor a prostá víra v budoucí závažné změny ve světě financí v kontextu jeho decentralizace a svobody. Co se pak stane s dolarem?
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu pro evropský trh kvůli napadení Ukrajiny vzrostla o třetinu

24.02.2022 Cena plynu pro evropský trh se dnes dopoledne zvýšila zhruba o třetinu a je vysoko nad hranicí 100 eur za megawatthodinu (MWh). Podle obchodníků je to reakce na oznámení, že ruské vojenské síly na pokyn prezidenta Vladimira Putina zahájily útok na Ukrajinu.
img

Evropské akciové indexy díky četným pozitivním faktorům dál plynule rostou

10.02.2022 Evropské burzovní indikátory v průběhu čtvrteční obchodní seance na pozadí silných finančních výsledků významných korporací vytrvale rostou. V době psaní článku tak britský ukazatel FTSE 100 vzrostl o 0,03 % na 7 646,1 bodů, francouzský CAC 40 si připsal 0,03 % a dosáhl 7 133,12 bodů a německý DAX vyskočil o 0,2 % na 15 514,1 bodů.
img

Akcie podpořil možný vrchol americké spotřebitelské inflace, ropa otočila dolů

11.08.2021 Světové akcie dnes šplhaly na nová maxima poté, co se růst spotřebitelských cen v USA v červenci zpomalil, což zmírnilo obavy, že by Fed začal signalizovat utažení nákupů dluhopisů. Prezident chicagského Fedu Charles Evans uvedl, že očekává další podstatný pokrok, co se týče záměrů centrální banky ohledně utahování, koncem letošního roku.
C:\fakepath\top-19042021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.04.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří skončilo dnes v zelených číslech. Dařilo se burzám v Číně a Hongkongu, trhy v Japonsku, Austrálii a Jižní Koreji zaznamenaly jen kosmetické zisky.
img

Podpora ve výši 1,9 bil. dolarů pro USA schválena. Přehřátí ekonomiky ani inflace se Joe Biden nebojí

12.03.2021 Průmyslová výroba v Německu v lednu překvapivě meziměsíčně klesla o 2,5 %, když se očekával mírný růst o 0,2 %. Dané údaje podle analytiků naznačují zpomalení ekonomické aktivity od začátku roku v největší evropské ekonomice.
img

Prudký pokles tržeb v eurozóně o 6,4 %. Růst HDP a spotřebitelské důvěry v USA překonává očekávání

05.03.2021 České hospodářství zaznamenalo v minulém roce nejhlubší propad od vzniku samostatné České republiky. Podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu HDP vloni pokleslo o 5,6 %. „Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu,“ konstatoval ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.
img

Stimulační politika ze strany ECB a FEDu pokračuje. Rusko očekává návrat ekonomiky na předkrizovou úroveň koncem 2021

19.02.2021 Izraelská ekonomika poprvé od roku 2002 poklesla, když se HDP v letošním roce snížilo o 2,4 %. O rok dříve přítom izraelské hospodářství vzrostlo o 3,4 %. Tamní centrální banka však predikovala mnohem větší pokles o 3,7 %. Institut pro fiskální studie (IFS) konstatoval, že by Británie musela zvednou daně o 60 miliard liber ročně, pokud by se rozhodl současný ministr financí Rishi Sunak kompenzovat ztráty způsobené pandemii. Sunak má 3. března nastínit, jakým způsobem bude řešit dopady pandemie.
img

Evropský parlament schválil protikrizový balíček. Němečtí podnikatelé nelibě nesou prodloužení lockdownu.

12.02.2021 Americký prezident Joe Biden oznámil, že chce k Číně přistupovat odlišně než Donald Trump a soustředí se hlavně na mezinárodní pravidla. Dále prezident dodal, že obě ekonomické velmoci budou extrémně soupeřit. Inflace v lednu ve Spojených státech zůstala nezměněna na úrovni 1,4 %. Analytici očekávali mírnější růst na úrovni 1,5 %. Jádrová inflace v lednu zaznamenala pokles z 1,6 % na 1,4 %.
img

Týdenní tržní výhled: Short-squeeze amerického dolaru a výsledky firem ve středu pozornosti

08.02.2021 V relativně nezajímavém týdnu pro ekonomické zprávy se všichni obchodníci zaměřili na short-squeeze amerického dolaru a k tomu, zda bude tento trend pokračovat. Zatímco minulý týden hodnota mezd mimo zemědělství (NFP) v USA mírně minula očekávání, Bidenův plán proti koronaviru ve výši 1,9 bilionu $ se posunul o krok blíže.
img

Prognóza ČNB: Rychlejší růst ekonomiky v 2021 a trojí zvýšení sazeb. Vše však závisí na rychlosti rozvolňování

05.02.2021 Farmaceutické společnosti Pfizer a BioNTech oznámily, že hodlají od poloviny února opět zvyšovat počty dodaných vakcín do Evropské unie. Ve druhém čtvrtletí letošního roku by pak evropské státy měly obdržet o 75 milionů vakcín více, než se původně očekávalo. EU totiž potřebuje urychlit proočkování obyvatelstva.
img

Fed ponechal úrokové sazby beze změny. Rusnok naopak vidí dvojí zvýšení již tento rok

29.01.2021 Měnový výbor americké centrální banky na svém středečním dle očekávání ponechal základní úrokovou sazbu v rozpětí 0-0,25 %. Nákupy aktiv (kvantitativní uvolňování) také zůstanou nezměněny. Banka jako při předchozích zasedáních zopakovala, že je odhodlaná využít všech dostupných nástrojů k dosažení svých monetárních cílů.
img

Joe Biden je prezidentem. Jaké změny čekájí USA? Rusnok: Česku hrozí recese s dvojím dnem

22.01.2021 Podle agentury IHS Markit v lednu klesla dle předstihových ukazatelů PMI (index nákupních manažerů) podnikatelská aktivita v eurozóně. Celkový kompozit se snížil pro eurozónu z 49,1 b. na 47,5 b. Dílčí PMI pro sektor služeb oslabil z prosincových 46,4 b. na 45 b. Hlavním důvodem je zhoršení obecné nálady kvůli přetrvávající pandemii a restriktivním opatřením ve všech zemích unie.
img

Lagardová: Pokud „lockdowny“ neskočí do konce Q1, nastanou problémy. Biden oznámil podporu v hodnotě 2 bil. USD

15.01.2021 Nastávající americký prezident Joe Biden oznámil návrh nového balíku opatření ve výši téměř dvou bilionu dolarů na podporu největší ekonomiky na světě. Balík by měl zahrnovat přímou platbu 1 400 dolarů drtivé většině Američanů a dodatečný příspěvek nezaměstnaným by měl stoupnout na 400 dolarů týdně. Z předběžné zprávy německého statistického úřadu vyplynulo, že se německá ekonomika v minulém roce zaznamenala pokles o 5 %. Pokles byl tak o něco mírnější než původně očekávali analytici osloveni agenturou Reuters, kteří se domnívali, že německá ekonomika sestoupí o 5,1 %.
img

Demokráté ovládli Bílý dům, Senát i Kongres. ČNB zvažuje zvýšení sazeb již tento rok

08.01.2021 Představitelé OPEC+ se dohodli, že v příštích dvou měsících sníží těžbu černého zlata. Konkrétně Saudská Arábie se zavázala, že sníží svoji těžbu až o jeden milion barelů denně. Naopak Rusko či Kazachstán dohromady zvýší těžbu v únoru o 75 tisíc barelů denně a v následujícím měsíci zvednou těžbu taktéž o 75 tisíc barelů. Ostatní členové OPEC slíbili zachování těžebních limitů.
img

Překvapivý konec roku 2020: Akciové trhy i bitcoin na maximech. Tvrdý brexit je ze hry

31.12.2020 Stimulační balíček je na světě. Donald Trump podepsal dlouho navrhovaný zákon o podpoře pro občany USA. Podpora v rozsahu 2,3 bilionu dolarů zajistí s nejvyšší pravděpodobností americkým domácnostem jednorázový šek na 600 dolarů a prodloužení výplat v podpoře v nezaměstnanosti o jedenáct týdnů. Všechny tři hlavní americké indexy nejen díky této zprávě dosáhly intradenních rekordních maxim.
img

Ekonomika Velké Británie rostla nad očekávání o 16 %. Tvrdý brexit a nová mutace koronaviru může způsobit propad

23.12.2020 Velká Británie se stále nedohodla s Evropskou unií na obchodních vztazích po skončení tzv. přechodného období. Největší překážkou je dohoda ohledně rybolovu v britských vodách. EU totiž požaduje přístup rybolovu v těchto vodách a Británie zase chce obnovit plnou kontrolu na právem rybolovu.
img

Fed zvýšil očekávaný růst ekonomiky na 2021. Rusnok varuje před stále velkými riziky

18.12.2020 Ratingová agentura S&P tento týden varovala, že pokud by došlo ke tvrdému brexitu (bez dohody), pak pravděpodobně přikročí ke snížení ratingu Velké Británie. Aktuální rating je AA a stabilní výhled. Ke snížení ratingu by mohlo dojít především kvůli nedostupnosti britského zboží a služeb na klíčových evropských trzích.
img

Ministerstvo financí i ČNB euro odmítají. ECB navýšila nákup aktiv o 500 mld. eur do března 2022

11.12.2020 Ministerstvo financí i Česká národní banka se opět shodly na tom, že zatím pro Českou republiku není vhodné přijímat euro. Toto vyplynulo z pravidelné analýzy, která vyhodnocuje plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a úrovně sladěnosti místní ekonomiky s ekonomikou eurozóny. Vstupu do eurozóny není ani nakloněná současná vláda dle svého programového prohlášení.
img

Britové začínají jako první očkovat proti koronaviru. Vývoj ekonomiky USA je dobrý, říká Powell

04.12.2020 Tento týden dorazily dobré fundamentální zprávy z Číny, když čínský statistický úřad zveřejnil, že aktivita v tamních továrnách v listopadu vzrostla nejvíce za tři roky. Zpracovatelský sektor se dokonce již nachází nad úrovní před příchodem coronaviru. Index nákupních manažerů (PMI) tedy v listopadu vzrostl z říjnových 51,4 bodu na 52,1 bodu.
img

Ekonomika USA zaznamenala v Q3 rekordní růst o 33,1 %. Trump se smiřuje s prezidentskou porážkou

27.11.2020 Nastávající americký prezident Joe Biden oznámil první členy své vlády. Ministryní financí se má stát Janet Yellenová, která v minulosti vykonávala funkci guvernérky Fedu. Jednalo by se tak o první ženu, která by zastávala tuto funkci.
img

Japonská ekonomika stoupla rekordně o 21,4 %. Joe Biden plánuje vládní pomoc USA

20.11.2020 Při pondělním jednání zástupců zemí Evropské unie ohledně přijetí rozpočtů na období 2021 – 2027 se maďarští a polští zástupci rozhodli zablokovat schválení toho rozpočtu. Oběma zemím vadí, že vyplácení peněz z evropských fondů bude podmíněné dodržováním principů právního demokratického státu.
img

Trump hrozí Číně a zavádí nové restrikce. Rekordní růst HDP Velké Británie o 15,5 %

13.11.2020 Šéf americké obchodní komory Thomas Donohue v pondělí oznámil, že malé podniky nemohou čekat další tři měsíce, než se Kongres dohodne na další pomoci. Americké firmy jsou ochotné začít spolupracovat s vítězem prezidentských voleb Joem Bidenem na rychlejší podpoře ekonomiky, dodal Donohue. Turecká lira zaznamenala v pondělní obchodní seanci největší nárůst od loňského března. Analytici připisují posílení TRY sobotní výměně guvernéra centrální banky a nedělní rezignaci ministra financí, který je mimochodem Erdoganův zeď.
img

Nezaměstnanost v USA nečekaně klesla na 6,9 %. Fed ponechal úrokové sazby i program nákupu dluhopisů beze změn

06.11.2020 Z pondělních zveřejněních údajů společnosti Caixin a Markit vyplynulo, že aktivita v čínském průmyslu v říjnu zaznamenala nejrychlejší tempo růstu za téměř deset let. Index nákupních manažerů PMI se vyhoupl ze zářijových 53 bodů na 53,6 bodů. Analytici naopak očekávali, že hodnota indexu zůstane beze změny.
img

Nejrychlejší růst HDP od roku 1947. USA zaznamenalo za třetí kvartál skok o 33,1 %

30.10.2020 Světová obchodní organizace v pondělí rozhodla, že Evropská unie může uvalit cla na dovoz zboží ze Spojených států ve výši čtyř miliard dolarů ročně kvůli subvencím americké vlády, které poskytovala americkému výrobci letadel Boeing. Analytici však neočekávají, že Evropská unie zavede cla dříve, než bude znám nový americký prezident. Americký delegát vyzval Evropskou unii, aby cla nezaváděla, jelikož Washington již upustil od nelegálních subvencí a dále pohrozil, že v případě zavedení budou Spojené státy reagovat protiopatřeními.
img

HDP Číny vzrostlo o 4,9 % za Q3. Rusko odmítá zavést tvrdá koronavirová opatření

23.10.2020 Z pondělních zveřejněných údajů Eurostatem vyplývá, že jsou Češi v rámci EU nejméně ohrožení chudobou nebo sociálním vyloučením. V roce 2019 bylo chudobou nebo sociálním vyloučením ohroženo 12,5 % obyvatel České republiky, což je hluboko pod průměrem EU, který činí okolo 21 %.
img

Dohoda o Brexitu v nedohlednu. Rusko hrozí EU odvetou za uvalené sankce

16.10.2020 V pondělí vydal Český statistický úřad informace ohledně zářijové inflace v České republice. Index spotřebitelských cen mírně poklesl ze srpnových 3,3 % na 3,2 %. Ekonomové a analytici přitom očekávali růst na 3,5 %. ČNB dokonce predikovala inflaci na úrovní 3,6 %.
img

Sektor služeb v USA se dostal na úrovně před pandemií. Británie chce být Saudskou Arábií větrné energetiky

09.10.2020 V pondělí zveřejnil Institut nákupních manažerů data ohledně aktivity v americkém sektoru služeb za září. Tento fundament vyšel velmi pozitivně a aktivita v americkém sektoru služeb se dostala již na úroveň před pandemií.
img

Propad HDP o 19,8 %, Británie je v recesi. Nezaměstnanost v EU vzrostla na 7,4 %

02.10.2020 Britská ekonomika se po jedenácti letech dostala do recese, jelikož i ve druhém čtvrtletí pokleslo HDP šesté největší ekonomiky mezikvartálně o 19,8 %. Meziročně pak hospodářství Británie kleslo o 21,5 %. Podle Conference Board spotřebitelská důvěra ve Spojených státech v září zaznamenala markantní nárůst, když Index spotřebitelské důvěry vzrostl ze srpnových 86,3 bodu na 101,8 bodu. Analytici přitom očekávali nárůst pouze na 89,5 bodu. I tak se ale tento index nadále nachází pod úrovní před příchodem koronavirové krize.
img

Prodeje nových domů v US rekordně rostou. Goldman Sachs snižuje odhad růstu HDP o polovinu

25.09.2020 V pondělí novozélandská premiérka Jacinda Ardernová oznámila, že vláda ruší veškerá opatření proti koronaviru. Premiérka však upozornila obyvatele, aby i nadále byli opatrní a dodržovali hygienická pravidla. Zrušení opatření se však nebude týkat největšího novozélandského města Auckland.
img

FED plánuje nákup cenných papírů. Očekává rychlejší oživení US ekonomiky i snížení nezaměstnanosti

18.09.2020 Člen bankovní rady ČNB Vojtěch Benda v pondělí konstatoval, že zatím není potřeba více uvolňovat měnou politiku, jelikož opatření proti druhé vlně epidemie nebudou tak drastická jako na jaře. Benda také naznačil, že není rozumné v této době snižovat daně.
img

Guvernérka ECB: Evropská ekonomika zažívá silnou obnovu. HDP eurozóny propadlo v Q2 „pouze“ o 17,7 %

11.09.2020 V pondělí byly burzy ve Spojených státech i Kanadě zavřené kvůli svátku práce. Tedy jsme se ani nedočkali nějakých významných fundamentálních zpráv. Za zmínku však určitě stojí zveřejnění obchodní bilance z Číny, ze které vyplynulo, že v srpnu čínský vývoz vzrostl meziročně o 9,5 %. U dovozu však došlo opět k poklesu, a to o 2,1 %. Přebytek obchodní bilance se z červencových 62,33 mld. USD snížil na 58,93 mld. USD.
img

Austrálie poprvé od r. 1991 v recesi. Nezaměstnanost v USA prudce klesla na 8,4 %

04.09.2020 Hrubý domácí produkt Itálie zaznamenal ve druhém čtvrtletí meziroční pokles o 12,8 %. Mezikvartálně dokonce HDP pokleslo o více než 17 %. Jedná se tak o nejhorší propad od doby, kdy se v Itálii tento údaj měří (1960). Podle předběžných odhadů se inflace v eurozóně v srpnu snížila o 0,2 %. Spotřebitelské ceny tak poprvé klesly od roku 2016. Podle analytiků by kvůli poklesu inflace mohla ECB přikročit k ještě více uvolněné politice.
img

Rekordní pokles švýcarské a americké ekonomiky. Výsledky online zasedání centrálních bankéřů

28.08.2020 Prodloužení programu Antivirus. Česká vláda schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Tento program je určen na podporu firmám i zaměstnancům před propouštěním. Původně měl program platit jen do konce srpna.
img

Rekordní propad americké ekonomiky o 31,7 %. Fed oznamuje agresivní inflační strategii

28.08.2020 Prodloužení programu Antivirus. Česká vláda schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Tento program je určen na podporu firmám i zaměstnancům před propouštěním. Původně měl program platit jen do konce srpna.
img

Koronavirus je hrozbou pro stabilitu finančního systému, tvrdí Powell

21.08.2020 Klesající ceny v Německu. Dynamika cen průmyslových výrobců meziročně klesly o -1,7 % oproti červnovým -1,8 %. Hlavním důvodem poklesu byly klesající ceny energii. Meziměsíčně zaznamenaly růst o 0,2 %, trh očekával 0,1 %.
img

Dobré zprávy z USA: produktivita roste, nezaměstnanost skokově klesá

14.08.2020 Produktivita v USA nad očekávání. V druhém kvartálu produktivita práce v USA rostla nad očekávání, a to o 7,3 % v ročním vyjádření. Trh očekával pouze o 1,5 %. Jedná se o nejsilnější růst produktivity za posledních 11 let.
img

Trump chce zakázat čínský TikTok. ČNB vidí zotavení ekonomiky až v 2022

07.08.2020 Aktivita zpracovatelského sektoru ve Spojených stech zaznamenala v červenci nejvyšší tempo růstu za téměř jeden a půl roku, když index aktivity ve zpracovatelském sektoru vzrostl z 52,6 bodu na 54,2 bodu a druhý měsíc za sebou se tak nachází nad padesátibodovou hranicí, která odděluje růst aktivity od poklesu.
img

Volby US prezidenta v 2021? Největší propady HDP zemí v historii

31.07.2020 Nečekaně dobrá zpráva. PMI německého průmyslu se dostalo na 50 b. Zlepšily se také nové zakázky. PMI služeb skončilo dokonce na 56,7 b. To posunulo celkový složený indikátor na 55,7 b., bezpečně do fáze expanze. To samé platí pro eurozónu. PMI služeb zde dosáhla 55,1 b., za průmysl 51,1 b. Tento pozitivní vývoj by se měl přesunout do poptávky po českých exportech.
img

Úroveň inflace ČNB neznepokojuje. Evropa dostane 750 mld. EUR na obnovu ekonomik

24.07.2020 Guvernér České národní banky Jiří Rusnok v pondělním rozhovoru pro Právo zopakoval, že měnová politika je dle jeho názoru na správné úrovni. Současnou úroveň inflace guvernéra neznepokojuje, jelikož očekává na začátku příštího roku její návrat zpět k dvouprocentnímu cíli.
img

Čínská ekonomika roste nad očekávání. V USA se zhoršuje nálada

17.07.2020 Čína opět roste. HDP Číny v Q2 letošního roku vrostlo meziročně o 3,2 %. Trh očekával pouze 0,8 %. Po propadu 6,8 % v Q1 se tak ekonomika navrátila k růstu. Hlavní podíl na změně měly pravděpodobně vládní výdaje, soukromá spotřeba naopak stále zůstává utlumená – za loňským rokem zaostává o 11,4 %. Domácnosti tíží kromě viru i na Čínu vysoká nezaměstnanost na hodnotě 5,8 %.
img

Německo očekává nejhorší výsledky od 2. světové války. Dopady pocítíme i u nás

10.07.2020 Pokles německého vývozu můžeme pocítit i u nás. Německý statistický úřad tento týden zveřejnil data o květnovém zahraničním obchodu. Dle údajů klesl vývoz meziročně o 29,7 %, meziměsíčně došlo ke zlepšení o 9 %. Nejvyšší pokles zaznamenal vývoz do zemí nejvíce postižených koronavirem, např. do USA a Velké Británie. Pokud tento rok dojde k poklesu o 15 %, jak je odhadováno, ekonomické dopady rozhodně pocítíme i u nás.
img

Nezaměstnanost v eurozóně stále roste. Přes 12 mil. lidí nemá práci

03.07.2020 Spolkový sněm v pondělí snížil daň z přidané hodnoty v Německu u vyšší sazby z 19 % na 16 %. U nižší sazby došlo ke snížení z 7 % a 5 %. Německá vláda se tímto snaží podpořit skomírající výdaje domácností. Podle německého ministra zahraničí Heiko Maase vztahy USA a Německa v posledních letech zaznamenaly ochlazení především kvůli obchodu, výdajům na obranu a energetické infrastruktuře.
img

USA se blíží do recese. Dopady koronaviru jsou tvrdší než se očekávalo

26.06.2020 USA se blíží do recese. Pokles HDP americké ekonomiky v Q1 potvrzen, a to mezičtvrtletně o 5 %. Jedná se nejvýznamnější pokles od Q4 roku 2008, tehdy došlo k poklesu o 8,4 %. V Q2 se očekává výraznější pokles, a to až na neuvěřitelných 20 %. Podle předstihových indikátorů PMI však dochází k výraznému zlepšení, v Q3 by mělo docházet k oživování americké ekonomiky.
img

Tržby firem v USA rekordně rostou. Podnikatelé hlásí zlepšení aktivit

19.06.2020 Agentura Reuters v pondělí informovala, že německá vláda uvažuje o navýšení dluhu o dalších 62,5 miliard eur, které využije na pokrytí nákladů spojených s podporou ekonomiky. Celkově by si tak Německo v letošním roce mělo půjčit okolo 218 miliard eur.
img

Nejhorší pokles globální ekonomiky za 100 let. Sazby na nule do 2022

12.06.2020 Nezaměstnanost v US v týdnu do 6. června v souladu s očekáváním. 1,5 mil. nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti splňuje klesající trend, avšak jedná se stále o dvojnásobný počet oproti krizi z let 2008/2009. Pokračující žádosti o podporu v nezaměstnanosti se drží po 21 mil.
img

Nečekaný růst zaměstnanosti. USA vytvořilo 2,5 mil. pracovních míst

05.06.2020 Dle statistik US ekonomika v květnu vytvořila 2,5 mil. nových pracovních míst. Míra nezaměstnanosti se tak dostala na 13,3 %. Trh očekával ztrátu až 8,3 mil. pracovních míst a míru nezaměstnanosti 19,5 %. Růst zaměstnanosti v květnu byl nejvyšší v US historii od roku 1939.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolarový index klesá kvůli zvýšení zájmu o rizikovější investice

02.06.2020 Americký dolar dnes oslabuje ke koši předních světových měn. Mezi investory roste zájem o rizikovější investice díky známkám toho, že nejhorší hospodářský pokles způsobený koronavirem je již minulostí. Růst zájmu i rizika způsobil ztráty také japonskému jenu.
img

Německo je v recesi. Ekonomická aktivita v USA zaznamenala prudký pokles

29.05.2020 Spolkový statistický úřad v pondělí zveřejnil, že se německá ekonomika v prvním čtvrtletí propadla v porovnání s předchozím měsícem o 2,2 %, což byl největší pokles od finanční krize v roce 2009. V předchozím čtvrtletí klesla ekonomika Německa o 0,1 % a nyní se tedy nachází v recesi.
img

Fed nezná hranice. Pro záchranu ekonomiky uděláme cokoliv, říká Powell

22.05.2020 Guvernér ČNB Jiří Rusnok v pondělí uvedl, že koruna je v současnosti vzhledem k úrovni ekonomiky podhodnocená a že nevidí důvody, proč by tuzemská měna měla i nadále oslabovat. Podle guvernéra není příliš pravděpodobné, že se centrální banka v blízké budoucnosti uchýlí ke kurzovému závazku či oslabení koruny.
img

ČNB je otevřena záporným úrokovým sazbám. Trump hrozí Číně za koronavirus

15.05.2020 Agentura Reuters v pondělí informovala, že ECB minulý týden nakoupila dluhopisy za rekordních 44 miliard eur. Celkově Evropská centrální banka plánuje nakoupit v letošním roce dluhopisy za 1,1 bilionu eur.
img

Nejhorší recese v historii EU přichází. Ztráta 20 mil. pracovní míst v USA

07.05.2020 Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA opět zaznamenaly rekordní hodnoty. Přes 3,169 mil. Američanů zažádalo o podporu. Jedná se o pokles oproti předešlému týdnu z 3,846 mil., trh však očekával 3 mil. Další vypovídající hodnotou o dopadech opatření proti koronaviru má statistika počtu pokračujících (trvajících) žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Ta za minulý týden vzostla na 22,647 mil. z 18,011 mil. týden předešlý.
img

Nejhlubší propad HDP od finanční krize. Nezaměstnanost opět trhá rekordy

30.04.2020 Japonská centrální banka (BoJ) tento týden zhoršila výhled ekonomiky a rozhodla o nejrozsáhlejších opatřeních, které kdy provedla. Na podporu ekonomiky bude nakupovat firemních dluhopisy, a to v neomezených objemech. Cílem je udržet nízké úrokové sazby a tím i náklady na úvěry.
img

Ropa zadarmo. Více než 26 milionů Američanů je bez práce

24.04.2020 V pondělí po výrazném snížení poptávky po ropě z důvodů pandemických opatření, se květnový kontrakt na ropu WTI dostal do záporných čísel (přibližně až -35 USD za barel). Hlavním důvodem bylo uvědomění si spekulantů, že na rozdíl od ropy Brent je nutné barely ropy WTI fyzicky převzít. Panické prodeje proto započaly. Také cena ropy Brent poklesla, a to až na 16 dolarů za barel, což je nejnižší cena za posledních 20 let.
img

MMF očekává nejhorší recesi od krize v 30. letech. Trump chce znovuotevřít ekonomiku

17.04.2020 Saudskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán v pondělí uvedl, že celosvětové dodávky ropy se po dohodě skupiny OPEC+ sníží o přibližně 19,5 milionů barelů denně. Exporty se v Číně v březnu meziročně snížily o 6,6 % po poklesu z předchozího měsíce o 17,2 %. Ekonomové osloveni agenturou Reuters však očekávali snížení exportu o 14 %.
img

16 milionů Američanů žádá o podporu. Powell očekává velmi vysokou nezaměstnanost

09.04.2020 Mezinárodní měnový fond v pondělí informoval, že eviduje povzbudivé signály oživení v Číně, avšak varoval, že nelze vyloučit obnovení pandemie v této zemi i jinde na světě. Podle průzkumu, který provedla společnost Sentix se důvěra investorů v ekonomiku eurozóny propadla nejníže od začátku sledování. Hospodářství se kvůli koronaviru nachází v hluboké recesi a pandemie dusí ekonomiku, dodala společnost.
img

Rekordní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA pokračuje. ČNB zmírnila limity u hypoték

03.04.2020 Americká pobočka Fedu v St. Louis v pondělí zveřejnila odhad, že šíření koronaviru by mohl vézt ve Spojených státech k zániku 47 milionů pracovních míst a míra nezaměstnanosti by se tak mohla dostat k 32 %. Čínské ministerstvo obchodu informovalo, že okolo 80 % restaurací je již otevřených. Také téměř všechny supermarkety, nákupní centra a maloobchodní obchody jsou v provozu.
img

Rekordní nezaměstnanost v USA. Centrální banky i nadále snižují sazby a rozšiřují QE

27.03.2020 Americká centrální banka oznámila v pondělí neomezené kvantitativní uvolňování. Tedy Fed bude nakupovat neomezené množství státních dluhopisů a cenných papírů zajištěných hypotékami. Podle MMF bude letošní recese světové ekonomiky způsobená koronavirem mnohem horší, než kterou způsobila finanční krize v letech 2008 až 2009. Avšak MMF dodal, že k zotavení světového hospodářství by mohlo dojít již v roce 2021.
img

Boj proti koronaviru. Centrální banky se odhodlaly ke koordinovanému uvolnění monetární politiky

20.03.2020 Americká centrální banka na svém mimořádném zasedání, které se konalo minulý týden v neděli, snížila hlavní úrokovou sazbu o jeden procentní bod do pásma 0 – 0,25 %. Fed zároveň oznámil, že zahájí masivní program QE ve výši 700 mld. amerických dolarů.
img

Největší pokles ceny ropy od roku 1991. Akciové trhy pokračují v pádu

13.03.2020 Ceny ropy zažily v pondělí ráno historický pokles, a to až o 34 %, což odpovídalo ceně $27,34 za barel. Tento pokles byl vyvolán jednak sníženou poptávky, za což můžou z velké části omezení pohybu, zavedená v některých zemích, jako opatření proti šíření koronaviru. Druhým důvodem poklesu ceny je zvýšení produkce ropy, který vyvolala organizace OPEC jako odplatu Rusku za neakceptování dohody o omezení produkce ropy. S&P 500 a Dow Jones otevřeli v pondělí ráno se 7% poklesem, což vyústilo v pozastavení obchodování na amerických burzách po dobu 15 minut. Toto opatření se spustí vždy, když S&P 500 poklesne o 7% a jeho hlavní funkcí je zabránit panice na americkém trhu.
img

Světová banka a MMF pomáhají v boji proti koronaviru. Fed snížil úrokovou sazbu o 50 bodů

06.03.2020 Guvernér japonské centrální banky Haruhiko Kuroda v pondělí uvedl, že jeho instituce je připravena plně využít všech dostupných nástrojů k podpoře ekonomiky. Italská ekonomika v loňském roce vzrostla o 0,3 %, což je o něco více, než predikovala vláda v poslední prognóze, která počítala pouze s 0,1 % růstem.
img

Akciové trhy zažívají nejhorší období od krize. Strach z koronaviru zavírá školy

28.02.2020 Italské úřady minulý týden v neděli kvůli šíření koronavirunařídily uzavřít na týden školy a zrušit sportovní utkání včetně fotbalových zápasů v Serii A. V Benátkách byl dokonce zrušen i tradiční karneval. Z průzkumu, který v úterý zveřejnila Čínská asociace malých a středních podniků, vyplývá, že okolo 60 % čínských firem je schopno uhradit běžné výdaje pouze jeden až dva měsíce, než jim dojdou finanční zdroje.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německé úřady podnikly další razii v kancelářích banky ABN Amro

27.02.2020 Německé úřady dnes podnikly další razii v kancelářích nizozemské banky ABN Amro ve Frankfurtu nad Mohanem. Prošetřují její zapojení do možných daňových úniků. Vyšetřovatelé z Kolína nad Rýnem podle agentury Bloomberg uvedli, že razie souvisí s obchody s akciemi a výplatou dividend, podrobnosti ale nesdělili.
img

Koronavirus se šíří, světové ekonomiky hlásí pokles. Inflace v eurozóně zrychluje

21.02.2020 Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová v pondělí uvedla, že nový koronavirus bude mít za následek pokles novozélandské ekonomiky v první polovině letošního roku, avšak ve druhé polovině roku očekává premiérka opětovné oživení.
img

Expanze USA bude pokračovat, tvrdí Powell. Odvětví zasažené koronavirem získají finanční podporu

14.02.2020 V pondělí zveřejnila společnost Sentix důvěru investorů v ekonomiku eurozóny, která se v únoru poprvé za čtyři měsíce snížila. Investoři se především obávají šíření nového koronaviru. Index důvěry investorů tedy klesl z lednových 7,6 bodu na 5,2 bodu.
img

Koronavirus ochromí světovou ekonomiku. Británii se po brexitu nedaří vyjednat dohodu

07.02.2020 Po pátečním / sobotním Brexitovém dni Spojené království od pondělí začalo první pracovní týden „bez evropské unie“ a předseda vlády Boris Johnson začal svůj cyklus vyjednávání obchodních podmínek mezi UK, EU a USA.
img

Koronavirus se šíří, WHO vyhlásila globální stav zdravotní nouze. Británie opouští EU

31.01.2020 Ratingová agentura Fitch v pondělí potvrdila rating České republiky na stupni AA- a ponechala výhled ratingu na stabilní úrovni. Agentura očekává, že česká vláda bude pokračovat v relativně zdravé rozpočtové politice.
img

Koronavirus ohrožuje Čínu, akcie a ropa padají. ECB zahájila revizi své strategie

24.01.2020 Francouzský prezident Manuel Macron se dohodl se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem na příměří ohledně daní, které by mělo trvat do konce roku. Macron novinářům sdělil, že obě země budou pokračovat v intenzivních rozhovorech.
img

První fáze obchodní dohody je podepsána. Německo vykázalo nejvyšší přebytek od roku 1990

17.01.2020 Člen bankovní rady BoE Gertjan Vlieghe v pondělí prozradil, že je připraven snížit sazby, pokud se data nezlepší. Raphael Bostic z Fedu neočekává, že obchodní příměří změní ekonomickou trajektorii. Zatím podle centrálního bankéře není nějaký výrazný podnět k utahování politiky. Německé ministerstvo financí zveřejnilo podle předběžných údajů přebytek rozpočtu 13,5 mld. euro, což představovalo nejvyšší přebytek rozpočtu Německa od roku 1990.
img

Americko-íránský vojenský konflikt eskaluje. BoE se přiklání k omezenému snížení sazeb

10.01.2020 Australský premiér Scott John Morrison se v pondělí zavázal, že uvolní 2 miliardy USD k obnovení škod, které napáchaly požáry. Podle průzkumu společnosti Sentix důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v lednu rostla již třetím měsícem. Agentura Reuters v úterý zveřejnila, že vedoucí úředník pro zemědělství Han Jun údajně konstatoval, že Čína nezvýší roční dovozní kvóty na zemědělské produkty z USA.
img

Ropa zdražuje po útocích v Bagdádu. První fáze obchodní dohody s Čínou bude uzavřena 15. ledna

03.01.2020 PBoC snížila RRR (povinná míra rezerv bank) o 50 bazických bodů, čímž chce vytvořit úvěrový impuls pro ekonomiku, a tím nakopnout hospodářský růst. Podle čínského vládního listu Global Times má Čínská lidová banka dostatek prostoru pro další snižování RRR.
img

Čínská vláda sníží dovozní cla na stovky produktů. OPEC+ by v březnu mohl navýšit svoji produkci

27.12.2019 Ruský premiér Dmitrij Medveděv nařídil vládě, aby vypracovala odvetná opatření za americké sankce proti plynovodu Nord Stream 2. Dále Medveděv označil americké sankce za krok, který nedopovídá zásadám mezinárodního práva a obchodu. Prodej nových domů ve Spojených státech v listopadu meziměsíčně vzrostl o 1,3 %. Trh přitom očekával že dojde k poklesu o 0,3 %. Čínská vláda informovala, že od začátku ledna sníží dovozní cla na stovky produktů. Tamní vláda také slíbila větší otevření energetického a telekomunikačního trhu. Podle analytiků se Peking tímto krokem snaží podpořit domácí ekonomiku, která v poslední době zpomaluje.
img

Ekonomika v USA na konci roku pokračuje v solidním růstu. Rusko ztratilo zájem o G7

20.12.2019 Guvernér Švýcarské národní banky (SNB) v pondělí oznámil, že zatím není zapotřebí více snižovat sazby od záporu, ale pokud si to fundamenty vyžádají, tak SNB bude připravena více uvolni svoji monetární politiku. Turecký prezident Erdogan pohrozil Spojeným státům, že zavře americkou leteckou základnu Incirlik, pokud vstoupí v účinnost sankce namířené na Turecko.
img

KOMENTÁŘ LYNX: Petrobehemot Aramco na burze. Volby v Británii a sazby FEDu na 2020

12.12.2019 Dominantní událostí tohoto týdne bylo IPO Saudi Aramco, UK volby, zasedání FOMC a evergreen poslední pětiletky – Donald a jeho cla. Začněme marketingově vděčným tématem – společností s největší tržní kapitalizací na světě je aktuálně Saudi Aramco, s hodnotou skoro 2 biliony USD. Tím předskočilo ohryzek, který osciluje okolo 1,2 bilionu. Jaké jsou v kostce důvody této kapitalizace?
img

Zasedání RBA a BoC bez překvapení. Obchodní dohoda mezi USA a Čínou možná až po prezidentských volbách

06.12.2019 Guvernér čínské centrální banky PBOC Yi Gang v pondělí uvedl, že ekonomický pokles v Číně bude trvat dlouhou dobu. Německou Sociálnědemokratickou stranu (SPD) nově povedou kritici současné velké koalice Saskia Eskenová a Norbert Walter-Borjans. Oba politici požadují po kancléřce Angely Merkelové změny v koaliční smlouvě, jinak hrozí koncem vlády. Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru v Číně pozitivně překvapil, když v listopadu zaznamenal růst na 51,8 bodu z 51,7 bodu v říjnu. Analytici naopak očekávali jeho pokles na 51,4 bodu. Jednalo se tak o čtvrtý růst tohoto indexu v řadě.
img

Podle guvernéra Lowa je velmi malá pravděpodobnost, že RBA zavede kvantitativní uvolňování. Nezaměstnanost v eurozóně se nachází nejníže od poloviny 2018

29.11.2019 Philip Lane z ECB v pondělí uvedl, že v případě potřeby mohou být upraveny všechny monetární nástroje banky. Podle bankéře bude ECB na dluhopisovém trhu aktivní po dlouhou dobu. Čínský vládní list Global Times informoval, že Čína a USA dosáhly ohledně první fáze obchodní dohody v zásadě širokého konsensu.
img

Fed pravděpodobně do konce roku ponechá úrokovou sazbu beze změny. U RBA analytici očekávají cut v únoru příštího roku

22.11.2019 Bundesbanka v pondělí informovala, že zpomalení německé ekonomiky bude trvat i ve 4Q. Podle německé centrální banky však není důvod se domnívat, že ekonomika upadne do recese.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 13.11.2019

13.11.2019 Obchodování v zámoří se včera neslo spíše v pozitivním módu. Jen index Dow Jones skončil na stejné úrovni jako v pondělí. Širokopásmový S&P500 přidal necelých 5 bodů a uzavřel mírně výše (+0,16 %, 3 091,8 b.). Nejlépe si vedl NASDAQ (+0,26 %, 8 486,1 b.), který opět vylepšil historický rekord. Pohled na jednotlivé sektory ukazuje, že nejlépe si vedlo zdravotnictví a zpracovatelé a těžaři komodit. Oslabovaly naopak reality a energetické společnosti, které reagují na pokles ropy druhý den v řadě.
img

AEX index – zjistěte vše o nizozemském akciovém indexu

31.10.2019 AEX index je často považován za ukazatel stavu nizozemské ekonomiky. Když se však podíváme na vážení podílů v indexu, je nápadné, že AEX není pro mnoho investorů ideálním měřítkem. Jakou vypovídací hodnotu má pro investory skutečně tento nejdůležitější nizozemský index?
img

Hlasy odpůrců monetární politky ECB sílí. Brexit na dosah ruky, dohodu musí schválit britský parlament

18.10.2019 Čínská média v pondělí informovala, že podle zdrojů obeznámeních se situací, Čína požaduje další rozhovory, než dojde k uzavření první fáze dohody. Vývoz z Číny v září klesl meziročně o 3,2 %, zatímco analytici očekávali pokles jen o 3 %. Dovoz se pak propadl o 8,5 % a snížil se tak pátý měsíc za sebou. Podle agentury Reuters zřejmě bude zapotřebí další stimulace zpomalující čínské ekonomiky.
img

Naděje na hladký brexit a uzavření obchodní dohody mezi US a Čínou vedly k „risk on“ sentimentu

11.10.2019 Americký prezident Donald Trump v pondělí pohrozil Turecku zničením tamní ekonomiky, pokud Ankara podnikne v Sýrii něco, co bude pokládat za nepřípustné. Americká armáda začala v pondělí s odsunem svých pozic v severní Sýrii kvůli plánované turecké ofenzívě.
img

USA nejspíše zavedou cla na evropská letadla, průmyslové a zemědělské zboží. RBA snížila úrokovou sazbu na historické minimum

04.10.2019 V pondělí byla zveřejněná výroční zpráva RBNZ, ve které bylo uvedeno, že novozélandská ekonomika se prokázala odolnost vůči oslabování světové ekonomiky a zvýšené globální nejistotě. Prezident ECB Mario Draghi konstatoval, že riziko pro evropskou ekonomiku pocházejí zvenčí, tedy mimo eurozónu. Podle Draghiho jsou vedlejší efekty z extrémně uvolněné politiky ECB (záporné sazby a znovuzavedení QE) čím dál viditelnější.
img

Na Příkopě 28 ponechali 2T repo sazbu na 2 %. Obchodní dohoda Japonska s USA nebude obsahovat dodatečná cla na dovoz automobilů

27.09.2019 Saudská Arábie v pondělí oznámila, že produkce ropy po útoku rebelů na ropná zařízení bude plně obnovená na konci měsíce. Evropský vyjednávač pro brexit Barnier konstatoval, že Johnsonovi návrhy ohledně irských hranic jsou stále nepřijatelné. James Bullard, který je momentálně největší holubicí ve Fedu, se domnívá, že inverzní výnosová křivka poukazuje na to, že základní úroková sazba Fedu by se měla nacházet níže. Podle Bullarda může FOMC na každém další zasedání rozhodnout o dalším snížení sazeb.
img

Týden ve znamení centrálních bank. Cena ropy po útoku na ropná zařízení v Saudské Arábii posílila

20.09.2019 O víkendu došlo k útoku húsíjských rebelů na dvě ropná zařízení na východě Saúdské Arábie. Podle prohlášení tamního ministerstva vnitra k útoku došlo prostřednictvím střel z dronu. Cena lehké americké ropy WTI v pondělí posílila o více než 14 %. Později vyšlo najevo, že škody nejsou tak velké a že k plné obnově produkce by mělo dojít do konce roku a cena ropy v průběhu týdne korigovala zisky. Spojené státy také oznámily, že pokud by na trhu bylo nedostatek ropy po uspokojení poptávky, jsou připravené uvolnit svoje strategické rezervy.
img

ECB snížila depositní sazbu o 10 bps. Také znovu zavedla QE v objemu 20 mld. měsíčně

13.09.2019 V pondělí v Británii vstoupil v platnost nový zákon, který stanovuje vládě, aby dohodu ohledně brexitu prosadila v parlamentu do 19. října, anebo aby získala od zákonodárců svolení pro „no-deal“. Pokud se kabinetu nepodaří splnit ani jednu z těchto podmínek, tak musí požádat o odklad brexitu do 31. ledna 2020.
img

RBA i BoC ponechaly základní sazbu beze změny. Boris Johnson utrpěl v parlamentu porážku

06.09.2019 Podle údajů zveřejněných v pondělí tureckým statistickým úřadem, tamní ekonomika zaznamenala ve druhém čtvrtletí meziroční pokles 1,5 %, což bylo méně než analytici očekávali. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím se hrubý domácí produkt už podruhé za sebou dokonce zvýšil.
img

USA a Francie se dohodli na kompromisu ohledně digitální daně. Trump vítá ochotu Číny řešit obchodní konflikt v poklidu

30.08.2019 Japonská vláda v pondělí informovala, že je blízko podepsání obchodní dohody s USA. Dohoda by neměla zahrnovat nová cla na japonské automobily. Čínský vicepremiér Liou Che v pondělí uvedl, že Čína je ochotna řešit obchodní konflikt se Spojenými státy prostřednictvím klidných rozhovorů. Americký prezident Donald Trump tuto ochotu uvítal a dodal, že doufá, že rozhovory začnou v brzké době.
Související klíčová slova: Banco Santander | Setkání G20 | Bretton Woods | Střední Evropa | Zpomalení čínské ekonomiky | Akcie Sony | Phil Hogan | Knorr-Bremse | Cap | Hodnota společnosti | Největší propady HDP | Dlouhé pozice | Světové akcie | Války | Vývoj | Obchodní platformy | TD Securities | Australská centrální banka | Allianz | Jana Báčová | Prestige Economics | Vládní pomoc | Andrés Manuel López Obrador | Investice do marihuany | EUR | Novozélandská vláda | Spotřebitelské výdaje | Uchování kapitálu | Bundesbank | Cena severomořské ropy | Nezaměstnanost v eurozóně | Cable | Yandex | XOM | Itálie | McDonald's | Stoxx | PEPP | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Texas | Očekávání | Edison | Korelace | Volatilní | GlaxoSmithKline | Objem průmyslových zakázek | Evropské centrální banky | Trh s akciemi | Aktuální kurzy měn | Poslanci | T-Mobile | RWE AG | Galapagos | eFXnews | České hospodářství | EUR/JPY | Kvartální výsledky | Zasedání ČNB | Odvetná cla | Čtvrtletní pokles | Stimulační balíček | Trh práce | Roční míra inflace | Opouští EU | Evropská komise | WeCHat | Pro investory | Oživení ekonomiky | Dohoda USMCA | Investice | Britská centrální banka | Uranové akcie | US Bancorp | DXY | Potenciál | Zpráva z akciového trhu | Diverzifikace | Švédské koruny | Mezinárodní ratingová agentura | Nízké sazby | Akvizice | Posílení | Index aktivity | Delivery Hero | Ekonomické dopady koronaviru | Nová vakcína | Bankovní společnost | Dění na světových burzách | Údaje o hrubém domácím produktu | Úroková sazba Fedu | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Zisk před zdaněním | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | NYSE | Intervence | E.ON | Interactive Brokers | Experti | Počáteční zisky | Futures kontrakt | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Biotechnologické akcie | Průměrný výnos | Člen bankovní rady ČNB | Nákupy aktiv | Měnový pár GBP/USD | Černé labutě | IHS | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | Accor | EUR/USD | Vanad | Index ekonomické nálady | General Electric | Brenntag | Spotřebitelé | Morgan Stanley | LULU | Obchodní platforma MetaTrader | Šéf Fedu Jerome Powell | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Prognostici | Český průmysl | Cena bitcoinu | The Telegraph | Wolters Kluwer | Akcie společnosti | Index spotřebitelské nálady | Důvěra v ekonomiku | Haleon | Aktuální vývoj | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Fortuna | Cenné papíry | Americké podniky | Výnos | Trpělivost | BlackRock | GBP/EUR | Nikola | RBS | Brent | Soukromá spotřeba | Asijské akcie | Akcie těžařů | Delta | Boj proti koronaviru | Zalando | USMCA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Opatření v Číně | Small caps | LYNX Trading | Reddit | Index DOW | Import | A.P. Moller-Maersk | Acacia Communications | Německý akciový index DAX | Airbus SE | Exchange | Investiční portfolio | Centrální banky světa | Splátky dluhů | Akcie roku 2020 | Investiční strategie | Výsledky obchodování | Američtí vojáci | Zasedání centrálních bank | Hluboké recese | Commodities | Měnová stimulace | Nejlepší technologické akcie | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Nord Stream 2 | Strach | Dánská společnost | Šinzó Abe | Ekonomika Japonska | Propad cen | Hledání podhodnocených akcií | Růst čínské ekonomiky | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Sentiment na trhu | Euronext | JPY | Investiční příležitost | Ekonomika Velké Británie | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | SoftBank Group | Posilování dolaru | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | Ekonomiky | Nejlepší vanadiové akcie | Investoři na trzích | Peníze | Úspěšný trader | Cena Brentu | Ukazatel | Výrobní sektor | Vývoj měnové politiky | Průmyslové zakázky | Title Transfer Facility | Americká lehká ropa WTI | Šéf ECB | Prognóza | FTSE 100 | Pokles ceny ropy | Bezpečné přístavy | Index těžařů | Bankovní skupiny | Amgen | Index CAC 40 | Palladium | Vakcíny proti koronaviru | Ropa WTI | Futures na zlato | Lockheed Martin | Viceguvernér ČNB | Bankovní rada ČNB | Depreciace | Obchodní dohoda | Brexit | FedEx | ZEW index | Kurz eura k dolaru | CSCO | Dolar dnes | Evropské burzy | Společnost Sentix | M5S | Pozornost investorů | Burzy | WallStreetBets | EURUSD | USD/EUR | Americké ekonomiky | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | NFP | Béžová kniha | Izraelská ekonomika | AMS | Bayer | Akcionáři | xStation | Posílení koruny | DZ Bank | Investovat | USD | Plynovod Nord Stream 1 | InterContinental | Export | Německé HDP | Shopify | NFLX | Britové | Technická analýza | Zasedání FOMC | Dot plot | CISCO | Zynga | Unie | Gilead | Qualcomm | Signály oživení | Sodexo | Southwest Airlines | Vývoj ceny zemního plynu | Na burze | Blue chip | Šok | ČSOB | PVM Oil Associates | Měnové války | Obchodní platformy Metatrader | ByteDance | Obchodování na trzích | Total | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Maďarsko | FME | Garance | Měnový fond | Hans van Cleef | Teorie černé labutě | Úroková sazba | Investice do robotiky | Očkování proti covidu-19 | ISM pro sektor služeb | Ahold Delhaize | Cenné kovy | AAPL | Tovární objednávky | Screening akcií | ATVI | Swapy | Neomezené kvantitativní uvolňování | Kanadský premiér | HDP v USA | Podpůrné programy | Snižování úroků | Fintech společnosti | Avast | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Spolkový sněm | Vládní výdaje | Burzovní průvodce | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Hospodářské záležitosti | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | SIX | Agentura Kjódó | Skupování aktiv | Dovoz | Dovozní cla | Budoucnost | Zpomalení německé ekonomiky | Cum-ex | Caterpillar | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Pozitivní zprávy | Nikkei | 1 milion | Stratégové | Výrobní ceny | Politická situace | Obchodní deficit USA | Marek Mora | Nejsilnější růst | Maloobchodní prodejce | Světový obchod | Zajišťovny | Černé pondělí | Northrop Grumman | Eurex | Vybírání zisků | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Válka na Ukrajině | Intercontinental Exchange | Průmyslová výroba v Německu | CIMB Group Holdings | Elon Musk | Euforie | Volby USA | Steven Mnuchin | FANG | Makrodata | Akciové indexy | Investoři | Investing.com | Obchodní deník | Portfolio | Úhrnný indikátor | Vládní představitelé | Investice do solární energie | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Koninklijke Ahold Delhaize | Konopné akcie | Negativní sentiment | Coca-Cola | Moderna | Prezident ECB | ADR | Obchodní platforma | Christine Lagardeová | Vakcína | Index PPI | Euro Stoxx 50 | PMI pro sektor | IBKR | Jádrový index | Statistický úřad Eurostat | Zisk | Credit Agricole SA | Janet Yellenová | APA | Zpřísňování měnové politiky | Průmyslové revoluce | Inflace v lednu | Commonwealth Bank | Průmyslové objednávky | Ministr financí Steven Mnuchin | Jak investovat do zlata | Finanční instituce | Index KOSPI | Kosdaq | Bank of England | Airbnb | World Gold Council | Lepší výsledky | Spotřebitelská nálada v Německu | CAC 40 | Britský premiér | WSJ | Prezident | Xetra | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Ekonomická situace | Americké prezidentské volby | Odložení brexitu | BABA | Makroekonomické ukazatele | Hold | Bilion | Sestupný trend | Čínské hospodářství | Raytheon | Kapitálové rezervy | Jak se stát lepším investorem | Investice do vody | Akcie 2021 | Evropské trhy | Boj s inflací | Analýzy | Světové burzy | Jednotné měny | TTF | Globální akciové indexy | Investiční | Průzkum | Zvýšení úrokových sazeb | Vývoj měnového páru | Britské banky | Dobré zprávy z USA | Mary Dalyová | Invesco | IEA | Demokraté | Norddeutsche Landesbank Girozentrale | HeidelbergCement | Německý DAX | Hlavní události | Hospodářské oživení | Patria | Anglie | Ceny Bitcoinu | Covid | Uber | Akciové trhy ve Spojených státech | UnitedHealth Group | Solární energie | Podnikatelská aktivita v eurozóně | TRY | Aktivita zpracovatelského sektoru | Pokles ceny | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Insolvence | Agentura Reuters | Fiskální rok | Compass Global Markets | Prodej | Cestovní ruch | P/E | Zpráva | Apple | Tržní kapitalizace | Ekonomické dopady | Tencent | Nový koronavirus | GameStop (GME) | Výhled ratingu | Ministerstvo obchodu | Zvýšení úrokové sazby | Finanční ředitel | Zpomalení české ekonomiky | S&P | CME Group | Expanzivní politika | Důvěra investorů | Obchodování | Zasedání Fedu | České koruny | Tisková konference ECB | Narušení dodávek | Nejsilnější ekonomiky světa | Brexit bez dohody | WGC | S&P Global | Vodafone | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Rekordní hodnoty | Thyssenkrupp | Management | Posilování eura | GFT | ZEW | XM | Admiral Markets | XAU/USD | Zahraniční investoři | Centrální banky | Prezidentka ECB | GAAP | Japonská vláda | Eurostat | Předpověď | Zprávy | Oanda | Dolary | FB | Francouzská vláda | Exact Sciences | Růst inflace | Výroční zpráva | Nezaměstnanost v USA | Akciový index | Turecká lira | Index STOXX Europe | REGN | CCI | Moody's | Tesco | Averze k riziku | Larry Kudlow | Dow Jones index | PwC | Americký maloobchod | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Evropský parlament | Míra | Pokles tržeb | Distribuce | Hospodářský výsledek | Evropské akcie | Program nákupu aktiv | 3M | Bitcoin | FOREX | Airbus | Dividendové strategie | Kanada | Vyhlídky | Firmy | CZ | Vláda USA | Nákupy zlata | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | NATO | Sázka | Indexy Dow Jones a S&P 500 | iFX | Cena ropy brent | Evropské dividendové akcie | Futures | Sharpe ratio | Index cen domů | Lyft | Automobilky | Co je Sharpe Ratio? | PEG | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Nástroj | Výsledky | HUF | Ekonomické oživení | Depozitní sazby | HDP v eurozóně | Slabý dolar | Investice do vodíku | Fundamentální zprávy | Nejistota | Pokles cen ropy | Hedgeové fondy | Květnový kontrakt | Supreme Edition | Přenos | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Instrument | Cena ropy WTI | Bank of America | Opatření proti koronaviru | TIM | Obchodování na zámořských trzích | Kurz dolaru | VaR | Odhady trhu | Silný dolar | Australský dolar | Koruna | Eli Lilly | Cukr | Finanční služby | Výrazný pokles | American Airlines | Inflace v zemích Evropské Unie | Shell | Decentralizace | OPEC+ | Francie | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Britská banka | Dopady koronaviru | Objem | Propad | London Stock Exchange | Přímé zahraniční investice | Trigger | Evropský statistický úřad Eurostat | Výsledky firem | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Globální dodavatelské řetězce | Stimulační opatření | Oživení v Číně | Údaje | Politika centrální banky | Odchod z EU | Investovat do Bitcoinu | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Prodeje domů | Očekávání analytiků | Čínské ministerstvo obchodu | Světové ceny ropy | Alibaba | Růst spotřebitelských cen v USA | Národní měny | Reddit WallStreetBets | Analytici Citi | US dollar | Regulátor | DPA | Vládní dluh | Průzkumy | Nomura | Hlavní indexy | Převodník měn | Průmyslová výroba | WMT | Ekonomika Německa | Pfizer | Case-Shiller | Snižování cel | Obchodování s akciemi | Offshore | Studie | Covestro | INSEE | Likérka Stock | Program skupování aktiv | Obchody | Cena plynu | Úřad INSEE | Deficit | S&P 500 Index | Graf | Rio Tinto | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Napětí na Ukrajině | Plyn | Příjem díky dividendám | Cenová hladina | Bankéř | Internet of Things (IoT) | Vodafone Group | Ropa Brent | Kering | Canopy Growth | ADBE | Výnosové křivky | Hrubý domácí produkt | Německý akciový index | Hráči na trhu | Royal Dutch Shell | Nejlepší akcie | Důvěra investorů v ekonomiku | Evropa | Jackson Hole | Tvrdý brexit | HUF/EUR | OPEC | Short | ČNB Tomáš Holub | Ukrajina | Stabilní výhled | Jednání FOMC | Poptávka po bezpečných aktivech | Tiffany | Pár EUR/USD | Index výrobních cen | Institut Ifo | Johnson & Johnson | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Title Transfer Facility (TTF) | EW | Radar Tradera | Bezpečné útočiště | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Mnozí investoři | Zveřejněná data | Spotřebitelská nálada | Růst zlata | Earnings | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Inflace v EU | Trump | Stavebnictví | Směnný kurz eura | Index volatility | Brands | Index Dow Jones Industrial Average | Britský FTSE 100 | PYPL | Italská vláda | USD/CZK | Beta | Splunk | E*Trade | Finanční krize | Situace | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Inflace ve Spojených státech | Nakoupit akcie | Equity | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | Rakousko | FinTech akcie 2021 | Turecká centrální banka | Stříbro | Nově zahájené stavby domů | Americký dolarový index | CHF | Antivirus | Instituce | L'Oréal | Česká koruna | Turecko | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Vlna koronaviru | OECD | Podnikatelská důvěra | FAANG | Lehman Brothers | Brokers | Akcie big data | Týdenní Forex kalendář | Dobrá data | Americké akcie | BBC | Úrokové sazby Fedu | TTWO | MetaTrader | Ex-dividend | Běžný účet | Kongres | Obchodní rozhovory | Divize | Iberdrola | Drahý kov | Obchodní výsledky | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index Nikkei | Oslabení koruny | Spot | Vyplácení dividend | Evropská ekonomika | ex | PSA | Čínský statistický úřad | Americká data | Japonský export | Naše ekonomika | Nejprudší pokles | Rozpočtový deficit | Rizika Over-The-Counter trhů | Capital Markets | Equinor | Big data | Trh | Snížení daní | Nejlepší biotechnologické akcie | Komise | Crown | List Financial Times | Mluvčí společnosti | SolarEdge Technologies | Volby v USA | Erste Bank | Přehled o dění na světových burzách | Zvýšení těžby | Akcie Nikola Motor | GME | Doporučení | Investice do palladia | Vývoj zlata | Index AEX | ArcelorMittal | Fed | Zahraniční obchod | Korekce | Klesající trend | Rubl | Pozornost | Kurz dolar | Finanční společnosti | United Airlines Holdings | Money management | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Švýcarská ekonomika | Hospodářské výsledky firem | Kjódó | Pražské burzy | Dividendové akcie | National Australia Bank | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tržní výhled | S&P 500 | Globální recese | Automobilový průmysl | Volby v Británii | Luis De Guindos | Ruské úřady | JDE | Posílení dolaru | Philip Lane | Stock | Americké zásoby ropy | Růst spotřebitelských cen | Firemní investice | Ministři financí | Rating | Agentura S&P | SNB | Prezident Joe Biden | Akcie roku | Microsoft | Wells Fargo | Dopad na cenu | Natixis | Vládní dluhopisy | Investice do ropy | Odhad růstu HDP | SBUX | Eurokomisař | Repo operace | Volatility | IPO Saudi Aramco | Úspory | CME | Sell | Demokratické strany | Měny&Sazby | Důvěra v průmyslu | NAFTA | Finanční rezervy | Siemens Energy | LYNX webinář | Kurz dolarů | Peugeot | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | MetaTrader 4 | Konference FOMC | Mexické peso | ABN AMRO Bank | Výrobce luxusních automobilů | Rizikovější aktiva | Ministryně práce | Společnost XTB | Francouzský prezident | Marathon | Objem obchodů | CFTC | FIAT | Japonsko | Pokles eura | TD Ameritrade | Gazprom | Centrální banka | Andrew Bailey | Silný propad | Deutsche Börse | Exxon | Analytici | Devizové intervence | Řízení rizika | ING | Raymond James Financial | NYMEX | TLTRO | Německá vláda | Grafy | QE | Růst HDP | Tržní sentiment | LYNX | Útok na Ukrajinu | Ranní zpráva z akciového trhu | Internetové akcie | Donald Trump | Zasedání RBNZ | Čistý zisk | Jádrová inflace | Twitter | Směnný kurz | Premiér Justin Trudeau | Analytika | Investor George Soros | Zasedání americké centrální banky | ABN | Portugalsko | Francouzská společnost | Společnosti | Fundamentální faktory | Spotová cena | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Zprávy o vakcíně | Investice do akcií | Akcie Michael Kors | RISK-ON | Aukce | Cantor Fitzgerald | South China Morning Post | Aktivita v americkém sektoru služeb | Dluhové krize | Air France | Rizikovější investice | Údaje o inflaci | Olympijské hry v Tokiu | Reuters | Unilever | FTSE 250 | Akcie Lyft | Beiersdorf | Baidu | CZK | Chevron | Kompozitní index | Dobré zprávy | Nákup cenných papírů | Philip Lowe | Ropa zadarmo | Depozitní sazba | Česká republika | Souhrnný index | Negativní úrokové sazby | Předseda | Cena severomořské ropy Brent | Splácení dluhu | Deutsche Boerse | Ceny kovů | Traders | Boeing | Vstup na burzu | Dow Jones a S&P 500 | Příkaz | Adyen | PINS | Volby USA 2020 | Daniel Beneš | Merrill Lynch | Bernie Sanders | Organizace ADP | Záporné sazby | Americký dolar dnes | Dodávky ruského zemního plynu | Americký dolar | Libra | CFD | ABN.NL | CL | Evropská unie | Počet bankrotů firem v Japonsku | Realizace zisku | Indické akcie | Financovat | Příprava | Čínské měny | Oslabení kurzu | Řecko | Aktuální cena | Kartel OPEC | Americké ministerstvo obchodu | ČNB Vojtěch Benda | Japonská centrální banka | Angela Merkelová | TSLA | Cílové kurzy | Úroky | Nová mutace koronaviru | Severomořská ropa | Nárůst úroků | Viceprezident | PEPSICO | Aktivita v čínském průmyslu | Over-The-Counter | Ranní nadhoz | Cena | BNP | Investiční banky | Důvěra v eurozóně | Mario Draghi | Josh Frydenberg | ASML Holding NV | Snižování úrokových sazeb | Air | Akcie dnes | Economic | Ztráta | Ceny akcií | López Obrador | Defenzivní akcie | CVX | EBay | Dolar k japonskému jenu | Dolar | Americký index S&P 500 | Čínská ekonomika | Ceny | Pokles úroků | Prudký pokles | Koronakrize | Opce | Index nákupních manažerů | Standard Chartered | MetaTrader 5 | JPMorgan Chase & Co | ČNB | Šíření viru | Ztráty zaměstnání | Poptávka po zlatu | Celkový deficit | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Ceny zemního plynu | Global Times | Pokles | Ceny komodit | MGM | Zahraniční investice | Facebook (FB) | Margin | Guvernér Fedu | Nvidia | Makroekonomická situace | Obchodní spory | Rating AAA | Biogen | ConocoPhillips | Vinci | Americké společnosti | Charles Schwab | Hedge | Royal Caribbean | Poplatek | Maloobchodní tržby | Euro vůči dolaru | FTSE | CARA | Index ISM | Tržní očekávání | Záchranný program | Deliveroo | Sanofi | Americká ekonomika | Markéta Fišerová | FIS | Credit Suisse Group | NVDA | Dluh USA | Počet žádostí o podporu | Obchodník | Ekonomická aktivita v USA | Řetězec | Plynárenská společnost | PHIA | Tomáš Holub | PVM | Nikola Motor | Negativní dopad | COVID-19 | Google | Dluhopisy | Blue chips | BoE Andrew Bailey | Růst mezd | ISIN | Remdesivir | Fortune | Evropská centrální banka | OTC obchodování | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Německý ministr financí | Paypal Holdings | Nejnovější zprávy | Ředitelka | Index PX | Čínská vláda | Daně | Lídři | Alan Greenspan | Mutace koronaviru | Cena za akcii | Rizika | Kryptoměna | ECB | CRH | Vývoj inflace | Žádosti o podporu v USA | Česká ekonomika | Momentum | Akcie Shell | Kurzy | Marketingová komunikace | CBOE | Fond | Německá kancléřka | Workshop | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | HICP | Konsensus | Trader | FCA | Ekonomické údaje | Současné ceny | Konsenzus | BNP Paribas | Conference Board | E*Trade Financial | Globální ekonomika | Thomas Jordan | Allianz SE | Swap | Miliardy eur | ISM | Přehled kurzů | Cisco Systems | Francouzský index CAC 40 | Starbucks | Shortování akcií | KLM | Ministr zahraničí | Ratingové agentury | Vývoj cen ropy | Cena zlata | Lyft (LYFT) | Obchodníci | Ruská vláda | Marks & Spencer | Ekonomiky eurozóny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Euro STOXX | IPO Instacart | Breakout | Silnější kurz | RRR | Epidemiologická situace | Růst cen | Drahé kovy | Vyšší sazby | Indikátor | Moskva | RSI | Guvernér japonské centrální banky | Měnová politika | Rheinmetall | Americké akciové trhy | IFO index | Financování | Úroková sazba v USA | Zkušenost s investováním | Index pražské burzy | ČSÚ | Zasedání RBA | Fitch | Internetové společnosti | Nastavení měnové politiky | Americká lehká ropa | Turecké liry | Pokles ekonomiky | Cena palladia | Finance | Walgreens Boots Alliance | Dividenda | Republikáni | USDJPY | Zprávy z USA | Investiční poradenství | Intradenní obchodník | Poptávka | Express | DISH | Australský premiér | Počet bankrotů | Line | Guvernér | Premiér Babiš | Očekávání trhu | Tesla Motors | Obchodování na akciových trzích | Akciové fondy | Recesia | Akcie Nikola | Malé podniky | Obchodovat | Jitan Solanki | Zvýšení inflace | Microsoft Corp | JPMorgan Chase | SolarEdge | Shell Plc | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Posílení eura | S&P/Case-Shiller | Odhodlání | Technologický Nasdaq | Akcie Gamestop | Dluhová krize | WTI | FinTech | Nakupovat zlato | Bod | Koncentrace | Shares | Zisk společnosti | NetEase | RBNZ | GfK | AMGN | Co bude | Obchodování s měnami | Únorová inflace | Pfizer a BioNTech | Predikce vývoje | Zavedení záporných úrokových sazeb | Americká měna | Philadelphia Fed index | Nord Stream | Saúdská Arábie | Christine Lagardová | Justin Trudeau | Payrolls | Bankéři | Barclays | Týdenní tržní výhled | Podnikání | Cena ropy | Nejlepší internetové akcie | Inflace | Problémy | Recese světové ekonomiky | ABC | Marže | Využití kapacit | DAWN | ROCE | Fiskální politika | Měnový výbor | Německá ekonomika | DAX | HDP | Infineon Technologies | Akcie těžařů stříbra | Odhad růstu ekonomiky | COMEX | Tadawul | Prosus | Důvěra v Německu | Alphabet | Vedení společnosti | Trading Central | Zkušenosti | Technologické akcie roku 2020 | Firma | Signály | Nezaměstnanost v Británii | Akcie ABN | Micron Technology | Tweety | Lira | Devizový trh | Poptávka po zlatě | Obchodní válka | Erste | IHS Markit | Ropa | Peněžní zásoba | Byznys | China Telecom | Stoxx 600 | Monetární politika | Inflace ČNB | SAP | Spolkový statistický úřad | FX | Index PMI | Global Markets | Ekonom | Institut pro fiskální studie (IFS) | Propad HDP | Debata | Lululemon Athletica | Kalendář ekonomických událostí | Deutsche Bank | Americké firmy | Američané | Kurz | Market | Referendum | Akcie Alphabet | Tyson Foods | Unicredit | BMO Capital Markets | Pokles výnosů | Telefónica | Restrikce | Neomezené množství | Zavedení cel | Merck | Optimismus | Facebook | Oracle | Světová obchodní organizace | Francouzský CAC 40 | Rizikový sentiment | STMicroelectronics | Costco | USA | Deficit státního rozpočtu | Jednotná měna | Investujte | Pravidelný příjem | Prezident USA | Měď | Nezaměstnanost v ČR | Konzervativci | Hodnocení rizik | Fiskální stimuly | Euro | AUD | Jeffrey Halley | Rada ČNB | Caixin/Markit | Pilulka Lékárny | Breakout Trader | Zprávy z Německa | Risk | Predikce | Dodávky ropy | Akcie Netflix | Světová obchodní organizace (WTO) | Bank of New York Mellon | Citigroup | Softbank | Čínský vývoz | Dividendový výnos | Christine Lagarde | Sony | Hospodářství | Japonský Nikkei | EBITDA | Zpomalení růstu | Obchod | Růst ekonomiky | KBC Group | Uniper | Úrokové sazby | Nárůst nezaměstnanosti | Air France-KLM | Intermediate | PEP | EU | Redukce | Zasedání ECB | Gamble | Šéfka ECB | Credit Suisse | Portfolia | Fresenius Medical | Převis | Komerční banka | NN Group | Deutsche Lufthansa | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Emise | xStation 5 | Akcie Credit Suisse | Recese | ZNGA | Inflace v Německu | Nákup dluhopisů | ASML | Švýcarský frank | Renault | Báze | Německý ZEW index | Bank of Canada | CZK/EUR | Bitcoinové a blockchainové akcie | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | SEC | Akcie Applu | Agentura Interfax | Začít investovat | Burzovní indexy | Výrobní index | Největší propad | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Guvernér BoE | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Akcie PayPal | Americké burzy | Hodnota indexu | Investor | Know-how | Frank | Ministři | Prudký propad | Balance | KBC | Prodeje existujících domů | Mondelez | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Olympijské hry | Investiční společnosti | Vystoupení z EU | Ekonomický poradce | Lufthansa | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Globální HDP | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Unipetrol | Výkon dolaru | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Politická nejistota | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index FTSE 100 | Index důvěry | Jerome Powell | Základní sazby | Japonský premiér | Ruská plynárenská společnost | Dna | Prezident Donald Trump | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | Advance | Dodávky zemního plynu | Halliburton | Technologický sektor | Eskalace napětí | Saudi Aramco | Fresenius SE | Henry Hub | Blockchain | Agentura Fitch | China Mobile | Předpovědi | Mylan | AXA | Investiční stratég | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Benzín | Americké vlády | TradingView | Produktivita práce | Trend | Akcie a ETF | Adidas | Dow Jones Industrial | ETF roku 2020 | Míra inflace | Platforma | Evropský statistický úřad | Manufacturing | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | United Airlines | Trhy v USA | Náklady na úvěry | Finanční situace | Objem objednávek | Oslabení | Nařízení | Verizon Communications | Trading | Ropné akcie | Empire State Index | Verizon | Schodek | Farmaceutické společnosti | Bankovní sektor | Fed index | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Obchodní bilance | Hospodářské krize | Ticker | Nouzový stav | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | CBOE Global Markets | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | Francouzská průmyslová produkce | Průmysl | Investovat do zlata | Lehká ropa WTI | Druhá vlna koronaviru | Airbus Group | Tempo růstu | Activision Blizzard | Odkup akcií | American Airlines Group | Úvěrový rating | Citrix Systems Inc | Bankovnictví | Aerolinky | Asijské obchodování | Pohonné hmoty | Meziroční inflace | Počet bankrotů firem | BASF | Continental | Zpracovatelský průmysl | Air Liquide | Ekonomický poradce Bílého domu | Biliony | Bilion dolarů | ETF | Investujte do akcií | Akcie klesají | Akciové trhy | Kurzy měn | Zajímavé akcie | Moneta Money Bank | Europoslanci | UnitedHealth | Turecká ekonomika | Prezidentské volby USA | Největší propady | Počty nových žádostí o podporu | LLY | Viceprezident ECB | Šéfka Fedu | Pokles zlata | Palladiové akcie | Long | Rally | Inverzní výnosová křivka | Bankovní rada | Pojišťovna | Macron | Pandemie | GLE | Maloobchodní tržby v eurozóně | Sergej Rjabkov | Tripadvisor | Intesa Sanpaolo | Aktiva | IPO Airbnb | Ministerstvo financí | Výprodej | Zasedání centrální banky | Ceny ropy dnes | Šance | Výnosy z dluhopisů | UniCredit Markets & Investment Banking | Business | Evropští investoři | Komise v přenesené pravomoci (EU) | FOMC | Indikátory | Akcie herních vývojářů | Zdanění | Pokles cen | Royal Dutch | TikTok | Plug Power | LPR | Plynárenské společnosti | Čínská centrální banka | Tempo růstu ekonomiky | SP500 | Index euro | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Výsledky voleb | Umělá inteligence | Western Union | Konsolidace | MSCI World Index | Investice do stříbra | Energetické krize | Plynovod Nord Stream | Long signál | NZD/USD | Čínské akcie | Ministryně financí | Cílové kurzy měnových párů | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Microchip Technology | Bank of America Merrill Lynch | | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Velké investiční fondy | Danske Bank | Westpac | IRBT | Vedení ECB | Německé společnosti | Stratég | Špatné zprávy | Podnikatelská nálada v Německu | Ekonomika eurozóny | Merck KGaA | Kvalitní akcie | Řetězce | Schwab | Dividendové akcie 2020 | Sentiment | Zhoršení pandemie | Akcie NIO | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | JD | ECB Christine Lagardeová | Politika | Hospodářské recese | Riziková aktiva | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | LYNX WhatsApp | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Čínský prezident | Tier 1 | Novavax | FinTech akcie | ECOFIN | Pravidla hry | Příznivé faktory | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Oslabování eura | GDP | Rating České republiky | Velká Británie | Německý průmysl | Makroekonomická data | PLN/EUR | Investment Banking | Si Ťin-pching | Rekordní propad | US akcie | Spotřebitelská důvěra v Německu | Členové bankovní rady | Japonský export v dubnu | Zlatá horečka | George Soros | Optimismus investorů | Stephen Poloz | Nálada | Jak na pravidelný příjem | Indie | ABN AMRO (ABN.NL) | Španělsko | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Prudential Financial | Intel | Ekonomika | Výnosová křivka | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | DAWN akcie | WTO | Výrobní index PMI | Ministr obchodu | Dohoda o brexitu | Hospodářské noviny | Pandemický program | SYRIZA | Sankce | Commerzbank | Britská firma | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Ministr energetiky | Podnikání na kapitálovém trhu | Ceny zlata | Vývoj trhu | Výhled | Trade Financial | Členové OPEC | Timeframe | Volume | Komerční banky | Americké ministerstvo | Strach z koronaviru | Mexický prezident | Obchodní účet | Summit EU | GM | Deriváty | Nejlepší blue chip akcie | Akciový trh | Japonská ekonomika | Hry | Digitální daň | Akciový index DAX | iRobot | Obchodní dohody | Reálný obchodní účet | Energetické společnosti | Trendové čáry | Sentix index | PayPal | Akcie | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Finanční trhy | Zlaté rezervy | Expanze | Insider | Největší ekonomika | Advance Auto Parts | General Motors | Fondy | Walt Disney | Bílý dům | ČEZ | Austrálie | HDP Číny | Financial Times | Počet Američanů žádajících o podporu | USD za barel | Philips | Nikkei 225 | Poptávky po ropě | Spread | CZK/USD | Obavy investorů | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TWTR | Schodek rozpočtu | New York | Anadarko Petroleum | BinckBank | MSFT | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | CFG | AIG | Pád akcií | Ceny ropy Brent | Fresenius | Zotavení ekonomiky | Obchodovat s akciemi | Jak investovat | Ekonomické zprávy | Applied Materials | AOS | Kraft Heinz | Salmán | G20 | Míra inflace v eurozóně | Akcie roku 2019 | Napadení Ukrajiny | Meziroční míra inflace v eurozóně | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Dollar | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Měnové stimuly | Silné měny | Akciové trhy v USA | Dolarový index | Druhá vlna | Deeskalace | Vývoj ceny ropy | Sazby | Graf indexu | Investování | Výplaty dividend | České vlády | Investiční tituly | USD/JPY | Interfax | Newmont Mining | LTRO | Volkswagen | Index MSCI | Guvernér Rusnok | Zvyšování úrokových sazeb | Likvidita | RBA | Klouzavé průměry | Žádosti o podporu | Investice do zlata | Australská centrální banka (RBA) | Druhá největší ekonomika světa | Capital Economics | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Rozhovor | Transakce | Jak funguje screening akcií | Slabší dolar | Technologický index | Měny | Akcie mediální skupiny CME | Obchodní jednání | Válka mezi USA a Čínou | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Růst nezaměstnanosti | MasterCard | Lululemon | Raymond James | Výroba v Německu | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Glencore | Maloobchodní prodej | Irsko | Rozjednané prodeje domů | Zpravodajství | Fundamenty | Pharming Group NV | Nezaměstnanosti v Německu | USDX | Obchody s akciemi | Nejlepší ropné akcie | Stabilita | Peter Navarro | Inaugurace | UNA | Dodávky plynu | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Daňové příjmy | Německé banky | Internet of Things | IPO Luckin Coffee | Teroristický útok | Sainsbury | MSCI | Australská ekonomika | Gilead Sciences | Thomson Reuters | Walgreens | Ekonomické zotavení | Libra k dolaru | SEB | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | JPMorgan | SPWR | Trade | Risk On | Eni | Velkoobchodní tržby | Globální finanční trhy | Britské hospodářství | Patria.cz | Tightening | Ceny dolaru | Logistické společnosti | Centrální bankéři | Světová zdravotnická organizace | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Poradce | Vicepremiér | Osobní výdaje | Obchodní den | Vývoz z Číny | Zkušenost | Signál | Írán | FDX | Zdražování | Česká národní banka | Předstihové indikátory | State Street | Britská vláda | EPS | ADP | Vanadiové akcie | Square | Repo sazba | Short squeeze | Joe Biden | Ropy | Nové žádosti o podporu | Americké akciové indexy | Klesající dolar | Pracovní síly | Člen bankovní rady | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Guvernér české národní banky | Společnost | Italská ekonomika | LTV | ZEW index ekonomického sentimentu | Firma McDonald's | Sázky | Ministr hospodářství | Uhlí | Snížení úrokové sazby | Mezinárodní obchod | Obchodujte | Allergan | Hospodářství Evropské unie | Francouzský index | Negativní výhled | BMW | Abdalazíz bin Salmán | Cena akcií | Guvernér ČNB | Bezpečné měny | Mark Carney | BBVA | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Decline | Ropný trh | United Technologies | Akcie Amazon | DAX 30 | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Burze | Buy | ASM International | Tisková konference | Eura | Společnost Gazprom | Šíření koronaviru | Citrix | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Blockchainové akcie | Organizace | Britský FTSE | DIW | Gap | Expedia | VIX | Stock Exchange | Premiér Boris Johnson | Růst | Koronavirová opatření | Bankrot | London metal exchange | Index Dow Jones Industrial | Ceny surovin | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Evropský akciový trh | Výhled pro zlato | Inflační výhled | Příjmy | Nejlepší palladiové akcie | Odhad letošního růstu | Emitent | WU | Zajištění | Komise v přenesené pravomoci | CNY | Propad cen ropy | Obchodovat s cennými papíry | BIDU | America first | Index | Wall Street Journal | Lockdown | Infineon | Hlavní americké indexy | Wirecard | Setrvání Británie v EU | Fundament | Měnové stimulace | Kanadská centrální banka | PMI pro sektor služeb | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Jižní Korea | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Farmaceutická společnost | Index STOXX Europe 600 | Světové akciové indexy | Goldman Sachs Group | Zpracovatelský sektor | Poptávka po ropě | Kotace | Výzkumný ústav | Británie | Akcie v Británii | Pandora | Platinové akcie | Zisk na akcii | Nový Zéland | Vladimir Putin | Euro Stoxx Banks | Prohlášení | Liou Che | Burzovní zpravodajství | GameStop | Tesla | Procter & Gamble | RDSA | Zhoršující se epidemiologická situace | Burzovní prázdniny | Program nákupů dluhopisů | LVMH | ING Groep NV | SECO | Měnové manipulace | Kurzové zisky | AEX index | LBBW | Dluhopis | Index průmyslové výroby | Stav americké ekonomiky | Očekávaný růst | Velké ztráty | Credit Suisse (CSGN.CH) | Wilbur Ross | CAD | Výnos dluhopisů | Daimler | Základní úroková sazba | Dnešní obchodování | Astrazeneca | MiFID II | Dopady pandemie | Ropné vrty | Vývoj dolarového indexu | Kurz EUR | Banka | Henkel | InterContinental Hotels Group | Jošihide Suga | Aramco | Rekordní růst | Nasdaq Composite | Ekonomika USA | Index spotřebitelských cen | Blue chip akcie | Německé maloobchodní tržby | Ministr financí | Propady HDP zemí | Sazby Fedu | Události tohoto týdne | Zlepšení | City | Americký index | Akciový index S&P 500 | Francouzský akciový index | OIBDA | Nová mutace | RWE | Nízké úrokové sazby | Americké centrální banky | Propady HDP | Bloomberg | Osobní příjem | Nadnárodní společnosti | Britský statistický úřad | Třída aktiv | UBS | Pokles HDP | Bydlení | Obchodní poradce Bílého domu | Obchodní příměří | Vyšší mzdy | Santander | JD Sports | Index cen domů v USA | Den díkůvzdání | Abbott Labs | Recese v Evropě | Investice do platiny | Švýcarské společnosti | Obchodní války | Podpora | Světové akciové trhy | Snižování sazeb | Propad exportu | Nvidia Corp | Pojišťovny | Spready | Euro vůči americkému dolaru | Biden | Clearing | Hospodaření | Konec roku | Těžba ropy | Institut ZEW | Vivendi | Nemovitosti | Vestas Wind Systems | AbbVie | Zemědělství | Boris Johnson | Forex kalendář | Snížení sazeb | JD.com | Obchodní investice | Americké měny | Míra nezaměstnanosti v Německu | PLUG | Amundi | Přehled | Domácí poptávka | Maturity | Do čeho investovat | Irská pojistka | Index CPI | Soudní dvůr | Celková průmyslová výroba | Maersk | Burzovní ukazatele | Obchodní konflikt | Prognóza ČNB | Hlavní ekonom | Opatření proti šíření koronaviru | EK | Vonovia | Aramco na burze | Novozélandský dolar | Sektor služeb | Erste Group | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | Fáze obchodní dohody | xStation5 | Low | Německo | Snížení úroků | Aleš Michl | Haruhiko Kuroda | MT4 | Estee Lauder | ČNB euro | Maloobchodní prodeje | Akciový výprodej | Shanghai Composite | Ruské akcie | Louis Vuitton | Vice | Walmart | XTB | Visa | Nikolaj Šulginov | Statistika | Domácnosti | Zajištění proti inflaci | Inflace v listopadu | Fiskální balíček | USCBC | Kontrakt | Nové zakázky | Státní dluhopisy | Riziko | Provozní zisk | Česká vláda | Hlavní světové burzy | Fiskální pomoc | AAA | Inflační očekávání | Farmaceutické akcie | Americká mincovna | Jaderné války | Sazby beze změny | Inflace spotřebitelských cen | Omezení výplaty dividend | Abbott Laboratories | Průmyslové společnosti | ECB Luis De Guindos | Linde | Pozice | Znovuotevřít ekonomiku | Ceny v eurozóně | Anheuser-Busch inBev | Platina | Amazon | Oslabování koruny | WHO | Volby v Georgii | Americké trhy | Investing | Spotřebitelské ceny | Koncern | Holubice | Pozornost trhu | Americké investiční banky | Obchodování indexů | Výzkumná skupina | Travelers | Snížení ekonomické aktivity | Evropské indexy | Makroekonomický kalendář | Americký ministr financí | Další pokles | Investiční rozhodnutí | Čínské ministerstvo | CSGN.CH | Výrobce sportovního zboží | Úřad pro energetické informace (EIA) | CSGN | NFP report | Index euro stoxx 50 | Ben Broadbent | Barrick Gold | MIFID | USTR | Podnikatelé | Analytici finančního ústavu | Finanční systém | Oversea-Chinese Banking | Výraznější pokles | Jak profitovat | CEO | Ruský ministr | Citrix Systems | Ocenění | Rezistence | Banky | Cena plynu pro evropský trh | Intervenovat | Aktivum | NASDAQ 100 | Peking | ALV | Dividendy | Burza | Výrobce elektromobilů | Zákaz shortování | Největší pokles | Miliardy dolarů | Lockdowny | Hikvision | West Texas Intermediate (WTI) | Home Depot | Partneři | IPO | Apache | Disney | Index NASDAQ 100 | Inflační cíl | Hospodářské výsledky | Ruský ministr energetiky | Měnový pár | Provozní zisk společnosti | Úvěrová krize | Šíření nového koronaviru | Očekávané Earnings | Stimulační politika | Kvantitativní utahování | Abenomika | Index DAX | Ruská ekonomika | Netflix | REIT | Opatření | Akcie Facebook | Dobrý byznys | Indická ekonomika | Energie | SEDG | Vývoj ceny ropy Brent | Retail | Žlutý kov | Deutsche Post | Nákup aktiv | IFS | AZN | Přehled o dění | Dow Jones | Měna | Philip Morris | Ekonomický růst | Nasdaq | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Tisková konference FOMC | Hang Seng | Výsledky hospodaření | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Stimulační balík | Silnější kurz dolaru | Podnikatelská aktivita | Rusko dnes | Vyšší inflace | Práce | Société Générale | Obnovení růstu | Baker Hughes | Napětí na trzích | AMZN | Investment | Krize | MetLife | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Westpac Banking | Novozélandská centrální banka | GOOGL | IOT | Ropný kartel | Krizový balík | Globální obchod | Spojené státy | Balíček na podporu ekonomiky | Rekordní pokles | Obchodní poradce | Kryptoměny | Crédit Agricole | Oživení ekonomik | Evropské akciové trhy | INTC | NKE | Export v dubnu | CIX Markets | J.P. Morgan | Miliardář | Jefferies | Úvěr | Investiční doporučení | Uvolnit měnovou politiku | Ekonomové | Akcie Wirecard | G7 | Podhodnocené akcie | Volby | Statistický úřad | Ukazatele | Větší pokles | Bidenův stimulační balík | Kov | Američtí zákonodárci | ASR Nederland | Stagnace | Tržby | Eurozóna | Akcie v roce 2020 | Odhady analytiků | Šéfové amerických podniků | Ceny mědi | Senátor Bernie Sanders | Odklad olympijských her | Koronavirus | FXstreet | Belgie | Podniky | Plán obnovy ruské ekonomiky | Ekonomické aktivity | Vyšetřování | AUD/USD | Bilance | Černá labuť | Enel | Očkování | Zlato | J Sainsbury | Mzdy | Akcie 2020 | Ford Motor | Obchodní komora | Čistý dluh | NZD | Americký ministr obchodu | Produkce ropy | Altria Group | Bilance zahraničního obchodu | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Poradenství | Markit | Campbell Soup | Dividendový aristokrat | ČR | Nonfarm Payrolls | American Express | OTC | CNBC | Nesoulad | Úroveň supportu | Tržby v eurozóně | Olaf Scholz | Caixin | Ekonomické sankce | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Vývoj ceny | Analytik | Orpea | Ropný kartel OPEC | Ekonomické prognózy | Maloobchodní tržby v USA | Výnosy | Objem obchodování | Vojtěch Benda | Výdaje | ČTK | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Komodity | Analýza | Test na koronavirus | WKL
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

ABG Jamie Salter
Abhijit Banerjee
ABIC
Abigail Disneyová
Abinance
AB InBev
AB Inbev
Abiy Ahmed
Abkajk
ABN

Následující klíčová slova

ABN AMRO (ABN.NL)
ABN AMRO Bank
ABNB
abnbitfx
ABNB.US
ABN.NL
Abnormální cenové pohyby
A-book
A-booking
A-booking a B-booking
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
Forex brokeři
Exness
FX Global
Tickmill
reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít