Středa 19. června 2024 14:48
reklama
InstaForex Autochartist_
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster

Nákupní signál

img

Solana dosáhla klíčového supportu během oslabení bitcoinu

17.06.2024 Cena Solany za poslední měsíc výrazně klesla a dosáhla minima 141,3 USD. Tento pokles přivedl Solanu ke klíčové úrovni supportu, což by mohlo naznačovat potenciální růstový trend v příštích 30 dnech. Kryptoanalytik Ali Martinez na sociálních sítích poznamenal, že tato úroveň supportu by mohla u Solany vyvolat býčí obrat, pokud se udrží.
img

Prognóza pro měnový pár GBP/USD na 13. června. Překvapilo vůbec někoho, že libra rostla?

13.06.2024 GBP/USD si ve středu připsal 110 pipsů výhradně na základě zprávy o inflaci v USA. Tak výrazný pokles dolaru bychom pochopili, kdyby se americká inflace snížila o 0,3 % nebo více. To by přiblížilo první snížení sazeb Federálního rezervního systému. Jak ale vidíme, trh na zpomalení inflace o pouhých 0,1 % již druhý měsíc po sobě reagoval prodejem dolaru. Opět musíme říci, že pár vykazoval nelogické pohyby.
img

Výhled pro pár EUR/USD na 13. června. Toto je konec dolaru a dobro pro ty, kdo obchodovali.

13.06.2024 Pár EUR/USD zaznamenal ve středu prudký a opět nelogický růst o zhruba 100 pipů. Situace odráží dění z doby před měsícem, kdy mírný pokles inflace vyvolal výrazný pokles amerického dolaru. Tehdy jsme zmínili, že dolar nemá pro tak prudký pokles solidní důvod, a totéž může platit pro včerejší události. Chceme zdůraznit, že v tomto článku záměrně nezvažujeme výsledky zasedání Federálního rezervního systému a jeho vliv na měnový trh. Reakce obchodníků podle nás mohou přetrvávat ještě den po skončení zasedání, takže případné závěry by se měly vyvozovat nejdřív dnes odpoledne.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 7. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

07.06.2024 Ve čtvrtek zůstal měnový pár GBP/USD v podstatě na místě. Zasedání ECB nebylo pro britskou libru nijak významné ani relevantní. Ačkoli občas na takové události libra reaguje, včerejšek k nim nepatřil. Pár tak zůstává v blízkosti svých lokálních maxim a drží se zcela nelogického vzestupného trendu, který není schopný ani mírné korekce směrem dolů. Vytvořila se třetí po sobě jdoucí vzestupná trendová linie, která zůstává relevantní. Připomeňme, že prolomení ceny pod první dvě linie nevedlo k poklesu libry ani k vytvoření klesajícího trendu. Trendové linie tedy v současné době existují pouze jako potvrzení nepřetržitého růstu libry.
img

EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci 6. června (analýza dopoledních obchodů). Euro před zasedáním ECB ztrácí býčí momentum.

06.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0873 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Pokles a falešný průraz v daném místě poskytly euru vynikající nákupní signál, ale po 10bodovém růstu se obchodování vrátilo do oblasti 1,0873. Proto jsem se rozhodl trh opustit a počkat na zveřejnění důležitých údajů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne zůstává beze změny.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 6. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

06.06.2024 Měnový pár GBP/USD se i ve středu obchodoval v rostoucím trendu. Během dne byly ve Spojeném království a v USA zveřejněny tři zprávy, které mohly ovlivnit pohyb páru. Britský index PMI ve službách nevykázal nijak významnou hodnotu. Americká zpráva ADP o zaměstnanosti byla o něco slabší, než se předpokládalo, zatímco důležitý index ISM ve službách výrazně překonal očekávání. Vše nasvědčovalo tomu, že americký dolar posílí minimálně o 50 bodů. K tomu však nedošlo. Byli jsme svědky krátkodobého poklesu o 20–25 bodů, po kterém následovalo obnovení růstu páru.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 3. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.06.2024 EUR/USD v pátek vzrostl. Téměř všechny klíčové zprávy z eurozóny a USA z minulého týdne působily ve prospěch eura. Například růst amerického HDP v 1. čtvrtletí byl revidován směrem dolů z 1,6 % na 1,3 %, zatímco inflace v eurozóně vyskočila na 2,6 % místo předpokládaných 2,5 %. Situace se však může změnit a třetí odhad této zprávy může ukázat, že HDP USA by mohl být vyšší než 1,3 %. Inflace v eurozóně se mírně zvýšila, ale na druhou stranu nikdo neočekával, že by tento ukazatel každý měsíc klesal. I u makroekonomických ukazatelů dochází k výkyvům. Trh měl tedy ve čtvrtek a v pátek pouze formální důvody k nákupu eura, ale využil je beze zbytku. Kromě toho zůstal index cen výdajů na osobní spotřebu (PCE) v USA v květnu beze změny na úrovni 2,8 %. Trh však reagoval, jako by index zpomalil. Obecně lze říci, že stejně jako dříve euro roste z podstatných i nelogických důvodů.
img

USD/JPY: tipy pro začátečníky na obchodování během evropské seance dne 27. května

27.05.2024 K otestování ceny 156,92 došlo v době, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně pod nulu, což omezilo potenciál páru USD/JPY dále klesat. Z toho důvodu jsem dolar neprodával a rozhodl jsem se počkat na druhý nákupní scénář. Krátce poté došlo k opětovnému otestování této oblasti, které se shodovalo s ukazatelem MACD v přeprodané oblasti, což vygenerovalo nákupní signál a pár vzrostl o téměř 20 pipsů. Zpráva, že inflace v Japonsku klesla z 2,7 % na 2,5 %, omezila býčí potenciál páru, zatímco slabé americké údaje Michiganské univerzity vyvíjely ve druhé polovině dne na USD/JPY tlak. Dnes se pár bude obchodovat v rámci bočního kanálu, protože z USA ani Japonska nepřišly žádné zprávy, které by nepochybně ovlivnily volatilitu. Kromě toho kupující pravděpodobně využijí nižších cen po pátečním poklesu, takže je třeba to sledovat. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 23. května (analýza dopoledního obchodování). Euro se odrazilo od úrovně 1,0819

24.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0819 a plánoval jsem na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení poskytly nákupní signál, což vedlo k růstu páru o více než 30 bodů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne zůstal nezměněn, protože na trhu nedošlo k žádným výrazným změnám.
img

Výhled pro GBP/USD na 16. května. Libra opět roste

16.05.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu pokračoval v růstu. Žádná událost nedokázala trh přimět k nákupu britské libry, protože jedinou středeční událostí byla zpráva o inflaci v USA. Tato zpráva nesloužila jako impuls k prodeji amerického dolaru. Celková inflace oproti předchozímu roku zpomalila v souladu s prognózou na 3,4 % a jádrová inflace zpomalila v souladu s prognózou na 3,6 % meziročně. V obou případech je současná úroveň inflace tak vysoká, že Federální rezervní systém stále nemůže o uvolnění měnové politiky ani začít diskutovat. Obě hodnoty inflace se shodovaly s prognózami. Přitom však ani jedna z hodnot nezaručuje, že inflace bude pokračovat v klesajícím trendu. Proto bylo nelogické, aby libra ve středu rostla. Koho to však překvapilo?
img

USD/JPY: obchodní tipy na evropskou seanci 14. května pro začátečníky

14.05.2024 Cena 155,82 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na prodej dolaru. Pár USD/JPY se ve výsledku propadl zhruba o 15 pipů a to bylo vše. Odpolední test ceny 155,96, když indikátor MACD právě začal stoupat od nuly, vyvolal nákupní signál, který poslal pár o více než 30 pipů nahoru. Dnešní údaje o indexu cen výrobců pro japonské podniky výrazně neovlivnily dynamiku páru, takže dolar má stále potenciál růst. Všechno ale může být po dnešních údajích z USA jinak, takže obchodníkům doporučujeme opatrnost při nákupech na současných maximech. Není jasné, jak na nejnovější údaje z amerického trhu práce zareaguje šéf Federálního rezervního systému a jak se vyjádří k současné situaci nebo k úrokovým sazbám. Podrobněji to ale probereme v odpolední prognóze. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 14. května. Libra zůstává v novém bočním kanálu.

14.05.2024 Včera se pár GBP/USD postupně posouval nahoru poté, co se odrazil od úrovně 1,2445, kterou lze považovat za spodní hranici nového bočního kanálu. Jak už jsme dříve zmínili, linie indikátoru Ichimoku jsou na flat trhu slabé, stejně jako současný pohyb páru GBP/USD. Ať se na to díváte jakkoli, obchody jsou teď velmi obtížné a působí někdy až neprakticky. Libra se obchoduje líně, nelogicky a teď ještě ve flatu.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 10. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

10.05.2024 Také pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval na vyšší úrovni, přestože libra měla více důvodů k poklesu. Bank of England ponechala hlavní úrokovou sazbu beze změny, avšak guvernér BoE Andrew Bailey nevyloučil její případné snížení v červnu. Bailey také naznačil vyšší pravděpodobnost pozdějšího zahájení uvolňování měnové politiky, avšak inflace ve Velké Británii klesá, což centrální bance umožňuje začít o snížení sazeb diskutovat. Za zdůraznění stojí také skutečnost, že dva členové MPC hlasovali pro snížení sazeb. Podle našeho názoru se jedná o medvědí faktory pro britskou měnu, což ukazuje, že libra neměla ve čtvrtek důvod k růstu. Britská měna však během posledních šesti měsíců často vykazovala nelogické pohyby. Na to si již všichni zvykli.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 10. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

10.05.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek obnovil vzestupný pohyb a znovu se pohyboval v blízkosti horní hranice kanálu. Býčí korekce tedy přetrvává. Euro včera mohlo posilovat kvůli zasedání Bank of England, protože během dne nebyly k dispozici žádné další zprávy. Toto zasedání ale nepovažujeme za jestřábí. Guvernér BoE Andrew Bailey projednával vyhlídky na uvolnění měnové politiky a dva členové Výboru pro měnovou politiku tentokrát hlasovali pro snížení sazeb. Proto by byl logičtější pokles libry a následně eura. Ve skutečnosti jsme ale byli svědky dalšího nelogického růstu, přičemž libra s sebou stahovala i euro.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 7. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

07.05.2024 Také měnový pár GBP/USD se v pondělí snažil pokračovat ve svém vzestupném pohybu, který trvá již několik týdnů, ale ceně se nepodařilo dosáhnout svého nedávného lokálního maxima poblíž hladiny 1,2611. To je celkem dobrá zpráva, protože ačkoli byla nedávná americká makrodata zklamáním, fundamentální pozadí stále hovoří ve prospěch amerického dolaru. Britská libra v uplynulém roce příliš dlouho rostla a příliš dlouho setrvávala na nejvyšších úrovních, místo aby vykazovala pokles. Proto stále očekáváme pokles libry, zejména nyní, kdy cena prolomila vzestupnou trendovou linii.
img

Výhled pro GBP/USD na 7. května. Nový týden, nový růst

07.05.2024 Také GBP/USD se v pondělí pokoušel pokračovat ve svém vzestupném pohybu. Přestože minulý týden rostoucí kanál opustil, vzestupný pohyb přetrvává. Britská libra opět roste bez zjevného důvodu. Pokud měl trh minulý a předminulý týden k prodeji dolaru pádné důvody, v pondělí pak neměl žádné. Trh navíc často "ignoruje" faktory, které by měly vést k poklesu britské libry, ale nezmešká ani jeden faktor pro prodej dolaru. Celkově se stále domníváme, že se libra obchoduje nelogicky, je příliš drahá a překoupená.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 6. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

06.05.2024 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu vzhůru. Jak je vidět v grafu výše, cena minulý týden konsolidovala pod vzestupnou trendovou linií. V tomto bodě měla korekce směrem vzhůru skončit. Série slabých zpráv o americkém trhu práce, nezaměstnanosti, podnikatelské aktivitě a volných pracovních místech však vyvolala nový a předvídatelný pokles americké měny. Stále se domníváme, že fundamentální pozadí do značné míry podporuje dolar, zatímco současný růst libry je součástí korekčního pohybu. Proto očekáváme, že globální klesající trend bude pokračovat. Ekonomické údaje byly poslední dva týdny pro dolar zklamáním, ale nemusí tomu tak být vždy. Stav britské ekonomiky není ideální již několik let. Odraz od úrovně 1,2611 by mohl znamenat začátek nového klesajícího trendu.
img

GBP/USD: jednoduché tipy pro začínající obchodníky, 2. května (americká seance)

03.05.2024 K prvnímu testu ceny 1,2515 došlo v době, kdy indikátor MACD výrazně klesl od úrovně nula, což omezilo další potenciál páru klesat. Z tohoto důvodu jsem neprodával a raději jsem čekal na retest, abych mohl realizovat nákupní scénář č. 2. Aktualizace na úrovni 1,2515 v okamžiku, kdy byl indikátor MACD v přeprodaném teritoriu, krátce nato umožnila realizovat nákupní signál, ale v době psaní článku k výraznému růstu páru nedošlo. Proto jsem trh opustil a čekal jsem na vyjasnění situace po údajích z USA. Před námi jsou údaje o týdenním počtu prvotních žádostí o podporu v nezaměstnanosti, obchodní bilanci, změnách produktivity práce v nevýrobním sektoru a změnách nákladů práce. Všechny tyto indikátory nejspíš výrazně neovlivní směr trhu, ale určitým způsobem napoví, jak postupovat. Špatné statistiky jsou důvodem k prodeji dolaru a nákupu libry. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 2. května (analýza dopoledních obchodů). Libra byla zatlačena pod úroveň 1,2521.

02.05.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2521 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se tam stalo. Pokles spolu s vytvořením falešného průrazu umožnil nákupní signál a vedl k růstu páru o více než 20 bodů. Po nějaké době ale přišel průraz a reverzní test tohoto pásma zespodu nahoru, což umožnilo vstup na short pozice. V době psaní článku činil pokles jen asi 15 bodů, ne víc. Technický obraz byl ve druhé polovině dne úplně přehodnocen.
img

Plán obchodování GBP/USD na 29. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

29.04.2024 Pár GBP/USD v pátek také klesl, ale tento pohyb neměl výrazný dopad. Z technického hlediska zůstává klesající trend neporušený, zatímco pár prochází korekcí. Korekční fáze by mohla v pondělí skončit. V současné době neexistují kromě úrovní žádné jasné technické reference. Korekce je příliš slabá na to, aby se vytvořila trendová linie, a klesající trend je příliš krátkodobý na to, aby se vytvořila trendová linie. Proto se libra pohybuje opatrně, což obchodníky při otevírání obchodních pozic pochopitelně příliš nenadchne.
C:\fakepath\burza-28042024.png

Býci zabojovali, index S&P 500 vzrostl o dvě a půl procenta

28.04.2024 Po třech červených ztrátových týdnech americký akciový trh poprvé vzrostl, a to zejména díky dobrým hospodářským výsledkům některých velkých technologických firem. Index S&P 500 celkově zpevnil o 2,67 %.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 26. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

26.04.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v korekci směrem vzhůru. Pohyb páru byl ovlivněn zprávou o americkém HDP, protože během dne jednoduše nedošlo k žádným dalším událostem ani ke zveřejnění zpráv. Britské libře se podařilo vzrůst pouze na úroveň 1,2502, protože čtvrtletní údaj o HDP se ukázal být jedenapůlkrát nižší, než se předpokládalo. Americká ekonomika zpomaluje, a to je špatná zpráva. Skutečnost, že se hospodářský růst USA ochladil, povede v budoucnu ke zpomalení inflace. A čím rychleji inflace zpomalí, tím dříve přistoupí Federální rezervní systém k uvolnění své měnové politiky, což je pro dolar špatné. Stále se domníváme, že trh nezohlednil ani polovinu faktorů, které způsobují pokles páru GBP/USD, takže očekáváme jeho další pokles. Prozatím zůstává klesající trend nedotčen.
img

Výhled pro pár GBP/USD na 24. dubna. Libra oživila

24.04.2024 Pár GBP/USD v úterý vykázal poměrně silný růst. Libru podpořilo makroekonomické pozadí. Nelze sice říct, že by ji podpořilo úplně, ale tři ze čtyř zpráv přesto vyzněly v její prospěch. Britský PMI ve službách rostl silněji, než se očekávalo, zatímco oba americké PMI vykázaly slabé výsledky. Proto bylo naprosto logické, že pár v úterý stoupal.
img

Výhled pro GBP/USD na 23. dubna. Libra neprodleně obnovila svůj pokles

23.04.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí nečekaně klesl. Britská libra se po dobu čtyř měsíců nacházela na stejné úrovni a volatilita byla několik měsíců mimořádně nízká. Poslední dva dny se však vymykaly běžným zvyklostem. Britská měna prudce klesla v pátek, kdy byla z relativně důležitých událostí zveřejněna pouze zpráva o maloobchodních tržbách ve Velké Británii, a také v pondělí, kdy nebyly zveřejněny vůbec žádné zprávy. Přesto je nedávný pokles libry nejlogičtějším pohybem ze všech, které kdy trh zaznamenal. Vzhledem k fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí se libra dlouho obchodovala velmi vysoko. Nyní nastal čas "splatit dluhy". Domníváme se, že britská měna může a měla by pokračovat v poklesu téměř v každém případě. A to i bez zpráv, reportů či projevů představitelů centrální banky.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY dne 12. dubna

12.04.2024 Další pokles byl omezen, protože k otestování úrovně 152,86 došlo současně s prudkým poklesem linie MACD od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu a tentokrát se linie MACD dostala do přeprodané oblasti, což vyvolalo nákupní signál. To vedlo ke zvýšení ceny o 40 pipsů.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD dne 11. dubna (seance v USA)

11.04.2024 Před námi jsou údaje o indexu cen výrobců v USA a žádosti o podporu v nezaměstnanosti. Růst prvního z nich a pokles druhého pravděpodobně povede k novému výprodeji GBP/USD. Jestřábí prohlášení členů FOMC budou rovněž nakloněna dolaru. Prudký pokles eura po zasedání ECB by mohl stáhnout dolů i libru.
img

Analýza a tipy na obchodování USD/JPY dne 11. dubna

11.04.2024 Poptávka po jenu se nezvýšila navzdory ekonomickým údajům z Japonska a prohlášením guvernéra Bank of Japan Kazua Uedy. Nicméně pouze intervence Bank of Japan ovlivní růstový potenciál USD/JPY, i když pokud dojde k poklesu páru, hráči na trhu pravděpodobně veškerý pohyb vykoupí, protože dolaroví býci trh v dohledné době neopustí.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 8. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.04.2024 Ani pár GBP/USD v pátek nevykazoval nic jiného než nevyzpytatelné pohyby. Dolar opět nedokázal posílit, ačkoli měl jednoznačně vykázat růst. U páru EUR/USD se to může zdát zvláštní, ale u páru GBP/USD se to stává často. Britská libra se na denním grafu stále obchoduje v bočním kanálu a není schopna překonat úroveň 1,2500, takže bylo celkem předvídatelné, že se dolaru nepodaří vzrůst.
img

XAU/USD: jaké jsou šance na další růst po zveřejnění NFP v USA

05.04.2024 Dnes je v centru pozornosti trhů zveřejnění oficiálních údajů o počtu nových pracovních míst za březen v americké ekonomice. Očekává se, že trh práce v březnu vytvořil 212 000 nových pracovních míst po 275 000 v únoru. Nezaměstnanost by mohla zůstat na stejné úrovni 3,9 %.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 4. dubna (americká seance)

04.04.2024 Ačkoli pozitivní údaje v eurozóně pomohly kupcům, k aktivnímu pohybu nahoru v pokračování včerejšího vzestupného trendu nedošlo. Možná se tak stane po zveřejnění datz USA, zejména zpráv o žádostech o podporu v nezaměstnanosti a obchodní bilanci. V centru pozornosti hráčů na trhu budou i projevy členů FOMC.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 4. dubna

04.04.2024 Navzdory slabým údajům o peněžní zásobě v Japonsku a rozporuplným prohlášením předsedy Fedu Jeroma Powella se dolar dál obchodoval v horizontálním pásmu, částečně kvůli slabým údajům PMI za sektor služeb v USA, které omezily růstový potenciál páru. Až opuštění tohoto pásma povede k výraznějšímu pohybu páru USD/JPY.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 4. dubna

04.04.2024 Prázdný makroekonomický kalendář dopoledne omezoval růst libry, ale slabé údaje PMI pro americký sektor služeb představovaly pro dolar skutečné problémy, což vedlo k posílení páru GBP/USD. Dnes může mít libra potíže, pokud údaje o podnikatelské aktivitě v sektoru služeb ve Spojeném království a kompozitní PMI naznačí zpomalení růstu podobně, jako tomu bylo u amerických indexů. V opačném případě bude pár dál posilovat.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 4. dubna

04.04.2024 Zpráva o tom, že index spotřebitelských cen a jádrové ceny v eurozóně klesly mnohem víc, než se očekávalo, nezpůsobila pokles eura, ale slabé údaje z USA, zvlášť pomalejší růst aktivity v sektoru služeb, vyvolaly výrazný výprodej dolaru, který vedl k posílení páru. Dnes vyjde několik statistik a slabé indikátory nejspíš stáhnou dolů euro, které začalo nabírat obrátky navzdory velmi reálnému snížení sazeb ECB na začátku letošního roku. V centru pozornosti účastníků trhu bude také index cen výrobců v eurozóně a zpráva z měnověpolitického zasedání ECB.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD dne 3. dubna (seance v USA)

03.04.2024 Další pokles byl omezen, protože k otestování úrovně 1,2564 došlo během prudkého poklesu linie MACD od nuly. Krátce poté došlo k dalšímu testu, který tentokrát vyvolal nákupní signál, což vedlo k růstu ceny o téměř 20 pipsů. Volatilitu trhu ovlivnil prázdný makroekonomický kalendář.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 3. dubna

03.04.2024 Další pokles byl omezen, protože test úrovně 151,55 se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu, tentokrát když linie MACD vstoupila do přeprodané oblasti, což vyvolalo nákupní signál. V důsledku toho pár vzrostl o 10 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 3. dubna

03.04.2024 Další pokles byl omezen, protože test úrovně 151,55 se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu, tentokrát když linie MACD vstoupila do přeprodané oblasti, což vyvolalo nákupní signál. V důsledku toho pár vzrostl o 10 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 2. dubna

02.04.2024 Silná výrobní aktivita v USA umožnila kupcům vymanit se z kanálu uprostřed pásma a pokračovat v trendu. Včerejší údaje z Japonska oproti tomu neměly na jen vliv, stejně jako dnešní slabé údaje o měnové bázi. Zdá se, že hráči na trhu se dál soustředí spíš na data z USA, která ovlivňují směr dolaru.
C:\fakepath\byci-trend-24032024.jpg

Býci opět odmítli předat žezlo, index S&P 500 je dále v neprozkoumaných vodách

24.03.2024 Americký akciový trh má za sebou silně růstový týden a index S&P 500 celkově zpevnil o 2,29 %.
C:\fakepath\obv-example.png

Indikátor On Balance Volume (OBV)

24.03.2024 Indikátor On Balance Volume (dále jen OBV) vyvinul Joe Granville v šedesátých letech minulého století. Již tehdy to byl revoluční indikátor a i dnes ho mnoho profesionálních obchodníků na finančních trzích používá pro analýzu a obchodování jako hlavní.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 21. března. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.03.2024 Pár EUR/USD ve středu vykázal jasné známky síly. Jeho růst samozřejmě souvisel s jedinou událostí – zasedáním FOMC a jeho výsledky. Federální rezervní systém ponechal hlavní úrokovou sazbu beze změny, jak trh očekával, ale nezpřísnil své plány měnové politiky, jak někteří účastníci trhu a odborníci předpokládali. Poslední zpráva o inflaci ukázala, že růst cen zrychlil, takže trh mohl včera očekávat přísnější rétoriku FOMC. K tomu ale nedošlo, což zklamalo kupce dolaru. Dolar podle našeho názoru spadl příliš prudce, ale my jsme na takové situace už zvyklí. Dolar dva týdny stoupal a pak prakticky během jediného dne o všechny zisky přišel.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 20. března (seance v USA)

20.03.2024 Náznaky Fedu, že úrokové sazby zůstanou na svých maximech mnohem déle, než se plánuje, povedou k dalšímu růstu USD/JPY a obnovení ročních maxim, zatímco prohlášení naznačující uvolnění sazeb vyvolají masivní výprodej dolaru.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 20. března

20.03.2024 Japonská centrální banka stanovila nové rozpětí úrokových sazeb v rozmezí 0 % až 0,1 %, a změnila tak krátkodobou úrokovou sazbu ze stávající hodnoty -0,1 %. Přislíbila však, že bude podle potřeby pokračovat v nákupech dlouhodobých státních dluhopisů, a nezmínila žádné náznaky dalšího zvyšování sazeb. To vedlo k prudkému poklesu jenu, který bude pravděpodobně pokračovat i dnes.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 19. března (americká seance)

19.03.2024 Cena páru USD/JPY vzrostla, protože poptávka po jenu prudce klesla v důsledku prohlášení Bank of Japan, že navzdory opuštění záporných úrokových sazeb bude nadále zastávat stimulační politiku. Silné zprávy o počtu nově položených základů v USA také páru umožní pokračovat v býčím trendu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 19. března (americká seance)

19.03.2024 Další pokles byl omezen, protože úroveň 1,2701 byla otestována v době, kdy linie MACD poměrně prudce klesala od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu, který tentokrát vyvolal nákupní signál, zvlášť na pozadí prázdného makroekonomického kalendáře ve Spojeném království. K výraznému růstu ceny ale nedošlo, což vedlo ke ztrátám.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 19. března

19.03.2024 Další pokles byl omezen, protože úroveň 1,2724 byla otestována v době, kdy linie MACD poměrně silně klesala od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu – tentokrát když linie MACD vstoupila do přeprodané oblasti, což vyvolalo nákupní signál. K prudkému růstu ceny ale nedošlo.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 18. března (americká seance)

18.03.2024 Test úrovně 148,46 se shodoval s růstem linie MACD od nuly a vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny zhruba k úrovni 149,06. Dnes budou zveřejněny údaje o indexu trhu s bydlením NAHB, které ale trh příliš neovlivní. Vzestupný trend na páru nicméně může pokračovat.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 15. března

15.03.2024 Otestování úrovně 147,67, která se shoduje s poklesem linie MACD od nuly, vyvolalo prodejní signál. Obchodování však vedlo ke ztrátám, protože u páru nedošlo k žádnému výraznému poklesu ceny. Při otestování úrovně 147,93 začala linie MACD stoupat od nuly, což vyvolalo nákupní signál. To vedlo k růstu páru o více než 20 pipaů a dosažení cílové úrovně 148,43.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 13. března (americká obchodní seance)

13.03.2024 Test úrovně 147,69, který se shodoval s růstem linie MACD od nuly, vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny o více než 30 pipsů. Podobného pohybu se vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři v USA můžeme dočkat i odpoledne. Trend však zůstává medvědí, takže se může ukázat, že jde o korekci.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru USD/JPY na 13. března

13.03.2024 Pokračující růst cen v USA vyvolal na páru nákupní tlak, zejména proto, že z Bank of Japan nepřišly žádné další zprávy týkající se úrokových sazeb. Dnešní prázdný makroekonomický kalendář pravděpodobně prodlouží pokračování býčího trendu na dolaru.
img

Analýza a tipy na obchodování měnového páru GBP/USD na 11. března

11.03.2024 K otestování úrovně 1,2814 došlo v okamžiku, kdy se linie MACD posunula od nuly směrem nahoru. To vyvolalo nákupní signál, který vedl k růstu ceny o zhruba 40 pipsů. Pár dosáhl cílové úrovně 1,2859.
C:\fakepath\burza-10032024.png

Po dalších historických maximech index S&P 500 mírně oslabil

10.03.2024 Americký akciový index S&P 500 po dvou zelených týdenních svíčkách tentokrát zaznamenal ztrátu 0,26 %.
img

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 8. března. Euro po zasedání ECB roste

08.03.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek zaznamenal pozitivní vývoj. Tentokrát byl růst opravdu poměrně impozantní, zejména pokud jej budeme měřit od denního minima. Stejně jako tomu bylo o den dříve, trh neměl k nákupu eura žádné zvláštní důvody. Klíčovou událostí dne bylo zasedání Evropské centrální banky, přesněji řečeno projev prezidentky ECB Christine Lagarde. A co vlastně řekla, že se trhu náhle zachtělo nakupovat euro?
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 29. února

29.02.2024 Test úrovně 150,73 se shodoval s růstem linie MACD od nuly a vyvolal nákupní signál, což vedlo k růstu ceny o 15 pipů. Další růst byl ale omezený kvůli slabým údajům o HDP z USA.
img

Analýza a tipy na obchodování páru USD/JPY 28. února (americká obchodní seance)

28.02.2024 Otestování úrovně 150,65, shodující se s růstem linie MACD z nuly, vyvolalo nákupní signál, což vedlo k růstu ceny o 15 pipsů. Po tomto pohybu se pár vrátil na úroveň 150,65.
img

Výhled pro EUR/USD na 23. února. Trh se najednou probudil

23.02.2024 Měnový pár EUR/USD konečně vykázal znatelné pohyby. Poprvé za celý týden byly zveřejněny ekonomické zprávy jak ze Spojených států, tak z Německa a Evropské unie. Nemůžeme je považovat za důležité, ale stále se jedná o zprávy. Jinými slovy, když trh tři dny jen tak vysedává a nejsou zveřejněny žádné významné události, stávají se i indexy podnikatelské aktivity superdůležitými zprávami. Přesně to se stalo ve čtvrtek.
img

GBP/USD. 22. února. Záznam z jednání FOMC dolar nepodpořil

22.02.2024 Na hodinovém grafu pár GBP/USD ve středu provedl další odraz od oblasti supportu 1,2584–1,2611, což nám opět umožňuje očekávat růst britské libry směrem k Fibonacciho úrovni 61,8 % – 1,2715. Vzestupný trendový kanál podporuje býčí obchodníky. Domnívám se, že jsme svědky formování nové vzestupné sekvence, takže libra může dosáhnout úrovně 1,2715. Poté očekávám nový pokles tohoto páru.
img

Technická analýza BTC/USD na 22. února 2024

22.02.2024 Poslední vývoj ceny bitcoinu byl pro investory jako jízda na horské dráze: cena oscilovala mezi prudkými propady a opětovným svižným zotavením. Odolnost kryptoměny byla opět otestována po krátkém poklesu, kdy se bitcoin propadl na 50 700 USD a ether se potopil těsně pod 2 890 USD.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 21. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.02.2024 Pár EUR/USD celé úterý pokračoval v korekčním pohybu, který začal před týdnem. I když prorazil klesající trendovou linii, považujeme současný rostoucí pohyb za "korekci". Euro v posledních týdnech vcelku výrazně klesá, což odpovídá našim očekáváním, ale je trochu předčasné si myslet, že klesající trend skončil. Korekční fáze může trvat ještě několik dní, nebo dokonce týdnů, pak ale stále očekáváme obnovení klesajícího trendu. Obecně jsou cíle eura kolem úrovní 1,00–1,02.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 20. února (americká seance)

20.02.2024 Úroveň 1,0788 byla otestována v době růstu linie MACD od nuly. Výsledkem byl nákupní signál, který vedl k růstu ceny o zhruba 20 pipů. Krátce nato se tlak na pár vrátil.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 20. února

20.02.2024 Test úrovně 150,06 se shodoval s růstem linie MACD od nuly a vyvolal nákupní signál, což vedlo k růstu ceny o 15 pipů. K většímu pohybu došlo až dnes během asijské seance, protože americké trhy byly včera kvůli oslavám Dne prezidentů zavřené. Tlak na japonský jen bude s největší pravděpodobností přetrvávat kvůli prázdnému makroekonomickému kalendáři. Pokračovat bude i býčí trend na dolaru, zvlášť vzhledem k postoji představitelů Fedu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 15. února (americká seance)

15.02.2024 Další pokles byl omezen, protože úroveň 1,2548 byla otestována v době, kdy linie MACD poměrně prudce klesala od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu a tentokrát linie MACD opustila přeprodanou oblast, což vyvolalo nákupní signál. K prudkému růstu ceny ale nedošlo. Slabé údaje o HDP Spojeného království nejspíš ovlivňovaly býčí sentiment.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 15. února

15.02.2024 Přestože údaje o HDP Japonska vyšly hůř, než se očekávalo, nevyvinuly na jen silný tlak. Hráči na trhu očividně nechtějí jeny prodávat na současných úrovních. O dalším směřování dolaru v tomto týdnu rozhodnou nadcházející údaje z USA.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 14. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.02.2024 Pár EUR/USD se v úterý propadl pod vlivem jediné události – zprávy o inflaci v USA. Už jsme upozornili, že se jedná o klíčovou zprávu, která by mohla vyvolat silnou reakci trhu. Pojďme se podívat na hodnoty, které ukázala, a na důvod tak výrazné reakce trhu.
img

Technická analýza EUR/USD na 12. února 2024

12.02.2024 Dnešní makroekonomický kalendář postrádá klíčové zprávy, které by mohly globálními trhy výrazně zamíchat. Futures kontrakty naznačují v úvodu evropské seance minimální volatilitu, přičemž většina instrumentů vykazuje změny v úzkém rozpětí 0,10 %. Pozornost bude upřena na projevy centrálních bankéřů ECB a Fedu a po skončení seance na výsledkové zprávy několika amerických společností.
img

Analýza a tipy pro obchodování GBP/USD na 12. února

12.02.2024 K otestování úrovně 1,2623 došlo v době, kdy se linie MACD posunula z nuly směrem nahoru. To vyvolalo nákupní signál, který vedl k nárůstu ceny o téměř 15 pipsů. Krátce poté poptávka oslabila.
img

Analýza a tipy pro obchodování GBP/USD na 12. února

12.02.2024 K otestování úrovně 1,2623 došlo v době, kdy se linie MACD posunula z nuly směrem nahoru. To vyvolalo nákupní signál, který vedl k nárůstu ceny o téměř 15 pipsů. Krátce poté poptávka oslabila.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 12. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.02.2024 Ani pár GBP/USD v pátek nevykázal žádné zajímavé pohyby. Volatilita byla pouhých 44 pipů, což ukazuje na absenci výraznějších pohybů. Situaci nemohla zachránit ani neplánovaná zpráva o inflaci v USA za prosinec v měsíčním vyjádření. Dolar se po této zprávě propadl o 20 pipů a denní pohyby tím skončily. Celkově britská libra po dvoudenním výrazném poklesu dál koriguje nahoru.
img

Technická analýza EUR/USD na 9. února 2024

09.02.2024 Dnešní asijská obchodní seance zaznamenala omezenou volatilitu na trzích APAC, která byla způsobena oslavami lunárního nového roku. Navzdory pozastavenému obchodování v Číně byly mírné růsty zaznamenány v Austrálii, Japonsku a Koreji. Evropské futures naznačily stabilní začátek, přičemž pozornost se soustředila na údaje o CPI z Německa, poznatky z kanadského trhu práce a Nagelův projev v ECB.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 8. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.02.2024 Pár GBP/USD pokračoval ve vzestupné korekci proti poklesu, kterého jsme byli svědky v pátek a v pondělí. V těch dnech měl pádné důvody k poklesu. V úterý a ve středu ale britská měna vykazovala čistě technický růst. Na takových pohybech není v podstatě nic špatného ani neobvyklého, ale je-li to korekce, měla by tento týden skončit. Pak očekáváme nový pokles.
img

Obchodní plán pro EUR/USD na 7. února

07.02.2024 Včera jsem vám představil obchodní nápad na nákup eura v případě odrazu od korekční úrovně 100,0 % (1,0725). V tuto chvíli nemohu tento obchodní signál považovat za zrealizovaný. K mírnému růstu evropské měny sice došlo, ale byl příliš malý. V polovině dne se pár vrátil na úroveň 1,0725 na pozadí slabých statistik z Evropské unie. Medvědi však nedokázali konsolidovat pod úrovní 1,0725. Nákupní signál nebyl zrušen a krátce poté se vytvořil nový odraz. Momentálně máme dva obchodní signály k nákupu na stejné úrovni.
img

Plán obchodování GBP/USD na evropské seanci dne 7. února 2024. Zpráva COT a přehled včerejších obchodů. Libra se silně odrazila ode dna

07.02.2024 Měnový pár GBP/USD včera vygeneroval několik signálů pro vstup na trh. Podívejme se nyní na 5minutový graf a pokusme se zjistit, co se vlastně stalo. Ve své ranní předpovědi jsem poukázal na úroveň 1,2558 a plánoval jsem, že o vstupu na trh budu rozhodovat právě odtud. Růst a falešný breaktou úrovně 1,2558 vygenerovaly prodejní signál, který poslal pár o více než 25 pipsů dolů. Odpoledne proražení a opětovné otestování úrovně 1,2558 vygenerovalo nákupní signál, což umožnilo páru zotavit se na 1,2581. Prodej z tohoto lokálního maxima nakonec nevyšel.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 5. února (americká seance)

05.02.2024 Nízká volatilita trhu a slabý nákupní tlak na ročních maximech zastavily dopolední rally dolaru. Dobrá podnikatelská aktivita ISM v amerických službách ale zvýší poptávku po dolaru a obnoví růst páru USD/JPY. Vyjádření člena FOMC Raphaela Bostice naznačí plány Fedu.
img

EUR/USD: plán obchodování pro evropskou obchodní seanci na 1. února 2024. Zpráva COT a přehled včerejších obchodů. Tvrdý postoj Fedu obnovil poptávku po dolaru

01.02.2024 Včera se na páru vytvořilo několik signálů pro vstup. Podívejme se na 5minutový graf a proberme, co se stalo. Ve své předchozí prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0812 a doporučil jsem na jejím základě činit rozhodnutí o vstupu na trh. Pokles a falešný breakout úrovně 1,0812 vytvořily nákupní signál. V důsledku toho pár vzrostl o 30 pipsů. Odpoledne falešný breakout úrovně 1,0885 vytvořil prodejní signál, který poslal pár dolů o více než 40 pipsů.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 1. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.02.2024 Pár EUR/USD zaznamenal ve středu úspěch, ale důvod k radosti to není. Euro posílilo a dolar klesl kvůli zprávě americké ADP. Pro začátečníky uveďme, že tato zpráva je srovnatelná s nonfarm payrolls, ale druhá jmenovaná je považována za důležitější a spolehlivější. Několikrát se stalo, že zpráva ADP signalizovala růst, zatímco nonfarms ukazovaly pokles. Proto nedoporučujeme posuzovat trh práce na základě zprávy ADP.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 1. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.02.2024 Pár GBP/USD se ve středu držel v bočním kanálu 1,2611–1,2787, což nepřekvapí. I když britská měna během dne prudce rostla, stále to nebylo dost na to, aby pár opustil flat pásmo. Pár vzrostl po zprávě americké ADP, která ukázala méně vytvořených pracovních pozic v soukromém sektoru, než se očekávalo.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 26. ledna (americká seance)

26.01.2024 Zvláštní pozornost by měla být věnována výdajům a příjmům v USA a dále Fedem preferovanému indexu PCE. Prudký nárůst pravděpodobně vyústí v růst páru USD/JPY, zatímco pokles může vést k hlubší korekci páru. Pokud budou údaje odpovídat prognózám, pár zůstane v horizontálním kanálu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 26. ledna (americká seance)

26.01.2024 Další pokles byl omezen, protože úroveň 1,0818 byla otestována v době prudkého poklesu linie MACD od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu, ale linie MACD už vstupila do přeprodané oblasti a vyvolala nákupní signál. Cena páru ve výsledku vzrostla o více než 30 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 25. ledna

25.01.2024 Hráči na trhu zůstali optimističtí, protože slabé údaje o PMI z eurozóny neprohloubily pokles ekonomické aktivity v regionu. Odpolední silné údaje o PMI z USA ale znovu vyvinuly tlak na pár a vrátily pár do horizontálního kanálu. Další pohyb bude záviset na zasedání Evropské centrální banky a také na zprávách IFO o podnikatelském prostředí, současné situaci a ekonomických očekáváních v Německu. Nad očekávání dobrá čísla vyvolají růst páru EUR/USD.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 24. ledna

24.01.2024 Volatilita trhu krátkodobě vzrostla, když Bank of Japan oznámila rozhodnutí ponechat záporné úrokové sazby. Jak ale guvernér Kazuo Ueda sdělil na tiskové konferenci, strategie normalizace politiky zůstává beze změny. Výsledkem byl růst jenu a pokles dolaru. Obchodníci toho rychle využili a pokles páru USD/JPY vyrovnali.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 23. ledna (americká seance)

23.01.2024 Rozhodnutí japonské centrální banky nemělo na směřování trhu vliv, ale ostrý tón jejího představitele na tiskové konferenci znovu vyvinul tlak na pár, byť dočasně. Krátce nato se obchodníkům podařilo část poklesu vyrovnat, což jasně ukazuje, že dolar bude při každém vhodném poklesu páru stále atraktivní. Odpoledne nebude kromě výrobního indexu filadelfského Fedu zveřejněno nic důležitého. Kupci by neměli mít problém vyrovnat zbývající část poklesu páru.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 22. ledna

22.01.2024 Další pokles byl omezen, protože úroveň 1,0874 byla otestována v době prudkého poklesu linie MACD od nuly. Krátce nato byla otestována znovu, ale tentokrát linie MACD vstoupila do přeprodané oblasti, což vyvolalo nákupní signál. Výsledkem byl růst ceny o více než 20 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 19. ledna

19.01.2024 Trhy ignorovaly velmi slabé zprávy o strojních zakázkách a průmyslové produkci v Japonsku. Pár dnes po zveřejnění statistik o inflaci, které ukázaly pokles, pokračoval v růstu. Z toho vyplývá, že obchodníci by se měli vyvarovat nákupu jenu a prodeje dolaru, zvlášť proto, že Bank of Japan se bude stále potýkat s ekonomickými problémy, které je třeba řešit ultra měkkou měnovou politikou.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 18. ledna

18.01.2024 Test úrovně 147,96 se shodoval s růstem linie MACD od nuly a vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny o více než 40 pipů. Prodej při odrazu od úrovně 148,39 mezitím vyústil v pokles o 20 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 18. ledna

18.01.2024 Další pokles byl omezen, protože úroveň 1,2651 byla poprvé otestována v době, kdy linie MACD prudce klesla od nuly. Podruhé byla otestována naopak v době, kdy se už vrátila z přeprodané oblasti a vyvolala nákupní signál. Cena páru ve výsledku stoupla zhruba o 30 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 18. ledna

18.01.2024 Další pokles byl omezen, protože úroveň 1,0862 byla otestována během prudkého poklesu linie MACD od nuly. O trochu později došlo k dalšímu testu, ale tentokrát se linie MACD dostala do přeprodané oblasti a vyvolala tak nákupní signál.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 12. ledna

12.01.2024 Test úrovně 145,63 se shodoval s růstem linie MACD od nuly a vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny o více než 70 pipů. Prodej při odrazu od úrovně 146,35 mezitím vedl k poklesu o více než 40 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 11. ledna

11.01.2024 Údaje přicházející poslední dobou z Japonska naznačují slabost tamní ekonomiky. Například nedávná zpráva o předstihových ekonomických indikátorech ukázala pokles, což potvrzuje potíže, se kterými se Bank of Japan poslední dobou potýká. Ale i když signály neukazují na krátkodobý pokles páru, mnohé by mohly změnit dnešní údaje o inflaci v USA.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 9. ledna

09.01.2024 Úroveň 1,2715 byla otestována v době růstu linie MACD od nuly, což vyvolalo nákupní signál. Cena libry ve výsledku stoupla o více než 40 pipů. Růst páru GBP/USD podpořily i výroky představitelů Fedu, které vyvíjely silný tlak na dolar.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 8. ledna

08.01.2024 Úroveň 1,0904 byla otestována v době poklesu linie MACD od nuly, což vyvolalo prodejní signál. K prudkému poklesu ceny ale nedošlo, což vedlo ke ztrátám. Nákupy na úrovni 1,0934 se naopak shodovaly s růstem linie MACD od nuly a vyvolaly tak nákupní signál. Výsledkem byl růst ceny o celých 40 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 8. ledna

08.01.2024 Úroveň 1,2643 byla otestována v době poklesu linie MACD od nuly, což vyvolalo prodejní signál. Libra ale neklesla podle očekávání, což vedlo ke ztrátám. O něco později pár otestoval úroveň 1,2669, tentokrát v době růstu linie MACD od nuly, a vyvolal tak nákupní signál. Cena páru ve výsledku vzrostla o více než 100 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 8. ledna

08.01.2024 Test úrovně 145,45 se shodoval s růstem linie MACD od nuly a vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny zhruba o 30 pipů, který spolu se silnými statistikami o americkém trhu práce vedl k růstu ceny zhruba o 30 pipů. Tlak na pár se brzy nato vrátil.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 5. ledna (americká seance)

05.01.2024 Hráči na trhu dál revidují očekávání týkající se doby upuštění Bank of Japan od záporných úrokových sazeb. To ovlivňovalo sílu jenu, což bude pravděpodobně pokračovat, pokud budou nadcházející statistiky z trhu práce silnější, než se očekávalo. Například nárůst počtu nových pracovních míst posílí poptávku po dolaru a povede k růstu páru USD/JPY. Výrazný pokles indikátoru vyvolá naopak sestupnou korekci páru.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 4. ledna (americká seance)

04.01.2024 K testu úrovně 1,2680 došlo, když indikátor MACD stoupal od nuly a vyvolal nákupní signál. Libra v důsledku toho vzrostla o více než 30 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 4. ledna (americká seance)

04.01.2024 Poměrně dobré údaje o aktivitě v eurozóně zvětšily převahu kupců a umožnily euru cestu k atraktivním cenám. Obchodníci by ale měli být obezřetní zvlášť na současných maximech, protože nadcházející údaje o aktivitě v americkém sektoru služeb mohou ovlivnit rizikový sentiment. Jen velmi slabé údaje o PMI a prudký pokles počtu zaměstnaných v USA budou tlačit euro nahoru.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 3. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.01.2024 Pár GBP/USD vykázal na konci prvního obchodního dne týdne výrazný pokles. Především prorazil vzestupnou trendovou linii, která kupce podporovala zhruba dva měsíce. Teď už tato trendová linie není relevantní. Chceme ale vyzdvihnout odraz od úrovně 1,2611, který opakovaně zabránil páru klesnout. V závěru loňského roku se britská libra od této úrovně také odrazila a pak jsme byli svědky nové fáze vzestupného trendu.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 28. prosince (americká seance)

28.12.2023 Analýza transakcí a tipy na obchodování páru EUR/USDK testu úrovně 1,1120 došlo v době růstu linie MACD od nuly. Výsle...
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 28. prosince (americká seance)

28.12.2023 K testu úrovně 1,2816 došlo v době, když linie MACD stoupala od nuly, což vyvolalo nákupní signál. K růstu ceny ale nedošlo a prodejci pár u týdenního maxima rychle obrátili.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 28. prosince

28.12.2023 Úroveň 1,1069 byla otestována v době, kdy linie MACD stoupala od nuly. Výsledkem byl nákupní signál, který vyústil v růst ceny o více než 30 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 22. prosince

22.12.2023 Úroveň 1,2646 byla otestována v době růstu linie MACD od nuly, což vyvolalo nákupní signál, který vyústil v růst ceny o více než 40 pipů.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 22. prosince

22.12.2023 Analýza transakcí a tipy na obchodování páru EUR/USDTest úrovně 1,0957, ke kterému došlo v době, kdy linie MACD stoupa...
Související klíčová slova: Report finančních trhů | Porozumění divergenci | Štěpán Hájek | Etheru | Akcie Meta Platforms | Propad ekonomiky | Pravidelná Doji | Cenový kanál | GBPNZD | Hlava a ramena | Jak fungují akcie | Výnosy dluhopisů | Celkový zisk | Dlouhé pozice | Návratnost | Světové akcie | Indikátor Williams %R | Války | Slabé makro | Údaje z USA | Formace Hanging Man | Vývoj | Obchodní platformy | Pokračování růstu | Pokračování klesajícího trendu | Poměr put a call opcí | Důvody k nákupu | Silná rezistence | Netrendové období | EUR | InstaForex Kurz | Medvědí Outside Bar | Valneva | Morning Star | Bundesbank | Oznámení výsledků | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Falešný průraz | Hedgers | Měnový report | Výkyvy | Itálie | Ursula von der Leyen | Take Profit | Atakování maxim | Údaj o HDP | Pip | Očekávání | ETH 2.0 | Neutrální indikace | Otevřené pozice | Evropské centrální banky | Volatilní | Swingy | Diverzifikace | Příkaz Stop | Trh Forex | Indikátor Stochastic Oscillator | AUD/NZD | EUR/JPY | EURJPY | Forex indikátor | Příležitost k nákupu | Trh práce | Pro investory | iShares | Investice | Britská centrální banka | MACD | Akcie Salesforce | Potenciál | Support | Podnikatelské aktivity | Grafy | Jak číst grafy | Komodity ropa | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Indicators | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Prognózy | Britská libra | Chování | Obchodování GBP/USD | Intervence | NYSE | Růst mezd | CARA | Sentiment spotřebitelů | Rekord | Jak vypadá Gravestone Doji | Dynamický trh s kryptoměnami | Měnový pár GBP/USD | Stop-Loss | Ziskové obchody | Býčí výhled | Evropské měny | 2B Pattern | Čtyřhodinový graf | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Černé labutě | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Akcie Walt Disney | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Strach | Vstup do trhu | Neckline | Pár XRP/USD | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Současná cena | Technické patterny | Spotový trh | Profesionální obchodníci | COT report | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Základní pravidla obchodování | Index spotřebitelské nálady | Stochastický oscilátor | Aktuální vývoj | Benchmark | Lagardeová | Průměrné mzdy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Brent | Cenné papíry | MACD histogram | Akcie Symantec Corporation | Nikola | Takata | Americký akciový trh | Měnový pár USD/JPY | IHNED | Asijské akcie | BreakEven | Delta | Trading Contest | Konfluence | SMA | Rizika | Small caps | LYNX Trading | VaR | Rozhodnutí o sazbách | Technický indikátor | Reddit | Návratnost investic | Index DOW | Indikátor OBV | Investiční strategie | Ekonomické údaje | Zvýšení sazeb Fedu | Investiční portfolio | Alcoa | Vybírat zisky | Forexový trh | Základní pravidla | Akcie roku 2020 | Meta Platforms (FB) | Dluhopisy | Kontrakty | Způsob obchodování | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Pin Bars | Sentiment na trhu | JPY | Volume indikátor | Hodnoty COT reportu | Pár USD/CAD | Směřování trhu | FTT | Obchodujeme | Úspěšný trader | Obchodní tipy | Peníze | Výrobní aktivita v USA | Ukazatel | Výrobní sektor | Zavírací cena | FTX | Výborné vyhlídky | Dosáhnout zisku | Sezónní vzorec | Lukáš Voženílek | Obavy z inflace | Obchodníci | Rozhodování | Medvědí trh | Prognóza | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | Long obchod | Nákupní korekce | Sociální sítě | Stochastický | Americký Fed | Teorie černé labutě | Medvědí signál | Použití indikátoru | Ropa WTI | Obchodní transakce | Pravidla strategie | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | Brexit | Over-the-counter (OTC) | Porsche (PAH3) | Burzy | NextEra | Kapitál | Růstové momentum | Kalendář ekonomických událostí | Býčí divergence | USD | Tempo hospodářského růstu | Cash flow | Proražení | Nastavení indikátoru | Technická analýza | GBP/JPY | Export | NFLX | Americká ropa WTI | Plány | Index peněžních toků (MFI) | Pokles k supportu | CRM | Na burze | Akcie Ahold Delhaize | Finanční instituce | Momentum trhu | Určení trendu | Inside Bar | Hodnocení současné situace | Měnové války | Průměrná volatilita | Index ISM ve službách | Měsíční futures report | Regulace | Sezónní pattern | Spekulovat | Indikátor Envelopes | Pokles inflace v USA | Ahold Delhaize | NATO | Kurz jenu | Cenové úrovně | Roční růst | Skutečný výsledek | Úroková sazba | P.A. | Unie | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Obrovský potenciál | Admirals | Dvojitý vrchol | Indikátor MFI | Nikkei | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Obchodování na finančních trzích | Konvergence | Akcie Airbus | MT5 | Velké instituce | NFP report | Williams' Percent Range | MQL5 | PMI ze sektoru služeb | Rekordní maxima | Bankroty | Cenové pohyby | Data z amerického trhu práce | Býčí Inside Bar | Santiment | Představitelé Fedu | Černé pondělí | Akciové indexy | Býčí sentiment | Vybírání zisků | Zájem investorů | Posilování amerického dolaru | Myšlení | Falešné proražení | Makrodata | Co je to Doji | Obchody | Investoři | Obchodní deník | Portfolio | Christine Lagardeová | Obchodní platforma | iShares Global Clean Energy UCITS ETF (INRG) | Konzervativní obchodníci | Evropská měna | Globální ekonomiky | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Krátké (short) pozice | Zpřísňování měnové politiky | Bitcoin ETF | Grayscale | Nárůst ceny | Jádrový index | Zisk | Bez rizika | CAC 40 | Bias | Prezident | Den obchodování | CCI | Údaje o průmyslové výrobě | Bank of England | Cena Etherea | Centrální banky | Zveřejnění zprávy | Technická analýza BTC/USD | Supporty a rezistence | Zápis z posledního zasedání | NextEra Energy (NEE) | Jak se stát lepším investorem | Poklesy cen akcií | Jednotné měny | Průzkum | Pohled tradera | Přeprodaný trh | Investiční | Vývoj měnového páru | Sestupný trend | PMI pro sektor | Technická analýza EUR/USD | Analýzy | Využití indikátoru Envelopes | Death cross | Easing | Reakce trhů | Zasedání Evropské centrální banky | Netflix (NFLX) | Hlavní události | Patria | Jednotná evropská měna | Obchodní plán | Souhrnný index nákupních manažerů | P/E | Zpráva | Oblast rezistence | Údaje ISM | Prodej | Hlavní kryptoměny | Technologické tituly | Tržní kapitalizace | Technický výhled trhu | Akcionáři | JOLTS | S&P | Zasedání Fedu | Viceguvernérka | RoboMarkets | Výkonnost | Obchodování | GBP | Signál k prodeji | Trojúhelníkové formace | Management | Obchodní týden | Meta | Zpomalení ekonomického růstu | Admiral Markets | Nákupy dluhopisů | Ropné zásoby | Oznámení | XAU/USD | Prezidentka ECB | ZEW | Výsledková zpráva | Technický signál | Zprávy | Obchodování IoT akcií | Hanging Man (Oběšenec) | Guru | Murray | Dolary | FB | Trigger | Tokeny | Evropské trhy | Evropské akcie | Rizika při obchodování | Vývoj ceny bitcoinu | Růst inflace | Ceny ropy | Ceny Bitcoinu | Praha | Silný růst | Celkový trend | Covid | Airbus | Vyhlídky | Investiční centrum | CZ | Cena ropy brent | Analýza transakcí | Míra | Firmy | Nerozhodnost | Poziční obchodování | Příklad prodeje | EURCZK | Medvědí divergence | François Villeroy de Galhau | Hedgeové fondy | Nástroj | Výsledky | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Investice do vodíku | Signály z Fedu | Fundamentální zprávy | EOS | Australský dolar | Inflační tlaky | Kryptoanalytik | Relativní výkon | Minulá výkonnost | Jednoduché tipy pro začátečníky | Špatné výsledky | TIM | Fundamentální analýza | Výrazný pokles | Silný dolar | Retracement | Projev Jeroma Powella | Coinglass | Kupující | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Komodity | Prvky technické analýzy | OPEC+ | Propad | Algoritmus obchodování | SAE | Černý pátek | Objem | Výsledky firem | Propady cen | HDP eurozóny | Údaje | Federální rezervní systém | Steen Jakobsen | Cryptocompare | Přeprodání | Klima | Leva | Akcie PTC | Akcie Volkswagen | Alibaba | Očekávání analytiků | Postavení na trhu | Trendová čára | Over-The-Counter | Tlak na USD | Regulátor | Shortovat | Převodník měn | Michelle Bowmanová | Jak obchodovat komodity | Automobilky | Průmyslová výroba | AMC | Tempo růstu spotřebitelských cen | Britské libry | Moving Average Convergence Divergence | Obchodování s akciemi | Studie | Joachim Nagel | Průraz | Dlouhé (long) pozice | Graf | Kolaps | Nákup libry | Index S&P 500 | Instrument | Reakce trhu | CFDs | Cenová hladina | Pozornost | Posílení libry | Hráči na trhu | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Evropa | Distribuce | Indikátor Williams' Percent Range | Změny na trhu | Technické ukazatele | Jackson Hole | Obraty | OPEC | Short | Jednání FOMC | Pár EUR/USD | Schlumberger | Index výrobních cen | Neutrální výhled | Trendové indikátory | Eurodolar | Zpráva o inflaci | Open interest | Cenný papír | Americká centrální banka | Oslabení amerického dolaru | Zveřejněná data | Zpomalení inflace | Stavebnictví | Index volatility | Institut Ifo | Obchodování Doji | Příznivé údaje | Technické analýzy | Růst eura | Trendline | Rostoucí trend | High | Euro dnes | Vstupy | Akcie Barrick Gold | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | Index spotřebitelské důvěry | GBPUSD | Druhy Doji svíček | Indikace | APAC | Stříbro | Nejbližší support | Tým InstaForex | Instituce | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | G10 | Růstový potenciál | Zasedání americké centrální banky | Býčí signál | Americké akcie | Měnový trh | Obchodování ETF | PLUG | Britská měna | MetaTrader | Růst amerického HDP | Denní rozpětí | Spot | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Business Insider | Náhoda | Index cen výrobců | Indikátor STO | Vývoj indexu volatility | Evropská ekonomika | Akcie Software AG | Analýza BTC/USD | Zvýšení úrokových sazeb | Indikátor RSI | Obchodování se CFD | BlackBerry | Téma inflace | Time-Frame | Trh s futures | Trh | Komise | Aktivita na trhu | Tržní situace | Investice do akcií | Výrazný růst | iShares Global Clean Energy | Otočení trendu | Fed | Zahraniční obchod | Reálná hodnota | Signál na akcie | Algo | Korekce | SPOT | Vývoz ropy | Upozornění | Směřování | Projev šéfky ECB | Hospodářské výsledky firem | Buffett | Money management | Výhled pro GBP/USD | Nákupní příležitost | Výrobce čipů Nvidia | Karel Janeček | Potenciální změny | Downtrend | Krátkodobé obchodování | Heiken Ashi | ATR | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | XRP/USD | Kasina | Automobilový průmysl | Pokračování rally | Technické indikátory | Posílení dolaru | Martin Malý | StopLoss | Velké objemy | Výhled pro EUR/USD | Obchodní systém | Alligator | Inverted Hammer | Soustředění | Microsoft | USD/CHF | Příležitosti | Otevření obchodu | Dopad na cenu | Vládní dluhopisy | Kurz pro začátečníky | Data z USA | Patria Forex | Forex signály | Outside Bar | Shortování | HDP v eurozóně | Změny cen | Sell | Makroekonomické údaje | Long pozice | LYNX webinář | Hodnoty COT | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Uzavření pozice | ECB dnes | Prodej dolaru | Short obchod | Představenstvo | Oblast supportu | Cena SOLANY | Trendové linie | Japonsko | XRP | Objem obchodů | Range | CFTC | Celkový sentiment | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Invest | ForexFactory.com | Akcie v USA | Centrální banka | Hladiny podpory | Andrew Bailey | Významné zprávy | Poslední vývoj ceny | Trendová linie | Příkaz stop-loss | Řízení rizika | Rozbor | Plány Fedu | Put | Tržní sentiment | QE | Překoupenost | Německo | Longový obchod | LYNX | Úroveň parity | Twitter | Odhadovaná cena | Jádrová inflace | Další růst | Centrum | Komodity zlato | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Odraz ceny | Vyšší ceny | Pokles dolaru | Více časových rámců | Vice | Bollinger Bands | SMA 200 | Nízká volatilita | Reverzní svíčkový pattern | Korekční fáze | Reuters | Zprávy a události | Akcie Meta | Denní minima | Kov | Situace | Schlumberger (SLB) | Index nákupních manažerů | Domácnosti | Výrobní aktivita | Výstupy | Souhrnný index | Maloobchodní tržby | Evropská unie a Spojené státy | Cyklus růstu | Libra šterlinků | Předseda | Analytici | Americký dolar | Zprávy o nezaměstnanosti | Gravestone Doji | Ripple | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Solana | Růstový impuls | Proobchodování | Traders | Investování | Silná data | COT (Commitment of Traders) | DPA | Evropská unie | Josef Lukáč | Ceny akcií Apple | Příkaz | HDP v USA | Ekonomiky | Intradenní obchodování | Rychlý růst | Klesající trendové čáry | Stagnace | Riziko recese | Negativní dopad | Apple | Libra | GameStop | Intradenní analýza | CFD | Akcie NextEra Energy | Kasino | Open | Cena akcie | Životní úroveň | Pokračování trendu | Analýza trhu | FTSE | Akcie Volkswagen (VOW3) | Prodeje domů | Pohyby na trhu | Ztráta | Řecko | Aktuální cena | Jednání ECB | Fond | ECB | RRR | Nový rekord | Ceny komodit | Akcie Netflix (NFLX) | Formace dvojitý vrchol | Indikátor Stochastic | Facebook (FB) | Cena | ING | DIP | Velikost pozice | Dlouhodobý support | Bearish Engulfing | Air | Akcie dnes | MetaTrader 4 | Klouzavý průměr SMA | Akcioví investoři | Aktivum | Ceny akcií | Akciový výprodej | Patterny | Ceny | Prudký pokles | Jednoduché tipy | Break Even | MetaTrader 5 | Dluhy | Potvrzení trendu | Překoupené zóny | Očekávaná korekce | Aligator | Pokles | Směřování trhů | Výběr zisků | Margin | Počet žádostí o podporu | Vývoj akciového indexu | Nálada v USA | Take-Profit | Blue chips | Peter Kažimír | Platební bilance | Banka | Makro | Index ISM | Americká ekonomika | NVDA | Odpor | Internet of Things (IoT) | Obchodník | Tržby | COVID-19 | Futures kontrakty | BoE Andrew Bailey | Snížení sazeb | ISIN | Postřehy z obchodování | Evropská centrální banka | Indikátor ATR | Indikátor | Index cen | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Růst ceny | ISM | MACD indikátor | Daně | Close | Jak vypadá dlouhonohá Doji | Pivot | Akcie Schlumberger | Kryptoměna | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Růst výroby | Brokerské společnosti | Momentum | Příjmy společnosti | Finanční prostředky | Akcie Nikola Motor | Obchodní rozpětí | Zisky | Partners | Vstup do pozice | Zboží dlouhodobé spotřeby | Obchodní pozice | Přeprodané podmínky | Akcie NextEra Energy (NEE) | Situace na trhu | Identifikovat trend | Voda | Pattern Obrácené kladivo | Vyšší sazby | Indikátor ADX | Cena zlata | Inverted Hammer (Obrácené kladivo) | Pullback | Zvýšení ceny | Ekonomiky eurozóny | Vývoj měnového páru GBP/USD | Flash Crash | Breakout | Přeprodané zóny | Indikátory objemu | Bull | Růst cen | Williams Percent Range | Saxo | Drahé kovy | Vrcholy | Cenový pohyb | RSI | Měnová politika | PMI ve výrobě | SPX500 | Býčí trh | Slušný zisk | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Jak určit trend | Poptávka | Altcoin | Cenový graf | Výrobce čipů | Čína | Německý automobilový průmysl | Měnový index | Prodávající | Rikša Doji | GMT | Prostor pro pokles | Historické maximum | Hospodářský růst USA | Pozastavení obchodování | Pokles ekonomiky | Dynamika trhu | Oslabení japonského jenu | USDJPY | Pravidla obchodního systému | Zprávy z USA | Inflační očekávání | Investiční poradenství | DAX | Kryptotrh | Reporty | Zasedání Bank of England | Stochastic oscillator | Line | Konec dolaru | Indikátor Ichimoku Cloud | Jaké jsou druhy Doji svíček | Účastníci trhu | Nákup eura | ECB Christine Lagardeová | Investor | Kalendář událostí | DNO | Obchodovat | Dna | SolarEdge | Index výdajů | Hospodářský růst | Medvědi | Posílení eura | Odhodlání | Akcie Gamestop | FinTech | WTI | Křiž smrti | Bod | Holubičí postoj | RBNZ | UTC | Spready | HDP | Klouzavý průměr | ROCE | Světové události | Přehřátý trh | Fibonacciho posloupnost | Výrobní aktivity | Americká měna | Problémy | Saúdská Arábie | Projevy centrálních bankéřů | Payrolls | Average Directional Index | Klesající trendová linie | Vzrušení | Cena ropy | Fibonacciho linie | Obchodování Bitcoinu | Firma | Inflace | Vývoj indexu S&P 500 | Marže | Vysoké zisky | Německá ekonomika | Vývoj indexu volatility VIX | Analýza | Statistiky z trhu práce | Polygon | Josef Košťál | Trh kryptoměn | Devizový trh | Načasování | Vstup do obchodu | Alphabet | Omyl | Zkušenosti | Ropa | Index PMI | Ether | Signály | Obchodní kapitál | Worldcoin | Statistiky | Výprodej | Akcie Porsche | FX | Ben Bernanke | Proof of Stake | Facebook | Deutsche Bank | VOW3 | Admirals WebTrader | Tým RoboMarkets | Kurz | Market | Forexu | Martin Klass | EMA | Analýza EUR/USD | Rozkolísaný | MQL5.com | Optimismus | Akcie Netflix | DBK | Růst dolaru | Euro | Profit-Target | Medvědí scénář | Zpráva CoT | Francouzský CAC 40 | Enphase Energy | JP Morgan | Dolar | Akcie Nikola | Ztráta indexu S&P 500 | Investujte | Ekonomický institut | Fundamentální pozadí | AUD | Mnoho ziskových obchodů | Binance | Obchod | Breakout Trader | Zpomalení růstu | Christine Lagarde | Statistiky z eurozóny | Risk | Predikce | Fibo | Řízení peněz | Ekonomové | Rozkolísanost trhu | Rozhodnutí Bank of England | Index VIX | Fibonacciho úrovně | Index výdajů na osobní spotřebu | Nastavení grafů | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Jednotná měna | EU | Investiční doporučení | Ruská agrese | SF Trend Lines | Graf komodity Ropa WTI | Průraz ceny | ROI | Vzestupný trend | Short obchody | Ztrátový týden | Bollingerova pásma | Nižší ceny | Spojené státy | CAR | Zasedání ECB | Powellovy komentáře | Portfolia | Tesla | Ropné fundamenty | Koronavirové krize | Úrovně rezistence | Vývoz | Index výrobní aktivity | Týdenní zpráva | Úroveň rezistence | Recese | Index strachu | Index relativní síly (RSI) | Kazuo Ueda | Švýcarský frank | Báze | Růst akcií | WP | Chuť riskovat | Analýza BTC | Dobrá čísla | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Silný americký dolar | Pandemie | Počet nových žádostí o podporu | Denní graf | Spekulace | Guvernér BoE | Růstový trend | Inflace ve Spojeném království | Americké burzy | Graf indexu S&P 500 | Frank | Balance | STAR | Pin Bar | Momentum indikátory | Důležitý support | Ceny energií | Washington | Grayscale Bitcoin Trust | Ceny potravin | Obrat trendu | Výkon hlavních měnových párů | Japonský jen | Index důvěry | Směr trhu | Měnový kurz | Nákupní tlak | Úspěchy | Jak obchodovat | Poptávka po americkém dolaru | MQL4 | Swingové maximum | CySEC | Způsoby obchodování | Svíčkové formace | Signál ke vstupu | Panika | Komunita | Kanadský dolar | Předpovědi | MATIC | Mince | Analytické společnosti | Zásoby ropy | Vysoké úrokové sazby | Světové ekonomiky | Ministr financí | Rostoucí ceny | Trend | Akcie a ETF | Exponenciální klouzavý průměr (EMA) | USOil | Vstoupit do obchodu | Oslabení | Vstup na trh | Časový rámec | Míra inflace | Platforma | Poptávka po mincích | Manufacturing | MMF | Michala Moravcová | MAN | Obchodování s patterny | Zlato (XAU/USD) | Ekonomický výhled | Nejnovější údaje o inflaci | BTC | Indexy | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Odborníci | Kurz akcie | Volkswagen (VOW3) | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Japonská měna | Gold | PAH3 | Průmysl | Jak otevřít short obchod | Úroveň supportu | Investování do akcií | Linie odporu | Tempo růstu | Bilance ECB | Break-Even | Zpracovatelský průmysl | Divergence | ETF | Investujte do akcií | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Překoupené podmínky | Myšlenka | Obchodní bilance | Úsilí | Černé zlato | APP | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Pokles indexu S&P 500 | Long | Rally | Výsledek obchodování | Nálady na trhu | Bear | Pokles inflace | Aktiva | Růst zaměstnanosti | NextEra Energy | Zasedání centrální banky | Akcie Deutsche Bank | Jednoduchý klouzavý průměr | Business | Staking | Indikátory | Růst cen akcií | Plug Power | Algoritmus | Vývoj měnového páru USD/CAD | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Nový týden | Výsledky voleb | Šéfka ECB | Krypto průmysl | Long signál na akcie | Orsted | Energetické krize | Obchodní rozhodnutí | Makroekonomické indikátory | Long signál | NZD/USD | Čínské akcie | Pivoty | Producenti ropy | Economic | Ministryně financí | Tipy pro začátečníky | Sentix | | Indexy PMI | Pochybnosti | Tržní kapitalizace kryptoměn | Forexové obchody | Riziková aktiva | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Purple Trading | Řetězce | Zotavení | Sentiment | Relativní výkon hlavních měnových párů | Síla měn | Short pozice | Average True Range | Princip obchodování | Trendový kanál | Výsledek zasedání | Politika | Nálada na trhu | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Stop-Lossy | Indikátor MACD | Trading analýza | MAM | Tým Admiral Markets | Ekonomické prognózy | Poplatky | Úrovně supportu | Velká Británie | Růst libry | Makroekonomická data | Další vývoj | Graf komodity Zlato | Double bottom | Pokles průmyslové výroby | Obchodování na devizovém trhu | Vývoj úrokových sazeb v USA | Nálada | Indie | Nákupy | ForexFactory | Měnové páry | Měnové politiky | Krátkodobý vývoj | Index volatility VIX | Ekonomika | Směr trendů | Pohyb ceny | Internetová bublina | Historická maxima | Ekonomická data | Momentum indikátor | Komodity ropa WTI | Vyzkoušet si trading | Dobrá zpráva | Firemní zprávy | Sankce | Zhodnocení | Prolomení supportu | Ceny zlata | Sektor služeb v USA | Výhled | Nárůst long pozic | Timeframe | Růst cen v USA | Poptávka po dolaru | Volume | Americký akciový index | GBTC | Obchodní účet | Technická analýza BTC | Obchodní analýza | Ethereum | Vysoké ceny | Indikátor Ichimoku | Hry | Akciový index DAX | Sympozium v Jackson Hole | Trendové čáry | Potvrzovací signál | Ichimoku Kinko Hyo | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Akcie Ahold Delhaize (AD) | Politika Fedu | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Výsledek zasedání Fedu | Burze | Data o inflaci | Expanze | Americké akciové indexy | Insider | Hospodářský cyklus | Prodejní signál | Konsolidace | Fondy | Investiční příležitosti | Bílý dům | Komoditní trhy | Cenové hladiny | Tesla Motors | USD za barel | Nikkei 225 | Důchodový systém | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | Swing | Graf měnového páru | Krize | Euro včera | Portál FXstreet.cz | Ekonomické zprávy | ETH/USD | Vysoké ceny ropy | AOS | G20 | Slabá čísla | Oslabení dolaru | Objednávky | Kurz libry | Zlatý kříž | Člen rady guvernérů | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Indikátor CCI | Nový cyklus | Sazby | Graf indexu | Zahájení klesajícího trendu | Odhady růstu | Maloobchodní prodej | Engulfing pattern | Poradenství | Cíle | Ekonomický kalendář | Proof of Work | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Investovat do akcií | Obchodovat komodity | Exponenciální klouzavý průměr | Jak obchodovat podle Doji svíček | Klouzavé průměry | RBA | Žádosti o podporu | Výprodeje | Porsche | Plán obchodování | Transakce | Volatility trhu | Dnešní údaje | Hodinový graf | Měny | Hladiny supportu | Trh s kryptoměnami | Graf komodity Stříbro | Snížení úrokových sazeb | Akciový trh | Sezónnost | Přístup k měnové politice | Zpráva COT | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Profitovat | Energie | Důležité zprávy | Zpravodajství | Macy’s | Tradeři | PMI ve zpracovatelském průmyslu | BTC/USD | Měna | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Histogram Awesome Oscillator | Cena komodity | Vyhodnocení obchodů | Internet of Things | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Sympozium | EUR/CHF | Pozice dolaru | Pravidla obchodování | Index podnikatelské aktivity | Výnosy | W1 | Inside | Růst aktivity | Růst poptávky | Nabídková cena | FOMC | Algoritmické obchodování | Nový trend | JPMorgan | 100 SMA | Tipy pro obchodování GBP/USD | Překoupené oblasti | Nové prognózy | Nikola Motor | Stav ekonomiky | Ethereum Foundation | Zajímavé pohyby | EIA | IPO | Vysoké riziko | Graf akciového indexu | Denní graf měnového páru | 1D | Poradce | Obchodní den | Makroekonomické události | Signál | Poslední den obchodování | Vývoj cen akcií | Rotace | ADP | Číst grafy | Kupní síla | Short signál | Termínový kontrakt | Dlouhodobý klouzavý průměr | Ropy | Úspěšné obchodování | Více obchodů | Nové žádosti o podporu | Řízení rizik | NFIB | Člen bankovní rady | Výdaje | Změny trendu | Silný trend | Společnost | Rezervní měny | Časové období | Zvýšení volatility | Čas na nákup | BlackRock | Tržní pohyb | Fibo retracement | Denní graf komodity | Volatilita trhů | Kupci | Upozornění na rizika | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Fibonacci | On Balance Volume | Analýza indikátorů | Vstup do SHORT pozice | Umělé inteligence | Britské měny | Buy | Největší vítězství | Tisková konference | Eura | Ztráty | Obchodní signál | Nizozemsko | Očekávaný zisk | Cenový odskok | VIX | Růst | Objem obchodování | Zobchodovaný objem | Silné momentum | Příjmy | Obratová formace 1-2-3 | Pohyby cen | Obratová formace | Hospodářské výsledky | Proti trendu | BOSSA | Linie podpory | Růst průmyslové výroby | Index | Obchodní nastavení | Cenový pokles | Komoditní | Akcie Alibaba | Cenový index | Čínský trh | Nejbližší rezistence | Jak vypadá Rikša Doji | Cenová akce | Investiční fond | Jižní Korea | Nakupovat | Výsledková sezóna | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Engulfing | Výsledkové zprávy | Příklad nákupu | Počet zaměstnaných | Steve Nison | Cena libry | Míra nezaměstnanosti v EU | Komplexní analýzy | Odchod investorů | Opačný trend | Cenové války | Andrej Rády | Snížit úrokové sazby | Netflix | Propady akciových trhů | Obrácené kladivo | Měnové báze | Oscilátor | Bilance zahraničního obchodu | Svíčkový pattern | PMI v eurozóně | Obratové patterny | Tipy pro začínající | Obchodní myšlenka | Správa | Rezistentní zóny | GRAYSCALE BITCOIN TRUST (GBTC) | Volatilní vývoj | Negativní hodnoty | Rezistence | UCITS ETF (INRG) | Digital Turbine (APPS) | CAD | Awesome Oscillator | Silnější americký dolar | Falešné signály | Money Flow Index | AI | Začátek nového trendu | Barrick Gold (GOLD) | Daimler | Akcie Digital Turbine | Obchodovat s akciemi | Indikátor ROC | Index spotřebitelských cen | Posílení | Histogram | Denní obchodování | Extrémní růst | Time frame | WallStreetBets | Dragonfly Doji | Intervence japonské centrální banky | Forex trading analýza | Obchodníci dnes | EURUSD | Trendový indikátor | NFP | Graf komodity | Graf S&P 500 | Trpělivost | Investovat | Výkon | Zasedání FOMC | Obchodní signály | John Williams | Mark Cuban | Akumulace | Americký index | Ichimoku indikátor | Sazby Fedu | Shortový obchod | Akciový index S&P 500 | NAHB | Pattern Doji | Dlouhodobá obchodní strategie | Americké centrální banky | Index peněžních toků | HDP Německa | Riziko | Zabití íránského generála | Analýza páru EUR/USD | Buy (nákupní) signál | Ztráta indexu | Bloomberg | Nabídka | Otevřít obchodní účet | Baker Hughes | Guvernér RBA | Obchodovat divergence | Akcie Porsche (PAH3) | Nižší low | Hlavní ekonom | České koruny | Tempo růstu průmyslové výroby | Snižování sazeb | Konec roku | Prognózy inflace | Prodejní signál podle Doji | Nastavení obchodní strategie | Obchodní války | Pandemie koronaviru | Úrokové sazby Fedu | Oslabení měny | Technické nástroje | Bitcoin | Růst výnosů | Makrozprávy | Flat | Čtyř cenová Doji | Budoucí pohyby | Překřížení dvou klouzavých průměrů | Šťastné obchodování | Americké měny | Euro roste | Figúra | AUD/JPY | Přehled | Cenový index výdajů | Sektor služeb | Plyn | Přehřátý trh práce | Nepříznivé období | Zemědělství | Futures | Inflace v eurozóně | Zhodnocení účtu | Burzovní grafy | Pokles ceny | Nemovitosti | Klesající trend | Absence kupců | Prodej akcií | Jak vypadá Doji | FXstreet.cz | Index Nikkei | Americká data | CHF | Akciový index | HDP USA | Tipy pro začínající obchodníky | Jak vypadá Doji se čtyřmi cenami | Akcie roku | Obratový pattern | Jak otevřít long obchod | Airbus (AIR) | James Bullard | Analýzy více časových rámců | Uptrend | Měsíční report finančních trhů | První obchod | Drawdown | Podpora | Index CPI | S&P 500 | xStation5 | Technický pohled | Prosincová inflace | JDE | Slabé výsledky | COIN | Zlepšení | Multitimeframe | MT4 | Volatility | Ahold Delhaize (AD) | Zvýšení těžby | Obchodování GBP | Maloobchodní prodeje | Ichimoku Cloud | Seance v USA | Vývoj úrokových sazeb | Prodejní příležitost | Zlatý řez | Očekávání trhu | E-commerce | Dlouhonohá Doji | Farmaceutické akcie | Denní objem | Nejnovější údaje | Zadlužení | Novozélandský dolar | Oblasti rezistence | Pozice bitcoinu | Vývoj ceny | Medvědí rally | Nvidia | Guvernér | Důležitá rezistence | Mario Draghi | Supporty | Nákup cenných papírů | Boční trend | Japonská centrální banka | Týdenní pivot | Commitments of Traders (COT) | Akcie Skyworks Solutions | Zprávy z ekonomiky | Snižování úrokových sazeb | Hladiny rezistence | Envelopes | Ceny v eurozóně | Amazon | Americké statistiky | Důchodové systémy | Makroekonomický kalendář | Akcie Facebook | Nejnovější zprávy | Svíčky na grafu | Americká obchodní seance | Doji nákupní signál | Aktuální prognóza | Jak vypadá Dragonfly Doji | FXstreet | Americké trhy | Velcí hráči | ADX | Sol | Ethereum ETF | Podnikatelská aktivita | Měsíční report | Sazby beze změny | Meta Platforms | Trader | Hodnota akcií | Dynamický trh | Doporučení | Ekonomický růst | Statistický úřad | Buy signály | Podnikání | Short signál na akcie | Krypto | Německý index DAX | Odrazy | Obchodování s indikátory | Zveřejnění zpráv | Těžaři | Pozice | Asijská obchodní seance | Akcie Splunk | Demo účet | Falešný signál | Rizikový sentiment | Etherea | Ocenění | UCITS ETF | Fundamenty | Oscilátory | UCITS | Intervenovat | Fair Value | SEC | Devizový kurz | Technický nástroj | Světové trhy | Pozornost obchodníků | Statistika | Rovnováha na trhu | Šance | Online forex | Analytik | Redukce | Wall Street | PrimStock | SMA 20 | Index DAX | Medvědí trend | Dow Jones | Šéfka Fedu | Summit EU | Pokles bitcoinu | Proražení rezistence | Intervence centrální banky | USD/CAD | Investiční nástroj | Úrokové sazby | INRG | Prodejní reakce | Potenciál poklesu | Pokles libry | Trading | Graf akciového indexu S&P 500 | Budoucnost | Banky | Výhledy | Krátkodobé trendy | Dělení technických indikátorů | Bilance | NASDAQ 100 | WebTrader | Býčí potenciál | Žlutý kov | Rate Of Change | Tým FXstreet.cz | Země eurozóny | Commitment of Traders | Investovat peníze | Psychologické úrovně | Aktuální situace | Aktuální kurz | TradingView | Williams %R | Nastavení indikátorů | AUD/USD | Inflace ve Velké Británii | Prohlášení | Finanční analýzy | Prodeje | Politici | Ceny akcie | Obchodování na forexu | Dobré obchodní signály | Pokles nezaměstnanosti | Obchodní podmínky | Intradenní obchodník | Výhled trhů | Impulzy | Hlavní finanční trhy | SPX | Měnový pár | Odvětví | Výkyvy cen | Cenový výběžek | Celková inflace | Obnovení růstu | Pokles spotřebitelských cen | Kotace | Technický výhled | Úroková míra | Poptávky po dolaru | InstaForex | Kontrakt | Obchodní příležitosti | Retail | Ekonom | USA | Býčí scénář | Nenad Kerkez | Prodejní pozice | Janet Yellen | Zlato | Býčí trend | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Geopolitika | Nasdaq | PMI ve službách | Volkswagen | Intradenní strategie | Průměrná cena | Odhady analytiků | Cena kávy | Geopolitické napětí | Spekulanti | Cenový vývoj | Larry Williams | Propad indexu | Sell (prodejní) signál | Americký akciový index S&P 500 | Americká seance | Akcie Digital Turbine (APPS) | Intervence Bank of Japan | Stochastic | Práce | FOREX | Údaje o inflaci | Salesforce (CRM) | Krátkodobý rostoucí trend | Zpomalení hospodářského růstu | Akcie Meta Platforms (FB) | Trend ceny | Cena MATIC | Černá labuť | Obchodování CFDs | Libra klesá | Průlom | Investment | Růst inflace v USA | Výraznější pokles | Oběšenec | Začínající obchodníci | MFI | OTC | Hanging man | USD/JPY | Záporné úrokové sazby | Vývoj na trhu | Kryptoměny | Forex trading | Low | Nápad | Ekonomické aktivity | Rychlost | Zvýšený zájem | Vývoj české koruny | Další pokles | Mzdy | Akcie | Pomerančový džus | Obchodování USD/JPY | Úspěch | Obchodování páru EUR/USD | InstaForex Kurz pro začátečníky | Akcie Schlumberger (SLB) | Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) | Jerome Powell | Federal Open Market Committee | Williams' %R | Volby | Ukazatele | Moving Average | Investiční účely | Index relativní síly | CPI v eurozóně | APPS | Nonfarm Payrolls | Digital Turbine | Británie | COT | Krátkodobý výhled | NZD | Indikace RSI | Currency | Zlepšení nálady | Propad průmyslové výroby | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Podniky | Měsíční měnový report | Sentiment trhu | Euro vůči americkému dolaru | Významné události | Inflace v USA | Příjmy společnosti NVIDIA | Rozhodnutí japonské centrální banky | Vysoká rizika
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Nákupní obchod
Nákupní oblasti
Nákupní párty
Nákupní pohyb
Nákupní pozice
Nákupní pozice (long)
Nákupní příkazy
Nákupní příležitost
Nákupní příležitosti
Nákupní reakce

Následující klíčová slova

Nákupní snahy
Nákupní svíčky
Nákupní technická korekce
Nákupní tlak
Nákupní trade
Nákupní trend
Nákupní vlna
Nákupní vlna na akciovém trhu
Nákup nových počítačů
Nákup ochranných pomůcek
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít