Úterý 19. březen 2024 06:37
reklama
Instaforex krypto ebook
reklama
CapXmaster
reklama
Purple pivot points
reklama
XTB trading konference 2024

Denní změna

img

⏬ NZDUSD klesá o 1,2 %!

28.06.2023 Novozélandský dolar je dnes obětí nízké inflace v Austrálii. Inflace v Austrálii za květen klesla na 5,6 % meziročně (YoY) s očekávanými 6,1 % a předchozí úrovní 6,8 % meziročně. Australský statistický úřad publikuje měsíční data již přes rok, ale z pohledu trhu se zdá, že čtvrtletní index je stále důležitější. Tento index za 1. čtvrtletí činil 7,0 %. Proč dnes NZD klesá více než AUD?
img

Týden na akciových trzích: Evropské indexy dokázaly růst, Praha nikoli

11.03.2022 Fundament – už si jen matně pamatuju, co to slovo znamená. O fundament totiž v současné době vůbec nejde. Bohužel. To, jakým směrem se akciové trhy ten který den vydají, je stanoveno řinčením zbraní na Ukrajině nebo ochotou zasednout k zelenému stolu a vyjednávat. Z tabulky níže je jasně vidět, kdy se vyjednávalo a kdy naopak docházelo k odstřelování civilních cílů.
img

Týden na akciových trzích: Válečná deka dusí akciové trhy zejména v Evropě

04.03.2022 Dění na akciových trzích je plně ve vleku vyhroceného konfliktu na Ukrajině, bohužel. Kromě středy, kdy se mezi oběma stranami jednalo a svitla naděje na zlepšení, všechny obchodní dny skončily v záporném teritoriu.
img

Týden na akciových trzích: Válečná nejistota zacloumala trhy

25.02.2022 Tím zásadním, co nejvíce ovlivnilo akciové trhy v tomto týdnu byl vpád ruských vojsk na Ukrajinu. Zatímco za mořem se trhy rychle „oklepaly“, na starém kontinentu to trvalo déle.
img

Týden na akciových trzích: Důvodů k radosti není popravdě mnoho, v podstatě žádný, všechny indexy v červeném

18.02.2022 Týden na akciových trzích: Důvodů k radosti není popravdě mnoho, v podstatě žádný, všechny indexy v červeném.
img

Týden na akciových trzích: Evropa včetně Prahy slušně posilovaly, za mořem to tak slavné nebylo

11.02.2022 Tento týden byl z hlediska makrodat poměrně chudý. Tím zásadním číslem, na které se čekalo byla inflace v USA. A dopadla špatně, respektive vzrostla nad očekávání. Vysoká inflace samozřejmě hned zasela semínko spekulací a nervozity směrem k dalším krokům tamní centrální banky - Fedu. Zjednodušeně trh čeká rychlejší a vyšší počet zvýšení sazeb (první snad již na mimořádném zasedání v únoru?). A to pro akciové trhy není nejlepší výhled.
img

Týden na akciových trzích: Praha vítězem, Amerika ještě v plusu a Evropa stlačená v červeném

04.02.2022 Tento týden všichni čekali na měnová zasedání centrálních bank. ECB sazby neměnila, ale doprovodný komentář byl jestřábího charakteru. Bank of England podle očekávání zvýšila sazby o 25bb, o jeden hlas ale neprošlo zvýšení o 50bb. Naše ČNB také nepřekvapila a podle očekávání zvýšila sazby o 75bb na 4,5 %. To bylo podle očekávání analytiků, ale zdá se, že trh již zacenil vyšší 100bb růst.
img

Týden na akciových trzích: Na obou březích Atlantiku 4. týden v mínusu, Praha je na tom lépe

28.01.2022 Investoři čekali zejména na měnové zasedání americké centrální banky. Před rozhodnutím FOMC panovala značná nervozita, která se přelila i na akciové trhy. Sazby se podle očekávání neměnily, ale důležitějším střípkem do celkové skládačky byl doprovodný komentář guvernéra J. Powella.
img

Týden na akciových trzích: 3. lednový týden mnoho radosti nepřinesl, indexy klesly v Evropě i USA

21.01.2022 Kalendář zveřejňování makrodat byl tento týden docela chudý. Za zmínku snad stojí jen ceny průmyslových výrobců v Německu, které dopadly doslova katastrofálně, nebo německý ZEW index, který naopak očekávání předčil. Za mořem to bylo podobné. Výhled podnikatelů v oblasti Philadelphie dopadl docela dobře, zatímco v New Yorku zklamal. Celkově byla tento týden makrodata smíšená.
img

Týden na akciových trzích: První týden obchodování, nové rekordy v Evropě i USA pak korekce, ale Praha v plusu

07.01.2022 Na začátku týdne padly nové rekordy a to jak v USA, tak v Evropě. Následovala ale korekce na konci týdne. Makrodata byla spíše smíšená. Hlavní číslo, na které se čekalo, byly nově vytvořená pracovní místa mimo zemědělství v USA. Bohužel zklamala. Nicméně celková míra nezaměstnanosti klesla. Slabší byl index aktivity ISM v průmyslu a německý průmysl taky za odhady zaostal.
img

Týden na akciových trzích: Mnoho důvodů k radosti investoři tento týden neměli, spíše naopak

17.12.2021 Tento týden všichni čekali zejména na rozhodnutí americké centrální banky. Fed na svém měnovém zasedání potvrdil, že snižování podpory ve formě dodávání likvidity do trhu (nakupování aktiv) skončí v březnu a pak se dá čekat začátek zvyšování sazeb. EBC potvrdila ukončení PEPP (pandemic emergency purchase programme), ale částečně ho nahradí jiný (APP – Asset prurchase programme). Nicméně tempo snižování nákupu aktiv je nižší ve srovnání s Fedem. Zvyšování sazeb se v eurozóně hned tak nechystá, taky na rozdíl od Fedu. Nejdříve na konci roku 2023.
img

Týden na akciových trzích: Plno optimismu a zisky přes 3 %

10.12.2021 Úvod týdne by ve znamení růstu, a to po zprávách, že nová mutace koronaviru nebude tak „strašná“ a že třetí dávka výrazně zvyšuje ochranu proti ní. Ve druhé polovině došlo v Evropě (St, Čt, Pá) i za mořem (jen Čt) k mírnému vybírání rychlých zisků. Tento týden byla zveřejněna inflace v USA a taky v ČR. Obě čísla dopadla podle očekávání (ČR 6,0 %, USA 6,8 %). Pozitivně překvapila Německá průmyslová produkce, která vzrostla více, než se čekalo.
img

Týden na akciových trzích: Pražská burza za týden vzrostla a překonala ostatní

03.12.2021 Podle šéfa amerického Fed není inflace přechodná, jak se dosud myslelo. To samozřejmě okamžitě odstartovalo spekulace o dřívějším utahováním měnové politiky – pro akcie tedy negativní (klesly).
img

Týden na akciových trzích: Žádné rekordy se nekonaly, naopak konec týdne srazila nová mutace koronaviru

26.11.2021 V pátek doslova torpédovala akciové trhy zpráva o nové „horší“ mutaci koronoviru. V tomto světle jsou zveřejněná makrodata nepodstatná. Většina indexů zažily v pátek největší pokles za poslední dobu.
img

Týden na akciových trzích: Praha rostla, Evropa přetrhla růstovou řadu, Amerika opět na rekordech

19.11.2021 Tento týden nebylo mnoho důležitých makrodat. Za zmínku stojí snad jen maloobchodní tržby (motor US ekonomiky) a průmyslová produkce. Obě byly lepší, než se čekalo.
img

Týden na akciových trzích: Evropa dál na vítězné vlně, roste 6. týden, USA a ČR odpadly

12.11.2021 Výsledková sezóna v USA a Evropě je pomalu na svém konci. A jak jsem již několikrát psal, je úspěšná. Firmy reportují lepší čísla ve srovnání s odhady a vyšší v meziročním srovnání, to znamená že rostou.
img

Týden na akciových trzích: Úvod měsíce na jedničku, Praha zlomila kladbu po třech týdnech a jasně překonala západní konkurenty

05.11.2021 Na akciových trzích se tento týden rozprostřela pozitivní nálada. Motorem růstu je pravděpodobně silná výsledková sezóna, kdy firmy překonávají odhady trhu a reportují lepší čísla v meziročním srovnání. A to znamená, že rostou.
img

Týden na akciových trzích: 4 růstové týdny v řadě pro USA a Evropu, Praha 3 týdenní poklesy v řadě

29.10.2021 Makrodata (HDP) oznámená tento týden byla v Evropě spíše lepší a naopak v USA mírně slabší. Zasedání ECB žádné překvapení nepřineslo (podle očekávání). A sentiment na trhu se tak řídil lepší než očekávanou výsledkovou sezónou. V indexu S&P 500 již reportovalo 280 společností a překonaly odhady tržeb o cca +2 % a čistého zisku o +10 %. V meziročním srovnání jde pak o růst o +18 % a +40 % respektive.
img

Týden na akciových trzích: S&P500 opět posouvá rekordy, pražská burza tahala tento týden za kratší konec

22.10.2021 Pokračuje divadelní představení zvané výsledková sezóna za Q3 21. A nutno dodat, že podívaná je to náramná. Firmy překonávají tržní odhady, ale zejména rostou v meziročním srovnání. U čistého zisku je to přes 40 % (index S&P500).
img

Týden na akciových trzích: Pozitivní výsledková sezóna otočila sentiment obchodování, Praha tentokrát zaostala

15.10.2021 Naplno se za mořem rozjela výsledková sezóna za třetí čtvrtletí. A nutno dodat, že začátek se podařil opravdu náramně. Tradičně jsou prvními reportujícími velké americké banky, které předvedly výrazně lepší výsledky ve srovnání s konsensem. Když odhlédneme od rozpouštění opravných položek ke špatným úvěrům, tak to ukazuje na čilý investiční ruch. Čísla jsou to lepší proti odhadům trhu, ale hlavně vyšší než vloni. Kvartální reporty pozitivně ovlivnily výsledky zejména ve druhé polovině týdne. Maloobchodní tržby v USA si zachovaly stejnou růstovou dynamiku jako předchozí měsíc, a překonaly odhady trhu. Ten počítal s poklesem. A inflace je v USA stejně jako u nás vysoká.
img

Týden na akciových trzích: Praha, každý den v plusu, překonala ostatní trhy

08.10.2021 Obchodování se tento týden přelévalo z kladného do záporného teritoria ovlivněno politickými hrátkami o posunutí dluhového stropu v USA. Důležitá makrodata týkající se počtu nových pracovních míst mimo zemědělství zklamala a byly podstatně pod odhady trhu. Za mořem začala také výsledková sezóna, která se naplno rozjede až příští týden.
img

Týden na akciových trzích: Praha se kratším týdnem na rozdíl od ostatních burz vyhnula poklesu a rostla

01.10.2021 Podle šéfa Fedu J. Powella bude inflace, proti předchozím odhadům, delší dobu zvýšená. Dále trhem zmítala politická situace kolem dluhového stropu.
img

Týden na akciových trzích: Problémy Evergrande, zasedání Fedu, akciové trhy mírně v plusu

24.09.2021 Obchodování na začátku týdne bylo negativně ovlivněno situací jednoho z největších čínských developerů společnosti Evergrande. Není v dobré kondici, dluží kam se podívá a zdá se, že není schopen dostát svým závazkům. Na trhu panovala obava z nepřelití jeho potíží na globální trhy. To zatím, zdá se, podařilo vyřešit, minimálně na lokální úrovni.
img

Týden na akciových trzích: Zatím co burzy v Evropě a USA padají, pražská jede rázně vpřed

17.09.2021 Americké maloobchodní tržby, motor tamní ekonomiky, dopadly lépe, než se čekalo. A hned to bylo na akciích znát. Americká inflace, na rozdíl na naší, dopadla dobře. Žádné nečekané překvapení, čísla byla v souladu s očekáváním. Makro tedy dopadlo dobře. Nicméně se na scénu vrací debata o zvyšování daní. Podle toho také vypadalo obchodování v tomto týdnu. Jeden den krásně zelený, druhý v červeném teritoriu (tab. č. 2).
img

Týden na akciových trzích: Žádná sláva, akcie na obou stranách Atlantiku klesaly

10.09.2021 Hlavní událostí týdne bylo zasedání ECB. Měnové nastavení se podle očekávání neměnilo. Nicméně ECB řekla, že začne pomalu, aby nevyděsila trhy, snižovat tempo nákupů aktiv. Bez dalších detailů, včetně načasování. Průmyslová výroba pozitivně překvapila jak u sousedů v Německu, tak i u nás doma. Tuzemská inflace naopak předvedla vyšší než očekávaný růst.
img

Týden na akciových trzích: Akcie v Praze pouze rostly, za mořem se opět posouvala rekordní laťka výše a výše

03.09.2021 Tak jako se minulý týden čekalo na hlavní událost, kterou bylo setkání v Jackson Hole, tento týden to byla dnešní data z trhu práce. Ta jsou důležitým vodítkem pro Fed kvůli nastavení měnové politiky. Zklamala, bohužel, když nová pracovní místa mimo zemědělství hluboce zaostala o odhady trhu. Tentokrát se tak potvrdily předstihové ukazatele. Dobře nedopadla ani spotřebitelská důvěra podle University of Michigan. Naproti tomu ISM Index měřící aktivitu v průmyslu v USA nejenže neoslabil, ale ještě dokázal vylepšit již tak vysokou úroveň.
img

Stimul a oživení znovu hlavním tématem. Zisky pro akcie, ztráty pro americké dluhopisy

11.02.2021 Růst akcií na hlavních trzích, ráno poměrně skromný, během dne o něco nabral na síle. V Evropě se nejvíce daří německému DAXu, jenž si připisuje 0,8 pct. V zámoří je v čele Nasdaq s 0,5pct růstem, zatímco ostatní indexy se drží stále relativně při zemi s mírnými zisky. Pražskou burzu stáhly půl procenta do záporu hlavně banky.
img

Před důležitými událostmi je na trzích znát drobná nervozita

09.12.2019 Od začátku dnešního evropského obchodování se toho na hlavních trzích mnoho nezměnilo. Klíčové akciové indexy stále nemají jasný směr: V Evropě mají tendenci klesat, v USA růst, ovšem většinou nejde o velké změny. Dluhopisové výnosy jsou mírně dole a zlato se naopak obchoduje s drobným ziskem. Eurodolar ještě trochu přidal na 1,1075, ale i zde je celková denní změna skromná.
img

Technologie se prodávají a trhy zůstávají nejisté, i přes dílčí pozitivní zprávy

05.11.2018 Finanční trhy dnes příliš nereagují na příznivé zprávy, které přicházejí z Číny nebo USA. Čínský prezident přislíbil reformy podpůrné pro zahraniční obchod, ale náladu tím nevylepšil. Odpoledne se to nedaří ani solidním americkým makrodatům.
img

Pražská burza podruhé za sebou posílila, přidala 0,23 procenta

25.08.2017 Pražská burza podruhé za sebou posílila, index PX dnes stoupl o 0,23 procenta na 1036,56 bodu. O téměř dvě procenta vzrostly akcie Erste Bank, dalším bankám klesly. Skoro 2,5 procenta ztratily cenné papíry tabákové společnosti Philip Morris. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna stagnovala k euru, vůči dolaru zpevnila pod 22 Kč/USD.
cina 21072013.png

MMF: Čína zvládá přechod k růstu

16.08.2015 Čína zatím úspěšně zvládá přechod domácí ekonomiky k pomalejšímu, ale stabilnějšímu hospodářskému...
img

Krize Evropy se vkrádá do regionu: Česká republika vede listopadový růst CDS (+55 %) v závěsu s Rakouskem

15.11.2011 Evropská dluhová krize se stále ostřeji prokousává také do regionu střední a výc...
SSI hlavni-2.png

SSI: Index spekulativního sentimentu (2/2)

12.09.2011 V dnešním článku se budeme věnovat konkrétním příkladům a představíme se, jak lze SSI využívat v praxi.
img

Koruna se po výkyvech vrací na včerejší hodnoty, dolar v klidu čeká na první konferenci Fedu

27.04.2011 Ze silnějších ranních hodnot koruna ustoupila a po poledni se pohybovala až na 24,14. ...
Související klíčová slova: FXstreet | Čínský jüan | Intervence | Řecko | Čína | Japonsko | Novozélandský dolar | Akciové indexy | SSI | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Rusko | USA | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Dluhová krize | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Španělsko | Středoevropské měny | Evropské akcie | Výsledková sezóna | Spekulace | Česká koruna | Dividendy | Poptávka | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Akvizice | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | Devalvace | Dividenda | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | FOMC | Fed | Finanční trhy | Fúze | G10 | IFO index | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intraday | Investor | Japonský jen | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Long | MIFID | MMF | Makléř | Marže | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Pozice | Provize | Realizace zisku | Retracement | Riziko | S&P 500 | Sentiment | Short | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | Spread | Trader | Trading | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | ZEW index | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Evropa | Hospodářský růst | Komerční banka | Patria | XTB | Indexy | Investoři | Měnové války | Fond | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Zisk | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitost | RBNZ | Intervenovat | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Aktuální kurzy | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Facebook | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | AUDUSD | NZDUSD | AUDNZD | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Akcie ČEZu | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Komerční banky | Akcie O2 | Akcie Philip Morris | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Banka | Brokeři | Cena | Cena akcií | Čínská měna | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Fio | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | Irsko | ISM | Kapitálové trhy | Kurzovní lístek | Kurz jüanu | Kurzy | Libra | Maďarsko | Management | Patria Online | Rakousko | Reuters | Sázky | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Velká Británie | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu EUR/USD | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ZEW | CEE | Cílová cena | Diskont | EBITDA | Elon Musk | Ex-dividend | Ministerstvo financí | Obchodní den | PX index | ROCE | Itálie | Vybírání zisků | Tržby | Úvěr | Komise | Volby | Retail | Velcí hráči | Burza dnes | Burze | Graf EUR/USD | Slušný zisk | Markit | Jackson Hole | Bankovní sektor | Reporty | Finanční trhy dnes | Zvyšování sazeb | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Kurz české měny | Index pražské burzy | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Pro tradery | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Kurzotvorné informace | Firmy | Akcie bank | Evropská dluhová krize | Velké banky | Pokles ceny akcií | Nervozita | Růst akcií | Utahování měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | Likérka Stock | S&P | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Pokles výnosů | Historická maxima | Nejistota | Finanční tituly | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Cenné papíry Komerční banky | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Tesla | Dluhové krize | Výhled | Poplatky | Konsensus | Americký trh práce | Odhady trhu | Data z amerického trhu práce | Krize | Firemní výsledky | Velké zisky | Výnosy | Očekávání analytiků | Obchodování na akciových trzích | Spotřebitelské výdaje | Indexy PMI | Finanční domy | Makléř Fio banky | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Německý Ifo index | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Obchodní pozice | Švédsko | Norsko | Očekávání | Index spekulativního sentimentu | ex | Začátek výsledkové sezóny | Americký akciový trh | Obchodování na pražské burze | MiFID II | Tržní očekávání | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Obchodní týden | Evropské akciové trhy | Inflace v eurozóně | Americké dluhopisy | Pokles ceny | Výplaty dividend | Norges Bank | Pražský index PX | Dluhopisové výnosy | Úrokový výnos | Růst úrokových sazeb | Týden na akciových trzích | Hodnota indexu | Dění na akciových trzích | Výsledková sezóna v USA | Zvýšení sazeb | Kvartální výsledky | Statistický úřad | CNY | Nové akcie | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | Volby v Británii | ISM index | KB | PPF | Očekávání trhu | Finanční situace | Předstihové indikátory | Očekávaný růst | Cena akcie | Čistý zisk | Rozhodnutí americké centrální banky | Politická situace | HDP v USA | Objem | Data z USA | Trh práce | Německý průmysl | Pojišťovna VIG | Inflace v USA | Předseda představenstva | Firma | PLN/EUR | Hlavní události | PMČR | Ceny průmyslových výrobců | Bilance | Co bude | Erste Group | Avast | Největší pokles | Ukrajina | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Důvěra v ekonomiku | Americká data | Bankovní tituly | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Dnešní data | Čínské zboží | Americká cla na čínské zboží | Německý ZEW index | Problémy | Pojišťovny | Zbývající akcie | Philip Morris ČR | GBP/EUR | Nálada | Kofola | Zahájení obchodování | Míra | Měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | xStation5 | Česká zbrojovka | Ztráta | Nejlepší akcie | Hospodaření | Zbrojovky | Akcie Philip Morris ČR | Stabilní hospodaření | Vysoká dividenda | Dividendová politika | O2 | Doporučení Koupit | RBA | Ifo | Zemědělství | Poradenství | Nový rekord | Tuzemská inflace | Proinflační | Vyšší inflace | Ukazatele | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Komunikace | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Google | Všeobecné volby | Trhy | Pražské burzy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zisk EBITDA | Provozní zisk | Operátor O2 | Meziroční růst | Pandemie | Vysoká inflace | Zlepšení | Výdaje | Cena akcií Tesly | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | Americké ekonomiky | Americké banky | Poptávky po ropě | Americká inflace | COVID-19 | Důvěra v průmyslu | Index aktivity | Vývoj | Nová data | Restrikce | Hlavní index PX | Další vývoj | Cenový vývoj | Šíření viru | Stimul | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Akcie Monety | Výhled poptávky | Vyrovnat ztráty | Valné hromady | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Fundament | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Dávky v nezaměstnanosti | Německý index IFO | Růst | Signál | Ceny elektřiny | Air Bank | Ekonomiky | Války | Sláva | Práce | Špatná data | Pojišťovna | Německá průmyslová produkce | Velké americké banky | Maloobchodní tržby v USA | Data z americké ekonomiky | Výhled poptávky po ropě | Statistiky | S&P500 | Debata | Evropské indexy | Data z trhu práce | Očekávané výsledky | Čtvrtletní výsledky | Růst výnosů | O2 CR | Dnešní výsledky | CL | Předseda dozorčí rady | Návrh dividendy | Předstihové ukazatele | JDE | ČR | Bohumil Trampota | CZG | Zbrojovka | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Statistiky z trhu práce | Zveřejňování makrodat | Sentiment na trhu | Per rollam | Covid | Dodávání likvidity | Představenstvo | Den obchodování | MAM | Ocenění | Ceny | Praha | Technologické společnosti | Společnost XTB | Mírná korekce | Důvěra | Lepší výsledky | Akcie softwarové společnosti | Setkání v Jackson Hole | Cena elektřiny | Biden | Omezení výplaty dividend | Pracovní místa | Celková míra nezaměstnanosti | Nařízení | Burzy v Evropě | Moneta | Zveřejnění výsledků | Průmysl v eurozóně | Mattoni | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Finanční společnost | PX Pražské burzy | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Peloton | Likérka Stock Spirits | Růst ceny | Měsíční data | Překonání cílů | Dnešní seance | Rostoucí úrokové sazby | Colt | Nastavení sazeb | Nové rekordy | Vytěsnění minoritních akcionářů | Air | Silný růst | Zámořské indexy | Velké ztráty | Výrazný růst | Práva na dividendu | Akcionáři Avastu | Konsensus trhu | Kurzotvorné zprávy | Akvizice Coltu | Oslabení | Jan Drahota | Podstatné kurzotvorné zprávy | Lubomír Kovařík | Cíle | Snižování nákupu aktiv | Prodej | Týdenní výkon | Zvyšování daní | Vydání nových akcií | Navýšení kapitálu | Obchodování v Evropě | NortonLifeLock | Fúze s Nortonem | Americký trh | Ztrátový týden | Odvětví | Načasování | Rekord | Výsledky za Q2 | University of Michigan | Projekce | CVC | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Společnost CVC | Společnosti | Opatření | Evergrande | Rychlý růst | Zvyšování sazeb ČNB | Evropský index | Evropský index (Stoxx Europe 600) | Zprávy z pražské burzy | Problémy Evergrande | Poplatky a provize | Nová vláda | Minulá výkonnost | Nová historická maxima | Společnost | Převzetí Monety | TIM | Nová mutace | Omikron | | Jestřábí komentáře | Útok na Ukrajinu | Poslední den obchodování | Dění na Ukrajině | Erste Group Bank | Invaze | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vice | Inflace v Austrálii
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Denní rutiny
Dennis Dick
Denní session
Dennis Lynch
Dennis Shen
Dennis Veilleux
Denní tradingová analýza
Denní tradingová analýza zlata
Denní volatilita
Denní volume

Následující klíčová slova

Denní zprávy
Denní ztráta
Den obchodování
Denominace
Denominační efekt
Denominační efekt v tradingu
DenoxFundz
DENOXTRADE
Den oznámení dividendy
Den prezidentů
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít