Pátek 12. srpen 2022 11:34
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
Coinfy
reklama
Coinfy
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Cíl ČNB

img

Zdražování v otázkách a odpovědích. Benzín, energie, hypotéky, koruna...

29.11.2021 1) Lidi i firmy momentálně drtí hlavně rostoucí ceny energií. Existuje nějaké „světlo na konci tunelu“? Odhad, kdyby by ceny plynu a možná i elektřiny mohly klesat?
img

Češi si příští rok „utáhnou opasky“ dost možná nejvíce od 90. let. Více než šestiprocentní inflace zmírní zdražování realit, úrok na hypotékách totiž vylétne k úrovni pěti a více procent

09.11.2021 Proti polskému zlotému je koruna dnes nejsilnější v historii, i tak čeká Čechy ekonomicky jeden z nejobtížnějších roků novodobé historie. Jejich kupní síla bude klesat nebývalým tempem.
img

Dobře už bylo. Příští rok může kvůli vysoké inflaci znamenat největší náraz na peněženky Čechů od 90. let

07.11.2021 Vrcholné hospodářskopolitické instituce v ČR definitivně přestávají předpokládat, že nynější rapidní tuzemská inflace je pouze přechodnou záležitostí. Ministryně financí Alena Schillerová dnes uvedla, že v nové prognóze, kterou její úřad vydá v úterý, počítá pro příští rok s šestiprocentní průměrnou inflací.
img

Ministryně Schillerová: Tahle inflace nebude jen přechodná. V tom, že životní úroveň lidí v ČR půjde trvaleji dolů, se tentokrát shoduje s Českou národní bankou

07.11.2021 Vrcholné hospodářskopolitické instituce v ČR definitivně přestávají předpokládat, že nynější rapidní tuzemská inflace je pouze přechodnou záležitostí. Ministryně financí Alena Schillerová dnes uvedla, že v nové prognóze, kterou její úřad vydá v úterý, počítá pro příští rok s šestiprocentní průměrnou inflací.
img

Vyjádření hlavního analytika Broker Consulting, Martina Nováka, k dnešnímu oznámení ČNB o zvýšení základních úrokových sazeb

23.06.2021 Česká národní banka svým dnešním rozhodnutím potvrdila názor odborné veřejnosti a přistoupila ke zvýšení úrokové sazby o 25 bazických bodů. Tato hodnota je na horní hranici očekávaného rozmezí.
img

Čínská ekonomika roste rekordním růstem o 18,3 %. Inflace v USA i EU začíná růst nad stanovené cíle

16.04.2021 Čínská ekonomika v první čtvrtletí dosáhla rekordního meziročního růstu na úrovni 18,3 %. Ekonomové však varují, že jsou čísla zkreslená, jelikož se porovnávají s obdobím, kdy tamní ekonomika zaznamenala obrovský propad. Čína byla v minulém roce jedinou velkou ekonomiku, která nezaznamenala v celoročním vyjádření pokles ekonomiky.
img

Rozbřesk: Česko míří k “rozvolňování”

12.02.2021 Denní počty nově nakažených se sice dál drží nedaleko hranice deseti tisíc, avšak ČR směřuje k rozvolnění. S nedělním koncem nouzového stavu zřejmě nebude možné udržet všechna stávající restriktivní opatření, a proto lze očekávat faktický konec lockdownu v některých zasažených oborech. Kdo všechno a za jakých podmínek bude od pondělí moci znovu fungovat není v tuto chvíli vlastně vůbec jasné, protože o tom rozhodne teprve jednání vlády, krajů a hygieniků v těchto třech dnech.
img

Rozbřesk: Tuzemský průmysl zachraňuje ekonomiku před propadem

26.01.2021 Asi nikoho nepřekvapilo, že důvěra podnikatelů i spotřebitelů v české ekonomice v lednu poklesla. Po prosincovém zlepšení, na kterém se podepsalo chvilkové otevření ekonomiky, do kterého mimochodem spadal i předchozí průzkum, se už v lednových číslech plně odrazil v pořadí již třetí lockdown začínající hned po Vánocích.
img

Růst spotřebitelských cen zrychlil a jádrová inflace láme rekordy

10.07.2020 Spotřebitelské ceny v červnu vzrostly oproti předchozímu měsíci o 0,6 % a ve srovnání s loňským rokem pak o 3,3 %. Česká inflace tak výrazně zrychlila. Za tím stály jednak vyšší ceny alkoholických nápojů a tabáku, kde i nadále působil opožděný vliv vyšší spotřební daně na cigarety. Výrazně se však zvýšila také jádrová inflace, která v meziročním vyjádření vystoupala až na 3,5 % z předchozích 3,3 %. Podle ČNB tato hodnota přestavuje proinflační riziko její současné prognózy. Podle nás je však aktuálně vysoká inflace pouze dočasnou záležitostí a v druhé polovině letošního roku očekáváme její snížení.
img

Důvěra ve zpracovatelském průmyslu vzrostla, nadále však převládá pesimismus

01.07.2020 Dnes zveřejněný index nákupních manažerů (PMI) za červen vzrostl na 44,9 b. z květnových 39,6 b. To bylo mírně pod naší prognózou, avšak v souladu s očekáváním trhu. Důvěra ve zpracovatelském průmyslu se tak zvýšila, a to především v důsledku uvolnění restriktivních vládních opatření. Většina průmyslových podniků již sice obnovila produkci, řada z nich však stále využívá jen část své výrobní kapacity. Někteří producenti tak začali propouštět. To jsou však prozatím spíše výjimečné případy, když míra nezaměstnanosti podle MPSV i v červnu zůstala pod 3,7 %. Vyšší míre propouštění nyní pravděpodobně brání vládní opatření v rámci programu Antivirus, který spočívá v proplacení části mezd zaměstnanců, v případě prokazatelného poklesu poptávky po produktech zaměstnavatele. Tento program však koncem srpna skončí a zatím nejsou dostupné informace o jeho možném prodloužení. Míra nezaměstnanosti může tudíž v druhé půli letošního roku skokově vzrůst.
img

Květen přinesl další zpomalení inflace

10.06.2020 Růst spotřebitelských cen v květnu dále přibrzdil, když meziroční inflace ztratila tři desetiny procentního bodu a dosáhla 2,9 %. Po šesti měsících se tak vrátila do tolerančního pásma inflačního cíle ČNB. Oproti dubnu se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,4 %. Květnová inflace byla mírně vyšší oproti našim očekáváním i konsenzu trhu. Ke zpomalení meziročního cenového růstu došlo u potravin a nealkoholických nápojů, méně rostly i ceny oděvů a vodného a stočného, kde se částečně projevilo snížení DPH z 15 na 10 procent. V květnu se pak ještě více prohloubil pokles cen pohonných hmot, které jsou oproti úrovni před rokem nižší o více než pětinu. Na druhé straně zrychlil růst cen alkoholických nápojů a tabáku.
img

Forex: Růst cen v domácí ekonomice zpomalí, částečně již vlivem nižší poptávky

10.06.2020 Dnešek bude o datech květnové inflace, která budou zveřejněna jak v České republice, tak i v USA. Zatímco česká inflace by měla dále zpomalit a dostat se již pod 3 %, ta americká pravděpodobně setrvá na dubnových hodnotách. Na pomalejší růst spotřebitelských cen budou v obou případech stále působit především nižší ceny pohonných hmot. V opačném směru zaúřadují vyšší ceny potravin. Ač v případě ČR se již očekává i vliv nižší poptávky, ten bude zesilovat hlavně v následujících měsících. Dnes také zasedá americký Fed, který by měl pokračovat v nákupech aktiv. Změna sazeb se však neočekává.
img

Update: Ekonomika si osahává dno a inflace brzdí

04.06.2020 Makroekonomická data zveřejňovaná v průběhu června ukáží ekonomiku, která v dubnu pravděpodobně nalezla hluboké dno. Na datech z průmyslu či maloobchodu tak uvidíme dramatické poklesy. Inflace by měla za květen vykázat zpomalení, přičemž rostoucí ceny potravin brání ještě rychlejšímu snížení inflace. ČNB by s ohledem na horší makroekonomická data ze zahraničí mohla již v červnu přistoupit ke snížení hlavní úrokové sazby na technickou nulu.
img

Ekonomické výhledy: Stop viru, návrat k normálu

01.06.2020 České hospodářství se zotavuje: Po uvolnění restrikcí ekonomika začíná rychle růst. Aktivita ve většině případů naváže na předchozí ekonomické vazby. Ne vždy to ale bude možné. Návrat na před-pandemickou úroveň HDP čekáme až v roce 2022. Prognózy zůstávají silně nejisté a nejbližší měsíce odhalí, jaké hodnoty byly či nebyly nenávratně ztraceny.
img

Šéf Fedu vyloučil použití záporných sazeb

14.05.2020 Prezident Fedu J. Powell ve svém hodnocení stavu ekonomiky zmínil, že Spojené státy může čekat "delší období" slabého růstu a neměnných příjmů. Přitom přislíbil využití dalšího arzenálu centrální banky dle potřeby a vyzval k navýšení fiskálních výdajů. Powell dal nicméně najevo, že Fed nesníží úrokové sazby pod nulu, na což čím dál více sází trh.
img

Okénko trhu - Americké ceny výrobců strmě poklesly

13.05.2020 Česká meziroční inflace ztratila v dubnu další dvě desetiny procentního bodu a dosáhla 3,2 %. Oproti březnu se pak spotřebitelské ceny snížily o 0,2 %. Tato hodnota je mírně nad naším odhadem i konsenzem trhu. Další zpomalení cenového růstu bylo dáno zejména nižšími cenami pohonných hmot, oproti březnu se však snížily i ceny alkoholických nápojů a tabáku. Na druhé straně pokračoval růst cen potravin, kde byly vyšší zejména ceny zeleniny, ovoce a pečiva. Vlivem aktuální epidemie koronaviru a jejích dopadů na ekonomickou aktivitu i chování zákazníků očekáváme, že spotřebitelská inflace bude v následujících měsících dál ztrácet dynamiku. To bude dáno klesajícími cenami surovin a materiálů i slabou spotřebitelskou poptávkou. Podle našich odhadů by se růst spotřebitelských cen měl na konci letošního roku dostat mírně pod dvouprocentní cíl ČNB.
img

Spotřebitelské ceny poklesly druhý měsíc v řadě

13.05.2020 Koronavirová nákaza i v dubnu přibrzdila růst cen, když meziroční inflace ztratila další dvě desetiny procentního bodu a dosáhla 3,2 %. Oproti březnu se pak spotřebitelské ceny snížily o 0,2 %. Tato hodnota je mírně nad naším odhadem i konsenzem trhu. Další zpomalení cenového růstu bylo dáno zejména nižšími cenami pohonných hmot, oproti březnu se však snížily i ceny alkoholických nápojů a tabáku. Na druhé straně pokračoval růst cen potravin, kde byly vyšší zejména ceny zeleniny, ovoce a pečiva.
img

Ranní nadhoz - V. Benda nevyloučil další pokles sazeb

15.04.2020 Spotřebitelské ceny klesly v březnu oproti únoru o 0,1 %, v meziročním srovnání to znamenalo zpomalení inflace z únorových 3,7 % na 3,4 %. Zpomalení inflace bylo dáno zejména nižšími cenami rekreačních a kulturních služeb, nižší ceny ropy pak přispěly k poklesu cen pohonných hmot. Na druhé straně pokračoval růst cen elektřiny, oproti únoru se zvedly i ceny potravin a také alkoholických nápojů. Vlivem dopadů pandemie koronaviru na ekonomickou aktivitu očekáváme, že spotřebitelská inflace bude v následujících měsících rychleji ztrácet dynamiku, na konci roku by se tak mohla dostat mírně pod dvouprocentní cíl ČNB.
img

IMF výrazně přehodnotil výhledy

14.04.2020 Spotřebitelské ceny klesly v březnu oproti únoru o 0,1 %, v meziročním srovnání to znamenalo zpomalení inflace z únorových 3,7 %na 3,4 %. Tato hodnota je o desetinu procentního bodu pod naším odhadem i konsenzem trhu. Zpomalení cenového růstu bylo dáno zejména nižšími cenami rekreačních a kulturních služeb. Současně nižší ceny ropy na světových trzích přispěly k výraznému poklesu cen pohonných hmot. Na druhé straně pokračoval růst cen elektřiny, oproti únoru se zvedly i ceny potravin a také alkoholických nápojů, u kterých se projevuje zpožděný dopad vyšší spotřební daně. Vlivem aktuální epidemie koronaviru a jejích dopadů na ekonomickou aktivitu i chování zákazníků očekáváme, že spotřebitelská inflace bude v následujících měsících rychleji ztrácet dynamiku. Podle našich odhadů by se růst spotřebitelských cen měl na konci letošního roku dostat mírně pod dvouprocentní cíl ČNB.
img

Koronavirus přibrzdil spotřebitelskou inflaci

14.04.2020 Spotřebitelské ceny klesly v březnu oproti únoru o 0,1 %, v meziročním srovnání to znamenalo zpomalení inflace z únorových 3,7 %na 3,4 %. Tato hodnota je o desetinu procentního bodu pod naším odhadem i konsenzem trhu. Zpomalení cenového růstu bylo dáno zejména nižšími cenami rekreačních a kulturních služeb. Současně nižší ceny ropy na světových trzích přispěly k výraznému poklesu cen pohonných hmot. Na druhé straně pokračoval růst cen elektřiny, oproti únoru se zvedly i ceny potravin a také alkoholických nápojů, u kterých se projevuje zpožděný dopad vyšší spotřební daně.
img

Okénko trhu - zápis z prosincového jednání bankovní rady méně jestřábí

03.01.2020 Dnes byl zveřejněn zápis z prosincového měnového zasedání ČNB. Většina členů rady zhodnotila rizika prognózy vychýlená ve směru nižších úrokových sazeb, přesto však, stejně jako v listopadu, hlasovali T. Holub a V. Benda pro jejich zvýšení. Ze zápisu vyplývá, že členové rady vnímají snížení rizik spojených se zahraničním ekonomickým vývojem, na druhé straně však pozorují výraznější vliv slabé zahraniční poptávky na domácí ekonomiku. Podle některých členů rady sice předstihové ukazatele z eurozóny naznačují obrat v hospodářském cyklu, nicméně přílišný optimismus není na místě, protože v datech z reálné ekonomiky tento vývoj zatím není patrný. Ohledně inflace, která vybočila z tolerančního koridoru, BR konstatovala, že tento vývoj byl dán kolísavými položkami (potraviny), zatímco jádrová složka zůstává mírně nad 2 %. Navíc inflační očekávání zůstávají pevně ukotvena. Měnová politika by se podle bankéřů měla soustředit nikoli na aktuální růst cen, ale na inflaci na horizontu měnové politiky (tam by měla být podstatně nižší). V naší prognóze rovněž očekáváme, že inflace bude postupně zvolňovat a v roce 2021 se dostane až pod cíl ČNB. Proto předpokládáme, že v závěru letošního roku ČNB přistoupí k prvnímu snížení úrokových sazeb.
img

Okénko finančního trhu 7.5.2019

07.05.2019 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v březnu meziročně vzrostly o 4,3 %. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku zvýšily o 2,7 %. Tradičně se dařilo internetovým obchodům a zásilkovým službám. Úspěšný měsíc za sebou mají také prodejci výrobků pro sport, kulturu a rekreaci. Celkový růst tržeb byl opět ovlivněn záporným příspěvkem motoristického segmentu. Po únorovém mírném růstu v březnu opět poklesly tržby za prodej, opravy a údržbu aut (o 0,6 %). Registrace nových automobilů v březnu znovu prohloubily pokles. Po sezónním očištění došlo v letošním prvním čtvrtletí k mírnému zrychlení celkových maloobchodních tržeb oproti závěru loňského roku, což by mohlo pozitivně ovlivnit i spotřebu domácností. Tento posun byl dán zejména nižšími poklesy tržeb v automobilovém segmentu, zatímco tržby za ostatní boží se zvýšily jen nepatrně. Očekáváme, že celkové maloobchodní tržby by v průměru v letošním roce měly vzrůst o 2,2 %, bez prodejů a oprav aut by se jejich dynamika měla udržet lehce nad 4 %.
img

Zvyšuje se pravděpodobnost, že Česká národní banka zvýší sazby

16.04.2019 Poměrně citelné inflační tlaky byly v březnu patrné v oblasti produkce napříč ekonomikou. Zejména kvůli loňské neúrodě, způsobené suchým a teplým počasím, druhý měsíc znatelně, meziročně více než osmiprocentním tempem, rostly ceny zemědělských výrobců. Táhne je zdražování producentů v oblasti rostlinné výroby. Dramaticky rostou ceny zeleniny, například cibule, nebo brambor. Poměrně markantní je rovněž zdražení obilovin, které se pak přenáší do pětiprocentního meziročního růstu cen pekárenských a cukrářských výrobků. Zrychlení inflačních tlaků lze navíc v příštích měsících očekávat také v oblasti živočišné produkce, která v březnu meziročně v zásadě stagnovala. Kvůli epidemii afrického moru prasat v Číně lze totiž očekávat až pětinové zdražení vepřového, které se v jisté míře promítne do zdražení dalších živočišných výrobků.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Inflace se v závěru roku dostala nad cíl ČNB

10.01.2019 Dnešní data o spotřebitelských cenách ukážou prosincovou inflaci nad cílem ČNB. V dalších měsících bude cenový růst dále zrychlovat směrem ke třem procentům. To je jeden z důvodů, proč centrální banka nebude dále otálet s růstem sazeb. Dalšího kroku se tak dočkáme již na únorovém zasedání. Zvyšování sazeb se letos očekává i ve Spojených státech, avšak mírnějším tempem. Zápis z jednání Fedu potvrdil, že za opatrnějším výhledem stojí globální zpomalení a nejistoty na finančních trzích.
img

Inflace se vrátí dvě desetiny procentního bodu nad 2% cíl ČNB

03.01.2019 Statistice českých dat za listopad pomohly především kalendářní efekty. Den navíc udržel dynamiku průmyslové výroby nad průměrem, pomůže i rekordní výroba aut. Naopak zahraniční obchod vykazuje nejnižší přebytek za posledních pět let. Inflace v prosinci znovu zesílila poté, co se v listopadu propadla. Může za to příznivý efekt statistické základny i opětovné zdražení potravin.
Související klíčová slova: FOREX | Čína | Moody's | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | USA | Nezaměstnanost | OPEC | Maďarský forint | Koruna | Ruský rubl | HDP | Turecká lira | Měnová politika | Francie | Česká měna | Španělsko | Polský zlotý | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Česká koruna | Dluhopisový trh | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Advance | Akcie | Bod | Broker | Béžová kniha | CME | Centrální banka | Centrální banky | Devizový trh | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | FOMC | Fed | Finanční trhy | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Komodity | Korekce | Kurz | Měna | Měny | Obchodní bilance | Platební bilance | Rally | Riziko | Ropa | Sentiment | Ticker | Trend | Trigger | Ukazatel | Volatilita | Výnos | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | Obchodování | Goldman Sachs | Citigroup | Cena ropy | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | Investoři | Fond | EU | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Pravděpodobnost | Makroekonomická data | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Financování | CZK/EUR | Index cen | LYNX | Lukáš Kovanda | Mezinárodní měnový fond | Vzdělávání | Raiffeisenbank | EPS | Index | Podpora | Průlom | Akcie ropy | Aktuální cena ropy | Americká centrální banka | Analytika | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Broker Consulting | Cena | Čínská ekonomika | CISCO | Co je akcie | CZK | Česká ekonomika | Druhy akcií | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | Graf | Guvernér ČNB | Investice do akcií | Investiční | Investiční výdaje | Jádrová inflace | Jedno euro | Jiří Rusnok | Lira | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Trh | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Benzín | Ex-dividend | Indie | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Spojené státy | Převis | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | Western Union | Komise | Investment | Microsoft | CME Group | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Podnikání | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Prezident Fedu | Earnings | Podnikatelé | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Základní úrokové sazby | Firmy | Inflační tlaky | Daňové příjmy | Globální ekonomiky | Zpřísňováním měnové politiky | Propad | Guvernér | Ztráty | Dnešní údaje | Nejistota | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Baidu | Výhled | Konsensus | Mzdy | Průzkum | Krize | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Příjmy | Finanční domy | Aktuální cena | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | ex | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Zahraniční forex | Ekonomické výhledy | Tržní očekávání | Obchodní války | Podniky | Index nákupních manažerů (PMI) | Inflace v eurozóně | Okénko finančního trhu | Forint | Šéf Fedu | Czech Fund | Spotřebitelská inflace | Pokles cen ropy | Zvýšení úrokové sazby | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | Odhady analytiků | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Sazby ČNB | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | Inflace v ČR | Uber Technologies | Inflační očekávání | Podíl nezaměstnaných | Pokles sazeb | Ceny pohonných hmot | Ropné akcie | Pokles cen | Oživení ekonomiky | Italská vláda | Předstihové indikátory | Očekávané Earnings | Trinity Bank | Rozpočet | Deficit | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | MSFT | Obchod | Obchodní dohody | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Inflace v USA | ČSÚ | Cisco Systems | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | Applied Materials | UnitedHealth | Růst cen | Maďarská centrální banka | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | GM | Nízké úrokové sazby | Úrok | Vyhlídky | INTC | Fáze obchodní dohody | Walt Disney | České hospodářství | České dluhopisy | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | PLN | Propouštění | General Motors | Ceny potravin | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Problémy | Prognózy | Pokračování hospodářského růstu | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Plyn | Prohlášení | Amgen | Míra | RWE | Nižší ceny ropy | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Kupní síla | Philadelphia Fed index | Fed index | Disney | Nike | Bydlení | Uber | NERV | Yandex | Kraft Heinz | Výnosy státních dluhopisů | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Exact Sciences | Výroba aut | Washington | Oslabení kurzu | ASML | Mzdová dynamika | Ministerstvo práce | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Luboš Růžička | Snížit úrokové sazby | Růst cen potravin | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | Zpevňování koruny | Cenové tlaky | Nájemné | Nižší růst | Ceny energií | Prognózy ČNB | Komunikace | Prezident | AMGN | Koronavirus | Trhy | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Šíření koronaviru | American Express | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | DISH | Vysoká inflace | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Hlavní úrokové sazby | Prodeje aut | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Empire State Index | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Ministerstvo financí ČR | Gilead Sciences | Průmysl a zahraniční obchod | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Vývoj | Martin Gürtler | Mzda | Vládní opatření | Ropná válka | Výsledek zahraničního obchodu | Změna sazeb | Volatilita na finančních trzích | Restrikce | Olaf Scholz | Další vývoj | Restriktivní opatření | Pokles HDP | Fiskální politiky | Situace kolem koronaviru | Stimul | Spotřebitelé | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Další pokles | Německý ministr financí | MPSV | Ošetřovné | Manufacturing | Domácnosti | Alena Schillerová | Ministryně financí | Citrix | Citrix Systems | Spoření | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ministryně financí Alena Schillerová | Šíření nákazy | Reálné mzdy | Ekonomiky | Práce | DPH | UnitedHealth Group | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | Výpadky | WMT | IMF | Členské země kartelu OPEC | Statistiky | Nové zakázky | Joe Biden | Ekonomické restrikce | Cestování | Maloobchod | Gilead | Rally na akciích | PEPSICO | Dovoz | Pozitivní očekávání | Kontrakce | Výsledky maloobchodních tržeb | Ceny zeleniny | Koronavirová nákaza | NKE | Americké ceny výrobců | Použití záporných sazeb | Mayr-Melnhof | Merck KGaA | Merck | Österreichische Post | RBI | Wienerberger | Expedia | Royal Caribbean | Spekulovat | Fiskální stimul | Advance Auto Parts | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Plán Evropské komise | Antivirus | Předkrizové úrovně | Pokles evropské ekonomiky | Zpomalení inflace | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Propad cen | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Jasný signál | Ceny | Verizon Communications | Životní úroveň | Důvěra | Coca-Cola | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Výkon ekonomiky | Zhoršení pandemie | Fiskální stimul v USA | Biden | Marathon | Nejvýraznější růst | Lockdown | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | SAP AG | CSCO | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Electronic Arts | QCOM | GME | GameStop | BIDU | NBP | MGM | Brands | Shopify | Acacia Communications | MRK | WU | PEP | Express | Nynější krize | Rozvolnění | UNH | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | AIG | SPWR | Akcie ropy v roce 2021 | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | GameStop akcie | GRMN | Rostoucí ceny | Verizon | Comcast | Kellogg | Goldman Sachs Group | Těžaři | Růst cen nemovitostí | Cíle | Prodej | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | UnitedHealth Group Incorporated | Nové prognózy | Solární panely | INTU | Intuit Inc. | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | CMCSA | Comcast Corporation | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | Intel Corporation | AMAT | Applied Materials | QUALCOMM Incorporated | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | Základní úrokové sazby ČNB | CAR | HICP | Devon Energy | Occidental Petroleum | OXY | Albemarle Corp | Albemarle | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Pioneer Natural Resources | Home Depot | Dominion Energy | Agilent | Opatření | ANO | CDW | Moelis | Automatic Data Processing | Merck & Company | Ceny plynu | MGM Resorts | Zoetis | ZTS | Zoetis Inc | Zvýšení základní úrokové sazby | Češi
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Cigna
Cigna Corporation
Cigna Corporation (CI.US)
Cihly zlata
CII750
Cik-cak pohyby
Ciklum
CI Komodity
Cíl BTC
Cíl cenové stability

Následující klíčová slova

Cíle
Cíle IPO
Cíle v oblasti klimatických rizik
Cíl Evropské centrální banky
Cíl hospodářského růstu
Cíl letošního růstu
Cíl letošního růstu HDP
Cílová cena
Cílování inflace
Cílová společnost
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Vantage
Potvrďte prosím... Zavřít