Středa 22. březen 2023 00:52
reklama
XTB konference brezen 2023
reklama
Dukascopy forex
reklama
Dukascopy krypto
reklama
XTB konference brezen 2023

Klíčová slova - FT

C:\fakepath\Credit suisse2.jpg

Osud Credit Suisse má v rukou hrstka lidí, mezi nimi i matematik

19.03.2023 Ve Švýcarsku se dál jedná o záchraně druhé největší švýcarské banky Credit Suisse. Její osud má v rukou jen hrstka lidí, mezi nimi politik, ekonom či matematik, který posuzuje, zda má kdysi prestižní banka vůbec šanci sama se dostat z problémů. Do nich se dostala kvůli chybným rozhodnutím z minulosti a zejména kvůli ztrátě důvěry, která vyvrcholila tento týden a která odstartovala masivní odliv klientských vkladů.
C:\fakepath\Credit suisse.jpg

Bloomberg: UBS žádá o vládní podporu v případě převzetí Credit Suisse

19.03.2023 Švýcarská banka UBS žádá švýcarskou vládu o podporu v případě koupě upadajícího konkurenta Credit Suisse, informovala agentura Bloomberg. Obě největší švýcarské banky o víkendu o případné fúzi jednají, UBS má podle listu Financial Times (FT) zájem o částečné nebo úplné převzetí. Ke spojení banky vyzvali švýcarští regulátoři a švýcarská vláda podle informací FT připravovala krizová opatření pro urychlení procesu. UBS a Credit Suisse dnes odmítly situaci komentovat.
img

FT: Volkswagen odkládá plány na továrnu na výrobu baterií ve východní Evropě

08.03.2023 Německý koncern Volkswagen odkládá podle listu Financial Times (FT) plány vystavět továrnu na výrobu baterií ve východní Evropě. Jako o jedné ze zemí, kde by závod mohl stát, přitom firma uvažovala i o Česku. Důvodem je podle FT to, že se Volkswagen chce soustředit na výstavbu obdobné továrny v Severní Americe, kde by na ni mohl získat pobídky ve výši deseti miliard eur (235 miliard Kč).
C:\fakepath\trader-07032023-31-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.03.2023 1) Devizové rezervy České národní banky (ČNB) v únoru meziročně klesly zhruba o 29 miliard eur na 127,4 miliardy eur. Ve srovnání s lednem byly nižší o 4,3 miliardy eur. Proti loňskému únoru se devizové rezervy snížily i v korunách a dolarech a klesly v těchto měnách také meziměsíčně. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes na svém webu zveřejnila ČNB.
C:\fakepath\recko foto.jpg

Rating Řecka se podle šéfa centrální banky vrátí brzy do investičního pásma

07.03.2023 Hodnocení úvěrové spolehlivosti Řecka, které se už 12 let nachází ve spekulativním pásmu, se v letošním roce zřejmě vrátí do pásma investičního. V rozhovoru s britským listem Financial Times (FT) to řekl šéf řecké centrální banky Jannis Sturnaras. Zároveň vyzval příští řeckou vládu, aby zachovala rozpočtovou obezřetnost.
img

Credit Suisse pod tlakem po ztrátě největšího akcionáře

06.03.2023 Akcie švýcarské banky Credit Suisse (CSGN.US) jsou na začátku nového týdne pod tlakem kvůli zprávě o prodeji všech akcií banky společností Harris Associates, která byla téměř 20 let největším akcionářem Credit Suisse, uvedl list Financial Times. Jak FT dodaly s odvoláním na Davida Herra, výkonného ředitele Harris Associates, budoucnost banky je velmi nejistá.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Erdoganovy plány na obnovu nejsou realistické, myslí si odborníci

20.02.2023 Plány tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana na obnovu oblastí po ničivém zemětřesení nejsou realistické. Myslí si to experti, na které se odvolávají zahraniční média. Erdogan slíbil začít s obnovou už v březnu a dokončit ji v průběhu jednoho roku. Odborníci také varují před výstavbou bez městského plánování či protežování firem spřátelených s vládou.
img

Je už „vyvážené“ portfolio 60 % akcií / 40 % dluhopisů minulostí?

20.02.2023 Roky panovala myšlenka, že je vyvážené portfolio věcí minulosti. Nedávný vývoj to však nejspíš změnil.
img

Umělá inteligence. Dočasný růst, nebo nově zrozený dlouhodobý investiční trend?

15.02.2023 Umělá inteligence již dlouho ovlivňuje lidskou představivost. Ačkoli k vytvoření takzvané obecné umělé inteligence (AGI) máme ještě daleko, její vývoj se silně zrychluje díky klesajícím nákladům (strojové učení) a rostoucím schopnostem, jak jsme toho svědky při vytváření nedávno populární aplikace ChatGPT, která je podle agentury Reuters nejrychleji rostoucí aplikací v historii. Jedná se o nový dlouhodobý investiční trend na trzích? Nebo jen dočasný impuls, jako tomu bylo v případě několika vláken souvisejících s blockchainem, zelenou energií nebo metaverzemi?
C:\fakepath\money.jpg

FT: Do akcií a dluhopisů rozvíjejících se trhů teď směřují značné objemy peněz

27.01.2023 Investoři nyní směřují peníze do akcií a dluhopisů rozvíjejících se trhů téměř rekordním tempem. Pokles inflace a uvolnění covidových restrikcí v čínské ekonomice pomáhají zvrátit loňský propad, napsal dnes list Financial Times (FT). Akcie a dluhopisy na rozvíjejících se trzích tento týden přilákaly denně 1,1 miliardy dolarů (24,1 miliardy Kč), vyplývá z dat, která v 21 zemích shromáždil Institut pro mezinárodní finance (IIF). Rychlost přeshraničních toků peněz je druhá největší po prudkém nárůstu na přelomu let 2020 a 2021.
C:\fakepath\trader-29122022-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.12.2022 1) Americké firmy na burze i přes ztráty velkých technologických podniků, jako je Apple, Microsoft, Alphabet či Tesla, i letos dominují. Ve stovce nejhodnotnějších firem je jich ze Spojených států 61, pouze o jednu méně než loni. Evropa není v první desítce, mimo USA se do ní dostal jen saúdskoarabský ropný koncern Saudi Aramco. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti EY. Rozhodný den pro vyhodnocení údajů byl 27. prosinec, uvedla agentura DPA.
C:\fakepath\trader-28122022-31-zm.jpg

Exxon Mobil žaluje EU kvůli mimořádné dani pro sektor fosilních paliv

28.12.2022 Firma Exxon Mobil oznámila, že dnes podala žalobu na Evropskou unii ve snaze vynutit si zrušení nedávno schváleného plánu odebrat dodavatelům fosilních paliv část mimořádných zisků. Nadnárodní těžařská společnost, která letos zaznamenala rekordní zisk, má za to, že EU novou daní překročila své pravomoci. Píše to list Financial Times (FT), který krok označuje za dosud nejvýznamnější reakci ropného průmyslu na unijní opatření.
C:\fakepath\euro zone.jpg

Ekonomika eurozóny v příštím roce podle analytiků klesne, i kvůli inflaci

28.12.2022 Ekonomika eurozóny v příštím roce klesne, neboť hospodářskou aktivitu podkopává vysoká inflace a také přetrvávající rizika na energetickém trhu. Předpokládají to ekonomové, které oslovil britský list Financial Times (FT). Většina z nich se ale domnívá, že Evropa už překonala nejhorší část energetické krize vyvolané ruskou invazí na Ukrajinu.
img

Nejlepší letošní dárek? Vánoce na blátě!

23.12.2022 Již zítra nás čeká Štědrý den, který bude tento rok povětšinou na blátě. Duch Vánoc sice znovu utrpí, letos bychom však jen těžko hledali lepší vánoční dárek. Nadprůměrné teploty totiž vystřídaly tuhé mrazy, které v posledním měsíci sužovaly Evropu a měly za následek svižný pokles plynu v zásobnících.
img

Rozbřesk: Nejlepší letošní dárek? Vánoce na blátě!

23.12.2022 Již zítra nás čeká Štědrý den, který bude tento rok povětšinou na blátě. Duch Vánoc sice znovu utrpí, letos bychom však jen těžko hledali lepší vánoční dárek. Nadprůměrné teploty totiž vystřídaly tuhé mrazy, které v posledním měsíci sužovaly Evropu a měly za následek svižný pokles plynu v zásobnících. Hlavně díky teplejšímu počasí tak nyní zemní plyn na nizozemské burze zlevňuje až k 90 EUR/MWh, což je nejnižší úroveň od června letošního roku.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonská centrální banka překvapivě změnila politiku, umožní růst sazeb

20.12.2022 Japonská centrální banka šokovala finanční trhy nečekaným rozhodnutím změnit politiku ovlivňování výnosové křivky, čímž de facto umožnila, aby se zvýšily dlouhodobé úrokové sazby. O změně politiky dnes informovala v tiskové zprávě. Kurz japonského jenu v reakci prudce zpevnil, zatímco akcie výrazně oslabily. Japonsko je poslední vyspělou ekonomikou, která na růst inflace ve světě zatím nereagovala zvyšováním základních úroků.
C:\fakepath\kryptomeny3.jpg

USA vyšetřují kryptoměnové firmy kvůli možným pochybením

06.12.2022 Americká obchodní komise FTC, která prověřuje obvinění z podvodného jednání, zahájila vyšetřování několika kryptoměnových firem kvůli možnému pochybení. Potvrdil to mluvčí FTC, odmítl však jmenovat firmy nebo přesně uvést, co způsobilo, že komise zahájila vyšetřování. List Financial Times současně napsal, že Británie dokončuje plány na regulaci kryptoměnového odvětví.
img

Ranní shrnutí (06.12.2022)

06.12.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování níže, přičemž všechny hlavní indexy z Wall Street klesly o více než 1 %. S&P 500 klesl o 1,79 %, Dow Jones klesl o 1,40 % a Nasdaq se propadl o 1,93 %. Russell 2000 zaostával nejvíce s 2,78% propadem.
C:\fakepath\trader-01122022-8-zm.png

EU varovala Muska, že twitteru kvůli moderování obsahu hrozí zákaz, píše FT

01.12.2022 Evropský komisař pro vnitřní trh Thierry Breton při videohovoru s miliardářem Elonem Muskem varoval, že EU zakáže twitter, pokud nebude dodržovat přísná pravidla o moderování obsahu. Uvedl to list Financial Times s odvoláním na zdroje obeznámené s rozhovorem. V EU se tak podle agentur zřejmě schyluje k regulační bitvě o budoucnost této sociální sítě.
C:\fakepath\elektrina.png

FT: Síkela vyzval Brusel k rychlejšímu řešení energetické krize

09.11.2022 Evropská komise (EK) postupuje při řešení energetické krize příliš pomalu, řekl v rozhovoru s listem Financial Times (FT) český ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. Varoval přitom, že nedostatečné kroky by v příštím roce mohly vést ke zhoršení energetické krize a způsobit hospodářskou újmu, která by podkopala veřejnou podporu Ukrajině. Pochválil nicméně dosavadní opatření ke snížení poptávky po plynu a k rozvoji energetické infrastruktury.
C:\fakepath\Musk.jpg

Bloomberg: Musk hodlá propustit polovinu zaměstnanců společnosti Twitter

03.11.2022 Nový majitel internetové společnosti Twitter, americký miliardář Elon Musk, chce propustit asi polovinu zaměstnanců této společnosti. S odkazem na své zdroje ve firmě to uvedla agentura Bloomberg. Musk se chystá výrazné personální škrty oznámit dotčeným zaměstnancům v pátek. Současně ale musí čelit obavám inzerentů, kteří pochybují, že se novému šéfovi podaří ze sociální sítě Twitter vymýtit dezinformace, uvedla dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\Shell.jpeg

Shell zatím daň z mimořádných zisků v Británii neplatí, legálně se jí vyhne

02.11.2022 Britská společnost Shell, která patří k největším producentům ropy na světě a která citelně vydělává na energetické krizi v Evropě, zatím daň z mimořádných zisků v Británii platit nebude. Legálně využívá možností, jak platbu takové daně oddálit nebo snížit na nulu. To je podle komentátora listu Financial Times (FT) Davida Shepparda jeden z důkazů, že vláda systém dobře nepromyslela a musí jej přepracovat, což znamená hlavně zjednodušit.
img

Moho nejistoty pro GBP

18.10.2022 GBPUSD se stahuje zpět pod hranici 1,13, jelikož výhled pro Spojené království zůstává nejistý. Premiérka Liz Trussová se za své chyby omluvila s tím, že byly z velké části opraveny. Tím opraveny myslela nahrazení státního kancléře a odstoupení od mnoha svých plánů na snížení daní. Poškození reputace však již bylo způsobeno, a přestože Trussová neplánuje rezignovat, většina členů její strany si to přeje. Podle průzkumu YouGov si 55 % členů Konzervativní strany přeje, aby Trussová rezignovala, zatímco pouze 38 % se domnívá, že by měla ve funkci zůstat. Navíc 55 % uvedlo, že by hlasovali pro Rishiho Sunaka, pokud by dostali další šanci rozhodnout se mezi Sunakem a Trussovou. Zajímavé je, že průzkum ukázal, že 63 % členů Tory vidí bývalého premiéra Borise Johnsona jako dobrou náhradu za Liz Trussovou. To jen dokazuje, že zatímco snížení daní bylo prozatím zrušeno nebo odloženo, politická nejistota může nadále přetrvávat nad GBP.
img

Na GBP nás čeká hodně nejistoty

18.10.2022 GBPUSD se stahuje zpět pod hranici 1,13, protože výhled pro Spojené království zůstává nejistý. Premiérka Liz Trussová se za své chyby omluvila s tím, že ty byly z velké části napraveny. Poškození reputace však již bylo způsobeno, a přestože Truss neplánuje rezignovat, většina členů její strany si to přeje. Podle průzkumu YouGov si 55 % členů konzervativní strany přeje, aby Trussová rezignovala, zatímco pouze 38 % se domnívá, že by měla ve funkci zůstat. Navíc 55 % uvedlo, že by hlasovali pro Rishi Sunaka, pokud by dostali další šanci rozhodnout se mezi Sunakem a Trussem. Zajímavé je, že průzkum ukázal, že 63 % členů Tory vidí bývalého premiéra Borise Johnsona jako dobrou náhradu za Liz Trussovou. To jen dokazuje, že zatímco snížení daní bylo prozatím zrušeno nebo odloženo, politická nejistota může nadále přetrvávat ohledně GBP.
img

GBP čelí protichodným správam od BoE ohľadom QE

12.10.2022 GBP dnes ráno zažíva zvýšenú volatilitu, keďže správy v médiách zvyšujú neistotu ohľadom budúcnosti schém nákupu dlhopisov Bank of England. GBP včera večer zaznamenala určité oslabenie po tom, čo guvernér Bank of England Bailey povedal, že je naďalej odhodlaný ukončiť tento piatok novú schému nákupu dlhopisov, ako bolo plánované. Financial Times však dnes ráno prišli so správami, v ktorých sa uvádza, že Bailey súkromne povedal bankárom, že QE sa pravdepodobne predĺži do konca mesiaca. To vyvolalo nárast na trhu GBP. Bank of England však správu FT odmietla a dnes ráno vydala vyhlásenie, v ktorom uviedla, že nákupy dlhopisov sa skončia podľa plánu.
img

Slovenské ekonomice hrozí kvůli nákladům na elektřinu kolaps, řekl Heger

28.09.2022 Slovenské ekonomice hrozí kvůli prudce rostoucím nákladům na elektřinu kolaps, řekl britskému ekonomickému listu Financial Times (FT) slovenský premiér Eduard Heger. Obrovský nárůst cen po ruské invazi na Ukrajinu by podle něj mohl slovenskou ekonomiku zlikvidovat, pokud Bratislava nezíská z Bruselu podporu v řádu miliard eur. FT označil jeho slova za dosud nejostřejší vyjádření představitele unijní země k dopadům globální energetické krize.
C:\fakepath\trader-28092022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.09.2022 1) Divize americké společnosti Harley-Davidson pro výrobu elektrických motocyklů LiveWire včera vstoupila na burzu. Učinila tak prostřednictvím fúze s firmou specializovanou na akvizice, takzvanou SPAC. Vznikl tak první veřejně obchodovaný výrobce elektrických motocyklů ve Spojených státech, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Britská premiérka Trussová plánuje zásadní revizi vízového systému

26.09.2022 Britská premiérka Liz Trussová plánuje zásadní revizi vízového systému. Doufá, že tento krok pomůže v Británii vyřešit akutní nedostatek pracovních sil v klíčových průmyslových odvětvích, napsal včera list Financial Times (FT).
img

Rozbřesk: Jak ven z energetické apokalypsy? Centrálním bankéřům začíná Jackson Hole

25.08.2022 Ceny na energetických burzách nadále atakují astronomické úrovně. Zatímco evropský plyn včera pokořil 300 EUR/MWh, elektřina se obchoduje nad hranicí 600 EUR/MWh. Jen pro porovnání a dokreslení toho, jak vážná je aktuální situace – průměrná cena plynu byla v minulé dekádě pod 20 EUR/MWh, v případě elektřiny okolo 40 EUR/MWh. Pokud by se měl energetický šok plně propsat do koncových cen pro odběratele, do existenčních problémů by se dostaly nejen domácnosti, ale také podstatná část energeticky náročného průmyslu.
img

Forex: Eurodolar dále pod paritou

25.08.2022 Eurodolar se během středy dále sunul směrem dolů pod paritu, ke které má dnes ráno tendence se vracet. Pozice eura nicméně zůstává zranitelná, zejména kvůli energetické / plynové krizi v Evropě. Problémy, kterým evropské ekonomiky čelí, se projevují mimo jiné například i na italských vládních dluhopisech, u kterých se sázky na další pokles (růst výnosů) kupí nejvíce od roku 2008 (FT). Dnes euro sleduje výsledky srpnových podnikatelských nálad v Německu (Ifo) a Francii (INSEE). Kromě toho začíná konference centrálních bankéřů v Jackson Hole (Powell mluví zítra a potvrdí jestřábí směr) a (asi pozitivní) revize amerického HDP za druhé čtvrtletí.
C:\fakepath\financni-centrum.jpg

FT: Evropský trh s kancelářemi čelí největšímu testu od finanční krize

15.08.2022 Podmínky na evropském trhu s kancelářskými prostory jsou teď nejhorší od finanční krize. Hrozí přitom, že rostoucí úrokové sazby a růst nákladů na výstavbu zastaví jeho zotavení z pandemického propadu. Vyšší úrokové sazby a širší zpřísnění finančních podmínek podle analýzy Bank of America (BofA) majitelů kanceláří poprvé od roku 2007 zvýšily náklady na obsluhu jejich dluhu nad příjmy z pronájmu, upozornil server listu Financial Times (FT).
C:\fakepath\Británie3.jpg

Britské firmy se odvracejí od Číny, míní šéf Konfederace britského průmyslu

31.07.2022 Tisíce britských podniků omezují nebo zcela přerušují styky s Čínou kvůli obavám z politického napětí, což pravděpodobně vyvolá inflační tlaky. Ke stále většímu strachu ze závislosti na čínských dodavatelích je vedou také obavy Spojených států. Šéf Konfederace britského průmyslu (CBI) Tony Danker to uvedl ve včera zveřejněném rozhovoru s deníkem Financial Times (FT).
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německo debatuje o tom, zda břímě při výpadku plynu ponesou domácnosti, či firmy

19.07.2022 V Německu se debatuje o tom, kdo bude mít v případné energetické krize prioritu, zda firmy, anebo spotřebitelé. Napsal to dnes ekonomický list Financial Times (FT). Největší evropská ekonomika se připravuje na to, že Rusko ukončí dodávky plynu. Podle unijních pravidel mají v případě nedostatku suroviny přednost domácnosti a kritická infrastruktura, například nemocnice či domovy seniorů.
C:\fakepath\zemni plyn Rusko EU.jpg

FT: MMF v případě ruského embarga na plyn varuje před recesí ve východní Evropě

19.07.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) varoval před vážnou recesí ve východní Evropě včetně České republiky v případě, že Rusko zavede embargo na dodávky plynu a ostatní země se s nimi nepodělí o své zásoby. Na svém webu o tom píše list Financial Times (FT). Recese by podle měnového fondu dolehla i na Itálii.
C:\fakepath\akcie2.jpg

Hodnota technologických firem oblíbených za pandemie klesla o půl bilionu USD

18.07.2022 Hodnota finančně technologických firem, které zazářily hlavně za pandemie, kdy lidé museli zůstávat doma, už se na akciových burzách snížila téměř o půl bilionu dolarů (asi 12 bilionů Kč). Od začátku roku 2020 se jen ve Spojených státech vydalo na burzu více než 30 takových podniků, ukazují data společnosti CB Insights. Investoři v té době věřili, že podobné firmy budou těžit z dlouhodobého trendu postupné digitalizace, kterému pandemie zpočátku hodně nahrávala.
C:\fakepath\trader-11072022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.07.2022 1) Investoři v letošním roce vybrali z dluhopisových fondů zaměřených na mladé trhy už 50 miliard USD (1,2 bilionu Kč). Čistý odliv je tak nejvyšší za posledních nejméně 17 let. S odvoláním na údaje shromážděné společností JPMorgan to uvádí list Financial Times (FT). Zpráva je další ukázkou toho, jak zpřísnění měnové politiky v rozvinutých zemích a válka na Ukrajině vyvolaly odliv z této třídy aktiv.
C:\fakepath\money.jpg

FT: Odliv peněz z fondů dluhopisů zaměřených na mladé trhy je nejvyšší za 17 let

11.07.2022 Investoři v letošním roce vybrali z dluhopisových fondů zaměřených na mladé trhy už 50 miliard USD (1,2 bilionu Kč). Čistý odliv je tak nejvyšší za posledních nejméně 17 let. S odvoláním na údaje shromážděné společností JPMorgan to uvádí list Financial Times (FT). Zpráva je další ukázkou toho, jak zpřísnění měnové politiky v rozvinutých zemích a válka na Ukrajině vyvolaly odliv z této třídy aktiv.
C:\fakepath\trader-30062022-16-zm.jpg

Gazprom poprvé od roku 1998 nevyplatí dividendy, akcie firmy prudce oslabily

30.06.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom za loňský rok nevyplatí žádné dividendy, jejich výplatu zrušila poprvé od roku 1998. Cena akcií firmy, nad kterou má kontrolu Kreml, se v reakci na oznámení propadla o více než čtvrtinu, informovala dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Rusko směřuje k vynucené platební neschopnosti, Západ mu blokuje platby

26.06.2022 Ruská federace směřuje k vynucené platební neschopnosti, do nedělního večera má totiž zaplatit zhruba 100 milionů dolarů (asi 2,3 miliardy Kč) jako úroky ze zahraničních dluhopisů. Peníze na zaplacení sice má, západní země jí ale kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu platbu nechtějí umožnit. Informuje o tom server britského listu Financial Times (FT).
C:\fakepath\trader-06062022-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.06.2022 1) Ropa bude v letošním i příštím roce proti původním předpokladům výrazně dražší, z nynějších vysokých hodnot ale sestoupí. Ve svém aktualizovaném výhledu to dnes uvedli analytici finančního ústavu Citigroup. Odhad průměrné ceny severomořské ropy Brent na příští rok zvýšili o 16 dolarů na 75 USD za barel. V současné době se barel Brentu i kvůli dopadům války na Ukrajině prodává zhruba za 120 USD.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Hodnota primárních veřejných nabídek akcií v USA a v Evropě klesla o 90 procent

06.06.2022 Hodnota primárních veřejných nabídek akcií (IPO) ve Spojených státech a v Evropě od začátku roku klesla o 90 procent. Hlavním důvodem je válka na Ukrajině a růst inflace i úrokových sazeb, což přimělo podniky odložit plány na prodej akcií. S odvoláním na údaje společnosti Dealogic o tom informuje list Financial Times (FT). Celkem 157 společností získalo do konce května z nabídky akcií 17,9 miliardy USD (411,7 miliardy Kč), zatímco ve stejném období loni 628 firem získalo 192 miliard USD.
img

Zpráva, že Saúdská Arábie je připravena na zvýšení těžby ropy způsobila její pokles

02.06.2022 Ropa zaznamenala pokles a obchoduje se blízko 113 dolarů za barel poté co Saúdská Arábie vydala zprávu, že je připravena těžit více, pokud by ruská těžba znatelně klesla kvůli rostoucím sankcím kvůli invazi na Ukrajinu.
img

Ranní shrnutí (02.06.2022)

02.06.2022 Americké indexy zaznamenaly druhou slabší seanci v řadě. S&P 500 klesl o 0,75 %, Dow Jones se posunul níže o 0,54 % a Nasdaq klesl o 0,72 %. Russell 2000 klesl o 0,49 %.
img

Obchodování s 14% nárůstem BP po uveřejnění zprávy o ziscích

12.05.2022 Energetickým společnostem se v letošním roce zatím daří překonávat širší akciové indexy, a to zejména díky růstu cen ropy a omezením v dodávkách energie.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Borrell: EU by měla zabrat ruské devizové rezervy a použít je na obnovu Ukrajiny

09.05.2022 Země Evropské unie by měly zvážit zabavení ruských devizových rezerv a jejich použití na obnovu Ukrajiny. V rozhovoru s listem Financial Times (FT) to řekl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Západ vede debatu o tom, jak donutit Moskvu, aby zaplatila část škod, které způsobila invazí na Ukrajinu, připomíná dnes britský deník.
C:\fakepath\trader-28042022-21-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.04.2022 1) Středoafrická republika povolila bitcoin jako zákonné platidlo. Loni to jako první země učinil Salvador. Středoafrická republika patří k nejchudším zemím světa, i když se na jejím území nacházejí ložiska diamantů, zlata a uranu. V roce 2019 tam měly podle serveru WorldData přístup k internetu jenom čtyři procenta z jejích pěti milionů obyvatel, přičemž internet je k používání kryptoměn nezbytný.
C:\fakepath\omv.jpg

FT: Rakouská OMV chystá pro nákupy ruského plynu účty v rublech

28.04.2022 Rakouská energetická skupina OMV, která je jedním z největších dovozců ruského plynu, se chystá u finančního ústavu Gazprombank ve Švýcarsku otevřít si účty v rublech. S odkazem na informované zdroje to dnes napsal britský ekonomický list Financial Times (FT). Rakouský podnik tak vyhoví požadavkům Kremlu, který od svých odběratelů v EU začal vyžadovat platby v rublech.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruští poslanci schválili třetí mandát šéfky centrální banky Nabiullinové

21.04.2022 Ruští poslanci schválili třetí mandát guvernérky centrální banky. Elvira Nabiullinová, jejíž prodloužení mandátu navrhl v polovině března prezident Vladimir Putin, má v Rusku zajistit makroekonomickou stabilitu. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-31032022-19-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.03.2022 1) Česká národní banka získala mezinárodní ocenění za otevřenou a srozumitelnou komunikaci s veřejností i odborníky Central Banking Transparency Award 2022. Banka o tom dnes informovala na internetu. Ocenění uděluje odborný časopis Central Banking, který se více než 25 let zaměřuje na zpravodajství o centrálním bankovnictví. ČNB tuto cenu získala i v roce 2015.
C:\fakepath\dolar usa.jpg

Sankce proti Rusku mohou narušit dominantní postavení dolaru, varuje MMF

31.03.2022 Finanční sankce uvalené na Rusko by mohly postupně oslabovat dominantní postavení amerického dolaru a jejich výsledkem může být větší roztříštěnost mezinárodního měnového systému. Uvedla to v rozhovoru s listem Financial Times (FT) první náměstkyně šéfky Mezinárodního měnového fondu (MFF) Gita Gopinathová.
img

BREAKING: Indexy rostou po zprávě Financial Times

16.03.2022 Evropské a americké akciové indexy po zveřejnění zprávy Financial Times brzy odpoledne rostly. FT tvrdí, že Ukrajina a Rusko již připravují plán neutrality pro Ukrajinu, který ukončí válku. Podrobnosti jsou zatím utajené, ale Financial Times tvrdí, že bylo dosaženo pokroku v 15bodovém mírovém plánu. Plán zahrnuje příměří a stažení ruských jednotek pod podmínkou, že Ukrajina rozhodne o neutralitě a přijme omezení na ozbrojené síly. Kyjev by se také musel vzdát svých ambicí vstoupit do NATO.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Šéf VW: Válka na Ukrajině může evropské ekonomice způsobit větší škody než covid

10.03.2022 Vleklá válka na Ukrajině by mohla evropské ekonomice způsobit mnohem větší škody než pandemie covidu-19. V rozhovoru s listem Financial Times (FT) to řekl šéf německého automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess.
C:\fakepath\USA-Rusko.jpg

Washington uvalil sankce na ruskou centrální banku, odstřihl ji od aktiv v USA

28.02.2022 Americká vláda dnes uvedla do praxe avizované sankce proti ruské centrální bance. S okamžitou platností zakazuje Američanům veškeré transakce jak s ruskou centrální bankou, tak s ruským ministerstvem financí a s ruským státním investičním fondem. Kromě toho uvalilo sankce na Ruský fond přímých investic (RDIF). V tiskové zprávě to dnes oznámilo americké ministerstvo financí. Podle ministryně Janet Yellenové tato bezprecedentní opatření směřují na finanční prostředky, které Moskva potřebuje k financování války na Ukrajině.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

FT: Čína je připravena změkčit dopady sankcí uvalených na Rusko kvůli Ukrajině

24.02.2022 Čína je připravena změkčit dopady sankcí uvalených na Rusko kvůli napadení Ukrajiny a pomoct zemi v situaci, kdy se zhoršují její vztahy se Západem. Pomoc čínských bank by pro vývoj konfliktu mohla být klíčová, píše na svém webu deník Financial Times (FT).
C:\fakepath\top-21022022-23-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.02.2022 1) Bitcoin po výrazném lednovém propadu, kdy cena této nejznámější kryptoměny spadla až zhruba na 35.000 dolarů, zahájil týden růstem a blíží se k hranici 40.000 USD. Zůstává tak daleko od maxima, které je blízko 69.000 USD a na němž se bitcoin ocitl v listopadu loňského roku. Názory na další vývoj se různí, například podle spoluzakladatele kryptoměnové burzy Huobi se další fáze silného růstu může dostavit až za dva nebo tři roky.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

FT: Největší ropné firmy se chystají k odkupům svých akcií za 38 miliard USD

21.02.2022 Sedm největších ropných společností se letos chystá k odkupům svých akcií v úhrnu za 38 miliard dolarů (téměř 813 miliard Kč), což je téměř rekord. Znamenalo by to maximum od roku 2008, kdy tyto podniky na odkup svých akcií vynaložily dohromady 46 miliard dolarů. Firmám to umožňují vysoké ceny surovin, píše na svém webu deník Financial Times (FT), který se odvolává na data analytické společnosti Bernstein Research.
C:\fakepath\lotus.jpg

Britská značka luxusních sportovních aut Lotus zvažuje vstup na burzu

21.02.2022 Britská značka luxusních sportovních automobilů Lotus uvažuje, že během příštích dvou let vstoupí na akciovou burzu, aby tak získala finance na mezinárodní expanzi a na investice do aut s elektrickým pohonem. Informoval o tom dnes list Financial Times (FT), který se odvolává na vedoucí představitele podniku.
C:\fakepath\top-27012022-21-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.01.2022 1) Rafinérská a petrochemická skupina Orlen Unipetrol v loňském roce zvýšila své tržby meziročně o 61 % na rekordních 133,6 miliardy korun. Provozní zisk před úroky, zdaněním, odpisy a amortizací (EBITDA LIFO) se meziročně zvýšil na 6,3 miliardy korun. Čistý zisk skupiny meziročně vzrostl na 3,2 miliardy korun. Orlen Unipetrol o tom dnes informoval v tiskové zprávě.
C:\fakepath\facebook-libra.jpg

Média: Kryptoměnové konsorcium založené Facebookem ukončuje činnost

27.01.2022 Konsorcium Diem Association, které v roce 2019 založila společnost Facebook s cílem vytvořit novou kryptoměnu, postupně ukončuje činnost a své technologie prodává zhruba za 200 milionů dolarů (4,4 miliardy Kč) malé kalifornské bance Silverage. Informovaly o tom deníky The Wall Street Journal (WSJ) a Financial Times (FT), které se odvolávají na zdroje obeznámené se situací. Americký internetový obr tak podle FT přiznává porážku ve svých kdysi rozsáhlých ambicích v oblasti digitálních plateb.
C:\fakepath\Gates.jpeg

Fond, za kterým je Gates, chce investovat až 15 miliard USD do čisté technologie

10.01.2022 Investiční fond Breakthrough Energy Catalyst, za kterým stojí zakladatel společnosti Microsoft a miliardář Bill Gates, plánuje investovat až 15 miliard USD (přes 323 miliard Kč) do projektů zaměřených na čistou technologii v USA, Británii a Evropské unii. V rozhovoru s listem Financial Times (FT) to řekl výkonný ředitel tohoto soukromo-veřejného fondu Jonah Goldman.
C:\\fakepath\\euro eurozona.jpg

Macron a Draghi společně vyzvali k reformě rozpočtových pravidel EU

23.12.2021 Francouzský prezident Emmanuel Macron a italský premiér Mario Draghi dnes vyzvali země Evropské unie k reformě evropských rozpočtových pravidel tak, aby umožňovaly větší investiční výdaje. Oba zároveň uznali, že bude třeba snížit zadlužení. Uvedli to ve společném prohlášení, které dnes zveřejnil list Financial Times (FT).
C:\fakepath\Cina.jpg

Akcie některých čínských firem kvůli riziku amerických sankcí prudce klesly

15.12.2021 Akcie čínských firem z odvětví zdravotní péče a vyspělých technologií dnes prudce klesly. Investoři tak zareagovali na zprávu britského listu Financial Times (FT), který s odkazem na své zdroje napsal, že Spojené státy chystají sankce na další čínské podniky. Týkat by se měly jak investic, tak exportu.
C:\fakepath\trader-10122021-40-zm.jpg

Šéf Tesly Elon Musk zvažuje, že odstoupí z funkce a bude jen influencerem

10.12.2021 Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk zvažuje, že se své pozice vzdá a stane se influencerem. Napsal to dnes na twitteru. Musk už v minulosti několik zopakoval, že lidé by neměli pracovat tak moc jako on.
C:\fakepath\eu penize.jpg

FT: EU chce do světové infrastruktury mobilizovat investici 300 mld. eur

29.11.2021 Evropská unie chce do globální infrastruktury a dalších projektů mobilizovat investice za 300 miliard eur (7,7 bilionu Kč). Plánem Globální brány (Global Gateway) hodlá konkurovat čínskému projektu nové Hedvábné stezky, který někteří evropští politici hodnotí kriticky. Informoval o tom dnes list Financial Times (FT) s odvoláním na návrhy Evropské komise. Při shánění peněz se bude Brusel spoléhat i na soukromý sektor, veřejné investice a členské státy.
C:\fakepath\top-18112021-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.11.2021 1) Evropští poslanci se dohodli na pravidlech, jak postupovat vůči velkým technologickým společnostem. Dotknou se firem s tržní kapitalizací nad 80 miliard eur (dva biliony Kč), píše na svém webu deník Financial Times (FT). Týkat se podle něj budou nejen amerických firem Google, Amazon, Apple a Facebook, ale i čínské společnosti Alibaba nebo nizozemského ubytovacího serveru Booking.com.
C:\fakepath\eu.jpg

FT: Evropští poslanci dohodli pravidla pro velké technologické společnosti

18.11.2021 Evropští poslanci se dohodli na pravidlech, jak postupovat vůči velkým technologickým společnostem. Dotknou se firem s tržní kapitalizací nad 80 miliard eur (dva biliony Kč), píše na svém webu deník Financial Times (FT). Týkat se podle něj budou nejen amerických firem Google, Amazon, Apple a Facebook, ale i čínské společnosti Alibaba nebo nizozemského ubytovacího serveru Booking.com.
C:\fakepath\diamanty.jpg

Největší světový těžař diamantů varoval, že dodávky budou několik let omezené

25.10.2021 Největší světový těžař diamantů, ruská skupina Alrosa, varoval, že dodávky drahých kamenů budou několik let omezené, mimo jiné kvůli odstávkám dolů a nedostatku nových těžebních projektů. Informoval o tom list Financial Times (FT).
C:\fakepath\top5-21102021-25-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.10.2021 1) Čína tlačí na americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's, aby se v jeho čínských provozovnách před zimní olympiádou plánovanou na únor dalo platit digitální měnou její centrální banky. Píše o tom server britského deníku Financial Times (FT). Peking podle jeho zdrojů vyvíjí nátlak i na další americké podniky, aby začaly digitální měnu známou jako e-CNY přijímat. Podle amerických kritiků ale systém není bezpečný.
C:\fakepath\Cina-e-cny.jpg

FT: Čína tlačí na McDonald's, aby před olympiádou přijímal digitální měnu

20.10.2021 Čína tlačí na americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's, aby se v jeho čínských provozovnách před zimní olympiádou plánovanou na únor dalo platit digitální měnou její centrální banky. Píše o tom server britského deníku Financial Times (FT). Peking podle jeho zdrojů vyvíjí nátlak i na další americké podniky, aby začaly digitální měnu známou jako e-CNY přijímat. Podle amerických kritiků ale systém není bezpečný.
C:\fakepath\usa4.jpg

FT: Americké firmy prodlouží kvůli napjatým dodavatelským řetězcům pracovní dobu

14.10.2021 Velké americké firmy se na naléhání vlády zavážou k prodloužení pracovní doby. Společnosti jako Walmart, UPS a FedEx tak zareagují na napjaté dodavatelské řetězce, které brzdí oživení americké a globální ekonomiky. Na svém webu o tom píše deník Financial Times (FT).
C:\fakepath\top-20092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.09.2021 1) Akcie v Evropě zahájily týden poklesem a jejich hlavní index dopoledne ztrácel téměř dvě procenta. Ocitl se tak nejníže za dva měsíce. Nejvíce odepisují akcie těžebních společností, širší trh ale podle analytiků oslabuje především kvůli obavám, že centrální banky ve velkých zemích se chystají omezovat podpůrná opatření zavedená loni kvůli dopadům pandemie covidu-19.
C:\fakepath\g-20092021-lv-1.jpg

FT: Velké technologické podniky letos rekordním tempem nakupují menší rivaly

20.09.2021 Velké technologické společnosti letos rekordním tempem nakupují menší konkurenty. Informoval o tom britský ekonomický list Financial Times (FT). Technologické firmy podle údajů společnosti Refinitiv na převzetí svých potenciálních konkurentů v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů od začátku roku vynaložily minimálně 264 miliard dolarů (5,7 bilionu Kč). To představuje dvojnásobek předchozího rekordu z roku 2000.
img

Rychlé shrnutí

17.09.2021 Akcie se včera obchodovaly smíšeně kvůli rizikům souvisejícím se zpomalením čínské ekonomiky a lepšímu makru z USA.
img

Rychlé shrnutí

08.09.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. Dow Jones kles o 0.76 %, S&P500 odepsal 0.34 % a Russell 2000 klesl o 0.72 %. Mírného růstu o 0.07 % se dočkal jen Nasdaq.
C:\fakepath\top-06092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.09.2021 1) Největší německý akciový index projde zásadní úpravou, která by mohla podpořit jeho růst. Z dosavadních 30 se index DAX rozšíří na 40 podniků. Nově v něm najdeme akcie firem jako Porsche, Puma nebo Siemens Healthineers. Na samotný DAX se přitom hluboká reforma neomezuje. Největší bezprostřední dopad dopad budou sledovat ETF fondy, které tento index sledují, napsal Bloomberg. Ty budou následkem toho muset upravit svoje investice. Rozšíření indexu, které vstoupí v platnost 20. září, je největší úpravou tohoto indexu za posledních 33 let.
C:\fakepath\global economy.jpg

FT: Letošní rok bude zřejmě z hlediska fúzí a akvizic rekordní

06.09.2021 Globální hodnota sjednaných fúzí a akvizic se v dosavadním průběhu letošního roku vyšplhala na téměř čtyři biliony dolarů (zhruba 85 bilionů Kč). Je tak na cestě k dosažení nového celoročního rekordu. Informoval o tom na svých internetových stránkách list Financial Times (FT) s odvoláním na údaje společnosti Refinitiv.
C:\fakepath\top-09082021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.08.2021 1) Cena nejznámější kryptoměny bitcoin se včera dostala na nejvyšší úroveň od poloviny května a přechodně vystoupila nad hranicí 45 000 dolarů (zhruba 971 000 Kč). Později se však vrátila do blízkosti 44 000 dolarů, plyne z údajů serveru CoinDesk.
C:\fakepath\Hongkong.jpg

FT: Majitel TikToku, firma ByteDance, obnovil plán vstupu na burzu

09.08.2021 Čínská společnost ByteDance, která je majitelem populární aplikace pro sdílení krátkých videí TikTok, obnovila plán vstupu na burzu. A to navzdory rostoucímu tlaku čínských regulátorů na technologické podniky. Informoval o tom včera list Financial Times (FT), který se odvolává na zdroje obeznámené s plány podniku. ByteDance podle zdrojů hodlá uvést své akcie na hongkongskou burzu, buď v letošním čtvrtém čtvrtletí, nebo začátkem příštího roku.
C:\fakepath\investice-23062021-1.png

Stínové bankovnictví

23.06.2021 Proč byste se měli zajímat o stínové bankovnictví? Kryptoměny jsou stínové bankovnictví. Investice do podílového fondu peněžního trhu je stínové bankovnictví, půjčky, půjčování na platformách pro peer to peer je stínové bankovnictví. Existuje mnoho různých typů. Ve skutečnosti stínové bankovnictví tvoří polovinu globálního finančního systému.
img

Rychlé shrnutí

11.06.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci výše. Index S&P 500 rostl na historické maximum, Nasdaq přidal 0.78 % a Dow Jones rostl o 0.06 %.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Ruský těžař zlata Nordgold plánuje vstup na burzy v Moskvě a Londýně

03.06.2021 Ruský těžař zlata Nordgold plánuje uvést své akcie na burzy v Moskvě a Londýně. Firma dnes uvedla, že v úmyslu má i vyplácet dividendy. Podle listu Financial Times (FT) se tak podnik snaží využít obnoveného růstu ceny zlata. Firmu Nordgold ovládá rodina ruského miliardáře Alexeje Mordašova a podnik má aktivity v Rusku, Kazachstánu a ve východní Africe, informovala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\g7.png

FT: Skupina G7 se blíží dohodě o zdanění nadnárodních společností

24.05.2021 Skupina nejvyspělejších zemí světa G7 se blíží dohodě o zdanění nadnárodních společností. Uvolnila by se tím cesta k zavedení globální daně pro obří firmy ještě v letošním roce, píše deník Financial Times (FT). Spojené státy navrhly, aby ve světě existovala minimální daň 15 procent ze zisků globálních firem. Francie, Německo a Itálie plán považují za dobrý základ pro mezinárodní dohodu, která by se mohla schválit do července.
C:\fakepath\objemy.png

Tradeři se stále častěji soustředí na trh s kryptoměnami

06.05.2021 Každý den se více a více traderů obrací z akciového trhu na trh s kryptoměnami. Od začátku roku tak můžeme sledovat výrazný pokles obchodní aktivity a objemů na akciových trzích a naopak výrazný nárůst zobchodovaných objemů na kryptoměnách. Spekulativní aktiva začínají být stále populárnější hlavně díky vysokým výnosům, které nabízejí a důvěře, která je na trhu cítit.
img

Velké evropské banky prý chtějí konkurovat americkým zprostředkovatelům plateb

04.05.2021 Více než 30 největších evropských bank a zpracovatelů karetních plateb se plánuje spojit a vytvořit jednoho velkého zpracovatele plateb. Hodlají konkurovat americkým společnostem PayPal, Mastercard, Visa a Apple. V Bruselu na plánu pracuje 40 odborníků na platby, kteří mají do září načrtnout projekt panevropské platební služby pro platby na internetu i v kamenných obchodech a pro vybírání hotovosti v bankomatech. Informuje o tom britský list Financial Times (FT).
img

Wall Street očekává nejlepší výsledky za 3 roky

23.04.2021 Ve Spojených státech odstartovala korporátní výsledková sezona za první čtvrtletí tohoto roku a analytici nečekají nic jiného než velkolepý návrat velmi dobrý výsledků. To však otevírá poměrně velký prostor pro zklamání, které může dorazit navzdory obnovující se ekonomice. To může být problém pro trhy, které působí křehce a jsou na svých rekordních maximech.
img

Rychlé shrnutí

20.04.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. Index S&P 500 klesl o 0.53 %, Nasdaq odepsal 1 % a Dow Jones 0.36 %.
C:\fakepath\money.jpg

FT: Spotřebitelé podpoří ekonomiku úsporami vytvořenými během pandemie

19.04.2021 Spotřebitelé po celém světě si od začátku pandemie covidu-19 vytvořili dodatečné úspory v objemu 5,4 bilionu dolarů (116,5 bilionu Kč). Nyní se jejich důvěra v ekonomiku zvyšuje, což otevírá cestu k silnému oživení spotřebitelských výdajů. Píše o tom list Financial Times (FT) s odvoláním na odhady ratingové agentury Moody's. Ta při odhadování výše dodatečných úspor vycházela ze srovnání s vývojem v roce 2019.
C:\fakepath\Yellen.jpg

Americká ministryně financí chce globální minimální daň pro korporace

06.04.2021 Americká ministryně financí Janet Yellenová včera vyzvala ostatní země, aby společně s Washingtonem prosadily minimální daň pro korporace po celém světě. Snaží se potvrdit pozici Spojených států jako lídra světové ekonomiky, napsal list Financial Times (FT).
img

Tempo očkování dostává euro pod tlak

10.03.2021 Poslední týdny přinesly na trhy větší míru nervozity a řada investorů se začala stahovat zpět do amerického dolaru, který v průběhu minulého roku výrazně ztrácel a nervozitu tak přivítal, jelikož si mohl dojít pro menší zisky. Většina měn v koši proti americkém dolaru dokázala však své zisky alespoň částečně udržet. Nicméně euro se propadlo hluboko pod 1.20 a jeho oslabení podporuje nejen posilující americký dolar, ale také o poznání horší vyhlídky pro oživení evropské ekonomiky.
C:\fakepath\graf-04032021-2.png

Pozitivní nálada dlouho nevydržela, akcie jsou znovu pod tlakem

04.03.2021 Řadě investorů stále přijde růst výnosů z amerických státních dluhopisů jako přehnané stanovisko pro výprodej na akciích. Přece jen rostoucí výnosy odráží vyšší očekávanou výkonnost americké ekonomiky. Zároveň však jde o zdroj nejistoty pro předražené akciové tituly, jejichž růst stojí na nízkých výpůjčních nákladech, a ty jsou nyní v ohrožení. Začíná také zrychlovat rotace do hodnotových titulů. Byl pondělní růst býčí pastí, nebo je pokles další příležitostí pro nákup?
C:\fakepath\Lucid.jpg

Výrobce elektromobilů Lucid Motors vstoupí na burzu

23.02.2021 Výrobce elektromobilů Lucid Motors vstoupí na burzu prostřednictvím spojení s jednou z firem specializovaných na akvizice, takzvaných SPAC. Transakce, která automobilku ohodnocuje na 24 miliard dolarů (511 miliard Kč) je zatím největší dohodou tohoto druhu, píše na svém webu list Financial Times (FT).
img

Rychlé shrnutí

22.02.2021 Fitch potvrdila rating Austrálii na AAA s negativním výhledem. S&P zvýšila rating Novému Zélandu na AA+.
img

Microsoft se prý pokoušel koupit Pinterest

11.02.2021 Akcie Pinterest (PINS.US) vzrostly o 6 % poté, co deník Financial Times přišel se zprávou, že technologický gigant Microsoft (MSFT.US) se v minulých měsících pokoušel koupit tuto společnost, která se zabývá sdílením obrázků. Tržní hodnota Pinterestu vzrostla od března o 600 % a v minulém roce navýšila počet aktivních uživatelů na rekordních 100 milionů. Tržby byly navýšeny o 76 % na $706 mil. v Q4 2020. Očekávání analytiků byla nastavena na $58 mil. Tržní kapitalizace Pinterestu se po středeční seanci pohybovala okolo $50 miliard. V minulosti dal Pinterest dle FT najevo, že by chtěl zůstat nezávislou společností. Rozhovory v současnosti nepokračují, ale pokud by se obchod přesto nakonec realizoval, jednalo by se o největší dosavadní nákup Microsoftu. Obě společnosti jednání pro FT nekomentovaly.
C:\fakepath\london8.jpg

FT: Největší burzou v Evropě je Amsterodam - předstihl Londýn

11.02.2021 Největší akciovou burzou v Evropě se po brexitu stal Amsterodam, který tak předstihl dosud kralující Londýn. V lednu se na různých nizozemských obchodních platformách denně zobchodovaly akcie v průměru za 9,2 miliardy eur (237 miliard Kč), což je ve srovnání s prosincem více než čtyřnásobek. S odvoláním na údaje společnosti CBOE Europe to napsal britský deník Financial Times (FT).
img

Výnosy z amerických dluhopisů rostou s inflačním očekáváním

08.02.2021 Výnosy z dluhopisů s dlouhodobou splatností jsou ve Spojených státech na nejvyšších úrovních za poslední rok a očekávání fiskálního balíčku Joe Bidena, který podpoří ekonomický růst, zároveň podpoří v růstu inflaci. Krátkodobě lze očekávat poptávku po americkém dolaru a útlum amerického trhu s bydlením.
img

Bitcoin zůstává vysoko, protože se trh změnil

04.02.2021 Růst ceny Bitcoinu na 40 000 dolarů zatím nedoprovází podobný výprodej jako v roce 2017 a nejspíše k němu ani nedojde. Musel by dorazit nějaký externí šok, který však oddalují centrální banky svou monetární politikou. Zároveň se trh od roku 2017 hodně změnil a kryptoměny už nekupují pouze geekové, anarchisté a libertariáni. Sebevědomí zůstává vysoko, dokáže ale Bitcoin navázat dalším růstem, nebo najde novou “férovou” cenu?
C:\fakepath\gamestop-31012021.jpg

FT: V kauze GameStop asi tresty nepadnou, spíš se změní regulace

31.01.2021 Prudké cenové výkyvy akcií GameStop a dalších podniků, které v posledních dnech zasáhly Wall Street a způsobily ztráty některým fondům a dalším účastníkům trhu, asi žádnou právní dohru mít nebudou. Regulační orgány, které mohou zasáhnout v případě manipulace s trhem, budou podle právníků těžko hledat důkazy. Napsal to dnes britský list Financial Times. Mnohem pravděpodobnější podle právníků je, že situace si vyžádá změnu regulace.
C:\fakepath\obrazek-20022021.png

Přichází inflace, připravte se

20.01.2021 Po propuknutí pandemie výrazně vzrostla likvidita v oběhu a s největší pravděpodobností bude muset dále růst, protože ekonomiky čeká ještě několik krušných měsíců. Postupná vakcinace však odšpuntuje ceny, které jsou nyní pod tlakem slabé ekonomické aktivity, nízké spotřeby a levných energií. Někdo se už připravuje na trhu s digitálním zlatem, zatímco dluhopisový obchodníci by se měli připoutat.
img

Deutsche Bank v USA zaplatí téměř 125 milionů USD kvůli korupci

08.01.2021  Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank se dohodla, že zaplatí americkým úřadům téměř 125 milionů dolarů (zhruba 2,7 miliardy Kč), aby urovnala obvinění z korupce a podvodu. Informoval o tom list Financial Times (FT).
C:\fakepath\fb-01122020-lv.gif

Facebook přejmenoval svoji kryptoměnu, nově se jmenuje diem

01.12.2020 Facebook přejmenoval svoji digitální měnu libra. Nově se jmenuje diem. Změna názvu je součástí snahy upozornit na jednodušší a přepracovanou strukturu měny, řekl ředitel asociace stojící za digitální měnou Stuart Levey.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | G20 | Evropská unie | Grexit | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Dluhová krize | Česká burza | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Býčí trh | ETF | Podílové fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Import | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Ekonomické události | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Investujeme | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Auditor | Transakce | BaFin | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Burza | Burza cenných papírů | CBOE | CEO | CFD | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | DAX | Denní minima | Derivát | Devalvace | Diverzifikace | Dividenda | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downgrade | EBIT | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | FINMA | FX | Fed | Finanční trhy | Fondy peněžního trhu | Futures | Fúze | G7 | HFT | High | IPO | Index DAX | Index PX | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | LTRO | Leverage | Likvidita | Low | MIFID | MMF | MT4 | Risk | Marže | MetaTrader | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obligace | Opce | Open | P/E | Peněžní zásoba | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Pákový efekt | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Rezervní měna | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Směnný kurz | Spread | Support | Swiss | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Zlato | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Bohatství | London Stock Exchange | Credit Suisse | ČSOB | Gold | GCI | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie NWR | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Contracts for difference | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Algoritmické obchodování | Vysokofrekvenční obchodování | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Finanční analytici | Eurostat | Makrodata | Facebook | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | AUDUSD | GBPUSD | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie CETV | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Erstebank | Akcie Fortuna | Akcie Fortuny | Akcie KB | Akcie Unipetrol | Akcie VIG | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | AUDJPY | Banka | Bankrot Řecka | Barel ropy | Brent | Britské libry | Brokeři | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | Čínská měna | CZK | Česká burza cenných papírů | ČEZ burza | ČEZ dividenda | ČEZ dividendy | ČEZ online | DAX 30 | Devizové trhy | DJIA | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomika Slovenska | Elektronické obchodování | Elektřina | ETF fondy | Eura | Evropská banka | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forexu | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Hang Seng | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční služby | Investiční výdaje | Investing | Irsko | ISM | Jak nakoupit akcie | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Krize eurozóny | Kurz franku | Kurzu měn | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Odkup akcií | Patria.cz | PayPal | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prodej dluhopisů | Prognóza | Rates | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Řecká ekonomika | Řecká krize | Řízení rizik | Sázky | Signály | Slovník pojmů | Société Générale | Spekulace na růst | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové ceny ropy | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen akcií | Vývoj inflace | WTI | Patria Direct | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | Rozkolísanost trhu | ING | Benzín | Buffett | DMA | Komise pro cenné papíry | Bill Gates | Buy | CEE | Cenové rozpětí | Centrální depozitář | Cílová cena | Depozitář | Due diligence | EBITDA | Elon Musk | Hold | Indie | Intermediate | KOBOS (Kontinuální Burzovní Obchodní Systém) | Lednový efekt | Matthias Müller | Měď | Ministerstvo financí | Protistrana | Roadshow | ROCE | Sell | Šíře trhu | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Euromoney | Člen burzy | GDR | Primární emise | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | KOBOS | M2 | Tržby | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Komise | Kontrakt | Volby | Vzdělání | Burze | Černý pátek na newyorské burze | Investment | Traders | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Ernst & Young | Společnost Crédit Agricole | Royal Bank of Scotland | DPA | Bernstein | Jackson Hole | KPMG | CNOOC | RBC Capital Markets | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Evercore ISI | Oxford Economics | ANZ | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | IHS Global Insight | Investing.com | Členové OPEC | YouGov | Global Insight | NATO | Moody's Analytics | PwC | RBC Capital | Agentura AP | BBC | Barclays Capital | Agentura DPA | Reporty | CI Komodity | Zvyšování sazeb | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Ministr financí | Burzovní obchodní systém | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Londýnská City | Evropské banky | Lobbistické skupiny | Precedens | Energie | Severomořská ropa | Podnikatelé | Panevropský akciový index | BlackRock | Ekonomické indikátory | Příprava | Přehled | Klid | Il Sole 24 | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Zadlužené Řecko | Americké trhy | Bankovnictví | Swapy | Ekonomická aktivita | City | Program OMT | Fidelity International | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Investiční firma | Forbes | Americké firmy | Sázení | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Měnový stratég | Standard & Poor's | Bernstein Research | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie v USA | Akcie v Asii | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Panické výprodeje | Algoritmus | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Akcie amerických bank | Hlavní indexy | Nervozita | Britský ministr financí | Akcie v Japonsku | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Setkání centrálních bankéřů | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | FactSet | TradingView | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | PetroChina | Sinopec | Ekonomická data | Americké indexy | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | VIG | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Tradiční měny | Euro k americkému dolaru | Zajištění | Baidu | Digitální měny | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Zahraniční firmy | Výnos desetiletých dluhopisů | Odvrátit deflaci | Credit Suisse Group | Ekonomický institut | Kapitalizace | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Dnešní zprávy | Makléřské společnosti | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Světový obchod | Globální obchod | Záchranný fond | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | Migrační krize | FCA | Indikátor vývoje cen akcií | Theresa Mayová | Měny emerging markets | Manažeři fondů | Europe 1 | Výběr zisků | S&P Global Ratings | Kurz japonského jenu | Výnosy | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | ARM Holdings | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | ExxonMobil | Finanční domy | Alphabet | xStation | ČTK | Skupina G7 | Bankovní společnost | Internetové firmy | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Příjmy z obchodování | Audi | Politico | IHS Markit | Devizy | Fondy rizikového kapitálu | Akcie firem | Purple Trading | Mizuho | Keystone XL | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Vstup na burzu | Manipulace s trhem | BBVA | Silicon Valley Bank | Investopedia | Sell in May and go away | CoinDesk | Inflace ve světě | Vývoj směnných kurzů | Invest.com | BlueBay Asset Management | BlueBay | Palladium | MiFID II | Dealogic | NEST | ESMA | Štěpán Hájek | Robinhood | Crypto | Správce portfolia | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Digitální peněženky | Tržní očekávání | Akciové výnosy | Kryptoměnové burzy | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Obchodní války | FinTech | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | Růstové akcie | OPEC+ | Obchodní válka | Podíl dolaru | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Primární emise akcií | Asijské akciové trhy | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie společnosti | CSI 300 | Americká investiční banka | Forint | Pokles ceny | Ekonomické krize | Americké akciové burzy | Ether | Zasedání OPEC | Korunový trh | Akcie v Evropě | I-Trader | Metals Focus | Americké volby | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Dodávky ropy | Cena plynu | Výnosy z amerických dluhopisů | Primární nabídka | Jiné měny | Výkyvy na trzích | Růst zisků | EK | Evropská komise | Fungování trhů | Americké podniky | Základní úroková sazba | Šéf ECB | Fiskální pakt | Evropský stabilizační mechanismus | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Financial Times (FT) | Refinitiv | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | Makléřská společnost | Automatizace obchodování | Způsob obchodování | Nakoupit akcie | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Silný trh | Ainvestments | Kadeky International | Zvýšení sazeb | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | MiFID 2 | Evropské akciové burzy | Zájem investorů | Akcie Pinterest | PINS | Odchod z eurozóny | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Investiční rady | Zpětný odkup akcií | Esos International | MUU Group Limited | London Emanagement Ltd | XS Investments | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | CNY | Nejznámější kryptoměny | SPI Asset Management | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Akcie čínských firem | Boris Johnson | BrandZ | NVDA | Economist Intelligence Unit | BCC | Stablecoin | Americké společnosti | DE30 | Nové digitální měny | Snížení sazeb | Banky na Wall Street | Asociace Libra | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Výkonný ředitel | Vytvoření nové digitální měny | XTB Research | Odvetná cla | Ministerstvo obchodu | Recese v USA | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Oživení ekonomiky | Měna Facebooku | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Cena žlutého kovu | KB | Pravděpodobnost recese | Nové měny | Obchodní pokyny | Hospodářská recese | Saudi Aramco | Televize CNBC | Dění na trzích | Globální recese | Stablecoiny | Italská vláda | Nastavení úrokových sazeb | Overbalance | Úpis akcií | Finanční situace | Python | Snížení daní | GOOGL | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Equinor | Vývoz ropy | RISK-ON | Vyšší úrokové sazby | Nízké daně | Cena akcie | Automatické systémy | Uvalení cel | Nová měna | Tým FXstreet.cz | Alipay | Platební společnost | ByteDance | TikTok | Huawei | Digitalizace | Trump dnes | Střadatelé | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Obchodní model | Rozpočet | Čínská média | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Ekonomiky ve střední Evropě | Zpomalení německé ekonomiky | Ropný gigant | Německá vláda | Ropné firmy | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Čínské podniky | Bílý dům | MSFT | Obchod | Státní investiční fond | Trh práce | Obchodní dohody | Myšlenka | Včerejší obchodování | Spojené státy a Čína | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Statistický úřad Eurostat | Primární nabídky | Firma | Reálné ekonomiky | Maloobchodní prodeje | Cheptel | BAT | Risk-off | Index MSCI Emerging Markets | Parlamentní volby | Tesla Elon Musk | Pfizer | Výrobce léků | IIF | Čínská firma | Růst cen | Konfederace britského průmyslu (CBI) | CBI | Studie | BDI | Zavedení digitální daně | Bilance | Americký Senát | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | Největší pokles | Ukrajina | Clearstream | Příliv investic | Lagardeová | Klesly akcie | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Nízké úrokové sazby | Úrok | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Global Times | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Liou Che | Federální rezervní banka | 5G | AFP | Předseda Evropské komise | Zpomalení světového obchodu | Evropští investoři | Ekonomka | Automobilový sektor | Konkurenti | Financovat | Digitální měna Facebooku | SMA | Předpovědi | Predikce vývoje | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Poslanecká sněmovna | Zakázky německého průmyslu | Na burze | Centrální banka USA | Propouštění | Digitální měny centrálních bank | Impuls | Zasedání RBA | Firma Apple | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Velikost pozice | Rozvoj | Stavebnictví | Klíčový support | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Sociální sítě | Problémy | COPPER | Vládní výdaje | Cvičení | Breaking | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Těžba ropy v Rusku | Soukromý sektor | Konzervativci | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Moskva | Časopis Forbes | Americká automobilka | United Technologies | Farmaceutická společnost | Allergan | Federální obchodní komise | FTC | Nissan Motor | Airbus | Nord Stream | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Porsche | Ústavní soud | Škoda Auto | ÚOHS | Míra | RWE | Jaderné elektrárny | Temelín | Úroky | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Bankovní rada České národní banky | Geely | Předseda | Americké centrální banky | Elektrárenská společnost | Dolar roste | Vánoce | Zpracování kovů | Regulátoři | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Italský premiér | FedEx | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | Biotechnologické společnosti | MasterCard | FB | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Bydlení | Martin Novák | EY | Ztráta | BREAKING | Stratég | Hlavní akciové indexy | Roční růst | Miliardy korun | Reality show | Průmyslové podniky | Peking | Eurobank | Alpha Bank | Wirecard | Ziskovost | Hospodaření | Pracovní trh | Společnost Sentix | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Inovace | Půjčky v kryptoměnách | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Francouzský parlament | Washington | Daimler | Hlavní rizika | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Švýcarská vláda | Ifo | Experti | Zemědělství | Poradenství | Automobilka BMW | Německá společnost | Nový rekord | Wall Street Journal (WSJ) | Iniciativa | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Tržní sazby | Míra zadlužení | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Kryptoměny bitcoin | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Pozitivní komentáře | Velké firmy | Amazon.com Inc. | Ceny energií | Zajímavé zisky | Krach | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Čínské indexy | Prezident | Výsledky průzkumu | Plány Facebooku | Google | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Velcí institucionální investoři | Většinový podíl | Pohyby cen | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Ředitel investic | Romain Boscher | Coronavirus | Provozní zisk | Firmy v ČR | Finanční ředitel | Meziroční růst | Růst inflace | Závislost na dolaru | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Zlepšení | Úsilí | BABA | Akcie Alphabet | Obchody | Rozpočtový rámec | Výdaje | Daň z příjmu | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Švýcarská banka UBS | Výrazné ztráty | BP | Převody peněz | Adidas | Společnost Nike | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Recese ve Spojených státech | Čínské ministerstvo | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Obchodovanie | Medvědi | Poptávky po ropě | Růst sazeb | Monetární politika centrálních bank | Politika centrálních bank | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Největší švýcarské banky | Index CSI 300 | Gilead Sciences | Noviny | Krize v eurozóně | Šéfka ECB | Čínské banky | Shortovat | Haruhiko Kuroda | Toyota | Vývoj | Šok | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Michel Barnier | Extrémní výkyvy | Výkyvy | Gita Gopinathová | Videokonference | Rishi Sunak | Restrikce | Vývoj na trhu | Rozhodnutí centrální banky | Hlavní měny | Milánská burza | Nifty 50 | Opatření proti koronaviru | Olaf Scholz | Mince | Profitovat | Zranitelnost eurozóny | Rozdíl mezi výnosy desetiletých státních dluhopisů | Evropská solidarita | Solidarita | Další vývoj | Stimuly | Italské dluhopisy | Výrok Lagardeové | Brusel | Letectví | Energetické společnosti | Třída aktiv | Asijská seance | Tudor | Šíření viru | Fiskální balíček | Burzy cenných papírů | Gazprombank | Analytici finančního ústavu | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Počet nakažených | Aktuální situace | Onemocnění | Tiskové agentury | Zásobníky | Texas | Další pokles | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Počítačové algoritmy | Algoritmy | Komentátor | Pravidla EU | Kongres | Německá automobilka | Škoda | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Il Sole 24 Ore | Asociace | Průmyslové komodity | Fundament | Negativní korelace | Hotovost | Počet potvrzených případů | Vyspělé ekonomiky | Ministryně financí | Německý akciový index | Spoření | Záchranný fond eurozóny | Záchranný fond eurozóny (ESM) | Dávky v nezaměstnanosti | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Počet nakažených koronavirem | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Ministr vnitra | Banka JPMorgan | Biliony | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Boj s koronavirem | České vlády | Němečtí experti | Unijní země | Sberbank | Ekonomiky | VW | Potenciál pro růst | Slovensko | Války | Schodek | Počet obětí koronaviru | Počet obětí koronaviru v USA | Poradce | Organizace | Realitní firmy | British Airways | Saúdové | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Vláda Spojených států | Podíl na trhu | Údaje | Dlužník | Thierry Breton | Eni | Pojišťovna | Sociální nepokoje | Prezident Vladimir Putin | Devizové rezervy České národní banky | Velké americké banky | CDC | Ministři | Oživení ekonomik | Ministři energetiky | Lidský mozek | Mozek | Bezprecedentní opatření | MI6 | Zpravodajské služby | Německé automobilky | Výpadky | IMF | Více peněz | Credit Suisse Group AG | Dodavatelské řetězce | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | AMC | Procter & Gamble | EP | Remdesivir | Antivirotika remdesivir | Antivirotika | Chuť riskovat | Poradenské společnosti | USD za barel | Červnový kontrakt | Stephen Innes | Trade | S&P500 | Dílčí index | Nizozemsko | MFF | SARS-CoV-2 | Reddit | Sociální síť | Tweety | Institut GfK | Posílení | Citlivost trhu na zprávy | Citlivost trhu | Selhání remdesiviru | Hlavní indexy americké akciové burzy | Znovusjednocení země | Náklady na obsluhu dluhu | Joe Biden | Grayscale | Podpůrná opatření | Očekávané výsledky | Zisk BP | Zisk automobilky | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Volvo | Energetické úspory | Shell | Společnost Shell | Anthony Fauci | Rakouská vláda | Tweet | Růst výnosů | Soudní dvůr | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Čtvrtletní zisk | Německý soud | Spolkový ústavní soud | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Spolkový ústavní soud v Karlsruhe | Dovoz | Vývoz | MSCI World | Oživení hospodářství | Maximalizace zisku | Rekordní zisk | Hugo | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Uvolňování opatření proti koronaviru | Australský premiér | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Huobi | Politika centrální banky | Akcie a dluhopisy | Členské státy | Průmyslové kovy | Členské země | Merck | PitchBook | JD.com | Plynovod Nord Stream | Konsorcium | Alrosa | CL | Spekulovat | Potenciální zisk | ESOS International | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Koronavirová pandemie | Ruské ministerstvo financí | Omezení produkce | Kupci | Společnost Facebook | KADEKY INTERNATIONAL s.r.o. | Realitní společnosti | Komunistická strana | Umělé inteligence | Šéf firmy | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Japonské maloobchodní tržby | Plán Evropské komise | Slabá poptávka | Britské firmy | Střední Evropa | Kommersant | Gambling | Square | Rekordní nárůst | Francouzský ministr | Společnost BP | Index Nasdaq Composite | Energetický gigant | Plán investic | Nestlé | Výplata | Největší evropská ekonomika | Markus Braun | Covid | Technologické firmy | Analytické společnosti | Banka JP Morgan | Vyšší daně | Společnost Wirecard | Představenstvo | Podmínky půjčky | Finanční ústavy | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Akcie Wirecard | ARD | Výkyvy cen | Ed Miliband | Sankce proti Rusku | Výdaje japonských domácností | MAM | Michal Lukáč | Zdroj příjmů | XCOM Bank AG | XCOM Bank | Wirecard Bank | Reputace | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Kim Kardashianová | Twitterové účty | Ceny | Kolaps | Technologické společnosti | Společnost Twitter | Společnost XTB | LOTUS | Porušení pravidel | Tvrdá ekonomická data | OMV | Plynárenské společnosti | Konkurenční společnosti | Čínská společnost | Důvěra | Margrethe Vestagerová | WeCHat | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Worldometers | Býčí formace | SMA 200 | Čínská komunistická strana | Deglobalizace | Venezuela | Holdingová společnost | SPAC | Akcie SPAC | SMIC | Odborníci | P/E poměr | Zdanění | Obchodování s ropou | Američtí investoři | Prezidentské volby v USA | Nvidia | Společnost ByteDance | Šéf Tesly | Politici | Objemy peněz | Role sociálních sítí | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Biden | USA Joe Biden | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Cena akcií firmy | Epidemická situace | Změna politiky | Měnový fond | Globální veřejný dluh | Akcie jihokorejské společnosti | Jihokorejské společnosti | Příjmy z prodeje ropy | Koncern | Embargo | Množství peněz | Nařízení | TPG | Intel | Výrobce čipů | Elvira Nabiullinová | Technologické tituly | Bed Bath & Beyond | Očekávané výnosy | Indikátor vývoje cen | Pád cen | Transněfť | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Diem | Stuart Levey | GME | GameStop | Diem Association | Uvedení akcií | Futures na DAX | Siemens | Deutsche Boerse | Vakcinace | H&M | BIDU.US | BIDU | Očkování | Revize amerického HDP | Emise akcií | Peloton | Plný úvazek | Štědrý den | Balík stimulačních opatření | Předsednictví EU | Odvětví kryptoměn | Cenné papíry a burzy | Banky v EU | Cboe Europe | Rally na Bitcoinu | Nálada investorů | Boston Consulting Group | Svět kryptoměn | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Zvýšení těžby | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Zdravotní péče | Rio Tinto | Akcie Twitteru | JD.US | JD | Evropské centrální banky | Velikost obchodu | CARA | ACT | WU | Inflační ekonomika | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | UPS | Akcie Gamestop | WallStreetBets | Tržní ceny | Výkyvy akcií | Prudké cenové výkyvy | Cenové výkyvy akcií | Cenové výkyvy | Výkyvy akcií GameStop | Chaotický vývoj | Joseph Grundfest | Komisař SEC | SEC Joseph Grundfest | Velké fondy | Todd Henderson | Vypuknutí pandemie | Akcie BP | Akcie společnosti Alphabet | Růst ceny Bitcoinu | Oživení evropské ekonomiky | Automobilka Tesla | Prázdná firma | HAS | Ark Invest | Poptávka po stříbře | Silver Institute | Rostoucí úrokové sazby | FTX | Amsterodam | Obchod s evropskými akciemi | Brexit Michel Barnier | Vyjednavač EU | PINS.US | Akcie Pinterest (PINS.US) | MSFT.US | Microsoft (MSFT.US) | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Historické mince | James Bullard | Odliv peněz | Rostoucí výnosy | Porušení zákona | Lucid Motors | Churchill Capital IV | Churchill Capital | Společnost Lucid Motors | Peter Rawlinson | Investiční fond Saúdské Arábie | Special Purpose Acquisition Companies | Air | Nový kapitál | Finanční zdraví | Oživování ekonomiky | Siemens Energy | Admirals | Technologické podniky | Silný růst | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | Tempo očkování | Fidelity | Riziko likvidity | Vysoké dividendy | Platformy Robinhood | Aleš Hála | Řecká vláda | Společnost Baidu | Nové regulace | xStation 5 | Archegos | Plánovaný vstup na burzu | Míra úspor domácností | Míra úspor | Daň pro korporace | Chicago Council on Global Affairs | Globální finanční systém | Harley-Davidson | BABA.US | Alibaba (BABA.US) | Používání kryptoměn | AMD | Ark | Silvia Ardagnaová | Ceny surovin | Zvýšit ziskovost | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Alphabet (GOOGL.US) | AMD.US | GOOGL.US | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Velké evropské banky | Santander | Evropská platební iniciativa | EPI | Evropská platební iniciativa (EPI) | EuroCommerce | Platby kartou | Platby kartou v Evropě | Aktivita na akciovém trhu | Větší korekce | Větší zisky | Důvěra ve vyšší ceny | Nárůst objemů | API | Oslabení | Objem fúzí a akvizic | Průmyslové akcie | Nordgold | Ruský těžař zlata | Těžař zlata | Těžař zlata Nordgold | Zájem investorů o těžaře zlata | ANZ Research | Tax Observatory | EU Tax Observatory | Salvador | Plány | Cíle | Příležitosti | Vyvážené portfolio | Dodávky plynu | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Platidlo | Zajišťování | Konkurence | Prodej | McDonald's | Stínové bankovnictví | Stínové bankovnictví v Číně | Didi | Neuralink | Boring Company | Výplata dividendy | Technologie | Americký výrobce | Nabídky akcií | Letecké palivo | Spojené arabské emiráty | Mluvčí společnosti | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Didi Global | Rada guvernérů | Čínský výrobce | TSM | TSM.US | Americký trh | AI | Odvětví | Akcie švýcarské banky | Divize | Energetická skupina | Rekord | Příjmy z reklamy | Bilion | Automobilový koncern | Chování | Ovlivňování | Dodávky ruského plynu | Occidental Petroleum | Gary Gensler | VIAC | Objem fúzí a akvizic ve světě | Majitel TikToku | Plán vstupu na burzu | Aplikace TikTok | Čínští regulátoři | Plány společnosti | Kuaishou | Akcie konkurenční společnosti | Souhlas ke vstupu na zahraničí burzu | Plány podniku | Strojové učení | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Náměstek ředitele | Společnost Admirals | Výrobce sportovního oblečení | Pozitivní korelace | Home Depot | Americká Federální obchodní komise | Americká Federální obchodní komise (FTC) | SpaceX | Americká ministryně financí | ASX | Indexy v Číně | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Opatření | Dna | Digitální platby | Evergrande | Výkyvy počasí | China Evergrande | ANO | Uhlí | RBC | Puma | Siemens Healthineers | Jannis Sturnaras | Energetika | Ceny plynu | Konfederace | VDMA | Čínské realitní společnosti | Akcie čínské realitní společnosti | Obchodování na burze v Hongkongu | Alor Broker | Neuznání volebních výsledků | Jednotné Rusko | Evergrande dnes | Kompenzace | Advokátní kancelář | Zemní plyn (LNG) | Energetická krize | Globální inflace | Hospodářské soutěže | Fiskální pravidla | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Energetické krize | Závod Volkswagenu | Prodeje ropy | Vysoké ceny | e-CNY | Digitální jüan | Projekt čínské centrální banky | Čínské centrální banky | Bezpečnostní nástrahy nové měny | Globální pravidla | Zdravotnictví | Pozornost | Společnost Alrosa | Těžař diamantů | Světový těžař diamantů | Největší světový těžař diamantů | Zásoby společnosti | Nedostatek diamantů | Volvo Cars | Ruská společnost | Euroclear | Zprostředkovatelé | Robert Habeck | Orlen Unipetrol | Skupina Orlen Unipetrol | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Veřejné investice | Meta | Meta Platforms | Odkupy akcií | Primární úpis akcií | Akcie skupiny | Společnost | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Krypto průmysl | Průmyslový sektor | Maloobchodní prodejce | JD.com (JD.US) | Gomeltransněfť | RIA Novosti | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | UNDP | TIM | Změny klimatu | Zveřejnění zprávy | Akcie Gazpromu | Global Gateway | Globální brány | Těžařská společnost | | Propad hodnoty | BofA | Bank of America (BofA) | Největší švýcarská banka | Časové období | Rozšíření | Rostoucí inflace | Ekonomické ztráty | The Boring Company | Společnost SpaceX | Mozkové čipy | Liz Trussová | Obchodní tipy | Jamal | Telefónica | LGES | Uniper | Vstoupit na burzu | Miliardy USD | Ocel | Breakthrough Energy Catalyst | Fond Breakthrough Energy Catalyst | Fond, za kterým je Gates | BEC | Fond BEC | Breakthrough Energy Group | Breakthrough Energy | Boston Consulting | Zelená přirážka | Ruský plyn | Stripe | Společnost Stripe | Klarna | Cílové ceny | CSGN | Hry | Cena akcií společnosti | Reality | Válka na Ukrajině | Ukrajinské hřivny | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Instituce | Kryptoměnové konsorcium | Konsorcium Diem Association | Konsorcium založené Facebookem | Slovalco | Žádné dividendy | Peloton Interactive | St. Louis | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Invaze na Ukrajinu | Upstart | Poradenské služby | Ruské invaze na Ukrajinu | Anexe Krymu | Britská značka | Společnost Lotus | Značka luxusních sportovních aut | Společnost Geely | Podíl ve firmě Lotus | Špion | Špion, který mě miloval | James Bond | Lotus Esprit | Ruské hospodářství | Fáze silného růstu | Největší ropné firmy | TotalEnergies | Velkorysost k akcionářům | Odkup svých akcií | Ruské akcie (GDR) | Ruské akcie (GDR) obchodované v Londýně | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Ukrajina a Rusko | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruské banky | Společnost Uniper | Bluebay Asset Management | Švýcarská národní banka | Kyjev | Sankce na ruskou centrální banku | Ruský fond přímých investic | Ruský fond | RDIF | Ruský fond přímých investic (RDIF) | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | OFAC | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) | Americký vládní činitel | Vládní činitel | Baidu (BIDU.US) | MWh | EUR/MWh | Zkapalněný zemní plyn | Pegas | Raiffeisen | Invaze | Společnost Eni | Pokles inflace | Zákaz dovozu ruské ropy | Řetězce | Šéf VW | Vleklá válka na Ukrajině | Energetická závislost | Závislost Evropy na Rusku | Energetická závislost Evropy na Rusku | Rozsáhlé sankce | Bolševické revoluce | Západní sankce | Akcie Didi | Peter Siks | Gigant Gazprom | Dodávky plynovodem | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Vyloučení Ruska | Dodávky zemního plynu | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Postavení dolaru | Dominantní postavení dolaru | Sankce uvalené na Rusko | Finanční sankce uvalené na Rusko | Finanční sankce | Central Banking Transparency Award | Central Banking Transparency Award 2022 | Central Banking | Časopis Central Banking | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Studie poradenské společnosti | Růst cen energií | Ruští zákonodárci | Správa | Ruští poslanci | UCL | Zákonodárci | Převzetí Twitteru | Pokles produkce | Miliardář Elon Musk | Vedení twitteru | Dodávky ruského zemního plynu | Středoafrická republika | Ministři energetiky EU | Rostoucí ceny energií | Produkty s pákovým efektem | Ruské devizové rezervy | Převzetí firmy | EuRoPol Gaz | Akcie DiDi Global | Akcie DiDi Global (ADR) | DiDi Global (ADR) | DiDi Global | Konfederace britského průmyslu | Ruská federace | Racionalizace | Pochybení | Propuštění | Odliv peněz z fondů dluhopisů | Odliv peněz z fondů | Wachtell, Lipton, Rosen & Katz | Cenový strop | Získání licence | Marketingová komunikace | Úsporný tarif | Vývoz plynu | Hike | Tony Danker | Daň z mimořádných zisků | Výrobce čipů Nvidia | Kryptoměnové firmy | Počet občanů | Evropský trh s kancelářemi | Marc Mozzi | Realitní analytik | Analytik finančního ústavu | Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) | Royal Institution of Chartered Surveyors | RICS | Pronajímatelé kanceláří | Zpřísnění finančních podmínek | Příjmy z pronájmu | Současná situace | Investice do sektoru | Firmy pronajímající kanceláře | Trh s kancelářemi | Počet občanů Evropské unie | Zestátnění | Hliníkárenská společnost | Windfall tax | Britská premiérka | Premiérka Liz Trussová | Britská premiérka Liz Trussová | Makroekonomické nerovnováhy | Energetické komodity | Rozhodný den | Zvýšení daně | LiveWire | Řešení energetické krize | Jeremy Hunt | Credit Suisse dnes | Dezinformace | Nejrychleji rostoucí | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | AVG | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Český ministr | Síkela | Administrativa amerického prezidenta | Administrativa | Války na Ukrajině | Týden na pražské burze | Taiwan Semiconductor | Ministr financí Jeremy Hunt | Německý koncern | Mimořádné daně | Společnost BlackRock | Firma Exxon Mobil | Solidární poplatek | Burzovní ceny ropy | Ceny ropy a plynu | Cena kukuřice | Vnitřní Mongolsko | China Three Gorges Group | China Three Gorges | Vývoz plynu do Evropy | Ruský vývoz plynu do Evropy | Ruský vývoz plynu | Federální společnost pro pojištění vkladů | FDIC | Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC) | ChatGPT | OpenAI | Bing | Invest | AI.US | C3.ai (AI.US) | Bard | Chat GPT | Erdoganovy plány | Erdoganovy plány na obnovu | Plány na obnovu | Plány tureckého prezidenta | Rozpad eurozóny | CSGN.US | Credit Suisse (CSGN.US) | Akcie švýcarské banky Credit Suisse | Rating Řecka | SVB | Signature Bank | Vklady | Silicon Valley Bank (SVB) | Problémy Credit Suisse | Regulátor FINMA | First Citizens BancShares | Převzetí Credit Suisse | Osud Credit Suisse
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

FSCA
FSHO
FSLR
FSLR.US
FSM
FSM Smart
FSMsmart
FSM Smart LIMITED
FSR
FSR.US

Následující klíčová slova

FTC
FTCA
FTEFX
FTEL FX
FTG Solutions
FTG Solutions LTD
FTCH
FTMO
FTMO Account
FTMO Challenge
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FXDD
Purple Trading
ACM
reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít