Úterý 31. březen 2020 15:41
reklama
Patria indigo
reklama
Bossa live trading
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Zasedání FOMC

img

Koronavirus se šíří, světové ekonomiky hlásí pokles. Inflace v eurozóně zrychluje

21.02.2020 Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová v pondělí uvedla, že nový koronavirus bude mít za následek pokles novozélandské ekonomiky v první polovině letošního roku, avšak ve druhé polovině roku očekává premiérka opětovné oživení.
img

BREAKING: Platina už dnes přidává více než 2% a zlato atakuje sedmiletá maxima

19.02.2020 Rekordní úrovně na Wall Street nezastavily růst cen drahých kovů, které jsou tradičně považovány za bezpečné přístavy. V průběhu dnešní seance přidávají také ceny dluhopisů. Ceny platiny rostou o více než 2 % už druhý den v řadě nad úroveň 1000 dolarů za unci. Svým růstem dohání zlato, které atakuje sedmiletá maxima nad úrovní 1600 dolarů za unci. Obchodníci by dnes měli být na pozoru před projevy několika představitelů Fedu. Čeká se také na večerní zveřejnění zápisu z posledního zasedání FOMC (20:00).
img

Akcie zpět v dobré náladě a euro pod tlakem

19.02.2020 Finanční trhy během středy překonávají další dílčí negativní zprávy spojené s koronavirem. Už včera bylo znát, že profit warning Applu nenalomí optimismus, který se investorů už delší dobu pevně drží. Dnes následuje u akcií návrat nahoru, když klíčové evropské indexy stoupají v průměru o 0,6 procenta. Další zisky si připisuje také ropa, jejíž vývoj tak může trochu uklidnit OPEC. Špatně na tom nejsou ani dluhopisy, jejichž pohyb je dopoledne smíšený při malých změnách výnosů.
img

Rozbřesk: Česká koruna, aneb startuje období rychlejších zisků?

19.02.2020 Česká koruna v posledních dnech kvůli vyšším obavám z koronaviru zařadila zpětný chod a vrátila se do blízkosti 25,00 EUR/CZK. Jenom se potvrzuje, jak moc je dnes závislá právě na globálním sentimentu. Je však třeba rozlišit, zda jsou globální kapitálové toky pouze hybatelem volatility nebo dokáží korunu ovlivňovat trvale.
img

Rozbřesk: Fed vyčkává, IKEA, Starbucks a Apple zavírají své prodejny v Číně kvůli koronaviru

30.01.2020 Tisková konference šéfa Fedu J. Powella po zasedání FOMC se tentokrát nesla v poněkud jiném duchu než obvykle. Tradiční salonní debata o bilanci makroekonomických rizik či připravované revizi měnové strategie Fedu byla totiž tentokrát vystřídána daleko techničtějším povídáním o tom, jak optimálně nastavit úroveň bankovních rezerv v systému. Něco, co nikdo přesně neví, ale co má velmi důležité implikace pro finanční trhy, neboť je velký rozdíl jestli Fed (například nákupy aktiv) zajistí nadbytek či naopak nedostatek bankovních rezerv.
img

Ekonomický kalendář na tento týden - data budou přicházet hlavně z USA

30.12.2019 Přelom roku je známý pohyby, které často nedávají příliš smysl. Likvidita je nízká a trhy může pohnout i série větších objednávek. Nicméně makrodata jsou zveřejňována na přelomu roku a nejsou vždy jen do počtu!
img

KOMENTÁŘ LYNX: Petrobehemot Aramco na burze. Volby v Británii a sazby FEDu na 2020

12.12.2019 Dominantní událostí tohoto týdne bylo IPO Saudi Aramco, UK volby, zasedání FOMC a evergreen poslední pětiletky – Donald a jeho cla. Začněme marketingově vděčným tématem – společností s největší tržní kapitalizací na světě je aktuálně Saudi Aramco, s hodnotou skoro 2 biliony USD. Tím předskočilo ohryzek, který osciluje okolo 1,2 bilionu. Jaké jsou v kostce důvody této kapitalizace?
img

Technická analýza: Akciím se před zasedáním FOMC daří

11.12.2019 Zasedání FOMC je hlavní událostí dnešního dne. Rozhodnutí o sazbách bude zveřejněno ve 20. hodin a o půl hodiny později začne tisková konference guvernéra Fedu Powella. Dnes se nečeká žádná výraznější změna měnové politiky. I tak se ovšem můžeme těšit na zvýšenou volatilitu. Mezi nejsledovanější trhy v souvislosti se zasedáním americké centrální banky tradičně patří EURUSD a US500.
img

Indexy níže v reakci na nové zprávy ohledně obchodních jednání a zápis ze zasedání FOMC

21.11.2019 Asijské indexy ve čtvrtek klesly v reakci na sérii několika zpráv týkajících se obchodních jednání. Report agentury Reuters naznačil, že by dohoda mohla být hotova do konce letošního roku, zatímco Bloomberg uvedl, že jsou jednání na velmi citlivém bodě a snadno by se mohla zkomplikovat. Přes noc mezitím americký prezident uvedl, že chce Čína dohodu mnohem více než on, což může být signál, že ne vše v této oblasti jde zrovna hladce. Do toho pak ještě hlavní čínský vyjednavač Liu He uvedl, že je stále opatrně optimistický a věří, že dohoda bude podepsána. Trhy tak stále nervózně vyčkávají a obchodníci rozhodně nemají jasno.
img

Fed snížil úrokovou sazbu, ale do konce roku by k další změně dojít nemělo. Británie se dočká dalších předčasných voleb

01.11.2019 Členské státy EU v pondělí schválily odklad brexitu do konce ledna 2020. Předseda Evropské rady pak na svém twitterovém účtu uvedl, že pokud Británie schválí výstupní dohodu před uplynutím nové lhůty, tak může opustit EU i dříve. Čínští vyjednávači oznámili, že část obchodní dohody se Spojenými státy je již připravena, ale stále se podle nich objevují nové překážky. Čína počítá s tím, že by první fáze dohody mohla být podepsána již v polovině listopadu.
img

Zápis ze zasedání FOMC prozradil, že debata směřovala ke stanovení termínu ukončení uvolňování měnové politiky

09.10.2019 Zápis ze zářijového zasedání americké centrální banky nepřinesl výrazné překvapení. Debatovalo se o správném termínu ukončení měnové politiky. Někteří centrální bankéři byli znepokojeni vysokými sázkami trhů na další uvolňování měnové politiky. Několik členů FOMC tak navrhlo, že by měl Fed naznačit termín ukončení uvolňování měnové politiky. Mimo to zápis ukázal, že několik členů nechtělo snižovat úrokové sazby vůbec. To by mohlo indikovat, že někteří centrální bankéři podporující zářijové snížení sazeb by už nemuseli hlasovat pro další uvolňování měnové politiky v tomto roce.
img

Ekonomický kalendář: Trh se soustředí na vystoupení Powella v Kongresu a zápis ze zasedání FOMC

10.07.2019 10:30 - Produkční data z Velké Británie. V průběhu dopoledne bude zveřejněno více "tvrdých" dat z Velké Británie. Výroba za květen by měla vzrůst o 2,1 % m/m a průmyslová produkce o 1,5 % m/m. Data obchodní bilance za květen by měla ukázat deficit ve výši 12,55 mld. liber oproti 12,1 mld. v dubnu. Lepší výsledky by měly pomoci libře ve stabilizaci po pádu na mnohaměsíční minima, ale na druhou stranu momentum zůstává stále silné a prim hraje jednání o podobě Brexitu.
img

Holubičí zápis ze zasedání FOMC americkému dolaru nepřinesl zisky

11.01.2019 V pondělí proběhla zpráva v čínských mediích, že PBOC má prostor pro další snížení RRR (reserve requirement ratio). Vypadá to, že pokud i nadále bude oslabovat čínská ekonomika, tak PBOC nebude váhat použít tento nástroj.
img

EURUSD: Dolar roste po zasedání FOMC

15.06.2017 Včera to byl pro EURUSD pár velmi volatilní den a dolar nejprve prudce propadl po slabých amerických datech, ale po rozhodnutí FOMC všechny ztráty vymazal. EURUSD pár se ve čtvrtek ráno obchodoval ve ztrátě cca 0.25% a byl při 1.1190 během Londýnské seance.
img

Klidný týden na amerických trzích. Britské volby posílají dolů libru a komplikují Brexit

09.06.2017 Býčí nálada na amerických akciových trzích pomalu odchází. Hlavní americké trhy se tento týden pohybovaly spíše kolem nuly, případně jen mírně rostly. Námi sledované futures byly koncem týdne pod vlivem rolování poměrně volatilní a tradičně mnohem rizikovější.
img

Japonsko a Singapur vykazují lepší HDP za 1. čtvrtletí, ale rizikový apetit je stále nevýrazný

17.05.2012 Středem pozornosti trhů byl dnes ráno růst v Asii, když Japonsko i Singapur oznámily lepší výsledky, než naznačovaly prognózy. Jejich vliv na celý region však utlumil chmurný krátkodobý výhled a pokračující tlaky v souvislosti se situací v Řecku. Více informací zejména o výhledu pro Japonsko v nadcházejících čtvrtletích se dozvíte v mém nejnovějším videu: Zaostřeno na Asii: Ponurý výhled pro Japonsko - obnova po zemětřesení je u konce.
img

Investoři s vědomím blížícího se zasedání FOMC postupně uzavírají pozice

27.10.2010 Trhy byly přes noc stále ochotné přistoupit na riziko, ale na rozdíl od toho, čeho jsme byli svědky v poslední době, dolar tentokrát z úrovní, na kterých se pohyboval během asijského obchodování, níže neklesal. Investoři s vědomím blížícího se zasedání FOMC postupně uzavírají své pozice, jelikož probíhají bouřlivé diskuse o rozsahu nebo výši kvantitativního uvolňování, jehož oznámení se očekává. Stále existují náznaky, že ne všichni členové Fedu jsou smířeni s plánem Bernankeho a Dudleye zahltit zajíkající se ekonomiku obrovským množstvím peněz - jestřáb Hoenig to včera vyjádřil jasně. Dudley vystoupí se svými názory dnes večer a jeho komentáře si zaslouží pozornost.
img

Singapurský MAS rozšiřuje kurzové pásmo a zrychluje tempo zhodnocování SGD - USD dál klopýtá

14.10.2010 I přes noc bylo hlavním tématem znovu oslabování dolaru, přičemž největší hybnou silou bude příští měsíc zasedání FOMC a možné přijetí opatření v oblasti kvantitativního uvolňování. Pár EURUSD znovu nakoukl nad 1,40, i když jen nakrátko, zatímco AUD se opět dostal vůči USD na hladinu 0,99. Jednou z nejaktivnějších měn byl CHF. Určitý tlak na něj vyvinula velká podniková objednávka; v závěru amerického obchodování se však znovu odrazil vzhůru. Navzdory nepříznivé zprávě o britské nezaměstnanosti (počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti vzrostl o 5,3 tis. oproti očekávaným 4,5 tis.) GBPUSD posiloval a uzavřel na nejvyšší úrovni za poslední tři dny.
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Money management | Offshore | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Japonsko | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | AUD/USD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | HDP | Obchodní deník | Monetární politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Měnový výbor Fedu | New York | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Recese | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | SGD | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Interactive Brokers | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | ADR | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Bank of England | Bazický bod | Bloomberg | Blue chip | Bod | Béžová kniha | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | ECB | Ekonomika | Emitent | Euro | FOMC | Fed | Finanční trhy | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | IFO index | IPO | Index spotřebitelských cen | Insider | Investice | Investování | Jestřáb | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Low | Risk | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Osobní příjem | Pozice | Prodeje existujících domů | RRR | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | Support | Ticker | Timeframe | Trend | Trigger | VaR | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Citigroup | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | PBOC | Investoři | Blue chips | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Makroekonomická data | Berkshire Hathaway | Dluhopisové trhy | Optimismus | Výsledky | Strach | Obchodovat | Deutsche Bank | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Index cen | Index CPI | Makrodata | Facebook | LYNX | Australská centrální banka | Burzy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | GBPUSD | Delta | EPS | Index | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Banka | Brent | Brokers | Cena | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | CZK | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | GfK | HDP Francie | Hrubý domácí produkt | Index PMI | ISM | EBay | Kurz GBP | Kurzy | Libra | Makroekonomický kalendář | Management | Meziroční inflace | Nemovitosti | PayPal | Pro investory | Reuters | Risk Management | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizika | Signály | Société Générale | Shares | TopForex | Trh | Volatility | Volkswagen | Výprodej | XM | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | ZEW | EIA | ING | Ex-dividend | ROCE | Small caps | Využití kapacit | Crédit Agricole | Itálie | WSJ | Repo operace | Tržby | QE | Světové ekonomiky | Volby | Burze | Traders | Aramco | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | Caterpillar | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Nastavení měnové politiky | BMW | Averze k riziku | Hospodářské výsledky | Snižování úrokových sazeb | Energie | Earnings | Tržní nálada | KBC | BlackRock | Přehled | Jádrový index | Christine Lagardeová | Bezpečné přístavy | Americké trhy | Index důvěry | Inflační tlaky | JPMorgan Chase | Agentura Bloomberg | Odchod z EU | AAA | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Fibo | Propad | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Zahraniční investice | Ztráty | Bezpečné útočiště | Philip Morris | Saúdská Arábie | Výrobní index PMI | Baidu | Tesla | Kapitalizace | Výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Exxon | Chevron | Konsensus | Predikce | Ekonomická situace | General Electric | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Index cen domů | Odliv kapitálu | Příjmy | Oslabování dolaru | Indexy PMI | Alphabet | Měny&Sazby | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Tisková konference ECB | Odhad HDP | Očekávání | Zhodnocování měny | ABN AMRO Bank | ex | Ruské akcie | BBVA | Zahraniční forex | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Jerome Powell | Obchodní války | Raytheon | Lockheed Martin | OPEC+ | Posilování dolaru | Evropské akciové trhy | FAANG | Inflace v eurozóně | McDonald's | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | RDSA | Royal Dutch Shell | Přímé zahraniční investice | Globální investoři | Trh s ropou | BinckBank | Politika Fedu | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Zkušenost s investováním | Odhady analytiků | Sazby Fedu | Zvýšení sazeb | Růst americké ekonomiky | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | NVDA | iFX | Snížení sazeb | Uranové akcie | Vanadiové akcie | Vanad | AMZN | Volby v Británii | Thyssenkrupp | Růst mezd | Prosus | US500 | Saudi Aramco | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Overbalance | LPR | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Nejlepší vanadiové akcie | MetLife | GOOGL | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Obchodní dohoda | Vývoz ropy | Očekávané Earnings | Deficit | IOT | Objem | Data z USA | MSFT | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Inflace v USA | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Tadawul | Cisco Systems | Zasedání ČNB | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Parlamentní volby | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Bilance | GM | IPO Saudi Aramco | Obchodní spor | Lagardeová | Amazon | Philip Lowe | Louis Vuitton | LVMH | Jednání mezi USA a Čínou | Miliardy | Vyhlídky | INTC | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Americká data | Walt Disney | Financovat | Predikce vývoje | ADP | HUF | PLN | Na burze | Rozhodnutí o úrokové sazbě | ABC | Visa | General Motors | Enel | Být trpělivý | Nově zahájené stavby domů | Stavebnictví | Klíčový support | Zdražování | Německý ZEW index | Problémy | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Total | Prognózy | Členské státy EU | Státy EU | Konzervativní strana | Aramco na burze | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Konzervativci | Výsledek voleb | GBP/EUR | Nálada | Prohlášení | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Mylan | Amgen | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Britské volby | AXA | FedEx | FDX | xStation5 | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Nike | BREAKING | Přelom roku | Kraft Heinz | Wirecard | Řecké banky | Singapur | Ceny dluhopisů | American Airlines Group | United Airlines Holdings | IKEA | Altria Group | Netflix | NFLX | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Letecké společnosti | Sodexo | RBA | Budoucnost | Ifo | Negativní zprávy | ASML | ASML Holding NV | SAP | Krach | Komunikace | AMGN | Koronavirus | Nový koronavirus | Paypal Holdings | Trhy | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | American Express | Pokles | České měny | Tisková konference šéfa Fedu | Starbucks | Boeing | SBUX | Fresenius Medical | FME | Adidas | SEC | Galapagos | Biogen | Deutsche Telekom
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Výhled | Banka | FOREX | Rezistence | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Indikátor | Graf

Předchozí klíčová slova

Zasedání americké centrální banky
Zasedání Bank of Canada
Zasedání Bank of England
Zasedání bankovní rady
Zasedání centrální banky
Zasedání centrálních bank
Zasedání České národní banky
Zasedání ČNB
Zasedání ECB
Zasedání Fedu

Následující klíčová slova

Zasedání měnového výboru
Zasedání OPEC
Zasedání OPECu
Zasedání RBA
Zasedání RBNZ
Zasedání Světového ekonomického fóra
Zasedání v Davosu
Zasedání vlády
Zásobníky
Zásoby hotovosti
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bossa live trading
Potvrďte prosím... Zavřít