Čtvrtek 18. prosince 2025 17:12
reklama
Purple trading zlato ebook
reklama
RebelsFunding VIP zóna prosinec 2025
reklama
RebelsFunding NEW 2
reklama
RebelsFunding VIP zóna prosinec 2025

Koncern Agrofert

C:\fakepath\cesko.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2024 v ČR

31.12.2024 1. - Prezident Petr Pavel v novoročním projevu mj. řekl, že po letech by se měly začít dělat konkrétní kroky, které Česko dovedou k naplnění závazku přijetí eura. Společná evropská měna je podle hlavy státu logickou budoucností.
img

Pekárny Penam z holdingu Agrofert loni ztrojnásobily zisk na 429 milionů Kč

02.09.2024 Pekárenské společnosti Penam, která je součástí holdingu Agrofert, loni rostly tržby mírně o 80 milionů korun na 6,34 miliardy korun, zisk byl však téměř trojnásobný 429 milionů korun. Byl nejvyšší za mnoho let, a firma se tak dostala na úroveň rentability tržeb, na kterou v minulosti dosud nedosáhla, píše společnost ve výroční zprávě zveřejněné ve Sbírce listin.
img

Agrofert dokončil odkup divize od chemičky Borealis za asi 19,2 mld. Kč

05.07.2023 Holding Agrofert dokončil převzetí divize na zpracování dusíku rakouské chemičky Borealis, která zahrnuje výrobu hnojiv, melaminu a technických dusíkatých produktů. Transakce za 810 milionů eur (přes 19,2 miliardy Kč) byla dokončena dnes. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí Agrofertu Pavel Heřmanský. Holding díky odkupu divize rozšíří své aktivity v Rakousku, Německu a Francii a bude moci využívat distribuční sít Borealisu podél toku Dunaje.
img

Agrofert posílil na chmelařském trhu, koupil skupinu Top Hop

07.09.2022 Koncern Agrofert koupil předního pěstitele chmele skupinu Top Hop. Rozloha chmelnic Agrofetu stoupne o 550 hektarů, když dosud obhospodařoval 160 hektarů chmelnic. Hodnotu transakce nebudou smluvní strany zveřejňovat. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Agrofertu Pavel Heřmanský. Celkově je v Česku podle Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského zhruba 4940 hektarů osázených chmelem. Pěstitelů je kolem 120, přičemž přes tři čtvrtiny chmele se pěstují v Žatecké chmelařské oblasti. Podle odhadu dvou zdrojů serveru Hospodářských novin (HN) se hodnota transakce může pohybovat okolo jedné miliardy korun.
img

Čepro uzavřelo smlouvu na biolíh od Agrofertu za 700 milionů korun

08.04.2022 Státní distributor paliv Čepro počátkem března uzavřel rámcovou smlouvu na dodávku biolihu za 700 milionů korun se společností Ethanol Energy, která spadá pod koncern Agrofert ze svěřenských fondů bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO). Surovina poslouží jako biosložka k přimíchávání do benzinu. Vyplývá to z informací ve Věstníku veřejných zakázek. Přimíchávání biosložek do pohonných hmot plánuje nynější vláda zrušit.

Další články k tématu Koncern Agrofert

img

Firmě Vodňanská drůbež z koncernu Agrofert stoupl zisk o 165 %

14.07.2023 Firmě Vodňanská drůbež z koncernu Agrofert vzrostl loni meziročně zisk po zdanění o 165 procent na 240,8 milionu Kč. Zisk před zdaněním stoupl podobně na téměř 300 milionů. Tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží vzrostly o pětinu na 6,94 miliardy Kč, z toho 6,1 miliardy byly tržby v ČR. Společnost loni prodala 96.890 tun výrobků. V Modřicích na jižní Moravě rozšiřuje porcovnu, na střeše nově postavené haly ve Vodňanech vybudovala fotovoltaickou elektrárnu. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné dnes ve Sbírce listin.
img

Firma Vodňanská drůbež z koncernu Agrofert loni navýšila zisk o 165 procenta. Firmy napříč obory měly loni „mejdan“, podařilo se jim náklady inflace přenést na řadového občana a leckdy na tom ještě vydělat dost navíc

14.07.2023 Společnost Vodňanská drůbež z koncernu Agrofert hlásí dramatický nárůst zisku. Ten jí loni stoupl o mimořádných 165 procent. Navzdory prostředí mimořádně vysoké inflace.
img

Vítězem miliardového lesnického tendru Lesů ČR je Uniles z koncernu Agrofert

22.12.2022 Vítězem dvanáctimiliardového tendru státního podniku Lesy České republiky (LČR) na lesnické práce a prodej dřeva pro léta 2023 až 2027 je těžařská firma Uniles z koncernu Agrofert. Z 84 soutěžených jednotek státní podnik zatím podepsal kontrakty na 78 a Uniles jich dosud získal 16. Na druhém místě jsou zatím s šesti podepsanými smlouvami firma Stora Enso Wood Products Ždírec a skupina PETRA z Hodonína. ČTK to zjistila z přehledu uzavřených smluv na webu Lesů ČR. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi.
img

Největší výrobce hnojiv Lovochemie z koncernu Agrofert loni navýšil zisk o 1225 procent. Firmy napříč obory měly loni „mejdan“, podařilo se jim náklady inflace přenést na řadového občana a leckdy na tom ještě vydělat dost navíc

24.07.2023 Výrobce hnojiv Lovochemie z koncernu Agrofert, největší v Česku, hlásí dramatický nárůst zisku. Ten mu loni stoupl o mimořádných 1225 procent. Navzdory prostředí mimořádně vysoké inflace. Či právě díky němu.
img

Agrofertu loni klesl zisk o 16 % na 3,8 miliardy Kč a tržby o 0,7 % na 161 miliard

02.07.2021  Koncernu Agrofert loni meziročně klesly konsolidované tržby o 0,7 procenta na 160,98 miliardy Kč. Zisk klesl o 16 procent na 3,76 miliardy korun. ČTK to sdělil mluvčí společnosti Karel Hanzelka. Hlavním důvodem zhoršení je podle něho dopad pandemie na odvětví mediálních služeb.
img

Agrofertu loni stouply tržby o 15 pct na 184,8 mld. Kč

01.07.2022 Koncernu Agrofert loni meziročně stouply konsolidované tržby o 15 procent na 184,8 miliardy korun. Zisk po zdanění stoupl na 5,8 miliardy korun ze 3,8 miliardy Kč v roce 2020. Za růstem tržeb je podle holdingu hlavně zvýšení prodejních cen v chemickém segmentu v reakci na významné zvýšení vstupních nákladů a za růstem zisku hlavně zlepšení hospodaření v segmentech chemie a zemědělství. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělil mluvčí koncernu Pavel Heřmanský.
C:\fakepath\rok2020.png

Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2020 v ČR

14.12.2020 Oznámeno, že novým majitelem hnědouhelné elektrárny Počerady bude od roku 2024 skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Společnost ČEZ, majitel elektrárny, nevyužila do konce roku 2019 opci, aby prodej odvolala. V říjnu společnosti uvedly, že Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy převezme Počerady už 31. prosince 2020. Původní dohodnutá cena ve výši dvě miliardy korun za převod v roce 2024 byla navýšena na 2,5 miliardy korun.
img

DEZA musí přestat vyrábět rakovinotvornou látku antrachinon

06.11.2018 Soud EU rozhodl, že společnost DEZA, která žádala o zrušení rozhodnutí Evropské komise o klasifikaci látky s názvem antrachinon jako karcinogenní. Nepředložila ale dostatečné důkazy a výroba končí.
C:\\fakepath\\Ceska republika.jpg

Fiala chce stabilitu cen, další politici upozorňují na Michlovu vazbu na Babiše

11.05.2022 Premiér Petr Fiala (ODS) by si v zájmu českých občanů přál, aby dnešní jmenování Aleše Michla guvernérem České národní banky neznamenalo změnu cíle banky v podobě cenové stability. Sdělil to ČTK. Předseda vlády věří, že centrální banka podnikne všechny kroky k tomu, aby inflace v Česku začala postupně klesat. Další politici vládních stran upozorňují na Michlovu vazbu na bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO), kterému dělal poradce, nebo možný střet zájmů.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2022

30.12.2022 3. - Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech jmenoval Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL) ministrem zemědělství. Za Nekulu dosud resort dočasně vedl vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nekula nemohl být v prosinci spolu s celou novou vládou jmenován kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.
Související klíčová slova: Investiční pobídky | Premiér Andrej Babiš | Konsorcium | Zbrojovka | Emma Capital | Odhad vývoje ekonomiky | J&T ARCH INVESTMENTS | Modulární reaktory | Deficit veřejných financí | Biopaliva | Primoco UAV | Sazba hypoték | Veřejné finance | Životní prostředí | Line | Žebříček nejbohatších | Kč/EUR | J&T | Regulace trhu s kryptoaktivy | EUR | CSG | Ministr dopravy | Společnost CPI Property | PPF | Daniel Křetínský | Asociace pro kapitálový trh | Investiční banky | Mezinárodní měnový fond | Finance | Toyota Motor Manufacturing | Podnikatel | Pravidla regulace trhů | Úřad práce | Pivovary CZ | Evropská komise | Nordic Telecom Regional | Home Credit | Celkové škody | Aktiva | Škoda Auto | Hlavy států | Spojení | Index PX | Rolls-Royce | Kinetic Group | Burzy cenných papírů | Energetika | Výhled ekonomiky | Podnikatelé | Mimořádné daně | Přijetí | Bankovní rada ČNB | Trigea | Letadla | O2 Czech Republic | OnSemi | Expanze | Sev.en Global | Ovocnářská unie | Evropské záležitosti | CZC.cz | Czechoslovak Group (CSG) | Colt CZ Group SE (Colt CZ) | Nejdůležitější ekonomické události | CPI Property Group | Philip Morris International | USA | Ruská společnost | EIA | Vicepremiér | Burza | Thyssenkrupp Steel Europe | Skupina Kofola | Minimální mzdy | Rozloha chmelnic | Huť Liberty | SCB | Růst cen | Systémová rizika | Evidence skutečných majitelů | ČD-Telematika | Kč/USD | Posílení | Skupina Orlen Unipetrol | PPP | Evropská měna | Colt CZ Group SE | Česká firma | Renáta Kellnerová | Philip Morris | Státní podnik | Rohlik.cz Finance | ČSÚ | Společnost Philip Morris | Peníze | Společnost Avast | Očekávání | Expert | Penam | NortonLifeLock | Války na Ukrajině | Orlen Unipetrol | Majetek | Měnový fond | Evropské měny | Ekonomiky | Zátěžové testy | Růst | MF | Investiční skupiny | Emirates Telecommunications Group | Josef Nejedlý | Železnice | Poplatek | Farmaceutická společnost | Prognóza | Slevy na dani | Asset management | Společnost PPF Telecom | Německý Spolkový sněm | Swiss | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Spotřebitelské úvěry | Výhled | Akvizice | Hyundai | Skupina investorů | Spolupráce | Puma | Inflace | Nové trhy | TCF Capital | Kontrakty | Energetický trh | Národní ekonomická rada vlády | Nemovitostní fond Trigea | Thyssenkrupp | Návrh rozpočtu | Obchodovat | Miroslav Štěpán | PPF Renáta Kellnerová | Nový zákon | Trh | SAE | KDU-ČSL | Česká vláda | Konopí | Chvaletice | Průměrné mzdy | Protest | Kapitálový trh | Index | Elektřina | MMF | Eura | Komise | Plynovody | Kapitál | GEN | Bydlení | Daniel Beneš | Skupina Home Credit | CPI Property Group (CPIPG) | Jozef Síkela (STAN) | Česká zbrojovka | Hrubý domácí produkt (HDP) | EP | Unie | Biolíh | Hospodářské krize | Vstup do eurozóny | Koncové ceny | Události roku | Růst HDP | Úroda | Čupr | Česká měna | Televizní studio | Arkády Pankrác | Společnost Heineken | Deficit | Společné evropské měny | Majitel | Budějovický Budvar | Rolls-Royce SMR | Nové emise | PRAŽSKÁ ENERGETIKA | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Ministr dopravy Kupka | CBC Europe | Martin Dvořák (STAN) | Francouzská společnost | Ministerstvo pro místní rozvoj | Marka | CE Industries | Člen představenstva | Pochybení | Pokračující pokles | e& | Asie | Energetická skupina | Zařízení | CBC | Tameh | Těžařská firma | Tržby a zisk | Evropské investiční banky | Toyota Motor | Výhled české ekonomiky | PPF Telecom | Miliarda | Rohlik.cz | Firma | Seznam Zprávy | Křetínský | Závislost | Společnosti | Ochranné známky | Photon Energy Group | Získaný kapitál | Temelín | Náklady | Platformy | Objem majetku | Pekárny Penam | Domácnosti | Měsíční mzda | Výnosy | Ředitel společnosti | Zdeněk Kovář | Vice | Národní podnik | UAV | Opatření | Tendr | Pekárenské společnosti | Porušení zákona | Přijetí eura | Pozemky | Společnost PPF Telecom Group | Kellnerová | Odbory | Ruský plyn | Novo Nordisk | Výrobce roušek | Chov skotu | Nové zdroje | Celsa | EP Group | Vládní koalice | Sev.en Global Investments | Viceprezident | Dceřiné společnosti | Pavel Heřmanský | Electrolux | Ocelářství | Andrej Babiš (ANO) | Čuprova skupina | Čepro | Průměrná hrubá měsíční mzda | Dluhopisy | Chmelařské oblasti | Energetická skupina ČEZ | Czechoslovak Group | Sankce | Antimonopolní úřad | Místopředseda představenstva | Výdaje | Soukromá firma | Skupina Colt | Podnikání | Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank | Bankovní rada České národní banky | Kupka | Slevy | Americká firma | Problémy | Huť Liberty Ostrava | Změny klimatu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Nejvyšší kontrolní úřad | Ropa | Skupina Sev.en | Platforma | Pěstování chmele | Měnové politiky | Sev.en | Čínské továrny | Renáta Kellnerová s rodinou | Sellier & Bellot | Manufacturing | Regulace trhů | BIS | Kapitálové rezervy | IKL | Nemovitostní fond | Nápojářská skupina | Miliardy dolarů | Skupina Colt CZ Group SE | | JD | Miliardy korun | GROWING WAY | TV Barrandov | Bývalý premiér | Royal Mail | Automobilka | Zemědělská prvovýroba | Jaderná elektrárna | Sazby | Prazdroj | PDZ | Investovat | Antivirové společnosti | Antimonopolní pravidla | Generální ředitel | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Fruko-Schulz | Avast Software | Ocelárny | Berlín | Automobilka Škoda Auto | Firmy | Energetický a průmyslový holding | Zvýšení mezd | Liberty Ostrava | Zajištění | Ministr zemědělství | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Český hospodářský holding | Kompenzace | Místní rozvoj | Distribuce | Žatecké chmelařské oblasti | Správa železnic | Plynové elektrárny | Pankrác | Francouzská společnost EDF | Dovoz ruské ropy | Trhy | Trade | Zrušení poplatku | Růst české ekonomiky | Rizika | Ivan Bartoš | Rada ČNB | Chmelnice | Fond | Zemědělství | Zisk Penamu | Sev.en Global Investments (GI) | Restrukturalizace | Výplata věřitelů | JD.com | Energetické společnosti | Německá společnost Thyssenkrupp | Finanční analytický úřad | Ředitelka | Top Hop | Cenu plynu | EdF | Mluvčí Agrofertu | Ministerstvo financí | Allegro | Bankovní asociace | Miliardář | Rostlinná výroba | Lesy | Průměrná sazba hypoték | Petr Očko | Mzdy | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Smartwings | Makroekonomická prognóza | Premiér Fiala | Společnost | Zadlužování | Hospodaření | Lesnické společnosti | Kukuřice | Obchod | Kaprain | Emirates Telecommunications | EK | Riziko | Emise | Crans Montana | Právo | Pražské burzy | Swiss Life | Hnutí ANO | Transakce | Witkowitz | Šok | Maspex | Abú Zabí | Plyn | Insolvenční návrh | Capital | Ceny | Financování | Pokles | Gazprom | Války | BBC | DPH | Predikce | Státní distributor paliv | Novo | Nedostatky | Philip Morris ČR | Investments | Skupina Orlen | Důchod | Novavax | EP Corporate Group (EPCG) | Předseda představenstva | Proticyklické kapitálové rezervy | Výnos | Závislosti na ruské ropě | IHNED | ČEZ | ERM | Vítkovice Steel | ERÚ | Pražská energetika | Ceny energií | Zboží z Číny | Civilní letectví | ŠKODA Group | Petr Pavel | Dozorčí rada | Arkády | Michal Strnad | Zisk | ČNB | Ruské ropy | Ukroboronprom | Huawei | Sberbank CZ | Avast | Dovoz | Rohlik Group | Nejbohatší | Vklady | Gen Digital | Valná hromada ČEZ | Nové prognózy | Prezident | Ropovod | NKÚ | Londa | TKSE | EP Corporate Group | Ministr Jurečka | Zemědělské půdy | PRIMOCO | Colt CZ | Státní rozpočet | CPIPG | Měna | GMC | Management | Zprávy | Kupující | Francie | Dodávky plynu | Automobilky | Pojišťovny | Macquarie Asset Management | Ekonomické události | Lesy ČR | Sberbank | Technologické firmy | ProCent | ČEZ Tomáš Pleskač | Borealis | Arbitráž | Český trh | Zemědělci | Prezident Pavel | Letiště | Primoco | Rohlík.cz | Situace | Google | Miliardy eur | Tržby | Médea | EPCG | ERM II | Dluhy | Světové války | GasNet | Hospodářské noviny | HDP | Česká investiční skupina | Kinetic | Společnost Philip Morris ČR | Euro | Tomáš Pleskač | Zdanění | Ministr pro evropské záležitosti | Síkela | Akumulace | Návrh rozpočtu na příští rok | ČTK | Odhad letošního růstu | Konzum | Ztráty | TotalEnergies | SYNTHESIA | Vytápění | Akcie | CITIC | Nordic Telecom Holding | Mzda | NERV | Žebříček | Pražská burza | Podniky | Evropská investiční banka | City | Automobilka Hyundai | Dodávky energií | Kanceláře | Češi | Společnost Thyssenkrupp | Reuters | AKAT | Uniles | Společnost EDF | Technologie | Dozorčí rada společnosti | Colt CZ Group | Prognózy | SOK | Daně | ÚOHS | Energetická společnost | Pivovary | Pivovary CZ Group | Komárek | Synthesia | Unipetrol | Aerolinky | Hospodářské soutěže | Bankovní rada | Investice | Časopis Forbes | Evropské banky | Britské společnosti | Photon Energy | Hospodářské noviny (HN) | Dražší energie | Regulace | Zaměstnanci | Fondy | Ministerstvo dopravy | Fond kvalifikovaných investorů | Výplata | ODS | HN | Krajský soud | Měny | Finanční sektor | NCOZ | Burzy | Heineken | Rusko | Poradce | Většinový podíl | České firmy | Kofola | Forbes | Letectví | Emirates | Organizace | Lex ČEZ | Services | Prezident Petr Pavel | Praha | Britská vláda | Média | Air | Rozšíření | Skupiny PPF | Toyota | STAN | Rohlík | Spolkový sněm | Konvergence | Společnost CPI | TIM | Škoda Group | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Rockaway Capital | Martin Dvořák | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Sloučení | Příjmy | MPO | Česká společnost | Prodej | Evropská komise (EK) | KB | Dotace | Hospodářský holding | Rozvoj | Průmyslová výroba | Colt | Divize | LNG | Zklidnění situace | Národní rozpočtová rada | Ptačí chřipka | Americký výrobce | Asociace | Vista Outdoor | Očekávání investorů | NET4GAS | Plán firmy | Hrubý domácí produkt | Krize | Společnost Tameh Czech | Centrum | Výrobce munice | Ondřej Vlček | Krajský soud v Ostravě | JDE | Podpora | Prognóza ČNB | Epiq | Skupina ČEZ | Cena | Plzeňský Prazdroj | Adient | Německo | Digitalizace | MJ | Jozef Síkela | RSBC | Tameh Czech | Komerční banky | Zadlužení | Rozpočet | UAV SE | Jaderná elektrárna Temelín | Česká ekonomika | Partners | PX Pražské burzy | Royal | Co bude | Výhled růstu české ekonomiky | Záchranné balíčky | Spotřeby plynu | Zbrojovky | Rezervy | Podnik | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Ekonomika | Letošní úroda | Schodek | Ropovod TAL | Lyžařský resort | Práce | Tržby a zisk Penamu | OMV | Primoco UAV SE | Bezpečnost | Rohlik.cz Finance II | Nordic Telecom | Holding | Banky | Vlády | Nebezpečí | Hodnota transakce | Investiční společnosti | Investiční skupina | Státní fond | Investiční platformy | Konfederace | Správa | Záložna | Pravidla regulace | Ministr financí | Zlepšení | ČR | Kontrakt | Jednatel | Dukovany | Pozice | Creditas | Společnost ČEZ | Valná hromada | Ministerstvo financí (MF) | Poslanci | Uvolňování měnové politiky | Soud | Družba | Výroční zprávy | CPI Property | Investiční banka | Česká pošta | Služby | Skupina Creditas | Řetězce | Investoři | Podíl ve firmě | Automobilka Škoda | Výkonný ředitel | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Vzdělávání | PPF Telecom Group | Německá společnost | SEB | Bankovní rady ČNB | Empresa Media | Fond Trigea | Český miliardář | EP Corporate | Nařízení | Zavedení eura | Noviny | Ropy | Macquarie | Předseda | Škoda | RegioJet | USD | Nová makroekonomická prognóza | Chřipka | O2 | Kabinet | Půjčka | Uran | D1 | Piráti | Agrofert | Minimální mzda | Cestovní kanceláře | EPH | Společnost CPI Property Group | CZ | EDF | CzechInvest | ANO | Nemovitosti | Andrej Babiš | Další rozvoj | Pravidla EU | České dráhy | Ministr průmyslu a obchodu | Jan Čermák | Opce | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Mero | Česká republika | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | Kofola ČeskoSlovensko | Telecom | Budvar | Voda | Fotovoltaické elektrárny | Doporučení | Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ | Nové vedení | Body | Skupina Colt CZ Group | Obilniny | Jaderné elektrárny | ROCE | Navýšení | EU | Skupina Colt CZ | Miliardy | Holding Agrofert | Společná evropská měna | AREX | Zetor | Plynárenské společnosti | Systém emisních povolenek | Prodeje | Fúze | Bloky | Growth Expert | Ovlivňování | Banka | Vlastnictví | Úřady | ČEPRO | Koncern
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Výhled | Index | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Pokles | Banka | Trading | Reuters | | Indikátor | Banky | ČTK | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Koncept teorie
Koncept vlákání do pasti
Koncept výběru likvidity
Koncepty dividendového investování
Koncepty fundamentální analýzy
Koncepty ICT a SMC
Koncepty likvidity
Koncepty Volkswagen
Koncept založený na likviditě
Koncern

Následující klíčová slova

Koncern Johnson & Johnson
Koncern RWE
Koncern Sony
Koncern Volkswagen
Koncern VW
Koncové ceny
Koncové ceny elektřiny
Koncový investor
Končící americký prezident
Kondice ekonomiky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
DeGiro
Oanda
CoverdealFX
reklama
Purple trading patterns
Potvrďte prosím... Zavřít