Dovoz do USA

Obchodní válka pokračuje! Jaké jsou možné scénáře? 🔎
07.07.2025 Celní politika Spojených států prošla v posledních letech zásadní proměnou. Z velmi otevřené obchodní země se USA staly výrazně uzavřenější ekonomikou, přičemž tento trend se v posledních měsících dále prohloubil. Po návratu Donalda Trumpa do Bílého domu americká administrativa výrazně zvýšila cla na dovoz zboží prakticky ze všech regionů světa.

Komodity: Ceny ropy klesají kvůli nejistotě stran amerických cel a v očekávání vyšší těžby
03.07.2025 Ceny ropy dnes na světových trzích klesají. Možnost obnovení vysokých cel na dovoz do USA, jež vláda prezidenta Donalda Trumpa označuje za reciproční, podle agentury Reuters vyvolala otázky ohledně poptávky před očekávaným zvýšením těžby ze strany skupiny OPEC+.

Americká ekonomika v prvním čtvrtletí klesla víc, než se čekalo
26.06.2025 Hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států se v prvním čtvrtletí v celoročním přepočtu snížil o 0,5 procenta. V konečné zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo obchodu, které tak výrazně upravilo svůj odhad z konce minulého měsíce, podle kterého ekonomika klesla o 0,2 procenta. HDP se snížil poprvé za tři roky a jeho pokles je především výsledkem silného nárůstu dovozu kvůli zavádění cel.

Americký dolar: Týdenní výhled
09.06.2025 Ve Spojených státech náš čeká i příští týden – jako obvykle – daleko více zajímavých událostí a zpráv než v eurozóně nebo ve Spojeném království. Ekonomická data začnou přicházet ve středu při zprávě o inflaci. Připomínám, že ačkoli je tento report bezesporu důležitý, Federální rezervní systém v posledních měsících nerozhoduje o měnové politice na základě údajů o inflaci. FOMC nadále sleduje stav ekonomiky a trhu práce a stále čeká na plný dopad cel na americkou ekonomiku. Jelikož konečné clo na dovoz do USA ze 75 zemí ještě nebylo stanoveno, nelze vyvodit definitivní závěry o vlivu obchodní války na ekonomiku. Proto Fed bude dál čekat, ať budou inflační čísla za květen jakákoli. Příští zasedání je naplánováno na 18. června.

Analytici: Americká cla zatím průmysl v ČR negativně nezasáhla
06.06.2025 Americká cla se zatím neprojevují negativně na výkonu českého průmyslu, shodují se na tom analytici oslovení ČTK při hodnocení dubnového výsledku průmyslové produkce, která podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziročně vzrostla o dvě procenta a meziměsíčně o 0,9 procenta. Analytici nicméně upozornili, že k meziročnímu růstu přispělo i letošní chladnější počasí, protože výkon průmyslu táhla energetika.

Trhy v pohybu: Když akcie kolísají, přichází čas na stabilnější alternativy
03.06.2025 Začátek letošního roku přinesl zvýšenou volatilitu a přehodnocování investičních strategií. V dubnu jsme byli svědky výrazných výprodejů v americkém technologickém sektoru, na které investiční fondy zareagovaly defenzivnějším přístupem. Ačkoli se některé tituly v květnu částečně zotavily, nervozita zůstává vysoká.

Přehled EUR/USD – 2. června: Americký cirkus nabírá na obrátkách
02.06.2025 Měnový pár EUR/USD v pátek obchodoval klidně, ale tento klid nebude trvat dlouho. Minulý týden, zejména ve čtvrtek, trhy opět zasáhla bouře, kterou opět způsobil známý aktér – americký prezident. Tentokrát ovšem nebyl přímým iniciátorem. Situace v Americe čím dál více připomíná "smutný cirkus". Události, které se odehrávají za oceánem, by mohly být komické – kdyby neovlivňovaly celý svět a v podstatě každého spotřebitele. "Americká fraška" působí zvenčí směšně, ale bohužel se vůbec nejedná o legraci.

Ekonomika USA v prvním čtvrtletí podle zpřesněných údajů klesla
29.05.2025 Hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států se v letošním prvním čtvrtletí v celoročním přepočtu snížil o 0,2 procenta. Ve zpřesněné zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo obchodu. Mírně tak upravilo svůj první odhad z konce minulého měsíce, podle kterého pokles činil 0,3 procenta. HDP se snížil poprvé za tři roky, za jeho poklesem stál prudký nárůst importu.

K čemu by mohla vést Trumpova minimální cla?
28.05.2025 Donald Trump dal zemím, které podle něj "okrádají USA", tříměsíční lhůtu na uzavření obchodních dohod. Momentálně zbývají do vypršení lhůty dva měsíce a zatím byla podepsána pouze jedna dohoda – s Velkou Británií. Představme si, že se naplní nejmírnější scénář a všech 75 obchodních dohod bude nakonec podepsáno. To by znamenalo, že průměrné minimální clo na dovoz do USA by činilo přibližně 10 %. Jak by ale takové clo ovlivnilo americkou ekonomiku?

Přehled pro pár GBP/USD – 20. května: Britská libra se dál hřeje na výsluní
20.05.2025 Měnový pár GBP/USD se v pondělí obchodoval směrem nahoru. A můžeme za to "poděkovat" ratingové agentuře Moody's. Jak bylo uvedeno v přehledu pro EUR/USD, úvěrový rating USA byl snížen o jeden stupeň a aktuálně ho všechny tři hlavní agentury (Fitch, S&P a Moody's) hodnotí jako AA1.

Stává se Pinterest novou platformou elektronického obchodování generace Z?
19.05.2025 Mnoho sociálních platforem je v současné době vystaveno nejistotám obchodní politiky USA, měnící se reklamě a preferencím mladých uživatelů. Pinterest naopak tiše, ale důrazně ukazuje, že i v takovém protivětru se dokáže posunout vpřed. Přestože výsledky za první čtvrtletí roku 2025 nebyly bez výhrad, celkový obraz, který společnost buduje, si jistě zaslouží pozornost a důvěru investorů. Kromě toho již zareagovala samotná cena akcií Pinterestu, která vzrostla o 20 %. Otázka investorů je jasná: "Může si ji Pinterest ponechat?"

FT: EU a USA vyměnily dokumenty k jednáním o obchodu a clech
18.05.2025 Spojené státy a Evropská unie si v minulých dnech vyměnily dokumenty k jednání o obchodu a clech. Uvedl to server listu Financial Times (FT) s odvoláním na čtyři informované zdroje. Dokumenty podle FT vymezují oblasti diskuse od cel po digitální obchod a investiční příležitosti.

US100 roste o 1,6 % díky dohodě mezi USA a UK
08.05.2025 Prezident Trump ve čtvrtek představil průlomový rámec obchodní dohody se Spojeným královstvím, který posílil investorský sentiment a podpořil růst indexu S&P 500 přibližně o 1,5 %.

Německá burza v zeleném
08.05.2025 Index Dax v úvodu obchodního dne posiluje. Významně ztrácí Mercedes Benz Group. Investoři se obávají budoucího vlivu cel na dovoz do USA a razantnější pokles marží. Heidelberg Materials rostou po výsledcích o 2,2 %. Ziskovost i tržby dosahují lepší než očekávané hodnoty. Na novém maximu se obchodují akcie Siemens Energy. Mimo rychlého růstu kvartálního zisku na € 501 mil. společnost potvrdila výhled a pro tržby navyšuje růst na 13-15 %. Deklarovala omezený dopad cel do jejího hospodaření. O jednotky procent roste i akcie Infineon Technologies. Společnosti mezikvartálně rostou tržby o 5 %, podobně jako zisk. Firma zvládá navyšovat marže v automobilovém průmyslu a cítí zde silnou poptávku. Dvouciferný růst tržeb společnost reportovala i v segmentu Green Industrial Power.

Hrozba Trumpových cel „nakopla“ český průmysl i zahraniční obchod
07.05.2025 Březnový výkon českého průmyslu a také zahraničního obchodu překonal očekávaní analytiků. Na svědomí to má hrozba zavedení vysokých cel ze strany Spojených států, která přiměla podniky urychlit výrobu i vývoz, aby ještě stihly zásobit odbytiště před zavedením cel. Průmyslová výroba v březnu v Česku vzrostla meziročně o 1,4 procenta. Produkce ve zpracovatelském průmyslu meziročně stagnovala, polepšila si ale výroba elektřiny, zejména ovšem kvůli nižší loňské srovnávací základně.

Statistici dnes oznámí data z průmyslu, stavebnictví a obchodu
07.05.2025 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes bude informovat o tom, jak se v březnu dařilo průmyslu, stavebnictví a zahraničnímu obchodu. V únoru průmyslová výroba po čtyřech měsících meziročního poklesu vzrostla o 1,5 procenta, zatímco stavební po třech měsících růstu spíše stagnovala. Únorový zahraniční obchod překonal očekávání trhu, když vykázal přebytek 35,5 miliardy korun.

Obchodní deficit USA byl v březnu rekordní
06.05.2025 Obchodní deficit Spojených států se v březnu zvýšil o 14 procent na rekordních 140,5 miliardy dolarů (zhruba 3,1 bilionu Kč). Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu. Firmy totiž zvýšily nákupy zahraničního zboží před avizovaným zavedením nových cel na dovoz do USA, uvedla agentura Reuters.

Ranní okénko - Dnešní odhad inflace napoví, jak se zítra zachová ČNB
06.05.2025 Již za pár minut zveřejní Český statistický úřad předběžný odhad dubnové inflace. V únoru a březnu se meziroční inflace zastavila na 2,7 %, ale v dubnu podle naší prognózy poklesla do blízkosti 2% cíle ČNB.

Podmínky v českém průmyslu jsou nejlepší za poslední takřka tři roky, navzdory hrozbě obchodních válek. Snižování stavu zaměstnanců ale pokračuje
02.05.2025 Podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu byly letos v dubnu nejlepší za poslední takřka tři roky. Stav českého průmyslu – jak jej vidí respondenti daného šetření z řad nákupních manažerů – se meziměsíčně sice stále zhoršoval, avšak v nejmenším rozsahu od června 2022. Drtivá většina expertů přitom očekávala, že dubnová situace bude horší, než jak ji uvedení respondenti vyhodnotili.

Ceny komodit se letos spíše zvyšují, nejvíce roste zlato a káva
01.05.2025 Ceny komodit se od začátku roku na světových trzích spíše zvyšují, nejvíce do konce dubna zdražilo zlato a káva. Naopak výrazně zlevnilo kakao a pomerančový džus. Nižší jsou také ceny ropy, elektřiny či plynu. Komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku vykazuje tříprocentní růst, ukazují burzovní statistiky.

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o poptávku pokračují v poklesu
30.04.2025 Ceny ropy dnes pokračují v poklesu a za celý měsíc zřejmě bude jejich ztráta nejvyšší za téměř tři a půl roku. Může za to globální obchodní válka, která zhoršila výhled poptávky po pohonných hmotách. Náladu ovlivňují také obavy z růstu dodávek ropy na trhy.

Ceny ropy klesají
30.04.2025 Ceny ropy pokračují ve výrazném poklesu a v dubnu míří k největšímu měsíčnímu propadu za poslední tři a půl roku, když obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou snižuje vyhlídky globální poptávky, zatímco na trhu sílí obavy z nadměrné nabídky.

Solidní start české ekonomiky do roku 2025
30.04.2025 Předběžný odhad růstu HDP v prvním kvartále tohoto roku dopadl zcela v souladu s naší i tržní prognózou. V mezičtvrtletním srovnání tempo růstu české ekonomiky zpomalilo z 0,7 % na 0,5 %, ale meziročně tuzemské hospodářství naopak zrychlilo svůj růst na 2 %.

ČSÚ zveřejní vývoj HDP v 1Q, dle analytiků dál rostl
30.04.2025 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní první předběžné údaje o vývoji ekonomiky v prvním čtvrtletí. Analytici předpokládají, že hrubý domácí produkt (HDP) meziročně i mezičtvrtletně vzrostl, a to především díky spotřebě domácností. Rozcházejí se ale v očekávání, jak dynamický hospodářský růst byl. V posledním čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o 1,8 procenta, mezičtvrtletně o 0,7 procenta.

Trump za 100 dní přišel o důvěru Američanů v prezidentovu ekonomickou politiku
27.04.2025 Americký prezident Donald Trump se od svého druhého nástupu do Bílého domu letos 20. ledna se v ekonomické a obchodní politice zaměřil na zavádění nových celních bariér, zároveň se snažil Američanům prezentovat boj s plýtváním veřejnými prostředky. Zatímco před volbami průzkumy ukazovaly, že právě v ekonomice mu voliči důvěřovali více než jeho protikandidátce, podle posledních průzkumů o tuto důvěru přišel.

Ropa zlevňuje kvůli vyhlídkám na výraznější zvyšování těžby skupinou OPEC+
23.04.2025 Ceny ropy se dnes výrazně snižují po zprávě agentury Reuters, že skupina OPEC+ by mohla v červnu přikročit k rozsáhlejšímu zvýšení těžby, než se předpokládalo. Severomořská ropa Brent krátce před 17:30 SELČ ztrácela téměř 2,5 procenta a sestoupila pod 66 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o zhruba 2,7 procenta a dostala se pod 62 dolarů za barel.

UBS snížila odhad letošního růstu čínské ekonomiky
15.04.2025 Švýcarská banka UBS snížila odhad letošního růstu čínské ekonomiky na 3,4 procenta z dříve předpokládaných čtyř procent, a to kvůli negativním dopadům cel amerického prezidenta Donalda Trumpa. Podle agentury Bloomberg nový odhad představuje dosud nejpesimističtější prognózu letošního hospodářského vývoje v Číně. V příštím roce UBS nadále počítá se zpomalením růstu na tři procenta.

Trumpova cla by českou ekonomiku silně zasáhla
14.04.2025 Prezident Trump se rozhodl uvalit v podstatě plošná cla na dovoz do USA. Ty negativně ovlivní celou EU a zprostředkovaně i Českou republiku, která jinak do Spojených států přímo vyváží jen malou část svého zboží. S ohledem na přetrvávající nejasnosti kolem konečné podoby cel a nejistotu spojenou s odhadem citlivosti české ekonomiky na jejich zavedení prezentujeme v této analýze několik možných scénářů. Z našich výpočtů vyplývá, že uvalení plošné celní sazby na dovozy do USA ve výši 10 % by vedlo k poklesu české ekonomiky v rozsahu 1-2 %, při 20% plošné sazbě by se pak ztráty vyšplhaly na 2-4 %. Současná podoba amerických opaření přitom podle nás pro dovozy z EU indikuje efektivní celní sazbu na úrovni 10-15 %. To by podle našich odhadů znamenalo pokles českého HDP v rozmezí 1-3 %. Nejvíce zasažena by zřejmě byla odvětví s vysokým podílem na tuzemských vývozech, jako je automobilový, strojní a elektrotechnický průmysl.

Ranní okénko - Jak rozhodne v tomto týdnu ECB?
14.04.2025 V rámci tohoto týdne bude nejzajímavější událostí zasedání Evropské centrální banky. Ta od loňského června snížila úrokové sazby v rozsahu 150bb. Depozitní sazba aktuálně činí 2,50 %, ale další uvolnění měnové politiky není zdaleka tak jasné jako na předchozích zasedání. V oficiálním prohlášení po posledním měnově-politickém jednání totiž došlo ke změně hodnocení měnové politiky, která je aktuálně hodnocena jako „výrazně méně restriktivní“. Trh dává vysokou šanci dalšímu snížení sazeb, zatímco naše predikce předpovídá přerušení cyklu uvolňování měnové politiky vzhledem k výrazné ekonomické nejistotě. Obě varianty ale vnímáme jako zcela vyrovnané.

Čína zvýší odvetná cla na dovoz z USA na 125 procent
11.04.2025 Čína od soboty navýší odvetná cla na americké zboží z 84 na 125 procent. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním čínské ministerstvo financí. Americký prezident Donald Trump ve středu oznámil navýšení cla, které označuje jako reciproční, na 125 procent. V součtu s předchozími cly uvalenými v souvislosti s fentanylovou krizí činí celní zátěž čínského dovozu do USA 145 procent.

Evropské akciové trhy se po čtvrtečním růstu vrátily k poklesu
11.04.2025 Evropské akcie po čtvrtečním růstu dnes dopoledne oslabují. Investory ve čtvrtek povzbudilo rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa odložit o 90 dní takzvaná reciproční cla na většinu obchodních partnerů. Zároveň však Washington ponechal v platnosti plošná cla ve výši 10 procent. Bílý dům navíc ve čtvrtek potvrdil, že součet poplatků na čínský dovoz nově činí 145 procent, což vedlo k dalšímu výprodeji akcií na newyorské burze.

Evropské akcie díky Trumpově odkladu vyšších cel posílily
10.04.2025 Evropské akciové trhy po středečním poklesu výrazně posílily, reagovaly tak na rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa odložit platnost zvýšených cel pro většinu zemí, s výjimkou Číny. Panevropský index STOXX Europe 600 vzrostl o 3,7 procenta a uzavřel na 487,28 bodu. Přišel však o velkou část zisků ze začátku obchodování, kdy si připisoval přes sedm procent. Burzy ve Frankfurtu nad Mohanem, Londýně, Paříži a Miláně dnes uzavřely s nárůsty v rozmezí od tří do pěti procent.

Celkové clo na čínský dovoz do USA činí 145 procent, potvrdil Bílý dům
10.04.2025 Celková celní zátěž čínského dovozu do USA teď činí 145 procent. Bílý dům to potvrdil televizi CNBC. Prezident Donald Trump ve středu na síti Truth Social oznámil, že clo na čínský dovoz navyšuje na 125 procent. Neupřesnil, které položky se navýšení týká. Z příslušného exekutivního příkazu ale vyplývá, že na 125 procent navýšil takzvané reciproční clo, jež do té doby činilo 84 procent. Čína ale kromě toho čelí také 20procentnímu plošnému clu, které na ni Trump uvalil v souvislosti s fentanylovou krizí.

Ceny ropy po středečním růstu obnovily pokles
10.04.2025 Ceny ropy dnes obnovily propad po výrazném středečním růstu, za kterým stálo rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa pozastavit platnost zvýšených cel na dovoz do USA ze všech zemí s výjimkou Číny. Severomořská ropa Brent krátce před 16:30 SELČ ztrácela zhruba čtyři procenta a pohybovala se v blízkosti 63 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o zhruba 4,4 procenta a vrátila se pod 60 dolarů za barel.

Akcie ve světě zpevňují po zprávě, že Trump odložil většinu cel
10.04.2025 Akciové trhy ve světě dnes prudce posilují. Investoři reagují na rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa pozastavit platnost zvýšených cel na dovoz do USA ze všech zemí s výjimkou Číny. Trumpovo oznámení už ve středu výrazně podpořilo akcie ve Spojených státech, na jejichž růst dnes navázala Asie. Akcie zpevnily i v Číně, i když výrazně méně než jinde. Výrazným růstem zahájily dnešní obchodování také akcie v Evropě.

Trh láká "rally bláznů"
09.04.2025 104 %! Kdo dál? Sázky v americko-čínské obchodní válce prudce rostou, takže index S&P 500 klesá čím dál hlouběji. A to hned po silném otevření a 4% intradenní rally v důsledku zvěstí, že Bílý dům je připraven jednat s ostatními zeměmi, tedy kromě Číny. Donald Trump veřejně označil svého hlavního protivníka a připravenost Pekingu dotáhnout všechno až do konce znervózňuje příznivce amerických akcií.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 8. dubna: Libra pokračuje v poklesu
08.04.2025 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval v sestupném pohybu. Vysvětlit to je nesmírně obtížné, dokonce i zpětně – zvláště když euro ten samý den posilovalo, nebo alespoň rostlo v průběhu celé seance. Britská libra přitom po celé měsíce vykazovala pozoruhodnou odolnost vůči dolaru, ale nyní prudce oslabila už druhý den po sobě. Možná si trh konečně uvědomil, že libra je překoupená a že cla Donalda Trumpa nezasáhnou jen americkou ekonomiku. Ale jak mohl někdo předpovědět takový obrat v tržním sentimentu?

Sentix: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny i USA prudce klesla kvůli clům
07.04.2025 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v dubnu kvůli obavám z negativních dopadů celní politiky amerického prezidenta Donalda Trumpa na světové hospodářství propadla na nejnižší úroveň od října 2023. Důvěra v ekonomiku Spojených států pak sestoupila až na nejnižší úroveň od června 2020. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila výzkumná společnost Sentix.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Obchodní války - vyjednávání a uklidnění, nebo další eskalace?
07.04.2025 Cla amerického prezidenta Trumpa otřásají akciovými trhy. Čína se navíc rozhodla pro rychlou odvetu, což vyvolává obavy z globální recese. Pozornost se soustředí také na to na to, jaká může být reakce monetárních a fiskálních autorit, zejména proto, že ekonomická aktivita a inflace by se mohly v návaznosti na zvýšení celních bariér pohybovat opačným směrem. Pro budoucí vývoj nyní bude klíčové, zda se podaří vyjednáváním agresivní celní politiku USA zmírnit. Zveřejňovaná data spíše popisují historii před obchodními válkami než aktuální stav, významově proto ustupují spíše do pozadí. Určitou odezvu by v případě překvapení mohly na globálních trzích vyvolat hlavně březnové spotřebitelské a produkční cenové statistiky ze Spojených států. Korunoví investoři budou sledovat sadu měsíčních indikátorů z tuzemské reálné ekonomiky a strukturu březnové inflace.

AFP: Espresso či iPhony aneb Trumpova cla zabolí i Američany
06.04.2025 Finanční trhy se propadají a zbytek světa tají dech, ale plošná cla, která vyhlásil prezident Spojených států Donald Trump, nejspíš pocítí i americké domácnosti, napsala agentura AFP.

Čína zatíží veškerý dovoz z USA dodatečným clem 34 procent
04.04.2025 Čína od 10. dubna uvalí dodatečná cla ve výši 34 procent na veškerý dovoz ze Spojených států. S odvoláním na čínské ministerstvo financí o tom dnes informují tiskové agentury. Jde o reakci na krok amerického prezidenta Donalda Trumpa, který ve středu oznámil novou sadu cel na dovoz z většiny zemí světa. Na dovoz z Číny bude platit 34procentní poplatek, celkové clo na dovoz z Číny do USA se tím zvýší na 54 procent.

Rostoucí nejistoty vedou ČNB k opatrnosti
04.04.2025 Dnes byl zveřejněn záznam z posledního měnověpolitického zasedání ČNB, na kterém bankovní rada jednomyslně ponechala úrokové sazby beze změny. Repo sazba tak zůstala na 3,75 %, přestože základní scénář poslední (únorové) prognózy centrální banky pro druhé čtvrtletí počítal s jejím průměrem ve výši 3,3 %, a další snížení sazeb s ním tedy bylo konzistentní. Bilance rizik poslední prognózy ČNB však byla vychýlena v proinflačním směru a spolu se značnými globálními riziky tak poskytla bankovní radě podporu pro ponechání úrokových sazeb beze změny.

Pokud země přijdou s fenomenální nabídkou, lze o clech jednat, řekl Trump
04.04.2025 Pokud některé země přijdou s "fenomenální" nabídkou, mohou Spojené státy vyjednávat o úpravě oznámených dovozních cel. Novinářům to řekl americký prezident Donald Trump. Propad finančních trhů kvůli středečnímu oznámení cel se očekával, uvedl také podle agentury Reuters. Cla, která široce kritizují zahraniční politici a jejichž přínos zpochybňují ekonomové, označil za nutný krok k ozdravení nemocné americké ekonomiky.

Šéfka MMF: Americká cla významně ohrožují světové hospodářství
04.04.2025 Nová americká cla na dovoz z mnoha zemí světa představují významné riziko pro světové hospodářství v době jeho omezeného růstu. Podle agentur Reuters a AFP to ve čtvrtek prohlásila šéfka Mezinárodního měnového fondu Kristalina Georgievová. Zároveň vyzvala země zasažené dovozními poplatky, které ve středu vyhlásil americký prezident Donald Trump, aby situaci dále neeskalovaly a jednaly s USA o snížení obchodního napětí.

Evropské akciové trhy klesly po oznámení plošných cel na dovoz do USA
03.04.2025 Evropské akciové trhy dnes poklesly v reakci na oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa o zavedení plošných cel na dovoz z většiny zemí světa. Index londýnské burzy FTSE 100 odepsal 1,55 procenta na 8474,74 bodu. Index frankfurtské burzy DAX klesl o 3,01 procenta na 21.717,39 bodu.

Mexiko si udrželo výhodné podmínky s USA díky dobrým vztahům, řekla Sheinbaumová
03.04.2025 Mexická prezidentka Claudia Sheinbaumová dnes uvítala, že se na její zemi nevztahují takzvaná reciproční cla, jejichž zavedení ve středu večer oznámil americký prezident Donald Trump. Informovaly o tom agentury. Podle Sheinbaumové je to díky "dobrým vztahům" Mexika se Spojenými státy. Obě země nyní pokračují ve vyjednávání nových obchodních podmínek, dodala. Na Kanadu a Mexiko se nové základní clo ve výši deset procent nevztahuje, protože na zboží z těchto zemí Trump už dříve oznámil clo 25 procent v souvislosti s obchodem s drogami a nelegální migrací.

Denní shrnutí: Trumpův „Den osvobození“ spouští výprodej
03.04.2025 Americké trhy zažily nejhorší výprodej od roku 2022 poté, co Trumpovo rozsáhlé oznámení cel šokovalo investory. Index US500 se propadl o 1,8 % (na cestě k největší denní ztrátě od roku 2022), technologicky zaměřený US100 ztratil 1,5 % a index US30 klesl o 2 % (přibližně o 1 248 bodů).

Forex: Euro v reakci na nová Trumpova cla posiluje vůči americkému dolaru
03.04.2025 Euro dnes vůči americkému dolaru posiluje o více než dvě procenta a míří ke svému nejlepšímu dni za více než devět let, uvedla agentura Reuters. Investoři se naopak po oznámení nových cel na dovoz do USA zbavují amerického dolaru.

EUR/USD – 3. dubna: Dolar zaznamenal další propad
03.04.2025 Ve středu pár EUR/USD prudce vzrostl. Tento pohyb lze jen stěží nazvat pouhým růstem. Pokud jde o americký dolar, jednalo se o další propad – jeden z mnoha, které jsme v roce 2025 viděli, přičemž tyto propady jsou s nástupem Donalda Trumpa k moci častější než kdy dříve. Od včerejška a dnešního rána pár pevně překonal úroveň 1,0944, čímž se euru otevřela cesta k dosažení 261,8% hladiny Fibonacciho retracementu na úrovni 1,1057. Uvažovat o poklesu EUR/USD se prozatím zdá být nerozumné.

Trhy se vydávají na válečnou stezku
03.04.2025 Donald Trump sebevědomě hovoří o návratu zlaté éry Ameriky. Z jeho pohledu je čas, aby prosperovala ona, nikoli jiné země. Proč ale americký prezident sděluje svá rozhodnutí důsledně v době zavření akciových trhů? Investoři pochopili, že šéf Bílého domu nehodlá hodit indexu S&P 500 záchranné lano, ale bolelo by ho sledovat, jak se široký akciový index potápí. Futures na index S&P 500 se po oznámení 10% cla na veškerý dovoz z USA propadly o 4 %. Obávám se, že je to teprve začátek.

Ranní shrnutí (03.04.2025)
03.04.2025 Donald Trump podepsal exekutivní příkaz o odvetných clech. Veškerý dovoz do USA bude podléhat 10% clu (s výjimkou zboží z Kanady a Mexika uvedeného v dohodě USMCA). Evropská unie byla zasažena 20% clem, Japonsko 24%, Spojené království 10% a Čína dalšími 34% (celkem 54%). Základní clo ve výši 10 % vstoupí v platnost 5. dubna, odvetná cla 9. dubna a cla na automobily platí ode dneška.

Analytici: Americká cla jsou pro české firmy špatnou zprávou
03.04.2025 Nová americká cla jsou pro české firmy špatnou zprávou, tvrdí analytici oslovení ČTK. Dopad na tuzemský průmysl podle nich bude zejména nepřímý, cla ale mohou ovlivnit i tuzemský export do dalších zemí. Experti také varují před zpomalením evropské i tuzemské ekonomiky. Předpokládají odvetné kroky ze strany EU i dalších zemí. Analytici zároveň upozorňují, že zatím není jasné, na co vše budou americká cla platit.

Forex: Americký dolar oslabuje, investoři jsou před Trumpovým oznámením o clech opatrní
02.04.2025 Americký dolar dnes oslabuje vůči předním světovým měnám. Obchodníci čekají na podrobnosti o plánech amerického prezidenta Donalda Trumpa na zavedení cel. Nová Trumpova cla by mohla narušit globální obchodní systém a otřást trhy.

GBP/USD. 1. dubna. Měsíc bočního pohybu a hrozba nových tarifů
01.04.2025 V hodinovém grafu pokračoval pár GBP/USD v pondělí v pohybu do strany. Aktuálně na trhu nepřevažují ani býci, ani medvědi. Tato situace trvá už celý měsíc. Úroveň 1,2931 není silná, a proto ji nelze považovat za bod pro vyhledávání obchodních příležitostí.

Forex: Inflace v eurozóně se blíží k cíli ECB
01.04.2025 V tuzemsku dnes bude zveřejněn konečný odhad HDP za Q4 24, březnový PMI ze zpracovatelského průmyslu a výsledek hospodaření českého státu za první tři měsíce letošního roku. Konečný odhad HDP by už neměl přinést žádné zásadní překvapení, i když prostor pro datové revize hodnotíme jako značný. Nálada v tuzemském průmyslu by se měla nepatrně zlepšit, když očekáváme zvýšení PMI z 47,7 b na 48,0 b.

Forex: Akciové trhy čelí pod tlakem amerických cel silnému výprodeji
31.03.2025 Německá inflace byla v březnu nižší, než trh čekal. V harmonizovaném vyjádření došlo ke zpomalení meziročního růstu spotřebitelských cen z 2,6 % na 2,3 %, což bylo desetinu pod tržním konsensem. Na poklesu inflace se podílely hlavně ceny pohonných hmot a služeb. Meziroční růst cen služeb v Německu zpomalil o 0,4 pb na 3,4 %. Významně na to pravděpodobně působil vliv vyšší srovnávací základny související s rozdílným datem konání Velikonoc. Ceny energií byly meziročně nižší o 2,8 %, podpořené březnovým poklesem cen pohonných hmot, zatímco potraviny naopak meziročně zdražily o 2,9 %.

Forex: Příslib vyšších vládních výdajů zvyšuje důvěru v evropskou ekonomiku
28.03.2025 Dnešek přinese další sadu indikátorů sentimentu z Německa a eurozóny. Ty by podobně jako dříve zveřejněné PMI a IFO měly ukázat na mírné zlepšení důvěry tažené příslibem vyšších vládních výdajů na obranu a v Německu také na investice do infrastruktury. Pozitivní vliv nyní může mít i efekt předzásobení amerických výrobců a spotřebitelů evropským zbožím, který ale velmi brzy může vystřídat silně negativní působení faktického zavedení cel na dovoz do USA. Zveřejněny dnes budou rovněž statistiky z německého trhu práce, kde podle nás míra nezaměstnanosti v březnu stagnovala na 6,2 %. Předběžný odhad březnové inflace z Francie a Španělska pak předznamená vývoj pro celou eurozónu, který bude zveřejněn v příštím týdnu. Z USA potom přijdou únorová data osobních příjmů a výdajů, stejně tak i deflátoru PCE.

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 28. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
28.03.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek vzrostl na úroveň 1,0804. Takový nečekaný a poměrně silný růst eura (přesněji řečeno pokles dolaru) mohl samozřejmě vyvolat pouze jeden člověk – Donald Trump. Ten přes noc oznámil zavedení nových cel na dovoz do USA, tentokrát namířených proti všem automobilům zahraniční výroby. Elon Musk slaví a dolar opět klesá, protože trh opakovaně projevil velmi negativní reakci na obchodní politiku nového amerického prezidenta. Stojí však za zmínku, že pokles dolaru tentokrát nebyl nijak zvlášť prudký a americká měna stoupá – byť v rámci korekce –už téměř dva týdny. Dříve jsme uvedli, že Trumpova cla jsou pro americkou ekonomiku krátkodobě negativní. Přesto dolar nemůže během několika měsíců ztratit 10 centů, pokud ekonomika neklesá a neexistují žádné makroekonomické důkazy o zhoršení. Americká ekonomika vykázala ve čtvrtém čtvrtletí silnější než očekávaný růst.

Forex: Dolar mírně roste, pozornost se dál soustřeďuje na Trumpovu celní politiku
26.03.2025 Americký dolar dnes mírně posiluje, přičemž pozornost se nadále soustřeďuje na celní politiku amerického prezidenta Donalda Trumpa. Euro kolem 17:15 SEČ vůči dolaru ztrácelo zhruba desetinu procenta a pohybovalo se v blízkosti 1,0780 EUR/USD. Během dne jednotná evropská měna sestoupila až na 1,0766 EUR/USD, tedy na nejnižší úroveň za zhruba tři týdny, napsala agentura Reuters.

Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: Trhy ožívají. Pozitivní zprávy ohledně cel podpořily růst
25.03.2025 Pozitivní zprávy o clech mají trhy rády. Jenže jak dlouho jejich růst vydrží? Stěžejní je v tomto ohledu datum 2.4.2025. Proč? To si povíme v dnešní analýze.

Dopad cel na spotřebitele? Vyšší inflace i snížení růstu ekonomiky
25.03.2025 Americký prezident Donald Trump na začátku týdne splnil své hrozby a zavedl nová cla na dovoz do USA. Tato opatření míří především proti Kanadě a Mexiku, přičemž Čína není výjimkou. Nová cla zahrnují 25% sazbu na většinu dovozu z Kanady a Mexika a zvýšení cel na čínské zboží na 20 %. Obchodní cla se dotýkají obchodní výměny v celkové hodnotě až 1,5 bilionu USD a signalizují Trumpovu snahu narušit světový obchodní řád. Evropa zatím zůstává mírně ušetřena – ale na jak dlouho? Jaký by mohl být další vývoj a jaké dopady to bude mít na domácí ekonomiku a její spotřebitele?

Pokles úrokových sazeb ČNB bude zřejmě pomalejší
20.03.2025 Česká národní banka podle nás na následujícím zasedání 26. března ponechá úrokové sazby beze změny. Základní repo sazba by tak měla setrvat na současných 3,75 %. Tímto směrem působí proinflační bilance rizik únorové prognózy ČNB, pokračující jestřábí komunikace bankovní rady a vysoká míra nejistoty spojená s vývojem globální ekonomiky. Kombinace posledních dvou faktorů zřejmě přispěje k tomu, že ČNB bude úrokové sazby snižovat pomalejším tempem, než jsme si původně mysleli.

Analýza Dow Jones, NASDAQ, EUR/USD, DAX - Německý index DAX se blíží k rekordním maximům
18.03.2025 Pokles růstu amerických indexů se zastavil na klíčových supportech, na indexu NASDAQ se dokonce rýsuje možnost vzniku obratové formace Double Bottom. Významným katalyzátorem dalšího pohybu bude zasedání americké centrální banky Fed, které proběhne již tento týden ve středu. Překvapením je růst německého indexu DAX.

Forex: Trhy se obávají dopadů kontroverzní Trumpovy politiky
14.03.2025 Datový kalendář je dnes relativně prázdný. Z Evropy nabídne pouze finální odhady únorové inflace z velkých ekonomik eurozóny, které ale tradičně zásadnější revize oproti dříve zveřejněným údajům nepřinášejí. V USA bude zveřejněn březnový indikátor spotřebitelské důvěry od Michiganské univerzity. Finanční trh očekává jeho další zhoršení. Optimismus amerických spotřebitelů nabytý těsně po zvolení Donalda Trumpa prezidentem totiž v kontextu jeho agresivních politik postupně vyprchává. Některé předstihové indikátory již naznačují možné zpomalení americké ekonomiky. Akciové trhy pokračují v strmém poklesu, když hlavní akciový index S&P 500 za poslední přibližně měsíc odepsal zhruba 10 %. Negativně v současnosti působí hlavně nejistota spojená s obchodními válkami a vzájemným uvalováním cel.

Forex: Domácí poptávka zůstává rozkolísaná, trend je ale vzestupný
13.03.2025 Tržby v tuzemském maloobchodu v lednu mírně klesly, ve službách ale naopak svižně rostly. Maloobchodní tržby bez prodejů aut v reálném vyjádření meziměsíčně poklesly o 0,5 % a korigovaly tak silný prosincový nárůst o 1,3 %. Meziročně byly tržby vyšší o 2,8 %, což bylo jen nepatrně pod naším odhadem (+3,1 %) avšak výrazně pod tržním konsensem (+4,2 %).

ECB snížila sazby naposledy?
13.03.2025 Zasedání Evropské centrální banky přineslo další úpravu úrokových sazeb. Podle očekávání Rada guvernérů snížila základní úrokové sazby o 25 bazických bodů. Depozitní sazbu banka snížila na 2,50 %, sazbu pro hlavní refinanční operace na 2,65 % a sazbu mezní zápůjční facility na 2,90 %. Výhled pro další pokles sazeb je však nejasný – na straně proinflačních tlaků se v poslední době formují jak poptávkové, tak nabídkové faktory, které nelze opomenout.

Recese v USA? Ta je možná na spadnutí
07.03.2025 Americký prezident Donald Trump na začátku týdne splnil své hrozby a zavedl nová cla na dovoz do USA. Tato opatření míří především proti Kanadě a Mexiku, přičemž Čína není výjimkou. Nová cla zahrnují 25% sazbu na většinu dovozu z Kanady a Mexika a zvýšení cel na čínské zboží na 20 %. Tato opatření se dotýkají obchodní výměny v celkové hodnotě až 1,5 bilionu USD a signalizují Trumpovu snahu narušit světový obchodní řád. Důsledky těchto kroků mohou dále prohloubit zpomalující se americkou ekonomiku.

Forex: ECB dnes bude pokračovat se snižováním úrokových sazeb
06.03.2025 Meziroční růst nominálních mezd v ČR podle nás zrychlil z 7,0 % v Q3 24 na 7,2 % v Q4 24. To by zároveň znamenalo, že reálné mzdy se nadále mezičtvrtletně zvyšovaly, jejich úroveň ale stále odpovídala pouze konci roku 2018. Evropská centrální banka by měla na pozadí spíše slabého vývoje ekonomiky eurozóny snížit úrokové sazby o dalších 25 bb. Zveřejněna dnes budou také data o lednovém vývoji maloobchodních tržeb v eurozóně, v USA pak data nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti a lednové bilance zahraničního obchodu.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Dozvuky německých parlamentních voleb tématem tohoto týdne
24.02.2025 Finanční trhy budou tento týden sledovat dozvuky včerejších voleb do německého Bundestagu. Ty v souladu s předvolebními průzkumy přinesly vítězství konzervativní strany CDU/CSU. Do Bundestagu se však kvalifikoval větší počet stran a až povolební vyjednávání ukáží, jak složité bude sestavit vládní koalici. V centru pozornosti zůstane také téma amerických cel a dění kolem možného ukončení války na Ukrajině. Na programu jsou schůzky ve Washingtonu a při příležitosti třetího výroční války na Ukrajině rovněž v Kyjevě. Z ekonomických dat se dočkáme zpřesněných statistik HDP za Q4 24.

Forex: Politická nejistota udržuje ekonomický sentiment nízko
21.02.2025 Z hlediska nově zveřejněných ekonomických dat byl tento týden hlavně o evropských indikátorech sentimentu. Společným rysem jejich vývoje bylo, že podle očekávání setrvaly v blízkosti hodnot z předchozího měsíce, a tedy neukázaly na hmatatelné zlepšení jinak stále relativně nízké důvěry v ekonomiku eurozóny. Spotřebitelský sentiment podle ukazatele od Evropské komise v únoru jen nepatrně vzrostl z -14,2 % na -13,6 %. Jeho úroveň zhruba odpovídala konci roku 2020 a oproti předpandemickému období tak nadále byla výrazně nižší. V případě indikátorů PMI v únoru došlo k mírnému zlepšení nálady v průmyslu, které ovšem bylo kompenzováno zhoršením v oblasti služeb. To se týkalo eurozóny i Německa, a kompozitní PMI tak v prvním případě zůstal zcela beze změny (na 50,2 b.) a v tom druhém jen nepatrně vzrostl (z 50,5 b. na 51,0 b.).

Analýza NASDAQ, S&P 500, GBP/USD a bitcoin: Smíšená NFP a nová vlna tarifů přidávají na tržní nejistotě
11.02.2025 Akciové indexy a bitcoin se drží v bočním trendu, zatímco ve vzduchu visí hrozba eskalace obchodní války. Z nejisté situace těží americký dolar, zatímco evropské měny jako je například euro nebo britská libra jsou nadále pod tlakem.

Akcie amerických oceláren po avizovaném zavedení cel rostou
10.02.2025 Akcie amerických oceláren a producentů hliníku dnes výrazně zpevňují, optimismus čerpají z avizovaného zavedení cen na dovoz těchto výrobků do Spojených států. Dolů se naopak vydaly akcie výrobců oceli z asijských a evropských zemí, na které by americká cla nejvíce dolehla.

Trump zavedl cla na dovoz z Číny, s odkladem i z Kanady a Mexika
10.02.2025 Americký prezident Donald Trump po svém lednovém návratu do funkce zavedl řadu cel a další opatření chystá. Ve Spojených státech už začala platit zvýšená cla na dovoz z Číny, na což Peking zareagoval oznámením, že zavede odvetná cla na řadu amerických produktů, platit začala dnes. Trump také zavedl cla s odkladem Kanadě a Mexiku a pohrozil jimi dalším tradičním partnerům včetně Evropské unie. V neděli Trump avizoval, že dnes oznámí 25procentní cla na dovoz veškeré oceli a hliníku do Spojených států.

Trump znovu pohrozil cly Evropské unii, euro i koruna oslabují, obchodní válka USA a EU je na spadnutí. Česko připraví až o 300 miliard korun ročně, o práci 55 000 Čechů a každého Čecha o 23 tisíc Kč ročně
03.02.2025 Americký prezident Donald Trump dnes nad ránem středoevropského času zopakoval svoji páteční hrozbu Evropské unii, cla na unijní dovoz prý „určitě zavede“. Pokud se vezme Evropská unie jako celek, jde o vůbec největšího dovozce do USA, většího, než je Mexiko, Čína či Kanada, na něž zavedl nová cla o víkendu (s platností od zítřka) – vysoká zejména, co se týče Kanady a Mexika. V roce 2023 činil dovoz EU do USA 502 miliard eur, zatímco druhé Mexiko vykázalo dovoz do USA v rozsahu zhruba 440 miliard eur. Je tedy zřejmé, že EU je Trumpovi „trnem v oku“ podobně jako uvedený trojlístek zemí. Takto viděno se vskutku zdá být jen otázkou času, než americký prezident nová cla na EU zavede.

Skončila éra levného zemního plynu?
30.01.2025 Zatímco zemní plyn nedominuje titulkům jako v roce 2022, kdy evropské ceny vyletěly nad 300 EUR za megawatthodinu, současné ceny jsou několikanásobně nižší, ale stále výrazně vyšší než úrovně před několika lety. Američané však nadále využívají výhod levného plynu. Spotřebitelské ceny, i když se liší od cen na komoditních burzách, jsou stále jen zlomkem cen v Evropě. Krajina USA se však mění. Zatímco americký prezident Donald Trump chce prosazovat přístup „drill baby drill“ s cílem maximalizovat produkci ropy a plynu, domácí poptávka roste a exportní ambice rostou. Zároveň může v Evropě stoupat potřeba plynu. Mohlo by to signalizovat konec levného plynu v USA, obětovaného mezinárodní expanzi?

Forex: Koruna opět sílí. Trend nebo klid před bouří?
27.01.2025 Minulý týden byl lemován zásadní událostí, která ovlivní geopolitický vývoj minimálně na další čtyři roky. Znovu uvedení Donalda Trumpa do funkce prezidenta Spojených států bylo doprovázeno velkými očekáváními, a to jak v pozitivním, tak v negativním světle. Očekávání prorůstové hospodářské politiky, ať už i formou odklonu od klimatických cílů, deregulací či úpravou daňového systému, se projevila v euforii amerických akciových trhů. Ty atakovaly růstové rekordy inauguračního týdne až z roku 1985.

Proč je Zelenskyj náhle ochotný přepravovat plyn Ficovi? Jde o „Putinovou operaci pod Alijevovou vlajkou,“ varují ukrajinští experti
26.01.2025 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj loni v prosinci zakazoval tranzit nejen ruského plynu, ale také plynu z Ruska, včetně tedy plynu, který by předtím do Ruska doputoval z Ázerbájdžánu. Nyní ale otáčí. Co se stalo?

Pohonné hmoty v Česku výrazně zdražují. Růst cen by mohla zastavit Indie, která pomáhá Rusku obejít sankce USA
23.01.2025 Pohonné hmoty v uplynulým týdnu dál zdražily o desítky haléřů, tempo růstu cen zrychlilo. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 36,74 Kč, před týdnem byl o 53 haléřů levnější. Nafta je dražší o 65 haléřů, za litr teď řidiči dají průměrně 36,15 koruny. Benzin byl naposledy dražší loni na začátku září, nafta loni v polovině srpna.

Nejistota před příchodem Trumpa: Výprodeje dluhopisů a zvýšený potenciál evropských akcií
14.01.2025 Globální trhy se připravují na nástup Donalda Trumpa do prezidentského úřadu v USA, což zvýšilo nejistotu a způsobilo výprodeje státních dluhopisů, jejichž výnosy se v některých případech dostaly na nejvyšší úrovně za celá desetiletí. Největší riziko představuje zavedení cel na dovoz do USA, což rozděluje názory ekonomů. Evropské akcie však mají v příštím roce konečně šanci prorazit.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace se ke konci roku 2024 nejspíše dostala nad 3 %
13.01.2025 Česká inflace v prosinci podle našeho odhadu vystoupala na 3,3 % y/y a překročila tak horní mez tolerančního pásma ČNB. Do něj by se ale v lednu měla opět vrátit. V USA se inflace drží již nějakou dobu poblíž 3 % a prosinec by neměl být výjimkou. Cestu k cíli Fedu tam komplikuje silná ekonomika podpořená rychle rostoucími spotřebitelskými výdaji. Tamní maloobchodní tržby v prosinci zásluhou motoristického segmentu nadále svižně rostly. Data německého HDP za rok 2024 by měla ukázat, že ekonomika našeho souseda druhý rok v řadě poklesla. Čínské ekonomice by se pak mělo zásluhou zrychlení na konci roku 2024 podařit dosáhnout celoročního růstového cíle ve výši 5 %.

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 9.1.2025
09.01.2025 Hlavní americké akciové indexy zakončily včerejší obchodování bez výraznějších změn. Širší index S&P 500 přidal 0,16 procenta na 5918,25 bodu. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, stoupl o 0,25 procenta na 42.635,20 bodu. Technologický index Nasdaq Composite klesl o 0,06 procenta na 19.478,88 bodu.

Forex: Dolar posiluje, výnosy amerických dluhopisů jsou nejvyšší od konce dubna
08.01.2025 Dolar dnes na devizových trzích druhý den v řadě posiluje. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti předních světových měn, kolem 19:00 SEČ rostl o 0,54 procenta na 109,13 bodu. Výnosy desetiletých amerických státních dluhopisů potom dosáhly 4,73 procenta, tedy nejvyšší úrovně od 25. dubna. Děje se tak poté, co CNN uvedla, že nastupující americký prezident Donald Trump zvažuje vyhlášení stavu nouze v národním hospodářství, aby zajistil právní základ pro sérii všeobecných cel vůči spojencům a protivníkům.

Forex: Americký dolar po dohadech o Trumpových clech na trzích oslabuje
06.01.2025 Americký dolar dnes na forexových trzích oslabuje. Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, před 17:30 SEČ oslaboval přibližně o procento na 108,34 bodu. Investoři podle agentury Reuters průběžně reagovali na protichůdné zprávy stran rozsahu připravovaných cel zvoleného prezidenta Donalda Trumpa, který se ujme funkce 20. ledna.

Jak si povedou úvěry a rizikové dluhopisy v roce 2025 podle analytiků Invesca?
12.12.2024 Když to shrneme, tak spready investičního stupně jsou nyní blízko maxim nebo dokonce na svých historických maximech, nicméně mohly by tak ještě nějakou dobu zůstat. Globální nástroje investičního stupně celkově nabízejí spready o šíři 90 bazických bodů (bps).

ECB dnes snížila základní úrok o čtvrt bodu
12.12.2024 Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) dnes přistoupila k dalšímu snížení základních úrokových sazeb, aby podpořila hospodářský růst v eurozóně. Depozitní sazbu zredukovala o dalšího čtvrt procentního bodu na 3,00 procenta, uvedla v tiskové zprávě. S dalším snižováním sazeb ještě počítá, rozsah bude záviset na vývoji inflace a dalších faktorech. Inflaci chce mít ECB na dvou procentech, za listopad ale byla vyšší.

ECB snížila depozitní sazbu na 3,00 procenta
12.12.2024 Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) dnes přistoupila k dalšímu snížení základních úrokových sazeb, aby podpořila hospodářský růst v eurozóně. Depozitní sazbu zredukovala o dalšího čtvrt procentního bodu na 3,00 procenta, uvedla v tiskové zprávě. S dalším snižováním sazeb ještě počítá, rozsah bude záviset na vývoji inflace a dalších faktorech. Inflaci chce mít ECB na dvou procentech, za listopad ale byla inflace vyšší.

K ekonomickému útlumu v Evropě se přidávají politické problémy
10.12.2024 Politické krize v Německu a ve Francii výrazně komplikují snahy o modernizaci evropské ekonomiky, která se potýká s problémy, a znesnadňují podnikům rozhodování o investicích, jež jsou zapotřebí k zajištění konkurenceschopnosti na světovém trhu. Pád vlád v Německu a Francii, tedy ve dvou velkých ekonomikách, které byly po desetiletí tahounem Evropské unie, přišel právě v době, kdy se tento region musí vypořádat s návratem Donalda Trumpa do Bílého domu a s rostoucími obchodními třenicemi s Čínou, píše agentura Reuters.

Lagarde: Evropa by měla zvýšit dovoz z USA
28.11.2024 Evropa by měla s příštím americkým prezidentem Donaldem Trumpem spolupracovat v oblasti cel a nakupovat více zboží vyrobeného ve Spojených státech, aby se tak vyhnula obchodní válce. V rozhovoru s listem Financial Times to řekla šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová.

KÁVA roste o 4,6 % kvůli obavám z nabídky a amerických cel 📈
27.11.2024 Futures na arabiku rostou o 4,6 % na $323 kvůli šířícím se obavám z globálního nedostatku dodávek (sucho a horké počasí v Brazílii) a hrozbě zavedení cel na dovoz do USA. Ceny letos vzrostly o více než 70 %, což je nejvyšší úroveň od roku 1977. Pravděpodobně produkce arabiky v Brazílii příští sezónu poklesne, čímž se sníží již tak napjaté globální zásoby. Média navíc uvádějí, že američtí pražiči přispívají k napětí na trhu, protože reagují na slib Donalda Trumpa zavést od ledna 2025 cla na širokou škálu zboží.

Ifo: Nálada v německém exportním průmyslu se zlepšila
26.11.2024 Nálada v německém exportním průmyslu se v listopadu poprvé za půl roku zlepšila, mezi podniky nicméně panuje nejistota ohledně kroků příštího amerického prezidenta Donalda Trumpa. Vyplývá to z průzkumu, o jehož výsledcích dnes informoval mnichovský hospodářský institut Ifo.

Zvolený prezident Trump chystá cla na zboží z několika zemí
26.11.2024 Nově zvolený americký prezident Donald Trump se chystá hned první den ve funkci podepsat nařízení o zavedení 25procentního cla na veškeré zboží z Mexika a Kanady, k tomu zavede ještě dodatečné desetiprocentní clo na čínské výrobky. S odvoláním na Trumpovo vyjádření na sociální síti o tom informují tiskové agentury. Trump se ujme nejvyššího úřadu 20. ledna.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
22.11.2024 1) Zvolený americký prezident Donald Trump uvažuje o variantě, že na post ministra financí navrhne někdejšího člena Rady guvernérů Fedu Kevina Warshe s ujednáním, že v roce 2026 by mohl být nominován do čela americké centrální banky (Fed). Právě tehdy totiž vyprší mandát současného předsedy Fedu Jeroma Powella. Píše o tom list The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na informované zdroje. Sám Trump se k této věci nevyjádřil a jeho tým na dotaz listu nereagoval. Deník upozornil, že nemusí jít o konečné Trumpovo rozhodnutí.

Obchodní válka by poškodila USA i Evropskou unii
22.11.2024 Případná nová obchodní válka mezi Spojenými státy a Evropskou unií by poškodila ekonomický růst na obou stranách Atlantiku. Dnes to na finančním a bankovním kongresu Frankfurt European Banking Congress prohlásil prezident německé centrální banky Joachim Nagel. Upozornil, že v takovém případě hrozí i nárůst inflace. Šéf Deutsche Bundesbank, jak zní oficiální název instituce, projevem reagoval na nová cla navrhovaná zvoleným americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Ten by chtěl dovoz do USA zatížit plošným poplatkem deset až 20 procent.

Evropský automotive a možný dopad nových “cel”
18.11.2024 Donald Trump se podle řady svých výroků chystá poměrně výrazně zvýšit cla na dovoz zboží do USA. Primárně bude “na mušce” čínské zboží, kde se podle dosavadních zpráv z tisku může jednat zejména o zboží ze seznamů 1-3 z obchodních válek let 2018-2019 (železo, ocel, strojírenské výrobky, automotive, elektronika). Další v pořadí je však Mexiko a Evropská unie, kde Donaldu Trumpovi “leží v žaludku” zejména odvětví, na jejichž dovoz Evropa aktuálně uplatňuje vyšší cla než Američané a kde je dovoz z EU historicky vysoký.

Český ekonomický růst ve světle amerických voleb a nové prognózy
14.11.2024 Srpnová predikce MF ukázala na to, že česká ekonomika by letos měla růst kolem 1 % a v příštím roce by pak měla zrychlovat až na 2,7 %. To se mi tedy hned zdálo jako velmi optimistický výsledek (model spíše ukazující na potřebu naplánovat rozpočet kvůli nutnosti vyšších příjmů a výdajů ve volební roce 2025), přece jen, současný odhadovaný růstový potenciál českého hospodářství je spíš někde kolem 2,5 %. A to maximálně. V posledním období pak došlo právě ke korekci očekávaného růstu z pera MF právě na tuto hodnotu, jaký je výhled pro příští rok po výsledku amerických prezidentských voleb?

Německo se musí přípravit na cla
06.11.2024 Pravděpodobné vítězství republikána Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách je hospodářsky nejtěžším okamžikem v dějinách Německa. V komentáři to dnes napsal předseda kielského Institutu pro světové hospodářství (IfW) Moritz Schularick. Podle předsedy ekonomického institutu Ifo Clemense Fuesta se Německo musí připravit na zavedení cel, podle předsedy institutu ZEW Achima Wambacha Trumpovo prezidentství ještě zhorší hospodářské problémy Evropy a Německa.

Trump vyhrál, koruna padá, Stanjura může přepisovat rozpočet na příští rok, hrozí schodek přes 300 miliard. S Trumpem v Bílém domě může český rozpočet čelit ještě o desítky miliard vyššímu manku
06.11.2024 Výrazné navýšení cel představuje z hlediska české ekonomiky hlavní bezprostřední hrozbu plynoucí z dnešního znovuzvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem. Trump v rámci předvolební kampaně prohlašoval, že zavede až 20procentní clo na dovoz z EU a 60procentní clo na dovoz z Číny. Oboje by českou ekonomiku zásadně poškodilo. Proto dnes koruna padá takřka nejvíce ze všech měn světa, o zhruba dvě procenta vůči americkému dolaru. Hůře už je na tom jen mexické peso a maďarský forint (viz graf Bloombergu níže). Hrozba cel a obecněji zhoršení podmínek mezinárodního obchodu by také českou vládu mohla dovést k přepsání rozpočtu na příští rok. Předpoklad růstu české ekonomiky čítající 2,7 procenta se nyní zdá být ještě více než dosud až příliš optimistický.

Koruna dnes vůči dolaru posiluje nejvýrazněji od září, důvodem je pokles Trumpových šancí na znovuzvolení. S Trumpem v Bílém domě přijde běžná česká rodina ročně 90 000 Kč, za čtyři roky jeho vlády potenciálně o 360 000 Kč
04.11.2024 Koruna dnes vůči dolaru posiluje o 0,75 procenta. Pokud by takovéto zpevnění vykazovala i po skončení dnešního obchodování, půjde o její nejvýraznější posílení od 24. září. Vůči dolaru dnes spolu s ní zpevňuje většina měn světa, v čele s mexickým pesem (viz graf Bloombergu níže). Měny tak reagují na pokles pravděpodobnosti, že zavedení výrazných univerzálních cel Spojených států na dovoz do země. Tato cla slibuje Donald Trump, zatím jeho rivalka ve vrcholícím boji o Bílý dům, Kamala Harrisová, nikoli.

Trumpova cla by Spojené státy vrátila do 30. let minulého století, střelila by USA do nohy. Nakonec by z nich totiž profitovaly jen tři z 50 států USA: Aljaška, Wyoming a Severní Dakota
04.11.2024 Pravděpodobnost vítězství Donalda Trumpa v zítřejších prezidentských volbách v USA sice v posledních dnech poklesla, nicméně stále se pohybuje kolem 50 procent. Jen o něco nižší pravděpodobnost tak má zavedení cel, jaká Spojené státy nepamatují od 40. let minulého století. Trump totiž z dramaticky navýšených cel učinil v rámci předvolební kampaně středobod svých slibů v ekonomické oblasti. Samozřejmě, může jít jen o předvolební rétoriku, nicméně pravděpodobnost toho poměrně nízká. Mnohem spíše by Trump nová cla zaváděl. Argumentuje totiž soustavně, že cla povedou k masivní tvorbě pracovních míst v USA.

Zvolení Trumpa prezidentem může Česko připravit o více než 100 miliard korun ročně, s Harrisovou v Bílém domě tyto peníze Česku zůstanou
31.10.2024 Za čtyři roky vládnutí tak Trump může Česko připravit o zhruba 450 miliard, což je více, než mají stát dva dukovanské jaderné bloky.
Související klíčová slova:
Cla na dovoz z USA | Gate | JSW | Mexická prezidentka | Český průmysl | Akcie včera | Mezinárodní měnový fond | Obchodování zlata | Jaguar Land Rover | Zlotý | Scott Bessent | Cena platiny | Long pozice | Silnější koruna | Akcie Erste | Vývoj ceny hliníku | EUR | Výsledek hospodaření | Zkušenosti | Hospodářské problémy | Cenová hladina | Tempo růstu | Alphabet | Hospodaření českého státu | Spolkový statistický úřad | Devizoví obchodníci | Světové akcie | Pozitivní vliv | Obchodování CFD | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Zpravodajský server | ChainLink | Akciové trhy | Fio | Ázerbájdžán | Rozkolísaný | Poplatky | Take Profit | Inflační čísla | Státní dluhopis | Ochranné příkazy | Nejhorší výprodej | Nippon Steel | Heidelbergcement | Pokles sazeb | Howard Lutnick | Informované zdroje | Silný support | Popírání | Siemens Energy | Aktiva | USD/PLN | Citigroup | Statistiky | Investiční banky | Problémy Evropy | Mimořádný summit | Letecké společnosti | Profesionální obchodníci | Ztráty peněz | Index strachu | Schodek státního rozpočtu | Nikl | Trend | Útraty | Energetika | Zasedání ECB | Obchodní systém | Širší index | Výnosy dluhopisů | Ruské invaze na Ukrajinu | Dovoz aut | Alan Pock | Agentura AFP | Goldman Sachs David Solomon | Zvýšení cel | Nákupní pozice | Ceny akcií Steel Dynamics | Provedení analýzy | Výprodeje dluhopisů | Organizace zemí vyvážejících ropu | Pokles indexu | Prezident Spojených států | Hlavní ekonom | Index US500 | Pokles indexu S&P 500 | Britská libra | Vývoj akciového indexu FTSE 100 | Rizikový profil | Americký prezident Donald Trump | Reality | Cena pšenice | Výkyvy | Průmysl v listopadu | Lagardeová | Německý vicekancléř | Argos Capital | Tuzemský průmysl | Depozitní sazba | Ceny výrobců v eurozóně | MBG | Nejlepší podmínky | Subdodávky | Pravděpodobnost | Evropská komise | Goldman Sachs | Dovoz z USA | Obratové formace | Predikce vývoje | Akcie zpevnily | Americké podniky | Naše prognóza | Vyšší poplatky | Ceny akcií Thyssenkrupp | Snižování stavů zaměstnanců | Index spotřebitelské nálady | Konzervativní strategie | Tuzemské automobilky | Český statistický úřad | Bidenova administrativa | USTR | Dolarový index | Zásoby plynu | Ethereum | Geopolitické napětí | Administrativa prezidenta | Pokles ceny ropy | Indikátor důvěry v ekonomiku | Clo na dovoz | Vstup do obchodu | Růst zaměstnanosti | Investice do infrastruktury | Čínský prezident | PLN | Jednoduché tipy | Americký akciový index | Pokles dolaru | Směrnice | Exchange | Výhled | WTO | Otřesy | Asijské akcie | Brent (OIL) | Nové trhy | Svaz průmyslu a dopravy ČR | Cena zlata | Akcie Thyssenkrupp | Michigan Consumer Sentiment | Frankfurt | Výkon českého průmyslu | Rostoucí ceny | Commitments of Traders | Burza | Institut IW | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ukrajinský prezident | Hospodářský růst USA | Základní úrokové sazby | Inflace v prosinci | Německý DAX | Přijetí | Export z Německa | Nizozemsko | New York | Velké hospodářské krize | Dolar dnes | Dovozní cla | Panmure Liberum | Europe | Pražírny | Největší švýcarská banka | Nucor | Steel Dynamics | STOXX Europe 600 | Propad cen | Jaderný program | Letadla | Deficit obchodní bilance Spojených států | Klouzavé průměry | Obavy investorů | Akcie dnes | Investown | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | EIA | Růst cen | Grafit | Fox News | Nord Stream | Sankce Spojených států | Bankovní rada ČNB | Dnešní makroekonomické ukazatele | Tuzemská ekonomika | Formace double bottom | Švýcarská banka UBS | Zahraniční obchod ČR | Motor ekonomiky | Investing | Dovoz do země | Gallium | Latinskoamerická země | Firma Apple | New York - Nymex | Klid před bouří | Obchodní seance | Propad cen ropy | Bydlení | Možnost obchodovat | Financial Times | Posilování dolaru | Uvolnění měnové politiky | Obchodní deficit Spojených států | Vyhledávání obchodních příležitostí | Počasí v Brazílii | Výdaje | Prima | Vicekancléř Robert Habeck | Vývoj ceny akcií Alcoa | Analýzy | ČSOB | ČSÚ | Nezaměstnanost | Pohonné hmoty v Česku | Silná ekonomika | Vysoké riziko | Cenové rozpětí | Rheinmetall AG (RHM) | Parlamentní volby | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Výsledkové sezóny | Balíček recipročních cel | Obchodní signály | Širší index S&P 500 | Proražení | Náklady na zajištění | Konflikty | Ranní zpráva pro tradery | Míra nezaměstnanosti v březnu | Starý kontinent | Jak investovat do komodit | Americký prezident | Příkaz | Zrušení cel | WSJ | Vývoj ceny akcií Nucor | Vývoj akciového indexu CAC 40 | Analytik XTB Pavel Peterka | Míra úspor | Více obchodů | Andrew Ticehurst | Nepřízeň počasí | Investor a miliardář | Irsko | Jeep | Třetí vlna | Vývoj akciového indexu Nasdaq 100 | Krize v Německu | Vývoj měnového páru | Bayer | Trumpová | Invesco | Maloobchod | XTB Pavel Peterka | Globální výhled | Implikace | Vývoj ceny ropy WTI | Zaměstnanost | Obchodování s Čínou | Washington | Výrazný růst | Aktuální hodnoty měny | Akcie ve Spojených státech | Šéfka MMF | CZK | Spotřebitelské inflace | Výzkumy | Evropská měna | Výprodeje | Americký obchodní deficit | Dow Jonesův index | Token | Make America Great Again | Vít Hradil | Gap | Svaz průmyslu | Uhlíkové neutrality | Flat | Letecká společnost | Vývoj ceny akcií U.S. Steel | Náklady | Obchodní pravidla | Ekonomiky | Nárůst cen ropy | Výkon | Oklahoma | Data z trhu | Dovoz z Číny | Čínský jüan | Volatilita | DZ Bank | Covid | Henkel | Klesající trend | Průmyslová produkce | Macron | Směřování trhu | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Petr Bartoň | Obchodování Generace Z | Pokles ceny | Economist | Předseda Fedu | Donald Trump | Cenové hladiny | Bridgewater Associates | Průmyslová produkce v eurozóně | Významné riziko | Snížení nákladů | Rheinmetall AG | Výsledky za první čtvrtletí | Inflace | Potenciál růstu | Peníze | Nomura Holdings | Obchodní deficit USA | Rating USA | Ukončit obchod | Nástup elektromobility | Brent | Stavební produkce | Čínský dovoz | Prudký pokles | Politika | Nejslabší akcie | Burze | Ceny pohonných hmot | Indikátor | Jüan | Největší ekonomiky eurozóny | Očekávání | Odvetná cla | Harrisová | Schodek zahraničního obchodu | Obchodní pásmo | Suroviny | Ekonomika EU | Jak obchodovat | Zpomalení čínské ekonomiky | Úrokové sazby | Palladium | Ministr hospodářství | Trumpovo oznámení | Vyšší výnosy | Šance na zisk | Obchodní spolupráce | Zdroje příjmů | Reakce trhu | Americký exprezident | Aston Martin | Průmysl | Transparentní | Realita | Války na Ukrajině | Cena Brentu | Neutrální úroková sazba | Podnikatelské investice | Invaze na Ukrajinu | Nakupovat akcie | Základní sazby | Vývoj na akciových trzích | Měnový fond | Evropské měny | HeidelbergCement | Důvěryhodnost | Miroslav Novák | List The Wall Street Journal | Tiskové agentury | Největší zastoupení | RWE | Výroba elektřiny | Makroekonomické prostředí | Jana Steckerová | Cena elektřiny | Zásoby ropy | Globální ekonomiky | Politická nejistota | Zasedání Evropské centrální banky | Index podnikatelské aktivity | Výprodeje na akciových trzích | Oznámení amerického prezidenta | Nákupy | Růst | Kristalina Georgievová | Koruna | AFP | Příležitosti | Itálie | Bohuslav Čížek | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Nárůst cen | Americká lehká ropa | Claudia Sheinbaumová | Neckline | Vývoj ceny kakaa | MiFID II | Akcie firmy | Poplatek | Německý export | Fundamentální analýza | BreakEven | Průměrná nominální mzda | Index agentury Bloomberg | Zboží z Evropské unie | Sentiment na trhu | Prognóza | L.F. Investment | Data z USA | Souhrnný index | Výrazný propad | Karoline Leavittová | Použití finanční páky | Co je to obchodování CFD? | Trh práce | Bariéra | Swingová low | Britská centrální banka | Mercedes | Německý ministr hospodářství | Vítězství Donalda Trumpa | Polovodiče | SMA 100 | Akcie ve světě | Hrozba | Vývoj ceny ropy Brent | CL | Akvizice | Káva Arabica | Spotřebitel | Válka | Ukončení války na Ukrajině | Nespravedlivá cla | Pochybnosti | Zpráva | Býčí výhled | Globální obchod | Hospodářské recese | Duke Energy Corp | Silná data z trhu práce | Podstupování rizika | Amazon | Kamala Harrisová | Spolupráce | Evropské ekonomiky | Puma | Standard Chartered Bank | Obrat trendu | Výjimečný stav | Kongres | Zásoby ropy v USA | Trumpovy kroky | Negativní dopad | Klíčové události | Nasdaq Bank | Nike | Průmyslová produkce v únoru | Vývoj ceny akcií Steel Dynamics | Silná bariéra | Ceny výrobců | Dollar Tree | Farmaceutické firmy | Long | Nejvyšší soud | Chování | CySEC | Kontrakty | Hospodářské krize | Rozhodnutí soudu | Americký index | Harris | Graf | Cla na americké zboží | CCC | Thyssenkrupp | Návrh rozpočtu | JOLTS | Meziroční růst | Oxford Economics | Investujte zodpovědně | Ipsos | Rozptýlení | Výsledky voleb | OIL.WTI | Indické úřady | Trh | Reálný HDP | Zveřejnění hospodářských výsledků | Centrální banky | Levné energie | Financial Times (FT) | MSCI | Ropné trhy | Šéfka ECB | Kostarika | Riziková averze | Kurzy akcií | Průměrné mzdy | Falešné signály | Ruský prezident | Bridgewater | McLaren | Očekávání trhu | Síť Truth Social | Ceny plynu | The Washington Post | Rozdílové smlouvy | Kapitálový trh | Swapové body | Index | Studie | Obchodní konflikty | Futures | Měď | Futures na ropu WTI | Monex | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vývoj ceny platiny | Vyšší poptávka | MMF | Vývoj ceny stříbra | Nabídka | Severní Dakota | Thajsko | USA | Akcie Apple | Peter Navarro | Globální poptávka | Eura | Důvěra amerických spotřebitelů | Penzijní fondy | Závazek | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Rovnováhy | Dnešní kalendář | Spotřebitelské ceny v únoru | Tržní kapitalizace | Federální vlády | Počasí | Bílý dům | Kapitál | Posílení | Index KOSPI | Stav českého průmyslu | TSMC | Agentura Reuters | Oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa | Dramatické změny | Investice ve Spojených státech | Podmínky na trhu | Včerejší obchodování | Mzda v ČR | Trading | Skupina OPEC+ | Golden Gate Pavel Ryba | TRUTH | Vývoj ceny plynu | Index STOXX Europe | Ústup inflace | Americký investor | Předstihové indikátory | Americké investiční banky | S&P | xStation | Analytici finančního ústavu | Americké ministerstvo obchodu | Obchodní signál | Unie | Největší riziko | Volodymyr Zelenskyj | Léto | Ministerstvo obchodu | Investice v USA | Důvěra investorů | Zvolení Donalda Trumpa | Zpřesněný odhad | Londýn - ICE | Lukáš Kovanda | Sázky | Data z tuzemské ekonomiky | Trumpovo rozhodnutí | DJIA | Akciové indexy | CitFin | Goldman Sachs Group Inc | Zvolení Trumpa prezidentem | Vice | Možnost poklesu | Christine Lagardeová | Starmer | Komoditní index agentury Bloomberg | Index pražské burzy PX | Komoditní index | Ekonomický kalendář | Index US30 | Britský premiér | Země EU | Puma SE | Pozornost | Obchodní napětí | Wall Street Journal | Rada guvernérů Evropské centrální banky | Ocel | Ceny ropy v dolarech | Sociální síť Truth Social | Raiffeisenbank a.s. | Reakce trhů | Trumpovy vlády | Pojištění vkladů | Očekávání analytiků | Akcie Nike | Ropa | Opatření | Deficit | Inflace v eurozóně | Objem dluhopisů | Volatility | Asie | Výsledky průzkumu | Index Stoxx 600 | Zařízení | Technické analýzy | Současná nejistota | Joachim Nagel | Americká měna | Další růst | Trumpův projev | Index londýnské burzy | Agentura Nová Čína | The New York Times (NYT) | Podnikání na kapitálovém trhu | Durace | Zavádění cel | Fiskální politiky | Kakao | Foreign Exchange | Index Hang Seng | Japonský index | Situace v USA | Americká centrální banka | Prezident Trump | Společnosti | Akcie banky | Fair Value Gapy | Česká koruna | Úřad pro energetické informace (EIA) | Jamieson Greer | Benzín | Český rozpočet | Patterny | Wall Street Journal (WSJ) | Trumpův poradce | Akcie U.S. Steel | Index Nasdaq Composite | Co je to akciový index? | High Yield | Ropa Brent | HDP na obyvatele | G10 | Obchodní války | Aktivita čínských továren | Burzovní statistiky | Německý hospodářský institut | Vládní koalice | Reverzní pattern | Ceny akcií Alcoa | ECB dnes | Ifo | Stratégové | Akciový index | Kov | Standard Chartered | Nomura | Vlnový pattern pro pár EUR/USD | Zvýšení cel na dovoz | Index frankfurtské burzy | Vývoj mezd | Týdenní výhled | Rada guvernérů | Domácnosti | Frankfurt European Banking Congress | Vývoj akciového indexu Hang Seng | Míra úspor domácností | Ceny akcií Nucor | Sankce uvalené na Rusko | Bitcoin | Polský zlotý | Ruský plyn | Tržní sentiment | ISM index | Snižování úrokových sazeb | Skladovací kapacity | Vlnový pattern pro pár GBP/USD | Ředitel společnosti | Akcie amerických oceláren | Zdražování potravin | Analytik Raiffeisenbank | Saldo zahraničního obchodu | Celková inflace | Nasdaq 100 (US100) | Eskalace | Break supportu | Data o inflaci | Moody's | Elektromobily | NAFTA | Ceny palladia | Směřování trhů | Pavel Ryba | Zvolený americký prezident | Ranní okénko | Technologický index Nasdaq | Refinanční operace | Ceny obilovin | Moneta | MRO | Celní spor | Zpomalení globální ekonomiky | Multimiliardář | Těžby ropy | Ceny hliníku | Americké indexy | Analytici Goldman Sachs | Průraz trendové linie | Fair Value | Největší ekonomika | Velcí obchodníci | Největší ztráty | Válka na Ukrajině | Regrese | Francouzský CAC 40 | Závislost | Důvěra v ekonomiku | Platformy | Prezident Donald Trump | Předseda Fedu Jerome Powell | Pár EUR/USD | Maloobchodní tržby | Nejnovější zprávy | Analytici | Čistý zisk | Zvýšená riziková averze | Vývoj německé ekonomiky | Čínský prezident Si Ťin-pching | Marketingová komunikace | Hlubší pokles | Invaze | Propouštění zaměstnanců | Stříbro | Tomáš Cverna | eXchange | Ostrovy | Tržní nálada | Obchodovat | ERA | Cla na dovoz | Kapitálové trhy | Směr trhu | Skupina OPEC | Přesun výroby | Tuzemská inflace | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Pokles cen | Evropské společnosti | Vysoké inflace | Trh práce v USA | Vyšší sazby | Finance | Indikátor CCI | Michigan | Představitelé Číny | UTC | RBI | Ceny akcií U.S. Steel | Lineární regrese | Dluhopisy | Analytika | Firma | Prostor pro pokles | Obchodníci | Poptávka | EUR/MWh | Německý kancléř Olaf Scholz | Barclays | Hang Seng | Německý index DAX | Jádrová inflace v eurozóně | Současné ceny | West Texas Intermediate (WTI) | Nastavení měnové politiky | Riziko poklesu cen | Liberum | Zvolení Trumpa | Statistici | Farmacie | Rok 2025 | UBS | Podnikání | Úsilí | Tržní valuace | MIFID | Koupěschopnost | Bankéři | Nejdůležitější obchodní partner | Problémy | Ekonomické odhady | 3М | Globální inflace | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Akcioví býci | Statistický úřad | Francouzský ministr financí | TRUTH social | CDU/CSU | Národní zájmy | ECB Christine Lagardeová | Růst HDP | Odvetná opatření | Index PMI | Komerční banka | Ocelářství | Euro vůči dolaru | Propad trhu | Rolls-Royce | Americké domácnosti | Akcie podniku | Deutsche Bank | Úrovně rezistence | Ekonomové | Pravidla obchodního systému | Asijské akcie dnes | Boeing | Spojené státy | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Celní válka | Vývoj | Vývoj ceny pšenice | Investiční cíle | IW | Trumpův tým | Vývoj ceny akcií Thyssenkrupp | Záznam z posledního zasedání ČNB | Úroková sazba | Český stát | Časový rámec | Společnost Lufthansa | Výkon dolaru | Index londýnské burzy FTSE | Managed Money | Negativní hospodářské dopady | Investiční poradenství | Býčí divergence | Slevy | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Agentura Fitch | Dovážené zboží | Konkurenceschopnost | Platforma | Volby | Národní bezpečnost | Americké akcie | Výzkumná společnost | Nový týden | Washington Post | Akcie třiceti předních amerických podniků | Plánování | Pohonné hmoty | Prognóza Ministerstva financí | Výrobci automobilů | Short pozice | BRICS | Objednávky | Data z průmyslu | Obchodování S&P 500 | Evropský komisař pro obchod | Volatilní | Sankce | Zvyšování úrokových sazeb | Technologický index | Fiskální situace | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Ashley Kelty | FAIR | Bankovní unie | Růst průmyslových cen | Intervence | Světové obchodní organizace | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Pandemie | Akciový index DAX | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Výprodej dolaru | Konsolidace | Trumpovy plány | Další vývoj | MXN | První odhad | West Texas Intermediate | Vlastní investice | Recese v USA | Měnové politiky | Výrobní inflace | Porsche | Vývoj akciového indexu Nikkei 225 | Vývoj měnového páru USD/CNH | CSI 300 | Uptrend | Finanční domy | Politická rozhodnutí | Dánové | Obavy z globální recese | Elektrovozy | Dovozní poplatek | Obchodní dohody | Manufacturing | Exekutivní příkaz | Cena kukuřice | Výnosy | Slabší akcie | Býčí FVG | Hospodářský institut IW | Odhad HDP | Zvýšených cel | Běžné akcie | Ekonomický sentiment | Růstový potenciál | Hongkongský index Hang Seng | Fio banka, a.s. | KOSPI | Dow Jones | Zavedená cla | Americká administrativa | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Investiční strategie | Pomerančový džus | WTI (OIL.WTI) | Národní banka | Index výrobních cen (PPI) | Centrální bankéři | Ruské dodávky | Christopher Waller | Klíčová rizika | Investorský sentiment | Miliardy dolarů | Ocelárny | ADP | Analýza Nasdaq | Group | Joe Biden | Čínské výrobky | Silný trend | Pojišťovnictví | Investiční doporučení | Průmysl v Německu | Německý vicekancléř Robert Habeck | Prezidentské volby | Cenové pohyby | Volvo | Miliardy korun | Tisková konference | Vítězství | Index varšavské burzy | Platební bilance | Růst mezd | Nevyváženost | Reálné ekonomiky | Odvětví | Růst cen nemovitostí | Belgie | Sazby | Solární panely | Lufthansa | PMI ve výrobě | Británie | Nejisté situace | HeidelbergCement (HEI) | Americký index S&P 500 | Americké automobilky | České koruny | Švýcarská banka | Objem zakázek | Změny sentimentu | The Economist | MF | Komise v přenesené pravomoci | Tržby v eurozóně | Zvýšení produkce | Vývoj akciového indexu | Vzdělávací materiály | Konzervativní strany | Úrok | Investovat | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Světové trhy | Prohlášení | Obavy z globální hospodářské recese | Hotovost | Průmyslové objednávky | Investiční fondy | Obchodní dohoda | Celní režim | Berlín | Dluhopis | Průzkum | Hlavní analytik | Firmy | Dovozní clo | Nespokojenost | Budoucí vývoj | Severomořský Brent | Powerhouse | Futures na americké indexy | Svaz průmyslu a dopravy | Index výrobních cen | Hluboké ztráty | Farmaceutický sektor | Murray | Uživatelské zkušenosti | Zajištění | Zemědělství | Reálné mzdy | Averze k riziku | Překážky | Stratégové Bank of America | Propad trhů | Životní náklady | Banka Creditas | Dolar včera | Vyšší ceny | Euro dnes | Premiér Justin Trudeau | Dovoz oceli | Nový celní režim | Fake news | Ruská ropa | Cla na dovoz hliníku | Helen Givenová | Repo sazby | Obchodní přebytky | Commitments of Traders (COT) | Generali Investments CEE | Státní svátek | Nová cla | Finanční výkazy | Podíl nezaměstnaných | Odhad růstu HDP | Ipek Ozkardeskayaová | Hladiny Fibonacciho retracementu | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | Magnificent | Index spotřebitelské důvěry | Nejbližší support | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Rozpočtový deficit | Účastníci trhu | Plynové elektrárny | Pokračující růst | Automobilový průmysl | Generali Investments | Justin Trudeau | Nižší časový rámec | Tata Steel | INVESTIKA | Hry | Dílčí index | Si Ťin-pching | Trhy | Jiří Tyleček | Nejbližší rezistence | Walmart | Citroen | Aktuální stav | Vývoj akciového indexu Nasdaq | FTSE | Růst české ekonomiky | Statistiky z německého trhu práce | USD/MXN | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Rizika | Rada ČNB | Fond | Eskalace obchodní války | ISM | Zvýšení volatility | Globální trhy | Fitch | Pšenice | Vývoj ceny mědi | Japonský index Nikkei 225 | Nárůst tržeb | Sankce USA | Kancléř Olaf Scholz | Vicekancléř | Úspory | Ceny niklu | Futures na ropu | Nákup indexu | Velcí hráči | Vliv počasí | Středoevropské měny dnes | Úvěrový rating | Kyjev | Vývoj měnového páru USD/CAD | Ministr obchodu | Nominální růst | Ekonomiky EU | Obnovení růstu | Cena zlata od začátku roku | Úřad pro energetické informace | Růst ekonomiky | Stagflace | Goldman Sachs Group | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Společnost S&P Global | Bilance | Americké akciové indexy | CEE | Lehký kov | Vladimir Putin | Proražení rezistence | Tesla | ONE | Komisař pro obchod | Americký akciový index S&P 500 | Low | Stabilita | Miliardář | Příjmy domácností | Maroš Šefčovič | Španělsko | Solidní růst | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Středoevropský region | Globální ekonomický růst | Český statistický úřad (ČSÚ) | Forexový trh | Adam Smith | Americké trhy | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Intradenní rally | Mzdy | Poradenství | Zlepšení nálady | Nestlé | CAD | Sentiment trhu | Vlnový pattern | HDP EU | Deeskalace | Na burze | Zvyšování těžby | Cenové úrovně | Analytička | Výrazný support | Společnost | The New York Times | JSW Steel | Zadlužování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Evropské trhy | Jihoamerická země | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Wells Fargo | Severomořská ropa | Dolar k japonskému jenu | USDIDX | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Obchod | Purple Trading | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Ceny ropy Brent | Francouzský index | Volkswagen | Hospodářské politiky | MSCI All Country World | Spojené státy a Evropská unie | Eskalace konfliktu | EK | Riziko | Vývoj ceny kukuřice | Analytik | Pražský PX | Trinity | Capitalinked | FIAT | JPY | Pražské burzy | Zasedání ČNB | FT | Adidas | Citi | Šéf společnosti | ArcelorMittal | RSI | Bank of America | USDX | Šok | Finanční trh | Meta | Pesimismus | Nástroj | GBP | NATO | Plyn | NYT | Země BRICS | Karty | Německá ekonomika | Čína | Capital | Know-how | Vývoj ceny niklu | Inovace | Úrovně supportu | WP | Západní ekonomiky | Ceny | Siemens | Financování | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | FactSet | FTSE 100 | COT report | Války | Land Rover | Impuls | Ukrajina | Snižování stavů | Raiffeisenbank | Bundesbank | Data z trhu práce | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Predikce | Největší světová ekonomika | VW | WTI | Tržní odhad | Stavební povolení | SMA | Největší ekonomika světa | Biliony | Divergence | Makroekonomické faktory | Instituty | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Truth Social | Americký Úřad pro energetické informace | Trump dnes | Odborníci | Cena severomořské ropy | Investments | Průmyslový sektor | Zákonodárci | Celní politiky | Jihoafrická republika | Sentix | Nejvyšší růst | Webinář | Instituce | Panevropský akciový index | Propuštění | Forint | Anomálie | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Velké společnosti | Výnos | Donald Trump dnes | Pokles ekonomiky | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Čínští výrobci | Index DOW | IHNED | Trhy dnes | Německé ekonomiky | Frank | Kapitálové výdaje | Index Nasdaq | CFD | Index strachu VIX | CEO | 256/2004 | US30 | Zdravý rozum | Vývoj ceny palladia | Trinity Bank | Spotřeba domácností | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Miliardy USD | Průměrná volatilita | Stoxx Europe 600 | Vietnam | Osvobození | Ceny akcií | Ceny energií | Barometr | Zboží z Číny | Cena akcií | Index CAC 40 | Energetická krize | GBP/USD | Inflační cíl | Obchodní analýza | VIX | Pravděpodobnost recese | Obratová formace | Jaromír Gec | Euforie | Írán | Biliony dolarů | Jestřábí postoj | Index STOXX Europe 600 | Jasný signál | Čínské zboží | Histogram | Pracovní místa | Citroën | Káva | Akciové trhy v USA | Část zisků | Zisk | Politické problémy | Klaus Wohlrabe | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Důvěra v ekonomiku eurozóny | PVM | Demokraté | Spekulovat | Nord Stream 2 | Vývoj ceny akcií | Středoevropské měny | Finanční ředitel | Hospodářské dopady | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Silná data | Pozitivní zprávy | České hospodářství | CFD (Rozdílové smlouvy) | Obchodování | Největší firmy | Býčí sentiment | Nové prognózy | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Ropovod | Finanční pomoc | Stellantis | Jednotná evropská měna | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Francouzský ministr | Státní rozpočet | Evropa | Měna | S&P Global | Nasdaq | Trump | Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) | Zprávy | Globální obchodní válka | CCI | Ceny ropy | Wyoming | Údaje o vývoji HDP | InvestingFox | Francie | Předpověď | Zelenskyj | XTB Jiří Tyleček | Údaje | Hospodářský růst v eurozóně | Dolarové sazby | Automobilky | Srovnávací základna | Pojišťovny | Důvěra investorů v ekonomiku | Investování v Číně | Eurodolar | Biden | Rýže | Finanční krize | DPA | Ukazatel inflace | Obchody | Běžný účet | Medián | xStation5 | Obchodní konflikt | Investiční nástroje | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Zvýšení těžby | Zpráva pro tradery | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Japonsko | Zemní plyn | Velmoci | ABN | Zasedání americké centrální banky | Marže | Směřování | Hospodářský institut Ifo | Zemědělci | Společnost XTB | Ursula von der Leyenová | Výroba automobilů | Situace | USD/CZK | Akcie Siemens | Europe 600 | Nové zakázky | Růst dolaru | Miliardy eur | Tržby | Destatis | Konsensus | Dluhy | Francouzský index CAC 40 | NATGAS | Předpovídání | Německá burza | Golden Gate | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Signály | Index londýnské burzy FTSE 100 | Tržní fundamenty | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Sociální síť | Peking | Index pražské burzy | GfK | New York Times | Aliance | Pokles zásob | Spready | HDP | Měnové kurzy | Technology | Načasování | Hlavní akciový index | Zvýšení dovozních cel | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Index Nikkei 225 | Rozhodování | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Euro | Yield | Klid | Investování je rizikové | JP Morgan | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Eskalace napětí | Fibonacciho úrovně | Politici | USD/CAD | Obchodní bilance | Index PCE | Celý svět | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podíl Číny | Vyšší inflace | Brazílie | Kongres USA | Trhy v USA | Členské země | Výprodej | HDP report | Průmyslové ceny | Falešný break | Zemědělské produkty | IfW | Slovensko | Martin Gürtler | Míra inflace v eurozóně | Měnové unie | ČTK | Novinky | Odhad letošního růstu | Infineon | Vyšší úroveň | Stimuly | Otevřenost | Ztráty | Česká národní banka | Česká inflace | 1D | Vytápění | Spojené arabské emiráty | Meziroční inflace | Coffee | Nakupovat | FOMC | Slabost dolaru | Akcie | Zvýšení ratingu | Měnové podmínky | Mzda | Pavel Peterka | Největší ekonomiky | KBW | Vzestupný trend | Pražská burza | Podniky | Propad indexu | AbbVie | Zrychlení růstu | Farmaceutické akcie | Vývoj ceny | Býčí trend | Analytik XTB | Ceny platiny | Dodavatelské řetězce | Vývoj měnového páru USD/MXN | Ekonomické nejistoty | Index cen | Světová ekonomika | Tuzemské hospodářství | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Hospodářská situace | Globální ekonomika | Americké ceny | USDJPY | Nálada v průmyslu | Růst v eurozóně | Vývoj ekonomiky | Technologie | Kryštof Míšek | Největší propad | Emmanuel Macron | Prognózy | Ceny pšenice | Globální recese | David Solomon | Kurz | DNO | Daně | SOK | Spoluzakladatel | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Zvýšení těžby ropy | Index důvěry | Americká ekonomika | Panevropský index | AMD | Americký prezident Joe Biden | Intermediate | Index cen výrobců | Měnová politika Fedu | Japonské akcie | CFD na komodity | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Obchodní rozhovory | Silnější dolar | Rychlý růst | Bankovní rada | Investice | Keir Starmer | Čínský index | Microsoft | Pro investory | Fidelity | Návrh zákona | Traders | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Odveta | Rally | Ceny kakaa | Investujte | Londýn | Konkurence | Kapitalizace | Domácí data | Komunikace | BYD | Německý průmysl | Lehká ropa WTI | Americká politika | Indie | Bod | Fitch Ratings | Americký soud | Obchodování na burzách | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Výdaje na obranu | Makrodata | Zisky | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Regulace | Šéf Fedu | Diverzifikovat | USMCA | Účet platební bilance | Johnson & Johnson | Fondy | USD za barel | SAP | Základní pravidla | Hospodářství | Důvěra | Růst spotřebitelských výdajů | Oslabení dolaru | Kontrakce | CAC 40 | Výhled do budoucna | Russell 2000 | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Obchodní politika | Evropské firmy | Měny | Profitovat | Capitalinked.com | Dollar | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | UST | NBC | Trh s ropou | Investování do zlata | Politico | Obchodování s cizími měnami | Export | UNA | Rusko | Spotřebitelský sentiment | David Matulay | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Aktuální cena | Roční růst | Kanadský premiér | České firmy | Petr Dufek | Partneři | Radomír Jáč | Ukončení války | Mark Carney | Hospodářský institut | Zrušení daně | Organizace | Index NASDAQ 100 | Nervozita | Fundamentální data | Pro tradery | Graf indexu | Velikonoce | Odlesňování | Jižní Korea | Média | Valuace | Air | Technická analýza | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Plány | Toyota | Administrativa | DOGE | Ranní zpráva | Silný trh | Pozitivní signál | Brusel | NFP | Hypotéky | Státní výdaje | Vývoz do USA | Nikkei | Aljaška | Možný scénář | Ekonomika USA | Data z amerického trhu práce | Oživení evropské ekonomiky | Elon Musk | ZEW | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Swissquote | Propouštění | Energie | Šéf Bílého domu | Objem | Monex USA | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Čínské ministerstvo obchodu | Příjmy | FVG | Fiskální rok | Ekonomické dopady | Prodej | Rok 2024 | Financial | Vývoj akciového indexu Nikkei | Zasedání Fedu | Bloomberg | Evropská unie | Ceny stříbra | Akcie v Evropě | NY FED | Capital Economics | Silný růst | ICE | Mexiko | Vyhlídky | Místopředseda Fedu | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | University of Michigan | Růst poptávky | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Korekce | Reálná mzda | LNG | Výrazný pokles | Národní rozpočtová rada | Obchodní strategie | Riziko recese | Asociace | Výkonnost | Mluvčí Bílého domu | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Pokles libry | CTA | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Technické ukazatele | Pokles úrokových sazeb | Trendové linie | Short | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Společnost S&P | Krize | Institut Ifo | High | Obnovitelné zdroje | BFM | HDP USA | Index Nikkei | USD/CNH | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | Inflace v únoru | Německý HDP | S&P 500 | Prosincová inflace | JDE | Podpora | MWh | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | Obchodování s CFD | MT4 | Růst tržeb | Spojené království | Jaguar | Mexické peso | Cena | Vývoj akciového indexu DAX | Luxusní značky | EU a USA | NYMEX | Překoupenost | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Pepperstone | Rozpočet | Antidumpingová cla | Obchodní partner | Americký trh | Snížení sazeb | Prime | Ceny kukuřice | Česká ekonomika | Kurzy | Zpomalující růst | Čínské ministerstvo | Ekonomická data | Situace na trhu | Obchodování indexů | Jefferies | Evropské akciové indexy | Hlavní akciový index S&P 500 | Solana | All-time high | Výhledy | Banka CREDITAS | Úrokový diferenciál | Co bude | Akciové fondy | Medvědi | Inflace CPI | Prohloubení deficitu | Technologický index Nasdaq Composite | DAX | Infineon Technologies | Erste | Objem dovozu | Zavedení cel | Fiskální balíček | EMA | Zpráva CoT | Hliník | Vývoj ceny kávy | Debata | Datový kalendář | Agentura DPA | Čínský vývoz | Obchodní válka | Kypr | Fiskální stimuly | Mercedes-Benz | Indikátor důvěry | Zlato | Ekonomika | Evropské méně | Pinterest | Graf indexu S&P 500 | Exprezident | Denní graf | SEC | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Nominální mzda | Ekonomické krize | Indikátor MACD | Evropské akciové trhy | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Ceny kávy | Cíle | Kryptoměny | Repo sazba | Bezpečnost | Znovuzvolení Donalda | Odhady růstu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Banky | Obchodní podmínky | Automotive | Vlády | Americká vláda | Velká výhoda | Rychlost | Investiční společnosti | Taiwan Semiconductor | Ceny mědi | Australský index | Šance | FIXED | Investiční platformy | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | Fox | Chrysler | Konfederace | Zisk na akcii | Ray Dalio | Wall Street | U.S. Steel | Ohio | Analýza | Ministr financí | Elektroauta | L.F. Investment Limited | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Světové akciové trhy | Duke Energy | ČR | XTB | Kontrakt | Analytici banky | Lithium | Americký Fed | Pozice | Euro proti dolaru | Čínská ekonomika | OCI | Pullback | Demokratické strany | Creditas | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Robert Habeck | Foxconn | Oděvy | Cenné papíry | Eurokomisař | Stoxx | Ozbrojený konflikt | LSEG | Americká lehká ropa WTI | Vývoj HDP | Support | Platební systém | Swissquote Bank | Očekávání v USA | Vývoj ceny zlata | Obchodní deficit | Texas | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Crowdfunding | Deutsche Bundesbank | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Soud | Pokračování růstu | Import | Mluvčí | Vysoké výnosy | Londýnské burzy | Služby | Lednová inflace | Server Politico | Návrat inflace | OPEC | Magnificent 7 | South China Morning Post | Fio banka | Řetězce | Sentiment | Index ISM | Experti | Alcoa | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Nejsilnější akcie | Ceny ropy dnes | Evropský index | Stop-Loss | Růst libry | Obchodní bariéry | Spotřebitelé | Aktivita ve službách | Von der Leyenová | Double bottom | Obchodní spor | Rheinmetall | Proinflační působení | Fiskální impuls | Německé automobilky | Force | Vývoj akciového indexu NASDAQ 100 | Měnový pár GBP/USD | Růst hrubého domácího produktu | Americký dolar včera | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Čínská vláda | Report ADP | Ceny potravin | Nikkei 225 | Rezistence | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | Dnes na světových trzích | Auta | Projekce | Zpráva COT | Výhled poptávky | Ichimoku | Volatility trhu | Velké banky | Základní úrok | RHM | Obchodujte | Nařízení | The Wall Street Journal | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Makroekonomická situace | Struktura | ABN Amro | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | XTB Tomáš Cverna | Zvolený prezident | Dnešní obchodování | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Škoda | Generace Z | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Společnost Sentix | Obchodní vztahy | USD | Kamala | Světové hospodářství | Vývoj dolarového indexu | Dnešní statistika | Peso | Americký dolar dnes | Legislativa | Marek Kameništiak | Japonské vlády | Technologické tituly | Počet nových žádostí o podporu | Tesco | D1 | Investing.com | Obchodování s komoditami | Silný dolar | Globální vývoj | BMW | Tržní podíl | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | US500 | Posilování amerického dolaru | iPhone | Co se děje na finančních trzích | Cena ropy | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Prognózy ČNB | mmBtu | Krize ve Francii | Americké ministerstvo | Kupní síla | Průraz | Pokles HDP | Propad | Bankovnictví | Dezinflace | Znovuzvolení | Zpomalování ekonomiky | ANO | Britské libry | Vlnová struktura | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pokles eura | Vývoz do Číny | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Agentura AP | Růst eura | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Čínský akciový index | Data z americké ekonomiky | Index CSI 300 | Odhad růstu světové ekonomiky | Nová Čína | Rok 2024 | Kanada | Nejistota | Nvidia | Investment | Česká republika | Ceny komodit | Fixed income | Indexy | Prognózy inflace | Americký dolar | Klíčový faktor | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Koruna dnes | ECB | HICP | Stoxx 600 | NBP | Ekonomiky eurozóny | Velikost pozice | CFD na indexy | Vývoz z Německa | MAAE | Růst ceny | Měnová politika | Alokace | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Srovnávací základny | Body | Arabica | Navýšení cel | Čínský export | Německé podniky | Růst produktivity | Evropské země | Payrolls | Jaderné elektrárny | ROCE | Spekulace | Reálné příjmy | ABC | Navýšení | Evropské automobilky | Americká cla | Negativní vývoj | Hodnoty měny | Qiagen | EU | Bankovní sektor | Redukce | Miliardy | Společná evropská měna | Zpracovatelský průmysl | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Materiály | Poradci | PMI ve službách | Trading pro začátečníky | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | Výnosy 10letých dluhopisů | Kulaté číslo | Poptávky po ropě | Nejistoty na trzích | Jak investovat | Prodeje | Základní sazba | Akciový trh | Uhlí | Zasedání bankovní rady | Investovat peníze | Vyšší cla | Investor | USD/JPY | Dvojité dno | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Bloky | Jerome Powell | Uvalení cel | Ukazatele | Měnový pár | Korporace | Emitenti | Dynamika HDP | Banka | Bosch | Autoprůmysl | Zvýšený zájem | Brent a WTI | Polský zlotý a maďarský forint | Úřady | Američané | Banka UBS | Růst čínského HDP | Průmyslové kovy | Olaf Scholz | CNBC | Německý kancléř | Rozhodnutí Číny | Domácí poptávka | Statistika | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Americký HDP | COT | Německá inflace | Strukturální problémy | News | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot