Středa 29. červen 2022 05:55
reklama
InstaMarkets
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Britské akcie

img

Sankce už drtí Rusko. Padá rubl, rostou sazby, obchodování je zastaveno

28.02.2022 Odpojení klíčových ruských bank od mezinárodní platebního systému swift a ruské centrální banky od dolarových rezerv začíná mít zásadní dopad na ruskou ekonomiku a rubl. Ruská měna v pondělí ráno klesla o 30 procent vůči dolaru a je na novém historickém minimu 112 rublů za dolar. V průběhu dne může dojít k jeho dalšímu oslabení.
img

Technologické akcie zahájily rok výrazným poklesem

24.01.2022 Letošní rok nezačal pro akcie vůbec dobře. Odstartoval totiž výraznou korekci v růstovém sektoru, který táhly dolů zejména technologické společnosti. Indexy Nasdaq 100 a Goldman Sachs non profitable technology index odepsaly přes 12 procent a dostaly se do tzv. medvědího trhu. Poklesu ale zřejmě nemusí být konec vzhledem k očekávanému zvyšování úrokových sazeb.
img

Americké akcie otevřely v záporu, po výrobní inflaci se pozornost obrací k Fedu

14.12.2021 Po pátečních datech o americké inflaci se tlak na americký Fed a jeho měnovou politiku dnes opět zvýšil. Výrobní ceny v největší světové ekonomice stouply v listopadu meziročně o skoro deset procent, nejvíce v historii a více, než se na trzích čekalo. Inflační tlaky by tak mohly přetrvávat hlouběji do roku 2022. Od Fedu, který ve středu završí svoje poslední měnověpolitické zasedání tohoto roku, se očekává, že pravděpodobně urychlí ukončování svého programu nákupů dluhu.
img

Zkušení investoři se nyní poohlížejí po jiných trzích

08.12.2021 Na konci letošního roku většina investorů reviduje svá portfolia kvůli rostoucí inflaci. Schéma 60/40 může své přívržence zklamat, a tak se nyní oči celého akciového světa upírají k blue chips v USA. Zkušení obchodníci se však nyní poohlížejí po jiných trzích.
img

Britské hodnotové akcie jako investice desetiletí

19.03.2021 Nad Británií se začínají rozfoukávat mračna a domácí akcie mají před sebou stále velký prostor k zaplnění mezery mezi rekordními maximy. Na světových trzích zrychlil přesun z technologických a růstových akcií do hodnotových a cyklických titulů a těch je v Británii většina. Dlouhodobější vyhlídky začínají být jasnější a britské akcie mohou být obchodem desetiletí.
C:\fakepath\ftse.png

Britské akcie mohou začít dohánět zbytek světa

10.02.2021 Akciové indexy po světě mají jedno společné, a to že jsou buď poblíž, nebo na rekordních maximech. Bezprecedentní odezva monetární a fiskální politiky ve světě pomohla akciovým trhům se velmi rychle vzpamatovat z výprodeje na začátku minulého roku a vrátit se na původní úrovně. Za akciovými trhy po celém světě však stále zastávají britské akcie, což může být zajímavá příležitost, jelikož je zde stále velký prostor na rekordní maxima.
img

Mutace viru vystrašila trhy. Akcie s ropou se prodávají, dolar a bondy rostou

21.12.2020 Nová mutace koronaviru v Británii a další vlna lockdownů a cestovních omezení otřásla akciemi po celém světě. V americkém indexu S&P 500 ztrátám vévodí energetické tituly, protože obavy o poptávku zamávaly také trhem s ropou. O více než 5 % padají akcie Tesly, která byla dnes do tohoto indexu formálně zařazena.
img

Britské akcie sa obchodujú vyššie napriek obavám z brexitu

07.12.2020 Väčšina európskych indexov zaznamenala na začiatku dnešného obchodovania pokles o 0,6% a index FTSE 250 zaznamenal dokonca pokles o 0,7%, pretože rastúce riziká brexitu bez dohody, obavy z rozpočtu EÚ a čerstvé čínsko-americké napätie oslabili chuť investorov nakupovať rizikové aktíva. Hlavným zdrojom obáv v Európe sú obchodné rokovania týkajúce sa brexitu, ktoré pravdepodobne nebudú ukončené dohodou, pretože kľúčové problémy stále pretrvávajú. Na začiatku obchodovania informovala spoločnosť Sun o tom, že premiér Boris Johnson môže ďalšie rozhovory odvolať „do niekoľkých hodín“, zatiaľ čo hlavný vyjednávač EÚ Michel Barnier informoval vedúcich predstaviteľov EÚ o tom, že medzi nimi stále existujú „závažné rozdiely“. Niekoľko ďalších médií, vrátane agentúr Reuters, Bloomberg a Wall St Journal, neskôr uviedlo, že „zatiaľ nedošlo k nijakému rozhodujúcemu pokroku, hoci sa dosiahol určitý pokrok“, pričom v tejto veci citoval vysokého diplomata EÚ. Gordon Rayner, politický redaktor denníka Daily Telegraph, píše: „Britské zdroje hovoria, že dnes je malá šanca na dosiahnutie obchodnej dohody o brexite. Premiér však neodíde, ak bude ešte nejaká šanca na uzavretie dohody s EÚ.
img

Britské akcie sú oproti európskym najlacnejšie za posledných 15 rokov

24.09.2020 Britský akciový index FTSE 100 je oproti európskemu akciovému indexu Euro Stoxx najlacnejší za posledných 15 rokov (merané na báze očakávaných ziskov). Nové opatrenia zamerané na spomalenie šírenia nákazy koronavírusu ohrozujú rodiace sa hospodárske oživenie, rovnako ako zhoršujúce sa obchodné rokovania zvyšujú vyhliadky na brexit bez dohody, čo poškodzuje akciový index krajiny.
C:\fakepath\top-17032020-lv.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.03.2020 1) Futures na evropské akcie byly půl hodiny před začátkem dnešního obchodování zhruba 6 % v plusu. Začátek seance část zisků ukrojil, britské akcie rostly kolem 9:30 SEČ asi o 1,5 % a německé a francouzské akcie přidávaly kolem 3 %. Mezi devátou a desátou hodinou se všechny hlavní západoevropské burzovní benchmarky svezly pod nulu, kolem poledne se ale zase vracely do plusu.
img

Německé či britské akcie zažívají „černé pondělí“, česká koruna citelně oslabuje. Trhy nevědí, co bude s koronavirem, Blízkým východem, ani kdo bude americkým prezidentem

09.03.2020 Česká koruna dnes citelně oslabuje. Vůči euru znehodnotila až nad úroveň kursu 25,67, tedy na svoji nejslabší úroveň od loňského října. České měně nepomáhá nyní ani to, že Česká národní banka letos zvýšila úrokové sazby – jako jediná ze všech centrálních bank světa. Zvýšení sazeb sice vytváří tlak na posílení měny, ten je však za nynějších podmínek na světových trzích zcela utlumen, a dokonce více než kompenzován tlaky, jež způsobují oslabení české měny.
img

Britské akcie po volbách posílily, rostly i další evropské burzy

13.12.2019 Britské akcie dnes díky jasnému vítězství konzervativců v parlamentních volbách výrazně posílily, hlavní index londýnské burzy FTSE 100 přidal 1,10 procenta na 7353,44 bodu. Rostly i další evropské akciové burzy, panevropský index STOXX 600 tak obchodování zakončil blízko svého rekordního závěru z roku 2015. Akcie těžily i ze zprávy o dosažení dílčí obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou.
img

Denní shrnutí: EURUSD se dostal pod 1,10; Ropa padá po zveřejnění zásob

27.11.2019 Středeční seance probíhá v klidu bez výrazné volatility na trzích. Akciové indexy vykazují pouze mírné změny. Index S&P 500 útočí na úroveň 3150 bodů a opět navýšil historická maxima. Britské akcie rostou na dvouměsíční maxima a německý DAX se krátce před závěrem seance obchoduje na úrovni 13 282 bodů (+0,35 %).
img

Americké akcie sílí, brexit se chýlí ke konci a ceny ropy jdou dolů

22.10.2019 Americké akcie posilují díky pokroku v rámci obchodní války mezi Čínou a USA. Také brexit konečně zaznamenal značný posun. Cena ropy začala klesat. V prosinci mají vstoupit v platnost americká cla na čínské zboží uvalená v rámci obchodní války mezi mocnostmi. V případě pozitivního vývoje jednání by mohla být tato cla i zrušena. Obchodní spor s nepatrným pozitivním vývojem mezi USA a Čínou však pomohl k růstu akcií některých společností, zejména v oblasti technologií.
img

Nálada na trzích se kalí, pod tlakem technologické tituly. Librou zmítá nejistota kolem brexitu

16.10.2019 Americký dolar odpoledne na páru s eurem ztrácí dech a naopak americké desetileté dluhopisy rostou. Euru dopoledne uštědřila ránu revidovaná inflace v eurozóně, která byla v září pomalejší, než ukazoval rychlý odhad. Odpoledne na trhy dorazila data o maloobchodních tržbách v USA, které v září nečekaně klesly, a to naopak uštědřilo ránu dolaru. Americké akciové trhy míří v první fázi newyorského obchodování dolů. Propadu vévodí technologické tituly, naopak druhá největší americká banka Bank of America navázala na šňůru solidních bankovních výsledků a její akcie rostou.
img

KOMENTÁŘ FIDELITY INTERNATIONAL: NOVÝ BRITSKÝ PREMIÉR, BREXIT A TRHY

24.07.2019 S Borisem Johnsonem jako nově nastupujícím premiérem Velké Británie zůstávají možnosti, jak se Velká Británie vypořádá s Brexitem, zhruba stejné: dohoda o Brexitu podobná té, kterou předložila Theresa May; volby umožňující získání většiny pro konzervativce; nebo nové referendum.
img

Komentář Fidelity International: Jak vypadají britské investice při nevyřešeném brexitu?

05.04.2019 Tam, kde jsou vítězové, jsou i poražení. A nějaké poklady se mohou skrývat i v nyní nemilované, vyloženě britské části akciového trhu. Britský akciový trh přitom před různými scénáři Brexitu zavírá oči. A má pro to dobrý důvod. Mezi společnostmi britského indexu FTSE 100 je jen pár z těch vyloženě britských. Pouze čtvrtina zisků FTSE 100 pochází z Velké Británie. Zhruba 22 % výnosů tvoří americké tituly, asijsko-pacifické generují 21 % a zbytek Evropy 17 % výnosů. Britský index FTSE 100 přitom dobře odráží situaci světové ekonomiky, a ne pouze finanční, ekonomické nebo politické postavení Spojeného království.
img

Slabá nálada v americkém i evropském průmyslu riziku příliš nesvědčí

21.02.2019 Data o náladě v americkém i evropském průmyslu na odhady nedosáhla, což znovu podněcuje obavy o výkonnost globální ekonomiky a nesvědčí riziku. Širší americký index S&P 500 se vydal dolů a pokud se tam udrží, bude to pro něj první pokles za čtyři seance.
img

Mayová dostala úder pod pás, no moc si obhájila. Hrozba tvrdého brexitu však tlačí britské akcie nadol

17.01.2019 V posledných dňoch sa stala reálnou situácia, ktorej sa snažila britská premiérka Theresa Mayová zabrániť. No neúspešne. Napriek zrušeniu predvianočného hlasovania parlamentu a návštevách európskych lídrov s cieľom podporiť odsúhlasenie návrhu o rozvode Európskej únie (EÚ) s Veľkou Britániou v „kompromisnej“ podobe sa jej nepodarilo nakloniť si väčšinu členov britského parlamentu. Ten tvoril poslednú prekážku k úspešnému dosiahnutiu dohody. Utorkové večerné hlasovanie skončilo s počtom 432 poslancov, ktorí sa postavili proti návrhu súčasnej dohody a v prospech hlasovalo „iba“ 202 poslancov.
C:\fakepath\brexit2.jpg

Na finančních trzích je po hlasování o brexitu klid

16.01.2019 Obchodování na světových finančních trzích po úterním hlasování o brexitu je dnes klidné. Důvodem je podle analytiků fakt, že nepřijetí dohody o brexitu v britském parlamentu bylo očekávané a politici zatím nepřišli s žádným novým plánem, které by trhy vyhodnotily jedním či druhým směrem. Vyčkává se a obchoduje se výhradně podle firemních zpráv, řekl ČTK analytik společnosti Starteepo Dušan Jilčík.
C:\fakepath\gbpusd-12122018-3.png

Britská libra i akcie posilují

12.12.2018 Britská libra na forexových trzích smazala počáteční ztráty a posiluje. Podpořil ji britský ministr spravedlnosti David Gauke, který prohlásil, že pokud premiérka Theresa Mayová nezíská v hlasování své Konzervativní strany důvěru, bude nutné pozdržet plánované vystoupení Británie z EU. Akciový trh po zahájení mírně roste díky firmám, které mají vysoké zisky v zahraničí.
img

Top grafy tohoto týdne: GBPUSD, UK100, Měď

04.12.2018 Závěry víkendového summitu G20 v Argentině pomohly rozpoutat vlnu optimismu na finančních trzích. Ten však možná nakonec vydržel kratší dobu, než mnozí doufali. Trhy se už zaměřují na další události - čtvrteční zasedání organizace OPEC ve Vídni a schvalování podmínek Brexitu v britském parlamentu. Už příští úterý přijde hlasování, které rozhodne o dalším osudu libry. Návrh dohody premiérky Theresy Mayové nemá v parlamentu příliš mnoho podporovatelů, i když v následujícím týdnu se může ještě mnohé změnit. Pokud se na GBPUSD podíváme pohledem technické analýzy, tak se nám pár opět odrazil od hladiny kriticky důležitého supportu, který v posledních měsících drží jako skála. Korekci také pomohly data stavebního PMI, i když velká část obchodníků je hlavně ve vleku dění okolo Brexitu. Britská vláda má před sebou kritický úkol: Přesvědčit zákonodárce, že návrh dohody je nejlepším návrhem, jakého šlo dosáhnout.
img

Co znamená „hard“ a „soft“ BrExit a jaké důsledky může mít jedna nebo druhá varianta na ekonomiku Británie a Evropské unie a to včetně jejich měn?

15.11.2018 Spojené království se nevyhnutelně blíží k datu, kdy musí opustit Evropskou unii. Označení všeobecně známé jako BrExit je naplánované na 29. března 2019. Symbolicky tak zažádala Británie Evropskou unii na základě článku 50 Lisabonské smlouvy 29. března 2019 a od té doby běží maximálně dvouletá
img

Americké akcie si žijú vlastným životom. Vďaka technologickým firmám.

11.09.2018 Pozrel som sa na to, ako sa vyvíja ocenenie jednotlivých akciových indexov (pomer ceny k očakávaným ročným ziskom). Konkrétne som porovnával jeho aktuálny stav s päťročným priemerom. Takmer všetky indexy, na ktoré som sa pozeral, majú ocenenie hlboko pod päťročným priemerom. Hlavnými dôvodmi sa javia byť obavy o dopady obchodných vojen a o dopady aktuálneho výplachu mien rozvíjajúcich sa ekonomík. V praxi to znamená, že vyzerajú byť lacné a že pokiaľ sa nenaplnia aktuálne obavy, tak môžu ísť akcie vyššie.
img

Britská libra a britské akcie v ohrožení

02.08.2018 Obchodujete dlhodobo libru alebo ste stavili na britské akcie? Rôzne fundamenty ukazujú, že sa treba mať pri takýchto obchodoch na pozore. Hlavnými rizikami sú ťažko postupujúce rokovania o brexite, odchod firiem z krajiny, zlý vplyv na ekonomiku a oslabovanie libry.
img

Britská ekonomika by mala v prvom kvartáli výrazne spomaliť

06.02.2018 Britská ekonomika podľa posledných prieskumov výrazne spomalila v januári. To by mohlo znova vyvolať otázky u investorov, či Bank of England bude schopná aj tento rok zvýšiť úrokové sadzby.
img

Investori majú aktuálne najviac v láske eurozónu, naopak najpesimistickejší sú voči Británii

14.06.2017 Začiatkom týždňa vyšiel aktuálny prieskum medzi poprednými fondmi z dielne Bank of America Merrill Lynch. Pozrime sa na tie najzaujímavejšie výsledky ukazujúce aktuálne trendy medzi inštitucionálnymi investormi:
img

Politická neistota v Británii výrazne zhoršuje podnikateľské prostredie v krajine

12.06.2017 Pokračovanie politickej neistoty po Britských parlamentných voľbách sa prejavilo na výraznom znížení podnikateľskej dôvery, keďže lídri firiem nemajú jasnú predstavu o tom, aký politický vývoj bude v krajine po voľbách a ako sa budú vyvíjať rokovania o Brexite.
img

V Řecku žádný fénix není, Londýn může být nahrazen Frankfurtem

12.06.2017 Zrovna jsem se vrátil ze služební cesty z Athén a mám pocit, že vzhledem k událostem z konce týdne potřebuji napsat stručnou analýzu trhů. Zde jsou tedy mé soukromé názory na celou řadu témat, kterými dnes finanční trhy žijí.
img

Libra a britské předčasné volby: Z naděje se stala hrozba

01.06.2017 Britská premiérka Mayová 18. dubna vyhlásila předčasné volby na 8. června. Finanční trhy přijaly tuto překvapivou zprávu takřka euforicky. Hlavní důvod: Naděje, že konzervativci získají v parlamentu výraznější převahu, budou moci sjednotit postoj země a snáze jednat s EU o uspořádání vztahu po brexitu. Podle nás těžko čekat, že by se Británii podařilo vyjednat lepší podmínky, neboť proti ní bude stát pořád stejný partner. Spíše bychom v jednotném postoji viděli snížení rizika, že se jednání zablokují a Británie vystoupí bez jakékoli nové dohody. Problém ovšem je, že zmíněné naděje dostávají poslední dobou vážné trhliny.
EURUSDH1-tydenik1.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (24.4.2017)

24.04.2017 V minulém týdnu měnový pár EUR/USD nabídl ziskovou obchodní příležitost podle mého týdenního komentáře. Trh prolomil horní vstupní S/R zónu (vyznačeno šipkou), čímž se aktivoval long obchod. Trh následně velmi přesně došel k další nejbližší následující S/R úrovni, kde byl Profit-Target 1 (PT1) a následně si také velmi přesně došel i pro Profit-Target 2 (PT2). Vše je zvýrazněno červeně níže v grafu. Pokud jste také tohoto long obchodu využili, tak gratuluji ke slušnému zisku!
img

Prečo by trhy na Le Penovej víťazstvo nereagovali tak ako na Trumpovo (prehľad ekonomických programov prezidentských kandidátov)

21.03.2017 Často sa stretávam s otázkou, že či by víťazstvo Le Penovej vo francúzskych voľbách nedopadlo podobne ako víťazstvo Trumpa, na ktoré reagovali akcie a dolár prudkým rastom (podobné otázky som dostal aj na britské referendum, ale to nie je dobrý prípad, lebo libra padla a britské akcie rástli v librovom vyjadrení, v eurovom a dolárovom zase stratili). Som presvedčený, že v tomto prípade by to bolo naopak, pretože ako som už viackrát písal, tak by hrozilo vystúpenie Francúzska z eurozóny a pokiaľ by nový frank oslabil, tak by malo Francúzsko problém obsluhovať externý dlh, ktorý je splatný predovšetkým v eurách. V prípade Trumpa, alebo aj BrExitu nikomu priame straty nehrozili.
img

Ropa (brent) zpět pod 55 USD. Dolar po delší době znovu silnější

18.01.2017 Středeční seance již přinesla několik zajímavých fundamentů, ale evropské trhy zatím zůstávají v poměrně klidném bočním trendu. Obchodování probíhá na podprůměrných objemech, které jsou na zvýšených úrovních pouze v Británii, kde trhy dál vstřebávají včerejší projev britské premiérky Theresy May. Britské akcie po včerejší korekci mírně rostou a mírné zisky si připisuje i většina ostatních evropských indexů. Pohyby jsou však relativně pozvolné a lze je proto považovat za spíše technickou záležitost.
FTSE-100.jpg

Britské akcie dnes uzavíraly na dalších rekordních maximech

30.12.2016 Britské akcie dnes uzavíraly na dalších rekordních maximech. Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 stoupl o 0,3 procenta na 7142,83 bodu, a překonal tak čtvrteční maximum. V letošním roce se zvýšil o 14,4 procenta a nechal daleko za sebou hlavní evropské indexy.
britanie 08012014-2.png

Britské akcie uzavřely na dalším rekordním maximu

29.12.2016 Britské akcie uzavřely dnešní obchodování na dalším rekordním maximu. Ostatní přední evropské burzy však oslabily, a to především kvůli bankovnímu sektoru. Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 stoupl o 0,2 procenta na 7120,26 bodu. To představuje nejvyšší závěrečnou hodnotu v jeho historii.
img

Obrázky dňa: Inflačné prekvapenia v popredných ekonomikách sú najvyššie od roku 2013

31.10.2016 To, že britské akcie rastú, je dielom čisto oslabovania libry, keď porovnáme hodnotu UK akcií k svetovým v dolároch a nie v lokálnych menách, tak sú od referenda v klesajúcom trende (a boli aj pred ním). A to je ešte potrebné dodať, že v UK má sídlo veľa nadnárodných spoločností, ktoré majú drvivú väčšinu operácií mimo UK a Brexit ich nezasiahne. A ceny ich akcií skresľujú celkový vývoj britských akcií nahor (@AmbroseEP):
img

Obrázky dňa: Prečo majú britské akcie rady slabú libru?

12.10.2016 Britské akcie poslala prepadávajúca sa libra tesne pod historické maximá. Až 64% tržieb generujú spoločnosti kótované na britskej burze v zahraničí, slabšia libra teda zvyšuje librové zisky zo zahraničia. Pred Britániou sú viaceré krajiny eurozóny, pre nich však citlivosť na kurz nie je až taká vysoká, pretože exportujú vo veľkej miere do ostatných krajín eurozóny. Napr. USA a Japonsko sú ďaleko menej citlivé na zahraničné tržby (@jsblokland):
img

Brexit začal až dnes

04.10.2016 Dnes, vyše tri mesiace po úspešnom referende, britská libra prepadla voči americkému doláru na nové minimá od roku 1985. Voči americkému doláru oslabila za dva roky o štvrtinu, voči euru ju stratila už tento rok. Podľa mnohých analytikov to môže byť iba začiatok väčšieho prepadu.
img

Slabá libra žene britské akcie vzhůru, výrobní sektor v Evropě i v USA příjemně překvapil

03.10.2016 Pondělní seance zatím na evropských trzích probíhá v klidu a podle očekávání také na nízkých objemech. Přestože dnešek nabídl několik zajímavých dat, aktivita na trzích byla během evropské seance poměrně nízká, což má na svědomí hlavně svátek v Německu, díky němuž jsou zobchodované objemy na evropských burzách přibližně čtvrtinu až třetinu pod třicetidenním průměrem. Veškerá pozornost se dnes točí okolo slábnoucí britské libry, kterou dostal pod tlak ranní komentář britské premiérky, podle které může Británie přistoupit k aktivaci článku 50 již příští březen. Vše zlé je ale pro něco dobré. Britské akcie díky slabé libře rostou a akciový index FTSE100 přidává více než procento.
img

Centrální banky hrají nebezpečnou hru

18.08.2016 Světové trhy během léta výrazně posílily díky příznivým krokům centrálních bank v čele s Bank of England, která zahájila nové kolo kvantitativního uvolňování s cílem absorbovat šok po výsledku referenda o brexitu. Výsledek volby nedokázal zničit důvěru v britský státní dluh a britské akcie i globální trhy si s úlevou vydechly. Na druhé straně Atlantiku se zdá, že největší světová centrální banka, americký Fed, se vzhledem k neslaným, nemastným údajům o americké ekonomice drží zpět a neplánuje další zvyšování úrokových sazeb. Pokud jde o ECB, ta hlasitě oznámila nadcházející přehodnocení své politiky na svém jednání 8. září, což zvýšilo očekávání dalšího možného uvolňování.
mmf 132.jpg

MMF mírně zhoršil výhled růstu ekonomiky

19.07.2016 Mezinárodní měnový fond (MMF) opět zhoršil výhled růstu světové ekonomiky na letošní i příští rok. Letos...
img

Bude dnes Bank of England preventivně hasit Brexit snížením úroků?

14.07.2016 Kvartální výsledková sezóna ještě ani pořádně nezačala a akciové trhy stále rostou jako z vody. Pro akcie Brexit jako kdyby neexistoval a klíčové indexy (včetně emerging markets) dokonce ignorují, že se ropě příliš nedaří. Averze k riziku tedy klesá, ale s ní překvapivě nejde ruku v ruce pokles zájmu o bezpečná aktiva v čele s vládními dluhopisy.
img

Výhled Saxo Bank pro třetí čtvrtletí: růst české ekonomiky zpomalí

12.07.2016 Nastalo léto plné zvratů. V Evropě vládne nejistota, Británie je na odchodu z EU a dluhový cyklus dosáhl svého vrcholu. Česká ekonomika díky svému silnému provázání s evropským průmyslem zpomalí. Nezanedbatelný vliv by mohla mít i migrační krize. Vstup do eurozóny by v současné chvíli mohl ČR poškodit. Investiční a obchodní specialista Saxo Bank dnes zveřejnil výhled na 3. čtvrtletí roku 2016 pro finanční trhy.
akcie.jpg

Západoevropské akcie se zotavily z třídenního poklesu

08.07.2016 Akcie v západní Evropě se dnes podle hlavních indexů zotavily z třídenního poklesu, vzhůru je vytáhly zejména akcie producentů...
img

Britské akcie zažily nejprudší týdenní nárůst za čtyři a půl roku

01.07.2016 Britské akcie dnes počtvrté za sebou posílily, podpořily je hlavně naděje na další stimulační opatření ze strany tamní centrální banky. Za celý týden zaznamenal hlavní index londýnské burzy FTSE 100 nejprudší nárůst za čtyři a půl roku. V oživení po propadu vyvolaném rozhodnutím Británie opustit Evropskou unii ale dnes pokračovaly i další západoevropské trhy.
img

Bank of England chce v létě snížit úrokové sazby, ECB a ČNB vyčkávají

01.07.2016 ČNB se včera přidala k těm hlasům, které říkají, že se zatím seriózně ekonomické dopady Brexitu předpovědět nedají. Je jasné, že Brexit je negativním šokem pro britskou ekonomiku a možná i pro ekonomiky kontinentální Evropy, ale zatím nikdo neví jak velkým. ČNB se proto omezila na konstatování, že se jedná o další proti-inflační riziko. Celkovou bilanci rizik (jako “pouze? mírně protiinflační) ale v důsledku Brexitu zatím nemění. Je to i proto, že ji domácí ekonomika a především ostře sledované mzdy překvapily v roce 2016 pozitivně rychlejším růstem a ČNB začíná mzdy otevřeně zmiňovat jako pro-inflační faktor.
bTmgh9xP.png

Index FTSE 100 uzavřel na letošním maximu

30.06.2016 Britské akcie dnes opět výrazně zpevnily a jejich index FTSE 100 uzavřel na letošním maximu. Náladu na trhu...
gbpusd-30062016-7.png

Bank of England by mohla rozšířit stimulační opatření

30.06.2016 Britská centrální banka během léta zřejmě přikročí k dalším opatřením na podporu domácí ekonomiky, jejíž vyhlídky...
img

GBP/USD padl až o 210 pips, guvernér BoE Carney hrozí uvolňováním

30.06.2016 Přestože trhy tušily, že v případě Brexitu nezůstane Bank of England nečinná, tak dnešní potvrzení přineslo výraznou reakci. Guvernér Mark Carney dnes v druhém přímém televizním přenosu po referendu potvrdil, že BoE bude muset pravděpodobně uvolnit v následujících měsících měnovou politiku. Dle jeho slov musí banka jednat kvůli ochraně domácí ekonomiky a zvýšení odolnosti finančního systému. BoE začne nově poskytovat novou likviditu komerčním bankám na týdenní bázi a měnová rada zváží množství dalších opatření ze svého arzenálu.
490678-trhy.jpg

Akcie v kontinentální Evropě i Británii se dál zotavují z propadu

29.06.2016 Akciové trhy v kontinentální Evropě i v Británii dnes pokračují v růstu. K jejich zotavování z hlubokého...
img

Obrázky dňa: Vyše 70 % ekonómov očakáva v UK recesiu. Britským akciám sa paradoxne darí

29.06.2016 Viac ako 70 % ekonómov očakáva v dohľadnej dobe v Británii recesiu. Na akciových trhoch však investori až takí negatívni nie sú, britské akcie sú už len o 2 % nižšie ako pred referendom. Ešte aj americké akcie stratili viac (@pgordon66):
img

BrExit: Čo sa dnes deje na trhoch + čo je možné očakávať

24.06.2016 Trhy prežívajú jeden z najrušnejších dní v posledných rokoch. Poďme rad radom: Akcie Akcie reagovali výrazným prepadom...
img

BREXIT je tu

24.06.2016 Počas posledných 24 hodín sme neustále spracovávali udalosti na trhu v spojení s britským referendom o zotrvaní / vystúpení z EÚ. Udalosti nakoniec boli oveľa dramatickejšie ako sa čakalo a na trhu bola najväčšia volatilita za posledné roky. Výber z dôležitých udalostí:
gbpusd-23062016-6.png

GBP/USD vystoupil na letošní maximum

23.06.2016 Britská libra se dnes vyšplhala na letošní maximum vůči americkému dolaru a k růstu jejího kurzu přispělo očekávání, že britští voliči v referendu odmítnou takzvaný brexit, tedy vystoupení Británie z Evropské unie. Na trhu nicméně zůstává napětí, náklady na zajištění před nadměrnými výkyvy kurzu libry v příštích 24 hodinách se tak vyšplhaly na nový rekord.
img

Jak (ne)jsou trhy připravené na Brexit: Co čekat v den D

23.06.2016 Den D je tu a Britové řeknou Unii své Ano nebo Ne. I když poslední průzkumy veřejného mínění ukazují velice těsný výsledek, trhy se překvapivě zklidňují a zdá se, že v tuto chvíli Brexitu moc velké šance nedávají. Britské akcie za poslední týden přidaly přes 5 % a libra je na frontě s eurem nejsilnější od začátku měsíce a s dolarem od začátku roku.
img

Libra za sebou má tři nejlepší dny od finanční krize, její korelace s FTSE100 prudce stoupla

21.06.2016 Jen malá zajímavost k britské libře. Máme pár dnů do referenda a libra za sebou má tři nejlepší dny od  dob finanční k...
img

Ocenenie hlavných akciových indexov - ako ich obchodovať?

13.05.2016 Počas uplynulých dní sme zverejnili komentár o tom, že výhľad pre akcie je veľmi negatívny. Znamená to však, že v...
img

Čo určuje náladu na trhoch v posledných týždňoch? Obchodníci ignorujú dáta a preceňujú ropu

24.02.2016 Nálada na trhoch je v súčasnosti vrtkavá. Na môj vkus máju akciové indexy (ktoré ja osobne považujem za meradlo nálady...
img

Sumár dňa: 9.2.2016

09.02.2016 Včerajší silný predajný tlak, pod ktorý sa dostali akciové trhy naprieč celým svetom pokračoval aj dnes. Tí, ktorí sa ...
img

Pozitivní čísla německého indexu PMI, potvrdil index Ifo, analýza USD/CAD, STŘÍBRA, GBP/JPY

24.11.2015  Mnichovský ekonomický institut IFO oznámil, že index měřící důvěru 7000 německých podniků pro tento měsíc stoupl ...
img

Sumár dňa 5.10.2015

05.10.2015 Po slabých dátach z US trhu práce, ktoré boli zverejnené ešte minulý týždeň v piatok a po ktorých prišlo okamžité osla...
img

Akcie: Britské akcie pod tlakem po zveřejnění plánu Osborna

22.09.2015 Odpoledne odepisoval hlavní index FTSE 100 v Londýně 2,2% na 5 974,1 bodů a index FTSE 250 ztrácel 1,7% na 16 609,4 bodů poté, co...
img

Výhľad na európske akciové indexy na 39. týždeň

21.09.2015 Jedná sa o týždenné zmeny jednotlivých spoločností zahrnutých v indexe SP500 rozdelených podľa sektorov. Minulý týždeň by sa dal nazvať vyčkávaním...
img

Výhľad na európske akciové indexy na 38. týždeň

14.09.2015 Jedná sa o týždenné zmeny jednotlivých spoločností zahrnutých v indexe SP500 rozdelených podľa sektorov. Posledný týždeň by sa dal...
britska libra 17022014.jpg

Libra po triumfu konzervativců zpevnila

08.05.2015 Britské akcie dnes výrazně zpevňují a vzhůru se vydala i britská libra, která se vůči americkému dolaru...
eurgbp 19092014-4.png

Britské akcie i libra po referendu zpevnily

19.09.2014 Obchodníci i podniky dnes s úlevou reagovali na rozhodnutí Skotů odmítnout v referendu nezávislost na Británii. Hlavní indexy londýnské burzy táhly vzhůru především akcie britských bank a investičních společností. Odmítnutí samostatnosti podpořilo i kurz britské libry, která se vůči euru dostala nejvýše za dva roky a vůči japonskému jenu pak nejvýše za šest let.
menove riziko 03032014.png

Měnové riziko při investování v zahraničí

03.03.2014 Dnes zabrousíme tak trochu mimo forex, když si ukážeme, jaké nástrahy v souvislosti s měnovými kurzy mohou potkat českého investora, pokud se rozhodne zhodnotit svůj majetek za hranicemi.
img

Deflačný strašiak eurozóny

14.11.2013 Po krátkom pullbacku sa US Akciový indexy opäť vrátili vyššie a vytvorili nové rekordné maximá. Rast včera viedli hlavne maloobchodní...
img

Akciové indexy búchajú o suporty

23.10.2012 Apple pomohol akciám - Akciové obchodovanie včera bolo pomerne neutrálne, aj keď v úvode obchodovania sme mo...
img

Malý darček od Fedu

21.06.2012 Najdôležitejšími udalosťami posledných hodín bolo zasadanie Fedu, ktoré...
img

Market Preview - 27. května 2011

27.05.2011 USD se dnes ráno vůči EUR obchoduje na forexu níže.
img

Market Preview - 26. května 2011

26.05.2011 Noční obchodování na devizových trzích: EUR se obchoduje výšeEUR se dnes dopoledne vůči USD obchoduj...
img

Market Preview - 25. května 2011

25.05.2011 Noční obchodování na devizových trzích: USD se obchoduje výše.
img

Equity Kickoff: Náhlý propad cen komodit se opět odrazil na akciích

12.05.2011 Normal 0 21 false false false M...
img

Večerné zhrnutie

22.09.2010 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA  Dátum  &...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Korelace měn | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Ruský rubl | HDP | Bezpečný přístav | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Turecko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Obchodování na burze | Spready | Ekonomické prognózy | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcie prioritní | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CBOT | CEO | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | Konsolidace | DAX | Distribuce | Dividendový výnos | ECB | EFSF | EMA | EMS | ERM | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trhy | Forward | Futures | Fúze | G7 | Gap | Grafy | High | IFO index | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | MMF | MT4 | Risk | Marže | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Nástroj | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Peněžní zásoba | Portfolio | Pozice | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Inflační riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Sterling | Support | Swap | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Ukazatel | VIX | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Bondy | Zlato | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Evropa | Japonské akcie | Panevropský index | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Globální ekonomika | Investoři | Kurzový závazek | Blue chips | Fundamenty | Fond | Stimulační opatření | EU | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | John Hardy | Zisk | Britská měna | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Kurz eura | Zkušenosti | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitost | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manager | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Index cen | Výrobní ceny | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Obchodní deficit | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Obchodníci | Komunita | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | USDCHF | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trades | EuroCOIN | Index | Podpora | Volatilní | Akcie dnes | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | Britské libry | CAC40 | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny stříbra | Čínská ekonomika | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | České koruny | DAX 30 | Denník | DJIA | Dolar | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | EURGBP | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Exchange | Finanční prostředky | Fiskální rok | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | InstaForex | Investiční | Investiční doporučení | Investiční výdaje | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Japonský obchod | Kurz britské libry | Kurz libry | Kurzu měn | Kurzy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měnový kurz | Nikkei 225 | Norská koruna | Patria Finance | PinBar | Pips | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropy | Rubl | Ruská měna | SaxoBank | Sázky | Signály | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | SWIFT | Švýcarské banky | TopForex | Trh | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj libry | Webinář | WTI | Zahraniční měny | Zpráva | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Báze | Buy | Indie | Měď | Prioritní akcie | REIT | ROCE | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Retail | Burze | Investment | Slušný zisk | Moody's Investors Service | Markit | Royal Bank of Scotland | Bank of America Merrill Lynch | Jackson Hole | CNN | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Aberdeen Asset Management | Westpac | Caterpillar | ANZ | FTSEurofirst 300 | Baker Hughes | Institut Ifo | Investing.com | YouGov | Mitsubishi | NATO | Standard Chartered | Reporty | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Finanční regulace | HUF/EUR | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Finanční systém | Úspěch | Podnikání | Rolls-Royce | Automobilový průmysl | Mark Carney | Averze k riziku | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Měnové riziko | Globální trhy | Stock Exchange | Evropské banky | Betfair | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Energie | Zlevnění ropy | Index FTSEurofirst 300 | Bloomberg TV | Zkušení investoři | Panevropský akciový index | Henry Hub | Index německých akcií DAX | Index londýnské burzy FTSE 100 | Propad cen komodit | Oddělení forexu | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Implikovaná volatilita | Přehled | Klid | Jádrový index | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Evropské trhy | David Cameron | Futures kontrakty | Referendum | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Posilování koruny | US akcie | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Americké firmy | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj dolarového indexu | Den D | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Mountain Pacific Group | Accendo Markets | ComRes | Výkyvy kurzu libry | Náklady na zajištění | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Akcie těžařských společností | Index britských akcií FTSE 100 | Economic | Inflační tlaky | Glencore | Akcie bank | Západoevropské akcie | Ekonomické dopady | IHS | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Turbulence na finančních trzích | JPMorgan Chase | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Pokles libry | Pád libry | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Výsledek referenda | Akcie britských bank | Víkendové parlamentní volby | Volby ve Španělsku | Britské banky | Odchod z EU | Hlavní indexy | Nervozita | Britský ministr financí | Růst akcií | Fitch Ratings | Černé pondělí | Summit EU | Uvolňování měnové politiky | Finančnictví | Halliburton | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | GER30 | Úvěrový rating | Britský akciový index FTSE 100 | Index menších britských firem FTSE 250 | Index Nikkei | DAX30 | Vývoj akciového indexu FTSE 100 | Představitelé centrální banky | Sázkové kanceláře | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Cena mědi | Index podnikatelské nálady ISM | Bezpečné dluhopisy | Výnos desetiletého německého dluhopisu | Proti-inflační riziko | Nálada na dluhopisových trzích | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Politická nejistota | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | PhillipCapital UK | Index německé akciové burzy DAX | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Index italských akcií | Pokles výnosů | Opatření centrálních bank | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Nejistota | Erste | VIG | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Zajištění | FTSE 100 | Guvernér banky | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Oversea-Chinese Banking | Ekonomický institut | Kapitalizace | Výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Poplatky | Italský bankovní sektor | Index FTSEMIB | Hlavní index německých akcií DAX | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Západoevropské trhy | Akcie v západní Evropě | Index menších firem FTSE 250 | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní maxima | Britská vláda | Burza v Miláně | Americké akciové trhy | Propad kurzu britské libry | Mzdy | Dobré výsledky | Slabé euro | Silné euro | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Opatřením na podporu ekonomiky | Hlavní evropské indexy | Francouzský CAC 40 | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Investiční stratég | Makroekonomika | Makroekonomika EU | Migrační krize | FTSE MIB | Světové trhy | Theresa May | Theresa Mayová | Vývoj indexu S&P 500 | Zpomalení čínské ekonomiky | Britské referendum | Německé dluhopisy | Výnosy | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Odliv kapitálu | Příjmy | Kapitálové strategie | Indexy PMI | Údaje o inflaci | cTrader | Měny&Sazby | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Rozjednané prodeje domů | Investování v zahraničí | Změna kurzu měny | Výhled ekonomiky | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Schroders | IHS Markit | Purple Trading | Finanční příležitosti | Kurzové zisky | Fúze a akvizice | Krize eura | Akcie Tesly | xPartners | Capitalinked | Radim Dohnal | Panevropský index STOXX 600 | Štěpán Hájek | Index italských akcií FTSE MIB | Obchodní války | Analytik Raiffeisenbank | Posilování dolaru | Capitalinked.com | Evropské akciové trhy | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | CSI 300 | Forint | Americký S&P 500 | Graf indexu | FTSE 250 | Index Stoxx 600 | Czech Fund | I-Trader | Ruská centrální banka | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Starteepo | Obchodování na světových finančních trzích | Irské akcie | Obchodní jednání | Zvýšení sazeb | Evropské akciové burzy | Statistický úřad | CNY | Liberum | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Americké společnosti | Snížení sazeb | NASDAQ 100 | Likvidita na trhu | Americká cla | Cla na čínské zboží | Index londýnské burzy | Denní graf | Měnověpolitické zasedání | Británie a brexit | Prezident Donald Trump | Objem | Rijád | Státní investiční fond | Obchodní dohody | Spojené státy a Čína | PLN/EUR | Technické analýzy | Pfizer | Růst cen | Co bude | Si Ťin-pching | Jednání mezi USA a Čínou | Vyhlídky | Průzkumy | Fáze obchodní dohody | Globální trh | Průmysl | HUF | PLN | Propouštění | Čínské zboží | Zvýšená volatilita | Koruna dnes | Problémy | COPPER | Nejistoty | Obchodní smlouvy | Konzervativci | GBP/EUR | Yahoo | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Premiér Boris Johnson | Americké centrální banky | xStation5 | Stratég | Americký index | Aktualizované údaje | Ukazatele | Trump | Prezident | Trhy | Pokles | Situace | Blue-chip | České měny | Epidemie koronaviru | Pandemie | SEC | Britský statistický úřad | Valuace | COVID-19 | Obavy z pandemie | Šíření koronavirové nákazy | Americký Fed | Vývoj | Michel Barnier | Ropné království | Desetileté dluhopisy | Stimuly | Fiskální politiky | Investované finanční prostředky | Honba za hotovostí | Třída aktiv | JPMorgan Chase & Co | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Britský akciový index | Růst | Biliony | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Války | Organizace | British Airways | Závislost | Podíl na trhu | Údaje | Ekonomické oživení | MSCI World | Pozitivní očekávání | Průmyslové kovy | Vývoj ekonomiky | JDE | Unie | EU50 | Britské firmy | Střední Evropa | Růst mědi | Covid | Ocenění | Šance | Ceny | Technologické společnosti | Podhodnocený | Odborníci | Mezinárodní agentura pro energii | AEX | Norský státní investiční fond | Pfizer/BioNTech | Pfizer a BioNTech | Proražení | Kmen koronaviru | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Mutace viru | Proražení rezistence | Darktrace | Fidelity | Vysoké dividendy | Hodnotové akcie | Britské hodnotové akcie | Měď (COPPER) | Oslabení | Konkurence | Prodej | Zkušení obchodníci | Odvětví | Společnosti | Opatření | UK100 | Index UK100 | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Pozornost | Meta | Společnost | Tým InstaForex | Omikron | | Pokles technologických akcií | Sankce
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Britská ministryně
Britská ministryně práce
Britská obchodní bilance
Britská obchodní komora
Britská ropná společnost
Britská společnost
Britská společnost Cineworld
Britská vláda
Britská značka
Britské aerolinky

Následující klíčová slova

Britské banky
Britské burzy
Britské dluhopisy
Britské domácnosti
Britské dopravní společnosti
Britské firmy
Britské hodnotové akcie
Britské hospodářství
Britské investiční firmy
Britské kapitálové trhy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít