Světové rezervní měny

XAU/USD. Analýza a prognóza
24.06.2025 Zlato dnes přitahuje nové prodejce. Uprostřed prudké eskalace konfliktu mezi Íránem a Izraelem provedly Spojené státy v neděli brzy ráno nálety na tři íránská jaderná zařízení ve Fordow, Natanzu a Isfahánu. Tyto kroky signalizují výrazné zhoršení situace na Blízkém východě a vyvolávají obavy z možného rozsáhlejšího konfliktu. To podporuje posílení postavení amerického dolaru jako světové rezervní měny. Íránský ministr zahraničí Abbas Araghchi prohlásil, že Írán se bude bránit všemi nezbytnými prostředky nejen proti vojenské agresi USA, ale i proti "nezodpovědným a nelegálním krokům" izraelského režimu. Incident označil za pobuřující a varoval, že následky budou nevratné.

Přehled pro pár GBP/USD na 19. června: Inflace ve Spojeném království a zasedání Bank of England
19.06.2025 Měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval relativně klidně, ačkoli o den dříve ve druhé polovině seance zaznamenal výrazný pokles o více než 100 pipů. Jak už bylo uvedeno, takto prudké a nečekané posílení dolaru mohly způsobit jen dvě události. Za prvé, "mírotvůrce Trump" údajně usiluje o formální zapojení USA do války proti Íránu, což by jen zesílilo geopolitické napětí na Blízkém východě. Za druhé, ve středu večer zbývalo přesně 24 hodin do zasedání Federálního rezervního systému, takže trh mohl začít započítávat výsledek zasedání do ceny s předstihem. A protože Fed neměl v plánu snížit základní sazbu, dolar měl oficiální důvod k růstu.

Bitcoin vám ušetří peníze
27.05.2025 Trh nejdřív řeže a pak teprve měří. Růst páru BTC/USD na rekordní maxima nad 111 000 USD poháněl optimistický pohled investorů na brzké přijetí legislativy o stablecoinech v americkém Kongresu. Kryptoměna ve výsledku výrazně překonala výkonnost ostatních finančních aktiv. Obchodníci se dokonce začali ptát, jestli se bitcoin nově nekvalifikuje jako bezpečný přístav.

Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD – 21. května: Horská dráha pokračuje
21.05.2025 V úterý měnový pár GBP/USD oslabil, na rozdíl od pondělí. Zatímco u eura bylo nutné hledat důvody pro pokles dolaru, technický obraz libry je v tuto chvíli jasný a vše vysvětluje. Libra se už déle než měsíc pohybuje v bočním pásmu. Nejde o nejčistší pohyb do strany (flat) s dokonale vodorovnými hranicemi, ale pokud vynecháme krátký pokles pod 1,3200 (který nastal po zprávě o 115% snížení obchodních cel mezi Čínou a USA), pak se libra obchoduje mezi 1,3220 a 1,3420 už déle než měsíc. V posledních seancích jsme viděli růst cen, nyní vidíme pokles. Makroekonomické pozadí tento týden zůstává slabé – nejsou přítomny žádné fundamentální impulsy.

Analýza S&P 500, EUR/USD, USD/JPY: USA ztratily prestižní rating
20.05.2025 Inflace v USA dále zpomaluje, což povzbudilo trhy v pokračování býčího pohybu. Protože ale agentura Moody's snížila rating USA, mohl by tento růst být v krátkodobém horizontu ohrožen. Po oznámení snížení ratingu začal silně oslabovat americký dolar.

Moody’s snížil rating USA. Trhy nejdřív spadly, ale pak přišel „buy the dip“. Proč už špatné zprávy nevyděsí?
19.05.2025 Zpráva o snížení úvěrového ratingu USA by ještě před pár lety způsobila paniku. Dnes se trhy nejdřív zaleknou – a pak otočí do růstu. Co to říká o době, ve které dnes obchodujeme?

Denní shrnutí: Uvolnění cel podpořilo akciové trhy i americký dolar
12.05.2025 Americké indexy dnes výrazně rostou na vlně uklidnění vztahů mezi USA a Čínou. Hlavní index S&P 500 přidává přes 3 % a překonává hranici 5800 bodů, Dow Jones roste o 2,6 % a nejvýraznější růsty vykazují Nasdaq (+4,2 %) a index malých firem Russell 2000 (+3,6 %).

Buffett opět šetří a trhy se bojí. Proč Berkshire sedí na 347 miliardách a neinvestuje?
05.05.2025 „Warren Buffett drží rekordní hotovost, odprodává americké akcie, obává se dluhové situace USA a předává žezlo svému nástupci Gregu Abelovi,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

Čeká nás podobný komoditní „boom“ jako v roce 2008?
30.04.2025 Vlna nových cel ve světové ekonomice zvýšila ceny řady důležitých komodit, jako je zlato či měď. Další vývoj je však – i vzhledem k neustálým změnám pod taktovkou D. Trumpa – zahalen mlhou. Na jedné straně se hovoří o možném zlepšení obchodních vztahů, na straně druhé se razantně zvýšila pravděpodobnost stagflace ekonomik, případně pádu přímo do recese. Může tento vývoj vést k většímu růstu cen předních komodit, podobně jako v roce 2008? A může nám tehdejší období spojené s finanční krizí poskytnout vodítko pro dnešní investiční příležitosti na trzích? Vybral jsem několik příběhů z tehdejšího komoditního trhu a porovnal je se současnou situací.

Ozvěny trhu: Globální pozice dolaru v ohrožení?
24.04.2025 Ve svém nedávném příspěvku USA vzhledem k investicím málo spoří, cla jim nepomohou jsem se snažil upozornit na problém nedostatku úspor Američanů vzhledem k jejich investičnímu apetitu. Tento znak vnitřní makroekonomické nerovnováhy se pak odráží v nerovnováze vnější v podobě deficitu na běžném účtu platební bilance. Z něj drtivou většinu tvoří schodek v zahraničním obchodě, který je trnem v oku prezidenta Trumpa.

Pravděpodobnost obratu eura směrem dolů se zvyšuje
23.04.2025 Jak se očekávalo, ECB snížila všechny klíčové úrokové sazby o čtvrt procentního bodu, takže depozitní sazba klesla na 2,25 %.

Končí dolar jako stabilní měna číslo jedna?
17.04.2025 Americký dolar v dubnu výrazně oslabil vůči hlavním světovým měnám. Index DXY, který měří jeho hodnotu vůči koši šesti měn, klesl o více než 4 %, což představuje největší měsíční pokles od listopadu 2022. Za tímto vývojem stojí rostoucí nejistota ohledně obchodní politiky Donalda Trumpa, především v souvislosti s jeho nečekanými prohlášeními a změnami v celní politice vůči Číně. Otevírá se tak otázka: ohrozí Trumpova politika postavení dolaru jako světové rezervní měny číslo jedna?

Koruna posiluje. Ztrácí dolar status bezpečného přístavu?
15.04.2025 V posledních dnech jsme byli svědky výrazného oslabení amerického dolaru, a to nejen vůči české koruně. Investoři od dolaru odcházejí kvůli kombinaci negativních faktorů: zhoršující se výhledy americké ekonomiky, sílící euro, ale také rozruch na kapitálovém trhu, zejména u amerických dluhopisů. Jsme svědky měnícího se světového finančního řádu?

GOLD roste o 1,5 % 📈
11.04.2025 Zlato dnes dosahuje nových historických maxim, když posiluje o více než 1,5 % (na vrcholu dne dokonce přes 2 %), přičemž poptávka po drahém kovu zůstává velmi silná, podpořená solidními fundamenty. Zlato právě uzavřelo svůj nejlepší týden od roku 2020 a od začátku letošního roku již vzrostlo téměř o 25 %. Ve srovnání s minimy z roku 2022 se jeho hodnota téměř zdvojnásobila. Kapitál odcházející z rizikových aktiv vyhledává bezpečné přístavy, přičemž zlato získává na popularitě kvůli slábnoucí důvěře v americký dluh. Obavy ze zpomalování americké ekonomiky a napětí v globálním obchodě nadále podporují růst ceny zlata.

Dolar – toxická měna
10.04.2025 Problémy obvykle nechodí samy. Úpadek amerického výjimečného postavení je pouze jednou z výzev, kterým medvědi páru EUR/USD čelí. Hlavní měnový pár zůstává odolný a občas přechází do ofenzivy, a to navzdory poklesu evropských akciových indexů a eskalujícímu obchodnímu napětí mezi USA a Čínou. Jádro problému spočívá ve výprodeji amerických státních dluhopisů. Tento trh už pro vystrašené investory nepředstavuje bezpečný přístav. Dolar může tímto tempem brzy ztratit svůj status hlavní světové rezervní měny.

"Zlaté" prognózy: Zlato na 3 500 a 3 700 dolarech. Výš a ještě výš?
09.04.2025 Zlaté prognózy jsou ve všech směrech čím dál oslnivější, protože analytici podle všeho mezi sebou soutěží o to, jak vysoko by mohl drahý kov vystoupat. Rostoucí geopolitická nestabilita a současná celní politika prezidenta Donalda Trumpa tento růst podporují. Žlutý kov se v takovém prostředí stává pro mnohé investory posledním spolehlivým útočištěm.

Krypto šeptanda (4.4.2025)
04.04.2025 Úvod: Kryptoměny už dávno nejsou jen experimentem pro technologické nadšence — stávají se pevnou součástí globálního finančního systému. Bitcoin, kdysi považovaný za okrajový fenomén, začíná pronikat do firemních rozvah i geopolitických diskusí. Těžba se čistí od uhlí, finanční ředitelé zvažují nové strategie a hackeři bohužel nezůstávají pozadu. V tomto díle Krypto šeptandy nahlédneme pod pokličku událostí, které formují kryptosvět na prahu nové dekády.

Dojde k oživení poptávky po tokenech? Jaké jsou šance na další pokles bitcoinu a etherea?
10.03.2025 Bitcoin se za poslední dva týdny propadl pod úroveň 91 000 USD, která déle než tři měsíce sloužila jako silný support. Existuje naděje, že tento pokles bude jen krátkodobý?

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 22. ledna. Analýza včerejších forexových obchodů
22.01.2025 Test cenové úrovně 1,0372 ve druhé polovině dne se shodoval s okamžikem, kdy indikátor MACD začal stoupat od linie nula, což potvrdilo platný bod pro vstup na trh. V důsledku toho si pár připsal více než 50 pipů.

Peněz bude stále více: Investování již není možnost ale nutnost!
20.01.2025 Po pandemií Covid-19 se zásadně změnilo fungování hlavních světových ekonomik a finančních trhů v důsledku obrovské proměny vlivů monetární a fiskální politiky. Jednoduše řečeno, finanční systém již funguje na velmi odlišných principech, než tomu bylo v posledních několika dekádách. Tato odlišná dynamika povede k tomu, že nerovnost v bohatství obyvatel se do konce dekády výrazně rozšíří a zhorší. Poučka pracuj tvrdě a vyděláš si na slušný život již přestává platit a ten kdo nevlastní cenná a vzácná aktiva na tom bude ještě hůře na konci této dekády. Současný finanční systém totiž vstoupil do své finální fáze života: do dluhově-inflační spirály.

Výsledková sezóna a vývoj sazeb na světových trzích: v Asii se radují, dolar naopak ztrácí
16.01.2025 Globální akcie ve čtvrtek vzrostly, zatímco americký dolar oslabil, protože jádrová inflace v USA se snížila, což zvýšilo očekávání dalšího uvolnění měnové politiky ze strany Federálního rezervního systému. Jen se mezitím dostal na měsíční maximum v reakci na spekulace, že by Bank of Japan mohla příští týden rozhodnout o zvýšení úrokových sazeb.

XAU/USD: Analýza a prognóza vývoje
20.12.2024 Nejistota provázející rok 2025 může pro připravené investory představovat zajímavé příležitosti. Globální ekonomika balancuje na hraně a ve hře jsou různé scénáře. Volatilita na trhu prudce vzrostla, protože se účastníci snaží odhadnout nejpravděpodobnější výsledky budoucího vývoje. Předchozí prezidentské období znovu zvoleného prezidenta Donalda Trumpa nabízí možnou osnovu možného vývoje. Dnešní podmínky se však od těch před několika lety výrazně liší.

Graf dne: USDIDX (25.11.2024)
25.11.2024 Se začátkem nového týdne forexového obchodování se zastavuje býčí vzestupná vlna, která v posledních dvou měsících hnala americký dolar vzhůru. Obchodování na dolarovém indexu (USDIDX) a jednotlivých měnových párech navázaných na USD otevřelo z medvědí mezery směrem dolů, kterou vyvolala o víkendu oznámená zpráva, že Donald Trump vybral do čela amerického ministerstva financí Scotta Bessenta.

Ranní shrnutí (25.11.2024)
25.11.2024 Začíná nový týden obchodování na mezinárodních finančních trzích. Asijská seance přinesla více než 1,3% růst japonského indexu Nikkei a 1,4% růst korejského indexu Kospi. Čínské trhy jsou však dnes pod tlakem směrem dolů, když Hang Seng klesl o 0,5 % a indexy pevninské Číny ztratily až 1 %.

Ztracený rok pro dluhopisy? Ne tak docela
31.10.2024 Ke konci října se zdá, že rok 2024 by mohl být pro globální dluhopisovou třídu aktiv ztraceným obdobím. Výkonnost globálního dluhopisového indexu Bloomberg Global-Aggregate je totiž od začátku letošního roku přibližně na nule. A to je skutečně poněkud překvapující, když vezme v úvahu, že globální dezinflační trend v průběhu letošního roku pokračuje a hlavní centrální banky započaly cyklus snižování základních úrokových sazeb.

Dominance amerického dolaru a jeho vliv na globální ekonomiku
04.07.2024 Dominance amerického dolaru odkazuje na jeho postavení jako hlavní světové rezervní měny. To znamená, že většina mezinárodních obchodů, transakcí a finančních rezerv je denominována v amerických dolarech (USD). Tato situace poskytuje Spojeným státům americkým určitá ekonomická a politická privilegia, která žádná jiná země nemá.

Saúdská Arábie vypověděla petrodolarovou dohodu: co to znamená pro americký dolar, bitcoin a zlato?
18.06.2024 Finanční řád světa, který se zaváděl posledních 50 let, přechází na nové a neznámé paradigma. Minulou neděli vypršela platnost petrodolarové dohody mezi Saúdskou Arábií a Spojenými státy.

Jestřábí komentáře členů FOMC 📃
10.05.2024 Guvernérka Federálního rezervního systému Michelle Bowmanová zdůraznila, že centrální banka musí postupovat obezřetně a uvážlivě při dosahování 2% inflačního cíle Fedu. Ve svých nedávných prohlášeních Bowmanová zdůraznila, že je důležité zachovat důvěryhodnost Fedu v jeho boji proti inflaci tím, že nebude uspěchávat žádná rozhodnutí. Navrhla, aby úrokové sazby zůstaly stabilní po delší dobu, dokud nedojde k jasnému pokroku v oblasti inflace. Bowmanová vyjádřila obavy z různých tržních podmínek, včetně rizik spojených s komerčními nemovitostmi a nízkou likviditou na trhu státních dluhopisů, a poukázala na to, že tyto podmínky mohou zhoršit otřesy finančního systému.

Fidelity International: Výhled 2024
16.01.2024 Nikdy jsem nespravoval peníze tak, že bych přesně věděl, co se stane za 12 měsíců. Můžu mít osobní názor, ale dobré investování vyžaduje disciplínu, otevřenou mysl a připravenost reagovat na měnící se skutečnosti.

Spojeným státům hrozí zhoršení ratingu a podle Pensylvánské univerzity nakonec i bankrot. Investor Buffett nesouhlasí
18.11.2023 Spojeným státům hrozí zhoršení ratingu, který jim přisuzuje agentura Moody’s. Ta v pátek minulý týden zhoršila výhled úvěruschopnosti země z dosavadního „stabilního“ na „negativní“. Povážlivě tak stoupá pravděpodobnost, že přikročí také k vlastnímu snížení ratingu – poprvé po více než sto letech, od úsvitu moderních finančních dějin.

USDCNH blízko historických maxim na pozadí odlivu kapitálu z Číny📈
08.09.2023 Americký dolar, i když je dnes rozsah jeho posílení poněkud omezený, se stále blíží k přerušení nejdelší týdenní série za posledních devět let na týdenní bázi, což je podpořeno solidní sérií ekonomických údajů z USA, které zpochybňují konec cyklu agresivního zvyšování úrokových sazeb Federálním rezervním systémem.

Ohrožuje zhoršení ratingu USA jejich „dolarové priviliegium“?
06.08.2023 Warren Buffett dále bezmezně věří dlužnické spolehlivosti vlády USA. Legendární investor, resp. jeho společnost Berkshire Hathaway, napůjčoval v tomto a minulém týdnu americké vládě v přepočtu zhruba 450 miliard korun, dalších více než 200 miliard jí půjčí v pondělí. Přitom toto úterý renomovaná ratingová agentura Fitch historicky vůbec poprvé Spojeným státům zhoršila hodnocení spolehlivosti coby dlužníka.

USDIDX je nejvýše za posledních čtrnáct dní!
29.06.2023 Index amerického dolaru (USDIDX) se dnes dostal na nejvyšší úroveň za posledních čtrnáct dní. Široké tržní posílení světové rezervní měny přímo souviselo s dnes přicházejícími makrodaty z USA, konkrétně s vyšším než konsensuálním výsledkem amerického HDP (2,0 %; očekávání: 1,4 %; předchozí: 1,3 %) a soukromé spotřeby (4,2 %; očekávání: 3,8 %; předchozí: 3,8 %). Tyto údaje spolu s nižšími žádostmi o podporu v nezaměstnanosti (239 tis.; očekávání: 265 tis.; předch.: 265 tis.) vytvořily velmi silný základ pro narativ podporující další zvyšování sazeb v USA.

Fitch Rating - Rating USA "AAA" zůstává s negativním výhledem 🥇
02.06.2023 Navzdory vyřešení patové situace ohledně dluhového stropu USA agentura Fitch Ratings nadále sleduje rating USA s negativním výhledem. Zatímco dohodu o pozastavení dluhového stropu do roku 2025 a zavedení výdajových stropů hodnotí agentura Fitch pozitivně, obává se dlouhodobého fiskálního a dluhového výhledu a také důsledků opakujících se politických patových situací. Ačkoli se očekává, že dohoda přinese v příštím desetiletí úspory ve výši 1,5 bilionu USD, v průběhu let dochází k postupnému zhoršování správy věcí veřejných, což vede k nárůstu fiskálních deficitů a dluhového zatížení.

Co jsme se dozvěděli na výroční valné hromadě společnosti Berkshire Hathaway❓
08.05.2023 Akcie konglomerátu Berkshire Hathaway (BRKB.US), který řídí Warren Buffett a Charlie Munger, se v dnešní seanci obchodují o téměř 1,2 % výše po zveřejnění mnohem lepších čtvrtletních výsledků, než se očekávalo, a po vyznění výroční schůze akcionářů Berkshire, která se konala o uplynulém víkendu.

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona o zvýšení stropu státního dluhu o 1,5 bilionu dolarů
27.04.2023 Krátce poté, co bývalá ministryně zahraničí USA Hillary Clintonová varovala, že nesplácení dluhových závazků by mohlo vést ke globálnímu finančnímu kolapsu, schválila Sněmovna reprezentantů USA návrh zákona na zvýšení limitu státního dluhu o 1,5 bilionu dolarů.

Bitcoin za 1 milion dolarů
24.03.2023 V době bankovní krize a agresivní politiky Fedu s dalším zpřísňováním začíná být bitcoin a širší krypto trh vnímán jako bezpečný přístav.

Válečná ekonomika: Zlato na 2 000 dolarech
21.02.2023 Rostoucí geopolitické napětí by mohlo podpořit zlato a vytáhnout ho časem nad 2 000 dolarů za unci, tvrdí komoditní analytici z BCA Research.

Čína trhá zlaté rekordy
09.02.2023 Krishan Gopaul, hlavní analytik evropských, blízkovýchodních a asijských trhů, v jednom komentáři na Twitteru uvedl, že čínská centrální banka minulý měsíc nakoupila 15 tun zlata; stalo se tak po nákupu 32 tun zlata v prosinci a 30 tun v listopadu.

Zlato by mohlo v roce 2023 prudce stoupnout, protože poptávka po dolaru dál klesá
20.01.2023 Pokračující oslabování dolaru bude zlato pravděpodobně podporovat po celý rok 2023 – zvlášť proto, že kov už zahájil rok 5% růstem. Dolar navíc klesl od zářijového 20letého maxima téměř o 10,5 %.

Ropa za jüany, zlato jako rozhodující aktivum pro Čínu
10.01.2023 Zlato bude pro Čínu rozhodujícím faktorem, protože se země snaží posílit mezinárodní postavení jüanu a nadále prosazuje své plány na nákup ropy ze Saúdské Arábie.

Analytici: Posilování dolaru není pro ekonomiku dobré, zdražuje suroviny
12.07.2022 Posilování dolaru na světových trzích není dobrou zprávou pro českou ekonomiku, protože dále zdražuje suroviny a nutí centrální banku bránit oslabování koruny. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Jednotná evropská měna euro dnes poprvé od konce roku 2002 sestoupila na paritu vůči americkému dolaru, jedno euro se tak po krátkou dobu prodávalo za jeden dolar. Kolem poledne jednotná evropská měna ztrácela zhruba 0,2 procenta na 1,0017 EUR/USD, když předtím sestoupila až na 1,0000 EUR/USD. Jednotná evropská měna je pod tlakem kvůli obavám z negativních dopadů energetické krize na evropskou ekonomiku.

Euro dnes zřejmě po skoro dvaceti letech bude nominálně slabší než dolar. Obě měny jsou blízko prolomení takzvané parity
12.07.2022 Euro dnes velmi pravděpodobně poprvé po skoro dvaceti letech oslabí vůči dolaru až na takzvanou paritu, tedy na kurs 1:1. Dnes ráno vzájemný kurs oslabil až na 1,0006 dolaru za euro, přičemž měnoví obchodníci jako pravděpodobnou vyhlíží možnost oslabení až na 0,95 dolaru za euro již v blízké době. Obě dvě hlavní světové rezervní měny dosáhly parity naposledy během obchodování 5. prosince 2002, od té doby až dosud bylo euro vždy silnější než dolar. Což Češi poznali tak, že za euro od té doby soustavně dostanou při směně nominálně více korun než za dolar.

Société Générale si myslí, že zlato má růstový potenciál
07.06.2022 Přestože rostoucí úrokové sazby budou i nadále vytvářet náročné prostředí pro trh se zlatem, analytici Societe Generale vidí určitý potenciál pro žlutý kov jako důležitý diverzifikátor pro centrální banky.

Nejhorší začátek roku pro dluhopisy za posledních 40 let
11.04.2022 Dluhopisy jako jedna z klíčových tříd investičních aktiv májí za sebou nejhorší start do nového roku za poslední čtyři dekády. Nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond totiž od začátku roku ztratil 8 %, což je na poměry globální dluhopisové třídy aktiv skutečně obrovská rána. Přitom průměrný globální dluhopisový výnos do doby splatnosti dle agentury Bloomberg vzrostl o jeden celý procentní bod na aktuálních 2,3 %.

Nyní je lídrem prodeje zlata Kazachstán a lídrem nákupu Turecko
06.04.2022 Většina centrálních bank v posledních dvou měsících prodává zlato. Úterní zpráva Světové rady pro zlato uvádí, že v únoru bylo z oficiálních rezerv prodáno 6 tun. Stalo se tak navzdory letošnímu poklesu o 18 tun, protože zásoby činí stále více než 35 600 tun, nejvíc od roku 1990.

ČNB bude intervenovat korunu dál, rezerv má dost
04.03.2022 Česká národní banka podle očekávání začala intervenovat českou korunu. Ta poslední dny výrazně oslabila proti hlavním světovým měnám, především vůči americkému dolaru a euru. Hlavní důvod je válečný konflikt na Ukrajině, kdy zahraniční investoři prodávají menší měny v oblasti Emerging markets regionu, kam patří i Česká republika. Nakupují hlavní světové rezervní měny, především právě dolary a eura.

Sankce mohou být hnací silou toho, aby více zemí akceptovalo Bitcoin jako legální platidlo
17.02.2022 Bitcoin ušel dlouhou cestu od svého vzniku, kdy se posunul od okrajového aktiva k přijetí celou zemí. K tomu, aby ji národní státy přijaly hromadně, je však ještě dlouhá cesta. Ale zdá se, že existuje rychlejší způsob…

Dvě role amerického dolaru
09.02.2022 V současnosti má americká měna dvě protichůdné funkce – ochranný přínos a prostředek ohrožení v geopolitických konfliktech. Použití amerického dolaru v geopolitických konfliktech s sebou přináší ztrátu jeho dominance na globálním finančním trhu.

Americký dolar hledá svůj další směr
12.07.2021 Minulý týden se u světové rezervní měny projevily rozdílné nálady. V prvních dnech posilovala a dosáhla nejvyšší hodnoty od začátku dubna, později však poměrně výrazně oslabila a ztratila výsledek z celého týdne a skončila v červených číslech. Silné ekonomické údaje z celého světa vybízejí investory k udržování rizikovějších pozic, které za současných podmínek slibují lepší výnosy než bezpečné aktiva.

Digitálny Juan na ZOH 2022?
22.04.2021 Čína chce umožnit zahraničním sportovcům a návštěvníkům používat digitální měnu během zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022.

Powell: Naplnění inflačního cíle Fedu může trvat přes tři roky
25.02.2021 Může trvat přes tři roky, než se naplní inflační cíl americké centrální banky (Fed). Před výborem pro finanční služby americké Sněmovny reprezentantů to včera řekl šéf Fedu Jerome Powell. Jeho výrok podle agentury Reuters naznačuje, že Fed po pandemii přimhouří oči nad růstem spotřebitelských cen a nechá úrokové sazby delší dobu beze změny. Powell před výborem též zmínil, že Fed se při vývoji a uvedení digitální obdoby dolaru neobejde bez souhlasu Kongresu.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
31.07.2020 1) Pozice dolaru jako světové rezervní měny začíná být v ohrožení, domnívá se banka Goldman Sachs Group. Americká měna čelí několika rizikům, jako jsou zvyšující se politická nejistota a znepokojení, které obklopuje další nárůst případů nového koronaviru v zemi. Dalším rizikem může být “inflační zatížení”, respektive posun k němu na straně americké centrální banky (Fed).
Související klíčová slova:
Ekonomické problémy | Energetické firmy | Vládní dluhopisy | Výdaje | Long pozice | Silnější koruna | Cap | EUR | Veřejné finance | Vysoké valuace | Zkušenosti | Tempo růstu | Alphabet | Sílící euro | Index Bloomberg Barclays | Akciové trhy | Měnový kurz | Světové akcie | Analytik Cyrrusu | Amazon | Hlavní centrální banky | Hlavní ekonom | Pfizer | Trend | BTC | Objem peněz | Pokračování klesajícího trendu | Investing | Daňové škrty | Státní dluhopis | Statistiky | Bank of Japan | Pokles sazeb | Výhled 2024 | Bezpečné útočiště | Silný support | Diverzifikace | Mince | Aktiva | Citigroup | Investice do zlata | Investiční banky | Vedoucí pracovníci | Korelace | Michal Stupavský | Ztráty peněz | Libra vůči dolaru | Nižší ceny | Prodej zboží | Unce zlata | Pravděpodobnost | Inspirace | Federální dluh | Kolaps | Výnosy dluhopisů | Kurz dolaru k euru | Revoluce v Číně | Bitcoinové rezervy | Jmění | CZK | Nová historická maxima | Oživení poptávky | Organizace zemí vyvážejících ropu | Prestižní rating | Index US500 | Měna euro | Britská libra | Výkyvy | Lagardeová | Kroky Fedu | Chování trhu | Argos Capital | Depozitní sazba | Goldman Sachs | Naplnění inflačního cíle | Investment Management | Americké dluhopisy | Fiskální dominance | Dominance dolaru | Berkshire Hathaway | Brettonwoodská dohoda | Investor Ray Dalio | Geopolitické napětí | Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication | Ekonomika Evropské unie | Investorská legenda | Příliv zahraničního kapitálu | Růst akcií | Saúdská Arábie | Situace na Ukrajině | Bidenova administrativa | Cenové výkyvy | Dolarový index | Ethereum | Snížení cen | Prosperity | Údaje o inflaci | Čínský prezident | Globální dluhopisové trhy | Pokles dolaru | Měnová opatření | Směrnice | Exchange | Výhled | Analýzy | Gold | Rating AAA | Otřesy | Klesající trend | Asijské akcie | Akcie na trzích | Cena amerického dolaru | Správné načasování | Budoucnost amerického dolaru | Dluhopisové emise | Rostoucí inflace | Cena zlata | Šéf Fedu Jerome Powell | Zimní olympijské hry | Ceny kryptoměn | Charitativní účely | Úrokové sazby | Kryptoměna Bitcoin | Hrubý domácí produkt (HDP) | Finální fáze | Německý DAX | Přijetí | Rezervní měna | Tipy pro začínající obchodníky | Velké hospodářské krize | Dolar dnes | Pandemie COVID-19 | Obchodní plán | Sněmovna reprezentantů USA | Zlato na burze | Vývoj na akciích | Veřejný dluh USA | Obavy investorů | Příležitosti na trzích | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | Růst cen | Nord Stream | Digitální měna | Trpělivost | Představitelé Fedu | Bydlení | Růst nezaměstnanosti | Úvěrování | Zajištění zisků | Zlato a stříbro | Silné oživení | Klid před bouří | Obchodní seance | Krypto trh | Posilování dolaru | Berkshire Hathaway (BRKB.US) | Červená linie | Uvolnění měnové politiky | Index volatility VIX | Vládní dluh | BCA Research | Nové pozice | Růst cen výrobců | Vysoké riziko | VIX klesá | Jasný obchodní plán | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Výsledkové sezóny | Pohyby trhu | Zvyšování sazeb | Bybit | Americký prezident | Příkaz | Americká inflace | Krishan Gopaul | Republikáni | Kč/USD | De-dolarizace | ETH/BTC | Pokračování poklesu | HSBC | Market rally | Irsko | Itochu | Vývoj měnového páru | Nejznámější kryptoměna | Cartier | Nerovnováhy | Pokles dolarového indexu | Trumpová | Podíl dolaru | Washington | Rozhodnutí centrálních bank | BRKB.US | Byznys | Silný základ | Spotřebitelské inflace | Výzkumy | Evropská měna | Burze | Token | Vít Hradil | Asymetrická moc | Zahraniční dluh | Flat | Status rezervní měny | Ekonomiky | Výkon | Výkonnost indexu | Čínský jüan | Česká měna | Soukromé úvěry | Volatilita | Covid | Holdingové společnosti | Reálné výnosy | Fitch rating | Směřování trhu | Prezident USA | Pokles ceny | Donald Trump | Cenové hladiny | Finanční ředitelé | Státní dluh | Závislost na USA | Globální finanční systém | Inflace | Zveřejněné údaje | Peníze | Vývoz ropy | Přístup k financím | Rating USA | Akcie a dluhopisy | Výnosy z 10letých dluhopisů | Prudký pokles | Vliv na rozhodování | Politika | Výzvy pro americký dolar | Indikátor | Jüan | Očekávání | Inflační spirála | Obchodní pásmo | Příležitost k nákupu | Vyšší výnosy | Burzovně obchodované fondy | Zvýšení sazeb | Admirals | Reakce trhu | Boom | Ozvěny trhu | Kritika a výzvy pro americký dolar | Průmysl | Transparentní | ETF fondy | Evropské měny | Financovat | Důvěryhodnost | Sušánka & partneři | Politická nejistota | Společnost Berkshire Hathaway | Investment management | Nákupy | Růst | Koruna | Příležitosti | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Opatření centrálních bank | MiFID II | Cable | Fundamentální analýza | Ekonomické výhody | Kryptosvět | Zásoby zlata | Prognóza | L.F. Investment | Data z USA | Měnový pár USD/JPY | Použití finanční páky | Situace na Blízkém východě | Možnost sankcí | Venezuela | Dnešní seance | Veřejný dluh | Síla Bitcoinu | Válka | Pochybnosti | Geopolitická situace | Zpráva | Ratingová agentura | Investiční analytik | Objem obchodů | Období vysoké volatility | Koronavirová krize | Ceny dluhopisů | Opatrný optimismus | Obrat trendu | Kongres | Celoroční výhled | JPMorgan Chase | Negativní dopad | Klíčové události | Long | Chování | CySEC | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Zadlužení země | Očekávání trhu | Americký index | Graf | Kryptomagazin | Dolary | Cla na americké zboží | KryptoMagazín | Akcie Berkshire Hathaway | Podnikání na kapitálovém trhu | Oslabování koruny | CAGR | S&P500 | Meziroční růst | Olympijské hry | Cvičení | Evropský statistický úřad Eurostat | Investujte zodpovědně | OIL.WTI | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trh | Barel ropy | Centrální banky | Digitální aktiva | Utility | Zkušenost | Pokles bitcoinu | MSCI | TSMC | Supreme Edition | Vysoká poptávka po dolarech | Americká sněmovna reprezentantů | Monetární politika | Turecko | Square | Americké dolary | Rozdílové smlouvy | Index | Studie | Futures | Reálné úrokové sazby | Měď | Směnný kurz | Trading | Rezervní měny | Komise v přenesené pravomoci (EU) | USA | CIPS | Zpřísnění měnové politiky | Zlaté rezervy | Eura | Důvěra amerických spotřebitelů | Dobré výsledky | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Bílý dům | Počasí | Kapitál | Fungování | Index asijsko-pacifických akcií | Posílení | BAC.US | Makroekonomická data | Obchodní války mezi USA a Čínou | Politické vztahy | Špatná zpráva | S&P | xStation | Zbraň proti inflaci | Dezinflační trend | Unie | Rychle rostoucí | Léto | Výnosové křivky | Důvěra investorů | Investiční portfolia | Lukáš Kovanda | Přehřátí ekonomiky | Trumpovo rozhodnutí | Narušení dodávek | Akciové indexy | Vice | Christine Lagardeová | Kvantitativní zpřísňování | Bod zlomu | Soukromý sektor | Pozornost | Ropa | Ministr zahraničí | Pohled na situaci | Červnová inflace | Klesající cena | Očekávání analytiků | Britské impérium | CL | Opatření | Kurz EUR/USD | Deficit | Pandemie COVID | Volatility | Asie | Joseph Capurso | Rekordní hodnoty | Zařízení | Ceny Bitcoinu | Ropná krize | Americká měna | Další růst | Postoj USA | Kurz dolaru | Budoucnost | Fiskální politiky | Foreign Exchange | Americké výrobky | Produkce zlata | Americká centrální banka | Prezident Trump | Kryptoměnové trhy | Sell | Společnosti | Nová cla | Americké měny | Legální platidlo | Index malých firem | Česká koruna | Nord Stream 1 | Prudký propad | Správci kapitálu | High Yield | Zajímavé příležitosti | Obchodní války | High-yield | Meziroční míra inflace | Reverzní pattern | Soukromý dluh | Bohatství | Komoditní boom | Stratégové | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Kov | Standard Chartered | Nejnovější údaje | Momentum | Dolarové priviliegium | Poptávka po kryptoměnách | Kryptonovinky.cz | Domácnosti | Michael Curtis | Bitcoin | Akcie konglomerátu | Závislost | Růst cen zlata | Snižování úrokových sazeb | Historické maximum | Krátkodobý sentiment | Zisk společnosti | Ilga Haubelt | Šíření nového koronaviru | Příznivci kryptoměn | Prolomení parity | Eskalace | Íránský ministr zahraničí | Moody's | Směřování trhů | Energetický sektor | Celková ekonomika | Depozitní sazby ECB | Pepa Zeman | Patria Online | Marubeni | Volby | Americké indexy | Pohyb trhu | Světové centrální banky | Regrese | Marketingová komunikace | Úrokové náklady | Výprodej amerických akcií | Mitsubishi | Index DXY | Fixing | Pár EUR/USD | Maloobchodní tržby | Nejnovější zprávy | Uptrend | Analytici | Occidental | Analytika | BH Securities | Čínský prezident Si Ťin-pching | Stříbro | eXchange | Zmírnění obchodního napětí | Obchodovat | Finanční instituce | Makroekonomické nerovnováhy | Důvěryhodnost Fedu | Pokles cen | Privilegia dolaru | Snižování rizika | Vyšší sazby | Finance | Indikátor CCI | Podnikání | ETF | Rozpočtové deficity | Francouzský statistický úřad INSEE | Klouzavý průměr | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Tisknutí peněz | Lineární regrese | Dluhopisy | Firma | Snížení ratingu | Obchodníci | Poptávka | Zasedání Bank of England | Barclays | Hang Seng | Přijetí bitcoinu | Kiyosaki | Nastavení měnové politiky | Technologický vývoj | Nárůst výnosů | Signál k nákupu | eToro pro Českou republiku | Rok 2025 | Úsilí | MIFID | Bankéři | Depozitní sazby | Problémy | 3М | Dolar vůči koruně | Komerční banka | USA a Čína | Množství peněz | Statistický úřad | Poptávka po čipech | ECB Christine Lagardeová | Menší poptávka | Index PMI | Conseq Investment Management | Poptávka po zlatě | Americké domácnosti | Politické rozhodnutí | Vítězství Donalda Trumpa | Index volatility | Deutsche Bank | Úrovně rezistence | Ekonomové | Krypto šeptanda | SWIFT | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Zpomalení hospodářského růstu | Christine Lagarde | Peter Brandt | Stabilita a likvidita | Spojené státy | Greg Abel | Jestřábí komentáře | Kurz dolarů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Prudký růst ceny zlata | Investiční cíle | Purple Trading Petr Lajsek | Vývoj | Vyhlídky americké ekonomiky | Rekordní propad | BHS Timur Barotov | Zpomalování americké ekonomiky | Výzkumná společnost | Další kryptoměny | Investiční poradenství | Agentura Fitch | Konkurenceschopnost | Corporate Governance | Americké akcie | Pokles cen nemovitostí | Nový týden | Nejistota a volatilita trhu | Short pozice | Zlato nebo bitcoin | RISK-ON | BRICS | Investice do nemovitostí | Dukascopy Europe Team | Volatilní | Sankce | Zvyšování úrokových sazeb | Fiskální situace | Index amerického dolaru (USDIDX) | Riziko ztráty | EUR/USD | Poptávka po dolaru | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Pandemie | Konsolidace | Další vývoj | Strategie nákupu | Historie | Měnové politiky | Finanční služby | Sazby ČNB | Politická rozhodnutí | Dánové | Dopady privilegia dolaru | Obchodní dohody | Manufacturing | Rostoucí úrokové sazby | Likvidita na trhu | Exekutivní příkaz | Výnosy | Příjmy z ropy | Dedolarizace | Sankce proti Íránu | Evropské maloobchodní tržby | Kvalitní akcie | Masový výprodej | Válečná ekonomika | Hackeři | Růstový potenciál | KryptoNovinky | Trh se zlatem | KOSPI | Dow Jones | Investiční strategie | Výhled pro rok 2024 | Bezpečný přístav | CNY | BOJ Kazuo Ueda | Odliv kapitálu | Miliardy dolarů | Vyšší high | OXY.US | Investiční doporučení | Obchodování eura | Status bezpečného přístavu | Kazachstán | Nejvyšší rating | Vládní výdaje | Krátkodobý výhled | Ochrana proti inflaci | Cenové pohyby | Tisková konference | Vítězství | Eskalace na Blízkém východě | Provozní zisk společnosti | Aktivity v USA | Obchodní příležitosti | Platební bilance | Prezident ECB | Technické indikátory | Odvětví | Sazby | Jan Sušánka | Patria | Ekonomické aktivity | České koruny | Komise v přenesené pravomoci | Investiční aktivum | Prohlášení | Úrok | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Cyklická recese | Geico | Dluhopis | Překážky | Olympijské hry 2022 v Pekingu | Hotovost | Ekonomické sankce | Kryptomagazin.cz | Firmy | Perzistentní inflace | Navýšení dluhového stropu | Inflace v Česku | Bank of America (BofA) | Private credit | Index výrobních cen | Růst cen ropy | Murray | Agentura Moody's | Zajištění | Napětí mezi USA a Čínou | Zájem investorů | Zlatý standard | Manažeři | Euro dnes | Bitcoin (BTC) | Výkonnost dluhopisů | Repo sazby | Provozní zisk | Dlouhodobé investice | Obchodní přebytky | Bankovní krach | Výsledky společnosti | Investování | Indikátor Purple Strike | Splacení dluhu | Fed | Multi-asset | Přijde krize | Rozpočtový deficit | Ratingová agentura Fitch | Hry | COIN | Si Ťin-pching | Trhy | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Emerging markets | Vliv na globální ekonomiku | Jiří Tyleček | Období zvýšené inflace | BRKB | Refinancování dluhů | Mezinárodní investoři | FTSE | Rizika | Žlutý kov | Investiční rozhodnutí | Fond | Riziková prémie | Měny centrálních bank | Komplexnost | Globální trhy | Obchodujeme | Fitch | Postavení dolaru | Americké banky | Dluhopisový trh | Nákup eura | Úspory | Futures na ropu | Úvěrový rating | Platební systém SWIFT | xStation 5 | Představitelé centrální banky | Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. | Výkyvy akcií | Riziková aktiva | Stagflace | Prodej bitcoinů | Renminbi | Žádosti o podporu | Bilance | Americký kongres | Poptávka po dolarech | Vladimir Putin | Tesla | Snížení sazeb Fedu | ONE | Low | Stabilita | Miliardář | Mezinárodní obchod | Akcie Berkshire | Ekonomický růst | Bloomberg Barclays | RBNZ | Forexový trh | Inflace v USA | Komodity | Nálada na finančních trzích | Systém SWIFT | Poradenství | Sentiment trhu | Financování dluhu | Denní zisk | Deeskalace | Banka Goldman Sachs | Na burze | Významný dopad | Cenové úrovně | Společnost | Zhoršení ratingu USA | Zadlužování | Inflační překvapení | Evropské trhy | Oživení americké ekonomiky | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Wells Fargo | USDIDX | FXstreet | Conseq | Velké riziko | Obchod | Purple Trading | Investoři a obchodníci | Negativní zprávy | Obchodní rozhodnutí | Klesající cena zlata | Hospodářský pokles | Eskalace konfliktu | Legendární investor | Ratingový výhled | Riziko | Analytik | Emise | Trinity | Spotové ceny | Benchmarky | FIAT | JPY | Nákup ropy | Bank of America | Transakce | Volatilita trhů | Finanční trh | Meta | Portfolio | Graf akcií | Nástroj | GBP | Akciový analytik | Buffett | Plyn | Pokles cen ropy | INSEE | Vyšší úrok | Čína | Capital | Risk | Úrovně supportu | Commonwealth Bank of Australia | Západní ekonomiky | Platidlo | Ceny | Tisk peněz | Prognóza vývoje | ETH | Financování | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | FTSE 100 | Dukascopy | Války | Impuls | Analýza a prognóza | Severní Korea | Buy the dip | Centrální banka | Předpovědi | OXY | ASML | Jedno euro | WTI | Berkshire | Globální index | Evropské centrální banky | MACD | Libra | Odborníci | Slábnoucí dolar | Vývoj na finančních trzích | Webinář | Stratég | Stablecoiny | Instituce | Morgan Stanley | Francouzská ekonomika | Ceny zlata | Commerzbank | Stav trhů | Výnos | Bankovní krize | Bloomberg Intelligence | Trhy dnes | CFD | Vyšší low | 256/2004 | Dominance amerického dolaru | Trinity Bank | ERÚ | Minulá výkonnost | Historické zkušenosti | Historická maxima | Miliardy USD | Dluhopisový index | Průměrná volatilita | Obchodní tipy | Osvobození | Energetická krize | GBP/USD | Bezpečné přístavy | AAPL.US | Inflační cíl | VIX | Sója | Euforie | Írán | Vývoj sazeb | Apple (AAPL.US) | Údaje o průmyslové výrobě | Káva | Bez rizika | Vyšší hodnoty | Zisk | Futures na zlato | ČNB | Bank of England | Katar | EURUSD | Obchodované fondy | Analytik Purple Trading | Rating | Dovoz | Zahraniční investoři | CFD (Rozdílové smlouvy) | Obchodování | Jan Vejmělek | Nové prognózy | Dnešní data | Posílení dolaru | Úroky | Eurostat | Prezident | Jakub Rochlitz | Růst inflace | Pokles hodnoty | Jednotná evropská měna | Prémie | Oslabování dolaru | Evropa | WGC | Cena eura | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Čínské trhy | CCI | Ceny ropy | Obchodování s ropou | Ekonomické cykly | Finanční výsledky | Předpověď | XTB Jiří Tyleček | Údaje | Hlavní měny | Michelle Bowmanová | Pojišťovny | Výkonnost indexů | Ekonomické události | Eurodolar | Finanční krize | FXstreet.cz | Obchody | Drahý kov | Snížení daní | xStation5 | Obchodní konflikt | Digitální euro | Růst spotřebitelských cen | Platforms | Finančnictví | Japonsko | Standard & Poor’s 500 | Směřování | Výhled pro rok | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Merrill Lynch | Situace | USD/CZK | Dolarový index (USDIDX) | Růst dolaru | Tržby | Finanční systém | Konsensus | Světové války | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Dukascopy Europe | Americké akciové trhy | Peking | Světové události | Trh s bydlením | HDP | COMEX | Načasování | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Euro | Yield | Klid | Investování je rizikové | FED sazby | Etoro | Průměrná cena | Politici | Obchodní bilance | Celý svět | Vládní deficit | Meziroční růst spotřebitelských cen | Brazílie | Optimismus na trzích | Zhoršení ratingu | Výprodej | Poptávka investorů | AAPL | JPMorgan | Salmán | Zdraví | ČTK | Lehman Brothers | Infineon | Vyšší úroveň | Mitsui | Ztráty | Česká národní banka | Kuba | Výhled trhů | Technický výhled | Japonský jen | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Slabost dolaru | Akcie | Index dolaru | Kupci | Nižší úrokové sazby | Société Générale | Výhody | Podniky | Tether | Index spotřebitelských cen | Napětí na trzích | AAA | Jakub Kraľovanský | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | Ekonomické nejistoty | Světová ekonomika | Češi | Vývoz | Reuters | Globální ekonomika | Price Action | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Kryštof Míšek | Prognózy | Kurz | Levnější financování dluhu | Daně | DNO | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Tichomoří | DXY | Commonwealth Bank | Jádrová inflace | Americká ekonomika | Měnová politika Fedu | Jiné měny | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | BHS | Investice | CBDC | Microsoft | Pro investory | Fidelity | Návrh zákona | Fondy peněžního trhu | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Špatné zprávy | Odveta | Rally | Investujte | Výsledek zasedání | Konkurence | Komunikace | Kazuo Ueda | Oživení ekonomiky | Indie | Bod | Fitch Ratings | Výkonnost indexu S&P 500 | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Tipy pro začínající | Růst ceny zlata | Zisky | Investiční stratég | Makroekonomický vývoj | Delta | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Diverzifikovat | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Podnikatelské aktivity v USA | Fondy | Věštec z Omahy | Timur Barotov | Důvěra | Pevný výnos | Luxusní zboží | Oslabení dolaru | Russell 2000 | Ukazatel | Slabší dolar | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Hospodářský růst | Obchodování s cizími měnami | Rusko | Iracionální | Poradce | Signál | Petr Dufek | Světová měna | Partneři | Britské měny | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Brands | 1 milion | Pro tradery | Federální rezervní systém (FED) | Poptávka centrálních bank | Úřad INSEE | Fundament | Jižní Korea | Valuace | Výsledková sezóna | Rozšíření | Technická analýza | Plány | Administrativa | COVID-19 | Dluhopisové výnosy | Nikkei | Signál k prodeji | Americké společnosti | Asijská seance | ZEW | Bitcoinový fond | Fenomén | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Index US100 | Investiční manažeři | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | Admiral Markets | XAU/USD | Vliv na americký dolar | Třída aktiv | Tokeny | Finanční nástroje | Rozhodnutí vlády | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | Komoditní trhy | Pokles tržeb | Divize | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Korekce | Výrazný pokles | Tržní ceny | Asociace | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Index S&P 500 | MT4 Supreme Edition | Occidental Petroleum (OXY.US) | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Přehled | Short | Agentura Bloomberg | Krize | Rostoucí trend | High | OECD | Technické problémy | Napětí na Ukrajině | HDP USA | USD/CNH | Supercyklus | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | S&P 500 | JDE | Podpora | Obchodování s CFD | QE | MT4 | Banka HSBC | Spojené království | Cena | MicroStrategy | Překoupenost | Německo | Krach | Obchodní spory | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Dluh USA | Splácení dluhů | Bristol-Myers | Snížení sazeb | Impérium | BAT | Ekonomické údaje | Fidelity International | Geopolitická nestabilita | Francouzský statistický úřad | Etherea | Richemont | Larry Fink | Výhledy | Co bude | Medvědi | DAX | Infineon Technologies | Rezervy | Podnik | Zavedení cel | Obchodní válka | Kypr | Oscilátory | Zlato | Ekonomika | Evropské méně | Geopolitika | Denní graf | Impulzy | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | Indikátor MACD | Energetické krize | Práce | Úspěch | Portfolio manažeři | Investiční příležitosti | Likvidita | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Nákup zlata | Repo sazba | Bezpečnost | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | BlackRock | Buy | Výrobci čipů | Nižší hodnoty | Vlády | Americká vláda | Kotace | Investiční společnosti | Taiwan Semiconductor | Šance | Ruská vláda | Fundamenty | Bankrot | Černá labuť | Ray Dalio | Wall Street | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Kurz EUR | Zlepšení | L.F. Investment Limited | ČR | XTB | Meta Platforms | Intervenovat | Kvantitativní utahování | Ratingové agentury | Pozice | Současná situace | Portfolia | Constellation | Holdingová společnost | Reálná hodnota | Dlouhé pozice | Creditas | Platební neschopnosti | Výrobce čipů | Hillary Clintonová | Silná poptávka | Market | Nákupu státních dluhopisů | Stoxx | Globální dluhopisový index | Support | Platební systém | Rozvíjející se trhy | Obchodní deficit | Posílení amerického dolaru | Inflační tlaky | Větší zisky | Import | Spotřební zboží | Dnešní růst | Návrat inflace | OPEC | Sentiment | Experti | Investoři | Prodejní tlak | Šílenství | Stop-Loss | Petr Lajsek | Růst libry | Occidental Petroleum | Guvernér BOJ | Politická krize | Spotřebitelé | Rostoucí výnosy | Investiční ředitel | Měnový pár GBP/USD | Politika Fedu | Jeden dolar | Ceny potravin | Zvýšení produktivity | Rezistence | Jasné signály | Pozice dolaru | Nařízení | Bond | Ropy | Struktura | Ocenění akcií | Měnový pár EUR/USD | Struktura trhu | Levné akcie | Koruna posiluje | Energetické komodity | Americké ekonomiky | USD | Co bude dál? | Trh s nemovitostmi | Tokio | Americký dolar dnes | Legislativa | Zprostředkovatelé | Nové příležitosti | Čínské úřady | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | D1 | Investing.com | Warren Buffett | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Purple Strike | Nízké úrokové sazby | Svět kryptoměn | US500 | Prezidentka ECB | Federální rezervní systém | Čínská centrální banka | CZ | Digitální měny | Propad | Bankovnictví | ANO | Digitální měny centrálních bank | Magnificent Seven | Hospodářské oživení | Sumitomo | Finanční ztráty | Růst eura | Nemovitosti | Turecká centrální banka | Markets | Rise | USA Donald Trump | Nejistota | Makroekonomické údaje | Světová rezervní měna | Kryptoměna | Nvidia | Investment | ING | Dlouhodobí investoři | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Bilance běžného účtu | DIP | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | Splácení dluhu | RISE | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Analytik Trinity Bank | ECB | Stoxx 600 | Sazby ECB | Vysoká poptávka | Růst ceny | Měnová politika | Altcoin | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Parita | Krypto | Holubičí postoj | Charlie Munger | ROCE | Spekulace | Raketový růst | Cykly | Krypto aktiva | EU | Miliardy | PBOC | Bank of America Merrill Lynch | Americký dluh | Poptávky po ropě | Constellation Brands | Prodeje | Nové strategie | Akciový trh | Uhlí | Investovat peníze | Investor | USD/JPY | Americké vlády | Volný obchod | Jerome Powell | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | Ukazatele | Měnový pár | Kryptoměnový trh | Emitenti | Nové údaje | Banka | Vlastnictví | Nákupy zlata | Graf dne | Trader 2.0 | Nízká inflace | Globální akcie | CNBC | Další pokles | Domácí průmysl | Indonésie | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot