Neděle 29. květen 2022 14:44
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Dukascopy forex
reklama
XTB analyticke forum
reklama
Insta zivy seminar

Klíčová slova - Globální trh

C:\fakepath\psenice.jpg

Putin čeká rekordní sklizeň, slíbil zvýšit vývoz obilí

12.05.2022 Ruský prezident Vladimir Putin na dnešním zasedání vlády prohlásil, že Rusko se úspěšně vyrovnává s dopady západních sankcí, které podle něj vyvolávají globální krizi a hrozbu hladomoru v nejchudších zemích. Putin podle tiskových agentur přislíbil zvýšit vývoz obilí z letošní sklizně, která by se mohla stát rekordní.
img

Je ten správný čas na nákup akcií AMZN?

11.05.2022 Spotřebitelé se před pandemií koronaviru stále více obraceli k elektronickému obchodování, avšak v roce 2021, kdy globální trh vzrostl na více než 4,9 bilionu dolarů, se tento trend ještě zvýšil. Zhruba stejně prudce rostly i světové výdaje na cloudovou infrastrukturu, které budou nejspíše pokračovat vzhledem k tomu, jak se bude zvyšovat míra akceptace a poptávka po datech.
C:\fakepath\ropa.jpg

Ruská ropa už na trhu chybí

18.03.2022 Ceny na čerpacích stanicích se už sice uklidnily a více berou v potaz vývoj na finančních trzích, válka ale stále pokračuje a ruská ropa z pochopitelných důvodů evropským a americkým rafineriím nevoní. Spojené státy úplně zakázaly import ropy a ropných derivátů z Ruska, jeden z největších evropských hráčů Royal Dutch Shell také prohlásil, že ruské produkty nakupovat nebude.
C:\fakepath\Dynasty-Financial-Partners-17032022-1.jpg

IPO společnosti Dynasty Financial Partners - Platforma SaaS pro brokery

17.03.2022 Trend digitalizace podnikání je jasně vidět v mnoha oblastech, včetně finančního poradenství. A fakt, že se objevil outsourcing digitálních platforem tento proces významně podporuje.
img

Rozbřesk: Trhy žijí strachem z omezených dodávek komodit. Co to může znamenat pro Česko?

09.03.2022 Trhy žijí strachem z další eskalace konfliktu na Ukrajině, v jejímž centru stojí globální trh s komoditami - na prvním místě ropa a plyn. V paralelním střetu Západ uštědřil Rusku tvrdou ránu finančními sankcemi, které lze ještě stupňovat. Daleko komplikovanější je ovšem potrestat Rusko na komoditním trhu. Strach z uvalení sankcí na ruské vývozy ropy a plynu vyhnal obě komodity extrémně vysoko (ropa nad 130 USD/barel a plyn výrazně nad 200 EUR/MWh). V takové situaci má Západ jednoduše zaděláno na nový stagflační šok, zatímco Rusko inkasuje “tučné” platby za o poznání dražší plyn a ropu. Co z toho plyne? Pokud chce Evropa a USA Rusko skutečně potrestat, musí se od dodávek ropy a plynu jednoduše odstřihnout.
img

Strach z omezených dodávek komodit

09.03.2022 Trhy žijí strachem z další eskalace konfliktu na Ukrajině, v jejímž centru stojí globální trh s komoditami - na prvním místě ropa a plyn. V paralelním střetu Západ uštědřil Rusku tvrdou ránu finančními sankcemi, které lze ještě stupňovat. Daleko komplikovanější je ovšem potrestat Rusko na komoditním trhu.
C:\fakepath\eurusd-09032022-analyza.png

Denní analýza pro EUR/USD a AUD/USD 9.3.2022

09.03.2022 EUR/USD: Tento měnový pár na denním grafu překonal pondělní maximum, takže korekce by mohla ještě pokračovat. Jsme daleko pod klouzavými průměry, SMA 20 míří prudce dolů vysoko nad aktuální hladinou. Technické indikátory korigují z extrémně přeprodaných hodnot. Na 4hodinovém grafu jsou kupci opatrní, prodejci brání růstu kolem klesajícího SMA 20, který je u 1,0945. Technické indikátory míří vzhůru v negativní zóně. Pro změnu z medvědího nastavení bychom museli překonat hladinu 1,1000.
img

EUR/USD: Americký dolar se uklidňuje a euro může opět pocítit tlak

25.02.2022 Trhy se postupně vzpamatovávají ze šoku způsobeného zhoršujícím se geopolitickým napětím. Dolar přestal růst a včera dosáhl svého maxima od června 2020 v blízkosti 97,70.
img

Reakce na propady kryptoměn

24.02.2022 Investoři se obecně při nejistotě odvracejí od aktiv, která považují za riziková. Proto jsme byli v minulém týdnu svědky toho, že se aktiva, jako je bitcoin a některé technologické akcie, dostala pod tlak. Od počátku této nejistoty se bitcoin propadl přibližně o 20 %.
C:\fakepath\trader-21022022-27-zm.png

Komodity: Káva letos zdražila o další desetinu a je nejdražší za 11 let

21.02.2022 Káva letos navázala na trend z loňska, kdy její cena rostla o 76 procent, a zdražila o další desetinu na 109,5 koruny za kilogram. Je tak nejdražší za 11 let. Loňský nárůst byl nejvyšší procentuální od roku 2010. Vyplývá to z analýzy společnosti XTB. Vztah mezi cenou kávy na komoditní burze a cenou v kavárně je ale pouze velmi volný, upozornila firma.
img

Ukrajina může zpomalit celou Evropa. Jistotu udrží dolar či švýcarský frank

14.02.2022 Nejistota a hrozba válečného konfliktu na Ukrajině způsobuje kolísání trhů s cennými papíry, které může skončit až zpomalením ekonomického růstu v Evropě. Větší jistotu poskytnou státní dluhopisy, globální investování nebo americký dolar či švýcarský frank.
img

Údaje o inflaci ve Spojených státech způsobily kolaps na trhu s kryptoměnami

11.02.2022 V pátek hodnota hlavního virtuálního aktiva již ztratila více než 2 000 USD ze čtvrtečních maxim. Aktuálně se BTC obchoduje za 43 518 USD. Podle statistik oblíbené internetové platformy CoinGecko, která fixuje ceny virtuálních aktiv, je kapitalizace bitcoinu 821 miliard dolarů.
C:\fakepath\Akcie-08022022-uvod.png

IPO společnosti Rhodium Enterprises: Těžaři z Texasu

08.02.2022 V roce 2008 tehdy neznámý programátor pod pseudonymem Satoshi Nakamoto zveřejnil algoritmus pro vytvoření první kryptoměny na světě s názvem Bitcoin (BTC).
img

Akciové korekce příležitostí pro nákup?

27.01.2022 „Aktuální vývoj na finančních trzích prochází turbulentním obdobím, což se promítá jak do zvýšené volatility, tak i podoby letošních ztrát převážné části investic. To platí pro akciové i dluhopisové trhy. Americké akcie (index S&P 500) za uplynulý týden klesly o téměř 5,7 % a ztráta od začátku roku se nyní velice proměnlivě pohybuje v intervalu -7 % až -11 %. Uvidíme, jakým směrem se sentiment na trzích vydá,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Zpomalení čínské ekonomiky by mohlo potenciálně poškodit globální trh s ropou

18.01.2022 S odkazem na statistiky z Pekingu agentura Reuters uvedla, že dovoz ropy do Číny poprvé za dvě desetiletí meziročně klesl o 5,4 %. Podle zprávy byla důvodem poklesu touha Pekingu snížit množství přebytečného paliva.
img

"Jestřábí" rétorika Fedu minulý týden podpořila americký dolar. Jaký vliv bude mít složitá inflace na tuto měnu?

20.12.2021 Americká měna je v rukou inflace, ale snaží se konsolidovat ve vzestupném trendu, což se jí ale nepodařilo. Touha této měny těžit z obtížné situace jí zajišťuje vedoucí postavení mezi ostatními měnami.
img

Americké akcie otevřely v záporu, po výrobní inflaci se pozornost obrací k Fedu

14.12.2021 Po pátečních datech o americké inflaci se tlak na americký Fed a jeho měnovou politiku dnes opět zvýšil. Výrobní ceny v největší světové ekonomice stouply v listopadu meziročně o skoro deset procent, nejvíce v historii a více, než se na trzích čekalo. Inflační tlaky by tak mohly přetrvávat hlouběji do roku 2022. Od Fedu, který ve středu završí svoje poslední měnověpolitické zasedání tohoto roku, se očekává, že pravděpodobně urychlí ukončování svého programu nákupů dluhu.
img

Varianta koronaviru omikron sužuje trhy

01.12.2021 Za prvé, v Jihoafrické republice a v Botswaně byla zaznamenána další varianta covidu-19. Vlády ve světě proto zakázaly cestujícím z Jihoafrické republiky a sousedních zemí vstup na své území. Za druhé, objevují se už zprávy, že současné vakcíny, které svět proti koronaviru má, jsou proti tomuto novému kmeni bezmocné.
img

Výrobce elektromobilů Rivian vstupuje na americkou burzu. Prostřednictvím IPO chce získat 8,4 miliardy dolarů

04.11.2021 Primární úpis akcií společnosti Rivian Automotive proběhne 9. listopadu na burze Nasdaq (pod symbolem RIVN). Rivian si od IPO slibuje získat kapitál v hodnotě více než 8 miliard dolarů. Výrobce elektrovozidel se nedávno zařadil mezi jednorožce, když byla společnost oceněna na 27,6 miliard dolarů. Během IPO, dostupného investorům také přes platformu Freedom24 by se její hodnota mohla vyšplhat až na 53 miliard dolarů.
img

❗Rusko zvýší dodávky plynu - komodita klesá📉

06.10.2021 Ruský prezident Vladimír Putin dnes řekl, že země je připravena stabilizovat globální trh s energiemi. Trh v reakci na zprávy padá. Jen za poslední 2 dny však ceny vzrostla až o 60 %.
C:\fakepath\Ropa-8.PNG

Komodity: Ropa klesá kvůli obavám z koronaviru a ze slabšího čínského dovozu

26.07.2021 Ceny ropy na začátku týdne klesají kvůli obavám z dopadů šíření koronavirové varianty delta na poptávku. Nepomáhá jim ani výhled na možný pokles růstu jejího dovozu do Číny. Větším ztrátám ale brání prognóza napjatého trhu po celý zbytek letošního roku.
img

Benzín i nafta v ČR dále citelně zdražují, naftu však mají Češi čtvrtou nejlevnější v EU

15.07.2021 Pohonné hmoty v Česku dále zdražují. Cena benzínu činila podle nejnovějších údajů 33,41 koruny, což je nejvyšší od června 2019. Litr nafty stál 31,34 koruny. Nafta je nejdražší od loňského února. Důvodem zdražování pohonných hmot je citelný růst cena ropy na světových trzích. Ropa Brent v se včera prodávala za takřka 77 dolarů za barel, blízko svých maxim za období od října 2018.
img

Benzín i nafta v ČR dále zdražují, naftu však mají Češi čtvrtou nejlevnější v EU. Cenu ropy stahuje dolů obava z delta mutace covidu či vyhlídka na olympiádu ve stavu nouze

08.07.2021 Pohonné hmoty v Česku dále zdražují. Cena benzínu činí 33,11 koruny za litr a je tak nejvyšší od června 2019. Litr nafty stojí 31,05 koruny. Nafta je nejdražší od loňského března. Důvodem zdražování pohonných hmot je citelný růst cena ropy na světových trzích. Ropa Brent v tomto týdnu poprvé od října 2018 překročila hranici 77 dolarů za barel.
img

Zkrachovala jednání kartelu OPEC a jeho spojenců v čele s Ruskem. Benzín v ČR může ještě během léta zdražit až o čtyři koruny za litr, na 37 korun

05.07.2021 Cena ropy Brent dnes odpoledne středoevropského času poprvé od října 2018 překročila hranici 77 dolarů za barel a vcelku rychle může pokořit dokonce i metu 90 dolarů za barel. Tak drahý byl barel Brentu naposledy v roce 2014. Pokud by ropa skutečně zdražila trvaleji až tak výrazně, cena benzínu v ČR se přiblíží úrovni 37 korun za litr. Litr nafty by pak vyšel až na 35 korun. To znamená, že jak řidiči benzínových vozů, tak řidiči dieselů by platili o zhruba čtyři koruny na litr více než teď. Benzín Natural 95 teď stojí průměrně bez jednoho haléře 33 korun za litr, takže je už teď nejdražší za takřka dva roky, nafta stojí bez devíti haléřů 31 korun za litr.
img

Ropní vládci se vzácně rozhádali, cena pohonných v ČR může vyletět vzhůru

05.07.2021 Cena ropy se drží poblíž svého maxima za celé období od října 2018, přičemž nelze vyloučit další citelný cenový nárůst. Klíčoví ropní těžaři se totiž rozhádali. Růst cen ropy by dále zdražil pohonné hmoty v ČR. Nyní se barel ropy Brent prodává za 76,2 dolaru. Benzín Natural 95 stojí průměrně bez jednoho haléře 33 korun za litr, takže je už teď nejdražší za takřka dva roky.
img

5G boom srovnatelný s fenoménem internetu 90. let

08.06.2021 Globální trh 5G sítí byl v roce 2020 zhodnocen na 41 miliard dolarů a očekává se, že mezi roky 2021 a 2028 dojde až k 50% růstu.[1] Jen v USA by mohlo dojít k vytvoření až 16 milionu pracovních míst mezi mnoha sektory ekonomiky. [2] Tato nová revoluce a implementace 5G sítí by mohla být podle analýzy CapitalPanda podobná rozvoji internetu na počátku 90. let minulého století.
img

Investice do kávy: Nejlepší kávové akcie v roce 2021

27.05.2021 Investování do kávových akcií není asi první věc, která lidem při vstupu na burzu přistane na mysl. Přesto se jedná o perspektivní odvětví s mnoha investičními příležitostmi. V následujícím článku probereme vše, co potřebuje vědět, pokud se chystáte investovat do kávového sektoru. Podíváme se na historii kávy a také na aktuální situaci na trhu s kávou.
C:\fakepath\top-20052021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.05.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo dnes smíšeně. Čínská centrální banka na svém měnověpolitickém jednání podle očekávání potvrdila základní úrokovou sazbu na úrovni 3,85 %.
img

Fidelity International: Zlatá střední cesta u protiinflačních dluhopisů

13.04.2021 Téma reflace je díky inflačním očekáváním v roce 2021 aktuální. Výnosy státních dluhopisů i komodit rostou. Pro investory do nástrojů s pevným výnosem je toto prostředí záludné. Podle názoru odborníků Fidelity International ale ne pro dluhopisy vázané na inflaci (protiinflační) se splatností od 1 roku do 10 let, která není ani příliš dlouhá, ani příliš krátká, ale je právě tak akorát.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Po mírném nárůstu zřejmě čeká ekonomiku znovu pokles

01.03.2021 Zítřejší zpřesněný odhad tuzemského HDP by měl potvrdit mezičtvrtletní růst ekonomiky v posledním loňském čtvrtletí poblíž 0,3 %. Z hlediska struktury k tomu přispěl zejména čistý vývoz, který odrážel velmi dobré výsledky průmyslu. Přes potíže s dodávkami vstupů převládala ve výrobním sektoru i nadále optimistická nálada, což by měl dnes potvrdit tuzemský PMI za únor. Ze zbytku Evropy budeme sledovat především první odhady únorové inflace. Ta v eurozóně zřejmě setrvala na předchozích 0,9 %. Evropské a americké statistiky z trhu práce by pak měly indikovat mírné zlepšení. Korunový trh však bude odrážet především zhoršující se pandemickou situaci v ČR a zpřísněná protiepidemická opatření, která platí od dnešního dne. Česká koruna tak setrvá nad 26 CZK/EUR a pravděpodobně budeme svědky dalších tlaků na její oslabení.
img

Forex: Zatímco ČR plánuje tvrdý lockdown, globální trhy se již těší na rozvolňování

26.02.2021 Finanční trhy v uplynulém týdnu zaznamenaly zvýšenou míru volatility, což potvrzuje i nárůst indexu rizika VIX. Na akciových trzích totiž převládla vlna výprodejů, když americký index S&P500 klesl v průběhu tohoto týdne o necelá 2 % a obdobně na tom byly také evropské indexy. Pokles cen akcií zaznamenaly zejména technologické firmy a technologický index NASDAQ tak odepsal téměř 5 %. Jedním z důvodů je lepšící se situace kolem koronaviru ve většině velkých ekonomik světa a s tím související nárůst výnosů na dluhopisových trzích. V USA se povedlo snížit denní počet nových případů od začátku roku o zhruba 200 tisíc a roste i podíl proočkované populace, když alespoň jednu dávku očkovací látky dostalo více než 10 % populace (v některých amerických státech již podíl sahá až k 20 %). V Evropě je proces vakcinace pozvolnější, nicméně počet nových případů klesl ve většině zemí.
img

Ropa může stát až 100 dolarů za barel. Mrazy v USA ji citelně zdražují, na zdražení benzínu a nafty se musí připravit i čeští řidiči

25.02.2021 Pohonné hmoty v ČR pokračují ve svém letošním zdražování. Zároveň se dále rozevírají cenové nůžky mezi benzínem a naftou. Řidiči vozů na benzínový pohon tak jsou v rostoucí míře znevýhodněni v porovnání s těmi, kteří svůj automobil napájejí motorovou naftou.
img

Mrazy v USA značně zdražují ropu, na zdražení benzínu a nafty se musí připravit i čeští řidiči. Řidiči benzínových vozů jsou stále více znevýhodněni oproti majitelům „dieselů“

18.02.2021 Pohonné hmoty v ČR pokračují ve svém letošním zdražování. Zároveň se dále rozevírají cenové nůžky mezi benzínem a naftou. Řidiči vozů na benzínový pohon tak jsou v rostoucí míře znevýhodněni v porovnání s těmi, kteří svůj automobil napájejí motorovou naftou.
img

Cena ropy v roce 2021: Vše, co musíte o černém zlatu vědět!

22.01.2021 Ropa je již několik desítek let nejpoužívanější surovinou na světě a její cena má velký dopad na světovou ekonomiku. Rok 2020 byl plný událostí, které s cenou ropy otřásly v základech. V jednu chvíli se dokonce cena za barel dostala do záporných hodnot. Ke konci roku se ale situace celkem stabilizovala a vývoj ceny ropy šel opět nahoru. S novým rokem ale nastává otázka, co bude dál. Má ropa již to nejhorší za sebou? Můžeme očekávat růst ceny tohoto černého zlata?
C:\fakepath\fuze.jpg

BDO: Počet fúzí a akvizic v regionu klesl loni o třetinu

03.01.2021 Počet fúzí a akvizic ve střední Evropě klesl loni proti roku 2019 o třetinu. Vyplývá to z analýzy poradenské firmy BDO. Globální trh se ale podle jejích expertů začíná vzpamatovávat.
img

Pohyby na komoditním trhu: Politická panika se přetlačuje s nadějí na vakcínu

16.11.2020 Po amerických volbách se podle očekávání pozornost přesunula na pandemii COVID-19 a slibné zprávy o vakcíně. Když Pfizer a BioNTech zveřejnily, že jejich vakcína překonává 90% účinnost, drahé kovy i energie rychle zareagovaly. Zlato se propadlo o více než 100 dolarů, zatímco ropa posílila zhruba o 10 %.
img

Společnost SolarEdge se zřítila o 20 % po zveřejnění hospodářských výsledků

03.11.2020 SolarEdge Technologies (SEDG.US), americká společnost vyrábějící fotovoltaické panely, dnes klesla o 20 % po zveřejnění hospodářských výsledků za Q3. Společnost vykázala tržby ve výši 338,1 mil. dolarů (-18 % y/y) při očekávání 342,7 mil. dolarů. Upravené EPS dosáhlo na 1,21 dolaru - stejně jako v minulém roce, a to při čekávání 0,82 dolaru. Přes lepší výsledky zklamal hlavně výhled na Q4/2020. Společnost v posledním kvartálu očekává tržby ve výši 345 - 365 mil. dolarů. Trh však počítal s tržbami v rozmezí 348 - 428 mil. dolarů. Dle společnosti je však globální trh s fotovoltaikou na rekordních úrovních a situace v USA se blíží předpandemickému stavu.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy do konce roku 2020?

01.10.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
img

Rozbřesk: Evropský průmysl ukazuje na silný třetí kvartál, druhá vlna pandemie ale může Evropu zchladit

15.09.2020 Evropský průmysl se v červenci dál zotavoval z masivního propadu v druhém kvartále. Zejména ve Španělsku a v Itálii šla výroba skutečně prudce vzhůru (9,4 a7,4%), ale i v průmyslovém srdci Evropy - v Německu a střední Evropě - výroba dál zrychlovala. Dosavadní čísla tak zatím ukazují na relativně svižný růst ekonomiky eurozóny ve 3Q - když je dáme dohromady s dobrým maloobchodem, tak až na plus 9 % mezikvartálně.
img

Očekávaný růst ceny lithia i podpora ze strany EU může představovat pro Česko a ČEZ ohromnou investiční příležitost

18.08.2020 Spotřebitelé žijící na území starého kontinentu můžou být v nejbližší době příčinou růstu cen lithia. Většina zemí nabízí dotace za účelem nákupu elektrického vozidla, což by se mělo promítnout i do vyšší poptávky. Přes pozdější restart některých závodů těžících lithium kvůli blokaci při pandemii koronaviru, ceny za kov používaný v bateriích nadále zůstávají na víceletých minimech.
img

První obchodní den srpna přináší sílící dolar a ochotu riskovat

03.08.2020 Americké akciové trhy dnes spolu s evropskými poskočily nahoru. Dostali jsme nová čísla z eurozóny, která nasvědčují první expanzi zpracovatelského sektoru za půldruhého roku. Příjemně překvapila také odpolední čísla z USA, kde se index aktivity ISM ve zpracovatelském sektoru za červenec taktéž zvedl a překonal odhady.
img

Investice do marihuany – Nejlepší konopné akcie a ETF v roce 2020

12.06.2020 Akcie marihuany patří od poloviny roku 2017 na burze mezi absolutní fenomény. Není divu, protože ve stále více regionech světa je konopí legalizováno, stále více států USA marihuanu postupně legalizuje. V Evropě řada států zlegalizovala marihuanu pro lékařské účely.
img

3 nejlepší akcie big data a umělé inteligence v roce 2020

05.06.2020 Objem dat, které lidstvo generuje a zpracovává roste raketovým tempem. Globální objem dat se za pouhé 2 roky více než zdvojnásobil. Nové technologie v oblasti získávání, zpracování a vyhodnocování dat pomáhají společnostem ve všech průmyslových odvětvích získat větší ekonomické výhody z této obrovské záplavy informací.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Těžba ropy klesá, ale stačí to na růst cen?

11.05.2020 Ropný kartel OPEC a přidružené země v čele s Ruskem by již od začátku května měly aplikovat bezprecedentní těžební škrty ve výši 9,7 mil. barelů denně. K tomu mohutným tempem klesají dodávky ropy na trh ze zemí, jako jsou Spojené státy, Kanada a Norsko, protože tam se stává řada těžebních polí při aktuálních cenách nerentabilní.
C:\fakepath\ropa.jpg

Vše, co byste měli vědět o současné situaci na trhu s ropou

20.04.2020 Cena ropy se v uplynulých týdnech propadla na historická minima od roku 2002. Může za to výrazný nárůst nabízeného množství ropy na trhu kvůli šíření koronaviru, který vyeskalovala rozpoutáním cenové války Saudská Arábie. Jak k ní došlo a jaké mohou být její dlouhodobé dopady? O tom se dočtete v tomto krátkém shrnutí.
C:\fakepath\R6.jpg

Komodity: Ceny ropy po odložení setkání OPEC plus klesají

06.04.2020 Ceny ropy zahájily nový týden poklesem, protože členové Organizace zemí vyvážejících ropu a jejich spojenci odložili setkání, jehož cílem je vyřešení rostoucích nadměrných dodávek ropy na trhy v době, kdy koronavirus prudce snižuje poptávku. Náladu na trhu zhoršila také zpráva o růstu zásob v USA.
C:\fakepath\ropa.png

Norsko zvažuje připojení ke globální dohodě o snížení těžby ropy

05.04.2020 Norsko zváží snížení těžby ropy, pokud největší světoví producenti ropy uzavřou novou dohodu o koordinovaném snížení dodávek. Uvedla to norská ministryně pro ropu a ropný průmysl Tina Bruová. Norsko je největším těžařem ropy v západní Evropě a na globálních dodávkách ropy se podílí dvěma procenty. Naposledy se ke koordinovanému snížení těžby přidalo v roce 2002.
img

Rozbřesk: ČNB znovu a nejspíše ne naposledy snižuje sazby

27.03.2020 ČNB už podruhé během posledních dvou týdnů snížila svoji hlavní úrokovou sazbu, tentokrát o tři čtvrtiny procentního bodu na 1 %. Repo sazba se tedy vrací na úroveň, kde byla naposledy v létě 2018, nicméně je pravděpodobné, že na této úrovni dlouho nezůstane. Bankovní rada se totiž rozhodovala na základě aktualizované prognózy předpokládající útlum ekonomiky v rozsahu, který zde byl po roce 2008.
img

Rozbřesk: ČNB znovu a nejspíše ne naposledy snižuje sazby

27.03.2020 ČNB už podruhé během posledních dvou týdnů snížila svoji hlavní úrokovou sazbu, tentokrát o tři čtvrtiny procentního b...
C:\fakepath\graf trader.jpg

Studie: Počet veřejných úpisů akcií ve světě letos klesl o 19 pct.

26.12.2019 Počet primárních veřejných úpisů akcií (IPO) klesl ve světě letos proti loňsku o 19 procent na 1115, celkové výnosy se snížily o čtyři procenta na 198 miliard dolarů (4,54 bilionu korun). Vyplývá to ze čtvrtletní studie EY Global IPO trends, která mapuje globální trh s primárními emisemi. Situaci podle ní nepříznivě ovlivnila geopolitická nejistota a napětí v mezinárodním obchodě.
img

Změna chování čínských spotřebitelů může značně ovlivnit globální trh

29.11.2019 Zpomalování růstu globální ekonomiky a postupné snižování odhadů Mezinárodního měnového fondu (MMF) v jednotlivých zemích s sebou přináší i nové trendy vývoje a postupné změny v chování spotřebitelů. Příkladem je čínská ekonomika, kde spotřebitelé postupně ustupují z trendu posledních let, kdy významnou část úspor utráceli v zahraničí.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

EY: Primárních úpisů akcií letos přibylo, jejich objem klesl

10.07.2019 Za první pololetí se ve světě uskutečnilo 507 primárních veřejných úpisů akcií (IPO), které emitentům vynesly 71,9 miliardy dolarů. Počet primárních emisí proti stejnému období loni klesl o 28 procent, objem naopak stoupl o víc než 15 procent. Vyplývá to ze studie společnosti EY Global, která mapuje globální trh s primárními úpisy.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Finance | Peníze | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | OPEC | Maďarský forint | Koruna | G20 | HDP | Obchodní deník | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Akciové trhy | EUR/CZK | Komoditní burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | CBOE | CEO | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Durace | EBIT | ECB | ECN | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | Fúze | G7 | Gap | High | IPO | ISIN | Index DAX | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Long | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Obchodník | Opce | Peněžní trh | Platforma | Poplatek | Pozice | Rally | Repo sazba | Rezistence | Riziko | Inflační riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Spike | Split | Spotová cena | Spread | Support | Swiss | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Stimulační opatření | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ropný trh | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Kurz eura | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Investiční příležitost | Bohatství | IEA | ČSOB | Partners | Obchodovat | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Výrobní ceny | Obchodní seance | Portugalsko | Facebook | LYNX | Satoshi Nakamoto | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | Aktivum | Delta | EPS | Index | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Burzovní obchodování | Akcie dnes | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny ropy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Britské libry | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena za barel ropy | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Etoro | Eura | Evropská měna | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | Frank | FXstreet.com | FXstreet.cz | Graf | Graf ceny zlata | Graf vývoje ceny ropy | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index volatility | InstaForex | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Investování do akcií | ISM | Jak investovat | EBay | Jiří Tyleček | Jeden dolar | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz ropy | Kurzy | Kurzy akcií | Libra | Makléři | Management | Market | Markets | Nákup akcií | Obchodní platformy | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | Řízení rizika | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | SWIFT | TopForex | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | DXY | EIA | ING | Benzín | EBITDA | Indie | Intermediate | Obchodní den | P/S | Provozní marže | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | Primární emise | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Bohatý | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Volby | E-mini | 1 milion | Burze | Currency | Investment | Penny stock | Aramco | Rhodium | RBC Capital Markets | Microsoft | CME Group | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Ole Hansen | RBC Capital | Technické indikátory | Růst ekonomiky eurozóny | Světová měna | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Čínská centrální banka | Dovoz ropy | Úspěch | Pokles cen akcií | Podnikání | Averze k riziku | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Cena kávy | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Yahoo Finance | Energie | Severomořská ropa | Přehled | Volby v USA | Rosněfť | Agentura Reuters | Politické napětí | Sázet | Cena kontraktu | Americké trhy | Finanční poradenství | Futures kontrakty | Contango | Fidelity International | Vývoj ceny ropy WTI | Kolísání trhu | Základní úrokové sazby | Firmy | Aktuální vývoj | Britské akcie | Economic | Inflační tlaky | Globální finanční krize | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Algoritmus | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Černé pondělí | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | TradingView | S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Marže společností | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | Sinopec | Ekonomická data | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Nejistota | Unipetrol | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | FTSE 100 | Blockchain | Genscape | Tesla | Vysoká volatilita | Investovat do bezpečnějších aktiv | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Bankéři | Poplatky | Prodávat akcie | Nakupovat akcie | BDO | Americké akciové trhy | Propad akcií | Chevron | Mzdy | Dobré výsledky | Americký trh práce | Průzkum | Graf ropy | Krize | Investiční stratég | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Přebytek ropy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Příjmy | ExxonMobil | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Bilance Fedu | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Norsko | Dánsko | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Globální ekonomický výhled | Akcie firem | Purple Trading | MUFG | Spekulativní investoři | Tržní kapitalizace společnosti | Fúze a akvizice | Obchodování ropy | Swiss Life Select | Zahraniční forex | Chicago Mercantile Exchange | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | Goldenburg Group | Sladká ropa | Breakout Trader | Bitcoin (BTC) | Index volatility CBOE | Palladium | Investovat do Bitcoinu | Digitální zlato | Jerome Powell | LYNX Trading | Altcoin | ETC | XRP | Kapitalizace bitcoinu | Fincentrum | RoboMarkets | Lithium | Jak fungují akcie | Dlouhodobé investování | Ceny lithia | Chuť investovat | Altcoiny | Investování s LYNX | Airbnb | Burzovní trh | Index Russell 2000 | Trhy dnes | Saxo | LYNX webinář | Očekávání investorů | Krypto | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | OPEC+ | Vývoj na finančních trzích | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Graf vývoje | Technologické akcie | Amazon (AMZN) | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Akcie společnosti | Investiční platforma | Objem obchodování | Forint | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | EY Global IPO Trends | Global IPO Trends | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Fond kvalifikovaných investorů | RDSA | Royal Dutch Shell | Korunový trh | Vývoj těžby ropy | Použití finanční páky | FKI | Trh s ropou | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Marihuanové akcie | Goldenburg Group Ltd | Intercontinental Exchange | Obchodování se CFD | EMEIA | Jiné měny | Bloomberg Economics | Veřejný dluh | Hodnota indexu | Počet fúzí a akvizic | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Vysoké zisky | Palladiové akcie | Zvýšení sazeb | Akcie marihuany | Konopné akcie | Investice do marihuany | Zájem investorů | Obchodujte ropu | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Inflační očekávání | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Sójové boby | Obiloviny | Ceny pohonných hmot | Propad ropy | Investice firem | Americké společnosti | Snížení sazeb | Akcioví býci | Blockchainové akcie | Akcie a ETF | Ropné akcie | Maržové obchodování | Maržový účet | Coffee | Uranové akcie | Výnosové křivky | Pokles cen | Valeria Bednarik | Akcie týdne | Investiční kapitál | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | AMZN | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Těžební zařízení | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Úpis akcií | Měnověpolitické zasedání | UCITS | Pohonné hmoty v Česku | ESG | Český HDP | Akcie Splunk | Internet of Things | Investujte do akcií | Akcie roku | Canopy Growth Corporation | Aphria | GW Pharmaceuticals | Jak se stát lepším investorem | Edge | Očekávaný růst | Equinor | RISK-ON | Uvalení cel | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | NYBOT | Mnoho ziskových obchodů | Digitalizace | Čistý zisk | Obchodní model | Deficit | Prohloubení schodku | Prezident Donald Trump | Káva | Politická situace | IOT | Investice do ropy | Trinity | Objem | Ropný kartel OPEC | Rijád | Trh práce | Analýza dat | Statistické údaje | Obrat trendu | Těžba v USA | UCITS ETF | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | ČSÚ | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Global Markets | Olívia Lacenová | Martin Krištoff | CFDWorld | Pfizer | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Růst cen | Studie | 4G | Vysoké riziko | Bilance | Zasedání vlády | Ceny na čerpacích stanicích | Negativní sentiment | Co bude | Vývoj trhu | Generální ředitel | Rozvoj umělé inteligence | Skupina OPEC+ | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Amazon | Tiffany | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Trendová linie | Federální rezervní banky | 5G | Finanční rezervy | Chování čínských spotřebitelů | Konkurenti | SMA | Omezení těžby | Předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Investovat v roce 2020 | HUF | PLN | Na burze | Neinvestovat | Impuls | Hospodářský výsledek | General Motors | Výrazný pokles | Rozvoj | CFD World | Globální vývoj | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Přeprodané podmínky | NAFTA | Finanční ztráty | Total | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Goldenburg | Evropský průmysl | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Yahoo | Moskva | PKN Orlen | První den obchodování | UTC | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Centrální banky USA | Ropná zařízení | Události roku | Míra | InterContinental | Úroky | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Automobil | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AT&T | Tým RoboMarkets | TASS | Počet veřejných úpisů akcií | Uber | Výhled do roku 2020 | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | EY | Počet primárních veřejných úpisů akcií | Aurora Cannabis | CanniMed Therapeutics | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Stratég | Předsevzetí | Výnosy státních dluhopisů | Průmyslové podniky | Americký index | ETF roku 2020 | Hospodaření | Růst poptávky | Černé labutě | Nízké ceny ropy | Dlouhodobí investoři | Předpokládaný vývoj | Eskalace konfliktu | Prodej automobilů | Návratnost | Tržní kapitalizace Tesly | Commodity index | Netflix | Inovace | Evropská inflace | Washington | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Von der Leyenová | Sezónnost | Hodnota společnosti | Budoucnost | Experti | Zemědělství | Negativní zprávy | Příjmy domácností | Poradenství | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Ukazatele | SAP | Americké akcie dnes | Americké ministerstvo | Nejnovější statistické údaje | Spotřebitel | Krach | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | Google | WhatsApp | Trhy | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Impérium | Pohyby cen | Jüan | Pokles | Situace | Zdražovat | Provozní zisk | Meziroční růst | SARS | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Společnost Starbucks | Vstupy | L.F. Investment | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | SBUX | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | Hlavní úrokové sazby | BP | Americká společnost | SEC | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Zveřejňování výsledků | Zveřejňování výsledků hospodaření | Zdražování ropy | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Růst sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Ekonomické aktivity | Nemovitý majetek | Index aktivity | Zpřesněný odhad | Americký Fed | Vývoj | Nafta v ČR | Šok | Snížení těžby | Opatření proti šíření nemoci | Výkyvy | Současná cena | Cenová válka | Příležitost k nákupu | Burza v New Yorku | Obrovské ztráty | Únorová inflace | WP | Cenové války | Těžební kapacity | Vysoká rizika | Vlna výprodejů | Royal Dutch Shell (RDSA) | Profitovat | Další vývoj | Íránská ropa | Stimuly | Nízká cena ropy | Brusel | Útlum ekonomiky | Tržby společnosti | Největší propad | Cenový vývoj | Třída aktiv | Situace kolem koronaviru | Šíření viru | Důležitý support | Nákupy aktiv | Justin Trudeau | Propad poptávky | Spotřebitelé | Ekonomický rozvoj | Globální šíření viru | Kanadská provincie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Šíření nemoci | Onemocnění | Texas | Bilion dolarů | Další pokles | Koronavirová krize | Kalifornie | Návrh zákona | Domácnosti | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Futures na americké akcie | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Počet nakažených koronavirem | Koronavirové krize | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Německý statistický úřad | Živobytí | Šíření nákazy | Nejlepší palladiové akcie | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Války | Poradce | Organizace | Saúdové | Umělá inteligence | Internet věcí | Závislost | Práce | Koronakrize | Podíl na trhu | Afrika | Údaje | Johan Sverdrup | Skupina OPEC | DPH | Ropný průmysl | Globální trh s ropou | Cushing | OPEC plus | Setkání OPEC | Setkání OPEC plus | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Pohonné hmoty v ČR | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | CIA | Tajné služby | Snížení produkce | Výpadky | FANG | DAWN | DAWN akcie | Trh dluhopisů | Delaware | Massachusetts | Více peněz | WisdomTree | Premiér Justin Trudeau | IIPR | Innovative Industrial Properties | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomik | Býčí vyhlídky | Statistiky | Colorado | USD za barel | Američtí těžaři | Obchodovat ropu | Konec cenové války | Dopad cenové války | USO | Trade | S&P500 | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Situace na trhu s ropou | SARS-CoV-2 | Cena surové ropy | Cena surové ropy Brent | Surové ropy | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | WEI | Cestování | Čas na nákup akcií | Sazba Fedu | Pracovní síly | Ryanair | SMA 100 | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | Robert Holzmann | Blízký východ | Dovoz | Vývoz | ETN | Zdražení ropy | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Politická nestabilita | Ekonomické výhody | Podezřelé transakce | T-Mobile | Dopad na cenu | Vakcína | Digitální revoluce | CL | Moderna | Manažeři | Omezení produkce | Kupci | Biotechnologická společnost | Klesající trendová linie | Splunk | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Douwe Egberts | Jacobs | Pickwick | JDE | Společnost JDE | ČR | Salesforce | Koronavirové pandemie | Lukoil | Senseo | Chování trhu | Slabá poptávka | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | Střední Evropa | Nová prognóza | Zvyšování mezd | Bitcoinové a blockchainové akcie | Riot Blockchain | Americké statistiky | Býčí trend | Statistiky z trhu práce | Big data | Alteryx | Cloudera | Domo | Elastic | MongoDB | New Relic | Oracle | Progress Software | Talend | Akcie big data | Výhled Světové banky | OCBC | Vývoz z Německa | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Teorie černé labutě | Amyris | Arena Pharmaceuticals | Canopy Growth | Cara Therapeautics | Cronos | OrganiGram Holdings | Oklahoma | Nestlé | CapitalPanda | Jozo Perić | Největší evropská ekonomika | Sentiment na trhu | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Chování americké centrální banky | Infekce Covid | Druhá vlna | Počty nových případů | Velké investice | Ziskové marže | Objem aktiv | Den obchodování | Úroda | Novavax | Ceny kávy | Primární úpisy | Ocenění | Šance | Ceny | Kolaps | Spotřební daně | Technologické společnosti | Důležitá rezistence | Akcie těžařů | Pár EUR/USD | Důvěra | Indonésie | Objem dovozu | Zvýšené napětí | Bruegel | Lepší výsledky | Oživení poptávky | Prezidentské volby USA | Čas na nákup | Počty nakažených | Analytik XTB | Pandemická situace | Očekávaný růst ceny lithia | Růst ceny lithia | C.W. CFD World | Upozornění na rizika | Počet akcií | Kryptoměnový trh | SMA 20 | SMA 200 | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Analýza ceny | Odborníci | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Qualcomm | Objem exportu | Snížení emisí | Robusta | Arabica | Vývoj ceny kávy | Rozdělení akcií | Elektromobily | Accenture | Politici | Snížit emise | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Marathon | Tuzemské hospodářství | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Lockdown | AEX | Libye | Americké měny | Embargo | Volby USA | Volby USA 2020 | Protiepidemická opatření | Interfax | SolarEdge Technologies | SEDG | Futures na ropu | Zhoršování pandemické situace | Pandemie v Česku | XOM | CVX | Bankovní úvěry | SolarEdge | Výsledky voleb | MCD | Zprávy o vakcíně | Pfizer a BioNTech | Pohyby na komoditním trhu | WASDE | Zpráva WASDE | World Agriculture Supply and Demand | Proražení | AQUA | KSB | Vakcinace | Očkování | NBP | Kapitalizace Tesly | Aktivita investorů | IPO společnosti | Mutace viru | Vývoj spreadu | Počet fúzí a akvizic ve střední Evropě | Počet fúzí a akvizic v regionu | Milan Svoboda | BDO Milan Svoboda | Peer-to-peer | Počasí | Růst ceny | DOT | Zvýšení ceny | Brands | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | Macrotrends | Obchodování na asijských akciových trzích | Růst ceny Bitcoinu | Rozvolnění | Počet primárních emisí | Finanční výkonnost | Podrobnosti IPO | Odhad kapitalizace | JP Morgan Securities | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Sentiment v ekonomice | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | Mrazy v USA | Rumuni | Tvrdý lockdown | Finanční zdraví | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Fidelity | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Těžby kryptoměn | Vysoké dividendy | Společnost eToro | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | Hotovostní pozice | CoinGecko | Konkrétní akcie | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | Xilinx | COIN | Krypto trh | Ceny ropy Brent | Nejlepší uranové akcie | Akcie v roce 2021 | Rostoucí ceny | Verizon | Hladiny rezistence | Hladiny supportu | Těžaři | Akcie McDonald’s | Oslabení | Zisk před zdaněním | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Kávové futures | Kávový trh | Historie kávy | Kávového ETF | Investice do kávového ETF | Akcie JDE Peet’s | Akcie JDE Peet’s (JDEP) | JDEP | JDE Peet’s (JDEP) | Akcie Tata Coffee | Akcie Tata Coffee (TATACOFFEE) | TATACOFFEE | Tata Coffee (TATACOFFEE) | J.M.Smucker Co. | Restaurant Brands International Inc | Luckin Coffee | Farmer Brothers Company | Whitewave Foods Company | Tata Coffee | Dunkin Brands Group | MNB | Plány | Cíle | Příležitosti | Freedom Finance | Freedom Finance Europe | Freedom24 | Dodávky plynu | Konkurence | Programátor | Technologie | Ropní vládci | Spojené arabské emiráty | Jednání kartelu OPEC | Růst dovozu | Odvětví | Kryptoaktiva | Firma Starbucks | Načasování | Boom | Počasí v Brazílii | Bilion | Zkušenosti na trhu | Provozní náklady | Chování | Slabé stránky | Osobní počítače | Index Russell | Jihoafrická republika | Společnosti | Opatření | Rivian | Dna | Guvernér rakouské centrální banky | Rychlý růst | RBC | Indexy amerického akciového trhu | Ceny plynu | Solana | Nakamoto | Celkové závazky společnosti | Závazky společnosti | Problémy v dodavatelských řetězcích | Automotive | Zisky z těžby | Těžby Bitcoinu | Minulá výkonnost | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Obilí | Pozornost | Ruský prezident | Meta | Rivian Automotive | Regeneron Pharmaceuticals | RIVN | Primární úpis akcií | Maxim Manturov | Rivian R1T | Rivian R1S | Rivian EDV | Investiční analýzy | Trh s elektromobily | FX intervence | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | TIM | Varianta covidu | Omikron | | Varianta koronaviru | Varianta koronaviru omikron | Nejvýraznější propad | Nepříznivé počasí | Špatné počasí | Zlotý | Výkon průmyslu | Základní sazba | Vstoupit na burzu | Miliardy USD | Nepokoje v Kazachstánu | Dynamika trhu | Cowen | Těžby bitcoinů | Simon Peters | Royal Dutch | Rhodium Enterprises | Podnikání Rhodium Enterprises | Struktura řízení | Konkurenti Rhodium Enterprises | Bitfarmy | Argo Blockchain | DMG Blockchain | Hive Blockchain | Hut 8 Mining | HashChain Technologies | DPW Holdings | Layer1 Technologies | Marathon Patent Corp. | Marathon Patent | Stronghold Digital Mining | Finanční výkonnost Rhodium Enterprises | Obchodní inovace | Unikátní technologie těžby | Technologie těžby | Malý tržní podíl bitcoinů | Tržní podíl bitcoinů | Podíl bitcoinů | Žádné dividendy | Kapitalizace Rhodium Enterprises | P/S emitenta | IPO společnosti Rhodium Enterprises | Datové centrum Rhodium Enterprises | Datové centrum | Zisky z těžby BTC | XTB Jiří Tyleček | Vývoj ceny kávy COFFEE | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Ruská invaze | Ruská agrese | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Ruská vojska | MWh | EUR/MWh | Konflikt v Evropě | Dynasty Financial Partners | Platforma SaaS | SaaS | Platforma SaaS pro brokery | SaaS pro brokery | IPO společnosti Dynasty Financial Partners | IPO společnosti Dynasty Financial | Dynasty Financial | DSTY | Společnost Dynasty Financial Partners | Salomon Smith Barney | Shirl Penney | SS&C | SEI Investment | Fiserv | Finantix | AssetMark Financial | Solventnost | Vysoká míra růstu výnosů | Míra růstu výnosů | Motivační program | Obchodní pověst | Silná konkurence | Cílový trh | Odhad tržní kapitalizace | Tržní kapitalizace Dynasty Financial Partners | Vývoj ceny akcií PKN Orlen | Ceny akcií PKN Orlen | Ceny akcií PKN
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Globální růst
Globální sentiment
Globální spekulativní kapitál
Globální společnost
Globální spotřeba ropy
Globální spotřebitelská důvěra
Globální supervelmoci
Globální šíření koronaviru
Globální šíření nového typu koronaviru
Globální šíření viru

Následující klíčová slova

Globální trh s ropou
Globální trhy
Globální veřejný dluh
Globální výhled
Globální výhled Světové banky
Globální využití eura
Globální vývoj
Globální zadlužení
Globální zásoby suroviny
Globální zdanění firem
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple broker v ziskovosti
Potvrďte prosím... Zavřít