Středa 06. červenec 2022 20:48
reklama
Coinfy
reklama
Coinfy
reklama
Dukascopy forex
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Krach

img

ECB otevírá další dva velké penězovody ze „severu“ na „jih“, potenciálně rozbíjí jednotný trh EU. Aby oddálila bankrot Itálie & spol.

04.07.2022 Už za necelé tři týdny zahájí Evropská centrální banka cyklus zvyšování úrokových sazeb. Zvýší je poprvé od roku 2011. Ocitá se tudíž na křižovatce. Předlužené země typu Itálie by totiž nemusely vysoké úroky unést, takže by se mohly zhroutit v bankrotu. Tomu se nyní bude ECB snažit zabránit za každou cenu, dokonce za cenu vážného narušení, ba rozbití jednotného trhu EU. Pokud by totiž padla Itálie, může padnout euro – a to je politicky zcela nepřijatelné.
C:\fakepath\trader-01072022-31-zm.jpg

Bitcoin ve čtvrtletí klesl nejvíce od roku 2011, červnový pokles byl rekordní

01.07.2022 Nejznámější kryptoměna bitcoin klesla ve druhém čtvrtletí o 58 procent, což je nejhorší čtvrtletní propad od roku 2011. V červnu se pak cena bitcoinu propadla o rekordních 38 procent. Celý trh s kryptoměnami se ve druhém čtvrtletí snížil přibližně o 1,2 bilionu dolarů (28,6 bilionu Kč), uvedl zpravodajský server CNBC.
C:\fakepath\krypto-30062022.jpg

Obchodný výhľad na kryptomeny: AVAX, CAKE a VET

30.06.2022 Kryptomeny sú jedni z najvolatilnejších trhov a to platí stále. Od začiatku roku sa krypto trh otočil naruby a padá ako nikdy predtým. Indikátor RSI, rainbow chart a index strachu a chamtivosti vykazujú všetky extrémny hodnoty, ktoré tu neboli takmer nikdy videné až tak zlé. Sentiment je skrátka katastrofálny a krach veľkého crypto hedge fundu 3AC, Terra Luny a podobných veľkých projektov tento pokles len prehlbuje. Ako sa ale hovorí, kupuj keď tečie krv na ulici a preto vám v tomto výhľade ukážem potenciálne nákupné príležitosti v blízkej budúcnosti.
C:\fakepath\1656397494-Cesta_vede_tam-28062022.jpg

Rychlé peníze = rychlý krach

28.06.2022 Zbytečně vysoká očekávání jsou jedním z kamenů úrazů v tradingových začátcích. O mnohem ale horší je, když výsledky od tradera očekává jeho okolí.
img

Šéf Evropské centrální banky požaduje, aby se regulace zaměřila na BTC a DeFi

22.06.2022 V návaznosti na krach krypto trhu, který upoutal pozornost většiny lidí na světě, můžou sázky i půjčování krypto aktiv spadat pod jurisdikci regulačních orgánů spolu s bitcoiny.
img

Krach bitcoinu je příznivý pro klima

21.06.2022 Vzhledem k ceně BTC globální počítačové sítě, která ji podporuje, poprvé po letech spotřebovává méně energie.
img

Proč zesílil propad kryptoměn?

15.06.2022 Kryptoměny jsou v sestupném trendu od listopadu 2021, ale poslední týdny byly obzvláště bolestivé pro digitální aktiva. Slabý sentiment přetrvává nejen mezi investory se zaměřením na kryptoměny, ale také na akciové indexy, které mají za sebou jeden z nejslabších šesti měsíců v historii akciového trhu.
img

Odborníci tvrdí, že většina kryptoměn se pravděpodobně brzy zhroutí

03.06.2022 BTC se zkraje pátku pohyboval do strany. V době psaní článku se obchodoval za 30 488 USD. Podle CoinMarketCap se ve čtvrtek obchodoval v rozpětí 29 688 – 30 633 USD.
img

JPMorgan věří, že bitcoin je v současné době podhodnocen, vidí obrovský potenciál růstu kryptoměn

02.06.2022 Navzdory celkově medvědímu sentimentu na krypto trzích se stratégové z americké nadnárodní investiční banky JPMorgan domnívají, že existuje obrovský růstový potenciál. Podle bankovních stratégů je bitcoin podhodnocen a je na pokraji dvouciferného procentuálního vzestupu.
img

Pozitivní nastavení trhů se drží, ropa setrvale stoupá

27.05.2022 Skromný růst evropských akciových indexů a americké futures naznačující stagnaci. Podobné nastavení znamenalo v posledních dvou dnech vyčkávání na otevření regulérního amerického obchodování, které trhy vytáhlo výrazně nahoru. Ani dnešní dopolední výkon přitom není špatný, když vezeme v potaz včerejší růst. Dluhopisy se dnes konsolidují a eurodolar přerušuje svůj růst u současných 1,0740.
img

Krvavý měsíc: Záchranný plán Terra LUNA prosazoval průmysl 

18.05.2022 Necelý týden po zhroucení stablecoinu TerraUSD (UST) vázaného na americký dolar zveřejnil spoluzakladatel projektu plán, který, jak doufá, udělá čáru za mnohamiliardovým krachem tokenu a jeho rodné měny LUNA. Společnost Kwon Do-hyung – známější pod jménem Do Kwon – uvedla, že záchranný plán, který bude mít podobu hard fork, by mohl vdechnout ekosystému nový život a kompenzovat ty, kteří utrpěli uprostřed jeho téměř úplného kolapsu. „Fork“ však byla z Kwonova posledního oživovacího návrhu odstraněna poté, co komunita Terra tuto myšlenku v drtivém předběžném hlasování odmítla.
img

Bitcoin: Zde je několik signálů, které poukazují na silnou možnost zotavení

17.05.2022 Zdá se, že cena Bitcoinu si po nedávném bleskovém pádu pod ním našla stabilní oporu na 29 100 dolarech. Toto rychlé zotavení a retest bude svědectvím o síle býků a určí další postup BTC.
img

Padá Bitcoin, něco si přej

17.05.2022 Kryptoměny, s jejím největším a nejznámějším zástupcem Bitcoinem v čele, opět prudce padají. Slovo „opět“ je namístě, protože se nejedná o první výrazný propad kryptoměn. Patří ale k těm větším, a tak stojí za to podívat se, co se na trhu kryptoměn děje. „Hlavním hybatelem vývoje této nové ekonomiky byl a zůstává vývoj té takzvaně staré. O co více má Bitcoin a další nové měny ambici fungovat jako systémy zcela nezávislé na státech a ekonomikách, o to více se ukazuje, že opak je pravdou,“ říká ve svém komentáři Jan Macek, produktový manažer společnosti Fincentrum & Swiss Life Select
img

Propad Luny a problémy celého kryptoměnového trhu drtí investory

13.05.2022 Krach kryptoměny Luna je jednou z nejpozoruhodnějších událostí v celé historii trhu s kryptoměnami. Projekt ztratil více než 99 % své hodnoty během pouhých několika dní. Jeho kapitalizace klesla z desítek miliard dolarů na pouhých několik set milionů během chvilky. Co bylo příčinou masivního vzestupu a náhlého výprodeje Luny? Můžeme čekat dlouhodobé dopady na trh s kryptem?
img

Denní makroekonomické postřehy: Bitcoin se ocitl v dvojitém výprodeji 12/05/2022

12.05.2022 NENÍ KAM SE SCHOVAT: Všechny třídy aktiv, kromě komodit, se ocitly v prudkém výprodeji. Nechuť k riziku vzrostla, když Fed urychlil svůj obrat v oblasti úrokových sazeb založený na inflaci a zpřísnil finanční podmínky. Pád Bitcoinu (BTC) začal dříve (před půl rokem), byl hlubší (-60 % z 69 000 USD), výrazně jej zhoršila současná nákaza z rozvolnění pevného kurzu UST stablecoinů, ale je také nejméně překvapivý (10. „krach“ desetiletí). Maloobchodní vlastnictví kryptoměn je velmi vysoké a odolné.
img

🧨Panický výprodej na Terra (LUNA)❗

10.05.2022 Terra Luna je projekt, který nedávno povzbudil investory vysokými odměnami za staking na síti. Projekt se také chlubil rostoucí TVL (Total Value Locked), což znamená, že stále více lidí zamykalo své tokeny do blockchainu Terra a nehodlalo je prodávat, aby získali pasivní odměny za staking, které by pomohly ověřit transakce v ekosystému. Značný počet investorů těžil také z arbitráže kolem ceny stablecoinů TerraUSD (UST). Cena projektu rychle rostla, ale kryptoměna v posledních dnech zažila masivní výprodej v důsledku ztráty likvidity UST stablecoinu a kontroverze kolem fundamentu projektu:
img

Další mety pokořeny - desetiletý výnos v Německu je na 1 procentu, americký dosáhl 3 procent

03.05.2022 Wall Street to včera nakonec vyšlo a hlavní akciové indexy zavíraly slušně v plusu. Dnes dopoledne navazuje Evropa, kde se klíčové trhy zvedají o více než procento. Výjimkou je ovšem lehce klesající Londýn.
img

Dolar se nejspíš brzy propadne

06.04.2022 Komentáře přišly poté, co byly výnosy dvouletých a desetiletých státních dluhopisů podle zveřejněných zpráv poprvé od roku 2019 inverzní. Mnoho účastníků trhu tuto situaci vnímalo jako možnou známku recese, zejména proto, že aktuální geopolitická situace na Ukrajině nejspíš nakonec ovlivní americký dolar.analytics624d4764af039.jpg
img

Autor knihy ,,Bohatý táta, chudý táta” varuje před velkým propadem trhu

05.04.2022 Autor knihy ,,Bohatý táta, chudý táta” , Robert Kiyosaki varuje před propadem trhu a říká, že potenciálním východiskem jsou Bitcoiny, Ethereum, Solana a zlato.
img

Shrnutí měsíce března – trhy jsou velmi silné, ale napětí se dá krájet

31.03.2022 Měsíc březen byl pro celý kapitálový trh velmi hojným obdobím. Akciové trhy se po mnohatýdenním poklesu konečně výrazně odrazily. To byl impuls i pro trh s kryptoaktivy, který toho s menším časovým zpožděním využil. Leč tržní vývoj nebyl pouze vyloženě v pozitivním smyslu. Komoditní trh zažil velmi turbulentní období, což akorát stupňovalo nervozitu na celém finančním trhu. Nakonec se situace částečně normalizovala, ale napětí se dá stále krájet. Hlavně na komoditním trhu.
img

Moskevská burza se zítra otevře i pro akcie. Čeká se krach, ale Kreml má na záchranné nákupy vyčleněno v přepočtu přes 220 miliard korun

23.03.2022 Zítra se otevře moskevská burza i pro akcie. Stane se tak poprvé od 25. února, kdy došlo k uzavření parketu v důsledku ruské invaze na Ukrajinu a jejích ekonomických a sankčních dopadů. Takřka měsíční uzavření burzy kdekoli na světě je zcela ojedinělé. Například newyorská burza byla po útocích z 11. září, které se odehrály jen kousek od ní, zavřena pouze necelý týden.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Analytici: Polský návrh zákazu obchodu s Ruskem v EU těžko projde

20.03.2022 Dnešní návrh polského premiéra Mateusze Morawieckého, aby Evropská unie zavedla úplný zákaz obchodování s Ruskem, by znamenal zastavení dodávek plynu a ropy, což těžko projde. Shodli se na tom čeští analytici, které oslovila ČTK. Krok by podle nich mohl přispět k rychlejšímu ukončení války na Ukrajině, ale znamenal by pro unii ekonomické problémy.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Argentinský senát schválil novou dohodu s MMF, má odvrátit krach země

18.03.2022 Argentinský senát ve čtvrtek večer schválil novou dohodu s Mezinárodním měnovým fondem (MMF) v objemu 45 miliard dolarů (asi bilion Kč). Dohoda, která má podle vlády odvrátit riziko státního bankrotu, rozdělila vládní koalici a v uplynulých týdnech vyvolala protesty, uvedla agentura EFE. Návrh smlouvy už minulý týden schválila dolní komora, poslední slovo bude mít vedení měnového fondu.
img

Uran, benzín, pšenice… Sankce se vracejí jako bumerang, i Česku

14.03.2022 Nejbohatší Rus, Vladimir Potanin, zatím sankcím namířeným proti oligarchům uniká. I tak – stále poměrně nezvykle – kritizuje ruskou odvetu za balík západních sankcí. Koncem minulého týdne se rozohnil na sociální síti Telegram. Rusko by podle něj mělo dále platit i zahraničním věřitelům jejich úroky standardně, jinak riskuje zdrcující poškození reputace coby bankrotující stát. Nemělo by také jako bolševici při revoluci před více než sto lety znárodňovat majetek odcházejících zahraničních firem. Drolí se to, drolí...
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB a bankovní asociace varují před dezinformacemi o stabilitě českých bank

09.03.2022 Česká národní banka společně s Českou bankovní asociací upozornily na šířící se dezinformace o stabilitě českého bankovního sektoru, které se objevily v souvislosti s krachem Sberbank CZ. Jsou podle nich zcela nepodložené a mohou být vyhodnoceny jako šíření poplašené zprávy, tedy jako trestný čin. ČNB a ČBA o tom informovaly v tiskové zprávě. V posledních dnech čelily některé banky dezinformační kampani na sociálních sítích a formou SMS zpráv. Cílem kampaně je způsobit bankám potíže například tím, že lidé začnou hromadně vybírat vklady.
img

Všem dopravcům v Česku teď hrozí krach. Chtějí, ať vláda zruší spotřební daň z pohonných hmot

09.03.2022 Již tak závratná rychlost zdražování pohonných hmot v ČR se ještě zvyšuje. Benzín včera přes noc zdražil o 1,70 Kč/l. Nafta o 2,15 Kč/l. Rekordy. Za poslední měsíc nafta zdražila skoro o 12 Kč/l. Dopravci podezřívají čerpací stanice, že situace zneužívají a navyšují si marže. Ty to odmítají. Pohonné hmoty každopádně rychle zdražují k úrovni 50 Kč/l.
img

Zbrzdí regulace rozvoj kryptoměn?

08.03.2022 Kryptoměnový trh pokračuje ve svém sestupném trendu od začátku roku 2022 a každý dosavadní pokus o odraz se nakonec setkal s výprodejem. Mezitím však bitcoin sklouzl "jen" o necelých 50 % ze svých maxim. Mnoho technologických společností přitom během této doby zaznamenalo poklesy až o 80 %. Cenová volatilita „krále kryptoměn“ proto zůstává stále omezená. Někteří investoři mohou předpokládat, že důvodem konsolidace ceny bitcoinu je skutečnost, že existuje mnoho „velkých hráčů“, ochotných nakupovat v zóně pod 40 000 USD, což zastavuje hlubší poklesy. To by potvrdila nedávno zaznamenaný vysoký nárůst transakcí přesahujících 1 milion USD. Zároveň se však kryptotrh obává restriktivního postoje regulátorů.
img

Apokalypsa dnešních dnů: Hrozba druhého Černobylu prudce zvýšila cenu zlata

04.03.2022 Dnes ráno po ruském útoku začala hořet Záporožská jaderná elektrárna, která je největší v Evropě. Strach dosáhl vrcholu, což způsobilo, že cena zlata opět prudce vzrostla.
img

Rusko dnes začíná bankrotovat. Česká národní banka asi bude muset intervenovat na podporu koruny

02.03.2022 Rusko podle všeho začíná dnes vykazovat známky platební neschopnosti, takže už směřuje k bankrotu. Dnes má totiž vyplácet úrok na svém dluhu, ale cizinci zřejmě žádné peníze neuvidí. Od pondělí platí v Rusku zákaz výplaty peněz pro ně. To je ovšem částečná platební neschopnost, ať už je zdůvodněná jakkoli. Rusko tedy míří ke krachu.
img

Ruská Sberbank má rekordní zisk, lidem v Evropě vrátí vklady a odejde

02.03.2022 Největší ruská banka Sberbank odchází z Evropy. Zdůvodnila to velkým odlivem hotovosti z dceřiných firem a ohrožením bezpečnosti zaměstnanců a majetku, ruskou invazi na Ukrajinu ve svém vyjádření nezmínila. Rozhodnutí se netýká provozu banky ve Švýcarsku. Sberbank dnes také uvedla, že za loňský rok zvýšila čistý zisk o 64 procent na rekordních 1,25 bilionu rublů (264,5 miliardy Kč).
img

Ruská Sberbank oznámila odchod z Evropy, peníze vkladatelům vyplatí

02.03.2022 Ruská Sberbank odchází z Evropy. Největší ruská banka to dnes odůvodnila velkým odlivem hotovosti z dceřiných firem a ohrožením bezpečnosti zaměstnanců a majetku. Ruskou invazi na Ukrajinu ve vyjádření nezmínila. Banka, která má později během dne zveřejnit finanční výsledky za rok 2021, uvedla, že již není schopna zajistit likviditu evropských dceřiných společností, ale úroveň jejího kapitálu a kvalita aktiv jsou dostatečné k tomu, aby mohla vyplatit peníze všem vkladatelům.
img

Garanční systém zahájí výplatu náhrad vkladů Sberbank CZ nejpozději 9. března

28.02.2022 Garanční systém finančního trhu zahájí výplatu náhrad vkladů Sberbank CZ nejpozději 9. března. Očekávané výplaty náhrad činí přibližně 28,5 miliardy Kč. Garanční systém to dnes oznámil ČTK. Česká národní banka dnes zahájila kroky k odnětí bankovní licence Sberbank CZ, která má vazby na Rusko. Důvodem je zhoršení situace banky v souvislosti s odlivem vkladů po napadení Ukrajiny Ruskem. Klienti Sberbank CZ budou vypláceni prostřednictvím vybraných poboček Komerční banky, s níž má Garanční systém uzavřenu smlouvu na zajištění výplaty náhrad pohledávek z vkladů.
C:\fakepath\rusko-28022022.png

Jak může Rusko intervenovat?

28.02.2022 Po odhodlané koordinované akci Západu a zavedení velmi tvrdých ekonomických sankcí je ruský rubl ve volném pádu. Kurz se propadl z 83 na 110 rublů za dolar při dnešním otevření trhů. Obchodování není plynulé, Rusko se snaží bránit záplavě prodejních příkazů. Po zablokování devizových rezerv uložených ve Spojených státech, Evropské Unii a Velké Británii v hodnotě stovek miliard dolarů má totiž nyní ruská centrální banka omezené možnosti, jak tento krach své měny mírnit. Co může dělat a jaké mohou být dopady na jiné trhy?
img

EU nechala zmrazit tři evropské divize ruské banky Sberbank, včetně rakouské Sberbank Europe, pod niž spadá tuzemská Sberbank CZ. Klienti tak například nemohou vybírat vklady

28.02.2022 EU dnes nechala zmrazit tři evropské divize ruské banky Sberbank, ovládané ruským ministerstvem financí. Zmrazení se týká rakouské Sberbank Europe, pod niž spadá i česká Sberbank CZ, a také dvou jejích divizí, slovinské a chorvatské. Znamená to například, že klienti uvedených bank nemohou vybírat své vklady. Zmrazení zatím platí pro celý dnešek a celý zítřek.
img

Sberbank CZ se zřejmě připravuje k odchodu z Česka

27.02.2022 Banka Sberbank CZ se zřejmě připravuje na odchod z České republiky. Sankce, které vůči jejímu většinovému majiteli, bankovnímu domu Sberbank, zavedli západní spojenci v čele s USA již v končícím týdnu, prakticky likvidačním způsobem dopadá na její obchodní aktivity i v ČR. Navíc prudce ztrácí důvěru veřejnosti, české i zahraniční, která vnímá včerejší dojednání dalšího sankčního balíku Západu. Ten má potenciál přivodit krach rublu, rozvrátit celý ruský finanční systém, a tedy i vést ke kolapsu právě bankovního domu Sberbank.
img

Rusko se v pondělí probudí jako Severní Korea (ovšem stále s jadernými hlavicemi). USA a EU se dohodly se zmrazení rezerv ruské centrální banky, ta tak přichází o stovky miliard dolarů

27.02.2022 Spojené státy a Evropská unie se podle čerstvé zprávy agentury Bloomberg dohodly na zamrazení rezerv ruské centrální banky.
img

Spojené státy zvažují skutečné finanční „jaderné tlačítko“: chtějí historicky bezprecedentně sankcionovat ruskou centrální banku, a přivodit tak krach rublu a ruskou hyperinflaci

27.02.2022 USA zvažují užít skutečné finanční „jaderné tlačítko“, proti němuž je odstřižení od SWIFT maličkostí. Historicky poprvé v případě země velikosti Ruska totiž analyzují možnost sankcionovat rezervy centrální banky, uvádí agentura Bloomberg. Opatření by přivodilo totální krach rublu.
img

Sberbank CZ, která má vazby na Rusko, ve 14:00 uzavřela své pobočky v ČR

25.02.2022 Sberbank CZ, která má vazby na Rusko, dnes ve 14:00 uzavřela své pobočky v Česku. ČTK to řekla mluvčí banky Radka Černá. Důvodem jsou podle ní bezpečnostní problémy na pobočkách. Ve čtvrtek a dnes se před některými pobočkami banky tvořily fronty lidí, kteří chtěli zrušit služby nebo žádali informace o fungování banky. Kolem dnešního poledne nefungovalo internetové bankovnictví Sberbank CZ. Personál pobočky Sberbank v Brně v Heršpické ulici dnes požádal o asistenci strážníky, klienti se z bankomatů na poslední chvíli snažili vybrat peníze. Na místo vyrazila hlídka městské policie.
img

Výsledek jednání mezi Íránem a USA ovlivní ceny ropy

10.02.2022 Ceny ropy se stabilizovaly po prudkém poklesu zásob ropy v USA. Ve středu, po oznámení zpráv o zásobách, se ceny ropy změnily jen nepatrně. Zásoby ropy v USA klesly o téměř 5 milionů barelů a poptávka vzrostla na rekordní úroveň.
img

Hospodští i taxikáři mají těžký leden, třetině hrozí krach. Lidi nechodí, nejezdí; číšníci dříve pivo roznášeli, dnes jej rozvážejí

28.01.2022 Strach z inflace je podle Českého statistického úřadu momentálně mezi Čechy největší v historii měření. Na vlastní kůži to pociťují třeba hostinští nebo taxikáři. Lidé totiž omezují zbytné výdaje, neboť se bojí, že by třeba kvůli růstu cen energií nemuseli „vyjít“. Firmy jsou zase rády, že šetří za novoroční večírky – a ještě přitom mají po ruce zdůvodnění: omikron.
img

Akciové korekce příležitostí pro nákup?

27.01.2022 „Aktuální vývoj na finančních trzích prochází turbulentním obdobím, což se promítá jak do zvýšené volatility, tak i podoby letošních ztrát převážné části investic. To platí pro akciové i dluhopisové trhy. Americké akcie (index S&P 500) za uplynulý týden klesly o téměř 5,7 % a ztráta od začátku roku se nyní velice proměnlivě pohybuje v intervalu -7 % až -11 %. Uvidíme, jakým směrem se sentiment na trzích vydá,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Aristotelův seznam: několik nepravděpodobných, ale možných výsledků pro rok 2022

26.01.2022 Je čas zapomenout na hlavní scénáře a přemýšlet i o nepravděpodobných, ale možných výsledcích. Nálada na trhu je nyní (díky Fedu) smíšená, takže seznam překvapení, který dali dohromady analytici společnosti Invesco, obsahuje pro každého něco. Tyto hypotetické předpovědi jsou určitým pohledem na to, co by se mohlo stát, i když jejich odhady nemusí být nutně součástí hlavního scénáře.
img

Harry Dent: americký akciový trh se letos může zhroutit

07.01.2022 Harry Dent předpovídá, že letos dojde k největšímu finančnímu propadu v historii a že investoři budou riskovat nejvíc, pokud okamžitě nezačnou prodávat aktiva.
img

Akciový trh před zprávou o amerických nonfarms váhá

07.01.2022 Americké akcie ve čtvrtek kolísaly mezi zisky a ztrátami, když investoři zjistili, že přecenili program Federálního rezervního systému týkající se inflace.
img

Americká senátorka vyzývá regulační orgány, aby "zatlačily" na stablecoiny a DeFi

17.12.2021 Ether se usadil nad úrovní supportu 3 680 USD a prorazil hranici 3 910 USD, čímž zamířil ke klíčové úrovni rezistence 4 140 USD. Bitcoin se stále pohybuje kolem 46 900 USD.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 16. prosince 2021

16.12.2021 Zatímco bitcoin nadále kolísá v bočním trendu kolem 48 000 USD, generální ředitel společnosti Kraken Jesse Powell nevylučuje potenciální krach kryptoměny v krátkodobém horizontu.
C:\fakepath\cina-10122021.jpg

Evergrande a čínský jüan

10.12.2021 Čínský developerský obr Evergrande je od včerejška podle ratingové agentury Fitch v režimu omezeného bankrotu. Agentura uvedla, že krach Evergrande je neodvratný. Ať už půjde o tvrdý pád lehmanovského typu nebo řízený pád pod dohledem místní komunistické strany, bude čínská ekonomika trpět.
C:\fakepath\akcie-09122021.jpg

Čínský Evergrande – Krůček od krachu

09.12.2021 Čínské drama s hlavní postavou Evergrande má další dynamické pokračování. Poté, co v listopadu Evergrande stihl splatit své splatné pohledávky a finanční svět si oddychl, tento týden nastal dramatický zvrat. Evergrande nezaplatil dlužné úroky z dluhopisů a americká ratingová agentura Fitch Ratings mu snížila rating na hodnotu RD - Restricted default. Co tomu přecházelo?
img

Čína zřejmě povolí letadla 737 MAX. Jak si vedou akcie Boeing?

18.11.2021 Akcie Boeing se pomalu začínají zvedat ode dna. Vývoj kolem této společnosti byl v posledních letech dosti turbulentní, což víceméně přetrvává. Firma se však snaží svou svízelnou situaci vyřešit. Poptávka po strojích Boeing postupně stoupá a blíží se konec zákazů letounů 737 MAX v Číně.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-15112021-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (15.11.2021)

15.11.2021 Minulý týden byl velmi úspěšný pro mou obchodní strategii. Dočkali jsme se dvou obchodů na měnovém páru EUR/USD, na které jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Jako první došlo k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž došlo k aktivaci nákupního (buy/long) obchodu, který velmi přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu (PT). Následně pak trh prolomil dolní vstupní S/R zónu, kde jsem dopředu zadal čekající příkaz na vstup do prodejního (sell/short) obchodu, který také velmi přesně došel na svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu (PT). Pokud jste mých obchodů také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k ziskům!
C:\fakepath\Evergrande.jpg

Zadlužená čínská realitní firma Evergrande včas splatila další úroky

11.11.2021 Zadlužená developerská společnost China Evergrande, jejíž případný krach ohrožuje čínskou ekonomiku, včas splatila úroky z další půjčky. Informovala o tom agentura Bloomberg. Akcie čínského podniku na burze v Hongkongu díky tomu dnes vzrostly téměř o sedm procent.
img

Evropa vykročila vzhůru, zatímco koruna zůstává pod tlakem

22.10.2021 Pozitivní vývoj na hlavních akciových trzích v pátek podpořilo několik zpráv. V Číně se společnosti Evergrande podařilo zaplatit úroky z dluhu krátce před vypršením termínu. Tím odvrátila krach a vylepšila na trhu náladu, ovšem další platby jsou na programu, a to už pro příští týden, takže se bude s napětím čekat, jak dlouho je firma zvládne hradit.
C:\fakepath\Evergrande2.jpg

Akcie Evergrande posilují po zprávě, že splatí úroky před termínem

22.10.2021 Akcie zadlužené čínské realitní společnosti China Evergrande dnes posilují po zprávě, že splatí úroky dluhopisu před termínem. Pokud by firma lhůtu promeškala, oficiálně by zkrachovala. Podle čínských médií China Evergrande dlužných 83,5 milionu dolarů (1,8 miliardy Kč) splatí před sobotním termínem. Akcie Evergrande otevřely na burze v Hongkongu se ziskem šesti procent, přechodně přidaly i 7,8 procenta a krátce po 7:30 SELČ mají k dobru tři procenta.
C:\fakepath\top5-21102021-25-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.10.2021 1) Čína tlačí na americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's, aby se v jeho čínských provozovnách před zimní olympiádou plánovanou na únor dalo platit digitální měnou její centrální banky. Píše o tom server britského deníku Financial Times (FT). Peking podle jeho zdrojů vyvíjí nátlak i na další americké podniky, aby začaly digitální měnu známou jako e-CNY přijímat. Podle amerických kritiků ale systém není bezpečný.
C:\fakepath\Evergrande.jpg

Akcie firmy Evergrande prudce klesly po krachu jednání o prodeji podílu v divizi

21.10.2021 Akcie zadlužené čínské realitní společnosti China Evergrande dnes oslabily až o 14 procent. S akciemi podniku se začalo znovu obchodovat po více než dvoutýdenní přestávce, jejímž důvodem byly rozhovory o prodeji zhruba polovičního podílu v divizi pro správu majetku. Firma však ve středu ohlásila krach jednání, což zhoršilo její šance na odvrácení bankrotu.
C:\fakepath\akcie-19102021.jpg

Akcie British American Tobacco - lístek do ráje nebo do pekla?

19.10.2021 V dnešním blogu bych se ráda věnovala akcii skupiny British American Tobacco, která je podle mého názoru zajímavou příležitostí pro dlouhodobý obchod a navíc nabízí i nadprůměrný výnos z dividend. Investice do tabákového průmyslu sebou ale nese i svá rizika.
img

Zdražování energií podle analytiků zvýší inflaci až k šesti procentům

13.10.2021 Zdražování elektřiny a plynu pravděpodobně zvýší inflaci až k šesti procentům. Lze totiž očekávat nárůst i o více než jeden procentní bod nejen kvůli samotnému zdražení energií, ale i kvůli tomu, že to ve svých cenách budou muset promítnout i další firmy mimo energetiku. Samotný krach Bohemia Energy by ale ceny energie neměl příliš ovlivnit, protože to nebyl primárně výrobce energie. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Ceny energií ve spotřebním koši Českého statistického úřadu zabírají necelých 10 procent. V září inflace stoupla na 4,9 procenta.
img

Po Bohemia Energy zůstane škoda nejspíše v řádu miliard, velcí hráči její pád zjevně předvídali už od minulého týdne. Další krachy nelze vyloučit

13.10.2021 Pád Bohemia Energy je největší podobnou událostí od krachu dodavatele elektřiny Moravia Energo na přelomu let 2008 a 2009. Škoda z krachu Moravia Energo dosáhla takřka pět miliard korun. Jejími největšími věřiteli byli v době krachu ČEZ a Komerční banka. Obě společnosti měly tehdy u padlé firmy pohledávky přesahující miliardu korun.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ČNB ve čtvrtek zvedne klíčovou sazbu o výrazných 50 bb na 1,25 %

27.09.2021 ČNB ve světle aktuální vysoké inflace a hrozbě jejího přelití do inflačních očekávání zvýší ve čtvrtek svou klíčovou sazbu o výrazných 50 bb. Takovýto vzestup byl naposledy zaznamenán v roce 1998. Další akceleraci inflace zřejmě uvidíme v zářijových datech z eurozóny. Z hlediska sentiment indikátorů předpokládáme jejich zářijové zlepšení. Z globálního kalendáře bude ve světle zpomalování tamního hospodářského růstu a zhoršování pandemické situace sledován čínský PMI, který bude publikován ve čtvrtek.
img

Kolaps konglomerátu Evergrande

24.09.2021 Kolaps konglomerátu Evergrande otřásl čínskými trhy a významně přispěl k velkým tržním výkyvům posledních dní. Klíčovou otázkou je, zda se jedná o symptom blížící se imploze čínského finančního systému a prudkého ochlazení tamější ekonomiky, nebo zda jde primárně o důsledek nezvládnuté agresivní obchodní strategie společnosti Evergrande. My se přikláním k druhé variantě, i když připouštíme souvislost potíží Evergrande s řadou negativních trendů v Číně.
C:\fakepath\c-23092021-lv.gif

WSJ: Čína se připravuje na pád zadluženého developera China Evergrande

23.09.2021 Akcie problémové čínské developerské společnosti China Evergrande dnes na burze v Hongkongu prudce posílily. Investory uklidnilo, že se krachem ohrožené firmě, která dluží přes 300 miliard dolarů (6,5 bilionu Kč), podařilo dohodnout s čínskými majiteli jejích dluhopisů. Píše o tom internetový portál britské BBC. The Wall Street Journal (WSJ) informuje, že čínská vláda vyzvala úřady v celé zemi, aby se na pád společnosti připravily.
img

Co očekávat od večerního zasedání Fedu❓

22.09.2021 Zasedání FOMC je klíčovou událostí tohoto týdne. Zprávy z trhů se v posledních dnech věnovaly spíše problémům čínského developera Evergrande, ovšem zasedání americké centrální banky je klíčové z pohledu dalšího vývoje měnové politiky. Jeho závěry určitě nenechají obchodníky chladnými. Dnešní rozhodnutí by se mohlo stát katalyzátorem dalšího dění na finančních trzích. Pojďme se teď podívat na to, co můžeme dnes očekávat.
img

Krach čínského obra se může přelít do celého světa

21.09.2021 Nervozita z Číny spojená s možným bankrotem místního developera China Evergrande Group zasáhla i zámořské trhy. Výprodeje se týkaly bez výjimky všech sektorů a hlavní indexy zakončily obchodní den dokonce téměř 2 % pod pátečními závěry. Nejvýrazněji byl zasažen energetický sektor s poklesem 3 % a finanční sektor, který propadl o 2,2 %. Část letošních zisků odevzdávají technologičtí giganti jako Apple (-2,1 %) nebo Amazon (-3,1 %). Propady se nevyhnuly ani automobilkám (Ford -5,2 %) nebo platebním institucím (Visa -0,8 %). Index S&P sedm měsíců v řadě dokázal poslední den měsíce uzavírat výše, než první den otevíral. Od začátku září ale poklesl o 3,7 % a je velmi nepravděpodobné, že by tuto ztrátu dokázal za necelé dva týdny smazat. Naopak Delta Airlines přidala sice jenom 1,7 %, American Airlines pak dokonce 3 %, oboje je ale možné považovat za skvělý výsledek.
img

BTC/USD – 20. 9. 2021

20.09.2021 Bitcoin dnes realizoval výraznou ztrátu (1320 GMT) -7,50%. Za výprodejem stojí zejména absence obchodníků v Asii (japonsko, Čína a Jižní Korea prázdniny), nejednoznačná situace na čínském realitním trhu (krach čínské develeporské firmy Evergrande G, která je defaultu 300 mld USD), obecně zmatek na trzích před jednáním 11 centrálních bank – přitom hlavní roli hraje FED a možný počátek taperingu a ECB.
C:\fakepath\akcie-20092021-1.jpg

Akcie AT&T - kontrariánský poklad… nebo ne?

20.09.2021 V dnešním blogu bych se ráda věnovala akcii skupiny AT&T, která se rozhodně neřadí mezi růstové akcie a už vůbec nemá sexy charisma jako třeba FAANG akcie. Domnívám se však, že má zajímavý potenciál, a tak jsem se rozhodla prozkoumat jí blíže.
img

⛩Je Evergrande čínským Lehman Brothers?

20.09.2021 Evergrande je druhým největším čínským developerem v objemech prodejů. Má téměř 200 tisíc zaměstnanců a pracovně je s touto společností spjato téměř 4 miliony lidí. Více než 70 tisíc investorů drží dluhové cenné papíry společnosti, a to včetně několika stovek bank (i evropských) a dalších finančních ústavů. Ve výstavbě má Evergrande 1 - 1,5 mil. bytů a stará se o 2 800 čtvrtí ve více než 300 městech. Společnost navíc podniká v sektorech zdravotnictví, spotřebního zboží, zábavy a také elektromobilů.
img

Evropa navazuje na americký odraz vzhůru. Srpnový maloobchod otestuje odolnost

16.09.2021 Včerejší obchodování s akciemi v USA znamenalo slušný růst. Trh se přitom přenesl přes schválení vyšších daní v parlamentní komisi. Důležitou roli sehrálo udržení indexu S&P 500 nad 50denním klouzavým průměrem, od něhož se odrazil vzhůru. Technicky má trh otevřenou cestu vzhůru k předchozímu růstovému trendu, ovšem fundamentálně se obáváme návratu obav z výraznějšího zpomalování ekonomiky.
C:\fakepath\analyza-01082021-5.jpg

Prečo nežijeme v deflačnom svete?

01.08.2021 Nie ľahko sa pozerá na to ako sa časom vytráca kúpna sila peňazí snáď každému už niekedy napadlo, že by bolo lepšie keby to bolo naopak. Pozrime sa na to bližšie
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Dun & Bradstreet: Letos přibylo 11.200 firem, kterým hrozí krach

27.07.2021 Za prvních pět měsíců roku 2021 se v ČR počet ohrožených firem zvýšil o 11.166. To je téměř o třetinu víc než ve stejném období roku 2020. Množství firem v krizi roste a některá odvětví jsou zasažena fatálně, vyplývá z analýzy poradenské společnosti Dun & Bradstreet. Ta do kategorie ohrožených firem zařadila společnosti v potížích, tedy například ty, které zahájily konkurzní nebo restrukturalizační řízení, jsou v dočasné ochraně, v likvidaci a podobně.
img

Benzín i nafta v ČR dále citelně zdražují, naftu však mají Češi čtvrtou nejlevnější v EU

15.07.2021 Pohonné hmoty v Česku dále zdražují. Cena benzínu činila podle nejnovějších údajů 33,41 koruny, což je nejvyšší od června 2019. Litr nafty stál 31,34 koruny. Nafta je nejdražší od loňského února. Důvodem zdražování pohonných hmot je citelný růst cena ropy na světových trzích. Ropa Brent v se včera prodávala za takřka 77 dolarů za barel, blízko svých maxim za období od října 2018.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Komodity: Ropa kvůli obavám ze zpomalení růstu globální ekonomiky zlevňuje

12.07.2021 Ceny ropy zahájily týden poklesem, obavy ze zpomalení růstu globální ekonomiky převážily nad vyhlídkami nižších dodávek ropy na trh. Přispěl k tomu patový výsledek jednání mezi předními světovými producenty o zvýšení těžby ropy na další měsíce.
img

Benzín i nafta v ČR dále zdražují, naftu však mají Češi čtvrtou nejlevnější v EU. Cenu ropy stahuje dolů obava z delta mutace covidu či vyhlídka na olympiádu ve stavu nouze

08.07.2021 Pohonné hmoty v Česku dále zdražují. Cena benzínu činí 33,11 koruny za litr a je tak nejvyšší od června 2019. Litr nafty stojí 31,05 koruny. Nafta je nejdražší od loňského března. Důvodem zdražování pohonných hmot je citelný růst cena ropy na světových trzích. Ropa Brent v tomto týdnu poprvé od října 2018 překročila hranici 77 dolarů za barel.
img

Zkrachovala jednání kartelu OPEC a jeho spojenců v čele s Ruskem. Benzín v ČR může ještě během léta zdražit až o čtyři koruny za litr, na 37 korun

05.07.2021 Cena ropy Brent dnes odpoledne středoevropského času poprvé od října 2018 překročila hranici 77 dolarů za barel a vcelku rychle může pokořit dokonce i metu 90 dolarů za barel. Tak drahý byl barel Brentu naposledy v roce 2014. Pokud by ropa skutečně zdražila trvaleji až tak výrazně, cena benzínu v ČR se přiblíží úrovni 37 korun za litr. Litr nafty by pak vyšel až na 35 korun. To znamená, že jak řidiči benzínových vozů, tak řidiči dieselů by platili o zhruba čtyři koruny na litr více než teď. Benzín Natural 95 teď stojí průměrně bez jednoho haléře 33 korun za litr, takže je už teď nejdražší za takřka dva roky, nafta stojí bez devíti haléřů 31 korun za litr.
img

Ropní vládci se vzácně rozhádali, cena pohonných v ČR může vyletět vzhůru

05.07.2021 Cena ropy se drží poblíž svého maxima za celé období od října 2018, přičemž nelze vyloučit další citelný cenový nárůst. Klíčoví ropní těžaři se totiž rozhádali. Růst cen ropy by dále zdražil pohonné hmoty v ČR. Nyní se barel ropy Brent prodává za 76,2 dolaru. Benzín Natural 95 stojí průměrně bez jednoho haléře 33 korun za litr, takže je už teď nejdražší za takřka dva roky.
img

Povinných pět týdnů dovolené je ekonomický nesmysl, může vést k růstu nezaměstnanosti

18.06.2021 Poslanci se dnes opět mají zabývat návrhem komunistů, aby zaměstnavatelé v ČR poskytovali svým zaměstnancům povinně pět týdnů dovolené. Komunisté chtějí ještě před volbami pořádně zabodovat u voličů.
img

Cena akcie AMC od ledna vzrostla o více než 2554 %. Jak si vedou další meme akcie?

09.06.2021 V posledních týdnech o sobě meme akcie dávají opět vědět. Velký nárůst zažívá zejména AMC akcie. Někteří analytici se shodují, že zvýšen zájem o meme akcie byl zapříčiněn poklesem kryptoměn.
img

Spekulativní večírek, ze kterého bude některé hodně bolet hlava

04.06.2021 Letošní rok jsou na burzách k vidění velké příběhy, ale zdráhám se napsat, že jde o příběhy investiční, byť i takové bychom našli. V hledáčku médií se nyní často ocitají divoké pohyby kryptoměn nebo některých populárních akcií, na kterých by se lidé rádi svezli a také vydělali. Nic proti zhodnocování peněz, ale v těchto případech jde o čisté spekulace, na kterých sice někteří zbohatnou, ale jiné přijdou opravdu hodně draho.
img

Česko zmizelo z turistické mapy světa, počet turistů dramaticky klesá i v porovnání s loňskem. Hotely zachraňují delší pobyty, i tak třetině hrozí krach

10.05.2021 V prvním letošním čtvrtletí jakoby Česko zmizelo z turistické mapy světa. Počet hostů v tuzemských ubytovacích zařízeních klesl na 281 894, což je dramaticky nižší číslo dokonce i v porovnání s každým ze čtvrtletí loňského, již pandemického roku. Meziročně pokles představuje 91,1 procenta. Pravda je, že v loňském prvním čtvrtletí pandemie teprve propukala, Česko protipandemická opatření výrazněji pocítilo až v jeho poslední šestině.
img

Akcie Juventusu se prudce propadají, kvůli krachu fotbalové Superligy. Její tvůrci podcenili komunikaci s veřejností, jakoby „válku vyhlašovali na teleshoppingovém kanálu“

21.04.2021 Akcie fotbalového klubu Juventus Turín dnes prudce propadají, aktuálně o 12,7 procenta. To představuje jejich nejvýraznější propad od loňského 12. března, kdy je stahovala dolů rapidně propukající pandemie onemocnění covid-19, která sever Itálie ve své první vlně zasáhla obzvláště těžce.
img

Povinných pět týdnů dovolené je ekonomický nesmysl, může vést k růstu nezaměstnanosti. Ať si firmy samy určují, kolik týdnů dovolené vypíší

21.04.2021 Poslanci se dnes zabývají návrhem komunistů, aby zaměstnavatelé v ČR poskytovali svým zaměstnancům povinně pět týdnů dovolené. Komunisté chtějí ještě před volbami pořádně zabodovat u voličů. Kvůli návrhu svolali mimořádnou schůzi Sněmovny.
img

📈DAX poprvé nad 15 000 body⬆

30.03.2021 Německý index DAX pokračuje v průběhu dnešní seance útokem na vyšší úrovně. Překonal úroveň 15 000 bodů a navýšil tak historický rekord. Vypadá to, že investoři v Evropě ignorují rostoucí výnosy amerických dluhopisů. Zároveň doufají, že krach fondu Archegos Capital nebude mít na trh hlubší dopady. Z technického pohledu na H4 graf vidíme, že nejbližší cíl pro býky se nachází v blízkosti 15 030 bodů. Je definován úrovní 161,8 % retracementu poslední lokální korekce. Pokud se býkům podaří udržet růstové momentum, tak nemůžeme vyloučit otestování horní limity rostoucího kanálu. Nejbližší support leží v blízkosti úrovně 14 800 bodů.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (29.3.2021)

29.03.2021 Obchodní týden bude tentokrát o něco kratší, protože většina rozvinutých trhů bude v pátek zavřená, a to včetně USA, Německa či Austrálie. Přesto by se obchodníci nudit neměli. Na počátku týdne se řeší výprodej aktiv fondu Archegos Capital Management, který v pátek nuceně prodal čínské a americké akcie za 20 mld. dolarů. Krach společnosti a výprodej aktiv způsobil otřesy v investičních bankách jako Credit Suisse a Nomura, které Archegosu poskytovaly brokerské služby. A letošní zisk těchto bank může být výrazně negativně ovlivněn. Trh zároveň doufá, že výprodeje nespustí lavinu problémů dalších hedgeových (často napákovaným) fondů.
C:\fakepath\p-09032021-lv.gif

Prezidenti USA v krizi snižovali daně, zvyšovali i státní výdaje

09.03.2021 Výběr známých programů na podporu ekonomiky v historii USA (Sněmovna reprezentantů má po úpravách v Senátu na programu další hlasování o balíčku v hodnotě 1,9 bilionu dolarů - asi 41 bilionů korun - na podporu ekonomiky zasažené pandemií covidu-19):
img

Rozbřesk: Vidina tvrdších opatření drží korunu pod tlakem

26.02.2021 Česká koruna se s vidinou tvrdého omezení ekonomického života dostala pod tlak, překročila zpátky úroveň 26,00 EUR/CZK a dál slábne. Na vině je v posledních týdnech výrazně horší průběh pandemie v Česku než ve většině ostatních evropských zemích a narážení zdravotního systému na své limity, které pravděpodobně povede k omezení pohybu mezi okresy a sadě tvrdších vládních nařízení.
C:\fakepath\EURUSDDaily.png

Gapy ako ľahká cesta k ziskom? Záleží na akých trhoch

02.02.2021 Na trhu je milión spôsobov ako sa dá obchodovať, no gapy sú jedni z tých známych a osvedčených stratégií. Obchod ale záleží aj od smeru trendu a viacero faktorov. Poďme sa pozrieť na rôzne príklady.
C:\fakepath\cina2.jpg

Reuters: Čína chce po firmách data o spotřebitelských půjčkách

11.01.2021 Čína tlačí na velké technologické firmy, aby sdílely údaje o spotřebitelských půjčkách, a to se zdůvodněním, že to je prevence proti přílišnému zadlužování a podvodům. S odkazem na zdroje obeznámené se situací o tom dnes informovala agentura Reuters. Podle ní by plán, pokud bude uveden do praxe, znamenal konec dosavadní čínské politiky nevměšování se do tohoto sektoru.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Průzkum: Naděje Rusů na kvetoucí ekonomiku klesly na úroveň 1998

06.01.2021 Naděje Rusů, že se dočkají rozkvětu ruské ekonomiky, klesly na úroveň roku 1998, uvedl dnes hospodářský list RBK s odvoláním na výsledky průzkumu agentury Gallup International. Rusové zažili v roce 1998 krach státních financí. Podle průzkumu v ekonomický rozkvět letos věří pouhých šest procent dotázaných, zatímco 47 procent Rusů se chystá na ekonomické potíže.
img

Nikola Corp: Další bublina na akciovém trhu nebo budoucí investice?

04.01.2021 Na akciovém trhu je stále vidět šílenství v oblasti elektrické dopravy. Výrobce elektrických nákladních vozidel Nikola Corp se stal novou hvězdou NASDAQ po uzavření včerejšího zasedání s nárůstem o více než 40% poté, co společnost General Motors oznámila nákup 11% automobilové společnosti. V dnešním před otevřením se jeho akcie obchodují s mírnějším nárůstem, kolem 5%.
img

Rok 2021 začne nebezpečnou jízdou dolaru a pobrexitovou Británií na křižovatce

30.12.2020 Trh se převážně shoduje na tom, že nás v roce 2021 čeká reflační odraz ode dna a oslabený americký dolar. My s tímto pohledem vcelku souhlasíme, ale pořád se toho může spousta pokazit. Bezprostředním nebezpečím je hlavně spekulativní zápal, který může vést dříve či později ke korekci – a asi spíš dříve. Brexitová dohoda byla pro libru velkým zklamáním.
C:\fakepath\br-28122020-lv.gif

Státy EU podpořily platnost dohody s Británií od 1. ledna

28.12.2020 Zástupci členských zemí Evropské unie dnes jednomyslně podpořili dohodu, která upravuje mimo jiné i budoucí obchodní vztahy s Británií. Oznámil to mluvčí německého předsednictví EU. Na Vánoce uzavřená úmluva tak může vstoupit v platnost od 1. ledna i bez souhlasu Evropského parlamentu (EP), který ji bude schvalovat až dodatečně během dvouměsíční doby její provizorní platnosti. Vůdci politických skupin v EP se dnes shodli na tom, že parlament "zcela výjimečně" na dodatečné schvalování již platné smlouvy přistoupí.
C:\fakepath\brexit.jpg

Jednání o obchodních vztazích EU a Británie skončila bez dohody

13.12.2020 Jednání o podobě obchodních vztahů mezi Evropskou unií a Británií skončila bez úspěchu. Po telefonickém rozhovoru s britským premiérem Borisem Johnsonem to řekla předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Oba politici stanovili dnešek jako nejzazší termín pro dosažení dohody, jednání budou ale podle nich pokračovat.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar posiluje, i kvůli průtahům jednání o balíku ekonomice USA

11.12.2020 Americký dolar dnes posiluje. Investory o chuť riskovat připravily průtahy v jednání o balíku pomoci americké ekonomice a rostoucí pravděpodobnost, že se Londýn s Bruselem nedomluví na podobě budoucích vztahů. Britská libra oslabuje vůči dolaru i euru.
img

Pandemie odstartovala nové strategie hackerských podvodů s kryptoměnami

04.12.2020 Společně s vývojem blockchainu a stále intenzivnějším integrováním kryptoměn do běžného používání stoupá i kreativita hackerů, kteří vyvíjejí celou řadu nových nástrojů na okrádání svých obětí. Nejnovější případy jsou spojené s pandemií koronaviru. Nejedná se o žádný sofistikovaný podvod, ale o obyčejné vydírání, kdy je bitcoin jednoduchým prostředkem pro inkasování výpalného. FBI zaznamenala nárůst počtu vyhrožování infikovaných obětí a jejich rodin.
img

Ropa zdražuje kvůli vakcínám, čeští řidiči si do kapsy sáhnou hlouběji. Sílící koruna pomůže jen částečně, pomoci ovšem může možný krach jednání kartelu OPEC

03.12.2020 Cena ropy na světových trzích se drží stále poměrně vysoko. Dojde proto k dalšímu zdražení pohonných hmot v ČR. Ty zdražovaly v uplynulých sedmi dnech i o týden dříve. V uplynulých sedmi dnech zdražil jak benzín, tak nafta, i když opět jen mírně. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o dva haléře na litr a činí 27,79 koruny za litr. Nafta nyní stojí 27,09 haléře za litr, tedy o haléř více než před týdnem.
C:\fakepath\EURCAD-daily-30112020.PNG

EUR/CAD - co stojí za pohybem tohoto měnového páru?

30.11.2020 Euro vůči kanadskému dolaru v letošním roce výrazně posílilo, přičemž veškeré zisky se koncentrovaly do přelomu února a března. Razantní uvolnění měnové politiky ve Spojených státech ale za tímto pohybem nehledejme, obě měny z páru EUR/CAD totiž reagují na zásadní změny v americké hospodářské politice víceméně stejně. Tím hlavním hybatelem eura vůči kanadskému dolaru je cena ropy.
img

Testování udržitelnosti: Podle Fidelity International jsou vyšší ESG ratingy spojené v roce 2020 s lepšími výkony

11.11.2020 Fidelity použila vlastní ESG ratingy a testovala vztah mezi udržitelností a výkony trhu během prvních třech čtvrtletí roku 2020. Studie zjistila v daném časovém rámci velmi silnou pozitivní korelaci mezi relativním tržním výkonem společnosti a jejím ESG ratingem. Studie také ukázala lineární vztah ve všech ratingových skupinách ESG, s tím, že každá skupina je na tom lépe než ta nižší, od A do E.
C:\fakepath\krypto.png

Kryptoměny v novém kabátě

21.10.2020 Není žádnou novinkou, že v kryptoměnovém světě už nějaký ten čas existuje projekt s názvem Defi. Pod zkratkou Defi si můžeme zjednodušeně představit jakousi formou decentralizovaných financí, které tato kryptoměnová nadstavba nabízí. Co vlastně do světa kryptoměn Defi může přinést? Abychom mohli odpovědět na tuto jednoduchou otázku, nejdříve se musíme podívat na problémy, které s sebou kryptoměny přináší a které mohou zpomalovat jejich rozvoj a zapojení do dnešního globálního světa financí.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy do konce roku 2020?

01.10.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
img

Do jakých akcií investovat v současné situaci?

24.09.2020 Většina investorů byla příchodem koronaviru na konci února ohromena. Akciové trhy dlouhodobě zažívaly období prudkého nárůstu, o kterém nic nenasvědčovalo, že by měl skončit. Nicméně většina burz o měsíc později poklesla přibližně o 35 %. Následovalo prudké zotavení, během kterého ceny mnoha akcií již posílily z březnového minima o více než 70 %.
img

Rozbřesk: ECB pod tlakem…

10.09.2020 ECB je znovu pod tlakem. Poslední statistiky ukázaly, že se jádrová inflace v eurozóně propadla na historická minima a celková inflace poprvé od roku 2016 vykazuje negativní hodnoty. Je pravda, že poslední čísla mohou být kvůli pandemii hodně volatilní a ECB se více než na aktuální inflaci dívá na inflační výhled na horizontu 12 až 18 měsíců. I ten však nevypadá dobře. ECB už podle poslední prognózy nečekala, že se v následujících třech letech vrátí do blízkosti 2% cíle. A teď aktuální nižší inflace a výrazně silnější euro pravděpodobně přinutí přepsat centrální bankéře prognózu ještě níž. Situace tak volá po nové akci – nových opatřeních.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Grexit | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Pin Bar | Kanada | Austrálie | Německo | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Take-Profit | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CAD | GBP/NZD | USD/RUB | EUR/CZK | Komoditní burza | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Robert Kiyosaki | Měnový trh | Obchodování na burze | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AMEX | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Auditor | Transakce | BaFin | Bankovní rada | Beta | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bull | Burza | Burza cenných papírů | Burzovní index | CBOT | CEO | CFD | CME | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Denní rozpětí | Devalvace | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forex trader | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | Gap | Vyplnění GAPU | Grafy | Hedging | Hedge | High | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | LES | Likvidita | Long | Low | MAE | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Margin call | Risk | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obchodování s deriváty | Obligace | Opce | Open | Overnight | P/E | PTR | Platforma | Portfolio | Pozice | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Splatnost | Split | Spotová cena | Spread | Stop-Loss | Support | Swiss | Termínový kontrakt | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Nomura | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Index CSI300 | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Thajský bat | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Zisk | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Ropný trh | Britská měna | Spekulant | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Deprese | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Arbitráže | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | IEA | New York Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Makro | USDX | Index CPI | Makrodata | Portugalsko | Facebook | LYNX | Index strachu | Akcenta | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Insider trading | Time-Frame | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Vnitřní hodnota | Volatilní | Zlatý důl | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Microsoft | Akcie Tesla | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny ropy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Bohatý táta, chudý táta | Brent | Brokeři | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy na světových trzích | Cena za barel ropy | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Černá labuť | České akcie | České koruny | DJIA | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomický kalendář | Ekonomický výhled | Elektřina | Emisní povolenky | Etoro | Eura | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční plán | Investiční portfolio | Investing | Investování do akcií | Investování do zlata | Investování na burze | Investovat do zlata | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak obchodovat forex | EBay | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kiyosaki | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní trh | Krach na burze | Krach na newyorské burze | Kurs koruny | Kurs koruny k euru | Kurz amerického dolaru | Kurz ropy | Kurz rublu | Kurzy | E15 | Libra | LYNX Broker | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měšec.cz | MetaTrader 5 | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nejlepší broker | Nemovitosti | NewYorská burza | Obchodní platformy | Obchodování forex | Obchodování s dluhopisy | Obchodování s nemovitostmi | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Pád Lehman Brothers | Pád rublu | Pips | Pivot | Pivoty | Pokles eura | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Risk Management | Ropy | RUB | Rubl | Ruská měna | Rychlé peníze | Řízení rizika | Sázky | Signály | Směnné kurzy | SPX | Spekulace na pokles | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Světové burzy | Světové měny | Světové události | SWIFT | TopForex | Transakční náklady | Trh | Tržní podíl | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Webinář | Webináře | WTI | WTI ropa | Země EU | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Zisky | Tradeři | ROIC | CNBC | ZEW | EIA | Dolarové dluhopisy | ING | Benzín | Buffett | Put | Báze | Buy | EBITDA | Elon Musk | Ex-dividend | Hrubá marže | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Provozní marže | REIT | ROCE | ROE | Sell | SPAD | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Instrukce | Převis | Čistá zisková marže | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Equity křivka | Investiční analytik | Tržní sentiment | Commission | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Flag | Volby | S/R zóny | E-mini | Know-how | Blog | Retail | Vzdělání | Frustrace | COT | Velcí hráči | 1 milion | Burze | Podvědomí | Investment | Aramco | Sky News | Jefferies | KPMG | CNOOC | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | CME Group | CSI300 | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Agentura AP | BBC | Reporty | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Finanční regulace | Dění na finančních trzích | Technický výhled | Bezpečné měny | Short squeeze | Black swan | HUF/EUR | Brazílie | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Pokles akcií | Ministr financí | Jak investovat do komodit | Finanční aktiva | Globální trhy | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Velcí investoři | Tržní volatilita | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Fundamentální ukazatele | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Investiční stratégové | Burzovní kalendář | Pro tradery | Panevropský akciový index | BlackRock | Londýn - ICE | New York - Nymex | Přehled | Konzistence | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Cena kontraktu | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Posilování koruny | Obchodované instrumenty | Forbes | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Sázení | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | České firmy | Economic | Inflační tlaky | Glencore | Ekonomické dopady | Britská centrální banka | Broker Trust | Soros Fund Management | Realitní trh | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Panické výprodeje | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Globální finanční trhy | Fitch Ratings | Černé pondělí | Obchodování v Asii | Americké burzy | Utahování měnové politiky | Alibaba | Propad | Německý index DAX | Dopady finanční krize | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Země OPEC | Sázkové kanceláře | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Vývoj měnového kurzu | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Nálada na trhu | PetroChina | Sinopec | Ekonomická data | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Akcionáři | CySEC | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Úvěrové krize | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Blockchain | Ripple | Ethereum | Tesla | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Výnos desetiletých dluhopisů | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Francouzská ekonomika | NYSE Euronext | Bankéři | Poplatky | Prodávat akcie | Nakupovat akcie | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | ING Bank | Silné euro | Úspěšné obchodování | Americký trh práce | Makléřské společnosti | Ekonomická situace | Světový obchod | Bankovní unie | Bankovní krize | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | Hospodářská stagnace | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Rizikové investice | Americká vláda | Růst čínské ekonomiky | Odliv kapitálu | Čekající příkaz | Příjmy | Dun & Bradstreet | ExxonMobil | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Růst ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Bitfinex | Devizy | ex | Purple Trading | Obchodovat na forexu | Nejvyšší zhodnocení | Rystad Energy | Finlord | Ruské akcie | Obchodování ropy | Swiss Life Select | Alokace aktiv | Zahraniční forex | Lipow Oil Associates | CoinDesk | Cena palladia | Goldenburg Group | Sladká ropa | BHS | René Remšík | Ceny pšenice | Breakout Trader | Obchodování ETF | Zajištění portfolia | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Americký akciový trh | Bitcoinové burzy | Cena platiny | Palladium | Trade Financial | Technologie blockchain | Václav Pech | BTC/USD | Vývoj BTC/USD | Coinmarketcap | LYNX Trading | Altcoin | Kraken | Bitcoinové futures | ETH | ETC | Capitalinked | Radim Dohnal | Invesco | Kapitálové výnosy | Trh s bitcoiny | Fincentrum | Hard fork | Binance | Charles Hoskinson | NEST | Masivní výprodeje | Lightspeed | Crypto | Tether | MSCI World Index | Vitalik Buterin | Lithium | Jak fungují akcie | Altcoiny | Asijské trhy | Drobní investoři | Investování s LYNX | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Složený úrok | Index Russell 2000 | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Obchodní války | FinTech | Twisto | LYNX webinář | Investování do ETF | Krypto | Bitcoiny | Analytik Finlordu | Boris Tomčiak | Růstové akcie | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Podíl eura | Vývoj na finančních trzích | Capitalinked.com | Profesionální investoři | Podniky | Evropské akciové trhy | Obchodovat forex | Graf vývoje | Technologické akcie | FAANG akcie | FAANG | Amazon (AMZN) | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie společnosti | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Forint | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Geopolitika | Ekonomické krize | Cena akcií Amazonu | RDSA | Royal Dutch Shell | Ether | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Stabilnější měny | Zasedání OPEC | Dluhopisové výnosy | CipherTrace | I-Trader | Použití finanční páky | Globální investoři | Trh s ropou | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Burzy padají | Výprodej akcií | Dodávky ropy | Cena plynu | Brexitová dohoda | Akciové propady | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Roční výnos | Goldenburg Group Ltd | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Sázka na nejistotu | Daňové úlevy | Regulační orgán | Jiné měny | EK | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Americké podniky | Fiskální pakt | Pojištění vkladů | Bankomaty | Financial Times (FT) | Kongres USA | Zadluženost | Vysoká zadluženost | Refinitiv | Inflační vývoj | Kryptoměna Bitcoin | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | Australské akcie | Vysoké zisky | Dolarová aktiva | ETF portfolia | Dluhopisy s vysokým výnosem | Velké riziko | Nakoupit akcie | Palladiové akcie | Obchodovat komodity | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Státní fond | Konopné akcie | Investice do marihuany | Zájem investorů | Inflace v ČR | Obchodujte ropu | Plánované obchody | Rozdílové smlouvy | Beyond Meat | Obavy investorů | Inflační očekávání | Vyjádření analytiků | Cena pohonných hmot | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Vývoj amerického dolarového indexu | AMS | Bitcoin a další kryptoměny | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Chainalysis | Silnější euro | The Telegraph | NVDA | Riziko recese | Prodej ropy | Finanční svět | David Varga | Token | Stablecoin | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Ferrari | Pohyb kurzu | Ratingy udržitelnosti | Volný čas | Blockchainové akcie | Obchodní nápady | Akcie a ETF | Svět investování | Ropné akcie | Investiční bublina | Defenzivní akcie | Růst ceny zlata | Pokles cen | Americké futures | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Akcia | Štěpán Křeček | Šéfové států | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | SIX | Digitální aktiva | Obavy z recese | Nové akcie | Akcie týdne | Bohatí | Ekonomické problémy | AMZN | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Splasknutí hypoteční bubliny | Alan Greenspan | New York Stock Exchange (NYSE) | FRS | Hongkongská burza | Nové měny | Hospodářská recese | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Deutsche Welle | Denní graf | Stablecoiny | Italská ekonomika | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Vyjednávání o brexitu | Finanční situace | Pohonné hmoty v Česku | Úvěrová aktivita | Snížení daní | Kurzarbeit | ESG | GOOGL | Ceny palladia | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Očekávaný růst | Equinor | Vývoz ropy | Cena akcie | Automatické systémy | Uvalení cel | Měnový systém | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | NYBOT | CSCE | Černý čtvrtek | Brazilské devizové rezervy | Vysoká likvidita | Nákupní příkazy | Rozšíření krize | Černé úterý | Bank of United States | Následky krize | Dow Jonesův burzovní index | Burzovní krach | Brazilská měna real | Hypoteční trh v USA | Povinné pojištění vkladů | Hospodářské krize | Smoot-Hawleyův zákon | McKinsey | Huawei | Digitalizace | Trump dnes | Největší burzovní krach | Vývoj burzovního indexu | Světové akciové indexy | Newyorské komoditní burzy | Průběh krize | Střadatelé | První investoři | Prodávat své akcie | Newyorská burza (NYSE) | New Deal | Nový úděl | Automobilky | Čistý zisk | Startup | Obchodní model | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Analytik portálu | Sílící koruna | IOT | Hongkong | Kryptoměnová burza | Investice do ropy | Trinity | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | Obratové formace | Býčí signál | Objem | Rijád | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Státní investiční fond | Trh práce | Myšlenka | FRED | Dlouhodobé dluhopisy | Purple Trading David Varga | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Alibaba Group | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Německé hospodářství | Slušné zisky | Akcioví obchodníci | Americký dolar dnes | Technické závady | Firma | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Technické analýzy | USDC | BAT | Olívia Lacenová | Aktuální obchodní příležitosti | Pfizer | Svíčková formace | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Studie | Server CNBC | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Co bude | Vývoj trhu | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Ukrajina | Clearstream | Lagardeová | Vyšetřování | Labouristická strana | Amazon | Citadel | Indexy nákupních manažerů | Philip Lowe | Úrok | Nejbohatší | Implikované volatility | Vysoké ceny ropy | Miliardy | USDT | All Time High | Vyhlídky | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Domácí měny | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Federální rezervní banka | 5G | FT | Helena Horská | CHNComp | Globální trh | Vlk z Wall Street | Záměna | Too Big to Fail | Peníze nikdy nespí | EET | SMA | Omezení těžby | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | Jan Vejmělek | Investovat v roce 2020 | Eva Miklášová | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Propouštění | CBDC | Impuls | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Ceny potravin | Váš trading | Velikost pozice | Řídit riziko | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Ochota k riziku | Koruna dnes | Zdražování | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Britové | Finanční ztráty | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Goldenburg | Klesající klín | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Obchodujte přes LYNX | Diverzifikace ekonomiky | Světové obchodní organizace | GBP/EUR | Půjčka | Schůzka FOMC | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Prohlášení | Kanadské burzy | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Moskva | Americká automobilka | Ropná zařízení | Airbus | Míra | Švýcarská společnost | Jaderné elektrárny | Jaderná elektrárna | Temelín | Inflační výhled | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | Edward Moya | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Hypoteční trh | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Dolar roste | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vánoce | Automobil | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Europoslanci | xStation5 | Nejziskovější | MasterCard | AT&T | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Americké vlády | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Bydlení | Ztráta | Úbytek | NERV | Počet investorů | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | SPD | Stratég | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Výnosy státních dluhopisů | Čínský index CSI300 | Čínská centrální banka (PBOC) | Peking | Investiční ředitel | US100 | Index US100 | Wirecard | Halving | Ziskovost | ETF roku 2020 | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Zvýšení inflace | Černé labutě | Elizabeth Warrenová | Bernie Sanders | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Silný support | Bruno Le Maire | Návratnost | Netflix | Celsius Network | Půjčky v kryptoměnách | Dobrá data | Washington | O2 | Federální úřad pro letectví | FAA | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr zahraničí | Von der Leyenová | Vývoj měnových párů | RBA | Budoucnost | Soukromí investoři | Hodnota investic | Ifo | Experti | Ropa typu Brent | Vliv na investice | Míra inflace v ČR | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Dividendový aristokrat | Wall Street Journal (WSJ) | Čínský vicepremiér Liou Che | Podnik | Vyšší inflace | Bloky | Fork | Adam Dulovec | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Bankroty | Historie Wall Street | Síla na Wall Street | Index Wall Street | NYSE Composite Index | Jak Wall Street funguje? | Největší krize na Wall Street | Krize na Wall Street | Největší krize | Jak obchodovat na NYSE? | Obchodování na Wall Street | Alibaba Group Holding | Ceny energií | Angela Merkelová | Vladimír Beszédes | Trader Games | Komunikace | Francouzská vláda | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Kapitalismus | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Google | Samsung | Obchodní vztahy | Anglie | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | WHO | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Íránský konflikt | ConocoPhillips | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Španělská chřipka | Ratingová agentura Fitch | Finanční regulátor | Zvýšení účinnosti | Virus | Jüan | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Zdražovat | České měny | Důchody | Americký kongres | Obavy z koronaviru | Sentiment ve světě | Meziroční růst | Vít Hradil | Závislost na dolaru | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | Snížení těžby ropy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Investovať do kryptomien | AML | Zpomalení růstu | Volné peníze | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Čínská vláda | Dopady koronaviru | BP | Dodávky na trh | Americká společnost | Rekordní hodnoty | Taleb | SEC | NFP | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Zveřejňování výsledků | Zveřejňování výsledků hospodaření | Analýza BTC | Technická analýza BTC | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Uživatelé kryptoměn | Spuštění bitcoinů | Hospodářství Evropské unie | Dopady koronaviru na ekonomiku | Indikátor RSI | Růst sazeb | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Ekonomické aktivity | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Craig Erlam | Noviny | Guggenheim Partners | České banky | Světová hospodářská krize | Ekonomické recese | Zničené hospodářství | Centrální instituce | Dopady epidemie koronaviru | Zdravotní pandemie | Burzovní pandemie | Šíření koronavirové nákazy | Největší ztráty | AxiCorp | Čínské banky | Jižní Korea | Cestovní ruch | Vývoj | Nafta v ČR | Nižší sazby | Šok | Snížení těžby | Michel Barnier | Ceny nafty | Mzda v ČR | Mzda | Guru | Akcie Microsoft (MSFT) | Vládní opatření | Výkyvy | Varovné signály | Aktuální Price Action | Začátek cenové války | Schůzka skupiny OPEC+ | Schůzka skupiny OPEC | Cenová válka | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Příležitost k nákupu | Snížení průmyslové aktivity | Únorová inflace | Extrémní růst | WP | Cenové války | Restrikce | Těžební kapacity | Hospodářský šok | Zásoby ropy v USA | Prudký pokles | Poradci | Aerolinky | Air France-KLM | Royal Dutch Shell (RDSA) | Olaf Scholz | Index strachu VIX | Mince | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Další vývoj | Íránská ropa | Karanténní opatření | Nízká cena ropy | Silný propad | Brusel | TARP | Letectví | Největší burzovní krach dějin | Největší burzovní krach v dějinách | Největší pády | Kabinet | Vlastnit akcie | Nízká likvidita | Velmi nízká likvidita | Tržby společnosti | Standard & Poor’s 500 | Ukazatel amerických burz | Klíčový ukazatel | Největší propad | Ukazatel rozkolísanosti | Ukazatel rozkolísanosti akcií | Panika na světových trzích | Strach a panika | Propad koruny | Vyšší úrok | Oslabování české měny | Panikařící světové trhy | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Historická zkušenost | Cenový vývoj | Třída aktiv | Šíření viru | Likvidní měny | New York Times | Prostor k růstu | Zastavení výroby | Propad poptávky | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Kanadská provincie | Pád ceny | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Markéta Fišerová | Prudký pokles cen | Ropné cenové války | Texas | Další pokles | Algoritmy | Koronavirová krize | MPSV | Ošetřovné | Senátorka | Komentátor | Kalifornie | Kongres | Škoda | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Fundament | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Enormní zájem | Spoření | Sněmovna reprezentantů | Největší zisk | Tým Admiral Markets | Tomáš Raputa | Podpůrný balíček | Peněžní zásoby | Záchranný balíček | Růst | Vyšší výnosy | American Airlines | Balík na podporu ekonomiky | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | Boj s koronavirem | Allianz | Americký investor | Propad HDP | Živobytí | Šíření nákazy | Bulharsko | Nejlepší palladiové akcie | NILSY | Anglo American Platinum | Abbott Laboratories | Air Bank | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | eKasa | Akciový index S&P 500 | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Nejlepší technologické akcie | Technologické akcie roku 2020 | Akcie Amazon (AMZN) | Akcie Alphabet (GOOGL) | Alphabet (GOOGL) | Akcie Alibaba Group | Alibaba Group (BABA) | Microsoft (MSFT) | Poskytování hypoték | Deficit veřejných financí | Letecká společnost | Saúdové | Průmyslové revoluce | Revoluce v technologii | Umělá inteligence | Investice do společností budoucnosti | 4. průmyslová revoluce | Cloud Computing | Internet věcí | Akcie Nvidia Corp | Nvidia Corp | Akcie Nvidia | Akcie Nvidia Corp (NVDA) | Závislost | Sláva | Práce | Výraznější pokles | Rozvojová banka | RBK | Údaje | Emise oxidu uhličitého | Týdenní nárůst | Zlevňující ropa | Prudce zlevňující ropa | Hrozí krach | Johan Sverdrup | Skupina OPEC | DPH | Ropný průmysl | ETF portfolio | Globální trh s ropou | Cushing | Chudé země | Pohonné hmoty v ČR | Dopady koronavirové krize | Vlk z Wallstreet | Až na krev | Big Short | Špinavé Prachy | Bitcoin beyond the bubble | Ministři | Ekonomické oživení | Světoví těžaři | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Italský dluh | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Snížení produkce | Státní příspěvek | BFMTV | Ministr pro státní rozpočet | Gérald Darmanin | RMC | France Info | Celková inflace | Výpadky | DAWN | Více peněz | GB00B03MLX29 | Anglo American | Rozpočet EU | Nové dluhopisy | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | AMC | EP | Statistiky | Chuť riskovat | Bankomat | Indikace | Oživit ekonomiku | Zhodnocování peněz | Poradenské společnosti | USD za barel | Američtí těžaři | Květnový kontrakt | Kontrakt na WTI | Květnový kontrakt na WTI | Levná ropa | Michael McCarthy | Madrid | CMC | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | USO | Červnový kontrakt | Obnovení rovnováhy na trhu | Stephen Innes | Trade | S&P500 | Guvernér australské centrální banky | Situace kolem ropy | Nabídka ropy | Globální spotřeba ropy | Spotřeba ropy | Analytik ČSOB | Dominik Rusinko | ČSOB Dominik Rusinko | Producenti ropy | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Situace na trhu s ropou | Zbyněk Stanjura | ODS | Cenové pohyby | Cena ropy v korunách | SARS-CoV-2 | Reddit | Debata | Tweety | Cena surové ropy | Surové ropy | Zahrnutí inflace | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Zoom Video Communications | WEI | Výkon dolaru | Joe Biden | Grayscale | Podpůrná opatření | Odhady výsledků | Cenový pokles | Cenový propad | Cestování | Zisk automobilky | Bitcoin dnes | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Shell | Maloobchod | ATH | Zaměstnanci | Tweet | Dopravci | Pasivní investice | Wolfstreet | Petra Kopecká | Mluvčí Raiffeisenbank | Vývoz | ETN | KfW | Banka KfW | Rekordní zisk | Regulační orgány | Růst zadlužení | Zadlužení | Bezpečnost | Rezervní měny | Akcie a dluhopisy | Leasing | Členské státy | Německá státní rozvojová banka | Státní rozvojová banka | Rozvojová banka KfW | Členské země | Burza Binance | Technologický pokrok | JD.com | Dopad na cenu | FBI | Volatility trhu | Velké peníze | Negativní hodnoty | CL | Moderna | Velikost fondu | Omezení produkce | Předsedkyně Evropské komise | Aktivity společnosti | Realitní společnosti | Fischer | Argentina | Spoluzakladatel | Vládní pomoc | Krátkodobý dluh | Ekonomické zotavení | JDE | Rizikovější měny | Unie | Setkání lídrů | ČR | Balíček na podporu ekonomiky | Lukoil | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Cena akcií Hertz | Hertz | Průraz | Bild am Sonntag | Státní kasa | Sentiment na trzích | PEPP | Britské firmy | Střední Evropa | Ruské úřady | Nová prognóza | Antivirus | Kvalitní akcie | Investoři v Evropě | Počet nových žádostí o podporu | Býčí trend | Statistiky z trhu práce | Oracle | Výhled Světové banky | Tchaj-wan | Nikola | Banky v eurozóně | Fotbalové kluby | Oklahoma | Arizona | Nevada | Nestlé | Propad cen | Výplata | Covid | Realitní firma | Technologické firmy | Chování americké centrální banky | Infekce Covid | Changpeng Zhao | Cardano | Banka JP Morgan | Společnost Wirecard | Finanční ústavy | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Krach Wirecardu | Příjmy a výdaje | Výkyvy cen | Platební karty Wirecardu | Google Pay | MFTEL | Ipex Bank | Ipex | Velké investice | Merkelová a Macron | Ziskové marže | Akcie Abott Laboratoires | Akcie Allianz | Abott Laboratoires | Akcie Coca-Cola | Akcie Colgate-Palmolive | Akcie HDFC Bank | HDFC Bank | Akcie International Flavors & Fragrances | Akcie Nestlé | Akcie Medtronic | Medtronic | Akcie Thermo Fisher Scientific | Thermo Fisher Scientific | Novavax | MAM | Ant | Michal Lukáč | Výrazný propad | Riskování | Zbohatnutí | Reputace | Ocenění | Šance | Ceny | Praha | Kolaps | Ethereum 2.0 | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Market cap | Akcie těžařů | Wheaton Precious Metals | SSR Mining | Následky pandemie | Nižší poptávka | Progres | Vývoj ceny zlata v USD | Insolvence | DeFi | Staking | Agnico-Eagle Mines | Anglogold Ashanti | Barick Gold | Franco Nevada | Gold Fields | Kirkland Lake Gold | Royal Gold | Sibanye Stillwater | Nikl | Prognóza ceny zlata | Prognóza ceny stříbra | Prognóza ceny platiny | Prognóza ceny palladia | Prognóza ceny ropy | Komodity s LYNX | Akcie u LYNX | Komoditní akcie | Petroleo Brasileiro | Důvěra | Velké technologické firmy | Turistický ruch | Psychika | Kolaps amerického dolaru | Kolaps dolaru | Ant Group | Indonésie | Slabý dolar | Kreativita | Cenové hladiny | Letecká přeprava osob | Letecká přeprava | Podhodnocené akcie | Analytik XTB | Hnojiva | Upozornění na rizika | Rystad | Chamtivost a strach | Kryptoměnový trh | SMA 200 | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | VisualCapitalist | Analýza ceny | Ruská vláda | Kryptotrh | Výrobní index | Decentralizované finance | SPAC | Anas Sálih | Kuvajtský ministr financí | Země v Perském zálivu | Akcie Manchesteru United | Brexitové dohody | Delta Airlines | Odborníci | Inspirace | Američtí investoři | Prezidentské volby v USA | Mezinárodní agentura pro energii | Snížení emisí | Ropa dnes | Program Antivirus | Politici | Účinné vakcíny | Zakladatel firmy | Nákupní příležitosti | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Snížit emise | Biden | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Česká republika | John McAfee | McAfee | Ruské firmy | Epidemická situace | FiveThirtyEight | Energetický sektor | Lockdown | Ceny v Česku | AEX | Nancy Pelosiová | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Množství peněz | BNB | Problémy kryptoměn | Coumpoud | Způsob investování | Defi | Decentralizované půjčky | Nařízení | Bed Bath & Beyond | BBBY | Zhoršování pandemické situace | Pandemie v Česku | Bull run | Cenné papíry s pevným výnosem | Faktor beta | Letecká doprava | Snižování daní | Spotřební daň z nafty | Praktické tipy | Proražení | Nastavení trhů | GME | GameStop | Dominic Raab | Britský ministr zahraničí | Vakcinace | Úrokové sazby v Číně | Sazby v Číně | Očkování | LEN | Zadlužování | Ceny aktiv | Částečný úvazek | Velký kapitál | Předsednictví EU | Odvětví kryptoměn | Kryptoburzy | Refinitiv Eikon | Boeing 737 Max | Scott Minerd | Burzy v USA | Nikola Corp | Utažení měnové politiky | Home office | Růst ceny | Zvýšení těžby | VET | ADA | Polkadot | DOT | Zoom Video | Firma Boeing | Evropské centrální banky | Nejlepší čínské akcie | CARA | Situace na trhu | VTB | DHL | AMC Entertainment | Akcie Gamestop | Akcie AMC | WallStreetBets | BlackBerry | Akcie GME | GameStop (GME) | AMC Entertainment (AMC) | BlackBerry (BB) | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny | Short Interest | Bed Bath & Beyond (BBBY) | Express | Koss | Nasdaq (US100) | CNCE | MTNB | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Růst ceny Bitcoinu | Rozvolnění | Finanční výsledky | Dynamický růst | Automobilka Tesla | FTX | Kov | Zajímavé akcie | Sentiment v ekonomice | Růst produktivity | Růstový trend | Rostoucí výnosy | Rumuni | Air | Sentiment investorů | Systémové riziko | Finanční zdraví | Akcie Boeing | Terra | Pokračující krize | Krize za Baracka Obamy | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Záchranný plán | Akcie AT&T | Dlouhodobý investor | Akcie AMC Entertainment (AMC) | Týdenní shrnutí | Louise Dicksonová | xStation 5 | Archegos Capital | Archegos | Výhled Saxo Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Pohyb ceny | Martin Pohl | Akcie Boeing (BA) | CoinGecko | Globální finanční systém | Realitní fondy | Společnost BlackBerry | Special Purpose Acquisition Company | Konkrétní akcie | Jesse Powell | Používání kryptoměn | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | Cathie Wood | Krypto trh | British American Tobacco | Lucky Strike | Cigarety | Emise skleníkových plynů | Předpovědi ceny | Akcie Juventusu | Akcie fotbalového klubu | Strach z inflace | Akcie v roce 2021 | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Ministr práce | Události tohoto týdne | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Nárůst objemů | Otevření ekonomik | WEN | Wendy’s | Vyšetřování Binance | Cenové úrovně | Pandemie COVID | Prezident USA Biden | USA Biden | Pád bitcoinu | Těžaři | Obavy z inflace | Oslabení | Meme akcie | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Martin Klass | Weibo | Akcie společnosti AMC | EMA data | Cena akcie AMC | Plány | Cíle | Příležitosti | Prodej | Eco | Další kryptoměny | McDonald's | Graf akcie | CO2 | Pozitivní vliv | Obrovský potenciál | Největší kryptoměnové burzy | Aristoteles | Nicholas Taleb | Cenové stability | Technologie | Americký výrobce | Ethereum (ETH) | Vývoj měnového páru USD/RUB | Ropní vládci | Nákupní příležitost | Spojené arabské emiráty | Jednání kartelu OPEC | Egypt | Očekávání zisku | Technické stránky obchodování | UST | Jednání o těžbě | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Příliv ropy | Příliv ropy na trh | Šíření nových variant koronaviru | Zotavení globální ekonomiky | Tempo zdražování | Americký trh | Roger | Odvětví | Amber Group | Kryptoaktiva | MiCA | Divize | Klidný trh | Boom | Rekord | Reposazba | Bilion | Kryptoměnový svět | Obrovské výnosy | Náhoda | Mateřská společnost | Daňový poplatník | Dřevo | HICP | Harmonised Index of Consumer Prices | Chování | Vnímání | Růst aktivity | Projekce | Stabilní kryptoměny | Jana Pokorná | VIAC | Čínští regulátoři | Uvedení na burzu | Norilsk | Richard Clarida | Čínský deník | Index Russell | Byty | Prostor pro růst | Tokeny | Americká ministryně financí | Nedostatek čipů | Společnosti | Protocol | Neúspěch | Opatření | Rivian | Dna | Evergrande | China Evergrande | ANO | EFE | Agentura EFE | Uhlí | NFT | Energetika | Program odkupu aktiv | Solana | Marika Čupa | Parametry obchodu | Čínský index | 100 SMA | Etherea | Čínské realitní společnosti | Ztrátové pozice | Pracovní den | Smart kontrakty | Index Hang Seng (CHNComp) | Problémy Evergrande | Hang Seng (CHNComp) | Společnost AT&T | American Telephone and Telegraph | WarnerMedia | Warner Bros | Filmové studio Warner Bros | Filmové studio | Akcie AT&T (T) | Covidový krach | Výborný dividendový výnos | Cash flow výnos | Corporate Governance | Akcie Evergrande | Akcie Evergrande dnes | Evergrande dnes | Utahování měnových podmínek | Kupování nemovitostí za účelem investice | Kupování nemovitostí | Kompenzace | Čínské bondy | Chinese Estates Holdings | Arrows | Čínský Evergrande | Problémy v dodavatelských řetězcích | Hopson Development | Dawn Fitzpatricková | Shengjing Bank | Těžby Bitcoinu | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Minulá výkonnost | Chování lidí | Zdražování potravin | Bohemia Energy | Zdražování energií | Pád Bohemia Energy | Vysoké ceny | Kryptoměnové společnosti | JPG | GIC | Temasek | Akcie British American Tobacco | Investice do tabákového průmyslu | Tabákový průmysl | BATS.UK | BATS | British American Tobacco (BATS.UK) | Akcie British American Tobacco (BATS.UK) | e-CNY | CSI300 Real Estate | Index CSI300 Real Estate | Exxon Mobil akcie | Rozpočtový schodek Spojených států | Pozornost | Získávání peněz | Provozní výnos | Meta | Klima | PancakeSwap | Igor Vida | Internet Computer | Kaisa | Čínský realitní sektor | Česká národní banka (ČNB) | Podmínky na trhu | Kaisa Group | Kaisa Group Holdings | Poskytování likvidity | AMD akcie | Meta (Facebook) | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Zoufalství | Týdenní pivot | Tether (USDT) | TIM | Ceny BTC | Změny klimatu | AVAX | Avalanche | Zprávy z krypto | Omikron | Zprávy z krypto průmyslu | | Nejvýraznější propad | Tržní vývoj | Dotcom | Rozšíření | Developeři | Terra Luna | Terra (LUNA) | Restricted Default | Nezaplacený dluh | EUR/CNY | Kryptoinvestor | TerraUSD | TerraUSD (UST) | Jan Macek | Infografika | Akcie velkých technologických společností | Rozvahy Fedu | Nepokoje v Kazachstánu | Cena uranu | Kvalita aktiv | DAO | Thought Leadership | Těžby bitcoinů | Aktualizace Ethereum | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Instituce | Základní úrok | Rusko dnes | Severní Korea | Rainbow | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Kryptoúvěrové společnosti | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ukrajina a Rusko | Oligarchové | Ruská invaze | Moskevská burza | Ruské banky | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Ruská Sberbank | Napadení Ukrajiny Ruskem | Odstřižení od SWIFT | Lídři zemí EU | Promsvjazbank | Boje na Ukrajině | Sberbank CZ | Volksbank | Zamrazení rezerv ruské centrální banky | Sankce vůči ruské centrální bance | Banka Sberbank CZ | Radka Černá | Manažer banky | Klienti Sberbank CZ | Klienti Sberbank | Devalvace rublu | Odnětí bankovní licence | Bankovní licence | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Garanční systém | Garanční systém finančního trhu | Sberbank Europe | Ministerstvo financí Ruské federace | Eva Davidová | Peníze na účtech Sberbank | Evropská divize Sberbank | Renáta Kadlecová | Sovkombank | VEB.RF | Rusko a Ukrajina | Růst kryptoměn | Situace na Ukrajině | Ruské finanční trhy | Zmírnění konfliktu | Telegram | Jennifer Granholmová | Záporožská jaderná elektrárna | Invaze | Hrozba druhého Černobylu | Ukončení války | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | NICKEL | Rozvoj kryptoměn | Řetězec | Spotřební daň z pohonných hmot | Sankce Západu | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Čtvrtý balík sankcí | Balík sankcí | Argentinský senát | Krach země | Zákaz obchodování s Ruskem | Obchodování s Ruskem | Čínští investoři | Crypto Eboy | Ben Laidler | Waves | Crypto Eboy - René Remšík | Vlastnictví | Vzestupný trend | Kryptoměnová burza Binance | Situace na akciovém trhu | Do Kwon | Algoritmický stablecoin | Bertrand Perez | Web3 | Web3 Foundation | Ripple Brad Garlinghouse | Guggenheim | Vedení ECB | Propad kryptoměn | CAKE | VeChain
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

KPMG Global Automotive Executive Survey
Krácení daní
Krádeže kryptoměn
Krádež kryptoměn
Kraft Heinz
Kraft-Heinz
Kraft Heinz (KHC)
Kraft Heinz (KHC.US)
Kraft-Heinz (KHC.US)
Krafton

Následující klíčová slova

Krach brokera
Krach burzy
Krach cestovky
Krach cestovky Thomas Cook
Krach kryptoměn
Krach na burze
Krach na newyorské burze
Krach Wirecardu
Krachy čínských realitních podniků
Krach země
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex krypto webinar
Potvrďte prosím... Zavřít