Pondělí 05. prosinec 2022 03:20
reklama
Coinfy
reklama
Swissquote Bank
reklama
Instaforex krypto
reklama
Trading Room webináře Purple

Klíčová slova - Investiční fond

img

Cena bitcoinu stále stagnuje, ale „velryby“ jsou aktivní 📌

24.11.2022 Nálada na trhu kryptoměn se včera zlepšila díky pozitivní reakci indexů na zápis z FOMC a zprávám od společnosti Genesis Capital, která potvrdila partnerství s investiční bankou Moelis. Bitcoin však stále konsoliduje a není schopen vystoupat nad 17 000 USD, což signalizuje, že ne všechny problémy způsobené FTX jsou minulostí:
C:\fakepath\trader-17112022-30-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.11.2022 1) Británie více zdaní dividendy a příjmy z kapitálu. Zvýší daň z mimořádných zisků energetických gigantů z 25 na 35 procent a prodlouží ji o tři roky do roku 2028. Zmrazí také slevu na dani z příjmu a sníží hranici, při které lidé začínají platit nejvyšší sazbu daně z příjmu. Dnes to řekl britský ministr financí Jeremy Hunt, když představoval aktualizovanou podobu rozpočtového plánu. Ten má zemi pomoct zalepit díru ve státních financích.
C:\\fakepath\\Ukrajina.png

Australský miliardář Andrew Forrest založil fond na obnovu Ukrajiny

17.11.2022 Australský miliardář Andrew Forrest založil investiční fond na obnovu válkou poničené Ukrajiny. Doufá, že se v něm sejde nejméně 25 miliard dolarů (586 miliard Kč). Informuje o tom na svém webu BBC. Fond počítá s investicemi do ukrajinské infrastruktury, jako jsou energetické a telekomunikační sítě.
img

Tváří v tvář zvěstem o riziku nákazy FTX vstupuje na trh s kryptoměnami strach 📉

08.11.2022 Trh s kryptoměnami vyděsila systémová hrozba ze strany FTX poté, co zpráva společnosti Coindesk poukázala na bezpečnostní chyby ve společnosti Alameda Research, významném investičním fondu spojeném s kryptoměnovou burzou Sama Bankmana-Frieda. Na vlně této zprávy se společnost Binance rozhodla prodat veškeré rezervy tokenů burzy FTX v hodnotě téměř 2,1 miliardy dolarů. Bitcoin klesl pod 20 000 dolarů a Ethereum se obchodovalo pod 1 500 dolarů. Investory vyděsilo riziko "scénáře druhé Luny":
C:\fakepath\akcie-13102022-1.jpg

Seriál o klasifikaci akcií – díl 2: První porce masa s názvem GICS

13.10.2022 V minulém díle jsme krátce prošli, k čemu je dobré vědět něco o klasifikaci akcií, v dnešním díle se už podíváme na „informační maso“ - první z dvou systémů klasifikace, a to Global Industry Classification Standard neboli zkráceně GICS. Ten v roce 1999 společně vyvinuli Morgan Stanley Capital International (MSCI) a S&P Dow Jones Indices.
C:\fakepath\trader-06102022-26-zm.png

Norsko čeká příští rok od ropných a plynárenských firem rekordní příjmy

06.10.2022 Norská vláda očekává v příštím roce rekordní příjmy od ropných a plynárenských firem. Předpokládá, že meziročně se zvýší o 18 procent a proti roku 2021 až pětinásobně. Důvodem je zvyšování těžby a růst cen. Uvedlo to dnes norské ministerstvo financí.
img

Evropská investiční banka může ČR letos poskytnout přes 30 mld. Kč

22.09.2022 Evropská investiční banka (EIB) je připravena poskytnout české ekonomice letos stejný objem investic jako loni, případně i více, tedy přes 30 miliard korun. V rozhovoru s ČTK to řekl prezident EIB Werner Hoyer. Za celou skupinu EIB, tedy za Evropskou investiční banku a dceřiný Evropský investiční fond, činily loni tyto investice přes 1,2 miliardy eur (30 miliard Kč), což odpovídá 0,5 procenta českého HDP.
C:\fakepath\hliník.jpg

Největší hliníkárna v Evropě kvůli drahé energii sníží produkci o 22 pct.

06.09.2022 Největší evropská hliníkárna Aluminium Dunkerque Industries kvůli vysokým nákladům na elektřinu sníží produkci o 22 procent. Generální ředitel Guillaume de Goys uvedl, že firma začne příští pondělí odstavovat část svých výrobních zařízení a dokončí tento proces do 1. října, napsala agentura Bloomberg. De Goys také varoval, že vysoké ceny energií ohrožují samotnou existenci tohoto odvětví.
img

Akcie týdne - Bed Bath & Beyond (18.08.2022)

18.08.2022 Mnoho investorů a nadšenců do finančních trhů si pamatuje nejznámnější short squeeze na akciích společnosti Gamestop, kdy retailoví investoři sdružení skrze platformu Reddit pod názvem WallStreetBets způsobili "squeeze" krátkých pozic, které držely hedgeové fondy. Nynější dění kolem společnosti Bed Bath & Beyond připomíná, že se historie velmi často ráda opakuje.
C:\fakepath\trader-17082022-19-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.08.2022 1) Norský státní investiční fond má od ledna do června největší pololetní ztrátu ve své šestadvacetileté historii, prodělal 1,68 bilionu norských korun (4,2 bilionu Kč). Přestože rostly ceny plynu, nedařilo se akciovým trhům, do kterých tento největší fond svého druhu na světě masivně investuje. Takzvaný ropný fond, který v Norsku spravuje peníze získané z prodeje ropy a zemního plynu, to dnes uvedl na svém webu.
C:\fakepath\Norsko.jpg

Norský státní fond vykázal v prvním pololetí největší ztrátu v historii

17.08.2022 Norský státní investiční fond má od ledna do června největší pololetní ztrátu ve své šestadvacetileté historii, prodělal 1,68 bilionu norských korun (4,2 bilionu Kč). Přestože rostly ceny plynu, nedařilo se akciovým trhům, do kterých tento největší fond svého druhu na světě masivně investuje. Takzvaný ropný fond, který v Norsku spravuje peníze získané z prodeje ropy a zemního plynu, to dnes uvedl na svém webu.
C:\fakepath\PT-CFD-akcie-clanek-Paypal-FXstreet-15082022.jpg

TOP 3 nejobchodovanější CFD akcie týdne - PayPal, Bank of America a Ferrari NV

15.08.2022 Letní měsíce bývají co do objemu obchodování spíše pomalejší, hospodářské výsledky však do trhů vnáší zvýšenou volatilitu, které se obchodníci snaží využít. Přinášíme vám souhrn 3 nejobchodovanějších akcií v Purple Trading za první srpnový týden. Co stojí za jejich popularitou a jaký je výhled do budoucna? To vše se dočtete v dnešním článku.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Rusko znovu otevřelo trh s dluhopisy pro některé zahraniční investory

15.08.2022 Moskevská burza se dnes částečně otevřela zahraničním investorům, kvůli válce na Ukrajině byla pro ně téměř šest měsíců uzavřena. Zatím je možné obchodovat jen s dluhopisy, a to pouze investorům ze zemí, které Moskva nepovažuje za nepřátelské. To znamená, že na moskevskou burzu stále nesmějí investoři ze zemí, které zatěžují ruskou ekonomiku sankcemi, informoval server BBC.
img

TOP 3 nejobchodovanější CFD akcie týdne

09.08.2022 Letní měsíce bývají co do objemu obchodování spíše pomalejší, hospodářské výsledky však do trhů vnáší zvýšenou volatilitu, které se obchodníci snaží využít. Přinášíme vám souhrn 3 nejobchodovanějších akcií v Purple Trading za první srpnový týden. Co stojí za jejich popularitou a jaký je výhled do budoucna? To vše se dočtete v dnešním článku.
img

Renáta Kellnerová se před smrtí manžela věnovala hlavně charitě a vzdělávání

03.07.2022 Vizitka Renáty Kellnerové, vdovy po zakladateli PPF Petru Kellnerovi, která je nyní správkyní jeho pozůstalosti a jež 4. července oslaví 55. narozeniny:
img

Rosněfť chystá rekordní dividendu, část cizinců se k penězům dostane těžko

30.05.2022 Největší ruská ropná společnost Rosněfť navrhla vyplatit za loňský rok rekordní dividendu. Umožní jí to silný růst cen suroviny na světových trzích, který se částečně dostavil jako reakce na západní sankce uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu. Někteří zahraniční držitelé akcií Rosněfti se ale budou k penězům z dividend dostávat jen těžko. Informovala o tom agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Norsko.jpg

Norský státní fond vykázal v prvním čtvrtletí ztrátu, poprvé za dva roky

21.04.2022 Norský státní investiční fond, který je největší svého druhu na světě, vykázal v prvním čtvrtletí ztrátu 653 miliard norských korun (1,7 bilionu Kč). Válka na Ukrajině a další globální události měly totiž negativní dopad na akcie a dluhopisy. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Fond je ve ztrátě poprvé od roku 2020.
C:\fakepath\trader-03032022-17-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.03.2022 1) Ruský rubl dnes pokračuje v poklesu na nová minima k dolaru i k euru. Agentury Fitch Ratings a Moody's Investors Service prudce snížily hlavní rating devizových závazků Ruské federace do neinvestiční kategorie, což zdůvodňují dopadem západních sankcí. Vůči dolaru vykazoval rubl na moskevské burze dopoledne pokles o více než 10 % a pohyboval se kolem 117,5 rublu za dolar. K euru ztrácel více než 7 % na 124 rublů. Ruský akciový trh dnes zůstal čtvrtým dnem zavřený, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka a fond mohou mít čínské dluhopisy až za 140 miliard USD

03.03.2022 Ruská centrální banka a ruský státní investiční fond mohou mít v držení čínské dluhopisy až za 140 miliard USD (3,2 bilionu Kč). Na čínském dluhu ve vlastnictví zahraničních věřitelů tak mohou mít až čtvrtinový podíl, vypočítali analytici australské finanční společnosti ANZ Research. To může poskytnout Rusku ochranu před západními sankcemi uvalenými na Moskvu za její invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Z Ruska odcházejí další západní firmy, například norský Equinor

28.02.2022 Po britském energetickém kolosu BP z Ruska odchází i norský Equinor. Firma dnes oznámila, že kvůli ruské invazi na Ukrajinu přestane v Rusku investovat a stáhne se z tamních společných podniků. Veškerou spolupráci s ruským výrobcem nákladních vozů Kamaz přerušila automobilka Daimler Truck, informuje list Handelsblatt. Americké firmy United Parcel Service (UPS) a FedEx, které se řadí k největším logistickým společnostem na světě, zastavují doručování zásilek do Ruska a na Ukrajinu.
img

Sankce už drtí Rusko. Padá rubl, rostou sazby, obchodování je zastaveno

28.02.2022 Odpojení klíčových ruských bank od mezinárodní platebního systému swift a ruské centrální banky od dolarových rezerv začíná mít zásadní dopad na ruskou ekonomiku a rubl. Ruská měna v pondělí ráno klesla o 30 procent vůči dolaru a je na novém historickém minimu 112 rublů za dolar. V průběhu dne může dojít k jeho dalšímu oslabení.
img

Ranní shrnutí (28.02.2022)

28.02.2022 Americké a evropské futures zahájily nový týden poklesem, protože západní země o víkendu uvalily tvrdší sankce na Rusko.
img

ETF zaměřené na BTC těžební společnosti od NASDAQ

11.02.2022 Zatímco americká Komise pro cenné papíry a burzu (SEC) dosud nepovolila žádné spotové ETF s Bitcoiny, udělila souhlas alespoň některým ETF, které jsou navázány na trh kryptoměn. Od úterka zahrnují fond, který umožňuje expozici vůči Bitcoinovým společnostem.
C:\fakepath\Gates.jpeg

Fond, za kterým je Gates, chce investovat až 15 miliard USD do čisté technologie

10.01.2022 Investiční fond Breakthrough Energy Catalyst, za kterým stojí zakladatel společnosti Microsoft a miliardář Bill Gates, plánuje investovat až 15 miliard USD (přes 323 miliard Kč) do projektů zaměřených na čistou technologii v USA, Británii a Evropské unii. V rozhovoru s listem Financial Times (FT) to řekl výkonný ředitel tohoto soukromo-veřejného fondu Jonah Goldman.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
img

Fond kvalifikovaných investorů

17.12.2021 Jedním z investičních vehiklů, který mohou profesionální asset manageři využívat, je fond kvalifikovaných investorů („FKI“). Jeho možnosti jsou v oblasti investování a tradingu co do rozsahu prakticky neomezené. FKI např. může investovat do akcií, zabývat se komplexními opčními strategiemi na indexy nebo algo tradingem futures. Ale i do nemovitostí, private equity nebo uměleckých děl (např. sbírky, obrazy aj.).
img

Fond Rockaway Blockchain Fund investoval přes 110 milionů Kč do firmy 1Inch

02.12.2021 Investiční fond Rockaway Blockchain Fund (RBF) investoval do agregátora decentralizovaných burz 1Inch pět milionů dolarů, tedy přes 110 milionů korun. Společnost 1Inch je v portfoliu RBF už jedenáctou firmou s oceněním přes jednu miliardu dolarů. Fond to dnes oznámil v tiskové zprávě.
C:\fakepath\top-22112021-34-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.11.2021 1) Komoditní sektor pokračuje už pátý týden v cestě směrem dolů. Kvůli posilujícímu dolaru rostou náklady na většinu klíčových komodit v lokálních měnách. Síla dolaru byla patrná zejména vůči euru, které se propadlo až na 16měsíční minimum. Může za to rostoucí hrozba opětovných lockdownů po celém kontinentu, brutálně vysoké ceny plynu a elektřiny, které brzdí růst, a nové problémy na východních hranicích.
img

Akcie Tesla trhají rekordy. Elon Musk je nejbohatší na světě

03.11.2021 Akcie Tesla rostou. Tržní kapitalizace firmy překonala magickou hranici 1 bilionu USD, díky čemuž se Tesla stala šestou nejhodnotnější akciovou společností na světě. Elon Musk je také nejbohatším člověkem planety a vytváří si velký náskok nad Jeffem Bezosem (Amazon), Bernardem Arnaultem a Billem Gatesem (Microsoft).
img

Alternativní investiční fond dle § 15 ZISIF

19.10.2021  Mezi tradery a investory, kteří začali obchodovat na burze se svými prostředky, se často stává, že jejich výsledky a...
img

Kupónová privatizace udělala z většiny Čechů akcionáře

29.09.2021 Jednou z největších změn, kterou prošla česká společnost po pádu komunistického režimu, byla ekonomická transformace. Předpokladem pro zavedení tržní ekonomiky bylo odstátnění hospodářského majetku. Část proto byla vrácena původním majitelům či jejich dědicům (restituce), část byla převedena ze státu na obce, menší provozovny byly prodány v aukcích (malá privatizace) a velké firmy byly zařazeny do takzvané velké privatizace. Jednou z metod velké privatizace byla privatizace kupónová, která byla zahájena před 30 lety, 1. října 1991, prodejem kupónových knížek a známek.
img

Křetínský a Tkáč zvýšili podíl v britské poštovní firmě Royal Mail na 17 procent

17.09.2021 Investiční fond Vesa Equity Investment podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče zvýšil podíl v britské poštovní společnosti Royal Mail na 17,03 z dosavadních 16,03 procenta. Uvedl to v oznámení určeném pro Londýnskou akciovou burzu (LSE).
img

K HOREČCE PRAŠIVÝCH DLUHOPISŮ SE PŘIDÁVAJÍ KVAZIFONDY

17.09.2021 Zájem o korporátní dluhopisy stále roste, a to jak na straně emitentů, tak investorů. Není to překvapivé v době minimálních úrokových sazeb, obzvláště když se stále častěji skloňuje téma rostoucí inflace. Ve snaze porazit inflaci se tak se mnozí nechají nachytat na „garantovaný výnos“ nejrůznějších dluhopisů, včetně těch pofiderních. K horečce tzv. prašivých dluhopisů se přidávají poslední dobou i subjekty dle § 15 Zákona o investičních společnostech a investičních fondech, tzv. „kvazifondy“.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Fond Pro arte, který investuje do umění, vstupuje na pražskou burzu

13.09.2021 Fond kvalifikovaných investorů Pro arte, který se zabývá investicemi do umění, vstupuje dnes na regulovaný trh pražské burzy. Burza cenných papírů Praha o tom dnes informovala ČTK. Celkem se na něm obchoduje 33 fondů.
img

Fond Pro arte vstupuje na pražskou burzu

13.09.2021 Fond zabývající se investicemi do umění, Pro arte (ISIN CZ0008044674), vstupuje na Burzu cenných papírů Praha.
img

Genesis Capital spustila nový fond rozvojového kapitálu GPEF IV, v počáteční velikosti 101 milionů eur

25.08.2021 Genesis Capital, jedna z nejvýznamnějších skupin v oboru private equity ve střední Evropě, spustila nový fond. Genesis Private Equity Fund IV (GPEF IV) je již šestým private equity fondem Genesis Capital za dobu dosavadní více než dvacetileté existence společnosti. Podobně jako jeho předchůdci se i GPEF IV zaměří na investice do předních společností s atraktivním růstovým potenciálem sídlících v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku. V okamžiku svého vzniku má GPEF IV k dispozici 101 milionů eur (přibližně 2,6 miliardy korun) a dosažení své maximální cílové velikosti 150 milionů eur (3,9 miliardy korun) předpokládá již do konce letošního roku.
C:\fakepath\Sainburys.jpg

Akcie Sainsbury's po zprávě o zájmu firmu převzít prudce zpevňují

23.08.2021 Akcie britské společnosti J Sainsbury, která provozuje supermarkety Sainsbury's, dnes na burze v Londýně prudce zpevňují. Přispěla k tomu zpráva, podle které se o podnik zajímají velké investiční společnosti, jež by mohly podat nabídky na jeho převzetí za více než sedm miliard liber (více než 208 miliard Kč). Informovala o tom agentura Reuters. Mezi významné akcionáře firmy patří investiční společnost Vesa Equity Investment českého miliardáře Daniela Křetínského a slovenského investora Patrika Tkáče, která v dubnu zvýšila podíl v podniku asi na deset procent.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Společnost EPIF z EPH podnikatele Křetínského zvažuje vstup na burzu

09.07.2021 Společnost EP Infrastructure (EPIF) z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) zvažuje vstup na burzu. Firma zahájila strategický přezkum svých možností, které mohou zahrnovat mimo jiné právě veřejnou nabídku akcií (IPO). ČTK to dnes mluvčí EPH Daniel Častvaj. Holding už v roce 2016 oznámil, že nabídne akcie EPIF na burze v Praze a Londýně. Nakonec ale ze záměru sešlo a 31procentní podíl ve firmě koupil investiční fond australské banky Macquarie. Zbytek patří EPH.
img

BHS Private Equity Fund investuje do výroby krmných směsí

28.06.2021 BHS Private Equity Fund ve spolupráci s odborným poradcem Versute Investments a vlastníky společnosti Babičkin Dvor připravili projekt na výstavbu a provoz výrobny krmných směsí pro hospodářská zvířata. Projekt bude zastřešen samostatnou společností Babičkin Dvor Agro Servis a vytvoří silné synergické efekty kolem stávajícího podnikání.
C:\fakepath\top-17062021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.06.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo dnes smíšeně. Investoři vyhodnocovali novou makroekonomickou prognózu americké centrální banky (Fed) a data z Austrálie a Nového Zélandu.
img

BHS Private Equity Fund

17.06.2021 BHS Private Equity Fund se zaměřuje na investice do malých a středních podniků v České republice a na Slovensku. Navzdory komplikacím spojeným s pandemií koronaviru a četným vládním omezením se Fondu v roce 2020 nebývale dařilo. Investorům vytvořil rekordní čistý výnos ve výši 23,11 procenta.
C:\fakepath\top-03062021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.06.2021 1) Americká centrální banka (Fed) ve středu oznámila, že plánuje zahájit odprodej firemních dluhopisů, jež nakoupila na začátku pandemie covidu-19 ve snaze podpořit fungování finančního trhu. Jde o méně významný program nazvaný Secondary Market Corporate Credit Facility, který ve své době podpořil náladu na trhu.
img

Akcie Deutsche Bank: Blýská se po rekordním propadu ceny akcie na lepší časy?

02.06.2021 Od poslední analýzy na akcie McDonald’s zase výrazně odbočíme, jelikož se tentokrát zaměříme na bankovní sektor. Konkrétně na akcie Deutsche Bank, protože se dlouhá léta jedná o velmi zajímavý (až kontroverzní) akciový titul.
C:\fakepath\Saudska Arabie.jpg

Saúdskoarabská ekonomika kvůli nižší těžbě ropy klesla o 3,3 procenta

10.05.2021 Ekonomika Saúdské Arábie v prvním čtvrtletí klesla v meziročním srovnání o 3,3 procenta. Důvodem byl propad těžby ropy. Bez zahrnutí ropného sektoru ekonomika naopak díky oživení z pandemie stejným tempem expandovala. Vzrostla tak poprvé od prvního čtvrtletí loňského roku, uvedl saúdskoarabský statistický úřad.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (29.3.2021)

29.03.2021 Konec minulého týden nakonec dopadl velmi pozitivně, když akciové indexy S&P 500 a Dow Jones uzavřely v silném zisku. Německý DAX dokonce uzavřel na nových rekordních maximech. Pozitivní sentiment zatím nedokázaly trhy přenést do nového týdne, kdy trhy korigují. Dolar zůstává silnější a ropa klesá pod 60 dolarů.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (23.3.2021)

29.03.2021 Klesající výnosy z amerických státních dluhopisů a odraz od 100 denního průměru skutečně stačil technologickému indexu Nasdaq včera k růstu. Dařilo se i dalším akciovým indexům v USA a v Evropě. Americký dolar dnes pokračuje po včerejší korekci v růstu a dostává EURUSD zpět k 1.19.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (23.3.2021)

23.03.2021 Klesající výnosy z amerických státních dluhopisů a odraz od 100 denního průměru skutečně stačil technologickému indexu Nasdaq včera k růstu. Dařilo se i dalším akciovým indexům v USA a v Evropě. Americký dolar dnes pokračuje po včerejší korekci v růstu a dostává EURUSD zpět k 1.19.
img

Akcie ropy v roce 2021: 5 tipů na nejlepší ropné akcie!

03.03.2021 Akcie ropy si prošly složitým rokem. Kurz ropy počátkem roku 2020 zaznamenal rychlý propad. Dokonce nastala i situace, kdy se cena ropy dostala do záporných hodnot. To samozřejmě mělo dopad i na ropné společnosti.
C:\fakepath\eurusd-25022021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 25.2.2021

25.02.2021 Akcie ve Spojených státech včera posílily, Dow Jonesův index uzavřel na rekordu stejně jako akcie finančních firem. Dařilo se nejen titulům citlivým na oživování ekonomiky jako Boeing, ale své předchozí ztráty vymazaly i technologické společnosti. Obavy investorů z možného zvyšování inflace se snažil mírnit šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell. Na forexovém trhu se příliš nedařilo americkému dolaru.
C:\fakepath\Lucid.jpg

Výrobce elektromobilů Lucid Motors vstoupí na burzu

23.02.2021 Výrobce elektromobilů Lucid Motors vstoupí na burzu prostřednictvím spojení s jednou z firem specializovaných na akvizice, takzvaných SPAC. Transakce, která automobilku ohodnocuje na 24 miliard dolarů (511 miliard Kč) je zatím největší dohodou tohoto druhu, píše na svém webu list Financial Times (FT).
img

Salutem Fund vstoupil na Burzu cenných papírů

23.02.2021 SALUTEM FUND SICAV a. s., realitní investiční fond pro kvalifikované investory, je od 9. února 2021 obchodovaný na pražské Burze cenných papírů. Cílem vstupu fondu na Burzu je navýšení tržní kapitalizace. Minimální výše investice je 1 milion Kč s doporučeným investičním horizontem alespoň 3 roky.
img

Solární společnosti potvrzují v pandemii stabilitu

22.02.2021 Už nějaký čas se sektor obnovitelných zdrojů a akcie společností a různé fondy v něm dostávají do hledáčku investorů. Není to přitom žádná náhoda, protože nabízejí zajímavější zhodnocení jako například investice do fosilních paliv. Vysoké výnosy v tomto odvětví během posledního roku zaznamenaly například akcie solárních společností. Hodnota Brookfield Renewable Partners a Solaredge Technologies při pohledu na graf vývoje ceny akcií kontinuálně rostla v posledních 5 letech a výkyvy nezaznamenala ani po vypuknutí pandemie.
img

Investiční fond RSJ Gradus zhodnotil své investice: BioXcel Therapeutics uspěl v klinických testech u pacientů trpících akutními projevy psychických onemocnění.

11.02.2021 Jeden z fondů investiční skupiny RSJ, Gradus, který se zaměřuje na investice v oblasti life sciences, oznámil zhodnocení své investice do společnosti BioXcel Therapeutics. Došlo k němu díky skvělým výsledkům ve vývoji léčby akutních psychiatrických jevů jako je neklid provázející schizofrenii, bipolární poruchu, demenci, delirium nebo léčbu závislostí.
img

VIP zóna od FXstreet.cz

28.01.2021 V rámci naší časově omezené nabídky mají klienti Purple Trading možnost získat 30denní vstup do VIP zóny od FXstreet.cz zcela zdarma. Naskýtá se vám tak unikátní příležitost k získání cenných informací. O jaké informace konkrétně jde, si přečtěte v tomto článku.
img

Částečná nabídka na převzetí akcií Naturgy od nizozemské skupiny InfraCo

26.01.2021 Australský investiční fond IFM Investors prostřednictvím své evropské dceřiné společnosti InfraCo se sídlem v Nizozemsku učinil částečnou veřejnou nabídku 22.69% akcií Naturgy , což odpovídá celkem 220 milionům akcií.
C:\fakepath\obrazek-1.png

Investice do akcií výrobců konopí

18.01.2021 Začněme vtipem: Představte si obchodníky spěchající na burze sem a tam. Každý z nich má ve svých rukou tři mobilní telefony. Všichni křičí: “Kup! Prodej! Pět dolů!” Najednou obchodník ztichne a dívá se z okna. Je zima, svět je bílý a leskne se. “Lidi, podívejte”, říká, “padá sníh.” Hala na chvíli ztichne a pak někdo zakřičí: “Prodávejte!”
img

FOND KVALIFIKOVANÝCH INVESTORŮ SOLEK OZNAMUJE PŘEJMENOVÁNÍ NA MW INVESTIČNÍ FOND SICAV

05.01.2021 Fond kvalifikovaných investorů, založený v červnu 2019 pod původním názvem SOLEK SICAV, byl s účinností od 1. ledna 2021 přejmenován na MW Investiční fond SICAV. Investiční strategií je participovat na vzniku solárních elektráren řádově ve stovkách MW instalovaného výkonu, přičemž nejméně 100 MW poskytne energetická skupina SOLEK. Výnosnost fondu za posledních 12 měsíců je přibližně 6 %.
img

Bitcoin: Poznejte těžkou váhu kryptoměn a naučte se, jak do něj správně zainvestovat!

17.12.2020 Bitcoin je průkopník ve světě kryptoměn a fenomén posledního desetiletí. Ke konci roku 2017 doslova pobláznil svět. Kdo z vás si nepamatuje ono šílenství, které tato virtuální měna svým raketovým růstem vyvolala?
C:\fakepath\PT-VIPzona-FXstreet-slide.jpg

VIP zóna od FXstreet.cz

23.11.2020 Ve spolupráci s FXstreet.cz jsme se rozhodli představit, co vše je možné, v rámci unikátní VIP zóny FXstreet.cz získat a jaká rozšíření a další vylepšení zde mohou ještě také obchodníci objevit.
img

Norský státní fond díky technologiím zvýšil zisk

15.10.2020 Norský státní investiční fond, který je největší svého druhu na světě, vydělal ve třetím čtvrtletí 412 miliard norských korun (přes jeden bilion Kč), zejména díky růstu technologických akcií ve Spojených státech. V prvním pololetí fond vykázal nejhorší hospodářský výsledek za svou historii.
C:\fakepath\trading-online.jpg

Kolik lze dlouhodobě vydělávat na finančních trzích (část 6.)

05.10.2020 Dnešním článkem zakončíme tento seriál o tom, kolik lze realisticky dlouhodobě vydělávat na finančních trzích. V závěrečném dílu si shrneme celý tento seriál a odpovíme si na hlavní otázku tohoto seriálu.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Bloomberg: Jedné z nejbohatších ropných zemí dochází hotovost

04.09.2020 Když v roce 2016 tehdejší kuvajtský ministr financí Anas Sálih varoval, že nastal čas snížit výdaje a připravit se na život po ropě, setkal se s posměchem od obyvatel, kteří vyrůstali na zdánlivě nekonečném toku petrodolarů. O čtyři roky později ale jedna z nejbohatších zemí světa nemá dost peněz na pokrytí výdajů a prudký pokles cen energií vyvolává otázky ohledně dalšího fungování států v Perském zálivu, píše agentura Bloomberg.
C:\fakepath\qs-03092020-lv.gif

Americký výrobce baterií QuantumScape jde na burzu

03.09.2020 Americký výrobce baterií QuantumScape plánuje vstoupit na burzu prostřednictvím fúze se společností Kensington Capital Acquisiton, která je firmou bez podnikatelského plánu, zato ale s akciemi na burze. Hodnota podniku by měla být 3,3 miliardy USD (73,5 miliardy Kč), uvedla dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\Norsko.jpg

Norský státní fond je ve ztrátě, čeká další výkyvy na trzích

19.08.2020 Norský státní investiční fond, který je největší svého druhu na světě, v pololetí prodělal 188 miliard norských korun (téměř 468 miliard Kč). Znamená to nejhorší výsledek v jeho historii. Akcie a nemovitosti, které spravuje, totiž kvůli pandemii ztratily na hodnotě. Hodnota fondu se ale už vrátila na úroveň ze začátku roku, tedy do doby před příchodem krize způsobené šířením nového koronaviru. Správce fondu ale včera také uvedl, že do budoucna ještě počítá na trzích s dalšími výkyvy.
C:\fakepath\cta.jpg

Kolik lze dlouhodobě vydělávat na finančních trzích (část 3.)

22.06.2020 Tímto článkem budeme pokračovat v našem seriálu o tom, kolik lze realisticky dlouhodobě vydělávat na finančních trzích. Ve třetím dílu se společně podíváme na další účastníky tradingového světa – na takzvané Commodity Trading Advisor (CTA).
img

Francie podpoří letecký a kosmický průmysl 15 miliardami eur

09.06.2020 Francie poskytne 15 miliard eur (asi 401 miliard Kč) na pomoc leteckému a kosmickému průmyslu. Plán, který dnes představil ministr hospodářství Bruno Le Maire, zahrnuje přímé vládní investice, dotace, půjčky a záruky za úvěry. Celková částka zahrnuje i pomoc letecké společnosti Air France a výrobci letadel Airbus. Vláda tak chce zabránit i masivnímu propouštění.
img

Nejlepší akcie a ETF na indickém trhu v roce 2020

29.05.2020 Indie je rozvíjející se ekonomikou s obrovským potenciálem. Pro mnoho investorů je indická ekonomika stále neznámou oblastí, která však skrývá mnoho investičních příležitostí ale i specifických rizik.
img

Nový investiční fond Czegg Ventures chce rozdělit miliardu mezi 30 rodinných firem

29.05.2020 Skupina Starteepo investora Františka Bostla spouští 1. června investiční fond s názvem Czegg Ventures, který bude zaměřený na české malé a střední podniky rodinného typu, a bude investovat do jejich akcií a dluhopisů. Pro své investice bude využívat stávající tržní platformy pražské burzy jako akciový trh Start nebo dluhopisový Free Market. Fond cílí na roční výnos 7 až 8 %.
img

Nejlepší blue chip akcie & ETF roku 2020

28.05.2020 Akciový trh má rád technické termíny. Přezdívky, parafráze a zkratky mohou být pro mnoho lidí nesrozumitelné. A mnoho investorů chápe tyto termíny špatně, protože jen samy o sobě často nevysvětlují, jaký význam se pod nimi skutečně skrývá.
C:\fakepath\fondy.jpg

Kolik lze dlouhodobě vydělávat na finančních trzích (část 2.)

25.05.2020 Dnešním článkem budeme pokračovat v novém seriálu o tom, kolik lze realisticky dlouhodobě vydělávat na finančních trzích. Ve druhém dílu se společně podíváme na investiční fondy.
img

INVESTIČNÍ FONDY OSLAVÍ SVŮJ DEN

17.04.2020 V roce 1743 se 19. dubna narodil Abraham van Ketwich, považovaný za zakladatele investičních fondů, protože v roce 1774 založil první investiční fond „Eendragt maakt Magt“ (Union is Strength). Asociace pro kapitálový trh České republiky se přidala ke svým partnerským asociacím v Německu, Rakousku, i dalším zemím v regionu střední Evropy a od roku 2014 začala tento den slavit jako Světový den investičních fondů.
img

Alternativní investice v současné situaci

16.04.2020 Koronavirová pandemie má zásadní dopad na ekonomiku. Velké společnosti zavírají závody, akcie klesají a je těžké predikovat, kudy se nestálý trh vydá. Jak se situace dotýká investic do vína a destilátů? Roste jejich hodnota i přes očekávanou krizi?
C:\fakepath\corona3.jpg

V USA kvůli koronaviru roste nezaměstnanost, potíže má i Evropa

02.04.2020 Pandemie způsobená koronavirem ve světě prudce zvyšuje nezaměstnanost, jen v USA minulý týden požádalo o podporu rekordních 6,65 milionu lidí. Problémy mají také evropské státy, ve Španělsku v březnu přišel o práci také rekordní počet lidí. Evropská komise (EK) oznámila, že v rámci nového systému podpory krátkodobého zaměstnávání nabízí členským zemím až 100 miliard eur (zhruba 2,7 bilionu Kč). O práci teď přicházejí hlavně lidé v odvětvích, na která má pandemie nejtvrdší dopady, což jsou například hotely, restaurace či firmy v letecké dopravě.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EK podpoří kurzarbeit 100 miliardami eur, uvolní další peníze

02.04.2020 Evropská komise (EK) dnes zveřejnila další balíček podpůrných opatření, která mají pomoci ekonomikám vzpamatovat se z nejtěžších dopadů koronavirové krize. Brusel v rámci nového sytému podpory krátkodobého zaměstnávání nabízí členským zemím až 100 miliard eur (zhruba 2,7 bilionu Kč), které si chce komise vypůjčit s použitím vládních záruk. EK chce také rozšířit už vytvořený krizový investiční fond o další peníze určené na kohezní politiku. Hodlá také nabídnout zemědělcům pružnější čerpání peněz z fondů společné zemědělské politiky.
img

Akciové trhy ukázaly svoji zranitelnost. V dobách, kdy byly nakažlivé nemoci a předčasná úmrtí běžnou součástí života, byly burzy mnohem odolnější

30.03.2020 Reakce trhů na stávající pandemii nového koronaviru je přecitlivělá. Přední americký akciový index S&P 500 se propadl za jediný měsíc o třetinu, podobně významný Dow Jones ztratil ještě více. Historická data z období předchozích pandemií ale ukazují, že tak prudký propad není opodstatněný. A to i přesto, že v tuto chvíli ještě není jasné, do jaké míry se tato pandemie rozšíří a jaký bude její celkový ekonomický dopad. Dokonce i v důsledku Španělské chřipky, která si vyžádala více než 50 milionů životů, se ale S&P 500 v roce 1918 propadl jen o necelou čtvrtinu. Už o rok později se ale vrátil k růstu.
img

Pandemie koronaviru je příležitostí k nákupu, spíše než koncem světa

20.03.2020 “Pandemie koronaviru je příležitostí k nákupu, spíše než koncem světa” říká o akciových trzích spoluzakladatel fondu Quant a přední český ekonom Pavel Kohout.
C:\fakepath\micheů-16032020-lv.png

Michel svolal kvůli koronaviru další videosummit EU

16.03.2020 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie budou v úterý na dálku společně probírat další opatření v boji proti koronaviru a jeho dopadům na evropské hospodářství. Oznámil to dnes předseda Evropské rady Charles Michel. Evropské země zavádějí kvůli šířící se nákaze stále přísnější kroky.
C:\fakepath\Italie3.jpg

FT: Itálie se ptá, kde je evropská solidarita

15.03.2020 Itálie byla zklamána reakcí některých nejbližších evropských spojenců a ptá se v krizi kolem epidemie koronaviru, kde je evropská solidarita. Vyplývá to z pátečního článku ekonomického listu Financial Times (FT).
C:\fakepath\eu penize.jpg

EK kvůli koronaviru uvolní pravidla o rozpočtech a státní pomoci

13.03.2020 Evropská komise (EK) co nejrychleji umožní členským státům Evropské unie poskytovat pomoc odvětvím zasaženým koronavirem. Brusel je také připraven uvolnit rozpočtová pravidla zemím, které kvůli šířící se nákaze čelí hospodářskému propadu. Oznámili to dnes místopředsedové komise Margrethe Vestagerová a Valdis Dombrovskis, kteří spolu s předsedkyní Ursulou von der Leyenovou představili plán na zmírnění ekonomických dopadů viru. EK podle své šéfky hodlá zřídit fond investic v celkovém objemu 37 miliard eur (963 miliard Kč).
img

Americké burzy zavřely s posílením o 5 %

11.03.2020 Americké burzy včera zavřely silnější o 5 %. Po silném růstu přišlo mírné zaváhání a závěrečný růst. Obchodování na amerických burzách vypadalo včera slibně.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EU kvůli koronaviru zřídí investiční fond

11.03.2020 Evropská unie v rámci boje s novým typem koronaviru umožní státní pomoc pro postižené firmy a vytvoří investiční fond v hodnotě 25 miliard eur (asi 640 miliard Kč) s cílem zmírnit dlouhodobý ekonomický dopad současné epidemie. Včera se na tom při telekonferenci shodli šéfové zemí a vlád Evropské unie.
img

Algoritmický fond Quant loni zhodnotil o 6,2 procenta. Překonává tak původně očekávanou výnosnost

03.02.2020 Jediný český čistě algoritmický fond Quant ohlásil výnos za rok 2019 na úrovni 6,24 procenta. Od svého založení v září 2016 tak už přinesl investorům kumulativní výnos 18 procent. Investiční strategii fondu určuje výhradně algoritmus sestavený na základě dlouhodobých zkušeností a práce známého českého ekonoma Pavla Kohouta. Rozhodování o rozložení investic tak nemohou ovlivňovat lidské emoce. „Quant loni investorům přinesl nejvyšší zhodnocení od svého vzniku. V praxi se tak znovu potvrdilo, že mnohaletý vývoj, testování a ladění algoritmu Pavlem Kohoutem přináší ovoce. Fond dokonce dosahuje v průměru ještě lepších výsledků než původně očekávaných pět procent ročně“, uvádí Lukáš Foral, předseda správní rady investičního fondu Quant. Průměrná roční výnosnost od založení fondu nyní činí 5,22 procenta.
img

Vyšetřování proti Calveymu v Rusku dokončeno s jiným obviněním

27.12.2019 Ruští vyšetřovatelé dokončili vyšetřování případu, který se týká šéfa investičního fondu Baring Vostok Američana Michaela Calveyho. Výsledkem je překvalifikované obvinění ze závažného podvodu na zpronevěru. Informovala o tom dnes agentura TASS s odvoláním na tiskovou službu fondu Baring Vostok.
img

Nejlepší investiční příležitosti 2020? Objevte investiční tipy 2 známých českých investorů

27.12.2019 Prezidentské volby v USA, ukončení obchodní války s Čínou nebo snižování úrokových sazeb centrálních bank – to je pouze malý výčet klíčových událostí, které mohou hýbat trhy v roce 2020. Jak tyto klíčové události ovlivní světové burzy v roce 2020? A jak byste se na to měli připravit vy?
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Předvánoční hektika na trzích vrcholí

09.12.2019 Nacházející týden bude patřit zejména z pohledu geopolitiky mezi ty klíčové. Pokračuje jednání mezi USA a Čínou, k dalšímu dějství v Brexitu nás nasměrují čtvrteční parlamentní volby ve Velké Británii. Zasedají též klíčové centrální banky – americký Fed i ECB. Zde se poprvé představí v pozici prezidentky Christine Lagarde. Ve středu představí nová prezidentka Evropské komise von der Leyen Evropský investiční fond, který by měl být hlavním stavebním kamenem boje proti klimatickým změnám. Ty budou v závěru pracovního týden diskutovány na Summitu EU společně s pokrokem či spíše nepokrokem v oblasti budování bankovní unie. Se znalostí výsledku voleb ve Velké Británii lze očekávat, že se bude diskutovat i další vývoj v oblasti brexitu.
C:\fakepath\nemecko-19112019-lv.jpg

Studie: Německo musí investovat 500 miliard eur do infrastruktury

18.11.2019 Německo potřebuje investovat 500 miliard eur (12,8 bilionu Kč) do infrastruktury, protože desítky let pro ni příliš nedělalo. Uvedli to dnes společně lídři Německého odborového svazu (DGB) a Svazu německého průmyslu (BDI). Největší evropská ekonomika, která ve třetím čtvrtletí těsně unikla recesi, teď potřebuje masivní investice, aby se stala konkurenceschopnější a upevnila si růstový potenciál, vyplývá ze studie zadané svazy DGB a BDI.
C:\fakepath\saudi-06112019-lv.jpg

Bloomberg: Čína zvažuje masivní investici do akcií Saudi Aramco

06.11.2019 Čína zvažuje, že investuje pět až deset miliard dolarů (až 230 miliard Kč) do akcií saúdskoarabské ropné společnosti Saudi Aramco, které se Rijád chystá prodat v primární veřejné nabídce (IPO). S odvoláním na informované zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg. Peking by podle ní investoval prostřednictvím několika státních firem, mezi nimiž je také investiční fond iniciativy nové Hedvábné stezky. Saúdskoarabská ani čínská strana věc nekomentovaly.
img

Investice do nemovitostí: 3 nejlepší nemovitostní fondy pro soukromé investory

24.10.2019 Investice do nemovitostí jsou považovány za vhodnou investici do aktiv během období s nízkými úrokovými sazbami a to z důvodu stability. Nízké úrokové sazby, stálé zvyšování ceny nájemného a silný příliv nového kapitálu tlačí realitní trh po celá léta směrem nahoru. Ceny nemovitostí tedy dlouhodobě rostou. Tento trend se netýká pouze rezidenčních nemovitostí, ale také komerčních nemovitostí.
img

Rohlík.cz koupí podíl ve společnosti My Food

09.10.2019 Majitelem internetového obchodu s potravinami Rohlík.cz je společnost Velká pecka. Nyní kupuje část řetězce My Food v podobě společnosti My Food Wholesales.
img

Akcie pokračují v růstu na vlně očekávaného poklesu sazeb Fedu

09.09.2019 Americký akciový index S&P 500 nakonec páteční seanci uzavřel v zisku 0,1 %. Dařilo se i průmyslovému indexu Dow Jones, který si polepšil o čtvrt procenta. Naopak technologický Nasdaq ztratil 0,2 %. Páteční data z amerického trhu práce nenavázala na silné údaje ze čtvrtka. Tvorba pracovních míst nebyla tak výrazná, jak ukazoval konsensus, hodinové výdělky se však zvýšily a míra nezaměstnanosti dle očekávání stagnovala. Zveřejněná čísla tak mezi investory nenahlodala očekávání ohledně dalšího snižování úrokových sazeb Fedu. I komentáře šéfa banky Jeroma Powella spíše potvrdily pokračující uvolňování měnové politiky.
img

5 nejúspěšnějších hedge fondů historie

19.07.2019 S termínem „Hedge Fund“ (tj. hedge fond nebo hedgové / hedgeové fondy) se v poslední době můžeme setkat poměrně často: v médiích, v debatách, ale i například ve filmech. Co termín hedge fond ale znamená?
img

Akcie Tesly letos klesly o 43 pct., Musk přišel o 4,9 mld. USD

03.06.2019 Akcie amerického výrobce elektrických aut Tesla od počátku letošního roku klesly o 43 procent. To je jejich nejhorší začátek roku od doby, kdy se s nimi začalo obchodovat na burze. Nejvíce to pocítil šéf automobilky Elon Musk, který kvůli poklesu akcií přišel o 4,9 miliardy USD (113 miliard Kč), upozornila agentura Bloomberg.
img

Investor tlačí na provozovatele Legolandů, aby se stáhl z burzy

23.05.2019 Investiční fond ValueAct Capital tlačí na britskou společnost Merlin Entertainments, která provozuje muzeum voskových figurín Madame Tussauds či zábavní parky Legoland, aby stáhla své akcie z burzy a stala se opět soukromou. Podle fondu, který je druhým největším akcionářem Merlinu, by tato firma jako soukromá měla zhruba o 30 procent vyšší hodnotu, než je její současná hodnota na burze.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Dopady Babišova návrhu bankovního fondu jsou srovnatelné s bankovní daní

07.05.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ztrátami. Ty byly nakonec přibližně pouze třetinové v porovnání s propady v úvodu obchodní seance. Index Dow Jones oslabil o 0,3 %, S&P 500 si pohoršil o 0,5 % a technologický Nasdaq klesl také o 0,5 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejméně dařilo zpracovatelům komodit, když jejich ztráty dosáhly výše 1,4 %. Jediným ziskovým sektorem se stala zdravotní péče se ziskem 0,6 %.
img

Nejlepší čínské akcie v roce 2019

22.02.2019 V tomto článku s vámi chceme probrat 6 zajímavých čínských akcií s vysokými vyhlídkami. Při slovním spojení „investování v Číně“ stále mnoho investorů cítí mrazení v zádech. Obrovská země s obrovskou ekonomikou, která, navzdory částečnému otevření ekonomiky svobodného trhu, je stále matoucí, netransparentní a především kontrolovaná. Investování do čínských akcií tudíž mnoho lidí vnímá jako riziko, protože se zdá, že prakticky nelze posoudit příležitosti a rizika. Je to pravda?
img

Bitcoin je podle Elona Muska lepší pro peněžní transakce než papírové peníze

20.02.2019 Tento týden byl pro krypto zatím docela úspěšný. Hlavní kryptoměny v pondělí silně rostly, když ta největší - BTC - vystoupala o 250 dolarů. Některé kryptoměny, včetně Bitcoinu, Etherea a dalších, pak dosáhly na své měsíční maxima. Úterní seance již tak silná nebyla, ale i tak přinesla mírné zisky. Co se středeční seance týká, ta se zatím nese také ve spíše poklidném duchu. Podle CoinMarketCap se tržní kapitalizace kryptoměn pohybuje lehce nad 134 mld. USD, zatímco podíl BTC na celé kapitalizaci dosahuje 51,9 %.
img

Asijské trhy připsaly další mírné zisky

19.02.2019 V asijsko-pacifickém regionu navázaly akcie na svoji včerejší seanci a připisují si další mírné zisky. Ty se pohybují ve většině případů do 0,3 % jako například v Japonsku, kde komentář šéfa centrální banky Haruhika Kurody o možnosti uvolnění měnové politiky v případě potřeby poslal japonský jen ke slabším úrovním, což podpořilo tamní exportéry. Regionální index MSCI Pacific Asia přidává zhruba jednu desetinu procenta.
img

Americké akcie si nakonec včera připsaly slušné zisky

16.01.2019 Americký akciový index S&P 500 si včera polepšil o 1,1 %. Po vlažném začátku seance nakonec index v průběhu celého dne zisky postupně navyšoval. Hned šest sektorů v čele s komunikacemi přidalo přes jedno procento. Jedinými dvěma propadlíky se staly akcie komoditních společností a průmyslových podniků, jejichž hodnota se snížila o 0,7 %, respektive 0,3 %.
img

Fond kvalifikovaných investorů

18.10.2018 Jedním z investičních vehiklů, který mohou profesionální asset manageři využívat, je fond kvalifikovaných investorů (FKI). Jeho možnosti jsou v oblasti investování a tradingu co do rozsahu prakticky neomezené. FKI může investovat do akcií, zabývat se komplexními opčními strategiemi na indexy nebo algo tradingem futures. Ale i do nemovitostí, private equity nebo uměleckých děl.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 12.9.2018

12.09.2018 Americký akciový trh uzavřel úterní obchodování v ziscích. Pomohlo tomu mimo jiné i prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa o průběhu obchodních jednání mezi Spojenými státy a Kanadou. Ty Trump zhodnotil pozitivně a dodal, že Kanada je připravena uzavřít dohodu, která plně nahradí stávající NAFTA. Průmyslový Dow Jones a S&P 500 shodně posílily o 0,4 %. Technologický Nasdaq vzrostl o 0,6 %. Nejlépe se vedlo telekomunikačním firmám (+1,1 %) a energetickým společnostem (+1 %). Na opačné straně se s mírnějšími ztrátami kolem 0,4 % pohybovali výrobci nezbytného zboží či síťová odvětví.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Press centrum | Obchodní systémy | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Investiční zlato | Nový Zéland | Live trading | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Novozélandský dolar | Stříbro | VIP zóna | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Dluhová krize | Programování | Divergence | Pin Bar | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Světové akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/NOK | USD/ZAR | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Ekonomické události | Elliott | Měnový trh | Svíčkové formace | Obchodování na burze | Investujeme | Spready | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AMEX | AOS | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Ask | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bid | Bloomberg | Blue chip | Bod | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | CBOE | CCI | CEO | CFD | CFTC | CME | Cap | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | DAX | Dealing Desk | Demo účet | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downtrend | Drawdown | ECB | ECN | ECOFIN | ESM | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Exekuce | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční deriváty | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Floor | Fond fondů | Large Cap | Hedge fondy | Foreign Exchange | Futures | Fúze | G10 | Gap | Grafy | HFT | Hedge Fund | Hedging | Hedge | High | IFRS | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Intradenní obchodník | Introducing broker | Investice | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Kolektivní investování | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | LIBOR | Leverage | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Management Fee | Margin | Margin call | Mark-to-Market | Market Maker | Market Makeři | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NFA | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Osobní příjem | Fondy kvalifikovaných investorů | P/E | Penzijní fond | Peněžní zásoba | Pip | Platforma | Podkladové aktivum | Podílník | Podílový fond | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Realizace zisku | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SICAV | SNB | STP | STP (Straight Through Processing) | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Spot | Spread | Standard & Poor's 500 | Sterling | Support | Swiss | Tick | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trendline | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warranty | Warren Buffett | YTD | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Mezibankovní trh | Zisk | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Forex makléř | Obchodování na páku | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Hedge fond | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Online trading | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Investiční banka | Makrokalendář | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Soukromý fond | Mimoburzovní | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | High frequency trading | Makro | USDX | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Akcenta | Swingové obchodování | Satoši Nakamoto | Satoshi Nakamoto | BTC | Virtuální měna | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | FX trh | Tomáš Vobořil | Zásoby ropy | MultiCharts | NinjaTrader | Forexový trader | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | EURUSD | USDJPY | USDCAD | Raiffeisenbank | Long/short equity | Equity market neutral | Pair trading | Event driven | Leverage trading | Párové obchodování | Neutrální strategie | Global macro | Aktivum | EPS | Hedgingový fond | Index | Investiční strategie | Likvidní | Nabídková cena | Odpor | Podpora | Volatilní | Burzovní obchodování | High-frequency trading | Forex pro začátečníky | Daniel Gladiš | Vltava Fund | Likvidita trhu | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akcie Erste | Akcie Ferrari | Akcie Microsoft | Akcie Philip Morris | Akcie ropy | Akcie RWE | Akcie Sanofi | Akcie Tesla | Aktuální cena ropy | Aktuální vývoj ceny ropy | Alternativní investice | Americká burza | Americká centrální banka | Analytika | Analýza trhu | Analýzy | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | BH Securities | Bitcoin nákup | Bitcoin peněženka | Brent | Britské libry | Brokers | Brokerská společnost | Brokerské společnosti | Brokeři | Burza cenných papírů Praha | Burzovní indexy | Burzovní zpravodajství | CAC40 | Cena | Cena akcií | Cena ropy dnes | Cena ropy na světových trzích | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD akcie | CFD obchodování | Čínská ekonomika | CISCO | Co je bitcoin | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | Devalvace měny | DJIA | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Druhy akcií | Ekonomické analýzy | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Emisní povolenky | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fondy | Forex obchodování | Forexu | Frank | FX Trading | FXstreet.cz | GfK | Graf | Graf ceny zlata | Graf EURUSD | Hang Seng | Hodnota akcií | Hodnota dolaru | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Inside | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do fondů | Investice do nemovitostí | Investice do stříbra | Investice do umění | Investice do zlata | Investice peněz | Investice zlato | Investiční centrum | Investiční diamanty | Investiční zlato a stříbro | Investiční | Investiční doporučení | Investiční fond CONSEQ | Investiční fond Pioneer | Investiční nástroje | Investiční poradce | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční služby | Investiční strategie fondů | Investing | Investování do fondů | Investování na burze | IronFX | ISM | J&T | Jak investovat | Jak investovat peníze | Jak nejlépe investovat | Jak obchodovat forex | EBay | Jak těžit Bitcoin | Jak vydělat | Japonský obchod | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Konfluence | Korporátní dluhopis | Korporátní dluhopisy | Krize eurozóny | Kurz akcie | Kurz bitcoinu | Kurz EUR | Kurz ropy | Kurz stříbra | Kurzy | E15 | Libra | Londýnská burza | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Měnový kurz | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Míra inflace | Naučte se obchodovat | Nejlepší broker | Nejnovější zprávy ze světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Ninja Trader | Norská koruna | Obchodní platformy | Obchodníci s cennými papíry | Obchodování forex | Obchodujeme | Ocenění akcií | Odkup akcií | Opční strategie | OTC trh | Pád akcií | Patria Online | PayPal | Peníze.cz | Pips | Platforma MT4 | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Recenze | Reuters | Risk Management | Ropy | Rubl | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Sierra Chart | Signály | Směnárny | Société Générale | Spořící účet | Spořící účty | Srovnání brokerů | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Světové burzy | SWIFT | Termínované vklady | Těžba bitcoinů | TopForex | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Twitter | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výběr brokera | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu dolaru | Webinář | Webináře | WTI | Založení účtu | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | Trading Coach | ZEW | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | RSJ | Short equity | Andrej Babiš | Báze | Bill Gates | Buy | Centrální depozitář | CEPS | Depozitář | EBITDA | Elon Musk | Hrubá marže | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | P.A. | Petr Kellner | Prospekt | Protistrana | Provozní marže | Redukce | REIT | ROCE | ROE | Sell | Underweight | CTA | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | Akciová společnost | Regulovaný trh | Čistá zisková marže | Hrubý domácí produkt (HDP) | StopLoss | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | Úvěr | Světové ekonomiky | Co je forex | Miliardář | Bohatý | Bailout | Forex Pro | Zhodnocení kapitálu | Tržní sentiment | Commission | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Managed account | Tickový graf | Trader Workstation | Volby | Rozhovor | Úspěšný trader | Know-how | Genesis | Futures trading | Retail | Vzdělání | 1 milion | Burza dnes | Burze | Commodities | Commodity futures | Commodity futures trading | Commodity trading | Currencies | Diskusní fórum | Dividendové akcie | Investment | Online forex | Online forex trading | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Dow Jonesův index | Jefferies | Bernstein | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Westpac | CME Group | Česká bankovní asociace | Home Credit | ANZ | DIW | Baker Hughes | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | Mitsubishi | S&P Dow Jones Indices | Elliott Management | Paulson & Co. | Baker Avenue Asset Management | Standard Chartered | BBC | Forex asistent | Bloomberg Terminal | Reálný obchodní účet | Oslabení eura | Reporty | Petr Koblic | Ekonomická expanze | Ceny nemovitostí | Finanční analýzy | Short squeeze | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Finanční systém | XAU/XAG | Výkon fondu | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | BMW | Tomáš Kadeřávek | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index FTSE Euro 1st 300 | Kurz české měny | Echo24 | Ministr financí | Trading software | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Diamanty | Investovaný kapitál | Investiční očekávání | Investiční teorie | Stock Exchange | Globální měny | Velcí investoři | John Carter | John Person | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Yahoo Finance | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Malý prostor | Pro tradery | KBC | Propad cen komodit | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Obchodník s komoditami | Znalost | Příprava | Přehled | Konzistence | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Volby v USA | Rosněfť | Agentura Reuters | Bitcoinový investiční fond | Global Advisors | Státní měny | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Evropské trhy | Internetové investování | Investování na internetu | Bankovnictví | Obchodování CFD | Futures kontrakty | Swapy | Hvězdy burzy | City | Opční bariéra | FX Outlook | Investiční fond Quantum | Institucionální objednávky | FX Global | Svatý grál | Forbes | Prezident ECB | Kolísání trhu | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Britské akcie | Glencore | Akcie ve Spojených státech | Akcie bank | Ekonomické dopady | IHS | Xetra | IBEX | Globální finanční krize | Obchodování měnových párů | JPMorgan Chase | Pavel Kohout | Soros Fund Management | Portfolio fondu | Známý investor | Realitní trh | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Algoritmus | Styl obchodování | Die Welt | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Britský ministr financí | Růst akcií | Obchodní partner | Fitch Ratings | Černé pondělí | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Dnes na trzích | Propad | Bělorusko | Světové akciové trhy | Handelsblatt | Bankovní tradeři | Kryptoměny | Cenový boom | Ropné společnosti | Ropná společnost | Americká ropa WTI | Index Nikkei | Specifika kontraktu | TradingView | Citi | S&P | Guvernér | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení eura | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | Sinopec | Ekonomická data | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Saúdská Arábie | Rozpočtová pravidla | Cenné papíry Komerční banky | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Komoditní sektor | Standard Life | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Nákupní signál | Oversea-Chinese Banking | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Počáteční kapitál | Historická data | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Investiční zkušenosti | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Poplatky za obchodování | Dosahovat zisku | Francouzský CAC 40 | Ekonomická situace | General Electric | Záchranný fond | Bankovní unie | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Opatření na podporu ekonomiky | Migrační krize | Historické rekordy | Investovat do akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Quantum | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Softbank | Akcie Bank of America | Institucionální investor | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | ExxonMobil | cTrader | Alphabet | xStation | ČTK | Aktuální cena | Růst ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Akcie výrobce letadel Boeing | Commodity Futures Trading Commission | Norsko | Očekávání | Příjmy z obchodování | Bitfinex | Schroders | Business Insider | JPMorgan Chase & Co. | IHS Markit | Bridgewater | Venture Capital | Grant Thornton | ex | ČSOB Asset Management | Akcie firem | Obchody s akciemi | Purple Trading | Vývoj na měnovém trhu | Nejvyšší zhodnocení | Bitstamp | Interbank VIP indikátor | Fúze a akvizice | Skupina PPF | Vstup na burzu | Bridgewater Associates | BBVA | Investopedia | Charles Bridge Global Macro Fund | Obchodování na zámořských trzích | CoinDesk | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Goldenburg Group | Sladká ropa | BlueBay Asset Management | BHS | Aleš Michl | Quant | Investování na finančních trzích | Breakout Trader | Benjamin Graham | Bruce Kovner | Obchodování ETF | Návratnost investic | Akciové společnosti | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Akcie Tesly | Investiční firmy | Americký akciový trh | BlueBay | Obchodování s cizími měnami | Obchodování s kryptoměnami | Bitcoinové burzy | Palladium | Investovat do Bitcoinu | Obchodování Bitcoin | Obchodování Bitcoinu | BTC/USD | Multicharts | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Coinmarketcap | MiFID II | Bitcoin futures | LYNX Trading | Investiční nástroj | Burzovní trhy | Mimoburzovní trhy | CryptoSvět | Kraken | ETH | ETC | Kontrakty na bitcoin | GDAX | Ray Dalio | Nemovitostní fondy | Mineři | Fincentrum | Index Topix | XBT | Binance | Crypto | RoboMarkets | Tržní kapitalizace kryptoměn | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Burzy kryptoměn | Bitcoinová bublina | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Otevření účtu u brokera | Dlouhodobé investování | BTC/EUR | Výkonnost fondů | Asijské trhy | Investování s LYNX | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Free Market | Portfolio manažeři | Burzovní trh | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | Obchodní války | Zonky | Výkonnost indexů | Vstupní poplatek | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | Propad kapitálu | Forexové páry | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Podíl dolaru | Profesionální investoři | Podniky | Trading je byznys | Obchodovat forex | Graf vývoje | Technologické akcie | Evropský akciový trh | Apple (AAPL) | Full-time trader | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Objem obchodování | Japonský akciový index | Čínský akciový trh | CSI 300 | Pokles ceny | Saúdskoarabský veřejný investiční fond (PIF) | Volný kapitál | Výplata dividend | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Graf indexu | LYNX Pro | Alternativní investiční fondy | Poskytovatelé obchodních signálů | Správci kapitálu | ZISIF | Fond kvalifikovaných investorů | Náklady na trading | Zabezpečení účtu | Kvalifikovaní investoři | Royal Dutch Shell | Trh Start | Americký dolarový index | Norges Bank | Manažer fondu | Profesionální obchodník | Sanford C. Bernstein | Trendové čáry | Použití finanční páky | FKI | Šéf burzy | Finanční skupina | Americké volby | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Vývoj ceny bitcoinu | Cena plynu | Propad cen ropy | Long obchod | Roční výnos | Vývoj kurzu bitcoinu | Automatické obchodní strategie | Goldenburg Group Ltd | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | LYNX WhatsApp | Stanovení ceny | Obchodování se CFD | Starteepo | Jiné měny | Výkyvy na trzích | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Šéf ECB | Bankomaty | Centrální depozitář cenných papírů | CDCP | Český miliardář | Financial Times (FT) | Hodnota indexu | Odhady analytiků | Čínské firmy | Prezident USA | Růst cen komodit | Transakční poplatky | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | Klasické peníze | Obchodovat s akciemi | Makroekonomické statistiky | Jak se obchoduje | Investiční fond ČEZ Inven Capital | Investiční fond ČEZ | Inven Capital | Velké riziko | Super obchod | Profesionální trader | Nakoupit akcie | Akcie CME | Pozornost trhu | Foreign Policy | Obchodovat na finančních trzích | Mt. Gox | Německé banky | Hodnotové investování | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Státní fond | Seriózní byznys | IPO WeWork | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Ropovod | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Ruský akciový trh | Graf indexu S&P 500 | Český průmysl | Hodnota firmy | Zahraniční investoři | CNY | Nejznámější kryptoměny | GRAYSCALE BITCOIN TRUST (GBTC) | Obchodovat Bitcoin | Bitcoin a další kryptoměny | ValueAct Capital | Merlin Entertainments | Fond ValueAct | Hodnota na burze | Směřování firmy | Snahy investorů | Akcie firmy | Tencent Holdings | Odhad růstu ekonomiky | Akcie klesají | Začít obchodovat | Token | Americké společnosti | Ferrari | Vysokofrekvenční trading | Blockchainové akcie | Akcie a ETF | Ropné akcie | Akciová portfolia | Společnost Gazprom | Gazprom | Capital Partners | GBTC | Maržové obchodování | Maržový účet | Farmaceutické akcie | Pokles cen | Výkonný ředitel | Charles Bridge | Tomáš Pfeiler | Likvidita na trhu | Konglomerát | Nové akcie | Akcie týdne | Raiffeisen Bank International | Komoditní obchody | Indická ekonomika | Frekvence obchodování | Měnové kontroly | Burzovní průvodce | WeWork | Akcie podniku | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Dealing | Tržní pozice | Nabídka na převzetí | Hospodářská recese | Saudi Aramco | PPF | Denní graf | Novozélandská centrální banka | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Obchodník na finančních trzích | Finanční situace | UCITS | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | Asociace pro kapitálový trh České republiky | Obchodování se státními dluhopisy | Jak fungují státní dluhopisy | iShares | Britská obchodní komora | Kurzarbeit | Ziskové výsledky | Investování na Forexu | Investujte do akcií | Akcie roku | Formule 1 | Canopy Growth Corporation | Aphria | GW Pharmaceuticals | Jak se stát lepším investorem | Nižší volatilita | Očekávaný růst | Equinor | Růst čínského HDP | Cena akcie | Tomáš Rozehnal | Patrik Polák | Nová měna | Obchodní spory | Obchodujte | Výše investice | Investice do fondu | Mnoho ziskových obchodů | Alipay | Ant Financial | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Obchodní model | AKAT ČR | Jana Brodani | Rozpočet | Hazard | Celkové příjmy | Deficit | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Propad ceny akcií | Německá vláda | Kryptoměnová burza | Algo | PXE | Výkon amerického dolaru | Objem | Rijád | MSFT | Obchod | Jak vybrat nejlepšího brokera | Zájem o investici | Cena akcií Saudi Aramco | China Investment Corporation (CIC) | China Investment Corporation | CIC | Investice čínských státních podniků | Prodat část akcií | Muhammad bin Salmán | Fond nové Hedvábné stezky | Státní investiční fond | Fond China Investment Corporation | Přístup do VIP zóny | Jak začít investovat | Trh práce | Myšlenka | Proroctví | Skupina ČEZ | Obchodní nástroje | UCITS ETF | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Akcie Alibaby | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | ČSÚ | List The Wall Street Journal | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Firma | Reálné ekonomiky | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Parlamentní volby | Olívia Lacenová | Aktuální obchodní příležitosti | Pfizer | Obchodovat na burze | Jakub Hodan | Lukáš Voženílek | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Růst cen | Renaissance Technologies | Fond Renaissance Technologies | Server BBC | Royal Mail | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | DGB | BDI | Obavy z nedostatku investic | 4G | 4G v Evropě | Poskytování digitálních veřejných služeb | Institut německého hospodářství | IW | Výše rozpočtového deficitu | BAKKT | Vysoké riziko | Maximální drawdown | Bilance | Index DOW | Ekologie | Co bude | Avast | Skupina Home Credit | Jiří Šmejc | Vývoj trhu | Generální ředitel | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Co je to hedge fond | Dělení hedge fondů | Jak hedge fondy fungují? | Historie hedge fondů | Zajištění hodnoty držených aktiv | Alfread Winslow | První hedge fond | Magazín Fortune | Fortune | Hedge Fund Research | Bob Prince | David McCormick | Eileen Murray | Daily Observation | Rodinná firma | Nejvýdělečnější fond | Shortování britské libry | Investovat jako Warren Buffett | Citadel | Citadel LLC | Citadel Investment Group | Fixed income | Kvantitativní strategie | Úvěrové produkty | Kenneth Griffin | DE Shaw | Baupost | Seth Klarman | Baupost Group | Nákup na páku | Och Ziff | Daniel Och | Lone Pine | Steve Mandel | Fond Lone Pine | Fond Viking | Andreas Halvorsen | Appaloosa | Elliott Associates | Paul Singer | Fond Elliott Associates | SAC/Point 72 | Steven A. Cohen | Problémy hedge fondu | James Simons | Two Sigma | Fond Two Sigma | Machine learning | Významné fondy | Millennium | Moore Capital | Využití hedge fondů | Svět hedge fondů | Sebenaplňující se proroctví | Kapitálové požadavky | Nízké úrokové sazby | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Úrok | Nejbohatší | Jednání mezi USA a Čínou | Vysoké ceny ropy | Miliardy | All Time High | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Hong Kong | INTC | Vicepremiér | Federální rezervní banka | Walt Disney | Macquarie Asset Management | Na burze dnes | Ředitelka AKAT ČR | Valdis Dombrovskis | FT | Růst české ekonomiky | Vlk z Wall Street | Konkurenti | Too Big to Fail | Financovat | SMA | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | Investovat v roce 2020 | Společnost ČEZ | Na burze | Tržní kapitalizace firmy | Propouštění | Impuls na trh | Impuls | Formule | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | SoftBank Group | General Motors | Výrazný pokles | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Zdražování | Inflace v listopadu | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Finanční ztráty | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Goldenburg | Vývoj hodnoty akcií | Přehled o dění | Diverzifikace ekonomiky | Soukromý sektor | Předseda Evropské rady | Charles Michel | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Moskva | PKN Orlen | Časopis Forbes | Farmaceutická společnost | AbbVie | Airbus | Akciový index Dow Jones | Společnost Microsoft | Události roku | Czech Media Invest | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | RWE | Premiér Babiš | Energetický a průmyslový holding | Médea | České aerolinie (ČSA) | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Úroky | Hypotéky | Smartwings | Míra inflace v Británii | Důchod | Martin Řezáč | Předseda AKAT ČR | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Výkonná ředitelka | Ředitelka | FedEx | xStation5 | Akcie v roce 2019 | AAPL | Disney | Tým RoboMarkets | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Americké vlády | Bydlení | Ministerstvo financí České republiky | Martin Novák | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | Aurora Cannabis | První obchod | Ztráta | Vlastní prostředky | Nejlepší investiční příležitosti | Investiční příležitosti 2020 | Jan Kaška | NERV | Počet investorů | Nejlepší akcie | Michael Calvey | Baring Vostok | Mluvčí fondu | Yandex | Fond Baring Vostok | Investiční fond Baring Vostok | Vostočnyj express | Stratég | Propad akciových trhů | Miliardy korun | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Obchodní podmínky | Ziskovost | Maximální propad | ETF roku 2020 | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Napětí mezi USA a Íránem | Bruno Le Maire | Návratnost | Altria Group | Netflix | Celsius Network | Inovace | List Financial Times | Výrobce elektrických aut | Míra inflace v eurozóně | Daimler | Ceny ropy dnes | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Ministr energetiky | Velké trhy | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | Sezónnost | Hýbat trhy | Elektrické vozy | Budoucnost | Solidní výnosy | Zemědělství | ASML | Poradenství | Vzdělávat se | Iniciativa | Podnik | Bloky | Analytička | Ukazatele | Stažení indikátoru | Britské společnosti | Velké firmy | Ceny energií | Zamyšlení | Čerpání peněz z fondů | Čerpání peněz | Ptačí chřipka | Parabolický vývoj | Krach | Komunikace | HN | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Akcie výrobce letadel | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Upstream | Midstream | Downstream | Integrovaná ropná společnost | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | Scorpio Tankers (STNG) | STNG | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Akcie Enbridge | Enbridge | ENB | Enbridge (ENB) | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Většinový podíl | Smysl života | Ekonomické vysoké školy | Virus | Vir | Negativní dopad | Pokles | Situace | Pravidelné investice | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Panika kolem koronaviru | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | NASDAQ: SBUX | SBUX | BABA | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Algoritmický fond Quant | Fond Quant | ETH/BTC | BP | Tenza | Americká společnost | Rekordní hodnoty | SEC | Rozhodování | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Průměrná cena | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | TS Lombard | Bez rizika | Imperial College | Prudký propad | Střední podniky | Ekonomické recese | Ekonomika Saúdské Arábie | Časová náročnost | Cestovní ruch | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Šok | Guru | Výkyvy | Čínské exporty | WP | Videokonference | Nálada na burze | Restrikce | Vysoká rizika | Prudký pokles | Hlavní měny | Milánská burza | Nouzový stav | Indické akcie | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Pravidla o rozpočtech | Mince | Profitovat | Tencent | ishares China | Zranitelnost eurozóny | Rozdíl mezi výnosy desetiletých státních dluhopisů | Evropská solidarita | Solidarita | Další vývoj | Stimuly | Evropské země | Unijní instituce | Brusel | Letectví | Masivní propad | Světové organizace | Kabinet | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Cenový vývoj | Antivirové firmy | Situace kolem koronaviru | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Šíření viru | Stimul | Důležitý support | Burzy cenných papírů | Anton Siluanov | Algoritmus fondu | Algoritmus fondu Quant | Duck Sauce | MMXXV | Svěřenský fond | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Onemocnění | Prudký pokles cen | Ekologické organizace | Zásobníky | Texas | Internetový obchod | Přední český ekonom | Český ekonom | Ekonom Pavel Kohout | Spoluzakladatel fondu Quant | Příležitosti k nákupu | Lukáš Foral | Milton Friedman | Investiční strategie fondu Quant | Tvůrce algoritmu investičního fondu | Tvůrce algoritmu | Dlouhodobá investiční strategie | Trhy nadhodnocené | Nakupovat za nízké ceny | Krize způsobená koronavirem | Valné hromady | Norská vláda | Koronavirová krize | Unilever | Katar | Salmán | MPO | MF | Náhrady mezd | OSVČ | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Škoda | Lamborghini | LinkedIn | Manufacturing | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Nákup aktiv | Úvěrové linky | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Anomálie | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | American Airlines | Koronavirové krize | Signál | Ministr vnitra | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Dopady pandemie na ekonomiku | Ministryně financí Alena Schillerová | VIP indikátory | Křetínský | Ceny elektřiny | Investiční fond Quant | Rozložení kapitálu | Šíření nákazy | Unijní země | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | MALL | Ekonomiky | VW | Člen představenstva | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Invia | Růst nezaměstnanosti | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Závislost | Práce | Otázka za miliony | Společnost Unilever | Zelené energie | Vláda USA | Údaje | DPH | Ropný průmysl | Cushing | Karel Komárek | Marek Dospiva | Prezident Vladimir Putin | Ekonomické oživení | Chřipka | Alexandr Novak | Extrémní nárůst | Řemeslo | Cena benzínu | Výpadky | Activision Blizzard | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Wine Management | Wine Management SICAV | Martin Nejedlý | IIPR | Akcie Innovative Industrial Properties | Innovative Industrial Properties | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Abraham van Ketwich | Eendragt maakt Magt | Union is Strength | EP | Rozvíjející se země | Pavel Bambásek | Commodity trading advisor | Commodity Trading Advisor (CTA) | National Futures Association (NFA) | Privátní fondy | Způsobilí k obchodování | Managed futures | Ověřené výsledky | Výsledky traderů | Vydělávat na finančních trzích | Dlouhodobě vydělávat | Obchodování klientských peněz | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Propad ceny | Trade | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Průměrný výnos | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | ODS | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | Reddit | Břidlicové ropy | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Amundi | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Grayscale | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Evropské méně | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Liberty Ostrava | Shell | Sazka Group | Zaměstnanci | Biofarmaceutické společnosti | Dopravci | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Finanční riziko | ETN | Skladování ropy | Rekordní zisk | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Fond PIF | Patrik Tkáč | Akcie a dluhopisy | Leasing | Dluhy | Toyota Motor | Členské státy | Burza Binance | ONE | Merck KGaA | Merck | RBI | ČSOB Leasing | PPF Telecom Group | Auta | JD.com | Konsorcium | Velké peníze | Recyklace | CL | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Zboží z Číny | Svaz dovozců automobilů | Manažeři | Contemporary Amperex Technology | CATL | Velikost fondu | Ruské ministerstvo financí | Lesy ČR | Předsedkyně Evropské komise | Biotechnologická společnost | Fischer | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Provoz fondu | Historie fondů | Historie fondů BlackRock | Investovat peníze | Finanční prospěch | Prostředky pro investování | Výše kapitálu | Minimální výše kapitálu | Kapitálové zázemí | Analytické týmy | Roční zhodnocení | Průměrné roční zhodnocení | Roční zhodnocení kapitálu | Investment management | Investment management společnost | Silné kapitálové zázemí | Inflace v Turecku | OKD | Pronájem nemovitosti | JDE | Společnost JDE | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Koronavirové pandemie | Hertz | Výhody blue chips | Akcie Intel | Akcie Deutsche Börse AG | Akcie Deutsche Börse | Akcie Merck KGaA | Akcie Merck | Akcie ASML Holding | Akcie Schneider Electric | Akcie Chugai Pharmaceutical | Akcie Advantest | Akcie Daiichi Sankyo | iShares Dow Jones Global Titans 50 ETF | iShares Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | UBS ETF (LU) EURO STOXX 50 UCITS ETF (EUR) A | iShares China Large Cap UCITS ETF | Deka MSCI Japan Large Cap UCITS ETF | Průraz | Nový investiční fond | Czegg Ventures | Fond Czegg Ventures | Skupina Starteepo | Fundraising | Jaroslav Palát | Prabos plus | František Bostl | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Indické ETF | Rizika a příležitosti v Indii | Příležitosti v Indii | Ekonomický růst v Indii | Franklin FTSE India ETF | iShares MSCI India ETF | Lyxor MSCI India ETF | Franklin FTSE India SKIPCP ETF | iShares MSCI India SKIPCP ETF | Lyxor MSCI India SKIPCP ETF | Vedanta | Infosys | Reliance Industries | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Zbrojovka | Pozitivní sentiment | Genesis Capital | Genesis Capital Equity | Ondřej Vičar | Kommersant | Špatné zprávy | Londýnské burzy | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Start-upy | Bitcoinové a blockchainové akcie | Riot Blockchain | Býčí trend | Rozhodnutí soudu | Britská ropná společnost | Společnost BP | Nikola | Národní rozpočtová rada | Canopy Growth | Cronos | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPIF | Globální poptávka | Sanofi | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Výplata | Rostoucí trend | Videosummit | Covid | Správce aktiv | High-Water mark | Single Managed Account | CTA společnosti | Barclay CTA index | SG CTA index | Odvětví CTA | Index SG CTA | Výkonnost traderů | CTA trader | Největší kapitál | Index Barclay CTA | FORT LP Global Contrarian | QQFund.com | QQFund | Vlastní trading | Trading na vyšší level | Dlouhodobá výkonnost | Forma správy kapitálu | Definice CTA | Správy kapitálu | Roční výkonnost | Vyspělé technologie | Představenstvo | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Vrcholoví manažeři | Skupina Smartwings | Objem aktiv | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Exporty | MAM | Ant | E.ON | Ocenění | Šance | Peugeot | Citroën | Ceny | Praha | Kolaps | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Ethereum 2.0 | Technologické společnosti | Dlouhodobé výsledky | Výsledky a úspěšnost | Zhodnocení kapitálu na finančních trzích | Společnost XTB | Zotavení ekonomik | Model 3 | Akcie těžařů | Úspěšně obchodovat | Insolvence | Staking | Největší firmy | Důvěra | Odhad vývoje ekonomiky | PPF Petra Kellnera | Vývoj léků | Ruská ropná společnost | Společnost Rosněfť | Prezidentské volby USA | VHM | Online nakupování | Upozornění na rizika | Základy fondu | Vládní koalice | Adyen | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Vesa Equity | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Ruská vláda | Automobilka Daimler | QuantumScape | Výrobce baterií | Americký výrobce baterií | Kensington Capital Acquisiton | Shanghai Auto | Khosla Ventures | Kleiner Perkins | Katarský státní investiční fond | SPAC | Luminar | Canoo | Fisker | Akcie SPAC | Kensington Capital | Anas Sálih | Kuvajtský ministr financí | Země v Perském zálivu | Atlantis Medium | Kopírování signálů | Výrobce tepla | Pražská teplárenská | United Energy | Klimatické změny | Rentabilita | Inspirace | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Snížení emisí | Oživení z pandemie | Největší finanční trh | Největší finanční trh na světě | Program Antivirus | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | Contemporary Amperex Technology (CATL) | Diverzifikovat | Ministr životního prostředí | Snížit emise | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Marathon Petroleum | Marathon | CZG - Česká zbrojovka Group | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Michal Valentík | Události typu černá labuť | Propady kapitálu | Česká republika | Ruské firmy | Antimonopolní úřad | Raiffeisen investiční společnost | Graf ropy WTI | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Allegro | Společnost Allegro | Jens Klatt | Výrobce letecké techniky | Daniel Častvaj | Mluvčí EPH | EPH Daniel Častvaj | Norský státní investiční fond | Majetek fondu | Norský parlament | Éra fosilních paliv | První peníze | Nicolai Tangen | Statens pensjonsfond Utland | Státní penzijní fond | Příjmy z prodeje ropy | Akciové portfolio | Akciové portfolio fondu | Sainsbury’s | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Concho | Volby USA | Volby USA 2020 | Protiepidemická opatření | Nařízení | Intel | First Solar | SolarEdge Technologies | Moneta | Bed Bath & Beyond | BBBY | CVX | PFE | ABBV | Compound | Tržní výhled | Poplatková struktura | SolarEdge | Státy Evropské unie | Výsledky voleb | Ruské společnosti | Klesající dolar | MCD | Apollo | Apollo Global Management | Akcie Qualcomm | Hlavní kryptoměna | Měnový investiční fond | Price Action obchodní strategie | Guru Wall Street | Jak funguje mezibankovní trh | Tradingová rizika | Obsah VIP zóny | Transněfť | Ropovod Družba | Praktické tipy | Stock Spirits | Proražení | Životní prostředí | Nio | Investice do vody | GME | GameStop | GME.US | Siemens | Očkování | Antigenní testování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | EC Investments | EP Real Estate | Vesa Equity Investment | Sainsbury‘s | Plný úvazek | Odvětví kryptoměn | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | Nálada investorů | Boston Consulting Group | Lenovo | Euro vůči USD | SOLEK SICAV | SOLEK | MW Investiční fond SICAV | MW Investiční fond | CODYA | Zvýšení těžby | Vývoj akcie | Holdingové společnosti | KKR | Dopad na akcie | Salutem | Salutem Fund | JD | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | Nejlepší čínské akcie | Tilray | TLRY | Legalizace konopí v USA | Legalizace konopí | Konopí | Výrobci marihuany | CGC | Cronos Group | Cronos Group Inc. | CRON | Aurora Cannabis Inc. | ACB | HEXO | HEXO Corp. | GWPH | MRK | SNY | NASDAQ: SNY | NYSE: MRK | NYSE: PFE | NASDAQ: CARA | CARA | MJ | NYSE: MJ | ETFMG | ETFMG Alternative Harvest ETF | ETFMG Alternative Harvest | AdvisorShares Pure Cannabis | YOLO | NYSE: YOLO | Indxx MicroSectors Cannabis ETN | MJJ | NYSE: MJJ | Cannabis ETF | NYSE: THCX | THCX | POTX | NASDAQ: POTX | Global X Cannabis ETF | Cambria Cannabis ETF | AMEX: TOKE | TOKE | AdvisorShares Vice ETF | NASDAQ: ACT | ACT | CNBS | NYSE: CNBS | Amplify Seymour Cannabis ETF | NYSE: ABBV | NASDAQ: TLRY | NASDAQ: APHA | NYSE: HEXO | NYSE: ACB | NASDAQ: CRON | NASDAQ: CGC | NYSE: IIPR | Pumd and Dump | Očekávaný růst trhu s konopím | Očekávaný růst trhu | Růst trhu s konopím | Acreage Holdings Inc. | Acreage Holdings | Lékařské konopí | ETF které investují do marihuany | United Parcel Service | UPS | Polská společnost | Očkování proti covidu | WallStreetBets | Express | Norský státní fond | Tržní ceny | Problémy s likviditou | Obchodování na asijských akciových trzích | Retailoví investoři | Vypuknutí pandemie | Nákupní horečka | Brent (OIL) | Tencent Holding | Dynamický růst | Mateřské firmy | Prázdná firma | Ark Invest | RSJ Gradus | BioXcel Therapeutics | Investiční fond RSJ | Fond RSJ Gradus | FTX | Colt | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | Odliv peněz | Propad těžby | Porušení zákona | Solární společnosti | Brookfield Renewable Partners | Lucid Motors | Churchill Capital IV | Churchill Capital | Společnost Lucid Motors | Peter Rawlinson | Investiční fond Saúdské Arábie | Special Purpose Acquisition Companies | Air | Systémové riziko | Rohlik Group | PPF Telecom | Terra | Akcie ropy v roce 2021 | Akcie Enbridge (ENB) | Akcie Scorpio Tankers (STNG) | Akcie Phillips 66 | Akcie Phillips 66 (PSX) | Phillips 66 (PSX) | PSX | Akcie ConocoPhillips (COP) | ConocoPhillips (COP) | Silný růst | Pandemie covidu-19 | ČSA | Fidelity | Dlouhodobý investor | Dnešní videokomentář | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Platební prostředek | xStation 5 | ViacomCBS | Discovery | PPF Group | Archegos | Ladislav Bartoníček | Obchodovat CFD | EDF | Umění | AMD | EP Infrastructure | EP Infrastructure (EPIF) | GE Renewable Energy | Power Exchange Central Europe | Zátěžové testy | Sainsbury | Bed Bath & Beyond (BBBY.US) | BBBY.US | Ark | Cathie Wood | Nejvíce peněz | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | United Parcel Service (UPS) | ERA | Comcast | Cena emisních povolenek | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Francouzská společnost | Praní peněz | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | Plán obnovy | Diverzifikace investičního portfolia | Turów | Těžaři | Akcie Royal Mail | Vesa | Renáta Kellnerová | API | Akcie McDonald’s | Oslabení | Paytm | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Kolaps amerického fondu Archegos | Aktuální problémy Deutsche Bank | Problémy Deutsche Bank | Aktuální problémy | ANZ Research | KOL | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Cíle | Příležitosti | Průměrný roční výnos | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | BHS Private Equity Fund | Luděk Palata | Versute Investments | Alternative Investments & Corporate Finance | Bohumil Pavlica | Primark | Gigafactory | SAAC | Státní Komise pro dohled a správu | Seraphine Capital | Vesmírné projekty | Kosmické startupy | Parket londýnské burzy | Kontrolovat rizika | Konkurence | Prodej | Morrisons | Clayton, Dubilier & Rice | Akcionáři Monety | Graf akcie | Denní graf akcie | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | Den daňové svobody | Zakladatel fondu | Babičkin Dvor Agro Servis | Babičkin Dvor | Agro Servis | BHS Fund II. | Investiční fond s proměnným základním kapitálem | Trh dnes | Technologie | Zvyšování těžby | Síla dolaru | Letecké palivo | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Společnost EPIF | Akcie EPIF | Výroční zprávy | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | NortonLifeLock | Čínský výrobce | Americký trh | Odvětví | Amber Group | Divize | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | AMISTA | Letiště Praha | Thomas Schäfer | Dřevo | Chování | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | CVC Capital Partners | CVC | Uvedení na burzu | Společnost Equinor | Náměstek ředitele | Transgas | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Zahraniční společnosti | Byty | První odhad | Rostoucí úroky | Tokeny | SPOT | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Školení | Akcie Sainsbury's | J Sainsbury | Shore Capital | Fortress | Skupina Clayton, Dubilier & Rice | Nedostatek čipů | GPEF IV | GPEF | Radan Hanzl | David Vondra | Insighters | Genesis Capital Growth | Společnosti | Opatření | Dna | Prazdroj | ANO | Uhlí | Moelis | Petr Mašláň | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ceny plynu | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Solana | Fond zabývající se investicemi do umění | Fond Pro arte | Pro arte | Pro arte SICAV | Finanční ředitelka | Alexandra Bízková | Fond s proměnným základním kapitálem | Česká společnost | Marika Čupa | Etherea | Rizikové kvazifondy | Kvazifondy | Křetínský a Tkáč | Investiční fond Vesa Equity Investment | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Arrows | VanEck | Sentiment indikátory | Týdeník Euro | Jaroslav Haščák | Kupónová privatizace | Restituce | Kupónová knížka | Malá privatizace | Velké privatizace | Držitel investičních kupónů | SCP | Čepro | Telecom | DIKové | Reorganizační plán | Úročení | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Minulá výkonnost | Češi | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Bohemia Energy | Prodeje ropy | Vysoké ceny | Kolibřík Energie | Investiční možnosti | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | ProShares | Překonání historického maxima | Exxon Mobil akcie | Pozornost | Kryptoměnový průmysl | Provozní výnos | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Návrh rozpočtu | Ruský prezident | Meta | Morgan Stanley Capital International | Meta Platforms | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Daimler Truck | Společnost | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | One97 Communications | Americký investiční fond | Fond KKR | Telecom Italia | TIM | Telecom Italia (TIM) | Pozemky | Společnost innogy | Innogy | Omikron | | Grayscale Bitcoin Trust | Výhled české ekonomiky | Vietnam | Postavení na trhu | SOTIO | 1Inch | Fond Rockaway Blockchain Fund | Rockaway Blockchain Fund | Investiční fond Rockaway Blockchain Fund | Rockaway Blockchain Fund (RBF) | RBF | Společnost 1Inch | Míra inflace v Turecku | Rozšíření | Rostoucí inflace | Grayscale Investments | Evernym | Letadlo | Úpis nových akcií | Sekyra Group | Čínské dluhopisy | Santa rally | Nárůst počtu nakažených | Těžební společnost | Společnost Smartwings | Miliardy USD | Amista investiční společnost | Ocel | Breakthrough Energy Catalyst | Fond Breakthrough Energy Catalyst | Fond, za kterým je Gates | BEC | Fond BEC | Breakthrough Energy Group | Breakthrough Energy | Boston Consulting | Zelená přirážka | American Industrial Partners | Gate | Hry | Válka na Ukrajině | Instituce | Nový týden | Andrew Forrest | Miliardář Andrew Forrest | Severní Korea | ALUMINIUM | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Dění na Ukrajině | Sankce na Rusko | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Boje na Ukrajině | Západní firmy | Kamaz | Ruské finanční trhy | Ruský státní investiční fond | Čínské státní dluhopisy | Jüanová aktiva | Čínský mezibankovní platební systém | CIPS | Čínský mezibankovní platební systém (CIPS) | Turecký statistický úřad | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Britský energetický kolos | Energetický kolos | Západní sankce | Anna Kellnerová | The Kellner Family Foundation | Open Gate | Skupiny PPF | Vysoké ceny energií | Sankce uvalené na Rusko | Plynárenská společnost | Správní rada | Zelenskyj | Šmejc | Širší trh | Celsius | Marketingová komunikace | Nejobchodovanější CFD | Nejobchodovanější CFD akcie | Daň z mimořádných zisků | Akcie společnosti PayPal | Akcie společnosti Ferrari | Ferrari NV | Akcie společnosti Bank of America | Nízké očekávání | Purosangue | SUV Purosangue | BedBath | Největší hliníkárna | Největší hliníkárna v Evropě | Aluminium Dunkerque Industries | Guillaume de Goys | De Goys | ARENH | Dunkerque | Ruské ropy | Burza FTX | Industry Groups | Global Industry Classification Standard | GICS | Morgan Stanley Capital International (MSCI) | Industry Classification Benchmark | ICB | Industry Classification Benchmark (ICB) | Communication Services | Financials | Consumer Discretionary | Jeremy Hunt | Rezignace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | FTT | Výběry | Zřízení fondu | CZ | Ministr financí Jeremy Hunt | Fond na obnovu Ukrajiny | Australský miliardář | Příjmy z kapitálu | Akcie One 97 Communications | Akcie One97 Communications | BTC na burzy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Investiční činnost
Investiční činnosti
Investiční články
Investiční deník
Investiční diamanty
Investiční divize
Investiční doporučení
Investiční dotazník
Investiční firma
Investiční firmy

Následující klíčová slova

Investiční fond Baring Vostok
Investiční fond CONSEQ
Investiční fond ČEZ
Investiční fond ČEZ Inven Capital
Investiční fond Pioneer
Investiční fond Quant
Investiční fond Quantum
Investiční fond Rockaway Blockchain Fund
Investiční fond RSJ
Investiční fond Saúdské Arábie
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
InstaForex
xPartners
BOSSA
reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít