Neděle 29. květen 2022 14:15
reklama
Insta zivy seminar
reklama
Insta zivy seminar
reklama
Instaforex webinar cerven
reklama
virarosi krypto

Klíčová slova - Air Liquide

img

Podpora ve výši 1,9 bil. dolarů pro USA schválena. Přehřátí ekonomiky ani inflace se Joe Biden nebojí

12.03.2021 Průmyslová výroba v Německu v lednu překvapivě meziměsíčně klesla o 2,5 %, když se očekával mírný růst o 0,2 %. Dané údaje podle analytiků naznačují zpomalení ekonomické aktivity od začátku roku v největší evropské ekonomice.
img

Prudký pokles tržeb v eurozóně o 6,4 %. Růst HDP a spotřebitelské důvěry v USA překonává očekávání

05.03.2021 České hospodářství zaznamenalo v minulém roce nejhlubší propad od vzniku samostatné České republiky. Podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu HDP vloni pokleslo o 5,6 %. „Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu,“ konstatoval ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.
img

Stimulační politika ze strany ECB a FEDu pokračuje. Rusko očekává návrat ekonomiky na předkrizovou úroveň koncem 2021

19.02.2021 Izraelská ekonomika poprvé od roku 2002 poklesla, když se HDP v letošním roce snížilo o 2,4 %. O rok dříve přítom izraelské hospodářství vzrostlo o 3,4 %. Tamní centrální banka však predikovala mnohem větší pokles o 3,7 %. Institut pro fiskální studie (IFS) konstatoval, že by Británie musela zvednou daně o 60 miliard liber ročně, pokud by se rozhodl současný ministr financí Rishi Sunak kompenzovat ztráty způsobené pandemii. Sunak má 3. března nastínit, jakým způsobem bude řešit dopady pandemie.
img

Evropský parlament schválil protikrizový balíček. Němečtí podnikatelé nelibě nesou prodloužení lockdownu.

12.02.2021 Americký prezident Joe Biden oznámil, že chce k Číně přistupovat odlišně než Donald Trump a soustředí se hlavně na mezinárodní pravidla. Dále prezident dodal, že obě ekonomické velmoci budou extrémně soupeřit. Inflace v lednu ve Spojených státech zůstala nezměněna na úrovni 1,4 %. Analytici očekávali mírnější růst na úrovni 1,5 %. Jádrová inflace v lednu zaznamenala pokles z 1,6 % na 1,4 %.
img

Prognóza ČNB: Rychlejší růst ekonomiky v 2021 a trojí zvýšení sazeb. Vše však závisí na rychlosti rozvolňování

05.02.2021 Farmaceutické společnosti Pfizer a BioNTech oznámily, že hodlají od poloviny února opět zvyšovat počty dodaných vakcín do Evropské unie. Ve druhém čtvrtletí letošního roku by pak evropské státy měly obdržet o 75 milionů vakcín více, než se původně očekávalo. EU totiž potřebuje urychlit proočkování obyvatelstva.
img

Fed ponechal úrokové sazby beze změny. Rusnok naopak vidí dvojí zvýšení již tento rok

29.01.2021 Měnový výbor americké centrální banky na svém středečním dle očekávání ponechal základní úrokovou sazbu v rozpětí 0-0,25 %. Nákupy aktiv (kvantitativní uvolňování) také zůstanou nezměněny. Banka jako při předchozích zasedáních zopakovala, že je odhodlaná využít všech dostupných nástrojů k dosažení svých monetárních cílů.
img

Joe Biden je prezidentem. Jaké změny čekájí USA? Rusnok: Česku hrozí recese s dvojím dnem

22.01.2021 Podle agentury IHS Markit v lednu klesla dle předstihových ukazatelů PMI (index nákupních manažerů) podnikatelská aktivita v eurozóně. Celkový kompozit se snížil pro eurozónu z 49,1 b. na 47,5 b. Dílčí PMI pro sektor služeb oslabil z prosincových 46,4 b. na 45 b. Hlavním důvodem je zhoršení obecné nálady kvůli přetrvávající pandemii a restriktivním opatřením ve všech zemích unie.
img

Lagardová: Pokud „lockdowny“ neskočí do konce Q1, nastanou problémy. Biden oznámil podporu v hodnotě 2 bil. USD

15.01.2021 Nastávající americký prezident Joe Biden oznámil návrh nového balíku opatření ve výši téměř dvou bilionu dolarů na podporu největší ekonomiky na světě. Balík by měl zahrnovat přímou platbu 1 400 dolarů drtivé většině Američanů a dodatečný příspěvek nezaměstnaným by měl stoupnout na 400 dolarů týdně. Z předběžné zprávy německého statistického úřadu vyplynulo, že se německá ekonomika v minulém roce zaznamenala pokles o 5 %. Pokles byl tak o něco mírnější než původně očekávali analytici osloveni agenturou Reuters, kteří se domnívali, že německá ekonomika sestoupí o 5,1 %.
img

Demokráté ovládli Bílý dům, Senát i Kongres. ČNB zvažuje zvýšení sazeb již tento rok

08.01.2021 Představitelé OPEC+ se dohodli, že v příštích dvou měsících sníží těžbu černého zlata. Konkrétně Saudská Arábie se zavázala, že sníží svoji těžbu až o jeden milion barelů denně. Naopak Rusko či Kazachstán dohromady zvýší těžbu v únoru o 75 tisíc barelů denně a v následujícím měsíci zvednou těžbu taktéž o 75 tisíc barelů. Ostatní členové OPEC slíbili zachování těžebních limitů.
img

Překvapivý konec roku 2020: Akciové trhy i bitcoin na maximech. Tvrdý brexit je ze hry

31.12.2020 Stimulační balíček je na světě. Donald Trump podepsal dlouho navrhovaný zákon o podpoře pro občany USA. Podpora v rozsahu 2,3 bilionu dolarů zajistí s nejvyšší pravděpodobností americkým domácnostem jednorázový šek na 600 dolarů a prodloužení výplat v podpoře v nezaměstnanosti o jedenáct týdnů. Všechny tři hlavní americké indexy nejen díky této zprávě dosáhly intradenních rekordních maxim.
img

Ekonomika Velké Británie rostla nad očekávání o 16 %. Nová mutace koronaviru může způsobit propad

23.12.2020  Britská ekonomika ve třetím čtvrtletí zaznamenala mezikvartální růst o 16 %, což vedlo k částečnému anulování...
img

Ekonomika Velké Británie rostla nad očekávání o 16 %. Tvrdý brexit a nová mutace koronaviru může způsobit propad

23.12.2020 Velká Británie se stále nedohodla s Evropskou unií na obchodních vztazích po skončení tzv. přechodného období. Největší překážkou je dohoda ohledně rybolovu v britských vodách. EU totiž požaduje přístup rybolovu v těchto vodách a Británie zase chce obnovit plnou kontrolu na právem rybolovu.
img

Fed zvýšil očekávaný růst ekonomiky na 2021. Rusnok varuje před stále velkými riziky

18.12.2020 Ratingová agentura S&P tento týden varovala, že pokud by došlo ke tvrdému brexitu (bez dohody), pak pravděpodobně přikročí ke snížení ratingu Velké Británie. Aktuální rating je AA a stabilní výhled. Ke snížení ratingu by mohlo dojít především kvůli nedostupnosti britského zboží a služeb na klíčových evropských trzích.
img

Ministerstvo financí i ČNB euro odmítají. ECB navýšila nákup aktiv o 500 mld. eur do března 2022

11.12.2020 Ministerstvo financí i Česká národní banka se opět shodly na tom, že zatím pro Českou republiku není vhodné přijímat euro. Toto vyplynulo z pravidelné analýzy, která vyhodnocuje plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a úrovně sladěnosti místní ekonomiky s ekonomikou eurozóny. Vstupu do eurozóny není ani nakloněná současná vláda dle svého programového prohlášení.
img

Britové začínají jako první očkovat proti koronaviru. Vývoj ekonomiky USA je dobrý, říká Powell

04.12.2020 Tento týden dorazily dobré fundamentální zprávy z Číny, když čínský statistický úřad zveřejnil, že aktivita v tamních továrnách v listopadu vzrostla nejvíce za tři roky. Zpracovatelský sektor se dokonce již nachází nad úrovní před příchodem coronaviru. Index nákupních manažerů (PMI) tedy v listopadu vzrostl z říjnových 51,4 bodu na 52,1 bodu.
img

Ekonomika USA zaznamenala v Q3 rekordní růst o 33,1 %. Trump se smiřuje s prezidentskou porážkou

27.11.2020 Nastávající americký prezident Joe Biden oznámil první členy své vlády. Ministryní financí se má stát Janet Yellenová, která v minulosti vykonávala funkci guvernérky Fedu. Jednalo by se tak o první ženu, která by zastávala tuto funkci.
img

Japonská ekonomika stoupla rekordně o 21,4 %. Joe Biden plánuje vládní pomoc USA

20.11.2020 Při pondělním jednání zástupců zemí Evropské unie ohledně přijetí rozpočtů na období 2021 – 2027 se maďarští a polští zástupci rozhodli zablokovat schválení toho rozpočtu. Oběma zemím vadí, že vyplácení peněz z evropských fondů bude podmíněné dodržováním principů právního demokratického státu.
img

Trump hrozí Číně a zavádí nové restrikce. Rekordní růst HDP Velké Británie o 15,5 %

13.11.2020 Šéf americké obchodní komory Thomas Donohue v pondělí oznámil, že malé podniky nemohou čekat další tři měsíce, než se Kongres dohodne na další pomoci. Americké firmy jsou ochotné začít spolupracovat s vítězem prezidentských voleb Joem Bidenem na rychlejší podpoře ekonomiky, dodal Donohue. Turecká lira zaznamenala v pondělní obchodní seanci největší nárůst od loňského března. Analytici připisují posílení TRY sobotní výměně guvernéra centrální banky a nedělní rezignaci ministra financí, který je mimochodem Erdoganův zeď.
img

Nezaměstnanost v USA nečekaně klesla na 6,9 %. Fed ponechal úrokové sazby i program nákupu dluhopisů beze změn

06.11.2020 Z pondělních zveřejněních údajů společnosti Caixin a Markit vyplynulo, že aktivita v čínském průmyslu v říjnu zaznamenala nejrychlejší tempo růstu za téměř deset let. Index nákupních manažerů PMI se vyhoupl ze zářijových 53 bodů na 53,6 bodů. Analytici naopak očekávali, že hodnota indexu zůstane beze změny.
img

Nejrychlejší růst HDP od roku 1947. USA zaznamenalo za třetí kvartál skok o 33,1 %

30.10.2020 Světová obchodní organizace v pondělí rozhodla, že Evropská unie může uvalit cla na dovoz zboží ze Spojených států ve výši čtyř miliard dolarů ročně kvůli subvencím americké vlády, které poskytovala americkému výrobci letadel Boeing. Analytici však neočekávají, že Evropská unie zavede cla dříve, než bude znám nový americký prezident. Americký delegát vyzval Evropskou unii, aby cla nezaváděla, jelikož Washington již upustil od nelegálních subvencí a dále pohrozil, že v případě zavedení budou Spojené státy reagovat protiopatřeními.
img

HDP Číny vzrostlo o 4,9 % za Q3. Rusko odmítá zavést tvrdá koronavirová opatření

23.10.2020 Z pondělních zveřejněných údajů Eurostatem vyplývá, že jsou Češi v rámci EU nejméně ohrožení chudobou nebo sociálním vyloučením. V roce 2019 bylo chudobou nebo sociálním vyloučením ohroženo 12,5 % obyvatel České republiky, což je hluboko pod průměrem EU, který činí okolo 21 %.
img

Dohoda o Brexitu v nedohlednu. Rusko hrozí EU odvetou za uvalené sankce

16.10.2020 V pondělí vydal Český statistický úřad informace ohledně zářijové inflace v České republice. Index spotřebitelských cen mírně poklesl ze srpnových 3,3 % na 3,2 %. Ekonomové a analytici přitom očekávali růst na 3,5 %. ČNB dokonce predikovala inflaci na úrovní 3,6 %.
img

Sektor služeb v USA se dostal na úrovně před pandemií. Británie chce být Saudskou Arábií větrné energetiky

09.10.2020 V pondělí zveřejnil Institut nákupních manažerů data ohledně aktivity v americkém sektoru služeb za září. Tento fundament vyšel velmi pozitivně a aktivita v americkém sektoru služeb se dostala již na úroveň před pandemií.
img

Propad HDP o 19,8 %, Británie je v recesi. Nezaměstnanost v EU vzrostla na 7,4 %

02.10.2020 Britská ekonomika se po jedenácti letech dostala do recese, jelikož i ve druhém čtvrtletí pokleslo HDP šesté největší ekonomiky mezikvartálně o 19,8 %. Meziročně pak hospodářství Británie kleslo o 21,5 %. Podle Conference Board spotřebitelská důvěra ve Spojených státech v září zaznamenala markantní nárůst, když Index spotřebitelské důvěry vzrostl ze srpnových 86,3 bodu na 101,8 bodu. Analytici přitom očekávali nárůst pouze na 89,5 bodu. I tak se ale tento index nadále nachází pod úrovní před příchodem koronavirové krize.
img

Prodeje nových domů v US rekordně rostou. Goldman Sachs snižuje odhad růstu HDP o polovinu

25.09.2020 V pondělí novozélandská premiérka Jacinda Ardernová oznámila, že vláda ruší veškerá opatření proti koronaviru. Premiérka však upozornila obyvatele, aby i nadále byli opatrní a dodržovali hygienická pravidla. Zrušení opatření se však nebude týkat největšího novozélandského města Auckland.
img

FED plánuje nákup cenných papírů. Očekává rychlejší oživení US ekonomiky i snížení nezaměstnanosti

18.09.2020 Člen bankovní rady ČNB Vojtěch Benda v pondělí konstatoval, že zatím není potřeba více uvolňovat měnou politiku, jelikož opatření proti druhé vlně epidemie nebudou tak drastická jako na jaře. Benda také naznačil, že není rozumné v této době snižovat daně.
img

Guvernérka ECB: Evropská ekonomika zažívá silnou obnovu. HDP eurozóny propadlo v Q2 „pouze“ o 17,7 %

11.09.2020 V pondělí byly burzy ve Spojených státech i Kanadě zavřené kvůli svátku práce. Tedy jsme se ani nedočkali nějakých významných fundamentálních zpráv. Za zmínku však určitě stojí zveřejnění obchodní bilance z Číny, ze které vyplynulo, že v srpnu čínský vývoz vzrostl meziročně o 9,5 %. U dovozu však došlo opět k poklesu, a to o 2,1 %. Přebytek obchodní bilance se z červencových 62,33 mld. USD snížil na 58,93 mld. USD.
img

Austrálie poprvé od r. 1991 v recesi. Nezaměstnanost v USA prudce klesla na 8,4 %

04.09.2020 Hrubý domácí produkt Itálie zaznamenal ve druhém čtvrtletí meziroční pokles o 12,8 %. Mezikvartálně dokonce HDP pokleslo o více než 17 %. Jedná se tak o nejhorší propad od doby, kdy se v Itálii tento údaj měří (1960). Podle předběžných odhadů se inflace v eurozóně v srpnu snížila o 0,2 %. Spotřebitelské ceny tak poprvé klesly od roku 2016. Podle analytiků by kvůli poklesu inflace mohla ECB přikročit k ještě více uvolněné politice.
img

Rekordní propad americké ekonomiky o 31,7 %. Fed oznamuje agresivní inflační strategii

28.08.2020 Prodloužení programu Antivirus. Česká vláda schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Tento program je určen na podporu firmám i zaměstnancům před propouštěním. Původně měl program platit jen do konce srpna.
img

Rekordní pokles švýcarské a americké ekonomiky. Výsledky online zasedání centrálních bankéřů

28.08.2020 Prodloužení programu Antivirus. Česká vláda schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Tento program je určen na podporu firmám i zaměstnancům před propouštěním. Původně měl program platit jen do konce srpna.
img

Koronavirus je hrozbou pro stabilitu finančního systému, tvrdí Powell

21.08.2020 Klesající ceny v Německu. Dynamika cen průmyslových výrobců meziročně klesly o -1,7 % oproti červnovým -1,8 %. Hlavním důvodem poklesu byly klesající ceny energii. Meziměsíčně zaznamenaly růst o 0,2 %, trh očekával 0,1 %.
img

Investice do vodíku – Nejlepší vodíkové akcie roku 2020

20.08.2020 Vodíkové akcie jsou stále populárnější a jejich ceny rostou. Lidstvo dlouhodobě hledá čistší alternativy k běžným fosilním palivům. Už nějakou dobu se vodík využívá v mnoha průmyslových odvětvích, avšak od doby, co se stal novým potenciálním palivem pro automobily, může dojít k raketovému růstu jeho poptávky. Vodíkové akcie jako forma investice do vodíku se stávají stále zajímavější.
Související klíčová slova: Technická analýza | Offshore | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Japonsko | Bank of Canada | Akciový index | Moody's | Equity | Inflace | Nasdaq | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Turecká lira | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Španělsko | Apple | New York | Česká koruna | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Interactive Brokers | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Breakout | Bundesbank | Béžová kniha | CEO | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Fundamentální zprávy | Futures | Grafy | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | MMF | Měna | NYSE | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Peněžní zásoba | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Průmyslové objednávky | Rating | Ratingová agentura | Platina | Riziko | Ropa | Schodek rozpočtu | Short | Spot | Spread | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Výnos | ZEW index | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Commerzbank | UBS | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Evropská ekonomika | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Vývoj ceny | Zasedání ECB | Byznys | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Zkušenosti | Euforie | Výsledky | Index nákupních manažerů | Euronext | Gold | Obchodovat | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Světová obchodní organizace | Investovat | Index cen | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Makrodata | Facebook | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Ceny akcií | Vzdělávání | Centrální bankéři | Abenomika | EPS | Index | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Netflix | Akcie Tesla | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Brokers | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | ČNB euro | Do čeho investovat | Dolar | Ekonomika Japonska | Ekonomika USA | Elektřina | Eura | Exchange | Fondy | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční portfolio | Investování do akcií | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | Lira | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabování koruny | PayPal | Prezidentské volby | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Signály | Société Générale | Shares | Trh | Trh s akciemi | Twitter | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Webináře | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | ZEW | ING | Ministerstvo financí | ROCE | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Tržby | Zaměstnanost | Western Union | Komise | Volby | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Investment | Markit | Intesa Sanpaolo | Charles Schwab | Jackson Hole | KPMG | Institut ZEW | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | Westpac | CME Group | Caterpillar | DIW | Členové OPEC | TLTRO | NATO | TD Ameritrade | Barrick Gold | BBC | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Short squeeze | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Nákupy dluhopisů | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Ministr financí | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Prezident Fedu | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | KBC | Přehled | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Ekonomická aktivita | Americké firmy | Index důvěry | Firmy | Aktuální vývoj | IHS | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Britské hospodářství | S&P Global | Americký ministr financí | Britské banky | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Propad | Kryptoměny | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Německý akciový index DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení koruny | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Philip Morris | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Baidu | E*Trade | Tesla | Odhodlání | Výhled | Depozitní sazba | Akciový index DAX | Bankéři | Poplatky | Britská vláda | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Britská ekonomika | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | General Electric | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Měnové stimulace | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | TRY | Softbank | Čínský statistický úřad | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Alphabet | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Tisková konference ECB | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Audi | IHS Markit | ex | Vstup na burzu | BBVA | ING Groep NV | Breakout Trader | IBKR | Trade Financial | Jerome Powell | LYNX Trading | Estee Lauder | Lithium | TRON | Airbnb | FinTech | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Schwab | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Objem obchodování | Turecké liry | Výplaty dividend | RDSA | Royal Dutch Shell | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Posilování eura | Steven Mnuchin | Americké podniky | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Hodnota indexu | Odhady analytiků | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | IPO Airbnb | IPO Instacart | Uber Technologies | Statistický úřad | Beyond Meat | Obavy investorů | Splácení dluhu | Obchodování platiny | Nezaměstnanost v ČR | Zahraniční investoři | Infineon | Infineon Technologies | Sharpe ratio | Stav americké ekonomiky | Boris Johnson | The Telegraph | NVDA | iFX | Guvernér Fedu | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Akcie a ETF | Digitální daň | Pokles cen | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | Oživení ekonomiky | AMZN | Thyssenkrupp | Depozitní sazby | Očekávání trhu | Italská vláda | Poptávka po ropě | GOOGL | Platinové akcie | Akcie roku | Očekávaný růst | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Bilance zahraničního obchodu | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | McKinsey | TikTok | Automobilky | Rozpočet | Prezident Donald Trump | Politická situace | HDP v USA | Německá vláda | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Ropný kartel OPEC | Bílý dům | MSFT | Myšlenka | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Německé hospodářství | Cisco Systems | Firma | Zasedání ČNB | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Studie | Bilance | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Největší pokles | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Den díkůvzdání | Philip Lowe | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | INTC | Americká data | Walt Disney | Švýcarská ekonomika | Naše ekonomika | České hospodářství | Automobilový sektor | Zveřejněná data | Christine Lagardová | Předpovědi | Predikce vývoje | Průmysl | ADP | Na burze | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Hospodářský výsledek | SoftBank Group | Visa | General Motors | Enel | Ceny potravin | Čínský vývoz | Šinzó Abe | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Inflace v listopadu | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Britové | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Cena za akcii | Válka mezi USA a Čínou | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Nálada | Prohlášení | Moskva | Ford Motor | United Technologies | Farmaceutická společnost | Amgen | Airbus | Dieselgate | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Inflační výhled | Konec roku | Měnové politiky | Investujte | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | AXA | Fed index | Zavedení záporných úrokových sazeb | Europoslanci | AAPL | FB | AT&T | Disney | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Uber | Ztráta | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Yandex | Tripadvisor | Kraft Heinz | Izraelská ekonomika | Vývoj měnové politiky | Wirecard | Zvýšení inflace | Ekonomika Velké Británie | Objem objednávek | Exact Sciences | Netflix | NFLX | Dobrá data | Washington | Daimler | O2 | Miliardy eur | Sodexo | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | ASML | ASML Holding NV | Dohoda o brexitu | Ministr financí Steven Mnuchin | Podnik | Vyšší inflace | SAP | iRobot | IRBT | ČNB Vojtěch Benda | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | AMGN | Koronavirus | Google | Obchodní vztahy | Anglie | Trhy | Světová zdravotnická organizace | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | American Express | Stabilní výhled | Pokles | Situace | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | DISH | Starbucks | Boeing | FIAT | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Nezaměstnanost v EU | SBUX | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | PMI pro sektor | Fresenius Medical | Adidas | Sazby beze změny | SEC | America first | NFP | Americké ekonomiky | Britský statistický úřad | Galapagos | Hospodářství Evropské unie | Inflace v lednu | Marek Mora | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Empire State Index | TWTR | Deutsche Telekom | Snížení ekonomické aktivity | Ekonomické aktivity | E*Trade Financial | Prudký propad | FinTech akcie | Šéfka ECB | Caixin/Markit | Stabilita | Německé maloobchodní tržby | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Rishi Sunak | Restrikce | Prudký pokles | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Program nákupu aktiv | Opatření proti koronaviru | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Členové bankovní rady | Guvernér Rusnok | Fiskální balíček | Nákupy aktiv | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Hyundai | Dopady pandemie | Historie | Čerpací stanice | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Texas | PYPL | Hlavní americké indexy | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Kongres | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Fundament | Spotřebitelská nálada | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Německý akciový index | Dávky v nezaměstnanosti | Růst | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Index spotřebitelské nálady | Ratingová agentura S&P | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Počet Američanů žádajících o podporu | Potenciál | Evropský parlament | Automobilový trh | Allianz | Propad HDP | E-commerce | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Slovensko | Schodek | Organizace | Růst nezaměstnanosti | Nezaměstnanost v USA | Nvidia Corp | Práce | Koronakrize | Údaje | Eni | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Prezident Vladimir Putin | UnitedHealth Group | Ekonomické oživení | Mexický prezident | Extrémní nárůst | Nárůst nezaměstnanosti | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Microsoft Corp | Hospodářské oživení | Procter & Gamble | Remdesivir | Malé podniky | Trade | Nizozemsko | Reddit | Debata | Tweety | Spotřebitelská nálada v Německu | Air France | Posílení | Amundi | Joe Biden | Větší pokles | Cestování | 3M | Volvo | Shell | Gilead | ISM pro sektor služeb | Soudní dvůr | Aktivita v americkém sektoru služeb | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Australský premiér | Australská ekonomika | Expanze | Politika centrální banky | Průzkum KPMG | ONE | Merck KGaA | Merck | Rekordní propad | T-Mobile | Auta | Expedia | JD.com | Royal Caribbean | Vývoj ekonomiky | Konsorcium | Vakcína | Sektor služeb | CL | Moderna | Advance Auto Parts | Eli Lilly | LLY | AZN | Čínské hospodářství | Renault | Josh Frydenberg | Umělé inteligence | Hikvision | Vládní pomoc | Ekonomické zotavení | Ztráty zaměstnání | Mondelez | Unie | ČR | Záchranný program | Koronavirové pandemie | Rozhodnutí FOMC | Výrobní PMI | PEPP | Antivirus | Square | Počet nových žádostí o podporu | Rekordní pokles | Nikola | Canopy Growth | Sanofi | Stimulační balík | Propad cen | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Covid | Druhá vlna pandemie | Index průmyslové výroby | Koronavirová opatření | Druhá vlna | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Vlna koronaviru | ASM International | Fintech společnosti | TTWO | Novavax | Sony | E.ON | Johnson & Johnson | Abbott Labs | KPMG Global Automotive Executive Survey | KLM | NEXO | Peugeot | Investice do robotiky | Ceny | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Verizon Communications | Akcie těžařů | Zlatá horečka | OMV | Odhad růstu HDP | Důvěra | Obnovení růstu | Aktivita v čínském průmyslu | Caixin | Výzkumy | Program skupování aktiv | Skupování aktiv | WeCHat | Lepší výsledky | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Zalando | Prezidentské volby USA | Pokles tržeb | Investice do vodíku | Ballard Power (BLDP) | BLDP | Ballard Power | Powercell Sweden | PCELL | Powercell Sweden (PCELL) | Akcie Plug Power | PLUG | Plug Power | Akcie Plug Power (PLUG) | Akcie Nel Hydrogen | Akcie Nel Hydrogen / Nel ASA | Nel Hydrogen / Nel ASA | Akcie Air Liquide | Akcie Air Liquide (AI) | Adyen | Airbus Group | Coca-Cola | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Výrobní index | Southwest Airlines | Zdanění | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Jošihide Suga | Akcie NIO | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Nákup cenných papírů | Zhoršení pandemie | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Žádosti o podporu v USA | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | Omezení výplaty dividend | Fiskální pomoc | Marathon | Druhá vlna koronaviru | Vinci | Česká republika | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Lockdown | Měnový fond | Americké prezidentské volby | Walgreens | Akcie Sony | Epidemiologická situace | Zhoršující se epidemiologická situace | Volby USA | Volby USA 2020 | Dobrý byznys | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | SolarEdge Technologies | SEDG | ALV | Pandemický program | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | XOM | CVX | CSCO | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Výsledky voleb | Screening akcií | Jak funguje screening akcií | Hledání podhodnocených akcií | GLE | Klesající dolar | Zprávy o vakcíně | Pfizer a BioNTech | China Telecom | China Mobile | Nová vakcína | Snižování cel | Investice do vody | GME | GameStop | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | BIDU | Očkování | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Krizový balík | MGM | Burzovní prázdniny | Očkování proti covidu-19 | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Stimulační balíček | Volby v Georgii | Brands | Shopify | USCBC | Acacia Communications | Bidenův stimulační balík | WU | Inaugurace | Philips | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | Akcie Gamestop | PEP | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Velké investiční fondy | Express | Anheuser-Busch inBev | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Kering | AIG | FinTech akcie 2021 | SPWR | Institut pro fiskální studie (IFS) | IFS | Stimulační politika | Air | Banco Santander | Verizon | Santander | Goldman Sachs Group | Prodej | McDonald's | Jak profitovat | Iberdrola | Walgreens Boots Alliance | HICP | KBC Group | Koninklijke Ahold Delhaize | Home Depot | CRH | Společnosti | Opatření | Airbus SE | BNP | Gamble | Allianz SE | Společnost | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Lockdowny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Airbus SE
AIR.DE
Air France
Air France-KLM
AirFrance-KLM
Air France-KLM (AF)
AirFrance-KLM (AF.FR)
Air Lease
Airlines Economics
Airlines for America

Následující klíčová slova

Aite Group
Aiways
AJ Asset Management
Ajay Dayal
Ajayi
AJ Bell
AJRD
Ajťáci
Akademie věd
AKAT
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
virarosi krypto
Potvrďte prosím... Zavřít