Čtvrtek 20. leden 2022 23:34
reklama
BidAskBit
reklama
Dukascopy krypto
reklama
fpmarkets
reklama
3ANGLEFX

Klíčová slova - Česká republika

img

V Indexu sociálního rizika si Česko za loňský rok polepšilo o 14 pozic

20.01.2022 Společnost Euler Hermes podruhé zveřejnila Index sociálního rizika (ISR), který identifikuje silné stránky, zranitelná místa a vnímání politických, institucionálních a společenských rámců v jednotlivých zemích. Tyto atributy signalizují obecnou náchylnost dané země k událostem systematického sociálního rizika, které by mohly mít zásadní dopad na politiku či na tvorbu a přijímání strategických, obchodních a investičních rozhodnutí. Letos byl hodnotící rámec indexu ISR rozšířen na 185 ekonomik (oproti 102 z analýzy z předchozího roku).
img

Češi mají dvakrát víc zlata, než centrální banka

20.01.2022 Češi mají podle zjištění portálu Zlato.cz zhruba dvakrát více zlata, než kolik ho je v sejfech České národní banky (ČNB). Ta podle statistik držela ke konci loňského roku 340 tisíc troyských uncí „žlutého kovu“, tedy přibližně 10,6 tuny, zatímco domácnosti podle oficiálních zdrojů od roku 2009 získaly 19,348 tuny investičního zlata.
C:\fakepath\eu.jpg

Francie chce shodu EU na korporátní dani do března, část zemí je skeptická

18.01.2022 Státy Evropské unie by se mohly na nových pravidlech pro zdanění nadnárodních podniků dohodnout do března. Počítá s tím plán francouzského předsednictví, který na dnešním zasedání s kolegy z ostatních členských zemí představil francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Některé státy ale chtějí, aby EU s přijetím směrnice počkala na globální dohodu, díky níž budou firmy platit daně tam, kde skutečně vydělávají. Český ministr financí Zbyněk Stanjura podporuje rychlé schválení návrhu za podmínky, že neomezí daňovou flexibilitu jednotlivých zemí.
C:\fakepath\xtb-18012022.png

TOP 5 investiční rady expertů pro rok 2022

18.01.2022 Máme tu nový rok a s ním také příležitost začít s čistým štítem. Jak ale zajistit, aby byl tento rok lepší, než ten předchozí? Nabízí se investice do lepších informací a vzdělání obecně. V investicích, tradingu a na trzích obecně to platí dvojnásob.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-17012022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (17.1.2022)

17.01.2022 Rok 2022 začal opravdu dobře, volatilita je velmi slušná a v minulém týdnu jsme se dočkali dalších ziskových obchodů podle mého týdenního komentáře. Jako první došlo k prolomení dolní vstupní S/R zóny, čímž došlo k aktivaci sell (short) obchodu, který velmi přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Ve středu jsme se pak dočkali silného průrazu výše, což aktivovalo buy (long) obchod, který se také velmi rychle dostal do zisku a byl ukončen na Profit-Targetu. Pokud jste mých obchodů využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\forint.jpg

Míra inflace v Maďarsku v prosinci zůstala na 7,4 procenta, maximu za 14 let

14.01.2022 Míra inflace v Maďarsku v prosinci zůstala na 7,4 procenta, kde byla i v listopadu. Zůstává tak nejvyšší za posledních 14 let, oznámil dnes místní statistický úřad. Dál se ale prudce zvyšuje takzvaná jádrová inflace, která nezahrnuje kolísavější ceny energií a potravin. Proti listopadu ceny vzrostly o 0,3 procenta.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 14. ledna 2022

14.01.2022 Koncem prosince 2021 bylo na světě celkem 34 055 přístrojů na nákup a prodej kryptoměn. Je zajímavé, že jen ve zmíněném měsíci bylo 2 041 bankomatů spuštěno a 295 vyřazeno z provozu. V praxi to znamená, že každý den bylo do provozu uvedeno více než 50 přístrojů.
img

Emisné povolenky zvyšujú infláciu

13.01.2022 Rast cien sa stal skutočným problémom na celom svete. Zdroje inflácie môžeme hľadať takmer všade, no svet si všíma najmä rastúce ceny energií. To je problém v ekonomikách, ktoré nemajú priamy prístup k zdrojom energie a podiel obnoviteľnej energie je stále nedostatočný. Tieto problémy sú evidentne viditeľné v krajinách Európskej únie.
img

Češi chtějí zpět do první ekonomické ligy! Spoléhají na firmy a efektivní stát

12.01.2022 Devět z deseti Čechů chce, abychom patřili mezi světovou průmyslovou a technologickou špičku, vyplynulo z průzkumu realizovaného agenturou Ipsos. Podle Iniciativy Druhé transformace ekonomiky, zástupců byznysového, akademického i neziskového sektoru, je v Česku nutné urychleně nastartovat druhou ekonomickou transformaci, která naváže na tu, jež začala po roce 1989. Až 60 % respondentů uvedlo, že hlavním „motorem“ procesu by měl být stát. Přes 92 % Čechů by si zároveň přálo, aby naše země patřila mezi celosvětově nejrozvinutější, podobně jako tomu bylo za první republiky.
C:\fakepath\eu.jpg

Průmysl se v EU v listopadu vrátil k růstu, výroba se zvýšila o 2,5 procenta

12.01.2022 Průmyslová výroba v Evropské unii se v listopadu podle sezonně přepočtených údajů zvýšila o 2,5 procenta, růst v eurozóně pak dosáhl 2,3 procenta. Ve svém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. V říjnu výroba v unii o 0,8 procenta klesla, v eurozóně pokles činil 1,3 procenta.
C:\fakepath\trader-11012022-28-zm.jpg

Inflace za celý letošní rok bude přes sedm procent, uvádí analýza Cyrrus

11.01.2022 Inflace bude za celý letošní rok nejvyšší od roku 1998 a dosáhne 7,2 procenta. Růst cen bude kulminovat v prvním čtvrtletí, kdy inflace vystoupá na 8,8 procenta, což bude nejvyšší tuzemský čtvrtletní údaj od podzimu roku 1998. Začátkem letošního roku nelze vyloučit ani inflaci přes deset procent. Vyplývá to z analýzy společnosti Cyrrus, kterou má ČTK k dispozici.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Německo v klimatických cílech zaostává, ministr hospodářství chce vyšší tempo

11.01.2022 Německo v plnění klimatických cílů značně zaostává, do roku 2030 proto musí oproti současnému stavu ztrojnásobit roční tempo snižování škodlivých emisí. Na tiskové konferenci to dnes prohlásil německý ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck. Řekl také, že v letošním roce koaliční vláda sociálních demokratů (SPD), Zelených a liberálních svobodných demokratů (FDP) představí dva soubory opatření na podporu ochrany klimatu a že bez zemního plynu se Německo v přechodu k čistým zdrojům energie neobejde.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU v listopadu klesla na 6,5 procenta, nejnižší zůstává v Česku

10.01.2022 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v listopadu klesla proti říjnu o dvě desetiny procentního bodu na 6,5 procenta. Nejméně lidí bez práce je i nadále v České republice, kde nezaměstnanost činila 2,2 procenta. Ve své zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V zemích eurozóny se nezaměstnanost proti desátému měsíci roku snížila o desetinu procentního bodu na 7,2 procenta.
img

Zadlužení veřejného sektoru dosáhlo úrovně 40,5 procenta

10.01.2022 „Především kvůli deficitnímu hospodaření ústředních vládních institucí se meziročně zvýšila míra zadlužení veřejného sektoru na 40,5 procenta. Česká republika však stále patří mezi nejméně zadlužené země Evropské unie,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Žádný cukr, jenom bič, toť „mission impossible“ Fialovy vlády. Aneb programové prohlášení bude zatraceně těžké naplnit, ovšem bylo by to chvályhodné

10.01.2022 Fialova vláda věru nezačíná v lehkém čase. Covid obnažuje, jak moc obtížné zejména mezinárodní podmínky jsou. Není přílišnou nadsázkou, přiblížit výchozí rámec, směrodatný pro novou českou vládu, takto. Evropská unie je vojensky závislá na USA, energeticky na Rusku a výrobně a materiálově na Číně a potažmo Asii. V ozeleňování ale chce EU všem těmto celkům „jít vzorem“.
C:\fakepath\top-07012022-22-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.01.2022 1) Evropské ceny plynu dnes opět rostou a za celý týden jsou zatím vyšší o 40 %, když ruské dodávky přes klíčové plynovody sestoupily na nejnižší hodnoty pro toto období roku minimálně od roku 2015. Referenční futures na plyn vzrostly až o 6,7 % na 103 EUR/MWh.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Inflace v Polsku vystoupila na 8,6 procenta, je nejvyšší za více než 20 let

07.01.2022 Míra inflace v Polsku v prosinci pokračovala v růstu a dostala se na 8,6 procenta - nejvýše za více než 20 let. Proti listopadu ceny vzrostly o 0,9 procenta, oznámil dnes ve svém rychlém odhadu polský statistický úřad. Výsledek překonal odhady analytiků, kteří počítali s mírnějším růstem. Inflace v Polsku je tak nejvyšší ze všech zemí Visegrádské skupiny (V4), kam patří ještě Česká republika, Maďarsko a Slovensko.
img

Česko má nejvyšší schodek v historii, úroková sazba na jeho dluhu i proto dnes vyskočila na desetileté maximum

06.01.2022 Česká republika loni vykázala historicky nejvyšší schodek státního rozpočtu, 419,7 miliardy korun. Vyplývá to z údajů, které na dnešní tiskové konferenci zveřejnil ministr financí Zbyněk Stanjura. Deficit je tak ještě o 52,3 miliardy korun vyšší než ten za předloňský rok, kdy pandemie propukla.
C:\fakepath\kryptoměny-elektřina.jpg

Kosovo ve snaze omezit spotřebu elektřiny zakázalo těžbu kryptoměn

05.01.2022 Kosovská vláda v úterý ve snaze omezit spotřebu elektřiny zakázala energeticky náročnou těžbu kryptoměn. S odvoláním na ministerstvo hospodářství a energetiky to napsala agentura Reuters. Země se kvůli výpadkům ve výrobě energií potýká s nejhorší energetickou krizí v historii. Těžit kryptoměny se díky nízkým cenám energie v posledních letech rozhodlo mnoho mladých Kosovanů.
img

Nord Stream 2 by podle šéfa Uniperu mohl být schválen v polovině 2022

04.01.2022 Plynovod Nord Stream 2, který má přepravovat ruský plyn do Německa, by mohl být schválen v polovině letošního roku. Řekl to v rozhovoru s německým listem Rheinische Post ředitel firmy Uniper, která je jedním z finančních podporovatelů projektu, Klaus-Dieter Maubach.
img

ČNB v roce 2021 celkem třikrát nakoupila zlato do devizových rezerv

30.12.2021 Česká národní banka (ČNB) podle zjištění redakce portálu Zlato.cz během letošního roku celkem třikrát navýšila své devizové rezervy ve zlatě. Naposledy v září, kdy to bylo přes 400 kilogramů „žlutého kovu“. Během října a listopadu ze zlatého pokladu neubylo, takže na konci jedenáctého měsíce bylo v trezorech ČNB celkem 10,17 tuny zlata, respektive 327 tisíc troyských uncí.
img

Nord Stream 2 je připraven k exportu zemního plynu, oznámil Putin

29.12.2021 Plynovod Nord Stream 2 je připraven k exportu zemního plynu, oznámil dnes ruský prezident Vladimir Putin. Kontroverzní projekt dokončený v září podle něj v Evropě pomůže snížit cenu této suroviny, která dosáhla rekordních hodnot. Plynovod čeká na souhlas německých úřadů.
C:\fakepath\top-27122021-16-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.12.2021 1) Dluhopisy rozvíjejících se zemí v letošním roce měly podle předpokladů oslabovat, protože centrální banky se rozhodly omezovat stimulační opatření. Místo toho ale dluhopisy s nejlepším letošním výkonem jsou právě ty, které vydaly rozvíjející se země. Na první místa žebříčku zemí podle výkonu jejich dluhopisů sestaveného agenturou Bloomberg se letos dostaly Jihoafrická republika, Čína, Indonésie, Indie a Chorvatsko. Naopak Česká republika se dostala mezi pět nejhorších z celkem 46 sledovaných zemí, neboť Česká národní banka (ČNB) začala prudce zvyšovat základní úroky.
C:\fakepath\money.jpg

Bloomberg: Nejlépe si letos vedly dluhopisy rozvíjejících se zemí

27.12.2021 Dluhopisy rozvíjejících se zemí v letošním roce měly podle předpokladů oslabovat, protože centrální banky se rozhodly omezovat stimulační opatření. Místo toho ale dluhopisy s nejlepším letošním výkonem jsou právě ty, které vydaly rozvíjející se země. Na první místa žebříčku zemí podle výkonu jejich dluhopisů sestaveného agenturou Bloomberg se letos dostaly Jihoafrická republika, Čína, Indonésie, Indie a Chorvatsko. Naopak Česká republika se dostala mezi pět nejhorších z celkem 46 sledovaných zemí, neboť Česká národní banka (ČNB) začala prudce zvyšovat základní úroky.
img

Německý regulátor: Nord Stream 2 získá povolení k provozu nejdříve v červenci

16.12.2021 Kontroverzní plynovod Nord Stream 2, který má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa, nezíská povolení k provozu dříve než v červenci příštího roku. Vyplývá to z dnešního vyjádření šéfa německého úřadu, který má schvalovací proceduru na starosti. Plynovod Nord Stream 2 je už hotov a ruské ministerstvo zahraničí minulý týden vyjádřilo naději, že povolení k provozu získá na jaře.
C:\fakepath\top5-14122021-20-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.12.2021 1) Průmyslová výroba v Evropské unii i v eurozóně se v říjnu vrátila k meziměsíčnímu růstu. V EU stoupla o 1,2 procenta po zářijovém půlprocentním poklesu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil statistický úřad Eurostat. Meziroční růst průmyslové produkce v EU v říjnu nicméně zpomalil na 3,6 procenta ze zářijových 4,8 procenta. Česká republika patřila mezi členské země EU s nejvýraznějším meziročním poklesem výroby.
C:\fakepath\euro zona.jpg

Průmyslová výroba v EU i v eurozóně se v říjnu vrátila k meziměsíčnímu růstu

14.12.2021 Průmyslová výroba v Evropské unii i v eurozóně se v říjnu vrátila k meziměsíčnímu růstu. V EU stoupla o 1,2 procenta po zářijovém půlprocentním poklesu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil statistický úřad Eurostat. Meziroční růst průmyslové produkce v EU v říjnu nicméně zpomalil na 3,6 procenta ze zářijových 4,8 procenta. Česká republika patřila mezi členské země EU s nejvýraznějším meziročním poklesem výroby.
img

Jako když vymře celé okresní město

13.12.2021 „Počet obyvatel naší země začal rychle klesat. Alarmující jsou počty zemřelých lidí. Zneklidňující je i skutečnost, že z naší země odchází více lidí, než se k nám stěhuje. Oproti předchozím rokům se jedná o zásadní změnu trendu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\\fakepath\\auta.jpg

Bosch: Evropský automobilový sektor je příliš závislý na Asii a dalších regionech

12.12.2021 Evropský automobilový sektor je z hlediska důležitých součástek, jako jsou polovodiče a bateriové články, příliš závislý na Asii a dalších regionech. V rozhovoru s listem Frankfurter Allgemeine Zeitung to řekl šéf dozorčí rady německého výrobce automobilových součástek Bosch Franz Fehrenbach.
C:\fakepath\top-10122021-32-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.12.2021 1) Středoamerický Salvador plánuje vydat dluhopisy za zhruba jednu miliardu dolarů (asi 22,5 miliardy korun), které by měly být kryty kryptoměnou bitcoin. Jejich splatnost bude desetiletá a značnou část takto získaných prostředků by Salvador měl alokovat na budování unikátního bitcoinového města a těžbu kryptoměn.
img

Pražská burza se dostala mezi deset letos nejvýnosnějších burz světa, táhnou ji nahoru bankovní akcie i ČEZ. Akcie představují zajištění proti zdražujícím energiím i hypotékám, ale jen pro někoho

10.12.2021 Pražská burza se dostala mezi deset letos nejvýnosnějších burz světa, táhnou ji nahoru bankovní akcie i ČEZ. Akcie představují zajištění proti zdražujícím energiím i hypotékám, ale jen pro někoho
img

Nezaměstnanost se dále mírně snížila

08.12.2021 Podíl nezaměstnaných osob se v listopadu snížil oproti předchozímu měsíci o jednu desetinu na 3,3 %. K poklesu došlo i po sezónním očištění. Počet volných pracovních pozic byl sice v listopadu o 7 614 míst nižší než v předchozím měsíci, v meziročním srovnání je však stále ještě o 26 868 vyšší. Celkový počet volných pracovních pozic dosáhl skoro 345 tisíc.
img

Situace na trhu práce je nadále napjatá

08.12.2021 I v listopadu pokračoval trend snižování tuzemské míry nezaměstnanosti, když podíl osob bez práce dosáhl hodnoty 3,3 %, tedy o desetinu procentního bodu méně než v říjnu, přičemž z toho jde zhruba třetina na vrub sezónním vlivům. Počet evidovaných uchazečů se meziměsíčně snížil o něco málo přes šest tisíc, když dosáhl 245 549. Avšak stejně jako v říjnu došlo meziměsíčně ke snížení také u počtu volných pracovních míst.
img

Zahraniční obchod stahuje českou ekonomiku dolů, jeho letošní bilance je meziročně o více než 120 miliard horší

07.12.2021 Český zahraniční obchod se v říjnu dle očekávání citelně propadl, v národním pojetí činila jeho bilance minus 18,2 miliardy, což je meziročně o takřka padesát miliard korun horší výsledek. Trh citelně záporné saldo očekával, ale přece jenom ne až takto hluboké. Ve střední hodnotě se analytici oslovení agenturou Bloomberg, tuzemští i mezinárodní, shodli na tom, že saldo vykáže hodnotu minus 14,5 procenta.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

ČNB: Pro přijetí eura hovoří napojení ČR na eurozónu, proti rozdíly u cen a mezd

06.12.2021 Případné přijetí eura by mělo dále zvýšit přínosy, které pro Českou republiku vyplývají z její obchodní provázanosti se zeměmi platícími eurem a z otevřenosti české ekonomiky. Na druhou stranu vstup do eurozóny by přinesl rizika, která plynou ze ztráty nezávislé měnové politiky České národní banky a stabilizační role kurzu koruny. Problémem je také nedokončená konvergence, tedy přibližování se úrovně, Česka k eurozóně hlavně u cen a mezd. Vyplývá to z analýzy, kterou zveřejnila Česká národní banka. Ta rozdělila charakteristiky českého hospodářství z pohledu vstupu do eurozóny do tří skupin, tedy ukazatele s relativně nízkou míru rizik při přijetí eura, neutrální ukazatele a rizikové ukazatele.
img

Analýza finančního a realitního trhu

03.12.2021 V posledních měsících jsme svědky výrazného růstu míry inflace. A to dokonce takového, že se jak v České republice, tak v Eurozóně i v USA dostává na víceletá maxima. Přímým důsledkem inflačního boomu je to, že Česká národní banka (ČNB) velmi rychle zvyšuje úrokové sazby. A to má nemalý dopad na trh s nemovitostmi.
img

Smeruje Turecko k hyperinflácii?

03.12.2021 O Hyperinflácii zatiaľ hovoriť našťastie nemôžeme. Akademické definície sa rôznia, často sa krát sa ako hranica spomína 50 % mesačný rast cien (ročne teda ide o tisícky až desiatky tisícok %), od čoho je Turecko ešte ďaleko. Súčasná ročná miera inflácie sa v Turecku pohybuje „len“ okolo 20 % (aj keď niektoré nezávislé čísla hovoria o dvojnásobku, teda o približne 40 % a oficiálne čísla teda nemusia byť úplne dôveryhodné a nemusia zodpovedať reálnemu nárastu výdajov ľudí). V rámci západného sveta, v ktorom žijeme, ide však aj tak o veľmi vysokú hodnotu, ktorá bežným Turkom výrazne znepríjemňuje život. Na pomery Turecka však táto hodnota nie je nijakým extrémom, práve naopak, historicky, aj napriek vysokému rastu inflácie posledné mesiace, ide o podpriemernú hodnotu. Na obrázku dole môžete vidieť, ako sa vyvíjala inflácia v Turecku posledných približne 50 rokov. Z obrázku je zrejmé, že za posledných 20 rokov bola vyššia inflácia v krajine iba raz, okolo roku 2018, avšak počas minulého tisícročia sa jej hodnota dostala viackrát až k úrovni 140 % ročne. Z tohto pohľadu teda nejde v kontexte Turecka o nejakú extrémnu hodnotu. K hyperinflácii má krajina teda zatiaľ ďaleko.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-28112021-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (29.11.2021)

29.11.2021 Minulý týden opět nedošlo k aktivaci žádného obchodu podle mého týdenního komentáře, protože na měnovém páru EUR/USD jsme se nedočkali žádného prolomení vstupní S/R zóny. Takže týden bez obchodu na tomto páru a této strategii.
img

Rakouský lockdown a ochota zavést povinné očkování vyvolaly výprodej v euru. Přehled USD, EUR a GBP.

22.11.2021 Poptávka po americkém dolaru roste po jestřábích komentářích místopředsedy Fedu Claridy a předsedy představenstva Wallera, kteří poznamenali, že "rychlejší snížení kvantitativního uvolňování by se mohlo vyplatit", přičemž Waller naznačil, že Fed bude mít flexibilitu v případě potřeby zvýšit sazby dříve. Stále není jasné, zda taková potřeba bude nebo ne, ale trhy dostaly jasný signál, že podpoří americký dolar.
img

EUR/USD. Přehled posledního listopadového týdne: koronavirová vlna v EU a verdikt Joea Bidena

22.11.2021 Minulý týden opět skončil ve prospěch medvědů na EUR/USD. A přestože obchodní pětidenní období bylo méně jasné než to předchozí, obecné trendy se nezměnily. Klesající trend stále platí. Závěrečný páteční akord obchodníkům připomněl, "kdo je tady pánem": po dvou dnech pochybností převzali iniciativu do svých rukou opět dolaroví býci, kteří posílili pozici dolaru na celém trhu.
img

Růst cen v průmyslu je nejvyšší v historii ČR

16.11.2021 „Zdražování dál nabírá na síle a ničivě dopadá na naše hospodářství. Nová data o cenách výrobců dokládají, že rozhodnutí České národní banky o skokovém růstu úrokových sazeb bylo správné. Dostali jsme se totiž do situace, kdy se inflace stala největší hrozbou naší ekonomiky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Růst polské ekonomiky ve třetím čtvrtletí zpomalil na 5,1 procenta

12.11.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Polska se ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšil o 5,1 procenta. Uvedl to dnes ve svém prvním odhadu polský statistický úřad. V předchozím čtvrtletí růst činil 11,2 procenta, což bylo meziročně nejvyšší tempo v historii Polska. Hospodářské oživení ale ztrácí na síle i v ostatních zemích střední Evropy, včetně České republiky.
img

Francie podle Macrona znovu zahájí výstavbu jaderných reaktorů

10.11.2021 Francie znovu zahájí výstavbu jaderných reaktorů, aby si tak zajistila energetickou nezávislost, dosáhla svých klimatických cílů a udržela ceny elektřiny pod kontrolou. Oznámil to francouzský prezident Emmanuel Macron. Prohlášení přichází v době, kdy evropské země čelí prudkému zdražování elektřiny a plynu.
img

V produkci masa jsme zcela nesoběstační

09.11.2021 „Češi jedí málo hovězího masa, protože je oproti vepřovému a drůbežímu masu cenově hůře dostupné. Stále přitom platí, že kdybychom maso přestali dovážet ze zahraničí, stála by se na něj fronta jako za minulého režimu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ranní okénko - V Evropě se čeká další zhoršení nálady

09.11.2021 Dnes přijde listopadová edice indexu ZEW z Německa i z celé eurozóny. V Německu trh počítá s poklesem v obou podsložkách, tedy jak v očekávání do budoucnosti, tak i v hodnocení aktuální situace. Pokles patrně vykáže i index evropský.
img

Trh práce se dál zahřívá

08.11.2021 I v říjnu pokračoval trend snižování tuzemské míry nezaměstnanosti, když podíl lidí bez práce dosáhl hodnoty 3,4 %, tedy o desetinu procentního bodu méně než v září. Počet evidovaných uchazečů se meziměsíčně snížil o zhruba deset tisíc, když dosáhl 251 689. Méně bylo ovšem evidováno i volných pracovních míst, kterých meziměsíčně ubylo 5 457 a k dispozici jich tak bylo 352 454. Ve srovnání se zářím loňského roku pak aktuálně hledá práci o 20 tisíce lidí méně, vybírají si ovšem z o téměř 425 tisíc větší nabídky pozic. Aktuálně tak připadá na jedno volné pracovní místo průměrně 0,7 uchazeče.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na projevy centrálních bankéřů

08.11.2021 Po nevýrazné asijské seanci také Evropa otevřela v blízkosti otevíracích úrovní. Roste ropa, která reaguje na vyšší ceny kontraktů Saudi Aramco pro asijské zákazníky. Určité ztráty jsou k vidění na technologickém US100 poté, co Elon Musk naznačil, že by mohl prodat 10% podíl akcií Tesly.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-08112021-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (8.11.2021)

08.11.2021 V minulém týdnu jsme se dočkali dvou obchodů podle mého týdenního komentáře na měnovém páru EUR/USD. Jako první došlo k průrazu horní vstupní S/R zóny, čímž došlo ke vstupu do long pozice, která přesně došla do své cíle a byla ukončena v zisku na Profit-Targetu. A na konci týdne pak došlo k průrazu dolní vstupní S/R zóny, čímž se vyplnil short obchod, který však již nedošel na Profit-Target, trh se otočil a došlo k realizaci menšího Stop-Lossu.
C:\fakepath\krypto-05112021.png

BidAskBit

05.11.2021 BidAskBit je multifunkční kryptoměnová obchodní platforma. Máme více než desetiletou praxi ve finanční oblasti. Věříme v budoucnost, kde lidé mají kontrolu nad svými financemi. Kryptoměny můžete u nás obchodovat 24 hodin denně po celý rok. Jsme kryptoměnový broker a patří k nejrychleji se rozvíjejícím společnostem v oboru.
img

ČNB šokovala extrémním růstem úrokových sazeb

04.11.2021 „Ani astronomické zvyšování úrokových sazeb nedokáže odvrátit zdražování, které nás do konce letošního roku čeká. Dává nám však naději, že se růst cen zbrzdí v příštím roce,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Musk včera zbohatl o 529 miliard korun, je z něj nejbohatší člověk novodobých dějin, více než stokrát bohatší než Babiš. Mohl by si koupit vše, co se v Česku letos vyprodukuje

02.11.2021 Zakladatel a největší akcionář automobilky Tesla Elon Musk včera zbohatl během jediného dne o 24 miliard dolarů, v přepočtu o 529 miliard korun. Stalo se tak díky více než osmiprocentnímu vzrůstu akcií Tesly. Z Muska je tak nadále nejbohatší člověk planety, ale také novodobých dějin. Celkově jeho majetek nyní podle Bloombergu čítá 335,1 miliardy dolarů, tedy zhruba 7386 miliard korun.
img

Lídři zemí skupiny G-20 dnes dají zelenou přelomové změně světového daňového systému: zavedení minimální podnikové daně a zdanění technologických obrů. Česku tyto daně vynesou až šest miliard korun ročně

31.10.2021 Lídři skupiny ekonomicky nejvyspělejších a nejvýznmanějších zemí dnes na summitu v Římě dají zelenou přelomové změně světového daňového pořádku.
img

Platby v kryptoměnách v ČR

25.10.2021 Lidé v České Republice budou moci platit kryptoměnami podobně jako jsou zvyklí na platby platebními kartami. Tuto novou službu poskytuje GoCrypto a společnost Global Payments pro svých 8000 platebních terminálů. Začátkem roku 2022 přibyde dalších 40 000 terminálů.
img

Forex: Inflace v eurozóně bude potvrzena na úrovni předběžného odhadu

20.10.2021 Ve Spojených státech je dnes kalendář prázdný. Zveřejněna bude pouze Béžová kniha. Ta zřejmě trhy utvrdí v tom, že Fed již brzy oznámí detaily ohledně omezování nákupů aktiv. Zpřesněný odhad zářijové inflace pravděpodobně žádných změn nedozná. Celková inflace bude potvrzena na úrovni 3,4 %, kde se bude držet i ve zbytku letošního roku. Přestože i polský průmysl trpí nedostatkem výrobních komponent, analytici za září očekávají jeho meziměsíční růst o 10 %. Vzhledem k propadu polského PMI však indikátor může přinést spíše zklamání.
img

První potrubí Nord Streamu 2 je naplněno technickým plynem

18.10.2021 První rameno rusko-německého plynovodu Nord Stream 2 je naplněno technickým plynem a může spustit provoz. Uvedl to dnes provozovatel plynovodu, společnost Nord Stream 2 AG. Stavba ale stále čeká na schválení německých úřadů a datum spuštění transportu plynu z Ruska do Německa touto cestou firma dnes nesdělila.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-10102021-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (11.10.2021)

11.10.2021 Minulý týden byl z pohledu mé obchodní strategie velmi úspěšný. Dočkali jsme se dvou obchodů a oba skončily v zisku. Vše jsem s předstihem uveřejnil v mém týdenním komentáři. Trh totiž prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž došlo k aktivaci long obchodu, který dokonale přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Později ke konci týdne pak ještě došlo k prolomení spodní vstupní S/R zóny, čímž došlo k aktivaci short obchodu, který také velmi rychle a přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Takže minulý týden byla 100% úspěšnost mé strategie a pokud jste mých obchodů také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Nová vláda zřejmě povede k odpovědnější rozpočtové politice

10.10.2021 Nová vláda, která zřejmě vzejde z parlamentních koalic, pravděpodobně povede k odpovědnější rozpočtové politice. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Zásadnější reformy vzhledem k roztříštěnosti koaličních stran nečekají. Šance hnutí ANO na vytvoření stabilní vlády jsou minimální. Většinu v dolní komoře Parlamentu získají volební koalice Spolu, kterou tvoří ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, a Pirátů se Starosty.
img

Přes 130 zemí včetně ČR se přelomově dohodlo na minimální podnikové dani. Česku přinese zhruba dvě miliardy korun ročně

10.10.2021 Celkem 136 zemí a jurisdikcí, které dohromady vytváří přes 90 procent světového hrubého domácího produktu, včera uzavřelo přelomovou dohodu, jež přitvrdí boj proti daňovým rájům. Dohodly se totiž na minimální podnikové dani ve výší alespoň patnácti procent, které od roku 2023 budou čelit nadnárodní podniky. Ty dosud využívají třeba zemí typu Irska, kam účetně přelévají vlastní zisky, aby snížily svoji daňovou povinnost. Země, jako je Irsko, přestože je součástí EU, tak představuje svého druhu „offshore“. Dalšími „offshory“ jsou v rámci EU Nizozemsko nebo Lucembursko.
C:\fakepath\logo_50x50-instaforex-05102021.png

InstaMarkets

05.10.2021 Společnost InstaMarkets je součástí značky InstaForex EU, která vznikla v roce 2007. S více než 7 000 000 obchodníky si tato značka vybudovala vedoucí postavení v maloobchodním sektoru forexového trhu. InstaForex EU získala řadu ocenění za kvalitu, bezpečnost, inovativní přístup a široký výběr služeb a nabídek. Společnost InstaForex EU plně splňuje regulatorní požadavky a její služby jsou transparentní. V roce 2021 zahájila společnost činnost v České republice skrze pobočku, která je regulovaná ČNB.
img

Nezaměstnanost dál klesá

05.10.2021 Česká registrovaná míra nezaměstnanosti pokračuje v plíživém snižování, když v září poklesla o desetinu procentního bodu na hodnotu 3,5 %. Počet evidovaných uchazečů se meziměsíčně snížil o zhruba šest tisíc, když dosáhl 262 142. Méně bylo ovšem evidováno i volných pracovních míst, kterých meziměsíčně ubylo 5 203 a k dispozici jich tak bylo 357 911. Ve srovnání se zářím loňského roku pak aktuálně hledá práci o 15 tisíce lidí méně, vybírají si ovšem z o 41 tisíc větší nabídky pozic. Aktuálně tak připadá na jedno volné pracovní místo průměrně 0,7 uchazeče.
img

Německo-ruský plynovod Nord Stream 2 se začal plnit plynem

04.10.2021 První ze dvou potrubních linek dokončeného kontroverzního plynovodu Nord Stream 2, který po dně Baltského moře spojil Německo s Ruskem, se začala plnit plynem. Dnes to oznámilo konsorcium Nord Stream 2 AG, které produktovod provozuje. Naplnění potrubí plynem je nezbytné pro spuštění dopravy plynu. Konsorcium zatím nesdělilo, kdy transport zahájí, odborníci nicméně předpokládají, že by se tak mohlo stát ještě tento měsíc.
img

Realitní trh a diverzifikace portfolia

04.10.2021 Diverzifikace je v případě investic důležitým nástrojem. Díky ní lze dosáhnout snížení míry rizika, aniž by současně došlo ke znatelnému snížení výnosu. Nebo opačně: při zachovaném riziku lze diverzifikací zvýšit výnos. Proto by diverzifikace měla být základním pravidlem každého investora, i toho, který chce investovat jen a pouze do realit.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-03102021-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (4.10.2021)

04.10.2021 V minulém týdnu jsme se nedočkali žádného obchodu na měnovém páru EUR/USD podle mého týdenního komentáře, protože nedošlo k žádnému prolomení mé naplánované vstupní S/R zóny. Týden tak byl bez obchodu podle této strategie na tomto trhu.
img

Inflace v eurozóně dosáhla 3,4 %. ČNB razantně zvýšila úrokovou sazbu o 75 bodů na 1,5 %

01.10.2021 Inflace v eurozóně se v září podle předběžných dat i nadále zvyšovala, když se vyšplhala na úroveň 3,4 %. Jedná se o nevyšší hodnotu za posledních deset let. Na růstu se nejvíce podílela energie, následovaná potravinami, alkoholem a tabákem.
img

ČNB rázně zasáhla proti inflaci

30.09.2021 „Tempo růstu cen je natolik vysoké, že se Česká národní banka odhodlala k ráznému řešení. Zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu, což je nejvíce od roku 1997. Tento krok nám dává naději, že ceny v příštím roce porostou pomaleji než letos,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\top-30092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.09.2021 1) Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes rozhodne o nastavení úrokových sazeb. Ekonomové očekávají, že rada zvýší základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 1,25 %. Důvodem je především rostoucí inflace, která v srpnu překonala čtyři procenta. Do konce roku by podle ekonomů mohla základní úroková sazba stoupnout až na 2 %. Naposledy bankovní rada zvýšila základní sazbu jedním krokem o více než 0,25 procentního bodu v roce 1997.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Lidí bez práce v EU v srpnu opět ubylo, nezaměstnanost klesla na 6,8 procenta

30.09.2021 V zemích Evropské unie v srpnu již čtvrtý měsíc v řadě ubylo lidí bez práce. Míra nezaměstnanosti klesla proti červenci o desetinu procentního bodu na 6,8 procenta, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat. Nezaměstnaných je výrazně méně než před rokem, kdy v době dopadu omezení spojených s první vlnou pandemie nezaměstnanost vystoupila na 7,7 procenta. Nejnižší hladinu nezaměstnanosti si i přes mírný růst podle Eurostatu udržuje Česká republika, kde bylo v srpnu bez práce 2,9 procenta lidí.
img

CZG – Česká zbrojovka Group SE v prvním pololetí zvýšila výnosy meziročně o 41 procent a čistý zisk o 54 procent

29.09.2021 Společnost CZG – Česká zbrojovka Group SE (dále „CZG”, „Skupina“ nebo “Společnost”) vykázala v prvních šesti měsících letošního roku nárůst ve všech klíčových ukazatelích, a to zejména díky vyšším prodejům zbraní ve Spojených státech, Africe a Asii. Pozitivně také přispěla akvizice společnosti Colt a konsolidace jejích výnosů do celkového hospodaření CZG od 21. května 2021. Vyplývá to z dnes zveřejněných konsolidovaných neauditovaných finančních výsledků.
img

Gazprom je připraven zvýšit dodávky plynu do Evropy

27.09.2021 O více než 250% stouply letos ceny zemního plynu v Evropě. To vede ke zvýšení cen za elektřinu. Poslanci v Evropském parlamentu požádali v září Evropskou komisi, aby prozkoumala roli Gazpromu v růstu cen plynu. Chování společnosti vzbudilo v poslandích podezření, že firma manipuluje s trhem.
C:\fakepath\czk-26092021.png

Rada ČNB podle analytiků ve čtvrtek zvýší úrokové sazby o 0,5 procentního bodu

26.09.2021 Bankovní rada České národní banky na svém čtvrtečním zasedání zvýší základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu, shodují se analytici oslovení ČTK. Důvodem je především rostoucí inflace, která v srpnu překonala čtyři procenta. Do konce roku by podle ekonomů mohla základní úroková sazba stoupnout až na dvě procenta. Naposledy bankovní rada zvýšila základní sazbu jedním krokem o více než 0,25 procentního bodu v roce 1997.
img

Dodavatelé: Držet nynější cenu plynu je neudržitelné. Pomoci může Nord Stream 2

22.09.2021 Dodavatelé plynu připouštějí, že držet ceny plynu pro domácnosti je při nynějších velkoobchodních cenách neudržitelné. Vyplývá to z jejich vyjádření pro ČTK. Cena plynu pro příští rok na středoevropské energetické burze Power Exchange Central Europe (PXE) meziročně stoupla téměř trojnásobně na 43 eur (asi 1120 Kč) za megawatthodinu (MWh). Nárůst je tak ještě větší než u elektřiny. Experti tvrdí, že cenu plynu na burzách by mohlo snížit zprovoznění plynovodu Nord Stream 2.
img

Norsko v příštích měsících zvýší dodávky plynu do Evropy

20.09.2021 Norská ropná a plynárenská společnost Equinor a její partneři získali povolení ke zvýšení dodávek plynu z norských nalezišť Troll a Oseberg. Equinor dnes uvedl, že v příštích 12 měsících tak bude moci posílat přes plynovody více suroviny do dalších evropských zemí. Ceny plynu se v Evropě v posledních měsících výrazně zvyšují. Ruská společnost Gazprom v minulých dnech dokončila plynovod Nord Stream 2 do Německa, Evropská unie ale ruský plyn nechce.
img

Za 17 špatných let jsme nezvládli postavit 111 792 bytů

17.09.2021 „Vlastnické bydlení je stále méně dostupné. Příčiny hledejme v obdobích let 1994 až 2003 a 2011 až 2017, kdy jsme oproti dlouhodobému průměru nepostavili celkem 111 792 bytů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\top-16092021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.09.2021 1) Cena elektřiny pokračuje v prudkém růstu, který v posledních dnech dále zrychluje. Roční kontrakt na energetické burze v Lipsku dnes ráno rostl o dalších 5 % na 105 EUR/MWh a jenom za poslední měsíc je výše o 30 %. Důvodem jsou rostoucí ceny plynu spojené s nízkým stavem zásob, studené počasí, které limituje výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů, a výpadky ve výrobě jaderných elektráren v Evropě.
img

Počet obyvatel ČR přestal klesat. Počet úmrtí je však stále vysoký

13.09.2021 „Ve druhém čtvrtletí letošního roku zemřelo o 3 179 více obyvatel, než činil pětiletý průměr z předchozích druhých čtvrtletí. Oproti prvnímu čtvrtletí letošního roku, kdy zemřelo o 16 103 více obyvatel, než činil pětiletý průměr z předchozích prvních čtvrtletí, se jedná o výrazné zlepšení,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Kolik stálo 11. září Českou republiku? Zhruba 17,5 miliardy korun

12.09.2021 Newyorské útoky z 11. září 2001, jejichž dvacáté výročí si dnes připomínáme, stěžejně přispěly k rozpoutání "války proti terorismu", do níž se zejména na území Afghánistánu a Iráku zapojili také české vojenské jednotky. Česká republika za tyto mise do loňského roku vydala zhruba 17,5 miliardy korun.
img

Plynovod Nord Stream 2 je hotov, oznámil Gazprom

10.09.2021 Plynovod Nord Stream 2, který zdvojnásobí kapacitu vývozu ruského plynu po dně Baltského moře do Evropy, je hotov. Výstavba sporného projektu pod Baltským mořem byla ukončena dnes ráno v 07:45 SELČ, oznámil podle agentury TASS šéf ruské státní plynárenské společnosti Gazprom Alexej Miller.
img

Ekonomický kalendár: nemecký index ZEW, americkí obchodníci sa vracajú na trhy

07.09.2021 Európske futures poukazujú na mierne nižšie otvorenie dnešného obchodovania na hlavných európskych akciových indexoch. Obchodníci zo Severnej Ameriky sa dnes vracajú na trhy po včerajšom sviatku v USA a Kanady. Očakáva sa však, že likvidita sa zvýši a trhy by mali byť menej náchylné na volatilné pohyby. Napriek tomu, ako to obvykle v prípade amerických sviatkov v pondelok býva, ekonomické zverejnenia pre zvyšok týždňa sa oneskorili o jeden deň. V dôsledku toho nie sú na dnes naplánované žiadne významné údaje z USA. Správa API o zásobách ropy bude zverejnená zajtra. Jediná dôležité dáta, ktoré dnes budú zverejnené, budú nemecké údaje ZEW za september o 11:00.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Nejrozšířenější digitální měna bitcoin zažívá vzestupy i pády

07.09.2021 Základní údaje o kybernetické měně bitcoin, která se stane dnes v Salvadoru jako v první zemi na světě oficiální národní měnou:
img

Inflace v České republice

06.09.2021 Dle ekonomické předpovědi, kterou v květnu 2021 vydala organizace OECD, by se HDP v roce 2021 mělo zvýšit na 3,3 % a příští rok vzrůst na 4,9 %. Zpráva naznačuje, že mezi důvody pomalého ekonomického oživení patří výrazné šíření koronaviru, vysoká míra úmrtí na toto onemocnění (v porovnání s jinými zeměmi ze skupiny OECD) i pomalé očkování v zemi.
img

Další mírný pokles české nezaměstnanosti

06.09.2021 Česká registrovaná míra nezaměstnanosti v srpnu poklesla o jednu desetinu procentního bodu a dosáhla tak 3,6 %. Počet evidovaných uchazečů se meziměsíčně snížil o zhruba čtyři tisíce, když dosáhl 267 889, naopak počet volných pracovních míst narostl o téměř pět tisíc a činil 363 114, čímž opět překonal tuzemský historický rekord. Ve srovnání se srpnem loňského roku pak aktuálně hledá práci o 11 tisíce lidí méně, vybírají si ovšem z o 22 tisíc větší nabídky pozic. Aktuálně tak připadá na jedno volné pracovní místo průměrně 0,7 uchazeče.
img

Ekonomický kalendář: Zámořské trhy dnes nabízejí pouze omezené obchodování

06.09.2021 Evropské indexy otevřely na mírně vyšších úrovních. V USA a Kanadě dnes slaví státní svátek, takže tradičně na data chudý první den v týdnu je tentokrát ještě chudší. V těchto zemích dnes neproběhne standardní akciová seance a obchodování na futures trzích bude zkráceno.
img

CNBC: Rusko zpomalilo dodávky plynu do Evropy, možná kvůli Nord Streamu 2

24.08.2021 Rusko v posledních týdnech zpomalilo dodávky zemního plynu do Evropy. Vyplývá to z analýzy společnosti ICIS, o které dnes informuje server televize CNBC. Důvody tohoto kroku jsou nejasné, podle některých analytiků by ale mohla existovat souvislost s plánovaným spuštěním provozu kontroverzního plynovodu Nord Stream 2. Ten má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa, a zdvojnásobit tím kapacitu potrubí, které je v provozu od roku 2011.
img

Každé sté pivo na světě pochází z České republiky

24.08.2021 „Největším výrobcem piva na světě byla v loňském roce společnost Anheuser-Busch InBev z Belgie, pod kterou patří značky Budweiser, Stella Artois či Beck’s. Dokonce můžeme říct, že každé čtvrté pivo pocházelo právě z této produkce. Na druhé příčce se umístila nizozemská společnost Heineken s podílem 12,2 procenta na světové produkci. Třetí v pořadí skončila společnost Carlsberg z Dánska,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Investoři jásají: rekordní emise českých firemních dluhopisů

23.08.2021 Zájem o emise korporátních dluhopisů českých firem od počátku tohoto roku enormně vzrostl, jak dokazují čísla. Jen od ledna do března české společnosti emitovaly dluhopisy za částku, která téměř dosáhla celkového objemu emisí v loňském roce. A hlad emitentů po zajištění financování zdaleka nekončí.
img

Rostoucí světová inflace

13.08.2021 V posledních měsících jsme svědky zrychlující se inflace napříč celým světem. Nejedná se přitom o lokální problematiku, ale o vývoj na globální úrovni. Jak na tom aktuálně jsou z hlediska inflace ekonomiky České republiky, eurozóny a Spojených států amerických?
img

Srpnový index Sentix nepotěšil

10.08.2021 Hlavní makroekonomickou událostí dnešního dne bude bezpochyby červencový údaj o tuzemské inflaci. Ta bude podle nás nadále poháněna efektem znovuotevírání pandemií zasažených provozoven a k němu se přidá tradiční letní sezónnost, kdy zdražují rekreační služby. Naopak slábnout by měly statistické efekty loňské srovnávací základny, které byly v jarních měsících mimořádně silné. V souhrnu tak očekáváme meziroční růst cen tempem 2,8 % meziročně, tedy stejně jako v červnu.
img

Tuzemská nezaměstnanost v červenci stagnovala

09.08.2021 Česká registrovaná míra nezaměstnanosti zopakovala předchozí výsledek a v červenci tak dosáhla 3,7 %. Počet evidovaných uchazečů se meziměsíčně snížil o zhruba dva tisíce, když dosáhl 272 178, naopak počet volných pracovních míst narostl o téměř tři tisíce a činil 358 152, čímž dosáhl historického tuzemského rekordu. Ve srovnání s červencem loňského roku pak aktuálně hledá práci o 7,5 tisíce lidí méně, vybírají si ovšem z o 24 tisíc větší nabídky pozic. Stejně jako v červnu, i nyní připadá na jedno volné pracovní místo průměrně 0,8 uchazeče.
img

Česká republika zůstává nesoběstačná v produkci masa

09.08.2021 „Češi konzumují nejvíce vepřové maso. Díky cenové dostupnosti roste na oblibě drůbeží maso, naopak hovězího masa konzumujeme kvůli vysoké ceně relativně málo,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Cestovní ruch se probouzí z noční můry

09.08.2021 „Díky nízké srovnávací základně vypadají výsledky cestovního ruchu za druhé čtvrtletí letošního roku velmi dobře. Počet hostů vykázal obří růst, a i další ukazatele vypadají v meziročním srovnání fantasticky. Nicméně ve skutečnosti se cestovní ruch vzpamatovává z tak tvrdého knockoutu, že ani nárůsty o desítky procent nejsou dostatečné k zotavení tohoto těžce zkoušeného odvětví naší ekonomiky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (9.8.2021)

09.08.2021 Měnový pár EUR/USD minulý týden aktivoval pouze jeden obchod podle mého týdenního komentáře. Trh totiž prolomil spodní vstupní S/R zónu, čímž došlo k aktivaci short obchodu, který přesně došel do své cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku.
img

Akcie Volkswagen: Automobilka chce odkoupit Europcar za 2,5 miliardy EUR

04.08.2021 V dnešním příspěvku se zaměříme na akcie Volkswagen. Automobilový sektor je v současné době pod velmi silným tlakem díky snahám EU o rychlou elektrifikaci veškerých vozidel. Volkswagen a jiné automobilky na to samozřejmě musí reagovat. Mezi další zajímavé novinky patří například koupě Europcar a potenciální výstavba továrny na výrobu baterií do elektroaut v České republice.
C:\\fakepath\\CNB3.jpg

ČNB podle ekonomů ve čtvrtek opět zvýší úrokové sazby o 0,25 procentního bodu

03.08.2021 Bankovní rada České národní banky na svém čtvrtečním zasedání zvýší základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 0,75 procenta, shodují se analytici oslovení ČTK. Zároveň očekávají, že rada bude sazby zvyšovat i na svých dalších zasedáních ve zbytku roku tak, že základní úroková sazba by mohla vzrůst na konci roku na jedna až 1,25 procenta. Důvodem zvýšení sazeb jsou především obavy z růstu inflace související s oživením ekonomiky. Na druhou stranu růst sazeb může na podzim zbrzdit horší pandemická situace. Rada ve čtvrtek kromě nastavení sazeb projedná a představí také novou makroekonomickou prognózu, u které očekávají ekonomové zlepšení odhadu růstu ekonomiky.
C:\fakepath\euro.jpg

Ekonomika EU ve čtvrtletí vzrostla o 1,9 procenta, vymanila se z dvojité recese

30.07.2021 Ekonomika Evropské unie se ve druhém čtvrtletí vrátila k růstu. Vymanila se tak z dvojité recese, kterou způsobila pandemie covidu-19. Statistický úřad Eurostat dnes ve svém prvním rychlém odhadu oznámil, že hrubý domácí produkt (HDP) EU se proti předchozím třem měsícům zvýšil o 1,9 procenta. Svižný růst vykázalo Německo, Itálie i Francie, k růstu se vrátila i česká ekonomika, i když v jejím případě růst výrazně zaostal za očekáváním.
C:\fakepath\euro money.jpg

Ekonomika EU zastavila pokles, ve druhém čtvrtletí vzrostla o 1,9 procenta

30.07.2021 Ekonomika Evropské unie ve druhém čtvrtletí vzrostla o 1,9 procenta, a zotavila se tak z poklesu 0,1 procenta v prvním kvartálu, za kterým stály negativní dopady šíření koronaviru. Ve svém prvním rychlém odhadu to dnes oznámil statistický úřad Eurostat.
img

HDP Česká republika, 2Q 2021 - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

30.07.2021 Česká ekonomika se ve druhém čtvrtletí vrátila k mezikvartálnímu růstu HDP a k rekordnímu růstu v meziročním vyjádření, výsledek nicméně zaostal za očekáváním trhu.
img

Forex: Tuzemská ekonomika se vrací k růstu

30.07.2021 Po zklamání z amerického růstu ekonomiky dnes vykáže výsledky za druhé čtvrtletí eurozóna i Česká republika. V obou případech očekáváme silné oživení. Tomu nahrává uvolnění drtivé většiny protipandemických opatření a rekordní úrovně předstihových ukazatelů. Tržní korunové sazby pokračují před zasedáním ČNB v růstu a podporují korunu na cestě k silnějším úrovním.
img

USA oznámily dohodu s Německem ohledně plynovodu Nord Stream 2

22.07.2021 Spojené státy a Německo dosáhly dohody, která umožní dokončení kontroverzního plynovodu Nord Stream 2 pro přepravu ruského zemního plynu do Evropy bez uvalení dalších amerických sankcí. Obě země se nicméně v rámci dohody zavázaly, že uvalí na Rusko sankce v případě, že Moskva plynovod využije jako politickou zbraň. Oznámila to dnes podle agentury AP náměstkyně amerického ministra zahraničí Victoria Nulandová.
img

Rusko i Ukrajina mají výtky k dohodě o Nord Stream 2

22.07.2021 Rusko a Ukrajina mají výhrady k dohodě, kterou spolu kvůli plynovodu Nord Stream 2 uzavřely Spojené státy a Německo. Kreml dnes uvedl, že nesouhlasí s některými prohlášeními v dohodě, a zdůraznil, že Rusko nikdy nepoužívalo energetiku jako nástroj politického tlaku. Ukrajinský ministr zahraniční Dmytro Kuleba řekl, že Ukrajina má mnoho otázek k tomu, jak může dohoda zmírnit bezpečnostní hrozbu, kterou podle Ukrajiny plynovod představuje. Evropská unie zopakovala, že plynovod není ve společném zájmu EU, ale bude o dohodě jednat. Mluvčí polského prezidenta označil dohodu za vítězství Ruska a obvinil Německo z porušení evropské solidarity v energetice.
img

ACEA: Prodej aut v EU v červnu zpomalil růst na 10,4 procenta

16.07.2021  Prodej osobních automobilů v Evropské unii se v červnu meziročně zvýšil o 10,4 procenta na 1,048 milionu vozů. Růst prodeje tak zpomalil z květnových 53,4 procenta. Na svých internetových stránkách to dnes uvedlo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Od ledna do června počet registrací stoupl o 25,2 procenta na téměř 5,4 milionu vozů. Z největších evropských automobilových trhů nejvíce vzrostl počet prodaných aut v červnu Německu - o 24,5 procenta. Ve Francii se naopak prodalo o 14,7 procenta osobních vozů méně. Česká republika vykázala v červnu podprůměrný nárůst prodeje, a sice o 8,6 procenta.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Turecká lira | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Kypr | Analytik | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Měnový trh | Ekonomická teorie | Obchodování na burze | CFDs | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Advance | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Behaviorální | Ben Bernanke | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Burzovní index | Béžová kniha | CBOE | CFD | CFTC | CME | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | ECN | ECOFIN | ERM | ERM II | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Expanzivní politika | FOMC | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Forex trader | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G7 | GAAP | Hedging | High | Holubice | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MMF | MT4 | Margin | Risk | MetaTrader | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nákupní cena | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obligace | Opce | Fondy kvalifikovaných investorů | P/E | Parita | Platforma | Podkladové aktivum | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Rezistence | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | STP | Saldo běžného účtu | Scalping | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Splatnost | Spread | Stagflace | Support | Ticker | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warranty | Warren Buffett | ZEW index | Zlato | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Breakout strategie | Komise pro cenné papíry a burzy | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Sociální obchodování | Investiční příležitost | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | RBNZ | Ozvěny trhu | Partners | Deloitte | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | CAC 40 | Online trading | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňové ráje | Nasdaq Composite | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Facebook | LYNX | Akcenta | Satoši Nakamoto | BTC | Internetová měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Time-Frame | ADP report | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Zlatý důl | Akcie Alibaba | Akcie Shell | Akcie Volkswagen | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýza trhu | Analýzy | Atlantik | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Bollinger Bands | Brent | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | Cena stříbra | CFD akcie | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dax index | DJIA | Dolar | Dow Jones index | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Eura | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Evropská rada | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fitch rating | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Graf zlata | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | HDP v EU | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do fondů | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nemovitosti | Investiční služby | Investiční výdaje | Investing | Investování do nemovitostí | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | Kam investovat | Korporátní dluhopisy | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurz koruny k euru | Kurz měny | Kurz USD | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Oslabení koruny | Oslabení měny | PayPal | Pips | Pivot | Pokles eura | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Rating států | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Trh nemovitostí | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zlaté rezervy | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Diskontní sazba | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | ING | Buffett | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | BIC | Bill Gates | Buy | Cílová cena | DCF | Doba splatnosti | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | EV | Ex-dividend | Hodnota dluhopisu | Christine Lagarde | Index akciového trhu | Indie | Janet Yellen | Jeff Bezos | Mark Zuckerberg | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Petr Kellner | Private banking | Průměrování | PX index | ROCE | ROE | Sell | Vláda ČR | Výroční zpráva | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WGC | Převis | Cenová hladina | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Commission | Komise | Kontrakt | Overbought | Volby | S/R zóny | Know-how | Genesis | Cukr | Vzdělání | 1 milion | Burze | Dividendové akcie | Investment | IMPOSSIBLE | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Western Union Business Solutions | DPA | Intesa Sanpaolo | Jackson Hole | Energy Aspects | KPMG | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | Westpac | CME Group | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Caterpillar | Sentix | Guvernér centrální banky | David Marek | Institut Ifo | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Investing.com | Členové OPEC | Mitsubishi | NATO | BNY Mellon | PwC | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | Sentix index | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Finanční analýzy | Technický výhled | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Firemní dluhopisy | MarketWatch | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy | Ministr financí | Panama papers | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Evropské banky | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Plodiny | Energie | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | KBC | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | DAX (Deutscher Aktienindex) | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Bankovnictví | Finanční poradenství | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | City | Helicopter money | Posilování koruny | Miliardáři | US akcie | Obchodované instrumenty | Forbes | Fundamentální faktory | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Economic | Inflační tlaky | IHS | Xetra | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Nervozita | Britský ministr financí | Obchodní partner | Fitch Ratings | AAA | Ekonomická rizika | Summit EU | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Dnes na trzích | Propad | Bělorusko | Handelsblatt | Kryptoměny | Ropné společnosti | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Posílení koruny | PetroChina | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | CySEC | Zajištění | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Digitální měna | Zájem o akcie | Tesla | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Výnos desetiletých dluhopisů | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Úrokové sazby centrálních bank | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Britská vláda | BDO | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Americký trh práce | Francouzský CAC 40 | Akcie na burze | Predikce | Globální obchod | General Electric | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Německé dluhopisy | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Česká vláda | Očekávání analytiků | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Indikátor důvěry | Čínský statistický úřad | Příjmy | Čistý příjem | Vydávání dluhopisů | Dun & Bradstreet | Návratnosti investice | D&B | Bisnode | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Země G7 | Skupina G20 | Skupina G7 | Internetové firmy | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Členské země EU | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | Mercedes | Ekonomické průzkumy | Business Insider | JPMorgan Chase & Co. | IHS Markit | Aleš Sosnovský | ex | Purple Trading | Generali Investments | Tržní kapitalizace společnosti | Vstup na burzu | Manipulace s trhem | ING Groep NV | Nasdaq Composite Index | Goldenburg Group | BHS | Aleš Michl | Benjamin Graham | World Gold Council | Zlato.cz | Nákupy zlata | Akciové společnosti | Coinbase | Bitcoin Cash | Investiční firmy | Zásoby zlata | Obchodování s kryptoměnami | Palladium | Jan Dvořák | Investovat do Bitcoinu | Obchodování kryptoměn | BTC/USD | ERM-2 | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Coinmarketcap | BCH | LTC | ETH | Capitalinked | Radim Dohnal | Hodnota fúzí a akvizic | Mineři | Power Exchange Central Europe (PXE) | Fincentrum | Hypoindex | Binance | General Bytes | Oxfam | Těžba kryptoměn | Investice do kryptoměn | Tether | MSCI World Index | Craig Wright | Tvůrce bitcoinu | Conseq Investment Management | Země platící eurem | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Airbnb | Index Russell 2000 | Trhy dnes | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Růstové akcie | Analytik Raiffeisenbank | OPEC+ | Vývoj na finančních trzích | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální růst | Regionální měny | Index nákupních manažerů (PMI) | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Forint | Pokles ceny | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Graf indexu | Fond kvalifikovaných investorů | Royal Dutch Shell | 3cAnalysis | World Economic Outlook | Spotřebitelská inflace | Použití finanční páky | Trhy v USA | NIESR | IfW | Výsledek amerických voleb | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Vývoj ceny bitcoinu | Cena plynu | Long obchod | Roční výnos | Intercontinental Exchange | Růst úrokových sazeb | Akciové trhy v Asii | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | MSCI All Country World | Posilování české koruny | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Vstup do eurozóny | Veřejný dluh | Genesis Coin | Globální index | Španělský IBEX | Systém bitcoinu | Software pro těžbu | Zadluženost | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Vývoj kurzu koruny | Ztráta ČNB | Obchodovat s akciemi | Poptávka po americkém dolaru | Dovoz z Británie | Finanční operace | ASIC | Behaviorální vzorce | Ceny zemního plynu | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Kryptosměnárna | Michal Uma | Rekordní růst | čnBlog | Zájem investorů | Cena zemního plynu | Uber Technologies | Plánované obchody | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst ekonomiky USA | Graf indexu S&P 500 | Short obchod | Investiční rady | Splácení dluhu | Posilování kurzu koruny | Podíl nezaměstnaných | Michal Brožka | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Ceny obilovin | Nejznámější kryptoměny | Infineon | Infineon Technologies | Marek Vaňha | Digitální měna bitcoin | Bitcoin a další kryptoměny | Německé firmy | Boris Johnson | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Wealth Management | NATGAS | Prezidentka ECB | Zhodnocení financí | Svět investování | Medvědí výhled | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Coffee | Ekonomické vyhlídky | Globální ekonomické vyhlídky | Pokles cen | Americké futures | Záporný úrok | Štěpán Křeček | Odvetná cla | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | SEBA | Poskytování úvěrů | Nové akcie | Akcie týdne | Bohatí | Oživení ekonomiky | Akcie podniku | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | Růst mezd | Gram zlata | SAB Finance | US500 | Dánská centrální banka | Hospodářská recese | Saudi Aramco | Televize CNBC | PPF | Transakce s kryptoměnami | Denní graf | Italská ekonomika | Nastavení úrokových sazeb | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Finanční údaje | Centrální banka Nového Zélandu | Korunové sazby | Úvěrová aktivita | Pojišťovna MetLife | MetLife | Internet of Things | Akcie roku | F1 | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | Odhady ČNB | Čeští ekonomové | Očekávaný růst | Zerohedge | Projevy centrálních bankéřů | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Cena akcie | Očekávané Earnings | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Výše investice | Investice do fondu | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | Platební společnost | Digitalizace | FTSE 100 Index | S&P 500 Index | NASDAQ 100 Index | Nikkei 225 Index | TOPIX | US30 | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Čerpání evropských peněz | Analytik portálu | HDP v USA | Hongkong | Trinity | Radomír Lapčík | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | PXE | Nová prognóza ČNB | LNG | Objem | Evropské firmy | Klíčová rizika | Data z USA | František Táborský | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | SAB Finance a.s. | Český trh práce | Trh práce | Obchodní dohody | Myšlenka | Obchodní nástroje | Obrat trendu | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | Tesla Elon Musk | Švédská centrální banka | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Obchodní záměr | Růst cen | Server BBC | CBI | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Studie | Zavedení digitální daně | Vysoké riziko | Bilance | Zasedání vlády | Americký Senát | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Statistici | Čínský prezident | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | USDT | Důvěra v ekonomiku | Adam Glapiński | Vyhlídky | EBRD | Průzkumy | Legislativa | Německá spotřebitelská důvěra | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Administrativa prezidenta | INTC | Americká data | Walt Disney | Prodeje státních dluhopisů | 5G | AFP | Valdis Dombrovskis | Bankovní tituly | Naše ekonomika | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Meziroční růst HDP | Automobilový sektor | Zveřejněná data | Zpřesněná data o HDP | Data o HDP | Financovat | Statistika | Předpovědi | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Poslanecká sněmovna | Zakázky německého průmyslu | Průmyslové zakázky v Německu | HUF | PLN | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | USDIDX | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Data z průmyslu | Nejvyšší nezaměstnanost | Stavebnictví | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Paul Volcker | Lukáš Lipovský | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Digitální věk | Problémy | Britové | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Členové rady ČNB | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Pojišťovny | Podíl akcií | Total | Fed dnes | Zasedání FOMC | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Počet živě narozených | Počet zemřelých | Goldenburg | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Soukromý sektor | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Rakouská centrální banka | Prohlášení | Yahoo | Moskva | United Technologies | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Dieselgate | Zahájení obchodování | Porsche | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Premiér Babiš | Vivendi | Ministerstvo životního prostředí | Jaderné elektrárny | InterContinental | Temelín | Úroky | Investiční aktivity | Přerušení výroby | Míra nezaměstnanosti v Británii | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Dolar roste | Vojtěch Benda | Nabídka a poptávka | Kupní síla | AXA | Ředitelka | Fed index | Eurokomisař | Obchodované akcie | xStation5 | MasterCard | Disney | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Odstranění kurzového rizika | Rychlý růst mezd | Bydlení | COCOA | COTTON | SOYBEAN | WHEAT | SUGAR | CORN | Uber | Ipsos | Česká zbrojovka | Eugal | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | SPD | Yandex | Akciové indexy v USA | Citelné zdražování | ACEA | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | SSE Composite | Průmyslové podniky | Peking | US100 | Americký index | Wirecard | Organizace Conference Board | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Obchodní podmínky | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Společnost Sentix | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Russell 3000 | Netflix | Inovace | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Washington | Daimler | Schodek zahraničního obchodu | Micron Technology | O2 | Miliardy eur | Ministr energetiky | Budování tržní ekonomiky | Ministr zahraničí | USA Donald Trump | Von der Leyenová | Sezónnost | RBA | Elektrické vozy | Budoucnost | Soukromí investoři | OX Capital Markets Ltd | Ifo | Experti | Tvorba zisku | Výplaty dividendy | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Výsledky hospodaření | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Mercedes-Benz | Růst globální ekonomiky | Hospodaření ČNB | Zpřesněná data | FTSE Russell | Nový rekord | Podnik | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Míra zadlužení | Zadlužení veřejného sektoru | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | Výroba v eurozóně | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Mateřská společnost Googlu | Nájemné | Nižší růst | Ceny energií | Cyklus růstu | Banka Morgan Stanley | Čerpání peněz z fondů EU | Čerpání peněz z fondů | Čerpání peněz | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Kancléřka Merkelová | Komunikace | Francouzská vláda | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | AMGN | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Objem hypotečních úvěrů | Paypal Holdings | Google | WhatsApp | Anglie | Wales | Trhy | Spravedlivější zdanění | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | WHO | Filantrop | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Stabilní výhled | Rating České republiky | Virus | Negativní dopad | Viceguvernéři | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | Blue-chip | Spravedlivé důchody | Důchody | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | Raiffeisenbank Vít Hradil | IHNED | DISH | Jednatel | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Pravděpodobnost ztráty | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | Spekulativní kapitál | Růst v eurozóně | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Slevy na dani | Platit daně | Daň z příjmu | Průmyslníci | Zpracovatelský sektor | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | BP | Fresenius Medical | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Tuzemská nezaměstnanost | Americké banky | TNOTE | Průměrná cena | Obchodovanie | Britský statistický úřad | Medvědi | Opatření proti šíření epidemie | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Státní dluh ČR | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zvyšující se inflace | Empire State Index | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Ministerstvo financí ČR | PMI ze sektoru služeb | Gilead Sciences | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Krize v eurozóně | Střední podniky | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Největší ztráty | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Míra nezaměstnanosti v EU | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Cestovní ruch | Guvernér japonské centrální banky | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Analytická společnost | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Vzestup inflace | Mzdový růst | České mzdy | Vládní opatření | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Aktuální Price Action | Výsledek zahraničního obchodu | VOLX | Výsledky HDP | Ekonomika Evropské unie | WP | Videokonference | Rishi Sunak | Restrikce | Cílování inflace | Hlavní index PX | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Lufthansa | Nifty 50 | Opatření proti koronaviru | Počet firemních bankrotů | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Mince | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Další vývoj | Desetileté dluhopisy | Restriktivní opatření | Mimořádné kroky | Stimuly | Oldřich Dědek | Evropské země | Brusel | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Kabinet | Energetické společnosti | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Vyšší úrok | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Důvěra v německou ekonomiku | Krátkodobé dluhopisy | Asijská seance | Silný pokles | Stimul | Pokles vývozu | Burzy cenných papírů | Inflace v EU | Nákupy aktiv | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Měnové zasedání | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Viceprezident | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | Makroekonomické predikce | Nemoc COVID-19 | Výhled poptávky | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Účetní ztráty | Rozhodnutí bankovní rady | Loňský zisk | Tiskové agentury | Vládní podpory | Zásobníky | PYPL | Prodeje domů | Další pokles | Norská vláda | Algoritmy | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | Král Salmán | Salmán | MPO | MPSV | MF | Daňové povinnosti | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Přírůstek obyvatelstva | Hotovost | KDU-ČSL | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Citrix | Citrix Systems | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Dopady pandemie na ekonomiku | České vlády | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Ceny elektřiny | Karanténa | Bulharsko | Březnová inflace | Izrael | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | VW | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Danuše Nerudová | Schodek | KoroNERV-20 | Poradce | Organizace | LTV | Závislost | Sláva | Práce | Jednání ČNB | Autoprůmysl | Podíl na trhu | Afrika | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | Dlužník | DPH | Mexiko | Česká nezaměstnanost | ETF portfolio | Eni | Pojišťovna | Nakupovat státní dluhopisy | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Veřejný sektor | Velké americké banky | UnitedHealth Group | Dopady koronavirové krize | Ministři | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Nemovitosti v ČR | Alexandr Novak | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Životní styl | Pákistán | Snížení produkce | Nejvyšší rozpočtový deficit | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | WMT | Emitenti | IMF | Česká ekonomika letos | Více peněz | Inflace v březnu | Premiér Justin Trudeau | Microsoft Corp | Nové dluhopisy | Dodavatelské řetězce | Výhled poptávky po ropě | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Prodej aut v EU | AMC | Procter & Gamble | Dnešní statistiky | Statistiky | Remdesivir | Bankomat | Rozvíjející se země | Uzavření trhů | Vládnoucí strana | Oživit ekonomiku | Demokraté a Republikáni | Poradenské společnosti | ZEW index ekonomického sentimentu | Guvernér australské centrální banky | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | SARS-CoV-2 | Reddit | Debata | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Omezení pohybu | Amazon Jeff Bezos | Joe Biden | Lucembursko | Data z trhu práce | Binance Coin | Seznam brokerů | Pokles světové ekonomiky | Cestování | 3M | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Rozhodnutí o sazbách | Počet lidí bez práce | BCM | Shell | Společnost Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | Gilead | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Společnost Gilead | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Růst výnosů | Soudní dvůr | Soud | Greenpeace | Koncern Volkswagen | Aktivita v americkém sektoru služeb | Euro klesá | PEPSICO | Bankovní akcie | Dovoz | Vývoz | MSCI World | Zdražení ropy | Očekávání do budoucnosti | Státní banka | Rekordní zisk | Soud EU | Unijní soud | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Uvolňování opatření proti koronaviru | Prodat dluhopisy | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Šéfka EK | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Míra inflace v dubnu | NKE | Průmyslová výroba v Evropské unii | Verdikt soudu | Členské země | ONE | Merck KGaA | Merck | RBI | Nejbohatší Čech | Auta | Expedia | Royal Caribbean | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Vakcína | Sektor služeb | Velké peníze | Recyklace | CL | Spekulovat | Zahájení dodávek | Moderna | Fiskální stimul | Advance Auto Parts | Manažeři | České ceny | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Renault | Argentina | Spoluzakladatel | Investment management | Tisknout peníze | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Předstihové ukazatele | Mondelez | JDE | Index akcií | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Prezidenti a premiéři | Tempo růstu HDP | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Andrej Babiš (ANO) | Automobilka Renault | Průraz | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Václav Klaus | Rozhodnutí FOMC | CZ-USA | Zbrojovka | 4M Systems | CZ Export | PEPP | Střední Evropa | Londýnské burzy | Nová prognóza | Vedení společnosti | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Rozhodnutí soudu | Tchaj-wan | Vývoz z Německa | Tempo poklesu | Rekordní pokles | David Marášek | Nikola | Květnová inflace | Průmyslová výroba v EU | Místopředseda Evropské komise | La Stampa | Hospodářský propad | Sanofi | Japonský vývoz | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | Prodej osobních automobilů | Evropský automobilový sektor | Podpůrné programy | CapitalPanda | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | OX Capital Markets | Jozo Perić | Agrofert | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Představitelé České národní banky | Negativní výhled | Výplata | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Per rollam | Covid | Nárůst nakažených koronavirem | Druhá vlna pandemie | Realitní firma | Technologické firmy | Tiff Macklem | Infekce Covid | Cardano | Zahraniční kapitál | Index průmyslové výroby | Výhled hospodaření | Snížení nákladů | Druhá vlna | Mimořádná valná hromada | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Míra zisku | Objem aktiv | Český stát | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Dostupnost bydlení | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Zasedání MMF | Dopad pandemie | Ekonomická předpověď | Setkání ministrů financí eurozóny | Zlatý index | Sony | Fond obnovy | Výhled vývoje ekonomiky | Chorvatsko | E.ON | Johnson & Johnson | Větší riziko | Ceny emisních povolenek | Ceny kávy | Reputace | Úspěchy | Ocenění | Šance | Americký maloobchod | Ceny | Praha | Evropské investiční banky | Verizon Communications | Merkelová | Polský průmysl | Životní úroveň | Mírná korekce | OMV | Plynárenské společnosti | Vepřové maso | Pár EUR/USD | Propad ekonomiky | Odhad růstu HDP | Důvěra | Velké technologické firmy | Ekonomický vliv | Růst aktivity zpracovatelského sektoru | Známky oživení | Indonésie | Odhad vývoje ekonomiky | Tempo růstu průmyslové výroby | Růst vývozu | Cenové hladiny | Vývoj vakcín | Evropská agentura pro léčivé přípravky | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Prezidentské volby USA | Setkání zemí OPEC | Analytik XTB | Pandemická situace | Upozornění na rizika | Vládní koalice | Virgin Galactic | Air Liquide | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Růst důvěry | Snížení DPH | VisualCapitalist | Investor Warren Buffett | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Rekordní pokles HDP | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Výrobní index | Německý regulátor | Průměrné mzdy | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | SPAC | Elektrická auta | Kuba | Odborníci | Rentabilita | Inspirace | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Mezinárodní agentura pro energii | Qualcomm | Japonské ministerstvo financí | Výkon ekonomiky | Celkové investice | Akcie NIO | Peníze z krizového fondu | Korporátní daň | Rezidenční nemovitosti | Budoucí vývoj | Slabší kurz | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Výsledek jednání ČNB | Politici | Fiskální stimul v USA | Diverzifikovat | Jacinda Ardernová | Plynovody | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Micron | Čisté bohatství | Ministr životního prostředí | Počet úmrtí | Nárůst HDP | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | Fiskální pomoc | Marathon | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Údaje o výkonu HDP | Druhá vlna koronaviru | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Vinci | Ranní okénko | Provozovatel akciových trhů | Průmyslové zakázky | Celková míra nezaměstnanosti | Zápis z posledního zasedání Fedu | UOKiK | Polský antimonopolní úřad | Antimonopolní úřad | Epidemická situace | Epidemická situace v ČR | Fyzické akcie | Energetický sektor | Vyjádření premiéra | Lockdown | Měnový fond | Vývoj meziročního růstu HDP | Ceny v Česku | FérMakléři.cz | FérMakléři | Ceny bytů | Průměrné ceny bytů | Prognóza IMF | Klinické testy | Walgreens | Hodnota fúzí | Zambie | První peníze | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Epidemiologická situace | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Příležitosti k obchodování | Množství peněz | Platby v kryptoměnách | Volby USA | Volby USA 2020 | Digitální převody peněz | Protiepidemická opatření | Nařízení | Zhoršení epidemické situace | Epidemické situace | Intel | Výrobce čipů | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Moneta | Dluh eurozóny | SAP AG | CVX | CSCO | MMM | JNJ | UMA | Bankovní úvěry | SolarEdge | Státy Evropské unie | Zynga | ZNGA | Výsledky voleb | Ruské společnosti | Screening akcií | Jak funguje screening akcií | Hledání podhodnocených akcií | Electronic Arts | Coty | Přebytek zahraničního obchodu | MCD | Pfizer a BioNTech | Hospodářský vývoj | Hospodářský vývoj v Německu | Felbermayr | Profesor Felbermayr | IfW Felbermayr | WIIW | Vídeňský institut pro mezinárodní ekonomická srovnání | Institut pro mezinárodní ekonomická srovnání | Broker XTB | Akciové investování | Hybatelé na forexu | Hlavní hybatelé na forexu | QCOM | MRNA | NFIB | Ministr zdravotnictví | Společnost CZG | Heiko Maas | Německý ministr zahraničí | Elektronická evidence tržeb | Praktické tipy | Zelené dluhopisy | Ekonomické nerovnosti | Daňový balíček | Vzorce chování | Zelené investice | Životní prostředí | Dluhopis Republiky | Tesco | Investice do vody | GameStop | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Vakcinace | Produkce čínských továren | BIDU | Člen bankovní rady České národní banky | Očkování | LEN | Coinbase Global | Zadlužování | Lael Brainardová | Randal Quarles | IPO společnosti SAB Finance | Veřejné emise akcií | Emise akcií | IPO společnosti | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | MGM | US2000 | Klimatická opatření | Plný úvazek | Očkování proti covidu-19 | Růst průmyslové produkce | Cenné papíry a burzy | Centrální bankéř | Celní spor | Inflace v Polsku | Emise dluhopisů | Netěžař | Australský podnikatel | Existence bitcoinu | A Peer-to-Peer Electronic Cash System | P2P | Peer-to-peer | Nejrozšířenější digitální měna | Pokles zásob | Počasí | Rychlé ekonomické oživení | Růst ceny | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Německá inflace | Komentář Radomíra Jáče | Společnost Tesla | Silné oživení | HDP Česká republika | Brands | Zdravotní péče | Salutem | Salutem Fund | Zhoršení ratingu | Výrobce obuvi | Shopify | Předběžný údaj o HDP | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | Acacia Communications | Dopad na trhy | MRK | Měsíční data | WU | Situace na trhu | Philips | AMC.US | AMC Entertainment | SPCE | PEP | Deliveroo | Očkování proti covidu | WallStreetBets | BlackBerry | Express | Hrubý domácí produkt (HDP) Polska | Výkyvy akcií | Prudké cenové výkyvy | Cenové výkyvy akcií | Cenové výkyvy | Výkyvy akcií GameStop | Obchodování na asijských akciových trzích | Nejhlubší propad ekonomiky | ADP report zaměstnanosti | Dnešní seance | Stimuly v USA | Rozvolnění | Lednová nezaměstnanost | Finanční výsledky | Proočkování populace | MIB | Oznámení Tesly | HAS | UNH | Anheuser-Busch inBev | Kov | ETS | Ceny povolenek | Colt | Nastavení sazeb | Zajímavé akcie | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Využití vodíku | Růst produktivity | James Bullard | AIG | Americká pojišťovna | V4 | Mrazivé počasí | Zápis ze zasedání ECB | SPWR | PMI indexy | Zásoby plynu | Makroekonomický vývoj | Skluz | Nový kapitál | Covidová krize | IPO Coinbase | Technologické podniky | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Balík rozpočtových opatření | Pandemická omezení | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Dnešní videokomentář | David Kufa | EU fondy | Největší zlaté rezervy | AMC Entertainment (AMC.US) | Pandemická krize | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | Prezident Erdogan | Nárůst sazeb | IPO Deliveroo | Tencent Music | Hrubý národní důchod | Veřejný dluh ČR | Míra úspor domácností | Míra úspor | GRMN | EDF | Realitní fondy | Prodej kryptoměn | Special Purpose Acquisition Company | Prudký růst cen | Používání kryptoměn | Ochrana proti inflaci | Power Exchange Central Europe | COIN | Graf indexu Nasdaq | SPCE.US | Virgin Galactic (SPCE.US) | AA | Polymetal | Island | Emise skleníkových plynů | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Zvýšení ratingu | Odhad letošního růstu ekonomiky | Pokles v produkci | ERA | Akcie v roce 2021 | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Události tohoto týdne | Hlavní události tohoto týdne | Platby kartou | Kellogg | Pandora | Global Economic Conditions Survey | ACCA | Obavy z růstu inflace | The Association of Chartered Certified Accountants | Hodnocení současné situace | Eurokomisařka | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | London Stock Exchange Group | MSCI Inc | Shiba Inu | Meziroční růst cen | Indická centrální banka | Cenové úrovně | Plán obnovy | EEX | Pandemie COVID | Malta | cTrader Purple Trading | Turów | Riziko ztráty | Colt Canada Corporation | Akvizice Coltu | Těžaři | Německé společnosti | Obavy z inflace | API | Zpřesněné údaje | Oslabení | Práce v EU | Jan Drahota | Zisk před zdaněním | Zisk za období po zdanění | Aktualizace výhledu | Akvizice Colt | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Růst úroků | Politická rizika | Výhled růstu české ekonomiky | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Naše hospodářství | MNB | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Ruský těžař zlata | Těžař zlata | Inflace v OECD | Ruský ministr | Tax Observatory | Studie EU Tax Observatory | Studie EU | EU Tax Observatory | Nadnárodní společnosti | Zdanění nadnárodních společností | Země OECD | Nejbohatší člověk | Nejbohatší člověk planety | Omezování nákupů aktiv | Nayib Bukele | Spotřeba domácností | Salvador | Plány | Cíle | Příležitosti | Průměrný roční výnos | Spotřeba uhlí v Evropě | Návrat uhlí | Dodávky plynu | Plán národní obnovy | SAIC | Prodej | Cíl Evropské centrální banky | Wal-Mart Stores | Jednotné měny | Ghana | Mali | Zdanění firem | Globální zdanění firem | BCM Begin Capital Markets | Zhoršení ratingu ČR | Další kryptoměny | Morrisons | Snížení kvantitativního uvolňování | McDonald's | Rozhodnutí Číny | Nové prognózy | Ministři financí zemí V4 | Graf akcie | Regulační úřad | Éra levných peněz | Francouzský plán na obnovu ekonomiky | Plán na obnovu ekonomiky | CO2 | Programátor | Vstupní objednávka | Největší kryptoměnové burzy | Cena Virgin Galactic akcie | Cena Virgin Galactic | Virgin Galactic akcie | Počet nezaměstnaných | Inflace v eurozóně v červnu | Cenové stability | Dluh vládních institucí | SAIC Motor | Technologie | Spoluzakladatel Microsoftu | Údaje Eurostatu | Průměrný Čech | Daňová pravidla | Plány obnovy | USA inflace | Devizové rezervy ve zlatě | Americký trh | AI | Arlington Asset Investment | KO | Coca-Cola Company | Mutace delta | Uzavření dohody | Akciový trh Nasdaq | Roger | Odvětví | Divize | Načasování | Rekord | Covidová situace | Současné ceny | Moderna akcie | Spikevax | Moderna akcie (MRNA) | Analýza Moderna akcie | Reposazba | Google Play | Bilion | CAR | University of Michigan | Náhoda | SSE Composite Index | Dvojité recese | Chování | Růst aktivity | Jakub Rybacki | Devon Energy | Occidental Petroleum | OXY | Kryptoměnová síť | Albemarle Corp | Albemarle | Účetní období | VIAC | Nezaměstnanost v červenci | Společnost Equinor | Richard Clarida | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Index Sentix | Drahota | RWE Gas | Pioneer Natural Resources | Index Russell | Byty | Home Depot | Rostoucí úroky | Vyšší úroky | Fitch Solutions | Americká ministryně financí | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Dominion Energy | Agilent | Nedostatek čipů | Jihoafrická republika | Dodávky plynu do Evropy | Očkování v zemi | Společnosti | Prezident Nayib Bukele | Měnové unie | Opatření | Martin Vohánka | Evergrande | China Evergrande | Hnutí ANO | ANO | Vysoká poptávka | Honeywell International Inc. | Analog Devices | Honeywell International | International Business Machines Corporation | Chevron Corporation | CDW | Dow Chemical Company | 3M Company | CSX Corporation | McDonald's Corporation | Moelis | Automatic Data Processing | Merck & Company | Energetika | Laszlo Hanyecz | Ceny plynu | Evropský index | On Holding | On Holding AG | Roger Federer | Kryptoměnová síť Bitcoin | Utahování měnových podmínek | Trinity Capital | BidAskBit | Trinity Capital LLC | Pokračování trendu | MGM Resorts | FDP | Zoetis | ZTS | Zoetis Inc | Problémy v dodavatelských řetězcích | Německá automobilka Volkswagen | mmBtu | Cena zemního plynu ve Spojených státech | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Jak diverzifikovat | InstaMarkets | ECN VIP | Aleš Loprais | InstaForex Loprais | Společnost InstaMarkets | InstaForex EU | Růst cen zemního plynu | Pandora Papers | Nová vláda | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Nejnovější zprávy | Chování lidí | Zhoršení nálady | Češi | Nejvyšší výnos | Energetické krize | Vysoké ceny | Nord Stream 2 AG | Bosch | Zdravotnictví | Rozpočtový schodek Spojených států | Rumunsko | Pozornost | Global Payments | GoCrypto | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Ruský prezident | Squid | Kryptoměna squid | Hra na oliheň | Meta | Klima | Lídři G20 | Plynovod Jamal | Gascade | Squid Game | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Fialova vláda | Kaisa | Obavy o čínský realitní sektor | Čínský realitní sektor | Firma Kaisa | Česká národní banka (ČNB) | Kryptoměnový broker | Kryptoměnové strategie | cTrader Android & iOS | cTrader Web | cTrader Desktop | Jednoduchý trading | Sociální obchodování kryptoměn | Kryptoměnová obchodní platforma | Výsledky PayPal | Coty (COTY.US) | Tencent Music Entertainment | TME.US | PYPL.US | Tempo růstu britské ekonomiky | Daimler Truck | Růst polské ekonomiky | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Technický výhled na trh | Ruský plynovod | Lockdowny | Povinné očkování | Rakouský lockdown | TIM | Zprávy z krypto | Výpadky v globálním dodavatelském řetězci | Globální nedostatek čipů | Bezpečná aktiva | Nové mutace | EuroZprávy | Omikron | Zprávy z krypto průmyslu | | Kazachstán | Propad hodnoty | Zlotý | Dopad na realitní trh | Reakce České národní banky | Úvěr na bydlení | Daimler Truck AG | Franz Fehrenbach | Dun & Bradstreet (D&B) | Bundesnetzagentur | Jochen Homann | Technická rezistence | Jamal | Růst cen zkapalněného zemního plynu | Dluhopisy rozvíjejících se zemí | Pozitivní výnosy | Pozitivní výnosy dluhopisů | Dluhopisy Indie | Dluhopisy Chorvatska | Dluhopisy Indonésie | Čínské dluhopisy | Dluhopisy Chile | Banka HSBC | Dluhopisy Jihoafrické republiky | Finisterre Capital | Společnost Finisterre Capital | Dluh rozvíjejících se zemí | RBL Bank | Akcie RBL Bank | Malé banky | Tlumit inflační tlaky | Zlato a.s. | Uniper | Klaus-Dieter Maubach | Kosovo | Těžit kryptoměny | Počítačové procesory | Grafické karty | ASIC čipy | Těžař | Nemoc covid-19 | Analýza Cyrrus | Radek Špicar | Martin Wichterle | Tomáš Salomon | Míra inflace v Maďarsku | XTB Online Trading | Největší lokální broker | Investiční rady 2022 | Investiční rady expertů | Rady expertů
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Dolar

Předchozí klíčová slova

Česká měna
Česká měna dnes
Česká mincovna
Česká mlékárna
Česká národní banka
Česká národní banka (ČNB)
Česká národní banka kurzy
Česká nezaměstnanost
Česká pošta
Česká průmyslová výroba

Následující klíčová slova

Česká společnost
Česká spořitelna
Česká swapová křivka
Česká televize
Česká vláda
Česká zbrojovka
Česká zbrojovka Group
Česká zbrojovka Group SE
Česká zbrojovka Group SE (CZG)
České aerolinie
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít