Pátek 12. srpen 2022 10:56
reklama
Coinfy
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Dukascopy krypto
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - SPD

C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německý ministr financí chce kvůli inflaci lidem snížit daně o 10 miliard eur

10.08.2022 Němci by v nadcházejícím roce mohli na daních ušetřit asi 10 miliard euro (244,3 miliardy Kč), z čehož by těžilo na 48 milionů lidí. Dnes to oznámil německý ministr financí Christian Lindner, který představil své plány na vyrovnání dopadů vysoké inflace. Další výhody budou mít rodiče s dětmi, neboť Lindner chce navýšit plošné příspěvky na děti.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Šéf německé opozice Merz navrhl plán proti inflační a energetické krizi

12.07.2022 Okamžitě v Německu rozšířit plochu pro pěstování ovoce a obilí, snížit energetickou daň, více využívat biomasu pro vytápění nebo prozatím udržet v chodu atomové elektrárny - to navrhuje šéf německé opoziční Křesťanskodemokratické unie (CDU) Friedrich Merz jako recept na překonání současné inflační a energetické krize. Své plány představil v dnešním příspěvku v nejprodávanějším německém deníku Bild, ve kterém kritizoval postup vlády kancléře Olafa Scholze.
C:\fakepath\trader-04072022-41-zm.jpg

Německá vláda spolu s odbory a zaměstnavateli hledá řešení vysoké inflace

04.07.2022 Německý kancléř Olaf Scholz spolu s dalšími členy vlády, zástupci centrální banky, zaměstnavateli, odbory a ekonomy ustavili grémium, ve kterém hledají řešení rychle rostoucí inflace. Jednání, která začala dnes, by měla do podzimu nabídnout konkrétní řešení, uvedl na tiskové konferenci kancléřův mluvčí Steffen Hebestreit. To odpoledne zmínil i Scholz, podle kterého bude úkolem příštích týdnů najít nástroje a cesty, jak na nynější dramatickou situaci reagovat.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Šéf německé opozice Merz nevylučuje recesi a doporučuje zvážit jádro

23.06.2022 Šéf německé opozice Friedrich Merz nevylučuje, že Německu kvůli následkům ruské invaze na Ukrajině hrozí recese. Doporučuje také zvážit prodloužení chodu zbývajících tří německých jaderných elektráren, které letos země plánuje definitivně odstavit. Merz, který je předsedou Křesťanskodemokratické unie (CDU) a šéfem poslanců konzervativní unie CDU/CSU, to řekl v rozhovoru se zahraničními novináři.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německý ministr hospodářství chce zákonem zakročit proti vysokým cenám benzinu

13.06.2022 Německý ministr hospodářství za Zelené Robert Habeck chce výrazně zpřísnit protikartelový zákon, aby zabránil petrochemickému průmyslu ve zneužívání dočasného snížení daně z pohonných hmot. Vláda tuto daň od června na tři měsíce snížila, aby obyvatelům kompenzovala vysoké ceny benzinu a nafty. Nehledě na takzvanou tankovací slevu, jak se opatření v Německu říká, se ale ceny na čerpacích stanicích takřka vrátily na květnovou úroveň. Liberální ministr financí Christian Lindner snížení daně hájí jako správný krok, Habeckův návrh ale podporuje.
C:\fakepath\euro money.jpg

Evropské země bojují s růstem cen energií, potravin i pohonných hmot

18.05.2022 Výběr zemí, které zveřejnily plány na pomoc firmám a domácnostem zasaženým růstem cen energií a jídla (bulharská vládní koalice dnes schválila soubor podpůrných opatření na pomoc firmám a nízkopříjmovým domácnostem; řazeny abecedně):
img

Ranné zhrnutie (16.05.2022)

16.05.2022 Indexy z Ázie a Tichomoria odštartovali nový týždeň zmiešane. Nikkei si pripísal 0,5 %, S&P/ASX 200 sa posunul o 0,3 % vyššie, Kospi skončil na rovnakej úrovni a indexy z Číny sa obchodovali o niečo nižšie.
C:\fakepath\cnb.jpg

Od července bude novým guvernérem ČNB Aleš Michl, chce stabilitu sazeb

11.05.2022 Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval dosavadního člena bankovní rady Aleše Michla (44) guvernérem České národní banky (ČNB). Ve funkci od července nahradí Jiřího Rusnoka, kterému končí druhý mandát a znovu už kandidovat nemohl. Michl je odpůrcem současného cyklu zvyšování úrokových sazeb, v současné sedmičlenné bankovní radě je s dalším členem Oldřichem Dědkem v tomto názoru v menšině. Michl po svém jmenování uvedl, že na prvním zasedání bankovní rady v srpnu navrhne ponechání úrokových sazeb beze změny. Michlovo jmenování vyvolalo rozporuplné reakce na politické scéně i mezi ekonomy, koruna reagovala prudkým oslabením. Do konce června prezident musí jmenovat ještě tři členy bankovní rady, a tím může zásadně ovlivnit politiku centrální banky.
C:\\fakepath\\Ceska republika.jpg

Fiala chce stabilitu cen, další politici upozorňují na Michlovu vazbu na Babiše

11.05.2022 Premiér Petr Fiala (ODS) by si v zájmu českých občanů přál, aby dnešní jmenování Aleše Michla guvernérem České národní banky neznamenalo změnu cíle banky v podobě cenové stability. Sdělil to ČTK. Předseda vlády věří, že centrální banka podnikne všechny kroky k tomu, aby inflace v Česku začala postupně klesat. Další politici vládních stran upozorňují na Michlovu vazbu na bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO), kterému dělal poradce, nebo možný střet zájmů.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Válka na Ukrajině naplno odhalila slabiny a podfinancování německé armády

22.04.2022 Ruská invaze na Ukrajinu naplno odhalila to, na co už odborníci i část médií upozorňují léta - německá armáda je dlouhodobě podfinancovaná a stěží bojeschopná. Potvrzují to i aktuální slova vrcholných německých představitelů, že bundeswehr už prakticky nemá možnost dodávat další zbraně Kyjevu, protože by to mohlo ohrozit německou bezpečnost. I když teď politici slibují dramatické změny, zlepšení armádní připravenosti bude podle expertů trvat léta.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německé vládní strany se shodly na dalších kompenzacích vysokých cen energií

24.03.2022 Německá vládní koalice sociálních demokratů (SPD), Zelených a liberálních svobodných demokratů (FDP) se na nočním jednání dohodla na souboru kompenzací vysokých cen energií. Podrobnosti úlev oznámí vedení stran na tiskové konferenci v 11:00. Místopředseda poslanecké frakce SPD Matthias Miersch v ranním magazínu stanice ZDF řekl, že opatření ulehčí obyvatelům nejen s rostoucími náklady na dopravu, ale také s energiemi.
C:\fakepath\Schroder-Putin.jpg

V Německu roste tlak na Schrödera, aby se distancoval od Putina

02.03.2022 V Německu vzrůstá tlak na bývalého kancléře Gerharda Schrödera, aby se důrazně distancoval od ruského prezidenta Vladimira Putina a odešel z pozic ve firmách napojených na jeho režim. Schröder se k tomu ale zatím nemá, a není tak vyloučeno, že ho jeho mateřská sociální demokracie (SPD) potrestá.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Německo v klimatických cílech zaostává, ministr hospodářství chce vyšší tempo

11.01.2022 Německo v plnění klimatických cílů značně zaostává, do roku 2030 proto musí oproti současnému stavu ztrojnásobit roční tempo snižování škodlivých emisí. Na tiskové konferenci to dnes prohlásil německý ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck. Řekl také, že v letošním roce koaliční vláda sociálních demokratů (SPD), Zelených a liberálních svobodných demokratů (FDP) představí dva soubory opatření na podporu ochrany klimatu a že bez zemního plynu se Německo v přechodu k čistým zdrojům energie neobejde.
C:\fakepath\bundesbank.jpg

Německá vláda schválila Joachima Nagela jako nového šéfa centrální banky

22.12.2021 Německá vláda schválila Joachima Nagela (55) jako nového šéfa centrální banky. Oznámil to dnes vládní mluvčí Steffen Hebestreit. Nagel od 1. ledna nahradí Jense Weidmanna (53), který se rozhodl funkci opustit ještě před skončením svého mandátu.
C:\fakepath\bundesbank.jpg

Novým šéfem německé centrální banky se od příštího roku stane Joachim Nagel

20.12.2021 Novým šéfem německé centrální banky se od příštího roku stane ekonom Joachim Nagel (55), který tak ve funkci nahradí Jense Weidmanna (53). Nagela do funkce navrhují nový spolkový kancléř Olaf Scholz a ministr financí Christian Lindner. Ministr to dnes napsal na twitteru, a potvrdil tak dřívější zprávu německého deníku Handelsblatt.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Nová německá vláda chce konec uhlí do roku 2030 i 400.000 nových bytů ročně

25.11.2021 Němečtí sociální demokraté (SPD), Zelení a liberální svobodní demokraté (FDP) včera představili koaliční smlouvu o vytvoření nové vlády. Přinášíme výběr nejdůležitějších programových bodů:
img

Žiadny lockdown v Nemecku? DE30 rastie🔼🔼

24.11.2021 Nedávno sa objavili informácie, že vládna koalícia v Nemecku (SPD, Zelení a FDP) odmietla Merkelovej návrh na zavedenie lockdownu v krajine. Za zmienku stojí, že Merkelová rezignuje na svoju funkciu.
img

Německý regulátor nyní ruský plynovod Nord Stream 2 neschválí

16.11.2021 Proces schvalování německo-ruského plynovodu Nord Stream 2 je dočasně pozastaven, německý regulační úřad projektu nyní povolení k provozu nedá. Požaduje, aby provozovatel nejprve upravil svou obchodní strukturu podle německého práva. Oznámila to dnes německá Spolková agentura pro sítě, která certifikaci provádí. Provozovatel zatím plánuje založit ke správě plynovodního potrubí v Německu dceřinou společnost, což podle úřadu nestačí.
C:\fakepath\merkelova 15092013.jpg

Merkelová absolvuje bilaterální schůzky na summitu G20 se svým nástupcem

28.10.2021 Německá kancléřka Angela Merkelová hodlá absolvovat bilaterální schůzky během nadcházejícího víkendového summitu vyspělých ekonomik G20 společně se svým pravděpodobným nástupcem Olafem Scholzem. Agentura Reuters dnes s odvoláním na nejmenovaného činitele německé vlády napsala, že končící kancléřka tím chce partnery ujistit o kontinuitě německých postojů.
C:\fakepath\Německo.jpg

Zeit: Nositel Nobelovy ceny varuje před Lindnerem jako ministrem financí

28.10.2021 Nositel Nobelovy ceny za ekonomii varuje předtím, aby se německým ministrem financí stal šéf liberálů Christian Lindner. Joseph Stiglitz a jeho kolega Adam Tooze v příspěvku v týdeníku Die Zeit argumentují tím, že předseda strany FDP přichází s "předpotopní rozpočtovou agendou" a přimlouvají se za to, aby ministra nominovala strana Zelených.
img

Ranní okénko - Týden bude bohatý na data o inflaci

11.10.2021 Dnes se dočkáme zářijové statistiky české inflace, která by podle nás měla vykázat meziroční dynamiku na úrovni 4,7 %, což by oproti srpnu znamenalo pokles cenové hladiny o 0,1 %. Trh to vidí podobně, když čeká 4,6 %.
img

Rozbřesk: Jak zareaguje český trhy na volební překvapení?

11.10.2021 Výsledky českých voleb nemají tradičně na trhy výraznější dopad. Na rozdíl od sousedního Polska a Maďarska je Česko spojováno s menší mírou politického rizika a volby zpravidla nepřináší “revoluční” změny s nevratnými dopady na ústavu nebo klíčové instituce. I když v následujícím textu přinášíme několik argumentů, proč může být výsledek parlamentních voleb pro česká aktiva střednědobě lehce pozitivní, bezprostřední reakce trhů bude pravděpodobně nevýrazná.
img

Ranní glosa: Jak zareaguje český trhy na volební překvapení?

11.10.2021 Výsledky českých voleb nemají tradičně na trhy výraznější dopad. Na rozdíl od sousedního Polska a Maďarska je Česko spojováno s menší mírou politického rizika a volby zpravidla nepřináší “revoluční” změny s nevratnými dopady na ústavu nebo klíčové instituce. I když v následujícím textu přinášíme několik argumentů, proč může být výsledek parlamentních voleb pro česká aktiva střednědobě lehce pozitivní, bezprostřední reakce trhů bude pravděpodobně nevýrazná.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Švejnar: Dlouhá jednání o nové vládě mohou ohrozit ekonomickou stabilitu ČR

11.10.2021 Dlouhá a komplikovaná jednání o sestavení nové vlády mohou ohrozit ekonomickou stabilitu země a její křehký hospodářský růst. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to řekl ředitel centra IDEA Jan Švejnar. Nyní je správná doba na restart ekonomiky, ČR se musí vrátit k reformám, doplnil člen Národní ekonomické rady vlády Tomáš Sedláček.
C:\fakepath\trader-08102021-28292.jpg

Stagflace, ČNB, Škodovka a volby

08.10.2021 Největší český exportér Škoda Auto včera přišel s prohlášením, že až do konce letošního roku částečně nebo plně uzavře provoz všech tří tuzemských závodů. Jaká bude reakce České národní banky a kurzu koruny?
C:\fakepath\DAX.jpg

Akcie v Evropě oslabily, ty německé ale v reakci na výsledek voleb zpevnily

28.09.2021 Akcie v Evropě včera oslabily, ty německé ale v reakci na výsledek parlamentních voleb zamířily vzhůru a jejich hlavní index vystoupil na desetidenní maximum. Volby totiž vyloučily možnost, že se v Německu zformuje čistě levicová koalice. Hlavní index frankfurtské burzy DAX vystoupil až na 15.704,05 bodu. Později ale o většinu zisků přišel a obchodování uzavřel růstem o 0,27 procenta na 15.573,88 bodu. Euro na výsledek voleb v největší evropské ekonomice příliš nereagovalo.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analytici: Výsledky německých voleb výrazněji neovlivní českou ekonomiku

27.09.2021 Výsledky německých voleb výrazněji neovlivní vývoj české ekonomiky. Shodli se na tom analytici oslovení dnes ČTK. Úspěch Zelených může sice podle nich znamenat rozpory ohledně využití jaderných elektráren a může také zvýšit tlak na automobilky ohledně opuštění spalovacích motorů. Německo však zůstane stabilním a spolehlivým partnerem, což je zásadní pro český zahraniční obchod, dodali.
img

Graf dňa - EURJPY (27.09.2021)

27.09.2021 Minulý víkend sa konali nemecké voľby a výsledky poukazujú na posun síl v najväčšej európskej ekonomike. Výsledky ukázali, že SPD na čele s Olafom Scholzom vyhrala voľby s podporou 25,7%. CDU/CSU - politická strana dlhoročnej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej - získala podporu 24,1%. Líder SPD Olaf Scholz si už pripísal víťazstvo vo voľbách a uviedol, že jeho strana má mandát na zostavenie vlády. Scholz spresnil, že je možné uzavrieť koaličnú zmluvu so Zelenými a Slobodnými demokratmi, ktorí vo voľbách získali tretie a štvrté miesto so 14,8%, respektíve 11,5%. Čo je ešte dôležitejšie, Scholz naznačil, že chce, aby CDU/CSU, predchádzajúca nemecká vládna strana a jej predchádzajúci koaličný partner, zostali v opozícii. Reakcia trhu na výsledky bola však pomerne malá, pretože to bol výsledok, ktorý sa viac -menej očakával.
C:\fakepath\DAX.jpg

Index DAX vystoupal na desetidenní maximum, volby vyloučily ryze levicovou vládu

27.09.2021 Německé akcie dnes po zahájení obchodování vystoupaly na desetidenní maximum. Výsledek německých parlamentních voleb vyloučil možnost, že se zformuje čistě levicová koalice. Obecně evropské trhy těží z růstu ceny ropy, který tlačí vzhůru i akcie ropných společností. Euro na výsledek voleb v největší evropské ekonomice příliš nereagovalo.
img

Rozbřesk: Vzkaz německého voliče: rudo-zelená koalice nebude

27.09.2021 Německý volič vyslal v neděli rozporuplný signál: nechal sice zvítězit sociálně-demokratickou stranu (SPD), ale na druhou stranu nedal šanci na vznik „melounové“ či rudo-zelené koalici. Němečtí Zelení totiž nakonec nezískali, to co by si ještě před pár měsíci přáli (14,8 %) a postkomunistická levice lavírovala na (5 %) hraně volitelnosti.
img

Rychlé shrnutí

27.09.2021 Akcie v Asii zahajují týden smíšeně. ASX a Kospi rostou, zatímco Nikkei a indexy v Číně se drží na dosah pátečního close.
img

Ranní glosa: Vzkaz německého voliče: rudo-zelená koalice nebude

27.09.2021 Německý volič vyslal v neděli rozporuplný signál: nechal sice zvítězit sociálně-demokratickou stranu (SPD), ale na druhou stranu nedal šanci na vznik „melounové“ či rudo-zelené koalici. Němečtí Zelení totiž nakonec nezískali, to co by si ještě před pár měsíci přáli (14,8 %) a postkomunistická levice lavírovala na (5 %) hraně volitelnosti.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ČNB ve čtvrtek zvedne klíčovou sazbu o výrazných 50 bb na 1,25 %

27.09.2021 ČNB ve světle aktuální vysoké inflace a hrozbě jejího přelití do inflačních očekávání zvýší ve čtvrtek svou klíčovou sazbu o výrazných 50 bb. Takovýto vzestup byl naposledy zaznamenán v roce 1998. Další akceleraci inflace zřejmě uvidíme v zářijových datech z eurozóny. Z hlediska sentiment indikátorů předpokládáme jejich zářijové zlepšení. Z globálního kalendáře bude ve světle zpomalování tamního hospodářského růstu a zhoršování pandemické situace sledován čínský PMI, který bude publikován ve čtvrtek.
img

V německých volbách vyhrál politický střed, pro českou ekonomiku je to spíše příznivé. Zelení triumfují v Berlíně, špatná zpráva pro tamní velké nemovitostní vlastníky

26.09.2021 Podle prvotních odhadů na základě šetření prováděných přímo ve volebních místnostech zaostali v dnešních německých volbách za očekáváním jak Zelení, tak Levice. První ze stran jen mírně, druhá výrazně. To snižuje, případně vylučuje možnost uzavření levicově orientované vlády SPD, Zelených a právě Levice. Rovněž utvoření vlády SPD a Zelených může být obtížnější. To je pro českou ekonomiku spíše příznivá zpráva. Levicová německá vláda by totiž zřejmě kladla větší důraz na ozeleňování jak ekonomiky německé, tak eurounijní. Tento důraz není v souladu s hospodářskými zájmy ČR, které kvůli silné závislosti na průmyslu, často těžebním či těžkém, vyhovuje pomalejší tempo zelené tranzice.
img

Rozbřesk: O víkendu klíčové německé volby a koruna vyhlíží ČNB

24.09.2021 Víkendové volby v Německu zůstávají těsně před startem stále velmi otevřenou hrou. Zdá se, že v posledních dnech se zastavil propad preferencí pravicově-středové CDU/CSU i strany Zelených a již dál nenarůstají preference sociálně-demokratické SPD. Rozdíly mezi dvěma velkými stranami jsou relativně malé a o vítězi může na poslední chvíli rozhodnout velké množství nerozhodnutých voličů. Ať už jím bude Olaf Scholz z SPD nebo Armin Lachet z dnes nejsilnější CDU/CSU, velmi pravděpodobně budou pracovat z daleko fragmentovanějším parlamentem. Takovým, ve kterém nebude vůbec jednoduché sestavit novou koalici. Zvlášť proto, že oba nejpravděpodobnější partneři - pravicová FDP a strana Zelených jsou si ideologicky velmi vzdálené.
img

Ranní glosa: Německé volby - hraje se o “rozpočtový” konzervatismus

24.09.2021 Víkendové volby v Německu zůstávají těsně před startem stále velmi otevřenou hrou. Zdá se, že v posledních dnech se zastavil propad preferencí pravicově-středové CDU/CSU i strany Zelených a již dál nenarůstají preference sociálně-demokratické SPD.
C:\fakepath\n-22092021-lv-8.jpg

Novou německou vládu čekají klimatické, finanční a hospodářské úkoly

22.09.2021 Budoucí německou vládu, ať už ji povedou sociální demokraté (SPD), nebo opět konzervativci z unie CDU/CSU, čeká řada úkolů, jejichž vyřešení nebude snadné a ani levné. Země musí pokročit v energetické transformaci, aby dosáhla svých emisních cílů, musí zajistit obnovu ekonomiky po pandemii nemoci covid-19, musí dát do pořádku rozpočtové hospodaření a musí učinit dlouho odkládaný pokrok v digitalizaci,
img

Rozbřesk: Týden o Fedu a německých volbách. Ukončí nebo prohloubí pokles akcií?

20.09.2021 Začíná velice zajímavý týden, kdy v centru pozornosti budou zejména německé volby, ale nejprve logicky zasedání amerického Fedu.
img

Ranní glosa: Týden ve znamení Fedu a německých voleb

20.09.2021 Začíná velice zajímavý týden, kdy v centru pozornosti budou zejména německé volby, ale nejprve logicky zasedání amerického Fedu. Věříme, že šéf Fedu si ponechá ještě určitou flexibilitu v útlumu měnové expanze a vyhne se konkrétním otázkám týkajícím se načasování.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká centrální banka zatím bude velmi opatrná

20.09.2021 Americká centrální banka bude jen opatrně naznačovat blížící se začátek utažení měnové politiky. Předstihové indikátory v eurozóně ukážou na zpomalující expanzi výroby i služeb. Volby do Spolkového sněmu Německa mohou přinést větší volatilitu na evropský trh. V Číně se bedlivě sleduje vývoj potíží společnosti Evergrande. Maďarská centrální banka pravděpodobně tento týden opět zvýší úrokové sazby. Čeští centrální bankéři by opět mohli verbálně signalizovat ochotu urychlit tempo zvyšování úrokových sazeb.
img

Německé volby: hrozbou pro investory je červeno-rudo-zelená koalice

17.09.2021 O vítězství v německých volbách bojuje vládnoucí CDU/CSU se sociálními demokraty SPD. Preference SPD rostou a poprvé po patnácti letech již dokonce předstihují CDU/CSU. Zatím za nejpravděpodobnější považujeme koalici CDU/CSU, SPD a FDP. Velkou šanci na účast ve vládě mají ale i Zelení. V každém případě účast FDP či CDU/CSU ve vládnoucí koalici by měla zajistit, že veřejné finance zůstanou pod kontrolou a směřování německé politiky se od té současné dramaticky neodchýlí. Rizikem pro investory je vznik levicové koalice SPD, Levice a Zelení. Pokud tato varianta nenastane, bude dopad německých voleb na finanční trhy minimální.
img

Rozbřesk: Německé volby hrají euru lehce do karet, hlavním tématem ale Fed a americká inflace

13.09.2021 Po zasedání ECB se pozornost trhů bude v druhé polovině září stáčet ke dvěma stěžejním událostem - zasedání amerického Fedu a v Evropě pak zejména na německé volby.
img

Ranní glosa: Německé volby hrají euru lehce do karet

13.09.2021 Po zasedání ECB se pozornost trhů bude v druhé polovině září stáčet ke dvěma stěžejním událostem - zasedání amerického Fedu a v Evropě pak zejména na německé volby. V německých volbách se hraje o dvě zásadní věci. Za prvé, která z dvou velkých stran (pravicová CDU/CSU nebo levicová SPD) bude s koncem Angely Merkelové sestavovat novou vládu (obsadí křeslo kancléře).
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Ekonomové: Volby v Německu jsou klíčové pro stabilitu EU i pro společný dluh

03.09.2021 Nadcházející parlamentní volby v Německu budou klíčové nejen pro samotnou zemi, ale i pro stabilitu Evropské unie. Myslí si to ekonomové, které na fóru The European House - Ambrosetti oslovila televize CNBC. Někteří se také domnívají, že podle toho, jak volby dopadnou, je ve hře i možnost, že sedmadvacítka unijních zemí už zůstane u společných dluhopisů. Ty přitom výjimečně zavedla kvůli koronavirové krizi.
img

Rozbřesk: Trhy začínají být nervózní. Covid, Čína, Jackson Hole a blížící se německé volby

20.08.2021 Z globálních trhů se v tomto týdnu pomalu ale jistě vytrácí zbytky předešlého letního optimismu. A je to cítit i na české koruně, která se postupně vrátila zpět nad 25,50 EUR/CZK.
C:\fakepath\n-02062021-lv.gif

Německý ministr hospodářství čeká růst HDP a pokračování stávající politiky

01.06.2021 Zářijové parlamentní volby v Německu výrazný obrat ve směřování země nepřinesou, protože všichni tři hlavní kandidáti z řad konzervativců, sociální demokracie i Zelených respektují kurz posledních desetiletí. V rozhovoru se zahraničními novináři to dnes prohlásil německý ministr hospodářství Peter Altmaier. Řekl také, že vedle politické budoucnosti země je optimistický i v otázce hospodářství, protože v Německu po pandemii nemoci covid-19 čeká v nadcházejících letech ekonomický růst.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německo bude mít letos rekordní rozpočtový schodek 240 miliard eur

23.04.2021 Letošní rozpočet Německa skončí rekordním schodkem 240,2 miliardy eur (6,2 bilionu Kč). Dnes s tím souhlasil Spolkový sněm, který schválil dodatečné zvýšení dluhu o 60,4 miliardy eur (1,6 bilionu Kč). O zvýšení schodku požádal ministr financí Olaf Scholz kvůli zvýšeným výdajům na zvládání následků pandemie nemoci covid-19.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německá koalice se dohodla na pomoci rodinám i firmám

04.02.2021 Německá velká koalice schválila jednorázovou pomoc rodinám a také další podporu podnikům postiženým pandemií covidu-19. Vyplatí například bonus k přídavkům na dítě ve výši 150 eur (zhruba 3880 korun). Stejnou částku dostanou i lidé, kteří pobírají sociální podporu, informovala v noci na dnešek agentura DPA.
C:\fakepath\forex-kalendar.jpg

Hlavní ekonomické události v roce 2021

28.12.2020 V tomto článku se společně podíváme na výběr hlavních dosud známých ekonomických očekávaných událostí ve světě v roce 2021, abyste si je mohli vyznačit ve svém obchodním kalendáři. Jde o důležité ekonomické události, které budou mít velký vliv na finanční trhy v nadcházejícím roce, a proto jim věnujte pozornost ve svém trading plánu. Vše je přehledně shrnuto do jednotlivých měsíců a dnů.
img

Cigarety opět výrazně podraží

03.11.2020 „V letošním roce se vybere na daních z tabákových výrobků méně peněz, než se očekávalo. Jasně se ukazuje, že vyšší zdanění tabákových výrobků nemusí automaticky vést k vyšším příjmům státní pokladny,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Berlín prodlouží opatření proti dopadům pandemie na ekonomiku

26.08.2020 Německá vládní koalice se v úterý pozdě večer dohodla prodloužit opatření proti dopadům pandemie nemoci covid-19 na největší evropskou ekonomiku. Týká se to například kurzarbeitu a zmrazení pravidel insolvence. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Průzkum: Snížení DPH v Německu spotřebu moc nepovzbudilo

24.08.2020 Přechodné snížení daně z přidané hodnoty (DPH) k většímu růstu spotřeby v Německu nevedlo. Výraznější impuls ekonomice by přinesly vyšší jednorázové bonusy na děti nebo velkorysejší podpora pro lidi, kteří kvůli koronaviru přešli na práci v režimu kurzarbeit. Zjistil to dnes zveřejněný průzkum zadaný institutem IMK nadace Hanse-Böcklera, ze kterého na svém webu cituje list Handelsblatt.
img

Sněmovna zrušila daň z nabytí nemovitosti, zachovala odpočty úroků

08.07.2020  Sněmovna schválila zrušení daně z nabytí nemovitostí. Proti původnímu vládnímu návrhu a přes nesouhlas ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) však zachovala možnost odpočtů zaplacených úroků z úvěrů na bydlení od základu daně z příjmů. Vláda chtěla tuto možnost od roku 2022 zrušit. Pro návrh občanského demokrata Vojtěcha Munzara hlasovali i dva sociální demokraté Václav Votava a Roman Sklenák a také část poslanců KSČM.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

Německo do konce roku sníží DPH, schválilo část balíku opatření

29.06.2020 Německo od 1. července na půl roku sníží daň z přidané hodnoty (DPH), aby podpořilo ekonomiku zasaženou koronavirovou krizí. Vyšší sazba klesne z 19 na 16 procent, snížená ze sedmi na pět procent. Rozhodl o tom dnes Spolkový sněm, který schválil část souboru opatření na podporu ekonomiky. Odpoledne by ho měla podpořit i Spolková rada.
img

Zrušení daně z nabytí nemovitostí míří ke schválení

16.06.2020 Vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitostí míří po dnešku ve Sněmovně k závěrečnému schvalování. Návrh také do budoucna zruší možnost odečítat si zaplacené úroky z hypotéky od základu daně. Někteří poslanci ale usilují o to, aby tato možnost zůstala zachována a v dnešním druhém čtení v tomto směru přednesli své pozměňovací návrhy.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Na kurzarbeit pracuje v Německu rekordních 7,3 milionu lidí, uvádí Ifo

02.06.2020 V režimu kurzarbeit pracovalo v Německu v květnu rekordních 7,3 milionu lidí a koronavirová krize zasáhla téměř všechna odvětví ekonomiky. Dnes to uvedl hospodářský institut Ifo. V období finanční krize v květnu 2009 jich bylo jen necelých 1,5 milionu. "To číslo ještě nikdy nebylo tak vysoké," řekl Sebastian Link, který se v Ifo zaměřuje na pracovní trh.
img

Návrh zavést povinný podíl českých potravin je návratem do komunismu

29.05.2020 Poslanci Margita Balaštíková (ANO) a Zdeněk Podal (SPD) spolu s dalšími dvěma desítkami poslanců z různých stran požadují zavedení povinného podílu 55 procent českého zboží na pultech od příštího roku. Následně by se měl tento podíl zvyšovat o pět procentních bodů každý rok až na 85 procent. Dnes bude o tomto pozměňovacím návrhu k novele zákona o potravinách jednat ve třetím čtení poslanecká sněmovna.
img

Soběstačnost? Skutečným problémem českého zemědělství je nízká přidaná hodnota výroby a nízká schopnost půdy zadržovat vodu

27.05.2020 Poslanci Margita Balaštíková (ANO) a Zdeněk Podal (SPD) spolu s dalšími dvěma desítkami poslanců z různých stran požadují zavedení povinného podílu 55 procent českého zboží na pultech od příštího roku. Následně by se měl tento podíl zvyšovat o pět procentních bodů každý rok až na 85 procent. Dnes bude o tomto pozměňovacím návrhu k novele zákona o potravinách jednat ve třetím čtení poslanecká sněmovna.
C:\fakepath\merkelova 15092013.jpg

Merkelová: Rozhodnutí o vládní pomoci Lufthanse padne brzy

21.05.2020 Rozhodnutí o vládní pomoci německým aerolinkám Lufthansa padne v brzké době. Uvedla to včera kancléřka Angela Merkelová s tím, že kabinet na toto téma vede "intenzivní jednání" se samotnou firmou i s Evropskou komisí. Bližší detaily k chystané dohodě nesdělila. Stejně jako mnoho dalších leteckých přepravců čelí i Lufthansa vážným potížím kvůli poklesu letecké dopravy v důsledku koronavirové pandemie.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německo dá do ekonomiky stovky miliard, pomoc chtějí stále další

24.04.2020 Německo dá na podporu ekonomiky, těžce zkoušené dopady epidemie způsobené koronavirem, nejméně stovky miliard eur (biliony Kč). Přesto jsou stále častěji slyšet hlasy, že ani takováto suma, která nemá obdoby, nebude stačit. O další podporu prakticky každý den žádají tak rozličné skupiny, jako jsou zaměstnanci hotelů, řidiči v autobusové dopravě nebo muslimská náboženská komunita.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (30.12.2019)

30.12.2019 Minulý týden měnový pár EUR/USD neaktivoval žádné mé obchodní nastavení z mého týdenního komentáře. Vánoční obchodní týden tak byl dle očekávání bez obchodu.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump si podle šéfa německé SPD chce ekonomicky podmanit Evropu

27.12.2019 Předseda německé sociální demokracie (SPD) Norbert Walter-Borjans v rozhovoru s německým listem Passauer Neue Presse kritizoval sankce Spojených států vůči plynovodu Nord Stream 2. Zároveň obvinil amerického prezidenta Donalda Trumpa ze snahy ekonomicky si podmanit Evropu.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Německý rozpočet loni skončil přebytkem

11.01.2019 Německý státní rozpočet loni skončil přebytkem 11,2 miliardy eur (287 miliard Kč). Vyplývá to z předběžných údajů ministerstva financí. Jde už o pátý rozpočtový přebytek v řadě. Letos je stejně jako v předchozích letech plánován vyrovnaný rozpočet.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Německý rozpočet měl loni přebytek

10.01.2018 Německý státní rozpočet loni skončil s přebytkem 3,7 miliardy eur (94,6 miliardy Kč), uvedl dnes ekonomický deník Handelsblatt. Rozpočet je bez deficitu od roku 2014 a podle plánů dosavadní vlády má takový zůstat nejméně do roku 2021.
nemecko 08012014.png

Nálada spotřebitelů v Německu se zhoršila

28.09.2017 Nálada německých spotřebitelů se překvapivě zhoršila. Výzkumná společnost GfK dnes oznámila, že její index spotřebitelské nálady na říjen klesl na 10,8 bodu z téměř šestnáctiletého maxima 10,9 bodu v předchozím měsíci. Analytici v anketě agentury Reuters přitom očekávali nárůst indexu, a to na 11 bodů.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Bitcoin | Price Action | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | HDP | Devizové rezervy | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Česká koruna | ETF | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Měnový trh | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Close | DAX | Distribuce | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | FOMC | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Forex trader | Futures | Holubice | IFO index | Index DAX | Indikátory | Investice | Komodity | Kurz | MT4 | Měnový pár | Měny | Nástroj | Obchodní bilance | Pozice | Prémie | Repo sazba | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Spot | Stagflace | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | PBOC | Investoři | Fond | EU | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Strach | ČSOB | Forex Factory | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Analytický tým | Regulace | Financování | Investovat | Nasdaq Composite | Index CPI | Český statistický úřad | Obchodní seance | Portugalsko | Lukáš Kovanda | Burzy | Komunita | Centrální bankéři | EURJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Podpora | Akcie dnes | Americká centrální banka | Analytika | AUDJPY | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Brent | Cena | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká spořitelna | České koruny | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Investiční | ISM | Jádrová inflace | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Markets | Meziroční inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Nemovitosti | Paládium | Patria Finance | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | ZEW | Benzín | Hodnota dluhopisu | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Bohatý | Komise | Volby | Vzdělání | Deutsche Bundesbank | DPA | Jackson Hole | Energy Aspects | Institut Ifo | NATO | Agentura DPA | Reporty | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Thomson Reuters | Zasedání centrální banky | Úspěch | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Pohyby eura | Averze k riziku | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Panevropský akciový index | BlackRock | Přehled | Ekonomické fórum | Odvětví ropy | Rosněfť | Agentura Reuters | Evropské trhy | Bankovnictví | Rozdávání peněz | Posilování koruny | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Inflační tlaky | Akcie v Asii | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Daňové příjmy | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Nervozita | Globální finanční trhy | Summit EU | Alibaba | Akcie ropných společností | Propad | Bělorusko | Handelsblatt | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | S&P | Guvernér | Výzkumná společnost | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Dnešní údaje | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Rozpočtová pravidla | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Výrobní index PMI | Ethereum | Agentura AFP | Výhled | Bankéři | Poplatky | Britská vláda | Americké akciové trhy | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Inflace v Česku | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Česká vláda | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Údaje o inflaci | ČTK | Německý Ifo index | Růst ekonomiky | Belgie | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | Zahraniční forex | BHS | Aleš Michl | Quant | Invesco | Panevropský index STOXX 600 | NEST | Německá centrální banka | Obchodní týden | Posilování dolaru | Události ve světě | Podniky | Inflace v eurozóně | Americká investiční banka | Americké dluhopisy | Forint | Šéf Fedu | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Akcie v Evropě | Die Zeit | Reakce trhu | IG | Next Generation | Růst úrokových sazeb | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Německé akcie | Zadluženost | WEF | Evropské dluhopisy | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Inflace v ČR | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Michal Brožka | Ceny pohonných hmot | Boris Johnson | DE30 | Snížení sazeb | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Americká výnosová křivka | Pokles cen | Štěpán Křeček | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Vývoj české ekonomiky | Volby v Británii | Pohonné hmoty | Růst mezd | IMK | Televize CNBC | Růst ceny ropy | Úvěrová aktivita | Kurzarbeit | Předstihové indikátory | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | Digitalizace | Světové akciové indexy | Automobilky | Analytik GfK | KOSPI | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Politická situace | Ceny benzínu | Německá vláda | Trinity | LNG | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Nositel Nobelovy ceny | Nobelovy ceny za ekonomii | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Parlamentní volby | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | BDI | Bilance | Zasedání vlády | Index DOW | Ceny na čerpacích stanicích | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | PSA | Ukrajina | Jan Švejnar | Nálada spotřebitelů | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Legislativa | Vicepremiér | Kalendář událostí | 5G | AFP | Předseda Evropské komise | České hospodářství | Hospodaření státu | SMA | Statistika | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | Jan Vejmělek | Poslanecká sněmovna | PLN | Impuls | Rostoucí náklady | Tvorba pracovních míst | Stavebnictví | Zdražování | Rostoucí mzdy | Problémy | NAFTA | Zasedání FOMC | Nejistoty | Předčasné parlamentní volby | Konzervativci | Výsledek voleb | Plyn | Nálada | Prohlášení | HDP Německa | PKN Orlen | Nord Stream | Nord Stream 2 | Události ve světové ekonomice | Zahájení obchodování | Událostí ve světové ekonomice | Škoda Auto | Míra | Švýcarská společnost | Jaderné elektrárny | Úroky | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Americké centrální banky | Italský premiér | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Dovozní cla | EY | Eugal | Údaje z Číny | NERV | Hlavní ekonomické události | Reformní plán | Giuseppe Conte | ACEA | Důležité ekonomické události | Miliardy korun | KLDR | Události v ČR | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Pracovní trh | Míra inflace v eurozóně | Dobrá data | Washington | Schodek zahraničního obchodu | Letecké společnosti | Miliardy eur | Budoucnost | Ifo | Experti | Dramatické dopady | Zemědělství | Výsledky hospodaření | Německá společnost | Mzdová dynamika | Ministerstvo práce | Tuzemská inflace | Vyšší inflace | Rozpočtový přebytek | Veřejné finance | Ukazatele | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Cenové tlaky | Vývoj meziroční inflace | Velké firmy | Ceny energií | Horší data | Banka Morgan Stanley | Oživení globální ekonomiky | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Měnový pár EUR/CZK | Krach | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | Certifikace | Vysoká inflace | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | Průmyslníci | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | BP | Rozhodování | Americké banky | Nižší daně | Americká inflace | Růst sazeb | COVID-19 | Expanzivní fiskální politika | Empire State Index | Lídři zemí Evropské unie | Bez rizika | Konjunkturální průzkum | Střední podniky | Šíření koronavirové nákazy | Americký Fed | Stabilita | Vývoj | Hospodářská politika | Šok | Výraznější impuls | Pomoc ekonomice | Povzbuzení ekonomiky | Aerolinky | Lufthansa | Nouzový stav | Masivní nákupy | Olaf Scholz | Další vývoj | Evropské země | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Kabinet | Energetické společnosti | Míra nejistoty | Index frankfurtské burzy | Analytici finančního ústavu | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové zasedání | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Dopady pandemie | Aktuální situace | Spiegel | Žádosti o podporu | Období finanční krize | Další pokles | Deutschlandfunk | Německý ministr financí | Ministr financí Scholz | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | MF | Škoda | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Investiční banka Goldman Sachs | Rozpočet Německa | Lidovci | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Světové hospodářské krize | Spoření | Tomáš Raputa | Peněžní zásoby | Záchranný balíček | Další růst | Růst | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Bulharsko | Fiat Chrysler | Ekonomiky | Člen představenstva | Jana Steckerová | Slovensko | Slovenská vláda | Války | Tomáš Sedláček | Schodek | Poradce | Organizace | Práce | Zelené energie | Autoprůmysl | Údaje | DPH | Dopady koronavirové krize | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Španělská vláda | Výpadky | Vývoj HDP | Více peněz | Úspory | Restart ekonomiky | Statistiky | Největší ekonomika eurozóny | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ODS | Debata | Nálada spotřebitelů v Německu | Posílení | Spotřebitelský sentiment | Zrušení daně z nabytí | Odhady výsledků | Čtvrtletní výsledky | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Maloobchod | Zaměstnanci | FDA | Růst výnosů | Karlsruhe | Dovoz | Vývoz | KfW | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Macy’s | Dluhy | Průmyslové kovy | Link | RBI | Auta | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Čeští centrální bankéři | Sektor služeb | Spekulovat | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Magazín Der Spiegel | Rozhodnutí o vládní pomoci | Sentiment amerických spotřebitelů | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Spolkový sněm | Podíl českých potravin | Krizový plán | Hospodářská odvětví | Nová prognóza | Zvyšování mezd | Německé vládní strany | Berlín | Lars Feld | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Hlavní index frankfurtské burzy | Míra inflace v květnu | Inflace v květnu | Agrofert | Covid | Vyšší daně | Restrukturalizace | IDEA | ARD | Velké investice | Jasný signál | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Chorvatsko | Leva | Šance | Stellantis | Chrysler | Ceny | Spotřební daně | Merkelová | Následky pandemie | Progres | Insolvence | Pár EUR/USD | Důvěra | Cenové hladiny | Vládní koalice | Snížení DPH v Německu | Snížení DPH | DPH v Německu | Opatření proti dopadům pandemie | Zvýšení daní | Koaliční partneři | Nižší výdaje | Německý regulátor | Konvertibilní peso | Kuba | Odborníci | Peso | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Nvidia | Výkon ekonomiky | Ropa dnes | Německý rozpočet | Politici | Němečtí politici | Plynovody | App Store | Pracovní místa | Ranní okénko | Česká republika | Lockdown | Koncern | Epidemické situace | Zhoršování pandemické situace | PFE | Tempo inflace | Hospodářský vývoj | MRNA | NFIB | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Politická stabilita | Zelené investice | Očkování | Zadlužování | Fiat Chrysler a PSA | Klimatická opatření | Očkování proti covidu-19 | Předsednictví EU | Nouzový stav kvůli koronaviru | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Pandemie v Německu | Opatření na pomoc firmám | Pomoc firmám | Evropské centrální banky | Očkování proti covidu | Tržní ceny | Výrobní aktivity | Thermo Fisher | Německá koalice | Rozvolnění | Daňové zvýhodnění | Využití vodíku | PMI indexy | Nárůst výnosů | Výrazný růst | Řecká vláda | Indikátory v eurozóně | Reuters analytik | Data o inflaci | Ceny ropy Brent | Emise skleníkových plynů | ERA | Rostoucí ceny | Inflace v České republice | Plány | Cíle | Prodej | Zvyšování daní | Regulační úřad | Didi | Akcie Moderny | Krizové situace | Cenové stability | Technologie | USA inflace | Odvětví | Načasování | Reposazba | University of Michigan | HICP | Vnímání | Projekce | VIAC | Vývoj akciového indexu DAX | Varšava | SPOT | ASX | Indexy v Číně | David Vagenknecht | Ranní glosa | Společnosti | Guardian | Opatření | Dna | Evergrande | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Volby v Německu | Ceny plynu | Program odkupu aktiv | Utahování měnových podmínek | ČSSD | Kompenzace | Německé volby | Výsledky německých voleb | Armina Lascheta | CDU/CSU | Volební lídři | Volební výsledek | FDP | Parlamentní volby v Německu | Sociální demokraté | Sociální demokraté (SPD) | Konzervativní unie | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Markéta Pekarová Adamová | Stagflační tendence | Sněmovní volby | Volby do Poslanecké sněmovny | Nobelovy ceny | Energetické krize | Vysoké ceny | Nord Stream 2 AG | Šéf německé centrální banky | Zdravotnictví | Obilí | Kuny | Christian Lindner | Joseph Stiglitz | Adam Tooze | Robert Habeck | Veřejné investice | IG Metall | Společnost | Ruský plynovod | Povinné očkování | TIM | Změny klimatu | Nová německá vláda | Evropská politika | Zahraniční politika | | Postavení na trhu | Rostoucí inflace | Joachim Nagel | Národohospodářství | Názory na měnovou politiku | Zvýšení slevy na poplatníka | Válka na Ukrajině | Christian Dürr | Rostoucí ceny plynu | Snížení daně | Invaze na Ukrajinu | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Invaze | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Dopady války na Ukrajině | Daň na pohonné hmoty | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Der Tagesspiegel | Tagesspiegel | Růst cen energií | Petr Fiala | Kiril Petkov | Premiér Kiril Petkov | Zdeněk Tůma | Josef Tošovský | Svaz německého průmyslu | Šéf německé opozice | Friedrich Merz | Řešení vysoké inflace
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

SPA35
S&P/BNY Mellon
S&P Broad Market Index
S&P Broker
S&P/Case-Shiller
S&P Case-Shiller index
SPCE
SPCE akcie
SPCE.US
S&P CS index cen nemovitostí

Následující klíčová slova

S&P Dow Jones Indices
SPDR ETF od State Street Global Advisors
SPDR ETF XBI
SPDR ETF XBI fond
SPDR Gold Shares (GLD)
SPDR S&P 500 UCITS ETF
Special Drawing Rights
Special Drawing Rights - SDR
Specialista na finanční trhy
Specialista na investice
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
TRADE.com
ActivTrades
Oanda
reklama
Dukascopy forex
Potvrďte prosím... Zavřít