Neděle 29. květen 2022 13:34
reklama
InstaMarkets
reklama
Instaforex webinar cerven
reklama
Insta zivy seminar
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Pojišťovny

img

Akcie na pražské burze během týdne oslabily o 2,5 procenta

27.05.2022 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne oslabily. Index PX klesl o 2,5 procenta na 1310,3 bodu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Největší pokles postihl cenné papíry skupiny ČEZ. Největší růst naopak zaznamenaly akcie zbrojovky Colt. V předchozím týdnu akcie na pražské burze přidaly 3,6 procenta.
img

Čechům se nákupy prodraží, ceny porostou rychleji než evropský průměr

27.05.2022 Nejen pivo, ale i jiné potraviny by v Česku mohly do konce roku výrazně zdražit. K vysokým vstupním nákladům za energie či hnojiva a nízkým zásobám se přidaly i důsledky ruské invaze na Ukrajinu. Ty vyhnaly ceny takových komodit, u nichž Rusko a Ukrajina mají silnou pozici na mezinárodních trzích. Například jde o oleje a tuky (o 53 %), mouky (28 %) nebo těstoviny (19 %). Podle analytiků pojišťovny Allianz Trade se přitom dá očekávat, že se toto zdražení do koncových cen teprve promítne.
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarsko uvalí novou daň na banky, energetické firmy, pojišťovny i aerolinky

26.05.2022 Maďarsko uvalí novou daň z úroků, poplatků a provizí bank. Kromě bank vláda nově dodaní mimo jiné i energetické firmy, pojišťovny, letecké společnosti a maloobchodní řetězce. Na dnešní tiskové konferenci to podle agentury Reuters uvedl nový ministr pro hospodářský rozvoj Márton Nagy. Budapešť peníze potřebuje na snížení rozpočtového deficitu.
img

Pražské burze se v úvodu týdne nedařilo, do minusu ji táhl především ČEZ

23.05.2022 Pražská burza dnes oslabila, index PX klesl o 1,56 procenta na 1322,71 bodu. Příčinou nejvýraznějšího poklesu burzy od začátku května byly hlavně akcie ČEZ. Nedařilo se ale ani rakouským finančním titulům. Výraznějšímu poklesu indexu zabránila především Komerční banka. Vyplývá to z údajů na webu burzy. Koruna dnes zpevnila vůči oběma hlavním světovým měnám.
img

Dubnový nárůst ceny povinného ručení byl méně razantní než v březnu, pojistné vzrostlo o 68 korun na 6 659 korun

23.05.2022 Duben se opět nesl ve znamení dalšího zdražování povinného ručení, které ale probíhalo pozvolnějším tempem než v předchozím období. Výsledky Broker Consulting POVIndexu ukázaly, že jeho hodnota meziměsíčně poskočila o 68 korun na 6 659 korun. V porovnání s dlouhodobou průměrnou hodnotou indexu se ovšem stále drží níže, konkrétně o 74 korun. Odborníci upozorňují, že v letošním roce bude povinné ručení dál zdražovat, a to zejména kvůli rostoucí inflaci i ceně škodních událostí.
img

Po pěti dnech růstu dnes pražská burza nepatrně klesla

20.05.2022 Pražská burza po pěti dnech růstu dnes nepatrně klesla. Index PX se snížil o 0,04 procenta na 1343,69 bodu. Ztrácely akcie bank, téměř čtyři procenta naopak přidaly cenné papíry energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna se vrátila k posilování vůči euru, proti dolaru mírně oslabila.
img

Týden na akciových trzích: Praha vládla všem, skrze ČEZ, ostatní daleko za jejím výkonem

20.05.2022 Z makrodat byly důležité ceny průmyslových výrobců v Německu a u nás. Dopadly výrazně nad odhady. To jsou samozřejmě silné proinflační tlaky, které se s největší pravděpodobností projeví i ve spotřebitelských cenách.
img

Konec dodávek ruských energií? Bát by se mělo především Česko a naši sousedi

20.05.2022 Okamžité zastavení dodávek ruské ropy a plynu by českou ekonomiku poznamenalo prakticky nejvíce v Evropské unii. Vysoký stupeň závislosti především na plynu by se totiž mohl sekundárně promítnout i do míry nezaměstnanosti. Podle aktuální analýzy pojišťovny Allianz Trade by při tzv. black-outu bylo ohroženo více než 20 % pracovních míst v průmyslovém odvětví. I proto je podle analytiků důležité, aby se jednotlivé státy i EU jako celek začaly na tuto variantu systematicky připravovat.
img

Pražská burza posílila o 2,23 procenta a zakončila nejvýše za tři týdny

18.05.2022 Pražská burza dnes na rozdíl od hlavních akciových trhů v Evropě rostla a zakončila nejvýše za poslední tři týdny. Index PX stoupl o 2,23 procenta na 1339,07 bodu. Nahoru burzu vedly akcie energetické společnosti ČEZ, které přidaly osm procent. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna dnes mírně posílila k euru, vůči dolaru stagnovala.
C:\fakepath\axa-17052022-1.png

Akciové portfolio podle Warrena Buffetta? Přihoďte si do něj akcie pojišťoven

17.05.2022 To, že pojišťovnictví je dlouhodobě finančně stabilní a ziskový sektor není žádná novinka, a i věhlasný Warren Buffett je známý tím, že pojišťovny rád zahrnuje do svého portfolia. Poslední Buffettovu akvizici v pojišťovně Alleghany sice kopírovat nemůžu, skvělou příležitost přihodit si do portfolia akcie z pojišťovnictví ale nabízí akcie francouzské společnosti AXA S.A., která dlouhodobě patří mezi největší světové pojišťovny.
img

Pšenice je ohrožena téměř všude, může tak dojít k dalším škodám v ekonomice

16.05.2022 Ruská invaze omezila vývoz pšenice z Ukrajiny, zvýšila ceny chleba a nudlí a světovou úrodu čeká další zkouška: extrémní počasí.
img

Pražská burza stagnovala, polepšil si ČEZ či VIG, nedařilo se Erste či KB

16.05.2022 Pražská burza v úvodu týdne stagnovala, index PX stoupl o nepatrných 0,04 procenta na 1297,38 bodu. Se ziskem uzavřely například akcie energetické společnosti ČEZ, pojišťovny VIG či tabákové Philip Morris. Z menších emisí posílily cenné papíry firmy Pilulka Lékárny o pětinu. Nedařilo se akciím Erste Bank či Komerční banky. Vyplývá to z dat na burzovním webu.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Analýza: Inflace v Evropě dosáhne vrcholu ve druhém čtvrtletí

13.05.2022 Míra inflace v zemích eurozóny, potažmo v dalších evropských zemích včetně ČR, která je na nejvyšších hodnotách od 70. let minulého století, dosáhne vrcholu během letošního druhého čtvrtletí. Vyplývá to z analýzy úvěrové pojišťovny Allianz Trade. Na růstu cen se budou podle ní téměř ze dvou třetin podílet rostoucí ceny energií a potravin.
img

Rekordní inflaci ženou nahoru hlavně ceny energií. Může být ještě hůř?

13.05.2022 Míra inflace v zemích eurozóny, potažmo i dalších evropských zemích včetně ČR je na nejvyšších hodnotách od 70. let minulého století. Podle analýzy pojišťovny Allianz Trade se na růstu cen budou téměř ze dvou třetin podílet rostoucí ceny energií a potravin. Podle aktuální analýzy přitom ještě cenové tlaky nedosáhly vrcholu, ten pojišťovna očekává během druhého čtvrtletí.
img

Pražská burza stagnovala, PX stoupl o 0,07 procenta na 1298,7 bodu

11.05.2022 Pražská burza dnes stagnovala, index PX stoupl o nepatrných 0,07 procenta na 1298,7 bodu. Před tím pět dnů v řadě oslaboval. Index dnes nahoru táhly akcie Erste bank, Moneta Money Bank a pojišťovny VIG. Oslabila Komerční banka a ČEZ. Vyplývá to z dat na burzovním webu.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Aleš Michl bude pátým guvernérem České národní banky

11.05.2022 Vizitky dosavadních guvernérů České národní banky (prezident Miloš Zeman dnes jmenoval do čela ČNB od července Aleše Michla):
img

Týden na akciových trzích: Závěr týdne tragický, doslova a všude

06.05.2022 Tento pracovní týden byl ve znamení centrálních bank. Nejsledovanější byl samozřejmě Fed (rozhodnutí ve středu). Sazby vzrostly podle očekávání (50 bb) a rozpouštění bilance bude pravděpodobně rychlejší. Doprovodný komentář si trhy vyložily jako příliš holubičí. Výsledek? Vysoký růst amerických burz (tabulka níže).
img

Oživení ekonomiky? Skepse mezi vývozci roste, ukázal exkluzivní globální průzkum Allianz Trade

03.05.2022 Ceny energií budou v důsledku války na Ukrajině pro globální obchod ještě větším problémem než doposud; vývozci zároveň očekávají, že se v následujícím půl roce až roce prodlouží platební lhůty a zvýší riziko neplacení. Výrazně klesl i podíl firem, které předpokládají, že se jim letos zvýší obrat z vývozu.
img

Pražská burza posílila, PX táhly nahoru hlavně Erste a ČEZ, mírně rostla i KB

26.04.2022 Pražská burza dnes posílila, index PX po dvou poklesech v řadě stoupl o 0,73 procenta na 1372,09 bodu. Nahoru ho táhly hlavně akcie Erste Bank a energetické společnosti ČEZ. Komerční banka posílila mírně, naopak Moneta Money Bank mírně ztratila, stejně jako pojišťovna VIG. Vyplývá to z internetových stránek burzy.
img

Pražská burza zahájila týden poklesem, odolaly jen akcie Monety

25.04.2022 Pražská burza dnes ztrácela. Index PX oslabil o 1,25 procenta na 1362,2 bodu. Dolů ho táhly především akcie bankovní skupiny Erste a pojišťovny VIG. Z hlavních titulů rostla jen Moneta. Vyplývá to z údajů na webu burzy.
img

Březen přinesl výraznější zdražení povinného ručení. Jeho cena vzrostla o celých 125 korun na 6 591 korun

25.04.2022 Po únorovém přechodném snížení ceny povinného ručení došlo v březnu znovu k jejímu nárůstu. Konkrétně se podle Broker Consulting POVIndexu zvedla o 125 korun na 6 591 korun. Výraznější nárůst zaznamenal index nikoli v Praze, ale v menších městech, místy až o 177 korun.
img

Pražská burza smazala většinu přírůstků z předvelikonočních dnů

19.04.2022 Pražská burza dnes smazala většinu přírůstků z předvelikonočních dnů. Index PX klesl o 0,94 procenta na 1362,95 bodu. Dolů ho táhly akcie energetické společnosti ČEZ a Komerční banky. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna mírně oslabila k euru, vůči dolaru stagnovala.
img

Pražská burza zakončila dnešní obchodování se zelenou nulou

12.04.2022 Index PX pražské burzy dnes vzrostl o 0,04 procenta na 1357,82 bodu. Vzhůru ho táhly hlavně akcie Komerční banky a energetické společnosti ČEZ. Opačným směrem působily rakouské finanční tituly. Vyplývá to z údajů na webu burzy.
img

Pražská burza končí týden růstem, ČEZ a Erste získaly přes 1,5 procenta

08.04.2022 Pražská burza zakončila pracovní týden růstem. Index PX dnes stoupl o 1,17 procenta na 1363,13 bodu. ČTK to řekl mluvčí pražské burzy Jiří Kovařík. Dařilo se většině titulů, mírně oslabila jen tabáková společnost Philip Morris. Z předních emisí posílily nejvíce ČEZ a Erste Bank, a to o více než procento a půl. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
C:\fakepath\99655475.jpg

ECB a kurz eura

08.04.2022 Evropská centrální banka zatím se zpřísňováním měnové politiky nijak nespěchá. Kvantitativní uvolňování stále běží a o návratu úrokových sazeb do kladných hodnot se hovoří až pro rok 2023. Přitom březnová meziroční inflace dosáhla 7,5 %. Není proto evropská centrální banka „za křivkou“ a nepřijde ještě letos jestřábí obrat, který by pomohl euru na silnější úrovně?
C:\fakepath\česká burza.jpeg

V prvním čtvrtletí české akcie podle indexu PX oslabily o 4,12 procenta

01.04.2022 V letošním prvním čtvrtletí české akcie podle indexu PX oslabily o 4,12 procenta. Během února sice index dosahoval nejvyšších hodnot za posledních více než 13 let, poté ale hlavně kvůli narůstajícímu geopolitickému napětí začal oslabovat. Když naplno propukla válka na Ukrajině, prudce propadl. ČTK to dnes řekl analytik Wood & Company Vojtěch Boháč.
img

Pražskou burzu stáhly do ztráty hlavně bankovní akcie, PX ztratil 0,36 pct

30.03.2022 Pražská burza smazala část úterních zisků, index PX dnes klesl o 0,36 procenta na 1364,48 bodu. Dolů ho táhly především finanční tituly v čele s bankovní skupinou Erste. Výraznějšímu poklesu indexu bránily hlavně akcie ČEZ. Vyplývá to z údajů na webu burzy. Koruna zpevnila vůči oběma hlavním světovým měnám.
img

Pražská burza dnes mírně oslabila, navázala tak na páteční pokles

28.03.2022 Pražská burza dnes navázala na páteční pokles, index PX oslabil o 0,08 procenta na 1345,41 bodu. Nejvýrazněji ztrácely akcie lékárenského řetězce Pilulka Lékárny. Vyplývá to z údajů na webu burzy. Koruna dnes mírně zpevnila vůči oběma hlavním světovým měnám.
C:\fakepath\kellner.jpg

Kellner byl nejbohatší Čech, věnoval se i pomoci znevýhodněným školákům

27.03.2022 - Podnikatel a finančník Petr Kellner měl pověst nejbohatšího a jednoho z nejvlivnějších Čechů a taky muže, co si hlídal soukromí. V investiční skupině PPF, která investuje do řady odvětví a působí na třech kontinentech, ovládal téměř 99 procenta. Na veřejnosti se miliardář Kellner příliš neukazoval, s médii komunikoval zřídka. Tragicky zahynul při pádu vrtulníku na Aljašce, kam vyrazil lyžovat, ve věku 56 let. Za nehodou podle vyšetřování zřejmě nestála technická závada, ale souhra nešťastných náhod, povětrnostních a přistávacích podmínek.
img

Akcie Matterport rostou o více jak 6 %

22.03.2022 Akcie Matterport (MTTR.US) je technologická společnost, která se věnuje vytváření takzvaných digitálních ekvivalentů, tedy přenášení reálných objektů do virtuálního prostoru. V loňském roce se společnost stala jedním z pilířů trendu Metaverse a byla zmíněna mezi klíčovými společnostmi schopnými vytvářet virtuální světy. Technologie společnosti umožňuje mimo jiné:
C:\fakepath\buffett 16102013.jpg

Buffettova Berkshire kupuje za 11,6 miliardy dolarů pojišťovnu Alleghany

21.03.2022 Americká společnost Berkshire Hathaway koupí za 11,6 miliardy dolarů (259 miliard Kč) pojišťovnu Alleghany. Investiční podik investora a filantropa Warrena Buffetta si tím posílí váhu pojišťoven v portfoliu. Firma, jejíž 91letý ředitel si ještě před několika týdny stěžoval, že nenachází dobré investiční příležitosti, to uvedla ve svém dnešním sdělení.
img

Ceny povinného ručení v únoru poklesly a vrátily se na prosincové hodnoty

21.03.2022 Oproti lednovému nárůstu nabraly ceny povinného ručení v únoru zcela opačný směr. Výsledky Broker Consulting POVIndexu ukázaly, že jeho hodnota meziměsíčně poklesla o 56 korun na 6 466 korun, tedy téměř na úroveň z prosince minulého roku. Za tímto poklesem stojí vývoj cen povinného ručení v menších městech, kde bylo zaznamenáno snížení ceny až o 173 korun. Naopak v Praze se v únoru projevilo zdražení pojistného o necelých padesát korun.
img

Pražská burza s podporou akcií bank a ČEZ posílila dnes téměř o procento

14.03.2022 Pražská burza dnes navázala na páteční růst. Index PX vzrostl o 0,96 procenta na 1315,12 bodu. Vzhůru šly akcie bank a před úterními výsledky zpevnily také cenné papíry energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna výrazně posílila k euru i dolaru.
img

Po dvou dnech růstu dnes pražská burza oslabila o 0,69 procenta

10.03.2022 Po dvou dnech růstu dnes pražská burza oslabila. Index PX klesl o 0,69 procenta na 1284,10 bodu. Víc něž 2,5 procenta ztratily akcie Erste Bank, dolů šly také cenné papíry dalších bank a energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna dál posílila k euru i dolaru.
C:\fakepath\trader-08032022-19-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.03.2022 1) Cena niklu se včera zvýšila až o 90 % a je na rekordu, podobně cena hliníku vystoupila na rekordních více než 4000 USD (94.600 Kč) za tunu. Za růstem cen stojí obavy z významného narušení dodávek z Ruska kvůli finančním sankcím, které způsobily nákupní horečku, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Pražská burza po pondělních výprodejích posiluje, zisky si připisuje i koruna

08.03.2022 Pražská burza po pondělních výprodejích posiluje, index PX byl kolem 11:30 výše o 2,67 procenta na 1262,86 bodu. Nejvíce, přes pět procent, si připisovala Erste Bank, přes tři procenta zdražily akcie Komerční banky a pojišťovny VIG. Koruna posiluje k euru i dolaru, proti pondělnímu závěru si dopoledne k euru polepšila o 19 haléřů na 25,52 Kč/EUR a k dolaru o 14 haléřů na 23,49 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
img

Euler Hermes: ČR by bez plynu z Ruska přišlo o čtvrtinu spotřeby energie

07.03.2022 V případě, že by Rusko zcela uzavřelo kohouty plynovodů vedoucích do Evropy, Česko by takto přišlo o 24 procent z celkové roční spotřeby energie. Evropský průměr je devět procent. ČR by tak byla společně s Maďarskem a Slovenskem jednou z nejvíce zasažených zemí v EU. Vyplývá to z analýzy přední světové úvěrové pojišťovny Euler Hermes.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Akciové trhy dál ztrácí, ceny ropy a dalších komodit strmě rostou

07.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu a související sankce dál ovlivňují finanční a akciové trhy. Pražská burza, stejně jako evropské akciové trhy, dnes dál ztrácejí, dopoledne index PX odepisoval přes šest procent. Dál slábne i koruna, dopoledne se obchodovala vůči euru kolem 25,85 Kč/EUR a podle ekonomů ČNB zřejmě pokračuje v intervencích proti oslabování koruny. Nadále také strmě rostou ceny pohonných hmot, tuzemští dopravci žádají stát, aby do cen paliv okamžitě zasáhl. Předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr vyzval distributory a prodejce paliv, aby ke zvyšování cen přistupovali uvážlivě a nenavyšovali marže neobjektivně. Odbory žádají kvůli dopadům války na Ukrajině o svolání mimořádného zasedání tripartity.
img

12. den rusko-ukrajinského vojenského konfliktu

07.03.2022 Jakýkoli vojenský konflikt je pro světovou ekonomiku mimořádně nebezpečný. I když se boje odehrávají na Blízkém východě, kde je příliš malá infrastruktura a kde je ekonomika stimulována vývozem uhlovodíků, dovozem potravin a drog, globální ekonomiku stále ovlivňují. Zaprvé, kapitál začne proudit od rizikových aktiv k bezpečnějším alternativám, a ze zemí, kde dochází k vojenským akcím, do mírových států atd.
img

Komodity: Ruská ropa má problémy

07.03.2022 Severomořská ropa Brent přidává dnes ráno k dobru dalších 10 % a obchoduje se již za 130 USD/barel, přičemž bezprostředně po otevření trhů to bylo skoro 140 USD/barel. Ropný šok reflektuje zejména situaci okolo ruské ropy, které má stále větší problémy najít na trzích kupce, a to navzdory tomu, že západní sankce prozatím na energetické exporty z Ruska necílí.
img

Rozbřesk: Ruský ropný šok poslal Brent ke 140 dolarům za barel

07.03.2022 Ropa v pozadí ruské invaze na Ukrajinu dál letí vzhůru - její cena na konci týdne (Brent) vyskočila až na 139 USD za barel. Nejen ceny ropy, ale i energií a některých potravin lámou na globálních trzích mnohaleté rekordy, a s tím se budou posouvat vzhůru i naše odhady inflace minimálně pro první polovinu roku. Cena ropy Brent od začátku února zdražila skoro o 100 % a je nejvýše od roku 2008. Ceny u českých čerpacích stanic proto asi dál poletí vzhůru a nebude velkým překvapením, pokud v tomto týdnu v průměru prolomí 45 korun za litr.
img

Akcie na pražské burze v týdnu opět oslabily nejvíce za poslední dva roky

04.03.2022 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne opět oslabily nejvíce za poslední dva roky. Index PX klesl o 5,5 procenta na 1306,1 bodu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Největší pokles postihl cenné papíry bankovní skupiny Erste, největší růst zaznamenaly akcie České zbrojovky. V předchozím týdnu akcie ztratily 3,6 procenta, už tehdy byl pokles nejvyšší za dva roky.
img

Pražská burza zakončila týden výrazným poklesem, PX ztratil 4,26 procenta

04.03.2022 Pražská burza zakončila týden výrazným poklesem. Index PX dnes spadl o 4,26 procenta na 1306,14 bodu. Za celý týden odevzdal více než 5,5 procenta. Trhy stále ovlivňuje především válka na Ukrajině. V Praze dnes nejvýrazněji ztrácely banky, přes čtyři procenta ale odevzdal i ČEZ. Z hlavních titulů skončil v zisku pouze Avast. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Ruská agrese žene ceny komodit vzhůru

03.03.2022 Ruská vojenská agrese vůči Ukrajině dopadá každým dnem stále intenzivněji na komoditní trhy. Cena evropského plynu včera pokořila historická maxima a přidala k dobru více než 40 %, zatímco severomořská ropa Brent dnes ráno směřuje vstříc 120 dolarům za barel. Stranou svižného cenového růstu nezůstávají ani kovy a především zemědělské komodity, jichž jsou Rusko a Ukrajina významnými producenty. Zvláště napjatá je situace na ropném trhu.
img

Státní pojišťovna EGAP zastavila pojišťování vývozu do Ruska a Běloruska

28.02.2022 Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP) zastavila pojišťování vývozu českých firem do Ruska a Běloruska. Důvodem je vpád vojsk těchto zemí na Ukrajinu a související sankce Západu. Export EGAP nepojišťuje ani na Ukrajinu kvůli bezpečnostní situaci, s exportéry je v kontaktu a pojišťování obnoví hned, jakmile to bude možné. Společnost to dnes uvedla v tiskové zprávě.
C:\fakepath\global economy.jpg

Analýza: Světový obchod letos poroste o 5,4 procenta, v roce 2023 o 4 procenta

21.02.2022 Růst světového obchodu se bude podle analýzy světové úvěrové pojišťovny Euler Hermes postupně navracet na svůj dlouhodobý předkrizový průměr. Analytici společnosti očekávají, že v letos světový obchod poroste o 5,4 procenta a v roce 2023 o čtyři procenta. Euler Hermes o tom dnes informovala ČTK. Loni světový obchod stoupl o 8,3 procenta po předloňském covidovém propadu o 8,1 procenta, připomněla společnost.
img

Povinné ručení dál zdražuje. V lednu hodnota POVIndexu vzrostla o 59 korun na 6 522 korun

21.02.2022 Ceny pojištění odpovědnosti z provozu vozidla rostly v lednu ještě rychleji než v prosinci. Podle dat Broker Consulting POVIndexu se meziměsíčně zvýšily o 59 korun na 6 522 korun, což odpovídá téměř jednoprocentnímu nárůstu. Odborníci odhadují, že v podobném tempu se budou ceny odvíjet i v dalších měsících s ohledem jednak na rekordně rostoucí inflaci, a jednak na vyšší vyplácené škody u nehod i vyšší částky za prodávaná vozidla.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Evropské akcie opět oslabily kvůli Ukrajině

20.02.2022 Evropské akcie v pátek opět oslabily kvůli napětí kolem Ukrajiny. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 v pátek ztratil 0,81 procenta a uzavřel obchodování na 460,81 bodu. Za celý týden tak klesl o téměř dvě procenta.
img

Příjmy rozpočtu nafoukla inflace, na skutečném osekání výdajů bude muset Fialova vláda ještě zapracovat. Nebo zvýšit daně, jak radí prezident Zeman i Mezinárodní měnový fond

19.02.2022 Po včerejšku máme nový rozpočet. Alespoň tedy jeho základní rámec. Vláda tak učinila první krok ven z provizoria, kompletně by se z něj měla dostat zhruba za měsíc. Oproti rozpočtu Babišovy vlády omezila výdaje o 77 miliard korun. Mnohdy ale jde spíše jen o optické omezení nebo o omezení, které bude obtížně udržitelné pro příští léta.
img

Prezident Zeman si v kritice rozpočtu sem tam notuje s institucemi typu Mezinárodního měnového fondu. Rušení daňových výjimek má ekonomické opodstatnění, není průchozí sociálně a politicky

18.02.2022 Prezident Miloš Zeman dnes před poslanci hodnotil rozpočet, jejž vláda v rámci běžícího provizoria navrhuje pro letošní rok.
img

Nový rozpočet: vláda upřednostňuje rychlé škrty, i když si tím může popudit nemalou část veřejnosti a usnadnit tak Babišovi cestu na Hrad

18.02.2022 Poslanecká sněmovna dnes projedná a vzhledem k rozložení sil nejspíše také v prvním čtení schválí základní rámec vládního návrhu rozpočtu na letošní rok, který počítá se schodkem 280 miliard korun. Fialův kabinet tak v porovnání s návrhem ještě Babišovy vlády našel úspory za 76,6 miliardy korun. Zároveň uplatní dodatečné příjmy, celkově odpovídající 62,2 miliardy, které hodlá ze zhruba třetiny, tedy v částce kolem 21 miliard, využít na letošní mimořádné navýšení důchodů, zvýšení příspěvku v souvislosti s růstem cen energií nebo kompenzace pro podnikatele.
img

Pražská burza opět oslabila, nedařilo se bankám ani ČEZ

17.02.2022 Pražská burza potřetí v tomto týdnu oslabila, index PX dnes klesl o 0,72 procenta na 1438,61 bodu. Ve ztrátě skončil celý finanční sektor, nedařilo se ani akciím elektrárenské společnosti ČEZ. Rostla naopak technologická firma Avast. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Pražskou burzu stáhly dolů obavy z ruského útoku na Ukrajinu

14.02.2022 Pražská burza dnes následovala další evropské akciové trhy oslabující v obavách z ruského útoku na Ukrajinu. Index PX ztratil 1,41 procenta na 1447,68 bodu. Dolů šly akcie bank i energetické společnosti ČEZ. Oslabovala také koruna k euru i dolaru.
img

Týden na akciových trzích: Evropa včetně Prahy slušně posilovaly, za mořem to tak slavné nebylo

11.02.2022 Tento týden byl z hlediska makrodat poměrně chudý. Tím zásadním číslem, na které se čekalo byla inflace v USA. A dopadla špatně, respektive vzrostla nad očekávání. Vysoká inflace samozřejmě hned zasela semínko spekulací a nervozity směrem k dalším krokům tamní centrální banky - Fedu. Zjednodušeně trh čeká rychlejší a vyšší počet zvýšení sazeb (první snad již na mimořádném zasedání v únoru?). A to pro akciové trhy není nejlepší výhled.
img

Evropský akciový trh vzrostl díky silným ziskům

09.02.2022 Silné čtvrtletní zprávy o podnikových ziscích evropských společností ve středu podpořily akciový trh, ale obavy z agresivních kroků hlavních centrálních bank omezují růst. Panevropský index STOXX 600 tak vzrostl o 1,0 %. Britský FTSE 100 si polepšil o 0,45 % na 7 600,4 b, francouzský CAC 40 vzrostl o 1,06 % na 7 103,08 b. a německý DAX o 0,88 % na 15 376,34 b.
img

Americké akciové indexy vzrostly o 0,8–1,3 %

09.02.2022 Podle údajů amerického Ministerstva obchodu vzrostl schodek zahraničního obchodu v prosinci z revidovaných listopadových 79,3 miliard USD na 80,7 miliard USD. Odborníci dotázaní agenturou Trading Economics v průměru očekávali, že se negativní obchodní bilance USA zvýší z dříve oznámených listopadových 80,2 miliard USD na 83 miliard USD.
img

Po dvou růstech za sebou dnes pražská burza stagnovala na 1420,56 bodu

27.01.2022 Po dvou růstech za sebou dnes pražská burza stagnovala. Index PX klesl o setinu procenta na 1420,56 bodu. Rostly akcie antivirové firmy Avast a pojišťovny VIG, oslabily cenné papíry Komerční banky a Erste Bank. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna posílila k euru a oslabila vůči dolaru.
C:\fakepath\psychologie-25012022.jpg

Psychologie obchodování s kryptoměnami

25.01.2022 Díky absenci "velkých světových hráčů" v kryptoměnovém světě, lze pozorovat tendence jednotlivých kryptoměn k náchylnosti na emoce masy. Možná se nám s novými technologiemi otevírá i nové pole působnosti pro ladění obchodní psychiky.
img

V posledním měsíci roku 2021 povinné ručení mírně zdražilo. Hodnota POVIndexu se zvedla na 6436 korun

24.01.2022 Povinné ručení po dvou měsících mírného poklesu opět zdražilo. Jak ukázaly výsledky prosincového Broker Consulting POVIndexu, jeho hodnota ke konci roku 2021 vzrostla o 46 korun na 6463 korun. V porovnání s předchozími lety se tato hodnota drží stále velmi nízko. V prosinci loňského roku byla vyšší o 239 korun, v roce 2019 dokonce o 1 204 korun. Vzhledem k výraznému celkovému zdražování zboží a služeb se podle odborníků nezdá příliš pravděpodobné, že by současný trend nízkých cen pojištění měl trvat delší dobu.
img

Pražská burza prohloubila středeční ztráty, rostl pouze ČEZ

20.01.2022 Pražská burza podruhé za sebou ztrácela. Index PX dnes klesl o 0,81 procenta na 1426 bodů. Dolů ji táhly zejména bankovní tituly. Z hlavních emisí rostl pouze ČEZ. Vyplývá to z údajů na burzovním webu. Koruna dnes posílila ve vztahu k oběma hlavním světovým měnám.
img

Americké akciové indexy díky datům o inflaci vzrostly

13.01.2022 Index Dow Jones Industrial Average stoupl o 38,3 bodů (0,11 %) na 36 290,32 bodů. Standard & Poor's 500 vzrostl o 13,28 bodů (0,28 %) na 4 726,35 bodů. Nasdaq Composite získal 34,94 bodů (0,23 %) a dostal se na 15 188,39 bodů.
img

Nejlepší akcie 2022: 5 tipů pro vaše investiční portfolio

12.01.2022 Jaké akcie koupit v roce 2022? Každý rok investoři hledají ty nejlepší akcie pro své portfolio. Přesto je někdy dost těžké najít lukrativní akcie s perspektivními vyhlídkami. Zejména po obrovském nárůstu cen v letech 2020 a 2021 se obchodníci ptají, do kterých akcií se nyní vyplatí investovat.
img

Na pražské burze se dařilo většině hlavních emisí, index zpevnil o 0,12 procenta

06.01.2022 Pražská burza dnes smazala část středečních ztrát, když index PX stoupl o 0,12 procenta na 1428,92 bodu. Posílila většina hlavních emisí v čele s akciemi pojišťovny VIG. Vyplývá to z údajů na webu burzy. Koruna dnes k euru pokračovala ve vylepšování svých více než devítiletých maxim, vůči dolaru lehce oslabila.
C:\fakepath\česká burza2.jpg

České akcie letos posílí, ale méně než loni, míní analytici

03.01.2022 České akcie letos posílí, ovšem méně než v roce 2021, kdy hlavní index pražské burzy stoupl o 39 procent. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Mírně podle nich porostou ceny akcií bank, u cenných papírů ČEZ bude záležet na vývoji cen komodit. Loni šlo o největší roční růst tuzemských akcií od roku 2005. Index PX skončil na svém dlouholetém maximu, výše byl naposledy v září 2008.
C:\fakepath\akcie4.jpg

LGES plánuje zahájit obchodování s akciemi 27. ledna

03.01.2022 Jihokorejský výrobce baterií LG Energy Solution (LGES) plánuje zahájit obchodování se svými akciemi na burze v Soulu 27. ledna. Firma dnes v rámci plánované primární nabídky akcií, která má být největší v zemi, otevřela investorům své účetnictví. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na předběžný dokument se základními podmínkami nabídky.
img

EU bude asi považovat jadernou energii za zelenou. Lepší příslib si Fialova vláda nemohla na Nový rok přát

01.01.2022 České ekonomice – a nové Fialově vládě – se na Nový rok dostává jednoho z nejlepších příslibů, jaký si vůbec mohla přát. Evropská unie by totiž mohla začít posuzovat jadernou energetiku a některé druhy energetiky založené na zemním plynu jako zelenou aktivitu.
img

Pražská burza poslední letošní obchodní den překonala dlouholetá maxima

30.12.2021 Pražská burza během posledního letošního obchodního dne překonala dlouholetá maxima. Index PX si připsal 0,07 procenta a zakončil na 1426,03 bodu, výše byl naposled v září 2008. Vyplývá to z údajů na webu burzy. Na silvestra se v Praze na burze neobchoduje. Znovu se bude obchodovat v pondělí 3. ledna.
img

Akcie na pražské burze v týdnu posílily o 2,5 procenta a jsou nejvýše za 13 let

23.12.2021 Akcie na pražské burze během zkráceného týdne posílily. Index PX stoupl o 2,5 procenta na 1425,3 bodu a je nejvýše za více než 13 let. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Nejvýrazněji vzrostly akcie bankovní skupiny Erste, největší pokles postihl pouze cenné papíry pojišťovny VIG. V předchozím týdnu akcie klesly o 1,4 procenta.
img

Hodnota Broker Consulting POVIndexu byla v listopadu druhá nejnižší za celou dobu jeho sledování

22.12.2021 Broker Consulting POVIndex zaznamenal už druhý měsíc v řadě mírný pokles, jeho hodnota se v listopadu snížila o 54 korun na 6 390 korun. Jedná se o druhou nejnižší hodnotu za celou historii sledování POVIndexu. V meziměsíčním srovnání zlevnilo povinné ručení v menších městech o poznání výrazněji než v hlavním městě. Vzhledem k výraznému celkovému zdražování však odborníci neočekávají, že současný trend bude pokračovat i v příštím roce.
img

Bitcoin je ve stejných rukou: 27 % všech bitcoinů v oběhu na kryptoměnovém trhu drží 0,01 % držitelů

21.12.2021 27 % celkového oběhu bitcoinů na krypto trhu drží 0,01 % držitelů. Nedávno byla provedena nová studie, která ukázala, že téměř 30 % všech bitcoinů v oběhu vlastní malá skupina lidí.
img

Pražská burza přes pokles globálních trhů posílila o desetinu procenta

20.12.2021 Pražská burza dnes navzdory poklesu globálních trhů znovu obrátila směr a posílila. Index PX přidal 0,11 procenta na 1391,62 bodu. O téměř 2,5 procenta stouply akcie Moneta Money Bank, oslabily cenné papíry energetické společnosti ČEZ a Erste Bank. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna mírně oslabila k euru, vůči dolaru stagnovala.
img

Pražská burza poprvé v týdnu posílila, index PX přidal 0,15 procenta

16.12.2021 Pražská burza poprvé v tomto týdnu posílila, index PX dnes stoupl o 0,15 procenta na 1398,01 bodu. Vzhůru šly akcie energetické společnosti ČEZ a Erste Bank, cenné papíry dalších bank klesly. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna dnes oslabila k euru, vůči dolaru naopak zpevnila.
img

Pražská burza dnes podobně jako v předchozích dnech tohoto týdne oslabila

15.12.2021 Pražská burza dnes podobně jako v předchozích dnech tohoto týdne oslabila. Index PX klesl pod 1400 bodů, odepsal 0,4 procenta a zakončil na 1395,93 bodu. Pod 1400 body zakončil index obchodování naposledy minulou středu, ve čtvrtek burza vylepšila 13leté maximum. Vyplývá to z údajů na webu burzy. Nejvíce dnes ztratily cenné papíry Erste Bank.
img

Do čeho nyní investovat? Příležitosti ke zhodnocení peněz jsou

15.12.2021 Řada z nás nyní přemýšlí, kam s penězi, aby neležely ladem, neukusovala z nich inflace a vydělávaly nám. Do čeho by měl investor alokovat své finanční prostředky? Na finančních trzích jsou jistá „želízka“, která umožňují každému diverzifikovat své rezervy a současně zvýšit potenciál zisku.
img

Pražská burza mírně oslabila, v záporných číslech zakončila třetí den v řadě

14.12.2021 Pražská burza mírně oslabila, v záporných číslech zakončila třetí den v řadě. Index PX se během dne propadl pod 1400 bodů, nakonec proti pondělnímu závěru klesl o 0,14 procenta na 1401,57 bodu. Vyplývá to z údajů na webu burzy. Nejvíce ztratily akcie pojišťovny VIG, a to 1,12 procenta na 619 Kč. Nejvýznamnější růst naopak zaznamenaly cenné papíry Erste Bank, které připsaly 0,76 procenta na 1006 Kč.
img

Pražská burza oslabila, nedařilo se rakouským emisím, naopak KB či Avast rostly

13.12.2021 Pražská burza v úvodu týdne oslabila, index PX klesl o 0,14 procenta na 1403,5 bodu. Dolů ho táhly zejména rakouské tituly, akcie Erste Bank zlevnily o procento, pojišťovna VIG ztratila přes dvě a půl procenta. Dařilo se naopak Komerční bance či technologické firmě Avast. Vyplývá to z údajů na webu burzy.
img

Pražská burza uzavřela nejsilnější za čtyři týdny, pomohla jí k tomu Erste

07.12.2021 Pražská burza dnes posílila, index PX stoupl o 1,31 procenta na 1387,24 bodu, což je jeho nejvyšší závěrečná hodnota za poslední čtyři týdny. Dařilo se většině hlavních emisí v čele s Erste. Vyplývá to z dat na webu burzy. Česká měna dnes stagnovala k euru a mírně oslabila vůči dolaru.
img

Pražská burza dnes uzavřela obchodování s červenou nulou

03.12.2021 Pražská burza dnes druhým dnem v řadě stagnovala. Index PX klesl o 0,03 procenta na 1362,79 bodu. Dolů ho táhly hlavně Moneta, ČEZ a Komerční banka. Vyplývá to z údajů na webu burzy. Koruna dnes mírně zpevnila k euru a ztrácela vůči dolaru.
img

Pražská burza po středečním posílení dnes stagnovala

02.12.2021 Pražská burza po středečním posílení dnes stagnovala. Index PX zakončil bez procentní změny na 1363,22 bodu. Proti poklesu akcií antivirové firmy Avast a Erste Bank působil růst dalších bankovních emisí a cenných papírů energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna dnes mírně zpevnila k euru a nepatrně k dolaru.
img

Pražské burze se dnes dařilo, pomohlo zmírnění obav z nové varianty covidu

29.11.2021 Pražská burza na počátku nového týdne posílila. Index PX dnes zpevnil o 0,82 procenta na 1362,99 bodu. Vzhůru mu pomohly hlavně akcie společnosti ČEZ a bankovní skupiny Erste. Výraznějšímu posílení indexu naopak bránily cenné papíry banky Moneta a pojišťovny VIG. Vyplývá to z údajů na webu burzy.
img

Pražská burza opět rostla, táhly ji akcie ČEZ, Monety a VIG

25.11.2021 Pražská burza dnes opět rostla, index PX posílil o 0,25 procenta na 1374,77 bodu. Nahoru ho vytáhly akcie elektrárenské společnosti ČEZ, Monety Money Bank a pojišťovny VIG. V zisku dnes skončily pouze tyto tři tituly. Aktivita na trhu byla nízká. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Hodnota Broker Consulting POVIndexu v říjnu po pěti měsících mírně poklesla o 86 korun na 6 444 korun

22.11.2021 Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla v říjnu nepatrně zlevnilo. Výsledky Broker Consulting POVIndexu ukazují, že jeho hodnota po pěti měsících mírného růstu poklesla o 86 korun na 6 444 korun. Do celkového snížení se promítly úpravy ceníků, k nimž přistoupila většina pojišťoven. Podle odborníků však aktuální situace dalšímu zlevňování příliš nenahrává.
img

Celkový majetek státu loni stoupl na 5,85 bilionu Kč

21.11.2021 Celkový majetek České republiky ke konci loňského roku činil 5,85 bilionu korun, meziročně tak stoupl o 4,2 procenta. Jde zejména o stavby, pozemky, movité věci nebo peníze na účtech. Vyplývá to z nejnovější konsolidované účetní závěrky České republiky, o které informovalo ČTK ministerstvo financí. Česko jako účetní celek zároveň předloni vykázalo především kvůli dopadům pandemie ztrátu 199 miliard korun, o rok dříve bylo v zisku zhruba 151 miliard korun.
img

Pražská burza po sváteční pauze oslabila o půl procenta

18.11.2021 Pražská burza po sváteční pauze oslabila, index PX dnes klesl o 0,49 procenta na 1376,34 bodu. Ztrácely akcie energetické společnosti ČEZ, Erste Bank a Komerční banky. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna oslabila k euru i dolaru.
C:\fakepath\global economy.jpg

Finanční svět se podle šéfa Allianz stává nebezpečnějším místem

18.11.2021 Finanční svět není bezpečnější, naopak se teď stává místem, které je více nebezpečné. Uvedl to dnes šéf německé pojišťovny Allianz Oliver Bäte. Poukázal v této souvislosti například na vysoké ceny akcií v automobilovém a technologickém sektoru, na pád amerického investičního fondu Archegos a britské finanční společnosti Greensil, stejně jako na na slabší regulaci bankovního systému.
img

Obří klimatický summit v Glasgow skončil. Co zásadního změní?

14.11.2021 Dvoutýdenní konference ve skotském Glasgow, která včera skončila, přinesla některé průlomové závazky, pravidla pro nově ustavený světový trh s emisními povolenkami a několik odvážných příslibů, které teprve prověří čas.
img

Akcie na pražské burze během týdne oslabily o procento

12.11.2021 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne oslabily. Index PX klesl o jedno procento na 1361,8 bodu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Nejvýrazněji vzrostly akcie pojišťovací skupiny VIG, největší pokles naopak postihl cenné papíry elektrárenské společnosti ČEZ. V předchozím týdnu index PX stoupl o 3,8 procenta.
img

Po pěti růstových dnech pražská burza dnes o více než procento klesla

10.11.2021 Po předchozích pěti dnech růstu dnes pražská burza oslabila. Index PX klesl o 1,06 procenta na 1373,71 bodu. Dolů ho táhly především finanční tituly v čele s akciemi Erste Bank. Výraznějšímu poklesu zabránily hlavně akcie Monety, vyplývá z informací na burzovním webu.
img

Pražská burza dnes po čtyřech růstech v řadě stagnovala

09.11.2021 Pražská burza po čtyřech růstech v řadě dnes stagnovala, index PX stoupl o nepatrných 0,02 procenta na 1388,38 bodu. Dařilo se Komerční bance, posílila i Erste Bank či technologická firma Avast, naopak oslabily cenné papíry energetické společnosti ČEZ, pojišťovny VIG nebo Monety Money Bank. Vyplývá to z údajů na burzovním webu.
img

Pražská burza počtvrté v řadě posílila, pomohla jí hlavně Erste

08.11.2021 Pražská burza v úvodu týdne posílila, a to čtvrtý den v řadě. Index PX dnes zpevnil o 0,89 procenta na 1388,05 bodu. Pomohly mu hlavně akcie bankovní skupiny Erste a energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z údajů na burzovním webu.
C:\fakepath\kurz-euro-mince-czk-29102021.jpg

Stagflace v Evropě?

29.10.2021 Dnešní předběžná data o HDP a inflaci v eurozóně píšou pro země platící eurem pozitivní příběh. HDP vzrostl mezičtvrtletně o 2,2 %, k čemuž přispěla především Francie, která se vysokým růstem vrátila na své předpandemické úrovně. Spotřebitelské ceny za říjen rostly meziročně o 4,1 %, jádrové pak o 2,1 %, mírně nad odhady. Ekonomika eurozóny tak svižně oživuje, a to při relativně nízké inflaci (především jádrové), když vezmeme v potaz všechny proinflační faktory, které nyní celosvětově posílají ceny vzhůru.
img

Burzu dnes do červených čísel táhly hlavně akcie Erste

27.10.2021 Pražská burza před čtvrtečním státním svátkem ztrácela. Index PX dnes klesl o 0,16 procenta na 1338,64 bodu. Dolů ho táhly především akcie Erste bank. Výraznějšímu poklesu bránily cenné papíry společnosti ČEZ a banky Moneta. Vyplývá to z údajů na webu burzy. Podobně jako pražská burza dnes mírně oslabila i koruna. Pohoršila si vůči oběma hlavním světovým měnám.
C:\fakepath\akcie-18102021.JPG

Ukazatele pro analýzu akcií - seznamte se s P/S

18.10.2021 Než začnete investovat do akcií společnosti, je důležité prostudovat si její graf a finanční výkazy. Nejčastěji to však nestačí a možná budete muset použít ukazatele. Tento článek je věnován jednomu z nich: popisuje princip jeho práce a jak může pomoci investorům na akciovém trhu. Tímto ukazatelem je P/S.
img

Pražská burza dnes klesla o 0,04 procenta, dařilo se pojišťovně VIG

15.10.2021 Pražská burza v závěru týdne v podstatě stagnovala. Index PX se dnes snížil o 0,04 procenta na 1361,78 bodu, v tomto týdnu posílil pouze v pondělí. Dnes se dařilo akciím pojišťovny VIG, které si připsaly 3,45 procenta. Naopak zbrojovka CZG o 1,85 procenta oslabila, podle analytika Komerční banky Bohumila Trampoty tak koriguje velké zisky z posledních týdnů. Z hlavních titulů dnes většina ztrácela, objemy obchodů byly průměrné. Vyplývá to z informací na webu burzy a webu Patria Online.
img

Pražská burza pokračuje i v povolebním týdnu růstem

11.10.2021 Pražská burza pokračuje i v povolebním týdnu růstem. Index PX uzavřel na 1376,11 bodu, což bylo o 0,72 procenta víc než v pátek. Burzu táhly nahoru akcie energetické společnosti ČEZ, které zhodnotily o 1,82 procenta na 784 korun. Dařilo se také cenným papírům Erste Bank. Naopak dolů zamířily akcie zbrojovky CZG, jejich hodnota klesla o 2,87 procenta na 542 korun. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Týden na akciových trzích: Praha, každý den v plusu, překonala ostatní trhy

08.10.2021 Obchodování se tento týden přelévalo z kladného do záporného teritoria ovlivněno politickými hrátkami o posunutí dluhového stropu v USA. Důležitá makrodata týkající se počtu nových pracovních míst mimo zemědělství zklamala a byly podstatně pod odhady trhu. Za mořem začala také výsledková sezóna, která se naplno rozjede až příští týden.
img

Pražské burze pomohly k pátému posílení v řadě rakouské akcie

06.10.2021 Pražská burza dnes popáté v řadě posílila, i když mírněji než v předchozích dnech. Index PX stoupl o 0,09 procenta na 1363,59 bodu. K růstu mu pomohly hlavně rakouské finanční emise. Opačným směrem působil pokles ceny akcií energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Koruna dnes ztrácela vůči oběma hlavním světovým měnám.
img

Pražská burza rostla i na počátku října, přidala 0,38 procenta

01.10.2021 Pražská burza na začátku nového měsíce opět rostla. Index PX dnes přidal 0,38 procenta na 1329,91 bodu. Ztrácely sice akcie Erste Bank a Komerční banky, víc než dvě procenta si ale připsaly cenné papíry energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna dnes nepatrně posílila k euru a stagnovala vůči dolaru.
img

Pražské burze dnes k růstu pomohly především finanční tituly

23.09.2021 Pražský burzovní index PX dnes posílil o více než jedno procento na 1307,55 bodu. Je to jeho nejvyšší závěrečný kurz od konce dubna 2010. K růstu mu pomohly hlavně finanční tituly s výjimkou Monety. Vyplývá to z údajů na burzovním webu. Koruna dnes stagnovala vůči jednotné evropské měně a mírně zpevnila k dolaru.
img

Po ztrátovém pondělí dnes index pražské burzy zamířil vzhůru

21.09.2021 Pražská burza smazala část pondělních ztrát. Index PX dnes zpevnil o 0,68 procenta na 1294,19 bodu. K růstu mu pomohly hlavně finanční tituly v čele s bankou Erste a cenné papíry energetické firmy ČEZ. Vyplývá to z údajů na burzovním webu. Koruna dnes mírně posílila k oběma hlavním světovým měnám.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Divergence | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Pimco | New York | Take-Profit | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Ekonomické události | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Investujeme | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový fond | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | BaFin | Bankovní rada | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Burza | Burzovní index | CFD | CME | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | DAX | Demo účet | Denní obchodování | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Floating | Fond fondů | Hedge fondy | Fondy peněžního trhu | Forexový obchodník | Futures | Fúze | Grafy | Hedge Fund | Hedge | High | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitalový výnos | Kapitálový trh | Kiwi | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Záloha | Obchodní příkazy | Risk | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nerealizovaný zisk | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Opce | Open | P/E | Pasiva | Penzijní fond | Platforma | Pokladniční poukázka | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | SICAV | Sentiment | Short | Short selling | Smart money | Splatnost | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Stop-Loss | Support | Swing | Swingový obchodník | Swiss | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Vega | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Forex trading | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Psycholog | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Finanční otázky | BNP Paribas | Hospodářská krize | Zisk | Investiční instrumenty | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Obchodování na páku | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Hedge fond | Bohatství | IEA | Euronext | Credit Suisse | Oanda | Intervenovat | ČSOB | Deloitte | Investiční produkty | Gold | GCI | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manager | Mimoburzovní | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Eurostat | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Swingové obchodování | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Vnitřní hodnota | Volatilní | Burzovní obchody | Likvidita trhu | Akcie a trhy | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Citigroup | Akcie ČEZu | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Gazprom | Akcie Google | Akcie IBM | Akcie KB | Akcie Komerční banky | Akcie Microsoft | Akcie na doručitele | Akcie na jméno | Akcie Netflix | Akcie O2 | Akcie PayPal | Akcie Philip Morris | Akcie Pražská burza | Akcie ve světě | Akcie VIG | Akcie Visa | Akciové burzy | Aktuální ceny akcií | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Fio banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Broker Consulting | Brokerské společnosti | Brokeři | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena zlata dnes | Ceny zlata | Co je akcie | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Čínský obchod | ČNB kurz | Day trading | Devalvace měny | Dolar | Dolary | Druhy akcií | Ekonomická krize | Ekonomické analýzy | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektronické obchodování | Elektřina | Eura | Evropská banka | Evropská měna | Evropské burzy | Exchange | Expirace | Finanční plán | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP USA | HDP v Evropě | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční majetek | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční účet | Investiční záměr | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Investovat do zlata | Irsko | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jak funguje burza | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Jak nakupovat akcie | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Koupit akcie | Kurzovní lístek | Kurz akcií | Kurz akcií ČEZ | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurzy | E15 | Libra | Maďarsko | Management | Manuál | Market | Markets | Meziroční inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup akcií | Naše burza | Naučte se investovat | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Ocenění akcií | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pasivní příjem | Patria Finance | Tatry Mountain Resorts | Patria Online | PayPal | Penzijní společnosti | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Psychologie obchodování | Pšenice | Rakousko | Recenze | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Spořící účet | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Světové měny | Světové události | TopForex | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Tržní podíl | Velká Británie | Volkswagen | Vydělat peníze | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | EIA | ING | Benzín | Buffett | Andrej Babiš | Bill Gates | Buy | Centrální depozitář | CEPS | Cílová cena | Daniel Beneš | Depozitář | Due diligence | EBITDA | Ekonomika EU | Ex-dividend | Hodnota dluhopisu | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Omega | P.A. | P/S | Petr Kellner | Prospekt | Provozní marže | Průměrování | PX index | REIT | Roadshow | ROCE | Small caps | Tovární objednávky | Výroční zpráva | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | WSJ | Akcie na majitele | Akciová společnost | Denní změna | Hlavní trh | Kmenové akcie | P/E Ratio | Repo operace | Zaknihované akcie | Cena / účetní hodnota | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Investiční dotazník | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Co je forex | Miliardář | Boháč | Bohatý | eBook | Komise | Kontrakt | Trader Workstation | Volby | Know-how | Genesis | Cukr | Vzdělání | Frustrace | Velcí hráči | Poradenská společnost | 1 milion | Burza dnes | Burze | Day trader | Dividendové akcie | Investment | Aramco | Moody's Investors Service | Dow Jonesův index | Unicredit | Sky News | Royal Bank of Scotland | DPA | Jefferies | Jackson Hole | KPMG | RBC Capital Markets | CNN | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | Westpac | Burzovní společnosti | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | Caterpillar | David Marek | Berenberg | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | TLTRO | Mitsubishi | NATO | Axis | Next Finance | RBC Capital | Agentura AP | BBC | Agentura DPA | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Finanční regulace | Short squeeze | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Finanční systém | Trading Economics | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | BMW | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Měnové riziko | Globální trhy | Londýnská akciová burza (LSE) | Finanční centrum | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Fundamentální ukazatele | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | PriceWaterhouseCoopers | Podnikatelé | SEB | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Limitní příkazy | Index německých akcií DAX | Index londýnské burzy FTSE 100 | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Volby v USA | Rosněfť | Firemní investice | Agentura Reuters | Politické napětí | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Sázet | Evropské trhy | Bankovnictví | Referendum | City | Fidelity International | Posilování koruny | Miliardáři | Obchodní styl | Investiční firma | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Nejistoty na trzích | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie bank | Televize Sky News | Západoevropské akcie | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Soros Fund Management | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Deutsche Börse | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Styl obchodování | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Britské banky | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Dostatek hotovosti | Nervozita | Akcie mediální skupiny CME | Růst akcií | Americké burzy | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Akcie Virgin | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Světové akciové trhy | Index burzy | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Kryptoměny | Likérka Stock | Londýnské finanční centrum City | Závěrečná aukce | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Režim devizových intervencí | Index Nikkei | TradingView | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Dividendová akcie | Nákupní doporučení | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Čínské akciové trhy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Analytik Komerční banky | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Saúdská Arábie | Cenné papíry Komerční banky | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Obchody na pražské burze | Daně z příjmů | CySEC | Zajištění | FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Blockchain | Tesla | Vysoká volatilita | Neutrální výhled | Japan Exchange Group | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Zhodnotit investice | Hlavní index německých akcií DAX | Západoevropské trhy | Index pařížské burzy CAC 40 | Poptávka investorů | Britská vláda | Burza v Miláně | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Německý export | Úspěšné obchodování | Dnešní zpráva | Poplatky za obchodování | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Analytik J&T Banky | Odhady trhu | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Růst světového obchodu | Světový obchod | Globální obchod | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Akcie Moneta Money Bank | Akcie rakouské bankovní skupiny Erste | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Západoevropské burzy | FCA | Úřad pro finanční etiku (FCA) | Finanční ústav | Světové trhy | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Výběr zisků | Výnosy | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Akciové trhy v USA | ARM Holdings | Indikátor důvěry | Akcie bankovní skupiny Erste | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Finanční domy | Makléř Fio banky | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Mikro loty | Bankovní společnost | Aktuální cena | Internetové firmy | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Obchodní pozice | Členské země EU | Výhled ekonomiky | Výkyvy na finančních trzích | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Zátěžové testy bank | HDP v eurozóně | Aleš Sosnovský | TPG Capital | ex | Obchodovat na forexu | LCH Clearnet | Akcie Kofoly | Bankovní emise | Tržní kapitalizace společnosti | Ruské akcie | Americké energetické firmy | Skupina PPF | Swiss Life Select | Vstup na burzu | BBVA | Výkyvy kurzu koruny | Euler Hermes | Zahraniční forex | Intradenní obchody | Obchodování na zámořských trzích | Cena palladia | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Vydělávat peníze | Goldenburg Group | Kurzotvorná informace | Aleš Michl | Breakout Trader | Benjamin Graham | Návratnost investic | Akciové společnosti | Peter Lynch | Burzovní index PX | Bitcoin Cash | Ekonomické výhledy | Cena hliníku | Investiční specialista | Investiční firmy | Vladimír Pikora | Zajímavé výnosy | Obchodování na pražské burze | Obchodování s cizími měnami | Obchodování s kryptoměnami | Cena platiny | Palladium | Podnikové dluhopisy | GlobalMarkets | Technologie blockchain | Průmyslový index Dow Jones | Hodnota všech kryptoměn | LYNX Trading | Capitalinked | Radim Dohnal | Hodnota indexu PX | Fincentrum | Panevropský index STOXX 600 | Inteligentní investor | NEST | Air Berlin | RoboMarkets | Obrovský růst cen | Lithium | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Co to je dividenda | Co to je burza | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Diverzifikace osobních financí | Dlouhodobé investování | Možnost diverzifikace | Sázky hedgeových fondů | Země platící eurem | Wood & Company | Složený úrok | Složené úročení | Akcie Avastu | Portfolio manažeři | Airbnb | Geopolitická rizika | Energetické akcie | Globální akcie | Trhy dnes | Obchodní války | FinTech | Twisto | Výkonnost indexů | LYNX webinář | Krypto | Hodnota majetku | Růstové akcie | Německá centrální banka | Obchodní týden | Obchodní válka | Capitalinked.com | Zobchodovaný objem | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Globální růst | Long signál | Graf vývoje | Technologické akcie | Evropský akciový trh | FAANG | Apple (AAPL) | Kurz EUR/CZK | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Banka Jefferies | Forint | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Nálada na světových trzích | Domácí měna | Výplaty dividend | Swedbank | ZISIF | RDSA | Royal Dutch Shell | Akcie firmy Avast | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | IPO kalendář | Hlavní akciový index | Trh Start | Czech Fund | Trumpův tweet | Pražský index PX | HKD | Měny v regionu | Pražský PX | Použití finanční páky | Trhy v USA | Finanční skupina | Americké volby | Akcie společnosti ČEZ | Silnější dolar | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Propad cen ropy | IG | Růst úrokových sazeb | Konzultační společnosti | Pražský akciový trh | The Big Short | Primární nabídka | Aktivita na trhu | Výkonnost akcií | FTSE/MIB | Růst zisků | Týden na akciových trzích | Anticyklické akcie | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Akciový index PX | Německé akcie | Měny považované za bezpečné | Pojištění vkladů | Bankomaty | Centrální depozitář cenných papírů | Hodnota indexu | Refinitiv | Inflační vývoj | Cenné papíry Erste | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Cenné papíry VIG | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Obchodovat s akciemi | Dopad brexitu | Obchodování na burzách | Vysoké zisky | Nakoupit akcie | Akcie CME | Obchodní rozhodnutí | Ceny zemního plynu | Hodnotové investování | Výsledky ČEZ | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Michal Uma | Primární nabídky akcií | Pokles burzy | Státní fond | Zájem investorů | Akcie herních vývojářů | Inflace v ČR | IPO Airbnb | IPO Instacart | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Obavy investorů | Růst americké ekonomiky | Investiční rady | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Zákaznická podpora | Primární veřejná nabídka | Podíl nezaměstnaných | Michal Brožka | Obchodní aktivity | CNY | České HDP | Obiloviny | Jak na obchodování | Finanční emise | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Odhad růstu ekonomiky | Měnový výhled | Globální HDP | Oživení světové ekonomiky | Začít obchodovat | Finanční svět | Nabídka akcií | BCC | Americké společnosti | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Akcie a ETF | Ropné akcie | Biotechnologické akcie | Gazprom | Defenzivní akcie | Coffee | Pokles cen | Německé HDP | Americké futures | Výkonný ředitel | Tomáš Pfeiler | Poskytování úvěrů | Prodej na krátko | Konglomerát | Intradenní trader | Oživení ekonomiky | Cena niklu | AMZN | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Růst mezd | Hongkongská burza | KB | SAB Finance | Prosus | Tržní pozice | Hospodářská recese | Saudi Aramco | Televize CNBC | Dění na trzích | PPF | Denní graf | Očekávání trhu | Vlastní akcie | Výše dividendy | Pokles ceny ropy | Thomas Cook | Finanční situace | UCITS | Obchodní praktiky | Nejnovější výsledky | Snížení daní | AKAT | Energetické firmy | Tuzemské banky | Investování na Forexu | Pojišťovna MetLife | MetLife | ESG | GOOGL | Ceny palladia | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Equinor | Měnový pár EUR/GBP | Cena akcie | Cenné papíry Avastu | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Hospodářské krize | Alipay | Vlastní investice | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | AKAT ČR | Jana Brodani | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Celkové příjmy | Deficit | Milan Vaníček | Analytik J&T | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Central European Media Enterprises (CME) | TV Nova | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | Analytik portálu | Politická situace | HDP v USA | Německá vláda | Hongkong | Výdaje státního rozpočtu | Výsledkové zprávy | Trinity | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | Obrovské množství peněz | LNG | Objem | Evropské firmy | Data z USA | Hlavní index burzy | Čínské podniky | Bílý dům | MSFT | Obchod | Cenné papíry ČEZ | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Průměrná hodnota | Statistické údaje | Dlouhodobé dluhopisy | Pojišťovna VIG | Cenné papíry Kofoly | Skupina ČEZ | Spojené státy a Čína | Zpomalování čínské ekonomiky | CETA | UCITS ETF | Alibaba Group | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Textilka PFNonwovens | PFNonwovens | Konkurenceschopnost | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | List The Wall Street Journal | Předseda představenstva | Slušné zisky | Primární nabídky | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | CPI v eurozóně | Hlavní události | Technické analýzy | BAT | Olívia Lacenová | Aktuální obchodní příležitosti | Radomír Jáč | UnitedHealth | Pfizer | USA a Čína | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Cena jedné akcie | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Global Finance | Studie | Server CNBC | Vysoké riziko | Tomáš Vlk | Patria Finance Tomáš Vlk | Počet obchodů | Bilance | Index DOW | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Celkový objem obchodů | Negativní sentiment | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | HCBV | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | GM | Růst světové ekonomiky | Negativní nálada | Čínský prezident | Hodnota kybernetické měny | Česká měna dnes | Největší pokles | Pavel Ryska | Dnešní růst | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Klesly akcie | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Fortune | Baupost | Baupost Group | Lone Pine | ING Bank Jakub Seidler | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Úrok | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Hong Kong | Trendová linie | 5G | AFP | Na burze dnes | Ředitelka AKAT ČR | Bankovní tituly | FT | Odvětví české ekonomiky | Helena Horská | Ekonomka | Zveřejněná data | Data o HDP | Financovat | Wüstenrot | EET | Hospodaření státu | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | Společnost ČEZ | Rozpočet na rok 2020 | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Na burze | Celosvětový růst | Propouštění | Dnešní data | ABC | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Důsledky krize | Další rozvoj | Rozvoj | Stavební produkce | Nezaměstnanost v Česku | Stavebnictví | Koruna dnes | Cenné papíry Monety | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Firmy v Číně | NAFTA | Finanční ztráty | Cvičení | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Úvěrové pojišťovny | Globální ekonomická recese | Ekonomická recese | Total | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Kotační výbor | Ranní komentář | Ranní zpráva | Cena za akcii | Centrum ekonomických a tržních analýz | Goldenburg Group Limited | Goldenburg | Konzervativní strana | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Protekcionismus | Philip Morris ČR | Akcie tabákové společnosti | Konzervativci | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Koruna zpevnila | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Amcor | Moskva | PSA Group | Časopis Forbes | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | První den obchodování | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | AbbVie | Londýnské akciové burzy | Amgen | Airbus | Nord Stream | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | František Savov | Moravský Peněžní Ústav | Záložna | Modern Times Group | Nova Broadcasting Group | Eastern European Media Holdings | NN Group | Martin Durčák | Kladenská Poldi | Poldi | Opimo Trade | Eurovia CS | Sev.en Energy | Poradce premiéra | Poradce premiéra Andreje Babiše | Czech Media Invest | Marta Nováková | Seznam.cz | Pilsen Steel | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | BHM Group | Penta Real Estate | Hanwha Investment & Securities | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | CITIC Group | CEFC Europe | ÚOHS | Karel Pospíšil | ČVUT | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Alpiq | Švýcarská společnost | Premiér Babiš | Veba Broumov | Canal Plus | Vivendi | General Atlantic | Radek Dvořák | Eurojackpot | RegioJet | Pivovary Staropramen | Ovocnářská unie | Jednání vlané hromady ČEZ | Jednání vlané hromady | Madeta | Energetický a průmyslový holding | Pavol Kováčik | Ministerstvo životního prostředí | Petr Zatloukal | ÚKZÚZ | Akro | Papcel | Coca-Cola HBC | Nexen Tire | Roman Juráš | Elektronická evidence tržeb (EET) | Empresa Media | Médea | CEFC China | Médea Group | XXX Lutz | Kika | Skupina Sazka | tunel Blanka | CITIC Dicastal | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Řetězec Makro | Telenor Hungary | Telenor Real Estate | Baby Direkt | Nový blok Jaderné elektrárny | Jaderné elektrárny | Tendr | R2G | InterContinental | Fairmont Hotels & Resorts | Accor | Golden Prague Hotel | Státní zemědělský intervenční fond | SZIF | Fond Hartenberg | Jat Tehnika | CzechToll/SkyToll | Martin Ulčák | Witkowitz | Korea Heavy Industry& Development | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Martin Řezáč | Předseda AKAT ČR | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Cenné papíry Monety Money Bank | Tabáková firma | Firma Philip Morris ČR | Elektrárenská společnost | ČNB dnes | Vánoce | Nižší likvidita | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Dnes nejvíce obchodované akcie | Nejvíce obchodované akcie | Obchodované akcie | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | AAPL | MasterCard | AT&T | Tým RoboMarkets | Rozpočtové politiky | Americké vlády | Nike | Boháči | Plnit sny | Vydělávejte peníze | Plňte sny | Dot-com | Bydlení | Ztrátové tituly | WHEAT | Česká zbrojovka | EY | Ztráta | NERV | Cenné papíry antivirové firmy Avast | Nejlepší akcie | Hlavní akciové indexy | Roční růst | Snižování stavů | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Visa (V) | Josef Dudek | Cenné papíry Erste Bank | Koruna posílila | Index šanghajské burzy | Události v ČR | Peking | US100 | Wirecard | Shortování akcií | Singapur | Objem obchodů na pražské burze | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Index pařížské burzy | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Akcie s vysokými dividendami | Stabilní společnosti | ETF roku 2020 | Hospodaření | Dublin | Zbrojovky | Vladimír Vávra | Růst měnového páru | Růst poptávky | Bernie Sanders | Nízké ceny ropy | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Napětí mezi USA a Íránem | Návratnost | Odškodné | Hospodářské recese | Netflix | Inovace | Půjčky v kryptoměnách | Akcie GM | Výroba aut | Schodek zahraničního obchodu | Vysoká dividenda | O2 | Doporučení Koupit | O2 Czech Republic | Malaysian Airlines | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Ministr zahraničí | Hodnota společnosti | Budoucnost | Experti | Výplaty dividendy | Zemědělství | Negativní zprávy | Výsledky hospodaření | Hospodaření za loňský rok | Nejbližší rezistence | Poradenství | Německá společnost | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Dividendový aristokrat | Psychologie dividend | Reinvestice dividendy | Obchodování dividendových akcií | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Dnes index PX | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Analytici Next Finance | Technologická společnost | Cenové tlaky | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Nájmy | Nižší růst | Velké firmy | Nejobchodovanější akcie | Ceny energií | Allianz Global Investors | Vyplácení dividend | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Komunikace | Francouzská vláda | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Davos | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Google | Samsung | Pingan | Obchodní vztahy | Trhy | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | WHO | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Akcie Royal Dutch Shell | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | STNG | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | American Express | Většinový podíl | Finanční regulátor | Pohyby cen | Asijské indexy | Makrodata EU | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Ukončení intervencí | České měny | Nejvýraznější pokles | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Operátor O2 | Meziroční růst | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | IHNED | DISH | Vysoká inflace | Burzy v Hongkongu | Boeing | Vstupy | Výstupy | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Zpomalení růstu | Směrnice EU | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | BABA | Akcie v roce 2020 | Cyklické akcie v roce 2020 | Růstové akcie v roce 2020 | Investiční příležitosti v roce 2020 | 20 nejlepších akcií pro rok 2020 | Akcie CK Hutchison | Akcie Norilsk Nickel | Akcie BNP Paribas | Akcie CLP Resources | Akcie KKR & Co Inc | Akcie Cambria Automotive | Akcie Berkshire Hathaway | Akcie Brookfield Asset Management | Akcie Delta Airlines | Akcie Hornbach | Akcie ING | Akcie Alphabet | Akcie Liberty Global | Akcie Groupe FFP | Wubbe Bos | Akcie NN Group | Akcie Discovery Inc | Akcie Discovery | Akcie Klepierre | Série poklesů | Obchody | Life Insurance | Výdaje | Daň z příjmu | Čínská vláda | Municipality | Next Finance Vladimír Pikora | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | Kiwi.com | Převody peněz | Poselství o stavu unie | Adidas | Americká společnost | Sazby beze změny | SEC | America first | Francouzský statistický úřad | Rozhodování | Dnes ČNB | Co je IPO? | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Spořicí produkty | Hodnota aktiv | Americké banky | Orkán Sabine | Průměrná cena | Palivové dříví | West Texas Intermediate | Prodávající | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Tedros Adhanom | Nejlepší biotechnologické akcie | Akcie Biogen | Biogen | Závěrečný kurz | Růst sazeb | Marek Mora | Státní dluh ČR | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Kurzové změny | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Správci aktiv | Index CSI 300 | Společnost Berkshire Hathaway | Statistické údaje z USA | Údaje z USA | Prudký propad | FinTech akcie | Nejlepší FinTech akcie | FinTech akcie roku 2020 | Akcie Hypoport | Akcie Fidelity National Information Services | Akcie Fidelity | Akcie SimCorp | SimCorp | Akcie Ingenico | Ingenico | Střední podniky | Goldplating | České banky | Akcie Novavax | Šíření onemocnění | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Šířením nového typu koronaviru | Čínské banky | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Jižní Korea | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Guru | Akcie KKR | Vládní opatření | Výkyvy | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Londýnský index | Londýnský index FTSE 100 | Česká kina | WP | Cenové války | Makroekonomické údaje | Restrikce | Prudký pokles | Hlavní index PX | Poradci | Aerolinky | Panevropský akciový index STOXX 600 | Nouzový stav | Akcie včera | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Royal Dutch Shell (RDSA) | Akcie Swiss Re | Swiss Re (SR9) | SR9 | Akcie BASF SE | BASF SE (BAS) | Profitovat | Tencent | CK Hutchison | Další vývoj | Karanténní opatření | Nákupy akcií | Stimuly | Oldřich Dědek | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Největší pády | Odhady ekonomů | Kabinet | Měny z regionu | Energetické společnosti | Energetická firma | Generální ředitel ČEZ | Zisk společnosti | Největší propad | Vyšší úrok | Cenový vývoj | Hlavní ekonom ING | Chod ekonomiky | Propad pražské burzy | Silný pokles | Dnes klesly akcie | Antivirové firmy | Akcie antivirové firmy | Situace kolem koronaviru | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Gazprombank | ECB dnes | Odhad inflace | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Akcie Monety | Spotřebitelé | Zamezení šíření viru | Hyundai | Automobilka | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Opatření vlád | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Člen bankovní rady Aleš Michl | Intervenovat ve prospěch koruny | Posílení dnes | Dnešní posílení | Tiskové agentury | Vládní podpory | Levnější půjčky | Ropné cenové války | Zásobníky | Texas | Louisiana | Akcie Paypal (PYPL) | PYPL | Další pokles | Zdanění bank | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Akcie Ahold Delhaize | REGN | MPSV | MF | Ministryně práce | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Škoda | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Babišova vláda | Úřad práce | Francouzský akciový index | Spoření | Akcie společnosti Boeing | Největší zisk | Tomáš Raputa | Graf dne | České státní dluhopisy | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Ministr vnitra | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Hranice měnové politiky | Tisková konference | Repo sazby | Moore CZ | Wood&Company | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Bankovní asociace | Pozastavení výplaty dividend | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Evropská bankovní federace | EBF | Evropská bankovní federace (EBF) | CNews TV | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | KNF | Polský finanční regulátor KNF | Polský finanční regulátor | Finanční regulátor KNF | Regulátor KNF | Chorvatský finanční regulátor | HANFA | Boj s koronavirem | České vlády | Marc Schattenberg | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Farmaceutické firmy | Křetínský | Ceny elektřiny | Karanténa | Denní režim | Výkonnost indexu | Šíření nákazy | Bulharsko | Reálné mzdy | Riziko inflace | Air Bank | Sberbank | Ekonomiky | Ekonomický propad | O2 eKasa | eKasa | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | EGAP | Schodek | Poradce | Organizace | Akcie Alphabet (GOOGL) | Alphabet (GOOGL) | Akcie Apple (AAPL) | LTV | Nvidia Corp | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Koronakrize | Podíl na trhu | Údaje | Emise oxidu uhličitého | DPH | Eurokomisaři | Úvěrová pojišťovna | Pojišťovna | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | Coface | Společnost Coface | POVIndex | Broker Consulting POVIndex | Sociální nepokoje | Radovan Vítek | Karel Komárek | Veřejný sektor | Devizové rezervy České národní banky | Nezaměstnanost v březnu | UnitedHealth Group | Cigna | Ekonomické výhledy pro ČR | Big Short | Pomalé oživení | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Životní styl | Oživení cen | Nejvyšší soud | Celková inflace | Výpadky | FANG | DAWN | Emitenti | IMF | Více peněz | Vedení ČEZ | Očištěný čistý zisk | Long signál na akcie | Lloyds Banking Group | US Bancorp | Nové dluhopisy | Dodavatelské řetězce | Jiří Makovský | Majitel | Úspory | EP | Statistiky | Uzavření trhů | Plošné testování | Odhady škod | Poradenské společnosti | Nákup ropy | USD za barel | Pokles indexu PX | Výrazný vliv na pokles | Vliv na pokles indexu PX | Trade | S&P500 | Měnový faktor | Nizozemsko | Ceny domů v USA | ODS | Premiér Andrej Babiš | Postavení USA | Uvolňování karanténních opatření | Oslabení akcií | Reddit | Debata | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Posílení | Sociální napětí | Amundi | Výrobce letadel Boeing | Nové zakázky | Joe Biden | Evropské méně | ADBE | Úřad INSEE | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Americká centrální banka (Fed) | Volvo | Liberty Ostrava | Zasedání Evropské centrální banky | Ceny povinného ručení | Shell | Energetická společnost | Sazka Group | OPAP | LottoItalia | Casinos Austria | Zaměstnanci | Tweet | Dopravci | Futures na zemní plyn | Soud | Úvěr na záchranu podnikání | Pojištění neschopnosti splácet | PEPSICO | Bankovní akcie | Dovoz | Vývoz | Zdražení ropy | Potenciál zisku | Regulační orgány | Státy eurozóny | Pokles ekonomické aktivity | Historicky nejnižší | Zadlužení | Bezpečnost | O2 CR | Dluhy | Dopad krize | Společnost Avast | Členské státy | Verdikt soudu | Cenné papíry likérky Stock | Merck | Ředitel ING | Pojišťovací skupiny | T-Mobile | Nejbohatší Čech | Auta | Expedia | JD.com | Dopad na cenu | CNN Prima News | Prodej elektromobilů | Konsorcium | Vakcína | Velké peníze | Manažerka | Potenciální zisk | Moderna | Fiskální stimul | Návrh dividendy | Eli Lilly | AMZN.US | Lesy ČR | Aktivity společnosti | Biotechnologická společnost | Sucho v České republice | Sucho v Česku | Realitní společnosti | Umělé inteligence | Roční zhodnocení | Technologické centrum | OKD | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Balíček na podporu ekonomiky | Koronavirové pandemie | Norilsk Nickel | Hertz | Andrej Babiš (ANO) | Bohumil Trampota | Průraz | Fundraising | Nové hypotéky | Akcie České zbrojovky | Jiří Kovařík | CZG | Soubor pravidel | Zbrojovka | Pozitivní sentiment | Britské firmy | Genesis Capital | Genesis Capital Equity | Ondřej Vičar | Střední Evropa | Londýnské burzy | Vedení společnosti | Waymo | Square | Předkrizové úrovně | Statistiky z pracovního trhu | Býčí trend | Rozhodnutí soudu | Pokračování růstu | Nikola | Banky v eurozóně | Index Nasdaq Composite | Národní rozpočtová rada | Korporátní zprávy | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Obchodní bilance eurozóny | Arizona | Sanofi | Podpůrné programy | Agrofert | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Proticyklické kapitálové rezervy | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Per rollam | Covid | Technologické firmy | Správce aktiv | Infekce Covid | Společnost Wirecard | Představenstvo | Výhled hospodaření | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Druhá vlna | Útlum ekonomické aktivity | Firma ČEZ | Makléř Wood & Company | Wood & Company Vladimír Vávra | Index německých akcií | CERGE-EI | DSTI | Mississippi | Akcie Wirecard | Objem aktiv | Fintech společnosti | Den obchodování | Úroda | Akcie Allianz | Akcie Coca-Cola | Exporty | Dopad pandemie | Novavax | MAM | Prostor pro další růst | E.ON | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | Pravidelné výplaty | Koronavirová situace | Francouzský statistický úřad INSEE | Ceny emisních povolenek | Americký výrobce letadel | Úspěchy | DoorDash | Ocenění | Šance | Jídelníček tradera | Zredukovat stres | Peugeot | Růst tržeb | Ceny | Praha | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Indexy akcií | Indexy akcií pevninské Číny | Akcie těžařů | Progres | Zlatá horečka | Insolvence | Druhá vlna COVID-19 | Plynárenské společnosti | Konkurenční společnosti | Nikl | Čínská společnost | Strach a chamtivost | Důvěra | WeCHat | Hyundai Motor | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Zpomalování inflace | Americké ministerstvo spravedlnosti | Počty nakažených | Velký propad | Hnojiva | Upozornění na rizika | Výrobce pneumatik | Investice do vodíku | Adyen | Počet akcií | Airbus Group | Akcie softwarové společnosti | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Dění v USA | Holdingová společnost | Atradius | Počet firem v insolvenci | Dopady koronaviru v Evropě | Přístup na burzu | Výrobce baterií | Zhodnocení akcií | Odborníci | Transparentnost | Inspirace | Zdanění | Prezidentské volby v USA | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Firma Berkshire | Obchodní domy | Budoucí vývoj | Řízení obchodu | Cena elektřiny | LG Chem | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | Fiskální stimul v USA | Diverzifikovat | Biden | Tokijská burza | Tokijská akciová burza | Posílení indexu | Pozitivní výsledek | Delivery Hero | Česká republika | Optimismus na globálních trzích | Nejvýraznější růst | Dnes na pražské burze | Poptávka po akciích | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Epidemická situace | Raiffeisen investiční společnost | NextEra | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Akademie věd | AEX | Akciové portfolio | Koncern | Embargo | Chování ceny | Množství peněz | Vítězství Joe Bidena | Pilulka Lékárny | Protiepidemická opatření | Nařízení | Epidemické situace | TPG | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | Pokles indexu | Akcie Pilulky | Allianz (ALV) | ALV | Akcie Allianz (ALV) | Emise Pilulka | Burzy v Evropě | Moneta | Technologické tituly | Banka Moneta | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | Zveřejnění výsledků | Omezování ekonomiky | Bankovní úvěry | RBAG | EP Global Commerce (EPGC) | BIIB | Nestabilní situace | Ruské společnosti | Akcie Berkshire | Provozní zisk společnosti | Itochu | Marubeni | Mitsui & Co. | Sumitomo | Akcie Coca-Coly | Pfizer Inc. | Vakcína proti covidu-19 | CEZ1 | Obchodní politika | Rakouské akcie | Akciové investování | Mattoni | Elektronická evidence tržeb | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Ekonomické nerovnosti | Přebytek obchodní bilance | Životní prostředí | NextEra Energy | GME | GameStop | Společnost DoorDash | Vonovia | Vakcinace | Očkování | Představitelé ČNB | Antigenní testování | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | NBP | CMI | Aktivita investorů | Mutace viru | Peloton | Vývoj spreadu | Nicola Sturgeonová | Skotská premiérka | Očkování proti covidu-19 | Lukáš Novotný | Likérka Stock Spirits | Stimulační balíček | Svět kryptoměn | Počasí | Online prostředí | Růst ceny | Dobrý výsledek | DOT | Silné oživení | Počet pracovních míst | Fiskální situace | Měnová situace | Nejlepší odvětví v roce 2021 | Nejlepší odvětví | Tvrdá aktiva | Holdingové společnosti | Brands | Zdravotní péče | Akcie Tourmaline | Tourmaline | Akcie Sumitomo | Akcie Regeneron | Akcie Prosus | Melcor Developments | Akcie Melcor Developments | KKR | Akcie Rio Tinto | Rio Tinto | Akcie NN | Akcie Heijmans | Heijmans | Liberbank | Akcie Liberbank | ForFarmers | Akcie ForFarmers | Akcie Jardine Strategic | Jardine Strategic | Ralph Lauren | Akcie Ralph Lauren | Svenska Cellulosa | Svenska Cellulosa SCA | Akcie Svenska Cellulosa SCA | Cestovní kancelář | JD | Evropské centrální banky | Nejvyšší soud v Británii | Soud v Británii | Investiční sázky | Držení pozice | Stop-Loss příkazy | Akcie MONETA | Vhodné akcie | Akcie Gamestop | Vakcína proti covidu | Očkování proti covidu | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny | Sociální média | Outstanding shares | Velké investiční fondy | Express | Tržní ceny | Velké fondy | Akvizice Air Bank | Retailoví investoři | Vypuknutí pandemie | Rekordní rok | Finanční výsledky | Dynamický růst | Proočkování populace | Technologie společnosti | Růst ekonomické nerovnosti | Růst nerovnosti ve světě | HAS | Humana | Amsterodam | Colt | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Just Eat Takeaway | Nové rekordy | Vytěsnění minoritních akcionářů | CETIN | Kering | Americká pojišťovna | FinTech akcie 2021 | Obchodování FinTech akcií | Rizika a příležitosti | Hypoport (HYQ) | Akcie Hypoport (HYQ) | HYQ | Akcie Fidelity National Information | Akcie Fidelity National Information Services (FIS) | Fidelity National Information Services (FIS) | Akcie Visa (V) | Akcie Square | Akcie Square (SQ) | Square (SQ) | Súdán | Air | Finanční zdraví | Intervenovat na devizovém trhu | Příznivé údaje | Silný růst | Pandemie covidu-19 | ČSA | Záchranný plán | Riziko likvidity | Velké ztráty | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Aleš Hála | Liberty Steel | GFG Alliance | ArcelorMittal Ostrava | CRM | ViacomCBS | Archegos | Vývoj hodnoty | Nepříznivé období | Nejvyšší růst | Globální finanční systém | Umění | Harley-Davidson | Ján Čarný | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Zátěžové testy | Testy bank | Londýnské finanční centrum | Davová psychóza | Ceny ropy Brent | Kent | Klimatický summit | Plán firmy | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Objednávky | Cena emisních povolenek | Čistá energie | Benxy | Hospodaření firem | Pandora | Panasonic | Výrazná inflace | Akcie společnosti Avast | Pandemie COVID | Obchodování s emisními povolenkami | Kurzotvorné zprávy | Deutsche Wohnen | Renata Kellnerová | Oslabení | Meme akcie | Navýšení důchodů | Podstatné kurzotvorné zprávy | Politická rizika | Riziko občanských nepokojů | MNB | Martin Klass | Fundamentální hodnota | Růst indexu PX | Nadnárodní společnosti | Evropské společnosti | Proinflační faktory | Plány | Cíle | Příležitosti | Softwarové firmy | Tržní síly | Dodávky plynu | Penta | Samsung Life Insurance | Konkurence | Prodej | Týdenní výkon | Zvyšování daní | Akcionáři Monety | Jiří Váchal | Navýšení kapitálu | Akcionáři Moneta Money Bank | Akcionáři Moneta | Graf akcie | Stínové bankovnictví | Stínové bankovnictví v Číně | PPF Telco | České dráhy | Michael Burry | Zvládání pandemie | Pozitivní vliv | Pád kryptoměn | Kryptoměny dle tržní kapitalizace | Vývoj ceny akcií Gamestop | Ztráty traderů | Investor Michael Burry | Fire Sales | Životní pojišťovny | Hypoteční bublina | Moravské tornádo | Tornádo | Trh dnes | Čistý zisk ČEZ | Zisk ČEZ | Energetická společnost ČEZ | Změny HDP | Počet nezaměstnaných | Technologie | Americký výrobce | Nabídky akcií | Koncentrace | Eurohold | Pojišťovací společnost | Společnost Eurohold | Společnost Philip Morris | Český vývoz | NortonLifeLock | Symantec | Fúze s Nortonem | Americký trh | AI | FIXED | Uzavření dohody | Národní úřad pro ekonomický výzkum | Současný trend | Odvětví | Divize | Letní období | Energetická skupina | Rekord | Současné ceny | Beneteau | Groupe Beneteau | Delta mutace | E.ON Distribuce | Letiště Praha | Bankovní skupina | Úrokové výnosy | Živnostenské banky | Ministerstvo spravedlnosti | Daňový poplatník | Chování | Take-Two Interactive | Ropné a plynárenské společnosti | Výsledky za první pololetí | Rekordní minimum | Olympiáda | Zajišťovny | Použití indikátoru | Základní sazby | Akcie Pfizer | Rozpočtové příjmy | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Podíl firem | Bonusy | Analytici banky | Funkční období | Česká mlékárna | Největší česká mlékárna | Dupont | Jihoafrická republika | GPEF IV | GPEF | Radan Hanzl | David Vondra | Insighters | Genesis Capital Growth | Společnosti | Neúspěch | Opatření | Hurikán Ida | Vliv hurikánu Ida na ekonomiku | Telco | ANO | Uhlí | RBC | Výrobce sportovního zboží | Vodafone | Vodafone Group | Konfederace | Evropský index | Česká společnost | Extrémní počasí | Marika Čupa | Luxusní značky | Parametry obchodu | 100 SMA | Vyšší hodnoty | Lagardere | Zprávy z pražské burzy | České aerolinie | A220 | Česká pošta | ČSSD | Kompenzace | Reorganizační plán | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Energetická krize | Kellnerová | Patrik Štefek | Bankovní skupiny | Hospodářské soutěže | Minulá výkonnost | Akcie zbrojovky | Akcie zbrojovky CZG | OTP | Bohemia Energy | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Objem obchodů s akciemi | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Fixed.zone | Tržní segment | Snížení schodku | Ukazatele pro analýzu Akcií | Ukazatel P/S | Tržní cena společnosti | Objemy prodeje | Příklad výpočtu P/S | Normální hodnoty P/S | Jak používat P/S | Filtrování společností podle P/S | Investiční možnosti | Intuitive Surgical | Nedostatek polovodičů | Obilí | Problémy s počasím | Pozornost | Amazon (AMZN.US) | Automobilka Volvo | Telenor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Aktuální spready | Vývoj mezičtvrtletní změny HDP | Vývoj jádrové inflace v eurozóně | Meta | Dceřiná firma | Klima | Metaverse | Meta Platforms | Take-Two Interactive Software | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Akcie skupiny | Společnost | Výsledky společnosti | Družba | Oliver Bäte | Allianz Oliver Bäte | Šéf německé pojišťovny | Německé pojišťovny | Regulační úřady | Společnost Allianz | Ropný šok | Celkový majetek státu | Majetek státu | TIM | Ruský trh | Antony Blinken | Společnost innogy | Innogy | Booking | Omikron | Těžařská společnost | | Vojtěch Boháč | Globální problémy | Zlotý | Postavení na trhu | SOTIO | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Arm | Příležitosti ke zhodnocení peněz | Dynamická strategie | Fondy kapitálového trhu | Defenzivní strategie | Nejvyšší výhra | Jamal | Čipová krize | Focus | LGES | LG Energy Solution | LG Energy Solution (LGES) | Jihokorejský výrobce baterií | Výrobce baterií LG Energy Solution | Peníze z nabídky | Získané peníze | Nabídka LGES | Uniper | Miliardy USD | Jestřábí komentáře | Odolné proti inflaci | Akcie Pfizer Inc. | Cena práce | Gate | Nejlepší akcie 2022 | Akcie 2022 | Akcie v roce 2022 | Nejlepší akcie v roce 2022 | Výhled pro rok 2022 | Ekonomický výhled pro rok 2022 | Měnový výhled v roce 2022 | Očekávané úrokové sazby | Úrokové sazby v roce 2022 | 5 nejlepších akcií pro rok 2022 | Akcie Polo Ralph Lauren | Polo Ralph Lauren | Ralph Lauren (RL) | Akcie ASR Nederland | ASR Nederland (ASRNL) | ASR Nederland | ASRNL | Akcie ASR Nederland (ASRNL) | Akcie Alibaba (BABA) | Alibaba (BABA) | Akcie CM.com | CMCOM | Akcie CM.com (CMCOM) | CM.com | CM.com (CMCOM) | Polo Ralph Lauren (RL) | Kryptoměnoví investoři | Cílové ceny | Cena akcií společnosti | Real Estate | Válka na Ukrajině | Instituce | Akcie evropských společností | Electrolux | Chvaletice | Počerady | Cena transakce | Sev.en | Ivo Lukačovič | Napětí kolem Ukrajiny | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Hlavní index německých akcií | Francouzský akciový index CAC 40 | Akciový index CAC 40 | Index londýnské burzy FTSE | Dění na Ukrajině | Sankce | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Ruská armáda | Erste Group Bank | Kyjev | Státní pojišťovna | Pojišťovna EGAP | Pojišťování vývozu | Pojišťování vývozu do Ruska | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Situace na Ukrajině | Čínské trhy | Velkoobchodní cena plynu | Intervence České národní banky | Invaze | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Americký ministr zahraničí | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Castellum | Řetězce | Obchodní aktivity v Rusku | Aktivity v Rusku | Balík sankcí | Alleghany | General Reinsurance | Geico | MTTR | MTTR.US | Matterport (MTTR.US) | Akcie Matterport | Akcie Matterport (MTTR.US) | Catch me if you can | Anna Kellnerová | Paul Schockemöhle | The Kellner Family Foundation | Open Gate | Open Gate v Babicích | Vila ve Vraném nad Vltavou | Rezidence v Podkozí | Vila na pražské Hanspaulce | Angažmá PPF | PPF v Číně | PPF a J&T | Řád bílého lva | Správa PPF | Sklo Union | Skupiny PPF | Stahování akcií O2 | Stahování akcií | Vysoké ceny energií | Vývoz pšenice | Allianz Trade | Zastavení dodávek | MOL | Růst cen energií | Petr Fiala | Colt CZ | Dovoz ruské ropy | Rostoucí ceny energií | Zdeněk Tůma | Josef Tošovský | Iva Palusková | Akcie pojišťoven | AXA S.A. | Společnost AXA | Akcie AXA | Akcie AXA S.A. | Akcie AXA S.A. (CS.FR) | CS.FR | AXA S.A. (CS.FR) | Portfolio podle Warrena Buffetta | Nové daně | Daň na banky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Pojištění vkladů
Pojišťovací skupiny
Pojišťovací společnost
Pojišťovací společnosti
Pojišťování vývozu
Pojišťování vývozu do Ruska
Pojišťovna
Pojišťovna EGAP
Pojišťovna MetLife
Pojišťovna VIG

Následující klíčová slova

Poker
Poker face
Pokerový hráč
Pokladniční poukázka
Pokladniční poukázky
Pokles
Pokles akcií
Pokles akcií HSBC
Pokles akcií PGE
Pokles akcií Tesla
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bidaskbit ebook
Potvrďte prosím... Zavřít