Sobota 01. duben 2023 02:48
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Purple Ebook ropa
reklama
The Trading Pit
reklama
Instaforex krypto

Klíčová slova - Gilead Sciences

img

Ranní okénko - Jestřábí vyznění se Fedu nepovedlo, trh mu dále nevěří

02.02.2023 Dnešek bude pokračovat v režii centrálních bank, sérii ale odstartoval již včera ve večerních hodinách Fed. Americká centrální banka podle očekávání zvýšila sazby o 25bb a nastínila, že o poslední hike se ještě nejedná. Předseda Fedu J. Powell pak nezapomněl na tiskové konferenci připomenout, že aktuální očekávání trhu (pouze březnový hike – stabilita – snižování v letošním roce) se mu nezdá reálné a sazby mohou růst výše a zůstat na restriktivních úrovních po delší dobu. Připomněl napjatý trh práce i stále vysokou inflaci ve službách.
img

Apple, Alphabet nebo Amazon. Co napoví hospodářské výsledky technologických gigantů

01.02.2023 Hospodářské výsledky za 4. čtvrtletí zatím ukazují značný tlak na marže zejména v technologickém sektoru. Tento týden je tak hodně v sázce, protože po čtvrtečním uzavření trhů mají svůj hospodářský výsledek zveřejnit Apple, Alphabet a Amazon. Analytici nejsou nijak zvlášť optimističtí a podle nich budou výsledky i v případě těchto technologických firem odrážet tlaky na marže.
img

Ranní okénko - Dnes rozhoduje ECB, v USA vyjde HDP

27.10.2022 Po obědě dnes dorazí na trh slušná dávka kurzotvorných dat, v čele se zasedáním ECB a údajem o výkonu americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí. Od ECB se očekává zvýšení sazeb o 75bb a jakýkoliv krok jinam by představoval velké překvapení. Pozorněji tak trh bude sledovat spíše komentáře ohledně změny příznivých podmínek v rámci TLTROs a držení dluhopisů. Od amerického HDP je pak očekáván anualizovaný růst o 2,4 %, což zhruba odpovídá mezikvartálnímu přírůstku o 0,6 %. Růst HDP po dvou čtvrtletích poklesu očekávají takřka všichni oslovení analytici. Již před pár minutami pak dorazil průzkum spotřebitelské důvěry v Německu od instituce GfK. Index se dočkal velmi mírného zlepšení na druhou nejnižší úroveň za posledních 20 let.
img

Ekonomický kalendář: Trhy sledují návštěvu Pelosiové na Taiwan

02.08.2022 Na globálních finančních trzích lze zaznamenat nárůst averze k riziku, jeikož včera bylo potvrzeno, že předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Pelosiová dnes odpoledne navštíví Tchaj-wan. Očekává se, že na ostrov dorazí kolem 16:30, což je krok, který Čínu jistě rozzlobí. Jde o klíčovou událost dne a trh bude pozorně sledovat čínskou reakci. Čína již oznámila, že v nadcházejících dnech provede v oblasti vojenská cvičení jako ukázku síly. Některá čínská média sice naznačují možnost přímého vojenského úderu na Pelosiho letadlo, ale takový krok je považován za spíše nepravděpodobný, protože Spojené státy by musely reagovat na atentát na třetího nejvyššího představitele USA, což by mohlo vést k válce mezi Čínou a USA. Přesto počítejte s tím, že trhy budou odpoledne nervózní.
img

Ekonomický kalendár: HDP za 1. štvrťrok z USA, nemecká inflácia za apríl

28.04.2022 Futures trhy poukazujú na vyššie otvorenie dnešnej európskej seansy. Futures na DAX sa obchodujú viac ako 100 bodov nad včerajšou uzatváracou cenou. Deň, ktorý je pred nami, vyzerá zaujímavo vďaka zverejneniam makier najvyššej úrovne, ako aj niektorým zverejneniam hospodárskych výsledkov. O 14:00 bude zverejnená predbežná správa CPI za apríl z Nemecka, ktorá by mala ukázať mierne spomalenie rastu cien. Správa HDP za 1. štvrťrok v USA bude zverejnená o pol hodiny neskôr, takže obchodníci môžu očakávať, že EURUSD bude skoro popoludní volatilnejší. Pokiaľ ide o hospodárske výsledky, investorom budú okrem iného ponúkané finančné správy od spoločností Amazon, Apple, Twitter a Intel.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na výrobní ISM z USA a výsledky Alphabetu

01.02.2022 Evropské trhy otevřely do pozitivního teritoria. DAX roste krátce po otevření vysoko nad 15 600 bodů. Dnes je na programu celá řádka makrodat. V Evropě budou zveřejněny indexy ISM, nicméně velká část budou finální data, která nemají na trh obvykle výrazný dopad. Odpoledne je na programu HDP z Kanady a později se můžeme těšit na výsledky ISM indexu z výrobního sektoru USA za leden. Večer nás čekají tradiční zásoby ropy API. Pokračuje také výsledková sezóna. Po závěru seance nás čekají výsledky například Alphabetu nebo PayPalu.
img

Ekonomický kalendár: zasadanie ECB, správa o HDP za 3. štvrťrok v USA

28.10.2021 Futures trhy dnes poukazujú na mierne nižšie otvorenie európskeho obchodovania. Ázijské akcie dnes klesli po včerajšom neskorom obrate na Wall Street. Rizikové nálady možno zaznamenať aj na devízovom trhu, pričom najvýkonnejšou hlavnou menou je japonský jen. Rope sa podarilo zastaviť pokles a snaží sa zotaviť z nedávnych strát.
img

USA hlásí očekávaný růst HDP o 6,4 %. Americké banky prošly stress testy, mohou navýšit dividendy i odkup akcií

25.06.2021 Podle konečného údaje amerického ministerstva obchodu tamní ekonomika v prvním kvartále letošního roku meziročně vzrostla o 6,4 %, což bylo v souladu s předchozím odhadem ministerstva. Podle agentury Reuters stojí za robustním růstem mohutná fiskální podpora vlády. Nevětší podíl na růstu HDP měla výroba zboží dlouhodobé spotřeby.
img

Long signál na iShares Nasdaq US Biotechnology ETF (2B70)

23.06.2021 iShares Nasdaq US-Biotechnology UCITS ETF sleduje investiční výsledky indexu sestávajícího z akcií společností působících v biotechnologickém a farmaceutickém sektoru, které jsou uvedeny na NASDAQ. S ETF s ISIN: IE00BYXG2H39 lze diverzifikovaným způsobem investovat do amerického biotechnologického a farmaceutického sektoru. Poté, co fond vykazoval od února do května slabost, se býkům podařilo v červnu přerušit klesající trend.
img

Vyšší inflace je pouze přechodný jev, tvrdí Powell. Světová banka zamítla bitcoin jako měnu Salvadoru

18.06.2021 Japonská centrální banka (BoJ) se rozhodla na svém posledním zasedání ponechat základní úrokovou sazbu na -0,1 %, což nebylo žádným překvapením, jelikož Japonsko po delší dobu bojuje s deflací, i když se jádrové inflaci v květnu podařilo se dostat do kladných hodnot.
img

Země G7 se dohodly na 15% dani pro mezinárodní firmy. ECB očekává, že HDP stoupne o 4,6 %

11.06.2021 Kvůli zvyšující se inflaci se ruská centrální banka rozhodla již potřetí v tomto roce zvýšit hlavní úrokovou sazbu. Tentokrát centrální banka zvýšila sazbu o 50 bazických na 5,5 %. V doprovodném prohlášení banka oznámila, že nejspíše budou následovat další “hiky“ v příštích zasedáních.
img

EU hlási 15 mil. nezaměstnaných lidí. Průměrná mzda v České republice vzrostla o 3,2 %

04.06.2021 Ruský ministr financí Anton Siluanov na ekonomickém fóru v Petrohradu oznámil, že Rusko hodlá ze svého státního investičního fondu (FNB) vyjmout všechna dolarová aktiva, která by měly být nahrazeny eury, jüany a zlatem. „Podobně jako centrální banka jsme se rozhodli omezit investice fondu do dolarových aktiv“, dodal Siluanov.
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastrukturního plánu na 928 mld. USD

28.05.2021  Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z kvě...
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastruktúrniho plánu na 928 mld. USD

28.05.2021 Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z květnových -8,6 bodu. Dochází tedy ke zlepšení spotřebitelské důvěry v největší evropské ekonomice, avšak analytici očekávali daleko významnější zlepšení (-5,2 bodu).
img

Fed začíná zvažovat redukci nákupu aktiv. Maďarská CB chce přistoupit k přísnější měnové politice již v červnu

21.05.2021 Evropský statistický úřad Eurostat oznámil, že průmyslový výroba v eurozóně tento rok stoupla oproti předchozímu o 0,1 %, v celé EU potom o 0,6 %. Za stejné období průmysl v ČR rostl o 3,3 %. V meziročním srovnání průmyslová výroba stoupla o 11 % v celé EU.
img

Inflace v USA vzrostla o rekordních 4,2 %. Růst cen zažívá také Česko, dle ČNB však pouze dočasný

14.05.2021 Index spotřebitelských cen (CPI) v USA v dubnu zaznamenal meziroční nárůst o 4,2 %. Naposledy bylo takto vysoké číslo reportováno v září 2008. Jádrová inflace se pak vyhoupla z 1,6 % a rovných 3 %. Zveřejněný fundament vedl k výprodejům na amerických akciových trzích, jelikož investoři se začali obávat, že Fed bude muset kvůli zvýšené inflaci utahovat rozvolněnou monetární politiku mnohem dříve, než se doposud očekávalo.
img

Dolar v reakci na pracovní místa prudce poklesl. Rusnok očekává zvýšení sazeb již tento rok

07.05.2021 Česká národní banka na svém květnovém zasedání dle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na 0,25 %. V nové makroekonomické prognóze došlo k poměrně značnému zhoršení odhadu vývoje ekonomiky pro letošní rok z 2,2 % na 1,2 %. V následujícím roce však ČNB prognózu upravila směrem nahoru a nově tedy počítá s růstem ekonomiky o 4,3 %, když v únorové prognóze predikovala růst o 3,8 %.
img

Růst ekonomiky USA o 6,4 % překonává očekávání. Nezaměstnanost v Česku je jedna z nejnižších v EU

30.04.2021 Na středečním zasedání měnového výboru Fedu nedošlo k žádnému překvapení, když členové výboru ponechali základní úrokovou sazbu v rozpětí 0-0,25 %. Tempo nákupu aktiv Fed také nezměnil, a tedy i nadále bude docházet k měsíčním nákupům vládních dluhopisů ve výši 80 mld. USD a také k nákupům cenných papírů krytými hypotékami ve výši 40 mld. USD. Fed rovněž zopakoval, že k dosaženích svých cílů je připraven použít všechny nástroje, které má k dispozici.
img

Biden hrozí prudkým zvýšením daní z kapitálových zisků. Rusko zvyšuje úrokové sazby kvůli vysoké inflaci

23.04.2021 Kanadská centrální banka ponechala na svém dubnovém zasedání dle očekávaní úrokovou sazbu na 0,25 %. BoC však překvapila trhy oznámením, že hodlá snížit nákupy aktiv ze 4 mld. CAD týdně na 3 mld. Banka také konstatovala, že hodlá začít navyšovat úrokové sazby již ke konci roku 2022. Trh ohodnotil zasedání BoC jako jestřábí, když americký dolar vůči kanadskému zaznamenal ve středeční seanci pokles o přibližně 0,9 %.
img

Čínská ekonomika roste rekordním růstem o 18,3 %. Inflace v USA i EU začíná růst nad stanovené cíle

16.04.2021 Čínská ekonomika v první čtvrtletí dosáhla rekordního meziročního růstu na úrovni 18,3 %. Ekonomové však varují, že jsou čísla zkreslená, jelikož se porovnávají s obdobím, kdy tamní ekonomika zaznamenala obrovský propad. Čína byla v minulém roce jedinou velkou ekonomiku, která nezaznamenala v celoročním vyjádření pokles ekonomiky.
img

MMF zlepšil odhad růstu globální ekonomiky na 6 %. Itálie připravuje podporu pro firmy ve výši 30 mld. eur

09.04.2021 Mezinárodní měnový fond upravil odhad růstu globální ekonomiky směrem nahoru z 5,5 % na 6 %. Prognózu fond upravil zejména kvůli dalším stimulačním opatřením, které zavedly vlády v některých velkých ekonomikách a také kvůli postupnému proočkování obyvatelstva. MMF však upozorňuje na velmi nejistý vývoj světové ekonomiky, který bude závislý na vyřešení koronavirové krize.
img

Biden schválil podporu infrastruktury v hodnotě 2,25 bil. USD. Zablokovanou loď v Suezském průplavu se podařilo uvolnit

01.04.2021 Americký prezident Joe Biden tento týden představit investiční plán v hodnotě 2,25 bil. USD, který se má zaměřit na výstavbu dopravní infrastruktury, telekomunikace a průmysl. Financování této podpory, včetně těch předešlých i budoucích, má být z vyšších korporátních daní, respektive ze zrušení úlev zavedených bývalým prezidentem Trumpem. Biden hodlá zvýšit daně pro firmy z 21 na 28 procent, v případě příjmů ze zahraničí ze 13 na 21 procent. Agresivní fiskálně-expanzivní politika nového prezidenta nemá historicky obdoby. Mnozí proto poukazují na to, že přichází zlomový moment, který může spustit výraznější inflaci v USA.
img

Turecká lira se po vyhazovu guvernéra CB silně propadla. Rusko oznámilo, že s EU už nemá žádné vztahy

26.03.2021 Turecký prezident Erdogan po osmi měsících (opět) propustil guvernéra tamní centrální banky Naciho Agbala, což způsobilo depreciaci turecké liry, která se vůči dolaru v jednu chvíli dostala na hladinu 8,2. Důvodem “vyhazovu“ je, že se tureckému prezidentovi nelíbilo zvyšování úrokové sazeb centrální bankou. Naopak zahraniční investory Agbalovi kroky podporovali.
img

Výrazné oživení ekonomiky USA překvapuje Fed. Zotavování té britské je dle BoE velmi dobré

19.03.2021 Americká centrální banka na svém březnovém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Také nedošlo k úpravě programu nákupu aktiv. Všeobecně se neočekávalo, že Fed na tomto zasedání nijak nebude upravovat svoji monetární politiku, a proto mělo zasedání jen malý vliv na finanční trhy.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí BoE a pokračování výsledkové sezóny

04.02.2021 Evropské akciové trhy otevřely do černých čísel, přestože asijská seance nebyla nijak hvězdná. Rozhodnutí Bank of England o sazbách je hlavní událostí dnešního makrokalendáře. Změna sazeb se nečeká, ale mohli bychom se dočkat nových informací okolo negativních úrokových sazeb. Odpoledne bude na programu zveřejnění pravidelných statistik žádostí o podporu z USA. Výsledková sezóna dnes pokračuje společnostmi jako Ford Motor, Gilead Sciences nebo Merck & Co.
C:\fakepath\koronavirus-2020.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2020

14.12.2020 Rok 2020 se zcela jistě zapíše do historie. Byl to neuvěřitelný rok plný šílených událostí a v podstatě vše se točilo kolem koronaviru. A jelikož se blíží konec roku, tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice v tomto roce.
C:\fakepath\usa2.jpg

Akcie v USA kvůli rostoucímu počtu nakažených klesly, dolar rostl

20.11.2020 Americké akcie dnes oslabily. Přispěl k tomu růst počtu nakažených koronavirem doprovázený dalšími omezeními a obavy ze zdlouhavého zavádění nových vakcín. Také zprávy o budoucnosti další fiskální pomoci byly pro investory spíše zklamáním.
img

Akcie spoločnosti Eli Lilly zaznamenali po zverejnení hospodárskych výsledkov pokles

27.10.2020 Akcie spoločnosti Eli Lilly (LLY.US) klesli o viac ako 5,5% po tom, čo spoločnosť zaznamenala slabšie než očakávané štvrťročné čísla. Výrobca liekov zarobil 1,54 USD na akciu, zatiaľ čo analytici očakávali zisk 1,71 USD za akciu. Tržby sa zvýšili o 5% na 5,741 miliárd dolárov z 5,477 miliárd dolárov v predchádzajúcom štvrťroku, ale taktiež sa dostali pod odhady (5,875 miliárd dolárov) kvôli zlému predaju liekov na cukrovku.
img

Rychlé shrnutí

09.10.2020 Americké indexy včerejší seanci zakončily výše. Index S&P 500 přidal 0.8 %, Dow jones rostl o 0.4 % a Nasdaq o 0.5 %.
C:\\fakepath\\eurusd-15092020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 15.9.2020

15.09.2020 Americké akcie zahájily nový týden růstem o více než procento. Pomohly jim signály pokroku ve vývoji vakcíny proti nemoci covid-19 a nové akvizice v hodnotě několika miliard dolarů.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar slábne, trh je optimistický ohledně vakcíny na covid-19

14.09.2020 Americký dolar dnes slábne a vůči japonskému jenu je nejslabší za uplynulé dva týdny. Oslabuje ho mimo jiné růst globálních akciových trhů. Ty jsou optimistické ohledně vakcíny na covid-19 a díky nově oznámeným dohodám o fúzích a akvizicích.
img

Nejobchodovanější akcie Saxo Bank v 2. čtvrtlet: Navzdory obavám z COVIDu-19 vystřelily akcie prudce vzhůru

14.07.2020 Po výrazné březnové korekci začali investoři ve 2. čtvrtletí víceméně bez rozmyslu nakupovat. Tím hnali trh zpět tam, kde se nacházel, než udeřil COVID-19. A díky tomu zažil index S&P500 svůj nejlepší kvartál od roku 1998. Tento trend se zřetelně odráží i u pěti nejobchodovanějších akciových titulů mezi klienty Saxo Bank.
C:\fakepath\burza.jpg

Akcie v USA posílily díky poklesu obav z koronaviru

10.07.2020 Americké akcie dnes posílily díky poklesu obav z vysokých přírůstků počtu případů nákazy koronavirem ve Spojených státech. Obavy zmírnila zpráva společnosti Gilead Sciences, podle které nová data ukazují, že její přípravek remdesivir výrazně zlepšuje zdravotní stav pacientů s covidem-19 a snižuje riziko jejich úmrtí.
img

Rychlé shrnutí

02.07.2020 Hlavní asijské indexy dnes rostou. ASX, Kospi a čínské indexy se drží v zelených číslech, zatímco Nikkei spíše jen udržuje pozice ze včerejška. Futures na německý DAX se pohybují nad včerejšími close cenami.
img

Rozbřesk: ČNB dál uvolňuje úvěrové podmínky

19.06.2020 Červnové měnové zasedání bankovní rady ČNB se sice odehraje až příští středu, nicméně i včerejší zasedání centrálních bankéřů stojí za pozornost. Byla totiž představena Zpráva o finanční stabilitě 2019/2020 a současně oznámeny změny regulatorních parametrů ovlivňujících bankovní business v ČR, respektive dostupnost úvěrů zejména pro domácnosti. A tím je především opuštění druhého ze tří stávajících parametrů při poskytování hypoték.
C:\fakepath\eurusd-02062020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 2.6.2020

02.06.2020 Akcie ve Spojených státech zahájily nový týden mírným růstem. Signály naznačující, že americká ekonomika je na cestě k oživení, pomohly uklidnit nervozitu způsobenou stále násilnějšími sociálními nepokoji a rostoucím americko-čínským napětím.
img

Nejhorší recese v historii EU přichází. Ztráta 20 mil. pracovní míst v USA

07.05.2020 Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA opět zaznamenaly rekordní hodnoty. Přes 3,169 mil. Američanů zažádalo o podporu. Jedná se o pokles oproti předešlému týdnu z 3,846 mil., trh však očekával 3 mil. Další vypovídající hodnotou o dopadech opatření proti koronaviru má statistika počtu pokračujících (trvajících) žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Ta za minulý týden vzostla na 22,647 mil. z 18,011 mil. týden předešlý.
img

Zklamání ECB tlačí DAX30 zpět pod 11 000 bodů

04.05.2020 Mimo ostřejší pokles ke konci týdne, zaznamenal Německý index DAX30 také krátký výkyv nad 11 000 bodů. Býčí výkon byl ve skutečnosti překvapivý vzhledem k údajům o HDP USA, které dosáhly poklesu -4,8% (Annual) v prvním čtvrtletí, což je mnohem horší výsledek než očekávání trhu, které činilo -4.0%. Nová data tak ukončily nejdelší období expanze v historii země od čtvrtého čtvrtletí 2008.
img

Nejhlubší propad HDP od finanční krize. Nezaměstnanost opět trhá rekordy

30.04.2020 Japonská centrální banka (BoJ) tento týden zhoršila výhled ekonomiky a rozhodla o nejrozsáhlejších opatřeních, které kdy provedla. Na podporu ekonomiky bude nakupovat firemních dluhopisy, a to v neomezených objemech. Cílem je udržet nízké úrokové sazby a tím i náklady na úvěry.
C:\fakepath\eurusd-30042020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 30.4.2020

30.04.2020 Americké akcie včera výrazně posílily díky povzbudivým informacím o přípravku remdesivir pro léčbu pacientů s nemocí covid-19. Nárůstu akciového trhu nezabránila ani zpráva o téměř pětiprocentním poklesu ekonomiky Spojených států v prvním čtvrtletí.
C:\\fakepath\\I.USDXH1.png

Forex: Dolar klesá, zpráva o remdesiviru zvýšila zájem o riziková aktiva

29.04.2020 Americký dolar dnes mírně oslabuje, protože povzbudivé informace o přípravku remdesivir pro léčbu pacientů s nemocí covid-19 podpořily zájem investorů o rizikovější aktiva. Euro kolem 16:55 SELČ vykazovalo vůči dolaru nárůst o 0,3 procenta na 1,0850 EUR/USD.
img

Ropa zadarmo. Více než 26 milionů Američanů je bez práce

24.04.2020 V pondělí po výrazném snížení poptávky po ropě z důvodů pandemických opatření, se květnový kontrakt na ropu WTI dostal do záporných čísel (přibližně až -35 USD za barel). Hlavním důvodem bylo uvědomění si spekulantů, že na rozdíl od ropy Brent je nutné barely ropy WTI fyzicky převzít. Panické prodeje proto započaly. Také cena ropy Brent poklesla, a to až na 16 dolarů za barel, což je nejnižší cena za posledních 20 let.
img

Jsou akcie na dně nebo přijde ještě hlubší dno?

24.04.2020 Většina odborníků se momentálně shoduje, že nastartování globální ekonomiky po aktuálním okleštění z důvodu pandemie koronaviru by mělo být klíčové pro její další vývoj. Ve hře je však řada faktorů včetně hlubokého propadu zaměstnanosti, které mohou při restartu způsobit problémy a ovlivnit nejen samotné světové hospodářství, ale i globální trhy.
C:\fakepath\eurusd-24042020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 24.4.2020

24.04.2020 Hlavní indexy americké akciové burzy včera víceméně stagnovaly. Nahoru je nejprve táhl optimismus, že dopad pandemie na pracovní trh ve Spojených státech se snižuje. Většinu zisků však smazaly po zprávě, kterou přinesl list Financial Times (FT), že experimentální antivirotikum remdesivir od společnosti Gilead Sciences selhalo při své první klinické studii léčby nemoci covid-19.
img

Gilead dosahuje pokroku při hledání léčby koronaviru - DAX30 pokračuje v růstu

20.04.2020 DAX30 uzavřel předchozí obchodní týden solidním zhodnocením a vypadá to, že by se mohl vyhnout dalšímu pádu pod 10 000 bodů. Důvodem růstu nebyla pouze naděje na uzdravení americké ekonomiky ale také čtvrteční proslov prezidenta USA.
img

MMF očekává nejhorší recesi od krize v 30. letech. Trump chce znovuotevřít ekonomiku

17.04.2020 Saudskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán v pondělí uvedl, že celosvětové dodávky ropy se po dohodě skupiny OPEC+ sníží o přibližně 19,5 milionů barelů denně. Exporty se v Číně v březnu meziročně snížily o 6,6 % po poklesu z předchozího měsíce o 17,2 %. Ekonomové osloveni agenturou Reuters však očekávali snížení exportu o 14 %.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Akcie v EU zpevňují, pomáhá vývoj kolem léku na covid-19

17.04.2020 Akcie na evropských trzích dnes výrazně zpevňují, k růstu jim pomáhá jednak slibný vývoj kolem léku na covid-19, jednak plány amerického prezidenta Donalda Trumpa na postupné otevírání americké ekonomiky, dosud paralyzované šířením koronaviru. Téměř žádný vliv pak neměla zpráva o propadu čínské ekonomiky, neboť se špatným výsledkem trh počítal.
img

16 milionů Američanů žádá o podporu. Powell očekává velmi vysokou nezaměstnanost

09.04.2020 Mezinárodní měnový fond v pondělí informoval, že eviduje povzbudivé signály oživení v Číně, avšak varoval, že nelze vyloučit obnovení pandemie v této zemi i jinde na světě. Podle průzkumu, který provedla společnost Sentix se důvěra investorů v ekonomiku eurozóny propadla nejníže od začátku sledování. Hospodářství se kvůli koronaviru nachází v hluboké recesi a pandemie dusí ekonomiku, dodala společnost.
img

Rekordní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA pokračuje. ČNB zmírnila limity u hypoték

03.04.2020 Americká pobočka Fedu v St. Louis v pondělí zveřejnila odhad, že šíření koronaviru by mohl vézt ve Spojených státech k zániku 47 milionů pracovních míst a míra nezaměstnanosti by se tak mohla dostat k 32 %. Čínské ministerstvo obchodu informovalo, že okolo 80 % restaurací je již otevřených. Také téměř všechny supermarkety, nákupní centra a maloobchodní obchody jsou v provozu.
img

Rekordní nezaměstnanost v USA. Centrální banky i nadále snižují sazby a rozšiřují QE

27.03.2020 Americká centrální banka oznámila v pondělí neomezené kvantitativní uvolňování. Tedy Fed bude nakupovat neomezené množství státních dluhopisů a cenných papírů zajištěných hypotékami. Podle MMF bude letošní recese světové ekonomiky způsobená koronavirem mnohem horší, než kterou způsobila finanční krize v letech 2008 až 2009. Avšak MMF dodal, že k zotavení světového hospodářství by mohlo dojít již v roce 2021.
img

Boj proti koronaviru. Centrální banky se odhodlaly ke koordinovanému uvolnění monetární politiky

20.03.2020 Americká centrální banka na svém mimořádném zasedání, které se konalo minulý týden v neděli, snížila hlavní úrokovou sazbu o jeden procentní bod do pásma 0 – 0,25 %. Fed zároveň oznámil, že zahájí masivní program QE ve výši 700 mld. amerických dolarů.
img

Největší pokles ceny ropy od roku 1991. Akciové trhy pokračují v pádu

13.03.2020 Ceny ropy zažily v pondělí ráno historický pokles, a to až o 34 %, což odpovídalo ceně $27,34 za barel. Tento pokles byl vyvolán jednak sníženou poptávky, za což můžou z velké části omezení pohybu, zavedená v některých zemích, jako opatření proti šíření koronaviru. Druhým důvodem poklesu ceny je zvýšení produkce ropy, který vyvolala organizace OPEC jako odplatu Rusku za neakceptování dohody o omezení produkce ropy. S&P 500 a Dow Jones otevřeli v pondělí ráno se 7% poklesem, což vyústilo v pozastavení obchodování na amerických burzách po dobu 15 minut. Toto opatření se spustí vždy, když S&P 500 poklesne o 7% a jeho hlavní funkcí je zabránit panice na americkém trhu.
img

Světová banka a MMF pomáhají v boji proti koronaviru. Fed snížil úrokovou sazbu o 50 bodů

06.03.2020 Guvernér japonské centrální banky Haruhiko Kuroda v pondělí uvedl, že jeho instituce je připravena plně využít všech dostupných nástrojů k podpoře ekonomiky. Italská ekonomika v loňském roce vzrostla o 0,3 %, což je o něco více, než predikovala vláda v poslední prognóze, která počítala pouze s 0,1 % růstem.
img

Akciové trhy zažívají nejhorší období od krize. Strach z koronaviru zavírá školy

28.02.2020 Italské úřady minulý týden v neděli kvůli šíření koronavirunařídily uzavřít na týden školy a zrušit sportovní utkání včetně fotbalových zápasů v Serii A. V Benátkách byl dokonce zrušen i tradiční karneval. Z průzkumu, který v úterý zveřejnila Čínská asociace malých a středních podniků, vyplývá, že okolo 60 % čínských firem je schopno uhradit běžné výdaje pouze jeden až dva měsíce, než jim dojdou finanční zdroje.
img

Denné zhrnutie: Obavy z koronavírusu posielajú akcie nadol

25.02.2020 Americké a európske akciové indexy dnes pokračovali v poklese, keďže investori presúvali investície do bezpečných aktív vďaka obavám zo šírenia koronavírusu. Výnosy na dlhopisoch pokračovali v poklese. Ropa dnes taktiež klesala, pričom pokles zaznamenali aj drahé kovy. Na forexovom trhu sa dnes najviac darilo britskej libre a japonskému jenu.
C:\fakepath\eurusd-25022020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 25.2.2020

25.02.2020 Akcie ve Spojených státech zahájily nový týden největším procentním poklesem za dva roky. Investoři přecházejí k bezpečnějším investicím, než jsou akcie. Děje se tak kvůli prudkému růstu počtu onemocnění novým koronavirem mimo Čínu, který vyvolal obavy, že koronavirus bude mít na globální růst mnohem vážnější dopad, než se doposud čekalo.
C:\fakepath\wall street.jpg

Americké akcie kvůli koronaviru prudce klesají

24.02.2020 Akcie ve Spojených státech zahájily obchodování prudkým poklesem a index Dow Jones v prvních minutách po otevření trhu ztratil více než 800 bodů. Investoři přecházejí k bezpečnějším investicím, než jsou akcie. Děje se tak kvůli prudkému růstu počtu onemocnění novým koronavirem mimo Čínu, který vyvolal obavy, že koronavirus bude mít na globální růst mnohem vážnější dopad, než se doposud čekalo.
img

Koronavirus ochromí světovou ekonomiku. Británii se po brexitu nedaří vyjednat dohodu

07.02.2020 Po pátečním / sobotním Brexitovém dni Spojené království od pondělí začalo první pracovní týden „bez evropské unie“ a předseda vlády Boris Johnson začal svůj cyklus vyjednávání obchodních podmínek mezi UK, EU a USA.
img

S&P 500 i Dow Jones na rekordních maximech.

21.09.2018 Vítězný tanec býků pokračoval i minulý týden. Naleznou medvědi podporu pro své tlapy někdy v blízké budoucnosti? Býci si připsaly i další vítězný týden, kdy jsme byli opět svědky nových all-time high, na které se podívaly hlavní US indexy. Další a další vyostřování obchodní války Trump vs Čína? Bez odezvy. Problémy ve vyjednání Brexitu na summitu v Salzburgu? Nezájem. Možné zvýšení sazeb FEDu příští týden? Ale kdepak.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Turecká lira | Monetární politika | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Měnový výbor Fedu | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Světové akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Obchodování na burze | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | Béžová kniha | CCI | CFD | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | DAX | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Expanzivní politika | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | Fúze | G7 | GAAP | Grafy | High | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Long | Lot | Low | MIFID | MMF | MT4 | Risk | Marže | MetaTrader | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Osobní příjem | PEG | Platforma | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Standard & Poor's 500 | Stop-Loss | Support | Swiss | Ticker | Trader | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Cenový graf | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Kurz eura | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Intervenovat | ČSOB | Partners | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Světová obchodní organizace | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Index CPI | Eurostat | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Vzdělávání | EURUSD | Raiffeisenbank | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Komerční banky | Akcie ropy | Akcie Tesla | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | CISCO | Co je akcie | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | České akcie | Dolar | Druhy akcií | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | Forex kalendář | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | HDP USA | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Irsko | ISM | Jádrová inflace | EBay | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Rusnok | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Obchodujeme | Odkup akcií | PayPal | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | TopForex | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Velká Británie | Volkswagen | Vývoj inflace | Webinář | WTI | XM | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Buffett | CEE | Cílová cena | Ekonomika EU | Elon Musk | Ex-dividend | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Petr Kellner | Redukce | ROCE | Small caps | Tovární objednávky | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Komise | Kontrakt | Volby | Futures trhy | Burze | Dividendové akcie | Investment | Traders | National Securities | Aramco | Markit | Raymond James | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Bank of New York Mellon | Royal Bank of Scotland | DPA | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Charles Schwab | Institut ZEW | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | State Street | ABN Amro | Westpac | CME Group | Caterpillar | Sentix | Baker Hughes | DIHK | Nordea | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Halifax | Thomson Reuters | Short squeeze | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Averze k riziku | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Stock Exchange | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Rada ČNB | Earnings | KBC | BlackRock | Přehled | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Evropské trhy | La Repubblica | Ekonomická aktivita | City | Forbes | Bezpečné investice | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Ekonomické dopady | IHS | Xetra | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Americký akciový index | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Akcie v EU | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Růst akcií | Walmart | Alibaba | Halliburton | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Eurex | DAX30 | DAX30 CFD | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Americké indexy | Nejistota | Erste | Philip Morris | London Stock Exchange (LSE) | Euro k americkému dolaru | FTSE 100 | Hlavní index londýnské akciové burzy FTSE 100 | Baidu | E*Trade | Zájem o akcie | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Credit Suisse Group | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Rekordní maxima | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Německý export | Britská ekonomika | Odhady trhu | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | FCA | Finanční ústav | Investovat do akcií | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Rizikové investice | Japonská vláda | Očekávání analytiků | Akciové trhy v USA | Index cen domů | Softbank | ARM Holdings | Příjmy | Oslabování dolaru | Kapitálové strategie | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Finanční domy | Alphabet | ČTK | Země G7 | Obchodování forexu | Aktuální cena | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Program kvantitativního uvolňování | Tisková konference ECB | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled ekonomiky | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Index ekonomické nálady | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Raymond James Financial | ABN AMRO Bank | IHS Markit | ex | Akcie firem | Ruské akcie | Vstup na burzu | BBVA | Zahraniční forex | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Cena palladia | Aleš Michl | Breakout Trader | Anadarko Petroleum | Coinbase | Akcie Tesly | Palladium | Trade Financial | Jerome Powell | MiFID II | Crown | Invesco | Panevropský index STOXX 600 | Kosdaq | Robinhood | Estee Lauder | CFG | Obchodování na trzích | Airbnb | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Trhy dnes | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | FinTech | LYNX webinář | Bitcoiny | Virtuální měny | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Evropské akciové trhy | Renaissance Capital | Globální růst | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Nejnovější statistika | Technologické akcie | Edison | Schwab | FAANG | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie společnosti | Forint | Turecké liry | Pokles ceny | Šéf Fedu | Americké akciové burzy | RDSA | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Americký dolarový index | Obchodní rozhovory | Profesionální obchodník | USMCA | Přímé zahraniční investice | Trhy v USA | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Intercontinental Exchange | Primární nabídka | BinckBank | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Pohyby na trzích | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Veřejný dluh | Česká firma | Financial Times (FT) | Cíl ČNB | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Ukončení obchodní války | Dolarová aktiva | Globální dluh | Nakoupit akcie | Palladiové akcie | Primární nabídka akcií | Zvýšení sazeb | IPO Uber | Martin Sklenář | Světové finanční trhy | Zájem investorů | PINS | Uber Technologies | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Akciový stratég | Růst ekonomiky USA | Zpětný odkup akcií | Nejznámější kryptoměny | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Akcie firmy | Sharpe ratio | Globální HDP | Ztráty dolaru | Boris Johnson | NVDA | Nabídka akcií | iFX | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Ferrari | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | Svět investování | Ropné akcie | Biotechnologické akcie | NASDAQ 100 | Digitální daň | Defenzivní akcie | Akcie automobilky | Aston Martin | Akcie Aston Martin | IPO Aston Martin | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Britský premiér | Akcie týdne | Oživení ekonomiky | AMZN | ISM index | Thyssenkrupp | Shrnutí obchodování | Prosus | US500 | Saudi Aramco | MT5 Supreme Edition | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Italská ekonomika | Dot plot | Novozélandská centrální banka | Pokles ceny ropy | Thomas Cook | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | UCITS | iShares | Energetické firmy | MetLife | GOOGL | Internet of Things | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Očekávaný růst | Projevy centrálních bankéřů | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Hospodářské dopady | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Hospodářské krize | Platební společnost | ByteDance | TikTok | Huawei | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Čínská média | Rozpočtový schodek | Deficit | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Mediální společnosti | Ropný gigant | HDP v USA | Německá vláda | Hongkong | Snížení úrokové sazby | ČNB Jiří Rusnok | Výkon amerického dolaru | Objem | MSFT | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Recese světové ekonomiky | Supreme Edition | UCITS ETF | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | Zpomalení české ekonomiky | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Olívia Lacenová | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Borsa Italiana | CFD DAX30 | CBI | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Dolar k japonskému jenu | Zavedení digitální daně | Bilance | Index DOW | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Generální ředitel | PSA | GM | Největší pokles | Zájem o riziková aktiva | Lagardeová | Souhrnný index | Amazon | Fortune | Nízké úrokové sazby | Philip Lowe | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Admiral Markets Forex Kalendář | Vyhlídky | EBRD | Hong Kong | INTC | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Americká data | Walt Disney | 5G | AFP | Finanční rezervy | FT | Meziroční růst HDP | Globální trh | Wüstenrot | Aktivita zpracovatelského průmyslu | Omezení těžby | Statistika | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | PLN | Na burze | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Hospodářský výsledek | SoftBank Group | ABC | Visa | General Motors | NTT | Docomo | Enel | Výrazný pokles | Šinzó Abe | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Nezaměstnanost v Česku | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Dolar vůči japonskému jenu | Německý ZEW index | Problémy | COPPER | EW | Důvěra investorů v německou ekonomiku | NAFTA | Novozélandská vláda | Britové | Cvičení | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Total | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Plyn | Nálada | Koruna zpevnila | Prohlášení | Alstom | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | Časopis Forbes | FIS | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | United Technologies | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Premiér Babiš | Vivendi | InterContinental | Accor | Konec roku | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | ČNB dnes | AXA | Regulátoři | Fed index | FedEx | FDX | xStation5 | Nejziskovější | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Peter Altmaier | Nike | Lámání rekordů | Celkový deficit | Bydlení | Uber | Česká zbrojovka | Ztráta | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Kraft Heinz | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Peking | Wirecard | Shortování akcií | Zákaz shortování | Index londýnské akciové burzy | ETF roku 2020 | Hospodaření | Paschal Donohoe | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Zvýšení inflace | Bernie Sanders | Klesající trend | Pracovní trh | Společnost Sentix | Američané | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Odškodné | Altria Group | Netflix | NFLX | General Motors (GM) | List Financial Times | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | Daimler | VDA | Micron Technology | Microchip Technology | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Ministr energetiky | Sodexo | RBA | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Nový rekord | Ministerstvo práce | Dividendový aristokrat | Ministr financí Steven Mnuchin | Čínský vicepremiér Liou Che | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Proinflační | Vyšší inflace | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | SAP | iRobot | IRBT | Výroba v eurozóně | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Nejobchodovanější akcie | Ceny energií | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Pokračování výsledkové sezóny | Výsledkové sezóny | AMGN | Koronavirus | Paypal Holdings | Brand Finance | Značka Amazon | Google | 100 miliard dolarů | CMS | Koronavir | Trhy | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Lenox Wealth Advisors | David Carter | American Express | Asijské indexy | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | DISH | Burzy v Šanghaji | Starbucks | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Zlepšení | SBUX | Akcie v roce 2020 | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | PMI za leden | Akcie automobilky Tesla | Dopady koronaviru | Cena akcií Tesly | PMI pro sektor | Fresenius Medical | FME | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | NFP | Postmates | Snowflake | Čínské ministerstvo | Americké ekonomiky | Americké banky | Obchodovanie | Britský statistický úřad | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Nejlepší biotechnologické akcie | Galapagos | Biogen | Pharming Group NV | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | TWTR | Deutsche Telekom | TS Lombard | Ekonomické aktivity | E*Trade Financial | Ekonomické dopady koronaviru | Důvěra v průmyslu | WHO Bruce Aylward | Bruce Aylward | ILNA | Agentura ILNA | Konjunkturální průzkum | FinTech akcie | Akcie na evropských trzích | PHIA | Index aktivity | Šéfka ECB | Průměrná mzda | Stabilita | Jižní Korea | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Guvernér japonské centrální banky | Haruhiko Kuroda | Toyota | Vývoj | Olympijské hry v Tokiu | Analytická společnost | Boj proti koronaviru | Nová data | Snížení těžby | Mzda | Ekonomika Evropské unie | Únorová inflace | Změna sazeb | Videokonference | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Euro včera | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Opatření proti koronaviru | Index DAX burzy | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Olaf Scholz | Profitovat | Technologičtí giganti | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Stimuly | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Největší propad | Asijská seance | Stimul | Burzy cenných papírů | Inflace v EU | Anton Siluanov | ECB dnes | Nákupy aktiv | Měnové zasedání | Měnové zasedání bankovní rady | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Akcie Monety | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Automobilka | Dopady pandemie | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu z USA | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Texas | PYPL | Waste Management | Prodeje domů | Další pokles | Německý ministr financí | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | WM | Church & Dwight | REGN | Salmán | MF | Pravidla EU | Kroky centrálních bank | Ministryně práce | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Škoda | Index ISM | Denso | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Návrh zákona | Domácnosti | Fundament | Výrobce letadel | Neomezené množství | Neomezené kvantitativní uvolňování | Ministryně financí | Hodinový graf | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Klaus Regling | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Odklad olympijských her | Růst | Univerzita Johnse Hopkinse | Olympijské hry | Německý parlament | Senátor Bernie Sanders | United Airlines | American Airlines | Delta Air Lines | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Signál | Index spotřebitelské nálady | Ratingová agentura S&P | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Sněmovna reprezentantů USA | Allianz | Německý statistický úřad | Propad HDP | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Německé CPI | Šíření nákazy | Nejlepší palladiové akcie | Abbott Laboratories | Fiat Chrysler | Ekonomiky | Společnost Walt Disney | Akciový index S&P 500 | Slovensko | Války | Schodek | Aukce státních dluhopisů | Organizace | Poskytování hypoték | LTV | Růst nezaměstnanosti | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Cloud Computing | Nvidia Corp | Práce | Výraznější pokles | Údaje | IATA | Oživení v Číně | Signály oživení | Eni | Obchodovat s cennými papíry | Výroba v Německu | Možnosti obchodování | UnitedHealth Group | Anthem | Dopady koronavirové krize | Znovuotevřít ekonomiku | Oživení ekonomik | Dolar slábne | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Jednání OPEC | Nárůst nezaměstnanosti | Abdalazíz bin Salmán | Nejvyšší soud | Splátky dluhů | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Premiér Justin Trudeau | Akcie Saxo Bank | Microsoft Corp | US Bancorp | Joe Manimbo | Analytik Joe Manimbo | Otevírání ekonomik | Procter & Gamble | Statistiky | Jeffrey Halley | Experimentální přípravek | Přípravek remdesivir | Remdesivir | Antivirotika remdesivir | Antivirotika | Uzavření trhů | ZEW index ekonomického sentimentu | USD za barel | Květnový kontrakt | Trade | S&P500 | Chesapeake Energy | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Reddit | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Aktuální očekávání | Air France | Institut GfK | Posílení | Zoom Video Communications | Citlivost trhu na zprávy | Citlivost trhu | Selhání remdesiviru | Hlavní indexy americké akciové burzy | Ropa zadarmo | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Joe Biden | Data z trhu práce | ADBE | 3M | 737 MAX | Experimentální lék | Lék remdesivir | Americká centrální banka (Fed) | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Keator Group | Osobní příjmy | Rozhodnutí o sazbách | HDP report | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | FDA | Gilead | Společnost Gilead | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Růst výnosů | Rally na akciích | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Otevírání americké ekonomiky | PMI pro sektor služeb | PEPSICO | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Dovoz | ETN | Státy eurozóny | Australská ekonomika | Zadlužení | Bezpečnost | Dluhy | Toyota Motor | Společnost Avast | NKE | ONE | Merck | RBI | Hypoteční banka | T-Mobile | Expedia | JD.com | NetEase | Royal Caribbean | Vakcína | Sektor služeb | Fujitsu | CL | Spekulovat | Moderna | Jukos | Fiskální stimul | Státní podpora | Advance Auto Parts | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Eli Lilly | LLY.US | LLY | GSK | AMZN.US | Renault | MLM | Mondelez | JDE | Rizikovější měny | Unie | ČR | Costco | Salesforce | Hertz | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Rozhodnutí FOMC | Zbrojovka | Výrobní PMI | PEPP | Londýnské burzy | Rekordní nárůst | Německé vládní strany | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Oracle | Tchaj-wan | Hertz Global Holding | Hertz Global | Index Nasdaq Composite | Rozpočtový deficit USA | Světové krize | Investice do infrastruktury | Plán investic | Novartis | Novo Nordisk | Sanofi | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Úvěrové podmínky | Dluh Británie | Covid | Technologické firmy | Index průmyslové výroby | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Představenstvo | Příjmy a výdaje | Chesapeake | Ziskové marže | ASM International | Fintech společnosti | Thermo Fisher Scientific | Společnost Uber | Exporty | Ant | Sony | Japonská společnost | Výhled vývoje ekonomiky | Johnson & Johnson | Americký výrobce letadel | Akcie farmaceutické firmy | Americká společnost Apple | Stellantis | Chrysler | Německý maloobchod | Ceny | Praha | Verizon Communications | Technologické společnosti | Společnost XTB | Salesforce.com | Burzovní hodnota | Čínská společnost | Mezinárodní firmy | Důvěra | Výsledky ISM | Ant Group | Skupování aktiv | Růst vývozu | Úřad pro kontrolu potravin a léčiv | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Deutsche Lufthansa | Americké ministerstvo spravedlnosti | Worldometers | Počty nakažených | Velký propad | Pandemická situace | Goodyear | Veřejný dluh Británie | Airbus Group | Zvýšení daní | Coca-Cola | Výrobní sektor | Výrobní index | Americký soud | Průměrné mzdy | Vývoj průměrné mzdy | SPAC | Southwest Airlines | Vývoj vakcíny | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Stavební povolenky | Zadlužení Německa | Americký podnik | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Accenture | Micron | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | Marathon Petroleum | LyondellBasell | LyondellBasell Industries | Marathon | Pracovní místa | Ranní okénko | Česká republika | Cineworld | Společnost Cineworld | Průmyslové zakázky | Odvolací soud | NextEra | Měnový fond | Paul Milgrom | Robert Wilson | F.US | Výrobce letecké techniky | Ameriprise Financial | Walgreens | MicroStrategy | Koncern | Concho | Digitální převody peněz | Nařízení | Newmont | Align Technology | ALGN | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Robert Half International | RHI | Moneta | Akcie spoločnosti Eli Lilly | Pandemický program | SAP AG | XOM | CVX | PFE | CSCO | MMM | ABT | GWW | JNJ | Zveřejnění výsledků | Odklad splátek | SolarEdge | BIIB | Zynga | ZNGA | Oživení ekonomiky USA | UBER.US | Electronic Arts | T-Mobile US | Sumitomo | MCD | MCD.US | Zprávy o vakcíně | Akcie Pfizeru | Společnost Pfizer | QCOM | SPGI | S&P Global Inc | IHS Markit Ltd | Proražení | INTC.US | AAPL.US | Životní prostředí | NextEra Energy | TSCO | XYL | AWK | Xylem | GME | GameStop | Akcie americké společnosti | Norwegian Air Shuttle | Futures na DAX | Linde | Siemens | BASF | Deutsche Boerse | Fresenius SE | Fresenius | Continental | Covestro | LATAM Airlines | ABNB | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | ALXN | Alexion Pharmaceuticals | Alexion | BIDU | LEN | Lennar | Finanční společnost | PX Pražské burzy | CMI | MGM | AAL | DGX | Boeing 737 Max | Stimulační balíček | Carnival | ABNB.US | Autopůjčovna Hertz | DOT | Brands | JD | Shopify | Acacia Communications | MRK | MJ | WU | UAL | Situace na trhu | United Parcel Service | Philips | UPS | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | Akcie Gamestop | Marriott | PEP | Deliveroo | WallStreetBets | BlackBerry | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Velké investiční fondy | Express | Thermo Fisher | Obchodní deficit USA | General Motors (GM.US) | GM.US | HAS | Hasbro | TWTR.US | Twitter (TWTR.US) | UNH | Humana | Anheuser-Busch inBev | Nastavení sazeb | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Tyson Foods | Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | VIV | AIG | FinTech akcie 2021 | WFC | Evropský výrobce letecké techniky | SPWR | Air | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Freeport-McMoRan | IPO Coinbase | Kryptoměnový gigant | Akcie ropy v roce 2021 | PSX | XOM.US | Banco Santander | ING Groep | Britská společnost | Apple (AAPL.US) | Fidelity | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | GameStop akcie | Prezident Erdogan | Kansas City Southern | KSU | IPO Deliveroo | Discovery | Loď Ever Given | Ever Given | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | LMT | Paychex | PAYX | Korporátní daně | EDF | Constellation | Constellation Brands | STZ | Special Purpose Acquisition Company | Harley-Davidson | Advanced Micro Devices | AMD | Xilinx | Intel (INTC.US) | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Alphabet (GOOGL.US) | Centene | Chubb Limited | Chubb Limited (CB.US) | Starbucks (SBUX.US) | United Parcel Service (UPS.US) | AMD.US | GOOGL.US | CB.US | SBUX.US | UPS.US | Akcie v roce 2021 | Objednávky | Verizon | Comcast | Santander | Dluhový strop | Kellogg | Goldman Sachs Group | Nasdaq Inc | MSTR.US | MicroStrategy (MSTR.US) | MSTR | Těžaři | API | Oslabení | Zisk před zdaněním | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Infrastrukturní plán | Ruský ministr | Spotřeba domácností | Salvador | FAST | Cíle | Příležitosti | Zneužití tržní síly | Tržní síly | Konkurence | Prodej | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | UnitedHealth Group Incorporated | Mali | McDonald's | iShares Nasdaq | Shares Nasdaq US Biotechnology | iShares Nasdaq US Biotechnology ETF | Biotechnology ETF | 2B70 | iShares Nasdaq US-Biotechnology UCITS ETF | Cyklus zvyšování sazeb | Stress testy | Technologie | Americký výrobce | Nabídky akcií | Philip Morris International | Pivovar | Symantec | INTU | Intuit Inc. | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | CMCSA | Comcast Corporation | NTAP | NetApp | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | TXN | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | PG | CAT | Intel Corporation | PCAR | PACCAR | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | Applied Materials | QUALCOMM Incorporated | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | Odvětví | Divize | HOOD | Výrobce elektromobilů Tesla | Rekord | ABB | CAR | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | HOOD.US | Robinhood (HOOD.US) | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Thomas Schäfer | Ministerstvo spravedlnosti | HICP | Devon Energy | DISCA | Marriott International | Marriott International (MAR.US) | MAR.US | Occidental Petroleum | OXY.US | OXY | Occidental Petroleum (OXY.US) | Phillips 66 | Albemarle Corp | Albemarle | Projekce | TWS | VIAC | Comcast Corp | CMCSA.US | Takata | Letecká společnost Virgin Atlantic | Společnost Virgin Atlantic | Vratislav Zámiš | ADS | Pioneer Natural Resources | Nucor | Britská společnost Cineworld | Německý výrobce | Home Depot | CBRE | Rozbor | Kansas City | ASX | David Vagenknecht | Dominion Energy | Agilent | Společnosti | Opatření | Dna | PayPal Holdings Inc | Uhlí | Honeywell International | CDW | Moelis | Automatic Data Processing | Merck & Company | Siemens Healthineers | Airbus SE | BNP | UBS Group | MGM Resorts | Zoetis | ZTS | Zoetis Inc | Německá automobilka Volkswagen | Úročení | Gamble | DAI | Hospodářské soutěže | Automotive | Charter Communications | Vylepšení teorie aukcí | Minulá výkonnost | Bristol-Myers | Intuitive Surgical | ISRG | CSX | ANTM | EQT | Abbott | Schlumberger | Snap | Amazon (AMZN.US) | McDonald's (MCD.US) | Merck (MRK.US) | Caterpillar (CAT.US) | Zprostředkovatelé | Zboží dlouhodobé spotřeby | Mastercard (MA.US) | Comcast (CMCSA.US) | Gilead Sciences (GILD.US) | Shopify (SHOP.US) | SHOP.US | Colgate-Palmolive | Meta | Klima | MGM Resorts International | Electronic Arts (EA.US) | Airbnb (ABNB.US) | Uber Technologies (UBER.US) | Regeneron Pharmaceuticals | Soud v Haagu | Royal Caribbean Cruises | PYPL.US | Společnost | Výsledky společnosti | Nexi | TechnipFMC | TIM | | Honeywell | CMA | Arm | Letadlo | CarMax | KMX | Sumitomo Mitsui | Hodnoty měny | Altria | EOG Resources | Real Estate | Siemens Gamesa | Shell Plc | Instituce | Western Digital | HDP z Kanady | Simon Property Group | Chipotle Mexican Grill | Illumina | Mattel | Under Armour | LHA | Marathon Oil | MRO | General Dynamics | TotalEnergies | Orsted | L3Harris Technologies | DBK | CF Industries | Fiserv | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Měsíční report | CMG | Výsledek inflace | Správa | STT | Travelers | Alaska Air Group | Textron | Occidental | Wall Street výsledky | Southwest | Mondelez International | EOG | EOG Resources Inc | Roche | Wynn Resorts | WYNN | EdF | Úroveň parity | Marketingová komunikace | Hike | Zelená čísla | Air Products | Hershey | Jestřábí ECB | L3Harris | Výsledky Applu | Roche Holding | Roche Holding AG | CZ | Mitsui | Aktualizovaná prognóza | Estée Lauder | ChatGPT | OpenAI | NXP Semiconductors | NXP | Společnost Caterpillar
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Gigant Gazprom
Gigant Chevron
Gigantická suma
Gigant v oblasti finančních trhů
Gig ekonomiky
Gilat Satellite Networks
Gilat Satellite Networks Ltd.
Gilat Satellite Networks Ltd. (GILT)
Gilbert Houngbo
Gilead

Následující klíčová slova

Gilead Sciences (GILD.US)
Giles Coghlan
Gilles Moëc
Gil Luria
Giorgia Meloniová
Giovanni Staunovo
Giphy
Gipsycoin
Gita Gopinathová
Github
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
The Trading Pit
Potvrďte prosím... Zavřít