Klíčová slova - Pšenice (WHEAT)

Rusko odstupuje od dohody o vývozu obilí z Ukrajiny❗
31.10.2022 Rusko se stáhlo z provozu takzvaného Bezpečného exportního koridoru pro obilí, včetně ukrajinské pšenice a kukuřice, které v reakci na to výrazně rostou. Ceny pšenice (WHEAT) během dnešní seance rostou o více než 5,5 %.

BREAKING: Ceny pšenice roste o více jak 5 %
16.05.2022 Cena pšenice v pondělí prudce roste poté, co Indie omezila vývoz pšenice, aby si zachovala potravinovou bezpečnost. Ceny zemědělských komodit vzrostly na konci února poté, co Rusko zaútočilo na Ukrajinu, která dříve tvořila 12,0 % celosvětového exportu. Společně s Ruskem obě země podle analytiků RBC Capital Markets představují 25 % celosvětového exportu pšenice, přičemž 13 % exportu kukuřice pochází z Ukrajiny. Ruská agrese způsobila nedostatek pšenice po celém světě, což zvýšilo obavy z hladomoru a sociálních nepokojů v mnoha rozvojových zemích.

Jak komodity ovlivňují inflaci?
27.04.2022 Inflace se zdála být po mnoho let mrtvé téma. Centrální banky se delší dobu snažily stimulovat růst cen, zejména prostřednictvím stimulace růstu mezd. Inflační cíle byly více než splněny, bohužel především prostřednictvím nabídkových faktorů. Někdy je těžké odpovědět na otázku, zda je vysoká inflace způsobena růstem cen komodit, nebo spíše vysoká inflace způsobuje růst cen komodit (ve snaze investorů se proti vyšším cenám zajistit). V současné době můžeme zcela jednoznačně konstatovat, že rostoucí ceny komodit způsobily všudypřítomné zdražování produktů. V tomto článku se podíváme na spotřebitelské ceny a jednotlivé skupiny komodit v USA a Eurozóně.

BREAKING: Rusko může zastavit zemědělské vývozy!
14.03.2022 Agentura IFX uvedla, že Rusko může pozastavit vývoz pšenice, kukuřice, rýže a ječmene mezi 15. březnem a 30. červnem. Agentura se odvolává na ruského ministra zemědělství.
Další články k tématu Pšenice (WHEAT)

Graf dne: WHEAT (31.10.2022)
31.10.2022 Na začátku nového týdne se cena obilí obchoduje výše. Rusko odstoupilo od dohody zprostředkované OSN o ukrajinském vývozu obilí s tím, že již nemůže zajistit bezpečnost civilních plavidel v Černém moři po víkendovém útoku dronů na jeho námořní základnu v Sevastopolu na Krymu. Organizace spojených národů již vyjádřila své znepokojení nad vývojem a uvedla, že bude s Ruskem jednat ve snaze oživit dohodu.

FT: Ceny pšenice klesají, protože Rusko nahrazuje ukrajinské dodávky
21.09.2023 Ceny pšenice se pohybují blízko nejnižší hodnoty za tři roky, přestože ruská invaze nadále narušuje vývoz z Ukrajiny, která patří mezi přední světové vývozce. Od konce července se ceny snížily o více než pětinu díky mimořádně vysoké úrodě v Rusku, která nahradila výpadky dodávek z Ukrajiny, upozornil list Financial Times (FT). Analytici však varují, že eskalace napětí mezi Ukrajinou a Ruskem v oblasti Černého moře a vysoké sázky některých investičních fondů mohou způsobit opětovný nárůst cen.

Cena pšenice na trzích klesá, je blízko hodnot před válkou na Ukrajině
19.09.2022 Cena pšenice na světových trzích klesá a jeden bušl (27,2 kg) se odpoledne prodával zhruba za 8,44 USD (207 Kč). Důvodem jsou obavy z globální recese, která by podle analytiků snížila poptávku, i pokračující vývoz ukrajinského obilí podle dohody vyjednané za účasti OSN v létě v Istanbulu. Cena je tak blízko hodnot před únorovou invazí ruských vojsk na Ukrajinu.

Graf dne: WHEAT (16.08.2023)
16.08.2023 Kotace WHEAT během dnešní seance posilují v důsledku útoku ruské strany na jeden z přístavů na Dunaji. Vedoucí vojenské správy Oděské oblasti Oleh Kiper oznámil, že sklady a sila byly výrazně "zasaženy", což je další eskalace války v černomořské zóně a další impuls k volatilitě na kotacích pšenice. V tuto chvíli není znám přesný rozsah škod.

Pšenice klesá v souvislosti s aktualizací počasí
02.08.2023 Futures na pšenici (WHEAT) se obchodují s masivním poklesem. K tomu pravděpodobně přispěly aktuální informace o mírnějším počasí v USA a silný americký dolar, který dnes posiluje proti averzi k riziku. Předpovědi ukazují na chladnější a vlhčí počasí na středozápadě USA v novém měsíci. Takové podmínky mohou nahrávat vyšší úrodě. Navíc navzdory obavám nebyly o víkendu hlášeny žádné větší útoky na ukrajinskou obilnou infrastrukturu. Podle analytiků společnosti Top Hird Ag předpovědi hovoří o téměř úplné absenci veder a předpovědi srážek ve státech Iowa a Minessota.

BREAKING: Pšenice klesla o více než 5,0 %, protože Erdogan poskytl záruky na obilný koridor!
02.11.2022 Ceny pšenice dnes výrazně klesly poté, co turecký prezident Erdogan oznámil, že bezpečnost ukrajinského exportního koridoru obilí byla zajištěna, a doprava byla obnovena. Kreml uvedl, že kontakt s Tureckem pokračuje, ale účast Ruska na dohodě zůstává pozastavena. Po prohlášení se cena pšenice propadla o více než 5 % a ceny kukuřice poklesly o téměř 2 %.

Pšenica v zóne hlavnej rezistencie 📊 Pretrvá rally?
23.06.2023 Zatiaľ čo kontrakty na sóju a kukuricu dnes strácajú, kontrakty na pšenicu (WHEAT) sa obchodujú nahor a priblížili sa ku kľúčovej dlhodobej rezistencii (SMA200). Údaje z chicagskej komoditnej burzy CBOT naznačili, že komoditné fondy boli včera stále čistými nákupcami kontraktov na pšenicu, pričom pozície na kukuricu a sóju boli zároveň vypredané.

Graf dňa - PŠENICA (14.05.2021)
14.05.2021 Pšenica včera klesla spolu s ďalšími poľnohospodárskymi komoditami. Aj keď pre kukuricu boli zverejnené nejaké negatívne správy (riziko, že Čína zruší objednávky), pre pšenicu neboli zverejnené žiadne takéto správy. Cena pšenice mohla klesnúť na základe minulých prudkých ziskov, pretože táto komodita bola silne prekúpená.

Pšenice je ohrožena téměř všude, může tak dojít k dalším škodám v ekonomice
16.05.2022 Ruská invaze omezila vývoz pšenice z Ukrajiny, zvýšila ceny chleba a nudlí a světovou úrodu čeká další zkouška: extrémní počasí.

BREAKING: Erdogan potvrdil prodloužení dohody o dodávkách obilí v Černém moři
17.05.2023 Zprávy tureckých médií, které byly zveřejněny dříve, naznačují, že Rusko a Ukrajina jsou blízko k dohodě o prodloužení černomořské obilné iniciativy, která by umožnila pokračovat v ukrajinském námořním vývozu obilí. Také ruská média o víkendu uvedla, že nejpravděpodobnější variantou je prodloužení o 60 dní. Tato mediální odhalení právě potvrdil turecký prezident Erdogan, který uvedl, že se Rusko a Ukrajina dohodly na dvouměsíčním prodloužení.
Související klíčová slova:
Inflace | Rusko | USA | HDP | ETF | Poptávka | Ekonomové | Spotřebitelské ceny | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Bloomberg | CFD | Centrální banky | EMA | Ekonomika | Exchange Traded Fund | Investor | Investování | Komodity | MIFID | Pozice | Riziko | Ropa | Sentiment | Support | Swap | Výkonnost | Výnos | Úrokové sazby | Banky | Doporučení | USD | Cena ropy | XTB | OSN | Investoři | Fond | EU | Ceny komodit | Gold | Obchodovat | Investovat | Index | Investiční strategie | Capital Markets | Cena | ETF fond | Exchange | Investiční | Investiční doporučení | Markets | Pšenice | Ropy | Trh | WTI | Zemní plyn | Zprávy | Předpověď | Indie | Měď | ROCE | Komise | Commodities | RBC Capital Markets | RBC Capital | Podnikání | Energie | Xetra | Ztráty | Nakupovat akcie | Ministr obchodu | Krize | Výnosy | Ceny pšenice | Jerome Powell | MiFID II | ETC | Lithium | Podnikání na kapitálovém trhu | Akcie společnosti | RDSA | Růst cen komodit | iFX | NATGAS | Coffee | Cena niklu | Finanční situace | UCITS | iShares | Káva | LNG | UCITS ETF | Růst cen | Inflační cíle | 4GLD | Zdražování | Breaking | Total | Plyn | xStation5 | WHEAT | BREAKING | Cena pšenice | Commodity index | Zemědělství | Poradenství | Komunikace | Trhy | Změny cen | Situace | Pandemie | Vysoká inflace | Indická vláda | Kukuřice | Spotřebitelé | Růst | Ekonomiky | Války | WisdomTree | Potravinové krize | Dílčí index | Shell | Vývoz | Bezpečnost | CL | JDE | Šance | Ceny | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | KGHM | Exchange Traded Commodity | CPI v USA | Způsob investování | Nařízení | Počasí | CARA | Dnešní seance | Rostoucí úrokové sazby | WTI Crude Oil | Rostoucí ceny | Cíle | Společnosti | RBC | Minulá výkonnost | Obilí | Pozornost | Společnost | TIM | 3М | Cykly | Spotřebitelské inflace | Ruská agrese | Cheniere Energy | Růst cen surovin | IFX | Agentura IFX | Cena pšenice (WHEAT) | Vývoz pšenice | Marketingová komunikace | Obilí z Ukrajiny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | Cena | ROCE | Trading