Neděle 21. července 2024 19:33
reklama
InstaForex
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani

Luxusní zboží

img

Čokoláda jako luxusní zboží? Cena čokolády se může do konce roku zdvojnásobit

20.06.2024 Pokud patříte mezi milovníky čokolády, měli byste zpozornět, protože cena hlavní složky této pochoutky v podobě kakaa prudce vzrostla a v polovině dubna překročila hranici 12 tis. Klimatické změny, nemoci nebo nedostatečné investice znamenají, že cenovka kakaových výrobků pravděpodobně dále poroste, přičemž možnou záchranou je Latinská Amerika.
img

Budeme v roce 2024 utrácet za nákupy více než vloni?

24.04.2024 Obchodníci v České republice zaznamenali v letech 2022 a 2023 meziroční pokles tržeb, a to o 3,9 %, resp. 4,2 %. Propad tržeb během uplynulého roku byl nejvýraznější minimálně od začátku milénia. Otázkou zůstává, jaký bude z pohledu obchodníků a spotřebitelů rok 2024. Dobrou zprávou je, že nálada mezi spotřebiteli se už několik měsíců v řadě zlepšuje a březnový indikátor spotřebitelské důvěry dosáhl nejvyšší hodnoty od jara 2021. V nejnovější analýze se Eva Sadovská, analytička WOOD & Company, podívala na důvody poklesu loňských tržeb maloobchodu, na to, jak Češi nakupovali v nákupních centrech, zda se spotřebitelé vrátili do kamenných obchodů, ale především na to, co má vliv na utrácení Čechů v roce 2024.
C:\fakepath\trader-02042024-39-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.04.2024 1) Na hongkongské burze dnes pozastavili obchodování s akciemi stavitelské firmy Country Garden. Firma předtím odložila zveřejnění hospodářských výsledků za rok 2023. Tím se provinila proti pravidlům burzy. Country Garden, která byla dříve co do počtu prodaných bytů jejich největším stavitelem v Číně, to uvedla ve svém dnešním sdělení.
C:\fakepath\Arnault.jpg

Nejbohatším člověkem světa je opět Bernard Arnault

02.04.2024 Nejbohatším člověkem na světě je letos podle žebříčku časopisu Forbes opět Bernard Arnault. List majetek majitele podniku prodávajícího luxusní zboží LVMH vyčíslil na 233 miliard dolarů (5,5 bilionu Kč). To je o 22 miliard dolarů více, než kolik měl tento Francouz podle Forbesu loni. Druhým nejbohatším člověkem je stejně jako loni zakladatel automobilky Tesla Elon Musk se 195 miliardami dolarů, následovaný zakladatelem Amazonu Jeffem Bezosem se 194 miliardami dolarů.
C:\fakepath\gucci-26042024.png

Akcie vhodné pro watchlist: Kering

26.03.2024 Obecným problémem nákupu akcií, když jsou akciové indexy na svých historických maximech, je vysoká cena akcií. I když v současnosti táhne indexy jen hrstka akcií ze sektorů umělé inteligence a boje proti obezitě, tak tento pohyb zdražuje prakticky všechny akcie. Co tedy na burze dělat, když ceny akcií jsou vysoko?
img

Denní shrnutí: akciové trhy prohlubují výprodej 📌

17.01.2024 Wall Street a evropské indexy pokračují v klesajícím trendu, který je tažen prudkým růstem výnosů amerických desetiletých státních dluhopisů, které dnes překonaly hranici 4,1 % (nejvyšší hodnota od první poloviny prosince 2023). US500 a US100 klesly o více než 1,00 %.
img

Je na trhu dostatek kávy?

29.11.2023 Komoditní trh je spojen především s ropou, plynem nebo také zlatem. Pokud jde o tuto skupinu, často se také mluví o obilninách, ale daleko méně často se mluví o kávě, i když to je velká chyba, protože trh s kávou je jedním z nejaktivnějších komoditních trhů na světě, hned po olej. Trh je někdy považován za luxusní zboží a spotřebitelé za základní zboží. Dá se v současnosti mluvit o deficitu na trhu s kávou a obávat se, že černý nápoj může brzy dojít?
C:\fakepath\trader-20092023-43-zm.png

Ruský těžař Alrosa zastavil prodej diamantů, chce podpořit klesající ceny

20.09.2023 Ruský těžební gigant Alrosa zastavil veškerý prodej diamantů ve snaze podpořit klesající ceny. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg, která tento krok označila za téměř bezprecedentní. Poptávka po diamantech po pandemii covidu-19 obecně oslabila. Ekonomické problémy se projevují mimo jiné tím, že spotřebitelé snižují výdaje za luxusní zboží. Pokles cen komodity se v posledních týdnech zrychlil a kupci v Indii, která je největším odběratelem surových diamantů, vyvíjejí tlak na největší těžaře, aby omezili nabídku.
img

Apple o krok blíže k debutu iPhone 15 📊

12.09.2023 Akcie Applu (AAPL.US) letos prudce vzrostly, ale společnost zatím neuvedla, kde pro sebe vidí místo z hlediska vývoje technologie AI. Výsledky za 2. čtvrtletí navíc ukázaly, že společnost stagnuje v prodeji zařízení, přestože nadále vykazuje rekordní čisté zisky a zlepšuje marže. Apple dnes představí nejnovější vlajkovou loď iPhone verze 15. Tato událost je v technologickém průmyslu vždy široce hlášena a pokud společnost spolu s prezentací poskytne více vodítek například o potenciálním rozvoji Apple AI tzv. Siri. Na to může reagovat i cena akcií.
img

Japonsko našlo odpověď na stárnutí a propad produktivity. Zemi mají zachránit roboti s generativní AI

27.07.2023 Japonské zkušenosti z výroby polovodičů a integrace robotiky se mohou stát základem dominance této země v oblasti AI. Kombinace dvou nejvýraznějších tržních témat letošního roku, japonských akcií a umělé inteligence, s sebou přináší celou vlnu nových příležitostí.
img

Akcie: Horečka umělé inteligence žene trh do nových extrémů

25.07.2023 Zdaleka nejpřekvapivější událostí letošního roku je nástup pokročilých systémů umělé inteligence, jako je GPT-4 od společnosti OpenAI, který vše převrátil naruby. Rally vyvolaná umělou inteligencí vyhnala americký akciový trh do nových extrémů a o přínosech a rizicích této nové technologie se vedou vášnivé diskuse. Umělá inteligence se také stane závodem ve zbrojení mezi USA a Čínou.
img

Vzestup e-commerce, mladší generace mění své nákupní zvyklosti

25.07.2023 Evoluci směrem k nakupování přes internet urychlila pandemie, ale ne všechny země se v tomto ohledu vyvíjely stejně. Také různé generace se chovají po svém, pokud jde o to, co nakupují online. V kontextu současného narativu souvisejícího s možným zpomalením globální i místní ekonomiky je důležité pochopit, jak kupující mění své nákupní zvyklosti.
img

DE30: Odvětví kosmetiky a luxusního zboží pod tlakem, Nordea udržuje bankovní sentiment na trhu!

17.07.2023 Nálada na trzích během první obchodní seance tohoto týdne je poměrně negativní. Evropa zaznamenává poměrně výrazné poklesy, především ve Francii, kde CAC 40 ztrácí více než 1 % kvůli výrazným poklesům společností vyrábějících luxusní zboží a kosmetiku. Sentiment dnes ovlivnily údaje z Číny, které dopadly pod očekávání, což v kombinaci se slabými údaji o tržbách společnosti Compagnie Financière Richemont v USA zkazilo náladu v kosmetickém/luxusním sektoru.
img

Rozruch kolem umělé inteligence připomíná bubliny z minulosti

01.06.2023 Velká většina košů spojených s růstovými tématy si v posledním týdnu pohoršila a týdenní výsledky trhů by byly opravdu deprimující, nebýt akcií polovodičů a umělé inteligence (AI). Vzrušení kolem AI vyhnaly akcie polovodičů na nejvyšší forwardové hodnoty od ledna 2010 a ceny akcií firmy Nvidia už dosáhly hladiny, kde mohou svými budoucími výnosy investory snad už jen zklamat.
img

Grandiózní oživení čínské ekonomiky se nekoná

31.05.2023 „Čínská ekonomika již má své dno za sebou, ale její další růst bude pravděpodobně zatížen strukturálními faktory, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Oblíbené britské značky krále Karla překonávají FTSE 100 o 62 % za poslední tři roky

04.05.2023 Do korunovace krále Karla zbývá jen pár dní a nový průzkum společnosti eToro ukazuje, jak by se drobní investoři mohli poučit z vkusu nového panovníka v oblasti britských značek.
img

Čína bude jedinou velkou ekonomikou, která letos poroste více než loni

04.05.2023 KRYTÍ: Čínská ekonomika se zotavuje, inflace je nízká a ocenění P/E na akciovém trhu se blíží polovině průměrných hodnot v USA. Přesto se čínským akciovým trhům v letošním roce nedaří. Mezi hlavní důvody patří: Čínské trhy se potýkají s velkými očekáváními po velkém oživení akcií ve čtvrtém čtvrtletí a s tlumeným apetitem po čínských technologických akciích, když se těm americkým daří tak dobře, a to zejména díky domácímu a spotřebitelskému oživení ekonomiky, zatímco exportní poptávka je slabá a klíčový trh s nemovitostmi zaostává.
C:\fakepath\trader-20042023-38-zm.png

Bloomberg: Klíčoví spojenci Ukrajiny zvažují téměř úplný zákaz vývozu do Ruska

20.04.2023 Někteří klíčoví spojenci Ukrajiny, včetně Spojených států, zvažují téměř úplný zákaz vývozu do Ruska. S odkazem na své zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg. Znamenalo by to další silný tlak na prezidenta Vladimira Putina ve snaze ještě více mu zkomplikovat financování invaze ruských vojsk na Ukrajinu.
img

Výsledky společnosti NVIDIA a eBay

23.02.2023 „Společnost Nvidia překonala očekávání ohledně zisku a nabídla lepší než očekávaný výhled pro aktuální čtvrtletí, což pomohlo k růstu akcií v průběhu after-hours obchodování.
img

2022, další rekordní rok pro LVMH

27.01.2023 Přední světová společnost LVMH, která vyrábí luxusní zboží, opět zveřejnila rekordní výsledky za rok 2022 s čistým ziskem 14 miliard eur, což je o dvě miliardy více než v roce 2021. Obrat činí 79 miliard, což je o 23 % více.
C:\fakepath\LVMH.jpg

Tržní hodnota prodejce luxusního zboží LVMH poprvé stoupla nad 400 miliard eur

17.01.2023 Akcie francouzské společnosti LVMH se dnes dostaly na rekord, čímž tržní kapitalizace skupiny poprvé stoupla nad 400 miliard eur (9,6 bilionu Kč). Firma, která se věnuje prodeji luxusního zboží, si tak upevnila pozici nejhodnotnější evropské společnosti. Uvedla to agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-29112022-46-zm.jpg

Sociální nepokoje kvůli uzávěrám v Číně uvrhají zahraniční firmy do nejistoty

29.11.2022 Pro zahraniční společnosti, které působí v Číně, nemohly bezprecedentní víkendové protesty přijít v horší dobu, napsal dnes zpravodajský server BBC. V zemi se už tři roky s přestávkami táhnou protipandemické uzávěry a opatření, kvůli nimž se Čína stala pro zahraniční pracovníky nehostinnou. Zvláště problematický byl poslední rok, kdy zbytek světa protipandemická opatření uvolnil.
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

Reuters: V Číně kvůli zpomalení ekonomiky roste zájem o použité luxusní zboží

09.10.2022 Zpomalení růstu čínské ekonomiky způsobené pandemií nemoci covid-19 se ukazuje jako výhoda pro Ču Tchaj-ni-čchia, zakladatele tržiště s luxusním zbožím z druhé ruky ZZER, který nyní hledá prostory pro obchod, aby mohl své podnikání rozšířit. Bývalý investor z firmy rizikového kapitálu pozoruje nárůst počtu lidí, kteří chtějí prodat své kabelky Birkin či hodinky Rolex, aby získali peníze, a také prudký růst zájmu kupujících, kteří chtějí luxusní zboží, i když si musejí utahovat opasky.
C:\fakepath\putin.png

Putin hovořil o rozvoji vztahů se spojenci, zlehčoval dopad sankcí

26.05.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes ve vystoupení před postsovětskými spojenci z Euroasijské hospodářské unie prohlásil, že západní sankce Rusko posílily. Jako příklad uvedl, že Rusko, které v minulosti obilí dováželo, se stalo prvořadým vývozcem pšenice.
img

Jak nepřijít o peníze, ideálně vydělat při stagflaci. Tedy v době citelného růstu cen i nezaměstnanosti naráz

24.05.2022 Inflace vrcholí, brzy se nadějeme její zvolnění. I tak nás čeká ekonomicky nesmírně těžký čas. Stagflace. Tedy ekonomický propad spojený se stále výrazným růstem hladiny spotřebitelských cen. To vše lze vyčíst z nejnovějšího, květnového šetření mezi více než třemi stovkami předních světových ekonomů a investorů, které každý měsíc provádí Bank of America.
img

Evropské akcie výrazně rostou díky příslibu stimulačních opatření v Číně

16.03.2022 Ve středu evropské akcie výrazně vzrostly. Panevropský index STOXX 600 přidal 2,2 % a dosáhl nejvyšší úrovně od 3. března. K tomuto exponenciálnímu růstu přispěly zprávy o tom, že Čína plánuje zavést další stimuly na podporu své ekonomiky.
img

Jak může stagflace ovlivnit hospodářské výsledky podniků

16.03.2022 ,,Rizika stagflace rostou. ECB právě snížila výhled hospodářského růstu na letošní rok na 3,7 % a zvýšila prognózu inflace na 5,1 %. To bude pro některé akcie (nikoli však pro většinu) obtížné prostředí. Vyšší inflace a následné vyšší úrokové sazby snižují ceny, které jsou investoři ochotni za akcie zaplatit. Nejdramatičtěji se to letos projevilo u nejdražších technologických segmentů trhu. Zatímco nižší hospodářský růst a rostoucí vstupní náklady mohou snižovat ziskové marže. To způsobilo, že diskreční spotřebitelská odvětví, jako jsou automobilový průmysl, oděvní průmysl a maloobchod, patří v letošním roce k těm s nejhoršími výsledky.
img

Denní makro postřehy: Chaos v dodavatelském řetězci se vrací 16/03/2022

16.03.2022 DALŠÍ NARUŠENÍ: Obavy z dodávek komodit v důsledku ukrajinské krize a covidovému lockdownuy v Číně znovu vyvolávají chaos v dodavatelském řetězci. 50 % neonu pro polovodiče pochází z Ukrajiny. Čínské technologické centrum Šen-čen je uzamčeno. Druhá největší automobilka Volkswagen (VOW3.DE) vidí větší narušení dodávek z důvodu krize na Ukrajině než kvůli covidu. Nedostatek kabelových svazků způsobil předčasné zastavení její německé výroby. Logistika letecké nákladní dopravy je zasažena narušenými přeletovými právy Ruska.
C:\fakepath\vuitton.png

Louis Vuitton kvůli vyšším nákladům na výrobu i na dopravu zvýší ceny

15.02.2022 Francouzský prodejce luxusního zboží Louis Vuitton ve středu celosvětově zvýší ceny. Reaguje tak na rostoucí náklady na výrobu i na dopravu, řekla dnes agentuře Reuters mluvčí jejího čínského zastoupení. Jedna z největších značek luxusních doplňků na světě patří k prvním, které zdražují, aby v prostředí rostoucích nákladů ochránily marže a zůstaly v zisku.
Související klíčová slova: Technická analýza | Offshore | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciové indexy | Equity | Inflace | OECD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Evropská unie | HDP | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Apple | Evropské akcie | Analytik | ETF | Private equity | Světové akcie | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Rizika | Politika | Export | Nikkei | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bloomberg | CEO | Cash flow | Centrální banky | DAX | Devalvace | Nesoulad | Diverzifikace | Dividendový výnos | ECB | Ekonomika | Index FTSE 100 | Fed | Futures | G7 | Grafy | Holubice | IPO | Indikátor | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Koš | MIFID | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | P/E | Platforma | Pozice | Rally | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Stagflace | Support | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | JPY | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | OSN | Spekulanti | Čínské akcie | Investoři | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Vývoj ceny | Pravděpodobnost | Zisk | Sázka | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Bohatství | Credit Suisse | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Stoxx 600 | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | Makro | Obchodní seance | Makrodata | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | EURUSD | USDJPY | Aktivum | Index | Investiční strategie | Zlatý důl | Banka | BH Securities | Britské libry | CAC40 | Cena | Cena akcií | Čínská ekonomika | Dolar | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Etoro | Eura | Frank | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | Inside | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradce | Investing | EBay | Japonské firmy | Komoditní | Komoditní trh | Maďarsko | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Ocenění akcií | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Roboti | Ropy | Rubl | Růst HDP | Stoxx | Švýcarská banka | Tesla Motors | Trh | Tržní hodnota | Volkswagen | Výprodej | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | EIA | Buffett | Bill Gates | EBITDA | Elon Musk | EV | Indie | Jeff Bezos | Mark Zuckerberg | Měď | Peněžní trhy | Provozní marže | ROCE | Warrant | Itálie | Spojené státy | GDR | Převis | Tržby | Komise | Federální rezervní systém | Vzdělání | Burze | Microsoft | Nordea | Investing.com | Mitsubishi | BBC | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Brazílie | Průmyslová produkce | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Globální trhy | Diamanty | Zvyšování úrokových sazeb | Plodiny | Energie | Earnings | Podnikatelé | Přehled | Agentura Reuters | Miliardáři | Forbes | Americké firmy | Zpravodajský server | Firmy | Aktuální vývoj | Globální finanční krize | Vladimir Putin | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Utahování měnové politiky | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Bělorusko | Světové akciové trhy | Citi | S&P | Guvernér | Cena mědi | Německý DAX | Zahraniční investice | Pokles výnosů | Ekonomická data | Historická maxima | Historická minima | Stagnace | Zajištění | FTSE 100 | Blockchain | Tesla | Zahraniční firmy | Kapitalizace | Výhled | Propad akcií | Mzdy | Dobré výsledky | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Inflace v Česku | Snížení úrokových sazeb | Devalvace čínské měny | Výnosy | Japonská vláda | Softbank | Indikátor důvěry | Čínský statistický úřad | Příjmy | Indexy PMI | Alphabet | xStation | ČTK | Skupina G7 | Aktuální cena | Zpomalení ekonomiky | Norsko | Očekávání | Mercedes | Inflace ve světě | BHS | Akcie na trzích | Americký akciový trh | MiFID II | Panevropský index STOXX 600 | Estee Lauder | Drobní investoři | Wood & Company | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Výkonnost indexů | Očekávání investorů | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Čínské měny | Akcie Applu | Akcie společnosti | CSI 300 | Geopolitika | Index Stoxx 600 | Mileniálové | Roční výnos | Konzultační společnosti | Průzkum společnosti | Oživení akcií | Refinitiv | Odhady analytiků | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Platforma pro obchodování | Zahájení výsledkové sezóny | Rekordní růst | Inflace v ČR | Statistický úřad | Akciový stratég | Slabší dolar | NAGA | Akcie firmy | NVDA | DE30 | Snížení sazeb | Čínský trh | Defenzivní akcie | Pokles cen | Aston Martin | Konglomerát | Bohatí | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Prosus | US500 | PPF | Vývoz do USA | Finanční situace | Geopolitické riziko | Cena kakaa | Kakao | Ceny kakaa | Vyšší úrokové sazby | Růst čínského HDP | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | McKinsey | TOPIX | Automobilky | Čistý zisk | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Trinity | Objem | Obchod | Myšlenka | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Růst průmyslové výroby v Číně | Firma | Olívia Lacenová | Tesla Elon Musk | TradingEconomics | Růst cen | Server BBC | Studie | Co bude | Čínský prezident | Ukrajina | Si Ťin-pching | Amazon | Louis Vuitton | LVMH | Arnault | Bernard Arnault | Miliardy | INTC | Intel (INTC) | Meziroční růst HDP | Předpovědi | E-shopy | Průmysl | Na burze | Tržní kapitalizace firmy | Rostoucí náklady | NTT | Rozvoj | Zdražování | Problémy | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Plyn | Nálada | Čínské vlády | Moskva | Časopis Forbes | Míra | Inflační výhled | Měnové politiky | Šperky | Záporné úrokové sazby | Údaje o americké ekonomice | Optimismus investorů | xStation5 | AAPL | Nike | Dot-com | Nálada českých spotřebitelů | Údaje z Číny | Stratég | US100 | Ziskovost | Hospodaření | Klesající trend | Američané | Miliardy eur | Budoucnost | Poradenství | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | Spotřebitel | Britské podniky | Komunikace | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | Google | Nálada v Evropě | Trhy | Banka UBS | Pokles | Situace | Závislosti na Číně | Provozní zisk | Meziroční růst | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Vysoká inflace | Starbucks | Cena akcií Applu | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Čínská vláda | Švýcarská banka UBS | Rozhodování | Snowflake | Ekonomický dopad | COVID-19 | Kukuřice | Rolex | Hodinky Rolex | Investiční portfolia | Průměrná mzda | Toyota | Vývoj | Šok | Mzda | Extrémní výkyvy | Výkyvy | Restrikce | Tencent | Stimuly | Fiskální politiky | Tržby společnosti | Standard & Poor’s 500 | Spotřebitelé | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Onemocnění | Automobilka Volkswagen | Domácnosti | Asociace | Spotřebitelská nálada | Prodejní tlak | Spoření | Další růst | Růst | Biliony | Potenciál | Výkonnost indexu | Bulharsko | Ekonomické ukazatele | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | Války | Poradce | Organizace | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Údaje | Sociální nepokoje | Prezident Vladimir Putin | Big Short | Ekonomické oživení | Německé automobilky | Oživení cen | Představitelé G7 | Více peněz | Anglo American | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Vedoucí představitelé | Hospodářské oživení | B2Gold | Vzrušení | Uzavření trhů | USD za barel | Trade | Průměrný výnos | Nizozemsko | Sociální síť | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Grayscale | Cestování | Maloobchod | Latinská Amerika | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | Zadlužení | Bezpečnost | Členské státy | Členské země | Technologický pokrok | Auta | JD.com | Xiaomi | Konsorcium | De Beers | Alrosa | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Manažeři | Kupci | Umělé inteligence | Technologické centrum | JDE | Unie | ČR | Reliance Industries | Zvyšování mezd | Oracle | Zpomalení inflace | Nestlé | Sentiment na trhu | Covid | Internetové bubliny | Ziskové marže | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Reshoring | Sony | Generace Z | Ceny kávy | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Umělá inteligence (AI) | Deset nejbohatších lidí | Ceny | Společnost XTB | Reliance | Bohatí lidé | Nikl | Známky oživení | Digitální ekonomika | Zpomalující růst | Podhodnocené akcie | Oživení poptávky | Pokles tržeb | Klimatické změny | Larry Ellison | Steve Ballmer | Larry Page | Sergey Brin | Inflace spotřebitelských cen | Kroger | P/E poměr | Nvidia | VOW3 | CFR | Inditex | Nákupní centra | Robusta | Arabica | Politici | Diverzifikovat | Micron | Nárůst HDP | Pozitivní výsledek | Česká republika | Cena akcií firmy | iPhone | Embargo | Nařízení | Intel | Zveřejnění výsledků | Očekávané výnosy | Státy Evropské unie | Oživení čínské ekonomiky | Inflace v Číně | Míra inflace v Číně | AAPL.US | Cenový skok | Očkování | Zadlužování | Počasí | Růst ceny | DOT | Vývoj akcie | Brands | Rio Tinto | JD | SNY | CARA | Toshiba | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Rekordní rok | Automobilka Tesla | Maersk | Rostoucí úrokové sazby | Kering | Rozhodnutí vlády | Nová strategie | Pandemická opatření | Investice společnosti | Výrazný růst | Společnost eToro | VOW3.DE | xStation 5 | Silný výhled | Umění | Vstupní náklady | Nezaměstnanost mladých | Vysoká cena | ERA | Pandemie COVID | Těžaři | Regulační rizika | Renáta Kellnerová | API | Oslabení | KOL | Evropské společnosti | Zajištění proti inflaci | Příležitosti | Konkurence | Prodej | Ghana | Shortování | Michael Burry | Pozitivní vliv | Technologie | Protipandemická opatření | Koncentrace | SCA | Chování spotřebitelů | Očekávání zisku | TSMC | Pivovar | AI | Současný trend | Odvětví | Pokles poptávky | BHP | Divize | Boom | Rekord | Wonderinterest Trading | Wonderinterest Trading Ltd | Bilion | Chování | Vnímání | Logistika | VIAC | Zahraniční společnosti | Richemont | Eva Sadovská | Analytička WOOD & Company | CBRE | SpaceX | Společnosti | Opatření | Dna | Výkyvy počasí | Uhlí | Akcie Kering | Gucci | Hermes International | Sands China | Zásahy čínské vlády | Energetická krize | Kellnerová | Globální inflace | Apple Pay | Prudké zdražování | Minulá výkonnost | Češi | Rekordní ceny | EQT | Zdravotnictví | TRUTH social | TRUTH | Trump Media & Technology Group | Obilí | Rumunsko | Nová historická maxima | Pozornost | Ruský prezident | Meta | Meta Platforms | Poptávka po kovech | Společnost | Cartier | Výsledky společnosti | Intuit | Lockdowny | TIM | Nálada na trzích | | Kazachstán | Nejvýraznější propad | Trh s kávou | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | Ocenění amerického akciového trhu | Rozšíření | TMTG | Trump Media & Technology Group (TMTG) | Konzultační služby | Dobývání vesmíru | Miliardy USD | Těžař | Hry | Analytik trhů | ABP | Counterpoint Research | Módní společnosti | Capucines | Neverfull | Chanel | Classic Flap | Kabelky | Firmy vyrábějící luxusní zboží | Invaze na Ukrajinu | Čínský prezident Si Ťin-pching | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Truth Social | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Sankce Rusko | Bogdan Maioreanu | Krize na Ukrajině | Čínské trhy | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Narušení dodávek | Pokles inflace | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězec | Řetězce | Západní sankce | Ukrajinské krize | Hospodářské výsledky podniků | Společnost Nestlé | Ben Laidler | Značka Gucci | Hladomor | Šéfové | Těžební gigant | Znehodnocení | Marketingová komunikace | Centrum | Hodnotový investor | Udržitelnost | Současná situace | Hershey | SMC | Král Karel | Členské státy Evropské unie | Použité luxusní zboží | Zájem o použité luxusní zboží | Zpomalení růstu čínské ekonomiky | ZZER | Luxusní kabelky | Implikace | Josh Gilbert | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Matěj Široký | Novinky | Aston Martin Lagonda | Wonderinterest | Polovodiče | ERÚ | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Národní bezpečnost | Cenovka | Varování | Christian Dior | Dior | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | Estée Lauder | ChatGPT | OpenAI | Společnost OpenAI | Prodejce luxusního zboží | Mukeš Ambani | Ambani | Global X | Pokračující pokles | Bard | Média | Hermes | Ženy | Soupeření | Černá Hora | Semiconductor ETF | Nejvyšší propad | Spojení | Vyšší ceny | Asie | Bernard Arnault s rodinou | Překážky | CEO společnosti | BYD | Nové investice | Zveřejnění hospodářských výsledků | Klíčoví spojenci | Spojenci Ukrajiny | Úplný zákaz vývozu | Úplný zákaz vývozu do Ruska | Zákaz vývozu do Ruska | Členové G7 | Trade Data Monitor | Embargo na vývoz | Zákaz vývozu | Rychlost | Dekret | Zakladatel | The Royal Warrant | eToro Royal Index | Royal Index | Royal Warrant | Aston Martin Lagonda Global Holdings plc | Burberry Group plc | Fiskars Oyj Abp | Frasers Group PLC | Richemont GDR | Hermes International SCA | Watches of Switzerland Group PLC | Newell Brands Inc | Associated British Foods plc | Shepherd Neame Ltd | Mappin & Webb | Watches of Switzerland | Královský index | Vice | Všechny akcie | Kioxia | Omezení exportu | Nedostatečné investice | NINTENDO | Technologické bubliny | Mladší generace | Zveřejnění výsledků hospodaření | Generativní umělá inteligence | Generativní umělé inteligence | Finanční podmínky | Generativní AI | Systémy umělé inteligence | Čokoláda | Country Garden | Embargo na dovoz ruských diamantů | Dovoz ruských diamantů | ICCO | Mezinárodní organizace pro kakao | Mezinárodní organizace pro kakao (ICCO) | tradingeconomics.com | Technology | Ceny kakaa na burze | Slevy | Historické maximum | ProCent | Rok 2024 | Růst cen kakaa | Mukéš Ambání | Holding | Platforms | Oblečení | Pobřeží slonoviny | Futures na kakao | Cena futures na kakao | Cena futures | Nákupy | Prodeje | Nakupovat | Výrobce chytrých telefonů | Sucha | Suroviny | Vlády | Lindt | Trump Media | Akcie vhodné pro watchlist | Propad akcií Kering | Profit warning | Vývoj akcie Kering | Dlouhodobý vývoj akcie Kering | Dlouhodobý vývoj akcie | Sociální síť Truth Social | Síť Truth Social | Deset nejbohatších lidí světa | Americký Forbes | Reliance Industries Ltd | Akcie Xiaomi | Ceny čokolády | Čokolády | Hobby | Odpovědnost | Analytička společnosti | Odlesňování
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Luxusní impérium
Luxusní kabelky
Luxusní komodity
Luxusní letadla
Luxusní penthouse
Luxusní segment
Luxusní segment v Evropě
Luxusní skupina
Luxusní úkryty
Luxusní vozy

Následující klíčová slova

Luxusní značka
Luxusní značky
LVA Holding
LVA Holding GmbH
LV Grow Market
LV.LS
LVMH
LVMH (MC.FR)
LVMH - Moët Hennessy Louis Vuitton
LVS
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex
Potvrďte prosím... Zavřít